PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در خصوص iBT Reading

صفحه ها : [1] 2 3

NNaser54
December 8th, 2007, 01:17 PM
سلام،

من چند سري reading براي تافل داشتم که مي‌فرستم. اين موضوعات در امتحان تافل خيلي متداول هستند. اول اين فايل يه سري راهنمايي در مورد مهارت‌ reading اومده که فکر م‌کنم مفيد باشه...

خوندن اين readingها رو به همه‌ي دوستاني که امتحان تافل دارند اکيدا توصيه مي‌کنم...

موفق باشيد

NNaser54
December 9th, 2007, 01:59 PM
These are not real TOEFL iBT exam readings; however, they are very similar to the readings that you will face in a real exam. I highly encourage you to read them. The most important thing about reading is your speed. You must try to improve your reading pace as much as possible. It is the key for success in reading section

You could enhance you active vocabulary by reading texts and materials in English. However, there are some books such as 400 must have words for TOEFL, Barrons, 504, etc that could help you.

Good Luck

ehsanansari
January 4th, 2008, 04:25 PM
من دوتا تافل داده ام و هردو رو در ریدینگ نمره ی خیلی کمی گرفته ام! . چن هزار تا لغت حفظ ام و تمام کتاب های درسی مون هم تو دانشگاه انگلیسی بوده. معمولا مشکلی ندارم تو خوندن و مجله هم میحونم. تمام سمپل های ریدینگ barrons رو هم به طور میانگین 22 و 23 میزدم.دو باره یه ماه دیگه میخوام تافل بدم و یه سری راه کار نیاز دارم که ریدینگ رو نمره ی خیلی خوبی بگیرم.

ars
January 4th, 2008, 06:28 PM
شما شاید سرعت خوندنت پایین. متن های تافل رو نباید مثل text درسی خوند و سرعتتون باید بالا باشه. کتاب Longman برای این قسمت Skill های خوبی داره اگه اون رو هم بخونی مفیده وقت زیادی هم نمی گیره. شما باید ببینید تو چه نوع سوالی مشکل دارید و روی اون بیشتر مطالعه کنید.

Roger
January 4th, 2008, 06:56 PM
احتمالا یه مشکلی که دارین توی خوندن، تکرار کلمات توی ذهنتونه. باید اونقدر روون بشید انگلیسی رو که دیگه کلمه ای رو تو ذهنتون برای درکش تکرار نکنین. یعنی باید سعی کنین انگلیسی رو همین طوری که فارسی رو روون می خونین، بخونین.

یه مشکل دیگه هم شاید همین باشه که متن ریدینگ رو برای فهمیدن می خونین که کاملا اشتباهه.

شاید هم استرستون بالاست و جوابها رو اشتباه وارد می کنین.

سعی کنین رو این فاکتورها کار کنین. حتما موفق می شین. :)

niva61
January 4th, 2008, 08:29 PM
احتمالا یه مشکلی که دارین توی خوندن، تکرار کلمات توی ذهنتونه. باید اونقدر روون بشید انگلیسی رو که دیگه کلمه ای رو تو ذهنتون برای درکش تکرار نکنین. یعنی باید سعی کنین انگلیسی رو همین طوری که فارسی رو روون می خونین، بخونین.

یه مشکل دیگه هم شاید همین باشه که متن ریدینگ رو برای فهمیدن می خونین که کاملا اشتباهه.

من هم مشکل ريدينگ داشتم و نمره اين بخشم افتضاح شده!
2 تا سوال داشتم:

1) يعني متن رو نبايد بفهميم؟ اينکه مي گين متن رو براي فهميدن نخونيم، يعني چي؟

خوب از نظر روان بودن، مسلمه که به اندازه فارسي توي انگليسي روان نيستيم. بخصوص اينکه موضوعاتش خيلي متنوعه، مثلا art يا يه همچين چيزاي من واقعا باهاش کار نداشتم ....

2)اين مسئله تکرار کلمات هم توي ذهن، براي من پيش مياد. چي کار بايد بکنم. (موقع listening هم اين تکرار واسه من پيش مياد، حتي متن هاي خيلي پيش پا افتاده!)
به نظر شما چي کار ميشه کرد که تکرار نشه؟ فکر نمي کنم همه با روان بودن کامل انگليسي اين مشکلات رو برطرف کرده باشن!

ars
January 4th, 2008, 10:41 PM
1) منظور اینه که مثل کتاب درسی باهاش برخورد نکن که بخوای همه جزئیات رو با یه بار خوندن یاد بگیری. بیشتر باید کلیت موضوع و مباحثی که روش بحث شده رو به طور کلی یاد بگیری. بعد از خوندن سوال دوباره می تونی اون قسمت متن که مربوط به این سوال هست رو با دقت بیشتر بخونی. این مشکل توی iBT بیشتر پیش می یاد چون متن ها به مراتب از PBT بلند تر هستند.

2) دشمن اصلی در مخصوصاً در قسمت listening تکرار جملات در ذهن و یا فکر کردن به صحبت های قبلیه متنه. با تمرین باید این مشکلو حل کنی. توی reading اگه خودتو اگه به این مقید نکنی که چیزو باید با یه بار خوندن یاد بفهمی مشکلت حل می شه و توی listening همش 100% حواستو متوجه حرفهایی که الان زده می شه بکن.

Roger
January 4th, 2008, 10:58 PM
1) دقیقا همین طور که ars می گه. ببین اصلا هدف یاد گرفتن متن که نیست. هدف اینه که سوالاشو جواب بدی. خود من فقط متن رو می خوندم، هر جاش هم دوزاریم نمی افتاد رد می شدم ازش، بعدش اگه تو یه سوال از اون قسمت چیزی پرسیده شده بود بر می گشتم دوباره می خوندمش.

این هم که می گی موضوعات متنوعه درسته ولی اونقدر تخصصی نیست که نشه اداره ش کرد. نهایتش یکی دو تا لغت داره که شاید آشنا نباشی مثل forage که توی تافلی که من دادم اومده بود و معنیش می شه "جستجو برای غذا" که خوشبختانه واسه ی GRE خونده بودمش. یا یکی مثل ephemeral که ایضا. پس زیاد نگران لغتهاش نباش.

2) خوب این یه کمیش بر می گرده به عادت. کلاس تندخوانی که در سنین نوجوانی رفتم خیلی کمک کرد که این عادت من توی فارسی خوندنم از بین بره. بقیه ش هم که تمرینه. سعی کن یه مدت فقط خط ببری (بدون اینکه بخوای چیزی بفهمی ار متن انگلیسی) این طوری چشمت به سریع skim کردن عادت می کنه. بعد یواش یواش می بینی که نیازی به تکرار کلمه نداری. تمرین کنی چیز سختی نیست. زود راه می افتی. :)

Roger
January 4th, 2008, 11:06 PM
یه چیزیو یادم رفت... ترجیحا اگه رشتتون کامپیوتر نیست که مثل ما بدبختا صب تا شب پاش باشین، ;) واسه ی iBT این تمرینو روی صفحه کامپیوتر انجام بدین. اینو از این بابت می گم که زیاد دیدم بچه هایی که کمتر می شینن پای کامپیوتر سریعتر خطها رو گم می کنن موقع خوندن متن.

henaras
January 8th, 2008, 11:34 AM
سلام دوست عزيز
بهترين روش در Reading ها خوندن كامل متن ظرف 6 تا 8 دقيقه و بعد جواب دادن سوالها در 12 دقيقه بعدي هستش.
تو بايد تمرين كني كه بتوني ظرف 6 تا 8 دقيقه يك متن 700 كلمه‌اي رو بخوني.
حتما همين كارو بكن. جواب مي‌ده.

موفق باشي.

Yalda62
January 8th, 2008, 05:31 PM
سرعت خوندن که خیلی هم مهمه رابطه مستقیم با تمرین داره.. هر چه می تونید متن های reading بیشتری بخونید و به سوالهاش جواب بدین...

roodmona
January 8th, 2008, 06:09 PM
ببخشيد شما چه جوري حساب كرديد كه مي‌گيد هر متنو تو 6 تا 8 دقيقه بخونيد بعد تو 12 دقيقه جواب بديد؟
تا جايي كه مي‌دونم 55 دقيقه كلاً در بخش reading وجود داره كه با توجه به 5 تا متن موجود هر متن رو حداكثر در 11 دقيقه بايد كلاً جمع كني.

SJ
January 8th, 2008, 06:22 PM
سلام

منظورش iBT بوده.
در مورد PBT باید بگم که متن هاش خیلی ساده‌تر از iBT هست. چند نمونه تست کامل رو با درنظر گرفتن زمان بزن راه میافتی. کتاب Test Preparation Kit رو بردار همه‌ی نمونه تستاشو با درنظر گرفتن زمان بزن. تو اینترنت هم اگه بگردی نمونه تست پیدا می‌کنی.

موفق باشید

golden_boy
January 8th, 2008, 09:55 PM
سلام .ممنون
بله ، درست گفتید : 55 دقيقه در بخش reading زمان داریم و 50 سوال موجود داره

emamian
February 2nd, 2008, 01:22 PM
چون سرعت انتقال تو ریدینگ مهمه من یک فایل کم حجم که متنا highlight میکنه میشه سرعتا تغییر داد و بعد سوال می پرسه را اینجا می گذارم

zy neo
February 2nd, 2008, 09:03 PM
برای iBT قسمت reading من تکنیکهایی دارم که برای خودم خیلی موثر بوده (30) نمی دونم به درد شما بخوره. امتحان کنید.

1. لازم نیست متن رو تا آخر بخونید بعد جواب بدید. سوال ها همیشه به ترتیب از پاراگرافها پرسیده میشه. پاراگراف به پاراگراف جلو برید. سوالهای کلی همیشه! آخر پرسیده میشن. (جالبه که دیدم خیلی جاها برعکس این رو میگن، اما برای من این مورد بسیار موثر بوده)
2. با استفاده از تکنیک 1 میتونید از dealyهایی که برای آوردن سوال بعدی پیش میاد هم استفاده کنید. بعضی وقتها این dealyها خیلی زیاده و بسیار موثر.
3. متن رو سریع بخونید. کلمات رو از روی جمله حدس بزنید، اما فقط وقتی که لازمه این کار رو بکنید. مثلاً وقتی دقیقاً از اون کلمه پرسیده میشه. در بقیه موارد سعی نکنید همه کلمات رو بفهمید.
4. اگر سوالی رو شک دارید سریع از اون بگذرید و بعداً از گزینه بسیار بدرد بخور iBT، یعنی Review استفاده کنید تا جوابش بدید. خصوصاً اگر از تکنیک 1 استفاده کرده باشی و سوال کلی ای در بین سوالات باشه که البته تا حالا ندیدم.
5. نکته ای که من بار اول که امتحان دادم بهش دقت نکردم اینه که با گزینه review میتونید به سوالهای reading اول مربوط به readingهای دوتایی هم برید ولی با کلید back نمیتونید.
6. تکنیکهای کتاب longman هم بسیار موثر هستند. حتماً اونها رو دوره کنید و تست بزنید، ولی حتما چندین تست شبیه سازی واقعی با کامپیوتر هم بزنید.
7. اگر reading سخت بود نگران نشید و ادامه بدید. روحیه خودتون رو از دست ندید. ETS نمرات رو، یه جورایی، روی نمودار میبره. بار اولی که امتحان دادم نصف سوالهای reading اول رو نرسیدم جواب بدم (ازتکنیک 1 استفاده نکردم، وقت بشدت کم آوردم) اما چون سخت بود 27 شدم، خودم داشتم شاخ در میآوردم، چون بقیه readingها رو هم وقت کم آوردم.

بهرحال روحیه خودتون رو از دست ندید، خیلی مهمه.
موفق باشید.

silver_girl1362
February 3rd, 2008, 11:38 AM
Hi Dear Friend
I understand what is your problem
I had the same problem too
just boost your vocabulary
it is the most reliable way and actually the most beneficial
if you have studied both essential words and 504, study 1100 too since it is really fruitful
I considered it after mt TOEFL exam and when I was studying for GRE
all of the difficult vocabularies which are asked from you in the reading section of the iBT are included in 1100 words
I have studied Longman, Delta, Barron's, ETS, however my reading section stayed weak. I extracted all the vocabularies in Delta, Longman, Baroon's and ETS books and I atudied them hard. now I think that I can understand the reading texts entirely
study every vocabulary which you see!! and review them when you want to sleep!
the reading texts of the ETS which are for PBT from 1995 to 2002 are beneficial too, thoes include some of the frequent vocabularies of ETS
Good luck
Fahimeh

silver_girl1362
February 3rd, 2008, 11:52 AM
Hi
The reading tests of PBT from 1995 to 2002 are the actual PBT reading tests
I have the pdf of that, however I think you can find it in the PBT resources in this forume too
Regard
Fahimeh

emamian
February 3rd, 2008, 02:16 PM
چون به گفته دوستان لغت هم باید بلد باشین کتابهای Kaplan Flashو504 و کتاب معروف kit در زیر اپلود شده .البته kit برای pbt خوبه

emamian
February 3rd, 2008, 02:27 PM
موفق باشید .متن ننویسی ارسال نمیشه :o

NNaser54
February 3rd, 2008, 02:31 PM
I do not agree that vocabulary is everything. Vocabulary is one of the most essential parts of the reading section; however, it is not enough! You need to improve your vocabylary. You also need to enhance your reading pace and comprehension. It is impossible but by reading as much as you could!

framezani2000
February 4th, 2008, 04:15 PM
من این سوالو تو یه راهنمای جامع PBT هم مطرح کردم، این جا هم می پرسم!

برای شروع Reading و آشنایی با skill های اون غیر از کتاب Longman چه کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید، برای کسی که یه ماه دیگه باید امتحان بده؟ به نظر شما کتاب TOEFL READING Flash کتاب خوبی هست یا نه؟؟؟ ???

niva61
February 5th, 2008, 12:24 AM
من اين کتابو نخوندم. ولي بنظرم با توجه به اينکه 1 ماه فرصت داري، روي همون منابع تافل وقت بذار و بعد اگه وقت داشتي برو سراغ بقيه. واسه آشنايي با skillهاي تافل همون longman کافيه و نيازي نداري که بخواي دوباره skillياد بگيري. همشون يکيه با زبانهاي متفاوت. شما فقط سعي کن که متن هاي طولاني در حد تافل رو در زمان کوتاه و با سرعت بخوني و vocabهاي جديدي که برخورد مي کني همرو ياد بگيري.

SJ
February 5th, 2008, 03:05 AM
سلام

بخش Reading معمولاً Skill خاصی نداره. بهترین تمرین برای قويتر شدن تو این بخش فقط و فقط زدن تست‌های سال‌های قبل ETS با درنظر گرفتن زمانه.
این‌ طوری هم با شیوه‌ي سؤال‌های این بخش آشنا می‌شید و هم پس از یه مدتی قلقش دستتون میاد که چطوری تو زمان موجود به همه‌ی سؤال‌ها پاسخ صحیح بدید.
معمولاً بچه‌هایی که بدون پیش‌زمینه‌ی قبلی در زبان انگلیسی تو این بخش نمره‌ی کامل یا حداقل بالای ۶۰ می‌گیرن، پس از خوندن کتاب Essential Words For TOEFL همین کارو ميکنن و به سراغ کتاب Test Preparation Kit Workbook میرن و بعد هر چی تست دیگه‌ی PBT از سال‌های گذشته گیر اوردن می‌زنن (البته با درنظر گرفتن زمان).
من از توی همین سایت مجموعه Reading از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ رو دانلود کردم که براتون اینجا میزارم.

اگه خودتون هم تو اینترنت Search کنید نمونه‌ امتحان‌های سال‌های قبل با جواب رو می‌تونید پیدا کنید.

موفق باشید

ars
February 5th, 2008, 08:09 AM
من این سوالو تو یه راهنمای جامع PBT هم مطرح کردم، این جا هم می پرسم!

برای شروع Reading و آشنایی با skill های اون غیر از کتاب Longman چه کتاب دیگه ای رو پیشنهاد می کنید، برای کسی که یه ماه دیگه باید امتحان بده؟ به نظر شما کتاب TOEFL READING Flash کتاب خوبی هست یا نه؟؟؟ ???

من Flash رو خوندم خيلي خوب بود و نكته مهم ديگه اينه كه خيلي سريع خونده مي شه و متن هاي با مزه اي داره. من روزي 1-2 ساعت وقت مي ذاشتم و هر روز يه فصلش رو به همراه تمريناش مي خوندم كلاً 4-5 فصل داره و آخرش هم چند سري امتحان كامل. در كل به نظر من كتاب خيلي خوبيه وقتي هم ازت نمي گيره.

maryallen
March 1st, 2008, 11:02 PM
سلام .
من جمعه ی هفته ی بعد تافل iBTدارم. من چند وقتی هست حدودا دو ماه و نیم که واسه تافل می خونم.(قبلا همه واسه PBT خونده بودم) اما نمی دونم چرا اصلا تو ریدینگ هیچ پیشرفتی ندارم. یه searcham کردم که ببینم بچه ها چی گفتن. ولی حداقل باید یه پشرفتی با رعایت کردن این ها انجام بشه.
بعد از این که لانگمن رو تموم کردم بارونز رو زدم با بارونز نمره ی 23 می گیرم که بدک نیست . به نظر می رسه راحتر از لانگمن هست. اما امروز که complete test لانگمن از روی سی دی زدم ، به این نتیجه رسیدم که بهتر اصلا ادامه ندم. فکر کنید !! با اینکه متن ها رو می فهمیدم و همه رو زدم نمرم شده 16. فکر کنید!! یعنی اگه امتحان واقعی سخت باشه ..... یعنی من 14 نمره حداقلش دارم بابت reading از دست می دم. چون کلا آدم بدشناسی هستم ....
چی کار کنم. یعنی نمیشه کاریش کرد. یه دور دیگه می گم که من 2 هفته دیگه امتحان دارم ها.
ممنون

freddy
March 1st, 2008, 11:14 PM
سلام:
من به یه سری نتیجه رسیدم ولی اگه دیدی کارتو خراب می کنه، ریسک نکن چون شاید خرابترش کنی.
به نظر من اصلا لازم نیست متن و بخونی چون سوالها به ترتیب پاراگرافها تنظیم میشه، برای همین از همون اول بزن سوالها رو ببینی. شایدم شانس بیاری و سوال کلی در مورد متن ندن! البته هر چند اگه بتونی کامل بخونی که خوب! ولی یه جورایی اینطوری بهتره! من با این روش معمولا کامل می زنم و خیلی هم وقت اضافه میارم.
در مورد هر امتحانی مخصوصا این چیزا که یکم مهمه هر سوالی که زدی ( و مطمئنا با خیلی خیلی دقت می زنی) بعدش بگو که حتما درسته و کسی نمیتونه بهتر از تو بزنه، به نظر من الان یه جورایی روحیه خودتو با بد فکر کردن خراب می کنی! و هر ریدینگ که تموم شد بگو که از همه کاملتر زدی!
و به طور غیر مستند شنیدم که از سطح تافل بالاترن اینا! من خودم هنوز امتحان ندادم ولی تا جایی که دستگیرم شد گفتم، امیدوارم مفید باشه برات و آرزوی موفقیت!

