PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شرط معدل

صفحه ها : [1] 2 3 4

emadomrani
January 20th, 2009, 04:35 PM
بازم سلام
مي خواستم بدونم براي Ph.D. شرط معدل براي دانشگاه ها چطوره؟
بخصوص براي كانادا.
داره، نداره و اگه داره كدوم قسمت بايد پيداش كنم؟
يك سري راهنمايي كلي مي خواستم
ممنون

nt
January 20th, 2009, 04:45 PM
خوب دانشگاه های کانادا که فکر کنم همه شرط معدل دارند. بعد تا اونجا که من می دونم شرط معدلشون هم سخت گیرانه است. یعنی کانادا خیلی نمره ای هستند و انعطاف ندارند. اگر معدل لازم را نداشته باشی مثل آمریکا نیست که به چیزهای دیگه هم توجه کنن و پذیرش نمی دن.

YEKRANG
February 13th, 2009, 02:14 AM
اطلاع دارید برای پذیرش در مستر ،معدل لیسانس باید چند باشه؟

milad.ra
February 13th, 2009, 02:18 AM
اطلاع دارید برای پذیرش در مستر ،معدل لیسانس باید چند باشه؟

سوال خیلی کلیه باید به وبسایت هر دانشگاه رجوع کنید ... کلا" بالای 15 و بعضی جاها 16

YEKRANG
February 13th, 2009, 02:45 AM
پس با معدل 14 باید بیخیال شد؟

aabed
February 22nd, 2009, 12:18 AM
پس با معدل 14 باید بیخیال شد؟

سلام،
خيلى بستگى به دانشگاه و رشته داره.
مينيموم بعضى دانشگاه ها براى بعضى رشته ها 14 هست.
مثلا دانشگاه اتاوا يا رايرسون يا ويندزر.
موفق باشيد

hsaba871
February 22nd, 2009, 01:58 PM
سلام
فرمایش شما درسته ولی به نظرم فقط در مورد دانشگاه ویندسور صادقه! چون آخرین بار که چک کردم دانسگاه های رایرسون و اتاوا هم حداقل معدلشون 15 و برای برخی رشته ها هم حتی 16 است.

giglet21
February 22nd, 2009, 02:05 PM
اتاوا برای مهندسی شیمی و مواد 14 هست ،بقیه رشته ها رو نمی دونم

YEKRANG
February 23rd, 2009, 03:49 PM
میشه لطفا لیست دانشگاههایی رو که مینیمم معدلشون در رشته مهندسی مواد 14 هست رو اینجا بذارید؟ :(

farzad-13
February 23rd, 2009, 07:02 PM
میشه لطفا لیست دانشگاههایی رو که مینیمم معدلشون در رشته مهندسی مواد 14 هست رو اینجا بذارید؟ :(

من رشتم مواد نیست
ولی باید خودت کمی تلاش کنی به سایت دانشگاهای مورد نظرت بری لیستی برای این مورد وجود نداره (من ندیدم ) چون دانشگاه با دانشگاه تفاوت داره

ako_1983
February 23rd, 2009, 11:41 PM
البته! یه چیز م من بگم، من دیدم یه سری دانشگاه ها زدن 12.5 یعنی دوازده و نیم، تو همون کانادای لعنتی ;D منتها خوب شانس تون کم میشه واسه فاند و اینا، اما بالاخره min requirement و دور می زنین، می تونین تو باقی زمینه ها جبران کنید ;)

farzad-13
February 24th, 2009, 10:41 AM
این 12.5 مطمینی درسته کدوم دانشگاه بود ؟
البته به این تبدیل ها زیاد نمیشه اعتماد کرد کمی خطا داره
ولی تا اونجا که من میدانم دیگه زیر 3 ندیدم که حدود 15 میشه

sikma
February 24th, 2009, 05:34 PM
براي Ph.D اين شرط معدل براي ليسناسه يا براي ارشده
مثلا يكي معدل ليسانسش بشه 14 ولي ارشد بشه 17 كودوم معدل حساب ميشه و حداقل نمره هم 16 باشه براي اون دانشگاه

farzad-13
February 24th, 2009, 06:44 PM
براي Ph.D اين شرط معدل براي ليسناسه يا براي ارشده
مثلا يكي معدل ليسانسش بشه 14 ولي ارشد بشه 17 كودوم معدل حساب ميشه و حداقل نمره هم 16 باشه براي اون دانشگاه

تا اونجا که من میدونم معدل دوره تحصیلی قبلی شما رو حساب میکنن برای phd فوق محاسبه میشه ولی معدل پایین در لیسانس هم خوب از یه لحاظ اگر مثبت نگاه کنیم در فوق جبران شده باشه نشانه پیشرفت هستش
البته منکر این نیستم که نگاهی هم به معدل لیسانس شما میندازن و بی تاثیر نیست

ako_1983
February 27th, 2009, 06:49 PM
متاسفانه هاردم فرمت شده و فعلا دارم ریکاوری می کنم، آلان لیست و ندارم،
اما قاعده کلی این بود که معدل لیسانی شما حداقل 2.5 از 4 باشه، برای فوق هم فک کنم همون 14 میشد حداقل ها،
من تو بحث نظرخواهی در مورد شانس گرفتن پذیرش http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,303.msg118254.html#msg118254 گفته بودم، این واسه اون دانشگاه های زیر 100 نیست، اما خوب برای یکی مثل من خیلی مهمتر از رنک دانشگاه شانس گرفتن کمک هزینه س، حالا من سعی می کنم بزودی اون لیست رو هم بذارم،

به چیز دیگه م بگم، من خیلی جاها دیدم که حداقل requirement ها واسه عمران با شیمی فرق داره، سر این , عددی که گفتم چیزی بود که خودم تو سایت دانشگاه ها دیدم و واسه خودمم عجیب بود، اما خوب حتما این معدل عواقب زیاد داره ;D

emjr09
March 10th, 2009, 07:56 PM
سلام
اینهمه میگن دانشگاههای کانادا مخصوصا همین ubc سختگیرند و فلان و بهمان، من دو نفرو دیدم که با معدل کارشتاسی زیر 16 پذیرش گرفتن در حالی که برای بچه های ایرانی تو سایتشون نوشتن که مینیمم معدل باید 16 باشه!
حالا قضیه چیه؟

یا علی.

mahdispam
August 31st, 2009, 10:51 AM
سلام .من می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نوربا معدل بالا وieltsنمره 7امکان پذیرش در دانشگاههای کانادا هست ؟با کمک تحصیلی ؟

h.behrouz
August 31st, 2009, 11:32 AM
سلام .من می خواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد پیام نوربا معدل بالا وieltsنمره 7امکان پذیرش در دانشگاههای کانادا هست ؟با کمک تحصیلی ؟

درود ، معدل بالا یعنی بالای 17 ؟؟ راستش شرط معدل برای بعضی از دانشگاه ها 3.5 هست که همون 17.5 خودمون هست ، البته کانادا روی همه چیز از جمله معدل حساس هست ولی اگر مثلا 0.5 نمره از 20 نمره کم دارید ایمیل بزنید و مطمئن بشید . در مورد بورسیه هم بستگی به مقالات و.... داره . نگران پیام نوری بودن مدرکتون نباشید به research background دقت کنید بیشتر .
پیروز باشید.

mahdispam
August 31st, 2009, 03:20 PM
درود ، معدل بالا یعنی بالای 17 ؟؟ راستش شرط معدل برای بعضی از دانشگاه ها 3.5 هست که همون 17.5 خودمون هست ، البته کانادا روی همه چیز از جمله معدل حساس هست ولی اگر مثلا 0.5 نمره از 20 نمره کم دارید ایمیل بزنید و مطمئن بشید . در مورد بورسیه هم بستگی به مقالات و.... داره . نگران پیام نوری بودن مدرکتون نباشید به research background دقت کنید بیشتر .
پیروز باشید.

متشکر از راهنمایی شما.معدل لیسانس 18.22ومعدل فوق لیسانس دقیقا 17.با این حال برای اقدام کردن امیدوار شدم .:d

siavashvahidi
September 1st, 2009, 07:41 PM
متشکر از راهنمایی شما.معدل لیسانس 18.22ومعدل فوق لیسانس دقیقا 17.با این حال برای اقدام کردن امیدوار شدم .:d

سلام به همگی
اگه برای محاسبه حداقل این کار رو می کنید اشتباه هست:
(3.5/4)*20=17.5
اونا از سیستم خودشون استفاده می کنن. من جاهایی که همون 3.5 رو زده رفتم دیدم که برای ایران به طور مجزا زده بالای 16 و مدرک 4 ساله کارشنتاسی. برای اینکه بیشتر با این داستان gpa آشنا شید توی فروم یه موضوع با همین اسم هست.

BLITZ
September 2nd, 2009, 06:19 AM
سلام
بالاخره از فروم سر درنياورديم كه آيا براي دكترا معدل فوق ليسانس مهمه يه ليسانس؟؟
در ثاني دانشگاه هاي كانادا فكر مي كنم به نمره زبان هم خيلي اهميت ميدن.
ممنون ميشم اگه كسي جوابو ميدونه با پيغام خصوصي بنده رو هم مطلع كنه

Countdown
September 2nd, 2009, 08:31 AM
1- هر دو مهم هستش مگه اینکه استادی یکی از اون ها یا هر دو رو بی خیال تر بیشه- گاهی استاد ها فعلا کاره ای نیستند و اگه معدل ها کم باشه همون graduate office رد میکنه- یکی از دانشگاه ها با من همین کار رو کرد که او دانشگاه فکر کنم معدل 18/19 رو طالب بود
2- بله درسته- اما این فکر یه پایه اشتباهی داره- اینکه معرووف شده که دانشگاه های کانادا سخت گیر ترند اینه که تعداد دانشگاه های خفنش کمتر از امریکا ند- اگه کلا اون 10 تا دانشگاه خفن کانادا سخت گیرند، 10 تا دانشگاه اول امریکا ازون ها سخت گیر ترند-----این موضوع به تعداد دانشگاه های رنک بالا بر میکرده نه سخت گیری کانادا

BLITZ
September 6th, 2009, 01:38 AM
سلام
متاسفانه هر چي در مورد دانشگاه هاي كانادا ميگردم ميبينم اكثراً gpa 3.2 ميخوان.
معدل فوق من 15.19 و ليسانس 13.4 هستش شانسي دارم يا نه؟

Royal2009
September 6th, 2009, 02:16 AM
سلام به همگی
اگه برای محاسبه حداقل این کار رو می کنید اشتباه هست:
(3.5/4)*20=17.5
اونا از سیستم خودشون استفاده می کنن. من جاهایی که همون 3.5 رو زده رفتم دیدم که برای ایران به طور مجزا زده بالای 16 و مدرک 4 ساله کارشنتاسی. برای اینکه بیشتر با این داستان gpa آشنا شید توی فروم یه موضوع با همین اسم هست.
خوب پس با این حسابgpa 3.2 از 16 کمتر میشه یعنی 15.9 همین میونه امید داشته باشه

mrwersa
September 6th, 2009, 08:34 PM
سلام به همه،
یه سوال هست که خیلی‌ ذهنمو مشغول کرده.
راستش من با یکی‌ از استادای دانشگاه sfu مکاتبه داشتم، استاد خیلی‌ خوشش اومد و همون جواب اول به من گفت که بهت فاند میدم برای ۴ سال (مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار)، و اینکه اپلای کنم.
من معدل لیسانسم بالاس یعنی‌ ۳.۵، ولی معدل فوقم زیر ۳. راستش تو قسمت requirements برای PhD تو اون دپارتمان من اینو دیدم:
Applicants must have completed the MA or MSc requirements at Simon Fraser University or equivalentحالا سوال‌ام اینه، ممکنه منو به خاطره نمرهٔ فوقم ریجکت کنن

Homaaaaan
September 6th, 2009, 08:46 PM
سلام
دوستان من نمی دانم با این معدل کدام کشورها شانس گرفتن بورس را دارم اگه کسی می داند راهنمایی کند.
کارشناسی:13.40 حسابداری مالیاتی دانشکده امور اقتصادی
کارشناسی ارشد:مدیریت بازرگانی گرایش مالی تهران مرکزی

مقطع مورد نظر دکتری رشته مالی یا بازرگانی
با تشکر

masoud1977
September 9th, 2009, 10:09 AM
سلام
مدارک دانشگاه آزاد هم همین شرط معدل را دارد؟ اصلا مورد قبول می باشد؟

arash642004
September 9th, 2009, 11:04 AM
سلام

توی شرط معدل دانشگاه ها حرفی از اسم دانشگاه زده نشده در ضمن برای شانس قبولی هم اگه استاد ایرانی نباشه به جز یکی دو تا دانشگاه کلا هیچ کدوم از دانشگاه های اینور رو نمیشناسن!

Countdown
September 13th, 2009, 09:39 AM
من کسی رو میشنام که لیسانس خیلی بد و فوق خیلی خوب و تونست بره تو یه تاپ 5

Kourtis
September 14th, 2009, 01:45 AM
سلام

سلام دوست عزیز
یادمه یکی از دانشگاهای کانادا ( فکنم ubc ) واحدهای تهران دانشگاه آزادو میشناخت و در مورد واخدهای شهرستانم چیزایی گفته بود

pedrak
September 14th, 2009, 02:14 AM
سلام

به نظر من فرقی نداره. برا چی دانشگاه آزاد رو قبول نکنن. اگه رزومتون خوب باشه فرقی نداره کجا خوندین. من لیسانس آزاد بودم ولی الان دارم دکتری با فاند تو آمریکا میخونم. پس خودتون رو دست کم نگیرید.

untitled
September 14th, 2009, 12:08 PM
سلام
این که می گید شرط معدل رشته با رشته فرق داره یعنی چی؟
مثلا توی requirment های دانشگاه نوشته معدل مثلا15 ، بعد توی requirment دانشکده یه معدل دیگه می نویسن و می گن این رشته فرق داره؟

reza.82
September 14th, 2009, 09:01 PM
سلام . معدل ليسانسم 14.79 و فوقم 18.27 . اين معدل ليسانس كارم رو واسه دكتري تو كانادا سخت مي كنه؟

faudiS8
September 18th, 2009, 02:09 PM
سلام به همه
من دانشجوی سال سوم مکانیک دانشگاه شیرازم و تا این ترم معدلم 15.6هست(ترم 6)
رزومه خاصی ندارم فقط میتوم بگم توی برنامه نویسی با فرترن و سی یه کم دستم کار میکنه و با انسیس و گمبیت اشنایی دارم همین.
به نظرتون برای استرالیا وضعیتم چطوره؟(ببخشید که اینجا پرسیدم ولی به نظر با توجه به معدلم اینجا بهتر بود)

laram
September 19th, 2009, 08:49 PM
با سلام
من حدود 3 سال هست که از لیسانسم می گذره.....معدل 13.80 دارم ولی سابقه کاری مرتبط دارم.....هیچ دیدی از uni های کانادا ندارم.......کسی دیدی داره که negotiable هستند یا نه؟

Kourtis
September 19th, 2009, 09:08 PM
سلام . معدل ليسانسم 14.79 و فوقم 18.27 . اين معدل ليسانس كارم رو واسه دكتري تو كانادا سخت مي كنه؟

از اونجایی که معدل فوق خیلی خوبی دارید فکنم بشه معدل ارشدتون رو ایگنور کرد ... مخصوصا اگه در حد خوبی از پابلیکیشن باشید
میتونید تو قسمت نتایج پذیرش خودتون رو با دیگران مقایسه کنید ( البته این مقایسه ضامن هیچی نیس )

Kourtis
September 19th, 2009, 09:10 PM
با سلام
من حدود 3 سال هست که از لیسانسم می گذره.....معدل 13.80 دارم ولی سابقه کاری مرتبط دارم.....هیچ دیدی از uni های کانادا ندارم.......کسی دیدی داره که negotiable هستند یا نه؟

راستشو بخواین اکثر رشته ها کف معدلشون 16 یا 15ئه
کانادا هم بیشتر از آمریکا به معدل اهمیت میده
مگه اینکه موردی اسثنایی باشه که بشه این کارو کرد

Kourtis
September 19th, 2009, 09:15 PM
سلام به همه
من دانشجوی سال سوم مکانیک دانشگاه شیرازم و تا این ترم معدلم 15.6هست(ترم 6)
رزومه خاصی ندارم فقط میتوم بگم توی برنامه نویسی با فرترن و سی یه کم دستم کار میکنه و با انسیس و گمبیت اشنایی دارم همین.
به نظرتون برای استرالیا وضعیتم چطوره؟(ببخشید که اینجا پرسیدم ولی به نظر با توجه به معدلم اینجا بهتر بود)

سلام دوست عزیز
در مورد همچین موردی با یکی از استادام که "پست پی اچ دی" از مک گیل داره مشورت کردم
گفت ترجیحا معدلو بالای 16 بیار و برای پایان نامه با اساتیدی کار کن که بشه ازشون واسه مقاله کمک گرفت

reza79
September 24th, 2009, 03:29 AM
سلام بچه ها.

من لیسانس دانشگاه آزاد قزوین رشته صنایع هستم, با معدل 12.75
از آلبرتا بدون فاند پذیرش گرفتم. یه بار سفارت به خاطر پایین بودم معدل ردم کرد (!) بار دوم با نامه دانشگاه قبولم کرد.

نمره تافل و توصیه نامه های خوبی داشتم, و خدا کمک کرد. توکلتون به خدا باشه.

Homaaaaan
September 29th, 2009, 12:31 AM
سلام
دوستان من نمی دانم با این معدل کدام کشورها شانس گرفتن بورس را دارم اگه کسی می داند راهنمایی کند.
کارشناسی: حسابداری مالیاتی دانشکده امور اقتصادی
کارشناسی ارشد:16.50مدیریت بازرگانی گرایش مالی تهران مرکزی
در ضمن یک مقاله در همایش بین المللی مدیریت استراتژیک دارم
مقطع مورد نظر دکتری رشته مالی یا بازرگانی
با تشکر

reza.82
October 5th, 2009, 03:03 PM
از اونجایی که معدل فوق خیلی خوبی دارید فکنم بشه معدل ارشدتون رو ایگنور کرد ... مخصوصا اگه در حد خوبی از پابلیکیشن باشید
میتونید تو قسمت نتایج پذیرش خودتون رو با دیگران مقایسه کنید ( البته این مقایسه ضامن هیچی نیس )
(
مخصوصا اگه در حد خوبی از پابلیکیشن باشید)منظور این جمله رو متوجه نشدم میشه توضیح بدید . تشکر

baheri
October 5th, 2009, 05:34 PM
(
مخصوصا اگه در حد خوبی از پابلیکیشن باشید)منظور این جمله رو متوجه نشدم میشه توضیح بدید . تشکر
یعنی اگه تعدادی مقاله داشته باشید.

hsaba872
October 5th, 2009, 06:15 PM
فرض کنید من از یک دانشگاه ایرانی فارغ التحصیل شدم با معدلی که کمی کمتر از حد معیار یکی از دانشگاه های کانادا است. اگر من به کانادا مهاجرت کنم و بعد از مهاجرت درخواست پذیرش بدهم آیا فرقی برای من می کنه؟ یعنی ممکنه چون مهاجر هستم شرط معدل رو برای من لحاظ نکنند؟

dr_cadillac_xlr
October 12th, 2009, 01:42 AM
سلام دوستان

من سال آینده (2010) با اقامت دائم skilled-worker دارم میرم کانادا . میخوام برای Phd در یکی از دانشگاههای خوب کانادا مثل Mc Gill , UBC ,... اقدام کنم . بنظرتون با مشخصات من و اینکه موقعی که برم اونجا یک کانادایی محسوب میشم ، شانسم برای گرفتن پذیرش چطوره ؟
رشته : مهندسی عمران - گرایش : مهندسی و مدیریت ساخت
معدل لیسانس : 13.22
معدل فوق لیسانس : 17.1

ممکنه در مورد هزینه های دانشگاه ، کمک هزینه های دولتی و اجازه کار برای افرادی که اقامت دائم دارند هم توضیح بدید ؟

leila.eta
November 15th, 2009, 01:35 AM
سلام
همسر من برای Skill worker اقدام کرده و احتمالا تا پاییز 2010 اونجاییم. من مثل شما برای PHD دارم اقدام می کنم هر دانشگاهی که میبینم دو قسمت برای هزینه ها داره یکی برای به دانشجویان International ودیگری permanent or canidan student مثلا برای دانشگاه york اینطوری(تقریبا کمتر از نصف یا یک سوم)
Canadian student fees 2008 - 2009 *
Undergraduate ** tuition fees: $5,524
Graduate *** tuition fees: $5,484

International student fees 2008 - 2009 *
Undergraduate ** tuition fees: $15,524
Graduate *** tuition fees: $11,972

hamoon1360
November 19th, 2009, 07:30 PM
آیا 'شرط' معدل برای کانادا برای اقدام در مقطع دکترا..مربوط به مدرک لیسانس است یا فوق؟و چنین شرطی برای دانشگاههای فرانسه زبان هم هست؟ لطفا دقیق و مطمئن باشید چون هم مساله حیاتی است و هم در این مورداختلاف زیاد است..تشکر

alireza2020
November 23rd, 2009, 08:00 PM
آیا 'شرط' معدل برای کانادا برای اقدام در مقطع دکترا..مربوط به مدرک لیسانس است یا فوق؟و چنین شرطی برای دانشگاههای فرانسه زبان هم هست؟ لطفا دقیق و مطمئن باشید چون هم مساله حیاتی است و هم در این مورداختلاف زیاد است..تشکر

thats better u tell us your GPA. thats really important for you to have very good GPA for PhD.

hamoon1360
November 24th, 2009, 01:51 AM
thats better u tell us your GPA. thats really important for you to have very good GPA for PhD.
ok obviously having good GPA can help you for getting admission in a phd course..but i ask about eligibility . .assume I have GPA=13 in bachelor but 17 in master and minimum required GPA is 16..Can i apply for that...and what is exact rules about GPA in canadian universities,both english and french...I think it is different
for each university. can you tell me which universities I am eligible for applying?

m_alaee
November 27th, 2009, 02:28 PM
سلام به همه دوستان من ارشد الکترونیک دارم با مشخصات زیر لطفا بگین شانسی برای کانادا دارم یا نه؟
لیسانس : دانشگاه آزاد یزد معدل:16.28 ، ارشد : دانشگاه شهید بهشتی معدل : 16.42 دو مقاله یکی داخلی یکی کنفرانس IEEE و نمره TOEFL IBT=90 .
می خواستم برای مالزی اقدام کنم گفتم از دوستانی که اینجان یه راهنمایی بخوام شاید دستم به کانادا برسه:) .....ممنون

Countdown
November 27th, 2009, 02:30 PM
I cannot say no

bijanh_2006
December 13th, 2009, 05:59 PM
دوست عزیز من توی دانشگاه های خوب کانادا مینیمم کمتر از 15 ندیدم،البته حدود 15 دانشگاه رو بررسی کردم که از خوبا بودن،ولی اگه بگردی شاید پیدا کنی ...ولی بعید میدونم باشه

yareirany
January 14th, 2010, 02:50 PM
سلام به دوستان
میخواستم ببینم من به صورت مجازی ارشد می خونم. آیا این در پذیرش تاثیریداره یا نه از راهنماییتون ممنون میشم.
از دوستان کسی میتونه جواب منو بده

x_axez
January 23rd, 2010, 10:50 AM
من لیسانس یزد ۱۴.۴۴ و فوق صنعتی شریف ۱۴.۰۴ دارم(نرم افزار) و داریم با فدرال اقدام می کنیم برای مهاجرت ولی به علت خراب بودن بازار کار ممکنه تصمیم بگیریم درس بخونیم اونجا.

