PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

danial
October 19th, 2008, 06:28 PM
با پوزش پیشاپیش اگه تاپیک تکراریه چون گشتم تاپیک مشابه پیدا نکردم
زمان لازم برای صدور کارت معافیت کفالت بعد از کمیسیون چند روزه؟
ما یک هفته قبل از کمیسیون همه مدارک حتی پاکت مخصوص پست کارت رو هم تحویل داده بودیم.

amirnaderi
January 25th, 2009, 12:39 AM
به من گفتن 30 تا 40 روز ، دوستان دیگه در گست های مرتبط 3 هفته ذکر کرده بودند

amirnaderi
January 26th, 2009, 11:52 PM
من حدود 20 روز پیش موفق شدم معافیت پزشکی دایم بگیرم (در شهرستان)، تا الان عجله ای برای دریافت کارت معافیت نداشتم، ولی 2-3 روزه کاری برام توی دوبی پیش آمده که باید 18 Feb آنجا باشم :-[، می خواستم بدونم چه طور می شه پیگیری کنم تا کارتم را زود تر در چند روز آینده دریافت کنم یا نامه ای از نظام وظیفه بگیرم برای دفاتر پلیس+10 که کار گرفتن گذرنامه ام انجام بشه،
اگه تهران بیام برای گرفتن گذر نامه طبق گفته یکی از دفاتر پلیس+10 تهران، 10 روز کاری طول می کشه گذرنامه ام صادر بشه، 2 روز کاری هم زمان لازم براری گرفتن ویزای فوری، پس باید امید وار باشم حداکثر تا 13 بهمن پروسه صدور گذرنامه ام شروع بشه :o
ممنون می شم اگر کمک کنید، اصلا کسی می دونه کارت های معافیت کجا صادر می شه تو تهران؟ یا چند روز بعد از کمیسیون و چطوری می شه نامه گرفت برای صدور گذرنامه؟ ??? ???

emperial
January 27th, 2009, 11:33 PM
کسی میدونه بعد از تحویل مدارک به بهزیستی برای معافیت کفالت چقدر طول میکشه تا برای کمیسیون تماس بگیرند؟؟ من 1 ماه و نیم پیش مدارکو دادم ولی هنوز تماس نگرفتن.

mohammadfallahi
January 28th, 2009, 10:14 AM
کسی میدونه بعد از تحویل مدارک به بهزیستی برای معافیت کفالت چقدر طول میکشه تا برای کمیسیون تماس بگیرند؟؟ من 1 ماه و نیم پیش مدارکو دادم ولی هنوز تماس نگرفتن.

خودت باید پی گیری کنی ولش کردی به امان خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ???

emperial
January 28th, 2009, 01:30 PM
نه ولش نکردم. شما بگو چیکار باید بکنم. میرم میگه تو نوبته؟

mohammadfallahi
January 28th, 2009, 05:17 PM
نه ولش نکردم. شما بگو چیکار باید بکنم. میرم میگه تو نوبته؟

عزیز جان برو خودت نامتو ببین شماره نامتو بگیر هر دو یا سه روز سر بزن و اگر می تونی موضوع کفالتت رو هم بگو شاید کمک بهتری بتونم بکنم

relax
May 7th, 2009, 02:47 PM
به من گفتن 30 تا 40 روز ، دوستان دیگه در گست های مرتبط 3 هفته ذکر کرده بودند

مال شما چقدر طول کشید؟
گرفتی کارتت رو؟

emperial
May 9th, 2009, 08:32 PM
کسی میدونه تو این فاصله ای که کارت میخواد صادر بشه، حدوداً دو ماه، میشه پاسپورت گرفت یا باید حتماً صبر کرد تا کارت بیاد؟

relax
May 9th, 2009, 09:02 PM
من از پلیس 10+ پرسیدم گفتن میتونی از نظام وظیفه بگیری فقط مجوز یکبار خروج داری
ولی اگه بتونی صبر کنی تا کارت بیاد پاسپورت با مجوز خروج دایم میگیری!

richardharis
May 24th, 2009, 04:25 PM
سلام،

تونستید جوابی برای سوالتون پیدا کنید؟

من هم مشکل شما را دارم!!

emperial
May 24th, 2009, 05:26 PM
اگر یک مدت زمان به خصوص (که جزء اصرار نظام وظیفست!) از تاریخ کمیسیون و رای نهایی گذشته باشه میتونید برید اداره گذرنامه و بگید من هنوز کارتم نیومده. اونا بهتون یک نامه برای استعلام میدند به ن و. اگر درخواست صدور کارت براتون ثبت شده باشه تو سیستم ن و، میتونید برای یکبار تا آمدن کارت از کشور خارج بشید.

AmirSam
May 24th, 2009, 05:29 PM
من در جریان کار ایشان بودم و با هم در این مورد صحبت کردیم (الان ایران نیستند) چون مشکل مشترک داشتیم

اگر واقعا عجله داری و آشنا داری شاید بتونی از میدان سپاه کارتت رو بدون نوبت بگیری
زمانی که شما مدارکت رو برای صدور کارت معافیت می دی اول میره مرکز استان برای تایید بعد میره میدان سپاه تهران

درخواست صدور کارت از طریق مرکز استان و از طریق کامپیوتر به تهران میره. برای صدور کارت هم باید درخواست کامپیوتری بره و هم مدارک صدور کارت
اگر مدارکت به میدان سپاه (اداره نظام وظیفه کل) رفته باشه می تونی بری اونجا برای درخواست اینکه کارتت زود تر صادر بشه و برات زود تر پست بشه، باید مشکلت را یک جوری برایشان توضیح دهید تا متقاعد بشن
معمولا زمانی که کارتت صادر بشه، به دست خودت نمی دن و از طریق پست برات می فرستن. (با همون پاکتی قهوه ای که خودت به ادراه نظام وظیفه دادی)
ولی برای سرعت بخشیدن به روند صدور کارتت می تونی برای اونجا. اگر مدارک و درخواست اومده باشه و متقاعد بشن 1-2 ساعته برات آماده می کنن
امید وارم تجربیاتم کمکتون کنه

AmirSam
May 24th, 2009, 05:36 PM
اگر یک مدت زمان به خصوص (که جزء اصرار نظام وظیفست!) از تاریخ کمیسیون و رای نهایی گذشته باشه میتونید برید اداره گذرنامه و بگید من هنوز کارتم نیومده. اونا بهتون یک نامه برای استعلام میدند به ن و. اگر درخواست صدور کارت براتون ثبت شده باشه تو سیستم ن و، میتونید برای یکبار تا آمدن کارت از کشور خارج بشید.

ادراه گذر نامه برای صدور گذرنامه ای که به دفعات بشه با آن خارج شد، حتما به شماره کارت معافیت لازم داره
اگر قصد دارید از این طریق اقدام کنید باید در نامه ای (که نظام وظیفه شهرستان به من نمی داد به دلیل کار شکنی ولی مرکز استان قول همکاری رو داد؛ و البته من و دوستم از این طریق پیگیری نکردیم ) به ادراه گذرنامه شماره کارت معافیت شما که قبل از صدور فیزیکی کارت مشخص می شود، اعلام شود.

emperial
May 24th, 2009, 05:59 PM
ادراه گذر نامه برای صدور گذرنامه ای که به دفعات بشه با آن خارج شد، حتما به شماره کارت معافیت لازم داره

این گذرنامه برای دفعات نیست. فقط یکبار و اونطور که خودشون میگفتند به کشور های زیارتی.

شما خودت برای گرفتن سریع تر کارت اقدام کردی؟ چجور بهانه ای رو ممکنه قیول کنند؟ خروج برای تحصیل متقاعد کننده است؟
چون اگر بخوام منتظر اونها بشم یه 3 ماه کار داره.

richardharis
May 24th, 2009, 09:29 PM
ممنون از جواب،

چرا 3 ماه کار داره؟! مگه کارت حداکثر تا دو ماه نمی آد؟؟

AmirSam
May 25th, 2009, 03:29 AM
این گذرنامه برای دفعات نیست. فقط یکبار و اونطور که خودشون میگفتند به کشور های زیارتی.

شما خودت برای گرفتن سریع تر کارت اقدام کردی؟ چجور بهانه ای رو ممکنه قیول کنند؟ خروج برای تحصیل متقاعد کننده است؟
چون اگر بخوام منتظر اونها بشم یه 3 ماه کار داره.

اره اقدام کردم
من امتحان داشتن تو دبی و باید در تاریخ خاصی از کشور خارج می شدم با این دلیل متقاعد شون می کردم و البته نمی گفتن دبی چون فکر می کردم می خوایم برویم صفا سیتی :-X البته من خیلی وقت بود مدارک را تحویل داده بودم و همین دلیل بود که حرفم را قبول می کردن
خروج برای تحصیل هم خوبه ولی اضافه کن که حتما باید فلان تاریخ از کشور خارج بشی و ترمت داره شروع می شه
نه اگه کسی کار شکنی نکنه 30 الی 40 روزه می یاد ;D

m_a_afshari
July 7th, 2009, 07:15 PM
سلام
معمولا کارت های معافیت با این پروسه جدید من شنیدم تو 20 روز میاد ;D

aliakbar_b66
August 5th, 2009, 10:58 PM
من از پلیس 10+ پرسیدم گفتن میتونی از نظام وظیفه بگیری فقط مجوز یکبار خروج داری
ولی اگه بتونی صبر کنی تا کارت بیاد پاسپورت با مجوز خروج دایم میگیری!

سلام.
من برای معافیت 4 برادری اقدام کردم یه 1 ماه پیش اما نمیدونم تا 20 روز دیگه که بلیط دلرم برم میاد یا نه کارتم.
میخواستم در باره اینکه میگید نامه میشه گرفت بیشتر توضیح بدید .
متشکرم.

relax
August 6th, 2009, 08:55 AM
سلام.
من برای معافیت 4 برادری اقدام کردم یه 1 ماه پیش اما نمیدونم تا 20 روز دیگه که بلیط دلرم برم میاد یا نه کارتم.
میخواستم در باره اینکه میگید نامه میشه گرفت بیشتر توضیح بدید .
متشکرم.

شما هر وقت که معافیتت قطعی شد میتونی یه نامه از نظام وظیفه بگیری و اداره گذرنامه برات مهر یکبار خروج میزنه.

h.behrouz
August 6th, 2009, 09:11 AM
علی اکبر خان ;) شما میری همون ساختمون توی نظام وظیفه که کارای معافی را انجام دادی ، از اون خانم هایی که موارد معافی را ثبت میکنند میگی نامه تائیدیه معافیت دائم برای صدور گذرنامه میخوای بعد میبری مهرش میکنند و برات توی 1 پاکت لاک مهر کرده میذارند و اونو میبری گذرنامه حله ( البته بعدا که کارت معافیتت آمد باید 1 کپیشو حتما به گذرنامه بدی وگرنه گذرنامت موقت حساب میشه ) نگران نباش کار شما روتین و مشکلی نداری :D

SoheilExtreme
August 6th, 2009, 01:56 PM
باسلام خدمت دوستان.من از استان گیلان هستم.شهرستان رودسر.دوستان 1شنبه همین هفته کمیسیون معافیت کفالت من بگذار شد.واز توی این کمیسیون من معاف شدم.نوع معافیت هم مادر فاقد همسر بوده است.
به من شماره حساب دادن 1دونه 3850 تومنی و1دونه 1000تومنی واریز کردم.و1دونه هم از اداره پست فیش 2200تومنی خریدم و با پاکت مخصوص کارت معافی دادم به وظیفه عمومی شهرستان.وگفت برو ما پروندرو میفرستیم که صادر بشه.اما هرچی سوال میکنم چقدر طول میکشه بی معرفتا هیچی جواب نمیدن.خیلی بد و تند هم برخورد میکنن.
تورو خدا اگه کسی میدونه بگه چه مدت طول میکشه کارت بیاد دستم.
الان اینا پرونده رو چندروز نگه میدارن تا بفرستن؟اینا پاسخگو نیستن من از کجا میتونم پیگیری کنم که کارتم صادر میشه؟

aliakbar_b66
August 6th, 2009, 03:05 PM
با تشکر از دوستان که به این زودی پاسخ دادن. ;D
اما من از اصفهان اقدام کردم و مدارکما فرستادن تهران و باید اونجا پیگیری کنم.
میشه بگید تهران کجا باید برم دنبالش؟ آدرسش کجاس؟
بازم ممنون

relax
August 6th, 2009, 03:14 PM
باسلام خدمت دوستان.من از استان گیلان هستم.شهرستان رودسر.دوستان 1شنبه همین هفته کمیسیون معافیت کفالت من بگذار شد.واز توی این کمیسیون من معاف شدم.نوع معافیت هم مادر فاقد همسر بوده است.
به من شماره حساب دادن 1دونه 3850 تومنی و1دونه 1000تومنی واریز کردم.و1دونه هم از اداره پست فیش 2200تومنی خریدم و با پاکت مخصوص کارت معافی دادم به وظیفه عمومی شهرستان.وگفت برو ما پروندرو میفرستیم که صادر بشه.اما هرچی سوال میکنم چقدر طول میکشه بی معرفتا هیچی جواب نمیدن.خیلی بد و تند هم برخورد میکنن.
تورو خدا اگه کسی میدونه بگه چه مدت طول میکشه کارت بیاد دستم.
الان اینا پرونده رو چندروز نگه میدارن تا بفرستن؟اینا پاسخگو نیستن من از کجا میتونم پیگیری کنم که کارتم صادر میشه؟

من توی تهران اقدام کردم و سه هفته ای کارت رو گرفتم.
شما که شهرستان هستی هم فکرمیکنم حداکثر یکماهه کارتت رو بگیری

SoheilExtreme
August 6th, 2009, 03:33 PM
دوست محترم شما هم معافیت کفالت گرفتید؟از برگذاری کمیسیونتون 3هفته طول کشید؟

sjjpo2002
August 6th, 2009, 04:40 PM
من از تبریز اقدام کردم گفتن 2 ماه طول میکشه کارتت بیاد

به نظرتون خودم برم دنبالش زودتر می تونم بگیرم؟

relax
August 6th, 2009, 04:41 PM
دوست محترم شما هم معافیت کفالت گرفتید؟از برگذاری کمیسیونتون 3هفته طول کشید؟

بله.
من همون روزی که کمیسیون برگزار شد پول رو ریختم به حساب و پاکت و عکس روهم دادم بهشون. سه هفته بعدش کارت معافیت اومد دم در خونه.
شما اگه کارت خیلی واجب باشه میتونی قبل از صدور کارت هم گواهی معافیت از نظام وظیفه بگیری.

sjjpo2002
August 6th, 2009, 04:44 PM
برای پاسپورت گرفتن می خوام. می گن اوایل یه گواهی سه ماهه می دادن ولی الان چون کارت یه کم زودتر میاد دیگه اونم الان نمی دن :(

SoheilExtreme
August 6th, 2009, 04:52 PM
بله.
من همون روزی که کمیسیون برگزار شد پول رو ریختم به حساب و پاکت و عکس روهم دادم بهشون. سه هفته بعدش کارت معافیت اومد دم در خونه.
شما اگه کارت خیلی واجب باشه میتونی قبل از صدور کارت هم گواهی معافیت از نظام وظیفه بگیری.

اخه مشکل من اینجاست که اینقدر برخورد رییس نظام وظیفه رودسر وکارکنانش با مردم زشته که ادم پشیمون میشه از بدنیا اومدنش.اسم رییسشم سرگرد فیضی هست.واقعا موندم کی به اینا درجه میده.
امروز رفتم گفتم شماره معافیت منو کی مشخص میکنید گفت پسر اینجا کارت تموم شده برو خونت بشین تا کاررتت بیاد میگم میخوام برم مشکل دارم دیونم کردند.
رفتن پلیس +10 میگن تا شماره نباشه نمیشه.
اینام اصلا جوابگو نیستند بیشترم که اصرار میکنی توهین میکنن

relax
August 6th, 2009, 05:08 PM
اخه مشکل من اینجاست که اینقدر برخورد رییس نظام وظیفه رودسر وکارکنانش با مردم زشته که ادم پشیمون میشه از بدنیا اومدنش.اسم رییسشم سرگرد فیضی هست.واقعا موندم کی به اینا درجه میده.
امروز رفتم گفتم شماره معافیت منو کی مشخص میکنید گفت پسر اینجا کارت تموم شده برو خونت بشین تا کاررتت بیاد میگم میخوام برم مشکل دارم دیونم کردند.
رفتن پلیس +10 میگن تا شماره نباشه نمیشه.
اینام اصلا جوابگو نیستند بیشترم که اصرار میکنی توهین میکنن

در مورد برخوردها کلا همه جا مثل همه و تعریفی نداره!
نمیدونم شاید بتونی به نظام وظیفه تهران زنگ بزنی و ازشون بپرسی شاید بتونن بهت کمک کنن.
(میخواستم شماره تماس رو هم بذارم ولی نمیدونم چرا فعلا سایت نظام وظیفه کار نمیکنه!. کافیه توی google بزنی سازمان نظام وظیفه عمومی تا سایت رو پیدا کنی.تا اونجا که یادم میاد شماره تماس هم اونجا بود)

SoheilExtreme
August 6th, 2009, 05:43 PM
در مورد برخوردها کلا همه جا مثل همه و تعریفی نداره!
نمیدونم شاید بتونی به نظام وظیفه تهران زنگ بزنی و ازشون بپرسی شاید بتونن بهت کمک کنن.
(میخواستم شماره تماس رو هم بذارم ولی نمیدونم چرا فعلا سایت نظام وظیفه کار نمیکنه!. کافیه توی google بزنی سازمان نظام وظیفه عمومی تا سایت رو پیدا کنی.تا اونجا که یادم میاد شماره تماس هم اونجا بود)

جالبه برای شما هم بسته هست.من گفتم سایت پلیس برای من باز نمیشه ولی انگار بسته شده.
من میخوام مطمئن بشم که پرونده من تهران رسیده.
ببینید قانونا اینا بعد کمیسیون چندروزه میفرستند مرکز استان؟ومرکز استان چندروزه به تهران میفرسته؟
چون اگه مطمئن باشم تهران رسیده از اونجا میتونم با شماره ملی خودم رهگیری کنم

relax
August 6th, 2009, 06:00 PM
جالبه برای شما هم بسته هست.من گفتم سایت پلیس برای من باز نمیشه ولی انگار بسته شده.
من میخوام مطمئن بشم که پرونده من تهران رسیده.
ببینید قانونا اینا بعد کمیسیون چندروزه میفرستند مرکز استان؟ومرکز استان چندروزه به تهران میفرسته؟
چون اگه مطمئن باشم تهران رسیده از اونجا میتونم با شماره ملی خودم رهگیری کنم

آره! نمیدونم جرا اینجوریه!
راستش من چون تهران بودم اطلاعاتی در این مورد ندارم.
ولی خوب تو شنبه زنگ بزن تهران وازشون بپرس. احتمالا اونا بتونن اطلاعات بیشتری بهت بدن.

