PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه Montréal

صفحه ها : [1] 2

maryamf
April 5th, 2008, 04:19 AM
سلام

کسی از uni de Motreal پذیرش داره یا واسش apply کرده؟ در مورد سایتش: سایتش فقط به زبان فرانسه هست؟ ددلاینش کی بوده؟ چون به فرانسه هست من نتونستم چیزی پیدا کنم. برای بهار هم پذیرش داره.
از کجا می تونم ددلایناش رو پیدا کنم؟!

کسانی که از خود دانشگاه فاند میگیرن(یه مقدار فاند می گیرن واسه tuition fee با این فرض که استاد هم RA بده) در چه حد هستن؟ اگه هر اطلاعاتی راجع به دانشگاهش دارید خیلی ممنون می شم بدید. رنکیگنش بد نبود. البته در مورد شهرش چیزایی که تو فروم بود خوندم.

ممنون

maryamf
April 6th, 2008, 12:52 PM
کسی اطلاعاتی نداره؟ یه استادی بهم گفته اگه من بتونم نصف هزینه tuition fee رو با گرفتن fund از دانشگاه کنسل کنم، اون هم بهم RA می ده. ولی در غیر اینصورت RA بخاطر وجود این هزینه ها کافی نیست.. بیشتر هم نظرش برای ترم بهار 2009 بودحالا من هر چی گشتم نتونستم deadline ها رو پیدا کنم. البته نوع فاندها رو پیدا کردم ولی deadline نداشتن.

از دوستان کسی نظری نداره؟ خصوصا چون سایتش به زبان فرانسه هست..

hoomer
April 6th, 2008, 07:07 PM
من از اونجا پذیرش دارم
تا اونجایی که می دونم:
واسه fall and summer
1 Feb
واسه winter
1 november ;که حدس میزنم واسه کانادایی ها باشه

pn_nt
April 9th, 2008, 01:37 PM
سلام
منم از اونجا پذیرش گرفتم و احتمالا برای ترم پاییز میرم همونجا. درساش تو اکثر رشته ها به فرانسه ارائه می شه، ولی خوب کلا برای دانشگاهای کبک نیازی به مدرک زبان فرانسه نیست. اونجوری که تو سایتش نوشته هرسال 1800 دانشجوی انگلیسی زبان داره و میشه امتحانارو به انگلیسی هم تحویل داد. ضمنا سایت انگلیسی هم داره که لینکش اینه:
http://www.umontreal.ca/english/index.htm
بازم اگه سوالی بود خوشحال میشم بتونم کمک کنم.

maryamf
April 18th, 2008, 01:31 AM
ممنون از لینکتون.

به نظرتون با شرایطی که گفتم هزینه هام کفاف میده؟ ضمنا من فرانسه هیچی نمی دونم!

r_kafieh
November 6th, 2008, 12:13 AM
با سلام
من ms مهندسي پزشكي دارم.
كسي اطلاع داره montreal چه جوريه؟ چه قدر اگه fund بده مناسب و قابل قبوله؟

مرسي از راهنمايي تون

r_kafieh
December 7th, 2008, 06:23 PM
سلام

من هم با يه استادي اونجا صحبت كرده ام و 20000 تا پيشنهاد داده و دارم مداركمو اماده مي كنم كه بفرستم.

ميشه بپرسم شما چكار كردين؟ مداركو فرستادين؟ بورس نصف هزينه رو چي؟

راستي تو اون فرمي كه برا بورس نصف هزينه هست به نظر مياد اول بايد admission رو داشته باشيم. اين طوريه؟

راستي به جاي birth certificate چي فرستادين؟

موفق باشين

maryamf
December 8th, 2008, 02:15 AM
You may want to see if you indeed could qualify for foreign student partial tuition fee exemption otherwise it would be very prohibitive in terms of cost to study at UdeM.

It was the reply I got at that time. In the other replies he just was trying to understand my qualifications, but then I decided not to go there.
But what is your problem with birth certificate? send its translation if it is askedin your application..

CanadianMan
December 19th, 2008, 04:47 PM
سلام به دوستان عزیز
در مورد دانشگاه مونترال که تو سایتش نوشته باید فرانسه بلد باشیم.یعنی اگه فرانسه ندانیم نمیتوانیم اقدام کنیم؟؟؟؟؟؟
این هم عین متن تو خود سایت دانشگاه مونترال :
have sufficient knowledge of the French language (applicants whose native language is not French or whose previous studies were not completed in French may be required to take a test to assess their knowledge of French. Test results will not eliminate candidates, barring exceptions);
ممنمو از راهنماییتون

r_kafieh
December 21st, 2008, 02:53 PM
سلام
براي phd عملا لزومي نداره ولي تو master بايد ضروري باشه.

البته بر و بكس عقيده دارن بايد كمي فرانسه بلد باشي تا بتوني گليمتو (اگه تو اب افتاد) بيرون بكشي. من كه بلد نيستم!!! تا ببينم چي ميشه!!!

مخ فی
January 11th, 2009, 02:26 AM
سلام

واقعا لازمه که برای اینکه اپلی کنم تو این دانشگاه، فرانسه بدونم؟

r_kafieh
February 13th, 2009, 11:07 PM
سلام
برا PHD فرانسه نمي خاد. البته بچه ها ميگن واسه زندگي تو اونجا يه خورده ادم خوبه كه بلد باشه. برا اپلاي نيازي نيست. البته اول بهتره به يه استاد به توافق رسيده باشين. اين جوري خيلي سريع ميشه.
چاكريم.

cactus
December 5th, 2009, 08:05 PM
راستي به جاي birth certificate چي فرستادين؟

مي شه براي اين كبي باسبورت را فرستاد يا بايد حتما شناسنامه را برد ترجمه كرد و بعد سفارت تاييد كرد ؟

Nazanin-Her2
April 29th, 2010, 01:52 AM
سلامر
من واسه پاییز 2010از این دانشگاه پذیرش دارم و میخوام برم،کسی هست که همزمان با من بخواد بره؟

once_4_one
May 2nd, 2010, 11:55 AM
سلامر
من واسه پاییز 2010از این دانشگاه پذیرش دارم و میخوام برم،کسی هست که همزمان با من بخواد بره؟

سلام
منم برای پاییز ۲۰۱۰ از Ecole Polytechnic Montreal پذیرش گرفتم. البته هنوز نامه رسمیم نیومده. شما فاند هم گرفتی؟

cyrex
July 20th, 2010, 12:46 PM
سلام
در مقطع PhD، از 3 تا درسی که اونجا باید بگذرونی مجبوری که مینیمم یک درس رو به فرانسه پاس کنی. در ضمن برای زندگی روزمره به فرانسه زیاد احتیاج پیدا میکنی. در کل اونجا بدون فرانسه به مشکل برمیخوری.

m1_marjan
November 28th, 2010, 05:35 PM
سلام
من لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان دارم معدلم 14.73 هست
برا اینکه بتونم برای فوق لیسانس همین رشته تو این دانشگاه(DE MONTRAL) اقدام کنم چقدر باید فرانسه بدونم؟انگلیسی چطور؟
آیا برای اثبات توانایی فرانسه و انگلیسی نیازی به مدرکمعتبر هست؟
ممنون می شم اگه کسی بتونه جوابمو بده راستش تو سایت دانشگاه گشتم چیزی دستگیرم نشد

sara123
December 24th, 2010, 01:25 PM
این دانشگاه همون اکول خودمون هست دیگه؟
وبسایت دانشکده مکانیک انگلیسی نداره من چه شکلی استادا را پیدا کنم؟
مرسی

sonbol
December 24th, 2010, 05:18 PM
این دانشگاه همون اکول خودمون هست دیگه؟
وبسایت دانشکده مکانیک انگلیسی نداره من چه شکلی استادا را پیدا کنم؟
مرسی

فکر کنم از این لینک باید پیدا کنید
http://www.polymtl.ca/recherche/rc/en/index.php

sara123
December 24th, 2010, 05:26 PM
فکر کنم از این لینک باید پیدا کنید
http://www.polymtl.ca/recherche/rc/en/index.php
ممنون سنبل جان آره خودشه
شما میدونین ددلاین دانشکده مکانیک برا فال 2011 کی هست و اصلا چه جوری باید اپلای کرد؟

sonbol
December 24th, 2010, 09:27 PM
ممنون سنبل جان آره خودشه
شما میدونین ددلاین دانشکده مکانیک برا فال 2011 کی هست و اصلا چه جوری باید اپلای کرد؟

ددلاین دانشگاه برای اینترنشنالا 1march و از طریق این لینک باید اپلای کنید
https://www.monavenir.polymtl.ca/ecole/main.jsp
ولی از اونجایی که فرم های اپلیکیشن به زبان فرانسه هست، از طریق google Translate و pdf مربوط به اپلیکیشن که به انگلیسی هست می تونید پر کنید. من فایل pdf را براتون attach میکنم. اما فکر کنم قبلش باید حتما با یک استاد تماس بگیرید

maryam2010
February 3rd, 2011, 08:58 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم. باید ایمیل هایی که به استادای این دانشگاه می زنیم به فرانسه باشه؟

sonbol
February 4th, 2011, 10:29 PM
سلام دوستان
من یه سوال دارم. باید ایمیل هایی که به استادای این دانشگاه می زنیم به فرانسه باشه؟

من تنها به یک استاد این دانشگاه ایمیل زدم و اون هم به انگلیسی. ایشون هم جواب دادن.

maryam2010
February 17th, 2011, 09:21 PM
ممنون که جواب دادید. شما می دونید که برای درس خوندن توی این دانشگاه در چه حد باید فرانسه بلد باشیم؟ و اینکه آزمون می گیرند از ورودی های جدید؟ خلاصه اینکه چه طوری می سنجند که ما فرانسه در چه حد بلدیم؟ می تونم بپرسم که چه رشته ای می خواهید اپلای کنید؟

spafeii
April 3rd, 2011, 11:07 PM
سلام
آیا کسی می دونه Ecole Polytechnique de montreal وابسته به universite de Montreal هست یا نه؟
چون توی یه سری رنکینگ ها Ecole Polytechnique رو جداگانه رتبه بندی کرده!

ghlobe
April 5th, 2011, 01:48 AM
سلام
آیا کسی می دونه Ecole Polytechnique de montreal وابسته به universite de Montreal هست یا نه؟
چون توی یه سری رنکینگ ها Ecole Polytechnique رو جداگانه رتبه بندی کرده!

بله تحت پوشش دانشگاه مونتریال است.

spafeii
April 5th, 2011, 09:25 PM
بله تحت پوشش دانشگاه مونتریال است.
خیلی ممنون از جوابتون.
شما اطلاع دارید که برای مقایسه Ecole Polytechnique de montreal با دانشگاه های دیگه آیا باید به رنکینگ universite de Montreal توجه کرد یا Ecole Polytechnique de montreal؟ چون همون طور که توی پست قبلی گفتم، من برای هردوی این ها رنکینگ جداگانه دیدم.

ghlobe
April 5th, 2011, 11:26 PM
خیلی ممنون از جوابتون.
شما اطلاع دارید که برای مقایسه Ecole Polytechnique de montreal با دانشگاه های دیگه آیا باید به رنکینگ universite de Montreal توجه کرد یا Ecole Polytechnique de montreal؟ چون همون طور که توی پست قبلی گفتم، من برای هردوی این ها رنکینگ جداگانه دیدم.

حقیقتش بنظر من این رنکینگ ها رو خیلی جدی نگیرید. Ecole Polytechnique دانشگاه بسیار خوبی است، و اگر قصد مقایسه با دانشگاههای فرانسوی زبان را دارید، بهترین در کانادا در رشته های مهندسی است. اگر با دانشگاههای انگلیسی زبان مقایسه می کنید، بنظر من در حد متوسط خوب مثل اتاوا و کارلتون و کالگاری است.

maryam2010
April 8th, 2011, 07:34 PM
سلام دوستان
می خواستم بدونم از دوستان کسی هست که ecole polytechnique de montreal در دپارتمان مکانیک درس بخونه و یا کسی رو بشناسه که به من معرفی کنه؟ ممنون می شم اگر بهم کمک کنید. خیلی خیلی ضروریه!

manakp92
July 2nd, 2011, 03:37 PM
سلام،
من می خواستم بدونم که Université de Montréal چقدر از مقدار 13000$ tuition fee برای دانشجوهای PhD رو می ده چون یا فاندی که یکی از استادای اونجا یه من می ده (20000$) نمیشه از عهده مخارج زندگی اونجا بر اومد به ویزه اگه 2 نفر باشید. ممنون می شم اگه کسی چیزی می دونه راهنمایی کنه.

manakp92
July 2nd, 2011, 03:38 PM
سلام،
من می خواستم بدونم که Université de Montréal چقدر از مقدار 13000$ tuition fee برای دانشجوهای PhD رو می ده چون یا فاندی که یکی از استادای اونجا یه من می ده (20000$) نمیشه از عهده مخارج زندگی اونجا بر اومد به ویزه اگه 2 نفر باشید. ممنون می شم اگه کسی چیزی می دونه راهنمایی کنه.

sonbol
July 2nd, 2011, 05:27 PM
سلام،

Ecole Polytechnique is proud to offer you a substantial foreign student fee exemption.Thanks to its doctoral student program, the cost of your fee will be approximately 1100$ (Canadian currency) per semester (instead of 5200$), the first instalment of which (500$) must be paid at least four weeks before the semester starting date.
این پاراگراف قسمتی از نامه پذیرش من از این دانشگاست. امیدوارم کمکتون کنه.

manakp92
July 3rd, 2011, 11:52 PM
ممنونم.امیدوارم واسه من هم همینطور باشه.

Ecole Polytechnique is proud to offer you a substantial foreign student fee exemption.Thanks to its doctoral student program, the cost of your fee will be approximately 1100$ (Canadian currency) per semester (instead of 5200$), the first instalment of which (500$) must be paid at least four weeks before the semester starting date.

raul
July 9th, 2011, 04:43 AM
hello to u,
would u please answer my ques.?
can i get accepted with fund in Montral Uni. with following conditions?

1-Bsc in mechanical engineering-GPA 13.2
2-Msc in mechanical engineering-GPA 16.7
3- four- year career experinces
4- three paper in some international conferences and one ISI journal
5-i dont have ielts degree,but i'll get it soon.
ill appreciate , if one answer me.
RAUL

mzz
July 18th, 2011, 08:36 PM
hello to u,
would u please answer my ques.?
can i get accepted with fund in Montral Uni. with following conditions?

1-Bsc in mechanical engineering-GPA 13.2
2-Msc in mechanical engineering-GPA 16.7
3- four- year career experinces
4- three paper in some international conferences and one ISI journal
5-i dont have ielts degree,but i'll get it soon.
ill appreciate , if one answer me.
RAUL
100% قبولید..در ضمن این دانشگاه نمره IELTS نمیخواد چون فرانسوی زبانه...شما اگه نمره IELTS خوب بیارید خیلی دانشگاهای بهتر میتونید فاند بگیرید

peacemaker
July 18th, 2011, 11:40 PM
سلام .
امکان اش هست محبت کنید و شرایط پذیرشتون رو برفرمائید .
معدل و مقاله و ....
با استاد هم در تماس بودید ؟
بقیه دوستان هم شرایط شون رو بگنند خالی از لطف نیست . برای مایی که میخوایم امسال اپلای کنیم خیلی میتونه کمک کننده باشه .

با تشکر.

baran28
July 29th, 2011, 06:24 PM
سلام
من با معدل کارشناسی 14.61(دانشگاه رازی)
معدل ارشد 16.59(دانشگاه شریف)
ریاضی محض
دو سال سابقه تدریس دانشگاه
امسال پذیرش گرفتم
فاند 14000

peacemaker
July 29th, 2011, 10:09 PM
سلام
من با معدل کارشناسی 14.61(دانشگاه رازی)
معدل ارشد 16.59(دانشگاه شریف)
ریاضی محض
دو سال سابقه تدریس دانشگاه
امسال پذیرش گرفتم
فاند 14000

با تشکر از پاسختون . شما با استاد ی هم در تماس بودید ؟ مقاله نداشتید ؟
و اینکه برای مدرک زبان چیزی برای دانشگاه فرستادید ؟

baran28
July 30th, 2011, 11:43 AM
بله.قبل اینکه مدارکم رو بفرستم برا دانشگاه استاد به من ok رو داده بود.
مقاله نداشتم.
مدرک زبان نمیخواستن.
البته باید قبلش با استاد راجع به اینکه فرانسه باید بخونید یا نه صحبت کنید.
اما به هر جال باید یه مقدار فرانسه بلد باشید.ممکنه مجبور شید با یه استاد فرانسوی زبان درس بگیرید.
ظاهرا خود دانشگاه هم کورس زبان فرانسه داره

Quebeci
August 10th, 2011, 09:19 PM
سلام دوستان

من فوق لیسانس شیمی هستم. درسم تموم شده خیلی علاقه مند هستم به گذراندن phd در کانادا. زبان فرانسه میدونم ولی مدرک ندارم. انگلیسی هم یه آیلتس جنرال دارم 6.