۱. وقتی مهاجرت بگیریم برای دانشگاه دوباره باید امتحان زبان داد؟
۳. با این معدل کمک هزینه زندگی و تحصیل (فاند) چطوره؟
۴. کلا ورود به دانشگاه چطوره؟
۵. ریکامندیشن و ... دیگه لازم نیست که؟

i_karimi
January 24th, 2010, 01:12 AM
من لیسانس یزد ۱۴.۴۴ و فوق صنعتی شریف ۱۴.۰۴ دارم(نرم افزار) و داریم با فدرال اقدام می کنیم برای مهاجرت ولی به علت خراب بودن بازار کار ممکنه تصمیم بگیریم درس بخونیم اونجا.

۱. وقتی مهاجرت بگیریم برای دانشگاه دوباره باید امتحان زبان داد؟
۳. با این معدل کمک هزینه زندگی و تحصیل (فاند) چطوره؟
۴. کلا ورود به دانشگاه چطوره؟
۵. ریکامندیشن و ... دیگه لازم نیست که؟
1-بعضی از دانشگاهها امتحان زبان ازتون می خوان چون شما مدرکتون از جایی بوده که تحصیل انگلیسی نبوده
2- ننوشتی!!!!
3- سخت بتونید بگیرید مگر اینکه با رزومه قوی و مقاله جبرانش کنید
4-از چه نظر؟
5-چرا می خوای.

za_se7en_stars
January 30th, 2010, 03:34 AM
سلام

براي رشته فيزيك نمي دونيد شرط معدل دانشگاه تورنتو چقدره؟

Mathematician
February 3rd, 2010, 11:46 PM
Hello

I am here right now. Canadian Universities are very very sensitive on GPA. The competition for admission for the top 5 universities in Canada is very very tough and you should have higher GPA(around 17.5 or in here system %88) to gain admission from those top 5 universities. If I were you, I would focus on universities with rank between 5-10 in my field. In this case your chance will be better.

Bests..

adel_arch
March 9th, 2010, 08:35 PM
باسلام
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری هستم.
می خواهم بدونم معدل کارشناسی من رو تو کانادا چطور حساب می کنن؟
میانگین کاردانی و کارشناسی یا فقط معدل کارشناسی رو؟
درضمن یه جائی خوندم واسه کارشناسی باید 4 سال خونده باشی تا قبولش کنن
اگر کسی اطلاعاتی داره و کمک کنه ممنون میشم

amirtyz
March 13th, 2010, 10:32 AM
باسلام
من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی معماری هستم.
می خواهم بدونم معدل کارشناسی من رو تو کانادا چطور حساب می کنن؟
میانگین کاردانی و کارشناسی یا فقط معدل کارشناسی رو؟
درضمن یه جائی خوندم واسه کارشناسی باید 4 سال خونده باشی تا قبولش کنن
اگر کسی اطلاعاتی داره و کمک کنه ممنون میشم

دوست عزیز مطمین نیستم ولی اکثر دانشگاهها معدل 2 سال آخر براشون مهمه که به عبارتی میشه همون 2 سال کارشناسی شما. فکر نکنم مشکلی داشته باشین ولی برای محکم کاری اگه من جای شما بودم حتما با graduate office تماس میگرفتم و ازشون میپرسیدم

Hello

I am here right now. Canadian Universities are very very sensitive on GPA. The competition for admission for the top 5 universities in Canada is very very tough and you should have higher GPA(around 17.5 or in here system %88) to gain admission from those top 5 universities. If I were you, I would focus on universities with rank between 5-10 in my field. In this case your chance will be better.

Bests..
دوست عزیز من کاملا با شما مخالفم. من با معدل 16 الان دارم یو بی سی با فاند درس میخونم. شرط معدل برای اکثر دانشگاهها نمره ی بالای B یا بالای 16 هست؛ دیگه کاری به چیزی ندارن وقتی اینو داشته باشین. یه چیزی که باید بهش توجه کرد وقتی هدف گرفتن ادمیشن همراه با فانده اینه که چطوری خودتون رو به استاد مورد نظر معرفی و به عبارت بهتر پرزنت میکنین. شما ممکنه بهترین رزومه رو داشته باشین ولی نتونین خودتونو اثبات کنین درحالیکه از طرف مقابل ممکنه رزومه ی متوسطی داشته باشین ولی بتونین که نظر استاد مربوطه رو جلب کنین.

i_karimi
March 13th, 2010, 12:14 PM
دوست عزیز مطمین نیستم ولی اکثر دانشگاهها معدل 2 سال آخر براشون مهمه که به عبارتی میشه همون 2 سال کارشناسی شما. فکر نکنم مشکلی داشته باشین ولی برای محکم کاری اگه من جای شما بودم حتما با graduate office تماس میگرفتم و ازشون میپرسیدم

دوست عزیز من کاملا با شما مخالفم. من با معدل 16 الان دارم یو بی سی با فاند درس میخونم. شرط معدل برای اکثر دانشگاهها نمره ی بالای B یا بالای 16 هست؛ دیگه کاری به چیزی ندارن وقتی اینو داشته باشین. یه چیزی که باید بهش توجه کرد وقتی هدف گرفتن ادمیشن همراه با فانده اینه که چطوری خودتون رو به استاد مورد نظر معرفی و به عبارت بهتر پرزنت میکنین. شما ممکنه بهترین رزومه رو داشته باشین ولی نتونین خودتونو اثبات کنین درحالیکه از طرف مقابل ممکنه رزومه ی متوسطی داشته باشین ولی بتونین که نظر استاد مربوطه رو جلب کنین.
ولی به هر حال معدل بالا خیلی تاثیر داره حداقل برای گرفتن فاند و هر چی معدل بالاتر باشه 100% بهتر خواهد بود

elham-sh
March 23rd, 2010, 10:40 PM
منم رشته ام مواده.علم و صنعت میخونمومیتونم با اتادای خیلی معروف پروژه بردارم ولی مشکلم اینه که معدلم در کل پایینه!!!اگه بتونم مقاله isi بدم و تافل دو GREام نمرش خوب بشه چقدر شانس acceptشدن دارم؟

kami7jun
March 24th, 2010, 01:02 AM
ببین اگه بخوای بیای کانادا فقط باید به این فک کنی که این چند ترمی که از درست احتمالا مونده معدلت بره بالا که اون موقع معدل دو سال آخرت میره بالا....دانشگاههای کانادا حرف حساب سرشون نمیشه...اگه شرط معدلشونو نیاری ریجکت می کنن... حالا در کنارش داشتن پروژه های خوب و احتمالا مقاله میتونه بهت کمک زیادی بکنه...پس اول از همه حواست به معدلت باشه...

aghaffaria
March 27th, 2010, 06:09 AM
سلام به همه دوستان

من کارشناسی ارشد انسان شناسی دارم با معدل 18.09 و نمره پایان نامه 19.5 در ضمن سابقه چاپ کتاب و مقاله رو هم در همین زمینه دارم. جهت ادامه تحصیل قصد دارم برای کانادا اقدام کنم دانشگاه guelph .
البته در این دانشگاه مقطع ارشد انسان شناسی رو دارن . این احتمال وجود داره که من با مدرک کارشناسی ارشد از ایران دوباره بتونم در همین مقطع در کانادا پذیرفته بشم؟
در ضمن با توجه به معدل و رزومه احتمال گرفتن فاند هست؟

ممنون می شم اگر کمک کنید.

soha62
March 27th, 2010, 11:19 AM
سلام به همه دوستان

من کارشناسی ارشد انسان شناسی دارم با معدل 18.09 و نمره پایان نامه 19.5 در ضمن سابقه چاپ کتاب و مقاله رو هم در همین زمینه دارم. جهت ادامه تحصیل قصد دارم برای کانادا اقدام کنم دانشگاه guelph .
البته در این دانشگاه مقطع ارشد انسان شناسی رو دارن . این احتمال وجود داره که من با مدرک کارشناسی ارشد از ایران دوباره بتونم در همین مقطع در کانادا پذیرفته بشم؟
در ضمن با توجه به معدل و رزومه احتمال گرفتن فاند هست؟

ممنون می شم اگر کمک کنید.
به طور قطع شما شانس گرفتن پذيرش و فاند رو داريد. در مورد اينكه شما ارشد داريد و مجدد مي خواين ارشد بخونيد مشكلي نيست و توي اين فروم خيلي ها بودن كه چنين كاري كردن ولي حتما بايد از admission اون دانشگاه بپرسيد تا مطمئن بشيد. راستي تا اونجا كه مي دونم در ايران انسان شناسي نداريم-منظورتون باستان شناسيه كه در زمينه انسان شناسي كار كردين؟

hamed2010
March 28th, 2010, 10:42 PM
سلام دوستان من لیسانس اقتصاد از تهران مرکز دارم با معدل 60/18 ولی مشکل اینجاست که نمره تافل من 72 شده .فکر میکنید با این وضعیت بتوانم برای دانشگاههای کانادا اقدام کنم . 3 سال سابقه کاری مرتبط با resume خوب دارم.gre هم منتظر جوابش هستم. برای دانشگاههای فرانسوی زبان چطور؟ برای کدام دانشگاهها میتونم؟؟ممنون

r.sadeghi
March 29th, 2010, 09:27 AM
سلام
من معدلم حدودا 13 هست از دانشگاه صنعتي اصفهان به نظرتون بايد بي خيال گرفتن پذيرش از كانادا يا آمريكا بشم؟
برا كجا اقدام كنم بهتره؟
متشكرم

hajji
April 1st, 2010, 11:24 PM
سلام سال نو تون مبارک:
من معدل قوقم 15.5 می خام ببینیم با این معدل دانشکاه های رنک بالای کانادا منو میگیره یا باید حتما بالای 16 می خاد؟
من معدل لیسانس17
منظور من:waterloo,torento,ubc,mcgill است.
دستتون درد نکنه!

rezahosseinpour
April 3rd, 2010, 01:33 PM
بنظر من شما بهتره رنک رو کمی پایین بیارین چون اکثرا معدل ارشد برای اینا که گفتی بالای مینیموم3.5/4 هستش یا همون 17-17.5 خودمون یا اینکه باید رزومتون قوی تر باشه

saeid_plove
April 3rd, 2010, 06:07 PM
سلام بچه ها سال نو مبارک.
من معدل کاردانیم 16.24 که سه ترم آخرش بالای 17 هستش.
ولی متاسفانه معدل کل کارشناسیم شد 14.72 یعنی 0.28 معدل کم دارم. به نظرتون شانسی هست؟
کدوم دانشگاها اقدام کنم واسه عمران سازه؟؟

مرسی

civilca
April 10th, 2010, 09:29 PM
بطور کلی هردانشگاهی شرط معدل خودش رو داره، یعنی معدل شما نباید از حداقل های در نظرگرفته شده کمترباشه،
اما این همه ی داستان نیست. این یه شرط کلیه، شما با داشتن رزومه ی خوب، شانس قبولیتون رو افزایش می دید.
رزومه بیش از معدل اهمیت داره، اما معدل هم بعنوان یک گزینه مطرح است و نه تنها گزینه!

hach
April 13th, 2010, 01:26 PM
ok obviously having good GPA can help you for getting admission in a phd course..but i ask about eligibility . .assume I have GPA=13 in bachelor but 17 in master and minimum required GPA is 16..Can i apply for that...and what is exact rules about GPA in canadian universities,both english and french...I think it is different
for each university. can you tell me which universities I am eligible for applying?

این سوال اصلی این تاپیکه که متاسفانه بدون پاسخ مونده. سوال من هم هست. لطفا اگه کسی می دونه جواب بده. البته بیشتر قسمت اول سوال مد نظره. یعنی: assume I have GPA=13 in bachelor but 17 in master and minimum required GPA is 16..Can i apply for that

farhad_a_n
April 14th, 2010, 01:27 PM
این سوال اصلی این تاپیکه که متاسفانه بدون پاسخ مونده. سوال من هم هست. لطفا اگه کسی می دونه جواب بده. البته بیشتر قسمت اول سوال مد نظره. یعنی: assume I have GPA=13 in bachelor but 17 in master and minimum required GPA is 16..Can i apply for that

در کانادا و آمریکا شرایط هر دانشگاهی با بقیه فرق میکنه، برای گرفتن جواب سئوالتون باید با Graduate Assistant در هر دانشگاه تماس بگیرین و از اونا بپرسین. GPA با اینکه خیلی مهمه فقط یکی از آیتم‌هاست بقیه اگر خیلی خوب باشه شانس دارین.

ksorena
April 22nd, 2010, 05:10 PM
سلام دوستان من معدل 14.98 در رشته برق هستم،می شه دانشگاهایی در کانادا را به من معرفی کنید که همچین معدلی را بپذیره؟با رنکینگ پایین تر باشه مهم نیست!

venus3420
April 27th, 2010, 01:35 PM
سلام من یک سوال دارم و ان اینه که برای پذیرش در دانشگاههای کانادا ایا معدل 14 برای رشته حقوق قابل قبول است

flashback2010
May 1st, 2010, 09:40 PM
سلام دوستان من معدل 14.98 در رشته برق هستم،می شه دانشگاهایی در کانادا را به من معرفی کنید که همچین معدلی را بپذیره؟با رنکینگ پایین تر باشه مهم نیست!
معدل شما خیلی کم حساب نمیشه تقریبا 15 به نظرم شما اگه بتونید با یه استاد مکاتبه کنید که از رزومه ی شما خوشش بیاد اونوقت نگرانی نداره چون اکثر دانشگاههای کانادا اینجوریه که اگه استاد برای ریسرچش شما رو بخواد دانشگاه دیگه به معدل گیر نمیده البته سراغ دانشگاههایی مثل Alberta و Dalhousie نرید که خیلی رو معدل گیر میدند

Hamid.reza
May 4th, 2010, 02:19 PM
سلام
داشتن مقاله برای گرفتن فاند تحصیلی در رشته ی فیزیک برای ارشد تا چه اندازه مهم است؟فاکتور اصلی برای گرفتن فاند و پذیرش چیه؟!!! من دانشجوی سال سوم فیزیکم و از نظر معدل و رتبه در دانشگاه(یکی از ده دانشگاه برتر ایران) وضعیت خوبی دارم و حتی بدون کنکور هم میتونم تو خود ایران برای ارشد ادامه ی تحصیل بدم.یک کتاب هم در دست چاپ دارم.ایا با یک نمره ی تافل و GRE سابجکت خوب (هنوز نگرفتم)و این وضعیت امید به گرفتن فاند و پذیرش در یکی از دانشگاه های خوب کانادا داشته باشم؟....
ممنون

rf.ariyapour
May 9th, 2010, 02:36 PM
دوستان من معدل کلم 15 هستش و معدل دوسال و نیم آخرم 17.2 هستش و میشه گفت که تمام درس های تخصصیم رو تو این دو سال و نیم پاس کردم. تافل 84 دارم که میتونم با خوندن دوباره یه نمره بالای 100 بگیرم. حالا میخوام بدونم که آیا من میتونم با این شرایط از دانشگاه های متوسط و متوسط رو به خوب کانادا با فاند پذیریش بگیرم ؟ در ضمن من تو صنعتی اصفهان درس میخونم تو رشته مهندسی نرم افزار.

در ضمن الان رفتم پیش استادا اگه بشه همکاری کنم اسمم تو چند تا مقاله بیاد. به نظرتون اگه تو چند تا مقاله هم همکاری داشته باشم و اسمم توشون بیاد چه طور میشه شانس پذیرشم ؟

راستشو بخواید من واسه 2010 واسه سوید اقدام کردم اما منو به خاطر این که سال آخرم بود و تقریبا ۳۰ واحدم مونده بود ردم کردن. حالا تصمیم گرفتم که واسه پاییز 2011 واسه کانادا اقدام کنم. دوستان لطفا راهنماییم کنید و بگید که از کدوم دانشگاه ها اختمال پذیرش دارم ؟

موفق باشید

behzad276
May 9th, 2010, 02:53 PM
دوستان من معدل کلم 15 هستش و معدل دوسال و نیم آخرم 17.2 هستش و میشه گفت که تمام درس های تخصصیم رو تو این دو سال و نیم پاس کردم. تافل 84 دارم که میتونم با خوندن دوباره یه نمره بالای 100 بگیرم. حالا میخوام بدونم که آیا من میتونم با این شرایط از دانشگاه های متوسط و متوسط رو به خوب کانادا با فاند پذیریش بگیرم ؟ در ضمن من تو صنعتی اصفهان درس میخونم تو رشته مهندسی نرم افزار.

در ضمن الان رفتم پیش استادا اگه بشه همکاری کنم اسمم تو چند تا مقاله بیاد. به نظرتون اگه تو چند تا مقاله هم همکاری داشته باشم و اسمم توشون بیاد چه طور میشه شانس پذیرشم ؟

راستشو بخواید من واسه 2010 واسه سوید اقدام کردم اما منو به خاطر این که سال آخرم بود و تقریبا ۳۰ واحدم مونده بود ردم کردن. حالا تصمیم گرفتم که واسه پاییز 2011 واسه کانادا اقدام کنم. دوستان لطفا راهنماییم کنید و بگید که از کدوم دانشگاه ها اختمال پذیرش دارم ؟

موفق باشید

سلام دوست عزیز البته فکر نمی کنم سوالتون کاملا مرتبط با موضوع باشه

اون تافل رو که حتما باید برسونید مخصوصا برای کانادا

اما کلا دوست عزیز تجربه ای که من داشتم این بود که ارتباط با اساتید خیلی مهمه ...حتی خیلی مواقع مهمتر از اون چیزایی که تو رزومت داری مثل معدل (گرچه باید حتما حداقل ها رو داشته باشی )
مخصوصابرای کانادا این قضیه تشدید هم می شه . مسلما برای این که ارتباط موثر با اساتید داشته باشید داشتن مقاله خیلی کمک می کنه..

من تو این بخش ارتباط با اساتید یه کم کم کاری کردم و به درد سر افتادم .
ضمنا من پیشنهاد می کنم حتما GRE بدید و برای آمریکا هم اقدام کنید .فقط برای کانادا اقدام کردن شانستون رو کم می کنه
موفق باشید.

jalilkhani
May 11th, 2010, 08:50 PM
میشه در مورد شرط معدل برای phd هم اطلاعاتی بدید؟!
معدل 16 ارشد رو قبول دارن؟
کدوم دانشگاههای کانادا phd رشته سازه-عمران دارن؟

hsaba872
May 12th, 2010, 07:58 AM
سلام
شرایط من اینه آیا با این رزومه می تونم وضعیت معدلم رو جبران کنم. گرفتن فاند برام مهم نیست.
معدل 14:46
یک مقاله که در کنفرانس بین المللی در ایران به صورت سخنرانی ارائه شده
یک کتاب به صورت گردآوری و ترجمه
4 سال سابقه کار به عنوان کارشناس IT
کمتر از یک سال سابقه کار به عنوان مدیر برنامه ریزی
دو سال سابقه کار به عنوان مدیر تحقیقات بازار
دوره های MCSE2003 رو مجتمع فنی گذروندم.
تافل 580
فرانسه هم 12 ترم رفتم ولی هنوز امتحان خاصی ندادم.

darya2009
June 3rd, 2010, 12:57 PM
سلام دوستان

من مهندسي مكانيك خوندم و سال 81 فارغ التحصيل شدم و در ضمن هفت سال سابقه كار مرتبط و معدل 13.60 و آيلتس 7 دارم.ميخوام بدونم آيا ميتونم براي پذيرش فوق از دانشگاههاي كانادا اقدام كنم

ممنون

7para2x
June 3rd, 2010, 01:06 PM
سلام دوستان

من مهندسي مكانيك خوندم و سال 81 فارغ التحصيل شدم و در ضمن هفت سال سابقه كار مرتبط و معدل 13.60 و آيلتس 7 دارم.ميخوام بدونم آيا ميتونم براي پذيرش فوق از دانشگاههاي كانادا اقدام كنم

ممنون

متاسفانه دانشگاه های کانادا نسبت به معدل حساس هستند و اکثر آن ها برای ایرانی ها شرط حداقل 15 و بعضی هم 14 گذاشته اند . البته بعضی از دانشگاه های متوسط کانادا (مثل concordia) هم بنده دیده ام با معدل حدود شما یا حتی کمتر پذیرش گرفته اند

پس امیدوار باشیذ:)

به قسمت نتایج پذیرش در همین سایت نیز مراجعه کنید تا آمار بهتری نصیبتان شود

موفق باشید

pejman-Mech
June 6th, 2010, 11:49 PM
سلام. دوستان من معدل لیسانسم 14.07 و فوق لیسانس با پایان نامه شاید 16 بشه. اگه معدل فوقم 16 بشه، می تونم برای کانادا امیدوار باشم (صرفا از نظر معدل می پرسم نه باقی مسائل)؟ البته دانشگاه های پایین منظورم نیست.

7para2x
June 7th, 2010, 02:53 PM
سلام. دوستان من معدل لیسانسم 14.07 و فوق لیسانس با پایان نامه شاید 16 بشه. اگه معدل فوقم 16 بشه، می تونم برای کانادا امیدوار باشم (صرفا از نظر معدل می پرسم نه باقی مسائل)؟ البته دانشگاه های پایین منظورم نیست.

