PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرباز هیات علمی

behrouzrasuli
April 24th, 2013, 05:08 PM
در مورد اینکه به چه صورتی میشه به عنوان استاد در دانشگاه ها خدمت سربازی انجام داد اطلاعات مفیدی دارم که شاید به درد خیلی ها بخوره. خودم همین حالا سربازیم رو در یه دانشگاهی به عنوان هیات علمی دارم میگذرونم.
خیلی دوست دارم مسولین این سایت یه بخشی تحت عنوان "سرباز هیات علمی" درست کنن تا تجربیاتم رو در اختیار همه بذارم. هدفم فقط اینه که همه با این نوع خدمت رفتن آشنا بشن شاید خیلی ها دنبالش باشن و ندونن باید از کجا شروع کنن.
در نهایت من درخدمتم برای جواب دادن هر سوالی که باشه
شاد باشید

mehdivinci
April 30th, 2013, 08:00 PM
ببخشید این طرح برای دکترا هاست قثط یا برای ارشد هم میشه؟
کجاها میگیرن؟
مثلا تهران یا اطرافش می گیرین؟
چه شرایطی باید داشته باشیم؟
حقوقش چه طوریه؟
چند وقته؟
روند اقدام چه طوریه؟

behrouzrasuli
April 30th, 2013, 09:38 PM
سلام.
هم دکترا هم ارشد ولی ترجیحا رشته های با تعداد فارغ التحصیل پایین
معمولا دانشگاههای سطح پایین(در وزارت بهداشت بهشون میگن تیپ 3) میتونن بگیرن
باشد مشمول سربازی باشی ولی در یک بازه زمانی خاص مثلا از خرداد تا مرداد باید اقدام کنی و اگر اوکی شد در مهر ماه به جای اینکه بری سربازی میری دانشگاهی که شما رو خواسته برای تدریس.
حقوق و مزایات با هیات علمی عادی فرقی نداره ولی در عوض به جای 2 سال سربازی باید 4 سال تدریس کنی در اون دانشگاه. که با این اوضاع اشتغال در کشور فکر نکنم کسی باشه که از کار کردن بدش بیاد مخصوصا اگر سربازی هم به حساب بیاد.
در کل یعنی نو علی نور!
اگر رشته ت رو بگی شاید بهتر راهنماییت بکنم همچنین مقطعت رو
شاد باشی

s.mahmoudi
April 30th, 2013, 11:03 PM
فوق لیسانس مکانیک شریف؟
(دانشگاه آزاد هم استاد میگیره؟ فقط موظف به تدریس خواهند بود یا کارای تحقیقی هم باید انجام بشه؟)

Davood21
May 1st, 2013, 12:59 AM
در مورد اینکه به چه صورتی میشه به عنوان استاد در دانشگاه ها خدمت سربازی انجام داد اطلاعات مفیدی دارم که شاید به درد خیلی ها بخوره. خودم همین حالا سربازیم رو در یه دانشگاهی به عنوان هیات علمی دارم میگذرونم.
خیلی دوست دارم مسولین این سایت یه بخشی تحت عنوان "سرباز هیات علمی" درست کنن تا تجربیاتم رو در اختیار همه بذارم. هدفم فقط اینه که همه با این نوع خدمت رفتن آشنا بشن شاید خیلی ها دنبالش باشن و ندونن باید از کجا شروع کنن.
در نهایت من درخدمتم برای جواب دادن هر سوالی که باشه
شاد باشید
سلام
لطفاً بفرمائید:

1) چند ساعت در هفته موظف به تدریس خواهیم بود؟
2) آیا روزها و ساعات تدریس رو دانشگاه انتخاب میکنه یا خودمون؟
3) به فوق لیسانس (من IT خوندم) چقدر حقوق میدن؟
4) آیا میتونه راهگشای استخدام ثابت در همون دانشگاه باشه؟ یعنی بعد از چهار سال خداحافظ؟ یا اینکه اگر بخواهیم میتونیم استخدام بشیم؟

behrouzrasuli
May 1st, 2013, 05:50 PM
سلام.
وزارت علوم باید در فراخوان وزارت علوم شرکت کنی
دانشگاه ازاد نه، هم کار تحقیقاتی میکنن هم آموزش. بسته به اینکه مربی آموزشی باشه یا پژوهشی.

behrouzrasuli
May 1st, 2013, 05:59 PM
سلام.
باید مثل هیات علمی های ن 5 روز در هفته تمام وقت اونجا باشی یعنی از 8 تا 3 بعد از ظهر.

معمولا موظفی چیزی حدود 12 واحد در هر ترمه که شما به عنوان استاد خودت تاریخ کلاس ها رو با مدیر گروهت هماهنگ میکنی. دقیقا مثل بقیه اساتید فرقی نداری با اونا.
به فوق لیسانس ماهی حدود یک و نیم میلیون تومان حقوق میدن که با این افزایش حقوقی که امسال دولت قراره اعمال کنه میشه حدود یک و هشتصد.
معمولا سرباز های هیات علمی در صورت عملکرد خوب و علاقه خودشون به موندن در اون دانشگاه بعد اتمام جذب میشن. تازه شما در این مدت 4 سال انقده رزومه آموزشی و پژوهشی خوبی جمع کردین که یا یه ضرب دکتری قبول میشین یا دانشگاه خودت از خداشه که بمونی.
تقریبا هم مشمول همه امکانات رفاهی هم هستی.در کل تو دانشگاه کسی نمیتونه بین شما و بقیه فرقی بذاره چون از نظر ظاهر(پوشش و موی سر و ...) حالت عادی داری.
و اولین تابستون بعد شروع به کارت در مرداد ماه به مدت 45 روز باید بری کرج در سپاه دوره آموزشی بگذرونی که همه سرباز هیات علمی ها از همه دانشگاه ها میان.
شاد باشی

Davood21
May 1st, 2013, 06:49 PM
سلام.
باید مثل هیات علمی های ن 5 روز در هفته تمام وقت اونجا باشی یعنی از 8 تا 3 بعد از ظهر.

معمولا موظفی چیزی حدود 12 واحد در هر ترمه که شما به عنوان استاد خودت تاریخ کلاس ها رو با مدیر گروهت هماهنگ میکنی. دقیقا مثل بقیه اساتید فرقی نداری با اونا.
به فوق لیسانس ماهی حدود یک و نیم میلیون تومان حقوق میدن که با این افزایش حقوقی که امسال دولت قراره اعمال کنه میشه حدود یک و هشتصد.
معمولا سرباز های هیات علمی در صورت عملکرد خوب و علاقه خودشون به موندن در اون دانشگاه بعد اتمام جذب میشن. تازه شما در این مدت 4 سال انقده رزومه آموزشی و پژوهشی خوبی جمع کردین که یا یه ضرب دکتری قبول میشین یا دانشگاه خودت از خداشه که بمونی.
تقریبا هم مشمول همه امکانات رفاهی هم هستی.در کل تو دانشگاه کسی نمیتونه بین شما و بقیه فرقی بذاره چون از نظر ظاهر(پوشش و موی سر و ...) حالت عادی داری.
و اولین تابستون بعد شروع به کارت در مرداد ماه به مدت 45 روز باید بری کرج در سپاه دوره آموزشی بگذرونی که همه سرباز هیات علمی ها از همه دانشگاه ها میان.
شاد باشی
ممنون از راهنمایی شما

فراخوان تقریباً چه تاریخی هست؟
ملاکشون برای پذیرش چی هست؟ فقط آزمون علمی؟ معدل؟ مصاحبه عقیدتی؟
با توجه به کسانی که شما دیدید، میانگین افراد پذیرفته شده چه شرایط و معدلی داشتند؟

باز هم ممنون

ilanloo
May 1st, 2013, 07:31 PM
با سلام
من فارغ التحصیل رشته محیط زیست در مقطع کارشناسی ارشد می باشم
و از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان فارغ التحصیل شده ام
آیا با توجه به پذیرش کم در کارشناسی ارشد و بسیار کم در دکترا و آوردن این رشته در بسیاری از دانشگاه ها بخصوص پیام نور من میتوانم برای امریه اقدام نمایم؟
از کجا باید شرو کنم؟
آیا شانس گرفتن امریه رو دارم؟

behrouzrasuli
May 1st, 2013, 09:31 PM
ممنون از راهنمایی شما

فراخوان تقریباً چه تاریخی هست؟
ملاکشون برای پذیرش چی هست؟ فقط آزمون علمی؟ معدل؟ مصاحبه عقیدتی؟
با توجه به کسانی که شما دیدید، میانگین افراد پذیرفته شده چه شرایط و معدلی داشتند؟