معدل 18.10 هست و یک paper در یک کنفرانس بین المللی دارم و میتونم ریکامندیشن های خوب بگیرم از اساتیدم. امیدی هست که بتونم از یکی از دانشگاه های کبک. مخصوصا مونترال یا کبک در منترال پذیرش بگیرم با فاند. قصد دارم مکاتباتم رو شروع کنم با این دانشگاه ها.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

مرسی از راهنماییتون.

moonlight
August 14th, 2011, 08:31 PM
دوستان کسی می دونه اگه زبان فرانسه رو در حد کم یا متوسط بلد باشیم ممکنه این دانشگاه پذیرش بده به چنین آدمی و بعدش آیا براش کورس فرانسه خودش می زاره در دانشگاه تا به حد مطلبوشون برسه و بعد درسش رو به فرانسه شروع کنه؟یا اینکه کلا می گه برو و سطح فرانستو خودت ببر بالا و بعد اپلای کن؟؟؟ممنون

peacemaker
August 15th, 2011, 08:43 PM
مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه مونتریال به تصمیم استاد ، دانشجو میتونه به زبان فرانسه یا انگلیسی درس بخونه . هر دو رو ساپورت میکنه دانشگاه مونتریال . روی خود وب سایت هم این موضوع رو نوشته . از یکی از دوستان فروم پرسیدم دانشگاه هیچ مدرکی ازش نخواسته بود . دوره اش هم بصورت انگلیسی بود . ولی سفارت مدرک زبان میخواد .

moonlight
August 16th, 2011, 12:30 AM
مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه مونتریال به تصمیم استاد ، دانشجو میتونه به زبان فرانسه یا انگلیسی درس بخونه . هر دو رو ساپورت میکنه دانشگاه مونتریال . روی خود وب سایت هم این موضوع رو نوشته . از یکی از دوستان فروم پرسیدم دانشگاه هیچ مدرکی ازش نخواسته بود . دوره اش هم بصورت انگلیسی بود . ولی سفارت مدرک زبان میخواد .
من دوره لیسانس منظورم هست..برای لیسانس آیا می دونید با چه مقدار دانش فرانسه می شه از پس درساش براومد؟ممنون

peacemaker
August 18th, 2011, 12:45 AM
من دوره لیسانس منظورم هست..برای لیسانس آیا می دونید با چه مقدار دانش فرانسه می شه از پس درساش براومد؟ممنون

متاسفانه من پاسخ تون رو ندارم . اما یکی از همکاران که تقریبا ، 11 ترم زبان فرانسه در سفیر خوندن و سطح شون تقریبا B2 و زبان اشون هم تقریبا خوب هست هنوز در خصوص مسائل فنی مشکل داره (وبسایت دانشگاه و مکاتبه ) . فکر میکنم دولت کبک و همینطور دانشگاه هاش در صورتی که پذیرفته شده ، سطح زبان فرانسه قابل قبول دانشگاه رو نداشته باشه ( لاوال نوشته امتحان میگیره بعد از پذیرش و و ورود اون فرد ) دوره های زبان فرانسه میگذارن .

soniaa833
August 27th, 2011, 11:53 PM
سلام یکی از استادها به من گفته فاند 15000$ به من میده برا ph.d به نظرتون این کافیه؟ قضیه tuition waver چیه؟

soniaa833
August 28th, 2011, 12:22 AM
سلام یکی از اساتید university of montreal به من گفته فاند 15000$ به من میده برا ph.d به نظرتون این کافیه؟ قضیه tuition waver چیه؟

peacemaker
August 29th, 2011, 02:13 AM
سلام یکی از اساتید university of montreal به من گفته فاند 15000$ به من میده برا ph.d به نظرتون این کافیه؟ قضیه tuition waver چیه؟
شهریه برای رشته های مهندسی در مقطع دکتری که سالی 3300 دلار هست که معمولا وقتی فاند میدن اون رو هم ویو میکنن . شرایطتون چطور بوده ؟

peacemaker
August 29th, 2011, 02:15 AM
سلام،
دانشگاه تقریبا ً 10000 دلار از این رقم رو خودش پرداخت میکنه . یعنی تخفیف میده به دانشجویان دکتری . شهریه برای دانشجویام دکتری حدود 3300 دلار هست در سال .

moonlight
August 29th, 2011, 10:41 AM
دوست عزیز ممکنه یک مقدار توضیح بدهید سطح زبان فرانستون در چه حد هست و چه مدارکی برای زبان ارائه کردید و اینکه با چه سطحی از فرانسه می شه دراین دانشگاه در مقاطع مختلفش درس خوند؟ممنون

sarah.yalda
September 4th, 2011, 11:56 AM
سلام

دانشگاه universite de montreal که به فرانسه هست رایگانه ؟برای مستر می خوام apply کنم .البته نوشته های بالا این رو نشون نمیده ولی من اینطور شنیدم!
ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

sarah.yalda
September 4th, 2011, 12:07 PM
سلام

تحصیل در مقطع ارشددررشته های انسانی به زبان فرانسه هم ,دردانشگاه montreal پولیه؟ و اگه اینطوره از کجا می تونم شهریه ها رو در بیارم؟ fund برای مستر میدن؟
مرسی از همه

moonlight
September 4th, 2011, 09:31 PM
سلام

تحصیل در مقطع ارشددررشته های انسانی به زبان فرانسه هم ,دردانشگاه montreal پولیه؟ و اگه اینطوره از کجا می تونم شهریه ها رو در بیارم؟ fund برای مستر میدن؟
مرسی از همه
کلا این دانشگاه های فرانسوی زبان کبک برای جلب دانشجو و گسترش تحصیل به زبان فرانسه تسهیلات زیاد می دهند....در کل می دونم شهریه هاشون خیلی کمه و قابل مقایسه با سایر نقاط کانادا نیست...برای مستر هم فاند می دهند..درضمن اگر اقامت کبک رو دارید که دیگه شهریه برای شما خیلی کم میشه و اینکه وام هم می تونید دریافت کنید و بسیار به صرفه هست..به نظر من کسی که فرانسه اش دراین حد خوبه گزینه ی بسیار ارزشمندیه دانشگاه مونترال

atash
September 7th, 2011, 08:22 AM
سلام دوستان
یکی از استادها به ایمیل من جواب داده و نوشته که :
با توجه به اینکه من دانشجوهای این دوره رو گرفتم امکان دادن فاند بهت رو ندارم ولی اگر بورس داشته باشی توی این گروه برات جا هست.
حالا سوال من اینه که خود دانشگاه برای ارشد به من بورس میده و چطور میتونم درخواست بورس کنم؟
اگر نتونم بورس بگیرم ، با این جواب می تونم پذیرش بگیرم؟با این حساب هزینه تحصیل توی مقطع ارشد چقدر میشه؟
یه جایی دیدم یکی از دوستان از پرداخت شهریه معاف شده بود کسی در این مورد اطلاعی داره؟
ممنون از جواب هاتون

soniaa833
September 13th, 2011, 02:13 AM
شهریه برای رشته های مهندسی در مقطع دکتری که سالی 3300 دلار هست که معمولا وقتی فاند میدن اون رو هم ویو میکنن . شرایطتون چطور بوده ؟
ارشد ریاضی کاریردی با معدل 18.40 از دانشگاه تبریز در ضمن شاگرد اول بودم و 3 سال سابقه تدریس دانشگاهیو دارم.

soniaa833
September 13th, 2011, 02:15 AM
دوست عزیز ممکنه یک مقدار توضیح بدهید سطح زبان فرانستون در چه حد هست و چه مدارکی برای زبان ارائه کردید و اینکه با چه سطحی از فرانسه می شه دراین دانشگاه در مقاطع مختلفش درس خوند؟ممنون
راستش من تازه میخوام فرانسه کار کنم از اول هم هیچ مدرکی برا فرانسه و انگلیسی نخواستن

atabak-aut
September 16th, 2011, 12:43 AM
سلام
این فایل رو ببینین بهتون براوردی از هزینه ها میده. برای امسال هستش و اپدیته.
البته نکته: این فایل مربوط به École Polytechnique de Montréal هست.
5663

peacemaker
September 16th, 2011, 01:22 AM
با تشکر فراوان از اتابک جان بابت لطفی که کردن و فایل رو گذاشتن . نکته ای که وجود داره این هست اش که سیستم تحصیلی مونتریال بصورت سه ترم در سال هست اش یعنی تریمستر .
من توی وب سایت میخوندم که اگر واحد داشته باشید شهریه هر تریمستر 5700 دلار تقریبا ً خواهد بود و اگر به 30 واحد پژوهشی رسیده باشید هر تریمستر 980 دلار کانادا خواهد بود .
با توجه به اینکه منطقا ً 15 واحد رو باید بشه توی دو تا تریمستر گذروند ، نمیدونم چه جوریه میشه که توی این فایل زده 17000 برای سال اول . حتی اگه سال اول رو هم قبول کنیم (هر سه تریمستر کورس داشته باشیم )، واسه سال دوم 7500 دیگه جور نمیاد .
اگر دوستان تجربه متفاوتی دارند بفرمایند تا همه آگاه شیم .
البته من از دانشگاه پرسیدم ولی هنوز جواب نیومده متاسفانه !
با تشکر مجدد از اتابک جان .

ahassanpour
October 7th, 2011, 10:26 PM
سلام

من لسانس فرانسه از دانشگاه تبریز با معدل 16/5 و فوق از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل 17/7 دارم
میخواهم برای دانشگاه مونترال اپلای کنم در رشته ادبیات فرانسه
به نظرتون برای فوق اقدام کنم یا دکتری
در سایتش خیلی مبهم مسائل بورس را نوشته آیا هزینه رشته زبان فرانسه مثل بقیه رشته هاست ؟ و بورسش چطوره؟
بهتره قبلش با یه استاد تماس بگیرم یا نه؟
مرسی

ab12ab
October 15th, 2011, 11:35 AM
می خواستم برای مستر کامپیوتر این دانشگاه اپلای کنم ولی اصلا فرانسوی بلد نیستم. کلا چه جوریه؟ دوره هاش به زبان فرانسه است یا نه انگلیسی هم داره؟

danyal
October 15th, 2011, 02:57 PM
سلام ، برای ترجمه مدارک تحصیلی به فرانسه آیا تاییده سفارتم لازمه یا فقط ترجمه رسمی بشه کفایت داره

Gita
December 13th, 2011, 08:22 PM
سلام دوستان،application guide پلی رو ( لینک) (http://www.polymtl.ca/polydoc/polydoc-public/intraPoly/DEF/registrariat/documents%20actifs/UsageGrandPublic/SiteWebEtudes/admission/guide_utilisation_admission_ligne_franc.pdf)رو خووندم و :

تاکید کرده که باید یه استاد تو مقطع مستر برای کارای تحقیقاتی سوپروایزر شما بشه. از دوستان کسی موردی سراغ داره که بدون هماهنگی با استاد پذیرش گرفته باشن؟ برای کد رشته MR و MC
ش یعنی بغیر از ترجمه رسمی به انگلیسی، باید به فرانسه هم فرستاد؟A certified or official French translation is required for any documentation not written in French or English.

3-
detailed academic record for each year of study presented in support of your application (4 years minimum)
این با
your final transcript, once it becomes available
چه فرقی داره؟!

4- توصیه نامه ها حتما باید dean و research director نوشته باشن؟ من ریکام هامو از سه تا استاد که منو میشناسن و قوی نوشتن گرفتم.
5- برای مستر مکانیک که قابل ادامه به دکتری هم باشه باید کد MRMEC رو انتخاب کنم درسته؟ چون MCMECها course-base هستند؟ (مثل کنکوردیا که MASc و Meng داره؟) اگر اشتباه میکنم پس فرق بین MR ها و MCها چی هست؟
ممنون از پاسختون پیشاپیش

Gita
December 14th, 2011, 08:21 PM
سلام دوستان من سوالمو در دانشگاه مونترال مطرح کرده بودم که چون جوابی نگرفتم اینجا می پرسم ،من application guide پلی رو ( لینک) (http://www.polymtl.ca/polydoc/polydoc-public/intraPoly/DEF/registrariat/documents%20actifs/UsageGrandPublic/SiteWebEtudes/admission/guide_utilisation_admission_ligne_franc.pdf)رو خووندم و :

تاکید کرده که باید یه استاد تو مقطع مستر برای کارای تحقیقاتی سوپروایزر شما بشه. از دوستان کسی موردی سراغ داره که بدون هماهنگی با استاد پذیرش گرفته باشن؟ برای کد رشته MR و MC
ش یعنی بغیر از ترجمه رسمی به انگلیسی، باید به فرانسه هم فرستاد؟A certified or official French translation is required for any documentation not written in French or English.

3-
detailed academic record for each year of study presented in support of your application (4 years minimum)
این با
چه فرقی داره؟!

4- توصیه نامه ها حتما باید dean و research director نوشته باشن؟ من ریکام هامو از سه تا استاد که منو میشناسن و قوی نوشتن گرفتم.
5- برای مستر مکانیک که قابل ادامه به دکتری هم باشه باید کد MRMEC رو انتخاب کنم درسته؟ چون MCMECها course-base هستند؟ (مثل کنکوردیا که MASc و Meng داره؟) اگر اشتباه میکنم پس فرق بین MR ها و MCها چی هست؟
ممنون از پاسختون پیشاپیش

atabak-aut
December 16th, 2011, 12:02 PM
سلام دوستان،application guide پلی رو ( لینک) (http://www.polymtl.ca/polydoc/polydoc-public/intraPoly/DEF/registrariat/documents actifs/UsageGrandPublic/SiteWebEtudes/admission/guide_utilisation_admission_ligne_franc.pdf)رو خووندم و :

3-
این با
چه فرقی داره؟!

ممنون از پاسختون پیشاپیش

سلام
سوال 1 و 2 و 5 رو من متوجه نشدم:(
3- یعنی ریزنمرات تا الانتون یا نهایی رو بفرستید، ولی ریزنمره تا الانتون حداقل چهارسال باشه
4-این رو کجای اون پی دی اف نوشته، چون 17 صفحه بود آخه...

Gita
December 16th, 2011, 12:44 PM
سلام
سوال 1 و 2 و 5 رو من متوجه نشدم:(
3- یعنی ریزنمرات تا الانتون یا نهایی رو بفرستید، ولی ریزنمره تا الانتون حداقل چهارسال باشه
4-این رو کجای اون پی دی اف نوشته، چون 17 صفحه بود آخه...

سلام و ممنون از پاسختون ، درمورد 1 و 2 و5 :
1- از اون جایی که تاحالا از استادی جواب نگرفتم می خواستم بدونم اگه مدارکمو بفرستم میشه بدون هماهنگی با استاد پذیرش گرفت یا نه. و اگه بخوام این کار رو بکنم باید از رشته هایی که با کد MR شروع می شوند انتخاب کنم یا MC؟ (صفحات 15 و 16)
2-مدارکم ترجمه رسمی به انگلیسی هست، با توجه به این جمله :
A certified or official French translation is required for any documentation not written in French or English
باید به فرانسه هم ترجمه رسمی و ارسال بشه؟
5- بازهم ارجاع به همون صفحات 15 و 16 : فرق بین کد رشته هایی که با MR و MCشروع می شوند چیه؟ از نظر ادامه تحصیل تا دکتری یا امکان گرفتن فاند و اسکالرشیپ؟

بازم ممنون.

Gita
December 16th, 2011, 12:48 PM
... و راجع به research director و dean هم در ابتدای صفحه 8 اشاره کرده. حتما باید ریکام ها رو اونها نوشته باشن؟ اساتید دیگه پذیرفته نیست؟

atabak-aut
December 16th, 2011, 01:47 PM
... و راجع به research director و dean هم در ابتدای صفحه 8 اشاره کرده. حتما باید ریکام ها رو اونها نوشته باشن؟ اساتید دیگه پذیرفته نیست؟

با توجه به بخش آخر اون جمله که میگه:
ou d’un professeur de votre établissement d’origine.
پس هر استادی میتونه براتون بنویسه. نگران باشید:)

atabak-aut
December 16th, 2011, 01:50 PM
سلام و ممنون از پاسختون ، درمورد 1 و 2 و5 :
1- از اون جایی که تاحالا از استادی جواب نگرفتم می خواستم بدونم اگه مدارکمو بفرستم میشه بدون هماهنگی با استاد پذیرش گرفت یا نه. و اگه بخوام این کار رو بکنم باید از رشته هایی که با کد MR شروع می شوند انتخاب کنم یا MC؟ (صفحات 15 و 16)
2-مدارکم ترجمه رسمی به انگلیسی هست، با توجه به این جمله :
A certified or official French translation is required for any documentation not written in French or English
باید به فرانسه هم ترجمه رسمی و ارسال بشه؟
5- بازهم ارجاع به همون صفحات 15 و 16 : فرق بین کد رشته هایی که با MR و MCشروع می شوند چیه؟ از نظر ادامه تحصیل تا دکتری یا امکان گرفتن فاند و اسکالرشیپ؟

بازم ممنون.

سلام
مورد دو رو کجای فایل نوشته؟

مورد 1- بلی میتونین اپلای کنین ولی برای هر دو نوع رشته های فوق باید استاد داشته باشید بهتره زودتر اپلای رو شروع کنید و بعد با اساتید تماس بگیرید.
مورد 5- فاند فقط برای MR ها هست. ادامه تحصیل دکترا هر دو مورد هست اما علاقه اساتیدی که میخوان دانشجوی دکترا بگیرن بیشتر بر کساییه که MR تموم کرده باشند.

Gita
December 16th, 2011, 05:28 PM
سلام
مورد دو رو کجای فایل نوشته؟

مورد 1- بلی میتونین اپلای کنین ولی برای هر دو نوع رشته های فوق باید استاد داشته باشید بهتره زودتر اپلای رو شروع کنید و بعد با اساتید تماس بگیرید.
مورد 5- فاند فقط برای MR ها هست. ادامه تحصیل دکترا هر دو مورد هست اما علاقه اساتیدی که میخوان دانشجوی دکترا بگیرن بیشتر بر کساییه که MR تموم کرده باشند.

سلام و ممنون از پاسخ سریع و کاملتون. اون جمله رو درست اول صفحه 4 نوشته.
درضمن برای کسانی که خارج از کانادا هستند نوشته کپی birth certificate رو هم ارائه کنید که اگه اشتباه نکنم منظور کپی شناسنامه هست. لازمه ترجمه رسمی هم بشه و بفرستم؟ یا همون مهر کپی برابر اصل دارالترجمه کفایت می کنه؟

atabak-aut
December 17th, 2011, 01:16 AM
سلام و ممنون از پاسخ سریع و کاملتون. اون جمله رو درست اول صفحه 4 نوشته.
درضمن برای کسانی که خارج از کانادا هستند نوشته کپی birth certificate رو هم ارائه کنید که اگه اشتباه نکنم منظور کپی شناسنامه هست. لازمه ترجمه رسمی هم بشه و بفرستم؟ یا همون مهر کپی برابر اصل دارالترجمه کفایت می کنه؟

یادم اومد من ریزنمره دانشگاهی که به ما میدادن خودش انگلیسی بود و این هم نوشته بود که برای مدارکی که اصلش انگلیسیه ترجمه نمیخواد، پس این مورد رو خودم باهاش برخورد نکردم. اما شما یا از آموزش بپرسید:
registraire@polymtl.ca
که یه هفته ای طول میکشه جواب بدن، یا همون ترجمه انگلیسی رسمی رو بفرستید.
منظور کپی شناسنامه یا پاسپورته، در هر دو حالت باید ببرید دارالترجمه، اگر شناسنامه هست که قطعن باید ترجمه شه، اگر پاسپورته دارالترجمه براتون کپی برابر اصلشو میزنه، ولی از من به شما توصیه همون خودتون از پاسپورتتون یه کپی واضح رنگی بگیرین کافیه،اینقدر سخت نگیرید.

m_firoz
December 18th, 2011, 10:15 PM
سلام. من برای فال 2012 و مستر پذیرشم بنا بر موافقت استاد اعلام شده توی سایت. استاد بهم میگه کلا سالی 16500 بهت قراره بدن. با تحقیقاتی که من کردم خصوصا تو سال اول کم میارم. میشه کسایی که اطلاع دارن بگن که دقیقا به طور کلی چقد کم میارم. با توجه به اینکه فرانسه خوب بلد نیستم و نمی تونم TA بگیرم به نظر شما چه راهی برای افزایش فاند تا حد زندگی وجود داره؟

atabak-aut
December 19th, 2011, 01:26 AM
سلام. من برای فال 2012 و مستر پذیرشم بنا بر موافقت استاد اعلام شده توی سایت. استاد بهم میگه کلا سالی 16500 بهت قراره بدن. با تحقیقاتی که من کردم خصوصا تو سال اول کم میارم. میشه کسایی که اطلاع دارن بگن که دقیقا به طور کلی چقد کم میارم. با توجه به اینکه فرانسه خوب بلد نیستم و نمی تونم TA بگیرم به نظر شما چه راهی برای افزایش فاند تا حد زندگی وجود داره؟
ارشد هستین؟ کدوم دانشگاه؟ UdeM یا Ecole یا HEC ؟

m_firoz
December 19th, 2011, 11:13 AM
بله ارشدم. ecole

atabak-aut
December 19th, 2011, 11:40 AM

بله ارشدم. ecole

بلی با اون فاند کم میارین.
متاسفانه راهی برای افزایش فاند نیست، هر دانشجو فقط میتونه یک منبع در آمدی داشته باشه.

m_firoz
December 19th, 2011, 12:10 PM
بلی با اون فاند کم میارین.
متاسفانه راهی برای افزایش فاند نیست، هر دانشجو فقط میتونه یک منبع در آمدی داشته باشه.
ممنونم. سه نکته:
1- میشه لطفا با این شرایط موجود سرانگشتی بگید چقد کم میارم؟
2- اما استاد به من میگه اگه فرانست خوب می بود بهت TA میدادم. پس یعنی هر دانشجو می تونه بیش از یک منبع درامد داشته باشه. من تو اول همین بحث دیدم که به یکی از بچه ها RA داده بودن. به نظرتون امکان گرفتنش هست که من از استاد بخوام؟
3- اینطور که من فهمیدم به ارشدا بیش تر از این فاند آفر نمی کنن. پس با این حساب همه بچه های ارشد با فاند ناقص اومدن اونجا؟ (اینجوری که نمی شه بابا)
پ.ن: من مونترال را خیلی دوست دارم و نمی خوام اینو از دست بدم.

atabak-aut
December 19th, 2011, 02:06 PM
ممنونم. سه نکته:
1- میشه لطفا با این شرایط موجود سرانگشتی بگید چقد کم میارم؟
2- اما استاد به من میگه اگه فرانست خوب می بود بهت TA میدادم. پس یعنی هر دانشجو می تونه بیش از یک منبع درامد داشته باشه. من تو اول همین بحث دیدم که به یکی از بچه ها RA داده بودن. به نظرتون امکان گرفتنش هست که من از استاد بخوام؟
3- اینطور که من فهمیدم به ارشدا بیش تر از این فاند آفر نمی کنن. پس با این حساب همه بچه های ارشد با فاند ناقص اومدن اونجا؟ (اینجوری که نمی شه بابا)
پ.ن: من مونترال را خیلی دوست دارم و نمی خوام اینو از دست بدم.

