PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با مدرك كارداني به كارشناسي ميشه اقدام كرد يا نه ؟؟

elhameli
December 7th, 2007, 09:44 PM
سلام دوستان
من مي خواستم بدونم براي كسي كه از طريق كارداني به كارشناسي مدرك كارشناسي گرفته براي گرفتن پذيرش از خارج معدل كارداني رو بايد بنويسه يا 2 سالي كه براي ليسانس خونده ؟؟ معدل ليسانس به طريق كارداني به كارشناسي چه جوري حساب ميشه ؟؟
كسي اينجا هست كه از طريق كارداني به كارشناسي ليسانس گرفته باشه و اقدام كرده باشه ؟؟
لطفا راهنمايي كنيد

elhameli
December 12th, 2007, 10:12 PM
سلام دوستان
از كسايي كه الان پذيرش گرفتن و خدا رو شكر كارشون جور شده مي خواستم اگه ميشه از دانشگاهتون بپرسيد كسي با مدارك من امكان Applyكردن براي MS در رشته كامپيوتر رو داره يا نه ؟؟
من هر چي مي گردم چيزي پيدا نمي كنم ... يعني قانوني براي كسايي كه مثل من هستن وجود نداره ؟؟
لطفا يكي منو راهنمايي كنه ...

m.hashemian
December 12th, 2007, 10:57 PM
میشه بفرمایید مدارک شما چیه؟

condition_monitoring
December 13th, 2007, 12:44 AM
من هر چی خوندم نفهمیدم منظوره شما چیه؟

elhameli
December 13th, 2007, 07:46 AM
سلام من 2 سال كارداني رشته كامپيوتر خوندم . 2 سالم براي ليسانس رشته كامپيوتر خوندم. يعني مثل شما ها يه سره ليسانس نگرفتم . مي خواستم از دانشگاهتون بپرسيد كسي مثل من مي تونه براي ليسانس apply كنه ؟؟
چون من هر چي گشتم چيزي پيدا نكردم .

m.hashemian
December 13th, 2007, 08:06 AM
منظورتون فوق لیسانس هست دیگه، نه؟ تا جایی که من دیدم مشکلی نداره، یعنی می تونید برای فوق اپلای کنید، فقط مدرک پایه شما برای دوره لیسانس، فوق دیپلم به حساب میاد، نه دیپلم.

elhameli
December 13th, 2007, 04:19 PM
سلام بله منظورم پذیرش برای MS یا همون فوق لیسانس بود . اشتباه نوشته بودم . با این وضعیت مدارک من می تونم apply کنم ؟؟ مشکلی پیش نمی یاد ؟؟

Ely
January 4th, 2009, 05:34 PM
سلام بله منظورم پذیرش برای MS یا همون فوق لیسانس بود . اشتباه نوشته بودم . با این وضعیت مدارک من می تونم apply کنم ؟؟ مشکلی پیش نمی یاد ؟؟

بچه ها با اينكه ميدونم 1سال از اين ميگذره اما ميخواستم خواهش كنم بيشتر در اين باره بحث كنيد و اطلاعات بديد
بذاريد سوال رو اينطوري مشخص تر بپرسم . كجاها اين مدرك كارداني به كارشناسي ما ها رو قبول ندارن و ممكنه به مشكل بر بخوريم؟ ميشه براي فند يا بورسيه هم اميدوار بود؟
مرسي

moreha
January 17th, 2009, 02:00 PM
بچه ها با اينكه ميدونم 1سال از اين ميگذره اما ميخواستم خواهش كنم بيشتر در اين باره بحث كنيد و اطلاعات بديد
بذاريد سوال رو اينطوري مشخص تر بپرسم . كجاها اين مدرك كارداني به كارشناسي ما ها رو قبول ندارن و ممكنه به مشكل بر بخوريم؟ ميشه براي فند يا بورسيه هم اميدوار بود؟
مرسي

بچه لطفا به سوال ایشون پاسخ بدهید . چون سوال من و چندین نفر دیگر هم می باشد . پیشاپیش ممنونم .

Saber
January 17th, 2009, 03:33 PM
من هم وضعیتم همین هست ، کارشناسی نا پیوسته .رشته کامپیوتر
هر چند که دارلترجمه این نا پیوسته رو تو ترجمه آوورد ( discountinue ) اما فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ، من دارم برای مالزی اقدام میکنم .
:-\

aabed
January 17th, 2009, 08:27 PM
بچه لطفا به سوال ایشون پاسخ بدهید . چون سوال من و چندین نفر دیگر هم می باشد . پیشاپیش ممنونم .

با سلام به همه دوستان،
اگه منظور شما اين هست كه جاى ديپلم با فوق ديپلم براى ليسانس اپلاى كنيد و از اول بخونيد كه مشكلى نداريد.
اما اگر ميخواهيد با فوق ديپلم براى ليسانس اپلاى كنيد و با دو سال درس خوندن ليسانس بگيريد:
براى دانشگاه هاى كانادا ،ارمنستان و مالزى ميتونيد اقدام كنيد.

در ضمن براى مقطع ليسانس فاند نداريم.
موفق باشيد

iBT
January 17th, 2009, 09:12 PM
منظور ایشون اینه :

بچه هایی که برای رشته کامپیوتر از نرستان اقدام کردن نمیتونن 4 سال بخونن تا لیسانس بگیرن و باید 1 کنکور بدن برای فوق دیپلم و یکی هم برای لیسانس که میشه کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ، بر خلاف اونایی که از ریاضی فیزیک میرن رشته کامپیوتر که مال اونا میشه کارشناسی پیوسته.

