PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210

VahidP
May 1st, 2009, 03:58 PM
با سلام:
دوستان ,من برای گرفتن اخرین مدرک تحصیلی ام مراجعه کردم و به من گفتند که این مدرک را در پایان ابانماه پس از اتمام تعهد خدمتم به من میدهند.به عبارت دیگر نمیتوانم مدرکم با ریز نمرات رو در طی 4 ماه به دمشق بفرستم. البته گواهی موقت بدون ریز نمره رو به احتمال زیاد بهم میدهند . به نظر شما راه حل چیه؟ با تشکر

دوست عزيز
تا آنجاييكه من اطلاع دارم شما مي توانيد مدت باقيمانده را با پرداخت پول بخريد و مدركتون را آزاد كنيد

askarian1984
May 1st, 2009, 08:48 PM
سلام دوستان ضمن تبريك به farpar ,,afshin و vahid اميدوارم همه كارشون زودتر درست بشه.

من تاريخ هاي نامه هاي خودم را مي نئيسم تا شايد كمكي به دوستان باشه،بچه ها واقعا متشكر فروم بسيار عالي و پر محتوايي ايجاد كرديد.دمتون گرم

ارسال نامه به سيدني: 19 مارس رسيدن نامه به سيدني 25 مارس

جواب نامه سيدني 8 آپريل رسيدن نامه به دست من: 28 آپريل كد اقدام: 0711

از همين الانم فايل نامبرم in process نشون مي ده!!؟
حالا تازه بايد برم دنبال كارا ،خيلي كار داره،ielts هم 16 امتيازا مي خوام خدا به خير كنه.

askarian1984
May 1st, 2009, 09:01 PM
بچه ها اين درسته اول تو ي file number كه مي زدم نوشته بود "withdrawn" الان نوشته "in process" من هنوز تو مرحله سيدني هستم نه مرحله سوريه،بايد همين طوري باشه ديگه آره؟

بعد يه چيز ديگه هم هست زده از تاريخ 1 آپريل پروسس شروع شده در حالي كه تاريخ نامه را زده 8 آپريل ، 120 روز از 8 آپريل حساب ميشه؟؟

در ضمن بچه ها يه سئوال كارنامه ielts را(منظورمtest report form چه مدت بعد از امتحان مي دن؟؟

pedram27
May 2nd, 2009, 07:03 AM
بچه ها اين درسته اول تو ي file number كه مي زدم نوشته بود "withdrawn" الان نوشته "in process" من هنوز تو مرحله سيدني هستم نه مرحله سوريه،بايد همين طوري باشه ديگه آره؟

بعد يه چيز ديگه هم هست زده از تاريخ 1 آپريل پروسس شروع شده در حالي كه تاريخ نامه را زده 8 آپريل ، 120 روز از 8 آپريل حساب ميشه؟؟

در ضمن بچه ها يه سئوال كارنامه ielts را(منظورمtest report form چه مدت بعد از امتحان مي دن؟؟

درسته من هم كه الان چك ميكنم زده In process ولي قبلا نوشته بود withdrawn . معمولا" از تاريخ نامه هستش اما به هر حال بهتره كه شما زودتر مدارك را آماده كنيد . آن موقع كه من امتحان دادم شهريور پارسال حدود 2 هفته تا 20 روز طول مي كشيد.

afshinnnn
May 2nd, 2009, 09:33 AM

شما اگر در آزمون "آیلتس تهران" شرکت کنید ، دقیقاً 13 روز پس از امتحان کتبی می توانید اصل کارنامه را دریافت کنید.اما اگر در آزمون آیلتس سنجش شرکت کنید ، یه خورده در این خصوص بی نظمند ! و شاید تا 17-18 روز هم طول بکشد! اما با توجه به شرایط حساس شما و لزوم کسب 16 امتیاز ، آیلتس سنجش را بشما توصیه می کنم ، چرا که در برخی اسکیل ها ، بالاخص Speaking سطح نمرات بالا است و معمولاً از آنچه که تصور می کنید،نتیجه بهتری کسب می کنید!

askarian1984
May 2nd, 2009, 09:50 AM
ممنون از پاسخ هاي كاملتون. thx

afshinnnn
May 2nd, 2009, 09:55 AM
درسته من هم كه الان چك ميكنم زده In process ولي قبلا نوشته بود withdrawn . معمولا" از تاريخ نامه هستش اما ..........

این کارمند های سفارت هم یه چیزیشون میشه! از آنجائیکه در طول این چند سال کلمه Withdrawn هنگامی بکار می رفت که حاکی از مردودی متقاضی بود ، این شائبه را برای متقاضیان روش جدید بوجود می آورد که پرونده شان به بن بست خورده!
اما من یه مقدار روی این قضیه فکر کردم و تنها دلیل منطقی که برایش یافتم این بود که از آنجائیکه اداره سیدنی فقط وظیفه بررسی اولیه فرم ها را دارد، پس از انجام وظیفه خود در سایت کلمه Withdrawn را ثبت می کند به این مفهوم که کار پرونده در آن اداره پایان یافته و پرونده به سفارت مربوطه از جمله دمشق ارسال شده.

چرا که یکی از معانی کلمه Withdrawn ، " ترانسفر " می باشد. :)

baran_ra
May 2nd, 2009, 11:33 AM
1.بلی شامل تدریس توی شرکتها هم میشود.
2.شما در یک برش زمانی فقط می توانید به یک شغل تمام وقت اشاره نمائید(انصاف داشته باشید هیچ کجای دنیا ملت بطور رسمی نمی توانند 2 شغله باشند!) بنابراین در یک برش زمانی فقط امتیاز مربوط به یک سابقه کار را می توانید بگیرید و ضریب 2 نمیخورد!
3.نقل قولی که فرموده اند برای جذب کار شدن در کانادا میباشد و شامل اقدام مهاجرت نمیشود . فقط دقت داشته باشید که مطابق توضیحات لینکی که خودتون گذاشتید ، حتماً باید حداقل لیسانس در زمینه تدریس خود داشته باشید.

***سعی کنید سابق کار را با توضیح کار تمام وقت بگیرید و زیاد توی ریز ساعات تدریس نروید.ضمناً در نظر داشته باشید برای اخذ تائیدیه وزارت امور خارجه در هنگام ترجمه ، سابقه کار معتبر (مهر شرکت و روزنامه رسمی و ...) تهیه نمائید. اینها را می گویم تا احتمال مصاحبه خود را کاهش دهید.فلسفه مصاحبه سوابق کاری مبهم و متناقض می باشد ، نه سنجش توانایی زبان!

خيلي خيلي ممنون از راهنمايي هاتون ....
به نظر شما بهتره كه من سابقه كار تمام وقتم رو توي يك سال اخير ذكر نكنم و به جاي اون از دانشگاه بخوام كه يك سابقه كار بدون ذكر تعداد ساعت هاي تدريس بهم بدن؟ توي اين نامه همين كه اعلام بشه از اين تاريخ تا اين تاريخ اينجا مشغول به كار بوده و وظايف رو بنويسه كافيه؟ تعداد ساعت كار در هفته لازم نيست ذكر بشه؟ در اين صورت شما اطلاع داريد كه استئلام يا تحقيقي انجام مي شه براي تاييد سابقه كار يا همون نامه رسمي با مهر و تاييد وزارت امور خارجه كافيه؟ براي اخذ تاييديه وزارت امور خارجه، براي سابقه كار از دانشگاه مثلا علمي كاربردي فلان جا...چه مدركي لازمه ..منظورم اينه كه روزنامه رسمي و اينها كه فكر نكنم داشته باشند...

afshinnnn
May 2nd, 2009, 11:46 AM
خيلي خيلي ممنون از راهنمايي هاتون ....
به نظر شما بهتره كه من سابقه كار تمام وقتم رو توي يك سال اخير ذكر نكنم و به جاي اون از دانشگاه بخوام كه يك سابقه كار بدون ذكر تعداد ساعت هاي تدريس بهم بدن؟ توي اين نامه همين كه اعلام بشه از اين تاريخ تا اين تاريخ اينجا مشغول به كار بوده و وظايف رو بنويسه كافيه؟ تعداد ساعت كار در هفته لازم نيست ذكر بشه؟ در اين صورت شما اطلاع داريد كه استئلام يا تحقيقي انجام مي شه براي تاييد سابقه كار يا همون نامه رسمي با مهر و تاييد وزارت امور خارجه كافيه؟ براي اخذ تاييديه وزارت امور خارجه، براي سابقه كار از دانشگاه مثلا علمي كاربردي فلان جا...چه مدركي لازمه ..منظورم اينه كه روزنامه رسمي و اينها كه فكر نكنم داشته باشند...

1.منظورتون را از ذکر نکردن کار تمام وقت متوجه نشدم! اصولاً وقتی در سابقه کار اشاره ای به " پاره وقت " نشده باشد، به این معنی است که شما سابقه کار تمام وقت دارید!
2.در نامه سابقه کار فقط کافیست به تاریخ شروع و پایان آن اشاره شود،البته اگر همکاری همچنان ادامه دارد،لفظ "تاکنون" بکار میرود. لازم به ذکر است که مطابق توضیحات بوکلت راهنمای دمشق،در نامه سابقه کاری به مواردی همچون میزان حقوق دریافتی سالانه و وظایف عمده شخص مورد نظر نیز بایستی اشاره گردد.
3.دانشگاه به جهت اعتباری که دارد ، قطعاً نیازی به مدارکی همچون روزنامه رسمی برای ترجمه نخواهد داشت.

***درخصوص تحقیق و استعلام با قاطعیت نمی توان گفت ، اما معمولاً اگر ابهامی در پرونده موجود باشد،احتمال دعوت به مصاحبه افزایش می یابد.

baran_ra
May 2nd, 2009, 12:32 PM
1.منظورتون را از ذکر نکردن کار تمام وقت متوجه نشدم! اصولاً وقتی در سابقه کار اشاره ای به " پاره وقت " نشده باشد، به این معنی است که شما سابقه کار تمام وقت دارید!
2.در نامه سابقه کار فقط کافیست به تاریخ شروع و پایان آن اشاره شود،البته اگر همکاری همچنان ادامه دارد،لفظ "تاکنون" بکار میرود. لازم به ذکر است که مطابق توضیحات بوکلت راهنمای دمشق،در نامه سابقه کاری به مواردی همچون میزان حقوق دریافتی سالانه و وظایف عمده شخص مورد نظر نیز بایستی اشاره گردد.
3.دانشگاه به جهت اعتباری که دارد ، قطعاً نیازی به مدارکی همچون روزنامه رسمی برای ترجمه نخواهد داشت.

***درخصوص تحقیق و استعلام با قاطعیت نمی توان گفت ، اما معمولاً اگر ابهامی در پرونده موجود باشد،احتمال دعوت به مصاحبه افزایش می یابد.

يادتونه گفتم توي يه شركتي به صورت تمام وقت كار مي كنم و تدريسم توي دانشگاه به صورت پاره وقت بوده...خب شما گفتي هيچ جاي دنيا به جز ايران اينجوري نيست ديگه..يعني نمي شه يه كار تمام وقت داشت و يه كار پاره وقت...از طرفي توصيه كردي كه نامه ساعت هاي تدريس ذكر نشه و سابقه كاري رو به صورت تمام وقت بگيرم...
حالا منظورم از ذكر نكردم كار تمام وقت..اينه كه سابقه كارم و توي شركت تو اين يه سال اخير توي فرم ها ننويسم...و به جاش يه نامه از دانشگاه بگيرم كه توي اين يك سال اونجا كار مي كردم..بدون ذكر تعداد ساعت هاي تدريس...

afshinnnn
May 2nd, 2009, 12:47 PM
يادتونه گفتم توي يه شركتي به صورت تمام وقت كار مي كنم و تدريسم توي دانشگاه به صورت پاره وقت بوده...خب شما گفتي هيچ جاي دنيا به جز ايران اينجوري نيست ديگه..يعني نمي شه يه كار تمام وقت داشت و يه كار پاره وقت...از طرفي توصيه كردي كه نامه ساعت هاي تدريس ذكر نشه و سابقه كاري رو به صورت تمام وقت بگيرم...
حالا منظورم از ذكر نكردم كار تمام وقت..اينه كه سابقه كارم و توي شركت تو اين يه سال اخير توي فرم ها ننويسم...و به جاش يه نامه از دانشگاه بگيرم كه توي اين يك سال اونجا كار مي كردم..بدون ذكر تعداد ساعت هاي تدريس...

بلی بهتر است همان گواهی از دانشگاه را بگیرید که معتبر تر هم می باشد.

VahidP
May 2nd, 2009, 12:48 PM
دوستان سلام
به نظرم براي تقويت زبان خيلي خيلي مفيده
http://www.cbc.ca/radio/

baran_ra
May 2nd, 2009, 02:50 PM
بلی بهتر است همان گواهی از دانشگاه را بگیرید که معتبر تر هم می باشد.

بسيار سپاسگزارم جناب افشين خان.... :)

alireza-56
May 3rd, 2009, 11:39 AM
سلام به همهٔ دوستان و بابک عزیز،من مدارکم را ۱۹ فوریه به سیدنی ارسال کردم و هنوز هیچ جوابی‌ برام نیومد. من یادم رفته که بنویسم با چه کدی اقدام کردم (۰۷۱۱).به نظر شما به خاطره اینه که تا الان جوابی‌ دریافت نکردم؟

babakdin
May 3rd, 2009, 11:56 AM
سلام به همهٔ دوستان و بابک عزیز،من مدارکم را ۱۹ فوریه به سیدنی ارسال کردم و هنوز هیچ جوابی‌ برام نیومد. من یادم رفته که بنویسم با چه کدی اقدام کردم (۰۷۱۱).به نظر شما به خاطره اینه که تا الان جوابی‌ دریافت نکردم؟

سلام
نه دوست عزيز مربوط به کد نيست حداقلش اين بود که بايد نامه ريجکتت رو براي کدم تکميل مدارک دريافت ميکردي
با شما هشت نفر هستيم که اين مشکل برامون پيش اومده من از ساير دوستان خواستم دوباره به سيدني نامه بزنن خود من هم 15 اپريل نامه دومم رسيده به سيدني و احتمالا تا هفته اي ديگه جوابش دستمه شما هم هرچه سريعتر نامتونو بفرستيد و وضعيت رو براشون توضيح بديد

احتمالا مشکل از پست محترم خودمان باشد

alireza-56
May 3rd, 2009, 12:06 PM
سلام
نه دوست عزيز مربوط به کد نيست
با شما هشت نفر هستيم که اين مشکل برامون پيش اومده من از ساير دوستان خواستم دوباره به سيدني نامه بزنن خود من هم 15 اپريل نامه دومم رسيده به سيدني و احتمالا تا هفته اي ديگه جوابش دستمه شما هم هرچه سريعتر نامتونو بفرستيد و وضعيت رو براشون توضيح بديد

احتمالا مشکل از پست محترم خودمان باشد
بابک جان من هم با هماهنگی‌ و راهنمايي شما نامهٔ دوم رو فرستادم که 24 آپریل به دستشون رسیده

sh00ca
May 3rd, 2009, 04:22 PM
من يه سوال راجع به قسمت history داشتم. اگه سابقه فعاليتهايي كه داشنيم overlap داشته باشه ايرادي داره؟ تو فرم گفته كه بازه زماني خالي نداشته باشه ولي نگفته همپوشاني نداشته باشه. ازين جهت ميگم كه سابقه كار مديرتيم بخشيش همزمان با سربازيمه. منم ميخوام هردو رو ذكر كنم كه بعدا گير ندن بگن چرا يكيشو نگفتي. آخه بازم تو فرمهاي ديگه بطور جداگانه پرسيده ميشه و من نميخوام تناقض داشته باشه. كسي ايده اي به ذهنش ميرسه؟ درضمن به نظر شما كاري كه زمان سربازي داشتيم از نظر دولت كانادا شغل حساب ميشه؟
ممنون

askarian1984
May 3rd, 2009, 05:26 PM
بچه ها سلام ،مي شه گواهي عدم سوئ پيشينه را از پليس +10 گرفت؟؟آخه تو سايت يه سري جاهاي خاص نوشته؟

اعتبارش چه مدته ؟واسه كانادا مثل اينكه نبايد زير 3 ماه باشه؟از نظر ايران مدتش كمتر نيست؟؟

askarian1984
May 3rd, 2009, 05:28 PM

نه دوست من ،منم با همين كد اقدام كردم ولي جواب دادن من تاريخ ها را صفحه 40 فرويم نوشتم ،يه نگاهي بندازين لطفا

babakdin
May 3rd, 2009, 05:33 PM
بچه ها سلام ،مي شه گواهي عدم سوئ پيشينه را از پليس +10 گرفت؟؟آخه تو سايت يه سري جاهاي خاص نوشته؟

اعتبارش چه مدته ؟واسه كانادا مثل اينكه نبايد زير 3 ماه باشه؟از نظر ايران مدتش كمتر نيست؟؟

اون اطلاعات اپديت نشده الان بايد بريد از پليس+10 بگيريد
از نظر ايران هم اعتبارش سه ماهه

askarian1984
May 3rd, 2009, 05:55 PM
اون اطلاعات اپديت نشده الان بايد بريد از پليس+10 بگيريد
از نظر ايران هم اعتبارش سه ماهه

ممنون ،مي شه لطف كنيد بگيد چه مداركي را بايد برد تا بشه سوءپيشينه گرفت؟؟

تو قسمت هاي قبل يه چيزي در مورد معرفي نامه خوندم ؟؟لازمه؟؟از كجا بايد گرفت؟

pedram27
May 3rd, 2009, 06:52 PM

بعضی شعبه های پلیس +10 می خواهتد ولی در همین فریوم توضیح داده شده که شعبه 7 تیر نمی خواهد فقط باید گفته شود که جهت سفارت می خواهید کافی است . البته من قبل از عید رفته بودم . معرفی نامه هم از یک شرکت یا اگر خودتان در شرکتی کار می کنید به این مضنون که شما را جهت گواهی عدم سوء پیشینه معرفی می کند.

pedram27
May 3rd, 2009, 06:58 PM

مدارک لازم برای دريافت گواهي عدم سوء پيشينه

1-دو قطعه عكس 4*3با زمينه سفيد
2-شناسنامه عكس دار
3-كارت ملي
4-معرفي نامه عكس دار يا گذرنامه به همراه كپي
5-مبلغ 10000ريال به حساب شماره 2171151307006 بانك ملي
6- تعرفه استعلام سوءپيشينه با احتساب هزينه پستي30000ريال

FarPar
May 4th, 2009, 08:52 AM

سلام
مدارک مورد نیاز رو که پدرام جان کامل گفته اما در مورد معرفی نامه می تونید به دارالترجه ای که مدارکتون رو برای ترجمه دادید مراجعه کنید اونها یک فرمت آماده دارند که تکمیل می کنند و بهتون می دهند.البته یک 2000 تومنی براتون آب می خوره!

VahidP
May 4th, 2009, 09:19 AM
فرپر جان
سلام
نامه شما از سوريه رسيد؟

afshinnnn
May 4th, 2009, 09:25 AM
من يه سوال راجع به قسمت history داشتم. اگه سابقه فعاليتهايي كه داشنيم overlap داشته باشه ايرادي داره؟ تو فرم گفته كه بازه زماني خالي نداشته باشه ولي نگفته همپوشاني نداشته باشه. ازين جهت ميگم كه سابقه كار مديرتيم بخشيش همزمان با سربازيمه. منم ميخوام هردو رو ذكر كنم كه بعدا گير ندن بگن چرا يكيشو نگفتي. آخه بازم تو فرمهاي ديگه بطور جداگانه پرسيده ميشه و من نميخوام تناقض داشته باشه. كسي ايده اي به ذهنش ميرسه؟ درضمن به نظر شما كاري كه زمان سربازي داشتيم از نظر دولت كانادا شغل حساب ميشه؟
ممنون

1. اورلپ زمانی مشکلی ندارد و فقط برایشان این مفهوم را دارد که 2 کار پارت تایم داشته اید!
2.اصولاً سابقه کار پس از فارغ التحصیلی احتساب می گردد.
3.شما هر چی همه مسائل را گویا ذکر کنید و قایم نکنید ، پروسه پرونده تان روانتر پیش می رود. به این قضیه شک نکنید و همان ایده خود را پیش ببرید.
4. در مورد کار زمان سربازی ،ممکن است سابقه کار بصورت پارت تایم پذیرفته شود ،البته همه چیز به افسر پرونده شما بستگی دارد و شاید در هنگام مصاحبه احتمالی از شما توضیح بخواهد چگونه در زمان سربازی بصورت تمام وقت اشتغال داشته اید!

parisa_k
May 4th, 2009, 11:10 AM
سلام دوستان

من فرم ها را برای (Sydney (Nova Scota فوریه با TNT فرستادم یعنی 6 Feb بدستشون رسیده و لی هنوز از جواب خبری نیست ..

دوستانی که همزمان یا در همون حدود فرستادند کسی هست که هنوز جواب نگرفته باشه ..

به نظر شما چه جوری پیگیری کنم چون پست که هیچ جوابی نداره چون با پست عادی می فرستند

با تشکر

پریسا

babakdin
May 4th, 2009, 11:25 AM
سلام دوستان

من فرم ها را برای (Sydney (Nova Scota فوریه با TNT فرستادم یعنی 6 Feb بدستشون رسیده و لی هنوز از جواب خبری نیست ..

دوستانی که همزمان یا در همون حدود فرستادند کسی هست که هنوز جواب نگرفته باشه ..

به نظر شما چه جوری پیگیری کنم چون پست که هیچ جوابی نداره چون با پست عادی می فرستند

با تشکر

پریسا

خانم پريسا فکر کنم قبلا هم همچين پستي زده بوديد
تنها راه مکاتبه مجدد با سيدني است ديگه کار ديگه اي نميشه کرد همونطور که ميدونيد وضعيت من هم دقيقا مثل شماست
تنها چيزي که برام جالبه اينه تقريبا اکثر کسايي که جوابشون نيومده انتهاي ژانويه و فوريه مدارکشون رسيده دست سيدني ::)
تنها

babakdin
May 4th, 2009, 11:50 AM
خانم پريسا خواهش ميکنم يا مرتب به اينجا سر بزنيد يا اينکه به نحوي با ماها در ارتباط باشيد زيرا در صورت جواب نگرفتن از مکاتبه تصميم دارم همه بچه هايي که اين وضعيت رو دارن جمع کنم بريم دم سفارت کانادا تو ايران يا شايد هم سفارت کانادا تو سوريه خدا رو چه ديديد شايد به عنوان سر دسته اشوبگران دستگيرمون کردن فرستادن کانادا که بازهم جواب رو گرفتيم و رسيديم کانادا 8)

pedram27
May 4th, 2009, 02:44 PM
خانم پريسا فکر کنم قبلا هم همچين پستي زده بوديد
تنها راه مکاتبه مجدد با سيدني است ديگه کار ديگه اي نميشه کرد همونطور که ميدونيد وضعيت من هم دقيقا مثل شماست
تنها چيزي که برام جالبه اينه تقريبا اکثر کسايي که جوابشون نيومده انتهاي ژانويه و فوريه مدارکشون رسيده دست سيدني ::)
تنها

اما بابك جان من 4 فوريه مداركم را فرستادم سيدني و 9 فوريه دستشون رسيده بود !

babakdin
May 4th, 2009, 03:07 PM
بله پدرام جان من عرض کردم دوستاني که جوابشون نيومده اکثرا تو اون تاريخ اقدام کرده بودنه
بله خيلي ها هم براشون جواب اومده اما اونايي که جوابشون نيومده اکثرا همچين وضعيتي داشتن

hamed30031
May 4th, 2009, 03:14 PM
سلام دوستان
می‌خواستم بپرسم اگه کسی‌ رو نداشته باشیم برامون money order تهیه کنه،میشه با دوبی‌ رفتن اونو تهیه کرد؟
اونجا ازمون حساب بانکی‌ نمیخوان؟
لطفا اگه کسی‌ تجربه‌ای در این زمینه داره در اختیار بقیه بذاره.
:)

ali rad
May 4th, 2009, 08:34 PM
با سلام
من مدارکم رو به سیدنی فرستادم ولی‌ از مانی اردر کپی نگرفتم.برای دمشق این کپی لازمه؟
دیگه اینکه برای دمشق دوباره باید چقدر هزینه کنیم؟
ممنون

pedram27
May 4th, 2009, 09:20 PM
با سلام
من مدارکم رو به سیدنی فرستادم ولی‌ از مانی اردر کپی نگرفتم.برای دمشق این کپی لازمه؟
دیگه اینکه برای دمشق دوباره باید چقدر هزینه کنیم؟
ممنون

اگه کپی می گرفتی برای سوابق خودت خوب بود ولی الان مشکلی ندارد اگه همه مراحل خوب پیش بره و فایل نامبرت که از سیدنی بیاید به همراه آن رسید پول شما هم می آید که کپی رسید را به دمشق بفرستید کافی است . و برای دمشق هزینه دیگری ندارد .

FarPar
May 5th, 2009, 09:18 AM
فرپر جان
سلام
نامه شما از سوريه رسيد؟

سلام
امروز دقیقاً از تاریخی که نامه من به دستشون رسیده 15 روز می گذره فکر کنم برای گرفتن جواب با پست هنوز یک هفته ای وقت باشه.
اگه تا هفته آینده نرسید باید کم کم نگران شد.

sh00ca
May 5th, 2009, 09:35 AM
1. اورلپ زمانی مشکلی ندارد و فقط برایشان این مفهوم را دارد که 2 کار پارت تایم داشته اید!
2.اصولاً سابقه کار پس از فارغ التحصیلی احتساب می گردد.
3.شما هر چی همه مسائل را گویا ذکر کنید و قایم نکنید ، پروسه پرونده تان روانتر پیش می رود. به این قضیه شک نکنید و همان ایده خود را پیش ببرید.
4. در مورد کار زمان سربازی ،ممکن است سابقه کار بصورت پارت تایم پذیرفته شود ،البته همه چیز به افسر پرونده شما بستگی دارد و شاید در هنگام مصاحبه احتمالی از شما توضیح بخواهد چگونه در زمان سربازی بصورت تمام وقت اشتغال داشته اید!