شما می تونید امیدوار باشید پژمان جان

اما توجه داشته باشید که در صورتی می توانید با امیدواری زیاد برای دانشگاه های رنک بالا اقدام کنید که نمره تز و نمره زبان شما بسیار عالی باشد

و رزومه قابل توجهی داشته باشید که معدل لیسانستان را پوشش دهد

johnny
July 2nd, 2010, 06:33 PM
با سلام
میخواستم بدونم با این رزومه باید چیکار کنم که نمره کم لیسانسو جبران کنم. با تشکر از همه.
1- لیسانس عمران صنعتی اصفهان معدل .12.5
2- فوق دانشگاه تهران معدل 17.05
3- تافل 620 -رایتینگ 4
4-نویسنده اول یک مقاله isi
5-5 تا کنفرانس خارجی معتبر نویسنده سوم یا چهارم
6- 3 تا مقاله علمی پژوهشی داخلی

danialmdt
July 2nd, 2010, 08:13 PM
باسلام
می خواستم بدونم من با معدل 13 تو کارشناسی رشته حسابداری آیا می توانم در کانادا برای کارشناسی ارشد به دانشگاه بروم .البته من از طریق skill worker اقدام کردم و ویزا برام اومده ولی هنوز در ایران هستم.

معمولاً کانادائی ها حداقل 14 رو می خوان .... اگه مد نظرتون اینه که ادامه بدید باید دنبال دانشگاه های معمولی باشید که احتمالاً شرایط شما رو قبول کنن. اما اگه بخواهید از اول بخونید دانشگاههای مناسب تر با سطح بالاتری رو می تونید انتخاب کنید

danialmdt
July 2nd, 2010, 08:21 PM
با سلام
کارشناسی مکانیک (جامدات)دانشگاه یزد معدلم 15.2 شد ولی دوس سال آخر معدلم 16.5 به بالا شده
ارشد هم یزد بودم هنوز پایان نامه دفاع نکردم معدلم بدون پایان نامه 17.2 شده ...زبان هم اقدام کردم ولی هنوز وقت آزمون نشده ولی فکر کنم نمرم خوب بشه..
یکی هم مقاله کنفرانسی دارم شانسی برای پذیرش تو دانشگاه های کانادا با فاند(این یکی مهمه)دارم یا نه؟اگه دارم کدوم دانشگاه احتمالش بیشتره!!!

اگه نمرات زبان بالائی ارائه کنید احتمال گرفتن فاند هم افزایش پیدا خواهد کرد. حالا میزان این بورس بسته به استادی داره که قراره باهاش کار کنید و اینکه چقدر زمینه شما با اون مرتبط باشه و علاقمند باشه شما رو به عنوان دانشجوی خودش بپذیره

salamzandagi
July 12th, 2010, 11:30 PM
سلام و درود
من معدل کاردانیم 16 هست و کارشناسی 17 .معدل رو چه جوری حساب میکنن؟

moh3n66
July 13th, 2010, 01:54 PM
با معدل 12.5 از دانشگاه سراسری کجا ميشه پذيرش گرفت؟

m0h3n
July 13th, 2010, 02:40 PM
با معدل 12.5 از دانشگاه سراسری کجا ميشه پذيرش گرفت؟

دوست عزیز،

چون اولین پست شما هست، پیشنهاد می کنم مطالب همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید... مطمئنا پاسختون رو خواهید گرفت..
فقط این نکته رو عرض کنم که کلا کانادا نسبت به معدل حساس هست....

موفق باشید

MDP66
July 23rd, 2010, 02:42 AM
سلام.منم همه این بخش رو زیر و رو کردم ولی نتونستم کسی رو پیدا کنم که از پیام نور چیزی گفته باشه.

دانشگاه های کانادا پیام نور رو قبول دارن اصلا؟

میشه برای ارشد مهندسی نرم افزار اقدام کرد به نظر شما؟:confused:

پ.ن : رشته لیسانس علوم کامپیوتر ، معدل 16 ، 9 سال سابقه کار مرتبط ، 2 مدرک تائید شده ماکروسافت ، 4 تا معرفی نامه ، درحال شروع یک مقاله ، هنوز هم امتحان های زبان رو ندادم.;)

mohhhamad
July 23rd, 2010, 07:56 AM
سلام
یه چیزی بگم شامل همه دوستانی که بالای این مطلب من پست دادن میشه.بچه ها قسمت پذیرش رو حتما نگاه بکنید.خودوتون آمار دستتون می یاد.
بعدش برید تو سایت دانشگا هها اونجا حداقال معدل وحداقال نمره زبان رو زده.اگر زیر اون باشید طبق چیزهایی که من دیدم اصلا شانس ندارید.کاناداییها حساسند.
تو دانشگا های خوب کانادا هم معمولا (تو مهندسی ها)اینطوری که من دوستانم رو دیدم.اگر پذیرش بدن فاند هم میدن.
در مورد پیام نور هم من فکر نکنم مشکلی باشه اما خودتون یه سرچی بکنید یا با دانشگاه تماس بگیرید

arashaeri
July 26th, 2010, 12:27 PM
دوستانی که مشکل معدل دارند میتونن اول به کانادا مهاجرت کنند بعد از دانشگاههایی مثله کنکردیا به راحتی پذیرش بگیرند .کنکردیا حتی IELTS هم نمیخواد .

omidanesh
July 27th, 2010, 03:04 PM
سلام
روی سایت دانشگاه مک گیل مونترال یک pdf هست که مقیاس تبدیل معدل به CGPA را مخصوص ایرانی ها نوشته.
MINIMUM UNDER GRADUATE CGPA IS : 3.0/4.0
که فکر کنم یعنی بین 3 تا 4 و در ادامه برای واحد هایی که با نمره ی ده پاس بشن یک مقیاس حروفی آورده از A تا F و معدل 14 تا 15 را معادل B و CGPA 3 دانسته و به همین ترتیب 18-20 معادل A و CGPA 4 دانسته.
با این حساب حداقل معدل لازم دست کم برای مک گیل 14 است.

omidanesh
July 27th, 2010, 03:19 PM
سلام بچه ها سال نو مبارک.
من معدل کاردانیم 16.24 که سه ترم آخرش بالای 17 هستش.
ولی متاسفانه معدل کل کارشناسیم شد 14.72 یعنی 0.28 معدل کم دارم. به نظرتون شانسی هست؟
کدوم دانشگاها اقدام کنم واسه عمران سازه؟؟

مرسی

من میگم کم ندارید روی چه حساب؟ معدل 14 کافیه
البته هرچه بیشتر بهتر
موفق باشید

omidanesh
July 27th, 2010, 05:09 PM
شرط معدل برای فوق لیسانس مکانیک دانشگاه تورنتو

IRAN

Master's Minimum Admission Requirements:

Four year Bachelor's Degree Equivalent: Bachelor`s
Mid-B Equivalent: 80% or 3.5/4.0 or 15/20
Doctoral Minimum Admission Requirements:

Master's Degree Equivalent: Master`s

hadi_fcb
August 12th, 2010, 11:14 PM
سلام.می خواستم بدونم من با معدل13.44تو کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه شیراز آیا می توانم در کانادا برای کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم؟هزینه تحصیلو خودم میخوام بدم و دنبال 15 تا دانشگا اول هم نیستم.ممنون

منم یه همچین موردی هستم....تو سایت آلبرتا که رفتم نوشته برا مهندسی مواد معدل 2 سال آخر بالای 15 که شامل شرایط من میشه...حالا به نظر شما شانسی دارم برا آلبرتا.....در ضمن تافل 96 و یه پروژه توپم تو رزوممه....

mrbl
August 20th, 2010, 07:17 PM
سلام
من برای لیسانس می خواهم بروم
با معدل 3 سال 17.33 و معدل اختصاصی 17.31 برای دیپلم
امیدی به من هست یا نه ؟

rf.ariyapour
August 24th, 2010, 02:45 AM
سلام دوستان. یه سوال
تو لینک زیر واسه دانشگاه ویکتوریا Minimum reauirement رو زده 15/20 یا 80%. آخه 15 میشه 75%. مگه واسه درصد حساب کردن هم فرمول خاصی دارن مثل محاسبه GPA تو 4.
http://registrar.uvic.ca/grad/admission/requirements/international/InternationalRequirements.html
بعد یه سوال دیگه، من شرایطم یه مقدار خاصه. من این سوال رو از یه سری ها پرسیدم و به جواب قطعی نرسیدم.
من معدل کلم 15.06 هستشم اما معدل دو سال آخرم 17.5 هستش. یه سری دانشگاه ها مثل Alberta، Victoria،Manitoba و ... تو requirement های department معدل دو سال آخر رو زده. میخوام بدونم که در این صورت معدل من واسه اینا 17.5 حساب میاد، یا اینکه نه؟
مثلا دانشگاه victoria تو دپارتمان computer Science تو minimum requirement زده 75% تو دو سال آخر BSc.
http://www.csc.uvic.ca/Program_Information/Graduate_Studies/admission_information.htm#MSc_Reqs
ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن.
موفق باشید

sahand_a
August 24th, 2010, 09:12 PM
سلام دوستان. یه سوال
تو لینک زیر واسه دانشگاه ویکتوریا Minimum reauirement رو زده 15/20 یا 80%. آخه 15 میشه 75%. مگه واسه درصد حساب کردن هم فرمول خاصی دارن مثل محاسبه GPA تو 4.
http://registrar.uvic.ca/grad/admission/requirements/international/InternationalRequirements.html
بعد یه سوال دیگه، من شرایطم یه مقدار خاصه. من این سوال رو از یه سری ها پرسیدم و به جواب قطعی نرسیدم.
من معدل کلم 15.06 هستشم اما معدل دو سال آخرم 17.5 هستش. یه سری دانشگاه ها مثل Alberta، Victoria،Manitoba و ... تو requirement های department معدل دو سال آخر رو زده. میخوام بدونم که در این صورت معدل من واسه اینا 17.5 حساب میاد، یا اینکه نه؟
مثلا دانشگاه victoria تو دپارتمان computer Science تو minimum requirement زده 75% تو دو سال آخر BSc.
http://www.csc.uvic.ca/Program_Information/Graduate_Studies/admission_information.htm#MSc_Reqs
ممنون میشم دوستان منو راهنمایی کنن.
موفق باشید

سلام
تا اونجایی که من میدونم معدل ۲ ساله آخر منظورشون نیمه دوم تحصیلی شمست. یعنی‌ نصف واحدا ! حالا اگه شما ۵ ساله تموم کرده باشی‌ یا ۶ ساله به هر حال میان ۷۰ واحد آخرتو حساب می‌کنن.
مینیموم معدل هم همون ۱۵ هست. بعضی‌ جاها اونرو ۷۵% و بعضی‌ جاها هم ۸۰% مینویسن. کلا اکثر جاهای کانادا مینیموم همون ۱۵ هست به جز Mcmaster و british columbia که حداقل ۱۶ هست. البته تا اونجایی که من میدونم.

sanazf
August 25th, 2010, 03:53 AM
سلام

من یه سوال خیلی مهم دارم : ممنون میشم جوابشو رو به من بدید ....
کسایی که کارشناسی ناپیوسته هستند دوتا معدل دارن یکی معدل دوره کاردانی یکی معدل دوره کارشناسی ... حالا سوال من اینه که مجموع این دوتا معدل میشه معدل کل و حساب میشه در فرایند پذیرش؟ یا نه تک تک حساب میشه؟ اگه کسی معدل کاردانی ش gpa>3 باشه اما معدل کارشناسی ش gpa<3 اما مجموع معدل کاردانی و کارشناسی gpa=3باشه اونوقت تکلیف چیه؟ میدونین که حداقل معدل خیلی از دانشگاه ها gpa=3 هست .... ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... که آیا اصلا پذیرش داده میشه حتی با داشتن نمره زبان بالا و مقاله .... ؟ منظور من کلی هست ...

با سپاس

rf.ariyapour
August 25th, 2010, 02:28 PM
سلام
تا اونجایی که من میدونم معدل ۲ ساله آخر منظورشون نیمه دوم تحصیلی شمست. یعنی‌ نصف واحدا ! حالا اگه شما ۵ ساله تموم کرده باشی‌ یا ۶ ساله به هر حال میان ۷۰ واحد آخرتو حساب می‌کنن.
مینیموم معدل هم همون ۱۵ هست. بعضی‌ جاها اونرو ۷۵% و بعضی‌ جاها هم ۸۰% مینویسن. کلا اکثر جاهای کانادا مینیموم همون ۱۵ هست به جز Mcmaster و british columbia که حداقل ۱۶ هست. البته تا اونجایی که من میدونم.
سلام سهند جان. من که McMaster رو چک کردم همچین شرطی نداشت که معدل بالای 16 واسه ایرانی ها نیاز هستش. British columbia چون به ما نمیخوره سراغش نرفتم و نمیدونم.;);) میشه لینکی که گفته بالای 16 رو بذاری؟ ممنون
واسه Computer Science که دیدم زده بود که B- باید داشته باشن دانشجو ها. این لینک:
تو قسمت M.Sc. in Computer Science
http://www.cas.mcmaster.ca/cas/0template1.php?1001
حالا اینکه B- رو اینا چی در نظر میگیرن و تو Search این دانشگاه یه GPA سرچ کردم و به لینک زیر رسیدم:
http://careers.mcmaster.ca/students/education-planning/virtual-resources/gpa-conversion-chart
پس با این اوصاف فکر نکنم که B- در بدترین شرایط(نسبت به لینک بالا. کسی میدونه این 3 4 5 6 واسه Percentage چیه) از 15 بالا تر باشه. در بدترین شرایط که ستون 3 باشه 15 همون B میشه و تو ستون های دیگه B+ میشه.
حالا این چیزایی بود که من پیدا کردم. دوستان با تجربه تر هم نظر بدن و از صحتش ما رو با خبر کنن ممنون میشم.
موفق باشید

Nima_87
August 26th, 2010, 01:27 PM
سلام

من یه سوال خیلی مهم دارم : ممنون میشم جوابشو رو به من بدید ....
کسایی که کارشناسی ناپیوسته هستند دوتا معدل دارن یکی معدل دوره کاردانی یکی معدل دوره کارشناسی ... حالا سوال من اینه که مجموع این دوتا معدل میشه معدل کل و حساب میشه در فرایند پذیرش؟ یا نه تک تک حساب میشه؟ اگه کسی معدل کاردانی ش gpa>3 باشه اما معدل کارشناسی ش gpa<3 اما مجموع معدل کاردانی و کارشناسی gpa=3باشه اونوقت تکلیف چیه؟ میدونین که حداقل معدل خیلی از دانشگاه ها gpa=3 هست .... ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... که آیا اصلا پذیرش داده میشه حتی با داشتن نمره زبان بالا و مقاله .... ؟ منظور من کلی هست ...

با سپاس

سلام دوست گرامی،

در مورد معدل کل، که میانگین هر دو دورتون رو حساب میکنند. اما توجه داشته باشید، که یکی از فاکتورهایی که بعضی از دانشگاهها (خصوصا کانادایی ها) در نظر می گیرند، معدل دو سال آخر تحصیلات شما هست، حتی گاهی ملاک پذیرش رو معدل دو سال آخر قرار میدن و نه معدل کل. اینکه آیا با این شرایط پذیرش داده میشه یا نه، خوب باید بگم که مینیمم 4/3 برای تمام دانشگاه ها نیست. بعضی از دانشگاه ها 2.75 رو مینیمم قرار میدن. من دوستان زیادی دیدم که با معدل کمتر از 4/3 پذیرش گرفتن (از کشورهای مختلف). اما آنچه مسلمه اینه که، معدل کمتر از 15 (4/3)، حتی با داشتن مقاله و نمره زبان بالا، شانس گرفتن فاند رو به شدت کاهش میده (حتی در بعضی دانشگاهها بصورت قانون هست که فقط دانشجویان با معدل بالای 4/3 برای کمک های مالی مورد بررسی قرار می گیرند). بطور کلی، سیاست دانشگاهها در این زمینه متفاوته. موفق باشید!

memegh
August 26th, 2010, 01:50 PM
ببخشید من می خواستم بپرسم که اگر رزومه خالی باشه و فقط یه معدل خوب مثلا کل 17 و دو سال آخر 18 داشته باشه احتمال فاند وجود داره!

Fereydoun
August 26th, 2010, 02:17 PM
ببخشید من می خواستم بپرسم که اگر رزومه خالی باشه و فقط یه معدل خوب مثلا کل 17 و دو سال آخر 18 داشته باشه احتمال فاند وجود داره!

سلام بستگی داره برای کجا، و کدوم دانشگاه و چه مقطعی باشه اما اگر فقط کانادا منظورتون هست و برای مستر، اون وقت علاوه بر معدل، باید نمرات زبان خوبی برای فاند داشته باشید.مقاله یا موارد دیگه خیلی لزومی نداره. اما در مورد Ph.D برای فاند وجود مقاله هم خیلی مهمه

Nima_87
August 26th, 2010, 03:11 PM

دوست عزیز،
گرفتن فاند برای دوره مستر بسیار رقابتیه چون تعداد پوزیشن های این مقطع محدود و خیلی کمتر از PhD هست. در نظر داشته باشید که کسب نمره زبان بالا هم برای پذیرش ضروریه و داشتن مقاله امتیاز بسیار مثبتی برای گرفتن فاند ارزیابی میشه. اگرچه داشتن مقاله برای گرفتن پذیرش ضروری نیست، اما اغلب اساتید (خصوصا رشته های مهندسی) بر اساس سابقه پژوهشی شما (و بطور خاص مقالاتتون) به شما RA/TA اختصاص میدن.

danialmdt
August 26th, 2010, 07:46 PM

این مورد بستگی به دانشگاه مورد نظرتون داره ....
پس به سایت دانشگاه (و در صورت نیاز دانشکده) مراجعه کنید و در قسمت Requirement ها اول ببینید چه مدارکی رو ازتون به عنوان مدارک الزامی در ثبت نام می خوان. در صورتی که شرایط ثبت نام رو داشتید می تونید با اساتید مرتبط و یا ادارۀ آموزش مکاتبه کنید و در مورد همکاری علمی (TA/RA) ازشون بپرسید. در غیر اینصورت قبل ارسال مدارک (و ریجکت شدن) با مسئول آموزش صحبت کنید تا شما را در مورد نقص مدارکتون راهنمایی کنن.

danialmdt
August 27th, 2010, 01:17 AM
سلام
كارشناس ارشد در رشته ادبيات انگليسي هستم.مي خواستم بدونم امكان گرفتن پذيرش دكترا در شاخه
مترجمي زبان انگليسي هست يا مطمين باشم كه اين رشته در دانشگاه هاي كانادا نيست؟لطفا راهنمايي كنيد كه چه كار كنم؟

این سوال شما چه ربطی به این تاپیک داشت؟!!!
به هر حال برای جستجوی رشته و دانشگاه مورد نظرتون در کانادا از دیتابیس زیر استفاده کنید:
http://oraweb.aucc.ca/dcu_e.html

sanazf
August 27th, 2010, 01:34 AM
سلام دوست گرامی،

در مورد معدل کل، که میانگین هر دو دورتون رو حساب میکنند. اما توجه داشته باشید، که یکی از فاکتورهایی که بعضی از دانشگاهها (خصوصا کانادایی ها) در نظر می گیرند، معدل دو سال آخر تحصیلات شما هست، حتی گاهی ملاک پذیرش رو معدل دو سال آخر قرار میدن و نه معدل کل. اینکه آیا با این شرایط پذیرش داده میشه یا نه، خوب باید بگم که مینیمم 4/3 برای تمام دانشگاه ها نیست. بعضی از دانشگاه ها 2.75 رو مینیمم قرار میدن. من دوستان زیادی دیدم که با معدل کمتر از 4/3 پذیرش گرفتن (از کشورهای مختلف). اما آنچه مسلمه اینه که، معدل کمتر از 15 (4/3)، حتی با داشتن مقاله و نمره زبان بالا، شانس گرفتن فاند رو به شدت کاهش میده (حتی در بعضی دانشگاهها بصورت قانون هست که فقط دانشجویان با معدل بالای 4/3 برای کمک های مالی مورد بررسی قرار می گیرند). بطور کلی، سیاست دانشگاهها در این زمینه متفاوته. موفق باشید!

سلام

ممنون از پاسختون .... اگه یک سری از درسها که در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با هم یکسان هست با تعداد واحد و سرفصل یکسان و تفاوت نمره در دوره کاردانی و کارشناسی این درسها 8-9 نمره باشه اونوقت چطوری حساب میکنن؟ من در بعضی دانشگاه ها برای رشته هایی توانایی در بعضی از درسها ذکر شده که این توانایی از روی نمره درسها و واحدهای گذرانده شده در دانشگاه ثابت میشه , حالا با همچین شرایطی تکلیف چیه ؟ ... درسهای یکسان رو در دوره با تفاوت نمره گذرونده باشی ....:cry:

با سپاس ....

Eede.67
August 27th, 2010, 10:49 PM
سلام من معدلم 15 خوردهایه با گذروندن پروژم این تابستون با مدرک فیزیک مهندسی از علوم تحقیقات تهران فارغ التحصیل میشم 8 ترمه بدون واحد افتاده چطوری میتونم بفهمم کدوم دانشگاهها بهترن و به معدلم میخورن البته میخوام اونجا لیزر بخونم چون گرایشم لیزر اپتیکه؟البته یه مقدار نگرانم که دانشگاهی تو تورنتو نباشه که با این معدل منو قبول کنه

Nima_87
August 27th, 2010, 11:43 PM
سلام

ممنون از پاسختون .... اگه یک سری از درسها که در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته با هم یکسان هست با تعداد واحد و سرفصل یکسان و تفاوت نمره در دوره کاردانی و کارشناسی این درسها 8-9 نمره باشه اونوقت چطوری حساب میکنن؟ من در بعضی دانشگاه ها برای رشته هایی توانایی در بعضی از درسها ذکر شده که این توانایی از روی نمره درسها و واحدهای گذرانده شده در دانشگاه ثابت میشه , حالا با همچین شرایطی تکلیف چیه ؟ ... درسهای یکسان رو در دوره با تفاوت نمره گذرونده باشی ....:cry:

با سپاس ....