1-تو همین تالار ارسال شماره 40 رو ببینید برای هزینه ها.
2- TA میشد، منظور من از منبع درآمد فاند بود. در واقع به هر دانشجو یه فاند تعلق میگیره
:)
3-آره همه بچه های ارشدی که این دانشگاه میان فاند ناقص دارند.

shahriar
December 20th, 2011, 05:41 PM
سلام دوستان عزیز من با رشته پرستاری ازروش کارگر ماهربرای استان کبک اقدام کردم وچند هفته ای است که ویزا گرفتم ولی هر چه تحقیق میکنم به این نتیجه میرسم که متاسفانه کار یابی برای رشته ما عملا امکان نداردیاحداقل دو یاسه سال زمان میبرد.ایا امکان دارد من پس از ورودبه مونترال برای کارشناسی ارشد اقدام کنم یا بطور کلی باید از اول همه مراحل تحصیل را شروع کنم؟ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید.

m_firoz
December 21st, 2011, 10:43 PM
1-تو همین تالار ارسال شماره 40 رو ببینید برای هزینه ها.
2- TA میشد، منظور من از منبع درآمد فاند بود. در واقع به هر دانشجو یه فاند تعلق میگیره
:)
3-آره همه بچه های ارشدی که این دانشگاه میان فاند ناقص دارند.
استاد من بهم میگه اگه اسکالرشیپ خاصی مناسب خودت دیدی بگو بهم که اقدام کنیم. مگر اسکالرشیپ رو می شه قبل از این که بیایم اونجا بگیریم؟ چنتا تو سایت دانشگاه زدن حالا به نظر شما من برای کدوم و چطور اقدام کنم؟

atabak-aut
December 21st, 2011, 11:07 PM
استاد من بهم میگه اگه اسکالرشیپ خاصی مناسب خودت دیدی بگو بهم که اقدام کنیم. مگر اسکالرشیپ رو می شه قبل از این که بیایم اونجا بگیریم؟ چنتا تو سایت دانشگاه زدن حالا به نظر شما من برای کدوم و چطور اقدام کنم؟
شرایطشون رو خوب بخونید چون برخی از اینها تعهدات سنگینی رو دوش شما میذارن. بیشتر از این اطلاع ندارم.

ER60
December 29th, 2011, 01:11 AM
با سلام
دوستان میخواستم درصورت امکان به من بگید با این شرایط آیا من شانسی برای دکترا
فول فاند دارم یا نه در صورتی که فکر میکنید شانسی هست از کجا باید شروع کنم
لیسانس ساخت و تولید از دانشگاه آزاد معدل 15
فوق ساخت و تولید از امیرکبیر معدل 14.5
ایلتس 5.5 که اعتبارش تموم شده
مدرک TEF زبان فرانسه B1
سابقه کار : 6سال مرتبط با رشته در پروژه های صنعتی
ممنون

samaneh_chem
January 4th, 2012, 10:41 AM
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید من فرم های ثبت نام آن-لاین دانشگاه مونترال را پر کردم. حالا می خوام اینترنتی هزینه ثبت نام کنم ولی
Code d'identification و UNIP / mot de passe من این دو کد را ندارم باید از کجا بیارم. بهشون ایمیل هم زدم ولی به من جواب ندادن. کسی دانشگاه مونترال ثبت نام کرده؟

soniaa833
January 6th, 2012, 04:11 PM
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید من فرم های ثبت نام آن-لاین دانشگاه مونترال را پر کردم. حالا می خوام اینترنتی هزینه ثبت نام کنم ولی
Code d'identification و UNIP / mot de passe من این دو کد را ندارم باید از کجا بیارم. بهشون ایمیل هم زدم ولی به من جواب ندادن. کسی دانشگاه مونترال ثبت نام کرده؟

سلام
من می خوام ثبت نام کنم . میگن که میشه application fee رو به صورت پول براشون بفرستی یعنی باید پول رو پست کنی؟ شما چیزی میدونید؟

samaneh_chem
January 6th, 2012, 04:25 PM
سلام
من می خوام ثبت نام کنم . میگن که میشه application fee رو به صورت پول براشون بفرستی یعنی باید پول رو پست کنی؟ شما چیزی میدونید؟
از صرافی بخواهید براتون چک تهیه کنه.
Code d'identificationو UNIP / mot de passe این مشخصات هم بعد از تعطیلات برام پست کردن. ولی الان سایتشون مشکل پیدا کرده.

Gita
January 6th, 2012, 08:34 PM
سلام دوستان، ددلاین این دانشگاه برای فال 2012 مستر مکانیک 1March هست یا 1Feb؟ چون تاریخ هایی که تو سایت دانشگاه مونترال زده با پلی فرق داره. ممنون

atabak-aut
January 6th, 2012, 11:18 PM
سلام دوستان، ددلاین این دانشگاه برای فال 2012 مستر مکانیک 1March هست یا 1Feb؟ چون تاریخ هایی که تو سایت دانشگاه مونترال زده با پلی فرق داره. ممنون

برای مکانیک باید سایت دانشگاه Poly رو چک کنید . ملاک اونه.

atabak-aut
January 6th, 2012, 11:19 PM
سلام
با کردیت کارت هم میشه.

ehsan9573
January 6th, 2012, 11:38 PM
سلام
من لیسانس برق قدرت از دانشگاه آزاد 16/27
دانشجوی فوق لیسانس (مهندسی پزشکی) 17/5
شهریور 91 دیگه تمام می کنم
مدرک زبان ندارم
آیا درسم تمام نشده می تونم اقدام کنم برا پذیرش؟
هزینه ی هر سال برای دکتری در این رشته چند است؟
بورس میکنند؟
مرسی

atabak-aut
January 6th, 2012, 11:45 PM
سلام
من لیسانس برق قدرت از دانشگاه آزاد 16/27
دانشجوی فوق لیسانس (مهندسی پزشکی) 17/5
شهریور 91 دیگه تمام می کنم
مدرک زبان ندارم
آیا درسم تمام نشده می تونم اقدام کنم برا پذیرش؟
هزینه ی هر سال برای دکتری در این رشته چند است؟
بورس میکنند؟
مرسی
سوال اولتون مربوط به این انجمن نیست.
هزینه ها در پستی در همین تالار من فایلش رو گذاشتم بگردین پیدا میکنید.
بلی بورس هم میکنند سالی 19000 دلار

ehsan9573
January 6th, 2012, 11:50 PM
سوال اولتون مربوط به این انجمن نیست.
هزینه ها در پستی در همین تالار من فایلش رو گذاشتم بگردین پیدا میکنید.
بلی بورس هم میکنند سالی 19000 دلار

مرسی که جواب بنده را دادید
سوال اولم این بود که برای این دانشگاه میشه اقدام کرد که هنوز درسم تمام نشده؟

ehsan9573
January 7th, 2012, 12:14 AM
در این سایت نوشته دکتری $6,537.81 برای دکتری اما اتابک جان اون برگه ای که در این سایت زدی نوشته سالی 3000 دلار؟
میشه یه توضیحی بدهی؟
مرسی
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/stud_finances/foreign_stu.html

atabak-aut
January 7th, 2012, 12:20 AM
در این سایت نوشته دکتری $6,537.81 برای دکتری اما اتابک جان اون برگه ای که در این سایت زدی نوشته سالی 3000 دلار؟
میشه یه توضیحی بدهی؟
مرسی
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/stud_finances/foreign_stu.html

این لینک برای UdeM هست برگه من برای Ecole

ehsan9573
January 7th, 2012, 10:30 PM
اتابک جان میشه لینک مربوط admission این دانشگاه رو بذاری و همچنین application fee ?
lمرسی

atabak-aut
January 7th, 2012, 10:48 PM
اتابک جان میشه لینک مربوط admission این دانشگاه رو بذاری و همچنین application fee ?
lمرسی
http://www.polymtl.ca/inter/etuvisi/index.php

maryamgh82
January 11th, 2012, 09:05 AM
سلام

تو سایت دانشگاه منترال , و دانشکده computer science هر چقدر دنبال اسامی استادا می گردم. پیدا نمی کنم. کسی می تونه راهنماییم کنه؟

atabak-aut
January 11th, 2012, 09:53 AM
سلام

تو سایت دانشگاه منترال , و دانشکده computer science هر چقدر دنبال اسامی استادا می گردم. پیدا نمی کنم. کسی می تونه راهنماییم کنه؟

این لیست تفکیکی اساتید برحسب زمینه های کاری هست، بدون تفکیک دانشکده ای:

http://www.polymtl.ca/recherche/rc/expertises/

این بهتر از دانشکده های میتونه کارتون رو راه بندازه. نشد خبرم کنید بگردم دنبال دانشکده ای :)

nahid2010
January 14th, 2012, 12:43 AM
با تشکر از atabak-aut که با صبر و حوصله و سریع به سوالها پاسخ می دن.

۱- برای گرفتن فاند در ابتدا یک استاد باید شما را ساپورت کند.
۲-مدارک موردنیاز هم بصورت فرانسه و هم بصورت انگلیسی قابل ارسال هستند.

m_firoz
January 14th, 2012, 02:20 AM
با تشکر از atabak-aut که با صبر و حوصله و سریع به سوالها پاسخ می دن.

۱- برای گرفتن فاند در ابتدا یک استاد باید شما را ساپورت کند.
۲-مدارک موردنیاز هم بصورت فرانسه و هم بصورت انگلیسی قابل ارسال هستند.
ما که بابا از همه این مراحل گذشتیم. منتها فاندش کمه. (مستر - 16500) نمی تونیم که اینجوری بیایم.

atabak-aut
January 14th, 2012, 03:45 AM
ما که بابا از همه این مراحل گذشتیم. منتها فاندش کمه. (مستر - 16500) نمی تونیم که اینجوری بیایم.

مبلغ فاند در مونترال همین مقدار است فقط مگ گیل 19000 میده:(
برای دکترا خوبه فاندشون 19000 و مگ گیل 21000 هست و شهریه هم مقدار پایینیه.

ghlobe
January 14th, 2012, 03:47 AM

معمولا هیچ جای کانادا برای مستر بیشتر از این مقدار RA نمیدهند. بقیه اش رو باید با TA تامین کنید.

m_firoz
January 14th, 2012, 11:11 AM
معمولا هیچ جای کانادا برای مستر بیشتر از این مقدار RA نمیدهند. بقیه اش رو باید با TA تامین کنید.
که اینجام فرانسویه و منم فرانسم به اندازه تی ای خوب نیست.

ghlobe
January 15th, 2012, 01:47 AM
که اینجام فرانسویه و منم فرانسم به اندازه تی ای خوب نیست.

بهرحال روش دیگری نیست. TA همیشه کار سرکلاس نیست، کار تصحیح اوراق یا آزمایشگاه هم میتوانید پیدا کنید. زبانتون هم در عرض یک ترم میتونید تکمیل کنید.

hamed_golden7
January 19th, 2012, 12:03 AM
سلام آقا من با این رزومه میتونم پذیرش بگیرم از مونترال
2 مقاله داخلی
3 مقاله خارجی
لیسانس 17.20 از دانشگاه علمی کاربردی ساپکو تهران
ارشد 17 از دانشگاه صنعتی اصفهان
پذیرش شده از دانشگاه waimar آلمان با بورس ماهی 1000 یورو
داور کنفرانس خارجی
سابقه تدریس و تحلیل یکی از پل های شهر مونترل کانادا

nagual
January 19th, 2012, 10:38 PM
سلام دوستان،دانشگاه مونترال course انگلیسی‌ هم داره؟

atabak-aut
January 20th, 2012, 12:55 AM
سلام دوستان،دانشگاه مونترال course انگلیسی‌ هم داره؟

سلام نه به هیچ وجه.

moonlight
January 21st, 2012, 09:19 PM
سلام نه به هیچ وجه.
1-دوست عزیز در مقطع ارشد هم همه دروس به فرانسه هست؟
2-اگر در مدارک برای پذیرش گرفتن مدرک زبان فرانسه ارائه کنیم مثل TEF آیا تاثیری در شانس گرفتن پذیرش یا فاند برای ارشد خواهد داشت؟
ممنون

mehrashtchi
January 22nd, 2012, 10:13 PM
سلام
من از دانشگاه کبک در مونترال UQAM با یه استاد در ارتباط هستم . کسی از اون دانشگاه خبر داره؟ توی لیست دانشگاه ها ی کانادا در فروم نبود. اگه کسی رو میشناسید معرفی کنید.
ممنون

MEFA
January 23rd, 2012, 05:37 PM
سلام.
می خواستم بدونم شانس فاند تو این دانشگاه چطور هستش؟ چون شنیدم شرایط سخت شده برای فاند.
و مهمتر از این برای این دانشگاه به مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه نیاز هست؟ سفارت کانادا چطور؟

cali_2500
January 25th, 2012, 07:49 PM
سلام اتابک جان، ممنون مي­شم اگر به سوالام جواب بدی.
يه استاد برای Ph.D. تو دانشگاه Ecole بهم جواب مثبت داده، چند تا سوال داشتم در مورد مدارکش.
تو ليست مدارک مورد نيازش اين 3 تارو پشت سر هم نوشته:

Two original or certified copies of your detailed academic record for each year of study presented in support of your application (4 years minimum)

Two original or certified copies of your final transcript, once it becomes available

Two original or certified copies of the proof of successful completion of your last degree or diploma
يه جای ديگه هم اين دو تا نوشته شده:
All foreign diplomas must be accompanied by a detailed description of the study program and graduation requirements.

Graduates from institutions other than École Polytechnique must submit official transcripts bearing the seal or stamp of their originating institution. Photocopies are accepted, provided at least one is a certified copy.

من ريز نمرات و دانشنامه ليسانسمو دادم ترجمه رسمی کردن، اما ريز نمرات و دانشنامه ارشدم هفته بعد آماده ميشه و يک هفته هم ترجمشون زمان ميبره. البته ريز نمرات انگليسی official از دانشگاه ارشدم قبلا گرفتم اما فقط مهر و امضای Tehran uni داره و مهر وزارت امور خارجه و .... نداره.

1- به نظرت اگر ترجمه رسمی ريز نمرات و دانشنامه ليسانس و ارشدمو بفرستم، 5 مورد بالا رو پوشش ميده؟
2-اين استاده بهم همش ميگه زودتر مدارکتو بفرست، ميتونم برای ارشدم همون ريز نمراتی که از دانشگاه گرفتم بفرستم بدون دانشنامه؟ آخه تو کامنتات خوندم تو هم ريز نمراتتو دانشگاه ارسال کرده بوده، پس ترجمه دانشنامتو کي فرستادی؟
3- ريز نمرات و دانشنامه ليسانسمو لزومی داره توی پاکت دانشگاه بگذارم؟ وقتی تابلوست که اصلا هيچ مهری از خود دانشگاه توش نيست و مهر مترجم و وزارت خونه داره. (با توجه به official transcripts bearing the seal or stamp of their originating institution)
4- به نظرت يک نسخه اصل و يک نسخه فتوکپی معمولی از هر کدوم بگذارم مشکلی داره؟ شما خودت چيکار کرده بودی؟

مرسی از لطفت

soniaa833
January 28th, 2012, 10:04 PM
سلام دوستان

سلام
منم برا دانشگاه مونترال ثبت نام کردم و یوزر و پسورد رو برام ایمیل کردن اما با اون یوزر نمی تونم وارد شم. شما چنین مشکلی نداشتید؟

nimaK
January 31st, 2012, 07:01 PM
Université de Montréal is a French-speaking institution, and almost all the courses are given in French. The master’s thesis and the Ph.D. dissertation are normally written in French, but in certain cases, the University may authorize their presentation in another language.

nimaK
January 31st, 2012, 07:22 PM
دوستان گرامي در اين دانشگاه ظاهرا همه چيز به فرانسه هستش!همانجور كه در بالا مشاهده مي فرماييد و بنده عينا از سايت دانشگاه مونترال كپي زدم حتي تز فوق هم فرانسه هستش به طور نرمال!

nimaK
February 2nd, 2012, 01:00 PM
معرفي دانشگاه مونترال:(

دانشگاههای کانادا(مونترال) (http://www.canadairanian.blogfa.com/post-43.aspx)
تا اونجایی که من می دونم مونترال چندین دانشگاه داره که امروز از دانشگاه اول شهر شروع می کنم:ََ1- دانشگاه مونترال یا به اصطلاح UdeM : یک دانشگاه با کلاس و قوی و اساسا فرانسوی- کبکی- یک دانشگاه بزرگ و وسیع در محله موتا رویال یعنی شمال رو به مرکز ..
وبسایت : http://www.umontreal.ca/english/index.html
این دانشگاه دو تا مدرسه با کلاس تر از خودش هم داره که مایه افتخارش هستند و خودشون مدیریت جدا دارند و جدا از Udem پذیرش می دهند:
1- مدرسه مخصوص رشته های مهندسی Ecole de politechnic ( رنک بالای جهانی)
وبسایت : http://www.polymtl.ca/en (http://www.polymtl.ca/en/)
2 - مدرسه مخصوص رشته هایمدیریت HEC ( رنک بالای جهانی)
وبسایت : http://www.hec.ca/en (http://www.hec.ca/en/)

در دانشگاه مونترال برای پذیرش سه مورد داره 1- کبکی باشید (مثل بنده .شما) 2- کانادایی باشید (غیر کبکی) 3- خارجی باشید ( PR نداشته باشید. یعنی حتی ویزا داریند ولی وارد کانادا نشدید)
برای شروع به اینجا بروید وب سایت :
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/index.html
لیست رشته هاش:

Administration-Applied Sciences-Arts -Education-Health Sciences-Human Sciences-Law -Literature- Multisectorial Programs- Science
در تمام این دانشگاه تمام رشته های لیسانس و فوق به زبان فرانسه است ولی هیچ مدرکی از شما برای زبان نمی خواهد به جز MBA که به زبان انگلیسی است و باید Tofel , GMAT ارایه کنید.
تمام رشته های دکترا به هر دو زبان قابل پیگیری است..
ابن هم لینکAdmission requirements :
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/admission.html
توجه تبدیل معدل به scale 4 یعنی درصد نمره شما 20 به 4: به زیبان سادتر معدل شما از 75 درصد یا همون 15 نباید کمتر باشه ولی گاهی (بیشتر وقتها تا 14 هم جا داره)
توی همه دانشکده هاش پر از استاد و دانشجوی دکترای ایرانی است. وای دانشجوی زیر دکترا ایرانی بسیار معدود است. چون به زبان فرانسه است.
مثل بقیه دانشگاها 3 تا ترم یا session داره و هزینه تحصیل
هر ترم واسه کبکی ها $1,136.85
هر ترم واسه غیر کبکی ها $7,274.61
واسه دکترا هم خیلی ارزونه تازه ماهی 1500 دلار از ابتدای سال دوم به عنوان حق تحقیق می دهند.
نکته : همه بچه های کبکی در هر شرایطی می توانند از کمک هزینه تحصیلی دولت کبک استفاده کنند ( شامل 70-90 درصد بورس (یعنی نوش جونتون و 10-30 درصد وام بدون بهره 10 ساله قابل پرداخت به صورت ماهیانه 6 ماه پس از پایان تحصیل) 10000 تا حداکثر 12000 دلار در سال ( که پس از کسر شهریه حدود 780 دلار در ماه دریافت می کنید.) و باید یک ماه زودتر شروع هر ترم اقدام کرد تا واجد شرایط شد.
به نظر من رشته های مورد نیاز در جامعه کانادا همه رشته های مهندسی، معماری ، هنر ، شیمی و مدیریت که شما بسته به علاقتون می تونید انتخاب کنید.