سوال دوستمون (وخودم ;D) اینکه اگه کسی کارشناسی ناپیوسته گرفته باشه در پذیرش و ... با مشکلی بر میخوره ؟

Saber
January 17th, 2009, 09:25 PM
فقط هنرستانی ها اینطور نیستن ،
من خودم ریاضی بود رشتم سال اول کنکور دادم کاردانی قبول شدم ، خوندم مدرک گرفتم .
بعدش کنکورکاردانی به کارشناسی دادم اونم خوندم مدرک گرفتم
که این نوع مدرک گرفتن تنیجش میشه کارشناسی نا پیوسته .

Skyline
January 17th, 2009, 09:56 PM
سلام

من مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دارم و تونستم از Concordia - Canada و ULM - Germany و UTM - Malaysia و Liverpool, Glasgow - UK پذیرش بگریم . همه هم برای M.Sc . پس شدنیه ;) امیدوار باشید .

Ely
January 18th, 2009, 04:03 PM
با سلام به همه دوستان،
اگه منظور شما اين هست كه جاى ديپلم با فوق ديپلم براى ليسانس اپلاى كنيد و از اول بخونيد كه مشكلى نداريد.
اما اگر ميخواهيد با فوق ديپلم براى ليسانس اپلاى كنيد و با دو سال درس خوندن ليسانس بگيريد:
براى دانشگاه هاى كانادا ،ارمنستان و مالزى ميتونيد اقدام كنيد.

در ضمن براى مقطع ليسانس فاند نداريم.
موفق باشيد

فكر كنم براي شما سوء تفاهم شده. همينطوري كه بچه ها گفتن منظور ما داشتن يك مدرك 2ساله كارداني + يك مدرك 2ساله كارشناسي ناپيوسته هستش كه مشكل من بيشتر هم هست چون يكي رو توي دانشگاه آزاد خوندم و يكي ديگه رو سراسري :'( من از خيلي ها شنيدم كه ميگن چون ما فقط 2سال در مقطع كارشناسي خونديم خيلي جاها مدرك ما رو به عنوان كارشناسيه 2 ساله ميشناسن و براي فوق ليسانس قبولمون نميكنن :(

Skyline
January 18th, 2009, 06:07 PM
من هم مدرک کاردانیم از آموزشکده دولتی هست و مدرک کارشناسی ناپیوستم از دانشگاه آزاد. حداقل برای دانشگاه هایی که من اقدام کردم ایجاد مشکل نکرد!

moreha
January 19th, 2009, 08:11 PM
فكر كنم براي شما سوء تفاهم شده. همينطوري كه بچه ها گفتن منظور ما داشتن يك مدرك 2ساله كارداني + يك مدرك 2ساله كارشناسي ناپيوسته هستش كه مشكل من بيشتر هم هست چون يكي رو توي دانشگاه آزاد خوندم و يكي ديگه رو سراسري :'( من از خيلي ها شنيدم كه ميگن چون ما فقط 2سال در مقطع كارشناسي خونديم خيلي جاها مدرك ما رو به عنوان كارشناسيه 2 ساله ميشناسن و براي فوق ليسانس قبولمون نميكنن :(

چرا قبول نمی کنند ؟ من هم دارای یه همچین وضعیتی هستم .

vaxiti
January 19th, 2009, 09:37 PM
من هم وضعیتی مثل شما دارم یعنی کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر
در فرم اپلیکیشن در قسمت certificates هم مدرک کاردانیتون رو بنویسید به همراه محل و تاریخ اخذ و هم مدرک کارشناسیتون، معدلها رو هم جدا جدا بنویسید در ضمن هر دو مدرک رو ترجمه و ارسال کنید به همراه ریز نمرات هر دو دوره

هیچ ایرادی نداره فقط اونها واحد ها رو چک میکنند و اصل بودن مدارک رو
من برای مالزی اقدام کردم و موفق بودم امیدوارم شما هم موفق باشید

Ely
January 21st, 2009, 11:16 PM
من هم وضعیتی مثل شما دارم یعنی کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر
در فرم اپلیکیشن در قسمت certificates هم مدرک کاردانیتون رو بنویسید به همراه محل و تاریخ اخذ و هم مدرک کارشناسیتون، معدلها رو هم جدا جدا بنویسید در ضمن هر دو مدرک رو ترجمه و ارسال کنید به همراه ریز نمرات هر دو دوره

هیچ ایرادی نداره فقط اونها واحد ها رو چک میکنند و اصل بودن مدارک رو
من برای مالزی اقدام کردم و موفق بودم امیدوارم شما هم موفق باشید

مالزي كه معلومه قبول ميكنه. وقتي بدون مدرك زبان قبول ميكنه پس به بقيه مدارك هم كاري نداره و همه رو قبول ميكنه. اونجا هم مثل دانشگاه آزاد ايران تا وقتي پول بدي همه كارات خوب پيش ميره و مشكلي پيش نمياد.
منظور من از قبول كردن گرفتن پذيرش درست و حسابي از آمريكا و كانادا يا اروپا به همراه كمك هزينه يا فاند يا ... هست نه پذيرش هند و مالزي...
من از وقتي اين حرفها رو اينجا خوندم حسابي دلسرد شدم :'(
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,2448.msg81261.html#msg81261

elhameli
February 8th, 2009, 01:24 PM
سلام

من مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دارم و تونستم از Concordia - Canada و ULM - Germany و UTM - Malaysia و Liverpool, Glasgow - UK پذیرش بگریم . همه هم برای M.Sc . پس شدنیه ;) امیدوار باشید .

