PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11

mosiafi
July 16th, 2010, 04:59 AM
سلام. پدر من دو بار دچار سکته قلبی شده(سابقه بستری در ICU) و بیماری دیابت دارند. چندین ساله که قرص اعصاب(افسردگی مزمن) مصرف می کنند، با توجه به این شرایط من می تونم برای معافیت از طریق ایشان و بهزیستی اقدام کنم؟ اگه از کار افتاده تشخیص داده بشه برای کارش مشکل ایجاد نمی کنه؟

Hamid_110
July 17th, 2010, 01:48 AM
سلام. پدر من دو بار دچار سکته قلبی شده(سابقه بستری در ICU) و بیماری دیابت دارند. چندین ساله که قرص اعصاب(افسردگی مزمن) مصرف می کنند، با توجه به این شرایط من می تونم برای معافیت از طریق ایشان و بهزیستی اقدام کنم؟ اگه از کار افتاده تشخیص داده بشه برای کارش مشکل ایجاد نمی کنه؟

اگر از کار افتاده تشخیص داده بشن برای کارشون مشکلی پیش نمیاد اما اگر کار می کنند خیلی بعیده که از کار افتاده تشخیص داده بشند.

reza_17173
July 19th, 2010, 08:40 PM
سلام دوستان کسی که پدر بالای 60 سال داره ولی یه برادر کوچکتر داره که در حال حاضر مشغول به خدمته, هیچ قانون یا تبصره ایی واسه معافی شمال حالش نمیشه؟!

ali-composite
July 19th, 2010, 11:44 PM
سلام دوستان کسی که پدر بالای 60 سال داره ولی یه برادر کوچکتر داره که در حال حاضر مشغول به خدمته, هیچ قانون یا تبصره ایی واسه معافی شمال حالش نمیشه؟!

تا جایی که من می دونم فقط تا موقعی که برادرتون در حال خدمت هست شما میتونید از معافیت موقت استفاده کنید.اما وقتی خدمت اون تموم بشه شما باید برید خدمت متاسفانه.
امیدوارم بتونید راه دیگه ای برای معافیت پیدا کنید.

fsh_num7
July 20th, 2010, 12:45 AM
با سلام خدمت دوستان من لیسانسم متولد 1363
من تک فرزندم میخوام کفالت پدر نیازمند مراقبت بگیرم
پرونده تشکیل دادم فردا قراره وقت معاینه واسه پدرم بگیرم
بابای ما مشکل عصبی داشته اون زموم که خودش سرباز بوده به علت افسردگی شدید معافیت گرفته.پروندهاش موجوده
حالا چند وقت پیشم افسردگی داره مشکلات عصبی داره(دو قطبیتی)+مشکل فشار خون و بزرگ شدن قلب هم داره
حالا من چقدر میتونم دکتر قانع کنم که پدرم نیازمند مراقبت هستش.همه میدونن که سخت میگیرن معافیت رو
به نظر دوستان چگونه میتونم قانع کنم دکتر رو که پدرم مشکل عصبیش زیاده
با تشکر

Hamid_110
July 20th, 2010, 01:15 AM
بابای ما مشکل عصبی داشته اون زموم که خودش سرباز بوده به علت افسردگی شدید معافیت گرفته.پروندهاش موجوده
حالا چند وقت پیشم افسردگی داره مشکلات عصبی داره(دو قطبیتی)+مشکل فشار خون و بزرگ شدن قلب هم داره
حالا من چقدر میتونم دکتر قانع کنم که پدرم نیازمند مراقبت هستش.همه میدونن که سخت میگیرن معافیت رو
با تشکر

سلام

تا جایی که می تونید مدارک مستند جمع کنید. بیشتر از بیمارستان های دولتی یا دانشگاهی.
وقتی که مراجعه کنید کاملا متوجه میشید؛ اصلا به حرف هاتون گوش نمیدن. برای تمامی مواردی هم که ادعا کنید آزمایشات مجدد می خواند.

با آرزوی سلامتی

fsh_num7
July 20th, 2010, 01:46 AM
خوشبینانه نگاه کنیم چقدر زمان میبره معا ینات پدرم
اخه از 6 ماه فرجه 4ماهم مونده
در ضمن امکانش هست اگه معافیت کامل ندن کثر خدمت بدن
کسی شده که به خاطر مریضی باباش از طول خدمت کمتر کنن
مثلا 18 ماه بشه 12 ماه؟؟؟

Hamid_110
July 20th, 2010, 02:25 AM
به عوامل مختلفی بستگی داره؛ در کل بیشتر از دو ماه نمیشه، ان شا الله!

تا حالا کسر! خدمت به این دلیل ندیدم.

موفق باشید

meshki
July 20th, 2010, 02:37 AM
با تشکر

تا میتونید از پزشکان متخصص گواهی همراتون باشه. درواقع شما خودتون به هیچ وجه نمیتونید اون دکتر نظام وظیفه رو قانع کنید پس بهتره فقط مدارک همراتون باشه و خودتون زیاد حرفی نزنید

fsh_num7
July 20th, 2010, 05:19 PM
با تشکر از دوستان که زحمت کشدن و وقت گذاشتن برای پاسخ دادن
امروز رفتم گفتن قانون جدید اومده که برگه میدیم دستت معرفی میکنیم به اون بیمارستانی که بیماری بابام مربوطه(میگفتن قبل ها تو خود نظام وظیفه کمیسیون پزشکی برگزار میکردن و اونجا معاینه میشد)
ولی اینم بگم تو ایران پارتی حرف اول لو میزنه حتی نظام وظیفه...اشنا داشتیم 1ماه انداختن جلو

amin_ict_5
July 22nd, 2010, 01:07 PM
آیا کسانی که معاف کفالت میشوند باید دوره آموزشی را برند؟؟ یا اینکه آموزشی هم حتی انجام نمیدند ؟؟

من میخوام معاف کفالت از نوع تک فرزندی پدر نیازمند مراقبت بگیرم کلیه مراحل چقدر طول میکشه ؟؟ چند ماه ؟؟

Hamid_110
July 22nd, 2010, 01:26 PM
خیر؛ فعلا آموزشی نمیرن.

پیگیر باشی حدود سه ماه.

Forel
July 24th, 2010, 12:34 AM
دوستان کسی در مورد قانون معافیت دو برادری چیزی می دونه؟ من دو تا از برادرام رفتند سربازی و می خوام معافیت بگیرم، قضیش به چه شکله؟

Hamid_110
July 24th, 2010, 01:07 AM
این قانون هنوز تصویب و اجرائی نشده.

Forel
July 24th, 2010, 01:25 AM
پس یعنی کلن برای همیشه حذف نشده؟چون تا اونجا که من یادمه شورای نگهبان تایید نکرد و کلن رد شد. ممکنه تا پایان 89 تصویب بشه؟زمان بازنگری کی هست؟ چون هنوز فرصت دارم و می تونم برای گرفتن دفترچه صبر کنم و هم از طرفی می خوام زودتر این مسئله تموم بشه.(چون ممکنه مدت زمان سربازی افزایش هم پیدا کنه؛سه؛چهار برادری هم حذف شد دیگه!)

Hamid_110
July 24th, 2010, 01:31 AM
این قانون (البته دو برادریش) تا حالا نبوده که بخواد حذف بشه.

گفتن سال 90 بازنگری کلی در قوانین میشه؛ خدا میدونه!!!

محمد65
July 31st, 2010, 01:17 PM
آقایون سلام
من رفتم بهزیستی مولوی، توی پروندم واسه پدرم اینا رو زد:
معلولیت شدید گفتاری
معلولیت متوسط اندام حرکتی سمت راست
و کلی چیزه دیگه.
باید برم بهزیستی پیچ شمرون.
به نظر شما به خاطر معلولیت شدید به من معافی میدن؟
من خودم فعلا دانشجو هستم. اما برادرم ازدواج کرده و خدمتشم رفته، اما توی تهران زندگی میکنه.
پدرمم بالای 65 سالشه.

Hamid_110
July 31st, 2010, 03:10 PM
تا جایی که من خبر دارم تو همه معافیت های کفالت باید یگانه مراقب ذکور باشید.

Sohe!l
August 4th, 2010, 08:25 PM
سلام
خیر شما نمی تونید از معافیت استفاده کنید، چون برادر تون می تونه از پدرتون مراقبت کنه و شما برید سربازی!!! این استدلال اوناست.

Pasha
August 4th, 2010, 10:10 PM
امروز روی یک سایت مطلبی به نقل از سرهنگ حلوایی روی سایتی دیدم که ایشان گفته اند:
اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود.

حالا سوال من اینه که شرط پدر 59 ساله چی می شود؟ آیا تک پسر بودن شرط کافی برای معافیت هست یا خیر؟

لینک خبر
(http://www.sarbazi.us/?p=1178&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+sarbazi+(%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9% 85+%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87+%D9%88+%D8%AE%D8 %AF%D9%85%D8%AA+%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB% 8C))

rise
August 4th, 2010, 10:48 PM
اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود.

حالا سوال من اینه که شرط پدر 59 ساله چی می شود؟ آیا تک پسر بودن شرط کافی برای معافیت هست یا خیر؟

دوستان این مورد سوال بنده نیز می باشد
آیا تک پسر خانواده هم برای معافیت باید پدر 59 سال داشته باشه تا معاف بشه؟
آیا قانون تازه ای برای حذف شرط سنی پدر برای معافیت تک پسرها وجود دارد؟

pimi810
August 4th, 2010, 11:28 PM
راستش من این شرایط رو دارم (تک پسر) اما بابام 50 سالشه. تا اونجایی که من تحقیق کردم تنها راهش اینه که ثابت کنی پدر به مراقبت پسر نیاز داره. مثلا" اگه پدر بیماری خاصی داره (مثلا" بیماری های مزمن، افسردگی، معلولیت، عوارض ناشی از جنگ و ...) اگه پرونده پزشکی و اینا داشته باشه هر چی سابقه ی مراجعه به دکترش بیشتر باشه که بهتر می تونی یه کارایی بکنی. اول کمیسیون پزشکی شهر، بعد استان بعدم تهران. من خودم تو مرحله ی اولم. دیدم دوستامو که این شکلی معاف شدن، هر چند ظاهرا" پدرشون خیلی هم به مراقبت نیاز نداشته انصافا، اما خوب مدرک پزشکی داشتن،

pimi810
August 4th, 2010, 11:41 PM
امروز روی یک سایت مطلبی به نقل از سرهنگ حلوایی روی سایتی دیدم که ایشان گفته اند:

لینک خبر
(http://www.sarbazi.us/?p=1178&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+sarbazi+(%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9% 85+%D9%88%D8%B8%DB%8C%D9%81%D9%87+%D9%88+%D8%AE%D8 %AF%D9%85%D8%AA+%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB% 8C))

من اینو الان دیدم، وقتی یه مسئول همه ش تو دبیرستان ریاضی! بخونه و از ادبیات غافل شه اینجوری میشه که نباید بشه! عنوان خبر کژتابی داره، هر کی یه جور تفسیر کرده، باید رفت و پرسید....

Hamid_110
August 5th, 2010, 01:15 AM
شاید این جناب سرهنگ بد گفته ولی قانون که تغییر نکرده؛ شما حرف های ایشون رو به بزرگی خودتون ببخشید!

محمد65
August 7th, 2010, 05:58 PM
آقایون ذرتی توی دل آدم رو خالی نکنید.
به امید خدا وقتی گرفتم میام مراحل رو توی یک تاپیک منحصر به همین قانون توضیح میدم.

منبع: http://nezamvazifeh.com/category/khas/

۲۳- اگر پدر یا مادری معلول باشند آیا میتوانند یک فرزند خود را معاف کنند؟
بله، مشروط بر آنکه معلولیت به تائید شورای زشکی بهزیستی و شورای پزشکی در وظیفه عمومی برسد و مشمول قبل از معلولیت فاقد غیبت باشد.

SALMAN
August 7th, 2010, 08:13 PM

دوستان این مورد سوال بنده نیز می باشد
آیا تک پسر خانواده هم برای معافیت باید پدر 59 سال داشته باشه تا معاف بشه؟
آیا قانون تازه ای برای حذف شرط سنی پدر برای معافیت تک پسرها وجود دارد؟

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز ، سلام
کلام آقای سرهنگ رو یکبار با دقت بخونید ، متوجه میشید :

شبکه خبر: معافیت کفالت شامل چه افرادی می شود؟
حلوایی: اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود، همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
چنانچه پدری کمتر از ۶۰ سال سن داشته باشد ولی بر اثر بیماری با تائید شورای پزشکی نیازمند مراقبت باشد فرزندش معاف می شود

بنابراین صحبت اول ایشون ناظر به " مطلق معافیت کفالت " و شرط لازم اون ( تک پسری ) هست ، و در خصوص پدر بالای 59 سال هم در ادامه توضیح دادند .
حذف شرط سنی پدر هم با بیماری ممکن هست که توضیحش داده شده .

اما دوست عزیز جناب pimi810 :
در موارد بسیاری تنها کمیسیون استان تصمیم می گیره ، و برخلاف گذشته اکثر معافیتها الان با تایید کمیسیون نظام وظیفه استان محل سکونت انجام میشه . ارسال پرونده و مشمول به تهران در موارد خاص هست . البته بنده در یک استان دیده بودم که مشمولین رو پس از معاینه و بررسی به تهران هم می فرستادند . در هر حال امیدوارم کار شما هر چه سریعتر و در همان استان خودتون با موفقیت انجام بشه .

SALMAN
August 7th, 2010, 08:17 PM
آقایون ذرتی توی دل آدم رو خالی نکنید.
به امید خدا وقتی گرفتم میام مراحل رو توی یک تاپیک منحصر به همین قانون توضیح میدم.

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیزم ، سلام
کسی نمی خواهد دل شما را خالی کند ؛ همه ما آرزومندیم که شما معاف شوید ، اما متاسفانه استدلال آنان همانطور است که دوستان عزیز فرمودند . و به دلیل اینکه شما برادر دارید ، مشکل تراشی خواهند کرد .
بنده شخصی را می شناسم که پدرش ده سال از پدر بزرگوار شما بزرگتر بوده و برادرش نیز - با حدود 50 سال سن - در شهری دیگر زندگی می کرد ، اما فقط به دلیل " برادر داشتن " معافش نکردند . حتی به خاطر دارم پدر پیر آن شخص که خود نیز بیمار بود ، گله می کرد و می گفت پسر بزرگش سالی یکبار هم به آنها سر نمی زند ، اما متاسفانه قانون نظام وظیفه به این چیزها توجهی نداشت .
بنده آرزو دارم آنچه گفته شد در خصوص شما اجرا نشود ، و همانطور که فرمودید " به امید خدا وقتی گرفتید بیایید و مراحل را توضیح بدهید " .
موفق و پیروز باشید !

hossein2712
August 7th, 2010, 09:43 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیزم ، سلام
کسی نمی خواهد دل شما را خالی کند ؛ همه ما آرزومندیم که شما معاف شوید ، اما متاسفانه استدلال آنان همانطور است که دوستان عزیز فرمودند . و به دلیل اینکه شما برادر دارید ، مشکل تراشی خواهند کرد .
بنده شخصی را می شناسم که پدرش ده سال از پدر بزرگوار شما بزرگتر بوده و برادرش نیز - با حدود 50 سال سن - در شهری دیگر زندگی می کرد ، اما فقط به دلیل " برادر داشتن " معافش نکردند . حتی به خاطر دارم پدر پیر آن شخص که خود نیز بیمار بود ، گله می کرد و می گفت پسر بزرگش سالی یکبار هم به آنها سر نمی زند ، اما متاسفانه قانون نظام وظیفه به این چیزها توجهی نداشت .
بنده آرزو دارم آنچه گفته شد در خصوص شما اجرا نشود ، و همانطور که فرمودید " به امید خدا وقتی گرفتید بیایید و مراحل را توضیح بدهید " .
موفق و پیروز باشید !

معافیت مورد نظر ایشون معافیت کفالت معلول هست و اگر یگانه مراقب نباشند هم معاف میشند. اما باید معلولیت پدر یا مادر (یا در صورتی که تنها برادر بزرگتر از هجده سال هستند، خواهر یا برادر) فرد مشمول ابتدا توسط بهزیستی تأیید بشه.

دوست من به خاطر ضعف شدید چشم های برادرش معاف شد (در حدی بود که معلولیت حساب میشد). پدرش هم سالم و سر حال 45 سالشه! کس دیگه ای رو می شناسم که با داشتن چهار تا برادر و پدر سالم و جوون به خاطر افسرگی مادرش (که به خاطرش رفته بود بستری شده بود و براش معلولیت ذهنی رد کرده بودن) معاف شد.

اگر اشتباه نکنم اصلن به این معافیت موارد خاص میگن نه کفالت.

SALMAN
August 7th, 2010, 10:43 PM
معافیت مورد نظر ایشون معافیت کفالت معلول هست و اگر یگانه مراقب نباشند هم معاف میشند. اما باید معلولیت پدر یا مادر (یا در صورتی که تنها برادر بزرگتر از هجده سال هستند، خواهر یا برادر) فرد مشمول ابتدا توسط بهزیستی تأیید بشه.

دوست من به خاطر ضعف شدید چشم های برادرش معاف شد (در حدی بود که معلولیت حساب میشد). پدرش هم سالم و سر حال 45 سالشه! کس دیگه ای رو می شناسم که با داشتن چهار تا برادر و پدر سالم و جوون به خاطر افسرگی مادرش (که به خاطرش رفته بود بستری شده بود و براش معلولیت ذهنی رد کرده بودن) معاف شد.

اگر اشتباه نکنم اصلن به این معافیت موارد خاص میگن نه کفالت.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
شما صحیح می فرمایید . من با خوندن نوشته های عزیزان در خصوص کفالت ، به اشتباه تصور کردم که مورد ایشون هم کفالت هست . در حالی که همونطور که اشاره کردید ، مورد مربوط به ایشون از مصادیق معافیت موارد خاص هست ، و " یک فرزند ذکور " پدر یا مادر معلول ( و برادر یا خواهر با شرایط مقرره ) معاف خواهد شد .
اگر دو فرزند معلول دیگر نیز در خانواده ای وجود داشته باشد ، یک نفر دیگر هم می تواند معاف شود .
با تشکر از تذکر شما .
موفق باشید .

mg1362
August 11th, 2010, 10:35 AM
همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
راجع به قسمت دوم حرفای سرهنگ حلوایی کسی از دوستان نظری نداره؟؟ یعنی منظورش اینه که اگه پدری 60 ساله بشه حتی اگه چند فرزند پسر داشته باشه یکیشون معاف میشه؟؟ یا اینم کژتابی جناب سرهنگه؟

reza_17173
August 11th, 2010, 11:23 PM
همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.
راجع به قسمت دوم حرفای سرهنگ حلوایی کسی از دوستان نظری نداره؟؟ یعنی منظورش اینه که اگه پدری 60 ساله بشه حتی اگه چند فرزند پسر داشته باشه یکیشون معاف میشه؟؟ یا اینم کژتابی جناب سرهنگه؟
کاش اینجوری بود واقعا". الان خود من داره درسم تموم میشه و پدرم 60 سالش شده. یه برادر کوچیک تر دارم که الان در حال خدمته. ولی ظاهرا" راهی ندارم و وقتی سال دیگه اون خدمتش تموم شد من باید برم. امیدوارم همچین قانونی بیاد.

Bache Mosbat
August 12th, 2010, 12:05 AM
فقط و فقط تک پسرها

SALMAN
August 12th, 2010, 12:46 AM
بسم الله الرحمن الرحیم
دوستان عزیز ، سلام

کمی به فرمایشات جناب سرهنگ ، و مطالب مربوط به معافیت کفالت دقت کنید :

فرمایش اول :

حلوایی: اگر مشمولی تک پسر باشد و بالای ۱۸ سال سن داشته و سالم باشد می تواند کفیل پدرش شود و با استفاده از این قانون معاف شود، همچنین چنانچه پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد به صرف شصت ساله شدنش یک فرزند پسرش معاف خواهد شد.

مطابق این فرمایش ، " یک فرزند پسر " از فرزندان شخصی که به شصت سالگی رسیده معاف می گردد .

فرمایش دوم :

آیا‌برادران زیر ۱۸ سال مانع رسیدگی برای بهره مندی از معافیت کفالت هستند؟
خیر

مطابق این فرمایش ، اگر شخصی تک پسر هم نباشد ، و برادر زیر 18 سال داشته باشد ، این مساله مانع رسیدگی برای بهره مندی از معافیت کفالت نخواهد بود و داشتن برادر مشکلی برایش ایجاد نمی کند .

فرمایش سوم :

حلوایی: اگر پدری به سن بالای ۵۹ سال و شروع شصت سالگی رسیده باشد و تنها یک فرزند پسر سالم بالای ۱۸ سال داشته باشد آن فرزند پسر از خدمت سربازی معاف خواهد شد.

مطابق این فرمایش ، شرط اخذ معافیت بابت پدر بالای 59 سال ، داشتن یک فرزند پسری است که بالای 18 سال است .

نتیجه فرمایشات! این است که تک پسری ملاک نیست و چنانچه پسر مورد نظر برادران زیر 18 سال داشته باشد نیز امکان معاف شدن برای او وجود خواهد داشت .

vv_matin
August 12th, 2010, 09:40 AM
سلام دوستان.
این معافیت کفالت در صورت معلولیت برادر چه شرایطی داره؟
من برادری دارم که یک بار اقدام به خودکشی کرده، توی دست و پاش پلاتین بوده و الان یک پاش کوتاهتر از اون یکیه و آرنج یک دستش هم قابلیت حرکت خودش رو از دست داده. همینطور قرص اعصاب هم مصرف میکنه و تحت نظر پزشک هست. به اضافه یکی دو تا بیماری دیگه مثل تیروئید، چربی و...
البته کار میکنه و ازدواج کرده ولی کماکان از طرف پدرم ساپورت میشه. پدرم هم 64 ساله هست.
به نظرتون امکان این شورای پزشکی من رو معاف کنه هست؟ یعنی برم دنبالش یا ارزش وقت گذاشتن نداره؟

SALMAN
August 12th, 2010, 01:35 PM
سلام دوستان.
این معافیت کفالت در صورت معلولیت برادر چه شرایطی داره؟
من برادری دارم که یک بار اقدام به خودکشی کرده، توی دست و پاش پلاتین بوده و الان یک پاش کوتاهتر از اون یکیه و آرنج یک دستش هم قابلیت حرکت خودش رو از دست داده. همینطور قرص اعصاب هم مصرف میکنه و تحت نظر پزشک هست. به اضافه یکی دو تا بیماری دیگه مثل تیروئید، چربی و...
البته کار میکنه و ازدواج کرده ولی کماکان از طرف پدرم ساپورت میشه. پدرم هم 64 ساله هست.
به نظرتون امکان این شورای پزشکی من رو معاف کنه هست؟ یعنی برم دنبالش یا ارزش وقت گذاشتن نداره؟
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
در صورتی که شما غیبت نداشته باشید و معلولیت برادرتان به تایید شورای پزشکی برسد ، شما به عنوان کفیل پدرتان قطعا معاف خواهید شد . ان شاءالله .
موفق باشید .

vv_matin
August 12th, 2010, 05:35 PM
از راهنماییتون متشکرم. البته من تا به حال فقط از معافیت تحصیلی استفاده کردم و تمام مدارج بالاتر رو هم تو همون فاصله معافیت پذیرفته شدم. ولی اگر کسی به احتمال 1% غیبت داشته باشه، هیچ کاری نمیتونه بکنه؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
در صورتی که شما غیبت نداشته باشید و معلولیت برادرتان به تایید شورای پزشکی برسد ، شما به عنوان کفیل پدرتان قطعا معاف خواهید شد . ان شاءالله .
موفق باشید .

SALMAN
August 12th, 2010, 11:39 PM
از راهنماییتون متشکرم. البته من تا به حال فقط از معافیت تحصیلی استفاده کردم و تمام مدارج بالاتر رو هم تو همون فاصله معافیت پذیرفته شدم. ولی اگر کسی به احتمال 1% غیبت داشته باشه، هیچ کاری نمیتونه بکنه؟

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز سلام
غیبت که احتمالی نیست . بالاخره یک مشمول یا غیبت دارد یا ندارد ؛ اگر داشته باشد مطابق قانون نظام وظیفه امکان استفاده از این معافیت برای او وجود نخواهد داشت .

Hamid_110
August 13th, 2010, 01:46 AM
سلام

البته فکر می کنم اگر بتونید ثابت کنید قبل از غیبت هم شرایط رو کاملا داشتید(هم برادر معلول بودند و هم پدر 60 سال و بیشتر) می تونید برای معافیت اقدام کنید.

موفق باشید

vv_matin
August 13th, 2010, 05:15 AM
مجدداً از راهنمایی ها تشکر میکنم.
آیا اطلاع دارید که از کجا باید شروع کنم؟

سلام

البته فکر می کنم اگر بتونید ثابت کنید قبل از غیبت هم شرایط رو کاملا داشتید(هم برادر معلول بودند و هم پدر 60 سال و بیشتر) می تونید برای معافیت اقدام کنید.

موفق باشید

SALMAN
August 13th, 2010, 12:57 PM
سلام

موفق باشید
بسم الله الرحمن الرحیم
حمید عزیز ، سلام
توجه کنید که ایشان نمی توانند بابت کفالت برادرشان معاف شوند ، چون برادر بزرگوار ایشان دارای همسر و پدر است .
بنده هم سابقا عرض کردم که معافیت ایشان در صورت نداشتن غیبت ، از طریق کفالت پدرشان خواهد بود ، و داشتن برادر بزرگتر ، به دلیل معلولیت مشکلی ایجاد نخواهد کرد . یعنی چون برادر بزرگترشان توان کفالت پدر را نداشته است ، ایشان می تواند به عنوان یگانه مراقب تقاضای معافیت کند و وجود این برادر به دلیل معلولیت مانع نخواهد بود . اما شرط استفاده از این معافیت ، نداشتن غیبت است که متاسفانه ایشان غیبت دارند .

vv_matin
August 13th, 2010, 02:04 PM
سلام.
دوست عزیز ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون.
من غیبت ندارم، انگار منظور رو بد گفته بودم:

از راهنماییتون متشکرم. البته من تا به حال فقط از معافیت تحصیلی استفاده کردم و تمام مدارج بالاتر رو هم تو همون فاصله معافیت پذیرفته شدم. ولی اگر کسی به احتمال 1% غیبت داشته باشه، هیچ کاری نمیتونه بکنه؟من تا الان که فوق لیسانسم داره به پایان میرسه، فقط از معافیت های تحصیلی استفاده کردم و غیبتی نداشتم.
ممنونم.

فقط سوالی که برام مونده، این هست که من از کجا باید شروع کنم؟ وقتی باید از نظام وظیفه گرفت؟ یا همین جوری برم اونجا و اعلام کنم که برای معافیت کفالت و کارهاش اومدم؟
و دیگه این که این پروسه چقدر طول میکشه کلاً؟

بسم الله الرحمن الرحیم
حمید عزیز ، سلام
توجه کنید که ایشان نمی توانند بابت کفالت برادرشان معاف شوند ، چون برادر بزرگوار ایشان دارای همسر و پدر است .
بنده هم سابقا عرض کردم که معافیت ایشان در صورت نداشتن غیبت ، از طریق کفالت پدرشان خواهد بود ، و داشتن برادر بزرگتر ، به دلیل معلولیت مشکلی ایجاد نخواهد کرد . یعنی چون برادر بزرگترشان توان کفالت پدر را نداشته است ، ایشان می تواند به عنوان یگانه مراقب تقاضای معافیت کند و وجود این برادر به دلیل معلولیت مانع نخواهد بود . اما شرط استفاده از این معافیت ، نداشتن غیبت است که متاسفانه ایشان غیبت دارند .

SALMAN
August 13th, 2010, 06:19 PM
سلام.
دوست عزیز ضمن تشکر از راهنمایی های ارزشمندتون.
من غیبت ندارم، انگار منظور رو بد گفته بودم:
من تا الان که فوق لیسانسم داره به پایان میرسه، فقط از معافیت های تحصیلی استفاده کردم و غیبتی نداشتم.
ممنونم.

فقط سوالی که برام مونده، این هست که من از کجا باید شروع کنم؟ وقتی باید از نظام وظیفه گرفت؟ یا همین جوری برم اونجا و اعلام کنم که برای معافیت کفالت و کارهاش اومدم؟
و دیگه این که این پروسه چقدر طول میکشه کلاً؟

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیزم سلام ،
عذر میخواهم ! من تا چند پاسخ قبلی می دانستم غیبت ندارید و شما هم نفرموده بودید که غیبت دارید . نمی دانم چه شد که بنده پس از اشتباه دوست عزیزمان جناب حمید ( که فرمودند ثابت کنید قبل از غیبت هم شرایط رو داشتید ) اونطور نوشتم ! شما منظور رو کاملا واضح فرموده بودید . اشتباه از بنده بود .
در هر حال معذرت میخواهم . بله شما غیبت ندارید و معاف خواهید شد .
اما اینکه از کجا باید شروع کنید ، شما دفترچه سربازی رو می گیرید و فرم مربوط به معافیت رو پر می کنید و ارسال می کنید . کار شما زیاد طول نمیکشه و تنها یه سری استعلام نیاز داره .

vv_matin
August 13th, 2010, 11:12 PM
با تشکر مجدد از جنابعالی.
پس یعنی الان لزومی به مراجعه به نظام وظیفه نیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیزم سلام ،
عذر میخواهم ! من تا چند پاسخ قبلی می دانستم غیبت ندارید و شما هم نفرموده بودید که غیبت دارید . نمی دانم چه شد که بنده پس از اشتباه دوست عزیزمان جناب حمید ( که فرمودند ثابت کنید قبل از غیبت هم شرایط رو داشتید ) اونطور نوشتم ! شما منظور رو کاملا واضح فرموده بودید . اشتباه از بنده بود .
در هر حال معذرت میخواهم . بله شما غیبت ندارید و معاف خواهید شد .
اما اینکه از کجا باید شروع کنید ، شما دفترچه سربازی رو می گیرید و فرم مربوط به معافیت رو پر می کنید و ارسال می کنید . کار شما زیاد طول نمیکشه و تنها یه سری استعلام نیاز داره .

mohammad_km
August 14th, 2010, 12:32 PM
با تشکر مجدد از جنابعالی.
پس یعنی الان لزومی به مراجعه به نظام وظیفه نیست؟

سلام
شما در زمان تحصیل هم می توانید برای معافیت کفالت اقدام کنین.

online2010
August 14th, 2010, 12:43 PM
با عرض سلام من یک سوال فوری داشتم :
تک پسرم و بابام زیر 59 سال داره و معلولیت متوسط مورد تایید بهزیستی داره امروز کمیسیون پزشکی تو نظام وظیفه داشتم و گفتند جوابا رو شنبه اعلام می کنن(سالن3 اتاق 25 ) ولی اسم چهار نفرو (که فکر میکنم اونا هم برا کفالت اقدام کرده بودن )خوندن و گفتن روز شنبه اتاق معاینه پزشکی باجه یک بیان می خواستم بدونم ما هارو که اسممونو نخوندن معاف نشدیم یا اینکه همه چیز همون شنبه مشخص میشه ؟؟؟
ممنون.

mohhhamad
August 14th, 2010, 01:57 PM
تک پسرم و بابام زیر 59 سال داره و معلولیت متوسط مورد تایید بهزیستی داره امروز کمیسیون پزشکی تو نظام وظیفه داشتم و گفتند جوابا رو شنبه اعلام می کنن(سالن3 اتاق 25 ) ولی اسم چهار نفرو (که فکر میکنم اونا هم برا کفالت اقدام کرده بودن )خوندن و گفتن روز شنبه اتاق معاینه پزشکی باجه یک بیان می خواستم بدونم ما هارو که اسممونو نخوندن معاف نشدیم یا اینکه همه چیز همون شنبه مشخص میشه ؟؟؟
ممنون.