SoheilExtreme
August 6th, 2009, 07:01 PM
آره! نمیدونم جرا اینجوریه!
راستش من چون تهران بودم اطلاعاتی در این مورد ندارم.
ولی خوب تو شنبه زنگ بزن تهران وازشون بپرس. احتمالا اونا بتونن اطلاعات بیشتری بهت بدن.

اهان چشم حتما شنبه زنگ میزنم.راستی همه میگن تلفن های تهرانو جمع کردن یهشماره 5رقمی متمرکز گذاشتند.شما این شماره رو ندارید؟

attanew
August 6th, 2009, 08:43 PM
کاربران گرامی لطفا در راستای تاپیک ارسال نمایید، ارسال های نا مرتبط حذف گردیدند.

موفق و پیروز باشیذ:)

SoheilExtreme
August 8th, 2009, 09:54 AM
دوستان شماره تهرانو پیدا نکردم.اما زنگ زدم وظیفه عمومی استان بعد 15دقیقه پشت خط موندن جواب دادن من گفتم واسه پیگیری صدور کارت تماس گرفتم گفت معلوم نیست صادر شسد به ادرستون میاد هرچی گفتم لطفا چک کنید گفت نیازی نیست هروقت صادر بشه میفرستن واستون. این دیگه چه وضعشه اخه

SoheilExtreme
August 8th, 2009, 10:52 AM
بچه ها من الان شماره تلفن *****رو از اطلاعات تهران گرفتم تماس گرفتم خیلی عالی پاسخ دادن.من مشکلمو گفتم ایشون گفتند کدملیتو بگو درجا مشخصاتمو گفتند و گفتند که اخرین وضعیتتون خورده جلسه تکیل نشده.
من گفتم تکیل شده و به من فرم دادند گفتند ممکنه تشکیل شده باشه اما هنوز جوابش به ما نرسیده.شما 2هفته دیگه تماس بگیرید راستی این قانون که 1بار میشه از کشور خارج شد گفت برداشته شده و طبق قانون جدید تا کارت نیاد نمیتونید خارج بشید که اعصابم سر همین خورده
دوستان چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

relax
August 8th, 2009, 12:26 PM
بچه ها من الان شماره تلفن **** رو از اطلاعات تهران گرفتم تماس گرفتم خیلی عالی پاسخ دادن.من مشکلمو گفتم ایشون گفتند کدملیتو بگو درجا مشخصاتمو گفتند و گفتند که اخرین وضعیتتون خورده جلسه تکیل نشده.
من گفتم تکیل شده و به من فرم دادند گفتند ممکنه تشکیل شده باشه اما هنوز جوابش به ما نرسیده.شما 2هفته دیگه تماس بگیرید راستی این قانون که 1بار میشه از کشور خارج شد گفت برداشته شده و طبق قانون جدید تا کارت نیاد نمیتونید خارج بشید که اعصابم سر همین خورده
دوستان چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونی بری وثیقه بذاری تا مهر خروج روی پاسپورتت بخوره.
بعد از اینکه کارت رو گرفتی وثیقه رو آزاد کنی

Mehrdaad
August 20th, 2009, 02:20 AM
سلام،
در مورد تسريع صدور کارت من هر چه تلاش کردم به نتيجه ای نرسيدم. بنابراين به راهنمايی دوستی پی راه ديگه ای به جز خود کارت رفتم.

لطفاً اگه شما با وثيقه گذاشتن مشکل رو حل کرديد به من هم بگيد.

من يه راه ديگه ای پيش گرفتم. برای معافيت پزشکی بعضی نظام وظيفه ها (منظورم توی بعضی شهرا) کارت موقت صادر می کنند. با اون کارت می تونيد بريد گذرنامه، گذرنامه استعلام می کنه از نظام وظيفه و دوباره ميريد گذرنامه تا مهر خروج بگيريد. مرحله ی اول و دومی که گفتم تقريبا غير ممکن بود!

kmfavl
September 3rd, 2009, 02:02 PM
سلام دوستان . یه سوالی داشتم : من تمامی مدارکم رو تکمیل کردم و دادم نظام وظیفه تبریز اونا هم گفتن می فرستن تهران . یکی از دوستانم تو قسمت کامپیوتر نظام وظیفه تهران خدمت می کنه به من گفت که پرونده م رسیده تهران . الان فکر می کنید چقدر طول بکشه تا کارتم بیاد در ضمن من برا معافیت کفالت اقدام کردم .

h.behrouz
September 3rd, 2009, 06:18 PM
سلام دوستان . یه سوالی داشتم : من تمامی مدارکم رو تکمیل کردم و دادم نظام وظیفه تبریز اونا هم گفتن می فرستن تهران . یکی از دوستانم تو قسمت کامپیوتر نظام وظیفه تهران خدمت می کنه به من گفت که پرونده م رسیده تهران . الان فکر می کنید چقدر طول بکشه تا کارتم بیاد در ضمن من برا معافیت کفالت اقدام کردم .

اگر مدارک کامل باشه برای من که توی تهران هستم 24 روزی طول کشید (برای من هم کفالت بود) و آخر شهریور پارسال حکم معافیتم صادر شد که اواخر مهر ماه آمد اینم بگم که من خیلی نگران بودم که دیر نرسه چون برای گذرنامه می خواستم ولی سرگردی که مسئول ارسال کارتها توی طبقه دوم ساختمان مرکزی نظام وظیفه بود به من گفت که اول تا 1ماه صبر کن اگر نیامد بیا ببینیم کجاست. ولی سیستم صدور کارتشون خفن محرمانه هست و کارخودشونو خوب انجام میدن. شما هم اگر اون دوستتون میتونه کاری کنه که هیچ وگرنه منتظر باشید و از معافیت لذت ببرید. ;)

Maschinenbau
January 30th, 2010, 08:48 PM
دوستان عزیز یه سوال
من می خوام برای معافیت کفالت اقدام کنم. از روزی که مدارکم رو تحویل پلیس +10 بدم، تقریبا چند روز طول می کشه تا برای کمیسیون دعوت بشم؟ کمیسیونشون چجوری؟

taha-taha
June 23rd, 2010, 08:44 AM
با سلام . کسی اطلاع داره بعد معاف شدن و طی کردن کلیه مراحل سخت بعدش چند روز طول میکشه تا کارت پست شه به منزل ( تو تهران) ؟

dumb
July 17th, 2010, 01:08 PM
کسی جواب سوال قبلی رو نمیدونه؟!

Sohe!l
July 29th, 2010, 04:49 PM
دوستان عزیز یه سوال
من می خوام برای معافیت کفالت اقدام کنم. از روزی که مدارکم رو تحویل پلیس +10 بدم، تقریبا چند روز طول می کشه تا برای کمیسیون دعوت بشم؟ کمیسیونشون چجوری؟

سلام، قانون مشخصی نیست، اصولا صبر می کنن تعداد متقاضی معافیت کفالت ( از هر نوع ) به یک تعداد مشخص برسه که بصرفه کمیسیون تشکیل بدن. 10 تا 15 روز. یه جلسه هست دعوت می شید میشینید سوالای تکراری می پرسن. نماینده های نظام وظیفه، سپاه، شورای شهر، فرمانداری و ارتش تو جلسه ان. مدارک رو نگاه می کنن و اگه موردی نباشه امضا می کنن. اصولا سوالا رو افسری که مسؤل کفالت بوده و هی هروز پیشش بودی، جواب میده. یه جورایی ازت دفاع میکنه. نگران نباش همه چیز حله.

با سلام . کسی اطلاع داره بعد معاف شدن و طی کردن کلیه مراحل سخت بعدش چند روز طول میکشه تا کارت پست شه به منزل ( تو تهران) ؟

ولا منم منتظرم. می گن از روزی که پول 250 رو ریختی، 1.5 ماه!!!

behnam9856
September 1st, 2010, 11:10 PM
سلام دوستان...

خوشحالم این سایت را پیدا کردم...

حدودا 23 تیر ماه بود که رفتم پلیس +10 تا مدارک اولیه رو واسه معافیت دادم. بعد حدود 15-10 روز بعد رفتم نطام وظیفه دیدم که نامه ام اومده و مدارک مرحله 2 رو تحویل دادم... 2 نامه دادند برای استعلام از ثبت احوال..
یادمه روز شنبه نا مه ها رو به من دادند گفتند روز دوشنبه جوابشون اینجاست که به لطف ثبت احوال 2 هفته طول کشید تا جوابش اومد نظام وظیفه...
یه هفته هم به خاطر اعرام به خدمت کمیسیون نداشتند...

بعد رفتم کمیسیون و سوالایی پرسیدند که همش تو پرونده بود...
بعد از اون واریز پول و روز شنبه که فیش تحویل دادم گفتند که مدارک فردا (1 شنبه) فرستاده میشه تهران و 15 تا 20 روز دیگه کارت میاد دره خونه! روزی که فیش هارو تحویل دادم فکر کنم 20-30 مرداد بوده... دقیقا یادم نیست و تا الان 11-10 روز گذشته... تا ببینم چی میشه...

از خیلی ها هم شنیدم که کارتها سریع میان و حداکثر 20 روزه!
راستی من از اراکم...

behnam9856
September 2nd, 2010, 10:20 AM
بچه ها امروز صبح کارت رسید دستم...

شنبه 30 مرداد فیش بانکی رو تحویل نظام وظیفه دادم...

1 شنبه 31 مرداد مدارک رو ارسال کردند به تهران...

الان 11 شهریور کارت رسید دستم با توجه به اینکه اداره پست تاریخی که روی پاکت معافیت زده بوده مال 9 شهریور بوده....

کارت 11 روزه به دست من رسیده...

Artin
September 7th, 2010, 06:03 PM
سلام دوستان
من تقریبن 1 ماه پیش مدارکم رو تکمیل کردم واسه صدور کارت ... واسه پیگیری باید چی کار کنم ... شماره ای چیزی تو تهران نیست زنگ بزنیم ممنون میشم راهنمایی کنیند مرسی

behnam9856
September 11th, 2010, 01:21 AM
سلام دوستان
من تقریبن 1 ماه پیش مدارکم رو تکمیل کردم واسه صدور کارت ... واسه پیگیری باید چی کار کنم ... شماره ای چیزی تو تهران نیست زنگ بزنیم ممنون میشم راهنمایی کنیند مرسی

دقیقا در چه مرحله ای هستی؟

SALMAN
September 11th, 2010, 12:16 PM
از خیلی ها هم شنیدم که کارتها سریع میان و حداکثر 20 روزه!
راستی من از اراکم...

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
کارتها اصولا در بیست و یک روز کاری به دست متقاضیان خواهد رسید . بسته به برخی شرایط ، ممکن است این مدت کمتر یا بعضا زیادتر هم بشود .

mehdi_jom
September 14th, 2010, 11:11 PM
سلام
واسه معافیت کفالت (سن پدر بالای 59 سال تمام) چه زمانی مراجعه کنم؟
مثلا اگه تاریخ تولدش اول بهمن باشه، از چند ماه قبلش شروع کنم و کجاها برم و نرم؟
منظورم بهینه ترین حالته دوستان
مرسی

Artin
September 17th, 2010, 10:53 AM
دقیقا در چه مرحله ای هستی؟
کمسیون تایید کرده و مدارک تکمیل شده و فرستادن تهران واسه صدور کارت

the_hurricane
October 10th, 2010, 03:10 PM
سلام دوستان...
یک سوال داشتم از خدمتتون...بنده حین خدمت بخواطر مشکل پاهام معافیت دائم گرفتم و یک ماه و پنج روز پیش برگه معافیت دائم شورای عالی پزشکیمو با کلیه مدارک و فیش ها تحویل نظام وظیفه تهران دادم...خودمم تهرانیم و تهران هم خدمت می کردم... اما هنوز کارت معافیم نیومده در خونه...بعضی میگن چون حین خدمت معاف شدی 2 ماه طول می کشه بعضی میگفتن 20 روزه میاد... سرهنگ رئیس معافیت پزشکی هم 2 بار هم پای برگه شورامو بعد از دوباره معاینه کردنم امضا و مهر کرد هم بعد از تکمیل مدارکم و گفتن بسلامت! پرسیدم کی کارت میاد چیزی نگفتن... یعنی بنظر شما کارت ممکنه نیاد در خونه!؟
میخواستم بدونم کی این کارته قاعدتا باید بیاد... بعد باید برای آزاد کردن مدارک دانشگاهم و ریز نمرات رسمی حتما این کارته باشه یا راه دیگه ای هم هست که بشه آزادشون کرد چون برای apply کردن باید بفرستم مدارکو... البته میدونم میشه با دانشگاه ها صحبت کرد و مشکلو گفت که بعضی مدارک بعدا فرستاده بشه با تاخیر...
لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم

ghamsari
October 29th, 2010, 08:52 PM
سلام دوستان...
یک سوال داشتم از خدمتتون...بنده حین خدمت بخواطر مشکل پاهام معافیت دائم گرفتم و یک ماه و پنج روز پیش برگه معافیت دائم شورای عالی پزشکیمو با کلیه مدارک و فیش ها تحویل نظام وظیفه تهران دادم...خودمم تهرانیم و تهران هم خدمت می کردم... اما هنوز کارت معافیم نیومده در خونه...بعضی میگن چون حین خدمت معاف شدی 2 ماه طول می کشه بعضی میگفتن 20 روزه میاد... سرهنگ رئیس معافیت پزشکی هم 2 بار هم پای برگه شورامو بعد از دوباره معاینه کردنم امضا و مهر کرد هم بعد از تکمیل مدارکم و گفتن بسلامت! پرسیدم کی کارت میاد چیزی نگفتن... یعنی بنظر شما کارت ممکنه نیاد در خونه!؟
میخواستم بدونم کی این کارته قاعدتا باید بیاد... بعد باید برای آزاد کردن مدارک دانشگاهم و ریز نمرات رسمی حتما این کارته باشه یا راه دیگه ای هم هست که بشه آزادشون کرد چون برای apply کردن باید بفرستم مدارکو... البته میدونم میشه با دانشگاه ها صحبت کرد و مشکلو گفت که بعضی مدارک بعدا فرستاده بشه با تاخیر...
لطفا راهنماییم کنید.
ممنونم

سلام دوست عزیز! منم دقیقا همین شرایط رو دارم و تا الان یک ماه و 9 روزه که منتظرم. زنگ زدم نظام وظیفه گفتم هنوز ثبت نشده و سه ماهی طول می کشه چون به قول خودشون کارتا قراره هوشمند باشه و کمی سیستمشون فرق کرده! ولی از بقیه که خدمتشونو جدیدا طبق روال عادی تموم کردن پرسیدم گفتند که اخیرا بنا به دلایل امنیتی بین دو تا سه ماه طول می کشه تا کارت برسه تا فرد توی این بازه زمانی نتونه برا گذرنامه و دیگر موارد اقدام کنه! در هر صورت 2 ماه حداقلشه! منم منتظرم و کلافه...!

ghamsari
November 7th, 2010, 02:45 PM
امروز 48 روز پس از ارائه مدارک من به اداره پزشکی برای صدور کارت معافیت حین خدمت بود. بازم زنگ زدم گفتن اصلا ثبت نشده بیا پیگیری کن. رفتم دیدم میگه باید نامه ارجاع به شورای عالی از طرف بیمارستان رو هم بیاری!!! گفتم شما پرونده ام رو که دادید ببرم اونجا که برم تسویه حساب اونا او نامه ی ارجاع و ضمائمش رو نگه داشتن و ضمیمه مدارکم نکردن که برم تسویه و بعد بیارم پیشتون. گفت به هر حال باید باشه! من رفتم بیمارستان قبول نکردن دیگه با هزار بدبختی کپی برابر اصل نامه و ضمائمش رو گرفتم بردم تحویل دادم. گفتند 50 تا 60 روز دیگه باید بیاد در خونتون!!!!!

samanjan
November 15th, 2010, 03:38 PM
سلام .

من الان یک ماه میشه معاف دائم شدم ولی کارت انگار خیلی طول می کشد تا بیاد.

چطوری میشه فهمید کارت الان در چه مرحله ای است . یک کاری برام پیش آمده باید کارت معافی دستم باشد .

rainyman
November 15th, 2010, 04:06 PM
سلام .

من الان یک ماه میشه معاف دائم شدم ولی کارت انگار خیلی طول می کشد تا بیاد.

چطوری میشه فهمید کارت الان در چه مرحله ای است . یک کاری برام پیش آمده باید کارت معافی دستم باشد .