maryallen
March 1st, 2008, 11:43 PM
مرسی . ولی من هم کار شو ما رو می کنم یعنی اصلا اول متنو نمی خونم. از سوالها شروع می کنم.
داشتم فکر می کردم که شاید بهتر باشه ریدینگ ام 5 min بخونم بعدش سوال رو بزنم. حالا این امتحان می کنم ببینم بالاخره می تونم زیر 10 ام رکورد داشته باشم یا نه. زیاد که نمی شه !!!
ممنون

pooh
March 2nd, 2008, 12:10 AM
عزیزم باز که تو داری آیه یاس می خونی!
این رو یاداوری می کنم که تو می تونی بری سر جلسه ولی من بیچاره هنوز موفق نشدم برای IELTS ثبت نام کنم!
ما توی IELTS (نه که منم خیلی حرفه ایم!؟ با نیم قرن سابقه!!!؟؟؟؟) یک سیستم کوچولو داریم و از اونجایی که بروبچ تافل من رو تو speaking راهنمایی کردن،گفتم شاید بتونم تجارب IELTS رو در اختیارت بذارم!
توی کتابی نوشته بود:

approach:
*read the article and sub-heading to get a good idea of what the passage is about
*for question types underline key words in the question and scan for these or similar word
*then read around the key words carefully to find the answer to the question

امیدوارم به دردت بخوره!
فکر کن!!!! بعدش راحت میشی.
موفق باشی خانمی!

meghdad
March 2nd, 2008, 12:31 AM
من دوبار ه iBT دادم نتيجه ريدينگم يه بار 23 شد يه بار 24
من فكر مي كنم نخوندن متن اشتباهه بزرگيه دليلش هم اينه كه تقريبا 60% سوالا مفهومي هستند و نمي شه با كلمه كليدي بهشون جواب داد.
متن رو بايد بخوني ولي a.s.a.p
اگه بتوني متن رو تو 4.5 - 4 دقيقه بخوني واسه همه سوالا وقت داري.
حالا سوال اينه كه چه جوري مي شه ريدينگ رو اينقدر سريع خوند
نيم صفحه تكنيك واسه خوندن ريدينگ تو Barron's هست كه سرعت منو تقريبا از 7-6 دقيقه آورد به حدود 4 دقيقه.
البته من چند صفحه اطلاعات را جع به تند خواني دانلود كردم كه اونا هم به درد خورد.expert شدن تو تند خواني سه چهار شب وقت ميبره.
ريدينگ تست دوم من عجيب سخت بود. اگه با اطلاعات تست اول ميرفتم شايد حدود 15 مي شدم.

meghdad
March 2nd, 2008, 01:17 AM
يه نكته مي گم از قول barron's از همين الان تمرين كنيد.
استفاده از peripheral vision.حالا اين يني چي.
يعني شما به جاي focus روي يك كلمه هر كلمه رو كه ميخوني به كلمه بعديش هم نگاه كني
يعني سعي كن چند تا كلمه رو با هم بخوني
دقيقاً مث رانندگي . تو در هر لحظه ناخودآگاه حواست به جلو و چپ و راستت هست.همين رو تو خوندن پياده كن.
phrase -phrase بخون.(چند كلمه با هم)
اولش سخته ولي راه بيافتي به شدت سرعتت رو بالا مي بره.يك كم تمركز مي خواد

niva61
March 2nd, 2008, 09:14 AM
منم 2 بار امتحان دادم. اوليش شدم 7 دوميش شدم 20. :-[ به نظر منم اگه اولش يه نگاه به متن بندازي خيلي خوبه. حالا همشم نخوندي باز چند تا پاراگراف اولش خيلي به آدم اعتماد به نفس ميده و با ديد باز تري ميتوني سوالا رو جواب بدي.
مقداد درست ميگه، سوالاش مفهوميه. به نظر من کلا iBT هم ريدينگ و هم ليسينينگش مفهومي شده.

نيم صفحه تكنيك واسه خوندن ريدينگ تو Barron's هست كه سرعت منو تقريبا از 7-6 دقيقه آورد به حدود 4 دقيقه.
البته من چند صفحه اطلاعات را جع به تند خواني دانلود كردم كه اونا هم به درد خورد.expert شدن تو تند خواني سه چهار شب وقت ميبره.

ميشه اين فايل رو همينجا بزارين تا بقيم از جمله خودم استفاده کنيم. :)

meghdad
March 2nd, 2008, 09:49 AM
تو اين لينك زير 10 تا point راجع به تند خواني هست كه خيلي به درد بخور هستند
لازم نيست همشو با هم استفاده كنيد
هركدومش رو كه بهتر مي توونيد.
مهمترين هاش از نظر من :

-ريدينگ رو بلند نخونيد حالا چرا؟ به دو دليل : -سرعت مغز چند برابر سرعت حرف زدنه بنابراين اگه ما بلند خوندن رو حذف كنيم سرعتمون ميره بالا

- ما وقتي بلند مي خونيم اين پروسه طي ميشه: مغز مي خونه ميفهمه مي فرسته واسه تكلم بعد ما اونو بلند ميخونيم تا مغز دوباره بفهمه؟؟!!
انصاف بدين سرعت حق داره بياد پايين.
شما تو همون مرحله درك باقي بمونيد و بلند نخونيد.

-قبلاً هم گفتم phrase - phrase بخونيد . بدترين كار گير كردن رو كلمه هاست.

http://www.mardoman.com/life/fastreading.aspx

ali_mahbod
March 2nd, 2008, 10:32 AM
به نظر من ريدينگ يه جور تجربه مي خواد من پارسال iBt امتحان دادم دادم جزو اولين دوره ها بود هنوز كسي نمي دونست چطوريه ولي من 27 شدم و فقط يكي از متن ها را به طور كامل خوندم من شخصا اعتقاد دارم هيچ وقت نبايد يه ريدينگ را كامل خوند!!!!!

meghdad
March 2nd, 2008, 01:33 PM
تقريباً هر چي مي گذره reading ها سخت تر مي شه
غريب به اتفاق بچه هايي كه دوبار تست دادن همينو مي گن.
من فكر مي كنم اصلاً نمي شه reading پارسال رو با امسال مقايسه كرد.

meghdad
March 2nd, 2008, 11:49 PM
اين همون صغحه معروفه ;D
من پاراگراف read faster رو گفتم.

amir32002
March 2nd, 2008, 11:51 PM
Dear Friend,l

My personal idea is that you had better to read the whole reading passage quickly. I think that it is a big mistake if you start with the questions. I know that examinations are personal experiences, but my experience demonstrated that we should read all the passage but veeeery quick and with disregarding the details. After reading the whole passage you can manage the remaining parts easily. However, two weeks are not a long period of time, but it is absoloutely enough for testing different strategies, I gained a score of 101 and I believe that you can gain mastery in a new test taking skill in only one day.

Hope you success and pray for us.l

zy neo
March 3rd, 2008, 05:40 PM
من بار اول ریدینگ 27 شدم و بار دوم 30 شدم. بار دوم کاری که کردم این بود که یک پاراگراف رو میخوندم و بعد سوالهای اون رو جوراب میدادم. اینطوری پیش داوری راجع به متن نداشتم با خوندن سوال، و متن رو هم فراموش نمیکردم و موقع جواب به سوال نیاز به دوباره خوندنش نداشتم. سوالهایی رو هم که کلی بودند علامت میزدم و در آخر جواب میدادم. البته این سوالها برای من که همیشه آخرین سوالها بودند. اما یکی دوبار بعد از خوندن کامل متن یکی دوتا از جوابها رو عوض کردم.
تجربه شخصی من اینه که خوندن کامل متن باعث اتلاف وقت میشه و وقتی میخوای سوالها رو جواب بدی قسمت اعظمش رو دوباره باید بخونی.

niroomandh
April 21st, 2008, 09:09 AM
I got TOEFL IBT on November, my reading score was 27.I think reading part is difficult , but just don't care so much,
A good trick:
Don’t read reading at first ,just go to questions ,it is obvious which question relate to which paragraph ,read the question and then go to text , if you want to save your time ,for example you read the question look at the reading text ,now you want to answer but you forget some parts and you want to go back to reading ,first go to next question then come back to that question immediately, because it’s online it take some seconds ,sometimes even 2 minutes to go and come back ,in this time you can read the reading body while system doesn’t count your time , I tried that myself and it worked

mohmad0014
May 7th, 2008, 06:56 PM
سلام دوستان

من تازه برای تافل شروع به خواندن کردم و سال بعد می خوام امتحان بدم حالا مشکلی که دارم اینه که بعضی از جملات(البته نه جملات ساده) که می خوانم تمام لغاتشو بلدم ولی منظور کل جمله رو نمی فهمم فکر می کنید مشکل من از چی ناشی می شه؟ راه حل اون چیه؟

ars
May 7th, 2008, 07:25 PM
سلام دوستان

من تازه برای تافل شروع به خواندن کردم و سال بعد می خوام امتحان بدم حالا مشکلی که دارم اینه که بعضی از جملات(البته نه جملات ساده) که می خوانم تمام لغاتشو بلدم ولی منظور کل جمله رو نمی فهمم فکر می کنید مشکل من از چی ناشی می شه؟ راه حل اون چیه؟

نه mohmad0014 جان شما اولین نفر نیستی.
مشکل شما به احتمال خیلی زیاد اینه که گرامر رو درست نمی دونی. برای فهمیدن جملات شما باید با stucture های مختلف آشنا باشی.
من بهت توصیه می کنم گرامرت رو تقویت کن و مطمئناً مشکلت حل می شه. کتاب های Reymond Murphy خیلی خوب هستن.

Some14Myself
May 7th, 2008, 07:30 PM
بله .. مشکل آشنا نبودن با با stucture جمله هایی که می خونی ..
حدس هم می زنم که بعد از یه مدت بخاطر همین سردرنیووردن بی خیالش می شی ... ! .. اره ؟

باید یه مدت هی بخونی و کم نیاری ... سرعتت رو شدید می گیره اما به نظر من خوب جواب می ده .. پشتکار می خواد که مطمئنم شما داری ! :)

mohmad0014
May 7th, 2008, 07:39 PM
بله همین طوره تا حالا چندین دفعه تصمیم گرفته بودم که محکم بخونم ولی به همین خاطر بعد از یه مدتی ول کردم حالا که مشکلمو فهمیدم سعی می کنم روشمو عوض کنم ممنون از راهنمایتون

akhalili
May 7th, 2008, 08:21 PM
سلام
چه تو Reading و چه تو listening اين وضعيت هست.
سوالات به خصوص در Listening IBT خيلی کلی هست و از يک جملة خاص سوال نمی شه و جملات ديگه حتماً بهت کمک می کنند.
در مورد Reading هم توصيه می کنم در موقع تمرين در خونه حتماً با زمان بندی کار کنی و حتی تمرين کنی 5 دقيقه زودتر تموم کنی و يادبگيری مته به خشخاش به جملاتی که نمی فهمی نزنی. و ياد بگيری از جملات ديگر پاراگراف مفهومو حدث بزنی.
موقع تصحيح جوابات هر از چند گاهی جملاتی رو که نفهميدی با دقت بررسی کن و اگر باز سر در نياوردی از کسی که زبانش خوبه بپرس. من فکر می کنم 90% بچه ها همين مشکل و داشتند و يادگرفتند چطور به جملات سخت گير ندند و از کل پاراگراف مفهومو کسب کنند.
موفق باشی دوست من

masy
May 7th, 2008, 09:55 PM
سلام دوستان

خب اگه تازه شروع به کار کردید این کاملا طبیعیه که متوجه منظور نشید
کمی وقت و تلاش لازمه

مشکل شما از کمی تجربه و stucture ضعیفه
سعی کن هر لغت رو کی می خوای یاد بگیری توی جمله یاد بگیری برای جملات هم به آکسفورد مراجعه کن فهم اونها هم اسونه و هم پایه است

بعد از کمی تلاش مشکلتون حل می شه منم اوایل اینطور بودم الان اوضاع بهتره

موفق باشی

Amsal
May 7th, 2008, 11:24 PM
سلام دوستان

من کتاب Modern English 2 رو با حل تمریناتش توصیه می کنم . (writing رو هم خیلی خوب می کنه )

babakbh
June 1st, 2008, 01:07 PM
من با اينکه زبانم خیلی خوب نيست ولي دوبار Toefl که دادم, Reading يک بار 26 شدم و یک بار 27. دليلش اينه که يک روش خوب پيدا کردم برا جواب دادن که اصلا وقت کم نميارم همه متنم کامل مي خونم و رو هر سوال هم خوب فکر ميکنم.

اينجوري که اول سوال اول رو ميخونم و بعد پاراگراف اول رو و بدنبال جواب اون. بعد سوال دوم رو ميخونم. اگه جوابش تو پاراگراف اول بود که اونم جواب ميدم وگرنه پاراگراف دوم رو ميخونم و بدنبال جواب اون و بهمين ترتيب ادامه ميدم تا آخر.

برا من که جواب داده اميدوارم شما هم حالشو ببرين. :)

دعا تو اين امتحان بعدي که ميدم بتونم Speaking رو خوب بدم و بالاخره 100 بیارم ::)

maryamgoli
June 9th, 2008, 09:36 PM
سلام
دوستان من ميخواستم بپرسم كه آيا كسي سايتي سراغ داره كه مشابه متون reading ibt ، متن داشته باشه .؟ در منابع كه اكثرا متن ها رو كاغذ و كتاب هستن و نمونه امتحانها كم! به نظر شما روشي كه بچه ها ميگن پاراگراف به پاراگراف بخونيم متن رو كاملا درسته ... نكنه سر امتحان سوالارو پس و پيش كنند! :( چرا reading در امتحان ibt به نحوي هست كه انگار هر چي بيشتر تمرين ميكني ، به حد دلخواه نتيجه نمي ده؟ ::)

zy neo
June 9th, 2008, 10:47 PM
من دو بار TOEFL دادم 200 بار هم از دوستان شنیدم، هر چی تست هم زدم (Longman سی دی داره که Readingهاش عین iBT واقعیه) همشون سوالات به ترتیب بودند. اما اگر یه سوالی هم ربطی نداشت خوب جواب نمیدی skip میکنی تا آخر کار. گزینه Review رو گذاشته برای همین دیگه.

Sara.Sh
June 9th, 2008, 10:50 PM
Also, you probably know that there is no negative point for wrong answers so oven if you do not know the answer try your chance ;)

maryamgoli
July 29th, 2008, 09:41 AM
سلام
يه سوال در مورد متن خواني و همين ريدينگ داشتم:
خوب با ازدياد دامنه لغات و مرور نمونه تستهاي منابع ميشه راه افتاد . ولي سوالم در مورد comprehension هست. چه جوري ميشه همراه با manage زماني تقريبا 100 درصد مفهموم رو گرفت تا سوالاي مفهومي هم كاملا بشه درست جواب داد. يعني با تمرين و مرور متن هاي بيشتر اين مشكل حل ميشه؟ يا رو skill ؟ البته خود من فكر نميكنم بچه هايي كه R 30ميشن هر چي متن هست رو خونده باشن...

Sara.Sh
July 29th, 2008, 11:17 AM
سلام
يه سوال در مورد متن خواني و همين ريدينگ داشتم:
خوب با ازدياد دامنه لغات و مرور نمونه تستهاي منابع ميشه راه افتاد . ولي سوالم در مورد comprehension هست. چه جوري ميشه همراه با manage زماني تقريبا 100 درصد مفهموم رو گرفت تا سوالاي مفهومي هم كاملا بشه درست جواب داد. يعني با تمرين و مرور متن هاي بيشتر اين مشكل حل ميشه؟ يا رو skill ؟ البته خود من فكر نميكنم بچه هايي كه R 30ميشن هر چي متن هست رو خونده باشن...

سلام مریم جان

مسلما" با تکرار و تمرین توانایی شما در درک مفاهیم بالا میره. اما گاهی برای پیدا کردن جواب درست در اون زمان محدود از گزینه های دیگر در سوال مربوطه می تونید کمک بگیرین. با حدف گزینه هایی که از نادرستی آنها اطمینان دارید به جواب صحیح نزدیک تر میشین

soheil65
July 29th, 2008, 12:16 PM
من به شخصه اصلاً خوندن کل متن در ابتدا رو توصیه نمیکنم. به چند دلیل :
1- متن ها عموماً سخت هستند و احساس گذر زمان در هنگام تند خوانی اولیه متن، باعث عدم تمرکز میشه و با تند خوانی متن ، فقط استرس زیاد میشه و احساس اینکه متن رو نمیفهمی ، باعث میشه از متن هم سر در نیاری.
2- خوندن اولیه متن تقریباً به تنهایی برای جواب به سوالات کافی نیست، و شما بلاخره مجبور میشید برای جواب هر سوال ، دوباره پاراگراف رو بخونین.
3- پاراگرف های بعدی ممکنه شما رو به اشتباه بندازه. سوال مربوط به پاراگراف 2 فقط تو پاراگراف 2 جوابش هست. در صورتیکه خوندن پاراگراف های بعدی ممکنه شما رو به اشتباه بندازه

سعی کنید فقط به خوندن همون بخشی که جواب سوال توش هست بسنده کنید. و برید سراغ سوال بعد.
تنها مشکل سوال انتهایی ریدینگ هست که بیش از 1 امتیاز داره و نیاز داره که متن رو کامل یه نگاهی بهش کرده باشید. این روش برای من همیشه باعث میشه در انتها هر ریدینگ، 5 دقیقه وقت اضافه بیارم. که اون وقت توی اون 5 دقیقه با خیال راحت، و با آشنایی که با متن و محتویاتش پیدا کردم ، یک بار متن رو سریع نگاه کنم تا سوال آخر رو جواب بدم.
خلاصه این تکنیک منه. "مرور متن در انتهای هر ریدینگ برای سوال آخر" !

Some14Myself
July 29th, 2008, 03:39 PM
من روشی که کار می کنم همون روش سوال به سواله که پاراگراف پاراگراف می ره جلو ... خوب هم جواب می ده ... برای سوال های کلی و مفهومی هم بهترین کار اینکه ردشون کنی و بعدش review کنی ... که وقتی هم که تمام سوال ها رو جواب می دی و می رسی سر این مدل سوال ها دیگه دستت اومده که هر پاراگراف راجع به چی داره حرف می زنه و کل متن داستانش چی هست ... فوق فوقش هم مجبور می شه آدم چند خطی که هیچ سوالی ازش نیومده یه نگاه بندازه تا دیگه کل متن رو خونده باشه یه بار ...

منم با خوندن متن موافق نیستم ... برای اینکه قبل از اینکه دیدی نسبت به سوال ها داشته باشه آدم می خونه و ممکنه اون روش skim کردن زیاد موفق نباشه توی خوندن کل متن توی 4 دقیقه ... :)

Countdown
July 29th, 2008, 03:49 PM
من در چندتا تولیمو که امتحان دادم (البته چون بحث روی سرعت خواندن هست) اول متن رو میخوندم و اعتقادی به مرور اولیه سوال ها نداشتم
این رو بگم که اصلا ریدینگ 5 ام رو نمیرسیدم بخونم- یه کم که پیشرفت کرده بودم میخوندمش اما به سوالات نمیرسیدم

در تولیمو بعدی اول سوال ها رو دیدم و بعد رفتم سراغ متن و skimming
خیلی بهتر واسه من جواب داد- چون تو PbT در ریدینگ 64 گرفتم که خیلی به نمرم کمک کرد
کلا به نظرم خوندن سوال ها در ابتدا خیلی کمک میکنه به تسریع خودن بعدی متن

Partopala
July 29th, 2008, 05:00 PM
من یک تجربه را میگم که از نظر خیلیها ممکنه عجیب باشه. البته با دوستانم هم بعد از امتحان صحبت میکردم آنها هم موافق وبدند.