سلام
من جواب این دوست عزیزمو تو پیغام خصوی دادم لطف کردن اینجا بیانش کردن دوباره.
منم از این معافیت استفاده کردم.من ندیدم کسی از بهزیستی اومده باشه و رد شده باشه.تو روز کمیسیون هم همه میگفتن(شنیده ها)به نحو بسیار خوبی با بچه هایی که از بهزیستی اقدام میکنند برخورد میشه برای من که شد.وصف معافیتم رو هم در پست های قبل گفتم.

اسم اونها که خوندن ظاهرا با ابرای شما داستانشون فرق داره اونها برای معافیت پزشکی خودشون اقدام کرده بودن.شما همون شنبه که برید بهتون میگن معاف شدید یا نه
راستی اگخ بهتون گفتن معاف نشدید جیغ وداد وسرو صودا راه نندازید ها.بپرسدی به رای اتعراض دارم باید چی کار بکنم راهنماییتون میکنند.در مورد مشخص شدن معافیت هم باید بگم شما بعد از اینکه تشریف میبرید تو اون اتاقه که پزشک ها هستن واونها معاینتون میکنن پدرتون رو بعدش حدود 30 ثانیه طول میکشه تا بگن بعدی همونجا تعیین تکلییف میکنند که شما معافید یا نه وامضا میکنن میره نفر بعد.شنبه فقط به شما میگن جوابش چیه وگرنه همه کارها همون 4شنبه انجام میشه

SALMAN
August 14th, 2010, 02:16 PM
ممنون.
بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز ، سلام
ظاهرا اون چهار نفر برای معافیت پزشکی اقدام کرده بودند و موردشون هم از مواردی بوده که همونجا معاینه میشه . بنابراین ارتباطی به شما نخواهند داشت .
اگر معلولیت پدر بزرگوارتون مورد تایید و با مدارک باشه ، اونجا ایشون رو یه معاینه سریع می کنند و همون روز هم شما معاف میشید . نگران نباشید !
موفق باشید .

SALMAN
August 14th, 2010, 02:24 PM
سلام
من جواب این دوست عزیزمو تو پیغام خصوی دادم لطف کردن اینجا بیانش کردن دوباره.
منم از این معافیت استفاده کردم.من ندیدم کسی از بهزیستی اومده باشه و رد شده باشه.تو روز کمیسیون هم همه میگفتن(شنیده ها)به نحو بسیار خوبی با بچه هایی که از بهزیستی اقدام میکنند برخورد میشه برای من که شد.وصف معافیتم رو هم در پست های قبل گفتم.

اسم اونها که خوندن ظاهرا با ابرای شما داستانشون فرق داره اونها برای معافیت پزشکی خودشون اقدام کرده بودن.شما همون شنبه که برید بهتون میگن معاف شدید یا نه
راستی اگخ بهتون گفتن معاف نشدید جیغ وداد وسرو صودا راه نندازید ها.بپرسدی به رای اتعراض دارم باید چی کار بکنم راهنماییتون میکنند.در مورد مشخص شدن معافیت هم باید بگم شما بعد از اینکه تشریف میبرید تو اون اتاقه که پزشک ها هستن واونها معاینتون میکنن پدرتون رو بعدش حدود 30 ثانیه طول میکشه تا بگن بعدی همونجا تعیین تکلییف میکنند که شما معافید یا نه وامضا میکنن میره نفر بعد.شنبه فقط به شما میگن جوابش چیه وگرنه همه کارها همون 4شنبه انجام میشه
بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز ، جناب پارسافر ، سلام
به نظرم بهتر است لطف و محبت خویش را عمومی انجام بدهید تا اگر عزیزانی دیگر نیز سوال مشابهی داشتند پاسخش را در تالار پیدا کنند .
با تشکر از زحمت شما .

online2010
August 14th, 2010, 03:18 PM
سلام
:redface:ضمن تشکر از دوستان عزیز m.parsafar و salman :redface:
:Dامروز اعلام کردند که معافم :Dو فقط یکسری کارهای مربوط به استعلام شناسنامه پدر و مادر از ثبت احوال و استشهاد کلانتری (برای تعداد فرزند و ..) و واریز یکسری مبالغ مونده که انشاال.. اینا هم انجام بشه کارت معافیتم صادر میشه
ضمنا همونطور که تو پست قبلی گفته بودم من از طریق بهزیستی اقدام کردم و معلولیت پدرم هم متوسط بود.

hossein2712
August 14th, 2010, 10:17 PM
یه سوال:

اگر با وثیقه مجوز خروج بگیریم و طی یک سال بنا به قوانین جدید، معافیت کفالت یا موارد خاص شامل مون بشه می تونیم از طریق وکالت دادن به کس دیگه ای برای معافیت اقدام کنیم یا حتمن باید برگردیم و حضور داشته باشیم؟ و اگه معاف شدیم آیا وثیقه مون رو بدون حضور ما آزاد می کنن؟

pimi810
August 22nd, 2010, 05:31 PM
من کل تاپیک رو خوندم. یه سوال: برای پدر زیر 59 سال معلولیت فقط باید جسمی باشه؟ من پدرم ناراحتی عصبی داره (ناشی از عوارض جنگ) طوری که حتی نمی تونه تنها تو یه مکان بسته باشه حتی توخونه. از سال 72 گواهی روانپزشک واینا داره + پرونده ی کمیسون پزشکی که پستش رو بنا بر شرایط روحیش تو اداره عوض کردن. منم تک پسرم الانم معافیت تحصیلی دارم تا 6 7 ماه دیگه. با این شرایط من می تونم معاف شم؟

SALMAN
August 22nd, 2010, 11:35 PM
من کل تاپیک رو خوندم. یه سوال: برای پدر زیر 59 سال معلولیت فقط باید جسمی باشه؟ من پدرم ناراحتی عصبی داره (ناشی از عوارض جنگ) طوری که حتی نمی تونه تنها تو یه مکان بسته باشه حتی توخونه. از سال 72 گواهی روانپزشک واینا داره + پرونده ی کمیسون پزشکی که پستش رو بنا بر شرایط روحیش تو اداره عوض کردن. منم تک پسرم الانم معافیت تحصیلی دارم تا 6 7 ماه دیگه. با این شرایط من می تونم معاف شم؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
چیزی که در قانون ذکر شده " بیماری " پدر زیر 59 سال و تایید شورای پزشکی هست . بنابراین اگر پدری زیر 59 سال باشه اما بر اثر بیماری شورای پزشکی در خصوص ایشون رای نیاز به مراقب رو صادر کنه ، تک پسر بالای 18 سال ایشون معاف خواهد شد .
وضعیت پدر بزرگوار شما اونطور که نقل کردید بسیار نامناسب هست و چنانچه شورای پزشکی هم این رو تایید کنه ( که در صورت صحت قطعا تایید خواهند کرد ) شما حتما معاف میشید . ان شاءالله .
بنابراین از همین فردا برای معافیتتون اقدام کنید .
موفق باشید .

Mostafa_CM
August 23rd, 2010, 12:03 AM
کلا در چه مواردی کفالت میدن واسه پدر زیر 59 سال؟ در چه حد بیمار باشه؟

SALMAN
August 23rd, 2010, 12:08 AM
کلا در چه مواردی کفالت میدن واسه پدر زیر 59 سال؟ در چه حد بیمار باشه؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
اگر پدر بیماری داشته باشه که نیاز به مراقبت پیدا کنه و شورای پزشکی رای به احتیاج ایشون به مراقبت رو صادر کنه ، تک پسر سالم بالای 18 سال ایشون میتونه از این معافیت استفاده کنه و کفیل پدرش بشه . حد بیماری که می فرمایید هم نسبت به بیماریهای مختلف ، مختلف هست و شورای پزشکی نظام وظیفه در این رابطه تصمیم گیری میکنه .
موفق باشید .

pimi810
August 26th, 2010, 03:57 PM
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
چیزی که در قانون ذکر شده " بیماری " پدر زیر 59 سال و تایید شورای پزشکی هست . بنابراین اگر پدری زیر 59 سال باشه اما بر اثر بیماری شورای پزشکی در خصوص ایشون رای نیاز به مراقب رو صادر کنه ، تک پسر بالای 18 سال ایشون معاف خواهد شد .
وضعیت پدر بزرگوار شما اونطور که نقل کردید بسیار نامناسب هست و چنانچه شورای پزشکی هم این رو تایید کنه ( که در صورت صحت قطعا تایید خواهند کرد ) شما حتما معاف میشید . ان شاءالله .
بنابراین از همین فردا برای معافیتتون اقدام کنید .
موفق باشید .

ممنون آقای سلمان. یه سوال دیگه داشتم: این برگ معاینه اولیه (شماره 5) که جزو مدارک اولیه است یه سری چکاپ پزشکی داره (عمومی، غدد مترشحه داخلی و ...). یه پزشک عمومی می تونه همه ی اینا رو چک کنه؟ یا باید به مرکز خاصی مراجعه کنم. تهران برم اشکال نداره؟ در حالی که اقدام به معافیتم شهرستانه.

SALMAN
August 27th, 2010, 12:20 PM
ممنون آقای سلمان. یه سوال دیگه داشتم: این برگ معاینه اولیه (شماره 5) که جزو مدارک اولیه است یه سری چکاپ پزشکی داره (عمومی، غدد مترشحه داخلی و ...). یه پزشک عمومی می تونه همه ی اینا رو چک کنه؟ یا باید به مرکز خاصی مراجعه کنم. تهران برم اشکال نداره؟ در حالی که اقدام به معافیتم شهرستانه.

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام دوست عزيز ،
براى چکاپ مذكور خود نظام وظيفه دكترهايى رو معرفى كرده كه مشمولين بايد پيش اونها برن . ولى من ديدم كسانى رو كه پيش دكترهاى ديگرى رفتند و مشكلى هم نبوده . در هر حال پزشک مذكور خودش همه اون كارها رو انجام ميده .اگر رفتنتون نزد يه دكتر ديگه بى ايراد باشه ، ميتونين از تهران يا هر جا كه خواستيد اقدام كنيد و فقط بايد اون دكتر مورد تاييد نظام پزشکى باشه . ( يعنى شماره داشته باشه )
موفق باشيد .

pimi810
August 27th, 2010, 11:58 PM
دوستان میشه لطف کنن و چند تا از پزشکای معتمد نظام وظیفه تهران (غرب) یا کرج رو معرفی کنن؟

ulireza
August 28th, 2010, 12:22 AM
سلام
من تازه فوق دیپلم گرفتم.چند ماه دیگه هم کنکور آزاد دارم ولی فکر کنم تا قبل از کنکور 6 ماهم تموم شه
اول اینکه من تک پسرم و یکم به گرفتن کفالت پدرمو دارم
دوم این که تعرق شدید دارم و گمونم بتونم معافیت پزشکی بگیرم
در واقع به هر دوتاش امید دارم
چه جور اقدام کنم که اگه یدونش نشد بازم امید داشته باشم . هنوز کاری نکردم

ممکنه کمک کنید

SALMAN
September 5th, 2010, 02:15 PM
دوستان میشه لطف کنن و چند تا از پزشکای معتمد نظام وظیفه تهران (غرب) یا کرج رو معرفی کنن؟

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دوست عزیز ،
اسامی این پزشکان رو می تونید از پلیس+10 بگیرید .
موفق باشید .

SALMAN
September 5th, 2010, 02:17 PM
سلام
من تازه فوق دیپلم گرفتم.چند ماه دیگه هم کنکور آزاد دارم ولی فکر کنم تا قبل از کنکور 6 ماهم تموم شه
اول اینکه من تک پسرم و یکم به گرفتن کفالت پدرمو دارم
دوم این که تعرق شدید دارم و گمونم بتونم معافیت پزشکی بگیرم
در واقع به هر دوتاش امید دارم
چه جور اقدام کنم که اگه یدونش نشد بازم امید داشته باشم . هنوز کاری نکردم

ممکنه کمک کنید

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوست عزیز ،
اگر وضعیت تک پسری شما طوری هست که معاف میشید ، از همین راه اقدام کنید و راه دیگه ای لازم نیست .
ضمنا چون این دو مورد از دو مقوله متفاوت هستند ، شما می تونید دو مرتبه مجزا در خصوص این دو معافیت اقدام کنید و در هر صورت هر کدام که موفقیت آمیز نباشد تاثیری در دیگری نخواهد داشت .
موفق باشید .

ali10
September 23rd, 2010, 12:02 AM
سلام امروز رفتم دکتر حوزه نظام وظیفه گفتش مشکلی بینی من انحراف و انسداد بینی هستش و شامل معافیت نمیشه اما یک راهنمایی بهم کرد که از طریق کفالت میتونم!

دوستان آیا از این طریق میشه

من تنها تک پسر خانواده هستم و غیر از خودم فقط دو خواهر دیگر دارم که هر دو از من کوچکتر هستند

کفیل پدرم نمیتونم بشم چون زیر 59 سال هستش و سالم ولی دکتر بهم گفتش که میتونم کفیل مادرم بشم به شرطی که سازمان بهزیستی بیماری مادر رو تایید کنه مادرم متاسفانه دیسک کمر و تنگی کانال نخاعی فکر کنم باشه داره آیا میتونم کفیل مادرم بشم ؟؟؟!! بدون اینکه پدرم 59 سالش باشه ؟؟؟ چون مادرم مریضه؟

لازم به ذکر هستش که غیبت هم دارم البته غیبتم مربوط میشه به اینکه قبلا دفترچه نفرستادم تاریخ اعزام من الان 19 مهر هستش سن من هم 23 سال هستش

Hamid_110
September 23rd, 2010, 04:43 AM
سلام

نوع كفالت: پدر يا مادر يا هر دو معلول باشند.
شرايط احراز:
1) معلوليت پدر يا مادر مورد تائيد سازمان بهزيستي باشد.
2) معلوليت مورد تائيد شوراي پزشكي معاونت وظيفه عمومي شهرستان- استان باشد.
3) مشمول فاقد غيبت باشد.
4) با رضايت پدر يا مادر يكي از فرزندان معرفي شود.
بجز غیبت ظاهرا بقیه شرایط رو دارید.

موفق باشید

hamidkarimi
October 4th, 2010, 06:36 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد دارم برای معافیت کفالت اقدام کنم اما نمی دانم آیا شامل من می شود یا نه ؟ بنده پدر ندارم و پسر دوم خانواده هستم ( یک برادر کوچکتر نیز دارم ) آیا می شود خودم را به عنوان سرپرست مادرم معرفی کنم و معافیت بگیرم؟ 

saeed1205
October 6th, 2010, 12:00 AM
سلام دوستان

لطفا اگه کسی می دونه کمکم کنه!
من دانشجوی ارشدم الان و تک پسرم با دو تا خواهر کوچیکتر از خودم و دو تا خواهر دیگه که فوت کردند.
پدرم زیر 59 ساله و دیسک کمر و انحراف و شکستگی ستون فقرات داره. برای کفالت اقدام کردم 2-3 سال پیش اما گفتن دیسک کمر جزء بیماریهامون نیست.
حالا به نظر شما می تونم از هر راهی بشه خودمو معاف کنم؟
پدرمو ببرم بهزیستی چطور؟ از همه دوستان علی الخصوص مدیران و اقای سلمان ممنون می شم اگه کمک کنند.

pimi810
October 6th, 2010, 09:13 PM
مدارک مرحله اول معافیت کفالت کپی برابر اصل آخرین مدرک نحصیلی رو می خواد. من که الان دانشجوی فوقم و هنوزم لیسانسمو تسویه نکردم بنابراین مدرکمو نمی دن، باید چی کار کنم؟

reza_moohebat
October 9th, 2010, 11:30 AM
آقا یه سوالی برام پیش اومد. من تک پسر هستم ولی هنوز سن پدرم به 59 نرسیده و شرایطم طوری هست که بعد از این که 4-5 ماه از خدمتم بگذره سن پدرم 59 سال میشه. حالا میخواستم بدونم در حین خدمت می تونم برای معافیت کفالت اقدام کنم یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

qwerty123456
October 10th, 2010, 09:16 PM
آقا یه سوالی برام پیش اومد. من تک پسر هستم ولی هنوز سن پدرم به 59 نرسیده و شرایطم طوری هست که بعد از این که 4-5 ماه از خدمتم بگذره سن پدرم 59 سال میشه. حالا میخواستم بدونم در حین خدمت می تونم برای معافیت کفالت اقدام کنم یا نه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

بله میتونید.

CnaUnreal
October 11th, 2010, 01:35 AM
سلام
من زمانیکه سن پدرم به 59 میرسه فقط 28 روز از فرجه 6 ماهم باقی میمونه. حالا آیا من باید قبلش دفترچه ارسال کنم یا همون 28 روزه کارم حل میشه؟

qwerty123456
October 11th, 2010, 01:37 AM
سلام
من زمانیکه سن پدرم به 59 میرسه فقط 28 روز از فرجه 6 ماهم باقی میمونه. حالا آیا من باید قبلش دفترچه ارسال کنم یا همون 28 روزه کارم حل میشه؟

دوست عزیز شما حتی در حین خدمت هم میتوانید برای معافیت کفالت اقدام کنید. بشرطی که غیبت نداشته باشید.

Hamid_110
October 11th, 2010, 02:56 AM
سلام

سلام

شما آخرای فرجه دفترچه رو پست کن تا نامه اعزامت بیاد و ... کلی طول می کشه؛ اگرم کارات تا اون موقع تموم نشد می تونی بری تاریخ اعزامت رو دو ماه عقب بندازی.

موفق باشید

hossein2712
October 12th, 2010, 04:28 PM
سلام

آیا برای گرفتن معافیت کفالت یا موارد خاص لازمه که ایران باشیم یا با وکالت هم امکانش هست؟

shap2001
October 12th, 2010, 09:30 PM
با سلام به دوستان عزیز،
من متولد 1358 هستم تو تاریخ 79/6/1 لیسانس گرفتم، ولی از اون تاریخ تا حالا بدلیل مشکلاتی که توضیح خواهم داد خدمت نرفتم و در حقیقت 10 ساله که غایب هستم!
1- من 2 برادر بزرگتر از خودم دارم که هر دو خدمت کرده اند، اما هیچکدوم از سال 78 تو شهر ما زندگی نمیکنن، یکی که کلا ایران نیست و دیگری هم تهران زندگی و کار میکنه
2- پدر من تو اون سال 75 سال سن داشتن و دیابت شدید ( با پرونده کامل پزشکی ) داشتن که نهایتا بعد از 6 سال یعنی سال 85 در اثر همین بیماری فوت کردن.
3- با توجه به اینکه اون موقع قانون کفالت فقط برای پسر ارشد بود نتونستم کاری کنم و خدمت نرفتم.
4- پس از فوت پدرم هم من تنها کسی هستم که با مادرم به تنهایی زندگی میکنم، مادرم رو هم نمیتونم بهیچوجه تنها بزارم (ضعف شدید بینایی )
سئوال:
1- اصلا من میتونم با این تفاسیر واسه کفالت مادرم اقدام کنم یا نه؟
2- اگه جواب مثبت هست راه و چاهش چیه؟
3- مدارکی که برای اثبات اینکه از زمان ورود به غیبت من شامل موارد کفالت میشدم ( غیبتم موجه بوده ) و اینکه برادرام اینجا نبودن و نیستن چی هست؟
واقعا از دوستان عزیز ممنونم

qwerty123456
October 12th, 2010, 11:23 PM
با سلام به دوستان عزیز،
من متولد 1358 هستم تو تاریخ 79/6/1 لیسانس گرفتم، ولی از اون تاریخ تا حالا بدلیل مشکلاتی که توضیح خواهم داد خدمت نرفتم و در حقیقت 10 ساله که غایب هستم!
1- من 2 برادر بزرگتر از خودم دارم که هر دو خدمت کرده اند، اما هیچکدوم از سال 78 تو شهر ما زندگی نمیکنن، یکی که کلا ایران نیست و دیگری هم تهران زندگی و کار میکنه
2- پدر من تو اون سال 75 سال سن داشتن و دیابت شدید ( با پرونده کامل پزشکی ) داشتن که نهایتا بعد از 6 سال یعنی سال 85 در اثر همین بیماری فوت کردن.
3- با توجه به اینکه اون موقع قانون کفالت فقط برای پسر ارشد بود نتونستم کاری کنم و خدمت نرفتم.
4- پس از فوت پدرم هم من تنها کسی هستم که با مادرم به تنهایی زندگی میکنم، مادرم رو هم نمیتونم بهیچوجه تنها بزارم (ضعف شدید بینایی )
سئوال:
1- اصلا من میتونم با این تفاسیر واسه کفالت مادرم اقدام کنم یا نه؟
2- اگه جواب مثبت هست راه و چاهش چیه؟
3- مدارکی که برای اثبات اینکه از زمان ورود به غیبت من شامل موارد کفالت میشدم ( غیبتم موجه بوده ) و اینکه برادرام اینجا نبودن و نیستن چی هست؟
واقعا از دوستان عزیز ممنونم
سلام، سعی کنید سوالهای خود را کوتاه بپرسید.

خیر، چون شما برادر دارید نمیتونید معافیت کفالت مادرتان را بگیرید. ولی:
-اگر بتونید ثابت کنید برادرتان از نظر جسمی توانایی مراقبت از مادرتان را ندارد، میتوانید معافیت بگیرید.
-اگر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشید، میتوانید با شرایط الان که دارید معافیت بگیرید

ضمناً دارندگان مدرک کارشناسی که متولد سال 54 هستند و تا الان سربازی نرفته اند، عفو رهبری میگیرند و معاف میشوند. میتوانید 4 سال دیگر صبر کنید ولی خوب این یه ریسکه.

hossein2712
October 14th, 2010, 03:41 PM
سلام، سعی کنید سوالهای خود را کوتاه بپرسید.

خیر، چون شما برادر دارید نمیتونید معافیت کفالت مادرتان را بگیرید. ولی:
-اگر بتونید ثابت کنید برادرتان از نظر جسمی توانایی مراقبت از مادرتان را ندارد، میتوانید معافیت بگیرید.
-اگر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشید، میتوانید با شرایط الان که دارید معافیت بگیرید

ضمناً دارندگان مدرک کارشناسی که متولد سال 54 هستند و تا الان سربازی نرفته اند، عفو رهبری میگیرند و معاف میشوند. میتوانید 4 سال دیگر صبر کنید ولی خوب این یه ریسکه.

یک حالت دیگه هم هست: اثبات کنید که ضعف بینایی مادرتون معلولیت محسوب میشه. (از طریق بهزیستی). فکر میکنم باید مجموع شماره ی ضعفش حدود بیست بشه. در این حالت بدون توجه به تعداد برادران تحت قانون حمایت از معلولان میتونید معاف بشید. (لازم نیست تحت پوشش باشند. فقط بهزیستی معلولیت شون رو تأیید کنه).

و البته اضافه میکنم که حتا اگر مادرتون تحت پوشش کمیته امداد باشند هم شما با قوانین فعلی معاف نمیشید چون که در حال حاضر قانون در این مورد تأکید داره که باید حداکثر دو پسر داشته باشند. اما قوانینی که در مجلس معلق مونده این محدودیت دو پسر داشتن رو حذف کرده. خدا میدونه کی اجرا بشه.

Iverson
October 15th, 2010, 03:59 PM
با سلام
بنده متولد 15 فروردین 1372 هستم و دیپلم خرداد هنرستان، کامپیوتر هستم!
ما 5 برادریم و 4خواهر
4 برادرم ازدواج کردند و 3 خواهرم ازدواج کردند به جز یکی که دانشجوی کارشناسی است
پدرم 10 سال پیش فوت کردند مادرم 60 سال دارند
خدمت برادرانم
برادرم اولم که از 16 سالگی رفته بود توی ارتش و خدمتش مشکلی نداره!
برادر دومم که 14 سالگی رفت جبهه 1 سال منظقه عملیاتی و سربازیش معاف شد!
برادر سومم هم سربازی رفت 2 سال کامل و مشکلی نیست!
برادر چهارمم 3 ماه رفت بعدش معافیت پزشکی گرفت!

پدرمم هم 26 ماه سابقه جبهه دارند!
حالا با این شرایط بنده کدام گزینه برایم بهتر است:
3 برادری
کفالت
کسر خدمت رزمندگی
کدام نوع کارت پایان خدمت اعتبار بیشتری دارد؟
آیا در این سن الان میتوانم اقدام کنم؟یا باید تا عید صبر کنم؟
با تشکر

از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند!
سپاس

sajad_m
October 18th, 2010, 02:56 PM
دوستان من پدرم 23 بهمن امسال 59 تمام میشه و من تک پسرم ولی تاریخ اعزام من 1 دی(تا الات 4 ماه هم عقب انداختم) من برای فوق سوئد اقدام کردم چندتا سوال داشتم:
1- من اگر پذیرش بگیرم میتونم به کسی وکالت بدم کارای معافیتم را انجام بده ؟
2- اگر پذیرش نتونستم بگیرم باید اون 1ماه و 23روز را برم سربازی یا میتونم نرم ؟

Sohe!l
October 22nd, 2010, 09:02 PM
دوستان من پدرم 23 بهمن امسال 59 تمام میشه و من تک پسرم ولی تاریخ اعزام من 1 دی(تا الات 4 ماه هم عقب انداختم) من برای فوق سوئد اقدام کردم چندتا سوال داشتم:

1- فکر نکنم. می تونم دقیقا بگم خیر.

2- با توجه به عقب انداختنایی که انجام دادید، باید برید، کلا بهتره برید چون اونها منتظرا که غیبت کنی تا بهت معافیت ندن. خیلی دقت کن که دفترچه رو که پر کردی قبل از 23 بهمن نری 10+
چون مبنا دقیقا روزیه که میری 10+ تشکیل پرونده میدی.
من دقیقا مثل شما بودم. بزار حتما 2 روز کامل از تولد پدر بگذره بعد مدارک اولیه رو ببر 10+
موفق باشی

Sohe!l
October 22nd, 2010, 09:10 PM
با سلام
بنده متولد 15 فروردین 1372 هستم و دیپلم خرداد هنرستان، کامپیوتر هستم!
ما 5 برادریم و 4خواهر
4 برادرم ازدواج کردند و 3 خواهرم ازدواج کردند به جز یکی که دانشجوی کارشناسی است
پدرم 10 سال پیش فوت کردند مادرم 60 سال دارند
خدمت برادرانم
برادرم اولم که از 16 سالگی رفته بود توی ارتش و خدمتش مشکلی نداره!
برادر دومم که 14 سالگی رفت جبهه 1 سال منظقه عملیاتی و سربازیش معاف شد!
برادر سومم هم سربازی رفت 2 سال کامل و مشکلی نیست!
برادر چهارمم 3 ماه رفت بعدش معافیت پزشکی گرفت!

پدرمم هم 26 ماه سابقه جبهه دارند!
حالا با این شرایط بنده کدام گزینه برایم بهتر است:
3 برادری
کفالت
کسر خدمت رزمندگی
کدام نوع کارت پایان خدمت اعتبار بیشتری دارد؟
آیا در این سن الان میتوانم اقدام کنم؟یا باید تا عید صبر کنم؟
با تشکر

از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند!
سپاس

سلام

سه برادری نمیشه چون 3 تا سربازی نرفتن فقط 2 سربازی رفته و از معافیتی استفاده نکرده.

کفالت که ابدا. به اندازه کافی برادر دارید.

اما کسر خدمت خوبی میخورید و می توانید امریه یا خدمتتون رو تو شهر خودتون بگذرونید.

در این سن می توانید اقدام کنید. کلا کسی که خدمت کنه کارتش بهتره اما کفالت تو معافی از همه بهتره.

qwerty123456
October 22nd, 2010, 10:19 PM
راجع به سوال اولتون اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?23112-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA&p=319198&viewfull=1#post319198)رو ببینید.

reza1942
October 30th, 2010, 02:13 AM
سلام به همگی
من یک سوال دارم من تنها فرزند خانواده هستم و پدر و مادرم به تازگی جدا شدند (یک هفته) من در خارج مشغول تحصیلم آیا می توانم کفالت مادرم رو بگیرم مادرم هم برادر ندارند و ازدواج مجدد هم نکردند آیا برای معافیت باید برگردم ایران ( من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و غیبت هم نداشتم )

qwerty123456
October 30th, 2010, 02:16 AM
سلام به همگی
من یک سوال دارم من تنها فرزند خانواده هستم و پدر و مادرم به تازگی جدا شدند (یک هفته) من در خارج مشغول تحصیلم آیا می توانم کفالت مادرم رو بگیرم مادرم هم برادر ندارند و ازدواج مجدد هم نکردند آیا برای معافیت باید برگردم ایران ( من از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و غیبت هم نداشتم )
بسیار متاسفم دوست خوبم.
بله میتونید. اینجا رو ببینید.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?23112-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%81%D8%A7%D9%84%D8%AA&p=319198&viewfull=1#post319198

reza1942
October 30th, 2010, 06:34 PM
مرسی از پاسخ سریعتون
راستش مادر من امروز رفتن نظام وظیفه و یکی اونحا گفته که از مدت طلاق باید یک سال و نیم گذشته باشه و بعد من باید ایران باشم وگرنه نمیشه
از کجا میشه اطلاعات دقیق گرفت ایران که هرکی واسه خودش رئیس و قوانین خودشو داره

qwerty123456
October 30th, 2010, 06:52 PM
مرسی از پاسخ سریعتون
راستش مادر من امروز رفتن نظام وظیفه و یکی اونحا گفته که از مدت طلاق باید یک سال و نیم گذشته باشه و بعد من باید ایران باشم وگرنه نمیشه
از کجا میشه اطلاعات دقیق گرفت ایران که هرکی واسه خودش رئیس و قوانین خودشو داره
والا همانطور که خودتون اشاره کردید، اینجا بگیر نگیر داره دیگه.
البته شاید حرفشون مبنی بر اینکه باید یک سال گذشته باشه درست باشه، چون درغیر اینصورت عده ای اقدام به تقلب میکردند.
ولی طبق قوانین که برایتان ارسال کردم و در سایت خود نظام وظیفه ذکر شده باید در خاج از کشور به شما معافیت بدهند. در این مورد باید پیگیر باشید و با یک بار مراجعه و جواب نه شنیدن دلسرد نشوید. نه فقط برای شما برای همه سختگیرند.

shahsavari_m
November 6th, 2010, 03:03 AM
سلام
آقا این موارد نیازمند مراقبت چه مواردی هست؟چدر من چشماشون خیلی ضعیفه،هم نزدیک بین هم دوربینن.آستیگمات هم هست.میخوام بدونم ضعیف بودن چشم شامل تحت مراقبتم میشه یا نه؟اگه میشه ضعیف بودن چسما باید چطور باشه؟

greenmidi
November 9th, 2010, 07:52 PM
با سلام
از شما کمک می خواهم
پدر من ام اس داره بهزیستی مولوی معلولیت جسمی حرکتی متوسط رو تایید کرده
امروز که بهزیستی پیچ شمرون بودم گفتن به معلولین ام اس که به ویلچر نیاز دارن معافیت میدن
به نظر به من تعلق می گیره
باید چکار کنم
کمیسیون چند روز دیگه تشکیل میشه
کل پروسه چند روز طول میکشه؟

naughtyghost
November 13th, 2010, 09:32 AM
سلام
من پدرم فوت کرده, یه برادر بزرگترم دارم که به همین دلیل فوت پدرم معافیت کفالت گرفته, برادرم الان ازدواج کرده میخواستم از دوستان بپرسم منم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟
qwerty123456
November 13th, 2010, 09:40 AM
سلام
من پدرم فوت کرده, یه برادر بزرگترم دارم که به همین دلیل فوت پدرم معافیت کفالت گرفته, برادرم الان ازدواج کرده میخواستم از دوستان بپرسم منم میتونم معافیت کفالت بگیرم؟
خیر متاسفانه. من هم مشکلم تا حدی شبیه به شما بود. ولی اینها اصلاً برایشان مهم نیست که برادر بزرگتر ازدواج کرده باشد.
به هر دری زدیم نشد.
باز شما بیشتر تحقیق کن.

naughtyghost
November 13th, 2010, 10:09 AM
خیر متاسفانه. من هم مشکلم تا حدی شبیه به شما بود. ولی اینها اصلاً برایشان مهم نیست که برادر بزرگتر ازدواج کرده باشد.
به هر دری زدیم نشد.
باز شما بیشتر تحقیق کن.

