PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واکسیناسیون

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7

msal8
October 28th, 2007, 07:47 AM
سلام به همگی‌، من ۲۵ سال دارم و این واکسن‌ها رو زدم؛ حتما باید به دانشگاه مدرک و تأیید بدم که وواکس ها رو زدم یا همین که بگم و فرمهرو پر کنم کافی‌ هست؟من کارتهای واکسن هیچی‌ ندارم و ایران نیستم. پیشاپیش ممنون از نظرتون.

baghaei
October 28th, 2007, 09:42 AM
سلام

راستش ایران نبودنت یه کم ماجرا رو سخت میکنه ! مطمئنم که باید یه مرجعی زده شدن واکسنها رو تایید بکنه و اینکه خودت بگی کافی نیست (به نظر من!)
من رفتم پیش دکتر اطفالم (بعد از 20 سال!) بر اساس پروندم که خدا رو شکر موش نخورده بودش، کارت واکسن جدید برام صادر کرد. کارت رو بردم انستیتو پاستور و اونها فرم دانشگاه رو بدون هیچ مشکلی برام پر کردند و مهر زدند.

موفق باشید.

msal8
October 29th, 2007, 01:44 AM
آقا رضا خیلی‌ ممنون از پاسخت. آره. باید قبلان این کارو می‌کردم که خوب متاسفانه نشد. حالا شاید هیلث کنترل خود دانشگاه بتونه کاری کنه؛ نمیدونم. البته توی پکیجی که برای من فرستادن هیچ فرم مخصوص واکسن نیست. ولی‌ خوب روی وب سایت دانشگاه هست و تاکید کرده که ضروری هست. حالا بچه‌های که رفتن و این فرم رو نبردن؛ نمیدونم روزهای اول درگیره این قضیه میشند یا اینکه ازشون ثبت نم می‌کنن تا نم نم کارا درست بشه. بعد من نمیدونم از نظر پزشکی‌ اگه هلس کنترول دانشگاه بگه ما وسعت می‌زنیم آیا من باید قبول کنم یا اینکه باید اونا یه جوری بی‌خیال باشند. تنکس.،/

baghaei
October 29th, 2007, 10:23 AM
سلام
اگه نظرمن رو میخوای این ماجرا رو جدی بگیر! ممکنه شوخی شوخی یه ترم الاف بشی!
اگر کسی تو ایران میتونه واسط پیگیری کنه خیلی راحت تر کارات پیش میره ولی اگه خودت میخوای اونجا اقدام کنی باید همه واکسنهای <لازم> رو دوباره بزنی

Siamak Yousefi
November 17th, 2007, 02:35 PM
من رفتم مركز بهداشت دانشگاه تهران، خيابون 16 آذر.
اونجا گفتم هر واكسني كه لازمه مي زنم، چند تاشون رو هم مجاني مي زنن! در ضمن واسه هپاتيت يكماه بين دو واكسن وقت مي خاد، پس بايد زودتر اقدام كرد. بعد از اين مرحله به شما گواهي مي دن ببرين انيستيتو پاستور تا گواهي بين المللي واسه واكسن هاتون بگيريد. من شنيدم امريكا هم مي شه واكسن ها رو زد ولي خيلي گرون مي شه.

hamed1361h
November 23rd, 2007, 12:37 AM
سلام
دانشگاهی که به من پذیرش داده هیچ فرمی برای واکسیناسیون نفرستاده و بچه های ایرانی هم که الان اونجا هستند گفتند که مسئله ای براشون به وجود نیومده. حالا سوال من اینه که 1- آیا از بچه ها کسی هست که به مورد مشابهی برخورد کرده باشه؟ 2- واکسیناسیون توی فرودگاه چک میشه؟ 3- میشه یه مدرکی از ایران گرفت دال بر این که من واکسیناسیون رو انجام دادم؟

پیروز باشید

حامد

Babak
November 23rd, 2007, 02:47 AM
دانشگاه من هم هیچ مدرکی از من برای واکسیناسیون نخواست. و بعید می‌دونم که در فرودگاه چک بشه. حداقل هیچ کسی از من در فرودگاه چنین مدرکی نخواست. ضمن این که فکر می‌کنم واکسیناسیون بیشتر برای گرفتن بیمه است و چون دانشگاه برای دانشجوها بیمه می‌گیره، بسته به شرکت بیمه طرف قرارداد ممکنه به واکسیناسیون احتیاج باشه یا نباشه. البته این فقط حدسه منه که واکسیناسیون برای گرفتن بیمه است.

Siamak Yousefi
November 24th, 2007, 11:48 AM
من از يكي از دوستام كه دانشگاه آستين رفته پرسيدم، گفت واسه بيمه مي خواستن و مثل اينكه يك واكسن با يك تست سل واسش 100 دلار هزينه برداشته. به من توصيه كرد ايران بزنم. در ضمن كلينيك دانشگاه تهران انجام مي ده. بيشتر واكسن ها هم مجاني است. تاييد كلينيك رو ببري انيستيتو پاستور، مدرك بين المللي واست صادر مي كنه.

!F
November 24th, 2007, 12:10 PM
معاينات پزشكي كه دانشگاه مي خواد رو كجا بايد انجام بديم؟هر دكتري كه انجام بده قبول دارن يا اينكه بايد جاي خاصي ببريم؟

yare.dabestani
November 30th, 2007, 12:51 AM
من تا اونجايي كه ميدونم از شما هيچ جا براي ورود واكسيناسيون نمي خوان
فقط چون اونجا خيلي خرجه واكسيناسيون بالاست اينجا بزنيد 200-300 هزار تومن واكسن رو فقط با 5 - 6 هزار تومن ميزنيد!
متن زيرو از تو اينترنت پيدا كردم ولي يادم نيست از كدوم سايت بود وگر نه لينكشو ميذاشتم
خيلي راهنمايي هاش كامله. خدا خيرش بده
فقط يه چيزو نگفته كه اونم اينه كه انستيتو پاستور 5 شنبه ها هم تا ظهر واكسن هپاتيت B رو ميزنه

karimpour
December 5th, 2007, 11:26 AM
سلام دوستان

دوستانی که تست پزشکی رو تکمیل کردن (IMMUNIZATION INFORMATION) لطفا راهنمایی کنن.

کجا باید رفت واسه واکسن و آیا میشه یک ماهه مراحل رو انجام داد؟

ممنون از راهنمایی شما

icicle
December 15th, 2007, 03:20 PM
برگه اي كه دانشگاه براي من فرستاده رو بايد دكترم پر كنه يا پاستور يا هلال احمر؟ يا هر سه؟

eabbasi
June 7th, 2008, 07:13 PM
آيا فرم رو حتما انستيتو پاستور بايد مهر کنه يا هر پزشکی مي تونه؟

aasaeedi
June 14th, 2008, 05:49 PM
سلام

کسی MMR زده؟ همه ی دانشگاه های اونور میگن 2 تا دز. اما من که اینجا زدم گفتن ما همین یک دز رو میزنیم؟ یا آیا قبلاً ما MMR بهمون تزریق کردن مثلاً تو دبیرستان؟!

مرسی

amirsina
June 14th, 2008, 07:45 PM
سلام

من هم یک سوال دارم اگر دوستان کمک کنند ممنون میشم.
اگر ما 3 ماه دیگه بخوایم برای تحصیل بریم کانادا و بخوایم واکسن هپاتیت بزنیم، به نظرتون میشه دو مرحله از واکسن رو توی ایران بزنیم و مرحله آخر که شش ماه بعد از اولین تزریقه تو کانادا بزنیم؟

امیر

jalil_kfr
June 14th, 2008, 08:07 PM
سلام

کسی MMR زده؟ همه ی دانشگاه های اونور میگن 2 تا دز. اما من که اینجا زدم گفتن ما همین یک دز رو میزنیم؟ یا آیا قبلاً ما MMR بهمون تزریق کردن مثلاً تو دبیرستان؟!

مرسی

سال 82 طرح ملي حذف سرخک و سندرم سرخچه مادرزادي برگزار شد و همه افراد زير 25 سال (اگر درست يادم مونده باشه) بايد در اين طرح شرکت مي‌کردن، اينطور که من پرسيدم اون سال همون واکسن MMR رو تزريق مي‌کردن، پس احتمالاً شما هم يک مرتبه اين واکسن رو دريافت کرديد

aasaeedi
June 14th, 2008, 08:28 PM
جلیل جان،

ممنون از جوابت.

حالا مشکل من همینه. من یادمه که تو دبیرستان این واکسن رو زدم. اما کارتشو ندارم. الان فقط برای نوبت دوم تزریق کارت دارم. نمی دونم خوشون برام دو دز رو تأیید می کنن؟ یا برم از یک دکتری چیزی نامه بگیرم؟!

بازم مرسی

Partopala
June 14th, 2008, 08:38 PM
ظاهرا اگر به انستیتو پاستور بگید که در دبیرستان زدید (با توجه به اینکه برنامه واکسن MMR عمومی بوده )تایید می کند

jalil_kfr
June 14th, 2008, 08:38 PM
اگه بري پاستور و نامه نوبت دوم رو ببري نوبت اول رو هم قبول مي‌کنن. خودشون هم مي‌دونن که اين واکسن رو سال 82 همه زدن. ضمناً زمان ما دبيرستان فقط يادآور واکسن کزار رو تکرار مي‌کردن ولي الان مثل اينکه تا زير 17 سال MMR رو براي همه تزريق مي‌کنن.

سهیل
June 15th, 2008, 12:58 AM
سئوال aMiraLy رو هیچکس جواب نداد! من شبیهش رو دوباره می پرسم!
این ترتیبات رو که ظاهرا شش ماه طول میکشه تا انجام بدیم! خب یعنی اگر از شش ماه پیش شروع نکرده باشیم نمی تونیم آخرش هم واکسنهای لازم رو بزنیم و حداقل مرحله سوم واکسن هپاتیت باقی میمونه.
اولا این درسته؟
ثانیا اگر درسته میشه کارت واکسن رو ببریم و فقط مرحله سوم واکسن هپاتیت رو اونجا بزنیم؟

Countdown
June 15th, 2008, 02:04 AM
سئوال aMiraLy رو هیچکس جواب نداد! من شبیهش رو دوباره می پرسم!
این ترتیبات رو که ظاهرا شش ماه طول میکشه تا انجام بدیم! خب یعنی اگر از شش ماه پیش شروع نکرده باشیم نمی تونیم آخرش هم واکسنهای لازم رو بزنیم و حداقل مرحله سوم واکسن هپاتیت باقی میمونه.
اولا این درسته؟
ثانیا اگر درسته میشه کارت واکسن رو ببریم و فقط مرحله سوم واکسن هپاتیت رو اونجا بزنیم؟

من این موضوع رو همین دیروز از دانشگام پرسیدم - گفت واکسن های سری رو یعنی چند مرحله ای رو ادامش رو اگه نرسیدید میایید اونجا میزنید- من همین سوال یو رو ازونا پرسیدم

Scheme
June 15th, 2008, 08:46 AM
سلام

مرسی

سال 82 طرح ملي حذف سرخک و سندرم سرخچه مادرزادي برگزار شد و همه افراد زير 25 سال (اگر درست يادم مونده باشه) بايد در اين طرح شرکت مي‌کردن، اينطور که من پرسيدم اون سال همون واکسن MMR رو تزريق مي‌کردن، پس احتمالاً شما هم يک مرتبه اين واکسن رو دريافت کرديد

بچه ها اشتباه نكنين ، اوني كه ما زديم MMR نبوده MR بوده ، يعني يه M كم داره،‌اونه يه M واكسن اوريونه . اگه كسي گرفته لازم نيست بزنه ولي اگه نگرفته بايد بگه بزنن براش.

saheb
June 15th, 2008, 12:50 PM
In my immunization form, one page has been alllocated for physical exam which a practitioaner or a doctor myst sign it , i dont knwo where i can do mentioned exams :
head, eyes,ears,nose or throat
lungs
lymphatic
heart
abdomen
hernia
testicles
musclelosketal
and 6 other exams

i appreciate ur help in advance

Scheme
June 15th, 2008, 01:04 PM
فكر مي كنم هر پزشكي ببرين انجام مي ده و امضا مي كنه ، من هم همچين فرمي دارم و مثلا تمامي سوابق فشار خون فاميلي ، حساسيت دارويي و ... رو بايد دكتر توش بنويسه. فكر نمي كنم جاي خاصي داشته باشه، ولي باز اگه كسي مي دونه راهنمايي كنه.

shervin
June 16th, 2008, 01:56 PM
Dear Saheb,

You can visit any doctor in Iran and he/she will visit you and sign and stamp that paper and all us universities will accept it.

It was same for me and all my friends.

shervin
June 16th, 2008, 01:58 PM
Dear Friends,

Pasteur Institute has 2 branch in Pasteur Square and in Qods Square-Shairiaty St

All MMR, and all other vacinations are free.

then ask them for vaccination card and go to pasteur main branch in pasteur branch with a copy of your passport to have an international one.

Just for Hepatitis B, you have to pay.

If any vaccination is left, you have to pay for that in US.

shervin
June 16th, 2008, 02:14 PM
Dear Friends,

As other told us here, you can have Menangite vaccine here in Iran in Helal e Ahmar branch in Farmanieh- the price is 10,000 tomans.

Here is the phone number to call them and ask the bank account which you should pay this money : 22826412-22803537

Be careful and ask them for menangite vaacine type 4. this is the only form which is accepted by us universities.

vahid1982
June 16th, 2008, 02:15 PM
کسی سل زده؟ میدونین باید برای سل کجا بریم؟ پاستور میزنه؟

Scheme
June 16th, 2008, 02:18 PM
سل رو همه بچگي زدن. هموني كه علامتش روي بازوي همه هست! فكر نمي كنم دوباره بايد زده بشه.

vahid1982
June 16th, 2008, 02:20 PM
سل رو همه بچگي زدن. هموني كه علامتش روي بازوي همه هست! فكر نمي كنم دوباره بايد زده بشه.

اگه اون هست که خوب زدیم. مطمئنی همون هست دیگه؟

Scheme
June 16th, 2008, 02:31 PM

آره ، مطمئنم ، همين الان با يه پزشك double check كردم. فقط نمي دونم براي تاييدش بايد چه كار كرد. توي كارت واكسيناسيونمون هست. احتمالا بايد انيستيتو پاستوري جايي تاييد كنه. آخه اين موضوع يه كم پيچيده است، چون توي آمريكا به بچه هاشون واكسن سل نمي زنن،‌چون اونجاها ريشه كن شده. ولي مثلا تو فرم immunizationمن نوشته بايد آزمايش بدين (در 12 ماه اخير) كه توي خونتون ديده شده يا نه. مشكل اينجاست كه اونايي كه واكسن زدن توي خونشون هست به طور طبيعي ! اون جوري توي فرم من نوشته اونايي كه تست خونشون مثبت بشه بايد chest X-Ray بدن !!! حالا به خاطر اينكه مجبور نشيم اين كارا رو بكنيم بايد حتما يه مدركي ( كارت واكسيناسيون) نشون بديم و بگيم كه توي كشور ما اين واكسن اجباريه و به خاطر همين توي خونمون ديده مي شه!!

Sara.Sh
June 16th, 2008, 02:42 PM

من پارسال سل زدم و به من گفتن که دوباره باید زده بشه
براتون تست که زدن تا 48 ساعت نباید آب بهش بزنید

farzam2007
June 16th, 2008, 02:45 PM
من همین الان با انستیتو پاستور تماس گرفتم گفتن تنها واکس های موجود در ایران این ها است :

MMR, Diphteria and Hepatitis B

حالا بقیه واکسن هایی که توی فرم immunization دانشگاه از ما خواسته رو چه کنیم ؟ این ها :
Hepatitis A , HPV, Meningitis , Varicella(Chiken Pox) , Tuberculosis screening skin test ??d

Scheme
June 16th, 2008, 02:50 PM

من پارسال سل زدم و به من گفتن که دوباره باید زده بشه
براتون تست که زدن تا 48 ساعت نباید آب بهش بزنید

فكر مي كنم اشتباه مي كنين و اون واكسن كزاز بوده.

Sara.Sh
June 16th, 2008, 02:50 PM
من تست سل را بیمارستان فیروزگر زدم

Sara.Sh
June 16th, 2008, 02:53 PM
فكر مي كنم اشتباه مي كنين و اون واكسن كزاز بوده.

اولا" که کزاز واکسن داره و تست نیست
در ضمن من تست زدم شما تشخیص می دین چی بوده؟؟!!

Scheme
June 16th, 2008, 03:09 PM
والا من جسارت نكردم ولي همين الان از دكترم پرسيدم و گفت كه واكسن سل يه بار زده مي شه ، حالا شايد اوني كه شما مي گين تست تيتر خون بوده يا شايد شما بچگي نزدين ... ولي به طور طبيعي معمولا كسي كه بچگي واكسن زده تست تيتر خونش مثبت در مياد و اين يه موضوع طبيعيه. بالا هم توضيح دادم كه اين مثبت بودن تست به معني اين نيست كه حالا بايد كاراي پيشرفته تري مثل chest X-ray و اين كارا رو انجام بدين ،‌بلكه اونا اين موضوع رو براي اين مي گن كه خودشون نمي زنن و بنابراين براشون طبيعي نيست كه توي خون ديده بشه. يعني من فكر مي كنم چون ما واكسن زديم نتيجه تست تيتر خونمون بي معني خواهد بود و بايد توي كارت واكسيناسيونمون نوشته بشه كه اين واكسنو زديم .