باز هم ممنون

سلام
برای وزارت علوم باید به آدرس http://www.msrt.ir/sites/jazbsite/default.aspx مراجعه کنید(به سرباز هیات علمی طرح سربازی هم میگن). در وزارت علوم مثل استخدام های رسمی باید در فراخوان جذب هیات علمی شرکت کنید و در رشته خودتون اگر طرح سربازی نیاز داشتن ثبت نام کنید که حتما در صورت نیاز باید برای مصاحبه و ... برید. ادر اون لینک اطلاعات کاملی پیدا خواهید کرد+ این لینک: http://www.sarbazi.us/?p=1917 + ui.ac.ir/Dorsapax/userfiles/file/.../sarbazi_manual.pdf‎.
شاد باشی

Hesam_B
May 4th, 2013, 12:15 PM
با سلام
من کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه تهران دارم.
می خواستم بدونم در صورت موافقت واحد دانشگاه آزاد برا گرفتن امریه(برای نیمسال مهر ماه) تا چه تاریخی می تونه اون دانشگاه مدارک من رو بفرسته؟
و ایا من باید تا تاریخ خاصی دفترچه خدمت رو بگیرم؟ منظورم لینه که تاریخ اعزامم باید برا ماه خاصی باش؟ اگه آره باید برای چه ماهی باشه؟

mehdi059
May 4th, 2013, 10:07 PM
با سلام
من کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه تهران دارم.
می خواستم بدونم در صورت موافقت واحد دانشگاه آزاد برا گرفتن امریه(برای نیمسال مهر ماه) تا چه تاریخی می تونه اون دانشگاه مدارک من رو بفرسته؟
و ایا من باید تا تاریخ خاصی دفترچه خدمت رو بگیرم؟ منظورم لینه که تاریخ اعزامم باید برا ماه خاصی باش؟ اگه آره باید برای چه ماهی باشه؟

با سلام

پاسخ به این پرسش کمی زمان بر است. به طور کلی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1- زمان اقدام شما در دفتر پلیس +10 نباید از مهلت عادی فراتر رود.
2- به طور موازی باید کارهای مربوط به اخذ امریه از دانشگاه آزاد انجام شود که با توجه به قوانین یکی دو سال اخیر، از سایت جذب این کار صورت می گیرد.
3- در صورت موافقت دانشگاه ازاد، برای شما مصاحبه اختصاص داده می شود. در صورت موفقیت در آن مصاحبه، نامه شما به نیروز انتظامی ارایه می شود.
4- در این میان، زمان ارسال نامه اشاره شده در بند 3 نباید به قدری دیر شود که با زمان های اعزام شما نخواند. به هر حال، شما یک محدودیت زمانی برای ارسال مدارک از پلیس +10 دارید. آن ها هم زمانی طول می کشد تا برای شما تاریخ اعزام اعلام کنند و شما هم می توانید آن را یکی دوبار به تاخیر اندازید.

موفق باشید.

Hesam_B
May 4th, 2013, 11:07 PM
با سلام

پاسخ به این پرسش کمی زمان بر است. به طور کلی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

1- زمان اقدام شما در دفتر پلیس +10 نباید از مهلت عادی فراتر رود.
2- به طور موازی باید کارهای مربوط به اخذ امریه از دانشگاه آزاد انجام شود که با توجه به قوانین یکی دو سال اخیر، از سایت جذب این کار صورت می گیرد.
3- در صورت موافقت دانشگاه ازاد، برای شما مصاحبه اختصاص داده می شود. در صورت موفقیت در آن مصاحبه، نامه شما به نیروز انتظامی ارایه می شود.
4- در این میان، زمان ارسال نامه اشاره شده در بند 3 نباید به قدری دیر شود که با زمان های اعزام شما نخواند. به هر حال، شما یک محدودیت زمانی برای ارسال مدارک از پلیس +10 دارید. آن ها هم زمانی طول می کشد تا برای شما تاریخ اعزام اعلام کنند و شما هم می توانید آن را یکی دوبار به تاخیر اندازید.

موفق باشید.

مرسی، آیا میشه زمان اعزام رو براحتی دو ماه عقب انداخت؟
و اینکه فکر کنم زمان اعزام این نوع امریه 15 مرداد هست. بنظرتون منطقیه که با ارسال مدارک هفته بعد از سوی دانشگاه آزادی که می خوام اقدام کنم ، کارا به موقع انجام بشه؟
در ضمن برگه گواهی به نظام وظیفمم واسه فارغ التحصیلی هفته بعد حاضر می شه که از اون تاریخ می تونم برم پلیس +10 واسه گرفتن دفترچه.
با تشکر از پاسخگویی شما.

mehdi059
May 5th, 2013, 08:47 PM
مرسی، آیا میشه زمان اعزام رو براحتی دو ماه عقب انداخت؟
و اینکه فکر کنم زمان اعزام این نوع امریه 15 مرداد هست. بنظرتون منطقیه که با ارسال مدارک هفته بعد از سوی دانشگاه آزادی که می خوام اقدام کنم ، کارا به موقع انجام بشه؟
در ضمن برگه گواهی به نظام وظیفمم واسه فارغ التحصیلی هفته بعد حاضر می شه که از اون تاریخ می تونم برم پلیس +10 واسه گرفتن دفترچه.
با تشکر از پاسخگویی شما.

با سلام دوباره،

1- تا جایی که اطلاع دارم، برای بار نخست، تعویق دوماهه کار آسانی است، ولی بار دوم گویا کمی دوندگی بیشتری دارد.
2- در خصوص مناسب بودن زمان خود به دفتر جذب هیات علمی واحد متبوع خود مراجعه فرمایید تا شما را راهنمایی نمایند، البته اصل موضوع در اختیار دفتر ارتباط با صنعت سازمان مرکزی دانشگاه ازاد است. تا جایی که من اطلاع دارم، این زمان مناسب پرداختن به این موضوع و رسیدن به تاریخ نیمه مرداد 92 نیست. باز هم سوال کنید البته. من فکر می کنم باید خود را آماده انجام سربازی در مرداد 93 نمایید.
3- اگر مشکلی از سوی دانشگاه ازاد و نیروی انتظامی متوجه شما نشد، فرقی هم برای شما نخواهد کرد. شما بسته به محلی که امریه گرفته اید، دوره سربازی سه یا چهار ساله دارید که اگر سربازی شما موکول به مرداد 93 هم شود، در طول این زمان نسبتا طولانی باقی مانده، دوران تعهد خدمت خود را خواهید گذراند.
4- توصیه آخر این که حتما پیگیری فرمایید که بخشنامه های مربوط را در اختیار شما قرار دهند تا با مسایل مربوط بیشتر اشنا شوید.

موفق باشید.

sunnynight
May 28th, 2013, 12:18 PM
با سلام
من میخواستم در مورد مزایا و حقوق دریافتی طرح سربازی دانشگاه آزاد بپرسم و ببینم کسی اینجا در این باره اطلاعات داره.
من از طریق سایت جذب آزاد ثبت نام کردم و مصاحبه رو هم پشت سر گذاشتم. در ضمن مدرک دکترای برق دارم.
متشکرم

behrouzrasuli
May 28th, 2013, 02:01 PM
سلام دوست عزیز
بر طبق آخرین آیین نامه وزارت بهداشت سرباز های هیات علمی(یا همون طرح سربازی) از لحاظ حقوق و مزایا و... دقیقا مثل افرادی هستند که به صورت رسمی و از طریق فراخوان جذب دانشگاه ها میشن ولی دانشگاه ازاد رو اطلاع ندارم.
شادزی

mallek
July 3rd, 2013, 10:30 AM
سلام.
این توضیحاتی که دادید فقط برای دانشگاههای علوم پزشکی هست یا برای دانشگاهیی وزارت علوم هم صادق هستند؟

mohsen2000
July 3rd, 2013, 05:23 PM
با سلام
من هم برای طرح سربازی کارم درست شده. سوالم اینه که طول خدمت سربازی 3 یا 4 ساله؟ در طی این مدت شما پایه حقوقی هم دریافت میکنی یا خیر؟ سابقه خدمت و مقالاتی که در این مدت چاپ میکنیم برای ارتقا مدنظر قرار میگیره یا خیر؟ ممنون

mehdi059
July 13th, 2013, 06:17 PM
سلام.
این توضیحاتی که دادید فقط برای دانشگاههای علوم پزشکی هست یا برای دانشگاهیی وزارت علوم هم صادق هستند؟