یعنی این مورد جز قوانین معافیت کفالت نیست اصلا"؟ یا جز موارد معافیت کفالت هست و نظام وظیفه میخواد سنگ بندازه جلوی پای آدم؟
پس تکلیف کفالت مادرم چی میشه؟
باز هم تشکر

qwerty123456
November 13th, 2010, 10:15 AM
یعنی این مورد جز قوانین معافیت کفالت نیست اصلا"؟ یا جز موارد معافیت کفالت هست و نظام وظیفه میخواد سنگ بندازه جلوی پای آدم؟
پس تکلیف کفالت مادرم چی میشه؟
باز هم تشکر
دوست عزیز کاملا درک میکنم چه حسی داری.
ولی شما یا نباید برادر داشته باشی یا اینکه طبق نظر شورای پزشکی برادر شما از لحاظ جسمی توانایی مراقبت از مادر رو نداشته باشه.
تکلیف کفالت مادرتان هیچی! همین حرفی که به من زدند! من خیلی تلاش کردم. آخر سر یکی از این درجه دارهای نظام وظیفه گفت به برادرت و خانمش بگو بیاد همگی با هم زیر یک سقف زندگی کنید!!!! این هم از مشاوره ما. برای ما متاسفانه فکری نشده.
( البته اگه عضو کمیته امداد امام خمینی باشید میتونی معافیت بگیری)

naughtyghost
November 13th, 2010, 10:30 AM
دوست عزیز کاملا درک میکنم چه حسی داری.
ولی شما یا نباید برادر داشته باشی یا اینکه طبق نظر شورای پزشکی برادر شما از لحاظ جسمی توانایی مراقبت از مادر رو نداشته باشه.
تکلیف کفالت مادرتان هیچی! همین حرفی که به من زدند! من خیلی تلاش کردم. آخر سر یکی از این درجه دارهای نظام وظیفه گفت به برادرت و خانمش بگو بیاد همگی با هم زیر یک سقف زندگی کنید!!!! این هم از مشاوره ما. برای ما متاسفانه فکری نشده.
( البته اگه عضو کمیته امداد امام خمینی باشید میتونی معافیت بگیری)

شما ملاقات مردمی میدان سپاه رفتین و همچین جوابی بهتون دادن؟ من الان مشغول خدمتم ولی شرایطم واقعا" سخت شده باید برم اونجا ببینم چی میگن.
یه دفتر پلیس +10 تماس گرفتم گفت اگه برادر بالای 18 داشته باشین معافی کفالت نمیدن بهتون ولی بازم برین ملاقات مردمی میدان سپاه ببین چی میگن
ممنون از پاسختون

qwerty123456
November 13th, 2010, 11:13 AM
شما ملاقات مردمی میدان سپاه رفتین و همچین جوابی بهتون دادن؟ من الان مشغول خدمتم ولی شرایطم واقعا" سخت شده باید برم اونجا ببینم چی میگن.
یه دفتر پلیس +10 تماس گرفتم گفت اگه برادر بالای 18 داشته باشین معافی کفالت نمیدن بهتون ولی بازم برین ملاقات مردمی میدان سپاه ببین چی میگن
ممنون از پاسختون
شما هرجایی که بگی رفتم.
بله ملاقات مردمی هم رفتم. اذیت نکن خودتو داداش، تو که اعزام شدی، آموزشی که تموم بشه هتله.

shahsavari_m
November 14th, 2010, 03:18 PM
دوستان نگفتین شرایط مراقبت چیه؟و ضعف بینایی هم شاملش میشه؟

ali_m4057
November 16th, 2010, 07:35 AM
سلام
سئوال من درباره کفالت هست و فقط این تاپیکو مرتبط ترین تاپیک یافتم
چنانچه من برای فوق از ایران برم (مشمول هستم با وثیقه و....) وقتی فوقم تمام بشه دقیقا بعد دو سال بابام هم میشه 60 سالش یعنی 59 تمام+1 روزش شده(من تک پسر هستم)
حالا کسی از بستگام ( پدر ، مادر یا هر کس دیگه ای ) میتونه خودش بره نظام وظیفه و کارای کفالت منو بکنه و من معاف بشم و وثیقه رو پس بگیره که دیکه من ایران برنگردم؟
یا اینکه نه این کارای کفالت و حتما باید خود شخص انجام بده؟

ممنون

qwerty123456
November 16th, 2010, 09:34 AM
سلام
سئوال من درباره کفالت هست و فقط این تاپیکو مرتبط ترین تاپیک یافتم
چنانچه من برای فوق از ایران برم (مشمول هستم با وثیقه و....) وقتی فوقم تمام بشه دقیقا بعد دو سال بابام هم میشه 60 سالش یعنی 59 تمام+1 روزش شده(من تک پسر هستم)
حالا کسی از بستگام ( پدر ، مادر یا هر کس دیگه ای ) میتونه خودش بره نظام وظیفه و کارای کفالت منو بکنه و من معاف بشم و وثیقه رو پس بگیره که دیکه من ایران برنگردم؟
یا اینکه نه این کارای کفالت و حتما باید خود شخص انجام بده؟

ممنون
امکان اقدام برای معافیت کفالت و حتی پزشکی در خارج از کشور هست و در تاپیک پرسش و پاسخهای رایج نیز اشاره شده است.
http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1d781213-f5c6-4e6b-b3a0-376931cdf1d8&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b

Nc12
December 9th, 2010, 03:11 PM
دوستانی که به تازگی کارت معافیت گرفتن کارتشون الکترونیکیه یا از همون کارت های قدیمیه؟

seda67
December 10th, 2010, 03:20 PM
اینکه میگن به لیسانس ها سخت تر از دیپلمه ها کفالت میدن درسته؟ آخه چرا؟

seda67
December 10th, 2010, 04:11 PM
سلام
من پدرم اختلال روانی (Bipolar Disorder) داره ولی 35 ساله که با دارو و سالی یکی دو بار بستری شدن توی بیمارستان سرپاست. اختلال حرکتی حاد نداره ولی با 55 سال سن خیلی داغون شده و امسال 15 تا الکتروشک مغزی با بیهوشی کامل داشته. وقت شورای پزشکی دارم برای 4 دی. چند تا سوال:
- توی دوستاتون و یا خدای نکرده خودتون کسی بوده که پدرش مشکل روانی داشته باشه و معافیت گرفته باشه
- من 4 دی شورا دارم کلا چند بار باید با پدرم برم و بیام . حتما درک میکنید که یه بیمار روانی رو اینور اونور بردن اصلا کار راحتی نیست. (کاش اونهام می فهمیدن)
- تا قبل عید یا نهایتا آخرای فروردین کارهام تموم میشه؟
مرسی

samanjan
December 11th, 2010, 12:15 AM
سلام
من پدرم اختلال روانی (Bipolar Disorder) داره ولی 35 ساله که با دارو و سالی یکی دو بار بستری شدن توی بیمارستان سرپاست. اختلال حرکتی حاد نداره ولی با 55 سال سن خیلی داغون شده و امسال 15 تا الکتروشک مغزی با بیهوشی کامل داشته. وقت شورای پزشکی دارم برای 4 دی. چند تا سوال:
- توی دوستاتون و یا خدای نکرده خودتون کسی بوده که پدرش مشکل روانی داشته باشه و معافیت گرفته باشه
- من 4 دی شورا دارم کلا چند بار باید با پدرم برم و بیام . حتما درک میکنید که یه بیمار روانی رو اینور اونور بردن اصلا کار راحتی نیست. (کاش اونهام می فهمیدن)
- تا قبل عید یا نهایتا آخرای فروردین کارهام تموم میشه؟
مرسی

برای کمیسیون یکبار کافی است ولی بستگی دارد دکترها چی بهت بگن . اونا فکر میکنن شما داری دروغ میگی برای همین ازتون مدارک معتبر می خواهند تا بفهمندن شما راست میگی یا دروغ چون روزی 100 از اینا ویزیت می کنند و بعضی ها به دروغ کارهای می کنند که نگم بهتره.

اگر 4 دی معاف دائم شی که امیدوارم بشی . بله اگر کارها روی روال انجام شود تا آخر فرودین کارت دست است ولی میگم بستگی دارد مثل بعضی بچه ها پرونده ات مشکل پیدا نکد چون الان یکی است چند ماه منتظر کارت است .

seda67
December 11th, 2010, 12:58 PM
برای کمیسیون یکبار کافی است ولی بستگی دارد دکترها چی بهت بگن . اونا فکر میکنن شما داری دروغ میگی برای همین ازتون مدارک معتبر می خواهند تا بفهمندن شما راست میگی یا دروغ چون روزی 100 از اینا ویزیت می کنند و بعضی ها به دروغ کارهای می کنند که نگم بهتره.

اگر 4 دی معاف دائم شی که امیدوارم بشی . بله اگر کارها روی روال انجام شود تا آخر فرودین کارت دست است ولی میگم بستگی دارد مثل بعضی بچه ها پرونده ات مشکل پیدا نکد چون الان یکی است چند ماه منتظر کارت است .

مدرک معتبر برای ناراحتی روانی چیه؟ من 2 تا نامه دارم از بیمارستان هایی که پدرم 18 بار توش بستری بوده.
پرونده ی کامل پزشکی رو نمیدن بیمارستان ها. یه رزومه ی بیماری دادن فقط. نامه ی جدا از دکترهاش بگیرم تاثیر داره؟ چون گرفتن نامه ها خودش مصیبته اگه تاثیر نداره نرم دنبالش
مرسی از جواب ولی به من 4 دی وقت شورا دادن (من فرق شورای پزشکی و کمیسیون پزشکی رو متوجه نشدم)
شورا هم که توی نظام وظیفه است. پس بیمارستان کی باید ببرم پدرمو ؟ توی شورا معرفی می کنن به بیمارستان؟

samanjan
December 11th, 2010, 02:49 PM
مدرک معتبر برای ناراحتی روانی چیه؟ من 2 تا نامه دارم از بیمارستان هایی که پدرم 18 بار توش بستری بوده.
پرونده ی کامل پزشکی رو نمیدن بیمارستان ها. یه رزومه ی بیماری دادن فقط. نامه ی جدا از دکترهاش بگیرم تاثیر داره؟ چون گرفتن نامه ها خودش مصیبته اگه تاثیر نداره نرم دنبالش
مرسی از جواب ولی به من 4 دی وقت شورا دادن (من فرق شورای پزشکی و کمیسیون پزشکی رو متوجه نشدم)
شورا هم که توی نظام وظیفه است. پس بیمارستان کی باید ببرم پدرمو ؟ توی شورا معرفی می کنن به بیمارستان؟

شما مدارک را ببر . حتما هم برو دنبالش.

اگر لازمه باشه شما را به بیمارستان معرفی می کنند .

reza_17173
December 12th, 2010, 12:52 AM
دوستان کسی که برادر کوچکترش الان در حال خدمت هست و خودشم دانشجو هست و پدرشم بالای 60 ساله, هیچ راهی برای معافیتش وجود نداره؟

Hamid_110
December 12th, 2010, 01:28 AM
دوستان کسی که برادر کوچکترش الان در حال خدمت هست و خودشم دانشجو هست و پدرشم بالای 60 ساله, هیچ راهی برای معافیتش وجود نداره؟

نه متاسفانه !

hsdanesh
December 16th, 2010, 02:19 PM
(http://www.applyabroad.org/forum/member.php?36040-qwerty123456)سلام دوستان یه سوال دارم که خیلی کلافم کرده...!
من بعد از 3 سال دوره ی کارشناسی رو تموم می کنم. می خوام معافیت تحصیلی برای ارشد بگیرم، اینطور که معلومه معافیت تحصیلی علمی برای فارغ التجصیلان 3 سال برای ارشد هست. من اگه برم درسم رو بخونم برگردم پدرم 60 سالش تموم میشه،می تونم از قانون سن پدر معاف دائم بشم؟ غیبت نمی خورم؟

qwerty123456
December 16th, 2010, 02:32 PM
(http://www.applyabroad.org/forum/member.php?36040-qwerty123456)سلام دوستان یه سوال دارم که خیلی کلافم کرده...!
من بعد از 3 سال دوره ی کارشناسی رو تموم می کنم. می خوام معافیت تحصیلی برای ارشد بگیرم، اینطور که معلومه معافیت تحصیلی علمی برای فارغ التجصیلان 3 سال برای ارشد هست. من اگه برم درسم رو بخونم برگردم پدرم 60 سالش تموم میشه،می تونم از قانون سن پدر معاف دائم بشم؟ غیبت نمی خورم؟

بله چرا که نه. شما اگر غیبت نداشته باشید و پدر 59 سن داشته باشد و شرایط دیگر را داشته باشید، میتوانید معافیت کفالت بگیرید.

محض اطلاع عرض کنم شما 3 سال فرصت دارید ارشد رو تموم کنید، بعد از آن 1 سال هم مهلت دارید در خارج از کشور دکترا شروع کنید، ضمناً در خارج از کشور هم میتوانید برای معافیت کفالت اقدام کنید.

ali_m4057
December 16th, 2010, 06:55 PM
بله چرا که نه. شما اگر غیبت نداشته باشید و پدر 59 سن داشته باشد و شرایط دیگر را داشته باشید، میتوانید معافیت کفالت بگیرید.

محض اطلاع عرض کنم شما 3 سال فرصت دارید ارشد رو تموم کنید، بعد از آن 1 سال هم مهلت دارید در خارج از کشور دکترا شروع کنید، ضمناً در خارج از کشور هم میتوانید برای معافیت کفالت اقدام کنید.

منم دقیقا همین جوری هستم!!
یه نکته اینجا هست:
هر ترم باید اشتغال به تحصیل بگیرم ا ز دانشگاه برای وزارت علوم بفرستیم که معافیت مان نپره
بعد از فارغ التحصیلی دیگه نمیتونیم برگه اشتغال به تحصیل بگیریم ، بعد معافیت تحصیلی نداریم بعد وثیقه ضبط میشه بعد پدر گرامی شاکی میشه !!
حالا این 1 سالی که عرض کردید وزارت علوم چجوری برای ما معافیت تحصیلی صادر میکنه تا ما پذیرش از دکترا بگیریم ؟ و غیبت هم نخوریم و وثیقه هم ضبط نشه؟

a3moon
December 16th, 2010, 06:56 PM
با سلام و خسته نباشيد
پدر من 52 سال داره و به تازگي از ديسك كمر خيلي شديدي گرفته به طوري كه الان يه ماهه تو خونه افتاده و دكتر گفته حتما بايد عمل بشه چون فشار داره روي نخاعش خيلي شديد ميشه
بعدم گفته بعد از عمل هم يكي دوماه بايد خونه نشين باشه و يه جورايي ديگه به خاطر شغلي كه داره از كار افتاده ميشه !
من هم تك پسر خانواده هستم و يك خواهر كوچكتر از خودم دارم
ميخواستم ببينم معافيت شامل حال من ميشه؟

seda67
December 20th, 2010, 10:00 AM
با سلام و خسته نباشيد
پدر من 52 سال داره و به تازگي از ديسك كمر خيلي شديدي گرفته به طوري كه الان يه ماهه تو خونه افتاده و دكتر گفته حتما بايد عمل بشه چون فشار داره روي نخاعش خيلي شديد ميشه
بعدم گفته بعد از عمل هم يكي دوماه بايد خونه نشين باشه و يه جورايي ديگه به خاطر شغلي كه داره از كار افتاده ميشه !
من هم تك پسر خانواده هستم و يك خواهر كوچكتر از خودم دارم
ميخواستم ببينم معافيت شامل حال من ميشه؟

راستای اجرای ماده 23 فصل دوم آئین نامه معاینه و معافیت مشمولین در صورتیكه پدر مشمول دارای بیماری یا نقص عضوی بشرح
زیر باشد از نظر شورای پزشكی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد.
1. كلیه بدخیمی‌های دستگاههای بدن كه موجب ناتوانی و از كارافتادگی فرد گردد و یا پیشرفته و مقاوم به درمان باشد و به تایید مراجع ذیصلاح
رسیده باشد.
2. تومورها و آدنوپاتیهای مزمن و غیر قابل درمان مدیاستن همراه با علائم فشاری برمدیاستن.
تبصره: در مورد سرطانهای قابل درمان و محدود كه متاستاز نداده و عوارض نداشته باشد
این قسمت مصداق ندارد.
3- جذام با تشخیص متخصص پوست و تائید مراكز مبارزه با جذام در مرحله ایزوله شدن بیمار و تا زمانی كه خطر واگیر بیماری به دیگران وجود دارد و
به همین نحو در انواعی از بیماری كه پیشرفته بوده و عوارض شدید پوستی یا عصبی در شخص مبتلاء ایجاد كرده باشد.
4- سیفلیس‌های عصبی یا قلبی عروقی شدید و یا سیفلیس‌های استخوانی كه ایجاد ضایعات انهدامی در استخوان یا مفاصال كرده باشد.
5- مبتلایان به سل فعال كه منجر به محدودیت و از كارافتادگی فرد گردد با تائید مراكز تخصصی مربوطه.
6- آرتریتهای مزمن توام با تغییر شكل در استخوانها و جمود در مفاصل و ستون فقرات بصورت پیشرفته كه مانع انجام فعالیتهای روزمره شده باشد.
7- انواع نوروپاتی‌ها و میوپاتی‌های اولیه و ثانوی در مراحل پیشرفته كه منجر به ناتوانی و اختلال در ایستادن و حركت شده باشد.
8- فلج اندام فوقانی یا تحتانی بدن (همی‌پلژی،پارایلژی) كه موجب ناتوانی در اعمال روزانه شخص شده باشد.
9- پاركینسون در مراحل پیشرفته با علائم بالینی واضح و با تائید متخصص بیماریهای اعصاب.
10- مولتیپل اسكلروز در مرحله استقرار كامل.
11- انواع صرع مقاوم به درمان.
12- كلیه ضایعات عروقی مغزی كه موجب ناتوانی فرد گردد.
13- كلیه بیماریها، تروماها و اعمال جراحی روی ستون فقرات كه منجر به اختلالات اسفنگتری و فقدان ارزش كاری یك اندام شده باشد.
14- هر گونه اعمال جراحی روی مغز در صورتیكه منجر به عوارض عصبی یا روانی شدید بعد از عمل شد ه باشد.
15- پسیكوزها و بیماریهای روانی مزمن با سابقه معتبر بستری‌های متعدد در بیمارستانهای روانی و یا تائید متخصص بیماریهای روانی.
16- نقص عقلانی و كندذهنی با كسب نظر از متخصص مربوطه و مراكز توانبخشی كه ضریب
هوشی به 30% و كمتر نقصان یافته باشد (میزان كارایی شخص از نظر مراكز توانبخشی 30% باشد)
17- در مورد قطع یا ازكارافتادگی اندام فوقانی یا تحتانی به شرح زیر رفتار شود.
الف) قطع یك پا از زانو به بالا و یا اینكه عملاً یك پاكارائی خود را از دست داده باشد.
ب)قطع هر دو پا از مفصل متاتار سوفلانجیال (MP) به بالا.
ج) قطع یك دست از آرنج به بالا و یا اینكه یك دست عملاً كارائی خود را از دست داده باشد.
د) قطع هر دو دست از هر جا كه باشد.
18- بیماریهای مزمن و انسداد شدید ریه همراه كاهش ظرفیت تنفسی ریه به میزان 50% و بیشتر.
19- تغییر شكلهای شدید مادرزادی جدار قفسه صدری كه موجب كاهش ظرفیت تنفسی به میزان 15% و یا كمتر یا نارسائی قلب شده باشد.
20- سابقه اعمال جراحی ریه و قفسه صدری (توراكوپلاستی، رزكسیون ریه) كه منجر به كاهش ظرفیت تنفسی به میزان 50% و یا كمتر شده باشد.
21- هیپرتیروئیدی شدید همراه با عوارض قلبی، عصبی، چشمی و لاغری مفرط و هیپرتیروئیدی پیشرفته با ایجاد عوارض.
22- دیابت شیرین مزمن مقاوم به درمان با عوارض چشمی،عصبی و كلیوی پیشرفته.
23- آكرومگالی، ژیگانتیسم، كوشینگ، آدیسون در هر مورد به شرطی كه پیشرفته بوده و عوارض جسمی یا روانی یا علائم بالینی واضح
ایجاد كرده باشد به همراه سوابق معتبر پزشكی و با تائید متخصص غدد مترشحه داخلی.
24- چاقی مفرط به قسمی كه وزن شخص 80% و یا بالاتر از وزن مطلوب =(2+100- طول قد) و یا BMI > 40 باشد.
25- بیماریهای مزمن كبدی همراه با عوارض مربوطه (آسیت و...)
26- نارسائی مزمن كلیه با علائم واضح بالینی و پاراكلینیكی به تائید متخصص نفرولوژی.
27- بیماریهای التهابی مزمن روده (كرون، كولیت اولسرو) كه پاسخ به درمان طبی نداده و دچار عوارض گوارشی شده باشد.
28- هموفیلی‌های شدید كه نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند.
29- كولستومی‌های دائمی.
30- كلیه اعمال جراحی در سرتاسر دستگاه ادراری كه منجر به تغییر مسیر اداری بشود و انواع پیوندها
نظیر پیلوستومی، نفروستومی،اورتروستومی-جلدی،سیستوستومی.
31- فیستولهای مثانه به ركتوم غیرقابل درمان.
32- برداشتن كامل مثانه.
33- برداشتن هر دو كلیه و یا یك كلیه بهمراه اختلال عملكرد در كلیه مقابل.
34- پیوند كلیه.
35- فقدان هر دو چشم و یا آنكه هر دو چشم عملاً فاقد بینائی باشد.
تبصره: به هر علتی كه دید یك چشم به میزان 100% و دید چشم دیگر به میزان 50% از بین رفته باشد
و یا دید هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% دید یك چشم باشد این نوع مصداق دارد.
36- كری كامل هر دو گوش كه با سمعك نیز میزان كاهش شنوائی از 60 دسی بل مجموعاً در هر دو گوش بیشتر باشد.
37- كری و لالی توام با تایید متخصص گوش،حلق و بینی.
38-بیماریهای مادرزادی، اكتسابی، تومورال، یا التهابی (روماتیسمال) قلبی، آئورت و یا سرخرگهای بزرگ دیگر
مانند كواركتاسیون، آنوریسم‌ها، و یا اتساع سرخرگهای ریوی،
كانال آرتریل باز، تنگی شریان ریوی اصلی، فیستولهای شریانی و ریوی در صورت عارضه دار بودن.
39- بیماری عروق كرونر(انفاركتوس میوكارد و آنژین صدری) كه موجب درجاتی از نارسایی قلبی و از كارافتادگی فرد گردد با تشخیص مراكز تخصصی ن.م.
40- نارسائی پیشرفته قلب با علائم بالینی واضح.
41- اعمال پیوند عروق كرونر و تعویض دریچه‌های قلب و گذاشتن پین میكرهای دائمی كه علیرغم انجام عمل درجاتی از نارسایی قلب وجود داشته باشد.
42- انواع آریتمی‌ها و بلوكهای قلبی كه موجب نارسایی قلبی شده و امكان انجام فعالیت روزمره را از شخص بگیرد.
43- انواع كاردیومیوپاتی‌ها.
44-افزایش اولیه یا ثانویه فشار خون شریان ریوی، توام با نارسایی قلبی به هر علت كه باشد (منظور از نارسایی
قلبی قرارگرفتن شخص در كلاسهای 3و4 تنگی نفس می‌باشد)
45- اختلالات عروقی كه منجر به فلبیت و پری‌فلبیت همراه با ورم شدید و مزمن اندام گردیده و آندارتریت مسدود كننده.
46- كلیه بیماریهای ناتوان كننده و شدید پوستی كه به درمان مقاوم بوده و به تایید متخصصین مربوطه رسیده باشد.
47- اسكار و كلوئید ناشی از سوختگی‌ها كه موجب اختلال عملكرد اعضاء شده ویا بیش از 50% از سطح بدن را فرا گرفته باشد.
48- سندرم سوء جذب كه موجب كاشكسی شدید فرد گردد و پاسخ به درمان طبی نداده باشد.
49- ضعف شدید جسمانی (كاشكسی) بعلل مختلف و نواقص و معایبی كه توان جسمانی را به میزانی كاهش داده باشد كه عملاً شخص مورد معاینه
بدون كمك دیگران در انجام حوایج و تكالیف و كارهای روزمره ناتوان شده و نیاز به مراقبت شخص دیگری داشته باشد

seda67
December 25th, 2010, 02:52 PM
برای اطلاع کسایی که می خوان برای معافیت کفالت ( ناراحتی اعصاب پدر اقدام کنند)
- امروز رفتیم شورای پزشکی نظام وظیفه
- معرفی کردند به بیمارستان 505 ارتش
- رفتیم بیمارستان 505 (لوشان) پدرم رو ویزیت کردند
- دکتر معرفی کرد برای تست شخصیت ( ویزیت و تست شخصیت 50 هزار تومان )
- ساعت 12 شورای پزشکی توی بیمارستان تشکیل شد - نتیجه 3 هفته بعد نظام وظیفه اعلام میشه
البته با یه شیرینی کوچیک به سرباز دژبان اونجا نتیجتونو میتونید خبردار شید
(معاف دائم شدم هورااااااا)

Anathema
December 28th, 2010, 08:24 PM
سلام

بنده در شیراز زندگی میکنم میخواستم بدونم با شرایط زیر که دارم معافیت کفالت دارم یا خیر :

پدر 70 سال و مادرم 60 سال
تنها برادرم 35 سال، مجرد و خدمت رو انجام دادند و در شهر عسلویه مشغول به کار هستند و به شیراز سر نمیزنند و من مراقب پدر و مادر خودم هستم.
آیا کفالت شامل من میشه؟

qwerty123456
December 28th, 2010, 08:38 PM
سلام

بنده در شیراز زندگی میکنم میخواستم بدونم با شرایط زیر که دارم معافیت کفالت دارم یا خیر :

پدر 70 سال و مادرم 60 سال
تنها برادرم 35 سال، مجرد و خدمت رو انجام دادند و در شهر عسلویه مشغول به کار هستند و به شیراز سر نمیزنند و من مراقب پدر و مادر خودم هستم.
آیا کفالت شامل من میشه؟

خیر، مادامی که برادر از نظر پزشکی توانایی مراقبت از پدر و مادر را داشته باشد، برادر ِ دیگر نمیتواند درخواست معافیت کفالت کند.

ulireza
January 4th, 2011, 01:07 AM
سلام
من تک پسرم غیبت هم ندارم
خواستم قوانین در مورد گرفتن کفالت مادر طلاق گرفته رو بدونم
مثلا اگه امروز طلاق بگیرن من کفالت مادرمو می تونم بگیرم
اگه ممکنه راهنمایی کنید!
مرسی

seda67
January 5th, 2011, 09:56 PM
سلام
من تک پسرم غیبت هم ندارم
خواستم قوانین در مورد گرفتن کفالت مادر طلاق گرفته رو بدونم
مثلا اگه امروز طلاق بگیرن من کفالت مادرمو می تونم بگیرم
اگه ممکنه راهنمایی کنید!
مرسی

یگانه مراقب و نگه دارنده مادر فاقد شوهر (در صورت مطلقه بودن مادر باید تاریخ ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی قبل از ورود به سن 16 سالگی مشمول باشد).
با این حال من دیدم کسی که 25 سالش بود و پدر و مادرش وقتی 18 سالش بود طلاق گرفته بودن و معاف شد. (معافیت طلاق اغلب موقت 1 ساله صادر میشه)

gulunc
January 6th, 2011, 06:28 PM
سلام دوستان

چندتا سوال ازتون داشتم راجع به معافیت معلولیت پدر، اگه کسی اطلاعی داره لطفاً همکاری کنه:
پدر من 3 سال پیش دچار سکته مغزی شده، هم مشکل حرکتی دست وپا پیدا کرده وهم اینکه از لحاظ گفتاری دچار مشکل شده، یعنی راه میره ولی مشکل داره، وتعادل اصلاً نداره، حرکت دستاش هم تعادل درست حسابی نداره، بردمش بهزیستی، برای بررسی وضعیتش تو کمیسیون بهزیستی برای 2 هفته دیگه وقت داده، گفته اونجا معلولیتشو بهزیستی مشخص می کنه بعد می فرسته بری نظام وظیفه، به نظرتون امیدی برای معافیت من هست یا نه واینکه اگه تایید بشه تا اینکه کارش تموم بشه و معاف بشم چه مدت طول می کشه.

با تشکر

mahmoodsharifi
January 6th, 2011, 10:12 PM
سلام،الان چند وقته کارت معافیت سه برادری میاد؟

mohhhamad
January 7th, 2011, 12:38 AM
سلام دوستان

چندتا سوال ازتون داشتم راجع به معافیت معلولیت پدر، اگه کسی اطلاعی داره لطفاً همکاری کنه:
پدر من 3 سال پیش دچار سکته مغزی شده، هم مشکل حرکتی دست وپا پیدا کرده وهم اینکه از لحاظ گفتاری دچار مشکل شده، یعنی راه میره ولی مشکل داره، وتعادل اصلاً نداره، حرکت دستاش هم تعادل درست حسابی نداره، بردمش بهزیستی، برای بررسی وضعیتش تو کمیسیون بهزیستی برای 2 هفته دیگه وقت داده، گفته اونجا معلولیتشو بهزیستی مشخص می کنه بعد می فرسته بری نظام وظیفه، به نظرتون امیدی برای معافیت من هست یا نه واینکه اگه تایید بشه تا اینکه کارش تموم بشه و معاف بشم چه مدت طول می کشه.