Sara.Sh
June 16th, 2008, 03:36 PM
والا من جسارت نكردم ولي همين الان از دكترم پرسيدم و گفت كه واكسن سل يه بار زده مي شه ، حالا شايد اوني كه شما مي گين تست تيتر خون بوده يا شايد شما بچگي نزدين ... ولي به طور طبيعي معمولا كسي كه بچگي واكسن زده تست تيتر خونش مثبت در مياد و اين يه موضوع طبيعيه. بالا هم توضيح دادم كه اين مثبت بودن تست به معني اين نيست كه حالا بايد كاراي پيشرفته تري مثل chest X-ray و اين كارا رو انجام بدين ،‌بلكه اونا اين موضوع رو براي اين مي گن كه خودشون نمي زنن و بنابراين براشون طبيعي نيست كه توي خون ديده بشه. يعني من فكر مي كنم چون ما واكسن زديم نتيجه تست تيتر خونمون بي معني خواهد بود و بايد توي كارت واكسيناسيونمون نوشته بشه كه اين واكسنو زديم .

ببینید من BCG رو زدم اما مجددا" این تست رو باید انجام بدید

واكسن سل يك ايمني نسبي است و بسته به مناطق مختلف درصد ايمني آن متفاوت است بدين معنا كه در بعضي مناطق 80 درصد و در بعضي مناطق ديگر ممكن است هيچ اثري نداشته باشد. بنابراين نمي‌توان از آن به عنوان يك پيشگيري 100 درصد استفاده كرد.

مجددا" خدمتتون عرض می کنم شما این بار واکسن نمی زنید بلکه برای تکمیل مدارک دانشگاه باید تست سل بدید
به دکترتون هم توضیح بدید تست می خواین نه واکسن

ars
June 16th, 2008, 03:46 PM
حالا بقیه واکسن هایی که توی فرم immunization دانشگاه از ما خواسته رو چه کنیم ؟ این ها :
Hepatitis A , HPV, Meningitis , Varicella(Chiken Pox) , Tuberculosis screening skin test ??d

اين Tuberculosis screening skin test همون تست سل هست كه دو راه داره يكي آزمايش پوستي (هموني كه اينجا نوشته) يكي هم آزمايش خون.
من يك جا خوندم كه آمريكا آزمايش پوستي كشورهاي ديگه رو قبول نداره و فقط بايد تست خون انجام بشه.

اين عكس قفسه سينه مربوط به همين تست پوستي هست. يعني اگه معيار نشون داده شده توسط تست پوستي از يه ميزاني بالاتر باشه مي گن عكس قفسه سينه بگيرين ولي اگه تست خون رو انجام بدين نيازي به اين كار نيست.

farzam2007
June 16th, 2008, 04:06 PM
خیلی ممنون از جوابت ars

در مورد این ها چه باید کرد ؟

Hepatitis A , HPV, Meningitis , Varicella(Chiken Pox

Persian Boy
June 16th, 2008, 05:31 PM
خیلی ممنون از جوابت ars

در مورد این ها چه باید کرد ؟

Hepatitis A , HPV, Meningitis , Varicella(Chiken Pox

سلام،
در مورد واکسن HPV، اون طوری که خانمه تو انستیتو پاستور می گفت، این واکسن ویژه خانم هاست و در ایران وجود نداره و دوستان باید اونور بزنن. واکسن Varicella (آبله مرغان) هم می گفت که ندارن و نمی زنن!!!!! دیگه راست و دروغش با خودش. شایدهم متوجه نشده. البته با توجه به اینکه همه این واکسن رو تو بچگی زدن، فکر کنم اگه بهش بگید مهرش رو بزنه.
واکسن مننژیت هم تو هلال احمر می تونید بزنید. تا اونجا که یادمه شنبه تا چهارشنبه از صبح تا 2 بعد از ظهر هستن. البته بعد از 2.5 هم فکر کنم هستن،برای اطمینان زنگ بزنید بپرسید. نشونیش رو زیر نوشتم:
میدان انقلاب، خ کارگر جنوبی، روبروی نیروی انتظامی، کوچه مهدی زاده، هلال احمر- تلفن: 66925001-3

البته هلال احمر یه شعبع دیگه هم داره که نشونیش رو شروین نوشته.
فقط باید بابتش 10000 تومن به حساب هلال احمر تو بانک سر کوچه پول واریز کنید.
پس از زدن واکسن مننژیت باید کارتی رو که هلال احمر بهتون می ده ببرید انستیتو پاستور تا واستون مهرش رو بزنه.

Partopala
June 16th, 2008, 08:37 PM
منظور از واکسن نوع 4 که آقا شروین گفته چیست؟!!؟؟

در حال حاضر هلال احمر واکسنی که میزند این علامت را دارد. من از انواع واکسنها اطلاعی ندارم و فقط اسمش را می نویسم . لطف کنید بفرمایید آیا مورد قبول است.

AMENB052AA
Smith Kline

farzam2007
June 16th, 2008, 08:51 PM
من با healthcare service دانشگاه تماس گرفتم گفتند این 4 تا واکسن (با اینکه تو فرم immunization نوشته شده بود ولی ضروری نیست !) شاید برای شما هم همینطور باشد :

Hepatitis A , HPV, Meningitis,Tuberculosis screening skin test

ali_yazdani
June 16th, 2008, 09:21 PM
با سلام
مي خواستم به گفته هاي دوستان اين موارد رو اضافه كنم:
- واكسنها و تستهايي كه لازم هست براي دانشگاهها متفاوت ممكنه باشه. براي مثال دانشگاه من MMR,Hepatitis Bو تست سل پوستي رو اجباري كرده اما واكسن مننژيت و آبله مرغان و بقيه اختياري هست.
- انستيتو پاستور واكسن MMR نميزنه. اين واكسن رو تو بعضي كلينيكهاي دولتي كودكان و پزشكان اطفال ميزنن. واكسن پزشكان معمولا تاريخ مصرف گذشته هستند و بي تأثيرن. نكته مثبتش اينه كه تأييديه ميگيرين كه زدين و مي برين پاستور براتون فرم دانشگاه رو پر ميكنه.
- هپاتيت هم اگر يك دوزش بمونه ميشه اونور زد
- تست سل هم به صورت پوستي و رايگان پاستور انجام ميده. 72 ساعت بعد ميرين نتيجه رو ميبينه. يه معيار دارن كه اگر بيشتر از اون بشه ميگن عكس قفسه سينه بايد گرفت.

Partopala
June 16th, 2008, 09:35 PM
سلام

با توجه به مباحث مطروحه کم کم دارم احساس می کنم قبل از رفتن دارم یک پزشک عمومی می شوم. اما این خیالی بس بیهوده است چون بیشتر دچار سرگیجه شده ام. نمیدونم این فرم چی میگیه نمیفهمم من کیم اینجا کجاست.

نمیدونم شاید هم حق دارم. من کلا از آمپول وتست و خون و... میترس... نه بیزارم

سارا خانم لطف بفرمایید در صورت امکان چند موضوع را توضیح بفرمایید. این درخواست را از شما دارم چون با توجه به پستهای قبلی شما کاملا وارد هستید. بقیه دوستان هم اگر توضیح بفرمیند بسیار لطف کردند.

1- انستیتو پاستور تست PPD را انجام میدهد.برای این کارفکر میکنم (مطمئن نیستم) بدن شما را تست میکنند . یک آمپول می زنند و 72 ساعت بعد دوباره آن را نگاه میکنند. این کار با توجه به اینکه در فرم گفته فقط PPD انجام شده در آمریکا درست چطور میشود!! (آیا قبول می کنند) یا کار دیگری می شود کرد. آیا آزمایش دیگری می توان انجام داد

2- واکسن MMR را قبلا در انستیتو پاستور می زدند. اما حالا برای افراد بزرگسال فقط مراکز خصوصی میزنند. من قبلا در همین فروم خوتنده بودم که این واکسن ویروس زنده است و نباید کهنه باشد و ... . خلاصه نمیدانم باید چه کار کرد. راستی یک جای فرم پزشکی نوشته Titer را هم قبول دارند. این چیه و از کجا میشود پیدا کرد.

3- Varicella(chicken Box) آیا همان آبله مرغان است. یعنی اگر بگیم کی گرفتیم مشکل حل میشود. بعد هم دکتر تایید میکنه. شاید اینطوری لازم نباشد واکسن بزنیم.

اولا معذرت میخواهم پست به این بلندی فرستادم. راستش ابتدا خیلی خویشدنداری کردم ازفرم سر در بیارم ولی . . . .
ثانیا از تمام دوستان که به این پست بلند جواب بدهند پیشاپیش تشکر می کنم.

Sara.Sh
June 16th, 2008, 10:01 PM
سلام

با توجه به مباحث مطروحه کم کم دارم احساس می کنم قبل از رفتن دارم یک پزشک عمومی می شوم. اما این خیالی بس بیهوده است چون بیشتر دچار سرگیجه شده ام. نمیدونم این فرم چی میگیه نمیفهمم من کیم اینجا کجاست.

نمیدونم شاید هم حق دارم. من کلا از آمپول وتست و خون و... میترس... نه بیزارم

سارا خانم لطف بفرمایید در صورت امکان چند موضوع را توضیح بفرمایید. این درخواست را از شما دارم چون با توجه به پستهای قبلی شما کاملا وارد هستید. بقیه دوستان هم اگر توضیح بفرمیند بسیار لطف کردند.

1- انستیتو پاستور تست PPD را انجام میدهد.برای این کارفکر میکنم (مطمئن نیستم) بدن شما را تست میکنند . یک آمپول می زنند و 72 ساعت بعد دوباره آن را نگاه میکنند. این کار با توجه به اینکه در فرم گفته فقط PPD انجام شده در آمریکا درست چطور میشود!! (آیا قبول می کنند) یا کار دیگری می شود کرد. آیا آزمایش دیگری می توان انجام داد

2- واکسن MMR را قبلا در انستیتو پاستور می زدند. اما حالا برای افراد بزرگسال فقط مراکز خصوصی میزنند. من قبلا در همین فروم خوتنده بودم که این واکسن ویروس زنده است و نباید کهنه باشد و ... . خلاصه نمیدانم باید چه کار کرد. راستی یک جای فرم پزشکی نوشته Titer را هم قبول دارند. این چیه و از کجا میشود پیدا کرد.

3- Varicella(chicken Box) آیا همان آبله مرغان است. یعنی اگر بگیم کی گرفتیم مشکل حل میشود. بعد هم دکتر تایید میکنه. شاید اینطوری لازم نباشد واکسن بزنیم.

اولا معذرت میخواهم پست به این بلندی فرستادم. راستش ابتدا خیلی خویشدنداری کردم ازفرم سر در بیارم ولی . . . .
ثانیا از تمام دوستان که به این پست بلند جواب بدهند پیشاپیش تشکر می کنم.

سلام خواهش می کنم وظیفه ست

1. این تستی می فرمایید برای تشخیص سل زده می شه. پس از 72 ساعت که محرز شد بیمار آلوده نیست دکتر معالج برگه شما را امضا می کنند. نمی دانم کی گفته که آمریکا قبول نمی کنن اما کاملا" مورد تایید هست.

2. امیدوارم این لینک اطلاعات خوبی در مورد سرخک بده

http://aftab.ir/articles/health_therapy/illness/c13c1171365498_measles_p1.php

اگر کارت واکسن دوران دبیرستان را ببرید که تزریق آن را نشان میده کفایت می کنه

3. من به دکتر گفتم که این بیماری را گرفتم و برام تایید کرد

Mamal
June 16th, 2008, 10:04 PM
سلام بچه ها!

من یک مشکل اساسی دارم! دانشگاه من هیچ جاش فرمی نیست که بخوام ببینم چه واکسنهایی، if any!، باید بزنم! شماها از کجا آوردید فرمهاتون رو ؟

به ars:
تا اونجا که می دونم شما هم از UCSB گرفتی. میشه بگی فرمها رو از کجا برداشتی ؟ من هیچ جا پیدا نمیکنم!!!!

Sara.Sh
June 16th, 2008, 10:38 PM
سلام بچه ها!

من یک مشکل اساسی دارم! دانشگاه من هیچ جاش فرمی نیست که بخوام ببینم چه واکسنهایی، if any!، باید بزنم! شماها از کجا آوردید فرمهاتون رو ؟

به ars:
تا اونجا که می دونم شما هم از UCSB گرفتی. میشه بگی فرمها رو از کجا برداشتی ؟ من هیچ جا پیدا نمیکنم!!!!

این فرمی ست که باید پر کنید

Mamal
June 16th, 2008, 10:43 PM
از بابت فرم ممنون اما من همین الان با مسئول دانشجویان خارجی UCSB تماس گرفتم و اونها گفتن لازم نیست تست انجام بدم یا واکسنی بزنم. این فرم هم انگار مربوط به دانشگاه خاصی نمیشه. حالا چه جوریه ؟ کلا باید زد ؟ نزد ؟ کسی بجز دانشگاه این وسط هست بخواد گیر بده؟!

Sara.Sh
June 16th, 2008, 10:46 PM
از بابت فرم ممنون اما من همین الان با مسئول دانشجویان خارجی UCSB تماس گرفتم و اونها گفتن لازم نیست تست انجام بدم یا واکسنی بزنم. این فرم هم انگار مربوط به دانشگاه خاصی نمیشه. حالا چه جوریه ؟ کلا باید زد ؟ نزد ؟ کسی بجز دانشگاه این وسط هست بخواد گیر بده؟!

معمولا" اگر شما این فرم را تحویل ندین تحت پوشش بیمه درمانی دانشگاه مقصد قرار نمی گیرید

hodajafarzadeh
June 16th, 2008, 11:13 PM
کسی میدونه Measles Mumps Rubella چه واکسنی هستن؟

Sara.Sh
June 16th, 2008, 11:29 PM
کسی میدونه Measles Mumps Rubella چه واکسنی هستن؟

Rubella= سرخجه
mumps= اوریون
Measles= سرخک

Partopala
June 17th, 2008, 12:14 AM
سلام خانم دکتر سارا

خیلی ممنون از راهنمایی شما

من پست کامل شما و لینک بسیار آموزنده را خواندم یک دنیا ممنون (تازه ترسیدم و دارم قضیه واکسنها را جدی می گیرم)

می شود لطفا به چند سوال زیر هم جواب دهید

من مطمئن نیستم آیا MMR که به تازگی از پست قبلی شما فهمیدم چیست در دبیرستان زدم یا نه (کارتی موجود نیست). با توجه به همین خیلی ممنون می شود اگر بگید کجا میشودتو تهران پیدا کرد؟!

راستی Varicella(chicken Box) همان آبله مرغان است

basafa
June 17th, 2008, 10:11 AM
سلام
با اجازه بزرگترها من در كار اساتيد دخالت كنم! ;D
من براي واكسن MMR خيلي گشتم و بالاخره پيداش كردم. البته تو همين فروم هم آدرسش رو نوشته بودن بچه‌ها. درمانگاه طالقاني، خيابون شريعتي، نرسيده به ميدون قدس. روزهاي شنبه و دوشنبه از ساعت 13 و روزهاي پنج‌شنبه از ساعت 12 اين واكسن رو به قيمت 4000 تومن ميزنن و يه كارت هم ميدن كه ميتونين ببرين پاستور براتون فرم دانشگاه رو تاييد كنه. من به پاستور گفتم كه نوبت اول رو تو دبيرستان زدم و برام يه تاريخ همين طوري نوشت و مهر زد. گواهي تزريق درمانگاه طالقاني رو هم ببريد، براتون مهر مرحله دوم رو ميزنه. به جز اينجا، بايد بگردين دنبال مطب خصوصي متخصص اطفال، كه كلي احتمالا پول هم ميگيرن.
تست PPD (سل) و واكسن ديفتري-كزاز (T-D) رو هم پاستور داره و مجاني انجام ميده. معمولا بقيه واكسن‌ها رو ميتونين نزنين و waiver ش رو امضا كنين، حتي هپاتيت.
موفق باشيد و سالم ;)

ars
June 17th, 2008, 10:47 AM

1. این تستی می فرمایید برای تشخیص سل زده می شه. پس از 72 ساعت که محرز شد بیمار آلوده نیست دکتر معالج برگه شما را امضا می کنند. نمی دانم کی گفته که آمریکا قبول نمی کنن اما کاملا" مورد تایید هست.

من گفتم آمريكا تست پوستي رو قبول نمي كنه چون اين مطلب رو توي دانشگاه من به وضوح توضيح داده كه ما فقط تست پوستي اي كه در آمريكا انجام بشه رو قبول داريم و اگه شما در كشور ديگري هستيد بايد تست خون بدين.
شايد فقط دانشگاه من اين تست رو قبول نداره و بقيه قبول داشته باشن نمي دونم؟

aasaeedi
June 17th, 2008, 11:02 AM
نه. ars عزیز شما درست میگید.

دانشگاه من هم گفته که این تست رو حتماً باید آمریکا بدم. در مورد چند تا از دوستای دیگه هم دیدم که تو فرم هاشون گفته بود، بر خلاف واکسن ها که مدارک خودمون مورد تاییده، در مورد تست سل باید حتماً اونجا اقدام بشه.

