PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پروازهای بین ایران و استرالیا

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

Negin Basiri
January 14th, 2009, 12:26 AM
کسانی که این دو خط هوایی رو تجربه کردند ( خصوصا تهران - ملبورن) نظراتشون رو بگن....الاتحاد خیلی تفاوت قیمت داره و از نظر زمانی کوتاه تر هست آیا کیفیتش پائینه؟

ali1564
January 14th, 2009, 12:50 AM
من حدود 3 هفته پیش رفتم آژانس هواپیمایی، طرف گفت از لحاظ امکانات و سایر چیزها هیچ فرقی نمی کنن.امارات تنها به خاطر اسم و رسمی که پیدا کرده خیلی گرون..
همچنین گفت الان این دو شرکت در رقابت سختی با هم هستند و التحاد وعده هایی داده که در سال های آینده پوزه امارات رو به خاک می ماله.. :o

من خودم با امارات به سنگاپور سفر کردم و خیلی هم باهاش حال کردم ولی برای سیدنی می خوام الاتحاد بگیرم اونم تجربه کنم. ;D

vahidR
January 14th, 2009, 12:56 AM
من الاتحاد ملبورن رو تجربه نکردم اما با الاتحاد پرواز طولانی داشتم ضمن اینکه خیلی از دوستانی که به استرالیا رفتن با الاتحاد رفتن و کاملا راضی بودن . الآن کلاس economy اون حدود ۷۲۳ هست (البته تا بریزبن) در صورتی که با حدود ۵۰۰ تومن بیشتر (حدود 1,190,000) میشه بیزینس کلاس سوار شد که صندلیهاش کاملا تخت میشه و پرواز ۲۱ ساعته رو میشه راحت گرفت خوابید !!! در صورتی که شنیدم ( مطم.ن نیستم) امارات با حدود دوبرابر قیمت فقط First Class این خصوصیت رو داره !
کیفیت هواپیماهاش هم مثل امارات و ... است و فرقی نداره ( معمولا ایرباس A330 , A340 , A350 , ... )
خلاصه فکر میکنم امارات الکی داره گرون میگیره و پول تبلیغات خیلی زیادشو داره میخوره. ضمن اینکه الاتحاد واسه رقابت با امارات قیمتا رو شکسته (الاتحاد سال ۲۰۰۳ شروع به کار کرده )...

Nice_Guy
January 14th, 2009, 01:45 AM
نکته اینه که در حال حاضر الاتحاد به ملبورن پرواز نداره و من شنیدم از May قراره بذاره ولی نمی دونم چقدر حقیقت داره. البته بعضی ها پیشنهاد میکنن آدم بره سیدنی با الاتحاد یه شب هم اونجا بخوابه و یه گشتی تو شهر بزنه یه روز بعدش بره ملبورن و قیمت خیلی تفاوتی نمی کنه که من اصلا علاقه ای به انجام این کار ندارم. حداقل برا بار اول که میرم خیر.

الاتحاد و امارات نه اینکه با هم فرقی ندارن, ولی خب شاید فرقشون به اندازه اختلاف هزینه هاشون نباشه یا بهتر بگم فرق ها شاید انقدر جزئی باشه که اصلا به چشم نیاد که آدم بخواد بیشتر پول بده.

ضمنا برای ملبورن رفتن گزینه های دیگه رو هم میشه در نظر گرفت مثل Qatar Airways, Mahan/TG, Iranair/Malasyian Airways, Cathay Airways

ali1564
January 14th, 2009, 01:51 AM
من کاملا با نظر وحید جان موافقم،
فقط یه چیزی می گم پس چرا اون خانم تو دفتر هواپیمایی به من گفت الاتحاد Business class میشه 1,690,000......!!! ???

vahidR
January 14th, 2009, 02:10 AM
من کاملا با نظر وحید جان موافقم،
فقط یه چیزی می گم پس چرا اون خانم تو دفتر هواپیمایی به من گفت الاتحاد Business class میشه 1,690,000......!!! ???

شما به مقصد بریزبن رو پرسیده بودید ؟ به من گفتن 1,190,000 تومن . حتی من گفتم به 1,200 نمیرسه؟؟؟ که گفت نه با tax همینقدر میشه !!!

ali1564
January 14th, 2009, 02:27 AM
نه من سیدنی رو پرسیده بودم..
ولی مثل اینکه قیمت ها اخیرا پایین اومده..

Negin Basiri
January 14th, 2009, 10:54 AM
مرسی با این اوصاف من می رم دنبال Al Etihad ;)

کسی می دونه که می شه Online قیمت ها رو چک کنیم یا نه؟

من پرواز ها رو check کردم همه چی رو توضیح داده بود الا قیمت...!!!!

vahidR
January 14th, 2009, 11:22 AM
مرسی با این اوصاف من می رم دنبال Al Etihad ;)

کسی می دونه که می شه Online قیمت ها رو چک کنیم یا نه؟

من پرواز ها رو check کردم همه چی رو توضیح داده بود الا قیمت...!!!!

بهترین راه همین آژانسهای هواپیمایی هستند. چون در ایران کار میکنن و شما میتونید همنوقت هم رزرو کنید...
به هر حال من این سایت رو معمولا برای دیدن مسیرهای هوایی و مکانهای توقف پروازها و .... چک میکنم.
خوبیش اینه که از بین حدود ۱۰۰ شرکت هواپیمایی سفرها رو بر اساس ارزونترین ها sort میکنه. گرچه در مورد الاتحاد یه خورده تفاوت قیمت داره. واسه همین گفتم آژانسها بهترن...
اینم سایتش :
http://www.vayama.com/

ali1564
January 14th, 2009, 02:39 PM
تا اونجایی که من میدونم نرخ بلیط هواپیماها مطابق با نرخ ارز متغیر هستش، پس قیمت دقیقی رو تا زمان خرید بلیط نمیشه تایین کرد. تنها حدود قیمت باید دستتون باشه..
به عنوان مثال طبق گفته وحید جان قیمت بلیط به مقصد برزبین 1190000 هستش که ممکنه این قیمت با کمی افت یا افزایش همراه باشه، که فکر نمی کنم خیلی قابل توجه باشه ( البته اگه بحران اقتصادی دیگه ای پیش نیاد ;) )

vahidR
January 14th, 2009, 08:08 PM
مثل اينكه واسه جولاي جاها داره از همين الآن كم كم پر ميشه . با اينكه جولاي حدود 6 ماه ديگست .
اون آ‍ژانسي كه من رفته بودم امروز بهم گفت بلطيهاي بيزينس كلاس در گروه 1.190.000 تموم شده هيچ حتي 1.287.000 تومني هم تموم شده !!!! ديگه نرخاي بالاترشو نپرسيدم . همون Economy واسه من كافيه :-\
نميدونم چون جولاي بود اينطوري شده كه از شش ماه پيش دارن رزرو ميكنن يا كلا ايرانيا عاشق استراليا هستند :D
فكر كنم بد نباشه رزرو كنيد. پولي هم نميگيرن. ببينيد Orientation Week دانشگاه هاتون از كي شروع ميشه ؟ شما چند روز قبل از اون رزرو كنيد ...

fixmenu
January 17th, 2009, 02:32 PM
I reserved a one way ticket to Brisbane today on 770000 tomans by Al Etihad but I had another reservation to the same destination on 1170000 tomans with Emirates. It really differs on the price whatever the flight is.

vahidR
January 17th, 2009, 03:36 PM
I reserved a one way ticket to Brisbane today on 770000 tomans by Al Etihad but I had another reservation to the same destination on 1170000 tomans with Emirates. It really differs on the price whatever the flight is.

امارات همینجوره ! زنگ زدن واسه verify بگو نمیخوام.
ولی الاتحاد یه دفعه اینقدر گردون شد ؟؟؟ ۷۲۳ تومن بود . روزی هم که من رزرو کردم ۷۲۹ بود (چند روز پیش)
مثل اینکه دلار امریکا جهش قیمت شدیدی داشته :-\

fixmenu
January 17th, 2009, 06:08 PM
Sorry! It was my mistake the one way ticket is 730 T and the rountrip one is 1062 T,these are the correct rates

fixmenu
January 17th, 2009, 06:14 PM
and the online price is 650 USD?what do you think about it?thanks

vahidR
January 17th, 2009, 07:07 PM
and the online price is 650 USD?what do you think about it?thanks

فكر ميكنم اين 650 دلار قيمت خود بليطه بدون tax و از اين جور چيزا. اگه اونا رو هم در نظر بگيري همون قدر ميشه :)

fixmenu
January 17th, 2009, 10:01 PM
At the beginning while you are trying to book it shows you the 650 and writes(These fares includes taxes and surcharges) but while checking out and on the payment section it adds the fuel tax for australian destinations and give you the 730 price which is the same as agencies

shad_happy58
February 4th, 2009, 02:52 PM
من امروز از دو تا آژانس براي ملبورن پرسيدم يكي گفت الاتحاد ديگه به ملبورن پرواز نداره يكي گفت داره!!

غير از الاتحاد ايران اير و امارات رو گفتند كه هست.
ولي مسئله اينه كه آدم نميدونه ويزاش كي مياد كه از حالا رزرو كنه.

m_alizd
March 21st, 2009, 07:42 PM
طبق خبر اخیر الاتحاد، از 29 مارچ 2009 پرواز به ملبورن برقرار خواهد بود. به لینک زیر توجه کنید:
http://www.etihadairways.com/sites/Etihad/global/en/aboutetihad/mediacenter/newslisting/newsdetails/Pages/EtihadtolaunchflightstoMelbournein2009.aspx?fromNe wsListing=false

موفق باشید

LADAN_1978
April 5th, 2009, 07:15 PM
یه خبر خوش . بلاخره الانحاد واسه ملبورن پرواز گذاشت.

ali1564
April 6th, 2009, 03:59 PM
سلام خدمت همه دوستان

یه چیزی می خوام بگم که خودم به تازگی تجربه کردم اینه که تحت هیچ شرایطی پروازهای طولانی رو با Economy سفر نکنید، شاید باورتون نشه من 10 ساعت با امارات تا سنگاپور رفتم جونم در رفت تا اونجا.. :-\ نه پامو میتونستم تکون بدم نه این که بخوابم، واقعا با اون امکاناتی هم که امارات داشت بهم سخت گذشت، واقعا اینو دوستانه میگم اگه 1 میلیون هم اضافه تر بود این 17 18 ساعت پرواز رو یا با Business و یا First برید و جونتون رو بخرید. (مخصوصا اونایی که قدشون از 1.80 بیشتره)

ali1564
April 11th, 2009, 12:25 AM
سلام
دوستان کسی میدونه از اینجا پرواز مستقیم به کانبرا هست یا نه ؟ اگه هست کدوم شرکت هواپیمایی ؟

hosseinnasn
May 4th, 2009, 02:55 PM
I am student in Australia...i just have started some months ago..
could you please let me know what is the best way to travel between Iran and Australia?......Iran air or Emirates or....

i have heared Iran air has some reduction in ticket price for students...is it correct?

vahidR
May 12th, 2009, 08:10 PM
I am student in Australia...i just have started some months ago..
could you please let me know what is the best way to travel between Iran and Australia?......Iran air or Emirates or....

i have heared Iran air has some reduction in ticket price for students...is it correct?

تا اونجا که من پرسیدم ایران ایر و الاتحاد ارزونتر از بقیه بودن. واسه ایران ایر باید به وزارت علوم برید و در صورتیکه دانشگاهتون مورد تاییدشون باشه به دفتر مرکزی ایران ایر مراجعه کنید و بلیط با شرایط تخفیف تهیه کنید ....

Nice_Guy
May 18th, 2009, 06:01 AM
به سایت سفارت ایران در کانبرا مراجعه کنید اطلاعات کامل اونجا هست:

www.iranembassy.org.au (http://www.iranembassy.org.au)

من در مورد قیمت ها و اینا اطلاعی ندارم ولی اگه کسی فهمید اینجا(ملبورن) از کجا میشه بلیط ایران ایر رو پیدا کرد به منم بگید

pandora
May 24th, 2009, 07:04 PM
بلیط الاتحاد خییییلی ارزون شده!!!
وقتی میرید دفترش میگن که یک طرفه نمیتونید بخرید تا ویزاتون نیومده،فقط میتونید رزرو کنید،اما از بعضی از آژانس ها میتونید بلیط ok شده بخرید.و بخرید چون داره گرون میشه.
الان economy etihad به ملبورن 576 تومن
امارات 1300000 و 980000 هست که مدل پرواز 1300000 به etihhad شبیه تره(از لحاظ توقف)

علی یه چیزی هم هست،پروازی که از ایران بلند میشه به مقصد سنگاپور اکونومیش صد برابر با اونی که از دوبی یا ابوذبی به مقصد استرالیا پا میشه فرق داره. البته اگه دوبی پرواز عوض کردی که هیچی،حرفم منتفیه.
دوستای من از economy خیلی راضی بودن.

ali1564
May 24th, 2009, 07:17 PM
علی یه چیزی هم هست،پروازی که از ایران بلند میشه به مقصد سنگاپور اکونومیش صد برابر با اونی که از دوبی یا ابوذبی به مقصد استرالیا پا میشه فرق داره. البته اگه دوبی پرواز عوض کردی که هیچی،حرفم منتفیه.
دوستای من از economy خیلی راضی بودن.

نه دیگه پاندورا جان اینجاشو اشتباه به ارزتون رسوندن :D پروازهای امارات از لحاظ استاندارد صندلی ها ( مواردی شامل: ارتفاع صندلی از سطح زمین، فاصله از صندلی جلویی و سایر مشخصاتی از این قبیل یکی هست). تنها و تنها و تنها مواردی مثل نوع پذیرایی برنامه های entertainment و .. متفاوت هست. الان با مراجعه به سایت امارات می تونید در مورد همشون اطلاعات کسب کنید ;D
بازم سر حرفم هستم فقط Business class

pandora
May 25th, 2009, 01:09 PM
دفتر الاتحاد
ولیعصر ،روبروی پارک ملت
برج سایه واحد 6
22055556

ali1564
May 26th, 2009, 01:40 AM
سلام من امروز دفتر فروش الاتحاد بودم
گفت economy حدود 570 یا 580 دقیقا یادم نیست و business رو گفت 1،570،000 تومان، به نظر شما اینو برای بلیط یک طرفه گفت؟؟؟؟؟؟!!!!!!! چرا یه دفعه انقدر گرون شد، من دفعه قبل که پرسیدم یادمه گفت 1،000،050 اگه اینطوره پاندورا جان من حرفم رو پس می گیرم با همون economy بریم :P
آخه یعنی چی، فقط به خاطر یه صندلی که تخت میشه با مونیتور 17" و یه منوی مسخره غذا و 10 کیلو اضافه بار 1000000 میلیون گرون تر!!!!! حالا من یه چیزی گفتم اگه 1 تومان گرون تر بود برید ولی شما چرا باور می کنید :P :P :P از بین همه اینا فقط صندلیش خوبه که اونم خیلی بیارزه 300 تومان :D
در ضمن هر کیلو اضافه بار 16،500 تومان هست که 10 کیلوش میشه 160 تومان، هر جوری حساب می کنم نمیارزه ::)
فقط می دونم بعد از 5 ساعت دیگه کمر و پاهام جواب نمیدن، شما business ارزون تر سراغ ندارید احیانا :P

liliup
June 19th, 2009, 05:48 AM
امارات قيمت گرفتم :

تهران-دبي-سيدني
دو طرفه يكساله : 1742700
دو طرفه 6 ماهه: 1155700
يكطرفه : 935300

تهران دبي بانكوك سيدني
دوطرفه يكساله : 156600
دو طرفه 6 ماهه : 139500

الاتحاد :
تهران ابوذبي سيدني
يك طرفه : 583000
دو طرفه : 1186990

بعد تازه يك قانون مزخرف ديگه اينكه بليط OPEN NIST و بايد تاريخ برگشتت رو تعيين كني !!! اگه بخاي در اون زمان تاريخ عوض كني باز كلي پول بدي !!!!

يه چيز ديگه وزن بار امارات 30K و به هزاي هر كيلو ازاف $20 جريمه !!!!

به شما هم همينارو گفتن ؟؟؟؟؟؟؟

pandora
June 19th, 2009, 10:03 PM
چرا اتحاد نگرفتی؟؟؟خیلی ارزون تره که.
امارات به من گفت 20k
اتحاد هم گفت 20k
اما جفتشون گفتن اگه ببینن دارین میرین بمونین زیاد گیر نمیدن و تا 27-28 هم میتونین. بلیطت رو یه چک یکن ببین چقدر نوشته
من یه طرفه گرفتم ولی گفت 2 طرفه یک ساله بگیری میتونی بدونه جریمه تاریخشو عوض کنی.

pandora
June 19th, 2009, 10:04 PM
وحید جان،حالا که کم کم انگار بچه ها دارن میرن میشه لطفا جای این تاپیک رو عوض کنی؟؟؟؟ خیلی بد جاست.لزوما باید روی کلمه استرالیا کلیک کنی تا به اینجا برسی.من فکر کنم اگه توی تحصیل در استرالیا باشه یا مهاجرت بهتره.الان بنده خدا تک و تنها افتاده اون وسط.وقتی صفحه فهرست رو باز میکنیم روی یکی از 2 گزینه زیرش کلیک میکنیم و متوجه پست جدید توی این قسمت نمیشیم.
شاید هم من بد جور وارد میشم !!!!

Behrang
June 19th, 2009, 10:58 PM
وحید جان،حالا که کم کم انگار بچه ها دارن میرن میشه لطفا جای این تاپیک رو عوض کنی؟؟؟؟ خیلی بد جاست.لزوما باید روی کلمه استرالیا کلیک کنی تا به اینجا برسی.من فکر کنم اگه توی تحصیل در استرالیا باشه یا مهاجرت بهتره.الان بنده خدا تک و تنها افتاده اون وسط.وقتی صفحه فهرست رو باز میکنیم روی یکی از 2 گزینه زیرش کلیک میکنیم و متوجه پست جدید توی این قسمت نمیشیم.
شاید هم من بد جور وارد میشم !!!!

سلام
این تاپیک در بهترین جا قرار دارد چون مربوط به مسافرت به استرالیاست نه به مهاجرت ربطی داره نه به تحصیل بطور خاص.
شما در مجموع بعد از صفحه فهرست به اشتباه وارد زیر مجموعه استرالیا میشوید که این تاپیک را نمی بینید.بهتر است مستقیم وارد انجمن استرالیا بشوید که در صفحه اصلی هم وجود داره(احتمالا تا حال متوجه آن نشدید) در ضمن فروم امکانات نسبتا خوبی برای شما کاربران عزیز هم دارد. از جمله می توانید نشانه گذاری کنید تاپیک ها را یا اگر پاسخی به ارسال شما بشه به شما از طریق ارسال ایمیل اطلاع رسانی صورت بگیره ویا در بالای صفحه گزینه"دیدن پاسخ های جدید به ارسالهای شما" وجود داره و...که می توانید ارسالها را دنبال کنید.