ممنون افشين جان از جواب
راستش من دوره سربازيم تو دانشگاه تدريس ميكردم و فقط 3 روز ميرفتم اونجا. شركت هم مال خودمون بود. از پادگان هم نامه اي مبني بر تدريس دارم ولي متاسفانه تعداد ساعات كاري هفته و دريافتي توش نوشته نيست براي همين گمون نكنم بشه از كد مربوط به اين مساله استفاده كرد ولي شايد به درد قانع كردن افسر پرونده درباره كار تمام وفتم طي سربازي بخوره چون به راحتي 44 ساعت در هفته وقت آزاد داشتم.
فكر كنم بهتره همونطور كه شما گفتي همه چيز رو بنويسم و با يه نامه هم توضيح بدم.
راستي راجع به دوستي كه درباره سوء پيشينه سوال داشت. من ديروز رفتم پليس+10 و پرسيدم. داشتن پاسپورت كفايت ميكنه و نيازي به معرفي نامه نيست.

VahidP
May 5th, 2009, 11:56 AM
سلام
امروز دقیقاً از تاریخی که نامه من به دستشون رسیده 15 روز می گذره فکر کنم برای گرفتن جواب با پست هنوز یک هفته ای وقت باشه.
اگه تا هفته آینده نرسید باید کم کم نگران شد.

فكر كنم تا سه يا چهار روز ديگه نامه بايد برسه

VahidP
May 5th, 2009, 03:47 PM
افشين، پدرام و فرپر عزيز
سلام
من امروز تصادفا رفتم كه وضعيت Application رو چك كنم ولي با زدن فايل نامبر و مشخصات اطلاعات رو نشون نميده لطفا شما هم چك كنيد
تا يكي دو روز پيش درست بود
ممنون

shahriar
May 5th, 2009, 03:51 PM
سلام به همه دوستان عزیز اگر ملکی که سند 3 دانگ ان به نام من است را ترجمه کنم ایا بعنوانfund قبول است؟یا باید انرا بفروشم ؟(ارزش ان بالاتر از50 هزار دلار کاناداست).ایا میتوانم در فرم همین مبلغ را ذکر کنم؟

VahidP
May 5th, 2009, 04:12 PM
سلام به همه دوستان عزیز اگر ملکی که سند 3 دانگ ان به نام من است را ترجمه کنم ایا بعنوانfund قبول است؟یا باید انرا بفروشم ؟(ارزش ان بالاتر از50 هزار دلار کاناداست).ایا میتوانم در فرم همین مبلغ را ذکر کنم؟

سلام
شما اگر از طريق SKILL WORKER اقدام مي كنيد فقط كافي است كه ميزان پولي را كه در خود سايت CIC عنوان شده كه حداقل مقدار است و بر اساس تعداد نفرات تنظيم شده است را در فرم وارد كنيد (براي 3 نفر 16000 دلار است شما 20000 وارد كنيد)
در مرحله دوم (ارسال مدارك به دمشق) همان ميزان پول را در حساب بانكي خود واريز كنيد (يك روز هم كافي است) و گواهي موجودي را از بانك دريافت كنيد و همراه مدارك ارسال نماييد.

sh00ca
May 5th, 2009, 05:15 PM
سلام
من الان داشتم سايت سفارت سوريه رو ميخوندم ديدم نوشته تمام هزينه ارزيابي مدارك بايد به سيدني كانادا فرستاده بشه و نبايد اونو به سفارت كانادا در دمشق فرستاد:
All fee payments for federal skilled worker applications must be submitted along with the application to the Case Processing Centre in Sydney, Nova Scotia.
Please do not submit your payment to the Embassy of Canada, Damascus, it will be returned to you.
در صورتي كه تو بوكلت اداره مهاجرت گفته براي كتگوري يك فقط 550$ بايد فرستاده بشه و بقيه (490$) در صورت قبولي بعدا درخواست ميشه.
دوستاني كه مدارك رو فرستادن كانادا چقدر ماني اردر همراش فرستادند؟ من فقط همون 550$ رو دارم! :(

VahidP
May 5th, 2009, 06:02 PM
سلام
من الان داشتم سايت سفارت سوريه رو ميخوندم ديدم نوشته تمام هزينه ارزيابي مدارك بايد به سيدني كانادا فرستاده بشه و نبايد اونو به سفارت كانادا در دمشق فرستاد:
All fee payments for federal skilled worker applications must be submitted along with the application to the Case Processing Centre in Sydney, Nova Scotia.
Please do not submit your payment to the Embassy of Canada, Damascus, it will be returned to you.
در صورتي كه تو بوكلت اداره مهاجرت گفته براي كتگوري يك فقط 550$ بايد فرستاده بشه و بقيه (490$) در صورت قبولي بعدا درخواست ميشه.
دوستاني كه مدارك رو فرستادن كانادا چقدر ماني اردر همراش فرستادند؟ من فقط همون 550$ رو دارم! :(

سلام
شما بايد به ازاي هر نفر 550 دلار كانادا و افراد كمتر از 22 سال 150 دلار بپردازيد كه همانطور كه گفتيد بايد به سيدني بفرستيد پس از بررسي مدارك شما در سيدني فايل نامبر و رسيد مبلغ پرداخت شده براي شما ارسال مي شود كه همان رسيد را براي دمشق مي فرستيد به عبارتي تا قبل از صدور ويزا مبلغ ديگري را پرداخت نمي كنيد به جز هزينه Medical و اون 490 دلار هم به ازاي هر نفر بزرگتر از 22 سال است كه بعد از صدور ويزا بايد پرداخت كنيد
بعد از اينكه به اميد خدا براي شما ويزا صادر شد بقيه هزينه ها رو پرداخت خواهيد كرد

pedram27
May 5th, 2009, 07:25 PM
افشين، پدرام و فرپر عزيز
سلام
من امروز تصادفا رفتم كه وضعيت Application رو چك كنم ولي با زدن فايل نامبر و مشخصات اطلاعات رو نشون نميده لطفا شما هم چك كنيد
ممنون

وحید جان من چک کردم مشکلی ندارد . فقط یک مورد ممکن باشد فامیلی شما دو قسمتی هستش ؟ اگر دو قسمتی است بین دو قسمت فامیلی - بگذارید .

sh00ca
May 5th, 2009, 08:23 PM
سلام
شما بايد به ازاي هر نفر 550 دلار كانادا و افراد كمتر از 22 سال 150 دلار بپردازيد كه همانطور كه گفتيد بايد به سيدني بفرستيد پس از بررسي مدارك شما در سيدني فايل نامبر و رسيد مبلغ پرداخت شده براي شما ارسال مي شود كه همان رسيد را براي دمشق مي فرستيد به عبارتي تا قبل از صدور ويزا مبلغ ديگري را پرداخت نمي كنيد به جز هزينه Medical و اون 490 دلار هم به ازاي هر نفر بزرگتر از 22 سال است كه بعد از صدور ويزا بايد پرداخت كنيد
بعد از اينكه به اميد خدا براي شما ويزا صادر شد بقيه هزينه ها رو پرداخت خواهيد كرد

ممنون وحید جان از توضیحاتت. راستش کم کمکی نگران شده بودم

VahidP
May 6th, 2009, 08:22 AM
وحید جان من چک کردم مشکلی ندارد . فقط یک مورد ممکن باشد فامیلی شما دو قسمتی هستش ؟ اگر دو قسمتی است بین دو قسمت فامیلی - بگذارید .

پدرام جان
سلام و خيلي ممنون
همين طور است از خط فاصله بين دو قسمت فاميلم استفاده كردم و ok بود قبلا با بلنك كار مي كرد
تغييري كه ايجاد شده دو خط درج كرده و هر دو In-Process هستند

FarPar
May 6th, 2009, 08:35 AM
افشين، پدرام و فرپر عزيز
سلام
ممنون

سلام وحید جان
من هم امروز چک کردم مشکلی نداشت و inprocess می زنه.

afshinnnn
May 6th, 2009, 09:12 AM
پدرام جان
سلام و خيلي ممنون
همين طور است از خط فاصله بين دو قسمت فاميلم استفاده كردم و ok بود قبلا با بلنك كار مي كرد
تغييري كه ايجاد شده دو خط درج كرده و هر دو In-Process هستند

خوب پس با این حساب خداروشکر همه چیز روبراه است و نیازی نیست منم چک کنم!

afshinnnn
May 6th, 2009, 09:50 AM
دوستانی که پروندشون وارد پروسه بررسی دمشق شده ، زیاد به اون تاریخ 12 ماهی که سفارت اشاره کرده ، دلخوش نباشند و احنمال اینکه زودتر از این حرفا نتیجه کار مشخص بشود ( 6 ماه ! ) بسیار است .
من خودم یادمه 7 سال پیش که اولین بار اقدام کردم ، داخل نامه فایل نامبرم اشاره شده بود که processing time بین 18-24 ماه طول خواهد کشید اما حول و حوش یکساله تکلیف ما روشن شد !

از ما گفتن !!!!!! 8)

pedram27
May 6th, 2009, 03:23 PM
دوستانی که پروندشون وارد پروسه بررسی دمشق شده ، زیاد به اون تاریخ 12 ماهی که سفارت اشاره کرده ، دلخوش نباشند و احنمال اینکه زودتر از این حرفا نتیجه کار مشخص بشود ( 6 ماه ! ) بسیار است .
من خودم یادمه 7 سال پیش که اولین بار اقدام کردم ، داخل نامه فایل نامبرم اشاره شده بود که processing time بین 18-24 ماه طول خواهد کشید اما حول و حوش یکساله تکلیف ما روشن شد !

از ما گفتن !!!!!! 8)

اميدوارم زودتر خدا صداي شما را بشنود.

askarian1984
May 6th, 2009, 09:30 PM
سلام بچه ها با تشكر،

بچه هايي كه file number دارن ولي مدارك را به سوريه هنوز نفرستادن ،اگر فاميل دارن تو كانادا (فاميل درجه يك) مفيد خواهد بود كه work letter ,t-4 و bank statement فاميلشونم ضميمه كنن و به سوريه بفرستن،

x_axez
May 7th, 2009, 08:35 AM
سلام
دانشگاه به من نامه به این شکل میده
گواهی می شود که ----------------- از تاریخ --- با --- (میشه ۱۶ ماه) در این مرکز به صورت امریه سربازی مشغول به تدریس دروس کامپیوتر بوده اند.
و حقوق دریافتی ایشان در سال ۱ میلیون(درسته :یک) تومان می باشد
این گواهی فقط جهت ارایه به سفارت کانادا می باشد و اعتبار دیگری ندارد

۱: ممکنه توی نامه ننویسند چیکار میکردم ولی تابلو است دیگه: تدریس و برگزاری امتحان و ارزیابی دانشجویان..... این مشکلی نداره؟
۲: ذکر امریه و حقوق کم معنی کار بدون حقوق (در راه خدا) نمیده؟
۳: این نامه خوبه؟

afshinnnn
May 7th, 2009, 09:25 AM
سلام
دانشگاه به من نامه به این شکل میده
گواهی می شود که ----------------- از تاریخ --- با --- (میشه ۱۶ ماه) در این مرکز به صورت امریه سربازی مشغول به تدریس دروس کامپیوتر بوده اند.
و حقوق دریافتی ایشان در سال ۱ میلیون(درسته :یک) تومان می باشد
این گواهی فقط جهت ارایه به سفارت کانادا می باشد و اعتبار دیگری ندارد

۱: ممکنه توی نامه ننویسند چیکار میکردم ولی تابلو است دیگه: تدریس و برگزاری امتحان و ارزیابی دانشجویان..... این مشکلی نداره؟
۲: ذکر امریه و حقوق کم معنی کار بدون حقوق (در راه خدا) نمیده؟
۳: این نامه خوبه؟

1. سعی کنید شرح وظایف را بنویسید ، اما اگر نشد ، دیگه چاره ای نیست!
2.اونا کاسب نیستند و یا دخترشونو نمی خواهند شوهر بدهند که ببینند حقوقتان چقدر است ! :) فقط می خواهند به صحت انجام کارتان مطمئن شوند و البته یه حداقل موجودی (حساب بانکی) داشته باشید برای 6 ماه اقامت (بیکاری!) در کانادا.

bavaria
May 9th, 2009, 11:17 AM
سلام
میخواستم لطف کنید و به سوال من پاسخ بدین:
1-من دارم برای اسکیل ورک اقدام میکنم.میخوام بدونم آیا من حتما باید job offer داشته باشم یا نه؟چون من ندارم!!!
2-و دیگری اینکه من پولی که میخوام برای سیدنی بفرستم آیا شماره حساب خاصی داره یا نه فقط تحت عنوان خاصی در اونجا واریز میشه؟میشه اینو برام توضیح بدین چون توشایت دمشق فقط اسمشو گفته و چیز دیگه ای نگفته.!!!
3-آیا مدارک گواهی بانکی رو که مربوط به یه نفر میشه همون اول باید به سیدنی بفرستم؟
4-این قرار داد بانکی چی هست؟
5-اگه کل مدارک آماده نباشه چه مدارکی برای فرستادن به سیدنی لازم هست؟
6-من در جایی پاره وقت به مدت 8 سال کار میکنم . آیا باید علاوه بر گواهی کار من باید 8 فرم قرار داد پاره وقت تهیه کنم یا مثلا 2 تا قرار دا 4 ساله پاره وقت تهیه کنم؟
با تشکر از پاسخ شما که خواهید داد

baran_ra
May 9th, 2009, 01:47 PM
[quote=bavaria ]
سلام
1-من دارم برای اسکیل ورک اقدام میکنم.میخوام بدونم آیا من حتما باید job offer داشته باشم یا نه؟چون من ندارم!!!
2-و دیگری اینکه من پولی که میخوام برای سیدنی بفرستم آیا شماره حساب خاصی داره یا نه فقط تحت عنوان خاصی در اونجا واریز میشه؟میشه اینو برام توضیح بدین چون توشایت دمشق فقط اسمشو گفته و چیز دیگه ای نگفته.!!!
3-آیا مدارک گواهی بانکی رو که مربوط به یه نفر میشه همون اول باید به سیدنی بفرستم؟
6-من در جایی پاره وقت به مدت 8 سال کار میکنم . آیا باید علاوه بر گواهی کار من باید 8 فرم قرار داد پاره وقت تهیه کنم یا مثلا 2 تا قرار دا 4 ساله پاره وقت تهیه کنم؟
[/quote
من تا اونجايي كه اطلاع دارم ...براي skilled worker‌ احتايجي به job offer ‌نداريد.. در مرحله اول شما هيچ مدركي به جز فوتوكوپي پاسپورت احتياج نداريد... هيچ مدركي نبايد به سيدني فرستاده بشه...قرارداد كاري هم هر جوري كه توي فرم ها مي نويسيد بايد باشه..فكر نمي كنم فرقي داشته باشه ....در مورد پرداخت پول ...سوال من هم هست...دوستان انگار از كانادا ماني اوردر گرفتند...

afshinnnn
May 9th, 2009, 01:48 PM
سلام

1. خیر هیچ ضرورتی ندارد ، تنها چیزی که ضرورت دارد ، داشتن حداقل یکسال سابقه کاری در یکی از 38 شغل اعلم شده می باشد.
2.شما بهتر است جهت واریز پول از یکی از بستگان خود که ساکن خارج از ایران است(ترجیحاً کانادا) این کار را انجام دهید.
3.خیر ، در مرحله اول فقط فرم های پرشده و کپی صفحه اول پاسپورت متقاضی و رسیدپرداخت پول لازم است.
4................!!؟؟؟ سوال واضح نیست و طبق ردیف قبل فعلاً نیازی ندارید!
5.ردیف 3 !
6.اگر سوابق کاریتان فقط در یک محل می باشد ، بهتر است برای سال اول قراردادتان یک قرارداد تنظیم کنید و سپس یک گواهی کار برای کل دوره بگیرید.

*** لطفاً قبل از مطرح نمودن سوال خود ، به صفحات قبل یک سری بزنید . چون همه سوالاتتان بطور کامل در پست های مختلف شرح داده شده است.

موفق باشید

baran_ra
May 9th, 2009, 01:48 PM
سلام

من تا اونجايي كه اطلاع دارم ...براي skilled worker‌ احتايجي به job offer ‌نداريد.. در مرحله اول شما هيچ مدركي به جز فوتوكوپي پاسپورت احتياج نداريد... هيچ مدركي نبايد به سيدني فرستاده بشه...قرارداد كاري هم هر جوري كه توي فرم ها مي نويسيد بايد باشه..فكر نمي كنم فرقي داشته باشه ....در مورد پرداخت پول ...سوال من هم هست...دوستان انگار از كانادا ماني اوردر گرفتند...

naserraja
May 9th, 2009, 04:58 PM
بچه ها سلام
یه سوال..برای مدارک مربوط به سوریه آیا دیپلم هم لازمه؟من لیسانسمو دارم اما دیپلمم گم شده...آیا لیسانس کافیه؟

pedram27
May 10th, 2009, 06:44 AM
بچه ها سلام
یه سوال..برای مدارک مربوط به سوریه آیا دیپلم هم لازمه؟من لیسانسمو دارم اما دیپلمم گم شده...آیا لیسانس کافیه؟

سلام
ديپلم هم لازمه -ديپلمت تو دانشگاه نيست ؟

sh00ca
May 10th, 2009, 09:18 AM
بچه ها سلام

گمون نكنم اگه مدرك دانشگاهي داشته باشي به ديپلم نياز باشه. آخه گفته براي تمام دوره هاي post secondary كه معنيش ميشه پيش دانشگاهي- كالج و دانشگاه.

sh00ca
May 10th, 2009, 09:20 AM
تو قسمت مربوط به تحصيلات ستون نوع تاييده چي بايد نوشت؟ بايد درجه نوشته بشه (ليسانس-فوق ليسانس) يا رشته؟

afshinnnn
May 10th, 2009, 10:06 AM
گمون نكنم اگه مدرك دانشگاهي داشته باشي به ديپلم نياز باشه. آخه گفته براي تمام دوره هاي post secondary كه معنيش ميشه پيش دانشگاهي- كالج و دانشگاه.

نه دوست من ،

معنی اش دقیقاً میشه پایان تحصیلات در مقطع دبیرستان ، توی توضیحات هم اشاره کرده که گواهی دوره فنی حرفه ای و یا دیپلم !

اگر دقت کنید ، کالج و مدرک دانشگاهی را در ردیف بعد اشاره کرده است .

afshinnnn
May 10th, 2009, 10:18 AM
تو قسمت مربوط به تحصيلات ستون نوع تاييده چي بايد نوشت؟ بايد درجه نوشته بشه (ليسانس-فوق ليسانس) يا رشته؟

هم به درجه مدرک اشاره کنید و هم به رشته ،
برای درجه بجای master's,bachelor's,associate degree ، برای اینکه جا بشود می توانید از عناوین اختصاری : B.Sc. و Deg. و M.Sc و ... استفاده کنید . Diploma هم که مخففی ندارد!

مثلاً برای لیسانس مهندسی ساختمان من نوشتم :

B.Sc. civil Eng

و برای دیپلم :

H.S. Diploma

sh00ca
May 10th, 2009, 11:44 AM
هم به درجه مدرک اشاره کنید و هم به رشته ،
برای درجه بجای master's,bachelor's,associate degree ، برای اینکه جا بشود می توانید از عناوین اختصاری : B.Sc. و Deg. و M.Sc و ... استفاده کنید . Diploma هم که مخففی ندارد!

مثلاً برای لیسانس مهندسی ساختمان من نوشتم :

B.Sc. civil Eng

و برای دیپلم :

H.S. Diploma

ممنون از توضيحات افشين جان
راجع به سوال يكي از دوستان درباره مدارك ارسالي علاوه بر كپي پاسپورت بايد كپي كارت ملي (هر دو طرف) همراه فرمي كه توش شماره كارت ملي خواسته شده فرستاده بشه.
درضمن بوكلت جديد cic و فرمهاي جديد تو سايت گذاشته شده. يه نگاه كلي بهشون انداختم. تغييرات كمي توش هست.چه تو فرمها چه تو بوكلت. به نظر من مهمترين تغيير مينيمم فاند هست كه كمي تغيير كرده (البته تو بوكلت نيست ، تو سايته)
بوكلت سوريه هم تغيير كمي كرده. سفارت تو لبنان هم اضافه شده و نحوه اثبات فاند كه علاوه بر گردش حساب 6 ماهه ، موجودي فعلي (هر دو) لازمه.
البته شايد دوستان قبلا ديده بودند ولي براي من جديد بود و نميدونستم. حالا بايد دوباره فرم جديد پر كنم!!!

VahidP
May 10th, 2009, 11:56 AM
ممنون از توضيحات افشين جان
راجع به سوال يكي از دوستان درباره مدارك ارسالي علاوه بر كپي پاسپورت بايد كپي كارت ملي (هر دو طرف) همراه فرمي كه توش شماره كارت ملي خواسته شده فرستاده بشه.
درضمن بوكلت جديد cic و فرمهاي جديد تو سايت گذاشته شده. يه نگاه كلي بهشون انداختم. تغييرات كمي توش هست.چه تو فرمها چه تو بوكلت. به نظر من مهمترين تغيير مينيمم فاند هست كه كمي تغيير كرده (البته تو بوكلت نيست ، تو سايته)
بوكلت سوريه هم تغيير كمي كرده. سفارت تو لبنان هم اضافه شده و نحوه اثبات فاند كه علاوه بر گردش حساب 6 ماهه ، موجودي فعلي (هر دو) لازمه.
البته شايد دوستان قبلا ديده بودند ولي براي من جديد بود و نميدونستم. حالا بايد دوباره فرم جديد پر كنم!!!

كارت ملي و كپي كارت ملي نياز نيست اگر منظورتان Identity Card Number است منظورش شماره شناسنامه است.

afshinnnn
May 10th, 2009, 01:34 PM
كارت ملي و كپي كارت ملي نياز نيست اگر منظورتان Identity Card Number است منظورش شماره شناسنامه است.

در تصدیق فرمایش جنابعالی ، نیازی به ضمیمه نمودن کپی کارت ملی نیست ! ما فقط کپی پاس (متقاضی اصلی) رو فرستادیم رفت پی کارش ، جوابم گرفتیم !

babakdin
May 10th, 2009, 01:35 PM
و نحوه اثبات فاند كه علاوه بر گردش حساب 6 ماهه ، موجودي فعلي (هر دو) لازمه.

ببخشيد
هيچ جاي بوکلت سوريه به شماره E370991 مورخ ماه 3 سال 2009 اشاره اي به گردش حساب 6 ماهه نکرده فقط نوشته شده

Refer to the "Proof of Funds" section of our Web site for exact figures and
instructions.
Provide proof of unencumbered and readily transferable funds in a convertible
currency available for settlement in Canada (for you and your family members):
• current bank certification letter; or
• evidence of savings balance; or
• fixed or time deposit statements.
که بين همه گزينه ها OR نوشته شده
آيا بوکلت جديد تري مد نظر شماست

babakdin
May 10th, 2009, 01:57 PM
بله متاسفانه دوباره تغييراتي تو بوکلت سوريه داده شده

SETTLEMENT FUNDS
(Refer to the "Proof of Funds" section of our Web site or the Guide for Federal
Skilled Worker Applicants for exact figures and instructions.)
You must provide evidence of all unencumbered transferable funds you have
available for settlement in Canada, including evidence of the accumulation of those
funds. This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last
six months with a current balance at least equivalent to the minimum required
funds. A letter of solvency providing the current balance of your accounts(s) or the
average credits and debits in your account(s) is not acceptable evidence.
If you have recently deposited a large amount of money into your bank account, you
must clearly explain the provenance of these funds (ex. Sale of property,
inheritance, etc.) and provide supporting evidence

اخه نميدونم اينا هر روز صبح يه پرس مغز خر تناول ميکنن بابا کي مياد 20 ميليون پول زبون بسته رو تو حسابش ذخيره ميکنه :( اين يکي ديگه داره حال منو ميگيره

x_axez
May 10th, 2009, 02:56 PM
آگورتا آگورتا...
افشین خان بیا یک کاری کن خیرشو ببینی .
فرم هایی که باید بچه ها پر کنند را به صورت نمونه(همراه با توضیح اضافی) پر کن بزار رو سایت که کلی گویا تر و بهتر میشه .
تنکن(مرسی)

sh00ca
May 10th, 2009, 03:36 PM
وحيد جان منظورم National Card بود. البته مطمئن نيستم دقيقا همينو نوشته باشه، حالا دوباره نگاه ميكنم. ولي گمون نكنم منظورش شناسنامه باشه آخه يادمه گفته بود از دوطرف كارت كپي بگيريد.
افشين خان. شايد اينم جديدا اضافه شده باشه، نميدونم.
آقا بابك، متاسفانه تو بوكلت جديد سوريه اينطوري خواسته، تازه بايد مواظب باشيم حساب يكدفعه پر نشده كه شاكي بشن ;)

راستي يكي از دوستان چند روز پيش راجع به سابقه كار دانشگاهي و اينكه چند ساعت در هفته تمام وقت حساب ميشه سوال داشت. مطمئن نيستم براي درس دادن هم همين صدق كنه ولي براي درس خوندن تو بوكلت نوشته 15 ساعت در هفته تمام وقت حساب ميشه.

VahidP
May 10th, 2009, 03:50 PM
وحيد جان منظورم National Card بود. البته مطمئن نيستم دقيقا همينو نوشته باشه، حالا دوباره نگاه ميكنم. ولي گمون نكنم منظورش شناسنامه باشه آخه يادمه گفته بود از دوطرف كارت كپي بگيريد.
افشين خان. شايد اينم جديدا اضافه شده باشه، نميدونم.
آقا بابك، متاسفانه تو بوكلت جديد سوريه اينطوري خواسته، تازه بايد مواظب باشيم حساب يكدفعه پر نشده كه شاكي بشن ;)

راستي يكي از دوستان چند روز پيش راجع به سابقه كار دانشگاهي و اينكه چند ساعت در هفته تمام وقت حساب ميشه سوال داشت. مطمئن نيستم براي درس دادن هم همين صدق كنه ولي براي درس خوندن تو بوكلت نوشته 15 ساعت در هفته تمام وقت حساب ميشه.

يك نكته اي كه هست اينه كه زماني كه من مدارك رو فرستادم سوريه تو بوكلت صحبت از 6 ماه نبود شايد اينا بخواهند هر روز قوانين رو عوض كنند ولي اشاره كردند كه قوانين زماني را كه شما اقدام كرديد رو مورد نظر قرار مي دهند
حالا افشين، فرپر و پدرام عزيز به نظر شما ما چه كار كنيم؟

sh00ca
May 10th, 2009, 03:55 PM

فرمايش شما درسته. همون Identity Card گفته بود:

Write your identity card number if applicable.
Identity (identification) cards are issued by national
other governments, or by a recognized international agency such as the Red Cross, as a means of identification. If you have such a card, print the numberthe space provided. Photocopy both sides of the card and attach the photocopy to your application. If you do not have an identity card, write “N/A”.