موفق باشید

Scheme
June 17th, 2008, 11:23 AM
بچه ها يه سوال :‌
f2 ها هم بايد مدارك پزشكي رو تكميل كنن ؟‌ كلا كسي راجع به بيمه f2 ها اطلاعي داره ؟
خيلي ممنون.

Sara.Sh
June 17th, 2008, 11:28 AM
من گفتم آمريكا تست پوستي رو قبول نمي كنه چون اين مطلب رو توي دانشگاه من به وضوح توضيح داده كه ما فقط تست پوستي اي كه در آمريكا انجام بشه رو قبول داريم و اگه شما در كشور ديگري هستيد بايد تست خون بدين.

سلام Ars
من با 3 دانشگاه چک کردم بعلاوه دانشگاه خودم و همه هم قبول داشتن
راستش شاید دانشگاه به دانشگاه فرق داره

Ordibehesht
June 17th, 2008, 11:30 AM
to ars :

دانشگاههاي من و همسرم هم قبول ندارند و بايد همونجا تست بديم : )

Sara.Sh
June 17th, 2008, 11:32 AM
سلام خانم دکتر سارا

خیلی ممنون از راهنمایی شما

من پست کامل شما و لینک بسیار آموزنده را خواندم یک دنیا ممنون (تازه ترسیدم و دارم قضیه واکسنها را جدی می گیرم)

می شود لطفا به چند سوال زیر هم جواب دهید

من مطمئن نیستم آیا MMR که به تازگی از پست قبلی شما فهمیدم چیست در دبیرستان زدم یا نه (کارتی موجود نیست). با توجه به همین خیلی ممنون می شود اگر بگید کجا میشودتو تهران پیدا کرد؟!

راستی Varicella(chicken Box) همان آبله مرغان است

سلام
خواهش می کنم

MMR همون واکسن سرخک که شما باید حدود زمان دبیرستانتون زده باشید ادرسشو bavafa بالا گذاشته
بله Varicella همان آبله مر غان ه

shervin
June 17th, 2008, 11:33 AM
Dear Friends,

I want to tell some thingabout Tuberculosis

As others told you, this is just a skin test and if result is over 5mm, they ask you to have a CHEST X-RAY.

To prevent trouble with insurance companies at universities, I ask to to take a chest x-ray and ask teh dr to give the result to you in English

Many Radiography do no give you the result in english, this is the place I did

Tajrish Radiography- Vali e Asr St- In front of Ladan Confectionary - Tel 22710160-22708245

One more point, there is no blood test for Tuberculosis in Iran. The test is for people who are already infrected bt Tuberculosis. Do not go for this test , no body need it and the result for you is not accepted.

Ordibehesht
June 17th, 2008, 11:33 AM
بچه ها يه سوال :‌
f2 ها هم بايد مدارك پزشكي رو تكميل كنن ؟‌ كلا كسي راجع به بيمه f2 ها اطلاعي داره ؟
خيلي ممنون.

تا اونجا كه من مي دونم f2 ها هم مي تونند بيمه بشن و اين مدارك رو هم لازم دارند.
ولي من كه ديدم ( خيلي مطمئن نيستم ) هزينه اش خيلي بيشتره .. مثلا اگه براي F1 2000 دلار باشه براي F2 حدود 5000 $ مي شه

shervin
June 17th, 2008, 11:38 AM
Dear Friends,

For Hepatitis A and Varicella Zoster there is no vaccine in Iran. Do not go to Private Dr to get this one, most are expired and the Pasteur Institute do not approve them in English.

This is the way:

Most universities as I know highly recommend these 2, but they are not necessary.

When you get a good insurance at university, you have them free.

One more point : for Hepatitis A and Varicella zoster, there is only one lab who does thiese 2 test : Keyvan Lab - Abbas Abad St- In front of DHL - - tel : 88706556-88712835

They take test your for these 2 tests and if yoy got one of them before, you can get the result and show them to pasteur and they stamp your card.

But I advise you to do not do thsi and do it in USA

shervin
June 17th, 2008, 11:40 AM
This s answer to farzam2007.

farzam i want you to know that HPV is a sexually transmitted diseases and there is no way to protect for that. There are 100 types of it based on FDA and CDC. The 2 types have vaccine and this is hard to believe that the university ask them from you.
Could you check them with your university again.
These are not routine vaccines even inside USA.
One more point : Are you going to a university in Virginia ?
As other told you, this vaccine is just for women.

shervin
June 17th, 2008, 11:42 AM
Answer to Partopala,

At Helal Ahmar the yellow card which give you is stamped with following sign :

I.R.Iran
Meningocoecal Vaccine
A,C,Y,W

this is vaccine which protect your against 4 types of menangite and you can get it at Farmanieh( Helal ahmar

shervin
June 17th, 2008, 11:47 AM
Dear Friends

BASAFA is exactly right about taleghani center.

Moreover about HVP, maybe you made a mistake , it could be OPV

please check and let us know.

shervin
June 17th, 2008, 11:49 AM
If any one is going to buy a GOLD insurance in USA, I mean pay more than usual and buy a better or best insurance over there from his/her own cost to be on safe side, do not remember to take the HCV and HIV test here in Iran and take the result in English.

Masoud Laboratory in Mirdamad Blvd does this.

The cost in Iran is less than 20$ , but in USA is over 100$

shervin
June 17th, 2008, 11:53 AM
Some one asked about TITEr in health form,

this is a lab test which you can take after vaccination or after disease to be sure that your body is protected.

Usually after vaccination it is not necessary, but after disease is recommended.

if you get ABELE MORGHAN- Variocella when you were at school, it is better to take the test.

One told us that the Dr accepted her words, I ask you to take this vaccination seriously, if you get the certificate that you are immune( get vaccine and any thing happen to you in USA, example. you get the disease, you will face so problems with your insurance company

vahid1982
June 17th, 2008, 12:35 PM

دانشگاه ما که قبول داره

Countdown
June 17th, 2008, 01:39 PM

دانشگاه ما که قبول داره

دانشگاه من گفته یه فرم رو پر کنم و اگه پزشک تشخیص داد شما high risk واسه سل هستید اون رو امضا کنه- اما گفته واسه اون تست skin scan باید تو خود امریکا آزمایشات انجام بشه و وفقط تشخیص high risk بودن تو ایران
بقیه واکسن ها تو ایران رو قبول دارند-فقط رو سل حساس تر هستند

Partopala
June 17th, 2008, 02:38 PM
سلام

از همه دوستا ن به خاطر جوابهای کامل و راهنکاییهای جامعشان بسیار تشکر می کنم.

به جز مواردی که دانشگاه از ما خواسته چند مورد هم در فرم انستیتو پاستور هست . نمیدونم با توجه به ارزان بودن خدمات پزشکی دنبال این موارد هم بگردیم. این موارد در همان کار زرد بین اللملی هست و من فقط برای یاد آوری ذکر می کنم.

Yellow fever

OPV
HIB
Pneumoccocal

Influenza (این مورد را میدونم هلال احمر میزند و 6500 تومان است)

نمیدونم شاید یک زمانی بعدا به دردمان خورد!!!

shervin
June 17th, 2008, 06:18 PM
This is answer for partopala :

: ino vasat iran nemizaner , magar inek SEA MAN BOOK dashte bahsy , yaani darya navard bashy ya inke bekhay bery africa, aslan lazem nist ino bezany Yellow fever

OPV
HIB
Pneumoccocal

Influenza : in vaacin bar asas e type anfoolanza dar har keshvary ast , agar iran bezani , bad nist , vali ziad fayde nadare va kheili dr ha be man goftam unaj ham rafty nazan , mal e afrad e sen bala,high risk , va.........ast

oon 3 ta ro ayad motmaen hasty ke pasteur mizane ?

Dear Farzam 2007,

Ok , forget HPV and enjoy ure time, did u have ure visa or u r waiting for clearance؟

farzam2007
June 17th, 2008, 07:08 PM
Im waiting for clearence shervin joon , I hope all of the students get their clearence ASAP

aida_1926
June 17th, 2008, 07:14 PM
سلام!
کسی خبر داره در تهران واکسن هپاتیت A هست یا نه؟ اگر هست کجا می شه رفت و زد؟
مرسی

shervin
June 17th, 2008, 07:20 PM
Dear Aida,

There is no vaccine to Hepatitis A in Tehran, just some private doctors which is not recommended and you can not use in for US universities.

Varicella zoster and Hepatitis A must be injected while you are in USA.

These vaccines are not mandatory, but highly recommended.

Do not worry

سهیل
June 21st, 2008, 04:19 AM
این فرم مدیکال رو هم انستیتو پاستور تایید میکنه؟ یا انستیتو پاستور فقط کارت بین المللی واکسن میده؟

در ضمن اگر بخواهیم gold insurance بگیریم، اونوقت باید تو ایران تست HIV هم بدیم. این تست رو هم بعد از انجامش باید انستیتو پاستور هم تایید کنه؟

Partopala
June 21st, 2008, 06:24 AM
سلام
مشود بگید gold insuranceچیست و به چه دردی می خورد

saheb
June 21st, 2008, 09:10 AM
انستيتو پاستور فقط فرم من را مهر زد و كارت زرد را نداد در ضمن از من پاسپورت هم نخواست

shervin
June 21st, 2008, 11:20 AM
To soheil,

I did HIV test in Masoud Laboratory and diod not show that to pasteur institue. My university told em that they will accept HIV result as long as it is on the letter head of a lab and is signed and stamped.

I told me case to masoud laboratory and they stamped my test.

I heard that some students ask the las to put their PICTURE on the test result and sing and stamp teh result and their picture

To partopala,

Gold insurance is something that covers all of your medical cost as much as possible. It is a expensive insurance and you can buy that from different companies.
Such as in Iran that when you go for car insurance, the DIEH can be between 30-57 million toman and 57 is the highest

Dear Saheb,

If you show the paper of your university, pasteur stamp that and you will not need yellow card

ars: من ارسال هاي شما رو به هم چسبوندم. از اون جايي كه توي هر صفحه فقط 15تا ارسال جا مي گيره فرستادن ارسال هاي متعدد (در صورتي كه بشه اونا رو توي يك ارسال بيان كرد) باعث افزايش صفحات و شلوغ شدن موضوع مي شه.

melodyssa
July 2nd, 2008, 07:27 PM

آره ، مطمئنم ، همين الان با يه پزشك double check كردم. فقط نمي دونم براي تاييدش بايد چه كار كرد. توي كارت واكسيناسيونمون هست. احتمالا بايد انيستيتو پاستوري جايي تاييد كنه. آخه اين موضوع يه كم پيچيده است، چون توي آمريكا به بچه هاشون واكسن سل نمي زنن،‌چون اونجاها ريشه كن شده. ولي مثلا تو فرم immunizationمن نوشته بايد آزمايش بدين (در 12 ماه اخير) كه توي خونتون ديده شده يا نه. مشكل اينجاست كه اونايي كه واكسن زدن توي خونشون هست به طور طبيعي ! اون جوري توي فرم من نوشته اونايي كه تست خونشون مثبت بشه بايد chest X-Ray بدن !!! حالا به خاطر اينكه مجبور نشيم اين كارا رو بكنيم بايد حتما يه مدركي ( كارت واكسيناسيون) نشون بديم و بگيم كه توي كشور ما اين واكسن اجباريه و به خاطر همين توي خونمون ديده مي شه!!

سلام. من تست سل دادم و جوابش مثبت بود (8 ميليمتر). اما كارت واكسن بچگي م رو كه نگاه مي كنم اسمي از واكسن سل توش نيست (حتي جدول مربوطه مدخلي هم با اين اسم نداره). چه جوري بايد يه مدركي نشون بديم كه اين واكسن رو زديم؟ حتي توي اين كارتهاي زرد بين المللي پاستور هم واكسن سل وجود نداره كه بگيم برامون مهرش بزنن؟ ظاهراً براي اثبات اينكه سل نداريم هيچ راهي وجود نداره جز اينكه بريم اونجا و XRay انجام بديم. اما اين XRay دقيقاً چي هست؟ هزينه ي خاصي داره كه همه اين قدر سعي مي كنن كار به اونجاها نكشه؟ كسي مي دونه؟

vahid1982
July 2nd, 2008, 07:36 PM

آره ، مطمئنم ، همين الان با يه پزشك double check كردم. فقط نمي دونم براي تاييدش بايد چه كار كرد. توي كارت واكسيناسيونمون هست. احتمالا بايد انيستيتو پاستوري جايي تاييد كنه. آخه اين موضوع يه كم پيچيده است، چون توي آمريكا به بچه هاشون واكسن سل نمي زنن،‌چون اونجاها ريشه كن شده.&#160; ولي مثلا تو فرم immunizationمن نوشته بايد آزمايش بدين (در 12 ماه اخير) كه توي خونتون ديده شده يا نه. مشكل اينجاست كه اونايي كه واكسن زدن توي خونشون هست به طور طبيعي ! اون جوري توي فرم من نوشته اونايي كه تست خونشون مثبت بشه بايد chest X-Ray&#160; بدن !!! حالا به خاطر اينكه مجبور نشيم اين كارا رو بكنيم بايد حتما يه مدركي ( كارت واكسيناسيون) نشون بديم و بگيم كه توي كشور ما اين واكسن اجباريه و به خاطر همين توي خونمون ديده مي شه!!

سلام. من تست سل دادم و جوابش مثبت بود (8 ميليمتر). اما كارت واكسن بچگي م رو كه نگاه مي كنم اسمي از واكسن سل توش نيست (حتي جدول مربوطه مدخلي هم با اين اسم نداره). چه جوري بايد يه مدركي نشون بديم كه اين واكسن رو زديم؟ حتي توي اين كارتهاي زرد بين المللي پاستور هم واكسن سل وجود نداره كه بگيم برامون مهرش بزنن؟ ظاهراً براي اثبات اينكه سل نداريم هيچ راهي وجود نداره جز اينكه بريم اونجا و XRay انجام بديم. اما اين XRay دقيقاً چي هست؟ هزينه ي خاصي داره كه همه اين قدر سعي مي كنن كار به اونجاها نكشه؟ كسي مي دونه؟

من که پاستور رفتم و تست دادم موقع دادن تست توی اون کارت زرد تو قسمت Td برام مهر زد و گفت 3 روز دیگه بیا. امروز که معاینش کرد و دید مشکلی هم ندارم توی همون قسمت Td یه چیزایی نوشت و بعد زیر خونه آنفولانزا هم که خالی بود یه سری چیزای دیگه با تاریخ نوشت و مهر زد.
من فکر میکنم اگه بری و بگی واکسن زدی قبول کنن یا حداقل یه راهی بذارن جلوی پات. من هپاتیت 7 سال پیش زده بودم ولی کارتش رو گم کرده بودم و اینو که گفتم خودش گفت اشکالی نداره و برام واسه 3 نوبتش یه تاریخ الکی مال 7 سال پیش رو زد. برو بهشون بگو شاید قبول کردن

Mahin
July 2nd, 2008, 11:20 PM
واكسن مننژيت رو فقط هلال احمر مي زنن؟ اونجا 10 تومن مي گيرن، ارزونتر سراغ ندارين؟ ;D
البته اختياري هست، ولي مي خوام بزنم.

davoudi
July 2nd, 2008, 11:37 PM
خیلی از ایرانی ها سل مخفی دارند. همین جا هم می بینید که بعضی ها هم دارند و خودشون خبر نداشته اند. حداقل فایده آمریکا رفتن این است که آدم می فهمه سل داره یا نه. کسی هم که جوابش مثبت بیاد یک دوره دارو مصرف می کنه (شنیده ام که در یک دوره حدود 300 تا قرص باید بخوره)

femiran
July 2nd, 2008, 11:40 PM
من امروز زنگ زدم به دانشگاهم ( کلمبیا)، چون اونجا هم واکسن MMR میخواد. پرسیدم اگه این واکسن رو بچگی زده باشیم ولی مدرک نداشته باشیم چه کار کنیم. گفت میاید اینجا یه تست خون به نام TITER (اگر درست متوجه شده باشم) ازتون میگیریم و 85 دلار هم باید بابتش بپردازید و یکی دو هفته هم بیشتر طول نمی‌کشه که جوابتون رو بدن. گفتم شاید این اطلاعات به درد بقیه بخوره.

meysam_rb
July 2nd, 2008, 11:41 PM
واكسن مننژيت رو فقط هلال احمر مي زنن؟ اونجا 10 تومن مي گيرن، ارزونتر سراغ ندارين؟ ;D
البته اختياري هست، ولي مي خوام بزنم.

سلام
آره، براي كسايي رو كه مي خوان برن خارج از كشور فقط هلال احمر مي زنه چون بايد واكسن با حجم 4 دوز بزنه. بقيه جاها حجم 2 دوز رو مجاني مي زنن اونم فقط واسه سربازها!!!
توي واكسن ها فقط همين يك مورد كه حسابي پول مي گيرن! ;)

vahid1982
July 2nd, 2008, 11:45 PM
من امروز زنگ زدم به دانشگاهم ( کلمبیا)، چون اونجا هم واکسن MMR میخواد. پرسیدم اگه این واکسن رو بچگی زده باشیم ولی مدرک نداشته باشیم چه کار کنیم. گفت میاید اینجا یه تست خون به نام TITER (اگر درست متوجه شده باشم) ازتون میگیریم و 85 دلار هم باید بابتش بپردازید و یکی دو هفته هم بیشتر طول نمی‌کشه که جوابتون رو بدن. گفتم شاید این اطلاعات به درد بقیه بخوره.