سلام
شما با fund يا بدون fund پذيرش گرفتين ؟
ممنون

Skyline
February 9th, 2009, 10:11 AM
سلام
پذیرشهای من بدون فاند بود.

amirazimi
September 4th, 2010, 11:07 PM
سلام skyline عزیز
من مدرک کاردانی با معدل 17.23 و کارشناسی ناپیوسته (الان ترم آخرم) با معدل 15.10 دارم. می خوام cv بنویسم.. اینارو چجوری بنویسم؟ میخوام از کانادا استاد پیدا کنم. ممنون میشم راهنماییم کنی.
موفق باشی

imi71
September 5th, 2010, 01:19 PM
سلام دوستان... با توجه به اینکه پست های قبلی یکم قدیمی به نظر میرسند اگه کسی هست که در این مورد آگاهی و اطلاعات به روزی داره لطفا راهنمایی کنه....
که آیا میتونیم با مدرک کارشناسی ناپیوسته که معمولا از آموزشکده هم هست برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان و کانادا و یا امریکا apply کنیم...
و دیگه اینکه کدوم معدل واسه apply تاثیر داره؟ دیپلم هنرستان و کاردانی یا کارشناسی؟؟؟؟؟؟
دوستان اگه راهنمایی کنند ممنون میشم چون به نظرم این سوال خیلی از بچه هاست....

iBT
September 5th, 2010, 01:51 PM
سلام دوستان... با توجه به اینکه پست های قبلی یکم قدیمی به نظر میرسند اگه کسی هست که در این مورد آگاهی و اطلاعات به روزی داره لطفا راهنمایی کنه....
که آیا میتونیم با مدرک کارشناسی ناپیوسته که معمولا از آموزشکده هم هست برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان و کانادا و یا امریکا apply کنیم...
و دیگه اینکه کدوم معدل واسه apply تاثیر داره؟ دیپلم هنرستان و کاردانی یا کارشناسی؟؟؟؟؟؟
دوستان اگه راهنمایی کنند ممنون میشم چون به نظرم این سوال خیلی از بچه هاست....

چرا با اداره پذیرش مکاتبه نمیکنید و نتیجه رو به ماهم بگید ؟ :D

imi71
September 6th, 2010, 03:20 PM
چرا با اداره پذیرش مکاتبه نمیکنید و نتیجه رو به ماهم بگید ؟ :D

راستش من در مورد این اداره پذیرشی که شما فرمودید اطلاعاتی ندارم.. میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟

iBT
September 6th, 2010, 04:49 PM
راستش من در مورد این اداره پذیرشی که شما فرمودید اطلاعاتی ندارم.. میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟؟

توی سایت دانشگاه مورد نظرتون برید و در قسمت admission یا بهتره بگم قسمت/اداره پذیرش یک ایمیل و احتمالا شماره تماسی وجود داره . همین سوال رو به اون قسمت forward کنید .

imi71
September 6th, 2010, 10:46 PM
توی سایت دانشگاه مورد نظرتون برید و در قسمت admission یا بهتره بگم قسمت/اداره پذیرش یک ایمیل و احتمالا شماره تماسی وجود داره . همین سوال رو به اون قسمت forward کنید .
سلام دوست عزیز... من داخل سایت رفتم ولی ترجیح دادم به برادرم که الان در انگلیس هستند بسپارم تا واسه منم در مورد مدرک کارشناسی ناپیوسته سوال کنند... اگه خبر جدیدی گیرم اومد حتما باخبرتون می کنم....

Cortex
September 7th, 2010, 12:04 AM
سلام! اول اینکه یه خواهشی دارم از اونایی که دوست دارن کمک کنن و جواب می نویسن. دوستان اول خوب پست رو بخونید بعد جواب بدین! تا اینهمه سوء تفاهم پیش نیاد(گرچه خیلی قدیمی هستن این پستها) اما درکل....
من خودم کارشناسی ناپیوسته می خونم و مثه شما ها فنی بودم، دو یا سه تا از دانشگاه های کانادا هم Application Form رو حسابی زیر رو کردم و جایی ندیدم که برای دو مدرکه بودن(کاردانی و کارشناسی) مشکلی داشته باشن...ببینید دارالترجمه دو تا مدرک شما رو معادل لیسانس کامل ترجمه می کنه و این برای اونا اصلاً مشکلی نیست چرا؟ چون شما نه تنها کل واحد هارو پاس کردین (و این تو ریزنمرات داد می زنه)چه بسا بیشتر از پیوسته ها هم تو رشته تون ماهر هستین(این برای خودم که برق می خونم صدق می کنه) پس مشکلی با این ندارند.
یه قانون کلی هست دوستان برای تحصیل در خارج ار مرز!(یه جورایی برعکس اینجاس) و اونم اینه که اونهایی که سواد (به معنای کلمه)دارند مشکلی اعم از این مشکلات مذکور نخواهند داشت.اگه شما معدلتون بالا باشه، یه مقاله ISI داشته باشین نمره زبانتون معرکه باشه چرا باید به این گیر بدهند که شما دو تا کنکور دادین؟ ناامید نشین!
بازهم این نظر منه
موفق باشین