با سلام

تا جایی که اطلاع دارم برای همه صادق است.

mehdi059
July 13th, 2013, 06:21 PM
با سلام
من هم برای طرح سربازی کارم درست شده. سوالم اینه که طول خدمت سربازی 3 یا 4 ساله؟ در طی این مدت شما پایه حقوقی هم دریافت میکنی یا خیر؟ سابقه خدمت و مقالاتی که در این مدت چاپ میکنیم برای ارتقا مدنظر قرار میگیره یا خیر؟ ممنون

طول خدمت سربازی بسته به مقطع تحصیلی و محروم بودن یا نبدون محل جذب دارد.
حقوق مزایا هم هیچ تفاوتی با حالت عادی ندارد. ایین نامه ارتقا هم درباره این دوره صادق است.

karzan_s
July 13th, 2013, 07:23 PM
من دانشجوی ارشد پرستاری هستم وقبل از ارشد به خدمت اعزام شدم و افتادم ارتش.منها ده روز بیشتر از اعزامم نگذشت که جواب ارشد اومد و از خدمت ترخیص شدم
حالا میتونم سرباز هیئت علمی بشم؟
شرایطش چیه؟ آیا واسه شروع باید از یه دانشگاه اعلام نیاز بگیرم؟

navid_h67
July 26th, 2013, 01:45 PM
سلام
به نظر شما فقط ثبت نام در سایت کافه؟ یا نه باید قبل از ثبت نام هم با دانشگاه رایزنی کرد؟
پارتی هم لازمه اینجا ها؟

enterprise
July 28th, 2013, 02:55 AM
اونایی که سرباز هیئت علمی میشن دیگه نمیتونن واسه دکتری برن خارج:

http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/SarbaziGroup/DocLib1/24658.pdf

navid_h67
August 5th, 2013, 11:20 PM
سلام. در مورد سربازی هیت علمی کسی اگر اطلاعاتی داره لطف کنه و اینجا بزاره.
حدود یک هفته دیگه ثبت نام هیت علمی و طرح سربازی روی سایت جذب قرار میگیره.
ایا با کارشناسی ارشد هم میشه ثبت نام کرد؟ معمولا چقدر طول میکشه؟

pirnia_mo
August 6th, 2013, 03:17 AM
سلام. در مورد سربازی هیت علمی کسی اگر اطلاعاتی داره لطف کنه و اینجا بزاره.
حدود یک هفته دیگه ثبت نام هیت علمی و طرح سربازی روی سایت جذب قرار میگیره.
ایا با کارشناسی ارشد هم میشه ثبت نام کرد؟ معمولا چقدر طول میکشه؟

با کارشناسی ارشد میشه ولی تعداد دانشگاه هایی که سرباز کارشناسی ارشد جذب میکنن خیلی کمه.
زمانش 4 ساله
حقوقش به اندازه حقوق ثابت یه استاد دانشگاهه
فرآیند پذیرشش سخته: به اندازه کافی باید رزومه تحصیلی ات قوی باشه از نظر دانشگاه هایی که لیسانس و ارشد بودی، معدل و تعداد مقاله هایی که داری+مصاحبه علمی+مصاحبه عقیدتی
فرآیند پذیرشش طولانیه: سایت جذب سالی دو بار باز میشه، ثبت نام کردن افراد و بعد ارسال اسامی متقاضیان به دانشگاه های درخواست دهنده و بعد مصاحبه دانشگاه با متقاضیان و غیره معمولا تا دوره بعدی جذب از طریق سایت(6 ماه) طول میکشه.
قسمت بد ماجرا اینه که دانشگاه هایی که درخواست جذب سرباز استاد تو سایت جذب میدن، خودشون نمیتونن از سازمان نظام وظیفه سهمیه سرباز بگیرن (بر خلاف سازمان های دولتی) چون معمولا دانشگاه های غیرانتفاعی و یا کوچیکی هستن و در صورت پذیرفتن شما به عنوان سرباز استاد طی فرایند پذیرش، یه نامه معرفی میدن دست شما، میگن برو نظام وظیفه پارتی جور کن تا بهمون سهمیه بدن و تو رو جذب کنیم، که بعضا به دلیل منقضی شدن یکسال فرصت فراغت از تحصیل، فرد مجبور میشه بره سربازی بدون اینکه تونسته باشه، جذبش نهایی بشه.

aminsharifi
August 10th, 2013, 01:24 PM
با سلام

آقا میخواستم بپرسم آیا دانشگاه آزاد هم میگیره؟

و آیا دانشگاه آزادم نمیذاره برای دکترای خارج اقدام کنی؟

و آیا مدت زمان اینم همین 3-4 ساله؟

با تشکر

elahi1979
September 1st, 2013, 11:54 PM
سلام به همه دوستان

بنده از شرایط امریه هیات علمی استفاده کرده ام و الان در دانشگاه آزاد مشغول (به مدت 2 ماه) به گذراندن دوران تعهدم می باشم. بنده الان یکی از شرایط معافی (معافی موارد خاص-مددجویان-مادر) را دارم. یک سوال از دوستان مطلع داشتم که آیا الان می توانم از شرایط معافی استفاده کنم یا نه؟ و اگر می شود از کجا باید شروع کنم و به کجا مراجعه کنم. لازم به ذکر است که در آیین نامه سال 86 ذکر شده که می توان از شرایط معافی در حین امریه هیات علمی استفاده نمود ولی طبق صحبتهای اخیر بعد از سال 90 می گویند که ستاد مشترک نیروهای مسلح یک نامه محرمانه زده که کسایی که امریه گرفته اند در حین تعهد نمی توانند از هیچ نوع معافی استفاده کنند. آیا کسی از این موضوع خبر دارد یا این کار را اخیرا انجام داده است؟

behrouzrasuli
September 6th, 2013, 02:48 PM
با سلام
در تیر ماه 92 که در آموزشی سربازی بودیم به ما گفتند که در حین امریه سربازی شامل هر نوع معافیتی خواهید بود جز معافیت رهبری.

behrouzrasuli
September 6th, 2013, 02:50 PM
سلام
دانشگاه ازاد هم میگیره ولی کلیه دانشگاه های زیر نظر وزارت علوم باید از طریق فراخوان شروع کنی. وزارت بهداشت فرق میکنه و از پروسه فراخوان جداست

behrouzrasuli
September 6th, 2013, 02:54 PM
با سلام
پروسه اش در وزارت بهداشت خیلی راحتتر از ایناس
از یک دانشگاه اعلام نیاز میگیری میبری وزارت بهداشت . از تاریخ 20 شهریور تا اول مهر تصمیم گیری میکنن و معمولا اگر دانشگاهی که ازش اعلام نیاز داری دانشگاه تیپ 3 (درجه 3= ضعیف و نوپا) باشه بهت اوکی میدن و از 1 مهر شروع به کار میکنی مثل بفیه هیات علمی ها هم حقوق میگیری. ترجیح میدن به دانشگاه های تیپ3 و مرزی سرباز بدن تا دانشگاه های قوی.

Farina09
September 22nd, 2013, 03:44 PM
سلام دوست عزیز

از راهنمایی هاتون توی پست « سرباز هیئت علمی » ممنونم.

بنده پزشک هستم و سال آخر دوره ی تخصص داخلی هستم.

چند تا سوال داشتم:

1 - آیا میشه به عنوان هیئت علمی - سرباز به عنوان هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی ارتش مشغول شد؟ (من خودم ارتشی نیستم).

