PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217

cdbmc100
September 13th, 2011, 03:04 PM
با سلام
فکر کنم صفحه اول من یه تغییراتی کرده چون یادمه تا 3 هفته پیش که چک کردم اینطوری نبود
Permanent Residence Application Status
In Process
ولی وقتی روش کلیک میکنم صفحه بعد نوشته که:
Your application and supporting documents were received by the Damascus office. They are pending review.
قبلا پیغام in process
رو نمیزد تو صفحه اولش
الان به نظر شما من هنوز پندینگم یا اینپروسس شده؟؟؟
اگر به تازگی مکاتبه ای با دمشق داشتید هنوز پندینگ هستید و اگر بدون مکاتبه تغییر وضعیت دادین یه خبرهایی براتون در راه است.

vahid_vp
September 13th, 2011, 03:49 PM
اون ها فقط یک فایل نامبر دارنداگه فقط یک فایل نامبر دارند که جزء گروه ما نیستند و شاید اوایل فقط یک فایل نامبر می دادند؟

Pearson
September 13th, 2011, 03:59 PM
اگه فقط یک فایل نامبر دارند که جزء گروه ما نیستند و شاید اوایل فقط یک فایل نامبر می دادند؟

از فوریه سال 2008 تا نوامبر 2008 قبل از اعلام مشاغل 38 گانه کلیه متقاضیان این گروه فایل نامبرشون از سفارت دمشق گرفتند در اون زمان سیدنی وجود نداشت. بعد از اعلام مشاغل متقاضیان این پریود همگی طبق لیست مشاغل 38 گانه بررسی شدند. کسانی که مشاغلشان توی شغل های اعلام شده بود پرونده شون بررسی و مابقی ارجاع داده شدند. البته پرونده ها یک دور از دمشق رفت سیدنی و دوباره برگشت دمشق. این گروه فقط یک فایل نامبر دارند.

vahid_vp
September 13th, 2011, 06:10 PM
از فوریه سال 2008 تا نوامبر 2008 قبل از اعلام مشاغل 38 گانه کلیه متقاضیان این گروه فایل نامبرشون از سفارت دمشق گرفتند در اون زمان سیدنی وجود نداشت. بعد از اعلام مشاغل متقاضیان این پریود همگی طبق لیست مشاغل 38 گانه بررسی شدند. کسانی که مشاغلشان توی شغل های اعلام شده بود پرونده شون بررسی و مابقی ارجاع داده شدند. البته پرونده ها یک دور از دمشق رفت سیدنی و دوباره برگشت دمشق. این گروه فقط یک فایل نامبر دارند.پس جناب پیرسون اگه خبر موثق باشه می تونه خبر خوبی برای بچه ها باشه

babakbit
September 13th, 2011, 06:28 PM
بله جزو مشاغل 38 گانه محسوب می گردند البته باید از ایشان سوال کرد که آخرین باری که مدارکشان را آپدیت کرده اند چه تاریخی بوده و یا جاب آفر داشته اند یا خیر؟

ایشون جاب آفر نداشته و 13 ماه پیش آپدیت کرده

babakbit
September 13th, 2011, 06:30 PM
سلام دوست عزیز و ممنون ازخبر خوبتون. ممکنه بگین فایل نامبر دومشون کی بوده؟ مرسی

همونطور که پیرسون گفتند فقط یک فایل نامبر داشتند

Masoud nik
September 13th, 2011, 10:29 PM
سلام به دوستان
الان جواب ایمیل من به وزیر به دستم رسید، نمی دونم چرا فکر کردند که ویزا آفیس من لندن هستش ، کلا متوجه نشدم که منظورش چیه ولی انگار غیر مستقیم داره می گه که دوباره اپلای کنم، چون حرفه ام در لیست مشاغل جدید هم وجود داره !!! قسمت جالش اینه که در آخر خرف از انصاف و عدالت زده و گفته که عادلانه هست که کسایی که زودتر اقدام کردند، زودتر نتیجه بگیرند. اما در عمل برعکس این رو شاهد هستیم!!!!!!

Dear Mr.,,,,,,,,,,,,

I am replying to your e-mail of August 2, 2011, addressed to the Honourable Jason Kenney, Minister of Citizenship, Immigration and Multiculturalism, concerning the Federal Skilled Worker (FSW) Program. I apologize for this delayed response.

All candidates who have submitted their application look forward to being granted permanent resident status within a reasonable waiting period after applying. I assure you that we make every effort to deal with the applications we receive in the most efficient and effective way. However, Canada’s attractiveness to immigrants means that each year, we receive more applications than we are able to process.

With a growing backlog, particularly in the Federal Skilled Worker (FSW) category, individuals with the skills and experience wanted by Canadian employers wait years to be admitted.We must have an immigration system that effectively balances Canada’s own needs with its popularity as a destination. That is why the Government of Canada proposed changes to the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA). On June 18, 2008, these changes became law.

Until these amendments to IRPA, applications in the largest backlog—federal skilled workers—used to be processed in the order they were received, regardless of whether the applicants’ skills or professions would enable them to find a job in Canada.

On November 28, 2008, Minister Kenney announced an Action Plan for Faster Immigration (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2008/2008-11-28.asp). It included issuing instructions to visa officers reviewing new applications under the FSW Program. The first Ministerial Instructions (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2008/2008-11-28a.asp) (MI) applied to applications received on or after February 27, 2008, up to June 25, 2010. CIC introduced caps on the FSW Program as part of the second MI, effective June 26, 2010, to limit the intake of new FSW applications to better match the number CIC can actually process within the annual levels plan tabled in Parliament. The third MI, introduced in June 2011, further adjusted the intake of Economic Class applications. FSW applications under the third MI are processed on a priority basis. Further information can be found on our Web site (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-06-24a.asp).

CIC’s goal is to make the immigration system more responsive to labour market needs. By giving priority to FSW applications received on or after July 1, 2011, we are responding to the most urgent labour market needs first. The length of time it takes to finalize an application under this program varies from one visa office to another since visa offices face different challenges. We continue to work towards global service standards and the use of departmental standard forms to minimize such regional variations as much as possible.

Since you applied under the first MI, you may wish to review the current criteria of the FSW Program (http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp) and, if you feel you qualify, you may decide to apply and take advantage of the new processing standards. You may choose to either maintain your first application (in London) and submit another request with a new processing fee; or withdraw the first application and submit a new application. If an applicant chooses to withdraw their first application before processing begins, they will receive a refund for the processing fee. Should you choose to withdraw your first application, it is your responsibility to notify the visa office and request a refund.

A request by an applicant to have expedited processing is understandable. However, in the interest of fairness and program integrity, our policy is to process applications in the order in which they are received. To move one file ahead in the queue would not be fair to the many applicants in similar situations who had applied earlier.

Thank you for taking the time to write. I trust that this information is helpful.

Sincerely,

Bogdan Sultana
Ministerial Enquiries Division

aziking
September 13th, 2011, 11:30 PM
سلام

جواب ایمیل من هم به وزیر اومد....
Dear Mr.......

I am replying to your e-mail of August 1, 2011, addressed to the Honourable Jason Kenney, Minister of Citizenship, Immigration and Multiculturalism, concerning the Federal Skilled Worker (FSW) Program. I apologize for this delayed response.

All candidates who have submitted their application look forward to being granted permanent resident status within a reasonable waiting period after applying. I assure you that we make every effort to deal with the applications we receive in the most efficient and effective way. However, Canada’s attractiveness to immigrants means that each year, we receive more applications than we are able to process.

With a growing backlog, particularly in the Federal Skilled Worker (FSW) category, individuals with the skills and experience wanted by Canadian employers wait years to be admitted.We must have an immigration system that effectively balances Canada’s own needs with its popularity as a destination. That is why the Government of Canada proposed changes to the Immigration and Refugee Protection Act (IRPA). On June 18, 2008, these changes became law.

Until these amendments to IRPA, applications in the largest backlog—federal skilled workers—used to be processed in the order they were received, regardless of whether the applicants’ skills or professions would enable them to find a job in Canada.

On November 28, 2008, Minister Kenney announced an Action Plan for Faster Immigration (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2008/2008-11-28.asp). It included issuing instructions to visa officers reviewing new applications under the FSW Program. The first Ministerial Instructions (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/backgrounders/2008/2008-11-28a.asp) (MI) applied to applications received on or after February 27, 2008, up to June 25, 2010. CIC introduced caps on the FSW Program as part of the second MI, effective June 26, 2010, to limit the intake of new FSW applications to better match the number CIC can actually process within the annual levels plan tabled in Parliament. The third MI, introduced in June 2011, further adjusted the intake of Economic Class applications. FSW applications under the third MI are processed on a priority basis. Further information can be found on our Web site (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-06-24a.asp).

CIC’s goal is to make the immigration system more responsive to labour market needs. By giving priority to FSW applications received on or after July 1, 2011, we are responding to the most urgent labour market needs first. The length of time it takes to finalize an application under this program varies from one visa office to another since visa offices face different challenges. We continue to work towards global service standards and the use of departmental standard forms to minimize such regional variations as much as possible.

Since you applied under the first MI, you may wish to review the current criteria of the FSW Program (http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/index.asp) and, if you feel you qualify, you may decide to apply and take advantage of the new processing standards. You may choose to either maintain your first application (in London) and submit another request with a new processing fee; or withdraw the first application and submit a new application. If an applicant chooses to withdraw their first application before processing begins, they will receive a refund for the processing fee. Should you choose to withdraw your first application, it is your responsibility to notify the visa office and request a refund.

A request by an applicant to have expedited processing is understandable. However, in the interest of fairness and program integrity, our policy is to process applications in the order in which they are received. To move one file ahead in the queue would not be fair to the many applicants in similar situations who had applied earlier.

Thank you for taking the time to write. I trust that this information is helpful.

S. Charbonneau
Ministerial Enquiries Division

منم نفهمیدم منظورش از اندن چی بود..چون تو نامه نوشته بودیم دمشق...

alisa768
September 13th, 2011, 11:53 PM
امروز آذر امیرسلام برنامه ای داشت که می گفت ما (وکیلها) می خواهیم به دادگاه برای این تاخیر در رسیدگی پرونده ها شکایت کنیم و به موکلین خودمون هم گفتیم . کسائی که جدا هم اقدام کردن میتونن در این شکایت شرکت کنند . اون میگفت که نه تنها پرونده های اسکیل ورکر با تاخیر آنچنانی مواجه شده اند بلکه سرمایه گداریهای فدرال هم همین مشکل را دارند و حالا حالا ها هم بعیده کاری روشون بشه . البته این نکته رو هم گفت که اگه گروهی اقدام بشه مثلا نفری حدود ۴۰ دلار باید داد که مقرون به صرفه است . حالا از اساتید خواهش میکنم نظر بدن که آیا اینکار رو بکنیم یا نه ؟

amiri1982
September 14th, 2011, 12:12 AM
شرمنده دوست عزیز
من بلافاصله با دفترش تماس گرفتم که کارمندش گفت نیستن. راجع به شکایت پریدم.فرمودند کسانی که موکل ایشون نیستند باید 1200 دلار ناقابل, بله 1200 دلار ناقابل رو برای اقامه دعوی پروندشون بپردازند.
تنها لطفی که میکنند اینه که این رقم رو در 2 قسط میگیرن.
اشکال نداره شما 30 برابر کم گفتی!!
این وکیلا اگه واسه نفری 40 دلار میخواستن واسه کسی کار کنند اوضاع ما بعد از 2سال انتظار این نبود عزیز.
امروز مجدد به بهمنرکلباسی ایمیل میزنم و ازش میپرسم نتیجه مصاحبش با وزیر چی شد.لطفا شما هم بزنین.

AABBCCDD
September 14th, 2011, 08:26 AM
امروز آذر امیرسلام برنامه ای داشت که می گفت ما (وکیلها) می خواهیم به دادگاه برای این تاخیر در رسیدگی پرونده ها شکایت کنیم و به موکلین خودمون هم گفتیم . کسائی که جدا هم اقدام کردن میتونن در این شکایت شرکت کنند . اون میگفت که نه تنها پرونده های اسکیل ورکر با تاخیر آنچنانی مواجه شده اند بلکه سرمایه گداریهای فدرال هم همین مشکل را دارند و حالا حالا ها هم بعیده کاری روشون بشه . البته این نکته رو هم گفت که اگه گروهی اقدام بشه مثلا نفری حدود ۴۰ دلار باید داد که مقرون به صرفه است . حالا از اساتید خواهش میکنم نظر بدن که آیا اینکار رو بکنیم یا نه ؟

سلام

شما مشکل چک کردنتون با فایل نامبر دوم حل شد یا نه؟

چون منم مثل شما هستم.

فایل نامبر اول OCT.2010; فایل نامبر دوم march 2011; کد رشته 0711

AABBCCDD
September 14th, 2011, 08:35 AM
سلام به دوستان
الان جواب ایمیل من به وزیر به دستم رسید، نمی دونم چرا فکر کردند که ویزا آفیس من لندن هستش ، کلا متوجه نشدم که منظورش چیه ولی انگار غیر مستقیم داره می گه که دوباره اپلای کنم، چون حرفه ام در لیست مشاغل جدید هم وجود داره !!! قسمت جالش اینه که در آخر خرف از انصاف و عدالت زده و گفته که عادلانه هست که کسایی که زودتر اقدام کردند، زودتر نتیجه بگیرند. اما در عمل برعکس این رو شاهد هستیم!!!!!!

دوست عزیز برداشت من از اون عبارت اینه که در هر کتگوری (38 شغله)باید به ترتیب اولویت رسیدگی بشه نباید اونو با کتگوریهای دیگه مقایسه کنیم.

reza1100
September 14th, 2011, 10:11 AM
شرمنده دوست عزیز
من بلافاصله با دفترش تماس گرفتم که کارمندش گفت نیستن. راجع به شکایت پریدم.فرمودند کسانی که موکل ایشون نیستند باید 1200 دلار ناقابل, بله 1200 دلار ناقابل رو برای اقامه دعوی پروندشون بپردازند.
تنها لطفی که میکنند اینه که این رقم رو در 2 قسط میگیرن.
اشکال نداره شما 30 برابر کم گفتی!!
این وکیلا اگه واسه نفری 40 دلار میخواستن واسه کسی کار کنند اوضاع ما بعد از 2سال انتظار این نبود عزیز.
امروز مجدد به بهمنرکلباسی ایمیل میزنم و ازش میپرسم نتیجه مصاحبش با وزیر چی شد.لطفا شما هم بزنین.

1200 دلار ؟ مگه ميخوايم چيكار كنيم؟!!
دكان باز كردن براي خودشون.
دوستان من طي چند روز گذشته از يكي دوتا منبع مبالغ 30 يا 40 دلاري شنيدم . اما ديگه چند و چونشو جويا نشدم كه بدونم گروهيه يا فرديه . اما به نظر من وكيل درست حسابي كه اصلا نداريم و نگرديد. كاري هم اگه ميخوايد بكنيد و اگه ميبينيد صلاح بر اينه كه با اين افراد هم هماهنگ باشيم ، بايد فردي اقدام كنيم اما هماهنگ با بقيه . كه اين بقيه همون وكلاي مهاجرتي هم ميتونن باشن. براي اينكار هم لازم نيست وكلاي مهاجرتي زحمت تشكيل پرونده رو براي ما بكشن. اونها اگه خيلي دلشون به حال ما ميسوزه ، فرمهاي اعتراض رو براي ما بگيرن ، يا طريق اعتراض رو بطوريكه با پرونده اونها هماهنگ باشه و بره مثلا دست يك نفر قاضي كه رسيدگي كنه رو بگن ، ما بقيه كارهارو خودمون سواد داريم ميريم دنبالش.
كاري كه اونها براي ما انجام ميدن نياز به دانش خاصي نداره . فقط سواد ميخواد كه الحمدله همگي از اون برخورداريم.
البته يكي از وكلايي كه به نظر من ميشه تقريبا به اندازه دوزار رو حرفهاش حساب كرد ( فقط دوزار نه بيشتر) قراره اطلاعات رو بهمون بده . بزاريد ببينيم اطلاعات رو ميده يا نه. مثلا بگه كجا بريد و چه فرمهايي رو پر كنيد و رو پاكت چي بنويسيد نه اينكه بگه بفرستيد براي من 1000 دلار هم گير من بياد!!!!

Masoud nik
September 14th, 2011, 11:31 AM
سلام به دوستان
امروز سری به لینکی که در ایمیل وزیر آمده بود( Further information can be found on our Web site (http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-06-24a.asp). ) زدم ، جالبه که در انتهای متنی که در این لینک آمده اسم Kasra Nejatian " آمده که بنظر می رسه که ایرانی باید باشه و در دفتر وزیر مهاجرت کار می کنه ، شاید اگه ایمیل و یا تلفنی از ایشون پیدا کنیم، بتونیم مشکلمون رو با ایشون نیز مطرح کنیم، نظرتون چیه ؟

http://www.cic.gc.ca/english/department/media/releases/2011/2011-06-24a.asp

Kasra Nejatian
Minister’s Office
Citizenship and Immigration Canada

sheila121
September 14th, 2011, 11:40 PM
سلام دوستان ، من این آدرس و از کسرا نجاتیان پیدا کردم ، فکر کنم می شه توش پست گذاشت :http://politicofcanada.blogspot.com/2011/03/kasra-nejatian-scape-goat-for-minsiter.html

Ghazalllll
September 15th, 2011, 10:28 PM
من هم فقط یک فایل نامبر دارم، مارچ 2010 اقدام کردم و جز گروه 38 شغله هستم.

اگه فقط یک فایل نامبر دارند که جزء گروه ما نیستند و شاید اوایل فقط یک فایل نامبر می دادند؟

ghlobe
September 15th, 2011, 11:23 PM
سلام دوستان ، من این آدرس و از کسرا نجاتیان پیدا کردم ، فکر کنم می شه توش پست گذاشت :http://politicofcanada.blogspot.com/2011/03/kasra-nejatian-scape-goat-for-minsiter.html

این وبلاگ آقای سلطانپور یک روزنامه نگار ایرانی مقیم کاناداست. شاید بتونید ازش آدرس ایمیل کسری نجاتیان رو بپرسید.

کسری نجاتیان یک ایرانی جوان و فعال سیاسی است که قبلا هم رئیس دفتر وزیر مهاجرت جیسون کنی بود و الان رئیس روابط عمومی وزارت مهاجرت است. خیلی مورد توجه حزب محافظه کار حاکم است و اگر بتونید آدرسش رو پیدا کنید برای رسوندن صدای خودتون بد نیست.

vahid_vp
September 15th, 2011, 11:39 PM
من هم فقط یک فایل نامبر دارم، مارچ 2010 اقدام کردم و جز گروه 38 شغله هستم. فایل نامبر دوم شما حتما بنا به دلایلی به دستتون نرسده یا اصلا صادر نشده ولی ایشون از بچه های 2008 بودن

shahedy
September 16th, 2011, 12:22 AM
بله میشه و نیازی به بستن پرونده اول هم نیست و در مورد سوال دوم اگه مدارک پرونده اول رو نقض نکنید امکان پذیر هست .

http://www.cic.gc.ca/english/study/institutions/intent.asp

alisa768
September 16th, 2011, 03:30 PM
سلام

شما مشکل چک کردنتون با فایل نامبر دوم حل شد یا نه؟

چون منم مثل شما هستم.

نه دوست خوب تا حالا هم ی چند دفه پیگیری هم کردم ولی اصلا جواب نمیدن . فکر کنم چون بحث تعطیلی پرونده ها ماست جواب نمیدن

amiri1982
September 16th, 2011, 05:44 PM
سلام به همه دوستان
بهمن کلباسی با من نامه زد و از پیگیری های دسته جمعی و نامه نگاری با اعضای حزب مخالف ابراز تعجب و هیجان کرذ. بهم گفت که با دفتر وزیر تماس گرفته و گفتن که برای زمانی بعد از اجلاس عمومی سازمان ملل باهاشون هماهنگ کنه تا ببینه اجازه مصاحبه میدن یا نه.
ازم خواهش کرد که تا اواخر سپتامبر صبر کنیم و پیگیری های مارو ستایش کرد.
خیلی بهش امید دارم.
دوستان اگه مهاجرتتون براتون مهمه اگه عمرتون واستون ارزش داره به اعضای حزب مخالف نامه بزنید. بخدا این نامه نگاری های ماست که به اونا میفهمونه وزیر بی لیاقتی رو سر کار گذاشتن.

frnk
September 16th, 2011, 08:00 PM
بله میشه و نیازی به بستن پرونده اول هم نیست و در مورد سوال دوم اگه مدارک پرونده اول رو نقض نکنید امکان پذیر هست .

الان شما هم در 38تایی و هم در لیست 500تایی جدید پرونده دارین؟ اخه دفتر یه وکیلی به من گفت که حتما باید پروندخ اول رو ببندم و نمیتونم صبر کنم ببینم کدوم پرونده زودتر به نتیجه میرسه...

vahid_vp
September 16th, 2011, 08:08 PM
الان شما هم در 38تایی و هم در لیست 500تایی جدید پرونده دارین؟ اخه دفتر یه وکیلی به من گفت که حتما باید پروندخ اول رو ببندم و نمیتونم صبر کنم ببینم کدوم پرونده زودتر به نتیجه میرسه...من دوتا پرونده دارم و اگه پست های بچه های ظرفیت هزارتایی رو بخونین می بینین چند نفر هم بودن که دوتا پرونده داشتن و الان پرونده دوم به نتیجه رسیده . حالا صبر کنید ببینیم نتیجه کار من چی میشه اگه عجله ندارین . راستش توصیه نمی کنم پرونده اول رو کنسل کنین.

frnk
September 16th, 2011, 08:19 PM
من دوتا پرونده دارم و اگه پست های بچه های ظرفیت هزارتایی رو بخونین می بینین چند نفر هم بودن که دوتا پرونده داشتن و الان پرونده دوم به نتیجه رسیده . حالا صبر کنید ببینیم نتیجه کار من چی میشه اگه عجله ندارین . راستش توصیه نمی کنم پرونده اول رو کنسل کنین.

من تو لیست 38تایی پرونده دارم و فایل نامبر دومم 3oct2010 اومد ولی پاک ازش نا امید شدم و میخوام تا لیست جدید پر نشده پرونده جدید رو ارسال کنم... به نظر شما ریسکی داره؟ من ترجیح میدم که پرونده قبلی رو نبندم ولی ایا میشه هر دو تا رو باز نگه داشت تا نتیجه یکیشون بیاد؟

vahid_vp
September 16th, 2011, 08:22 PM
من تو لیست 38تایی پرونده دارم و فایل نامبر دومم 3oct2010 اومد ولی پاک ازش نا امید شدم و میخوام تا لیست جدید پر نشده پرونده جدید رو ارسال کنم... به نظر شما ریسکی داره؟ من ترجیح میدم که پرونده قبلی رو نبندم ولی ایا میشه هر دو تا رو باز نگه داشت تا نتیجه یکیشون بیاد؟مطمئن باشین ریسکی نداره چون تحقیق کردم و این کار رو خودم انجام دادم فقط بیت دوتا پرونده تناقض نداشته باشین

arasbaran
September 17th, 2011, 08:23 AM
در نامه ای که در جواب اعتراض دوستان به وزیر مهاجرت براشون ارسال شده و متن نامه هم در پستها هست٬ خودشون توصیه کردن که پرونده جدیدی باز
کنید.

esijan
September 17th, 2011, 01:39 PM
دوستان آدرس ایمیل این اعضای حزب مخالف رو اینجا بزارید لطفا

vahid_vp
September 17th, 2011, 02:43 PM
دوستان آدرس ایمیل این اعضای حزب مخالف رو اینجا بزارید لطفا
آقای توماس موکلیر از حزب ان دی پی http://www.parl.gc.ca/MembersOfParliament/ProfileMP.aspx?Key=170208&Language=E
آقای ژوستین ترودو نماینده حزب لیبرال http://justin.ca/en/contact

Masoud nik
September 17th, 2011, 11:56 PM
سلام می خواستم ببینم ماها که قبلا طبق قانون 38 رشته اقدام کرده ایم والان هم 2سال گذشته ، می تونیم با همون کارنامه آیلتس قبلی دوباره برای 29 رشته اقدام کنیم یا حتما باید یکبار دیگه امتحان بدیم؟ ! راستش اصلا حس امتحان دادن دوباره نیست و از طرفی خودشون می گن که اگه شغلتون تو لیست جدید هست دوباره اقدام کنید!! به نظرتون قبول می کنند ؟ شاید بهتره که قبل از فرستادن مدارک باهاشون مکاتبه کنیم و اینو بپرسیم !!

vahid_vp
September 18th, 2011, 01:24 AM
سلام می خواستم ببینم ماها که قبلا طبق قانون 38 رشته اقدام کرده ایم والان هم 2سال گذشته ، می تونیم با همون کارنامه آیلتس قبلی دوباره برای 29 رشته اقدام کنیم یا حتما باید یکبار دیگه امتحان بدیم؟ ! راستش اصلا حس امتحان دادن دوباره نیست و از طرفی خودشون می گن که اگه شغلتون تو لیست جدید هست دوباره اقدام کنید!! به نظرتون قبول می کنند ؟ شاید بهتره که قبل از فرستادن مدارک باهاشون مکاتبه کنیم و اینو بپرسیم !!مدرک آیلتس دو سال اعتبار داره در غیر این صورت باید امتحان مجدد بدین

Masoud nik
September 18th, 2011, 09:26 AM
مدرک آیلتس دو سال اعتبار داره در غیر این صورت باید امتحان مجدد بدین

ولی من یادمه که گفته بودند یک سال اعتبار داره ، شما مطمئن هستید؟
هر چند که الان دیگه برای من دو سال هم گذشته ...

aziking
September 18th, 2011, 12:22 PM
ولی من یادمه که گفته بودند یک سال اعتبار داره ، شما مطمئن هستید؟
هر چند که الان دیگه برای من دو سال هم گذشته ...

قبلا یک سال بود ولی الان 2 سال اعتبار داره.

Peyman.c
September 18th, 2011, 07:03 PM
مرسی بابت اطلاع رسانی
ولی اعتماد نداشته باش به حرف این جماعت. اگه راست می گفت که تا حالا باید مدیکال من اومده بود. نوامبر 2009 فایل دوم گرفتم

دوستان با سلام به همگی طبق قولی که داده بودم با دفتر وکیلم در کانادا تماس گرفتم و ایشان قضیه بلاک شدن پرونده ها را کاملا" تکذیب کردند و گفتند که پرونده ها همچنان در حال بررسی است فقط روند سوریه کند تر است و درباره رشته موکلینی که مدیکالهایشان هفته پیش رسیده (کسانی که در سوریه پرونده دارند) هم پرسیدم و گفتند هیچ ربطی به رشته ندارد و همه رشته ها به ترتیب اولویت اقدام و تکمیل بودن مدارکشان در حال رسیدگی است( در سوریه) و همچنین ایشان گفتند که پرونده های آوریل و مارچ 2009 در حال بررسی است و وقتی دوبار درباره مدت انتظار برای پرونده خودم جویا شدم پاسخ دادند که با توجه به طولانی شدن پروسه ها و فایل من که اکتبر 2010 است حدود 18 تا 22 ماه زمان میبرد که مدیکال دریافت کنیم.
امیدوارم کمکی کرده باشم:)

zahmatkesh
September 18th, 2011, 10:42 PM
دوستان من یک نامه پیگیری زدم و inprocessشدم ولی الان نمیتونم وارد صفحه خودم بشم و آخرین وضعیتم رو چک کنم!!!آیا کسی با این مشکل برخورد کرده؟؟؟

eliya
September 19th, 2011, 08:38 AM
سلام
میشه اگه براتون مقدور متن نامه پیگیری رو بزدارین اینجا؟
فایل نامبر دومتون رو کی دریافت کردین؟

Dedi
September 19th, 2011, 09:26 AM
دوستان من یه مدتیه اومدم کانادا با ویزا دانشجویی و پرونده اقامت ۳۸ شغلی هم دارم .
میخواستم بدونم حالا فقط میبایستی تغییر آدرسم را به ویزا آفیس اءلام کنم یا کلا وضیتم را ؟
با تشکر

zahmatkesh
September 19th, 2011, 10:28 PM
من فایل نامبر دومم رو aug 2010 گرفتم.

AABBCCDD
September 20th, 2011, 08:29 AM
دوستان من یه مدتیه اومدم کانادا با ویزا دانشجویی و پرونده اقامت ۳۸ شغلی هم دارم .
میخواستم بدونم حالا فقط میبایستی تغییر آدرسم را به ویزا آفیس اءلام کنم یا کلا وضیتم را ؟
با تشکر

سلام

به راحتی تونستید ویزای تحصیلی بگیرید؟ و با داشتن یه پرونده مهاجرتی باز خلللی در کارتون ایجاد نشد؟خلاصه اینکه افیسره گیر نداد؟
ممنون

aziking
September 20th, 2011, 08:58 AM
این جواب ایمیلی که با کمک امیر به احزاب مخالف زدیم..
Good Afteroon,

Please forward me your file number, date of birth and your present address. Thank you,

Helen Burley
Assistant to
David Christopherson, MP

حالا شما بگید اطلاعات رو بهش بدم..یه خورده ترسیدم.امیر جان چه کنم؟؟؟نره طرف انصراف رو بزنه؟؟؟؟

amiri1982
September 20th, 2011, 09:17 AM
این جواب ایمیلی که با کمک امیر به احزاب مخالف زدیم..
Good Afteroon,

Please forward me your file number, date of birth and your present address. Thank you,

Helen Burley
Assistant to
David Christopherson, MP

حالا شما بگید اطلاعات رو بهش بدم..یه خورده ترسیدم.امیر جان چه کنم؟؟؟نره طرف انصراف رو بزنه؟؟؟؟

دوست عزیز اونجا کاناداست و نه ایران!!! یا اعتراض نباید کرد یا با مستندات و ارایه مدارک. با عدم ارسال اطلاعات خود باعث میشوید که آنها به هیچ درخواستی حتی پاسخ اولیه و درخواست فایل نامبر هم ندهند. ایا منطقی است که بدون فایل نامبر پیگیر وضعیت پرونده تان باشند؟!
با اطمینان و شجاعت کامل بفرست چون من فرستادم و جواب هم گرفتم.

amiri1982
September 20th, 2011, 09:17 AM
با سلام
پس از ارسال ایمیل به نمایندگان حزب مخالف و ارایه مستندات از پرونده خود سرانجام یکی از نمایندگان جواب استعلام پرونده مرا از اداره مهاجرت برایم ارسال کرد. این هم کل جواب:

Hello,

Please excuse the delay of this response. This is the information we got by calling Immigration Canada:

- They got an impressive amount of responses to their first list (2 to 3 times more than expected);
- They give priority to the responses received for the second and third lists;
- There has been a change in the delay of response (now it is 22 months);
- Your immigration process has a follow up scheduled for the beginning of 2012.