موفق باشید

m_alizd
June 23rd, 2009, 05:00 PM
سلام

بچه ها الاتحاد به ملبورن کسی بلیط تهیه کرده؟ قیمتش چقدره؟
به نظر شما من که دارم واسه eCoE اقدام میکنم بلیط رزرو بکنم یا وایستم فاینال ویزا بیاد؟ رزرو رو چقدر نگه میدارن؟

ممنون

ali1564
June 25th, 2009, 12:12 PM
سلام

بچه ها الاتحاد به ملبورن کسی بلیط تهیه کرده؟ قیمتش چقدره؟
به نظر شما من که دارم واسه eCoE اقدام میکنم بلیط رزرو بکنم یا وایستم فاینال ویزا بیاد؟ رزرو رو چقدر نگه میدارن؟

ممنون

به نظر من هیچ نیازی نیست که این کار رو بکنی چون همیشه بلیط هست پس هر وقت مارت ok شد بدش برو دنبال بلیط...

mohsen_a6
June 25th, 2009, 02:23 PM
بچه ها یه نگاه به اینجا بندازید:
http://onlinetravel.ir/int_ticket_price/australia.htm

mohsen_a6
August 13th, 2009, 11:54 PM
بچه ها من یک مشکلی دارم. امروز رفتم واسه رزرو بلیط تاریخ 30 سپتامبر(48 روز دیگه) . الاتحاد یک هفته قبل و بعدش پر بود(جا نمی داد) مگه اینکه 1300 پول بدی(تازه کیفیتش هیچ فرقی با 590 تومن نداره یعنی بیزینس نیست). امارات هم وضع بهتری نداشت. برای حرکت 10 شبش رفتم تو لیست انتظار. به نظرتون چیکار کنم؟
یکی از آژانسیا می گفت که ممکنه الاتحاد باز بشه.ولی مشکلش اینه که لیست انتظار نداره و دائم خودم باید چک کنم ولی بقیشون می گفتن بعیده جا باز کنه. کسی یک همچین تجربه ای نداشته؟به نظرتون جا باز میشه؟کسی آژانسی میشناسه که آشنا باشه و این چک کردن رو انجام بده که هر وقت جا باز کرد برام بگیره؟

ali1564
August 15th, 2009, 11:38 AM
بچه ها من یک مشکلی دارم. امروز رفتم واسه رزرو بلیط تاریخ 30 سپتامبر(48 روز دیگه) . الاتحاد یک هفته قبل و بعدش پر بود(جا نمی داد) مگه اینکه 1300 پول بدی(تازه کیفیتش هیچ فرقی با 590 تومن نداره یعنی بیزینس نیست). امارات هم وضع بهتری نداشت. برای حرکت 10 شبش رفتم تو لیست انتظار. به نظرتون چیکار کنم؟
یکی از آژانسیا می گفت که ممکنه الاتحاد باز بشه.ولی مشکلش اینه که لیست انتظار نداره و دائم خودم باید چک کنم ولی بقیشون می گفتن بعیده جا باز کنه. کسی یک همچین تجربه ای نداشته؟به نظرتون جا باز میشه؟کسی آژانسی میشناسه که آشنا باشه و این چک کردن رو انجام بده که هر وقت جا باز کرد برام بگیره؟

Did you check the Al-Etihad agancy in Valiasr St ? I think they can do that for you.. but just ask them first

mohsen_a6
August 15th, 2009, 04:18 PM
Did you check the Al-Etihad agancy in Valiasr St ? I think they can do that for you.. but just ask them first
بله. امروز رفتم. تنها کاری که تونست بکنه اینه که برام یک بیزینس کلاس با قیمت 1700 رزرو کنه(فکر کنم حالا که دارم 1350 می دم با این 350 اضافه امکانات خیلی بهتر شه. مثلا حدود 23 کیلو باری که می نتونم ببرم بیشتر میشه. برای منی که قدم 189 شاید ECONOMY خیلی سخت باشه و... ) و چون اینی که رزرو کرد پرواز 5 صبحشه گفت احتمال اینکه بیزینس جا باز کنه خیلی بیشتره که بتونه برام با همین قیمت ساعت 6 بعد از ظهر رو بگیره. بهر حال باید صبر کرد و دید چی میشه

ali1564
August 19th, 2009, 09:27 AM
بله. امروز رفتم. تنها کاری که تونست بکنه اینه که برام یک بیزینس کلاس با قیمت 1700 رزرو کنه(فکر کنم حالا که دارم 1350 می دم با این 350 اضافه امکانات خیلی بهتر شه. مثلا حدود 23 کیلو باری که می نتونم ببرم بیشتر میشه. برای منی که قدم 189 شاید ECONOMY خیلی سخت باشه و... ) و چون اینی که رزرو کرد پرواز 5 صبحشه گفت احتمال اینکه بیزینس جا باز کنه خیلی بیشتره که بتونه برام با همین قیمت ساعت 6 بعد از ظهر رو بگیره. بهر حال باید صبر کرد و دید چی میشه

میگم محسن جان این قیمتی که گفتی رفت و برگشت بود دیگه آره ؟؟؟؟!!!!
آخه من یک طرفه به سیدنی رو خریدم 570 تومان..

mohsen_a6
August 20th, 2009, 03:05 PM
میگم محسن جان این قیمتی که گفتی رفت و برگشت بود دیگه آره ؟؟؟؟!!!!
آخه من یک طرفه به سیدنی رو خریدم 570 تومان..
نه! فقط رفته! منم برای همین اینقدر جیلیز ویلیز :Pمیزنم. ارزون قیمتا تموم شده! الان می گن اکونومی فقط رفت 1350!(امارات هم همین طور). تازه اگه همین 1700 بیزینس از دستم بپره دوباره بخوام بگیرم 2600 میشه!!!!(خیلی زور داره)

mohsen_a6
August 28th, 2009, 01:43 PM
بچه ها کسی می دونه بلیط رو تا چه زمان مونده به پرواز میشه رزرو نگه داشت؟ من هنوز ویزام نیومده و برای 27 سپتامبر از دفتر الاتحاد رزرو دارم و تا الان 2 بار رزرو رو تکرار کرده اما 4شنبه بهم گفت که پرواز داره نزدیک میشه سریعتر تکلیف رو مشخص کنم.

Particle
August 29th, 2009, 02:56 PM
سلام .

كسي كه همه كارها رو براي رفتن به استراليا انجام داده باشه و ويزا گرفته باشه چجوري و از كجا بايد بره بليت هواپيما بخره ؟

هزينه بليت ( فقط رفت ) چقدر هست و مسافت اينجا تا استراليا با هواپيما ( غير از توپولوف ) چند ساعت هست ؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قبلا در اين باره سوال شده بود و يه تاپيك مجزا هم داشت !! لطفا قبل از پرسيدن سوال يه جستجو هم بكنيد ....

به هر حال اين دو موضوع ادغام شدن تا تاپيك تكراري درست نشه !

Pearson
August 29th, 2009, 03:35 PM
سلام .

كسي كه همه كارها رو براي رفتن به استراليا انجام داده باشه و ويزا گرفته باشه چجوري و از كجا بايد بره بليت هواپيما بخره ؟

هزينه بليت ( فقط رفت ) چقدر هست و مسافت اينجا تا استراليا با هواپيما ( غير از توپولوف ) چند ساعت هست ؟

1. از آژانسهای هواپیمایی
2. بین 1 تا 2 میلیون تومان
3. 16 ساعت پرواز

30nA
August 29th, 2009, 03:40 PM
سلام .

پاسخ اکثر پرسشهاتون بستگی به جواب سوال اصلی تون داره و اون هم اینکه: از کدام شرکت ؟

مسیرهایی که من تا حالا دیدم (مثلا" برای ملبورن) اینها بوده:

الاتحاد: تهران - ابوظبی - ملبورن
الاتحاد و مالزیا ایلاین: تهران - ابوظبی - کوالالامپور - ملبورن
امارات: تهران - دوبی - ملبورن
کاسپین و مالزیا ایلاین: تهران - کوالالامپور - ملبورن
ماهان و مالزیا ایلاین: تهران - کوالالامپور - ملبورن

زمان پرواز بسته به انتخاب مسیرتون می تونه از 18 ساعت تا 28 ساعت متغیر باشه.

هزینه بلیت هم طبیعتا" بسته به اینکه بلیت رو از چه خطوط هواپیمایی، چه کلاسی و برای چه فصلی تهیه کنید، می تونه از $500 تا $7000 متفاوت باشه !

برای تهیه بلیت می تونید به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید و بلیت رو رزرو و یا خرید کنید.

Pearson
August 29th, 2009, 03:49 PM
کاسپین و مالزیا ایلاین: تهران - کوالالامپور - ملبورن
ماهان و مالزیا ایلاین: تهران - کوالالامپور - ملبورن

هواپیمایی کاسپین و ماهان به کوآلالامپور پرواز ندارند
تنها پرواز مستقیم به کوآلالامپور با ایران ار است

30nA
August 29th, 2009, 04:10 PM
هواپیمایی کاسپین و ماهان به کوآلالامپور پرواز ندارند
تنها پرواز مستقیم به کوآلالامپور با ایران ار است

بد نیست اینجا search کنید و ببینید :

www.cheapoair.com (http://www.cheapoair.com)

Pearson
August 29th, 2009, 04:26 PM
بد نیست اینجا search کنید و ببینید :

www.cheapoair.com (http://www.cheapoair.com)

از این سایت های غیر معتبر که اطلاعات نادرست به مسافر می دهند زیاد است.
در ضمن ماهان به تایلند پرواز دارد نه مالزی.
به هر حال پروازی با ماهان یا کاسپین به مالزی نداریم، می تونید از یک آژانس هواپیمایی سوال بفرمایید.

Particle
August 29th, 2009, 04:29 PM
حداقل هزينه مال كدوم شركت هست و چقدر ميشه ؟

30nA
August 29th, 2009, 05:00 PM
از این سایت های غیر معتبر که اطلاعات نادرست به مسافر می دهند زیاد است.
در ضمن ماهان به تایلند پرواز دارد نه مالزی.
به هر حال پروازی با ماهان یا کاسپین به مالزی نداریم، می تونید از یک آژانس هواپیمایی سوال بفرمایید.

من مرجع خودم رو برای ادعایی که داشتم ارائه کردم. شاید گفته شما درست باشه؛ اما بهتره قبل از اینکه مرجع دیگران رو زیر سوال ببرید، حداقل یک reference برای فرمایشتون ارائه بفرمائید تا موضوع برای همه ما روشن بشه.

Pearson
August 29th, 2009, 05:32 PM
من مرجع خودم رو برای ادعایی که داشتم ارائه کردم. شاید گفته شما درست باشه؛ اما بهتره قبل از اینکه مرجع دیگران رو زیر سوال ببرید، حداقل یک reference برای فرمایشتون ارائه بفرمائید تا موضوع برای همه ما روشن بشه.

دوست عزیز خدمتتان عرض کردم که، reference من تمام آژانسهای مسافرتی هست می توانید سوال بفرمایید.

sina84
October 7th, 2009, 03:11 PM
دوست عزیز خدمتتان عرض کردم که، reference من تمام آژانسهای مسافرتی هست می توانید سوال بفرمایید.

خوب، پس نظر 30na عزیز درسته. چون خود آژانسها هم میرن از سایت چک میکنن. یعنی مرجع هر دو یکی هست. خود من اول پروازم رو از روی سایت در آوردم. بعد زنگ زدم به آژانس برای رزرو.

sina84
October 23rd, 2009, 03:44 PM
یک سؤال:

در سایت الاتحاد، قسمتی داره به اسم Etihad Guest که میشه توش ثبت نام کرد و یک کد رهگیری هم به شما میده.
کسی اطلاع داره که مزیتش چیه؟ ظاهرا به ازای مسافتی که شما و همراهانتون با این شرکت پرواز میکنه، امتیاز میده mileage

ممنون

mohsen_a6
October 23rd, 2009, 10:37 PM
یک سؤال:

در سایت الاتحاد، قسمتی داره به اسم Etihad Guest که میشه توش ثبت نام کرد و یک کد رهگیری هم به شما میده.
کسی اطلاع داره که مزیتش چیه؟ ظاهرا به ازای مسافتی که شما و همراهانتون با این شرکت پرواز میکنه، امتیاز میده mileage

ممنون

دقیقا مثل skyward هواپیمایی اماراته البته با امکانات کمتر. در صورتی که داشته باشید در حالت عادی می تونید جای صندلیتون و غذا رو مشخص کنین به علاوه با توجه به کلاسی که پرواز می کنید و مسافت طی شده بهتون امتیاز میده که بعد از مسافت های مشخص و در نوع کارت امتیازات بیشتری براتون در نظر گرفته میشه که تا یک بلیط رایگان و .... جای پیشرفت داره. اگه اتحاد می گیرید حتما درخواست بدید و بلیط رو توش ثبت کنین در مورد امارات هم همین طور. برای اتحاد دفتر این هواپیمایی تو برج سایه براتون کارت فیزیکی صادر می کنه

Pearson
October 24th, 2009, 10:16 AM
خوب، پس نظر 30na عزیز درسته. چون خود آژانسها هم میرن از سایت چک میکنن. یعنی مرجع هر دو یکی هست. خود من اول پروازم رو از روی سایت در آوردم. بعد زنگ زدم به آژانس برای رزرو.

خیر دوست عزیز مرجع آژانسها وب سایت هایی که شما در اینترنت می بینید به هیچ وجه نیست. اون ها خودشان نرم افزار مخصوص دارند که به سرور ایرلاینز ها وصل است. بله شما می توانید یک پرواز را توی اینترنت بگردی پیدا کنی بعد از آژانس بخواهی برات اگر اصلاً همچین پروازی وجود داشته باشه بلیطش را صادر کنه. دونبال پرواز توی اینترنت گشتن فقط همین مزیت را دارد ضررهایی هم دارد مثل دوستمون پرواز کاسپین و ماهان به مالزی پیدا می کنید.

sina84
October 24th, 2009, 08:11 PM
خیر دوست عزیز مرجع آژانسها وب سایت هایی که شما در اینترنت می بینید به هیچ وجه نیست. اون ها خودشان نرم افزار مخصوص دارند که به سرور ایرلاینز ها وصل است. بله شما می توانید یک پرواز را توی اینترنت بگردی پیدا کنی بعد از آژانس بخواهی برات اگر اصلاً همچین پروازی وجود داشته باشه بلیطش را صادر کنه. دونبال پرواز توی اینترنت گشتن فقط همین مزیت را دارد ضررهایی هم دارد مثل دوستمون پرواز کاسپین و ماهان به مالزی پیدا می کنید.

بله، نمونش هفته پیش برای خودم پیش اومد که متوجه شدم الاتحاد برای ملبورن هم پرواز داره، در حالیکه توی سایت فقط سیدنی و بریزبین اومده.

sina84
October 27th, 2009, 03:04 PM
این لین مربوط به کلیه مسائل مربوط به بار الاتحاد هست:

http://www.etihadairways.com/sites/Etihad/us/en/planatrip/travelessentials/Pages/BaggageInformation.aspx#3

sina84
October 27th, 2009, 04:19 PM
کسی اطلاع داره حداقل چند ساعت زودتر از پرواز بایستی فرودگاه باشیم؟

و دیگه اینکه آیا میشه بار رو یکروز زودتر برد فرودگاه تحویل داد؟

mohsen_a6
October 27th, 2009, 05:19 PM

ویزات اومده سلامتی؟

روی بلیط هواپیمات میزنه. معمولا میگن2-3 ساعت(امارات اینجوری میگه) اما بسته به ساعت پرواز و خلوتی اونجا هم داره و می گن کارا نیم ساعته انجام میشه.
مگه چقدر بار داری؟تو و خانومت نهایتا با امارات 60 کیلو می تونین ببرین یعنی 3 تا چمدون. به نظر من اصلا نمی ارزه انکار رو بخوای بکنی. اما در مورد امکانش بستگی به هواپیمایی داره. از دفتر مرکزی تلفن دفتر فرودگاه هواپیمایی رو بگیر و بپرس.

Pearson
October 27th, 2009, 05:35 PM

دوست عزیز همیشه 3 ساعت مانده به پرواز کانتر باز می شود.
سعی کنید که همیشه سه ساعت مانده به پرواز در فرودگاه باشید.
اگر بلیط بیزینس یا فرست دارید یک ساعت کفایت می کنه.

vahidR
October 27th, 2009, 06:57 PM

همونطور که بچه ها گفتن سه ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشید .

واسه بار هم اگه بارات زیاده دو سه روز قبل میتونی Freight کنی .
واسه فریت هم با اون شرکت هواپیمایی که قراره باهاش برید تماس بگیرید و جزییاتشو بپرسید ....

marst
October 28th, 2009, 11:43 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز. سوالی که من دارم اینه که من ترمم اسما 1 مارس استارت میخوره و از دفتر الاتحاد تو برج سایه یه بلیط برای 26 فوریه رزرو کردم . اما اونها میگن تا ویزا تو پاست نخوره بلیط رو ok نمیکنیم. حتما استحضار هم دارین که هرچی به تاریخ پرواز نزدیکتر میشیم قیمت ها صعودی بالا میره . من رو نرخ 686000 تومان رزرو کردم که برای نهایی کردنش به من 1 ماه فرصت دادن و من مهلتم 13 آبان تموم میشه و خوب احتمال نیومدن ویزا تا اون تاریخ هم وجود داره . چه راهی برای رفع این مشکل وجود داره ؟ با تشکر...

Pearson
October 28th, 2009, 12:17 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز. سوالی که من دارم اینه که من ترمم اسما 1 مارس استارت میخوره و از دفتر الاتحاد تو برج سایه یه بلیط برای 26 فوریه رزرو کردم . اما اونها میگن تا ویزا تو پاست نخوره بلیط رو ok نمیکنیم. حتما استحضار هم دارین که هرچی به تاریخ پرواز نزدیکتر میشیم قیمت ها صعودی بالا میره . من رو نرخ 686000 تومان رزرو کردم که برای نهایی کردنش به من 1 ماه فرصت دادن و من مهلتم 13 آبان تموم میشه و خوب احتمال نیومدن ویزا تا اون تاریخ هم وجود داره . چه راهی برای رفع این مشکل وجود داره ؟ با تشکر...

اینطور نیست هر چه قدر به پرواز نزدیک بشوید بلیط ها گرون می شوند. همانجور که گفتم در هر پرواز Seat ها به کلاسیفیکیشن های مختلفی تقسیم میشوند. شما ممکن است چند روز مانده به پرواز بلیطی گیرتون بیاد که از بلیطی که 5 ماه پیش رزرو کردید ارزانتر باشد.
البته طبیعی است بلیط های ارزان قیمت هر پرواز زودتر رزرو و خریداری می شوند و هر چه بگذرد شانس شما کمتر می شود.
راهی که برای مشکل شما است این است که بلیط را خریداری کنید و بگید بلیط را برای شما صادر کنند و اگر گفتند که شما هنوز ویزا ندارید و ما نمی توانیم بلیط را به شما بدهیم. بگین خوب صادر کنید ولی بلیط را پیش خودتان نگه دارید. بعد از اینکه بلیط صادر شد اگر ویزاتون تا تاریخ بلیط نیامد، تاریخ را تغییر دهید.
تغییر تاریخ در بلیط بسته به نوع کلاسیفیکیشن بلیط می تونه هم مجانی باشه و هم تا 100 دلار جریمه داشته باشه.

30nA
October 31st, 2009, 12:24 PM
از آژانسی که بلیت الاتحاد رو گرفتم، بهم زنگ زدند و گفتند:

"الاتحاد بار مجاز رو توی بلیت 20 کیلو زده تا هزینه های بیمه رو کاهش بده؛ اما مطلع باشید که توی فرودگاه تا 30 کیلو را براتون مجاز رد می کنه... بدون هزینه اضافه بار"

گفتم بگم که دونستنش برای دوستان مفید باشه و برای بردن بار دستشون بازتر :)

marst
November 2nd, 2009, 03:12 PM
از آژانسی که بلیت الاتحاد رو گرفتم، بهم زنگ زدند و گفتند:

"الاتحاد بار مجاز رو توی بلیت 20 کیلو زده تا هزینه های بیمه رو کاهش بده؛ اما مطلع باشید که توی فرودگاه تا 30 کیلو را براتون مجاز رد می کنه... بدون هزینه اضافه بار"

گفتم بگم که دونستنش برای دوستان مفید باشه و برای بردن بار دستشون بازتر :)

سینا جان شما بلیطتون رو چند گرفتید ؟ احیانا تاریخ خریدتونم بگین بد نیست . ضمنا کیفیت الاتحاد در مقایسه با امارات میگن خوبه و امارات پوله اسمش رو میگیره ؟ این ادعا تا چه حد صحت داره ؟

30nA
November 3rd, 2009, 09:45 AM
سینا جان شما بلیطتون رو چند گرفتید ؟ احیانا تاریخ خریدتونم بگین بد نیست . ضمنا کیفیت الاتحاد در مقایسه با امارات میگن خوبه و امارات پوله اسمش رو میگیره ؟ این ادعا تا چه حد صحت داره ؟

اولین سلام من به دوستان ApplyAbroad از استرالیا !

من بلیتم رو از 565000 تومان خریدم و چون از طرف Green Island (http://greenislandservices.com) معرفی شده بودم، بعد از درصدی تخفیف به اون قیمتی که گفتم تونستم بگیرم. پارسال با امارات رفت و برگشت قبرس رو امتحان کردم. ایندفعه هم تا ملبورن رو با الاتحاد اومدم. به نظر من تقریبا" عین هم بودند و در یک سطح از کیفیت قرار داشتند.

به امید دیدار در استرالیا :)

marst
November 3rd, 2009, 10:00 AM

من بلیتم رو از 565000 تومان خریدم و چون از طرف Green Island (http://greenislandservices.com) معرفی شده بودم، بعد از درصدی تخفیف به اون قیمتی که گفتم تونستم بگیرم. پارسال با امارات رفت و برگشت قبرس رو امتحان کردم. ایندفعه هم تا ملبورن رو با الاتحاد اومدم. به نظر من تقریبا" عین هم بودند و در یک سطح از کیفیت قرار داشتند.

سینا جان ممنون از پاسخت ، فقط نگفتی چه مدت قبل از پرواز بلیط رو گرفتی ؟ من الان که اقدام کردم برای 26 فوریه ، 820000 قیمت دادن .... ؟!

kind girl
November 3rd, 2009, 10:15 AM

سلام آقا سینا ، رسیدن بخیر
خب تبریک میگم که بالاخره انتظارها برای شما به پایان رسید. ما که هنوز پشت خط ویزا منتظریم:)
گفتید که از تخفیف گرین آیلند استفاده کردید. میشه بگید که چقدر بوده این تخفیف؟ یعنی چند درصد؟ بعد اینکه اگه ما بخوایم استفاده کنیم چه کار باید بکنیم؟

aminp30
November 3rd, 2009, 11:20 AM

مبارك باشه سينا جان. اميدوارم موفق باشي. اگر وقت داشتي، تماست رو با بچه‌هاي فروم از دست نده:D

30nA
November 3rd, 2009, 02:08 PM
سلام آقا سینا ، رسیدن بخیر
خب تبریک میگم که بالاخره انتظارها برای شما به پایان رسید. ما که هنوز پشت خط ویزا منتظریم:)
گفتید که از تخفیف گرین آیلند استفاده کردید. میشه بگید که چقدر بوده این تخفیف؟ یعنی چند درصد؟ بعد اینکه اگه ما بخوایم استفاده کنیم چه کار باید بکنیم؟

ممنونم... در مورد Green Island فکر می کنم بهتر باشه به سایت خودشون مراجعه کنید. چون فکر نمی کنم درست باشه در مورد business دیگران صحبت کنم. در مورد تخفیف هم برای من حدود 22500 تومن تخفیف داشت.