2 - ارتش گهگاه فراخوان استخدام هیئت علمی متخصص داخلی رو داده. آیا میشه در صورت اعلام نیاز علوم پزشکی ارتش به متخصص در سال بعد، همزمان به عنوان یکی از متخصص های داخلی برای استخدام ارتش اقدام کنم و 4 سال اول رو + دوره ی آموزشی به عنوان خدمت سربازی سپری کنم؟

3 - اقدام برای اعلام نیاز گرفتن از دانشگاه های دیگه بجز دانشگاه علوم پزشکی ارتش، باید همزمان با گرفتن دفترچه ی اعزام به خدمت باشه یا قبل یا بعد از اون؟

از پاسخ شما ممنون می شم.

sojez
October 14th, 2013, 07:09 PM
سلام، من به تازگی کارشناسی ارشدم تو رشته مهندسی مواد رو تموم کردم. دانشگاهی که انتخاب می کنیم باید حتما رشته تحصیلی که خوندم رو داشته باشه؟
سوال بعدی اینکه از لحاظ زمانی محدودیتی دارم؟(یعنی مثل پذیرش گرقتن زمان خاصی وجود داره؟)
و سوال آخر اینکه مراحل کاغذ بازی و مصاحبه چقدر طول می کشه و چقدر سختی داره؟( مصاحبه عقیدتی چقدر مهمه؟)

amir_Pishtaz
October 18th, 2013, 09:54 PM
سلام دوستان

من دانشجوی ارشد ترم اول رشته مهندسی مکانیک هستم .میخواستم بدونم برای سرباز هیئت علمی از چه موقع بهتره اقدام کنم؟

ممنون میشم بهم توضیح بدین.

azad1357
October 25th, 2013, 04:43 PM
سلام دوستان من حدود 15 ماه پیش دکترای مهندسیم رو در خارج از کشور گرفتم و هنوز به ایزان برنگشتم.

یا توجه به اطلاعاتتون با توجه به اینکه تاخیر دارم آیا امکان استفاده از طرح سربازی هیئت علمی را دارم؟
و اینکه از کجا باید کار رو شروع کنم؟

با تشکر

salamsalam
November 10th, 2013, 07:55 AM
سلام
من کارشناسی ارشد اقتصاد دارم ایا میتونم برای هیئت علمی سرباز اقدام کنم کدوم شهرها؟کدوم دانشگاها

arashakbarzade
November 13th, 2013, 03:32 PM
اونایی که سرباز هیئت علمی میشن دیگه نمیتونن واسه دکتری برن خارج:

http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/SarbaziGroup/DocLib1/24658.pdf

http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/Sar...Lib1/24658.pdf (http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/SarbaziGroup/DocLib1/24658.pdf)
گفتید که اونایی که سرباز هئیت علمی میشن دیگه نمیتونن برن خارج از کشور واسه ادامه تحصیل اما تاکی؟ ابن دیگه چه قانونیه؟ این قانون هنوزم هم پابرجاس؟ آیا واسه امریه هم صادقه؟
دوستان پیگیری کنید لطفاً

factorVIII
November 13th, 2013, 05:54 PM
من فارغ التحصیل رشته هماتولوژی مقطع ارشد هستم، چندتا سوال داشتم پیرامون سرباز هیئت علمی
1. من بهمن 92 فارغ التحصیل میشم آیا امکانش هست که درخواست بدم؟ چون شنیدم حتما باید ترم 4 یا 6 فارغ التحصی شد اما من ترم 5 فارغ التحصیل میشم
2. اگر از یک دانشگاه تیپ 2 اعلام نیاز بیرام به نظر شما امکانش هست قبول کنن؟

arashakbarzade
November 16th, 2013, 12:01 AM
http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/Sar...Lib1/24658.pdf (http://www.msrt.ir/sites/Nezarat/SarbaziGroup/DocLib1/24658.pdf)
گفتید که اونایی که سرباز هئیت علمی میشن دیگه نمیتونن برن خارج از کشور واسه ادامه تحصیل اما تاکی؟ ابن دیگه چه قانونیه؟ این قانون هنوزم هم پابرجاس؟ چون سال 86 تصویب شده
دوستان پیگیری کنید لطفاً:embarrassed::mad::embarrassed:

KASRA2020
December 18th, 2013, 12:51 PM
سلام
با سپاس از حرف های راه گشاتون
من 3 ماه است در رشته مرتعداری مقطع فوق لیسانس فارغ التحصییل شدم
الان اولین کاری که برای سرباز استادی بکنم چیه؟
کجا باید برم؟ چیکار کنم؟

mallek
December 23rd, 2013, 11:12 AM
سلام. من فوق لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه تهران دارم. برای سرباز هیأت علمی اقدام کردم. هردو مصاحبه ی علمی و عمومیشو رفتم ، اما هنوز جواب قطعیشونو اعلام نکردن. بعد از این مرحله روال کار برای ارسال دفترچه ی خدمت و گرفتن امریه از ستاد کل نیروهای مسلح به چه منوالی هست؟
آیا دانشگاه کاراشو انجام میده یا باید خودم پیگیری کنم؟
من برای یه دانشگاه دولتی تو یکی از شهرهای محروم اقدام کردم و از طریق سایت جذب ثبت نام کردم.
ممنون از پاسختون.

mehrdadsaffary
January 14th, 2014, 11:20 AM
سلام.
ببخشید سرباز استاد فیزیک هم میگیرند؟
فوق لیسانس فیزیک دانشگاه اصفهان.

behrouzrasuli
February 1st, 2014, 07:10 PM
سلام
بله وزارت علوم سالی 400 تا 500 سرباز هیات علمی از بین دارندگان ارشد و دکترا همه رشته ها میگیره ولی باید به وقتش در فراخوان شرکت کنی.
موفق باشید

behrouzrasuli
February 1st, 2014, 07:36 PM
در پاسخ Farina09

سلام دوست عزیز اولا معذرت می خوام که انقده دیر جواب دادم امیدورام دیر نشده باشه.
دانشگاه علوم پزشکی ارتش خیلی وقت ها از آیین نامه های وزارت بهداشت تبعیت نمیکنه. هر وقت هم نامه ای به همه دانشگاه ها می فرستن اسم ارتش جداگونه میاد انگار خیلی هم زیر نظر وزارت بهداشت نیست به این خاطر خیلی در موردش مطمن نیستم.
شما در هر جایی جذب بشین چون هنوز سربازی نرفتین 4 سال اولتون رو در قالب سربازی می گذرونین یعنی دقیقا همون چیزی که خودتون گفتین. بعدشم پایان خدمتتون میاد.
در مورد سوال آخر اول برای دانشگاه های مورد نظرت رزومه بفرست و ازشون اعلام نیاز بگیر سپس باید دفترچه بگیری(به عبارت دیگه در اواخر مرداد دفترچه ات رو تحویل مراکزپلیس+10 بدی تا مطمن باشی تاریخ اعزامت رو برای آبان به بعد می زنن.)
من که تابستون آموزشی بودم چند نفر پزشک هم بودن که سرباز هیات علمی بودن شماره دکیشون رو دارم اگر تمایل داشتین پیام خصوصی بدین تا براتون بفرستم
شادزی

behrouzrasuli
February 1st, 2014, 07:38 PM
سلام، من به تازگی کارشناسی ارشدم تو رشته مهندسی مواد رو تموم کردم. دانشگاهی که انتخاب می کنیم باید حتما رشته تحصیلی که خوندم رو داشته باشه؟
سوال بعدی اینکه از لحاظ زمانی محدودیتی دارم؟(یعنی مثل پذیرش گرقتن زمان خاصی وجود داره؟)
و سوال آخر اینکه مراحل کاغذ بازی و مصاحبه چقدر طول می کشه و چقدر سختی داره؟( مصاحبه عقیدتی چقدر مهمه؟)

سلام
ببخشید دیر جواب دادم
برای وزارت علوم باید با فراخوان جذب هیات علمی اقدام کرد

Farina09
February 8th, 2014, 08:34 PM
در پاسخ Farina09

سلام دوست عزیز اولا معذرت می خوام که انقده دیر جواب دادم امیدورام دیر نشده باشه.
دانشگاه علوم پزشکی ارتش خیلی وقت ها از آیین نامه های وزارت بهداشت تبعیت نمیکنه. هر وقت هم نامه ای به همه دانشگاه ها می فرستن اسم ارتش جداگونه میاد انگار خیلی هم زیر نظر وزارت بهداشت نیست به این خاطر خیلی در موردش مطمن نیستم.
شما در هر جایی جذب بشین چون هنوز سربازی نرفتین 4 سال اولتون رو در قالب سربازی می گذرونین یعنی دقیقا همون چیزی که خودتون گفتین. بعدشم پایان خدمتتون میاد.
در مورد سوال آخر اول برای دانشگاه های مورد نظرت رزومه بفرست و ازشون اعلام نیاز بگیر سپس باید دفترچه بگیری(به عبارت دیگه در اواخر مرداد دفترچه ات رو تحویل مراکزپلیس+10 بدی تا مطمن باشی تاریخ اعزامت رو برای آبان به بعد می زنن.)
من که تابستون آموزشی بودم چند نفر پزشک هم بودن که سرباز هیات علمی بودن شماره دکیشون رو دارم اگر تمایل داشتین پیام خصوصی بدین تا براتون بفرستم
شادزی

با سلام

از لطف شما و وقتی که گذاشتید بسیار ممنونم.