imi71
September 7th, 2010, 12:44 PM
سلام! اول اینکه یه خواهشی دارم از اونایی که دوست دارن کمک کنن و جواب می نویسن. دوستان اول خوب پست رو بخونید بعد جواب بدین! تا اینهمه سوء تفاهم پیش نیاد(گرچه خیلی قدیمی هستن این پستها) اما درکل....
من خودم کارشناسی ناپیوسته می خونم و مثه شما ها فنی بودم، دو یا سه تا از دانشگاه های کانادا هم Application Form رو حسابی زیر رو کردم و جایی ندیدم که برای دو مدرکه بودن(کاردانی و کارشناسی) مشکلی داشته باشن...ببینید دارالترجمه دو تا مدرک شما رو معادل لیسانس کامل ترجمه می کنه و این برای اونا اصلاً مشکلی نیست چرا؟ چون شما نه تنها کل واحد هارو پاس کردین (و این تو ریزنمرات داد می زنه)چه بسا بیشتر از پیوسته ها هم تو رشته تون ماهر هستین(این برای خودم که برق می خونم صدق می کنه) پس مشکلی با این ندارند.
یه قانون کلی هست دوستان برای تحصیل در خارج ار مرز!(یه جورایی برعکس اینجاس) و اونم اینه که اونهایی که سواد (به معنای کلمه)دارند مشکلی اعم از این مشکلات مذکور نخواهند داشت.اگه شما معدلتون بالا باشه، یه مقاله ISI داشته باشین نمره زبانتون معرکه باشه چرا باید به این گیر بدهند که شما دو تا کنکور دادین؟ ناامید نشین!
بازهم این نظر منه
موفق باشین

سلام آقا امید... منم با نظر شما موافقم چون به نظر من اونا فقط با داشتن مدرک لیسانس قانع میشن و نحوه گرفتنش فکر نکنم که واسشون مهم باشه ولی اگر بشه در ترجمه کلمه ناپیوسته حذف بشه فکر کنم اصلا مشکلی نداشته باشه؟؟؟

Cortex
September 7th, 2010, 02:14 PM
اگه حذف کردن که چه بهتر! اما اگه حذف نکردن من خودم فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد...بازهم می گم! اول شما Resume تون رو قوی کنین و بعد حتماً برای اون دانشگاه در قسمت Admission میل بزنین و شرایطتون رو بگید! مطمئنم اصلاً متوجه نمی شن چی می گین. اونا ریز نمرات شما که ببینن دیگه سوالی ندارن که شما چرا دوتا کنکور دادی!
موفق باشین

cradle0fhate
November 3rd, 2010, 03:12 AM
دورود.ممنون از اطلاعاته خوبتون!
من فوق ديپلم برق-قدرت دارم با معدل 14/17 و الان كارشناسي ام.و كنترل ابزار دقيق مي خونم!
البته الان دانشگاهم غير انتفاعيه ولي بار علميه بالايي داره!با توجه به اينكه دانشگاههاي غير انتفاعي زير نظز وزارت علوم هستن
از اونجايي مي خوام تو دانشگاه هايي مثل uk و utm و ukm ... اپلاي بگيرم. خواستم بپرسم نوع دانشگاه(مثلا غير انتفاعي بودن) مي تونه تو اپلاي گرفتن مشكل درست كنه يا نه!؟
و به نظرتون اگه كارشناسي ارشد و ايران بخونم بهتره يا مالزي؟
در هر حال واسه دكتري بايد خارج از كشور باشم!
و با توجه به اينكه شما هم برق خوندين اوضاع كاري برق كنترل چطوره تو مالزي؟
ممنون مي شم پاسخ بدين!

asemaneahvaz
November 9th, 2010, 10:26 PM
سلام
من کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر با معدل 15 و خورده ای دارم
اما میخوام 2 سال در کانادا یا آمریکا بخونیم و لیسانس یا همون B.Sc از یکی از دانشگاههای معتبر بگیریم
میخواستم بدونم اسم این دوره دو ساله که شنیدم وجود داره چی هستش و من باید دقیقا دنبال چی توی اینترنت بگردم ؟
متشکرم.

MortezaBermoda
August 26th, 2011, 06:15 AM
درود بر دوستان گل
نمی دونستم این موضوع رو کجا بیان کنم . بهتر دونستم که یه موضوع جدید باز کنم
نمراتی که در کاردانی میگیریم نقشی در اپلیکیشن داره؟ (ریز نمراتی که ارائه میشه نمره کاردانی هم هست؟)
یعنی جایی قید میشه؟
و یا تحقیقاتی که ارائه و ثبت کنیم در مقطع کاردانی موثره؟
و یا افتخاراتی که در این مقطع کسب می کنیم تاثیر گذاره؟ مثل شاگرد اول شدن دانشگاه

yasrayaneh
December 30th, 2011, 09:18 PM
سلام به تمامی دوستان...
سوالی داشتم و اون اینکه کسی که دارای مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می باشد، اگر برای فوق لیسانس (MA) بخواهد برای خارج از کشور اقدام کند ، برای ارسال مدارک از جمله معدل تکلیفش چگونه است ؟ یعنی دانشگاه مقصد میانگین دو مدرکش را لحاظ کرده یا...؟!
ممنون میشم کسانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند، بنده و امثال بنده رو راهنمایی کنند.

