PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Gela
December 29th, 2012, 12:50 PM
کسانی که قصد اپلای کردن برای فال 2013 از دانشگاه های آمریکا دارند می توانند از این قسمت برای مشورت و یا ارائه پیشنهاد برای یک برنامه ریزی مدون استفاده کنند. از دوستان با تجربه درخواست می شود در برنامه ریزی و پاسخ سوالات همکاری کنند.

لطفا دوستانی که نیاز به مشورت دارند از الگوی زیر در کنار پرسش و مطالب خود استفاده نمایند:

1- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل
2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل
3- نمره زبان (آیلتس و تافل)
4- نمره GRE
5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس و مجله)
6- سابقه کار
7- دانشگاه های مقصد مد نظر (اگر وجود دارد)
8- موارد دیگر

توجه: در صورت نداشتن نمرات زبان آیلتس، تاقل یا GRE می توانید تقریبی از میزان هایی که می توانید بیاورید، ارائه نمایید.

برای مطالعه ی تاپیک "شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013 (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Fall-2013)" روی عنوان کلیک کنید.

موفق باشید.

transformer
December 29th, 2012, 04:17 PM
سلام

من یک سوال داشتم . اینکه اکثر دانشگاه های آمریکا شرط معدل دارند ، آیا منظور معدل کل دوره هست یا معدل 2 سال(چهار ترم) پایانی؟
و اگر ممکنه در هر دانشگاه متفاوت باشه ، از کجا مشخص میشه منظورشون کدومه؟

vahidaz
December 29th, 2012, 04:24 PM
تو آمریکا معدل کل می خوان, دو سال واسه کاناداست. اگه منظورشون دو سال باشه که حتما می گن اگرم چیزی نگن منظور همون کل فقط اینکه اگه معدلتون مرزی هست حتما با روش درست که تو فروم هست حساب کنید که مطمن شید معدلو رسوندید.

transformer
December 29th, 2012, 05:08 PM
یعنی اینقدر روی معدل حساسند که به خاطر مثلا 0.5 نمره معدل کمتر رد کتند درخواست رو؟!

rahi2012
December 29th, 2012, 05:26 PM
یعنی اینقدر روی معدل حساسند که به خاطر مثلا 0.5 نمره معدل کمتر رد کتند درخواست رو؟!
حالا دقیق معدل رو نمیدونم اما از بحث نظم و دقت در اون چیزی که به عنوان قانون نگاشته شده. ما یک استادی داریم که کلمبیا بوده میگه اگر یک دقیقه هم بعد از استاد سر کلاس میرفتیم هیچ فرقی با غیبت در اون کلاس از نظر استاد نداشتیم. دیگه نمیدونم این استاد فقط اینطور بوده یا قاعده کلیشون بوده.

transformer
December 29th, 2012, 05:34 PM
من معدلم حدود 14 تا 14.5 میشه ، لیسانس مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)

میخوام همراه پذیرش دانشگاه ، پذیرش زبان هم بگیرم که کار رو یکسره کنم (چون مدرک زباتم ندارم)

رشته مورد نظرم مهندسی رباتیک یا هوش مصنوعی یا همین کامپیوتر هستش

واسم مهمه که یه دانشگاهی باشه که واقعا ارزش اینهمه هزینه رو داشته باشه (میخوام ترم اول بدون فاند پذیرش بگیرم و نرم های بعد تلاش کنم فاند بگیرم)

همچنین شنیدم که بعضی دوره های ارشد ، حرفه ای حساب میشه و تحقیق نداره و یکساله هست ... اگر بتونم از اینها بگیرم که خیلی غالی میشه و فاند هم اصلا نمیخوام

دوستان با تجربه لطفا راهنماییم کنن با توجه به شرایطی که نوشتم

applytousa
December 29th, 2012, 06:44 PM
سلام

من رزومه خودم رو توی تاپیک قبلی هم گذاشته بودم که الان بسته شده ولی دلم میخاد دوستانی که تجربه کیس من رو عملا دیدن، محبت کنن و به من کمک بدن. ممنون میشم. ثواب داره. . . (بازم بگم !)

آقا این رزومه من هست که رشتم برق الکترونیک هستش:

معدل کارشناسی 12.08 دانشگاه تهران- معدل ارشد 19.67 دانشگاه تهران- معدل دکترا 20 دانشگاه تهران سال 4 بدون پایان نامه
نمره تافل 118 نمره کوانت 170 - وربال 160 و رایتینگ 4.5 مجموع 1400
4 مقاله در مجلات الزویر با ایمپکت بالای 1.5 که در تمامش نویسنده اول بودم
3 سال سابفه تدریس به عنوان مدرس اصلی درس در دانشگاه تهران

من سال گذشته 10 جا برای Business اپلای کردم که عین 10 تاش رو ریجکت شدم. پارسال فقط یک مقاله کمتر داشتم و وربال GRE رو 150 شده بودم.
امسال هم 5 جا برای Business اقدام کردم و میخام 5 تا هم برای برق بفرستم چون میدونم که رقابت در کسب و کار fierce هست و چشمم ترسیده. دانشگاه هایی که رنکشون از 100 ضعیف تر باشه اصلا نمیخام برم. اگه ایران باشم ترجیح میدم ولی فقط رنک بهتر از 100 میخام و فقط امریکا.

حالا 2 تا سوال:

1) اگه کسی در یک مقطع تحصیلی به هر دلیلی عملکرد خوبی نداشته باشه دیگه هر کاری که بکنه بی فایدس و مثلا اگه یه وزنه بردار 10 سال پیش نتونسته باشه یه وزنه رو بزنه و امروز بتونه رکورد جهانی رو جابه جا کنه بش میگن که نه شما چون 10 سال پیش یه مشکلی داشتی دیگه الان هم مدال نمیگیری؟

2) برای الکترونیک چه پیشنهاداتی دارید؟

آقا من واقعا از اساتید امریکا و فرایند اپلای نا امید هستم. من بجز معدل لیسانس رزومه قوی و بالایی دارم ولی به خاطر همین یک ضعف اصلا تحویلم نمیگیرن. حتی توی ایمیل ها ! مثلا یه استادی از مقالاتم خیلی خوشش اومد و به من گفت که شما دانشجوی سال آینده من هستی ولی وقتی معدل رو گفتم دیگه به ایمیلم جوابی نداد !

در ضمن من توی اپلای اصلا نمیگم که دارم دکتری میخونم چون اینم یه نقطه ضعفه.

اگه به نظر بزرگان این فوروم من نباید امیدی به اپلای داشته باشم لطفا بم بگید.

goldingname
December 29th, 2012, 06:50 PM
سلام

من رزومه خودم رو توی تاپیک قبلی هم گذاشته بودم که الان بسته شده ولی دلم میخاد دوستانی که تجربه کیس من رو عملا دیدن، محبت کنن و به من کمک بدن. ممنون میشم. ثواب داره. . . (بازم بگم !)

معدل کارشناسی 12.08 دانشگاه تهران- معدل ارشد 19.67 دانشگاه تهران- معدل دکترا 20 دانشگاه تهران سال 4 بدون پایان نامه

من سال گذشته 10 جا برای Business اپلای کردم که عین 10 تاش رو ریجکت شدم. پارسال فقط یک مقاله کمتر داشتم و وربال GRE رو 150 شده بودم.
امسال هم 5 جا برای Business اقدام کردم و میخام 5 تا هم برای برق بفرستم چون میدونم که رقابت در کسب و کار fierce هست و چشمم ترسیده. دانشگاه هایی که رنکشون از 100 ضعیف تر باشه اصلا نمیخام برم. اگه ایران باشم ترجیح میدم ولی فقط رنک بهتر از 100 میخام و فقط امریکا.

حالا 2 تا سوال:

1) اگه کسی در یک مقطع تحصیلی به هر دلیلی عملکرد خوبی نداشته باشه دیگه هر کاری که بکنه بی فایدس و مثلا اگه یه وزنه بردار 10 سال پیش نتونسته باشه یه وزنه رو بزنه و امروز بتونه رکورد جهانی رو جابه جا کنه بش میگن که نه شما چون 10 سال پیش یه مشکلی داشتی دیگه الان هم مدال نمیگیری؟

آقا من واقعا از اساتید امریکا و فرایند اپلای نا امید هستم. من بجز معدل لیسانس رزومه قوی و بالایی دارم ولی به خاطر همین یک ضعف اصلا تحویلم نمیگیرن. حتی توی ایمیل ها ! مثلا یه استادی از مقالاتم خیلی خوشش اومد و به من گفت که شما دانشجوی سال آینده من هستی ولی وقتی معدل رو گفتم دیگه به ایمیلم جوابی نداد !

من تجربه‌ی خیلی زیادی ندارم، ولی اینکه شما در دوره‌ی دکتری‌ هستی، با یکسری قوانین می‌تونه تناقض ایجاد کنه.
در خیلی از دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که من دیدم دقیقا ذکر شده بود که اگر دکتری دارید الکی اپلای نکنید! حتی اگر شاخ باشید و ... هم موافقت نخواهد شد!
البته نه با این ادبیات، من مضمون را رسوندم.

applytousa
December 29th, 2012, 06:52 PM
من تجربه‌ی خیلی زیادی ندارم، ولی اینکه شما در دوره‌ی دکتری‌ هستی، با یکسری قوانین می‌تونه تناقض ایجاد کنه.
در خیلی از دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که من دیدم دقیقا ذکر شده بود که اگر دکتری دارید الکی اپلای نکنید! حتی اگر شاخ باشید و ... هم موافقت نخواهد شد!
البته نه با این ادبیات، من مضمون را رسوندم.

ولی من که هیچ کجا نگفتم و نمیگم که دکترا هستم ! حالا چطور؟

transformer
December 29th, 2012, 07:08 PM
من هیچ آگاهی در این زمینه ندارم فقط به نظرم حیفه شما که دکتری برق دانشگاه تهران گرفتید ، حداقل برای مهاجرت از طریق تخصص و .... اقدام کنید!

vahidaz
December 29th, 2012, 07:43 PM
سلام

حالا 2 تا سوال:

چرا نداشته باشید همه چی به غیر از معدل کارشناسیتون خیلی خوبه! کار درستی می کنی که دکترا رو نمیگی یعنی نباید اصلا بگی, می تونی بگی پذیرفته شدم ولی تمایلی ندارم برم. و اینکه باید یه SOP خوب بنویسی و یه یا چند تا دلیل منطقی بیاری که چرا معدل کارشناسیت کمه و چی شد به درس خوندن علاقه پیدا کردید و پیشرفتاتون بگید. ضمنا سعی کنید به نحوی رو استاد تاثیر بذارید با معرفی خودتون که با شنیدن معدل نپاشه.

vahidaz
December 29th, 2012, 07:48 PM

0.5 مقدار خیلی زیاده! ببنید یه سری از دانشگاههای امریکا استاد محوره بعضی نه! اگه استاد محور نباشه که باید همه مینمم را رسونده باشید و در غیر این صورت اگه استاد خیلی طلبه باشه می تونه یه کارایی بکنه.

vahidaz
December 29th, 2012, 07:52 PM
من معدلم حدود 14 تا 14.5 میشه ، لیسانس مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)

میخوام همراه پذیرش دانشگاه ، پذیرش زبان هم بگیرم که کار رو یکسره کنم (چون مدرک زباتم ندارم)

رشته مورد نظرم مهندسی رباتیک یا هوش مصنوعی یا همین کامپیوتر هستش

واسم مهمه که یه دانشگاهی باشه که واقعا ارزش اینهمه هزینه رو داشته باشه (میخوام ترم اول بدون فاند پذیرش بگیرم و نرم های بعد تلاش کنم فاند بگیرم)

همچنین شنیدم که بعضی دوره های ارشد ، حرفه ای حساب میشه و تحقیق نداره و یکساله هست ... اگر بتونم از اینها بگیرم که خیلی غالی میشه و فاند هم اصلا نمیخوام

دوستان با تجربه لطفا راهنماییم کنن با توجه به شرایطی که نوشتم

معدل کارشناسیتون زیاد خوب نیست و اینکه بدونه زبان نمی تونید پذیرش بگیرید. شاید بدون GRE بشه ولی اونم واسه دانشگاههای خیلی پایین. بله یه سری مستر است بهش می گن M.Eng. ولی واسه اینم حتما زبان می خوان و دانشگاههای خوب حتما GRE.

mestaya
December 29th, 2012, 08:32 PM
با سلام
دوستان برادر من امسال به خاطر مریضی نتونست اپلای کنه و لی میخواد برای 2014 الای کنه اینم رزومش خواهش میکنم نظراتتون رو بگین و ما رو راهنمایی کنید
معدل لیسانس 19 از دانشگاه تهران
دارای 2 مقاله isi و 1 مقاله داخلی که همشون اکسپت شده (همشونم در دوره لیسانس بوده )
3 سال سابقه کار مرتبط
gre: 1200
تافل 100
میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند
بازم از همه دوستان تشکر میکنم

sinajafari88
December 29th, 2012, 10:24 PM
با سلام
دوستان برادر من امسال به خاطر مریضی نتونست اپلای کنه و لی میخواد برای 2014 الای کنه اینم رزومش خواهش میکنم نظراتتون رو بگین و ما رو راهنمایی کنید
دارای 2 مقاله isi و 1 مقاله داخلی که همشون اکسپت شده (همشونم در دوره لیسانس بوده )
3 سال سابقه کار مرتبط
gre: 1200
تافل 100
میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند

دوست عزیز سلام
اولا تبریک بخاطر رزومه خوبشون. بله ایشون شانس خوبی دارند ولی باید به این نکته توجه کنند که برای تحصیل در آمریکا شما باید علاوه بر رزومه روی اساتید هم کار کنید چون اونها خیلی میتونن تاثیرگذار باشن خصوصا برای گرفتن فاند. انشالله اگر به صورت مستمر با اساتید در تماس باشن حتما میتونن موفق شن. پیروز باشید

Shahab2020
December 29th, 2012, 10:38 PM
سلام

حالا 2 تا سوال:

سلام
برای چه مقطعی می خواهید اپلای کنید؟!؟!
برای دکترا 100% به مشکل بر می خورید چون اگه پذیرش بگیرید باز برای ویزا مشکل دارید. در ضمن من فکر کنم سن شما بالای 32 باشه که فکر کنم برای بعضی دانشگاه ها و یا بورس ها فاقد شرایط باشید.
اگر برای فرصت مطالعاتی یا Post-doc می خواهید اپلای کنید فکر کنم شرایط خیلی خوبی دارید. اما Post-doc خیلی سخت هستش و در ضمن به نظر من این رزومه برای Post-doc ضعیف هستش.
Good Luck

Shahab2020
December 29th, 2012, 10:44 PM
ولی من که هیچ کجا نگفتم و نمیگم که دکترا هستم ! حالا چطور؟

خوب این چند سال دکترا را چجوری می خواهید پوشش بدید؟!؟! سابقه کار دارید؟!؟!
یا می خواهید بگید که 4 سال کار تحقیقاتی کردید و 4 تا مقاله دارید؟!!؟
اولا این انکار شما از نظر اخلاقی درست نیست. دوما این گپ تو رزومه خیلی فاحش هستش.
به قول دوست عزیزمون برای مهاجرت اقدام کنید که بهتره!
Good Luck

applytousa
December 29th, 2012, 11:15 PM
خوب این چند سال دکترا را چجوری می خواهید پوشش بدید؟!؟! سابقه کار دارید؟!؟!
یا می خواهید بگید که 4 سال کار تحقیقاتی کردید و 4 تا مقاله دارید؟!!؟
اولا این انکار شما از نظر اخلاقی درست نیست. دوما این گپ تو رزومه خیلی فاحش هستش.
به قول دوست عزیزمون برای مهاجرت اقدام کنید که بهتره!
Good Luck

از همه دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم بویژه soheil_sh .

من توی SOP گفتم که این 4 سال رو در یک شرکت مشاوره ای کار کردم که دروغ نیست و از مدیرعامل هم یک ریکام گرفتم چون گفته بودن اگه سابقه کار دارید علاوه بر اساتید دانشگاه از محل کار هم ریکام بگیرید. از روی مقالات هم نمیشه فهمید که من دانشجوی دکتری هستم چون دقیقا توی همون زمینه شغلی من بودن. رفقا من که چیزی رو انکار نکردم فقط نگفتم که دارم دکتری میخونم ! حالا اگه غیر اخلاقی هم هست لطفا فعلاً راهنماییم کنین !

بعلاوه من حتما میخام تحصیل در مقطع دکترا داشته باشم و در یک دانشگاه خوب امریکا. پس محبت کنید و فقط در این زمینه من رو راهنمایی کنید. من الان 30 سالمه.

آیا از نظر پذیرش یا بورس 30 سال یک محدودیته؟ توی آمار دانشکده های برق میبینم که خیلی دانشگاه های تاپ تا 34 و حتی 39 سال هم دانشجوی PhD دارن. اصلا خود امریکایی ها اعتقاد خاصی به تحصیل به صورت یک ضرب ندارن و اکثرشون بعد از لیسانس یا فوق یه چند سالی کار میکنن. نمونش پسر خاله خودم که متولد واشنگتن هست و آمریکایی. اون بعد از لیسانس در دانشگاه تگزاس در آستین یک سال کار کرد و بعد رفت فوق دانشگاه کارنگی ملون که توی رشته اون دانشگاه اول جهان هست (Computer Science). بعد از فوق هم سه سال کار کرد و الان هم تازه میخاد بره اپلای کنه واسه دکتری. تازه میگه خیلی از امریکایی ها همین کار رو میکنن و اگر کسی نسبت به مطالعاتش Sense عملی در شغلی نداشته باشه خیلی بده که بره دکتری. ظاهرا اینکه سابقه کاری مرتبط داشته باشید برای اپلای هم خیلی مفیده و توی اپلیکیشن هم سابقه کار فول تایم رو میپرسه و اساتید اینجور دانشجو رو که عملگرا شده باشه خیلی بیشتر می پسندن.

حالا آیا واقعا برای پذیرش یا فاند من که ایرانی هستم به مشکلی میخورم؟ برای سفارت و ویزا چی؟ خواهشن اگه اطلاعات دارید دریغ نکنید. من خیلی از بچه های دکتری رو دیدم که ول کردن رفتن خارج. من خودم چیزی نمیدونم . دوستان باتجربه کمک بدن. تشکر از همه.

Shahab2020
December 29th, 2012, 11:40 PM

من توی SOP گفتم که این 4 سال رو در یک شرکت مشاوره ای کار کردم که دروغ نیست و از مدیرعامل هم یک ریکام گرفتم چون گفته بودن اگه سابقه کار دارید علاوه بر اساتید دانشگاه از محل کار هم ریکام بگیرید. از روی مقالات هم نمیشه فهمید که من دانشجوی دکتری هستم چون دقیقا توی همون زمینه شغلی من بودن. رفقا من که چیزی رو انکار نکردم فقط نگفتم که دارم دکتری میخونم ! حالا اگه غیر اخلاقی هم هست لطفا فعلاً راهنماییم کنین !

بعلاوه من حتما میخام تحصیل در مقطع دکترا داشته باشم و در یک دانشگاه خوب امریکا. پس محبت کنید و فقط در این زمینه من رو راهنمایی کنید. من الان 30 سالمه.

آیا از نظر پذیرش یا بورس 30 سال یک محدودیته؟ توی آمار دانشکده های برق میبینم که خیلی دانشگاه های تاپ تا 34 و حتی 39 سال هم دانشجوی PhD دارن. اصلا خود امریکایی ها اعتقاد خاصی به تحصیل به صورت یک ضرب ندارن و اکثرشون بعد از لیسانس یا فوق یه چند سالی کار میکنن. نمونش پسر خاله خودم که متولد واشنگتن هست و آمریکایی. اون بعد از لیسانس در دانشگاه تگزاس در آستین یک سال کار کرد و بعد رفت فوق دانشگاه کارنگی ملون که توی رشته اون دانشگاه اول جهان هست (Computer Science). بعد از فوق هم سه سال کار کرد و الان هم تازه میخاد بره اپلای کنه واسه دکتری. تازه میگه خیلی از امریکایی ها همین کار رو میکنن و اگر کسی نسبت به مطالعاتش Sense عملی در شغلی نداشته باشه خیلی بده که بره دکتری. ظاهرا اینکه سابقه کاری مرتبط داشته باشید برای اپلای هم خیلی مفیده و توی اپلیکیشن هم سابقه کار فول تایم رو میپرسه و اساتید اینجور دانشجو رو که عملگرا شده باشه خیلی بیشتر می پسندن.

حالا آیا واقعا برای پذیرش یا فاند من که ایرانی هستم به مشکلی میخورم؟ برای سفارت و ویزا چی؟ خواهشن اگه اطلاعات دارید دریغ نکنید. من خیلی از بچه های دکتری رو دیدم که ول کردن رفتن خارج. من خودم چیزی نمیدونم . دوستان باتجربه کمک بدن. تشکر از همه.

اگر برای phd می خواهید اپلای کنید شما از نظر سن مشکل ندارید. همچنین فکر کنم تا اپلای کنید دکترای ایران هم تموم بشه.
اما نظر شخصی من اینه که بگید دکترا دارید. و یه رشته دیگه دکترا بخونید.
در ضمن چون سن شما پایین هستش کمتر شک می کنن که دکترا خونده باشید. فکر می کنم اپلای خوبی می تونید بکنید.
Good Luck

mestaya
December 29th, 2012, 11:41 PM

با سلام
من یکسری دانشگاه هارو که دیدم در مورد سن چیزی در قسمت ادمیشن ننوشته بودن و یه نکته اینکه توی 99 درصد رشته های دکترا همراه با پذیرش فاند داده مشود یعنی شرط فاند پذیرش هست پس شما باید فقط پذیرش بگیری این چیزی بود که من طی تحقیقاتم متوجه شدم البته منم دارم برای برادرم اطلاعات جمع میکنم
موفق باشید

applytousa
December 29th, 2012, 11:45 PM
اگر برای phd می خواهید اپلای کنید شما از نظر سن مشکل ندارید. همچنین فکر کنم تا اپلای کنید دکترای ایران هم تموم بشه.
اما نظر شخصی من اینه که بگید دکترا دارید. و یه رشته دیگه دکترا بخونید.
در ضمن چون سن شما پایین هستش کمتر شک می کنن که دکترا خونده باشید. فکر می کنم اپلای خوبی می تونید بکنید.
Good Luck

آقا بازم لطف کردی و جواب دادی.

راستش در مورد سفارت توی دلمو خالی کردی. داستان چیه؟ کسی اطلاعاتی داره؟

Shahab2020
December 30th, 2012, 12:13 AM
آقا بازم لطف کردی و جواب دادی.

راستش در مورد سفارت توی دلمو خالی کردی. داستان چیه؟ کسی اطلاعاتی داره؟

اگه سن بالا باشه معمولا میگن درس رو بهانه کرده می خواد بره بر نگرده. مخصوصا دکترا داشته باشه و برای یه دکترای دیگه بخواد اقدام کنه.

capitan84
December 30th, 2012, 12:36 AM
سلام،
این رزومه من هستش و به نظرم خیلی ضعیفه ولی باز می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم
لیسانس دانشگاه ازاد ماهشهر معدل 15.08
ارشد تهران جنوب معدل 16.22
رتبه 6 ازمون دکتری مهندسی پلیمر سال 90-91
پروژه ارشدم صنعتی بود و متاسفانه مقاله ندارم (مدلسازی یه واحد تولیدی پلیمر بود!)
اسفند 90 دفاع کردم و الانم زمینه کاریم مرتبط به رشتم نیست.
تقریبا از زمان شروع پروژه با یه دکتری مهندسی شیمی که پروزه دکتراش شبیه پروژه ارشدم بود!!!!!! کار کردم اما خوب متاسفانه خودش استاد نیست و گفته برای اپلای کردن کمکت می کنم.
الانم رو یه پروژه مدلسازی با هم کار می کنیم اما با توجه به کارم زیاد وقت ندارم و آون آقای دکتر به من گفته بیشتر سعی کن رو نمرات زبان و به خصوص GRE کار کن اگه زیاد نمیتونی رو موضوع پروژه وقت بذاری!!!!!!
با توجه به شرایط من امکان گرفتن بورس از دانشگاه های امریکا را دارم ( برای دانشگاه های TOP میدونم نمیشه).

tameazadi
December 30th, 2012, 12:47 AM
سلام،ميشه شانس منو واسه پذيرش و فاند تخمين بزنيد؟
دانشگاه کارشناسی : اميركبير
معدل کارشناسی :12.32
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی:هوافضا
دانشگاه کارشناسی ارشد :اميركبير
معدل کارشناسی ارشد :15.95
رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :هوافضا؛آيروديناميك
تعداد مقالات :2 تا ‍ژورنال خارجي،4 تا كنفرانس خارجي،2تا كنفرانس داخلي
تعداد توصیه نامه:3
سابقه کار:4 سال بدون بيمه
سابقه دریافت بورس :ندارم
تالیف و یا ترجمه کتاب :ندارم
نمره زبان انگلیسی:7 ielts

peyman90
December 30th, 2012, 01:10 AM
دوست عزیز گرفتن نمره جی آر ای واجب است. بعد از گرفتن نمره جی آر ای حتما شانس خواهید داشت

Shahab2020
December 30th, 2012, 01:16 AM
سلام،
این رزومه من هستش و به نظرم خیلی ضعیفه ولی باز می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم
لیسانس دانشگاه ازاد ماهشهر معدل 15.08
ارشد تهران جنوب معدل 16.22
رتبه 6 ازمون دکتری مهندسی پلیمر سال 90-91
پروژه ارشدم صنعتی بود و متاسفانه مقاله ندارم (مدلسازی یه واحد تولیدی پلیمر بود!)
اسفند 90 دفاع کردم و الانم زمینه کاریم مرتبط به رشتم نیست.
تقریبا از زمان شروع پروژه با یه دکتری مهندسی شیمی که پروزه دکتراش شبیه پروژه ارشدم بود!!!!!! کار کردم اما خوب متاسفانه خودش استاد نیست و گفته برای اپلای کردن کمکت می کنم.
الانم رو یه پروژه مدلسازی با هم کار می کنیم اما با توجه به کارم زیاد وقت ندارم و آون آقای دکتر به من گفته بیشتر سعی کن رو نمرات زبان و به خصوص GRE کار کن اگه زیاد نمیتونی رو موضوع پروژه وقت بذاری!!!!!!
با توجه به شرایط من امکان گرفتن بورس از دانشگاه های امریکا را دارم ( برای دانشگاه های TOP میدونم نمیشه).

سلام دوست عزیز
شما باید امتجان ربان بدید هم تافل و هم GRE بعد میشه گفت چه شرایطی دارید.
نمره زبان می تونه خیلی کمک کنه و در ضمن در همین هنگام که زبان می خوانید سعی کنید رو مقاله هم کار کنید و سابقه کار مرتبط هم داشته باشید.
When there is a will there is a way

Shahab2020
December 30th, 2012, 01:21 AM

سلام دوست عزیز
معدل لیسانس کارتون رو خراب کرده. اما سعی کنید با GRE کمی جبرانش کنید.
در ضمن رشته شما یکم خطری هستش برای ویزا.
همچنین سابقه کار بیمه ملاک نیست اگه شما گواهی داشته باشید کفایت می کنه.
از نمره زبان معلومه زبانتون خوبه! فقط سعی کنید GRE بالا بگیرید و مقاله ISI داشته باشید تا ضعف معدل رو پوشش بدید.

capitan84
December 30th, 2012, 08:12 AM
سلام دوست عزیز
شما باید امتجان ربان بدید هم تافل و هم GRE بعد میشه گفت چه شرایطی دارید.
نمره زبان می تونه خیلی کمک کنه و در ضمن در همین هنگام که زبان می خوانید سعی کنید رو مقاله هم کار کنید و سابقه کار مرتبط هم داشته باشید.
When there is a will there is a way

سلام، مرسی از راهنمایتون
یه سوال دیگه داشتم، آیا GRE General کافیه و نیازی به SUBJECT نیست.(subject چقدر میتونه تاثیر داشته باشه)
مسئله دیگه یافتن کار هست واقعا یه کمی مشکله! فکر نکنم این یکی بشه
حالا اگه نمرات خوبی تو زبان بگیرم مثلا 100 تافل و 340 جری!!! چه نظری می دید؟

mh_nabil
December 30th, 2012, 08:21 AM
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم، سال دوم
1. دانشگاه آبرن آمریکا (رنک 67) ، لیسانس امیرکبیر
2. معدل 4/4 ارشد و 16.52 لیسانس
3. رشته مکانیک
4. جی آر ای 152/170
5. دو تا ژورنال و 4 تا کنفرانس خارجی

امسال این 5 تا دانشگاه اپلای کردم:
بوستون
کارنگی ملون
پیتسبورگ
پنسیلوانیا
واشنگتن سیاتل

به نظرتون کجاها می تونم فول فاند بگیرم از این 5 مورد بالا؟
ممنون

Radian
December 30th, 2012, 09:48 AM
سلام دوستان
من دانشجوی ارشد مکانیک هستم، سال دوم
1. دانشگاه آبرن آمریکا (رنک 67) ، لیسانس امیرکبیر
2. معدل 4/4 ارشد و 16.52 لیسانس
3. رشته مکانیک
4. جی آر ای 152/170
5. دو تا ژورنال و 4 تا کنفرانس خارجی

امسال این 5 تا دانشگاه اپلای کردم:
بوستون
کارنگی ملون
پیتسبورگ
پنسیلوانیا
واشنگتن سیاتل

به نظرتون کجاها می تونم فول فاند بگیرم از این 5 مورد بالا؟
ممنون

آقا من کلا دید خوبی نسبت به UoW و Pittsburgh ندارم . اینا کلا دانشجو گرفتنشونو خودشونم نمیدونن چیکار میکنن.

UPenn یا Penn State ? دومی رو میدونم جاش فاجعه ی بشریه . من هم گروهیم فوقش رو اونجا خونده بود زیاد راضی نبود و وای نستاده بود.

CM که خوب دیگه آخر اسم و رسمه ، فکر میکنم خودتم اگر همه ی این گزینه ها رو آوردی انتخاب اولت CM باشه.

Boston : نظر ندارم من اصلا وارد نیستم.

دیگه شما که خودت مدت زیادی تو آمریکا بودی ، میدونی که استاد نداشته واسه PhD واقعا نمیشه گفت. مخصوصا اینکه اینا TOEFL رو که Waive میکنن فقط ماله پذیرشه ولی واسه TA معمولا Waive نمیکنن.

دانشگاه خودمون که میدونم برای TA تافل رو Waive نمیکنه و فقط برای پذیرشه.

Gela
December 30th, 2012, 10:07 AM
آقا من کلا دید خوبی نسبت به UoW و Pittsburgh ندارم . اینا کلا دانشجو گرفتنشونو خودشونم نمیدونن چیکار میکنن.

UPenn یا Penn State ? دومی رو میدونم جاش فاجعه ی بشریه . من هم گروهیم فوقش رو اونجا خونده بود زیاد راضی نبود و وای نستاده بود.

CM که خوب دیگه آخر اسم و رسمه ، فکر میکنم خودتم اگر همه ی این گزینه ها رو آوردی انتخاب اولت CM باشه.

دیگه شما که خودت مدت زیادی تو آمریکا بودی ، میدونی که استاد نداشته واسه PhD واقعا نمیشه گفت. مخصوصا اینکه اینا TOEFL رو که Waive میکنن فقط ماله پذیرشه ولی واسه TA معمولا Waive نمیکنن.