ظاهراً سیستم به من اجازه ی ارسال PM نمی ده! در صورت امکان از همین طریق مزاحمتون می شم.

اطلاعاتی که لطف کردید، بسیار کمک کننده بود.

باز هم متشکرم

با سلام

شرمنده که مجدداً مزاحمتون شدم! اما 2 تا سوال یادم رفت که ازتون بپرسم:

اول این که اگه موافقت دانشگاه تیپ 3 رو گرفتم و وزارت بهداشت هم موافقت کرده باشه، برای ادامه ی کار تکلیف من چیه؟ یعنی تکلیف دفترچه ی اعزامی که به پلیس + 10 دادم چی میشه؟ آیا خودم باید شخصاً کاری کنم؟ نامه ای از وزارت بهداشت برای نیروهای مسلح یا پلیس + 10 ببرم؟ یا خود وزارت خونه، اسم من رو به نظام وظیفه یا نیروهای مسلح می ده و من باید برای شروع کار به دانشگاه محل خدمت برم؟

دوم این که دوره های آموزشی سربازی رو از کجا باید پیگیری کنم که چه زمانی فراخوان می دن؟

باز هم متشکرم

mahdishadmehr
February 10th, 2014, 03:48 AM
سلام میشه بطور خلاصه توضیحی کلی واسه شرایطش بدید؟من ارشد ریاضی دارم و مهلت ارسال دفترچه ام تا 4/93 هستش اما شنیدم برای رشته های ما ارشد قبول نمیکنن و فقط دکترا باید بود.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

behrouzrasuli
February 10th, 2014, 02:05 PM
با سلام

از لطف شما و وقتی که گذاشتید بسیار ممنونم.

ظاهراً سیستم به من اجازه ی ارسال PM نمی ده! در صورت امکان از همین طریق مزاحمتون می شم.

اطلاعاتی که لطف کردید، بسیار کمک کننده بود.

باز هم متشکرم

با سلام

شرمنده که مجدداً مزاحمتون شدم! اما 2 تا سوال یادم رفت که ازتون بپرسم:

اول این که اگه موافقت دانشگاه تیپ 3 رو گرفتم و وزارت بهداشت هم موافقت کرده باشه، برای ادامه ی کار تکلیف من چیه؟ یعنی تکلیف دفترچه ی اعزامی که به پلیس + 10 دادم چی میشه؟ آیا خودم باید شخصاً کاری کنم؟ نامه ای از وزارت بهداشت برای نیروهای مسلح یا پلیس + 10 ببرم؟ یا خود وزارت خونه، اسم من رو به نظام وظیفه یا نیروهای مسلح می ده و من باید برای شروع کار به دانشگاه محل خدمت برم؟

دوم این که دوره های آموزشی سربازی رو از کجا باید پیگیری کنم که چه زمانی فراخوان می دن؟

باز هم متشکرم

سلام مجدد
دوست عزیز راحت باش و سوالاتت رو بپرس ببخشید من دیر جواب میدم
بعد موافقت دانشگاه نامه اعلام نیازی رو که دانشگاه بهت میده میبری وزارت خونه طبقه ششم بخش "مرکز امور هیات علمی" کارشناسش آقای احساندوسته. نامه ت رو بهش میدی اون هم اگر دانشگاه تیپ 3 باشه مخالفت اولیه نمیکنه و بهت میگه "اواخر شهریور در مورد تقسیم سرباز بین دانشگاه ها جلسه تشکیل میدیم اواخر شهریور بهمون سر بزن و برگه سبز اعزامتم با خودت بیار". اون وقت شما قبل از 20 شهریور باید برگه سبز اعزامت دستت باشه(پس باید یه وقتی دفترچه رو پست کنی که برات اعزام آبان به بعد بزنن خودت دیگه حساب کتابشو بکن. من اواخر مرداد فرستادم تا به شهریور نرسه) که اگر تو وزات خونه تقسیم نیرو کردند اون برگه رو بدی به آقای احساندوست که اون از این طریق به نیروهای مسلح بگه که شما دیگه سربازی در پادگان ندارید بلگه متعهد به اون دانشگاه هستین البته مشخصات کاملتون رو هم می نویسه. بعدشم بهت میگه شروع به کارت رو از اول مهر میزنم تو برو دانشگاه و کارت رو شروع کن. بعد یه هفته هم از وزارت خونه به اون دانشگاه نامه میده و شروع به کارت رو اعلام میکنه. در مورد آموزشی باید بگم که آموزشی سرباز هیات علمی ها هر سال از 15 مرداد تا 30 شهریور در اموزشگاه شهید مدرس سپاه واقع در کرج انجام میشد پارسال برای اولین بار از 1 تیر تا 15 مرداد همون جا برگزار شد و ظاهرا قراره برش گردونن به همون وقت قبلی خیلی اطمینان ندارم ولی شنیدم. سربازیشم اصلا و ابدا سخت نیست خیلی خیلی هم راحته و عین هتله هیچ کاری هم نمیکنین چون همه استاد دانشگاهن اونجا. ما که انجا بودیم همه هیات علمی بودن و شبیه پادگان نبود شبا گاها تا یک بیدار بودیم و صحبت میکردیم، بحث های علمی بود و ... در کل بهت بگم که مثل یه تعطیلات یه ماه و نیمه روش حساب کن نه آموزشی جون یه ماه و نیم از لپ تاپ و گوشی و ... جدا میشی و حال میده.
بازم سوالی هست؟

behrouzrasuli
February 10th, 2014, 02:10 PM
سلام میشه بطور خلاصه توضیحی کلی واسه شرایطش بدید؟من ارشد ریاضی دارم و مهلت ارسال دفترچه ام تا 4/93 هستش اما شنیدم برای رشته های ما ارشد قبول نمیکنن و فقط دکترا باید بود.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

سلام دوست عزیز
برای بچه های وزارت علوم یه کم کار سخت تره و معمولا دکترا میگیرن اما من ارشد هم دیدم که سرباز هیات علمی شده
شما ها برای سرباز هیات علمی باید تو فراخوان شرکت کنید ولی ما وزارت بهداشتی ها فرایند جداگونه ای دارم.
در کل یه چیزی بهت بگم اینکه وزارت علومی ها خیلی ارشداشون سرباز هیات علمی نمیشن به خاطر اینه که اصلا از این قضیه بی اطلاعن و هدف من هم از راه اندازی این پست همین بوده که بگم برای ما ها که سال ها درس خوندیم این روش جایگزین هم هست که زمین تا آسمون با سربازی در پادگان فرق داره

Farina09
February 10th, 2014, 11:49 PM
سلام مجدد
دوست عزیز راحت باش و سوالاتت رو بپرس ببخشید من دیر جواب میدم
بعد موافقت دانشگاه نامه اعلام نیازی رو که دانشگاه بهت میده میبری وزارت خونه طبقه ششم بخش "مرکز امور هیات علمی" کارشناسش آقای احساندوسته. نامه ت رو بهش میدی اون هم اگر دانشگاه تیپ 3 باشه مخالفت اولیه نمیکنه و بهت میگه "اواخر شهریور در مورد تقسیم سرباز بین دانشگاه ها جلسه تشکیل میدیم اواخر شهریور بهمون سر بزن و برگه سبز اعزامتم با خودت بیار". اون وقت شما قبل از 20 شهریور باید برگه سبز اعزامت دستت باشه(پس باید یه وقتی دفترچه رو پست کنی که برات اعزام آبان به بعد بزنن خودت دیگه حساب کتابشو بکن. من اواخر مرداد فرستادم تا به شهریور نرسه) که اگر تو وزات خونه تقسیم نیرو کردند اون برگه رو بدی به آقای احساندوست که اون از این طریق به نیروهای مسلح بگه که شما دیگه سربازی در پادگان ندارید بلگه متعهد به اون دانشگاه هستین البته مشخصات کاملتون رو هم می نویسه. بعدشم بهت میگه شروع به کارت رو از اول مهر میزنم تو برو دانشگاه و کارت رو شروع کن. بعد یه هفته هم از وزارت خونه به اون دانشگاه نامه میده و شروع به کارت رو اعلام میکنه. در مورد آموزشی باید بگم که آموزشی سرباز هیات علمی ها هر سال از 15 مرداد تا 30 شهریور در اموزشگاه شهید مدرس سپاه واقع در کرج انجام میشد پارسال برای اولین بار از 1 تیر تا 15 مرداد همون جا برگزار شد و ظاهرا قراره برش گردونن به همون وقت قبلی خیلی اطمینان ندارم ولی شنیدم. سربازیشم اصلا و ابدا سخت نیست خیلی خیلی هم راحته و عین هتله هیچ کاری هم نمیکنین چون همه استاد دانشگاهن اونجا. ما که انجا بودیم همه هیات علمی بودن و شبیه پادگان نبود شبا گاها تا یک بیدار بودیم و صحبت میکردیم، بحث های علمی بود و ... در کل بهت بگم که مثل یه تعطیلات یه ماه و نیمه روش حساب کن نه آموزشی جون یه ماه و نیم از لپ تاپ و گوشی و ... جدا میشی و حال میده.
بازم سوالی هست؟

با سلام

دوست عزیزم

واقعاً از راهنماییتون بی نهایت متشکرم. چون ماه ها بود در به در از افراد مختلفی پیگیر مسئله ی سرباز هیئت علمی بودم، اما اطلاعات درستی دستم نیومد! راهنمایی شما بهترین موردی بود که بهش برخوردم! واقعاً خدا خیرتون بده!