یه سر برو پلیس+10 شماره ملی رو میزنن توی شبکه میگن کجاست.اگه زده "ارسال جهت صدور کارتگ که میاد دیگه،اگرم خدای نکرده عودت خورده باشه بازم میگن بهت..

samanjan
November 15th, 2010, 08:32 PM
یه سر برو پلیس+10 شماره ملی رو میزنن توی شبکه میگن کجاست.اگه زده "ارسال جهت صدور کارتگ که میاد دیگه،اگرم خدای نکرده عودت خورده باشه بازم میگن بهت..

با تشکر اگه گفت تو پست است آیا خودم می توانم برم پست مرکزی و اونجا بگیرمش آیا باید بیاد پست منطقه

rainyman
November 16th, 2010, 06:32 PM
با تشکر اگه گفت تو پست است آیا خودم می توانم برم پست مرکزی و اونجا بگیرمش آیا باید بیاد پست منطقه

آره،شماره رهگیری مرسوله رو بگیر،برو توی سایت پست قسمت رهگیری،میگه کجاست.ولی اگه عجله نداری،بدون معمولا 1.5 ماه طول میکشه.مال من 3 ماهی شد!

samanjan
November 17th, 2010, 11:28 PM
آره،شماره رهگیری مرسوله رو بگیر،برو توی سایت پست قسمت رهگیری،میگه کجاست.ولی اگه عجله نداری،بدون معمولا 1.5 ماه طول میکشه.مال من 3 ماهی شد!

مرسی
دیروز کارت آمد در خونه

من روز 27 مهر تکمیل پرونده شد و 25 آبان هم کارت آمد در خونه تقریبا 28 روزه آمد

placebo1234
November 17th, 2010, 11:40 PM
مرسی
دیروز کارت آمد در خونه

من روز 27 مهر تکمیل پرونده شد و 25 آبان هم کارت آمد در خونه تقریبا 28 روزه آمد

سلام،

شما از کجا اقدام کرده بودین؟(از تهران یا شهرستان؟)

درسته که میگن از شهرستان بیشتر طول میکشه تا کارت برسه؟

samanjan
November 18th, 2010, 03:46 PM
من در داخل خود اصفهان زندگی می کنم

و از نظام وظیفه اصفهان اقدام کردم

شما الان چند روزه که پرونده ات تکمیل شه

placebo1234
November 18th, 2010, 06:58 PM
من در داخل خود اصفهان زندگی می کنم

و از نظام وظیفه اصفهان اقدام کردم

شما الان چند روزه که پرونده ات تکمیل شه

پرونده من 25 مهر تکمیل شد (معاف تشخیص داده شدم)، ولی هرچی از پلیس +10 پیگیری می کنم می گن در سیستم نشون میده "منتظر رویت". به شما گفته بودن چند روزه کارت میاد ؟

samanjan
November 19th, 2010, 03:33 PM
به من گفت که 2 ماهه .

شما فیش ها و مدارک را تحویل دادی.

شاید یکجای در پرونده ات مشکل ایجاد شده .

اگر می توانی برو نظام وظیفه پیگیری هم کن . بهشون بگو می خواستم بدانم پرونده ام مشکل دارد . چون 1.5 ماه منتظر هستم . و شماره کارت ملی را میزنه تو سیستم بهت میگه تو چه مرحله ای است .

ghamsari
November 19th, 2010, 04:51 PM
پرونده من 25 مهر تکمیل شد (معاف تشخیص داده شدم)، ولی هرچی از پلیس +10 پیگیری می کنم می گن در سیستم نشون میده "منتظر رویت". به شما گفته بودن چند روزه کارت میاد ؟

دوست عزیز! منم همین شرایطو داشتم. رفتم سازمان نظام وظیفه پیگیری کردم فهمیدم پرونده مشکل داره! با هزار بد بختی تکمیلش کردم. 2 روز بعد تو شبکه ثبت شده بود ولی گفتن کارت 2 ماه دیگه می آید. یعنی با او 50 روز صبری که کرده بودم میشه 4 ماه! اگه نری پرونده ات رو تکمیل کنی تا قیامت هم صبر کنی از کارت خبری نیست!!

samanjan
November 23rd, 2010, 04:41 PM
دوستانی که بعد از یک ماه که به پلیس 10+ مراجعه کردند و برایشان بارکد نمی خورد حتما به نظام وظیفه شهر خودشان مراجعه کنند . یا از نظام وظیفه ای که برای معافیت اقدام کردند .

احتمالا پرونده شان مشکل دارد .

sinad
December 2nd, 2010, 04:07 PM
سلام به همه دوستان. من 10 آبان معرفی به صدور کارت خوردم. اما هنوز هیچ خبری نیست؟ به نظرتون مشکلی هست و باید پیگیری کنم؟

samanjan
December 3rd, 2010, 12:43 PM
سلام به همه دوستان. من 10 آبان معرفی به صدور کارت خوردم. اما هنوز هیچ خبری نیست؟ به نظرتون مشکلی هست و باید پیگیری کنم؟

سلام

چندین بار گفته شده شما با کارت ملی برو پلیس 10+ و بگو می خواهم بدانم کارتم در چه مرحله ای است .

sinad
December 5th, 2010, 04:14 PM
من پیگیری کردم و دیدم هفته پیش بارکد خورده. در واقع از لحظه ای که توی سیستم پلیس +10 می نویسه معرفی به صدور کارت یعنی هیچ مشکلی نداشته و جای نگرانی نیست.

سلام

چندین بار گفته شده شما با کارت ملی برو پلیس 10+ و بگو می خواهم بدانم کارتم در چه مرحله ای است .

siana
December 6th, 2010, 10:14 AM

دوستان من 9/1 معرفی به صدور کارت شدم البته وقتی میرم حوزه نظام وظیفه میگه کارتت صادر شده و این تاریخ صدوره!!درحالیکه تو پلیس +10 میگه درحال صدور(ظاهرا سیستم های پلیس +10 از روزی که بارکد می خوره می زنه صادر شد)حالا سوال من اینه که این تاریخ چه تاریخیه؟تاریخ صدور(تاریخ مندرج در کارت)یا همون معرفی به صدور؟
دوست عزیز شما که 10 آبان معرفی به صدور شدید دقیقا چه تاریخی بارکد خوردید؟اینطور که نوشتید یعنی بعد از معرفی به صدور یک ماه طول کشید تا بارکد بخوره؟؟؟؟؟

من کارتم رو به شدت نیاز دارم(برای استخدامی) آیا میتونم برم تهران تقاضا کنم زودتر چاپ شه و در صورتی که چاپ شده آیا همونجا بهم میدن(با ارائه مدارک)؟!!

samanjan
December 6th, 2010, 02:14 PM
دوستان من 9/1 معرفی به صدور کارت شدم البته وقتی میرم حوزه نظام وظیفه میگه کارتت صادر شده و این تاریخ صدوره!!درحالیکه تو پلیس +10 میگه درحال صدور(ظاهرا سیستم های پلیس +10 از روزی که بارکد می خوره می زنه صادر شد)حالا سوال من اینه که این تاریخ چه تاریخیه؟تاریخ صدور(تاریخ مندرج در کارت)یا همون معرفی به صدور؟
دوست عزیز شما که 10 آبان معرفی به صدور شدید دقیقا چه تاریخی بارکد خوردید؟اینطور که نوشتید یعنی بعد از معرفی به صدور یک ماه طول کشید تا بارکد بخوره؟؟؟؟؟

من کارتم رو به شدت نیاز دارم(برای استخدامی) آیا میتونم برم تهران تقاضا کنم زودتر چاپ شه و در صورتی که چاپ شده آیا همونجا بهم میدن(با ارائه مدارک)؟!!

اگر کارت شما صادر شده و به پست تحویل داده شده باشد . بارکد می خورد.

اگر پلیس 10+ گفته بارکد نخورده یک مدت صبر کنید دوباره ببرید پلیس 10+ برای بارکد اگر بارکد خورده که هیچ اگر نخورده . ببین تو چه مرحله ای است کارتت /

sinad
December 8th, 2010, 05:37 PM
بنده هم بالاخره کارتم اومد. سوالی دارید بپرسید.

Nc12
December 9th, 2010, 01:50 PM
بنده هم بالاخره کارتم اومد. سوالی دارید بپرسید.
مبارکه، کارتتون از این کارتهای الکترونیکی جدید هستش؟ کلا دوستانی که به تازگی کارت معافیت گرفتن کارتشون الکترونیکیه یا از همون کارت های قدیمیه؟

ممنون

sinad
December 9th, 2010, 04:06 PM
مبارکه، کارتتون از این کارتهای الکترونیکی جدید هستش؟ کلا دوستانی که به تازگی کارت معافیت گرفتن کارتشون الکترونیکیه یا از همون کارت های قدیمیه؟

ممنون

مرسی. آره مثل کارت سوخته!! ایشاالله کارت شما هم هرچه سریعتر بیاد.

samanjan
December 9th, 2010, 04:25 PM
مرسی. آره مثل کارت سوخته!! ایشاالله کارت شما هم هرچه سریعتر بیاد.

در مورد کارتهای جدید

ت حد امکان از جابه جا کردن جدا خوداری کنید .

چون بعضی از دوستان تصویر چاپ شده روی کارت از بین رفته .

برای گرفتن کپی هم مواظب باشید چیپ که روی کارت هست نسوزد .

ghamsari
December 9th, 2010, 04:25 PM
من که الان برای بار دوم پروندم نقص پیدا کرده. تا الان 80 روز از تکمیل پرونده ام برای بار اول می گذره. 50 روز بعدش یک نقص رو عنوان کردم رفع کردمش. دیروز گفتن دوباره پرونده ات نقص داره. رفع کردم. گفتن 2 ماه دیگه کارت میاد. برای اطمینان یک ماه دیگه دوباره تماس بگیر اگه دیگه مشکلی نبود 2 ماه پس از آخرین تکمیل پرونده می رسه دستت. الان که 3 ماهه از تکمیل پروندم میگذره و 5 ماه از معافیتم. 2 ماه دیگه هم اضافه می شه در مجموع میشه 5 ماه پس از تکمیل پرونده و 7 ماه پس از معافیت!!!!! شماها بخدا خیلی خوش شانسین! من تمام زندگیم با این دیر رومدن کارت زیر و رو شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mo_eini
December 10th, 2010, 11:24 AM
من که الان برای بار دوم پروندم نقص پیدا کرده. تا الان 80 روز از تکمیل پرونده ام برای بار اول می گذره. 50 روز بعدش یک نقص رو عنوان کردم رفع کردمش. دیروز گفتن دوباره پرونده ات نقص داره. رفع کردم. گفتن 2 ماه دیگه کارت میاد. برای اطمینان یک ماه دیگه دوباره تماس بگیر اگه دیگه مشکلی نبود 2 ماه پس از آخرین تکمیل پرونده می رسه دستت. الان که 3 ماهه از تکمیل پروندم میگذره و 5 ماه از معافیتم. 2 ماه دیگه هم اضافه می شه در مجموع میشه 5 ماه پس از تکمیل پرونده و 7 ماه پس از معافیت!!!!! شماها بخدا خیلی خوش شانسین! من تمام زندگیم با این دیر رومدن کارت زیر و رو شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا صاحب کارت معافیت دوره ضرورت شدن به تحمل مصائبش می ارزه 12 ماه که چیزی نیست

samanjan
December 11th, 2010, 01:10 AM

بله واقعا دو سال نرفت خوبه ولی یکی ممکنه کارهای پذیرشش اوکی شده باشد و لنگ کارت باشه تا گذرنامه بگیرید. برای همین هر روز باعث میشود کارها دیرتر انجام شود و حتی پذیرش از دستت بره /

ghamsari
December 11th, 2010, 02:30 PM

من كه ٤ ماه و ١٦ روز هم خدمت كردم و حين خدمت معاف شدم ولي گويا اين داستان همچنان ادامه دارد!

meba
December 11th, 2010, 04:59 PM
sinad چقدر طول کشید تا کارتت اومد؟
من برای پیگیری رفتم پلیس +10 اما گفت هنوز زده رویت. با اینکه سه روزه رویت انجام شده! مشکلی پیش میاد؟

sinad
December 11th, 2010, 05:47 PM
sinad چقدر طول کشید تا کارتت اومد؟
من برای پیگیری رفتم پلیس +10 اما گفت هنوز زده رویت. با اینکه سه روزه رویت انجام شده! مشکلی پیش میاد؟

22/6 بیمارستان.
27/7 کمیسیون معافم کرد.
10/8 معرفی به صدور کارت.
9/9 تحویل به پست.
15/9 به دستم رسید.

meba
December 14th, 2010, 01:12 AM
sinadجان از کجا متوجه شدی که 10/8 معرفی به صدور کارت شدی؟ چطور میشه این تاریخ رو بدست آورد؟
مرسی

sinad
December 14th, 2010, 02:06 AM
sinadجان از کجا متوجه شدی که 10/8 معرفی به صدور کارت شدی؟ چطور میشه این تاریخ رو بدست آورد؟
مرسی

police+10>>> ارائه ی شماره ی ملی
من تلفنی واسم انجام داد.

meba
December 14th, 2010, 02:09 AM
ممنون سیناد
یه سوال دیگه، شما از کجا اقدام کردید؟
تهران؟ یا شهر دیگه؟

sinad
December 14th, 2010, 05:03 PM
ممنون سیناد
یه سوال دیگه، شما از کجا اقدام کردید؟
تهران؟ یا شهر دیگه؟

من از شیراز اقدام کردم

ghamsari
December 14th, 2010, 05:26 PM
١. تا اونجا كه فهميدم اونهايي كه مثل من حين خدمت معاف مي‌شن برخلاف كساني كه قبل از اعزام به خدمت معافي مي‌گيرند، مراحل صدور كارتشون خيلي بيشتر از معمول طول مي‌كشه.
٢. سيناد جان و ديگر دوستان كه كارت گرفتند! پيگيري كردم مشخص شد روز ٨٩/٩/٩ معرفي به صدور كارت شدم ولي گويا عكس مشكل داره!!! مي‌گن عكست رنگيه و چهارگوش در حالي كه بايد سياه سفيد و بيضوي باشه و بايد براي پليس +١٠ و عكست رو تو سيستم تعويض كني!!!
اول اينكه: يه سوال برام پيش اومده: واقعا عكس روي كارت شما اينجوريه؟ (تازه اگرم باشه، حتما اين با ويرايش عكس اصلي توسط خود مركز صدور كارت امكان‌پذيره، چون هيچ عكاسي‌اي چنين عكسي نمي‌اندازه و تازه اون موقع كه مدارك و عكس‌ رو جهت صدور كارت و تكميل پرونده مي‌خواستند، نوشته بودند عكس تمام چهره رنگي ٢×٣ با زمينه سفيد! ما هم همين نوع عكس رو تحويل داديم!)
دوم اينكه :همون عكس رو بردم پليس +١٠ گفتند خوبه اسكن مي‌كنيم و تو سيستم وارد مي‌كنيم!! هنوز هم وارد نكردند.
٣. به نظرتون با اين وضع پيش اومده چقدر ديگه بايد صبر كنم تا كارت به دستم برسه؟ 

sinad
December 14th, 2010, 07:35 PM
١. تا اونجا كه فهميدم اونهايي كه مثل من حين خدمت معاف مي‌شن برخلاف كساني كه قبل از اعزام به خدمت معافي مي‌گيرند، مراحل صدور كارتشون خيلي بيشتر از معمول طول مي‌كشه.
٢. سيناد جان و ديگر دوستان كه كارت گرفتند! پيگيري كردم مشخص شد روز ٨٩/٩/٩ معرفي به صدور كارت شدم ولي گويا عكس مشكل داره!!! مي‌گن عكست رنگيه و چهارگوش در حالي كه بايد سياه سفيد و بيضوي باشه و بايد براي پليس +١٠ و عكست رو تو سيستم تعويض كني!!!
اول اينكه: يه سوال برام پيش اومده: واقعا عكس روي كارت شما اينجوريه؟ (تازه اگرم باشه، حتما اين با ويرايش عكس اصلي توسط خود مركز صدور كارت امكان‌پذيره، چون هيچ عكاسي‌اي چنين عكسي نمي‌اندازه و تازه اون موقع كه مدارك و عكس‌ رو جهت صدور كارت و تكميل پرونده مي‌خواستند، نوشته بودند عكس تمام چهره رنگي ٢×٣ با زمينه سفيد! ما هم همين نوع عكس رو تحويل داديم!)
دوم اينكه :همون عكس رو بردم پليس +١٠ گفتند خوبه اسكن مي‌كنيم و تو سيستم وارد مي‌كنيم!! هنوز هم وارد نكردند.

سلام. من فکر نمیکنم این گیری که دادن منطقی‌ باشه. چون مال من عکسم رنگی‌ و ۲ در ۳ و ۴ گوش بود. اما خودشون به صورت بیضوی و سیاه سفید روی کارت چپ می‌کنن.

موفق باشین

samanjan
December 14th, 2010, 10:43 PM

1. شما باید اول اگر پرونده ایرادی دارد را بر طرف کنی وگرنه هیچکسی بهت نمگیه چرا پرونده ات را درست نمیکنی . خودت باید بیفتی دنبالش.

2. اگر پرونده درست باشد بین 1-2 ماه . کارت میرسه دستت .

ghamsari
December 15th, 2010, 11:41 AM
1. شما باید اول اگر پرونده ایرادی دارد را بر طرف کنی وگرنه هیچکسی بهت نمگیه چرا پرونده ات را درست نمیکنی . خودت باید بیفتی دنبالش.

2. اگر پرونده درست باشد بین 1-2 ماه . کارت میرسه دستت .