UPenn از دانشگاه های مطرح امریکاست و تا جایی که من یادم میاد جزو 10 دانشگاه برتر.
Penn Stateفاجعه ی بشریه؟؟ اتفاقا Penn state هم دانشگاه خیلی خیلی خوبی هست. چرا می فرمایید فاجعه ی بشری هست؟

Shahab2020
December 30th, 2012, 10:25 AM
سلام، مرسی از راهنمایتون
یه سوال دیگه داشتم، آیا GRE General کافیه و نیازی به SUBJECT نیست.(subject چقدر میتونه تاثیر داشته باشه)
مسئله دیگه یافتن کار هست واقعا یه کمی مشکله! فکر نکنم این یکی بشه
حالا اگه نمرات خوبی تو زبان بگیرم مثلا 100 تافل و 340 جری!!! چه نظری می دید؟

سلام
کار رو می تونید یه جایی برید حتی مجانی کار کنید و کار یادبگیرید و سابقه کار بشه.
این نمره های TOEFL و GRE که گفتید اگه بگیرید خیلی رزومه شما رو قوی میکنه.
در مورد SUBJECT نمی دونم چون من در مورد رشته پلیمر چیزی نمی دونم.

golrizn
December 30th, 2012, 10:26 AM
رادین:
"استاد نداشته واسه PhD واقعا نمیشه گفت." چی؟

Arash_Mohebi7
December 30th, 2012, 11:08 AM
سلام
کار رو می تونید یه جایی برید حتی مجانی کار کنید و کار یادبگیرید و سابقه کار بشه.

اگرم آشنا داشته باشی میشه یه گواهی کار الکی یه ساله از یه شرکت خصوصی گیر بیاری. من نمیدونم چجور گواهی ای برای اثبات کار وجود داره ولی خیلی نباید چیز رسمی ای باشه.

applytousa
December 30th, 2012, 02:52 PM
سلام دوستان

من سال قبل برای پیدا کردن استاد مشکل داشتم و از حدود 1000 ایمیلی که زدم فقط 10 تا جواب دست و پا شکسته از اساتید دانشگاه های ضعیف تر گرفتم !

متن ایمیل رو باید اصلاح کنم؟ مطالب خاصی باید بنویسم؟ میخام از اساتید دانشگاه های بهتر از رنک 50 جواب بگیرم.

stude
December 30th, 2012, 03:58 PM
سلام دوستان، من ليسانس معدل 14.3 دانشگاه اميركبير عمران، دو ترم دانشگاه شريف محيط زيست خوندم انصراف دادم، دو تا فوق ليسانس مستر اينجينيرينگ از دانشگاه تكنولوژي سيدني توي مديريت مهندسي با gpa 3,65 و عمران با gpa 3.8 دارم، ايلتس 7 در هر بند، 6 ماه سابقه كار توي ايران دارم، براي امريكا دكترا فول فاند شانسي دارم يا نه؟ اگر اره چه دانشگاه هايي؟ پيشاپيش از پاسختون سپاسگزارم :)راستش از استراليا راضيم، فقط اگر امريكا هزينه هام رو بده حاضر مي شم برم دكترا بخونم، خواستم نظرتون رو بپرسم و اينكه واقعا شانسم در چه حديه؟ توي استراليا ارزش نداره تلاش كنم رزومم رو از اين بهتر كنم و يا براي مثال جي ار اي بگيرم، در كا منتظر راهنمايي دوستانه شما هستم، ممنونم

mh_nabil
December 30th, 2012, 04:36 PM

سلام عزیز
ممنون از پاسخت
من خودم آبرنم
اونم جاش فاجعه اس
به همین خاطر حاضر نبودم کالج تون (شهر کوچک) بفرستم
UPenn فرستادم
والا نمی دونم
من که به رنکینگ نگاه میکنم منطفی و تو رنکینگهای مختلف فرستادم
بعد Pitt هم دیگه دانشگاه خودمه تو رنکینگ مکانیک
ولی من اینجا حاضر نیستم بمونم

capitan84
December 30th, 2012, 07:15 PM
سلام
سلام
خودم تو فکرش بودم که یه جا مجانی کار کنم ولی کلاس زبانم تو این ماه استارت می خوره و نصف روز اونجام و این برای کارفرمای جدید خوشایند نیست! من قصد دارم اول تابستون تافل امتحان بدم و میشه برای جری که اماده میشم هم کار کرد و هم برای جری مطالعه کرد.
GRE Subject رشتمونم تا اون جایی که می دونم همون شیمی هستش.
از راهنمایی هات ممنونم.

capitan84
December 30th, 2012, 07:16 PM
اگرم آشنا داشته باشی میشه یه گواهی کار الکی یه ساله از یه شرکت خصوصی گیر بیاری. من نمیدونم چجور گواهی ای برای اثبات کار وجود داره ولی خیلی نباید چیز رسمی ای باشه.
سلام،
مرسی از راهنمایتون. آخه یه مشکلی که هست اینه که این دکتر تو امریکا می دونه که کارم چی هستش و اصلا خوشش نمیاد که بخوام از این زرنگ بازی ها در بیارم! ولی میدونم بعضی از بچه ها از این کار را می کنند!!!

Radian
December 30th, 2012, 07:50 PM
UPenn از دانشگاه های مطرح امریکاست و تا جایی که من یادم میاد جزو 10 دانشگاه برتر.
Penn Stateفاجعه ی بشریه؟؟ اتفاقا Penn state هم دانشگاه خیلی خیلی خوبی هست. چرا می فرمایید فاجعه ی بشری هست؟

فاجعه ی بشری از این جهت که College Town هست و مثلا تا اولین آبادی باید 4 ساعت رانندگی کنین :D

اتفاقا جفتِ Penn State و UPenn دانشگاه های معمولی به حساب میان. Penn State رشته ایش که خوبه تو رنکینگ ها مهندسی موادشه. هر دو رنک 25-30 دارن در مهندسی (Graduate)

البته من متوجه نقطه نظر شما هستم. UPenn جزو دانشگاه های اسم و رسم دار به خاطر Under Grad اش هست. من منظورم در مقطع Graduate بود.

blur
December 30th, 2012, 07:58 PM
یه سوال: ممکنه یه دانشگاهی رنک کلی زیاد جالبی نداشته باشه ولی رنکش تو یک رشته خیلی خوب باشه...اونموقع اون دپارتمان سخت گیری بیشتری نسبت به بقیه دپارتمان های دانشگاه خواهد داشت؟ و اینکه آیا اینکه رنک دانشگاه تو اون رشته بخصوص رو بعدا برا کار و اینا بیشتر در نظر می گیرن یا رنک دانشگاه رو؟

Radian
December 30th, 2012, 07:59 PM
رادین:
"استاد نداشته واسه PhD واقعا نمیشه گفت." چی؟

منظورم این هست که تنها حالتی که بشه 100% گفت شما فاند خواهی داشت یا نه ( قبل از اینکه نتایج دانشگاه اعلام بشه ) حالتیه که شما استاد داشته باشی.

اگر استاد نداشته باشی ، یا سیستم دانشگاه طوری باشه که استاد محور نباشه ، فقط بعد از مقایسه ی شما با سایر Applicant ها در Admission Comitte مشخص میشه که شما پذیرش/فاند میگیری یا نه.

شاید سال 2011 بگیری ، 2012 نگیری ، 2013 بگیری ! بستگی داره بقیه چطورین !

Radian
December 30th, 2012, 08:03 PM
یه سوال: ممکنه یه دانشگاهی رنک کلی زیاد جالبی نداشته باشه ولی رنکش تو یک رشته خیلی خوب باشه...اونموقع اون دپارتمان سخت گیری بیشتری نسبت به بقیه دپارتمان های دانشگاه خواهد داشت؟ و اینکه آیا اینکه رنک دانشگاه تو اون رشته بخصوص رو بعدا برا کار و اینا بیشتر در نظر می گیرن یا رنک دانشگاه رو؟

این سواله ازون سوالای بحث برانگیز بین علماست.

واقعا سخته که جواب داد. من همون تعداد استدلال شنیدم که میگن رنک کلی مهمه که رنک رشته. اما به شخصه رنک کلی رو ترجیح میدم.

مثال : UCSB رنک مهندسی مواد 2 ، رنک کلی معمولی . Gatech مهندسی مواد 7 ، رنک کلی 4-5 .

من Gatech رو ترجیح میدم این وسط از نظر Academic.

behnam10123
December 30th, 2012, 08:42 PM

Virginia Tech توی رشته ما (صنایع) رنک 3 امریکا رو داره ولی رنک کلیش 80 هست ! البته توی مهندسی رنک Virginia Tech میشه 24

جالبه بدونید که توی رشته ما رنک Stanford میشه 6 حالا به نظر شما اگه کسی هر دو رو بیاره کدوم میره؟ فکر کنم واضحه.

چه به لحاظ دشواری پذیرش گرفتن و چه به لحاظ کار گرفتن اوضاع با مدرک Stanford بسی بهتر خواهد بود. وجهه و نام دانشگاه به کنار !

حالا فکر کنید فردی توی رشته صنایع هم Virginia Tech رو بیاره هم University of Texas–Austin با رنک 17 درصنایع . حالا مشکل تصمیم گیری پیش میاد. چون رنک کلی تگزاس 29 هست و رنکش در مهندسی 8 میشه. اگه اون فرد من باشم دانشگاه تگزاس رو به خاطر رنکش به راحتی رها نمیکنم ولی Virginia Tech هم رنک صنایعش 3 هست پس باید تحقیق رو شروع کنم و این یک تصمیم ساده نیست برام.

Shahab2020
December 30th, 2012, 09:00 PM
سلام
خودم تو فکرش بودم که یه جا مجانی کار کنم ولی کلاس زبانم تو این ماه استارت می خوره و نصف روز اونجام و این برای کارفرمای جدید خوشایند نیست! من قصد دارم اول تابستون تافل امتحان بدم و میشه برای جری که اماده میشم هم کار کرد و هم برای جری مطالعه کرد.
GRE Subject رشتمونم تا اون جایی که می دونم همون شیمی هستش.
از راهنمایی هات ممنونم.

کار مجانی خوبش اینه که شما می تونید 2 روز یا سه روز در هفته برید. در ضمن دلیلی نداره زیاد وقت بزارید.
دقیقا می تونید شرایط خودتون رو به کارفرما بگید!

Shahab2020
December 30th, 2012, 09:08 PM

معمولا دانشگاهایی که رنک رشته بالایی دارند اون Department خیلی سخت میگیره.
در ضمن دلیل رنک هم استاد های بنام او رشته میشه که اون استادا هرکاری دلشون می خواد میکنن.
و در پذیرش مستقیم تاثیر دارند. و بودجه های خیلی خوبی میگیرن. هم خوب هستش و هم بد!
چون یه جور بی قانونی میشه! و بعضی وقت ها اصلا خوب نیست.
من تجربه خودم رو گفتم. اما به نظر من رنک دانشگاه بهتره چون محیط دانشگاه بهتره! و کارای اداری نظم بهتری داره!
Good Luck

transformer
December 31st, 2012, 01:59 AM
سلام

یک سوال داشتم ... جریان in-state و out of state چی هست که شهریه اش 2 برابر فرق میکنه؟

آیا اعتبار مدارک هم متغیره؟ کلا کدومش بهتره؟ فرق هاشون چیه؟

transformer
December 31st, 2012, 02:01 AM
دوستان یک عدد جلوی هرکدوم از اینها مینویسید ببینم رنکینگ این ها نسبت به هم چطور میشه :

ارشد:

carnegie mellon university www.ri.cmu.edu
Worcester Polytechnic Institute www.wpi.edu
Washington University in St. Louis www.wustl.edu
University of Detroit Mercy www.udmercy.edu
University of Southern California www.usc.edu
University of Michigan www.umich.edu
University of Pennsylvania www.upenn.edu
University of Utah www.utah.edu
George Mason University www.gmu.edu
University of California, San Diego www.ucsd.edu

transformer
December 31st, 2012, 02:30 AM
دوستان یک سوال دیگه داشتم ... من دقیقا چه چیزهایی باید از دانشگاه درخواست بدم که به من بدند تا برای اپلای به دانشگاه مقصد ارسال کنم؟

لطفا کامل توضیح بدید

همچنین سایر مدارکی که باید خودم روش بگذارم و بفرستم

با تشکر فراوان

sinajafari88
December 31st, 2012, 02:41 AM
سلام

یک سوال داشتم ... جریان in-state و out of state چی هست که شهریه اش 2 برابر فرق میکنه؟

آیا اعتبار مدارک هم متغیره؟ کلا کدومش بهتره؟ فرق هاشون چیه؟

دوست عزیز سلام. در آمریکا اگر شما سیتیزن اون ایالت باشید هزینه تحصیلتون بسیار پایین تر از کسی هست که سیتیزن اون ایالت نیست. منظور از In-state کسی هست که سیتیزن ایالتی هست که دانشگاه توش قرار داره. به لحاظ اعتبار فرقی ندارند.

sinajafari88
December 31st, 2012, 02:43 AM
دوستان یک عدد جلوی هرکدوم از اینها مینویسید ببینم رنکینگ این ها نسبت به هم چطور میشه :

برای مقایسه رنکینگ از این سایت استفاده کنید. فقط کافیه روی لینک مزبوط به رشتتون کلیک کنید. موفق باشید.

http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012/subject-rankings

Radian
December 31st, 2012, 04:43 AM
دوست عزیز سلام. در آمریکا اگر شما سیتیزن اون ایالت باشید هزینه تحصیلتون بسیار پایین تر از کسی هست که سیتیزن اون ایالت نیست. منظور از In-state کسی هست که سیتیزن ایالتی هست که دانشگاه توش قرار داره. به لحاظ اعتبار فرقی ندارند.

وقتی فرد Resident اون ایالت باشه ( نه سیتیزن) فقط از دانشگاه ایالتی (نه هر دانشگاهی ) اون ایالت میتونه این مزیت رو دریافت کنه.

شرایط Residency از ایالت به ایالت فرق میکنه اما قبل از هرچیز باید Permanent Resident ایالات متحده باشه.

Radian
December 31st, 2012, 04:47 AM
برای مقایسه رنکینگ از این سایت استفاده کنید. فقط کافیه روی لینک مزبوط به رشتتون کلیک کنید. موفق باشید.

http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012/subject-rankings

با توجه به اینکه تاپیک مربوط به آمریکاست ، سایت QS یکی از چرند ترین سایت های رنکینگه به 2 دلیل :

1. اینکه رنکیگ دوره ی لیسانس رو میده !

2. معیاراش اصولی نیست و رده بندیش خیلی کلیه ! در ثانی کسی که تو آمریکا درس میخونه دیگه نیازی نداره بدونه بقیه ی دانشگاه های دنیا در چه لولین !

معتبر ترین رسانه که بارها و بارها ذکر شده اصلا تاپیک داریم براش USNEWS هست.

transformer
December 31st, 2012, 10:54 AM
وقتی فرد Resident اون ایالت باشه ( نه سیتیزن) فقط از دانشگاه ایالتی (نه هر دانشگاهی ) اون ایالت میتونه این مزیت رو دریافت کنه.

شرایط Residency از ایالت به ایالت فرق میکنه اما قبل از هرچیز باید Permanent Resident ایالات متحده باشه.

بالاخره فرقی به حال دانشجوی اینترنشنال میکنه؟

transformer
December 31st, 2012, 11:19 AM
carnegie mellon university
Worcester Polytechnic Institute
Washington University in St. Louis
University of Detroit Mercy
University of Southern California
University of Michigan
University of Pennsylvania
University of Utah
George Mason University
University of California, San Diego

دوستان با معدل 14تا 14.5 رشته مهندسی کامپیوتر(سخت افزار) ، برای ارشد رباتیک در کدوم یکی از این دانشگاه ها شانس پذیرشم بالاتره؟
همچنین مدرک GRE و زبان هم ندارم و مخوام درخواست پذیرش مشرو به زبان بدم . یعنی یک ترم قبل شروع تحصیل برم و در کالج خود دانشگاه زبان بخونم... قبول میکنند؟و آیا این شانسمو افزایش میده یا کاهش؟

ahmadrezaamin
December 31st, 2012, 12:11 PM
carnegie mellon university
Worcester Polytechnic Institute
Washington University in St. Louis
University of Detroit Mercy
University of Southern California
University of Michigan
University of Pennsylvania
University of Utah
George Mason University
University of California, San Diego

دوستان با معدل 14تا 14.5 رشته مهندسی کامپیوتر(سخت افزار) ، برای ارشد رباتیک در کدوم یکی از این دانشگاه ها شانس پذیرشم بالاتره؟
همچنین مدرک GRE و زبان هم ندارم و مخوام درخواست پذیرش مشرو به زبان بدم . یعنی یک ترم قبل شروع تحصیل برم و در کالج خود دانشگاه زبان بخونم... قبول میکنند؟و آیا این شانسمو افزایش میده یا کاهش؟

دوست عزیز این دانشگاههایی که نام بردید اکثراً دانشگاه های خیلی قوی هستند. در این دانشگاه ها پذیرش مشروط خیلی معنی نداره و به دلیل اینکه تعداد متقاضی ها بسیار زیاد هست ترجیح می دن که پذیرش رو به کسی بدن که تمام مدارکش کامل هست و پیش نیازهای دانشگاه رو داره.
شما تا وقتی که نمره زبان نداشته باشید عملاً نتیجه ی خوبی از اپلای کردنتون نمی گیرید. من توصیه می کنم به هیچ عنوان به فکر پذیرش مشروط نباشید چون حتی اگر بگیرید هم در مرحله ویزا گرفتن مشکل براتون به وجود میاد.

نظر شخصی من اینه که با شرایط فعلی شما در دانشگاه هایی که نام بردید برای carrengie ، Washington ، USC ، Michigan ، Pensylvania ، Utah ، و San Diego شانس آنچنانی ندارید مگر اینکه نمره زبان های خیلی خوبی بگیرید.

موفق باشید

applytousa
December 31st, 2012, 01:04 PM
سلام دوستان

آیا ممکنه یک دانشگاه با رنک ضعیف مثل 70 انسان رو ریجکت کنه و یک دانشگاه با رنک خوب مثل 20 آدمی رو پذیرش بکنه؟

transformer
December 31st, 2012, 01:30 PM
شما تا وقتی که نمره زبان نداشته باشید عملاً نتیجه ی خوبی از اپلای کردنتون نمی گیرید. من توصیه می کنم به هیچ عنوان به فکر پذیرش مشروط نباشید چون حتی اگر بگیرید هم در مرحله ویزا گرفتن مشکل براتون به وجود میاد.

چرا به مشکل میخورم؟

naziof
December 31st, 2012, 01:42 PM
سلام
من دانشجوی ترم یک ارشدم معدل کارشناسیم 15 بوده الان دارم می خونم که ارشدم بالا بشه دانشگاه ازاد تهران مهندسی شیمی هستم.از الان می خوام رو زبان کار کنم که اگر بشه بتونم بورس کامل بشم.می خوام بدونم چند درصد احتمال هست با این اوضاع سیاسی و .... اگر احتمال پذیرش واسه دکترا کمه خودمو واسه ایلتس و جی ار ای اذیت نکنم.

Shahab2020
December 31st, 2012, 04:01 PM
سلام دوستان

آیا ممکنه یک دانشگاه با رنک ضعیف مثل 70 انسان رو ریجکت کنه و یک دانشگاه با رنک خوب مثل 20 آدمی رو پذیرش بکنه؟

سلام دوست عزیز
بله ممکن هستش. و به رزومه و مقالات شما بستگی داره!
اما یادتون باشه باید شرایط اولیه اپلای رو داشته باشید. مثلا حداقل نمره زبان و معدل مورد نیاز دانشگاه!

BEHNAM1986
December 31st, 2012, 07:24 PM
سلام دوست عزیز
بله ممکن هستش. و به رزومه و مقالات شما بستگی داره!
اما یادتون باشه باید شرایط اولیه اپلای رو داشته باشید. مثلا حداقل نمره زبان و معدل مورد نیاز دانشگاه!

به نظر اکثریت دوستان آمریکا زیاد روی مینیمم تعیین شده برای معدل حساس نیست و فقط به خاطر معدل ریجکت نمی کنه و یه نظر کلی در مورد کل پرونده می ده ولی روی نمرات زبان حساس هستش

Shahab2020
December 31st, 2012, 08:58 PM
به نظر اکثریت دوستان آمریکا زیاد روی مینیمم تعیین شده برای معدل حساس نیست و فقط به خاطر معدل ریجکت نمی کنه و یه نظر کلی در مورد کل پرونده می ده ولی روی نمرات زبان حساس هستش

شما باید حداقل معدل را داشته باشید تا بتوانید Apply کنید.

behnam10123
December 31st, 2012, 09:05 PM

منظورتون از نمره زبان TOEFL یا IELTS هست؟ برای این پرسیدم چون GRE نمره زبان نیست !

GRE آزمونه سنجشه ظرفیت های آکادمیک هست که از تمام افراد آمریکایی و غیر آمریکایی گرفته میشه تا میزان آمادگی اونها برای تحصیالت تکمیلی محک بخوره. بصورت ساده GRE کنکور آمریکایی میشه !

حالا دوست عزیز به نظر شما برای GRE هم دانشگاه ها روی حداقل هاشون حساسیت دارن؟ یا منظورتون حساسیت روی حداقل های TOEFL یا IELTS بوده ؟

transformer
December 31st, 2012, 09:09 PM
آقا این GPA دقیقا چطوری حساب میشه؟ من دیدم توی دانشگاه یوتا زده حداقل GPA 3.0
من الان ترم آخر لیسانسم و درسم تا قبل ارسال مدارک تمون نمیشه(یعنی نمره هارو نمیدن)

پس باید مال ترم های پیش رو حساب کنم .... من توی 4 ترم گذشته هر ترم 20 واحد برداشتم ، یعنی مجموعا 80 واحد
معدل 4 ترم پیشمو حساب کردم شد 14.95 !!!!
به نظرتون چه کار کنم؟ شرایط معدلو دارم یا نه؟

اگر 3 ترم گذشته رو حساب کنم (60 واحد) میشه معدلش 14.70 ... یعنی سر چند صدم سخت گیری میکنن و رد میکنند؟

همچنین دیدم یه دانشگاه دیگه زده GPA B میخواد ... یعنی 15 تا 17 اگر درست بگم؟

من به خاطر این چند صدم معدل از همه اینها محروم میشه؟

mamali66
December 31st, 2012, 09:20 PM
بچه ها میدونیددانشگاه هایی که مینی موم نمره GRE دارن در مورد کسی که نمره وربال پایینتر از حد نصاب داره چقدر سختگیری میکنن؟ اینجا کسی خودش یا دوستانش تجربه اپلای با چنین شرایطی رو داشته؟

mestaya
December 31st, 2012, 10:15 PM
آقا این GPA دقیقا چطوری حساب میشه؟ من دیدم توی دانشگاه یوتا زده حداقل GPA 3.0
من الان ترم آخر لیسانسم و درسم تا قبل ارسال مدارک تمون نمیشه(یعنی نمره هارو نمیدن)

پس باید مال ترم های پیش رو حساب کنم .... من توی 4 ترم گذشته هر ترم 20 واحد برداشتم ، یعنی مجموعا 80 واحد
معدل 4 ترم پیشمو حساب کردم شد 14.95 !!!!
به نظرتون چه کار کنم؟ شرایط معدلو دارم یا نه؟

اگر 3 ترم گذشته رو حساب کنم (60 واحد) میشه معدلش 14.70 ... یعنی سر چند صدم سخت گیری میکنن و رد میکنند؟

همچنین دیدم یه دانشگاه دیگه زده GPA B میخواد ... یعنی 15 تا 17 اگر درست بگم؟

من به خاطر این چند صدم معدل از همه اینها محروم میشه؟
با سلام
بیشتر دانشگاه ها gpa:3 یا همون 15 رو میخوان تا تازه پروندت بررسی بشه ولی پذیرش به خیلی عوامل دیگه مثل نمرات زبان و مقاله بستگی داره و در برخی دانشگه ها نظرات اساتید مهم است
موفق باشید

mestaya
December 31st, 2012, 10:19 PM
بچه ها میدونیددانشگاه هایی که مینی موم نمره GRE دارن در مورد کسی که نمره وربال پایینتر از حد نصاب داره چقدر سختگیری میکنن؟ اینجا کسی خودش یا دوستانش تجربه اپلای با چنین شرایطی رو داشته؟
با سلام
این قضیه دانشگاه با دانشگاه تفاوت داره بعضی ها دنبال وربال و بعضی ها دنبال کوانت هستن ولی اساسا نباید وربال زیر 50 درصد باشد این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم
موفق باشید

capitan84
December 31st, 2012, 11:09 PM
سلام، 2 تا سوال داشتم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره.
1- برای ارزیابی معدل دوره لیسانس، بعضی بچه ها میگن فقط معدل 4 ترم آخر بیشتر مد نظرشون هست!!!! کسی هست که تو این زمینه اطلاعاتی داشته باشه؟ (دانشگاه های امریکا و کانادا)
برای مثال من معدل کل 8 ترمم 15.08 هستش ولی معدل 4 ترم آخر که اکثرا هم دروس تخصصی بودش بین 16.5 تا 17 بوده. به نظرم اگه این طور باشه خیلی برای من عالی میشه!!!!!
2- من دوره ارشدم متاسفانه به دلیل سخت بودن پروژه و کارم 6 ترم طول کشید. این موضوع ام چقدر تو اپلای کردن تاثیر منفی میذاره؟

capitan84
December 31st, 2012, 11:17 PM
سلام
من دانشجوی ترم یک ارشدم معدل کارشناسیم 15 بوده الان دارم می خونم که ارشدم بالا بشه دانشگاه ازاد تهران مهندسی شیمی هستم.از الان می خوام رو زبان کار کنم که اگر بشه بتونم بورس کامل بشم.می خوام بدونم چند درصد احتمال هست با این اوضاع سیاسی و .... اگر احتمال پذیرش واسه دکترا کمه خودمو واسه ایلتس و جی ار ای اذیت نکنم.
سلام
من بر اساس تجربه دوستان این جواب را میدم. اولا یه پروژه به روز با اساتید قوی دانشگاه های دولتی بردارید و مقالات خوبی از پروژتون بیرون بیارید. دوما از الان به فکر نمرات زبان و جری باشید.
در ضمن من شنیدم مثل اینکه سفارت به بچه های شیمی ام دیگه داره بد ویزا میده ولی به هرحال تلاشتونا بکنید حالا اگه نشد برای کشور های دیگه اقدام کنید!!!!

mestaya
December 31st, 2012, 11:38 PM
سلام، 2 تا سوال داشتم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره.
1- برای ارزیابی معدل دوره لیسانس، بعضی بچه ها میگن فقط معدل 4 ترم آخر بیشتر مد نظرشون هست!!!! کسی هست که تو این زمینه اطلاعاتی داشته باشه؟ (دانشگاه های امریکا و کانادا)
برای مثال من معدل کل 8 ترمم 15.08 هستش ولی معدل 4 ترم آخر که اکثرا هم دروس تخصصی بودش بین 16.5 تا 17 بوده. به نظرم اگه این طور باشه خیلی برای من عالی میشه!!!!!
2- من دوره ارشدم متاسفانه به دلیل سخت بودن پروژه و کارم 6 ترم طول کشید. این موضوع ام چقدر تو اپلای کردن تاثیر منفی میذاره؟
با سلام
در آمریکا معدل کل لیسانس مهم هستش در 99 درصد دانشگاه ها و 4 ترم برای کانادا هستش ٰدر باره پروژه فکر نکنم مشکلی باشه
موفق باشید

behnam10123
January 1st, 2013, 12:00 AM
سلام دوستان

اگه یادتون باشه من رزومه خودم رو به همراه دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-شانس-پذیرش-و-بورس-از-دانشگاههای-آمریکا-برای-Fall-2013&p=1013345&viewfull=1#post1013345) براتون گزاشته بودم. بعد از بچه ها خواسته بودم شانس پذیرشم رو بگن. الان خودم شانس پذیرشم رو دقیق حساب کردم!

از دانشگاه های پایین تر صرف نظر می کنم و فقط شانس پذیرشم رو توی این 6 دانشگاه بررسی میکنم: برکلی، استنفورد، میشیگان، جورجیاتک، ایلینویز و کلمبیا. اینها دانشگاه های بسیار عالی هستن و در هر کدوم که پذیرش بگیرم خیلی راضی کننده هست. حالا شروع میکنم و توضیح میدم که احتمال دقیق پذیرش من توی این دانشگاه ها چنده ! این میتونه یک مساله امتحانی برای درس آمار و احتمالات باشه ! جدی گفتم.

برای شروع دانشگاه استنفورد رو در نظر می گیریم. با مراجعه به سایت thegradcafe.com میشه به یک دیتابیس بزرگ از قبولی های دکترای سال 2012 دست پیدا کرد. رشته من صنایع هست ولی برای اینکه جامعه آماری بزرگتر بشه 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو با هم در نظر می گیرم و فرض میکنم که شانس قبولی در تمام اونها مساوی باشه (که البته برای من که صنایع هستم این یک فرض بدبینانه است).

متاسفانه همه بچه ها نمراتشون رو ثبت نکردن پس فقط افرادی رو که رزومشون رو نوشتن درنظر می گیریم تا بشه شانس قبولی رو مشخص کنیم.

نکته مهم اینجاس که در تحلیل نمره GRE از نظر دانشگاه ها بین متقاضی امریکایی و بین المللی فرق هست و به متقاضیان بین المللی یک مقدار آسان تر می گیرن چون زبان مادری شون انگلیسی نیست و گاهاً برای قضاوت نمره تافل رو هم نگاه میکنن تا مثلاً اگه وربال یا رایتینگ GRE شما پایین شده مقداری با تافل جبران بشه. پس من در محاسبه شانس پذیرش فقط دانشجویان internatinal رو لحاظ میکنم تا خطای محاسبه کم بشه.

حالا تعداد کل متقاضیان بین المللی رو که در سال 2012 و در استنفورد یکی از 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو قبول شده باشن از توی سایت thegradcafe.com در میاریم میشه 47 نفر. حالا از بین این 47نفر 5 نفر هستن که رزومشون در حد من یا ضعیف تر از من هست. طبق اصل محاسبه احتمال، شانس پذیرش من میشه 5 تقسیم بر 47 یعنی حدود 10 درصد. با تکرار فرایند فوق شانس قبولی من در تمام دانشگاه های مذکور بدست میاد :

1. شانس قبولی در استنفورد = 10 درصد
2. شانس قبولی در برکلی = 15 درصد
3. شانس قبولی در میشیگان= 10 درصد
4. شانس قبولی در کلمبیا = 15 درصد
5. شانس قبولی در ایلینویز= 20 درصد
6. شانس قبولی در جورجیاتک = 20 درصد

حالا می خواهیم تعیین کنیم چقدر شانس وجود داره تا من حداقل در یکی از 6 دانشگاه فوق قبول بشم. برای این محاسبه فرض میکنم که احتمال قبولی در هر دانشگاه مستقل از دیگری هست.