تو بوكلت سوريه بخش مربوط به افراد مقيم ايران اين عبارت رو تو پرانتز "شناسنامه" ترجمه كرده و حرف شما درسته اما شناسنامه كه دو رو نداره ;)
حالا بايد شماره شناسنامه رو نوشت يا كارت ملي؟
آفا افشين شما كدوم رو نوشته بودي؟

babakdin
May 10th, 2009, 03:56 PM

هيچ کاري لازم نيست بکنيد اين قوانين معمولا عطف به ما سبق نميشود اگر هم بشود دوباره بهتون اطلاع ميدن مدارک جديد بفرستيد لذا برويد و خودتونو اماده رفتن به کانادا بکنيد و نگران نباشيد

babakdin
May 10th, 2009, 04:02 PM
تازه به مدارک فاميل تو کانادا يه مورد ديگه هم اضافه کردن
که اينه

Residency in Canada: provide evidence that your relative currently resides in
Canada. This should include but is not limited to: recent pay stubs, T4 slip for
previous year, recent utility bills, and recent banking history showing transactions
in Canada. Do not submit copies of driver's licenses, property tax assessments,
Social or Health Insurance cards as these types of documents are not sufficent
proof of residency in Canada.

من احتمالا ديگه وقت اين مورد اخر رو نداشته باشم لذا باهمون مدارک قبلي ميفرستم هر چي بادا باد

afshinnnn
May 10th, 2009, 04:34 PM
بله متاسفانه دوباره تغييراتي تو بوکلت سوريه داده شده
اخه نميدونم اينا هر روز صبح يه پرس مغز خر تناول ميکنن بابا کي مياد 20 ميليون پول زبون بسته رو تو حسابش ذخيره ميکنه :( اين يکي ديگه داره حال منو ميگيره

خیلی مسخره است ! من توی آپریل چک کردم ، بوکلت EG7 تغییر نداشت ، اما حالا روی جلدش زده آپریل 2009 ! دوباره تغییراتی داده و یک فایل چک لیست داده که بایستی روی کلیه فرم ها گذاشت ، فرم ها را دانلود نکردم اما شاید اونا هم تغییری کرده ! دوستانی که هنوز تو Stage1 هستند ، دقت لازم را داشته باشند و فرم ها رو بصورت update پرینت بگیرند و پر کنند تا بعداً مشکل ساز نشود .

از طرف دیگه ، بوکلت دمشق یه بار شب عید آپدیت شد و من اون موقع که داشتم پروندمو می بستم ، گواهی بانکی را چک کردم ، اما این توضیح جدید را نداشت ! البته این بوکلت توی ماه MAY اومده ! در حالیکه مدارک ما در ماه آپریل بدستشون رسیده ! بهر حال باک جان اینجا بنفع شما شد که گواهی کارتان را بطرز باب طبع ایشان بفرستید! مسخره است ! ظرف 5 ماه دو بار بوکلت تغییر کرده !

ما هم فکر کنم دوباره بازخواست بشیم و یا موقع مصاحبه دوباره ازمون گواهی بانکی بخواهند ! :-[

afshinnnn
May 10th, 2009, 04:40 PM
افشين خان. شايد اينم جديدا اضافه شده باشه، نميدونم.................................... ..............

دوست عزیز ،
من چک لیست رو دانلود کردم ، تفاوتی نکرده و برای کتگوری یک همون مدارکی که توی بوکلت قبلی شون می خواستند ، رو اشاره کرده
1.اپلیکیشن فرم
2. بک گراند
3.اکونومیک کلاس
4.ادیشنال فمیلی
5.فرم وکیل
6.فتوکپی صفحه اصلی پاسپورت (فقط متقاضی اصلی)
7.دو تا برچسب حاوی آدرس
8.رسید پول پرداختی
9.چک لیست

sh00ca
May 10th, 2009, 04:43 PM
خیلی مسخره است ! من توی آپریل چک کردم ، بوکلت EG7 تغییر نداشت ، اما حالا روی جلدش زده آپریل 2009 ! دوباره تغییراتی داده و یک فایل چک لیست داده که بایستی روی کلیه فرم ها گذاشت ، فرم ها را دانلود نکردم اما شاید اونا هم تغییری کرده ! دوستانی که هنوز تو Stage1 هستند ، دقت لازم را داشته باشند و فرم ها رو بصورت update پرینت بگیرند و پر کنند تا بعداً مشکل ساز نشود .

از طرف دیگه ، بوکلت دمشق یه بار شب عید آپدیت شد و من اون موقع که داشتم پروندمو می بستم ، گواهی بانکی را چک کردم ، اما این توضیح جدید را نداشت ! البته این بوکلت توی ماه MAY اومده ! در حالیکه مدارک ما در ماه آپریل بدستشون رسیده ! بهر حال باک جان اینجا بنفع شما شد که گواهی کارتان را بطرز باب طبع ایشان بفرستید! مسخره است ! ظرف 5 ماه دو بار بوکلت تغییر کرده !

ما هم فکر کنم دوباره بازخواست بشیم و یا موقع مصاحبه دوباره ازمون گواهی بانکی بخواهند ! :-[

من فرمها رو چك كردم. جز يكي بقيه تغيير نكرده. تازه اون يكي هم تغيير محتوايي نداره فقط ظاهرش كمي عوض شده. مثلا history توضيحاتش تغيير كرده و جاي ماه و سال تو تاريخ ها جابجا شده. نگران نباشيد.
ولي خيلي مسخره هست. حتي اطلاعات جديد هم با هم هماهنگ نيست. مثلا تو همين فرمي كه تغيير كرده گفته شده اگه جزو سازماني نبودين بنويسين NONE ولي تو بوكلت هنوز نوشته ننويسين N/A در عوض صراختا ذكر كنين من جزو هيچ سازماني نبودم!!! احتمالا بايد تو بوكلت جديدتري اونو تصحيح كنن :D

sh00ca
May 10th, 2009, 04:48 PM
دوست عزیز ،
من چک لیست رو دانلود کردم ، تفاوتی نکرده و برای کتگوری یک همون مدارکی که توی بوکلت قبلی شون می خواستند ، رو اشاره کرده
1.اپلیکیشن فرم
2. بک گراند
3.اکونومیک کلاس
4.ادیشنال فمیلی
5.فرم وکیل
6.فتوکپی صفحه اصلی پاسپورت (فقط متقاضی اصلی)
7.دو تا برچسب حاوی آدرس
8.رسید پول پرداختی
9.چک لیست

آره منم متوجه اين تناقض شدم. فكر كنم منظورشون مرحله بعد باشه كه بايد اين فرمها رو به سوريه بفرستيم. احتمالا اين توضيح مربوط به اون زمانه. ولي هنوزم نميدونم بايد تو فرم شماره شناسنامه وارد بشه يا كد ملي!!

afshinnnn
May 10th, 2009, 04:50 PM
يك نكته اي كه هست اينه كه زماني كه من مدارك رو فرستادم سوريه تو بوكلت صحبت از 6 ماه نبود شايد اينا بخواهند هر روز قوانين رو عوض كنند ولي اشاره كردند كه قوانين زماني را كه شما اقدام كرديد رو مورد نظر قرار مي دهند

وحید جان من گاهاً شنیدم کسانی که به روش Business Class اقدام کرده بودند ، در هنگام مصاحبه ازشون می خواستند که مدارک مالی شامل گواهی مالی و گردش حساب و سند ملک و ... را با خودشون بیاورند . البته خیلی مسخره است که برای روش skilled worker هم اینقدر سختگیری کنند ! :-\ اما در هر صورت بدبینانه اش اینه که هنگام مصاحبه ازمون بخواهند که دوباره مدارک دال بر حداقل مبلغ مالی موردنظرشون را با خودمون ببریم! :-[ و شاید هم در صورت Wave شدن از مصاحبه ، طی یک نامه ازمون گواهی بانکی را بخواهند ! امیدوارم هیچ کدوم از موارد فوق برامون پیش نیاد!

afshinnnn
May 10th, 2009, 04:54 PM
آره منم متوجه اين تناقض شدم. فكر كنم منظورشون مرحله بعد باشه كه بايد اين فرمها رو به سوريه بفرستيم. احتمالا اين توضيح مربوط به اون زمانه. ولي هنوزم نميدونم بايد تو فرم شماره شناسنامه وارد بشه يا كد ملي!!

تا جایی که من می دونم سفارتخانه ها شناسنامه را به رسمیت می شناسند و من هنگامیکه ویزای توریستی می خواستم بگیرم ، فقط از من شناسنامه خواستند و یارو نمی دونست کارت ملی چیه!

توی بوکلت هم که یه جا تابلو شناسنامه را به لاتین نوشته : Shenasnameh . بنابراین فکر کنم این یکی ارجحیت دارد .

البته من دیدم روی پاسپورتهای صادره جدید شماره ملی را هم تایپ می کنند!

VahidP
May 10th, 2009, 04:58 PM
وحید جان من گاهاً شنیدم کسانی که به روش Business Class اقدام کرده بودند ، در هنگام مصاحبه ازشون می خواستند که مدارک مالی شامل گواهی مالی و گردش حساب و سند ملک و ... را با خودشون بیاورند . البته خیلی مسخره است که برای روش skilled worker هم اینقدر سختگیری کنند ! :-\ اما در هر صورت بدبینانه اش اینه که هنگام مصاحبه ازمون بخواهند که دوباره مدارک دال بر حداقل مبلغ مالی موردنظرشون را با خودمون ببریم! :-[ و شاید هم در صورت Wave شدن از مصاحبه ، طی یک نامه ازمون گواهی بانکی را بخواهند ! امیدوارم هیچ کدوم از موارد فوق برامون پیش نیاد!

افشين جان
اگر زمان مصاحبه از ما تراكنشها رو بخواهند كه شش ماهه اخير هم بايد باشه ( جالبه كه يك ريال هم نبايد از حداقل مورد نياز نبايد پايين بياد )
بايد از همين الان حساب رو پر كنيم و تازه بگيم كه از كجا اومده
نظر شما چيه؟

afshinnnn
May 10th, 2009, 05:01 PM
می دونید ، اشتباه از ماست که فکر کردیم که تشکیلات اداره مهاجرت دیگه کارش درسته ، فارغ از این مسئله که تو این چند سال با این بی نظمی هاشون ، چنان گندی زده اند که پروسه بررسی پرونده ها تو بهترین کشور حداقل 3 سال طول می کشد ! (دمشق 78 ماه !)

هنوز هیچی نشده ، جناب وزیر مهاجرت تو زرد از آب دراومد ! میگفت کل دوره اقدام برای مهاجرت بین 6-12 ماه . اونوقت بعد از 2-3 ماه برای ما از دمشق نامه می یاد که یه 12 ماه فعلاً سماق بمکید تا بعد ! ::)

afshinnnn
May 10th, 2009, 05:06 PM
افشين جان
اگر زمان مصاحبه از ما تراكنشها رو بخواهند كه شش ماهه اخير هم بايد باشه ( جالبه كه يك ريال هم نبايد از حداقل مورد نياز نبايد پايين بياد )
نظر شما چيه؟

اون موقع هم باید شیرفهمشون کرد که تو ایران کسی 20-30 میلیون پول زبون بسته را نمی گذاره تو حسابش دست نخوره و باهاش کار می کنه ! یه مدارکی دال بر داشتن ملکی و یا چیزی جور می کنیم می بریم !

زیاد نگران نباش ! من وکیلی را سراغ داشتم که برای روش سرمایه گذاری می رفت یه گواهی سوری از یک بنگاه ملکی جهت ارزشگذاری یک ملک به قیمت 200 میلیون جور می کرد !!!! تازه تو این روش فاکتور مالی ، یکی از آیتم های اصلی است ! اما تو روش ما آیتم فرعی است و فقط برای امرار و معاش مهاجر در 6ماهه ابتدایی اقامت در کانادا است.

VahidP
May 10th, 2009, 05:13 PM
که اينه
•.

من احتمالا ديگه وقت اين مورد اخر رو نداشته باشم لذا باهمون مدارک قبلي ميفرستم هر چي بادا باد

عجب احمقايي هستند اين كه يك نفر در كانادا در حال ماليات دادنه و از كشور براي مدت طولاني خارج نشده و داراي درآمد هستش رو كه به راحتي مي تونند چك كنند

afshinnnn
May 10th, 2009, 05:13 PM
که اينه
•.

بابک جان نگفتی جواب نامه ات اومد یا نه !؟؟؟

babakdin
May 10th, 2009, 05:15 PM
افشين جان
نظر شما چيه؟

نه لازم نيست بگيد از کجا اومده فقط درشرايطي که اين پول به شکل يک دفعه و به ميزاني خيلي بيشتر از معمول وارد حساب شده باشه لازمه که بگيد از کجا اومده و مدرک ارائه بدبد

babakdin
May 10th, 2009, 05:17 PM
بابک جان نگفتی جواب نامه ات اومد یا نه !؟؟؟

نه همين هفته و يا هفته اينده بايد بياد

babakdin
May 10th, 2009, 05:23 PM
عجب احمقايي هستند اين كه يك نفر در كانادا در حال ماليات دادنه و از كشور براي مدت طولاني خارج نشده و داراي درآمد هستش رو كه به راحتي مي تونند چك كنند

نه دوست عزيز تا الان نميتونستند چک کنند ولي از دو ماه پيش دفاتر هواپيمايي و فرودگاهها از روي PR نامبر ميتونن وضعيت طرف رو در خصوص ورود و خروج چک کنن

من اين Residency in Canada رو نميفرستم اگر خواستن بعدا اعلام ميکنن براشون ميفرستم
اصلا به من چه ادرس خونه خالمو ميدم خودشون برن تحقيق از مسجد محل :D

VahidP
May 10th, 2009, 05:30 PM
نه لازم نيست بگيد از کجا اومده فقط درشرايطي که اين پول به شکل يک دفعه و به ميزاني خيلي بيشتر از معمول وارد حساب شده باشه لازمه که بگيد از کجا اومده و مدرک ارائه بدبد

درسته ولي فكر كنم يه دفعه حداقل بايد 15 ميليوني بريزيم تو حساب مگه اين كه قبل از شش ماه اين اتفاق افتاده باشه
البته اگر به قول افشين جان سند و مدرك قبول كنند كه خيلي خوبه ولي نوشته پولي كه براحتي قابل انتقال باشه (unencumbered transferable funds)
اميدوارم از ما هيچي نخواهند و يا اگر خواستند سريعتر به ما اطلاع بدهند

babakdin
May 10th, 2009, 05:33 PM
درسته ولي فكر كنم يه دفعه حداقل بايد 15 ميليوني بريزيم تو حساب مگه اين كه قبل از شش ماه اين اتفاق افتاده باشه
البته اگر به قول افشين جان سند و مدرك قبول كنند كه خيلي خوبه ولي نوشته پولي كه براحتي قابل انتقال باشه (unencumbered transferable funds)
اميدوارم از ما هيچي نخواهند و يا اگر خواستند سريعتر به ما اطلاع بدهند

من بعيد ميدونم از شما چيزي بخوان چون با اين کار عملا تو دوازده ماه نميتونن پرونده ها رو ببندن
تقريبا همه مون همچين وضعيتي داريم کي مياد اين مقدار پولو بريزه تو حلق بانک هاي بدون ربا اين مملکت ;D

afshinnnn
May 11th, 2009, 02:35 PM
سلام دوستان ، گفتم شاید بد نباشد پس از اخبار نا خوشایند اخیر ، خبر جدید زیر را برای رفع خستگی تان در این تاپیک قرار دهم ! ، (منبع سایت ایرانتو) :

افغانی هایی که با نیروهای کانادایی همکاری کنند، سریعتر پذیرفته می شوند
2009/05/09

ایرانتو: وزارت مهاجرت ، اخیرا طرحی را آماده اجرا کرده که بر اساس آن، روند پرونده مهاجرتی شهروندان افغانی که با نیروهای نظامی یا دیپلمات های کانادایی مستقر در افغانستان همکاری می کنند، سریعتر پیش برود.
...ببر خلاف سایر کشورهای عضو ناتو، کانادا ، پیش از این دارای مقررات ویژه برای مهاجرت بشردوستانه برای کارکنان محلی بوده است.
افغان هایی که شامل برنامه جدید می شوند، از بسیاری خدمات مربوط به پناهندگان ، از جمله حمایت مالی به مدت 12 ماه ، مزایای بهداشت و درمان و همچنین کمک برای یافتن شغل بهره مند خواهند شد

افغانی هم نشدیم ! :-[

mreza_1360
May 11th, 2009, 02:37 PM
با سلام خدمت همه عزیزان

من خانومم سال 4 پزشکی هست. می خواستم بدونم در قسمت تحصیلات همسر امتیازی می گیره یا 0 میشه امتیازش؟

با تشکر

afshinnnn
May 11th, 2009, 02:42 PM
با سلام خدمت همه عزیزان

من خانومم سال 4 پزشکی هست. می خواستم بدونم در قسمت تحصیلات همسر امتیازی می گیره یا 0 میشه امتیازش؟

با تشکر

یه مقدار بسته به افسر رسیدگی پرونده سلیقه ای خواهد بود ، اما فکر کنم 4 امتیاز به ایشان تعلق بگیرد.

askarian1984
May 11th, 2009, 05:36 PM
بچه ها اوضاع به هم ريخت،من الان هنوز مدارك را نفرستادم سوزيه ،تا دو ماه ديگه بايد بفرستم چه طوري از 6 ماه قبل 10 ميليون داشته باشم تو حساب؟؟؟
و چه طوري حالا يه دفعه نريزم به حساب؟؟؟؟؟؟

مدارك فاميل هم كه ديگه به هم ريخته ،bill utility آدم نميدونه چي كار كنه من خالم citizen كانادا هست ولي ايرانه ،آچمز شدم.

كسي مي تونه منا راهنمايي كنه؟؟يا نه؟؟
يه چيزي هم كه چك كردم جالبه بدونيد خيلي از book let ها مثلا مصر واسه سال 2008 ولي ما تو دو ماه تغيير داشتيم تو 2009

تا الانش كم دردسر داشتم اينم رفت روش،
بچه هاي كه قبلا فرستادن مدارك را سوريه به نظرم يواش يواش پوله را بريزين تو حساب چون ممكنه ازتون بخوان ،بهانه ندين دستشون .
خيلي از اين كارشون بدم اومد.

askarian1984
May 11th, 2009, 05:49 PM
نه بچه ها سند قبول نيست ،به عنوان fund،مگه اين كه ارزش گذاري بشه و ... كه نمي دونم چه جوري بايد اين كار صورت بگيره،تازه يه وكيل با هاش صحبت كردم گفت اون وقت بايد بياي ثابت كني چه جوري مثلا با سن 25 سال خونه داري و از اين چيزا.
مثل همين كه الان نوشتن مثلا بايد ثابت كني بهت به ارث رسيده يا نه؟؟

نميدونممممممممممممممممممم م

pedram27
May 11th, 2009, 11:14 PM

من فکر نمی کنم خیلی به این قضیه گیر بدن - اگه قرار بود یک کارمند یا کارگر ماهر گردش حساب بالا داشته باشه که از طریق SKILL WORKER اقدام نمی کرد می رفت پول خرج می کرد از راههای ساده تر مهاجرت می کرد اونها خودشان هم می دونند که این کارگر یا کارمند خیلی مایه دار نیست فقط می خواهند مطمئن بشن که تو مدتی که اونجا وارد می شوی تا کار پیدا کنی می تونی هزینه خودت را تامیین کنی و هزینه ای روی دست دولت کانادا نمی گذاری . شاید هم یک آفیسر پیدا بشه بگه که حتما باید گردش حساب بیاری ولی بعید می دونم .من که همان گواهی بانک را فرستادم . چند تا از دوستان من هم که به تازگی برای کبک تو دمشق مصاحبه شدن ازشون همان گواهی بانک رو قبول کردن.

babakdin
May 12th, 2009, 08:17 AM
آيا تمام مدارک و گفته هاي تو بوکلت سوريه رو دقيقا اعمال ميکنن............نه

مطمئن باشيد که اين اتفاق نميوفته و زياد به اين مسئله گير نخواهند داد تازه درد بي درمون که نيست با ارائه يک مدرک فروش خودرو يا سهام يا هر چيزي ميشه درستش کرد
يا يه قراداد فروش با يکي ببنديد و مقداري طلا يا چميدونم جواهر الات رو به صورت صوري باهاش منعقد کنيد

FarPar
May 12th, 2009, 09:17 AM
تا جایی که من می دونم سفارتخانه ها شناسنامه را به رسمیت می شناسند و من هنگامیکه ویزای توریستی می خواستم بگیرم ، فقط از من شناسنامه خواستند و یارو نمی دونست کارت ملی چیه!

توی بوکلت هم که یه جا تابلو شناسنامه را به لاتین نوشته : Shenasnameh . بنابراین فکر کنم این یکی ارجحیت دارد .

البته من دیدم روی پاسپورتهای صادره جدید شماره ملی را هم تایپ می کنند!

افشین جان ، وحید جان

1- من هم فکر می کنم چیزی که اهمیت داره شناسنامه و پاسپورته ، چون تو کارت ملی اطلاعات خیلی مختصره و فقط برای کارهای داخل ایران اجباری اش کردند و من فکر نمی کنم که اونها با توجه به اینکه گفتند SHENASNAMEH دیگه کارت ملی بخواهند.

2- در مورده پول هم ، وقتی از شما و همسرتون حقوقتون رو پرسیدند به این دلیله که بدونند ادعایی که کردید با درامدتون جور در میاد یا نه؟ بعد هم صراحتا گفتند که پولهایی رو قید کنید که براحتی قابل انتقال به کانادا باشه و نه سند خونه و ماشین و ...

به امید خبرهای خوش

babakdin
May 12th, 2009, 11:30 AM
2- در مورده پول هم ، وقتی از شما و همسرتون حقوقتون رو پرسیدند به این دلیله که بدونند ادعایی که کردید با درامدتون جور در میاد یا نه؟ بعد هم صراحتا گفتند که پولهایی رو قید کنید که براحتی قابل انتقال به کانادا باشه و نه سند خونه و ماشین و ...

بله شما درست مي فرماييد اما قبلا با ارسال ترجمه سند و چرخش 6 کاهه حساب به عنوان settlment Fee موافقت ميشد و اين مدارک رو به عنوان سندي از توانايي مالي شما ميپذيرفتن حالا نميدنم با اين تغييرات با اين امکان وجود داره يا نه

VahidP
May 12th, 2009, 03:01 PM
افشین جان ، وحید جان

1- من هم فکر می کنم چیزی که اهمیت داره شناسنامه و پاسپورته ، چون تو کارت ملی اطلاعات خیلی مختصره و فقط برای کارهای داخل ایران اجباری اش کردند و من فکر نمی کنم که اونها با توجه به اینکه گفتند SHENASNAMEH دیگه کارت ملی بخواهند.

به امید خبرهای خوش

فرپر جان
نامه شما رسيد؟ من شش روز بعد از شما يعني 26 آپريل نامم رسيده دمشق ولي هنوز جواب نيومده

sh00ca
May 13th, 2009, 08:46 AM
دوستان من يه مشكل پيدا كردم
نتيجه آيلتس جنرال من برخلاف انتظارم خوب نشد و من يك امتياز كم ميارم! ولي آيلتس آكادميكم كه هنوز يك سال هم از تاريخ صدورش نگذشته خيلي خوبه. ميتونم با همون اقدام كنم؟ ميترسم به امتحان بعدي نرسم آخه مداركم رو پست كردم :(
كسي هست كه با آكادميك اقدام كرده باشه و بهش گير نداده باشن؟

FarPar
May 13th, 2009, 08:59 AM
فرپر جان
نامه شما رسيد؟ من شش روز بعد از شما يعني 26 آپريل نامم رسيده دمشق ولي هنوز جواب نيومده

سلام وحید جان

نامه من هم هنوز نرسیده ، از زمانیکه تو سایت وارد شده حدود دو هفته گذشته ولی هنوز خبری نشده !!!

babakdin
May 13th, 2009, 09:36 AM
دوستان من يه مشكل پيدا كردم
نتيجه آيلتس جنرال من برخلاف انتظارم خوب نشد و من يك امتياز كم ميارم! ولي آيلتس آكادميكم كه هنوز يك سال هم از تاريخ صدورش نگذشته خيلي خوبه. ميتونم با همون اقدام كنم؟ ميترسم به امتحان بعدي نرسم آخه مداركم رو پست كردم :(
كسي هست كه با آكادميك اقدام كرده باشه و بهش گير نداده باشن؟

من شنيدم مشکلي نداره منطقا هم نبايد مشکلي داشته باشد لذا بهتره اين ريسک رو بکنيد ظاهرا چاره اي هم نداريد. اگر افيسر ابسيلوني شعور داشته باشه نبايد گير بده

askarian1984
May 13th, 2009, 09:48 AM
بچه ها اوضاع به هم ريخت،من الان هنوز مدارك را نفرستادم سوزيه ،تا دو ماه ديگه بايد بفرستم چه طوري از 6 ماه قبل 10 ميليون داشته باشم تو حساب؟؟؟
و چه طوري حالا يه دفعه نريزم به حساب؟؟؟؟؟؟

مدارك فاميل هم كه ديگه به هم ريخته ،bill utility آدم نميدونه چي كار كنه من خالم citizen كانادا هست ولي ايرانه ،آچمز شدم.

كسي مي تونه منا راهنمايي كنه؟؟يا نه؟؟
يه چيزي هم كه چك كردم جالبه بدونيد خيلي از book let ها مثلا مصر واسه سال 2008 ولي ما تو دو ماه تغيير داشتيم تو 2009

تا الانش كم دردسر داشتم اينم رفت روش،
بچه هاي كه قبلا فرستادن مدارك را سوريه به نظرم يواش يواش پوله را بريزين تو حساب چون ممكنه ازتون بخوان ،بهانه ندين دستشون .
خيلي از اين كارشون بدم اومد.