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:00 AM
1-دوست عزیز در مقطع ارشد هم همه دروس به فرانسه هست؟
2-اگر در مدارک برای پذیرش گرفتن مدرک زبان فرانسه ارائه کنیم مثل TEF آیا تاثیری در شانس گرفتن پذیرش یا فاند برای ارشد خواهد داشت؟
ممنون
1- بلی
2- حتمن تاثر در دید اساتید نسبت به شما داره
موفق باشید:)

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:00 AM
سلام
من از دانشگاه کبک در مونترال UQAM با یه استاد در ارتباط هستم . کسی از اون دانشگاه خبر داره؟ توی لیست دانشگاه ها ی کانادا در فروم نبود. اگه کسی رو میشناسید معرفی کنید.
ممنون

سلام
براش یه تاپیک جدید باز کنید ، دانشجوهای ایرانی زیادی داره:)

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:01 AM
سلام.
می خواستم بدونم شانس فاند تو این دانشگاه چطور هستش؟ چون شنیدم شرایط سخت شده برای فاند.
و مهمتر از این برای این دانشگاه به مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه نیاز هست؟ سفارت کانادا چطور؟

شانس فاند رو به طور کلی نمیشه گفت، بودجه این دانشگاه مقدار خوب و بالاییه...
برای دانشگاه فکر کنم نه ولی سفارت حتمن از شما مدرک زبان میخواد

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:05 AM
توی همه دانشکده هاش پر از استاد و دانشجوی دکترای ایرانی است. وای دانشجوی زیر دکترا ایرانی بسیار معدود است. چون به زبان فرانسه است.

استاد نه، دانشجو آره

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:07 AM
سلام اتابک جان، ممنون مي­شم اگر به سوالام جواب بدی.
يه استاد برای Ph.D. تو دانشگاه Ecole بهم جواب مثبت داده، چند تا سوال داشتم در مورد مدارکش.
تو ليست مدارک مورد نيازش اين 3 تارو پشت سر هم نوشته:

Two original or certified copies of your detailed academic record for each year of study presented in support of your application (4 years minimum)

Two original or certified copies of your final transcript, once it becomes available

Two original or certified copies of the proof of successful completion of your last degree or diploma
يه جای ديگه هم اين دو تا نوشته شده:
All foreign diplomas must be accompanied by a detailed description of the study program and graduation requirements.

Graduates from institutions other than École Polytechnique must submit official transcripts bearing the seal or stamp of their originating institution. Photocopies are accepted, provided at least one is a certified copy.

من ريز نمرات و دانشنامه ليسانسمو دادم ترجمه رسمی کردن، اما ريز نمرات و دانشنامه ارشدم هفته بعد آماده ميشه و يک هفته هم ترجمشون زمان ميبره. البته ريز نمرات انگليسی official از دانشگاه ارشدم قبلا گرفتم اما فقط مهر و امضای Tehran uni داره و مهر وزارت امور خارجه و .... نداره.

1- به نظرت اگر ترجمه رسمی ريز نمرات و دانشنامه ليسانس و ارشدمو بفرستم، 5 مورد بالا رو پوشش ميده؟
2-اين استاده بهم همش ميگه زودتر مدارکتو بفرست، ميتونم برای ارشدم همون ريز نمراتی که از دانشگاه گرفتم بفرستم بدون دانشنامه؟ آخه تو کامنتات خوندم تو هم ريز نمراتتو دانشگاه ارسال کرده بوده، پس ترجمه دانشنامتو کي فرستادی؟
3- ريز نمرات و دانشنامه ليسانسمو لزومی داره توی پاکت دانشگاه بگذارم؟ وقتی تابلوست که اصلا هيچ مهری از خود دانشگاه توش نيست و مهر مترجم و وزارت خونه داره. (با توجه به official transcripts bearing the seal or stamp of their originating institution)
4- به نظرت يک نسخه اصل و يک نسخه فتوکپی معمولی از هر کدوم بگذارم مشکلی داره؟ شما خودت چيکار کرده بودی؟

مرسی از لطفت

1-آره به نظر میاد کافیه
2- تترجمه دانشنامه من نفرستادم چون وقتی اپلای میکردم دانشجو بودم
3-نه لازم نیست
4-واللا این که دو تا میخواد رو من الان دیدم تعجب کردم، به نظر من دو تاشو هم ترجمه رسمی بفرست ولی وزارت خارجه و دادگستری نبر

atabak-aut
February 3rd, 2012, 09:08 AM
دوستان گرامي در اين دانشگاه ظاهرا همه چيز به فرانسه هستش!همانجور كه در بالا مشاهده مي فرماييد و بنده عينا از سايت دانشگاه مونترال كپي زدم حتي تز فوق هم فرانسه هستش به طور نرمال!

تز رو به راحتی میشه به انگلیسی داد، موقع اپلای این مسئله رو مشخص میکنید

ehsan9573
February 7th, 2012, 09:33 PM
سلام اتابک
آیا شما با توجه به اینکه در این دانشگاه درس می خونید صحبت های comande 96 را تایید می کنی ؟
یا بعضی قسمت هایش اشتباست؟

atabak-aut
February 8th, 2012, 08:36 AM
سلام اتابک
آیا شما با توجه به اینکه در این دانشگاه درس می خونید صحبت های comande 96 را تایید می کنی ؟
یا بعضی قسمت هایش اشتباست؟

سلام
خیلی از مباحثشون صحیح بود و مقداریش رو که مطمئن بودم اشتباهه در پستهای اخیر نوشتم، به طور کلی مطالبی که ایشون نوشتند قابل استناده، حالا در مورد شهریه و لیست رشته ها عاقلانه تر اینه به وبسایت خود دانشگاه مراجعه کنید و ببینید اونجا چی نوشتن.

برخی مباحث هست که نمیدونم درسته یا اشتباه. :)

راستی این جمله به نظرم اشتباه نوشته شده و حالت سوم یعنی ویزا ندارید و وارد کانادا نشدید

در دانشگاه مونترال برای پذیرش سه مورد داره 1- کبکی باشید (مثل بنده .شما) 2- کانادایی باشید (غیر کبکی) 3- خارجی باشید ( PR نداشته باشید. یعنی حتی ویزا داریند ولی وارد کانادا نشدید)

atabak-aut
February 9th, 2012, 11:55 PM
با سلام.
منشی رجیستری در جواب پاسخ سوام من در مورد مدارک این رو جواب داد، منم 3 روز دیگه می خوام برم دارالترجمه اگه میشه راهنمایی کن
من:
You said me that " You can mail your certificate from your most recent degree and upon receipt of your degree course, you send it by mail"
,Please see this scedule of my study below:
from 2003-2006 High School Diploma
from 2006-2007 Pre-university
from 2007-Present Bachelor - University

So, does it means that I need to send just two official copy my university Transcripts?
or I need to send two official copy of High school diploma?
پاسخ:
Vous devez nous envoyer 2 originaux de toutes vos études ainsi que l’obtention du diplôme de chaque programme que vous avez terminé.

1.حالا من مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی را + ریز نمرات دانشگاهیم بدم ترجمه؟
2.میدونم اینجا جاش نیست ولی من قراره 20 -22 فبریه پست کنم،یعنی 10 روز قبل ددلاین poly-Montreal با TNT بفرستم یا dhl ?
3. شما هم نامه بانکی فرستاده بودین موقع اپلای؟ بعد ادمیشن فرستادین؟ نامه بانکی من به نام بابامه ، فرم اضافی هم پر کنه؟

1- فقط نمرات دانشگاه، دیپلم و پیش نمیخواد.
2- اینجا جاش نیست:)
3- نخیر هرکز نامه بانکی نمیفرستید اون رو سفارت ازتون خواهد خواست.

turaj1
February 10th, 2012, 01:11 AM
آقا اتابک استادی که از دانشگاه poly- Montreal بهم پاسخ + داده بود در مورد انتخاب نوع دوره مستر که در این دانشگاه چند نوع است (Course based. Research based, ...) گفت تو Research based را انتخاب کن که در حقیقت همون M.A.Sc یا M.S میشه و both course and Thesis option ه!
چیزی که منو نگران کرده اسم این دوره هست که Research هست، نکنه یه وقت وزارت علوم مثل وزارت بهداشت(براساس مصوبات شورايعالي ارزشيابي دوره‌هاي كارشناسي ارشد صرفاً By Research قابل ارزشيابي نمي‌باشند)
http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm
اشتباه فکر کنه و به نظام وظیفه نامه نده...
یا تو متن پذیرش میاد ....؟

atabak-aut
February 10th, 2012, 02:36 AM
آقا اتابک استادی که از دانشگاه poly- Montreal بهم پاسخ + داده بود در مورد انتخاب نوع دوره مستر که در این دانشگاه چند نوع است (Course based. Research based, ...) گفت تو Research based را انتخاب کن که در حقیقت همون M.A.Sc یا M.S میشه و both course and Thesis option ه!
چیزی که منو نگران کرده اسم این دوره هست که Research هست، نکنه یه وقت وزارت علوم مثل وزارت بهداشت(براساس مصوبات شورايعالي ارزشيابي دوره‌هاي كارشناسي ارشد صرفاً By Research قابل ارزشيابي نمي‌باشند)
http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm
اشتباه فکر کنه و به نظام وظیفه نامه نده...
یا تو متن پذیرش میاد ....؟

والا تو این صفحه که اصن اسم دانشگاه اکول نیست:( زمان ما بود ولی :)
نه شما حتی ریسرچ هم انتخاب کنید 6 الی 12 واحد درس خواهید داشت:) به نظرم نباید گیر بدن

turaj1
February 10th, 2012, 03:05 AM
والا تو این صفحه که اصن اسم دانشگاه اکول نیست:( زمان ما بود ولی :)
نه شما حتی ریسرچ هم انتخاب کنید 6 الی 12 واحد درس خواهید داشت:) به نظرم نباید گیر بدن
من این سایتو به خاطر جمله (براساس مصوبات شورايعالي ارزشيابي دوره‌هاي كارشناسي ارشد صرفاً By Research قابل ارزشيابي نمي‌باشند) آوردم که نکنه وزارت علوم هم همین مصوبات را داره. تو پذیرش می نویسن که هم 6 الی 12 واحددرس داریم؟

ghlobe
February 10th, 2012, 06:23 AM
من این سایتو به خاطر جمله (براساس مصوبات شورايعالي ارزشيابي دوره‌هاي كارشناسي ارشد صرفاً By Research قابل ارزشيابي نمي‌باشند) آوردم که نکنه وزارت علوم هم همین مصوبات را داره. تو پذیرش می نویسن که هم 6 الی 12 واحددرس داریم؟

وزارت میدونه که دوره های کارشناسی ارشد در کانادا و امریکا هیچوقت صرفا research نیست. کارنامه شما لیست دروس تون رو نشون خواهد داد. این مصوبه احتمالا مربوط به دوره های ارشد صرفا research در اروپا و ژاپن است.

gereyli
February 10th, 2012, 09:32 PM
سلام دوستان من هر چی می گردم لینک ثبت نام اینترنتی این اکول رو پیدا نمی کنم. یکی زحمت بکشه برام لینکش و بزاره ممنون میشم. برای دکتری می خوام ثبت نام کنم.

turaj1
February 10th, 2012, 11:23 PM
1- فقط نمرات دانشگاه، دیپلم و پیش نمیخواد.
2- اینجا جاش نیست:)
3- نخیر هرکز نامه بانکی نمیفرستید اون رو سفارت ازتون خواهد خواست.
آقا اتابک در پاسخ به سوالات 1و 3 بازم حق با شما بود متن پاسخ برای سولات 1و 3 از رجسیتری:
) Vous pouvez nous envoyer juste vos bulletins originaux de vos études présentement
) Pour une maîtrise cours vous n’avez pas besoin
پس معلوم میشه منشی بازم دپارتمان شیمی اشتباه کرده، که گفت بهم نامه بانکی بفرست!(یه بار هم گفته بود که TOEFL , GRE, TEF لازمه، در حالی که رجسیتری دانشگاه گفت نه!) پس الان نفرستیم دیگه؟ :)

atabak-aut
February 11th, 2012, 03:35 AM
سلام دوستان من هر چی می گردم لینک ثبت نام اینترنتی این اکول رو پیدا نمی کنم. یکی زحمت بکشه برام لینکش و بزاره ممنون میشم. برای دکتری می خوام ثبت نام کنم.

https://www.monavenir.polymtl.ca/ecole/reg/index.jsp

atabak-aut
February 11th, 2012, 03:36 AM
آقا اتابک در پاسخ به سوالات 1و 3 بازم حق با شما بود متن پاسخ برای سولات 1و 3 از رجسیتری:
) Vous pouvez nous envoyer juste vos bulletins originaux de vos études présentement
) Pour une maîtrise cours vous n’avez pas besoin
پس معلوم میشه منشی بازم دپارتمان شیمی اشتباه کرده، که گفت بهم نامه بانکی بفرست!(یه بار هم گفته بود که TOEFL , GRE, TEF لازمه، در حالی که رجسیتری دانشگاه گفت نه!) پس الان نفرستیم دیگه؟ :)

نخیر نفرستین:)

samaneh_chem
February 11th, 2012, 08:22 PM
با سلام
لطفا دوستان نتايج ثبت نام خودشون و شرايطشون را اعلام كنند. من براي دكتراي شيمي ترم پاييز ثبت نام كرده بودم. و يك استاد هم از cv من خوشش اومده بود و خيلي هم كمكم كردم و قرار شد سوپروايزر من بشه. من 5 مقاله ISI و 8 مقاله در كنفرانس هاي بين المللي و دو ثبت اختراع و 3 سال سابقه كار در صنعت و 2 سال سابقه تدريس در دانشگاه بعنوان حل تمرين داشتم معدل فوق ليسانسم 18/10 از دانشگاه بين المللي امام خميني قزوين و معدل ليسانسم 14/64 از دانشگاه شهيد بهشتي بود. و آيلتس 6.5 هم دارم.اما متاسفانه كميته بررسي دانشگاه مونترال من را reject اعلام كرد و نوشتند شرايط لازم را نداريد. لطفا بقيه دوستان نتايج خودشون را بنويسند تا متوجه بشويم معيار انتخاب دانشجوي دكترا و مستر چگونه هست.

shabnam_kahkesh
February 17th, 2012, 07:08 PM
سلام
توی فایل guide_utilisation_admission_ligne_ang نوشته شده روی این لینک کلیک کنید و application fee رو واریز کنید
To submit your application and make your payment, click on the link Paiement et transmission de la demande d’admission
ولی من این لینک رو پیدا نمی کنم.میشه لطف کنین منو راهنمایی کنین

gh2niazi
February 17th, 2012, 11:56 PM
سلام
کسی میدونه که نتایج پذیرش master معمولا چند هفته بعد از deadline داده میشه؟
ممنون

aliazim
February 19th, 2012, 11:43 AM
من اگر بخواهم دوره DESS در دانشگاه مونترال بخونم چه سطح زبان فرانسه نیاز دارم؟ باید TFI امتحان بدهم یا نه؟
ممنون

atabak-aut
February 19th, 2012, 10:11 PM
سلام
کسی میدونه که نتایج پذیرش master معمولا چند هفته بعد از deadline داده میشه؟
ممنون

تقریبن اواخر تعطیلات عید نوروز میاد

atabak-aut
February 19th, 2012, 10:12 PM
من اگر بخواهم دوره DESS در دانشگاه مونترال بخونم چه سطح زبان فرانسه نیاز دارم؟ باید TFI امتحان بدهم یا نه؟
ممنون

مدرک نیازی نیست از نظر دانشگاه اما باید بلد باشید

MM_Industrial
February 19th, 2012, 10:52 PM
سلام
من هم از یک استاد جواب خوبی دارم و می خواهم برای مهندسی صنایع اپلای کنم.
1- در پلیکیشن فرم امکان آپلود CV و SOP را نگذاشته است. اصلا SOP می خواهد؟
2- میدونم چند پست قبل مطرح شد ولی شاید برای دانشکده های مختلف متفاوت باشد. آیا نمره تافل و GRE را باید ارسال کنم؟ کپی مدرک کافیه یا باید با از طریق ETS باشه؟
3- مدارک را برای چه آرسی باید ارسال کنم؟ برای دانشکده یا تحصیلات تکمیلی؟ (اصلا فرانسوی نمیدونم برای همین اگر ممکنه لینک درس را برایم بگذارید)
ممنون

gh2niazi
February 19th, 2012, 11:55 PM
تقریبن اواخر تعطیلات عید نوروز میاد
یعنی جوابی که توی خود سایت دانشگاه میزنه هم همون موقع مشخص میشه یا منظورتون جواب پستیه؟

turaj1
February 20th, 2012, 01:51 AM
سلام
من هم از یک استاد جواب خوبی دارم و می خواهم برای مهندسی صنایع اپلای کنم.
1- در پلیکیشن فرم امکان آپلود CV و SOP را نگذاشته است. اصلا SOP می خواهد؟
2- میدونم چند پست قبل مطرح شد ولی شاید برای دانشکده های مختلف متفاوت باشد. آیا نمره تافل و GRE را باید ارسال کنم؟ کپی مدرک کافیه یا باید با از طریق ETS باشه؟
3- مدارک را برای چه آرسی باید ارسال کنم؟ برای دانشکده یا تحصیلات تکمیلی؟ (اصلا فرانسوی نمیدونم برای همین اگر ممکنه لینک درس را برایم بگذارید)
ممنون
1. من که فردا می خواهم پست کنم، هر دوشو می فرستم.
2. نمی خواد، خواستی کپی کن، هیچ کدی برای Ecole Poly توی ETS نبود!
3. توی فایل راهنما بود!