این فرض تا حدی معقولانه هست چون رزومه من تقریبا سر مرز هست و از طرفی افراد زیادی رو دیدم که در سایت thegradcafe.com مثلاً برکلی ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن حتی بعضی ها مثلاً ایلینویز ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن. پس فرض استقلال ، قابل قبول هست. برای محاسبه احتمال مربوطه به شکل زیر عمل میکنم :

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = (شانس ریجکت شدن از استنفورد)*(شانس ریجکت شدن از برکلی)*(شانس ریجکت شدن از میشیگان)*(شانس ریجکت شدن از جورجیا)*(شانس ریجکت شدن از کلمبیا)*(شانس ریجکت شدن از ایلینویز)

به عبارت دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.9 * 0.9 * 0.85 * 0.85 * 0.8* 0.8

به بیان دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.374

حال می دانیم که شانس قبولی در حداقل یکی از 6 دانشگاه برابر است با مکمل احتمال فوق، حال داریم :

شانس پذیرش گرفتن از حداقل یکی از 6 دانشگاه = 0.374 - 1 = 0.625

بنابراین به احتمال 62.5 درصد من حداقل از یکی از 6 دانشگاه خیلی خوبی که اپلای کردم پذیرش میگیرم.

قبول کنید که خیلی IQ زدم و خیلی هم براتون تایپ کردم. حالا نوبت شماست که دعا کنید مبادا اون 37.4 درصد عملی بشه و من از همشون ریجکت بشم !

Shahab2020
January 1st, 2013, 12:39 AM
سلام دوستان

اگه یادتون باشه من رزومه خودم رو به همراه دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم در اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?28047-شانس-پذیرش-و-بورس-از-دانشگاههای-آمریکا-برای-Fall-2013&p=1013345&viewfull=1#post1013345) براتون گزاشته بودم. بعد از بچه ها خواسته بودم شانس پذیرشم رو بگن. الان خودم شانس پذیرشم رو دقیق حساب کردم!

از دانشگاه های پایین تر صرف نظر می کنم و فقط شانس پذیرشم رو توی این 6 دانشگاه بررسی میکنم: برکلی، استنفورد، میشیگان، جورجیاتک، ایلینویز و کلمبیا. اینها دانشگاه های بسیار عالی هستن و در هر کدوم که پذیرش بگیرم خیلی راضی کننده هست. حالا شروع میکنم و توضیح میدم که احتمال دقیق پذیرش من توی این دانشگاه ها چنده ! این میتونه یک مساله امتحانی برای درس آمار و احتمالات باشه ! جدی گفتم.

برای شروع دانشگاه استنفورد رو در نظر می گیریم. با مراجعه به سایت thegradcafe.com میشه به یک دیتابیس بزرگ از قبولی های دکترای سال 2012 دست پیدا کرد. رشته من صنایع هست ولی برای اینکه جامعه آماری بزرگتر بشه 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو با هم در نظر می گیرم و فرض میکنم که شانس قبولی در تمام اونها مساوی باشه (که البته برای من که صنایع هستم این یک فرض بدبینانه است).

متاسفانه همه بچه ها نمراتشون رو ثبت نکردن پس فقط افرادی رو که رزومشون رو نوشتن درنظر می گیریم تا بشه شانس قبولی رو مشخص کنیم.

نکته مهم اینجاس که در تحلیل نمره GRE از نظر دانشگاه ها بین متقاضی امریکایی و بین المللی فرق هست و به متقاضیان بین المللی یک مقدار آسان تر می گیرن چون زبان مادری شون انگلیسی نیست و گاهاً برای قضاوت نمره تافل رو هم نگاه میکنن تا مثلاً اگه وربال یا رایتینگ GRE شما پایین شده مقداری با تافل جبران بشه. پس من در محاسبه شانس پذیرش فقط دانشجویان internatinal رو لحاظ میکنم تا خطای محاسبه کم بشه.

حالا تعداد کل متقاضیان بین المللی رو که در سال 2012 و در استنفورد یکی از 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو قبول شده باشن از توی سایت thegradcafe.com در میاریم میشه 47 نفر. حالا از بین این 47نفر 5 نفر هستن که رزومشون در حد من یا ضعیف تر از من هست. طبق اصل محاسبه احتمال، شانس پذیرش من میشه 5 تقسیم بر 47 یعنی حدود 10 درصد. با تکرار فرایند فوق شانس قبولی من در تمام دانشگاه های مذکور بدست میاد :

حالا می خواهیم تعیین کنیم چقدر شانس وجود داره تا من حداقل در یکی از 6 دانشگاه فوق قبول بشم. برای این محاسبه فرض میکنم که احتمال قبولی در هر دانشگاه مستقل از دیگری هست.

این فرض تا حدی معقولانه هست چون رزومه من تقریبا سر مرز هست و از طرفی افراد زیادی رو دیدم که در سایت thegradcafe.com مثلاً برکلی ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن حتی بعضی ها مثلاً ایلینویز ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن. پس فرض استقلال ، قابل قبول هست. برای محاسبه احتمال مربوطه به شکل زیر عمل میکنم :

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = (شانس ریجکت شدن از استنفورد)*(شانس ریجکت شدن از برکلی)*(شانس ریجکت شدن از میشیگان)*(شانس ریجکت شدن از جورجیا)*(شانس ریجکت شدن از کلمبیا)*(شانس ریجکت شدن از ایلینویز)

به عبارت دیگر داریم:

به بیان دیگر داریم:

حال می دانیم که شانس قبولی در حداقل یکی از 6 دانشگاه برابر است با مکمل احتمال فوق، حال داریم :

بنابراین به احتمال 62.5 درصد من حداقل از یکی از 6 دانشگاه خیلی خوبی که اپلای کردم پذیرش میگیرم.

قبول کنید که خیلی IQ زدم و خیلی هم براتون تایپ کردم. حالا نوبت شماست که دعا کنید مبادا اون 37.4 درصد عملی بشه و من از همشون ریجکت بشم !

سلام دوست عزیز
خوب شد شما ریاضی دان نشدید!! :cool:
مهندس شما وقتی می گوید 5 تا از 47 نفر میشه 10 درصد این برای زمانی هستش که شما بخواهید احتمال تصادفی را در نظر بگیرید.
برای مثال یه گردونه دارید و 47تا توپ دارید و بطور تصادفی 5 عدد را بیرون می کشید این احتمال میشه 10 درصد! نه برای Apply که براساس رزومه افراد شانس پذیرش تعیین می کنند.
دوست عزیز رزومه خیلی خوبی دارید و احتمال پذیرش شما به نظر من بالا هستش اما ببخشید محاسبات شما جواب نمی ده!! :redface:
فردا که پذیرش گرفتید رو حساب محاسباتتون نذارید رزومه تون خوب بوده. :rolleyes:
Good Luck

behnam10123
January 1st, 2013, 12:47 AM
سلام دوست عزیز
مهندس شما وقتی می گوید 5 تا از 47 نفر میشه 10 درصد این برای زمانی هستش که شما بخواهید احتمال تصادفی را در نظر بگیرید.
برای مثال یه گردونه دارید و 47تا توپ دارید و بطور تصادفی 5 عدد را بیرون می کشید این احتمال میشه 10 درصد! نه برای Apply که براساس رزومه افراد شانس پذیرش تعیین می کنند.
دوست عزیز رزومه خیلی خوبی دارید و احتمال پذیرش شما به نظر من بالا هستش اما ببخشید محاسبات شما جواب نمی ده!! :redface:
فردا که پذیرش گرفتید رو حساب محاسباتتون نذارید رزومه تون خوب بوده. :rolleyes:
Good Luck

آقا اینا فشارهای انتظار هست که آدم رو به اینجور جاها می رسونه ! خواستم هم اطلاعاتم رو به دوستان بدم ، هم یه شوخی با بچه ها کرده باشم.

البته خودم تا حدی به این محاسبات اعتقاد دارم. این محاسبات بصورت Roughly درست هستن. درسته که اپلای هست و هزار و یک فاکتور ولی این میتونه یه تخمین نصفه نیمه باشه. البته همونطور که گفتم هدف عوض شدن فضای رفقا بود و شما هم درست فرمودی.

Radian
January 1st, 2013, 02:05 AM
سلام دوست عزیز
فردا که پذیرش گرفتید رو حساب محاسباتتون نذارید رزومه تون خوب بوده.
Good Luck

نه ولی جدا میشه از طریق آمار به یه جایی رسوند این اعداد و ارقام رو ، اما نه از طریق ضرب احتمال :D به قول معروف باید رفت تو کار Six Sigma و Adavanced Response Surface

چون ما میخوایم روی یک Population از طریق Sample ای که توی سایت هست نظر بدیم . قبل از هر چیز باید چک کنیم این Sample به اصطلاح Normal Distribution داره.

بعد میشه یک Chi Distribution تابع تعریف کرد براش و ...

کلا میشه رو این متد یدونه Paper در آورد

( اینا همه از Side Effect های درس داشتن با Douglas Montgomery ـه :))) )

soheila1
January 1st, 2013, 02:07 AM
سلام دوستان در مورد شانس پذیرش من اگه نظری دارند بگند ممنون میشم
کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه یزد با معدل کل 16
ارشد علوم کامپیوتر امیرکبیر معدل کل 17.64
مقاله ندارم
در زمینه وب سکیوریتی کار کردم و تزم خیلی جدید و به روز بود
4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد که مدت 7 ترمش هیات علمی هستم
آیلتس 6.5
جی آر ای هم تازه برای 9 فوریه ثبت نام کردم: ندارم
سه تا ریکام
برای UCSB و Umass اقدام کردم استاد پیدا کردم که گفتند اپلای کن ولی در مورد جی آر ای تضمین نمیدند
کلا زیاد امید ندارم به نظرتون چقد شانس دارم برای این دو تا دانشگاه؟
امسال نشد سال بعد با چه رنکی آمریکا را پبشنهاد میدید؟
ضمنا برادرم هم امریکاس و شاید همین باعث بشه بهم ویزا ندند
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟
یه استاد تو UBC البته computer eng بود جواب داد ولی بعد که دوباره فیلدش را چک کردم دیدم زیاد خوشم نمیاد و اپلای نکردم به نظرتون اشتباه بود؟

farzad_fer230
January 1st, 2013, 02:32 AM
زير 50 درصد يعني چي؟ من كوآنت 160 شدم وربال شدم 135 ، الان خيلي پشيمونم.. چون "همه ي" سوالاي وربالو شانسي زدم
تافلمم خيلي بالا نشدم كه بگم وربالمو جبران ميكنه ( 90 شدم فيكس )
به نظر شما ورباله خيلي تو چشمه؟!!

با سلام
این قضیه دانشگاه با دانشگاه تفاوت داره بعضی ها دنبال وربال و بعضی ها دنبال کوانت هستن ولی اساسا نباید وربال زیر 50 درصد باشد این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم
موفق باشید

behnam10123
January 1st, 2013, 08:51 AM
نه ولی جدا میشه از طریق آمار به یه جایی رسوند این اعداد و ارقام رو ، اما نه از طریق ضرب احتمال :D به قول معروف باید رفت تو کار Six Sigma و Adavanced Response Surface

چون ما میخوایم روی یک Population از طریق Sample ای که توی سایت هست نظر بدیم . قبل از هر چیز باید چک کنیم این Sample به اصطلاح Normal Distribution داره.

بعد میشه یک Chi Distribution تابع تعریف کرد براش و ...

کلا میشه رو این متد یدونه Paper در آورد

( اینا همه از Side Effect های درس داشتن با Douglas Montgomery ـه :))) )

سلام

آقا مانتگامری دانشگاه Arizona State University هست؟ ایشون از به نام ترین چهره های آمار و احتمالات در چند دهه اخیر هستن !

در مورد شانس پذیرش هم به نظر من باید بشه از یک سری آمار ، استنتاج های منطقی کرد. البته در مورد روش و برای افزایش دقت به قول شما باید رفت تو کار یه paper .

arch_one
January 1st, 2013, 09:35 AM
دوستان یکی لطف کنه بگه من که ترم آخر لیسانسم ، باید ریز نمرات ترم های قبل رو بفرستم؟
مدرک که ندارم ، یعنی لازم نیست بفرستم؟ همین ریز نمرات کافیه؟

این ریز نمرات چی هستش اصلا؟ شبیه همین کارنامه هایی که توی مدرسه بهمون میدادند؟ اینو از دانشگاه بگیرم بعد بدم دارالترجمه بعدش بدم وزارت علوم مهر کنه؟ نیاز به تایید ترجمه توسط دانشگاه که نیست؟

آقا این سوالو یه جوونمرد ج بده

بله شما باید ریز نمرات فعلیتو بفرستی که طبعا غیر رسمی هست... مدرک رو باید به محض فارغ التحصیلی و اصولا قبل از شروع ترمتون( در صورتی که پذیرش گرفتید) به اونا بدید
اصولا بیشتر دانشگاها با این قضیه کنار میان و کی پذیرن که اپلیکنت در موقع ترسال درخواست هنوز دانشجو اه ولی تا پیش از زمان شروع ترم تحصیلی در اونجا درسش تموم میشه
ریز نمراتو میرید آموزش درخواست میدید میدن بهتون... آزه شبیه اوناس تقزیبا
بعد که گرفتید میبرید دارالترجمه ... اونا ترجمه میکنن اما مهر دادگستری نمی زنن چون هنوز فارغ التحصیل نشدید... دیگه عمونو باید بفرستین

transformer
January 1st, 2013, 10:29 AM
1-پس من فقط یه ربز نمرات میگیرم از آموزش دانشگاه
2-چندتا توصیه نامه از استایدم میگیرم (حتما باید از استاد باشه یا از کارفرما هم میشه؟ کدوم بهتره؟)
3- یه رزومه هم مینویسم
4- یه چیزیم مینویسم که بگم چرا من قراره برم آمریکا و اینها
5-مدرک زبانم که فعلا ندارم و میخواستم پذیرش بدون زبان بگیرم

همه مدارکی که باید بفرستم همین 5 مورد هست؟ چیزی رو از قلم ننداختم؟

پس من گواهی لیسانس رو تا زمانی که دانشجو هستم لازم نیست بفرستم؟ هیچ چیز دیگه به جاش نمیخوان؟(مثلا اشتغال به تحصیل!)

****یکی از دوستان گفتن بدون مدرک زبان توی ویزا گرفتن به مکل میخورم ... چرا؟
یعنی سفارت آمریکا ویزا نمیده و گیر میده یا ایران نمیذاره کسی واسه آموزش زبان خارج شه؟(با توجه به اینکه سربازیم نرفتم)
برای کانادا یا استرالیا یا اروپا هم پذیرش مشروط به زبان بگیرم بازم این مشکل ویزا رو دارم یا فقط آمریکا گیر میده؟

soodehali
January 1st, 2013, 10:31 AM
سلام میشه لطفا یه کمکی به من بکنین

من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران - عمران دانشگاه علم و صنعت سال 84 هستم. با معدل 12.56
از قبل از سال 84 تا امروز هم در یک شرکت مهندسین مشاور با زمینه آب به عنوان مسئول دفتر فنی مشغول به کار هستم

حالا می خوام برای مستر اقدام کنم برای آمریکا. دانشگاه آمهرست و تگزاس هم اپلای کردم.

سوالم اینه که من که می خوام با شهریه برم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟ البته من تو اپلیکیشن درخواست فاند می دم که نمی دونم درست اصلا یا نه؟ چون شانس گرفتن فاند فکر نکنم داشته باشم.

به نظر شما برای چه دانشگاهی اقدام کنم؟؟؟ میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه مناسب رو بدید

یه سوال دیگه هم دارم که شاید بی ربط باشه . من 2 تا گزینه دیگه پیش روم هست یکی ویزای pr استرالیا که شرایطش برام فراهم و یکی هم تحصیل در انگلیس چون دوست خیلی صمیمیم اونجاست . هدفم هم فقط رفتن از اینجاست و گرفتن اقامت و تحصیل در مرحله بعد . اگر کسی نظری داره که کمک بکنه خیلی خیلی ممنون می شممممممممممممممم.

naziof
January 1st, 2013, 10:46 AM
سلام
من بر اساس تجربه دوستان این جواب را میدم. اولا یه پروژه به روز با اساتید قوی دانشگاه های دولتی بردارید و مقالات خوبی از پروژتون بیرون بیارید. دوما از الان به فکر نمرات زبان و جری باشید.
در ضمن من شنیدم مثل اینکه سفارت به بچه های شیمی ام دیگه داره بد ویزا میده ولی به هرحال تلاشتونا بکنید حالا اگه نشد برای کشور های دیگه اقدام کنید!!!!
ممنون از پاسخ گوییتون. اینکه استاد دولتی باشه مهمه یا مقاله؟؟؟چون اینجا کسی هست که من می دونم با کار کردن باهاش مقاله در میاد.حالا اسم اون شخص مهمه یا مقاله.جدا؟؟چه بد شانسی تو ایران که فکر می کنن شیمی محض می خونی اونجام که رات نمی دن.البته بیشتر فکر کنم برای گرایش های بیو تکنولوژی مشکل هست.کشور دیگه خوبش سوییس که اونم سخت گیره:((

soodehali
January 1st, 2013, 11:32 AM

من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران - عمران دانشگاه علم و صنعت سال 84 هستم. با معدل 12.56
از قبل از سال 84 تا امروز هم در یک شرکت مهندسین مشاور با زمینه آب به عنوان مسئول دفتر فنی مشغول به کار هستم

حالا می خوام برای مستر اقدام کنم برای آمریکا. دانشگاه آمهرست و تگزاس هم اپلای کردم.

سوالم اینه که من که می خوام با شهریه برم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟ البته من تو اپلیکیشن درخواست فاند می دم که نمی دونم درست اصلا یا نه؟ چون شانس گرفتن فاند فکر نکنم داشته باشم.

به نظر شما برای چه دانشگاهی اقدام کنم؟؟؟ میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه مناسب رو بدید

یه سوال دیگه هم دارم که شاید بی ربط باشه . من 2 تا گزینه دیگه پیش روم هست یکی ویزای pr استرالیا که شرایطش برام فراهم و یکی هم تحصیل در انگلیس چون دوست خیلی صمیمیم اونجاست . هدفم هم فقط رفتن از اینجاست و گرفتن اقامت و تحصیل در مرحله بعد . اگر کسی نظری داره که کمک بکنه خیلی خیلی ممنون می شممممممممممممممم.

کسی نظری نداره؟

Shahab2020
January 1st, 2013, 12:16 PM

سلام
معدل لیسانس شما خیلی پایین هستش!
در ضمن نمره زبان رو نگفتید! کار پژوهشی دارید؟!!؟
با این معدل پذیرش خوبی برای US نمی تونید بگیرید. مگر اینکه نمره GRE خیلی بالا داشته باشیدو چند تا مقاله خوب داشته باشید.
فکر کنم مهاجرت استرالیا برای شما بهتر باشه دوست عزیز.

arch_one
January 1st, 2013, 02:34 PM
1-پس من فقط یه ربز نمرات میگیرم از آموزش دانشگاه
2-چندتا توصیه نامه از استایدم میگیرم (حتما باید از استاد باشه یا از کارفرما هم میشه؟ کدوم بهتره؟)
3- یه رزومه هم مینویسم
4- یه چیزیم مینویسم که بگم چرا من قراره برم آمریکا و اینها
5-مدرک زبانم که فعلا ندارم و میخواستم پذیرش بدون زبان بگیرم

همه مدارکی که باید بفرستم همین 5 مورد هست؟ چیزی رو از قلم ننداختم؟

پس من گواهی لیسانس رو تا زمانی که دانشجو هستم لازم نیست بفرستم؟ هیچ چیز دیگه به جاش نمیخوان؟(مثلا اشتغال به تحصیل!)

****یکی از دوستان گفتن بدون مدرک زبان توی ویزا گرفتن به مکل میخورم ... چرا؟
یعنی سفارت آمریکا ویزا نمیده و گیر میده یا ایران نمیذاره کسی واسه آموزش زبان خارج شه؟(با توجه به اینکه سربازیم نرفتم)
برای کانادا یا استرالیا یا اروپا هم پذیرش مشروط به زبان بگیرم بازم این مشکل ویزا رو دارم یا فقط آمریکا گیر میده؟

1-بله یه نسخه ازونا میگیرید میبرید تایید معاون آموزشی و نهایتا دبیرخونه... بعد که بردید دارالترجمه به تعداد جاهایی که میخواید اپلای کنید ازشون بگیرید... فکر کنم بعد از نسخه ترجمه هر کپی 1/3 هرینه اصلشه
2-توصیه نامه معمولا 3 تاس اما ممکنه جایی 2 تا بخواد ... بستگی به رشتتون داره ... همینطور مقطع ... اما اصولا آکادمیک که الزامیه .. حالا اگه یه دونشو از کارفرمای حرفه ایتون گرفتید خوبه
3-بله
4-اون چیزی که شما میگید !!! خیلی مهمه ..اسمش انگیزه نامه است.. شوخی نگیریدش
5-والا اینو فکر نکنم جایی راه بیاد باتون... اما باز مکاتبه کنید با دانشگاه مقصد

خوب امریکا اصولا GRE میخواد... من نمیدونم رشتتون چیه ولی ممکنه ریسرچ پلان هم بخوان
نه فعلا همینو دارید و اونا میپذیرن این قضیه ( خود اون ریز نمرات درش ذکر شده ککه هنوز دانشجو اید)

**** والا دوست عزیز بدون مدرک زبان احتمالا در پذیرش ام به مشکل بر میخورید اون که ویزاس
اصولا شما فقط با ویزای F1 برای تحصیل میتونید برید .. ازونجایی که سربازی نرفتید فقط معافیت برای تحصیل در مقاطع بالاتر صادر میشه نه دوره آموزش زبان
کانادا و استرالیا رو مطمئن نیسم اما اروپا هم در صورت اخذ پذیرش برای صدور ویزا مدرک زبان ازتون میخوان معمولا

transformer
January 1st, 2013, 03:08 PM
خیلی ممنون از شما دوست عزیز ... ئالا من فکر کردم با توجه به اینکه بعد از پایان لیسانس یک سال زمان هست برای گرفتن دفترچه خدمت ، از این فرصت برای زبان و بعدش ادامه تحصیل استفاده کنم

applytousa
January 1st, 2013, 04:09 PM
سلام دوستان

به عبارت دیگر داریم:

به بیان دیگر داریم:

سلام. با این روش شانس من برای پدیرش توی دانشگاه های تاپ صفر میشه ! چون معدل کارشناسی من 12 هست و کسی توی اون سایت نتونسته با معدل 12 از دانشگاه های تراز اول پذیرش بشه. درست متوجه شدم ؟

capitan84
January 1st, 2013, 07:06 PM
ممنون از پاسخ گوییتون. اینکه استاد دولتی باشه مهمه یا مقاله؟؟؟چون اینجا کسی هست که من می دونم با کار کردن باهاش مقاله در میاد.حالا اسم اون شخص مهمه یا مقاله.جدا؟؟چه بد شانسی تو ایران که فکر می کنن شیمی محض می خونی اونجام که رات نمی دن.البته بیشتر فکر کنم برای گرایش های بیو تکنولوژی مشکل هست.کشور دیگه خوبش سوییس که اونم سخت گیره:((
سلام، هر دوتاش مهمه!!! منظورم از اینکه استاد دانشگاه دولتی باشه به خاطر اینه که اولا به احتمال زیاد خودشون فارغ التحصیل دانشگاههای تاپ هستند وتو اپلای کردن، Recommandation تاثیر گذار تر هستش. مطمئنا اکثر اساتید تو دراوردن مقاله فقط استاد هستند و از لحاظ کاربرد تو ایران صفر!!!!!!!!! مگر اینکه پروژه صنعتی تعریف کنند که به خاطر مسائل مالی خودشونه.
به هر حال اگر می خوای با اون استاد کار کنی استاد مشاور خوبی بردار که اسمش تو پروژه و مقالات آیندت باشه.
موفق باشی.

salar_s
January 1st, 2013, 08:29 PM
سلام خدمت دوستان.
1-می خواستم بدونم از دانشگاه هایی غیر از شریف و تهران و ....، کسی هست که از دانشگاه های سراسری مشهد ،تبریز ،اصفهان ، شیراز تونسته باشه از آمریکا فول فاند بگیره ؟
2- اگه بتونم نمره GRE , tofel خوبی بیارم می تونم TA بشم ؟(برای ارشد)شرایط TA شدن تو دوره ارشد چیه ؟
3- شرایط RA برای ارشد چیه ؟
رشته ام عمرانه.
با تشکر از همه دوستان

bm872833
January 1st, 2013, 09:07 PM
سلام خدمت دوستان.
1-می خواستم بدونم از دانشگاه هایی غیر از شریف و تهران و ....، کسی هست که از دانشگاه های سراسری مشهد ،تبریز ،اصفهان ، شیراز تونسته باشه از آمریکا فول فاند بگیره ؟
2- اگه بتونم نمره GRE , tofel خوبی بیارم می تونم TA بشم ؟(برای ارشد)شرایط TA شدن تو دوره ارشد چیه ؟
3- شرایط RA برای ارشد چیه ؟
رشته ام عمرانه.
با تشکر از همه دوستان
1- آره بودن, کم هم نبودن...نتایج پذیرش رو ببینید....
2- نمره ی آزمون های زبان فقط یک طرف مساله ست, به عوامل زیادی بستگی داره و در کل کار خیلی سختیه و احتمالش خیلی کمه
3- در صورتی می تونین برا ارشد RA بگیرین که یا 1) رزومه ی فوق العاده ای داشته باشین 2) بتونین مخ یه استاد رو خیلی خوب بزنین و متقاعدش کنین که بهتون فاند بده. در کل کمک هزینه گرفتن واسه ارشد خیلی خیلی سخته و حتی بعضی از دانشگاه رسما تو سایتشون میزنن که برا ارشد کمک هزینه ای در کار نیست.

capitan84
January 1st, 2013, 10:28 PM
سلام به همگی،
من یه نظری داشتم و نمی دونم که میشه اجراش کرد یا نه؟!
من میگم اگه امکانش هست به این تایپیک دانشگاههای کانادا را هم اضافه بکنیم.

soheila1
January 2nd, 2013, 01:36 AM
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
برای UCSB و Umass اقدام کردم استاد پیدا کردم که گفتند اپلای کن ولی در مورد جی آر ای تضمین نمیدند
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟
یه استاد تو UBC البته computer eng بود جواب داد ولی بعد که دوباره فیلدش را چک کردم دیدم زیاد خوشم نمیاد و اپلای نکردم به نظرتون اشتباه بود؟

Radian
January 2nd, 2013, 02:26 AM
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟

کلا سیستم UC ها اینطوریه که استاد نقشی نداره قبل از پذیرش و تصمیم رو کمیته ی پذیرش میگیره. البته من یک مورد استثنا هم دیدم امسال که بنده خدا هفته ی پیش از مکانیک UCB پذیرش گرفته بود.

UCSB نتایجش رو خیلی زودتر از بقیه ی School ها میده. فکر میکنم اواخر ژانویه Accpet هاشو میده و Reject هاشو بعدا اعلام میکنه.

transformer
January 2nd, 2013, 03:28 PM
سلام

من یک سوال داشتم . آیا گرفتن فاند همون زمان اخذ پذیرش مشخص میشه یا ممکنه این پروسه تا زمان شروع ترم هم ادامه پیدا کنه؟

مثلا من الان دارم روی یه مقاله یا یک پروژه خیلی خوبی کار میکنم که 6 ماه دیگه جواب میده ، و اگر جواب بده مثلا اینقدر شاخ هست که 100% فاند میگیره!
اما ددلاین 15 روز دیگه تموم میشه

کسی اگر تئی همچین شرایطی بود بهترین راهش چیه که فاند رو بگیره؟ اصلا همچین چیزی ممکنه؟!!

transformer
January 2nd, 2013, 03:30 PM
و یا مثلا کسی اصلا دنبال فاند نبوده و با یک رزومه معموبی پذیرش میگیره ... اما توی مدت 6ماهی که ترم شروع شه یه کار درست و درمونی انجام میده که ارزش فاند داشته باشه ... میتونه زمانی که برای شروع کلاس ها میره این موضوع رو که توی فاصله این 6 ماه این کارهارو انجام داده با دانشگاه یا استادی مطرح کنه و همونجا اول ترمی فاند بگیره و شهره نده (یا اگر داده پس بگیره؟!)

mbuilding
January 2nd, 2013, 10:09 PM
با نمره ۱۵.۲۶
GRE V ۱۴۳
Q ۱۶۷
W ۳
TOEFL ۹۳
از این دانشگاهها چقدر شانس برای مستر عمران محیط زیست بدون فاند دارم ؟
UNIVERSITY AT BUFFALO
,VIRGINIA TECH,
NORTH CAROLINA STATE UNIVERSITY,
COLORADO STATE UNIVERSITY

sinajafari88
January 2nd, 2013, 10:36 PM
با نمره ۱۵.۲۶
GRE V ۱۴۳
Q ۱۶۷
W ۳
TOEFL ۹۳
از این دانشگاهها چقدر شانس برای مستر عمران محیط زیست بدون فاند دارم ؟
UNIVERSITY AT BUFFALO
,VIRGINIA TECH,
NORTH CAROLINA STATE UNIVERSITY,
COLORADO STATE UNIVERSITY

به غیر از دومی برای بقیه شانس دارید!

hmzabbasi
January 3rd, 2013, 04:23 AM
سلام میخواستم بدونم درصورتیکه همه ی مینیمم های لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (یکی از دانشگاههای آمریکا)، غیر از جی.آر.ای رو داشته باشی آیا هنوزم شانس پذیرش و فاند خواهی داشت؟ معدل 3 میخواد من 3.4 م، تافل 80 میخواد من 85م، رشتمم همون رشته ی لیسانسمه و 2 سال سابقه کار مرتبط هم دارم، ولی جی.آر.ای 305 میخواد من 304م! من متأسفانه اپلیکیشن فی رو پرداخت کردم ولی وقتی به منشی تحصیلات تکمیلیش در مورد نمره ی جی.آر.ایم ایمیل زدم اینو در جواب فرستاد:

I’m very sorry, but we require a score of 305 or above. I would recommend that you retake the exam and try for the required score of 305 or above as the application process is very competitive and you would have a better chance if you met our requirements. Hope this helps. Thank you.