من رو ببخشید! زیاد سوال می پرسم! راستش این مسئله برام حیاتی تر از بحث سختی سربازی و امثالهم هست! چون همسرم هم همزمان با من باید طرح دوره ی تخصصش رو شروع کنه و برنامه ریزی من باید هر دو تامون رو یک جوری پوشش بده! البته اگه سرباز هم بشم آسمون به زمین نمی آد، اما برنامه هامون زیاد تغییر می کنه!

اما باز هم سوال!

راستش رو بخواید توی سفر به مناطق محروم، از یکی از دانشگاه های تازه تاسیس علوم پزشکی که تیپ 3 حساب می شه، با توجه به ارایه ی رزومه ی علمی، آموزشی، پژوهشی و حتی فرهنگی که به مسئولان اون جا ارائه دادم، و به دلیل این که همزمان به نیروی آموزشی و درمانی رشته ی تخصصی من برای دانشکده ی پزشکی و بیمارستان نیاز داشتند ، به شدت از جذب بنده استقبال کردند و حتی برای این که احیاناً پشیمون نشم، خیلی قول مساعد برای همکاری های بعدی دادند!

حالا سوالم اینه که با توجه به نیاز واقعی دانشگاه علوم پزشکی که بهش اشاره کردم و دریافت قریب به یقین نامه از اون ها که خودشون هم ازش استقبال کردند، آیا احتمال موافقت وزارتخونه بالا است؟ چه عواملی ممکنه باعث مخالفتشون بشه؟ چه چیزایی معمولاً توی این تصمیم گیری تأثیر گذار هستند؟

در ضمن در مورد هیئت علمی های رشته های تخصصی، علاوه بر قبولی در امتحان پایان دوره ی تخصصی، داشتن بورد تخصصی هم یکی از شروط هست.

با توجه به این که امتحان بورد تخصصی اواسط تا اواخر شهریور برگزار میشه، و همزمان با جلسه ای هست که اشاره کردید، وزارتخونه چطور در مورد افرادی که هنوز تکلیف قبولی بوردشون مشخص نیست تصمیم می گیره؟!!! البته این مسئله فقط مربوط به من نیست؛ بلکه مربوط به همه ی بچه های هیئت علمی سرباز گروه های تخصصی پزشکی میشه!!!

ضمناً می خواستم بپرسم که معمولاً بهترین وقت برای گرفتن اعلام نیاز کتبی از دانشگاه های مربوط به وزارت بهداشت کی هست؟ (با توجه به زمان جلسه و امتحان بورد و ...!)

می خواستم اگه اطلاعاتی در این زمینه ها دارید هم راهنماییم کنید! چون PM نمی تونم بدم، نمی تونم شماره دوستان پزشک متخصصی که توی چند پست قبل به اون ها اشاره کرده بودید رو ازتون بگیرم!

باز هم متشکرم

behrouzrasuli
February 12th, 2014, 01:54 PM
با سلام

دوست عزیزم

واقعاً از راهنماییتون بی نهایت متشکرم. چون ماه ها بود در به در از افراد مختلفی پیگیر مسئله ی سرباز هیئت علمی بودم، اما اطلاعات درستی دستم نیومد! راهنمایی شما بهترین موردی بود که بهش برخوردم! واقعاً خدا خیرتون بده!

من رو ببخشید! زیاد سوال می پرسم! راستش این مسئله برام حیاتی تر از بحث سختی سربازی و امثالهم هست! چون همسرم هم همزمان با من باید طرح دوره ی تخصصش رو شروع کنه و برنامه ریزی من باید هر دو تامون رو یک جوری پوشش بده! البته اگه سرباز هم بشم آسمون به زمین نمی آد، اما برنامه هامون زیاد تغییر می کنه!

اما باز هم سوال!

راستش رو بخواید توی سفر به مناطق محروم، از یکی از دانشگاه های تازه تاسیس علوم پزشکی که تیپ 3 حساب می شه، با توجه به ارایه ی رزومه ی علمی، آموزشی، پژوهشی و حتی فرهنگی که به مسئولان اون جا ارائه دادم، و به دلیل این که همزمان به نیروی آموزشی و درمانی رشته ی تخصصی من برای دانشکده ی پزشکی و بیمارستان نیاز داشتند ، به شدت از جذب بنده استقبال کردند و حتی برای این که احیاناً پشیمون نشم، خیلی قول مساعد برای همکاری های بعدی دادند!

حالا سوالم اینه که با توجه به نیاز واقعی دانشگاه علوم پزشکی که بهش اشاره کردم و دریافت قریب به یقین نامه از اون ها که خودشون هم ازش استقبال کردند، آیا احتمال موافقت وزارتخونه بالا است؟ چه عواملی ممکنه باعث مخالفتشون بشه؟ چه چیزایی معمولاً توی این تصمیم گیری تأثیر گذار هستند؟

در ضمن در مورد هیئت علمی های رشته های تخصصی، علاوه بر قبولی در امتحان پایان دوره ی تخصصی، داشتن بورد تخصصی هم یکی از شروط هست.

با توجه به این که امتحان بورد تخصصی اواسط تا اواخر شهریور برگزار میشه، و همزمان با جلسه ای هست که اشاره کردید، وزارتخونه چطور در مورد افرادی که هنوز تکلیف قبولی بوردشون مشخص نیست تصمیم می گیره؟!!! البته این مسئله فقط مربوط به من نیست؛ بلکه مربوط به همه ی بچه های هیئت علمی سرباز گروه های تخصصی پزشکی میشه!!!

ضمناً می خواستم بپرسم که معمولاً بهترین وقت برای گرفتن اعلام نیاز کتبی از دانشگاه های مربوط به وزارت بهداشت کی هست؟ (با توجه به زمان جلسه و امتحان بورد و ...!)

می خواستم اگه اطلاعاتی در این زمینه ها دارید هم راهنماییم کنید! چون PM نمی تونم بدم، نمی تونم شماره دوستان پزشک متخصصی که توی چند پست قبل به اون ها اشاره کرده بودید رو ازتون بگیرم!