در خدمتم :)

mohsen_a6
November 6th, 2009, 01:17 AM
1) من از طریق سایت ها که چک می کنم مثل اینکه الاتحاد گرون شده مثلا کلاس بیزینسش که قبلا حدود 1600 دلار بود شده 1850دلار. کسی اطلاعاتی داره که بلیط گرون شده و درج تو سایت اینطوری نیست؟دلیل این افزایش قیمت چیه؟افزایش حجم بار مجاز داره؟(مثلا الان امارات 10 کیلو حجم بار رو بالا برده)الاتحاد هم همین طوره؟

2)اینطور که سایت ها رو چک کردم هواپیمایی قطر هم برای ملبورن پرواز از دوحه گذاشته(از سال 2010). همه روزها هم پرواز داره اما تو روزهای مختلف فاصله بین پرواز تهران تا دوحه و دوحه تا ملبورن فرق داره که اونجوری که من دیدم کمترین فاصله 6ساعته تو روزهای یکشنبه. قیمتش هم خیلی خوبه: اکونومی 613دلار و بیزینس 1630 دلار. کسی از کیفیت پروازهای قطر اطلاعاتی داره؟ می ارزه با قطر بریم؟

marst
November 7th, 2009, 10:57 AM
1) من از طریق سایت ها که چک می کنم مثل اینکه الاتحاد گرون شده مثلا کلاس بیزینسش که قبلا حدود 1600 دلار بود شده 1850دلار. کسی اطلاعاتی داره که بلیط گرون شده و درج تو سایت اینطوری نیست؟دلیل این افزایش قیمت چیه؟افزایش حجم بار مجاز داره؟(مثلا الان امارات 10 کیلو حجم بار رو بالا برده)الاتحاد هم همین طوره؟

2)اینطور که سایت ها رو چک کردم هواپیمایی قطر هم برای ملبورن پرواز از دوحه گذاشته(از سال 2010). همه روزها هم پرواز داره اما تو روزهای مختلف فاصله بین پرواز تهران تا دوحه و دوحه تا ملبورن فرق داره که اونجوری که من دیدم کمترین فاصله 6ساعته تو روزهای یکشنبه. قیمتش هم خیلی خوبه: اکونومی 613دلار و بیزینس 1630 دلار. کسی از کیفیت پروازهای قطر اطلاعاتی داره؟ می ارزه با قطر بریم؟

سلام محسن جان . راستش الاتحاد قیمتش رو از 686000 برده روی 820000 و من خیلی پیگیری کردم که ببینم قیمت های قبلیش رو باز میکنه یا نه ؟ اما به گفته متصدیان دفترشون تو برج سایه این نرخ جدیدشون که از نوامبر اعلام شده ظاهرا بر هم نمیگرده . از اطلاعت راجع به قطر ممنونم . نمیدونی برای سیدنی هم پرواز گذاشتن یا نه ؟ اما در مورده کیفیتش باید بگم من 2 ماه پیش رفته بودم دفترشون ، از افرادی که سفرهای طولانی باهاش داشتن سراغ کیفیتش رو گرفتم که راضی بودن ، ضمنا تا اونجا که من میدونم هواپیمایی معتبری هستش و البته با قیمتی که شما گفتی ، به نظرم کاملا میصرفه !

aminp30
November 7th, 2009, 12:21 PM

اين قطر رو من توي سفارت هم شنيدم كه چند نفر راجع بهش ميگفتن. يكي ميگفت چندصد هزار تومن ارزونتره و خيلي هم زودتر ميرسي با فاصله پرواز كم. پس اين درسته؟ كسي اطلاعات بيشتري داره؟

sina84
November 7th, 2009, 08:16 PM
ممنونم... در مورد Green Island فکر می کنم بهتر باشه به سایت خودشون مراجعه کنید. چون فکر نمی کنم درست باشه در مورد business دیگران صحبت کنم. در مورد تخفیف هم برای من حدود 22500 تومن تخفیف داشت.

در خدمتم :)

رسیدن بخیر، آرزوی موفقیت برات دارم.

میخواستم یک topic جدا به نام اقلام ممنوعه بار باز کنم اما فکر میکنم تحت این عنوان هم بشه در این مورد صحبت کرد.

از دوستانی که به استرالیا پرواز کردن. یکی لطف کنه اطلاعات دقیق در مورد چیزهایی که نمیتونیم وارد خاک استرالیا کنیم رو سایت بذاره.

چون من اطلاعات ضد و نقیضی در این مورد دارم. یکی میگه اگه DECLARE کنی اکثر چیزها رو میتونی ببری، یکی میگه نه...

خلاصه ما موندیم گیج و ویلون

sina84
November 7th, 2009, 08:19 PM
من این لینک رو که الان چند هفته هم هست باز نمیشه دیدم. ولی خیلی کلی گفته. در حالیکه اونایی که اونجان میگن خیلی از همینا (مثل دارو و ...) رو حتما باید با خودتون بیارید.

http://www.customs.gov.au/site/page.cfm?u=4369

من اینجا یک دسته بندی میگذارم؛ لطفا بقیه کمک کنند تا تکمیلش کنیم:

مواد و لوازم آرایشی بهداشتی

مواد غذایی

مصنوعات دستی (گلیم زیر 6 متر،لوازم چوبی و...)

دارو

miassus
November 7th, 2009, 08:39 PM
والا من از یکی از بچه هایی که رفته بود پرسیدم
می گفت من پسته بردم کاریم نداشتند ولی اون میگفت بگیر نگیر داره
ولی پیشنهاد کرد کاملا بسته بندیش کنم
و البته میگفت اگرنگرفتند که هیچ و اگر گرفتند که ارزش ریسکشو دارند

zari
November 7th, 2009, 11:00 PM
بر اساس تجربه یکی از دوستانم
چندان به مواد غذایی گیر نمیدن. مگه اینکه چیز عجیبی باشه. دوستم زرشک همراه داشته که بهش گیر دادن و اون هم براشون توضیح داده که این خواکیه و همه چی اوکی شده.
در مورد داروها هم فقط باید کمی احتیاط کنید اما اینطور نیست که نشه برد. مثلا استامینوفن کدئین که اینجا به راحتی در دسترس هست، اونجا مصرفش به شدت محدودیت داره و فکر میکنم برای همراه بردن هم شاید به مشکل بر بخورید. البته همون دوستم به اندازه مصرف یک سال با خودش برده بود و گیر نداده بودند.
در مورد لوازم آرایشی و بهداشتی مطمئنم هیچ مشکلی وجود نداره.

marst
November 10th, 2009, 12:37 PM
سلام بچه ها ! آقا کسی از هواپیمایی قطر اطلاعات بهتر و کاملتری گیرش نیومد ببینه برای سیدنی هم پرواز میگذارند یا نه ؟

30nA
November 10th, 2009, 12:51 PM
سلام
با عرضه پوزش از دوستان بابت غیبت ۱ هفته‌ای ....

در مورد مواردی که توی فرودگاه مقصد چک می‌کنن، من تجربهٔ خودم رو میگم. چیزیی‌ که من داشتم و توی فرم دکلر کردم، اینها بودند:

کفش چرمی، آجیل (خام نبود) به صورت بسته بندی فروشگاهی، داروهای معمول (با نسخهٔ پزشک)، نبات، چای خشک، خرما، کشمش

بین همهٔ اونها بسته بندی آجیل رو باز کرد و دید که خام نیست، گفت خوش اومدی !

mohsen_a6
November 11th, 2009, 05:27 PM
سلام. من امروز دفتر هواپیمایی قطر رفتم. هر روز برای ملبورن پرواز دارن با این تفاوت که در بعضی روزها مثل 5شنبه و جمعه از تهران 4.30 صبحه و 18 ساعت توقف در دوحه داره و بعضی روزها از تهران 16.30 پروازه و 6 ساعت توقف در دوحه. البته در مورد پروازهایی که گپ بینشون طولانیه خود هواپیمایی براتون هتل می گیره تا در این 18 ساعت اونجا استراحت کنین.
قیمت اکونومی 612هزار و بیزینس 1643هزار تومن. بار مجاز اکونومی 30 با 7 کیلو داخل کابین و بیزینس 35 با 15کیلو داخل کابین. هزینه هرکیلو بار اضافه هم حدودا 30هزار تومن.

از اونجا دفتر الاتحاد رفتم قیمت ها بالا بود ولی امکانات و بار مجاز فرقی نکرده بود. اکونومی حداقل 710هزار تومن و بیزینس حدود 1800هزار تومن.
بار مجاز اکونومی 30 کیلو(در بلیط 20 کیلو نوشته میشه) و بیزینس 40 کیلو(که در بلیط 30 کیلو نوشته میشه) و هزینه هر کیلو بار اضافه 17500 تومن.

کیفیت بیزینس الاتحاد از قطر بهتره(امکانات موجود). مگر اینکه بخواید توقف طولانی تو دوحه بگیرید که بهتون اطاق بدن:دی.

امیدوارم این اطلاعات به درد دوستان بخوره.

ramin_sh1
November 14th, 2009, 12:14 PM
سلام. من امروز دفتر هواپیمایی قطر رفتم. هر روز برای ملبورن پرواز دارن با این تفاوت که در بعضی روزها مثل 5شنبه و جمعه از تهران 4.30 صبحه و 18 ساعت توقف در دوحه داره و بعضی روزها از تهران 16.30 پروازه و 6 ساعت توقف در دوحه. البته در مورد پروازهایی که گپ بینشون طولانیه خود هواپیمایی براتون هتل می گیره تا در این 18 ساعت اونجا استراحت کنین.
قیمت اکونومی 612هزار و بیزینس 1643هزار تومن. بار مجاز اکونومی 30 با 7 کیلو داخل کابین و بیزینس 35 با 15کیلو داخل کابین. هزینه هرکیلو بار اضافه هم حدودا 30هزار تومن.

از اونجا دفتر الاتحاد رفتم قیمت ها بالا بود ولی امکانات و بار مجاز فرقی نکرده بود. اکونومی حداقل 710هزار تومن و بیزینس حدود 1800هزار تومن.
بار مجاز اکونومی 30 کیلو(در بلیط 20 کیلو نوشته میشه) و بیزینس 40 کیلو(که در بلیط 30 کیلو نوشته میشه) و هزینه هر کیلو بار اضافه 17500 تومن.

کیفیت بیزینس الاتحاد از قطر بهتره(امکانات موجود). مگر اینکه بخواید توقف طولانی تو دوحه بگیرید که بهتون اطاق بدن:دی.

امیدوارم این اطلاعات به درد دوستان بخوره.

مرسي از اطلاعاتت، منم قطر رزرو كردم ولي نميدونم كيفيت سرويس اكونوميش مثل الاتحاد هست يا نه؟ بعضي ها ميگن پروازهاي خوبي نداره قطر بعضي ها هم ميگن كه خيلي خوبه. اگر كسي پرواز داشته نظرشو بگه لطفا.

miassus
November 25th, 2009, 10:57 AM
با سلام
از دوستان كسي جديدا براي سيدني پرواز رزرو كرده
من امروز پرسيدم مي گفت امارات 9500000 و اتحاد 7100000 ريال
آيا كسي با پرواز تور رفته و يا اطلاعاتي داره؟

marst
November 25th, 2009, 01:57 PM
با سلام
از دوستان كسي جديدا براي سيدني پرواز رزرو كرده
من امروز پرسيدم مي گفت امارات 9500000 و اتحاد 7100000 ريال
آيا كسي با پرواز تور رفته و يا اطلاعاتي داره؟

من حدودا 2-3 هفته پیش یه بلیط یکسره به مقصد سیدنی برای تاریخ 24 فوریه روی نرخ 709000 تومان خریدم . در مورد الاتحادم شنیدم که هواپییمایی ای با استاندارد بالاست و تفاوت چندانی با امارات نداره .دوستانی هم که باهاش پرواز داشتن راضی بودن کاملا.

miassus
November 25th, 2009, 02:08 PM
من حدودا 2-3 هفته پیش یه بلیط یکسره به مقصد سیدنی برای تاریخ 24 فوریه روی نرخ 709000 تومان خریدم . در مورد الاتحادم شنیدم که هواپییمایی ای با استاندارد بالاست و تفاوت چندانی با امارات نداره .دوستانی هم که باهاش پرواز داشتن راضی بودن کاملا.

به شما با ويزا بليط دادند؟
ميشه برام بفرستي از كجا بليطشو خريديد؟
منم ميخام براي همون دور و براي 20 فوريه بليط رزرو كنم

marst
November 29th, 2009, 09:48 AM
به شما با ويزا بليط دادند؟
ميشه برام بفرستي از كجا بليطشو خريديد؟
منم ميخام براي همون دور و براي 20 فوريه بليط رزرو كنم

خیر من هنوز ویزام نیومده. تازه coe صادر شده .اما خوب با روند موجود و فرصت باقی مانده جای نگرانی نیست. من اژانسی که ازشون بلیط گرفتم اشنام بودن . برای خرید بلیط قبل از داشتن ویزا باید آشنا داشته باشید تو یه آژانس. ضمنا الاتحاد برای 20 ام به بعد تو فوریه 21 و 24 و 26 و 28 ام پرواز داره که بهترینشون 24 و 26 هستش و اون 2 تای دیگه stop شون زیاد هستش توی ابوظبی. دوست داشتی برای 24ام بگیر بلکه همسفر شدیم !

sina84
November 29th, 2009, 10:53 AM
برای Jan 29 به مقصد سیدنی از اتحاد رزرو کردم. مجموعا تا آدلاید حدود 800 تومن. همسفری نبود؟

mojt
December 4th, 2009, 04:51 AM
سلام به همه دوستان
من february 2009 با امارات اومدم، اون موقع 1150000 تومن دادم ولی چون پولشو دانشگام میداد زیاد برام مهم نبود. ولی از دوستانی که با اتحاد اومدن شنیدم که کیفیتش در حد امارت هست و چون در حال رقابت با امارته، قیمتاش ارزونتره. برای کسانی که تو وزارت علوم پرونده تشکیل دادن اینو بگم که اگه از طریق مالزی و ایران ایر بیان میتونن از 50% تخفیف برای ایران ایر استفاده کنن.

sina84
December 6th, 2009, 09:58 AM
برای کسانی که تو وزارت علوم پرونده تشکیل دادن اینو بگم که اگه از طریق مالزی و ایران ایر بیان میتونن از 50% تخفیف برای ایران ایر استفاده کنن.

اولین بار که بخوای بیای استرالیا تخفیف نداره. ولی از اونجا که خواستی بیای به ایران سر بزنی، سالی یکبار این تخفیف رو میدن.

golnaz
December 10th, 2009, 03:44 AM
سلام

من و همسرم که با امارات اومدیم و واقعا راضی بودیم .

30nA
December 15th, 2009, 03:25 PM
سلام به همه دوستان
برای کسانی که تو وزارت علوم پرونده تشکیل دادن اینو بگم که اگه از طریق مالزی و ایران ایر بیان میتونن از 50% تخفیف برای ایران ایر استفاده کنن.

از نکته مفیدتون ممنونم؛ به شخصه ترجیح میدم با خطوط هوایی اجانب و بدون تخفیف سفر کنم، اما برای رسیدن به مقصد امیدوار باشم !!!

sina84
December 17th, 2009, 09:05 PM
دوستان کسی اطلاع داره FREIGHT کیلویی چند می افته برامون؟

ضمنا من میخوام کل بارهام رو داخل دو تا صندوق آهنی بذارم. به نظرتون به صرفه نیست؟ تا اینکه بخوام پول کارتن و بسته بندی اینجا رو بدم و تازه اگه استرالیا هم گیر بدن دوباره باید این هزینه رو پرداخت کنم. تازه این صندوقها برام می مونه و موقع اسباب کشی و برگشت باز میتونم ازشون استفاده کنم.

بنظرم استفاده از صندوق خیلی به صرفه باشه.

تنها سؤالی که مطرحه اینه که محدودیت ابعاد و وزن هر واحد بار در فریت چه قدره؟

ramin_sh1
December 17th, 2009, 11:01 PM
دوستان کسی اطلاع داره FREIGHT کیلویی چند می افته برامون؟

ضمنا من میخوام کل بارهام رو داخل دو تا صندوق آهنی بذارم. به نظرتون به صرفه نیست؟ تا اینکه بخوام پول کارتن و بسته بندی اینجا رو بدم و تازه اگه استرالیا هم گیر بدن دوباره باید این هزینه رو پرداخت کنم. تازه این صندوقها برام می مونه و موقع اسباب کشی و برگشت باز میتونم ازشون استفاده کنم.

بنظرم استفاده از صندوق خیلی به صرفه باشه.

تنها سؤالی که مطرحه اینه که محدودیت ابعاد و وزن هر واحد بار در فریت چه قدره؟

من چند روز پیش تماس گرفتم با ارسال بار اتحاد (البته جای دیگه هم تماس گرفتم ولی اینجا قیمت بهتر بود). ظاهرا قیمت بار بستگی به میزان بار داره و هرچی بار بیشتر باشه به ازای هر کیلو ارزون تر تموم میشه. من گفتم که حدود 50 کیلو بار دارم به من گفت هر کیلو در میاد $3.30، البته ظاهرا موقع تحویل گرفتن اجناس هم باید مالیات و هزینه دفتری پرداخت کرد (با محاسبات من برای 50 کیلو حدودا درمیاد $50).
صندوق آهنی خوب محکمه و موندگار هم هست اما خوب اگر وزرنش زیاد باشه هزینه رو زیادتر میکنه.
اینجا هم مطالعه کنی بد نیست، اطلاعات تکمیل تری پیدا میکنی:
http://www.migranthelp.com/phpbbfa/viewtopic.php?t=427&highlight=

sina84
December 18th, 2009, 02:25 PM
این لینک کارگو اتحاد هست:

http://etihadcargo.innosked.com/map/pdf/THR%20-%20Cargo%20Sales%20Office.pdf

http://etihadcargo.innosked.com/map/pdf/THR%20-%20Cargo%20Handling%20Facilities.pdf

sina84
December 19th, 2009, 06:06 PM
سلام به همگی،

امروز با کارگو ETIHAD تماس گرفتم. گفت صندوق مشکلی نداره. 45 کیلو: 360$ و 100 کیلو: 420$. طبعا 100 کیلو خیلی بصرفه هست. این مبلغ مجموع قیمت (45 یا 100*قیمت هر کیلو) + عوارض هست. گفت صندوقت از نظر ما مشکلی نداره. صندوق من: 14 کیلو وزن + ابعاد: 97.53.37 سانت جنس آهنی هست.

برای من که از سیدنی تا آدلاید با QUANTAS میرم گفت بارتون همون آدلاید تحویل میشه. شماره موبایلش رو داد تا 5 روز قبل پرواز باهاش تماس بگیرم و بگه دقیقا کجا برم. گفت از فروزگاه مهرآباد هم میشه FREIGHT کرد. لزومی نداره بکوبی بری فرودگاه امام خمینی. ظاهرا هر کدوم از این شرکتها دفتری مستقر در فرودگاه دارند برای هماهنگی.

کارگو امارات هم تقریبا همین قیمت در میاد فقط گفت یک هفته بعد خودتون میرسه.

در مورد مواد غذایی گفت آبکی نباشه (ترشی ، آبلیمو و...) وگرنه باید بری گواهی بهداشت بگیری. ساختمونش هم در یوسف آباده.

Erfan_F
December 25th, 2009, 04:52 AM
سلام به همه‌ همراهان همیشگی من در طول این مسیر بلند تا این تاپیک،;)

دوستان با اجازتون من خیلی‌ عجله ای‌ تونستم یک پرواز با خط هوایemiratesرو پیدا کنم که به زمان حرکتم بخوره،و از قبل در سایت skywards عضو بودم اما mileage همچنان صفر است.:D
اما این بار موقعهٔ خرید بلیط از یک دفتر هواپیمایی فرصت نکردم هنگام ok کردن بلیطم Skywards No. رو به اپراتور مربوطه بگم که از همون ابتدا با مشخصاتم وارد کنه،و فکر می‌کردم که بعدن خودم می‌تونم با داشتن مشخصات بلیطم ,از طریق سایت عضویتم رو رو در سایت skywards اثبات کنم و mileage رو update کنم.اما متاسفانه الان که دارم چک می‌کنم میبینم سایت emirats یک پیغام خطا میده مبنی بر اینکه باید برای آپدیت کردن یه مقدار مشخصی‌ mileage داشته باشی‌ بعد پرواز خودمو انتخاب کنم ,تا add بشه به mile.

حالا سوال من اینه که کسی‌ قبلا همچین کاری رو انجام داده ؟! یا اصلا من از لینک اشتباهی‌ دارم این در خواستو از این emirates می‌کنم؟!! یا کلا این کار الان دیگه نشدنی‌ هست؟؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.:)

Ausmigrant
December 27th, 2009, 07:15 PM
با سلام به همگی

به تازگی هواپیمایی Qatar Air Ways پرواز به استرالیا در این دو مسیر رو گذاشته
تهران / مشهد - دوحه - ملبورن
تهران / مشهد - دوحه - سیدنی

از نظر قیمت اختلاف زیادی با الاتحاد و امارات داره و فکر میکنم مقرون به صرفه خواهد بود.
قیمت ها رو میتونید از سایت خودشون چک کنید www.qatarairways.com
از نظر نوع پروازها و امکانات هم با توجه به پلان و عکس های کابین میشه گفت بسیار خوبه. پلان و عکس های کابین اوناع هواپیماها رو هم میتونید اینجا چک کنید.
http://www.airliners.net/aircraft-data/

نکته اینجاست که با استفاده از سایت این ایرلاین میتونید پروازهای مختلف رو چک کنید ، قیمت ها رو مقایسه کنید ، تعداد توقف ها و نوع هواپیماها و امکانات رو مقایسه کنید و از همه مهمتر حتی در خلال فرایند بوکینگ میتونید صندلی مورد نظر خودتون رو هم از هم اکنون رزرو کنید. در آخر هم با در دست داشتن پرینت رزرو اینترنتی به نزدیک ترین دفتر ایرلاین قطر ایر ویز مراجعه و بلیط خودتون رو در قبال پرداخت وجه نقد دریافت کنید.