سلام،

حقیقتش در این مورد مطمئن نیستم. اما احتمالا یا نمرات مقطع کارشناسیتون رو معیار قرار میدن (که جدیدتر هستند) و یا میانگین میگیرن. در این مورد میتونید به دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و سوال کنید تا مطمئن بشید. موفق باشید!

Nima_87
August 27th, 2010, 11:47 PM
سلام من معدلم 15 خوردهایه با گذروندن پروژم این تابستون با مدرک فیزیک مهندسی از علوم تحقیقات تهران فارغ التحصیل میشم 8 ترمه بدون واحد افتاده چطوری میتونم بفهمم کدوم دانشگاهها بهترن و به معدلم میخورن البته میخوام اونجا لیزر بخونم چون گرایشم لیزر اپتیکه؟البته یه مقدار نگرانم که دانشگاهی تو تورنتو نباشه که با این معدل منو قبول کنه

سلام،
با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظرتون و انتخاب program که می خواین در اون ادامه تحصیل بدید، در قسمت Admission requirement میتونید شرط معدل برای پذیرش رو پیدا کنید. برای اغلب دانشگاههای آمریکا و کانادا مینیمم معدل 4/3 یا کمی بالاتر یا پایینتر تعریف شده. موفق باشید!

Mohamad.F
August 29th, 2010, 01:14 PM
سلام
می خواستم بدونم معدل ارشد بالا می تونه معدل کارشناسی پایین رو جبران کنه. من معدل کارشناسیم زیر 14 هستش ولی معدل ارشدم بالای 19 و از دانشگاه شریفه. رشته ارشدم هم IT هست. خیلی جاها دیدم نوشتند معدل دو سال آخر مهمه. یعنی برای من معدل ارشدم رو حساب می کنند؟ یا چون معدل لیسانسم زیر 14 هست و از مینیمم مورد نیاز دانشگاه های کانادا پایین تره، شانسی برای پذیرش همراه با فاند ندارم؟
مرسی

Nima_87
August 29th, 2010, 02:31 PM
سلام
می خواستم بدونم معدل ارشد بالا می تونه معدل کارشناسی پایین رو جبران کنه. من معدل کارشناسیم زیر 14 هستش ولی معدل ارشدم بالای 19 و از دانشگاه شریفه. رشته ارشدم هم IT هست. خیلی جاها دیدم نوشتند معدل دو سال آخر مهمه. یعنی برای من معدل ارشدم رو حساب می کنند؟ یا چون معدل لیسانسم زیر 14 هست و از مینیمم مورد نیاز دانشگاه های کانادا پایین تره، شانسی برای پذیرش همراه با فاند ندارم؟
مرسی

سلام،
بله تا حدود زیادی میتونه. ضمنا میتونید در SOP تون دلیل بیارید که چرا معدل کارشناسیتون پایین بوده و چطور به این رشد در مقطع ارشد رسیدید. این رو باید اضافه کنم که اغلب منظورشون از دو سال آخر، دو سال آخر هر مقطع هست، نه اینکه کارشناسی رو نا دیده بگیرن و فقط ارشدتون رودر نظر بگیرن! برای کانادا باز هم ممکنه به مشکل بخورید، چون خیلی رو معدل حساسن. به نظر من برای اطمینان، قبل از اینکه برای دانشگاههای کانادایی اپلای کنید، شرایط معدلتون رو بهشون بگید و از طریق ایمیل نظرشون رو جویا بشید! اینکه آیا شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارید، فقط وابسته به معدل نیست: نمرات زبان و سابقه پژوهشی (مقالات) بسیار مهم هستن، که شما مطرح نکردید. موفق باشید.

danialmdt
August 29th, 2010, 02:34 PM
سلام
مرسی

سوالتون رو باید در این قسمت مطرح می کردید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1926-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4

اینجا رو هم یه سر بزنید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?803-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%DB%8C%D8%A7-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF%D8%8C-%DA%A9%D8%AF%D9%88%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%87%D8%9F&highlight=%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%87

Mohamad.F
August 30th, 2010, 06:46 PM
اینکه آیا شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارید، فقط وابسته به معدل نیست: نمرات زبان و سابقه پژوهشی (مقالات) بسیار مهم هستن، که شما مطرح نکردید. موفق باشید.

از وقتی که گذاشتید و پاسختون بی نهایت ممنونم.
مقالاتم هنوز آماده نشده ولی چند تایی خواهم داشت.. قبل از امتحان زبان می خواستم وضعیتم رو بررسی کنم. ببینم امکان داره با نمرات زبان خیلی خوب ولی با این معدل کارشناسی پذیرش گرفت یا نه. یادم رفت این سوال رو هم مطرح کنم که آیا می شه با نمره بالای GrR - subject کمبود معدل لیسانسم رو هم تا اندازه زیادی واسه دانشگاه های کانادا جبران کنم؟ (در ضمن این رو هم بگم که من لیسانس بهشتی بودم و میانگین معدل دانشکده ما 13 و خورده ای بود که از معدل من کمتره)

سوالتون رو باید در این قسمت مطرح می کردید:

ممنون از راهنماییتون. من زیاد اینجا نیومدم و به قوانینش چندان آشنا نیستم.

mrbl
August 30th, 2010, 07:16 PM
سلام
من برای لیسانس می خواهم برم
حداقل معدل دیپلم باید چتد باشه ؟ با 16.93 می شه
شنیدم معدل اختصاصی دیپلم هم باید بالا باشد ، درسته ؟معدل اختصاصی من 17.33
آیا با این معدل امیدی به من است یا باید بیخیال شوم ؟

Nima_87
August 30th, 2010, 10:41 PM
از وقتی که گذاشتید و پاسختون بی نهایت ممنونم.
مقالاتم هنوز آماده نشده ولی چند تایی خواهم داشت.. قبل از امتحان زبان می خواستم وضعیتم رو بررسی کنم. ببینم امکان داره با نمرات زبان خیلی خوب ولی با این معدل کارشناسی پذیرش گرفت یا نه. یادم رفت این سوال رو هم مطرح کنم که آیا می شه با نمره بالای GrR - subject کمبود معدل لیسانسم رو هم تا اندازه زیادی واسه دانشگاه های کانادا جبران کنم؟ (در ضمن این رو هم بگم که من لیسانس بهشتی بودم و میانگین معدل دانشکده ما 13 و خورده ای بود که از معدل من کمتره)

ممنون از راهنماییتون. من زیاد اینجا نیومدم و به قوانینش چندان آشنا نیستم.

خواهش می کنم دوست خوبم!
1- بله امکانش هست.
2- دانشگاههای کانادا به GRE توجه چندانی ندارن.
3- تا جای که من میدونم، معدل میانگین اغلب دانشگاهها در تهران، خصوصا در رشته های مهندسی در همین حده. میتونید توی SOP مطرحش کنید. اما اصولا دانشگاه مقصد خیلی به این قضیه کاری نداره!
موفق باشید!

Eede.67
August 31st, 2010, 12:14 AM
سلام،
با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظرتون و انتخاب program که می خواین در اون ادامه تحصیل بدید، در قسمت Admission requirement میتونید شرط معدل برای پذیرش رو پیدا کنید. برای اغلب دانشگاههای آمریکا و کانادا مینیمم معدل 4/3 یا کمی بالاتر یا پایینتر تعریف شده. موفق باشید!

مرسی از کمکت نیما جان;) می خواستم بدونم برای ارشد رشتۀ بیوفیزیک وضعیتش چطوره یعنی تو کانادا جایگاه خوبی داره یا نه؟برای فاند کردن هم چقدر احتمال داره معدل 15-15.30 رو که مقاله ای ندارم:( و در ضمن رزومه ی خاصی هم ندارم:( رو ساپورت کنن؟
بازم مرسی هزاربار:D

Nima_87
August 31st, 2010, 12:38 AM
مرسی از کمکت نیما جان;) می خواستم بدونم برای ارشد رشتۀ بیوفیزیک وضعیتش چطوره یعنی تو کانادا جایگاه خوبی داره یا نه؟برای فاند کردن هم چقدر احتمال داره معدل 15-15.30 رو که مقاله ای ندارم:( و در ضمن رزومه ی خاصی هم ندارم:( رو ساپورت کنن؟
بازم مرسی هزاربار:D

خواهش می کنم دوست عزیز! ببینید، معدل شما برای گرفتن پذیرش از بیش از نیمی از دانشگاههای کانادا کفایت می کنه (یعنی حداقل مورد نیازشون رو دارید). اما معدل بالایی برای گرفتن پذیرش و فاند از کانادا محسوب نمیشه! در مورد نمره زبانتون توضیحی ندادید. در کل شانس گرفتن فاند در دوره مستر خصوصا در کانادا زیاد نیست. البته با کسب نمره زبان بالا میتونید به گرفتن پذیرش امیدوار باشید. اما با این معدل و بدون مقاله شانس گرفتن فاند از کانادا برای دوره مستر خیلی ضعیفه. موفق باشید!

Eede.67
August 31st, 2010, 08:05 PM
سلام نیما جان من برای امتحان زبان یه مقدار نگرانم هنوز امتحانش و ندادم بنابراین بیشتر روی پروژم دارم کار میکنم که مقاله بشه بعد که همه چی روبه راه شد امتحان میدم از اینکه گفتی معدلم برای اونجا بد نیست خیالم 50% راحت شد چون بخاطر معدل می خواستم کانادا رو فراموش کنم و ارشدم رو اینجا شرکت کنم بین ترم برم اتریش ...................بازم از توجهت ممنونم نیما جون;)

danialmdt
September 1st, 2010, 04:04 PM
اگه من به جای شما بودم سعی میکردم اول روی نمرات عالی تافل/جی آر ای سرمایه گذاری کنم .... پس از اون اگه زمان باقی بود روی مقاله وقت میذاشتم

seyedleon
September 1st, 2010, 07:55 PM
سلام من فوق ليسانس نساجي دارم با معدل 17 معدل ليسانسمم 15.79 بوده و دوتا مدرك فني حرفه اي دارم در رشته نقشه كشي صنعتي مي خوام طراحي صنعتي بخونم تو كانادا كمك مي خوام هيچي نميدونم . كدوم داتنشگاه و چه جوري

iBT
September 1st, 2010, 08:25 PM
سلام من فوق ليسانس نساجي دارم با معدل 17 معدل ليسانسمم 15.79 بوده و دوتا مدرك فني حرفه اي دارم در رشته نقشه كشي صنعتي مي خوام طراحي صنعتي بخونم تو كانادا كمك مي خوام هيچي نميدونم . كدوم داتنشگاه و چه جوري

درمورد رشته شما اطلاعاتی ندارم ولی اول از همه باید به سایت دانشگاه های کانادا مراجعه کنید ببینید کدوم رشته مد نظر شما رو دارن و بعد ببینید رشته نساجی میتونه بره طراحی صنعتی اونجا یا خیر . از ویکی سایت هم استفاده کنید .

mrbl
September 8th, 2010, 02:52 PM
سلام
من برای لیسانس می خواهم برم
حداقل معدل دیپلم (سال آخر) باید چتد باشه ؟ با 16.93 می شه
من معدل سه سالم 17.33 است
شنیدم معدل اختصاصی دیپلم (سال آخر)هم باید بالا باشد ، درسته ؟معدل اختصاصی من 17.33
من معدل ترم دومم 17.30 است
آیا با این معدل امیدی به من است یا باید بیخیال شوم ؟

sepidazar
September 17th, 2010, 08:09 PM
سلام
می خواستم بدونم برای Apply از لیسانس برای دکترا باید دقیقا به استادا که میل می زنیم چی بگیم؟؟
با تشکر

qwerty123456
September 17th, 2010, 08:19 PM
سلام
می خواستم بدونم برای Apply از لیسانس برای دکترا باید دقیقا به استادا که میل می زنیم چی بگیم؟؟
با تشکر
ای کاش این سوال را در جای مناسب خودش مطرح میکردید.
باید یه موضوع که استاد تعیین کرده رو انتخاب کنید و ریزنمرات و نمره زبان و ... رو بفرستید، بگید bachelor دارم میخام دکترا بخونم، بگید آیا این موضوع رو میتونم با شما بردارم؟ اگر نه چه موضوعی رو پیشنهاد میکنید با شما بردارم؟ اگه با شما نمیتونم، چه استادی رو پیشنهاد میکنید به من؟ ...
اگر استاد لازم دید(که حتماً همینطوره) میگه قبلش یه سری واحد باید پاس کنید، از کشور تا کشور فرق میکنه. خیلی سوالتون عامه.

baran 2
September 20th, 2010, 10:59 PM
من معدل کلم تا حالا حول و حوش 14 است و 85 واحد پاس کردم و 50 واحد مونده به نظر شما اگه نمره هام رو سعی کنم بهتر کنم معدلم امکان داره به 16 یا 17 برسه.لطفا راهنمایی کنید.:cry:

Nima_87
September 20th, 2010, 11:11 PM
من معدل کلم تا حالا حول و حوش 14 است و 85 واحد پاس کردم و 50 واحد مونده به نظر شما اگه نمره هام رو سعی کنم بهتر کنم معدلم امکان داره به 16 یا 17 برسه.لطفا راهنمایی کنید.:cry:

سلام،

دوست عزیز این رو که با ماشین حساب به راحتی میتونید محاسبه کنید! اگر معدل 50 واحد آیندتون 20 باشه، معدل کل شما 16.22 خواهد شد. اگر هدفتون اپلای کردن هست، سعی کنید در ادامه معدلتون رو به حداقل 15 برسونید که خوب با توجه به شرایطتون کاملا" امکانپذیره. پیروز باشید.

pouyaa
September 22nd, 2010, 02:02 PM
سلام
من لیسانس عمران هستم از دانشگاه آزاد پرند و معدلم 13 هست.میخوام بدونم برای فوق شانسی برای apply کردن دارم یا نه؟ اگه اره کدوم دانشگاه؟
ممنون.

vv_matin
September 23rd, 2010, 06:55 PM
دوستان من معدل لیسانسم متاسفانه 13.5 هست. ولی در فوق سرم به سنگ خورد و به راه راست هدایت شدم و معدلم 18 هست. میخواستم ببینم شانسی برای کانادا دارم؟ رشته ام هم عمران هست

Nima_87
September 23rd, 2010, 08:01 PM
دوستان من معدل لیسانسم متاسفانه 13.5 هست. ولی در فوق سرم به سنگ خورد و به راه راست هدایت شدم و معدلم 18 هست. میخواستم ببینم شانسی برای کانادا دارم؟ رشته ام هم عمران هست

سلام،
دوست خوبم معدل لیسانستون متاسفانه برای کانادا خیلی کم هست. اما با توجه به معدل خوب دوره ارشدتون، ممکنه برای کانادا هم شانس داشته باشید. بهترین کار اینه که به graduate coordinator دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و سوال کنید. پیشنهاد می کنم که بخش نتایج پذیرش هم مرور کنید و ببینید که دوستان با شرایط مشابه از کانادا پذیرش داشتن یا خیر. با آرزوی موفقیت.

vv_matin
September 23rd, 2010, 08:08 PM
سلام،
دوست خوبم معدل لیسانستون متاسفانه برای کانادا خیلی کم هست. اما با توجه به معدل خوب دوره ارشدتون، ممکنه برای کانادا هم شانس داشته باشید. بهترین کار اینه که به graduate coordinator دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید و سوال کنید. پیشنهاد می کنم که بخش نتایج پذیرش هم مرور کنید و ببینید که دوستان با شرایط مشابه از کانادا پذیرش داشتن یا خیر. با آرزوی موفقیت.

از راهنماییتون ممنونم.
حقیقتش یکی از دلایلی که معدل دوره لیسانسم خوب نبود علاقه نداشتن به گرایشم بود که در دوره فوق لیسانس با انتخاب گرایش مورد علاقه ام طبیعتاً وضعیتم هم بهتر شد. فکر میکنید این میتونه امتیاز مثبتی داشته باشه؟
با تشکر مجدد از راهنماییتون.

tttt
September 23rd, 2010, 09:10 PM
از راهنماییتون ممنونم.
حقیقتش یکی از دلایلی که معدل دوره لیسانسم خوب نبود علاقه نداشتن به گرایشم بود که در دوره فوق لیسانس با انتخاب گرایش مورد علاقه ام طبیعتاً وضعیتم هم بهتر شد. فکر میکنید این میتونه امتیاز مثبتی داشته باشه؟
با تشکر مجدد از راهنماییتون.
سلام
ببينيد شما اصلا نگران معدل ليسانستون نباشيد. معدل ارشدتون خيلي خوبه اگه بتونيد كه نمره زبان بالا بياريد و 1-2 تا مقاله بدين براي پذيرش با فاند موقعيتتون بالا ميره.

crystalgirl
October 4th, 2010, 05:29 PM
با سلام
دانشجوی مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد تبریز هستم معدل کلم 17 هست.
میخواستم بدونم که پذیرش از دانشگاه های کانادا منوط به دانشگاه تحصیلیمون تو ایران هست یا نه؟
من که الان تو دانشگاه آزادم آیا شانسی برام هست یا نه؟(رزومه و تافل و... برکنار , من نگرانیم بیشتر بابت دانشگاه و معدلمه)
مرسی

Nima_87
October 4th, 2010, 06:17 PM
با سلام
دانشجوی مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد تبریز هستم معدل کلم 17 هست.
میخواستم بدونم که پذیرش از دانشگاه های کانادا منوط به دانشگاه تحصیلیمون تو ایران هست یا نه؟
من که الان تو دانشگاه آزادم آیا شانسی برام هست یا نه؟(رزومه و تافل و... برکنار , من نگرانیم بیشتر بابت دانشگاه و معدلمه)
مرسی

سلام،

نه دوست گرامی از بابت دانشگاهتون خیلی نگران نباشید. درسته که دانشگاههای کانادا ترجیحشون اینه که از دانشگاههای خوب ایران دانشجو بگیرن، اما اگه رزومه مناسبی داشته باشید، با توجه به معدلتون شانس خواهید داشت. پیروز باشید.

casper66m
October 5th, 2010, 02:53 AM
سلام
من معدلم 14.3 هست از یکی از دانشگاه های دولتی تهران ،می خواستم بدونم با این معدل می تونم برای دانشگاه های خوب کانادا به صورت self fund اپلی کنم (رنک زیر 200)
دانشگاه های آمریکا چه طور؟

tahahavakhor
October 5th, 2010, 03:48 AM
سلام
من معدلم 14.3 هست از یکی از دانشگاه های دولتی تهران ،می خواستم بدونم با این معدل می تونم برای دانشگاه های خوب کانادا به صورت self fund اپلی کنم (رنک زیر 200)

دوست عزیز بسیاری از دانشگاههای کانادا که رنک متوسط و خوب دارن روی معدل حساسن و حتی در صورت وجود واحد افتاده اپلیکنت رو ریجکت می کنن و این موضوع به فاند ربطی نداره. بعلاوه حتی در صورت پذیرش ممکنه آفیسر سفارت به دلیل genuine student ریجکت کنه. حتما با با دانشگاههای مد نظرتون مشورت کنین در این زمینه.
در مورد امریکا هم بستگی به GRE تون داره تا حدود زیادی

sahand_a
October 7th, 2010, 11:43 PM
سلام

سلام
برای master of engineering MEng شاید بتونید از concordia ، windsor ، carlton, UOIT بگیرید اما MSc احتمالش کمه!

Clough
October 8th, 2010, 11:25 AM
سلام

رشته ام عمران هست. لیسانسم معدلش 14 هست واحد افتاده هم دارم . فوق لیسانسم از امیر کبیر با معدل 16.97 هست میخواستم ببینم برای دکتری بدون فاند شانس پذیرش تو دانشگاهای خوب کانادا رو دارم یانه ؟در ضمن من دارم اقامتم تو کانادا جور میشه یعنی دانشجوی International حساب نمیشم لطفا یکی بهم کمک کنه

S_S
October 9th, 2010, 11:13 PM
سلام بچه ها .
از اونجایی که اطرافم دیدم همه واسه گرفتن بورسیه سر آیلتس و معدل و اینا مشکل دارن من تصمیم گرفتم از الان مقدمات بورسیه گرفتنم رو انجام بدم ( دوم دبیرستان هستم ) . برای آیلتس که هیچ مشکلی ندارم فقط انتخاب دانشگاه یکم برام سخت شده . یعنی نمیدونم بهترین دانشگاه ها برای رشته تجربی چیه که برنامه ریزی دقیق کنم ...
بعد من خودم خیلی به رشته ی دامپزشکی علاقه دارم میخواستم ببینم آیا اصلا می ارزه من برم این رشته یا نه ؟ و اینکه شرط معدل چند باید باشه ..

ممنون میشم یکی کمک کنه ...

tahahavakhor
October 10th, 2010, 12:58 AM
سلام بچه ها .
از اونجایی که اطرافم دیدم همه واسه گرفتن بورسیه سر آیلتس و معدل و اینا مشکل دارن من تصمیم گرفتم از الان مقدمات بورسیه گرفتنم رو انجام بدم ( دوم دبیرستان هستم ) . برای آیلتس که هیچ مشکلی ندارم فقط انتخاب دانشگاه یکم برام سخت شده . یعنی نمیدونم بهترین دانشگاه ها برای رشته تجربی چیه که برنامه ریزی دقیق کنم ...
بعد من خودم خیلی به رشته ی دامپزشکی علاقه دارم میخواستم ببینم آیا اصلا می ارزه من برم این رشته یا نه ؟ و اینکه شرط معدل چند باید باشه ..

ممنون میشم یکی کمک کنه ...

اصلا بعید میدونم برای مقطع لیسانس فاند تعلق بگیره!

S_S
October 12th, 2010, 01:14 AM
مطمئنی شما ؟؟ یعنی اگه معدل بالا باشی هم قبول نمیکنن ؟؟

tahahavakhor
October 12th, 2010, 01:23 AM

تا اونجایی که من اطلاع دارم اینجوریه. اینجا بچه های با تجربه تر هم هستن می تونن جواب بدن.

