PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا در سوید دوره اموزش زبان ایلتس ی ساله و یا شش ماهه گیر میاد؟

ITALY2006
October 25th, 2008, 11:42 AM
آیا در سوید دوره اموزش زبان ایلتس ی ساله و یا شش ماهه گیر میاد؟

mahdieh360
October 25th, 2008, 06:15 PM
من یادمه واسه ترن پاییز امسال دانشگاه دالارنا یک برنامه 60 واحدی به اسم Foundation Year of English for Academic Purpose گذاشت که براشون معادل ایلتس بود و بعدش میشد تو دانشگاه ثبت نام کرد. من مدارکم اماده نشد که بفرستم واسه همین دیگه چیز زیادی ازش نمیدونم. احتمالا بعد از این پروگرم میشه ایلتس نمره بالایی اورد.

ITALY2006
October 26th, 2008, 08:13 AM
دوست گرامی می تونی ادرس سایت یا نام لاتین دانشگاه را بدی؟

mahdieh360
October 28th, 2008, 12:43 AM
عزیزم ببخشید دیر جواب دادم. این اطلاعات سال پیششه نمیدونم امسال کد درسش چی بشه؟
HDA-H26ST Foundation Year of English for Academic Purpose
60.0cr, Day-time, 100%
Normal teaching
Study programme
Dalarna University , Falun
Autumn term 2008
ادرس سایت دانشگاه هم اینه : http://www.du.se/Templates/ProgrammeSyllabusPage____239.aspx?epslanguage=EN&programkod=HENGB

امیدوارم کمکت کنه :)

ITALY2006
October 28th, 2008, 05:52 PM
چند سوال
طول این دوره ایا یک سال است؟
میزان شباهت اموزش های این دوره با اموزش های لیستنینگ اسپکینگ رایتنیگ امتحان ایلتس تا چه حد است؟
ایا می توان با گذراندن این دوره ایلتس هم گرفت؟
خرج تحصیل و زندگی در این دوره چقدر میشه؟

mahdieh360
October 28th, 2008, 10:39 PM
طی تحقیقی که از اموزشگاهها اون موقع کردم.
1- طول این دوره یک سال است
2- کلهم اجمعین اسکیل های ایلتس اکادمیک رو کاور میکنه . پس تو انقدر قوی میشی که ایلتس رو قیول شیو کما اینکه موسسه میگفت واسه خودشون این دوره مغادل sufficiency in english است.
وقتی یک سال تو محیط انگلیسی باشی ایلتس که سهله میتونی سخنگوی سازمان ملل شی.
3- رایگانه اما خوب خرج زندگی تو سوید هست که تو تاپیک ها بحث شده :)
راستی فقط یک بدی داره که موسسه به من گفت ... با نامه پذیرش تو این کورس نمیشه ویزا گرفت :( و باید برای ویزا یک جور دیگه اقدام کرد.حالا من مطمئن نیستماااا.
امتخان ورودی هم داره که در حد اینتر مدیت باشی براشون کافیه.
;D

ITALY2006
October 28th, 2008, 11:02 PM
خب در شرایطی که با نامه این موسسه نمیشه ویزا گرفت برای رفتن به سوید باید چگونه و از چه طریقی سفارت سوید را مجاب به دادن ویزا نمود.؟

mahdieh360
October 31st, 2008, 01:24 PM
italy2006 جان میترسم misguide کنم. من در مورد ویزا و پروسش اطلاعات زیادی ندارم :( فکر میکنم مدراتورای عزیز بتونن کمکت کنن.
بد نیست به دانشگاه ایمیل بزنی و ازشون هم بپرسی شاید ویزا بدن و اون موسسه اطلاع زیادی نداشته

ITALY2006
November 2nd, 2008, 05:01 PM
دوست گرامی ایا دوره زبانی که معرفی کردید به عنوان یک رشته و دوره مستقل است و هر کسی می تواند تقاضا کند یا این که حتما تو این دانشگاه برای رشته ای دیگر ثبت نام کرد و اونها این دوره یک ساله را خودشون برات در نظر می گیرند و عملا رشته مستقل نیست؟

mahdieh360
November 2nd, 2008, 09:32 PM
نه... بک دوره کاملا مستفل است و کافی است مدرک دیپلم داشته باشی .

mariaa
November 3rd, 2008, 02:46 AM
The programme is a campus-based programme, so in order to take part you need to be here in Falun, Sweden. Unfortunately we have learnt that no Residence permits ("visas") will be issued for this programme. As an alternative, you can take the first-term courses online and if you pass them, you will be eligible for higher levels of English and also BA or MA programmes at our university.
این قضیه خیلی جالبه!!