I’m very sorry, but we require a score of 305 or above. I would recommend that you retake the exam and try for the required score of 305 or above as the application process is very competitive and you would have a better chance if you met our requirements. Hope this helps. Thank you

من نمیخوام مجددا جی.آر.ای بدم و فکر میکردم جی.آر.ای حداقل نداره و رقابتیه! حالا بنظرتون فرآیند اپلای رو ادامه بدهم یا نه؟ درصورتیکه پذیرش با فاند میخوام!!!

hmzabbasi
January 3rd, 2013, 01:13 PM
کسی سوال ماروجواب نمیده؟؟ آخه باید زودتر تصمیم بگیرم...ممنون

BooMIraN
January 3rd, 2013, 01:23 PM
سلام دوستان
راستش من رزومه خیلی خوبی ندارم ولی میخوام بدونم شانس پذیرش از دانشگاههای امریکا با فاند برای شهریه رو دارم؟منظورم پذیرش از دانشگاههای سطح متوسطه

کاردانی نرم افزار سراسری معدل 15/15
کارشناسی نرم افزار ازاد معدل 16
تافل اردیبهشت 92 میدم و احتمالا بالای 85
جی ار ای===برنامه دارم بدم
isi 1 نفر 4 یا 5
mcitp خوندم ولی فعلا یک کورسش رو امتحان دادم و مدرک گرفتم(بین المللی ماکروسافت)
برای رشته های شبکه میخوام؟

sinajafari88
January 3rd, 2013, 04:15 PM
سلام دوستان
راستش من رزومه خیلی خوبی ندارم ولی میخوام بدونم شانس پذیرش از دانشگاههای امریکا با فاند برای شهریه رو دارم؟منظورم پذیرش از دانشگاههای سطح متوسطه

کاردانی نرم افزار سراسری معدل 15/15
کارشناسی نرم افزار ازاد معدل 16
تافل اردیبهشت 92 میدم و احتمالا بالای 85
جی ار ای===برنامه دارم بدم
isi 1 نفر 4 یا 5
mcitp خوندم ولی فعلا یک کورسش رو امتحان دادم و مدرک گرفتم(بین المللی ماکروسافت)
برای رشته های شبکه میخوام؟

دوست عزیز سلام. شانس کمی برای پذیرش دارید. برای مستر شما علاوه بر معدل(بالای 17 کارشناسی) نیاز به نمره GRE بالا هم دارید که با توجه به نمره ای که برای تافل فرمودید فکر نمی کنم بتونید GRE رو بالا بشید ( منظور 1200 به بالا). اگر بتونید رزومه تحقیقاتیتون رو در این فرصت باقی مونده ارتقا بدید شانس خواهید داشت.(حداقل ۲ isi معتبر اسم اول/دوم). موفق باشید.

sinajafari88
January 3rd, 2013, 04:21 PM
سلام میخواستم بدونم درصورتیکه همه ی مینیمم های لازم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد (یکی از دانشگاههای آمریکا)، غیر از جی.آر.ای رو داشته باشی آیا هنوزم شانس پذیرش و فاند خواهی داشت؟ معدل 3 میخواد من 3.4 م، تافل 80 میخواد من 85م، رشتمم همون رشته ی لیسانسمه و 2 سال سابقه کار مرتبط هم دارم، ولی جی.آر.ای 305 میخواد من 304م! من متأسفانه اپلیکیشن فی رو پرداخت کردم ولی وقتی به منشی تحصیلات تکمیلیش در مورد نمره ی جی.آر.ایم ایمیل زدم اینو در جواب فرستاد:

I’m very sorry, but we require a score of 305 or above. I would recommend that you retake the exam and try for the required score of 305 or above as the application process is very competitive and you would have a better chance if you met our requirements. Hope this helps. Thank you.

I’m very sorry, but we require a score of 305 or above. I would recommend that you retake the exam and try for the required score of 305 or above as the application process is very competitive and you would have a better chance if you met our requirements. Hope this helps. Thank you

من نمیخوام مجددا جی.آر.ای بدم و فکر میکردم جی.آر.ای حداقل نداره و رقابتیه! حالا بنظرتون فرآیند اپلای رو ادامه بدهم یا نه؟ درصورتیکه پذیرش با فاند میخوام!!!

دوست عزیز سلام. اکثر دانشگاه ها در صورتی که شما رزومه خوبی داشته باشید با شما راه میان. اگر شما با استادی در ارتباط هستید میتونید باهاش تماس بگیرید و بپرسید که این نمره شانس شما رو کم میکنه یا نه. در غیر اینصورت جوابی که بهتون داده شده از سوی منشی به معنی ریجکت شدن شما نیست ولی گفته که شانستون اینجوری کم میشه. حالا شما که فی رو پرداخت کردی به نظر من ادامه بدین 100٪ بهتره. موفق باشید.

ehsanghgh
January 3rd, 2013, 04:27 PM
سلام من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع- سیستم دانشگاه علوم و فنونم معدل ارشدم دور و بر 16 کارشناسی هم صنایع-سیستم خوندم با معدل(13.61) 2تا مقاله isi هم دارم
با توجه به معدل های پایینم به نظرتون اگه نمره toefl و gre رو بالا بگیرم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ یا نه باید دوباره ارشد بگیرم؟
راستی اگه بخوام دکتری سیستم بخونم باید gmath هم امتحان بدم؟

hmzabbasi
January 3rd, 2013, 08:00 PM
مشکل اینه که من هرچی به استادا ایمیل میزنم جواب نمیدن!!! 2 ماهه بهشون ایمیل میزنم اما دریغ از یه جواب! حتی استاد ایرانیشم جواب نداده! نمیدونم واقعا چیکار کنم. تافل و جی.آر.ای رو ریپورت نکردم ولی اپلیکیشن فی (50 دلار) رو پرداخت کردم! آخه من برای مستر میخوام برم و فاندم میخوام. اما خب غیر از اینکه جی.آر.ایم 304 ه به جای 305 در بقیه موارد وضعم بد نیست (در پست قبلیم نوشتم) حالا بنظرتون چیکار کنم؟

bm872833
January 3rd, 2013, 08:23 PM
سلام دوستان
کارشناسی مکانیک دانشگاه شیراز معدل 18.1 رتبه اول
GRE 550/800/3
Ibt=94
1 مقاله داخلی و چتد تا هم TA ..
برا دانشگاه های زیر اپلای کردم
Columbia
UC san diego
UC Santa barbara
Northwestern
Georgia tech
UC irvine

به نظر دوستان چقدر شانس برا گرفتن پذیرش بافاند دارم؟ از این میترسم که زیادی بالا اپلای کرده باشم و ...اگه بخوام یکی دو تا دیگه اپلای کنم تو چه حدود رنکی باشه تا از پذیرش و فاند تقریبا مطمین بشم؟
ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند...

mbuilding
January 3rd, 2013, 08:32 PM
به غیر از دومی برای بقیه شانس دارید!

یعنی دومی امکان نداره؟ اپلای نکنم؟

mbuilding
January 3rd, 2013, 08:46 PM
دوستان به نظرتون از بین اینا کدوم ۲تا رو اپلای کنم؟
colorado state university
oregon state university
university of oklahoma
virginia tech
university of minnesota

با توجه به اینکه نمره GRE: V143 , Q 167, W 3.0

sinajafari88
January 3rd, 2013, 08:57 PM
سلام دوستان
کارشناسی مکانیک دانشگاه شیراز معدل 18.1 رتبه اول
GRE 550/800/3
Ibt=94
1 مقاله داخلی و چتد تا هم TA ..
برا دانشگاه های زیر اپلای کردم
Columbia
UC san diego
UC Santa barbara
Northwestern
Georgia tech
UC irvine

به نظر دوستان چقدر شانس برا گرفتن پذیرش بافاند دارم؟ از این میترسم که زیادی بالا اپلای کرده باشم و ...اگه بخوام یکی دو تا دیگه اپلای کنم تو چه حدود رنکی باشه تا از پذیرش و فاند تقریبا مطمین بشم؟
ممنون میشم دوستان با تجربه راهنمایی کنند...

دوست عزیز سلام. اولا تبریک بخاطر رزومه خوبتون. باید بگم که بله شانس دارید ولی همونطور که میدونید در آمریکا تماس با اساتید میتونه خیلی موثر باشه. به همین خاطر پیشنهاد میکنم به اساتید حتما ارتباط برقرار کنید. دانشگاه هایی که ذکر کردید همگی از دانشگاه های بسیار خوب آمریکا هستند و در همگی شانس داری. البته پیشنهاد میکنم انتخابهاتون رو به اینها محدود نکنید. ایشالا خبر پذیرشتون رو در همین فروم بگیریم. موفق باشید.

sinajafari88
January 3rd, 2013, 09:00 PM
دوستان به نظرتون از بین اینا کدوم ۲تا رو اپلای کنم؟
colorado state university
oregon state university
university of oklahoma
virginia tech
university of minnesota

با توجه به اینکه نمره GRE: V143 , Q 167, W 3.0
سلام. فراموش کردم بگم که شما شانس پذیرش بدون فاند دارید. به نظرم برای شما oklahoma و oregon و colorado به ترتیب بهترین گزینه ها هستن. پیروز باشید

sinajafari88
January 3rd, 2013, 09:02 PM
یعنی دومی امکان نداره؟ اپلای نکنم؟

دوست عزیز. دانشگاه ویرجینیاتک در رشته عمران جز دانشگاه های مطرج آمریکا هست و معمولا پذیرش در این دانشگاه ها شرایط خاصی رو میطلبه. البته این نظر شخصی من هستش و در پروسه اپلای هیچ چیز فطعی نیست. پیروز باشید.

sinajafari88
January 3rd, 2013, 09:16 PM
مشکل اینه که من هرچی به استادا ایمیل میزنم جواب نمیدن!!! 2 ماهه بهشون ایمیل میزنم اما دریغ از یه جواب! حتی استاد ایرانیشم جواب نداده! نمیدونم واقعا چیکار کنم. تافل و جی.آر.ای رو ریپورت نکردم ولی اپلیکیشن فی (50 دلار) رو پرداخت کردم! آخه من برای مستر میخوام برم و فاندم میخوام. اما خب غیر از اینکه جی.آر.ایم 304 ه به جای 305 در بقیه موارد وضعم بد نیست (در پست قبلیم نوشتم) حالا بنظرتون چیکار کنم؟

دوست عزیز اونا دیگه اپلیکیشن فی رو بر نمیگردونن. پس بهتره که ادامه بدین. جواب ندادن اساتید هم احتمالا مربوط به تعطیلات کریسمس هستش. باز با این حال بعد از 5 ژانویه باهاشون ارتباط داشته باش.

transformer
January 3rd, 2013, 09:21 PM
سلام

من یک سوال داشتم . آیا گرفتن فاند همون زمان اخذ پذیرش مشخص میشه یا ممکنه این پروسه تا زمان شروع ترم هم ادامه پیدا کنه؟

مثلا من الان دارم روی یه مقاله یا یک پروژه خیلی خوبی کار میکنم که 6 ماه دیگه جواب میده ، و اگر جواب بده مثلا اینقدر شاخ هست که 100% فاند میگیره!
اما ددلاین 15 روز دیگه تموم میشه

کسی اگر تئی همچین شرایطی بود بهترین راهش چیه که فاند رو بگیره؟ اصلا همچین چیزی ممکنه؟!!

و یا مثلا کسی اصلا دنبال فاند نبوده و با یک رزومه معموبی پذیرش میگیره ... اما توی مدت 6ماهی که ترم شروع شه یه کار درست و درمونی انجام میده که ارزش فاند داشته باشه ... میتونه زمانی که برای شروع کلاس ها میره این موضوع رو که توی فاصله این 6 ماه این کارهارو انجام داده با دانشگاه یا استادی مطرح کنه و همونجا اول ترمی فاند بگیره و شهره نده (یا اگر داده پس بگیره؟!)

sinajafari88
January 3rd, 2013, 09:31 PM
سلام. معمولا بین پذیرش و نتیجه فاند فاصله هست. اونها چیزی رو قبول میکنند که مستدل باشه یعنی مقاله اکسپت شده مهمه نه مقاله سابمیتی حالا هر چقدم میخواد خوب باشه. پس از معلوم شدن جواب فاندها برگشتی وجود نداره. مسای دیگری که فاند گرفتن ولی اونو Withdraw کردنُ فاندشون میرسه به اونایی که تو لیست انتظارن( به ترتیب). شما دیگه تو این فاصله نمیتونید مدرک جدید رو کنید و باید منتظر دور جدید اپلای باشید.

laperlaaa1983
January 3rd, 2013, 09:32 PM
سلام
من یک دانشگاهی تو آمریکا اول دسامبر اپلای کردم نمره GRE و Toefl توی application form پر نکردم و قرار شد بعدا بهشون ایمیل کنم ...نتیجه GRE بعدا براشون فرستادم اما الان مونده نمره Toefl که هنوز امتحان ندادم!!
می خوام ببینم الان اینا منتظر نمره زبان من میمونن یا پذیرش conditional می دن؟ هرچی باهشون ایمیل میزنم جواب نمیدن!

cilver
January 3rd, 2013, 09:36 PM
کاردانی معماری دانشگاه دولتی:معدل14
کارشناسی غیر انتفاعی:معدل 14.80
کارشناسی ارشد مهندسی معماری دانشگاه ازاد تفت یزد:معدل17.5
مقاله:2تا داخلی ودر حال کار کردن رو یک مقاله بین المللی
ایلتس6.5
واسم کشورش مهم نیست فقط میخام واسه دکتری از ایران برم
شانسی دارم واسه گرفتن فول فاند تو مقطع دکتری کسی با شرایط مشابه من تونسته؟

behnam10123
January 3rd, 2013, 09:39 PM
سلام
من یک دانشگاهی تو آمریکا اول دسامبر اپلای کردم نمره GRE و Toefl توی application form پر نکردم و قرار شد بعدا بهشون ایمیل کنم ...نتیجه GRE بعدا براشون فرستادم اما الان مونده نمره Toefl که هنوز امتحان ندادم!!
می خوام ببینم الان اینا منتظر نمره زبان من میمونن یا پذیرش conditional می دن؟ هرچی باهشون ایمیل میزنم جواب نمیدن!

الان توی تعطیلات هستن و بعد از هفتم ژانویه دوباره امیل بزنید. احتمال زیاد به دلیل نقص مدارک ریجکت میشید. البته باز هم به دانشگاهش بستگی داره. درضمن سوالتون رو توی تاپیک مرتبط بزارید !

sinajafari88
January 3rd, 2013, 09:40 PM
سلام

دوست عزیز تا بعد از تعطیلات کریسمس صبر کنید و بعدش ایمیل بزنید و منشی تحصیلات تکمیلی بپرسید. البته با بررسی سایت دانشگاه میتونید بفهمید که پذیرش کاندیشنال دارن یا نه. موفق باشید.

hassann
January 3rd, 2013, 11:12 PM
درود

در نظر بگیرید
کاردانی و کارشناسی دانشگاه ازاد شهر قدس معدل 15
ارشد ازاد تهران جنوب 16
رشته برق
تافل 110 و جی ار ای 1250
به نظر شما میشه پذیرش گرفت؟
برای TA اسپیکیمگ باید بالای چند باشه؟

hassann
January 3rd, 2013, 11:13 PM
ببخشید غلط تایپی بود اصلاح میکنم
اسپیکینگ باید بالای چند باشه؟

BEHNAM1986
January 3rd, 2013, 11:20 PM
دوستان برای دکترای مکانیک تو آمریکا کجاها شانس دارم؟ البته فاند می خوام . اگه ممکنه چندتا مثال بزنید

لیسانس--مکانیک سیالات آزاد تبریز--معدل 13.52 ولی معدل دروس تخصصی 16.16 هستش

ارشد--مهدسی سیستمهای انرژی آزاد علوم و تحقیقات تهران--معدل 15

یک مقاله آی اس آی با ایمپکت فاکتور بالای 3

تافل 100

جی آر ای:وربال 145 کوانت 158 رایتینگ 3

پایان نامه لیسانس:اثرات زیست محیطی تبدیل سوخت نیروگاه حرارتی تبریز از سوخت مایع مازوت به گاز طبیعی

پایان نامه ارشد: مدلسازی دینامیکی پیل سوختی تبادل پروتون

و اینکه پایان نامه کارشناسی در مورد اثرات زیست محیطی هستش و پایان نامه ارشدم در مورد یکی از انرژی های نو و پاک هستش و دکترا هم می خوام در زمینه یکی از انرژی های نو وپاک مثل همین پیل سوختی یا باد یا خورشید کار کنم، می خواستم بیینم این هماهنگی بین پایان نامه هام و علایق تخقیقاتیم تو جلب نظر استاد موثره؟

transformer
January 3rd, 2013, 11:37 PM
سلام. معمولا بین پذیرش و نتیجه فاند فاصله هست. اونها چیزی رو قبول میکنند که مستدل باشه یعنی مقاله اکسپت شده مهمه نه مقاله سابمیتی حالا هر چقدم میخواد خوب باشه. پس از معلوم شدن جواب فاندها برگشتی وجود نداره. مسای دیگری که فاند گرفتن ولی اونو Withdraw کردنُ فاندشون میرسه به اونایی که تو لیست انتظارن( به ترتیب). شما دیگه تو این فاصله نمیتونید مدرک جدید رو کنید و باید منتظر دور جدید اپلای باشید.

من هنوز نمیدونم اینکه طرف فاند میگیره یا نه چه زمانی مشخص میشه؟
تاجایی که من میدونم ، بعضی دانشگاه ها فاند رو اداره آموزش میده که همون زمان اپلیکیشن مشخص میشه ، پس این هیچی!
اما یکسری دانشگاه ها با نظر استاد فاند میدن ، یعنی استاد فاند میده ، که اینو نمیشه با استاد در میون گذاشت که تا موقع شروع ترم یک فاندی کنار بذاره تا شاید پروژه من یا افراد مشابه به نتیجه برسه و به ما هم فاند بدن؟

آخه اینو روی این حساب میگم که قبلا توی همین سایت خونده بودم که بعضی از افراد که پذیرش بدون فاند داشتند ، تونستن توی همون ترم اول یه خودی نشون بدند و فاند بگیرند!

behnam10123
January 3rd, 2013, 11:37 PM
درود

در نظر بگیرید
کاردانی و کارشناسی دانشگاه ازاد شهر قدس معدل 15
ارشد ازاد تهران جنوب 16
رشته برق
تافل 110 و جی ار ای 1250
به نظر شما میشه پذیرش گرفت؟
برای TA اسپیکیمگ باید بالای چند باشه؟

نمره GRE و بویژه تافل شما خوب هست و قطعا شانس دارید. معدل ها و دانشگاه های شما معمولی هست. با این پرونده و به نظر من میشه دنبال پذیرش از رنک 70 تا 150 بود. البته برای کاهش ریسک بد نیست که 2-3 دانشگاه از رنک 150 تا 200 هم بفرستید. بسته به رزومه پژوهشی تون شانس شما برای رنک های بالاتر پررنگ میشه. توصیه میکنم برای جبران معدل ها یک GRE Subject بدید (ریاضیش رو بدید). اگه خواستید سال بعد اپلای کنید با یک GRE Subject بالا (یعنی پرسنتایل بالای 95 درصد) و 2 مقاله ISI حتی میتونید به رنک 30 تا 50 هم فکر کنید. ولی برای امسال همون رنک 70 تا 100 معقول تره.

رنک 70 تا 100 رو برای تمرکز اپلای گفتم و هیج وقت مقداری بلند پروازی ضرر نداره. مثلا یکی دوتا دانشگاه بالای 50 هم بفرستید. برای روحیه خودتون بد نیست !

برای TA بعضی دانشگاه ها بالای 25 رو در Speaking اعلام میکنن ولی با کمتر از اون هم راه میان. از نمره بسیار خوب شما معلومه که Speaking حداقل بالای 20 هستید پس مشکلی ندارید. من خودم pbt دادم و با pbt هم که کلاً Speaking نداره میشه TA گرفت.

mahgh123
January 3rd, 2013, 11:42 PM
معدل لیسانس= 13.15
دانشگاه قبلی = آزاد قزوین
رشته = کامپیوتر-سخت افزار
مقالات خارجی =1 در زمینه بیوانفورماتیک- همکار بودم
مقالات داخلی = 1در زمینه VLSI
ارائه کارگاه=1 بیوانفورماتیک داخلی
تالیف کتاب = نداشتم
سابقه کار = 5 سال کلاً و سه سال مرتبط با شبکه
مدیریت گروه تحقیقاتی در یک شرکت IT در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری به مدت 1 سال
سابقه TA در دانشگاه آزاد
سابقه RA با یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه ساری در زمینه ریاضیات و کاربرد شبیه سازی در علم پزشکی- همکارانم الان در حال خاضر فارغ اتحصیل دوره تخصص از دانشگاه ویرجینیا آمریکا
مدرک زبان = 5 ماه دیگه آیلتس میدم به امید بالای 7 به سبب آزمونهای ماک تست- GRE هم باید بدم هنوز ثبت نام نکردم.
سایر افتخارات و مدارک =

دانشگاه مورد نظر = ترجیحاً فول فاند RA

رشته مورد نظر در دانشگاه= شبکه کامپیوتری- بیوانفورماتیک
از هزینه زندگی و life style هم خبر ندارم

آزمونم برای پاییز 2013 عقب افتاد و کلاً شانس ترم پاییز 2013 آمریکا را از دست دادم و نمی دونم اساتیدی که به من گفتند اپلای کن آیا برای ترم بهار دانشچو میگیرند یا نه؟ چند تا از دانشگا ه های کالیفرنیا که تو رنک هم نبودند ولی فاند میدادند و البته دانشگاه آلبرتا کانادا!!!

و به سبب تحقیقاتم در ریاضیات، یکی از اساتیدی که علوم کامپیوتر کار میگرد و رشته خودش ریاضیات بود به من پیشنهاد داد که برای ریاضی اپلای کنم. نمی دانم آیا خوبه برم ریاضی بخونم به خاطر امنیت شبکه ها و بعد برای دکترا امنیت بخونم. یا چی کنم ازش بگذرم؟
پیشنهادتون چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.

saeedsharif
January 4th, 2013, 09:12 AM
من کلا با تغییر رشته موافقم ، مخصوصا اگر زمینه کاریت بیشتر به این رشته جدید بخوره، اگر استاده قبول کرده که دیگه همه چی تمومه دیگه ولی اگه قول نصفه نیمه داده کار خیلی سخته، چون توی بعضی دانشگاه ها باید از سد graduate office هم رد شد که معمولا معدل لیسانس می خواد و از این جور حرفا.

معدل لیسانس= 13.15
دانشگاه قبلی = آزاد قزوین
رشته = کامپیوتر-سخت افزار
مقالات خارجی =1 در زمینه بیوانفورماتیک- همکار بودم
مقالات داخلی = 1در زمینه VLSI
ارائه کارگاه=1 بیوانفورماتیک داخلی
تالیف کتاب = نداشتم
سابقه کار = 5 سال کلاً و سه سال مرتبط با شبکه
مدیریت گروه تحقیقاتی در یک شرکت IT در زمینه امنیت شبکه های کامپیوتری به مدت 1 سال
سابقه TA در دانشگاه آزاد
سابقه RA با یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه ساری در زمینه ریاضیات و کاربرد شبیه سازی در علم پزشکی- همکارانم الان در حال خاضر فارغ اتحصیل دوره تخصص از دانشگاه ویرجینیا آمریکا
مدرک زبان = 5 ماه دیگه آیلتس میدم به امید بالای 7 به سبب آزمونهای ماک تست- GRE هم باید بدم هنوز ثبت نام نکردم.
سایر افتخارات و مدارک =

دانشگاه مورد نظر = ترجیحاً فول فاند RA

رشته مورد نظر در دانشگاه= شبکه کامپیوتری- بیوانفورماتیک
از هزینه زندگی و life style هم خبر ندارم

آزمونم برای پاییز 2013 عقب افتاد و کلاً شانس ترم پاییز 2013 آمریکا را از دست دادم و نمی دونم اساتیدی که به من گفتند اپلای کن آیا برای ترم بهار دانشچو میگیرند یا نه؟ چند تا از دانشگا ه های کالیفرنیا که تو رنک هم نبودند ولی فاند میدادند و البته دانشگاه آلبرتا کانادا!!!

و به سبب تحقیقاتم در ریاضیات، یکی از اساتیدی که علوم کامپیوتر کار میگرد و رشته خودش ریاضیات بود به من پیشنهاد داد که برای ریاضی اپلای کنم. نمی دانم آیا خوبه برم ریاضی بخونم به خاطر امنیت شبکه ها و بعد برای دکترا امنیت بخونم. یا چی کنم ازش بگذرم؟
پیشنهادتون چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنین.

Radian
January 4th, 2013, 09:44 AM
من خودم به احتمال زیاد تغییر رشته میدم. اما تغییر رشته یک ایراده اساسی داره که استاد کاریش نمیتونه بکنه.

یکیش Qualifying Exam ـه و اون یکی دیگش Course هایی هست که Graduate Adviser بخاطر عدم بک گراند به زور بت میگه باید برداری و استاده هم در 99% موارد کاری نمیتونه بکنه.

keikam
January 4th, 2013, 10:09 AM
سلام دوستان عزیز
کارشناسی، برق، آزاد قزوین، 15.31
کارشناسی ارشد، مهندسی پزشکی، امیرکبیر، 18.08
GRE: 167,146,3
TOEFL: 85
2 کنفرانس داخلی، 1 کنفرانس خارجی(IEEE)،
1 ژورنال خیلی خوب (DSP Elsevier) سابمیت شده، (status: required reviews completed ) که جوابش بعد تعطیلات میاد
نمره تافل دیروز گرفتم، خیلی خورد تو ذوقم، با این وضعیت شانسی برای پذیرش با فاند دارم، یا بهتر برای سال بعد تلاش کنم و دوباره امتحان زبان بدم

hassann
January 4th, 2013, 12:23 PM
ممنون بهنام عزیز از پاسختون

ایا این درسته که میگن به دانشگاه های رنک بالا ویزا نمیدن؟
با داشتن مقاله چقدر وضعیت فرق میکنه؟
اگه ارشد از یه دانشگاه دولتی تو شهرستان باشه چی؟

hassann
January 4th, 2013, 12:24 PM
راستی میشه بگین خودتون الان کجا هستین؟

ehsanghgh
January 4th, 2013, 01:06 PM
سلام من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع- سیستم دانشگاه علوم و فنونم معدل ارشدم دور و بر 16 کارشناسی هم صنایع-سیستم خوندم با معدل(13.61) 2 تا مقاله isi هم دارم
با توجه به معدل های پایینم به نظرتون اگه نمره toefl و gre رو بالا بگیرم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ یا نه باید دوباره ارشد بگیرم؟ یا اینکه کلا بیخیالش بشم؟

behnam10123
January 4th, 2013, 02:32 PM
ممنون بهنام عزیز از پاسختون

ایا این درسته که میگن به دانشگاه های رنک بالا ویزا نمیدن؟
با داشتن مقاله چقدر وضعیت فرق میکنه؟
اگه ارشد از یه دانشگاه دولتی تو شهرستان باشه چی؟

عکس این مطلب درسته !

وقتی شما از یک دانشگاه رنک پایین پذیرش بگیری آفیسر فکر میکنه که شما تحصیل رو بهانه کردید و قصد دارید در امریکا ماندگار بشید. پس ویزا دادن دشوار میشه. از اون طرف وقتی از یک دانشگاه برجسته پذیرش داشته باشد دیگه جای هیچ شکی نیست که هدف شما تحصیل بوده که تونستید از چنین جایی Offer بگیرید و ویزا گرفتن تسهیل میشه.

بقیه موارد هم که فرمودید در ویزا گرفتن بی تاثیره ! پس فعلاً به مقوله GRE دو دستی بچسبید که اصل موضوع برای شما اونجاست و ویزا رو به وقت خودش موکول کنید !

دلشاد

behnam10123
January 4th, 2013, 02:35 PM
راستی میشه بگین خودتون الان کجا هستین؟

بله چرا نشه ! من الان توی مملکت عزیز خودمون هستم و امیدوارم که این مملکت عزیز رو در 2013 ترک کنم !

اگه پست های من رو دنبال بفرمایید رزومه و دانشگاه هایی که برای پاییز 2013 اقدام کردم رو پیدا می کنید.

behnam10123
January 4th, 2013, 02:46 PM
سلام من دانشجوی ارشد مهندسی صنایع- سیستم دانشگاه علوم و فنونم معدل ارشدم دور و بر 16 کارشناسی هم صنایع-سیستم خوندم با معدل(13.61) 2 تا مقاله isi هم دارم
با توجه به معدل های پایینم به نظرتون اگه نمره toefl و gre رو بالا بگیرم میتونم واسه دکتری پذیرش بگیرم؟ یا نه باید دوباره ارشد بگیرم؟ یا اینکه کلا بیخیالش بشم؟

برای شانس داشتن با شرایط شما لازمه یک تافل بالای 110 به عنوان پیش فرض بگیرید. معدل کارشناسی شما بالقوه دردسر ساز هست و برای اینکه بالفعل نشه باید کارهایی بکنید:

1) یک GRE General بالای 320 ( و ترجیحا بالای 330 با رایتینگ 4)

2) یک GRE Subject (ریاضیش) با پرسنتایل بالای 95 درصد

3) یکی دو تا مقاله ISI

دوست عزیز GRE General و GRE Subject رو خیلی جدی بگیرید. بدون بند 1و 2 شرایط شما سخت میشه و ممکنه وارد یک تلاش کم نتیجه یا بی نتیجه بشید.

دلشاد

ehsanghgh
January 4th, 2013, 04:40 PM
برای شانس داشتن با شرایط شما لازمه یک تافل بالای 110 به عنوان پیش فرض بگیرید. معدل کارشناسی شما بالقوه دردسر ساز هست و برای اینکه بالفعل نشه باید کارهایی بکنید:

1) یک GRE General بالای 320 ( و ترجیحا بالای 330 با رایتینگ 4)

2) یک GRE Subject (ریاضیش) با پرسنتایل بالای 95 درصد

3) یکی دو تا مقاله ISI

دوست عزیز GRE General و GRE Subject رو خیلی جدی بگیرید. بدون بند 1و 2 شرایط شما سخت میشه و ممکنه وارد یک تلاش کم نتیجه یا بی نتیجه بشید.

دلشاد

از پاسختون سپاسگذارم
این شرایطی که گفتید واسه دکتراست ؟ اگه بخوام دوباره ارشد بخونم چی؟
اینجوری کارم خیلی سخت میشه( تافل 110!!!!!)

behnam10123
January 4th, 2013, 04:50 PM
از پاسختون سپاسگذارم
این شرایطی که گفتید واسه دکتراست ؟ اگه بخوام دوباره ارشد بخونم چی؟
اینجوری کارم خیلی سخت میشه( تافل 110!!!!!)

بله برای دکترا بود و برای ارشد من اطلاعات زیادی ندارم و حرفی نمی زنم.

انتظار داشتم اگه تعجب می کنید از نمرات GRE که نوشته بودم تعجب کنید. تافل 110 بسیار دردسترس تر از اون نمرات GRE هست و تازه بعد از اینکه تافل رو 110 شدید داستان خوندن برای یک GRE بالا شروع میشه !

اگه قراره با شرایط شما فردی پذیرش خوب بگیره چاره ای نیست مگر اینکه کارای سخت انجام بده. البته من خودم نمره تافل و GRE رو بد نشدم و میدونم که با تلاش شدنی هست. (تافل 653 از 677 و GRE رو 330 از 340 شدم).

mechboy
January 4th, 2013, 10:14 PM
یه سوال داشتم .
ار کارشناسی (bachelor) برای phd میشه اپلای کرد ؟ بعد اینکه اساتید دانشگاه های کانادا و آمریکا پوزیشن خالی هم دارن که بدن به دانشجویان کارشناسی که مستقیم دکتری بخونن ؟
ممنون.

saeedsharif
January 4th, 2013, 10:24 PM
بله ، البته که می شه، ولی یه خرده کارت سخت تره و معیارها سنگین تره، اگر شما دانشجوی خوبی در کارشناسی باشید و معدل بالا داشته باشید و البته TOEFL , GRE بالا هم ایضاء ، میتونید از همه دانشگاه ها دیرکت phd بگیرید.

یه سوال داشتم .
ار کارشناسی (bachelor) برای phd میشه اپلای کرد ؟ بعد اینکه اساتید دانشگاه های کانادا و آمریکا پوزیشن خالی هم دارن که بدن به دانشجویان کارشناسی که مستقیم دکتری بخونن ؟
ممنون.

mahgh123
January 4th, 2013, 11:13 PM
من کلا با تغییر رشته موافقم ، مخصوصا اگر زمینه کاریت بیشتر به این رشته جدید بخوره، اگر استاده قبول کرده که دیگه همه چی تمومه دیگه ولی اگه قول نصفه نیمه داده کار خیلی سخته، چون توی بعضی دانشگاه ها باید از سد graduate office هم رد شد که معمولا معدل لیسانس می خواد و از این جور حرفا.

