PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار در مالزی (ویزای کار - اجازه کار - یافتن کار - ...)

asman
April 29th, 2008, 08:59 AM
سلام
دوستانی که از وضعیت مالزی اطلاع دارند، میشه لطف کنید بگید امکان کار در مالزی وجود داره یا نه؟

Roya82
April 29th, 2008, 05:30 PM
سلام
دوستانی که از وضعیت مالزی اطلاع دارند، میشه لطف کنید بگید امکان کار در مالزی وجود داره یا نه؟

شما تا جایی که من میدونم فقط توی دانشگاه میتونید کار کنید و اجازه کار رو در مالزی ندارید به جز بعضی شرکتهای ایرانی که مترجم یا منشی و کارهایی از این قبیل رو برای ایرانی هایی که دارای ویزای دانشجویی هستن در نظر میگیرن.

isatis2006
April 29th, 2008, 06:01 PM
سلام
تو دانشگاه چه كارهايي هست كه بتونيم انجام بديم؟
دستمزدش چقدره؟
ميتونيم با شركتها بصورت پروژه اي يا قراردادي كار كنيم؟
اصلا بنظرتون ارزششو داره كار كنيم؟
اصلا وقت اينجور فعاليتها برامون ميمونه؟
مرسي

masy
April 29th, 2008, 06:38 PM
سلام
تو دانشگاه چه كارهايي هست كه بتونيم انجام بديم؟
دستمزدش چقدره؟
ميتونيم با شركتها بصورت پروژه اي يا قراردادي كار كنيم؟
اصلا بنظرتون ارزششو داره كار كنيم؟
اصلا وقت اينجور فعاليتها برامون ميمونه؟
مرسي

برای دانشجو فقط کارهای تحقیقاتی نه در مالزی بلکه در خیلی از کشورهای دیگه هم همینطور

استاد راهنمای شما می تونه از gr برای شما استفاده کنید
می تونند قسمتی کارهای تحقیقاتی که متناسب با پایان نامه دانشجوست رو به دانشجو محول کنند و با توجه به کاری که دانشجو انجام میده استاد هم یه هزینه ای بهش پرداخت می کنه
مقدار این هزینه ها هم توافقیه و قانون خاصی براش نیست

isatis2006
April 29th, 2008, 10:58 PM
سلام
من درمورد مقدار GR نشنيده ام كه توافقي باشه
قيمتهاشو من توي يه فايل PDF ديدم چند وقت پيش كه كاملا مشخص شده بود
كه خيلي هم مقدارش پايين بود
فكر كنم نزديكاي نصف شهريه ميشد

asman
April 30th, 2008, 01:23 AM
چه قدر میشه روی این جور درآمدها حساب کرد؟

isatis2006
April 30th, 2008, 01:31 AM
سلام
خوب معلومه هر قد كه بيشتر بتوني كار كني ميتوني بيشتر دراري
چه حسابي مي خواهي باز كني؟
البته كه بستگي به خودت داره
و شرايط محيطي و شايد كه نه حتما خيلي خيلي هم به استاد راهنمات بستگي داره(براي GR)
در ضمن شنيدم كار با ويزاي دانشجويي محدوديت هايي هم دارد علي الخصوص در زمينه ساعات كار كه فكر كنم حداكثر در ماه 20 ساعت بود

Roya82
April 30th, 2008, 01:11 PM
والله! تا جایی که من میدونم و بچه ها رو میشناسم کسی اینجا کار دانشجویی انجام نمیده و اگه هم باشه خیلی خیلی کمه. چون نمیصرفه! هم پولش کمه و هم شما وقت زیادی ندارید.

isatis2006
April 30th, 2008, 02:53 PM
سلام
اين كه نميصرفه رو ميدونستم
ولي اينكه وققتمون كمه اگه ميشه بيشتر بشكافش
مگه ما اونجا 12-16 ساعت بايد ديرس بخونيم كه نميرسيم؟

somayehpoly
December 3rd, 2008, 09:12 AM
سلام دوستان
من يه سوال داشتم كه نمي دونم دقيقا با تاپيك منطبق است يا نه. ولي تاپيك بهتري پيدا نكردم.
يكي از دوستان من كه فوق ليسانس زبان انگليسي(مترجمي) داره مي خواهد براي دكترا بره مالزي نمره آيتلس آكادميك 7.5 داره و از دانشگاه شهيد بهشتي فارغ اتحصيل شده است با توجه به اين شرايط ممنون مي شه سوالهاي زيرو جواب بديد.

1- آيا دانشجويان در مالزي اجازه كار دارند؟ اگه دارند چند ساعت؟ و از راه teaching انگليسي ماهيانه حدودا چقدر ميشه در آورد؟
2- آيا براي مالزي ميشه ويزاي كار گرفت و بعد رفت و اونجا ادامه تحصيل داد؟
ممنون

Roya82
December 3rd, 2008, 10:09 AM
من پست شما رو به یک تاپیک مستقل تبدیل کردم تا به تاپیک قبلی و مسیر تاپیک ضربه نزنه.
این سوالات به صورت پراکنده تا حدودی در این بخش پاسخ داده شده ولی بهتره که یک تاپیک مجزا به صورت کلی در مورد ویزای کار داشته باشه.
1-در مالزی مثل خیلی از کشورهای دیگه شما فقط اجازه کار در کمپوس دانشگاه رو دارید. و با ویزای دانشجویی نمیتونید در خازج از دانشگاه کار کنید و این رو هم توجه کنید که خیلی کم به ایرانی ها اینجا کار میدند.
2-بله! میشه ویزای کار گرفت. ولی اینکه با ویزای کار دانشجو باشید رو دقیقا" اطلاع ندارم. ولی فکر نمیکنم همزمان بتونید روی دو تا ویزا بمونید.

babak4
December 3rd, 2008, 12:42 PM
سلام

گرفتن ویزای کار از مالزی یه کم سخته! سختیش این که باید خودتون employer باشین.یه کم هم راحته چون مثلا با حدود ۶ میلیون تومن می‌شه که یک شرکت تاسیس کرد اونجا.

somayehpoly
December 3rd, 2008, 12:51 PM
سلام

گرفتن ویزای کار از مالزی یه کم سخته! سختیش این که باید خودتون employer باشین.یه کم هم راحته چون مثلا با حدود ۶ میلیون تومن می‌شه که یک شرکت تاسیس کرد اونجا.

سلام
ممنون از راهنماييتون
آيا بعد از گرفتن ويزاي كار ميشه همزمان ادامه تحصيل داد؟

majid.nasirinegad
December 16th, 2008, 06:00 PM
سلام
اگر صرفاً بحث آموزش زبان انگلیسی باشه که اینجا شما با ویزای توریستی هم میتونی درآمد بالایی داشته باشی...
خدا رو صد هزار مرتبه شکر با افزایش جمعیت ایرانی و عبور از مرز 200 هزار نفر در مالزی و دانشجویان جدیدالورود هر ترم، خیلی ها به آموزش زبان انگلیسی احتیاج دارند و با قیمت های عجیب و غریب موسسات Iranian Counsil ( یا همون بریتیش) ELS و بقیه مراکز زبان، اینجا دوست شما می توانند بعد از 3 ماه اقامت توریستی با دستی پر به آغوش خانواده بازگردند...
این یک واقعیت دوست عزیز... جدی بگیرید...
اما در کل ویزای کار گرفتن اینجا خیلی هم سخت نیست... بخصوص برای ایرانیان... بزرگترین مشکل ایرانی ها اینجا زبان هستش... اگر کسی انگلیسی خوب بلد باشه و مالایی هم تا حدودی، برای ویزای کار گرفتن و استخدام شدن خیلی هم به زحمت نمی افته... این موضوع برای تعدادی از دوستان من اتفاق افتاده...

یا حق

Saber
December 28th, 2008, 10:13 AM
سلام

این مبلغ 6 تومان برای ثبت شرکت در مالزی چطوری هست ؟ یعنی شما 6تومانت خرج میشه میره که یک شرکت ثبت بشه ؟ مراحل ثبت شرکت هزینه بر هست یا چیزه دیگری داره ؟
و اینکه اگه مثلا اینجا یک شرکت داشته باشیم و بخواهیم اونجا شعبه بزنیم راحت تر هست یا از ابتدا یک شرکت ثبت بشه اونجا بهتز هست ؟!هم هزینه ، هم مراحل کاری و نتیجه !

m.sedaghat
January 8th, 2009, 05:21 AM
این مبلغ 6 تومان برای ثبت شرکت در مالزی چطوری هست ؟ یعنی شما 6تومانت خرج میشه میره که یک شرکت ثبت بشه ؟ مراحل ثبت شرکت هزینه بر هست یا چیزه دیگری داره ؟
و اینکه اگه مثلا اینجا یک شرکت داشته باشیم و بخواهیم اونجا شعبه بزنیم راحت تر هست یا از ابتدا یک شرکت ثبت بشه اونجا بهتز هست ؟!هم هزینه ، هم مراحل کاری و نتیجه !

بهتره براي گرقتن اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه كنيد.
http://www.iranmalaysia.com/123NewsDetail.aspx?NewsId=18462

aminnobakht
February 2nd, 2009, 09:53 PM
سلام
من یک سوال در مورد کار کردن با ویزای دانشجویی دارم که چون دیدم اینجا رو مخصوصو کار کردن گذاشتید گفتم اینجا بهترین جاس واسش
1-من خودم الان توی ایران دارم فارکس کار میکنم و از اونجایی که کارم به هیچ گونه دفتر و دسکی نداره میخواستم بدونم آیا توی مالزی هم میتونم ادامه بدم؟(چون شنیدم با ویزای دانشجویی اصلا نمیشه کار کرد)
2- این سوالم در مورد یکی از دوستامه
اون الان توی ایران خدمات کامپیوتری داره از برنامه نویسی تحت وب هم یه چیزایی سرش میشه اگر بخواد اونجا کار کنه بدون سرمایه اولیه(یعنی بخواد برای یه شرکتی چیزی کار کنه) میتونه؟ حقوقش چقدری هست؟(میتونه بخشی از خرج تحصیل و زندگیشو در بیاره)

mahmoudi_mech
February 4th, 2009, 11:06 AM
با سلام و ممنون بابت اطلاعات کامل این سایت- من تازه واردم و زیاد تو باغ نیستم.
من ارشد مکانیک هستم، می خوام برای دوره دکترا تو مالزی اقدام کنم، این موسسات اعزام به خارج می گن می شه تو دوره دکترا تو مالزی ویزای کار گرفت ولی بعضی ها می گن فقط داخل محیط دانشگاه می شه کار کرد.

نمی خوام دلم الکی خوش باشه. جدا می شه کار کرد اونجا؟ با حقوقش می تونم خرج زندگی خودم رو در بیارم؟

mohammadfallahi
February 4th, 2009, 08:20 PM
من شنیدم فقط تو محیط دانشگاه می شه کار کرد اما یکی از دوستای من که دانشجوی mmu و داره لیسانس می گیره داره تو یه موسسه ی خصوصی کار می کنه و در آمدشم بد نیست.اگه اشتباه نکنم وضع برای دانشجویان دکتری باید راحت تر هم باشه مسلما اگه زبانت عالی باشه که کار هم خوب می تونی پیدا کنی.

isatis2006
February 5th, 2009, 11:31 PM
سلام
من یک سوال در مورد کار کردن با ویزای دانشجویی دارم که چون دیدم اینجا رو مخصوصو کار کردن گذاشتید گفتم اینجا بهترین جاس واسش
1-من خودم الان توی ایران دارم فارکس کار میکنم و از اونجایی که کارم به هیچ گونه دفتر و دسکی نداره میخواستم بدونم آیا توی مالزی هم میتونم ادامه بدم؟(چون شنیدم با ویزای دانشجویی اصلا نمیشه کار کرد)
اون الان توی ایران خدمات کامپیوتری داره از برنامه نویسی تحت وب هم یه چیزایی سرش میشه اگر بخواد اونجا کار کنه بدون سرمایه اولیه(یعنی بخواد برای یه شرکتی چیزی کار کنه) میتونه؟ حقوقش چقدری هست؟(میتونه بخشی از خرج تحصیل و زندگیشو در بیاره)

سلام
دوست من من اين پست تكراري اخر شما را پاك كردم
مطمئن باش اگه كسي جوابشو بدونه ميگه
اين كه پست تكراري بزني خلاف مقرراته

aabed
February 6th, 2009, 09:57 AM
سلام

سلام دوست عزيز،
من در كانادا در زمينه بازار هاى مالى كار ميكنم و بخشى از فعاليت هام هم در زمينه فيوچر و فاركس هست.اگر در اين زمينه فعاليت ميكنيد (مخصوصا خريد و فروش نفت و گاز) خوشحال ميشم با هم همكارى داشته باشيم.فقط يك استيت منت شش ماهه از حساب ريل تون براى من ارسال كنيد.

اما در مورد سوالتون:
اين مشكل شما رو از دو ديد ميشه بررسى كرد:
1-اينكه شما اجازه كار نداريد. اصولا كار شما به گونه ايى هست كه دولت متوجه كار كردنتون نخواهد شد. مگر اينكه بروكرى كه باهاش كار ميكنيد توى مالزى باشه.(بروكر هاى هاى رجيستر شده موظف هستند اطلاعات مالى شما رو براى دولت ارسال كنند).
براى اينكار بروكر تون رو در يك كشور ديگه انتخاب كنيد و قبل از باز كردن حساب حتما در اين مورد سوال كنيد.

2-ديگه اينكه بايد با يك سرى تكنيك هاى پول شويى رد پاى پول هاى كه به حسابتون وارد و خارج ميشه رو پاك كنيد.تو اكثر كشور به محض اينكه شما پول در رقم هاى بالا در حسابتون ديپازيت بشه يك ريپورت براى دولت ارسال ميشه و دير يا زود ميان سراغتون!!
كه اين مشكل هم از طريق IB تون قابل حل هست.

در مورد همكارى هم منتظر استيت منت تون هستم.
anaseri1@yahoo.com
موفق باشيد

aminnobakht
February 6th, 2009, 02:57 PM
سلام دوست عزیز
من اگر مبالغ زیاد رو انتقال ندم به حساب مالزیم مشکلی پیش نمیاد که؟
چون من حسابم خیلی سنگین نیست که بخوام با مسائلی مثل اینکه دولت به خاطر نقل و انتقال زیاد بیاد سراغم
در مورد کار کردن مشارکتی هم من خودم فقط روی یورو/دلار و پوند/دلار و دلار کانادا/دلار آمریکا کار میکنم و چون خیلی توی فاندامنتال قدرت ندارم دنبال نفت و طلا و اینجور چیزا نمیرم
در هر حال خوشحال میشم اگر باهاتون بیشتر آشنا بشم Amin M.A.N
nobakht_amin@yahoo.com

aabed
February 7th, 2009, 01:02 AM
سلام دوست عزیز
من اگر مبالغ زیاد رو انتقال ندم به حساب مالزیم مشکلی پیش نمیاد که؟
چون من حسابم خیلی سنگین نیست که بخوام با مسائلی مثل اینکه دولت به خاطر نقل و انتقال زیاد بیاد سراغم
در مورد کار کردن مشارکتی هم من خودم فقط روی یورو/دلار و پوند/دلار و دلار کانادا/دلار آمریکا کار میکنم و چون خیلی توی فاندامنتال قدرت ندارم دنبال نفت و طلا و اینجور چیزا نمیرم
در هر حال خوشحال میشم اگر باهاتون بیشتر آشنا بشم Amin M.A.N
nobakht_amin@yahoo.com

با سلام دوباره،
در مورد ديپازيت كردن بدون ريپورت پول هر كشورى قوانين خودش رو داره كه در مورد كانادا 10،000 دلار كانادا هست. مسله ديگرى كه شما باهاش رو به رو هستيد تعداد نقل و انتقالاتتون هست كه ممكن هست كه بيش از 50 عدد در ماه برسه. در بعضى كشور ها مثل آلمان روى حجم حسابتون هم كنترل اعمال ميشه و بعد يك مدت اين شبه ايجاد ميشه كه حساب يك دانشجو نبايد اينقدر فعال باشه و شما حتما يك فعاليت اقتصادى زير زمينى و غير قانونى داريد! (تو آمريكا و اروپا كه سريع ذهنشون ميره روى گروه هاى تروريستى و قاچاق مواد مخدر و اسلحه :-\)
به هر حال قوانين بانك هاى مالزى رو كامل مطالعه كنيد.

و اما راه حل ها:
1-روش من: من در كانادا دانشجو هستم اما بروكرى كه باهاش كار ميكنم در سوييس هست.

براى ارسال پول به بروكر: يكى از اعضاى خانوادم پول رو به حساب بروكر در قبرس ميريزه و از قبرس به سوييس ميره(5-3 روز).
براى دريافت پول از بروكر: (با توجه به تحريم بانك هاى ايران نميتونيد به صورت مستقيم به ايران پول ارسال كنيد!!) پول از حساب بروكر به يك حساب اينترنتى در تركيه ارسال ميشه و از اونجا به بانك سامان در ايران ميره(6-10 روز)
سود پول هم توسط صرافى از ايران به كانادا ارسال ميشه و هيچ رد پايى هم جايى نميمونه :P!!!

2-اگر در ايران كسى ميتونه پيگير كارهاتون باشه.ايشون ميتونه در بروكر شما حساب باز كنند. با انتقال داخلى پول رو به حساب ايشون منتقل كنيد و پول به صورت الكترونيكى به ايران منتقل بشه.
دلار الكترونيكى از دلار واقعى گرون تر هست ولى نقد كردنش كار سختى هست(مخصوصا در مبالغ بالا براش مشترى نيست).

:D!!HAVE A NICE AND SAFE TRADE
Aabed

aminnobakht
February 9th, 2009, 10:29 AM
سلام
ممنون جناب aabed من جواب سوالام رو تا اونجایی که به ذهنم میرسید جواب گرفتم
فقط در مورد اون دوستم هم ممنون میشم اگر از بین دوستان کسی اطلاعاتی داره ارائه بده
خیلی ممنون از همه دوستان

سلام

چون حس کردم کسی توجهی بش نکرده

در هر حال خودم هم یه سری اطلاعات در مورد کار توی فارکس پیدا کردم
1- از IB های ایرانی استفاده کنم
2- به خانواده بگم تا درآمد منو تا حدی که خرجیمو تامین کنه برام بریزن به حسابم
ممنون میشم از جناب aabed که درستی اطلاعات منو تایید یا نفی کنند
با تشکر Amin M.A.N

aabed
February 9th, 2009, 09:14 PM
با سلام،
بله كاملا درست هست.
موفق باشيد.

aminnobakht
February 10th, 2009, 09:43 AM
ممنون از جناب aabed به خاطر جوابشون
اگر سایر دوستان هم لطف کنند و این سوال رو جواب بدن که مربوط به یکی دیگه از دوستام هست ممنون میشم
اون دوست من الان توی ایران یه دفتر تبلیغاتی داره و مشغول کارای تبلیغات و چاپ و اینجور چیزاس اگر بخواد توی مالزی یه کاری پیدا کنه که مخارج زندگی و تحصیلش در بیاد اول میتونه یا نه؟ اگر بتونه احتمالش چقدره؟ با چه حقوقی؟ چه کاری؟ و ...

mohammadfallahi
February 10th, 2009, 10:27 AM
اگر سایر دوستان هم لطف کنند و این سوال رو جواب بدن که مربوط به یکی دیگه از دوستام هست ممنون میشم
اون دوست من الان توی ایران یه دفتر تبلیغاتی داره و مشغول کارای تبلیغات و چاپ و اینجور چیزاس اگر بخواد توی مالزی یه کاری پیدا کنه که مخارج زندگی و تحصیلش در بیاد اول میتونه یا نه؟ اگر بتونه احتمالش چقدره؟ با چه حقوقی؟ چه کاری؟ و ...