سامان جان! من هم همین کار رو کردم و تا به حال دو بار رفع نقص پرونده کردم که واقعا هم در اون نقص ها دخالتی نداشتم و مشکل از عدم هماهنگی بیمارستان، یگان خدمتی و اداره ی پزشکی نظام وظیفه بوده و نامه های محرمانه بین خودشون رو به دست هم نرسونده بودند و بنده با هزار دردسر این کارها رو به جریان انداختم (توصیه می کنم دوستان حتما در هر مرحله از کامل بودن پروندشون اطمینان حاصل کنند). با این حال این مشکلات رو رفع کردم و هر هفته از طریق سه راه
1) مراجعه حضوری به اداره پزشکی نظام وظیفه،
2) تماس تلفنی با مرکز صدور کارت*****
3) مراجعه به مراکز پلیس +10
پیگیر وضعیت پرونده بودم. موضوع عکس رو هم که می بینید اصلا ربطی به ارباب رجوع نداره و مربوط به کارهای اصلاحی خودشونه.

اکیدا توصیه می کنم از 3 راه فوق برای پیگیری آخرین وضعیت پرونده حتما استفاده شود.

samanjan
December 16th, 2010, 06:09 PM
سامان جان! من هم همین کار رو کردم و تا به حال دو بار رفع نقص پرونده کردم که واقعا هم در اون نقص ها دخالتی نداشتم و مشکل از عدم هماهنگی بیمارستان، یگان خدمتی و اداره ی پزشکی نظام وظیفه بوده و نامه های محرمانه بین خودشون رو به دست هم نرسونده بودند و بنده با هزار دردسر این کارها رو به جریان انداختم (توصیه می کنم دوستان حتما در هر مرحله از کامل بودن پروندشون اطمینان حاصل کنند). با این حال این مشکلات رو رفع کردم و هر هفته از طریق سه راه
1) مراجعه حضوری به اداره پزشکی نظام وظیفه،
2) تماس تلفنی با مرکز صدور کارت *******
3) مراجعه به مراکز پلیس +10
پیگیر وضعیت پرونده بودم. موضوع عکس رو هم که می بینید اصلا ربطی به ارباب رجوع نداره و مربوط به کارهای اصلاحی خودشونه.

اکیدا توصیه می کنم از 3 راه فوق برای پیگیری آخرین وضعیت پرونده حتما استفاده شود.

به نظر من
اول پلیس 10+
دوم مراجعه حضوری
شما راحت میری نزدیک ترین پلیس 10+ بهتره اینجوری بخواهی بری نظام و وظیفه بگردی خیلی اذیت می شوی

ghamsari
December 16th, 2010, 06:48 PM
به نظر من
اول پلیس 10+
دوم مراجعه حضوری
شما راحت میری نزدیک ترین پلیس 10+ بهتره اینجوری بخواهی بری نظام و وظیفه بگردی خیلی اذیت می شوی

کاملا قبول دارم ولی برای رفع نقص پرونده که دیگه باید حداقل یک بار رو حضوری رفت نظام وظیفه!

Mr.badshans
December 27th, 2010, 12:03 AM
سلام دوستان...من امروز پروندمو تکمیل کردم و گفت که کارت میاد دره خونت.....من شیرازم می‌خواستم بدونم چقدر طول میکشه که کارت بیاد....آخه می‌خوام پاسمو تمدید کنم...اصلا واسه تمدید پاس باید کارت معافیت داشته باشم؟

seda67
December 27th, 2010, 10:39 AM
سلام دوستان...من امروز پروندمو تکمیل کردم و گفت که کارت میاد دره خونت.....من شیرازم می‌خواستم بدونم چقدر طول میکشه که کارت بیاد....آخه می‌خوام پاسمو تمدید کنم...اصلا واسه تمدید پاس باید کارت معافیت داشته باشم؟

بین یک تا 3 ماه طول میکشه تا کارتت بیاد. یک ماه که بگذره با مراجعه به وظیفه ی عمومی نامه ای بهتون میدن که میتونید مجوز (تنها یک بار خروج) از کشور رو دریافت کنید.

meba
December 30th, 2010, 03:49 AM
من این نامه گواهی معافی رو دارم، اما اداره گذرنامه گفتش که حتماً باید مجوز خروج یک بار برات صادر کنن نظام وظیفه. کسی با این نامه مراجعه کرده که موفق باشه؟

meba
December 30th, 2010, 05:00 AM

در صفحه قبل دقیقاً تاریخهای سیناد هستش

meba
January 3rd, 2011, 09:06 PM
من این نامه گواهی معافی رو دارم، اما اداره گذرنامه گفتش که حتماً باید مجوز خروج یک بار برات صادر کنن نظام وظیفه. کسی با این نامه مراجعه کرده که موفق باشه؟

خودم جواب رو گرفتم، برای دوستای دیگه هم که دنبالش هستند:
کسانی که معاف شده اند اما هنوز کارت ندارند(بلاتکلیف!) جهت دریافت گذرنامه:

1- نامه گواهی معافیت را از حوزه نظام وظیفه میگیرد و در آن ذکر شده خروج یکبار بلامانع است.
2- نامه مربوطه را به افسر اداره گذرنامه (نه پلیس +10) تحویل می دهید و بعد از پاراف کردن آن به پلیس +10 مراجعه و روال صدور گذرنامه انجام میشود.

موفق باشید

seda67
January 5th, 2011, 11:07 PM
خودم جواب رو گرفتم، برای دوستای دیگه هم که دنبالش هستند:
کسانی که معاف شده اند اما هنوز کارت ندارند(بلاتکلیف!) جهت دریافت گذرنامه:

1- نامه گواهی معافیت را از حوزه نظام وظیفه میگیرد و در آن ذکر شده خروج یکبار بلامانع است.
2- نامه مربوطه را به افسر اداره گذرنامه (نه پلیس +10) تحویل می دهید و بعد از پاراف کردن آن به پلیس +10 مراجعه و روال صدور گذرنامه انجام میشود.

موفق باشید
کسایی هم که گذرنامه دارند ولی مهر خروج رو میخوان تمدید کنن دیگه نیازی نیست پلیس +10 برن همون اداره گذرنامه آریاشهر کارشون تموم میشه

ghamsari
January 10th, 2011, 05:25 PM
سلام بالاخره کارت من هم شنبه عصر رسید.
زمان بندی اینجوری بود (معافی حین خدمت بود):
1. 30/3: کمیسیون بیمارستان بعثت.
2. 26/5: کمیسیون ماده 46 شورای عالی سازمان وظیفه عمومی ناجا --> حکم معافی دائم.
3. 30/6: تسویه حساب کامل از ارتش و تکمیل پرونده در اداره پزشکی وظیفه عمومی.
4. 17/8: یکی از دو بار رفع نقص پرونده که تاریخ یکیش یادمه.
5. 18/8: ثبت در سامانه.
6. 8/9: معرفی به صدور کارت.
7. 18/10: دریافت کارت از طریق پست.( یعنی 3 ماه و 18 روز پس از تکمیل پرونده یا 4 ماه و 23 روز پس از صدور حکم معافی یا...)

نکته جالب اینکه من آدرس منزل خودم رو داده بودم ولی کارت به اونجا نیومد و به محل منزل پدری که از اونجا اقدام به اعزام کرده بودم پست شد!

h_67
January 12th, 2011, 12:23 AM
سلام دوستان من معافیت جانبازی رو میخوام بگیرم پرونده رو هم تکمیل کردم فرستادم رفت هفته قبل رفتم پلیس 10+ شماره ملی رو که وارد کرد گفت مدارکت تایید شده تهرانه حالا که تایید شده کارت میاد یا ممکنه بازم گیر بدن اگه تا این مرحله رفته باشه چقدر تقریبا طول میکشه تا کارت بیاد ممنون

samanjan
January 12th, 2011, 12:40 AM
سلام دوستان من معافیت جانبازی رو میخوام بگیرم پرونده رو هم تکمیل کردم فرستادم رفت هفته قبل رفتم پلیس 10+ شماره ملی رو که وارد کرد گفت مدارکت تایید شده تهرانه حالا که تایید شده کارت میاد یا ممکنه بازم گیر بدن اگه تا این مرحله رفته باشه چقدر تقریبا طول میکشه تا کارت بیاد ممنون

چند روز دیگه دوباره برو پلیس +10 و دوباره ببین کارتت تو چه مرحله ای .

meba
January 12th, 2011, 01:36 AM
سلام
کارت من هم امروز رسید:
9/16 تایید معافی
10/2 صدور کارت
10/21 تحویل کارت

ghamsari
January 12th, 2011, 05:10 PM
به نظرتون از این کارت های جدید به چه نحوی کپی تهیه کنیم که chipset شون نسوزه؟ کسی راه حلی داره؟

سلام
کارت من هم امروز رسید:
9/16 تایید معافی
10/2 صدور کارت
10/21 تحویل کارت

sinad
January 12th, 2011, 07:28 PM
به نظرتون از این کارت های جدید به چه نحوی کپی تهیه کنیم که chipset شون نسوزه؟ کسی راه حلی داره؟

فکر نمی کنم بسوزه. یعنی امیدوارم مال من نسوخته باشه. دستگاه کپی فقط نور داره. مغناطیسی که نیست!

samanjan
January 13th, 2011, 12:22 AM
فکر نمی کنم بسوزه. یعنی امیدوارم مال من نسوخته باشه. دستگاه کپی فقط نور داره. مغناطیسی که نیست!

منم شنیدم . ولی احتمالش کمه.

ولی چرا آدم روزه شک دار بگیرید.

موقع کپی یک کاغذ درست کن بزار روی چیپست .

sinad
January 13th, 2011, 12:53 AM
ای بابا من با اینکه شنیده بودم شاید بسوزه وقتی‌ رفتم واسه فارغ التحصیلی خانومه به زور گرفت گفت بابا هیچیش نمی‌شه کارت همه‌رو کپی‌ می‌کنیم اینجا، خبری نیست از این حرفا. البته هنوز چکش نکردم که سوخته یا نه!! اگه حساسین، میتونین با دوربین عکس بگیرین بعد پرینتش کنین. ولی‌ هیچیش نمی‌شه با اسکن و کپی‌ و....

Mr.badshans
January 16th, 2011, 11:17 PM
سلام دوستان
من امروز رفتم پلیس +۱۰ استعلام گرفتم گفتش (معرفی‌ برای صدور کارت) یعنی‌ اینکه من هنوز کارتم صادر هم نشده!!!حدود ۱ ماهه تصفیه حساب کردم....می‌خواستم بدونم کلا چقدر باید صبر کنم؟چون واقعا احتیاج دارم بهش
من از شیراز اقدام کردم
سپاس

seda67
January 21st, 2011, 05:55 AM
سلام دوستان
من امروز رفتم پلیس +۱۰ استعلام گرفتم گفتش (معرفی‌ برای صدور کارت) یعنی‌ اینکه من هنوز کارتم صادر هم نشده!!!حدود ۱ ماهه تصفیه حساب کردم....می‌خواستم بدونم کلا چقدر باید صبر کنم؟چون واقعا احتیاج دارم بهش
من از شیراز اقدام کردم
سپاس

اداره ی وظیفه میگه 2 ماه دیگه برای خیلیها زودتر میاد. شما اگه برای خروج از کشور احتیاج دارید بهتون نامه میدن برای معرفی به گذرنامه برای یک بار خروج. اگه هم برای کار دیگه میخواین چون به صدور کارت معرفی شدین مشکلی ندارید میتونید نامه بگیرید.

ehsan_kh
February 21st, 2011, 10:07 PM
سلام
من روزای آخر بهمن معاف پزشکی گرفتم . به نظرتون امکان داره تا قبل از عید کارت معافیت دستم برسه ؟

samanjan
February 23rd, 2011, 03:39 PM
سلام
من روزای آخر بهمن معاف پزشکی گرفتم . به نظرتون امکان داره تا قبل از عید کارت معافیت دستم برسه ؟

فکر نکنم . اگر پرونده شما مشکلی نداشته باشد . یک ماه طول می کشد .

seda67
February 25th, 2011, 02:09 AM
من 16 دی ماه معاف شدم هنوز از کارت خبری نیست . چندین بار هم برای نامه ی گذرنامه و اینها هم مراجعه کردم میدونم که هنوز کارتم چاپ نشده و در مرحله ی تایید عکس هستم.

samanjan
February 25th, 2011, 02:28 AM
من 16 دی ماه معاف شدم هنوز از کارت خبری نیست . چندین بار هم برای نامه ی گذرنامه و اینها هم مراجعه کردم میدونم که هنوز کارتم چاپ نشده و در مرحله ی تایید عکس هستم.

شما بایستی به پلیس +10 مراجعه کنید و ببیندید که کارت شما کجاست .

کدملی خود را همراه ببرید

seda67
February 25th, 2011, 04:23 AM
شما بایستی به پلیس +10 مراجعه کنید و ببیندید که کارت شما کجاست .

کدملی خود را همراه ببرید

:دی - مرسی من اینو تو جواب دوستمون گفتم که دوست داشت کارتش قبل عید دستش برسه.

sh173
February 26th, 2011, 11:46 AM
با سلام وخسته نباشید
من یک سالی میشه که به معافیت سه برادری اقدام کردم ولی هنوز کارت نیومده و هروقت هم میرم پلیس+10 یا نظام وظیف میگن معرفی به صدور کارت این یعنی چه و همه اونایی که با من ارسال کرده بودن کارت اومده
خواشآ در این مورد کمکم کنید به خدا خیلی جا رفتم به تهران هم رفتم ولی همش میگن مشکلی نداره

sh173
February 26th, 2011, 12:05 PM
با سلام وخسته نباشید
من یک سالی میشه که به معافیت سه برادری اقدام کردم ولی هنوز کارت نیومده و هروقت هم میرم پلیس+10 یا نظام وظیفه میگن معرفی به صدور کارت شده این یعنی چه و همه اونایی که با من ارسال کرده بودن کارت اومده
خواهشآ در این مورد کمکم کنید به خدا خیلی جا رفتم به تهران هم رفتم ولی همش میگن مشکلی نداره
کمکم کنید

samanjan
February 26th, 2011, 01:16 PM
با سلام وخسته نباشید
من یک سالی میشه که به معافیت سه برادری اقدام کردم ولی هنوز کارت نیومده و هروقت هم میرم پلیس+10 یا نظام وظیفه میگن معرفی به صدور کارت شده این یعنی چه و همه اونایی که با من ارسال کرده بودن کارت اومده
خواهشآ در این مورد کمکم کنید به خدا خیلی جا رفتم به تهران هم رفتم ولی همش میگن مشکلی نداره
کمکم کنید

شما به سازمان نظام وظیفه خود مراجعه کنید . و بگویید قیضه را تا پیگیری کنند.

sh173
February 26th, 2011, 02:54 PM
همین امروز هم سازمانوظیفه رفتم ولی میگن معرفی به صدور کارت شده اخه 8 ما معرفی به صدور کارت نمیشه شما در این زمینه کمک کنید به خدا دیگه گیج شدم نمیدونم دیگه چیکار کنم

sh173
February 27th, 2011, 01:41 PM
همین امروز هم سازمان وظیفه رفتم ولی میگن معرفی به صدور کارت شده اخه 8 ما معرفی به صدور کارت نمیشه شما در این زمینه کمک کنید به خدا دیگه گیج شدم نمیدونم دیگه چیکار کنم

samanjan
February 27th, 2011, 02:09 PM
همین امروز هم سازمان وظیفه رفتم ولی میگن معرفی به صدور کارت شده اخه 8 ما معرفی به صدور کارت نمیشه شما در این زمینه کمک کنید به خدا دیگه گیج شدم نمیدونم دیگه چیکار کنم

ازشون بپرس پرونده مشکل دارد .

یک کار بکن زنگ بزن تهران یک شماره بود مال جواب دادن به مسائل سربازها یکی زنی گوشی را بر می دارد و قیضه را بهش بگو ..... و خلاصه کد ملی را ازت میگیرد . اگر اون هم همین جواب را بهت داد . بگو برای چی مشکلی دارد پرونده من
یکی از بچه ها شماره اش را گذاشته بود شما از اول این تاپیک را بخوان و بیا جلو . یادم نیست کجا بود

zaniyar_ir
March 4th, 2011, 02:33 PM
دوستان سلام
من 10 اسفند پول رو برای معافیت پزشکی ریختم گفتن یه 2 ماه دیگه میاد ولی خوب میدونم از دو ماه کمتر میشه چون برای گواهینامه هم بهم گفتن 2 ماه میاد سر 13 روز اومد D: حالا می خوام ببینم احتمالش هست که تا 20 اسفند بیاد چون شنیدم از 20 اسفند تا 6 فروردین نظام وظیفه تعطیله

seda67
March 5th, 2011, 03:50 AM
دوستان سلام
من 10 اسفند پول رو برای معافیت پزشکی ریختم گفتن یه 2 ماه دیگه میاد ولی خوب میدونم از دو ماه کمتر میشه چون برای گواهینامه هم بهم گفتن 2 ماه میاد سر 13 روز اومد D: حالا می خوام ببینم احتمالش هست که تا 20 اسفند بیاد چون شنیدم از 20 اسفند تا 6 فروردین نظام وظیفه تعطیله

سلام داداشی
خیلی عجله داری ها :) عمرا کارت شما تا 15 فروردین نمیاد. من 16 دی پول ریختم هنوز چاپ نشده کارتم چه برسه به این که به دستم برسه. داستان گواهینامه و پاسپورت با کارت معافی گویا فرق داره. خلاصه که حداقل 40 روز باید صبر کنید. گواهینامه که نمیگن 2 ماه میگن یه ماه :دی
خلاصه اگه عجله دارید برای استخدام و خروج از کشور و ثبت و اینها بهتون 14 روز بعد واریز وجه هر نامه ای بخواید میدن.

artinn
March 18th, 2011, 12:39 AM
من 12 اسفند 89 معرفی به صدور کارت خوردم به نظرتون با توجه به تعطیلی که من از نظام وظیفه پرسیدم گفتن تا 5 ام تعطیله.کارتم کی میاد؟

samanjan
March 18th, 2011, 01:05 AM
من 12 اسفند 89 معرفی به صدور کارت خوردم به نظرتون با توجه به تعطیلی که من از نظام وظیفه پرسیدم گفتن تا 5 ام تعطیله.کارتم کی میاد؟

این سوال چندین بار پزسیده شد.