Registrariat
École Polytechnique
Campus de l'Université de Montréal
Case postale 6079, succursale Centre-ville

Montréal (Québec) Canada
H3C 3A7

atabak-aut
February 21st, 2012, 02:52 AM
یعنی جوابی که توی خود سایت دانشگاه میزنه هم همون موقع مشخص میشه یا منظورتون جواب پستیه؟

فکر کنم جواب سایت دانشگاه

turaj1
February 21st, 2012, 09:35 PM
سلام،
موقع اپلای برای دوره مستر برای مهندسی در دانشگاه Ecole poly در سایت
همزمان باید پول را پرداخت کنم؟ یا میشه user & pass را بدم فامیلم پرداخت کنه؟
فامیلم باید از همین سایتی که گفتین پرداخت کنه یا سایت دیگه باید بره؟

atabak-aut
February 21st, 2012, 09:37 PM
سلام،
موقع اپلای برای دوره مستر برای مهندسی در دانشگاه Ecole poly در سایت
همزمان باید پول را پرداخت کنم؟ یا میشه user & pass را بدم فامیلم پرداخت کنه؟
فامیلم باید از همین سایتی که گفتین پرداخت کنه یا سایت دیگه باید بره؟

شما فرم آنلاین رو تا هرجا تونستین تکمیل و ذخیره میکنید ، پس میتونید همه فرم رو تکمیل و ذخیره کنید بعدن رمز و اینا رو بدین فاملیتون براتون پرداخت کنه. از طریق همین سایت پرداخت انجام میشه(پارسال که اینطوری بود)

turaj1
February 21st, 2012, 09:58 PM
آقا اتابک موقع اپلای در این سوال
Citoyen canadien résident au Québec
Citoyen canadien
Résident permanent
Visa étudiant
Autre
سومی را بزنم یا تو چهارمی کدوم را انتخاب کنم؟ (من ایرانم)

atabak-aut
February 22nd, 2012, 12:03 AM
آقا اتابک موقع اپلای در این سوال
Citoyen canadien résident au Québec
Citoyen canadien
Résident permanent
Visa étudiant
Autre
سومی را بزنم یا تو چهارمی کدوم را انتخاب کنم؟ (من ایرانم)

این سوال میپرسه برای اینکه بدونه شما وضعیت اقامتی تون اینجا چی خواهد بود، سومی رو بزنید: Visa étudiant

ehsan9573
February 25th, 2012, 12:29 AM
سلام به همگی
برای فرستادن مدارک به این دانشگاه آیا مدرک زبان می خواهد یا نه ؟
منظورم هنگام apply کردن است؟

atabak-aut
February 25th, 2012, 01:52 AM
سلام به همگی
برای فرستادن مدارک به این دانشگاه آیا مدرک زبان می خواهد یا نه ؟
منظورم هنگام apply کردن است؟

نخیر دانشگاه مث اینکه نمیخواد اما برای ویزا نیاز دارید.

gh2niazi
February 25th, 2012, 02:16 AM
سلام.
من مدرک IELTS ندارم، اما مدرک فرانسه TCF B1 دارم. سفارت برای ویزا مدرک فرانسه هم قبول میکنه یا حتما باید انگلیسی باشه؟

gereyli
February 25th, 2012, 11:11 AM
سلام يه جا خوندم كه معدل فوق ليسانس بايد 3.1 از 4 (15.5 از ٢٠) باشه براي اپلاي كردن دكترا براي اكول پلي تكنيك. من معدل فوق ليسانم 14.77 است. مي تونم به نظرتون اقدام كنم. اگه نميشه الكي ٧٥ دلار نريزم به حسابشون.

MM_Industrial
February 28th, 2012, 05:35 PM
این سوال میپرسه برای اینکه بدونه شما وضعیت اقامتی تون اینجا چی خواهد بود، سومی رو بزنید: Visa étudiant

سلام اقا اتابک
این سوال در مورد حال نیست؟ نباید بزنیم
Autre -->> Aucun statut légal au CanadaCanadien
ممنون

atabak-aut
February 28th, 2012, 09:36 PM
سلام اقا اتابک
این سوال در مورد حال نیست؟ نباید بزنیم
Autre -->> Aucun statut légal au CanadaCanadien
ممنون

نخیر تا جایی که من یادم میا، این سوال برای اینه که بدونه شما چطور دارید میاید و وقتی اومدید اینجا وضعتون چطور خواهد بود. چون مدارک ثبت نامی شما و همچنین شهریه و همچنید صدور مدارک اقامتی شما به پاسخ این سوال بستگی داره برای همین من فکر میکنم خودم هم گزینه : Visa étudiant رو زدم.

MM_Industrial
February 29th, 2012, 12:26 PM
سلام
من فردا می خواهم اپلیکیشن آنلاین را بفرستم. آیا میتونم مدارک را امروز بفرستم؟
به عبارت دیگر، مدرک دیگری مثل application summery یا مشخصه ای مثل application No نیست که بعد از سابمیت اپلیکیشن مشخص بشود که باید بفرستیم؟
ممنون
مهدی

ramin_m_h
March 7th, 2012, 12:29 AM
با سلام، یه سوال از اتابک عزیز دارم،

آقا من در رشته Master Course in Electrical Engineering پذیرش گرفتم، می خواستم ببینم ارزش داره که با هزینه شخصی این رشته رو ادامه بدم ؟ و اینکه با هزینه زندگی چقدر در می یاد حدودا ؟
ممنون.

atabak-aut
March 7th, 2012, 12:44 AM
با سلام، یه سوال از اتابک عزیز دارم،

آقا من در رشته Master Course in Electrical Engineering پذیرش گرفتم، می خواستم ببینم ارزش داره که با هزینه شخصی این رشته رو ادامه بدم ؟ و اینکه با هزینه زندگی چقدر در می یاد حدودا ؟
ممنون.

سلام
هزینه زندگی اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4800-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Montr%C3%A9al&p=520395&viewfull=1#post520395)هست ببینید میرزه یا نه:)

samaneh_chem
March 11th, 2012, 09:54 PM
من و همسرم هر دو پذيرش مشروط براي مستر ترم پاييز گرفتيم. امتحان tfi بايد بهيم. بقيه هم واسه مستر بايد اين امتحان را بدن؟

atabak-aut
March 11th, 2012, 11:59 PM
من و همسرم هر دو پذيرش مشروط براي مستر ترم پاييز گرفتيم. امتحان tfi بايد بهيم. بقيه هم واسه مستر بايد اين امتحان را بدن؟

UdeM یا Ecole ?
چه مقطعی؟

samaneh_chem
March 12th, 2012, 11:01 AM
UdeM یا Ecole ?
چه مقطعی؟

دانشگاه مونترال UdeM در من : مقطع كارشناسي ارشد شيمي
و همسرم: مقطع كارشناسي ارشد آموزش MA of education

atabak-aut
March 12th, 2012, 11:00 PM
دانشگاه مونترال UdeM در من : مقطع كارشناسي ارشد شيمي
و همسرم: مقطع كارشناسي ارشد آموزش MA of education

خب من اطلاعاتی ندارم از اون دانشگاه :(. Ecole مدرک زبان رو نمیخواد.

explorer
March 18th, 2012, 12:29 AM
با سلام
من اول ژانویه مدارکم رو با پست آرامکس ارسال کردم ولی تا به حال هیچ خبری نشده. من از دانشگاه کنکوردیا به مدت یک سال و با فاند برای دوره فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم. شروع دوره از 10 مارس بوده که گذشته.

سلام
پس شما از هردوطرف وزارت علوم و دانشگاه پشتوانه دارید انشالا بزودی ویزاتون میاد.
شاید اینجا نباید بپرسم ولی جای دیگه پیدا نکردم کسی اطلاع داره برای خوابگاههای دانشگاه منتریال چجوری باید اقدام کرد؟
ممنون

vanadis
March 18th, 2012, 12:48 AM
سلام
پس شما از هردوطرف وزارت علوم و دانشگاه پشتوانه دارید انشالا بزودی ویزاتون میاد.
شاید اینجا نباید بپرسم ولی جای دیگه پیدا نکردم کسی اطلاع داره برای خوابگاههای دانشگاه منتریال چجوری باید اقدام کرد؟
ممنون

سلام
تو این سایت یه فرمی هست که باید پرش کنید، اسمتون تو لیست انتظار میره، ولی برای پاییز یا زمستان اتاقی در نظر میگیرند. http://www.residences-etu.ca/inscription.php
اگر برای تابستون خوابگاه می خواین این سایتو ببینید: https://www.studioshotel.ca/index.php?lang=en&d=h
با خانمی به این آدرس nathalie.roberge@umontreal.ca هم می تونید اطلاعاتی برای خوابگاه تابستون به دست بیارید. البته از نیمه های آپریل
موفق باشید

explorer
March 18th, 2012, 03:42 PM
سلام
تو این سایت یه فرمی هست که باید پرش کنید، اسمتون تو لیست انتظار میره، ولی برای پاییز یا زمستان اتاقی در نظر میگیرند. http://www.residences-etu.ca/inscription.php
اگر برای تابستون خوابگاه می خواین این سایتو ببینید: https://www.studioshotel.ca/index.php?lang=en&d=h
با خانمی به این آدرس nathalie.roberge@umontreal.ca هم می تونید اطلاعاتی برای خوابگاه تابستون به دست بیارید. البته از نیمه های آپریل
موفق باشید

سلام
ممنون از راهنماییتون .من برای فرصت مطالعاتی 6ماهه قصد دارم برم میتونم از خوابگاهاشون استفاده کنم؟آخه اون سایتی که دادین گفته حتما باید دانشجوی اونجا باشید در حالیکه من دانشجوی ایرانم.

vanadis
March 18th, 2012, 07:24 PM
سلام
ممنون از راهنماییتون .من برای فرصت مطالعاتی 6ماهه قصد دارم برم میتونم از خوابگاهاشون استفاده کنم؟آخه اون سایتی که دادین گفته حتما باید دانشجوی اونجا باشید در حالیکه من دانشجوی ایرانم.

سلام
می تونید از لینک دوم برای خوابگاه تابستون استفاده کنید ولی اجاره بیشتری باید بدید نسبت به دانشجویان.
برای ترم های پاییز و زمستون به شما پیشنهاد میکنم به اون خانومه ایمیل بزنید و شرایطو بپرسید. من بیشتر نمی دونم :(

MM_Industrial
March 21st, 2012, 11:00 AM
عرض سلام و تبریک عید
خوبشختانه نامه پذیرش من از Ecole Polytechnique بهم ایمیل شده و در آن در رابطه با استاد و مقدار هزینه های دانشگاه و بیمه توضیح داده شده است.
ولی در رابطه با فاند صحبتی نشده
حالا باید چکار کنم ؟ به استادم چی بگم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
ممنون
مهدی

parimoonnn
March 22nd, 2012, 02:18 AM
سلام من می خواستم بدونم در چه دانشگاه هایی در کانادا می شه با هزینه دانشگاه 20 میلیون تومان در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرد؟
من 20 میلیون تومان هزینه دانشگاه و ماهی 700 هزار تومان می تونم هزینه کنم
آیا برای تحصیل در کانادا کافی است؟ لطفا اسم دانشگاه های ارزون کانادا که معماری دارن رو بگید؟

ghlobe
March 22nd, 2012, 02:41 AM
سلام من می خواستم بدونم در چه دانشگاه هایی در کانادا می شه با هزینه دانشگاه 20 میلیون تومان در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرد؟
من 20 میلیون تومان هزینه دانشگاه و ماهی 700 هزار تومان می تونم هزینه کنم
آیا برای تحصیل در کانادا کافی است؟ لطفا اسم دانشگاه های ارزون کانادا که معماری دارن رو بگید؟

اگر منظورتون 20 میلیون تومان هزینه کل دو سال مقطع ارشد است، با این مبلغ در هیچ دانشگاهی در کانادا نمیتوانید تحصیل کنید (اگر ارز دولتی 1250 تومان بهتون بدهند شاید یکی دو تا دانشگاه مثل ساسکاچوان یا مموریال امکان پذیر باشد آنهم به زحمت). 700 هزار تومان در ماه هم با نرخ فعلی دلار برای زندگی در هیچ شهر کانادا کافی نیست. برای یک زندگی خیلی ساده دانشجویی اقلا هزار دلار در ماه احتیاج دارید و در شهرهای بزرگ بیشتر.

برای تامین هزینه باید سعی کنید از دانشگاه های کانادا بورس بگیرید.

parimoonnn
March 22nd, 2012, 09:22 AM
اگر منظورتون 20 میلیون تومان هزینه کل دو سال مقطع ارشد است، با این مبلغ در هیچ دانشگاهی در کانادا نمیتوانید تحصیل کنید (اگر ارز دولتی 1250 تومان بهتون بدهند شاید یکی دو تا دانشگاه مثل ساسکاچوان یا مموریال امکان پذیر باشد آنهم به زحمت). 700 هزار تومان در ماه هم با نرخ فعلی دلار برای زندگی در هیچ شهر کانادا کافی نیست. برای یک زندگی خیلی ساده دانشجویی اقلا هزار دلار در ماه احتیاج دارید و در شهرهای بزرگ بیشتر.

برای تامین هزینه باید سعی کنید از دانشگاه های کانادا بورس بگیرید.

بسیار از پاسخ سریع شما سپاسگذازم پس با این وجود بهتر نیست ارشد معماری رو در فرانسه بخونم؟ و با این وجود که باید تافل زبان فرانسه رو هم بگیرم امیدوار باشم برای پی اچ دی از دانشگاه های فرانسه زبان کانادا در آینده فاند بگیرم و یاد داشتن زبان فرانسه کمکم می کنه که بتونم راحت تر کانادا فاند بگیرم؟
آیا با همان مبلغی که عرض کردم می توان در فرانسه تحصیل کرد (ماهی 700 هزار تومان)؟ شنیدم تحصیل در فرانسه رایگان است؟ زندگی آن جااز نظر هزینه چگونه است؟ و لطف می کنید اگر نام دانشگاه هایی در فرانسه رو که ارشد معماری داره رو معرفی کنید.

ghlobe
March 22nd, 2012, 07:02 PM
بسیار از پاسخ سریع شما سپاسگذازم پس با این وجود بهتر نیست ارشد معماری رو در فرانسه بخونم؟ و با این وجود که باید تافل زبان فرانسه رو هم بگیرم امیدوار باشم برای پی اچ دی از دانشگاه های فرانسه زبان کانادا در آینده فاند بگیرم و یاد داشتن زبان فرانسه کمکم می کنه که بتونم راحت تر کانادا فاند بگیرم؟
آیا با همان مبلغی که عرض کردم می توان در فرانسه تحصیل کرد (ماهی 700 هزار تومان)؟ شنیدم تحصیل در فرانسه رایگان است؟ زندگی آن جااز نظر هزینه چگونه است؟ و لطف می کنید اگر نام دانشگاه هایی در فرانسه رو که ارشد معماری داره رو معرفی کنید.

بنده متاسفانه راجع به فرانسه اطلاع زیادی ندارم ولی شنیده ام امسال گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه بسیار مشکل شده بود. بعید میدانم 700 هزار تومان در ماه (یعنی کمتر از سیصد یورو) برای زندگی در فرانسه کافی باشد. برای اطلاع بیشتر میتوانید در بخش دانشگاههای فرانسه روی این فروم سئوالاتتون رو مطرح کنید.

Industrial88
March 23rd, 2012, 01:22 PM
سلام
اینجا (http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/forms/search-title/dca-studies.html) رو نگاه کنید.