Sadly, this is the only information I was able to obtain. They also told me that you could have called the immigration services that are helping you with your process.

Sincerely,

امیدوارم که این جواب تنها جنبه امیدوار کننده نداشته باشد. در ضمن بهمن کلباسی خبرنگار بی بی سی به من قول داده که بعد از اجلاس سازمان ملل قرار مصاحبه ای با جیسون کنی بگذارد و حتی در این باره که چه سوالات قانونی می تواند از ایشان بپرسد تلفن تماس وکیل من را هم گرفته است.
این تمام کارهایی بود که در این 1 ماه انجام دادم.

venus60
September 20th, 2011, 10:08 AM
بچه ها دوتا سوال دارم ازتون
1- من پاسپوتم رو عوض كردم آيا لازمه كه به اطاعشون برسونم؟
2- بنظرتون يه ايميل به وزير بزنم آيامي تونه موثر باشه يا اينكه همون جوابهاي هميشگي رو به من هم ميدهند؟يا پرونده ام رو اين پراسس مي كنن؟

nsdarya1
September 20th, 2011, 10:17 AM
اقا امیر ممنونم خیلی امیدوار کننده بود میشه لطف کنی ایمیل ایشون و نامه که زدی رو اینجا قرار بدی تا ما هم بهشون نامه بدیم

Mehdi58
September 20th, 2011, 10:22 AM
با سلام
پس از ارسال ایمیل به نمایندگان حزب مخالف و ارایه مستندات از پرونده خود سرانجام یکی از نمایندگان جواب استعلام پرونده مرا از اداره مهاجرت برایم ارسال کرد. این هم کل جواب:

Hello,

Please excuse the delay of this response. This is the information we got by calling Immigration Canada:

- They got an impressive amount of responses to their first list (2 to 3 times more than expected);

Sadly, this is the only information I was able to obtain. They also told me that you could have called the immigration services that are helping you with your process.

Sincerely,

امیدوارم که این جواب تنها جنبه امیدوار کننده نداشته باشد. در ضمن بهمن کلباسی خبرنگار بی بی سی به من قول داده که بعد از اجلاس سازمان ملل قرار مصاحبه ای با جیسون کنی بگذارد و حتی در این باره که چه سوالات قانونی می تواند از ایشان بپرسد تلفن تماس وکیل من را هم گرفته است.

سلام لطفا زمان دریافت فایل نامبر خودتان را بگوئید. فکر میکنید این موضوع بررسی در ابتدای 2012 برای همه افراد 38 مشاغل صحت دارد یا اینکه چون شما نامه زدید این کار را برای شما میکنند ؟

emigrant
September 20th, 2011, 10:55 AM
سلام
من به عنوان مدرس زبان و با رشته مترجمي زبان اقدام كردم، مشخصات پروندم در امضا هست، اگر الان براي ويزاي تحصيلي تو يه رشته ديگه اي اقدام كنم آيا به مشكل خواهم خورد؟

IR2CA
September 20th, 2011, 11:24 AM
با سلام

Hello,

Sincerely,

لطفاً اطلاعات پرونده تون رو بگذارید.
با تشکر از اطلاع رسانی و پیگیری ها...

ali rad
September 20th, 2011, 12:26 PM
با سلام خدمت دوستان
یکی از اشنایان من از سفارت کانادا در لندن اقدام کرده.فایل اولش دسامبر 2009 و فایل دومش فوریه 2010 بوده.حدود یک ماه پیش سفارت ازش آپدیت مدارک خواسته و هنوز in process هست.

dada_morteza
September 20th, 2011, 12:46 PM
سلام دوستان
من یک برداشتی دارم نمیدونم شایدم درست نباشه.
فکر می کنم پرونده 38 شغله ها همون طور که اداره مهاجرت گفته بعد از 29 تایی ها بررسی میشه اما نکته اینجاست که کسانی که برای 29 تایی ها اقدم کردن کلاً باید سی هزار نفر باشن ( کپ قدیم و جدید) و من مطمئن هستم خیلی کمتر از این حرف ها اقدام کردن . چرا که در خیلی از رشته ها تعدادشون حتی به تعداد انگشتان دست هم نمی رسه. شاید در 3 یا 4 تا رشته به سقف برسن. از طرف دیگه چون لیست 29 تایی دوبار تکرار شده که دیگه بعضی رشته ها عملاً تعطیل هستند و هر کس می خواسته تو همون سری اول اقدام کرده. تازه بیشتر متقاضی ها از جنوب شرق آسیا هستند که ویزا آفیس شون با ما فرق داره . مگه عراق بیچاره یا سوریه و لبنان متخصصش کجا بود آخه . الان هم که 29 تایی ها دارن با سرعت مدیکال میگیرن و پرونده هاشون خیلی سریع ( البته در ورشو) به نتیجه میرسه.بنابراین فکر کنم سرشون کم کم خلوت بشه و من حدس می زنم تا آخر سال خبرهای خوب و امیدوار کننده ای بدست دوستان برسه. ابته همون طور که قبلاً گفتم دوستای خوبم زمان حال رو از دست ندید و زندگی کنید و به همه چیز ،خوش بین و امیدوار باشید چون به قول یک بزرگی ما همون طور زندگی می کنیم که فکر میکنیم.
موفق باشید

amiri1982
September 20th, 2011, 01:25 PM
با سلام مجدد
من فایل نامبر اولم ژانویه 2010 , ارسال مدارکم به سوریه فوریه 2010 و نامه سفارت دمشق(فایل نامبر دوم) آوریل 2010 بوده. رشته حسابداری.امتیاز 68
نمیدونم آیا امید الکی دادن یا واقعا یه اتفاقایی برای لیست 2008 داره میفته.
فعلا که تمام امیدم به مصاحبه بهمن کلباسیه که قولشو تا آخر این ماه بهم داده.

nahid_one
September 20th, 2011, 02:35 PM
سلام به همه
نمی خوام امید الکی بدون داشتن مدرک معتبر بدم , ولی یکی از دوستان من که توی دفتر وکالت یکی از این وکیل های معروف کانادا کار می کنه , و من برای کارهام ازش کمک گرفتم , بهم میل زده و نوشته که دفترشون پیگیر این قضیه 38 تایی ها بوده و اونها قول دادند که فایل های بچه را سریعتر قراره تمام کنند.حالا اختمالا اطلاعات بیشتر رو می یاد ایران در طی چند هفته دیگه و ازش می گیرم.گفتم این خبر رو بدم حالا جهت تولید امید..چه خواهد شد نمی دونم

PAP
September 20th, 2011, 05:32 PM
سلام به همگی

آیا از دوستان کسی هست که از 10 روز پیش آدرسش از سایت اتوماتیک حذف شده باشه؟

zahmatkesh
September 20th, 2011, 08:38 PM
دوستان من یک نامه پیگیری زدم و inprocessشدم ولی الان نمیتونم وارد صفحه خودم بشم و آخرین وضعیتم رو چک کنم!!!آیا کسی با این مشکل برخورد کرده؟؟؟
از دوستان کسی هست با این مشکل برخورد گرده باشه؟

saba_yh
September 21st, 2011, 01:10 AM
با سلام مجدد
من فایل نامبر اولم ژانویه 2010 , ارسال مدارکم به سوریه فوریه 2010 و نامه سفارت دمشق(فایل نامبر دوم) آوریل 2010 بوده. رشته حسابداری.امتیاز 68

من به سهم خودم از شما خیلی خیلی ممنونم، با این حساب، پرونده من که چندین ماه قبل از شماست چی می شه؟؟!!

Dedi
September 21st, 2011, 08:05 AM
سلام

به راحتی تونستید ویزای تحصیلی بگیرید؟ و با داشتن یه پرونده مهاجرتی باز خلللی در کارتون ایجاد نشد؟خلاصه اینکه افیسره گیر نداد؟
ممنون

اره خوشبختانه هیچ مشکلی بر نخوردیم . اتفاقا کلی هم با آفیسر صحبت های بی ربط کردیم آخرشم گفت برین برای مدیکال ...

رخساره
September 21st, 2011, 12:50 PM
سلام
امیدوارم درست باشه خبرا . اونوقت اگه ما ها که تقریبا مشابه امیر هستیم از 2012 کار را شروع می کنن پس تا قبل از اون باید کار 2009 ها به پایان برسه یعنی می رسن اینا همه پرونده رو؟ امیدوارم این طور باشه

venus60
September 21st, 2011, 01:34 PM
بچه ها دوتا سوال دارم ازتون
1- من پاسپوتم رو عوض كردم آيا لازمه كه به اطاعشون برسونم؟
2- بنظرتون يه ايميل به وزير بزنم آيامي تونه موثر باشه يا اينكه همون جوابهاي هميشگي رو به من هم ميدهند؟يا پرونده ام رو اين پراسس مي كنن؟

بچه ها كسي نميتونه جواب منو بده؟:confused:

venus60
September 21st, 2011, 01:40 PM
با سلام مجدد

با توجه به اينكه هم رشته و هم امتياز هستيم و منهم فايلم آوريل 2010مي تونم از شما بپرسم كه الان وضعيت پروندتون چيه؟

amiri1982
September 21st, 2011, 04:49 PM
سلام به همه دوستان
اگه به تفکر بعضی از دوستان حمل بر تبلیغات نمیشه لطفا وضعیت پرونده خودتون رو در این لینک بزارید چون هفته آینده دکتر مختاری قرار بر طرح شکایت به اتفاق چند وکیل کانادایی از وزیر محترم و دروغ گوی مهاجرت در دادگاه فدرال دارند.

http://mokhtari.canparsblog.com/?p=295#more-295

من که به هر دری که میرسم می زنم.
به امید خبرهای خوب

amiri1982
September 21st, 2011, 04:51 PM
با توجه به اينكه هم رشته و هم امتياز هستيم و منهم فايلم آوريل 2010مي تونم از شما بپرسم كه الان وضعيت پروندتون چيه؟

حدود 2 ماهه که in processan شدم ولی بدون هیچ نامه نگاری ولی رو لینکش که میری تو شرح وضعیت هیچ تغییری با وضعیت 15 ماهه قبل که receive by visa office بود نکرده!!!

esijan
September 21st, 2011, 04:59 PM
دوستانی که به in process این جور چیزا نگاه می کنند خوندن اینجا که داریم افرادی رو از آوریل 2009 که کل 2 سال و نیم گذشته هیچی به هیچی بودن؟
اعتراض کنید بابا ! سرکاریم عجیب

vahid_vp
September 21st, 2011, 05:09 PM
بچه ها كسي نميتونه جواب منو بده؟:confused:شما کپی گذرنامه جدیدتون رو همراه یک نامه توضیحی به دمشق بفرستید . مدارک به پروندتون اضافه می شه و مطمئن باشین مثل ماها این پراسس می شین

رخساره
September 21st, 2011, 05:46 PM
سلام دوستان تو این هاگیر واگیر یه سوال داشتم! می خواستم ببینم چه طوری میشه فهمید وکیلمون عضو انجمن دفاتر مهاجرتی ICCRC(اگه درس بگم) هست یا نه اگه نباشه که کلامون پس معرکه هستش درسته؟ اگه می شه بگین ممنون

Dost
September 21st, 2011, 09:36 PM
با درود ،
از این سایت میتونید نام تمام وکلای رسمی مهاجرت رو ببینید

https://www.csic-scci.ca/find/all.html

hosein_54
September 22nd, 2011, 12:55 PM
دوستان اخیرا کسی دیگه تونسته با فایل نامبر دومش به سایت CIC لوگین کنه ؟

vahid_vp
September 22nd, 2011, 02:56 PM
دوستان اخیرا کسی دیگه تونسته با فایل نامبر دومش به سایت CIC لوگین کنه ؟آره . همین الان چک کردم . شما مگه مشکلی دارین تو این قضیه؟

hosein_54
September 22nd, 2011, 03:10 PM
آره . همین الان چک کردم . شما مگه مشکلی دارین تو این قضیه؟
بله ، الان حدود 6 ماه از دریافت فابل نامبر دوم می گذره ، اما همچنان فقط با فایل نامبر اول می تونم وضعیتم (RBVO) رو چک کنم ...

frnk
September 22nd, 2011, 06:21 PM
سلام دوستان تو این هاگیر واگیر یه سوال داشتم! می خواستم ببینم چه طوری میشه فهمید وکیلمون عضو انجمن دفاتر مهاجرتی ICCRC(اگه درس بگم) هست یا نه اگه نباشه که کلامون پس معرکه هستش درسته؟ اگه می شه بگین ممنون

وکیل ما توی لیست iccrc هست ولی اسمش تو لیست csic نیست ! این یعتی چی؟ مشکل ساز میشه؟

vahid_vp
September 22nd, 2011, 06:56 PM
بله ، الان حدود 6 ماه از دریافت فابل نامبر دوم می گذره ، اما همچنان فقط با فایل نامبر اول می تونم وضعیتم (RBVO) رو چک کنم ...اکثر دوستانی که فایل نامبر دومشون رو در محدوده زمانی شما گرفتن این مشکل رو دارن پس نگران نباشید .

hazamid
September 23rd, 2011, 02:29 AM
من فایل نامبر دوم رد آگست 2009 گرفتم و هنوز حتی پروسس هم نشدم به نظرتون اگر مجددا اقدام کنم با 29 تایی ها زودتر به نتیجه میرسم یا صبر کنم آخه این 29 تایی ها الان کسایی هسنت که لااقل یکسال از ما جلوتر باشن و این خودش لااقل دوسال طول میکشه و تا اون دوسال قرار نیست نوبت پرونده 2009 ما برسه ؟؟

vahid_vp
September 23rd, 2011, 01:20 PM
من فایل نامبر دوم رد آگست 2009 گرفتم و هنوز حتی پروسس هم نشدم به نظرتون اگر مجددا اقدام کنم با 29 تایی ها زودتر به نتیجه میرسم یا صبر کنم آخه این 29 تایی ها الان کسایی هسنت که لااقل یکسال از ما جلوتر باشن و این خودش لااقل دوسال طول میکشه و تا اون دوسال قرار نیست نوبت پرونده 2009 ما برسه ؟؟اگه می تونین و شرایط اقدام مجدد رو دارین معطل نکنین . مطمئن باشین چیزی رو از دست نمی دین

mf135
September 23rd, 2011, 11:27 PM
تنها چیزی که از دست میدید،حداقل 1 میلیون تومان اضافه هست بابت ترجمه مدارک و هزینه مهاجرت و ...
من هم مثل شما تو فکر فایل دوباره هستم ولی گذاشتم برای سال بعد،نهایتا یه بار دیگه باید آیلتس بدم ولی قبل از سررسید مدرک فرنسه ام چون عمرا دوباره بتونم B2 بیارم!!!:))
اگه می تونین و شرایط اقدام مجدد رو دارین معطل نکنین . مطمئن باشین چیزی رو از دست نمی دین

anahita60
September 24th, 2011, 12:06 AM
آیا این درسته که برای بازکردن پرونده در کاتگوری 29 رشته صرفنظر از میزان امتیاز باید حداقل آیلتز 8 داشته باشیم
اگه می تونین و شرایط اقدام مجدد رو دارین معطل نکنین . مطمئن باشین چیزی رو از دست نمی دین

vahid_vp
September 24th, 2011, 12:57 AM
آیا این درسته که برای بازکردن پرونده در کاتگوری 29 رشته صرفنظر از میزان امتیاز باید حداقل آیلتز 8 داشته باشیمخیر . اینوکی گفته :D

alisa768
September 24th, 2011, 02:21 PM
بله ، الان حدود 6 ماه از دریافت فابل نامبر دوم می گذره ، اما همچنان فقط با فایل نامبر اول می تونم وضعیتم (RBVO) رو چک کنم ...

منم مثل شما هستم دوست عزیز . در ضمن آدرس هم مجدد ظاهر شد . کماکان بدون تغییر و اصلاح بعد از ۵ دفعه پیگیری

IR2CA
September 25th, 2011, 07:26 PM
دوستان اینو ببینید:
من از موکلین این شرکت نیستم ولی به شرط منطقی بودن هزینه میخوام مشارکت کنم، نظر شما چیه؟
http://www.parscanada.com/_1719-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA

(http://www.parscanada.com/_1719-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA)

ghlobe
September 25th, 2011, 07:41 PM
دوستان اینو ببینید:
من از موکلین این شرکت نیستم ولی به شرط منطقی بودن هزینه میخوام مشارکت کنم، نظر شما چیه؟
http://www.parscanada.com/_1719-فراخوان-غیر-موکلین-کنپارس-برای-شرکت-در-دعوای-کنپارس-علیه-وزیر-مهاجرت

(http://www.parscanada.com/_1719-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA)
برای ایجاد سرو صدا و جلب توجه مطبوعات و سیاستمداران مفید است ولی به اینکه دادگاه بطور قانونی اداره مهاجرت را مجبور به تغییر سیاستهایش کند امیدی نداشته باشید. پارلمان کانادا به وزیر اجازه اولویت بندی گروهها را داده و دادگاه معمولا در این کار دخالت نمی کند. این مسئله باید با فشار سیاسی حل شود.

dadashi
September 26th, 2011, 06:26 AM
دوست عزیز این اظهار نظر شما در مورد اینکه دادگاه معمولا دخالت نمی کند و اینکه نباید به دادگاه امید داشت بر مبنای کدام تجربه و فکت حقوقی است. اتفاقا بر عکس این بنده خدا مقاله ای هم در مورد سابقه دخالت دادگاه نوشته بد نیست بخوانید http://www.parscanada.com/_1717-%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%AF%D8%B9%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%AE%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DA%AF%DB%8C

dadashi
September 26th, 2011, 06:32 AM
مهم نیست CSIC داره جمع می شه و جاش همین موسسه است

dadashi
September 26th, 2011, 06:36 AM
آونکه گفته ۴۰ دلار که معلومه مزخرفه دوستم می گفت هزینه دادگاه فدرال برای ثبت دادخواست حداقل ۱۰۰ دلاره. هزینه وکیل در دادگاهها هم البته خیلی بالاست در کانادا در همین ایران خودمون ارقام نجومی شده

dadashi
September 26th, 2011, 06:38 AM
۴۰ دلار احمقانه است حتما اشتباهی شده من پرسیدم می گند هزینه فقط ثبت دادخواست حدود ۱۰۰ دلاره هزینه وکیل بماند

ghlobe
September 26th, 2011, 09:40 AM
دوست عزیز این اظهار نظر شما در مورد اینکه دادگاه معمولا دخالت نمی کند و اینکه نباید به دادگاه امید داشت بر مبنای کدام تجربه و فکت حقوقی است. اتفاقا بر عکس این بنده خدا مقاله ای هم در مورد سابقه دخالت دادگاه نوشته بد نیست بخوانید http://www.parscanada.com/_1717-سابقه-طرح-دعوای-حقوقی-علیه-وزارت-مهاجرت-کانادا-به-دلیل-تاخیر-در-رسیدگی

دوست گرامی اگر در همان مقاله روی لینک متن اصلی جکم دادگاه کلیک کنید میبینید که موضوع اصلا به تاخیر در رسیدگی مربوط نبوده. جریان از این قرار است که در حوالی سال 2002 اداره مهاجرت حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت را تغییر داد و این تغییر را به پرونده های در دست بررسی (که قبل از تغییر اپلای کرده بودند) هم اعمال کرد. گروهی از متقاضیان شکایت کردند و موفق شدند از دادگاه حکمی بگیرند که اداره مهاجرت پرونده های آنها را با همان امتیاز قبلی بررسی کند. مسئله تاخیر در رسیدگی صرفا به نحوه محاسبه امتیاز اعمال شده و نه طول مدت منتظر ماندن.

حالا اینکه یک آقای وکیل متن به این روشنی را اشتباه ترجمه می کند دو حالت بیشتر ندارد. یا بی اطلاعی و یا تقلب، که در هرحال رفتن به چاه با طناب ایشان معقول به نظر نمی رسد.

بر اساس لینک پائین تنها موردی که دادگاه بر اساس تاخیر در بررسی پرونده بنفع متقاضی رای داده مورد فردی بوده که پرونده مهاجرتش 16 سال طول کشیده بدلیل این که اداره مهاجرت پاسپورتش را گم کرده بوده. حتی در این مورد هم دادگاه تصریح کرده که تاخیر دوسه ساله قابل پیگیری نیست:
http://www.smeurrens.com/2010/08/a-two-year-delay-will-not-necessarily-result-in-an-order-mandamus/

aziking
September 26th, 2011, 01:26 PM
دوست گرامی اگر در همان مقاله روی لینک متن اصلی جکم دادگاه کلیک کنید میبینید که موضوع اصلا به تاخیر در رسیدگی مربوط نبوده. جریان از این قرار است که در حوالی سال 2002 اداره مهاجرت حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت را تغییر داد و این تغییر را به پرونده های در دست بررسی (که قبل از تغییر اپلای کرده بودند) هم اعمال کرد. گروهی از متقاضیان شکایت کردند و موفق شدند از دادگاه حکمی بگیرند که اداره مهاجرت پرونده های آنها را با همان امتیاز قبلی بررسی کند. مسئله تاخیر در رسیدگی صرفا به نحوه محاسبه امتیاز اعمال شده و نه طول مدت منتظر ماندن.

حالا اینکه یک آقای وکیل متن به این روشنی را اشتباه ترجمه می کند دو حالت بیشتر ندارد. یا بی اطلاعی و یا تقلب، که در هرحال رفتن به چاه با طناب ایشان معقول به نظر نمی رسد.

بر اساس لینک پائین تنها موردی که دادگاه بر اساس تاخیر در بررسی پرونده بنفع متقاضی رای داده مورد فردی بوده که پرونده مهاجرتش 16 سال طول کشیده بدلیل این که اداره مهاجرت پاسپورتش را گم کرده بوده. حتی در این مورد هم دادگاه تصریح کرده که تاخیر دوسه ساله قابل پیگیری نیست:
http://www.smeurrens.com/2010/08/a-two-year-delay-will-not-necessarily-result-in-an-order-mandamus/

سلام

واقعا ممنون از این راهنمایی که کردین...نزذیک بود برم تو چاه

vahid_vp
September 26th, 2011, 01:43 PM
من کامل خوندم این متن رو که در دادگاه علیه وزیر مهاجرت انجام گرفته بود و در چند مورد به تاخیر سه و چهار سال اشاره کرده بود . راستش به نظرم این یک واقعیت هست که دادگاه وزیر وقت رو محکوم می کنه و حالا هم تها شانس این گروه شاید همینه . دوستانی که می گن وزیر رو نمی شه محکوم کرد سخت در اشتباه هستند . من تو 29 تایی ها هم پرونده دارم و زیاد نگران نیستم ولی تو این قضیه شرکت می کنم

ghlobe
September 26th, 2011, 06:57 PM
من بالشخصه فکر میکنم کشاندن موضوع به دادگاه از نظر ایجاد فشار سیاسی بر وزیر و کشاندن موضوع به مطبوعات مفید است حالا چه دادگاه بنغع متقاضی حکم بدهد چه ندهد. فقط مراقب خرج کار باشید.

IR2CA
September 26th, 2011, 09:46 PM
بخش check application status وب سایت اداره مهاجرت کانادا کار نمیکنه! وقتی روش کلیک میکنی، پیغام زیر رو نشون میده:
SORRY ...
we were unable to find the page you requested.
Possible reasons:

If you arrived here by clicking on a hyperlink from another Web site or through a bookmark, the location of the page you are looking for has changed.
If you arrived here by typing in the URL, you may have misspelled the URL or the URL for the page you are looking for has changed.
You may wish to search (http://www.cic.gc.ca/english/search/index.html) our Web site to find the page you are looking for.

Esfandia23
September 26th, 2011, 10:01 PM
من هم موافقم چون افکار عمومی کانادا را متوجه این موضوع می کند که تصمیمات این آقای کنی غیر منصفانه و به دور از اخلاق بوده و در نتیجه تبعات سیاسی برای دولت فعلی کانادا خواهد داشت . علاوه بر این ما هم وظیفه داریم از حقوق خودمان دفاع کنیم. البته باید توان مالی ما ( موکلین) نیز اجازه شرکت در طرح دعوی را بدهد . البته من شرایط کمپارس را مطالعه کردم روشی را که پیشنهاد میکنند به صورت گروهی است که هزینه های ان چنانچه تعداد افراد بالا باشد به 40 دلار به ازاء هر نفر پیش بنی می شود. امیدوار باشید.

Esfandia23
September 26th, 2011, 10:03 PM
من هم با همین مشکل روبه رو شدم فکر کنم دارند تعمیرات می کنند .

eliya
September 27th, 2011, 11:02 AM
سلام

کسی می دونه توی این فروم حدودا" چند نفر میخوان توی فراخوان غیرموکلین کنپارس برای شرکت در دعوای کنپارس علیه وزیر مهاجرت شرکت کنند؟

vahid_vp
September 27th, 2011, 11:16 AM
سلام

کسی می دونه توی این فروم حدودا" چند نفر میخوان توی فراخوان غیرموکلین کنپارس برای شرکت در دعوای کنپارس علیه وزیر مهاجرت شرکت کنند؟چند نفرش که مشخص نیست ولی فکر کنم تنها راه چاره همینه حالا کنپارس یا یک وکیل دیگه

M.KH
September 27th, 2011, 03:21 PM
سلام من مدارکم در تاریخ 2010/10/25 توسط سفارت دمشق دریافت شده و وضعیتم از همون موقع pending review هست.. کسی میتونه بگه تو چه مرحله ای هستم و یا کسی تو این شرایط مشابه من هست؟

M.KH
September 27th, 2011, 03:29 PM
بله من با فایل نامبر دومم وارد سایت میشم. یعنی از همون اولین بار با همون وارد سایت CIC شدم.

vahid_vp
September 27th, 2011, 04:13 PM
سلام من مدارکم در تاریخ 2010/10/25 توسط سفارت دمشق دریافت شده و وضعیتم از همون موقع pending review هست.. کسی میتونه بگه تو چه مرحله ای هستم و یا کسی تو این شرایط مشابه من هست؟بله من می تونم بگم وضعیت پرونده شما چی هست. مثل همه ماها پرونده شما هم در ویزا آفیس دمشق در حال خاک خوردن هست و تا 3 یا 4 سال آینده هم خبری نمیشه .:p

azin81
September 27th, 2011, 07:01 PM
سلام.من مدارکم رو april 2009 فرستادم nova scotia و آگوست 2009 فایل نامبر دومم اومد.از 5 ماه قبل هم به دنبال یک نامه که به دمشق زده بودم in process شدم.2 هفته قبل یک نامه بهشون زدم که امروز جوابش دادن,برای اطلاع دوستان براتون می گذارمش ولی واقعا معنیش نمی فهمم وآخه یعنی چی؟پس ما تا کی باید صبر کنیم؟

This refers to your enquiry concerning the status of your application in the Federal Skilled Worker category, submitted after February 26, 2008, but before June 26, 2010. We are currently processing files of this type that were received before February 2009.

Because they reflect Canada's current labour market needs, Federal Skilled Worker applications under the set of Ministerial Instructions effective as of June 26, 2010 are processed on a priority basis. By prioritizing Federal Skilled Worker applications received after this date, we are responding to the most urgent labour market needs first.
Unfortunately, it will take longer to process Federal Skilled Worker applications submitted under the first set of Ministerial Instructions (between February 27, 2008 and June 25, 2010) than originally projected. During this time, the department received applications for more than 425,000 people, and as of April 2011, 144,000 of these had not yet received a decision. This number represents more than twice the number of projected admissions under the Federal Skilled Worker program in 2011.
Processing time statistics are not an accurate means to predict future processing times. The Damascus statistics for Federal Skilled Worker applications received between November 28, 2008, and June 25, 2010 are skewed by the extremely large number of abandoned files and files closed for not complying with the 120-day deadline for completed applications.
Processing times are a function of a number of factors, including the number of applications received, the number of applications that can be finalized, in keeping with permanent resident targets set annually, and more specifically operational issues such as the time required to complete statutory checks. Times vary from one visa office to another since visa offices face different challenges operating in different countries, regions, even among different offices within the same region.
Damascus is one of the visa offices most affected by this large inventory of applications. We regret that at this time we are not able to provide you with an estimate of when applications received in Damascus under the first Instructions will be finalized.
We appreciate your patience and will contact you as this application reaches the next stage of processing. Until we contact you, the only information you are required to provide us in order to update your application is:

- Change of address or contact information, including email address;
- Request to withdraw your application and refund the application fees;
- Submission of an Arranged Employment Opinion approved by Human Resources and Social Development Canada; or
- Change of your representative.
If you are no longer interested in immigrating to Canada and you wish to withdraw your application, please contact the Canadian Embassy in Damascus to confirm your mailing information. We will return your full application fee if processing has not begun on your file.
To withdraw an application, please send a fax (963-11-611-8043), email or a letter, signed by the principal applicant, with the following information:
- The applicant's name and date of birth
- The file number
- A return mailing address
For updated information on our standard processing times and for other information, we welcome you to visit our website.

redalireza
September 27th, 2011, 08:43 PM
سلام.من مدارکم رو april 2009 فرستادم nova scotia و آگوست 2009 فایل نامبر دومم اومد.از 5 ماه قبل هم به دنبال یک نامه که به دمشق زده بودم in process شدم.2 هفته قبل یک نامه بهشون زدم که امروز جوابش دادن,برای اطلاع دوستان براتون می گذارمش ولی واقعا معنیش نمی فهمم وآخه یعنی چی؟پس ما تا کی باید صبر کنیم؟

This refers to your enquiry concerning the status of your application in the Federal Skilled Worker category, submitted after February 26, 2008, but before June 26, 2010. We are currently processing files of this type that were received before February 2009.