این تست رو همین جا هم انجام میدن ولی من پاستور که رفتم و گفتم تو دبیرستان زدم بهم گفتن اشتباه میکنی اون یه واکسن دیگه بوده و اون زمان این واکسن رو نمیزدن منم ترجیح دادم همین جا برم 2 نوبتش رو بزنم تا بعدا گرفتار دردسر نشم.
اگه واقعا زدید برید این تست رو بدید و ببرید بدید پاستور تا تو برگتون مهرش رو بزنه اگرم ندادید ارزش دردسر نداره برید واکسن رو بزنید

Mahin
July 2nd, 2008, 11:47 PM
خیلی از ایرانی ها سل مخفی دارند. همین جا هم می بینید که بعضی ها هم دارند و خودشون خبر نداشته اند. حداقل فایده آمریکا رفتن این است که آدم می فهمه سل داره یا نه. کسی هم که جوابش مثبت بیاد یک دوره دارو مصرف می کنه (شنیده ام که در یک دوره حدود 300 تا قرص باید بخوره)

سلام
آره، براي كسايي رو كه مي خوان برن خارج از كشور فقط هلال احمر مي زنه چون بايد واكسن با حجم 4 دوز بزنه. بقيه جاها حجم 2 دوز رو مجاني مي زنن اونم فقط واسه سربازها!!!
توي واكسن ها فقط همين يك مورد كه حسابي پول مي گيرن! ;)

ايني كه گفتيد براي تست سل بود يا مننژيت؟!

femiran
July 3rd, 2008, 12:19 AM

این تست رو همین جا هم انجام میدن ولی من پاستور که رفتم و گفتم تو دبیرستان زدم بهم گفتن اشتباه میکنی اون یه واکسن دیگه بوده و اون زمان این واکسن رو نمیزدن منم ترجیح دادم همین جا برم 2 نوبتش رو بزنم تا بعدا گرفتار دردسر نشم.
اگه واقعا زدید برید این تست رو بدید و ببرید بدید پاستور تا تو برگتون مهرش رو بزنه اگرم ندادید ارزش دردسر نداره برید واکسن رو بزنید

وحید جان مشکل من اینه که ایران نیستم و تو اروپا هم به همون اندازه گرونه و گرفتن یه مدرک انگلیسی خودش کلی دردسر داره واسه همین ترجیح میدم برم همونجا بزنم.

vahid1982
July 3rd, 2008, 12:24 AM

وحید جان مشکل من اینه که ایران نیستم و تو اروپا هم به همون اندازه گرونه و گرفتن یه مدرک انگلیسی خودش کلی دردسر داره واسه همین ترجیح میدم برم همونجا بزنم.

خوب در اینصورت که بله
ولی یکی از دوستان من کانادا بود و از اونجا میخواست واسه دکترا بره آمریکا و یه حالتی شبیه شما داشت. برادرش رو فرستاده بود انستیتو پاستور و جریان رو به اونا گفته بود و گفته بود چه واکسنهایی برادرش زده و اونا هم مثل اینکه براش کارت صادر کرده بودن و اونم فرستاد واسه برادرش کانادا. شاید شما هم بتونید همچین کاری کنید. امتحانش ضرری نداره. البته باید ببینید در مجموع میصرفه یا نه

Partopala
July 3rd, 2008, 04:35 AM
davoudi:
--------------------------------------------------------------------------------

از کجا گفتید بیشتر ایرانیها سل دارند؟!

davoudi
July 3rd, 2008, 11:48 AM
davoudi:
--------------------------------------------------------------------------------

از کجا گفتید بیشتر ایرانیها سل دارند؟!

من گفتم خیلی ها، نه بیشتر. هم خودم برخی از کسانی را که قصد مهاجرت داشته اند دیده ام و هم از برخی از پزشکان شنیده ام.

aida_1926
July 3rd, 2008, 05:39 PM
طبق بررسی هایی که من کردم تو ایران واکسن هپاتیت A نمی زنن. اگر کسی به نتیجه دیگه ای رسید لطفا بقیه رو هم در جربان بگذاره ;)

ali_yazdani
July 3rd, 2008, 06:55 PM
تست TB من 9 ميليمتر بود ولي مسئولش زد منفي و برگه رو مهر كرد. منم برگه رو پست كردم. ما كه نفهميديم اين كي مثبت كي منفيه! تازه در صورتيكه مثبت باشه بايد يك عكس قفسه سينه بگيريد تا قطعي شه. به همين سادگي نميشه گفت مثبته!

Scheme
July 3rd, 2008, 07:35 PM
تست TB من 9 ميليمتر بود ولي مسئولش زد منفي و برگه رو مهر كرد. منم برگه رو پست كردم. ما كه نفهميديم اين كي مثبت كي منفيه! تازه در صورتيكه مثبت باشه بايد يك عكس قفسه سينه بگيريد تا قطعي شه. به همين سادگي نميشه گفت مثبته!

زیر ۱۰ میلی متر منفیه. ( حداقل دانشگاه من که اینو نوشته)‌.

femiran
July 3rd, 2008, 09:43 PM

خوب در اینصورت که بله
ولی یکی از دوستان من کانادا بود و از اونجا میخواست واسه دکترا بره آمریکا و یه حالتی شبیه شما داشت. برادرش رو فرستاده بود انستیتو پاستور و جریان رو به اونا گفته بود و گفته بود چه واکسنهایی برادرش زده و اونا هم مثل اینکه براش کارت صادر کرده بودن و اونم فرستاد واسه برادرش کانادا. شاید شما هم بتونید همچین کاری کنید. امتحانش ضرری نداره. البته باید ببینید در مجموع میصرفه یا نه

وحید جان!
برای این کارت از انستیتو پاستور چی لازمه. اینکه یه نفر بره بگه این مدرک رو میخوام کافیه یا اسم دانشگاه و اسپلینگ اسم بر اساس پاسپورت و اینها هم میخواد. فکر کردم یه ترای کنم ببینم چی میشه.

vahid1982
July 4th, 2008, 12:25 AM

خوب در اینصورت که بله

وحید جان!
برای این کارت از انستیتو پاستور چی لازمه. اینکه یه نفر بره بگه این مدرک رو میخوام کافیه یا اسم دانشگاه و اسپلینگ اسم بر اساس پاسپورت و اینها هم میخواد. فکر کردم یه ترای کنم ببینم چی میشه.

بله پاسپورت رو گویا میخوان ولی من فکر میکنم اگه شما کپی صفحه اولش رو هم بدید به خانوادتون و ببرن قبول کنن. اگه کارت واکسنی هم دست خانوادتون هست بدید ببرن تا اینطوری یه بهانه ای بشه واسه گرفتن کارت و بعدش هم راحت میشه چونه زد واسه بقیه واکسنها

Partopala
July 4th, 2008, 08:27 AM
to Scheme :

آیا برای همه دانشگاهها زیر 10 میلی متر منفیه . میوشد لطفا لینک این موضوع را قرار دهید.

shadi_2008
July 4th, 2008, 08:55 AM
سلام.

ببخشید برای کانادا هم واکسن لازمه یا اینکه فقط برای آمریکاست؟

ممنون.

Scheme
July 4th, 2008, 08:57 AM
آto Scheme :

آیا برای همه دانشگاهها زیر 10 میلی متر منفیه . میوشد لطفا لینک این موضوع را قرار دهید.

راستش برای من توی ای میل از health center دانشگاه نوشته بود ولی ۲ تا لینک هم براتون گذاشتم.
توی لینک اول قسمت classification... نوشته برای اونایی که recent arrival از high prevalence countries هستند ۱۰ میلی متر مثبت تلقی می شه.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mantoux_test

http://www.medicinenet.com/tuberculosis_skin_test_ppd_skin_test/article.htm

shervin
July 4th, 2008, 11:44 AM
TO PARTOPALA,

10mm has nothing to do with UNi, it is a scale which all PASTUER branches are using.

shadi_2008
July 4th, 2008, 05:17 PM
سلام.
ممنون.

سلام.
کسی نمیخواد سئوال منو جواب بده؟ :(
ممنون که جواب میدین.

farzam2007
July 4th, 2008, 05:31 PM
to shadi

اگه healthcare center دانشگاه فرمی رو بهت ندادن که پر کنی لازم نیست؛ معمولا تو admission package کارهای لازم رو که باید انجام بدی بهت میگن.
تو سایت دانشگاه بخش healthcare center نگاه کن ببین فرمی لازم هست یا نه .

اگر هم چیزی لازم نباشه من نمیدونم چرا یه ساعت وقت نمی ذاری بری پاستور چهار تا واکسن مجانی بزنی و کارت واکسن بین المللی بگیری !!

vahid1982
July 4th, 2008, 09:14 PM
سلام.
ممنون.

سلام.
کسی نمیخواد سئوال منو جواب بده؟ :(
ممنون که جواب میدین.

خیر نمیخواد
حداقل من ندیدم دانشگاهی در کانادا بخواد

shervin
July 4th, 2008, 09:49 PM
To shadi 2008

If the university did not give you the health form, it seems that they are not going to ask it from you.

If you want to be on the safe side, send an email to the university- health dept and ask the for confirmation.

sepide22
July 11th, 2008, 09:10 PM
aMiraLy

فكر مي كنم اگه ندوني كه MMR نوبت اول را تزريق كردي يا نه بشه با يك آزمايش ساده سنجش تيتر آنتي بادي در بدنت بررسي كرد كه نوبت اول واكسن را دريافت كردي يا نه.

Partopala
July 11th, 2008, 11:11 PM
معمولا در کشور در سنین خردسالی برای همه نوبت اول تزریق شده است.

shivap
July 12th, 2008, 09:35 AM
تلفن هلال احمر براي واكسن مننژيت رو كسي داره؟

saheb
July 12th, 2008, 09:57 AM
با تافن به شما جواب نمي دهندآدرسش كارگر جنوبي است اولين يا دومين كوچه سمت چب اول خيابانش هم بانك است
بايد ده تومن پول به حسابشون بريزي

Scheme
July 12th, 2008, 02:08 PM
من تلفن زدم و جواب دادن.
تلفن : 66925001 الي 3
ميدان انقلاب ، ابتداي كارگر جنوبي روبروي ژاندارمري كوچه مهديزاده پلاك 14
همه روزه 14-8 5 شنبه ها : تا 11:30
واكسن مننژيت 10 هزار تومان كه بايد به حساب 6666666/32 بانك ملت شعبه هجرت به نام هلال احمر واريز بشه.
حالا قبل از اينكه پولو بريزين خودتونم يه زنگ بزنين كه خيالتون راحت بشه ! سر كوچه خودشون هم يه بانك ملت هست.

shima
July 12th, 2008, 04:15 PM
کسی می دونه واکسن mmr رو کلینیک 16 آذر دانشگاه تهران چند شنبه ها می زنه؟ چه ساعتی؟ چند هست؟

Partopala
July 12th, 2008, 05:52 PM
یکی از بچه ها امروز در پاستور میگفت 4 شنبه ها .

اما اگر خواستی میتوانید برید مرکز بهداشت در بالای شریعتی نرسیده به تجریش- دیوار به دیوار داروخانه طالقانی روز شنبه و دوشنبه ساعت 1 و پنجشنبه ساعت 12 . از من 5000 تومن گرفت. تلفنش را الان ندارم ولی خیلی راحت میتوانید با گفتن "مرکز بهداشت" پیدا کنید.

mehrdad1976
July 12th, 2008, 07:44 PM
اما اگر خواستی میتوانید برید مرکز بهداشت در بالای شریعتی نرسیده به تجریش- دیوار به دیوار داروخانه طالقانی روز شنبه و دوشنبه ساعت 1 و پنجشنبه ساعت 12 .

منظورتون تا ساعت 1 و تا ساعت 12 است یا همون ساعت 1 و 12 ؟

Partopala
July 12th, 2008, 09:13 PM
از ساعت 12 و از ساعت 1. من هفته پیش واکسن زدم.

hoomer
July 13th, 2008, 10:36 PM
کسی می دونه واکسن mmr رو کلینیک 16 آذر دانشگاه تهران چند شنبه ها می زنه؟ چه ساعتی؟ چند هست؟

4شنبه قبل 10 صبح 3500 تومان

Behroz
July 14th, 2008, 01:15 AM
دانشگاه من بعضي واکسن هاي کودکي رو هم مي خواد اما تو پاستور چندتا زن بيسواد کم... نشستن ميگن ما تاييد نمي کنيم (چون بايد زحمت مي کشيدن تاريخ شمسي رو به ميلادي تبديل مي کردن که البته من خودم اين کار رو کردم اما قبول نکردن) و گفتن برو ترجمه رسمي ترجمه کن بعد بيا اين جا ما تاييد کنيم::)
اما من پنجشنبه باز رفتم يه خانم ديگه بود و همه رو برام تاييد کرد :D حتا يه مورد که تو ايران نبود رو گفت بري اوجا خيلي گرونه براي همين مرامي برام تاييدش کرد :D :D
تازه واکسن آنفلانزا که نزده بودم هم برام تاييد کرد :D :D :D
خيلي آدم گلي بود خدا خيرش بده اگر شما هم با تاييد پاستور مشکل داريد پنجشنبه رو امتحان کنيد شايد خانم خوش اخلاقه باشه ;D

mehdif
July 14th, 2008, 03:15 PM
شاید یکی از مزایای شهرستانی بودن اینه که مثل من ظرف نیم ساعت در شبکه بهداشت و درمان شهرستان واکسنهای مننژیت و mmr و هپاتیتb و تست سل انجام میشه. اونم مجانی ;D

mehdif
July 14th, 2008, 03:17 PM
البته امیدوارم کارتی که به من دادن (که مهر خورده و ظاهرا معتبره) پاستور قبول بکنه

Partopala
July 14th, 2008, 03:26 PM
بله هر کارتی که توسط دکتر مهر شده است را پاستور قبول دارد.

arsa
July 18th, 2008, 10:29 AM
سلام. دوستانی که در کودکی آبله مرغان یا Hepatitis A گرفته اند، می توانند برای نشان دادن وجود آنتی بادی در بدن آزمایش ایمنی بدهند. آزمایشگاه نور (واقع در بلوار کشاورز، بین کارگر و جمالزاده، شماره 111) بیشتر آزمایشهای immunity را انجام می دهد. البته باید از یک پزشک بخوااهید یک نسخه آزمایش برایتان بنویسد. در هنگام گرفتن نتیجه آزمایش نیز درخواست کنید نامتان را انگلیسی بنویسند.

Partopala
July 18th, 2008, 12:28 PM
یکی از دکترهای پاستور به من گفت که چون ایران واکسن آبله مرغان را ندارد اصلا قبول نمیکنند.

k1prime
July 23rd, 2008, 06:57 PM
من امروز براي MMR زنگ زدم کلينيک دانشگاه تهران و بهم گفتن بالاي 25 سال اونجا واکسن نمي‌زنن. کسي مي‌تونه يک کلينيک طرفهاي پاسداران معرفي کنه؟ اون کلينيک ميدون قدس ساعتش يه خورده برام نامناسبه. من فقط همين MMR ام مونده و مي‌خواستم فردا بدم پاستور تاييد کنه و فرم دانشگاهو بفرستم.

Partopala
July 23rd, 2008, 07:12 PM
تمام مراکز بهداشت این واکسن را میزنند. کافیه نزدیک ترین را به محلتان پیدا کنید. 118 شماره تمام ممراکزرا دارد. راستی کجای پاسداران به تجریش دوره؟!

shivap
July 23rd, 2008, 07:39 PM
دانشگاه به من فرم واکسن نداده ... من چه جوری واکسن بزنم و تاییدیه بگیرم ؟
منپیت کجا می زنن؟

aliqajar
July 23rd, 2008, 08:31 PM
من امروز براي MMR زنگ زدم کلينيک دانشگاه تهران و بهم گفتن بالاي 25 سال اونجا واکسن نمي‌زنن. کسي مي‌تونه يک کلينيک طرفهاي پاسداران معرفي کنه؟ اون کلينيک ميدون قدس ساعتش يه خورده برام نامناسبه. من فقط همين MMR ام مونده و مي‌خواستم فردا بدم پاستور تاييد کنه و فرم دانشگاهو بفرستم.

البته فردا كه پاستور تعطيله.

Partopala
July 23rd, 2008, 09:01 PM
to shivap:

خود انستیتو پاستور فرم بین المللی می دهد که همه جا قبول دارند. ولی قبلش مطمئن شو که دانشگاه میخواهد و چه چیزهایی را میخواهد.

aliqajar
July 23rd, 2008, 09:04 PM
to shivap:

خود انستیتو پاستور فرم بین المللی می دهد که همه جا قبول دارند. ولی قبلش مطمئن شو که دانشگاه میخواهد و چه چیزهایی را میخواهد.

ببخشيد. شما از كي پرسيدين؟ آخه من امروز رفتم به من گفتن بايد فرم واكسيناسيون دانشگاه رو ببرم وگرنه ازم تست سل نميگيرن.

vahid1982
July 24th, 2008, 12:00 AM
to shivap:

ببخشيد. شما از كي پرسيدين؟ آخه من امروز رفتم به من گفتن بايد فرم واكسيناسيون دانشگاه رو ببرم وگرنه ازم تست سل نميگيرن.