باز هم متشکرم

سلام
خوشحال میشم بکمکی کرده باشم
هر کسی دوس داره برنامه های زندگیش رو به بهترین نحو بچینه من هم مشکلی مشابه داشتم که خداروشکر به بهترین نحو حل شد
در مورد مساله مربوط یه آزمون بورد اطلاعی ندارم اینو از همون آقای احساندوست بپرس اینم شماره ش: [xxxxxxxxxx] مگه خیلی شانس بیاری که تلفن رو جواب بده چون معمولا نمیده البته سرشم خیلی شلوغه. جواب نداد برو حضوری بپرس آدم کار را بندازیه. بهترین وقت گرفتن اعلام نیاز از فروردین تا مرداد همون سالیه که قراره مهرش بری دانشگاه برای شروع خدمت قبلش خیلی قدیمی میشه درخواستت(اون وقت شاید وزارت خونه بگه مجددا یکی از اون دانشگاه بیار ببینیم جدیدا نظرشون عوض نشده!) بعدشم که دیر میشه.
در مورد شماره دوستم لطفا به این آدرس به من میل بزنید تا براتون بفرستم:

[xxxxxxxxxxxxx]

موفق باشید

mahdishadmehr
February 12th, 2014, 11:38 PM
سلام مجدد

الان یک فراخوان جدید تو سایت زدن...این شامل طرح سربازی هم میشه؟
و با توجه به اینکه من تا 30 /4 /93 باید دفترچه رو پست کرده باشم ایا امید هست که این فراخوان جوابش تا اعزام من بیاد(نتیجه ش کی میاد؟)فقط باید تو سایت ثبت نام کنم .بعد از ثبت نام در فراخوان باید چکارکنم؟لطفا با توجه به اینکه ارشد ریاضی هستم یه توضیح مختصر و مفید بدید.البته با توجه به اینکه تازه تموم کردم رزومه خاصی هم ندارم...
ممنونم

behrouzrasuli
February 13th, 2014, 11:00 PM
سلام
تو فراخوان وزارت علوم ببین در جدول های اعلام نیاز سرباز هم میگیرن اگر باشه مشخص کرده
در مورد زمانبندی این کار در وزارت علوم اطلاعی ندارم باید بر اساس همون فراخوان پیش بری ولی وزارت بهداشت داستانش جداس.

sjjd
April 5th, 2014, 07:49 PM
سلام

دوستان امریه هیت علمی دانشگاه آزاد چند ساله؟ حقوق داره؟ و آیا مثل وزارت علوم فراخوانیه و کلی سختی داره؟

تشکر فراوان از شما

munshen
April 14th, 2014, 02:34 PM
سلام
بنده فارغ التحصیل ارشد راه آهن برقی امیرکبیرم
میخواستم ببینم جایی میتونم تدریس کنم(طرح سربازی)

sjjd
April 15th, 2014, 07:33 PM
سلام
بنده فارغ التحصیل ارشد راه آهن برقی امیرکبیرم
میخواستم ببینم جایی میتونم تدریس کنم(طرح سربازی)

پروسه زمان بری هست دوست عزیز ولی میتونی سایت جذب وزارت علوم برای دانشگاههای سراسری و یا سایت جذب دانشگاه آزاد رو چک کنی. اشتباه نکنم شهریورماه فراخوان وزارت علوم اعلام میشه فراخوان دانشگاه آزاد هم فک کنم همین الان باشه اگه وقتش تموم نشده باشه. ولی به نظر بنده ادارات رو فراموش نکنید

mehr5632
May 19th, 2014, 11:14 PM
سلام من ارشد بهداشت حرفه ای هستم لطفا راهنماییم کنید چیکار باید بکنم.

behrouzrasuli
May 20th, 2014, 11:44 PM
سلام من ارشد بهداشت حرفه ای هستم لطفا راهنماییم کنید چیکار باید بکنم.

با سلام
از اول پست ها رو مطالعه کنید به جواب سوالاتون می رسین باز هم اگر موردی بود در خدمتم
شاد باشی

mehdi_malek136
May 22nd, 2014, 11:12 AM
سلام خدمت دوست عزیز
من تو سایت جذب ثبت نام کردم، از طرف دانشگاه مورد نظر ازم خواستن رزومه ببرم، من این رزومه رو براشون بردم و منتظر هستم واسم مصاحبه بذارن
از طرفی میخام واسه امریه ارگان های دولتی هم شرکت کنم در نتیجه میخام دفترچه سربازیمو پست کنم
سوالم اینه که اگه دفترچه رو پست کنم مشکلی برای روند پذیرشم در دانشگاه ایجاد نمیشه؟

sajad_solgi
May 30th, 2014, 03:13 PM
سلام دوستان
من ارشد HSE (ایمنی, بهداشت و محیط زیست ) دانشگاه تهران خوندم و تا مهر 93 وقت دارم دفترچمو بفرستم
با توجه به این که این رشته فقط مقطع فوق لیسانس داره آیا میتونم جایی به عنوان سرباز هیات علمی مشغول بشم ؟ ازاد یا سراسری و ... فرقی نداره
راستی من تا مقطع لیسانس بهداشت حرفه ایخ وندم (دانشگاه تهران) مربوط به وزارت بهداشت ولی ارشدم وزارت علومه
ممنون میشم راهنماییم کنید

sadegh2046
June 14th, 2014, 09:33 AM
با سلام،
بنده سرباز هییت علمی هستم با مدرک کارشناسی ارشد؛ دو سوال داشتم راجع به آزمون دکتری:
1. در صورت قبولی در آزمون تکلیف تعهد چه میشود آیا میتوان همزمان دکترا هم ادامه داد؟
2. برای آزمون phd آیا میتوان از سهمیه مربیان استفاده کرد؟

yakuzaturk
June 24th, 2014, 12:04 PM
با سلام،
بنده سرباز هییت علمی هستم با مدرک کارشناسی ارشد؛ دو سوال داشتم راجع به آزمون دکتری:
1. در صورت قبولی در آزمون تکلیف تعهد چه میشود آیا میتوان همزمان دکترا هم ادامه داد؟

دوستان کسی نیست جواب بده این سوال منم هست...

Abbas1986
June 29th, 2014, 05:47 PM
با سلام،

شما چطور جذب شدید ولی از قوانین اش خبری ندارید؟ رشته تون چیه؟ کجا جذب شدید؟
در مورد سوال ها شما:
1- بله مشکلی برای ادامه تحصیل وجود نداره ولی بعد از اتمام دوره دکتری تون باقیمانده مدت 4 ساله تون ضرب در 2 میشه.
سوال دوم هم بعد از پاسخ شما جواب میدم.

keyhan15
July 11th, 2014, 12:15 PM
با سلام

ممنون از اطلاعات مفیدتون.

من الان طرح خرید خدمت هستم و چند ماه دانشگاه کار می کنم. و قراره مرداد برم واسه دوره 45 روزه.

سوالی که ازتون داشتم اینه که دانشگاه این مدت حقوقم رو قطع می کنه.

شنیدم که بعضی دانشگاهها این مدت همکاری می کنند.

خواستم ببینم صحت داره؟ بعضی دانشگاهها حقوق رو می دن؟

ممنون

jozeph
July 16th, 2014, 01:13 AM
سلام مجدد

الان یک فراخوان جدید تو سایت زدن...این شامل طرح سربازی هم میشه؟
و با توجه به اینکه من تا 30 /4 /93 باید دفترچه رو پست کرده باشم ایا امید هست که این فراخوان جوابش تا اعزام من بیاد(نتیجه ش کی میاد؟)فقط باید تو سایت ثبت نام کنم .بعد از ثبت نام در فراخوان باید چکارکنم؟لطفا با توجه به اینکه ارشد ریاضی هستم یه توضیح مختصر و مفید بدید.البته با توجه به اینکه تازه تموم کردم رزومه خاصی هم ندارم...
ممنونم

با سلام
فکر نکنم جواب فراخون زودی بیاید. جون خودم فکر کنم بهمن سال 92 ثبت نام کردم و تا امروز تیر 93 خبری نشده و توی پروفایل که می روم نوشته پرونده شما به دانشگاه مورد نظر فرستاده شد!!!! ولی فکر کنم نتیجه اش شهریور بیاد اونم دیگه مار رو نمی خواهند!!!!

hesabdari
July 17th, 2014, 02:53 AM
با سلام

بنده اوایل تیر ماه از پایان نامه ام دفاع کردم و چند روز قبل به موسسه غیرانتفاعی رفتم و رزومه ام رو تحویل دادم بهشون و می خوام جذب هیات علمی سربازی بشم. اگر امکانش وجود داره بنده را راهنمایی فرمایید :

1. تا چه زمانی وقت دارم که کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم. اگرقبل از پایان مرداد کارهای فارغ التحصیلیم تموم بشه میتونم امیدوار باشم که از ترم بهمن جذب هیات علمی بشم؟
2. دفترچه اعزام به خدمت رو هم باید پست کنم؟ یا اینکه اول باید در فراخوان شرکت کنم بعد برم پلیس +10 ؟
3. موسسه کاملا بنده را قبول کرده و من هم تعهد دادم که بعد از پایان خدمت حتی اگر دربهترین دانشگاه هم دکترا قبول بشم در این موسسه به کارم ادامه خواهم داد. آیا این کفایت میکنه و ممکن است که من جذب نشم؟ چون این موسسه در رشته من یه سرباز را سال قبل هیات علمی کرده.