دوست عزیز

این استاد که خودش استاد یکی از دانشگاههای تو رنک 150-200کامپیوتر و 100-150 ریاضیات آمریکا بود تو زمینه علوم کامپیوتر و ریاضیات بهم پیشنهاد اپلای کرد و خیلی مصر بود و 5-6 ایمیل بین ما رد و بدل شد که من ریاضی بخونم. البته من ریاضی خیلی دوست دارم چون تمام تحقیقات آینده من یقینا ریاضی بیس خواهد بود.

ولی یه سوال مهمتر دارم. اگه من ریاضی بخونم آیا در آمریکا زمینه های کاری به فراوانی کامپیوتر خواهد بود؟

در این شکی نیست که آنها به بخش R&Dخیلی اهمیت می دهند ولی آیا با ما ایرانی ها هم ممکنه کار کنند؟
ممکنه شما که تجربه اش را هم دارین یکم بیشتر و واضح تر بگین.

با سپاس.

soheila1
January 4th, 2013, 11:29 PM
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟

Radian
January 5th, 2013, 12:24 AM
دوست عزیز

این استاد که خودش استاد یکی از دانشگاههای تو رنک 150-200کامپیوتر و 100-150 ریاضیات آمریکا بود تو زمینه علوم کامپیوتر و ریاضیات بهم پیشنهاد اپلای کرد و خیلی مصر بود و 5-6 ایمیل بین ما رد و بدل شد که من ریاضی بخونم. البته من ریاضی خیلی دوست دارم چون تمام تحقیقات آینده من یقینا ریاضی بیس خواهد بود.

ولی یه سوال مهمتر دارم. اگه من ریاضی بخونم آیا در آمریکا زمینه های کاری به فراوانی کامپیوتر خواهد بود؟

در این شکی نیست که آنها به بخش R&Dخیلی اهمیت می دهند ولی آیا با ما ایرانی ها هم ممکنه کار کنند؟

با سپاس.

قطعا بازار کار مهندسی بهتر از علوم هست. ولی کامپیوتر زیاد رونقی نداره مثلِ مثلا Circuit . از همه فاجعه آمیز تر هم Civil هست که با 20 سال سابقه کار ملت حیرون و ویرونن !

در ضمن شما با PhD ( در مهندسی ) 80% کارتون در R&D خواهد بود. همه همین طورند و ربطی به ایرانی بودن نداره.

گرچه ایرانی بودن شما کار گرفتن رو در تعدادی از کمپانیها سخت تا غیرِ ممکن خواهد کرد. من دوستی داشتم که دست چپ و راستش رو از هم تشخیص نمیداد ! صرفِ اینکه Resident بود تونست توی Intel

استخدام بشه. گرچه کاری که گرفت کار Low Level ای محسوب میشه. ولی خوب برای شروع همین هم برای ماها سخته.

narashn2003
January 5th, 2013, 12:45 AM
سلام دوستان
1.سال چهارم کارشناسی ،شریف
2. معدل 17.7
3. دورشته ای هوافضا و فیزیک
4.زبان فعلا ندادم اما بدنیس خوبه زبانم،چون 5 ساله ام هنوز جدی شروع نکردم قصدم اقدام واسه فال 2014 ِ
6.مقاله ندارم،اما خیلی دوست دارم روی MEMS کار کنم از طرفی هم واسه ویزا گرفتنش شک دارم(بعضی ها میگن MEMS های تِکِ و معمولا ریجکت میشن!!)
7. علاقم بیشتر دینامیک کنترله و زمینه های میان رشته ای
8. اولویتم امریکا،کانادا شاید هم استرالیاست البته از اونجایی که جدیدا کلیرنس امریکا تو زمینه های مختلف سخت شده نمیدونم دقیقا بهترین کار چیه!! لطفا راهنمایی کنین!:embarrassed:

9. دنباله پوزیشنهای اینتردیسیپلینری و اپلاید فیزیکس ام بیشتر

بچه ها لطفا تجربیات و نظرتون رو بم بگین،فک میکنین واسه کجا شانس با فاند مناسب دارم؟ به نظر شما روی پیپر دادن وقت بذارم بهتره یا زبان و معدل(چون وقت زیادی ندارم که به همش برسم و البته حسش هم نیس:smile:
)؟!؟

Radian
January 5th, 2013, 01:11 AM
سلام دوستان
2. معدل 17.7
4.زبان فعلا ندادم اما بدنیس خوبه زبانم،چون 5 ساله ام هنوز جدی شروع نکردم قصدم اقدام واسه فال 2014 ِ
6.مقاله ندارم،اما خیلی دوست دارم روی MEMS کار کنم از طرفی هم واسه ویزا گرفتنش شک دارم(بعضی ها میگن MEMS های تِکِ و معمولا ریجکت میشن!!)
8. اولویتم امریکا،کانادا شاید هم استرالیاست البته از اونجایی که جدیدا کلیرنس امریکا تو زمینه های مختلف سخت شده نمیدونم دقیقا بهترین کار چیه!! لطفا راهنمایی کنین!
:embarrassed:

بچه ها لطفا تجربیات و نظرتون رو بم بگین،فک میکنین واسه کجا شانس با فاند مناسب دارم؟ به نظر شما روی پیپر دادن وقت بذارم بهتره یا زبان و معدل(چون وقت زیادی ندارم که به همش برسم و البته حسش هم نیس
:smile:
)؟!؟

MEMS والا ویزا که نمیدن به کنار به مقدار هم دیگه از دور خارج شده. NEMS باز یکم بهتره وضعش. اگر بری تو مکانیک بخوای MEMS کار کنی کلا خیلی بهت سخت میگزره.

اگرم خواستی MEMS کار کنی برق اپلای کن.

narashn2003
January 5th, 2013, 02:47 AM
radian جان دلیلت چیه واسه از دورخارج شدن؟
بین مایکرو و نانو ش هم خیلی فرقی نیس!هست؟

Radian
January 5th, 2013, 03:12 AM
radian جان دلیلت چیه واسه از دورخارج شدن؟
بین مایکرو و نانو ش هم خیلی فرقی نیس!هست؟

دنیا الان داره بین 10nm و 8 دست و پا میزنه :D خیلی فرقه بین مایکرو و نانو. اما در کل در مباحث آکادمیک یکم از Fashion روز به دوره MEMS.

حالا ینی چی از Fashion به دوره. یعنی اینکه پول نیست توش واسه Research.

از طرف دیگه بازار کار هم که شما ایرانی هستین و خبری نیست به فرض اینکه ویزا بگیرین.

البته من همیشه معتقدم ، که شما اگر واقعا به چیزی علاقه دارید باید دنبال کنید ، بفرض اینکه رادیان با اطلاعات ناقصش یه حرفی بزنه ، نباید تاثیری روی شما داشته باشه.

لیکن ، حتما مطمن شین اون Research ای که اینجا داره انجام میشه همونیه که شما بهش علاقه دارید. چون بعضا خیلی فرق میکنه.

Gela
January 5th, 2013, 03:30 AM
تمام پست های نامربوط حذف شد. این تاپیک برای نظرخواهی در رابطه با شانس پذیرش هست، لطفا موضوع رو منحرف نکنید.

مدیریت انجمن امریکا

Shahab2020
January 5th, 2013, 10:42 AM
سلام دوستان
2. معدل 17.7
8. اولویتم امریکا،کانادا شاید هم استرالیاست البته از اونجایی که جدیدا کلیرنس امریکا تو زمینه های مختلف سخت شده نمیدونم دقیقا بهترین کار چیه!! لطفا راهنمایی کنین!
:embarrassed:

بچه ها لطفا تجربیات و نظرتون رو بم بگین،فک میکنین واسه کجا شانس با فاند مناسب دارم؟ به نظر شما روی پیپر دادن وقت بذارم بهتره یا زبان و معدل(چون وقت زیادی ندارم که به همش برسم و البته حسش هم نیس
:smile:
)؟!؟

سلام دوست عزیز
برای آمریکا هوا فضا اگر می خواهید اقدام کنید برای ویزا فکر کنم به مشکل بربخورید. بهتره استرالیا یا کانادا اقدام کنید.

transformer
January 5th, 2013, 11:44 AM
دوستان میشه یه نفر فرایند گرفتن فاند رو به صورت خلاصه بگه؟ (همه راه های گرفتنش رو و اینکه چه زمانی مشخص میشه شما فاند دارید؟)

sepahyar
January 5th, 2013, 11:45 AM
سلام بر دوستان
شانس پذیرش گرفتن من با شرایط زیر چه حالا با فاند چه بی فاند برای دانشگاههای زیر چقدر هست.
معدل 13.40دانشگاه صنعتی شاهرود سال 2009
تافل 100
جی ار ای :وربال 151
کوانت 158
رایتینگ 3
یه مقاله هم در دست تهیه برا سابمیت کردن تو یه ژورنال خارجی دارم
از زمان فارق التحصیلی هم بیشتر از 3.5 هست که دارم تو شرکت های نفت و گاز کار می کنم.
برای دانشگاههای رنک 70 به بعد مثل نورت ایسترن؛کالیفرنیا ریور ساید؛انیستیتو تکنولوژی نیوجرسی؛واشینگتون استیت یونیورسیتی چقدر شانس برای مستر مکانیک دارم؟

y2dark
January 5th, 2013, 01:19 PM
سلام دوستان، شانس پذیرش من برای فاند توی رشته برق-الکترونیک (مدار) چقدره؟ البته خودم میدونم شانس خیلی دخیله و خیلی عوامل دیگه هم هست (پارسال هم که اپلای کرده بودم) ولی امسال میخوام ببینم با این نمرات جدید وضعیتم چه جوریه و کجاها احتمال فاند دارم ممنون:

معدل لیسانس 13.4 (سراسری کاشان)
ارشد 18 (علم و صنعت)
کوانت 165، وربال 149، رایتینگ 3
تافل 104 (ریدینگ 30، اسپیکینگ 23، رایتینگ 25، لیسنینگ 26)
سابقه RA و TA
یه مقاله ISI (ELEX ، یه مقاله کنفرانس (ایندکس شده در IEEE) ، یه مقاله علمی پژوهشی کانادا، یه مقاله ISI تحت review
زمان فارغ التحصیلی 1390

sinajafari88
January 5th, 2013, 02:19 PM
سلام بر دوستان
شانس پذیرش گرفتن من با شرایط زیر چه حالا با فاند چه بی فاند برای دانشگاههای زیر چقدر هست.
معدل 13.40دانشگاه صنعتی شاهرود سال 2009
تافل 100
جی ار ای :وربال 151
کوانت 158
رایتینگ 3
یه مقاله هم در دست تهیه برا سابمیت کردن تو یه ژورنال خارجی دارم
از زمان فارق التحصیلی هم بیشتر از 3.5 هست که دارم تو شرکت های نفت و گاز کار می کنم.
برای دانشگاههای رنک 70 به بعد مثل نورت ایسترن؛کالیفرنیا ریور ساید؛انیستیتو تکنولوژی نیوجرسی؛واشینگتون استیت یونیورسیتی چقدر شانس برای مستر مکانیک دارم؟

دوست عزیز سلام. متاسفانه معدلتون بسیار ‍‍‍پایینه و این کار رو خراب میکنه. اگر بتونید از لحاظ \ژوهشی رزومتون رو ارتقا بدید حدسم اینه که برای همون حدودی که گفتید(شاید یکم بالاتر) شانس بدون فاند خواهید داشت. موفق باشید

sinajafari88
January 5th, 2013, 02:23 PM
دوستان، میشه لطف کنید من رو هم راهنمایی کنید؟!

دوست عزیز سلام. رزومه خوبی دارید خصوصا اگر مقالتون اکسپت بشه! نمره تافلتون لب مرزه ولی خب برای بعضی دانشگاه ها هم مینیمم رو نیاوردید که این شانس شما رو در اون دانشگاه ها کم میکنه(اگر نگیم کلا از بین میبره). حدسم اینه که با این رزومه 30-50 آمریکا شانس خوبی خواهید داشت. موفق باشید.

sinajafari88
January 5th, 2013, 02:26 PM
سلام دوستان، شانس پذیرش من برای فاند توی رشته برق-الکترونیک (مدار) چقدره؟ البته خودم میدونم شانس خیلی دخیله و خیلی عوامل دیگه هم هست (پارسال هم که اپلای کرده بودم) ولی امسال میخوام ببینم با این نمرات جدید وضعیتم چه جوریه و کجاها احتمال فاند دارم ممنون:

ارشد 18 (علم و صنعت)
سابقه RA و TA
یه مقاله ISI (ELEX ، یه مقاله کنفرانس (ایندکس شده در IEEE) ، یه مقاله علمی پژوهشی کانادا، یه مقاله ISI تحت review
زمان فارغ التحصیلی 1390

دوست عزیز سلام. متاسفانه نقطه ضعف اصلی رزومه شما معدل لیسانستون هست. اگر مقالتون اکسپت بشه فکر میکنم حدود رنک 35 شانس خوبی دارید. موفق باشید.

imanegr
January 5th, 2013, 03:32 PM
سلام دوستان
من رشته لیسانس برق الکترونیک با معدل 13.9 هستم و برای ارشد آمریکا میخوام اپلای کنم.
نمره تافل: 93 و جی آر ای نمره وربال: 143 و نمره کوآنت: 159 و رایتینگ 3 شدم .
یک مقاله داخلی و سابقه اجرای چند پروژه نرم افزاری دارم و حدود 4 سال سابقه برنامه نویسی حرفه ای دارم و پروژه کارشناسیم هم بیشتر به رشته کامپیوتر مرتبط بود.
برای ارشد میخوام برای رشته کامپیوتر اپلای کنم و هزینه هم تا یکی دو سال خودم میتونم ساپورت کنم.
به نظرتون با توجه به اینکه معدلم نسبتا پایینه و قصد تغییر رشته دارم (با پیش زمینه و تجربه کاری خوب در زمینه کامپیوتر) چه قدر شانس برای پذیرش دارم.
ممنون

majidam20
January 5th, 2013, 03:36 PM
با درود
بنده با مشخصات زیر قصد گرفتن فاندجزیی یا فول فاند را دارم شانس و رنک من چقدر هستش:
فوق دیپلم دولتی با معدل 15/5 لیسانش نرم افزار ازغیرانتفاعی با معدل 14/70 (البته معدل تخصصیم بالای 18 هستش)
چند تا نمونه کاردولتی و خصوصی دارم و تخصصم به روزه
آیلتس 6/5 جی آری ندارم فعلا
سابقه 2 سال کار و 2 سال کارآفرینی ، برنامه نویس در زمینه وب
1 مقاله داخلی برای سمینار معتبر دارم
پایان نامم خوب و به روزه

narashn2003
January 5th, 2013, 04:00 PM
سلام دوست عزیز
برای آمریکا هوا فضا اگر می خواهید اقدام کنید برای ویزا فکر کنم به مشکل بربخورید. بهتره استرالیا یا کانادا اقدام کنید.
درسته اما احتمالا واسه دپارتمان مکانیک اپلای مکنم امریکا رو!!

capitan84
January 5th, 2013, 06:58 PM
سلام
کسی درباره ویزا دادن به رشته مهندسی شیمی چیزی میدونه؟ اینجور که معلومه مثل اینکه دیگه به این رشته ام ویزا نمیدن!! اگه وقعیت داره که به فکر کشور های دیگه باشیم!!

saeedsharif
January 5th, 2013, 08:29 PM
من یک دوستی دارم که فوق لیسانس اش رو از آمریکا گرفته و الان همکار من توی مقطع PhD است و این روزی سه چهار تا تلفن داره از شرکت ها که بهش پیشنهاد کار می دن، ولی به محض اینکه می گه که ویزای دانشجویی داره، میرن و پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنن. خلاصه این که کار پیدا می شه یا نه، بخش بیشترش نوع ویزای ماهاست، بعدشم اگه شما تحقیقات ریاضی بیس ه که دیگه بحثی نداریم که، شما چه دپارتمان ریاضی دکترات رو بگیری چه کامپیوتر، اون چیزی که تهش قراره حرف اول و آخر رو بزنه مهارت ها و زمینه کاریته، در نتیجه من فکر نمی کنم تفاوت اش خیلی زیاد باشه.

دوست عزیز

با سپاس.

saeedsharif
January 5th, 2013, 08:36 PM
از نظر من که شانست بالاست، ولی همونطور که دوستمون هم پیشتر اشاره کردند، معدل لیسانست نقطه ضعفه دیگه، ولی کلا هیچ چیزی توی این آمریکا صد در صد نیست، شاید استادی پیدا کنی که با همین شرایط هم ازت حمایت کنه، در مورد رشته هم خودت رو محدود نکن، مثلا فقط مدار، با همه صحبت کن، بعدا میخونی و یاد می گیریش دیگه، ولی به نظرم تمام آیتم هات خوبه، جز همون یک دونه که اون هم به نظرم تبدیل به مقیاس 4 کن، اگه از 3 بالاتر شد که دیگه مشکلی نیست، یک خرده هم زبان هات نامتجانسه، دلیلش چیه؟ رایتینگ GRE رو 3 شدی، ولی تافل رو این قدر بالا شدی، البته منظورم بیشتر بالعکسشه، یعنی تافل رو بالا شدی، چرا رایتینگ GRE رو 3 شدی؟:)

ارشد 18 (علم و صنعت)
سابقه RA و TA
زمان فارغ التحصیلی 1390

mestaya
January 5th, 2013, 10:22 PM
با سلام
3 سال سابقه کار مرتبط
gre: 1200 البته مبخواد یه بار دیگه gre بده که بالای 1300 میشه
تافل 100
میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند( به خصوص دانشگاه کلمبیا )

S03
January 5th, 2013, 10:34 PM
با سلام
3 سال سابقه کار مرتبط
تافل 100
میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند( به خصوص دانشگاه کلمبیا )

رشته ایشون چیه؟

mestaya
January 5th, 2013, 10:47 PM
رشته ایشون چیه؟
مهندسی پزشکی

S03
January 5th, 2013, 11:05 PM
مهندسی پزشکی

چون مهندسی پزشکی رشته ایه که معمولا مستر نداره و اکثر دانشگاه ها مستقیم به دکترا میرن٬ GRE خوب بگیرند و در بقیه موارد (SoP, Recom, ...) هم عالی عمل کنند٬ شانس خوبی خواهند داشت. تضمینی برای تاپ 20 نیست ولی قطعا شانس خوبی دارند. دقت کنید بسته به موضوعات مورد علاقه و برنامه ریسرچ شاید نیاز باشه GRE سابجکت بدن.

y2dark
January 5th, 2013, 11:24 PM
از نظر من که شانست بالاست، ولی همونطور که دوستمون هم پیشتر اشاره کردند، معدل لیسانست نقطه ضعفه دیگه، ولی کلا هیچ چیزی توی این آمریکا صد در صد نیست، شاید استادی پیدا کنی که با همین شرایط هم ازت حمایت کنه، در مورد رشته هم خودت رو محدود نکن، مثلا فقط مدار، با همه صحبت کن، بعدا میخونی و یاد می گیریش دیگه، ولی به نظرم تمام آیتم هات خوبه، جز همون یک دونه که اون هم به نظرم تبدیل به مقیاس 4 کن، اگه از 3 بالاتر شد که دیگه مشکلی نیست، یک خرده هم زبان هات نامتجانسه، دلیلش چیه؟ رایتینگ GRE رو 3 شدی، ولی تافل رو این قدر بالا شدی، البته منظورم بیشتر بالعکسشه، یعنی تافل رو بالا شدی، چرا رایتینگ GRE رو 3 شدی؟:)
کلا به دلیل شاغل بودن زیاد نتونستم وقت بذارم برای جی آر ای! چون همزمان تافل هم میخواندم، بنظرت حدوده چه رنکی اپلای کنم

saeedsharif
January 6th, 2013, 12:49 AM
من کلا مخالف این مسئله ام که هر رزومه ای توی یک رنج بخصوص از رنک باید اپلای کنه، به نظرم از رنک 30 تا 200 رو بگرد، استادها رو پیدا کن، ایمیل بزن و هر کی پاسخ داد، باهاش مذاکرات رو ادامه بده

کلا به دلیل شاغل بودن زیاد نتونستم وقت بذارم برای جی آر ای! چون همزمان تافل هم میخواندم، بنظرت حدوده چه رنکی اپلای کنم

soheila1
January 6th, 2013, 02:35 AM
سلام دوستان خوبم در مورد شانس پذیرش من اگه نظری دارند بگند ممنون میشم تا حالا چند بار پیام گذاشتم ولی کسی جواب نداده اگر دوستان نظری دارند ممنون میشم
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟

saeedsharif
January 6th, 2013, 04:56 AM
چند تا مسئله،
1. اگه تزت خوب و جدید بوده، چرا مقاله ندادی؟ به نظرم روی مقاله اش کار کن خیلی بدردت میخوره، حتی شده کنفرانسی
2. GRE شق القمر نیست و خیلی راحت می تونی از سدش بگذری
3. به نظرم یک تافل هم بده، بد نیست
4. اونقدر بچه ها بودن که داداششون، خواهرشون و همه اقوامشون آمریکا بودند و مشکل پیش نیومده که نگو و نپرس، فقط توی یک ایالت نباشین ترجیحا، تمام شد و رفت
5. به نظرم اپلای رو عقب ننداز و در نهایت هم برات آرزوی موفق دارم

سلام دوستان خوبم در مورد شانس پذیرش من اگه نظری دارند بگند ممنون میشم تا حالا چند بار پیام گذاشتم ولی کسی جواب نداده اگر دوستان نظری دارند ممنون میشم
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟

imanegr
January 6th, 2013, 09:41 AM
سلام دوستان
من رشته لیسانس برق الکترونیک با معدل 13.9 هستم و برای ارشد آمریکا میخوام اپلای کنم.
یک مقاله داخلی و سابقه اجرای چند پروژه نرم افزاری دارم و حدود 4 سال سابقه برنامه نویسی حرفه ای دارم و پروژه کارشناسیم هم بیشتر به رشته کامپیوتر مرتبط بود.
برای ارشد میخوام برای رشته کامپیوتر اپلای کنم و هزینه هم تا یکی دو سال خودم میتونم ساپورت کنم.
به نظرتون با توجه به اینکه معدلم نسبتا پایینه و قصد تغییر رشته دارم (با پیش زمینه و تجربه کاری خوب در زمینه کامپیوتر) چه قدر شانس برای پذیرش دارم.
ممنون
لطفا پاسخ من را هم بدهید.
ممنون

mj.gh
January 6th, 2013, 11:45 AM
سلام دوستان
ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید که با شرایط زیر، از کدام دانشگاههای آمریکا و با چه رنکهایی می توان پذیرش دکترا با فاند در رشته مهندسی برق گرفت:

1- لیسانس الکترونیک از دانشگاه مازندران (معدل 16.76، رتبه اولی دانشگاه)
2- فوق لیسانس الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان (معدل 15.27)
3- لیسانس کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد (معدل 17.77)
4- 15 سال سابقه تدریس در رشته برق در هنرستان ها و آموزشکده ها
5- آیلتس 6.5
6- مقاله ای هم ندارم

بسیار ممنون

hope
January 6th, 2013, 11:49 AM
مقاله ندارم
آیلتس 6.5
سه تا ریکام
کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟
در تکمیل صحبت های آقا سعید، فقط خواستم بگم که مدرک آیلتس اکثر دانشگاه های امریکا قابل قبول هست حتی اگه توی سایت معادل نمره زبان رو برای آیلتس نزده باشن ایمیل که بزنی به دپارتمان بهت میگن آیلتس هم قبوله. برای گرفتن TA نمره بخش speaking اهمیت بیشتری داره، اگه خواستی دوباره امتحان بدی به نظرم روی آیلتس تمرکز کن که با آزمونش آشنایی داری. ولی برای RA شانس خیلی خوبی داری که با استادها روی موضوعی که میگی (امنیت وب) صحبت کنی.
به نظرم با داشتن یه نمره جی.آر.ای معقول میتونی از خیلی از دانشگاه های خوب پذیرش بگیری و خودت رو محدود به دانشگاه های خیلی تاپ نکن. (تجربه ای از این دانشگاه هایی که اسم بردی ندارم بتونم کمک کنم)
اینها از شانس پذیرش و بورس، شانس ویزات هم با اینکه به این تاپیک مربوط نیست فقط بگم که اصلا نگران نباش و میتونی تو تاپیک های مربوط به ویزای کانادا و امریکا اطلاعات خوبی بدست بیاری.
موفق باشی.

hope
January 6th, 2013, 12:05 PM
سلام دوستان
سابقه کاری خوبی که میگی میتونه تا حد زیادی معدلت رو جبران کنه. فکر میکنم بهتر باشه اول با استادهایی که زمینه کاریشون با تو همخوانی داره صحبت کنی تا وقتی درخواست پذیرشت بررسی میشه تاثیر مثبتی در پرونده بذارن. ارشد کلا 2 ساله! وقتی برنامه نویسیت خوبه هزینه 2 سال رو برای چی بدی! :)
تغییر رشته برای دانشگاه اصلا چیز عجیبی نیست خصوصا که برق با کامپیوتر مرتبط هست و خیلی از دانشجوها این کار رو کردن.
موفق باشی.

azadroo
January 6th, 2013, 12:21 PM
با سلام
من کارشناسی الکترونیک رو با معدل 17.14 در دانشگاه آزاد به پایان رساندم
کارشناسی ارشد رو هم با معدل 18.33 در دانشگاه تبریز تمام کردم
فقط یک مقاله کنفرانس خارجی و 3 مقاله کنفرانس داخلی دارم و در حال آماده کردن یک مقاله ISI هستم
میشه راهنمایی کنید که با این رزومه چه طور میشه به دانشگاه های آمریکا راه یافت؟
آیا این امکان وجود دارد
ممنون

imanegr
January 6th, 2013, 12:21 PM
سابقه کاری خوبی که میگی میتونه تا حد زیادی معدلت رو جبران کنه. فکر میکنم بهتر باشه اول با استادهایی که زمینه کاریشون با تو همخوانی داره صحبت کنی تا وقتی درخواست پذیرشت بررسی میشه تاثیر مثبتی در پرونده بذارن. ارشد کلا 2 ساله! وقتی برنامه نویسیت خوبه هزینه 2 سال رو برای چی بدی! :)
تغییر رشته برای دانشگاه اصلا چیز عجیبی نیست خصوصا که برق با کامپیوتر مرتبط هست و خیلی از دانشجوها این کار رو کردن.
موفق باشی.
ممنون دوست عزیز
بخشی از صحبتتان را کامل متوجه نشدم. هزینه دو سال ارشد رو خوب مجبورم بدم. منظور شما اینه که مستقیم برای PHD اپلای کنم؟
رشته هایی که قصد اپلای دارم غیر از computer science شامل master of web science و Artificial Intelligence هم هستند.
باتشکر

transformer
January 6th, 2013, 12:53 PM
اگر بخوایم یه درصد تقریبی برای این موارد در نظر بگیریم چطوری میشه؟

نمره GRE
نمره TOEFL
معدل
مقاله ISI
سایر موارد(سابقه کاری مرتبط ؛جوایز و مقام در مسابفات مرتبط با رشته و ....)

shaahinz
January 6th, 2013, 01:05 PM
سلام دوستان
ممکنه در مورد شانس پذیرش و گرفتن فاند برای من را راهنمایی کنید
رشته داروسازی با معدل 15.5
تعداد مقاله 1 ورنال خارجی
سابقه کار با بیمه 4سال
ایلتس 6
سن 35

ایا امکانش هست من برای phd بتونم فاند بگیرم؟ایا با توجه به اینکه داروسازی جز رشته های پزشکی است باید مدرکم را قبل اپلای بدم برای ارزیابی وکدوم سایت را پیشنهاد میدید؟
با توجه به اینکه مدت زیادی از درس من گذشته و دسترسی به استادهام ندارم می تونید در زمینه پیدا کردن استاد راهنماییم کنید؟
ممنون

haydar
January 6th, 2013, 03:36 PM
اگر بخوایم یه درصد تقریبی برای این موارد در نظر بگیریم چطوری میشه؟

نمره GRE
نمره TOEFL
معدل
مقاله ISI
سایر موارد(سابقه کاری مرتبط ؛جوایز و مقام در مسابفات مرتبط با رشته و ....)

اگر منظورتون این باشه که حداقل ها رو دارید و در پذیرش نهایی چقدر تاثیر داره باید بگم که معمولاً دانشگاه های شاخص (و حتی می تونم بگم 1-60) مقداری بالاتر بودن نسبت به مینیمم نمره زبان براشون مهمه ( مثلاً حداقل نیم نمره در آیلتس یا 4-5 نمره در IBT) شاید بشه گفت 20% از نظر نهایی
در صورت معرفی حداقل نمره GRE باز هم کوانتیتیتیو کامل می تونه 30% دیگه از نظر استاد رو جلب کنه
داشتن حداقل نمره معمولاً نظر دپارتمانه و عموماً اساتید باش مخالفن در نتیجه زیاد تاثیر نداره مگر اینکه خیلی بالا باشه مثلاً 3.8 به بالا ...
ولی داشتن مقاله ISI که در اون متد جدید ارائه شده باشه نه فقط ارتقا کیفیت (رشته های فنی) معمولاً می تونه همه موارد رو پوشش بده شاید بتونه 100% نظر استاد رو عوض کنه ...
این رو هم بگم که تعدد مقاله از داشتن مقاله خیلی مهمتره ( 2تا IF=0.5 از یه دونه IF=1 خیلی بهتره )
در ضمن داشتن رتبه در مسابقات مرتبط معتبر هم خیلی تاثیر داره ولی برای سابقه کار باید بگم معمولاً در صورتی که کارتون تحقیق محور باشه روی نظر استاد تاثیر می ذاره ...
(البته اینها تجربیات خودمه و ممکنه قطعیت هم نداشته باشه ( عموماً هم گفتم معمولاً ...))

haydar
January 6th, 2013, 04:08 PM
با سلام
3 سال سابقه کار مرتبط
تافل 100

دوست عزیز با اطمینان 100% بهتون می گم ایشون از زیر 30 پذیرش فول فاند میگیره ،
پذیرش مهندسی پزشکی از دانشگاه های ایران خیلی رقابتیه (برای اساتید) کسی رد نمی کنه ایرانیا رو ، اگر بتونند از دکتر سلطانیان زاده ، دکتر بهرامی یا ستاره دان ریکام بگیرن قطعاً می تونند به زیر 10 هم فکر کنند ...
در ضمن مهندسی پزشکی مستر هم داره با بیش از 20 گرایش ...

transformer
January 6th, 2013, 04:17 PM
اگر منظورتون این باشه که حداقل ها رو دارید و در پذیرش نهایی چقدر تاثیر داره باید بگم که معمولاً دانشگاه های شاخص (و حتی می تونم بگم 1-60) مقداری بالاتر بودن نسبت به مینیمم نمره زبان براشون مهمه ( مثلاً حداقل نیم نمره در آیلتس یا 4-5 نمره در IBT) شاید بشه گفت 20% از نظر نهایی
در صورت معرفی حداقل نمره GRE باز هم کوانتیتیتیو کامل می تونه 30% دیگه از نظر استاد رو جلب کنه
داشتن حداقل نمره معمولاً نظر دپارتمانه و عموماً اساتید باش مخالفن در نتیجه زیاد تاثیر نداره مگر اینکه خیلی بالا باشه مثلاً 3.8 به بالا ...
ولی داشتن مقاله ISI که در اون متد جدید ارائه شده باشه نه فقط ارتقا کیفیت (رشته های فنی) معمولاً می تونه همه موارد رو پوشش بده شاید بتونه 100% نظر استاد رو عوض کنه ...
این رو هم بگم که تعدد مقاله از داشتن مقاله خیلی مهمتره ( 2تا IF=0.5 از یه دونه IF=1 خیلی بهتره )
در ضمن داشتن رتبه در مسابقات مرتبط معتبر هم خیلی تاثیر داره ولی برای سابقه کار باید بگم معمولاً در صورتی که کارتون تحقیق محور باشه روی نظر استاد تاثیر می ذاره ...
(البته اینها تجربیات خودمه و ممکنه قطعیت هم نداشته باشه ( عموماً هم گفتم معمولاً ...))