با تشکر

سلام
ایشالا صحیح وسلامت باشن وهر چی زودتر بهبود کامل پیدا بکنند.اول جواب سوالاتو میدم بعدش چند تا نکته اضاف میگم.
این اطلاعات مال فرودین هستش وخودت باید به روزش بکنی(بعید میدونم تغییرات آنچنانی توش انجام شده باشه)
ببین برای من اینطوری بود.اول بعد از معاینه اولیه و...که خیلی ها رو رد میکرد یه کمیسیون تو بهزیستی محله(بسته به محلتون تو تهران میفرستادن هر بخشی برای من فرستادن شهر ری) اونجا برگزار میشه.در صورتی که درصد معلولیتشون متوسط به بالا باشه میفرستند برای بهزیستی مرکز(پیچ شمرون) اونجا اوکی بشه بقیش چنگولک بازی اداریه نظام وظیفست ووو من میتونم بگم بری نظام وظیفه معافی.خیلی شنیدم که خیلیا میگفتن با کسایی که بهزیستی معرفی میکنه خیلی راه میان.والال بابای منو خانومه 10 ثانیه نگاه کرد گفت برو.....و معاف شدم.
برای من زمانش تا کمیسیون اولیه تو شهر ری 20 روز وبعد تا کمیسیون توی پیچ شمرون(5 ماه) طول کشید.بقیه اش هم تو نظام وظیفه میشه یه هفته ای جمعش کرد رفت.کارت هم 20 روزه صادر میشه
فقط یادت نره حتما روز کمیسیون تمام مدارک پزشکی رو ببر،من یه کار باحالی که کرده بودم رفته بودم از چندتا روماتولوژ خفن ایران (دو تا گواهی گرفته بودم که اونها تایید کرده بودن وتوش نوشته بودن این بنده خدا خیلی معلوله واز کار افتادست واینها) هر چند که روز کمیسیون خانوم نگاهش نکرد وپرتش کرد رو میز....اما بی تاثیر نبود..تو هم برو این کار رو حتما انجام بده.نیاز هم نیست بری مطب کلی پول بدی برو این بیمارستان های دولتی این پزشک های بزرگ همشون اونجا میان.بهشون بگو خودوشن در جریانند.بگو میخوام برا معافیت اقدام بکنم خودوتون فیلم عکس آنژوگرافی ام ار ای و... هرچی صلاح میدونید برام تجویز کنید برم بگیرم(اگه نداری ها،من بابام تو پرونده پزشکیش اینها رو نداشت) بعد برام گواهی بنویسید.
گواهیشم اینطوری معمولا
بهزیستی مرکز تهران سلام
گواهی میشود بیمار فلانی از تاریخ فلان تا تاریخ فلان(اگه پیش این دکتر میرفتی البته اگه نه ایراد نداره) تحت نظر بووده اند.ده سال است به این بیماری دچارند.نمی دونم به علت ضایعه سکته و...دست راست 50 ذرصد تعادل ایستایی 90 درصد و....(همینطوری خودش طرف برات ردیف میکنه میاد پایین) گواهی میشود ایشون معلول با درصد بالا واز کارافتاده کلی اعلام میگردند و......
ایشالا که کارت راه بیافته اگه افتاد به مادرت بگو منو دعا کنه باشه؟

Mehran.sahandi
January 7th, 2011, 11:15 AM
دوستان عزیز لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید
من تک فرزند هستم و می خواهم برای کفالت پدرم اقدام کنم.
در حال حاظر ترم اخر هستم
اگه شورای پزشکی قبول نکنه می تونم از 6 ماه فرجه استفاده کنم؟؟؟

seda67
January 8th, 2011, 02:58 AM
دوستان عزیز لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید
من تک فرزند هستم و می خواهم برای کفالت پدرم اقدام کنم.
در حال حاظر ترم اخر هستم
اگه شورای پزشکی قبول نکنه می تونم از 6 ماه فرجه استفاده کنم؟؟؟
بله مشکلی برای استفاده از فرجه ی شش ماهه پیش نمیاد. توصیه اکید میکنم برای کفالت بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنید. اگر پدرتون بالای 60 هست که خیالتون تخت اگه هم بیماری خاصی دارند که توی چند پست قبل اومده اسامیشون زیاد نگران نباشید معاف میشید. ولی تجربه میگه برای اقدام برای معافی یا باید فارغ التحصیل باشی یا انصرافی.

behzad24
January 8th, 2011, 11:35 AM
سلام
می خواستم بدونم که میشه در صورتی که برادر بالای 18 سال من که خارج از کشور تحصیل یا کار می کنه ، اقدام به معافیت کفالت بکنم ؟
پدرو مادر من طلاق گرفتن و من با مادرم زندگی می کنم ، در واقع تنها سرپرست و مرد خونه من هستم . البته یه برادر کوچیک 9 ساله هم دارم که با ما زندگی میکنه. خودم هم دانشجو هستم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

سلام
از دوستان کسی اطلاع دقیقی در این رابطه نداره ؟

qwerty123456
January 8th, 2011, 01:07 PM
سلام
از دوستان کسی اطلاع دقیقی در این رابطه نداره ؟

خیر، من هم تقریباً مشابه شما بودم و به هر دری زدم نتونستم معافی بگیرم.

حنیف
January 9th, 2011, 10:23 AM
سلام
کسی در مورد شرایط این معافیت جدید کفالت چیزی می دونه
اگر پدر بزرگ یا مادر بزرگ بدون فرزند ذکور باشه ،نوه ذکور معاف می شه.
دیشب تو اخبار 20:30 دیدم ولی توضیح درست درمون نداد.

seda67
January 9th, 2011, 12:33 PM
سلام
کسی در مورد شرایط این معافیت جدید کفالت چیزی می دونه
اگر پدر بزرگ یا مادر بزرگ بدون فرزند ذکور باشه ،نوه ذکور معاف می شه.
دیشب تو اخبار 20:30 دیدم ولی توضیح درست درمون نداد.

الان جد پدری و مادری نباید هیچ فرزندی در قید حیات داشته باشند ولی راهیافتگان به مجلس تصمیم دارند این قانون رو به فرزند پسر تغییر بدهند. یعنی دایی نداشته باشید معاف بشید. احتمال اینکه ستاد کل نیروهای مسلح قانون جدید رو قبول کنه و اجرا کنه زیر صفره.

Mehran.sahandi
January 10th, 2011, 10:22 AM
بله مشکلی برای استفاده از فرجه ی شش ماهه پیش نمیاد. توصیه اکید میکنم برای کفالت بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنید. اگر پدرتون بالای 60 هست که خیالتون تخت اگه هم بیماری خاصی دارند که توی چند پست قبل اومده اسامیشون زیاد نگران نباشید معاف میشید. ولی تجربه میگه برای اقدام برای معافی یا باید فارغ التحصیل باشی یا انصرافی.
من امروز رفتم نظام وظیفه گفتند اگه زمان اعلام شورای پزشکی فراغت از تحصیل رو دانشگاه داده باشه نمی تونید از 6 ماه استفاده کنید(البته اگه جواب شورا منفی باشه)
اگه از دوستان کسی اطلاعی داره لطفا جواب بدید.

gulunc
January 10th, 2011, 10:36 PM
سلام

کسی اطلاع داره که معافیت مربوط به فرزندان معلولین از چه نوع معافیت است، دائم یا موقت، و اینکه آیا کسی که با این قانون معاف میشه بایستی آموزش رو بره یا نه ؟ و با توجه به اینکه این نوع معافیت بر مبنای عهده دار شدن سرپرستی فرد معلول داده میشه آیا مشکلی برای خروج از کشور جهت ادامه تحصیل ایجاد نمی کنه؟

mohhhamad
January 11th, 2011, 12:20 AM
سلام

کسی اطلاع داره که معافیت مربوط به فرزندان معلولین از چه نوع معافیت است، دائم یا موقت، و اینکه آیا کسی که با این قانون معاف میشه بایستی آموزش رو بره یا نه ؟ و با توجه به اینکه این نوع معافیت بر مبنای عهده دار شدن سرپرستی فرد معلول داده میشه آیا مشکلی برای خروج از کشور جهت ادامه تحصیل ایجاد نمی کنه؟

معافیت دائم هستش)البته غیر از وقتی که خدایی نکرده جنگ بشه)، آموزشی نمیخواددددددد اصلا ونمیری ونه هیچ مشکلی برای ورود خروج نداری(سوال آخرت سوال بود هاااااا،آخه مرد حسابی.....برا چیجلوی رفتنتو بگیرن آخهههه)

seda67
January 11th, 2011, 02:20 AM
من امروز رفتم نظام وظیفه گفتند اگه زمان اعلام شورای پزشکی فراغت از تحصیل رو دانشگاه داده باشه نمی تونید از 6 ماه استفاده کنید(البته اگه جواب شورا منفی باشه)
اگه از دوستان کسی اطلاعی داره لطفا جواب بدید.

شما بعد از فارغ التحصیلی 6 ماه وقت دارید تا برای اعزام اقدام کنید. شورای پزشکی شما رو سرباز اعلام کنه و کفالت نده اعزامتون رو باطل می کنید دوباره درخواست کفالت میدید. تجربه ی یکی از دوستام : معاف نشد. برگه سبزش اومد هنوز 6 ماهش تموم نشده بود رفت اعزام رو باطل کرد گفت پدرم قلبشو عمل کرده و دوباره میخوام معاینه بشه (دروغ گفت) روز شورا پدرش همون بیماری قبلی رو مطرح کرد و معاف شد. اینجا ایران است. فقط حواستون باشه که به مشمول غایب کفالت نمی دن

Renegade
January 13th, 2011, 05:19 AM
سلام

یکی از دوستان زحمت کشیدن خبر زیر و رو فروم گذاشتن:

تنها نوه پسر بالای 18 سال از سربازی معاف می شود

سردار کمالی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر، افزود: در پی ابلاغ یادشده، فقط نوه پسر بالای 18 سال "جد و یا جده ای" که فرزند پسر ندارند، از خدمت سربازی معاف می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در گذشته اگر "جد و یا جده"، فرزند دختر هم داشتند، مشمول این قانون می‌شدند، گفت: در حال حاضر با توجه به ابلاغیه جدید اگر "جد و جده"، فرزند دختر داشته باشند، اما فاقد فرزند پسر باشند، تنها نوه ذکور بالای 18 سال آن خانواده می‌تواند از معافیت سربازی استفاده کند.

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مقررات درخصوص تک پسر خانواده‌ها همچون گذشته اعمال می شود، افزود: بر اساس ابلاغ جدید، "اگر پدری بالای 59 سال سن داشته باشد و دارای یك فرزند ذکور بالای 18 سال باشد، آن فرزند ذكور، از خدمت سربازی معاف می‌شود.

سردار کمالی همچنین تصریح کرد: اگر پدری کمتر از 59 سال سن داشته باشد، اما به دلیل بیماری و نقص عضو نیاز به مراقبت داشته باشد، تنها فرزند بالای 18 سال وی از خدمت سربازی معاف خواهد شد.

شبکه خبر

حالا من که یک مادربزرگ دارم که 4 تا فرزند داره اما همشون دخترن، من و یکی دیگه ار نوه هاش بالای 18 سالیم (من 25 و اون یکی 20 سالشه) با این شرایط الان یکی از ما دو تا می تونه معاف بشه دیگه؟ درست می گم؟

ehsan khkh
January 13th, 2011, 10:58 PM
با سلام

من 22 سالمه و الان 1 ماهی هست که برای تحصیل تو مقطع فوق با وثیقه ی 15 میلیونی از کشور خارج شدم.... یه برادر 21 ساله هم دارم!
با حسابو کتابی که کردم اگه خدا بخواد تا 2سال دیگه فوقمو میگیرم و 2 سال بعدشم اقامت این کشوری که اومدم،رو میگیرم....که اون موقع 26 سالمه حدودا.....
سوالی داشتم.....
1- من یه پدر 52 ساله دارم که تا 7سال دیگه میشه 59 سالش...آیا من اون موقع (7سال دیگه) با توجه به اینکه .....
اولا یه برادر بالای 18 سال دارم، ثانیا تقریبا 6 سال از پایان تحصیلم میگذره و در واقع غیبت دار هم شدم،
میتونم از اون کشوری که اقامتشو دارم، از بند 1 شرايط احراز معافيت كفالت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور( که مربوط به داشتن پدر بالای 59 سال میشه،استفاده کنم؟؟)
اینم لینک "شرايط معافيت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور" :
(برای دیدن لینک هر 3خط را در address bar کپی پیست کنید....)

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947- (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be- (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

449e-89f2-93766b8abc2b (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

میبینید؟؟ فقط نوشته پدر بالای 59 سال!!!!؟؟ اگه میشه راهنماییم کنید....با تشکر قبلی

amirlost
January 14th, 2011, 02:44 PM
سلام
در تاریخ 15 دی خبر از معافیت جده از طریق مسولان اعلام شدش

بنده مادربزرگی دارم که با 2 خاله ام زندگی میکنه و هیچ دایی هم ندارم و تنها نوه پسر ایشان در ایران میباشم

یه برادر دارم که از ایران رفته و دیگه هم نمیاد و معافی تحصیلی گرفته رفته
و یه پسر خاله دارم که 15 ساله از ایران رفته در سنین کودکی و هیچوقت دیگه بر نمیگرده

آیا معافیت شامل من میشود با توجه به این بند که ذکر کلمه تنها در آن بیان شده؟

سردار کمالی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به این مطلب افزود: تنها فرزند ذکور جد و جده بالای ۱۸ سال معاف می شود.
وی ادامه داد: در گذشته زمانی که جد و جده نوه اناث داشتند نوه ذکور معاف نمی شد اما با اجرای طرح جدید با وجود نوه اناث نوه ذکور معاف می شود.

با توجه به این بند تو مراحل معافی آیا میتونم بگم تنها نوه پسری من هستم و بقیه خارج از کشورن و مادربزرگ هم نیاز به مراقبت دارند؟

seda67
January 14th, 2011, 11:12 PM
سلام
در تاریخ 15 دی خبر از معافیت جده از طریق مسولان اعلام شدش

بنده مادربزرگی دارم که با 2 خاله ام زندگی میکنه و هیچ دایی هم ندارم و تنها نوه پسر ایشان در ایران میباشم

یه برادر دارم که از ایران رفته و دیگه هم نمیاد و معافی تحصیلی گرفته رفته
و یه پسر خاله دارم که 15 ساله از ایران رفته در سنین کودکی و هیچوقت دیگه بر نمیگرده

آیا معافیت شامل من میشود با توجه به این بند که ذکر کلمه تنها در آن بیان شده؟
با توجه به این بند تو مراحل معافی آیا میتونم بگم تنها نوه پسری من هستم و بقیه خارج از کشورن و مادربزرگ هم نیاز به مراقبت دارند؟

دوست عزیزم. برای گرفتن کفالت اصل شناسنامه ی کلیه ی اعضای خانواده به همراه استعلام اونها از ثبت احوال مورد نیازه. برای کفالت پدر یا مادر خودتون این ماجرای اقامت کشور دیگه داشتن قابل طرح هست ولی این حالت که برادر دارم ولی خارجه پسر خالم نیست و... خیلی پیچیدگی پیدا میکنه هر چند کار نشد نداره ولی باید خیلی دوندگی کنید.

amirlost
January 15th, 2011, 03:54 AM
صدا جان یعنی من میتونم معاف بشم؟؟باشه هر چقدر دوندگی داشته باشه که خیلی بهتر از اینه 2 سال عمرم حروم بشه

seda67
January 15th, 2011, 05:33 AM
صدا جان یعنی من میتونم معاف بشم؟؟باشه هر چقدر دوندگی داشته باشه که خیلی بهتر از اینه 2 سال عمرم حروم بشه
امیر عزیز من الان کاملا توی پروسه کارای نظام وظیفم. اطلاعاتم کاملا به روزه و هر روز یا برای کارهای خودم یا با دوستام میرم نظام وظیفه و میام.
این قانون تنها نوه ی پسری معاف میشه هنوز به اداره ی نظام وظیفه ابلاغ نشده ولی به زودی میشه.
من مراحل کار برای کسی که برادر داره و به نظام وظیفه میگه برادر من ایران نیست و میخوام معاف شم رو بهت میگم شما خودت با مورد خودت مطابقت بده.
فرض اول: شما برادری دارید که تو شهر خودتون زندگی نمیکنه. جواب نظام وظیفه: به ما چه میخواست بیاد شهر خودش
فرض دوم: شما برادری دارید که خارج از کشور پناهنده شده. جواب نظام وظیفه: به ما ربطی نداره. اصلا بیخود کرده پناهنده شده
فرض سوم و مورد شما: شما برادری دارید که خارج از کشور اقامت داره.
مدارک لازم: برادر شما باید ثابت کنه که مقیم اون کشوره یعنی رزیدنته. نامه ی اقامت از وزارت خارجه ی کشوری که توش زندگی میکنه میبره سفارت ایران اونا مهر میکنند میفرسته برای شما. شما میبری وزارت خارجه ی ایران تایید میکنه که برادر شما اونجاست و دیگه برنمیگرده. یکی از دوستام کپی برگه مالکیت خونه خواسته بودن ازش.
شما برگه رو میزاری لای مدارکت و اگه ازت خوششون بیاد تو نظام وظیفه قبول میکنند.
حالا این وسط یه پسرخاله هم برای شما مشکل ایجاد کرده. دوندگی هات و التماس هات دو برابر میشه. ولی مطمئن باش این پروسه 8-9 ماه برات زمان میبره.
این شرایط طبق تبصره ای هست که میگه برادر مشمول توانایی مراقبت از خانواده رو نداره

Hamid_110
January 15th, 2011, 08:20 AM
مدارک لازم: برادر شما باید ثابت کنه که مقیم اون کشوره یعنی رزیدنته. نامه ی اقامت از وزارت خارجه ی کشوری که توش زندگی میکنه میبره سفارت ایران اونا مهر میکنند میفرسته برای شما. شما میبری وزارت خارجه ی ایران تایید میکنه که برادر شما اونجاست و دیگه برنمیگرده. یکی از دوستام کپی برگه مالکیت خونه خواسته بودن ازش.

صدا جان در مورد این قسمت اطلاعات بیشتری دارید؟
من قبلا با شرایط مشابه(برادر مقیم خارج) مراجعه کرده بودم، جواب دادند مهم برای ما شناسنامه پدره! و بر مبنای اون قانون رو اجرا می کنیم!!!
سپاس

fazmide
January 15th, 2011, 09:56 AM
امیر عزیز من الان کاملا توی پروسه کارای نظام وظیفم. اطلاعاتم کاملا به روزه و هر روز یا برای کارهای خودم یا با دوستام میرم نظام وظیفه و میام.
این قانون تنها نوه ی پسری معاف میشه هنوز به اداره ی نظام وظیفه ابلاغ نشده ولی به زودی میشه.
من مراحل کار برای کسی که برادر داره و به نظام وظیفه میگه برادر من ایران نیست و میخوام معاف شم رو بهت میگم شما خودت با مورد خودت مطابقت بده.
فرض اول: شما برادری دارید که تو شهر خودتون زندگی نمیکنه. جواب نظام وظیفه: به ما چه میخواست بیاد شهر خودش
فرض دوم: شما برادری دارید که خارج از کشور پناهنده شده. جواب نظام وظیفه: به ما ربطی نداره. اصلا بیخود کرده پناهنده شده
شما برگه رو میزاری لای مدارکت و اگه ازت خوششون بیاد تو نظام وظیفه قبول میکنند.
حالا این وسط یه پسرخاله هم برای شما مشکل ایجاد کرده. دوندگی هات و التماس هات دو برابر میشه. ولی مطمئن باش این پروسه 8-9 ماه برات زمان میبره.
این شرایط طبق تبصره ای هست که میگه برادر مشمول توانایی مراقبت از خانواده رو نداره

من 1 سال پیش رفتم نظام وظیفه و برای کفالتی میخواستم بپرسم چون برادر بزرگم خارج از کشور بود . بهم گفتن ملاک شناسنامه پدره . اگه مفقود الاثره - اگه زندانیه خارج از کشور و ... باز هم نمیدیم .
حالا شما میگین اگه اثبات کنم برادرم مقیم خارج هست میدن . شما مطمئنین ؟ چون من به راحتی میتونم مدارک اقامت برادرم رو جور کنم .

qwerty123456
January 15th, 2011, 01:01 PM
شما این قسمت رو کاملاً مطمئن هستید؟؟ من خودم هرچقدر پرس و جو کردم گفتند نمیشه. در واقع میگن برادر در خارج از کشور حتی اگه شهروند اونجا شده باشه، به برادر کوچکتر معافیت تعلق نمیگیره. تنها در صورتی معافیت تعلق میگیره که از نظر پزشکی آن یکی برادر توانایی مراقبت از والدین رو نداشته باشه.

seda67
January 15th, 2011, 02:38 PM
ببینید دوست من جوابی که مرکز مشاوره به شما میده با کاری که شما در عمل انجام میدید متفاوته. من شرایط کاملا یکسانی با یکی از دوستام توی کرمانشاه داشتم اون معاف نشد . بهش گفتن شما اصلا نمیتونی (به خاطر یک سری تعهدات خدمتی به وزارتخونه) وارد شورا بشی ولی من معاف شدم. الان برای گرفتم معافی کفالت اولین مورد کلانتری محله. قبلا استشهاد محلی برای بعد شورا و کمیسیون بود الان قبل مراجعه به پلیس +10 شما باید برگه استشهاد رو تکمیل کنید. پس شما تو گام اول با کلانتری محل طرف هستید. شما کارهای وزارت خارجه رو انجام بدید . کارهای کلانتری رو انجام بدید. شورای پزشکی یا اگه پدر بالای 60 ساله هیات بدوی رو برید بعد معرفی میشید به استعلام ثبت احوال. من تاکید میکنم برادرتون باید مقیم اونجا باشه (مدارک محکمی باید ارائه کنید که ایران بیا نیست) دوست من با نامه ی رزیدنتی از وزارت خارجه ی آمریکا به راحتی قانعشون کرد. توصیه میکنم توی این موارد استثنایی خیلی به حرف های مرکز مشاوره توجه نکنید من تجربه ی عینی براتون نقل کردم که برای سال 89 هم هست و ماجرای دوری نیست. اگه تونستم نامه ی اقامت رو براتون میفرستم.

seda67
January 15th, 2011, 02:41 PM
من 1 سال پیش رفتم نظام وظیفه و برای کفالتی میخواستم بپرسم چون برادر بزرگم خارج از کشور بود . بهم گفتن ملاک شناسنامه پدره . اگه مفقود الاثره - اگه زندانیه خارج از کشور و ... باز هم نمیدیم .
حالا شما میگین اگه اثبات کنم برادرم مقیم خارج هست میدن . شما مطمئنین ؟ چون من به راحتی میتونم مدارک اقامت برادرم رو جور کنم .

مطمئن باشید جور کردن مدارک اقامتی که وزارت خارجه بر اساس اونها خطاب به نظام وظیفه نامه بده کار راحتی نیست. دوست من فکر کنم نزدیک 7 ماه دوندگی کرد تا نامه ی وزارت خارجه صادر شد. ملاک شناسنامه پدر هست. کسی نمیگه نیست ولی نامه ی وزارت خارجه از نظر نظام وظیفه قابل قبوله. این مورد بسیار استثنایه و من خودم یک موردشو از نزدیک دیدم.

h-a-366
January 15th, 2011, 08:35 PM
سلام به همه ی دوستان

ببخشید که ممکنه سوالم تکراری باشه ولی می خواستم آخرین نتایج رو بدونم ، پیشاپیش تشکر می کنم.

من الان دارم کارشناسی ارشد می خونم و همه ی شرایط معافیت کفالت رو دارم ، غیر از اینکه برادرم 10 سال از من بزرگتره ولی قبلا به علت تصادف معافیت پزشکی داره .

یه چیزهایی در مورد بهزیستی شنیدم ، اگر براتون ممکنه بهم بگین اصلا شدنی هست یا نه و اگه هر روشی (هر روشی) وجود داره برام توضیح بدین.

خیلی ممنون

Hamid_110
January 17th, 2011, 09:15 PM
با سلام

من 22 سالمه و الان 1 ماهی هست که برای تحصیل تو مقطع فوق با وثیقه ی 15 میلیونی از کشور خارج شدم.... یه برادر 21 ساله هم دارم!
با حسابو کتابی که کردم اگه خدا بخواد تا 2سال دیگه فوقمو میگیرم و 2 سال بعدشم اقامت این کشوری که اومدم،رو میگیرم....که اون موقع 26 سالمه حدودا.....
سوالی داشتم.....
1- من یه پدر 52 ساله دارم که تا 7سال دیگه میشه 59 سالش...آیا من اون موقع (7سال دیگه) با توجه به اینکه .....
اولا یه برادر بالای 18 سال دارم، ثانیا تقریبا 6 سال از پایان تحصیلم میگذره و در واقع غیبت دار هم شدم،
میتونم از اون کشوری که اقامتشو دارم، از بند 1 شرايط احراز معافيت كفالت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور( که مربوط به داشتن پدر بالای 59 سال میشه،استفاده کنم؟؟)
اینم لینک "شرايط معافيت مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور" :
(برای دیدن لینک هر 3خط را در address bar کپی پیست کنید....)

http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947- (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be- (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

449e-89f2-93766b8abc2b (http://www.police.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=92b3dd5d-31e0-4b13-ad04-74b14680c80f&ID=d7a042d5-12be-449e-89f2-93766b8abc2b)

میبینید؟؟ فقط نوشته پدر بالای 59 سال!!!!؟؟ اگه میشه راهنماییم کنید....با تشکر قبلی

اگر غیبت داشته باشید نمیتونید معافیت کفالت بگیرید.
برای معافیت کفالت باید تک پسر بالای 18 سال هم باشید.

seda67
January 23rd, 2011, 03:05 PM
این پست تجربه ی 3 ماهه ی من برای دریافت کارت معافیت کفالت برای پدر زیر 59 سال و نیازمند مراقبت هست.
هیچ وقت نمی دونستم که بعد از این مرحله چه کاری باید انجام بدم. احساس کردم تجربمو اینجا براتون بذارم تا شما مثل من سردرگم نباشید
نکته 1: بیماری هایی که پدر شما رو نیازمند مراقبت میکنه توی همین فروم پست کردم اسامیشو با جزییات
نکته 2: من به عنوان یه نفر فارغ التحصیل کارشناسی بدون غیبت و تک فرزند اقدام کردم.
نکته 3: همه ی اتاق ها ، شرایط، قوانین برای زمستان 1389 هست و امکان داره بعضی از جزییات به مرور زمان تغییر پیدا کنه
خب شروع می کنیم.
دفترچه رو از پلیس +10 میخرید. واکسن میزنید. معاینه ی خودتون رو انجام میدید. (به دکتر بگید بزنه سالم براتون گفتن نداره) : مدت زمان : 1 تا 2 روز کاری
کلانتری محل: برگه ی استشهاد محلی رو به همراه 3 نفر از اقوامتون که توی همون حوزه ی کلانتری سکونت دارند به همراه کپی قبض آب یا برق یا سند یا هر چیزی که نشون بده مالک هستند میبرید کلانتری به همراه یک نفر ضامن و 3 قطعه عکس پدرتون. ضامن باید غریبه و از آشنایان باشد نه از اقوام درجه یک و دو.
نکته 1: اون 3 نفر اقوام مادر ، خواهر ، برادر نمی توانند باشند.
نکته 2: قوانین کلانتری ها کمی تا قسمتی با هم فرق می کند.
نکته 3: اگه اقوامتون توی یک حوزه ی کلانتری همشون ساکن نیستند تک تک باید ببرید کلانتری محلشون اونجا امضا کنند و کلانتری مهر کنه. تحقیقات محلی رو کلانتری محل خودتون انجام میده
نکته 4: برخی کلانتری ها با قانون جدید آشنایی ندارند و از شما معرفی نامه اداره کفالت می خواهند به میدون سپاه بروید ، اتاق 21 . 3 سوت نامه رو میگیرید.
مدت زمان مرحله ی کلانتری : بین 3 روز تا 3 هفته کاملا متغییر بسته به پارتی بازی ، شیرینی ، سرحال بودن اجراییات کلانتری و خیلی چیزهای دیگه. توصیه می کنم مرحله ی کلانتری رو سمج باشید تا 3-4 روزه کارتون انجام بشه

مرحله پلیس +10: مدارک خواسته شده داخل دفترچه به همراه استشهاد کلانتری رو میبرید پلیس +10 (داخل دفترچه در مرحله اول نگفته نامه ی کلانتری ولی 5-6 ماهه که تو همون مرحله ی اول میخوان.) 14 روز بعد از ثبت در پلیس +10 تشریف میبرید به همراه پدرتون نظام وظیفه سالن 3 اتاق 21 باجه 13-14
اگه پدرتون بد حال هست روز قبل مطمئن شید که مدارک به نظام وظیفه رسیده.
پدرتون رو مسوول ثبت پرونده یه نگاه کوجولو میکنه که همون صاحب عکس باشه بعد میفرسته پیش رییس اداره کفالت برای تایید معرفی به شورای پزشکی.
از اینجای کار داستان شروع میشه!
شما قرار هست برای پدرتون کفالت بگیرید ولی پدرتون باید توی شورای پزشکی مثل سربازها تایید بشه.
وقت شورا رو میگیرید. شاید شورا شما رو به بیمارستان معرفی کنه شاید نکنه. جواب بیمارستان بین 3 هفته تا 40 روز میاد. دوباره میرید شورا و نظر شورا اعلام میشه به اتاق 25. اتاق 25 به شما میگه که مثبت هست یا نه. اگه مثبت بود میرید اتاق 21. برگه ثبت احوال میگیرید برای استعلام میبرید اتاق 22. اگه پدر مادرتون برای شهرستان باشند خودتون برید محل صدور شناسنامه چون واقعا به 50 روز معطلی نمی ارزه.
بعد از جواب ثبت احوال به هیات بدوی معرفی میشید که نماینده سپاه ، فرمانداری ، نظام وظیفه و دادسرا حضور دارند. اکثرا پسرهای جوونی هستند و اذیت نمی کنند. بعد هم معرفی به اتاق 25 واحد صدور کارت
کارت شما حداکثر باید تا 40 روز به دست شما برسه. اگه نرسید میرید اتاق 25 برای پیگیری

seda67
January 23rd, 2011, 03:08 PM
کلا معافیت گرفتن برای پدر زیر 59 سال و نیازمند مراقبت سخت ترین و طولانی ترین پروسه رو داره ولی در عوض از همه ی معافیت ها شیرین تره !!
زیر 4 ماه فکر کارت نباشید ولی اگه برا مهاجرت از ایران می خواهید 3 ماه بهترین حالت ممکن است. شما 10 روز بعد از معرفی به صدور کارت میتونید با مراجعه به نظام وظیفه نامه بگیرید از سروان خانومی که توی اتاق 25 هست. بهترین برخورد با شما توی اتاق 25 هست و اونجا همه چی مهربونه

sma6871
January 24th, 2011, 05:05 PM
سلام
مرسی از اطلاعات حوبتون

من پسر دوم خانواده هستم و برادر بزرگتری دارم که 27ماه خدمت کرده و به دلیل مشکلاتش بعد از ازدواج ما رو ترک کرده و به شهر دیگری رفته
پدرمم 3ساله که فوت کرده

الان خرج مادرم بعهده ی منه (در اصل من کفیل مادرمم)
حالا نمیدونم چجوری باید این رو ثابت کنم!!!