esmaeilpour
February 25th, 2012, 01:34 AM
سلام دوستان
من می خوام برای دانشگاه موسیقی اتریش برای کارشناسی درخواست بدم
و مشکل من دیپلم من است چون هنرستانی بودم و 11 ساله است و پیش دانشگاهی ندارم البته دانشگاه رفتم و یک مدرک فوق دیپلم و یک لیسانس دارم
سوالم اینه که حتما باید پیش دانشگاهی داشته باشم ؟ با مدارکم رو قبول می کنند ؟

appmoh
February 26th, 2012, 04:50 PM
سلام دوستان
یه سوال نسبتا ساده! : با معدل پایین کاردانی (حدود 12.60) و معدل حدود 15 برای کارشناسی و نمرات تافل و GRE خوب، امیدی برای گرفتن فاند برای MSc هست؟ (از هر دانشگاهی جز Top 200 هم باشه قبول داریم!!)
مرسی

appmoh
March 14th, 2012, 11:20 AM
يه سوال خيلي مهم دارم
با مدرك كارداني مهندسي شيمي و كارشناسي كامپيوتر (علمي كاربردي) ميشه براي ارشد كامپيوتر اقدام كرد و آيا شانسي براي قبولي هست؟
كسي هست جواب بده؟ من سوال قبليمو دو هفته پيش گذاشتم ولي مثل اينكه هيچكس به اين تاپيك سر نميزنه!

Arsenal
March 18th, 2012, 03:22 PM
با سلام
من شنیدم بعضی از کشورها مثل آلمان با مدرک کارشناسی ناپیوسته(کاردانی به کارشناسی) مشکل دارند .البته این به این معنی نیست که اونو قبول نداشته باشند بلکه شاید یه نمره منفی واسه آدم به حساب بیاد.از بچه هایی که اطلاعاتی درباره این موضوع دارند خواهش می کنم نظر بدن و اینکه کلا برخورد دانشگاههای کشورهای مختلف با این قضیه چه جوریه؟
باتشکر

Sky Guard
March 19th, 2012, 11:42 PM
با سلام
من شنیدم بعضی از کشورها مثل آلمان با مدرک کارشناسی ناپیوسته(کاردانی به کارشناسی) مشکل دارند .البته این به این معنی نیست که اونو قبول نداشته باشند بلکه شاید یه نمره منفی واسه آدم به حساب بیاد.از بچه هایی که اطلاعاتی درباره این موضوع دارند خواهش می کنم نظر بدن و اینکه کلا برخورد دانشگاههای کشورهای مختلف با این قضیه چه جوریه؟
باتشکر
اینا همش حرفه،با من که مشکلی نداشتند. این سیستمیه (کاردانی به کارشناسی) که از دانشگاههای امریکا برگرفته شده

vahidsamimi
March 22nd, 2012, 01:26 PM
من خودم كارشناسي ناپيوسته كامپيوتر دانپگاه آزاد دارم و براي دانشگاه darmstadt آلمان apply دادم اما اونا بهم نامه دادن كه حتما بايد 4 سال ريز نمرات كارشناسي داشته باشي ، نه 2 سال
در نتيجه رد شد.
همين طور دانشگاه فرانكفورت و ماينس
اما من شنيدم ( تاكيد مي كنم كه فقط شنيدم) بعضي از دانشگا هاي المان مثل بوخوم قبول مي كنند.

aliiiii
April 9th, 2012, 09:43 PM
با سلام به دوستان،
من میخوام به ترتیب مشکلات کلی کاردانی به کارشناسی ها رو مطرح کنم :خواهش میکنم که دوستان با تجربه خصوصا جناب sky guard پاسخ بدهند.لطفا با شماره به مباحث پاسخ بدهید تا گفتگو با روند بهتری طی شود.
1-هنرستانی (که پیش دانشگاهی ندارند) یعنی مدرک دیپلم 11 ساله دارند،آیا مشکلی در پذیرش دارند یاخیر؟اگر خیر در کدام کشور ها؟ اگر آری پس برای نقص مدرک پیش دانشگاهی چه راهکار هایی وجود دارد؟
2-آن هایی که مدرک کاردانی دارند آیا می توانند مدرک کاردانی را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تبدیل کنند؟یا اینکه نیازی به این کار نیست و می توانند برای پذیرش در مقطع لیسانس اقدام کنند؟
3-آن هایی که کارشناسی ناپیوسته خواننده اند نیز دو دسته می شوند :یا در همان رشته کاردانی ،لیسانس گرفته اند یا در امتحان کاردانی به کارشناسی تغییر رشته داده اند و لیسانسشان با کاردانی اشان فرق می کند.تکلیف ریز نمرات دوره چهار ساله برای هر یک از این دو دسته چه می شود؟
4-معمولا هنرستانی ها یا در آموزشکده درس خوانده اند یا در غیر انتفاعی یا در هردو(مثلا کاردانی در آموزشکده و کارشناسی در غیر انتفاعی).از لحاظ اعتبار محل تحصیل چه می توان گفت؟
5-معدل دیپلم،کاردانی و کارشناسی چگونه ارزیابی می شود؟آیا میانگین می گیرند یا طور دیگری بررسی می شود؟

j@j
June 22nd, 2012, 08:37 PM
سلام به همه دوستان سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید
من تا چند ماه دیگر فوق دیپلم رو میگیرم (کاردانی منظورم هست) سپس میخام برای ادامه تحصیل (منظور لیسانس)به انگلستان سفر کنم میخاستم بدونم اصلا امکانش هست ؟ با این مدرکی که دارم چند سال باید بخونم؟
شرایطش چیه ؟ حداقل نمره چقدر باید باشه ؟
ممنون میشم کمک فرمایید خیلی لازم دارم
با تشکر