همچین چیزی نیست
من که رفتم هنوز دهنم باز نشده بود منو نشوندن چپ و راست واکسن زدن. بدون اینکه اصلا بگم چه واکسنی. فقط پرسید کجا میخوای بری گفتم آمریکا. دیدم یکی از اونور سل برام زد یکی تو اون دست فکر کنم کزاز و سرخک و این چیزا بود که زد. اصلا هم فرم نخواستن فقط پاسپورت. گویا به شیفتشون بستگی داره که کی باشه. اخلاقاشون فرق میکنه

k1prime
July 24th, 2008, 12:28 AM

البته فردا كه پاستور تعطيله.

نه پنج شنبه‌ها تا ساعت 11 بازه.

amir1656
July 24th, 2008, 11:26 AM
برای من نوشته TD باید در سه نوبت زده شده باشه ! جریانش چیه ؟ باید چکار کنم؟

متنش اینه:

Tetanus/Diphtheria - Students must provide the three dates of the primary series. if the series was not completed within the past ten years, a booster is required. if unable to submit the three primary series dates, two doses of combined (TD) toxoids should be given one month apart, followed by a third dose in six months. if your most recent TD caccine expires while enrolled at the university, re-immunization will be necessary

Partopala
July 24th, 2008, 01:25 PM
to shivap:

خوب شما هم به آنها یک چیزی که مربوط به دانشگاه باشه مانند فرم واکشنهای پیشنهادی یا پذیرش یا نمیدونم یک همچین چیزی نشون بده. کمی هم طبیعی با مسائل برخورد کنی حله.
راستی از کجا میدونی چه واکسنی باید بزنی مگه خود دانشگاه نگفته ؟ خوب همون کاغذ یا متن را ببر.

mohamad2004
July 31st, 2008, 11:37 AM
دوستان گل لطفا موضوع رو روشن کنید که آیا این جریان واکسن دلخواه است یا اجبار. چون من که ندیدم جایی نوشته باشه قبل از ورود باید واکسن بزنی.
دوما اگه باید بزنی چه واکسنایی رو باید زد .
از سارای گل که همیشه کمک کرده خواهش می کنم که منو راهنمایی کنه
مرسی و همه موفق باشید :D :D :D

Sara.Sh
July 31st, 2008, 11:42 AM
دوستان گل لطفا موضوع رو روشن کنید که آیا این جریان واکسن دلخواه است یا اجبار. چون من که ندیدم جایی نوشته باشه قبل از ورود باید واکسن بزنی.
دوما اگه باید بزنی چه واکسنایی رو باید زد .
از سارای گل که همیشه کمک کرده خواهش می کنم که منو راهنمایی کنه
مرسی و همه موفق باشید :D :D :D

سلام

این واکسن ها رو برای پوشش بیمه درمانی دانشگاه مقصدتون نیاز دارین. من تو صفحات قبل یه نمونه فرم رو آپ لود کردم

mahdinaser
July 31st, 2008, 01:16 PM
سلام به دوستان
من می خواستم بپرسم که ایا میشه این واکسن ها رو در خود امریکا زد ؟ و همین طور این که این واکسن ها ایا ربطی به ثبت نام کردن و رفتن سرکلاس ها داره یا نه؟ منظورم اینه که یعنی این ها ممکنه بگن ما تورو ثبت نام نمی کنیم تا زمانی که واکسن ها رو بزنی!! ;)
اخه من شاید نرسم این جا این کار هارو انجام بدم و فکر می کنید چفدر اون ور خرج بیشتری باید بکنم تا اینجور کارهارو اونجا انجام بدم؟

Mahin
July 31st, 2008, 05:40 PM
سلام به دوستان
من می خواستم بپرسم که ایا میشه این واکسن ها رو در خود امریکا زد ؟ و همین طور این که این واکسن ها ایا ربطی به ثبت نام کردن و رفتن سرکلاس ها داره یا نه؟ منظورم اینه که یعنی این ها ممکنه بگن ما تورو ثبت نام نمی کنیم تا زمانی که واکسن ها رو بزنی!! ;)
اخه من شاید نرسم این جا این کار هارو انجام بدم و فکر می کنید چفدر اون ور خرج بیشتری باید بکنم تا اینجور کارهارو اونجا انجام بدم؟

بله، بعضی واکسن ها برای ثبت نام لازمه. مثلا برای دانشگاه ما تا MMR نزنی ثبت نام نمی کنن. تو فرم واکسیناسیون دانشگاه نوشته این چیزا رو.

Partopala
July 31st, 2008, 08:00 PM
اگر واسکسنهایی را که میخواهند نزنید باید در آنجا این کار را انجام دهید که لازمه آن صرف وقت و هزینه است. در ضمن ثبت نام شما زمانی ممکن است که این واکسنها زده شده باشد چون شما بعد از ثبت نام تحت پوشش بیمه قرار می گیرید.

aliqajar
July 31st, 2008, 08:06 PM
بستگي به دانشگاه داره. بعضيا ميگن گواهي مبني بر تزريق واكسنهاي مورد نياز رو تا مثلا پايان ترم اول ارائه بديد. پس همه دانشگاه ها مانع ثبت نام نميشن. همونطور كه قبلا گفته شده اين بستگي به نوع قرار داد دانشگاه با بيمه داره. شما بايد از خود دانشگاه بپرسيد.

mahdinaser
July 31st, 2008, 08:32 PM
مرسی از راهنماییتون. یک سوال دیگه من شنیدم که بین بعضی از واکسن ها باید فاصله زمانی باشه؟ خوب حالا اگر ما بخواییم که واکسن ها رو اونور بزنیم و حالا فرض کنیم که دانشگاه میگه شما باید قبل از ثبت نام این کار هارو انجام بدید در این صورت ما باید این فاصله زمانی رو اونور هم رعایت کنیم یعنی 2 هفته نتونیم بریم سر کلاس؟ این بنظر درست در نمیاد؟ البته اگر ایران بود طبیعتا" می گفتن باید سلسله مراتب طی بشه؟ ;)

aliqajar
July 31st, 2008, 08:36 PM
اگه دانشگاه فرم واكسيناسيون بهتون نداده باشه شايد يعني براي ثبت نام نميخوان.
اين چيزيه كه تو سايت دانشگاهتون نوشته و بايد به اون مراجعه كنيد. نميشه يه حكم كلي داد.

bahar2008
August 22nd, 2008, 10:36 PM
سلام بچه ها. من چون هنوز كلير نشدم بايد ديفر كنم. كسي ميدونه اگه اين واكسنها را حالا بزنم تا چهار ماه ديگه معتبره يا بهتره نگه دارم نزديكاي ترم بعد انجام بدم؟

Sara.Sh
August 22nd, 2008, 11:11 PM
سلام بچه ها. من چون هنوز كلير نشدم بايد ديفر كنم. كسي ميدونه اگه اين واكسنها را حالا بزنم تا چهار ماه ديگه معتبره يا بهتره نگه دارم نزديكاي ترم بعد انجام بدم؟

اگه دیفر کردین که دیگه عجله ای نیست. هر چند اگر الان هم اقدام کنید تا 4 ماه دیگه معتبره

niva61
August 23rd, 2008, 12:46 AM

همشون تقريبا معتبره و مشکلي نيست. فقط اگه هپاتيت رو نزدين از حالا شروع کنين.

pottapocco
September 6th, 2008, 01:53 PM
سلام به دوستان

سلام
من توي مراحل پذيرش و ثبت نام چيزي در مورد واكسن نبود ولي خودم ايميل زدم به Health Center دانشگاه و پرسيدم . در جواب اونها يه فرم واكسيناسيون فرستادن كه بايد پر بشه، ايميل هم تگ emergency داشت! به نظرم حتماً بپرس!
در ضمن اوايل همين تاپيك هست كه كاري كه اينجا با كمتر از 10 هزار تومن انجام ميشه اونجا حدود 200 تا 300 دلار هزينه داره!

DGdriver
September 6th, 2008, 04:07 PM
پيشنهاد براي كسايي كه دارن ميرن
سلام
بعضي از دوستان كه بايد طبق نظر دانشگاه مقصد واكسن بزنند
ولي برا بقيه توصيه ميكنم قبل از رفتن يه دفترچه سربازي بخرند. ارزونه و برند واكسناش را مجاني بزنند. اما يادشون باشه كه چيا را زدند.

nasima
December 10th, 2008, 01:34 PM
با سلام
لطفا به من بگيد كه آيا موارد زير صحت دارند يا نه:
1- در مورد كسايي كه ازدواج كردند قبل از عقد واكسن كزاز ديفتري از طريق درمانگاه به اون‌ها زده مي‌شود و اين افراد ديگر نيازي به تزريق مجدد اين واكسن ندارند.
2- اگر در گذشته به مكه رفته باشيد واكسن مننژيت به شما تزريق شده است و ديگر نيازي به اين واكسن نيست.
ممنون

Big Boss
December 10th, 2008, 03:37 PM
با سلام
لطفا به من بگيد كه آيا موارد زير صحت دارند يا نه:
1- در مورد كسايي كه ازدواج كردند قبل از عقد واكسن كزاز ديفتري از طريق درمانگاه به اون‌ها زده مي‌شود و اين افراد ديگر نيازي به تزريق مجدد اين واكسن ندارند.
2- اگر در گذشته به مكه رفته باشيد واكسن مننژيت به شما تزريق شده است و ديگر نيازي به اين واكسن نيست.
ممنون

مننژیت تا 2 سال اعتبار داره.....

myboy
December 10th, 2008, 04:55 PM
سلام ...من اینجا رو خوندم کلی گیج شدم....این که میگید برین واکسن بزنید کارتشو ببرین پاستور بین المللی کنه ..همین کارت زرده؟؟...من کارتو دارم واسه مننژیت که قبلا زدم ببرم بقیه رم تو همین بزنه دیکه؟؟ کارت دیکه ای که در کار نیست؟؟
بعد من نفهمیدم آخر ما تو دبیرستان MR زدیم یا MMR ...من کارتشو دارم توش نوشته طرح حذف سرخک سرخچه....پس میشه MR دیگه ولی من اوریون هم گرفتم ماشالا!!!! یعنی اون یکیM رو ندارم بشم MMR ؟؟.....قضیه یه بار و دو بارش چیه؟؟ اگه یه نوبت فایده نداشت پس طرح سراسری واگسناسیون علیه فلان و بهمان یعنی چی ...اگه همون یه نوبت بسه دو نوبت چیه؟؟ محکم کاریه؟؟
من هپاتیت نزدم .... میدونین اونور چنده؟!!
مرسی.......

sikma
December 10th, 2008, 04:58 PM
ولي برا بقيه توصيه ميكنم قبل از رفتن يه دفترچه سربازي بخرند. ارزونه و برند واكسناش را مجاني بزنند. اما يادشون باشه كه چيا را زدند.

دوست عزیز منظورت از دفتچره همونیه که از اداره پست میگیرم ؟ ( اون که نیازی به واکسن نداره ) یا اونو پست کنیم یه دفتچره ی آماده به خدمت میاد که تاریخ اعزام داره و و با اون میشه واکسن زد و بعدشم بخاطر واکسن معافیت تحصیلی پر ر ر ر ر ر ر ر ر ر :D و ادامه تحصیل باید در پادگان با کله ی کچل و ظرف آش

vahid1982
December 10th, 2008, 04:59 PM
سلام ...من اینجا رو خوندم کلی گیج شدم....این که میگید برین واکسن بزنید کارتشو ببرین پاستور بین المللی کنه ..همین کارت زرده؟؟...من کارتو دارم واسه مننژیت که قبلا زدم ببرم بقیه رم تو همین بزنه دیکه؟؟ کارت دیکه ای که در کار نیست؟؟
بعد من نفهمیدم آخر ما تو دبیرستان MR زدیم یا MMR ...من کارتشو دارم توش نوشته طرح حذف سرخک سرخچه....پس میشه MR دیگه ولی من اوریون هم گرفتم ماشالا!!!! یعنی اون یکیM رو ندارم بشم MMR ؟؟.....قضیه یه بار و دو بارش چیه؟؟ اگه یه نوبت فایده نداشت پس طرح سراسری واگسناسیون علیه فلان و بهمان یعنی چی ...اگه همون یه نوبت بسه دو نوبت چیه؟؟ محکم کاریه؟؟
مرسی.......

آره همون کارت زرده کافی هست
برید پاستور از روی سنتون خودشون میفهمن چی زدید چی نزدید. تو ایران MMR یک نوبت بیشتر نمیزنن ولی تو آمریکا 2 نوبت هست. من گفتم جریان اینطوری هست تو پاستور گفتن خوب پس 1 ماه بعد برو 1 نوبت دیگه هم بزن.
هپاتیت اونور یکم گرون هست. فکر کنم هر نوبت 100 دلاری باشه (مطمئن نیستم). اگه تا 1 ماه آینده ایران هستید میتونید 2 نوبتش رو اینور بزنید. چون نوبت دوم 1 ماه بعد اولی هست

DGdriver
December 10th, 2008, 06:01 PM
to sikma

شما مي ري پست يه دفترچه مي خري بعد هم مي ري بهداري يا بيمارستان با اون دفترچه واكسن ميزني . به هيچي هم گير نيستيد. بعد هم دفترچه را بنداز دور

bahar2008
December 10th, 2008, 06:59 PM
مرسی.......

خوب چون من همین امروز کار واکسنهام تموم شده خیلی up-to-date هستم ;)

1) در مورد کارت واکسن، وقتی واکسن مننژیت را تو هلال احمر میزنید به کارت زرد بهتون میده. وقتی برین پاستور یکی دیگه از همون کارت زردها را هم پاستور میده و در واقع این کارت میشه کارت بین المللی واکسن شما. شما هر جایی که واکسن بزنید گواهیش را میبرین پاستور و اونجا تو کارتی که خودشون میدن براتون مهر و تاریخ میزنن.

2) برای واکسن MMR اگه تو طرح ریشه کنی سرخک و سرخجه شرکت کرده باشین تو پاستور اونا به عنوان نوبت اول MMR براتون تو کارت وارد میکنن نوبت دوم را هم باید یا تو کلینیک 16 آذر ویا تومرکز بهداشت طالقانی بزنین ( بچه ها تو پستهای قبلی آدرس و اطلاعات دقیق گذاشتن) و بعد ببرین پاستور که تو کارتتون وارد کنن.

3) علاوه بر اون کارت زرد که تو پاستور بهتون میدن باید immunization form دانشگاهتونم همراهتون باشه تا واکسنها را اونجا هم وارد کنن. باید ببینید چه واکسنهایی را دانشگاه ازتون خواسته و همونا را بزنید چون واکسنهایی که توی اون کارت زرده خیلی زیاده و لازم نیست همه را بزنید.

4)برای واکسن هپاتیت اکثر دانشگاهها waiver دارن و میتونید اونا امضا کنید که دیگه نیازی به واکسن زدن نباشه.

azadeh2222
January 9th, 2009, 09:20 PM
سلام

من دوتا سوال داشتم:

1-کسی میدونه برای green card گرفتن چه واکسنایی لازمه بزنیم؟
2-آیا برای ازدواج در امریکا باید مانند ایران ازمایشات خاصی انجام بدیم و یا واکسن های خاصی را بزنیم؟
(البته هم به طور کلی و هم به طور خاص در مورد ایالت کالیفرنیا سوال می کنم)

ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی دارند راهنمایی کنن.

2009
January 10th, 2009, 01:22 AM
تا اونجا که می دونم برای گرین کارت احتمالا سفارت به شما اعلام می کنه که چه واکسن هایی را باید بزنید و چه آزمایشهایی را باید بدین و معمولا تو دبی به آزمایشگاه های مورد اعتماد سفارت معرفی می شید. و تمام مراحل پزشکی را اون جا انجام می دین.

tdk50x
February 23rd, 2009, 03:14 PM
به تاکید انستیتو، فرم را فقط باید خودشان مهر کنند و بس !

tdk50x
February 23rd, 2009, 04:13 PM
سلام دوستان
من امروز انستیتو پاستور بودم. شرح ماجرا !
از در انستیتو که وارد میشید سمت چپ روبروی تایمکس ساختمان شماره 17 هست که واردش می شید. میرید اتاق شماره 8 و کارتون رو میگید. من واکسن هپاتیت و MMR که زده بودم کارتشون همراهم بود (با پاسپورت) که اونارو وارد کرد. بعد پرسید که کزاز کی زدی ؟ گفتم یادم نیست. گفت بزنم برات ؟ گفتم آره که اونم زد (رایگان) بعد هم توی کارت به عنوان Booster ثبت کرد. بعد گفت هر چی واکسن می خوای بزن تاییدشو بیار ما توی کارت برات ثبت کنیم.