آیا بهزیستی میتونه راه حل مناسبی باشه؟

سپاس

qwerty123456
January 24th, 2011, 05:35 PM
سلام
مرسی از اطلاعات حوبتون

من پسر دوم خانواده هستم و برادر بزرگتری دارم که 27ماه خدمت کرده و به دلیل مشکلاتش بعد از ازدواج ما رو ترک کرده و به شهر دیگری رفته
پدرمم 3ساله که فوت کرده

الان خرج مادرم بعهده ی منه (در اصل من کفیل مادرمم)
حالا نمیدونم چجوری باید این رو ثابت کنم!!!

آیا بهزیستی میتونه راه حل مناسبی باشه؟

سپاس

متاسفانه معافیت نمیتوانید بگیرید. البته اگر تحت پوشش کمیته امداد امام باشید شاید بتونید با پیگیری کفالت بگیرید.

sma6871
January 25th, 2011, 02:29 AM
کمیته امداد نیستیم و نمیشه

بهزیستی این کارو نمیکنه؟

seda67
January 25th, 2011, 02:48 AM
کمیته امداد نیستیم و نمیشه

بهزیستی این کارو نمیکنه؟
دوست عزیز
متاسفانه باید بگم که نه. معافیت بهزیستی مربوط به قانون جامع حمایت از معلولین هست و با مورد شما فرق داره.
شما دو راه حل دارید:
1- برای مادرتون موفق به گرفتن گواهی معلولیت بشید. اگه شرایطشو دارند خدای نکرده
2- در شورای پزشکی سازمان وظیفه عمومی ثابت کنید برادرتون توانایی اداره امور مادرتون رو نداره. نیازی نیست که برادرتون خیلی وضعیت خاصی داشته باشه. یه افسردگی معمولی هم این شرط رو برآورده میکنه.
فقط برای استفاده از هر دو مورد وضعیت نظام وظیفه ی برادرتون (اینجوری که گفتید کارت پایان خدمت) باید ارائه بشه.
مورد دوم رو امتحان کنید ضرر نداره اگه برادرتون همکاری کنه

sma6871
January 25th, 2011, 04:21 AM
خیلی سپاس

برادرم کمک میکنه

خب برای این کار از کجا باید اقدام کنم؟

seda67
January 25th, 2011, 01:57 PM
خیلی سپاس

برادرم کمک میکنه

خب برای این کار از کجا باید اقدام کنم؟
موردتون خیلی شبیه موردی هست که من اقدام کردم .
به کلانتری محل میگید برادرم بیماری داره و نمیتونه مراقب مادرم باشه/ پلیس +10
اتاق 21 کفالت خواهران
میگید برادر دارم ولی بیماره. نمیگید شهر دیگه ای هست. نظام وظیفه نبود برادر رو فقط با نامه ی وزارت خارجه قبول میکنه اونم به سختی.
برگه ی معاینه ی کسان مشمول رو میدن به شما
میبرید به همراه برادرتون پیش رییس اداره کفالت. سرهنگ میگه بیماریت چیه؟ این دیگه با شماست همون بیماری هایی که پدر رو ناتوان میکنه برادر رو هم ناتوان میکنه. اعصاب چیزیه که توی ما ایرانیا خیلی شایعه. به برادرتون هم تاکید کنید که این بیماری نه جایی ثبت میشه نه در آینده براش مشکلی ایجاد میکنه
برادر شما که ناتوان از نگهداری مادر شناخته بشه حله دیگه. استعلام ثبت احوال - هیات بدوی و معاف دوندگی دارید در حد کسی که میخواد برای پدر زیر 59 معافی بگیره. ولی اگه برادرتون همکاری میکنه باهاتون برید دنبالش. هیچ تقلبی هم نمی کنید. ما ایرانی ها همه افسردگی به یه اندازشو داریم.

doom3
January 25th, 2011, 02:10 PM
درود
دوستان اگر کسی میتواند جواب این پرسش من را بدهد ممنون میشوم
-------
من پدرم تغییر سن داده وبیش از پنچ سال سنش را بزرگ کرده
حال با توجه به سن تغییر یافته معافی کفالت به من تعلق میگیره
ولی رفتم حوزه گفتن تغییر سن واصولا هر گونه تغییر شناسنامه قابل قبول نیست
---------
پرسش من این است ایا این گفته انها صحیح میباشد؟؟؟
دوما یک قانون تو مجلس تصویب شده که میگویید تغییر سن بالای پنچ سال در مقابل همگان قابل استناد میباشد؟
---
دوستانی که اشنایی دارن خواهشا راهنمایی کنید%
------
فقط نگویید بروید حوزه جواب بگیرید؟

seda67
January 25th, 2011, 03:31 PM
درود
دوستان اگر کسی میتواند جواب این پرسش من را بدهد ممنون میشوم
-------
من پدرم تغییر سن داده وبیش از پنچ سال سنش را بزرگ کرده
حال با توجه به سن تغییر یافته معافی کفالت به من تعلق میگیره
ولی رفتم حوزه گفتن تغییر سن واصولا هر گونه تغییر شناسنامه قابل قبول نیست
---------
پرسش من این است ایا این گفته انها صحیح میباشد؟؟؟
دوما یک قانون تو مجلس تصویب شده که میگویید تغییر سن بالای پنچ سال در مقابل همگان قابل استناد میباشد؟
---
دوستانی که اشنایی دارن خواهشا راهنمایی کنید%
------
فقط نگویید بروید حوزه جواب بگیرید؟

نه اتفاقا نیازی به نظام وظیفه رفتن نیست.
این موردی که شما میگید توی توضیحات شناسنامه ی پدرتون هست حتما.
توی مراحل میانی معافی شما به استعلام ثبت احوال احتیاج دارید. یه نامه به شما میدن برای اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه پدر. خودشون انجام میدن ولی شما برید دنبالش خیلی زودتر کارتون انجام میشه. توی نامه نوشته شده: آیا پدر مشمول تغییرات سنی دارد؟ تغییرات سنی به علت تاریخ تولد قمری بوده است؟
اگه استعلام ثبت احوال بگه که این تغییرات سنی قابل قبوله نظام وظیفه کاری نداره. ثبت احوال سن پدر شما رو تعیین میکنه نه نظام وظیفه.
کلا الان تک پسر پدر زیر 59 سال رو هم با یه ناتوانی نسبی معافی میدن.

sma6871
January 25th, 2011, 04:20 PM
موردتون خیلی شبیه موردی هست که من اقدام کردم .
به کلانتری محل میگید برادرم بیماری داره و نمیتونه مراقب مادرم باشه/ پلیس +10
اتاق 21 کفالت خواهران
میگید برادر دارم ولی بیماره. نمیگید شهر دیگه ای هست. نظام وظیفه نبود برادر رو فقط با نامه ی وزارت خارجه قبول میکنه اونم به سختی.
برگه ی معاینه ی کسان مشمول رو میدن به شما
میبرید به همراه برادرتون پیش رییس اداره کفالت. سرهنگ میگه بیماریت چیه؟ این دیگه با شماست همون بیماری هایی که پدر رو ناتوان میکنه برادر رو هم ناتوان میکنه. اعصاب چیزیه که توی ما ایرانیا خیلی شایعه. به برادرتون هم تاکید کنید که این بیماری نه جایی ثبت میشه نه در آینده براش مشکلی ایجاد میکنه
برادر شما که ناتوان از نگهداری مادر شناخته بشه حله دیگه. استعلام ثبت احوال - هیات بدوی و معاف دوندگی دارید در حد کسی که میخواد برای پدر زیر 59 معافی بگیره. ولی اگه برادرتون همکاری میکنه باهاتون برید دنبالش. هیچ تقلبی هم نمی کنید. ما ایرانی ها همه افسردگی به یه اندازشو داریم.

خیلی ممنون از توضیح کاملتون
فقط یه سوال
شما برای همچین موردی اقدام کردین به نتیجه ای هم رسیدید؟

:دی
الان پست ها قبلیتون رو دیدم

خیلی سپاس

به امید معافیت همه ی دوستان

seda67
January 25th, 2011, 05:45 PM
خیلی ممنون از توضیح کاملتون
فقط یه سوال
شما برای همچین موردی اقدام کردین به نتیجه ای هم رسیدید؟

:دی
الان پست ها قبلیتون رو دیدم

خیلی سپاس

به امید معافیت همه ی دوستان

از اونجایی که برای کفالت بین 100 هزار تومن یا یک میلیون تومن باید پول بدید اخیرا به نتیجه رسیدن راحت تر شده.(تقریبا یه نوع فروش خدمته با یه سری شرایط) شما کافیه سر جمع 8 بار برید نظام وظیفه. معاف میشید.

gonzo
January 25th, 2011, 09:00 PM
seda67 یعنی چی این حرفی که زدی :

از اونجایی که برای کفالت بین 100 هزار تومن یا یک میلیون تومن باید پول بدید اخیرا به نتیجه رسیدن راحت تر شده.(تقریبا یه نوع فروش خدمته با یه سری شرایط) شما کافیه سر جمع 8 بار برید نظام وظیفه. معاف میشید.

سوال خودم:
اگه پدر و مادر رو راضی کنم که از هم طلاق بگیرن بعد میتونم بلافاصله از معافیت (زن فاقد همسر) استفاده کنم ؟ بعد از گرقتن کارت معافیت پدر مادر دوباره میتونن باهم ازدواج کنن؟ مشکلی برای ازدواج مجدد ندارن؟

Renegade
January 25th, 2011, 10:04 PM
seda67 عزیز شما گفتی که: نکته 1: بیماری هایی که پدر شما رو نیازمند مراقبت میکنه توی همین فروم پست کردم اسامیشو با جزییات

تو کدوم پست یا کجای فروم، میشه آدرسش و هم بزارین؟

ممنون

qwerty123456
January 25th, 2011, 10:14 PM
seda67 عزیز شما گفتی که: نکته 1: بیماری هایی که پدر شما رو نیازمند مراقبت میکنه توی همین فروم پست کردم اسامیشو با جزییات

تو کدوم پست یا کجای فروم، میشه آدرسش و هم بزارین؟

ممنون
با اجازه seda67 عزیز

1-كليه بدخيمي هاي دستگاههاي بدن كه موجب ناتواني و اركارفتادگي فرد گردد و يا پيشرفته و مقاوم به درمان باشد و به تاييد مراجع ذيصلاح رسيده باشد.
2- تومورها و آدنوپاتيهاي مزمن و غيرقابل درمان مدياستن همراه با علايم فشاري برمدياستن.
تبصره: در مورد سرطانهاي قابل درمان و محدود كه متاستاز نداده و عوارض نداشته باشد اين قسمت مداق ندارد.
3-جذام با تشخيص متخصص پوست و تاييد مراكز مبارزه با جذام در مرحله ايزوله شدن بيمار و تا زماني كه خطر واگير بيماري به ديگران وجود دارد و به همين نحو در انواعي از بيماري كه پيشرفته بوده و عوارض شديد پوستي يا عصبي در شخص مبتلا ايجاد كرده باشد.
4-سيفليس هاي عصبي يا قلبي عروقي شديد و يا سيفليس هاي استخواني كه ايجاد ضايعات انهدامي در استخوان يا مفاصل كرده باشد.
5-مبتلايان به سل فعال كه منجر به محدوديت و ازكارافتادگي فرد گردد با تاييد مراكز تخصصي مربوطه.
6- آرتريتهاي مزمن توام با تغيير شكل در استخوانها و جمود در مفاصل و ستون فقرات به صورت پيشرفته كه مانع انجام فعاليتهاي روزمره شده باشد.
7-انواع نوروپاتي ها و ميوپاتي هاي اوليه و ثانوي در مراحل پيشرفته كه منجر به ناتواني و اختلال در ايستادن و حركت شده باشد.
8- فلج اندام فوقاني يا تحتاني يا نيمه بدن ( همي پلژي، پاراپلژي) كه موجب ناتواني در اعمال وزانه شخص شده باشد.
9-پاركينسون در مراحل پيشرفته با علايم باليني واضح و با تاييد متخصص بيماريهاي اعصاب.
10-مولتيپل اسكلروز در مرحله استقرار كامل.
11- انواع صرع مقاوم به درمان.
12-كليه ضايعات عروقي مغزي كه موجب ناتواني فرد گردد.
13- كليه بيماريها ، تروماها و اعمال جراحي روي ستون فقرات كه منجر به اختلالات اسفنكتري و فقدان ارزش كاري يك اندام شده باشد.
14- هرگونه اعمال جراحي روز مغز در صورتيكه منجر به عوارض عصبي يا رواني شديد بعد از عمل شده باشد.
15- پسكيوزها و بيماريهاي رواني مزمن با سابقه معتبر بستري هاي متعدد در بيمارستانهاي رواني و يا تاييد متخصص بيماريهاي رواني.
16- نقص عقلاني و كند ذهني با كسب نظر از متخصص مربوطه و مراكز توانبخشي كه ضريب هوشي به 30% و كمتر نقصان يافته باشد ( ميزان كارايي شخص از نظر مراكز توانبخشي 30% باشد)
17- در مورد قطع يا از كارافتادگي اندام فوقاني يا تحتاني به شرح زير رفتار شود.
الف) قطيع يك پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پا كارايي خود را از دست داده باشد.
ب) قطع هر دو پا از زانو به بالا و يا اينكه عملا يك پاكارآتي خود را از دست داده باشد.
ج) قطع يك دست از آرنج به بالا و يا اينكه يك دست عملا كارايي خود را از دست داده باشد.
د) قطع هر دو دست از هر جا كه باشد.
18- بيماريهاي مزمن و انسداد شديد ريه به همراه كاهش ظرفيت تنفسي ريه به ميزان 50% و بيشتر.
19- تغيير شكلهاي شديد مادرزادي جدار قفسه صدري كه موجب كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر يا نارسايي قلب شده باشد.
20-سابقه اعمال جراحي ريه و قفسه صدري ( توراكوپلاستي، رزكسيون ريه) كه منجر به كاهش ظرفيت تنفسي به ميزان 50% و يا كمتر شده باشد.
21-هيپرتيروئيدي شديد همراه با عوارض قلبي، عصبي، چشمي و لاغري مفرط و هيپوتيروئيدي پيشرفته با ايجاد عوارض.
22- ديابت شيرين مزمن مقاوم به درمان با عوارض چشمي، عصبي و كليوي پيشرفته.
23- آكرومگالي، ژيگانتيسم، كوشينگ، آديسون در هر مورد به شرطي كه پيشرفته بوده و عوارض جسمي يا رواني يا علايم باليني واضح ايجاد كرده باشد به همراه سوابق معتبر پزشكي و. با تاييد متخصص غدد مترشحه.
24- چاقي مفرط به قسمي كه وزن شخص 80% و يا بالاتر از وزن مطلوب = (2+100 – طول قد) و يا BMI < 40 باشد.
25-بيماريهاي مزمن كبدي همراه با عوارض مربوطه (آسيت و…)
26- نارسايي مزمن كليه با علايم واضح باليني و پاراكلينيكي به تاييد متخصص نفرولوژي.
27- بيماريهاي التهابي مزمن روده ( كرون، كوليت اولسرو) كه پاسخ به درمان طبي نداده و دچار عوارض گوارشي شده باشد.
28-هموفيلي هاي شديد كه نياز به مراقبت هاي ويژه دارند.
29- كولستومي هاي دائمي.
30- كليه اعمال جراحي در سرتاسر دستگاه ادراري كه منجر به تغيير مسير ادراري بشود و انواع پيوندها نظير پيلوستومي، نفروستومي، اورتروستومي- جلدي، سيستوستومي.
31- فيستولهاي مثانه به ركتوم غيرقابل درمان.
32- برداشتن كامل مثانه.
33- برداشتن هر دو كليه و يا يك كليه به همراه اختلال عملكرد در كليه مقابل.
34- پيوند كليه.
35- فقدان هر دو چشم و يا آنكه هر دو چشم عملا فاقد بينايي باشد.
تبصره: به هر علتي كه ديد يك چشم به ميزان 100% و ديد چشم ديگر به ميزان 50% از بين رفته باشد و يا ديد هر دو چشم در مجموع به اندازه 50% ديد يك چشم باشد اين نوع مصداق دارد.
36- كري كامل هر دو گوش كه با سمعك نيز ميزان كاهش شوايي از 60 دسي بل مجموعا در هر دو گوش بيشتر باشد.
37- كري و لالي توام با تاييد متخصص گوش ،‌حلق، بيني
38- بيماريهاي مادرزادي، اكتسابي ، تومورال، يا التهابي ( روماتيسمال) قلبي، آئورت و يا سرخرگهاي بزرگ ديگر مانند كواركتاسيون. آنوريسم ها و يا اتساع سرخرگها ريوي، كانال آرتريل باز، تنگي شريان ريوي اصلي، فيستولهاي شرياني و ريوي در صورت عارضه دار بودن.
39- بيماري عروق كرونر ( انفاركتوس ميوكارد و آنژين صدري) كه موجب درجاتي از نارسايي قلبي و ازكارافتادگي فرد گردد با تشخيص مراكز تخصصي ن.م.
40- نارسايي پيشرفته قلب با علايم باليني واضح.
41- اعمال پيوند عروق كرونر و تعويض ديچه هاي قلب و گذاشتن پين ميكرهاي دائمي كه عليرغم انجم عمل درجاتي از نارسايي قلب وجود داشته باشد.
42-
انواع آريتمي ها و بلوكهاي قلبي كه موجب نارسايي قلبي شده و امكان انجام فعاليت روزمره را از شخص بگيرد.
43- انواع كارديوميوپاتي ها.
44- قرار گرفتن شخص در كلاسهاي 3 و 4 تنگي نفس مي باشد)
45- اختلالات عروقي كه منجر به فلبيت و پري فلبيت همراه با ورم شديد و مزمن اندام گرديده و آندارتريت مسدود كننده.
46- كليه بيماريهاي ناتوان كننده و شديد پوستي كه به درمان مقاوم بوده وبه تاييد متخصين مربوطه رسيده باشد.
47- اسكار و كلوئيد ناشي از سوختگيها كه موجب اختلال عملكرد اعضا شده و يا بيش از 50 درصد از سطح بدن را فراگرفته باشد.
48- سندرم سوء جذب كه موجب كاشكسي شديد فرد گردد و پاسخ ب درمان طبي نداده باشد.
49- ضعف شديد جسماني ( كاشكسي ) به علل مختلف و نواقص و معايبي كه توان جسماني را به ميزان كاهش داده باشد كه عملا شخص مورد معاينه بدون كمك ديگران در انجام حوايج و تكاليف و كارهاي روزمره ناتوان شده و نياز به مراقبت شخص ديگري داشته باشد.

seda67
January 26th, 2011, 12:55 AM
seda67 یعنی چی این حرفی که زدی :

سوال خودم:
اگه پدر و مادر رو راضی کنم که از هم طلاق بگیرن بعد میتونم بلافاصله از معافیت (زن فاقد همسر) استفاده کنم ؟ بعد از گرقتن کارت معافیت پدر مادر دوباره میتونن باهم ازدواج کنن؟ مشکلی برای ازدواج مجدد ندارن؟
توضیح پست قبلیم:
از سال 89 معافیت کفالت برای کارشناسی 250 هزار تومان --- ارشد 500 هزار تومان --- دکترا 1 میلیون تومان --- هزینه ی صدور کارت تعیین شده.
به نظر خودم به این میگن فروش خدمت حالا این هزینه فعلا قابل پرداخته ولی چیزی که من می بینم روی کیس های پدر زیر 59 سال اخیرا کمتر اذیت می کنند. کسایی هم که غیبت دارند ( با شرایطی که توی دفترچه اومده) کفالت میدن بهشون.
جواب سوال شما:
به هیچ وجه.
طبق قانون: (در صورت مطلقه بودن مادر باید تاریخ ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی قبل از ورود به سن 16 سالگی مشمول باشد).
تبصره- چنانچه تاریخ ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی بعد از ورود به سن 16 سالگی و قبل از سن مشمولیت باشد پرونده در شوراي پیش بینی شده در تبصره 2 ماده 21 قانون خدمت وظیفه عمومی مطرح و شورا با در نظر گرفتن وضع خانوادگی مشمول مجوز طرح پرونده در هیأتهاي رسیدگی را صادر خواهد نمود.
من دوستام این معافی رو اخیرا گرفتن ولی پدر مادرشون از 3 سال قبل این فکرو داشتن. کلا الان کسایی که 3-4 سال گذشته رو راه میان باهاشون.

gonzo
January 26th, 2011, 04:53 AM
توضیح پست قبلیم:
از سال 89 معافیت کفالت برای کارشناسی 250 هزار تومان --- ارشد 500 هزار تومان --- دکترا 1 میلیون تومان --- هزینه ی صدور کارت تعیین شده.
به نظر خودم به این میگن فروش خدمت حالا این هزینه فعلا قابل پرداخته ولی چیزی که من می بینم روی کیس های پدر زیر 59 سال اخیرا کمتر اذیت می کنند. کسایی هم که غیبت دارند ( با شرایطی که توی دفترچه اومده) کفالت میدن بهشون.
جواب سوال شما:
به هیچ وجه.
طبق قانون: (در صورت مطلقه بودن مادر باید تاریخ ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی قبل از ورود به سن 16 سالگی مشمول باشد).
تبصره- چنانچه تاریخ ثبت طلاق در دفاتر اسناد رسمی بعد از ورود به سن 16 سالگی و قبل از سن مشمولیت باشد پرونده در شوراي پیش بینی شده در تبصره 2 ماده 21 قانون خدمت وظیفه عمومی مطرح و شورا با در نظر گرفتن وضع خانوادگی مشمول مجوز طرح پرونده در هیأتهاي رسیدگی را صادر خواهد نمود.
من دوستام این معافی رو اخیرا گرفتن ولی پدر مادرشون از 3 سال قبل این فکرو داشتن. کلا الان کسایی که 3-4 سال گذشته رو راه میان باهاشون.

ای بابا ... شانس مارو میبینی اگه میدونستم چند سال پیش اقدام میکرد ... حیف ...
من فرورودین امسال امسال مشمول میشم ...
بابا من 50 سالشه و چشماش ضعیفه و دیسک کمر داره (چند بار عمل کرده) ... بعد شغلش هم کار با اشعه های ایکس و نمیدونم از این اشعه های خطرناکه ... کلا شغلش جز شغل های ÷ر خطر یا آسیب رسان یا یه همچین چیزیه اسمش .. و واسه همین چند سال زودتر بازنشستش میکنن ...
حالا:
1. میشه واسه دیسک کمرش یجوری کفالت ناتوانی پدر گرفت؟
2. چشماش هم ضعیفه ولی نه خیلی ولی بهش گفتن اگه عمل نکنی تا چند سال دیگه بینایش رو از دست میده ... به تدریج ضعیف نمیشه .. گفتن یهو نابینا میشی و الان هم گفتم ضغیفه یعنی شماره عینک هر چشمش حدودا 5 هستش ... میشه از بر این مبنا کفالت گرفت ؟
3. اون موضوع داشتن شغل اسیب رسان نمی تونه اینجا کمک بکنه؟

در ضمن من اون پست کفالت ناتوانی پدر رو که دوستمون زده بود رو کامل خوندم ولی چون دیدم شما تبصره اوردید گفتم شاید شما بتونب بیشتر کمک کنی ...

ممنون

seda67
January 26th, 2011, 07:20 AM
ای بابا ... شانس مارو میبینی اگه میدونستم چند سال پیش اقدام میکرد ... حیف ...
من فرورودین امسال امسال مشمول میشم ...
بابا من 50 سالشه و چشماش ضعیفه و دیسک کمر داره (چند بار عمل کرده) ... بعد شغلش هم کار با اشعه های ایکس و نمیدونم از این اشعه های خطرناکه ... کلا شغلش جز شغل های ÷ر خطر یا آسیب رسان یا یه همچین چیزیه اسمش .. و واسه همین چند سال زودتر بازنشستش میکنن ...
حالا:
1. میشه واسه دیسک کمرش یجوری کفالت ناتوانی پدر گرفت؟
2. چشماش هم ضعیفه ولی نه خیلی ولی بهش گفتن اگه عمل نکنی تا چند سال دیگه بینایش رو از دست میده ... به تدریج ضعیف نمیشه .. گفتن یهو نابینا میشی و الان هم گفتم ضغیفه یعنی شماره عینک هر چشمش حدودا 5 هستش ... میشه از بر این مبنا کفالت گرفت ؟
3. اون موضوع داشتن شغل اسیب رسان نمی تونه اینجا کمک بکنه؟

در ضمن من اون پست کفالت ناتوانی پدر رو که دوستمون زده بود رو کامل خوندم ولی چون دیدم شما تبصره اوردید گفتم شاید شما بتونب بیشتر کمک کنی ...

ممنون
دیسک کمر عمل کرده رو معافی راحت نمیدن ولی میدن. کلا واسه پدر زیر 59 سال یه قیافه ی خسته و یه سری پرونده پزشکی لازمه. تک پسر هستید پدرتون زیر 59 تا به حال عمل جراحی داشته برید سربازی اشتباه کردید. برای کفالت اقدام کنید.

gonzo
January 26th, 2011, 04:40 PM
;)
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ .... بسی خوشحال شدیم .... خدا دلتو شاد کنه .. جون تو الان نیشم تا بنا گوش بازه .....;)
اره بابام 50 سالشه و دیسک عمل کرده هنوزم خوب نشده ...چشماش داغونه ... اسیب های زیادی هم از اشعه ایکس و اشعه های مختلق گرقته ... انحراف بینی داره .... تو نفس کشیدن مشکل داره .... ارع تک پسرم (گل پسرم )

اگه سمج بشم و کلی پرونده پزشکی ببرم معافی رو شاخشه؟:confused:

seda67
January 26th, 2011, 10:29 PM
;)
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ .... بسی خوشحال شدیم .... خدا دلتو شاد کنه .. جون تو الان نیشم تا بنا گوش بازه .....;)
اره بابام 50 سالشه و دیسک عمل کرده هنوزم خوب نشده ...چشماش داغونه ... اسیب های زیادی هم از اشعه ایکس و اشعه های مختلق گرقته ... انحراف بینی داره .... تو نفس کشیدن مشکل داره .... ارع تک پسرم (گل پسرم )

اگه سمج بشم و کلی پرونده پزشکی ببرم معافی رو شاخشه؟:confused:
خوشحالم که یه نفر خوشحاله
توصیه من: همه ی مریضی ها رو عنوان نکن همون دیسک کافیه. برای معاینه توی بیمارستان با مدارک هنری دیسکال پدر برو. اون مدارک بیماری های دیگه رو بذار واسه هیات بدوی. انحراف بینی رو نگو جالب نیست زیاد. اضافه وزن هم خوبه. همه ما تک پسرا گل پسریم :D
سمجی لازم نیست پیگیر کارات باش 3 ماهه تمومه همه چی. هر جا هم گیر کردی در تماس باش کمکت کنم.

saeedjahdi
January 28th, 2011, 01:55 PM
دوستانی که برای معافیت کفالت پدر اقدام کردن میشه منو راهنمایی کنند؟!
اگر به فرض پدر من اول خرداد سال دیگه (90) ، 59 سالش تموم شه، من از کی میتونم اقداماتم رو شروع کنم و پروسه نا گرفتن کارت معافیت چقدر طول میکشه؟!
سوالم اینکه از کجا و کی (قبل از اول خرداد مثلا میشه) باید اقدامات رو شروع کرد؟! ممنون.

mojtaba_pp
January 28th, 2011, 04:17 PM
سلام یکی منو راهنمایی کنه
من الان در حین تحصیل هستم ، کوتاهی کردم می تونستم معافیت کفالت مادرمو بگیرم. ولی داداش من الان دیگه 18 سالش شده آیا من دیگه نمیتونم معاف بشم؟
درضمن داداش منم در حال تحصیله و از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.

qwerty123456
January 28th, 2011, 07:36 PM
سلام یکی منو راهنمایی کنه
من الان در حین تحصیل هستم ، کوتاهی کردم می تونستم معافیت کفالت مادرمو بگیرم. ولی داداش من الان دیگه 18 سالش شده آیا من دیگه نمیتونم معاف بشم؟
درضمن داداش منم در حال تحصیله و از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.