Because they reflect Canada's current labour market needs, Federal Skilled Worker applications under the set of Ministerial Instructions effective as of June 26, 2010 are processed on a priority basis. By prioritizing Federal Skilled Worker applications received after this date, we are responding to the most urgent labour market needs first.
Unfortunately, it will take longer to process Federal Skilled Worker applications submitted under the first set of Ministerial Instructions (between February 27, 2008 and June 25, 2010) than originally projected. During this time, the department received applications for more than 425,000 people, and as of April 2011, 144,000 of these had not yet received a decision. This number represents more than twice the number of projected admissions under the Federal Skilled Worker program in 2011.
Processing time statistics are not an accurate means to predict future processing times. The Damascus statistics for Federal Skilled Worker applications received between November 28, 2008, and June 25, 2010 are skewed by the extremely large number of abandoned files and files closed for not complying with the 120-day deadline for completed applications.
Processing times are a function of a number of factors, including the number of applications received, the number of applications that can be finalized, in keeping with permanent resident targets set annually, and more specifically operational issues such as the time required to complete statutory checks. Times vary from one visa office to another since visa offices face different challenges operating in different countries, regions, even among different offices within the same region.
Damascus is one of the visa offices most affected by this large inventory of applications. We regret that at this time we are not able to provide you with an estimate of when applications received in Damascus under the first Instructions will be finalized.
We appreciate your patience and will contact you as this application reaches the next stage of processing. Until we contact you, the only information you are required to provide us in order to update your application is:

- Change of address or contact information, including email address;
- Request to withdraw your application and refund the application fees;
- Submission of an Arranged Employment Opinion approved by Human Resources and Social Development Canada; or
- Change of your representative.
If you are no longer interested in immigrating to Canada and you wish to withdraw your application, please contact the Canadian Embassy in Damascus to confirm your mailing information. We will return your full application fee if processing has not begun on your file.
To withdraw an application, please send a fax (963-11-611-8043), email or a letter, signed by the principal applicant, with the following information:
- The applicant's name and date of birth
- The file number
- A return mailing address
For updated information on our standard processing times and for other information, we welcome you to visit our website.

احتمالا حداقل تا اوایل 2013

radintahvildari
September 28th, 2011, 12:45 PM
یکی از متقاضیان 38 شغلی با کد 4121 از ویزا آفیس اوکراین فرمهای مدیکال گرفته؛
Category........: FSW1
Visa Office......: Kyiv
NOC Code......: 4121
AOR Received.: 05-10-2010 2nd AOR DID NOT GET
IELTS Request: 17-07-2010 / 25-09-2010
File Transfer...: 26-10-2010 IN PROCESS 10-02-2011

اینم لینک اش؛ http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/june-applicant-2010-t43317.4560.html

Esfandia23
September 28th, 2011, 01:28 PM
این هم شرایط شرکت در طرح شکایت علیه وزارت مهاجرت توسط کمپارس برای غیر موکلین !

http://www.parscanada.com/_1729-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-Parker-Avocats

aziking
September 28th, 2011, 02:30 PM
من که میگم احتمالا این بنده خدا رو خود به خود جز 29 تایی حساب کردن...از اونجایی می گم که هم نزدیک زمان 29 تایی هست و هم اینکه فقط یک فایل داشته..

aziking
September 28th, 2011, 02:32 PM
این هم شرایط شرکت در طرح شکایت علیه وزارت مهاجرت توسط کمپارس برای غیر موکلین !

http://www.parscanada.com/_1729-نهایی-شدن-توافقات-کنپارس-با-شرکت-حقوقی-Parker-Avocats (http://www.parscanada.com/_1729-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%81%D9%82%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-Parker-Avocats)

750 تا نفری میگیره؟؟؟اوفففففففف

M.KH
September 28th, 2011, 02:32 PM
واقعاً ممنونم که جواب دادین ، این خبر خوش و یهو دادین شک شدم..!!! پس یعنی هیچ راهی نداره؟ اگه یه نامه بزنم مثل این دوستمون azin81 به نظرتون فایده ای داره؟ یا بزارم خوب خاکشو بخوره؟!

M.KH
September 28th, 2011, 02:33 PM
بله من می تونم بگم وضعیت پرونده شما چی هست. مثل همه ماها پرونده شما هم در ویزا آفیس دمشق در حال خاک خوردن هست و تا 3 یا 4 سال آینده هم خبری نمیشه .:p

واقعاً ممنونم که جواب دادین ، این خبر خوش و یهو دادین شک شدم..!!! پس یعنی هیچ راهی نداره؟ اگه یه نامه بزنم مثل این دوستمون azin81 به نظرتون فایده ای داره؟ یا بزارم خوب خاکشو بخوره؟!

vahid_vp
September 28th, 2011, 03:24 PM
واقعاً ممنونم که جواب دادین ، این خبر خوش و یهو دادین شک شدم..!!! پس یعنی هیچ راهی نداره؟ اگه یه نامه بزنم مثل این دوستمون azin81 به نظرتون فایده ای داره؟ یا بزارم خوب خاکشو بخوره؟!سلام . ببخشید که واقعیت رو گفتم . راستش به وزیر و ویزا آفیس نامه زدیم و یک جواب کلیشه ای گرفتیم و این اواخر می گن اگه پشیمون شدین بیاین پولی که واسه اپلای دادین پس بگیرین . حالا هم که بحث شکایت به دادگاه فدرال در جریانه شما هم نوشته های فروم رو دنبال کنین ببینیم چی میشه

M.KH
September 28th, 2011, 03:34 PM
سلام . ببخشید که واقعیت رو گفتم . راستش به وزیر و ویزا آفیس نامه زدیم و یک جواب کلیشه ای گرفتیم و این اواخر می گن اگه پشیمون شدین بیاین پولی که واسه اپلای دادین پس بگیرین . حالا هم که بحث شکایت به دادگاه فدرال در جریانه شما هم نوشته های فروم رو دنبال کنین ببینیم چی میشه

مرسی ... اگه این نامه باعث بشه که وضعیتم In Process بشه بازم فکر کنم بهتره ...؛ بازم ممنون از راهنماییت...

mohkamfard
September 28th, 2011, 07:06 PM
ممکنه یکی فرمت نامه پیگیری دمشق رو بذاره؟

azin81
September 28th, 2011, 07:39 PM
ممکنه یکی فرمت نامه پیگیری دمشق رو بذاره؟

سلام.ببینین این نامه سومی بود که من تو این دو سال و دو ماه گذشته به دمشق زدم.خودمم نمی دونم این کار تاثیر منفی تو روند پیگیری پروندم داشته یا نه گر چه مثل اینکه اوضاع همه مثل همه.از دوستی شنیدم که چون بعد از نامه دومم in process شدم خوب نیست و الکی تغییر status برام دادن و واقعی نیست .من براتون یک format از نامه خودم به سفارت رو می گذارم.اگر شد یک نفر جواب سوالات من رو بده لطفا:اولا آیا واقعا الکی in process شدم؟ثانیا اینقدر این وضعیت طول کشیده که من پاسپورتم expire شد و جدید گرفتم.آیا باید این تغییر رو خبر بدم.می ترسم به عمر این یکی پاسم هم قد نده.

Dear Madam/Sir

This refers to my application for permanent residence in Canada which was received at your office on.........
According to the letter which i received from your office (Date of letter:......), applications for permanent residence in Canada in the category that i have applied to (Federal Skilled Worker) require on average 12 months to process at your office.Unfortunately i have not received any instructions after more than .... months.
Therefore,i would appreciate it if you inform me about my application processing time and whether i will receive instruction in writing or by E-mail.

Sincerely yours

راستی یادتون نره که در انتها حتما اسم و فامیل ,file number, و آدرستون رو بنویسید.جای نقطه چین هایی که گذاشتم تاریخ نامه file number دومتون رو بنویسید.

alisa768
September 28th, 2011, 08:05 PM
سلام.ببینین این نامه سومی بود که من تو این دو سال و دو ماه گذشته به دمشق زدم.خودمم نمی دونم این کار تاثیر منفی تو روند پیگیری پروندم داشته یا نه گر چه مثل اینکه اوضاع همه مثل همه.از دوستی شنیدم که چون بعد از نامه دومم in process شدم خوب نیست و الکی تغییر status برام دادن و واقعی نیست .من براتون یک format از نامه خودم به سفارت رو می گذارم.اگر شد یک نفر جواب سوالات من رو بده لطفا:اولا آیا واقعا الکی in process شدم؟ثانیا اینقدر این وضعیت طول کشیده که من پاسپورتم expire شد و جدید گرفتم.آیا باید این تغییر رو خبر بدم.می ترسم به عمر این یکی پاسم هم قد نده.

Dear Madam/Sir

This refers to my application for permanent residence in Canada which was received at your office on.........
According to the letter which i received from your office (Date of letter:......), applications for permanent residence in Canada in the category that i have applied to (Federal Skilled Worker) require on average 12 months to process at your office.Unfortunately i have not received any instructions after more than .... months.
Therefore,i would appreciate it if you inform me about my application processing time and whether i will receive instruction in writing or by E-mail.

Sincerely yours

راستی یادتون نره که در انتها حتما اسم و فامیل ,file number, و آدرستون رو بنویسید.جای نقطه چین هایی که گذاشتم تاریخ نامه file number دومتون رو بنویسید.

میشه بگین به چه آدرس ای میلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن دوستان همانطور که در پستهای قبلی هم گفتم من یکبار در استرالیا بعد از ۴ سال کپ اند سیز شدم . اون زمان هم من تمام این رهها (شکایتها) رو رفتم آخر سر هم کار خودشون رو کردن . بنظرم دنبال راه حلی برای اقدام کردن مجدد بگردین بهتره تا وقتتون رو سر پیگیری و شکایت بذارین . بازهم این تجربه منه.

vahid_vp
September 29th, 2011, 01:43 AM

Dear Madam/Sir

Sincerely yours

راستی یادتون نره که در انتها حتما اسم و فامیل ,file number, و آدرستون رو بنویسید.جای نقطه چین هایی که گذاشتم تاریخ نامه file number دومتون رو بنویسید.واقعا و کاملا الکی مثل همه ما که مکاتبه کردیم این پراسس شدین . و در مورد سوال دوم کپی پاسپورت جدیدتون رو با یک نامه که توضیح دادین رو براشون بفرستین (البته لزومی نداره)

forouzanfarnia
September 30th, 2011, 09:10 AM
دوستان نظرتان چیست؟ دفتر مختاری برای طرح شکایت از غیر موکلین 700 دلار می گیرد و تلویحا در قالب توضیح کیس مشابهی در سال 2003 گفته که اگر دادگاه را ببرند حکم رسیدگی سریع شامل حال آنهایی می شود که در پرونده دعوی حضور داشته اند. به نظر شما چه کنیم؟

vahid_vp
September 30th, 2011, 10:40 AM
دوستان نظرتان چیست؟ دفتر مختاری برای طرح شکایت از غیر موکلین 700 دلار می گیرد و تلویحا در قالب توضیح کیس مشابهی در سال 2003 گفته که اگر دادگاه را ببرند حکم رسیدگی سریع شامل حال آنهایی می شود که در پرونده دعوی حضور داشته اند. به نظر شما چه کنیم؟واقعا به نظر نمی رسه راه حلی دیگه غیر از شکایت داشته باشیم . حالا ایشان یا هر کس دیگه می تونه این کار رو بکنه و هزینه این قضیه هم باید همین حدود باشه . فقط باید دید شرایط پرداحت چطوره و قرارداد ایشون تو چه زمینه ای هست و تعهدات ایشان چی هست ؟ اگه از موکلین ایشان کسی اینجا هست می تونن این اطلاعات رو بپرسن و اینجا به اشتراک بزارن.

amiri1982
September 30th, 2011, 02:35 PM
سلام
من موكل دكتر مختاري هستم. قراره در هفته آينده بسته اي براي ما ارسال بشه كه شرايط رو توش نوشته. البته ما هزينه مون با شما فرق داره ولي شرايط رو به محض فهميدن براي دوستان ميزارم.
خوشحال ميشم از صفحه اعتراضي ليست 38 تايي در فيس ب.ك هم سري بزنيد و نظراتون رو به انگليسي بزاري و تعداد طرفداراشو بالا ببرين. تنها راه ما اعتراض به وزيريه كه به گفته خود نماينده ها هيچ كس حريفش نميفته.
به اميد اخبار خوب

http://www.facebook.com/#!/pages/Protest-about-canada-Immigration-Process-via-FSWAfter-Feb-2008/241996229172126

واقعا به نظر نمی رسه راه حلی دیگه غیر از شکایت داشته باشیم . حالا ایشان یا هر کس دیگه می تونه این کار رو بکنه و هزینه این قضیه هم باید همین حدود باشه . فقط باید دید شرایط پرداحت چطوره و قرارداد ایشون تو چه زمینه ای هست و تعهدات ایشان چی هست ؟ اگه از موکلین ایشان کسی اینجا هست می تونن این اطلاعات رو بپرسن و اینجا به اشتراک بزارن.

frnk
September 30th, 2011, 06:32 PM
با سلام به همگی
کاملا متوجهم که شرایط و انتظار طاقت فرسایی داریم... ولی طبق تحقیقی که من کردم همه توصیه میکنن که اگر شرایط اقدام مجدد رو با توجه به لیست جدید دارید اصلا وقت کشی جایز نیست و بهتره که در کنار پیگیری پرونده 38 تایی با لیست فعلی هم اقدام کنین

as_vender
September 30th, 2011, 09:18 PM
کسی می داند الان دقیقا سفارت دمشق روی چه پرونده هایی کار می کند؟ چون فابل های 29 تایی که اکثرا ورشو هستند و روی آنها کاری نمی کنند و با این سرعت که دارند مدیکال می دهند فکر کنم دو سه ماه دیگر همه تمام شود. خوب این ماه های آخر سال و اوایل سال دیگر اینها کاملا علاف هستند؟ از طرفی اگر پرونده های امسال (29 تایی 2010) تمام شود، برای سال 2012 که کلی سهمیه ویزا داردند کلا شاید 5000-6000 نفر باشند بنابراین من فکر می کنم اواخر امسال و اوایل سال بعد شروع می کنند بررسی پرونده های 38 تایی. اما نکته مهم این است که دمشق حدودا هر ماه حدود 5000 پرونده دریافت کرده است
http://www.data.gc.ca/default.asp?lang=En&n=5175A6F0-1&xsl=datacataloguerecord&metaxsl=datacataloguerecord&formid=5C003561-CE36-4881-A5A4-C30F9F456690
و (http://www.data.gc.ca/default.asp?lang=En&n=5175A6F0-1&xsl=datacataloguerecord&metaxsl=datacataloguerecord&formid=5C003561-CE36-4881-A5A4-C30F9F456690) باعث می شود که بازهم صف باشد. کلا مشکل ماها این است که نصف ملت دنیا و همه ایران و کشورهای اطرافش می خواهند برند کانادا.

omid77
October 1st, 2011, 12:46 AM
کسی می داند الان دقیقا سفارت دمشق روی چه پرونده هایی کار می کند؟
بسیار ممنون بابت لینکی که گذاشته بودید، اطلاعات بروز شده رو میشه تو فایل دید. فقط اگر من اشتباه نکرده باشم، به نظرم ماهی 5000 نفر واسه گروه ما اپلای نکرده اند
ویزا آفیس دمشق از 2006 کلا حدود 120000 نفر اپلیکیشن دریافت کرده که در اسکیل ورکر فدرال کل این افراد از سال 2006، جمعا 50هزار نفر میشه، در مورد کتگوری ما اگر بازه های سه ماه رو جمع کنیم میشه 27هزار نفر.
یعنی اگر واقعا تصمیم به بررسی باشه، میتونن زمان تقریبی مشخص کنند. به نظرم اگر موضوع اعتراض را پیگیری کنیم به نتیجه میرسیم. دلیل این توقف را اعلام کنند تا تکلیف ما مشخص باشه. من که در سن و سالی نیستم که بخوام دو سه سال دیگه بدون هدف منتظر معجزه باشم.

MAHSA.V
October 1st, 2011, 08:46 AM
سلام دوستان

یه سوال داشتم

می خواستم مدرکی رو به پروندم اضافه کنم .ویزا افیس سوریه فعال هست و بسته پستی دریافت میکنه؟

با تشکر

asr
October 1st, 2011, 08:52 AM
تنها چیزی که در امارها غیر منطقی است این است که با وجود تفاوت فقط 8 رشته در 2 لیست اعلام شده 38 تایی و29 تایی تعداد متقاضی ها در 38 تایی این همه بالاست اما در 29 تایی 1000 رشته در بیشتر رشته ها حتی در یکسال ظرفیت 1000 تا رو هم پر نکرد؟؟؟؟؟حتی با توجه به اضافه شدن بعضی از رشته های پر طرفدار مثل معماری .به نظر من شکایت هم خیلی کاربرد ندارد چون تا پرونده اماده بشه بره تو صف رسیدگی وبخواد نتیجه بده حداقل بالای 12 تا 15 ماه طول میکشه .واقعا بهتره همه کسانی که شرایطش رو دارند از راههای دیگه هم اقدام کنند ودر اخر هم یادمون باشه همه راههای خوشبختی به کانادا ختم نمیشه دوستان

vahid_vp
October 1st, 2011, 10:30 AM
سلام دوستان

یه سوال داشتم

می خواستم مدرکی رو به پروندم اضافه کنم .ویزا افیس سوریه فعال هست و بسته پستی دریافت میکنه؟

با تشکربله قبول میکنه فقط نوشتن فایل نامبر و مشخصات کامل روی بسته پستی واجب هست.

soroshrad
October 1st, 2011, 11:04 AM
تنها چیزی که در امارها غیر منطقی است این است که با وجود تفاوت فقط 8 رشته در 2 لیست اعلام شده 38 تایی و29 تایی تعداد متقاضی ها در 38 تایی این همه بالاست اما در 29 تایی 1000 رشته در بیشتر رشته ها حتی در یکسال ظرفیت 1000 تا رو هم پر نکرد؟؟؟؟؟حتی با توجه به اضافه شدن بعضی از رشته های پر طرفدار مثل معماری .به نظر من شکایت هم خیلی کاربرد ندارد چون تا پرونده اماده بشه بره تو صف رسیدگی وبخواد نتیجه بده حداقل بالای 12 تا 15 ماه طول میکشه .واقعا بهتره همه کسانی که شرایطش رو دارند از راههای دیگه هم اقدام کنند ودر اخر هم یادمون باشه همه راههای خوشبختی به کانادا ختم نمیشه دوستان
به شخصه اعتقادم بر این هست که در صورت شکایت ، رای دادگاه به نفع کسانی خواهد بود که عنوان شغلی آنها در هر۳ لیست مشترک است!!!بنابراین پیش بینی ، دادگاه رای به بررسی همزمان یا حتی سریعتر پروندهای مشترک ۳۸ تایی با ۲۹ تایها خواهد داد!!!اما لیست مشاغل نامشترک وضعیت مبهمی دارند.

vahid_vp
October 1st, 2011, 11:36 AM
به شخصه اعتقادم بر این هست که در صورت شکایت ، رای دادگاه به نفع کسانی خواهد بود که عنوان شغلی آنها در هر۳ لیست مشترک است!!!بنابراین پیش بینی ، دادگاه رای به بررسی همزمان یا حتی سریعتر پروندهای مشترک ۳۸ تایی با ۲۹ تایها خواهد داد!!!اما لیست مشاغل نامشترک وضعیت مبهمی دارند.رای صادره باید برای تمامی مشاغل 38 تایی باشه چون ممکن نیست دادگاه بگه خوب حالا بیاین اون مشاغل مشترک رو قبول کنین باقی رو بیخیال بشین . من فایل نامبر دومم توش نوشته 12 ماه دیرتر شد پیگیری کن الان 18 ماه شده.

Pearson
October 1st, 2011, 11:52 AM
دوستان توجه داشته باشید که سفارت کانادا در سوریه و شخص وزیر هنوز صادق نیستند و مدام ادعا می کنند که پرونده های 38 شغله در حال بررسی می باشند در صورتیکه کاملا رسیدگی به این پرونده ها از حداقل 18 ماه پیش متوقف شده است. هدف آنها جز توقف کامل مهاجرت به کانادا چیزی دیگر نیست. این رو خیلی واضح می شود از تنها قسمت که در نامه bolt می کنند مشاهده کرد. با گذاشتن cap برروی پرونده ها اول به تعداد 20 هزار و حالا به مقدار 10 هزارتا توی کل دنیا عملا سفارت کانادا در دمشق بیکار هست. پرونده های 29 شغله رو که به ورشو ارسال کرده و همینطور پرونده های قبل از سال 2006 ولی هنوز حاضر به رسیدگی به پرونده های 38 شغله نمی باشد. هدفشان یک چیز هست اون هم منصرف کردن متقاضیان از ادامه ی مهاجرت به کانادا. برای همین من همینجا از حرکت آقای دکتر مختاری به عنوان تنها آلترناتیو برای این گروه حمایت می کنم و همینطور صحبت های مشاور کانادایی ایشان بسیار منطقی به نظر می رسد.
از همگی دوستان انتظار می رود در صورت امکان وتمایل با ایشان همکاری نمایند.

soroshrad
October 1st, 2011, 11:59 AM
رای صادره باید برای تمامی مشاغل 38 تایی باشه چون ممکن نیست دادگاه بگه خوب حالا بیاین اون مشاغل مشترک رو قبول کنین باقی رو بیخیال بشین . من فایل نامبر دومم توش نوشته 12 ماه دیرتر شد پیگیری کن الان 18 ماه شده.
حقیقت این هست که بایدی برای صدور حکم توسط دادگاه وجود ندارد مگر حفظ منافع ملی!!!دادگاه رای به ادامه بررسی بقیه رشته ها با سیستم تاخیری فعلی خواهد داد.البته همه حدس و گمان هست.این موضوع پیگیری کردن بعد از ۱۲ ماه تنها ویژه من و شما نیست!!!آنها گفتتند پیگیری کنید ما هم پیگیری کردیم.این موضوع را بایستی درک کنیم که پیگیری کنید به معنای انجام شدن کار پس از انجام پیگیری نیست!!!!

soroshrad
October 1st, 2011, 12:11 PM
دوستان توجه داشته باشید که سفارت کانادا در سوریه و شخص وزیر هنوز صادق نیستند و مدام ادعا می کنند که پرونده های 38 شغله در حال بررسی می باشند در صورتیکه کاملا رسیدگی به این پرونده ها از حداقل 18 ماه پیش متوقف شده است. هدف آنها جز توقف کامل مهاجرت به کانادا چیزی دیگر نیست. این رو خیلی واضح می شود از تنها قسمت که در نامه bolt می کنند مشاهده کرد. با گذاشتن cap برروی پرونده ها اول به تعداد 20 هزار و حالا به مقدار 10 هزارتا توی کل دنیا عملا سفارت کانادا در دمشق بیکار هست. پرونده های 29 شغله رو که به ورشو ارسال کرده و همینطور پرونده های قبل از سال 2006 ولی هنوز حاضر به رسیدگی به پرونده های 38 شغله نمی باشد. هدفشان یک چیز هست اون هم منصرف کردن متقاضیان از ادامه ی مهاجرت به کانادا. برای همین من همینجا از حرکت آقای دکتر مختاری به عنوان تنها آلترناتیو برای این گروه حمایت می کنم و همینطور صحبت های مشاور کانادایی ایشان بسیار منطقی به نظر می رسد.
کاملا با فرمایش شما موافقم!!!
اما مطمئن نیستم که ایشان و خانم پارکر بتوانند بدرستی این جریان را مدیریت کنند.درصورت انجام مدیریت ضعیف و ناپختگی ، به قول شما تنها آلترناتیو موجود ، برای ما سوخت خواهد شد!!!
یک پیشنهاد برای تیم آقای مختاری دارم وآن هم اینست که قلم بخرند!!!
یعنی روزنامه نگار سفارشی اجاره کنند تا برای این موضوع مقاله بنویسد.
نکته دیگری را که دوست دارم مطرح کنم اینست که:
تا زمانی که متن شکوائیه مشخص نباشد،نمی شود وکیل انتخاب کرد.بنا براین قبل از اینکه به آقای مختاری یا هرکس دیگری بخواهیم وکالت دهیم، باید بدانیم که اقامه دعوی بر علیه چه کسی یا کسانی است ونیز جزئیات شکایت برمبنای چه موادقانونی تنظیم شده است.
خود من تا قبل از اینکه متن شکایتنامه را به انگلیسی و فارسی نخوانم به کسی وکالت نمی دهم!!!

vahid_vp
October 1st, 2011, 12:19 PM
از همگی دوستان انتظار می رود در صورت امکان وتمایل با ایشان همکاری نمایند.جناب پیرسون من با فرمایشات جنابعالی موافقم و بنظر می رسد که تیم انتخابی آقای مختاری قوی هست . امیدوارم بچه های گروه هم بعنوان شاید آخرین تیر کمان به این قضیه دید مثبت داشته باشند.

reza1100
October 1st, 2011, 05:55 PM
کسی می داند الان دقیقا سفارت دمشق روی چه پرونده هایی کار می کند؟ چون فابل های 29 تایی که اکثرا ورشو هستند و روی آنها کاری نمی کنند و با این سرعت که دارند مدیکال می دهند فکر کنم دو سه ماه دیگر همه تمام شود. خوب این ماه های آخر سال و اوایل سال دیگر اینها کاملا علاف هستند؟ از طرفی اگر پرونده های امسال (29 تایی 2010) تمام شود، برای سال 2012 که کلی سهمیه ویزا داردند کلا شاید 5000-6000 نفر باشند بنابراین من فکر می کنم اواخر امسال و اوایل سال بعد شروع می کنند بررسی پرونده های 38 تایی. اما نکته مهم این است که دمشق حدودا هر ماه حدود 5000 پرونده دریافت کرده است
http://www.data.gc.ca/default.asp?lang=En&n=5175A6F0-1&xsl=datacataloguerecord&metaxsl=datacataloguerecord&formid=5C003561-CE36-4881-A5A4-C30F9F456690
و (http://www.data.gc.ca/default.asp?lang=En&n=5175A6F0-1&xsl=datacataloguerecord&metaxsl=datacataloguerecord&formid=5C003561-CE36-4881-A5A4-C30F9F456690) باعث می شود که بازهم صف باشد. کلا مشکل ماها این است که نصف ملت دنیا و همه ایران و کشورهای اطرافش می خواهند برند کانادا.
باسلام
نميدونم درسته يا نه . تو اين جدولي كه شما نوشته ايد جلوي اسكيل وركر فدرال در سال 2011 دمشق زده 1 نفر ويزا .
اين يعني 1 عدد ويزا صادر كردن يا از 1 نفر پرونده گرفتن ؟ اگه 1 عدد ويزا صادر شده باشه كه واقعا بايد بهشون تبريك گفت.

amiri1982
October 1st, 2011, 06:58 PM
با سلام
با تمام احترامی که برای شما قایل هستم می خواستم بپرسم که در حال حاضر چه گزیته بهتری دارید؟
اگر وکیلی دارید که شهامت همچین کاری را دارد بفرمایید تا ما هم اقدام کنیم.
لیست 38 تایی به اندازه کافی استرس داره . با حرف های مایوس کننده و بی راهکار خود اوضاع روحی آنها را از این بدتر نکن دوست عزیز.
منتظر راهکارتیم

کاملا با فرمایش شما موافقم!!!
اما مطمئن نیستم که ایشان و خانم پارکر بتوانند بدرستی این جریان را مدیریت کنند.درصورت انجام مدیریت ضعیف و ناپختگی ، به قول شما تنها آلترناتیو موجود ، برای ما سوخت خواهد شد!!!
یک پیشنهاد برای تیم آقای مختاری دارم وآن هم اینست که قلم بخرند!!!
یعنی روزنامه نگار سفارشی اجاره کنند تا برای این موضوع مقاله بنویسد.
نکته دیگری را که دوست دارم مطرح کنم اینست که:
تا زمانی که متن شکوائیه مشخص نباشد،نمی شود وکیل انتخاب کرد.بنا براین قبل از اینکه به آقای مختاری یا هرکس دیگری بخواهیم وکالت دهیم، باید بدانیم که اقامه دعوی بر علیه چه کسی یا کسانی است ونیز جزئیات شکایت برمبنای چه موادقانونی تنظیم شده است.
خود من تا قبل از اینکه متن شکایتنامه را به انگلیسی و فارسی نخوانم به کسی وکالت نمی دهم!!!

as_vender
October 1st, 2011, 07:01 PM
باسلام
نميدونم درسته يا نه . تو اين جدولي كه شما نوشته ايد جلوي اسكيل وركر فدرال در سال 2011 دمشق زده 1 نفر ويزا .
اين يعني 1 عدد ويزا صادر كردن يا از 1 نفر پرونده گرفتن ؟ اگه 1 عدد ويزا صادر شده باشه كه واقعا بايد بهشون تبريك گفت.