موفق باشید.

hedfat
May 2nd, 2009, 04:07 PM
من امروز رفتم هلال احمر ه انقلاب برای واکسن مننژیت. خیلی‌ شلوغ بود و پیشنهاد می‌کنم که شما از همون اول برین هلال احمر مرکزی ، هم خلوت تره و هم خیلی‌ تمیزتر عصلو مرتبتر. ادرسشم اینه: ولیعصر، بالاتر از میرداماد، جنبه بیمارستان خاتم انبیا. اینم شمارهٔ تلفنش:۸۸۲۰۱۰۰۰

sm1982
May 5th, 2009, 12:06 PM
سلام به همگی
این زدن واکنسهای MMR و صادر کردن کارت بین المللی چقدر طول میکشه؟ من فقط 1 هفته اینجا وقت دارم، دانشگاه هم گفته که بدون این واکسنها ثبت نام نمی کنن

Mariam
May 5th, 2009, 12:23 PM
سلام به همگی
این زدن واکنسهای MMR و صادر کردن کارت بین المللی چقدر طول میکشه؟ من فقط 1 هفته اینجا وقت دارم، دانشگاه هم گفته که بدون این واکسنها ثبت نام نمی کنن

واسه MMR شما یا باید یه نوبت الآن بزنید و کارت واکسن بچگی تون رو هم ببرید که نشون بده تو بچگی هم این واکسن و زدین یا به فاصله یک ماه دو نوبت واکسن بزنید. اگه کارت واکسنتون رو گم کردین می تونین یه نوبت رو همین جا بزنین و از همون دکتر یا یه دکتر آشنا بخواین که واستون گواهی بده که شما دو نوبت زدین. ولی حتما یه گواهی تاریخ دار از همین واکسنی که می زنید داشته باشید که بگید این نوبت دومش بوده که بهتون گیر ندن. بیشتر بیمارستانا و دکترای اطفال این واکسن رو میزنن.
بین المللی کردنش هم که کاری نداره؛ میرین پاستور بهتون کارت میدن؛ اگه قبلا کارت نگرفتین واسه واکسنای دیگه حتما پاسپورتتون همراهتون باشه. بعضی وقتا نامه admission رو هم می خوان!!!!

hedfat
May 5th, 2009, 12:47 PM
سلام به همگی

اصلا طول نمی‌کشه، کارت واکسن بچگی‌ تونو ببرین پاستور
، در کمتر از 10 دقیقه فرم رو پر می‌کنن و مهر میزنن، برای نوبت دوم هم باید برین پزشک اطفال، کلینیک 16 آذر هم می‌زنه، ولی‌ هر روز نداره.

IVI
May 13th, 2009, 11:09 PM
میشه از یه دکتر اطفال یه برگه ای بگیریم که این واکسن MMR رو زدیم و ببریم پاستور؟ یا باید حتما بریم هلال احمر بزنیم؟

amirmimi
May 13th, 2009, 11:53 PM
میشه از یه دکتر اطفال یه برگه ای بگیریم که این واکسن MMR رو زدیم و ببریم پاستور؟ یا باید حتما بریم هلال احمر بزنیم؟

نه مي شه. شما يا بايد كارت واكسن داشته باشيد يا اينكه واكسن MMR رو بزنيد نيازي نيست هلال احمر بريد همونجا (پاستور) مي زنند.

IVI
May 14th, 2009, 12:02 AM
راستش من می خوام واکسن رو نزنم و به یه آشنا بگم که تایید کنه که من زدم و بعد ببرم پاستور. پس در این صورت اونا تایید می کنن دیگه نه؟ و مشکلی نخواهد بود؟

amirmimi
May 14th, 2009, 12:13 AM
راستش من می خوام واکسن رو نزنم و به یه آشنا بگم که تایید کنه که من زدم و بعد ببرم پاستور. پس در این صورت اونا تایید می کنن دیگه نه؟ و مشکلی نخواهد بود؟

نه خانوم نمي شه (من پست قبلي يك "ن" جا انداختم). شما يا بايد كارت واكسن داشته باشيد يا همونجا بزنيد.گواهي پزشك يا كلينيك مورد قبول پاستور نيست.

IVI
May 14th, 2009, 12:26 AM
نه خانوم نمي شه (من پست قبلي يك "ن" جا انداختم). شما يا بايد كارت واكسن داشته باشيد يا همونجا بزنيد.گواهي پزشك يا كلينيك مورد قبول پاستور نيست.

دانشگاه ما گفته باید دو تا MMR زده باشیم. من دیدم که بچه ها نوشته بودن تو دبیرستان مثل اینکه یه دفعه MMR زدیم ولی من هیچ برگه تاییدی ندارم. حالا باید دو بار این واکسنو بزنم؟

keyvan123
May 14th, 2009, 01:31 AM
من امروز 16 اذر MMR زدم.نیاز به کارت واکسن ام نداره! روی سربرگش مینویسه مهر و امضا میکنه. همون برا پاستور کافیه! 16 اذر هر روز نداره حتما زنگ بزنید قبلش!

دانشگاه ما گفته باید دو تا MMR زده باشیم. من دیدم که بچه ها نوشته بودن تو دبیرستان مثل اینکه یه دفعه MMR زدیم ولی من هیچ برگه تاییدی ندارم. حالا باید دو بار این واکسنو بزنم؟

اگه میدونید که تو دبیرستان زدید به مسولش تو کلینیک 16 اذر بگین مرحله دوم رو میزنه و برا هر دو مرحله گواهی میده. اگر هم نزدید به فاصله یک ماه میزنه براتون

Mariam
May 14th, 2009, 09:47 AM

شدنش که میشه؛ چون اونا فقط گواهی رو نگاه می کنن. ولی بهتره یه مرحله رو حتما بزنید و از دکترتون بخواین که یه گواهی بده که شما دو مرحله رو زدین. من خودم این کار و کردم؛ گیر هم نداد؛ فقط حتما تاریخ مرحله ای رو که می زنید (به عنوان تاریخ مرحله دوم) تو گواهی ذکر کنید.

hedfat
May 23rd, 2009, 09:56 AM
دانشگاه ما گفته باید دو تا mmr زده باشیم. من دیدم که بچه‌ها نوشته بودن تو دبیرستان مثل اینکه یه دفعه mmr زدیم ولی من هیچ برگه تاییدی ندارم. حالا باید دو بار این واکسنو بزنم؟

منم رفتم کلینیک 16 آذر،و کارت mmr نوبت دومم نداشتم، خانومی که اونجا بود گفت همه در سال 82 طرح سراسری mmr زدن و گواهی داد که منم زدم

Maah
May 23rd, 2009, 07:21 PM
سلام
موقع واکسن هپاتیت به من گفتن که 1 ماه ، 1 ماه ، 6 ماه بعد از بار دوم. از دکتر هم پرسیدم گفت 2 تا پروتکل وجود داره واسه زدنش بعضی ها میگن آخری ش 6 ماه بعد از بار اول میشه و بعضی میگن 6 ماه بعد از بار دوم.
کسی هست که در مورد اینکه کجا تو تهران 6 ماه بعد از بار اول رو میزنه ( 5 ماه بعد از ماه دوم ) اطلاع داشته باشه؟ اصلا نوع این واکسن ها با هم فرق داره؟ یعنی من اگه دو بار اول رو یه جا زدم میتونم بار سوم رو جای دیگه ای بزنم که یک ماه زودتر کارم تموم بشه؟

keyvan123
May 23rd, 2009, 08:10 PM
کسی هست که در مورد اینکه کجا تو تهران 6 ماه بعد از بار اول رو میزنه ( 5 ماه بعد از ماه دوم ) اطلاع داشته باشه؟ اصلا نوع این واکسن ها با هم فرق داره؟ یعنی من اگه دو بار اول رو یه جا زدم میتونم بار سوم رو جای دیگه ای بزنم که یک ماه زودتر کارم تموم بشه؟

I had the third one 5 month after the first in PASTOR institute - but it was about 7 years ago
call them and ask about it may be it has changed

Also check Tehran university clinic in 16 AZAR street, they answer questions by phone very well

good luck

rohamrafiee
June 2nd, 2009, 10:13 PM
سلام، من براي فرصت مطالعاتي يك دوره شش ماهه ميخوام برم دانشگاه تگزاس در آستين و هيج چيزي هم براي من راجع به واكسيناسيون نفرستاده، بايد ازشون بخوام كه بهم بدن اين فرم رو يا براي من ضروري نيست. من الان منتظر كلير شدن هستم و مصاحبه را انجام دادم.

jalil_kfr
June 3rd, 2009, 02:02 AM
دانشگاهها کارت واکسیناسیون بین المللی انستیتو پاستور رو قبول میکنند. ضرری نداره اگه شما یک سری واکسنها رو همین جا بزنین، چون هزینه واکسیناسیون توی امریکا به نسبت ایران خیلی زیاده، واکسنهایی هم که بچه ها میزنن توی همین تاپیک نوشته شده.

ehsan99
June 3rd, 2009, 09:50 AM
سلام، من براي فرصت مطالعاتي يك دوره شش ماهه ميخوام برم دانشگاه تگزاس در آستين و هيج چيزي هم براي من راجع به واكسيناسيون نفرستاده، بايد ازشون بخوام كه بهم بدن اين فرم رو يا براي من ضروري نيست. من الان منتظر كلير شدن هستم و مصاحبه را انجام دادم.

Yes you can get the International Immunization Record from Pasteur Institute.

You should have your passport with yourself.

But, you can get the immunization form of the university too from their website. These matters are found in the healthe category.

It is better to have the original form of the university. Because, you then can take some of the vaccines. Not all of them.

keyvan123
June 3rd, 2009, 01:15 PM
try to take all the vacans possible
you may need them later during your studies in us for other things, it very chip here

teanus/diphtheria
MMR
Meningitis
hepatit

you know anything else, let us know

shivaa
June 16th, 2009, 12:57 PM
سلام

می شه توضیح بدین کسایی که اصفهان هستند برای Immunization Record باید کجا برن؟ اونا هم برای بین المللی کردن کارت واکسنشون مجبورن برن تهران / پاستور یا همون اصفهان هم می شه این کار رو کرد؟ کجا؟

مرسی

Patriot
June 24th, 2009, 02:34 AM
سلام. من 23June بعضي واكسنا رو زدم. براي اطلاع از آخرين قيمت ها اينا رو ميگم!!!!!
منن‍ژيت هلال احمر انقلاب 14000 تومان
آنفولانزا هلال احمر انقلاب 7000 تومان
كزاز و ديفتري پاستور مجاني
تست سل پاستور مجاني(روزي بايد بريد كه سه روز بعدش تعطيل نباشه)
MMR درمانگاه طالقاني (شنبه- دوشنبه- پنجشنبه 8-10 صبح) 5000 تومان
هپاتيت B پاستور هر نوبت 1000
دادن گواهي واكسن بين المللي پاستور 2000 تومان
آبله مرغان هيچ كدام ندارند.

موفق باشيد.

IVI
June 24th, 2009, 09:55 AM
سلام. من 23June بعضي واكسنا رو زدم. براي اطلاع از آخرين قيمت ها اينا رو ميگم!!!!!

موفق باشيد.

مطمئنید انفولانزا 7000 تومنه؟ من که ازشون پرسیدم گفتن 21000 تومن. تازه روی بردها توی هلال احمر هم همین 21000 تومن رو زده.

sysbiosys
June 24th, 2009, 11:44 AM
مطمئنید انفولانزا 7000 تومنه؟ من که ازشون پرسیدم گفتن 21000 تومن. تازه روی بردها توی هلال احمر هم همین 21000 تومن رو زده.

قيمت اصلي واكسن آنفولانزا 10000 تومان هست. اما اين واكسن هايي كه الان دارند واكسنهايي هست كه اعتبارشون تا مرداد هست. به همين خاطر 7000 تومان مي دن. اگر ضروري نيست واكسن آنفولانزا رو الان نزنيد و موقعي كه واكسن سال جديد رسيد بزنيد.

nadgod
June 24th, 2009, 12:28 PM

موفق باشيد.

سلام

این درمانگاه طالقانی ولنجک هستش یا میدان قدس؟این پاستور دو هفته هستش برای MMRمنو معطل کرده!!
واکسن آنفولانزا برای دانشگاهتون زدین یا همینطوری؟

ممنون

mhf
June 24th, 2009, 01:03 PM
سلام

این درمانگاه طالقانی ولنجک هستش یا میدان قدس؟این پاستور دو هفته هستش برای MMRمنو معطل کرده!!
واکسن آنفولانزا برای دانشگاهتون زدین یا همینطوری؟

ممنون

اگه اشتباه نکنم میدان قدسه. راستی دانشگاه من گفته که تست سل خارج از امریکا رو قبول نداره و واکسیناسیون BCG رو هم قبل از اومدن به دانشگاه منع کرده.
برای من فقط MMR اجباریه. هر چند که دیروز منژیت و کزاز و سری اول هپاتیت B رو زدم.

keyvan123
June 24th, 2009, 02:17 PM
این پاستور دو هفته هستش برای MMRمنو معطل کرده!!

کلینیک 16 اذر هم MMR میزنه (خیابان16 اذر روبرو دانشگاه)- فقط زنگ بزنید چون هر روز نیست.
قیمت 3000 تومن (حدود 3-4 هفته پیش )

nadgod
June 24th, 2009, 09:34 PM
اگه اشتباه نکنم میدان قدسه. راستی دانشگاه من گفته که تست سل خارج از امریکا رو قبول نداره و واکسیناسیون BCG رو هم قبل از اومدن به دانشگاه منع کرده.
برای من فقط MMR اجباریه. هر چند که دیروز منژیت و کزاز و سری اول هپاتیت B رو زدم.

سلام
ممنون...دانشگاه منم دقیقا درمورد تست سل و MMR با شما یکی هست.

کلینیک 16 اذر هم MMR میزنه (خیابان16 اذر روبرو دانشگاه)- فقط زنگ بزنید چون هر روز نیست.
قیمت 3000 تومن (حدود 3-4 هفته پیش )

سلام
ممنون...چه جالب...پاستور به من گفت غیر از اونجا بقیه تا 30000 تومان میگیرن...حتما منظورش ریال بوده!

e_sh2001
June 26th, 2009, 11:55 PM
من همه واکسن هام (هپاتیت،MMR، دیفتیری، کزاز) رو توی درمانگاه شبانه روزی ریحان، خ رسالت نرسیده به دردشت( بعد از نقاطع مدائن) زدم. البته قسمت واکسنشون از شنبه تا 5شنبه از 8 صبح تا 1 بعدازظهر هستن و هرروز هم MMR دارن چون بچه ها رو میبرن اونجا. شماره تلفنش رو هم از 118 می شه گرفت.

hhamid
June 28th, 2009, 12:46 AM
سلام

این قضیه واکسیناسیون قاعدتا دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. من ucsd پذیرش گرفتم و توی health care اونجا فقط گفته که همه دانشجوی جدید اتوماتیک بیمه میشن و حرفی از نیاز به واکسیناسیون قبل از این پروسه نیست. یعنی نیازی به هیچگونه انجام واکسیناسیون در ایران ندارم من؟ کسی از بچه های ucsd هست اینجا که بیشتر بدونه؟

ممنون

Sara.Sh
June 28th, 2009, 01:03 AM
سلام
این قضیه واکسیناسیون قاعدتا دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه. من ucsd پذیرش گرفتم و توی health care اونجا فقط گفته که همه دانشجوی جدید اتوماتیک بیمه میشن و حرفی از نیاز به واکسیناسیون قبل از این پروسه نیست. یعنی نیازی به هیچگونه انجام واکسیناسیون در ایران ندارم من؟ کسی از بچه های ucsd هست اینجا که بیشتر بدونه؟
ممنون

دانشجوها بیمه دانشگاه رو خواهند داشت- اما این واکسیناسیون و سایر آزمایش ها هم برای این که بتونید از بیمه دانشگاه استفاده کنید ضرروری ست. جهت اطمینان می تونید از دانشگاهتون بپیرسید- بعلاوه اغلب در نامه های پس از گرفتن پذیرش به این مطلب اشاره میشه.

rezatheory
June 28th, 2009, 04:45 AM
سلام

ممنون

من هم هیچی بهم نگفتن. موندم چه کار کنم :(. البته یه جای دیگه میرم.

ch_hamid123
June 28th, 2009, 10:37 AM
کسی می دونه قضیه واکسیناسیون برای F2 هم مثل F1 لازمه یا نه؟ سیستم بیمه برای همسر چه جوریه؟

e_sh2001
June 28th, 2009, 10:39 AM
من هم هیچی بهم نگفتن. موندم چه کار کنم :(. البته یه جای دیگه میرم.

به ما هم خودشون چيزي نگفتن. خودمون رفتيم دنبالش. راستش با چند تا از بچه ها الان ديديم يكي از كارهايي كه ميشه تا قبل از اومدن كليرنس كرد اينه چون اونجا هزينه ها خيلي بالاست. به هر حال اگه كسي وقت داره انجام بده خيلي بهتره

nadgod
June 28th, 2009, 10:47 AM
من همه واکسن هام (هپاتیت،MMR، دیفتیری، کزاز) رو توی درمانگاه شبانه روزی ریحان، خ رسالت نرسیده به دردشت( بعد از نقاطع مدائن) زدم. البته قسمت واکسنشون از شنبه تا 5شنبه از 8 صبح تا 1 بعدازظهر هستن و هرروز هم MMR دارن چون بچه ها رو میبرن اونجا. شماره تلفنش رو هم از 118 می شه گرفت.