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم و لطف بزرگی در حقم کرده اید.

keyhan15
July 17th, 2014, 12:52 PM
با سلام

بنده اوایل تیر ماه از پایان نامه ام دفاع کردم و چند روز قبل به موسسه غیرانتفاعی رفتم و رزومه ام رو تحویل دادم بهشون و می خوام جذب هیات علمی سربازی بشم. اگر امکانش وجود داره بنده را راهنمایی فرمایید :

1. تا چه زمانی وقت دارم که کارهای فارغ التحصیلیم رو انجام بدم. اگرقبل از پایان مرداد کارهای فارغ التحصیلیم تموم بشه میتونم امیدوار باشم که از ترم بهمن جذب هیات علمی بشم؟
2. دفترچه اعزام به خدمت رو هم باید پست کنم؟ یا اینکه اول باید در فراخوان شرکت کنم بعد برم پلیس +10 ؟
3. موسسه کاملا بنده را قبول کرده و من هم تعهد دادم که بعد از پایان خدمت حتی اگر دربهترین دانشگاه هم دکترا قبول بشم در این موسسه به کارم ادامه خواهم داد. آیا این کفایت میکنه و ممکن است که من جذب نشم؟ چون این موسسه در رشته من یه سرباز را سال قبل هیات علمی کرده.

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم و لطف بزرگی در حقم کرده اید.

سلام. در هر صورت شما وقتی دارید فارق تحصیل می شوید، اگه مشمول باشید، باید اول دفترچه رو ارسال کنید. یعنی خود دانشگاه شما رومی فرسته پلیس +10.

وزارت علوم سالی یکبار در شهریورماه از نظام وظیفه یک تعداد مجوز برای جذب سرباز هیات علمی می گیره. و بعد طی چند ماه به کسانی که تقاضا میدن اعطا می کنه.

اگه اونجا تو وزارت علوم تقاضای شما پذیرفته بشه، اونا خودشون تاریخ خدمت شما رو اصلاح می کنند و تابستون سال بعد واسه 45 روز آموزشی می رید کرج.

فکر نمی کنم تعهدی که به اون دانشگاه دادید، واسه خدمتتون مهم باشه. اکه اون دانشگاه سهمیه داشته باشه و شما رو به عنوان سهمیش معرفی کنه، تقاضای شما تو وزارت پذیرفته میشه.به شرطی که تا زود اقدام کنید که مجوزهای وزارت علوم برای رشته شما پر نشه. یعنی الان تا قبل شهریور تقاضاتون بره وزارت.

امیدوارم مفید بوده باشه واستون. موفق باشید.

hesabdari
July 19th, 2014, 02:25 AM
باتشکر از لطف شما. یعنی دانشگاه اسم بنده را باید برای وزارت بفرستد؟ چون یکی از اعضای گروه فرمودن که ما اعلام میکنیم که یک نفر سرباز هیات علمی میخواهیم و شما و سایر دانشجوهایی که شرایطش رو دارن شهریور باید برن تو سایت جذب و اونجا تقاضای خود رو ثبت کنن و بعد همه به مصاحبه دعوت میشن و سایر مراحل. آیا اینگونه است؟ یا اینکه دانشگاه اسم بنده را اعلام می کند و من باید سایر مراحل را انجام دهم؟

من تازه دفاع کردم و تا تسویه حساب نکنم و ... دانشگاه من را به عنوان دانشجو می شناسد و پرسه فارغ التحصیلی دانشگاه من هم تا اوایل شهریور طول خواهد کشید . آیا برای بنده مشکلی بوجود می آید و باید زودتر اقدام کنم؟

تشکر از لطف شما بزرگوار

Abbas1986
August 4th, 2014, 04:11 AM
با سلام

ممنون از اطلاعات مفیدتون.

من الان طرح خرید خدمت هستم و چند ماه دانشگاه کار می کنم. و قراره مرداد برم واسه دوره 45 روزه.

سوالی که ازتون داشتم اینه که دانشگاه این مدت حقوقم رو قطع می کنه.

شنیدم که بعضی دانشگاهها این مدت همکاری می کنند.

خواستم ببینم صحت داره؟ بعضی دانشگاهها حقوق رو می دن؟

ممنون

طرح خرید خدمت چیه؟ منظورتون طرح سربازی هیات علمی هست؟

Mori65
August 5th, 2014, 09:22 AM
با سلام،
ببخشید این یرباز هیئت علمی رو باید خوده دانشگاه ها درخواست رو بدن برای اینکه ما ایشون رو میخواهیم یا اینکه باید از طریقه سامانه جذب هیئت علمی اقدام بشه؟من تا برج ده 93 معافیت دارم می تونم یرباز هیئت علمی شم یا زمانم گذشته دیگه؟ممنونم

ghagh
August 9th, 2014, 03:16 AM
سلام به دوستان عزیز

من ارشد کامپیوتر-هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و تا دی 93 فارغ التحصیل می شم. یه سوالی داشتم:
آیا من می تونم در فراخوان شهریور واسه هئیت علمی ثبت نام کنم؟ تا کی مهلت دارم دفترچه پست کنم؟

sfarzadsolid
August 15th, 2014, 08:48 PM
سلام من فوق لیسانس مهندسی برق- مخابرات سیستم رو با معدل 18.40 از دانشگاه آزاد بوشهر گرفتم، میتونم توی دانشگاه شهر خودم(ماهشهر) سرباز استاد بشم؟؟؟؟؟؟؟؟
حقوق ماهیانه سرباز استادی و مدت خدمت چقدر است؟
با تشکر

abbasabbas
September 15th, 2014, 12:34 PM
سلام بهروز جان خوبی؟؟
من عباس هستم فارغ التحصیل رشته پرستاری استان سیستان و بلوچستان پارسال 10/7/92وبلافاصله اقدام کردم برای سربازی که پیام اور بهداشت شدم تو بیمارستان ولی الان ارشد پرستاری داخلی جراحی قبول شدم و با بیمارستان تسویه کردم و معافیت تحصیلی گرفتم برای ارشد بخونم من که الان سابقه سربازی دارم بعد ارشد دوباره دفترچه رو بفرستم و اعلام نیاز از دانشگاه پزشکی شهرمون که منطقه محرومه بگیرم میتونتم سرباز هئیت علمی بشم یا نه؟؟؟ و اصلا ربطی به پیام اور شدنم که قبلا شدم داره یا نه جداست؟؟؟؟ خیلی نگرانم لطفا راهنمایم کن رصول جان ممنونم

behrouzrasuli
September 15th, 2014, 07:17 PM
سلام و وقت بخیر
تبریک برای قبولیتون در آزمون ارشد. با این حساب شما حدود یک سال از پیام آوریتون گذشته درسته؟ یعنی شما می خواین از اون مدتی که به عنوان پیام آور سرباز بودین صرف نظر بکنین؟ درست متوجه شدم؟ اگر اینجوریه این رو همون وقتی که دنبال گرفتن سرباز هیات علمی هستین به آقای احساندوست(امور هیات علمی وزارت بهداشت طبقه شش) بگین و بعد مجددا دفترچه بفرستین که باید حتما اعزامتون رو بعد آبان همون سالی بزنن که میخواین مهرش بری دانشگاه برای شروع بعه کار. باز برای اطمینان با همون آقا یه صحبتی بکنین. من یکی از دوستام شرایطش مثل شما بود و در حین ارشد قبول شد فقط 10 ماه از سربازیش مونده بود بعد ارشد نرفت سریازیش رو ادامه بده، بلکه مجدد دفترچه فرستاد و از یه دانشگاه اعلام نیاز گرفته بود حالا داره سرباز هیات علمی رو می گذرونه. و اون مدتی هم که سرباز بوده براش به حساب نمیاد بلکه باید 48 ماه کار تمام کنه(دقیقا مثل کسی که انگار اصلا سربازی نرفته). اما نمیدونم پیام آورم همینجوریه یا نه. به خاطر همین میگم بپرس که خیالت راحت باشه. من احتمال 90 درصد میدم که همینجوریه.
سلامت و شاد باشی

Abbas1986
September 15th, 2014, 07:53 PM
خبرهای جالب:
استخدام اساتید امریه در دانشگاه، بخشنامه‌ای بود که ملغی شده | پایگاه خبری و اطلاع رسانی نظام وظیفه |
http://nezamvazifeh.com/?p=386

abbasabbas
September 16th, 2014, 03:25 PM
مرسی بهروز جان ممنون راهنمایم کردی. الانرفتم نظام وظیفه 259روز برام حساب کرده بودند بعد ممکنه حساب بکنند؟ میشه شماره همراه تون را برام بفرستین اقای رسولی بازهم ممنونم