Mahoonaky
July 1st, 2012, 05:19 PM
سلام
من سال 89 کاردانی رو تموم کردم ولی هنوز دانشگاه مدرک بهم نداده می خواستم بدونم با گرفتن گواهی از دانشگاه میشه برای جایی پذیرش گرفت یا حتما باید اصلش باشه

keyvan_
July 26th, 2012, 03:24 AM
با سلام. من کاردانی رو از آموزشکده فنی گرفتم. کارشناسی ناپیوسته که اونم دو سال هست رو از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. کارشناسی ارشدم رو هم از شریف گرفتم. برای پذیرش دوره دکترا لیسانسم رو چجوری باید ترجمه کنم. شنیدم در حین ترجمه، کاردانی و کارشناسی رو با هم ترکیب میکنن و میشه یه مدرک شبیه لیسانس پیوسته. آیا همچین چیزی درسته؟ آیا مشکلی واسه پذیرش و فاند گرفتن پیش نمیاد؟

ghlobe
July 26th, 2012, 04:02 AM
با سلام. من کاردانی رو از آموزشکده فنی گرفتم. کارشناسی ناپیوسته که اونم دو سال هست رو از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. کارشناسی ارشدم رو هم از شریف گرفتم. برای پذیرش دوره دکترا لیسانسم رو چجوری باید ترجمه کنم. شنیدم در حین ترجمه، کاردانی و کارشناسی رو با هم ترکیب میکنن و میشه یه مدرک شبیه لیسانس پیوسته. آیا همچین چیزی درسته؟ آیا مشکلی واسه پذیرش و فاند گرفتن پیش نمیاد؟

خیر جداگانه و بهمان نحوی که هست باید ترجمه کنید. هر نوع تغییر جعل بحساب میاید.

EVT
July 29th, 2012, 11:19 PM
بچه ها لطف کنید این سوال منو جواب بدید، بد جوری گیر کردم: من معدل کارشناسیم 15.6 و کاردانی 12.43 هست آیا برای پذیرش همه ی ترم هامو باید جمع کنم تقسیم بر تعداد ترم هام کنم یا فقط معدل کارشناسی براشون مهمه؟ در هر صورت اکثر دانشگاه های آمریکا GPA بالای 3 می خوان. دمتون گرم راهنماییم کنید...

FanTasTic
July 29th, 2012, 11:58 PM
بچه ها لطف کنید این سوال منو جواب بدید، بد جوری گیر کردم: من معدل کارشناسیم 15.6 و کاردانی 12.43 هست آیا برای پذیرش همه ی ترم هامو باید جمع کنم تقسیم بر تعداد ترم هام کنم یا فقط معدل کارشناسی براشون مهمه؟ در هر صورت اکثر دانشگاه های آمریکا GPA بالای 3 می خوان. دمتون گرم راهنماییم کنید...

درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی من هم برای خواهرم درگیر این مسئله بودم ایشون هم ناپیوشته بودن و بعد از مشورت با اکابر فروم نتیجه بر این شد که از خود دانشگاه باید سوال بشه اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثر باید نوشته شه بیشترشون موکد به این قضیه بودن که از واژه Undergraduate استفاده کردن که فکر کنم یعنی کارشناسی :) تا نظر دیگر عزیزان چی باشه . اما برخی هم گفتن میانگین رو بنویسید .

محمدرضا

EVT
July 30th, 2012, 05:15 AM
محمدرضا جان مرسی از راهنماییت، فقط این که گفتی: "اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثراً باید نوشته شه" رو متوجه نشدم. خوب ما که چیزی نمینویسیم ریز نمرات و معدل کل مدرک (چه کاردانی چه کارشناسی) خودش گویای همه چیز هست دیگه. بنابراین یا اونا اصلو بر کارشناسی میذارن یا جفتش (هم کاردانی و هم کارشناسی) که اگه حالت دوم پیش بیاد کلاً باید قید University تو آمریکا رو من بزنم چون دیگه اون موقع GPA ام میره زیر خط فقر. خواهر شما که اقدام کرده جوابی گرفته که ما هم یه آماری داشته باشیم؟ آیا؟ مرسی از لطفت...

FanTasTic
July 30th, 2012, 04:01 PM
محمدرضا جان مرسی از راهنماییت، فقط این که گفتی: "اما در کل معدل سال آخر یعنی کارشناسی اکثراً باید نوشته شه" رو متوجه نشدم. خوب ما که چیزی نمینویسیم ریز نمرات و معدل کل مدرک (چه کاردانی چه کارشناسی) خودش گویای همه چیز هست دیگه. بنابراین یا اونا اصلو بر کارشناسی میذارن یا جفتش (هم کاردانی و هم کارشناسی) که اگه حالت دوم پیش بیاد کلاً باید قید University تو آمریکا رو من بزنم چون دیگه اون موقع GPA ام میره زیر خط فقر. خواهر شما که اقدام کرده جوابی گرفته که ما هم یه آماری داشته باشیم؟ آیا؟ مرسی از لطفت...

درود

خواهش می کنم منظورم از نوشتن در Application Form دانشگاه بود . اما در کل به کل نمرات توجه می کنن اما در اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا با توجه به تجربیات دیگر دوستان و مشاهدات خود من روی 2 سال آخر مانور می دهند اما همه چی نسبی هست و اینکه قطعا اینطور باشه طبیعتا خدا عالمه :) اما حقیقت امر اینکه خواهر بنده امسال دارن اقدام می کنن . اما خوب اشکالی نداره برای PHD برنامه ریزی میشه کرد برای آمریکا همینکاری که خواهر بنده هم انجام میده فعلا برای 6 دانشگاه ترکیه ، 3 دانشگاه اروپا و 2 دانشگاه کانادا اقدام خواهد کرد.