سلام،
ظاهرا که تعداد متقاضیان است نه ویزاها. اما انصافا تعداد متقاضیان برای دفاتر ویزای دمشق و لندن و مانیل و دهلی نو یک order of magnitude از همه جاها بیشتر است برای همین هم فکر کنم خودشون هم مانده اند با این همه مشتاقان مهاجرت چکار کنند. البته با احتساب 2009 و نصف سال 2010، همانطور که خودشونم گفتند کلا تعداد حدوذ 140000 هستند اگر نرخ قبولی را حدود 85% بگیریم 120000 نفر ویزا باید بدهند که فکر کنم ظرفیت هر سال نصف این مقدار است و لذا با احتساب سقف مطرح شده و نیز ایمیل هایی که به بچه های قبل از 2008 زده اند که به اندازه کافی پرونده هست، اگر بخواهند می توانند در دو سال همه صف ایجاد شده را برطرف کنند. من فکر می کنم و امیدوارم از حدود نوامبر تا حدود جون که دوباره پرونده های جدید می آیند به پرونده های 38 تایی رسیدگی کنند چون ظاهرا کار دیگری ندارند و بالاخره باید این سهمیه ویزا را یک جای مصرف کنند. از طرفی ظاهرا نوامبر امسال سقف ویزای اسکیلد ورکر برای سال دیگر مشخص می شود که اگر 20% که امسال کم کردند و به ویزای خانوادگی اضافه کردند به این گروه اضافه کنند کمی شاید سریع تر هم این موضوع انجام شود.

nooshinak
October 1st, 2011, 07:13 PM
آخه چطور ممكنه كه تقاضا برا 38 شغله انقدرررررررررر زياد بوده باشه در حاليكه ظرفيت تقاضا براي 29 تايي انقدر دير پر ميشه اونم درحاليكه اين دو ليست فقط در 8 مورد متفاوتنط

soroshrad
October 1st, 2011, 09:13 PM
با سلام
با تمام احترامی که برای شما قایل هستم می خواستم بپرسم که در حال حاضر چه گزیته بهتری دارید؟
اگر وکیلی دارید که شهامت همچین کاری را دارد بفرمایید تا ما هم اقدام کنیم.
لیست 38 تایی به اندازه کافی استرس داره . با حرف های مایوس کننده و بی راهکار خود اوضاع روحی آنها را از این بدتر نکن دوست عزیز.
منتظر راهکارتیم
با سلام
ممنون از محبتی که دارید.
من در خط اول عرایضم،متذکر شدم که با این پیشنهاد موافقم!!!
اما صحبت من این هست که ، برای اقامه دعوی وگرفتن وکیل باید به ۳ پرسش پاسخ داد:
۱- برای رسیدن به چه هدف یا اهدافی وبا چه جزئیاتی طرح شکایت می کنیم؟
من به شخصه برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده مهاجرتی خودم اقدام به شکایت می کنم.این هدف هست.درجزئیات باید عرض کنم که ، من به شدت مخالف با تاکید برتبعیضهای موجود بین لیست ۳۸ تایی و لیست ۲۹ تایی هستم.که دلیل اصلی این موضوع هم اینست که شغل من در لیست ۲۹ تایی وجود ندارد.با هر دلیل دیگری موافقم.
۲-بر علیه چه شخصی یا اشخاصی اعم از حقیقی یا حقوقی قراراست اقامه دعوی صورت گیرد؟این موضوع بایستی بدرستی تعریف شود.
۳- چه کسی قرار است وکالت شخص یا اشخاص را به عهده بگیرد؟ پاسخ به این پرسش بشدت وابسته به دوپرسش فوق می باشد.فرض بفرمائید بر علیه آقای کنی وزیر مهاجرت قراراست اقامه دعوی صورت گیرد.آیا آقای مختاری یا خانم پارکر افراد شایسته ایی برای این کار هستند؟

من فقط می خواهم پاسخ این ۳ پرسش را بدانم.آقای مختاری از آخر شروع کردند به پاسخ دادن!!!!

عزیزم ، بحث اصلا شهامت نیست!!!بحث برسر اینست که این جریان ، جریانی است که ورود به آن برای هر وکیلی یک آرزوست!!!چراکه حتی باخت در آن عین برد هست!!!مطمئنا برای وکیلی مثل خانم پارکر ودوستانشان که چیزی برای ازدست دادن ندارند،شکایت ازوزیر مهاجرتِ یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا، آنهم با خرج ملتی درمانده درکشوری دیگر،فرصتی است که آسان از دست نخواهند داد.

من برای آقای مختاری و همه موکلین ایشان احترام قائلم، اما لازم می دانم این نکته را بگویم که ، آقای مختاری و تیم ایشان در حد واندازه ای نیستند که بتوانند از دادگاه وزیر، با حکمی موفق خارج شوند.
ایشان مشاور شما هستند و این خود به شما این اجازه را می دهد که با ایشان صحبت کنید و نظارات ایشان را جویا شود.اگر این کار را انجام دادید خیلی خوشحال می شوم که بدانم ایشان چه پاسخهایی برای این پرسشها دارند ونیز توضیح دهند بر چه مبنایی خانم پارکر را انتخاب کردند و کارنامه ایشان چیست؟

از خداوند می خواهم که به همه ما صبر عنایت کند.

as_vender
October 1st, 2011, 09:22 PM
ظاهرا دارند کرکره مهاجرت را برای سال دیگر کلا می کشند پایین

http://m.theglobeandmail.com/news/politics/ottawa-takes-aim-at-immigrant-waiting-lists-a-million-names-long/article2186976/?service=mobile

dada_morteza
October 1st, 2011, 09:47 PM
سلام
ببخشید یکی اینو میتونه دقیق ترجمه کنه؟ من نفهمیدم آخرش چی شد

http://m.theglobeandmail.com/news/politics/ottawa-takes-aim-at-immigrant-waiting-lists-a-million-names-long/article2186976/?service=mobile

رخساره
October 1st, 2011, 10:23 PM
سلام به همگی دو عدد سوال
1-اگر وکیل داشته باشیم طرح دعوی باید از وکیل خودمان باشد یا از بقیه وکلا هم می توان استفاده کرد
2-شما اگر بخواهید در این کار شرکت کنید از طریق چه کسی اقدام می کنید؟ این آقای مختاری که 750 می گیرد بقیه چهطورند نرخهاشان من که یکم می ترسم یه ملیون دیگه بیخودی خرج کنم لااقل یکی با نرخ کمتر کاش پیدا می شد

ghlobe
October 1st, 2011, 10:29 PM
سلام
ببخشید یکی اینو میتونه دقیق ترجمه کنه؟ من نفهمیدم آخرش چی شد

البته این رسمی نیست و نظر مقاله نویس روزنامه است ولی منطقی بنظر میرسه: گفته که در حال حاضر یک میلیون پرونده در بکلاگ هست و دولت هم کاملا این موضوع رو روشن کرده که تعداد پذیرش سالانه به کانادا افزایش نخواهد یافت. از این رو تنها راه کم کردن بکلاگ و رسیدگی به پرونده های قبلی، کاهش یا متوقف کردن پذیرش پرونده های جدید است.

الآن اداره مهاجرت داره جلسات مشورتی عمومی در این مورد برگزار میکنه و برای سال جدید (از جولای 2012) احتمالا تصمیمات جدیدی در مورد پذیرش پرونده های جدید اتخاذ میشه.

ghlobe
October 1st, 2011, 10:31 PM
سلام به همگی دو عدد سوال
1-اگر وکیل داشته باشیم طرح دعوی باید از وکیل خودمان باشد یا از بقیه وکلا هم می توان استفاده کرد
2-شما اگر بخواهید در این کار شرکت کنید از طریق چه کسی اقدام می کنید؟ این آقای مختاری که 750 می گیرد بقیه چهطورند نرخهاشان من که یکم می ترسم یه ملیون دیگه بیخودی خرج کنم لااقل یکی با نرخ کمتر کاش پیدا می شد

برای طرح دعوا باید وکیل شما پروانه وکالت کانادا داشته و عضو رسمی اتحادیه وکلای ایالت مربوطه باشد. 99 درصد مشاورین مهاجرتی پروانه وکالت در کانادا ندارند.

ghlobe
October 1st, 2011, 10:33 PM

البته کرکره مهاجرت رو نه؛ کرکره پذیرش پرونده های جدید. این در مجموع خبر خوبی برای متقاضیان منتظر است.

s30min
October 1st, 2011, 11:12 PM
آخه چطور ممكنه كه تقاضا برا 38 شغله انقدرررررررررر زياد بوده باشه در حاليكه ظرفيت تقاضا براي 29 تايي انقدر دير پر ميشه اونم درحاليكه اين دو ليست فقط در 8 مورد متفاوتنط

دوست عزیز من فکر کنم همون طور که بیشتر متقاضیان از ویزا افیس های دهلی و دمشق و ...هستند اکثرا متقاضیان 38 رشته ای هم از همون چند تا رشته ای هستند که هم پارسال و هم امسال اینقدر سریع ظرفیتشون پر شد...من نمی دونم آماری از رشته ها هم هست یا نه اما فکر کنم اگه این ظرفیت نمی ذاشتند تا الان حداقل 1500-2000 نفر مدیر و پرستار اقدام کرده بودند...

mf135
October 2nd, 2011, 12:52 AM
سلام
جناب پیرسون،فرمایش شما متین،ولی اگر ما بخوایم 700.000 تومان بدیم برای شکایت که آیا بشه،آیا نشه،خوب میریم 1 میلیون می دیم فایل جدید باز می کنیم که حتما میشه.به نظرتون پرداخت 700.000 تومان با این شرایط عاقلانه است؟

vahid_vp
October 2nd, 2011, 01:17 AM
با سلام
ممنون از محبتی که دارید.
من به شخصه برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده مهاجرتی خودم اقدام به شکایت می کنم.این هدف هست.درجزئیات باید عرض کنم که ، من به شدت مخالف با تاکید برتبعیضهای موجود بین لیست ۳۸ تایی و لیست ۲۹ تایی هستم.که دلیل اصلی این موضوع هم اینست که شغل من در لیست ۲۹ تایی وجود ندارد.با هر دلیل دیگری موافقم.
۲-بر علیه چه شخصی یا اشخاصی اعم از حقیقی یا حقوقی قراراست اقامه دعوی صورت گیرد؟این موضوع بایستی بدرستی تعریف شود.
۳- چه کسی قرار است وکالت شخص یا اشخاص را به عهده بگیرد؟ پاسخ به این پرسش بشدت وابسته به دوپرسش فوق می باشد.فرض بفرمائید بر علیه آقای کنی وزیر مهاجرت قراراست اقامه دعوی صورت گیرد.آیا آقای مختاری یا خانم پارکر افراد شایسته ایی برای این کار هستند؟

من فقط می خواهم پاسخ این ۳ پرسش را بدانم.آقای مختاری از آخر شروع کردند به پاسخ دادن!!!!

عزیزم ، بحث اصلا شهامت نیست!!!بحث برسر اینست که این جریان ، جریانی است که ورود به آن برای هر وکیلی یک آرزوست!!!چراکه حتی باخت در آن عین برد هست!!!مطمئنا برای وکیلی مثل خانم پارکر ودوستانشان که چیزی برای ازدست دادن ندارند،شکایت ازوزیر مهاجرتِ یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا، آنهم با خرج ملتی درمانده درکشوری دیگر،فرصتی است که آسان از دست نخواهند داد.

من برای آقای مختاری و همه موکلین ایشان احترام قائلم، اما لازم می دانم این نکته را بگویم که ، آقای مختاری و تیم ایشان در حد واندازه ای نیستند که بتوانند از دادگاه وزیر، با حکمی موفق خارج شوند.
ایشان مشاور شما هستند و این خود به شما این اجازه را می دهد که با ایشان صحبت کنید و نظارات ایشان را جویا شود.اگر این کار را انجام دادید خیلی خوشحال می شوم که بدانم ایشان چه پاسخهایی برای این پرسشها دارند ونیز توضیح دهند بر چه مبنایی خانم پارکر را انتخاب کردند و کارنامه ایشان چیست؟

از خداوند می خواهم که به همه ما صبر عنایت کند.شما بهتره هر کسی رو که صلاح می دونین انتخاب کنین البته اگه کسی باشه . اگر تیمی پیدا کردین که در حد و اندازه محکوم کردن وزیر مهاجرت باشند سلام من و باقی بچه های فروم رو به آنها برسون . من با وجودی که در 29 تایی ها هم پرونده دارم بازم در اقامه این دعوا شرکت می کنم . صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

soroshrad
October 2nd, 2011, 04:25 AM
شما بهتره هر کسی رو که صلاح می دونین انتخاب کنین البته اگه کسی باشه . اگر تیمی پیدا کردین که در حد و اندازه محکوم کردن وزیر مهاجرت باشند سلام من و باقی بچه های فروم رو به آنها برسون . من با وجودی که در 29 تایی ها هم پرونده دارم بازم در اقامه این دعوا شرکت می کنم . صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
من حتما به دنبال وکیل خواهم گشت!!!البته وکیل درست وحسابی که همه موارد را به روشنی بیان کند!!!من همانند شما و برخی دیگر از دوستان نمی توانم رفتار کنم که اگر فردی گفت ۱۵۰ دلار به علاوه ۶۰۰ دلار بده بقیه مسائل حل هستند، من هم دودستی پول را تقدیم کنم.شما و دیگردوستانی که برخلاف سنت این گروه،سنگ وکلا را به سینه میزنید،لا اقل ازایشان بپرسید که مبنای محاسبه این هزینه ها چه بوده است؟ باید سوال پرسید،فرد را ارزیابی کرد و بعد تصمیم گرفت.همه حرف من اینست.دیگر خود دانید!!!
شما می توانید بگویید: حالا پول زیاد مهم نیست،نتیجه را هم که من حقوق نخوانده ام و نمی توانم پیش بینی کنم ،یک پرونده دیگر هم دارم،خوب آقای ایکس هم گفته من وکیل شما و از طرف شما شکایت میکنم،خیلی هم خوب، آقا برویم شکایت کنیم!!!

ما راهمان واهدافمان از همدیگر جداست!!!من نمی خواهم درآخر کار هم پول را داده باشم ،هم پیاز را خورده باشم و هم کتک را!!!
شما وبرخی دیگر از دوستان مشغول باشید به پشتیبانی از وکلایتان!!!
من هم به نقد عملکرد آنها ادامه می دهم!!!
با سپاس

Pearson
October 2nd, 2011, 09:10 AM
سلام
جناب پیرسون،فرمایش شما متین،ولی اگر ما بخوایم 700.000 تومان بدیم برای شکایت که آیا بشه،آیا نشه،خوب میریم 1 میلیون می دیم فایل جدید باز می کنیم که حتما میشه.به نظرتون پرداخت 700.000 تومان با این شرایط عاقلانه است؟

شکایت یک امر شخصی هست، من به شخصه فکر می کنم به شعورم توهین شده و توسط شخص وزیر به بازی گرفته شده ام برای همین لذت محکوم شدن ایشان بیشتر از ضرر مالی قضیه هست حداقل برای من.
راجع به هزینه های اقدام دوباره باید دوندگی ها و هزینه های ترجمه ی و تهیه مدارک رو به اون اضافه کنید که برآورد من حدود 3 میلیون تومان می باشد.
متقاضی رو در نظر بگیرید از 2006 ها که بعد از اعلام مشاغل 38 گانه کتبا به ایشان اعلام شده است که در صورت تمایل و تسریع در پرونده می تواند دوباره اقدام نماید و با توقف رسیدگی به مشاغل 38 گانه به ایشان دوباره پیشنهاد می شود برای تسریع در پرونده این بار با مشاغل 29 گانه اقدام کند ( اون هم این مطلب رو اولش اعلام نمی کنند و می گذارند دو سال ازش بگذرد توی نامه ی پیگیری متقاضی بهش می گویند) بعد در این بین یک متقاضی دیگه در همان رشته می یاد و شش ماهه مدیکال می گیرد. و اون تازه باید بعد از 5 سال دوباره باید اقدام کند.
کانادا یک کشور دموکراتیک هست. اون جا هر کسی بر علیه هر کسی می تواند شکایت طرح کند. اصلاً مهم نیست که در حد کسی باشید تا بتوانید شکایت کنید، این قاضی هست که تصمیم نهایی را خواهد گرفت. همانجور که توی اخبار شاید شنیده باشید یک افریقایی اخیراً در بلژیک بر علیه کتاب تن تن و نویسنده ی آن شکایت کرد.
همنجور که خانم پارکر گفت شخص وزیر و حذب راستگرای آن فکر می کنند چون متقضی ها از کشور های غیر دمکراتیک هستند و دستشان از سیستم قضایی کانادا کوتاه هست هر بلایی می توانند سرشان بیارند. که یکی باید جلوی آن ها بایستد.

shahryarg
October 2nd, 2011, 10:01 AM
Statistical view on processing times at Canadian visa office in Damascus
Date: Wed, 14 Sep 2011 14:40:00 | Source: Lexbase

Federal Skilled Worker Damascus currently has 18 times its 2011 FSW visa target in its C-50 inventory, which even with large target increases would lead to processing times of several years. Processing times for most C-50 cases in Damascus will greatly exceed the 6-12 months envisioned by the Minister.
The situation is deteriorating; last year we had 3.4 times the 2010 target in our inventory. 91.8% of Damascus' C-50 applications are from Iranians; this is compared to 59% of pre-C- 50 applications. The demographic situation of far more educated youth than the country can employ (two thirds of the population are under 30 years old) will mean a steady intake of applications." "We anticipate seeing many more applications with Arranged Employment Offers, which will necessitate close scrutiny."

Quebec Skilled Workers and Business In 2011, Damascus expects to actively process towards finalization cases received before mid-February 2010. Business and skilled worker case inventories are processed together according to date received. We have received no complaints regarding this practice. The Quebec Priority queue was incorporated into our processing without any problems. Inventory: 3485 cases (7582 persons) Yearly intake: 2374 in 2010 (2271 in 2009, 1403 in 2008). Quebec cases have a slightly different profile from Federal cases, being 64% Iranian, 26% Lebanese, and 5% Syrian."

http://www.itc-canada.com/news/damascus_processing_times.htm

mohanna
October 2nd, 2011, 12:34 PM
سلام دوستان. کسی میدونه که آیا تا حالا کسی از بچه های 29 تایی (یعنی از 26 جون 2010 به بعد) تا حالا ویزا گرفته؟ یا فقط دارن مدیکال می گیرن؟
- یکی از دوستامون از 2007 واسه Skill worker federal پرونده داشت. بعد که قوانین جدید اومد واسه 38 تایی هم اقدام کرد. حالا جفت پرونده هاش Hold شدن. راستشو بخواین امیدی به تشکیل 2 تا پرونده نمی بینم. آخه اگه وارد سایت Malaysia و یا Venezuella شین می بینین که واسه 38 تاییها زدن 24 ماه و برای 29 تایی ها Processing time رو زدن 36 ماه. قانون واسه همه Visa Office ها باید یکی باشه, فقط شرایط بررسی پرونده ها باید فرق کنه. از کجا معلوم واسه 29 تایی ها 2 بار Medical نخوان, این مسئله خیلی سابقه داشته.
- یه چیزیم که هممون می دونیم اینه که تو کشورهای جهان سوم چقدر زیاد مدیر, خیلی هامون اگه بخوایم می تونیم به اسم مدیر تشکیل پرونده بدیم. من فکر کنم اگه واقعا" امار دفتر مهاجرت کانادا درست باشه, از اون 433000 نفر, مطمئنا" 350000 نفرشون مدیر و پزشک و پرستارن. خوب یجورایی حدود 34 رشته معطل ازدیاد 4 رشته هستن. خوب اینم درست نیست, البته این مشکل کاملا" متوجه خود سفارت کانادا هستش, فقط خواستم که یه آماری بدم.

amiri1982
October 2nd, 2011, 02:46 PM
والله که من هم مثل شما هستم و تو لیست های بعدی نیستم. اگه بودم که خودمو درگیر نامه نگاری با حزب مخالف و التماس از بهمن کلباسی برای مصاحبه نمیکردم. دوباره اقدام میکردمو خلاص.
ولی چه کنم که گیر افتادم و به هر طنابی چنگ میزنم. بابت اقدام دکتر مختاری میدونین چه درخواست های گروهی که نزدیم. پس حالا که راه دیگری نیست شما هم با ما بپیوند. ولی باز هم هر طور صلاح خودته.
من با شبکه تلویزیون ایران هم تماس گرفتم و از حوری سلیمانی وکیل مهاجرت در این زمینه پرسیدم که ایشون هم با اینکه می گفت صبر بهتره ولی بازم در نهایت راضی به شکایت بود با دیدن این همه متقاضی که باهاش تو اون شب تماس گرفتن..

با سلام
ممنون از محبتی که دارید.

از خداوند می خواهم که به همه ما صبر عنایت کند.

behnazz
October 2nd, 2011, 08:15 PM
سلام بر همگی پرونده من از همه قدیمی تر است و تازه از من نوامبر پارسال اپدیت خواستن ولی دیگه خبری نشد من کسی را 1 ماه پیش رفت سوریه و گفتن تا 1 تا 1.5 سال دیگر باید صبر کنید .به نظر من خود شکایت همین زمان را طی می کند .من فکر کنم مصاحبه اقای کلباسی بهتر باشه

omid77
October 3rd, 2011, 12:27 AM
سلام بر همگی پرونده من از همه قدیمی تر است ...
خانم بهناز، اون زمان 1 یا 1.5 سال مربوط به گروه ما میشه؟ مگه کسی سوریه هم رفته تو این مدت؟
راستش آونقدر که خبرهای مایوس کننده مهاجرتی و غیرمهاجرتی میخونیم و میشنویم، دیپرشن حاد گرفتم!

nooshinak
October 3rd, 2011, 01:53 AM
منم همينطوررررررررررررررررررر ررر.شبا هم كابوس ميبينم. كاش اگه قراره مارو رد كنن زودتر بكنن. من كه ديگه مردم از استرس. عجب گرفتاري شديمااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا

delmon
October 3rd, 2011, 09:58 AM
بچه ها صبور باشيد. من با وكيلم كه صحبت مي كردم ميگفت دارن مثل مور و ملخ مديكالاي fswهاي 29 تايي رو ميدن كه بتونن بين jan تا jul سال جديد پرونده هاي 38تايي رو جواب بدن. ما كه اينهمه صبر كرديم، اين دو سه ماه آخر سال (ميلادي) رو هم صبر كنيم ببينيم چي ميشه.

Anahita980
October 3rd, 2011, 09:58 AM
سلام بر همگی پرونده من از همه قدیمی تر است و تازه از من نوامبر پارسال اپدیت خواستن ولی دیگه خبری نشد من کسی را 1 ماه پیش رفت سوریه و گفتن تا 1 تا 1.5 سال دیگر باید صبر کنید .به نظر من خود شکایت همین زمان را طی می کند .من فکر کنم مصاحبه اقای کلباسی بهتر باشه]
من هم با مصاحبه آقای کلباسی موافقم و هم با شکایت ، در مورد زمان هم درست می گید برای من که همسرم هم از طریق کبک اقدام کردند زمان خیلی مهمه چون بعد از جواب مصاحبه باید فدرالم رو ببندم چون از روش کبک حداقل مطمئن میشین که رفتنی هستین من اگه بدونم که نتیجه دادگاه تا کمتر از یکسال که وقت مصاحبه است مشخص میشه شکایت می کنم بنظر من باید درجواب توهین آقای وزیر هرکاری که میشه انجام داد اگه اون موقع به ما وعده یکسال داده نشده بود من از طریق کبک اقدام کرده بودم و شاید تا کمتر از چندماه دیگه رفتنی بودم. راستی کی می دونه دقیقا چقدر تا به نتیجه رسیدن شکایت طول می کشه منظورم صدور رأیه.

vahid_vp
October 3rd, 2011, 12:01 PM
سلام دوستان. کسی میدونه که آیا تا حالا کسی از بچه های 29 تایی (یعنی از 26 جون 2010 به بعد) تا حالا ویزا گرفته؟ یا فقط دارن مدیکال می گیرن؟
- یکی از دوستامون از 2007 واسه Skill worker federal پرونده داشت. بعد که قوانین جدید اومد واسه 38 تایی هم اقدام کرد. حالا جفت پرونده هاش Hold شدن. راستشو بخواین امیدی به تشکیل 2 تا پرونده نمی بینم. آخه اگه وارد سایت Malaysia و یا Venezuella شین می بینین که واسه 38 تاییها زدن 24 ماه و برای 29 تایی ها Processing time رو زدن 36 ماه. قانون واسه همه Visa Office ها باید یکی باشه, فقط شرایط بررسی پرونده ها باید فرق کنه. از کجا معلوم واسه 29 تایی ها 2 بار Medical نخوان, این مسئله خیلی سابقه داشته.
- یه چیزیم که هممون می دونیم اینه که تو کشورهای جهان سوم چقدر زیاد مدیر, خیلی هامون اگه بخوایم می تونیم به اسم مدیر تشکیل پرونده بدیم. من فکر کنم اگه واقعا" امار دفتر مهاجرت کانادا درست باشه, از اون 433000 نفر, مطمئنا" 350000 نفرشون مدیر و پزشک و پرستارن. خوب یجورایی حدود 34 رشته معطل ازدیاد 4 رشته هستن. خوب اینم درست نیست, البته این مشکل کاملا" متوجه خود سفارت کانادا هستش, فقط خواستم که یه آماری بدم. چند نفری ویزا گرفتن برای اینکه مطمئن بشین به این جدول یک نگاه بندازین
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvVRh2eUH-GhdDB4Q0E2QW9kSW5PRlE3UjFacG9zc3c&hl=en_US#gid=0

delmon
October 3rd, 2011, 12:58 PM
دوستان من فايل دوم رو jun2010 گرفتم و وضعيتم از همون اول تا به امروز Received by Visa Office هست. مي خواستم بدونم وضعيت شماها رو چي نوشته؟
از وكيلم پرسيدم ميگه توي اين شرايط خيلي مهم نيست و با In Proccess خيلي فرقي نداره.
يكم نگرانم

nooshinak
October 3rd, 2011, 01:52 PM
دوستان من فايل دوم رو jun2010 گرفتم و وضعيتم از همون اول تا به امروز Received by Visa Office هست. مي خواستم بدونم وضعيت شماها رو چي نوشته؟
از وكيلم پرسيدم ميگه توي اين شرايط خيلي مهم نيست و با In Proccess خيلي فرقي نداره.
يكم نگرانم

منم دوم را فوريه 2010 گرفتم و از همانموقعreceived by visa office مانده

azin81
October 3rd, 2011, 10:36 PM
والا من از آگوست 2009 تا همین 5 ماه قبل ..........recieved بودم و تازه به دنبال نامه نگاری in process شدم که می گن هیچ ارزشی نداره.من 2 شب قبل با خانوم ابروانی تو تصویر ایران صحبت کردم و هیچی راجع به اوضاع 38 تایی ها نگفت فقط توصیه کرد که خودم بدون اینکه سفارت دمشق بخواهد یک update بفرستم و گفت با این کار حتما تا 2-3 ماه آینده یک جوابی می گیری.با توجه به اینکه دمشق اینقدر تاکید داره که الکی باهاشون نامه نگاری نکنیم و مدرک اضافه ای نفرستیم آیا به نظر شما این کار رو بکنم یا با فرستادنش اوضاع بدتر می شود؟

Masoud nik
October 3rd, 2011, 10:58 PM
دوســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــتان
من سال دوم از روزی که مدارکمو به دمشق فرستادم رو ،پشت سر گذاشتم و الان 5 روزی هست که وارد سال سوم انتظار شدم، کسی نمی خواد بهم تبریک بگه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

as_vender
October 3rd, 2011, 11:17 PM
من سال دوم از روزی که مدارکمو به دمشق فرستادم رو ،پشت سر گذاشتم و الان 5 روزی هست که وارد سال سوم انتظار شدم، کسی نمی خواد بهم تبریک بگه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

من به نوبه خودم به شما تبریک و تحنیت عرض می کنم. بعدم شما از شانس بدتون است که تو آن 20% هستی که بیش از 18 ماه کارشون طول می کشد. :D

Masoud nik
October 3rd, 2011, 11:19 PM
من به نوبه خودم به شما تبریک و تحنیت عرض می کنم. بعدم شما از شانس بدتون است که تو آن 20% هستی که بیش از 18 ماه کارشون طول می کشد. :D

فقط من نیستم عزیز، همه مثل من هستنـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــد....

nooshinak
October 3rd, 2011, 11:46 PM

مباركه.ديگه ميگن تا 3 نشه بازي نشه.اميدوارم امسا فرجي بشه.مام چند ماه از شما عقبتيم. بتركن

hamed.
October 4th, 2011, 12:10 AM
سلام
ورود شما را به جمع تبریک می گویم.
من هم یکی دو ماهه که وارد سه سالگی شدم.
داشتم فکر می کردم که اگر دو سال دیگه طول بکشه، کل پروسه به پنج سال میرسه. پس هیچ فرقی بین قوانین جدید و قبلی نیست.
جالبه

Masoud nik
October 4th, 2011, 12:57 AM
سلام
ورود شما را به جمع تبریک می گویم.
من هم یکی دو ماهه که وارد سه سالگی شدم.
داشتم فکر می کردم که اگر دو سال دیگه طول بکشه، کل پروسه به پنج سال میرسه. پس هیچ فرقی بین قوانین جدید و قبلی نیست.
جالبه
سلام
والا چی بگم، من رشته ام توی لیست 29 تایی هم وجود داره و الان بعضی وقتها به سرم می زنه که دوباره اپلای کنم ، اما از طرفی می گم که خوب پرونده جدید هم مینیمم 2 سال طول خواهد کشید و توی این 2 سال شاید پرونده قبلی ام به نتیجه برسد و شاید هم نه.... اما یه مشکل اساسی دیگه دادن دوباره امتحان آیلتس هست که اصلا حسش نیست وگرنه تا حالا دوباره اقدام کرده بودم، نمی دونم چه کنم..... شاید قسمت اینه که ایران بمونیم !!! ببینم اصلا قسمت چیه دیگه !!!!

mohanna
October 4th, 2011, 09:13 AM
من از فایل اولم 31 ماه و از رسید مدارکم به دمشق 27 ماه می گذره. من همون 31 ماه پیش می خواستم برم استرالیا ولی بخاطر تغییر قوانین کانادا واسه کانادا اقدام کردم. اگه استرالیا بودش تا حالا 2 بار رفته بودم.

aziking
October 4th, 2011, 10:56 AM

چه بد شانسی که تو اون 20% هستید...

vahid_vp
October 4th, 2011, 12:05 PM
من سال دوم از روزی که مدارکمو به دمشق فرستادم رو ،پشت سر گذاشتم و الان 5 روزی هست که وارد سال سوم انتظار شدم، کسی نمی خواد بهم تبریک بگه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)به باشگاه دوساله ها خوش آمدید ;) امیدوارم که سه ساله نشه

رخساره
October 4th, 2011, 01:55 PM
سلام و مبارکا برا جشن تولد 3 سالگیتون پس ما کوچیکتریم خدارا شکر یه جا کوچیکتر شدم (:
نگفتین اقدام می کنین برا لاو سو یا نه اگه اقدام می کنین با کدوم وکیل ؟ بگین دیگه لطفا البته!!

bijanirani1
October 4th, 2011, 06:50 PM
سلام
سال وماهی هم از فایل نامبر دوم من گذشت .
واجد شرایط استرالیا بودم واون موقع گفتن 1.5 سال طول میکشه پس اومدم سمت کانادا که گفته بود بین 6-12 ماه و....
دوباره رفتم سمت استرالیا ولی حالا باید 4 تا 7 آ یلتس بدم (اورال 7 دارم )وسخته ولی اون موقع 4 تا 6 میخواست ومن همه شرایطو داشتم .
دوستان واقعا به این کانادا و38 رشته امیدوارین ؟؟
من که احتمالشو اونقدر ضعیف میدونم که کمی بیخیالش شدم .