Nima_87
October 12th, 2010, 03:34 PM

سلام،

دوستمون taha درست می گن. نه، به لیسانس فاند نمیدن! خیلی خیلی موارد محدودی شنیدم که تونستن اونم بصورت پارشیال فاند بگیرن! کاملا" هم منطقیه دوست من! معیاری وجود نداره که نشون بده مدرسه شما بر چه اساس به شما نمره داده! حالا فرض معدل شما 20 باشه. دانشجوی لیسانس سود آوری برای استاد/ دانشگاه نداره! فقط میتونه درس بخونه! برای چی باید بهش بورس بدن از یک کشور دیگه؟!
پیروز باشید.

tahahavakhor
October 13th, 2010, 12:42 AM
کاملا منطقیه خب .. شما درست میگید ...
اونوقت اگه که آدم بخواد از یه دانشگاه سطح معمولی پذیرش بگیره ( به هزینه ی خودش ) یعنی بورس نباشه , اونوقت هزینش خیلی بالا میشه ؟ یه حد و حدود خاصی هستش توی ذهنتون ؟
یا اصلا پذیرش میدن همینطوری ؟

ببخشید من خیلی سوال میکنم ها .. به هر حال بحث آینده وسطه ...

بسته به دانشگاهت هزینش فرق می کنه .باید تک تک سر بزنی و tuition fee ها رو چک کنی. در نظر هم بگیر که کانادا به undergrad ها بسختی ویزا میده . یه نگاهی به تاپیک ویزای دانشجویی کانادا بندازی اوضاع رو می گیری. کالج های معمولی به خصوص واسه undergrad ها بهترین بهانه واسه genuine student و ریجکشنه.

Industrial88
October 15th, 2010, 02:21 AM
سلام
معدل لیسانس من 15.91 و ارشد هم تا الان 17.56! چقدر واسه کانادا شانس دارم؟

baheri
October 15th, 2010, 11:05 AM
سلام
معدل لیسانس من 15.91 و ارشد هم تا الان 17.56! چقدر واسه کانادا شانس دارم؟
اصلا مشخص نیست. معدل فقط بخشی از پروسه پذیرش هستش.....

hajihashemi
October 15th, 2010, 06:41 PM
با سلام .
دوستان اگر مهاجرت کنیم و سپس واسه فوق کانادا اقدام کنم به عنوان شهروند باز شرط معدل مهم میشه؟یا اینکه شرط معدل واسه دانشجویان خارجیه؟
مرسی

tahahavakhor
October 16th, 2010, 12:43 AM
با سلام .
دوستان اگر مهاجرت کنیم و سپس واسه فوق کانادا اقدام کنم به عنوان شهروند باز شرط معدل مهم میشه؟یا اینکه شرط معدل واسه دانشجویان خارجیه؟
مرسی

به جز شرط زبان(که خب طبیعی هم هس) کلیه شروط پذیرش برای همه یکسانه

bestofbestzizi
October 17th, 2010, 01:39 PM
سلام با معدل 13 تو ليسانس هيچ اميدي واسه كانادا نيست ؟ حتي بعد از فوق و براي دكترا؟

tahahavakhor
October 17th, 2010, 04:33 PM
سلام با معدل 13 تو ليسانس هيچ اميدي واسه كانادا نيست ؟ حتي بعد از فوق و براي دكترا؟

امید تنها چیزیه که صفرش وجود نداره! اما شما برای پذیرش دکتری به چیزی بیش از امید نیاز دارید. دکتری بسیار رقابتیه و نرخ پذیرش 7 یا 8 درصده واسه همین یه نقطه ضعف می تونه بهتون ضربه بزنه مگه از در قسمتهای دیگه رزومتون عالی عمل بکنید.

kasandra
October 17th, 2010, 07:43 PM
سلام . من تمام این تاپیک رو خواندم و برام چند تا سوال پیش اومده :

اول اینکه می خواستم بدونم دانشگاه های کانادا چه جوری با معدل دانشجو های ایرانی برخورد می کنند . منظورم اینکه یعنی ریز نمرات همه ی اپلیکنت ها در آفیس مربوطه ی هر دانشگاه به طور جداگانه به فرمت 4 در میاد و بعدش بررسی می شه ؟؟ یا اینکه دانشگاه های کانادا با سیستم ایران آشنا هستند و مثلا وقتی می بینن اپلیکنت از ایران هست و معدلش مثلا 15 س دیگه تبدیلش نمی کنن و همون اوکیه. البته دیدم که تو بعضی از دانشگاه های کانادا جداگانه می نی مم معدل برای کشور ها از جمله ایران نوشته شده ، ولی سوالم بیشتر مربوط به دانشگاه هایی که کشور ها رو جدا نکرده و مثلا گفته برای همه 3 از 4.
سوال بعدی اینکه آیا دانشگاه هایی توی کانادا هست که 3 از 4 رو معادل 14 در نظر بگیره ؟ در این صورت اگر معدل بالای 14 باشه ولی زیر 3 باشه تکلیف چیه؟
سوال سوم اینکه اگر همون اول بگی که فاند نمی خوای و اونوقت بهت پذیرش بدن ، بعد از گذشت یک ترم اگر تو دانشگاه خوب عمل کنی می تونی به فاند امیدوار باشی یا چون از اول گفتی فاند نمی خوای دیگه کلا باید بی خیال بشی؟ اگر احتمال فاند هست این احتمال بالاست یا نه؟
مرسی

Clough
October 17th, 2010, 09:12 PM
سلام

رشته ام عمران هست. لیسانسم معدلش 14 هست واحد افتاده هم دارم . فوق لیسانسم از امیر کبیر با معدل 16.97 هست میخواستم ببینم برای دکتری بدون فاند شانس پذیرش تو دانشگاهای خوب کانادا رو دارم یانه ؟در ضمن من دارم اقامتم تو کانادا جور میشه یعنی دانشجوی International حساب نمیشم لطفا یکی بهم کمک کنه. اگر که نه مثلا میتونم با داشتن 2 تا ISI مثلا تو UBC برای MSC بدون فاند پذیرش بگیرم؟مرسی .لطفا منو راهنمایی کنیین

tahahavakhor
October 18th, 2010, 01:10 PM
سلام . من تمام این تاپیک رو خواندم و برام چند تا سوال پیش اومده :

اول اینکه می خواستم بدونم دانشگاه های کانادا چه جوری با معدل دانشجو های ایرانی برخورد می کنند . منظورم اینکه یعنی ریز نمرات همه ی اپلیکنت ها در آفیس مربوطه ی هر دانشگاه به طور جداگانه به فرمت 4 در میاد و بعدش بررسی می شه ؟؟ یا اینکه دانشگاه های کانادا با سیستم ایران آشنا هستند و مثلا وقتی می بینن اپلیکنت از ایران هست و معدلش مثلا 15 س دیگه تبدیلش نمی کنن و همون اوکیه. البته دیدم که تو بعضی از دانشگاه های کانادا جداگانه می نی مم معدل برای کشور ها از جمله ایران نوشته شده ، ولی سوالم بیشتر مربوط به دانشگاه هایی که کشور ها رو جدا نکرده و مثلا گفته برای همه 3 از 4.
سوال بعدی اینکه آیا دانشگاه هایی توی کانادا هست که 3 از 4 رو معادل 14 در نظر بگیره ؟ در این صورت اگر معدل بالای 14 باشه ولی زیر 3 باشه تکلیف چیه؟
سوال سوم اینکه اگر همون اول بگی که فاند نمی خوای و اونوقت بهت پذیرش بدن ، بعد از گذشت یک ترم اگر تو دانشگاه خوب عمل کنی می تونی به فاند امیدوار باشی یا چون از اول گفتی فاند نمی خوای دیگه کلا باید بی خیال بشی؟ اگر احتمال فاند هست این احتمال بالاست یا نه؟
مرسی

بهتر اینه که خودتون با استفاده از سایت WES نمرتونو به اسکیل 4 ببرید و البته دانشگاههایی که با سیستم ایران آشنایی ندارند این کار رو خواهند کرد. معدل 14 با تمام روش های WES زیر 4 هستش، چیزی معادل 2.7.

phonnixx
October 18th, 2010, 07:32 PM
سلام
با معدل 16.5 لیسانس عمران میشه به دانشگاه تورنتو امیدوار بود واسه فوق؟ایلتس 7.5 و 1200 جی ار ای!

scattergood
October 23rd, 2010, 05:32 AM
سلام
من لیسانس فیزیک حالت جامد با معدل 15.5،با نمره 8 IELTS،با نمره 880(88%) GRE physics دارم.امکان پذیرش فوق تو یکی از گرایش های فیزیک برام وجود داره؟داشتن نمره بالای GRE برای دانشگاه های کانادا جبران معدل کم رو میکنه؟

sahand_a
October 23rd, 2010, 05:18 PM
سلام
من لیسانس فیزیک حالت جامد با معدل 15.5،با نمره 8 IELTS،با نمره 880(88%) GRE physics دارم.امکان پذیرش فوق تو یکی از گرایش های فیزیک برام وجود داره؟داشتن نمره بالای GRE برای دانشگاه های کانادا جبران معدل کم رو میکنه؟

سلام
رشتهٔ فیزیک رو من دقیقا نمیدونم اما مثلا شیمی‌ رو میدونم که بعضی‌ جاها gre subject میخوان و بعضی‌ جاها نمیخوان. برای‌ جاهایی‌ که میخوان نمرهٔ بالا تاثیر گذاره اما جاهایی‌ که نمیخوان معمولان نگاهی‌ که نمرهٔ gre نمیکنن.

scattergood
October 24th, 2010, 03:16 AM
مرسی از جواب ولی دانشگاه هایی که تو کانادا gre،نمیخوان،با شرایط من امیدی به پذیرش هست؟با داشتن gre بالا بهتر نیست شانسم رو امریکا هم امتحان کنم چون خیلی از دانشگاه هاش این مدرک رو لازم داره!ولی از خیلی ها شنیدم که ویزا دادن امریکا با خداست!

McDreamy
October 24th, 2010, 05:39 PM
سلام دوستان عزیز

من یه سوال دارم که خیلی برام مهمه و واقعا ممنون میشم اگه نظرات خودتون رو بگید
میخوام برای دانشگاه کنکوردیا اپلای کنم و معدل لیسانس و ارشدم هم جفتش 16/5 هست
تو application from یه قسمت هست که سوال زیر رو میپرسه و من نمیدونم چی جواب بدم :(

Do you consider your transcript(s) of university-level work an accurate indication of your academic ability؟

چون معدلم چندان جالب نیست به نظرم نباید بزنم yes. اگه هم بزنم No میگه دلایل خودتون رو بیان کنید. من دلیل خوبی به نظرم نمیرسه که نه سیخ بسوزه نه کباب!
به نظرتون این سوال چقدر تو نتیجه پذیرش مهمه و چی بنویسم بهتره؟ راستش چند روزی هست که اینو تو فروم مربوط به دانشگاه کنکوردیا مطرح کردم ولی کسی جوابی نداده، گفتم از شما بچه های خوب و فعال بپرسم ;)

ممنون و با آرزوی موفقیت برای همه

sahand_a
October 24th, 2010, 11:23 PM
مرسی از جواب ولی دانشگاه هایی که تو کانادا gre،نمیخوان،با شرایط من امیدی به پذیرش هست؟با داشتن gre بالا بهتر نیست شانسم رو امریکا هم امتحان کنم چون خیلی از دانشگاه هاش این مدرک رو لازم داره!ولی از خیلی ها شنیدم که ویزا دادن امریکا با خداست!

سلام
به نظر من هم بهتره بیشتر رو آمریکا‌ زوم کنید چون نمرهٔ gre اونجا خیلی‌ اهمیت داره. البته فکر می‌کنم gre general هم بخوان اونجا. در مورد ویزا هم فعلا که خوب و به نظر بعضیا از کانادا هم بهتره اما خوب شرایطش stable نیست.
البته برای کانادا هم شانستون بد نیست، با استادا تماس بیگیرید و سعی‌ کنید position پیدا کنید. اما اگه میخواید حتما از جایی‌ پذیرش بگیرید واسه آمریکا‌ هم اپلای کنید.

phonnixx
October 27th, 2010, 01:42 AM
-A به معدل ایران چند از 20؟

tahahavakhor
October 27th, 2010, 01:47 AM
-A به معدل ایران چند از 20؟

A- معادل نمره 16 در سیستم نمره دهی ایرانه

Clough
October 31st, 2010, 07:04 PM
رشته ام عمران هست. لیسانسم معدلش 14 هست واحد افتاده هم دارم . فوق لیسانسم از امیر کبیر با معدل 16.97 هست میخواستم ببینم برای دکتری بدون فاند شانس پذیرش تو دانشگاهای خوب کانادا رو دارم یانه ؟در ضمن من دارم اقامتم تو کانادا جور میشه یعنی دانشجوی International حساب نمیشم لطفا یکی بهم کمک کنه. اگر که نه مثلا میتونم با داشتن 2 تا ISI مثلا تو UBC برای MSC بدون فاند پذیرش بگیرم؟مرسی .لطفا منو راهنمایی کنیین

tttt
November 1st, 2010, 04:27 PM
شما كه اقامتتون جور شده. خوب تقاضا بدين براي فوق دوباره .
معدل فوقتون خوبه. و اينكه فاند هم نميخواين باز هم يه جنبه مثبت. و اينكه اگر مقاله داشته باشين واقعا تاثير زياد داره.اگر سابقه كاري مرتبط با رشتتون داشته باشين باز هم خوبه.
به نظر من اينكه ادم شانسشو توي همه دانشگاها امتحان كنه خوبه چون اينكه بگيم معدل ليسانس پايينه پس نميشه ! اين معيار از نظر ما هستش ولي اگه استاد خوشش بياد و جاي خالي توي گروهش داشته باشه دانشجو ميگيره.
من يكي رو ديدم كه با معدل 15 ليسانس و فوق 16.9 ( دانشگاه فوق: دانشگاه تهران) از uwo , calgary نتونست پذيرش بگيره ولي از UBC پذيرش با فاند داشت.
موفق باشين.

Clough
November 1st, 2010, 07:35 PM
سلام
مرسی ار راهنماییتون . یک سوال آیا با داشتن اقامت و با شرایطی که بالا توضیح دادم. شانسم برای فوق UBC خوبه ؟

sahand_a
November 2nd, 2010, 12:16 AM
سلام
مرسی ار راهنماییتون . یک سوال آیا با داشتن اقامت و با شرایطی که بالا توضیح دادم. شانسم برای فوق UBC خوبه ؟

سلام
با داشتن اقامت، شانستون خیلی‌ بالاتره! به نظر من میتونید بگیرید، به شرطی که PR باشید. البته به نظر من میتونید در صورتی‌ که PR شدید دانشگاه‌های بالاتر مثل toronto رو هم امتحان کنید، البته اگه نمیخواهید بنا به دلایلی در BC زندگی‌ کنید، چون در BC شهریه دانشجوهای international و citizen تقریبا یکی‌ هست و در حدود ۶،۰۰۰. اما در toronto برای citizen‌ها ۶،۰۰۰ اما اگه international باشید ۱۸،۰۰۰ هست!

Clough
November 2nd, 2010, 07:31 PM
سلام
ممنون از راهنماییتون . پس شما هم نظرتون اینه که من با این شرایط دوباره برای فوق اقدام کنم تا دکترا؟

elham ghasemi
November 5th, 2010, 10:26 PM
سلام. من معدل لیسانسم 01/15ومعدل کارشناسی ارشدم 87/18.چه لیسانس چه ارشد واحد افتاده ندارم) رشتمم بیماری شناسی(گیاهپزشکی)بنظرتون شرایطم از نظر معدل چطوره؟میخوام براphd اقدام کنم در ضمن تصمیم دارم scholarshipبگیرم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

sahand_a
November 5th, 2010, 11:19 PM
سلام
ممنون از راهنماییتون . پس شما هم نظرتون اینه که من با این شرایط دوباره برای فوق اقدام کنم تا دکترا؟

به نظر من معدل شما بالا نیست اما انقدر هم پایین نیست که نتونید واسه PhD بگیرید. اگه شما PR باشید شانس اینکه fund بگیرید بیشتره! چون کلی‌ scholarship هست که شما برای اون‌ها eligible هستید اما دانشجوهای international نیستن! در ضمن استادا بیشتر تمایل دارن به شما RA بدن چون هزینه‌های شما خیلی‌ پاینتره! واسه گرفتن پذیرش PhD فقط باید استاد پیدا کنید. بعضی‌ دوستان بدون میل زدن هم اپلای می‌کنن و نتیجه هم میگیرن اما اگه رزومتون خیلی‌ چشمگیر نباشه بدون میل زدن و استاد پیدا کردن شانستون خیلی‌ پایین میاد. در ضمن اگه میرید کانادا میتونید برید همونجا حضوری با استاد صحبت کنید که اینجوری شانستون برای جلب نظرش خیلی‌ بالا میره! حالا اینکه برای فوق اپلای کنید یا برای PhD باید خودتون به نظر من تصمیم بگیرید، اما چون برای هر دوش شانس دارید بهتره PhD رو امتحان کنید که اینجوری ۲ ساله زندگیتون save می‌شه! اما فاکتور‌های دیگه هم هست که خودتون باید در نظر بگیرید. مثلا اینکه اگه فوق بگیرید و اقمتتون جور نشه اجازه خروج نمیتونید بگیررید یا ممکن سفارت بهتون ویزا نده! اگی اونجا کار هم بخواهید بکنید با داشتن PhD ممکن overqualified بشوید!

try hard
November 7th, 2010, 11:55 AM
سلام :) من ليسانس صنايع دارم از دانشگاه علم و صنعت
با معدل 14.5 مي تونم براي فوق اقدام كنم؟؟؟

sahand_a
November 7th, 2010, 11:51 PM
سلام :) من ليسانس صنايع دارم از دانشگاه علم و صنعت
با معدل 14.5 مي تونم براي فوق اقدام كنم؟؟؟

سلام
با اینکه معدل تون پایین هست اما برای بعضی‌ جاها شانس دارید. البته بدون fund!
MEng تو دانشگاه concordia اپلای کنید احتمالا پذیرش میگیرید. concordia امسال پذیرش MEng بدون fund زیاد داده. دانشگاه windsor هم احتمالا میتونید بگیرید.
MSc هم بستگی داره که بتونید استاد پیدا کنید یا نه! اما با شرایط شما سخته!

ebrahim2281
November 12th, 2010, 03:04 AM
با سلام
من لیسانس عمران با معدل 14.20 از دانشگاه ازاد , ibt 102 , با 2 سال سابقه کار مرتبط ( پالایشگاه در بخش civil ) و recommend خوب از شرکت و مدارک نرم افزارهای مربوطه.
با توجه به پایین بودن معدل , شانس پذیرش در کدام یک از دانشگاهها را دارم ؟
امکان پذیرش با فاند کم وجود داره!!!؟ (در حد نیمی ار شهریه )
Msc یا Meng ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

tahahavakhor
November 12th, 2010, 03:52 AM
با سلام
من لیسانس عمران با معدل 14.20 از دانشگاه ازاد , ibt 102 , با 2 سال سابقه کار مرتبط ( پالایشگاه در بخش civil ) و recommend خوب از شرکت و مدارک نرم افزارهای مربوطه.
با توجه به پایین بودن معدل , شانس پذیرش در کدام یک از دانشگاهها را دارم ؟
امکان پذیرش با فاند کم وجود داره!!!؟ (در حد نیمی ار شهریه )
Msc یا Meng ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دانشگاههایی هستن که براشون نمره دوسال آخر مهمه. البته MEng هم پذیرشش امکانش براتون هست. اما بسیار بعید میدونم بتونید فاند بگیرید

ebrahim2281
November 13th, 2010, 03:17 AM
دانشگاههایی هستن که براشون نمره دوسال آخر مهمه. البته MEng هم پذیرشش امکانش براتون هست. اما بسیار بعید میدونم بتونید فاند بگیرید

معدل دو سال اخرم 15:60 هستش . مثلا کدام دانشگاهها ؟
با تشکر

migrant
November 13th, 2010, 02:41 PM
سلام به همه دوستان
من مهاجر کبک هستم و میخواستم قبل از ورود به کانادا از دانشگاه کنکوردیا یا دانشگاه مونترال پذیرش بگیرم. لیسانس شیمی کاربردی ( آزاد تهران) دارم و 7 سال سابقه کار و آیلتس 7 آکادمیک ولی معدلم پائینه (13.63) میخوام برای فوق پذیرش بگیرم.
چقدر شانس پذیرش دارم؟
مرسی

tahahavakhor
November 13th, 2010, 02:45 PM
سلام به همه دوستان
من مهاجر کبک هستم و میخواستم قبل از ورود به کانادا از دانشگاه پذیرش بگیرم. لیسانس شیمی کاربردی ( آزاد تهران) دارم و 7 سال سابقه کار و آیلتس 7 آکادمیک ولی معدلم پائینه (13.63) میخوام برای فوق پذیرش بگیرم.
چقدر شانس پذیرش دارم؟
مرسی
برای بعضی از دانشگاهها معدل دو سال آخر ملاکه با مینیمم 15، اگه به شرایطت میخوره برای اونها باید اقدام کنی و البته دوره های MEng هم ممکنه بتونی پذیرش بگیری اما در کل شانس خیلی بالایی نیست

tahahavakhor
November 13th, 2010, 04:37 PM
معدل دو سال اخرم 15:60 هستش . مثلا کدام دانشگاهها ؟
با تشکر

مثلا ryerson ،dalhousie و carleton رو میدونم دو سال آخر رو میبینن، در کل باید وقت بذاری بری پیج admission requirement هر دانشگاه رو بخونی. گاها حتی رشته به رشته فرق می کنه و اگه درست وقت بذاری برای گشتن مسلما پیدا میکنی.

elias_ns8
November 19th, 2010, 08:10 PM
سلام...من دانشجو موئسسه اموزش عالی سجاد (تو مشهد) هستم...الان ترم 7م..معدل کل الانم 13.40 هست ولی چون یه سری فعالیت ها میکردم که میتونن رزومه خوبی هم واسه از ایران رفتن باشه درسمو 10 ترمه تموم میکنم..رشتم کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار)..تا سال دیگه مدرک زبانمم اماده میشه حتما..(IELTS 7) ..اگه بخوام میتونم با یکی از استادام یه مقاله خوب هم بنویسم و تو یه مجله معتبر چاپ بشه..ولی شنیدم زیاد از یه دانشجو کارشناسی انتظار مقاله ندارن واسه همین فعلا شروع نکردم..معدلمم میتونم تو این 4 ترم بیارم بالا..سوالم اینه:اون دانشگاهایی که به معدل 4 ترم اخر نگاه میکنن واسشون فرقی نمیکنه که این 4 ترم ترمهای 7و8و9و10 بوده؟و اینکه با این شرایط شانس گرفتن پذبرش از کانادا دارم؟اخه دانشگاهمم غبر انتفائیه...ممنون