ظاهرا اولین ریدینگ آزمون IBT سخت است. با دیدن آنها روحیه خود را از دست ندهید و اگر خواستید سراغ بعدی بروید.

user1366
August 13th, 2008, 02:37 PM
سلام
من تا حالا iBT ندادم. میشه بگید دکمه review دقیقاً چی کار میکنه؟
مرسی

narges B
August 13th, 2008, 03:05 PM
من یک تجربه را میگم که از نظر خیلیها ممکنه عجیب باشه. البته با دوستانم هم بعد از امتحان صحبت میکردم آنها هم موافق وبدند.

ظاهرا اولین ریدینگ آزمون IBT سخت است. با دیدن آنها روحیه خود را از دست ندهید و اگر خواستید سراغ بعدی بروید.

مگه ميشه 1ريدينگ رو كامل رها كرد و رفت سر بعدي؟؟؟؟چه جوري؟يعني nextبزنيم تا تمام سوال هاي ريدينگ اول بره يا با گزينه خاصي ميشه از ريدينگ اول به دوم رفت؟

niloofarhb
August 13th, 2008, 03:20 PM
این سوال منم هست. کسی می تونه یه کم توضیح بده درباره review? آیا بعد از تموم شدن سوالات هر reading میشه ازش استفاده کرد یا بعد از تموم شدن کل reading ؟ بعد هم آیا استفاده از اون وقت زیادی می بره که از وقت امتحان کم کنه؟ بعد هم توی این کار میشه جواب رو عوض کرد؟ یا فقط میشه سوالی که Skip شده رو جواب داد؟
اگه واقعا با این گزینه بشه برگشت و سوالها رو دوباره جواب داد به نظر منم خوندن همه متن کار بیهوده ایه و بهتره آدم پارگراف به پاراگراف جلو بره و سوالهای مفهومی رو هم آخر جواب بده.

Some14Myself
August 13th, 2008, 04:53 PM
REVIEW botton :

کلآ این انتخاب رو بهتون می ده که لیست سوال ها رو ببین و ببینن به کدوما جواب دادین و به کدوما جواب ندادین ... بعدش اگه روی هر کدوم از سوال ها کلیک کنین شما رو می بره به اون سوال و می تونین هم جواب رو تغییر بدین و هم اگه NOT ASWERED هست سوال بهش جواب بدین ...

سعی کنین اون امتحانی که توی پروفایلتون هست و ETS آن لاین گذاشته حتمآ بدین ... :) ! با فرمت و طرز کار application امتحان آشنا می شین ...

user1366
August 13th, 2008, 05:00 PM
REVIEW botton :

کلآ این انتخاب رو بهتون می ده که لیست سوال ها رو ببین و ببینن به کدوما جواب دادین و به کدوما جواب ندادین ... بعدش اگه روی هر کدوم از سوال ها کلیک کنین شما رو می بره به اون سوال و می تونین هم جواب رو تغییر بدین و هم اگه NOT ASWERED هست سوال بهش جواب بدین ...

سعی کنین اون امتحانی که توی پروفایلتون هست و ETS آن لاین گذاشته حتمآ بدین ... :) ! با فرمت و طرز کار application امتحان آشنا می شین ...

سلام
مگر در قسمت reading با دکمه back نمیشه به سوالات قبلی برگشت؟ پس فرق back با review چیه؟!

Some14Myself
August 13th, 2008, 05:04 PM

مطمئنی که می شه این کار رو کرد ؟ ... خیلی من بعید می دونم بعد از تمام کردن یه reading و رفتن به بعدی بازم بشه برگشت روی قبلی ...
چطوریه ؟!

Some14Myself
August 13th, 2008, 05:09 PM
REVIEW botton :

سلام
مگر در قسمت reading با دکمه back نمیشه به سوالات قبلی برگشت؟ پس فرق back با review چیه؟!

شما با back می تونین یه سوال برگردین عقب .. حالا ممکنه که 4 تا سوال قبلی رو شما جواب نداده باشین ... یعنی باید 5 بار back back back back back کنین که برسین به سوالی که جواب ندادین ... تازه اگه یادتون مونده باشه که 5 سوال قبل تر رو خالی گذاشتین ...

اما توی Review : شما این رو می زنین و یه صفحه جدید باز می شه که تمام شماره سوال ها رو لیست کرده و شما می تونین ببین مثلآ سوال های 3 و 9 و 11 رو نزدین .. روشون کلیلک می کنین و یه راست می ره سر همون سوال ها ... ! ;)

yaserb
August 13th, 2008, 05:55 PM
خیلی من بعید می دونم بعد از تمام کردن یه reading و رفتن به بعدی بازم بشه برگشت روی قبلی ... چطوریه ؟!

من 5 تا Reading بهم خورد. یادمه که وقتی Reading اول را جوای دادم. دیگه نمی تونستم برگردم. ولی میشد از Reading 3 به Reading 2 رفت. کلا از یک جاهایی می شد این کار را کرد. حداقل من یادمه که این کار را کردم.

ظاهرا اولین ریدینگ آزمون IBT سخت است.
نه! از نظر سختی قاعدتا فرقی نمی کند. مشکل اینجاست چون تازه می خواهید امتحان را شروع کنید، ممکن است کمی و شاید هم زیاد تحت تاثیر جو قرار بگیرید و ان مسوله دقت و سرعت شما را کم بکند

arash
August 13th, 2008, 11:04 PM
خیلی من بعید می دونم بعد از تمام کردن یه reading و رفتن به بعدی بازم بشه برگشت روی قبلی ... چطوریه ؟!

من 5 تا Reading بهم خورد. یادمه که وقتی Reading اول را جوای دادم. دیگه نمی تونستم برگردم. ولی میشد از Reading 3 به Reading 2 رفت. کلا از یک جاهایی می شد این کار را کرد. حداقل من یادمه که این کار را کردم.

سلام
ریدینگ ها دو قسمتی یا سه قسمتی (در حالت long) هستند که قسمت اول یک ریدینگ و قسمت های دوم و سوم هر کدوم دو ریدینگ دارند. شما میتوانید در هر قسمت به سوالای اون قسمت دسترسی داشته باشید. به همین دلیله که میشد به بعضی ریدینگ ها دسترسی داشت و به بعضی دسترسی نداشت!!

موفق باشید

soheil65
August 15th, 2008, 02:34 PM
من امروز یکی از تست های KAPLAN رو امتحانی زدم.
توی قسمت reading ، سوال های مختلف مشخص نکرده بود که از کدوم پاراگرافه . من تا حالا فکر میکردم هر سوال ، کنارش پاراگراف مربوطه هم جدای از کل متن میاد.
برای همین وقتی سوال رو میخوندم ، اصلا نمیدونستم باید کجا دنبال جوابش بگردم.

میخواستم بدونم تو تافل واقعی چه جوریه ؟؟
کنار هر سوال پاراگراف مربوطه میاد یا همین جوری باید بگردی جوابش و تو متن پیدا کنی ؟؟؟

Sara.Sh
August 15th, 2008, 08:07 PM
من امروز یکی از تست های KAPLAN رو امتحانی زدم.
توی قسمت reading ، سوال های مختلف مشخص نکرده بود که از کدوم پاراگرافه . من تا حالا فکر میکردم هر سوال ، کنارش پاراگراف مربوطه هم جدای از کل متن میاد.
برای همین وقتی سوال رو میخوندم ، اصلا نمیدونستم باید کجا دنبال جوابش بگردم.

میخواستم بدونم تو تافل واقعی چه جوریه ؟؟
کنار هر سوال پاراگراف مربوطه میاد یا همین جوری باید بگردی جوابش و تو متن پیدا کنی ؟؟؟

تا جایی که من یادمه کنار پارگراف ها با فلش مشخص میکنن

zy neo
August 16th, 2008, 01:29 PM
REVIEW botton :

سلام

یه فرق اساسی back با review در readingهای دو تاییه. در این قسمت اگر از reading اول گذشتید و رفتید سراغ دومی، با کلید back به سوالات reading قبلی برنمیگرده، من اشتباهاً در امتحان اولم فکر می کردم نمیشه دیگه به اون سوالات برگشت اما با گزینه review میتونید تمامی سوالات مربوط به هر دو reading رو ببینید و به reading قبلی برگردید.

در مورد reading اول که گفتند معمولاً سخته، همیشه اینطور نیست، ولی بهرحال اگر سخت باشه ناامید نشید، نمرات adjust میشه، من تجربشو داشتم.

در مورد مشخص کردن پاراگراف هر سوال هم، بیشتر سوالات اینطورند ولی بعضی سوالات (خیلی کم) مشخص نمیکنند، میتونید این سوالات رو رد کنید، وقتی به بقیه جواب دادید و همه متن خونده شد، برگردید و اینها رو جواب بدید. بهیچوجه بهشون گیر ندید و برای جواب دادن بهشون، متن رو کامل نخونید.

امیدوارم که همگی موفق باشید.

maryamgoli
August 21st, 2008, 06:36 PM
سلام
توصيه بچه ها براي اينكه reading هارو با سوالا شروع كنيم خوب جواب ميده ميدونيد چرا ؟ چون معمولا يه سوالي كه از پاراگراف 1 هست معمولا دو سه سوال بعديش هم سوال از ادامه همون پاراگرافه و همين طور تا آخر و نيازي نيس كه هي تو كل متن چرخ بزنين+ اينكه سوالاي اول رو خوب متوجه شين ديگه بقيه راحت هست ولي اگه هي از اول با استرس تو كل متن بچرخين، وقتتون تلف ميشه.
در تاييد حرفهاي بچه ها:
reading 3 تايي:
اولي- 20 min - فقط برا خودشه اين وقت- اگه سوالي رو نزدين، برين جلو، هر موقع كه خواستين سريع review رو ميزنين سواله not answerd هست روش كليك ميكنيد و go to the question و سواله مياد. بعد 20 min ديگه نميتونين بياين رو اين متن و سوالاش.
دوتاي بعدي- 40 min - وقتشون با هم share هست و روش جواب دادن مثل اولي رو هر متن و سوالاش ميتونين برين.
reading 5 تايي:
اولي- 20 min- و...
دوتاي بعدي 40 min- و ...
دوتاي آخري هم همينطور و ...

amirHossein
October 10th, 2008, 02:06 PM
http://shahrsakhtafzar.com/img/out.php/i8043_1.JPG

این سوال توی کتاب دلتا هست،

جوابی که دلتا داده گزینه c هست، اما به نظر من گزینه d هم درسته،

طبق دلتا : اول مقدمه اومده و بعد توضیح
ولی میشه جمله ی داده شده رو تنیجه گیری هم در نظر گرفت
توی اینطور موقع ها چی کار کنیم؟

Some14Myself
October 10th, 2008, 02:37 PM
به نظر من برای این C درسته تر از D که :
قبل از D با جزئیات بیشتری به فرکانس tune و رنگ ها رو مثال زده ..معمولآ یه تعریف و نظریه رو اول می آرن بعد براش مثال های ریز می زنن که اینجا رنگ ها رو برای tune های 1000 و 4000 و 200 آورده ... می شه جمله رو به عنوان نتیجه گیری هم در نظر گرفت اما چیزی توی پاراگراف داده شده وجود نداره نشون بده این نتیجه گیریه ...
همون C درست تره ...

من این تست ها رو بیشتر طوری می زنم که make sense می کنه برام ...

amirHossein
October 10th, 2008, 02:52 PM
ممنون ،فکر کنم توی این طور موقع ها بهترین چیز همون make sense کردن باشه.
البته استاد زبان من به من گفته تو امتحان شک کردی داشتی یا B رو بزن یا C ، میگفت از توی یه کتابی خونده که طبق یه آمار گیری ، بیشتر جواب ها B , c بودن

MineliA
October 10th, 2008, 03:02 PM
به نظر من انتخاب بین این 2 حالت واقعا سخته. چون گزینه ی D هم به نظر درست میاد. به خصوص چون ترتیب جملات با transiton ها و ... مشخص نشده.
ولی معمولا برای نتیجه گیری یه واژه مثل hence می آورند که اینجا نداره پس گزینه ی C یه کم قوی تره.
بعید می دونم مواردی با این ابهامات تو امتحان اصلی پیش بیاد، لااقل برای من که اینطور نبود ولی اگه شما برخورد کردین همین منطق رو در پیش بگیرین، یعنی اکه ترتیب جمله ی مقدمه و مثالها با عباراتی مثل for example یا hence یا consequently و ... مشخص نشده بود شما این متد رو در پیش بگیرید :
اول مقدمه و بعد مثالها

MineliA
October 10th, 2008, 04:43 PM
اگه منظورش گزینه ی D بود، باید سوال به گونه ای مطرح می شد که مفهوم نتیجه گیری رو میرسوند. مثلا جمله ی جا افتاده رو به این صورت عنوان می کرد:

Therefore researchers found that ...
البته اگه برای مثال تو متن پاراگراف ناقص می آورد:

... different types of music. For example white, yellow and ...
خوب این سوال رو ساده میکرد و شما به راحتی گزینه ی C رو انتخاب میکردین
ولی حالا که اینطوری نیست، و از کلمات مرتبط کننده ی جمله ها مثل therefore استفاده نشده نزدیک ترین و معقول ترین جواب اینه که اول یه مقدمه گفته بعد روش مثال زده یعنی همون گزینه ی C درسته.

Some14Myself
October 10th, 2008, 04:50 PM
به نظر من برای این C درسته تر از D که :
اما چیزی توی پاراگراف داده شده وجود نداره نشون بده این نتیجه گیریه ...
همون C درست تره ...
همونطور که manelia عزیز توضیح داد :

therefore , so , hence

در واقع شما می تونین بگین که اول مثال ها رو اوورده و بعدش نتیجه گیری کرده (یعنی D درسته !) اما باید یه علامتی از این نتیجه گیری داشته باشه ...
اگه بخواین اینطوری استنباط کنین خیلی راحتتره که نتیجه بگیرین که C درسته .. یعنی اول مقدمه بیاد و بعد هم مثال هاش !

WAY2GO
October 10th, 2008, 05:03 PM
قطعا C درسته چون اونها خیلی به سیستماتیک بودن متن اهمیت می دن هیچ وقت توی متن اول مثال نمیاد بعد حالت کلی بیان بشه اگه دلتا رو یه ایرانی نوشته بود شاید گزینه d هم درست می شد.

narges B
November 5th, 2008, 10:35 PM
مرسي از راهنمايتون ..1سوال توي كتاب بارونز قسمت ريدينگ وقتي معني كلمه ها رو ميپرسه خيلي اسونه يعني به خود متن هم نياز نداره ...من همه رو درست ميزنم .....ولي برعكس امروز از لانگمن كه زدم تمام غلط هاي ريدينگ ماله vocabبود...!!مي خوام ببينم معني كلمه ها توي امتحان اصلي مثل بارونز هست؟؟يعني راحت بدونه متن ميشه زذ يا نه؟؟و اين كه من اخر نفهميدم بچه هايي كه امتحان دادن نمره ليسنيگ نزديك به بارونز بوده يا دلتا؟؟

amirHossein
November 5th, 2008, 10:48 PM
مرسي از راهنمايتون ..1سوال توي كتاب بارونز قسمت ريدينگ وقتي معني كلمه ها رو ميپرسه خيلي اسونه يعني به خود متن هم نياز نداره ...من همه رو درست ميزنم .....ولي برعكس امروز از لانگمن كه زدم تمام غلط هاي ريدينگ ماله vocabبود...!!مي خوام ببينم معني كلمه ها توي امتحان اصلي مثل بارونز هست؟؟يعني راحت بدونه متن ميشه زذ يا نه؟؟و اين كه من اخر نفهميدم بچه هايي كه امتحان دادن نمره ليسنيگ نزديك به بارونز بوده يا دلتا؟؟

من دلتا رو که میزدم ، معنی لغت ها توی Context رو سوال کرده بود ،یعنی مثل لانگمن،
بارونز اوایلش تونطوریه ، شما تا مدل تست چند زدی؟
من دیروز 4 رو زدم با اینکه معنی لغت رو میدونستم اما اصلا نمیتونستم جواب رو بزنم ، فکر کنم توی امتحان مثل لانگمن باشه

narges B
November 6th, 2008, 01:41 PM
من تا سر 4زدم ...آخه تمام غلط هام ماله vocabبود نمي دونم چرا...من يه تست كامل از cdلانگمن زدم حالا يه سوال مثلا قسمت اول ريديگ و ليسنينگ يه متن هست كه گفته چيكار كنين و اينا...كه ميشه escape كرد اگر اين متن روescape نكنين خودش وارد نميشه؟؟توي لانگمن كه اينجوري بود يعني تا continueرو. نزنم خودش نميره...اين قسمت از امتحان كه جر وقت حساب نميشه درسته؟پس ميشه continueرو نزد و چند لحظه استراحت كرد؟؟همين كه يه پلك بزنم ;)...
مرسي

narges B
November 9th, 2008, 08:43 PM
سلام
من 14 روز به امتحانم مونده و از بارونز 3تا تست ديگه دارم بقيه رو زدم لانگمن رو هم كتاب و هم cdرو به غير از 3 تا تستاش زدم....امروز يه تست از كاپلان زدن :-Xواي خيلي سخت بود يعني افتضاح دادم... :-[ حالا با توجه به اين كه امتحانم نزديكه بازم تست ها ي كاپلان رو بزنم يا بيخيال شم؟؟اصلا امتحان مثل كاپلان هست؟؟كلا پيشنهاد ميكنين يا نه؟
مرسي ;)

guilnaz-moshtaghi
November 10th, 2008, 12:32 AM
سلام
من 14 روز به امتحانم مونده و از بارونز 3تا تست ديگه دارم بقيه رو زدم لانگمن رو هم كتاب و هم cdرو به غير از 3 تا تستاش زدم....امروز يه تست از كاپلان زدن :-Xواي خيلي سخت بود يعني افتضاح دادم... :-[ حالا با توجه به اين كه امتحانم نزديكه بازم تست ها ي كاپلان رو بزنم يا بيخيال شم؟؟اصلا امتحان مثل كاپلان هست؟؟كلا پيشنهاد ميكنين يا نه؟
مرسي ;)

سلام...البته فکر می کنم جای این سوال و جای جواب من تحت این تاپیک مناسب نیست...اما از اونجایی که نگرانیت رو درک میکنم بهت یه پیشنهاد میدم...راستش من پارسال امتحان دادم (البته امسال هم برای بالابردن نمره ام میخوام مجددن امتحان بدم) من 90/120 شدم...می خوام بهت بگم...اصولن امتحان یه چیزی مثل همون longman نه سخت تر و نه آسون تر با این تفاوت که شما cd های longman رو تو محیط خونه و با آرامش می زنی و اونجا قرار یه امتحان با همه دلهره هاش رو بدی...همین...پس if I were you که البته هستم تقریبن بیشتر انرژِیم رو روی شبیه سازی فضای امتحان و زدن complete test های longman از روی CD هاش می گذاشتم...موفق باشی رفیق ;)

maryamgoli
November 19th, 2008, 12:10 PM
Dear Sara joon these are the kind of fault answers which I mentioned about being between a rock and a hard place ;) whenever I am
going to choose the right one , I am going to deal the portion of the corresponding passage too, here they are:

example1:

the railroad developed its own language. the trains" were the large farm wagones that could conceal ad carry a number of people. the " trackes" where tha backcountry roads that where used to elude the slave hunters. the "station" where the homes and hiding places where the slaves were fed and cared for as they moved north. the "agantd" were the people who planed the escape routes. the" conducters" where the fearless men and women who led the slaves toward the freedom. the "passengers" were the slaveswho dared to run a way and break for liberty. Passengers paid no fare and conductors recieved no pay.

question: the author discusses the language of the underground railroad in paragraph ... in order too:
a- trace the history of American English words
b- illustrate the secret nature of the scape
c- point out that some words have more than one meaning
d- compare the underground railroad to order the railway.

the correct answer is B and I chosed it but after a while I changed it in to the C which is wrong

Example 2!:

as the same time , compensating amounts of water are drawn from all points 90 degree away from these tidal "bluges" as the earth rotates, a sequence of two high tides and two low tides is produced each day.

question:
the word" pluges" in paragraph... is closet meaning to
a- currents
b- ridges
c- increases
d- waves

the right one is C and I chaneged it in to B and B is finally fault!