بچه ها كسي واسه من راه حلي نداره؟؟PLS HELP!!!

babakdin
May 13th, 2009, 09:53 AM

دوست عزيز اين مشکل تقريبا هممونه منم همين مشکلات رو دارم با اين تفاوت که فاميلم اونجاست اما ديگه وقت ارائه مدرک براي اين کار رو ندارم
من ميگم با شرايط موجود مدارک رو بفرستيد اگر نياز به مدارک اضافه شد خود افيسر از طريق سفارت تقاضا خواهد کرد

sh00ca
May 13th, 2009, 10:40 AM

دليلي نداره از 6 ماه قبل 10 ميليون تو حسابتون باشه! گردش حساب براي اينه كه معلوم شده شما منبع درآمد درست حسابي داشتيد و موجودي فعلي حسابتون هم حاصل كار خودتونه! شما بايد در زمان پرينت موجودي حساب اون 10 ميليون رو تو حساب داشته باشيد. حالا ماهي 2-1 ميليون به موجودي اضافه كنيد تا اون موقع خالي نباشه بعدشم مابقي رو بريزيد به حساب. فكر نكنم 5-6 ميليون از نظر اونها رقم چشمگيري باشه كه بخوان دليل بيارين!

sh00ca
May 13th, 2009, 10:44 AM
من شنيدم مشکلي نداره منطقا هم نبايد مشکلي داشته باشد لذا بهتره اين ريسک رو بکنيد ظاهرا چاره اي هم نداريد. اگر افيسر ابسيلوني شعور داشته باشه نبايد گير بده

اميدوارم همينطور باشه! حالا سعي ميكنم براي نوبت بعدي ثبت نام كنم ببينم چي ميشه! فقط شنيدم كه تا 3 ماه بعد از امتحان آيلتس نميشه دوباره امتحان داد. راستي اون چهار ماه مهلت ارسال مدارك از چه تاريخي حساب ميشه؟ از تاريخ ارسال مدارك اوليه به سيدني يا از تاريخ جواب اونها؟ اگه دومي باشه جاي اميدواري هست. سوال ديگه اينكه مدرك آيلتس رو بايد برگزار كننده مستقيما به سوريه بفرسته يا ما كپي اون رو همراه بقيه مدارك بفرستيم سوريه؟

babakdin
May 13th, 2009, 10:56 AM
فقط شنيدم كه تا 3 ماه بعد از امتحان آيلتس نميشه دوباره امتحان داد. ر

فکر نکنم محدوديتي تو اين زمينه وجود داشته باشه من يه رفيق دارم که از اذر تا الان سه بار امتحان داده

askarian1984
May 13th, 2009, 01:03 PM
دوست عزيز اين مشکل تقريبا هممونه منم همين مشکلات رو دارم با اين تفاوت که فاميلم اونجاست اما ديگه وقت ارائه مدرک براي اين کار رو ندارم
من ميگم با شرايط موجود مدارک رو بفرستيد اگر نياز به مدارک اضافه شد خود افيسر از طريق سفارت تقاضا خواهد کرد

راست مي گي بابك جان حالا كه تا اينجا اومديم بايد بقيشم بريم تا آخرممنون

راستي من امروز با يكي از بچه هايي كه واسه كبك اقدام كرده بود صحبت كردم گفت مدت ها نامه file number ام نيومد و بعد فقط نامه مصاحبم اومد كه بايد يه ماه ديگه بياي مصاحبه،حالا نمي دونم الان واسه سيستم ما skilled worker چه جوري مي شه،منظورم شما كه نامتون نيومده هست ، به نظرم باز از پست يه پيگيري بكنيد ،اين نشون مي ده اونا نامه را مي فرستن ،حالا چه اتفاقي مي افته بعدش نميدونم.

askarian1984
May 13th, 2009, 01:25 PM
اميدوارم همينطور باشه! حالا سعي ميكنم براي نوبت بعدي ثبت نام كنم ببينم چي ميشه! فقط شنيدم كه تا 3 ماه بعد از امتحان آيلتس نميشه دوباره امتحان داد. راستي اون چهار ماه مهلت ارسال مدارك از چه تاريخي حساب ميشه؟ از تاريخ ارسال مدارك اوليه به سيدني يا از تاريخ جواب اونها؟ اگه دومي باشه جاي اميدواري هست. سوال ديگه اينكه مدرك آيلتس رو بايد برگزار كننده مستقيما به سوريه بفرسته يا ما كپي اون رو همراه بقيه مدارك بفرستيم سوريه؟

نه اصلا اين طور نيست شما هر وقت بخواين هر جند تا امتحان مي تونيد بديد. از تاريخ نامه اونها حساب مي شه.

مهم مهم توجه:------> ""شما "" بايد به همراه ساير مدارك مدرك "اصلي " ielts را بفرستين ،نه copy اين به صراحت اومده در booklet :::
گفته: original حتما دقت كنيد به اين مساله

babakdin
May 13th, 2009, 01:27 PM
راست مي گي بابك جان حالا كه تا اينجا اومديم بايد بقيشم بريم تا آخرممنون

راستي من امروز با يكي از بچه هايي كه واسه كبك اقدام كرده بود صحبت كردم گفت مدت ها نامه file number ام نيومد و بعد فقط نامه مصاحبم اومد كه بايد يه ماه ديگه بياي مصاحبه،حالا نمي دونم الان واسه سيستم ما skilled worker چه جوري مي شه،منظورم شما كه نامتون نيومده هست ، به نظرم باز از پست يه پيگيري بكنيد ،اين نشون مي ده اونا نامه را مي فرستن ،حالا چه اتفاقي مي افته بعدش نميدونم.

متاسفانه نامه هاي خارجي که به صورت عادي ميان اصلا قابل پيگيري از پست جمهوري اسلامي ايران نميباشن و جالب اينه که پست چي اونو تحويل منزل مربوطه هم نميده فقط دم در اگر بتونه از لاي در ميندازه تو يا همونجا دم در ميندازه لذا از پست ابي براي هيچ يک از ما گرم نميشه ازشون پرسيدم که چرا لااقل تحويل مقصد نميدين در جواب شنيدم که مگه سفارشين ؟؟!!! چون سفارشي نيستن نبايد در بزنيم و تحويل بديم فقط ميندازيم تو خونه همين :o

askarian1984
May 13th, 2009, 01:31 PM

در ضمن من فكر كنم واسه اون ها هم ارزش مدرك academic بيشتر باشه ،ولي چون ما داريم در قالب مهاجرت اقدام مي كنيم گفته لازم نيست معلومات academic به ما نشون بدين .شما كه academic دارين قاعدتا بهترم هست،نه از نظر ارزش امتياز گذاري ،از ديد شخصي افسر پرونده ،البته اگه قرار بود من افسر باشم ;Dنظرم اين مي بود.

sh00ca
May 13th, 2009, 01:41 PM
در ضمن من فكر كنم واسه اون ها هم ارزش مدرك academic بيشتر باشه ،ولي چون ما داريم در قالب مهاجرت اقدام مي كنيم گفته لازم نيست معلومات academic به ما نشون بدين .شما كه academic دارين قاعدتا بهترم هست،نه از نظر ارزش امتياز گذاري ،از ديد شخصي افسر پرونده ،البته اگه قرار بود من افسر باشم ;Dنظرم اين مي بود.

كاش شما افسر پرونده ي من بوديد :D

babakdin
May 13th, 2009, 03:34 PM
يه داکيومنتي با نام OP06e هست که يه جور هند بوکه واسه افيسر ها و خود اعضاي CIC تو اون اينجوري نوشته

Applications that correspond to the Ministerial Instructions
Once it is found that the applicant’s work experience corresponds to the Ministerial Instructions,
the CIO will record this assessment in CAIPS and the electronic file will be transferred to the visa
office

اين بدان معناست اپليکيشنها بعد از بررسي در سيستم CAIPS ثبت شده و براي ويزا افيس قابل استفادس پس يه رکوردي چيزي از ما براي ويزا افيس قابل وجود داره اين يعني اينکه ماهايي که جواب برامون نيومده ميتونيم بريم ويزا افيس و بگيم بابا يه فکري بحالمون کنيد ديگه
من که اگه جواب نامه دومم هم نيومد ميرم مستقيما سوريه

راستي بد نيست اين داکيومنت رو سرچ کنيد و دانلود کنيد مطالب خوبي توش هست

VahidP
May 13th, 2009, 04:08 PM
يه داکيومنتي با نام OP06e هست که يه جور هند بوکه واسه افيسر ها و خود اعضاي CIC تو اون اينجوري نوشته
اين بدان معناست اپليکيشنها بعد از بررسي در سيستم CAIPS ثبت شده و براي ويزا افيس قابل استفادس پس يه رکوردي چيزي از ما براي ويزا افيس قابل وجود داره اين يعني اينکه ماهايي که جواب برامون نيومده ميتونيم بريم ويزا افيس و بگيم بابا يه فکري بحالمون کنيد ديگه
من که اگه جواب نامه دومم هم نيومد ميرم مستقيما سوريه

راستي بد نيست اين داکيومنت رو سرچ کنيد و دانلود کنيد مطالب خوبي توش هست

بابك جان فكر كنم كليد كار توي اين سايته
http://www.caips.ca
ميشه از وضعيت دقيق Application مطلع شد حتي بدون داشتن فايل نامبر ميشه فهميد كه چه وضعيتي داره البته چون فهميدن گزارشي كه ميدن سخته خودشون هم پول مي گيرن و تفسيرش هم مي كنن
با ويزا كارت هم ميشه پرداخت كرد به نظرم ارزشش داره با 40 دلار كانادا اين كار رو انجام بدي و اطلاعات Basic رو بگيري
از دمشق رفتن بهتره

VahidP
May 13th, 2009, 04:33 PM
آقا بابك خودشه برو برادر

How Long Does it Take to Obtain My CAIPS File?
Processing times vary depending on the workload at the CIC office in Ottawa that deals with CAIPS requests. By law they have up to 30 working days to respond, but in practice most files come back in 5 - 6 weeks. However, very occasionally they can take just over two weeks!
BACK to top

What Will I Receive If I Request My CAIPS File Through CAIPS FileCheck?
You will receive a computer printout of approximately 7 pages in length. The printout is a screen print from the CAIPS computer system. On the printout will be all the relevant information from your file, such as notes that visa officers have made regarding your application, details of processing stages passed, points calculations, and the likely next 'bring forward' date for your file. What appears in your own file will depend on your individual circumstances and the stage of processing that your application has reached. Unfortunately, the CAIPS system shows very little detail about background checks as these are completed outside of CIC.
BACK to top

I Don't Have a File Number - Can I Still Obtain My CAIPS File?
File requests are usually possible with just your full name, the name of the visa office dealing with your application, and your date of birth. If you do not have a file number because the visa office did not provide it to you, then we can still obtain your CAIPS file. However, if you do not have a file number because the visa office has not yet created your electronic file, we will not be able to obtain your file. We have obtained numerous files without file numbers, and are happy to try to obtain your file without a file number, but we obviously cannot guarantee success under these circumstances. If you would like us to help you obtain a copy of your CAIPS file without a file number, please download the special IMM5475 'Consent to Disclosure' form that we will need from here: CAIPS without File Number Consent Form and substitute it for the one in our standard CAIPS FileCheck Application Kit
BACK to top

VahidP
May 13th, 2009, 05:47 PM
بابك جان فكر كنم كليد كار توي اين سايته
http://www.caips.ca
ميشه از وضعيت دقيق Application مطلع شد حتي بدون داشتن فايل نامبر ميشه فهميد كه چه وضعيتي داره البته چون فهميدن گزارشي كه ميدن سخته خودشون هم پول مي گيرن و تفسيرش هم مي كنن
با ويزا كارت هم ميشه پرداخت كرد به نظرم ارزشش داره با 40 دلار كانادا اين كار رو انجام بدي و اطلاعات Basic رو بگيري
از دمشق رفتن بهتره

بابك جان
خود gic هم اين سرويس رو به citizen يا Pr كانادا با هزينه كمتري ميده سايت بالايي براي كسايي خوبه كه كسي رو تو كانادا ندارند اگر شما كسي رو تو كانادا داريد
مي تونه برات اقدام كنه
آدرس زير را ببين
www.cic.gc.ca/EnGlish/pdf/kits/forms/IMM5563B.pdf

VahidP
May 13th, 2009, 06:07 PM
بابك جان
خود gic هم اين سرويس رو به citizen يا Pr كانادا با هزينه كمتري ميده سايت بالايي براي كسايي خوبه كه كسي رو تو كانادا ندارند اگر شما كسي رو تو كانادا داريد
مي تونه برات اقدام كنه
آدرس زير را ببين
www.cic.gc.ca/EnGlish/pdf/kits/forms/IMM5563B.pdf

بابك جان يه سر هم به
http://immigrationguides.com/content/view/207/110/
بزن

niloofar.g
May 13th, 2009, 06:47 PM
سلام به همگی

در مرحله ارسال مدارک به سوریه کپی پاسپورت باید برابر با اصل بشه؟

با تشکر و موفق باشید

VahidP
May 13th, 2009, 07:22 PM
سلام به همگی

در مرحله ارسال مدارک به سوریه کپی پاسپورت باید برابر با اصل بشه؟

با تشکر و موفق باشید

ضمن تشكر از افشين جان كه قبلا اين موارد را ذكر كرده بودند از دوست عزيز خواهشمندم كه پستهاي قبلي را مرور كنند :)

1.شناسنامه (ترجمه و کپی برابر اصل)
2.پاسپورت (کپی برابر اصل)
3.عقدنامه (در صورت متاهل بودن)ترجمه برابر اصل
4.مدرک تحصیلی دیپلم به بالا(ترجمه برابر اصل)
5.ریزنمرات فوق دیپلم به بالا (ترجمه برابر اصل)
6.گواهی مهارت های فنی حرفه ای و یا پروانه اشتغال(ترجمه برابر اصل)
7.گواهی اشتغال بکار (ترجمه برابر اصل و یا کلاً به لاتین توسط کارفرما تایپ شود)
8.قرارداد کاری (ترجمه برابر اصل)
9.گواهی بانکی (شش ماه كاركرد با حداقل موجودي اعلام شده در cic) ترجمه شده به لاتین (توسط بانک شعبه مرکزی صورت می پذیرد)
10.کارت پایان خدمت و یا معافی (ترجمه برابر اصل)
11.گواهی عدم سوء پیشینه (ترجمه برابر اصل)
12.شش قطعه عکس (بر اساس دستور العمل بوكلت سوريه)
13.فرم های اولیه ارسال شده به سیدنی با امضای اصل (با توجه به تعداد اعضاء خانواده و استفاده از وکیل تعداد آن متغیر می باشد)
14.فرمهای پر شده ضمیمه (الحاقیه) بوکلت دمشق تحت عنوان Supplementary INFORMATION FORM - DAMASCUS
15.کپی رسید پرداخت FEE PAYMENT ( ضمیمه نامه اداره سیدنی می باشد.
16.کپی نامه اداره سیدنی
17.هر صفحه اضافی که در مرحله اول ضمیمه فرمهای ارسالی به سیدنی نمودید (مثلاً personal history)
18.مدارک موجود سفرهای خارجه قبلی (کپی ویزا،...)
19.کپی پاسپورت کانادائی و یا کارت اقامت کانادایی فامیل به همراه (T4 و يا Utility bills و يا گردش حساب بانكي) (در صورت استفاده از امتیاز فامیل در کانادا)
20.اصل نتیجه آیلتس ! (از همه مهمتر!) یا همان TRF
21.در صورت هرگونه تغییر و تحول در ادعاهای شما در فرم درخواست اولیه ، یه نامه رسمی با درج موارد تغییر یافته و یا اضافه شده نیز ضمیمه گردد.

VahidP
May 13th, 2009, 07:43 PM
دوستان در دستورالعمل مربوط به آفيسرها كه در سايت cic قرار داره
http://www.cic.gc.ca/EnGLIsh/resources/manuals/op/op06-eng.pdf
و بابك جان زحمت اطلاعش رو قبلا كشيدن
به روشني نوشته كه زمان پراسس از تاريخ بررسي پرونده در Visa Office (دمشق)شروع مي شه نه سيدني

For the purpose of calculating processing times, processing only begins when the visa office
determines the application is eligible for processing. The clearest indication of this is with the
entry of “PSDEC 1” (eligible) at the visa office. Once PSDEC 1 is entered, processing time
begins. Accordingly, processing times for Skilled Worker applications are measured from PSDEC
1 to either SELDEC 5, 6 or FINDEC 1, 2, 4.

babakdin
May 14th, 2009, 08:06 AM
من چهار ماه پيش با اين سيستم CAIPS اشنا شدم اين سيستم در واقع اصلي ترين سيستم اطلاعاتي اداره مهاجرت و کل ويزا افيسهاست و کليه تغييرات پرونده شما ابتدا اينجا اعمال ميشه بعد از طريق نامه يا ميل به شما اطلاع ميدن اگر کسي به اين سيستم دسترسي داشته باشه ميتونه انلاين به ديتيل به اخرين اطلاعات و تغييرات پروندش دسترسي داشته باشه
دسترسي به اين سيستم رو فقط به کانادايي ها ميدن منتها من تو فايلشون ديدم که حتما فايل نامبر رو واسه شخص مورد نظر ميخوان در پست بعدي کدهاي اين سيستم و مفاهيمش رو براتون لود ميکنم من فکر ميکردم شما از اين سيستم خبر داريد من چهار ماه پيش به خانم shadi2008 از بچه هاي اينجا که مقيم کاناداست پيشنهاد اين سيستم رو دادم اگر ميدونستم شما ازش خبر نداريد اينجا مينوشتم

babakdin
May 14th, 2009, 08:08 AM
اينم کدها و شرح مختصري از سيستم

COMPUTER ASSISTED IMMIGRATION PROCESS SYSTEM

CAIPS (or "Computer Assisted Immigration Processing System") is where all Canadian government notes are kept about your immigration application. CAIPS includes a wealth of information, including:

*Initial assessment scores
*Missing documentation
*Interview dates
*Visa officer notes and comments
*Concerns or problems with your file

Here is how to obtain your CAIPS notes yourself :

You must be living in Canada or have someone in Canada to do the same for you. If you are living in Canada you can order your CAIPS notes or on behalf of someone else for free under the Privacy Act.

1) Go the site : http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5563B.pdf and fill in the form with the required details i.e.:

a] Visa post (e.g. Buffalo, NY etc.)
b] File number (e.g. BXXXX..)
c] Date of Birth
d] Your Postal address (In Canada address only)

2) Check on the box for the CAIPS notes request in the form.
3)Provide a photocopy of your valid permit/visa in Canada (Person requesting).
4) Write a cover letter requesting the notes (Person who requests writes that).

Post all the papers together to :

Citizenship and Immigration Canada
Access to Information and Privacy Coordinator
Narono Building
360 Laurier Avenue West, 10th Floor
Ottawa, Ontario K1A 1L1
Tel.: (613) 957-6512
Fax: (613) 957-6517

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Permanent Residents / Permanent Resident Determinations

SEX

* 1 or M male
* 2 or F female

MARITAL STATUS

* 1 single
* 2 married
* 3 widowed
* 4 divorced
* 5 separated
* 6 common-law partner

HEIGHT CODE
(Height must be between 31 cm and 268 cm)

* 1 (or metric + height)
* 2 (or imperial + height, 0 for unknown)

EYE COLOUR CODE

* 0 Unknown
* 1 black
* 2 blue
* 3 brown
* 4 green
* 5 hazel
* 6 gray
* 7 other

HEIGHT AND EYE COLOUR VALIDATION CODE

* 0 not defined
* 1 unknown
* 2 confirmed
* 3 estimated

NAME FLAG

* 1 maiden name
* 2 son/daughter of
* 3 other surname or different spelling
* 4 other given name/different spelling or nickname
* 5 spouse's surname
* 6 intended spouse's surname

OFFICIAL LANGUAGE CODE

* 1 fluent in English
* 2 fluent in French
* 3 fluent in both
* 4 fluent in neither

EDUCATIONAL QUALIFICATION CODE

* 00 none
* 01 secondary or less
* 02 formal trade certificate, diploma or apprenticeship e.g. hairdresser
* 03 other non-university certificate or diploma e.g. registered nurse, denial technician
* 04 some university, no degree
* 05 bachelor's degree of first professional degree e.g. BA B.Ed, B.Eng. LLB. MD
* 06 some post graduate, no further degree
* 07 master's degree
* 08 doctorate - PhD

SYNTHETIC NOC CODES (OM OP 97-21)

* 9911.0 Student
* 9992.0 Retired
* 9970.0 Homemaker
* 9980.0 Dependant (other than student)
* 9914.0 New Worker
* 9999.0 Open Work Permit 0001.0 investor

PILOT INDICATOR COPES (PERMANENT RESIDENT ONLY)

* CN1 Control - Independent Class - London
* CN2 Control - Independent Class - Hong Kong
* CN3 Control - Independent Class - New Delhi
* PN1 Pilot - Independent Class - London
* PN2 Pilot- Independent Class - Hong Kong
* PN3 Pilot - Independent Class -New Delhi
* CF3 Control - Family Class - New Delhi
* CF4 Control - Family Class - Singapore
* PF3 Pilot - Family Class - New Delhi
* PF4 Pilot - Family Class - Singapore
* IF3 Imaging - Family Class - New Delhi

PROVINCE

* AB Alberta
* BC British Columbia
* MO Manitoba
* NB New Brunswick
* NF Newfoundland
* NS Nova Scotia
* NT Northwest Territories
* NU Nunavut
* ON Ontario
* PE Prince Edward Island
* PQ Quebec
* SK Saskatchewan
* YT Yukon

FAMILY STATUS CODE

* 1 principal applicant
* 2 dependant is spouse of principal applicant
* 3 neither 2, 4 nor 6 apply
* 4 dependant is a child over 19 or relationship to principal applicant is GRANDSON or GRANDDAUGHTER (pre-Proclamation cases)
* 5 common-law partner
* 6 dependant is child over 22 or relationship to principal applicant is GRANDSON or GRANDDAUGHTER (post-Proclamation cases)

EMP. CODE

* 1 designated occupation
* 3 arranged employment as minister or in family business
* 4 has EMP5056.

ARRANGED EMPLOYMENT TYPE

* 1. Holds Work Permit on the basis of an HRDC Confirmation -R 82(2)(a)
* 2. Holds Work Permit on the basis of an HRDC confirmation -R 82{2)(b)
* 3. HRDC permanent confirmation has been issued -R82(2)(c)

MEDICAL STATUS CODE

* R Documents rec'd from physician, but not yet assessed
* F Case furthered
* B Pending review by Medical Advisory Board
* H Pending decision by HQ
* A Assessed and finalized
* N No document received for this family member

MEDICAL CODES

* M1 enter 01
* M2 enter 02
* M3 enter 03
* M4 enter 04
* M5 enter 05
* M6 enter 06
* M6 enter 06
* M7 enter 07
* M2/3 enter 23
* M4/5 enter 45
* M4/6 enter 46
* M4/7 enter 47
* M6/7 enter 67

IMMIGRANT COST RECOVERY

* FPA fee paid abroad
* FPC fee paid in Canada
* FPE fee paid at Port of Entry
* FPS T11 decision pending - Quebec cases only
* R01 CR or DC case
* R02 Citizens of Finland
* R03 Application commenced before 03/02/86.
* RQ4 found not to be a refugee
* ROS re-opened case, no change in previous coding
* RPA Refund processed abroad (appl. fee)
* RPC Refund processed in Canada (appl. fee)
* 999 none of the above apply

RIGHT OF PERMANENT RESIDENCE FEE

* LFA paid abroad
* LFC paid in Canada
* LFD payment deferred - non PQ
* LFN not applicable
* LFP partial refund
* LFQ payment deferred - Quebec
* LFR refund
* LFS supplementary payment.
* LLA landing loan approved
* LXR exempt refugees (CAIPS offices only)
* LFE paid elsewhere
* LFT file transfer to another mission
* LRC refunded in Canada on FC refused case

TYPE OF CASE

* 2 Ordered Landed
* 3 Early Admission
* 7 19(1)(c), Order-in-Council
* 8 19(2)(a), Ministerial decision

REFUGEE SPECIAL PROGRAMS

* HC1 Humanitarian and Compassionate Consideration
* OYW One Year Window of Opportunity
* UPX Urgent Protection Program
* AWR Assistance to Women at Risk
* REF Convention Refugee Selected Abroad
* SLB Sierra Leone Blendad Sponsorship Case
* DFD De Facto Dependant
* KQF Fast Track Kosovo Refugees
* EXD Bosnian Ex-Detainees

REFERRAL ORGANIZATION (REFUGEE SPECIFIC)

* NONE
* UNHCR

FAMILY CLASS

* FC1 Spouse
* FC2 Fiance(e) (pre-Proclamation cases only)
* FC3 Son/Daughter
* FC4 All parents and grandparents
* FCS Orphaned brother/sister/nephew/niece/grandchild
* FC6 Child to be adopted
* FC7 Other relative
* FC9 Child adopted by a Canadian citizen or permanent resident (IRPA - Effective September 2002)
* FCB Guardianship
* FCC Common Law Partner
* FCE Conjugal Partner
* FCH Family Relationships - H&C

DESIGNATED CLASS

* DC1 Government assistance required
* DC2 Approved IMM1298 or IMM1344 on file
* DC3 Sponsored by group or corporation
* DC4 Self-supporting, government assistance not required
* DC5 Selected under joint assistance sponsorship
* DC8 Refugee claimants; designated class; backlog claimants

INDEPENDENT IMMIGRANT

* AR1 Brother/sister
* AR4 Son/daughter
* ART Other Assisted Relatives
* EN2 Entrepreneur
* SE2 Self-employed
* ND2 Other independent Immigrants
* PV2 Provincial nominee processed abroad

SOURCE COUNTRY

* RS1 Government assistance required
* RS3 Sponsored by group of five or corporation for 12 months (pre-Proclamation only)
* RS4 Self supporting, government assistance not required
* RS5 Special needs case selected under joint assistance sponsorship
* RSX Sponsored by group or corporation for 12-24 months (pre-Proclamation only)
* (IRPA - Effective September 2002)
* RSC Source country with a Community Sponsorship
* RSG Source country sponsored by a Group of Five.
* RSS Source country sponsored by a Sponsorship Agreement Holder (SAH).

ASYLUM COUNTRY

* RA3 Sponsored by group of five or corporation for 12 months (pre-Proclamation only),
* RA4 Self supporting, government assistance not required
* RA5 Special needs case selected under joint assistance sponsorship on an exceptional basis
* RAX Sponsored by group or corporation for 12-24 months (pre-Proclamation only) (IRPA - Effective September 2002)
* RAC Country of asylum with a Community Sponsorship
* RAG Country of asylum sponsored by s Group of Five
* RAS Country of asylum sponsored by a Sponsorship Agreement Holder (SAH).