بسیار متاسفم،
دیگر نمیتوانید.

seda67
January 29th, 2011, 01:02 AM
دوستانی که برای معافیت کفالت پدر اقدام کردن میشه منو راهنمایی کنند؟!
اگر به فرض پدر من اول خرداد سال دیگه (90) ، 59 سالش تموم شه، من از کی میتونم اقداماتم رو شروع کنم و پروسه نا گرفتن کارت معافیت چقدر طول میکشه؟!
سوالم اینکه از کجا و کی (قبل از اول خرداد مثلا میشه) باید اقدامات رو شروع کرد؟! ممنون.
من پدرم زیر 59 بود ولی دیدم تو نظام وظیفه پدری که 1 ماه مونده بود 59 تموم شه و معرفی به هیات بدوی شد و معاف کردن پسرش رو. شما اگه از فردا صبح بری دنبال کارات و استعلام ثبت احوال هم ندی دست نظام وظیفه و خودت بری دنبالش. تو بهترین حالت اوایل اردیبهشت هیات باید داشته باشی.
ترجیحا صبر کن ولی اگه مشکل فرجه تحصیلی داری برو دنبالش
از اقدام تا صدور برای پدر بالای 59 به شرط پیگیری خودت 3 ماه طول میکشه
برو دنبال کارای کلانتری الان بعد عید پلیس +10

dental.persian
January 29th, 2011, 02:39 AM
سلام
من تک پسره متولد 66 وپدرم 56 سالشه و الان دانشجو دکترای پیوسته هستم
پدرم ناراحتی قلبی داره چند تا سوال:
اینکه پدر حقوق بگیر باشه یا نه تاثیری داره؟
این مرحله کلانتری و ضامن چیه و برای من هم نیاز هست؟
من الان اگه معاف شم باید هزینه معافیت مثل دیپلمه ها رو بدم؟ چون هنوز که مدرک نگرفتم؟
آیا لازم هست گواهی چیزی بگیرم که وضعیت رو وخیم تر نشون بدم چون بابام گرفتگی متوسط وروماتیسم قلبی متوسط داره؟
چقدر احتمال داره معاف شم؟
پیشاپیش متشکرم

seda67
January 29th, 2011, 03:16 AM
سلام
من تک پسره متولد 66 وپدرم 56 سالشه و الان دانشجو دکترای پیوسته هستم
پدرم ناراحتی قلبی داره چند تا سوال:
اینکه پدر حقوق بگیر باشه یا نه تاثیری داره؟
این مرحله کلانتری و ضامن چیه و برای من هم نیاز هست؟
من الان اگه معاف شم باید هزینه معافیت مثل دیپلمه ها رو بدم؟ چون هنوز که مدرک نگرفتم؟
آیا لازم هست گواهی چیزی بگیرم که وضعیت رو وخیم تر نشون بدم چون بابام گرفتگی متوسط وروماتیسم قلبی متوسط داره؟
چقدر احتمال داره معاف شم؟
پیشاپیش متشکرم
سلام دوست عزیزم
مقدار پولی که دولت از شما به زور میگیره بستگی به مقدار واحدهایی داره که پاس کردین. هم سن من هستید پس احتمالا فوق لیسانس حساب میشید شایدم لیسانس. اتاق 25 یه فرم الف هست پر میکنید میبرید دانشگاه. راحته چیزی نیست. این فرم بعد پلیس +10
کلانتری واسه همه کفالت ها هست با همون شرحی که توی پست های قبلی مفصل گفتم.
وضعیت رو بدتر نشون بدید نه دیگه خیلی. شما معرفی میشید بیمارستان سجاد یا بقیه الله برای معاینه. پدرتون جراحی قلب باز اگه کرده بودن بیمارستان هم معرفی نمیشدید. دوست ندارم اینجوری بگم ولی حالشو ببر مریضیه بابات خوبه ایشاالله بعد معافی خوبه خوب شه ولی 1000% معافی.
پدرتون رییس جمهور هم باشه مانع کفالت نمیشه. من پدرم از نظر روحی نیاز به مراقبت داشت که معاف شدم. روزی 18 ساعت سر کاره :)) خوشحال باش. پولاتم جمع کن به رفیقات شیرینی بدی

shahin_apply
January 29th, 2011, 07:31 PM
سلام

دوستان در مدارک خواسته شده برای معافیت کفالت ذکر شده : "تصویر گواهی اخرین مدرک تحصیلی که توسط صادر کننده یا ثبت اسناد برابر با اصل شده باشد"

من الان دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ( کاردانی بودم بعد با کنکور کاردانی به کارشناسی رفتم کارشناسی ناپیوسته)، حالا سوال من اینه که اخرین مدرک تحصیلی من میشه گواهی موقت کاردانی؟همونی که مهر نظام وظیفه بالاش داره؟ اونو موقعی که کنکور کارشناسی ناپیوسته قبول شدم برای دانشگاه دوم باید میاوردم برای ثبت نام و الان هم دست دانشگاه ـه . اونو فکر نکنم دانشگاه به من بده که بخوام برابر با اصلش کنم.چون معمولا برای دادن اینجور مدارک کارت پایان خدمت میخوان. یا اینکه منظورش گواهی اشتغال به تحصیل ـه ؟

اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم .

seda67
January 29th, 2011, 08:09 PM
سلام

دوستان در مدارک خواسته شده برای معافیت کفالت ذکر شده : "تصویر گواهی اخرین مدرک تحصیلی که توسط صادر کننده یا ثبت اسناد برابر با اصل شده باشد"

من الان دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ( کاردانی بودم بعد با کنکور کاردانی به کارشناسی رفتم کارشناسی ناپیوسته)، حالا سوال من اینه که اخرین مدرک تحصیلی من میشه گواهی موقت کاردانی؟همونی که مهر نظام وظیفه بالاش داره؟ اونو موقعی که کنکور کارشناسی ناپیوسته قبول شدم برای دانشگاه دوم باید میاوردم برای ثبت نام و الان هم دست دانشگاه ـه . اونو فکر نکنم دانشگاه به من بده که بخوام برابر با اصلش کنم.چون معمولا برای دادن اینجور مدارک کارت پایان خدمت میخوان. یا اینکه منظورش گواهی اشتغال به تحصیل ـه ؟

اگر لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم .

اگه پدرتون بالای 60 ساله گواهی اشتغال به تحصیل
اگه زیر 60 ساله بهتره صبر کنید گواهی پایان تحصیلات ببرید. کلا کسایی که میخوان برن شورای پزشکی معافیت تحصیلی نباید داشته باشن درسته که کفالت میخواید بگیرید ولی تا اونجایی که دیدم معافی تحصیلی ها نمیرن شورا واسه معاینه پدر
شرایط دیگه کفالت هم دارید گواهی اشتغال به تحصیل کافیه. فقط ببرید یه دفترخونه ثبت برای کپی برابر اصل کپی شو بدین پلیس +10 . اصلش روز هیات و اینا به کارتون میاد.

dental.persian
January 29th, 2011, 08:10 PM
مرسی از آقای seda که یه این سرعت و دقت جواب میدن
فقط یه سوال دیگه اینکه مگه تو مواردمعافی کفالت راجع به بیماری قلب ننوشن که حتما محدودیت حرکتی داشته باشه ؟
پدر من که نداره بازم با این قاطعیت میشه گفت که معافی میدن؟
مرسی

seda67
January 30th, 2011, 02:27 AM
مرسی از آقای seda که یه این سرعت و دقت جواب میدن
فقط یه سوال دیگه اینکه مگه تو مواردمعافی کفالت راجع به بیماری قلب ننوشن که حتما محدودیت حرکتی داشته باشه ؟
پدر من که نداره بازم با این قاطعیت میشه گفت که معافی میدن؟
مرسی
معافیت کفالت پدر زیر 59 سال رو به ظاهر پدر میدن بیشتر. کلا که من هر کیو دیدم معاف کرده بودن ولی یه پرونده پزشکی کافیه حالا رنگ و لعابش با خودتون.
با عرض معذرت از بابام که اینو اینجا میگم:::D:D
من کفالت پدرم رو به خاطر اعصاب و روان گرفتم. یعنی بابام رو بردم نظام وظیفه گفتم این روانیه. حالا بابای من فرمانده ی کشتی های نفتکش. 1 سال میشه که دیگه حوصله کشتی نداره
روز شورا چنان به سر و وضعش رسیده بود میخواستم با سر برم تو دیوار. سیبیل هاشو رنگ کرده بود. کت شلوار سرمه ای. تو عمرش هم 5 بار بیمارستان اعصاب بستری شده بود. (افسردگی تقریبا حاد). ولی از من سرحال تر بود. دم در شورا یکیو دیدم اونم مثل من ولی حال پدرش واقعا بد بود وقتی دید رو پرونده من زده اعصاب گفت پدر من هم اعصاب هست گفتم منم ماله پدرمه بابام که اومد بیرون دیدش گفت برو حاجی خدا روزیتو جای دیگه بده بابات از من و تو حالش بهتره. من هیچ امیدی به کفالت نداشتم. ولی معافم کردن. خیلی راحت
اونجا هم خیلی ها رو دیدم که پدرشون یه بیماری مختصر داشت (گرفتگی عروق گردن یکی بود گفتم اینو عمرا معاف نمی کنن) ولی همه معاف شدن. شما مدارک پزشکی درست حسابی داشته باش. اونجا هم پزشک ها تو 1 ساعت 100 تا سرباز میبینند حوصله ی گیر دادن به کفالتی ها رو ندارن. (یه چیز جالب: به بابای من گفتن سوابق بستری بیمارستان کو؟ گفته بودم دادم بیمارستان ارتش. یارو گفته بود آقا برو نمیشه.) بابام اومد بیرون گفت یارو گفت نمیشه. پرونده هم گفتن فردا صبح برو اتاق 25 بگیر. صبح رفتیم شورا زده بود معاف. خلاصه که تجربه ی من میگه پدرت سرما خورده باشه معافی. مخصوصا اگه تک پسر باشی و برادر زیر 18 هم نداشته باشی.

seda67
January 30th, 2011, 02:28 AM
بعد یه چیزی...... محدودیت حرکتی که چیزی نیست روز شورا پدرتون ایجاد میکنه براتون. البته اگه مثل بابای من فکر مخ زدن نیفته روز شورا تیپ نزنه :d:d:d

doom3
January 31st, 2011, 04:06 AM
نه اتفاقا نیازی به نظام وظیفه رفتن نیست.
این موردی که شما میگید توی توضیحات شناسنامه ی پدرتون هست حتما.
توی مراحل میانی معافی شما به استعلام ثبت احوال احتیاج دارید. یه نامه به شما میدن برای اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه پدر. خودشون انجام میدن ولی شما برید دنبالش خیلی زودتر کارتون انجام میشه. توی نامه نوشته شده: آیا پدر مشمول تغییرات سنی دارد؟ تغییرات سنی به علت تاریخ تولد قمری بوده است؟
اگه استعلام ثبت احوال بگه که این تغییرات سنی قابل قبوله نظام وظیفه کاری نداره. ثبت احوال سن پدر شما رو تعیین میکنه نه نظام وظیفه.
کلا الان تک پسر پدر زیر 59 سال رو هم با یه ناتوانی نسبی معافی میدن.
با عرض درود خدمت شما دوست گرامی
پدرم سنش را در کمسیون پزشگی ثبت احوال بزرگ کرده وقانونی بوده
ولی نظام وظیفه میگه اقا تغییر سن چه یک ماه چه صد سال قبول نیست حتی اگر شخص رهبر زیرشناسنامه رو امضا کرده باشه؟
حال سوئال من این است که این قانون حفظ اعتبار اسناد که در سال 67 تصویب شده به چه دردی میخوره یعنی قوانین مجلس کشکه؟مکر همین قوانین نظام وظیفه مصوبه سال 63 مجلس نبوده؟

لطفا اگر بند یا تبصره قانونی وجود دارد راهنمایی فر مایید

arjang_kz
January 31st, 2011, 06:28 PM
سلام
یه سؤال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم:
من الان 23 سالمه دانشجوی سال اول ارشد هستم. پدرم 59 سالش بعد از اتمام ارشدم تموم می شه و یه برادر بزرگتر دارم که در حال سربازیه و ازدواج کرده و تو یه شهر دیگه ساکنه. ضمناً پدرم مشکل قلبی و فشار خون داره (البته نه خیلی حاد) داره و یک بار هم سکته رو تجربه کرده ولی الان مشکلی نداره. به نظرتون راهی هست معاف شم؟
ممنون

seda67
February 1st, 2011, 12:45 AM
سلام
یه سؤال داشتم اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون می شم:
من الان 23 سالمه دانشجوی سال اول ارشد هستم. پدرم 59 سالش بعد از اتمام ارشدم تموم می شه و یه برادر بزرگتر دارم که در حال سربازیه و ازدواج کرده و تو یه شهر دیگه ساکنه. ضمناً پدرم مشکل قلبی و فشار خون داره (البته نه خیلی حاد) داره و یک بار هم سکته رو تجربه کرده ولی الان مشکلی نداره. به نظرتون راهی هست معاف شم؟
ممنون
برادرتون باید از نظر پزشکی ناتوان باشه یا مقیم (سیتیزن) کشور دیگه ای باشه. برادرتون اگه همکاری نکنه (ناتوان نباشه یا نشه یا ...)متاسفانه و برخلاف میل باطنی همه ی بچه های فروم معاف نمیشید.

seda67
February 1st, 2011, 12:57 AM
ولی نظام وظیفه میگه اقا تغییر سن چه یک ماه چه صد سال قبول نیست حتی اگر شخص رهبر زیرشناسنامه رو امضا کرده باشه؟

نظام وظیفه تهران این حرف رو به شما زده؟ اصلا هیچ جا قانون راجع به تغییر سن پدر حرفی نزده. راجع به تغییر سن مشمول گفته که شورای پزشکی باید معاینه کنه. (حالا انگار درخته هر سال یه لایه اضافه بشه) . اصلا بند و تبصره نمی خواد سن پدر شما رو اداره ثبت احوال تعیین میکنه نه نظام وظیفه. شما گیر یه آدم نفهم افتادین که بعید میدونم افسر رسیدگی به استعلام ثبت احوال تهران باشه چون اون بچه خوبیه. پدرتون که جدیدا این کار رو نکرده؟

doom3
February 1st, 2011, 05:46 AM
نظام وظیفه تهران این حرف رو به شما زده؟ اصلا هیچ جا قانون راجع به تغییر سن پدر حرفی نزده. راجع به تغییر سن مشمول گفته که شورای پزشکی باید معاینه کنه. (حالا انگار درخته هر سال یه لایه اضافه بشه) . اصلا بند و تبصره نمی خواد سن پدر شما رو اداره ثبت احوال تعیین میکنه نه نظام وظیفه. شما گیر یه آدم نفهم افتادین که بعید میدونم افسر رسیدگی به استعلام ثبت احوال تهران باشه چون اون بچه خوبیه. پدرتون که جدیدا این کار رو نکرده؟
درود
والا رفیق تو قانون نظام وظیفه مصوب سال 63 مجلس نوشته برای هر نوع معافیت ملاک شناسنامه اولی است که تنظیم شده است ودقیقا نوشته خود مشمول وافراد تحط تکفل%
ولی من نمیدونم که ا ین قانون حفظ اعتبار اسناد که درمجلس سال 67 تصویب شده پس برگ چغندره؟
البته یک تبصره داره که میگه اگر تغییر سن بیشتر از پنچ سال باشد باید کمیسیون حوزه نظام وظیفه بررسی کنه؟

در ظمن من پدرم وقتی تو قنداق بودم تغیر سن داده
وبرای معافی من نبوده چون بعد ازمن یک خواهر دیگر متواد شده وامکان داشت پسر می بود % کاش بود؟

seda67
February 1st, 2011, 03:33 PM
درست می فرمایید ماده ی 3 الان دیدم. من اشتباه کرده بودم. شما چرا برای پدر زیر 59 و نیازمند مراقبت اقدام نمی کنید؟

shahin_apply
February 1st, 2011, 06:59 PM
سلام
در رابطه با فرم 8 و 9 (مربوط به استشهاد و کلانتری) سوال داشتم.
1.برای استشهاد دادن، افراد(3 نفر) حتما باید فامیل باشند؟
2.به غیر از خود فرم داخل دفترچه نوع دیگری از استشهاد هم لازمه؟ مثلا اینکه بیان از اطراف محل زندگی سوال و پرس و جو کنند؟ اگر آره روند کار چه جوریه؟
3.کلا این مرحله چقدر زمان میبره ؟

با تشکر

seda67
February 1st, 2011, 08:04 PM
سلام
در رابطه با فرم 8 و 9 (مربوط به استشهاد و کلانتری) سوال داشتم.
1.برای استشهاد دادن، افراد(3 نفر) حتما باید فامیل باشند؟
2.به غیر از خود فرم داخل دفترچه نوع دیگری از استشهاد هم لازمه؟ مثلا اینکه بیان از اطراف محل زندگی سوال و پرس و جو کنند؟ اگر آره روند کار چه جوریه؟
3.کلا این مرحله چقدر زمان میبره ؟
با تشکر
استشهاد محلی موردنیازه که افسر تحقیق من نیومد و 20 هزارتومن به جاش شارژ ایرانسل گرفت.
بین 3 روز تا 1 ماه متغیره. این مرحله خیلی متغیره و به محل سکونت ، وضعیت مالی مامور اجرای کلانتری !!!! و دستان پرسخاوت شما بستگی داره/
3 نفر اقوام باید ببرید لازم نیست نزدیک هم باشن با یک ضامن که نباید فامیل باشه
هر 4 نفر باید یک قبض به نام خودشون به همراه داشته باشند. ترجیحا غیر از موبایل (آب برق گاز باید باشه)
البته اونم هر کدومش برای من یه شارژ ایرانسل آب خورد.
اگر هم کلانتری محل شما مثل کلانتری انقلاب خیلی با حساب و کتاب بود (الکی) که یه افسر با شما میاد در خونه و همسایه ها میپرسه این آقا تک پسره؟ یکی یدونست و این صحبت ها. مزخرف ترین ، بی تاثیر ترین و مسخره ترین مرحله ی گرفتن معافی همین مرحلست

gonzo
February 3rd, 2011, 08:13 PM
اقا ما بازم اومدیم دست از پا درازتر ...:cry:
ما استعلام گرفتیم و گویا پدر معظم ما که دیسک داشته و عمل کرده الان بعد از واقعه خانه خراب کن اسباب کشی مدارک عمل رو گم کرده و به اون دکتری هم که عملش کرده دسترسی نداریم ... الان هم اگه کمد و یخچال لیفت نکنه همیشه رو فرمه و چیزیش نیست ...:D
so این داستان سوخت.:undecided:

حالا میخوام ببینم از کدام یک از این داستان ها استفاده کنم بهتره:
1. بابام 2/3 بار عمل انحرف بینی کرده و الانم شبها درست نمیتونه نفس بکشه و خر خر میفرمایند ;) .. میشه اینو یکم اب و تاب داد و بگم نمیتونه درست نفس بکشه و اینا یه جوری معافی رو بگیرم ؟
2. چشماش هم ضعیفه ولی هر چشمش با توجه به نتیجه دکتر که چند روز پیش رفتیم 2.5/3 هستش .. اینو نمیشه روش مانور داد ؟
3. شغل بابام جز شغلهای اسیب رسان هستش و به بدن اسیب میزنه شغلش و عوارض داره شغلش (کار با انواع اشعه های خطرناک ) بر پایه همین موضوع تا حالا تونسته یه سری مزایا بگیره ... نمیشه این موضوع رو به کمیسیون ثابت کرد و معاف شد؟
4. شغل بابای من 14 / 14 هستش یعنی 14 روز کار 14 روز استراحت و با توجه به اینکه مادرم مریضه و کلی بیماری داره نمیشه یه جوری کمیسیون رو قانع کرد که 14 روز مامانم تنها میمونه و نیاز به مراقبت داره و معافی رو بگیرم؟
5. بابام یه نموره عصبی میزنه ... نمیشه از این راه حرکتی کرد و پرونده ای در مورد بیماریهای عصبی و اینا ساخت و در نهایت معافی ؟

در اخر من میخواستم ببینم کی مشمول میشم ... خودم فکر میکنم فروردینی که میاد من مشمولم درسته؟ (متولد خرداد 71 هستم)
یعنی برای پیدا کردن راهی برای معافی حدود1/5 ماه وقت ارم

seda67
February 4th, 2011, 01:43 AM
اقا ما بازم اومدیم دست از پا درازتر ...:cry:
ما استعلام گرفتیم و گویا پدر معظم ما که دیسک داشته و عمل کرده الان بعد از واقعه خانه خراب کن اسباب کشی مدارک عمل رو گم کرده و به اون دکتری هم که عملش کرده دسترسی نداریم ... الان هم اگه کمد و یخچال لیفت نکنه همیشه رو فرمه و چیزیش نیست ...:D
so این داستان سوخت.:undecided:

حالا میخوام ببینم از کدام یک از این داستان ها استفاده کنم بهتره:
1. بابام 2/3 بار عمل انحرف بینی کرده و الانم شبها درست نمیتونه نفس بکشه و خر خر میفرمایند ;) .. میشه اینو یکم اب و تاب داد و بگم نمیتونه درست نفس بکشه و اینا یه جوری معافی رو بگیرم ؟
2. چشماش هم ضعیفه ولی هر چشمش با توجه به نتیجه دکتر که چند روز پیش رفتیم 2.5/3 هستش .. اینو نمیشه روش مانور داد ؟
3. شغل بابام جز شغلهای اسیب رسان هستش و به بدن اسیب میزنه شغلش و عوارض داره شغلش (کار با انواع اشعه های خطرناک ) بر پایه همین موضوع تا حالا تونسته یه سری مزایا بگیره ... نمیشه این موضوع رو به کمیسیون ثابت کرد و معاف شد؟
4. شغل بابای من 14 / 14 هستش یعنی 14 روز کار 14 روز استراحت و با توجه به اینکه مادرم مریضه و کلی بیماری داره نمیشه یه جوری کمیسیون رو قانع کرد که 14 روز مامانم تنها میمونه و نیاز به مراقبت داره و معافی رو بگیرم؟
5. بابام یه نموره عصبی میزنه ... نمیشه از این راه حرکتی کرد و پرونده ای در مورد بیماریهای عصبی و اینا ساخت و در نهایت معافی ؟

در اخر من میخواستم ببینم کی مشمول میشم ... خودم فکر میکنم فروردینی که میاد من مشمولم درسته؟ (متولد خرداد 71 هستم)
یعنی برای پیدا کردن راهی برای معافی حدود1/5 ماه وقت ارم
سلام داداشی
همه ی حرف هام راجغ به تهران صدق میکنه و شهرهای دیگه شاید سیستم فرق کنه
شما وقتی معرفی میشی برای وقت شورا ازت میپرسن مشکل پدرت چیه؟ روز شورا مدارک پزشکی میخوان. شما هیچی نداری به یه جراح مغز و اعصاب که دسترسی داری؟ یه گواهی میگیری ازش که این آقا تحت عمل جراحی هنری دیسکال قرار گرفته و قادر به اداره امور شخصی خود نیست (کفالت معنیش این نیست که شما لگن زیر پدرت بزاری. پدر شما 100 درصد کفالت شما رو احتیاج داره) . میبرید شورا اون گواهی رو میگید مدارک پزشکی رو گم کردین . پزشک هم میگه زکی برو بیمارستان نمیشه اینجوری. پزشک های بیمارستان در مورد کفالت اصلا سخت گیر نیستن یه ام آر ای مینویسن و نظر مثبت میدهند. فوق فوقش نظر منفی دادند شما برای اعصاب و روان اقدام کن. انحراف بینی و 14 -14 و نمره ی چشم پایین قانع کننده نیست براشون ولی تا بگین دیسک کمر چیزی برای گفتن ندارند فقط به خاطر نداشتن پرونده پزشکی شما معرفی میشید دوباره بیمارستان (تهران - بیمارستان سجاد ناجا) . من خیلی به انواع هنری دیسکال آشنا نیستم ولی اگه پدرتون عمل سختی رو داشته و کمر درد شدید داشته قبل از عمل با همین شما معافید. اذیتتون نمی کنند مطمئن باشید. دردسر اعصاب و روان از این خیلی بیشتره اگه خواستین توضیح میدم ولی با توجه به فرجه ی زمانیتون همون دیسک کمر رو اقدام کنید با یه گواهی از پزشک جراع مغز و اعصاب

gonzo
February 4th, 2011, 03:49 AM
سلام داداشی
همه ی حرف هام راجغ به تهران صدق میکنه و شهرهای دیگه شاید سیستم فرق کنه
شما وقتی معرفی میشی برای وقت شورا ازت میپرسن مشکل پدرت چیه؟ روز شورا مدارک پزشکی میخوان. شما هیچی نداری به یه جراح مغز و اعصاب که دسترسی داری؟ یه گواهی میگیری ازش که این آقا تحت عمل جراحی هنری دیسکال قرار گرفته و قادر به اداره امور شخصی خود نیست (کفالت معنیش این نیست که شما لگن زیر پدرت بزاری. پدر شما 100 درصد کفالت شما رو احتیاج داره) . میبرید شورا اون گواهی رو میگید مدارک پزشکی رو گم کردین . پزشک هم میگه زکی برو بیمارستان نمیشه اینجوری. پزشک های بیمارستان در مورد کفالت اصلا سخت گیر نیستن یه ام آر ای مینویسن و نظر مثبت میدهند. فوق فوقش نظر منفی دادند شما برای اعصاب و روان اقدام کن. انحراف بینی و 14 -14 و نمره ی چشم پایین قانع کننده نیست براشون ولی تا بگین دیسک کمر چیزی برای گفتن ندارند فقط به خاطر نداشتن پرونده پزشکی شما معرفی میشید دوباره بیمارستان (تهران - بیمارستان سجاد ناجا) . من خیلی به انواع هنری دیسکال آشنا نیستم ولی اگه پدرتون عمل سختی رو داشته و کمر درد شدید داشته قبل از عمل با همین شما معافید. اذیتتون نمی کنند مطمئن باشید. دردسر اعصاب و روان از این خیلی بیشتره اگه خواستین توضیح میدم ولی با توجه به فرجه ی زمانیتون همون دیسک کمر رو اقدام کنید با یه گواهی از پزشک جراع مغز و اعصاب

ممنون رفیق
1.یعنی اگه رفتیم شورا و شورا یه داستان رو قبول نکرد میشه دوباره بریم شورا و داستان دیگه ای ارائه بدیم؟ (مثلا اگه کمر رد شذ واسه بینی بریم)
2. اصاب و روان رو یه توضیح مختصری بده ببینیم چیه ... میشه با رشوه به یه متخصص اعصاب و روان واهی گرفت؟
3.اون انحراف بینی نمیتونه مناسب باشه ؟ ون 2/3 بار عمل کرده ... الانم شبها توی تنفس کمی مشکل پیدا میکنه . نمیشه؟ روی این میتون مانور خوبی بدم از لحاظ مدرک ...
4. با توجه به سنم فروردین مشمول میشم دیگه درسته؟
5. به سن مشمولیت که رسیدم چقدر زمان دارم تا کفالت رو ثابت بکنم؟

Farhad.ucla
February 4th, 2011, 08:37 AM
سلام

من برای معافیت کفالت جده(مادربزرگ مادری بدون همسر و فرزند پسر) اقدام کردم. الان استشهاد کلانتری ام آماده است و فردا میخوام برم پلیس +10. اما باید تا چند روز دیگه ایران تو ترک کنم. کسی می دونه از این مرحله به بعدش رو پدرم با وکالت میتونه پیگیری کنه یا نه؟

seda67
February 4th, 2011, 11:44 AM
سلام

من برای معافیت کفالت جده(مادربزرگ مادری بدون همسر و فرزند پسر) اقدام کردم. الان استشهاد کلانتری ام آماده است و فردا میخوام برم پلیس +10. اما باید تا چند روز دیگه ایران تو ترک کنم. کسی می دونه از این مرحله به بعدش رو پدرم با وکالت میتونه پیگیری کنه یا نه؟
برای کفالت حضور شما لازم نیست پدرتون با مادربزرگتون می تونن برن دنبالش. مادربزرگتون تنهایی هم میتونه بره اگه می تونند.

ardalan_pesar
February 5th, 2011, 03:20 AM
سلام
می خواستم از شما که بیشتر از من تو جریان ایین نامه ها هستید یه سوالی بپرسم . ما سه برادر هستیم و من کوچیکه! یکی از برادرام سربازی رفته ولی یکی دیگه معافیت ممتازی کنکور گرفته.
می خواستم ببینم تغییری در آیین نامه ایجاد نشده احیانا؟ هرچند می دونم احتمالش زیر صفره اما گفتم بپرسم ببینم شاید شرط زیر پرچم بودن هر دو برادر رو برداشته باشند!
البته الان که دارم فکر می کنم می بینم که اصلا دلیلی نداره کسی با وضعیت اینجوری رو معاف کنن، نه؟

mo_eini
February 5th, 2011, 04:59 AM
سلام
می خواستم از شما که بیشتر از من تو جریان ایین نامه ها هستید یه سوالی بپرسم . ما سه برادر هستیم و من کوچیکه! یکی از برادرام سربازی رفته ولی یکی دیگه معافیت ممتازی کنکور گرفته.
می خواستم ببینم تغییری در آیین نامه ایجاد نشده احیانا؟ هرچند می دونم احتمالش زیر صفره اما گفتم بپرسم ببینم شاید شرط زیر پرچم بودن هر دو برادر رو برداشته باشند!
البته الان که دارم فکر می کنم می بینم که اصلا دلیلی نداره کسی با وضعیت اینجوری رو معاف کنن، نه؟

فقط 3برادر باید کارت پایان خدمت داشته باشند.

siyah
February 5th, 2011, 03:58 PM
با عرض سلام خدمت دوستان
میخواستم از شما و مخصوصا seda عزیز سوالی بپرسم. من مشغول تحصیل در ترم اخر هستم. پدرم 74 سال سن دارد و یک برادر بزرگتر از خودم دارم که سربازی رفته و ازدواج کرده و الان 7 سال است که از ایران خارج شده و حدود 3 سال است که سیتیزن امریکا شده و در انجا شغلی دولتی داره . با توجه به مطالبی که شما نوان کردید ایا معافیت کفالت به من تعلق میگیره ؟ چند بار که به نظام وظیفه شیراز مراجعه کردم گفتند فقط باید تک پسر باشی. در ضمن پدر و مادرم هر دو عمل جراحی قلب و گرفتگی مجدد دارند و پدرم هم هر دو چشمش تحت عمل جراحی اب مروارید قرار گرفته و به علت اب سیاه تحت نظر میباشد و مادرم هم 60% شنوایی یک گوشش را از دست داده.

gonzo
February 5th, 2011, 06:52 PM
اقا ما هم جواب میخوایم!!؟؟

1.اگه رفتیم شورا و شورا یه داستان رو قبول نکرد میشه دوباره بریم شورا و داستان دیگه ای ارائه بدیم؟ (مثلا اگه کمر درد رد شد واسه انحراف بینی بریم)
2. اعصاب و روان رو یه توضیح مختصری بده ببینیم چیه ... میشه با رشوه به یه متخصص اعصاب و روان گواهی گرفت؟
3.اون انحراف بینی نمیتونه مناسب باشه ؟ چون 2/3 بار عمل کرده ... الانم شبها توی تنفس کمی مشکل پیدا میکنه . نمیشه؟ روی این میتون مانور خوبی بدم از لحاظ مدرک ...
4. با توجه به سنم فروردین مشمول میشم دیگه درسته؟ (خرداد 71)
5. به سن مشمولیت که رسیدم چقدر زمان دارم تا کفالت رو ثابت بکنم؟

seda67
February 6th, 2011, 12:57 AM
با عرض سلام خدمت دوستان
میخواستم از شما و مخصوصا seda عزیز سوالی بپرسم. من مشغول تحصیل در ترم اخر هستم. پدرم 74 سال سن دارد و یک برادر بزرگتر از خودم دارم که سربازی رفته و ازدواج کرده و الان 7 سال است که از ایران خارج شده و حدود 3 سال است که سیتیزن امریکا شده و در انجا شغلی دولتی داره . با توجه به مطالبی که شما نوان کردید ایا معافیت کفالت به من تعلق میگیره ؟ چند بار که به نظام وظیفه شیراز مراجعه کردم گفتند فقط باید تک پسر باشی. در ضمن پدر و مادرم هر دو عمل جراحی قلب و گرفتگی مجدد دارند و پدرم هم هر دو چشمش تحت عمل جراحی اب مروارید قرار گرفته و به علت اب سیاه تحت نظر میباشد و مادرم هم 60% شنوایی یک گوشش را از دست داده.
سلام شرمنده نیمچه مسافرت رفته بودم ببخشید دیر جواب میدم.
تجربه ی من (شرایط مشابه من و 7 نفر از دوستانم که تعهد خدمت به دستگاه دولتی داشتیم) نشون میده موارد کاملا منطقی و خاص توی ادارات نظام وظیفه ی شهرهای دیگه اکثرا به در بسته میخوره. همین تهرانش کلی آدمو اذیت میکنن ، شیراز و کرمانشاه و اهواز رو میدونم که خیلی اذیت می کنن. لااقل دوستای منو خیلی اذیت کردن و اونها کلا بیخیال کفالت شدن. تازه مورد ما از شما خیلی ساده تر بود. ماها تعهد خدمت داشتیم ولی هنوز شروع نشده بود و طبق قانون معاف بودیم حالا کی بود به اینها حالی کنه. در هر حال من که تهران اقدام کردم مشکل هیج کدوم از دوستامو نداشتم و خیلی روال کارام انجام شد.
من کیس شما رو توی پیغام خصوصی واسه خیلی ها توضیح دادم. اینجا هم فکر کنم لازمه توضیح بدم.
نکته: دوست من استارت کار معافیش رو زمستون 88 زد و خیلی خیلی خیلی هم پیگیر کارش بود. کارتش فکر کنم چند هفته ای هست دستش رسیده اینو میگم برای اینکه کار دستتون میاد مدت پیگیریش.
نکته 2: این ماجرا رو شما تشریف ببرید مشاوره نظام وظیفه میگن برو آقا اگه کمیته امداد و بهزیستی هستی میشه اگه نیستی خوش آمدی.
نکته 3: مراحل کار رو دوباره چند روز پیش از دوستم که این معافی رو گرفته پرسیدم و به ترتیب بهتون میگم (چون مرحله ی کلانتری عوض شده الان یه خرده کوتاهتر میشه کارتون)
خب شروع میکنم
جمهوری اسلامی ایران تابعیت دوگانه را نمی پذیرد --- یعنی برادر شما تابعیت دوگانه داشته باشه از نظر ایران آدم نیست چه برسه به اینکه برادر شما باشه. (ناراحت کننده است ولی تا اینجاش که خوبه)
برادر دوست من به دفتر امور مهاجرین وزارت خارجه ی آمریکا توی واشنگتن رفته - داستانی که براشون تعریف کرده واقعیت نبوده گفته برادر من میخواد اموال ارثیه بفروشه شما به پلیس ایران یه نامه بزنید که من (برادرش) اینجا تبعه هستم و دیگه برنمیگردم و زن دارم و زندگی خوبی دارم و اینها. من نمی تونم بگم شما چه نامه ای پیشنهاد بدید به برادرتون. فقط نامه باید خطاب به پلیس ایران باشه. نامه رو میبرن سفارت پاکستان و دی اچ ال میکنن برای شما. نامه میاد برای شما . میبرید وزارت امور خارجه (میدونم که اون ساختمونی که توی توپخونه هست نباید برید ولی اونجا به شما میگن نامه رو کجا باید ببرین. دبیرخونه بود فکر هم میکنم ساختمان امور اداری - مالی بود اسمش). نامه رو از شما میگیرن و یه نامه ی راست کار نظام وظیفه به شما میدهند. بعد شما دفترچه میخرید. با 3 تا فامیل و 1 ضامن تشریف میبرید کلانتری برگه ی تحقیق وضعیت پر میکنید. جوابش که اومد با بقیه ی مدارک تشریف میبرین نظام وظیفه برای ادامه ی کارها. اصلا هم نیازی به عنوان کردن بیماری ها پدر و مادرتون نیست طبق قانون برادر شما مشکل شماست نه سلامت پدرتون.