Example3!:

first step in decoding of the hieroglyphics was the undrestanding that oval " frames" throughout the hieroglyphics, known as cartouches or royal ring

question:
the word frame could best be replaced by
a- letters
b- meanings
c- pictures
d- borders
the right one is d and I finally chosed b!!!!

example 4!:

champollion had decoded the heroglyphs used in the cartouches that named the Non- Egyptian "rulers" and deterrmined which souneds each hieroglyph represnted.

question:
the rulers in paragraph could best be replaced by:
a-measures
b- monarchs
c- lawyers
d- calculators

I chose b and the correct one is b and then changed it to c !!!

hope you can help your laughing to my mistakes....

thanks very much

omid_mandegar
December 4th, 2008, 11:16 PM
چطوری سرعت رادر ریدینگ بالا ببرم که از تعداد پاسخهای صحیح کم نشه؟ من آخرین متن رو اصلا نمی رسم بخونم.

ممنون

Countdown
December 5th, 2008, 03:22 AM
من تجربه خودم رو میگم شاید بدردت خورد
منم ریدینگ 5 ام رو اصلا نمیرسیدم بخونم
بعد که خیلی هنر کردم خودش رو میرسیدم بخونم سوالاش رو وقت نمیکردم
شاید خندتون بگیره اماااااا.......
چون من مجبور بودم برای تکمیل کتابی همش از سایت های اینترنتی و مقالات و نوشته های آنلاین استفاده کنم نان استاپ تو اینترنت بودم- این درحالی بود که اگرچه اینترنتم از دانشگاه ساپورت میشد ولی میخواستم در وقت کمتر مطالب بیشتری و بخونم و .....فکر کنم فهمیدید نتیجه کار چی شد!! وقتی حتی فرمت های کاغذی متون رو میخوندم هنوز فکر میکردم تو اینترنتم و تو گویی کسی دنبالم گذاشته-ای ول - فرار از کم شدن سهمیه اینترنت محدود من باعث شد به خوندن سریع و تصمیم گیری سریع عادت کنم- تو امتحان بعدی فکر کنم سه چهار تا تست رو اشتباه زده بودم شاید هم کمتر
اما نظریه من رو بخونید-این فعلا یه فرضیه هستش ولی واسه خودم ثابت شده :D

ریدینگ ها رو درست فهمیدن مثل دونستن چگونه یک غذا رو درست کردنه!!
شما اگه لوازم اولیه بسیار خوبی داشته باشید مثلا در تهیه یک سوپ-هنوز نمیتونید یه سوپ خوب درست کنید-حتی اگه بهترین مواد اولیه رو داشته باشید- اینجا مواد اولیه همون باند بغات شماست
حالا چی اگه شما تهیه سوپ رو منظورم همون recipe رو خوب بلد باشید اما مواد نداشته باشید؟؟ بازم نمیتونید درست کنید- اینجا دستورالعمل همون گرامره
جمع بندی: فهمیدن دقیق همون دونستن گرامر و لغاته و سریع خوندن همونطور که سارا گفت skill هاست-مثل اینکه چقدر شما سرعت دارید تو تهیه سریع یه سوپ!! آشپزها سریع این کارو میکنند چون ماهر هستند و تمرین کردند...
skill ها با تمرین بدست میاد-مثل مثال بالای من که اسکیل رو با فرض کردن اینکه اینترنتم داره میپره بدست آوردم- خنده داره نه؟؟ اما کار کرد :D

omid_mandegar
December 5th, 2008, 10:20 AM
ممنون از راهنمایی هاتون فقط:

چطوری دایره لغت رو زیاد کرد؟ یا بهتره بگم وقتی SAMPLE های سالهای پیش را میزنیم :

باید بعد از اتمام تست لغتها رو در بیاریم و حفظ کنیم یا فقط تست بزنیم و بریم؟ اگه بخواهیم لغتها رو در بیاریم که خیلی وقت می بره.

Sara.Sh
December 5th, 2008, 10:23 AM
بهترین حالتی که شما میتونید دایره لغتتون رو بهبود ببخشید یادگیری کلمات در متن هست.
تست زدن هم خیلی کمک کننده است. کمیت تست مهم نیست مهم اینه که شما کلمات رو یاد بگیرید تا وقتی لغت خاصی مجددا" در سوال دیگری مطرح شد با مشکل مواجهه نشید

Countdown
December 5th, 2008, 11:48 AM
افزایش دایره لغات دوپینگی نیست-یعنی یک شبه نیست وگرنه یادتون میره- لغات در ذهن باید ادراکی بشند به نوعی-ادراکی؟؟؟!!!

لغات ادراکی یاcognitive لغاتی هستند که هنگام خوانده شدن در یک متن، معنی آنها بدون زحمت و فکر کردن به طور خودکار به ذهن می آید و معنی خود را فعال می کنند. این لغات هنگام خواندن بلافاصله در ذهن تداعی شده و یا شکل می گیرند (visualization) . توجه کنید این لغات بدون زحمت و تعلل در هنگام خواندن متن در ذهن درک می شوند. متن های مشکل، متن هایی هستند که عموماً دانشجو از درک معنی آن عاجز است و این خود می تواند بدلیل عدم درک معنی لغات آن متن باشد. نکته قابل توجه در خواندن سریع دانستن همه معنی لغات نیست؛ در این صورت شاید یک متن فهمیده شود ولیکن در مدت زمان زیاد که این حالت هرگز برای امتحانات با زمان محدود (timed) مورد قبول نیست. در کنار موضوعاتی مانند آشنایی قبلی دانشجو با موضوع، دامنه لغات زیاد و تسلط بر گرامر، داشتن دامنه زیادی از لغات ادراکی به خواندن متن سرعت می بخشد. فرض کنید شما با جمله:
Water or oil under pressure is commonly used as a source of power.
در یک متن روبرو می شوید، این جمله دارای کلماتی است که احتمالاً در اثر تکرار زیاد در ذهن شما در دوران تحصیل به دامنه لغات ادراکی شما پیوسته اند. به عنوان مثال کلمات water, oil, pressure, commonly, used, source and power کلماتی نیستند که شما برای ترجمه آنها زمان صرف کنید. دقیقاً در حین خواندن، این کلمات در ذهن فعال شده و معنی آنها در ذهن نقش می بندد. آیا شما در حین خواندن این جمله وقتی را برای یادآوری معانی water, oil, pressure, source, … صرف می کنید؟ احتمالاً پاسخ شما منفی است. اگر پاسخ شما منفی است، این کلمات برای شما ادراکی هستند. نتیجه ادراکی بودن این کلمات برای شما نیز اکنون مشخص است، شما نه تنها این جمله را درک کرده و فهمیده اید، بلکه با سرعت هرچه بیشتری این عمل را انجام داده اید. قرار گیری تعدادی از این جملات، یک متن کامل را سازمان دهی می کند و در صورتیکه دامنه لغات ادراکی ما بیشتر باشد، سرعت درک متن نیز برای ما بیشتر می گردد. مطلب دیگر اینکه لغات ادراکی در طی یک شب در ذهن ما نقش نبسته و همچنین یک ویژگی وراثتی نیز نمی باشند. خواندن، تمرین و تکرار کلمات کاملاً دشوار و ناآشنا را به سمت ادراکی شدن هدایت می کنند.
این مطالب بالا حق کپی رایت داره-از کتاب خودم کپی پیست کردم :D- اما با ذکر منبع (ApplyAbroad) اشکال نداره :D

masy
December 5th, 2008, 12:17 PM
ممنون از راهنمایی هاتون فقط:

چطوری دایره لغت رو زیاد کرد؟ یا بهتره بگم وقتی SAMPLE های سالهای پیش را میزنیم :

باید بعد از اتمام تست لغتها رو در بیاریم و حفظ کنیم یا فقط تست بزنیم و بریم؟ اگه بخواهیم لغتها رو در بیاریم که خیلی وقت می بره.

یادگیری لغت یک فرایندمستمره و به قولcountdown عزیز یک شبه نیست
شما باید لغات رو در متن یاد یگیرید و از تکرار اونها غافل نشید برای به خاطر سپاری لغات می تونید از لایتنر- جی5 و یا نرم افزارهایی که دوستان در همین فروم معرفی کردند استفاده کنید
اینجا رو ببینید http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,769.0.html

لازم نیست شما همه لغات یک متن رو بیرون بیارید می تونید معانی لغات رو حدس بزنید

maryamgoli
December 8th, 2008, 09:28 AM
سلام
دوستان اجازه بديد نكته اي رو خدمتتون بگم: اگه براي ريدينگ ibt واقعا خواهان پيشرفت سريع هستيد، از همين امروز! شروع كنيد به متن خواني، حالا از رو CD ها كار ميكنيد يا از رو نت، فرقي نداره، فقط چشمنون رو عادت بديد به متن خواني سريع، معمولا همه بچه هايي كه ibt ميدن با فرمت سوالا آشنا ميشن بعد يه چند بار تست كار كردن، ولي اگه بعدش score محاسبه اي تون كم ميشه به خاطر اينه كه چشمتون عادت نداره به متن سريع خواني از رو مونيتور. و سرعت انتقال تون كمه و اين جز با تمرين فراوان و متن خواني حاصل نميشه. ببينيد از رو نت ميتونيد متن هاي مختلفي رو از ويكي در موضوعات natural , science, energy, environment, history, geology, و ....... جمع كنيد و كار كنيد . من يه نمونه متن كه از نت جمع آوري كردم ميذارم اينجا. آقا ناصر هم يه فايل All گذاشتن قبلا كه مفيده. يه نرم افزاري رو هم كه از رو نت free ايش رو دانلور كرده بودم - ميتونيد فابل pdf رو در اين نرم افزار بذارين و با سرعت هاي مختلف بخونيد، فكر كنم نتونم بذارم اينجا چون متاسفانه 10 M هست حجمش ولي لينكش رو پيدا كنم ميذارم خودتون dl كنيد.-- متن رو در اون نرم افزار يا همينجوري بذارين جلو چشمتون و فقط سعي كنيد با بالاترين سرعتي كه ميتونيد بخونيدش. جملات قبل رو ديگه نگا نكنيد. كلمات جديد رو مكث نكيند. و فقط رو به جلو جمله رو بخويند. comprehension خودش انجام ميشه .در بلند مدت با skill هاي جوابگويي به سوالات R اگه ميكس بشه جواب ميده.

maryamgoli
December 8th, 2008, 09:36 AM
چطوری سرعت رادر ریدینگ بالا ببرم که از تعداد پاسخهای صحیح کم نشه؟ من آخرین متن رو اصلا نمی رسم بخونم.

ممنون

سلام
البته شما عنوان موضوع رو براي امتحان pbt مشخص نكرديد. ولي از امور پيداست كه منظورتوون امتحان pbt هست. ولي همينطوري كه بچه ها ميگن R يه اسكيل هست و با تمرين فراوان و موثر پيشرفت ميكنه. اگه ibt احيانا مد نظر شما يا ساير بچه ها بود ، لطفا اين موضوع رو هم ببينيد، مطالب خوبي در مورد پيشرفت دادن R گفته :
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,1586.75.html

maryamgoli
December 8th, 2008, 09:22 PM
سلام
بچه ها من اين نرم افزارو نتونستم بذارم چونكه 10.7 مگ هست تقريبا، ولي اين shortcut رو ببينيد. اگه search كنيد در نت هست. Rocket reader يه نرم افزاره كه متن رو با سرعت هاي متفاوت جابجا ميكنه و شما رو يه سطر ميتونيد نمركز كنين. من free شو dl كردم. شايد به كمك شما هم بياد.

magic
December 9th, 2008, 06:55 PM
من توی سوالات reading اونهایی که معنی کلمه را می پرسه شدیدا گیر دارم... معنی کلمه رو تو متن می فهمم ولی توی گزینه ها نمی تونم پیدا کنم ... کسی نظری داره .... با توجه به این که 1 هفته بیشتر وقت ندارم!
بعدشم این که چه جوری می شه سوال هایی که دو تا مورد می ده که باید از 7 تا جواب برای هر کدوم چندتا را بنویسیم سریع تر جواب داد؟ (معمولا سوال آخره)

maryamgoli
December 9th, 2008, 08:54 PM
من توی سوالات reading اونهایی که معنی کلمه را می پرسه شدیدا گیر دارم... معنی کلمه رو تو متن می فهمم ولی توی گزینه ها نمی تونم پیدا کنم ... کسی نظری داره .... با توجه به این که 1 هفته بیشتر وقت ندارم!

سلام
راستش اين با تكرار و بازه لغت بالا بهبود پيدا ميكنه. ولي شما در اين هفته علاوه بر مرور تستي رو ادامه بدين شايد كلماتي رو كه در اينگونه سوالا ديدين سوال امتحاني باشه. بعضي هاشونم ( مثلا در كتاب دلتا) يه كم بي ربط هستن به گزينه ها.

بعدشم این که چه جوری می شه سوال هایی که دو تا مورد می ده که باید از 7 تا جواب برای هر کدوم چندتا را بنویسیم سریع تر جواب داد؟ (معمولا سوال آخره)

با مرور سريع گزينه ها و انتخابشون! شما تقريبا متن رو در طول جواب دادن ميخونيد پس حتما ميتونيد يه سري شو درست انتخاب كنيد. البته فكر ميكنم مثلا از سه تا يكيش فقط درست بشه امتيازي نميگيره يا خيلي كم باشه امتيازش( مطمئن نيشتم كدومش ميشه)
پ.ن: قكر كنم اگه از اين دست سوالاتو در رفع اشكال reading ibt مطرح كنيد بهتر باشه.

magic
December 10th, 2008, 01:33 AM
سلام
دوستان من ميخواستم بپرسم كه آيا كسي سايتي سراغ داره كه مشابه متون reading ibt ، متن داشته باشه .؟ در منابع كه اكثرا متن ها رو كاغذ و كتاب هستن و نمونه امتحانها كم! به نظر شما روشي كه بچه ها ميگن پاراگراف به پاراگراف بخونيم متن رو كاملا درسته ... نكنه سر امتحان سوالارو پس و پيش كنند! :( چرا reading در امتحان ibt به نحوي هست كه انگار هر چي بيشتر تمرين ميكني ، به حد دلخواه نتيجه نمي ده؟ ::)

یه منبع موثق!! گفته این دو تا سایت خوبن و ETS از توی این ها سوال می ده... من هم معمولا دیدم که شبیه اند .... اگه حوصله ات برسه که بخونی ....
economist magazine
national geography

Some14Myself
December 10th, 2008, 07:20 AM
البته چون که توی تافل بیشتر متون در مورد مسائل علوم تجربی و زیست و زلزله و حیوانات هست که business و اقتصاد national geography بهتره !!!

Amir Khan
December 10th, 2008, 11:21 PM
To be honets, I think just practice to finish your tests earlier in home and of course you have to have about 2,3 extra minutes...
For the last question it's correct that you have read the reading via the previous questions but sometimes it doesn't work...You should just try to omit some choices...For those words you need to find the synomim, well I think you have to improve your vocab plus some skills but firstly you have to improve your cab as those skills just give you some help...
Do tests as much as you can...From ETS, Cambrdige, Longman, Delta, Princton,...
Longman is easier in comparison to others but do as much as you can...and definitely do some computer tests, it really gives you some sense of how the exam looks...

magic
December 23rd, 2008, 01:50 AM
من21 Dec. امتحان دادم... نمی دونم Reading های ما آسون بود یا همیشه همین طوره... البته من گند زدم چون شب قبلش توی سایت یکی برای امتحان 20 Dec. نوشته بود که نه تنها Reading ها وحشتناک و غیرقابل حل بود که کل امتحان سخت بود... :-[ و خیلی روحیه من داغون بود سر امتحان :'(

اولا این که سوالات اصلا گیج کننده نبود مثل کتاب ها.... جواب ها هم تقریبا مشخص بودن.... مخصوصا معنی کلماتکه من شدیدا مشکل داشتم که اتفاقا زیاد هم سوال داده بودند آسون و واضح بود... یعنی اگه یه کم کلمه بلد بودید... حتی فقط در حد 504.... می شد جواب داد.....
یه چیزی که به نظرم از همه مهم تر بود این بود که متن ها تکراری بودن توی کل امتحان... من فقط delta و cambridge خونده بودم.... ولی همه ی متن ها، هم توی reading هم توی listening تکرار همون متن ها بود.... یعنی اگه متن های اون کتاب ها رو دقیق فهمیده بوده باشی خیلی سریع می شه خوند و احتمالا درست تر هم جواب داد... فقط باید کل متن های reading, listening, speaking & writing این کتاب ها رو جویده باشی :D یه جوری که انگار از خود مطالب امتحان داری!

babak.h
January 24th, 2009, 05:38 PM
سلام
بچه ها من اين نرم افزارو نتونستم بذارم چونكه 10.7 مگ هست تقريبا، ولي اين shortcut رو ببينيد. اگه search كنيد در نت هست. Rocket reader يه نرم افزاره كه متن رو با سرعت هاي متفاوت جابجا ميكنه و شما رو يه سطر ميتونيد نمركز كنين. من free شو dl كردم. شايد به كمك شما هم بياد.

سلام

لینک نرم افزار RocketReader ورژن 8.11 (بدون محدودیت زمانی) :

http://rapidshare.com/files/104832556/Rocket_Reader_v8.11_with_crack.rar

azim_utd
February 7th, 2009, 10:27 PM
سلام دوستان
من يكي از شماره هاي اخير مجله ي تايم رو آپلود مي كنم كه خيلي به درد reading مي خوره...
اميدوارم به دردتون بخوره ;)

Pink Floyd
February 7th, 2009, 10:54 PM
درود
آقا این رو از کجا دان کردی عجب کیفیتی داره.
من یه دونه قبلاً دانلود کرده بودم اسکن شده بود و بسیار بی کیفیت.

azim_utd
February 8th, 2009, 09:49 AM
درود
آقا این رو از کجا دان کردی عجب کیفیتی داره.
من یه دونه قبلاً دانلود کرده بودم اسکن شده بود و بسیار بی کیفیت.