ولی باید 30 روز کاری و بیشتر طول میکشه .

ehsan_kh
March 18th, 2011, 05:43 PM
سلام
دوستان آیا احتمال داره که پست از هفته دوم عید کارت معافیت رو بیاره. اگر زمانی که من خونه نباشم پست کارت رو بیاره ، آیا کارت برگشت میخوره به نظام وظیفه یا همون دست پست میمونه ؟
پیشاپیش سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم

samanjan
March 19th, 2011, 12:52 AM
سلام
دوستان آیا احتمال داره که پست از هفته دوم عید کارت معافیت رو بیاره. اگر زمانی که من خونه نباشم پست کارت رو بیاره ، آیا کارت برگشت میخوره به نظام وظیفه یا همون دست پست میمونه ؟
پیشاپیش سال نو رو به همه دوستان تبریک میگم

پست ما اینجوری است . که اگر خانه نباشیم . یک نامه میگذرد که من آمدم تو نبودی. ( شوخی )
یک نامه میگذرد و می نویسد فردا به پست منطقه مراجعه کنید .

mska
March 30th, 2011, 02:25 PM
منم 11 اسفند معرفی شدم به واحد صدور کارت فعلا که خبری نشده

mska
April 3rd, 2011, 02:46 PM
منم 11 اسفند معرفی شدم به واحد صدور کارت فعلا که خبری نشده

يكي از بچه ها برام پيگيري كرده ميگه كه مدارك ناقصه و عكس كم داري رفتم پليس +10 ميگه كه چيزي تو سيستم نيست و تاريخ 11 اسفند به واحد صدور کارت معرفي شدي

samanjan
April 3rd, 2011, 05:32 PM
يكي از بچه ها برام پيگيري كرده ميگه كه مدارك ناقصه و عكس كم داري رفتم پليس +10 ميگه كه چيزي تو سيستم نيست و تاريخ 11 اسفند به واحد صدور کارت معرفي شدي

سلام

چندین بار گفته شده

شما برای پیگیری برو پلیس + 10 و شماره ملی خودت را بهش بده ببین چی بهت میگه .

gol
April 4th, 2011, 11:49 PM
با سلام خدمت همگی
اگه سوالم به این قسمت مربوط نباشه، شرمندم.
من احتمالا تا مهر، ارشدمو دفاع میکنم. و میتونم با جبهه بابام و یه مورد دیگه، 16 ماه کسری بگیرم. حالا موندم که الان برای معافی اقدام کنم یا نه؟ آخه شنیدم اگه کمتر از 2 ماه از خدمت باقی بمونه، دیگه حتی نیازی به آموزشی هم نیست و میشه معافی گرفت. و با توجه به قانون کنونی، اگه من با آخرین مدرک تحصیلی( لیسانس) برا کسری اقدام کنم، 17 ماه خدمت خواهم داشت که 16 ماه کسری دارم و اون 1 ماه هم بخشیده میشه. آیا این چیزی که شنیدم، واقعیت داره و اینکه بهترین راه ممکن به نظر شما چیه؟ ( در ضمن هنوز مدارک مورد نیاز برای کسری جبهه بابامو آماده نکردم. چون میگفتن این قانون،شاید برا امسال تمدید نشه)
ممنون از لطفتون

sajad_m
April 8th, 2011, 11:41 PM
26 بهمن کار کفالت کامل انجام شد
7 اسفند معرفی به صدور کارت
7 فروردین 90 کارت رسید دستم D:

zaniyar_ir
April 9th, 2011, 01:40 AM
والا ماله من که معافی پزشکی بوده زده 12 اسفند معرفی برای صدور کارت هنوز که هنوز هست هیچ خبری نشده !

mska
April 9th, 2011, 01:51 PM
والا ماله من که معافی پزشکی بوده زده 12 اسفند معرفی برای صدور کارت هنوز که هنوز هست هیچ خبری نشده !

وضعيت منم دقيقا مثل شما هست و هنوز خبري نشده

mska
April 9th, 2011, 01:54 PM
26 بهمن کار کفالت کامل انجام شد
7 اسفند معرفی به صدور کارت
7 فروردین 90 کارت رسید دستم D:

عجيبه

من و چندتا از دوستان 11 اسفند معرفي شديم ولي هنوز خبري نشده

artinn
April 9th, 2011, 06:19 PM
منم 12 اسفند معرفی خوردم چرا نمیاد پس؟

samanjan
April 9th, 2011, 07:23 PM

سلام.
صبور باشید . اگر کارت شما تا آخر فرودین نمیاد پیگیری کنید.

mska
April 10th, 2011, 09:46 AM

سلام.
صبور باشید . اگر کارت شما تا آخر فرودین نمیاد پیگیری کنید.

من رفتم پست بهم گفت مرتب از طريق پليس +10 پيگير باش به محض اينكه ارسال كنن كدپيگيري پست را تو سيستم ثبت مي كنن و با آن ميشه از طريق پست پيگيري كرد

artinn
April 10th, 2011, 12:00 PM
من همین الان زنگ زدم پلیس +10 گفت معافیت پزشکی خیلی ها هستند که برج 10 معاف شدند هنوز کارتشون صادر نشده.
میگه شما که 12 اسفند هستید تا آخر اردیبهشت اصلا پیگیری نکنید خیلی زوده.
منم عجلم واسه کارای پذیرش و گرفتن گذرنامست که اونم میگن یه 2 هفته ای طول میکشه.
عجب داستانی شده این داستان سربازی.

samanjan
April 10th, 2011, 12:34 PM
من همین الان زنگ زدم پلیس +10 گفت معافیت پزشکی خیلی ها هستند که برج 10 معاف شدند هنوز کارتشون صادر نشده.
میگه شما که 12 اسفند هستید تا آخر اردیبهشت اصلا پیگیری نکنید خیلی زوده.
منم عجلم واسه کارای پذیرش و گرفتن گذرنامست که اونم میگن یه 2 هفته ای طول میکشه.
عجب داستانی شده این داستان سربازی.

سلام

من در پست های قبلی کامل توضیح دادم که برای پیگیری باید چه کار کرد .

شما اول برو پلیس +10 محل زندگی خودتان و بعد شماره کارت ملی خودت را بهش بده . و بهت میگه کارت سربازی در چه مرحله ای است اگر گفت کدرهگیری برات صادر شده ازش بگیر و دیگه منتظر کارت باش.
اگر گفت نه هنوز کارت صادر نشده صبر کن
ببین شما کارت خورده به عید و تو عید هم نزدیک 13 روز تعطیلی بوده
شما برای پیگیری کارت باید 30 روز کاری صبر کنی /

پس هنوز زوده صبر کن تا عید

برای پاسپورت هم یک هفته ای میاد

artinn
April 10th, 2011, 02:34 PM
من خوب زنگ زدم شماره ملی دادم که تونست پروندمو بررسی کنه علم غیب ندارن که .بعد از 12 هم فقط خورده معرفی جهت صدور همین.برای همین کد رهگیریم گفت که هنوز بار کد نخورده شما آخر اردیبهشت باز مراجعه کن الان خیلی خیلی زوده که از حالت معرفی جهت صدور کارت بارکد بخوری .عید هم فقط هفته اول تعطیل بود طبق تقویم و نظام وظیفه هفته دوم عید بودن.
تا الانم حساب کردم 42 روز از روزه معافیم گذشته که طبق حرف شما میشه 28 روزه کاری.
من مشکی ندارم یکی دو هفته دیگه صبر کنم ولی اینکه گفت اخر اردیبهشت زودتر نیا میخواستم ببینم که صحت داره؟کسایی که مثل من توو اوایل اسفند معاف شدن از پلیس+10 محلشون این مساله رو بپرسن مرسی.

mska
April 11th, 2011, 07:37 PM
من از نظام وظیفه پرسیدم گفت تا 3 ماه ممکنه طول بکشه!

usa
April 12th, 2011, 04:05 AM
سلام دوستان
من امروز رفته بودم پلیس+10 و در خصوص وضعیت کارت معافیت پزشکی ام که 17 اسفند ماه پرونده ام تکمیل و در رایانه ثبت شده بود ، سئوال کردم. مشخص شد که در مرحله صدور کارت هستم.
من در "شهرستان" برای معافیت اقدام کردم ،حالا سئوالی که برایم پیش آمده این است که بعد از اینکه کد رهگیری پست را دریافت می کنیم، آیا می توانیم به اداره پست تهران رجوع کنیم و قبل از اینکه کارت به شهرستان مربوطه برود کارت را مستقیماً از پست "تهران" دریافت کنیم؟ یا حتماً باید کارت به شهرستان فرستاده شود؟

samanjan
April 12th, 2011, 12:10 PM
سلام دوستان
من امروز رفته بودم پلیس+10 و در خصوص وضعیت کارت معافیت پزشکی ام که 17 اسفند ماه پرونده ام تکمیل و در رایانه ثبت شده بود ، سئوال کردم. مشخص شد که در مرحله صدور کارت هستم.
من در "شهرستان" برای معافیت اقدام کردم ،حالا سئوالی که برایم پیش آمده این است که بعد از اینکه کد رهگیری پست را دریافت می کنیم، آیا می توانیم به اداره پست تهران رجوع کنیم و قبل از اینکه کارت به شهرستان مربوطه برود کارت را مستقیماً از پست "تهران" دریافت کنیم؟ یا حتماً باید کارت به شهرستان فرستاده شود؟

سلام
وقتی شما کد رهگیزی پستی را داشته باشید .
می توانید بفهمید کارت در کدام پست هست و بروید بگیرید .

pimi810
April 12th, 2011, 12:22 PM
سلام.
من 10 دی ماه پرونده کفالتم کامل شد تو شهرستان و قبض ها رو دادم گفتن برو منتظر باش، چند روز پیش رفتم پلیس +10 گفت زدن برای صدور کارت، به نظرتون چقدر دیگه باید منتظر باشم؟ دیگه داره زیاد طول میکشه.

mska
April 12th, 2011, 12:27 PM
سلام.
من 10 دی ماه پرونده کفالتم کامل شد تو شهرستان و قبض ها رو دادم گفتن برو منتظر باش، چند روز پیش رفتم پلیس +10 گفت زدن برای صدور کارت، به نظرتون چقدر دیگه باید منتظر باشم؟ دیگه داره زیاد طول میکشه.
10 دي ماه!!!

پس ما خيلي دل خوشم كه الان منتظريم!
تاريخ معرفي به واحد صدور كي زده؟

pimi810
April 12th, 2011, 12:41 PM
10 دي ماه!!!

پس ما خيلي دل خوشم كه الان منتظريم!
تاريخ معرفي به واحد صدور كي زده؟

راستش این رو نپرسیدم. منتهی از مسئول police+10 پرسیدم چقدر دیگه منتظر باشم گفت 1 ماه دیگه!!! که به نظرم غیر منطقی میاد :-S

samanjan
April 12th, 2011, 03:45 PM
سلام.

سلام.

شما حتما . به نظام وظیفه مراجعه کرده و پیگیر پرونده خود باشید .

pimi810
April 13th, 2011, 12:09 AM
سلام.

شما حتما . به نظام وظیفه مراجعه کرده و پیگیر پرونده خود باشید .

حتی الان که زدن برای صدور کارت؟ پلیس +10 امروز باز رفتم گفت 15 فروردین زدن برای صدور کارت. نمی دونم شهرستان بودن هم باید تاثیر بذاره دیگه نه؟

mska
April 13th, 2011, 09:44 AM
حتی الان که زدن برای صدور کارت؟ پلیس +10 امروز باز رفتم گفت 15 فروردین زدن برای صدور کارت. نمی دونم شهرستان بودن هم باید تاثیر بذاره دیگه نه؟

خوب 15 فروردين هنوز مانده تا بياد 1 ماهي بايد صبر كني

مهم اين هست كه كي معرفي بشي شما هم به هر دليلي دير به واحد صدور كارت معرفي شدي

دلايل متفاوتي مي تونه داشته باشه مثل ناقص بودن مدارك،دير عمل كردن نظام وظيفه و...

mska
April 14th, 2011, 12:09 PM
سلام دوستان

کارت من دیروز امد
---------------
تاریخ معافیت پزشکی:1/12/89
تاریخ معرفی به واحد صدور: 11/12/1389
تاریخ تحویل به پست:17/1/1390
تاریخ تحویل به خودم:24/1/1390
-------------------

موفق باشید

zaniyar_ir
April 14th, 2011, 05:02 PM
بابا خوش به حالت ماله من که هنوز زده معرفی برای صدور کارت :undecided:

artinn
April 14th, 2011, 06:47 PM
منم 12 معرفیام هنوزم معرفیم زانیار تو کی معرفی خوردی؟

zaniyar_ir
April 15th, 2011, 01:12 AM
من 89/12/10 معاف شدم 89/12/12 تو سیستم زده معرفی برای صدور کارت شنبه همین هفته که رفتم پلیس 10+ گفت هنوز خبری نیست ولی دوباره شنبه این هفته میرم ( اصلا معلوم نیست کی کارت بیاد ). خدا کنه زود بیاد که من تا آخر May باید پاسپورت داشته باشم وگرنه باید پاسپورت یک بار خروج بگیرم اونم به چه بدبختیهی

mska
April 15th, 2011, 05:35 AM
منم 12 معرفیام هنوزم معرفیم زانیار تو کی معرفی خوردی؟
تاریخ معرفی به واحد صدور: 11/12/1389

ALIREZA144
April 15th, 2011, 01:57 PM
سلام دوستان عزیز
من دوشنبه گذشته یعنی 90/1/22 مدارک معافیت کفالت رو به پلیس+10 تحویل دادم و خانمی که مسئولش بود گفت 20 روز دیگه برو میدان سپاه اتاق کفالت .
حالا میخواستم بدونم واقعا این پروسه 20 روز طول میکشه ؟؟؟؟ یعنی من اگر زودتر برم مدارکم آماده نیست ؟؟؟ آخه خیلی عجله دارم ... دوستانی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی بفرمایند ... ممنون

zaniyar_ir
April 16th, 2011, 01:51 PM
امروز هم پلیس 10+ فرمودند : معرفی برای صدور کارت

کاشکی اسم منو با فونت Bold میزدند که الان اعصابم خرد (خورد) نباشه !

artinn
April 16th, 2011, 02:19 PM
زانیار منم رفتم همین امروز همچنان خورده معرفی جهت صدور.

ALIREZA144
April 17th, 2011, 12:50 PM
سلام دوستان عزیز
من دوشنبه گذشته یعنی 90/1/22 مدارک معافیت کفالت رو به پلیس+10 تحویل دادم و خانمی که مسئولش بود گفت 20 روز دیگه برو میدان سپاه اتاق کفالت .
حالا میخواستم بدونم واقعا این پروسه 20 روز طول میکشه ؟؟؟؟ یعنی من اگر زودتر برم مدارکم آماده نیست ؟؟؟ آخه خیلی عجله دارم ... دوستانی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی بفرمایند ... ممنون

کسی هست که چواب سوال من رو بدونه ؟؟؟:confused::confused:

artinn
April 17th, 2011, 01:45 PM
اگه تجربه شخصی منو میخوای مثلا میگن 30 روز دیگه بیا زودتر نرو چون فقط اعصابت خورد میشه و زودتر از وقتی که گفتن امکان نداره.

artinn
April 17th, 2011, 01:46 PM
دوستان من همین امروز رفتم پلیس+10 گفت کارتت صادر شده.
یه کد رهگیریم بهم دادن حالا با این کد برم اداره پست یا واستم کارت بیاد خودش دم در خونه؟

samanjan
April 17th, 2011, 03:12 PM
یه کد رهگیریم بهم دادن حالا با این کد برم اداره پست یا واستم کارت بیاد خودش دم در خونه؟

سلام

مبارک باشه

1. شما می توانی بری پست محل خودتان بهش کد را بده بگو می خواهم ببینم این بسته الان کجاست .

اگر خیلی عجله داری خودتان می توانی بری بگیری ولی نه صبر کنی خودش میاد .

artinn
April 17th, 2011, 03:44 PM
مرسی سامان جان
صبر میکنم اینکه پستچی مهربون بیاره قشنگ تره
بعد هم اینکه الان نزدیکه 50 روزه صبر کردم یه هفته دیگم صبر میکنم

samanjan
April 17th, 2011, 04:36 PM
مرسی سامان جان
صبر میکنم اینکه پستچی مهربون بیاره قشنگ تره
بعد هم اینکه الان نزدیکه 50 روزه صبر کردم یه هفته دیگم صبر میکنم

ولی برو پست یک آماری بگیر ببین کجاست .

ALIREZA144
April 17th, 2011, 06:10 PM
اگه تجربه شخصی منو میخوای مثلا میگن 30 روز دیگه بیا زودتر نرو چون فقط اعصابت خورد میشه و زودتر از وقتی که گفتن امکان نداره.
ممنون از پاسخت
شما که الان دیگه کارتت صادر شده میشه بگی من چه مراحل دیگه ای رو باید انجام بدم ؟؟؟
به من گفتن 20 روز دیگه برم میدون سپاه . یعنی 11 اردیبهشت . اونجا که برم چه کارهایی میمونه و هر کدوم تقریبا چقدر زمان میبره ؟؟؟
ممنون

artinn
April 17th, 2011, 06:37 PM
پرونده شما کفالت من پزشکیام.
من فقط در مورد زمانی که باید صبر کنی گفتم که مراحل زمان بره.
روزی که معاف میکننت تو پزشکی اینجوریه که فرداش باید چندتا فیش بریزی و ببری نظام وظیفه به قول خودشون تکمیل پرونده.
بعد از ریختن فیش ها هم تنها کاری که باید بکنی صبر کردنه.
نزدیک 2 ماه از روزی که فیش هارو ریختی طول میکشه کارتت بیاد.