seda67
February 6th, 2011, 01:17 AM
اقا ما هم جواب میخوایم!!؟؟
اعصاب و روان رشوه نمی خواد شما فرمودین پدرم عصبی هست این مورد رو پیشنهاد دادم. برای اعصاب چه سابقه ی بستری داشته باشند چه نه ملاک یک معاینه توی بیمارستان 505 ارتش هست که خیلی هم پیچیده و مرموز نیست 100 تا یا این حدود ها تست میزنند. بهش میگن تست شخصیت با جواب اون تست نظر میدهند. هر چه پدرتون افسرده تر به نظر برسند برای شما بهتره :P
برای کفالت شما میتوانید طبق قانون در صورتی که احساس کنید حقی از شما ضایع شده تقاضای تجدید نظر بدین ولی این موضوع رو توجه کنید که تک پسر باشید پدرتون هم واقعا بیماری داشته باشند قرار نیست شما رو اذیت کنند. توی شورا هم کسی که نشسته دکتره، هیولا نیست که واقع اگه حال پدرتون جالب نباشه نتیجه رو مثبت اعلام میکنه.
شورا برای معافیت پزشکی بازی درمیارن برای کفالت من هر کیو دیدم نیشش مثل خودم تا بناگوش باز بود.
اینکه کی مشمول میشین رو به دفترچه مراجعه کنید به وضعیت تحصیلیتون بستگی داره.
کفالت رو به کسی نمیدهند که در زمان اقدام غیبت داشته باشه یا کیسهای غیبتی که مشکوک باشند. (بخواید مفصل توضیح میدم). شما از بابت غیبت مشکلی ندارید برای کفالت پدرتون سریعا اقدام کنید.
یه موضوع مهم: چیزی که من متوجه شدم کفالت برای بیماریهایی که پدر رو نیازمند مراقبت میکنه مثل: عمل قلب باز - دیسک کمر - مشکلات پوستی - اعصاب و روان - اضافه وزن زیاد و ... خیلی خیلی راحت داده میشه ولی به نظرم انحراف بینی پدرتون رو نیازمند مراقبت نمیکنه. یه موضوع مهم هم اینکه برای گرفتن کفالت احتیاجی به حضور شما نیست. اداره نظام وظیفه با شما کاری نداره. پدرتون تنهایی هم برن کافیه. ایشالا معاف شی شیرینی بدی به رفقات.
پیشنهاد نهایی : برای دیسک کمر و اعصاب و روان همزمان اقدام کنید.

gonzo
February 6th, 2011, 04:42 AM
اعصاب و روان رشوه نمی خواد شما فرمودین پدرم عصبی هست این مورد رو پیشنهاد دادم. برای اعصاب چه سابقه ی بستری داشته باشند چه نه ملاک یک معاینه توی بیمارستان 505 ارتش هست که خیلی هم پیچیده و مرموز نیست 100 تا یا این حدود ها تست میزنند. بهش میگن تست شخصیت با جواب اون تست نظر میدهند. هر چه پدرتون افسرده تر به نظر برسند برای شما بهتره :P
برای کفالت شما میتوانید طبق قانون در صورتی که احساس کنید حقی از شما ضایع شده تقاضای تجدید نظر بدین ولی این موضوع رو توجه کنید که تک پسر باشید پدرتون هم واقعا بیماری داشته باشند قرار نیست شما رو اذیت کنند. توی شورا هم کسی که نشسته دکتره، هیولا نیست که واقع اگه حال پدرتون جالب نباشه نتیجه رو مثبت اعلام میکنه.
شورا برای معافیت پزشکی بازی درمیارن برای کفالت من هر کیو دیدم نیشش مثل خودم تا بناگوش باز بود.
اینکه کی مشمول میشین رو به دفترچه مراجعه کنید به وضعیت تحصیلیتون بستگی داره.
کفالت رو به کسی نمیدهند که در زمان اقدام غیبت داشته باشه یا کیسهای غیبتی که مشکوک باشند. (بخواید مفصل توضیح میدم). شما از بابت غیبت مشکلی ندارید برای کفالت پدرتون سریعا اقدام کنید.
یه موضوع مهم: چیزی که من متوجه شدم کفالت برای بیماریهایی که پدر رو نیازمند مراقبت میکنه مثل: عمل قلب باز - دیسک کمر - مشکلات پوستی - اعصاب و روان - اضافه وزن زیاد و ... خیلی خیلی راحت داده میشه ولی به نظرم انحراف بینی پدرتون رو نیازمند مراقبت نمیکنه. یه موضوع مهم هم اینکه برای گرفتن کفالت احتیاجی به حضور شما نیست. اداره نظام وظیفه با شما کاری نداره. پدرتون تنهایی هم برن کافیه. ایشالا معاف شی شیرینی بدی به رفقات.
پیشنهاد نهایی : برای دیسک کمر و اعصاب و روان همزمان اقدام کنید.

ایول به تو پسر پارسی و متواضع
اره مطمئنم عصبی هستش (تو زندگی سختی زیاد کشیده بیچاره)
پس کاری که من میکنم اینه که ببین اگه مشکل داره بگو:
میرم پیش یه دکتر اعصاب و روان و یه گواهی و یه پرونده میگیرم که گدرم عصبی هستش ....
میرم گیش یه دکتر متخصص و یه گواهی میگیرم که بابا کمرشو عمل کرده و کمر درد داره و قادر به مواضبت از خودش نیست ...

اگه کاری که میکنم درست هست دیگه نمیخواد زحمت بکشی دوباره نقل و قول بکنی ! فقط اگه دیدی مشکلی یا نکته ای هست جواب بده ...

شیرینی هم به روی چشم

seda67
February 6th, 2011, 05:43 AM
دقیقا همین کارو بکن. گواهی از دکتر برای هنری دیسکال بگیر.
برای دکتر اعصاب هم سعی کن دکتر رو متقاعد کنی گواهی برای اختلال دوقطبی تیپ 1 یا 2 بده. این گواهی خیلی خیلی خیلی به دردت میخوره.
شیرینی هم به رفقای نزدیکت بده. ما که کاری نکردیم.

moris
February 8th, 2011, 02:06 PM
سلام
ببخشید من خیلی وقت پیش یه سئوال در مورد معافیت با انحراف بینی کردم اما کسی جواب نداد ممنون میشم اگه این بار کمکم کنید (خیلی بد شانسم)
من حدود 1.5 سال پیش عمل انحراف بینی انجام دادم و تمام مدارک رو هم در اختیار دارم اما از روی بدشانسی یا خوش شانسی انحراف بینی من بر طرف نشد و هنوز از لحاظ ظاهر + تنفس مشکل دارم
انحراف بینی من شدید بود و مطمئنم اگه قبل از عمل اقدام میکردم معاف بودم اما چون دانشجو بودم نمیتونستم
حالا سئوال من اینه که اصلا امید داشته باشم واسه معافی یا نه ؟؟؟
شما تا حالا کسی رو دیدید که بتونه با این وضعیت معاف بشه ؟؟ یعنی انحراف بینی؟
و اینکه آیا بیمارستان یا دکتری هست که الان برم پیشش و منو راهنمایی کنه واسه این قضیه ؟؟؟
من دو برادرم هم رفتن سربازی و جفتشون مجردی زندگی میکنن و پدرم حدود 70 سال سن داره و خواهرم هم بیمار خاص هستش آیا میتونم رو این قضیه هم مانور بدم؟؟؟؟

r0bin
February 9th, 2011, 08:56 PM
سوال در مورد کفالت مادر فاقد همسر:

سلام خدمت دوستان عزیز،من میخواستم برای معافیت کفالت اقدام کنم و شرایطم اینه:1 .دانشجو هستم 2. مادرم طلاق گرفته(5سالی میشه) و شاغله........میخواستم ببینم با این شرایط بهم معافی میدن؟...اگه اطلاعات نادرست بدم چی؟مثلا بگم مادرم خونه داره وخودمم راننده.....اگه نظام وظیفه بفهمه که اطلاعات نادرست دادم چی میشه؟......باید راستشو بگم؟.......خواهشا راهنماییم کنین،الان تو مرحله پر کردن استشهاد کلانتریم،واقعا نمیدونم راستشو بگم یا دروغ،شدیدا بلاتکلیفم....:cry::confused:

seda67
February 10th, 2011, 02:06 AM
سوال در مورد کفالت مادر فاقد همسر:

سلام خدمت دوستان عزیز،من میخواستم برای معافیت کفالت اقدام کنم و شرایطم اینه:1 .دانشجو هستم 2. مادرم طلاق گرفته(5سالی میشه) و شاغله........میخواستم ببینم با این شرایط بهم معافی میدن؟...اگه اطلاعات نادرست بدم چی؟مثلا بگم مادرم خونه داره وخودمم راننده.....اگه نظام وظیفه بفهمه که اطلاعات نادرست دادم چی میشه؟......باید راستشو بگم؟.......خواهشا راهنماییم کنین،الان تو مرحله پر کردن استشهاد کلانتریم،واقعا نمیدونم راستشو بگم یا دروغ،شدیدا بلاتکلیفم....:cry::confused:

قوانین نظام وظیفه خصوصا در رابطه با کفالت کاملا شفاف و واضح هستند. نیازی به دروغ - حاشا و اینها نیست.
با شرایطی که دارید معافیت قطعا به شما تعلق میگیره طی یک روال روتین کاری که حدود 4 ماه طول میکشه تا کارت به دستتون برسه.
پیشنهاد من: تحمل بفرمایید تا پایان درستون تا وضعیتتون فارغ التحصیل بشه. معافی گرفتن حین استفاده از معافیت تحصیلی برای افسرهای نظام وظیفه کمی مشکوکه هر چند که مورد خاصی هم نباشه البته الان هم اقدام کنید هیچ گونه مشکلی نیست.
در ضمن مادرتون شاغل هستند مانعی سر راه شما نیست. شغل و درآمد شما هم تاثیری تو روند معافی نداره. موردی که شما میخواید معافی بگیرید اصلا نظام وظیفه با شما کاری نداره. کلیه ی مراحل رو مادرتون میتونه انجام بده و اگه وقت ندارند حداقل 2 بار باید به همراه شما تشریف بیارند یک بار برای رویت و یک بار برای هیات بدوی.
نگران نباشید معاف دائم هستید. ولی از تاریخ طلاق بیشتر بگذره بهتره در کل هر چند 5 سال کافیه.

usliker
February 10th, 2011, 09:12 PM
سلام
اول تشکر میکنم از همه دوستانی که تو این سایت فعالیعت میکنن.

من متولد 67 هستم و ترم اخر لیسانسم ( معافیت از تحصیل دارم ) اما برام مهمه که تا تابستون معاف بشم و برای همین در حین تحصیل میخام برای معافیت کفالت اقدام کنم .سوال اولم اینه که باید دلیلی براشون بیارم که چرا قبل از تموم شدن درسم دارم اقدام میکنم؟
سوال دومم اینه که : پدرم 58 سالش هست و ظاهر خسته ای داره.ولی هیچ وقت پیش پزشک نرفته و پرونده پزشکی نداره.ایا برای اقدام از طریق کفالت پدر حتما باید از اول پرونده پزشکی نشونشون بدم؟ یا اینکه اگه نداشته باشم خودشون معاینه میکنن؟
همین که بگم پدرم ناراحتی اعصاب داره کافیه یا باید حتما اسم بیماری خاصی رو بیارم؟

برای عنوان افسردگی چه بیماری خوب هست که بهشون بگم؟

usliker
February 11th, 2011, 12:41 AM
اگه لازم هست از همون روز اولی که معرفی میشم به شورای پزشکی اسم یه بیماری خاص رو برای پدرم بیارم لطفا بگید کودوم بیماری برای بیان حالت ( اعصاب و روان ناراحت ) مناسب تره
و اگه یه مرکز مشاوره خوب رو که تو این مسائل تبحر دارن به من معرفی کنید ممنون میشم.

usliker
February 11th, 2011, 01:07 AM
تو رو خدا ببخشید من اینقدر سوال میکنم :rolleyes:

من علایم بیماری اختلال دوقطبی رو خوندم .پدرم علایمش رو داره.
حالا کودوم بیمارستان برای معاینه اش و صدور گواهی نامه؟

ببخشید که اینقدر زحمتتون میدم و کلی سوال کردم

seda67
February 11th, 2011, 01:55 AM
سلام
اول تشکر میکنم از همه دوستانی که تو این سایت فعالیعت میکنن.

من متولد 67 هستم و ترم اخر لیسانسم ( معافیت از تحصیل دارم ) اما برام مهمه که تا تابستون معاف بشم و برای همین در حین تحصیل میخام برای معافیت کفالت اقدام کنم .سوال اولم اینه که باید دلیلی براشون بیارم که چرا قبل از تموم شدن درسم دارم اقدام میکنم؟
سوال دومم اینه که : پدرم 58 سالش هست و ظاهر خسته ای داره.ولی هیچ وقت پیش پزشک نرفته و پرونده پزشکی نداره.ایا برای اقدام از طریق کفالت پدر حتما باید از اول پرونده پزشکی نشونشون بدم؟ یا اینکه اگه نداشته باشم خودشون معاینه میکنن؟
همین که بگم پدرم ناراحتی اعصاب داره کافیه یا باید حتما اسم بیماری خاصی رو بیارم؟

برای عنوان افسردگی چه بیماری خوب هست که بهشون بگم؟

مرکز مشاوره اعصاب و روان کفالت منم. هیچ جا اندازه من تو نخ این داستان نیست و نبوده. معافیت خودم هم همینه.

متن قانون برای کفالت اعصاب و روان
انواع پیسکوزهای روانی با سابقه ی متعدد بستری در بیمارستانهای روانپزشکی و یا تایید متخصص بیماری های روانپزشکی
خب اینجوری که معلومه شما پدرتون تا به حال نه بستری شدند نه دارو مصرف می کنند.
اسم داروهای روانی رو اگه مخواین که خیلی زیاده ولی واسه نمونه کلرودیاپوکساید - سدیم والپراید - اسکازینا - لیتیوم - بی پریدن و ...
اسم مریضی ها هم اونهایی که رو هوا کفالت میدن: اختلال دوقطبی تیپ 1 و 2 - مانیا - اسکیزوفرنی - اسکیزوافکتیو و ...
راه شما: اولا که این یه قلم مریضی از اونهایی هست که دوز و کلک زیاده توش که باعث میشه اونها روش زیاد زوم کنند و شما هم مانور زیاد بتونید بدید. از اونجایی که پدرتون همه کاره ی این ماجراست پس لازمه کاملا به شما همکاری کنه. حتما میدونید که برای ابتلا به بیماری روانی ظاهر خسته اصلا ملاک نیست
شما برای گرفتن گواهی ابتلا به بیماری روانی نیاز به مراجعه به مطب روانپزشک حداقل به مدت 2 جلسه دارید. با ارائه ی گواهی به نظام وظیفه شما به بیمارستان 505 ارتش معرفی میشوید. بیمارستان روانپزشکی آزادی - میمنت و ایرانیان برای گرفتن گواهی مناسبه.
علائم بیماری های روانی: بدخوابی - اختلالات خلقی و رفتاری - حرف های بی ربط - پرخاشگری - حواس پرتی مکرر - توهم
اگر پدر شما هیچ کدام از این علائم رو ندارند دنبال بیماری دیگری باشید. ولی اگه به نظر خودتون (نه خودشون) به بیماری طبقه بندی شده روانی مبتلا هستند پیام خصوصی بدهید دکتر معرفی کنم بهتون البته دکترهایی که من میشناسم راحت هم گواهی نمیدهند ولی از بقیه منطقی تر هستند و پول اضافه از شما برای گواهی طلب نمی کنند.
کیس شما هم مثل من هست ولی پدرم از 20 سالگی پرونده بیماری اعصاب داشتند. خلاصه که هرنوع سوالی داشتید یا کمکی خواستید رو من حساب کنید.

r0bin
February 12th, 2011, 01:04 AM
قوانین نظام وظیفه خصوصا در رابطه با کفالت کاملا شفاف و واضح هستند. نیازی به دروغ - حاشا و اینها نیست.
با شرایطی که دارید معافیت قطعا به شما تعلق میگیره طی یک روال روتین کاری که حدود 4 ماه طول میکشه تا کارت به دستتون برسه.
پیشنهاد من: تحمل بفرمایید تا پایان درستون تا وضعیتتون فارغ التحصیل بشه. معافی گرفتن حین استفاده از معافیت تحصیلی برای افسرهای نظام وظیفه کمی مشکوکه هر چند که مورد خاصی هم نباشه البته الان هم اقدام کنید هیچ گونه مشکلی نیست.
در ضمن مادرتون شاغل هستند مانعی سر راه شما نیست. شغل و درآمد شما هم تاثیری تو روند معافی نداره. موردی که شما میخواید معافی بگیرید اصلا نظام وظیفه با شما کاری نداره. کلیه ی مراحل رو مادرتون میتونه انجام بده و اگه وقت ندارند حداقل 2 بار باید به همراه شما تشریف بیارند یک بار برای رویت و یک بار برای هیات بدوی.
نگران نباشید معاف دائم هستید. ولی از تاریخ طلاق بیشتر بگذره بهتره در کل هر چند 5 سال کافیه.
ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز،خیالم راحت شد،....پس میفرمایید اگه حقیقت رو بگم مشکلی پیش نمیاد....فقط یه چیزی ،محل سکونت مادرم جدا از منه و منم هر از چن گاهی میرم خونه مادرم،اون وقت چی؟بازم مشکلی نیست؟
و اینکه همسایه های مادرم اصلا ما رو نمیشناسن،در اینصورت تحقیق محلی پلیس کامل میشه؟،اصلا ربطی به من داره،یا اینکه مشکله نیرو انتظامیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین...

seda67
February 12th, 2011, 05:23 AM
ممنون از راهنمایی کاملتون دوست عزیز،خیالم راحت شد،....پس میفرمایید اگه حقیقت رو بگم مشکلی پیش نمیاد....فقط یه چیزی ،محل سکونت مادرم جدا از منه و منم هر از چن گاهی میرم خونه مادرم،اون وقت چی؟بازم مشکلی نیست؟
و اینکه همسایه های مادرم اصلا ما رو نمیشناسن،در اینصورت تحقیق محلی پلیس کامل میشه؟،اصلا ربطی به من داره،یا اینکه مشکله نیرو انتظامیه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین...
مشکل اونها نیست مشکل شماست ولی فکرشم نکنید. مرحله ی کلانتری یه پیش گیری برای تقلبه. قرار نیست اذیت بشید زیاد. کلانتری به کلانتری هم فرق میکنه همه چی. من همه ی کارهام داخل کلانتری انجام شد و به جای تحقیق محلی افسر پرونده از من کارت شارژ خواشت. ایرانه دیگه

gulunc
February 12th, 2011, 05:20 PM
سلام
وقتتون به خیر
سولی داشتم :
کسی اطلاع داره که این قانون معافیت فرزندان معلولین تا چه زمانی اعتبار دارد؟
یه جا دیدم نوشته بود که تا پایان سال 89 اعتبار دارد، آیا این صحت دارد؟

لطفاً اگه کسی اطلاع داره اطلاع رسانی کنه.

seda67
February 12th, 2011, 05:58 PM
سلام
وقتتون به خیر
سولی داشتم :
کسی اطلاع داره که این قانون معافیت فرزندان معلولین تا چه زمانی اعتبار دارد؟
یه جا دیدم نوشته بود که تا پایان سال 89 اعتبار دارد، آیا این صحت دارد؟

لطفاً اگه کسی اطلاع داره اطلاع رسانی کنه.
صحت نداره. اصلاح قانون معافیت ها در سال 90 اتفاق خواهد افتاد ولی جزییات دقیق اون منتشر نشده. فقط سردار زاده کمند 7-8 ماه پیش گفته بود که بیماری واریکوسل حذف میشه که ایشون دیگه رییس سازمان نیستند و اون هم معلوم نیست. کلا کسی که معافی در حال حاضر شامل حالش بشه منطقا باید سریع اقدام کنه.

r0bin
February 13th, 2011, 08:16 PM
مشکل اونها نیست مشکل شماست ولی فکرشم نکنید. مرحله ی کلانتری یه پیش گیری برای تقلبه. قرار نیست اذیت بشید زیاد. کلانتری به کلانتری هم فرق میکنه همه چی. من همه ی کارهام داخل کلانتری انجام شد و به جای تحقیق محلی افسر پرونده از من کارت شارژ خواشت. ایرانه دیگه
ممنون ،ولی من هنوز جوابمو نگرفتم ،باید بگم که با مادرم زندگی میکنم؟؟؟؟

seda67
February 13th, 2011, 10:14 PM
ممنون ،ولی من هنوز جوابمو نگرفتم ،باید بگم که با مادرم زندگی میکنم؟؟؟؟
اصولا برای گرفتن معافیت از شما سوالی پرسیده نمیشه. مدارک هستند و قوانین. اگه هم پرسیدند جوابی رو که منطقی تر هست بدین بهتره قطعا

Farhad.ucla
February 13th, 2011, 11:34 PM
سلام

من یه هفته است که مدارک رو برای کفالت مادربزرگم از طریق پلیس +10 فرستادم.
چقدر طول می کشه تا نامه یاد در خونه مون؟
مرحله بعد چقدر طول می کشه؟

seda67
February 14th, 2011, 05:35 AM
سلام

من یه هفته است که مدارک رو برای کفالت مادربزرگم از طریق پلیس +10 فرستادم.
چقدر طول می کشه تا نامه یاد در خونه مون؟
مرحله بعد چقدر طول می کشه؟
برای کفالت نامه در خونه نمیاد تو تهران
14 روز بعد از ثبت مدارک در پلیس +10 تشریف ببرید حوزه ی نظام وظیفه

shahin_apply
February 14th, 2011, 04:18 PM
سلام
من برای معافیت کفالت جد دارم اقدام میکنم
میخواستم بدونم بعد از گرفتن اون برگه از پلیس +10 که شامل عکس و مشخصات هست ، در مدت 14 روز کاری هست که ادم جلو جلو انجامش بده ؟ کلا بعد از 14 روز که به نظام وظیفه مراجعه کنیم روند کار چجوریه ؟
یه سوال دیگه هم داشتم : توی اون برگه پلیس +10 در قسمت تحصیلات آخرین مدرک تحصیلی ملاکه ؟ چون من الان دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ولی در اون قسمت زده فارغ التحصیل کاردانی ! این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ البته اشتغال به تحصیل رو هم تحویل پلیس +10 دادم .
و آخرین سوال : اون مرحله گرفتن استعلام از ثبت احوال به چه صورته ؟ کی باید انجام شه ؟ حتما خود فرد صاحب شناسنامه برای گرفتن استعلام باید حضور داشته باشه ؟

با تشکر

a3moon
February 15th, 2011, 08:29 AM
سلام به همه دوستان و اساتيد محترم
يه سئوال كوچك داشتم
پدر من به خاطر ديسك كمر الان 5 6 ماه شده كاملا از كار افتاده و ديگه كار به عمل جراحي كشيده و بايد همين روزا عمل كنه.بگذريم از بحث اينكه واسه ديسك كمر معافي ميدن يا نه
براي پيگيري مراحل معافي واسه ديسك كمر پدرم بايد چكار كنم؟ مراحلشو دقيق توضيح بديد ممنون ميشم.اول بايد برم نظام وظيفه يا .... ؟؟

a3moon
February 15th, 2011, 11:03 PM
بچه ها تورو خدا راهنمايي كنيد من امروز بابام دوباره رفت دكتر
دكتره هم بهش گفته تو از كار افتاده شدي.اگه تك پسري داري ( كه داره ) به احتمال زياد معاف ميشه
گفته تاييد نهايي از كارفاتادگي رو تو نظام وظيفه من ميكنم

تورو خدا بگيد بايد چكار كنم فردا
از كجا شروع كنم
چيرو پست كنم
كجا برم

baba
February 16th, 2011, 12:52 AM
سلام من شرمندم نفميدم بايد كجا سوالمو بپرسم اينجا ميپرسم من يه مادر بزرگ دارم كه هشتاد سالشه و يه پسر و دختر داره پسرش خارج زندگي ميكنه و بالاي شس سال سن داره و سه دختر داره و من نوه دختري هستم ايا من ميتونم معافيت بگيرم ؟من تنها نوه بالاي هجده سال هستم مشكلم اينجاس كه ايا دايي من كه خانواده داره براي معافيت من مشكل ايجاد ميكنه يا نه .ممنون

sepehr_jun
February 16th, 2011, 12:58 AM
سلام من شرمندم نفميدم بايد كجا سوالمو بپرسم اينجا ميپرسم من يه مادر بزرگ دارم كه هشتاد سالشه و يه پسر و دختر داره پسرش خارج زندگي ميكنه و بالاي شس سال سن داره و سه دختر داره و من نوه دختري هستم ايا من ميتونم معافيت بگيرم ؟من تنها نوه بالاي هجده سال هستم مشكلم اينجاس كه ايا دايي من كه خانواده داره براي معافيت من مشكل ايجاد ميكنه يا نه .ممنون

سلام دوست گرامی

با عرض تاسف باید عرض کنم این قانون خیلی وقته اصلا اجرا نمیشه. حتی اگه اجرا هم میشد باز شما نمیتوانستید از این قانون استفاده کنید. چرا که مادربزرگ شما دارای فرزند ذکور هستند. من خودم هم میخواستم از این معافیت استفاده کنم که میگفتن اصلا این قانون اجرا نمیشه.

موفق باشید

sepehr_jun
February 16th, 2011, 01:32 AM
بچه ها تورو خدا راهنمايي كنيد من امروز بابام دوباره رفت دكتر
دكتره هم بهش گفته تو از كار افتاده شدي.اگه تك پسري داري ( كه داره ) به احتمال زياد معاف ميشه
گفته تاييد نهايي از كارفاتادگي رو تو نظام وظيفه من ميكنم

تورو خدا بگيد بايد چكار كنم فردا
از كجا شروع كنم
چيرو پست كنم
كجا برم

سلام

اول متاستفم بابت پدرتون . دوم تبریک میگم بابت معافیت.

ببینید شما میرید اداره پست و دفترچه خدمت را به همراه پاکت های لازمه دریافت میکنید. البته در بعضی از دفاتر اون پاکت ها را اول به شما نمیدهند. شما دفترچه رو بدقت مطالعه کنید. مدارک لازمه رو جمع آوری کنید( طبق جداول) - فیش های بانکی مورد نیاز رو ضمیمه کنید - فرم های معافیت کفالت رو پر کنید و تشریف ببرید اداره پست. اونجا درخواست پاکت معافیت کنید و پست کنید. به همین راحتی. کار راحتیه منتها بدو بدو زیاد داره.

موفق باشید

shahin_apply
February 16th, 2011, 09:24 AM
سلام دوست گرامی

با عرض تاسف باید عرض کنم این قانون خیلی وقته اصلا اجرا نمیشه. حتی اگه اجرا هم میشد باز شما نمیتوانستید از این قانون استفاده کنید. چرا که مادربزرگ شما دارای فرزند ذکور هستند. من خودم هم میخواستم از این معافیت استفاده کنم که میگفتن اصلا این قانون اجرا نمیشه.

موفق باشید

ببخشید میشه توضیح بدید که چه قانونی خیلی وقته اجرا نمیشه ؟ کفالت جد یا جده ؟

baba
February 16th, 2011, 09:46 AM
اقا اي ول چه زود جواب مي دين !ممنون به خاطره جواب اخه يه چيزي هس اگر فرزند پسر خودش دو تا بچه داشته باشه از حالت كفالت ميره كنار وبچه دوم ميشه واسه مادرش كفالت بگيره(تو معافيتا همچين چيزي هس ديگه ) ميگم واسه جده و اين جور چيزا اجرا نميشه ؟؟ مرسييييييييييييييييي

sepehr_jun
February 16th, 2011, 04:35 PM
ببخشید میشه توضیح بدید که چه قانونی خیلی وقته اجرا نمیشه ؟ کفالت جد یا جده ؟

بله. معافیت کفالت " تنها نوه ذکور بالای 18 سال" اصلا اجرا نمیشود.

اقا اي ول چه زود جواب مي دين !ممنون به خاطره جواب اخه يه چيزي هس اگر فرزند پسر خودش دو تا بچه داشته باشه از حالت كفالت ميره كنار وبچه دوم ميشه واسه مادرش كفالت بگيره(تو معافيتا همچين چيزي هس ديگه ) ميگم واسه جده و اين جور چيزا اجرا نميشه ؟؟ مرسييييييييييييييييي

من که همچین چیزی نشنیدم دوست عزیز

کلا این قانون معافیت جد یا جده اصلا اجرا نمیشه چه برسه بخواد تبصره هم داشته باشه.