پس شما به من که نمره تافل و GRE ندارم و میخوام حدودای تابستان سال بعد بگیرم (برای پذیرش بهار 2013) ، توصیه میکنید به نمره حداقل در این 2 مورد بسنده کنم و به جاش وقت و تمرکزم رو بیشتر روی ISI بذارم؟! (البته مشکل ریاضی ندارم و فکر کنم نمره کامل ریاضی و همچنین هوش GRE رو میگیرم )

آخه من ISI هم ندارم ، اما به واسطه چندسال فعالیت در زمینه رباتیک و یکی دو اختراع توی این زمینه ، فکر میکنم بتونیم یکی دو تا ISI درست و حسابی بنویسم

نظرتون چیه؟

haydar
January 6th, 2013, 04:22 PM
سلام دوستان عزیز
کارشناسی، برق، آزاد قزوین، 15.31
کارشناسی ارشد، مهندسی پزشکی، امیرکبیر، 18.08
GRE: 167,146,3
TOEFL: 85
2 کنفرانس داخلی، 1 کنفرانس خارجی(IEEE)،
1 ژورنال خیلی خوب (DSP Elsevier) سابمیت شده، (status: required reviews completed ) که جوابش بعد تعطیلات میاد
نمره تافل دیروز گرفتم، خیلی خورد تو ذوقم، با این وضعیت شانسی برای پذیرش با فاند دارم، یا بهتر برای سال بعد تلاش کنم و دوباره امتحان زبان بدم

معدل و دانشگاهتون خیلی خوبه ؛
مطمئنن معرف خوبی هم خواهید داشت ؛
GRE بد نیست (عالی هم نیست) ، تنها ضعف نمره زبانتونه اگر دانشگاهی پیدا کنید که نمره زبانتون کافی باشه تردید نکنید ؛
پیشنهاد من یومیسوری و تگزاس تکه ...

haydar
January 6th, 2013, 04:27 PM
پس شما به من که نمره تافل و GRE ندارم و میخوام حدودای تابستان سال بعد بگیرم (برای پذیرش بهار 2013) ، توصیه میکنید به نمره حداقل در این 2 مورد بسنده کنم و به جاش وقت و تمرکزم رو بیشتر روی ISI بذارم؟! (البته مشکل ریاضی ندارم و فکر کنم نمره کامل ریاضی و همچنین هوش GRE رو میگیرم )

آخه من ISI هم ندارم ، اما به واسطه چندسال فعالیت در زمینه رباتیک و یکی دو اختراع توی این زمینه ، فکر میکنم بتونیم یکی دو تا ISI درست و حسابی بنویسم

نظرتون چیه؟

تافل و جی آر ای ، حداقل مقداری بیش از مینیمم ، البته تافل بالا تاثیر در مقدار بورس داره و اگر بالای 110 بگیرید دانشگاه یه فاند جدا هم به شما میده ...
قید بدون مقاله اپلای کردن (در صورت رشته فنی بودن) رو کاملاً بزنید (حتی شده یه مجله با IF نچندان بالا) ...

transformer
January 6th, 2013, 04:57 PM
تافل و جی آر ای ، حداقل مقداری بیش از مینیمم ، البته تافل بالا تاثیر در مقدار بورس داره و اگر بالای 110 بگیرید دانشگاه یه فاند جدا هم به شما میده ...
قید بدون مقاله اپلای کردن (در صورت رشته فنی بودن) رو کاملاً بزنید (حتی شده یه مجله با IF نچندان بالا) ...

من میخوام برای فوق لیسانس اپلای کنم
معدلم زیاد جالب نیست (کل 14.5 و 60 واحد آخر 15.20 )

دنبالشم هرطور شده پذیرش فول فاند بگیرم .... حالا نمیدونم برای من زبان بیشتر میتونه کمک کننده و جبران کننده معدل باشه یا ISI ؟
میخوام ارشد رباتیک بخونم

mj.gh
January 6th, 2013, 06:54 PM
سلام دوستان
ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید که با شرایط زیر، از کدام دانشگاههای آمریکا و با چه رنکهایی می توان پذیرش دکترا با فاند در رشته مهندسی برق گرفت:

5- آیلتس 6.5
6- مقاله ای هم ندارم

بسیار ممنون

دوستان، کسی نظری نداره !!!

bardiya1
January 6th, 2013, 08:28 PM
درود بر همگی,من دانشجوی کارشناسی عکاسی دانشگاه تهران هستم,بنا بر دلایلی امکان ادامه تحصیل و دریافت مدرک کارشناسی در ایران رو ندارم,آیلتس 6.5 دارم,تا حدودی جستجو کردم ولی نتونستم پاسخی پیدا کنم,سوالم اینه که اولا آیا امکان و احتمال پذیرش من در مقطع کارشناسی و دریافت ویزای دانشجویی وجود داره یا خیر و دوما هزینه تحصیل چطوره؟ ممنون

haydar
January 6th, 2013, 08:48 PM
دوستان، کسی نظری نداره !!!

15 سال سابقه تدریس ؟!
دوست ندارم نا امید کنم ولی فکر می کنم حدود 35-40 سالتون باشه و این یعنی ویزا گرفتن احتمالش زیر 10 درصده ...
از پذیرش بگذریم ...

hope
January 6th, 2013, 08:59 PM
ممنون دوست عزیز
بخشی از صحبتتان را کامل متوجه نشدم. هزینه دو سال ارشد رو خوب مجبورم بدم. منظور شما اینه که مستقیم برای PHD اپلای کنم؟
رشته هایی که قصد اپلای دارم غیر از computer science شامل master of web science و Artificial Intelligence هم هستند.
باتشکر
منظورم اين بود با توانايي هايي كه دارين امكانش هست براي ارشد RA بگيرين و نيازي نباشه كل هزينه تحصيلتون رو پرداخت كنيد البته تا حد زيادي بستگي به رنك دانشگاه هايي كه درخواست ميفرستين و به نظرم دولتي يا خصوصي بودن دانشگاه داره.
نظرم در مورد رشته علوم كامپيوتر بود ترجيح ميدم در شاخه هاي ديگه كه ديدي نسبت به پذيرش دانشجوها ندارم نظر ندم.
موفق باشيد.

mestaya
January 6th, 2013, 09:06 PM
15 سال سابقه تدریس ؟!
دوست ندارم نا امید کنم ولی فکر می کنم حدود 35-40 سالتون باشه و این یعنی ویزا گرفتن احتمالش زیر 10 درصده ...
از پذیرش بگذریم ...
با سلام
دوست عزیز من با نظر شما کاملا مخالفم زیرا میتونه به افسر ثابت کنه که اینجا کار و زندگی درست و حسابی داره و این خودش بزرگترین دلیل برای برگشتن به ایران یعنی فقط برای علم وارد آمریکا میشه نه برای کار و مهاجرت

mj.gh
January 6th, 2013, 11:15 PM
با سلام
دوست عزیز من با نظر شما کاملا مخالفم زیرا میتونه به افسر ثابت کنه که اینجا کار و زندگی درست و حسابی داره و این خودش بزرگترین دلیل برای برگشتن به ایران یعنی فقط برای علم وارد آمریکا میشه نه برای کار و مهاجرت

با تشکر از haydar و mestaya گرامی ، به خاطر پاسخ های شان
بایستی بگم که همانطور که حدس زدید 36 ساله هستم. اما لیسانس دومم را 2010 یعنی 8 سال پس از فوق لیسانسم گرفتم. و کارمند رسمی آموزش و پرورش هستم ودر کنار کار کردن درس خواندم. در ضمن مجرد هستم. با این حال فکر کنم همینطور که mestaya گرامی گفت میشه افسر را متقاعد کرد که به دنبال مهاجرت نیستم بلکه دنبال ادامه تحصیلم. چون خود امریکایی ها، هم خیلی هاشون پس از چند سال کار کردن به دانشگاه بر می گردند و ادامه تحصیل می دهند.
اما سوال اصلی من از دوستان این بود که با داشتن شرایط زیر، از کدام دانشگاههای آمریکا و با چه رنکهایی می توان پذیرش دکترا با فاند در رشته مهندسی برق گرفت:

5- آیلتس 6.5
6- مقاله ای هم ندارم

بسیار ممنون می شوم اگر پاسخ دهید.

Radian
January 6th, 2013, 11:24 PM
با تشکر از haydar و mestaya گرامی ، به خاطر پاسخ های شان
بایستی بگم که همانطور که حدس زدید 36 ساله هستم. اما لیسانس دومم را 2010 یعنی 8 سال پس از فوق لیسانسم گرفتم. و کارمند رسمی آموزش و پرورش هستم ودر کنار کار کردن درس خواندم. در ضمن مجرد هستم. با این حال فکر کنم همینطور که mestaya گرامی گفت میشه افسر را متقاعد کرد که به دنبال مهاجرت نیستم بلکه دنبال ادامه تحصیلم. چون خود امریکایی ها، هم خیلی هاشون پس از چند سال کار کردن به دانشگاه بر می گردند و ادامه تحصیل می دهند.
اما سوال اصلی من از دوستان این بود که با داشتن شرایط زیر، از کدام دانشگاههای آمریکا و با چه رنکهایی می توان پذیرش دکترا با فاند در رشته مهندسی برق گرفت:

5- آیلتس 6.5
6- مقاله ای هم ندارم

بسیار ممنون می شوم اگر پاسخ دهید.

معدلهای لیسانستون خیلی خوبن اما معدل فوق کمه. فقط سرِ سن ممکنه سفارت بهتون گیر بده برای ویزا.

mj.gh
January 6th, 2013, 11:33 PM
معدلهای لیسانستون خیلی خوبن اما معدل فوق کمه. فقط سرِ سن ممکنه سفارت بهتون گیر بده برای ویزا.

Radian جان، لطفا بگویید با چنین شرایطی توی چه رنجی از رنکینگ دانشگاه ها بگردم.
ممنون

soheila1
January 7th, 2013, 02:25 AM
در تکمیل صحبت های آقا سعید، فقط خواستم بگم که مدرک آیلتس اکثر دانشگاه های امریکا قابل قبول هست حتی اگه توی سایت معادل نمره زبان رو برای آیلتس نزده باشن ایمیل که بزنی به دپارتمان بهت میگن آیلتس هم قبوله. برای گرفتن TA نمره بخش speaking اهمیت بیشتری داره، اگه خواستی دوباره امتحان بدی به نظرم روی آیلتس تمرکز کن که با آزمونش آشنایی داری. ولی برای RA شانس خیلی خوبی داری که با استادها روی موضوعی که میگی (امنیت وب) صحبت کنی.
به نظرم با داشتن یه نمره جی.آر.ای معقول میتونی از خیلی از دانشگاه های خوب پذیرش بگیری و خودت رو محدود به دانشگاه های خیلی تاپ نکن. (تجربه ای از این دانشگاه هایی که اسم بردی ندارم بتونم کمک کنم)
اینها از شانس پذیرش و بورس، شانس ویزات هم با اینکه به این تاپیک مربوط نیست فقط بگم که اصلا نگران نباش و میتونی تو تاپیک های مربوط به ویزای کانادا و امریکا اطلاعات خوبی بدست بیاری.
موفق باشی.
مرسی دوست من
به نظرت رو چه رنکی شانس دارم؟

soheila1
January 7th, 2013, 02:28 AM
چند تا مسئله،
1. اگه تزت خوب و جدید بوده، چرا مقاله ندادی؟ به نظرم روی مقاله اش کار کن خیلی بدردت میخوره، حتی شده کنفرانسی
2. GRE شق القمر نیست و خیلی راحت می تونی از سدش بگذری
3. به نظرم یک تافل هم بده، بد نیست
4. اونقدر بچه ها بودن که داداششون، خواهرشون و همه اقوامشون آمریکا بودند و مشکل پیش نیومده که نگو و نپرس، فقط توی یک ایالت نباشین ترجیحا، تمام شد و رفت
5. به نظرم اپلای رو عقب ننداز و در نهایت هم برات آرزوی موفق دارم
مرسی سعید جان از راهنماییت
اینکه چرا مقاله ندادم اون موقع این بود که دیتا ست خوبی وجود نداشت و من هم دیتاستی که ساختم خیلی خوب نبود و در نهایت هم وارد کار تدریس شدم و یه کم دیر جنبیدم و نمونه کارم مقاله شد و دیگه الان نمیتونم اون را مقاله کنم
الان هم موضوع دارم که کار کنم ولی وقتم کمه
به نظر شما بین آیلتس دوباره برای نمره بالای 7 و کار روی مقاله کدوم بهتره؟
و اینکه میگی اپلای را عقب ننداز یکی از دوستان تو همین فروم گفت که مثلا UCSB تا آخر January جوابها را میده یعنی قبل اینکه من امتحان gre بدم
چون مقاله هم ندارم نمیتونم خیلی استادها را مجاب کنم
به خاطر همین گفتم سال بعد اپلیکیشنم قویتر بشه بهتره
نظر شما چیه

Radian
January 7th, 2013, 02:33 AM
Radian جان، لطفا بگویید با چنین شرایطی توی چه رنجی از رنکینگ دانشگاه ها بگردم.
ممنون

1 دونه TOP 10 . بعد 2 3 تا بین 10 تا 40. ما بقی بالاتر.

اگر جایی استاد پیدا کردید که این قاغده رو نادیده بگیرید.

Fatemeh007
January 7th, 2013, 02:39 AM

اینو از کجا میگید که اگر بالای 110 باشه یه فاند جدا میده؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

haydar
January 7th, 2013, 03:11 AM
اینو از کجا میگید که اگر بالای 110 باشه یه فاند جدا میده؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟

این تجربیه ، دانشگاه های پولدار (فرقی نداره خصوصی یا دولتی) برای دانشجوهاشون از این کارا می کنن ، بهش می گن بورس اسکالرشیپ ، شمای تقاضا کننده متوجه نمیشید ولی استاد وقتی از دپارتمان لیست رو دریافت می کنه جلوی اسم کسایی که نمره زبانشون خیلی بالاست (به دانشگاه بستگی داره ، ممکنه مینیمم 100 تا 110 باشه) نوشته اسکالرشیپ آید و حدود 600 تا 2000 دلار بسته به دانشگاه و ایالت دانشگاه پرداخت می کنه ، خودم ماهی 3800 دلار می گرفتم که 1600 دلارش همین اسکالرشیپ بود ...
110 رو که گفتم دلیلش این بود که قطعاً این فاند بهش تعلق می گیره (اشتراک گرفتم!)
دانشگاه هم دیدم که به 98 هم این بورس رو داده (هیوستون)

PAL
January 7th, 2013, 03:25 AM
دوستان من رو هم لطفا راهنمایی کنید.
کارشناسی : مهندسی ااکترونیک با معدل (تا ترم قبل) 15.88
دانشگاه: دولتی درجه 2 در شهر تهران (منظورم اینه که تهران و شریف و... نیست)
تافل : 99
GRE : بهمن امتحان دارم ولی بیشتر رو ریاضیش امید دارم.
حالا با شرایط فوق چه رنکی برای پذیرش مستر پیشنهاد می‌کنید؟

haydar
January 7th, 2013, 03:30 AM

? GPA
مقاله ؟ معرف ؟ نمره پایان نامه ؟ نمره GRE هم مهمه ...
یه معادله داریم با 5 تا مجهول ...!

PAL
January 7th, 2013, 03:44 AM

? GPA
مقاله ؟ معرف ؟ نمره پایان نامه ؟ نمره GRE هم مهمه ...
یه معادله داریم با 5 تا مجهول ...!

من در حال حاضر دانشجوی ترم 7 هستم و چند روز دیگه امتحاناتم شروع میشه
معدل من تا آخر ترم 6 شده 15.88 و حدودا معادل 3.1
مقاله ندارم و پایان نامه هم ندارم ولی احتمالا تا اخر پروژم حداقل یه مقاله بشه داد
معرف هم سه تا از اساتید دانشگاهمون با درجه استادیاری هستند
GRE هم حتما کوانت بالای 160 و احتمالا وربال بالای 140 و رایتینگ 3 یا بالاتر
گرایش مورد علاقه ام هم اتفاقا الکترونیک دیجیتال هست
خیلی ممنون از راهنماییتون

haydar
January 7th, 2013, 03:51 AM
من در حال حاضر دانشجوی ترم 7 هستم و چند روز دیگه امتحاناتم شروع میشه
معدل من تا آخر ترم 6 شده 15.88 و حدودا معادل 3.1
مقاله ندارم و پایان نامه هم ندارم ولی احتمالا تا اخر پروژم حداقل یه مقاله بشه داد
معرف هم سه تا از اساتید دانشگاهمون با درجه استادیاری هستند
GRE هم حتما کوانت بالای 160 و احتمالا وربال بالای 140 و رایتینگ 3 یا بالاتر
گرایش مورد علاقه ام هم اتفاقا الکترونیک دیجیتال هست
خیلی ممنون از راهنماییتون

با فرض تمام چیزایی که گفتید ، فکر کنم برای 30+ شانستون کم نباشه ، از الان با اساتید صحبت کنید ببینید کدومشون علاقه نشون میدن ...

PAL
January 7th, 2013, 04:00 AM
با فرض تمام چیزایی که گفتید ، فکر کنم برای 30+ شانستون کم نباشه ، از الان با اساتید صحبت کنید ببینید کدومشون علاقه نشون میدن ...

به نظرم شما خیلی خوش بینانه گفتید من خودم دارم رو دوتا رنک 78 و یه دانشگاه بدون رنک فکر می‌کنم.(لطفا یه مقدار رک تر بگید من تحملش رو دارم ;))
البته بیشتر امیدم رو اروپاست. به نظر شما این دانشگاه های اروپایی که طبق رنکینگ topuniversities.com رنکینگ‌های خوبی هم دارن بهتره یا یه دانشگاه بدون رنک در امریکا. (در کل به نظر شما این رنکینگ درست هست؟)
منتظر پاسخ شما هستم.:)

alester
January 7th, 2013, 05:25 AM
دوستان من رو هم لطفا راهنمایی کنید
رشته هوش مصنوعی کامپیوتر
لیسانس (معدل 16.79)و ارشد (19.16) - دانشگاه شیراز
تافل 80 جی ار ای 139+165+3.5
مقاله 1 ای اس ای چاپ شده 3تا در حال بررسی. 6تا کنفرانس 3تا داخلی 3تا خارجی
سابقه کار مرتبط 1.5 سال و تی ای سه ترم و تدریس در دانشگاه آزاد

و اما سوالم! با این شرایط من کلا برای چه دانشگاه هایی با چه رنکی شانس دارم؟ و دوم اینکه از بین دانشگاه های زیر به ترتیب کدوم رو پیشنهاد می کنید هم از لحاظ شانس پذیرش بخصوص با فاند و از نظر شرایط زندگی
central Florida
Dartmouth
Oregon State uni
UC davis
Northeastern Uni
washington university st louis
Notre Dame

bardiya1
January 7th, 2013, 05:50 AM
پاسخي نيست؟

درود بر همگی,من دانشجوی کارشناسی عکاسی دانشگاه تهران هستم,بنا بر دلایلی امکان ادامه تحصیل و دریافت مدرک کارشناسی در ایران رو ندارم,آیلتس 6.5 دارم,تا حدودی جستجو کردم ولی نتونستم پاسخی پیدا کنم,سوالم اینه که اولا آیا امکان و احتمال پذیرش من در مقطع کارشناسی و دریافت ویزای دانشجویی وجود داره یا خیر و دوما هزینه تحصیل چطوره؟ ممنون

Gela
January 7th, 2013, 08:15 AM
اگر منظورتون شروع دوره ی لیسانس از اول هست، بله امکانش که هست. من خودم برای لیسانس اومدم امریکا :)
برای آشنایی بیشتر با پروسه اش، این تاپیک رو مطالعه کنید
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?24471-UNDERGRADUATE-Admission-and-Visa-for-USA

sshiva
January 7th, 2013, 11:54 AM
سلام دوستان میشه یکی منو راهنمایی کنه؟؟ من کارشناسی رشته شیمی معدل 16.5 دانشگاه شریف هستم. یک مقاله سابمیت شده دارم(در حال بررسی) و یک کنفرانس داخلی . تافلمو 80 شدم یعنی اصلا بیخیال اپلای امسال شده بودم و واسش نخوندم ولی حالا حداقل مینیمم رو دارم متاسفانه نمره لیسنینگم خیلی بد شده واقعا نمیدونم چرا اینقدر کم شده 13 :( جی آر ای هم دادم کوانت:162 وربال:143 و رایتینگ:3 حالا بنظرتون من امسال اپلای کنم یا کلا بذارم واسه سال بعد که یه تافل خوب داشته باشم اگر بخوام اپلای کنم بنظرتون واسه مستر احتمال فاند دارم از دانشگاهی مثل
oregon state , UNT

shaahinz
January 7th, 2013, 12:18 PM
سلام دوستان
ممکنه در مورد شانس پذیرش و گرفتن فاند برای من را راهنمایی کنید
رشته داروسازی با معدل 15.5
تعداد مقاله 1 ورنال خارجی
سابقه کار با بیمه 4سال
ایلتس 6
سن 35

ایا امکانش هست من برای phd بتونم فاند بگیرم؟ایا با توجه به اینکه داروسازی جز رشته های پزشکی است باید مدرکم را قبل اپلای بدم برای ارزیابی وکدوم سایت را پیشنهاد میدید؟
با توجه به اینکه مدت زیادی از درس من گذشته و دسترسی به استادهام ندارم می تونید در زمینه پیدا کردن استاد راهنماییم کنید؟
ممنون
لطفا من رو هم راهنمایی کنید.یعنی اوضاعم انقدر خرابه و هیچ امیدی نیست؟

transformer
January 7th, 2013, 03:04 PM
دوستان من آزمون GRE ندادم تا به حال و این آزمون فقط توی نیمه 2 سال در ایران برگزار میشه !! با این اوصاف نمره من به deadline بهار 2013 نمیرسه!
من چه کار باید بکنم؟

elmiraarash
January 7th, 2013, 04:42 PM
سلام
بچه ها من رزومم به شرح زیر است
32 سال
فارغ التحصیل رشته برق الکترونیک آزاد تهران مرکز معدل 14.19
ارشد electronic science از دانشگاه bangalore هندوستان : second class
تافل :6 اسفند امتحان خواهم داد
GRE: ندارم
برای دانشگاه long beach اپلای کردم برای second master in control system
7 سال سابقه کار مرتبط دارم
به نظر شما
1. شانس گرفتن پذیرش برای second master دارم؟
2. شانس گرفتن فاند دارم؟
با شرایط من چه دانشگاهای دیگری پیشنهاد میدهید
ممنوون میشم اگه کمکم کنید

mestaya
January 7th, 2013, 05:11 PM
سلام
32 سال
به نظر شما
2. شانس گرفتن فاند دارم؟
با سلام
معدل لیسانس شما پایین هست شما باید ابتدا یه نمره بالا در جی ار ای بگیرید تا معدل لیسانستونو جبران کنه شما علاوه بر جی ار ای نمره تافل بالا و همچنین قوی کردن رزومه با داشتن مقاله isi ریکام های قوی شانستون برا فاند کمه به هر حال شانس دارین موفق باشید

saeedsharif
January 7th, 2013, 07:59 PM
معدل لیسانست پایینه، چک کن معیارهای graduate office رو داشته باشی، ولی نمی دونم اما اگه شاید پولی بخوای بری، کمتر گیر بدن

سلام
32 سال
به نظر شما
2. شانس گرفتن فاند دارم؟

transformer
January 7th, 2013, 10:52 PM
اگر مدرک GRE توی پرونده پذیرش نباشه درخواست ریجکت میشه ؟ کاری به رزومه ندارند؟

hope
January 7th, 2013, 11:02 PM
اگر مدرک GRE توی پرونده پذیرش نباشه درخواست ریجکت میشه ؟ کاری به رزومه ندارند؟
GRE جزو requirement ها هست. اگه نفرستین اصلا پرونده بررسی نمیشه که بخواد ریجکت بشه.

Fatemeh007
January 8th, 2013, 02:38 AM
سلام

من کاملا به این موضوع اشراف دارم که سوالم به این تاپیک مربوط نمیشه اما واقعا نمی دونستم در کجا باید مطرحش کنم و خوب اینجا هم یکی از پر خواننده ترین تاپیک های سایت هستش :)

من برای fall 2013 اپلای کردم و با چند تا از اساتید هم صحبت داشتم حالا یکی از اونها به من میل زد که من مدارکتو دیدم و خواست با هم صحبت کنیم ، البته اولش از من خواسته که با کسایی که باهاشون آزمایشگاه یا کار تحقیقاتی داشتم صحبت کنم که اونا براش یه نامه (تقریبا تو مایه های recommendation) بفرستن حالا من سوالم در این مورده که من تو رزومه ام سرپرست کل آزمایشگاه های دانشکده مونو نوشتم که همون فردی نیست که من زیر نظرش کار کردم حالا به نظر شما چیکار کنم؟ از کدومشون بگیرم؟ می تونم توضیح بدم شرایطو برای استاده و از کسی که زیرنظرش کار کردم بگیرم؟
در ضمن خواستم ببینم کسی اینجا تجربه اینجور مصاحبه ها را نداره؟ چی ممکنه بپرسه؟

ممنون

haydar
January 8th, 2013, 03:49 AM
سلام

من کاملا به این موضوع اشراف دارم که سوالم به این تاپیک مربوط نمیشه اما واقعا نمی دونستم در کجا باید مطرحش کنم و خوب اینجا هم یکی از پر خواننده ترین تاپیک های سایت هستش :)

من برای fall 2013 اپلای کردم و با چند تا از اساتید هم صحبت داشتم حالا یکی از اونها به من میل زد که من مدارکتو دیدم و خواست با هم صحبت کنیم ، البته اولش از من خواسته که با کسایی که باهاشون آزمایشگاه یا کار تحقیقاتی داشتم صحبت کنم که اونا براش یه نامه (تقریبا تو مایه های recommendation) بفرستن حالا من سوالم در این مورده که من تو رزومه ام سرپرست کل آزمایشگاه های دانشکده مونو نوشتم که همون فردی نیست که من زیر نظرش کار کردم حالا به نظر شما چیکار کنم؟ از کدومشون بگیرم؟ می تونم توضیح بدم شرایطو برای استاده و از کسی که زیرنظرش کار کردم بگیرم؟
در ضمن خواستم ببینم کسی اینجا تجربه اینجور مصاحبه ها را نداره؟ چی ممکنه بپرسه؟

ممنون

بهتون تبریک میگم
درخواست مصاحبه شفاهی یعنی تونستین تاثیر زیادی روی استاد بذارید و در عین حال موضوعی که استاد براتون در نظر داره براش خیلی ارزش داره ...
همین کار رو بکنید (براشون توضیح بدید) و از هر دو نامه بگیرید ...
موفق تر از این باشید

shaahinz
January 8th, 2013, 12:39 PM
سلام
من چندین بار هست که شرایطم را می نویسم بی جواب می مونه .امیدوارم اینبار بی جواب نمونم.با شرایط من امکان فاند گرفتن هست. رشته من pharm-D هست(داروسازی)برای تخصص همرا ه با فاندو شرایط سن 35 سال
سابقه کار با بیمه 4 سال و بدون بیمه 6 سال
مقاله در زورنال خارجی 1
ایلتس 6
بنظر شما از چه دانشگاهی با چه رنکی اقدام کنم؟نظرتون در مورد داننگاه با پایینترین رنک و دانشگاه با رنک متوسط چیه؟
قبل از نامه نگاری با استادها مدرکم را ارزیابی کنم ؟
ممنون از دوستان و مدیریت محترم

mestaya
January 8th, 2013, 01:16 PM
سلام
من چندین بار هست که شرایطم را می نویسم بی جواب می مونه .امیدوارم اینبار بی جواب نمونم.با شرایط من امکان فاند گرفتن هست. رشته من pharm-D هست(داروسازی)برای تخصص همرا ه با فاندو شرایط سن 35 سال
سابقه کار با بیمه 4 سال و بدون بیمه 6 سال
مقاله در زورنال خارجی 1
ایلتس 6
بنظر شما از چه دانشگاهی با چه رنکی اقدام کنم؟نظرتون در مورد داننگاه با پایینترین رنک و دانشگاه با رنک متوسط چیه؟
قبل از نامه نگاری با استادها مدرکم را ارزیابی کنم ؟
ممنون از دوستان و مدیریت محترم
با سلام
دوست عزیز چون شما رشتت داروسازیه باید امتحان MCATبدی که یه امتحانی برای گروه های پزشکی شما باید یه نمره بالا در این آزمون بیاری . رنک دانشگاه هم با توجه به رزومه تقریبا میشه تعیین کرد چون شما فعلا رزومت کامل نیست نمیشه نظر قطعی داد
موفق باشید

Fatemeh007
January 8th, 2013, 09:08 PM
بهتون تبریک میگم
درخواست مصاحبه شفاهی یعنی تونستین تاثیر زیادی روی استاد بذارید و در عین حال موضوعی که استاد براتون در نظر داره براش خیلی ارزش داره ...
همین کار رو بکنید (براشون توضیح بدید) و از هر دو نامه بگیرید ...
موفق تر از این باشید

ممنون
پس الان بهترین کار می تونه این باشه که من از کسی که زیر نظرش کار کردم بگیرم و به اون استاد هم توضیح بدم شرایطو و نامه اون شخص را براش بفرستم؟ :)

کسی نمی دونه در چه حدودایی سوال می پرسن تو این مصاحبه ها؟ تا چه حد آدم باید آماده باشه؟

haydar
January 9th, 2013, 12:35 AM
ممنون
پس الان بهترین کار می تونه این باشه که من از کسی که زیر نظرش کار کردم بگیرم و به اون استاد هم توضیح بدم شرایطو و نامه اون شخص را براش بفرستم؟ :)

کسی نمی دونه در چه حدودایی سوال می پرسن تو این مصاحبه ها؟ تا چه حد آدم باید آماده باشه؟

فکر می کنم این راه خوبی باشه ، صداقت مهمه برای اساتید
عموماً در مورد هدف ها بحث می کنند و با توجه به اینترستاتون و انتظاری که ازتون برای پروژه دارند سوال می پرسند
فقط یه جور اطمینان خاطره ، شما میختون رو کوبیدید ...

babito
January 9th, 2013, 01:20 AM
دوستان من شنیدم که برای تحصیل در آمریکا اگه آخرین مدرکمون کارشناسی ارشد از ایران باشه قبول نداره و باید مستر را در اون رشته دوباره گذروند. میخوام بدونم تا چه حد این صحت داره؟
مثلا من اگه ارشدمو در رشته عمران ایران بخونم نمیتونم برای دکترا برم آمریکا؟ حتما باید مستر را دوباره گذروند؟
اروپا چطور ؟ (گفتم دیگه تاپیک اضافی باز نکنم )