در مورد بار:

بار همراه مسافر داخل کابین

اکونومی : یک بسته نهایتا 7 کیلویی
بیزنس : دو بسته نهایتا و مجموعا 15 کیلویی
فرست کلاس : دو بسته نهایتا و مجموعا 15 کیلویی

بار ارسالی

اکونومی : 20 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 32 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان
بیزنس : 30 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 52 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان
فرست کلاس : 40 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 52 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان

Ausmigrant
December 27th, 2009, 07:21 PM
فقط برای خودم یک سوال پیش اومده که از دوستان با تجربه در پروازهای بین المللی تقاضا دارم جواب بدن

شنیدم که لپ تاپ و کیفش و همچنین کیف کتشلوار جزو اون 7 کیلو بار دستی همراه (Carry-On Baggage) محسوب نمیشه. آیا این درسته ؟

من قصد دارم یک کوله به وزن 7 کیلو و یک کیف لپ تاپ (که قاعدتا توش فقط یک لپ تاپ باشه) رو ببرم داخل کابین . آیا مجاز خواهم بود ؟ آیا اگر این پروسه در فرودگاه ایران با موفقیت طی بشه در فرودگاه بعدی مثلا دوحه هم مجددا به من اجازه خواهند داد تا هم کوله و هم لپ تاپ رو ببرم داخل هواپیما ؟ میترسم اونجا مجبورم کنند که بین کوله و لپ تاپم یکی رو انتخاب کنم !!!

marst
December 29th, 2009, 11:00 AM
با سلام به همگ

به تازگی هواپیمایی Qatar Air Ways پرواز به استرالیا در این دو مسیر رو گذاشته
تهران / مشهد - دوحه - ملبورن
تهران / مشهد - دوحه - سیدنی

از نظر قیمت اختلاف زیادی با الاتحاد و امارات داره و فکر میکنم مقرون به صرفه خواهد بود.
قیمت ها رو میتونید از سایت خودشون چک کنید www.qatarairways.com
از نظر نوع پروازها و امکانات هم با توجه به پلان و عکس های کابین میشه گفت بسیار خوبه. پلان و عکس های کابین اوناع هواپیماها رو هم میتونید اینجا چک کنید.
http://www.airliners.net/aircraft-data/

نکته اینجاست که با استفاده از سایت این ایرلاین میتونید پروازهای مختلف رو چک کنید ، قیمت ها رو مقایسه کنید ، تعداد توقف ها و نوع هواپیماها و امکانات رو مقایسه کنید و از همه مهمتر حتی در خلال فرایند بوکینگ میتونید صندلی مورد نظر خودتون رو هم از هم اکنون رزرو کنید. در آخر هم با در دست داشتن پرینت رزرو اینترنتی به نزدیک ترین دفتر ایرلاین قطر ایر ویز مراجعه و بلیط خودتون رو در قبال پرداخت وجه نقد دریافت کنید.

در مورد بار:

بار همراه مسافر داخل کابین

اکونومی : یک بسته نهایتا 7 کیلویی
بیزنس : دو بسته نهایتا و مجموعا 15 کیلویی
فرست کلاس : دو بسته نهایتا و مجموعا 15 کیلویی

بار ارسالی

اکونومی : 20 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 32 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان
بیزنس : 30 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 52 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان
فرست کلاس : 40 کیلو مجاز - اضافه بار نهایتا تا سقف 52 کیلو از قرار هر کیلو 26600 تومان

اطلاعاتتون در مورد پروازهای قطر تا حدودی درست هستش اما چند نکته حائز اهمیته . اول اینکه قطر برای سیدنی پرواز مستقیم هنوز نگذاشته و از مسیر سنگاپور اینکار رو انجام میده که هزینش بسیار بیشتر از سایر پروازهاست و دوم اینکه این خبر زیاد هم جدید نیست چون چند ماهی هست که این داستان شکل گرفته و بحثش قبلا هم توی همین تاپیک ،فکر میکنم که انجام شد و نکته آخر اینکه پرواز به ملبورن قطر در حدود 600 تومان در میاد که حدود 100 تومان کمتر از پرواز الاتحاد هستش.

mojt
December 29th, 2009, 11:53 AM
فقط برای خودم یک سوال پیش اومده که از دوستان با تجربه در پروازهای بین المللی تقاضا دارم جواب بدن

شنیدم که لپ تاپ و کیفش و همچنین کیف کتشلوار جزو اون 7 کیلو بار دستی همراه (Carry-On Baggage) محسوب نمیشه. آیا این درسته ؟

من قصد دارم یک کوله به وزن 7 کیلو و یک کیف لپ تاپ (که قاعدتا توش فقط یک لپ تاپ باشه) رو ببرم داخل کابین . آیا مجاز خواهم بود ؟ آیا اگر این پروسه در فرودگاه ایران با موفقیت طی بشه در فرودگاه بعدی مثلا دوحه هم مجددا به من اجازه خواهند داد تا هم کوله و هم لپ تاپ رو ببرم داخل هواپیما ؟ میترسم اونجا مجبورم کنند که بین کوله و لپ تاپم یکی رو انتخاب کنم !!!

سلام دوست عزیز
دیگه انقد هم حساس نیست، من خودم با امارات اومدم (اکونومی)، بارم 27 کیلو بود که هیچی ازم اضافه نگرفتن، (اینطور که شنیدم ایرلاین ها 20 کیلو برای اکونومی میزنن که tax اضافی ندن ولی عملا تا 30 کیلو رو قبول میکنن). بعدش من 3 تا بسته بردم داخل هواپیما (کیف لپ تاپ، 2 تا کوله ) که جمعش فکر بیشتر از 7 کیلو بود. آخه 20 کیلو خیلی ستمه، خود چمدون 5 کیلو میشه.

ramin_sh1
January 10th, 2010, 03:27 PM
دوستان سلام،
این اطلاعات رو راجع به وسایلی که میشه داخل هواپیما برد مستقیما ار بلیطم دارم میزنم و فکر کنم منبع بسیار معتبریه. البته بلیط من از قطره ولی بقیه ایرلاین ها هم کم و بیش باید همینطور باشن.

Cabin baggage:
-Economy class passengers can take 1 piece of hand luggage in the aircraft cabin. Maximum weight = 7 kg.
Maximum dimensions: 50*37*25 cm
The following items are allowed:
One small size briefcase or ladies handbag
One coat or one cape or one blanket
One umbrella
One pair of crutches or walking stick
One small camera / binoculars
An infant carrying basket or invalid's fully collapsible

sina84
January 27th, 2010, 01:02 PM
دوستان کسی اطلاع داره با خطوط Quantas چند کیلو میشه بار برد؟

سایتش برای اکونومی زده: 23 کیلو بار + 7 کیلو داخل هواپیما

گفتم شاید اینم مثل اتحاد تا 30 کیلو بار مشکل نداشته باشه.

اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

vahidR
January 27th, 2010, 01:08 PM

مگه Quantas به ایران هم پرواز داره ؟؟

Pearson
January 27th, 2010, 01:20 PM
مگه Quantas به ایران هم پرواز داره ؟؟

خیر پرواز ندارد.
حتماً ایشان ایران نیستند و یا منظورشان پرواز کانکشن می باشد.

sina84
January 27th, 2010, 01:24 PM
مقصد من آدلاید هست. منتها اتحاد به آدلاید پرواز نداره. برای همین یه پرواز داخلی من اونجا با Quantas دارم.

miassus
January 30th, 2010, 02:17 PM
با سلام خدمت دوستان
من يه سوال راجع به mileage‌ داشتم
يه بليط به مقصد سيدني با پرواز اتحاد خريدم و عضو سايتش هم شدم ولي هركاري مي كنم نميتونم پروازم توش ثبت كنم
كسي از طريق سايت اقدام كرده يا ميتونيد راهنماييم كنيد
ممنون

sina84
February 4th, 2010, 06:34 AM
با سلام خدمت دوستان
من يه سوال راجع به mileage‌ داشتم
يه بليط به مقصد سيدني با پرواز اتحاد خريدم و عضو سايتش هم شدم ولي هركاري مي كنم نميتونم پروازم توش ثبت كنم
كسي از طريق سايت اقدام كرده يا ميتونيد راهنماييم كنيد
ممنون

سلام دوست عزیز،

من که الان 6 روز از پروازم گذشته mileage ام هنوز صفره. بهشون ایمیل میزنم و خبرش رو بهت میدم.

sina84
February 4th, 2010, 06:44 AM

جواب این سؤال رو خودم میدم. با کانتاس اکونومی تا 30 کیلو بار رو میتونید ببرین ولی درمورد داخل هواپیما باید عرض کنم که ترازوشون طوریه که اکه ساک یا چمدون تون توش جا نشه ازتون میگیرن و میفرستن تو بار. در مورد اتحاد همچین داستانی نداریم.

sina84
February 6th, 2010, 11:08 AM
چند نکته راجع به چمدون یا ساکی که میبرید داخل هواپیما بگم:

حتما یا از نوع کوله پشتی‌ باشه یا چمدون چرخدار. من که با اتحاد رفتم، تو فرودگاه ابوظبی پدرم در اومد، بس که این ساک دستیم بد دست و سنگین بود. اگه میتونید با خودتون از این کیف هایی که میندازن تو گردن بیارید و پول و پاسپورت و رسید بارتون رو بگذارید داخلش و بندازید دور گردنتون. چون زیاد مجبورید پاسپورت و بلیت نشون بدید واسهٔ همین بهتره که دم دست باشن.

اگه شما هم مثل من پرواز دوم دارید که طولانی‌ هم هست، بهتره سعی‌ کنید سریع سوار هواپیما شید، چون جاهای بالا سر شما ممکن پر بشن و اون موقع مجبورید که وسایل تون رو بذرید زیر صندلی جلو ایتون که اینجوری جای پاتون کم می‌شه.

ضما اگه میخواید نماز تون غذا نشه، یادتون باشه یه مهر و سججاد کوچیک دم دست داشته باشید. از مهمان دار که بپرسید راهنما ایتون می‌کنه که کجا و در چه جهتی‌ باید نماز بخونید.

خود کار یادتون باشه دم دست داشته باشید که فرم رو باید قابل نشستن هوپیم در استرالیا پر کنید. فرم که چه عرض کنم، بیشتر به کارت شبیه هست و سوالاتش خیلی‌ کلیه.

ali1564
April 5th, 2010, 10:50 AM
سلام ازدوستان کسی می دونه الان قیمت رفت و برگشت تهران سیدنی برای الاتحاد و امارات هردوشون چنده ؟
جایی هست که از اینا ارزون تر هم داشته باشه؟

Pearson
April 5th, 2010, 10:57 AM
سلام ازدوستان کسی می دونه الان قیمت رفت و برگشت تهران سیدنی برای الاتحاد و امارات هردوشون چنده ؟
جایی هست که از اینا ارزون تر هم داشته باشه؟

شما تا رزرو نگیرید قیمت بلیط مشخص نمی شود. برای گرفتن رزرو هم احتیاج به تاریخ دقیق می باشد.
حتی توی یک پرواز هم قیمت بلیط ها یکسان نمی باشد و بسته به نوع کلاسیفیکیشن، درجه ی بلیط و مدت زمان اعتبار آن متفاوت است.

jahan-
April 7th, 2010, 01:28 PM
سلام. نمیدونم الاتحاد قیمتهاش رو بالا برده، یا توی این زمانی‌ که من می‌خوام بلیت بگیرم اینجوری هست . به نظر شما این قیمتها منطقی‌ میان؟
One passenger, Economy, one way ticket in July

Emirates : $945
Etihad : $1024
Qatar : $1212
هر ۳ پرواز فقط ۱ تغییر هواپیما، معطلی در فرودگاه ‌،۳:۳۰ ,۲:۳۰، ۵:۳۰

sina84
April 7th, 2010, 02:59 PM
سلام جهان جان، خوبی؟

امارات معقوله ولی اتحاد قیمت بالا داده. من که 30 ژانویه پرواز داشتم، 722 تا دادم. تازه یه پرواز هم با کانتاس از سیدنی به آدلاید داشتم.

در کل قیمت اتحاد گرون گفته. البته شایدم قیمتها کلا امسال رفته باشه بالا که من بیخبرم.

jahan-
April 7th, 2010, 11:26 PM
کسی‌ با قطر پرواز نکرده؟ آخه من چون زانو درد دارم همه میگن بوئینگ خیلی‌ راحتتر هست. اینم مشخصات هواپیماها

Emirates: Boeing77w----->-------->-----Airbus 340 945$

Etihad : Airbus 319------->------>----Airbus 340-500 1024$

Qatar: Airbus 320------->------->-------- Boeing77L 1064$

m
April 10th, 2010, 01:21 PM
دوستان كسي هزينه بليط برگشت از استراليا (ملبورن) به تهران رو داره؟

من با هواپيمايي قطر كه چك ميكنم بليط اكونومي رفت و برگشت به ملبورن 1100دلار است در حاليكه فقط قيمت بليط برگشت از ملبورن به تهران (اكونومي) حدود 1500 دلار(منظورم اينه كه از استراليا بخواهيم برگرديم و از اونجا بليط بخريم هزينه بيش از دوبرابر رفت تموم ميشه)
اگه ما بليط رفت، و برگشت براي 3 ماه ديگه بگيريم كسي اطلاع داره كه ميشه بليط برگشت را تاريخش رو عوض كنيم( مثلا سه ماه ديگه بر نگرديم فرضا يك سال ديگه برگرديم) يا اگه نشد پس بديم اينطوري در هزينه برگشت خيلي صرفه جويي ميشه.

Pearson
April 10th, 2010, 01:45 PM

من با هواپيمايي قطر كه چك ميكنم بليط اكونومي رفت و برگشت به ملبورن 1100دلار است در حاليكه فقط قيمت بليط برگشت از ملبورن به تهران (اكونومي) حدود 1500 دلار(منظورم اينه كه از استراليا بخواهيم برگرديم و از اونجا بليط بخريم هزينه بيش از دوبرابر رفت تموم ميشه)
اگه ما بليط رفت، و برگشت براي 3 ماه ديگه بگيريم كسي اطلاع داره كه ميشه بليط برگشت را تاريخش رو عوض كنيم( مثلا سه ماه ديگه بر نگرديم فرضا يك سال ديگه برگرديم) يا اگه نشد پس بديم اينطوري در هزينه برگشت خيلي صرفه جويي ميشه.

ما بلیط یک ماهه ، 45 روزه ، سه ماهه، شش ماه و یک ساله داریم.
این بدان معانی نیست که شما مثلاً می خواهید سه ماه دیگر برگردید، بلکه یعنی این بلیط تا چه تاریخی اعتبار دارد. شما می توانید بلیط یک ساله داشته باشید ولی دو روز دیگر برگردید.
هر چه بلیط اعتبارش کمتر باشد قیمتش ارزان تر است. هر چه بلیط ارزانتر باشد تعقیر تاریخ آن با جریمه ی بیشتری است. و بالعکس
همانجور که گفتم توی هر پرواز کلاسیفیکیشین ها مختلفی وجود دارد انواع اقسم اکونومی. ممکن است یک بلیط اکونومی یک ساله از یک بلیط بیزینس گرانتر در بیاید. قیمت بلیط بستگی دارد که توی اون لحظه توی چه کلاسیفیکیشنی جا می دهد.
نکته ی دیگر اینکه همیشه بلیط رفت و برگشت از یک بلیط رفت خالی + برگشت خالی ارزانتر در می آید. شما وقتی بلیط رفت برگشت می خرید برای مسیر برگشت فقط 30 درصد رفت هزینه پرداخت می نمایید.

jahan-
April 15th, 2010, 06:58 PM
من امروز از قطری واسه ۴ جولای ملبورن بلیت گرفتم. یک سره ۶۴۵۵۰۰۰ ریال خود متصدیش یه برگه پرینت شده علاوه بر بلیت بهم داد که توش نوشته بود بار مجاز ۳۰ کیلو. گفت چون توی بلیت نوشته ۲۰ کیلو این برگه رو داشته باش که برات ۳۰ کیلو مجاز رد کنن.

ladan205
April 22nd, 2010, 04:21 AM

اینکه شما اگر بخواین از استرالیا بلیت بگیرین گرونتره درسته ! اونم واسه اینکه اونجا marketing بهتری داره واسه همین گرونتر میفروشن . پس به نفع هست که از همینجا بلیت بگیریم . ما که واسه ۲۳ june با امارات به مقصد ملبورن رزرو کردیم یکساله رفت برگشت ۱،۵۹۲،۰۰۰تومان از طریق شیراز- دوبی‌ - ملبورن و بالعکس. آخه نمیخواستیم پروازمون از تهران باشه. البته این با هزینه پرواز ایران ایر به دوبی‌ هم هست و از اونجا با امارات تا ملبورن با یک توقف در مالزی ! ( قیمتش فرق نداره با یکسره تا ملبورن . ولی‌ اینجوری حداقل یه خستگی‌ وسط راه در می‌کنیم ! یکم پیاده روی می‌کنیم توی فرودگاه مالزی تا واسه سانس بعد پرواز آماده بشیم ! ! ضمن اینکه چمدونها هم مستقیم از همین شهر خودمون شیراز میره ملبورن و دردسر بارکشی هم نداریم ! تازه ریسک پرواز هم کمتره اینجوری ! :) )

سایر نرخ‌ها با امارات واسه اون تاریخ :
یکسره با احتساب پرواز شیراز تا دوبی و دوبی‌ تا ملبورن ۹۵۶،۰۰۰تومان
دوسره شش ماهه شیراز - دبی- ملبورن و بالعکس ۱،۳۶۰،۰۰۰ تومان
(تو همهٔ این قیمت‌ها پرواز بین شیراز تا دوبی‌ با ایران ایر هست )

واسه اطلأعتون زمانی‌ که بلیط رزرو کردم قیمت پرواز رو با شرکتهای قطر و اتحاد هم چک کردم که اینجا میزارم :
قطر ایر لاینز : شیراز - دبی - ملبورن بلیت دوسره ۱،۷۷۰،۰۰۰ تومان
از تهران بلیت دوسره ۱،۴۳۰،۰۰۰ تومان

اتحاد: از تهران بلیت دوسره ۱،۲۲۴،۰۰۰ تومان

دیگه بقیه حساب کتابا با خودتون ! :)

** اگر تا تاریخ مهلتی که واسه خرید بلیت برگشت گذاشتن نخواستید برگردید مبلغ بلیت رفت رو ازتون کم می‌کنن و یک ۵۰ دلار هم جریمه میدین و ما باقی‌ پول رو بهتون پس میدن. البته در ایران. یعنی‌ شما اونجا کنسل می‌کنید ولی‌ اینجا حالا وقتی‌ برگشتید یا یکی‌ از اعضا خانواده پولتونو پس میگیره از همون آژانس که بلیت گرفتید.

** هرجور حساب کنیم حتا با دادن جریمه بازم می‌صرفه . چون اونجور که من تحقیق کردم همین بلیت از اونجا ۲۲۰۰ دلار هست. البته همهٔ اینها بستگی به خودتون داره که آیا می‌خواهید توی مدت زمان برگردید یا نه. اگر قطعاً مطمئنید که تا پایان تحصیل بر نمیگردید که همون بلیط یکطرفه بگیرید . ولی‌ اگر احتمال میدید که ممکنه تا یک سال یا حتا شش ماه برگردید واسه دیدار و... خوب اونوقت به صرف هست که بلیت رو بخرید. یک ریسکه دیگه ! چون قیمت بلیت رفت برابر با ۷۵ درصد قیمت بلیت هست نه ۵۰ درصد .
ضمنا حتا اونجا هم که رفتید بازم بهتره هروقت خواستید بیاییدو برید بگید از ایران واستون بلیت بگیرن بفرستن.

البته من فعلا خودم با همهٔ این تفاسیر هنوز منتظر ویزا نهایی هستم !!!!!!!!!!!!! ........

ladan205
April 22nd, 2010, 05:28 AM
یک نکته دیگه هم بگم واسه دوستانی که از تهران و از طریق دوحه میخواید برید سعی‌ کنید پروازی رو بگیرید که ترانزیتش دوحه کم باشه . چون اونجا فرودگاه ترانزیتش خیلی‌ کوچیکه و خیلی‌ زود خسته میشید ! مثل دبی نیست که تازه وقت هم کم بیاری اگه بخوای توش دور بزنی‌ !!!......

fathi_engineer
April 24th, 2010, 04:16 PM
سلام دوستان. یه سوال:
بلیط هواپیما برای استرالیا (Brisbane) رو از چند وقت قبل باید رزرو کرد؟ یا اینکه هر موقع که بخوای برای فرداش جا هست؟
یه سوال دیگه:
از لحاظ کیفیت و قیمت در کل کدوم Airline پیشنهاد می دین؟
ممنون از وقتی که میذارین.
شاد باشید.

Pearson
April 24th, 2010, 04:25 PM
سلام دوستان. یه سوال:
بلیط هواپیما برای استرالیا (Brisbane) رو از چند وقت قبل باید رزرو کرد؟ یا اینکه هر موقع که بخوای برای فرداش جا هست؟
یه سوال دیگه:
شاد باشید.

هر چه زودتر رزرو کنید به نفعتان می باشد. برای رزرو کردن که هزینه ای نمی خواهد پرداخت نمایید.
بهترین انتخاب به نظر من Emirate است فقط با یک توقف در دبی

fathi_engineer
April 25th, 2010, 01:14 AM
ممنون از پاسخ. یه سوال دیگه. اینطور که شنیدم بهتره از خود دفاتر Airlineها بلیط رزرو کرد تا آژانس ها. شما که گفتید هزینه ای نداره یعنی برم دفتر امارت بگم برای فلان روز بلیط رزرو کنید یا اینکه خودم باید اینترنتی رزرو کنم؟

من که سردر نمیارم بلیط استرالیا باید در حد 700 باشد ولی الان که تو سایت امارت یا اتحاد برای مثلاً 23 Jun میزنم میزنهامارات میزنه 1میلیون. اتحاد 2 میلیون یکطرفه !!!

یکم راهنمایی لطفاً فکر کنم که دارم یه جایی رو اشتباه میرم!

Pearson
April 25th, 2010, 08:40 AM
ممنون از پاسخ. یه سوال دیگه. اینطور که شنیدم بهتره از خود دفاتر Airlineها بلیط رزرو کرد تا آژانس ها. شما که گفتید هزینه ای نداره یعنی برم دفتر امارت بگم برای فلان روز بلیط رزرو کنید یا اینکه خودم باید اینترنتی رزرو کنم؟

من که سردر نمیارم بلیط استرالیا باید در حد 700 باشد ولی الان که تو سایت امارت یا اتحاد برای مثلاً 23 Jun میزنم میزنهامارات میزنه 1میلیون. اتحاد 2 میلیون یکطرفه !!!