OTHER CATEGORIES

* DR1 Dependant of a CRS refugee claimant who resides fn Canada and who has not been deemed to be a Convention refugee by the IRB
* DR2 Dependant of a CRS refugee claimant who resides abroad and who has not been deemed to be a Convention refugee in his/her own right
* RM2 Dependant residing abroad of a member of the deferred removal order class
* LC1 Member of the live-in ****^ in Canada class and dependants in Canada
* LC2 Dependant residing abroad of a member of the (live-in-****s in Canada class
* PD1 Member of the post-determination refugee
* PD2 Dependant of a member of the post determination refugee claimant in Canada class: residing abroad

Effective prior April 1, 1999

* NV1 Investor in private business commercial venture/individual applicant
* NV2 Investor in private business commercial venture/multiple applicant
* NV3 Investor tn privately administered investment syndicate
* NV4 Investor in government administered capital venture funds

Effective April 1st 1999

* NV5 Investor

IRPA - Effective September 2002

* SW1 Skilled Worker

CONVENTION REFUGEE

* CR1 Government assistance required
* CR2 App. undertaking on file as assisted relatives or family class
* CR3 Sponsored by group of five or corporation for T2; months (pre-Proclamation only)
* CR4 Self-supporting, government assistance not required
* CR5 Special needs case selected under joint assistance sponsorship
* CR8 Convention Refugees (CR) and their dependants who are recognized as Convention refugees in their own right by the IRB
* CRX Sponsored by group or corporation for 12-24 months (pre-Proclamation only)

(IRPA - Effective September 2002)

* CRC Convention refugee abroad with a Community Sponsorship
* CRG Convention refugee abroad sponsored by a Group of Five,
* CRS Convention refugee abroad sponsored by a Sponsorship Agreement Holder (SAH)

WORK IN PROCESS (WlP) EVENTS (USER ENTERED)

* C1023 RPRF Requested
* D1Q01 Referred to CIC
* D1005 Application Forwarded to MRCI
* M1004 Requested Info/Documentation Received
* R1001 IMM1017- Medical Instructions issued
* S1000 Letter-Missing Info - Supporting Documentation
* X1002 RPRF Received.
* X1004 Paper File Received
* X1005 Response from MRCI Received
* X1006 Response from CIC Received
* X2002 Refusal Recommended
* X2003 Interview Required
* X2004 Refer to QA
* X2007 Suspended

WORK IN PROCESS (WlP) Events (SYSTEM GENERATED)

* D1020 IMM1000 Created/Updated (pre-Proclamation only)
* D1062 Immigrant Case Re-opened
* D1063 IMM5292 Issued/Updated
* D1064 Immigrant Foil Issued/Updated
* D1065 Change in immigrant Category
* M1000 Application Received
* X1000 Immigrant File Created
* X1001 Interview Date
* X1003 File Transferred
* X1007 File on Loan to Satellite
* X1008 File Returned to RPC
* X1009 File Transferred to Portable CAIPS
* X1010 File Transferred from Portable CAIPS
* X2000 Paper Screening Decision Entered,
* X2001 Selection Decision Entered
* X2005 Security Decision Entered
* X2006 Final Decision Entered
* X3000 Centralized Processing ND Pilot Application
* X3001 Centralized Processing ND Control Application
* X3002 Centralized Processing FC Pilot Application
* X3003 Centralized Processing FC Control Application
* X3004 Imaging Family Class Cases for New Delhi

REGULATIONS

* A92 A93 X86 J88
* M92 M94 N79
* J02 (June 2002. IRPA)

Decision Codes
T-11 PAPER SCREENING DECISION (PSDEC)

* 1 passed
* 2 failed
* 3 withdrawal

T-12 SELECTION DECISION (SELDEC)

* 1 passed
* 2 passed on discretion
* 3 OIC required (pro-Proclamation cases)
* 4 waived
* 5 failed
* 6 failed on discretion
* 7 withdrawn
* S passed (H & C consideration) (for Refugees only)

T-13 SECURITY DECISION (BDEC)

* 1 passed
* 2 omitted - all under 18
* 3 incomplete
* 4 failed

T-13 MEDICAL DECISION (MEDDEC)

* 1 passed
* 2 Incomplete
* 3 failed
* 4 dependant failed

T-13 OTHER REQUIREMENTS (OREQ)

* 1 passed
* 2 OIC obtained
* 3 incomplete
* 4 failed
* 5 failed - criminal
* 6 failed - province
* 7 rehabilitation approved
* 8 rehabilitation denied

T-13 FINAL DECISION (FINDEC)

* 1 visa issued
* 2 permit issued/to be Issued
* 4 refused
* 5 withdrawn

SECURITY DECISION (SDEC)

* 1 passed
* 2 omitted
* 3 pending
* 4 refused

CRIMINALITY DECISION (CDEC)

* 1 passed
* 2 omitted
* 3 pending
* 4 refused

REASON FOR REFUSAL (SELDEC 5) (FOR REFUGEES)

* A Not meeting the definition of CR. RA or RS
* B Not having the ability to successfully establish
* C Not being able to be resettled for financial reasons
* D Medical Admissibility
* E Security
* F Criminality

OTHER ABBREVIATIONS

* FILE BF'D TO : File forward to
* SEC CRIM : Security criminal
* SELDEC: Selection Decision
* PSDEC: Paper Selection Decision
* BDEC: Background Decision
* OREQ: Other Requirement
* MEDDEC: Medical Decision
* FINDEC: Finantial Decision
* IMMCAT: Immigration Catergory
* SW1: Skill Worker 1
* NCR: No Criminal Record
* M01-MO7 : level of Medical assessment. M01 means perfect
* PS: Prescreen (another explain is Paper selection)
* PA: Storage area of your file
* AUTHORITY: ARW, LM seems to be officer's name
* PPS: point at paper screening stage
* PI: Principle immigrant
* XREF:cross referenced applicant
* FOSS: is a central database of applications
* NOC: National Occupation Classification

babakdin
May 14th, 2009, 09:07 AM
من چون فاميلم تو کانادا يه خانوم مسنه متاسفانه نميتونم بهش بگم برام به اين سيستم دسترسي پيدا کنه اصلا سر در نمياره اينا چين
اگر کسي از شما از طريق فاميلتون ميخواين اقدام کنيين لطف ميکنين براي من هم اين عضويت رو بگيرين تمام هزينه هاش رو ميپردازم افشين برو تو کارش برادر بدرد دنيا و اخرتت ميخوره

راستي يادم رفت بهتون بگم اين سيستم اصلي ترين و مرکزي ترين سيستم اداره مهاجرت، ويزا افيسهاي کانادا است با دسترسي به اين سيستم به صورت انلاين به اخرين وضعيت پروندتون دسترسي پيدا خواهيد کرد يعني افيسر هر کاري رو پروندتون بکنه همون موقع بايد تو اين سيستم ثبت کنه و CIC تقريبا با تاخير 15 الي 1 ماهه از اين سيستم اپديت ميشه و شما يک ماه بعد از طريق نامه با خبر ميشيد يعني 1.5 الي 2 ماه جلوتر از اخرين وضعيت پروندتون با خبر خواهيد شد حالا در نظر بگيريد که تاريخ مصاحبه يا ارسال فرمهاي مديکالتون رو 1.5 ماه جلوتر خبر دار شديد 8)

afshinnnn
May 14th, 2009, 09:47 AM
سلام به دوستان و بابک عزیز،

می بینم که بابک ته و توی تشکیلات سفارتخانه را در آوردی! بابا کارت درسته ! ;D امیدوارم این برادرم را که حسابی سرش شلوغه ، بتونم گیرش بیارم وfollow کردن پرونده خودم و حتی پرونده تو را ازش بخوام! در هر صورت تلاشم رو می کنم و خبرش رو می دم !

babakdin
May 14th, 2009, 09:56 AM
سلام به دوستان و بابک عزیز،

می بینم که بابک ته و توی تشکیلات سفارتخانه را در آوردی! بابا کارت درسته ! ;D امیدوارم این برادرم را که حسابی سرش شلوغه ، بتونم گیرش بیارم وfollow کردن پرونده خودم و حتی پرونده تو را ازش بخوام! در هر صورت تلاشم رو می کنم و خبرش رو می دم !

لطف داري افشين جان بخدا من فکر ميکردم خودت از اين سيتم خبر داري اخه تو هر فوريوم خارجي که ميري اين سيستم و راهنماش معمولا اولين پست ها محسوب ميشه من خنگ فکر ميکردم شما ها داريد پروندتون رو انلاين از اينجا چک ميکنيد نه از سايت CIC

afshinnnn
May 14th, 2009, 10:46 AM
لطف داري افشين جان بخدا من فکر ميکردم خودت از اين سيتم خبر داري اخه تو هر فوريوم خارجي که ميري اين سيستم و راهنماش معمولا اولين پست ها محسوب ميشه من..... فکر ميکردم شما ها داريد پروندتون رو انلاين از اينجا چک ميکنيد نه از سايت CIC

اختیار داری آقا بابک!

نسبت به پرونده ات نگاه روشنی دارم و فکر می کنم ظرف 10 روز خبری از سیدنی خواهی گرفت ! ایکاش مکاتباتت را با کشوری غیر از ایران می تونستی صورت بدی!

babakdin
May 14th, 2009, 10:57 AM
اختیار داری آقا بابک!

نسبت به پرونده ات نگاه روشنی دارم و فکر می کنم ظرف 10 روز خبری از سیدنی خواهی گرفت ! ایکاش مکاتباتت را با کشوری غیر از ایران می تونستی صورت بدی!

افشين جان لطف داري اين ربطي به اين کشور و اون کشور نداره روزانه صدها نفر تو ايران دارن نامه هاي سيدني رو دريافت ميکنن
من اصولا تو زندگيم همه کارهام دقيقه نود يا تو وقت اضافه انجام شده باورت نميشه هميشه هم مشکل خودم نبودم هميشه از چيزهايي که کنترلش دست خودم نبوده ضربه خوردم و کارهام عقب ميوفته.

babakdin
May 14th, 2009, 11:50 AM
امروز براي پيگيري پروندم يه ايميل هم به سوريه زدم ببينم چي ميشه
فکر کنم اخرش بگن بابا غلط کرديم اصلا ديگه ما نميخوايم مهاجر بپذيريم

VahidP
May 14th, 2009, 02:03 PM
امروز براي پيگيري پروندم يه ايميل هم به سوريه زدم ببينم چي ميشه
فکر کنم اخرش بگن بابا غلط کرديم اصلا ديگه ما نميخوايم مهاجر بپذيريم

راستش من هم چند ماه پيش تو يكي از فرومهاي خارجي با اين سيستم آشنا شده بودم ولي اصلا تو خاطرم نبود تا شما اين داكيومنت معرفي كرديد كه توش به اون اشاره كرده بود تعجب مي كنم شما كه از اين سيستم با خبر بوديد چطور تا حالا به سراغش نرفتيد بدون فايل نامبر هم ميشه پيگيري كرد
حالا اگه اطلاعات ديگه اي هم داري بگو ;D
دسترسي آنلاين به CAIPS و گرفتن اطلاعات به نظر من امكان پذير نيست بلكه آفلاينه و با تكميل يك فرم و ارسال به آدرس مشخصي از اونها درخواست مي كني كه اطلاعات پرونده شما رو تهيه كنند و اونها هم از سيستم گزارش تهيه مي كنند و با پست برات طرف 2 هفته تا يكماه مي فرستند
البته همان طور كه در پستهاي قبلي گفتم يك سري شركت هستند كه اين كار رو با گرفتن هزينه انجام مي دهند و ظاهرا تعدادشون هم كم نيست

babakdin
May 14th, 2009, 02:10 PM
راستش من هم چند ماه پيش تو يكي از فرومهاي خارجي با اين سيستم آشنا شده بودم ولي اصلا تو خاطرم نبود تا شما اين داكيومنت معرفي كرديد كه توش به اون اشاره كرده بود تعجب مي كنم شما كه از اين سيستم با خبر بوديد چطور تا حالا به سراغش نرفتيد بدون فايل نامبر هم ميشه پيگيري كرد
حالا اگه اطلاعات ديگه اي هم داري بگو ;D

چهار ماه پيش فقط با فايل نامبر ميتونستي واسه اين سيستم اقدام کني حالا مثل اينکه بدون فايل نامبر هم ميشه هر چند مثل اينکه بدون فايل نامبر زياد اعتباري به گرفتن پاسخ نيست
هر چند به در من هم به اون شکل نميخورد چون من بايد رسيد پرداخت و نامه سيدني رو هم براي ارسال مدارک به دمشق داشته باشم

askarian1984
May 14th, 2009, 09:46 PM
بابك جان ،اگه كسي فاميل نداشته باشه تو كانادا هيچ جوره نمي تونه به اين caips file دسترسي داشته باشه؟؟؟

بعدم مثل اينكه بايد اينا را با پست فرستاد ،اونا هم با پست جواب مي دن يا online?

babakdin
May 16th, 2009, 10:42 AM
والا من اينجوري که متوجه شدم اين سيستم فقط تو کانادا قابليت کاربرد داره لذا حتما بايد يکي اونجا از جانب شما نماينده بشه و اين اطلاعات رو دريافت کنه
براي ثبت نامش هم بهتره که اوني که کاناداست اقدام کنه ميگن بين 15 رو تا 30 روز طول ميکشه تا اين سرويس براتون فعال بشه
از اينجاهم ميتونيد اقدام کنيد منتها بايد يه نفر رو اونجا معرفي کنيد

a-irani
May 16th, 2009, 11:54 AM
سلام به همه‌ي بچه‌هاي اين فروم
من مدت‌هاست از تجربيات شما استفاده مي‌كنم و تمام بحث‌ها را خوانده‌ام. جديداً براي مهاجرت اقدام كرده‌ام. چند تا پرسش دارم كه متأسفانه تا به حال نتونستم جوابش رو پيدا كنم. لطفاً راهنمايي كنيد.
1- ماني اردر را يكي از دوستان از كانادا برايم فرستاده اما علي‌رغم تأكيد من اسم من روي آن نيست. تنها عبارت reciever general for canada روي آن درج شده. مشكلي داره يا نه؟ آيا بايد خودم اسمم رو پشت آن بنويسم؟
2- در مورد مدارك تحصيلي كه بعداً بايد بفرستيم: آيا بايد دانشنامه رو ترجمه كنيم يا گواهي موقت رو هم قبول مي‌كنند؟ دانشنامهِ من تا مدتي آماده نميشه و نمي‌تونم در چند ماه آينده اون رو بگيرم.

babakdin
May 16th, 2009, 12:01 PM
1- ماني اردر را يكي از دوستان از كانادا برايم فرستاده اما علي‌رغم تأكيد من اسم من روي آن نيست. تنها عبارت reciever general for canada روي آن درج شده. مشكلي داره يا نه؟ آيا بايد خودم اسمم رو پشت آن بنويسم؟
2- در مورد مدارك تحصيلي كه بعداً بايد بفرستيم: آيا بايد دانشنامه رو ترجمه كنيم يا گواهي موقت رو هم قبول مي‌كنند؟ دانشنامهِ من تا مدتي آماده نميشه و نمي‌تونم در چند ماه آينده اون رو بگيرم.

سلام
1- من هم ماني اردر گرفتم اما اسمم روش بود البته فکر نکنم مشکلي ايجاد بشه آيا اسم کس ديگه اي روش هست ؟
2- من هم مدارک دانشگاه خانمم موقت بود و دارالترجمه ها ميگفتن نميتونن تاييديه وزارت علوم رو بگيرن من شنيدم قبلا حتب مدرک موقت رو هم قبول ميکردن و کسي تا حالا به مشکل بر نخورده حالا نميدونم واسه ما چي بشه. منطقا هم نبايد مشکلي باشه فقط کپي مدرک رو حتما ببر دادگاه برابر با اصل کن که اعتبارش يکم براشون مسجل شه

afshinnnn
May 16th, 2009, 12:05 PM
سلام به همه‌ي بچه‌هاي اين فروم
من مدت‌هاست از تجربيات شما استفاده مي‌كنم و تمام بحث‌ها را خوانده‌ام. جديداً براي مهاجرت اقدام كرده‌ام. چند تا پرسش دارم كه متأسفانه تا به حال نتونستم جوابش رو پيدا كنم. لطفاً راهنمايي كنيد.

1. مشکلی نداره ، البته بد نیست اسمتون را اشاره کنید.
2.شما باید داشنامه را ترجمه کنید ، چون ترجمه گواهی موقت را وزارت امور خارجه تائید نمی نماید. اگر چاره ای ندارید، فعلاً گواهی موقت را ترجمه کنید و فقط به امضاء وکیل برسانید ، اما ریز نمرات را حتماً ترجمه و به تائید وزارت امور خارجه برسانید. اگر فکر می کنید در طول زمان بررسی پرونده شما ، دانشنامه بدستتان خواهد رسید،بعداً ترجمه دانشنامه را برایشان ارسال کنید.

babakdin
May 16th, 2009, 12:09 PM
This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last
six months with a current balance at least equivalent to the minimum required
funds
در خصوص نوشته فوق تو بوکلت جديد سوريه من رفتم بانک و يه پرينت از کل ترنزاکشنهاي 6 ماهه گذشته حسابم رو گرفتم و بردم دايره بين الملل تا برام تو يه نامه رسمي موضوع رو اعلام کنن مدرکي که بهم دادن فقط يه برگ کاغذ بود که ميزان کل واريزي و دريافتي و در نهايت باقي مانده حساب تو 6 ماه توش ذکر شده بود و خبري از ريز ترنزاکشنهاي حساب نبود وقتي بهشون گفتم فرمودند که شما اگر کل ترنزاکشنها رو ميخواهيد همين پرينتي که دستتون هست ببريد دالرلترجمه براتون ترجمه کنه ايا شما هم همينکار رو کردين؟ ايا اين ترجمه براشون معتبره

afshinnnn
May 16th, 2009, 12:24 PM
در خصوص نوشته فوق تو بوکلت جديد سوريه من رفتم بانک و يه پرينت از کل ترنزاکشنهاي 6 ماهه گذشته حسابم رو گرفتم و بردم دايره بين الملل تا برام تو يه نامه رسمي موضوع رو اعلام کنن مدرکي که بهم دادن فقط يه برگ کاغذ بود که ميزان کل واريزي و دريافتي و در نهايت باقي مانده حساب تو 6 ماه توش ذکر شده بود و خبري از ريز ترنزاکشنهاي حساب نبود وقتي بهشون گفتم فرمودند که شما اگر کل ترنزاکشنها رو ميخواهيد همين پرينتي که دستتون هست ببريد دالرلترجمه براتون ترجمه کنه ايا شما هم همينکار رو کردين؟ ايا اين ترجمه براشون معتبره

بابک جان همون کفایت می کنه ، پرینت بانکی را پائینشو بگو بانک یه مهر بزنه ببر دارالترجمه برات ترجمه کنه ، البته من خودم اینکارو نکردم . حتی اگر دارلترجمه برات ترجمه نکرد ، همون پرینت فارسی را ضمیمه سوابق بانکی ات بکن بفرست بره . چون تو سفارت کانادا قطعاً سر از پرینت فارسی ات در می آورند . من خود چند برا که ویزای شنگن گرفتم ،ازم پرینت فارسی بانکی خواستند ، بهشون دادم.

askarian1984
May 16th, 2009, 03:25 PM
بچه ها واسه قسمت مدارك تحصيلي گفته transcript of all degrees يعني بايد ريز نمرات ديپلم و اينا را هم بفرستيم يا فقط دانشگاه ؟بعد بايد اصل باشه؟؟گفته original اونوقت اگه اصلش را بديم بعدا اگه لازم شد چي كار كنيم؟؟
2-گواهي كار كافيه يا حتما بايد قرارداد كار هم باشه؟

babakdin
May 16th, 2009, 03:30 PM
بچه ها واسه قسمت مدارك تحصيلي گفته transcript of all degrees يعني بايد ريز نمرات ديپلم و اينا را هم بفرستيم يا فقط دانشگاه ؟بعد بايد اصل باشه؟؟گفته original اونوقت اگه اصلش را بديم بعدا اگه لازم شد چي كار كنيم؟؟
2-گواهي كار كافيه يا حتما بايد قرارداد كار هم باشه؟

دوست عزيز ريز نمرات از مقطه فوق ديپلم به بالا لازمه دبيرستانو اينا ديگه ريز نمرات نميخواد
من خودم از ريز نمراتم دو نسخه اصل گرفتم و يکي شو ميفرستم
تو بوکلت که نوشته قرارداد کار هم لازمه به هر حال کار از محکم کاري عيب نميکنه دو تا شو بفرست

VahidP
May 16th, 2009, 03:58 PM
دوستان سلام
نامه من از دمشق رسيد كه فايل نامبر جديد رو اعلام كرده پس از ورود به سايت دو خط ايجاد شده كه اولين خط عبارت
Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) Eligibility Review Complete
و در خط دوم
Received_by Visa Office
درج شده است

تاريخها:
23 اپريل 2009 - (3 ارديبهشت 88) - ارسال مدارك به سفارت كانادا در سوريه (دمشق)
26 اپريل 2009- (6 ارديبهشت 88) - رسيدن مدارك به سوريه امضا توسط Roba
تاريخ نامه دمشق 26 آپريل 2009
رسيدن نامه به تهران 16 مي 2009

VahidP
May 16th, 2009, 04:45 PM
دوستان نياز نيست كه 6 ماه موجودي حساب شما با حداقل موجودي دست نخورده باقي مونده باشه فقط بايد گردش حساب رو ارائه كرد و مانده جاري حساب نبايد از مقدار مي ني مم كمتر باشه حال اگر مبلغ يك دفعه در حساب واريز شده بايد دلايل كافي براي كسب اين درآمد داشته باشيم مثل فروش سهام، خونه و يا ماشين و ...
البته براي ما كه در STAGE دوم هستيم و قبل از درج اين قانون تو سايت مدارك رو فرستاديم بعيد مي دونم چيزي ازمون بخواهند ;D

This must include a bank statement(s) showing all transactions for the last

six months with a current balanc
e at least equivalent to the minimum required
fun
ds

VahidP
May 16th, 2009, 04:47 PM
فرپر جان سلام
نامه شما رسيد؟

afshinnnn
May 16th, 2009, 05:37 PM
دوستان سلام
نامه من از دمشق رسيد كه فايل نامبر جديد رو اعلام كرده پس از ورود به سايت دو خط ايجاد شده كه اولين خط عبارت
Centralized Intake Office Sydney (CIO-S) Eligibility Review Complete
و در خط دوم
Received_by Visa Office
درج شده است

آره منم چک کردم دوباره لینکهایی که گذاشته ، هم تیترش عوض شده ، هم متن داخلش !

خیلی جالبه ، هر وقت یکی از دوستان جوابش می آید ، توضیحات آنلاین همه عوض میشود!
داخل خط دوم نوشته که مدارک شما در حال بررسی است.

afshinnnn
May 16th, 2009, 07:16 PM
وحید جان تبریک فراوان ،
آره منم چک کردم دوباره لینکهایی که گذاشته ، هم تیترش عوض شده ، هم متن داخلش !

خیلی جالبه ، هر وقت یکی از دوستان جوابش می آید ، توضیحات آنلاین همه عوض میشود!
داخل خط دوم نوشته که مدارک شما در حال بررسی است.

askarian1984
May 16th, 2009, 08:30 PM
دوست عزيز ريز نمرات از مقطه فوق ديپلم به بالا لازمه دبيرستانو اينا ديگه ريز نمرات نميخواد
من خودم از ريز نمراتم دو نسخه اصل گرفتم و يکي شو ميفرستم
تو بوکلت که نوشته قرارداد کار هم لازمه به هر حال کار از محکم کاري عيب نميکنه دو تا شو بفرست

بابك جان يعني وقتي مي خوام مدركما ارز ذانشگاه بگيرم مي تونم بگم دو تا نسخه اصل ريز نمرات بهم بدن؟؟اينكارا مي كنن؟

esfandiyar2002
May 16th, 2009, 11:25 PM
یک سوال ساده ولی مهم:

اگه فرم اولیه ای که فرستاده بودیم و الان گم کردیم و می خواهیم در استپ دوم مشابه همان فرم را بفرستیم بنحوی که داده های فرم قبلی با فرم جدید کاملا تطبیق داشته باشه باید چی کار کرد؟!
یعنی فرم اولیه ای که من برای سفارت فرستادم و کپی آن را الان گمش کردم و حالا توی استپ دوم می خوام هیچ تفاوتی بین فرم دومی که مشابه همون اولی به همراه سایر مدارک می خوام بفرستم نباشه را چطوری می تونم تهیه کنم؟!

babakdin
May 17th, 2009, 07:58 AM
بابك جان يعني وقتي مي خوام مدركما ارز ذانشگاه بگيرم مي تونم بگم دو تا نسخه اصل ريز نمرات بهم بدن؟؟اينكارا مي كنن؟

والا بنده خواستم و در ازاش يه تقاضا نامه مبني بر خواستن دو نسخه ازم گرفتن و تو پروندم گذاشتن يکي از دوستانم هم ريز نمراتش رو گم کرده بود و دوباره رفت دانشگاه و تقاضاي يه نسخه ديگه داد که بهش دادن البته اينا مال دانشگاه سراسري بود که گفتم ازاد رو نميدونم

babakdin
May 17th, 2009, 08:22 AM
یک سوال ساده ولی مهم:

اگه فرم اولیه ای که فرستاده بودیم و الان گم کردیم و می خواهیم در استپ دوم مشابه همان فرم را بفرستیم بنحوی که داده های فرم قبلی با فرم جدید کاملا تطبیق داشته باشه باید چی کار کرد؟!
یعنی فرم اولیه ای که من برای سفارت فرستادم و کپی آن را الان گمش کردم و حالا توی استپ دوم می خوام هیچ تفاوتی بین فرم دومی که مشابه همون اولی به همراه سایر مدارک می خوام بفرستم نباشه را چطوری می تونم تهیه کنم؟!