ITALY2006
November 3rd, 2008, 02:00 PM
منورش اینه یه مدت باید اموزش اینترنتی داشت و اون موقع امکان اخذ ویزا فراهم میشه؟

mariaa
November 3rd, 2008, 08:08 PM
منظورش یه همچین چیزیه ولی برا من کاملا واضح نیست یه ایمیل باید بزنم بپرسم.تو سایتشم هرجا رفتم گشتمم اطلاعات بیشتری پیدا نکردم.مثلا این جای سوال داره:if you pass them, you will be eligible for higher levels of English and also BA or MA programmes at our university

mariaa
November 3rd, 2008, 08:33 PM
الان برا مسئول این برنامه ایمیل زدم و همه چیزو کامل پرسیدم صبر کنید تا جواب بده.

mariaa
November 4th, 2008, 12:46 AM
The only students who cannot do this programme, are students who need to get to Sweden with a residence permit in order to study this programme. All Swedish and other European students etc can study this programme, but not for example students from China, Iran or Pakistan.
They must have their residence permit on other grounds. There are two requirements: You must be eligible for university studies and you must have an IELTS of 5.0 (no result below 4.5) or something equivalent. Then there will be no problem.

mariaa
November 4th, 2008, 12:50 AM
این جوابیه که برا من فرستاده.یعنی دورش رو خط بکش ویزا نمیدن برا این برنامه :'(. اگه خوندی جاعیشو متوجه نشدی بگو.

FP
July 30th, 2009, 01:49 AM
نمیدونم این بحث رو در اینجا بگم یا نه! من آیلسم رو گرفتم با نمره کل 6 و پذیرش و ویزام رو هم گرفتم ولی برای زبانم خیلی نگرانم :oمیخواستم بدونم آیا تو سوئد دوره های زبان انگلیسی هست که ما یه جورایی تقویت کنیم زبانمون رو یا اصلاً احتیاجی نیست ؟!!!

azim_utd
July 31st, 2009, 01:12 AM
نمیدونم این بحث رو در اینجا بگم یا نه! من آیلسم رو گرفتم با نمره کل 6 و پذیرش و ویزام رو هم گرفتم ولی برای زبانم خیلی نگرانم :oمیخواستم بدونم آیا تو سوئد دوره های زبان انگلیسی هست که ما یه جورایی تقویت کنیم زبانمون رو یا اصلاً احتیاجی نیست ؟!!!

احتیاجی نیست، شما مطمئن باشید بعد از چند ماه به خوبی مسلط می شوید. (خود کلاس ها و امتحانات دانشگاه بهترین دوره ی زبان هست)...

انقدر نگران نباشید ;)

narsi2010
June 26th, 2011, 08:07 AM
سلام
من آیلتس شش و نیم دارم ولی اعتبارش تا ژانویه امساله.
کلا می خواستم بپرسم برای دانشگاههای سوئد اگه از مدت اعتبار کارنامه گذشته باشه برای گرفتن پذیرش چه کارشناسی ارشد و چه دکترا دیگه مدرک زبانمو قبول نمی کنن و باید دوباره امتحان بدم؟
سوال دوم: هزینه آزمون آیلتس در سوئد چقدره؟
از مدیر عذرخواهی می کنم که اینجا پست گذاشتم ولی موضوع مرتبط تری به سوالم پیدا نکردم.

bid
May 10th, 2012, 03:04 PM
سلام.
من به عنوان co-applicant قراره پائیز 2012 سوئد باشم. زبانم بد نیست .کلاسهای آیلتس رو دارم تو ایران میرم.تا حالا امتحان آیلتس ندادم ولی فکر مکنم در حد 5.5 باشم. تصمیم دارم بعد از یک ترم از تحصیل همسرم( بر اساس قوانین به خاطر co-applicant بودن) apply کنم. خیلی سردرگمم که چه کار کنم. چند ماهی هم بیشتر تا زمان آمدنمان وقت ندارم .اما بعد از آمدنمان 6 ماه وقت دارم. من الان چه کار کنم؟ وقتمو بذارمو تو ایران تمومش کنمو آیلتس بدم یا بذارم بیام اونجا زبانم قویتر شه بعد؟
ممنون میشم کسی بتونه راهنماییم کنه.