سلام

ممنونم...من رفتم این درمانگاه...هم خلوت بود هم قیمتش خیلی مناسب...مهم تر اینکه برخوردشونم خوب بود...
ضمن تشکر از e_sh2001 به دوستان هم توصیه میکنم اگر این درمانگاه نزدیکشون هست برن... ;)

سلام

ممنون

همونطور که دوستان گفتن یک بررسی بکنین و ببینین که دقیقا چه واکسن ها و آزمایشهایی نیاز هست...غالب دانشگاه ها نیاز به یک سری واکسیناسیون و آزمایشهای قبل از سفر دارند...نکته دیگر اینکه هزینه این چیزها در ایران فوق العاده پایین هست در مقیاس اونجا...

niva61
July 1st, 2009, 01:58 AM
توي سايت health cente دانشگاهتون دنبال فرمها خوب بگردين. دانشگاي منم چيز خاصي ننوشته ولي وقتي ميايم اينجا متوجه ميشيم که واسه بيمه بايد نشون بديم که واکسينه هستيم.

rezatheory
July 1st, 2009, 02:12 AM
توي سايت health cente دانشگاهتون دنبال فرمها خوب بگردين. دانشگاي منم چيز خاصي ننوشته ولي وقتي ميايم اينجا متوجه ميشيم که واسه بيمه بايد نشون بديم که واکسينه هستيم.

Yes, I found the form eventualy on their Web site

unim
July 2nd, 2009, 01:29 AM
من فرم واکسیناسیون رو از وبسایت دانشگاه دانلود کردم ، اما یه فرم دیگه هم خانم Sara.Sh توی این تاپیک برای دانلود گذاشتند با عنوان : MEDICAL HISTORY AND EXAMINATION FORM INSTRUCTIONS که حالت کلی داره. می خواستم ببینم این فرم رو هم همه باید پر کنند یا همون فرم دانشگاه کافیه؟ یک سوال دیگه هم اینکه اگه واکسن ها رو در مراکز بهداشت یه شهرستان بزنیم و مهر بخوره باز هم نیازی به گرفتن مدرک بین المللی پاستور تهران هست؟ کسایی رو سرغ دارم که با همین مهر دکتر و مسوول آزمایشگاه فرم رو تحویل دانشگاهشون دادن.
ممنون

amirmimi
July 2nd, 2009, 02:51 AM
من فرم واکسیناسیون رو از وبسایت دانشگاه دانلود کردم ، اما یه فرم دیگه هم خانم Sara.Sh توی این تاپیک برای دانلود گذاشتند با عنوان : MEDICAL HISTORY AND EXAMINATION FORM INSTRUCTIONS که حالت کلی داره. می خواستم ببینم این فرم رو هم همه باید پر کنند یا همون فرم دانشگاه کافیه؟ یک سوال دیگه هم اینکه اگه واکسن ها رو در مراکز بهداشت یه شهرستان بزنیم و مهر بخوره باز هم نیازی به گرفتن مدرک بین المللی پاستور تهران هست؟ کسایی رو سرغ دارم که با همین مهر دکتر و مسوول آزمایشگاه فرم رو تحویل دانشگاهشون دادن.
ممنون

همون فرم دانشگاه كافيه. اما شما حتما بايد كارت واكسن بين المللي داشته باشيد فكر نمي كنم مهر دكتر و مسئول آزمايشگاه مورد قبول باشه.

ahmad2009
July 2nd, 2009, 08:35 AM
من همه این 13 صفحه رو گشتم ولی پیدا نکردم. میشه لطفا آدرس انستیتو پاستور رو یکی از دوستان اینجا بنویسه؟

rumtin
July 2nd, 2009, 09:05 AM
من همه این 13 صفحه رو گشتم ولی پیدا نکردم. میشه لطفا آدرس انستیتو پاستور رو یکی از دوستان اینجا بنویسه؟

خيابان پاستور- پلاك 69

http://www.ketabeavval.ir/map/?q=%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1

seyed
July 2nd, 2009, 01:07 PM
سلام
میخواستم بدونم انستیتو پاستور علاوه بر کارت بین المللی واکسن، آیا فرم مربوط به دانشگاه رو هم مهر و امضا میکنه؟ و آیا باید خود کارت واکسن بین المللی رو بفرستیم برای دانشگاه یا کپی ای چیزی ازش تهیه کنیم و اونو بفرستیم برای دانشگاه؟ ... ممنون میشم اگر دوستان مطلع بگن دقیقا چی باید واسه دانشگاه بفرستیم

sysbiosys
July 2nd, 2009, 01:38 PM
سلام
میخواستم بدونم انستیتو پاستور علاوه بر کارت بین المللی واکسن، آیا فرم مربوط به دانشگاه رو هم مهر و امضا میکنه؟ و آیا باید خود کارت واکسن بین المللی رو بفرستیم برای دانشگاه یا کپی ای چیزی ازش تهیه کنیم و اونو بفرستیم برای دانشگاه؟ ... ممنون میشم اگر دوستان مطلع بگن دقیقا چی باید واسه دانشگاه بفرستیم

فرم دانشگاه رو هم مهر مي زنند. در مورد فرستادن فرم به دانشگاه هم هر دانشگاهي متفاوت هست.

safizamir
July 3rd, 2009, 02:21 PM
بچه ها این کارت واکسیناسیون بین المللی رو فقط از پاستور تو تهران میشه گرفت یا تو شهرستان ها هم جایی هست؟

ch_hamid123
July 3rd, 2009, 03:03 PM
با مرکز بهداشت استان تماس بگیرید بهشون بگید راهنمایی می کنن. در مشهد دکتر دهقان نیری نزدیک بیمارستان امام رضا این کارت رو می ده

emperial
July 3rd, 2009, 03:10 PM
با مرکز بهداشت استان تماس بگیرید بهشون بگید راهنمایی می کنن. در مشهد دکتر دهقان نیری نزدیک بیمارستان امام رضا این کارت رو می ده

این کارت رو دکتر به صورت شخصی میده یا وابسته به بیمارستان یا جائی هست؟
از نظر اعتبار، اعتبار همون انستیتو پاستور رو داره؟

ch_hamid123
July 3rd, 2009, 03:28 PM
من از طریق مرکز بهداشت استان از وجود همچین دکتری با خبر شدم و وقتی رفتم اونجا برای این قضیه چندین نفر دیگه هم اومده بودن. دکتر و منشی اش هم کاملاً می دونستند ما چی می خوایم و بقولی گیج نمی زدن! در مورد اعتبار هم من به دانشگاه میل زدم و اونا گفتن دکترت در کشور خودت تایید کنه که واکسن زدی مشکل نداره فقط تست سل رو باید بیای اینجا. اینی که بعضی ها میان اینجا می گن غیر از انستیتو پاستور جایی اعتبار نداره، بیشتر یه جوی ای هستش که خودمون درست کردیم وگرنه اون ور فکر نمی کنم خیلی براشون مهم باشه!

amirmimi
July 3rd, 2009, 03:37 PM
من از طریق مرکز بهداشت استان از وجود همچین دکتری با خبر شدم و وقتی رفتم اونجا برای این قضیه چندین نفر دیگه هم اومده بودن. دکتر و منشی اش هم کاملاً می دونستند ما چی می خوایم و بقولی گیج نمی زدن! در مورد اعتبار هم من به دانشگاه میل زدم و اونا گفتن دکترت در کشور خودت تایید کنه که واکسن زدی مشکل نداره فقط تست سل رو باید بیای اینجا. اینی که بعضی ها میان اینجا می گن غیر از انستیتو پاستور جایی اعتبار نداره، بیشتر یه جوی ای هستش که خودمون درست کردیم وگرنه اون ور فکر نمی کنم خیلی براشون مهم باشه!

من فكر مي كنم اين موضوع به دانشگاه مربوط هست. من با دانشگاهم تمس گرفتم اونا گفتن كارت واكسني كه بك دكتر به صورت شخصي صادر كرده باشه رو قبول ندارن و حتما بايد كارت از طرف 1) عنوان International داشته باشه و 2)از طرف يك موسسه پزشكي-بهداشي معتبر صادر شده باشه.

Mahsa.Gh
July 3rd, 2009, 04:51 PM
من یه سوال استراتژیک دارم! کل پروسه واکسیناسیون چقدر زمان میبره؟

aarabim
July 3rd, 2009, 05:02 PM
استراتژیک!!
برای تست سل بعد از اولین تزریق، 72 ساعته بعدش باید مراجعه کنید.
برای هپاتیت ب یک ماه و شش ماه بعد
ولی بقیه را میشه از یک صبح تا بعد از ظهری زد، ولی تا یک روز دو روز بعدش یک نمه ناخوش احوال میشی.

sysbiosys
July 3rd, 2009, 05:45 PM
كسي واكسن Polio براش اجباري بوده؟ من برام اجباري هست اما ما در كودكي اين واكسن رو زديم. پاستور براي من وارد فرم نكرد و گفت بايد حتما مدرك بياري. كسي تو اين زمينه تجربه اي داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

emperial
July 3rd, 2009, 06:55 PM
در مورد polio فکر کنم از اون واکسن هائی که ردش رو بازو میمونه.

sysbiosys
July 3rd, 2009, 09:57 PM
در مورد polio فکر کنم از اون واکسن هائی که ردش رو بازو میمونه.

That is not for polio.

yasesefid
July 4th, 2009, 11:07 PM
سلام
دوستانی که برای تزریق واکسن هاشون میرن پاستور
اول اینکه آدرس درستش: خیابان 12 فروردین، کوچه رجبی (من امروز رفتم از خود پاستور منتقل شده به اینجا)
دوم، حتما پاسپورت ببرید والا کارت بین المللی صادر نمی کنند (کپی هم قبوله)
سوم، فرم معرفی دانشگاه و کارت واکسنایی که زدین رو ببرین (مثل MMR و Hepati B)
چهارم، اگه تست سل هم باید بدین که احتمالا اینطوره، همونطور که aarabim گفته بود باید سه روز بعدش برگردید اونجا که نگا کنندش پس باید 3 روز بعدش تعطیل نباشه
پنچم، واکسن هپاتیت A و آنفلوآنزا نمی زنند اولی رو گفتن تو ایران نیست و دومی رو باید رفت بیرون زد
دیگه اینکه کلا چند دقیقه طول نمی کشه و برا تست سلم که باید 3 روز بعد برگردید
موفق باشید

mashsamin
July 5th, 2009, 12:43 AM
یک نکته هم من اضافه کنم که امروز رفته بودم:
واسه اینکه کارتون سریعتر راه بیفته تاریخهایی که واکسن زدین رو به میلادی اماده کنین.
موفق باشین.

keyvan123
July 5th, 2009, 12:47 AM
پنچم، واکسن هپاتیت A و آنفلوآنزا نمی زنند اولی رو گفتن تو ایران نیست و دومی رو باید رفت بیرون زد

در مورد آنفلوآنزا هلال احمر میزنه. من حدود یک ماه پیش برا مننژیت رفته بودم واکسن آنفلوآنزا سال قبل رو داشت. اون موقه هنوز واکسن امسال نیومده بود

sadaf_khosravifar
July 6th, 2009, 11:33 AM
سلام، برای زدن واکسن ها می شه همشونو تو یه روز زد؟دوره اول MMR و Hepatitis B
menangitis, tetanus/ diptheria , PPD

یا باید بینشون چند روزی فاصله باشه از نظر پزشکی و تحمل بدن برای مبارزه با انواع ویروسهای زنده و ضعیف شده وارد شده به بدن؟ :D

keyvan123
July 6th, 2009, 11:39 AM
فکر میکنم درست نباشه چنین کاری. باید از دکتر بپرسی.
بدن بعضی ها حتی به یکیشونم واکنش نشون میده و ممکن یکی دو روز تب خفیف و کسالت داشته باشن.

ehsan99
July 6th, 2009, 11:48 AM
سلام، برای زدن واکسن ها می شه همشونو تو یه روز زد؟دوره اول MMR و Hepatitis B
menangitis, tetanus/ diptheria , PPD

یا باید بینشون چند روزی فاصله باشه از نظر پزشکی و تحمل بدن برای مبارزه با انواع ویروسهای زنده و ضعیف شده وارد شده به بدن؟

می تونی همرو یه روز بزنی. اما باید از اعضای درجه اول خانواده به عنوان ولی دم رضایت نامه بگیری که آمپول زن قصاص نشه. ;)

دوست عزیز خود مراکز در یک روز نمی زنن. من خودم چون عجله داشتم از انستیتو پاستور خواستم این کارو بکنه اما گفت یه ماه بعد بیا بعدیشو بزن.

mohammadromina
July 7th, 2009, 09:46 PM
یه سوال داشتم من منتظر کلیرنس هستم. اما با admission letter برام هیچ برگه ای مبتی بر واکسیناسیون نیومده. حالا به نظر شما من هم باید واکسیناسیون کنم یا اگه لازم بود دانشگاه ازم میخواست؟

aarabim
July 7th, 2009, 09:53 PM
به همراه نامه پذیرش، معمولاً یک سری مدارک دیگه هم دانشگاه ها پست می کنن. همون برگه هایی که اطلاعات کلی دانشگاه، اطلاعات شهر و خوابگاه و... هست. معمولاً توی اون درباره واکسن نوشته. باز اگه اونجا نبود به سایت دانشگاه مراجعه کم و دنبال immunization form بگرد، پیدا می کنی، اگه اونجا هم پیداش نکردی به دانشگاه میل بزن بگو چیکارکنم.
بعضی از دانشگاه ها پیش شرط ثبت نامشون، زدن یک سری از واکسن هاست.پس نسبت به این مساله حساسیت به خرج بده ;)

ehsan99
July 7th, 2009, 10:37 PM
کاملا درسته.

البته من از همون اول راه سوم رو رفتم و به دانشگاه email زدم گفتم چی کار کنم اونا هم فرمو فرستادن. البته پریروز دیدم یه پاکت از دانشگاه برام اومده و توش این فرمه هست.

نگران نباش اگه سوزن ها رو تا حالا نزدی. در انستیتو پاستور سوزنهای MMR و الباقی 10 دقیقه کار داره. فرداش هم برو درمونگاه هلال احمر میدون انقلاب، کوچه روبروی ژاندارمری برات تو 10 دقیقه واکسنو میزنن. دومی رو صبح ساعت 9 بری مناسبتره کارت هم زودتر پیش می ره.

sadaf_khosravifar
July 9th, 2009, 07:06 PM
من دیروز رفتم درمانگاه بقیه الله برای واکسن هام.من گفتم تو بچگی واکسن هایی که باید می زدم رو زدم ولی کارت واکسنم رو گم کردم. واکسن ام-ام-آر رو برام نزد. گفت لازم نیست. برو یه جا کارت واکسن طرح قدیم بگیر. من میگم همه به احتمال زیاد زدن ام-ام-آر رو.پس چرا همه دارن می زنن دوباره؟ یا اینکه اون خانومه اشتباه کرده و منو از سرش وا کرده؟

Sara.Sh
July 9th, 2009, 07:10 PM
من دیروز رفتم درمانگاه بقیه الله برای واکسن هام.من گفتم تو بچگی واکسن هایی که باید می زدم رو زدم ولی کارت واکسنم رو گم کردم. واکسن ام-ام-آر رو برام نزد. گفت لازم نیست. برو یه جا کارت واکسن طرح قدیم بگیر. من میگم همه به احتمال زیاد زدن ام-ام-آر رو.پس چرا همه دارن می زنن دوباره؟ یا اینکه اون خانومه اشتباه کرده و منو از سرش وا کرده؟

تا جایی که من اطلاع دارم MMR رو 2 بار باید میزدین. اگر قبلا" 2 دز رو دریافت کردید دیگه نیازی نیست.

aarabim
July 9th, 2009, 07:23 PM

اکثریت واکسن MMR را زدن ولی زدن دوباره اون مشکلی ایجاد نمی کنه. من با کلینیک 16 آذر تماس گرفتم و مسول واکسن اونجا گفت چون همه یک باره این واکسن را زدن، به جای دو نوبت تزریق اون یک نوبت هم کافیه.

Sara.Sh
July 9th, 2009, 07:29 PM
اکثریت واکسن MMR را زدن ولی زدن دوباره اون مشکلی ایجاد نمی کنه. من با کلینیک 16 آذر تماس گرفتم و مسول واکسن اونجا گفت چون همه یک باره این واکسن را زدن، به جای دو نوبت تزریق اون یک نوبت هم کافیه.

صحبت شما درسته- اما اغلب توی فرم های مربوط به واکسیناسیون برای MMR دز 1 و دز 2 مشخص شده. این رو هم میدونم که برخی از دانشگاهها روی این موارد کمی حساس هستند. به نظر من دز 2 رو هم بزنید.

یک مورد دیگر هم که شاید برای دوستان مفید باشه:
برای تست TB از کسی که براتون فرم رو پر میکنه بخواین که mm of induration رو دقیق بنویسه.

keyvan123
July 9th, 2009, 10:45 PM

MMR:
برید کلینیک 16 آذر بگین یک نوبت زدید بچگی. نوبت دوم رو میزنه و برای هر دو گواهی میده که میبرید پاستور میزنه توی کارت. اگر هم اصلا نزدید به فاصله یک ماه میزنه دومی رم.