دوست عزيز
قطعا مجبوريد دوباره فرم ها رو پر کنيد خيلي اطلاعاتشو داريد و برخي رو ممکنه يادتون رفته باشه بهتره يه نامه بنويسيد و توضيح بديد که اين تغييرات جزئي به چه دليل بوده قاعدتا نبايد تغيير عمده اي داشته باشيد جزئيات زياد مهم نخواهد بود من خودم اگر قرار باشه دوباره فرمها رو پرکنم دقيقا مثل قبل مينوشتم فقط ممکن بود يکم لغاتي که بکار بردم تغيير داشته باشه و الا اصل موضوع يکي خواهد بود

VahidP
May 17th, 2009, 08:46 AM
ممنون افشين جان
به اميد خدا كار همه بچه ها درست بشه و كارها سريعتر پيش بره
راستي دوباره بين دو قسمت فاميل من كه "-" گذاشته بودند رو برداشتند و دوباره بلنك شده :D

afshinnnn
May 17th, 2009, 08:54 AM
والا بنده خواستم و در ازاش يه تقاضا نامه مبني بر خواستن دو نسخه ازم گرفتن و تو پروندم گذاشتن يکي از دوستانم هم ريز نمراتش رو گم کرده بود و دوباره رفت دانشگاه و تقاضاي يه نسخه ديگه داد که بهش دادن البته اينا مال دانشگاه سراسري بود که گفتم ازاد رو نميدونم

جهت استحضار برخی دوستان و بابک ،

من فقط ترجمه ریز نمرات را برابر اصل کردم و داخل یک پاکت در دارالترجمه لاک و مهر کردم. اینکار را چندسال پیش هم که اقدام کرده بودم ، انجام دادم و از اون موقع ، نسخه فارسی اصل ریز نمرات نزد خودم است.

اما این را می دانم که گرفتن ریز نمرات در تعداد ، امکان پذیر است.

ضمناً ، این را جهت اطلاع بیشتر بعرضتان برسانم که همین ترجمه ریزنمرات ، برایشان کفایت می کند .

شما اگر یک روزی بخواهید در کانادا ادامه تحصیل بدهید، اگر بطور دستی ریزنمرات را به آنها ارائه دهید ، قبول نمی کنند ، بلکه خودشان با داشنگاهتان مکاتبه می کنند و از دانشگاه می خواهند که ریزنمرات را داخل یک پاکت درب بسته برایشان ارسال کنند.

babakdin
May 17th, 2009, 09:11 AM
افشين جان فرمايش شما متين است
دانشگاههاي سراسري يک دستورالعمل دارند که ترجمه ريز نمرات را بعد از چک نمودن در سيستم خودشان در پاکت دانشگاه قرار ميدن و مهر ميکنن من دقيقا همين کار رو کردم علاوه بر اين دونسخه هم ريز نمرات گرفتم
با وجود اينا اصلا پاکت هم نگذاشتيد نگذاشتيد اصلا مهم نيست و همونطور که افشين فرمودند پاکت دارالترجمه هم قابل قبوله
واقيتش ريز نمرات رو براي تعيين تعداد ترمهاي گذرانده شده و بعد تعيين امتياز مدرک شما بر اساس مدت تحصيل ميخوان و اصلا براشون خود نمره مهم نيست

apache
May 17th, 2009, 11:16 AM
سلام
یه سوال عجیب دارم و لی ممنون میشم اگه اطلاعی دارید جواب بدید یا بگید از کجا می تونم پیگیری کنم .
حدود 10-9 سال پیش برای خانواده ما از طرف کانادا دعوت نامه رسمی اومد و سازمانشم تو دمشق بود اما اون موقع پدرم به دلایلی نتوانسته بود پیگیری کنه و اون خانم گفته بود که پس پرونده شما را به تعلیق در می آوریم و تمامی نامها رو هم الان داریم حتی Accept را هم داریم
می خوام بدونم آیا می شه دوباره اقدام کرد و آیا اگه بخوام واسه ادامه تحصیل اقدام کنم اون مدارک خانوادگی و پروندمون به من کمکی می کنه ؟
ممنون میشم جواب بدین و یا بگید از کجا بپرسم .
من 24 سالمه لیسانس کامپیوترم و 2 سال هم سابقه کار پیوسته دارم و رزومم هم خوبه .
بازم ممنون.

afshinnnn
May 17th, 2009, 11:26 AM
سلام
یه سوال عجیب دارم و لی ممنون میشم اگه اطلاعی دارید جواب بدید یا بگید از کجا می تونم پیگیری کنم .
حدود 10-9 سال پیش برای خانواده ما از طرف کانادا دعوت نامه رسمی اومد و سازمانشم تو دمشق بود اما اون موقع پدرم به دلایلی نتوانسته بود پیگیری کنه و اون خانم گفته بود که پس پرونده شما را به تعلیق در می آوریم و تمامی نامها رو هم الان داریم حتی Accept را هم داریم
می خوام بدونم آیا می شه دوباره اقدام کرد و آیا اگه بخوام واسه ادامه تحصیل اقدام کنم اون مدارک خانوادگی و پروندمون به من کمکی می کنه ؟
ممنون میشم جواب بدین و یا بگید از کجا بپرسم .
من 24 سالمه لیسانس کامپیوترم و 2 سال هم سابقه کار پیوسته دارم و رزومم هم خوبه .
بازم ممنون.

سلام ، شما با شرایطی کلی که فرمودید ، فقط از طریق ادامه تحصیل امکان اقدام دارید. موضوع دعوتنامه هم کمی مبهم است ، این که دعوتنامه برای چه مسئله ای بوده و در کل معمولاً دعوتنامه اعتبار محدودی دارد ! حتی در خصوص دعوت بکار در بوکلت کارگز ماهر اشاره کرده که بایستی حتماً مربوط به یکسال اخیر باشه!

شما در هر صورت تاپیک را اشتباهی وارد شدید ! و برای کسب اطلاع درخصوص نحوه و شرایط اقدام ، به تاپیکهای دیگر (از جمله روش ادامه تحصیل) مراجعه نمائید.

a-irani
May 17th, 2009, 12:53 PM
بابك جان ممنون. افشين جان يعني براي سوريه اگر فقط ريزنمرات مثلاً ليسانس و فوق ليسانس را از دانشگاه بگيريم و ترجمه كنيم كافي خواهد بود؟ آيا مدرك تحصيلي ديگري لازم نيست؟ حالا چه مدرك موقت و چه دانشنامه؟ در قسمت مدارك درخواستي نامه‌ي ارسالي از سيدني گويا چيزهاي ديگري هم خواسته شده است.

babakdin
May 17th, 2009, 01:15 PM
ببخشيد به جاي افشين من پاسخ ميدم
شما علاوه بر مدرک بايد ريز نمرات اون مقطع رو هم بفرستيد

babakdin
May 17th, 2009, 02:39 PM
از دوستاني که هيچ جوابي از سيدني نگرفته بودن آيا کسي هست که پاسخ نامه پيگيريش اومده باشه
من الان 32 روز از دريافت نامه پيگيريم توسط سيدني ميگذره اما هنوز دريغ از يک جواب
اگر تا 10 روز ديگه پاسخم نياد احتمالا فرصت چهار ماهم رو با فرض اينکه پاسخ سيدني مثبت بوده باشه و تو پست گم شده باشه رو از دست خواهم داد
بعدش اصلا نميدونم چيکار بايد کرد. نميدونم اين مخ طلايي هاي اداره مهاجرت فکري بحال اين مشکل کردن ؟ يعني پيش بيني کردن اين مشکل رو يا خير؟؟؟

afshinnnn
May 17th, 2009, 03:13 PM
بابك جان ممنون. افشين جان يعني براي سوريه اگر فقط ريزنمرات مثلاً ليسانس و فوق ليسانس را از دانشگاه بگيريم و ترجمه كنيم كافي خواهد بود؟ آيا مدرك تحصيلي ديگري لازم نيست؟ حالا چه مدرك موقت و چه دانشنامه؟ در قسمت مدارك درخواستي نامه‌ي ارسالي از سيدني گويا چيزهاي ديگري هم خواسته شده است.

سلام ،

1. مدارک تحصیلی دیپلم به بالا

2. ریز نمرات، فوق دیپلم به بالا

alireza-56
May 17th, 2009, 05:01 PM
بابک جان من هم 25 روزه نامه دومم به سیدنی رسیده ولی متاسفانه خبری نشده(حتما روشون نمیشه بگن نه)به نظر من بیایم از کانادا به سیدنی نامه بزنیم شاید دلشون بسوزه و جواب بدن .من شنیدم سه روزه جواب میدن (اگه ناز نکنن)

siavash3000
May 17th, 2009, 10:22 PM
بابک جان همون کفایت می کنه ، پرینت بانکی را پائینشو بگو بانک یه مهر بزنه ببر دارالترجمه برات ترجمه کنه ، البته من خودم اینکارو نکردم . حتی اگر دارلترجمه برات ترجمه نکرد ، همون پرینت فارسی را ضمیمه سوابق بانکی ات بکن بفرست بره . چون تو سفارت کانادا قطعاً سر از پرینت فارسی ات در می آورند . من خود چند برا که ویزای شنگن گرفتم ،ازم پرینت فارسی بانکی خواستند ، بهشون دادم.

دوستان من این گردش مالی 6 ماهه را 3 ماه قبل یعنی ماه Feb گرفتم. بنظر شما گواهی گردش مالیم قدیمی شده و باید دوباره از بانک گواهی بگیرم یا همینو بفرستم بره؟

FarPar
May 18th, 2009, 08:35 AM
سلام بر همه دوستان فعال

بلاخره نامه من از دمشق ، دیروز 17 می رسید. یک نامه کپی است که روش یک فایل نامبر جدید چسبوندند. تاریخ نامه 23 آپریل است یعنی بعد از 24 روز دست من رسیده اما جالبه که تاریخ مهر پست دمشق روی پاکت 30 آپریل است یعنی حدود یک هفته اونجا سرگردون بوده . آدرس من رو هم به زبان انگلیسی و خیلی کم رنگ پرینت گرفتند و چسبوندند رو کاغذ . واقعاً باید خدا رو شکر کنم که تو ایران تونستند به دستم برسونند.

حالا دیگه کاری نمیشه کرد جز انتظار !!! :(

به امید خبرهای خوش بقیه دوستان

siavash3000
May 18th, 2009, 08:52 AM
دوستان من این گردش مالی 6 ماهه را 3 ماه قبل یعنی ماه Feb گرفتم. بنظر شما گواهی گردش مالیم قدیمی شده و باید دوباره از بانک گواهی بگیرم یا همینو بفرستم بره؟

دوستان عزیز سیدنی نامه من را March دریافت کرد و نامه بانکی من مال ماه Feb است الان که میخوام مدارکم را برای دمشق بفرستم (ماه May)باید دوباره یه نامه بانکی تازه برای این ماه بگیرم یا همون قبلیه که مال سه ماه قبل هست کافیه؟

با تشکر

babakdin
May 18th, 2009, 08:57 AM
دوستان عزیز سیدنی نامه من را March دریافت کرد و نامه بانکی من مال ماه Feb است الان که میخوام مدارکم را برای دمشق بفرستم (ماه May)باید دوباره یه نامه بانکی تازه برای این ماه بگیرم یا همون قبلیه که مال سه ماه قبل هست کافیه؟

با تشکر

والا چيزي در اين خصوص گفته نشده که چرخش حساب بايد مال چند ماه قبل باشه چيزي که مشخصه اخرين تاريخ اين چرخش بايد بين زمان چهارماهه بعد از گرفتن حساب از سيدني باشه که ظاهرا مال شما تو اين بازه زماني يعني پاسخ سيدني تا زمان ارسال مدارک شما به سوريه نميباشد به نظر ميرسه بد نيست يکي ديگه بگيريد

من رفتم چرخش حساب رو بدم برا ترجمه گفت 70 هزار تومن اونم 10 روز طول ميکشه به نظرم بهتره همون فارسيشو بفرستم هر چه بادا باد

siavash3000
May 18th, 2009, 09:17 AM
والا چيزي در اين خصوص گفته نشده که چرخش حساب بايد مال چند ماه قبل باشه چيزي که مشخصه اخرين تاريخ اين چرخش بايد بين زمان چهارماهه بعد از گرفتن حساب از سيدني باشه که ظاهرا مال شما تو اين بازه زماني يعني پاسخ سيدني تا زمان ارسال مدارک شما به سوريه نميباشد به نظر ميرسه بد نيست يکي ديگه بگيريد

من رفتم چرخش حساب رو بدم برا ترجمه گفت 70 هزار تومن اونم 10 روز طول ميکشه به نظرم بهتره همون فارسيشو بفرستم هر چه بادا باد

بابک جان منظورتون را در مورد قضیه 4 ماه متوجه نشدم (منظورتون همون 4 ماهه که تو نامه سیدنی گفتن فرصت دارید مدارکتون را به دمشق بفرستید؟)من نامه بانکیم مال ماه 2 2009 است و نامه سیدنی مال ماه 3 2009 هست و الان ماه 5 2009 است. یعنی نامه بانکیم قدیمیه و باید دوباره معطل گرفتن نامه جدید واسشون بشم؟ >:(
منم گردش مالی لاتین بانک را که توش فقط شماره حسابم هست را همراه گزارش گردش مالی فارسی که توش اسم و شماره حسابم هست را میفرستم و درگیر دارلترجمه نمیشم چون باز یه هفته عقب میوفتم.(تاره تو راهنمای قبلیشون و این جدیده حرفی از ترجمه نزدن.پس حتما منظورشون اینه که نامه اریجینال بانک براشون کافیه )

babakdin
May 18th, 2009, 09:22 AM
بابک جان منظورتون را در مورد قضیه 4 ماه متوجه نشدم (منظورتون همون 4 ماهه که تو نامه سیدنی گفتن فرصت دارید مدارکتون را به دمشق بفرستید؟)من نامه بانکیم مال ماه 2 2009 است و نامه سیدنی مال ماه 3 2009 هست و الان ماه 5 2009 است. یعنی نامه بانکیم قدیمیه و باید دوباره معطل گرفتن نامه جدید واسشون بشم؟ >:(
منم گردش مالی لاتین بانک را که توش فقط شماره حسابم هست را همراه گزارش گردش مالی فارسی که توش اسم و شماره حسابم هست را میفرستم و درگیر دارلترجمه نمیشم چون باز یه هفته عقب میوفتم.

بله دوست عزيز منطقا بايد اينکار رو بکنيد چون تا وقتي نامه سيدني رو دريافت نکرديد هنوز کسي به شما نگفته که چه مدارکي بايد تهيه کنيد به هر حال گرفتن پرينت 6 ماهه 2 روز وقت ميگيره و رفتن به دفتر بين الملل بانک هم 20 دقيقه بيشتر وقت نميگيره رو هم سه روز که ارزششو داره

siavash3000
May 18th, 2009, 09:28 AM
بله دوست عزيز منطقا بايد اينکار رو بکنيد چون تا وقتي نامه سيدني رو دريافت نکرديد هنوز کسي به شما نگفته که چه مدارکي بايد تهيه کنيد به هر حال گرفتن پرينت 6 ماهه 2 روز وقت ميگيره و رفتن به دفتر بين الملل بانک هم 20 دقيقه بيشتر وقت نميگيره رو هم سه روز که ارزششو داره

بابک جان مشکل منم اینه که سه ماه پیش 20 داشتم و الان حسابمو خالی کردم و فقط 1 میلیون توش دارم و باید دوباره 9 تا توش بریزم که حداقل 10 میلیون بشه و اینا هم که گفتن وقتی پول زیاد یهویی میریزید باید توضیح بدید.موندم چی توضیح بدم ! فقط این سخت گیری ها واسه این سفارت سوریه فکستنی هستا! >:(

babakdin
May 18th, 2009, 09:43 AM
بابک جان مشکل منم اینه که سه ماه پیش 20 داشتم و الان حسابمو خالی کردم و فقط 1 میلیون توش دارم و باید دوباره 9 تا توش بریزم که حداقل 10 میلیون بشه و اینا هم که گفتن وقتی پول زیاد یهویی میریزید باید توضیح بدید.موندم چی توضیح بدم ! فقط این سخت گیری ها واسه این سفارت سوریه فکستنی هستا! >:(

دوست عزيز کل کانادا و سرزمينش ارزش يک دقيقه اعصاب خوردي و عصبانيت شما رو نداره
اين موارد حساب و چرخش اون جزء عناصر اصلي پذيرش نيست شما مطمئن باشيد اگر امتياز شما مثلا 70 بشه بخاطر اينکه پول رو يه دفته ريختيت تو حساب و مدرک هم ارائه نداديد ردتون کنن اينجا يکم سفت ميگيرن اما واقعيتش نيازمند مبلغ لندينگ في و پروسس في مهاجرا و پولي که با خودشون ميارن هستن درامد کانادا از مهاجرت چيزي کمتر از درامد نفت ايران نيست
لذا مطمئن باشيد زياد رو اين مورد سخت گيري نميکنن
من پيشنهادم اينه که کليه دوستان و خود من که از اين به بعد مدارک رو ميفرستن سوريه يه نامه تو مدارکشون بزارن و بنويسن که بابا اينجا پول گذاشتن تو بانک اونم به مدت 6 ماه اونم به مبلغ مثلا 20 ميليون =ضر رو زيان و کسي اينکار رو نمي کنه

siavash3000
May 18th, 2009, 09:52 AM
اين موارد حساب و چرخش اون جزء عناصر اصلي پذيرش نيست شما مطمئن باشيد اگر امتياز شما مثلا 70 بشه بخاطر اينکه پول رو يه دفته ريختيت تو حساب و مدرک هم ارائه نداديد ردتون کنن اينجا يکم سفت ميگيرن اما واقعيتش نيازمند مبلغ لندينگ في و پروسس في مهاجرا و پولي که با خودشون ميارن هستن درامد کانادا از مهاجرت چيزي کمتر از درامد نفت ايران نيست
من پيشنهادم اينه که کليه دوستان و خود من که از اين به بعد مدارک رو ميفرستن سوريه يه نامه تو مدارکشون بزارن و بنويسن که بابا اينجا پول گذاشتن تو بانک اونم به مدت 6 ماه اونم به مبلغ مثلا 20 ميليون =ضر رو زيان و کسي اينکار رو نمي کنه

مرسی بابک جان پس دوباره 9 تا میریزم و فوری یه گردش مالی تازه میگیرم و میفرستم تا سخت ترش نکردن! :-\

VahidP
May 18th, 2009, 09:54 AM
سلام بر همه دوستان فعال

بلاخره نامه من از دمشق ، دیروز 17 می رسید. یک نامه کپی است که روش یک فایل نامبر جدید چسبوندند. تاریخ نامه 23 آپریل است یعنی بعد از 24 روز دست من رسیده اما جالبه که تاریخ مهر پست دمشق روی پاکت 30 آپریل است یعنی حدود یک هفته اونجا سرگردون بوده . آدرس من رو هم به زبان انگلیسی و خیلی کم رنگ پرینت گرفتند و چسبوندند رو کاغذ . واقعاً باید خدا رو شکر کنم که تو ایران تونستند به دستم برسونند.

حالا دیگه کاری نمیشه کرد جز انتظار !!! :(

به امید خبرهای خوش بقیه دوستان

آقا تبريك مي گم به اميد خبرهاي خوش بعدي

naserraja
May 18th, 2009, 09:56 AM
بچه ها میشه بگید چطوری آیلتس اصل رو همراه با مدارک باید برای سوریه فرستاد؟اگه به IELTS TEHRAN سفارش بدیم که اونا جدا خودشون پست میکنن.سوریه هم که گفته همه مدارک باید یکجا فرستاده بشه.نکنه کارنامه اصل که دست خودمه رو باید بفرستم؟

afshinnnn
May 18th, 2009, 10:12 AM
بابک جان ، گفتم شاید بد نباشد به متنی که اخیراً بصورت آنلاین در فایل من نشان داده میشود یه نگاهی بندازی، این متن در خصوص تحویل فرم های اولیه بنده به سیدنی است !

We reviewed your application and sent you a letter on January ..., 2009. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

مثل اینکه این داستان پست و مکاتبات با تاخیر ، خیلی فراگیر شده ! من تو چند تا از این فوریوم های خارجی هم که سرک می کشیدم ، کلاینتهای خارجی هم دچار دردسر عدم پاسخگویی اداره سیدنی شده اند !

بزودی فکر کنم یه اطلاعیه اساسی از سوی سازمان مهاجرت صادر بشود ! :-\

babakdin
May 18th, 2009, 10:15 AM
بچه ها میشه بگید چطوری آیلتس اصل رو همراه با مدارک باید برای سوریه فرستاد؟اگه به IELTS TEHRAN سفارش بدیم که اونا جدا خودشون پست میکنن.سوریه هم که گفته همه مدارک باید یکجا فرستاده بشه.نکنه کارنامه اصل که دست خودمه رو باید بفرستم؟

بله متاسفانه همينه بايد اصل رو که دستت خودتونه بفرستيد البته فکر کنم بعدا قابل پس گرفتن باشه

babakdin
May 18th, 2009, 10:23 AM
بابک جان ، گفتم شاید بد نباشد به متنی که اخیراً بصورت آنلاین در فایل من نشان داده میشود یه نگاهی بندازی، این متن در خصوص تحویل فرم های اولیه بنده به سیدنی است !

We reviewed your application and sent you a letter on January ..., 2009. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

مثل اینکه این داستان پست و مکاتبات با تاخیر ، خیلی فراگیر شده ! من تو چند تا از این فوریوم های خارجی هم که سرک می کشیدم ، کلاینتهای خارجی هم دچار دردسر عدم پاسخگویی اداره سیدنی شده اند !

بزودی فکر کنم یه اطلاعیه اساسی از سوی سازمان مهاجرت صادر بشود ! :-\

بله افشين جان خيلي زياد شده انگار تو هند و پاکستان وضع بد تر از اينجاست
البته از نوشتن اون مورد تو پروندتون حق دارند فرض کنيد من مدارکم اماده نيست با اين حربه ميام ميگم فايل مامبر دستم نرسيده تا يکم زمان بگيرم اونا هم هيچ جور نميتونن صداقت شما رو چک کنن واسه همينه همه ميگن بابا اين سيستمتون سوتي داره ميده بهترين کار دريافت مدارک توسط سفارت کانادا تو هر کشور و دادن فايل نامبر به هر نفر و ارسال مدارک از طرف سفارتها به سيدني انجام ميشد در اين صورت همه فايل نامبر داشتن براي پيگيري زمانشون هم مشخص بود که چيکار بکنن

naserraja
May 18th, 2009, 10:28 AM
بله متاسفانه همينه بايد اصل رو که دستت خودتونه بفرستيد البته فکر کنم بعدا قابل پس گرفتن باشه

ای بابا این که نمیشه.من اصلشو چند جای دیگه احتیاج دارم.یعنی همه کسایی که مدارکشون رو به سوریه فرستادن اصل کارنامه خودشون رو هم فرستادن رفته؟هیچ راه دیگه ای نداره؟یکم بعیده...

babakdin
May 18th, 2009, 10:39 AM
ای بابا این که نمیشه.من اصلشو چند جای دیگه احتیاج دارم.یعنی همه کسایی که مدارکشون رو به سوریه فرستادن اصل کارنامه خودشون رو هم فرستادن رفته؟هیچ راه دیگه ای نداره؟یکم بعیده...

بله فقط اصلشو ميخوان
تا جايي که من شنيدم تا 5 تا TRF مجانيه و هر وقت بخواهيد براتون ارسال ميشه

alireza-56
May 18th, 2009, 10:42 AM
دوستان عریز حداقل موجودی باید چقدر باشه تا دچار مشکل نشیم من الان چند وقته حسابم خوب کار نکرده به نظر شما چقدر بریزم تو حسابم که هم مشکلم حل بشه و هم گیر ندن که چرا یه دفعه پول تو حسابت اومده

babakdin
May 18th, 2009, 10:53 AM
دوستان عریز حداقل موجودی باید چقدر باشه تا دچار مشکل نشیم من الان چند وقته حسابم خوب کار نکرده به نظر شما چقدر بریزم تو حسابم که هم مشکلم حل بشه و هم گیر ندن که چرا یه دفعه پول تو حسابت اومده

چقدر وقت داريد ؟؟
چيزي که مشخصه اين پول بايد تدريجي در عرض 6 ماه تو حسابتون بياد و اخرين موجودي که ميگيريد نبايد کمتر از ميزان مشخص شده توسط اداره مهاجرت باشه واسه همين ظاهرا مجبوريد يه دفعه بريزيد به حسابتون

من از يه نفر شنيدم اينو تو بوکلت نوشتن اما ضمانت اجراش از 6 ماه ديگس چون خودشون ميدونن که مردم نميتونن يه دفه حسابشئن رو پرکنن و دليل قانوني درست حسابي بيارن

naserraja
May 18th, 2009, 11:21 AM
بله فقط اصلشو ميخوان

بابک جان ،TRF رو به خودت تحویل نمیدن که.میفرستن به جایی که شما سفارش میدی.مثلا دانشگاه یا سفارت یا...هیچ کسی هم نسخه اصلی خودشو نمیده.چون دیگه بدستش نمیاری.
لطفا کسایی که مدارکشون رو فرستادن راهنمایی کنن آیلتسشون رو چطوری فرستادن

babakdin
May 18th, 2009, 11:26 AM
بابک جان ،TRF رو به خودت تحویل نمیدن که.میفرستن به جایی که شما سفارش میدی.مثلا دانشگاه یا سفارت یا...هیچ کسی هم نسخه اصلی خودشو نمیده.چون دیگه بدستش نمیاری.