ALIREZA144
April 17th, 2011, 07:15 PM
دستت درد نکنه . فکر نکنم زودتر از تیرماه کارت دستم برسه

zaniyar_ir
April 18th, 2011, 12:03 AM

دلخوشی : منم فردا برم پلیس 10+ میگه صادر شده D:

artinn
April 18th, 2011, 12:08 AM
ایشالا ردیف میشه حداکثر تا 10 اردیبهشت کارتامون دستمونه خیالت راحت.

pimi810
April 19th, 2011, 02:47 PM
سلااااام! مخلص همه تون! :D

استارت پروژه ی معافیت کفالت: 11 مهر
تکمیل پرونده: 10 دی ماه.
تاریخ صدور:25 اسفند
تحویل به اینجانب: دیروز.

ایشالا کارتهای همه تون زودتر برسه. اگه بدونید چه حالی داره!!!!

پ.ن: بعد عید رفته بودم پلیس پلاس 10 مسئولش گفت بود 15 فروردین اینا معرفی شدی به واحد صدور کارت. اما معلوم شد که اشتباه به عرض رسانیده بود!

artinn
April 19th, 2011, 03:28 PM
شما 25 اسفند معرفی به واحد صدور شدی یا 25 اسفند کارتت صادر شده و بارکد اداره پست خورده؟
آخه کارت های معافیت با پست پیشتاز فرستاده میشه و هرجای ایران که باشی حداکثر 7 روزه دستت میرسه.(حرف مسئول اداره پست)
امکان نداره کارت شما 1 ماه بعد از صدور به دستت برسه.

pimi810
April 19th, 2011, 05:47 PM
شما 25 اسفند معرفی به واحد صدور شدی یا 25 اسفند کارتت صادر شده و بارکد اداره پست خورده؟
آخه کارت های معافیت با پست پیشتاز فرستاده میشه و هرجای ایران که باشی حداکثر 7 روزه دستت میرسه.(حرف مسئول اداره پست)
امکان نداره کارت شما 1 ماه بعد از صدور به دستت برسه.

طبق اون پ.ن من از تاریخ معرفی به واحد صدور بی خبرم اما روی کارتم نوشته شده تارخ صدور 25 اسفند.

sss638
April 19th, 2011, 09:24 PM
کارت من هم نیمده هنوز منم 12 اسفند معرفی شدم

adil65
April 21st, 2011, 10:07 PM
با سلا خدمت دوستان.
لطفا دقیقا بگین کی کارت معافیتم میاد بخدا خیلی واجبه برام:
معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12
معرفی صدور کارت: 90/1/17

متشکرم....

adil65
April 21st, 2011, 10:12 PM
با سلا خدمت دوستان.
معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12

متشکرم....

maziyarsh
April 21st, 2011, 10:18 PM
با سلا خدمت دوستان.
معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12

متشکرم....
واجب یا غیر واجب شما فکر میکنید کاربری اینجا هست که بتونه بگه دقیقا کی میاد و نظام وظیفه نتونسته بگه؟! همه چی حدسی و بر پایه ی تجربیات هست. معافیت ها بین 10 روز تا 2 ماه

teraktor2003
April 22nd, 2011, 08:53 PM
سلام
من براي معافيت كفالت پدر بالاي 59 سال اقدام كردم كميسيون هم شدم اوكي دادن و گفتن پول بريز 250 تومن هم فيششو دادم بقيه پروندمو دادن دستم گفتن برو 2 ماه ديگه مياد كارت معافيتت
چند روز پيش بعد از 3 هفته از تموم شدن قضيه رفتم پليس +10 براي پيگيري تو سيستمشون زده بود "معرفي براي جلسه بدوي" يه چيزي تو همين مايه ها بود...جالب بود خود طرف هم نمي دونس چيه چندتا زنگ زد گفت هفته ديگه بيا ببينيم اين پيغام مي ره يا نه
حالا مي خوام بدونم كسي همچين چيزي داشته؟

كسي نمي دونه؟ :(
پيغام دقيق اين بود: "دعوت براي شوراي بدوي"

zaniyar_ir
April 23rd, 2011, 01:03 PM
کارت من هم چاپ شد bz: آرتین جان شما کارت رو گرفتی از پست ؟

artinn
April 23rd, 2011, 01:32 PM
زانیار تبریک .باورت نمیشه از یک شنبه پیش که کارتم صادر شد هرروز میرم پست میگه فعلا نیومده فعلا نیومده.
از مسئولش پرسیدم گفت از روزی که کارت صادر میشه حداقل 3 هفته بعد کارت میرسه دستت.
نمیدونم الان که دیگه کارت هامون صادر شدن چرا نمیدن به پست که بگیریم.
کد رهگیری از پلیس +10 گرفتی؟
من گرفتم ولی هرچی میرم سامانه رهگیری پست پیشتاز میزنه اطاعات این محموله گزارش نشده است.

zaniyar_ir
April 23rd, 2011, 02:00 PM
به منم داد میرم می زنم میبینم هیچی نشون نمیده ولی یکی همین جا گفت 01/17 تحویل پست شد 01/24 به دست خودم رسید. تا دهم الی دوازدهم باید صبر کنی که 2 ماه فول بشه D:

artinn
April 25th, 2011, 06:53 PM
الان 10 روزه تو سیستم پیگیری پست زده

اطلاعات مربوط به این مرسوله ارسال نشده است
پس ایشالا کی میرسه این کارت ما؟

s.t.mono
April 25th, 2011, 07:36 PM
اطلاعات دقیق در مورد موقیعت کارت رو میتونید برید بخش رایانه ی نظام وظیفه ازشون سوال کنید.جواب میدن که دقیقا کارت الان کجاست.

artinn
April 27th, 2011, 12:55 PM
کارت منم رسید.
8 اسفند 89 تکمیل پرونده.
12 اسفند 89 معرفی جهت صدور.
28 فروردین 90 کارتم صادر شد.
7 اردیبهشت 90 کارت رو پستچی اورد دم در خونه.

omid58
April 29th, 2011, 03:35 AM
سلام به دوستان
من سه روز پیش کمیسیون معافیت کفالتم تشکیل شد و رای مثبت دادن و پروندم تکمیل شد میخوام بدونم معرفی جهت صدور کارت رو چجوری بفهمم ؟؟؟؟
در ضمن یک سری برگه ها رو بهم پس دادن مثل معاینه اولیه پزشک و برگ واکسیناسیون رو........
برای پیگیری باید پلیس+10 برم ؟؟؟
با تشکر

zaniyar_ir
April 29th, 2011, 04:53 AM
کارت من بالاخره دیزوز رید دستم

مراجعه به پلیس 10+ برای معافیت : 1389/11/06
نامه معرفی به بیمارستان : 1389/11/19
معرفی به سازمان نظام وظیفه (شورای پزشکی) : 1389/12/10
معرفی برای صدور کارت : 1389/12/12
تاریخ تحویل کارت به پست : 1390/02/05
تارییخ تحویل کارت به خودم : 1390/02/08

پروسه که کلا برای معافی پزشکی طول کشید 3 ماه بود. (انگار همین دیروز بود)
موفق باشید

adil65
May 2nd, 2011, 12:30 AM
بچه ها جون من جواب بدین ثواب داره بخدا......

معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12
معرفی صدور کارت: 90/1/16

از کجا باید پیگیر شم؟؟؟؟؟
ممنونم....

maziyarsh
May 2nd, 2011, 05:33 AM

معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12

ممنونم....
با سلام

تنها محلی که میشه پیگیری کرد پلیس +10 هست. ولی به محض اینکه به پست تحویل داده بشه میتونید از طریق بارکد ردیابی کنید که در لحظه کارت شما در کدام مرکز پستی قرار دارد.

موفق باشید

s.t.mono
May 4th, 2011, 08:02 PM

معافیت کفالت.
رای کمیسیون 89/12/12

ممنونم....

میتونین برین همون بخش رایانه که گفته بهتون معرفی برای صدور کارت شدین. اونجام موقعیت دقیق کارت رو بهتون میگن. مثلا تحویل پست شده یا نه.اگه تحویل پست شده بود ازشون کد رهگیری بگیرین و از طریق سامانه پست کارت رو پی گیری کنین.
خیلی زود میاد نگران نباش.

mohamad1281
May 8th, 2011, 05:13 PM
سلام
کارت معافیت منم اومد
28/12/89 ثبت در پلیس +10
9/1/90معرفی به صدور
14/2/90تحویل به پست
انشاا...روزی که کارت هممون اومده باشه :confused:

usa
May 8th, 2011, 08:45 PM
سلام
کارت معافیت منم اومد
28/12/89 ثبت در پلیس +10
9/1/90معرفی به صدور
14/2/90تحویل به پست
انشاا...روزی که کارت هممون اومده باشه :confused:

سلام
17/12/89 ثبت
11/1/90 معرفی به صدور
15/2/90 تحویل به پست
امروز (18/2)تا پست مرکزی تهران هم رفتم ، گفتند چون 2 روز تعطیل بوده هنوز وارد پست نشده، پس شما چطوری کارت را دریافت کردید؟
من فردا بروم حوزه نظام وظیفه یا منتظر باشم تا در سایت پست پیشتاز مشخص شود کارتم کجا ست؟
شما از کجا کارتتان را دریافت کردید؟

sim83
May 8th, 2011, 10:42 PM
سلام من هم روز 14/02/90 تکمیل پرونده معافیت پزشکی را انجام دادم!
این ثبت که شما دوستان میگید کدوم بخش هست؟
به من از این پاکت های ارسال کارت ندادند(پاکت قهوه ای ها):undecided: به دوستان دیگه دادند یا نه؟
چون معمولا به یکی می دادند به یکی دیگه نمی دادند! من هم از همون سروان جعفری سوال کردم که از این پاکت ها به من ندادید با لحن بدی بهم گفت برو اینجا واینستا!
حالا می ترسم این دردسر ساز بشه!
و در ضمن جدا تا این کارت نیاد خودتم باورت نمیشه که معاف شدی!
در ضمن حالا که معاف شدیم ممکنه حین رسیدگی به پرونده یک وقت رای رو عوض کنند؟:confused:

samanjan
May 8th, 2011, 11:17 PM
سلام من هم روز 14/02/90 تکمیل پرونده معافیت پزشکی را انجام دادم!
این ثبت که شما دوستان میگید کدوم بخش هست؟
به من از این پاکت های ارسال کارت ندادند(پاکت قهوه ای ها):undecided: به دوستان دیگه دادند یا نه؟
چون معمولا به یکی می دادند به یکی دیگه نمی دادند! من هم از همون سروان جعفری سوال کردم که از این پاکت ها به من ندادید با لحن بدی بهم گفت برو اینجا واینستا!
حالا می ترسم این دردسر ساز بشه!
و در ضمن جدا تا این کارت نیاد خودتم باورت نمیشه که معاف شدی!
در ضمن حالا که معاف شدیم ممکنه حین رسیدگی به پرونده یک وقت رای رو عوض کنند؟:confused:

سلام .
پاکت نامه لازم نیست .
بله باید صبر کنی تا کارت بیاد

sim83
May 8th, 2011, 11:37 PM
یعنی ممکن هست در حین رسیدگی رای عوض بشه؟؟؟؟؟؟؟؟

sim83
May 9th, 2011, 03:13 PM
تو رو خدا یکی راهنمایی کنه!
14/02 مدارک را کامل کردم برای معافی پزشکی! که امروز خیلی اتفاقی رفته بودم پلیس +10 که دیدم امروز ثبت شده منتظر رویت مشمول! تورو خدا بگید این چیه؟ کسی تا حالا تجربه اینو داشته یا نه؟
یعنی همون رویت سرهنگ هست؟ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hamid jj
May 9th, 2011, 03:30 PM
سلام

يعني تاييد شده و در حال كارهاي اداري مثل ثبت و صدور و... است نهايتا تا 1 يا 2 خرداد كارتت مياد در خونه.

تبريك:).

adil65
May 10th, 2011, 01:06 AM
با سلام. خدا خيرتون بده راهنماييم كنين نميدونم چرا كارتم نمياد!!؟؟ من الان تركيه دارم درس ميخونم مجوز يكبار خروج گرفتم تا كارتم بياد. عموم همش ميره پليس +10 بهش ميگن هنوز كارت چاپ نشده بخدا بدجور حالم بده يكي راهنماييم كنه......
رای کمیسیون 89/12/12

خيلي ممنونم....

usa
May 10th, 2011, 02:01 AM
با سلام. خدا خيرتون بده راهنماييم كنين نميدونم چرا كارتم نمياد!!؟؟ من الان تركيه دارم درس ميخونم مجوز يكبار خروج گرفتم تا كارتم بياد. عموم همش ميره پليس +10 بهش ميگن هنوز كارت چاپ نشده بخدا بدجور حالم بده يكي راهنماييم كنه......
رای کمیسیون 89/12/12

خيلي ممنونم....

من هم 89/12/17 پرونده ام ثبت شد و 90/1/11 معرفی صدور کارت شده بودم ، کلا بخاطر عوض شدن نوع کارت ها زمان تحویل آن ها زیاد شده ، بمن 90/2/15 کد رهگیری پست گرفتم که تا الان در هیچ اداره پستی نرفته!
شما هم به امید خدا با توجه به تعطیلی روز شنبه این هفته ، احتمالا فردا یا پس فردا کارتتان بار کد پست خواهد خورد، نگران نباشید

تو رو خدا یکی راهنمایی کنه!
14/02 مدارک را کامل کردم برای معافی پزشکی! که امروز خیلی اتفاقی رفته بودم پلیس +10 که دیدم امروز ثبت شده منتظر رویت مشمول! تورو خدا بگید این چیه؟ کسی تا حالا تجربه اینو داشته یا نه؟
یعنی همون رویت سرهنگ هست؟ چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من بعد از یک ماه به پلیس +10 رجوع کردم نه 2-3 روز بعد از تکمیل پرونده! در نتیجه زیاد از شرایط قبل آن خبر ندارم و تا بحال هم رویت مشمول را نشنیدم، اما شاید نقص مدرکی در پرونده تان باشد. اما اگر رای به معافیت شما داده شده و هزینه های مربوط به کارت را (100 هزار تومان + کمی خورده ریز ) واریز کردید و پرونده تان را کامل کردید اصلا نگران نباشید. بنظرم بهترین مرجع برای رفع نگرانیتان بخش پاسخگویی به سئوالات در نظام وظیفه است

sim83
May 10th, 2011, 09:04 AM
سلام به دوستان گرامی
با تشکر از تمام دوستانی که منو در این زمینه و مشکلم راهنمایی کردند! باید عرض کنم که امروز ساعت 8 ن.و بودم! و گفت که مشکلی نیست و هنوز وضعیت جدیدت در سیستم ثبت نشده! پس می نویسه : منتظر رویت مشمول
این هم تجربه خوبی شد که بقیه دوستان به این مشکل بر نخورند! اینو هم عرض کنم که 2 تا دفتر پلیس+10 بهم گفتند چرا نرفتی ن.و و اینکه حتما فردا برو! این شد برای ما معضل!

eysun
May 10th, 2011, 08:07 PM
من هم 89/12/17 پرونده ام ثبت شد و 90/1/11 معرفی صدور کارت شده بودم ، کلا بخاطر عوض شدن نوع کارت ها زمان تحویل آن ها زیاد شده ، بمن 90/2/15 کد رهگیری پست گرفتم که تا الان در هیچ اداره پستی نرفته!
شما هم به امید خدا با توجه به تعطیلی روز شنبه این هفته ، احتمالا فردا یا پس فردا کارتتان بار کد پست خواهد خورد، نگران نباشید

من بعد از یک ماه به پلیس +10 رجوع کردم نه 2-3 روز بعد از تکمیل پرونده! در نتیجه زیاد از شرایط قبل آن خبر ندارم و تا بحال هم رویت مشمول را نشنیدم، اما شاید نقص مدرکی در پرونده تان باشد. اما اگر رای به معافیت شما داده شده و هزینه های مربوط به کارت را (100 هزار تومان + کمی خورده ریز ) واریز کردید و پرونده تان را کامل کردید اصلا نگران نباشید. بنظرم بهترین مرجع برای رفع نگرانیتان بخش پاسخگویی به سئوالات در نظام وظیفه است

سلام
منم کارتم ۱۵ اردیبهشت بارکد خورده، منم پیگیری کردم هنوز هیچ مرکز پستی نیست. به شما چی گفتن؟ گفتن تا کی میرسه دستت؟ من فوری احتیاج دارم به کارتم باید چیکار کنم؟

مرسی

sss638
May 10th, 2011, 11:06 PM
سلام
منم کارتم ۱۵ اردیبهشت بارکد خورده، منم پیگیری کردم هنوز هیچ مرکز پستی نیست. به شما چی گفتن؟ گفتن تا کی میرسه دستت؟ من فوری احتیاج دارم به کارتم باید چیکار کنم؟

مرسی

خوب برای منم از موقعی که بار کد داد تا تو سایت پست زد از منطقه 16 تهران خارج شد تقریبا 7 روز طول کشید از موقعی هم که زد از تهرن خارج شده تا رسید دست خودم 72 ساعت طول کشید. از سایت اداره پست هر روز چک کن ببین.