اولا که اگه تمام صفحات رو می خوندی دستت مسو مد که با حدود 6 میلیون میشه شرکت تاسیس کرد و ویزای کار گرفت.

دوما تو شر کت های نمی تونه با ویزای دانشجویی کار کنه. اگه خدا کمکش کنه شاید تو کمپس دانشگاه یه کاری گیرش بیاد اما از میزان درآمدش دیگه خبری ندارم

aminnobakht
February 10th, 2009, 10:32 AM
سلام
جناب فلاحی من اینو خودم هم میدونم که میشه با 6 میلیون شرکت ثبت کرد ولی خوب مسئله اینجاس که اون میخواد با ویزای داشجویی کار کنه

و همون طوری که شما هم اشاره کردی نمیشه با ویزای دانشجویی شرکت ثبت کرد
خوب حالا اون دوست من میتونه یه شرکت خصوصی پیدا کنه و بره و اونجا مشغول به کار بشه؟

mohammadfallahi
February 10th, 2009, 10:42 AM
سلام
جناب فلاحی من اینو خودم هم میدونم که میشه با 6 میلیون شرکت ثبت کرد ولی خوب مسئله اینجاس که اون میخواد با ویزای داشجویی کار کنهو همون طوری که شما هم اشاره کردی نمیشه با ویزای دانشجویی شرکت ثبت کرد
خوب حالا اون دوست من میتونه یه شرکت خصوصی پیدا کنه و بره و اونجا مشغول به کار بشه؟

دقیقا مشکل این جاست که با ویزای دانشجویی به کسی کار نمی دن چون اگه دولت مالزی بفهمه هم دانشجو جریمه و از مالزی اخراج میشه هم اون شرکت کلی جریمه میشه

aminnobakht
February 10th, 2009, 10:46 AM
سلام ممنون از پاسخ سریعتون
خوب اون دوست ما اگر بخواد خودش یه سایت راه بندازه و از اونجا کار بگیره اون وقت بازم دولت اگر بفهمه که فلان شخص داره از طریق فلان سایت کسب درآمد میکنه بازم دولت مالزی قوانین کار با ویزای دانشجویی رو اعمال میکنه؟

mohammadfallahi
February 10th, 2009, 10:50 AM
سلام ممنون از پاسخ سریعتون
خوب اون دوست ما اگر بخواد خودش یه سایت راه بندازه و از اونجا کار بگیره اون وقت بازم دولت اگر بفهمه که فلان شخص داره از طریق فلان سایت کسب درآمد میکنه بازم دولت مالزی قوانین کار با ویزای دانشجویی رو اعمال میکنه؟

دوست عزیز شرایط یکسان مگر اینکه حساب بانکی مال ایران باشه و درآمد ها خورد خورد واریز بشه مثل همون کاری که تو کار خودت می خواهی انجام بدی و لی این کارو پیشنهاد نمی کنم چون ریسکش بالاست و کلی به ضرر کسی میشه که دستش رو بشه باید سعی کنید تو کمپس دانشگاه کار پیدا کنید دوست جوان من

Roya82
February 13th, 2009, 12:55 PM
دوستان! از پیغام های خصوصی در مورد شرایط های خاص میتونید استفاده کنید.

mohammadfallahi
February 13th, 2009, 01:13 PM
دوستان! از پیغام های خصوصی در مورد شرایط های خاص میتونید استفاده کنید.

به نظر بنده بعضی از این موارد ظاهرا خاص است اما خیلی ها با آن مشکل دارند پس بد نیست که در تاپیک های مربوطه مطرح شوند

anahitatf
March 18th, 2009, 02:19 PM
سلام . الان توی مالزی یه سری شرکت ها هستند که می گن اقامت از طریق اخذ ویزای کار میدن. یعنی با توجه به سن و سابقه کار و مدرک تحصیلیت.اون شرکت ها می گن ما رو به یک کمپانی مالزیایی معرفی می کنن و بعد ویزای کار به عنوان مهاجر برامون صادر میشه. البته استخدام به اون کمپانی هم به صورت سوری هست.اصلا میشه به این شرکت ها اعتماد کرد؟ اگه ویزای جعلی بدن چی ؟ کسی اطلاعی در این زمینه داره؟

sara pinup
August 11th, 2009, 07:35 PM
سلام بچهها من می‌خوام برای دورهٔ ارشد رشتهٔ mba بیام اونجا ولی‌ حتما باید اونجا کار کنم برای اینکه چرخ زندگی‌ بچرخه ۸) من لیسانس روانشناسی بالینی دارم آیلتس ۶ژنرال و دستیاری دندان پزشکی هم واردم با ۲سال سابقه کار و مدرک معتبر آیا به صورت نیمه وقت می‌تونم مشغول شم ؟حالا اگه مرتبط با این چیزا هم نشد آیا کاری واسه یه دانشجوی ایرانی‌ که شهریه و خرج زندگیشو در بیار اونجا هست؟مرسی‌ اگه بمن اطلاعات بدید

Saber
August 14th, 2009, 08:45 PM
سلام بچهها من می‌خوام برای دورهٔ ارشد رشتهٔ mba بیام اونجا ولی‌ حتما باید اونجا کار کنم برای اینکه چرخ زندگی‌ بچرخه ۸) من لیسانس روانشناسی بالینی دارم آیلتس ۶ژنرال و دستیاری دندان پزشکی هم واردم با ۲سال سابقه کار و مدرک معتبر آیا به صورت نیمه وقت می‌تونم مشغول شم ؟حالا اگه مرتبط با این چیزا هم نشد آیا کاری واسه یه دانشجوی ایرانی‌ که شهریه و خرج زندگیشو در بیار اونجا هست؟مرسی‌ اگه بمن اطلاعات بدید

شما فروم رو خوب مطالعه نگرديد، اگه دقت كنيد قبلا گفته شده مجوز كار به دانشجو داده نميشه فقط در دانشگاه اگه كاري گير بياد و اونم خيلي همچين پردرآمد نيست ،نميخوام نا اميدت كنم اما دركل رو كار تو مالزي نميشه زياد حساب كرد !

amirmirab
August 27th, 2009, 03:24 AM
دوستان عزیزی که همیشه لطف به من داشتید سلام
یه سوال : من میخوام برای ادامه ی تحصیل در رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد به مالزی برم ( البته اگه خدا بخواد و مالزی هم مارو بطلبه ) حالا سوال اینجاس که خوب آقا به هر حال زندگی خرج داره . اونم یه پسر جوون و دنیا ندیده و البته سر به زیری مثل من ! آیا میشه در کنار تحصیل به سراغ انجام کاری رفت و روزگار گذراند ؟ یا حتما باید از ایران واسه آدم پول بفرستن ؟ اگه کاری هست چیه و معمولا حقوق ساعتی چنده ( میشه در دوران دانشجویی استقلال مالی پیدا کرد ) ؟ یا کلا سطح درآمد در این کشور چجوریه نسبت به ایران ؟

houman1979
September 18th, 2009, 09:21 PM
سلام به همه یه سوالی داشتم که آیا بعد تموم شدن درس میشه تو مالزی تو یه شرکت استخدام شد و کار کرد؟ کلا اوضاع کار و حقوقا چطوریه؟

saba
December 22nd, 2009, 10:46 PM
سلام
1 سوال.....
ميشه با ويزاي اجتماعي (همراه دانشجو) كار كرد؟
ممنون

Saber
December 25th, 2009, 02:06 PM
سلام
1 سوال.....
ميشه با ويزاي اجتماعي (همراه دانشجو) كار كرد؟
ممنون
شما با ویزای دانشجویی هم نمیتونید به همین راحتی ها کار کنید چه برسه به ویزا همراه

msamoodi
February 11th, 2010, 02:40 PM
من الآن مالزی هستم...به همه دوستان می گم که کار کردن اینجا تنها در یک صورت میسر هستش اونهم اینکه به صورت مخفیانه و دور از چشم دولتی های مالزی کار کنید...اگر بگیرنتون باید برگردید ایران و اجازه ورود دیگه نخواهید داشت...
من ایران بودم هم شرکت ها می گفتند می شه 20 ساعت کار کرد...ولی حقیقا این طور نیست!

halandoon
February 11th, 2010, 02:49 PM
من الآن مالزی هستم...به همه دوستان می گم که کار کردن اینجا تنها در یک صورت میسر هستش اونهم اینکه به صورت مخفیانه و دور از چشم دولتی های مالزی کار کنید...اگر بگیرنتون باید برگردید ایران و اجازه ورود دیگه نخواهید داشت...
من ایران بودم هم شرکت ها می گفتند می شه 20 ساعت کار کرد...ولی حقیقا این طور نیست!
دوست عزیز، قانونی در این زمینه هست؟ این صحبت های شما بر اساس چیه؟ تجربیات کسایی که دیدین هست یا از سفارت یا جای خاصی شنیدید؟
چون به صرف اینکه اونجا هستید نمیشه از همچین چیزی مطمئن بود.

ehsanemad
May 1st, 2010, 08:55 AM
چرا نشه کار کرد؟! میشه ولی نمیتونین همزمان دانشجو باشید(برای کار تمام وقت). بعضی شرکت ها هستن که نیروی کار خارجی رو ترجیح میدن. البته بسته به رشته کاریتونم داره.

i_karimi
May 1st, 2010, 08:59 AM
چرا نشه کار کرد؟! میشه ولی نمیتونین همزمان دانشجو باشید(برای کار تمام وقت). بعضی شرکت ها هستن که نیروی کار خارجی رو ترجیح میدن. البته بسته به رشته کاریتونم داره.
البته تا اونجایی که من از دوستایی که توی مالزی دارم پرسیدم احتمال پیدا کردن کار خیلی ضعیفه. یکی از دوستای خودم بعد از اینکه کار پیدا نکرد تونست که به صورت خصوصی زبان تدریس کنه و درآمدش هم بد نیست

Saber
May 1st, 2010, 06:36 PM
به امید کار نمیشه بیایید بگید خرجم در میاد از کار ، چون مجوز کار که اصلا رو ویزا دانشجویی نمیدند ، مگه خلاقیت خاصی داشته باشید مثل همین دوستمون که زبان تدریس میکنه .
مگر اصلا فقط بخواهید اینجا کار کنید ، که اون در درجه اول باید زبان انگلیسی قوی داشته باشید ، بعدم خوب دنبال کار بگردید ، شاید پیدا بشد ، نشدنی نیست.

Saber
May 1st, 2010, 06:37 PM

برای کار کردن مجوز خواصی از immigration میخواد که اونا بررسی میکنند اجازه اون 20 ساعت رو بدن یا ندن . اینکه بگی ویزا دانشجویی گرفتی و میتونی 20 ساعت کار کنی نه اصلا اینطور نیست

samanjan
May 3rd, 2010, 01:10 AM
با سلام

به عنوان مثال یک دانشجویی مقطع لیسانس در رشته الکترونیک چه کار می تواند بکند .

و اگر بخواهم یک شرکت تاسیس کنم . آیا می ارزد که شرکت تاسیس کنم . آیا ویزای من به ویزای تجاری تبدیل می شود .

Saber
May 3rd, 2010, 04:23 PM
با سلام

به عنوان مثال یک دانشجویی مقطع لیسانس در رشته الکترونیک چه کار می تواند بکند .

و اگر بخواهم یک شرکت تاسیس کنم . آیا می ارزد که شرکت تاسیس کنم . آیا ویزای من به ویزای تجاری تبدیل می شود .

ثبت شرکت کار هرکسی نیست ، هزینه بر و زمان بر هست ، شما باید یسری مدارک بدید ، یک دفتر موقت اجاره کنید و خیلی کارا دیگه .
بعدم اینکه شما فکر کن تو ایران باشی شرکت ثبت کنی چه کاری میتونید بکنید ، حالا مالزی چکار میتونید !!! نه بگم سطح علمی شما اما کاری نیست که یک دانشجو دنبالش باشه والبته این فقط دیدگاه من هست .
یک دانشجو در مقطع لیسانس فقط میتونه درس بخونه بنظر من .حالا باز نمیدونم شاید تو kl کاری خواصی بشه چون من kl نیستم .

Rezaa
May 5th, 2010, 07:08 AM
آیا واقعا از طریق ثبت شرکت میشه همزمان با تحصیل کار هم کرد؟
من چند تا سایت خارجی دارم که از طریق اونها درآمد دارم و میخوام یک شرکت ثبت کنم چون نیاز به چند نفر برای ساپورت مشتریها دارم.
البته از یک بابایی که مالزی شرکت داشت پرسیدم هزینه ثبت شرکت چقدر شد گفت 200،000 دلار !!!
واقعا اینقدر سرمایه اولیه میخواد؟

Saber
May 5th, 2010, 11:26 AM
آیا واقعا از طریق ثبت شرکت میشه همزمان با تحصیل کار هم کرد؟
من چند تا سایت خارجی دارم که از طریق اونها درآمد دارم و میخوام یک شرکت ثبت کنم چون نیاز به چند نفر برای ساپورت مشتریها دارم.
البته از یک بابایی که مالزی شرکت داشت پرسیدم هزینه ثبت شرکت چقدر شد گفت 200،000 دلار !!!
واقعا اینقدر سرمایه اولیه میخواد؟

موسساتی هستند که براتون شرکت ثبت میکنند ، با حدود 5 6 میلیون !! اگر خواستید پیغام بدید اسم و مشخصات بهتون بگم .
اما شما که میگید کارتون اینترنتی هست ، چه نیازی به ثبت شرکت و این همه هزینه داره ! خوب چند نفر رو استخدام کنید مشتری ساپورت کنه براتون ! مثلا شما به من میگی با هم کار میکنیم ، نمیفهمم ثبت شرکت و دفتر دستک برای چه میباشد !!

Rezaa
May 5th, 2010, 11:43 AM
موسساتی هستند که براتون شرکت ثبت میکنند ، با حدود 5 6 میلیون !! اگر خواستید پیغام بدید اسم و مشخصات بهتون بگم .
اما شما که میگید کارتون اینترنتی هست ، چه نیازی به ثبت شرکت و این همه هزینه داره ! خوب چند نفر رو استخدام کنید مشتری ساپورت کنه براتون ! مثلا شما به من میگی با هم کار میکنیم ، نمیفهمم ثبت شرکت و دفتر دستک برای چه میباشد !!
سلام صابر خان
شرکت رو در هر صورت باید ثبت کنم، حداقل برای وجهه ی سایت. چون کار من هاستینگ هست و همونطور که میدونید مشتری به سایتی که متعلق به یک شرکت ثبت شده با آدرس و ... باشه بیشتر اعتماد میکنه.
و من هم میخوام این کار رو به صورت حرفه ای تر ادامه بدم. به همین خاطر تصمیم دارم شرکت ثبت کنم.
نفرمودید مالزی اجازه کار در شرکت خودم، همزمان با تحصیل رو میده یا نه؟

Saber
May 5th, 2010, 04:07 PM
سلام صابر خان
شرکت رو در هر صورت باید ثبت کنم، حداقل برای وجهه ی سایت. چون کار من هاستینگ هست و همونطور که میدونید مشتری به سایتی که متعلق به یک شرکت ثبت شده با آدرس و ... باشه بیشتر اعتماد میکنه.
و من هم میخوام این کار رو به صورت حرفه ای تر ادامه بدم. به همین خاطر تصمیم دارم شرکت ثبت کنم.
نفرمودید مالزی اجازه کار در شرکت خودم، همزمان با تحصیل رو میده یا نه؟

ببینید من دقیق روال رو نمیدونم که چطور میشه داشتن شرکت و تحصیل اما حدس میزنم باید شما شرکت که ثبت کردید ویزا کار گرفتید بعد با اون تحصیل کنید ، یعنی بجا ویزا دانشجویی ویزا کار داشته باشید .اما باز باید
با این شرکت ها که کارشون هست تماس بگیرید دقیق بپرسید .باز من خودم کارم طراحی سایت و برنامه نویسی هست و از هاست و دامین هم سر درمیارم اگر خواستی پیغام خصوصی توزیح بده دقیقا کارت چی هست یه راه حلی شاید براش شد اندیشید.

موفق باشید و شاد

power utm
May 6th, 2010, 11:52 PM
ببینید من دقیق روال رو نمیدونم که چطور میشه داشتن شرکت و تحصیل اما حدس میزنم باید شما شرکت که ثبت کردید ویزا کار گرفتید بعد با اون تحصیل کنید ، یعنی بجا ویزا دانشجویی ویزا کار داشته باشید .اما باز باید
با این شرکت ها که کارشون هست تماس بگیرید دقیق بپرسید .باز من خودم کارم طراحی سایت و برنامه نویسی هست و از هاست و دامین هم سر درمیارم اگر خواستی پیغام خصوصی توزیح بده دقیقا کارت چی هست یه راه حلی شاید براش شد اندیشید.

موفق باشید و شاد

سلام به همه دوستان
آقا صابر یعنی چی پیغام خصوصی!!! خوب به منم بگو. منم از اینا که گفتی سر درمیارم به خصوص باگ !!!!!!1bag
اقا رضا ناراحت نشن من صابر رو یه بار دیدم از فاصله خیلی دور. ولی پیغام خصوصی ممنوع. در ضمن اگه ادامه بدی صابر تلفنتو میزارم تو سایت هم تهرانتو هم مالزی و !!!!!!!ا

Saber
May 7th, 2010, 09:27 AM
سلام به همه دوستان
آقا صابر یعنی چی پیغام خصوصی!!! خوب به منم بگو. منم از اینا که گفتی سر درمیارم به خصوص باگ !!!!!!1bag
اقا رضا ناراحت نشن من صابر رو یه بار دیدم از فاصله خیلی دور. ولی پیغام خصوصی ممنوع. در ضمن اگه ادامه بدی صابر تلفنتو میزارم تو سایت هم تهرانتو هم مالزی و !!!!!!!ا

May be he did not like to say about his job to other one.Also i could not put there Adv. of other companies.if I write URL of any company in public topic, it is oppisite of Forum Rules.