سلام و مبارکا برا جشن تولد 3 سالگیتون پس ما کوچیکتریم خدارا شکر یه جا کوچیکتر شدم (:
نگفتین اقدام می کنین برا لاو سو یا نه اگه اقدام می کنین با کدوم وکیل ؟ بگین دیگه لطفا البته!!

Arman1340
October 4th, 2011, 08:30 PM
من كه خيلي وقته دو سالم گذشته در هر حال تبریک

Esfandia23
October 4th, 2011, 11:02 PM
من كه خيلي وقته دو سالم گذشته در هر حال تبریک

دوستان عزیز من هم 26 روز که وارد سال سوم شده ام... البته از فایل نامبر اول که با اجازتون 2 سال و نیم گذشته !!!

nooshinak
October 5th, 2011, 01:37 AM
سلام
سال وماهی هم از فایل نامبر دوم من گذشت .
واجد شرایط استرالیا بودم واون موقع گفتن 1.5 سال طول میکشه پس اومدم سمت کانادا که گفته بود بین 6-12 ماه و....
دوباره رفتم سمت استرالیا ولی حالا باید 4 تا 7 آ یلتس بدم (اورال 7 دارم )وسخته ولی اون موقع 4 تا 6 میخواست ومن همه شرایطو داشتم .
دوستان واقعا به این کانادا و38 رشته امیدوارین ؟؟
من که احتمالشو اونقدر ضعیف میدونم که کمی بیخیالش شدم .

خدا ذليلشون كنه كه ملتو اينجور سركار گذاشتن.اگه ديگه بعد از اينهمه صبر ما رو رد كنن كه ديگه واااااااااااااااااااااااا اويلا. ولي خودمم همش فكر مي كنم سركاريه:) اميدم صفر شده...

S.FATEH
October 5th, 2011, 01:01 PM
یا سلام خدمت دوستان
یکی از دوستانم میخواهد وکیل خود را عزل کند آیا کسی این تجربه را دارد؟

شادي
October 5th, 2011, 01:05 PM
انقدر ناامید نباشین تازه دارین میشین مثل ماها . بچه های 2004 - 2005 تازه الان دارن مدیکال میگیرن . رد نمیکنن الکی . فقط این جوری حرص نخورین و زندگی عادیتونو بکنید

aram_golbaghi
October 5th, 2011, 01:09 PM
انقدر ناامید نباشین تازه دارین میشین مثل ماها . بچه های 2004 - 2005 تازه الان دارن مدیکال میگیرن . رد نمیکنن الکی . فقط این جوری حرص نخورین و زندگی عادیتونو بکنید

آفرین......, صبر رو از شادی و بقیه بچه های مثل اینا یاد بگیرین, طوری رفتار کنید انگار که الان مدیکال دستتونه, با همون جدیت زبان بخونید.....

aram_golbaghi
October 5th, 2011, 01:13 PM
یا سلام خدمت دوستان
یکی از دوستانم میخواهد وکیل خود را عزل کند آیا کسی این تجربه را دارد؟

تجربه اش رو که نه....
اما توی همون فرم Use Of a Representative اون بالاش یه جایی هست که میگی میخای Widaw کنی Representative رو, فرم رو پر میکنی و امضا می کنی و خلاص ....
http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/imm5476e.pdf

esijan
October 5th, 2011, 06:42 PM
ممنون از این دوست 2005 ی اما من فکر کنم اعتراض ها به شکل خیلی سریع اما جواب میده و یه عده رو بیدار می کنه
که ما رو یادشون نره !!

peymanrs
October 5th, 2011, 09:41 PM
من با صحبتهای دوست خوبمون پیرسون کاملا موافقم، چون وزیر مهاجرت با کما پررویی با شعور ما بازی کرده و با طرح دعوای حقوقی شاید بتونیم بهش بفهمونیم ما جهان سومی ها هم حقوقی داریم. همه ما با توجه به قولی که به ما داده بودند که یکساله می ریم اقدام کردیم و خدا می دونه بخاطر این کار چقدر از موقعیتهای زندگی و پیشرفت کاری رو از دست دادیم.

پرونده من با یکی از معروفترین وکیلها باز شد و تاکنون فقط امیدواری الکی دادن، هر وقت تماس می گیرم می گن اخیراً چند مدیکال اومده و این در حالی که واقعاً توی این 20-25 ماه اخیر برای این گروه هیچ خبر خوبی نبوده

در رابطه با آقای ... و موارد ذکر شده در سایتشان، به نظر من علی رغم اینکه ممکنه به نتیجه ایده آل نرسیم اما بنظر می رسه این تنها راه ممکنه برای 38تایی ها باشه
بنظر می رسد روند پیگیری ایشون کاملا حساب شده و دقیق طراحی شده و من واقعا به این حرکت امیدوارم
از دوستان هم می خوام حتما سری به سایتشان بزنن و از روند موضوع آگاهی کسب کنن

redalireza
October 6th, 2011, 01:15 AM
بنظر می رسد روند پیگیری ایشون کاملا حساب شده و دقیق طراحی شده و من واقعا به این حرکت امیدوارم

این وکیل معروف یا شما که ان شاالله با پارس کانادا ارتباطی ندارین که ؟

S.FATEH
October 6th, 2011, 03:23 PM
سلام به همه دوستان
آیا میشود سابقه بیمه تامین اجتمایی را انتقال داد؟
با تشکر

redalireza
October 6th, 2011, 04:13 PM
سلام به همه دوستان
آیا میشود سابقه بیمه تامین اجتمایی را انتقال داد؟
با تشکر

به کجا ؟ تو ایران یا کانادا ؟

peymanrs
October 7th, 2011, 12:38 AM
این وکیل معروف یا شما که ان شاالله با پارس کانادا ارتباطی ندارین که ؟

نمی دونم با این همه مشکلاتی که داریم می بینیم واقعا این طرز حرف زدن چه معنایی می تونه داشته باشه!!!
راستش وزیر مهاجرت کانادا حق پدرم رو خورده بود!!! رفتم با دوستام یک دفتر مهاجرت زدم گفتم بچه های اپلای ابرود را هم بیارم !!!!!!!!!!!

اما برای اطلاع شما دوست عزیز می رسونم که:
- دو سال پیش می تونستم خونه بخرم اما بخاطر اطمینان از اینکه سریع می رم کانادا این کار رو نکردم و ...
- دو سال پیش قبل از عقد قرار داد با وکیلم، جهت ارزیابی با وکیلها ، پیش هشت تا وکیل رفتم!!! که یکیشون همین آقای مختاری بود ولی به دلایلی با یکی دیگه قرارداد بستم
- البته الان به این نتیجه رسیدم که کلا برای مهاجرت به کانادا اصلا به وکیل نیازی نیست
- الان تنها به این دلیل پیشنهاد آقای مختاری برام جذاب بود چون برای شگایت کردن دستم به هیچ جا نمی رسید
- محض اطلاع شما دوست عزیز من فقط حدود یک میلیون برای ترجمه مدارک و قراردادهام دادم، حدود 6 میلیون برای آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق لیسانس خودمو و خانومم دادم و تا حالا دو میلیون ونیم برای وکیل عزیز و همچنین می تونید هزینه های دیگه مثل آیلتس و... رو هم اضافه کنین.
- در ضمن هزینه فرصتهای از دسته رو باید در نظر بگیریم

دوست عزیز توی این شرایط بجای باز کردن این بحثها اجازه بدین با همفکری به یک جایی برسیم
یادتون نرفته که توی همین سایت چند بار قرار گذاشتیم ایمیل بزنیم به این و اون و شکایت کنیم و با همین حرفها به هیچ جا نرسیدیم

vahid_vp
October 7th, 2011, 12:43 AM
نمی دونم با این همه مشکلاتی که داریم می بینیم واقعا این طرز حرف زدن چه معنایی می تونه داشته باشه!!!
راستش وزیر مهاجرت کانادا حق پدرم رو خورده بود!!! رفتم با دوستام یک دفتر مهاجرت زدم گفتم بچه های اپلای ابرود را هم بیارم !!!!!!!!!!!

- دو سال پیش می تونستم خونه بخرم اما بخاطر اطمینان از اینکه سریع می رم کانادا این کار رو نکردم و ...
- دو سال پیش قبل از عقد قرار داد با وکیلم، جهت ارزیابی با وکیلها ، پیش هشت تا وکیل رفتم!!! که یکیشون همین آقای مختاری بود ولی به دلایلی با یکی دیگه قرارداد بستم
- البته الان به این نتیجه رسیدم که کلا برای مهاجرت به کانادا اصلا به وکیل نیازی نیست
- الان تنها به این دلیل پیشنهاد آقای مختاری برام جذاب بود چون برای شگایت کردن دستم به هیچ جا نمی رسید
- محض اطلاع شما دوست عزیز من فقط حدود یک میلیون برای ترجمه مدارک و قراردادهام دادم، حدود 6 میلیون برای آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق لیسانس خودمو و خانومم دادم و تا حالا دو میلیون ونیم برای وکیل عزیز و همچنین می تونید هزینه های دیگه مثل آیلتس و... رو هم اضافه کنین.

دوست عزیز توی این شرایط بجای باز کردن این بحثها اجازه بدین با همفکری به یک جایی برسیم
یادتون نرفته که توی همین سایت چند بار قرار گذاشتیم ایمیل بزنیم به این و اون و شکایت کنیم و با همین حرفها به هیچ جا نرسیدیمخیلی از بچه ها اینجا مشابه شما هستن و حرف دل خیلی ها رو زدین منم با شما موافقم . باید بر علیه وزیر شکایت بشه تا حالا باید من استرالیا باشم ولی بهترین فرست رو از دست دادم و اینجا میون زمین و آسمون گیر کردم بقول شما تا حالا 7 یا 8 میلیونی خراب شدیم این یک میلیون هم روش شاید فرجی بشه

nooshinak
October 7th, 2011, 02:55 AM

یادتون نرفته که توی همین سایت چند بار قرار گذاشتیم ایمیل بزنیم به این و اون و شکایت کنیم و با همین حرفها به هیچ جا نرسیدیم

من هم باشما موافقم. واقعا هزينه ي معنوي از دست رفته در اين بين خيلي بيشتر از هزينه ي ماليش بوده .و آنها اين اصلا برايشان مهم نيست

amiri1982
October 7th, 2011, 01:10 PM
خیلی از بچه ها اینجا مشابه شما هستن و حرف دل خیلی ها رو زدین منم با شما موافقم . باید بر علیه وزیر شکایت بشه تا حالا باید من استرالیا باشم ولی بهترین فرست رو از دست دادم و اینجا میون زمین و آسمون گیر کردم بقول شما تا حالا 7 یا 8 میلیونی خراب شدیم این یک میلیون هم روش شاید فرجی بشه

اگه بدونيد روزي چند بار خودمو لعنو نفرين ميكنم كه چرا كانادا رو براي مهاجرت انتخاب كردم؟!!
سال 87 بدون آزمون دكتري قبول شدم ولي چون بايد بورس ميشدم و 9 سال تعهد كار ميدادم گفتم من كه تا يك سال ديگه رفتم پس بيخيال دكتري. دكتري را ميريم كانادا!!! اونم فارغ از پذيرش گرفتن چون دانشجوي بومي هستيم!!
موقعيت مهاجرت به استراليا رو هم واسه انتخاب اين كشور از دست دادم. موقعيتي كه ديگه برام تكرار نميشه. هيئت علمي انتخاب شدم ولي باز هم زير بار تعهد نرفتم. خيلي از من ضعيف تر ها اگه شده آلمان يا هلند و نيوزلند رو انتخاب كردن كه آيلتس كمتري بخواد، ولي رفتن. حالا من موندم و سايت لعنتي اداره مهاجرت كه روزي 2 بار چك ميكنم. من موندمو اعضاي حزب مخالف كه براي 97 نفرشون ايميل بزنم و روزي چند بار ميلمو چك كنم كه آيا جوابي ميرسه. كه اكثرشون وقتي ميفهمن در حوزه انتخابيشون نيستم به يه جمله شرمنده بسنده مي كنند.
اينه كشور دموكراسي ؟ اينه كشور قانون كه وزير جوونو ناپخته اي چون جيسون كني سرنوشت مو و هزاران جوون رو مه لااقل چند ده تاشو ميشه اينجا ديد به بازي بگيره؟
كي جواب امثال منو ميده. بخدا كه هزينه هاي ماديش بخوره تو سرشون ولي گذر عمر هزينه اي كه ديگه برنميگرده. اونم اگه به استرس و چشم انتظاري بخواد سر بشه. بهترين لحظات زندگيمو كه ميتونستم به دور از هر فكري لذت ببرم گذاشتم به پاي مهاجرت به كشوري كه هنوز نرفته با مهاجرينش اينگونه برخورد ميكنه.
حالا هم كه بعد از خدا تمام اميدم به شكايت دكتر مختاريه. راه ديگه اي براتم نمونده.
با خودم عهد كردم تا عيد و نهايت 26 ماه بيشتر خودمو سركار مهاجرت به كانادا نكنم و بعد از او واسه دانشگاه اقدام مي كنم ولي اينبار براي هر كشوري بجز كانادا.

mf135
October 7th, 2011, 01:27 PM
سلام.میشه لطفا یکی از پزشک هایی که فایل 29 شغله دارن،متنی که برای توضیح شغلشون برای پرکردن فرم رو نوشتن،واسه من بفرستن لطفا؟میدونم توی سایت noc هست ولی نمیدونم چطور باید تغییرش بدم،آخه میگن نباید مثل خودش بنویسیم..آیا منظور این هست که جمله بندی این عناوین عوض بشه؟یا ترتیبشون؟یا اینکه بعضی رو بنویسیم و بعضی حذف شه؟من فایل اولم رو وکیل باز کرد و حالا میخوام خودم 29 شغله باز کنم،فرم توضیح شغلی اونبار رو خودش پرکرد و من نمیدونم دقیق چی نوشته.آیا باید دقیقا همون جملات رو واسه فرم جدید هم بنویسم؟یا این عناوین nocرو عوض کنم و دوباره بنویسمشون؟منظورم این هست که آیا فرم 38 تایی و 29 تایی من باید عینا یکی باشن؟لطفا جواب منو بدید.:(
تو سایت توضیح پزشک عمومی اینه:
General practitioners and family physicians perform some or all of the following duties:

Examine patients and take their histories, order laboratory tests, X-rays and other diagnostic procedures and consult with other medical practitioners to evaluate patients' physical and mental health
Prescribe and administer medications and treatments
Perform and assist in routine surgery
Provide emergency care
Provide acute care management
Inoculate and vaccinate patients
Deliver babies and provide pre-natal and post-natal care
Advise patients and their families on health care including health promotion, disease, illness and accident prevention
Provide counselling and support to patients and their families on a wide range of health and lifestyle issues
Perform patient advocacy role
Co-ordinate or manage primary patient care
Provide continuous care to patients
Supervise home care services
Report births, deaths, and contagious and other diseases to governmental authorities.
مرسی از لطفتون

soroshrad
October 7th, 2011, 02:38 PM
بالاخره پس از فشار های اوایل هفته، آقای مختاری راجع به پرسشهایی که مطرح شده بود وابهاماتی که در زمینه شکایت گروه ۳۸تایی ها بود،روشنگری کردند.اگرچه به شدت کلی گویی بود، اما برای شخص من به همین میزان هم قابل قبول است.

حال تنها ابهامی که وجود دارد ، میزان هزینه ایی است که هر یک از نفرات باید پرداخت کنند ونیز وجود تبعیض بین موکلین کنپارس و غیر موکلین در پرداخت هزینه ها.

این شکایت در صورتی موفق خواهد شد که تعداد مدعیان زیاد باشند.بایستی بررسی کنیم وببینیم با این شرایط پرداخت افراد مدعی به چه میزان خواهند بود.اگر این شیوه پرداخت باعث کاهش مشارکت می شود، بهتر است که در آن تغییر اتی بوجود آید.

من برای دریافت بسته اقدام کردم ٬اما هنوز به دست من نرسیده است.

اگر از دو ستان کسی این بسته ها را دریافت کرده است لطفا جزییات را در اختیار دیگران نیز قرار دهد.

در کل باید عرض کنم که من درصورت رفع این ابهام در این برنامه شرکت خواهم کرد.

peymanrs
October 7th, 2011, 03:46 PM
بالاخره پس از فشار های اوایل هفته، آقای مختاری راجع به پرسشهایی که مطرح شده بود وابهاماتی که در زمینه شکایت گروه ۳۸تایی ها بود،روشنگری کردند.اگرچه به شدت کلی گویی بود، اما برای شخص من به همین میزان هم قابل قبول است.

حال تنها ابهامی که وجود دارد ، میزان هزینه ایی است که هر یک از نفرات باید پرداخت کنند ونیز وجود تبعیض بین موکلین کنپارس و غیر موکلین در پرداخت هزینه ها.
.

شکی نیست که آقای مختاری هم بدنبال منافع خود هست تا احتمالا پس از موفقیت در این شکایت تعداد موکلینشو رو چند برابر کنه! اما باز هم تکرار می کنم بنظر می رسه هیچ راهی نمونده! پس از اون همه ایمیل و پیگیری که کردیم و به هیچ جایی نرسید (مثلا همین دوستمون amiri1982 که به 97 نماینده ایمیل زده و آخرش هیچی!) بنظر می رسه موضوع باید از خود خاک کانادا و توسط شرکتهای حقوقی کانادایی پیگیری بشه، برای همین هم باید به این طرح شکایت به عنوان آخرین امید و راه برای این گروه نگاه کرد.
در رابطه با ابهاماتی که عنوان کردید و تبعیض بین موکلین وغیر موکلین عرض شود که بنظر منطقی تر می اومد که از موکلینش اصلا پولی نگیره چون بنوعی پیگیری پرونده اونها جزو وظایفشه!
راستش هزینه اعلام شده ( 700 دلار ) شاید زیاد باشه ولی به قول vahid_vp و nooshinak این رو هم به جمع هزینه های مادی و معنوی اقدام به مهاجرتمون باید اضافه کنیم
من هم اگه تا آخر سال خبرهای خوبی برای این گروه پیش نیاد مسیر زندگیم رو عوض می کنم و بدنبال راه های باقی مونده می رم :mad:

radintahvildari
October 7th, 2011, 03:52 PM
اگه بدونيد روزي چند بار خودمو لعنو نفرين ميكنم كه چرا كانادا رو براي مهاجرت انتخاب كردم؟!!
سال 87 بدون آزمون دكتري قبول شدم ولي چون بايد بورس ميشدم و 9 سال تعهد كار ميدادم گفتم من كه تا يك سال ديگه رفتم پس بيخيال دكتري. دكتري را ميريم كانادا!!! اونم فارغ از پذيرش گرفتن چون دانشجوي بومي هستيم!!
موقعيت مهاجرت به استراليا رو هم واسه انتخاب اين كشور از دست دادم. موقعيتي كه ديگه برام تكرار نميشه. هيئت علمي انتخاب شدم ولي باز هم زير بار تعهد نرفتم. خيلي از من ضعيف تر ها اگه شده آلمان يا هلند و نيوزلند رو انتخاب كردن كه آيلتس كمتري بخواد، ولي رفتن. حالا من موندم و سايت لعنتي اداره مهاجرت كه روزي 2 بار چك ميكنم. من موندمو اعضاي حزب مخالف كه براي 97 نفرشون ايميل بزنم و روزي چند بار ميلمو چك كنم كه آيا جوابي ميرسه. كه اكثرشون وقتي ميفهمن در حوزه انتخابيشون نيستم به يه جمله شرمنده بسنده مي كنند.
اينه كشور دموكراسي ؟ اينه كشور قانون كه وزير جوونو ناپخته اي چون جيسون كني سرنوشت مو و هزاران جوون رو مه لااقل چند ده تاشو ميشه اينجا ديد به بازي بگيره؟
كي جواب امثال منو ميده. بخدا كه هزينه هاي ماديش بخوره تو سرشون ولي گذر عمر هزينه اي كه ديگه برنميگرده. اونم اگه به استرس و چشم انتظاري بخواد سر بشه. بهترين لحظات زندگيمو كه ميتونستم به دور از هر فكري لذت ببرم گذاشتم به پاي مهاجرت به كشوري كه هنوز نرفته با مهاجرينش اينگونه برخورد ميكنه.
حالا هم كه بعد از خدا تمام اميدم به شكايت دكتر مختاريه. راه ديگه اي براتم نمونده.
با خودم عهد كردم تا عيد و نهايت 26 ماه بيشتر خودمو سركار مهاجرت به كانادا نكنم و بعد از او واسه دانشگاه اقدام مي كنم ولي اينبار براي هر كشوري بجز كانادا.

شاید این اشتباهی باشه که خیلی از دوستان خواستار مهاجرت به کشورهای مختلف انجام می دن و اون هم توقف همه برنامه های زندگی فقط و فقط به خاطر یک موضوع و این نتیجه اش میشه همینی که برای شما و یا خیلی های دیگه که پا در این مسیر گذاشتن پیش میاد. دوستان عزیز، هیچ وقت و هیچ وقت به خاطر یک مسئله و یا یک برنامه، مابقی برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های زندگی تون رو متوقف نکنین. اصلا بر فرض هم فایل مهاجرت همه منتظرین درست شد، هیچ وقت شده به این احتمال فکر کنید که رفتین و به هر دلیل منطقی و یا غیر منطقی نتونستین اونجا بمونین و مجبور به بازگشت به ایران بشین، اون وقت چی؟؟ توصیه من حقیر که کور تجربه ای هم از زندگی در کانادا دارم اینکه همه برنامه های زندگی تون رو موازی پیش ببرین که اگه 4 تاش به در بسته خورد یا مثل همین قضیه مهاجرت 4 صباحی علاف شدین، حداقل 2 تا کار مثبت دیگه انجام شده باشه. و گر نه این نوع دید افراطی با تفریطی بسیار مضر است و نتیجه اش میشه نفرین و لعنت. این طور نباشه همه کار زندگی و فرصت ها رو از دست بدین که قراره برین اون سر دنیا که اصلا هم نمی دونین چی در انتظارتون هست. فراموش نکنین برنامه پذیرش مهاجرت هر کشور فقط و فقط یک برنامه ریزی درونی مربوط به کشور پذیرنده است که می تونه بنا بر 100000 دلیل حتی غیر قابل قبول دچار تغییر و تحول بشه حالا با 100 تا نقص و ایرادی هم که داره و داشته. این درست که اول حرف 6 تا 12 ماه بوده و حالا شده 3 سال ولی آیا کسی به شما گفته یا گارانتی کرده که حتی یک لیوان آب ساده هم نخورین، هیچ کاری نکنین، همه فرصت های زندگی رو از دست بدین که قراره برین کانادا؟؟ پس می بینید، ما جماعت هم کمی در نحوه تصمیم گیری هامون دچار خطا هستیم. همین الآن هم دارین اشتباه می کنید، به جای صبر تا عید و دست رو دست گذاشتن از همین امروز برای پذیرش اقدام کنین، که حداقل به پذیرش شهریور سال آتی برسین. این رو هم بدونین این مشکلاتی که الان می بینید بسیار و بسیار کوچیکتر از مشکلات پیش رو هس، اگه تصور مدینه فاضله دارین بهتره که نیاین

peymanrs
October 7th, 2011, 04:13 PM
شاید این اشتباهی باشه که خیلی از دوستان خواستار مهاجرت به کشورهای مختلف انجام می دن و اون هم توقف همه برنامه های زندگی فقط و فقط به خاطر یک موضوع و این نتیجه اش میشه همینی که برای شما و یا خیلی های دیگه که پا در این مسیر گذاشتن پیش میاد. دوستان عزیز، هیچ وقت و هیچ وقت به خاطر یک مسئله و یا یک برنامه، مابقی برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های زندگی تون رو متوقف نکنین. اصلا بر فرض هم فایل مهاجرت همه منتظرین درست شد، هیچ وقت شده به این احتمال فکر کنید که رفتین و به هر دلیل منطقی و یا غیر منطقی نتونستین اونجا بمونین و مجبور به بازگشت به ایران بشین، اون وقت چی؟؟ توصیه من حقیر که کور تجربه ای هم از زندگی در کانادا دارم اینکه همه برنامه های زندگی تون رو موازی پیش ببرین که اگه 4 تاش به در بسته خورد یا مثل همین قضیه مهاجرت 4 صباحی علاف شدین، حداقل 2 تا کار مثبت دیگه انجام شده باشه. و گر نه این نوع دید افراطی با تفریطی بسیار مضر است و نتیجه اش میشه نفرین و لعنت. این طور نباشه همه کار زندگی و فرصت ها رو از دست بدین که قراره برین اون سر دنیا که اصلا هم نمی دونین چی در انتظارتون هست. فراموش نکنین برنامه پذیرش مهاجرت هر کشور فقط و فقط یک برنامه ریزی درونی مربوط به کشور پذیرنده است که می تونه بنا بر 100000 دلیل حتی غیر قابل قبول دچار تغییر و تحول بشه حالا با 100 تا نقص و ایرادی هم که داره و داشته. این درست که اول حرف 6 تا 12 ماه بوده و حالا شده 3 سال ولی آیا کسی به شما گفته یا گارانتی کرده که حتی یک لیوان آب ساده هم نخورین، هیچ کاری نکنین، همه فرصت های زندگی رو از دست بدین که قراره برین کانادا؟؟ پس می بینید، ما جماعت هم کمی در نحوه تصمیم گیری هامون دچار خطا هستیم. این رو هم بدونین این مشکلاتی که الان می بینید بسیار و بسیار کوچیکتر از مشکلات پیش رو هس، اگه تصور مدینه فاضله دارین بهتره که نیاین

در جواب مواردی که مطرح فرمودید:
- هیچ جای دنیا مدینه فاضله نیست اما احتمالا می تونید حدس بزنید این همه آدم تحصیل کرده و متخصص چرا قصد مهاجرت کردند!؟
- توقف برنامه های زندگی واقعا اجتناب ناپذیره بطور مثال برای خود من علاوه بر موارد قبلی که گفتم اخیرا در جایی که کار می کنم پیشنهاد گذروندن یک دوره آموزشی خارج از کشور و به هزینه اونها شد که اگه می رفتم چقدر در ارتقا شغلیم اثر داشت (مشروط به اینکه پنج سال تعهد خدمت به سازمانم را داشته باشم!!!) فکر می کنم می تونید حدس بزنید جوابم چی بود؟!؟!
- در ضمن می دونید برای اقدام کردن هم مجبور بودم نامه سابقه کار بگیرم، فکر می کنید وقتی همچین نامه ای رو می گیرید مدیران سازمانتون به شما بعنوان نیروی موقت حساب می کنن و ارتقا شغلیتون تحت تاثیر قرار می گیره ( پس طبیعتا تمام مسائل زندگی تحت شعاع قرار می گیره)

- فکر می کنم همه ما حق داریم از یک کشور مترقی !!! مثل کانادا متوقع باشیم که به تعهدات خودش عمل کنه! می گن تعداد افراد درخواست کننده خیلی زیاد شده و نمی دونیم کی می تونیم بهشون جواب بدیم. دوست عزیز اگه هنگام اپلای کردن اداره مهاجرت فقط اسم و کد رشتمون رو توی یک فایل ساده اکسل وارد می کردند آمار همه چیز رو داشتن و می تونستن همون اول بهمون فایل نامبر ندن!می رفتیم مسیر زندگیون را تعیین می کردیم

- راستی تو جدول اعلام شدشون دیدید چی نوشته؟!!؟! نوشته هر کس در استیتوسش نوشته in process یعنی از لحاظ مدارک ارسالی هم واجد شرایط شده (eligible) چقدر دروغ! چقدر اطلاعات بی پایه اساس؟؟ تو یک قسمت دیگه سایت نوشته ماها در دمشق وضعیتمون 18 ماهه فاینالایز می شه اما....
- الان حدود 25 ماهه هیچ خبری برای گروه ما نبوده، بخدا اگه کاری نکنیم 250 ماه دیگه هم با پررویی می گن "مشترک گرامی شما در صف هستین لطفا پیگیری نکنید ما فعلا در حال پاسخگویی به نیازهای روز بازار کانادا هستیم" (یکبار دیگه جوابهای سفارت لعنتی دمشق رو بخونین:mad:)
- من الان به یک جایی رسیدم که فقط می خوام وضعیتم تعیین تکلیف بشه! حتی اگه جواب منفی فقط بگن! نگن تو صف هستی فعلا سوال نپرس!!!