maziyarsh
May 11th, 2011, 12:42 AM
رای کمیسیون 89/12/12

خيلي ممنونم....
با سلام
دوست عزیز مشکل شما چی هست؟! منم مجوز یکبار خروج داشتم و الان یک سال و نیم هست که در خارج هستم. دفعه ی بعدی که برگشتید باید برای خروج مجدد تشریف ببرید اداره گذرنامه و با تحویل کارت معافی به صورت کامپیوتری این مجوز دائمی میشه.
کارت من یکروز بعد از اینکه من پاسپورت با یکبار مجوز خروج گرفتم اومد و هر کاری کردم نشد درست کنم. حتما باید یکبار را خارج بشید و بعد بتونید درست کنید. پس نگران نباشید

mohamad1281
May 12th, 2011, 12:59 PM
من 14/2/90بارکد خورده کی میرسه دستم؟

sim83
May 12th, 2011, 01:31 PM
من 14/2/90بارکد خورده کی میرسه دستم؟

بین 1 هفته تا 10 روز دیگر

adil65
May 13th, 2011, 03:41 AM
با سلام
دوست عزیز مشکل شما چی هست؟! منم مجوز یکبار خروج داشتم و الان یک سال و نیم هست که در خارج هستم. دفعه ی بعدی که برگشتید باید برای خروج مجدد تشریف ببرید اداره گذرنامه و با تحویل کارت معافی به صورت کامپیوتری این مجوز دائمی میشه.
کارت من یکروز بعد از اینکه من پاسپورت با یکبار مجوز خروج گرفتم اومد و هر کاری کردم نشد درست کنم. حتما باید یکبار را خارج بشید و بعد بتونید درست کنید. پس نگران نباشید

با سلام/ آخه من یه مشکل برام پیش اومده باید برگردم ایران!

mohamad1281
May 13th, 2011, 12:12 PM
سلام 14/2/90پلیس +10گفت بارکد خورده کارت معافیتت اومدم سایت اداره پست کد رهگیری رو زدم مینویسه هیچ گزارشی در مورد این مرسوله ارسال نشده کسانیکه کارتشون اومده بگن از تاریخ بارکد زدن چند روزه دستم میرسه؟چون خیلی لازمه

adil65
May 15th, 2011, 05:22 PM
سلام دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید... عموم رفته پلیس+10 کد رهگیری دادن/ میرم سایت tntsearch.post.ir کد رو میزنم میگه>>>>اطلاعات مربوط به مرسوله ارسال نشده است/ یعنی چی؟؟؟ خیلی واجبه برام.من الان ترکیه م باید برگردم ایران نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

adil65
May 15th, 2011, 05:23 PM
سلام دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید... عموم رفته پلیس+10 کد رهگیری دادن/ میرم سایت tntsearch.post.ir کد رو میزنم میگه>>>>اطلاعات مربوط به مرسوله ارسال نشده است/ یعنی چی؟؟؟ خیلی واجبه برام.من الان ترکیه م باید برگردم ایران نمیدونم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

mohamad1281
May 15th, 2011, 10:37 PM

سلام اتفاقا برای منم همین پیغام میاد؟رفتم پست میگن وقتی ارسالش کنن باید اول ثبت سیستم بشه بعد میرسه پست شهرستانی که هستی

mohamad1281
May 17th, 2011, 02:18 PM
سلام اتفاقا برای منم همین پیغام میاد؟رفتم پست میگن وقتی ارسالش کنن باید اول ثبت سیستم بشه بعد میرسه پست شهرستانی که هستی

سلام امروز یعنی 27/2که هست زنگ زدم پست مرکزی خراسان رضوی بهش گفتم که برا من همچین پیغامی میاد گفت بارکدتو بده بعد اونم وارد کرد گفت که هنوز تحویل پست تهران هم نشده که این پیغامو میده

sim83
May 17th, 2011, 03:55 PM
امروز رفتم پلیس +10 گفت 19/02 معرفی به صدور کارت شدی!(14/02 ) تکمیل مدارک! اما نکته اینه که روز 19/02 که رفته بودم برام زده بود "منتظر رویت مشمول" که پلیس +10 بهم گفت برو ن.و ببین مشکل کار کجاست! اونجا که رفتم گفت وضعیت جدیدت در سیستم ثبت نشده!حالا یک سوال!زمانی که زده معرفی به صدور کارت تاکی کارت میاد؟ و سوال دیگه: ممکنه مشکلی در روندش پیش بیاد؟

aloneiboy
May 17th, 2011, 04:13 PM
دوست من کارت معافیت مهمولا دو الی سه ماه طول میکشه.زیاد به حرف کارمند +10 گوش نکن خودت پیگیر باش.من برای کارت سوختم رفتم و کارمنده گفت آدرس رو عوض کردماما عوض نشده بود.تا جواب قطعی هم نگرفتی ول کن قضیه نباش

mohamad1281
May 17th, 2011, 09:31 PM
امروز رفتم پلیس +10 گفت 19/02 معرفی به صدور کارت شدی!(14/02 ) تکمیل مدارک! اما نکته اینه که روز 19/02 که رفته بودم برام زده بود "منتظر رویت مشمول" که پلیس +10 بهم گفت برو ن.و ببین مشکل کار کجاست! اونجا که رفتم گفت وضعیت جدیدت در سیستم ثبت نشده!حالا یک سوال!زمانی که زده معرفی به صدور کارت تاکی کارت میاد؟ و سوال دیگه: ممکنه مشکلی در روندش پیش بیاد؟

سلام من 9/1معرفی به صدور خوردم و14/2بارکد حدودا در بازه زمانی 30تا 35روز اما هنوزکه دستم نرسیده.خاطر جم باش که معرفی به صدور خوردی دیگه مشکلی نیست مگر عکست مشکل داشته باشه که به من گفتن اگه مشکلی باشه به تلفنایی که دادی زنگ میزنیم تا بیای برطرف کنی

sim83
May 17th, 2011, 11:19 PM
سلام من 9/1معرفی به صدور خوردم و14/2بارکد حدودا در بازه زمانی 30تا 35روز اما هنوزکه دستم نرسیده.خاطر جم باش که معرفی به صدور خوردی دیگه مشکلی نیست مگر عکست مشکل داشته باشه که به من گفتن اگه مشکلی باشه به تلفنایی که دادی زنگ میزنیم تا بیای برطرف کنی
آخه مشکل اینجاست که تلفنی که به ن.و داده بودم عوض شده!!!!!!!!!! جایی هست که بشه اینو پیگیری کرد؟؟؟ یا اینکه ممکنه پلیس +10 اشتباه کنه که بگه معرفی به صدور کارت شدی؟

mohamad1281
May 18th, 2011, 03:59 PM
زنگ بزن به یکی از دفاتر دیگه پلیس +10یا پلیس +10شهردیگه ای تا مطمئن بشی که معرفی به صدور خوردی

maziyarsh
May 18th, 2011, 10:00 PM
اگر بعد از معرفی به صدور به مرحله ی بارکد برسد دیگر مشکلی نیست مگر مشکل آدرس. زمانی بارکد به کارت تعلق میگیره که تحویل پست داده بشه و از آن به بعد شما باید با اداره پست در تماس باشید نه پلیس +10. من آدرس اشتباه داده بودم، هر بار با اینترنت محل بارکد را چک میکردم یکجایی مونده بود. بعد که حضوری رفتم اداره پست به من گفتند که اومده و پیدا نکرده و برگشته. زنگ هم نخواهند زد.
با داشتن بارکد پیشتاز میتونید از سایت اداره پست ردگیری بکنید

aopi
May 19th, 2011, 11:40 PM
سلام دوستان

بنده برای کفالت اقدام کردم و 14 فروردین همین امسال کمیسیون بود و رای کمیسیون هم معاف دائم بود ، همون روز فیش ها رو واریز و تمام مراحل کارو تموم کردم و مسئول صدور کارت گفت یه ماه تا چهل و پنج روز صبر کنی کارتت میاد دم در خونه

ده روز پیش که به عبارتی یه ماه و یه هفته از کمیسیون میگذشت رفتم پلیس+10 و گفتن کارتت صادر شده و یه بارکد پستی بهم داد. منم شاد و خوش و خرم! رفتم سایت پست و بارکد رو زدم و دیدم زده 19 بهمن 89 تحویل صاحبش شده مرسوله!! در حالیکه من اصلا بهمن 89 مراحل ابتدایی اقدامم بود. رفتم به اون منطقه پستی و قضیه رو گفتم و گفتن احتمالا تشابه بارکد شده!!!!!! دوباره رفتم پلیس +10 و دوباره اسمم و بارکد رو از اول خوند تا مطمئن بشم که من دفعه پیش اشتباه یادداشت نکردم بارکد رو!

خلاصه الان برای من زده 15 اردیبهشت کارتم صادر شده و بارکد هم داده اما بارکدی که به من داده مال یه نفر دیگس که سال پیش معاف شده رفته پی کارش!

حالا به نظرتون من چیکار باید بکنم؟ صبر کنم (چیزی که تو این پروسه معافیت خیلی خوب هممون یاد گرفتیم!) تا ایشالا کارت بیاد یا برم نظام وظیفه ببینم قضیه چیه که بارکدم اشتباه شده؟ با توجه به اینکه امروز دقیقا 45 روز از کمیسیونم میگذره

ممنونم از توجهتون

usa
May 20th, 2011, 06:13 AM
30/10/89 درخواست معافیت پزشکی به پلیس +10
17/12/89 معافیت و تکمیل مدارک
11/1/90 معرفی به صدور
15/2/90 بارکد رهگیری پست
29/2/90 تحویل به پست منطقه 16 تهران

بالاخره "انشالله" ، " گوشِ شیطون کَر" ! فردا باید برسه دست خودمون !

sim83
May 20th, 2011, 03:01 PM
30/10/89 درخواست معافیت پزشکی به پلیس +10
17/12/89 معافیت و تکمیل مدارک
11/1/90 معرفی به صدور
15/2/90 بارکد رهگیری پست
29/2/90 تحویل به پست منطقه 16 تهران

بالاخره "انشالله" ، " گوشِ شیطون کَر" ! فردا باید برسه دست خودمون !

مبارک باشه! شیرینی یادتون نره!!!! اما واقعا طول کشیده تا برسه به پست! 2هفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلا سیستم پست خیلی کند شده! یعنی پست پسرفت کرده تا پیشرفت! قبلا مرسوله خارجی که هوایی می فرستادم نهایتا 5 روزه میرسید!اما الان جون داداش زیر 10 روز امکان نداره! با اینکه دیگه برای چک امنیتی نمیره پست لشکر! و به همه مناطق پستی دستگاه ایکس-ری دادند! اما سایتشون هم مثل اینکه مشکل داره و آپدیت نمیشه! مثلا فقط یک مقصد را نمایش میده! حالا با اینکه همه چیز پستی شده ولی سرعت کارشون پایین اومده!

usa
May 20th, 2011, 04:01 PM
مبارک باشه! شیرینی یادتون نره!!!! اما واقعا طول کشیده تا برسه به پست! 2هفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلا سیستم پست خیلی کند شده! یعنی پست پسرفت کرده تا پیشرفت! قبلا مرسوله خارجی که هوایی می فرستادم نهایتا 5 روزه میرسید!اما الان جون داداش زیر 10 روز امکان نداره! با اینکه دیگه برای چک امنیتی نمیره پست لشکر! و به همه مناطق پستی دستگاه ایکس-ری دادند! اما سایتشون هم مثل اینکه مشکل داره و آپدیت نمیشه! مثلا فقط یک مقصد را نمایش میده! حالا با اینکه همه چیز پستی شده ولی سرعت کارشون پایین اومده!
ما که تا معاف شدیم کل تهران را شیرینی دادیم:D شما هم در خدمت هستیم، هر چند آنقدر طولش دادن که شیرینی اش از دهان خودمان هم رفت!
پارسال مدارکی را باید به امریکا پست می کردم ، مسئول پست پیشتاز خودمان می گفت بده ما بفرستیم ! هیچ فرقی با DHL و TNT نداره!!! دارم فکر می کنم اگر مدارک را با پست پیشتاز خودمان میدادم شاید تازه امسال رسیده بود و یحتمل من از استرس مرده بودم;):D
البته گویا پست داخل نظام وظیفه مسبب این تاخیر 2 هفته ای بوده ولی در هر صورت جان به لب مان کردند

aopi
May 20th, 2011, 07:14 PM
آقا چرا هیشکی منو تحویل نمیگیره :دی :دی

یعنی با توجه به سه تا پست بالایی من ، شرایط من هم مثل شماست جناب usa؟؟

usa
May 20th, 2011, 11:48 PM
آقا چرا هیشکی منو تحویل نمیگیره :دی :دی

یعنی با توجه به سه تا پست بالایی من ، شرایط من هم مثل شماست جناب usa؟؟

جالبه من 2 ساعت پیش جوابی برای شما نوشته بودم اما یا ارسالش نکردم یا پاک شده، امان از پیری زودرس!:D

شرایط شما با بنده متفاوت است چرا که شما بارکد پستی اشتباه دارید، اما چون کارت هایمان در یک تاریخ بارکد پستی خورده ، قاعدتا اگر تا فردا یا حداکثر پس فردا کارت معافیت به دستتان نرسید، حتما به نظام وظیفه رفته و موضوع را پیگیری کنید.
البته اگر من جای شما بودم همان روزی که این مطلب را می فهمیدم به نظام وظیفه رجوع می کردم و پیگیری می کردم!

sim83
May 20th, 2011, 11:56 PM
جالبه من 2 ساعت پیش جوابی برای شما نوشته بودم اما یا ارسالش نکردم یا پاک شده، امان از پیری زودرس!:D

شرایط شما با بنده متفاوت است چرا که شما بارکد پستی اشتباه دارید، اما چون کارت هایمان در یک تاریخ بارکد پستی خورده ، قاعدتا اگر تا فردا یا حداکثر پس فردا کارت معافیت به دستتان نرسید، حتما به نظام وظیفه رفته و موضوع را پیگیری کنید.
البته اگر من جای شما بودم همان روزی که این مطلب را می فهمیدم به نظام وظیفه رجوع می کردم و پیگیری می کردم!
تا این کارت به دست آدم برسه جونمون به لبمون می رسه!!!!!!!!

seyyed123
May 21st, 2011, 06:17 AM
89/12/15 ثبت نام در دفتر پلیس +10
89/12/22 رای کمسیون کفالت
90/1/14 معرفی جهت صدور کارت
90/2/14 صدور کارت و دریافت بارکد از پلیس +10
90/2/28 خروج از منطقه 16 پستی تهران

هنوز نرسیده ولی : دی

mohamad1281
May 22nd, 2011, 10:11 PM
سلام کارت منم امد
28/12/89 ثبت پلیس +10
9/1/90معرفی به صدور
14/2/90بارکد پستی
28/2/90تحویل منطقه 16پست تهران
30/2/90ارسال از اداره پست مشهدبه شهرستان خودمون
1/3/90نحویل به خودم
تاریخ صدورش از روز معرفی به صدور کارت هستش

sim83
May 23rd, 2011, 01:17 PM
سلام کارت منم امد
28/12/89 ثبت پلیس +10
9/1/90معرفی به صدور
14/2/90بارکد پستی
28/2/90تحویل منطقه 16پست تهران
30/2/90ارسال از اداره پست مشهدبه شهرستان خودمون
1/3/90نحویل به خودم
تاریخ صدورش از روز معرفی به صدور کارت هستش
مبارک باشه! نوش جونت! اما حالا که کارتت اومد نری دیگه اینوری پیدات هم نشه ها! بیا سر بزن!
راستی این تاخیر 2 هفته ای در تحویل به پست انگار داره اپیدمی میشه! شایدم قبل از عید نظام وظیفه خیلی شلوغ بوده! کسی خبر نداره؟؟؟؟؟؟
برای دوستان دیگه که قبل از اردیبهشت کارتشون اومده! از وقتی که بارکد خورده تا بدستشون رسیده ماکزیمم 10 روز طول کشیده!

usliker
May 28th, 2011, 03:26 AM
سلام دوستان . ممنون میش اگه لطف کنید و سوال من رو هم جواب بدید

من پاسپورت دارم و برای اخذ ویزا تحصیلی رفتم سفارت امریکا. ممکنه یه ماه دیگه به من بگن پاسپورتت رو بیار که ویزا رو توش ثبت کنیم.

از طرفی برای معافیت کفالت هم اقدام کردم و احتمالا تا 40 روز دیگه کارت معافیت میرسه دستم.

سوالم اینه که بعد از اینکه کارت معافی رو گرفتم میتونم روی همین پاسپورتم اقدام کنم تا مجوز نامحدود خروج بگیرم؟ یا باید پاسپورت جدید بهم بدن؟ چون اگه پاسپورت جدید لازم باشه اونقوت کارای ویزا به هم میخوره
بعد از گرفتن کارت معافی چه مراحلی رو باید طی کنم که دیگه نیاز به اخذ مجوز خروج از سازمان نظام وظیفه نداشته باشم؟
مرسی

eysun
May 29th, 2011, 02:20 AM
سلام دوستان . ممنون میش اگه لطف کنید و سوال من رو هم جواب بدید

من پاسپورت دارم و برای اخذ ویزا تحصیلی رفتم سفارت امریکا. ممکنه یه ماه دیگه به من بگن پاسپورتت رو بیار که ویزا رو توش ثبت کنیم.

از طرفی برای معافیت کفالت هم اقدام کردم و احتمالا تا 40 روز دیگه کارت معافیت میرسه دستم.