Mehrbod
May 7th, 2010, 01:37 PM
ثبت شرکت با 65 میلیون یا با 5 یا 6 میلیون؟

basy
June 22nd, 2010, 12:55 PM
سلام به همه یه سوالی داشتم که آیا بعد تموم شدن درس میشه تو مالزی تو یه شرکت استخدام شد و کار کرد؟ کلا اوضاع کار و حقوقا چطوریه؟

هر سال چند نمایشگاه بزرگ کاریابی در کوالالامپور برگزار میشه . من با یکی از دوستان نمایشگاه جاب استریت که بزرگترینشون هست رو غرفه به غرفه زیر و رو کردیم. البته اون دنبال کار بود ولی من هم حسابی اطلاعات جمع کردم و اوضاع رو بررسی کردم (چون من هنوز فارغ التحصیل نشدم)

راجع به دوستم، فارغ التحصیل ام بی ای از یو تی ام با معدل ای-شاگرد اول-تسلط به انگلیسی بسیارعالی، پنج سال سابقه کار در چین که سه سالش در هنگ کنگ بوده. در ضمن چینی هست و علاوه بر تسلط بر زبان چینی که الان تو دنیای تجارت خیلی مهمه مشکلات پاسپورت ایرانی رو هم نداره ...
دوست ما با وجود دریافت کلی لبخند و قول مساعد و قول تماس بعد از سه ماه هیچ جوابی از هیچ شرکتی براش نیومد، من هم موارد زیر دستگیرم شد که صرفا به عنوان تجربه خودم در اختیار دوستان می ذارم:

80% شرکت ها تا می فهمیدن که ما خارجی هستیم می گفتن شرمنده فقط برای مالزیایی هاست. 20 درصد باقی مونده مشاغل که خارجی می خوان صرفا تو مشاغلی مثل مدیریت، بازرگانی و فاینانس و ... مسائلی هست که وجود یه خارجی توجیه داره مثلا اگه یه شرکتی با روسیه یا آلمان کار بکنه یه روس یا آلمانی یا کسی که حداقل به این زبونها تسلط داشته باشه می خوان، غیر از همچین موارد تقریبا استثنایی هیچ تمایلی به استخدام خارجی ها ندارن چون در صورت استخدام خارجی ها باید مالیات خیلی بالایی بدن.
تو بخش های مهندسی هم که اصلا شرکتی ندیدیم که خارجی بگیره. واقعا باید خیلی خاص باشید که اینها تن به مالیاتش بدن و بگیرنتون. چیزایی مث اینکه من فوق لیسانسم و دکترام و نرم افزار بلدم و انگلیسی بلدم اینجا نظر کسی رو جلب نمی کنه چون خودشون هم تحصیل کرده در سطوح متوسط اینچنینی کم ندارن. تازه مثلا خود چینی تبار های مالزی همیشه تو دانشگاه گله دارن که ما که مدرک مهندسی بگیریم هرچقدر هم خوب باشیم مشاغل خوب در شرکت های خوب مثل پتروناس و پروتون و... فقط و فقط مال مالایی هاست...یه چیزی تو همون مایه پارتی بازی ایرانی با این تفاوت که اینجا این مسئله قانونی هست و نژاد مالایی به طور قانونی اولویت در استخدام داره. بنا بر این یک اوسکول مالایی که فقط یه مدرک مهندسی داره به هموطن خودش ترجیح داده میشه حالا دیگه ایرانی ها که جای خودشون رو دارن....

خطاب به دوستانی که با سرچ عکس های مالزی و دیدن برج و باروهای کوالالامپور و طبیغت زیبا (و کمی علاقه به گول زدن خود) نتیجه گیری می کنن که مالزی از نظر اجتماعی و فرهنگی و قوانین و ...هم پیشرفته و یه جایی شبیه اروپا و امریکاست:

در کشورهای غربی و اقتصاد های سالم شایسته سالاری هست و به همین دلیل ایرانیای زیادی اونجاها موفق میشن ولی مالزی همچین کشوری نیست...به برج و باروهایی که طی ده دوازده سال گذشته ساختن (مث برجای پتروناس) نگاه نکنید ساختمون بلند به معنای توسعه و اقتصاد و اجتماع پیشرفته از نوع غربی نیست...بنا بر این فکر نکنید که فلانی بعد از فارغ التحصیل شدن تو امریکا و کانادا کار پیدا کرده یعنی من تو مالزی نمی تونم کار پیدا کنم؟ این تفکر غلطه، خواهش می کنم واقع بین باشید. درست به همین دلیل که مالزی پایین تر از امریکا و کاناداست به همین دلیل شما نمی تونید اینجا استخدام بشید .

basy
June 22nd, 2010, 01:05 PM
در مورد کارهای دانشجویی و موقتی:
شرایطتش رو عمدتا دوستان تا اینجا گفتن...درصد کمی از بچه ها اینجا کار می کنن:

- اونهایی که درآمد خوبی دارن عمدشون تو کارایین که به نوعی به ایرانیا ربط داره و به نوعی ببخشید شیادی و سرکیسه کردن ملت هست، تحت عنوان پذیرش گرفتن و اقامت گرفتن و توریست چرخوندن و... که این کار صرفا از تیپ های خاصی بر میاد که فکر کنم تواین فروم واقعا کسی اینطور نباشه

- عده ای هم کار می کنن ولی نه با در نظر گرفتن قانون و ثیت و... مثلا یکی رو می شناسم که نجات غریق استخر هست، یا یکی دیگه برای ایرانیا پروژه تقلبی جور می کنه و میفروشه بهشون که درآمد این کار ها هم پایینه

- یکی از معدود کارای خوب اینجا آموزش زبانه، که البته اگه یه آیلتس یا تافل دارید و تو فامیلتون end زبان بودید اینجا لزوما این کافی نیست چون 80% ملت در همین حد هستن. ولی اگه تجربه بیشتری دارید و میتونید برای خودتون مشتری جور کنین کار خوبیه...هر چند مث ایران نمیشه ملت رو پوست کند چون تقریبا دست زیاده

- غیر از اینها کار توی رستوران و پمپ بنزین و... رو فراموش کنید چون درآمدش واقعا برای ایرانیا پایینه و فقط یه عده بندگان خدا بنگلادشی ها یا اندونزیایی های که غیر قانونی اومدن و...اینکار ها رو حاضرن انجان بدن و من تا حالا ندیدم و نشنیدم کسی از ایرانیا اینجا از این کار ها بکنه (در حالیکه بر طبق شنیده ها در اروپا این کارها ارزشش رو داره و کفاف زندگی رو میده و خیلی دانشجو ها اینکارا رو می کنن...)

در کل همیشه با توجه به وضع اکثریت یه نتیجه گیری کلی میشه کرد:
چیزی حدود 4-5% بچه ها اینجا کار می کنن، بنا بر این کار کردن نباید زیاد ساده باشه.

s.mansoury
September 8th, 2010, 08:02 PM
برای تقاضای کار به عنوان مدرس زبان بایستی به آموزشگاه ها مراجعه کنم ؟ یا به صورت خصوصی تدریس کنم؟

usta
October 13th, 2010, 01:09 PM
برای تقاضای کار به عنوان مدرس زبان بایستی به آموزشگاه ها مراجعه کنم ؟ یا به صورت خصوصی تدریس کنم؟

میتونید به صورت خصوصی و با چاپ فقط آگهی دو زبانه (انگلیسی و فارسی) در دانشگاه اطلاع رسانی کنید. درسته که فقط ایرانیها به شما مراجعه میکنن اما آگهیتون را فقط فارسی ننویسید و حتی اگه تونستید جهت احترام به زبان مالایی به 3 زبان (انگلیسی و فارسی و مالایی) آگهی بزنید.
در آموزشگاههای زبان فکر نمیکنم بشه کاری کرد.

Saber
October 14th, 2010, 03:29 PM
میتونید به صورت خصوصی و با چاپ فقط آگهی دو زبانه (انگلیسی و فارسی) در دانشگاه اطلاع رسانی کنید. درسته که فقط ایرانیها به شما مراجعه میکنن اما آگهیتون را فقط فارسی ننویسید و حتی اگه تونستید جهت احترام به زبان مالایی به 3 زبان (انگلیسی و فارسی و مالایی) آگهی بزنید.
در آموزشگاههای زبان فکر نمیکنم بشه کاری کرد.
برطبق ویزا شما اجازه کار ندارید ، پس آموزشگاه ها و اینطور موارد نمیتونید کار کنید ، فقط برای تدریس خصوصی و این موارد میتونید اقدام کنید

Rmando
November 13th, 2010, 10:18 PM
سلام.
من دانشجو نیستم و فقط میخواستم در مورده کار بدونم.چه کارهایی اونجا جواب میده؟

akbar_pd
December 27th, 2010, 10:16 AM
سلام
آيامي تونم از پس هزينه هاي دانشگاه UM مالزي در مقطع دكتري بربيام؟
10 ميليون تومان پول دارم و برنامه نويسي انجام مي دهم.
ميگن كه ميشه از طريق دانشگاه و با هماهنگي استاد تو مقطع دكتري پروژه برداشت.
البته به نظرم هزينه دانشگاه زياد نيست با توجه به همسر و فرزند كه دارم هزينه هاي جانبي مثل مسكن مشكل را زياد كرده البته سطح توقع هايمان پائين است.
الان مانده ام كه ادامه تحصيل بدهم يا نه؟

maziyarsh
December 27th, 2010, 10:28 AM
سلام
آيامي تونم از پس هزينه هاي دانشگاه UM مالزي در مقطع دكتري بربيام؟
10 ميليون تومان پول دارم و برنامه نويسي انجام مي دهم.
ميگن كه ميشه از طريق دانشگاه و با هماهنگي استاد تو مقطع دكتري پروژه برداشت.
البته به نظرم هزينه دانشگاه زياد نيست با توجه به همسر و فرزند كه دارم هزينه هاي جانبي مثل مسكن مشكل را زياد كرده.
الان مانده ام كه ادامه تحصيل بدهم يا نه؟
دوست عزیز من نمیدونم شما در کدام شهر ساکن هستید ولی به جرات بگم با اتفاقاتی که در بخش یارانه ای ایران رخ داده هزینه زندگی برای یک خانواده 3 نفره بسیار بالاتر از مالزی خواهد بود و بیشتر هم خواهد شد.
در مورد کار باید بگم اینجا کسب و کار ایرانی زیاد هست که بتونید در اون به صورت پاره وقت کار کنید، ایرانی گفتم چون راحت تر کار میدن و برای اونها هم بهتر هست که یک ایرانی اونجا کار کنه. چون مقطع دکتری هستید میتونید با استادتون هماهنگ کنید و در یک زمینه تحقیقاتی مشارکت کنید، نمیدونم سطح زبانتون چقد هست و یا اصلا مطمئن هستید با شرایطی که دارید دانشگاه UM شما رو قبول میکنه یا خیر.
ولی در خصوص شرکتهای اینترنشنال برای ایرانی ها زیاد کار نیست.(نمیتونم بگم اصلا نیست چون بعضی از بچه ها بعد از اتمام تحصیل مشغول کار هستند و نمیشه هم گفت هست چون بستگی به رشته و تخصص هم داره و اگر متخصص بخواهند از مالایی ها و چینی ها انتخاب میکنند و اگر نیروی ارزان بخواهند که از هند و اندونزی و ... اینجا ریخته). به هر حال الان اوضاع ایران به نحوی هست که نمیشه گفت بمونید تا پس اندازتون بیشتر بشه و مطمن تر به هرجا می خواهید بروید چون با بالا رفتن قیمتها پس انداز که نمیشه هیچ همانی هم که هست خرج میشه. ولی 10 میلیون پول کمی هست شاید فقط برای کار و زندگی اینجا جواب گو باشه برای یکی دوسال ولی هزینه تحصیل هم باید اضافه کنید.

basy
December 27th, 2010, 10:35 AM
با کار پروژه ای که با کمک اساتید پیدا کنید (صرف نظر از اینکه پیدا بشه یا نه) نمیشه اینهمه هزینه رو پوشش داد. شما در کوالا برای یه خانواده حداقل ماهی 700 تا 800 تومن خرج دارید شهریه دانشگاه رو هم بذارید کنارش بلیط هر سال رو هم در نظر بگیرید. در جموع حداقل سالی 12-13 تومن میشه که نمیشه برای تامینش روی این کار های پروژه ای حساب کرد. اصلا آیا گیر بیاد یا نیاد و اگه باشه چقدر درآمد داره؟ ماهی یک میلیون تومن؟؟؟ خیلی بعیده چون وقتی دانشگاههای مالزی فول بورس هم میدن خیلی اوقات در حد ماهی 700-800 تومن هست. پس اینکه با کار گه گاه و پروژه ای بشه همچین درآمدی داشت واقعا بعیده.

mathteacher
January 3rd, 2011, 06:43 PM
دوستان دانشجو سلام؛
صدور یا اکستنشن ویزای دانشجویی هنوز هم مثل سالهای قبل 1-2ماه طول میکشه؟ از پروسه اش در USM خبر دارید؟ امروز که زنگ زدم مسولش گفت 2 هفته!!!! راستش نتونستم باور کنم! یو ام از این خبرا نبود!!! خیلی عجله دارم ممنون میشم زودتر پاسخ بدید.

maziyarsh
January 3rd, 2011, 07:47 PM
دوستان دانشجو سلام؛
صدور یا اکستنشن ویزای دانشجویی هنوز هم مثل سالهای قبل 1-2ماه طول میکشه؟ از پروسه اش در USM خبر دارید؟ امروز که زنگ زدم مسولش گفت 2 هفته!!!! راستش نتونستم باور کنم! یو ام از این خبرا نبود!!! خیلی عجله دارم ممنون میشم زودتر پاسخ بدید.
ببینید الان در دانشگاه MMU این ترم فقط یک ماه طول میکشه که Approval هر کسی که تحویل داده بیاد! مال خود من 2 ماه و 20 روز بعد اومد ویزام. هرکی هم میره میگن حداقل 2 ماه. مثل اینکه سرشون در پوتراجایا بسیار شلوغ شده. (تا اونجایی که اطلاع دارم نمایندگان اداره گذرنامه در همه دانشگاه ها هستند ولی مدارک رو حتما باید به پایتخت سیاسی که پوتراجایا هست بفرستند)

amir solo
January 4th, 2011, 04:22 PM
دوستان سلام
اگر تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس را در مالزی سپری کنیم بعدش می تونیم توی همون مالزی کار کنیم؟
منظورم اینه که بعد از اتمام تحصیل میشه همونجا کار کرد و زندگی رو چرخوند؟
اگر نه به نظر شما مدرک کدوم دانشگاه می تونه تو استخدام و مهارت شما برای کار در کشور های دیگه موثر باشه؟

masterusa
January 13th, 2011, 10:28 AM
سلام

از كجا ميتونم اطلاعاتي پيدا كنم كه همسر دانشجو اجازه كار خواهد داشت يا نه ؟

ممنون

maziyarsh
January 13th, 2011, 10:36 AM
سلام

ممنون
No your wife can come under dependent visa first but once she have a job she has to terminate the dependent visa and apply for work permit and the company have to be a sponsor.
but for the best answer please check this website (http://www.imi.gov.my/)

buddy
January 19th, 2011, 04:45 PM
سلام
ایا اگر کسی از دانشگاه خصوصی در مالزی مثل ucsi پزشکی بگیره امکان کار براش تو مالزی یا کشورهای اطراف هست؟
ایا این دانشگاه اعتباری داره برای بازار کار مالزی یا دنیا....چون پزشکی پایه رو دانشگاه های دولتی اجازه نمی دن.....
ممنون

maziyarsh
January 19th, 2011, 09:30 PM
سلام
ایا اگر کسی از دانشگاه خصوصی در مالزی مثل ucsi پزشکی بگیره امکان کار براش تو مالزی یا کشورهای اطراف هست؟
ایا این دانشگاه اعتباری داره برای بازار کار مالزی یا دنیا....چون پزشکی پایه رو دانشگاه های دولتی اجازه نمی دن.....
ممنون
پزشکی بسیار رشته حساسی هست و در هرجایی از دنیا به راحتی به اینترنشنال ها اجازه کار و حداقل در هرجایی داده نمیشه. فکر نکنم با توجه به اینکه در زمینه مهندسی و تکنولوژی که اینهمه پیشرفت کرده هیچ موقعیت کاری جالبی نیست برای این هم باشه.

hatrena
February 1st, 2011, 07:07 AM
سلام

ممنون

سلام. خانوم من اینجا دانشجو هستش و من هم ویزای همراه یا همون social Visa دارم. اینجا کلا به خارجی مخصوصا ایرانی کار نمی دن. فقط چند جا رفتم سر کار که دو تاش شرکت خارجی بودن ولی به صورت پنهانی و مخفی که کسی نفهمه من اینجا کار می کنم. ولی خیلی خطرناک بود. الانم دنبال کار می گردم مگه اینکه اینجا هم ایرانی آشنا داشته باشی که ببرتت سر کارو همین

mparsas
February 3rd, 2011, 03:07 AM
پدر یکی از دوستان من با پسرش اومده مالزی و حالا داره توی منطقه ی سایبرجایا دنبال یه کاری می گرده که بتونه وقتشو باهاش پر کنه و هیچگونه درآمدی هم نمی خواد از این کار داشته باشه. فقط می خواد مشغول باشه.در نتیجه هم صاحب کار یک کمک رایگان داره و هم ایشون مشغول می شه. اگر دوستان هر نوع کاری به این صورت سراغ دارن (کار خیریه، کار تو ی مغازه و...) خیلی ممنون می شم به من اطلاع بدن.

(m_parsa_s@yahoo.com)

maziyarsh
February 4th, 2011, 07:04 AM
با سلام
دوست عزیز من ایمیل شما رو ویرایش کردم چون خلاف مقررات فروم هست. در منطقه سایبرجایا مکانهای زیادی هستند که دست ایرانیان هست و میتونند در اونجا مشغول به کار بشند. شما از سایبرهایت شروع کنید یک قسمتی هست به نام لاویدا، تعداد زیادی کسبو کار ایرانی داره. این بهترین جا هست

pinkishmilad
February 13th, 2011, 08:36 PM
کلا در مورد قضیه کار در مالزی اینها رو میتونم بگم:
1.اینجا دیگه به ایرانی خونه هم به سختی میدن (من تو منطقه دامانسرا پردانا واسه عوض کردن خونه پدرم در اومده). کار بماند!! خود من تا حالا واسه 1 میلیون شغل روی Jobstreet.com اپلای کردم. واسه کارای اپراتوری چینی و هندی اینجا ریخته، واسه کار مدیریتی هم به ماها اطمینان ندارن. موندم ما ملت چطوری میتونیم به همین راحتی گند بزنیم به وجهه خودمون. خصوصا که مالزی درش بازه و از هر قماشی بگین ایرانی اینجا هست (نه اینکه همه بد باشن ولی...).
2/ اینطور که من فهمیدم توی این چند ماهی که اینجا بودم، دانشجوی فوق و دکترا میتونه پارت تایم کار کنه. همه جا به غیر از داخل دیسکو و مشاغلی که فرد مستقیما با پول سر و کار داره (مثل صندوقدار و اینها). شما یا باید تخصیلتون پارت تایم باشه یا شغلتون. همسر این افراد هم ویزای همراه میگیرن و اجازه کار ندارن (بر عکس استرالیا فکر میکنم)
3. مالزی واسه استخدام شرایط خوبی نداره ولی به همون نسبت واسه کار آفرینی و راه اندازی کسب کار جای بسیار خوبی هست. عوارض دولتی پایین، نیروی کار ارزونتر از خیلی جاهای دنیا، هزینه املاک به نسبت پایین ، مردمان بسیار ولخرج و مصرف گرا و ... امتیازات این کشور هستن. به شرطی که مثل اغلب ایرانی ها به فکر تلکه کردن هموطنان گرامی نبوده و دنبال راه انداختن یه بیزنس درست و حسابی باشیم. اگر سرمایه لازم رو دارین من بحث فرنچایز رو پیشنهاد میکنم.
سپاس

Saint
February 23rd, 2011, 08:06 PM
سلام دوستان

من و همسرم کارشناسی ارشد زبان داریم بنظرتون (1) میتونیم ویزای کار واسه تدریس زبان تو مالزی بگیریم؟:confused:

(2) واسه تدریس زبان اونجا پول خوب میدن؟:confused:

maziyarsh
February 27th, 2011, 05:42 AM
سلام دوستان

من و همسرم کارشناسی ارشد زبان داریم بنظرتون (1) میتونیم ویزای کار واسه تدریس زبان تو مالزی بگیریم؟:confused:

با سلام

ویزای کار اینجا فقط توسط کارفرما صادر میشود. برای تبدیل هم حتی باید کارفرما برای شما برای اولین بار اقدام کند. شما در ابتدا یک موسسه زبان در بین این همه موسسه زبان پیدا کنید، مکاتبه کنید و ببینید چه میکنند.
اگر ویزای کار بگیرید، و بخواهید تحصیل بکنید باید پاره وقت باشه و نمیشه تمام وقت باشه.

pinkishmilad
March 19th, 2011, 06:04 PM
سلام دوستان

سلام. دوست عزیز تدریس زبان یکی از معدود مشاغلی در مالزی هست که غیر مالایی ها می توانند در صورت داشتن 1. سابقه کار حد اقل 2-3 سال و 2. داشتن مدارگ Celta یا tefl و Tesol درش مشغول به کار بشوند. و اتفاقا حقوق پرداختی هم قابل قبول هست. توصیه میکنم سری به این منبع (http://forums.eslcafe.com/job/viewtopic.php?t=85370&postdays=0&postorder=asc&start=0) بزنین.
خود من در این ضمینه مشغول هستم. جهت پیدا کردن کار توصیه میکنم سراغ آژانس های کاریابی بروید (با سرچ روی اینترنت میتونین پیداشون کنین).
سپاس

May 29th, 2011, 12:31 PM
کلا در مورد قضیه کار در مالزی اینها رو میتونم بگم:
1.اینجا دیگه به ایرانی خونه هم به سختی میدن (من تو منطقه دامانسرا پردانا واسه عوض کردن خونه پدرم در اومده). کار بماند!! خود من تا حالا واسه 1 میلیون شغل روی Jobstreet.com اپلای کردم. واسه کارای اپراتوری چینی و هندی اینجا ریخته، واسه کار مدیریتی هم به ماها اطمینان ندارن. موندم ما ملت چطوری میتونیم به همین راحتی گند بزنیم به وجهه خودمون. خصوصا که مالزی درش بازه و از هر قماشی بگین ایرانی اینجا هست (نه اینکه همه بد باشن ولی...).
2/ اینطور که من فهمیدم توی این چند ماهی که اینجا بودم، دانشجوی فوق و دکترا میتونه پارت تایم کار کنه. همه جا به غیر از داخل دیسکو و مشاغلی که فرد مستقیما با پول سر و کار داره (مثل صندوقدار و اینها). شما یا باید تخصیلتون پارت تایم باشه یا شغلتون. همسر این افراد هم ویزای همراه میگیرن و اجازه کار ندارن (بر عکس استرالیا فکر میکنم)
3. مالزی واسه استخدام شرایط خوبی نداره ولی به همون نسبت واسه کار آفرینی و راه اندازی کسب کار جای بسیار خوبی هست. عوارض دولتی پایین، نیروی کار ارزونتر از خیلی جاهای دنیا، هزینه املاک به نسبت پایین ، مردمان بسیار ولخرج و مصرف گرا و ... امتیازات این کشور هستن. به شرطی که مثل اغلب ایرانی ها به فکر تلکه کردن هموطنان گرامی نبوده و دنبال راه انداختن یه بیزنس درست و حسابی باشیم. اگر سرمایه لازم رو دارین من بحث فرنچایز رو پیشنهاد میکنم.
سپاس

می‌شه در این مورد بیشتر توضیح بدین. چه مقدار سرمایه می‌خواد تا بتونیم در مالزی کسب کار خودمونو راه بیندازیم؟

ahsan-khodami
May 29th, 2011, 04:57 PM
دوستان گرامی که می خوایید بیایید مالزی لطفا به فکر کار کردن نباشید به چندین دلیل :

واقعا اگه میخوائین بیائین مالزی ، ابتدا به فکر هزینه های دانشگاه و زندگی در مالزی باشید ، حتی یک درصد هم به کار کردن در مالزی فکر نکنید .
به دلایل زیر :
اولا همه ما ایرانیها اولین بارمونه که داریم به زبان خارجی درس میخونیم ، شاید از هر 100 نفر 2 یا 3 نفر مقطع قبلی رو به زبان انگلیسی خونده باشند ، به همین دلیل وقتی استاد یه درسی به شما میده باید 3 برابر یک انگلیسی زبان درس بخونید تا بتونید یه نمره قابل قبول بگیرید .
یعنی اگه ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر سر کلاس باشید ، ساعت 4 هم باید بری درسی رو که استاد گفته 2 ساعت لغات جدیدش رو ترجمه کنید و 3 ساعت بخونید و تازه بفهمید چی به چیه و با تبر بکنیدش تو مغزتون ، که باز هم وقت کم میارین .
پس کی میخواهید کار کنید ؟
حتی گول مدرک آیلتس و تافل رو که میگیرین نخورید ، چون اینجا اگه 1 ساعت برا یه درسی وقت کم بذارین نمیتونید درس رو پاس کنید و دوباره باید روز از نو روزی از نو و شهریه همون درس از نو .
مثلا طرف میاد به قول خودش با هزار بدبختی کار پیدا میکنه ، ماهی هم 700 هزار تومان میگیره ، خوب این آقا یا خانم از درسش زده و رفته کار .
شب امتحان هم که میشه حسابی میخوابه و فردا میره سر جلسه امتحان ، یک ماه بعد که جوابهاشون میاد ، میبینه 5 تا درس افتاده .
حالا هر چی از اول سال کار کرده باید بده به جای شهریه همون درسها و از اول درسها رو بخونه .
این واقعا ارزش داره ؟
برادر من
خواهر من
تو مالزی اگر هم کار باشه با وضعی که دارین وقت کار کردن نداری ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
از طرفی هم چون شما دانشجو هستین کار کردن با ویزای دانشجویی در مالزی ممنوعه ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
اگه غذای بیرون رو نخوری و بخواهید تو خونه اشپزی کنید ، این هم حداقل روزی یک ساعت وقت میخواد ، باز هم وقت کم میارین برا درس خوندن و برا کار کردن دیگه وقتی باقی نمیمونه ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
اینجا اگر هم به کارگر نیاز باشه اول دست این همه مالائی رو که بیکار هستند میگیرند میبرن سر کار ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
اگه واقعا کسی میخواست کارهای پذیرشتون رو انجام بده و بهتون گفت براتون کار هم جور میکنم ، باور نکیند ، چون اون باید خودش بدونه که دانشجو وقت نداره ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی .
با حرف اون آقای استاد هم که بهتون گفته کار براتون جور میکنم ، میرین و یک ساعت رو مخ مامان بابا ها بالا خره راضیشون میکنید http://blogfa.com/images/smileys/03.gif، 10 میلیون پول میگیرید و میائین و بعد از یک سال پوله تموم میشه و کار هم ردیف نشده و درستون هم نصفه نیمه مونده و مدرک نگرفتین ، و منتظرین که طرف زنگ بزنه آقا بیا کارت جور شده ، حالا یا 10 سا بعد زنگ میزنه یا اینکه اصلا دیگه سراغتون رو نمیگیره چون خودش میدونه چطوری بیچارتون کرده ، پس به امید کار کردن نیائید مالزی.
دوستان خوبم ، اینها همه عین واقعیت بود که بهتون گفتم ، اگه واقعا دارین میائین مالزی ، حتی رو یک تومان پول هم که بخواهید تو مالزی دربیارین حساب نکنید .
ولی
ولی ولی
ولی در کنار همه این چیزهائی که گفتم ، چندتا نکته مهم هم بگم ، و یک کم روحیتون رو شاد کنم ، ببینید دوستان مهربون و خوب ....
اگه واقعا آدم زرنگی باشی و زبان انگلیسیتون هم خوب باشه ، و در کنارش یک حرفه ای بلد باشید ، میتونید یه کوچولو کار کنید و از حرفه تون استفاده کنید ، با یه کمی درامد که کمک خرج زندگیتون باشه .نه اینکه کل هزینه هاتون رو دربیارین .
حالا فرق نمیکنه خانم باشید و یا آقا ؟
این دیگه به مجوز هم نیاز نداره .

برای مثال :
من یک خانم میشناسم اینجا که الان داره درس میخونه ، تو ایران هم کار آرایشگری میکرده و در مورد حرفه اش واقعا خیلی زرنگ بوده ، الان هم تو مالزی رفته با یکی از آرایشگاه های نزدیک خونشون ، البته وقت هایی که بیکاره اونجا کار میکنه ، واقعا خوشبختانه این قدر تو حرفه خودش کارش درست بوده و ماهرانه که به قول صاحب آرایشگاه ، از روزی که خانم X از ایران اومده مالزی و اومده تو این آرایشگاه ، درآمدشون 2 برابر شده و مشتریها دیگه میان از یک ماه پیش وقت میگیرن.
ببینید ، الان یارو کلی از دستش راضیه و براش درصدی هم کار میکنه ، از یه طرف هم کلی از هزینه هاشو در میاره و هم اینکه با حرفه و اخلاق خوبی که دارن ، پرچم ایران عزیز رو بالا نگه داشته .
امیدوارم که روز به روز کارش بیشتر رونق بگیره .
یک نفر از دوستان خودم هم ، 3 سال تو ایران کار خرید و فروش ماشین میکرده الان هم زبانش خوبه و همین کار رو اینجا تفریحی میکنه ، مثلا 7 میلیون پول میاد دستش میره یه ماشین میگیره با X تومان سود میفروشه و یه کمی کمک خرج زندگیش میشه .
یک نفر دیگه مثلا ، اتوکد و کار طراحی بلده ، میره تو یک شرکت کارهاشون رو میگیره ، میاره تو خونه انجام میده تقریبا ماهی 200 تومان هم درمیاره ، وقتش رو هم نمیگیره .
الان یه کم امیدوار شدین درسته ؟
آره ، کار کردن به صورتی که گفتم هم امکان پذیره و هم اینکه تقریبا خوبه .
و این رو هم بگم که ما ایرانی ها هر جای دنیا که باشیم همیشه جز آدمها و قشر مرفه بوده ایم و زیر بار زور هیچ کسی هم نمیریم و دوست نداریم کسی تحقیرمون کنه .
آیا واقعا این درسته که یک دانشجوی ایرانی ، خوش تیپ و خوش اخلاق از یک خانواده اصیل ایرانی ، بلند شه بیاد مالزی و بره تو یه رستوران کار کنه و ظرف بشوره؟http://blogfa.com/images/smileys/07.gifhttp://blogfa.com/images/smileys/07.gif
آیا واقعا به خودمون اجاره میدیم که یک مالزیایی که تا دیروز پابرهنه میرفت تو خیابون ، بیاد بهمون دستور بده که فلان ظرف رو بشور و فلان وسیله رو سرجاش بذار ؟http://blogfa.com/images/smileys/07.gif
واقعا این چیزها برا ما ایرانی ها بخصوص قشر دانشجو غیر قابل هضمه .
اگه واقعا میخوائید بیائین مالزی و از این کارها بکنید ، انصافا مالزی نیائید .
ولی اگه واقعا یک حرفه ای دارید که به شخصیت ایرانی و یک دانشجو بخوره و زبان انگلیسی هم خوب بلدین و زرنگ هستین ، من بهتون میگم که کجا برین و چیکار کنید .تا یه خورده بتونید کمک خرج زندگیتون باشید .
و در اخر اینکه به امید کار کردن به مالزی نیائید .

maziyarsh
May 30th, 2011, 03:21 AM
با سلام

برای مقطع لیسانس تقزیبا کار کردن غیر ممکن هست، دوستای من وقت نمیکنن تمرینهایی که دارند رو حل کنند، همیشه سر کلاس هستند. از 70 درصد حضور کم باشه یا معدل از حدی که مشخص کرده بیاد پایین تر به راحتی ویزا تمدید نمیشه و مثل خیلی هایی که من در این مدت دیدم بعد از یک هفته از کشور اخراج میشید (قانون کشور مالزی در مورد دانشجویان خارجی هست).

برای مقطع ارشد و دکتری کار کردن امکان پذیر هست ولی من کار بیرون رو پیشنهاد نمیکنم چون که استرس ها و خطرات خودش رو داره. کار با ارز و خانه و ... تقریبا از زندگی میندازه چه برسه از درس. اگر بتونید توی یکی از اون همه موقعیت تحقیقاتی که همیشه به درو دیوار میزنند وارد بشید و به عنوان کمک تحقیقاتی مشغول به کار بشید خیلی خوب میشه. حداقل 12 ماه هست و حقوقش هم بین 1900 تا 2300 رینگت هست. (البته اگر ارشد باشید، دکتری قیمت بالاتری داره)

کار سطح پایین هم به دلیل ارزانی کارگران در این کشور چیزی به ایرانی ها اگر هم بخواهند نمیرسد. هرچند که هیچ ایرانی برای روزی 6 هزار تومان 14 ساعت در یک رستوران کار نمیکنه.

فعالیتهای داخل کمپ دانشگاه اولین و آخرین فرصتهای کاری هستند که میتونید با خیال راحت بهشون برسید.

sunnysh
June 3rd, 2011, 02:21 PM
سلام ، من دانشجو کارشناسی ارشد در مالزی هستم . الان اینجا 3 ماه تعطیل است بین دو ترم، یک کار پیدا کردم ، اما از نظر قانونی نگاه کردم 20 ساعت در هفته بیشتر نمی شود کار کرد ، که اونم پروسه بر هست و کلی در دوسر دارد. حالا می خواستم قرار داد ببندم با شرکت می خواهم بدونم کسی از دوستان هست که در حین تحصیل کار گرفته باشد ، با ویزای دانشجویی؟ و یک موضوع دیگه هم در یک جا خواندم که تازه این 20 ساعتم کارای مثل رستوران و هتل می شود کار کرد ار نظر قانون کار مالزی... آیا این درست است؟ ممنون می شم راهنماییم کننین و اگر لینک معتبری هست بزارین

maziyarsh
June 3rd, 2011, 03:21 PM
سلام ، من دانشجو کارشناسی ارشد در مالزی هستم . الان اینجا 3 ماه تعطیل است بین دو ترم، یک کار پیدا کردم ، اما از نظر قانونی نگاه کردم 20 ساعت در هفته بیشتر نمی شود کار کرد ، که اونم پروسه بر هست و کلی در دوسر دارد. حالا می خواستم قرار داد ببندم با شرکت می خواهم بدونم کسی از دوستان هست که در حین تحصیل کار گرفته باشد ، با ویزای دانشجویی؟ و یک موضوع دیگه هم در یک جا خواندم که تازه این 20 ساعتم کارای مثل رستوران و هتل می شود کار کرد ار نظر قانون کار مالزی... آیا این درست است؟ ممنون می شم راهنماییم کننین و اگر لینک معتبری هست بزارین
با سلام

در هنگام تعطیلات دانشگاهی ، در صورتی که دانشگاه با محل کار شما موافقت بکند (یعنی درخواست اون سازمان، شرکت، محل و...را به دانشگاه میبرید و اونها تایید میکنند و بعد اجازه کار دارید) 20 ساعت در هفته حداکثر اجازه کار دارید. که این قانون برای کارآموزی و آشنایی با محیط ها کاری هست و اصلا به منظور کمک هزینه وضع نشده چرا که درآمد زیادی با 20 ساعت در هفته کسب نخواهد شد.

در هنگام با تحصیل هم به شما بنا به درخواست کارفرما به راحتی ویزای کار داده میشود(اگر کارفرمایی پیدا بشه که برای شما این درخواست را بکند) منتهی ویزای شما از دانشجویی به ویزای کار و اصلا هم مهم نیست کار شما پاره وقت هست یا تمام وقت، بلافاصله تحصیل شما به حالت پاره وقت تغییر پیدا میکنه (که این هم معضلات تایید نشدن مدارک پاره وقت و ... از طرف وزارت علوم را دارد که اگر مهم نیست براتون کاری باهاش نداشته باشید)
جالب هم این هست که دیگه به هیچ عنوان ویزای تحصیلی شما از حالت پاره وقت در نخواهد آمد. حتی اگر کار هم نکنید و بگید من تمام وقت میخواهم ادامه تحصیل بدهم.

موفق باشید.

sunnysh
June 4th, 2011, 05:11 PM
با سلام

در هنگام تعطیلات دانشگاهی ، در صورتی که دانشگاه با محل کار شما موافقت بکند (یعنی درخواست اون سازمان، شرکت، محل و...را به دانشگاه میبرید و اونها تایید میکنند و بعد اجازه کار دارید) 20 ساعت در هفته حداکثر اجازه کار دارید. که این قانون برای کارآموزی و آشنایی با محیط ها کاری هست و اصلا به منظور کمک هزینه وضع نشده چرا که درآمد زیادی با 20 ساعت در هفته کسب نخواهد شد.

در هنگام با تحصیل هم به شما بنا به درخواست کارفرما به راحتی ویزای کار داده میشود(اگر کارفرمایی پیدا بشه که برای شما این درخواست را بکند) منتهی ویزای شما از دانشجویی به ویزای کار و اصلا هم مهم نیست کار شما پاره وقت هست یا تمام وقت، بلافاصله تحصیل شما به حالت پاره وقت تغییر پیدا میکنه (که این هم معضلات تایید نشدن مدارک پاره وقت و ... از طرف وزارت علوم را دارد که اگر مهم نیست براتون کاری باهاش نداشته باشید)
جالب هم این هست که دیگه به هیچ عنوان ویزای تحصیلی شما از حالت پاره وقت در نخواهد آمد. حتی اگر کار هم نکنید و بگید من تمام وقت میخواهم ادامه تحصیل بدهم.

موفق باشید.

ممنون از راهنمایتون ، فقط من چند تا مشکل دارم یکی این که اصلآ ویزای دانشجویم به خاطر پولی ک نظام وظیفه گذاشتم نمی تونم عوض کنم ، دیگه اینکه با دانشگاه صحبت کردم و دانشگاه گفت به هیچ وج نامه نمی دهد. تازه از دوستان پورسیدم اگر بخواهم به صورت همین 20 ساعت پیگیر بشم 2 ماه حد اقل طول می کشد. که بازم آیا بشه یا نشه.
فقط چیزی که می موند مسئله intership هست ، واسه اونم بایید از نظر قانونی نامه از دانشگاه بگیریم؟ من یکی از دوستام به صورت intership داره کار می کنه ولی می گه که اصلآ هیچ قرار دادی امضا نکرده just trust .
حالا فقط این شرکت از نظر قانونی یک ذره گیر هست و می خواهد قانونی باشه و قرار دوشبه برم پیش باز دوباره مندم چیکار کنم !!!

quick.bird
June 4th, 2011, 10:56 PM
سيلام لطفا اگر اطلاعات كافي و دقيق در مورد مهاجرت به مالزي و شرايط اون داريد كمك كنيد. ممنون

maziyarsh
June 11th, 2011, 10:38 PM
ممنون از راهنمایتون ، فقط من چند تا مشکل دارم یکی این که اصلآ ویزای دانشجویم به خاطر پولی ک نظام وظیفه گذاشتم نمی تونم عوض کنم ، دیگه اینکه با دانشگاه صحبت کردم و دانشگاه گفت به هیچ وج نامه نمی دهد. تازه از دوستان پورسیدم اگر بخواهم به صورت همین 20 ساعت پیگیر بشم 2 ماه حد اقل طول می کشد. که بازم آیا بشه یا نشه.
فقط چیزی که می موند مسئله intership هست ، واسه اونم بایید از نظر قانونی نامه از دانشگاه بگیریم؟ من یکی از دوستام به صورت intership داره کار می کنه ولی می گه که اصلآ هیچ قرار دادی امضا نکرده just trust .
حالا فقط این شرکت از نظر قانونی یک ذره گیر هست و می خواهد قانونی باشه و قرار دوشبه برم پیش باز دوباره مندم چیکار کنم !!!
برای کارآموزی هم من دیدم که فرم باید پر کنید. در گروه ها معمولا فرمهای کمپانی ها و شرکت ها هست که گذاشتن تا راحت پر کنید همونجا هم بدید مدیر گروه امضا کنه و برید کارآموزی و یا دوره ای رو با حقوق ببینید.
متاسفانه این کشور به جز گرفتن گرنت یا scholarship کار دیگه ای نمیشه کرد. مگر کسب و کاری که مربوط به هموطن باشه، اونوقت دیگه مشکلی نیست چون کارفرما به این چیزا گیر نمیده

angelicsa
July 29th, 2011, 05:47 PM
hi. i know your post is really old. but i need to ask you sth. i have an M.A in english teaching and i want to get out of iran to study something else. i need help big time. i would like to work and study at the same time and my english is really good, not to be full of myself. do you know anyone who can give me more information and in detail as to how to look fora job before i go? thank you

ahmadlove
August 18th, 2011, 01:55 PM
کسی که لیسانس اموزش زبان داشته باشه و بخواد اونجا هم برای ارشد همین رشته رو ادامه بده میتونه روی درامد کار تدریس زبان حساب کنه؟

maziyarsh
August 19th, 2011, 08:37 PM
کسی که لیسانس اموزش زبان داشته باشه و بخواد اونجا هم برای ارشد همین رشته رو ادامه بده میتونه روی درامد کار تدریس زبان حساب کنه؟

با سلام

همینطوری اساتید خصوصی زبان که بعضا رشته ی زبان هم در پس زمینه ندراند به دلیل خوب بودن کارشون دانشجویان ایرانی بسیاری دارند و خوب هم پول میگیرند! شما اگر سابقه کار داشته باشید و مدرک زبان هم داشته باشید به غیر از خصوصی احتمالا بتونید در یکی از موسسات هم مشغول به کار بشید.

ahmadlove
August 20th, 2011, 12:02 AM
با سلام

همینطوری اساتید خصوصی زبان که بعضا رشته ی زبان هم در پس زمینه ندراند به دلیل خوب بودن کارشون دانشجویان ایرانی بسیاری دارند و خوب هم پول میگیرند! شما اگر سابقه کار داشته باشید و مدرک زبان هم داشته باشید به غیر از خصوصی احتمالا بتونید در یکی از موسسات هم مشغول به کار بشید.
خیلی ممنون از جوابتون.
بیشتر منظورم بعد از اتمام تحصیلات هستش. اینطور که گفتین اگر بتونم تو موسسات کار کنم باید بشه ویزای کار گرفت درسته؟!

ahmadlove
August 20th, 2011, 12:03 AM
اقامت ده ساله مالزی برای نخبگان

خارجی‌هایی که دارای مدرک دانشگاهی باشند، در صورت واجد‌شرایط بودن از این نوع اقامت بهره‌مند می‌شوند. به گزارش کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی ، از اول ماه آپریل سال جاری طرح مجوز اقامت 10 ساله برای خارجی های مقیم مالزی تحت عنوان جذب نخبگان برگزیده "تاپ تلنت" اجرایی شده است.
فرح دلاح سوهیمی، کارفرمای اجرای این طرح گفت: کلیه افراد خارجی که دارای مدرک دانشگاهی باشند، در صورت واجد شرایط بودن می توانند از این نوع اقامت بهره مند شوند.
وی ادامه داد: علاقمندان می بایست در ساعات اداری به آدرس زیر در کوآلالمپور مراجعه نموده و یا می توانند با شماره تلفن 0321190160 تماس حاصل نموده و از شرایط این نوع ویزا اطلاع حاصل نمایند.
Talent Corp Malaysia, Level 28, Mercu UEM, Jalan Stesen sentral 5, Kuala Lumpur sentral, 50470 , KL
پیش از این نجیب تون رزاق از اجرایی شدن طرحهای مختلف در جهت رفع نیاز مالزی به نخبگان و متخصصان خبر داده بود.
در کنار این طرح که به جذب متخصصان خارجی منجر می شود، مالزی طرحی جهت تشویق متخصصان مالزیایی برای بازگشت به این کشور را اعلام نموده است که طی آن این افراد در صورت بازگشت به مالزی از امتیازات ویژه دولتی بهره مند خواهند شد.
طرح ارائه اقامت به نخبگان خارجی طرحی است که بر اساس اطلاعات منتشر شده به افراد واجد شرایط مجوز 10 سال اقامت مالزی اعطا می شود بدون این که تغییر شغل و یا احیانا بیکاری فرد نیازی به تغییر ویزا یا مجوز داشته باشد.
بر همین اساس، خانواده این افراد نیز می توانند از این طریق مطمئن به 10 سال اقامت در این کشور باشند.
تخصص هایی که در راستای شاخص های اصلی اقتصاد مالزی در جهت اجرایی شدن طرح گذار این کشور می باشند در اولویت اعطای این مجوز می باشند.
این تخصص ها عبارتند از رشته های مختلف در شاخه های نفت و گاز و انرژی، روغن پالم، خدمات مالی، توریسم، خدمات تجاری، الکترونیک و برق، کشاورزی، آی سی تی و آموزشی.

shahram63
August 20th, 2011, 11:14 AM
خیلی ممنون از جوابتون.
بیشتر منظورم بعد از اتمام تحصیلات هستش. اینطور که گفتین اگر بتونم تو موسسات کار کنم باید بشه ویزای کار گرفت درسته؟!
بله، بعد از پایان دوره تحصیلی و بستن قرارداد با یک موسسه میتونید ویزای کار بگیرید، یکی از دوستانم الان دو ساله که فوق لیسانسش رو از دانشگاه پتروناس گرفته و اونجا در شرکت نفت مشغوله و بعد از تحصیلش به راحتی ویزای کار گرفت و هی میاد ایران و میره، کشورهای دیگه هم میفرستنش و مجبور نیست هر دفعه ویزاش رو آپدیت کنه.

naruto
August 23rd, 2011, 11:23 PM
سلام ! می خواستم یه سری شرایط باهاتون در میون بزارم و ازتون راهنمایی بگیرم .
من تقریبا به آخر دوره تحصیلیم نزدیکم و می خواستم ببینم شرایطی تو مالزی هست که بتونم تو رشته ای که اینجا توش تجربه دارم به عنوان یک شغل و یک کار فعالیت کنم ( رشته ای که من واسه کار می خوام عکاسی است )
کلا می خواستم ببینم شرایطی هست که من بتونم بیام اونجا واسه کار و ادامه حرفم ؟؟؟ فقط یک مشکل هست اونم اینه که من متولد 1369 ام و مشمول خدمتم اگه درسم تموم شه ! می خواستم ببینم می شه ویزای کار گرفت واسه این موضوع و چه اقدامی باید براش بکنم؟ مرسی!

Sara11220
August 24th, 2011, 08:45 AM
سلام بیشتر تو چه زمینه هایی کار هست؟

maziyarsh
August 26th, 2011, 10:35 AM
سلام ! می خواستم یه سری شرایط باهاتون در میون بزارم و ازتون راهنمایی بگیرم .
من تقریبا به آخر دوره تحصیلیم نزدیکم و می خواستم ببینم شرایطی تو مالزی هست که بتونم تو رشته ای که اینجا توش تجربه دارم به عنوان یک شغل و یک کار فعالیت کنم ( رشته ای که من واسه کار می خوام عکاسی است )
کلا می خواستم ببینم شرایطی هست که من بتونم بیام اونجا واسه کار و ادامه حرفم ؟؟؟ فقط یک مشکل هست اونم اینه که من متولد 1369 ام و مشمول خدمتم اگه درسم تموم شه ! می خواستم ببینم می شه ویزای کار گرفت واسه این موضوع و چه اقدامی باید براش بکنم؟ مرسی!

باید مشکل سربازیتون رو حل کنید. یا برید یا معاف بشید. اگر می خواهید همچنان از معافیت تحصیلی استفاده کنید باید برای یک مقطع بالاتر اقدام کنید و وزارت علوم هم اون دانشگاه رو قبول داشته باشه.
چون مشورت خواستید عرض میکنم، همینجوری ویزای کار گرفتن مشکلی از شما درمان نخواهد کرد. اگر علاقه به ادامه تحصیل داشته باشید به محض اینکه تشریف آوردید میتونید در حال تحصیل برای کار هم اقدام کنید. در زمینه ای که شما فعالیت میکنید بسیاری از مجلات ایرانی و خارجی نیازمند عکاسان حرفه ای هستند. که شامل طبیعت و ... هم میتونه باشه بر اساس زمینه حرفه ای شما.

maziyarsh
August 26th, 2011, 10:52 AM
سلام بیشتر تو چه زمینه هایی کار هست؟

سوال خیلی سختی هست. زبان انگلیسی اینجا اولین زبان نیست پس میتونه تدریس زبان یکی از اونها باشه. رشته های هتل داری و هرچی که به توریست ربط داره میتونه یکی از این موارد باشه به دلیل توریستی بودن این کشور. رشته های مدیریتی به خصوص میتونه در مرحله ی بعدی زمینه ی مهمی به حساب بیاد چرا که هر جایی به مدیر نیاز داره.

در کل چه رشته هایی و چه کارهایی زیاد هست صحیح نیست چون اگر یک موقعیت باشه یا هزار تا موقعیت باید بتونید بگیرید اون رو.

saeid6812
August 26th, 2011, 12:09 PM
سوال خیلی سختی هست. زبان انگلیسی اینجا اولین زبان نیست پس میتونه تدریس زبان یکی از اونها باشه. رشته های هتل داری و هرچی که به توریست ربط داره میتونه یکی از این موارد باشه به دلیل توریستی بودن این کشور. رشته های مدیریتی به خصوص میتونه در مرحله ی بعدی زمینه ی مهمی به حساب بیاد چرا که هر جایی به مدیر نیاز داره.

در کل چه رشته هایی و چه کارهایی زیاد هست صحیح نیست چون اگر یک موقعیت باشه یا هزار تا موقعیت باید بتونید بگیرید اون رو.
سلام بر دوستان عزیز
زمینه کار برای جوشکاری بخصوص جوشکاری زیر اب چطوره؟( از کجا میشه میزان حداقل دست مزدها را فهمید اگه ادرسی رو لطف کنید ممنون میشم)

maziyarsh
August 26th, 2011, 12:37 PM
سلام بر دوستان عزیز
زمینه کار برای جوشکاری بخصوص جوشکاری زیر اب چطوره؟( از کجا میشه میزان حداقل دست مزدها را فهمید اگه ادرسی رو لطف کنید ممنون میشم)
این حرفه بسیار خاص هست و درآمد بسیار بالایی هم شامل اون میشه اگر ترجبه ی کاری و مدرک داشته باشید. معمولا در سکوهای نفتی خیلی از این حرفه استفاده میکنند (اگر حقوق و مزایای بالا بخواهید). مثلا در ایران هم بالاترین دستمزد شامل این مورد بود درعسلویه. 6بعد از کلی تست سلامتی، ماه آموزش داشت و بعد از کلی امتحان اعزام میکردند به اسلویه.
اینجا هم شرکت نفتی بزرگی هست به نام پتروناس که در خیلی جاها این نام به چشم میاد.
با سایت رسمی پتروناس کراجعه کنید و در قسمت Career ببینید چه شغل هایی مد نظر شون هست.

موفق باشید.

saeid6812
August 30th, 2011, 04:06 PM
این حرفه بسیار خاص هست و درآمد بسیار بالایی هم شامل اون میشه اگر ترجبه ی کاری و مدرک داشته باشید. معمولا در سکوهای نفتی خیلی از این حرفه استفاده میکنند (اگر حقوق و مزایای بالا بخواهید). مثلا در ایران هم بالاترین دستمزد شامل این مورد بود درعسلویه. 6بعد از کلی تست سلامتی، ماه آموزش داشت و بعد از کلی امتحان اعزام میکردند به اسلویه.
اینجا هم شرکت نفتی بزرگی هست به نام پتروناس که در خیلی جاها این نام به چشم میاد.
با سایت رسمی پتروناس کراجعه کنید و در قسمت Career ببینید چه شغل هایی مد نظر شون هست.

موفق باشید.
ممنون از پاسختون .من هم تجربه و هم مدرک ابن کار رو دارم با تحقیقاتی که کردم بازار این کار در امریکا هم خیلی خوبه .اما مشکل اصلی رفتن به امریکاست .تحصیلات دانشگاهی هم دارم اما دنبال ویزای تحصیلی نیستم می خوام از راههای دیگه وارد امریکا بشم.امکان اینکه برای کار به مالزی بیام و بتونم یه شرکت امریکایی در این زمینه پیدا کنم و مدتی را در مالزی براشان کار کنم تا بتونم از طریق انها به امریکا برم وجود داره یا نه؟(در این مورد دستمزد زیاد مهم نیست چون هدف چیز دیگه ای است)

benshalom
September 5th, 2011, 09:25 PM
سلام دوستان. من تخصصم طراحی و تخلیل نرم افزار با ۸ سال سابقه هست. زبان هم مشکل ندارم. فکر میکنید بشه تو این زمینه تو مالزی کار پیدا کرد؟

rezax12
September 14th, 2011, 12:09 PM
سلام.
من شاید بتونم راهنماییت کنم
برام پیام خصوصی بفرست سا چتی. من دوستام 2 تاشون اینجوری رفتند هم تخصص شما.

سلام دوستان. من تخصصم طراحی و تخلیل نرم افزار با ۸ سال سابقه هست. زبان هم مشکل ندارم. فکر میکنید بشه تو این زمینه تو مالزی کار پیدا کرد؟

bill.goldberg
October 4th, 2011, 07:18 PM
سلام

بنده حدود 700 میلیون سرمایه دارم
با این سرمایه چه کارهایی میشه راه انداخت که درآمد خیلی خوبی داشته باشه و جای پیشرفت هم داشته باشه

Saber
October 22nd, 2011, 11:27 PM
!شنیدم جدیدا دارن یک سری تسهیلات برای دانشجویان فارغ اتحصیل مقاطع تحصیلات تکمیلی ایجاد میکنند بعد از دانشگاه بتونن بمونن و کار کنم ، خبر دقیق ندارم ! یا کار و درس همزمان
کسی اطلاعاتی نداره ؟

maziyarsh
October 24th, 2011, 08:36 PM
!شنیدم جدیدا دارن یک سری تسهیلات برای دانشجویان فارغ اتحصیل مقاطع تحصیلات تکمیلی ایجاد میکنند بعد از دانشگاه بتونن بمونن و کار کنم ، خبر دقیق ندارم ! یا کار و درس همزمان
کسی اطلاعاتی نداره ؟
با سلام

بله همینطور هست. از قبل صحبت این موضوع بود ولی الان مثل اینکه عملی شده. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی با ارائه ی مدرک میتونند برای ادامه کار و زندگی در مالزی اقدام کنند. دقیقا نمیدونم میشه همزمان هم اقدام کرد یا اینکه مدارک رو که نگاه میکنند آیا فقط معدل هست یا اینکه بسته به رشته شاید ارزیابی بشید که این رشته زمینه ی کاری نداره و این اجازه داده نشه.

جزئیات اون چون در اوایل راه هست معلوم نیست ولی زمینه ای شده برای اینکه احتمالا بعد از تحصیل یک ویزای یکساله بدهند تا بتونید به دنبال کار بگردید و از طریق محل کار این ویزا رو تمدید کنید. البته این مورد آخر نظر شخصی خودم بود.

anathema.pca
October 25th, 2011, 02:31 AM
مازیار جان منبع خبر کجاست؟ چطوری اطلاعات بیشتر بدست بیاریم؟

sanazf
October 27th, 2011, 01:37 AM
سلام

میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید ...

با سلام

بله همینطور هست. از قبل صحبت این موضوع بود ولی الان مثل اینکه عملی شده. دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی با ارائه ی مدرک میتونند برای ادامه کار و زندگی در مالزی اقدام کنند. دقیقا نمیدونم میشه همزمان هم اقدام کرد یا اینکه مدارک رو که نگاه میکنند آیا فقط معدل هست یا اینکه بسته به رشته شاید ارزیابی بشید که این رشته زمینه ی کاری نداره و این اجازه داده نشه.

جزئیات اون چون در اوایل راه هست معلوم نیست ولی زمینه ای شده برای اینکه احتمالا بعد از تحصیل یک ویزای یکساله بدهند تا بتونید به دنبال کار بگردید و از طریق محل کار این ویزا رو تمدید کنید. البته این مورد آخر نظر شخصی خودم بود.

maziyarsh
October 27th, 2011, 11:56 PM
با سلام

من از وقتی اومده بودم به دنبال این موضوع بودم. دوستان قدیمی من که در اینجا هستند و یکی از اونها هم اقامت دائمی داره (14 سال هست اینجاست) به من سال پیش گفت که شاید این اقدام انجام بشه. در مجلات و روزنامه ها هم نوشته بودند که دولت مالزی شاید با این قضیه موافقت بکنه. چند هفته پیش من دیدم در چند مجله که بالاخره با این قضیه موافقت کردند و به دلیل کمبود نیروی کار متخصص با تحصیلات بالا به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی این اجازه داده شده که بتوانند برای ویزای کار اقدام کنند.

در حال حاظر هم من دوستام بعد از اتمام درس به سر کار رفته اند و از طرف کارفرما براشون تقاضای ویزای کار شده و مشغول به کار هستند. یکی از اونها هم همزمان با تحصیل داره کار میکنه. منتهی همراه با تحصیل به محض تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کار شما مجبور هستند وضعیت تحصیل خودتون رو از تمام وقت به پاره وقت تغییر بدید.

این اطلاعاتی بود که من دارم تا به این لحظه. موارد بیشتری پیدا کنم حتما اینجا اضافه میکنم.

موفق باشید

mahdicivil2002
November 20th, 2011, 04:22 PM
با سلام
دوستان من کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دارم و میخواهم برای دکتری یو تی ام اقدام کنم.میخواستم ببینم آیا میتونم در کنار درس کار هم بکنم. از دوستان این تاپیک کسی میتونه کمکم کنه؟یا شماره دوستانشون که در رشته عمران تو مالزی مشغولند رو بهم بده
ممنون

maziyarsh
November 24th, 2011, 04:32 PM
با سلام
دوستان من کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه دارم و میخواهم برای دکتری یو تی ام اقدام کنم.میخواستم ببینم آیا میتونم در کنار درس کار هم بکنم. از دوستان این تاپیک کسی میتونه کمکم کنه؟یا شماره دوستانشون که در رشته عمران تو مالزی مشغولند رو بهم بده
ممنون
با سلام

بعضی از دوستان من اینجا در کنار درس خوندن در مقطع دکتری امکان TA و RA شدن هم داشته اند و کار کردند. ولی اگر خارج از دانشگاه بخواهید برید حتما باید ویزای کار بگیرید و در صورت داشتند ویزای کار ویزای تحصیلی شما به پاره وقت تغییر خواهد کرد. (ویزای کار معمولا از طرف کارفرما درخواست داده میشه. اگر دانشگاهی پیدا کنید که شما رو برای تدریس بخواهد میتونید این کار رو انجام بدید. یا اگر از طرف یکی از کسب و کارهای ایرانی ویزای کار داشته باشید مشکلی نیست میتونید برای کار در دانشگاه ها اقدام کنید)

zohrefadaee
November 30th, 2011, 05:10 AM
با سلام
ممنون

هرجایی برای کار برید ازتون ویزای کار میخواد که ویزاتون دانشجویی هست و بهتون کار نیمدن. همسر من با سابقه ۴ ساله تخصصی برای خیلی از شرکت های خارجی رزومه فرستاد(نزدیک به ۲۰۰ شرکت در طول ۳ ماه!) و ۶ شرکت دعوت به مصاحبه شد. ۲ شرکت اوکی دادن و وقتی فهمیدن ویزاش دانشجوییه ، شوکه شدن! بدون اجازه اداره مهاجرت نمیشه. و در نهایت مجبور به کار غیر مرتبط به رشته در شرکت ایرانی شد. روی کار تخصصی در زمان تحصیل نمیشه حساب کرد. البته هیچ چیز محال نیست!
موفق باشید.

ehsan1983
December 20th, 2011, 08:14 AM
اگر كسي از ايران بخواد براي ويزاي كار اقدام بكنه بايد چكار كنه؟ چقدر بايد هزينه كرد؟ اصلا ارزششو داره؟؟؟

ehsan1983
December 20th, 2011, 10:45 AM
دوستان من قصد دارم بصورت توريستي برم اونجا و حضورا برم كار پيدا كنم( مثل كاريابي ها)
به نظر شماهايي كه اونجا هستيد چقدر من شانس پيدا كردن كار دارم؟؟ ويزا رو هم كارفرما درخواست ميده ديگه؟

zohrefadaee
December 20th, 2011, 11:52 AM
دوستان من قصد دارم بصورت توريستي برم اونجا و حضورا برم كار پيدا كنم( مثل كاريابي ها)
به نظر شماهايي كه اونجا هستيد چقدر من شانس پيدا كردن كار دارم؟؟ ويزا رو هم كارفرما درخواست ميده ديگه؟

کاری که شما می‌خواهید انجام بدین کسانی‌ انجام دادن و موفق شدن و کسانی‌ هم نه.
در نظر بگیرید که توی شرکت‌های خارجی‌ بسیار سخته کار پیدا کردن و عملا غیر ممکن.
ولی‌ شرکت‌های ایرانی‌ احتمالش هست
ویزا رو هم کارفرما نامه میده، کارش رو خودتون انجام میدین

ehsan1983
December 20th, 2011, 01:06 PM
ممنون خانم فدايي. پس به توانايي هاي خود آدم بستگي داره.
فقط يك سوال ديگه: آيا اونجا كاريابي هست؟ يا بايد حضورا به جاهاي مختلف سر بزنم؟؟
مرسي

zohrefadaee
December 21st, 2011, 03:29 AM
ممنون خانم فدايي. پس به توانايي هاي خود آدم بستگي داره.
فقط يك سوال ديگه: آيا اونجا كاريابي هست؟ يا بايد حضورا به جاهاي مختلف سر بزنم؟؟
مرسي

دقیقا به خودتون برمیگرده و تواناییهاتون.
کاریابی ایرانی خیر. اما توی مجلات ایرانی تقریبا لیست همه شرکت ها رو میبینید.
کاریابی خارجی زیاده. یک نمونه : http://www.jobstreet.com.my

موفق باشید

khayati
January 7th, 2012, 03:35 PM
من امکان اخذ ویزای کار از مالزی را دارم. اگر من ویزای کار بگیرم، آیا امکان کار برای همسر منهم وجود دارد؟ همسرم پزشک هستند.
کلا شرایط کار پزشکان در مالزی چگونه است؟

zohrefadaee
January 8th, 2012, 08:44 AM
من امکان اخذ ویزای کار از مالزی را دارم. اگر من ویزای کار بگیرم، آیا امکان کار برای همسر منهم وجود دارد؟ همسرم پزشک هستند.
کلا شرایط کار پزشکان در مالزی چگونه است؟

طبق قوانین مالزی، وقتی شما ویزای کار بگیرید. همسرتون میتونن ویزای وابستگی دریافت کنن. امکان درخواست ویزای کار و وابستگی بطور همزمان هم هست. شخصی که ویزای وابستگی داره با هماهنگی اداره مهاجرت میتونه کار کنه. ویزاهاتون رو که دریافت کردین با اداره مهاجرت برای کار ایشون صحبت کنید.
در مورد شرایط کار پزشکان اطلاعات کافی ندارم اما میتونید از وزارت خونه های مربوطه و چند پزشک ایرانی که در مالزی مشغول هستند جویا بشید.

موفق باشید

ata_v08
January 17th, 2012, 11:28 PM
با سلام

برای مقطع لیسانس تقزیبا کار کردن غیر ممکن هست، دوستای من وقت نمیکنن تمرینهایی که دارند رو حل کنند، همیشه سر کلاس هستند. از 70 درصد حضور کم باشه یا معدل از حدی که مشخص کرده بیاد پایین تر به راحتی ویزا تمدید نمیشه و مثل خیلی هایی که من در این مدت دیدم بعد از یک هفته از کشور اخراج میشید (قانون کشور مالزی در مورد دانشجویان خارجی هست).

برای مقطع ارشد و دکتری کار کردن امکان پذیر هست ولی من کار بیرون رو پیشنهاد نمیکنم چون که استرس ها و خطرات خودش رو داره. کار با ارز و خانه و ... تقریبا از زندگی میندازه چه برسه از درس. اگر بتونید توی یکی از اون همه موقعیت تحقیقاتی که همیشه به درو دیوار میزنند وارد بشید و به عنوان کمک تحقیقاتی مشغول به کار بشید خیلی خوب میشه. حداقل 12 ماه هست و حقوقش هم بین 1900 تا 2300 رینگت هست. (البته اگر ارشد باشید، دکتری قیمت بالاتری داره)

کار سطح پایین هم به دلیل ارزانی کارگران در این کشور چیزی به ایرانی ها اگر هم بخواهند نمیرسد. هرچند که هیچ ایرانی برای روزی 6 هزار تومان 14 ساعت در یک رستوران کار نمیکنه.

فعالیتهای داخل کمپ دانشگاه اولین و آخرین فرصتهای کاری هستند که میتونید با خیال راحت بهشون برسید.

1900 تا 2300 برای کل 12 ماه یا ماهی انقدر؟

Moonlight_1770
February 4th, 2012, 04:53 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز.
می خواستم ببینم وضعیت کار برای افرادی که سابقه کار 5 سال به بالا و مدرک تخصصی مایکروسافت یا سیسکو دارن چطوره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

zohrefadaee
February 4th, 2012, 05:59 PM
1900 تا 2300 برای کل 12 ماه یا ماهی انقدر؟

ماهانه ...

zohrefadaee
February 4th, 2012, 06:00 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز.
می خواستم ببینم وضعیت کار برای افرادی که سابقه کار 5 سال به بالا و مدرک تخصصی مایکروسافت یا سیسکو دارن چطوره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

اگر کسی این مشخصات رو داشته باشه میتونه برای شرکت های خوب بین المللی درخواست همکاری بفرسته .
اما نکته مهمتر از توانایی برای کار در شرکت های چند ملیتی، ویزاست. باید ویزای کاری داشته باشید.

Moonlight_1770
February 5th, 2012, 07:45 AM
تشکر بابت پاسختون. مگر اینطور نیست که در صورت پذیرفته شدن توسط یه شرکتی , اونا ویزای کار برای شخص درخواست می دن؟

zohrefadaee
February 5th, 2012, 08:34 AM
تشکر بابت پاسختون. مگر اینطور نیست که در صورت پذیرفته شدن توسط یه شرکتی , اونا ویزای کار برای شخص درخواست می دن؟

چرا ولی چون دردسر داره براشون کسایی رو میگیرن که از قبل ویزای کاری داشتن و فقط نیاز به تمدید داره

Moonlight_1770
February 5th, 2012, 09:04 AM
ممنون. با توجه به آگاهی و تجربیاتتون، آیا شرایط کاری برای فردی با مشخصاتی که ذکر کردم ( البته ویزای کار ندارم) مطلوبه ؟ و میشه روی این موضوع حساب کرد ؟

zohrefadaee
February 5th, 2012, 08:37 PM
ممنون. با توجه به آگاهی و تجربیاتتون، آیا شرایط کاری برای فردی با مشخصاتی که ذکر کردم ( البته ویزای کار ندارم) مطلوبه ؟ و میشه روی این موضوع حساب کرد ؟

امکانش هست پیدا بشه. اما روی اون خیلی حساب نکنید و به این امید اینجا نیاید. یه مساله مهم دیگه اینه که به ملیت ایرانی به راحتی کار توی شرکت های بزرگ و خوب داده نمیشه.
در سایت جاب استریت مالزی و جن جاب اپلای کنید
یه سفر توریستی و امتحان شانس بد نیست

DDF
February 12th, 2012, 12:51 PM
سلام دوستان
من 2 چیز متفاوت درباره کار دانشجویی در مالزی شنیدم :
1 - دانشجو اجازه کار در مالزی رو نداره
2 - دانشجویان تحصیلات تکمیلی میتونن کار کنن
دوستان با توجه به اینکه من میخوام واسه Ph.D زمین شناسی مهندسی اقدام کنم،هزینه های دانشگاه و زندگی رو به چه شکلی باید تامین کنم؟ لطفاً راهنمایی کنین دوستان، با هزینه شخصی امکان تحصیل 3 ساله در مالزی خیلی سخته،با توجه به هزینه هایی که دوستان در قسمت های مختلف فروم مطرح کردن

zohrefadaee
February 13th, 2012, 06:24 AM
سلام دوستان
من 2 چیز متفاوت درباره کار دانشجویی در مالزی شنیدم :
1 - دانشجو اجازه کار در مالزی رو نداره
2 - دانشجویان تحصیلات تکمیلی میتونن کار کنن
دوستان با توجه به اینکه من میخوام واسه Ph.D زمین شناسی مهندسی اقدام کنم،هزینه های دانشگاه و زندگی رو به چه شکلی باید تامین کنم؟ لطفاً راهنمایی کنین دوستان، با هزینه شخصی امکان تحصیل 3 ساله در مالزی خیلی سخته،با توجه به هزینه هایی که دوستان در قسمت های مختلف فروم مطرح کردن

به نوعی هر دو درست هست.
قانون کلی : دانشجو اجازه کار در مالزی نداره و باید ویزای کار داشته باشه.
قوانین جانبی که فقط در مطبوعات دیدم و اجرا شدنش رو در اطرافیانم ندیدم: اداره مهاجرت چندین بار اعلام کرد که دانشجوهای تحصیلات کمیلی با مراجعه به این اداره و درخواست ویزای کار پارت تایم. این اجازه بهشون داده میشه. و بار دیگه اعلام شد که برنامه ای برای ارائه تحصیلات وجود داره.
اما یکی از دوستان بنده که دکترا میخوند ، و کار هم پیدا کرد، ازش ویزای کار خواستن و نتونست ارائه بده. البته دنبالش هم نرفت.

اطلاعات بنده در این حد بود.
موفق باشید

niche71
February 24th, 2012, 01:57 PM
سلام
می خواستم بدونم برا کسی که لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از یه دانشگاه خوب و با سابقه کاری دو سال مرتبط با رشته و اینکه انگلیسیش هم عالی باشه در سطح advanced باشه، ایه امکان کار در مالزی هست؟ و چه مدارکی لازم هستش؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

khayati
April 14th, 2012, 06:53 PM
شدیدا به شماره تماس یکی از پزشکان عزیزی که از ایران فارغ التحصیل شده و در مالزی مشغول طبابت هستند نیازمندیم!

le-ciel
April 15th, 2012, 08:24 AM
سلام
می خواستم بدونم برا کسی که لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از یه دانشگاه خوب و با سابقه کاری دو سال مرتبط با رشته و اینکه انگلیسیش هم عالی باشه در سطح advanced باشه، ایه امکان کار در مالزی هست؟ و چه مدارکی لازم هستش؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

دوست عزیز، زیاد روش حسابی باز نکنید... منم ادبیات انگلیسی خوندم، 7 سال هم سابقه کار دارم. ولی... :)
دوستان میگن تو موسسات زبانی که تو مجلات ایرانیتبلیغ میکنن شاید بشه کار گیر آورد... ولی راستش من 2بار زنگ زدم جوابی نگرفتم.
به هرحال ناامید نباشید... کار نشد نداره... ولی از اولش که بیاید عملی نیست...حداقل باید یه 3-4 ماهی بگذره خودتون روال زندگی اینجا دستتون بیاد، و هزینه هاتون تعدیل شه... بعدش شروع کنید دنبال کار بگردید.
موفق باشید.

khayati
April 19th, 2012, 12:22 PM
چرا ولی چون دردسر داره براشون کسایی رو میگیرن که از قبل ویزای کاری داشتن و فقط نیاز به تمدید داره
منظورتون اینه که اگه یکی بتونه از یکی از شرکتها ویزای کار بگیره، در صورتیکه بعدا بخواد کارش رو تغییر بده، راحت تر هستش؟ مگه اینطوری نیست که ویزای کار رو دولت مالزی فقط برای یک شرکت خاص صادر میکنه و در صورتیکه شرکت اقدام به قطع همکاری با کارمندش بکنه، دوباره همه پروسه های جذب نیروی خارجی و اخذ ویزای کار باید از نو آغاز بشه؟
یا اینکه اگه یکی بتونه فقط یکبار ویزای کار بگیره، حتی در صورت تغییر محل کار، دردسر خاصی نخواهد داشت؟

animations
April 27th, 2012, 04:56 PM
دوستان، من بیشتر صفحه های این تاپیک رو خوندم، ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم. الان به صورت توریستی وارد مالزی شدم و قصد دارم از طریق استخدام، ویزای کاری بگیرم.

سوالم اینه که آیا حقوق من باید مقدار خاصی باشه تا بتونم ویزای کاری بگیرم؟
آخه از یکی شنیدم که می گفت برای اینکه ویزای کاری بگیرم، حقوقم باید بالای 5000 رینگیت باشه. آیا این حرف درسته؟

hafezalkotob
May 31st, 2012, 07:20 AM
این رو صرفا برای اطلاع میگذارم نه تبلیغ، دانشگاهی که من کار میکنم این امکان رو میده و من هم برای بازاریابی بین المللی کار میکنم
3 ماه تحصیل، 5 ماه کاراموزی با حقوق تضمینی 400-500 دلار و کار تضمینی بلافاصله بعد از اتمام تحصیل با حداقل حقوق 1000-1500-2000 دلار در ماه. بدون واسطه مستقیم ثبت نام در دانشگاه

این امکان به ایرانیان عزیز کمک میکنه که سریع به زندگی مورد علاقه خودشون نزدیک بشن
رشته تحصیلی مدیریت کشتی های کروز هستش البته خدمات مشابه (نه یکسان) را برای مهمانداری هواپیما هم داریم اما این از همه آینده دار تر هستش، مدرک دوره بعد از اتمام کارآموزی از انگلستان صادر میشه و همه جای دنیا قابل ارائه هستش
اینجا اگر خودتون سرمایه گذار نبشید کار به درد بخوری پیدا نمیشه
اگر میتونه بهتون کمک منه با من تماس بگیرید. 1-2 هفته ای همه کارها انجام میشه، و حضورا اینجا و به دانشگاه شهریه میپردازید و هیچ هزینه ای از قبل دریافت نمیشه
موفق باشید

hafezalkotob
May 31st, 2012, 07:29 AM
بعضی از این مزخرفات رو دوستان بی معرفت کلاه بردار که توی کشور غریب فقط زورشون به هموطن میرسه میزنن
خواهشن گول کسی رو توی مالزی نخورید، پول به هیچ عنوان بابت هیچ چیز از قبل به کسی پرداخت نکنید!
بعد از انجام کارتون هزینه پرداخت کنید اینجا حقوق 3000 تا خیلی ها ندارند یعنی حدود 1000 دلار

misteyes
June 1st, 2012, 04:46 PM
دوستان، من بیشتر صفحه های این تاپیک رو خوندم، ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم. الان به صورت توریستی وارد مالزی شدم و قصد دارم از طریق استخدام، ویزای کاری بگیرم.

آخه از یکی شنیدم که می گفت برای اینکه ویزای کاری بگیرم، حقوقم باید بالای 5000 رینگیت باشه. آیا این حرف درسته؟

بله کاملا درسته

zohrefadaee
June 3rd, 2012, 09:41 AM

از نظر قانونی درسته اما عملا جور دیگه ای اجرا میشه.
اوایل فکر میکردم در شرکت های ایرانی این روش باب هست اما بعد دیدم شرکت های خارجی هم ...
اونها میزان حقوق دریافتی شما رو ۵۰۰۰ تا اعلام میکنن اما ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ بهتون حقوق میدن و براتون ویزای کار هم میگیرن و شما باید طبق ۵۰۰۰ تا مالیات بر درامد بدین!

موفق باشید

alikolahdoozan
June 6th, 2012, 07:53 PM
برای ویزای کار حقوق باید از 2200 بالاتر باشد . 5000 لازم نیست . البته من قانون MSC رو گفتم . چیز دیگه رو نمیدونم

ضمننا ویزای کار شما به شرکتی که کار میکنید وصله . نمیتونید شرکت رو عوض کنید . اگر عوض کنید باید ویزا رو هم عوض کنید . حتی اسم شرکت در پاسپورت شما درج میشه .

alikolahdoozan
June 12th, 2012, 12:51 PM
شبکه به طور قطع میگم اگر ناراحت نمیشی : شما عددی در مقابلشان نخواهی بود به هیچ وجه . دستشون با آمریکا بازه میرند و میاند و یاد میگیرند و سخت افزارهای گران قیمت در دسترس دارند . از پسشان بر نخواهی آمد . اما در برنامه نویسی خیلی گیرند و محتاج .

ehsan1983
June 26th, 2012, 09:16 AM
من يه پيشنهاد كاري از مالزي دارم و اونها از من حقوق درخواستي رو پرسيدند، ولي من از مخارج مالزي هيچي نميدونم
به نظرتون بهشون چه عددي بگم كه در حد درامد يك مهندس معمولي در مالزي باشه؟
مرسي

Doornbos
June 28th, 2012, 03:44 PM
من يه پيشنهاد كاري از مالزي دارم و اونها از من حقوق درخواستي رو پرسيدند، ولي من از مخارج مالزي هيچي نميدونم
به نظرتون بهشون چه عددي بگم كه در حد درامد يك مهندس معمولي در مالزي باشه؟
مرسي

دوست عزیز سلام
چه توع کاری بهتون پیشنهاد شده؟ بفرمائید تا مبلغ حقوق رو عرض کنم خدمتتون.

soheilsoal
August 6th, 2012, 12:23 PM
سلام
من مهندسی کامپیوتر دارم از دانشگاه دولتی و چند مدرک تخصصی سیسکو هم دارم (CCNA , CCNP) بعلاوه ی چند مدرک تخصصی شبکه
می خوام برای یک کار network engineer اقدام کنم در مالزی
حدودا یک سال سابقه کار دارم
آیا می تونم کاری بگیرم ؟
آیا اصلا چنین شرایطی وجود داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا و چطوری می تونم کار پیدا کنم ؟
البته چند سایت کاریابی که دوستان اشاره کردند در پست های قبلی رو دیدم و کارهایی رو پیدا کردم
اما ایا با دادن رزومه و منتظر ماندن کار درست می شود یا راه بهتری هست ؟

در ضمن حقوقها در کارهای پیشنهادی ، چون تجربه ی من کمه (یک تا دو سال) ، از 3000 تا 4000 رینگیت شروع میشد

nazanin5555555
October 23rd, 2012, 07:27 PM
سلام دوستان در حین ارشد میشه کار خدماتی هو پیدا کرد(مثل ظرف شستن.نظافت)اگه اره حقوقش ساعتی چقدره؟

ahsan-khodami
October 28th, 2012, 10:18 PM
سلام دوستان در حین ارشد میشه کار خدماتی هو پیدا کرد(مثل ظرف شستن.نظافت)اگه اره حقوقش ساعتی چقدره؟

دوست گرامي اين كارها و مسائل مربوط به اون براي شما كه يك خانم هستيد دشوار خواهدبود.متاسفانه اين جور كارها جزو كارهايست كه براي دانشجويان از لحاظ قانوني تصويب نشده و قاونو و لايه حمايتي و موارد مشابه اين رو نداره بنابراين اگر شما وارد ي همچين كاري شديد و بعدا به مشكل خاصي برخورديد مطمئن باشيد هيچكش نخواهد توانست شما رو كمكي كنه.(اين1) دوما اين كارها حقوقمشخصي نداشته و ندارن.ي جا پول خوبي ميدن ي جا كم پول ميدن ي جورايي عجيب و غريبه.اميدوارم شما كه خانوم هستيد بتونيد در زمينه هايي چون ارايشگري و كارهاي تزييني كه مختص جنس خودتون هستش دنبال كار باشيد ضمنا درسته مالزي اسلاميه اما تو محيط هايي مثال آشپزخونه ها و امثال آن حتي در كشور مالزي و امثال نمي توان امنيت خاصي رو براي يك خانم در نظر گرفت خصوصا كه دولت مالزي و خصوصا پليس اسن كشور بسيار روند اجرايي خيييييييييييللللللللللييي يييييييييييي كندي براي پيگيري دارن....

ahsan-khodami
October 28th, 2012, 10:19 PM
سلام
من مهندسی کامپیوتر دارم از دانشگاه دولتی و چند مدرک تخصصی سیسکو هم دارم (CCNA , CCNP) بعلاوه ی چند مدرک تخصصی شبکه
می خوام برای یک کار network engineer اقدام کنم در مالزی
حدودا یک سال سابقه کار دارم
آیا می تونم کاری بگیرم ؟
آیا اصلا چنین شرایطی وجود داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا و چطوری می تونم کار پیدا کنم ؟
البته چند سایت کاریابی که دوستان اشاره کردند در پست های قبلی رو دیدم و کارهایی رو پیدا کردم
اما ایا با دادن رزومه و منتظر ماندن کار درست می شود یا راه بهتری هست ؟

در ضمن حقوقها در کارهای پیشنهادی ، چون تجربه ی من کمه (یک تا دو سال) ، از 3000 تا 4000 رینگیت شروع میشد

سلام معمولا افرها حقوق مشخصي دارن...مگر اينكه توافقي در ميان باشه مي تونيد با چند سرچ ساده مثال شخص شما و حقوق هاي مشابه رو ببينيد.

ahsan-khodami
October 28th, 2012, 10:22 PM
بله کاملا درسته

دوست گرامي طبق قانون شما بايد حقوقي دريافت كنيد كه كفاف زندگي شما در مالزي رو كنه براي همين دولت مالزي هر قراردادي رو قرارداد كاري براي تمديد ويا اعطاي ويزا قبول نميكنه.چون در اين زمنيه كار نكردم كه ميزان حقوق چقده دقيقا مبلغلي رو اعلام نميكنم.اما بايد از ميزان مشخص شده كمتر نباشد

shervink
December 7th, 2012, 02:42 AM
سلام
جهت اطلاع دوستان شرکت بزرگ نفتی پتروناس الان مدتی است که جهت پروژه های جدید داره نیروی متخصص با سابقه بالای 10 سال استخدام میکنه با شرایط خوب.کل مراحل استخدام هم بین 3تا 6 ماه طول میکشه و اگر رزومتون انتخاب بشه معمولا مصاحبه در استانبول یا دبی هست.

maziyarsh
December 8th, 2012, 08:16 AM
سلام
جهت اطلاع دوستان شرکت بزرگ نفتی پتروناس الان مدتی است که جهت پروژه های جدید داره نیروی متخصص با سابقه بالای 10 سال استخدام میکنه با شرایط خوب.کل مراحل استخدام هم بین 3تا 6 ماه طول میکشه و اگر رزومتون انتخاب بشه معمولا مصاحبه در استانبول یا دبی هست.
با سلام

خیلی مراقب این هم باشید که در خود سایت اشاره کردند:

Scam Notice
(http://www.petronas.com.my/Pages/scam-notice.aspx)Notice 1: Job Recruitment Fraud

PETRONAS has been made aware of unauthorised individuals or organisations falsely using the PETRONAS name in emails in an attempt to recruit on behalf of PETRONAS and solicit up-front fees obtaining immigration documents including for visa or work permit for expatriate posting within a PETRONAS Groupwide from interested job-seekers or members of the public.

PETRONAS wishes to stress that it has not authorised such e-mail based recruitment. However, periodically, PETRONAS engages recruiting and/or placement agencies to help us attract potential candidates for specific positions. PETRONAS appeals to the public not to respond to the e-mail or any such emails.

shervink
December 8th, 2012, 01:52 PM
دوست عزیز
اگر دقت کنی من نوشتم اگر شما رزومتون انتخاب بشه برای مصاحبه، مصاحبه در دبی یا استانبول هست که هیچ شرکت کلاهبرداری هزینه کسیو پرداخت نمیکنه!!!:) من خودم در مصاحبه استانبول با پتروناس بودم و خیلی دیگه از دوستانمم هم رفتند.کلیه مراحل استخدام هم با یه کمپانی کاریابی هندی هست.

با سلام

خیلی مراقب این هم باشید که در خود سایت اشاره کردند:

Scam Notice
(http://www.petronas.com.my/Pages/scam-notice.aspx)Notice 1: Job Recruitment Fraud

PETRONAS has been made aware of unauthorised individuals or organisations falsely using the PETRONAS name in emails in an attempt to recruit on behalf of PETRONAS and solicit up-front fees obtaining immigration documents including for visa or work permit for expatriate posting within a PETRONAS Groupwide from interested job-seekers or members of the public.

PETRONAS wishes to stress that it has not authorised such e-mail based recruitment. However, periodically, PETRONAS engages recruiting and/or placement agencies to help us attract potential candidates for specific positions. PETRONAS appeals to the public not to respond to the e-mail or any such emails.

maziyarsh
December 8th, 2012, 03:01 PM
دوست عزیز
اگر دقت کنی من نوشتم اگر شما رزومتون انتخاب بشه برای مصاحبه، مصاحبه در دبی یا استانبول هست که هیچ شرکت کلاهبرداری هزینه کسیو پرداخت نمیکنه!!!:) من خودم در مصاحبه استانبول با پتروناس بودم و خیلی دیگه از دوستانمم هم رفتند.کلیه مراحل استخدام هم با یه کمپانی کاریابی هندی هست.

با سلام

مرسی از اطلاع رسانی شما من مورد شما رو ذکر نکردم. گفتم با دیدن نام پتروناس یک وقت جای دیگه با مورد مشابهی بر خورد نکنند و فکر کنند که همانی هست که شما گفتید. مراقب باشند که این اتفاق با نام این شرکت زیاد افتاده.

باز هم ممنون
موفق باشید.

persiiian
December 8th, 2012, 05:30 PM
سلام دوستان
وقت همگی بخیر.
یک سوال داشتم که اصلا مربوط به تاپیک نیست اما هرجا می پرسم جوابی نمی گیرم . امیدوارم شما کمکم کنید.

من 2 هفته دیگه با پرواز ایر آسیا از فیلیپین میرم مالزی فرودگاه lcct و باید از این فرودگاه برم فرودگاه دیگه klia برای پرواز دومم از مالزی به ایران با ایران ایر.
خواستم بدونم بین این دو فرودگاه با چه وسیله ای برم که ارزونتر و ایمن باشه؟
تایم بین 2 پرواز به اندازه کافی دارم.

و اینکه آیا برای پرواز دومم از مالزی به ایران باید خروجی پرداخت کنم در فرودگاه مالزی؟ اگه آره . هزینه خروجی چقدر هست در فرودگاه مالزی؟
ممنون

maziyarsh
December 11th, 2012, 09:38 AM
سلام دوستان
وقت همگی بخیر.
یک سوال داشتم که اصلا مربوط به تاپیک نیست اما هرجا می پرسم جوابی نمی گیرم . امیدوارم شما کمکم کنید.

من 2 هفته دیگه با پرواز ایر آسیا از فیلیپین میرم مالزی فرودگاه lcct و باید از این فرودگاه برم فرودگاه دیگه klia برای پرواز دومم از مالزی به ایران با ایران ایر.
خواستم بدونم بین این دو فرودگاه با چه وسیله ای برم که ارزونتر و ایمن باشه؟
تایم بین 2 پرواز به اندازه کافی دارم.

و اینکه آیا برای پرواز دومم از مالزی به ایران باید خروجی پرداخت کنم در فرودگاه مالزی؟ اگه آره . هزینه خروجی چقدر هست در فرودگاه مالزی؟
ممنون
با سلام

یک قطار سریع هست بین این دو فرودگاه که تازه هم افتتاح شده به اسم:
KLIA Express
http://www.kliaekspres.com/erlsb/LCCT/tabid/158/Default.aspx

نخیر نیازی به خروجی ندارید ولی کمی دلار همیشه در سفر به همراه داشته باشید.

موفق باشید

adaada
December 24th, 2012, 06:54 PM
سلام دوستان
من نقشه کش ابزاردقیق هستم با 10 سال سابه کار و دیپلمه.
یه پیشنهاد کار از مالزی گرفتم که توش حقوقمو 9000 دلار اعلام کرده در ماه. برام یکم عجیبه.
چون چند وقت پیش یه همچین چیزیم از انگلیس گرفتم و به نام شرکت معتبری هم در اونجا بود اما در نهایت معلوم شد که به نام اون شرکت داره کلاهبرداری میشه اینه که نسبت به این یکی هم شک دارم.
ضمن اینکه هیچ مصاحبه ای هم با من نکردند.
البته من به شرکت اصلی که اونجاست هم زنگ زدم تا از بابت job offer خیالم راحت بشه. ولی متاسفانه اینا از هندی ها هم بدتر انگلیسی حرف میزنند و از این طریق نتونستم کاری از پیش ببرم.
اینو هم بگم که ازم خواستند همراه قرارداد امضا شده اسکن پاسپورت و عکسم رو هم بفرستم.
به نظرتون چی کار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید

saman2013
January 20th, 2013, 02:10 PM
سلام وقت همگی بخیر . درمور کار در مالزی سوال داشتم . من لیسانس مکانیک دارم ولی تمایل به ادامه تحصیل ندارم چون به رشتم علاقه ای ندارم . درواقع فقط یه مدرک داریم همین . تخصص خاصی هم ندارم . دارم زبان میخونم . میخواستم ببینم که میتونم اگه زبانم تکمیل بشه و بتونم خوب صحبت کنم . ایا امکان اینکه بتونم در مالزی کار حتی با حقوق 500 رینگیت پیدا کنم وجود داره‌؟‌ مثلا تدریس خصوصی زبان ..مثلا کار دریک هتل در یه قسمت خاص ... کار در یک فروشگاه به عنوان فروشنده ..کار دریک شرکت ایرانی که نیازی به تخصص خاص نداره ... و مثلا یه خونه هم با 800 رینگیت اجاره کنم و اونجا زندگی کنم ... حالا میخواد با ویزای توریستی باشه یا مثلا میگن ماهی 700 رینگیت به کالج زبان میدی برات ویزا صادر میکنه ... بدون اینکه بخوای تحصیلی کنی ..یا اینکه مثلا با ویزای کار ..اونشو نمیدونم .. فقط میخوام اونجا یه درامدی داشته باشم حتی 500 تا و از تهران هم یه ساپرتی بشم و یه خونه هم با 800 تا اجاره کنم و زندگی کنم اونجا و از این ممکلت برم ... درضمن قبلا یه ماه مالزی بودم و با شرایط اونجا اشنایی دارم ... درضمن ادم قانعی هم هسم و دنباله درامد بالا نیسم حتی ... درضمن یادمه اونجا تو مجلات ایرانی اگهی هایی میزدن که حتی بدون تخصص ما برای شما کار پیدا میکنیم ... درضمن دانشجو هم نیسم که بخوایین بگید وقت نمیکنی کار کنی یا مثلا به دانشجو اجازه کار نمیدن ..این مسئله رو هم ندارم ... ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه منو ... تشکر .

mpronet
January 22nd, 2013, 04:56 PM
سلام به همه، من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم، حدود 8 سال هم سابقه کار (با بیمه) در شرکت های خیلی بزرگ در تهران داشتم که حتی شامل کار با شرکت های خارجی هم بوده، مدارک فنی و ریکامندیشن هم زیاد دارم، برای ویزای دائم کانادا اقدام کردم ولی با توجه به این که 2 سال وقت دارم ایا میتونم مالزی کار پیدا کنم. آیا زفتن به عنوان توریست و در مصاحبه شرکت کردن باعث میشه که ویزای کاری گرفت یا بهتره از همینجا اقدام کرد. این که میگن مالزی کار نیست برا همه صدق میکنه یا چون ایرانی های مالزی خیلی با تخصص نیستن کاری هم پیدا نمیکنن.
بسیار ممنون میشم اگه کسی کمکی کنه.

misteyes
January 22nd, 2013, 07:16 PM
سلام وقت همگی بخیر . درمور کار در مالزی سوال داشتم . من لیسانس مکانیک دارم ولی تمایل به ادامه تحصیل ندارم چون به رشتم علاقه ای ندارم . درواقع فقط یه مدرک داریم همین . تخصص خاصی هم ندارم . دارم زبان میخونم . میخواستم ببینم که میتونم اگه زبانم تکمیل بشه و بتونم خوب صحبت کنم . ایا امکان اینکه بتونم در مالزی کار حتی با حقوق 500 رینگیت پیدا کنم وجود داره‌؟‌ مثلا تدریس خصوصی زبان ..مثلا کار دریک هتل در یه قسمت خاص ... کار در یک فروشگاه به عنوان فروشنده ..کار دریک شرکت ایرانی که نیازی به تخصص خاص نداره ... و مثلا یه خونه هم با 800 رینگیت اجاره کنم و اونجا زندگی کنم ... حالا میخواد با ویزای توریستی باشه یا مثلا میگن ماهی 700 رینگیت به کالج زبان میدی برات ویزا صادر میکنه ... بدون اینکه بخوای تحصیلی کنی ..یا اینکه مثلا با ویزای کار ..اونشو نمیدونم .. فقط میخوام اونجا یه درامدی داشته باشم حتی 500 تا و از تهران هم یه ساپرتی بشم و یه خونه هم با 800 تا اجاره کنم و زندگی کنم اونجا و از این ممکلت برم ... درضمن قبلا یه ماه مالزی بودم و با شرایط اونجا اشنایی دارم ... درضمن ادم قانعی هم هسم و دنباله درامد بالا نیسم حتی ... درضمن یادمه اونجا تو مجلات ایرانی اگهی هایی میزدن که حتی بدون تخصص ما برای شما کار پیدا میکنیم ... درضمن دانشجو هم نیسم که بخوایین بگید وقت نمیکنی کار کنی یا مثلا به دانشجو اجازه کار نمیدن ..این مسئله رو هم ندارم ... ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه منو ... تشکر .

دوست من توی یک مغازه دکوراسیون کار گرفته بود به روزی 4 ساعت کار و 4 روز در هفته ماهی 800 رینگت می گرفت، 500 که حتما می تونین در بیارین. البته یکم نیاز به کانکشن داره هر کاری بالاخره.

fisker
April 24th, 2013, 09:17 PM
سلام به همه دوستان. من 20 ساله و دارای مدرک دیپلم کامپیوتر هستم.از کامپیوتر در حد یه ICDL پیشرفته سر در میارم و در حال حاضر به یاد گیری زبان می پردازم.8 ماه خدمت کردم ولی دارای کارت معافیت هستم.راستیتش دیگه خسته شدم انقدر توضیح مبهم عجیب غریب در مورد کار و زندگی در مالزی از دیگران شنیدم.خوشحالم کسایی اینجا هستن که مقیم خود مالزی هستن و میتونن اطلاعات واضح تری در مورد کار و زندگی در اونجا بهم بدن.
چندتا سوال داشتم.
1.من از هیچ کاری عارم نیست ، واقعا کار گیرم میاد؟این موضو چیه فقط به دانشجو ها کار میدن؟
2.با یه کار سطحی مُثل فروشندگی میتونم از خرج و مخارج خودم به تنهایی بر بیام؟
3.اصلا به ایرانی ها کار میدن؟
4.میشه به صورت فصلی برای کار اومد،یه پس اندازی کنم سر فصل بیارم ایران؟
5.به صرف تر نیست به عنوان یه دانشجو بیام؟به دانشجو های مهاجر کمک هزینه ای ، مزایای ،چیزی که تو مخارج زندگی کمک کنه؟
کلا بی خبرم از همه چی،قدم اول رو میشه یه کسی بهم نشون بده؟

aryalink
September 11th, 2013, 11:00 PM
سلام به همه دوستان عزیز .

من بیش از 10 ساله که به طور تخصصی به طراحی و برنامه نویسی وب مشغول م و حدود 8 سالی هم هست که در همین زمینه تدریس میکنم.
تو کار خودم شناخته شده و متخصص هستم. و جزء معدود برنامه نویس هایی هستم که با PHP ربات تحت وب میسازم ( البته شما اینا رو به حساب تعریف نگذارید... میخوام بگم تا چه اندازه ای به کارم مسلط هستم تا شرایطم رو بدونید )

به نظرتون من اگر به مالزی مهاجرت کنم وضعیت کار و درآمدم چطور خواهد بود؟ حتی امکان ثبت شرکت و راه اندازی کار در مالزی رو هم دارم... اما میخوام از دوستانی که در مالزی زندگی میکنن و با فضای واقعی کشور آشنایی دارن کمک بگیرم.. و چند تا سوال دارم

1- وضعیت کار طراحی و برنامه نویسی وب و نرم افزار نویسی در مالزی چطوره ؟
2- میانگین درآمد افرادی مثل من اونجا چقدره ؟
3- نسبت هزینه های زندگی به نسبت درآمد چقدره ؟ برای یک زندگی دو نفره . خودم و همسرم
4- کدامیک بهتره ؟ کار کردن با شرکت هایی که اونجا هستن یا ثبت شرکت و راه اندازی کار در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب ؟
5- وضعیت فرهنگی مردم چطوره ؟ نحوه برخورشون با خارجی ها چطوره ؟ ( مخصوصا ایرانی ها )
6- وضعیت زبان انگلیسی در اونجا چطوره ؟ ( کسی که زبان مالزیایی بلد نباشه و بخواهد انگلیسی حرف بزنه میتونه از پس اموراتش بر بیاد یا نیازمند دونستن زبان اونجاست مثل شرایط ترکیه که باید از قبل ترکی بلد باشی و بری ؟ )

پیشاپیش ممنون م از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطن هاتون میگذارید

juiz
June 3rd, 2014, 10:11 AM
سلام دوستان
من نقشه کش ابزاردقیق هستم با 10 سال سابه کار و دیپلمه.
یه پیشنهاد کار از مالزی گرفتم که توش حقوقمو 9000 دلار اعلام کرده در ماه. برام یکم عجیبه.
چون چند وقت پیش یه همچین چیزیم از انگلیس گرفتم و به نام شرکت معتبری هم در اونجا بود اما در نهایت معلوم شد که به نام اون شرکت داره کلاهبرداری میشه اینه که نسبت به این یکی هم شک دارم.
ضمن اینکه هیچ مصاحبه ای هم با من نکردند.
البته من به شرکت اصلی که اونجاست هم زنگ زدم تا از بابت job offer خیالم راحت بشه. ولی متاسفانه اینا از هندی ها هم بدتر انگلیسی حرف میزنند و از این طریق نتونستم کاری از پیش ببرم.
اینو هم بگم که ازم خواستند همراه قرارداد امضا شده اسکن پاسپورت و عکسم رو هم بفرستم.
به نظرتون چی کار کنم؟
لطفا راهنماییم کنید

9000 دلار در ماه برای نقشه کش ابزار دقیق بسیار مشکوک هست

juiz
June 3rd, 2014, 10:36 AM
سلام به همه دوستان عزیز .

من بیش از 10 ساله که به طور تخصصی به طراحی و برنامه نویسی وب مشغول م و حدود 8 سالی هم هست که در همین زمینه تدریس میکنم.
تو کار خودم شناخته شده و متخصص هستم. و جزء معدود برنامه نویس هایی هستم که با PHP ربات تحت وب میسازم ( البته شما اینا رو به حساب تعریف نگذارید... میخوام بگم تا چه اندازه ای به کارم مسلط هستم تا شرایطم رو بدونید )

به نظرتون من اگر به مالزی مهاجرت کنم وضعیت کار و درآمدم چطور خواهد بود؟ حتی امکان ثبت شرکت و راه اندازی کار در مالزی رو هم دارم... اما میخوام از دوستانی که در مالزی زندگی میکنن و با فضای واقعی کشور آشنایی دارن کمک بگیرم.. و چند تا سوال دارم

3- نسبت هزینه های زندگی به نسبت درآمد چقدره ؟ برای یک زندگی دو نفره . خودم و همسرم
4- کدامیک بهتره ؟ کار کردن با شرکت هایی که اونجا هستن یا ثبت شرکت و راه اندازی کار در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب ؟
5- وضعیت فرهنگی مردم چطوره ؟ نحوه برخورشون با خارجی ها چطوره ؟ ( مخصوصا ایرانی ها )
6- وضعیت زبان انگلیسی در اونجا چطوره ؟ ( کسی که زبان مالزیایی بلد نباشه و بخواهد انگلیسی حرف بزنه میتونه از پس اموراتش بر بیاد یا نیازمند دونستن زبان اونجاست مثل شرایط ترکیه که باید از قبل ترکی بلد باشی و بری ؟ )

پیشاپیش ممنون م از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطن هاتون میگذارید

به بعضی از سوالات شما میتونم نظرم رو بگم

بستگی داره به شرکتی که تو رو استخدام میکنه و اختلاف طبقاتی بسیار بالاست.

در KL هزینه اجاره منزل شخصی قابل قبول و امن RM1000 در ماه . باید درامدت در ماه 4000 به بالا باشه تا به اومدنش بیارزه . بستگی به سلیقه و التخاب شما داره شاید نمنزل 500 رینگیت هم بتونی زندگی کنی نیم ساعت بیرون از KL . هوای گرم ظهرهای کلافه کننده بدون کولر و و... و ...بنزین لیتری تقریبا 2 رینگیت

برای شغل شما کار کردن با شدکتهایی که اینجا هستن و نه رقابت باهاشون

همه جور آدمی اینجا هست .

متوسط ! از ترکیه بهتره . شاید همینجوری ضمنی بخوام جواب بدم 50% بلدن انگلیسی حرف بزنن

juiz
June 3rd, 2014, 10:55 AM
سلام به همه، من کارشناسی نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم، حدود 8 سال هم سابقه کار (با بیمه) در شرکت های خیلی بزرگ در تهران داشتم که حتی شامل کار با شرکت های خارجی هم بوده، مدارک فنی و ریکامندیشن هم زیاد دارم، برای ویزای دائم کانادا اقدام کردم ولی با توجه به این که 2 سال وقت دارم ایا میتونم مالزی کار پیدا کنم. آیا زفتن به عنوان توریست و در مصاحبه شرکت کردن باعث میشه که ویزای کاری گرفت یا بهتره از همینجا اقدام کرد. این که میگن مالزی کار نیست برا همه صدق میکنه یا چون ایرانی های مالزی خیلی با تخصص نیستن کاری هم پیدا نمیکنن.
بسیار ممنون میشم اگه کسی کمکی کنه.

تجربه اشتباه رو تکرار نکن . کانادا را ادامه بده و فکر مالزی رو از سرت بیرون کن . حتی اگه خیلی qualified باشی مشکل ابرانیها فقط ویزاست و بس . نمیدونم پیش خودت چی فکر کردی که با ویزای توریستی (2 هفته ای) بیای اینجا دنبال کار بگردی؟ حتی بعد از اینکه ایشالا موفق بشی ویزای کانادا را بگیری هیچ میدولی چقدر اونجا باید رزومه بفرستب و صبر کنی تا کار گیرت بیاد (حتی کانادا !)

juiz
June 3rd, 2014, 11:43 AM

تقریبا سوال مشابهی رو اکثرا میپرسن . عزیزم شما قدر چیزهایی که داری رو نمیدونی مثالش : خودت گفتی لیسانس مکانیک گرفتی. حالا میخوای راه بدتد رو بری . مالزی و المان شده مقصد فراریها پر از ایرانیانی هستش که برای ادامه زندگی چاره ای جز دزدی و قاچاق ندارن . مگه اونایی که خوش شانس بودن . با ماهی 500 رینگیت میخوای اینجا چیکار کنی؟ جز اینکه به پدر و مادرت عذاب بدی . گناهشون چیه ؟ اگه شغل مرتبه پایین میخوای توی همون ایران هم پیدا میشه . اینجا به ایرانیها حتی اگه خیلی تاپ باشن با هزار التماس و بدبختی میانبر و آشنا و معرف و خلاصه هزار بدبختی کار پیدا میکنن و. مردم مالزی (نه فقط مالزی ،هر کشوری) به نیروی کار خارجی به چشم آفت نگاه میکنن .چون مثلا جوون خودشون دنبال کار میگرده و حسودی میکنه که یک ایرانی (یا هر خارجی) اینجا درس خونده و شغل خوبی پیدا کرده . کم نیستن کسایی که سوال مشابه شما رو میپرسن و هیچ کس هم علاقه ای نداره جواب بده

USMC
September 20th, 2014, 01:01 AM
سلام--دوستان گلم من برای یه دوره 5 یا 6 ماه دارم میرم کالج زبان انگلیسی در کوالامپور---
من 80 درصد تصمیم برای این کار فقط اینه که بتونم کار متناسب با رشته فنی خودم پیدا کنم(hairdresser آرایشگری گرید یک )
میخواستم بدونم که میتونم تویه این 5 یا 6 ماه کار مرتبت با این رشته فنی پیدا کنم..
خواهشا آیه یاس نخونین....
با تشکر
جواهریان

ghp
September 28th, 2014, 11:10 PM
با عرض سلام و احترام خدمت کلیه دوستان و هموطنان گرامی

با کسب اجاز از مدیر محترم و شما سروران گرامی از اینکه احتمالاً این پست مرتبط با موضوع نباشد جداً عذر می خواهم با توجه به بررسی های من مناسبترین موضوع مرتبط با نیاز من همین جا بود.
دوستان عزیز در ادامه مطالبی را خدمت شما بزرگواران عرض می کنم که به عقیده ی خودم هم برای هدف ما مثمر ثمر خواهد بود و هم احتمالاً برای هموطنان عزیز در مالزی.

موضوع اینه که در سال 2011 من به اتفاق یکی از دوستان که اقامت مالزی دارند (خودم اقامت ندارم و اکنون ایران هستم) اقدام به خرید سهام یک شرکت در مالزی نمودیم یعنی قبل از ما هیئت مدیره ی این شرکت اشخاص دیگری بودند که در سال 2009 در اداره ی ثبت شرکت های مالزی ثبت شده بود همانطور که مستحضرید برای اینکه بتوان از طریق ثبت شرکت در مالزی اقامت گرفت باید آن شرکت حداقل یک میلیون رینگت گردش مالی داشته باشد در واقع این شرکت را ما برای این ثبت نمودیم که پس از تامین این گردش خود من بتوانم اقامت مالزی را دریافت کنم و گرنه دوستم از قبل مقیم آنجا بودند. به هر حال تقریبا پس از سال 2012 همه چیز به هم ریخت و یهو ارزش پول ما به یک سوم کاهش یافت و ما دیگر نتوانستیم بر اساس پیش بینی هایمان سرمایه لازم را برای گردش مورد نظر تامین کنیم و اکنون شرکت در مالزی غیرفعال است. راستش دیروز با یکی دیگر از دوستان که آموزشگاه زبان انگلیسی دارند و در سال 2011 برای ایشان نیز شرایطی همانند ما فراهم شده بود که در کوالالامپور یک آموزشگاه خصوصی با همکاری یک مرد حدود 60 ساله آمریکایی که ویزای سکند هوم داشتند راه اندازی کنند یعنی آمریکاییه بعد از اینکه با ایشان آشنا می شوند و از قدرت صحبت کردن ایشان با هر دو لهجه ی بریتیش و امریکن و اینکه حدود 15 سال سابقه تدریس زبان با تمرکز بر آیلتس و تافل از ایشان می بینند تصمیم می گیرند که سرمایه ی اجاره ی مکان آموزشگاه و ... را مرد آمریکایی و موضوع تدریس و جذب دانشجویان زبان انگلیسی را دوست ما به عهد بگیرد که با توجه به اینکه تعداد هموطنان در آن تاریخ در کوالالامپور بسیار زیاد بود و ایشان حداقل ده نفر از دوستانشان در کوالا دانشجو بودند، دوستان شان قول معرفی دانشجویان هموطن را به آموزشگاه به ایشان می دهند که حتی طبق گفته وی تعدادی از هموطنان تا مدت یک هفته ای که ایشان آنجا بودند آمادگی شان را برای شرکت در کلاسها اعلام کرده بودند که متاسفانه سرنوشتی شبیه سرنوشت ما برای ایشان نیز رقم می خورد علاوه بر اینکه دولت مالزی نیز بعد از این تاریخ با ایرانیان با غضب بیشتری برخورد می کند و دوست ما دیگر این ریسک را نمی کنند و این کار را انجام نمی دهند.

خلاصه سخن را کوتاه و بیش از این سرتان را به درد نیاورم، دیروز بهش پیشنهاد دادم که با توجه به اینکه ما یک شرکت در مالزی داریم و در مالزی برای انجام هر کاری باید شرکت داشته باشید، بیا شما هم مقداری از سهام شرکت ما را خریداری کن با توجه به اینکه ما در ایران شرکت دیگری داریم از طریق ثبت نمایندگی شرکت ایرانمان در مالزی به مدت 3 سال ویزای اقامت در مالزی را تهیه (راستش قبل از ثبت شرکت اطلاع نداشتم که از طریق ثبت نمایندگی شرکت ایران در مالزی می شود اقامت گرفت) و پس از آن در مالزی آموزشگاه زبان تاسیس و با تکیه بر هموطنان ساکن در کوالالامپور مالزی کارمان را شروع می کنیم راستش پاسخ منطقی به من دادند 1. اینکه در زمانی که من قصد انجام این کار را در مالزی داشتم حداقل حدود 10 نفر دوست صمیمی در آنجا داشتم که قول معرفی دانشجویان هموطن را به من داده بودند و من حتی در همان مدت کوتاه تعدادی از آنها را ملاقات کردم اکنون آن دوستان من از مالزی خارج شدند و دیگر کسی را نمی شناسم و دلیل دیگه همین بحث مشکلات نوسان عرض و ... که موضوع را از ریسک کردن به قمار تبدیل می کنه به هر حال نتیجه ی بحث این شد که من تحقیقات بیشتری در خصوص مشکلات انجام بدهم و نهایتاً نتیجه گیری کنیم با توجه به شرایط امکان انجام این کار هست یا خیر با توجه به اینکه حدود 3 سالی هست با اپلای ابرود آشنا هستم و استفاده های زیادی از این وب سایت کردم که جا دارد همین جا از دست اندر کاران نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم بهترین جا را همینجا دیدم در کنار شما هموطنان عزیز ساکن در مالزی که بتوانم از راهنمایی ها و پیشنهادات ارزنده اتان حداکثر استفاده را ببرم.

قبل از اینکه خواسته هام را به شما عزیزان اعلام کنم لازمه مختصری در مورد مهارت ها و توانی های دوستمون در آموزش زبان انگلیسی خدمتتون عرض کنم.
1. تهیه و استفاده از سبکی منحصر به فرد برای آموزش زبان انگلیسی که بسیار روش عالی برای کسب نمره ی بالا در آیلتس و تافل می باشد. البته مشروط به اجرای صحیح و دقیق دانشجو بر اساس آموزشهایی که داده می شود.
2. تالیف 2 کتاب در مورد زبان که گرامر و نکات رسمی و غیر رسمی زبان را با زبانی بسیار ساده و قابل فهم برای عموم بیان می کند .
3. دارای 15 سال سابقه ی آموزش به طوری که حتی آموزشگاه های رقیب ترم پایانی دانشجویان جویای مدرک آیلتسشان را به ایشان معرفی می کنند به دلیل استفاده از متد منحصر به فرد ایشان جالبه بدانید برای هر اسکیل اسپیکینگ، ریدینگ و ... را حداقل 100 نفر مربی آموزشی را به هنگام استخدام جهت همکاری در آموزشگاه را امتحان و تعویض نموده اند تا اینکه شخص مورد نظر را یافته اند البته لازم به توضیح است که مربیان مورد نظ همه دانشجویان خود ایشان می باشند. که الحق و الانصاف بسیار با وجدان آموزش می دهند به طوری که من و همسرم اکنون برای کسب آیلتس 7 در هر چهار اسکیل در آموزشگاه ایشان مشغول به یادگیری می باشیم.
4. صحبت کردن ایشان با لهجه ی بریتیش و امریکن در حد بومی می باشد که عرض کردم باعث شده بود اون بنده خدا آمریکایی (اکنون در مالزی نمی باشند) همه ی سرمایه را تامین کند و خود من حقیقتش لذت می برم وقتی با این مهارت صحبت می کنه.

درخواست ها:
1. لطفا در صورت امکان بفرمایید الان از هموطنان در مالزی کسی حاضر است برای یادگیری زبان انگلیسی و کسب نمره ی آیلتس و تافل اعم از کلاس خصوصی یا عمومی با توجه به توضیحات فوق با ما اقدام کند؟
2. به نظر شما الان تعداد دانشجویان هموطن مشغول به تحصیل در دانشگاههای مالزی حدود چند نفری است ؟
3. به نظر شما ما این هدف را دنبال کنیم یا با توجه به مشکلاتی که شما عرض می فرمایید کنسل کنیم؟
4. آیا شما یا دوستانتان حاضر هستید در آموزشگاه احتمالی ما در آینده شرکت کنید؟
5. هر گونه پیشنهاد دیگری دارید منت بر سر ما نموده و اعلام بفرمایید ضمن اینکه به نظر شما چه بیزنس یا کاری در مالزی اکنون با توجه به شرکتی که ما داریم می شود انجام داد؟
ضمناً این قول را خواهم داد در صورت معرفی هر نفر به آموزشگاه ما پس از کسر هزینه ها حداقل 20 درصد از سود خالصی که بابت هر نفر دانشجو به ما به شما پرداخت نمایم.

در نهایت کمال تشکر و قدردانی را از یکایک شما بزرگواران دارم که وقت گرانبهای خودتان را صرف مطالعه این مطلب و مطالب ارسالی آتی شما که بابت این توضیحات خواهید گذاشت را داشته باشم.
لطفا اگر مورد خصوصی بود یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتری در مورد مطالب فوق داشتید با این ایمیل حقیر را مطلع فرمایید. gmpenglish@gmail.com در اولین فرصت پاسخ خواهم داد.