محمدرضا

Natordasht
August 8th, 2012, 03:33 PM
من رشته كارداني ام با رشته كارشناسي ناپيوسته ام يكي نيست.

در دو سال كارداني، انيميشن و در دو سال كارشناسي ناپيوسته، ارتباط تصويري خوندم.

البته هر دو رشته از گروه هنر هستند.

من با اين وضعيت مي تونم براي ارشد (از مثلا آلمان) پذيرش بگيرم؟

mori_afshar
August 11th, 2012, 01:46 PM
سلام به همه دوستان
من کاردانی کامپیوتر دارم دیپلمم فنی و حرفه ایه ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم آیا میتونم برای B.sc اپلی کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

mahdi_ghavidel
September 15th, 2012, 01:03 PM
سلام به همگی .من رشته ام فنی حرفه ای بوده آیا نیازه که دیپلمم بدم ترجمه به غیر کاردانی و کارشناسی؟؟؟؟؟؟؟؟

FanTasTic
September 15th, 2012, 05:07 PM
سلام به همگی .من رشته ام فنی حرفه ای بوده آیا نیازه که دیپلمم بدم ترجمه به غیر کاردانی و کارشناسی؟؟؟؟؟؟؟؟

درود

دوست خوب من به بخش ریکورمنت های دانشگاه مورد نظرتون نگاه بیندازین اگر ذکر شده باشه بله اگرم نه که هیچ ... :) اما اصولا نیازی نیست که اینکار انجام بشه .

محمدرضا

FanTasTic
September 15th, 2012, 05:09 PM
سلام به همه دوستان
من کاردانی کامپیوتر دارم دیپلمم فنی و حرفه ایه ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم آیا میتونم برای B.sc اپلی کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

درود

دوست خوب من ضمن خوشامدگویی این سوال بارها پرسیده شده بارها هم پاسخ داده شده که تنها با مکاتبه دانشگاه مورد نظرتون این امکان وجود خواهد داشت که بتونین مدرک کاردانیتون رو به عنوان پیش دانشگاهی ارزشیابی کنین و ارسال های قبلی را لطفا مطالعه نمایید .

محمدرضا

puzzle
December 9th, 2012, 04:39 PM
با درود
من دارای مدرک کاردانی یا فوق دیپلم هستم. میخواهم بدانم برای گرفتن مدرک کارشناسی باید 4 سال بخوانم یا 2 سال؟ یعنی این دو سال کاردانی رو ازم قبول میکنند تا کارشناسی رو 2 ساله تموم کنم؟

rahi2012
December 10th, 2012, 09:27 AM
با درود
من دارای مدرک کاردانی یا فوق دیپلم هستم. میخواهم بدانم برای گرفتن مدرک کارشناسی باید 4 سال بخوانم یا 2 سال؟ یعنی این دو سال کاردانی رو ازم قبول میکنند تا کارشناسی رو 2 ساله تموم کنم؟
خیر باید از صفر شروع کنید . مگر د موارد خیلی خیلی نادر .

puzzle
December 10th, 2012, 09:43 AM
خیر باید از صفر شروع کنید . مگر د موارد خیلی خیلی نادر .
ممنون از پاسختون.
خب تمامی دانشگاه های خارج از کشور همین طور هستند؟ چون اطلاع دارم که یکسری کشورها مدرک فوق دیپلم یا associate degree رو قبول دارند.
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟

rahi2012
December 10th, 2012, 10:16 AM
ممنون از پاسختون.
خب تمامی دانشگاه های خارج از کشور همین طور هستند؟ چون اطلاع دارم که یکسری کشورها مدرک فوق دیپلم یا associate degree رو قبول دارند.
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟
خودتون رو معطل این چیزها نکنید و همون لیسانس رو باید از اول بخونید. سیستم کاردانی فقط در ایران هست. جای دیگه نیست. شاید بتونید از مدرکش برای پذیرش استفاده کنید اما برای تطبیق خیر.

sasanrn
December 17th, 2012, 12:05 AM
دوستان پست آقای Aliiiii رو چرا هیچ کس جواب نمی ده...مشکل خیلیاس از جمله خودم... خواهش می کنم جواب بدید....من یه بار دیگه می ذارمش:

با سلام به دوستان،
من میخوام به ترتیب مشکلات کلی کاردانی به کارشناسی ها رو مطرح کنم :خواهش میکنم که دوستان با تجربه خصوصا جناب sky guard پاسخ بدهند.لطفا با شماره به مباحث پاسخ بدهید تا گفتگو با روند بهتری طی شود.
1-هنرستانی (که پیش دانشگاهی ندارند) یعنی مدرک دیپلم 11 ساله دارند،آیا مشکلی در پذیرش دارند یاخیر؟اگر خیر در کدام کشور ها؟ اگر آری پس برای نقص مدرک پیش دانشگاهی چه راهکار هایی وجود دارد؟
2-آن هایی که مدرک کاردانی دارند آیا می توانند مدرک کاردانی را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تبدیل کنند؟یا اینکه نیازی به این کار نیست و می توانند برای پذیرش در مقطع لیسانس اقدام کنند؟
3-آن هایی که کارشناسی ناپیوسته خواننده اند نیز دو دسته می شوند :یا در همان رشته کاردانی ،لیسانس گرفته اند یا در امتحان کاردانی به کارشناسی تغییر رشته داده اند و لیسانسشان با کاردانی اشان فرق می کند.تکلیف ریز نمرات دوره چهار ساله برای هر یک از این دو دسته چه می شود؟
4-معمولا هنرستانی ها یا در آموزشکده درس خوانده اند یا در غیر انتفاعی یا در هردو(مثلا کاردانی در آموزشکده و کارشناسی در غیر انتفاعی).از لحاظ اعتبار محل تحصیل چه می توان گفت؟
5-معدل دیپلم،کاردانی و کارشناسی چگونه ارزیابی می شود؟آیا میانگین می گیرند یا طور دیگری بررسی می شود؟