راستش رو بخواين من اين مجله رو از يه سايتي گرفتم كه انواع مجله توش بود از Adult magazines گرفته تا مجلات علمي! حالا چون سايت خيلي با ادبي :D نيست نمي دونم مي تونم اسمش رو رو سايت بذارم يا نه؟

كيفيتشون خيلي عاليه، من خودم مجله American photo از روش دانلود كردم كه كيفيت عكس هاش عالي بود...

masoud1234
February 18th, 2009, 09:30 PM
یه سوالی که دارم و حتی با استفاده از نرم افزار Barrons هم نتونستم رفعش کنم اینه که مثلا توی Reading اگه زمان 100 دقیقه باشه این زمان برای همه متن هاست یا این که برای هر متنی 20 دقیقه ساعت میندازه و بعد برای متن بعدی دوباره از 20 دقیقه شروع می کنه؟ در اصل می خوام بدونم اگه توی یکی از متن ها زودتر سوالها را جواب دادیم زمان اضافه را می شه برای متن های بعدی گذاشت یا باید صبر کنیم 20 دقیقه تمام بشه تا اجازه رفتن سراغ متن بعدی را بهمون بده؟

milad.ra
February 18th, 2009, 09:52 PM
یه سوالی که دارم و حتی با استفاده از نرم افزار Barrons هم نتونستم رفعش کنم اینه که مثلا توی Reading اگه زمان 100 دقیقه باشه این زمان برای همه متن هاست یا این که برای هر متنی 20 دقیقه ساعت میندازه و بعد برای متن بعدی دوباره از 20 دقیقه شروع می کنه؟ در اصل می خوام بدونم اگه توی یکی از متن ها زودتر سوالها را جواب دادیم زمان اضافه را می شه برای متن های بعدی گذاشت یا باید صبر کنیم 20 دقیقه تمام بشه تا اجازه رفتن سراغ متن بعدی را بهمون بده؟

تا اونجایی که من یادمه هر متن زمان مخصوص به خودشو داره و ذخیره نمیتونی بکنی ...

behnamm
February 19th, 2009, 01:37 AM
سلام

اگر ریدینگت long format باشه 5 تا ریدینگ است. برای اولی 20 دقیقه وقتی تمام شد دیگه تمامه . ذخیره هم نمیشه کرد.

دومی و سومی سر جمع 40 دقیقه. اگر دومی را 15 دقیقه تمام کنی 25 دقیقه برای سومی وقت داری و به همین ترتیب . سرجمع 40 دقیقه

چهارمی و پنجمی هم سر جمع 40 دقیقه با شرایط بالا

اگر short باشه 3 تا ریدینگ است.

اولی 20 دقیقه
دومی و سومی 40 دقیقه با شرایط بالا

inbox
August 18th, 2009, 02:54 PM
من معانی لغات داخل متن رو می دونم ولی نمی دونم چرا به سوالات مفهومی نمی تونم جواب بدم. اگه پیشنهادی دارید لطفا راهنمایی کنید

mashayekhi
March 26th, 2010, 09:52 PM
من reading نمره 24 گرفتم. به نظر من نباید اول متن را کامل خوند. چون سئوالات به ترتیب در متن میاد پس اول پاراگراف اول را بخونیم و سئوالات مربوط به آن را جواب بدیم. بعد پاراگراف 2 و سئولات مربوط به آن تا آخر. اینجوری وقت هم کم نمیاد معمولا

esivoltaj
April 4th, 2010, 03:06 PM
سلام
من یه بار ibt امتحان دادم و reading 22 شدم.1 ماه دیگه امتحان دوباره دارم .نمونه هایreading تافل های سالهای قبل رو مخواستم.,,,,kaplan-brron's کافیه؟

amin_ict_5
May 2nd, 2010, 05:40 AM
با سلام
من reading ام خیلی ضعبفه
البته همونطور که میدونید این مسئله به چه میزان لغات بلدید خیلی بستگی داره
( به نظر من برای تقویت لغات مهمترین منبع ، نرم افزار ماکسیم شرکت نارسیس هستش )
اما تجربه به من ثابت کرده که لغات مشکل در متن راحتتر یاد گرفته میشوند تا بصورت جدا خوانده بشند
و صد البته من دارم دایره لغاتم را تقویت میکنم اما

شما چه کتاب را برای پیشرفت مهارت reading توصیه میکنید که از سطوح آسون به مشکل یا از لحاظ حجم متنی از کم به زیاد پیشرفت کنه
مثلا نظرتون راجع به کتاب steps to understanding چیه ؟؟؟
( فرضاً کتاب های لانگمن و .. هم خوانده شده و مهارت هاش را بلد باشم )

و ای کاش یک کتاب reading پیدا میشد که mp3 متن آن هم موجود بود ( مثل کتاب های کانون زبان ایران البته نمیدونم هنوز آیا به همین شکل یا نه ولی من قبلاً که میرفتم همینطور بود ) و خیلی راحتتر میشد به همراه یادگیری reading سطح listening را هم تقویت کرد حداقلش شکل صحیح خوندن کلمه دستتون میاد

دوستان لطفاً در این تاپیک همراهی کنند آیا شما منبع درست و حسابی سراغ دارید ؟؟
با تشکر از همه دوستان ، لطفاً راهنمایی بفرمایید

rf.ariyapour
July 7th, 2010, 01:19 PM
دوستان من یه مورد اساسی با reading دارم. من تو امتحانی که قبلا دادم نمره reading ام از همه نمره ها پایین تر بود (20) و نمره Speaking و Writing ام نمره های بالام بودن (24 و 23). من میخوام ببینم به نظر دوستان با تجربه واسه reading چه طور عمل کنیم. من تو امتحان قبلی این طور عمل میکردم که تک تک سوال هارو میخوندم و بعد میرفتم تو متن پیدا میکردم و جواب میدادم. احساس میکنم که این روش تمرکزم رو بهم میزنه و یکی از دلایل اصلی نتیجه نگرفتن من تو reading همین روش هستش. من میدونم که یه مقدار تو reading کند هستم اما وقتی که یه بار کامل متن رو میخونم و بعد میرم سر سوال ها نتیجه ای که میگیرم خیلی بهتر میشه.
حالا 2 تا سوال:
1. اینکه به نظر شما این روش قبل که استفاده میکردم واسه خوندن Reading ها بهتره یا اینکه اول یه بار کامل متن رو بخونم و بعد برم سراغ سوال ها ؟(این مستلزم این هست که سرعتم رو هم زیاد کنم)
2. چه پیشنهادی دارید واسه سریع تر کردن خوندنم و در کل واسه بهبود reading چه پیشنهادی میکنید.

ممنون از همه.
موفق باشید

samandia
September 24th, 2010, 01:05 AM
شما می تونید کتاب inside reading رو از انتشارات جنگل تو انقلاب تهیه کنید

amin_ict_5
September 30th, 2010, 09:56 PM
من هر چی تست میزنم نمره ام بالا نمیره ؟؟
کسی راهکاری برای تقویت reading سراغ داره ؟؟

siana_k1980
December 10th, 2010, 09:47 PM
If you have Kaplan book, please tell me why the answer to the question at the end of page 32 is C .
why it is not A

Please help me

bbk_agp
January 13th, 2011, 09:53 PM
من هیچ مشکلی در لغت یا روخوانی یا هر چیزی که مربوط به ریدینگ بشه ندارم، ولی هیچوقت هم نمره ریدینگ من بیشتر از 22 نمیشه. به نظرتون چی کار کنم؟ چی باید بخونم؟

alirg
March 15th, 2011, 01:13 AM
سلام دوستان
من يكي از شماره هاي اخير مجله ي تايم رو آپلود مي كنم كه خيلي به درد reading مي خوره...
اميدوارم به دردتون بخوره :wink:

راستش رو بخواين من اين مجله رو از يه سايتي گرفتم كه انواع مجله توش بود از Adult magazines گرفته تا مجلات علمي! حالا چون سايت خيلي با ادبي :D نيست نمي دونم مي تونم اسمش رو رو سايت بذارم يا نه؟

كيفيتشون خيلي عاليه، من خودم مجله American photo از روش دانلود كردم كه كيفيت عكس هاش عالي بود...

سلام، دوستان غرض از مزاحمت من می‌خوام IBT امتحان بدم راجبع این site ک مجلهای خوبی داره،می‌خواستم ازتون بخوام اگر واستون امکانش هست لینک سایتو یا اینجا بگید یا برام بفرستید،چون واقعا به این چیزا لازم دارم الان.
ممنون از کمکتون

2224614
March 19th, 2011, 09:23 PM
دوست عزیز همه مواردی که گفتین و گفتن درسته اما سر جلسه شما برای قسمت ریدینگ ابتدا باید سوالات رو بخونید نه کل متن رو. مثلا سوال دوم رو بخونید و دنبال جوابش بگردید. در اغلب آزمونهای زبان سوال اول یه سوال کلیه که تا کل متن رو نخوننین نمیتونین جواب بدین پس وقتی همه سوالا رو و به طبع اون متن رو خوندین اونوقت یه چیزی دستتون اومده و احتمالا میتونین سوال اول رو هم جواب بدین

ad_fa173
March 22nd, 2011, 12:50 PM
سلام، دوستان غرض از مزاحمت من می‌خوام IBT امتحان بدم راجبع این site ک مجلهای خوبی داره،می‌خواستم ازتون بخوام اگر واستون امکانش هست لینک سایتو یا اینجا بگید یا برام بفرستید،چون واقعا به این چیزا لازم دارم الان.
ممنون از کمکتون

سلام
منم مشکل منبع مطالعاتی واسه ریدینگ دارم .لطفا این لینک رو یه جوری بفرستین.خیلی ضروریه............دوبار امتحان دادم همین ریدینگ باعث شد نمره دلخواهم رو نگیرم

negark
March 26th, 2011, 05:17 PM
دوست خوبم . در بعضی امتحانات اگر سوال را بخونی و دنبال جواب در متن بگردی احتمال خطات بالا میره چون گاهی یک جمله در متن نقض میشه . برای همین توصیه میشده حتما متن را سریع بخونید تا از این اشتباهات جلوگیری کنید.
به هر حال تقویت reading نیازمند دامنه لغت وسیع در کنار سرعت بالا در خواندن و درک مطلب است که با تمرین مکرر به اون میرسیم . به علاوه ما معمولا عادت داریم تستهای reading مختلف را بخونیم به امید اینکه در امتحان موفق باشیم. مثل این میمونه که برای تمرین فارسی هی تستهای کتکورو بخونیم . در حالیکه این امتحانات چیزی فراتر از این را از ما میخوان و معمولا با این راه به نتیجه نمیرسیم. به جای اینکه وقتتون رو در این تستهای محدود تلف کنید کمی فراتر به قضیه نگاه کنید . متون مختلف میتونه خیلی کمک بکنه . همین اخبار یاهو یا روزنامه تایمز که در گیشه ها هم هست یا نیوزویک و منابع مختلف وقتی بشه عادت برای ما ، کم کم یاد میگیریم سریع بخونیم و بفهمیم.
موفق باشید.

pApAr
April 25th, 2011, 01:41 AM
سلام
من ميخوام تيرماه امتحان بدم و تازه رفتم سراغ ريدينگ...امروز كه كتاب the complete guide to the TOEFL test رو ميخوندم اول كتاب توضيح داده بود كه دوتا سوال آخر هر ريدينگي تشريحي هست...اما تا جايي كه من يادمه توي فروم خوندم كه ريدينگ آيلتس اينطوري هست نه تافل...ميشه يه مقدار راجع به اين سوالات توضيح بدين؟
واقعا نگران اين سوالات شدم(البته نمي دونم سوالمو توي بحث درستي پرسيدم يا نه پيشاپيش از مدير عذرخواهي ميكنم)

bbb
April 25th, 2011, 10:34 AM
درود
دو تا سئوال اخر ای بی تی ، تشریحی نیست به اون معنا که شما در ذهنت هست ، شما متنی رو که خوندی خلاصه اش رو نوشته در چند جمله و می خواد که اونها رو مرتب کنی ،به نظرم یک سری تست کامل لانگمن بزن از روی نرم افزار ، که تیپ سئوالها دستت بیاد اگر هم زبانت قوی هست بارونز بزن، اما اگر متوسط هستی لانگمن بزن که تست بارونز رو نگه داری واسه روزهای نزدیک امتحان و نسوزونی تست رو
در ریدینگ رایتینگ به اون معنا نداره ، یک سری تست بزنی کلیت آزمون دستت میاد ازمون راحت تری از ایتلس نیست به نظرم ، البته دیگه این نظر شخصی هست!!!

m.a.a
April 25th, 2011, 01:52 PM
سلام
من ميخوام تيرماه امتحان بدم و تازه رفتم سراغ ريدينگ...امروز كه كتاب the complete guide to the TOEFL test رو ميخوندم اول كتاب توضيح داده بود كه دوتا سوال آخر هر ريدينگي تشريحي هست...اما تا جايي كه من يادمه توي فروم خوندم كه ريدينگ آيلتس اينطوري هست نه تافل...ميشه يه مقدار راجع به اين سوالات توضيح بدين؟
واقعا نگران اين سوالات شدم(البته نمي دونم سوالمو توي بحث درستي پرسيدم يا نه پيشاپيش از مدير عذرخواهي ميكنم)

سلام،
اون سوال آخر به این صورت هست که یا باید از چند گزینه داده شده مثلا 3 تا از آنها را به ترتیب مرتب کنید تا خلاصه متن در آن سه گزینه پوشش داده بشه، توجه کنید که ترتیب انتخاب ها مهم هستند. یا اینکه با توجه به رابطه ی منطقی متن، گزینه ها را به ستونهای خاصی مثلا A یا B یا C تخصیص دهید.
همانطور که bbb گفتند با دیدن چند نمونه تست نحوه ی سوال کاملا براتون روشن میشه. توجه کنید که سوال آخر معمولا از بقیه ی سوال ها امتیاز بیشتری داره و شما با توجه به پاسختان بسته به نوع سوال میتوانید 0، 1، 2 و یا بیشتر، امتیار از آن سوال بدست بیاروید.
موفق باشید.

daffodil828
April 25th, 2011, 02:54 PM
سلام

سلام دوست عزیز. یک نکته هم من به صحبت های دوستان اضافه می کنم و اون اینه که بعضی وقتا این سوال آخر رو که می دن تمام قسمت هایی که گذاشته براش (همون گزینه ها که دوستان گفتن) درست هست و همگی هم داخل متن هست اما گفته که مثلا دوتاش اضافی هست و اینکه در سوال اومده که شما نکات اصلی رو انتخاب کن که در اینصورت شما باید دقت کنی که کدوم گزینه ها مربوط به نکات اصلی پاراگراف ها هست و کدوماش نکات فرعی هست. در مورد این تیپ سوال که گفتم باید فقط نکات اصلی رو انتخاب کنی. حتما حتما نمونه سوالات نرم افزارها رو بزن و جواباشونو با جواب های خودت مثایسه کن تا بدونی که چکار باید بکنی. نگران نباش. موفق باشی.

msaber2
May 24th, 2011, 11:52 AM
سلام

لطفا برای افزایش سرعت در بخش reading آزمون iBT راهنمایی کنید. من معمولا 1-2 دقیقه وقت کم میارم.

برای تمرین reading کدامیک از کتب زیر را پیشنهاد میکنید.

barrons, cambridge, delta

ممنون

pejman-Mech
May 24th, 2011, 12:13 PM
سلام

لطفا برای افزایش سرعت در بخش reading آزمون iBT راهنمایی کنید. من معمولا 1-2 دقیقه وقت کم میارم.

ممنون
تو سوالات چه کتابی معمولاً وقت کم میارید؟ اول متن رو کامل می خونید، بعد می رید سراغ سوالات؟

من خودم پاراگراف به پاراگراف خوندن رو توصیه می کنم. یعنی اول پاراگراف اول رو می خونم، بعد سوالاتش رو جواب می دم. ترتیب سوالات طوریه که به مشکلی بر نمی خورید. در عین حال از نظر زمانی جلو میفتید. بعضی از دوستان ترجیح می دند اول در حد 4-5 دقیقه کل متن رو سریع مرور کنند بعد برند سراغ سوالات و خوندن با دقت متن. شما باید ببینید با کدوم روش بهتر جواب می گیرید.

من بین این کتابها Cambridge رو نخوندم. به نظرم Delta و Barrons هر دو سطحشون کمی از امتحان واقعی پایینتره. با این حال برای تمرین خوب هستند.

rashidy_chem
May 24th, 2011, 12:25 PM
سلام

ممنون
من ریدینگ رو 30 گرفتم ... فکر میکنم کمبریج بهترین بود ولی کافی نیست ... شما باید بصورت کاملا جدی وقت بزارید روی ریدینگ... چون بر خلاف سایر مهارت های انگلیسی این مهارت رو به سرعت میتونی تقویت کنی ...
من اگه جای شما بودم حتی توی تاکسی هم چندتا برگه ریدینگ همراهم میبردم و سعی میکردم تمرکز کنم .... هر چیز خوندنیو تو وقتای مرده ات بخون ...
تشخیص ضعف خودش 50 درصد کار هست ... میمونه 50 درصد بقیه که با تمرین هدفمند درست میشه ...

یاحق

daffodil828
May 25th, 2011, 12:34 PM
سلام

ممنون

سلام دوست عزیز. من خودم همیشه وقت کم میاوردم چون عادت داشتم متن رو به طور کامل بخونم و نسبتا خوب هم بفهمم. با این روش تعداد سوالات درستم زیاد بود اما سوال های آخر رو یا با عجله می خوندم که در اینصورت تعداد سوالات درستم کم میشد و یا اینکه نمی رسیدم اونها رو بزنم. دقیقا یادم نیست در کدوم کتاب این نکته کلیدی رو فهمیدم اما فهمیدن این نکته خیلی به من کمک کرد. نمره reading من همیشه کمترین نمرم بود اما با استفاده از این نکته هم سرعتم بالا رفت و هم نمره reading من 8 نمره افزایش پیدا کرد و الان از بقیه نمراتم بالاتره. شما باید پاراگراف اول رو به طور کامل بخونی، بعد جملات اول پاراگراف های بعد و در نهایت جمله آخر پاراگراف آخر (جمله نتیجه گیری و جمع بندی) و بعد بری سراغ جواب دادن به سوالات (البته باید خیلی سریع و در عرض چند دقیقه این کار رو انجام بدی که وقتت زیاد گرفته نشه). با این روش انگار به موضوع reading مسلط میشی و بعد که میری سراغ سوالات اونها رو راحت تر جواب میدی. چون به مطلب مسلط شدی اگر جایی سوال به قسمت خاصی اشاره کرده بود که میری و متن رو می خونی و خیلی راحت جواب میدی و اگر هم سوال مشخص نکرده باشه که مربوط به کدوم قسمته، چون شما حول و حوالیشو میدونی راحت تر می تونی جوابشو پیدا کنی. در کل وقتی قبل از جواب دادن به سوالات بدونی که موضوع reading در مورد چی هست و تا چه حدی هم در موردشون بحث کرده خوب مسلما جواب دادن بهشون راحت تره.
دومین چیزی که کمکم کرد تمرینات reading کتاب delta بود. چون هم یک سری کلمات جدید ازشون یاد گرفتم و هم اینکه چون تعدادشون زیاده تسلط خوبی رو در reading به شما میده و هم اینکه یک نوع تمرین افزایش سرعت مخصوصا برای شما هست. حالا که نمره reading من بالاتر رفته، رفتم سراغ barrons و cambridge که به نظر من تفاوت cambridge با بقیه اینه که reading هاش تخصصی تره و کلمات اونها هم سخت تره. به نظر من (البته این نظر منه :smile:) شما اول از delta شروع کن و بعد برو سراغ بقیه اما حتما بعد از اون barrons رو بخون چون خیلی مهمه.
راستی دوست عزیز اصلا نگران نباش. من هم هیچ وقت فکر نمی کردم بتونم نمره reading خودمو بالا ببرم اما بالاخره شد. پس شما هم حتما می تونی. موفق باشی.

anfi
May 28th, 2011, 07:42 PM
سلام
ببینید این برنامه من خوبه:
الآن که 504 رو تموم کردم،بعد Essential Words Barrons بعد فقط Reading های The Official ETS و بعدم Readingهای Barrons iBT و در نهایت اگر وقت کردم Reading های Cambridge
5شهریور هم امتحانمه،دیگه Longman,kaplan,Delta رو بیخیال شدم،یا اینکه باید تغییراتی بدم؟

jamasb
May 28th, 2011, 07:46 PM
سلام
ببینید این برنامه من خوبه:
الآن که 504 رو تموم کردم،بعد Essential Words Barrons بعد فقط Reading های The Official ETS و بعدم Readingهای Barrons iBT و در نهایت اگر وقت کردم Reading های Cambridge
5شهریور هم امتحانمه،دیگه Longman,kaplan,Delta رو بیخیال شدم،یا اینکه باید تغییراتی بدم؟

سلام
خیلی خوبه
کلماتی که تو بارنز هست و بلد نیستین را هم کاملا یاد بگیرین
اما کمبریج یادتون نرود، اگه رسیدین دلتا
کاپلان لازم نیست، به نظر من

amin_ict_5
August 22nd, 2011, 10:11 PM
اون سبکی دنبالش بود دقیق نیست ولی ....