در انتها به شما دوست عزیز بصورت خلاصه عرض می کنم که می دونیم اونجا هم هزارتا بدبختی داریم و شاید هم برگردیم ولی می خوایم از بلا تکلیفی در بیایم

رخساره
October 7th, 2011, 05:27 PM
سلام چرا نمی گویید که ما اگه بخواهیم زندگی خودمون را بکنیم که به پولامون باید دست بزنیم آن وقت آپدیت حساب بانک می خوان که اونوقت نداریم که! ما می خواهیم خانه بخریم خیلی هم پولدار نیستیم که هم حساب داشته باشیم هم پول خانه جور شود پس تکلیف چی می شه باور کنین برا اسباب اثاث خانه هم اکر بخواهیم عوض کنیم هم سرگردانیم .تازه زبان مسخره خواندن هم قوز بالا قوزه درسته زبان بخوانیم برا خودمون هم خوبه و ضرر نداره هر چی بلد باشی اما تا کی آخه ما به معلوماتمون اضافه کنیم .ما از 2007 تا حالا به نوعی گیریم یه فایل داشتیم که وکیل باهوشمون گفت حتما ببندید بسیم به هوای 9 ماهه یکی دیگه باز کردیم چی شد هیچی از اینجا مونده از اونجا رونده

nooshinak
October 7th, 2011, 06:49 PM
اقلا بگن كار شما 10 سال ديگه درست ميشه..يا اصلا نميشه..ما بريم 10 سال ديگه بيايم..آخه فايلهاي قديم رو كه ول كردن به امون خدا...ما 38تايي هارم كه كلا بيخيال شدن..پس اين2 سال فقط درگير همين 4تا شيويد 29تايي بودن؟؟؟ اونا كه ديگه با اين سهميه بندي كه كردن تعدادي ندارن.تازه همشم كه رفته ورشو. به نظرم اينكه ميگن متقاضي زياده فقط يه بهانست. نه هيچ آمار درستي ميدن نه يه بازه ي زماني براي انتظار. ما كه چيز زيادي نخواستيم. عمل نكردن به تعهداتشون به درك. اقلا بگن چقد ديگه بايد سماق بمكيم. تاااازه بعد از اينهمه انتظار معلومم نيست آيا بشه آيا نشه.

amiri1982
October 7th, 2011, 08:54 PM
دوستان پس از تماس هاي مكرر با بهمن كلباسي ايشون قول انجام مصاحبه با وزير رو دادن ولي بعد از سالگرد 11 سپتامبر . بعد از 11 سپتامبر پيگيري كردم گفتن كه اجلاس عمومي سازمان ملله. و الان كه پيگيري ميكنم ايشون ميگه چند سوال حقوقي داره كه لازمه با وكيل رسمي مهاجرت در ميان بزاره. منم با هماهنگي با دكتر مختاري تلفن ايشون رو دادم و خود دكتر مختاري هم براي دادن توضيحات و حتي مصاحبه به ايشون اظهار آمادگي كرده.
از شما دوستان خواهش ميكنم كه كاريو كه شروع كرديم با همفكري هم به يه جايي برسونيم.
لطف كنيد و به بهمن كلباسي ايميل بزنيد و مججد وضعيت بلاتكليفيتون رو بهش بگيد. بيادش بياريد قوليو كه بهمون داد. بگيد كه قراره در دادگاه توسط دكتر مختاري از وزير شكايت بشه. شايد با اين حرفا براي تهيه گزارش اقدام كنه. چون بهمن كلباسي هميشه دنبال مصاحبه با افراد چالشي و جنجال برانگيز بوده(مثل همين اقدام اخرش براي مصاحبه با خاوري مدير عامل مستعفي بانك ملي در جلو درب منزلش در تورونتو).
راستي يكي از نماينده گان لطف كرد و جوابيه اداره مهاجرت رو در مورد كيس من داد. در اين جوابيه اومده كه"اميدوار باشم كه در اوايل سال 2012 به پرونده ام رسيدگي ميشه" . ولي با صحبتيكه با وكيلم كردم و برنامه هاي تلويزيوني وكلاي مهاجرت در شبكه تصوير ايران(كه مثل خانوم هاي خانه دار كار هميشگيم شده ديدن اونا تو اين چند ماه اخير!!!) وزير به نماينده ها دروغ گفته. پس تنها اميدم ميمونه همون شكايت از وزير دروغگو.
در جواب دوستمون radintahvildar بايد بگم كه مگه ميشه آدم واسه بلند مدتش برنامه ريزي كنه وقتي براي بنامه اي همچون مهاجرت اقدام كرده كه اگه طبق گفته آقايون پيش ميرفت تا بحال اونجا بود و ديگه نميتونست به تعهداتش در اينجا جواب بده.
دوست عزيز همه تعهدات كتبي نيست. انسان واقعي كسيه كه منافع خودشو به منافع كسانيكه در يك سازمان كار مي كنند ارجح ندونه. براي من موقعيت هايي بود كه دروغ بگم و تعهد لفظي كار بدم و مدير مالي شركت هاي خوبي هم باشم ولي به چه قيمتي؟؟
موندم و با پست كارشناسي تو اين حدود 4 سال بعد از فوق ليسانسم مشغول به كار شدم.
من تنها زندگي مي كنم و به دور از خانواده. گاهي اوقات فكر ميكنم از فشار فكر و خيال دارم له ميشم.
دوست عزيز هيچ كس نميگه كانادا يا هر كشور ديگه اي مذينه فاضله است. ولي سوالي دارم:
اگر دوستاني كه اونجا هستن ميگن مدينه فاضله نيست پس چرا موندن. بيان و در كشورشون به زندگي آروم و بدون دردسرشون ادامه بدن.
اگه هم اونجا نيستن و تنها منعكس كننده نظرات ديگرانند كه فكر ميكنم با اين سبك اظهار نظر به شعور تصميم گيري ديگران توهين ميكنند.
با اينكه صحبت هاي ابتدايي تو دوست عزيز رو قبول دارم ولي تا جاي من و امثال من نباشي نمي دوني كه اگه هم بخواي به زندگي عاديت ادامه بدي نمي توني.
كش هيچ وقت كانادا رو براي مهاجرت انتخاب نمي كردم و 4 سال ز عمرمو درگير اين پروسه ناعادلانه نمي كردم.
كاش اگر ديروز برگردد ، لحظه اي امروز من باشد
كاش.....

amiri1982
October 7th, 2011, 08:55 PM
اين هم ايميل بهمن كلباسي كه روزانه چكش مي كنه:
bahman.kalbasi@bbc.co.uk

mf135
October 7th, 2011, 11:10 PM
کسی نیست کمک کنه؟
سلام.میشه لطفا یکی از پزشک هایی که فایل 29 شغله دارن،متنی که برای توضیح شغلشون برای پرکردن فرم رو نوشتن،واسه من بفرستن لطفا؟میدونم توی سایت noc هست ولی نمیدونم چطور باید تغییرش بدم،آخه میگن نباید مثل خودش بنویسیم..آیا منظور این هست که جمله بندی این عناوین عوض بشه؟یا ترتیبشون؟یا اینکه بعضی رو بنویسیم و بعضی حذف شه؟من فایل اولم رو وکیل باز کرد و حالا میخوام خودم 29 شغله باز کنم،فرم توضیح شغلی اونبار رو خودش پرکرد و من نمیدونم دقیق چی نوشته.آیا باید دقیقا همون جملات رو واسه فرم جدید هم بنویسم؟یا این عناوین nocرو عوض کنم و دوباره بنویسمشون؟منظورم این هست که آیا فرم 38 تایی و 29 تایی من باید عینا یکی باشن؟لطفا جواب منو بدید.:(
تو سایت توضیح پزشک عمومی اینه:
General practitioners and family physicians perform some or all of the following duties:

Examine patients and take their histories, order laboratory tests, X-rays and other diagnostic procedures and consult with other medical practitioners to evaluate patients' physical and mental health
Prescribe and administer medications and treatments
Perform and assist in routine surgery
Provide emergency care
Provide acute care management
Inoculate and vaccinate patients
Deliver babies and provide pre-natal and post-natal care
Advise patients and their families on health care including health promotion, disease, illness and accident prevention
Provide counselling and support to patients and their families on a wide range of health and lifestyle issues
Perform patient advocacy role
Co-ordinate or manage primary patient care
Provide continuous care to patients
Supervise home care services
Report births, deaths, and contagious and other diseases to governmental authorities.
مرسی از لطفتون

radintahvildari
October 8th, 2011, 12:13 AM
دوستان پس از تماس هاي مكرر با بهمن كلباسي ايشون قول انجام مصاحبه با وزير رو دادن ولي بعد از سالگرد 11 سپتامبر . بعد از 11 سپتامبر پيگيري كردم گفتن كه اجلاس عمومي سازمان ملله. و الان كه پيگيري ميكنم ايشون ميگه چند سوال حقوقي داره كه لازمه با وكيل رسمي مهاجرت در ميان بزاره. منم با هماهنگي با دكتر مختاري تلفن ايشون رو دادم و خود دكتر مختاري هم براي دادن توضيحات و حتي مصاحبه به ايشون اظهار آمادگي كرده.
از شما دوستان خواهش ميكنم كه كاريو كه شروع كرديم با همفكري هم به يه جايي برسونيم.
لطف كنيد و به بهمن كلباسي ايميل بزنيد و مججد وضعيت بلاتكليفيتون رو بهش بگيد. بيادش بياريد قوليو كه بهمون داد. بگيد كه قراره در دادگاه توسط دكتر مختاري از وزير شكايت بشه. شايد با اين حرفا براي تهيه گزارش اقدام كنه. چون بهمن كلباسي هميشه دنبال مصاحبه با افراد چالشي و جنجال برانگيز بوده(مثل همين اقدام اخرش براي مصاحبه با خاوري مدير عامل مستعفي بانك ملي در جلو درب منزلش در تورونتو).
راستي يكي از نماينده گان لطف كرد و جوابيه اداره مهاجرت رو در مورد كيس من داد. در اين جوابيه اومده كه"اميدوار باشم كه در اوايل سال 2012 به پرونده ام رسيدگي ميشه" . ولي با صحبتيكه با وكيلم كردم و برنامه هاي تلويزيوني وكلاي مهاجرت در شبكه تصوير ايران(كه مثل خانوم هاي خانه دار كار هميشگيم شده ديدن اونا تو اين چند ماه اخير!!!) وزير به نماينده ها دروغ گفته. پس تنها اميدم ميمونه همون شكايت از وزير دروغگو.
در جواب دوستمون radintahvildar بايد بگم كه مگه ميشه آدم واسه بلند مدتش برنامه ريزي كنه وقتي براي بنامه اي همچون مهاجرت اقدام كرده كه اگه طبق گفته آقايون پيش ميرفت تا بحال اونجا بود و ديگه نميتونست به تعهداتش در اينجا جواب بده.
دوست عزيز همه تعهدات كتبي نيست. انسان واقعي كسيه كه منافع خودشو به منافع كسانيكه در يك سازمان كار مي كنند ارجح ندونه. براي من موقعيت هايي بود كه دروغ بگم و تعهد لفظي كار بدم و مدير مالي شركت هاي خوبي هم باشم ولي به چه قيمتي؟؟
موندم و با پست كارشناسي تو اين حدود 4 سال بعد از فوق ليسانسم مشغول به كار شدم.
من تنها زندگي مي كنم و به دور از خانواده. گاهي اوقات فكر ميكنم از فشار فكر و خيال دارم له ميشم.
دوست عزيز هيچ كس نميگه كانادا يا هر كشور ديگه اي مذينه فاضله است. ولي سوالي دارم:
اگر دوستاني كه اونجا هستن ميگن مدينه فاضله نيست پس چرا موندن. بيان و در كشورشون به زندگي آروم و بدون دردسرشون ادامه بدن.
اگه هم اونجا نيستن و تنها منعكس كننده نظرات ديگرانند كه فكر ميكنم با اين سبك اظهار نظر به شعور تصميم گيري ديگران توهين ميكنند.
با اينكه صحبت هاي ابتدايي تو دوست عزيز رو قبول دارم ولي تا جاي من و امثال من نباشي نمي دوني كه اگه هم بخواي به زندگي عاديت ادامه بدي نمي توني.
كش هيچ وقت كانادا رو براي مهاجرت انتخاب نمي كردم و 4 سال ز عمرمو درگير اين پروسه ناعادلانه نمي كردم.
كاش اگر ديروز برگردد ، لحظه اي امروز من باشد
كاش.....

دوست عزیز، هر کسی از دیدگاه خودش شاید شرایط و مشکلاتش بزرگ به نظر می رسه ولی این به معنی این نیس که دیگران مشکلات ندارن یا حتی مخمصه ای رو که شما درش گیر افتادین رو تجربه نکردن. من هم زمانی پروسه مهاجرت ام قریب به 6 سال طول کشید . . . حالا بماند مابقی قصه زندگی که برا خودش شاهنامه ای و البته هم دلیلی برای بازگوییش نیس. حرف من این است، این همه مدت علاف شدی، به شعورت توهین شده، عمر و پول و وقت ات تلف شده . . . باشه همه قبول. اما از این به بعد به گونه ای تصمیم بگیر و برو جلو که بازم خدای نکرده 4 سال دیگه باز نگی ای کاش و ای کاش و ای کاش. به جای اینکه به بهمن کلباسی و وکیل و وزیر دل ببندی، افسار تصمیم گیری زندگی ات رو خودت به دست بگیر. فرض کن به کل این راه بن بست . . . میگه پذیرش و رفتن از اون طریق، بسیار خوب، از حالا به دنبالش باش و پی اش رو بگیر. اگه این وسط هر جفت اش درست شد که همه جوره بردی . . . به جای این کارو انجام بدم بعدش اون یکی، کمی موازی کاری کنین.
این که در ایران ما چه مشکلاتی داریم و برای هر مسئله بایستی تعهد بدیم یا 1000 بدبختی دیگه نه به وزیر مهاجرت ربطی داره و نه در قبال اینا مسئولیتی داره، اینا یه پروسه ای تعریف کردن به درست یا 100% غلط براساس منافع ملی شون می رن جلو. هر وقت هم بخوان جلوشو می گیرن یا به کل تعطیل اش می کنن.

omid77
October 8th, 2011, 01:22 AM
به نظرم باید به وضع موجود اعتراض کنیم، زمانی که مدارک رو فرستادیم این قانون مشخصاتی داشت که الان دیگه نداره. این حق ماست که درخواست کنیم در این مورد پاسخگو باشند. درسته که شهروند کانادا نیستم ولی بی کس و کار هم نیستیم.
با کسی دعوا هم نداریم، وضعیت ما رو مشخص کنند. سیاستشون رو مشخص کنند که برای زندگیمون تصمیم بگیریم. من با پیشنهاد دوستمون amiri1982 موافقم و شخصا یک ایمیل ناقابل میفرستم تا بهمن کلباسی به این کار تشویق بشه. در مورد کنپارس هم تحقیق میکنم که ببینم این کار رو انجام بدم یا نه.
اگه همه ما به حقوقی که داریم واقف باشیم و اعتراض کنیم، کسی نمیتونه با ما بازی کنه. اگر قرار بود این شکلی زندگی کنیم همین کشور عزیزمون مناسبترین جا بود!
تذکر radin هم برای من تلنگری هست، با این وضعیت و گذر سریع عمر، پشیمون میشیم اگر همه تخم مرغ هامون رو بذاریم تو سبد مهاجرت کانادا، من که اینجا تصمیم برای فعالیت جدی ندارم، از فردا سعی میکنم پروسه های دیگه ای واسه خروج پیدا کنم. مهاجرت نشد واسه کار میرم، کانادا نشد، همین افغانستان هم از بودن تو این کشور واسه من آرامبخش تره. بقیه دوستان هم که خسرو مملکت خویش هستند.

bijanirani1
October 8th, 2011, 10:17 AM
محتوا ونظرات همه دوستان درسته .تو مخمصه افتادیم وراهی نیست .من هم از اونایی بودم که تورا استرالیا بودم وهمه چی تکمیل (حتی وکیل وآیلتس وترجمه واسس و...)ووقتی قانون 6-12 اومد وسوسه شدم البته وسوسه نبود قانون کانادابود.وحالا یه سال واندی وهیچی.
ایمیل به مختاری وکلباسی و... هم زدم .(اگه آقای مختاری کیس رو درست کنه که حقشه هر پیشرفت و...)
وحالا دوباره سوییچ به استرالیا با شرایط سختت تر (4 تا آیلتس 7 واسپانسر شیپی).ما باید بریم چون تو ذهنمون رفته ومیدونیم چه فرقی است بین این امپراطوری واون دموکراسی نصفه ونیمه (پیشنهاد صلح به طالبان وقتی زورشون نرسید).اینارو نوشتم که بگم کمی میدونیم اونجا بهشت نیست واینجا جهنم مطلق .ولی مهاجر مهاجر است .
من هم مدیر مالی شدن وACCAرو کمی که نه کلا از دست داده ام وتازه باید برم حمال ویا حسابدار درپیت شم ولی چه کنیم؟؟؟؟
چقدر تلاش چقدر زحمت وچقدر تحل فشار.
ماها خودمون منتفع خواهیم شد اما در آینده

به همه ما ها افتخارخواهند کردومن به همه تون تبریک میگم واسه این تلاش وخواسته زیبا . وامیدوارم فرزندان ما بدونن ما هم میتونستم بخوریم وبخوابیم ودم نزنیم و... اما جونیمون رو هدر دادیم واسه پیشرفت .اگرچه سایر بلاد حدود چند دهه قبل با رفتن به سرزمینهای جدید ورویارویی با طبیعت وقایل اینکارو کردن .
این زحمتها روزی اجرش رو خواهد دید وامیدوارم بهترین واسه هممون که لایقش هستیم اتفاق بیفته .

QUOTE]

reza.s
October 8th, 2011, 10:41 AM
دوستان سلام
من الان حدود 28 ماه از فايل نامبر دومم ميگذره و فكر كنم يكي از دهتا قديمي 38 رشته اي هستم . حدود 6 ماهه كه كلا بيخيال كانادا شدم . دارم در مملكت گل و بلبل زندگي ميكنم. در كنارش در حال تحقيق براي يه كشور ديگه اي بجز كشوري كه نقشش شبيه گربه باشه هستم مثل بوركينوفاسو و سنت كيس يا جزاير دور افتاده ديگه كه بجز افراد بومي اون كشور و رابينسون كروزو ،من و خانواده ام را قبول كنن. تا حالا هم موفق نشدم دليلشم پاسپورت و اقامت كشور پهناور و پيشرفتمون تو زمينه هاي غير نرمال هست چون از نظر شخصي هيچ مشكل تحصيلي يا پليسي يا كيفري ندارم تا حالا هم كه عين چهارپا درس خونديم و كار كرديم. در كل اين مطالب جهت درد دل با دوستان و همدردي با ايشان بود كه بدانند همگي مثل هم هستيم و تنها نيستند. كلا ما همه برچسب اين بوم پرگهر 2500 سال پيش و پر گ.. كنوني را بر پيشاني داريم. خواهشي از دوستان دارم اين است كه وضعيت خود را مطرح نموده و تصميمات خود را بگوييد و در مورد كلي براي همه نظر ندهيد چون به تعداد افراد اين فروم نظر و كيسهاي متفاوت داريم و هر كس بهترين تصميم گيرنده براي زندگي و برنامه خود است (حال از نظر كس ديگر درست يا غلط) و مطمئنا بهترين تصميم را بدانيد تا حالا اخذ كرده ايد و هر كس ديگري نيز اگر در موقعيت شما بود دقيقا هميت تصميم شما را ميگرفت. اميدوارم همگي موفق باشيد.

رخساره
October 8th, 2011, 12:46 PM
سلام
خواهشا بگین چه طوری باید تو این کار لاو سو شرکت کنیم و باکی بهتره ؟
یه چیزی دیگه این قدر تو سر ایران خودمونم نزنیم مثل افغانستان که نشدیم هنوز خدارا شکر. خدا کنه نشیم البته.

amiri1982
October 8th, 2011, 03:07 PM
اولا که تنها دکتر مختاری اقدام کرده و میگن خانم ایر سلام هم داره اقدام میکنه.
امیر سلام 1200 دلار میگیره در 2 قسط ولی دکتر مختاری 750 اگه ویکش نباشین و 150 تا برای موکلینش.
به نظر من دکتر مختاری چون تابحال حدود 1000 تا شاکی جمع کرده(تنها حدود 1000 نفر با این لیست از موکلینش هستن, بقیه که غیر موکلین هستن جای خود) و این شانس موفقیت رو بالا می بره.
فقط زودتر اقدام کنید

mf135
October 8th, 2011, 08:56 PM
سلام
فکر نکنم فقط این دو نفر باشن،مثلا وکیل من گفته چه موکل باشیم،چه نباشیم،1500 دلار میگیره واسه شکایت!!!
امیر سلام 1200 دلار میگیره در 2 قسط ولی دکتر مختاری 750 اگه ویکش نباشین و 150 تا برای موکلینش.
به نظر من دکتر مختاری چون تابحال حدود 1000 تا شاکی جمع کرده(تنها حدود 1000 نفر با این لیست از موکلینش هستن, بقیه که غیر موکلین هستن جای خود) و این شانس موفقیت رو بالا می بره.
فقط زودتر اقدام کنید

nooshinak
October 8th, 2011, 10:09 PM
سلام
فکر نکنم فقط این دو نفر باشن،مثلا وکیل من گفته چه موکل باشیم،چه نباشیم،1500 دلار میگیره واسه شکایت!!!

واااااااااااااي..يا علي...ديگه همين مونده پول يه پرونده ديگرم بديم بابت شكايت!

mf135
October 8th, 2011, 11:39 PM
واسه همین من تصمیم گرفتم یه 29تایی باز کنم به جاش و زیاد به توهین کانادا به شخصیتم توجه نکنم!چون بعضی توجه ها خیلی خرج داره!!!
واااااااااااااي..يا علي...ديگه همين مونده پول يه پرونده ديگرم بديم بابت شكايت!

nooshinak
October 9th, 2011, 12:48 AM
واسه همین من تصمیم گرفتم یه 29تایی باز کنم به جاش و زیاد به توهین کانادا به شخصیتم توجه نکنم!چون بعضی توجه ها خیلی خرج داره!!!

حالا خوبه كه شما هنوز تو ليست هستين..ما كه نيستيمو خفت افتاديم

shu
October 9th, 2011, 10:08 AM
Canada attempts to streamline immigration
05 October 2011

--------------------------------------------------------------------------------

For concise and recent immigration information watch our news.
Canada is currently struggling to deal with a backlog of immigration applications.
Latest news20 September 2011 Municipalities want more influence on Canadian immigration
20 September 2011 Canada begins consultation sessions on Temporary Foreign Worker program
07 September 2011 Canada makes it easier for Latin American travelers
The backlog of immigration applications is hurting Canada's reputation as a top immigration destination for skilled migrants. In some cases people are choosing Australia as an alternative immigration destination.
Immigration Minister Jason Kenney said that the situation was a "huge problem". He has spoken frequently about the need to streamline the application process and get the backlog under control.
A number of hearings on the matter are due to take place before the House of Commons immigration committee.
Critics say that while the government talks about alleviating the backlog, they are also continuing to accept large numbers of new Canadian immigration applications, so exacerbating the problem.
"While Canada continues to welcome historically high numbers of new immigrants, and maintains the most open and generous immigration system in the world, we have to carefully manage the large number of people who want to be Canadian," a spokesperson for Kenney told the Globe and Mail.
The government asserts that since 2008, they have reduced the rate of increase in the backlog through measures which limit immigration in certain areas, such as the investor route.
Moreover, people who apply as skilled workers and have experience in a prioritized job sector are fast tracked and have their applications approved within months.
The people who suffer the longest waiting times include parents and grandparents of permanent residents and immigrants who applied before the changes introduced in 2008.
این آخرین اخبار از اداره مهاجرت است که از سایت پانیذ پرنده مهاجر گرفته شده است باتشکر از ایشان بابت اطلاع رسانی بموقع

amiri1982
October 9th, 2011, 10:26 AM
با سلام به دوستان
واقعا در عجبم از افرادی که مثل من تو لیست های بعدی نیستند و حاضر نیستند 750 دلار واسه پروسه مهمی چون مهاجرت هزینه کنند.
یعنی مسئله به این مهمی ارزش اینو نداره که بابتش اینقدر هزینه کنین؟ یعنی رهایی از بلاتکلیفی و انتظار بیهوده ارزش هزینه رو نداره؟
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

delmon
October 9th, 2011, 10:45 AM
فقط زودتر اقدام کنید

جناب اميري چطور ميشه با اين آقاي دكتر مختاري ارتباط برقرار كرد و باهاشون قرار اين قرارداد رو بست؟ و ديگه اينكه آيا ايشون تظميني ميدن كه اين شكايت به نتيجه مثبتي برسه يا خير؟
ممنون

reza1100
October 9th, 2011, 11:14 AM
با سلام به دوستان
واقعا در عجبم از افرادی که مثل من تو لیست های بعدی نیستند و حاضر نیستند 750 دلار واسه پروسه مهمی چون مهاجرت هزینه کنند.
یعنی مسئله به این مهمی ارزش اینو نداره که بابتش اینقدر هزینه کنین؟ یعنی رهایی از بلاتکلیفی و انتظار بیهوده ارزش هزینه رو نداره؟
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

دوست عزيز - مشكل پولش نيست. مشكل اينه كه اين وكلا تابحال هيچ كار مفيدي براي موكلينشون انجام ندادن. اين آقاي مختاري ، فعلا علي الحساب نتيجه اون متن كه زحمت كشيدند و نزديك به 1000 نفر هم امضاش كردن رو بياد اعلام بكنه بعد شروع كنه به پول جمع كردن.كسي متوجه شد نتيجه اون اعتراض چي شد ؟ من كه متوجه نشدم !!!
در ثاني :
قيمتهاي بازار براي شكايت عليه وزير (شده عين بازار طلا) :
طباطبايي : 2100 دلار
امير سلام : 1200 دلار
مختاري : 750 دلار
مختاري (براي موكلين) : 150 دلار

من فقط يك دكان جديد ميبينم ولا غير . چرا ؟
ايشون گفته اند هزينه هاي اداري . 150 دلار براي هزينه هاي اداري ؟ من كه نميفهمم يعني چه . ايشون بايد يه چيزي هم دستي بدهد تا به قسط آخر موكلينش برسه . اونوقت از موكلين خودش 150 دلار هم ميگيره .
تفاوت قيمتها رو هم ببينيد . از 150 دلار داريم تا 2100 دلار . تازه اينهايي كه ما ميدونيم . شايد بعضيها بيشتر هم بگيرن.
من از اين دكان جديد فقط يك چيز را ميفهمم :
آقايان خانمها بياييد پول بگذاريد كه اين آقايون و خانمهاي مشاور به قسط آخر قراردادشون برسند. كفگيرشون به ته ديگشون خورده .

vahid_vp
October 9th, 2011, 12:01 PM
دوست عزيز - مشكل پولش نيست. مشكل اينه كه اين وكلا تابحال هيچ كار مفيدي براي موكلينشون انجام ندادن. اين آقاي مختاري ، فعلا علي الحساب نتيجه اون متن كه زحمت كشيدند و نزديك به 1000 نفر هم امضاش كردن رو بياد اعلام بكنه بعد شروع كنه به پول جمع كردن.كسي متوجه شد نتيجه اون اعتراض چي شد ؟ من كه متوجه نشدم !!!
در ثاني :

ايشون گفته اند هزينه هاي اداري . 150 دلار براي هزينه هاي اداري ؟ من كه نميفهمم يعني چه . ايشون بايد يه چيزي هم دستي بدهد تا به قسط آخر موكلينش برسه . اونوقت از موكلين خودش 150 دلار هم ميگيره .
تفاوت قيمتها رو هم ببينيد . از 150 دلار داريم تا 2100 دلار . تازه اينهايي كه ما ميدونيم . شايد بعضيها بيشتر هم بگيرن.
آقايان خانمها بياييد پول بگذاريد كه اين آقايون و خانمهاي مشاور به قسط آخر قراردادشون برسند. كفگيرشون به ته ديگشون خورده . جالبه ایده از آقای مختاری بود ولی بعضی از این مشاورین تا منافع خودشون رو در خطر دیدن شروع کردن به رجز خوانی و اینکه ما هم بلدیم به دادگاه شکایت کنیم و از این جور حرفها . بهرحال واقعا برای 38 رشته ای ها این آخرین تیر ترکش هست . این وزیر و دار و دستش بچه های این گروه رو با جوابهای سر بالا سر کار گذاشتن و وقتش رسیده یک حالی بهش بدیم

shu
October 9th, 2011, 12:06 PM
در ثاني :

آقايان خانمها بياييد پول بگذاريد كه اين آقايون و خانمهاي مشاور به قسط آخر قراردادشون برسند. كفگيرشون به ته ديگشون خورده .

