PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس به امریکا و کانادا

redif2003
November 27th, 2007, 11:26 AM
سلام دوستان.
امروز برای پست مدارکم به باجه پستی داخل دانشگاه رفتم و مسئول باجه یه مطلب جالبی گفت که فکر کردم بد نیست بدونید .
پست سفارشی ، پست پیشتاز و پست هوایی اکسپرس از لحاظ قیمت و زمان و قابلیت رهگیری با هم فرق دارن. اما اگه مقصد امریکا یا کانادا باشه ، مدت زمان رسیدن همشون بین 10 تا 15 روزه و هیچکدوم قابلیت رهگیری ندارن . پس اگه برای رسیدن مدارکتون به امریکا عجله ندارین از پست هوایی اکسپرس که از همه ارزون تره استفاده کنید و اگه عجله دارین از هیچکدوم از اینها استفاده نکنید !

Ordibehesht
November 27th, 2007, 11:33 AM
منم دیروز پست بودم . مسوولش گفت که ما برای پست پیشتاز می دیم به DHL ! (حدود 24000 تومن برای زیر نیم کیلو ) ولی برای سفارشی فقط 2000 تومن گرونتر از پست عادی می گیرن و من ازش پرسیدم تا یک ماه می رسه گفت تا یک ماه حتما می رسه ! دیگه نمی دونم تا 15 روز هم می رسه یا نه !! :-\

Babak
November 28th, 2007, 02:54 AM
تجربه شخصی من اینه که تا ۱۵ روز معمولا می‌رسه. فقط مشکل اینه که اگر هیچ وقت نرسید دستتون به هیچ جا بند نیست. من تا به حال پیش نیومده که برام از ایران بسته‌آی پست بشه و هیچ وقت نرسه، مگر یک مورد که اونم تقصیر فرستنده بود که آدرس رو اشتباه نوشته بود.
و اما در مورد پست‌های خارجی، من تجربه فرستادن مدارک با یکی از معروفترین پست‌های خود آمریکا (UPS) رو هم داشتم و وقتی مدارکم نرسید تنها جوابی که به من دادند این بود که طبق مقرراتشون هیچ مسؤولیتی در قبال گم شدن بسته‌ها ندارند، مگر این که براش بیمه گرفته باشید. در غیر این صورت، فقط پول خود پست رو بهتون برمی‌گردونند. طبیعتا وقتی که مدارک می‌فرستید نمی‌تونید رو مدارک‌تون ارزش ریالی بگذارید و در نتیجه در نهایت یک مقدار ریسک درش هست.
اما خوبی پست‌های خارجی مثل DHL اینه که به شما اجازه ردیابی بسته‌اتون رو می‌ده و این جوری وقتی بسته تحویل داده می‌شه دیگه خیال‌تون راحته.

djmamal
December 1st, 2007, 01:50 AM
MY sis when sends me something such az letter,box,...
I receive it less than 15 days
she lives in US
as a result of this fact
post your doc. with(poste mamuli)

it is better for your budget
and it's not safe!

you know but I post with ordinary mail service ;D

moaveni
April 23rd, 2008, 07:37 AM
سلام دوستنا دانشگاه به من گفته می خواد i20 رو با پست ups بفرسته این پست خوبه یا بگم با dhl بفرستن!

تازه بهم گفته trace number هم می ده

Babak
April 23rd, 2008, 10:36 AM
سلام دوستنا دانشگاه به من گفته می خواد i20 رو با پست ups بفرسته این پست خوبه یا بگم با dhl بفرستن!
تازه بهم گفته trace number هم می ده

فقط مطمئن بشید که UPS به ایران هم می‌فرسته. بعضی از پست‌های آمریکا به ایران بسته نمی‌فرستند، مثلا چند سال پیش بسته‌های که با FedEx به مقصد ایران فرستاده می‌شد هیچ وقت نمی‌رسید. الآن نمی‌دونم که هنوز از این مشکل‌ها هست یا نه، ولی اگر با DHL بفرستند خیال‌تون راحت‌تره و می‌دونید که می‌رسه.

moaveni
April 23rd, 2008, 07:38 PM
مرسی از جوابت بابک

ولی از کجا بدونم یعنی از کی باید بپرسم که ups به ایران بسته می فرسته یا نه!