سلام. من برای MA in Art History از دانشگاه مونترال برای پاییز 2012 پذیرش گرفتم. کسی میدونه که مدارک لازم برای درخواست CAQ دقیقا چه چیزهایی هست؟

explorer
March 23rd, 2012, 01:50 PM
سلام سال نو همگی مبارک
بچه ها کسی از دانشجوهای ریاضی دانشگاه مونترال را نمیشناسید ؟
ممنون

vanadis
March 23rd, 2012, 07:22 PM
عرض سلام و تبریک عید
خوبشختانه نامه پذیرش من از Ecole Polytechnique بهم ایمیل شده و در آن در رابطه با استاد و مقدار هزینه های دانشگاه و بیمه توضیح داده شده است.
ولی در رابطه با فاند صحبتی نشده
حالا باید چکار کنم ؟ به استادم چی بگم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
ممنون
مهدی

تبریک بابت پذیرش شما
کاملا طبیعیه که صحبتی نشده، نامه پذیرش با نامه فاند در اکول فرق داره، همان طور که تو نامه پذیرش گفته شده، نامه فاند شما از دپارتمان صادر میشه
با استادتون صحبت کنید، یا خودش درخواست میکنه یا به شما میگه به کجا ایمیل بزنید. بگید برای ارائه به سفارت حتما نیاز دارم و برام بفرستید.
موفق باشید.

mr-farshad
March 25th, 2012, 12:21 PM
خبر شماره ۴۷ : مونتـرال کبک بهترین شهر دانشگاهی کانــادا (http://www.iranquebec.ir/?p=2013)

اسفند ۸م, ۱۳۹۰
http://www.iranquebec.ir/wp-content/uploads/2012/01/news_mcgill-300x224.jpg
مونترآل، در حالی به عنوان بهترین شهر برای تحصیلات دانشگاهی در کانادا انتخاب شده، که در نظرسنجی های بین المللی، پایین تر از پاریس قرار گرفته است.
پاریس، لندن و بوستون آمریکا به همراه مونترآل، در بین ۱۰ شهر اول جهان هستند و تورنتو و ونکوور، به ترتیب، رتبه های ۲۶ و ۳۱ را از آن خود کرده اند.
شرکت بریتانیایی QS که معمولا ، رتبه بندی دانشگاه ها را انجام می دهد، این بار به بررسی ۵۰ شهر جهان، از نظر ترکیب دانسجویی، کیفیت زندگی، امکانات اشتغال و میزان توانایی دانشجویان در پرداخت هزینه های مربوطه پرداخته است.جای گرفتن مونترآل ؛ در جمع ۱۰ شهر برتر دانشگاهی، به برکت رتبه ۱۷ دانشگاه مک گیل، در بین بهترین دانشگاه های جهان است.
در وب سایت شرکت QS آمده است:” مونترآل بدون شک، به پایتخت فرهنگی کانادا و یکی از شهرهای قابل زندگی در جهان ، مبدل شده است. این شهر دارای ترکیب دانشجویی خوب و هزینه های متناسب و همچنین کیفیت زندگی بالاست که بیشتر آن را مدیون جایگاه بالای بین المللی دانشگاه مک گیل است.”
QS همچنین افزوده است، مونترآل یکی از مطلوب ترین مقصدهای دانشجویی، در بین ۱۰ شهر اول جهان، پس از بوستون و برلین است و درحالیکه شهریه دانشگاه های غربی برای دانشجویان بین الملل بسیار زیاد است، دانشگاه های مونترآل توانسته اند خود را رقیبی برای دانشگاه های پرآوازه آمریکا، بریتانیا و استرالیا کنند.
تورنتو با دارا بودن بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دانشجو، با اینکه رتبه خوبی از نظر کیفیت زندگی کسب کرده، اما بخاطر هزینه زیاد تحصیل و اقامت، در رده های پایین تر قرار گرفته است. همین امر شامل ونکوور هم شده است. ونکوور دارای رتبه چهارم جهان از نظر کیفیت زندگی دانشجویی است ، اما در بین ۵۰ شهر جهان، رتبه هشتم از آخر را در زمینه هزینه های مربوطه کسب کرده است.
پاریس که به تنهایی ۱۶ مرکز آموزش عالی را در این لیست به خود اختصاص داده، بخاطر دارا بودن کمترین هزینه های تحصیلی به نسبت سایر شهرهای جهان، در رتبه های بالا قرار گرفته است.
این اولین بار است که شرکت QS به جمع آوری اطلاعات و رتبه بندی شهرهای دانشگاهی جهان پرداخته . آنان در این تحقیق، شهرهای با جمعیت بالای ۲۵۰ هزار نفر یا بیشتر با تعداد دست کم دو دانشگاه را در نظر گرفته اند.
اضافه می شود، متوسط شهریه های دانشگاه های کبک، حتی نصف دانشگاه های انتاریو و بریتیش کلمبیاست. QS Best Student Cities in the World 2012

QS is proud to announce the first ever QS Best Student Cities ranking. Based on a complex set of measures taken from public information, surveys and data submitted as part of the QS World University Rankings, the results provide a new way of comparing the best cities around the world in which to be a student.
Click the city name in the table below in order to view the full details and profile for that city, including a list of all of the qualifying educational institutions, population size, quality of living, affordability and student mix.

QS Best Student cities 201

gh2niazi
March 26th, 2012, 11:19 PM
سلام. کسی میدونه که ما که توی ایران هستیم، چطور میتونیم امتحان TFI بدیم؟

moonlight
March 27th, 2012, 01:50 AM
سلام. کسی میدونه که ما که توی ایران هستیم، چطور میتونیم امتحان TFI بدیم؟

نزدیکترین جایی که می گیره این امتحان رو ترکیه هست-در ایران برگزار نمی شه این امتحان.

Wini
May 2nd, 2012, 02:50 PM
سلام. من ترم4 کارشناسی ارشد هستم. من می خوام واسه پذیرش دکترا این دانشگاه اقدام کنم. علاقه زیادی به فرانسه دارم. می خوام تحصیلم فرانسه باشه. آیا بلد بودن فرانسه برای پذیرش امتیاز هست؟؟؟؟ آیا مدرک زبان انگلیسی می خوان ؟؟؟ مرسی

atabak-aut
May 3rd, 2012, 04:48 AM
سلام. من ترم4 کارشناسی ارشد هستم. من می خوام واسه پذیرش دکترا این دانشگاه اقدام کنم. علاقه زیادی به فرانسه دارم. می خوام تحصیلم فرانسه باشه. آیا بلد بودن فرانسه برای پذیرش امتیاز هست؟؟؟؟ آیا مدرک زبان انگلیسی می خوان ؟؟؟ مرسی

سلام نه برای مقطع دکترا فرانسه و انگلیسی مساوی هستند و مهم اینه شما استادی رو برای همکاری پیدا کنید. این دانشگاه مدرک زبان انگلیسی نمیخواد.

faribahemati
May 9th, 2012, 08:56 AM
سلام.برای پذیرش آیا اولین کار نامه زدن به استاد هستش یا باید از طریق خود دانشگاه اقدام کنم؟(در صورتی که بخوام فاند بگیرم)؟

vanadis
May 9th, 2012, 11:56 AM
سلام.برای پذیرش آیا اولین کار نامه زدن به استاد هستش یا باید از طریق خود دانشگاه اقدام کنم؟(در صورتی که بخوام فاند بگیرم)؟
بله، متقاعد کردن استاد در روند پذیرش بسیار مهمه، مخصوصا اگر دکترا بخواهید ادامه دهید.

bavafa612006
May 20th, 2012, 12:56 PM
سلام دوستان. میخواستم ببینم با این شرایط شانس پذیزش دکتری تو این دانشگاه ( پلی تکنیک مونترال) رو دارم یا نه؟
لیسانس عمران آزاد نجف آباذ 15.92
فوق لیسانس سازه آزاد نجف آباد 17.55 نمره پایان نامه 19
1مقاله داخلی و یک کتاب
3سال سابق تدریس و 1سال کار در شرکت مشاوره
ممنون میشم کسانی که اطلاع دارند نظر بدن.

bpp
May 25th, 2012, 06:24 PM
سلام
آخرین مهلت ثبت نام واسه ترم بهار کی هستش
یه سوال دیگه.چرا اساتید اونجا جواب ایمیل نمیدن؟
آیا اپلای بدون هماهنگی با استاد میتونه پذیرش بیاره؟

MM_Industrial
May 25th, 2012, 06:59 PM
سلام دوستان
از اعتصابات دانشجویی مونترال و افزایش هزینه دانشگاه کسی از دوستان خبر داره؟
نحوه افزایش هزینه ها چطوری است؟
مهدی

ghlobe
May 25th, 2012, 07:10 PM
سلام دوستان
مهدی

فکر میکنم موضوع بیشتر مربوط به افزایش شهریه برای دانشجویان کبکی باشه. دانشجوهای بین المللی که درهر حال هزینه کامل رو پرداخت میکنند. البته دوستان مشغول به تحصیل در کبک بهتر میتونند اطلاع رسانی کنند.

MM_Industrial
May 25th, 2012, 08:55 PM
فکر میکنم موضوع بیشتر مربوط به افزایش شهریه برای دانشجویان کبکی باشه. دانشجوهای بین المللی که درهر حال هزینه کامل رو پرداخت میکنند. البته دوستان مشغول به تحصیل در کبک بهتر میتونند اطلاع رسانی کنند.

بله ولی دانشجویان دکترا هم همان شهریه کبکی ها را می دهند. بنابراین این تغییرات برای ما هم اهمیت پیدا میکند.

bavafa612006
May 26th, 2012, 05:26 PM
دوستان کسی اطلاع داره که چه قدر طول میکشه تا جواب پذیرش ها بیاد؟ من برا زمستان 2013 برای پلی تکنیک اپلای کردم. می خواستم بدونم کی جواب رو میدن؟ برام خیلی مهمه.

atash
May 29th, 2012, 12:44 AM
سلام دوستان
یه سوال دارم که فکر کنم باید توی این تاپیک بپرسم.
من برای پلی تکنیک مونترال اقدام کردم، ولی با اینکه با استاد هماهنگ کرده بودم رد شدم.
وقتی از استاد پرسیدم گفت خود دانشکده بدون هماهنگی با من دانشجوهای ارشد رو گرفته.
به نظر شما چیکار میشه کرد؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

aida_vet
June 10th, 2012, 05:39 PM
اونطوری که من تو سایت دانشگاه مونترآل دیدم شهریه دانشجوهای کبکی همون 3000$ در ساله، ولی به نظر شهریه انترناسیونال ها خیلی زیاد شده، الان نگاه کردم دیدم 21000 تاست. فکر کنم قبلا کمتر بود حدود 13000، بازم مطمئن نیستم.
کسی از دوستان در مورد بورس C اطلاعات داره؟ کسی تا حالا گرفتش؟

MM_Industrial
June 14th, 2012, 09:15 PM
سلام دوستان
من می خواستم بلیط بگیرم ولی برنامه آموزشی ترمی دانشگاه پلی تکنیک مونترال را نداشتم.
میدونم که ترم 27 گوست شروع میشه ولی نمیدونم که ترم پایییز کی تمام میشه تا حداقل دو هفته ای برگردم ایران. به نظرتان کی می شه بلیط برگشت گرفت؟
راستی از همینجا اگر کسی می خواهد حدود 20 آگوست برود مونترال خوشحال میشم همسفر بشویم. برای هماهنگی هم پیغام خصوصی بگذارید.
ممنون
مهدی

MEFA
June 15th, 2012, 01:59 AM
سلام با معدل 3.5 یا 3.75 می شه برای دکترای این دانشگاه اپلای کرد؟

MEFA
June 15th, 2012, 02:09 PM
سلام با معدل 3.5 یا 3.75 می شه برای دکترای این دانشگاه اپلای کرد؟
البته از 5 نمره رو گفتم!

soniaa833
June 15th, 2012, 06:02 PM
سلام دوستان
من می خواستم بلیط بگیرم ولی برنامه آموزشی ترمی دانشگاه پلی تکنیک مونترال را نداشتم.
میدونم که ترم 27 گوست شروع میشه ولی نمیدونم که ترم پایییز کی تمام میشه تا حداقل دو هفته ای برگردم ایران. به نظرتان کی می شه بلیط برگشت گرفت؟
راستی از همینجا اگر کسی می خواهد حدود 20 آگوست برود مونترال خوشحال میشم همسفر بشویم. برای هماهنگی هم پیغام خصوصی بگذارید.
ممنون
مهدی

سلام
اما مثل اینکه امسال ترم فال دانشگاه مونترال از ۱ اکتبر شروع می‌شه، شما برا اینکه مطمئن بشی‌ یه ایمیل بزن به دانشگاه و حتما بپرس،

MM_Industrial
June 15th, 2012, 07:47 PM
سلام
اما مثل اینکه امسال ترم فال دانشگاه مونترال از ۱ اکتبر شروع می‌شه، شما برا اینکه مطمئن بشی‌ یه ایمیل بزن به دانشگاه و حتما بپرس،

شامل پلی تکنیک مونترال هم میشه؟
شما از کجا این اطلاعات را گرفتید؟

81102371
June 15th, 2012, 11:32 PM
دوستان با شرایط من امکان پذیرش وجود دارد
لیسانس مهندسی صنایع علم و صنعت 13.02
فوق مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات آزاد تهران جنوب 16.31
یک مقاله انگلیسی در ژورنال بین المللی مهندسی صنایع دانشگاه تهران جنوب
یک مقاله فارسی کنفرانس بین المللی تحقیق درعملیات
یک مقاله فارسی کنفرانس ملی نوآوری
IELTS :6 بدون نمره زیر 6
2 سال سابقه تدریس در دانشگاه
سابقه کار در چند پروژه ایزو

Wini
June 16th, 2012, 07:43 PM
سلام-می خواستم بدونم بدونم مقاله می شه پذیرش با فاند واسه دکترا از این دانشگاه گرفت؟ یعنی نظر استاد مثبت می شه بدون مقاله.البته فاکتور های دیگه مثل معدل ، دانشگاه خوب و سابقه کار رو دارم.

turaj1
June 18th, 2012, 01:01 AM
دانشگاه مونترال یا به اصطلاح UdeM همراه دو مدرسه ی زیر می باشد، که هر دو مورد خودشون مدیریت جدا دارند و جدا از دانشگاه UdeM پذیرش میدهند.
1. مدرسه مخصوص رشته های مهندسی École Polytechnique de Montréal
2. مدرسه مخصوص رشته های مدیریت HEC
طبق آماری که برای پلیتکنیک دارم، برای مقاطع M.A.Sc و PhD باید با استادی که در زمینه اش میخواهید کار کنید، هماهنگ کنید و پذیرش و فاند را بتونین کسب کنید.
در مورد UdeM و HEC میتونین از دوستانی که از این دانشگاهها پذیرش گرفته اند، بپرسید.

سلام-می خواستم بدونم بدونم مقاله می شه پذیرش با فاند واسه دکترا از این دانشگاه گرفت؟ یعنی نظر استاد مثبت می شه بدون مقاله.البته فاکتور های دیگه مثل معدل ، دانشگاه خوب و سابقه کار رو دارم.

دوستان با شرایط من امکان پذیرش وجود دارد
لیسانس مهندسی صنایع علم و صنعت 13.02
فوق مدیریت صنعتی گرایش تحقیق در عملیات آزاد تهران جنوب 16.31
یک مقاله انگلیسی در ژورنال بین المللی مهندسی صنایع دانشگاه تهران جنوب
یک مقاله فارسی کنفرانس بین المللی تحقیق درعملیات
یک مقاله فارسی کنفرانس ملی نوآوری
IELTS :6 بدون نمره زیر 6
2 سال سابقه تدریس در دانشگاه
سابقه کار در چند پروژه ایزو

atabak-aut
June 23rd, 2012, 08:05 AM
سلام

اون برای دانشجوهایی هست که ترم پیش اعتصاب کرده بودند . شما مطمئنید اینترنشنال ها هم همین زمانه؟

atabak-aut
June 23rd, 2012, 08:07 AM
سلام دوستان
مهدی

ففلن فقظ شهریه دانشجویان کبک قراره افزایش پیدا کنه. نه کانادایی ها و نه اینترنشنال ها تغییر نداره/.

soniaa833
June 25th, 2012, 06:46 PM
اون برای دانشجوهایی هست که ترم پیش اعتصاب کرده بودند . شما مطمئنید اینترنشنال ها هم همین زمانه؟

سلام
بله برا همه از ۱ اکتبر ترم فال 2012 آغاز می‌شه،

atabak-aut
June 25th, 2012, 10:12 PM
سلام
بله برا همه از ۱ اکتبر ترم فال 2012 آغاز می‌شه،

در اینصورت این برای دانشگاه UdeM هست فقط دیگه؟ چون Ecole اینجوری نیست و ترمش سر جاشه

soniaa833
June 26th, 2012, 03:24 PM
در اینصورت این برای دانشگاه UdeM هست فقط دیگه؟ چون Ecole اینجوری نیست و ترمش سر جاشه
من فقط در مورد دانشگاه مونترال UdeM مطمئن هستم، در مورد پلی تکنیک چیزی نمی‌دونم، دوستانی که می‌دونن لطفا نظر بدن .

turaj1
June 26th, 2012, 03:56 PM
من فقط در مورد دانشگاه مونترال UdeM مطمئن هستم، در مورد پلی تکنیک چیزی نمی‌دونم، دوستانی که می‌دونن لطفا نظر بدن .
کلاسهای پلی تکنیک آگوست شروع میشه:
Pour la majorité des étudiants de Polytechnique, incluant les étudiants internationaux, la rentrée du trimestre d’automne 2012 s’effectuera à la fin du mois d’août 2012, tel que prévu au calendrier universitaire régulier.

armitam1386
June 30th, 2012, 11:55 AM
سلام دوستان اگه ممکنه در مورد سوالاتم برای پذیرش از دانشگاه مونترال من را راهنمایی کنید ممنون می شم

مدرک زبان فرانسه لازمه یا نه؟
آیا اینکه این رشته در زمستان 2013 ارائه می شه یا نه را از کجا می شه فهمید؟
برای ویزا باید به سفارت در ترکیه مراجعه کنیم؟
نمره معدل را چه چوری می شه با gpa تطبیق داد؟
شانس پذیرش تو این دانشگاه بدون فاند چه قدره؟
برای درخواست پذیرش در رشته داروسازی باید به سایت دانشکده داروسازی مراجعه کنیم؟
چه مدارکی مورد نیاز هست؟
ببخشید که سوالاتم زیاده ممنون می شم من را راهنمایی کنید

turaj1
June 30th, 2012, 01:54 PM
سلام دوستان اگه ممکنه در مورد سوالاتم برای پذیرش از دانشگاه مونترال من را راهنمایی کنید ممنون می شم
ببخشید که سوالاتم زیاده ممنون می شم من را راهنمایی کنید

سایت را کامل مرور نمایید.
-آیا اینکه این رشته در زمستان 2013 ارائه می شه یا نه را از کجا می شه فهمید؟
-برای ویزا باید به سفارت در ترکیه مراجعه کنیم؟
برای کسانی که ایران هستند: مدارک از طریق پست یا شهر آنکارا در کشور ترکیه فرستاده میشود - پس از مدتی (1-3 ماه) اگر اکسپت شدید، حضورا میروید و ویزا را میگیرید. اگر دوستت الان هند هست: نمیدونم که میشه از اونجا کند یا نه، میتونه تو تاپیک ویزا مطرح کنِی!
-نمره معدل را چه چوری می شه با gpa تطبیق داد؟ دوست من نمره 72% از هندوستان داره
زیاد به محاسبات گیر ندید، برای کشور هندوستان بالای 60 % عالیه!!!
- شانس پذیرش تو این دانشگاه بدون فاند چه قدره؟
این سوالیه که همه می پرسند: #174 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4800-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Montr%C3%A9al&p=775676&viewfull=1#post775676)
- برای درخواست پذیرش در رشته داروسازی باید به سایت دانشکده داروسازی مراجعه کنیم؟
-چه مدارکی مورد نیاز هست؟
مدرک زبان باید از جایی که امتحان دادیم ارسال بشه؟
اگر تافل نیاز باشه، که نیاز نیست، از ETS با پرداخت هزینه. بقیه امتحانات را من نمیدون
-ریز نمرات و دانشنامه اگه انگلیسی باشه باید به تایید دادگستری برسه یا همون مهر دانشگاه و sealed شده باشه کافیه؟
نه! عین ریزنمره دانشگاه تهران(این دانشگاه به انگلیسی میده) همونو بفرستید
-------------------------------------
برای شروع: http://www.umontreal.ca/ (http://www.umontreal.ca/)
این قسمت را برای شما جستجو کردم: شاید اشتباه باشه! خودتون سایت را کامل مرور نمایید.:)
دوره که شما میخواهید: D.É.S.S. (développement du médicament)
http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html (http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html)
لیست رشته های پزشکی مستر:
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_mast.html#health (http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_mast.html#health)
لیست رشته های پزشکی دکترا:
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_doc.html#health (http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_doc.html#health)

armitam1386
June 30th, 2012, 02:20 PM
-آیا اینکه این رشته در زمستان 2013 ارائه می شه یا نه را از کجا می شه فهمید؟
-برای ویزا باید به سفارت در ترکیه مراجعه کنیم؟
برای کسانی که ایران هستند: مدارک از طریق پست یا شهر آنکارا در کشور ترکیه فرستاده میشود - پس از مدتی (1-3 ماه) اگر اکسپت شدید، حضورا میروید و ویزا را میگیرید. اگر دوستت الان هند هست: نمیدونم که میشه از اونجا کند یا نه، میتونه تو تاپیک ویزا مطرح کنِی!
-نمره معدل را چه چوری می شه با gpa تطبیق داد؟ دوست من نمره 72% از هندوستان داره
زیاد به محاسبات گیر ندید، برای کشور هندوستان بالای 60 % عالیه!!!
- شانس پذیرش تو این دانشگاه بدون فاند چه قدره؟
این سوالیه که همه می پرسند: #174 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?4800-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-Montr%C3%A9al&p=775676&viewfull=1#post775676)
- برای درخواست پذیرش در رشته داروسازی باید به سایت دانشکده داروسازی مراجعه کنیم؟
-چه مدارکی مورد نیاز هست؟
مدرک زبان باید از جایی که امتحان دادیم ارسال بشه؟
اگر تافل نیاز باشه، که نیاز نیست، از ETS با پرداخت هزینه. بقیه امتحانات را من نمیدون
-ریز نمرات و دانشنامه اگه انگلیسی باشه باید به تایید دادگستری برسه یا همون مهر دانشگاه و sealed شده باشه کافیه؟
نه! عین ریزنمره دانشگاه تهران(این دانشگاه به انگلیسی میده) همونو بفرستید
-------------------------------------
برای شروع: http://www.umontreal.ca/
این قسمت را برای شما جستجو کردم: شاید اشتباه باشه! خودتون سایت را کامل مرور نمایید.:)
دوره که شما میخواهید: D.É.S.S. (développement du médicament)
http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html (http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html)
لیست رشته های پزشکی مستر:
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_mast.html#health (http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_mast.html#health)
لیست رشته های پزشکی دکترا:
http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_doc.html#health (http://www.futursetudiants.umontreal.ca/2008/prospective/graduate_stud/study_prog_doc.html#health)