سوالم اینه که بعد از اینکه کارت معافی رو گرفتم میتونم روی همین پاسپورتم اقدام کنم تا مجوز نامحدود خروج بگیرم؟ یا باید پاسپورت جدید بهم بدن؟ چون اگه پاسپورت جدید لازم باشه اونقوت کارای ویزا به هم میخوره
بعد از گرفتن کارت معافی چه مراحلی رو باید طی کنم که دیگه نیاز به اخذ مجوز خروج از سازمان نظام وظیفه نداشته باشم؟
مرسی

بله روی همون پاسپورت بهتون میدن. شما وقتی کارت معافیت رو گرفتی به همرا شناسنامه و کارت ملیت میری اداره مرکزی گذرنامه(ستارخان) ، اونجا پاسپورت رو ازت میگیرن و فردا صبحش با مجوز خروج دائمی بهت تحویل میدن.

hamid_m051
May 29th, 2011, 10:41 PM
سلام
من 90/2/7 رای کمیسیون رو گرفتم
90/2/12 مدارک و فیش رو تحویل دادم
امروز 90/3/8 رفتم پلیس +10 میگه منتظر رویت مشمول رفتم نظام وظیفه میگن مشگلی نیست برو کارتت میاد
یکم منو راهنمایی کنید یعنی چی ؟

maziyarsh
May 30th, 2011, 02:48 AM
سلام
من 90/2/7 رای کمیسیون رو گرفتم
90/2/12 مدارک و فیش رو تحویل دادم
امروز 90/3/8 رفتم پلیس +10 میگه منتظر رویت مشمول رفتم نظام وظیفه میگن مشگلی نیست برو کارتت میاد
یکم منو راهنمایی کنید یعنی چی ؟
صبر داشته باشید میاد. یک هفته دیگه دو مرتبه به +10 مراجعه کنید و بپرسید به اداره صدور معرفی شده اید یا خیر. حتما باید شده باشید در یکماه، بعد هم بپرسید که آیا بارکد گرفته اید یا نه. بارکد گرفته باشید یعنی تحویل پست داده شده. مورد خاصی نیست کاری از دست شما در این مراحل ساخته نیست و باید منتظر بمانید

stonystony
May 30th, 2011, 12:28 PM
سلام
آقا از زماني که معرفي به صدور کارت شدي تا زماني که بارکدپستي گرفتي چقدر طول کشيد؟
واسه ي من 1390/03/04 معرفي به صدور شده.
ميشه الان برم ن.و يه نامه بدن که من معاف شدم؟

hamid_m051
May 30th, 2011, 02:00 PM
maziyarsh (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22765-maziyarsh)
http://www.applyabroad.org/forum/images/statusicon/user-offline.pngجون امروز رفتم نظام وظیفه یه دفتر داد گفت این تو رو بخون .
رو دفتره نوشته بود "اسامی معاف شدگان سال 90" اسممو پیدا کردم بالای صفحه نوشته بود 20/2/90
به مسئولش نشون دادم گفت اسمتو فرستادیم
گفت چهل روز طول میکشه تا بره برای صدور کارت
قبل اینکه معاف شیم فقط خدا خدا میکردیم معاف شیم الان که معاف شدم طول کشیدن این کارته رفته تو مغزم بگفته نظام وظیفه 3 ماه طول میکشه

stonystony
May 30th, 2011, 02:06 PM
maziyarsh (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22765-maziyarsh)
http://www.applyabroad.org/forum/images/statusicon/user-offline.pngجون امروز رفتم نظام وظیفه یه دفتر داد گفت این تو رو بخون .
رو دفتره نوشته بود "اسامی معاف شدگان سال 90" اسممو پیدا کردم بالای صفحه نوشته بود 20/2/90
به مسئولش نشون دادم گفت اسمتو فرستادیم
گفت چهل روز طول میکشه تا بره برای صدور کارت
قبل اینکه معاف شیم فقط خدا خدا میکردیم معاف شیم الان که معاف شدم طول کشیدن این کارته رفته تو مغزم بگفته نظام وظیفه 3 ماه طول میکشه

ميشه الان برم ن.و يه نامه بدن که من معاف شدم؟

vahid729
June 1st, 2011, 01:28 AM
سلام دوستان. من 8 خرداد معافیت پزشکیم قطعی شد (رای نهایی کمیسیون پزشکی). فرداشم بردم پولهارو واریز کردم و فیشها رو بردم نظام وظیفه. امروز رفتم از دانشگاه گواهیفارغ التحصیلی رو بگیرم گفتن وضعیت نظام وظیفت چه جوریه؟ گفتم والا معافیتم قطعیه ولی طول میکشه تا کارت معافیت برسه دستم. گفتن ما اینجوری نمی تونیم مدرک بدیم ولی اگه چیزی بیاری که ثابت کنه معافیتت قطعیه اون وقت مشکلی نیست. حالا من چیکار باید بکنم؟ ظاهرا قبلا نظام وظیفه یه گواهی موقت می داد تا اینکه کارت برسه دستمون ولی الان نمی دن (اینو از اون سرهنگی که فیش ها رو تحویل گرفت پرسیدم). ضمنا یکی از دوستان تو کامنتهای بالا گفتن که بعد از 14 روز از واریز پولها و تکمیل مدارک می تونی گواهی موقت بگیری. این حرف درسته؟؟؟ لطفا کمکم کنید. این مدرکه خیلی برام ضروریه..

stonystony
June 1st, 2011, 01:25 PM
سلام دوستان. من 8 خرداد معافیت پزشکیم قطعی شد (رای نهایی کمیسیون پزشکی). فرداشم بردم پولهارو واریز کردم و فیشها رو بردم نظام وظیفه. امروز رفتم از دانشگاه گواهیفارغ التحصیلی رو بگیرم گفتن وضعیت نظام وظیفت چه جوریه؟ گفتم والا معافیتم قطعیه ولی طول میکشه تا کارت معافیت برسه دستم. گفتن ما اینجوری نمی تونیم مدرک بدیم ولی اگه چیزی بیاری که ثابت کنه معافیتت قطعیه اون وقت مشکلی نیست. حالا من چیکار باید بکنم؟ ظاهرا قبلا نظام وظیفه یه گواهی موقت می داد تا اینکه کارت برسه دستمون ولی الان نمی دن (اینو از اون سرهنگی که فیش ها رو تحویل گرفت پرسیدم). ضمنا یکی از دوستان تو کامنتهای بالا گفتن که بعد از 14 روز از واریز پولها و تکمیل مدارک می تونی گواهی موقت بگیری. این حرف درسته؟؟؟ لطفا کمکم کنید. این مدرکه خیلی برام ضروریه..

منم مثل شما بودم برو نظام وظيفه گواهي بهت ميدن.

sim83
June 1st, 2011, 02:22 PM
منم مثل شما بودم برو نظام وظيفه گواهي بهت ميدن.

تشریف ببرید ن.و ! باجه 5 یا 7 راهنماییتون می کنند!

stonystony
June 1st, 2011, 02:50 PM
تشریف ببرید ن.و ! باجه 5 یا 7 راهنماییتون می کنند!

فقط بايد معرفي به صدور شده باشي

vahid729
June 1st, 2011, 03:15 PM
سلام دوستان. ببخشید منظور از معرفی به صدور چیه؟ دوباره نامه میاد برامون یا اینکه خودمون باید پیگیر باشیم؟

stonystony
June 1st, 2011, 03:22 PM
سلام دوستان. ببخشید منظور از معرفی به صدور چیه؟ دوباره نامه میاد برامون یا اینکه خودمون باید پیگیر باشیم؟

زنگ بزن پليس+10 بگو ببينن کارتت تو چه مرحله اي هست اگر معرفي به صدور شده برو ن.و

ALIREZA144
June 1st, 2011, 04:30 PM
سلام
خسته نباشید
من 3 تا سوال داشتم اگر جواب بدید ممنون میشم.اول آخری رو میپرسم که مهمتره:
3-من 90/02/31 مدارکم رو تکمیل کردم و فیشها رو تحویل دادم.حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه تا به پست تحویل بشه ؟؟؟
1-دوستانی که برای پیگیری زنگ زدن پلیس+10 به کدوم شعبه زنگ زدن ؟؟؟ چون من زنگ زدم به همونجایی که ازش فرستادم گفت باید حضورا بیای تا بهت بگیم بعد زنگ زدم به یه شعبه دیگه گفت از همونجایی که فرستادی پیگیری کن.میتونید یه شماره به من بدید که پاسخگو باشه ؟؟؟
2-راست میگن اگه از این کارتها کپی بگیری چیپش میسوزه ؟؟؟ اگر آره پس اگر فردا پسفردا کپیش رو جایی ازمون خواستن چیکار کنیم ؟؟؟
ممنون

sim83
June 2nd, 2011, 01:15 AM
سلام
خسته نباشید
من 3 تا سوال داشتم اگر جواب بدید ممنون میشم.اول آخری رو میپرسم که مهمتره:
3-من 90/02/31 مدارکم رو تکمیل کردم و فیشها رو تحویل دادم.حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه تا به پست تحویل بشه ؟؟؟
1-دوستانی که برای پیگیری زنگ زدن پلیس+10 به کدوم شعبه زنگ زدن ؟؟؟ چون من زنگ زدم به همونجایی که ازش فرستادم گفت باید حضورا بیای تا بهت بگیم بعد زنگ زدم به یه شعبه دیگه گفت از همونجایی که فرستادی پیگیری کن.میتونید یه شماره به من بدید که پاسخگو باشه ؟؟؟
2-راست میگن اگه از این کارتها کپی بگیری چیپش میسوزه ؟؟؟ اگر آره پس اگر فردا پسفردا کپیش رو جایی ازمون خواستن چیکار کنیم ؟؟؟
ممنون
نمی دونم بگم 3-2-1 یا چجوری به ترتیب جواب سوالات را به حضورتون عرض کنم!
3.ببینید معمولا 2 روز کاری طول می کشه که معرفی به صدور بشید! در همین پستها هم بودند دوستانی که این زمان خیلی بیشتر طول کشیده بود! معمولا یک ماه یا کمی بیشتر از زمان معرفی به صدور طول می کشه تا بارکد پستی بهتون بدند!
1.آقا فرقی نمی کنه کدوم شعبه! سیستم مال سراسر کشوره!این حرف چرت محض هست که از جایی که فرستادی پیگیری کن! اینا نمی خوان تلفنی جواب بدن! زحمت بکش و برو اونجا! شماره خاصی نداره!
2.من که تا حالا نشنیدم کارت دوستان بسوزه! حالا همین هست که می دن! دیگه چه بسوزه چه نسوزه آش کشکیه که باید میلش کنیم! یک کپی بگیر ازش بقیه را از روی کپی اون بگیر! می تونی اسکن هم در سیستم داشته باشی که هر وقت خواستی اونو پرینت بگیری که دیگه با هر بار کپی کیفیتش بدتر نشه!

vahid729
June 5th, 2011, 11:52 AM
سلام دوستان. من 8خرداد معافیتم قطعی شد و پس فرداش پولهارو واریز کردم و فیشها رو تحویل ن.و دادم. حدودا چند روز بعد باید برای پیگیری معرفی به صدرو اقدام کنم؟ ضمنا یکی از دوستام می گفت که اگه خودت مرتب پیگیر باشی کارت معافیتت خیلی زودتر می رسه دستت. نظر شما چیه؟

sim83
June 5th, 2011, 03:48 PM
سلام دوستان. من 8خرداد معافیتم قطعی شد و پس فرداش پولهارو واریز کردم و فیشها رو تحویل ن.و دادم. حدودا چند روز بعد باید برای پیگیری معرفی به صدرو اقدام کنم؟ ضمنا یکی از دوستام می گفت که اگه خودت مرتب پیگیر باشی کارت معافیتت خیلی زودتر می رسه دستت. نظر شما چیه؟

سلام! کاش پستهای گدشته را کمی مطالعه می فرمودید!حداقل همین پست قبلی رو می خواندید!
نه خودتون پیگری کنید هیچ تاثیری نداره! فقط اگر عکستون مشکل داشته باشه یا در کل مشکلی باشه می تونید اقدام کنید!

shokre
June 6th, 2011, 08:53 PM
سلام
درحین آموزشی برای چشم معاف شدم. به کمیسیون تهران رفتم و معاف شدم و به حوزه نظام وظیفه شهر خودمون رفتم و مدارک معافیت به همراه فیش دادم. گفتن 40 روز دیگه میاد در خونه! حالا میخوام چشمام رو عمل کنم صبر کنم کارتم بیاد یا قبل از اینکه بیاد عمل کنم اصلا مشکلی نیست؟

sim83
June 6th, 2011, 11:39 PM
سلام
درحین آموزشی برای چشم معاف شدم. به کمیسیون تهران رفتم و معاف شدم و به حوزه نظام وظیفه شهر خودمون رفتم و مدارک معافیت به همراه فیش دادم. گفتن 40 روز دیگه میاد در خونه! حالا میخوام چشمام رو عمل کنم صبر کنم کارتم بیاد یا قبل از اینکه بیاد عمل کنم اصلا مشکلی نیست؟
سلام! این دیگه با خودتونه اما اگر کمی صبر داشته باشید هم خوبه!

shokre
June 7th, 2011, 01:39 AM
سلام! این دیگه با خودتونه اما اگر کمی صبر داشته باشید هم خوبه!
دوست عزیز ممنون از جواب شما، ولی جواب دقیق تری میخوام،با خودمونه یعنی چی؟!سوالم اینه وقتی کمیسیون تایید کرده و با پادگان تسویه شده ممکنه بازم نیاز مجدد به دکتر و کمیسیون و....باشه یا ی جوری خلاصه به مشکل بخورم؟

sim83
June 7th, 2011, 12:56 PM
دوست عزیز ممنون از جواب شما، ولی جواب دقیق تری میخوام،با خودمونه یعنی چی؟!سوالم اینه وقتی کمیسیون تایید کرده و با پادگان تسویه شده ممکنه بازم نیاز مجدد به دکتر و کمیسیون و....باشه یا ی جوری خلاصه به مشکل بخورم؟

نه دوست عزیز دیگه مشکلی نمی خورید! فقط باید منتظر باشید تا کارت به دستتون برسه! حالا می خواهید وضعیت چشمانتون رو ترمیم کنید دیگه با خودتونه! اما بنظرم کار از محکم کاری عیب نمی کنه! کمی صبر کنید!
در ضمن چشمتون همیشه بی بلا!!!!!

sim83
June 7th, 2011, 01:01 PM
امروز رفتم پلیس +10 ! گفت 03/09 بارکد پستی خورده! اما در سیستم پست هنوز اطلاعاتی در مورد کارت نبود
رای کمیسیون 02/13
تکمیل مدارک 02/14
معرفی به صدور کارت 02/19
بارکد پستی 03/09
امروز 03/17 هنوز اطلاعاتش در پست نیست!!!!!

sim83
June 7th, 2011, 02:58 PM
امروز 2تا پلیس +10 که سر راهم بود رفتم و هر دوتاشون گفتند هنوز معرفی به صدور هست! اما همون پ+10 که از اونجا مدارکو فرستادم گفت :03/09 بارکد خورده و بهم بارکد دادند!

پلیس +10 دومی که رفته بودم به کارمندش گفتم یک پ+10 دیگه بهم بارکد دادند! ایشون فرمودند بارکد کاذب هست! بنظرتون میشه بارکد کاذب بدند؟ کسی تا حالا با همچین موردی برخورد کرده؟
دیگه خدا می دونه این قضیه بارکد کاذب دیگه چیه؟؟؟؟؟؟؟

stonystony
June 8th, 2011, 09:40 AM
بارکدت درسته ولي 2 هفته طول ميکشه تو سيستم پستي ثبت بشه دليلش رو نمي دونم.

Mohammad1367
June 8th, 2011, 11:17 AM
سلام بچه ها.

تکمیل مدارک معاف شدن: 90/2/28
معرفی جهت صدور کارت: 90/3/3
بارکد: نخورده هنوز.

سؤالم اینه: بچه هایی که از تهران معاف شدن؛ چند روز بعد "بارکد خوردن"؟ و "چند روز بعد کارت اومده در خونشون"؟

sim83
June 8th, 2011, 04:12 PM
سلام بچه ها.

تکمیل مدارک معاف شدن: 90/2/28
معرفی جهت صدور کارت: 90/3/3
بارکد: نخورده هنوز.

سؤالم اینه: بچه هایی که از تهران معاف شدن؛ چند روز بعد "بارکد خوردن"؟ و "چند روز بعد کارت اومده در خونشون"؟

فعلا که طول می کشه! من 02/19 معرفی شدم! 03/09 بارکد دادند! حدودا 20 روز

Mr_Different
June 9th, 2011, 12:07 PM
سلام و خسته نباشید

مشکل من این هست که مراحل معافیت کفالت رو از 23 تیر ماه شروع می کنم (سن پدر همین موقع می رسه ) البته مدارک رو از قبل آماده کردم به نظر دوستان می شه زود تر اقدام کرد؟ . این جور که دوستان من می گفتن سال قبل که 5 ماه طول کشیده اومدن کارت پایان خدمت !! تو فروم بعضی از دوستان گفته بودن که می شه پیگیری کرد ! گذرنامه هم که بدون کارت معافی اصلا پاسپورت نمی ده!! به خاطر یک کارت معافی من 6 ماه عقب می افتم از مراحل گرفتن ویزا و ...... !

کسی از دوستان راه حلی داره برای زودتر گرفتن کارت معافی؟؟

با تشکر از کمک دوستان

farshadxx
June 9th, 2011, 01:56 PM
من 1 ماهه معاف شدم دیروز رفتم پلیس +10 نوشته منتظر رویت مشمول! جریان چی می تونه باشه دوستان؟

sim83
June 9th, 2011, 02:47 PM
من 1 ماهه معاف شدم دیروز رفتم پلیس +10 نوشته منتظر رویت مشمول! جریان چی می تونه باشه دوستان؟

هیچ مشکلی نیست! در سیستم پلیس +10 وضعیتتون تغییر نکرده!همین مشکل را منم داشتم که رفتم ن.و گفت برو تا کارتت بیاد!