موفق باشید هردوتایتان

sma6871
February 16th, 2011, 05:23 PM
سلام

من چند وقت پیش تو صفحه 40 سوال پرسیدم و ممنون که خوب جواب دادین

حالا میخواستم بدونم من که پدرم فوت کرده و برادر بالای 18 یکی دارم و اونم ازدواج کرده از چه بیماری عصبی میتونم استفاده کنم که جواب بده؟

برادرم مدت زیادی دردهای مختلفی در شکم و کمر داشت که وقتی به دکترهای مختلفی مراجعه میکنه همه یه نسخه براش میپیچن اونم اینه که نباید عصبی بشه

برادرم آدم بسیار پر شر و شور و تند مزاجیه و ...

نکته ی دیگه اینکه من و مادرم اهواز هستیم (زادگاه دزفول) و برادرم تهرانه.

اول اینکه کدوم شهر اقدام کنم بهتره؟

دوم اینکه از چه راهی و چه بیماری برای برادرم اقدام کنم که راحت تر عدم صلاحیت کفالت مادرم رو بگیره؟

سوم اینکه مراحل شروع و مدت زمان کل پروژه چقدره؟

با سپاس فراوان

sepehr_jun
February 16th, 2011, 07:17 PM
سلام

از شهری که در آن ساکن هستید یعنی اهواز اقدام کنید بهتره.

من فکر نمیکنم عصبی بودن برادرتون باعث بشه شما بتونید کفیل مادرتون بشید. شما در صورتی معاف هستید که برادرتون نتونه از مادرتون مراقبت کنه یعنی نقص عضو داشته باشه یا مشکل عصبی ایشون خیلی حاد باشه که قابل کنترل نباشه. مثلا در صورتی که مدارک پزشکی ثابت کنه که برادرتون اگر در خانه تنها بماند ممکن است کاری به دست خودش یا اعضای خانواده بدهد. تنها اینطوری میتونید کفیل مادرتون بشید.

موفق باشید

sma6871
February 16th, 2011, 10:28 PM
سلام

از شهری که در آن ساکن هستید یعنی اهواز اقدام کنید بهتره.

من فکر نمیکنم عصبی بودن برادرتون باعث بشه شما بتونید کفیل مادرتون بشید. شما در صورتی معاف هستید که برادرتون نتونه از مادرتون مراقبت کنه یعنی نقص عضو داشته باشه یا مشکل عصبی ایشون خیلی حاد باشه که قابل کنترل نباشه. مثلا در صورتی که مدارک پزشکی ثابت کنه که برادرتون اگر در خانه تنها بماند ممکن است کاری به دست خودش یا اعضای خانواده بدهد. تنها اینطوری میتونید کفیل مادرتون بشید.

موفق باشید

ولی توی پست های قبلی دوستان چیز دیگه ای میگفتند که خیلی امیدوار کننده تر بود

sepehr_jun
February 16th, 2011, 11:32 PM
ولی توی پست های قبلی دوستان چیز دیگه ای میگفتند که خیلی امیدوار کننده تر بود

:)

انشالله که کارتون درست بشه ولی خب باید واقع بینانه نگاه کرد دوست عزیزم.
در هر صورت من که برای معافیتتون دعا میکنم.

موفق باشید

sma6871
February 17th, 2011, 12:02 AM

موفق باشید

من خیلی خیلی از شما سپاسگذارم

ولی خب در حقیقت من کفیل مادرم هستم و برادرم هیچ نقشی در زندگی ما نداره و با به سربازی رفتن من شرایط خانواده سخت میشه!!!

مشکل من تنها در اثبات این قضیه است.

بازم خیلی ممنون از راهنماییتون

a3moon
February 17th, 2011, 12:21 AM
كسي ميدونه من قبل از عمل ديسك كمر بابام برم براي كاراي معافي بهتره يا بعدش

sepehr_jun
February 17th, 2011, 12:23 AM
بعدش اقدام کنید بهتره. چون مسلما ازتون مدارک پزشکی پدرتون رو میخوان.

موفق باشید

seda67
February 17th, 2011, 12:26 AM
كسي ميدونه من قبل از عمل ديسك كمر بابام برم براي كاراي معافي بهتره يا بعدش
قطعا و یقینا قبلش حتی اگه پدرتون اذیت میشه ویلچر هم در روایات اومده که واجبه

seda67
February 17th, 2011, 12:28 AM
بعدش اقدام کنید بهتره. چون مسلما ازتون مدارک پزشکی پدرتون رو میخوان.

موفق باشید
من جواب شما رو ندیدم ولی مدارک پزشکی دیسک کمر معتبر نیست معرفی میشن بیمارستان 501 برای ام آر ای.

seda67
February 17th, 2011, 12:31 AM

موفق باشید
25 درصد از مردم از بيماري هاي اعصاب و روان رنج مي برند

به گفته دكتر احمد جليلي ٬ بيماري هاي روان ناشي از عملكرد نامطلوب و تغييرات بيوشيميايي مغز بوده و ارتباط دادن آن با روح صحيح نيست.

اثبات ناتوانی برادر از نگهداری مادر کار سختی نیست. یه روز تشریف ببرید بیمارستان 505 ارتش.

sma6871
February 17th, 2011, 12:33 AM
دوست عزیز
متاسفانه باید بگم که نه. معافیت بهزیستی مربوط به قانون جامع حمایت از معلولین هست و با مورد شما فرق داره.
شما دو راه حل دارید:
1- برای مادرتون موفق به گرفتن گواهی معلولیت بشید. اگه شرایطشو دارند خدای نکرده
2- در شورای پزشکی سازمان وظیفه عمومی ثابت کنید برادرتون توانایی اداره امور مادرتون رو نداره. نیازی نیست که برادرتون خیلی وضعیت خاصی داشته باشه. یه افسردگی معمولی هم این شرط رو برآورده میکنه.
فقط برای استفاده از هر دو مورد وضعیت نظام وظیفه ی برادرتون (اینجوری که گفتید کارت پایان خدمت) باید ارائه بشه.
مورد دوم رو امتحان کنید ضرر نداره اگه برادرتون همکاری کنه

سلام seda67 عزیز

شما چند روز پیش این جواب رو به من دادید

ولی الان دوست خوبم سپهر جان نوشته که برای مورد دوم باید شرایط برادرم خیلی حاد باشه!!!!!

sepehr_jun
February 17th, 2011, 12:39 AM
اثبات ناتوانی برادر از نگهداری مادر کار سختی نیست. یه روز تشریف ببرید بیمارستان 505 ارتش.

دوست عزیز

چطور میفرمایید کار سختی نیست؟ شما که دیگه بهتر از من میدونید اینها برای کشاندن به خدمت از هیچ کاری فروگذار نمیکنند. البته من نمیدونم مشکل برادر این دوستمون چی هست ولی اینو مطمئنم تا مشکل برادرشون حاد نباشه و واقعا قادر به مراقبت از مادرشون نباشند، ایشون نمیتونند معاف بشن.

seda67
February 17th, 2011, 01:08 AM
سلام seda67 عزیز

شما چند روز پیش این جواب رو به من دادید

ولی الان دوست خوبم سپهر جان نوشته که برای مورد دوم باید شرایط برادرم خیلی حاد باشه!!!!!

شرایط باید خاص باشه. عرض کردم یک روز تشریف ببرید بیمارستان 505 مواردی رو ببینید از نزدیک که اومدن ناتوانی برادرشون رو اثبات کنند. تجربه ای که من از معافی دارم اینه که کسی که بخواد معافیت کفالت بگیره و قانون شامل حالش بشه قطعا معافه. کفالت هم از مواردیه که امکان تجدید نظر توش هست. همت و پشتکار میخواد. شما اگه برادرتون افسردگی داره یعنی بیماری اعصاب داره و قادر به اداره ی امور مادرتون نیست. من روی حرف های ناامید کننده میخواستم جلو برم الان معاف که نشده بودم هیچی هزار تا اتفاق دیگه واسم میفتاد. اینجور مواقع اگه برادرتون ناراحتی خاصی داره و باهاتون همکاری میکنه اقدام نکردن خیلی اشتباهه

seda67
February 17th, 2011, 01:10 AM
دوست عزیز

چطور میفرمایید کار سختی نیست؟ شما که دیگه بهتر از من میدونید اینها برای کشاندن به خدمت از هیچ کاری فروگذار نمیکنند. البته من نمیدونم مشکل برادر این دوستمون چی هست ولی اینو مطمئنم تا مشکل برادرشون حاد نباشه و واقعا قادر به مراقبت از مادرشون نباشند، ایشون نمیتونند معاف بشن.
خب این ها رو که توی دفترچه هم نوشته. تازه نه با این همه سخت گیری. نه حرفی از حاد بودن هست نه اصراری به خدمت کردن. کلی قانون و تبصره هست. اینجا مثلا قراره تجربیاتمون رو به هم بگیم.

shahin_apply
February 17th, 2011, 09:47 AM
سلام
من برای معافیت کفالت دارم اقدام میکنم
میخواستم بدونم بعد از گرفتن اون برگه از پلیس +10 که شامل عکس و مشخصات هست ، در مدت 14 روز، کاری هست که ادم جلو جلو انجامش بده ؟ کلا بعد از 14 روز که به نظام وظیفه مراجعه کنیم روند کار چجوریه ؟
یه سوال دیگه هم داشتم : توی اون برگه پلیس +10 در قسمت تحصیلات آخرین مدرک تحصیلی ملاکه ؟ چون من الان دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ولی در اون قسمت زده فارغ التحصیل کاردانی ! این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ البته اشتغال به تحصیل الان رو هم تحویل پلیس +10 دادم .
و آخرین سوال : اون مرحله گرفتن استعلام از ثبت احوال به چه صورته ؟ کی باید انجام شه ؟ حتما خود فرد صاحب شناسنامه برای گرفتن استعلام باید حضور داشته باشه ؟

با تشکر

a3moon
February 17th, 2011, 02:19 PM
بچه ها تورو خدا با دليل بگيد بهتره براي معافي پدر نيازمند مراقبت قبل از عمل ديسك كمرش اقدام كنم يا بعدش
بابام هفته ديگه ميخواد عمل كنه
همين الانم دوتا عكس ام آر آي داغون از كمر داريم
دكتري هم كه ميخواد عملش كنه گفته من نامه از كار افتادگي بهتون ميدم
الانم حدود 5 ماه ميشه در مغازشو باز نكرده.يعني اگه استشهادي چيزي لازم باشه 60 نفر بازاري ميتونن شهادت بدن.من ميگم نكنه عمل كنه بعد براي معافي برم بگن حالا كه عمل كرده پس خوب شده ديگه معاف نميشي.البته همونجوري كه ميدونيد ديسك كمر عمل هم بشه ادم خوب نميشه.فقط دردش شايد از بين بره وگر نه بايد تا اخر عمر بيشتر از 2 كيلو از زمين بلند نكنه.شغل بابام هم لوازم خانگيه و به همين خاطر ديگه تقريبا وضعيت كاريش هم منتفيه

seda67
February 17th, 2011, 02:54 PM
سلام
من برای معافیت کفالت دارم اقدام میکنم
میخواستم بدونم بعد از گرفتن اون برگه از پلیس +10 که شامل عکس و مشخصات هست ، در مدت 14 روز، کاری هست که ادم جلو جلو انجامش بده ؟ کلا بعد از 14 روز که به نظام وظیفه مراجعه کنیم روند کار چجوریه ؟
یه سوال دیگه هم داشتم : توی اون برگه پلیس +10 در قسمت تحصیلات آخرین مدرک تحصیلی ملاکه ؟ چون من الان دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم ولی در اون قسمت زده فارغ التحصیل کاردانی ! این مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ البته اشتغال به تحصیل الان رو هم تحویل پلیس +10 دادم .

با تشکر
مدرک تحصیلی برای پولی هست که قراره تقدیم نظام وظیفه کنید 76 واحد به بالا پاس کنید 240 هزار تومن . کمتر پاس کنید 175 هزار تومن. اصلا به این ماجرا فکر نکنید. اونجا همه چیز دستتون میاد. 4-5 بار شماره میگیرید 1 ساعت میشینید میفرستنتون اینور اونور همه چیز تموم میشه. :دی
استعلام شناسنامه هم خیر لازم نیست صاحب شناسنامه باشه. ثبت احوال شیراز اصل شناسنامه هم نخواست ولی تبریز اصل شناسنامه ها رو خواست. خلاصه که اصل شناسنامه ها همراهتون باشه. توی اون 14 روز برید دنبال کارهای پزشکی. بنا به بیماری پدرتون از بیمارستان های نظامی گواهی بگیرید که اگه بخت باهاتون یار بود کارتون مثل من به شورای پزشکی دوم نکشه. ثبت احوال روالش بعد از جواب بیمارستانه ولی قبل از اومدن جواب بیمارستان هم میتوند برید دنبالش. به گروهبان رجبی یا همکاراشون بگید که عجله دارید برگه های ثبت احوال رو میدن بهتون. فقط بگید که خودتون میرید دنبال کارهاش. چون اگه نظام وظیفه بخواد استعلام بگیره شورا باید معافتون کرده باشه ولی خودتون بخواید برید دنبالش معاف هم نشده باشید میشه.

seda67
February 17th, 2011, 03:02 PM
بچه ها تورو خدا با دليل بگيد بهتره براي معافي پدر نيازمند مراقبت قبل از عمل ديسك كمرش اقدام كنم يا بعدش
بابام هفته ديگه ميخواد عمل كنه
همين الانم دوتا عكس ام آر آي داغون از كمر داريم
دكتري هم كه ميخواد عملش كنه گفته من نامه از كار افتادگي بهتون ميدم
الانم حدود 5 ماه ميشه در مغازشو باز نكرده.يعني اگه استشهادي چيزي لازم باشه 60 نفر بازاري ميتونن شهادت بدن.من ميگم نكنه عمل كنه بعد براي معافي برم بگن حالا كه عمل كرده پس خوب شده ديگه معاف نميشي.البته همونجوري كه ميدونيد ديسك كمر عمل هم بشه ادم خوب نميشه.فقط دردش شايد از بين بره وگر نه بايد تا اخر عمر بيشتر از 2 كيلو از زمين بلند نكنه.شغل بابام هم لوازم خانگيه و به همين خاطر ديگه تقريبا وضعيت كاريش هم منتفيه
سلام. دلیل که قطعا فرمول نداره کفالت گرفتن ولی منطق حکم میکنه بدترین شرایط رو برای نظام وظیفه محیا کنید. الان که پدرتون میخواد هفته ی دیگه عمل کنه دیگه پدرتون رو عمل شده حساب کنید. از من این حرف رو داشته باشید که پدر زیر 59 سال بدحال باشه تک پسرش معافه. حالا بعد عمل قبل عمل. اون حرفی که میگم قبل عمل اقدام کنید برای اینه که ام آر ای مشکل رو نشون بده. هر چند بعد عمل هنری دیسکال معلومه. استشهاد و اینها فرمالیته ی کاریه. ایشاالله پدرتون خوب بشند و برگردند سر کار ولی برای گرفتن کفالت نیازی نیست پدرتون از کارافتاده باشه و بی کار. همین که 2 کیلو بیشتر نمیتونه بلند کنه یعنی آقاپسرش معافه. بیشتر به فکر شیرینی معافی دادن به رفقا باشید تا استرس کفالت. قطعا معافید.

sepehr_jun
February 17th, 2011, 05:13 PM
من ميگم نكنه عمل كنه بعد براي معافي برم بگن حالا كه عمل كرده پس خوب شده ديگه معاف نميشي.

دوست عزیز

اگر فکر میکنید عمل پدرتون موفقیت آمیز خواهد بود و ممکن است در معافیتتون مشکل ایجاد قبل از عمل ایشون تشریف ببرید.

موفق باشید

seda67
February 17th, 2011, 06:11 PM
دوست عزیز

اگر فکر میکنید عمل پدرتون موفقیت آمیز خواهد بود و ممکن است در معافیتتون مشکل ایجاد قبل از عمل ایشون تشریف ببرید.

موفق باشید
مخالفم. دوستمون هفته ی دیگه وقت عمل دارند. کارهاشون حداقل 40 روز طول میکشه تا معاینه. پدرشون خیلی اذیت میشن

shahin_apply
February 17th, 2011, 11:11 PM
مدرک تحصیلی برای پولی هست که قراره تقدیم نظام وظیفه کنید 76 واحد به بالا پاس کنید 240 هزار تومن . کمتر پاس کنید 175 هزار تومن. اصلا به این ماجرا فکر نکنید. اونجا همه چیز دستتون میاد. 4-5 بار شماره میگیرید 1 ساعت میشینید میفرستنتون اینور اونور همه چیز تموم میشه. :دی
استعلام شناسنامه هم خیر لازم نیست صاحب شناسنامه باشه. ثبت احوال شیراز اصل شناسنامه هم نخواست ولی تبریز اصل شناسنامه ها رو خواست. خلاصه که اصل شناسنامه ها همراهتون باشه. توی اون 14 روز برید دنبال کارهای پزشکی. بنا به بیماری پدرتون از بیمارستان های نظامی گواهی بگیرید که اگه بخت باهاتون یار بود کارتون مثل من به شورای پزشکی دوم نکشه. ثبت احوال روالش بعد از جواب بیمارستانه ولی قبل از اومدن جواب بیمارستان هم میتوند برید دنبالش. به گروهبان رجبی یا همکاراشون بگید که عجله دارید برگه های ثبت احوال رو میدن بهتون. فقط بگید که خودتون میرید دنبال کارهاش. چون اگه نظام وظیفه بخواد استعلام بگیره شورا باید معافتون کرده باشه ولی خودتون بخواید برید دنبالش معاف هم نشده باشید میشه.

ممنون از جواب کاملتون ،
تعیید بیمارستان نظامی الزامی ـه؟ چون هنوز جای بخیه های عمل قلب کاملا مشهوده و مدارک پزشکی هم همراه مهر بیمارستان محل جراحی هستش !
برای رفتن به بیمارستان نظامی اگه مدارک کامل پزشکی مربوط به عمل قلب باز همراه مُهر بیمارستان رو ببرم کافیه ؟ یا حتما خود شخص هم باید حضور داشته باشه ؟ کدام بیمارستان رو شما توصیه میکنید؟

a3moon
February 17th, 2011, 11:57 PM
مخالفم. دوستمون هفته ی دیگه وقت عمل دارند. کارهاشون حداقل 40 روز طول میکشه تا معاینه. پدرشون خیلی اذیت میشن

بابام 6 ماهه اذيته اينم روش
ولي در كل عمل ديسك كمر هيچ وقت جوري نيست كه طرف بعدش خوب بشه
تنها موردي كه داره اينه كه ديگه شايد درد نكشه.وگرنه حتي يه كيلو بار هم از روي زمين نميتونه بلند كنه ديگه.حتي ده سال بعد از عمل

seda67
February 18th, 2011, 12:34 AM
ممنون از جواب کاملتون ،
تعیید بیمارستان نظامی الزامی ـه؟ چون هنوز جای بخیه های عمل قلب کاملا مشهوده و مدارک پزشکی هم همراه مهر بیمارستان محل جراحی هستش !
برای رفتن به بیمارستان نظامی اگه مدارک کامل پزشکی مربوط به عمل قلب باز همراه مُهر بیمارستان رو ببرم کافیه ؟ یا حتما خود شخص هم باید حضور داشته باشه ؟ کدام بیمارستان رو شما توصیه میکنید؟
پدرتون جراحی قلب باز انجام دادن؟؟؟؟؟ برو دنبال شیرینی معافی از همین الان
تجربه ی عینی من: یکی قبل من پدرش قلب باز جراحی کرده بود. مدارک جراحی برای بیمارستان آتیه بود (بیمارستان خصوصی) منتها حال پدرش خوب نبود و نخ بخیه رو هنوز نکشیده بودند. بدون معرفی به بیمارستان نظامی معاف شد. اگه پدرتون جراحی قلب باز کرده و هنوز جای بخیه مونده 99 درصد بدون مراجعه به بیمارستان نظامی معافید. بدشانس باشید شورای پزشکی برای معاینه معرفی میکنند بیمارستان سجاد. در کل اگه هم میخواید گواهی بگیرید قبل از شورا بیمارستان 501 ارتش شدیدا توصیه میشه

Farhad.ucla
February 18th, 2011, 05:36 PM
سلام

از راهنمایی قبلی ممنون. فقط بعد از 14 روزی که بعد از ثبت درخواست معافیت کفالت رفتیم نظام وظیفه چه مدارکی همراهمون باشه. من شنیدم توی این مرحله نامه استعلام از شناسنامه ها رو میدن بهمون.
بعد از تحویل استعلام ها تا تشکیل کمیسیون چقدر طول میکشه؟

seda67
February 18th, 2011, 05:52 PM
سلام

از راهنمایی قبلی ممنون. فقط بعد از 14 روزی که بعد از ثبت درخواست معافیت کفالت رفتیم نظام وظیفه چه مدارکی همراهمون باشه. من شنیدم توی این مرحله نامه استعلام از شناسنامه ها رو میدن بهمون.
بعد از تحویل استعلام ها تا تشکیل کمیسیون چقدر طول میکشه؟
درست شنیدید.
اگه شرایطتون جوریه که نیاز به معاینه پزشکی ندارند فردی که کفالتشون رو میگیرید (پدر بالای 60 و از این دست) بعد از استعلام ثبت احوال همون روز براتون هیات بدوی تشکیل میشه و معاف میشید. وقتی با جواب استعلام ها خواستین برید ساعت 7 صبح به همراه کسی که کفالتشو میگیرید برید که همون روز همه ی کارهاتون تموم بشه.

mf007
February 19th, 2011, 01:25 AM
سلام
من یه برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده خودم هم دارم در مقطع کارشناسی درس می خونم پدرم 58 سالشه و بیماری قلبی داره یه بار سکته خفیف کرده الان هم تو 2تا از رگ هاش فنر گذاشتن یکی از مهرهای کمرش هم پارسال شکست و یه مهره مصنوعی (اسم پزشکیش رو یادم نیست) گذاشتن جاش هنوز هم ، کمر درد داره و به خاطر قلبش گاهی اوقات حالش بد می شه-می خواستم ببینم از طریق بهزیستی برای معلولیت اقدام کنم امکان معافیت هست؟

سوال بعدیم اینه که چطور باید اقدام کنم؟اول برم بهزیستی یا اول باید دفترچه بفرستم؟
ممنون.

seda67
February 19th, 2011, 02:15 AM
سلام
من یه برادر بزرگتر دارم که ازدواج کرده خودم هم دارم در مقطع کارشناسی درس می خونم پدرم 58 سالشه و بیماری قلبی داره یه بار سکته خفیف کرده الان هم تو 2تا از رگ هاش فنر گذاشتن یکی از مهرهای کمرش هم پارسال شکست و یه مهره مصنوعی (اسم پزشکیش رو یادم نیست) گذاشتن جاش هنوز هم ، کمر درد داره و به خاطر قلبش گاهی اوقات حالش بد می شه-می خواستم ببینم از طریق بهزیستی برای معلولیت اقدام کنم امکان معافیت هست؟

سوال بعدیم اینه که چطور باید اقدام کنم؟اول برم بهزیستی یا اول باید دفترچه بفرستم؟
ممنون.
سلام
برای استفاده از معافیت بهزیستی باید وضعیت خدمتی برادرتون مشخص باشه. یعنی فراری و غایب نباشه. اگر نیست که حتما نیست تشریف ببرید بهزیستی همزمان با پروسه ی کارهای بهزیستی کارهای دفترچه نظام وظیفه رو انجام بدین. البته اگه عجله ندارید میتونید صبر کنید تا نامه ی بهزیستی آماده بشه ولی از اونجایی که استشهاد کلانتری ممکنه طول بکشه مرحله ی کلانتری و بهزیستی رو همزمان انجام بدین. موفق باشید.
اداره ی بهزیستی هم روی کمر میتونید اقدام کنید. بیماری قلبی شانس زیادی نداره

sepehr_jun
February 19th, 2011, 06:30 AM
با سلام خدمت همه دوستان

تا اونجا که من اطلاع دارم اگر مشمول برادر بالای 18 سال و سالم داشته باشه ، هیچ معافیت کفالتی شامل حالش نمیشه. حتی اگر برادرش ازدواج کرده باشه یا اصلا ایران نباشه.

دوستی دارم در همدان که برادرش مقیم آلمان و ممنوع الورود به ایران بود. میخواست برای کفالت مادر اقدام کنه که بهش گفته بودن چون برادرت سالمه نمیتونی همچین درخواستی داشته باشی. دوست من با اطمینان گفت برادر من مقیم آلمان هستش و اصلا اجازه ورود به ایران رو نداره. افسره شاکی میشه میگه اصلا بگو برادرم مقیم اون دنیاست. بهت تعلق نمیگیره.;)

موفق باشید

mf007
February 19th, 2011, 11:59 AM
سلام
برای استفاده از معافیت بهزیستی باید وضعیت خدمتی برادرتون مشخص باشه. یعنی فراری و غایب نباشه. اگر نیست که حتما نیست تشریف ببرید بهزیستی همزمان با پروسه ی کارهای بهزیستی کارهای دفترچه نظام وظیفه رو انجام بدین. البته اگه عجله ندارید میتونید صبر کنید تا نامه ی بهزیستی آماده بشه ولی از اونجایی که استشهاد کلانتری ممکنه طول بکشه مرحله ی کلانتری و بهزیستی رو همزمان انجام بدین. موفق باشید.
اداره ی بهزیستی هم روی کمر میتونید اقدام کنید. بیماری قلبی شانس زیادی نداره
برادرم خدمت سربازیش رو انجام داده عجله هم ندارم 2 ترم از دانشگام مونده 6 ماه هم بعد درسم فرصت دارم پس اول از طریق بهزیستی اقدام می کنم.
بازم ممنون

seda67
February 19th, 2011, 01:17 PM
با سلام خدمت همه دوستان

تا اونجا که من اطلاع دارم اگر مشمول برادر بالای 18 سال و سالم داشته باشه ، هیچ معافیت کفالتی شامل حالش نمیشه. حتی اگر برادرش ازدواج کرده باشه یا اصلا ایران نباشه.

دوستی دارم در همدان که برادرش مقیم آلمان و ممنوع الورود به ایران بود. میخواست برای کفالت مادر اقدام کنه که بهش گفته بودن چون برادرت سالمه نمیتونی همچین درخواستی داشته باشی. دوست من با اطمینان گفت برادر من مقیم آلمان هستش و اصلا اجازه ورود به ایران رو نداره. افسره شاکی میشه میگه اصلا بگو برادرم مقیم اون دنیاست. بهت تعلق نمیگیره.;)

موفق باشید
نمی دن دیگه حتما. من 3 ماهه اینجا همه رو سر کار گذاشتم. میخوام الاف شن ملت

cold.rate
February 19th, 2011, 03:16 PM
یه سوال خیلی ساده واسم پیش اومده؛ اگه مادر و پدر بخوان خیلی حال بدن بهت، و سوری از هم جدا بشن، میشه از این طریق معافیت گرفت بعدشم که رفتی، اونا دوباره عقد کنن (شایدم دیگه راضی نشدن :))

seda67
February 19th, 2011, 05:54 PM
یه سوال خیلی ساده واسم پیش اومده؛ اگه مادر و پدر بخوان خیلی حال بدن بهت، و سوری از هم جدا بشن، میشه از این طریق معافیت گرفت بعدشم که رفتی، اونا دوباره عقد کنن (شایدم دیگه راضی نشدن :))
طبق قانون جدید وقوع طلاق باید قبل از سن 16 سالگی مشمول باشد. در صورتی که مشمول اعتراض داشته و احساس کند حقی از وی ضایع شده است حداقل 4 سال باید از وقوع طلاق برای رسیدگی گذشته باشد.

sepehr_jun
February 20th, 2011, 05:30 AM
طبق قانون جدید وقوع طلاق باید قبل از سن 16 سالگی مشمول باشد. در صورتی که مشمول اعتراض داشته و احساس کند حقی از وی ضایع شده است حداقل 4 سال باید از وقوع طلاق برای رسیدگی گذشته باشد.

ممکنه برای فرمایشتون منبعی ذکر کنید؟ من هرچی دفترچه رو زیرورو کردم چیزی راجع به این قانون ندیدم. همینطور هم در اینترنت.

ممنونم

a3moon
February 20th, 2011, 10:11 AM
بچه ها يه سئوال كوچك

من براي همون قضيه ديسك كمر بابام قراره برم براي كاراي معافي.دوتا پزشك متخصصي كه شوراي پزشكي نظام وظيفه معرفي ميكنه كه بريم پيششون و روي وضعيت بابام نظر بدن گفتن نامه از كارافتادگي رو ميدن.اتفاقا يكي از همونا قراره بابامو عمل كنه
حالا ميخواستم ببينم بهزيستي هم برم؟ اصلا لازمه؟ بهزيستي رو براي چي ميرن؟ اگه اونجا هم برم ممكنه تو گرفتن معافي تاثير مثبت داشته باشه؟

در اخرم اينكه با اين وضعيت كه بابام الان 6 ماهه افتاده تو خونه.پس فردا بايد عمل كنه ، دكترا نامه از كار افتادگي ميدن و تك پسرم چند درصد اميد معافي داشته باشم؟ !

ehsan1150
February 20th, 2011, 01:21 PM
شرایط من به شرح زیر است آیا می توانم معاف شوم؟
مبنلا به بیماری تالاسمی مینور هستم وقدم170 ووزنم 54 است. ضمنا تک پسر بوده وپدرم 55 سال دارد.البته یک پای پدرم به طور مادرزادی 6 سانتیمتر کوتاه ازدیگری است ولی شاغل بوده و هیچ مشکلی ندارد وبه تنهایی قادر به انجام امورخود میباشد.آیا می توانم با یکی از این شرایط اقدام به معافی کنم؟ در ضمن پدرم سه ماه سابقه جبهه داشته وبسیجی فعال می باشد؟ آیا شامل کسر خدمت می شوم؟

seda67
February 20th, 2011, 01:35 PM
بچه ها يه سئوال كوچك

من براي همون قضيه ديسك كمر بابام قراره برم براي كاراي معافي.دوتا پزشك متخصصي كه شوراي پزشكي نظام وظيفه معرفي ميكنه كه بريم پيششون و روي وضعيت بابام نظر بدن گفتن نامه از كارافتادگي رو ميدن.اتفاقا يكي از همونا قراره بابامو عمل كنه
حالا ميخواستم ببينم بهزيستي هم برم؟ اصلا لازمه؟ بهزيستي رو براي چي ميرن؟ اگه اونجا هم برم ممكنه تو گرفتن معافي تاثير مثبت داشته باشه؟

در اخرم اينكه با اين وضعيت كه بابام الان 6 ماهه افتاده تو خونه.پس فردا بايد عمل كنه ، دكترا نامه از كار افتادگي ميدن و تك پسرم چند درصد اميد معافي داشته باشم؟ !
بهزیستی کسایی مراجعه می کنند که برادر دارند یا کفالت مادر شوهردار رو میخوان بگیرن.
100 درصد معافید.