یکم راهنمایی لطفاً فکر کنم که دارم یه جایی رو اشتباه میرم!

1. خیر، بلیط های هواپیمایی قیمتی ثابت داشته و فرقی نمی کند که از خود واحد فروش ایرلاینز خریداری نمایید و یا آژانس هواپیمایی
2. ما در ایران سیستم فروش بلیط هواپیما به صورت اینترنتی نداریم اصلاً
3. برای رزرو کردن لازم نیست حتما به صورت فیزیکی به آژانس هواپیمایی مراجعه نمایید می توانید تلفنی هم اینکار را انجام نمایید البته باید دیکته صحیح مشخصات پاسپورتتان را بتوانید دقیق بگویید چون با یک حرف اشتباه ممکن است رزرو را از دست بدهید به خاطر جلوگیری از همین مشکل آژانس ممکن است شما را مجبور به مراجعه حضوری با به همراه داشتن پاسپورتتان بنماید. البته می توانید اسکن پاسپورت را با ایمیل برای ایشان ارسال کنید
4. توی یک هواپیما قیمت بلیط ها با هم برابر نیستند. شما ممکن است توی قسمت اکونومی روی صندلی که نشسته اید نفر بغلی شما بلیط را دو برابر خریداری باشد. علت آن این است که صندلیهای هواپیما به کلاسیفیکیشن های مختلفی تقسیم می شود. خود صندلی منظور نیست بلکه سهمیه آن تقسیم شده است. مثلاً یک هواپیمای بوئینگ 300 نفری را در نظر بگیرید 50 seat آن به عنوان کلاسیفیکیشن V در نظر گرفته می شود 30 صندلی کلاسیفیکیشن W و 30 صندلی R و همینطور غیره .......
کلاسیفیکیشن ها از نظر level به سه دسته ی اکونومی ، بیزینس و فرست تقسیم می شوند و از نظر اعتبار به 30 روز 60 روز 3 ماه 6 ماه و 1 سال
هر چه بلیط level بالاتر و از نظر اعتبار زمانی طولانیتر باشد قیمت آن گرانتر ولی در عوض هزینه ی کمتری را بابت تغییر تاریخ کنسل کامل پرداخت می نمایید.

قیمت بلیط شما بستگی به این دارد که در لحظه ی رزرو توی چه کلاسی جا دهد
پس اساساً این سوال که بیشتر دوستان می پرسند بلیط فلان مسیر قیمتش چند است اشتباه است. مثلاً ممکن است برای Brisbane با امارت از 1 میلیون تومان تا 4 میلیون تومان متغیر باشد.

Pearson
April 25th, 2010, 03:03 PM
با سلام

کلاسهای مختلف یک پرواز را در لینک زیر میتوانید مشاهده فرمایید:

http://en.wikipedia.org/wiki/IATA_class_codes

ladan205
April 27th, 2010, 03:14 AM
خوب از کجا باید بفهمیم چه کلاسی گرفتیم یا اینکه می‌شه انتخاب کرد کلاس چی‌ گرفت؟؟؟؟

Pearson
April 27th, 2010, 08:56 AM
خوب از کجا باید بفهمیم چه کلاسی گرفتیم یا اینکه می‌شه انتخاب کرد کلاس چی‌ گرفت؟؟؟؟

می تونید از آژانستان آن را بخواهید و یا بهش بگید فقط پایین ترین نرخ را می خواهید

fathi_engineer
May 3rd, 2010, 11:24 AM
سلام دوست عزیز.

من زنگ زدم Etihad یه بلیط رزرو کردم که اعتبار Reserve یک هفته بود اما هنوز ویزام نیومده برا همینم توی اون یه هفته پرداخت نکردم. حالا امروز که زنگ زدم دوباره رزرو کنم گفت نمیشه که! هی ما رزرو کنیم شما پرداخت نکنین برای ما هزینه داره! برای همینم اگه میخواین، حضوراً باید بیاین و پولشو پرداخت کنین تا بهتون بلیط بدیم.

پس نمیشه هی رزرو-کنسل کرد؟! (چه نامردن...)

Pearson
May 3rd, 2010, 02:30 PM
سلام دوست عزیز.

من زنگ زدم Etihad یه بلیط رزرو کردم که اعتبار Reserve یک هفته بود اما هنوز ویزام نیومده برا همینم توی اون یه هفته پرداخت نکردم. حالا امروز که زنگ زدم دوباره رزرو کنم گفت نمیشه که! هی ما رزرو کنیم شما پرداخت نکنین برای ما هزینه داره! برای همینم اگه میخواین، حضوراً باید بیاین و پولشو پرداخت کنین تا بهتون بلیط بدیم.

با سلام
شما می توانید تا بی نهایت بلیط رزرو کنید و کنسل کنید، منتها آژانسها وقتی این را ندارند که برای یک مشتری وقت بگذارند و هی بلیط بگیرند و کنسل کنند. البته ایشان یک کمی بداخلاقی هم کردند. پیام خصوصی تون را چک کنید.

sina84
May 5th, 2010, 05:09 PM
سلام دوست عزیز.

آژانس آشنا به درد همین روزا میخوره. اینم مثل همه چیز دیگه پارتی بازی میخواد.

fathi_engineer
June 9th, 2010, 03:19 PM
سلام دوستان.

شنیده بودم که میشه 10000 دلار استرالیا میشه با خودمون ببریم. اما امروز زنگ زدم فرودگاه گفتن که 5000 دلار بیشتر نمیشه. دوستان حالا باید چیکار کرد یعنی جیب های آدم میگردن اگه 10000 ببریم؟ در مورد فرودگاه تو استرالیا چطور. اونا چقدر اجازه میدن؟ سایت خاصی دارن؟

ممنون

vahidR
June 10th, 2010, 09:16 PM
سلام دوستان.

شنیده بودم که میشه 10000 دلار استرالیا میشه با خودمون ببریم. اما امروز زنگ زدم فرودگاه گفتن که 5000 دلار بیشتر نمیشه. دوستان حالا باید چیکار کرد یعنی جیب های آدم میگردن اگه 10000 ببریم؟ در مورد فرودگاه تو استرالیا چطور. اونا چقدر اجازه میدن؟ سایت خاصی دارن؟

ممنون

تا اونجا که منم میدونم ۱۰ هزار دلار بود . به کدوم فرودگاه زنگ زدید و با چه بخشی صحبت کردید ؟؟
به هر حال اینا از لحاظ حقوقی جزو قوانین گمرکی -فکر کنم- محسوب میشه .
بهتره به وب سایتهایی در این مورد مراجعه کنید .

mojt
June 11th, 2010, 05:46 AM
سلام دوست عزیز
شما میتونید هر چقدر که میخواین cash با خودتون بیارین، ولی مبالغ بالای 10000 دلار رو باید گزارش بدین. البته تا اونجایی که یادمه این مبلغ تو فرودگاه امام محدودیت 5000 دلار داره، که اینو باید از اونجا بپرسی. میتونین اطلاعات بیشتر رو از این لینک (http://www.austrac.gov.au/reporting_physical_currency.html) ببینی.

سلام دوستان.

ممنون

mohsen_a6
June 13th, 2010, 08:24 AM
سلام دوستان.

ممنون

5000 دلار حداکثر اجازه خروجی شما از ایرانه. و برای استرالیا 10000 دلار. معمولا اگر شما اعلام نکنین چک نمی کنن چقدر همراهتونه. همچنین 10000 تا مبلغ خیلی زیادیه و بردنش خطرناک. پیشنهاد می کنم بیشتر از 5و6000 تا نبرین و بعد اونجا که حساب باز کردین بگین از اینجا براتون واریز کنن.

fathi_engineer
June 14th, 2010, 08:00 PM
سلام دوستان ممنون از همتون.

پروازم انجام شد و با خودم 9999 دلار اووردم هرچند که فرودگاه امام محدودیت 5000 دلار داره (میگن دلار آمریکا!) ولی نه کسی سوال میکنه نه کسی گیر میده. در مورد فرودگاه استرالیا هم باید بگم که یه فرم میدن که Declare کنید موارد مختلف از جمله +10000AUD$ که شمارو نمی گردن و خیلی محترم هستن ولی از خودم شفاهی سوال کرد که بیشتر از 10000 داری که گفتم نه. اگرم کسی داشته باشه نمیدونم چی میشه ولی ازش میخوان که Declare کنه

البته شما همه میدونستین فقط این پست گذاشتم برای آیندگان که چه اتفاقی افتاد.

jahan-
July 11th, 2010, 11:32 AM
سلام. توی فرودگاه ایران ممکنه ازتون بپرسن چقد پول همراه دارید. اگه بیشترم دارین بگید ۵۰۰۰ تا. پول منو یارو یه برانداز هم کرد ولی‌ نشمرد. سوال کرد این پول کجاست!!!

jahan-
July 11th, 2010, 11:39 AM
سلام. پرواز قطری کیفیت سرویسش عالیه. من هم شانس آورده بودم توقفم توی دوحه فقط ۲ ساعت بود. فقط قطری ۱ کیلو بیشتر از ۳۰ کیلو رو قبول نمیکنه. من مجبور شدم یه چیزایی‌ رو در بیارم. تازه ۱۰ بار هم وزن کرده بودم، ولی‌ ترازوی خانگی کمتر نشون میده(حدود ۱۰ درصد).
البته عرض کنم که کوله من ۷ کیلو، کیف لپ‌تاپ ۵ کیلو، و کاور کت من ۸ کیلو بود.
ضمنا توی فرودگاه امام به محض اینکه اعلام کردن برید واسه کارای اداری. ممکنه شلوغ باشه از پروازتون بمونید.

ppa1380
July 16th, 2010, 03:33 PM
سلام دوستان ممنون از همتون.

پروازم انجام شد و با خودم 9999 دلار اووردم هرچند که فرودگاه امام محدودیت 5000 دلار داره (میگن دلار آمریکا!) ولی نه کسی سوال میکنه نه کسی گیر میده. در مورد فرودگاه استرالیا هم باید بگم که یه فرم میدن که Declare کنید موارد مختلف از جمله +10000AUD$ که شمارو نمی گردن و خیلی محترم هستن ولی از خودم شفاهی سوال کرد که بیشتر از 10000 داری که گفتم نه. اگرم کسی داشته باشه نمیدونم چی میشه ولی ازش میخوان که Declare کنه

البته شما همه میدونستین فقط این پست گذاشتم برای آیندگان که چه اتفاقی افتاد.

دوست عزیز در استرالیا بخصوص در فرودگاه کوچکترین دروغی نگویید. من 4 سال است اینجام و این رو جدی عرض میکنم.
اگر بالای ده هزار دلار را اعلام کنید معمولا از شما میخواهند که منشا ئول و دلیل حمل اون و مصرفش رو توضیح بدید یا فرمی پر کنید. من هرگز ندیدم که دردسری برای کسی درست شود.
اگر بیشتر از 10000 دلار داشته باشید و اعلام نکنید یا در پاسخ دروغ بگید و شامل رندم چک بشوید (که برای ایرانی ها زیاد هم رندم نیست) کل مبلغ رو مصادره میکنند و چند ماهی باید در دادگاه بروید و بیایید و با پرداخت جریمه (من 550 دلار را هم شنیده ام) یا در صورت تبرئه شدن حداقل هزینه دادگاه (حداقل 80 دلار) پول را پس بگیرید.
همین ادم های محترم به محض اینکه مچ کسی را بگیرند حسابی برایتان دردسر ساز میشوند.

p_agoodboy
August 11th, 2010, 07:35 PM
سلام به همه
کسی با امارات بیشتر از 30 کیلو برده؟ من چند کیلو اضافه دارم. نمی دونم سفت و سخت گیر می دهند یا می شه برد. ضمنا به من گفتند بیش از 1 چمدون نمی تونم به قسمت بار بدم. کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟

pooyad
August 18th, 2010, 07:21 PM
سلام کسی خبر داره پرواز الاتحاد که حد بار رو کرده 23 کیلو، جریمه بارش چقدر شده الان؟

adatitan
August 24th, 2010, 05:54 PM
من با امارات 34 کیلو بردم، یعنی بارم 36 کیلو بود، یه کم چونه زدم گفت یه کم ازش بردار دیگه شد 34 بدون اضافه بار حل شد. اما شوهرم 31.5 کیلو بار داشت مجبور شد 1.5 کیلو از بارش رو خالی کنه!چون خیلی جدی با قضیه برخورد کرد.

student_2010
September 9th, 2010, 11:25 PM
سلام

مقصد من آدلایده، امارات به آدلاید پروازی نداره، کسی میدونه اتحاد پرواز داره یا نه؟ اگه هست قیمت بلیطش با ایران ایر چقدر فرق میکنه؟

a.karimi
September 14th, 2010, 04:02 PM
سلام دوستان. یه سوال:
یه سوال دیگه:
شاد باشید.

سلام
بالاخره شما با چه پروازی رفتيد بريزبن؟ من می خوام با ايران اير از طريق مالزی بيام. به نظرتون خوبه؟

pooyad
September 15th, 2010, 04:28 AM
سلام.
من دو روز دیگه با اتحاد برای بریزبین پرواز دارم. بار دستیم رو که می تونم بیارم تو کابین زده 7 کیلو. اما ماله من نزدیک 15 کیلو هست. نمی دونم گیر می دن یا نه؟ کسی میدونه چه قدر حساس هستند؟ و اینکه این بار رو هم وزن می کنند؟

با تشکر.

macula_densa
September 15th, 2010, 07:15 AM
سلام.
من دو روز دیگه با اتحاد برای بریزبین پرواز دارم. بار دستیم رو که می تونم بیارم تو کابین زده 7 کیلو. اما ماله من نزدیک 15 کیلو هست. نمی دونم گیر می دن یا نه؟ کسی میدونه چه قدر حساس هستند؟ و اینکه این بار رو هم وزن می کنند؟

با تشکر.

سلام
معمولا بار کابین رو از رو قیافه اش چک می کنند یعنی اگه به نظر خیلی حجیم بیاد ممکنه وزنش هم بکنند. اما همه ی اینها شانسیه و یکی از بچه ها همین تازگیها با خودش به جای بیست و سه کیلو، نزدیک چهل کیلو بار آورده. به عنوان قانون کلی همیشه بارهای قابل چشم پوشی رو دم دست بگذارید تا اگه لازم شد راحت از شرشون خلاص بشید و کل سیستم بسته بندیتون به هم نخوره.
سفر خوبی داشته باشید.

marjany
September 19th, 2010, 11:26 PM
سلام دوستان
کسی 27 اکتبر با امارات به سیدنی پرواز نداره؟اگه کسی هست لطفا بگه شاید همسفر شدیم.
مرسی.

behzad-m
November 15th, 2010, 04:01 AM
سلام.

با تشکر.
بله بار دستی رو از روی قیافه اش چک میکنن، اصولا اگه بزرگ نباشه و یه جوری باشه که به نظر برسه عین آب خوردن داری تکونش میدی، اصلا وزنش نمیکنن

qwerty123456
December 29th, 2010, 01:07 PM
دوستان قیمت بلیط به سیدنی با الاتحاد رو شما به چه مبلغی خریداری کردید؟
economy و برای اواسط Feb...

sahary
January 22nd, 2011, 11:07 AM
من تقریبا 10 زانویه بود خریدم 750 تومان

chat_global
January 27th, 2011, 01:12 PM
من تقریبا 10 زانویه بود خریدم 750 تومان
بلیط تون رفت و برگشته؟

sahary
January 27th, 2011, 03:40 PM
بلیط تون رفت و برگشته؟

نه فقط رفته

ash-shirkhani
February 17th, 2011, 09:06 PM
با سلام
من به پرت با پرواز الامارات پرواز دارم که مستقیما از دبی به پرت به مدت 10:30 پرواز داره
سوال من این هست وقتی چمدان رو از فرودگاه امام در پرواز دبی تحویل میدهیم. پس از رسیدن به دبی باید چمدان رو تحویل بگیریم یا اینکه اونا مستقیما اونو در هواپیمای دیگه ای که به پرت میره میذارن؟
با تشکر

gil77
February 17th, 2011, 09:13 PM
با سلام
من به پرت با پرواز الامارات پرواز دارم که مستقیما از دبی به پرت به مدت 10:30 پرواز داره
سوال من این هست وقتی چمدان رو از فرودگاه امام در پرواز دبی تحویل میدهیم. پس از رسیدن به دبی باید چمدان رو تحویل بگیریم یا اینکه اونا مستقیما اونو در هواپیمای دیگه ای که به پرت میره میذارن؟
با تشکر

در فرودگاه دبی مستقیما به هواپیمای بعدی منقل میشه

zero_0
February 25th, 2011, 12:30 AM
در فرودگاه دبی مستقیما به هواپیمای بعدی منقل میشه

البته به این بستگی داره که هر دو بلیطتون مال یه شرکت باشه یا نه.

zero_0
February 25th, 2011, 12:43 AM
من امروز رفتم بلیط بگیرم.
پرواز قطر از تهران به دوحه با دو ساعت توقف در دوحه
پرواز قطر از دوحه به ملبورن
پرواز Virgin Blue از ملبورن به کانبرا
692$= 766 هزار تومان
1. گقتن چون پروازم عوض می شه باید تو ملبورن چمدون ها رو تحویل بگیرم! :(
2. میزان توقف در ملبورن دست خودمه. به نظرتون آدم یه شب هتل استراحت کنه بعد بره بهتره و یا 3 4 ساعت تو همون فرودگاه صبر کنه؟ آیا تو فرودگاه ملبورن جایی هست که چمودون ها رو یه شب نگه داره؟ و اگه هست هزینش چطوره؟
Thanks!

Pearson
February 26th, 2011, 08:52 AM
البته به این بستگی داره که هر دو بلیطتون مال یه شرکت باشه یا نه.

وقتی تمامی مسیر ها در یک بلیط آمده باشد، بار شما همیشه در شهر آخر به شما تحویل داده می شود و ربطی به تغییر ایرلاینز ندارد.
مگر اینکه مثل بلیطی که شما خریدید، مجبور باشید که مرز هوایی یک کشور را رد کنید در این صورت به دلیل مقررات گمرگی باید بارتان تحویل گرفته و دوباره بار را تحویل دهید.
شما مرز هوایی استرالیا در شهر ملبورن رد خواهید کرد پس باید بارتان در اولین نقطه مرزی تحویل بگیرید و دوباره برای پرواز داخلی کانبرا تحویل دهید

chat_global
March 17th, 2011, 12:10 PM
اتحاد 831 هزار تومن تهران - سیدنی
حسابی گرون شده

parisrose22
May 3rd, 2011, 02:23 AM
سلام دوستای عزیز
من امروز برای بریسبن با امارات بلیط رزرو کردم که 1350000تومان شد
رفت و برگشت بدون توقف در رفت و یک ساعت توقف در برگشت
نظرتون چیه مناسب بوده یا نه
درضمن یک سوال دیگه اینکه میگن نوع غذا و صندلی رو میشه انتخاب کرد جطور هست من اولین بار هست که به استرالیا میرم نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید اخه با شوهر و دختر 7 ساله ام داریم میریم میخوام حسابی سنگ تموم بذارم میدونید که

mojt
May 3rd, 2011, 05:10 AM
سلام دوستای عزیز
من امروز برای بریسبن با امارات بلیط رزرو کردم که 1350000تومان شد
رفت و برگشت بدون توقف در رفت و یک ساعت توقف در برگشت
نظرتون چیه مناسب بوده یا نه
درضمن یک سوال دیگه اینکه میگن نوع غذا و صندلی رو میشه انتخاب کرد جطور هست من اولین بار هست که به استرالیا میرم نمیدونم لطفا راهنمایی بفرمایید اخه با شوهر و دختر 7 ساله ام داریم میریم میخوام حسابی سنگ تموم بذارم میدونید که

سلام
به نطرم خوب گرفتین، البته تاریخشو نگفتین، اگه با این قیمت برای june-july گرفتین که عالیه چون high season و با این قیمت سخت میشه گیر آورد.
نوع غدا برای اکونومی که از قبل نمیتونین تعیین کنین مگر اینکه رژیم خاصی داشته باشین مثل حلال بودن (که البته تمام غذاهای امارات حلاله)، vegetarian و یا هر رژیم غذایی دیگه. شماره صندلی هم برین سایت امارات و برین قسمت manage my booking و شماره PNR یا Reference Number رو وارد کنید. (اینو میتونین از رو بلیطتون پیدا کنید یه کد 6 رقمی و ترکیبی از عدد و حروفه). بعد وارد سیستم بشین و صندلیتونو انتخاب کنین.
سفر خوبی داشته باشین

parisrose22
May 3rd, 2011, 08:29 PM
از اينکه جواب دادید ممنون
یک سوال دیگه داشتم و اون اینه که ایا اين پروازها مثلا امارات امتیازی چیزی داره مثلا میگن مثل بلیط مجانی و غیره ممنون
درضمن من برای aug بلیط گرفتم

mojt
May 4th, 2011, 05:08 AM
از اينکه جواب دادید ممنون
یک سوال دیگه داشتم و اون اینه که ایا اين پروازها مثلا امارات امتیازی چیزی داره مثلا میگن مثل بلیط مجانی و غیره ممنون
درضمن من برای aug بلیط گرفتم

بله داره، سیستم امتیاز دهی امارات skywards که میتونین از تو سایتش (https://www.skywards.com/index.aspx) ثبت نام کنید. بعد از سفرتون تا 6 ماه فرصت دارین امتیازاتتون رو claim کنید. تا زمانیکه سفرتون انجام نشه بهتون امتیازی تعلق نمیگیره.

mohamad2203
June 1st, 2011, 02:22 AM
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم چطور می تونم به شهر پرت استرالیا پرواز کنم (برای اواخر مهرماه 90) و هزینه بلیط چقدر هست؟
با تشکر

Pearson
June 1st, 2011, 08:18 AM
سلام دوستان عزیز
می خواستم بدونم چطور می تونم به شهر پرت استرالیا پرواز کنم (برای اواخر مهرماه 90) و هزینه بلیط چقدر هست؟
با تشکر

EMIRATES به PERTH پرواز داره
هزیینه بلیط از یک میلیون تا ده میلیون

dental.persian
June 1st, 2011, 05:06 PM
ده میلیونو خوب اومدی این سایت رو فکر کنم بیشتر دانشجوها چک کنن! لطفا ارزون ترین راهو معرفی کنید
من چک کردم airasia از کوالالامپور پرواز داره به پرت و گویا از تهران هم به کوالالامپور پرواز داره تازه کلی هواپیمای ایرانی هم به مقصد مالزی هست مثل ماهان و ایران ایر که کیفیت خوبی دارن پرواز های خارجیشون.
از مالزی به پرت حدودا 220 $ از اینجا چک کنید http://www.airasia.com
من نظر شخصیم اینه که با اینکه عرب ها بهترین خطوط هواپیمایی رو دارن ما نباید ازشون استفاده کنیم چون ......!؟!