ممنون بابت پاسخ شما
اگر بخوام برای زمستان 2013 درخواست کنم اول باید بررسی کنم که تو زمستان 2013 این رشته ای را که من می خواهم ارائه می دن یا نه؟ هرچی تو سایت گشتم چیزی پیدا نکردم
در مرود مدرک زبان هم من چیزی پیدا نکردم

armitam1386
June 30th, 2012, 02:38 PM
در مورد
1er cycleمی شه توضیح بدین اصلا چی هستن

turaj1
June 30th, 2012, 02:46 PM
ممنون بابت پاسخ شما
اگر بخوام برای زمستان 2013 درخواست کنم اول باید بررسی کنم که تو زمستان 2013 این رشته ای را که من می خواهم ارائه می دن یا نه؟ هرچی تو سایت گشتم چیزی پیدا نکردم، در مرود مدرک زبان هم من چیزی پیدا نکردم

1. متاسفانه شما نگفتید که مستر میخوای برین یا دکترا؟
2. همچنین شما سایهایی که دادم اصلا نخواند ه اید چون در مورد دوره D.É.S.S. (développement du médicament گفته:

(http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html)
3. Capacité d'accueil et admission unique

La capacité d'accueil dans ce programme est de 75 étudiants par année et le programme n'admet de nouveaux étudiants qu'au trimestre d'automne de chaque année.

ترجمه با گوگل:

3. Capacity and single admission
The capacity of this program is 75 students per year and the program admits new students as of fall semester each year.

3. با توجه به دوره ای که میخواهید بروید در زیر از خود سایت اطلاعات تماس هست.

http://www.pharm.umontreal.ca/autres_pages/joindre.html (http://www.pharm.umontreal.ca/autres_pages/joindre.html)

ممکن است اطلاعاتی که پیدا کردم اشتباه باشد (من اولین بارم اومد اومد سایت این دانشگاه ...) حتما از خود دانشگاه سوال بفرمایید.

turaj1
June 30th, 2012, 02:54 PM
در مورد
1er cycle

می شه توضیح بدین اصلا چی هستن

1er cycle: لیسانس
Baccalauréat

2è cycle: دوره های 1-2 ساله مستر
DESS.
Maîtrise cours
Maîtrise recherche

3è cyle: دکترا
Doctorat

armitam1386
June 30th, 2012, 02:57 PM
1. متاسفانه شما نگفتید که مستر میخوای برین یا دکترا؟
2. همچنین شما سایهایی که دادم اصلا نخواند ه اید چون در مورد دوره D.É.S.S. (développement du médicament گفته:

(http://www.etudes.umontreal.ca/index_fiche_prog/267010_desc.html)
3. Capacité d'accueil et admission unique

La capacité d'accueil dans ce programme est de 75 étudiants par année et le programme n'admet de nouveaux étudiants qu'au trimestre d'automne de chaque année.

ترجمه با گوگل:

3. Capacity and single admission
The capacity of this program is 75 students per year and the program admits new students as of fall semester each year.

3. با توجه به دوره ای که میخواهید بروید در زیر از خود سایت اطلاعات تماس هست.

http://www.pharm.umontreal.ca/autres_pages/joindre.html (http://www.pharm.umontreal.ca/autres_pages/joindre.html)

ممکن است اطلاعاتی که پیدا کردم اشتباه باشد (من اولین بارم اومد اومد سایت این دانشگاه ...) حتما از خود دانشگاه سوال بفرمایید.

برای مستر می خواهم پذیرش بگیرم

turaj1
June 30th, 2012, 03:05 PM
برای مستر می خواهم پذیرش بگیرم

یعنی دوستت؟ :) (چون شما تو پ.خ. گفتید که: من یکی از دوستانم با مدرک لیسانس داروسازی از هند می خواد برای این دانشگاه اپلای کنه ولی نمی دونیم از کجا باید شروع کنیم...)

تو پست بالا هم متنی که من پیدا کردم نشون میده فقط برای پاییز دانشجو میگیرند ... اطلاعاتی که من دادم کامل بود،
حتما با دانشگاه در تماس باشید که آیا دوره مستر زمستان هم شروع میشه یا نه ...
موفق باشید.

armitam1386
June 30th, 2012, 03:11 PM
در مورد مدرک زبان من چیزی تو سایت ندیدم گویا فقط TFI می خواد . آیا delf B1 را قبول می کنه؟

turaj1
June 30th, 2012, 03:27 PM
در مورد مدرک زبان من چیزی تو سایت ندیدم گویا فقط TFI می خواد . آیا delf B1 را قبول می کنه؟

راهنمایی اول) حتما با دانشگاه در تماس باشید:) (کاری نداره)

راهنمایی دوم) منتظر بمونید دوستانی که از UdeM اکسپت گرفتند و یا مشغول به تحصیل هستند، جواب شما را بدهند.

راهنمایی سوم) شاید تو صفحات قبلی این تاپیک در مورد نمره زبان چیزی نوشته باشه.

راهنمایی چهارم) در جدول روادید دانشجویی میتونید کسانی که از این دانشگاه اکسپت گرفتند با پ. خ. بپرسید.
(اینجا (https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjAfPxKNnWNNdFdwcm9Wd3FHNExmeHZxY254c2JMM FE#gid=5)کلیک کنید - شاید نیاز به ف. ش. باشد!) با اسم Université de Montréal, Montreal, QC در ستون A این جدول اسم دانشگاه هست و در جلوش کسانی که اکسپت گرفته اند هست.

armitam1386
June 30th, 2012, 04:21 PM
آزمون gre یا gmat برای این دانشگاه لازمه یا نه؟

turaj1
July 1st, 2012, 06:06 PM
آزمون gre یا gmat برای این دانشگاه لازمه یا نه؟

GMAT اونم برای داروسازی؟ بعیده، اگر دانشگاهتون فرانسوی زبانه، GRE یا GMAT را میخوان چی کار؟ اونم برای داروسازی، ولی شاید اگه GRE Subject مربوط به داروسازی بود بدرد تون میخورد.

برای پلی تکنیک که کلا هیچ آرمون زبانی لازم نبود!!!!!!!

دوست عزیز این سوال را بهتره همراه سوال قبلیت با توجه به راهنمایی های قبلی:) از دانشگاه مقصد بپرسین.

armitam1386
July 2nd, 2012, 05:09 PM
فرق DESS با M در مدت تحصیله اگه رشته ای را که بخواهیم در سطح DESS ارائه بشه به نظرتون اپلای کنیم یا نه ؟می شه بعدش ادامه داد؟
M هموم مستر دوساله هست؟

turaj1
July 2nd, 2012, 11:01 PM
فرق DESS با M در مدت تحصیله اگه رشته ای را که بخواهیم در سطح DESS ارائه بشه به نظرتون اپلای کنیم یا نه ؟می شه بعدش ادامه داد؟
M هموم مستر دوساله هست؟

پلی تکنیک که ما 3 مدل مستر داشتیم:
DESS.
Maîtrise cours
Maîtrise recherche
تا اونجایی که میدونم بهتره دوره ی مستر ت research داشته باشه، استادها بیشتر دانشجو هایی که تو مستر research دارند رو به عنوان (Doctorat) دانشجو میگیرن.
البته برای داروساری رو نمیدونم.

reza_8766
July 10th, 2012, 10:11 PM
با سلام...من از یکی از دانشگاه های مونترال واسه phd پذیرش گرفتم یعنی استاده گفت فاند هست سالی 19000 دلار گفت اسمه منو بنویس تو فرمه apply .دوستام میگن اگه استاد اوکیو بده پذیرش 100 در صد.
میخواستم ببینم حقیقت ئاره؟ بدشم 19000 در سال بنضرتون کمه؟
(polythechnique de montreal)

turaj1
July 11th, 2012, 12:08 AM
با سلام...من از یکی از دانشگاه های مونترال واسه phd پذیرش گرفتم یعنی استاده گفت فاند هست سالی 19000 دلار گفت اسمه منو بنویس تو فرمه apply .دوستام میگن اگه استاد اوکیو بده پذیرش 100 در صد.
میخواستم ببینم حقیقت ئاره؟ بدشم 19000 در سال بنضرتون کمه؟
(polythechnique de montreal)

در مورد پذیرش امیدوار باشید، همه چی دست استاده. فاندتون هم با مبالغ زیر مقایسه نمایید.

میزان فاند دانشگاه پلی تکنیک مونترال:

http://www.polymtl.ca/futur/esen/questfin/montant.php
The awarded financial aid should allow the student to benefit from a minimum yearly amount of $16,500 at the master’s level and $19,000 at the doctorate level.

هزینه شهریه دانشگاه پلی تکنیک مونترال:
Non-Thesis Master, DESS
For 2 sessions of 12 credits: $12,200

Thesis Master
Year 1: $17,100
Year 2: $7,500
Year 3+: $2,700

PhD
3,000 $ Annually
هزینه زندگی: از 15000$ - 20000$ (واسه هر کس فرق میکنه ...)
بیمه هم 1000$
.........

reza_8766
July 11th, 2012, 01:12 AM
در مورد پذیرش امیدوار باشید، همه چی دست استاده. فاندتون هم با مبالغ زیر مقایسه نمایید.

میزان فاند دانشگاه پلی تکنیک مونترال:

http://www.polymtl.ca/futur/esen/questfin/montant.php
The awarded financial aid should allow the student to benefit from a minimum yearly amount of $16,500 at the master’s level and $19,000 at the doctorate level.

هزینه شهریه دانشگاه پلی تکنیک مونترال:
Non-Thesis Master, DESS
For 2 sessions of 12 credits: $12,200

Thesis Master
Year 1: $17,100
Year 2: $7,500
Year 3+: $2,700

PhD
3,000 $ Annually
هزینه زندگی: از 15000$ - 20000$ (واسه هر کس فرق میکنه ...)
بیمه هم 1000$
.........
مرسی از راهنماییت...یعنی با این اوصاف 15000 دستم میمونه....ممنون از کمکت من واسه phdiam....بعدش مدارکمو الان فرستادم نتایج تو سایت فعلا اینه

4-juillet-2012
Certificat de naissance
Recu

19-juin-2012
Bulletin détaillé (4 dernières années)
Attendu

19-juin-2012
Attestation d'obtention du dernier diplôme
Attendu

19-juin-2012
Trois rapports d'appréciation (SES-04)
Attendu

من مدارکو با هم فرستادم...البته من الان دارم پایان ناممو مینویسم و فک کنم اگه پذیرشم بدن کاندیشینال بدن....امیدوارم جواب مثبت باشه...چون واسه جای دیگه اقدام نکردم

reza_8766
July 11th, 2012, 01:25 AM
من واسه زمستون اقدام کردم تو سایتش deadline گذشته حالا با این اوصاف اگه قبول شم امکان داره واسه زمستون قبولم کنن؟

Programme:
Ph.D. en Génie industriel

File status:
Dossier à l'étude

Admission semester:
Hiver 2013

Applicant's response to the offer:

Registered:
Non

Registration semester:
n/a

turaj1
July 11th, 2012, 01:56 AM
من واسه زمستون اقدام کردم تو سایتش deadline گذشته حالا با این اوصاف اگه قبول شم امکان داره واسه زمستون قبولم کنن؟

Programme:
Ph.D. en Génie industriel

File status:
Dossier à l'étude

Admission semester:
Hiver 2013

Applicant's response to the offer:

Registered:
Non

Registration semester:
n/a

منظورتون اینه که بعد ددلاین اقدام کردین؟ (میتونید از منشی دپارتمان بپرسید که آیا رجیستر آفیس مدارک اپلیکشین من را فرستاده به دپارتمان و شما به پروفسر X مدارکم رو داده اید؟ ... و یا از استادتون بپرسید که مدراکم دستتون رسیده؟)

reza_8766
July 11th, 2012, 04:25 AM
منظورتون اینه که بعد ددلاین اقدام کردین؟ (میتونید از منشی دپارتمان بپرسید که آیا رجیستر آفیس مدارک اپلیکشین من را فرستاده به دپارتمان و شما به پروفسر X مدارکم رو داده اید؟ ... و یا از استادتون بپرسید که مدراکم دستتون رسیده؟)
آره بغد ددلاین اقدام کردم...ولی واسم جالب بود ددلاینش چقد سریع بود...چون کنکردیا ددلاینش اکتبر واسه زمشتون ولی این فک کنم 1 جون بوذ...

reza_8766
July 12th, 2012, 12:47 AM
ببخشید در مورد دانشگاه polytechnique de montreal کسی میدونه پروسش چقد طول میکشه من مدارکم رسیده ولی فقط شناسناممو زدن رسدیده...و امروزم زنگ زدم دانشگاه رو انسرینگ بود و کسی جواب نمیداد ....ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

turaj1
July 12th, 2012, 01:46 AM
ببخشید در مورد دانشگاه polytechnique de montreal کسی میدونه پروسش چقد طول میکشه من مدارکم رسیده ولی فقط شناسناممو زدن رسدیده...و امروزم زنگ زدم دانشگاه رو انسرینگ بود و کسی جواب نمیداد ....ممنون میشم اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

پروسه کامل شدن مدارک در اکانت خیلی نگران نباشید. (میتونید از منشی دپارتمان بپرسید که آیا رجیستر آفیس مدارک اپلیکشین من را فرستاده به دپارتمان و شما به پروفسر X مدارکم رو داده اید؟ ... و یا از استادتون بپرسید که مدراکم دستتون رسیده؟)
پروسه گرفتن ادمیشن: تقریبا یک ماه

reza_8766
July 12th, 2012, 10:46 PM
پروسه کامل شدن مدارک در اکانت خیلی نگران نباشید. (میتونید از منشی دپارتمان بپرسید که آیا رجیستر آفیس مدارک اپلیکشین من را فرستاده به دپارتمان و شما به پروفسر X مدارکم رو داده اید؟ ... و یا از استادتون بپرسید که مدراکم دستتون رسیده؟)
پروسه گرفتن ادمیشن: تقریبا یک ماه
ممنون از راهنماییت. والا دیروز زنگ زدم و گفتن داره بررسی میشه طول میکشه....امیدوارم قبول شم همه ترسم معدل لیسانسمه که خیلی پایینه یا قوقم خوبه 75 هستش...مگه اینگه مقاله هام بتونه جبرانه معدل لیسانسمو بکنه....

turaj1
July 13th, 2012, 12:56 AM
ممنون از راهنماییت. والا دیروز زنگ زدم و گفتن داره بررسی میشه طول میکشه....امیدوارم قبول شم همه ترسم معدل لیسانسمه که خیلی پایینه یا قوقم خوبه 75 هستش...مگه اینگه مقاله هام بتونه جبرانه معدل لیسانسمو بکنه....

زیاد درگیر معدل مقاله و .... نشو! استاد بخواد معدل 14 هم میگیره! نخواد 18 هم رد میکنه! بیشتر روی research شما بهتون پذیرش میدن! (البته نظر منه!)
سعی کنید همزمان چند دانشگاه دیگه هم اپلای کنید، تا بعدا پشیمان نشوید.
موفق باشید.

bolotus
July 13th, 2012, 04:19 PM
سلام و خسته نباشید
والا من این سایت پلی تکنیک مونترال رو زیر و رو کردم, ولی اخرش متوجه نشدم:
اولا" برای مهندسی شیمی چه فوق لیسانس هایی داره ؟
دوما" ایا مدرک زبان هم نیاز هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

bolotus
July 13th, 2012, 04:32 PM
علاوه براین فرق بین DESS و Maitrise Cours و Maitriste Recherche چیه؟
فکر کنم DESS یک دوره آموزشی غیر از فوق لیسانس خودمونه که ارزش بالایی هم نداره ( 8 تا 12 ماهه)؟
Cours دوره ای که تز کارشناسی ارشد نداره؟ (16-24 ماه)
Recherche هم که بر اساس تز کارشناسی ارشده؟ (16-24 ماه)
Madulaire رو نمی دونم؟
غیر از این ها هم اگه موارد دیگه ای هست ارائه بدین ممنون می شم.

turaj1
July 13th, 2012, 05:52 PM
درود

مدرک زبان ( انگلیسی و فرانسه ) نیاز نیست.

برای مقاطع بالاتر از لیسانس 5 تا عنوان دوره هست که تازه هر کردومش به چند مورد دیگر تفسیم میشود!

مورد اولی و دومی فوق لیسانس ها هستند که از روی جدول زیر و وب سایتشون میتونی بفهمی.
modulaire هم روی یک فیلد خاصی مدرک (شبیه DESS) میگیرید.
microprogramme فکر کنم برای اینترنشنال ها نیست: (non accessibles aux étudiants internationaux
Doctorat هم که مشخصه.
برای اطلاعات کاملتر روی هر یک از موارد کلیک کنید!

Diplôme d'études supérieures spécialisées (D.E.S.S.) (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/dess.php)

Crédits DIPLÔME
D'ÉTUDES SUPÉRIEURES SPÉCIALISÉES (D.E.S.S.) EN GÉNIE CHIMIQUE

Min.
Max.

Cours du 1er cycle
0
9

Cours de cycles supérieurs
21
30

Maîtrise (cours ou recherche) (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/maitrise.php)که 2 حالت است:

(Maîtrise cours (Course stream
Credits

Min.
Max.