در کل اگه من ارشد عمران در دانشگاه آزاد تهران بخونم میتونم بعدش واسه دکترا در آمریکا یا اروپا اقدام کنم یا باید باز برای مستر اقدام کنم ؟ میخوام ببینم اگه قبول نمیکنن مدرک ارشد اینجارو (آزاد) وقتمو اینجا تلف نکنم و برای اونور آماده شم برای ارشد.

salazar716
January 9th, 2013, 01:29 AM
نیاز به تاپیک زدن نداشتی...
قبل اینکه ببندن بهت بگم که شنیده ی شما غلطه...90% نتایج پذیرش اینجا رو ببینی واسه دکترا رفتن...نه واسه اروپا و نه واسه آمریکا این صحت نداره...
مدرک آزاد هم قبوله...خیلیا رو دیدم با همین آزاد برن...

mosch
January 9th, 2013, 11:00 AM
دوست عزیز هرکس بهتون این حرفو زده به نظر من آدم شوخ طبعی بوده..اصلا صحت نداره

imanegr
January 9th, 2013, 12:11 PM
دوستان من شنیدم که برای تحصیل در آمریکا اگه آخرین مدرکمون کارشناسی ارشد از ایران باشه قبول نداره و باید مستر را در اون رشته دوباره گذروند. میخوام بدونم تا چه حد این صحت داره؟
مثلا من اگه ارشدمو در رشته عمران ایران بخونم نمیتونم برای دکترا برم آمریکا؟ حتما باید مستر را دوباره گذروند؟

در کل اگه من ارشد عمران در دانشگاه آزاد تهران بخونم میتونم بعدش واسه دکترا در آمریکا یا اروپا اقدام کنم یا باید باز برای مستر اقدام کنم ؟ میخوام ببینم اگه قبول نمیکنن مدرک ارشد اینجارو (آزاد) وقتمو اینجا تلف نکنم و برای اونور آماده شم برای ارشد.
سلام دوست عزیز
مدارک ارشد اینجا را قبول دارند و اگر نتایج پذیرش را نگاه کنید می بینید که اکثر کسانی که برای PHD پذیرش گرفتند ارشدشون رو ایران بوده اند .
اروپا هم به همین شکل هست.
موفق باشید.

violet11
January 9th, 2013, 12:57 PM
نمره GRE و بویژه تافل شما خوب هست و قطعا شانس دارید. معدل ها و دانشگاه های شما معمولی هست. با این پرونده و به نظر من میشه دنبال پذیرش از رنک 70 تا 150 بود. البته برای کاهش ریسک بد نیست که 2-3 دانشگاه از رنک 150 تا 200 هم بفرستید. بسته به رزومه پژوهشی تون شانس شما برای رنک های بالاتر پررنگ میشه. توصیه میکنم برای جبران معدل ها یک GRE Subject بدید (ریاضیش رو بدید). اگه خواستید سال بعد اپلای کنید با یک GRE Subject بالا (یعنی پرسنتایل بالای 95 درصد) و 2 مقاله ISI حتی میتونید به رنک 30 تا 50 هم فکر کنید. ولی برای امسال همون رنک 70 تا 100 معقول تره. رنک 70 تا 100 رو برای تمرکز اپلای گفتم و هیج وقت مقداری بلند پروازی ضرر نداره. مثلا یکی دوتا دانشگاه بالای 50 هم بفرستید. برای روحیه خودتون بد نیست ! برای TA بعضی دانشگاه ها بالای 25 رو در Speaking اعلام میکنن ولی با کمتر از اون هم راه میان. از نمره بسیار خوب شما معلومه که Speaking حداقل بالای 20 هستید پس مشکلی ندارید. من خودم pbt دادم و با pbt هم که کلاً Speaking نداره میشه TA گرفت. واقعاً این چه طرز راهنمایی کردن بندگان خداست ؟؟؟ وقتی کسی چیزی رو خودش نمیدونه ، نباید در مقام مشاور دیگران ظاهر بشه! gre سابجکت ریاضی رو تا حالا تو زندگیت دیدی که این بنده خدا رو توصیه میکنی برای جبران معدلش به امتحان بده؟ امتحانی که از مباحث "جبر،آنالیز،توپولوژی ،ریاضی گسسته و ..." تشکیل شده فقط برای یه دانشجوی ریاضی طراحی شده ... در gre سابجکت هر رشته امتحان خودش رو داره یه مورد دیگه عبارت "دانشگاه شما هم معمولی هست" هم جمله بی معنی هست دلیلش هم تو این فروم هزاران بار در دهها تاپیک گفته شده و در اخر این بنده خدا معدل خوب با تافل عالی و یه gre مناسب داره ؛ اونوقت رنک 150 و 200 رو پیشنهاد بدیم بهش؟ بهتر اینه بگیم اگه رزومه با یه مقاله و امتحان دوباره gre و نمره بالاتر اون تکمیل بشه شانس برای زیر 50 بسیار زیاد میشه

haydar
January 9th, 2013, 01:35 PM

من هم فکر می کنم شنیده های شما درست نبوده دوست عزیز
و احتمالاً دلیل این تصور هم دوباره گرفتن واحدهایی بوده که دانشجوهای دکتری قبلاً اون واحدا رو پاس کردند ، بعضی دانشگاه ها فقط نمره این واحدا توسط دپارتمان خودشون رو قبول دارند ...
دانشجوی مستر برق MIT رو میشناسم که وقتی برای دکتری به سن دیگو رفت 5 تا درسشو مجبور شد دوباره بگیره ...
مدرک دانشگاه آزاد هم فرقی با دانشگاه های دیگه (از نظر اعتبار نه کیفیت) نداره ، خواهر من با لیسانس ژنتیک دانشگاه آزاد سال دوم دایرکت PhD می خونه در UCLA ...

artemis_743
January 9th, 2013, 01:45 PM
آقای Haydar
فکر می کنید دلیل اینکه اینهمه میگن معدل لیسانس مهمتر از فوقه اینه که اکثر دانشگاه ها دیرکت PhD میگیرن و برای اینکه عادلانه باشه معدل لیسانس همه متقاضیان رو با هم مقایسه میکنن؟ اگر کسی فوق لیسانس داشته باشه چقدر احتمال داره معدل فوقشو با معدل لیسانس سایر داوطلبان مقایسه کنن؟ این موضوع خیلی ذهن منو درگیر کرده و در همین فروم هم هستن کسانیکه واقعن رزومه های عالی دارن اما به خاطر معدل لیسانس 13-12 نتونستن حتی پذیرش بگیرن. ممنون

violet11
January 9th, 2013, 01:57 PM
آقای Haydar
فکر می کنید دلیل اینکه اینهمه میگن معدل لیسانس مهمتر از فوقه اینه که اکثر دانشگاه ها دیرکت PhD میگیرن و برای اینکه عادلانه باشه معدل لیسانس همه متقاضیان رو با هم مقایسه میکنن؟ اگر کسی فوق لیسانس داشته باشه چقدر احتمال داره معدل فوقشو با معدل لیسانس سایر داوطلبان مقایسه کنن؟ این موضوع خیلی ذهن منو درگیر کرده و در همین فروم هم هستن کسانیکه واقعن رزومه های عالی دارن اما به خاطر معدل لیسانس 13-12 نتونستن حتی پذیرش بگیرن. ممنون

دوست خوبم ...
البته جناب حیدر هم جواب شما رو خواهند داد ولی با اجازه شما منم یه چیزی در این مورد به نقل از یکی از دوستان خارجی اضافه کنم...

این دوست یه پست داده بود در مورد رزومش که " من لیسانس رو خیلی خراب کردم و معدلم شد 2.6 برای همین ترجیح دادم به جای اپلای برای دکتری برم یه کورس مستر هم بگذرونم ... مستر رو با معدل خوب 3.8 تموم کردم و الان از دانشگاههای تاپ 20 از پنج تا سه تاشون اکسپت شدم ... "
البته ایشون امریکایی بودن و نمره gre بالایی داشتن و همینطور سابجکت خوبی هم داده بودند

موضوع همین نگرش به مستر در امریکاست که فرق میکنه با بقیه جاها

مستر اجبار نیست بلکه کورس تخصصی هست که در صورت ناکافی بودن اموزش در دوره لیسانس در سابجکت خودتون ترجیحاً باید قبل از دکتری طی کنید ولی در صورت اموزش خیلی خوب در لیسانس در درسهای تخصصی و نمره های خوب نیازی به مستر نیست چون دوباره کاری میشه ...

فلسفه میانگین گیری از نمرات تخصصی و دو سال آخر هم اینه در واقع که آیا دروس اصلی که در سالهای اخر اموزش ارائه میشن با نمره خوب پاس شده یا نه ...
اگر نه شما در مستر همون دروس تخصصی رو به صورت متمرکز تر پاس خواهید کرد ... دروسی که در دکتری با توجه به رشته و شاخه انتخابی مستر تاثیر بیشتری از دروس لیسانس دارند ...

در نهایت اینم باید اضافه کنم لیسانس ضعیف یعنی ضعف آموزشی در پایه های تحصیل و این اثر منفی داره و باید با امتحانات استاندارد در کنار مستر خوب نشون داده بشه این ضعف برطرف شده...

haydar
January 9th, 2013, 07:20 PM
آقای Haydar

خواهش می کنم این قدر به این اما و اگر ها توجه نکنید ؛ دانشگاه سایت داره ، سایت بخش ادمیشن داره ، در بخش ادمیشن هم توضیحات به صورت شفاف داده میشه
عموماً دانشگاه ها می گن معدل 3 یا 3.5 در آخرین دوره تحصیلی ...
من فکر می کنم با شما که صحبت کردم گفتم که معدل لیسانسم از صنتعی اصفهان 12.9 بود یا به عبارتی 2.2 از 4 ؛ مشروط شدم 4 بار هم افتادم ...
اینکه می گن مهمه ، مهمه ولی به معنی رد شدن نیست ، بالاخره یه مقدار تو ذوق می زنه ولی ملاک نیست وقتی که شما مستر دارید ، نمره GRE دارید ، تافل بالا دارید مقاله دارید و همینطور معرف ...
اگر کسی با معدل کم نتونسته پذیرش بگیره با اینکه رزومشون هم میگید خوب بوده باید ببینید استاد رو درست انتخاب کردند ؟ آیا در اون دوره درخواستای بهتری نبوده ؟
یکی از اساتید دانشگاه ایلینویز در مورد درخواستای ترم ژانویه 2012 می گفتند که حدود 1900 درخواست داشتند در حالی که 9 تا دکتری و خدود 30 تا مستر بیشتر پوزیشن نداشتند ، حالا با این وضعیت فکر می کنید کیا پذیرش گرفتند ؟

blur
January 9th, 2013, 07:45 PM
من تو سایت چند دانشگاه به موضوع معادل سازی غیرمنطقی نمرات GRE تو اسکیل قدیم و جدید برخوردم. این مثلا مال فلوریداست:
Graduate Record Exam (GRE) total score of 1000 on the old scale. This is equivalent to a total score of 306 on the new scale.

to view the GRE Concordance Table and see what your score is equivalent to.

یعنی هرطوری که حساب کنینش 1000 معادل 306 نمیشه! 306 حدود 1150 هست طبق جداول ETS... چرا این طوره؟...در عمل هم همین طوری در نظر می گیرند؟

ahmadlove
January 10th, 2013, 01:46 AM
بچه ها من دارم اماده میشم واسه اپلای و چنتا سوال دارم.
1- من الان سال اول ارشد دانشگاه لوون بلژیک هستم. میخوام امسال تابستون واسه دکتری اپلای کنم با ریز نمرات دو ترم اول. چون میخوام بلافاصله بعد از ارشد دکتری رو شروع کنم. ایا امکانش هست یا امریکا نمرات کامل میخواد؟
2- سایت دانشگاه ها رو نگاه میکردم چیزی در مورد ریسرچ پروپوزال نگفتن. ایا باید موضوع تز رو تو سوپ توضیح بدیم؟ چون نوشته بودن موضوع رو خودشون با موضوع اساتید دانشگاه چک میکنن ببین چقد جور در میاد!
3- چه مواردی مهمه واسه پذیرش؟ رنک دانشگاه تاثیر داره؟ دانشکده من (علوم انسانی) الان حدود 35 و دانشگاهی که میخوام اپلای کنم کلمبیا 2 و کالیفرنیا لس انجلس 8 هستن تو همون رنکینگ!
4- اینجا سیستک نمره دهی مثل فرانسه و هلند افتضاحه! ینی بالاترین نمرشون 17! بالاتر فکر کنم ثبت نشده تا حالا:) ایا دانشگاهای امریکا اینو در نظر میگیرن؟ ینی کسی که از ایران با معدل 15 اپلای کنه با کسی که از اینجا اپلای کنه زمین تا اسمون فرق دارن!
ممنون!

ahmadrezaamin
January 10th, 2013, 01:55 AM
من تو سایت چند دانشگاه به موضوع معادل سازی غیرمنطقی نمرات GRE تو اسکیل قدیم و جدید برخوردم. این مثلا مال فلوریداست:
Graduate Record Exam (GRE) total score of 1000 on the old scale. This is equivalent to a total score of 306 on the new scale.

to view the GRE Concordance Table and see what your score is equivalent to.

یعنی هرطوری که حساب کنینش 1000 معادل 306 نمیشه! 306 حدود 1150 هست طبق جداول ETS... چرا این طوره؟...در عمل هم همین طوری در نظر می گیرند؟

اگه اینطوری باشه که خیلی بد می شه. نمره ها خیلی پایین تر از اونی که واقعاً هست در نظر گرفته می شه. اما خط دومش نوشته برای اینکه ببینید نمرتون چنده به (احتملاً لینک ETS) مراجعه کنید.

اگه قرار باشه معیار تصمیم گیریشون جدول معادل سازی خود ETS باشه اون جمله اول کاملاً نقض می شه. فکر کنم اگه از خود graduate office بپرسید جواب دقیق تری می گیرید.

saeedsharif
January 10th, 2013, 05:36 AM
به نظر من اون درصدهایی که میدن خیلی مهم تر از حتی نمره است، چون من خیلی دانشگاه دیدم که گفتن معادل 65 درصد، حالا هر نمره ای میخوان بت بدن مهم نیست، شما باید بالای 65 درصد باشی.

اگه اینطوری باشه که خیلی بد می شه. نمره ها خیلی پایین تر از اونی که واقعاً هست در نظر گرفته می شه. اما خط دومش نوشته برای اینکه ببینید نمرتون چنده به (احتملاً لینک ETS) مراجعه کنید.

اگه قرار باشه معیار تصمیم گیریشون جدول معادل سازی خود ETS باشه اون جمله اول کاملاً نقض می شه. فکر کنم اگه از خود graduate office بپرسید جواب دقیق تری می گیرید.

babito
January 10th, 2013, 06:01 AM
ممنون از دوستان بابت راهنماییشون. حالا به نظرتون با توجه به اینکه من هیچ مدرک زبانی ندارم و شاید 1 سال یا 1.5 سال طول بکشه تا مدارک لازم را بگیرم کدوم آپشن را انتخاب کنم؟ من معدل لیسانسم پایینه 2.7/4

ارشد ایران - گرفتن مدرک زبان - دکترا آمریکا
گرفتن مدرک زبان - مستر آمریکا
مستر آمریکا در دانشگاهی که نمره زبان نخواد

Gela
January 10th, 2013, 11:47 AM
مستر امریکا در دانشگاهی که نمره نخواد ایده ی جالبی نیست چون احتمالا ویزا نخواهید گرفت.

بعد اینکه احتمال گرفتن فاند در مقطع دکتری بیشتر از فوق هست.
به نظر من مستر رو ایران بگیرید و همزمان زبانتون رو تقویت کنید. بعد برای PhD اپلای کنید. مخصوصا چون نمره ی لیسانس شما خیلی خیلی پایین هست، تو این بازه با گرفتن نمره ی بالا در جی آر ایی و مستر و مقاله دادن میتونید تا حدودی اثرش رو کمتر کنید

behnam101234
January 10th, 2013, 01:50 PM
واقعاً این چه طرز راهنمایی کردن بندگان خداست ؟؟؟ وقتی کسی چیزی رو خودش نمیدونه ، نباید در مقام مشاور دیگران ظاهر بشه! gre سابجکت ریاضی رو تا حالا تو زندگیت دیدی که این بنده خدا رو توصیه میکنی برای جبران معدلش به امتحان بده؟ امتحانی که از مباحث "جبر،آنالیز،توپولوژی ،ریاضی گسسته و ..." تشکیل شده فقط برای یه دانشجوی ریاضی طراحی شده ... در gre سابجکت هر رشته امتحان خودش رو داره یه مورد دیگه عبارت "دانشگاه شما هم معمولی هست" هم جمله بی معنی هست دلیلش هم تو این فروم هزاران بار در دهها تاپیک گفته شده و در اخر این بنده خدا معدل خوب با تافل عالی و یه gre مناسب داره ؛ اونوقت رنک 150 و 200 رو پیشنهاد بدیم بهش؟ بهتر اینه بگیم اگه رزومه با یه مقاله و امتحان دوباره gre و نمره بالاتر اون تکمیل بشه شانس برای زیر 50 بسیار زیاد میشه

در رشته ما و بویژه گرایش OR نمره GRE Subject میتونه برای پذیرش خیلی مفید باشه. کلاً آزمون های GRE در پذیرش تاثیر زیادی دارن و حتی میتونن یک معدل پایین رو پوشش بدن. بله بزرگوار من برای GRE Subject خودم رو آماده کردم و توی رشته ما چون با مباحث جبر خطی سر و کار داریم نوع ریاضیش داده میشه. ظاهراً شما شک دارید که برای رشته صنایع باید در برخی دانشگاه ها GRE Subject و از نوع ریاضیش داده بشه. توصیه میکنم وب سایت دانگاه MIT برای رشته Operation Research & Industrial Engineering رو یه نگاهی بندازید.

نکته دوم که شما فرمودی : آیا اگه بگیم در ایران مثلاً دانشگاه شریف و تهران رو میشناسن و اینها مقداری هرچند جزئی در پذیرش اثر داره اونوقت نمیشه گفت که دانشگاه این دوستمون معمولی هست و اون اثر مثبت رو در پذیرش نداره؟

نکته سوم که مورد علاقه شما بود : من رنک 150 و 200 رو برای کاهش ریسک پیشنهاد کردم. دوست عزیز آیا بدون خوندن عرایض بنده اظهار نظر فرمودی؟ اگه دوباره بخونی نوشته بودم ایشون بهتره رنک 70 تا 100 رو برای تمرکز اپلای شون درنظر بگیره. مثلاً من خودم رزومم از ایشون قوی تره ولی یک دانشگاه با رنک 150 تا 200 اپلای کرم برای سوپاپ اطمینان. من حتی نوشته بودم : «هیج وقت مقداری بلند پروازی ضرر نداره. مثلا یکی دوتا دانشگاه بالای 50 هم بفرستید.»

نکته چهارم مورد علاقه شما: فرمودید که «بهتر اینه بگیم اگه رزومه با یه مقاله و امتحان دوباره gre و نمره بالاتر اون تکمیل بشه شانس برای زیر 50 بسیار زیاد میشه» دوست عزیز و بزرگوار. این فرموده شما با عرض بنده چه تفاوتی داره : «اگه خواستید سال بعد اپلای کنید با یک GRE Subject بالا (یعنی پرسنتایل بالای 95 درصد) و 2 مقاله ISI حتی میتونید به رنک 30 تا 50 هم فکر کنید.» حالا اگه خواستند GRE Subject ندند میتونن همون General رو دوباره ولی قوی تر بدن. نکته کلیدی اینه که شما هم عرض من رو تکرار کردید که ایشون برای شانس داشتن در رنک بهتر از 50 باید بهبودهایی در رزومشون بده مثلاً GRE رو تقویت کنه و مقالات رو کار کنه.

اینها نکاتی بود که شما فرمایش کردی و حالا یک نکته که مورد علاقه من هست :

دوست عزیز یادم نمیاد با کسی خصومتی داشته باشم ! من نظراتم رو میگم و دیگران میتونن اصلاح کنن یا صرفاً نظر خودشون رو بگن. آنچه در بالا هم نوشتم یک بحث کارشناسی بود و من متوجه نشدم شما چرا در پست تون حمله کرده بودید !!

violet11
January 10th, 2013, 02:25 PM
در رشته ما و بویژه گرایش OR نمره GRE Subject میتونه برای پذیرش خیلی مفید باشه. کلاً آزمون های GRE در پذیرش تاثیر زیادی دارن و حتی میتونن یک معدل پایین رو پوشش بدن. بله بزرگوار من برای GRE Subject خودم رو آماده کردم و توی رشته ما چون با مباحث جبر خطی سر و کار داریم نوع ریاضیش داده میشه. ظاهراً شما شک دارید که برای رشته صنایع باید در برخی دانشگاه ها GRE Subject و از نوع ریاضیش داده بشه. توصیه میکنم وب سایت دانگاه MIT برای رشته Operation Research & Industrial Engineering رو یه نگاهی بندازید.

نکته دوم که شما فرمودی : آیا اگه بگیم در ایران مثلاً دانشگاه شریف و تهران رو میشناسن و اینها مقداری هرچند جزئی در پذیرش اثر داره اونوقت نمیشه گفت که دانشگاه این دوستمون معمولی هست و اون اثر مثبت رو در پذیرش نداره؟

نکته سوم که مورد علاقه شما بود : من رنک 150 و 200 رو برای کاهش ریسک پیشنهاد کردم. دوست عزیز آیا بدون خوندن عرایض بنده اظهار نظر فرمودی؟ اگه دوباره بخونی نوشته بودم ایشون بهتره رنک 70 تا 100 رو برای تمرکز اپلای شون درنظر بگیره. مثلاً من خودم رزومم از ایشون قوی تره ولی یک دانشگاه با رنک 150 تا 200 اپلای کرم برای سوپاپ اطمینان. من حتی نوشته بودم : «هیج وقت مقداری بلند پروازی ضرر نداره. مثلا یکی دوتا دانشگاه بالای 50 هم بفرستید.»

نکته چهارم مورد علاقه شما: فرمودید که «بهتر اینه بگیم اگه رزومه با یه مقاله و امتحان دوباره gre و نمره بالاتر اون تکمیل بشه شانس برای زیر 50 بسیار زیاد میشه» دوست عزیز و بزرگوار. این فرموده شما با عرض بنده چه تفاوتی داره : «اگه خواستید سال بعد اپلای کنید با یک GRE Subject بالا (یعنی پرسنتایل بالای 95 درصد) و 2 مقاله ISI حتی میتونید به رنک 30 تا 50 هم فکر کنید.» حالا اگه خواستند GRE Subject ندند میتونن همون General رو دوباره ولی قوی تر بدن. نکته کلیدی اینه که شما هم عرض من رو تکرار کردید که ایشون برای شانس داشتن در رنک بهتر از 50 باید بهبودهایی در رزومشون بده مثلاً GRE رو تقویت کنه و مقالات رو کار کنه.

اینها نکاتی بود که شما فرمایش کردی و حالا یک نکته که مورد علاقه من هست :

دوست عزیز یادم نمیاد با کسی خصومتی داشته باشم ! من نظراتم رو میگم و دیگران میتونن اصلاح کنن یا صرفاً نظر خودشون رو بگن. آنچه در بالا هم نوشتم یک بحث کارشناسی بود و من متوجه نشدم شما چرا در پست تون حمله کرده بودید !!

دوست خوبم!
از اینکه لحن نوشتار من باعث ناراحتی شما شد متاسفم.

1- اینکه تحقیق در عملیات به نوعی گرایش بین رشته ای هست درسته (اتفاقاً علاقه خودمم OR هست ) ولی مواد امتحانی mathematics GRE subject بیش از حد تخصصی هستند حتی برای یه دانشجوی ریاضی!
وقتی سهم عمده ای از این امتحان میره تو انالیز و جبر و توپولوژی و سهم جبرخطی و عمومی و آمار کمرنگ میشه برای دانشجوهای دیگه واقعاً نمره اوردن سابجکت خیلی مشکل میشه... تازه مباحث مربوط به عددی و گسسته وگراف هم اضافه میشه به این داستان ...
(توی پرانتز اینم اضافه کنم حتی برای درسی مثل جبرخطی که توی رشته های مهندسی پاس میشه از حیث موجودیت یکیه ولی فوکوس اساتید روی مباحث باعث اختلاف بین این دوتا میشه برای دو دانشجو در دو رشته !)

نکته آخر اینه که سابجکت رشته هایی مثل ریاضی و شیمی و فیزیک در حدی تخصصی هستند که معمولاً برای گرایشهای این رشتها در دکتری توصیه میشن فقط موقع اپلای!
جالب اینجاست من برای OR (در قالب ریاضی) سرچ میکردم سر از انواع و اقسام دپارتمانها دراوردم که فقط دپارتمان ریاضی سابجکت ریاضی رو جزء موارد خواسته شده مطرح کرده بود

2- در مورد اینکه از " از کجا آمده ای؟ " دهها تاپیک در این فروه بوده وهست و چه بحثهای بی نتیجه ولی در آخر یه نکته بود که دانشگاه آزاد قزوین مدرک بگیری با معدل 18 بهتره تا دانشگاه تهران با معدل 15 ...
آخرین مورد هم همین خانم مریم بود که دانشگاه آلمانیش رو که البته در رشته شیمی واقعاً حرف داره برای گفتن به رخ ما کشید ! ولی اینا برای استاد امریکایی مبنا نبوده و نیست ... (ادامه این مورد میتونه تاپیک دیگه ای باشه بر تاپبکهای قبلی)

در نکات 2و3 موضوع اینه تم گفته های شما ناامیدی رو القا میکرد ...در حالی که به خدی خود وضعیت بدی نداشت اون دوستمون ...(بکار بردن رنک 150یا 200 برای اون عزیز خیلی بی انصافیه ... )

در نهایت هم بحث حمله نیست ولی محتاط باشیم در نوع مواردی که پیشنهاد میدیم یه نفر دنبال انجامش بره! یا مواردی که با اصرار بر نظری که بر درستیش هم دلیلی نداریم کسیو ناامید کنیم.

در آخر هم بازم عذر میخوام اگه باعث کدورت و ناراحتی خطر شما یا هر کس دیگه ای شدم

behnam101234
January 10th, 2013, 03:04 PM
دوست خوبم!
از اینکه لحن نوشتار من باعث ناراحتی شما شد متاسفم.

1- اینکه تحقیق در عملیات به نوعی گرایش بین رشته ای هست درسته (اتفاقاً علاقه خودمم OR هست ) ولی مواد امتحانی mathematics GRE subject بیش از حد تخصصی هستند حتی برای یه دانشجوی ریاضی!
وقتی سهم عمده ای از این امتحان میره تو انالیز و جبر و توپولوژی و سهم جبرخطی و عمومی و آمار کمرنگ میشه برای دانشجوهای دیگه واقعاً نمره اوردن سابجکت خیلی مشکل میشه... تازه مباحث مربوط به عددی و گسسته وگراف هم اضافه میشه به این داستان ...
(توی پرانتز اینم اضافه کنم حتی برای درسی مثل جبرخطی که توی رشته های مهندسی پاس میشه از حیث موجودیت یکیه ولی فوکوس اساتید روی مباحث باعث اختلاف بین این دوتا میشه برای دو دانشجو در دو رشته !)

نکته آخر اینه که سابجکت رشته هایی مثل ریاضی و شیمی و فیزیک در حدی تخصصی هستند که معمولاً برای گرایشهای این رشتها در دکتری توصیه میشن فقط موقع اپلای!
جالب اینجاست من برای OR (در قالب ریاضی) سرچ میکردم سر از انواع و اقسام دپارتمانها دراوردم که فقط دپارتمان ریاضی سابجکت ریاضی رو جزء موارد خواسته شده مطرح کرده بود

2- در مورد اینکه از " از کجا آمده ای؟ " دهها تاپیک در این فروه بوده وهست و چه بحثهای بی نتیجه ولی در آخر یه نکته بود که دانشگاه آزاد قزوین مدرک بگیری با معدل 18 بهتره تا دانشگاه تهران با معدل 15 ...
آخرین مورد هم همین خانم مریم بود که دانشگاه آلمانیش رو که البته در رشته شیمی واقعاً حرف داره برای گفتن به رخ ما کشید ! ولی اینا برای استاد امریکایی مبنا نبوده و نیست ... (ادامه این مورد میتونه تاپیک دیگه ای باشه بر تاپبکهای قبلی)

در نکات 2و3 موضوع اینه تم گفته های شما ناامیدی رو القا میکرد ...در حالی که به خدی خود وضعیت بدی نداشت اون دوستمون ...(بکار بردن رنک 150یا 200 برای اون عزیز خیلی بی انصافیه ... )

در نهایت هم بحث حمله نیست ولی محتاط باشیم در نوع مواردی که پیشنهاد میدیم یه نفر دنبال انجامش بره! یا مواردی که با اصرار بر نظری که بر درستیش هم دلیلی نداریم کسیو ناامید کنیم.

در آخر هم بازم عذر میخوام اگه باعث کدورت و ناراحتی خطر شما یا هر کس دیگه ای شدم

از اینکه به لحنی دوستانه شیفت کردید تشکر می کنم !

اینکه فرمودید « مواد امتحانی mathematics GRE subject بیش از حد تخصصی هستند حتی برای یه دانشجوی ریاضی» و یا فرمودید : «دیگه واقعاً نمره اوردن سابجکت خیلی مشکل میشه... تازه مباحث مربوط به عددی و گسسته وگراف هم اضافه میشه به این داستان ...» این نظرات حضرت عالی هست. آنچه در عمل اتفاق می افتد اینه که GRE subject رو به عنوان یک ملاک مهم دارن درنظر میگیرن.