من کاملاً با نظر شما موافقم ، من بیشتر امید دارم که سیستم مسکوت پرونده‌های این گروه راه بیافته ( لطفاً انرژی مثبت بفرستید تا بشود)

x_axez
October 9th, 2011, 03:42 PM
من هم وارد سال ۳ شدم. (اگه ترشی بودم الان کلی رفته بود رو قیمتم)
راستی دو هفته دیگه آیلتز دارم !!! دعا کنید !!!

amiri1982
October 9th, 2011, 03:52 PM
دوست عزیز از ظاهر حرفاتون پیداست که برای پیدا کردن جواب سوالی که دارین حتی زحمت یه سر زدن به وبلاگ دکتر مختاری رو هم به خودتون ندادید!
اینکه میفرمایید از موکلینشون 150 دلار, من هم با ایشون حرف زدم این هزینه اداری شکایت در دادگاهه. سوء تفاهم پیش نیاد ولی اگه فکر کردید شکایت در دادگاه فدرال مثل شکایت در دادگاه های ایران سر و تهش با یه تمبر 5000 تومانی تموم میشه اشتباه تصور کردین.
به همه متقاضیان مهاجرت میزان حسن نیت همه وکلای مهاجرت اثبات شده. چه اونایی که از آب گل آلود ماهی میگیرن و چه اونایی که خودشون رو درگیر بالا بردن امتیاز تحصیل پزشکان میکنند و از این بابت به دادگاه شکایت می کنند.
پس بگذاریم دوستان خودشون تصمیم بگیرند و با تزریق حرف هایی که تنها و تنها شبهات شخصیمون است اونا رو در تصمیم گیری مردد نکنیم.
هنوز هم میگم تنها راه مونده فقط شکایته. این نظر شخصیه منه. حالا با کی و با چه نرخی دیگه این نظر شماست.

در ثاني :

nexus
October 9th, 2011, 04:18 PM
من نمی دانم چرا برای یک شکایت وقتی شاکیان نمی توانند حاضر باشند(هزینه ای برای شنیدن شکایت نخواهند پرداخت) چرا هزینه ها با افزایش تعداد افراد افزایش میابد؟؟
هزینه های دادگاه فدرال را اینجا ملاحظه فرمایید:
http://cas-ncr-nter03.cas-satj.gc.ca/portal/page/portal/fc_cf_en/Court_costs

babakbit
October 9th, 2011, 04:43 PM
با سلام
همونطوری که میدونید در فروم تبلیغ به نفع هیچ شخص و گروهی منطقی نیست و باید به صرف معرفی یک پلن بسنده کرد بطور مثال " دوستان در جریان باشید که میشود از اداره مهاجرت شکایت کرد " و ادامه موضوع و پافشاری روی نام یک مشاور خاص احتمالا باعث سو برداشت میشود.
- پاورقی اینکه این سایت عجب امکان جالبی داره که میشه با اون همه پستهای یک کاربر را دید!!!
خوش باشید.

as_vender
October 9th, 2011, 05:34 PM
به نظر من شکایت کردن تنها باعث رسانه ای شدن این موضوع و سپس توجه بیشتر اداره مهاجرت به این گروه خواهد شد وگرنه رای دادگاه به صورت مستقیم در تسریع و تاخیر افرادی خاص تاثیری ندارد. به علاوه مجموعه وکلا دغدعه جیب خودشان و منافع طولانی مدت آن را دارند. چونکه چه نتیجه مثبت باشد و چه منفی برای آنها کاملا سودمند است. در حالت اول که بازتاب رسانه ای و تبلیغاتی بسیار زیادی دارد و همچنین منافع مالی آن مشخص است. در حالت منفی بودن هم دوباره منافع مالی و تبلیغات اینکه ما فکر موکلین هستیم و ... کماکان وجود خواهد داشت. پس خواهش می کنم کار وکلا را رنگ بوی فداکارانه و ظلم ستیزی و... ندهید و کاسه داغتر از آش نشویم. در اینکه هر کس مطلب و اطلاعات و تحلیل مفیدی دارد مناسب است دز اینجا بگذارد، شکی وجود ندارد ولی متاسفانه بعضی دوستان از این فروم به عنوان کانالی برای عرض ارادت های شخصی به وبلاگ خاص نظیر امیر جان ... و یا موسسه مهاجرتی خاص استفاده می کنند. من در مجموع با بحث شکایت و اعتراض با در نظر گرفتن این جنبه ها موافق هستم تا خداقل تکلیفمان مثبت یا منفی مشخص شود. از طرفی معتقدم مقایسه ایران با بورکینافاسو و جهنم و کانادا با بهشت و جنت دوباره در ادامه همان دیدگاه های افراطی و تفریطی است که باعث و مسبب مهاجرت بسیاری از ما است و بهتر است زیاد هم برای توجیه رفتنمان همه چیز را سفید و سیاه نبینیم چرا که هر کس با توجه به دیدگاه های شخصی در مجموع جبری مزایا و معایب تصمیم با رفتن گرفته است که قابل احترام است.

MAHSA.V
October 9th, 2011, 06:18 PM
من هم وارد سال ۳ شدم. (اگه ترشی بودم الان کلی رفته بود رو قیمتم)
راستی دو هفته دیگه آیلتز دارم !!! دعا کنید !!!

یعنی شما کارنامه ایتس رو تو مدارکتون نداده بودین؟

S.FATEH
October 10th, 2011, 11:36 AM
با سلام خدمت همه دوستان
برای من جالبه که این دوستانی که ادعای مطالعه را دارند کمی قدرت تحلیل رو ندارند
دوستان این رو باور داشته باشین که اگر این وکلا نسبت به چیزی اطمینان نداشته باشند قدم از قدم بر نمیدارند و من مطمئنم که این کارشون فقط یک کاسبی از افرادی معلوم الحال
بزارید با هم صادق باشیم و این نظره منه حتی اگر ساده لوحانه باشه
به نظر من برای گروه 38 تایی با آغاز سال جدید (2012) میتونه سالی متفاوت باشه به دلایل زیر
چرا وکلای محترم تا حالا فکر شکایت نبودن؟ همین که وزیر تو چند تا نامه و دقت کنید فقط چند نامه و نه در همه نامهها، اون هم در جواب نمایندگان اعلام کرده که پرونده فلان شخص در اوایل سال 2012 بررسی میشه (میدونید که دروغ در قوانین کانادا بالاترین جرم دارد مخصوصا اگر مکتوب باشد و به نماینده گفته شود) پس میتوان استنباط کرد که سال 2012 سال تحول برای این دسته افراده و وکلا با علم به این موضوع دارند از آب گل آلود ماهی میگیرند و به قول دوستمون به هر حال برنده اند
در ادامه تحلیل باید عرض کنم طبق عرف اگر سالانه قرار باشه 80000 مهاجر از طریق کتگری 1 وارد کانادا بشن میبینید که تا ژانویه 2012 که یکسال و نیم از قانون جدید میگذره سر جمع 15000 تا 16000 هزار تا از 80000*2 یعنی 160000 قبول میشن وتا جایی که یادمه کیس 38 تایی تعدادشون 140000 نفره و به نظرم این تاخیر میتونسته برای ایجاد این ظرفیت برای این دسته از افراد باشه
دوستان توروخدا گول این وکلا رو نخورید همین آقای فلان در نامه هایی که برای موکلینش فرستاده ببینید چه چیزایی که نگفته:
"""عواقب جا ماندن از قافله با خودتان است"" آخه مگه موکلین شترن!!!
تو جای دیگه گفته "هر موکلی که دو تا غیر موکل رو معرفی کنه نیاز به پرداخت هزینه ندارد" این دیگه ته بازاریابی برای خودشونه!
جمله آخر"" 4 تا از دوستان من موکلین همین آقا هستن و هیچ کدوم همدیگرو هم نمیشناسن ولی تقریبا در یک چیز مشترکن هر 4 نفر اصلا نمیخواهند به اقای وکیل در خصوص شکایت پول بدن و دلیلشون هم اینه میگن ما که 4 تومن دادیم میرفت شکایت میکرد و بعد از تحقق نتیجه میومد میگفت اینم هزینه شکایت و ما میپرداختیم ولی الان داره فقط کاسبی میکنه و این افراد بر این باورند که اگر وکیل از جانب آنها شکایت نکنه از وکیل شکایت خواهند کرد.

دوست عزیز از ظاهر حرفاتون پیداست که برای پیدا کردن جواب سوالی که دارین حتی زحمت یه سر زدن به وبلاگ دکتر مختاری رو هم به خودتون ندادید!
اینکه میفرمایید از موکلینشون 150 دلار, من هم با ایشون حرف زدم این هزینه اداری شکایت در دادگاهه. سوء تفاهم پیش نیاد ولی اگه فکر کردید شکایت در دادگاه فدرال مثل شکایت در دادگاه های ایران سر و تهش با یه تمبر 5000 تومانی تموم میشه اشتباه تصور کردین.
به همه متقاضیان مهاجرت میزان حسن نیت همه وکلای مهاجرت اثبات شده. چه اونایی که از آب گل آلود ماهی میگیرن و چه اونایی که خودشون رو درگیر بالا بردن امتیاز تحصیل پزشکان میکنند و از این بابت به دادگاه شکایت می کنند.
پس بگذاریم دوستان خودشون تصمیم بگیرند و با تزریق حرف هایی که تنها و تنها شبهات شخصیمون است اونا رو در تصمیم گیری مردد نکنیم.
هنوز هم میگم تنها راه مونده فقط شکایته. این نظر شخصیه منه. حالا با کی و با چه نرخی دیگه این نظر شماست.

hosein_54
October 10th, 2011, 12:11 PM
دوستان ، در مورد اینکه اداره مهاجرت کانادا بدون برنامه ریزی امده پرونده های زیادی رو قبول کرده و حالا هم داره غیر منصفانه بدون اولویت بررسی میکنه شکی نیست
اما یه نگاهی به این لینک بندازین ، 18 برابر ظرفیت حتی از الان هم شروع به بررسی کنن ، حالا حالا ها باید منتظر بود

http://www.itc-canada.com/fa/News/Damascus_Processing_Times.htm

Pearson
October 10th, 2011, 12:19 PM
به نظر من برای گروه 38 تایی با آغاز سال جدید (2012) میتونه سالی متفاوت باشه
چرا وکلای محترم تا حالا فکر شکایت نبودن؟

-هیچ زمان تقریبی برای رسیدگی به پروندهای 38 شغله وجود ندارد و قصد وزیر تنها منصرف کردن این گروه از ادامه ی تعقیب پروسه ی مهاجرتشان هست این رو از قسمت بولت کرده ی نامه اشان می شود به سادگی متوجه شد.
- چون تا چند ماه پیش وکلا خودشون باورشون نمی شود که گروه 29 شغله ویزاهاشون رو بگیرند و فقط چند ماه پیش بود که اداره مهاجرت بعد از بایکوت 18 ماهه پرونده ها ، اعتراف کرد که گروه های جلوتر رو در الویت قرار می دهد.

به نظر من با هر وسیله و روشی صدای اعتراضتون رو برسونید، حالا به وکلا اعتماد ندارید خودتون کاری کنید. البته قصد وزیر از همه این بازیها صدمه زدن به اعتبار کانادا به عنوان کشور مهاجر پذیر و توقف کامل برنامه ی مهاجرت به این کشور در دراز مدت هست.

Pearson
October 10th, 2011, 12:21 PM
دوستان ، در مورد اینکه اداره مهاجرت کانادا بدون برنامه ریزی امده پرونده های زیادی رو قبول کرده و حالا هم داره غیر منصفانه بدون اولویت بررسی میکنه شکی نیست
اما یه نگاهی به این لینک بندازین ، 18 برابر ظرفیت حتی از الان هم شروع به بررسی کنن ، حالا حالا ها باید منتظر بود

http://www.itc-canada.com/fa/News/Damascus_Processing_Times.htm

مشکل طول کشیدنش نیست
الان مشکل توقف رسیدگی به پرونده های این گروه هست

soroshrad
October 10th, 2011, 12:25 PM
با سلام خدمت همه دوستان
برای من جالبه که این دوستانی که ادعای مطالعه را دارند کمی قدرت تحلیل رو ندارند
دوستان این رو باور داشته باشین که اگر این وکلا نسبت به چیزی اطمینان نداشته باشند قدم از قدم بر نمیدارند و من مطمئنم که این کارشون فقط یک کاسبی از افرادی معلوم الحال
بزارید با هم صادق باشیم و این نظره منه حتی اگر ساده لوحانه باشه
به نظر من برای گروه 38 تایی با آغاز سال جدید (2012) میتونه سالی متفاوت باشه به دلایل زیر
چرا وکلای محترم تا حالا فکر شکایت نبودن؟ همین که وزیر تو چند تا نامه و دقت کنید فقط چند نامه و نه در همه نامهها، اون هم در جواب نمایندگان اعلام کرده که پرونده فلان شخص در اوایل سال 2012 بررسی میشه (میدونید که دروغ در قوانین کانادا بالاترین جرم دارد مخصوصا اگر مکتوب باشد و به نماینده گفته شود) پس میتوان استنباط کرد که سال 2012 سال تحول برای این دسته افراده و وکلا با علم به این موضوع دارند از آب گل آلود ماهی میگیرند و به قول دوستمون به هر حال برنده اند
در ادامه تحلیل باید عرض کنم طبق عرف اگر سالانه قرار باشه 80000 مهاجر از طریق کتگری 1 وارد کانادا بشن میبینید که تا ژانویه 2012 که یکسال و نیم از قانون جدید میگذره سر جمع 15000 تا 16000 هزار تا از 80000*2 یعنی 160000 قبول میشن وتا جایی که یادمه کیس 38 تایی تعدادشون 140000 نفره و به نظرم این تاخیر میتونسته برای ایجاد این ظرفیت برای این دسته از افراد باشه
دوستان توروخدا گول این وکلا رو نخورید همین آقای فلان در نامه هایی که برای موکلینش فرستاده ببینید چه چیزایی که نگفته:
"""عواقب جا ماندن از قافله با خودتان است"" آخه مگه موکلین شترن!!!
تو جای دیگه گفته "هر موکلی که دو تا غیر موکل رو معرفی کنه نیاز به پرداخت هزینه ندارد" این دیگه ته بازاریابی برای خودشونه!
جمله آخر"" 4 تا از دوستان من موکلین همین آقا هستن و هیچ کدوم همدیگرو هم نمیشناسن ولی تقریبا در یک چیز مشترکن هر 4 نفر اصلا نمیخواهند به اقای وکیل در خصوص شکایت پول بدن و دلیلشون هم اینه میگن ما که 4 تومن دادیم میرفت شکایت میکرد و بعد از تحقق نتیجه میومد میگفت اینم هزینه شکایت و ما میپرداختیم ولی الان داره فقط کاسبی میکنه و این افراد بر این باورند که اگر وکیل از جانب آنها شکایت نکنه از وکیل شکایت خواهند کرد.
با سلام
متاسفانه فشار زندگی و بلا تکلیفی موجب سقوط برخی از دوستان به ورطه احساسات شده است.مسائلی ایچنین راهبردی نیازمند تفکر،تعقل وصبر تصمیم سازان وکنشگران این عرصه می باشد.
مواردی که دوستمان در بالا بیان فرمودند جملگی صحیح وقابل بررسی می باشد.
من بالشخصه تنها برای خنک شدن دلم شکایت خواهم کرد، مشروط به اینکه دوستان وکیل ، روشنگری کنند.

SaidJan
October 10th, 2011, 04:17 PM
درود
من نمیفهمم این 38 شغله و 29 شغله و اینها چه فرقی داره.
از کجا میتونم بفهمم که من باید از طریق کدوم تاپیک سوالاتم رو پیگیری کنم؟

با سپاس

nooshinak
October 10th, 2011, 04:31 PM
همه ي ما ميدانيم كه شكايت شايد بطور مستقيم اون نتيجه اي كه ما ميخوايم نده اما راهيست براي رساندن اعتراضمون بهشون و شايد تلنگري براي اين وزير بي حيا

aysani
October 10th, 2011, 05:06 PM
1 سال و خورده ای هست که ازدواج کردیم با همسرخان... خوب مثل همه متقاضی ها فکر می کردیم که نهایتا تا 1 سال دیگه اش کاناداییم( اون موقع 8-9 ماه از شروع پروسه مهاجرتمون میگذشت ) تصمیم گرفتیم خونه مستقل نگیریم و هزینه بیخود نکنیم تمام برنامه هامون بهم ریخته.... الان شدیم عین یک بادبادک روهوا!!! مشکل اینه که بازهم شک می کنم که نکنههههه ما بریم دنبال خونه و خرید وسایل اونوقت این پروسه لعنتی به سرمنزل مقصود برسه!!!! :(

S.FATEH
October 10th, 2011, 05:22 PM
به نظر من تا عید هم صبر کنید و اگر خبر نشد دیگه خبری نخواهد بود! با خیال راحت خونه بخرید و قسط بدین!!!!!

1 سال و خورده ای هست که ازدواج کردیم با همسرخان... خوب مثل همه متقاضی ها فکر می کردیم که نهایتا تا 1 سال دیگه اش کاناداییم( اون موقع 8-9 ماه از شروع پروسه مهاجرتمون میگذشت ) تصمیم گرفتیم خونه مستقل نگیریم و هزینه بیخود نکنیم تمام برنامه هامون بهم ریخته.... الان شدیم عین یک بادبادک روهوا!!! مشکل اینه که بازهم شک می کنم که نکنههههه ما بریم دنبال خونه و خرید وسایل اونوقت این پروسه لعنتی به سرمنزل مقصود برسه!!!! :(

S.FATEH
October 10th, 2011, 05:25 PM
سلام دوست عزیز
راستش این دو دسته کلا همه چیزشون متفاوته! هیچ وجه اشتراکی ندارن! حتی پزشکاشون هم متفاوتن!38 تایی لیست منفوره جناب وزیره و 29 تایی لیست مورد علاقه ایشون!!!!
درود
من نمیفهمم این 38 شغله و 29 شغله و اینها چه فرقی داره.
از کجا میتونم بفهمم که من باید از طریق کدوم تاپیک سوالاتم رو پیگیری کنم؟

با سپاس

S.FATEH
October 10th, 2011, 05:34 PM
با سلام و عرض احترام بی پایان
پیرسون عزیز قانون اول شطرنج:همیشه طوری بازی کن که حریف به این باور برسه که همیشه برنده است.
نتیجه:میدونم و میفهمم که بچه های 38 تایی چقدر تو استرس و عذابن ولی شکایت فقط یکی از راههای مساوی کردن با این آقای وزیره
بیاید ماتش کنیم نه پات
راهکار:از هر راهی که میشه بریم و فقط بریم اون موقع میفهمه که آدمها قدرت رسیدن به اهدافشون رو دارند حتی اگه ایشون با تمام قدرت سد راهشون باشه
موفق و پیروز باشین

-هیچ زمان تقریبی برای رسیدگی به پروندهای 38 شغله وجود ندارد و قصد وزیر تنها منصرف کردن این گروه از ادامه ی تعقیب پروسه ی مهاجرتشان هست این رو از قسمت بولت کرده ی نامه اشان می شود به سادگی متوجه شد.
- چون تا چند ماه پیش وکلا خودشون باورشون نمی شود که گروه 29 شغله ویزاهاشون رو بگیرند و فقط چند ماه پیش بود که اداره مهاجرت بعد از بایکوت 18 ماهه پرونده ها ، اعتراف کرد که گروه های جلوتر رو در الویت قرار می دهد.

به نظر من با هر وسیله و روشی صدای اعتراضتون رو برسونید، حالا به وکلا اعتماد ندارید خودتون کاری کنید. البته قصد وزیر از همه این بازیها صدمه زدن به اعتبار کانادا به عنوان کشور مهاجر پذیر و توقف کامل برنامه ی مهاجرت به این کشور در دراز مدت هست.

esijan
October 11th, 2011, 01:01 AM
دوستان منم به بهمن کلباسی نامه زدم و خواستم موضوع رو رسانه ای کنه ... خواهش می کنم شما هم پیگیری کنید...
همه 38 تایی هایی که دلشون به حالشون میسوزه پیگیری و اعتراض کنید..

aziking
October 11th, 2011, 09:50 AM
سلام
دوست من که که رشته برق بود و جز 38 هایی ها هم بود و فایل دومش 5 ماه از من دیرتر بود (به امضام توجه کنید) چند روز پیش ویزاشون اومده (جاب آفر داشتن) و الان سوریه هست، میگه حتی یک فدرالی هم اینجا نمی بینم.همش کبکی هستن...

aram_golbaghi
October 11th, 2011, 10:29 AM
سلام
دوست من که که رشته برق بود و جز 38 هایی ها هم بود و فایل دومش 5 ماه از من دیرتر بود (به امضام توجه کنید) چند روز پیش ویزاشون اومده (جاب آفر داشتن) و الان سوریه هست، میگه حتی یک فدرالی هم اینجا نمی بینم.همش کبکی هستن...

سلام, چه خبر خوبی, هر یک نفر که کارش انجام میشه آدم ذوق میکنه....
من شنیده بودم که دفتر کبک توی سوریه تعطیل شده ....

Pearson
October 11th, 2011, 10:41 AM
سلام, چه خبر خوبی, هر یک نفر که کارش انجام میشه آدم ذوق میکنه....
من شنیده بودم که دفتر کبک توی سوریه تعطیل شده ....

نوشته جاب آفر داشته. کجای این خبر خوبه؟
دفتر کبک به ترکیه منتقل شده ولی کبکی هایی که قبول می شند باید کارهای فدرالشون رو توی همون سوریه انجام بدهند.

reza1100
October 11th, 2011, 11:19 AM

دوست عزيز
اولا اين قلم تند شما در حمايت از جناب آقاي دكتر مختاري موجب حيرت بنده شده است. ببخشيد كه بنده تايتل دكتر ايشون رو جا انداخته بودم.
ثانيا بنده با جناب دكتر شما كاري ندارم. طرف صحبت بنده كليه خانمها و آقايان دكتر و مهندس مشاور و وكيل هست كه افراد مختلف رو سركيسه كرده اند و الان هم بخاطر رسيدن به قسط آخر قرادادشون به هر كاري حتي تاسيس دكان جديدي به نام شكايت از وزير دست ميزنن.
ثالثا بنده خودم رو جاي آقايون و خانمهاي دكتر و مهندس فوق ميگذارم . اگر بنده لنگ دريافت قسط آخر قرادادم بودم كه كمترينشان 1500 دلار هست ، اين 150 دلار رو حاضر بودم از خودم هزينه كنم ، بلكه به 1350 دلار باقيمانده زودتر برسم.
رابعا صلاح مملكت خويش خسروان دانند.نگران دوستان نباشيد. كسانيكه تصميم به شكايت دارند ، با كامنت بنده و كساييكه قصد ندارند با كامنت شما تحت تاثير قرار نخواهند گرفت.
بنده بهترين راه حل را در پيگيري مصاحبه آقايان و خانمهاي خبرنگار چه بهمن كلباسي چه ديگري يا اطلاع به رسانه هاي كانادايي ميدانم. كاري كه تا همين الان شخصا با جديت پيگيري ميكنم.
الان هم دعوا نداريم . ايشالا يكي از اين راه ها يا پيگيريهاي افرادي مثل ما و پيگيريها و شكايتهاي افرادي مثل شما ، جواب خواهد داد.

delmon
October 11th, 2011, 01:55 PM
اين هم ايميل بهمن كلباسي كه روزانه چكش مي كنه:
bahman.kalbasi@bbc.co.uk
جناب اميري نامه اي كه براي آقاي كلباسي ميزنيم بايد فارسي تايپ بشه يا english?

shahabkh
October 11th, 2011, 04:54 PM
جناب اميري نامه اي كه براي آقاي كلباسي ميزنيم بايد فارسي تايپ بشه يا english?

همونطور كه از اسم ايشون پيداست فارسي زبان هستند. پس لزومي به مكاتبه انگليسي نيست.

amiri1982
October 11th, 2011, 08:24 PM
سلام به تو دوست عزيز
نه من شمارو ميشناسم و نه شما من رو ولي لااقل همه ما يه هدف مشترك داريم اونم نه رفتن به كاناداست اينه كه تكليفمون رو مشخص كنند و با زندگيمون بيشتر و مفتضحانه تر از اين بازي نكنند.
نميدونم يادتون هست ولي باور كن كه هر چه در توان داشتم براي جلب نظر رسانه هاي آزادي چون بي بي سي و نمايندگان حزب ان دي پي در پارلمان به كار بردم و براي تمام 97 نفرشون نامه فرستادم كه ماحصل جوابشون اين شد كه "چون در حوزه انتخاباتي ما نيستين نميتونيم بهتون خدمات بديم"!!!
تنها يكيشون گفت كه با اداره مهاجرت حرف زده و گفتن اوايل 2012 رسيدگي ميشه.
اگه ميشد حرفهاي اونارو باور كرد من كه 2 سال صبر كردم اين 4 ماهم روش ولي اين وزير حتي به نماينده ها هم دروغ گفته چون برخي از اونا با ابراز تاسف ابراز بي اطلاعي ميكردن از اين بي عدالتي!!
اگه راهي جز شكايت ميداشتم شك نكن كه انتخابش مي كردم.
نه آقاي مختاري نسبتي با من داره و نه از وكيلي كميسيون تبليغات ميگيرم. به نظرم رسيد كه تنها راه مونده همينه. فكر نميكنين بهتره به جاي اين بحثا بياين و با هم همفكري كنيم تا بهترين راه رو انتخاب كنيم و زودتر از بلاتكليفي دربيايم؟
من كه تابحال هر كمكي از دستم اومده انجام دادم و بازم دريغ نخواهم كرد.
با احترام مجدد به شما دوست عزيز

دوست عزيز
اولا اين قلم تند شما در حمايت از جناب آقاي دكتر مختاري موجب حيرت بنده شده است. ببخشيد كه بنده تايتل دكتر ايشون رو جا انداخته بودم.
ثانيا بنده با جناب دكتر شما كاري ندارم. طرف صحبت بنده كليه خانمها و آقايان دكتر و مهندس مشاور و وكيل هست كه افراد مختلف رو سركيسه كرده اند و الان هم بخاطر رسيدن به قسط آخر قرادادشون به هر كاري حتي تاسيس دكان جديدي به نام شكايت از وزير دست ميزنن.
ثالثا بنده خودم رو جاي آقايون و خانمهاي دكتر و مهندس فوق ميگذارم . اگر بنده لنگ دريافت قسط آخر قرادادم بودم كه كمترينشان 1500 دلار هست ، اين 150 دلار رو حاضر بودم از خودم هزينه كنم ، بلكه به 1350 دلار باقيمانده زودتر برسم.
رابعا صلاح مملكت خويش خسروان دانند.نگران دوستان نباشيد. كسانيكه تصميم به شكايت دارند ، با كامنت بنده و كساييكه قصد ندارند با كامنت شما تحت تاثير قرار نخواهند گرفت.
بنده بهترين راه حل را در پيگيري مصاحبه آقايان و خانمهاي خبرنگار چه بهمن كلباسي چه ديگري يا اطلاع به رسانه هاي كانادايي ميدانم. كاري كه تا همين الان شخصا با جديت پيگيري ميكنم.
الان هم دعوا نداريم . ايشالا يكي از اين راه ها يا پيگيريهاي افرادي مثل ما و پيگيريها و شكايتهاي افرادي مثل شما ، جواب خواهد داد.