Babak
April 24th, 2008, 12:11 AM
مرسی از جوابت بابک
ولی از کجا بدونم یعنی از کی باید بپرسم که ups به ایران بسته می فرسته یا نه!

متاسفانه من خودم تجربه‌اش رو ندارم و نمی‌دونم که UPS به ایران بسته می‌فرسته یا نه، به همین دلیل گفتم که به نظرم بهتره بگید با DHL بفرستند که خیال‌تون راحت باشه.

soheil65
October 6th, 2008, 11:03 AM
پست پیشتاز زیر نیم کیلو، 24000 تومن هست ؟ ( برای کانادا)
خوب اونوقت سفارشی، اکسپرس و معمولی کسی میدونه حدودا چقدره؟

Skyline
October 6th, 2008, 11:12 AM
پست DHL , TNT می افته 23500
سفارشی یا همون Express هم 3 ماه پیش که من فرستادم شد 6000
در مورد پیشتاز هم که اداره پست می گفت میشه حدود 28-29 هزار تومان یعنی گرونتر از DHL !

puya
May 29th, 2009, 09:19 PM
نتیجه نهایی چیه؟
آیا express از آمریکا به ایران سرویس پستی داره؟ به من هم گفتن که I20 با express می فرستن.

jalali_smj
May 29th, 2009, 10:35 PM
نتیجه نهایی چیه؟
آیا express از آمریکا به ایران سرویس پستی داره؟ به من هم گفتن که I20 با express می فرستن.

تا اونجا که یادمه و بچه ها تو فروم گفته بودن، نمیشه رو Fedex و Express حساب کرد.
اگه می تونید بهشون بگید که با DHL بفرستن. ریسک نکنید. من هفته پیش نامه ای به دستم رسید که فکر کنم یا از تو جوب ورش داشتن، یا نیم ساعتی زیر بارون بوده! اومده بود انداخته بود دم خونه و رفته بود!! (البته همون بهتر، چون نامه ی Rejection بود! ;) ) حالا اگه آقا پستچی محترم بخواد I-20 شما رو اینطوری تحویل بده... چی میشه!؟ ولی DHL با احترام میان می دن دست خودتون!

admiral
January 15th, 2011, 08:28 PM
سلام
من يك سوال مهم داشتم
هر كس ميتونه لطف كنه جواب بده
خيلي ضروري هست
من از پست ناحيه 11 تهران يك بسته را با پست پيشتاز (عادي)فرستادم ، حدودا 8 روز پيش توي سايت
TNTsearch هم ميزنم فقط سه تا گزينه مياد
يعني هشت روز معلوم نيست چه اتفاقي افتاده

اخرين پيام توي tntsearch اينه ::
Insert item into bag (Otb)

لطفا بهم پي ام كنيد

mathematics
January 15th, 2011, 08:47 PM
سلام
من يك سوال مهم داشتم
خيلي ضروري هست
من از پست ناحيه 11 تهران يك بسته را با پست پيشتاز (عادي)فرستادم ، حدودا 8 روز پيش توي سايت

لطفا بهم پي ام كنيد

سایت اداره پست کار نمی کنه....
شما باید رسید پست رو به یکی از شعب پست که پیگیری رو انجام میده ببرید... اونجا یه متصدی که کارش پیگیریه با استفاده از شبکه داخلی پست میگه الان بسته کجاست.

rashdy_chem
January 15th, 2011, 09:34 PM
سلام
من يك سوال مهم داشتم
خيلي ضروري هست

لطفا بهم پي ام كنيد
اگه به آمریکا فرستادی پیگیری هم بکنی فقط به شما میگن که فلان تاریخ از ایران خارج شده... برای من 20 روزه این پیغامی که شما گفتید رو نشون میده... اگه 1000 تومان بدی یه فرم میدن واسه پیگیری. که حداقل 3 هفته طول میکشه جوابش بیاد... اینارو من امروز از پست لشکر پرسیدم.
در ضمن مسئولش بهم گفت که اگه بلایی سر بسته هات اومده باشه پست آمریکا به ما خسارت میده... یعنی چون از ایران بیرون رفته مسئولیتش دیگه با پست آمریکاست.
بسته ها نهایت تا 3 روز بعد از تحویل از ایران خارج میشه..
همه اینا که گفتم از قول مسئول پیگیری پست های سفارشی در چهار راه لشکر بود...