دوست عزيز بخدا همشون اصلش رو فرستاده
بد نيست يه دو سه نسخه اي کپي برابر اصل براي خودت نگه داري

siavash3000
May 18th, 2009, 11:58 AM
دوست عزيز بخدا همشون اصلش رو فرستاده
بد نيست يه دو سه نسخه اي کپي برابر اصل براي خودت نگه داري

همون اصلشو صد در صد باید فرستاد. منکه اصلاً ایلتس را برای همین جا دادم.

siavash3000
May 18th, 2009, 12:03 PM
چقدر وقت داريد ؟؟
چيزي که مشخصه اين پول بايد تدريجي در عرض 6 ماه تو حسابتون بياد و اخرين موجودي که ميگيريد نبايد کمتر از ميزان مشخص شده توسط اداره مهاجرت باشه واسه همين ظاهرا مجبوريد يه دفعه بريزيد به حسابتون

من از يه نفر شنيدم اينو تو بوکلت نوشتن اما ضمانت اجراش از 6 ماه ديگس چون خودشون ميدونن که مردم نميتونن يه دفه حسابشئن رو پرکنن و دليل قانوني درست حسابي بيارن

بابک جان . بانک نوین گردش مالی لاتین را در همون شعبه فورا میده البته رو سر برگش فقط شماره حساب هست و اسم صاحب حساب نیست . من همین گردش مالی را بگیرم و با نامه بانکی سه ماه قبلم که اسم و شماره حسابم هست بدم یا سه روزم صب کنم و نامه موجودی هم از محل امور خارجشون بگیرم؟ چون تو قانون جدیدسوریه دیگه نامه موجودی نخواست و فقط گردش مالی می خوان. درسته؟ ;D

a-irani
May 18th, 2009, 12:07 PM
باز هم بابك خان ممنون.
1- دوستان كسي ميدونه مهندسي شيمي (گرايش پتروشيمي) را ميشه جزو يكي از مقوله‌هاي شغلي قرار داد يا نه (به خصوص كد 9212). چون در توضيح وظايف هيچ حرفي از مهندسي و ليسانس نزده و فقط ديپلم رو ضروري دونسته.
اگر كسي مثلاً مدرك دكتري داشته باشه و بخواد به عنوان استاد دانشگاه تقاضا بدهد اما سوابق كاري (سابقه‌ي تدريس) مربوط به حين تحصيل در دورهِ دكتري باشه (يعني با فوق ليسانس تدريس كرده باشه) و به صورت پاره وقت يك سال بشه آيا :
2- اين سابقه تدريس مورد قبول است؟ يعني گير نميدن كه در توضيح وضايف شغلي گفته شده كه استاد دانشگاه بايد مدرك دكتري داشته باشه؟
3- آيا ميشه امتياز سابقه كاري را از ليسانس مهندسي گرفت ولي امتياز تحصيلات رو از مدرك دكتراي يك رشته‌ي ديگه گرفت؟
4- بالاخره كسي فهميد چند ساعت تدريس پاره وقت معادل يك سال تدريس تمام وقت محسوب ميشه؟

babakdin
May 18th, 2009, 12:09 PM
بابک جان . بانک نوین گردش مالی لاتین را در همون شعبه فورا میده البته رو سر برگش فقط شماره حساب هست و اسم صاحب حساب نیست . من همین گردش مالی را بگیرم و با نامه بانکی سه ماه قبلم که اسم و شماره حسابم هست بدم یا سه روزم صب کنم و نامه موجودی هم از محل امور خارجشون بگیرم؟ چون تو قانون جدیدسوریه دیگه نامه موجودی نخواست و فقط گردش مالی می خوان. درسته؟ ;D

والا چي بگم موضوع داره پيچيده ميشه يه روز صبر کردن بخدا سخت نيست من الان نزديک 110 روز منتظر پاسخ سيدني هستم حالا شما سه روز نميتونيد صبر کنيد ؟؟؟

siavash3000
May 18th, 2009, 12:14 PM
والا چي بگم موضوع داره پيچيده ميشه يه روز صبر کردن بخدا سخت نيست من الان نزديک 110 روز منتظر پاسخ سيدني هستم حالا شما سه روز نميتونيد صبر کنيد ؟؟؟

سه روز که باید این 10 تایی که تو حساب میخوان را جمع کنم سه روزم منتظر نامهه میشم.پس میشه باز یک هفته.اما چاره چیه.ایشالله نامه شما هم به دستتون میرسه. بابک جان مرسی از راهنماییتون :)

alireza-56
May 18th, 2009, 12:34 PM
چقدر وقت داريد ؟؟

بابک جان من شرایطم دقیقا مثل شماست هنوز هیچ نامه ای برام نیومده حتی از جواب نامه پی گیریم هم خبری نیست بنابراین معلوم نیست چقدر زمان دارم در ضمن می خواستم بپرسم ميزان مشخص شده توسط اداره مهاجرت چقدره؟

afshinnnn
May 18th, 2009, 12:53 PM
باز هم بابك خان ممنون.
1- دوستان كسي ميدونه مهندسي شيمي (گرايش پتروشيمي) را ميشه جزو يكي از مقوله‌هاي شغلي قرار داد يا نه (به خصوص كد 9212). چون در توضيح وظايف هيچ حرفي از مهندسي و ليسانس نزده و فقط ديپلم رو ضروري دونسته.
اگر كسي مثلاً مدرك دكتري داشته باشه و بخواد به عنوان استاد دانشگاه تقاضا بدهد اما سوابق كاري (سابقه‌ي تدريس) مربوط به حين تحصيل در دورهِ دكتري باشه (يعني با فوق ليسانس تدريس كرده باشه) و به صورت پاره وقت يك سال بشه آيا :
2- اين سابقه تدريس مورد قبول است؟ يعني گير نميدن كه در توضيح وضايف شغلي گفته شده كه استاد دانشگاه بايد مدرك دكتري داشته باشه؟
3- آيا ميشه امتياز سابقه كاري را از ليسانس مهندسي گرفت ولي امتياز تحصيلات رو از مدرك دكتراي يك رشته‌ي ديگه گرفت؟
4- بالاخره كسي فهميد چند ساعت تدريس پاره وقت معادل يك سال تدريس تمام وقت محسوب ميشه؟

color=navy]
2.تدریس با مدرک کمتر از دکترا ، به عنوان شغلی "مدرس کالج" می خورد ، نه استاد دانشگاه.
4. گواهی ندریس را بهتر است بصورت دوره زمانی بگیرید ، نه ساعتی! . در هر حال طبق بوکلت ، 37.5 ساعت کار هفتگی ، تمام وقت محسوب میشود و لذا نصف آن میشود پاره وقت! حال بیایید این مدت را در یکسال محاسبه نمائید![/color]

babakdin
May 18th, 2009, 01:37 PM
بابک جان من شرایطم دقیقا مثل شماست هنوز هیچ نامه ای برام نیومده حتی از جواب نامه پی گیریم هم خبری نیست بنابراین معلوم نیست چقدر زمان دارم در ضمن می خواستم بپرسم ميزان مشخص شده توسط اداره مهاجرت چقدره؟

120 روز از نامه سيدني حالا ما چون برامون جواب نيومده نميدونيم اين 120 روز دقيقا از کي شروع ميسه من خودم فکر ميکنم مال من بايد از 5-10 فوريه زمان من شروع شده باشه که تا 5-10 تا ژون وقت خواهم داشت

sh00ca
May 18th, 2009, 04:35 PM
باز هم بابك خان ممنون.

والا راجع به تدريس كه چيزي تو بوكلت ننوشته ولي تحصيل تمام وقت رو 15 ساعت در هفته درنظر گرفته. يه سرچ كوچولو تو گوگل كردم چند جا ديدم بسته به رتبه استاد ساعات موظفيش چيزي بين 8 تا 12 ساعت در هفته بود.البته رفرنسهام معتبر نيست! تو ايران هم موظفي 11 ساعت در هفته هست. گمونم تدريس تمام وفت هم نبايد بيش از همون 15 ساعت در هفته باشه. خيلي بعيده براي تدريس دانشگاه يا كالج هم 37.5 ساعت رو ملاك قرار بدن. البته اين صرفا نظر منه!

alireza-56
May 18th, 2009, 05:14 PM
دوستان عزیز من 2 تا سئوال داشتم :
1-می خواستم ببینم بین شماها کسی هست که مدارکش رو به دمشق ارسال کرده باشه و نمره آیلتسش کمتر از 7 باشه؟
2-و اینکه اگر داشتن نمره 7 در هر شرایطی الزامی باشه آیا هر چهار skill آیلتس باید 7 باشه یا اینکه میانگینش هم 7 باشه مورد قبوله؟

pedram27
May 18th, 2009, 07:22 PM
والا راجع به تدريس كه چيزي تو بوكلت ننوشته ولي تحصيل تمام وقت رو 15 ساعت در هفته درنظر گرفته. يه سرچ كوچولو تو گوگل كردم چند جا ديدم بسته به رتبه استاد ساعات موظفيش چيزي بين 8 تا 12 ساعت در هفته بود.البته رفرنسهام معتبر نيست! تو ايران هم موظفي 11 ساعت در هفته هست. گمونم تدريس تمام وفت هم نبايد بيش از همون 15 ساعت در هفته باشه. خيلي بعيده براي تدريس دانشگاه يا كالج هم 37.5 ساعت رو ملاك قرار بدن. البته اين صرفا نظر منه!

با سلام جدول پیوست مربوط به ساعات کاری یکی از دوستانم است در یکی از واحدهای دانشگاهی گفتم شاید مفید باشد در اینجا قرار دادم .

pedram27
May 18th, 2009, 07:31 PM
1-می خواستم ببینم بین شماها کسی هست که مدارکش رو به دمشق ارسال کرده باشه و نمره آیلتسش کمتر از 7 باشه؟
2-و اینکه اگر داشتن نمره 7 در هر شرایطی الزامی باشه آیا هر چهار skill آیلتس باید 7 باشه یا اینکه میانگینش هم 7 باشه مورد قبوله؟

با سلام
1- من مبانگین نمرم 6.5 شده .
2- با میانگین کاری نداره - شما speaking را مساوی یا بیشتر از 6.5 و Listening را مساوی یا بیشتر از 7.5 و Reading را مساوی یا بیشتر از 6.5و Writing را مساوی یا بیشتر از 6.5 بگیرید نمره کامل را می گیرید.

sh00ca
May 19th, 2009, 08:41 AM
با سلام جدول پیوست مربوط به ساعات کاری یکی از دوستانم است در یکی از واحدهای دانشگاهی گفتم شاید مفید باشد در اینجا قرار دادم .

ممنون پدرام جان

FarPar
May 19th, 2009, 09:45 AM

دوست عزیز
خوشبختانه نمره IELTS مورد نیاز برای کانادا کاملا با استرالیا متفاوت است اینکه 4 تا 7 یا 4 تا 6 باید داشته باشید ماله استرالیا است . شما میبایست حداقل 67 امتیاز رو کسب کنید . اول بر اساس جدول امتیازات ، امتیاز خودت رو محاسبه می کنی و کسری اون تا 67 رو باید با زبان پرکنی که تو جدول امتیازات زبان نوشته که هر skill چه امتیازی داره . همه این مطالب رو تو سایت مهاجرت کانادا می تونی پیدا کنی!
موفق باشی

babakdin
May 19th, 2009, 10:31 AM
دوستاني که تو مرحله دريافت تاييديه از وريه هستن و منتظر جواب تا 12 ماه اينده بد نيست اطلاعاتشون رو تو سايتي که يکي از دوستان معرفي کرده بود وارد کنن ابزار خوبيه واسه بر قراري ارتباط با ديگران
http://www.loonlounge.com/

ali rad
May 19th, 2009, 10:40 AM
با سلام به دوستان
اول اینکه police certificate رو چطور بگیریم و آیا می‌شه از شهرستانها هم گرفت یا باید حتما از تهران گرفت
دوم اینکه همسرم دانشنامهٔ پزشکیش هنوز حاضر نیست و دانشنامهٔ موقت رو هم ترجمه نمیکنند،باید واسهٔ دمشق چکار کنیم؟
ممنون از راهنمایی تون

babakdin
May 19th, 2009, 10:45 AM
با سلام به دوستان
اول اینکه police certificate رو چطور بگیریم و آیا می‌شه از شهرستانها هم گرفت یا باید حتما از تهران گرفت
دوم اینکه همسرم دانشنامهٔ پزشکیش هنوز حاضر نیست و دانشنامهٔ موقت رو هم ترجمه نمیکنند،باید واسهٔ دمشق چکار کنیم؟
ممنون از راهنمایی تون

دوست عزيز اين سئوال چند بار پاسخ داده شده اما من دوباره پاسخ ميدم
1- گواهي سوئ پيشينه رو ميتونيد از دفاتر پليس +10 بگيريد
2- مدرک خانوم من هم همين مسئله رو دارد تنها کار ترجمه بدون تاييد دادگستري و وزارت امور خارجس من شنيدم افيسر ها ترجمه با تاييد خود دارالترجمه و تو سربرگ دارالترجمه رو هم پذيرفتن

baran_ra
May 19th, 2009, 10:49 AM
color=navy]
2.تدریس با مدرک کمتر از دکترا ، به عنوان شغلی "مدرس کالج" می خورد ، نه استاد دانشگاه.
4. گواهی ندریس را بهتر است بصورت دوره زمانی بگیرید ، نه ساعتی! . در هر حال طبق بوکلت ، 37.5 ساعت کار هفتگی ، تمام وقت محسوب میشود و لذا نصف آن میشود پاره وقت! حال بیایید این مدت را در یکسال محاسبه نمائید![/color]

افشين جام مشكل اينجاست كه به غير از نامه، قرارداد كاري هم لازمه و توي قرارداد تعداد ساعات تدريس مشخص شده.....من توي يكي از اين فروم هاي خارجي خوندم كه شما مثلا 15 ساعت تدريس داشتيد ولي حقوق كار فول تايم و مي گيريد...چون ساعت هايي هم كه براي آماده كردن خودتون و آماده كردن و صحيح كردن امتحان ها وقت گذاشتيد در نظر گرفته مي شه و توي قرار داد بايد ذكر بشه كه مثلا x‌ساعت تدريس + Y‌ساعت آمادگي و امتحان و ...

FarPar
May 19th, 2009, 12:06 PM
بله فقط اصلشو ميخوان

TRF مجانی تا دو ماه بعد از امتحان ولی اگه درخواست بدی می تونی با یک مبلغ کمی ( حدود 10000 تومان ) باز هم TRF اصل بگیری.

alireza-56
May 19th, 2009, 02:05 PM
با سلام
1- من مبانگین نمرم 6.5 شده .
2- با میانگین کاری نداره - شما speaking را مساوی یا بیشتر از 6.5 و Listening را مساوی یا بیشتر از 7.5 و Reading را مساوی یا بیشتر از 6.5و Writing را مساوی یا بیشتر از 6.5 بگیرید نمره کامل را می گیرید.

farpar و pedram عزیز ممنون از راهنماییاتون.
از دوستان کسی جایی رو سراغ داره که ielts رو خوب تدریس کنن.من تا امروز 2 تا معلم عوض کردم و هر دوشون کاملا من و همسرمو گیج کردن.من هنوز جواب نامه اولم نیومده و میترسم نامم بیاد و وقتم بگذره.

afshinnnn
May 19th, 2009, 02:45 PM
farpar و pedram عزیز ممنون از راهنماییاتون.
از دوستان کسی جایی رو سراغ داره که ielts رو خوب تدریس کنن.من تا امروز 2 تا معلم عوض کردم و هر دوشون کاملا من و همسرمو گیج کردن.من هنوز جواب نامه اولم نیومده و میترسم نامم بیاد و وقتم بگذره.

من یک زوج (کلاس خصوصی) سراغ دارم که بسیار در کارشون مجرب و همچنین دلسوزند (معلم خانم Native هستند) . اگر مایل بودید در پیغام خصوصی خبر دهید شماره آنرا ارائه نمایم.

askarian1984
May 19th, 2009, 05:30 PM

سلام به نظر من ،حتما نامه مالي بايد ترجمه شده باشه ،فراموش نكنيد واسه ويزاي شنگن طرفي كه قراره بررسي كنه كاملاً فارسي بلده،(يه تجربه سخت در اين زمينه داشتم)،هم مي تونه بخونه هم حرف بزنه ولي اينجا طرف فارسي بلد نيستتت.واسه اطمينان از چند نفر پرسيدم گفتن حتما بايد ترجمه بشه.

askarian1984
May 19th, 2009, 11:38 PM

بابك جان دمت گرم،تو با اينكه نامت هنوز نيومده ولي روحيه خوبي داري ،خيلي خوشم اومد از جمله اولت دمت گرم

در ضمن يه سئوالم داشتم ،منم دانشگاه سراسري بودم ولي با دانشگاه تماس گرفتم گفت ما فقط يه نسخه ميديم اگه گم كنيد بايد بياين درخواست بدين دوباره بهتون بديم،من چون دانشگاهم شهرستان بوده نمي تونم دم به دقيقه برم،اين طوري كه مي گفت يهني الان برم دو تا بهم نمي ده ،راه حلي سراغ داري؟؟

اميدوارم زودتر تكليفت مشخص شه،منم خيلي فكر كردم ،فرض كن بري سوريه به نظرت مشكلي حل مي شه يعني بدون هيچي اونا بهت جواب مي دن؟؟

فكر كنم تهش بايد يه بار ديگه از اول اقدام كني ،فقط اون 550 تا ميره ولي حداقل مي رن تو كامپيوتراشون نگاه مي كنن يه جواب بهت ميدن،،ببين راستي الان يهو به ذهنم رسيد،فرم ها را يه بار ديگه پر كن واسشون بفرست بدون پول.(توش توضيح بده پول را نفرستادي چون قبلا اينكارا كردي ولي نامه اي نيومده ،اين بهتر نيست؟؟

babakdin
May 20th, 2009, 07:58 AM
در ضمن يه سئوالم داشتم ،منم دانشگاه سراسري بودم ولي با دانشگاه تماس گرفتم گفت ما فقط يه نسخه ميديم اگه گم كنيد بايد بياين درخواست بدين دوباره بهتون بديم،من چون دانشگاهم شهرستان بوده نمي تونم دم به دقيقه برم،اين طوري كه مي گفت يهني الان برم دو تا بهم نمي ده ،راه حلي سراغ داري؟؟

شما الان مشکلي نداريد نسخه اصل رو بديد ترجمه و ترجمه رو تو پاکت دارالترجمه قرار بديد يا ترجمه شده رو که حاوي يه نسخه کپي برابر با اصل هست رو هم ببريد دانشگاه اونا بعد از بررسي تو پاکت خودشون ميزارن حتي دانشگاه من که تو شهر يزد هست(من رفتم يزد جاتون خالي) منو فرستادن امور بين الملل دانشگاه و تو پاکت انگليسي برام گذاشتن اينجوري اصلش پيشتون ميمونه

اميدوارم زودتر تكليفت مشخص شه،منم خيلي فكر كردم ،فرض كن بري سوريه به نظرت مشكلي حل مي شه يعني بدون هيچي اونا بهت جواب مي دن؟؟

فكر كنم تهش بايد يه بار ديگه از اول اقدام كني ،فقط اون 550 تا ميره ولي حداقل مي رن تو كامپيوتراشون نگاه مي كنن يه جواب بهت ميدن،،ببين راستي الان يهو به ذهنم رسيد،فرم ها را يه بار ديگه پر كن واسشون بفرست بدون پول.(توش توضيح بده پول را نفرستادي چون قبلا اينكارا كردي ولي نامه اي نيومده ،اين بهتر نيست؟؟

مرسي که به فکر ما هستيد همين چيزاست که ما رو اينجا پايبند ميکنه
واقعيت اينه که افراد مثل من کم نيستن لذا احتمالا مشکل از گم شدن نامه ما تو پست نباشه
اگر نامه پيگيري دوم ما هم نياد يعني اينکه اداره مهاجرت تو سيدني هنوز تکليف پرونده هاي ما رو روشن نکرده( و الا با من نوعي که پدرکشتگي ندارن که ناممو بندازن تو سطل اشغال) لذا جوابيه اي نداره بفرسته حالا مشکل چيه من نميدونم چرا مال دوستان يک ماه طول ميکشه مال ما الله يعلم

من براي مهاجرت 1400 دلار دادم دوست عزيز که فداي سر بچه هام بازم ميدم تا کارم درست شه واقعيتش اين پول پول پيش دبستانيشون هم تو ايران نميشه

يکي از دوستانم دو هفته ديگه سفارت سوريه مصاحبه داره يه نامه ميدم دستش مدارکمو هم ميدم بهش و اونو وکيل خودم ميکنم تا اونجا بره و راهنمايي بگيره ببينم چي ميشه

alireza-56
May 20th, 2009, 09:12 AM
از دوستان کسی هست که با کد0711 اقدام کرده باشه و جوابش اومده باشه؟

askarian1984
May 20th, 2009, 11:20 AM
بابك جان چه جالب منم يزد درس خوندم ،يه سئوال مدرك و ريز نمره را كه گرفتيم اول بايد ببريم وزارت علوم تاييد كنه بعد بديم ترجمه يا برعكس؟

askarian1984
May 20th, 2009, 11:24 AM
از دوستان کسی هست که با کد0711 اقدام کرده باشه و جوابش اومده باشه؟

بله ارسال به كانادا :18مارس

دريافت توسط سيدني :25 مارس

جواب :8 آپريل رسيدن به تهران :27 آپريل

babakdin
May 20th, 2009, 11:32 AM
بابك جان چه جالب منم يزد درس خوندم ،يه سئوال مدرك و ريز نمره را كه گرفتيم اول بايد ببريم وزارت علوم تاييد كنه بعد بديم ترجمه يا برعكس؟

اول تاييديه وزارت علوم بعد دارالترجمه
با پيام خصوصي برام بفرست اونجا چي ميخوندي و ورودي چه سالي بودي

alireza-56
May 20th, 2009, 11:55 AM
بله ارسال به كانادا :18مارس

دريافت توسط سيدني :25 مارس

جواب :8 آپريل رسيدن به تهران :27 آپريل

من کد 0711 رو فراموش کردم تو مدارکم بنویسم (ولی توضیحاتم کامل بود) به نظرم به خاطر همینه که جوابم نیومده.میخوام یه نامه براشون بنویسم و توضیج بدم.از دوستان کسی هست که این کد رو فراموش کرده باشه بنویسه ولی جوابش اومده باشه.

a_fr
May 20th, 2009, 12:03 PM

من در مورد TRF های مجانی‌ چیزی نمیدونم ولی‌ من از Sussex که سنجش ازش نمایندگی‌ داره با 35 پوند 5 تا TRF سفارش دادم و از این 5 تا میتونید یکی‌ رو درخواست بدید برای خودتون بفرستن و بقیه رو برای جاهایی‌ که میخواید که میتون سفارتم باشه

babakdin
May 21st, 2009, 09:21 AM
يه خبر داغ داغ
بالاخره از طرف سوريه جواب ميل من داده شد جواب جالبه خودتون بخونيد

Dear Babak Dinarvand,

Please be advised that your file has been transferred to Damascus office for further assessments. Your file number is as shown above (B..................). Kindly note that the deadline to receive the documents (as requested by Sydney Office) to Damascus Visa Office is June 06, 2009.

Sincerely,

Immigration Section (RAA)

Canadian Embassy, Damascus

P.O. Box 3394

Fax: (963-11) 611-8034

دوستاني که همچين مشکلي دارن تعجيل کنن شانسون رو از دست ندن اينا بي برنامه تر از اين حرفها هستن

afshinnnn
May 21st, 2009, 10:14 AM
يه خبر داغ داغ
دوستاني که همچين مشکلي دارن تعجيل کنن شانسون رو از دست ندن اينا بي برنامه تر از اين حرفها هستن

بابک جان ،

بی نهایت خوشحال شدم رفیق ;D .

یادته چند روز پیش می گفتم دلم برات روشنه که تا چند روز دیگه جواب می گیری!!!!

به Pool ما خوش اومدی!!!!! یه خرده سماق هم بیار برای Stage 2 با هم بشینیم میل کنیم!

afshinnnn
May 21st, 2009, 10:16 AM
ولی انصافاً از کارت خوشم اومد بابک که تو این چند وقت بیکار ننشستی و از مهلت 120 روزه احتمالی که می دادی ، نهایت استفاده را کردی!

دوستان دیگر هم که بقول بابک وضعیت ایشان را دارند، از زمان استفاده کنند و مدارک خود را جمع و جور کنند!

pedram27
May 21st, 2009, 10:16 AM
يه خبر داغ داغ

سلام - خیلی خوشخال شدم که بالاخره پیگیریهات نتیجه داد . تبریک میگم - پس زود باش خیلی وقت نداری مدارکت رو بفرست . راستی رفتی پروندت آن لاین چک کنی؟

parisa_k
May 21st, 2009, 11:50 AM
سلام Mr Babak

من هم وضعیتم مثل شماست یعنی مدارکم را 9 Feb فرستادم هنوز هم که جوابی از Sydney نیومده .. من یک نامه پیگیری هم تازه فرستادم ...

شما هم نامه پیگیری فرستادید ؟ چقدر بعد از نامه پیگیری جوابتون اومد؟

من یک مشکل دیگه دارم من از زمان IELTS ام یک سال گذشته ظاهرا سوریه نوشته که از زمان IELTS یک سال بیشتر نباید گذشته باشه .. آیا در نامه جوابیه ده این قضیه اشاره ایی شده یا گفته لیست مدارک را از site دمشق بخوانید ؟

اگر به من هم وقت کافی ندهند به مشکل می خورم...

babakdin
May 21st, 2009, 11:54 AM
سلام - خیلی خوشخال شدم که بالاخره پیگیریهات نتیجه داد . تبریک میگم - پس زود باش خیلی وقت نداری مدارکت رو بفرست . راستی رفتی پروندت آن لاین چک کنی؟

مرسي دوستان انشالله يکشنبه ميفرستم مدارکو منتها نميرسم چرخش شش ماهه رو ترجمه کنم اينو بعدا براشون ترجمه ميکنم و ميفرستم الان فقط اصل فارسي شو ميفرستم

اره پدرام جان چک کردم فقط نوشته شده که ما مدارک شما رو دريافت کرديم و در تاريخ 6 فوريه پاسخ داديم و خواهشنم براي مکاتبه با ما به تاخير هاي پست توجه کنيد :D

اينا نميدونن پست ايران چشم من يکي رو کور کرده

babakdin
May 21st, 2009, 12:01 PM
سلام Mr Babak
من هم وضعیتم مثل شماست یعنی مدارکم را 9 Feb فرستادم هنوز هم که جوابی از Sydney نیومده .. من یک نامه پیگیری هم تازه فرستادم ...
شما هم نامه پیگیری فرستادید ؟ چقدر بعد از نامه پیگیری جوابتون اومد؟

من یک مشکل دیگه دارم من از زمان IELTS ام یک سال گذشته ظاهرا سوریه نوشته که از زمان IELTS یک سال بیشتر نباید گذشته باشه .. آیا در نامه جوابیه ده این قضیه اشاره ایی شده یا گفته لیست مدارک را از site دمشق بخوانید ؟

اگر به من هم وقت کافی ندهند به مشکل می خورم...

خانم پريسا
من هنوز جواب نامه پيگيري سيدني رو نگرفتم
جواب ميلي که 6 روز پيش به سوريه زدم رو گرفتم

حالا با اين فايل نامبر بايد مدارک رو بفرستم سوريه همين

در خصوص پاسخ سوريه همين بود که اينجا گذاشتم چيز ديگه اي ننوشته بود در خصوص مدارک هم هيچي نگفته بود
متاسفانه نامه سيدني رو ندارم تو مدارک بزارم رسيد پول رو هم ندارم فقط يه نامه نوشتم و گفتم موضوع چيه تمام مکاتباتم رو هم به اين نامه پيوست کردم

متاسفانه مشکل پرونده ما از سوتي هاي پست فخيمه جمهوري اسلامي ايران است.