Courses (2)
30
39

Project or laboratory internship
6
15

(Maîtrise recherche (Research stream
Credits

Min.
Max.

Courses (1)
15
15

Research/thesis
30
30

Maîtrise (ou DESS) modulaire

Option Matériaux (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/option_materiaux.php)
Option Énergie et développement durable (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/option_energieDev.php)
Option Procédés et environnement (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/option_procEnv.php)

Microprogramme

Sciences et technologies de la plasturgie (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/micro_plasturgie.php)

Doctorat (http://www.polymtl.ca/etudes/cs/chimique/doctorat.php)

سلام و خسته نباشید
والا من این سایت پلی تکنیک مونترال رو زیر و رو کردم, ولی اخرش متوجه نشدم:
اولا" برای مهندسی شیمی چه فوق لیسانس هایی داره ؟
دوما" ایا مدرک زبان هم نیاز هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاوه براین فرق بین DESS و Maitrise Cours و Maitriste Recherche چیه؟
فکر کنم DESS یک دوره آموزشی غیر از فوق لیسانس خودمونه که ارزش بالایی هم نداره ( 8 تا 12 ماهه)؟
Cours دوره ای که تز کارشناسی ارشد نداره؟ (16-24 ماه)
Recherche هم که بر اساس تز کارشناسی ارشده؟ (16-24 ماه)
Madulaire رو نمی دونم؟
غیر از این ها هم اگه موارد دیگه ای هست ارائه بدین ممنون می شم.

bolotus
July 18th, 2012, 06:52 PM
سلام
ممنون. منم این ها رو تو وب سایت دیدم ولی متوجه نشدم. درضمن من اینترنشنال نمی خواهم. همون اطلاعات مربوط به بومی ها رو برام ارسال کنید ممنون می شم.
اگه واضح تر توضیح بدین ممنون میشم.

turaj1
July 18th, 2012, 07:06 PM
سلام
ممنون. منم این ها رو تو وب سایت دیدم ولی متوجه نشدم. درضمن من اینترنشنال نمی خواهم. همون اطلاعات مربوط به بومی ها رو برام ارسال کنید ممنون می شم.
اگه واضح تر توضیح بدین ممنون میشم.

دوست عزیز من نوشته ام : برای مقاطع بالاتر از لیسانس 5 تا عنوان دوره هست که تازه هر کردومش به چند مورد دیگر تفسیم میشود!
که پایینش هم کامل لیست رشته ها و لینکش هم آوردم، یعنی شما بومی باشید یا اینترنشنال دوره های فوق هست.;)

من که منظورتون رو از واضحتر نفهمیدم، همه چی مشخصه...
جواب های واضحتر رو میتونید از دانشگاه سوال بپرسید، و یا منتظر بمونید دوستان دیگر لیست دوره ها و توضیحات رو واضحتر برای شما توضیح دهند!

Mehdi79
July 20th, 2012, 04:32 PM
سلام به همگی دوستان :)

واسه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس از پلی تکنیک، اولین قدم چیه ؟

ممنون

turaj1
July 20th, 2012, 05:00 PM
سلام به همگی دوستان :)

واسه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس از پلی تکنیک، اولین قدم چیه ؟

ممنون

سلام

کلیه اطلاعات:
http://www.polymtl.ca/admission/
که:

برای لیسانس:
http://www.polymtl.ca/admission/bac/index.php#_Consulter_les_conditions

فایل راهنما به انگلیسی تمام دوره ها:

reza_8766
July 26th, 2012, 07:14 PM
سلام دوباره..من امروز زنگ زدم و گفتن پرسه phd حدود 2 ماه طول میکشه...چقد طولانیه!!میخواستم ببینم همه کسایی که واسه کانادا اپللای میکنن پروسش اینقد طولانیه؟

turaj1
July 26th, 2012, 11:52 PM
سلام دوباره..من امروز زنگ زدم و گفتن پرسه phd حدود 2 ماه طول میکشه...چقد طولانیه!!میخواستم ببینم همه کسایی که واسه کانادا اپللای میکنن پروسش اینقد طولانیه؟

در کل دنیا در حدود 1-2 ماه بعد ددلاین اکسپتی ها رو میدن،
اگه بخوان یکی رو ذخیره نگه میدارن اگه یک شخص آفر رو قبول نکرد، بعد 2-5 ماه دیگه بدن به اون ... (مواردی هست ..)

اگه با استادی از قبل هماهنگ شدین و حاظره شما رو بگیره 20 روز (با کارهای اداری..) هم نمیکشه!

reza_8766
July 27th, 2012, 12:00 AM
در کل دنیا در حدود 1-2 ماه بعد ددلاین اکسپتی ها رو میدن،
اگه بخوان یکی رو ذخیره نگه میدارن اگه یک شخص آفر رو قبول نکرد، بعد 2-5 ماه دیگه بدن به اون ... (مواردی هست ..)

اگه با استادی از قبل هماهنگ شدین و حاظره شما رو بگیره 20 روز (با کارهای اداری..) هم نمیکشه!

آره با استاد هماهنگ کردم و قوا بورس داد ولی 2 هفته پیش ایمیل دادم جواب نداد منم دیگه ندادم....مرسی از راهنماییت تورج

turaj1
July 27th, 2012, 01:51 AM
آره با استاد هماهنگ کردم و قوا بورس داد ولی 2 هفته پیش ایمیل دادم جواب نداد منم دیگه ندادم....مرسی از راهنماییت تورج

من هم به بهترین دوستانم بعضی وقت ها جواب نمیدم. یعنی راحت نیستم که در اون موقعیت جواب قطعی بدم!

یا مسافرته! یا میخواد بررسی کنه، ایمیلش رو بر اساس اون بررسی جواب بده ... !

استادا معمولن از جواب و قولی که میدن بیرون نمیان! مگه اینکه مشکلی رو پروژه و فاند پروژه باشه و ...

یه بار دیگه ایمیل بزن، اگه دیدی جوای نداد از منشی دپارتمان (نه منشی رجیستر دانشگاه!) بپرس که: میشه بپرسم مدارکم رو به دست استاد X رساندین؟ یا رسیده .........

امیدوارم همین امروز فردا به جمع پلیتکنیکی ها بیای!
موفق باشی عزیز

bolotus
July 31st, 2012, 06:35 AM
سلام
برای پذیرش مثل اینکه نیازی به مدرک زبان نیست, ولی کلا" برای درس خوندن اونجا (پلی تکنیک مونترال) حداقل سطح زبان فرانسه چقدر باید باشه؟

mehr1982
July 31st, 2012, 03:42 PM
اینجانب دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 14.15 و دارای 5 سال سابقه کار مرتبط در زمینه مهندسی مکانیک (piping) می باشم. همسر بنده نیز دارای مدارک فوق دیپلم الکترونیک با معدل 17.11 از دانشگاه آزاد اراک و کارشناسی الکترونیک با معدل 15.70 از دانشگاه دولتی دکتر شریعتی می باشد. همچنین همسرم نیز 5 سال سابقه کار مرتبط در زمینه مهندسی الکترونیک (کنترل و ابزار دقیق) می باشد. با توجه به شرایط بالا:

1-کدامیک برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام کنیم بهتر است؟ (اولویت ما با همسرم می باشد)
2-آیا ویزای همراه برای زن و شوهر صادر می گردد؟
3- آیا همراه اجازه کار دارد (اگر شرایط دارد لطف بفرمایید کمی توضیح دهید یا رفرنس دهید ممنون می شوم)؟
4-امکان گرفتن بورس برای ما چقدر است؟
5- در پست های قبلی صحبت از اخذ ویزا با ارائه مدرک فرانسه شده بود با توجه به اینکه من و همسرم هر دو به مدت 1 سال فرانسه خواندیم و نامه و تاییدیه از کلاس زبان داریم آیا ارائه آن برای اخذ ویزا کافی است؟
6- در نهایت چون ما برای اخذ ویزا از طریق نیروی کار ماهر برای کبک اقدام کرده ایم آیا شروع این پروسه تداخل با پرونده مهاجرت ایجاد می کند یا خیر؟

یک دنیا تشکر

bolotus
August 3rd, 2012, 06:25 AM
راستی مکاتبات با استادها و دانشگاه هم حتما" باید به زبان فرانسه باشه؟

turaj1
August 3rd, 2012, 02:31 PM
سلام
برای پذیرش مثل اینکه نیازی به مدرک زبان نیست, ولی کلا" برای درس خوندن اونجا (پلی تکنیک مونترال) حداقل سطح زبان فرانسه چقدر باید باشه؟

- اگر دورت MS Course based باشه و یا DESS:
اونوقته که کل دوره یعنی حداقل 30 واحد رو باید به زبان فرانسه بگزرونی! یعنی باید بلد باشی!

- اگر دورت MS Thesis option باشه و یا PhD:
اگه استادت انگلیسی زبان باشه، باید انگلیسیت خوب باشه!
اگه استادت فرانسوی زبان باشه، باید فرانست خوب باشه!

حالا خودت از مواردی که گفتم تصمیم بگیر! تو کدوم یکی از مواردی؟:D

turaj1
August 3rd, 2012, 02:37 PM
راستی مکاتبات با استادها و دانشگاه هم حتما" باید به زبان فرانسه باشه؟

اون استادی که فرانسه زبانه بهتره فرانسه
اون استادی که انگلیسی زبانه بهتره انگلیسی

در مورد دانشگاه هم همشون انگلیسی و فرانسه میدونند.

turaj1
August 5th, 2012, 01:51 PM
اینجانب دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 14.15 و دارای 5 سال سابقه کار مرتبط در زمینه مهندسی مکانیک (piping) می باشم. همسر بنده نیز دارای مدارک فوق دیپلم الکترونیک با معدل 17.11 از دانشگاه آزاد اراک و کارشناسی الکترونیک با معدل 15.70 از دانشگاه دولتی دکتر شریعتی می باشد. همچنین همسرم نیز 5 سال سابقه کار مرتبط در زمینه مهندسی الکترونیک (کنترل و ابزار دقیق) می باشد. با توجه به شرایط بالا:

1-کدامیک برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام کنیم بهتر است؟ (اولویت ما با همسرم می باشد)
2-آیا ویزای همراه برای زن و شوهر صادر می گردد؟
3- آیا همراه اجازه کار دارد (اگر شرایط دارد لطف بفرمایید کمی توضیح دهید یا رفرنس دهید ممنون می شوم)؟
4-امکان گرفتن بورس برای ما چقدر است؟
5- در پست های قبلی صحبت از اخذ ویزا با ارائه مدرک فرانسه شده بود با توجه به اینکه من و همسرم هر دو به مدت 1 سال فرانسه خواندیم و نامه و تاییدیه از کلاس زبان داریم آیا ارائه آن برای اخذ ویزا کافی است؟
6- در نهایت چون ما برای اخذ ویزا از طریق نیروی کار ماهر برای کبک اقدام کرده ایم آیا شروع این پروسه تداخل با پرونده مهاجرت ایجاد می کند یا خیر؟

یک دنیا تشکر

جواب 1 و 4: شما باید بگید چه دوره ای میخواهید اپلای کنید؟ برای دوره مستر پلی تکنیک 4-5 دوره دارد ...

1. اقدام کردن کاری نداره که، هر دو تون شانستون را امتحان کنید.
(اگر دوره ی مستر با پایان نامه میخواهید و یا دکترا با یک استادی باید هماهنگ بشوید!)

4. بوری تحصیلی برای دوره های MASc و PhD می باشد، که این دو هم در 1 جواب دادم. یعنی هر چی استادتون تصمیم بگیره!
برای سایر دوره ها BSc, MEng, DESS, Micro بورسی تعلق نمیگیرد!

دوست عزیز بهتر بود 4 سوال زیر را در تاپیک مربوطه مطرح می نمودید.

2. تاپیک:ویزا براي همراه + سوالات خاص (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2299-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B5)
اگر یکی از شما پذیرش بگیرد و یکی نگیرد، یکی از شما مجبوره به ویزای همراه اقدام کنید. بله صادر میشود.

3. تاپیک: ویزا براي همراه + سوالات خاص (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2299-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B5)
حدس میزنم در فرودگاه برای همراه اجازه کار صادر شود، در تاپیک مربوطه مطرح کنید.

5. تاپیک:روادید دانشجویی کانادا - سوالات کلی و مدارک مورد نیاز (آنکارا) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42050-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-(%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7))
برای سفارت مدرک امتحان زبان معمولا ارائه میکنند. ولی مجبور نیستید. چون اکول خودش مدرک زبان نمیخواد.

6. تاپیک:تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2012 - ویزا آفیس آنکارا) (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?36824-%D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-(%D8%B3%D8%A7%D9%84-2012-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A2%D9%81%DB%8C%D8%B3-%D8%A2%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7))
بله تداخل ایجاد میکند. ولی بودن کسایی که با شرایط شما ویزا گرفته اند! ولی عده ای هم به خاظر فایل مهاجرت رجکت شده اند!
جدول روادید دانشجویی کانادا (http://https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjHlD4bcvXA_dDR0b3RrQS1WN040a3pxWXJzVl9YY 0E#gid=2) را هم ببینید! (اگه باز نشه از ف ی ل تر ش ک ن استفاده کنید!)

لطفا سوالات ویزا را در تاپیک مربوطه مطرح نمایید!
موفق باشید.

mehr1982
August 6th, 2012, 05:45 PM
جواب 1 و 4: شما باید بگید چه دوره ای میخواهید اپلای کنید؟ برای دوره مستر پلی تکنیک 4-5 دوره دارد ...

1. اقدام کردن کاری نداره که، هر دو تون شانستون را امتحان کنید.
(اگر دوره ی مستر با پایان نامه میخواهید و یا دکترا با یک استادی باید هماهنگ بشوید!)

.....

ممنون از تورج عزیز
من چون دفعه اولم هست که می خوام اپلای کنم به نحوه مکاتبات زیاد وارد نیستم. در رابطه با برقراری ارتباط با اساتید آیا تاپیک جداگانه ای وجود داره که من بتونم از نگارش و ساختار اون استفاده کنم؟ یا اگه وجود نداره میشه شما یا یکی از دوستان به من تو این زمینه کمک کنه؟
خیلی ممنون

turaj1
August 6th, 2012, 07:11 PM
ممنون از تورج عزیز
من چون دفعه اولم هست که می خوام اپلای کنم به نحوه مکاتبات زیاد وارد نیستم. در رابطه با برقراری ارتباط با اساتید آیا تاپیک جداگانه ای وجود داره که من بتونم از نگارش و ساختار اون استفاده کنم؟ یا اگه وجود نداره میشه شما یا یکی از دوستان به من تو این زمینه کمک کنه؟
خیلی ممنون

گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?32-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8 C%D9%87%D8%A7)

انجمن: تماس با استادان (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?63-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

negarb
August 9th, 2012, 08:58 PM
سلام
من برای دکترا میخواستم اپلای کنم . سطح زبانم B2 هست و از دانسگاه های فرانسه هم پذیرس دارم
اما چون نمیشه اونجا موندگار شد میخوام واسه کبک اقدام کنم ایا شانسی واسه مهاجرت در کبک دارم ؟ الان امتیازم 49 و تا 55 6 تا فاصله دارم ..... ایا مفید هست یا نه ؟؟؟ رشته ام حقوق بین الملل است

MM_Industrial
August 9th, 2012, 09:10 PM
سلام
بله شانس دارید. B2 عالیه من خودم هیچی فرانسه نمیدونم و دارم میرم آنجا و پذیرش گرفتم
این دانشگاه اصلا مدرک زبان نمی خواهد. فقط باید یک استاد پیدا کنید که شما را ساپورت کنه
موفق باشید

negarb
August 9th, 2012, 09:14 PM
سلام من فوق لیسانس حقوق بین الملل هستم زبان فرانسم خوبه و میخواستم واسه PHD بپلای کنم
هیچ اطلاعی هم از نحوه اپلای کبک ندارم کسی میشه کمک کنه یا سایتی هست کامل توضیح داده باشه
؟

negarb
August 9th, 2012, 09:17 PM
راه های اپلای کردن و کجا نوشته از اول تا اخر مرحله به مرحله برای رشته حقوق

MM_Industrial
August 9th, 2012, 09:24 PM
راه های اپلای کردن و کجا نوشته از اول تا اخر مرحله به مرحله برای رشته حقوق

باید به دانشگاه موردنظرتان مراجعه کنید.

reza_8766
August 15th, 2012, 07:21 PM
من امروز بالاخره زنگ زدم و گفتن هنوز پروندت بررسی نشده و باید صبر کنی تا سپتامبر!!خیلی دیگه داره پرسش طول میکشه....

reza_8766
August 15th, 2012, 07:26 PM
سلام من فوق لیسانس حقوق بین الملل هستم زبان فرانسم خوبه و میخواستم واسه PHD بپلای کنم
هیچ اطلاعی هم از نحوه اپلای کبک ندارم کسی میشه کمک کنه یا سایتی هست کامل توضیح داده باشه
؟

11626

11627

PILAPILA
August 16th, 2012, 11:24 PM
من کارشناسی مهندسی کامپیوتر با معدل 13.89 دارم و می خوام ببینم برای ارشد کامپیوتر پلی مونترال چه قدر شانس دارم؟(با توجه به این که حداقل معدل دارن)
دوستان می گن مدرک انگلیسی برای دانشگاه مهم نیست ولی برای سفارت مهم هست این موضوع مدرک زبان تا چه حد مهم برای سفارت هست؟(ببخشید این سوال رو اینجا پرسیدم چون می خواستم نظر بچه های اینجا رو بدونم)
این که برای فوق هم باید استاد پیدا کرد؟
آیا میشه بدون بورس هم اقدام کرد؟(نیاید بگید این سوال همه هست اگه متوجه میشدم دوباره نمی پرسیدم.)
بدون بورس شهریه چقدر هست حدودا؟(می دونم قبلا گفته شده ولی اون قدیمی هست و من می خوام بدونم الان وضعیت چطور هست )

reza_8766
August 18th, 2012, 01:31 AM
Dear Sir :

Your application is presently being studied as soon as we have the result, we will send you the letter by email and the original will be sent by mail afterwards.
ِ
بالاخره امروز این نا مرو به ما دادن...واقعا پرسه کانادا استرسه

parham
August 20th, 2012, 11:49 AM
من اقامت دائم کبک رو دارم .لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز با معدل 12 دارم نمیدونم برای پذیرش گرفتن در رشته پزشکی یا داروسازی باید از کجا شروع کنم ؟

nazanin maryam
August 25th, 2012, 12:53 PM
سلام به همه عزیزان
من واسه مهاجرت به کبک تو مرحله ارسال آزمایشات مدیکال هستم. می خواستم بدونم اگه از الان واسه پذیرش دانشگاه اقدام کنم برام مشکلی پیش نمیاد، چون از طریق نیروی کار متخصص برای مهاجرت اقدام کرده ام نه ویزای دانشجویی. منظورم اینه که نمیگن واسه ادامه تحصیل میخوای بیای چرا به دروغ گفتی واسه نیروی کار؟
مرسی از راهنماییتون