دوست عزيز

mohammad0661
October 12th, 2011, 12:31 AM
سلام به همه دوستان منتظر
شايد برخي از دوستان فكر كنند چون بعضي از بچه هاي فروم موكل شخص خاصي هستند براش دارند تبليغ مي كنند ولي من به عنوان كسي كه خودم اقدام كردم و 2 ساله كه چشم انتظارم هر روز ميگذره بيشتر به حسن نيت آقاي مختاري ايمان ميارم.
يه نكته آيا ميدونستين اگه اين بنده خدا وقتي رو كه داره صرف ما 38 تايي ها ميكنه اگه صرف جذب موكل سرمايه گذاري مي كرد سودش چند برابر بود.
من خيلي در مورد اين وكلايي كه ادعاي شكايت كردند تحقيق كردم تنها كسي كه مدرك تخصصي حقوق داره و از حقوق بين الملل چيزي مي دونه همين آقاي مختاريه. تا جايي كه من شنيدم بين كاميونيتي ايراني در مونترال بيشترين محبوبيت و نفوذ رو داره.
بگذريم. ازتون خواهش ميكنم منطقي تر برخورد كنيم و احساسات رو كنار بزاريم. اينكه تمام اهداف وكلا رو به همهشون بخواهيم نسبت داده و تعميم بديم دور از منطق به نظر ميرسه.
من كه با خوندن مطلب آخر وب لاگ ايشون در تصميمم براي شركت در شكايت از طريق ايشون مصمم شدم. يقين دارم كه با حجم بالايي كه بچه ها بهش مي پيوندند پيروزيمون شانس بسيار بالايي داره.
اين هم لينكي كه نظرمو عوض كرد وقتي با بقيه وكلا مقايسه كردمش:
http://mokhtari.canparsblog.com/?p=379#more-379

redalireza
October 12th, 2011, 08:51 AM
سلام به همه دوستان منتظر
شايد برخي از دوستان فكر كنند چون بعضي از بچه هاي فروم موكل شخص خاصي هستند براش دارند تبليغ مي كنند ولي من به عنوان كسي كه خودم اقدام كردم و 2 ساله كه چشم انتظارم هر روز ميگذره بيشتر به حسن نيت آقاي مختاري ايمان ميارم.
يه نكته آيا ميدونستين اگه اين بنده خدا وقتي رو كه داره صرف ما 38 تايي ها ميكنه اگه صرف جذب موكل سرمايه گذاري مي كرد سودش چند برابر بود.
من خيلي در مورد اين وكلايي كه ادعاي شكايت كردند تحقيق كردم تنها كسي كه مدرك تخصصي حقوق داره و از حقوق بين الملل چيزي مي دونه همين آقاي مختاريه. تا جايي كه من شنيدم بين كاميونيتي ايراني در مونترال بيشترين محبوبيت و نفوذ رو داره.
بگذريم. ازتون خواهش ميكنم منطقي تر برخورد كنيم و احساسات رو كنار بزاريم. اينكه تمام اهداف وكلا رو به همهشون بخواهيم نسبت داده و تعميم بديم دور از منطق به نظر ميرسه.
من كه با خوندن مطلب آخر وب لاگ ايشون در تصميمم براي شركت در شكايت از طريق ايشون مصمم شدم. يقين دارم كه با حجم بالايي كه بچه ها بهش مي پيوندند پيروزيمون شانس بسيار بالايي داره.
اين هم لينكي كه نظرمو عوض كرد وقتي با بقيه وكلا مقايسه كردمش:
http://mokhtari.canparsblog.com/?p=379#more-379

تا ۲۰۰ نفر هر نفر ۶۰۰ دلار هزینه وکیل (با احتساب هزینه های اداری جمعا ۷۵۰ دلار)

در صورت رسیدن به مرز۳۰۰ نفر و لی کمتر از ۴۰۰ نفر هزینه وکیل برای هر پرونده ۵۵۰ دلار (جمعا ۷۰۰ دلار)

در صورت رسیدن به مرز ۴۰۰ نفر و لی کمتر از ۵۰۰ نفر هزینه وکیل برای هر پرونده ۵۰۰ دلار (جمعا ۶۵۰ دلار)

در صورت رسیدن تعداد به ۵۰۰ و لی کمتر از ۱۰۰۰ نفر هزینه وکیل برای هر پرونده ۴۵۰ دلار (جمعا ۶۰۰ دلار)

در صورت رسیدن تعداد به ۱۰۰۰ نفر به بالا هزینه وکیل برای هر پرونده ۴۰۰ دلار (جمعا ۵۵۰ دلار)

عجب پولی به جیب می زنن.

تو کانادا شنیدم معمولا وقتی میری sue کنی یه سازمان بزرگ رو، وکیل در صورتی که مطمئن باشه حق با شماست با کمال میل و رایگان این کارو برات می کنه. چون هزینه های دادرسی و ... و ضرر و زیان شما رو از اونور می گیره !ولی اگر مطمئن نباشه یا بدونه که به جایی نمی رسه شکایت، هزینه هاشو تمام و کمال می گیره از شما !!!

as_vender
October 12th, 2011, 11:09 AM
باید دکتر! هزینه چند نفری را هم که می آیند اینجا یک اکانت درست می کنند و اولین پستشون هم ازش تعریف می کنند را هم در محاسباتش بیاورد. مگر طبق قانون فروم غیرقانونی نیست که کسی تبلیغ شرکت یا شخص خاصی را بکند؟ عین روز روشن است که بعد از اتمام امسال بررسی پرونده های 38 تایی شروع می شوند. خیلی هم ساده است و اصلا نیاز به دکترا هم ندارد. الان تعداد ورودی امسال خیلی کم است (حداکثر 5000-6000 نفر) پارسال هم که کلا 13000 نفر بودند از طرفی تعداد ویزاها هم که ثابت است واضح است که ویزاهای سال دیگر باید یک جا برود یا شامل 38 تایی ها یا شامل قبل از 38 تایی ها. که چون 38 تایی ها هم مثلا قرار بوده زودتر بررسی شوند، بیشترش را احتمالا می دهند به آنها. این وسط بیایید اعصاب خودمان را خرد نکنیم و الکی پول تو جیب این وکلا هم نریزیم. من قول می دهم تا آخر تابستون سال دیگر نصف بیشتر بچه های همین فروم ویزا یا حداقل مدیکال را گرفته اند.

delmon
October 12th, 2011, 12:38 PM
باید دکتر! هزینه چند نفری را هم که می آیند اینجا یک اکانت درست می کنند و اولین پستشون هم ازش تعریف می کنند را هم در محاسباتش بیاورد. مگر طبق قانون فروم غیرقانونی نیست که کسی تبلیغ شرکت یا شخص خاصی را بکند؟ عین روز روشن است که بعد از اتمام امسال بررسی پرونده های 38 تایی شروع می شوند. خیلی هم ساده است و اصلا نیاز به دکترا هم ندارد. الان تعداد ورودی امسال خیلی کم است (حداکثر 5000-6000 نفر) پارسال هم که کلا 13000 نفر بودند از طرفی تعداد ویزاها هم که ثابت است واضح است که ویزاهای سال دیگر باید یک جا برود یا شامل 38 تایی ها یا شامل قبل از 38 تایی ها. که چون 38 تایی ها هم مثلا قرار بوده زودتر بررسی شوند، بیشترش را احتمالا می دهند به آنها. این وسط بیایید اعصاب خودمان را خرد نکنیم و الکی پول تو جیب این وکلا هم نریزیم. من قول می دهم تا آخر تابستون سال دیگر نصف بیشتر بچه های همین فروم ویزا یا حداقل مدیکال را گرفته اند.

مرسيييييييييييييييييييييي ييييييي
نظر منم همينه. اينقدر نگران نباشيد و از زندگيتون لذت ببريد. حال رو براي آينده نامعلوم خراب نكنيد. از ژانويه پرونده هاي ماهم شروع ميشه. نگران نباشيد و پولتون رو واسه خودتون و خانوادتون خرج كنيد.
تا نوروز امسال به خيلي از بچه هاي فروم خبراي خوب ميرسه

shu
October 12th, 2011, 12:53 PM

منم کاملاً با شما موافقم و قضیه از این قرار است که cioقول 2012 رو برای پروندههای ما داده و وکلای محترم تازه به فکر افتادن .جالب اینه که همشون با هم به این فکر افتادن در این زمان چون جواب زمان بررسی به پروندهای این گروه را گرفتند .بنده هم آخرین خبر از طرف جناب وزیر را به نقل از پانیذ پرنده مهاجر براتون تو همین فروم گذاشتم .به امید خبرهای خیلی خوب در آیندۀ خیلی زود

nooshinak
October 12th, 2011, 01:00 PM
اما كي cio قول داده؟ از كجا ميشه انقد مطمين بود؟

cdbmc100
October 12th, 2011, 01:12 PM
دوست عزیز در مورد اعتراض به نظر من هر کسی خودش بهتر میتونه قضاوت کنه که بهتره اینکار بشه یا نه! من خودم به شخصه ترجیح می دم اعتراض نکنم هر چند دلیل روشنی ام ندارم برای اینکار ولی دوستان مسئله ای که هست و منو نگران میکنه اینه که تحلیل شمام یک جاش مشکل داره درسته که در سال 2010 13000 هزار تا پرونده رفت اما متاسفانه این تعداد پرونده هاست نه نفرات و بطور میانگین هر پرونده شامل 3 نفر هستش یعنی برای پرونده های سال 2010 باید حدود 40000 تا ویزا صادر بشه و از طرفی هم اگه دقت کنین پرونده های قبل از 2008 هم حدود 20 هزار تا از بک لاگشون کم شده خلاصه اینکه آقای وزیر بد آشی درست کرده واسمون! و سال 2011 برای همین ظرفیتش تقریباً برای ماها فکر نمی کنم حتی به 1000 تا ویزام رسیده باشه! اما نکتۀ جالب اینه که پرونده های سال 2005 بسیار تعدادشون کمه و از طرفی همونطور که شما گفتین 29 شغله های 2011 هم تعداد پرونده هاشون به 6000 تا نخواهد رسید که میشه حدود 18000 هزار تا ویزا که باید تا پایان 2012 براشون ویزا صادر بشه من فکر می کنم احتمالاً پرونده های ماها در 2012 شروع بشه ولی نه چندان قوی یعنی با این بک لاگی که تشکیل شده ((طبق جدول آقا رضا) که دوستان قدیمی تر یادشونه پارسال تهیه شده بود حدوداً پرونده هایی که در 2009 مدارکشون به دمشق رسیده بود احتمالاً ایشالا در سه ماهۀ دوم 2012 این پروسس خواهند شد و قطعاً اولین مسئلشونم آپدیت مدارک خواهد بود که فکر می کنم تا صدور ویزا بین 3 تا 4 سال بطور میانگین طول خواهد کشید).

omid77
October 12th, 2011, 01:23 PM
... عین روز روشن است که بعد از اتمام امسال بررسی پرونده های 38 تایی شروع می شوند. خیلی هم ساده است ...
دوست عزیز من 1.5 سال هست که اقدام کردم، از روزی هم که اینجا اومدم به تعداد انگستان یک دست هم خبر دریافت مدیکال یا ویزا نشنیدم، نه اینجا و نه بیرون از این فروم. به هر دلیلی این گروه به محاق فراموشی رفته، خیلی از دوستان پارسال همین موقع هم گمان میکردن که سال 2011 خیرای خوبی خواهد رسید. ولی جو سیاسی کانادا چیز دیگه ای میگه ای، اصولا سیاستشون در این بحران اقتصادی بر جذب مهاجر نیست، دارن نیازهای فوری فضای کسب و کار رو برطرف میکنن. اگر باز هم بخواییم دست روی دست بذاریم سال دیگه هم باید برای 2013 منتظر باشیم.
به هر حال تبلیغ وکیل و غیروکیل در این فروم پسندیده نیست. ایشان وکیل هستند و حق الوکاله ای دریافت کردن، پرکردن و ارسال فرم که دکترای وکالت نمیخواد. منطقی به نظر میرسید که برای موکلین خودشان مبلغی دریافت نمیکردند، اگر کمی هم بلندمدت فکر میکردن، میشد با غیرموکلین هم به شکل دیگری برخورد کرد. در جامعه ایرانی که به همه چیز سو ظن داره، کار ایشان هم خوراک تولید سو ظنه. انشالله که نیت خیر دارند.
من کار ایمیل زدن به زمینی و فرازمینی رو از هفته پیش شروع کردم. بهمن کلباسی هم دوستانه برخورد کرد و گفت که پیگیر این قضیه هست ولی اینکه چه زمانی امکان مصاحبه فراهم بشه ممکنه طولانی باشه. به لیست نمایندگان مجلس هم ایمیل یکسان ولی خطاب هر نماینده فرستادم، چند مورد پاسخ دادند که بعد از پیگیری من رو در جریان میذارن ولی هنوز خبر خاصی نشده. به امید خبرهای خوب برای همه

Pearson
October 12th, 2011, 01:28 PM
اما كي cio قول داده؟ از كجا ميشه انقد مطمين بود؟

CIO برای اینکه نماینده حزب رو بپیچونه یک چیزی همینطوری گفته، جایی به کسی نوشته ای نداده
اگر اینطور بود توی سال 2011 حداقل یک نفر از گروه 38 شغله رو دمشق پرونده اش رو بررسی می کرد برای دلخوشی
طبق ادعای وزیر الویت همیشه با دو گروه 29 شغله و از ماه ژوئن دوباره گروه جدیدتر معلوم نیست چند شغله هست، می باشد این یعنی 38 شغله ها همیشه هر کاری کنند ته صف هستند

نوامبر 2010 آخرین فعالیتی بود که سفارت دمشق توی این گروه انجام داد و اون هم درخواست آپدیت مدارک برای بار دوم برای بعضی از دوستانی بود که بیش از 18 ماه از فایل دومشون گذشته بود ، معمولا دو ماه بعد از آپدیت دوم نتیجه ی نهایی برای افراد مشخص می شود. ولی نتایج caips همین دوستان نشان داده است که با وجود آپدیت دوم و رسیدن به آخرین مرحله ی صدور مدیکال فایل به بایگانی بدون تاریخ review فرستاده شده.

Pearson
October 12th, 2011, 02:21 PM
دوستانی که می گویند امکان بردن دادگاه بر علیه وزیر وجود ندارد لینک زیر رو می تونند ببینند

http://reports.fja.gc.ca/eng/2003/2003fct211.html

کیس مربوط به دعوای حقوقی می شد که وزیر رو مجبور کرد در پروسه در خواست مهاجرت متقاضیان نتواند عطف به ما سبق را اعمال نماید.

nooshinak
October 12th, 2011, 03:43 PM
اي بابا. ما كه نفهميديم بالاخره بايد خوشبين باشيم به شروع سال جديد يا باز بايد تا آخر 2012 سماق بمكيم. در هر صورت من كه با ايده ي شكايت..هرچند بي نتيجه..موافقم.چون به حرفهاي اين وزير لا ابالي اعتباري نيست..به هر حال ره به باديه رفتن به از باطل نشستن.

ghlobe
October 12th, 2011, 06:52 PM
دوست عزیز من 1.5 سال هست که اقدام کردم، از روزی هم که اینجا اومدم به تعداد انگستان یک دست هم خبر دریافت مدیکال یا ویزا نشنیدم، نه اینجا و نه بیرون از این فروم. به هر دلیلی این گروه به محاق فراموشی رفته، خیلی از دوستان پارسال همین موقع هم گمان میکردن که سال 2011 خیرای خوبی خواهد رسید. ولی جو سیاسی کانادا چیز دیگه ای میگه ای، اصولا سیاستشون در این بحران اقتصادی بر جذب مهاجر نیست، دارن نیازهای فوری فضای کسب و کار رو برطرف میکنن. اگر باز هم بخواییم دست روی دست بذاریم سال دیگه هم باید برای 2013 منتظر باشیم.

البته توجه بفرمائید که تعداد مهاجرین پذیرفته شده در هر سال تغییری نکرده. کانادا کماکان سالی بین 250 تا 300 هزار مهاجر قبول میکند.

as_vender
October 12th, 2011, 09:17 PM
دوست عزیز در مورد اعتراض به نظر من هر کسی خودش بهتر میتونه قضاوت کنه که بهتره اینکار بشه یا نه! من خودم به شخصه ترجیح می دم اعتراض نکنم هر چند دلیل روشنی ام ندارم برای اینکار ولی دوستان مسئله ای که هست و منو نگران میکنه اینه که تحلیل شمام یک جاش مشکل داره درسته که در سال 2010 13000 هزار تا پرونده رفت اما متاسفانه این تعداد پرونده هاست نه نفرات و بطور میانگین هر پرونده شامل 3 نفر هستش یعنی برای پرونده های سال 2010 باید حدود 40000 تا ویزا صادر بشه و از طرفی هم اگه دقت کنین پرونده های قبل از 2008 هم حدود 20 هزار تا از بک لاگشون کم شده خلاصه اینکه آقای وزیر بد آشی درست کرده واسمون! و سال 2011 برای همین ظرفیتش تقریباً برای ماها فکر نمی کنم حتی به 1000 تا ویزام رسیده باشه! اما نکتۀ جالب اینه که پرونده های سال 2005 بسیار تعدادشون کمه و از طرفی همونطور که شما گفتین 29 شغله های 2011 هم تعداد پرونده هاشون به 6000 تا نخواهد رسید که میشه حدود 18000 هزار تا ویزا که باید تا پایان 2012 براشون ویزا صادر بشه من فکر می کنم احتمالاً پرونده های ماها در 2012 شروع بشه ولی نه چندان قوی یعنی با این بک لاگی که تشکیل شده ((طبق جدول آقا رضا) که دوستان قدیمی تر یادشونه پارسال تهیه شده بود حدوداً پرونده هایی که در 2009 مدارکشون به دمشق رسیده بود احتمالاً ایشالا در سه ماهۀ دوم 2012 این پروسس خواهند شد و قطعاً اولین مسئلشونم آپدیت مدارک خواهد بود که فکر می کنم تا صدور ویزا بین 3 تا 4 سال بطور میانگین طول خواهد کشید).

دوست عزيزم با شما موافقم. پس بياييد دقيقتر نگاه كنيم. از 13000 پرونده سال قبل حدود 85% به دليل رد شدن يا پس گرفتن تقاضا منجر به ويزا مي شوند پس حدود 10500 پرونده داريم كه در بدبينانه ترين حالت بر اساس اطلاعات اين فروم و فروم هاي خارجي نظير آن فكر مي كنم تا آخر امسال حدود 70% آنها به مرحله ويزا مي رسند پس با احتساب 30-35% باقيمانده و ميانگين سه نفر حدود 11000 ويزا لازم است. براي سري جديد هم با احتساب نرخ قبولي و تعداد كمتر و با فرض اينكه همه را بخواهند سال بعد پروسس كنند، حدود 15000 تا ويزا لازم است. پس كلا مي شود حدود 25000-26000 كه تا سقف 70000-75000 بازهم حدود 50000 فاصله داريم. توجه كنيد كه بنابر ايميل هاي دريافتي گروه هاي قبل از 38 تايي فعلا آنها در اولويت نيستند. از طرف ديگر من در يك وبلاگ خواندم ظاهرا براي يك نفر كه فايل دومش جون 2009 بوده درخواست ارسال مدارك اضافي از دمشق شده است. در هر صورت اميدوارم همگي خبرهي خوبي به زودي بشنويم.

peymanrs
October 13th, 2011, 12:58 PM
اي بابا. ما كه نفهميديم بالاخره بايد خوشبين باشيم به شروع سال جديد يا باز بايد تا آخر 2012 سماق بمكيم. در هر صورت من كه با ايده ي شكايت..هرچند بي نتيجه..موافقم.چون به حرفهاي اين وزير لا ابالي اعتباري نيست..به هر حال ره به باديه رفتن به از باطل نشستن.

پارسال همین موقعها توی خیلی از وبلاگها می گفتن با شروع سال 2011 بررسی پرونده ماها دوباره شروع می شه! چی شد!؟ هر وقت خودم یا دوستام با وکیلامون صحبت می کنیم می گن اخیرا یک خبرهایی شده منتظر خبرهای خوب از فلان تاریخ باشید! دوستان خوبم من توی این حدود 25 ماه کارم شده سر زدن به وبلاگها و سایتهای مختلف! اصلا کسی یکی رو می شناسه که توی این مدت از گروه ما ویزا براش صادر شده باشه؟!؟! تو رو خدا به ما هم بگین امیدوار بشیم
ببینید همه ما داریم یک جایی کار می کنیم و خوب می دونیم تا وقتی یک زور بالا سرمون نباشه به کارهای مردم سریع جواب نمی دیم! تا سراغ بالا سریمون نرن یا در مقیاس بزرگتر تا وقتی رسانه ای نشه هیچ خبری نمی شه! متاسفانه این رویه در همه جای دنیا هست

یک نکته دیگر که حال منو خیلی گرفت جواب ایمیل پیگیری بود که وکیلم به سفارت دمشق زد و توش با پررویی نوشتن: فعلا نمی دونیم کی به شما پاسخ خواهیم داد و اگه این پراسس نشدید می تونید تقاضا بدید تا پولتون رو پس بدیم!!!! این وزیری رو که من می بینم وقیحتر از اینه که بشه بهش خوشبین بود.

راستی 27 اکتبر قراره آقای مختاری و شرکت حقوقی پارکر با نمایندگان مجلس کانادا ملاقات کنن! لینک (http://www.parscanada.com/_1760_روز-۲۷-اکتبر-در-برابر-کمیسیون-مهاجرت-پارلمان-در-مورد-تخلف-وز.aspx)

mohammad0661
October 13th, 2011, 01:50 PM
هر روز كه ميگذره از تصميمم براي پيوست به شاكيان از وزير مهاجرت مصمم تر ميشم. اين وزير وقيح تنها بايد رسوا بشه و اينو بدونين كه دروغگويي در آمريكه و كانادا خيلي مضمومه.
البته با فعاليتي كه وكلا شروع كردون و دنيال كردن برنامه هاشود در تصوير ايران و خوندن مطالب آقاي مختاري به اين نتيجه رسيدم كه نتيجه پرونده اون محكمتره. تازه همونطور كه peymanrs گفت جلسه با حزب مخالف هم دارند.
كم كم دارم اميدوار ميشم.
http://www.parscanada.com/_1760-روز-۲۷-اکتبر-در-برابر-کمیسیون-مهاجرت-پارلمان-در-مورد-تخلف-وزیر-شهادت-م

mohammad0661
October 13th, 2011, 01:59 PM
سلام به تو دوست عزيز
ظاهرا اينقدر از اظهار نظر كردن مخالف نظرت آشفته شدي كه تاريخ ايجاد اكانت رو نگاه نكردي!!!
فكر ميكنم تاريخ ايجاد اكانت شروع فعاليت فرد رو نشو ن ميده نه تعداد ارسال ها!!
تا به حال تنها خواننده مطالب بودم ولي الان تصميم به نوشتن نظرم دارم.
دوست عزيز من تنها اقدام كردم و رو گنج قارون هم نشستم. رشته ام هم در ليست هاي بعدي حذف شده و 20 ماهه انتظار ميكشم. پس اگه تصميم به شركت در شكايت گرفتم تماميه راه ها رو رفتم. از نامه نگاري با دفتر وزير تا دمشق و خبرنگارا و نمايندگان مخالف مجلس. ولي تمامش يه چيزو ميگه اينم انتظار اونم تا زمان نامعلوم.
شايد محاسبات شما از لحاظي منطقي باشه ولي دولت فخيمه كانادا حتي به قول هاي مكتوبش عمل نكرده چه برسه به محاسبات ذهني متقاضيان!
با تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه شكايت و فشار قضايي بهترين عمله و بين وكلايي كه قصد شكايت دارند با تحقيق و برآورد هزينه ديدم آقاي مختاري منطقي تره.
حالا اگه شما انتخاب و دليل انتخاب منو به حساب تبليغات ميزاري بهتره به ايشون ايميلي بزني تا كارمزد تبليغ منو از حق الزحمه وكالتم كم كنه.
فكر ميكنم دوست عزيز در اين لحظات تنها بايد باهم همفكري كنيم به جاي قلمبه و متلك انداختن به هم ديگه.

vahid_vp
October 13th, 2011, 04:15 PM
سلام به تو دوست عزيز
ظاهرا اينقدر از اظهار نظر كردن مخالف نظرت آشفته شدي كه تاريخ ايجاد اكانت رو نگاه نكردي!!!
فكر ميكنم تاريخ ايجاد اكانت شروع فعاليت فرد رو نشو ن ميده نه تعداد ارسال ها!!
تا به حال تنها خواننده مطالب بودم ولي الان تصميم به نوشتن نظرم دارم.
دوست عزيز من تنها اقدام كردم و رو گنج قارون هم نشستم. رشته ام هم در ليست هاي بعدي حذف شده و 20 ماهه انتظار ميكشم. پس اگه تصميم به شركت در شكايت گرفتم تماميه راه ها رو رفتم. از نامه نگاري با دفتر وزير تا دمشق و خبرنگارا و نمايندگان مخالف مجلس. ولي تمامش يه چيزو ميگه اينم انتظار اونم تا زمان نامعلوم.
شايد محاسبات شما از لحاظي منطقي باشه ولي دولت فخيمه كانادا حتي به قول هاي مكتوبش عمل نكرده چه برسه به محاسبات ذهني متقاضيان!
با تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه شكايت و فشار قضايي بهترين عمله و بين وكلايي كه قصد شكايت دارند با تحقيق و برآورد هزينه ديدم آقاي مختاري منطقي تره.
حالا اگه شما انتخاب و دليل انتخاب منو به حساب تبليغات ميزاري بهتره به ايشون ايميلي بزني تا كارمزد تبليغ منو از حق الزحمه وكالتم كم كنه.
فكر ميكنم دوست عزيز در اين لحظات تنها بايد باهم همفكري كنيم به جاي قلمبه و متلك انداختن به هم ديگه.نظر هر کس برای خودش محترمه کسانی که قصد دارند در شکایت شرکت کنند خودشون می دونند و کسانی که با این کار مخالفن حق تهمت زدن به این گروه رو ندارن اینجا دوستان میان که از اخبار و ایده های خودشون دیگران رو مطلع کنن پس حرمت هم دیگه رو نگه داریم .

vahid_vp
October 13th, 2011, 04:24 PM
اینم یک خبر خوب بعد از این همه استرس
http://www.workpermit.com/news/2011-10-05/canada/canada-attempts-to-streamline-immigration.htm

babakbit
October 13th, 2011, 05:03 PM
میشه لطفا کسی اسمی از این به اصطلاح وکلا نبره پس مدیران فروم کجان و چرا اینها رو پاک نمیکنند ؟ وقتی کسی اینقدر رو اسم کسی پافشاری میکنه یا خودشه یا از پرسنلش
خوش باشید و لطفا تمومش کنید

mohammad0661
October 13th, 2011, 08:50 PM
يقينا همين طوره.
من تمام سعيمو ميكنم كه به نظرات ديگران احترام بزارم در عين حالي كه نظر خودمو اعلام مي كنم. ولي دوستاني هستن كه در اين مورد كم لطفي ميكنن و ابراز نظر مخالف خودشون رو تبليغ براي كس ديگه مي دونن!

نظر هر کس برای خودش محترمه کسانی که قصد دارند در شکایت شرکت کنند خودشون می دونند و کسانی که با این کار مخالفن حق تهمت زدن به این گروه رو ندارن اینجا دوستان میان که از اخبار و ایده های خودشون دیگران رو مطلع کنن پس حرمت هم دیگه رو نگه داریم .

redalireza
October 13th, 2011, 10:23 PM
اینم یک خبر خوب بعد از این همه استرس
http://www.workpermit.com/news/2011-10-05/canada/canada-attempts-to-streamline-immigration.htm

ببخشید این خبر خوبش کجاش بود ؟!!!

peymanrs
October 14th, 2011, 12:42 AM
میشه لطفا کسی اسمی از این به اصطلاح وکلا نبره پس مدیران فروم کجان و چرا اینها رو پاک نمیکنند ؟ وقتی کسی اینقدر رو اسم کسی پافشاری میکنه یا خودشه یا از پرسنلش
خوش باشید و لطفا تمومش کنید

من نه خودشم و نه از پرسنلش!!! نمی دونم تا کی می خواهید فضا را متشنج کنید!!! می دونید چرا امثال من یکهو فعال شدیم داریم اینجا تبلیغات می کنیم؟ فقط به این دلیل که با افزایش افراد شرکت کننده شانس موفقیت پرونده بالاتر می ره.
دوباره تکرار می کنم من خودم وکیل دارم و اشتباه کردم وکیل گرفتم! اصولا روش مهاجرت به کانادا یک جوری هست که نیاز به وکیل نداره و فقط افراد بی سواد نیاز به وکیل مهاجرت دارند.

در رابطه با مضرات وکیلها جالب بهتون بگم بسیاری از دفاتر وکلا انقدر در پر کردن فرمها بی دقتی می کنن که می تونه به راحتی منجر به رد شدن پرونده بشه! الان هم دارم با قاطعیت کامل می گم هیچ کسی برای مهاجرت نه به مختاری نیاز داره و نه هیچ کس دیگه! فقط باید یک مقداری زبانش خوب باشه
الان هم من صرفاً جهت طرح شکایت می خوام از آقای مختاری کمک بگیرم نه از وکیلم!

خوب فکر کنم مواضعم رو بخوبی روشن کردم و فکر می کنم همه می دونیم که چرا در این مرحله به این طرح شکایت دلخوش کردیم!؟ چون دیگه دستمون به هیچ جا نمی رسه! اخبار امروز رو شنیدید که دولت استرالیا می خواست یک اقدام غیر انسانی با مهاجران غیر قانونی بکنه و مجلسش جلوی این کار رو گرفت! شاید ما هم بتونیم بوسیله این طرح شکایت و برخی از نمایندگان احزاب مخالف جلوی این دولت بی قانون کانادا را بگیریم و مطمئناً تائید می فرمائید که برای این کار به این طرح شکایت نیاز داریم.
همه می دونیم که آقای مختاری بنگاه خیریه نداره و قطعا بدنبال منافع مادی و افزایش اعتبار برای دفتر وکالتش هست. چون در صورت پیروزی در این طرح شکایت دیگه فکر نکنم کسی بره پیش وکیل دیگه ای؟!
به هر حال همونطوری که قبلا هم گفتم این گروه به بن بست رسیده و این تنها راهی که ممکنه ...

vahid_vp
October 14th, 2011, 12:55 AM
ببخشید این خبر خوبش کجاش بود ؟!!! تصمیم به کم کردن بک لاگ واسه شما خبر بدیه؟
شما کدوم طرفی هستی دوستم؟ دنبال چه هستی؟ می خواهی ترجمشو هم بزارم ؟؟؟:D:redface: