PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رشته های گروه پزشکی در فرانسه

Rezaa
December 31st, 2008, 06:41 PM
سلام دوستان

من لیسانس شیمی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به رشته پزشکی Change کنم
در مورد چند تا کشور مثل انگلستان، امریکا و... تحقیق کردم ولی در مورد فرانسه اطلاعات دقیقی ندارم و نمیدونم که آیا امکان دریافت پذیرش برای فردی با شرایط من وجود داره یا نه
تنها چیزی که در این مورد میدونم اینه که طول دوره پزشکی در فرانسه 9 ساله و حتما باید زبان فرانسه بدونم
اگر از دوستان کسی در این باره اطلاعات کاملتری داره لطفا راهنمایی کنه

ممنون

khabgarrd
December 31st, 2008, 07:41 PM
سلام دوستان

من لیسانس شیمی دارم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به رشته پزشکی Change کنم
در مورد چند تا کشور مثل انگلستان، امریکا و... تحقیق کردم ولی در مورد فرانسه اطلاعات دقیقی ندارم و نمیدونم که آیا امکان دریافت پذیرش برای فردی با شرایط من وجود داره یا نه
تنها چیزی که در این مورد میدونم اینه که طول دوره پزشکی در فرانسه 9 ساله و حتما باید زبان فرانسه بدونم
اگر از دوستان کسی در این باره اطلاعات کاملتری داره لطفا راهنمایی کنه

ممنون

پزشکی و دندانپزشکی هر دو کنکور ورودی دارن (کنکور سراسری) یعنی در ابتدا که وارد دانشگاه میشید (فکر کنم 2 ترم) رو واحد های عمومی میگذرونید یعنی کلاس ها
به صورت آمفی تئاتر هست ، بعد از اون در کنکور پزشکی شرکت میکنید البته این کنکور برای همه حتی خود فرانسوی ها هم هست و فقط مختص خارجی ها نیست

MUSIQUE
December 31st, 2008, 10:34 PM
می‌شه بگین رشته‌های پزشکی‌ و دندانپزشکی بیشتر تو کدوم دانشگاها ارائه می‌شه؟

Rezaa
January 2nd, 2009, 12:19 PM
ممنون khabgarrd
چجوری میشه برای پذیرش اقدام کرد؟
از کجا بفهمم که کدوم دانشگاه این دوره رو ارائه میده؟

khabgarrd
January 3rd, 2009, 06:03 PM
برای تحصیل از مقطع لیسانس صرفا باید از طریق سفارت فرانسه در تهران اقدام کنید (فکر کنم پزشکی رو هم شامل بشه )
ضمن اینکه باید در حد بالایی بر زبان فرانسه مسلط باشید اطلاعات بیشتر :
http://www.ambafrance-ir.org/IMG/html/etudes_en_france.html

Astm1834
January 25th, 2010, 08:33 AM
اینجا کسی هنوز پیگیر هست ؟

یا کسی به نتیجه ای رسیده؟

phantom_1
April 3rd, 2010, 12:04 PM
سلام

این کنکورشون در چه سطحیه ؟ خیلی سخت که نیست ؟

filan_sa
April 28th, 2010, 06:45 PM
والا من شنيدم كه كنكور اين رشته حتي براي خود فرانسوي ها هم سخته ولي خوب هوش ايراني رو هيچ كس دست كم نميگيره!

filan_sa
April 28th, 2010, 06:53 PM
ميشه يه نفر در مورد رشته پرستاري در فرانسه ، اينكه امتحان وروديش چه جوري و هزينه اش چقدره منو راهنماي كنه؟ ممنون ميشم:-)

Astm1834
May 24th, 2010, 01:54 PM
ميشه يه نفر در مورد رشته پرستاري در فرانسه ، اينكه امتحان وروديش چه جوري و هزينه اش چقدره منو راهنماي كنه؟ ممنون ميشم:-)

Nursing (initial training (http://editions.campusfrance.org/filieres/en/infirmier1_en.pdf)

- Nursing (further trainings programmes (http://editions.campusfrance.org/filieres/en/infirmier1_en.pdf)

Dr.Alik
June 1st, 2010, 01:12 PM
سلام دوستان
من دانشجوی انصرافی داروسازی هستم . میخواستم ببینم میتونم برای داروسازی فرانسه اقدام کنم ؟ مثل پزشکی و دندانپزشکی کنکور داره ؟
ممنون...

Astm1834
June 2nd, 2010, 09:34 AM
سلام دوستان
من دانشجوی انصرافی داروسازی هستم . میخواستم ببینم میتونم برای داروسازی فرانسه اقدام کنم ؟ مثل پزشکی و دندانپزشکی کنکور داره ؟
ممنون...

+ (http://editions.campusfrance.org/filieres/en/pharmacie_en.pdf)

Zoroaster
July 5th, 2010, 08:03 AM
با سلام
با مدرک لیسانس ادبیات فرانسه می خواستم ببینم میشه تو فرانسه پزشکی خوند؟
کامل راهنمایی کنید ممنون!

m-k
August 22nd, 2010, 07:40 PM
سلام
می خواستم ببینم برا ادامه تحصیل در رشتهی پزشکی تو فرانسه از کجا باید شروع کنم؟
من دیپلم و پیش تجربی دارم و زبان فرانسه هم بلد نیستم . . .
(اگه سوال تکراریه معذرت می خوام ولی باور کنید گیج شدم)
ممنون
-------))) فقط خواهش می کنم با جزئیات کامل(شرمندم)

filan_sa
August 28th, 2010, 01:58 PM
سلام
می خواستم ببینم برا ادامه تحصیل در رشتهی پزشکی تو فرانسه از کجا باید شروع کنم؟
(اگه سوال تکراریه معذرت می خوام ولی باور کنید گیج شدم)
ممنون
-------))) فقط خواهش می کنم با جزئیات کامل(شرمندم)
سلام
توي فرانسه رشته پزشكي و حتي پرستاري كنكور داره.من واسه پرستري خيلي تحقيق كردم .يكي دو تا كنكور داره + مصاحبه ! مسلما بايد زبان فرانسه رو در حد عالي بلد باشي كه بتوني كتابهاي درسي اونا رو بخوني ! اونم نه كتاب معمولي ، كتاب پزشكي ! يه جا هم خوندم كه خود فرانسوي ها واسه كنكورشون كلاس مي رن .اگه 100% مي خواي پزشكي بخوني كشور هاي ديگه هم هستن مثل مالزي
موفق باشي

basy
August 28th, 2010, 04:10 PM
من امروز در مورد پزشکی در فرانسه این مطلب رو در سایت Campus france خوندم که ترجمه خلاصشو و لینک مطلب اصلی رو براتون میزارم:

اخذ مدرک رشته های پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی،مامایی، دارو سازی) بعد از گذروندن سه مرحله( سیکل) صورت میگیره:

سیکل اول:
دو سال طول میکشه. برای رشته های پزشکی دندانپزشکی و مامایی مشترکه. در انتهای هر سال یه کنکور سراسری برگزار میشه. اگه دوبار در کنکور سال اول مردود بشید دیگه امکان ادامه تحصیل نیست. همینطور برای غیر اروپایی ها سهمیه محدودی هست (نهایتا هشت درصد صندلی ها در هر دانشکده) مگر اینکه نمره آخرین دانشجوی خارجی بیشتر یا مساوی آخرین دانشجوی فرانسوی پذیرفته شده باشه.بعبارت دیگه اگه در انتهای لیست قبولی ها باشید ممکنه در اثر این محدودیت هشت درصد نتونید ادامه بدید.

سیکل دوم :
چهار سال طول میکشه. در سه سال آخرش ماهی بین 124 تا 270 یورو کمک هزینه میگیرین. برای گذروندن این سیکل باید امتحانات تئوریک در زمینه های مختلف رو قبول بشید. 36 ماه کارآموزی در بخش های مختلف بیمارستان برید، در طول سه سال 36 کشیک بدید (هر کشیک 25 یورو دریافت می کنین) و در سمینار های اجباری شرکت کنین. در پایان این دوره مدرک certificate de synthese Clinique et therapeutique میگیرید.

سیکل سوم:
باید در کنکور سراسری Epreuves Nationales classantes شرکت کنید و اگه قبول شین میتونید یکی از 11 گرایش ممکن رو انتخاب کنین که یکی از اونها پزشکی عمومی هست. که این انتخاب گرایش و محل اون با توجه به نمره کسب شدتون هست.
اگر وارد 10 گرایش دیگه غیر از پزشکی عمومی بشید دوره هاش بین 4 یا 5 سال طول میکشه در نهایت مدرک (Diplome d’etude spesialisees (DES میگیرید.
ولی اگه وارد پزشکی عمومی بشید، دورتون سه سال طول میکشه و بصورت گذروندن دوره های بیمارستانی تمام وقت شامل کارآموزی های 6 ماهه در زمینه های مختلف هست . دریافتی شما در سال اول 1336 یورو در ماهه و تا 2052 یورو در سال سوم بالا میره. برای هر کشیک هم 115 تا 126 یورو میگیرید.

به این ترتیب فارغ التحصیل شدن به عنوان پزشکی عمومی در فرانسه 9 سال زمان میبره.
این هم لینک مطالب بالا:
http://editions.campusfrance.org/filieres/fr/medecine_fr.pdf

basy
August 28th, 2010, 08:17 PM
سلام دوستان
ممنون...

اگر منظورتون از ادامه دادن اینه که مثلا واحد هایی که پاس کردید معادل سازی بشه این امکان در مورد رشته های گروه پزشکی به هیچ عنوان وجود نداره .(منبع :Campusfrance) بله همونطور که تو پست قبلی گفتم کنکور داره و کنکورش با رشته هایی که گفتین مشترکه.

basy
August 28th, 2010, 08:19 PM
می خواستم ببینم برا ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی تو فرانسه از کجا باید شروع کنم؟

باید از زبان فرانسه شروع کنید. (تا سطح C1)

Astm1834
August 29th, 2010, 03:51 PM
اگر منظورتون از ادامه دادن اینه که مثلا واحد هایی که پاس کردید معادل سازی بشه این امکان در مورد رشته های گروه پزشکی به هیچ عنوان وجود نداره .(منبع :Campusfrance) بله همونطور که تو پست قبلی گفتم کنکور داره و کنکورش با رشته هایی که گفتین مشترکه.

در مورد لینکی که دادید ٬ ترجمه انگلیسی هم داره >>>> + (http://editions.campusfrance.org/filieres/en/medecine_en.pdf)

در مورد معادل سازی هم ٬ خیر !!
اینطوری که شما می فرمایبد نیست ٬ ولی مسیر طولانی تره داره !!

INTERNATIONAL STUDENTS FROM OUTSIDE THE EUROPEAN UNION
(With special reference to the third stage of medical education)
Under no circumstances may an international student transfer into the medical curriculum
without frst completing the PCEM1 and passing the end of-year examination. Foreigners
who do not hold a medical degree from their home country must complete the first year of
the PCEM and take the examination.
Candidates who receive a passing grade may enter the curriculum at the level they have
attained in their home country. That level is determined through a careful examination of
their academic record to determine the equivalence of the studies they have completed.
Currently, hospitals are foreign doctors under temporary contract. The Senate is considering
today (2009) to relax the conditions of medical practice in France for foreign doctors who
hold diplomas obtained outside the European Union and not to link the exercise of medicine
at the French or European citizenship.
In anticipation of new legislation, for the right to practice medicine in France, however: 1) be
of French nationality, Andorra, Morocco or Tunisia, or 2) be from a state of European Union
and 3) be Doctor of Medicine holds a degree in french state.
See http://www.cofemer.fr/rubrique.php?id_rubrique=106

basy
August 29th, 2010, 04:14 PM
بله حق با شماست. منظور من هم همین بود که مستقیم امکانش نیست. وگرنه اینکه از سال اول شروع کنن و کنکور بدن و ... خب بله.

Astm1834
August 30th, 2010, 07:50 AM
هر کسی در هر مقطعی در کشور خودش باشه باید pcem1 رو رد کنه ٬ البته کسی که مدرک نداشته باشه ٬ بعدش بر اساس اون مقطعی که بوده بررسی میشه ٬ پس کامل از اول کسی شروع نمی کنه ٬

ینی دقیقن باید یبار دیگه علوم پایه رو بر اساس سیلابس درسی اروپایی بگذرونه.

البته من نمی دونم این قانون مسخره کی میخاد برداشته بشه ٬ وقتی تمام دنیا رفرنس هاشون یا اروپایی هست یا آمریکایی ٬ حتی خود اروپایی ها اکثر رفرانسهاشون آمریکاییه !!

filan_sa
October 23rd, 2010, 03:06 PM
بچه ها من سفارت كه رفته بودم ..يكي از مسئول ها گفت واسه رشته هاي پزشكي بعد از اينكه 1 سال درس خونديد يه امتحان مي گيرن ازتون اگه قبول نشديد فقط يكبار ديگه مجاز هستيد امتحان بديد و در صورتي كه دوباره fail بشيد....خداحافظ ! مي گفت ريسك اين امتحان خيلي بالا هست...

خانم دکتر
December 8th, 2010, 01:08 PM
سللاام
خوبید
من ترم چهار پزشکی هستم
می خواستم بدونم بعد از علوم پایه میتونم برم دانشگاه های فرانسه و بقیه درسمو ادامه بدم؟
چجوری
یعنی اون چند سال علوم پایه رو حساب کنن

basy
December 9th, 2010, 10:53 AM
سللاام
خوبید
من ترم چهار پزشکی هستم
می خواستم بدونم بعد از علوم پایه میتونم برم دانشگاه های فرانسه و بقیه درسمو ادامه بدم؟
چجوری

Under no circumstances may an international student transfer into the medical curriculum
without frst completing the PCEM1 and passing the end of-year examination. Foreigners
who do not hold a medical degree from their home country must complete the first year of
the PCEM and take the examination.
Candidates who receive a passing grade may enter the curriculum at the level they have
attained in their home country. That level is determined through a careful examination of
their academic record to determine the equivalence of the studies they have completed

منبع:Campusfrance

basy
December 10th, 2010, 12:38 PM
سللاام
خوبید
من ترم چهار پزشکی هستم
چجوری
با توجه به اینکه رشته های علوم پزشکی گاها خیلی از نظر ساختار آموزشی با بقیه رشه ها متفاوت هستن به عنوان محکم کاری پیشنهاد می کنم خودتون هم یه نگاهی به این لینک بندازین، ببینید هیچ کدوم از سیکل های سه گانه ای که گفته رو میشه معادل علوم پایه ای که شما میفرمایید دونست یا نه...
https://docs.google.com/viewer?url=http://editions.campusfrance.org/filieres/en/medecine_en.pdf&pli=1

Even
December 11th, 2010, 11:52 AM
سلام به همه،

من ليسانس مكانيك دارم. اين رشته رو به اجبار خانواده انتخاب كردم و حالا براي ادامه تحصيل مي‌خوام تغييرش بدم. البته اين تغيير يه مقداري زيادي زياده :دي

يعني مثل همون دوستي كه در پست اول اشاره كردن، منم مي‌خوام وارد رشته‌ي پزشكي بشم.

پست‌هاي قبلي رو خوندم و اينكه 9 سال طول مي‌كشه و بعد از سال اول بايد يه كنكور بدي و فقط دو بار فرصت داري در اين كنكور قبول بشي و...

خيلي دوست دارم تو رشته‌ي پزشكي از دانشگاه‌هاي فرانسه پذيرش بگيرم و چند ماهي هست كه دارم زبان فرانسه مي‌خونم و استاد خصوصي گرفتم.

مي‌خوام از اول شروع كنم...

همه‌ي سختي‌اش رو به جون مي‌خرم. حتي سختي متون كتاب‌هاي پزشكي به زبان فرانسه و نشستن سر كلاس با كساني كه سناً ازم كوچيكترن و...

سؤالم بيشتر به محدوديت سني و اينجور موارد مربوط مي‌شه و اينكه قاعدتاً بايد با مدرك ديپلم درخواست بدم...

الان 24 سالمه... آيا مي‌تونم با اين شرايط تو رشته‌ي پزشكي از يه دانشگاه خوب فرانسه پذيرش بگيرم؟ محدوديت سني ندارن؟ در مورد خوابگاه وضعيت براي فردي مثل من چطوره؟ معلم فرانسه‌ام اطلاعات دقيقي نداره اما مي‌گه 25 سال به بالا ديگه نمي‌تونه از امكانات خوابگاه در فرانسه استفاده كنه.

بي‌نهايت ممنون مي‌شم اگه يكي از دوستان در اين زمينه راهنماييم كنه.

basy
December 12th, 2010, 09:04 AM
از اونجاییکه شما باید از سیکل اول شروع کنید (معادل لیسانس) فکر می کنم صرفا باید از طریق بخش فرهنگی سفرات پیگیری و اقدام کنید بنا بر این همین ابتدا تماس بگیرید و مسئله سن رو بپرسید. در فایل ها و اطلاعات کلی من چیزی راجع به محدودیت سن ندیدم ولی ممکن هست که باشه...
در مورد خوابگاه نگران نباشید همچین قانونی نیست اگر هم باشه خوابگاه و غیر خوابگاه از نظر هزینه و بقیه مسائلش فرقی نداره...شما در حال حاضر به جای خوابگاه روی مسائل عمده تر تمرکز کنید مثل همین شرط سنی یا رسیدن به سطح C1 در زبان فرانسه...

a_kh
January 14th, 2011, 04:54 PM
سلام.من پزشک عمومی هستم وتازه می خوام برم طرح.شنیدم تو فرانسه رشته های تخصصی محدودی رو اجازه میدن خارجی ها بخونند.می خواستم ببینم چه جوری میتونم نورولوژی یا نوروسرجری بخونم؟مرسی.

Astm1834
January 15th, 2011, 12:09 PM
محدودیتی برای رشته من جایی ندیدم ، مشکل سر تضمین موقعیت شغلی هست ، مخصوصن برای کسانی که مدرک عمومی رو خارج از کشورهای اتحادیه اروپا گرفتن .

a_kh
January 18th, 2011, 03:16 PM
بله.از سفارت فرانسه که پرسیدم گفتند هر سال ماه مارس وزارت بهداشت فرانسه تخصص های مورد نیازشو اعلام می کنه که معمولا رشته های جراحی نمی گیرند!تازه بعدش باید امتحان ECNبدیم که اگه دوستان اطلاعاتی راجع به این امتحان دارندخوشحال میشم در اختیارم بذارند.ممنون.

Astm1834
January 19th, 2011, 01:44 PM
بله.از سفارت فرانسه که پرسیدم گفتند هر سال ماه مارس وزارت بهداشت فرانسه تخصص های مورد نیازشو اعلام می کنه که معمولا رشته های جراحی نمی گیرند!تازه بعدش باید امتحان ECNبدیم که اگه دوستان اطلاعاتی راجع به این امتحان دارندخوشحال میشم در اختیارم بذارند.ممنون.

من در جربان خود امتحان نیستم ، ولی طبق شنیده ها !، ظاهرن سطح امتحان چندان مشکل نیست ، نسبت کشورهای دیگه ،

حتی نمونه سوالاش هم هست ، بخش فرهنگی سفارت ! :cool:

در ضمن از شما مدرک زبان فرانسه برای این امتحان نمیخان ، چون انتظار این هست که خود شخص در سطح لازم به فرانسه تسلط داره ، و طبیعتن این رشته و رشته های مشابه به تسلط بالایی نیاز داره.

... ؛

+ (http://forums.studentdoctor.net/showthread.php?t=132831)/ + (http://www.upmc.fr/en/university/faculties_institutes/pierre_et_marie_curie_department_of_medicine/medical_studies_our_responsibility_is_to_prepare_s tudents_to_practice.html) / + (http://www.remede.org/documents/rubrique6.html) / + (http://med.univ-tours.fr/16526615/0/fiche___pagelibre/&RH=1200664421277&RF=1204816473150) / + (http://med.univ-tours.fr/1286443041825/0/fiche___actualite/&RH=1204816473150)

خانم دکتر
January 22nd, 2011, 08:14 PM
بچه ها ممنهونم از جوابتون
فقط یه چیزی به نظرتون بهتره همین جا پزشکی مو بخونم و بعد از هفت سا ل واسه تخصص برم مثلا امریکا یا سعی کنم از الان برم یه جایی مثل فرانسه
اخه احساس میکنم فقط کسایی این راهخو میرن که تو ایران قبول نمی شن
یعنی بین دوستای خودم اینجوری بوده
هرکس قبول نشده پاشده رفته اروپا پزشکی بخونه
ممنون میشم

Astm1834
January 23rd, 2011, 07:05 PM
بچه ها ممنهونم از جوابتون
فقط یه چیزی به نظرتون بهتره همین جا پزشکی مو بخونم و بعد از هفت سا ل واسه تخصص برم مثلا امریکا یا سعی کنم از الان برم یه جایی مثل فرانسه
اخه احساس میکنم فقط کسایی این راهخو میرن که تو ایران قبول نمی شن
یعنی بین دوستای خودم اینجوری بوده
هرکس قبول نشده پاشده رفته اروپا پزشکی بخونه
ممنون میشم

خیلی از کسایی که اینجا قبول شدن هم به این نتیجه رسیدن که میرفتن اروپا بهتر بود ، نمیشه توصیه خاصی کرد ، خیلی شخصیه.

esfandyar
February 8th, 2011, 07:25 PM
سلام.
اگر کسی هست که قصد سفر به فرانسه را دارد و یا در آنجا مشغول تحصیل است اگر ممکن بود به من ایمیل بزنه تا باهم تبادل نظر و اطلاعات کنیم. تازه در فرانسه هم آشنا خواهیم ماند.

با تشک

Elena66
February 11th, 2011, 05:02 PM
دوستان سلام.ادامه تحصيل رشته داروسازي تو فرانسه دكتراي پيوسته اس يااينكه مثل انگليس از ليسانس شروع ميشه و بعد فوق ليسانس و دكترا؟

Astm1834
February 12th, 2011, 01:41 PM
دوستان سلام.ادامه تحصيل رشته داروسازي تو فرانسه دكتراي پيوسته اس يااينكه مثل انگليس از ليسانس شروع ميشه و بعد فوق ليسانس و دكترا؟

فایل پیوست پست شماره 31.

a_kh
March 18th, 2011, 03:30 PM
سلام.با توجه به سایت وزارت بهداشت فرانسه اینجور که من متوجه شدم امسال فقط 20 نفر خارجی اونم در رشته های تخصصی محدودی می گیرن اینجوری که باید قید فرانسه رو زد.یعنی راه دیگه ای واسه گرفتن پذیرش به خصوص در رشته هایی که اعلام نشده وجود نداره؟!(متاسفانه نتونستم جدول رشته هاروآپلود کنم!)

Elena66
August 20th, 2011, 03:02 PM
دوستان سلام،من رشته ام زبان فرانسه اس ومیخوام داروسازی بخونم،در مورد پزشکی تو امریکا که سرچ کردم فهمیدم خیلی رشته گرونیه وچیزی حدود 100 میلیون اب میخوره،فرانسه جریانش چه جوریاس؟ کسی از هزینه هاش خبر داره؟شهریه رشته های پزشکیش چقدر میشه؟

redshadow
September 13th, 2011, 01:00 PM
سلام ، برای مقاطع فوق لیسانس گروه پزشکی شرایط برای تحصیل در فرانسه چطوریه ؟ مثلا باکتریولوژی ، ایمونولوژی و ...

eddipa
September 18th, 2011, 07:59 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم؟؟؟؟
میشه با لیسانس علوم آزمایشگاهی توی کشور فرانسه پزشکی خوند؟
یعنی می شه ادامه ی درست رو توی رشته ی پزشکی بخونی؟ یا باید از اول شروع کرد؟
خیلی خیلی ممنونم

m-k
September 22nd, 2011, 11:00 PM
سلام دوستان
یه سوال داشتم؟؟؟؟
میشه با لیسانس علوم آزمایشگاهی توی کشور فرانسه پزشکی خوند؟
یعنی می شه ادامه ی درست رو توی رشته ی پزشکی بخونی؟ یا باید از اول شروع کرد؟
خیلی خیلی ممنونم
دوستان منم رشتم علوم آزمایشگاهیه....
کسی جواب این سوالو می دونه؟؟؟؟
منم ممنون

arash-iran
September 23rd, 2011, 11:40 AM
دوستان منم رشتم علوم آزمایشگاهیه....
کسی جواب این سوالو می دونه؟؟؟؟
منم ممنون
دوست عزیز برای جواب به چنین سوالاتی که کسی روی فروم نمی دونه، بهتره از بخش فرهنگی سفارت فرانسه کمک بگیرید. جلسه های توجیهی برای دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در فرانسه هستند هر از چند گاهی در ساختمان شماره 2 بخش فرهنگی سفارت فرانسه برگزار میشه.
جلسه بعدی روز چهارشنبه 11 آبان هست که باید ابتا ثبت نام کنید. برای ثبت نام به لینک زیر رجوع کنید:
http://cieu.ambafrance-teheran-culture.com:8082/Meeting/MeetingParticipantCreate?meetingSessionId=42

a_kh
September 30th, 2011, 07:45 PM
سلام.دوستان كسي اينجاقصدشركت درامتحان رزيدنتي در فرانسه رو نداره؟من نيازاورژانسي به منابع امتحاني دارم!

samira1992
April 20th, 2012, 01:29 AM
سلام میخواستم بدونم من درست فهمیدم برای خوندن رشته پزشکی تو فرانسه باید اول زبانت خوبه باشه دوم یک لیسانس داشته باشی اما نفهمیدم رشته لیسانست باید مربوط به پزشکی باشه یا نه ؟ سوم برای تخصص ، فرانسه هر سال برای خارجی ها محدود انتخاب داره و هر تخصص در سالهای مختلف فرق میکنه و اکثرا جراح نداره؟ اما مدارک لازم چیه؟ کسی اینا از فرانسه برای پزشکی پذیرش نگرفته؟ ممنون میشم کمکم کنید

avand
April 28th, 2012, 05:36 AM
سلام میخواستم بدونم من درست فهمیدم برای خوندن رشته پزشکی تو فرانسه باید اول زبانت خوبه باشه دوم یک لیسانس داشته باشی اما نفهمیدم رشته لیسانست باید مربوط به پزشکی باشه یا نه ؟ سوم برای تخصص ، فرانسه هر سال برای خارجی ها محدود انتخاب داره و هر تخصص در سالهای مختلف فرق میکنه و اکثرا جراح نداره؟ اما مدارک لازم چیه؟ کسی اینا از فرانسه برای پزشکی پذیرش نگرفته؟ ممنون میشم کمکم کنید

برای پزشکی خوندن در فرانسه احتیاجی به لیسانس نیست. فقط مدرک پیش دانشگاهی. اگه از ابتدا میخوای پزشکی بخونی باید مراحل مربوط به ارسال پرونده های لیسانس رو از طریق بخش فرهنگی سفارت پیگیری کنی.

مراحل هم به این صورته که اواخر آذر ماه یا دی ماه هر سال ، بخش فرهنگی یه تاریخی رو برای تحویل مدارک اعلام میکنه و مدارک مورد نیاز هم ترجمه مدرک پیش دانشگاهی + ترجمه ریز نمرات + ترجمه شناسنامه و چند عدد پاکت خالی و تمبر بین المللیه.
اگه موفق به دریافت مدرک DELF B2 یا DALF شده باشی که کارت خیلی راحت پیش میره و مدارک رو به دانشگاه ارسال می کنند در غیر این صورت باید امتحان TCF DAP که شامل یک امتحان تستی با مجموع 80 سوال درک مطلب ، درک شنیداری و گرامر و همچنین یک امتحان نوشتاری شامل دو انشا با مجموع 500 کلمه رو بگذرونی که این امتحان اوایل ژانویه هر سال در بخش فرهنگی سفارت برگزار میشه و اواسط مارس نتایجش اعلام میشه.
اگه موفق به دریافت نمره بالاتر از 400 از 699 نمره امتحان تستی و نمره بالاتر از 8 از 20 نمره امتحان نوشتاری شده باشی ، احتمال پذیرش در دانشگاه های فرانسه برای سال اول پزشکی رو داری. بعد از گذروندن سال اول مربوط به رشته های پزشکی (première année commune aux études de santé) باید یک امتحان کنکور سراسری مربوط به همون دروس سال اول ( شیمی ، بیوشیمی ، آناتومی ، ریاضی ، بیو فیزیک ، سلامت عمومی و ...) رو بگذرونی تا بتونی وارد سال دوم پزشکی بشی.

کار سخت ولی امکان پذیریه

و اما پیشنهاد من:

از همین امروز به دنبال یاد گرفتن زبان فرانسه باش و اگه فرانسه رو به صورت فشرده بخونی میتونی تا بهمن امسال خودت رو به اوایل سطح B2 برسونی. بخش نوشتاری این امتحان خیلی مهمه به این صورت که اگه حد نصاب 500 کلمه ای رو رعایت نکنی ( دو انشا یکی 200 و یکی 300 کلمه ، اولی توصیف یک تصویر در مورد مشکلات اجتماعی موجود در تصویر و دومی شرح یک موضوع بحث بر انگیز ) هیچ کدوم از انشا ها تصحیح نمی شن و هیچ نمره ای رو نمیگیری و این نمره بخش مهمی برای دانشگاه هاست.

تنها راه برای ورود به دانشگاههای فرانسه یاد گرفتن زبان فرانسه است.

avand
May 11th, 2012, 06:32 PM
1دنیا ممنونم از راهنمایی تون

من خودم پارسال شروع به یادگیری زبان کردم ، امسال از طریق سفارت اقدام کردم ، TCF-DAP رو B2 شدم، هفته پیش برام از دانشگاه لیل 2 پذیرش اومد، الان دنبال ویزام.

eliasmahmoodi
August 3rd, 2012, 10:06 PM
سلام
یکی از بستگان بنده برای پزشکی در فرانسه میخاد اقدام کنه.
میخاستم بپرسم هزینه ی زندگی و هزینه ی دانشگاه هرکدام در طول یکسال چقدر خواهند بود؟
در ضمن آیا گرفتن بورس ممکنه؟ شرایطش به چه شکله؟
با تشکر.

mojifilm
September 21st, 2012, 01:24 AM
سلام
من فوق دیپلم سینما هستم و می خوام رشته دندان پزشکی رو بخونم
درباره این چه ربطی داره بعدن توضیح میدم
اونجور که تحقیق کردم دانشگاه هایه دولتی فرانسه رایگان هست
چند تا سوال دارم لطفا خواهشن هر کی میدونه منو راهنمایی کنه
1.سختیه زبان فرانسه مثل آلمانی یا ر وسی هست ؟
2.ازانترین شهر که دانشگاه دولتی داشته باشه کدومه؟؟؟
3.ایا من کنکور فرانسه باید بدم اصلا مثل ایران کنکور داره به رشته من هم مربوط می شه؟؟؟
4.شنیدم اگه از همین رشته سینما اقدام کنم بعد اونجا تغییر بدم راحت تر ویزا می دن؟؟؟
هر کی میدونه خواهش میکنم راهنماییم کنه خیلی گیرم...!!!
خواهش می کنم جان هر کی دوست دارین کمکم کنین بخدا دارم دیونه میشم
از یه طرف کنکور ایران از یه طرف زبان فرانسه از یه طرف کنکور فرانسه از یه طرف هم برای جراحی خارجی راهنمی دن
بابا من چی کار کنم آخه همه در ها به روم قفل شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rahi2012
September 21st, 2012, 01:46 AM
برای پزشکی خوندن در فرانسه احتیاجی به لیسانس نیست. فقط مدرک پیش دانشگاهی. اگه از ابتدا میخوای پزشکی بخونی باید مراحل مربوط به ارسال پرونده های لیسانس رو از طریق بخش فرهنگی سفارت پیگیری کنی.

مراحل هم به این صورته که اواخر آذر ماه یا دی ماه هر سال ، بخش فرهنگی یه تاریخی رو برای تحویل مدارک اعلام میکنه و مدارک مورد نیاز هم ترجمه مدرک پیش دانشگاهی + ترجمه ریز نمرات + ترجمه شناسنامه و چند عدد پاکت خالی و تمبر بین المللیه.
اگه موفق به دریافت مدرک DELF B2 یا DALF شده باشی که کارت خیلی راحت پیش میره و مدارک رو به دانشگاه ارسال می کنند در غیر این صورت باید امتحان TCF DAP که شامل یک امتحان تستی با مجموع 80 سوال درک مطلب ، درک شنیداری و گرامر و همچنین یک امتحان نوشتاری شامل دو انشا با مجموع 500 کلمه رو بگذرونی که این امتحان اوایل ژانویه هر سال در بخش فرهنگی سفارت برگزار میشه و اواسط مارس نتایجش اعلام میشه.
اگه موفق به دریافت نمره بالاتر از 400 از 699 نمره امتحان تستی و نمره بالاتر از 8 از 20 نمره امتحان نوشتاری شده باشی ، احتمال پذیرش در دانشگاه های فرانسه برای سال اول پزشکی رو داری. بعد از گذروندن سال اول مربوط به رشته های پزشکی (première année commune aux études de santé) باید یک امتحان کنکور سراسری مربوط به همون دروس سال اول ( شیمی ، بیوشیمی ، آناتومی ، ریاضی ، بیو فیزیک ، سلامت عمومی و ...) رو بگذرونی تا بتونی وارد سال دوم پزشکی بشی.

کار سخت ولی امکان پذیریه

و اما پیشنهاد من:

از همین امروز به دنبال یاد گرفتن زبان فرانسه باش و اگه فرانسه رو به صورت فشرده بخونی میتونی تا بهمن امسال خودت رو به اوایل سطح B2 برسونی. بخش نوشتاری این امتحان خیلی مهمه به این صورت که اگه حد نصاب 500 کلمه ای رو رعایت نکنی ( دو انشا یکی 200 و یکی 300 کلمه ، اولی توصیف یک تصویر در مورد مشکلات اجتماعی موجود در تصویر و دومی شرح یک موضوع بحث بر انگیز ) هیچ کدوم از انشا ها تصحیح نمی شن و هیچ نمره ای رو نمیگیری و این نمره بخش مهمی برای دانشگاه هاست.

تنها راه برای ورود به دانشگاههای فرانسه یاد گرفتن زبان فرانسه است.
آقا این کنکورو ن شنیدم مکافاتش بسیار زیاده ها!یعنی به این صورت نیست که بشه از اول رفت نشست سر کلاسهای پزشکی و بادی از همون اول کنکور بدید.
الان که فرانسه حتی برای کسانی هم که مدرک پزشکی عمومی دارند پذیرش تخصص نمیده. حالا برای ابتدا و از پایه یعنی پذیرش میده؟

avand
September 22nd, 2012, 04:01 PM
آقا این کنکورو ن شنیدم مکافاتش بسیار زیاده ها!یعنی به این صورت نیست که بشه از اول رفت نشست سر کلاسهای پزشکی و بادی از همون اول کنکور بدید.
الان که فرانسه حتی برای کسانی هم که مدرک پزشکی عمومی دارند پذیرش تخصص نمیده. حالا برای ابتدا و از پایه یعنی پذیرش میده؟

عزیزم من الان دارم اینجا پزشکی می خونم و از پایه هم پذیرش گرفتم. کنکور بعد از پایان سال اوله. اتفاقا فرانسه بسیار پزشک کم داره و اونهایی که هستند هم بسیار مسن هستند مخصوصا در رشته دندانپزشکی و داره تسهیلاتی رو برای تخصص فراهم می کنه.

kimia_pl
January 1st, 2013, 11:02 AM
عزیزم من الان دارم اینجا پزشکی می خونم و از پایه هم پذیرش گرفتم. کنکور بعد از پایان سال اوله. اتفاقا فرانسه بسیار پزشک کم داره و اونهایی که هستند هم بسیار مسن هستند مخصوصا در رشته دندانپزشکی و داره تسهیلاتی رو برای تخصص فراهم می کنه.

سلام
هزینه تحصیل پزشکی چقدره؟ انگار از سال 4 یا 5 کمک هزینه میدن.
هزینه زندگی حدودا ماهی چقدره؟

avand
January 2nd, 2013, 05:36 PM
سلام
هزینه تحصیل پزشکی چقدره؟ انگار از سال 4 یا 5 کمک هزینه میدن.
هزینه زندگی حدودا ماهی چقدره؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه رایگانه، سالی 200 یورو هزینه بیمه.
هزینه زندگی (کرایه خونه +غذا +رفت و آمد) برای من در شهر لیل تقریبا ماهی 400 یورو.

samijoon
February 6th, 2013, 11:30 PM
سلام...ممکنه یه اطلاعات جامع وشاملی درباره رشته دندانپزشکی در فرانسه بگین؟ دانشگاه های دندانپزشکی کدامند؟ شرایطشون؟

Jasmineiii
April 22nd, 2013, 01:38 AM
هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه رایگانه، سالی 200 یورو هزینه بیمه.
هزینه زندگی (کرایه خونه +غذا +رفت و آمد) برای من در شهر لیل تقریبا ماهی 400 یورو.

سلام ...چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر جواب بدین؟درسای سال اول سختن یا معمولی؟مشکلی از نظر زبانی تو فهم درسا ندارین؟

avand
April 23rd, 2013, 02:41 PM
سلام ...چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر جواب بدین؟درسای سال اول سختن یا معمولی؟مشکلی از نظر زبانی تو فهم درسا ندارین؟

درسهای سال اول هم سخت داریم ، هم آسون ، هم معمولی. مشکل زبانی که همیشه هست ولی به مرور زمان عادت می کنید. در واقع اگه زبانتون خوب باشه ، درسها کاملا قابل فهمند و چیز خیلی خارج از فهمی وجود نداره.

Jasmineiii
April 26th, 2013, 12:12 AM
درسهای سال اول هم سخت داریم ، هم آسون ، هم معمولی. مشکل زبانی که همیشه هست ولی به مرور زمان عادت می کنید. در واقع اگه زبانتون خوب باشه ، درسها کاملا قابل فهمند و چیز خیلی خارج از فهمی وجود نداره.
واقعا ممنون...خیلی جواب های شما کمکم کرد...میشه خواهش کنم بعد از کنکور پزشکی تجربیاتتونو بنویسین؟منظورم اینه که در مورد کنکور و سوالاشو ...ی راهنمایی بکنین برا اونایی که میخوان اقدام کنن؟؟؟ممنون

behzadnobody
June 18th, 2013, 09:01 PM
سلام . معدل دیپلم من 16 و معدل پیشم 12/85 هست . الان دارم فرانسه میخونم شانسی برای پذیرش دندون دارم رو معدل خیلی حساب میکنن ؟؟ اخه من کلا پیشو ول کرده بودم چون میگفتم تو معدل کنکور تاثیر نداره نمیدونستم اینجا گیر میکنم ؟ سفارت میگفتم معدل 13 تو فرانسه معدل متوسطیه با توجه به معدل دیپلمم چی میگن ؟ -- رفتم اموزش پرورش گفتم میشه پیشو یکبار دیگه هر جوری هست بخونم یا چند تا درسو برام جبرانی بزارید رد کردن حتی گفتن نمیشه تغییر رشته ریاضی بدی یعنی یکی مثل من الان باید چیکار کنه ؟

erfe
January 18th, 2014, 12:59 AM
با سلام
لطفا کمک کنین برای پذیرش دکترا در رشته میکروب شناسی پزشکی در دانشگاه های فرانسه باید چکار کنم ؟ کدوم دانشگاه اقدام کنم ؟ مدارک چی میخواد ؟

Azimia
January 19th, 2014, 12:06 PM
سلام. من دانشجوی سال آخر پزشکی هستم. میخوام برای ادامه تحصیل برم فرانسه. هنوز اقدام نکردم و پذیرش از دانشگاه خاصی هم ندارم. منتها تو اخبار دانشگاه من(علوم پزشکی مشهد) نوشته شده که با دانشگاه لورین فرانسه برای تبادل دانشجو و استاد تفاهم نامه امضا شده. به نظرتون این به معنای بورسیه است؟ ارزش پیگیری داره؟ شرایط مشابهی تو دانشگاههای دیگه داریم؟ ممنون

abjam
July 28th, 2014, 01:42 PM
سلام
من لیسانس رادیولوژی دارم ولی میخوام کشور فرانسه دندانپزشکی بخونم چون برادرم اونجا هست و کارا خیلی برام راحتتر میشه و خودمم خیلی این کشور رو دوست دارم
طبق تحقیقاتم برای رفتن اول مدرک زبان میخواد دوم پذیرش از دانشگاه
مدرک زبان رو یه کاریش میکنیم پذیرش رو هم فکر کنم برادرم بتونه اونجا برام بگیره
تحقیقاتم گفته که اونجا باید یک سال تحصیل کنی بعد کنکور بدی اگه قبول شدی میتونی دندونپزشکی یا پزشکی ادامه بدی که اونم فکر کنم با توجه به پیش زمینه علوم پزشکی که دارم بتونم از پسش بر بیام
حالا دوتا سوال دارم که اولا تحقیقاتم درست هست یا نه ؟ و اینکه شدنی هست ؟ اگر آره کارم چقدر مشکله و چه مشکلاتی سر راهم هست
در ضمن از پس هزینه هاش بر میام
خیلی ممنون

sinanaderi
October 29th, 2014, 01:22 PM
برای قبولی تو رشته هایی مثل رادیولوژی فیزیوتراپی علوم ازمایشگاهی یا امثال اینها هم باید مثل پزشکی بعد سال اول یک امتحان داد یا به طور مستقیم وارد کلاس میشی؟