Milad2012
November 19th, 2010, 10:10 PM
سلام
من رشته ام مهندسی برق هست و برای استفاده از معافیت کفالت، لیسانسم رو 5 سال و نیمه ( در طی 11 ترم ) به پایان می رسونم. اکثـــر دانشگاههای کانادا هم مگن معدل 2 سال آخر برای ما مهمه.
مـــی خوام ببینم برای من که 5.5 ساله لیسانسم رو گرفتم. معدل 2 سال آخرم رو چه جوری حساب می کنن؟
یعنی وقتی می خوام online application پر کنم، باید معدل 4 ترم آخر را اعلام کنم؟ یا جور دیگه ای هست؟ چون اگر اشتباه اعلام کنم بعدها ب مشکل می خورم :embarrassed:
خـــــــــــــواهش می کنم بچه هایی که پذیرش گرفتن یا می دونم این برنامه چه جوریه، تو این پست به من لطف کنن و جواب بگذارن:confused:
مرسی

sahand_a
November 20th, 2010, 12:56 AM
سلام...من دانشجو موئسسه اموزش عالی سجاد (تو مشهد) هستم...الان ترم 7م..معدل کل الانم 13.40 هست ولی چون یه سری فعالیت ها میکردم که میتونن رزومه خوبی هم واسه از ایران رفتن باشه درسمو 10 ترمه تموم میکنم..رشتم کارشناسی کامپیوتر(نرم افزار)..تا سال دیگه مدرک زبانمم اماده میشه حتما..(IELTS 7) ..اگه بخوام میتونم با یکی از استادام یه مقاله خوب هم بنویسم و تو یه مجله معتبر چاپ بشه..ولی شنیدم زیاد از یه دانشجو کارشناسی انتظار مقاله ندارن واسه همین فعلا شروع نکردم..معدلمم میتونم تو این 4 ترم بیارم بالا..سوالم اینه:اون دانشگاهایی که به معدل 4 ترم اخر نگاه میکنن واسشون فرقی نمیکنه که این 4 ترم ترمهای 7و8و9و10 بوده؟و اینکه با این شرایط شانس گرفتن پذبرش از کانادا دارم؟اخه دانشگاهمم غبر انتفائیه...ممنون

معدل ۲ سال آخر منظورشون نیمه دوم تحصیل شماست. یعنی‌ ۷۰ واحد آخر. با این معدل شانس شما برای کانادا پایین است. مگه اینکه حسابی‌ بیاریش بالا.

victorwam
November 20th, 2010, 11:35 AM
سلام
نگران نباش منظور از 2 سال آخر درس های تخصصیه.مثلا اگه یکی همه عمومیارو بذاره سال آخر پاس کنه با معدل19 مهم نیست.اینی که تو دانشگاههای کانادا می خوان نمرات درس های اختصاصیه چون معمولا اینا تو 2سال آخر پاس می شن میگن نمرات 2 سال آخر.البته اینی که لیسانس شما 5.5 طول بکشه یکم امتیاز منفی محسوب می شه ولی اثرش در مقابل فاکتورای دیگه خیلی کمتره.در ضمن میشه برای مسئول ادمیشن دلیلشو توضیح بدی.که البته تلفنی بهتره!
بازم دوستان دیگه نظرشونو بگن چون من خودم این مشکل رو نداشتم زیاد پیشو نگرفتم ممکنه معیار های دیگه ای هم باشه.
موفق باشید.

erfan1985
November 20th, 2010, 09:23 PM
سلام.من پزشکی خوندم.7 سال.و دو سال آخر انترن (کارورز) بودم.که معدل این دوره 16 شد.ولی معدل کل من 14.75 هست.
میخوام بدونم دو سال آخرو درست ذکر کردم؟
من میخوام واسه phd ژنتیک اقدام کنم که زیاد ربطی به پزشکی نداره.باز هم معدل من واسشون مهمه؟

pimi810
November 20th, 2010, 09:26 PM
کسی که ارشد هم داره، دو سال آخر یعنی معدل ارشد؟ یا دو سال آخر لیسانس رو جدا در نظر می گیرن؟

نوشین
November 20th, 2010, 09:41 PM
سلام
تا جایی که من دیدم کانادا فقط نمرات دو سال آخر رو چک می کنند حتی اگه فقط درسهای عمومی باشه و حتی اگه 6 سال طول بکشه ولی باید شرایطی که تو وب سایت دانشگاه ذکر شده داشته باشید.

نوشین
November 20th, 2010, 09:46 PM
تو کانادا نمره پایان نامه رو حساب نمی کنند. فقط معدل واحدهای تئوری ارشد رو در نظر می گیرند و ارشد رو معادل یک سال حساب می کنند و یک سال آخر لیسانسو هم در نظر می گیرند و معدل 60 واحد تئوری این دو سال رو محاسبه می کنند به عنوان معدل دو سال آخر.

elias_ns8
November 22nd, 2010, 12:43 AM
ممنون از پاسخت..اره معدلمو خیلی میبرم بالا..فقط اینو نگفتی بهم که دانشگاهم غیر انتفاعی هستش مانع از رفتنم نمیشه؟اونا قبول دارن دانشگاهای غیر انتفاعی ایرانو؟

sahand_a
November 22nd, 2010, 12:57 AM
ممنون از پاسخت..اره معدلمو خیلی میبرم بالا..فقط اینو نگفتی بهم که دانشگاهم غیر انتفاعی هستش مانع از رفتنم نمیشه؟اونا قبول دارن دانشگاهای غیر انتفاعی ایرانو؟

بله غیر انتفاعی رو قبول دارند، نگران نباشید. اما خوب اعتبار دانشگاه هم مهمه. مثلا دانشگاه شریف و یک دانشگاه غیر انتفاعی رو به یه چشم نمی‌بینند، فاکتورهای زیادی در گرفتن پذیرش موثره.
اما شما نگران دانشگاهتون نباشید، بیشتر معدل رو بچسبید، معدل برای اونا مهمتره!

Milad2012
November 22nd, 2010, 10:32 PM
سلام
من رشته ام مهندسی برق هست و برای استفاده از معافیت کفالت، لیسانسم رو 5 سال و نیمه ( در طی 11 ترم ) به پایان می رسونم. اکثـــر دانشگاههای کانادا هم مگن معدل 2 سال آخر برای ما مهمه.
مـــی خوام ببینم برای من که 5.5 ساله لیسانسم رو گرفتم. معدل 2 سال آخرم رو چه جوری حساب می کنن؟
یعنی وقتی می خوام online application پر کنم، باید معدل 4 ترم آخر را اعلام کنم؟ یا جور دیگه ای هست؟ چون اگر اشتباه اعلام کنم بعدها ب مشکل می خورم :embarrassed:
خـــــــــــــواهش می کنم بچه هایی که پذیرش گرفتن یا می دونم این برنامه چه جوریه، تو این پست به من لطف کنن و جواب بگذارن:confused:
مرسی
سلام
من به مسئول پذیرش دانشگاه میل دادم، همه چیزم توضیح دادم. حالا اون این جواب رو داده:
We will use the 3rd and 4th year to calculate the grade point average.

در حالی که من بیشتر درسام رو بعد از پاس کردم، اونم درس های تخصصی ام رو.. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کمک..

sahand_a
November 22nd, 2010, 11:47 PM
سلام
یعنی وقتی می خوام online application پر کنم، باید معدل 4 ترم آخر را اعلام کنم؟ یا جور دیگه ای هست؟

من به مسئول پذیرش دانشگاه میل دادم، همه چیزم توضیح دادم. حالا اون این جواب رو داده:

در حالی که من بیشتر درسام رو بعد از پاس کردم، اونم درس های تخصصی ام رو.. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :embarrassed:

مرسی

دوست عزیز همون طوری که من قبلاً هم در این تاپیک گفتم اونها کاری ندارند که شما درستو چند وقته تموم کردی. میان معدل نیمه دوم تحصیلات شما یعنی‌ ۷۰ واحد آخرو حساب می‌کنن!
یعنی‌ اول ۴ ترم آخر شما رو حساب می‌کنن بعد اگه کمتر از نصف پاس کرده بودی یه ترم یه ترم به عقب برمیگردن و اونا رو هم حساب می‌کنن!

mars1920
November 23rd, 2010, 10:39 AM
سلام
با این شرایط می تونم برا کانادا برا ارشد اقدام کنم
معدلم خیلی پایین هست 12.04 ولی زبان 6.5 ایلتس + 6 مقاله ISI دارم
البته در حال نوشتن یکی دوتا مقاله دیگه هم هستم.
شرایطم برا فاند چطوره؟
دانشگاههای رده بالا نمی خام فقط جایی باشه که بتونم خودمو برا دکترا آماده کنم.
ممنون

sahand_a
November 23rd, 2010, 11:24 AM
سلام
با این شرایط می تونم برا کانادا برا ارشد اقدام کنم
معدلم خیلی پایین هست 12.04 ولی زبان 6.5 ایلتس + 6 مقاله ISI دارم
البته در حال نوشتن یکی دوتا مقاله دیگه هم هستم.
شرایطم برا فاند چطوره؟
دانشگاههای رده بالا نمی خام فقط جایی باشه که بتونم خودمو برا دکترا آماده کنم.
ممنون

سلام
رزومهٔ تحقیقاتی شما خیلی‌ خوبه اما متاسفانه معدل شما پایین هست و بازم متاسفانه دانشگاههای کانادا روی معدل خیلی‌ حساسن و یا معدل کلّ ۱۵ یا ۲ سال آخر ۱۵ میخوان که نهایتاً شاید کسی‌ با ۱۴، ۱۴.۵ هم قبول شه اما ۱۲ بعیده.
دانشگاه concordia من دیدم که با معدل حدود ۱۳ پذیرش گرفتن اما پذیرش MEng نه MSc. پیشنهاد می‌کنم دانشگاه windsor رو یه نگاه بندازین، تنها دانشگاهی بود که حداقل نمی‌خواست فقط نوشته بود معدل خوب!!! اما اگه بتونید یه استاد پیدا کنید شاید بتونه یه کاریش بکنه.
دانشگاه victoria هم حداقل ۶/۹ می‌خواد! حالا دقیقا نمیدونم چند میشه! البته graduate office اونجا ۵/۹ می‌خواد اما دانشکده مکانیک ۶/۹ می‌خواست، حالا دانشکده شما رو نمیدونم. اونجا هم یه میلی‌ به اساتید بزنید ببینید چی‌ میشه.
راستی‌ نمرهٔ زبان شما برای windsor و victoria که گفتم کافی‌ هست اما خیلی‌ از دانشگاه‌های کانادا ۷ میخوان و ۶.۵ رو به هیچ عنوان قبول نمیکنن!

ctrl_eng
November 23rd, 2010, 10:09 PM
دوست عزیز کجای website دانشگاه ها شرطه معدل رو مینویسن؟
لطفآ منو راهنمایی کنین:(

ctrl_eng
November 23rd, 2010, 10:18 PM
دوستان من نمیدونم چطوری اطلاعات لازم رو از website دانشگاه ها پیدا کنم.چی باید search کنم؟ کجا؟
و اینکه من سال آخره برق گرایش کنترل هستم.البته میخام ترم دیگه رو هم کم واحد بردارم تا ۵ ساله بشم ،فعلا معدل من ۱۴.۵ هست.هیچ مقاله ای ندارم.
زبانم خیلی خوبه و فک میکنم میتونم نمره بالایی رو کسب کنم در آزمون تفل یا ایلتس ،به نظرتون شانسی دارم تا برای MS apply کنم یا بهتره که ارشد بدم و بده ارشد apply کنم؟
آیا فاکتور دیگه ی هست که با کار کردن روی ان شانسمو بیشتر کنم؟
قصد من اپلی گرفتن از دانشگاهای کانادا یا اروپاست
پیشاپیش از راهنمایی هاتون سپاسگزارم

tahahavakhor
November 23rd, 2010, 10:29 PM

معمولا در قسمت admission requirement دانشگاهها شرط معدلشون رو قید می کنن.

elham ghasemi
November 24th, 2010, 09:03 AM
سلام.
چرا جوابمو ندادین؟
من معدل لیسانسم 01/15ومعدل کارشناسی ارشدم 87/18.چه لیسانس چه ارشد واحد افتاده ندارم) رشتمم بیماری شناسی(گیاهپزشکی)بنظرتون شرایطم از نظر معدل چطوره؟میخوام براphd اقدام کنم در ضمن تصمیم دارم scholarshipبگیرم.
ممنون سلام. من معدل لیسانسم 01/15ومعدل کارشناسی ارشدم 87/18.چه لیسانس چه ارشد واحد افتاده ندارم) رشتمم بیماری شناسی(گیاهپزشکی)بنظرتون شرایطم از نظر معدل چطوره؟میخوام براphd اقدام کنم در ضمن تصمیم دارم scholarshipبگیرم.
ممنون میشم راهنمایی کنیدمیشم راهنمایی کنید

sahand_a
November 24th, 2010, 12:20 PM
سلام.
چرا جوابمو ندادین؟
من معدل لیسانسم 01/15ومعدل کارشناسی ارشدم 87/18.چه لیسانس چه ارشد واحد افتاده ندارم) رشتمم بیماری شناسی(گیاهپزشکی)بنظرتون شرایطم از نظر معدل چطوره؟میخوام براphd اقدام کنم در ضمن تصمیم دارم scholarshipبگیرم.
ممنون سلام. من معدل لیسانسم 01/15ومعدل کارشناسی ارشدم 87/18.چه لیسانس چه ارشد واحد افتاده ندارم) رشتمم بیماری شناسی(گیاهپزشکی)بنظرتون شرایطم از نظر معدل چطوره؟میخوام براphd اقدام کنم در ضمن تصمیم دارم scholarshipبگیرم.
ممنون میشم راهنمایی کنیدمیشم راهنمایی کنید

سلام
من در رشتهٔ شما خیلی‌ اطلاعات ندارم، دیدم کسی‌ جواب نداده من جواب میدم، حالا اگه کسی‌ بدن مطلع بود نظرشو بگه!
شما از نظر معدل اوضاتون خوبه. اگه معدل کارشناسی شما بالاتر بود عالی‌ بود اما خوب معدل قابل قبوله و ارشدتون هم بالاست.
حالا من نمیدونم مقاله دادن در رشتهٔ شما چقدر سخته یا امکان پذیره یا اصلا مرسومه...
اما رشته‌های دیگه بدون مقاله برای PhD پذیرش گرفتن یه خورده سخت تره اما خیلی‌‌ها هم بودن که بدونه مقاله پذیرش گرفتن...
معمولاً گرفتن scholarship برای دانشجو‌های international سخته . با اساتید مکاتبه کنید تا بتونید ازشون RA بگیرید.

Milad2012
November 24th, 2010, 01:05 PM

باید شما بری تو بخشی که می خواهی ادامه تحصیل بدی. (graduate یا undergraduate) یا به این عنوان هست (Master یا Bachelor) بعد بخش admission. اونجا اگر بری تو بخش Requirements یا admission Requirements همه ی مدارک مورد نیازت رو پیدا می کنی

INGWAY
November 28th, 2010, 12:34 AM
سلام

در حالی که من بیشتر درسام رو بعد از پاس کردم، اونم درس های تخصصی ام رو.. چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کمک..

منظور از دوسال معمولا 60 واحد آخره! ایشون یا نخونده میلو یا سرور یه tempelate فرستاده! نگران نباش! شما احتمالا زیاد توضیح دادی cpu ش هنگ کرده!

elham ghasemi
November 28th, 2010, 11:53 AM
سلام ممنونم جواب دادید
اوضام ازنظر مقاله بد نیست: 1مقاله isiارم، 1مقاله به 1مجله در آمریکا فرستادم پذیرششو گرفتم( ربط مستقیمی به بیماری شناسی نداره اما مربوط به کشاورزی است) 1سخنرانی در هفدهمین کنگره گیاهپزشکی ارائه دادم. 1سخنرانی در هفته همایش دانشگاه گیلان، 1کتاب با 2تا از هم ورودیهام ترجمه کردم که بزودی قراره چاپ شه. نتیجه پایان نامم گزارش مهمترین باکتری بیماریزای برنج در دنیا برای اولین بار از ایرانه. 1FIRST REPORTAMهمون موقع به اینترنت دادم. در ضمن رتبه 2 دانشگاهم. معدلمم که گفتم. حالا نظرتون چیه؟ من نیاز به بورس دارم
1سوال دیگه من دارم برا IELTS میرم دانشگگاههای کانادا که ELTSOقبول دارن؟برا اطمینان میپرسم
ممنون میشم کمکم کنید، خیلی به کمک نیلز دارم.

sahand_a
November 28th, 2010, 12:05 PM
سلام ممنونم که جواب دادین. اوضام از نظر مقاله بد نیست1مقالهISIو امقاله برا 1مجله در آمریکا فرستادم و پذیرششو گرفتم(البته خاص بیماری شناسی بنود اما بازم مربوط به کشاورزی بود)1سخنرانا در 17 کنگره گیاهپزشکی داشتم، 1سخنرانی درهفته همایش دانشگاه، رتبه 2 دانشگاهم، و نتیجه پایان نامم گزارش مهمترین باکتری بیماریزای برنج در دنیا برا اولین بار از ایران. 1 کتابم با 2تا از هم دانشگاهییم ترجمه کردم که بزودی قراره چاپ شه. حالا نظرتون چیه معدلمم که گفتم. من دنبال بورس هستم.
1سوال دیگه دارم براIELTSمیرم کلاس. دانشگاههای کانادا که قبول دارن ELTS؟
ممنون میشم جواب بدین خیلی نیلاز به کمک دارم؟

سلام
بهتر بود این موضوع رو در تاپیک شانس پذیرش در دانشگاه‌های کانادا مطرح میکردید.
با توجه به رزومهٔ شما به نظر من شانس خوبی‌ برای گرفتن پذیرش و fund از کانادا دارید. برای اینکه نتیجهٔ بهتری بگیرید با استادا هم مکتبه کنید. قبل اپلای کردن سعی‌ کنید supervisor پیدا کنید. ielts رو هم همهٔ دانشگاه‌های کانادا قبول دارند. اما باید minimum requirement رو بیارید چون به هیچ وجه کوتاه نمیان.
ielts اگه هنوز ثبت نام نکردید، ثبت نام کنید و حواستون به هم به deadline‌ها باشه چون برای اینکه برای fund در نظر گرفته بشوید بهتره قبل deadline اپلای کنید. البته بعد deadline هم اگه استادی از رزومتون خوشش بیاد میتونه بهتون RA بده.

Milad2012
December 1st, 2010, 03:40 PM
سلام
ببخشید، اکثر دانشگاههای کانادا معدل 2 سال آخر رو می خواهند. حالا وقتی که ما ترم آخرمون مونده و apply می کنیم. ایها از کجا متوجه می شن که ما معدل 2 سال آخرمون چه قدر می شه در حالی که ما ریز نمرات ترم آخر رو براشون نفرستادیم؟؟؟ یعنی بر میگردن یه ترم عقب، یا باید صبر کنیم و بعد پایان درسمون apply کنیم؟؟
این واقعــــــــــــا گیج کننده هستش. لطفا اگر اطلاع دارید کمک کنید که چه زمانی apply کنم؟ because, the sooner, the better
مرسی

INGWAY
December 1st, 2010, 05:43 PM
سلام
ببخشید، اکثر دانشگاههای کانادا معدل 2 سال آخر رو می خواهند. حالا وقتی که ما ترم آخرمون مونده و apply می کنیم. ایها از کجا متوجه می شن که ما معدل 2 سال آخرمون چه قدر می شه در حالی که ما ریز نمرات ترم آخر رو براشون نفرستادیم؟؟؟ یعنی بر میگردن یه ترم عقب، یا باید صبر کنیم و بعد پایان درسمون apply کنیم؟؟
این واقعــــــــــــا گیج کننده هستش. لطفا اگر اطلاع دارید کمک کنید که چه زمانی apply کنم؟ because, the sooner, the better
مرسی
دو سال آخر یعنی دو سال آخر! پست بالا هم یه نگا بندازی بد نیست بیشتر تاکید رو 60 واحده که حدود دوساله؛ کل فوقو ممکنه یه سال حساب کنن چون 30 واحده!

یعنی چی کی اپلای کنم!؟ هروقت دوس داشتی!

Milad2012
December 1st, 2010, 09:12 PM
دو سال آخر یعنی دو سال آخر! پست بالا هم یه نگا بندازی بد نیست بیشتر تاکید رو 60 واحده که حدود دوساله؛ کل فوقو ممکنه یه سال حساب کنن چون 30 واحده!