شهلا
May 21st, 2009, 12:30 PM
سلام به همه دوستان بخصوص آقای بابک
من تازه عضو شدم اما پستهای شما و سایر دوستان رو دنبال میکردم و یه جورایی نگران شده بودم . به هر حال آقای بابک براتون آرزوی موفقیت دارم .
از حالا منتظر سوالات متعدد من باشید چون تازه میخوام مدارکم رو بفرستم و به کمک همگی نیازمندم.

askarian1984
May 21st, 2009, 06:56 PM
بابك جان تبريك ميگك موفق باشي!!!حتما تو يه نامه واسشون توضيح بده ماجرا چي بوده كه پول و نامه سيدني را نداري يه print از mailetam بذار.موفق باشي.

a_fr
May 22nd, 2009, 10:15 AM
سلام من این پسو خصوصی میزارم چون ربطی‌ به این تاپیک نداره، ببخشید که طولانی ولی‌ چون جوابتون خیلی‌ دلسزن بود و منم در وزیت پیچیده ائی گیر کردم شما بگید اگه جای من بودید چه کار میکردید، من چند ماه پیش برای کانادا پرونده اقامت تشکیل دادم، و اون زمان نمیدونستم که این مساله
ba visa tahsili monafat dare, az tarafi baraye do daneshgahe SFU va Calgary ham apply karde boodam vali SFU ostadi ke bahash ddar tamas boodam gofte bood ke man felan fund nadaram, 1 mahe pish khabare admission az SFU amad va hamontor ke entezar dashtam assistantship nadasht vali mikhastam ke apply konam ba hazine khodam chon shahriyash monasebe, ta inke fahmidam case hayi ke mesle man boodan yani parvande eghamat daran beheshon visa student nemidan, ba yeki 2 ta vakil ham sohbat kardam va goftan ke hatta momkene roye parvandat ham asare manfi bezare, dar zemn to in forum ham khondam ke bedone fund ehtemale visa dadan kheili kame,manam be hamin khater va chon ke mididam belakhare bayad koli hazine konam va fund nadaram kheili delam nasokht va ba'd az koli hamahangi ba ostad 1 sal defer kardam baraye fall 2010, ta inke 1 hafte pish name az daneshgah amad ke assistantship gereftam va manam ke chon vaghan nemikhastam in forsato az dast bedam tasmim gereftam ke risk konam va apply konam vali be daneshgah ke mail zadam ke detail assistanshipamo be man began ona goftan ke shoma 1 sal defer kardi, va man ehsas kardam ke har lahze nemishe goft ke miam va nemiam, kholase kheili to param khord, be khosos ke dar in fasele yeki az doostam fahmidam ke dar 4 sal pish vaziyate moshabehi dashte va visa gerefte albate az sefarate canada dar swed visa gerefte bood, ba in tafasir man mibinam ke kheili daram aghab mioftam va USA ke hame fund ha baraye fall yani 1salo nime dige, faghat mimone Australia ke Feb shoro mishe va baz ye kam shans hast ke zoodtar az in belataklifi dar biam, hala shoma ba tavajoh be vaziyate man jaye man boodid chi kar mikardid? bebakhshid ke vaghteton ro gereftam

r_1159
May 22nd, 2009, 09:44 PM
سلام دوستان
من فوق لیسانس عمران دارم اینطور شنیدم که واسه چندین رشته محتلف از جمله عمران پروسه ویزا خیلی سریع شده (کمتر از 1 سال ) آیا شامل حاله منم میشه ؟ واسه مهاحرت باید آیلتز مینیمم چند بیارم ؟

ali rad
May 22nd, 2009, 10:03 PM
با سلام
من ۴ هفته پیش مدارکم رو کانادا فرستادم،الان file number رو با پست نفرستادن و با e mail فرستادن
و گفتن پرینت بگیریم
همه موفق bashin

babakdin
May 22nd, 2009, 11:43 PM
با سلام
من ۴ هفته پیش مدارکم رو کانادا فرستادم،الان file number رو با پست نفرستادن و با e mail فرستادن
و گفتن پرینت بگیریم
همه موفق bashin

جدا وای خدا چه کار خوبی
دیدید گفتم همین روزها گند کارشون بالا میاد عالیه :D

pedram27
May 23rd, 2009, 08:56 AM
با سلام
و گفتن پرینت بگیریم
همه موفق bashin

اگه اين طور شده باشه خيلي خوبه . رسيد پول هم برايتان فرستادند ؟

afshinnnn
May 23rd, 2009, 08:59 AM
سلام دوستان
من فوق لیسانس عمران دارم اینطور شنیدم که واسه چندین رشته محتلف از جمله عمران پروسه ویزا خیلی سریع شده (کمتر از 1 سال ) آیا شامل حاله منم میشه ؟ واسه مهاحرت باید آیلتز مینیمم چند بیارم ؟

دوست عزیز اگر فبلد کاری شما یکی از مشاغل زیرمجموعه "مدیریت خدمات ساخت و ساز" از جمله مدیر شرکت پیمانکاری ، مدیر پروژه ،پیمانکار ساختمانی و یا تاسیساتی باشد و حداقل یکسال در این زمینه سابقه کار داشته باشید، می توانید اقدام کنید . ضمناً پروسه آن بطور عملی حداقل یکسال زمان می برد .

شما می توانید به لینک زیر که مربوط به حرفه مدیریت خدمات ساخت و ساز می باشد (NOC 0711) ، مراجعه نموده و از سایر مشاغل زیرمجموعه آن با خبر شوید و ببینید ، سابقه کارتان دقیقاً با کدامیک از آنها مطابقت دارد :

http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/QuickSearch.aspx?val65=0711

http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/ViewAllTitlesQuickSearch.aspx?val=0&val1=0711&val65=0711

alireza-56
May 23rd, 2009, 09:10 AM
يه خبر داغ داغ

بابک جان تبریک میگم
من هم به سوریه میل زدم و در جواب این لینک و برام گذاشتن
نظر شما چیه؟http://www.international.gc.ca/common/email_disclaimer-en.asp

afshinnnn
May 23rd, 2009, 09:17 AM
دوستان چون گاهاً بصورت پیغام خصوصی درخواست سایر بوکلت های مهاجرت را می نمایند ، گفتم شاید بد نباشد که آنها را در این پست ارائه نمایم :

فرم ها و دفترچه راهنمای مهاجرت به روش SKILLED WORKER ( آخرین ویرایش) :

1.1.بوکلت راهنمای مرحله اول ( جهت تنظیم فرم های درخواست اولیه و ارسال به اداره سیدنی-کانادا)

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf

1.2. فرم ها و چک لیست مورد نیاز جهت ارسال به اداره سیدنی :

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/imm0008egen.pdf
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/imm0008_1e.pdf
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/imm0008_3e.pdf
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5406E.PDF
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5612E.PDF

1.3. فرم استفاده از وکیل :

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/IMM5476E.PDF

2.بوکلت راهنمای مرحله دوم (جهت اقدام پس از دریافت جواب مثبت و فایل نامبر از اداره سیدنی و جمع آوری مدارک جهت ارسال به سفارت کانادا در دمشق)

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/E37099.pdf

alireza-56
May 23rd, 2009, 09:36 AM
دوستان من به یه مشکل بزرگ دارم .من الان در حد ielts 5 هستم و جواب نامه من هم مثل بابک گم شده و هنوز جوابم نیومده و اگر جوابم بیاد بیشتر از 2 ماه وقت ندارم .به نظر شما اگه نامه بزنم چند وقت به من مهلت میدن.وامکانش هست که من مدارکم رو بدون ielts بفرستم البته تو نامه بهشون بگم مدرک زبانم رو بعدا میفرستم.

afshinnnn
May 23rd, 2009, 09:46 AM
دوستان من به یه مشکل بزرگ دارم .من الان در حد ielts 5 هستم و جواب نامه من هم مثل بابک گم شده و هنوز جوابم نیومده و اگر جوابم بیاد بیشتر از 2 ماه وقت ندارم .به نظر شما اگه نامه بزنم چند وقت به من مهلت میدن.وامکانش هست که من مدارکم رو بدون ielts بفرستم البته تو نامه بهشون بگم مدرک زبانم رو بعدا میفرستم.

خودشون به شدت تاکید دارند که تمدید زمان امکان پذیر نیست و همچنین توصیه اکید می نمایند که مدارک را کامل بفرستید . این کار شما ریسک بالایی داره و چون روش جدید می باشد ، حتی هیچ وکیلی نمی تواند بشما تمضین نتیجه دادن ، بدهد .
2 ماه زمان کمی نیست و اگر مصمم به مهاجرت هستید ، همه کار و زندگی تان را تعطیل کنید و زبان بخوانید.

ali rad
May 23rd, 2009, 11:33 AM
با سلام
نامهٔ من ۲۴ april به سیدنی رسیده و ۲۰ may به من email زدن و فایل نامبر و رسیده پول رو دادن
موفق باشین

parisa_k
May 23rd, 2009, 11:35 AM
خانم پريسا
من هنوز جواب نامه پيگيري سيدني رو نگرفتم
جواب ميلي که 6 روز پيش به سوريه زدم رو گرفتم

حالا با اين فايل نامبر بايد مدارک رو بفرستم سوريه همين

شما نامه پستی زدید به سوریه یا email ؟

و لطف میکنید آدرس پستی یا email که به سوریه زدید را برای من هم بفرستید من تاریخ رسیدن مدارکم به sydney 9 Feb بوده شما چطور با این شرایط فکر کنم من اصلا زمان ارسال مدارکم تمام شده باشه ...

با تشکر
پریسا

babakdin
May 23rd, 2009, 12:06 PM
شما نامه پستی زدید به سوریه یا email ؟

و لطف میکنید آدرس پستی یا email که به سوریه زدید را برای من هم بفرستید من تاریخ رسیدن مدارکم به sydney 9 Feb بوده شما چطور با این شرایط فکر کنم من اصلا زمان ارسال مدارکم تمام شده باشه ...

با تشکر
پریسا

خانم پریسا من E-mail زدم به ادرس های زیر

damascus-im-enquiry@international.gc.ca
dmcus@international.gc.ca

babakdin
May 23rd, 2009, 12:10 PM
بابک جان تبریک میگم
من هم به سوریه میل زدم و در جواب این لینک و برام گذاشتن
نظر شما چیه؟http://www.international.gc.ca/common/email_disclaimer-en.asp

احتمالا ادرس ایملی که ازش ایمل زدید با ادرس ایملی که تو فرمها فرستادید برای سیدنی مطابقت نداره یا از ادرس ایمل اشتباه اداره ویزای سوریه استفاده کردید من ادرسهای ایمل رو براتون ایمیل کردم

VahidP
May 23rd, 2009, 12:26 PM
با سلام
نامهٔ من ۲۴ april به سیدنی رسیده و ۲۰ may به من email زدن و فایل نامبر و رسیده پول رو دادن
موفق باشین

بالاخره اين IQ ها فهميدن كه به جاي ارسال نامه احتمالا با شتر ميشه از ايميل هم استفاده كرد مثل كاري كه استراليا انجام ميده :D
علي آقا رسيد پول رو اسكن كردند؟
چه رشته اي اقدام كرديد؟
موفق باشيد

alireza-56
May 23rd, 2009, 05:56 PM
احتمالا ادرس ایملی که ازش ایمل زدید با ادرس ایملی که تو فرمها فرستادید برای سیدنی مطابقت نداره یا از ادرس ایمل اشتباه اداره ویزای سوریه استفاده کردید من ادرسهای ایمل رو براتون ایمیل کردم
بابک جان من به همون آدرسا و با ایمیل خودم یعنی‌ همون ایمیلی که تو فرمهای اولی‌ بود فرستادم امروز دوباره با ادرسهای که برای خانم پریسا نوشته بودی چک کردم ادرسها همون بود به نظرت دوباره براشون بفرستم نظرت در مورد فاکس چی‌؟

babakdin
May 24th, 2009, 12:04 AM
بابک جان من به همون آدرسا و با ایمیل خودم یعنی‌ همون ایمیلی که تو فرمهای اولی‌ بود فرستادم امروز دوباره با ادرسهای که برای خانم پریسا نوشته بودی چک کردم ادرسها همون بود به نظرت دوباره براشون بفرستم نظرت در مورد فاکس چی‌؟

فکس هم خوبه میتونی بفرستی منتها پاسخ فکس رو احتمالا با پست بفرستن
تو پایخ میلت دقیقا چی نوشتن اگر میتونید برای من با پیام خصوصی بفرستید یا اگر مشکلی نداره اینجا بزار

ali rad
May 24th, 2009, 01:23 AM
vahid jan
در ایمیل شمارهٔ فایل و شمارهٔ رسیده پول رو نوشته بودن به اضافهٔ لینک‌های پر کردن فرمهای دمشق

alireza-56
May 24th, 2009, 08:52 AM
فکس هم خوبه میتونی بفرستی منتها پاسخ فکس رو احتمالا با پست بفرستن
تو پایخ میلت دقیقا چی نوشتن اگر میتونید برای من با پیام خصوصی بفرستید یا اگر مشکلی نداره اینجا بزار

بابک جان سلام ایمیلی که فرستادن اینه:
Flag this messageRe: inquiry letter - ConfirmationThursday, May 21, 2009 1:08 PM
From: "re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca" <re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca>Add sender to ContactsTo: alireza_afroozian@yahoo.com-----Original Message to DMCUS (IMMIGRATION)/Message d'origine à DMCUS
(IMMIGRATION) -----

Thank you for your message which will be forwarded to the appropriate
division at Headquarters or Missions abroad. Disclaimer:
http://www.dfait-maeci.gc.ca/disclaimer.htm
=========================
Nous avons reçu votre message qui sera transmis à la direction appropriée
à l'Administration centrale ou dans les missions à l'étranger.
Dégagement de responsabilité: http://www.dfait-maeci.gc.ca/dispense.htm]

babakdin
May 24th, 2009, 09:04 AM
بابک جان سلام ایمیلی که فرستادن اینه:
Flag this messageRe: inquiry letter - ConfirmationThursday, May 21, 2009 1:08 PM
From: "re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca" <re-damascus-im-enquiry@international.gc.ca>Add sender to ContactsTo: alireza_afroozian@yahoo.com-----Original Message to DMCUS (IMMIGRATION)/Message d'origine à DMCUS
(IMMIGRATION) -----

Thank you for your message which will be forwarded to the appropriate
division at Headquarters or Missions abroad. Disclaimer:
http://www.dfait-maeci.gc.ca/disclaimer.htm
=========================
Nous avons reçu votre message qui sera transmis à la direction appropriée
à l'Administration centrale ou dans les missions à l'étranger.
Dégagement de responsabilité: http://www.dfait-maeci.gc.ca/dispense.htm]

افروزي جان نگران نباش ظاهرا سورسه هنوز رکوردي از شما نداره و نتونسته پاسخي بده احتمالا ايمل رو فرستاده باشن سيدني لذا جواب دادن که ما ميل رو به ادرس و مسئول درستش فرستاديم به زودي برادر پاسخت رو ميگيري اندکي صبر يوسف گم گشته باز ايد به ميل باکس غم مخور

چيزي که از نامه بر مياد اينه که هنوز فايل الکترونيکيت به سوريه نرفته حال بايد ديد چرا
احتمالا يا رسيدگي به پروندت تو سيدني تموم نشده يا نامت ريجکت شده و هنوز دستت نرسيده که در هر صورت بد نيست چون وقت بيشتري براي IELTS خواهي داشت

afshinnnn
May 24th, 2009, 09:38 AM
عجب گیری کردیم این وکیل سایت ایرانتو اعتقاد داره که منتظر نامه سفارت نباش و گواهی بانکی با گردش 6 ماهه براشون ارسال بکن. حالا ما که دقیقاً تو این 3-4 ماه بعد از یک عمری حسابمون کار نکرده ، چه خاکی تو سرمون بریزیم >:(
البته شنیدم گواهی کارشناسی ملک هم بدیم ضرر نداره ، بدین صورت که ملک را یه کارشناس رسمی دادگستری بیاد قیمت گذاری بکنه و بعد آنرا ببریم کانون کارشناسان رسمی به تائید برساند و سپس آنرا ترجمه کنیم.

babakdin
May 24th, 2009, 10:11 AM
والا افشين جان تا حالا که رويه اينطوري بوده و حرف اين وکيله به نظر درسته يعني شما هم بايد اين مدارک رو بفرستيد
خود من مدرک مقيم بودن کنوني فاميلم رو تو کانادا به دليل کمبود زمان تو پک نگذاشتم اگر خواستن بعدا براشون ميفرستم
به نظرم بد نيست شما هم اين ريسک رو کنيد ،يا ميخوان که اونموقع کارتون يه دوماهي طول ميکشه يا زير سيبيلي ردش ميکنيد
به نظرم بشين حسابتو برا روز مبادا پر کن يا يه فکري به حال اون مدرک مورد نياز بکن تا وقتي ازت بخوان، نخواستن هم که چه بهتر

VahidP
May 24th, 2009, 10:13 AM
عجب گیری کردیم این وکیل سایت ایرانتو اعتقاد داره که منتظر نامه سفارت نباش و گواهی بانکی با گردش 6 ماهه براشون ارسال بکن. حالا ما که دقیقاً تو این 3-4 ماه بعد از یک عمری حسابمون کار نکرده ، چه خاکی تو سرمون بریزیم >:(
البته شنیدم گواهی کارشناسی ملک هم بدیم ضرر نداره ، بدین صورت که ملک را یه کارشناس رسمی دادگستری بیاد قیمت گذاری بکنه و بعد آنرا ببریم کانون کارشناسان رسمی به تائید برساند و سپس آنرا ترجمه کنیم.

اين آقاي وكيل ايرنتو كه ميگه 8 ماهه اين پرينت رو مي خواهند بوكلت كه تازه آپديت شده نمي دونم چي بگم
آقا افشين اگر سهام داشته بشيم چي ميشه برگه سهم رو ترجمه كرد ؟

pedram27
May 24th, 2009, 10:23 AM

افشين جان زياد حرف اين وكيل ها رو جدي نگير البته ممكن درست گفته باشه اما اين همون وكيلي است كه منو به اشتباه انداخت و مدارك من كه اوايل ژانويه فرستاده بودم برگشت خورد. به من گفته بود كه مي توني پروسس في را آن لاين با كرديت كارت پرداخت كني كه اشتباه بود. هنوز سئوالي كه ازش كرده بودم تو سايت هستش ( دي ماه )‌. به هر حال براي اين روش جديد هيچ كس اطلاعات كامل يا بيشتري نداره بايد منتظر موند ببينيم چي ميشه و به چه چيزهايي بيشتر گير ميدن.

afshinnnn
May 24th, 2009, 10:37 AM
اين آقاي وكيل ايرنتو كه ميگه 8 ماهه اين پرينت رو مي خواهند بوكلت كه تازه آپديت شده نمي دونم چي بگم
آقا افشين اگر سهام داشته بشيم چي ميشه برگه سهم رو ترجمه كرد ؟

نمی دونم شاید وکیله ،از مشتریاش از چند ماه پیش خواستند ، اما بقول پدرام حرفاش که دیگه حکم نیست که حتماً بخوایم اجرا کنیم ، اونم مثل ما در خصوص روش جدید بی تجربه است و شاید ما زودتر از اون در این روش تبحر پیدا کنیم.
در خصوص سهام ، قطعاً می توانید ترجمه کنید ، اما تائیدیه وزارت امور خارجه و این حرفا رو می توانید از یک دارالترجمه زنگ بزنید و بپرسید.

VahidP
May 24th, 2009, 10:53 AM
افشين جان زياد حرف اين وكيل ها رو جدي نگير البته ممكن درست گفته باشه اما اين همون وكيلي است كه منو به اشتباه انداخت و مدارك من كه اوايل ژانويه فرستاده بودم برگشت خورد. به من گفته بود كه مي توني پروسس في را آن لاين با كرديت كارت پرداخت كني كه اشتباه بود. هنوز سئوالي كه ازش كرده بودم تو سايت هستش ( دي ماه )‌. به هر حال براي اين روش جديد هيچ كس اطلاعات كامل يا بيشتري نداره بايد منتظر موند ببينيم چي ميشه و به چه چيزهايي بيشتر گير ميدن.

منم با پدرام موافقم بر طبق بوكلت ما عمل كرديم تو سايتش هم چيزي در اين ارتباط نگفته بود تازه در بوكلتي كه راهنماي آفيسر هستش نوشته كه آفيسر بايد از توانايي مالي درخواست كننده مهاجرت اطمينان حاصل كنه و هيچ جاش هم ننوشته كه پرينت 6 ماهه يا مانده بايد ارائه بشه. به نظر من اين كاملا به آفيسر پرونده بستگي داره

parisa_k
May 24th, 2009, 09:03 PM
افروزي جان نگران نباش ظاهرا سورسه هنوز رکوردي از شما نداره و نتونسته پاسخي بده احتمالا ايمل رو فرستاده باشن سيدني لذا جواب دادن که ما ميل رو به ادرس و مسئول درستش فرستاديم به زودي برادر پاسخت رو ميگيري اندکي صبر يوسف گم گشته باز ايد به ميل باکس غم مخور

چيزي که از نامه بر مياد اينه که هنوز فايل الکترونيکيت به سوريه نرفته حال بايد ديد چرا
احتمالا يا رسيدگي به پروندت تو سيدني تموم نشده يا نامت ريجکت شده و هنوز دستت نرسيده که در هر صورت بد نيست چون وقت بيشتري براي IELTS خواهي داشت

این جوابی که برای ایشون فرستادند یک auto reply که برای تمام کسانیکه به این آدرس email بزنند داده میشود من هم که email زدم همین جواب را فرستادند قاعدتا اگر بخواهند جواب بدند بعدا باید جواب بدند Mr babak شما گفتین که 5-6 روز بعد جوابتون را دادند ظاهرا ما هم باید 5-6 روز منتظر باشیم شاید به ما هم جوابی داده شود .

aryairani
May 25th, 2009, 01:25 AM
درود
دوستان من دوتا سوال دارم
1-من پزشکم ویه مدت مطب داشتم وحالا برای من همون پروانه مطب رو بدم ترجمه کنن کافیه یا باید از جائی گواهی بگیرم که مطبم دائر بوده.
2-من یه مدت هم با درمانگاهها کار میکردم می شه برای پر کردن کمبود سال ها یه گواهی کارکرد با مهر اون درمانگاه گرفت و ترجمه کرد(اخه اینکه خیلی الکی میشه یه جورائی سه سوت میشه تمام 4-5-6 سال گواهی گرفت که ???).
ممنون

FarPar
May 25th, 2009, 08:44 AM

افشین جان
من دو برابر پولی که تو سایت اعلام کرده رو تو یک حساب به صورت سپرده دارم و بانک هم لیست این سپرده ها را برام با تاریخش لیست کرد و جمع زد و ترجمه و بقیه کارها ، تاریخ ها خیلی هاشون ماله دو سال گذشته است یعنی نشون می ده که از دو سال پیش این پولها تو تاریخ های مختلفی سپرده گذاری شده. حالا باز فکر می کنید من هم باید گردش حساب بگیرم؟؟
اصلاً این حساب من گردشی نداره فقط ماله سپرده گذاری است و حسابی که توش گردش دارم یک حساب دیگه است.
فکر کنم باید صبر کنیم تا ببینیم دمشق دقیقاً چی می خواهد.
اگه اقدامی کردید به ما هم خبر بدید - ممنون

به امید خبرهای خوش

afshinnnn
May 25th, 2009, 09:05 AM
افشین جان
من دو برابر پولی که تو سایت اعلام کرده رو تو یک حساب به صورت سپرده دارم و بانک هم لیست این سپرده ها را برام با تاریخش لیست کرد و جمع زد و ترجمه و بقیه کارها ، تاریخ ها خیلی هاشون ماله دو سال گذشته است یعنی نشون می ده که از دو سال پیش این پولها تو تاریخ های مختلفی سپرده گذاری شده. حالا باز فکر می کنید من هم باید گردش حساب بگیرم؟؟
اصلاً این حساب من گردشی نداره فقط ماله سپرده گذاری است و حسابی که توش گردش دارم یک حساب دیگه است.
فکر کنم باید صبر کنیم تا ببینیم دمشق دقیقاً چی می خواهد.
اگه اقدامی کردید به ما هم خبر بدید - ممنون

به امید خبرهای خوش

FarPar جان ، مطمئن باشید برای شما مشکلی پیش نمی آید و همان کفایت می کند ، اینها بیشتر گردش مالی 6 ماهه را به این دلیل می خواهند که مطمئن شوند طرف یه پول واریزی قلمبه را از کسی قرض نگرفته باشه و دوباره حساب را خالی کرده باشه !
بنابراین گواهی بانکی شخص شما ، گویای اینست که پول سپرده شده متعلق به خودتان است و از کسی قرض نگرفته اید.

VahidP
May 25th, 2009, 09:30 AM
FarPar جان ، مطمئن باشید برای شما مشکلی پیش نمی آید و همان کفایت می کند ، اینها بیشتر گردش مالی 6 ماهه را به این دلیل می خواهند که مطمئن شوند طرف یه پول واریزی قلمبه را از کسی قرض نگرفته باشه و دوباره حساب را خالی کرده باشه !
بنابراین گواهی بانکی شخص شما ، گویای اینست که پول سپرده شده متعلق به خودتان است و از کسی قرض نگرفته اید.

آقا افشين سلام
من هم دقيقا همين كار رو كردم يعني حساب رو خالي كردم حالا به نظر شما حساب بانكي جديدي افتتاح كنم و پول رو واريز كنم و يك مدركي دال بر فروش سهام ارائه كنم بهتره يا همون حساب بانكي قبلي رو موجوديش رو افزايش بدم كه با اين حساب گافمون معلوم ميشه
خداييش عجب گيري كرديم :-\

FarPar
May 25th, 2009, 09:41 AM

افشین جان مرسی از راهنماییت.
فقط باید صبر کرد و صبر کرد و صبر کرد
به امید خبرهای خوش

afshinnnn
May 25th, 2009, 09:51 AM
آقا افشين سلام
من هم دقيقا همين كار رو كردم يعني حساب رو خالي كردم حالا به نظر شما حساب بانكي جديدي افتتاح كنم و پول رو واريز كنم و يك مدركي دال بر فروش سهام ارائه كنم بهتره يا همون حساب بانكي قبلي رو موجوديش رو افزايش بدم كه با اين حساب گافمون معلوم ميشه
خداييش عجب گيري كرديم :-\

بنظر من فعلاً کاری نکنید و اگر خدای نکرده یه روزی خواستند ، یه گواهی بانکی و سهام و ... را بهشان ارائه دهید.البته من از یکی دو تا وکیل متبحر مهاجرت دارم اطلاعاتی جمع آوری می کنم و ماحصل آنرا برایتان شرح خواهم داد . 2-3 روزی صبر کنید!