Pearson
June 1st, 2011, 05:31 PM
ده میلیونو خوب اومدی این سایت رو فکر کنم بیشتر دانشجوها چک کنن! لطفا ارزون ترین راهو معرفی کنید
من چک کردم airasia از کوالالامپور پرواز داره به پرت و گویا از تهران هم به کوالالامپور پرواز داره تازه کلی هواپیمای ایرانی هم به مقصد مالزی هست مثل ماهان و ایران ایر که کیفیت خوبی دارن پرواز های خارجیشون.
از مالزی به پرت حدودا 220 $ از اینجا چک کنید http://www.airasia.com
من نظر شخصیم اینه که با اینکه عرب ها بهترین خطوط هواپیمایی رو دارن ما نباید ازشون استفاده کنیم چون ......!؟!

مسیر خوبی معرفی نمودید منتها بعید می دونم که بشه بلیط یک تیکه از تهران به پرت با این ایرلانز گرفت با توجه به اینکه فقط روزهای دوشنبه و چهارشنبه با این ایرلانیز به کوالامپور می شود پرواز کرد.
ممکنه کانکشن های خوبی وجود نداشته باشه و مسافر مجبور شه وارد شهر شه با بارش و فرداش مثلا پرواز کنه.
البته اگر یکی زنگ بزنه دفتر فروشش می شود مطمئن شد

saman821
August 19th, 2011, 05:44 PM
سلام دوستان. من آبان ماه میرم سیدنی. یکی از چیزایی که ذهنمو مشغول کرده هزینه هواپیما از تهران تا سیدنیه. خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه که قیمت بلیط برای سیدنی تو ماههای اخیر چنده(مینیمم)؟ برام مهمه چون در حال حاضر اوضاع مالیم متوسطه. ممنون

mehdi_nk
August 20th, 2011, 01:26 PM
سلام دوستان. من آبان ماه میرم سیدنی. یکی از چیزایی که ذهنمو مشغول کرده هزینه هواپیما از تهران تا سیدنیه. خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه که قیمت بلیط برای سیدنی تو ماههای اخیر چنده(مینیمم)؟ برام مهمه چون در حال حاضر اوضاع مالیم متوسطه. ممنون

من واسه 11 شهریور یک طرفه رزرو کرده بودم، بهم گفتن 890 تومان، تهران_ابوذبی، ابوذبی_سیدنی. با الاتحاد. بگم که هرچی زودتر رزرو کنید،ارزان تر در میاد.

m15032
August 24th, 2011, 10:09 AM
سلام دوستان. من آبان ماه میرم سیدنی. یکی از چیزایی که ذهنمو مشغول کرده هزینه هواپیما از تهران تا سیدنیه. خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه که قیمت بلیط برای سیدنی تو ماههای اخیر چنده(مینیمم)؟ برام مهمه چون در حال حاضر اوضاع مالیم متوسطه. ممنون دوست عزیز من با امارات امدم سیدنی از تهران-دبی- سیدنی پروازم برای 16 مرداد بود اما تقریبا 3 هفته زودتر بلیط ام رو گرفتم کلا در آمد 1350 هزار تومان البته 1 ساله با بلیط برگشت.

mehdi_nk
August 24th, 2011, 11:43 AM
دوست عزیز من با امارات امدم سیدنی از تهران-دبی- سیدنی پروازم برای 16 مرداد بود اما تقریبا 3 هفته زودتر بلیط ام رو گرفتم کلا در آمد 1350 هزار تومان البته 1 ساله با بلیط برگشت.
من چون هنوز پاسپرتم دستم نبود، پروازم را کنسل کردم، و الان واسه 1 Sep با امارات بهم گفتن 1,868 تومان. این چیزی هم که شما میفرمایید من اطلاع ندارم، میگن هواپیمای ماهان، به مالزی و مالزی با سیدنی هم ارزون در میاد. من در موردش تحقیق نکردم

bihava
November 30th, 2011, 05:53 PM
یه سوال
میخوام بدونم سایتی هست که اطلاعات جامعی در رابطه با طول مدت سفر به امریکا کانادا واسترالیا بهمون بده
اگه نیست کسی از اعضا پیدا میشه که اطلاعات خوبی تو این زمینه داشته باشه
اگه پیدا میشه ممنون میشم که اطلاعاتشو در اختیارمون بذاره

mshn1083
December 12th, 2011, 12:56 AM
با سلام یه سایت هست که اطلاعات خوبی برای پرواز به تمام دنیا داره آدرسش اینه:www.anywayanyday.com

papal
December 23rd, 2011, 12:50 PM
دوستان هر وقت هرجا خواستید سفر کنید و پرواز شما دو یا سه قسمت داشت .....در فرودگاه مبدا هنگام تحویل ساک و چمدانهایتان بگویید که می خواهید آنها را در مقصد نهایی دریافت کنید ....اونوقت شخص مسول دریافت علاوه بر sticker های معمول یک sticker روشون می چسبونه که نوشته شده : long transfer اینطوری دیگه خیالتون راحته که چمدوناتون توی فرودگاههای بین مسیر روی luggage carousel ( همونی تسمه ای که چمدانها روش می چرخن تا برشون دارید) قرار نمی گیرن.می تونید به انگلیسی بگید : I would like my luggage to be delivered at my final destination, actually Sydney airport حتما شنیدین طرف رفته آمریکا بعد وسایلش تو فرودگاه دوبی جا مونده یا نرسیده...آخه خود گیجش تو هواپیما نشسته چمدوناش بی صاحب دارن تو فرودگاه دوبی روی تسمه می چرخن....

Pearson
December 23rd, 2011, 01:54 PM
دوستان هر وقت هرجا خواستید سفر کنید و پرواز شما دو یا سه قسمت داشت .....در فرودگاه مبدا هنگام تحویل ساک و چمدانهایتان بگویید که می خواهید آنها را در مقصد نهایی دریافت کنید ....اونوقت شخص مسول دریافت علاوه بر sticker های معمول یک sticker روشون می چسبونه که نوشته شده : long transfer اینطوری دیگه خیالتون راحته که چمدوناتون توی فرودگاههای بین مسیر روی luggage carousel ( همونی تسمه ای که چمدانها روش می چرخن تا برشون دارید) قرار نمی گیرن.می تونید به انگلیسی بگید : I would like my luggage to be delivered at my final destination, actually Sydney airport حتما شنیدین طرف رفته آمریکا بعد وسایلش تو فرودگاه دوبی جا مونده یا نرسیده...آخه خود گیجش تو هواپیما نشسته چمدوناش بی صاحب دارن تو فرودگاه دوبی روی تسمه می چرخن....

ما راجع به این موضوع قبلا صحبت کرده بودیم
اولاً بار همیشه به آخرین Destination مسافر به شرط اینکه توی بلیطش قید شده باشه ترانسفر می شود نیازی به گفتن و یادآوری نیست. بار رو که توی فرودگاهی استاپ دارید deliver نمی کنند.
این مورد یک استثنا دارد اون هم اینه شما به استرالیا برسید به خواهید یک پرواز domestic دیگه به شهر دیگر استرالیا داشته باشید در این صورت به دلیل عبور از مرز هوایی و مقررات گمرک حتما باید بارتون رو تحویل بگیرید و دوباره check-in کنید

arman65
March 13th, 2012, 12:51 PM
من به هرجا زنگ ميزنم ميگن براي اوائل جولاي به بريزبن پرواز نداريم يا پر شده
توي سايت امارات پرواز خالي براي اون موقع هست ولي اين نمايندگي امارات تو ايران ميگه ما نميتونيم اينا رو بگيريم خودتون هم نميتونيد بخريد(چون تو ايران هستيد)
قطر هم كوتاهترين سفرش 36 ساعته 10 ساعت ترانزيت توي فرودگاه دوحه هست تازه اون هم بايد خودم با كرديت كارت بخرم نمايندگي قطر ميگه ما براي بريزبن بليط نميديم
اير اسيا هم كه شنيدم پدر آدمو در مياره تا برسي ميزان بارش هم خيلي كمه
من الان چيكار كنم براي رزو بليط؟

Pearson
March 13th, 2012, 01:56 PM
من به هرجا زنگ ميزنم ميگن براي اوائل جولاي به بريزبن پرواز نداريم يا پر شده
توي سايت امارات پرواز خالي براي اون موقع هست ولي اين نمايندگي امارات تو ايران ميگه ما نميتونيم اينا رو بگيريم خودتون هم نميتونيد بخريد(چون تو ايران هستيد)
قطر هم كوتاهترين سفرش 36 ساعته 10 ساعت ترانزيت توي فرودگاه دوحه هست تازه اون هم بايد خودم با كرديت كارت بخرم نمايندگي قطر ميگه ما براي بريزبن بليط نميديم
اير اسيا هم كه شنيدم پدر آدمو در مياره تا برسي ميزان بارش هم خيلي كمه
من الان چيكار كنم براي رزو بليط؟

2 جولاي مي ري؟ اگه آره
مشخصات بديد با پيام خصوصي برات رزرو بگيرم.

sisyphus
March 13th, 2012, 03:43 PM
برای رزرو کردن باید هزینه‌ای پرداخت کرد؟ ارزونترین پرواز از تهران به مقصد سیدنی برای جولای تقریبا چقدره؟

Pearson
March 13th, 2012, 03:48 PM
برای رزرو کردن باید هزینه‌ای پرداخت کرد؟ ارزونترین پرواز از تهران به مقصد سیدنی برای جولای تقریبا چقدره؟

ارزونترين با الاتحاد هست حدود 1.300
رزرو بليط مجاني هست

sisyphus
March 22nd, 2012, 08:29 PM
ارزونترين با الاتحاد هست حدود 1.300
رزرو بليط مجاني هست
ممنون از جوابتون. کسی در مورد بردن ساز (تار) تجربه‌ای نداره؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2947-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA&p=668204&viewfull=1#post668204)

Pearson
March 22nd, 2012, 08:40 PM
ممنون از جوابتون. کسی در مورد بردن ساز (تار) تجربه‌ای نداره؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2947-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA&p=668204&viewfull=1#post668204)

مي تونيد با خودتون ببريد توي كابين.

sisyphus
March 22nd, 2012, 10:24 PM
مي تونيد با خودتون ببريد توي كابين.
مشکلی نداره؟ اینطوری باید توی اون محفظه‌های بالای صندلی‌ها گذاشته بشه، نه؟ فکر نمی‌کنم که تار (اونم با کیسش) جا بشه اون تو :(

Pearson
March 22nd, 2012, 11:31 PM
مشکلی نداره؟ اینطوری باید توی اون محفظه‌های بالای صندلی‌ها گذاشته بشه، نه؟ فکر نمی‌کنم که تار (اونم با کیسش) جا بشه اون تو :(

جا ميشه مشكلي نداره

farveh
March 25th, 2012, 06:48 PM
ممنون از جوابتون. کسی در مورد بردن ساز (تار) تجربه‌ای نداره؟ (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2947-وسایلی-که-در-سفر-به-استراليا-مورد-نیاز-است&p=668204&viewfull=1#post668204)

سلام
من دارم انقدر به تارتون اسپری و مواد ضد عفونی می زنند که خراب می شه. برای موریانه و اینجور موجودات و میکروب

sisyphus
March 25th, 2012, 07:04 PM
سلام
من دارم انقدر به تارتون اسپری و مواد ضد عفونی می زنند که خراب می شه. برای موریانه و اینجور موجودات و میکروب
سلام
مرسی از جوابت. اصلا ملاحظه نمیکنن؟ شما بهشون اصرار نکردید که سازتون خراب می‌شه اینجوری؟ کلا راهی به نظرتون می‌رسه؟ :(
بعد این که با خودتون برده بودید داخل هواپیما؟ یا داده بودیدش قاطی بارها؟

farveh
March 29th, 2012, 10:05 AM
سلام
نمی دونستم این مطلب را کجا باید بنویسم.

دیروز که بلیط خریدم قیمت هر دلار را دفتر emirate 1190 تومان حساب کرد!! یعنی از نرخ دولتی هم کمتر . من که قبلا سایت رو چک کرده بودم فکر می کردم بلیط خیلی گرونتر بشه چون با دلار ازاد حساب می کردم. برای بچه هایی که از طریق سایتها قیمتها را چک می کنن، فکر می کنم به تومان از خود دفتر خریدن خیلی بهتر از استفاده از credit card یا آژانسهای واسطه باشه.

پی نوشت: ترکیش را چک کردم که دلار را به قیمت بازار آزاد حساب می کند. اما باقی شرکتها را نمی دانم.

arman65
March 29th, 2012, 11:24 AM
سلام

دیروز که بلیط خریدم قیمت هر دلار را دفتر emirate 1190 تومان حساب کرد!! یعنی از نرخ دولتی هم کمتر . من که قبلا سایت رو چک کرده بودم فکر می کردم بلیط خیلی گرونتر بشه چون با دلار ازاد حساب می کردم. برای بچه هایی که از طریق سایتها قیمتها را چک می کنن، فکر می کنم به تومان از خود دفتر خریدن خیلی بهتر از استفاده از credit card یا آژانسهای واسطه باشه.

پی نوشت: ترکیش را چک کردم که دلار را به قیمت بازار آزاد حساب می کند. اما باقی شرکتها را نمی دانم.
من هم از امارات گرفتم با قيمت دولتي ولي قطر اينطوري نبود و با قيمت دولتي نميداد همينطور اير اسيا البته ظاهرا روش گرفتن بليط هم فرق ميكنه از چه رابطي بگيريد دقيق اطلاع ندارم ولي ظاهرا براي اونها هم ميشه گرفت

Pearson
March 29th, 2012, 03:06 PM
سلام

من هم از امارات گرفتم با قيمت دولتي ولي قطر اينطوري نبود و با قيمت دولتي نميداد همينطور اير اسيا البته ظاهرا روش گرفتن بليط هم فرق ميكنه از چه رابطي بگيريد دقيق اطلاع ندارم ولي ظاهرا براي اونها هم ميشه گرفت

نرم افزار Amadeus كه ارلاينزها و آژانسها رو آن بليط رو رزرو و يا صدور مي كنند دلار رو به نرخ 1226 تومان فعلا محاسبه مي كند.
قيمت بليط در دفتر ارلاينز و يا آژانس تفاوتي با هم ندارد.
بديهي هست خريد بليط با كرديت كارت به صرفه نيست.

farveh
March 29th, 2012, 04:04 PM
سلام
مرسی از جوابت. اصلا ملاحظه نمیکنن؟ شما بهشون اصرار نکردید که سازتون خراب می‌شه اینجوری؟ کلا راهی به نظرتون می‌رسه؟ :(
بعد این که با خودتون برده بودید داخل هواپیما؟ یا داده بودیدش قاطی بارها؟

نه داخل نگذاشتن. یک برچسب مخصوص شکستنی زدن و با بار ارسال کردند. نه متوجه نمی شوند خیلی نگران بیماری و موجودات انگلی و مبکروب و اینجور چیزها هستند. چون در تاریخ استرالیا دو بار اپیدمی میکروبی شده. و کلی ضرر کردند، قوانین خیلی سختی برای این موارد دارند. به نظرم یا بگذارید ایران بمونه یا اگر قصد برگشت اصلا ندارید هدیه اش کنید حداقل یک نفر ازش استفاده بکنه.
البته این اتفاق در سال 2007 افتاده ولی قوانینشون فکر نمی کنم عوض شده باشه. چون کلا قوانین سختتر می شه . امسالم که دارم می رم تنبور رو هدیه کردم.

farveh
March 29th, 2012, 04:12 PM
نه داخل نگذاشتن. یک برچسب مخصوص شکستنی زدن و با بار ارسال کردند. نه متوجه نمی شوند خیلی نگران بیماری و موجودات انگلی و مبکروب و اینجور چیزها هستند. چون در تاریخ استرالیا دو بار اپیدمی میکروبی شده. و کلی ضرر کردند، قوانین خیلی سختی برای این موارد دارند. به نظرم یا بگذارید ایران بمونه یا اگر قصد برگشت اصلا ندارید هدیه اش کنید حداقل یک نفر ازش استفاده بکنه.
البته این اتفاق در سال 2007 افتاده ولی قوانینشون فکر نمی کنم عوض شده باشه. چون کلا قوانین سختتر می شه . امسالم که دارم می رم تنبور رو هدیه کردم.

کلا نسبت به چیزهای گیاهی و چوبی حساسند.

kiarash80
April 2nd, 2012, 01:31 AM
سلام

سلامدوست عزیز منون میشماگه ادرس دفتر هواپیمایی امارت رو برام اینجا بنویسی منم میخوام برای اواخر اردیبهشت واسه پرت بلیط بگیرم تا الان هر اژانسی که رفتم بلیط رفت و برگشت رو بهم قیمت 1,800,000 تومان داده توی سایت خود هوایپمایی هم نمیتونیم خرید کنیم انلاین
ممنون میشم

mojt
April 2nd, 2012, 10:53 AM
سلامدوست عزیز منون میشماگه ادرس دفتر هواپیمایی امارت رو برام اینجا بنویسی منم میخوام برای اواخر اردیبهشت واسه پرت بلیط بگیرم تا الان هر اژانسی که رفتم بلیط رفت و برگشت رو بهم قیمت 1,800,000 تومان داده توی سایت خود هوایپمایی هم نمیتونیم خرید کنیم انلاین
ممنون میشم

دوست عزیز، دفتر امارات خیابان ولیعصر روبروی بیمارستان دی هستش. البته تا پارسال که اینجا بود نمیدونم دیگه عوض شده یا نه!!

kiarash80
April 2nd, 2012, 02:32 PM
ممنون دوست عزیز توی این هفته میرم یه سر میزنم ببینم اوضاع چطوره

moones
April 2nd, 2012, 10:08 PM
سلام
من هم مشکل مشابه دارم، سنتورم رو میخواستم ببرم، میشه با پست بفرستم یا اونجا هم همین سخت گیری هست؟
ممنون

bs
April 3rd, 2012, 11:43 PM
چقدر مدت میتونیم بلیط رو رزرو نگه داریم؟ و قیمت اگر توی این مدت رزرو تغییر کنه شامل رزروی ها هم میشه؟

Pearson
April 4th, 2012, 12:01 PM
چقدر مدت میتونیم بلیط رو رزرو نگه داریم؟ و قیمت اگر توی این مدت رزرو تغییر کنه شامل رزروی ها هم میشه؟

ارلاينز با ارلاينز و همينطور كلاسيفيكيشن بليط روي مدت اعتبار رزرو تاثير مي گذارد و مهمتر از اون فاصله ي زماني تاريخ رزرو بليط تا تاريخ پرواز.
قيمت توي رزرو گارانتي هست.

farveh
April 4th, 2012, 01:23 PM

سلام
برخلاف نظر دوستمون قیمت در رزرو بلیط من نبود و پرواز امارات تاکید می کنه قیمت در روز پرداخت محاسبه می شه. ترکیش هم همینطور است و اگر دلار جا به جا بشه، پول بیشتری می گیرند.

Pearson
April 4th, 2012, 01:36 PM
سلام
برخلاف نظر دوستمون قیمت در رزرو بلیط من نبود و پرواز امارات تاکید می کنه قیمت در روز پرداخت محاسبه می شه. ترکیش هم همینطور است و اگر دلار جا به جا بشه، پول بیشتری می گیرند.

قيمت بليط توي آينتري رزرو وجود ندارد ولي مي تونيد بپرسيد كه چقدر مي باشد. ما روي بليط دو نوع ددلاين رزرو داريم يكي براي قيمت بليط هست و يكي براي جا هست.
ددلاين قيمت بليط بلافاصله بعد از رزرو مشخص نمي شود و روي بعضي از ازلاينز ها ممكن است فرداي رزرو مشخص شود. ولي به هر حال قيمت بليط تا تاريخ خاصي گارنتي هست.

bs
April 5th, 2012, 01:57 PM
بیمه من از 10 جولای هست و برای ویزا واسه شروع از 10 جولای درخواست دادم. یه پرواز پیدا کردم که 9 جولای از ایران حرکت میکنه و 10 جولای ساعت 8 صبح میرسم ملبورن. مشکلی هست؟ یا حتما باید شروع حرکتم از ایران 10 جولای باشه؟

arman65
April 5th, 2012, 02:11 PM
بیمه من از 10 جولای هست و برای ویزا واسه شروع از 10 جولای درخواست دادم. یه پرواز پیدا کردم که 9 جولای از ایران حرکت میکنه و 10 جولای ساعت 5 صبح میرسم ملبورن. مشکلی هست؟ یا حتما باید شروع حرکتم از ایران 10 جولای باشه؟
مشكلي نيست همون موقع كه ميرسيد بيمه تون شروع شده و مهم همين هست

farveh
April 5th, 2012, 05:05 PM
ممنون میشم

سلام
ولی عصر روبروی توانیر. شما نیاز ندارد برگشت بگیرید. اگر ویزای شما بیشتر از 1 سال باشد فقط می توانید بلیط رفت بگیرید. من فقط رفت گرفتم . برای Perth دو تا پرواز دارد با دو ساعت مختلف. یکی 1 صبح می رسه و یکی دیگه 5 بعد از ظهر. حواستون باشه اگر ساعت رسیدن براتون مهم است.