Chino
July 10th, 2009, 11:11 PM
سلام
دانشگاه به من گفته كه واكسيناسيون لازم نيست. حالا اگه دانشگاه نخواد موقع ورود به آمريكا هم لازم نيست؟ به نظر شما بهتره واكسن بزنم يا نه؟ البته من چند سال پيش هپاتيت و سه گانه رو زدم.
مرسي

aarabim
July 10th, 2009, 11:20 PM
بهتره که بزنی، چون احتمالا موقعیکه بخواهی تحت پوشش بیمه خاصی قرار بگیری شاید نیاز باشه.
هزینه و زمانی کل واکسن هایی که اینجا میشه در عرض کلاً 2 روز زد، خیلی کمتره تا اونجا

safizamir
July 11th, 2009, 11:08 AM
دوستان یه سوال:

این دانشگاه ما نوشته اگه قبلا اوریون (Mumps) گرفتین لازم نیس واکسنش رو بزنین اما باید a written physician's statement and/or documentation هم داشته باشین با خودتون. حالا سوال اینه که چه گواهی باید بدم دکتر بنویسه؟ و مهمتر این که تاریخ گواهی چی باید باشه؟ من 15 سال پیش اوریون گرفتم. تاریخ الان یا همون موقع؟

aarabim
July 11th, 2009, 11:42 AM
توی کارت بین المللی واکسن دو تا واکسن داریم. یکی MR و اون یکی MMR . اون M اضافه شده به MR همون واکسن اوریون هست. پس اگه MMR را بزنی دیگه نیازی به گواهی نیست. من 90% در این زمینه مطمئن هستم ولی باز از یک پزشک یا از خود پاستور یا کلینیک 16 آذر سوال کن.
کلینیک 16 آذر تلفنی خوب جواب میدن.

laleh.alavi
July 11th, 2009, 11:50 AM
سلام
واکسن ب ث ژ هم باید زده بشه؟ من یکی از دوستانم این واکسن را زده و یکی دیگه شون نزده (هر دو در آمریکا هستند). لازم هست یا نه؟

keyvan123
July 12th, 2009, 12:10 AM
توی کارت بین المللی واکسن دو تا واکسن داریم. یکی MR و اون یکی MMR . اون M اضافه شده به MR همون واکسن اوریون هست. پس اگه MMR را بزنی دیگه نیازی به گواهی نیست. من 90% در این زمینه مطمئن هستم ولی باز از یک پزشک یا از خود پاستور یا کلینیک 16 آذر سوال کن.

MMR is enough . 100%

nadgod
July 12th, 2009, 12:50 AM
سلام
واکسن ب ث ژ هم باید زده بشه؟ من یکی از دوستانم این واکسن را زده و یکی دیگه شون نزده (هر دو در آمریکا هستند). لازم هست یا نه؟

سلام

زدن یا نزدن واکسن با توجه به فرم واکسیناسیون دانشگاهتون هستش...

ehsan99
July 12th, 2009, 11:28 AM
دوستان یه سوال:

این دانشگاه ما نوشته اگه قبلا اوریون (Mumps) گرفتین لازم نیس واکسنش رو بزنین اما باید a written physician's statement and/or documentation هم داشته باشین با خودتون. حالا سوال اینه که چه گواهی باید بدم دکتر بنویسه؟ و مهمتر این که تاریخ گواهی چی باید باشه؟ من 15 سال پیش اوریون گرفتم. تاریخ الان یا همون موقع؟

من خودم وقتی رفتم سوزن بزنم بهش گفتم من اوریون و آبله مرغون رو گرفتم. حالا اگه از این آیتم ها چیزی حذف می شه نزن. گفت اوریون 15 سال اعتبار داره. باید بزنی. اما اصلا درد نداشت. نگران نباش.

emperial
July 12th, 2009, 12:08 PM
من برام اجباري هست اما ما در كودكي اين واكسن رو زديم. پاستور براي من وارد فرم نكرد و گفت بايد حتما مدرك بياري. كسي تو اين زمينه تجربه اي داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من هم تعدادی از واکسن ها رو قبلاً زدم ولی بعد از این همه سال هم کارتش گم شده و هم اون دکتری که پیشش زدم نقل مکان کرده. اونا رو چطور باید گواهی بگیریم؟

mashak
July 12th, 2009, 12:32 PM
من هم تعدادی از واکسن ها رو قبلاً زدم ولی بعد از این همه سال هم کارتش گم شده و هم اون دکتری که پیشش زدم نقل مکان کرده. اونا رو چطور باید گواهی بگیریم؟

منم همین مشکلو دارم. مثلا هر سه تا هپاتیت رو زدم ولی گواهی ندارم. یا کزاز و دیفتری رو تو دانشگاه زدم (زمان لیسانس). چیکار باید کرد؟ جایی ثبت نیس؟

keyvan123
July 12th, 2009, 03:00 PM
منم همین مشکلو دارم. مثلا هر سه تا هپاتیت رو زدم ولی گواهی ندارم. یا کزاز و دیفتری رو تو دانشگاه زدم (زمان لیسانس). چیکار باید کرد؟ جایی ثبت نیس؟

کزاز و دیفتری: they will give you a shot in Pastor institute for free

هپاتیت: Ask a doctor, any doctor, to certify that you have had it (if you pay a visit they will do it! ) take it again to Pastor

allahviranloo
July 12th, 2009, 03:22 PM
سلام دوستان

دانشگاهي كه من دارم ميرم immunization form نداره. براي ورود به امريكا نياز به چه تستهايي هست؟

Sara.Sh
July 12th, 2009, 04:14 PM
سلام دوستان
دانشگاهي كه من دارم ميرم immunization form نداره. براي ورود به امريكا نياز به چه تستهايي هست؟

سلام
دوست عزیز- شما با دانشگاه چک کردید؟ کمی عجیبه که این فرم رو نداشته باشند.
در هر صورت- در صفحات قبل نمونه ای ازین فرم آپلود شده- امیدوارم کمکتون کنه.

safizamir
July 12th, 2009, 06:05 PM
سلام
دوست عزیز- شما با دانشگاه چک کردید؟ کمی عجیبه که این فرم رو نداشته باشند.
در هر صورت- در صفحات قبل نمونه ای ازین فرم آپلود شده- امیدوارم کمکتون کنه.

بعضی از دانشگاه ها (مثل دانشگاه ما) به صراحت گفتن که اگر تاریخ واکسن یادتون هست (سال و ماهش) اونو تو فرم آنلاین وارد کنید و بفرستید و همین حرف شما برای ما سند هستش ;). یعنی لازم نیست بدین دکتر به صورت دستنویس پر کنه و با خودتون ببرید. فقط در موارد خاص مثل وقتی که قبلا اون بیماری رو گرفتید یا اینکه به تشخیص دکتر بدن شما نسبت به واکسن واکنش نشون میده باید دستخط دکتر رو داشته باشید.

Sara.Sh
July 12th, 2009, 06:18 PM
بعضی از دانشگاه ها (مثل دانشگاه ما) به صراحت گفتن که اگر تاریخ واکسن یادتون هست (سال و ماهش) اونو تو فرم آنلاین وارد کنید و بفرستید و همین حرف شما برای ما سند هستش ;). یعنی لازم نیست بدین دکتر به صورت دستنویس پر کنه و با خودتون ببرید. فقط در موارد خاص مثل وقتی که قبلا اون بیماری رو گرفتید یا اینکه به تشخیص دکتر بدن شما نسبت به واکسن واکنش نشون میده باید دستخط دکتر رو داشته باشید.

من هم توصیه کردم که جهت اطمینان با دانشگاه چک کنند- اگر هم نمونه فرم لازم دارند در صفحات قبل موجود هست.

mahdisq
July 12th, 2009, 06:24 PM
کسی از بچه های اونور میدونه هزینه تقریبی یک بار تزریق واکسن تو امریکا چقدره؟ من یک دوز واکسن Hepatit B ام مونده که اونور باید بزنم.

Maah
July 12th, 2009, 07:01 PM
سلام چه سوال خوبی! اگر امکان داره منم هزینه ی واکسن mmr رو در کانادا یا آمریکا میخواستم

Sara.Sh
July 12th, 2009, 07:02 PM
سلام چه سوال خوبی! اگر امکان داره منم هزینه ی واکسن mmr رو در کانادا یا آمریکا میخواستم

معمولا در health center های دانشگاه- با فرض داشتن بیمه دانشجویی- رایگان تزریق میشه.
اگر بیمه دانشگاه رو دارین هزینه MMR در سایر مراکز درمانی حدود 20 دلار خواهد بود. البته این مقدار ممکنه در شهرهای مختلف و با توجه به نوع بیمه متغیر باشه.

mahdisq
July 14th, 2009, 07:44 PM
من ایمیل زدم به مرکز بهداری دانشگاه, راجع به تزریق دوز آخر واکسن هپاتیت B سوال کردم. گفت که هزینه تزریق یک دوز آخر میشه 60$ 8) (ارزون حساب کن مشتری شیم! :D)

meweadl
July 17th, 2009, 02:15 PM
دوستان عزیز;
سلام

من برنده لاتاری 2010 هستم و با توجه به اینکه من دانشجو هستم و ایضا" مشمول، نمیخوام که پروسه گرفتن پاس رو فقط و فقط برای زدن واکسن طی کنم.

آیا میشه که کلیه واکسن ها رو زد، بعد هر وقت که خواستم برای مصاحبه پاس بگیرم، اون پاس رو ببرم و کارتم رو صادر کنند؟

یا اینکه برم و واکسن ها رو بزنم و هرکدوم رو که زدم یه گواهی رسمی بگیرم و هنگامی که پاسم برای مصاحبه آماده شد، برم و طبق گواهی هایی که دارم، کارت بین المللیم رو بگیرم؟

با سپاس

ehsan99
July 17th, 2009, 02:53 PM
دوستان عزیز;
سلام

من برنده لاتاری 2010 هستم و با توجه به اینکه من دانشجو هستم و ایضا" مشمول، نمیخوام که پروسه گرفتن پاس رو فقط و فقط برای زدن واکسن طی کنم.

آیا میشه که کلیه واکسن ها رو زد، بعد هر وقت که خواستم برای مصاحبه پاس بگیرم، اون پاس رو ببرم و کارتم رو صادر کنند؟

یا اینکه برم و واکسن ها رو بزنم و هرکدوم رو که زدم یه گواهی رسمی بگیرم و هنگامی که پاسم برای مصاحبه آماده شد، برم و طبق گواهی هایی که دارم، کارت بین المللیم رو بگیرم؟

با سپاس

آقا درسته هر کی میاد اینجا راجع به واکسن سئوال داره، اما دلیل نداره چشماش هم ضعیف باشه. این فونتی که استفاده کردی خیلی درشته.

راجع به سئوالت من پیشنهاد می کنم بری از خود پاستور بپرسی. چون هر کی اینجا میاد یه بار بیشتر سوزن هارو نزده و در نتیجه راجع به حالتهای خاص مثل شما شاید اطلاعات درستی نداشته باشه. اما من خودم درمونگاه هلال احمر که سوزن مننژیت زدم، یه کارت زرد هم بهم داد که توش مهر مننژیت رو زد. تو برگه دانشگه هم مهر کرد. من اون کارتو گم کردم. اما دیدم کارت هم میده. البته سیستم اونا خیلی ساده تره. حتی من بهش گفتم اوریون رو بچه بودم گرفتم گفت اگه 15 سال پیش گرفته بودی مهر می کنم اما گذشته از 15 سال.

می تونی پاستو هم بگیری. 5 سال اعتبار داره. شما گرین کارتو گرفتی پاس نمی خوای بگیری؟

keyvan123
July 17th, 2009, 03:20 PM

I don't know the lottery process, but
For Pastor Institute and International vaccination form:
you can have all the shots you want in any clinic, 16 AZAR, HELAL AHMAR, or any private institute or physician, and simply get a certificate in Farsi on paper for your shots

then any time later, when you got a passport, simply take those certificate to PASTOR and get your final English vaccination Card -in less than an hour

ehsan99
July 17th, 2009, 04:52 PM
I don't know the lottery process, but
For Pastor Institute and International vaccination form:
you can have all the shots you want in any clinic, 16 AZAR, HELAL AHMAR, or any private institute or physician, and simply get a certificate in Farsi on paper for your shots

then any time later, when you got a passport, simply take those certificate to PASTOR and get your final English vaccination Card -in less than an hour

در تائید حرف کیوان انستیتو پاستور اگه شفاهی هم بگید سوزنا رو زدید قبول می کنه. راجع به مننژیت من گفتم قبل از سربازی زدم می شه مهرشو بزنید؟ گفت دقیقا کی زدید؟ گفتم 2.5 سال پیش. گفت چون از 2 سال بیشتر گذشته باید بری بزنی فرستاد منو درمونگاه هلال احمر میدون انقلاب.

meweadl
July 17th, 2009, 08:02 PM
آقا درسته هر کی میاد اینجا راجع به واکسن سئوال داره، اما دلیل نداره چشماش هم ضعیف باشه. این فونتی که استفاده کردی خیلی درشته.

راجع به سئوالت من پیشنهاد می کنم بری از خود پاستور بپرسی. چون هر کی اینجا میاد یه بار بیشتر سوزن هارو نزده و در نتیجه راجع به حالتهای خاص مثل شما شاید اطلاعات درستی نداشته باشه. اما من خودم درمونگاه هلال احمر که سوزن مننژیت زدم، یه کارت زرد هم بهم داد که توش مهر مننژیت رو زد. تو برگه دانشگه هم مهر کرد. من اون کارتو گم کردم. اما دیدم کارت هم میده. البته سیستم اونا خیلی ساده تره. حتی من بهش گفتم اوریون رو بچه بودم گرفتم گفت اگه 15 سال پیش گرفته بودی مهر می کنم اما گذشته از 15 سال.

می تونی پاستو هم بگیری. 5 سال اعتبار داره. شما گرین کارتو گرفتی پاس نمی خوای بگیری؟

مرسی از راهنماییتون :D
فردا میخوام برم انیستیتو پاستور ببینم با اصل ترجمه رسمی شناسنامم که مهر دادگستری و وزارت خارجه رو داره میتونم اونا رو متقاعد کنم که اطلاعات کارت رو از روی همین بنویسن و کارت نهاییم رو بدهند یا نـــــه.

من هنوز گرین جـــــــــــــان ;D رو نگرفتم. قراره تازه نوامبر09 پروند ها کارنت بشه و مصاحبه ها شروع بشه. حدودا یه 8 الی 10 ماه تا مصاحبه ام مونده.
پاسم رو هم میتونم بگیرم اما نمیخوام توی پروسه پاس زیارتی بیوفتم و برم نامه کاروان و 15میلیون وثیقه و .... بیارم. ضمن اینکه اعتبار 5 سال پاس رو هم نمیخوام از الان شروع بشه. برای این 5 سال اعتبار پاسم کلی نقشه ریختم 8)

از آقا Keyvan123 هم تشکر میکنم :)

gishar
July 20th, 2009, 11:43 PM
ببخشید میشه یکی دست مارو هم بگیره. من باید چه واکسنی بزنم کلا؟ چقد طول میکشه من همش 15 روز به پروازم وقت دارم. مرسی

mashak
July 21st, 2009, 12:32 AM
ببخشید میشه یکی دست مارو هم بگیره. من باید چه واکسنی بزنم کلا؟ چقد طول میکشه من همش 15 روز به پروازم وقت دارم. مرسی

شما اول باید ببینی چه واکسنایی دانشگاه ازت خواسته بزنی. هرچی مدرک واکسیناسیون از قبل داری ببر همرو قبول میکنن!
1 روزه تموم میشه کارت ولی اگه مننژیت هم بخوان ازت باید یه سر هم بری حلال احمر.

gishar
July 21st, 2009, 12:51 AM
ممنون Mashak اما از من دانشگاه هیچی نخواسته تا حالا نه ایمیلی زده نه فرمی چیزی داده بهم در این مورد من که ندیدم!! اوکی پس خودم میپرسم ازشون اما در مورد اعتبار این مدارک واکسیناسیون چی؟ باید ترجمه شه یا جطوریه؟!!

mashak
July 21st, 2009, 01:08 AM
ممنون Mashak اما از من دانشگاه هیچی نخواسته تا حالا نه ایمیلی زده نه فرمی چیزی داده بهم در این مورد من که ندیدم!! اوکی پس خودم میپرسم ازشون اما در مورد اعتبار این مدارک واکسیناسیون چی؟ باید ترجمه شه یا جطوریه؟!!

نه ترجمه نمیخواد. شما بدون توجه به اینکه دانشگاه چی ازت خواسته هم می تونی بری انستیتو پاستور و بگی واست یه کارت بین المللی واکسیناسیون صادر کنن که 2000 تومن بابتش ازت میگیرن. بعد میری دانشگاه و اونا خودشون با توجه به اون کارت واست فرمشو پر میکنن. نگران نباش کارت زود را میافته! ;D

meweadl
July 21st, 2009, 09:17 AM
لیست واکسن ها برای من که از طریق لاتاری دارم میرم امریکا این هاست:
MMR - دیفتری - کزاز - هپاتیت B

برای MMR شش هزار تومن گرفت
هپاتیت رو قبلا زده بودم
دیفتیری-کزاز هم مجانیه

من چون پاس نداشتم، فعلا گواهی ها رو گرفتم تا وقتی پاسم اومد برم کارت بین المللی رو هم بگیرم.

در کل 15-20 دقیقه وقت میخواد(البته اگه شلوغ نباشه) من میدان پاستور رفتماول صبح رفتم.
شنبه تا 4شنبه: 8 الی 12

parvin12
July 21st, 2009, 09:35 AM
کسی می دونه قضیه واکسیناسیون برای F2 هم مثل F1 لازمه یا نه؟ سیستم بیمه برای همسر چه جوریه؟
ایا لازمه این واکسیناسیون رو f2 بده.؟

keyvan123
July 21st, 2009, 11:23 AM
ایا لازمه این واکسیناسیون رو f2 بده.؟

Don't risk it and do the vaccination, it is way cheaper in Iran
it is usually necessary for any health insurance