admiral
January 16th, 2011, 12:03 AM
ممنون از جواب دوستان:) ولي بسته ي ما ماله اروپا هست
حالا تكليف چيه ؟
يعني بايد چند روز منتظر موند؟
اين مگه پست پيشتاز نيست ؟ به ما گفتن يك هفته اي ميرسه ؟!!!!!
ديگه داره دير ميشه
يعني الان اين پيغام كه نوشتن توي سايت ، يعني بسته از ايران خارج شده
خوب پس چرا نميرسه؟

m.a.a
January 16th, 2011, 12:16 AM
ممنون از جواب دوستان:) ولي بسته ي ما ماله اروپا هست
حالا تكليف چيه ؟
يعني بايد چند روز منتظر موند؟
اين مگه پست پيشتاز نيست ؟ به ما گفتن يك هفته اي ميرسه ؟!!!!!
ديگه داره دير ميشه
يعني الان اين پيغام كه نوشتن توي سايت ، يعني بسته از ايران خارج شده
خوب پس چرا نميرسه؟

کلا از طریق اون سایت فقط تا وقتی تو ایران هست میشه پیگیری کرد حتی بعد از رسیدن مرسوله باز هم این پیام تغییری نمیکنه، پیشتاز رو نمیدونم ولی پست سفارشی برای اروپا، اگه به تعطیلی و بدی آب و هوا برخورد نکنه به طور متوسط 2 هفته ای میرسه،
دقت کنید ببینید روی قبض شما نوع سرویس رو نوشته سفارشی یا پیشتاز ؟ چون این دو با هم فرق دارند.

admiral
January 16th, 2011, 12:29 AM
ممنون از جواب
روي قبض نوشته پيشتار عادي
ايا سايت ديگه اي هست كه من شماره رهگيري رو بزنم و بفهمم الان بسته كجاست ؟(غير از سايت tntsearch)

m.a.a
January 16th, 2011, 12:39 AM
ممنون از جواب
روي قبض نوشته پيشتار عادي
ايا سايت ديگه اي هست كه من شماره رهگيري رو بزنم و بفهمم الان بسته كجاست ؟(غير از سايت tntsearch)

پست ایران که سایتش همینه، برای پیگیری بیشتر همونطور که دوستان گفتن همراه با قبض میتونین به دفتر پستی مراجعه کنید.

admiral
January 22nd, 2011, 04:20 PM
پست ایران که سایتش همینه، برای پیگیری بیشتر همونطور که دوستان گفتن همراه با قبض میتونین به دفتر پستی مراجعه کنید.

شما تلفني داري از اين لشكر كه بشه پرسيد بسته كجاست اخه من الان تهران نيستم تلفني هم جواب ميدن؟

rashdy_chem
January 22nd, 2011, 06:10 PM
شما تلفني داري از اين لشكر كه بشه پرسيد بسته كجاست اخه من الان تهران نيستم تلفني هم جواب ميدن؟

اگه حضوری هم بری بزور جوابتو میدن چه برسه به تلفن... باید بری چهار راه لشکر یه فرم پر کنی تا پیگیری کنن.

Ario_80
September 26th, 2011, 12:51 AM
یکی از دوستان برای فرستادن I-20 از امریکا به ایران توسط دانشگاه، شرکت کاراپست رو معرفی کردن که من قبلا نشنیده بودم. کسی تجربه این پست رو داره؟ در حال حاضر کدوم پست سریع رو میشه به دانشگاه بگیم تا I-20 رو با اون برامون بفرسته؟