ویزاتون حتما همراهتون باشه وگرنه یکسره نمی دن بهتون.

arman65
April 5th, 2012, 05:47 PM
سلام
ولی عصر روبروی توانیر. شما نیاز ندارد برگشت بگیرید. اگر ویزای شما بیشتر از 1 سال باشد فقط می توانید بلیط رفت بگیرید. من فقط رفت گرفتم . برای Perth دو تا پرواز دارد با دو ساعت مختلف. یکی 1 صبح می رسه و یکی دیگه 5 بعد از ظهر. حواستون باشه اگر ساعت رسیدن براتون مهم است.

ویزاتون حتما همراهتون باشه وگرنه یکسره نمی دن بهتون.
اين قضيه پرواز يك طرفه چيه؟من ويزام 2 ساله هست و multiple و بليط رفت و برگشت هم گرفتم براي 2 جولاي 2012 و 1 فوريه 2013
مشكلش چيه؟

farveh
April 10th, 2012, 05:11 PM
اين قضيه پرواز يك طرفه چيه؟من ويزام 2 ساله هست و multiple و بليط رفت و برگشت هم گرفتم براي 2 جولاي 2012 و 1 فوريه 2013
مشكلش چيه؟

مشکل نداره شما برنامه خودتون را معلوم کردید. برخی از دوستام ویزای چهارساله دارند .مثلا من ویزام چهارساله است. بلیط برگشت هم نگرفتم چون واقعا نمی دونم در طی چهار سال کی می خوام بیام ایران، میام، اصلا نمی یام و .... در این حالت معمولا دو سره نمی گیرند .

moones
April 13th, 2012, 02:15 PM
خب من الان نیوکاسل هستم، وقت اومدن یه اینه شمعدون کوچک در ابعاد 30 در15 چوبی همرام بود که دکلیر کردم . مامور ورودی هم چک کرد و گفت موردی نداره، برا سنتور چون نمیخواستم ریسک کنم ایمیل زدم البته جوابش دیر اومد و من نیاوردم سنتور رو با خوذم، ایشالا دفعه بعد:

Dear Moones

Thank you for your enquiry. The item you are enquiring about is classed as a manufactured wooden article.

The current import conditions for manufactured wooden articles can be found on the Department of Agriculture, Fisheries and Forestry Biosecurity website on the Import Conditions Database (ICON). Just click on the link www.aqis.gov.au/icon and search ICON for ‘Manufactured wooden articles’ to find out more.

Manufactured wooden articles are those items made from plywood/veneer or solid wood that have been manufactured. These items include furniture, sporting goods and household items made from wood such as bowls and chopping boards.

This class of goods does not include items made from reconstituted wood products (particle board, chipboard, medium and high density fibreboard, etc.), Myrtaceae timbers or items that are ‘oversize’. (Oversize items are those constructed of solid pieces of timber greater than 200 mm in length, breadth and depth.)

Non commercial consignments of manufactured wooden articles do not require an import permit. They must however be presented to DAFF Biosecurity on arrival in Australia for inspection to ensure they are free from live insects, bark or other risk material.

You will need to declare the items on your ‘incoming passenger card’ and present the goods to DAFF Biosecurity for a visual inspection. Should any risk material be detected at the inspection you would be given treatment options, the cost of these treatments range from $30 -$60 and take 4-6 weeks to be completed.

If you require further information please contact the Timber and Timber Products National Co-ordination Centre by telephone on 03 8318 6929, by fax on 03 8318 6777 or via email, timber.imports@daff.gov.au

Kind Regards

Angela Reddy

Team Leader | Timber NCC | DAFF Biosecurity

Phone +61 3 8318 6929 | Fax +61 3 8318 6777

Department of Agriculture, Fisheries and Forestry

DAFF Biosecurity

Timber and Timber Products National Co-ordination Centre

Cnr Grants and Centre Road Tullamarine, Victoria 3043

PO Box 1006 Tullamarine, Victoria 3043 Australia

www.daff.gov.au

سلام
من هم مشکل مشابه دارم، سنتورم رو میخواستم ببرم، میشه با پست بفرستم یا اونجا هم همین سخت گیری هست؟
ممنون

nedataghavi
May 2nd, 2012, 01:09 AM
سلام دوستان در مورد سایز و تعداد چمدون تو پرواز قطر می خواستم بدونم. این 30 کیلو رو تو چند تا چمدون میشه برد. سایزشون باید چند در چند باشه؟

farveh
May 2nd, 2012, 11:04 AM
سلام دوستان در مورد سایز و تعداد چمدون تو پرواز قطر می خواستم بدونم. این 30 کیلو رو تو چند تا چمدون میشه برد. سایزشون باید چند در چند باشه؟

سلام ندا جون. 30 کیلو که چیزی نمی شه. تو یک چمدان سایز متوسط جا می شه. تعداد چمدانها را زیاد نکن، چون وزن خود جمدان از اصل بارت کم می کنه. من برای 60 تا 2 تا چمدان برداشتم.

nedataghavi
May 11th, 2012, 08:34 PM
بچه ها در مورد فریت کردن بار کسی اطلاعی داره؟ نرخش چقده و از کجا باید اقدام کرد؟

mojt
May 14th, 2012, 05:29 AM
بچه ها در مورد فریت کردن بار کسی اطلاعی داره؟ نرخش چقده و از کجا باید اقدام کرد؟

برای فریت بار باید از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی اقدام کنید. فکر کنم کیلویی 3-4 دلار باشه.

Pasha
May 14th, 2012, 02:02 PM
بلیطی رو که تو سایت هواپیمایی قطر یا هواپیمایی اتحاد 900 دلار زدند، دفتر نمایندگی تو ایران به تومان چند میده؟ با مالیات و سایر مخارج چقدر میشه؟

sisyphus
June 5th, 2012, 11:07 AM
بچه‌ها کسی واسه سیدنی توی جولای بلیط گرفته/رزرو کرده؟ (کجا و چقدر؟)
من الان با امارت تماس گرفتم گفت اگر برای جولای یه طرفه می‌خوای بگیری باید تا هفته بعد ویزات اومده باشه (که نمی‌یاد تا اون موقع).

Pearson
June 5th, 2012, 11:22 AM
بچه‌ها کسی واسه سیدنی توی جولای بلیط گرفته/رزرو کرده؟ (کجا و چقدر؟)
من الان با امارت تماس گرفتم گفت اگر برای جولای یه طرفه می‌خوای بگیری باید تا هفته بعد ویزات اومده باشه (که نمی‌یاد تا اون موقع).

بدون ويزا هم مي تونيد بليطتتان رو بخريد
نيازي نيست بليطتتان رو حتمن مستقيم از دفتر فروش ارلاينز بخريد قيمت آن توي آژانسها هم يكي هست و توسط يك نرم افزار محاسبه ميشود

alihagh
June 8th, 2012, 12:05 PM
سلام
دوستان عزیز روند ویزای من تا حالا اینجوری بوده: (دکتری مکانیک دانشگاه ملبورن)

02/05/2012 lodge
CV and Proposal: 28/05/2012

با توجه به اینکه من زمان ورودم رو به استرالیا را 30 آگوست (7 شهریور) توی فرم های سفارت نوشتم، آیا باید بلیط پرواز تهران-ملبورن رو برای همین تاریخ رزرو کنم؟ منظورم اینست که وقتی ویزا گرنت می شود سفارت دقیقا همون تاریخی که من گفتم رو واسه زمان ورود به استرالیا در پاسپورت من مهر می کنه یا یک تاریخ دیگر؟
حال اگر من بلیط رو بخرم و تا اون زمان ویزای من گرنت نشود ، لغو پرواز یا تعویض تاریخ اون چه قدر هزینه داره ؟ بنظر شما بهتر نیست که تا الان می شود بلیط رو خرید من یک بلیط بگیرم که اگر ویزا به موقع گیرم اومد دیگر نگرانی خرید بلیط هواپیما وجود نداشته باشه؟
با تشکر

bs
June 8th, 2012, 01:09 PM
روی ویزا تاریخ ورود رو نمیزنن و شما از زمانی که بیمه تون شروع میشه میتونید وارد استرالیا بشید. به نظرم تا شهریور ویزاتون میاد. و من اگر بودم بلیط میخریدم. امارات رو میدونم اگه بخواین لغو کنید 50 دلار خسارت میگیره

mohammad123
June 8th, 2012, 01:15 PM
دوستان این پست ها یه کم منو نگران میکنه اخه بلیط نخریدم و فکر میکنم گیر بیاد راحت!!
اخه من تو سایت هواپیمایی امارات که چک کردم در ماه آگوست هر روز تهران-سیدنی دارن البته ملبورن رو نمیدونم.
به نظرتون باز مشکلی هست؟

arman65
June 8th, 2012, 01:22 PM
دوستان این پست ها یه کم منو نگران میکنه اخه بلیط نخریدم و فکر میکنم گیر بیاد راحت!!
اخه من تو سایت هواپیمایی امارات که چک کردم در ماه آگوست هر روز تهران-سیدنی دارن البته ملبورن رو نمیدونم.
به نظرتون باز مشکلی هست؟
بله برای چند ماه بعد همیشه جا هست. مهم اینه که موقعی که میخواهید بخرید جا باشه یا نه . من آخر اسفند بلیط خریدم با قیمت 1030 دلار برای جولای ( با یک توقف 3 ساعته توی دوبی) ولی الان فقط میشه بلیطهایی گیر آورد که علاوه بر دوبی 20 ساعت توقف توی سنگاپور داره و بلیط دیگه ای پیدا نمیشه مگه اینکه بخواید فرست کلاس یا بیزینس بخرید(با قیمت بالای 3 هزار دلار)

mohammad123
June 8th, 2012, 02:19 PM
بله برای چند ماه بعد همیشه جا هست. مهم اینه که موقعی که میخواهید بخرید جا باشه یا نه . من آخر اسفند بلیط خریدم با قیمت 1030 دلار برای جولای ( با یک توقف 3 ساعته توی دوبی) ولی الان فقط میشه بلیطهایی گیر آورد که علاوه بر دوبی 20 ساعت توقف توی سنگاپور داره و بلیط دیگه ای پیدا نمیشه مگه اینکه بخواید فرست کلاس یا بیزینس بخرید(با قیمت بالای 3 هزار دلار)

آرمان جان این 1030 دلار برای فقط رفت یا رفت و برگشت؟

arman65
June 8th, 2012, 02:52 PM
آرمان جان این 1030 دلار برای فقط رفت یا رفت و برگشت؟
برای رفت
دوستم که داره فردا با امارات میره بریزبن بهم گفت که این لیست جاهای خالی که توی سایت امارات یا هر شرکت دیگه میزنه تمام ظرفیتهای موجود نیست و بخش زیادی از رزرو ها فقط از طریق آژانسها قابل ارائه هست برای همین شاید اگه به آژانس مراجعه کنیم بتونیم بلیطهای با قیمت بهتر یا مسیر و زمان بهتر از اینهایی که توی سایت رزرو امارات یا قطر یا ... هست پیدا کنیم. من خودم الان بلیطم رو میخوام یک هفته جلو بندازم ولی جای خالی در تاریخ مورد نظرم نیست ولی فردا میخوام برم آژانسی که ازش خریدم ببینم میتونم از طریق اونها عوض کنم یا نه

panahi1361
June 18th, 2012, 02:20 AM
سلام دوستان، من باید تا 23 جولای آدلاید باشم ولی متاسفانه اکثر جاها پر شدن، نگرانم نتونم برم اسکالرشیپم از دست بره:( کسی پیشنهادی چیزی نداره؟؟ ممنون از همتون

farveh
June 18th, 2012, 10:18 AM
سلام دوستان، من باید تا 23 جولای آدلاید باشم ولی متاسفانه اکثر جاها پر شدن، نگرانم نتونم برم اسکالرشیپم از دست بره:( کسی پیشنهادی چیزی نداره؟؟ ممنون از همتون
برید یک شهر دیگه بعد با پروازهای داخلی برید. یا برید تایلند ؛مالزی یا سنگاپور و از اونجاها برید. کلی کار می تونید بکنید.

mojt
June 18th, 2012, 10:36 AM

یه راه حل اینه که با air asia از تهران برین کوالالامپور و بعد از اونجا با همین ایرلاین برین ملبورن. از ملبورن هم با پرواز داخلی برین آدلاید

panahi1361
June 18th, 2012, 10:40 AM
میگن میشه رفت سنگاپور یا مالزی و از اونجا رفت آدلاید! کسی تا حالا همچین چیزی امتحان کرده؟ میشه نظرتون رو بگید؟ ممنون از همتون

panahi1361
June 18th, 2012, 10:44 AM
یه راه حل اینه که با air asia از تهران برین کوالالامپور و بعد از اونجا با همین ایرلاین برین ملبورن. از ملبورن هم با پرواز داخلی برین آدلاید

مرسی از جوابتون. یعنی در اصل من از air asia بلیط ملبورن رو میگیرم؟ بعد از اونجا باید بلیط آدلاید بگیرم؟

abola
June 18th, 2012, 10:48 AM
میگن میشه رفت سنگاپور یا مالزی و از اونجا رفت آدلاید! کسی تا حالا همچین چیزی امتحان کرده؟ میشه نظرتون رو بگید؟ ممنون از همتون
برای آدلاید یکی از ارزونترین مسیرها رفتن با قطر ایر از تهران- دوحه-کوالالامپور و از کوالالامپور تا ادلاید با خطوط هوایی مالزی هست و کل سفر هم 21 ساعت طول می کشد.

panahi1361
June 18th, 2012, 11:12 AM
برای آدلاید یکی از ارزونترین مسیرها رفتن با قطر ایر از تهران- دوحه-کوالالامپور و از کوالالامپور تا ادلاید با خطوط هوایی مالزی هست و کل سفر هم 21 ساعت طول می کشد.

مرسی دوست عزیز
از تهران واسه کوالالامپور مستقیم نداره مگه؟ نمیشه مستقیم رفت تا اونجا بعد از اونجا رفت آدلاید؟ ضمنا میشه این مسیری که شما میگید بلیطش رو رزرو کنم چون هنوز ویزام نیومده؟

panahi1361
June 18th, 2012, 11:13 AM
التحاد واسه 22 جولای به مقصد آدلاید یکی داره که قیمتش خیلی گرونه 5400000 تومن !!!!
راستش میدونید چیه، تو offer letter من گفتن که 23 جولای Preferred Start Date منه و اگه تا 31 آگوست نرم احتمال از دست دادنه اسکالرشیپم هست
از طرفی ویزام هم هنوز نیومده! پنج روز قبل نتایج آزمایشات پزشکی رو فرستادن سفارت استرالیا تو ایران و دو هفته قبل هم رزومه و خلاصه تز رو خواستن که برا سفارت استرالیا تو عمان ایمیل کردم.
اول اینکه بنظرتون تا اون موقع ویزام میرسه؟
اگه با فرض داشتن ویزا بخوام به خاطر نبودن بلیط یا مسائل دیگه دو سه هفته تاریخ شروعم رو عقب بندازم فرضا بشه 10 آگوست، اونا قبول میکنن؟ چون گفتن دلایل باید exceptional and documented circumstances باشه.
ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید.

abola
June 18th, 2012, 11:49 AM
التحاد واسه 22 جولای به مقصد آدلاید یکی داره که قیمتش خیلی گرونه 5400000 تومن !!!!
راستش میدونید چیه، تو offer letter من گفتن که 23 جولای Preferred Start Date منه و اگه تا 31 آگوست نرم احتمال از دست دادنه اسکالرشیپم هست
از طرفی ویزام هم هنوز نیومده! پنج روز قبل نتایج آزمایشات پزشکی رو فرستادن سفارت استرالیا تو ایران و دو هفته قبل هم رزومه و خلاصه تز رو خواستن که برا سفارت استرالیا تو عمان ایمیل کردم.
اول اینکه بنظرتون تا اون موقع ویزام میرسه؟
اگه با فرض داشتن ویزا بخوام به خاطر نبودن بلیط یا مسائل دیگه دو سه هفته تاریخ شروعم رو عقب بندازم فرضا بشه 10 آگوست، اونا قبول میکنن؟ چون گفتن دلایل باید exceptional and documented circumstances باشه.
ممنون میشم اگه نظرتون رو بگید.
بلیط 23 جولای اتحاد 1200 دلار هست همین الان روی flightnetwork چک کردم. از اینجا می توانید چک کنید : http://www.flightnetwork.com/flights

farveh
June 18th, 2012, 01:16 PM
مرسی دوست عزیز
از تهران واسه کوالالامپور مستقیم نداره مگه؟ نمیشه مستقیم رفت تا اونجا بعد از اونجا رفت آدلاید؟ ضمنا میشه این مسیری که شما میگید بلیطش رو رزرو کنم چون هنوز ویزام نیومده؟

چرا از تهران مستقیم داره و می تونید رزرو کنید تهران. کوالا. ادلاید . به دفترشون زنگ بزنید. air Asia. یا می تونید با ابن پرواز یا ماهان که بهتر هم هست برید کوالا و از انجا با هواپیمایی های استرالیا برید ادلاید. اگر اینکار رو بکنید، پرواز دومی را باید اینترنتی بلیطش رو بخرید و اولی رو هم از دفتر air Asia یا ماهان در تهران

panahi1361
June 18th, 2012, 01:33 PM
بلیط 23 جولای اتحاد 1200 دلار هست همین الان روی flightnetwork چک کردم. از اینجا می توانید چک کنید : http://www.flightnetwork.com/flights

ممنونم ازت
نتونستم رزروش کنم،باید بخرمش حتما؟ آخه من ویزام نیومده اگه بخرم میشه پسش داد؟

panahi1361
June 18th, 2012, 01:58 PM
چرا از تهران مستقیم داره و می تونید رزرو کنید تهران. کوالا. ادلاید . به دفترشون زنگ بزنید. air Asia. یا می تونید با ابن پرواز یا ماهان که بهتر هم هست برید کوالا و از انجا با هواپیمایی های استرالیا برید ادلاید. اگر اینکار رو بکنید، پرواز دومی را باید اینترنتی بلیطش رو بخرید و اولی رو هم از دفتر air Asia یا ماهان در تهران

یعنی من بلیط آدلاید رو از Air Asia میگیرم و مستقیم از کوالا میره آدلاید، درسته؟

arman65
June 18th, 2012, 02:42 PM
ایر اسیا پرواز به آدلاید نداره . شما باید به ملبورن یا پرت برید و با یک پرواز داخلی برید آدلاید. کوالالامپور هم میتونید با پروازهای دیگه برید آدلاید
به نظر من شما برید یک آژانس هواپیمایی خیلی زودتر به نتیجه میرسی چون اونها سهمیه هایی دارند که توی سایتها نمیزنه شاید بتونید بلیط مناسبی پیدا کنید. اگه ویزا ندارید و میخواید بلیط بگیرید و پشیمون شدید بسته به شرکت هواپیمایی ازتون جریمه میگیرند حدود 50 دلار که بلیط رو کنسل کنند(این رو قبلش خرید بلیط بپرسید چون مثلا ایراسیا روی بعضی کلاسهای پروازش کنسل نمیشه کرد)
اگر نمیخواید بلیط بگیرید که باید صبر کنید ویزاتون بیاد بعد ببینید کجا میشه جای خالی پیدا کرد.

farveh
June 19th, 2012, 05:23 AM
برای پروازها یک مساله هست اون هم فاصله دو تا پروازه. اصلا کار نداشته باشید پرواز با امارات هست و مثلا اولین خطوط هواپیمایی دنیاست یا با فطر هست که دومیه و مگه می شه تاخیر کنند! بله می شه چون هواپیما به موقع می اید ایران اما برادران عزیز اجازه بلند شدن به موقع رو بهش نمی دن. ما فاصله پروارمون 2 ساعته بود، ایران 1 ساعت هواپیما رو نگه داشت. در دبی دقیقا در فرودگاه می دویدیم و خودمون رو انداختیم تو هواپیمای دومی. اینطوری رسیدیم وگرنه جا می موندیم.
فرودگاه دبی واقعا بزرگ هست و همزمان 200-300 تا پرواز رو اعلام می کنند، اگر استرس بگیرید و یک راهرو رو اشتباه برید، رسما جا می مونید. خودشون گفتن استاندارد 3 ساعت هست. اگر نمی رسیدیم هواپیمایی مسئولیت نداشت. فاصله رو کمتر از 3 ساعت نگیرید ریسک هست.

alihagh
June 19th, 2012, 08:14 AM
برای پروازها یک مساله هست اون هم فاصله دو تا پروازه. اصلا کار نداشته باشید پرواز با امارات هست و مثلا اولین خطوط هواپیمایی دنیاست یا با فطر هست که دومیه و مگه می شه تاخیر کنند! بله می شه چون هواپیما به موقع می اید ایران اما برادران عزیز اجازه بلند شدن به موقع رو بهش نمی دن. ما فاصله پروارمون 2 ساعته بود، ایران 1 ساعت هواپیما رو نگه داشت. در دبی دقیقا در فرودگاه می دویدیم و خودمون رو انداختیم تو هواپیمای دومی. اینطوری رسیدیم وگرنه جا می موندیم.
فرودگاه دبی واقعا بزرگ هست و همزمان 200-300 تا پرواز رو اعلام می کنند، اگر استرس بگیرید و یک راهرو رو اشتباه برید، رسما جا می مونید. خودشون گفتن استاندارد 3 ساعت هست. اگر نمی رسیدیم هواپیمایی مسئولیت نداشت. فاصله رو کمتر از 3 ساعت نگیرید ریسک هست.