حالا که علاقه شما Operation Research هست باید بهترین دانشگاه جهان در مهندسی صنایع رو بشناسید : جورجیاتک. حالا اگه سری به وب سایت جورجیاتک هم بزنید مثل MIT به GRE subject اشاره کرده و این بار آمار داده که میانگین نمره پذیرفته شدگانش در سال 2012 چند بوده. اگه به لینک زیر مراجعه بفرمایید می بینیم که این میانگین 890 بوده !

http://www.isye.gatech.edu/academics/graduate/admissions

پس فارغ از اینکه نظر ما چیه GRE Subject به عنوان یک معیار مهم داره استفاده میشه ! مساله «از کجا آمده ای» که مطرح فرمودید ، کلیتش درسته و من موافقم ولی آن چیزی که من به این دوستمون گفته بودم این نبود ! بصورت مشخص دو داوطلب هر دو با معدل 15 یکی از شریف و یکی از دانشگاه آزاد ، خوب در اینجا میشه گفت که دانشگاه آزاد در شرایط معدله برابر و نسبت به شریف یا تهران ، یک دانشگاه معمولی هست. در مورد نکات 2 و 3 من این دوستمون رو ناامید نکردم و گفتم امسال رنک 70 تا 100 معقوله. و حتی برای ادامه راه و موفقیت بیشتر توصیه هایی کردم. حالا بهتره ما منطقی صحبت کنیم یا با امیدواری واهی این بنده خدا بره توی این دلاره گران اپلای های نامعقول داشته باشه؟ یک مقدار واقع گرا بودن الان بهتره یا ناامیدی بعد از ریجکت شدن از دانشگاه های تاپ؟ در نهایت دوست عزیز بنده هرگز روی چیزی اصرار ندارم. البته من در عرایضم همیشه دقت می کنم و دلایل زیادی برای حرف هام آوردم ولی پافشاری کار انسان های عاقل نیست! خدا رو شکر در همین فوروم افراد قوی تر از من کم نیست. پس بهتره هر فردی خودش بین کامنت های مختلف ، منطقی ترینش رو انتخاب کنه و بش عمل بکنه. دلشاد باشید.

behnam101234
January 10th, 2013, 03:58 PM
خواهش می کنم این قدر به این اما و اگر ها توجه نکنید ؛ دانشگاه سایت داره ، سایت بخش ادمیشن داره ، در بخش ادمیشن هم توضیحات به صورت شفاف داده میشه
عموماً دانشگاه ها می گن معدل 3 یا 3.5 در آخرین دوره تحصیلی ...
من فکر می کنم با شما که صحبت کردم گفتم که معدل لیسانسم از صنتعی اصفهان 12.9 بود یا به عبارتی 2.2 از 4 ؛ مشروط شدم 4 بار هم افتادم ...
اینکه می گن مهمه ، مهمه ولی به معنی رد شدن نیست ، بالاخره یه مقدار تو ذوق می زنه ولی ملاک نیست وقتی که شما مستر دارید ، نمره GRE دارید ، تافل بالا دارید مقاله دارید و همینطور معرف ...
اگر کسی با معدل کم نتونسته پذیرش بگیره با اینکه رزومشون هم میگید خوب بوده باید ببینید استاد رو درست انتخاب کردند ؟ آیا در اون دوره درخواستای بهتری نبوده ؟
یکی از اساتید دانشگاه ایلینویز در مورد درخواستای ترم ژانویه 2012 می گفتند که حدود 1900 درخواست داشتند در حالی که 9 تا دکتری و خدود 30 تا مستر بیشتر پوزیشن نداشتند ، حالا با این وضعیت فکر می کنید کیا پذیرش گرفتند ؟

سلام حیدر عزیز.

برادر منظور از حداقل معدل ، دوره کارشناسی نیست؟؟ مثلاً همون ایلینویز که شما مثال زدید در وب سایتش تصریح داره که منظور Undergraduate هست و باید معدل لیسانس حداقل 3.25 باشه :
http://ise.illinois.edu/graduate/program-admission

دانشگاه USC هم میگه معدل کارشناسی باید حداقل 3 باشه:
http://www.marshall.usc.edu/phd/admissions/application_requirements

حتی دانشگاهی مثل کلمسون هم متاسفانه میگه معدل کارشناسی باید حداقل 3 باشه و این یک الزام هست !
http://www.clemson.edu/ces/departments/ie/graduate_programs/M.S.PH.D./admissions.html

البته این نکته رو بگم که دانشگاه های تاپی مثل استنفورد و برکلی یا میشیگان چیزی در مورد حداقل معدل در رشته ما نگفتن ولی فکر کنم این دیگه از بدیهیات باشه چون هرساله بالاترین معدل ها رو دارن میگیرن !

یک مثال زنده توی این سایت داریم که با رزومه درخشان در تمامی زمینه ها بجز معدل از همه جا ریجکت شده ! چی میگی برادر ؟ نظرت چیه ؟ لطفاً این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?53549-شانس-پذیرش-و-بورس-از-دانشگاههای-آمریکا-برای-Fall-2014&p=1031353&viewfull=1#post1031353)رو ببین.

violet11
January 10th, 2013, 04:22 PM
از اینکه به لحنی دوستانه شیفت کردید تشکر می کنم !

اینکه فرمودید « مواد امتحانی mathematics GRE subject بیش از حد تخصصی هستند حتی برای یه دانشجوی ریاضی» و یا فرمودید : «دیگه واقعاً نمره اوردن سابجکت خیلی مشکل میشه... تازه مباحث مربوط به عددی و گسسته وگراف هم اضافه میشه به این داستان ...» این نظرات حضرت عالی هست. آنچه در عمل اتفاق می افتد اینه که GRE subject رو به عنوان یک ملاک مهم دارن درنظر میگیرن.

حالا که علاقه شما Operation Research هست باید بهترین دانشگاه جهان در مهندسی صنایع رو بشناسید : جورجیاتک. حالا اگه سری به وب سایت جورجیاتک هم بزنید مثل MIT به GRE subject اشاره کرده و این بار آمار داده که میانگین نمره پذیرفته شدگانش در سال 2012 چند بوده. اگه به لینک زیر مراجعه بفرمایید می بینیم که این میانگین 890 بوده !

http://www.isye.gatech.edu/academics/graduate/admissions

پس فارغ از اینکه نظر ما چیه GRE Subject به عنوان یک معیار مهم داره استفاده میشه ! مساله «از کجا آمده ای» که مطرح فرمودید ، کلیتش درسته و من موافقم ولی آن چیزی که من به این دوستمون گفته بودم این نبود ! بصورت مشخص دو داوطلب هر دو با معدل 15 یکی از شریف و یکی از دانشگاه آزاد ، خوب در اینجا میشه گفت که دانشگاه آزاد در شرایط معدله برابر و نسبت به شریف یا تهران ، یک دانشگاه معمولی هست. در مورد نکات 2 و 3 من این دوستمون رو ناامید نکردم و گفتم امسال رنک 70 تا 100 معقوله. و حتی برای ادامه راه و موفقیت بیشتر توصیه هایی کردم. حالا بهتره ما منطقی صحبت کنیم یا با امیدواری واهی این بنده خدا بره توی این دلاره گران اپلای های نامعقول داشته باشه؟ یک مقدار واقع گرا بودن الان بهتره یا ناامیدی بعد از ریجکت شدن از دانشگاه های تاپ؟ در نهایت دوست عزیز بنده هرگز روی چیزی اصرار ندارم. البته من در عرایضم همیشه دقت می کنم و دلایل زیادی برای حرف هام آوردم ولی پافشاری کار انسان های عاقل نیست! خدا رو شکر در همین فوروم افراد قوی تر از من کم نیست. پس بهتره هر فردی خودش بین کامنت های مختلف ، منطقی ترینش رو انتخاب کنه و بش عمل بکنه. دلشاد باشید.

دوست خوبم ...

لینکی رو که دادی جالب بود کلاً اطلاعات صفحات دیگه هم جالب بود مثلاً :

Fifteen different academic degrees awarded by ISyE, from bachelors to Ph.D.'s, are supported by and earned within one of the following disciplines: Industrial Engineering (http://www.isye.gatech.edu/manufac_log.php), Operations Research (http://www.or.gatech.edu/), Statistics (http://www.isye.gatech.edu/statistics/), and Algorithms, Combinatorics, and Optimization (http://www.aco.gatech.edu/).
و همینطور متن زیر در صفحه OR همین سایت:
Students are attracted to this OR Program from a variety of academic disciplines and specializations. Most prominent are applicants from mathematics/mathematical sciences, theoretical computer science, and various engineering majors such as electrical and industrial engineering

و
indeed another strength of the OR Program at Georgia Tech is its close relationship with and participation in similar academic and research activities across campus including the elite interdisciplinary Ph.D. Program in Algorithms, Combinatorics, and Optimization (ACO) (http://www.aco.gatech.edu/) as well as the Algorithms & Randomness Center (ARC) (http://www.arc.gatech.edu/).

الان چیزی که جالبه این دانشگاه رشته آمار (!) و محاسبات رو با رشته الگوریتم ها و OR رو در کنار هم آورده به نظر میاد این OR بیشتر بر مبنای گرایشی از ریاضی گرفته شده تا گرایشی از دیگر رشته ها ... (البته این استنباط من از مطالبیه که تو چند صفحه این سایت دیدم....)

قصد رد کردن ارزش سابجکت رو ندارم ... (راستی اون دوستمون که راهنماییش کردید رشته و گرایشش همین OR بود؟ پست قبلی رو نتونستم پیدا کنم)
عددی رو هم که برای سابجکت دادی تو خود صفحه OR اینطوری بیان شده: AVERAGE SUBJECT SCORE (not required) 856 / 890

برای همین 850 باید روی خیلی از مباحث ریاضی مسلط بود (فقط یه بار مرور کن خودت تست سابجکت ریاضی رو بعد بیا اینجا نظرت رو در مورد نمره احتمالیت بگو- با توجه به اینکه رشتت ریاضی نیست)

اگه چند تا لینک دیگه که دم دستت داری بدی ممنون میشم ...

ahmadlove
January 10th, 2013, 04:25 PM
بچه ها من دارم اماده میشم واسه اپلای و چنتا سوال دارم.
1- من الان سال اول ارشد دانشگاه لوون بلژیک هستم. میخوام امسال تابستون واسه دکتری اپلای کنم با ریز نمرات دو ترم اول. چون میخوام بلافاصله بعد از ارشد دکتری رو شروع کنم. ایا امکانش هست یا امریکا نمرات کامل میخواد؟
2- سایت دانشگاه ها رو نگاه میکردم چیزی در مورد ریسرچ پروپوزال نگفتن. ایا باید موضوع تز رو تو سوپ توضیح بدیم؟ چون نوشته بودن موضوع رو خودشون با موضوع اساتید دانشگاه چک میکنن ببین چقد جور در میاد!
3- چه مواردی مهمه واسه پذیرش؟ رنک دانشگاه تاثیر داره؟ دانشکده من (علوم انسانی) الان حدود 35 و دانشگاهی که میخوام اپلای کنم کلمبیا 2 و کالیفرنیا لس انجلس 8 هستن تو همون رنکینگ!
4- اینجا سیستک نمره دهی مثل فرانسه و هلند افتضاحه! ینی بالاترین نمرشون 17! بالاتر فکر کنم ثبت نشده تا حالا:) ایا دانشگاهای امریکا اینو در نظر میگیرن؟ ینی کسی که از ایران با معدل 15 اپلای کنه با کسی که از اینجا اپلای کنه زمین تا اسمون فرق دارن!
ممنون!

دوستان میشه یه نیم نگاهی به سوالای من بکنین :)

violet11
January 10th, 2013, 04:32 PM
سلام حیدر عزیز.

برادر منظور از حداقل معدل ، دوره کارشناسی نیست؟؟ مثلاً همون ایلینویز که شما مثال زدید در وب سایتش تصریح داره که منظور Undergraduate هست و باید معدل لیسانس حداقل 3.25 باشه :

حتی دانشگاهی مثل کلمسون هم متاسفانه میگه معدل کارشناسی باید حداقل 3 باشه و این یک الزام هست !
http://www.clemson.edu/ces/departments/ie/graduate_programs/M.S.PH.D./admissions.html

البته این نکته رو بگم که دانشگاه های تاپی مثل استنفورد و برکلی یا میشیگان چیزی در مورد حداقل معدل در رشته ما نگفتن ولی فکر کنم این دیگه از بدیهیات باشه چون هرساله بالاترین معدل ها رو دارن میگیرن !

یک مثال زنده توی این سایت داریم که با رزومه درخشان در تمامی زمینه ها بجز معدل از همه جا ریجکت شده ! چی میگی برادر ؟ نظرت چیه ؟ لطفاً این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?53549-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-Fall-2014&p=1031353&viewfull=1#post1031353)رو ببین.

بازم عذرخواهی میکنم از جناب حیدر که قبل ایشون جسارت کرده و یه نکته کوچیکی رو عرض میکنم
در این مورد هم دو نکته هست:

اول اینکه یه دانشگاه اومده دقیق مشخص کرده برای دکتری چه مدرکی رو از چه مقطعی با چه نمره ای میخواد مثل کلمسون ... حتی نمرات gre هم با تفکیک مشخص کرده بود که چی میخواد ...

ولی تعداد زیادی از دانشگاهها فقط در مورد Graduate (http://ise.illinois.edu/graduates) شرایطش رو بیان کرده و اغلب مستر و PhD رو جدا نکرده و خیلی وقتا هم مسئله دایرکت PhD وجود داره ...
در این موارده که معمولاً دو سال آخر در صورت وجود مستر بیشتر دوره مستر مورد نظر قرار میگیره (با وجود اینکه اشاره به نمره under شده ...)

نکته دوم اینه که وقتی طرف میگه من شانسم با معدل ضعیف لیسانس از بین رفته باید سری دانشگاههایی رو پیشنهاد داد که در اونها از قاعده دوم پیروی میشه برای همینم گفته میشه به طور کلی شانس کسی برای امریکا با لیسانس نامناسب از بین نمیره

behnam101234
January 10th, 2013, 04:39 PM
دوست خوبم ...

لینکی رو که دادی جالب بود کلاً اطلاعات صفحات دیگه هم جالب بود مثلاً :

Fifteen different academic degrees awarded by ISyE, from bachelors to Ph.D.'s, are supported by and earned within one of the following disciplines: Industrial Engineering (http://www.isye.gatech.edu/manufac_log.php), Operations Research (http://www.or.gatech.edu/), Statistics (http://www.isye.gatech.edu/statistics/), and Algorithms, Combinatorics, and Optimization (http://www.aco.gatech.edu/).
و همینطور متن زیر در صفحه OR همین سایت:
Students are attracted to this OR Program from a variety of academic disciplines and specializations. Most prominent are applicants from mathematics/mathematical sciences, theoretical computer science, and various engineering majors such as electrical and industrial engineering

و
indeed another strength of the OR Program at Georgia Tech is its close relationship with and participation in similar academic and research activities across campus including the elite interdisciplinary Ph.D. Program in Algorithms, Combinatorics, and Optimization (ACO) (http://www.aco.gatech.edu/) as well as the Algorithms & Randomness Center (ARC) (http://www.arc.gatech.edu/).

الان چیزی که جالبه این دانشگاه رشته آمار (!) و محاسبات رو با رشته الگوریتم ها و OR رو در کنار هم آورده به نظر میاد این OR بیشتر بر مبنای گرایشی از ریاضی گرفته شده تا گرایشی از دیگر رشته ها ... (البته این استنباط من از مطالبیه که تو چند صفحه این سایت دیدم....)

قصد رد کردن ارزش سابجکت رو ندارم ... (راستی اون دوستمون که راهنماییش کردید رشته و گرایشش همین OR بود؟ پست قبلی رو نتونستم پیدا کنم)
عددی رو هم که برای سابجکت دادی تو خود صفحه OR اینطوری بیان شده: AVERAGE SUBJECT SCORE (not required) 856 / 890

برای همین 850 باید روی خیلی از مباحث ریاضی مسلط بود (فقط یه بار مرور کن خودت تست سابجکت ریاضی رو بعد بیا اینجا نظرت رو در مورد نمره احتمالیت بگو- با توجه به اینکه رشتت ریاضی نیست)

اگه چند تا لینک دیگه که دم دستت داری بدی ممنون میشم ...

من جورجیا تک اپلای کردم ولی گرایش سیستم های تولید رو. توی همون لینکی که گذاشتم ملاحظه فرمودی که نوشته متوسط نمره سابجکت 890 از 910 هست ! برام عجیبه که فرمودی در ریاضی ترین شاخه صنایع یعنی OR این میانگین کمتره !!! خوب شاید OR رقابتی ترین گرایش نیست و بچه های قوی تر دیگر گرایش ها رو رفته باشن.

راستش من هم یادم نیست که رشته دوستمون چی بود ولی معمولاً میشه برای رقابتی تر شدن رزومه در رشته های مهندسی از یک GRE Subject ریاضی استفاده کرد.

چشم اگه لینکی برای GRE Subject داشتم بعد از پیدا کردنش به شما پیام خصوصی میدم. درضمن به نظر من برای ما که رشته مهندسی هستیم گرفتن یک نمره در پرسنتایل بالای 90 از آزمون سابجکت ریاضی خیلی ساده تر از گرفتن نمره وربال با پرسنتایل بالای 90 از آزمون GRE General هست. من وربال رو 163 با پرسنتایل 91% شدم و آرزو می کردم که بجای درس خوندن برای وربال میشد سابجکت رو بالای 95% میشدم !

بچه های مهندسی تو ایران به نظر من اکثراً با ریاضی حال میکنن ولی وربال و اون متون سنگین و لغات نادرش خیلی دشوار تره. منظورم از این حرفا این بود: اگه معدل من پایین بود و لازم داشتم که با یک سابجکت جبرانش کنم به نمره کمتر از پرسنتایل 95% راضی نمی شدم. وربال رو هم تلاش یک ساله کردم تا پرسنتایل 91% بگیرم چون الزام بود ولی GRE Subject برای من که معدل کارشناسی 18.43 دارم خیلی ضروری نبود. ولی سوالاتش رو دارم و یه آزمون کاملش رو یه نگاهی انداخته بودم. به نظر من 3 یا 4 ماهی توی بدترین حالات لازم دارم تا پرسنتایل 95% رو بگیرم. البته الان نمیتونم قسم بخورم و باید توی کار مشخص بشه که چقدر زمان لازمه !

violet11
January 10th, 2013, 05:14 PM
برای شفاف سازی در مورد اینکه gre سابجکت ریاضی چطوره و یه ارزیابی مناسب برای امتحان احتمالی و تقویت رزومه (برای دانشگاههای امریکا) توجه دوستان رو به مطلب زیرجلب میکنم:

Content Specifications The following content descriptions may assist students in preparing for the test. The percents given are estimates; actual percents will vary somewhat from one edition of the test to another.

CALCULUS — 50%
Material learned in the usual sequence of elementary calculus courses — differential and integral calculus of one and of several variables — includes calculus-based applications and connections with coordinate geometry, trigonometry, differential equations and other branches of mathematics.
ALGEBRA — 25%

[*=left]Elementary algebra: basic algebraic techniques and manipulations acquired in high school and used throughout mathematics
[*=left]Linear algebra: matrix algebra, systems of linear equations, vector spaces, linear transformations, characteristic polynomials and eigenvalues and eigenvectors
[*=left]Abstract algebra and number theory: elementary topics from group theory, theory of rings and modules, field theory and number theory

ADDITIONAL TOPICS — 25%

[*=left]Introductory real analysis: sequences and series of numbers and functions, continuity, differentiability and integrability, and elementary topology of R and Rn
[*=left]Discrete mathematics: logic, set theory, combinatorics, graph theory and algorithms
[*=left]Other topics: general topology, geometry, complex variables, probability and statistics, and numerical analysis

S03
January 10th, 2013, 05:22 PM
من اطلاعی از رشته های OR ندارم٬ ولی GRE سابجکت ریاضی رو در سایر رشته ها هم استفاده می کنند٬ به خصوص در کامپیوتر که البته اجباری نیست ولی نمره خوب تاثیر مثبتش رو می گذاره. من بعضی از کامپیوتری ها رو دیدم که هم سابجکت CS رو میدن و هم ریاضی رو.

mkhd
January 10th, 2013, 06:50 PM
سلام،دوستان من با این شرایط شانس فاند برای دکتری کامپیوتر دارم.اگه دارم کدوم دانشگاهها

کارشناسی ناپیوسته (غیرانتفاعی) سخت افزار 14.5 ارشد 16.5 ازاد
مقاله 1 دونه ISI یه دونه کنفرانس
iBT 87
quan 147 , vrbl 142 , anlt 3.5
سابقه کار مرتبط هم یک و نیم سال
ممنون

S03
January 10th, 2013, 07:00 PM
سلام،دوستان من با این شرایط شانس فاند برای دکتری کامپیوتر دارم.اگه دارم کدوم دانشگاهها

کارشناسی ناپیوسته (غیرانتفاعی) سخت افزار 14.5 ارشد 16.5 ازاد
مقاله 1 دونه ISI یه دونه کنفرانس
iBT 87
quan 147 , vrbl 142 , anlt 3.5
سابقه کار مرتبط هم یک و نیم سال
ممنون

سخته شرایط برای شما. سعی کنید GRE تون رو حتما بهتر کنید و حتی توصیه می کنم به خاطر معدلتون GRE سابجکت هم بدید.

blur
January 10th, 2013, 07:18 PM

اتفاقا به جداول ETS لینک دادن...واسه همین عجیبه! کلا عجیبه!

ghlobe
January 10th, 2013, 07:24 PM
اتفاقا به جداول ETS لینک دادن...واسه همین عجیبه! کلا عجیبه!

مسئول مربوطه در دانشگاه اشتباه لپی کرده. دیده وربال 500 معادل 153 است و فکر کرده برای کوانت هم همینطوره و 153 را ضرب در دو کرده و شده 306!

mkhd
January 10th, 2013, 08:18 PM
سخته شرایط برای شما. سعی کنید GRE تون رو حتما بهتر کنید و حتی توصیه می کنم به خاطر معدلتون GRE سابجکت هم بدید.
ممنون.این امتحان مال سال گذشتس که تازه فارغ التحصیل شده بودم.الان سربازم
با این شرایط نمره GRE چند بشه میتونم فاند بگیرم؟
به نظرتون حالا با این شرایط کجا شانس دارم؟(کشورهای دیگه)

haydar
January 10th, 2013, 08:27 PM
سلام حیدر عزیز.

یک مثال زنده توی این سایت داریم که با رزومه درخشان در تمامی زمینه ها بجز معدل از همه جا ریجکت شده ! چی میگی برادر ؟ نظرت چیه ؟ لطفاً این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?53549-شانس-پذیرش-و-بورس-از-دانشگاههای-آمریکا-برای-Fall-2014&p=1031353&viewfull=1#post1031353)رو ببین.

خوب دوست عزیز من هم همین حرفی رو زدم که شما با مثال گفتید ، گفتم به ادمیشن دانشگاه توجه کنید به صورت شفاف حرفش رو زده ...
در خط دوم هم گفتم که عموماً ...
در مورد این دانشگاه هایی که اسم بردید استنفورد و میشیگان معدل آخرین دوره رو نگاه می کنند (با استفورد همکاری دارم صمیمی ترین دوستم هم در میشیگان کار میکنه) ولی برکلی به دلیل اینکه مستر داشتن یا نداشتنتون فرقی براش نداره (همون جوری که در ادمیشن سالهاست که میگه) به هر دو توجه می کنه و در صورتی که اختلاف معدل زیاد باشه (منظورم دو دهم یا سه دهم نیست مثلاً 0.7 ) باید دلیلش رو در SOP بگید .
بهنام جان ایشون وارد دوره دکتری شدند و هیچ استادی در هیچ سطحی برای دوره دکتری مجدد درخواست رو نمی پذیره ، شما میشه بگید به چی میگید رزومه درخشان ؟
هر مقاله ای که در ساینس دایرکت چاپ بشه یعنی اوکیه ؟ من کاری به یک مجله با IF یک و نیم ندارم مجله های نیچر کمتر از 16 IF نداره ولی اون هم ملاک نیست ...
3سال سابقه یعنی رزومه درخشان ؟ می دونی سالانه چند نفر به استاد درخواست میدن که همینقدر تدریس کردند ؟ ولی اساتید کسانی رو می خوان که خلاق و پر تلاش باشند ...
لازمه دوباره بگم که دلیل اصلی رد شدن این دوستمون مقاله یا سابقه یا خلاقیت و پشت کار نیست یه وقت سوء تفاهم نشه ، داشتن مدرک دکتریه ... تنها راه ورود (اون هم با اما و اگر) پست دکتراله ...
در مورد معدل هم فکر کنم خودم یه مثال نقض باشم لیسانس 2.2 مستر 3.81 ...

behnam101234
January 10th, 2013, 08:37 PM
خوب دوست عزیز من هم همین حرفی رو زدم که شما با مثال گفتید ، گفتم به ادمیشن دانشگاه توجه کنید به صورت شفاف حرفش رو زده ...
در خط دوم هم گفتم که عموماً ...
در مورد این دانشگاه هایی که اسم بردید استنفورد و میشیگان معدل آخرین دوره رو نگاه می کنند (با استفورد همکاری دارم صمیمی ترین دوستم هم در میشیگان کار میکنه) ولی برکلی به دلیل اینکه مستر داشتن یا نداشتنتون فرقی براش نداره (همون جوری که در ادمیشن سالهاست که میگه) به هر دو توجه می کنه و در صورتی که اختلاف معدل زیاد باشه (منظورم دو دهم یا سه دهم نیست مثلاً 0.7 ) باید دلیلش رو در SOP بگید .
بهنام جان ایشون وارد دوره دکتری شدند و هیچ استادی در هیچ سطحی برای دوره دکتری مجدد درخواست رو نمی پذیره ، شما میشه بگید به چی میگید رزومه درخشان ؟
هر مقاله ای که در ساینس دایرکت چاپ بشه یعنی اوکیه ؟ من کاری به یک مجله با IF یک و نیم ندارم مجله های نیچر کمتر از 16 IF نداره ولی اون هم ملاک نیست ...
3سال سابقه یعنی رزومه درخشان ؟ می دونی سالانه چند نفر به استاد درخواست میدن که همینقدر تدریس کردند ؟ ولی اساتید کسانی رو می خوان که خلاق و پر تلاش باشند ...
لازمه دوباره بگم که دلیل اصلی رد شدن این دوستمون مقاله یا سابقه یا خلاقیت و پشت کار نیست یه وقت سوء تفاهم نشه ، داشتن مدرک دکتریه ... تنها راه ورود (اون هم با اما و اگر) پست دکتراله ...
در مورد معدل هم فکر کنم خودم یه مثال نقض باشم لیسانس 2.2 مستر 3.81 ...

از جواب شما ممنونم.

در مورد کاربرد کلمه درخشان شاید بین من و شما تفاوت هست ! من به نظرم رزومه این دوستمون بجز معدل لیسانس در بقیه جنبه ها میتونه جزو بهترین رزومه های سایت applyabroad باشه. درخشان از نظر من همین بود!

فکر کنم درخشان از نظر شما یعنی رزومه هایی که به راحتی برکلی و استنفورد پذیرش می گیرن. از این نظر ، بله شما درست فرمودی شاید رزومه درخشان در تمام این سایت به اندازه انگشتان یک دست هم پیدا نشه.

درضمن حیدر عزیز این دوستمون چند بار نوشته که اصلاً به دوره دکتری بودنش اشاره ای نداشته. با این وضع چه نظری دارید؟

blur
January 10th, 2013, 08:49 PM
مسئول مربوطه در دانشگاه اشتباه لپی کرده. دیده وربال 500 معادل 153 است و فکر کرده برای کوانت هم همینطوره و 153 را ضرب در دو کرده و شده 306!

خب به نظرتون موقع عمل چه اتفاقی میفته؟

haydar
January 10th, 2013, 09:02 PM
از جواب شما ممنونم.

در مورد کاربرد کلمه درخشان شاید بین من و شما تفاوت هست ! من به نظرم رزومه این دوستمون بجز معدل لیسانس در بقیه جنبه ها میتونه جزو بهترین رزومه های سایت applyabroad باشه. درخشان از نظر من همین بود!

فکر کنم درخشان از نظر شما یعنی رزومه هایی که به راحتی برکلی و استنفورد پذیرش می گیرن. از این نظر ، بله شما درست فرمودی شاید رزومه درخشان در تمام این سایت به اندازه انگشتان یک دست هم پیدا نشه.

درضمن حیدر عزیز این دوستمون چند بار نوشته که اصلاً به دوره دکتری بودنش اشاره ای نداشته. با این وضع چه نظری دارید؟

حقیقتاً دوست ندارم در مورد کسی که نیست قضاوت کنم ولی نمی دونم شاید در مقاله ای نوشته باشه دانشجوی دکتری ، یا در توصیه نامه هاشون به چیزی اشاره شده باشه ... اساتید به راحتی از کنار درخواست ها رد نمی شن دونه دونه رو می خونن ، هر چی دانشجو هاشون بیشتر و بهتر باشه کارشون بهتر پیش می ره و در آمد بیشتری دارند ...
در مورد معدل هم بگم که امسال یکی از دانشجوهای یکی از دانشگاه تاپ ایران (مستر) که لیسانس دانشگاه آزاد بود و معدل لیسانسش 2.8 می شد برای همین ترم پذیرش گرفت از کلتک و ماهیانه 2900 تا هم میگیره (شهریه هم وایو) - ایشون دانشجوی مخابرات بودند ولی درخواست تله مدیسن دادند به بخش بیوالکترونیک ...

behnam101234
January 10th, 2013, 09:10 PM
حقیقتاً دوست ندارم در مورد کسی که نیست قضاوت کنم ولی نمی دونم شاید در مقاله ای نوشته باشه دانشجوی دکتری ، یا در توصیه نامه هاشون به چیزی اشاره شده باشه ... اساتید به راحتی از کنار درخواست ها رد نمی شن دونه دونه رو می خونن ، هر چی دانشجو هاشون بیشتر و بهتر باشه کارشون بهتر پیش می ره و در آمد بیشتری دارند ...
در مورد معدل هم بگم که امسال یکی از دانشجوهای یکی از دانشگاه تاپ ایران (مستر) که لیسانس دانشگاه آزاد بود و معدل لیسانسش 2.8 می شد برای همین ترم پذیرش گرفت از کلتک و ماهیانه 2900 تا هم میگیره (شهریه هم وایو) - ایشون دانشجوی مخابرات بودند ولی درخواست تله مدیسن دادند به بخش بیوالکترونیک ...

من خوشحال میشم که دانشگاه ها مثل کامپیوتر (0 یا 1) فکر نکنن و تمام داستان یک داوطلب رو در نظر بگیرن. منظورم اینه که نباید یک معیار مثل معدل لیسانس طوری باشه که به هیچ وجه قابل جبران نباشه و به قول معروف صفر و یکی بررسی بشه. از مثال هایی هم که در نقض تاثیر صفر و یکی معدل کارشناسی زدید تشکر می کنم. این اطلاعات به فوروم کمک می کنه تا بچه ها فرایند اپلای رو بهتر بشناسن.

artemis_743
January 10th, 2013, 09:18 PM
من خوشحال میشم که دانشگاه ها مثل کامپیوتر (0 یا 1) فکر نکنن و تمام داستان یک داوطلب رو در نظر بگیرن. منظورم اینه که نباید یک معیار مثل معدل لیسانس طوری باشه که به هیچ وجه قابل جبران نباشه و به قول معروف صفر و یکی بررسی بشه. از مثال هایی هم که در نقض تاثیر صفر و یکی معدل کارشناسی زدید تشکر می کنم. این اطلاعات به فوروم کمک می کنه تا بچه ها فرایند اپلای رو بهتر بشناسن.
فکر می کنم اشتباه ما اینه که رزومه هامون رو با هم مقایسه می کنیم. از همه جای دنیا برای بهترین دانشگاه های آمریکا تقاضا دریافت میشه کما اینکه دانشجوهای همین دانشگاه های تاپ هم برای مقاطع بالاتر متقاضی هستن.

ghlobe
January 10th, 2013, 09:20 PM
از جواب شما ممنونم.

بنظر من مشکل اصلی این دوستمون این بوده که با داشتن تحصیلات ارشد رشته مهندسی برق برای دکترای بیزینس اقدام کرده. دکترای بیزینس فوق العاده رقابتی یه و لااقل باید یک MBA یا مدرک مشابه دیگر میداشت. اگر برای برق اقدام کنه شانسش بیشتره.

در ضمن همونطور که دوستمون آرتمیس فرمودند صحبت سر جبران ضعف یک بخش رزومه نیست. رزومه ای که همه چیزش بجز معدل لیسانس خوب باشه طبعا در اولویت پایینتری قرار میگیره نسبت به رزومه ای که همه چیزش خوبه "منجمله" معدل لیسانس. عده زیاید از سراسر دنیا برای دانشگاههای مختلف اقدام میکنند و رزومه های اکثر اونها اگر قوی تر از رزومه های بچه های ایران نباشه ضعیف تر هم نیست.