من کتاب Reading Digest را توصیه میکنم بخونید بعد بیاد نظر بدید

برای کسانی که وقت سر Reading کم میارن فوق العاده هستش

اسم کامل کتاب:
TOEFL reader's Digest in flash
یک کتاب قرمز رنگ هستش

mehrabaan
August 28th, 2011, 11:03 PM
با سلام
دوستان من یک سوال از reading رو خیلی مشکل دارم و اون بخش خلاصه کردن هست.اگر هم گزینه ها رو درست تشخیص بدم ترتیبش رو اشتباه می کنم چون وقت هم ندارم reading رو کامل نمیخونم و خیلی کامل هم نمی فهمم.به نظرتون باید چیکار کنم؟

pimi810
August 28th, 2011, 11:06 PM
با سلام
دوستان من یک سوال از reading رو خیلی مشکل دارم و اون بخش خلاصه کردن هست.اگر هم گزینه ها رو درست تشخیص بدم ترتیبش رو اشتباه می کنم چون وقت هم ندارم reading رو کامل نمیخونم و خیلی کامل هم نمی فهمم.به نظرتون باید چیکار کنم؟

یعنی چی ترتیبش رو اشتباه میزنم؟

pejman-Mech
August 29th, 2011, 12:05 AM
با سلام
ترتیبش مهم نیست دوست عزیز.

mehrabaan
August 29th, 2011, 01:22 PM
یعنی مثلا اول باید bباشه طبق داستان reading بعد a من یادم نمیاد که کدوم اول بود و کدوم بعد؟
تازه معمولا هم گزینه غلط توی انتخاب هام هست.

pimi810
August 29th, 2011, 01:50 PM
یعنی مثلا اول باید bباشه طبق داستان reading بعد a من یادم نمیاد که کدوم اول بود و کدوم بعد؟
تازه معمولا هم گزینه غلط توی انتخاب هام هست.

ببین دوست من ترتیب جوابها مهم نیست. مهم اینه که جوابهایی رو انتخاب کنی که به عنوان تاپیکی که براتون نوشته شده مربوط باشه و تو متن هم بهش اشاره شده باشه.

Skill های لانگمن رو یه بار دیگه با دقت بخون.

vahideabdolazi
September 19th, 2011, 07:41 PM
سلام. بچه ها تو فروم تقریبا همشون گفتند که ریدینگ ها بیشتر از سطح انتظاره. من یه سری کامل از ریدینگ های تافل های پیپر دارم. برام نسبتا آسونند. می دونم که ریدینگ هاش نصف ریدینگ های آی بی تی هستند ولی می خواستم بدونم از نظر سختی آی بی تی ریدینگ هاش با این هایی که من از پیپر دارم و نمونه های امتخان های اصلی هستند، خیلی متفاوته؟ البته می دونم که یه سری نمونه هایی مثله خلاصه کردن و... توی آی بی تی هست که تو پیپر نیست. ولی کلا از نظر سحتی های متن چه فرقی می کنند؟مثلا در سطح کدوم کتاب هست؟ بارونز یا کمبریج؟

لفطا اگر حواب می دید بر اساس اطلاعات دقیق باشه. وتجربه هایی که داشتید یا دوستاتون داشتند.
ممنون

disaster
September 21st, 2011, 01:31 AM
با سلام

همونطور که بقیه گفتن ترتیب مهم نیست، و بهترین استراتژی برای حل این نوع سوال حذف گزینه است 1) یا اینکه با توجه به ریدینگ غلطه 2) و یا اینکه چیزی که گفته شده خیلی جزئیه نسبت به کلیت موضوع معمولا اینجوری میشه به راحتی دوتا از گزینه ها رو حذف کرد.
موفق باشین

vahideabdolazi
October 5th, 2011, 10:45 AM
بچه ها من دارم بیگ بوک رو برای ریدینگ می زنم. خیلی سخته به نطرم. از هر 10 تا حداقل سه چهارتاش رو غلط می زنم.:p چی کار کنم؟ وضعیتم خیلی بده؟! تازه سرعتمم حیلی کمه. برای تافل دارم تمرین می کنم ریدینگ هاش رو. آخه ملت گفتند ریدینگ ها سخته! یعنی ریدینگ های بارونز کافی نیست سطحش برای تافل؟ از اونا سخت تر دیگه می شه همین بیگ بوک:embarrassed:

pejman-Mech
October 5th, 2011, 11:38 AM
ریدینگ های بارونز آسون تر از امتحان اصلی است. می تونید رو کاپلان یا کمبریج کار کنید.

vahideabdolazi
October 5th, 2011, 12:40 PM
ریدینگ های بارونز آسون تر از امتحان اصلی است. می تونید رو کاپلان یا کمبریج کار کنید.

این کمبریج و کاپلن از بیگ بوک آسون ترند؟ می شه دانلودشون کرد؟ از کجا؟ آخه من می خوام با رایانه بخونم چشمام عادت کنه.
یه سوال دیگه این که ریدینگ های بخش های مربوط به رایتینک و اسپیکینگ چی؟ اونا هم تو بارونز سطحشون پایینه؟

pejman-Mech
October 5th, 2011, 01:48 PM
این کمبریج و کاپلن از بیگ بوک آسون ترند؟ می شه دانلودشون کرد؟ از کجا؟ آخه من می خوام با رایانه بخونم چشمام عادت کنه.
یه سوال دیگه این که ریدینگ های بخش های مربوط به رایتینک و اسپیکینگ چی؟ اونا هم تو بارونز سطحشون پایینه؟

آره! ریدینگ های بیگ بوک خیلی سخت تر از تافل هست کلاً. باید تو بخش منابع بگردید، به هر حال من یادمه تونستم نرم افزار کاپلان رو گیر بیارم قبلاً. باید بگردید.

ریدینگ های مربوط به رایتینگ و اسپیکینگ اصولاً ریدینگ های سختی نیستند و فکر نمی کنم از نظر سطح سختی خود ریدینگ تفاوت خاصی داشته باشند.

civil2015
October 13th, 2011, 01:48 PM
سلام کسی‌ میدونه، ریدینگ کتاب کمبریج سنگین تره یا ریدینگ کتاب کاپلان?
کاپلان نرم افزاره یا کتاب داره?
ممنونم

maryamm67
October 17th, 2011, 12:04 AM
سلام.
بچه ها من نمی دونم با این reading چی کار کنم. هم زمان کم میارم،هم غلط می زنم.
تا حالا زیادم کار کردم. جالب اینه که وضع لغتم هم خوبه،تقریبا همه لغتا رو بلدم،اما انگار وقتی می خونم از ذهنم متن می پره، مخصوصا وقتی تو زمان تست میزنم. classification کردنم به خاطر اینکه می خوام تو زمان بزنم انگار نمی تونم انجام بدم.
واقعا نمی دونم راه حلش دیگه چیه؟
ممنون می شم کمکم کنید. :(((((

سحرناز
November 9th, 2011, 10:49 AM
پیشنهاد میکنم برای پیگیری این موضوع از این تاپیک استفاده کنید

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14042-%D8%AA%D9%82%D9%88%D9%8A%D8%AA-reading (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?14042-%D8%AA%D9%82%D9%88%D9%8A%D8%AA-reading)

vahideabdolazi
March 11th, 2012, 01:20 AM
بچه ها کسی هست این american scientists رو متن هاش رو داشته باشه و بذاره؟ یا هر منبع ریدینگ دیگه ای که دارید و سخت باشه. چون من خیلی ریدینگم سرعتش پایینه.
وسعت کلمه ام خوبه ولی مشکلم سرعته و این که تا می آم ته خط رو بخونم، اول خط یادم می ره.
نیویورگ تایمز و ... را هم کسی داشت ممنون می شم بذاره.
اگر هم نمی شه و حجمش زیاده، لطفا پ خ بدید و برام ایمیل کنید. مرسی عزیزان:)

soroushar
March 11th, 2012, 04:21 AM
سلام.
بچه ها من نمی دونم با این reading چی کار کنم. هم زمان کم میارم،هم غلط می زنم.
تا حالا زیادم کار کردم. جالب اینه که وضع لغتم هم خوبه،تقریبا همه لغتا رو بلدم،اما انگار وقتی می خونم از ذهنم متن می پره، مخصوصا وقتی تو زمان تست میزنم. classification کردنم به خاطر اینکه می خوام تو زمان بزنم انگار نمی تونم انجام بدم.
واقعا نمی دونم راه حلش دیگه چیه؟
ممنون می شم کمکم کنید. :(((((
اگر متن یادت میره متونی از این روش استفاده کنی: اول ریدینگ رو نخون. سوال اول رو بخون بعد برو سراغ ریدینگ تا به جوابش برسی. بعد برو سوال دو و ادامه بده تا جوابش رو پیدا کنی. چون سوال ها به ترتیب هستند این جواب میده. این روش رو امتحان کن ببین جواب میگیری یا نه. من که خودم اینجوری بهتر جواب میدم.

vv_matin
March 11th, 2012, 01:15 PM
دوستان یک سوال در مورد بخش ریدینگ امتحان.
الان ریدینگها به این صورت هست که قسمت اول یک Passageهست که 20 تا سوال داره، و بعد دو تا قسمت دیگه که تو هر قسمت دو تا Passage هست و هر کدوم از این قسمتها 40 دقیقه روی هم دیگه وقت دارند. درسته؟
بعد سوالات این قسمتهای 40 دقیقه ای با هم دیگه هستند، یا بعد از هر Passage سوالا مطرح شده و فقط وقتشون با هم محاسبه شده؟
ممنون.

nilo0far
March 11th, 2012, 01:29 PM
دوستان یک سوال در مورد بخش ریدینگ امتحان.
الان ریدینگها به این صورت هست که قسمت اول یک Passageهست که 20 تا سوال داره، و بعد دو تا قسمت دیگه که تو هر قسمت دو تا Passage هست و هر کدوم از این قسمتها 40 دقیقه روی هم دیگه وقت دارند. درسته؟
بعد سوالات این قسمتهای 40 دقیقه ای با هم دیگه هستند، یا بعد از هر Passage سوالا مطرح شده و فقط وقتشون با هم محاسبه شده؟
ممنون.

الان کل وقت بخش ریدینگ دست خودتونه که چطوری ازش استفاده کنید. مثلا اگه بهتون 3 تا ریدینگ (short) بیفته، کل 60 دقیقه از همون ریدینگ اول شروع می شه و مثل قبلا نیست که اول یه 20 دقیقه وقت داشته باشید و برای 2 تای بعدی رو هم 40 دقیقه. سوال های هر ریدینگ جدا جدا هستن و بعد هر یه متنی که می خونید سوالاش اومده و بعد متن بعدی و ... .

vida21343
April 13th, 2012, 11:19 AM
سلام به همگی. خواهشا به من بینوا کمک کنید. تا حالا فکر میکردم تنها جایی که میتونم نمره بالا بیارم بخش ریدینگ هستش ولی تافل آزمایشی دادم نمره ام افتضاح شده.:embarrassed: جالبه که بعد از امتحان مطمئن بودم بد ندادم یعنی نمره 22 رو پیش بینی میکردم. متن ها سخت نبود آخه چرااااااااااااااااا؟

mSky
April 13th, 2012, 11:32 AM
سلام به همگی. خواهشا به من بینوا کمک کنید. تا حالا فکر میکردم تنها جایی که میتونم نمره بالا بیارم بخش ریدینگ هستش ولی تافل آزمایشی دادم نمره ام افتضاح شده.:embarrassed: جالبه که بعد از امتحان مطمئن بودم بد ندادم یعنی نمره 22 رو پیش بینی میکردم. متن ها سخت نبود آخه چرااااااااااااااااا؟
ریدینگ های کمبریج رو کار کنید.

vida21343
April 14th, 2012, 08:04 AM
من تو قسمت آخر سوالای مربوط به خلاصه کردن و جایگزینی مشکل دارم . اگر کمک و راهنمایی کنید ممنون میشم.

mSky
April 14th, 2012, 09:26 AM
من تو قسمت آخر سوالای مربوط به خلاصه کردن و جایگزینی مشکل دارم . اگر کمک و راهنمایی کنید ممنون میشم.

برای من هم این سوالها مشکل ترین قسمت بود. ویل وقتی تمرینهای دلتا رو حل کردم وضعیتم خیلی بهتر شد. چیزی که یاد گرفتم این بود که معمولا کلی ترین گزینه ها رو باید تو خلاصه کردن انتخاب کرد. گاهی همه جمله ها به نظرتون درست می یاد، ولی دقت کنید بعضی هاش مثال و مطالب جزیی تره. من با تمرین های دلتا پیشرفت زیادی کردم (با اینکه اولش ناامید بودم و فکر می کردم این بخش رو نمی شه ارتقا داد.)

don911
April 17th, 2012, 07:02 PM
سلام
ممنون از توضیحاتتون
من دوتا کتاب

Developing Reading Skills ) Advanced.1)
Expanding Reading Skills ) Advanced.2)

رو که تو قسمت آمادگی واسه ریدینگ تافل معرفی شده بود رو تهیه کردم
ولی مشکلی که دارم اینه که جواب تمرین هاشو رو از کجا میتونم داشته باشم؟
اصلا جواب داره این کتابا یا نه؟
ممنون اگه ج بدید

hiva_pwr
April 19th, 2012, 12:05 PM
با سلام
دوستانی که قبلاً امتحان ibt دادن لطفاً بگن که اندازه فونتها در بخش reading به چه صورته؟ آیا ریز هستن و چشم رو اذیت میکنن یا مشکلی باهاشون نداریم؟ و اینکه در هر زمان فقط یک سوال روی صفحه و کنار متن اصلی قابل مشاهده هست یا بیشتر؟

nilo0far
April 19th, 2012, 12:18 PM
با سلام
دوستانی که قبلاً امتحان ibt دادن لطفاً بگن که اندازه فونتها در بخش reading به چه صورته؟ آیا ریز هستن و چشم رو اذیت میکنن یا مشکلی باهاشون نداریم؟ و اینکه در هر زمان فقط یک سوال روی صفحه و کنار متن اصلی قابل مشاهده هست یا بیشتر؟

سلام،
اندازه ی فونت ها خوبه و چشم رو اذیت نمی کنه، و موقع سوال ها هم فقط یک سوال رو نشون می ده. آزمون های شبیه سازی که تو بازار وجود دارند از لحاظ ظاهری (و تا حدودی هم باطنی!!) شباهت زیادی به امتحان اصلی دارند و برای آشنایی با فرمت امتحان خوبن، اگه اون ها رو دیدید نگران امتحان اصلی نباشید. :)

space
May 13th, 2012, 05:37 AM
سلام
من سال پیش امتحان دادم و امسال میخوام دوباره امتحان بدم کسی میدونه چه تغیراتی کرده؟
ممنون میشم بگین قسمت ریدینگ چطور شده.

nilo0far
May 13th, 2012, 10:11 AM
سلام
من سال پیش امتحان دادم و امسال میخوام دوباره امتحان بدم کسی میدونه چه تغیراتی کرده؟
ممنون میشم بگین قسمت ریدینگ چطور شده.

سلام،
از 1 نوامبر به بعد تعداد ریدینگ های لانگ از 5 تا شده 4 تا و وقتش هم شده 80 دقیقه. تنظیم کل زمان هم تو هر دو مدل دیگه دست خودتونه، یعنی اینطوری نیست که مثلا برای ریدینگ اول وقتی 20 دقیقه زمانش تموم شد دیگه نتونید برگردید به اون ریدینگ و مثلا سوال هایی رو که نزدید نتونید جواب بدید. الان دیگه دست خودتون که مثلا برای ریدینگ اول 15 دقیقه وقت بذارید و برای بعدی 25 دقیقه. اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?33996-تغییر-جدید-در-بخش-Reading) رو هم ببینید.

m.beh
May 15th, 2012, 10:00 PM
سلام من می خوام راجع به ردینگ های نرم افزار کمبریج سوال کنم.
من معمولا ریدینگ هایی که امتحان می گیرم از خودم مثل بارونس رو 23 به بالا می شم 2 سال پیشم که تافل امتحان دادم 26 شده بودم اگر درست یادم بیاد ولی مال این نرم افزار کمبریج دور و ور 19 اینا می شم حدو 5 نمره از اونچه که معمولا می شم پایین تر. البته کلا به نظرم یه سری سوال جواباش منطقی نمی آد من متن ها رو تقریبا خوب می فهمم یعنی بعد خوندنشون بپرسی ازم با یه سزی از جرییات می تونم بگم چی گفته ولی اون نمره ای که انتظار درم نمی شم. البته خوب به نظزم اومده با تافل اصلی فرقی که داره اینه که توی متحان اصلی مثل اینکه فقط یکی دو تا سوال چهار جوابی برای هر متن است که جاشو مشخص نمی کنه و کلی است. ولی توی این نرم افزار بیشتر از این حرف ها سوالاتی هست که جاشون مشخص نیست. یه سری هم سوالاتی داره که فکر می کنم یه ذره نسبت به امتحان اصلی پرته حالا اینارو گفتم که از اونایی که ریدینگاشون خوبه و با تافلم آشنایی دارند بپرسم که آیا نظر من درسته یا اینکه ریدینگ های کمبریج خیلی هم خوبه و به امتحان اصلی نردیکه!؟ من ورژن4نرم افزارو دارم

abolfazl.paniz
May 16th, 2012, 10:02 PM
تندخوانی هنری است که منجر به صرفه‌جویی در زمان می‌شود.
در این آزمایش جالب و رقابتی، شما یک متن از کتابی را مطالعه می‌کنید و سپس بر اساس متن مطالعه کرده، چند سئوال از شما پرسیده می‌شود. اگر بتوانید حداقل به 2 سئوال پاسخ صحیح بدهید، امتیاز تندخوانی شما محاسبه می‌گرددو این برای آزمون تافل اینترنتی یک امتیاز بزرگ میباشد.
برای انجام به این لینک (http://www.staples.com/sbd/cre/marketing/technology-research-centers/ereaders/speed-reader/index.html) مراجعه کنید.;)
به امید موفقیت تک تک دوستان.

abolfazl.paniz
May 16th, 2012, 10:08 PM
من خودم هر ۳ تا رو درست جواب دادم که مشخص کرد در هر دقیقه ۲۸۲ کلمه میخونم.و کتاب دور دنیا در ۸۰ روز رو ۴ ساعته تمام خواهم کرد.این میتونی یه امتیاز خوب تو بخش ریدینگ تافل باشه!

ahmadrezaamin
May 16th, 2012, 10:30 PM
سوالاش خیلی راحته. منم 3 تا رو درست زدم. 234 کلمه در هر دقیقه. کتاب جنگ و صلح لئو تولستوی در 41 ساعت و 50 دقیقه.با این حساب احتمالاً ریدینگ تافل بیشتر از 14 15 نمی شم. :D

abolfazl.paniz
May 16th, 2012, 10:54 PM
سوالاش خیلی راحته. منم 3 تا رو درست زدم. 234 کلمه در هر دقیقه. کتاب جنگ و صلح لئو تولستوی در 41 ساعت و 50 دقیقه.با این حساب احتمالاً ریدینگ تافل بیشتر از 14 15 نمی شم. :D

نمیدونم ولی خیلی نزدیک به واقعیت احمد جان.

civil2015
May 17th, 2012, 10:53 PM
من سریع‌ترین شدم توی کل شرکت کنندهها با 3،987 کلمه در دقیقه:cool:

عکسش‌ رو هم میزارم اگه باور نمی‌کنین;)
93639364

Gela
May 18th, 2012, 03:51 PM
اینم مالِ من:

9371

574 کلمه...