سلام
من بلیط رو واسه ملبورن از قطر ایرلاین مطابق زیر رزرو کردم: (تقریبا 1300000 تومان پول بلیط هستش)
روز 30 اگوست (7 شهریور) ساعت 22:35 از تهران به سمت دوحه حرکت میکند و ساعت 00:55 از دوحه به سمت ملبورن و ساعت 21:25 می رسه ملبورن.
حال با توجه به اینکه زمان بین دو پرواز یک ساعت و45 دقیقه هستش آیا به نظر شما به مشکل بر میخورم؟ بنظر شما دوستان بایستی یک بلیط دیگه رزرو کنم که فاصله بین دو پرواز بیش از این باشه مثلا همون سه ساعتی که farveh جان اشاره کردند بهتره؟

لطفا دوستانی که از تهران به ملبورن تشریف بردند در انتخاب خط هوایی مناسب من رو راهنمایی کنند. همچنین به نظر شما چه ساعتی و چه روز از هفته برای ورود به ملبورن بهتره؟

ممنون از راهنمایی شما

Pearson
June 19th, 2012, 10:53 AM

اينطوري كه مي فرماييد نيست ارلاينزي كه بليط رو اجازه صدور مي ده مسئوليت رسيدن مسافر رو از ابتدا تا انتها به عهده مي گيرد البته يك استثنا هايي هست مثلن پروازهاي DOMESTIC كه خارج از اين موضوع هست. براي همين اگر پرواز اولي تاخير داشته باشه حالا به هر دليلي و شما به پرواز دوم نرسيد براي شما هتل مي گيرند و با اولين پرواز ممكن رهسپارتون مي كنند.
در ضمن پرواز دوم كارمند هاي ترافيك روي سيستم مي بينند كه شما داريد از ايران و يا از هر كشوري مي آييد و اگر تاخير داشته باشد خودشون متوجه هستند. حتي اگر مسافر گم شود خودشون تا پيج كردن اسم مسافر هم پيش مي روند. در بعضي موارد كه مسافر از پرواز مي مونه هنوز مسافر صحبت نكرده ووچر هتل + بليط بعدي رو مي ذارند توي دستش.

farveh
June 19th, 2012, 01:57 PM
اينطوري كه مي فرماييد نيست ارلاينزي كه بليط رو اجازه صدور مي ده مسئوليت رسيدن مسافر رو از ابتدا تا انتها به عهده مي گيرد البته يك استثنا هايي هست مثلن پروازهاي DOMESTIC كه خارج از اين موضوع هست. براي همين اگر پرواز اولي تاخير داشته باشه حالا به هر دليلي و شما به پرواز دوم نرسيد براي شما هتل مي گيرند و با اولين پرواز ممكن رهسپارتون مي كنند.
در ضمن پرواز دوم كارمند هاي ترافيك روي سيستم مي بينند كه شما داريد از ايران و يا از هر كشوري مي آييد و اگر تاخير داشته باشد خودشون متوجه هستند. حتي اگر مسافر گم شود خودشون تا پيج كردن اسم مسافر هم پيش مي روند. در بعضي موارد كه مسافر از پرواز مي مونه هنوز مسافر صحبت نكرده ووچر هتل + بليط بعدي رو مي ذارند توي دستش.

وقتی خودشون روی بلیط نوشتن اگر کمتر از 3 ساعت باشه ما مسئولیت نداریم شما میگید دارند؟!کمک می کنند اما وظیفه و مسئولیتی ندارند، برای اصول بازاریابی و احترام مشتری و غیره این کار رو می کنند. اون حالتها مال وقتی هست که فاصله بیشتر از 3 ساعت باشه. تاخیر هم تقصیر ایرلاین نیست. اونها به موقع امدند . امام نگذاشته بلند بشن.

arman65
June 19th, 2012, 02:19 PM
وقتی خودشون روی بلیط نوشتن اگر کمتر از 3 ساعت باشه ما مسئولیت نداریم شما میگید دارند؟!کمک می کنند اما وظیفه و مسئولیتی ندارند، برای اصول بازاریابی و احترام مشتری و غیره این کار رو می کنند. اون حالتها مال وقتی هست که فاصله بیشتر از 3 ساعت باشه. تاخیر هم تقصیر ایرلاین نیست. اونها به موقع امدند . امام نگذاشته بلند بشن.
شما با امارات رفتید؟فاصله پیش بینی شده بین دو پرواز دقیقا چند ساعت بود؟
من هرچی بلیطم رو نگاه میکنم چنین چیزی ننوشته. فاصله بین دو پرواز من 2:30 ساعت هست

panahi1361
June 19th, 2012, 03:15 PM

مرسی دوست عزیز
واسه 21 جولای دارن ولی گفتن که باید از کوالا به آدلاید رو خودت با کردیت کارت بخری، منم که هنوز ویزام نیومده نمیدونم به صلاح باشه بخرم یا نه!!!

panahi1361
June 19th, 2012, 03:18 PM
ایر اسیا پرواز به آدلاید نداره . شما باید به ملبورن یا پرت برید و با یک پرواز داخلی برید آدلاید. کوالالامپور هم میتونید با پروازهای دیگه برید آدلاید
به نظر من شما برید یک آژانس هواپیمایی خیلی زودتر به نتیجه میرسی چون اونها سهمیه هایی دارند که توی سایتها نمیزنه شاید بتونید بلیط مناسبی پیدا کنید. اگه ویزا ندارید و میخواید بلیط بگیرید و پشیمون شدید بسته به شرکت هواپیمایی ازتون جریمه میگیرند حدود 50 دلار که بلیط رو کنسل کنند(این رو قبلش خرید بلیط بپرسید چون مثلا ایراسیا روی بعضی کلاسهای پروازش کنسل نمیشه کرد)
اگر نمیخواید بلیط بگیرید که باید صبر کنید ویزاتون بیاد بعد ببینید کجا میشه جای خالی پیدا کرد.

مرسی آرمان جان
واسه 21 جولای دارن ولی گفتن که از کوالا به آدلاید رو باید خودت با کردیت کارت بخری، منم که ویزام هنوز نیومده نمیدونم صلاحه این کار رو بکنم یا نه؟؟؟؟

Pearson
June 19th, 2012, 03:22 PM

كجاي بليط نوشته اين رو؟ من كه همچين چيزي نديدم تا حالا! اگر باشد حتمن مربوط به پرواز هاي DOMESTIC‌ كه خدمتتان گفتم هست چون شما بايد مرز هوايي رو عبور كنيد و همينطور مسائل گمركي رو طي كنيد بار رو تحويل بگيريد و دوباره تحويل دهيد كه مسلمن وقت گير است.
بعدش هم سيستم خودش كانكشن ها رو محاسبه مي كنه و در صورتي كه فاصله خيلي كم باشد اصلن اجازه ي صدور بليط رو نمي دهد.
شما وقتي جلوي كانتر چك اين كرديد و كارت پرواز رو گرفتيد ديگه بقيه اش به عهده ارلاينز هست. مسافر كه نبايد تاوان تاخير و يا كنسلي پرواز رو بدهد

shakib
June 20th, 2012, 09:08 AM
سلام دوستان، ممنون میشم اگه کسی می تونه کمک کنه!
من می خوام واسه بریزبن (Brisbane) دو 2 تا بلیط رزرو کنم (و اگه نشه که رزرو کرد بخرم)، برای خودم و همسرم، ولی مثل اینکه پیدا نمیشه واگر هم باشه قیمتش نجومی (000 900 2 بهم قیمت دادن کم کمش) ...البته احساس کردم که این آژانس ها با دل و جون نمی گردن شاید چون الان به اندازه کافی مسافر هست... برای بازه 8 تا 13 جولای می خوام اونجا باشم چون ددلاین اسکالر شیپ 15 جولای هست و یکبار هم قبلا دیفر کردم!!

مبدا: تهران
مقصد: بریزبن
بازه زمانی: 8 - 13 جولای

Pearson
June 20th, 2012, 10:20 AM
سلام دوستان، ممنون میشم اگه کسی می تونه کمک کنه!
من می خوام واسه بریزبن (Brisbane) دو 2 تا بلیط رزرو کنم (و اگه نشه که رزرو کرد بخرم)، برای خودم و همسرم، ولی مثل اینکه پیدا نمیشه واگر هم باشه قیمتش نجومی (000 900 2 بهم قیمت دادن کم کمش) ...البته احساس کردم که این آژانس ها با دل و جون نمی گردن شاید چون الان به اندازه کافی مسافر هست... برای بازه 8 تا 13 جولای می خوام اونجا باشم چون ددلاین اسکالر شیپ 15 جولای هست و یکبار هم قبلا دیفر کردم!!

مبدا: تهران
مقصد: بریزبن
بازه زمانی: 8 - 13 جولای

من براتون چك كردم متاسفانه واقعن هيچي جا نمي داد
شما خيلي دير داريد اقدام مي فرماييد جريمه كنسلي كل بليط رو ارلاينز هاي عربي فقط 50 دلار دولتي هست
من نمي دونم چرا ريسك مي كنيد و براي اينكه اين 50 دلار رو يك موقع نديد يهو مجبور ميشيد 2000 دلار پول اضافه پرداخت نماييد
به نظر من بايد دنبال پرواز هاي مالزي به استراليا باشيد

shakib
June 20th, 2012, 11:06 AM
من براتون چك كردم متاسفانه واقعن هيچي جا نمي داد
شما خيلي دير داريد اقدام مي فرماييد جريمه كنسلي كل بليط رو ارلاينز هاي عربي فقط 50 دلار دولتي هست
من نمي دونم چرا ريسك مي كنيد و براي اينكه اين 50 دلار رو يك موقع نديد يهو مجبور ميشيد 2000 دلار پول اضافه پرداخت نماييد
به نظر من بايد دنبال پرواز هاي مالزي به استراليا باشيد

ممنون از اینکه چک کردید... راستش من پارسال انقدر بلیط رزرو کردم و منتظر ویزا شدم و نیومد دیگه گفتم ایندفعه بیاد بعداً اقدام کنم. البته هنوز هم ویزا نگرفتم ولی احتمال قوی همین روزا بیاد. متاسفانه و خوشبختانه داره دقیقه نود درست میشه.
از ایران میشه واسه مالزی به استرالیا هم بلیط گرفت یا اینکه باید با کارت اعتباری خرید کرد ؟ و اینکه اگه اینطوری از ایران به مالزی و به بریزبن برم هزینش حدوداً چقدر میشه ؟

Pearson
June 20th, 2012, 11:25 AM
ممنون از اینکه چک کردید... راستش من پارسال انقدر بلیط رزرو کردم و منتظر ویزا شدم و نیومد دیگه گفتم ایندفعه بیاد بعداً اقدام کنم. البته هنوز هم ویزا نگرفتم ولی احتمال قوی همین روزا بیاد. متاسفانه و خوشبختانه داره دقیقه نود درست میشه.
از ایران میشه واسه مالزی به استرالیا هم بلیط گرفت یا اینکه باید با کارت اعتباری خرید کرد ؟ و اینکه اگه اینطوری از ایران به مالزی و به بریزبن برم هزینش حدوداً چقدر میشه ؟

Malaysia Airlines پرواز مستقيم به BNE دارد
اگر كسي رو توي مالزي داريد ببينيد اين پرواز رو مي توند براتون بخرد بعد تا مالزي رو مي تونيد با air asia بريد تا براتون ارزونتر بيافتد
فعلن به فكر بليط برگشت نباشيد

mohammad123
June 20th, 2012, 05:01 PM
میگم دوستان من یه بار چک کردم انگار توی آگوست تهران-سیدنی هر روز امارات پرواز داره. درسته؟؟؟ کسی میدونه؟؟
من CoE برام زدم 31 آگوست ولی خوب اگه ویزام اماده باشه چند روزی زودتر میخوام برم. هنوز بلیط نگرفتم چون یه طرفه میخوام و مثل اینکه میگن باید ویزا باشه. آخه اگه هر روز باشه فکر نکنم دیگه پر شه؟؟!!!
منتظر نظر دوستان هستم

farveh
June 20th, 2012, 06:24 PM
كجاي بليط نوشته اين رو؟ من كه همچين چيزي نديدم تا حالا! اگر باشد حتمن مربوط به پرواز هاي DOMESTIC‌ كه خدمتتان گفتم هست چون شما بايد مرز هوايي رو عبور كنيد و همينطور مسائل گمركي رو طي كنيد بار رو تحويل بگيريد و دوباره تحويل دهيد كه مسلمن وقت گير است.
بعدش هم سيستم خودش كانكشن ها رو محاسبه مي كنه و در صورتي كه فاصله خيلي كم باشد اصلن اجازه ي صدور بليط رو نمي دهد.
شما وقتي جلوي كانتر چك اين كرديد و كارت پرواز رو گرفتيد ديگه بقيه اش به عهده ارلاينز هست. مسافر كه نبايد تاوان تاخير و يا كنسلي پرواز رو بدهد

با پرواز امارات رفتم. اصلا هم دامستیک نبود. فرست کلاس بود ، بار را تهران تحویل دادیم و پرث هم تحویل گرفتیم. هم روی بلیط بود ( کجاش رو یادم نیست) و هم وقتی وارد هواپیما شدیم روی مانیتور نوشته بود و در طول پرواز هم چندبار این جمله را نمایش دادند. تاخیر خطوط هواپیمایی کاملا تعریف شده و استاندارد هست. این مورد که فرودگاه اجازه پرواز نمی ده چون براداران عزیز سر پستشون تشریف ندارند و تازه 45 دقیقه بعد از زمان پرواز ، لخ لخ لخ میان تا اجازه بلند شدن رو بدن هیچ ربطی به ایرلاین نداره. اجازه بلند شدن و نشستن مربوط به فرودگاه هست.
حتی بدی آب و هوا رو هم ایرلاین به گردن می گیره اما در مقابل این رفتار تنها کاری که می تونه بکنه می گه sorry تقصیر ما نیست و راست هم می گه. فاصله تهران تا دبی انقدر نیست که بلیط 2 ساعت فاصله رو صادر نکنند. اونی که شما میگید برای فاصله های زمانی کوتاه هست. مورد دیگر اینکه من نگفتم کمک نمی کنند و مثل هواپیمایی های محترم ایرانی بعد از 10 ساعت در فرودگاه الاف کردن شما و کنسل کردن پرواز در 29 اسفند می گن " به ما چه، چیکار کنیم " / اما شما می گید وظیفه دارند کمک کنند. من می گم نخیر زیر 3 ساعت وظیفه ندارند، اصول مشتری مداری دارند.

panahi1361
June 21st, 2012, 11:33 AM
سلام، من از 23 جولای تا 31 آگوست وقت دارم آدلاید باشم وگرنه اسکالرشیپه پریده! از طرفی ویزامم نیومده و رزرو هم که میکنم وقتش رزرواسیونش کمه و باید بخرمش. به نظرتون بخرم؟ اگه خریدم عوض کردن تاریخش سخت نباشه؟

alihagh
June 23rd, 2012, 01:50 PM
سلام دوستان
من واسه ملبورن توسط دوستمون pearson بلیط رزرو کردم. نوع بلیط economy هستش که قطر ایرلاین برای این نوع سه تا زیرمجموعه به نام های economy restricted (990$ و economy semi-flexible (1200$ و economy flexible (1700$
ارائه می کنه. حال با توجه به اینکه من قصد دارم ارزونترین رو بخرم یعنی economy restricted (990$ به نظر شما چه فرق اساسی بین این ها هستش؟ آیا با این خرید من به مشکل برنمی خورم و آیا تا حالا کسی با economy restricted با قطر ایرلاین به سمت استرالیا پرواز کرده که تفاون هاشو با دیگر گزینه ها به ما بگه؟
ممنون از لطفتون

shakib
June 24th, 2012, 11:03 PM
Malaysia Airlines پرواز مستقيم به BNE دارد
اگر كسي رو توي مالزي داريد ببينيد اين پرواز رو مي توند براتون بخرد بعد تا مالزي رو مي تونيد با air asia بريد تا براتون ارزونتر بيافتد
فعلن به فكر بليط برگشت نباشيد

سلام دوست عزیز، من تونستم واسه بریزبن توسط یکی از دوستام از کانادا بلیط بخرم... منتها مساله ای که هست اینه که با کردیت کارت دوستم خریدم و ممکن تو فرودگاه به مشکل بر بخورم... البته قبل از اینکه بخرم با ایرلاینز امارات تو تهران چک کردم و بهم گفتن که اگه می تونی بگیری که موردی نداره ولی معمولاً نمیشه خرید کرد! خلاصه که من الان خریدم و به اسم خودم هستش بلیط... من آخرین باری که این تیپی رفتم سال 2009 بود که به مشکلی هم بر نخوردم، داشتم می رفتم آلمان با پرواز لوفتانزایی که بلیط از خود آلمان بصورت الکترونیکی خریداری شده بود.

این مورد حالا بصورت حضوری دوباره با دفتر امارات چک کی کنم ولی شما تجربه ای جدیداً داری ؟؟

Pearson
June 25th, 2012, 08:31 AM
سلام دوست عزیز، من تونستم واسه بریزبن توسط یکی از دوستام از کانادا بلیط بخرم... منتها مساله ای که هست اینه که با کردیت کارت دوستم خریدم و ممکن تو فرودگاه به مشکل بر بخورم... البته قبل از اینکه بخرم با ایرلاینز امارات تو تهران چک کردم و بهم گفتن که اگه می تونی بگیری که موردی نداره ولی معمولاً نمیشه خرید کرد! خلاصه که من الان خریدم و به اسم خودم هستش بلیط... من آخرین باری که این تیپی رفتم سال 2009 بود که به مشکلی هم بر نخوردم، داشتم می رفتم آلمان با پرواز لوفتانزایی که بلیط از خود آلمان بصورت الکترونیکی خریداری شده بود.

این مورد حالا بصورت حضوری دوباره با دفتر امارات چک کی کنم ولی شما تجربه ای جدیداً داری ؟؟

اين حساسيت كه بليط به اسم كسي ديگه اي هست جز صاحب اصلي كارت فقط مربوط به امريكا ميشود.
شما هيچ مشكلي نداريد

bs
June 26th, 2012, 05:38 PM
اگر بخوایم زمان بلیط رو دو روز عقب بندازیم (با امارات) (در ماه جولای) فقط 50 دلار میدیم؟ یا باید هزینه بلیط که الان بیشتر شده رو هم بپردازیم؟

Pearson
June 26th, 2012, 05:40 PM
اگر بخوایم زمان بلیط رو دو روز عقب بندازیم (با امارات) (در ماه جولای) فقط 50 دلار میدیم؟ یا باید هزینه بلیط که الان بیشتر شده رو هم بپردازیم؟

اگه روي كلاسي كه بليط گرفتيد ديگه جايي نباشه علاوه بر جريمه بايد مبلغ مالتفاوت دو كلاس رو نيز پرداخت نماييد

hamidyaya
June 29th, 2012, 05:23 PM
سلام دوستان
حتما باید تاریخی که بیمه شروع میشه بلیط واسه استرالیا بگیریم.مثلا تاریخ بیمه من از 13 آگوست شروع میشه ، دانشگاه هم همون موقع شروع میشه.در حالی که من باید چند روز قبل واسه ثبت نام و گرفتن جا اونجا باشم.نمیشه قبل از 13 آگوست وارد خاک اونجا شیم؟

farveh
July 5th, 2012, 09:48 AM
سلام دوستان
حتما باید تاریخی که بیمه شروع میشه بلیط واسه استرالیا بگیریم.مثلا تاریخ بیمه من از 13 آگوست شروع میشه ، دانشگاه هم همون موقع شروع میشه.در حالی که من باید چند روز قبل واسه ثبت نام و گرفتن جا اونجا باشم.نمیشه قبل از 13 آگوست وارد خاک اونجا شیم؟

شما هر وقت دلتون بخواد می تونید وارد بشید کسی کاری به بیمه نداره. من 1 ماه زودتر از بیمه امدم.

hamidyaya
July 14th, 2012, 12:48 PM
شما هر وقت دلتون بخواد می تونید وارد بشید کسی کاری به بیمه نداره. من 1 ماه زودتر از بیمه امدم.

ممنونم از جوابتون دوست عزیز.ولی وقتی رفتم سفارت ویزامو بگیرم نوشته بود اگه قبل از شروع دانشگاه بخواین وارد بشید حتما باید بیمه داشته باشید!!!
مسئول پروندم هم گفت باید حتما بیمه داشته باشی. به شما گیر ندادن یا 50-50 هستش؟ ممکنه یهو گیر بدن؟ بیمه شرکت های داخلی خودمون رو قبول نمیکنن؟ ممنون میشم جواب بدید چون باید زودتر بلیط بخرم

farveh
July 15th, 2012, 08:46 AM
ممنونم از جوابتون دوست عزیز.ولی وقتی رفتم سفارت ویزامو بگیرم نوشته بود اگه قبل از شروع دانشگاه بخواین وارد بشید حتما باید بیمه داشته باشید!!!
مسئول پروندم هم گفت باید حتما بیمه داشته باشی. به شما گیر ندادن یا 50-50 هستش؟ ممکنه یهو گیر بدن؟ بیمه شرکت های داخلی خودمون رو قبول نمیکنن؟ ممنون میشم جواب بدید چون باید زودتر بلیط بخرم

سلام
اصلا پلیس چک نمی کنه شما بیمه دارید یا نه.. در فرودگاه چیزی که نشون یده بیمه هستید که نمی خواهند چون تا وارد نشوید و در سایت ثبت نام نکنید که کارت براتون صادر نمی شه. پلیس فقط ویزا و پاس رو چک می کنه .شما هم می اید داخل بعدش هم کسی نمی گه بیمه هستی یا نه