ShahdaD
September 26th, 2011, 01:13 AM
یکی از دوستان برای فرستادن I-20 از امریکا به ایران توسط دانشگاه، شرکت کاراپست رو معرفی کردن که من قبلا نشنیده بودم. کسی تجربه این پست رو داره؟ در حال حاضر کدوم پست سریع رو میشه به دانشگاه بگیم تا I-20 رو با اون برامون بفرسته؟
من با کاراپست کار نکردم، اما بعضی از دانشگاه ها خیلی سخت با این نوع پیکاپ کردن موافقت میکنند، الان 4 روزه دارم چونه میزنم با دانشگاهم بلکه اجازه بدن به همین طریق بفرستن.
اما طریقه ی کار کارا پست چیه؟
کاراپست از طریق FEDEX بسته ی شما رو book میکنه بعد آدرس دفترش تو دبی رو برای شما میفرسته، شما هم اونو به دانشگاه میدید از ونجا به بعد هم FEDEX زحمتشو تا دبی میکشه و از اون به بعد با کاراچست هست، در صورتی که اشنایی توی کشور دیگه دارید میتونید از اون خواهش کنید که بسته رو تحویل بگیره و با TNT OR DHL بفرسته برای ایران.
هزینه ی کاراپست برای آمریکا به ایران:66 هزارتومان
و از دبی به ایران:55 هزارتومان
پس حتما سعی کنید بسته رو براتون پیکاپ کنه، امیدوارم دانشگاه من به این مورد رضایت بده، والا چیزی حدود 110 هزارتومان باید پول پست بدم.

Ario_80
September 26th, 2011, 01:24 AM
من با کاراپست کار نکردم، اما بعضی از دانشگاه ها خیلی سخت با این نوع پیکاپ کرئن موافقت میکنند، الان 4 روزه دارم چونه میزنم با دانشگاهم بلکه اجازه بدن به همین طریق بفرستم.
اما طریقه ی کار کارا پست چیه؟
کاراپست از طریق FEDEX بسته ی شما رو book میکنه بعد آدرس دفترش تو دبی رو برای شما میفرسته، شما هم اونو به دانشگاه میدید از ونجا به بعد هم FEDEX زحمتشو تا دبی میکشه و از اون به بعد با کاراچست هست، در صورتی که اشنایی توی کشور دیگه دارید میتونید از اون خواهش کنید که بسته رو تحویل بگیره و با TNT OR DHL بفرسته برای ایران.
هزینه ی کاراپست برای آمریکا به ایران:66 هزارتومان
و از دبی به ایران:55 هزارتومان
پس حتما سعی کنید بسته رو براتون پیکاپ کنه، امیدوارم دانشگاه من به این مورد رضایت بده، والا چیزی حدود 110 هزارتومان باید پول پست بدم.

این شرکت فقط تو تهران تحویل میده یا هر شهری که باشید میارن براتون؟

ShahdaD
September 27th, 2011, 07:14 PM
این شرکت فقط تو تهران تحویل میده یا هر شهری که باشید میارن براتون؟
از اونجایی که توی بیشتر مراکز استان ها نمایندگی دارن فکر کنم راحت میتونید برید دفتر بگیرید یا اینکه براتون میارن.

asyouwish
October 8th, 2011, 12:51 AM
دوستان
من 23 روز وقت دارم مدارکم برسه به آلمان. با توجه به این زمان با صرفه ترین گزینه پست کدومه.
ممنون

m.a.a
October 8th, 2011, 01:58 AM
دوستان
من 23 روز وقت دارم مدارکم برسه به آلمان. با توجه به این زمان با صرفه ترین گزینه پست کدومه.
ممنون

به شرطی که زود پست کنید ، پست سفارشی ایران :)
معمولاً دو هفته ای میرسه.

milad1988
December 24th, 2011, 09:05 PM
سلام
حتما بايد مدارك از طريق دانشگاه پست بشه؟ نميشه بعد از اينكه دادگستري و امورخارجه مهر كرد خودم پستشون كنم؟

چرا نمیشه. من خودم پست کردم. ولی برای اطمینان آدرس فرستنده رو آدرس دانشکده زدم. :)

rafiee18
December 25th, 2011, 01:52 PM
چرا نمیشه. من خودم پست کردم. ولی برای اطمینان آدرس فرستنده رو آدرس دانشکده زدم. :)