alirrrrrr
March 17th, 2013, 08:34 PM
سلام دوستان.منم دیپلم فنی داشتم.کاردانی از اموزشکده دولتی و کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه دولتی گرفتم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد همین رشته دانشگاه شیرازم.می خواستم بدونم که واقعا واسه پذیرش با فاند برای مقطع phd ممکنه مشکل ساز بشه؟! من اصلا به این قضیه فکر نکرده بودم!!! اگه ممکنه مشکلی پیش بیاد بگید که واسه کجاها؟ممنون

ghlobe
March 19th, 2013, 01:41 AM
سلام دوستان.منم دیپلم فنی داشتم.کاردانی از اموزشکده دولتی و کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه دولتی گرفتم و الان هم دانشجوی کارشناسی ارشد همین رشته دانشگاه شیرازم.می خواستم بدونم که واقعا واسه پذیرش با فاند برای مقطع phd ممکنه مشکل ساز بشه؟! من اصلا به این قضیه فکر نکرده بودم!!! اگه ممکنه مشکلی پیش بیاد بگید که واسه کجاها؟ممنون

مشکلی پیش نمیاد نگران نباشید. وقتی فوق لیسانس دارید کسی به دیپلم و کاردانی شما نگاه نمیکنه.

MortezaBermoda
June 29th, 2013, 09:32 PM
درود بر دوستان
اصلا مشکلی نداره.
چون کارشناسی 4 سال هست و باید در سوابقتون 4 سال رو داشته باشید باید مدرک کاردانی یعنی ریزنمرات کاردانی رو هم به طور کامل بفرستید.
مدرک دوره کاردانی معادل دوره کالج یا Associates Degree است.
درباره ای این موضوع توی این (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14084-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%86%D8%9F) اپیک هم بحث شده

MortezaBermoda
July 2nd, 2013, 01:53 PM
درباره ی این موضوع
اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/archive/index.php/t-28407.html) و اینجا (http://en.wikipedia.org/wiki/Associate%27s_degree) هم بحث شده.

rrrrrrrrrrrrrr
July 13th, 2013, 01:54 AM
دوستان من دانشجوي معماريه دانشگاه آزاد در مقطع كارداني ناپيوسته ام،ميخوام ببينم با توجه به اينكه من كارداني ام(هنوز كاردانيمو نگرفتما!!)ميتونم براي ليسانس از اتريش پذيرش بگيرم؟
خواهشآ كمكم كنيد
مرسي
92/4/21

MortezaBermoda
July 18th, 2013, 04:27 AM
دوستان من دانشجوي معماريه دانشگاه آزاد در مقطع كارداني ناپيوسته ام،ميخوام ببينم با توجه به اينكه من كارداني ام(هنوز كاردانيمو نگرفتما!!)ميتونم براي ليسانس از اتريش پذيرش بگيرم؟
خواهشآ كمكم كنيد
مرسي
92/4/21

درود
با توجه به اینکه فرایند اپلای اکثر دانشگاه ها اینطوره که باید ریزنمرات رسمی و مدرک رو بفرستید گمان نکنم دانشگاه هایی توی اتریش باشند که ابتدا به صورت آنلاین فرم هایی رو پر کنید و پس از پذیرش مدارک رو بفرستید البته شاید به این صورت وجود داشته باشه. شما باید به سایت های دانشگاه های اتریش سر بزنید و به قسمت پذیرش ایمیل بزنید تا ببینید فرایند پذیرش چطوریه.
بدرود

MortezaBermoda
August 4th, 2013, 07:31 PM
خواهشآ كمكم كنيد
مرسي
92/4/21
درود
جوابمو تصحیح می کنم:
اکثر دانشگاه ها این امکان رو به دانشجویانشون میدن که مدارک دانشگاه (مقطع) قبلی رو موقع شروع ترم ارائه کنن. یعنی هنگام ارسال مدارک نیازی نیست شما فارغ التحصیل باشید.
بدرود

faridmrv
July 11th, 2014, 04:51 PM
سلام ذوستان
من کاردانی مخابرات خوندم با معدل 14:32و پس از اون کارشناسی همون رشته.اما انصراف دادم
میخام بدونم چجوری میتونم واسه اخذ پذیزش اقدام کنم؟
و آیا دانشگاهی رو در این خصوص میشناسید؟

Habib_Nobakht
August 25th, 2014, 10:23 PM
متاسفانه هیچ کس پاسخ بسیاری از سوالات دوستان رو نداد.
این مسئله سوال و مشکل من هم بود.
فکر می کنم بهترین راه اینه که به وزارت علوم اون کشور ایمیل بفرستیم.

Habib_Nobakht
August 27th, 2014, 01:45 PM
من در کاردانی مهندسی آب خونده ام.
و در کارشناسی ناپیوسته، مشاوره خوانده ام.
نظر دانشگاه مورد نظر آمریکایی من در جمهوری چک:
Habib,
So what Bachelor’s degree do you hold? What is written on the diploma? Please send me a scanned copy and I will tell you if could be eligible to apply with your diploma. We might be able to accept it as we are an American private university.
May I ask how it is possible that you switched from water engineering into counseling? It is quite unusual.