یعنی چی کی اپلای کنم!؟ هروقت دوس داشتی!
Hi!
مرسی از جوابت ولی پست بالا هم یه نگا بندازی بد نیست! من برای master می خوام برم. 30 واحد چیه؟ من می پرسم وقتی از 2 سال آخرم 24 واحدش نمرش معلوم نیست، اونا روی چه حساب و کتابی معدل 2 سال آخر رو حساب می کنن؟
tnx

INGWAY
December 2nd, 2010, 12:21 PM
Hi!
مرسی از جوابت ولی پست بالا هم یه نگا بندازی بد نیست! من برای master می خوام برم. 30 واحد چیه؟ من می پرسم وقتی از 2 سال آخرم 24 واحدش نمرش معلوم نیست، اونا روی چه حساب و کتابی معدل 2 سال آخر رو حساب می کنن؟
tnx
من نگفتم مستری! گفتم اگه 2 سال مستر داشتی هم باز یه سال محسوب ممکن بود بشه یعنی: فقط تعداد واحد مهمه
شما اگه مثلا 120 تا حالا پاس کردی از ترمی که توش 60 تا رو رد کردی حساب کن بیا جلو که احتمالا 4 ترم اخیرت می شه و البته این یعنی دوسال اخر!

pimi810
December 3rd, 2010, 02:07 AM
سلام.
من دوسال آخر لیسانسم معدل 19 دارم اما معدل ارشدم 15.12 ایناست!! تا جایی که می دونم UBC ، Toronto، Waterloo حداقل معدل ارشد 16 می خوان، به نظرتون با این شرایط قطعا" پذیرش من منتفی هستش یا نه امیدی هست، اگه بقیه Requierment ها رو داشته باشم؟

tahahavakhor
December 3rd, 2010, 02:39 AM
سلام.
من دوسال آخر لیسانسم معدل 19 دارم اما معدل ارشدم 15.12 ایناست!! تا جایی که می دونم UBC ، Toronto، Waterloo حداقل معدل ارشد 16 می خوان، به نظرتون با این شرایط قطعا" پذیرش من منتفی هستش یا نه امیدی هست، اگه بقیه Requierment ها رو داشته باشم؟

والا برای پذیرش دکتری معدل فوق خیلی مهمه و کانادایی ها روی مینیمم هاشون خیلی حساسن و معمولا کوتاه نمیان. به هر حال اگر اصرار دارید که بفرستید برای اون دانشگاهها قبلش می تونید از coordinator برنامه مشورت بگیرید

jamalihamid
December 4th, 2010, 02:40 AM
سلام خدمت دوستان عزیز

معدل لیسانس عمران من 13.86 از صنعتی امیرکبیر است 70 واحد اخر می شود 14.13
معل فوق ایسانس بدون پایان نامه 15.72 با پایان نامه 16.4 همون دانشگاه گرایش مدیریت ساخت
2 تا سوال داشتم
1- شانس پذیرش برای دکترا دارم؟ شانس پذیرش برای ارشد چطور
2- برای رشته MBA یا یک کارشناسی ارشد دیگر در قسمت معدل برای ارشد رو حساب می کنند یا برای کارشناسی؟
ممنون از راهنمایی دوستان

elham ghasemi
December 5th, 2010, 11:52 AM
سلام ممنونم از راهنماییتون. deadlineچی هست؟ متوجه نشدم؟

sahand_a
December 5th, 2010, 04:48 PM
سلام ممنونم از راهنماییتون. deadlineچی هست؟ متوجه نشدم؟

منظورم deadline برای اپلای کردن در دانشگاه‌ها هستش! یعنی‌ اگه هنوز ielts ثبت نام نکردید بهتره زوتر ثبت نام کنید چون deadline دانشگاه‌ها خیلی‌ نزدیکه!

tahahavakhor
December 5th, 2010, 09:43 PM
سلام خدمت دوستان عزیز

معدل لیسانس عمران من 13.86 از صنعتی امیرکبیر است 70 واحد اخر می شود 14.13
معل فوق ایسانس بدون پایان نامه 15.72 با پایان نامه 16.4 همون دانشگاه گرایش مدیریت ساخت
2 تا سوال داشتم
1- شانس پذیرش برای دکترا دارم؟ شانس پذیرش برای ارشد چطور
2- برای رشته MBA یا یک کارشناسی ارشد دیگر در قسمت معدل برای ارشد رو حساب می کنند یا برای کارشناسی؟
ممنون از راهنمایی دوستان

برای ورود به دوره ارشد معدل لیسانتون معیاره. برای دوره دکتری معدلتون برای جاهایی که مینیمم B+ دارن مشکلی نیست اما برای دکتری خیلی پایینه و رقابتی نیست. معدل لیسانستون هم زیر مینیمم هاست ولی برای دوره های مستر مهندسی MEng ممکنه مورد قبول باشه.

neoanderson
December 11th, 2010, 02:22 PM
سلام

دانشجوی برق قدرت ازاد - ترم پاییز سال دیگه فارغ التحصیل میشم .

اخر ترم دیگه معدلم میرسه به 14 .
تا حالا هیچ تحقیقات و مقاله قبول شده ندارم . اما دارم روی یه تحقیق و یک مقاله در ان واحد کار میکنم و تا 2 ماهه دیگه تمومه
میخام برای ساله دیگه اپلای بفرستم (تقریبا امسال که گذشت)
برای کانادا هم فعلا مشکل مالی ندارم

به نظر شما با این معدلم .امیدی به کاندا تو دانشکاهای اول تا سومش هست؟

کمکی هست دریغ نکید چون از حالا تشکر میکنم

sahand_a
December 11th, 2010, 04:26 PM
سلام

دانشجوی برق قدرت ازاد - ترم پاییز سال دیگه فارغ التحصیل میشم .

اخر ترم دیگه معدلم میرسه به 14 .
تا حالا هیچ تحقیقات و مقاله قبول شده ندارم . اما دارم روی یه تحقیق و یک مقاله در ان واحد کار میکنم و تا 2 ماهه دیگه تمومه
میخام برای ساله دیگه اپلای بفرستم (تقریبا امسال که گذشت)
برای کانادا هم فعلا مشکل مالی ندارم

به نظر شما با این معدلم .امیدی به کاندا تو دانشکاهای اول تا سومش هست؟

کمکی هست دریغ نکید چون از حالا تشکر میکنم

سلام
ببخشید که میگم اما متاسفانه برای دانشگاه‌های ۱ تا ۳ هیچ شانسی ندارید. دانشگاه‌های کانادا روی معدل خیلی‌ حساسن. معدل ۲ سال آخر شما چند هست؟

neoanderson
December 11th, 2010, 11:33 PM
سلام
ببخشید که میگم اما متاسفانه برای دانشگاه‌های ۱ تا ۳ هیچ شانسی ندارید. دانشگاه‌های کانادا روی معدل خیلی‌ حساسن. معدل ۲ سال آخر شما چند هست؟

خواهش میکنم .ممنونم که واقعیت رو نشون میدین و ادم رو تو امیدهای الکی امیدوار نمیکنید . ای کاش همه مثل شما باشن .

من ترم 9 تمام میکنم و رو این حساب کل درسم 4 سال و نیم طول میکشه
منظورتون نمرات 4 ترم اخره یا سال 3و4 ؟

خدایش هیچ راهه دیگه نداره ؟! بقیه دوستان نظری دیگه ندارن؟

sahand_a
December 12th, 2010, 12:44 AM
خواهش میکنم .ممنونم که واقعیت رو نشون میدین و ادم رو تو امیدهای الکی امیدوار نمیکنید . ای کاش همه مثل شما باشن .

من ترم 9 تمام میکنم و رو این حساب کل درسم 4 سال و نیم طول میکشه
منظورتون نمرات 4 ترم اخره یا سال 3و4 ؟

خدایش هیچ راهه دیگه نداره ؟! بقیه دوستان نظری دیگه ندارن؟

ببینید دانشگاه‌های ۱ تا ۳ یعنی‌ toronto, mcgill و waterloo یا UBC
toronto که اگه معدل ۱۷ با مقاله isi هم داشته باشید، فقط شاید قبول شید! چون دانشجوی international کمتر میگیره. بقیه دانشگاه‌ها هم به شدت رقابتی هستن!
شما این طور که گفتید میخواید سال دیگه اپلای کنید، اگه امسال خیلی‌ تلاش کنید و سعی‌ کنید مقاله isi یا حداقل کنفرانس خارجی‌ بدید که تا آخر تابستون accept بشه، اونوقت میتونید برای بعضی‌ دانشگاه متوسط به پایین به استادها میل بزنید و اگه اونها اگه از زمینهٔ research شما خوششون بیاد اونموقع احتمال پذیرش شما وجود داره.
در ضمن معدل ۲ سال آخر، معدل نیمه دوم تحصیلات شما هست. یعنی‌ ۷۰ واحد آخر، یا به قول بعضی‌‌ها ۶۰ واحد آخر. اگه معدل ۲ سال آخرتون بالای ۱۵ باشه برای بعضی‌ دانشگاه‌ها که معدل ۲ سال آخر رو نگاه می‌کنن و حداقل معدل ۱۵ میخوان، شانس دارید. البته این که میگم شانس دارید یعنی‌ اینکه اگه استاد پیدا کنید حداقل minimum requirement رو دارید و graduate office نمیتونه شما رو ردّ کنه.
بعضی‌ دانشگاه‌ها مثل UBC و Mcmaster معدل ۱۶ میخوان.
اگه بخواید برای MEng اپلای کنید و بی‌خیال PhD بشوید، برای ryerson, concordia, windsor و ottawa شانس دارید.
یه کاری هم میتونید بکنید اینه که gre بدید و نمرهٔ خیلی‌ بالا بگیرید، اینطوری شانس پذیرش در دانشگاههای خوب آمریکا رو هم دارید.

mehrzad22
December 14th, 2010, 08:05 PM
برام خیلی مهمه واقعا ! ممنون میشم یکی از دوستان مطلع منو راهنمایی کنه که بدونم با توجه به معدل ارشدم شانس گرفتن فاند دارم که اقدام کنم یا نه ؟ اگر مدرک زبان نداشته باشم فعلا از کدام دانشگاه های کاندا میتونم فاند خوب بگیرم حتی اگه تراز اول هم نباشند فاندش برام مهمه و این که به مدرک زبان خیلی گیر ندنو نمره عالی تو زبان نخوان...
ارشد کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل بالای 18.60 و نمره پایانامه بالای 19.80
مدرک زبان ندارم و در این فرصت نمیتونم بگیرم ولی زبانم به صورت عادی خوبه اما در امتحانات زبان ضعیفم
معدل کاردانیم بالای پانزده خوردی از دانشگاه غیر انتفاعی
معدل کارشناسی زیر 14 در غیر انتفاعی
بیش از 9 مقاله داخلی
3 تا ژورنال معمولی
1ژورنال ISI
5 تا مقاله در کنفرانس های بین المللی ایندکس شده در IEEE
سابقه کار پراکنده
یک کتاب تالیفی در دست چاپ دارم که مرتبط با پایانامه نیست!
سابقه تدریس دارم و سابقه کارهای دیگه پراکنده
در زمینه وب هم فعالم

متاهل
با تشکر پیشاپیش از دوست یا دوستانی که راهنمایی می کنند.

masoudjoon
December 14th, 2010, 08:21 PM
برام خیلی مهمه واقعا ! ممنون میشم یکی از دوستان مطلع منو راهنمایی کنه که بدونم با توجه به معدل ارشدم شانس گرفتن فاند دارم که اقدام کنم یا نه ؟ اگر مدرک زبان نداشته باشم فعلا از کدام دانشگاه های کاندا میتونم فاند خوب بگیرم حتی اگه تراز اول هم نباشند فاندش برام مهمه و این که به مدرک زبان خیلی گیر ندنو نمره عالی تو زبان نخوان...
ارشد کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل بالای 18.60 و نمره پایانامه بالای 19.80
مدرک زبان ندارم و در این فرصت نمیتونم بگیرم ولی زبانم به صورت عادی خوبه اما در امتحانات زبان ضعیفم
معدل کاردانیم بالای پانزده خوردی از دانشگاه غیر انتفاعی
معدل کارشناسی زیر 14 در غیر انتفاعی
بیش از 9 مقاله داخلی
3 تا ژورنال معمولی
1ژورنال ISI
5 تا مقاله در کنفرانس های بین المللی ایندکس شده در IEEE
سابقه کار پراکنده
یک کتاب تالیفی در دست چاپ دارم که مرتبط با پایانامه نیست!
سابقه تدریس دارم و سابقه کارهای دیگه پراکنده
در زمینه وب هم فعالم

متاهل
با تشکر پیشاپیش از دوست یا دوستانی که راهنمایی می کنند.

من جای شما بودم اول مدرک زبانم رو می گرفتم تا بهانه ایی واسه فاند ندادن یا پذیرش مشروط دادن به دانشگاه نداده باشم
من این فروم رو زیاد خوندم و جالبه بدونید که گاهی اوقات به دلیل تقاضای بالا قبل اینکه درخواست شما به استاد و یا سوپر وایزر پروژه ایی که هماهنگ کردید برسه یه غربال کلی تو زمینه ی حداقل ها میشه مثل معدل و مدرک زبان و البته نمره ی GRE تو آمریکا...
با این معدل میتونید پذیرش مشروط بگیرید از خیلی دانشگاه ها اما واسه فاند ممکنه مشکل پیش بیاد واستون چون تو شرایط مساوی شما فعلا مدرک زبان ندارید.
به نظر من با گرفتن تافل و GRE شانستون رو واسه آمریکا بالا ببرید.
کانادا هم که IELTS می خواد .
نتایج پذیرشم چک کنید ببینید با شرایط مشابه شما دوستان کجاها رفتند.

neoanderson
December 14th, 2010, 11:49 PM
ببینید دانشگاه‌های ۱ تا ۳ یعنی‌ toronto, mcgill و waterloo یا UBC
toronto که اگه معدل ۱۷ با مقاله isi هم داشته باشید، فقط شاید قبول شید! چون دانشجوی international کمتر میگیره. بقیه دانشگاه‌ها هم به شدت رقابتی هستن!
شما این طور که گفتید میخواید سال دیگه اپلای کنید، اگه امسال خیلی‌ تلاش کنید و سعی‌ کنید مقاله isi یا حداقل کنفرانس خارجی‌ بدید که تا آخر تابستون accept بشه، اونوقت میتونید برای بعضی‌ دانشگاه متوسط به پایین به استادها میل بزنید و اگه اونها اگه از زمینهٔ research شما خوششون بیاد اونموقع احتمال پذیرش شما وجود داره.
در ضمن معدل ۲ سال آخر، معدل نیمه دوم تحصیلات شما هست. یعنی‌ ۷۰ واحد آخر، یا به قول بعضی‌‌ها ۶۰ واحد آخر. اگه معدل ۲ سال آخرتون بالای ۱۵ باشه برای بعضی‌ دانشگاه‌ها که معدل ۲ سال آخر رو نگاه می‌کنن و حداقل معدل ۱۵ میخوان، شانس دارید. البته این که میگم شانس دارید یعنی‌ اینکه اگه استاد پیدا کنید حداقل minimum requirement رو دارید و graduate office نمیتونه شما رو ردّ کنه.
بعضی‌ دانشگاه‌ها مثل UBC و Mcmaster معدل ۱۶ میخوان.
اگه بخواید برای MEng اپلای کنید و بی‌خیال PhD بشوید، برای ryerson, concordia, windsor و ottawa شانس دارید.
یه کاری هم میتونید بکنید اینه که gre بدید و نمرهٔ خیلی‌ بالا بگیرید، اینطوری شانس پذیرش در دانشگاههای خوب آمریکا رو هم دارید.

از کمکتون خیلی خیلی ممنونم و متشکرم که وقت پر ارزشتون را میزارید و کمک میکنید.
دوست خوب میشه راهنمایی بکنید و بگید من چی تو رزومم کم دارم که باید جبران کنم که مثلا به دانشگاههای متوسط برم (نه متوسط پایین)؟
دوست عزیز بخدا نمیدونید چقدر تو این دانشگاه ما چقدر بد نمره میدن هر چی درس میخونیم بدتر نمره میاریم و اخه اینجا همه چی معیاره جز درس خوندن(این را نگفتم که فکر کنید دانشگاه ما سطحش بالاهه چون اصلا خیلی هم پایینه )

ایا این به خاطر دانشگاه ازاده؟(لطفا هر چی که هست بگید چون رودربایستی تو این لحظات حساس فقط ادم را گمراه میکنه)

راسیاتش من به کامپیوتر خیلی خیلی علاقه دارم(تقریبا عاشق کامپیوتر هستم)و بیشتر از برق دوست دارم برم این رشته میشه نظرتون را هم راجع به این کارم هم جدای از سوال بالایی جواب بدید.چون تقریبا 99.99% میخام برم کامپیوتر

بعضی از دانشگاهای کانادا را با توجه به رزومم غیر ممکن میدونید.اخه چطور ممکنه من رو کانادا قبول نکنن بعد امریکا قبول کنن؟؟
نوشتید برای بعضی دانشگاه ها تو کانادا که بیخیال phd بشید .متوجه نمیشم .میشه بیشتر توضیح بدید؟
دوست عزیز ما را کاندا راه بدن امریکا نخواستیم راستی من ایلتس میدم (اردیبهشت)میدونم هم خوب میشه (مینیمم 6.5)

sahand_a
December 15th, 2010, 12:52 AM
از کمکتون خیلی خیلی ممنونم و متشکرم که وقت پر ارزشتون را میزارید و کمک میکنید.
دوست خوب میشه راهنمایی بکنید و بگید من چی تو رزومم کم دارم که باید جبران کنم که مثلا به دانشگاههای متوسط برم (نه متوسط پایین)؟
دوست عزیز بخدا نمیدونید چقدر تو این دانشگاه ما چقدر بد نمره میدن هر چی درس میخونیم بدتر نمره میاریم و اخه اینجا همه چی معیاره جز درس خوندن(این را نگفتم که فکر کنید دانشگاه ما سطحش بالاهه چون اصلا خیلی هم پایینه )

ایا این به خاطر دانشگاه ازاده؟(لطفا هر چی که هست بگید چون رودربایستی تو این لحظات حساس فقط ادم را گمراه میکنه)

راسیاتش من به کامپیوتر خیلی خیلی علاقه دارم(تقریبا عاشق کامپیوتر هستم)و بیشتر از برق دوست دارم برم این رشته میشه نظرتون را هم راجع به این کارم هم جدای از سوال بالایی جواب بدید.چون تقریبا 99.99% میخام برم کامپیوتر

بعضی از دانشگاهای کانادا را با توجه به رزومم غیر ممکن میدونید.اخه چطور ممکنه من رو کانادا قبول نکنن بعد امریکا قبول کنن؟؟
نوشتید برای بعضی دانشگاه ها تو کانادا که بیخیال phd بشید .متوجه نمیشم .میشه بیشتر توضیح بدید؟
دوست عزیز ما را کاندا راه بدن امریکا نخواستیم راستی من ایلتس میدم (اردیبهشت)میدونم هم خوب میشه (مینیمم 6.5)

من منظورم متوسط به پایین بود نه متوسط پایین! یعنی‌ دانشگاه‌های متوسط و پایین شاید شانس داشته باشید! اما دانشگاه‌های توپ اصلا شانسی ندارید.
دانشگاه‌های کانادا روی معدل خیلی‌ حساس هستند بنابرین شرایط شما برای کانادا چندان مناسب نیست. آخر نگفتید که معدل ۲ سال آخر شما چند است. اما اگه بالای ۱۵ باشه (یعنی‌ معدل ۷۰ واحد آخر لیسانس) اونوقت برای بعضی‌ دانشگاه‌ها که معدل ۲ سال آخر رو نگاه می‌کنن یه شانسی دارید هر چند کم! باید بگردید استاد پیدا کنید. با این معدل هم که شما دارید و بدون مقاله جواب گرفتن از استاد کار سختی هست.
MEng هم منظورم master of engineering هست که فرقش با MSc اینه که تز‌ نداره و بنابر این استاد نمیخواد پیدا کنید و همچنین شرایطش یه خورده آسونتر هست. ۲ دانشگاه‌هایی‌ که اسم بردم در پست قبلی‌ برای اون تا حدی شانس دارید. اگه MEng بخونید شانس اینکه برای PhD پذیرش بگیرید کم میشه اما غیر ممکن نیست. چون در MEng تز‌ ندارید و احتمالا نتیجهٔ خاصی‌ در کارهای تحقیقاتی‌ برای ارائه ندارید!
کلا پذیرش گرفتن در آمریکا اون هم بدون fund بسیار راحتتر از کانادا هست. دانشگاه‌های کانادا روی معدل حساس تر هستند و حتما هم باید استاد داشته باشید. برای آمریکا فقط باید GRE بدید که اگه نمرهٔ خوبی‌ بگیرید خیلی‌ تاثیر گذار هست و معدل رو تا حد زیادی جبران میکنه.
شما برای اینکه شانست بالاتر بره باید سعی‌ کنی‌ تا سال دیگه مقاله ژورنال یا حداقل کنفرانس آماده کنی‌.
اگه GRE هم بدی واسه آمریکا میتونی‌ اپلای کنی‌. زبان هم اگه IELTS میدی باید نمره ۷ بیاری.
در مورد تغییر رشته هم من خیلی‌‌ها رو دیدم که از برق رفتن به کامپیوتر اما گرایش اونها electronics یا telecomunication بوده. حالا شما قدرت هستی‌ من دقیق اطلاع ندارم، باید ببینی‌ که چقدر با درس‌های کامپیوتر آشنایی داری، من رشتم مکانیک هست و خیلی‌ اطلاعات ندارم بهتر هست که یه نفر که برق یا کامپیوتر باشه جواب بده.

911turbo
December 17th, 2010, 08:42 PM
دوستان سلام . من فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن با معدل 5/13 هستم . 7 سال سابقه کار در زمینه فروش و مدیریت دارم . دارم زبان انگلیسیم را نیز کامل می کنم . آیا امیدی هست که از دانشگاههای سطح متوسط در رشته MBA پذیرش گرفت ؟ همچنبن شنیدم که بعضی از دانشگاها پذیرش مشروط می دهند که می توان دوره زبان انگلیسی دانشگاه را گذراند و بعد ادامه تحصیل داد . دوستان راهنمایی بفرمایید .

sahand_a
December 17th, 2010, 09:15 PM
دوستان سلام . من فارغ التحصیل رشته مهندسی معدن با معدل 5/13 هستم . 7 سال سابقه کار در زمینه فروش و مدیریت دارم . دارم زبان انگلیسیم را نیز کامل می کنم . آیا امیدی هست که از دانشگاههای سطح متوسط در رشته MBA پذیرش گرفت ؟ همچنبن شنیدم که بعضی از دانشگاها پذیرش مشروط می دهند که می توان دوره زبان انگلیسی دانشگاه را گذراند و بعد ادامه تحصیل داد . دوستان راهنمایی بفرمایید .

معدل شما پایین هست و احتمال اینکه پذیرش بگیرید کمه.

میلاد
December 24th, 2010, 06:33 PM
سلام،
من مکانیک دانشگاه علم و صنعت خوندم با معدل 14.47- نمره آیلتس 6.5- میخوام برای ارشد اقدام کنم.

با توجه به چیزایی که اینجا خوندم فاند که نمیتونم بگیرم. آیا اصلا میتونم جایی توی کانادا پذیرش بگیرم؟ برای چه دانشگاهی اقدام کنم؟

sahand_a
December 24th, 2010, 11:58 PM
سلام،
من مکانیک دانشگاه علم و صنعت خوندم با معدل 14.47- نمره آیلتس 6.5- میخوام برای ارشد اقدام کنم.