توي پاكتاي دانشگاهم نذاشتي؟ قبول ميكنن اينجوري؟

milad1988
December 25th, 2011, 05:18 PM
توي پاكتاي دانشگاهم نذاشتي؟ قبول ميكنن اينجوري؟
چرا ریکام ها و ریز نمرات توی پاکت دانشگاه بود.

katoreh
January 1st, 2012, 04:39 PM
دوستان پستی می خوام که قیمتش خوب باشه
دانشگاه امیرکبیر یه پست داره 29000 با دانشجوها حساب میکنه
برای امریکا کدوم پست خوب و مطمئن هست و مقرون به صرفه!!

milad1988
January 1st, 2012, 09:23 PM
دوستان پستی می خوام که قیمتش خوب باشه
دانشگاه امیرکبیر یه پست داره 29000 با دانشجوها حساب میکنه
برای امریکا کدوم پست خوب و مطمئن هست و مقرون به صرفه!!
DHL هستش؟؟ اگه باشه قیمتش خوبه با همون فرستین. البته اگه عجله ندارین با پست معمولی اکسپرس هم مستونید بفرستید. فرقش اینه که نه میتونید بستتون رو ترک کنید و نه دقیق بفهمین کی میرسه. فقط باید با مقصد چک کنید تا ببینید رسیده یا نه.

katoreh
January 2nd, 2012, 06:34 PM
نوشتن پست سریع بین المللی.....با توجه به برنامه های پروازهای بین المللی بین 3 تا 5 روز طول می کشه...
پست معمولی اکسپرس حدودا چه قیمتیه و چند روز طول می کشه؟

DHL هستش؟؟ اگه باشه قیمتش خوبه با همون فرستین. البته اگه عجله ندارین با پست معمولی اکسپرس هم مستونید بفرستید. فرقش اینه که نه میتونید بستتون رو ترک کنید و نه دقیق بفهمین کی میرسه. فقط باید با مقصد چک کنید تا ببینید رسیده یا نه.

milad1988
January 2nd, 2012, 07:53 PM
نوشتن پست سریع بین المللی.....با توجه به برنامه های پروازهای بین المللی بین 3 تا 5 روز طول می کشه...
پست معمولی اکسپرس حدودا چه قیمتیه و چند روز طول می کشه؟
من برای آمریکا فرستادم 8 تومان شد. بین 12 تا 15 روز. البته تا 20 روز هم سابقه داشته. بنا به شرایط و زمان ددلاین یکی رو انتخاب کنید.

hamidreza_
January 3rd, 2012, 12:35 AM
آقا پست DHL و TNT هم کمتر 1هفته به امریکا تحویل نمیشه پس تا اونجا که جا داره با همین پست سفارشی بفرستین بره قیمتشم 8 هزار تومنه ... تازشم پست TNT , DHL اینجا تو شهرستان 70 هزار تومنه شما چطوری میگی !!!

katoreh
January 3rd, 2012, 08:53 AM
خوب اینکه من میگم تخفیف 50 درصدی برای دانشجویان امیرکبیره اونم پستی که تو خود دانشگاه هست

آقا پست DHL و TNT هم کمتر 1هفته به امریکا تحویل نمیشه پس تا اونجا که جا داره با همین پست سفارشی بفرستین بره قیمتشم 8 هزار تومنه ... تازشم پست TNT , DHL اینجا تو شهرستان 70 هزار تومنه شما چطوری میگی !!!

pimi810
April 4th, 2012, 03:04 PM
کسی در مورد قوانین حاکم بر ارسال بسته های حاوی طلا و یا جواهر خبر داره؟ میشه به عنوان مثال مقداری طلا (در حد استفاده شخصی) به آمریکا یا کانادا فرستاد؟

abola
April 4th, 2012, 03:08 PM
کسی در مورد قوانین حاکم بر ارسال بسته های حاوی طلا و یا جواهر خبر داره؟ میشه به عنوان مثال مقداری طلا (در حد استفاده شخصی) به آمریکا یا کانادا فرستاد؟
پست یک لیست ممنوعه داره و طلا توی لیست هست، اصلا نمیشه فرستاد.

pimi810
April 4th, 2012, 11:47 PM
پست یک لیست ممنوعه داره و طلا توی لیست هست، اصلا نمیشه فرستاد.