ولی درباره ی اون دوستمون که گفت تقریبا 4000 کلمه رو در دقیقه میخونه، ما هم از این کارا بلدیم!!!! 10500 واژه در دقیقه:

9372

salazar716
May 18th, 2012, 04:03 PM
درود.
دوستان گلاب به روتون من 200 کلمه:D:cool:...عجب وضع خرابی دارما!!

sysco
May 18th, 2012, 11:52 PM
درود.
دوستان گلاب به روتون من 200 کلمه:D:cool:...عجب وضع خرابی دارما!!

شما که خوبی من 159 شدم، عکسش را هم نمی گذارم تا باور نکنید! البته هر سه سوال را درست جواب دادم!

Gela
May 18th, 2012, 11:57 PM
البته من یه اعترافی بکنم! خودشون گفتن skim نکنید و کامل بخونید. ولی من تقریبا تو هر خط به چند تا کلمه نگاه کردم و اصلا کامل نخوندم. همون Read between the lines و اینا
ولی تافل اصلا اینطور نیست، چون اکثرا مفهومی هستن و باید کلِ متن رو خوند.
این چون سوالاتش خیلی سطحی بودن به نوعی شانس آوردم!

sysco
May 19th, 2012, 12:10 AM
جالبه من با یک سایت دیگه امتحان کردم باز سرعتم شد 156. این سایت را هم نگاه کنید: http://www.readingsoft.com
راستی در مورد نمره تافل من reading شدم 23، و به نظرم برای من از سختترین بخش های امتحان بود.
عجیب اینه که وقتی من امتحان IELTS دادم 2 سال قبلش reading آسونترین مهارت برای من بود و شدم 8.0!! نمیدونم چرا اینقدر سرعت reading ام افت کرد. البته نمی تونم بگم در تافل مشکل سرعت داشتم نوع متن ها و سوالات هم ناجوانمردانه بود!
این سایت هم جالبه، نوع متن را می تونید خودتون انتخاب کنید: http://www.freereadingtest.com/
با این و برای یک متن مورد انتخابم سرعتم شد 201.

Gela
May 19th, 2012, 12:21 AM
You read 590 words per minute.

Through: ReadingSoft.com

تقریبا همون شد.

sh.m
May 19th, 2012, 05:58 AM
من جنگ و صلح و تو 69 ساعت و 25 دقيقه تموم مي كنم ، 141 كلمه :redface:

ahmadrezaamin
June 7th, 2012, 01:17 AM
دوستان سلام.

من توی 2 3 تا سوال همیشه مشکل دارم و وقت زیادی از دست می دم اون هم سوالاتی هست که نگفته تو کدوم پاراگراف و باید گاهی کل متن رو خوند تا بشه سوال رو جواب داد. مثلاً گفته all of the following are true EXCEPT... دوستان با تجربه برای این نوع از سوالات که معمولاً تو هر ریدینگ تقریباً 2 تا هست راهی سراغ دارن که بشه تو زمان کمتر جواب داد؟

چون من به شخصه متن رو نمی خونم و از همون اول می رم سراغ سوالا سر این سوالات خیلی به مشکل می خورم.
با تشکر

Geek
June 7th, 2012, 12:33 PM
من با لینکی که ابولفضل گذاشت ۲۹۶ شدم :(
با FReader، سرعتم شد ۲۷۵
کلا در بهترین شرایط مثل یه فرد بالغ انگلیسی زبان هستم در حالیکه دانشجوها سرعتشو بالای ۴۰۰ هست. واقعا این اعداد درست هستن؟!

البته هر ۳ سوالو درست جواب دادم ولی باز جملاتی بود که عملا نفهیمدم.

abolfazl.paniz
June 7th, 2012, 01:37 PM
من با لینکی که ابولفضل گذاشت ۲۹۶ شدم :(
با FReader، سرعتم شد ۲۷۵
کلا در بهترین شرایط مثل یه فرد بالغ انگلیسی زبان هستم در حالیکه دانشجوها سرعتشو بالای ۴۰۰ هست. واقعا این اعداد درست هستن؟!

البته هر ۳ سوالو درست جواب دادم ولی باز جملاتی بود که عملا نفهیمدم.

والا نمیشه که به عنوان مرجع کامل قرار داد اما فقط میشه یه جورایی خودمونو محک بزنیم مه اینکه 100 در صد باشه.

mousavi_66
July 31st, 2012, 04:00 PM
دوستان این جمله ریدینگ منظورش از later چیه؟ کلا جملش گنگ نیست؟
Superparamagnetic polystyrene magnetite particles with terminal NH2
groups (Estapor®, M2-070/60), the later surface functionalized HEPMag particles, were obtained from Merck
Chimie SAS

fatima10
November 3rd, 2012, 08:21 PM
سلام
من شروع کردم به خوندن کتاب دلتا ( بخش reading ) .
ولی یه مشکل بزرگ دارم.
من اونقدر در reading قوی نیستم. الان که دارم این کتابو میخونم معمولا بطور کلی منظور متن رو میگیرم ولی نمیتونم بعضی جملات رو ترجمه کنم.
اگه کتاب ترجمه reading باشه خیلی میتونه به من کمک کنه.
حالا چنین ترجمه ای از reading دلتا هست ؟

amirreza_nl
November 9th, 2012, 04:31 PM
سلام
من کل پاسخ های این پست رو نخوندم ولی چند صفحه ای رو نگاه کردم.
به نظر من علاوه بر سریع خوندن نوع استراتژی و زمانبندی هم نقش بسیار مهمی در نمره شما داره
من در خواندن خیلی سریع هستم ولی به مرور به این نتیجه رسیدم کلا از سوالات شروع کنم و وقتی برای خواندن متن در ابتدا، تلف نکنم بدلیل اینکه دچار کمبود وقت می شدم. یکی از اشتباهات در بخش ریدینگ همین وقت تلف کردن در ابتدای هر بخش می تونه باشه.

جهت اطلاع من دو بار امتحان تافل دادم
Reading:30, Listening:27, Speaking:18, Writing:21
Reading:28, Listening:30, Speaking:20, Writing:24

younalta
November 9th, 2012, 05:08 PM
سلام
من کل پاسخ های این پست رو نخوندم ولی چند صفحه ای رو نگاه کردم.
به نظر من علاوه بر سریع خوندن نوع استراتژی و زمانبندی هم نقش بسیار مهمی در نمره شما داره
من در خواندن خیلی سریع هستم ولی به مرور به این نتیجه رسیدم کلا از سوالات شروع کنم و وقتی برای خواندن متن در ابتدا، تلف نکنم بدلیل اینکه دچار کمبود وقت می شدم. یکی از اشتباهات در بخش ریدینگ همین وقت تلف کردن در ابتدای هر بخش می تونه باشه.

جهت اطلاع من دو بار امتحان تافل دادم
Reading:30, Listening:27, Speaking:18, Writing:21
Reading:28, Listening:30, Speaking:20, Writing:24

موافقم. هر چقدر هم سریع هستید در خوندن. اول باید با سوال‌ها شروع کنید. مخصوصا که ترتیب سوا‌ل‌ها بر اساس متن هست. ولی حتما باید در حین رفت و برگشتی که بین سوال‌ها و متن انجام می‌دید، کل متن رو بخونید و جایی رو نپرید. چون حتما به سوال‌هایی خواهید رسید که لازمش خوندن کل متن بوده.

mdemehri
December 9th, 2012, 08:35 PM
بوک ریدر کیندل رو بخرید خیلی بهتون منم می کنه چون تلفظش معرکست به نظرم 15578

hassan12345
January 4th, 2013, 11:48 PM
من 375 شدم با 60% کامپیریهنشن

zohreh_star
January 23rd, 2013, 01:35 PM
بچه ها می شه بگین چه جوری تمرین باید کرد که نمره بهتری گرفت؟ من هر کاری می کنم ریدینگم درس نمی شه. نصفشو غلط می زنم. دارم TPO کار می کنم ولی هیچ پیشرفتی حاصل نمی شه...

olumtahghighat
February 1st, 2013, 06:51 PM
بچه ها می شه بگین چه جوری تمرین باید کرد که نمره بهتری گرفت؟ من هر کاری می کنم ریدینگم درس نمی شه. نصفشو غلط می زنم. دارم TPO کار می کنم ولی هیچ پیشرفتی حاصل نمی شه...
من 12 ژانويه امتحان دادم. ريدينگ 28 شدم. توصيه‌ي اكيد من به شما روشيه كه نوت فول واسه ريدينگ پيشنهاد ميده. به اين صورت كه اول سطر اول از هر پاراگرافو بخونيد بعد بريد سراغه سوالا.

rezasanei
February 2nd, 2013, 05:00 PM
دوست گرامي بنده هم مثل شما مشكل داشتم توي قسمت ريدينگ و 3ماه پيش كه امتحان دادم 18 شدم. ولي به كمك TPO ها توي امتحان 12 ژانويه نمرم 26 شد. نحوه كار كردن من هم به اين صورت بود كه چند تا tpo اول رو بدون در نظر گرفتن زمان ميزدم و بعدش تك تك سوالات رو تجزيه تحليل ميكردم و لغات مبهم هر ريدينگ رو يادداشت ميكردم چون ريدينگ ها معمولا لغات مشترك زياد دارن، بنابراين هم دايره لغات افزايش پيدا ميكنه و هم با نحوه سوالا آشنا مي شيد. كم كم شرايط كه بهتر شد روي زمان قانوني خودش تست هارو بزنيد ولي تجزيه تحليل سوالات رو بعد از امتحان حتما انجام بديد. در ضمن بنده ابتدا هر پاراگراف رو مي خوندم و بعدش سراغ سوالات همون پاراگراف مي رفتم.اميدوارم شرايطتون بهتر بشه.

maziarma
March 1st, 2013, 03:11 PM
عمده مشکل اکثر دوستان توی ریدینگ به خاطر دایره لغات کمشونه، بهترین راه یاد گیری لغت برای طولانی مدت هم یادگیری در متنه، وقتی داردی ریدینگ تمرین میکنید لغت های جدید رو یادداشت کنید، چند ساعت بعد یا حتی روز بعد لغتا رو توی دیکشنری چک کنید، لغت+ definition+ یک مثال رو ازش توی یک دفترچه یادداشت کنید و این دفترچه رو همه جا داشته باشید. مرورکنید چندیدن بار بعد از چند روز. به سرعت دایره لغاتتون به حد انفجار میرسه! لغت رو که خوب یاد بگیرید دیگه مشکلی ندارید، همه چیز توی ریدینگ حل میشه، ریدینگهای تافل بر خلاف جی آر ای چیزای سختی ندارن، خیلی واضحن! :)

Gstar
March 31st, 2013, 01:52 PM
سلام دوستان من یک اردیبهشت امتحان دارم و چون توی ریدینگ هنوز اون طور که باید موفق نبودم، لازمه تماما متن های مشابه امتحان رو بزنم ولی همه کتاب هایی که داره بیشتر متن هایی برای تمرین داره .کسی pdf داره که یه مجموعه زیادی از متن و سوال های مشابه امتحان باشه ممنونم

amir_p
March 31st, 2013, 01:57 PM
سلام دوستان من یک اردیبهشت امتحان دارم و چون توی ریدینگ هنوز اون طور که باید موفق نبودم، لازمه تماما متن های مشابه امتحان رو بزنم ولی همه کتاب هایی که داره بیشتر متن هایی برای تمرین داره .کسی pdf داره که یه مجموعه زیادی از متن و سوال های مشابه امتحان باشه ممنونم

همون کتاب ها کافیه. من خودمreading 30 شدم و کتاب بارونز و همون کتاب های معروف دیگه رو خونده بودم. مهم تکنیکی هست که به کار می برید برای پاسخ دادن به سوالات. من تکنیک خودم 5، 15 بود. یعنی 5 تا 7 مین متنو سریع می خوندم. بعد می رفتم سوالات و هر سوالیو میتونستم جواب می دادم و هر کدومو نمیتونستم، برمیگشتم به متن

amir_p
March 31st, 2013, 02:01 PM
عمده مشکل اکثر دوستان توی ریدینگ به خاطر دایره لغات کمشونه، بهترین راه یاد گیری لغت برای طولانی مدت هم یادگیری در متنه، وقتی داردی ریدینگ تمرین میکنید لغت های جدید رو یادداشت کنید، چند ساعت بعد یا حتی روز بعد لغتا رو توی دیکشنری چک کنید، لغت+ definition+ یک مثال رو ازش توی یک دفترچه یادداشت کنید و این دفترچه رو همه جا داشته باشید. مرورکنید چندیدن بار بعد از چند روز. به سرعت دایره لغاتتون به حد انفجار میرسه! لغت رو که خوب یاد بگیرید دیگه مشکلی ندارید، همه چیز توی ریدینگ حل میشه، ریدینگهای تافل بر خلاف جی آر ای چیزای سختی ندارن، خیلی واضحن! :)

من معذرت میخوام ولی دایره ی لغات اهمیت زیادی نداره تو R. هرچند یه حداقلی لازمه(در حد 504 و اسنشال) اما بیشتر از اون واقعا اضافیه و حداکثر 1 نمره میتونه به شخص کمک کنه. بهتره به جای لغت حفظ کردن، سرعت خوندن متن و درک همزمان رو افزایش داد. لغت و دفترچه نویسی یه کاریه که فقط به درد آزمون های زبان غیراستاندارد کارشناسی و کارشناسی ارشد ایران میخوره.

mohele
March 31st, 2013, 02:21 PM
بهتره به جای لغت حفظ کردن، سرعت خوندن متن و درک همزمان رو افزایش داد.
منم کاملا موافقم که سرعت و درک همزمان مهمه.
من خودم توی درک همزمان مشکل دارم شما چجوری این مهارت رو تقویت کردید با توجه به اینکه زمان زیادی تا ازمون دارم میخام اینو تقویت کنم.

mohele
March 31st, 2013, 07:57 PM
کلا اگه کسی ایده ای داره لطفا راهنمایی کنه چون من یه متنو میخونم بعد دوباره روش نگاه میکنم به فارسی ترجمه میکنم تا بفهمم و خیلی زمان گیره مثل دبیرستان!
حالا اگه بخایم انگلیسی رو به زبان مادری نزدیک کنیم که همین طور که میخونیم(یا میشنویم) بفهمیم باید چطوری تمرین کنیم یا مثلا چه فرایند ذهنیی رو بگذرونیم.نوع فکر کردن و مواجهه ی ذهنی باهاش چجوری یه؟
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.:)

blur
March 31st, 2013, 08:05 PM
کلا اگه کسی ایده ای داره لطفا راهنمایی کنه چون من یه متنو میخونم بعد دوباره روش نگاه میکنم به فارسی ترجمه میکنم تا بفهمم و خیلی زمان گیره مثل دبیرستان!
حالا اگه بخایم انگلیسی رو به زبان مادری نزدیک کنیم که همین طور که میخونیم(یا میشنویم) بفهمیم باید چطوری تمرین کنیم یا مثلا چه فرایند ذهنیی رو بگذرونیم.نوع فکر کردن و مواجهه ی ذهنی باهاش چجوری یه؟
امیدوارم منظورمو رسونده باشم.:)
اصلا خودتونو مجبور کنین که ترجمه نکنین...وقتی متن می خونید برا تمرین منظورمه...سعی نکنین همه رو متوجه شید ولی پشت سرهم بخونید بدون اینکه ترجمه کنین مفهوم رو بگیرید...اگه زیاد این طوری تمرین کنید بعد یه مدت خودبخود این قضیه ترجمه کمرنگتر میشه...معنی لغاتم به فارسی درنیارین

amir_p
April 1st, 2013, 09:48 AM
منم کاملا موافقم که سرعت و درک همزمان مهمه.
من خودم توی درک همزمان مشکل دارم شما چجوری این مهارت رو تقویت کردید با توجه به اینکه زمان زیادی تا ازمون دارم میخام اینو تقویت کنم.

من خودم متن ها رو سریع می خوندم. یعنی خودمو مجبور میکردم هر خطو تو مثلا 4 ثانیه بخونم. هر جا رو هم نمی فهمیدم، برنمیگشتم که دوباره بخونمش. خودمو مجبور میکردم که با اینطور خوندن، متنو بفهمم. اوایل هیچ چی نمیفهمیدم از متن.:D
ولی بعد یکی دو ماه خوب شد و وقتی متنو سر یع میخوندم هم، همه چیشو درک میکردم.

bijan__m
April 5th, 2013, 01:51 PM
سلام بچه ها
من یه مشکلی تو ریدینگ دارم. تو اسکیل 2 لانگمن که بحث تشخیص رفرنس ضمایر تو متن هستش نمیی تونم دقیقا تشخیص بدم به کدوم کلمه یا عبارت بر می گرده. آیا چزوه ای مرجعی چیزی را دارید یا می تونید معرفی کنید که من اینها را خوب بفهمم و بتونم تشخیص بدم مرجعش کدوم کلمست.