با توجه به چیزایی که اینجا خوندم فاند که نمیتونم بگیرم. آیا اصلا میتونم جایی توی کانادا پذیرش بگیرم؟ برای چه دانشگاهی اقدام کنم؟

سلام
در صورتی‌ که معدل ۲ سال آخر شما بالای ۱۵ باشد برای بعضی‌ دانشگاه‌ها میتونید اقدام کنید. در مورد شانس پذیرش لطفا سوالتون رو در تاپیک‌های مربوطه مطرح بفرمائید تا دوستان بتونن راهنمایی‌ کنن.

saba_saeb
December 26th, 2010, 01:32 AM
سلام، من ليسانس مکانيک از دانشگاه گيلان با معدل 14.5 دارم، معدل 2 سال آخرم 15.8 شده. تافل 97 دارم و GRE هم امتحان دادم که نتيجش نيومده. هيچ شانسی هست واسه پذيرش؟ مرسی

sahand_a
December 27th, 2010, 01:02 AM
سلام، من ليسانس مکانيک از دانشگاه گيلان با معدل 14.5 دارم، معدل 2 سال آخرم 15.8 شده. تافل 97 دارم و GRE هم امتحان دادم که نتيجش نيومده. هيچ شانسی هست واسه پذيرش؟ مرسی

سلام
به نظرم شانستون برای دانشگاه‌های متوسط بد نیست. البته منظورم بدون فاند هست. اما حواستون باشه که دانشگاه‌هایی‌ رو امتحان کنید که معدل ۲ سال آخر رو مدّ نظر قرار میدهند.
بعضی‌ دانشگاه‌های سطح پایین تر ممکن سر معدل کوتاه بیان فقط به شرطی که استاد پیدا کرده باشید.

nedab
December 29th, 2010, 09:32 AM
با سلام من در حال انجم کار های مهاجرتی خود در کانادا هستم ،می خواستم بدونم آیا با مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد ساوه با معدل 16 در رشته کامپیوتر می تونم پذیرش برای فوق لیسانس تو دانشگا های کانادا بگیرم یا اینکه دوباره باید لیسانس بخونم اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aram25
December 31st, 2010, 12:28 PM
سلام. من معدلم 14.5 بدون پایان نامه. معدل با پایان نامه حساب میشه؟ 2 نا مقاله خارجی(در سطح بالا)دارم. می تونم بورس بگیرم؟

yaser84
January 1st, 2011, 01:17 AM
سلام . من مهندسي عمران دانشگاه ازاد با معدل 12.5 ايا شانسي براي گرفتن پذيرش از كانادا دارم دانشگاهش زياد مهم نيست ايلتس 6 اگر ميتونم كدوم دانشگاه و اينكه سفارت ويزا ميده واسه معدل پايين؟و اين كه واسه امريكا چي؟

aminreyhan
January 3rd, 2011, 11:33 PM
hello every body
my details are as follow.can u sugest me some university to apply for MEng.it should not be over looked that I applied for CONCORDIA ,CALGARY and CARLETON.
DO i have any chance to accept in the graduated program in these universities?
BSc- azad university-14.34=ELECTRICAL
MSc- azad university-16.20=ELECTRICAL
IELTS :7

mary-m
January 4th, 2011, 12:52 AM
سلام،من دکترای داروسازی دارم از دانشگاه تهران،معدل 15.2 . 1 سال و نیم سابقه کاری.تا سال بعد که میخوام اقدام کنم احتمالن 1 مقاله و پروژه هم خواهم داشت،زبانم بد نیست و کمی هم فرانسه و اسپانیولی میدونم،به نظرشما شانسم برای PHD کانادا یا آمریکا چقدره؟2 تا نامه هم از استادام میتونم بگیرم.شانسی هم برای فاند هست؟!اصلا میتونم امیدوار باشم؟

mahboobeh_n
January 4th, 2011, 11:09 AM
سلام
من فوق لیسانس عمران محیط زیست دارم با معدل 19.02 و لیسانس عمران با معدل دوسال آخر 14.5 که هر دو رو از امیرکبیر گرفتم. برای PhD می خوام اقدام کنم. 2 تا مقاله ISI دارم که چاپ هم شده و 4 تا مقاله کنفرانس بین المللی. نمره تافلم هم 613 شده. می خواستم بدونم با این شرایط آیا من شانسی برای دانشگاه های خوب کانادا مثل toronto، waterloo دارم؟ اگر نه به نظر شما کدوم دانشگاه های کانادا رو بهتره اپلای کنم؟
با تشکر

aminreyhan
January 5th, 2011, 12:16 AM
hello,if a person have MS & BS and wana apply for MEng for second time ,how they calculate the amount og average of two last years?
I mean that in this case the gpa of master has any efect for minimum requirement for masterin canada ,or they omly evaluate our bachlore gpa?
thanks

shabnam-sre
January 5th, 2011, 02:59 PM
سلام
من فوق لیسانس عمران محیط زیست دارم با معدل 19.02 و لیسانس عمران با معدل دوسال آخر 14.5 که هر دو رو از امیرکبیر گرفتم. برای PhD می خوام اقدام کنم. 2 تا مقاله ISI دارم که چاپ هم شده و 4 تا مقاله کنفرانس بین المللی. نمره تافلم هم 613 شده. می خواستم بدونم با این شرایط آیا من شانسی برای دانشگاه های خوب کانادا مثل toronto، waterloo دارم؟ اگر نه به نظر شما کدوم دانشگاه های کانادا رو بهتره اپلای کنم؟
با تشکر
دوست عزيز براي دانشگاه واترلو حتما شانس داريد. ولي دانشگاه تورنتو ممكنه نسبت به معدل ليسانستون حساس باشن.براي بقيه دانشگاه ها مثل ottawa,calgary,queens , Mc master هم حتما شانس داريد. ولي اول لازمه كه به اساتيد ايميل بزنيد و يك سوپروايزر در زمينه كاريتون پيدا كنيد.

shahrouz
January 7th, 2011, 01:13 PM
والا برای پذیرش دکتری معدل فوق خیلی مهمه و کانادایی ها روی مینیمم هاشون خیلی حساسن و معمولا کوتاه نمیان. به هر حال اگر اصرار دارید که بفرستید برای اون دانشگاهها قبلش می تونید از coordinator برنامه مشورت بگیرید
معدل فوق از کارشناسی هم مهمتره؟ من از استاد جواب دارم. ایشون از من خواسته اون رو به عنوان سوپروایزر معرفی کنم و اپلای کنم. معدل ارشد هم 17 هست ولی کارشناسی زیر 15. اوضاع مقالات و تجربه کاری خیلی خوبی هم دارم.

SIG
January 7th, 2011, 01:54 PM
معدل فوق از کارشناسی هم مهمتره؟ من از استاد جواب دارم. ایشون از من خواسته اون رو به عنوان سوپروایزر معرفی کنم و اپلای کنم. معدل ارشد هم 17 هست ولی کارشناسی زیر 15. اوضاع مقالات و تجربه کاری خیلی خوبی هم دارم.

نمي تونم صد در صد بگم آره يا نه. ولي اينکه سوپروايز داشته باشيد خيلي کمکتون مي کنه. من رشتم فني نبود ( يعني رياضي فيزيک نبودم :Dعلوم تجربي بودم :rolleyes:اينو گفتم چون براي هر رشته اوضاع فرق داره) اما امسال تونستم از يه دانشگاه خوب (نه خيلي تاپ) کانادا پذيرش با فاند بگيرم. معدل کارشناسي منم زير 15 بود و ارشدم بالاي 18. بنظرم تو اين شرايط حتما اپلاي کنيد و توکلتون به خدا باشه.

shabnam-sre
January 8th, 2011, 03:54 PM

نگران نباشيد. دوست من معدل ليسانسش زير 15 بود. از واترلو پذيرش گرفت. اگه مقاله دارين و سوپروايزر ok داده مشكلي نيست.

quanshi
January 14th, 2011, 12:31 AM
سلام من پیش دانشگاهیم می خواستم بدونم شرط معدل برای دانشگاه کانادا رشته ی تجربی چ قدر است؟

shahrouz
January 14th, 2011, 01:54 AM
درود

من تقریبا از 10 استاد در آمریکا و کانادا و استرالیا جواب مثبت یا تقریبا مثبت گرفتم. مشکل اینجاست که هر دانشگاهی که چک کردم این شرط GPA=3 رو داره!! اگر این شرط غیر قابل چشم پوشی باشه و نشه معدل زیر 15 کارشناسی رو مثلا با معدل نسبتا خوب 17 ارشد و پابلیکیشن های فراوان هم جبران کرد می شه گفت معدل کم کارشناسی (حالا دلیلش هر چی باشه از کم کاری خود دانشجو گرفته تا بزرگ منشی اساتیدی که صد البته فقط سطح دانش!! افراد براشون مهم هست و نه مسائل دیگر! و بیماری و...) حکم سرطان یا تیر خلاص رو داره!LOL بعدش هر کاری می کنی انگار داری آب تو هاون می کوبی. این موضوع خیلی خیلی مهمه! بسیار بسیار مهم تر ازاینکه از چه دانشگاهی فارغ التحصیل می شوید، در چه مجلاتی مقاله داده اید، چقدر توانایی ریسرچ دارید، چه توانایی هایی دارید و... ای کاش یک تاپیک باز بشه تا در اون گفته بشه که اهمیت این مهمترین و مهمترین پارامتر پذیرش توسط اساتید فن گوشزد بشه. واقعا این موضوع مغفول مونده .
دوستان پاسخ دادند که باید با ادمیژن آفیس صحبت بشه! سوال کلی من و خیلی از دوستان فکر می کنم این هست که واقعا هیچ یک از دوستان در اپلای ابرود تجربه ای رو نداشتند که به طور مثال در دانشگاههای آمریکا معدل کارشناسی مهمتر هست یا ارشد؟

naeemtop
January 14th, 2011, 01:37 PM
من به دفعات شنیدم که معدل کارشناسی خیلی خیلی مهمه. ( و به نظر خودم از ارشد هم مهمتره)

تو آمریکا اگه از استاد جواب داشته باشید زیاد کارتون به خاطر معدل عقب نمیافته ولی شنیدم کانادا خیلی رو معدل حساسن.

یکی از استادای ما میگه تو هر جای دنیا بخوان به شما دکترا بدن به اولین چیزی که نگاه میکن معدل لیسانسه

pejman-Mech
January 14th, 2011, 01:52 PM
دوستان این تاپیک (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?1926-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4) رو پیشنهاد می کنم مطالعه کنید.
در ضمن نعیم جان کافیه به نتایج پذیرش همین فروم سر بزنید تا ببینید خیلی از دوستان با معدل لیسانس پایین پذیرشهای خیلی خوبی هم گرفتند. در واقع معدل لیسانس خیلی مهمه، اما خیلی چیزا می تونه اون رو جبران کنه و رزومه یه فرد رو معمولاً به صورت کلی بررسی می کنند، نه یک فاکتور خاص. در مورد کانادا شاید این مورد کمتر صادق باشه. البته اینم بگم که پایین داریم تا پایین! و معدل شهروز فکر نکنم خیلی پایین به حساب بیاد.
استادتون هم به نظرم اطلاعاتشون اصلاً به روز نیست.

SIG
January 14th, 2011, 04:41 PM
من به دفعات شنیدم که معدل کارشناسی خیلی خیلی مهمه. ( و به نظر خودم از ارشد هم مهمتره)

تو آمریکا اگه از استاد جواب داشته باشید زیاد کارتون به خاطر معدل عقب نمیافته ولی شنیدم کانادا خیلی رو معدل حساسن.

یکی از استادای ما میگه تو هر جای دنیا بخوان به شما دکترا بدن به اولین چیزی که نگاه میکن معدل لیسانسه

سلام
نمي تونم با کل جمله اول مخالفت کنم چون درسته اما جمله توي پرانتزو قبول ندارم چون حداقل اينجا تاپيک کاناداست و من طبق اطلاعاتي که از تجارب شخصيم از گرفتن فاند و پذيرش از کانادا دارم اصلا
با گفته شما موافق نيستم. معدل کارشناسي من زير مي نيموم بود و ارشدم بالا بود. دوست عزيز تقريبا اکثر دانشگاه هاي کانادا مي گن معدل 2 سال آخر بايد بالاي X% باشه. چطور شما مي گين به نظرتون کارشناسي از ارشد مهمتره؟ ضمنا از آمريکا حرف نمي زنم چون اطلاع ندارم ولي تو کانادا استاد مي تونه نقش خيلي اساسي تو پروسه پذيرش داشته باشه.درباره حرف اون استادتونم واقعا حرفي براي گفتن ندارم و شايد منظورشون کلي نبوده و شرايط و رشته خاصي رو مثال زدند.
تو قسمت پايين من عين نوشته 4 دانشگاه کانادارو درباره مي نيموم نمره مورد نياز دکتري براتون آوردم تا مشخص بشه که آيا براي اونا معدل کارشناسي مهمتره يا ارشد. اسم دانشگاه بنفش رنگه و قسمت موردنظر ما قرمز:

UBC Doctoral Program Requirements for Students From Iran

Overall Grade Required

16 on a 20-point scale

Credentials or Degrees Required

Master's Degree (Kashenasi Arshad)
University of waterloo

Doctoral Admission

A 75% overall standing, or equivalent, in the previous degree is the minimum requirement for admission to a PhD program.

Admission Requirements -University of Alberta
Doctoral Programs Applicants are normally required to have completed a master’s degree, or its academic equivalent, from an academic institution recognized by the University of Alberta.
An admission grade point average of 3 on most 4-point grading systems or B on most letter grading systems, based on your most recent two years of full time study (or equivalent) is required.

Toronto University
Doctoral Programs

an appropriate master's degree, or its equivalent, with an average of at least B+ or demonstrated comparable research competence
some departments admit directly to the doctoral program from a bachelor's degree for highly qualified candidates (minimum average A- required)

دوستان عزيز براحتي مي تونيد شرايط بقيه دانشگاه هاي کانادارو براي پذيرش دکتري در سايتشون ببينيد. از همگي خواهشي دارم که مطالبي که رسميت ندارند اينجا بيان نکنيد که دوستاني مثل
شهروز با رزومه خوب و صلاحتي که دارن (ايشون 10 تا استاد پيدا کردند که اين عاليه) نااميد نشن. کمتر پيش مي ياد که کسي که اپلاي مي کنه همه فاکتورهارو (مقاله، معدل کارشناسي، ارشد، ....) با هم داشته باشه. پس اين مسئله نبايد باعث بشه خودتونو دست کم بگيريد.
با آرزوي موفقيت براي همه.

shahrouz
January 15th, 2011, 01:53 AM
درود
من از همه دوستان ممنونم.
SIG عزیز بسیار بسیار ممنونم. این مسئله معدل و شرط اون مشکل من و خیلی از دوستان من هست و با توجه به اینکه خیلی از جاها اینطور عنوان شده که معدل کارشناسی مدنظر هست دست و پای ماها رو برای اپلای بسته بود. ولی پست شما خیلی برای من و بسیاری دیگر از دوستان فکر می کنم مفید باشه.
ضمنا من ریسک کردم و با ادمیژن آفیس پنج دانشگاه معتبر که برای برخی از اونها قصد اپلای داشتم صحبت کردم.فعلا یکیشون جواب داده. جواب این هست:
Dear ....

I checked with Graduate Admissions and they replied that they will always use a graduate GPA if there is one available so you would meet the requirement. I wish you good luck!
جواب بقیه رو هم اینجا می ذارم تا دوستان دیگری که شرایط مشابه من رو دارند بتونند استفاده کنند.

afshin3ds
January 28th, 2011, 05:02 AM
درود به تمامی دوستان
من کارشناسی شیمی خوندم با معدل 13.بیش از 10 سال هم سابقه کار دارم در وزارت نفت با سمت های مرتبط.
از اونجا که تونستم اقامت کبک رو بگیرم ،چقدر شانس دارم که بتونم از یکی از دانشگاههای مونترال واسه Meng اقدام کنم(البته بعد از گرفتن PR)
زیاد درجه یک بودن دانشگاه هم واسم مطرح نیست
ممنون از راهنماییتون

rezahosseinpour
January 29th, 2011, 10:24 PM
سلام به همه ی دوستان.یه سوال داشتم در مورد اینکه تو معدلی که دانشگاه های کانادا حساب میکنن دروس عمومی و افتاده هم حساب میشه یا اینکه هر درسو فقط یکبار حساب میکنن برای محاسبه ی معدل؟ (بر عکس سیستم خودمون!)
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

vahidet
January 29th, 2011, 11:49 PM
درود

من تقریبا از 10 استاد در آمریکا و کانادا و استرالیا جواب مثبت یا تقریبا مثبت گرفتم. مشکل اینجاست که هر دانشگاهی که چک کردم این شرط GPA=3 رو داره!! اگر این شرط غیر قابل چشم پوشی باشه و نشه معدل زیر 15 کارشناسی رو مثلا با معدل نسبتا خوب 17 ارشد و پابلیکیشن های فراوان هم جبران کرد می شه گفت معدل کم کارشناسی (حالا دلیلش هر چی باشه از کم کاری خود دانشجو گرفته تا بزرگ منشی اساتیدی که صد البته فقط سطح دانش!! افراد براشون مهم هست و نه مسائل دیگر! و بیماری و...) حکم سرطان یا تیر خلاص رو داره!LOL بعدش هر کاری می کنی انگار داری آب تو هاون می کوبی. این موضوع خیلی خیلی مهمه! بسیار بسیار مهم تر ازاینکه از چه دانشگاهی فارغ التحصیل می شوید، در چه مجلاتی مقاله داده اید، چقدر توانایی ریسرچ دارید، چه توانایی هایی دارید و... ای کاش یک تاپیک باز بشه تا در اون گفته بشه که اهمیت این مهمترین و مهمترین پارامتر پذیرش توسط اساتید فن گوشزد بشه. واقعا این موضوع مغفول مونده .
دوستان پاسخ دادند که باید با ادمیژن آفیس صحبت بشه! سوال کلی من و خیلی از دوستان فکر می کنم این هست که واقعا هیچ یک از دوستان در اپلای ابرود تجربه ای رو نداشتند که به طور مثال در دانشگاههای آمریکا معدل کارشناسی مهمتر هست یا ارشد؟

دوست عزیز، GPA=3 برابر با معدل 14 هستش نه 15!

mahanmecha
January 30th, 2011, 12:46 AM
دوست عزیز، GPA=3 برابر با معدل 14 هستش نه 15!
اصلا این جوری نیست! باید درس به درس نمره رو تبدیل کنید بعد معدل بگیرید! نمرات ردی هم تو معدل گیریشون حساب نمی شه. دونه دونه باید درسای با نمره ی بالای 16 رو بدی 4 ، بالای 14 تا 15.99 رو بدی 3 12 تا 13.99 رو بدی 2 و 10 تا 11.99 رو هم بدی 1 ردی ها رو هم بی خیال! نمره ی قبولی رو معدل می گیرن

rezahosseinpour
January 30th, 2011, 11:58 AM
نمرات عمومی چی؟
با عرض معذرت خواهی یه سوال مهم دیگه هم داشتم
اگر من فقط تو 4 ترم اول افتاده داشته باشم و معدل دو سال آخرم با توجه به اینکه همه درسای تخصصی و اصلی تو این مدت 2 سال آخر طی میشه خیلی خوب باشه چقدر میتونه:
1)برای دانشگاههایی که همه ی معدل 4 سال را در نظر میگیرند تاثیر گذار باشه
2)برای دانشگاههایی که معدل 2 سال آخر رو مورد نظر قرار میدن چقدر تاثیر گذاره(منظور این دانشگاهها فقط به این نگاه میکنن که 2 سال آخر درسات و معدلت چطور بوده و فقط دیگه اینو در نظر میگیرن و با قبل اون کاری ندارن یا نه)

rezahosseinpour
February 1st, 2011, 11:06 PM
سلام
از اونجایی که من متوجه شدم تو این موضوع به این نتایج از نظر من رسیده شد:
1.دانشگاههایی که مینویسن 2 سال آخر یا 60 واحد آخر منظورشون اینه که این دانشگاهها فقط و فقط با این معدل کار دارن.
2. اینکه شما ترمها یا واحد های قبلی تون چطور بوده رو کاری نداریم برای مثال ((اگه یکی تو نیمه ی اول تحصیلات لیسانسش به هر شکلی و به هر دلیلی نتونسته معدلش رو خوب بیاره و درسایی رو افتاده و ... ویا برعکس تو این نیمه ی اول درساش خوب بوده)) رو کاری ندارن و در عوض(( این فرد تو درسای تخصصی و اصلیش زحمت کشیده و در مجموع یه معدل الف یا خوبی رو آورده ویا بر عکس نتونسته خوب بیاره))
در هر صورت اونها به این درسها ی 2 سال آخر(60 واحد آخر) نگاه میکنن و تصمیم میگیرن
3.این دسته از دانشگاهها دروس افتاده رو به هیچ نحوی تو معدلگیری و همچنین تو تصمیمگیری برای انتخاب یا عدم انتخاب دانشجو مد نظر قرار نمیدن(این گزینه برام خیلی مهمه که بدونم آیا اینطوری هست یا نه)
4.تکلیف دروس عمومی آخرش معلوم نشد تو معدل گیری حساب میشه یا نه؟!(اگه اینم دوستانی که تجربه ی اپلای دارن مشخص کنن خیلی خوب میشه)
ضمنا اگه هر کدوم از موارد اشتباه باشه بگین تا معلوم شه تا بقیه هم اشتباه نکنن

jjhasan
February 4th, 2011, 06:50 PM
با سلام... من معدل کلم 16 و معدل 2 سال آخرم حدود 17 است... اما درس مبانی برق افتادم با نمره 8 (ترم قبل از انتخابات بود و به درسام نرسیدم) ولی ترم بعدش با 17.5 پاسش کردم... زبانم هم خوبه... در ضمن در موضوعات جانبی رشته ام (مهندسی صنایع) هم خیلی وقت گذاشتم و دستم نسبتا پره... آیا واحد افتاده شانسمو خیلی کم میکنه...؟

REZABATI
February 5th, 2011, 04:09 PM
سلام
من راهنمایی ها ومقدماترو خوندم
الان نیاز به راهنمایی دارم
میخوام برای دانشگاهای کانادا پذیزش بگیرممخصوصا شهر ونکوور که فامیل دارم
مدرکم کارشناسی متالوِژی دانشگاه آزاد نجف باد معدل ۱۴ مدرک زبان هم دارم الان هم میخوام برم آیلتس یا تافل بگیرم ولی نمدونم چی بگیرم و با چه نمره ای نیاز است
کلا از الان چیکارکنم؟؟؟لطفا کمک کنید

sina_2242000
February 9th, 2011, 03:00 PM
آقا کی می دونه شرط معدل به درصد رو چه جوری محاسبه می کنند.
مثلا اگه گفته باشند مینیمم 70% می خوان، چه جوری محاسبه می کنند؟؟؟