اهوم. به هر حال یه راهی باید برای انتقال جواهر وجود داشته باشه دیگه نه؟

abola
April 9th, 2012, 01:55 PM
من بیست و هفت اسفند مدارکم را با پست سفارشی فرستادم برای دانشگاه مین ،همین الان امد در خانه، برگشت خورده.....چجوری میشه حداقل پولش رو پس گرفت؟ دوستان این مدارک عزیزتر از جان رو فقط با دی اچ ال بفرستید.

abola
April 9th, 2012, 02:03 PM
اهوم. به هر حال یه راهی باید برای انتقال جواهر وجود داشته باشه دیگه نه؟
هر مسافر خانم می تواند 150 گرم طلای ساخته شده از کشور خارج کند و خروج شمش و سکه ممنوع می باشد و از بهمن 1390 ابلاغیه مجازات دارد.

sesoin
June 12th, 2012, 10:25 AM
یه سایت خوب برا رد یابی مدارکتون که از ایرانم خارج بشه باز دقیق بهتون میگه مدارک کجاست ...البته ممکنه یکم تاخیر داشته باشه ها
http://service.epost.go.kr/iservice/ems/ems_eng.jsp است

megamaryam
November 22nd, 2012, 09:00 AM
دوستان روی پاکت دانشگاه که ریز نمرات داخلش هست باید اسم یا آدرس نوشته بشه و بعد پست بشه؟

ariaie
November 22nd, 2012, 11:33 AM
دوستان روی پاکت دانشگاه که ریز نمرات داخلش هست باید اسم یا آدرس نوشته بشه و بعد پست بشه؟

دوست من شما میتونید این پاکت رو توی بقیه مدارکتون بزارید و با یه بسته پست کنید اجباری وجود نداره جداگانه پست بشه.

home_
November 28th, 2012, 09:57 AM
دوستان به کمک فوری نیاز دارم
یکی از دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم ددلاینش 15 ذسامبر هستش، آیا می رسم مدارکم رو پست کنم؟ چه پستی رو پیشنهاد می کنین؟

ariaie
November 28th, 2012, 12:05 PM
دوستان به کمک فوری نیاز دارم
یکی از دانشگاه هایی که می خوام اپلای کنم ددلاینش 15 ذسامبر هستش، آیا می رسم مدارکم رو پست کنم؟ چه پستی رو پیشنهاد می کنین؟

دوست من البته این تاپیک برای پست های ایران هستش منتها 1. شما تقریبا با هر پستی بفرستید 15 روزه میرسه!2. پست TNT رو پیشنهاد میکنم اگر تهران هستید باجه دانشگاه شریف تشریف ببرید، البته با DHL و Aramex هم میتونید بفرستید ولی از نظر محموع قیمت و خدمات TNT بهتر هست

rez924
December 5th, 2012, 03:05 PM
یه سایت خوب برا رد یابی مدارکتون که از ایرانم خارج بشه باز دقیق بهتون میگه مدارک کجاست ...البته ممکنه یکم تاخیر داشته باشه ها
http://service.epost.go.kr/iservice/ems/ems_eng.jsp است
سلام.من یه سری مدارک با پست سفارشی ایران برای آمریکا فرستادم.حالا توی سایت usps زده Origin Post is Preparing Shipment به نظرتون از الان چقدر طول میکشه برسه؟ توی سایت http://tntsearch.post.ir/ زذه Receive item at office of exchange (Otb) و Insert item into bag (Otb) ذیگه ام چیزی ننوشته.

ebyousefi
January 30th, 2013, 10:48 PM
دوستان عزیز من پست سفارشی برای میلواکی آمریکا تاریخ یکم بهمن از تهران فرستادم هزینش 23 هزار تومن شد که دیروز یعنی دهم بهمن رسیده. یعنی ده روزه. به نظرم این پست سفارشی تو این شرایط دلار گزینه خوبی هست فقط خیلی مراقب آدرس نوشتن باشین