مرسی

bbb
April 6th, 2013, 02:52 AM
سلام بچه ها
من یه مشکلی تو ریدینگ دارم. تو اسکیل 2 لانگمن که بحث تشخیص رفرنس ضمایر تو متن هستش نمیی تونم دقیقا تشخیص بدم به کدوم کلمه یا عبارت بر می گرده. آیا چزوه ای مرجعی چیزی را دارید یا می تونید معرفی کنید که من اینها را خوب بفهمم و بتونم تشخیص بدم مرجعش کدوم کلمست.

مرسی
شما نیازمند مطالعه گرامر هستین به علاوه دقت
گرامر برای اینکه ساختارها رو بشناسید، دقت هم که همیشه لازم هست
درضمن باید متن هم زیاد بخونید، وقتی ادم متن می خونه یا بهتر بگم متن سنگین می خونه یکی از مواردی که مهم هست برای درک خوب ، درک این هست که ضمائر به چی اشاره می کنن؟
برای منبع هم به نظرم جزوه اریانپور که فایل پی دی افش وجود داره بخونید بگردین پیدا می کنید درفرم
اگر پیدا نکردین به من پیام خصوصی بدین براتون ایمیل کنم
شاد باشی

Leopold
April 6th, 2013, 03:34 AM
سلام بچه ها

مرسی

گویا اخیرا سوال تشخیص ضمایر دیگه نمیاد ولی شما حتما بخونین. همونطور که دوستمون هم گفتن شما باید گرامرتون را قوی کنین یعنی با انواع جملات آشنا بشین و مفهموم عبارات را درک کنین و تنها راهش هم این هست وقتی تمرین ریدینگ انجام میدین و به ضمایری برخورد کردین سرسری ازش رد نشین. کتاب تامسون واسه این اسکیل روش هایی را گفته و تمرین های خوبی هم داره یک نگاه بهش بندازین.

bijan__m
April 7th, 2013, 02:09 AM
گویا اخیرا سوال تشخیص ضمایر دیگه نمیاد ولی شما حتما بخونین. همونطور که دوستمون هم گفتن شما باید گرامرتون را قوی کنین یعنی با انواع جملات آشنا بشین و مفهموم عبارات را درک کنین و تنها راهش هم این هست وقتی تمرین ریدینگ انجام میدین و به ضمایری برخورد کردین سرسری ازش رد نشین. کتاب تامسون واسه این اسکیل روش هایی را گفته و تمرین های خوبی هم داره یک نگاه بهش بندازین.
مرسی رضا جان از راهنماییت. من تو پیام خ ایمیلمو برات فرستادم اگه فایل تامسونو داری برام بفرست من تو فروم پیدا نکردم. مرسی

Leopold
April 7th, 2013, 02:56 AM
مرسی رضا جان از راهنماییت. من تو پیام خ ایمیلمو برات فرستادم اگه فایل تامسونو داری برام بفرست من تو فروم پیدا نکردم. مرسی

حجم کتاب زیاد هست نمیتونم کلش را واستون بفرستم. اون قسمتی را که به دردتون میخوره جدا کردم و فرستادم. به هر حال، اگه خواستین کل کتاب را داشته باشین توی thepiratebay.org اسم The complete guide to the toef iBT را سرچ کنین و فایل تورنتش را بگیر. وقتی فایل تورنت را با نرم افزار باز کردین فقط پی دی اف ها را تیک بزنین چون کلش فکر کنم 1GB باشه. توی google هم یک سرچی بکن شاید پیداش کردین.

tesoke
April 19th, 2013, 10:26 AM
سلام. من توی ردینگ به سوالاتی بر میخورم که به نظر میاد هر 4 گزینه درست است. مثلا در یک آزمون در لانگمن همچین چیزی دیدم و گزینه ی درست تر را انتخاب کردم. اما غلط بود، سری دوم گزینه ای که فکر میکردم درست است را انتخاب کردم بازم غلط بود و ... و در بار چهارم که گزینه ی درست را انتخاب کردم درست بود (خسته نباشم :) ) منظورم این است که گزینه ها این قدر درست بود که حتی بعد از چند بار انتخاب هم گزینه ی درست را پیدا نکردم.
سوالم این است که
1) شما هم به همچین سوالاتی بر میخورید؟
2) راهی داره که این مشکل حل بشه؟
3) ممکنه سوال غلط باشه اصلا؟ چون من هر چی گزینه ها را بررسی کردم باز هم دیدم که 3 تای دیگه هم درست هستند.

Leopold
April 19th, 2013, 01:13 PM
سلام. من توی ردینگ به سوالاتی بر میخورم که به نظر میاد هر 4 گزینه درست است. مثلا در یک آزمون در لانگمن همچین چیزی دیدم و گزینه ی درست تر را انتخاب کردم. اما غلط بود، سری دوم گزینه ای که فکر میکردم درست است را انتخاب کردم بازم غلط بود و ... و در بار چهارم که گزینه ی درست را انتخاب کردم درست بود (خسته نباشم :) ) منظورم این است که گزینه ها این قدر درست بود که حتی بعد از چند بار انتخاب هم گزینه ی درست را پیدا نکردم.
سوالم این است که
1) شما هم به همچین سوالاتی بر میخورید؟
2) راهی داره که این مشکل حل بشه؟
3) ممکنه سوال غلط باشه اصلا؟ چون من هر چی گزینه ها را بررسی کردم باز هم دیدم که 3 تای دیگه هم درست هستند.

1) ممکنه واسه هر کسی پیش بیاد ولی خب اینکه چهار تا گزینه هم صحیح باشن و اونم در کتاب لانگمن فکر نمی کنم.
2) فکر می کنم شما صورت سوال و پاراگرافی که ازش سوال میاد را با دقت نمی خونین. مثلا دو گزینه ممکنه کاملا شبیه هم باشه و تفاوتشون در یک قید به کار رفته باشه که همین قید باعث میشه این دو گزینه با هم فرق کنن. تنها راهش این هست که متن را با دقت بخونین و قوه استنباط تون را بالا ببرید. معمولا جواب درست بین گزینه ها جوابی هست که paraphrase شده یعنی ساختار جمله مشابه اون چیزی نیست که در متن بهش اشاره شده. واسه رسیدن به پاسخ درست بهتره از روش حذف گزینه های غلط استفاده کنین.
3- خیر

e133218228
April 26th, 2013, 09:08 PM
سلام. من این تست را نمی فهمم که چرا جوابش این طوری میشه:

The word that in the below paragraph is refers to؟

As the world move into 19 century, numerous changes were taking place that greatly influence the world of economy.

a) world b) 19 century c) numerous changes d) economy

جوابش گزینه c است. اما نمی دونم این دیگه چه فرم تستی هستش؟ تست تشخیص ضمیر که نیست. آخه that که در اینجا ضمیر نیست. چرا گزینه ی c درست است؟

mehdi_mo
April 26th, 2013, 11:34 PM

As the world move into 19 century, numerous changes were taking place that greatly influence the world of economy.

جوابش گزینه c است. اما نمی دونم این دیگه چه فرم تستی هستش؟ تست تشخیص ضمیر که نیست. آخه that که در اینجا ضمیر نیست. چرا گزینه ی c درست است؟
دقیقا به numerous changes اشاره می کنه.
تغییرات بیشماری رخ میداد که بر اقتصاد تاثیر شگرفی دارد.

hooran
April 26th, 2013, 11:59 PM
A defining clause identifies the word or phrase it relates to
and is an essential part o f the sentence. In this type, you can
use
that instead o f which or who, and there is no comma before
which/who/that

e133218228
April 28th, 2013, 02:05 AM
A defining clause identifies the word or phrase it relates to
and is an essential part o f the sentence. In this type, you can
use
that instead o f which or who, and there is no comma before
which/who/that

درسته اما من اصلا متوجه نمیشم که آخه این that که ضمیر نیست که ما بخواهیم بگیم به کدام اسم بر میگردد. اگر he یا it یا ... باشه خب ضمیر است و ضمایر به یه چیزی بالاخره بر میگردند و ما باید پیداشون کنیم. اما این that حرف ربط است و من نمی فهمم چرا به کلمه ی numerous changes بر می گردد :( این that در اینجا به معنی "که" در فارسی خودمون میشه. خب معنی نمیده که اصلا من در جمله ی فارسی بپرسم که حرف ربط "که" به چی بر میگردد. ضمایر را می پرسیم به چی بر می گردد نه حروف ربط را.

Leopold
April 28th, 2013, 02:44 AM
درسته اما من اصلا متوجه نمیشم که آخه این that که ضمیر نیست که ما بخواهیم بگیم به کدام اسم بر میگردد. اگر he یا it یا ... باشه خب ضمیر است و ضمایر به یه چیزی بالاخره بر میگردند و ما باید پیداشون کنیم. اما این that حرف ربط است و من نمی فهمم چرا به کلمه ی numerous changes بر می گردد :( این that در اینجا به معنی "که" در فارسی خودمون میشه. خب معنی نمیده که اصلا من در جمله ی فارسی بپرسم که حرف ربط "که" به چی بر میگردد. ضمایر را می پرسیم به چی بر می گردد نه حروف ربط را.

در بعضی مواقع میشه حرف ربط that را از جمله حذف کرد. شما یک that قبل that بذار میبینی که that دوم دقیقا به numerous changes برمیگرده و that اولی را هم میشه حذف کرد (مثلا I think با I think that یک معنی را میدن و that را میشه حذف کرد).

e133218228
April 28th, 2013, 06:40 PM
در بعضی مواقع میشه حرف ربط that را از جمله حذف کرد. شما یک that قبل that بذار میبینی که that دوم دقیقا به numerous changes برمیگرده و that اولی را هم میشه حذف کرد (مثلا I think با I think that یک معنی را میدن و that را میشه حذف کرد).

مرسی. اما این حرفی که شما میگید در صورتی درسته که حرف that کنونی حرف ربط نباشد و ضمیر باشد. اما من فکر میکنم که این that اصلا ضمیر نیست چون اگر قرار باشد ضمیر باشد و به جای numerous changes بیاد، باید جمع می بود و به جاش باید those می بود. اشتباه میگم؟

Leopold
April 28th, 2013, 08:14 PM
مرسی. اما این حرفی که شما میگید در صورتی درسته که حرف that کنونی حرف ربط نباشد و ضمیر باشد. اما من فکر میکنم که این that اصلا ضمیر نیست چون اگر قرار باشد ضمیر باشد و به جای numerous changes بیاد، باید جمع می بود و به جاش باید those می بود. اشتباه میگم؟

شما درست میفرمایید اشتباه از بنده بود. در این صورت میباستی those میومد. یک بار جمله را چک کنین که آیا زمان فعل های به کار برده شده درست هست.
با توجه به گزینه ها و معنی جمله مشخص هست که اگه گزینه ای درست باشد گزینه C هست. ولی اگه به عنوان ضمیر هم به کار نره فکر کنم that به رخ دادن اتفاقات زیاد اشاره کنه و نه فقط به اتفاقات زیاد.

hooran
April 28th, 2013, 11:51 PM
همونطور که در پست قبلی براتون کپی کردم این that بجای which اومده و حرف ربطی است که گزاره اول را به گزاره دوم ربط می دهد و اگر روی گرامر defining clause and nondefining clause کار کنید مطلب روشن میشه ؛ نکته : اگر انگلیسی را انگلیسی بفهمیم پیشرفت چشمگیر خواهد بود و برگردان انگلیسی به فارسی یا به عکس کمک کننده نخواهد بود . البته نظر شخصی بنده است.

e133218228
April 29th, 2013, 08:55 PM
همونطور که در پست قبلی براتون کپی کردم این that بجای which اومده و حرف ربطی است که گزاره اول را به گزاره دوم ربط می دهد و اگر روی گرامر defining clause and nondefining clause کار کنید مطلب روشن میشه ؛ نکته : اگر انگلیسی را انگلیسی بفهمیم پیشرفت چشمگیر خواهد بود و برگردان انگلیسی به فارسی یا به عکس کمک کننده نخواهد بود . البته نظر شخصی بنده است.

حرف شما درسته. این کلمه، کلمه ی ربط است و البته حتی لازم هم نیست که بگیم که به جای which آمده است، چون خود کلمه ی that هم، خودش کلمه ی ربط است.
حتی یه تست دیگه هم مشابه همین دیدم در سی دی لانگمن که این طوری بود:
The ability of archaeological evidence for study is dependent on the natural conditions in which the archaeological remains are found.
در این جمله، مرجع کلمه ی which را natural conditions بیان کرده بود. یعنی به عبارتی باز هم مرجع یک کلمه ی ربط را تعیین کرده بود. پس حرف شما درست است که این حرف ربط است و مرجعش را تعیین می کنیم.
با این تفاسیر من فکر کنم که اشتباه من این بود که فکر میکردم که سوالات مرجع، از ضمایر و مرجع ضمایر پرسیده میشود. به همین دلیل گیج شده بود. درسته؟

پس اگر در سوالات مرجع، از مرجع حرف ربط هم سوال می شود، سوال من این است که چطوری باید مرجع این حرف ربط را پیدا کرد. من همان طور که شما گفتید در مورد defining clause and nondefining clause در کتابی خواندم اما همش در مورد روش ساخت این ترکیبات توضیح داده بود. در این کتاب در مورد این که مرجع این حرف ربط چیست توضیحی نداده بود. من حالا با تعیین مرجع این حرف ربط مشکل دارم. در مورد این مثال هم دیدگاهم مثل آقای rezaafshari هستش.

با توجه به گزینه ها و معنی جمله مشخص هست که اگه گزینه ای درست باشد گزینه C هست. ولی اگه به عنوان ضمیر هم به کار نره فکر کنم that به "رخ دادن اتفاقات زیاد" اشاره کنه و نه فقط به "اتفاقات زیاد".
اگر شما خودت راحت میتوانی درک کنی که مرجع این حرف ربط را چطوری باید پیدا کنیم، میشه یه توضیحی بدی؟ ممنون میشم. این سوال چند روزه منو گیج کرده.

hooran
April 29th, 2013, 10:52 PM
سلام
این نکته " که that " که ذهن شما را به خودش مشغول کرده یکی از مهمترین مسائل گرامری است که در سطحadvanced مطرح میشه ،همونطور که می دونید سه جور جمله داریم ssimple ,compound and complex در جملات پیچیده ،که تسلط بر آنها در هر چهار اسکیل مورد نیاز تافل نشاندهنده توانمندی شما خواهد بود این relative clause ها نقش مهمی خواهند داشت و چون پیجیده هستند و همین هم باعث شده که شما روی اون فوکس کرده و باعث بشید که بنده هم مطالعه ای روی آن داشته باشم : نقش " که " را در جملات پیچیده همین that ایفا می کنه این " که " در نقش که فاعلی و که مفعولی و که انسانی و که غیر انسانی ظاهر می شود ، امیدوارم یک مقدار روی این قضیه شخصا مطالعه کنید چون از توضیح خارج است و رفرنسهای بهتر و گویا تری نیز وجود دارند همچنین توجه فرمایید که این کلمه ربط " که " که در جملات مربوط به مالکیت بصورت whose برای "که" زمان when و برای "که" چگونگی how و برای مکان where برای طرح چگونگی بصورت what در جملات ظاهر شده ویا استفاده می شود . در مثال مطرح شده توسط شما اون that نقش "که" فاعلی را ایفا می کند که در پست بعدی براتون آنالیزش می کنم .

[ QUOTE=e133218228;116035]حرف شما درسته. این کلمه، کلمه ی ربط است و البته حتی لازم هم نیست که بگیم که به جای which آمده است، چون خود کلمه ی that هم، خودش کلمه ی ربط است.
حتی یه تست دیگه هم مشابه همین دیدم در سی دی لانگمن که این طوری بود:
The ability of archaeological evidence for study is dependent on the natural conditions in which the archaeological remains are found.
در این جمله، مرجع کلمه ی which را natural conditions بیان کرده بود. یعنی به عبارتی باز هم مرجع یک کلمه ی ربط را تعیین کرده بود. پس حرف شما درست است که این حرف ربط است و مرجعش را تعیین می کنیم.
با این تفاسیر من فکر کنم که اشتباه من این بود که فکر میکردم که سوالات مرجع، از ضمایر و مرجع ضمایر پرسیده میشود. به همین دلیل گیج شده بود. درسته؟

پس اگر در سوالات مرجع، از مرجع حرف ربط هم سوال می شود، سوال من این است که چطوری باید مرجع این حرف ربط را پیدا کرد. من همان طور که شما گفتید در مورد defining clause and nondefining clause در کتابی خواندم اما همش در مورد روش ساخت این ترکیبات توضیح داده بود. در این کتاب در مورد این که مرجع این حرف ربط چیست توضیحی نداده بود. من حالا با تعیین مرجع این حرف ربط مشکل دارم. در مورد این مثال هم دیدگاهم مثل آقای rezaafshari هستش.

اگر شما خودت راحت میتوانی درک کنی که مرجع این حرف ربط را چطوری باید پیدا کنیم، میشه یه توضیحی بدی؟ ممنون میشم. این سوال چند روزه منو گیج کرده.[/QUOTE]

hooran
April 29th, 2013, 11:16 PM
در واقع جملات اصلی اینها هستند :
As the world move into 19 century, numerous changes were taking place. ( These or those ) Numerous changes greatly influence the world of economy.
جمله دوم توضیح دهنده و یا در واقع defining clause است برای اولی بنا براین باید نقطه را برداریم و کاما بگذاریم ،
s the world move into 19 century, numerous changes were taking place , ( These or those ) Numerous changes greatly influence the world of economy.

که در موقع خوندن یک پاوز نامطلوب و ابتدایی ایجاد می کند برای روانتر شدن حرف ربط باید بگذاریم که مشخصا فاعلی غیر انسانی است و that بجای کاما و فاعل جمله دوم می نشیند .
ممنون از اینکه باعث شدید این مطالب را بنده یاد بگیرم . دوستان دیگر کمک کنند اگر اشتباهی نکته ای مطرح یا فهم شده است ، در اشتباه نمونیم.
:)

tesoke
April 30th, 2013, 03:36 AM
دو تا سوال داشتم.

1) من وقتی که ردینگ­های لانگمن را میزنم، همیشه 13 سوال داره و سوال آخر هم 3 امتیاز دارد. سوالم این است که تست­های ردینگ تافل IBT هم همین طوریه؟ یعنی همیشه 13 سواله است و سوال آخر 3 امتیازیه؟

2) وقتی سوالی را که در لیسنینگ چند بخشی است نیمه درست جواب بدهیم، آیا در آزمون تافل IBT واسه ما کلا غلط در نظر می­گیرند یا نصف نمره را به ما می­دهند. مثلا وقتی جدولی داده که چند خانه دارد و ما باید در 4 خانه­ی درست، تیک بزنیم، اگر یکی را اشتباه بزنیم و 3 تا را درست، تکلیف نمره­مان چی میشه؟ آخه اگه مثلا بدانم که با زدن مثلا 3 تا درست باز هم برای من غلط در نظر می­گیرند، همچین سوالاتی را که مثلا یک گزینه را نمی­دانم سریع الکی میزنم و وقت نمیزارم واسش. اما اگه نصف نمره را می­دهند در این صورت اونهایی که میدانم را حداقل درست میزنم. واسه همین لطفا کسی که دقیق میدونه جواب بده چون این سوال جوابش را خیلی دقیق باید بدانم و بر اساس جواب شما، برنامه ریزی کنم که چطور جواب بدم. مرسی

aminc
May 2nd, 2013, 07:48 PM
سلام بچه ها
یه سوالی توی ریدیمق است که زیر داخل متن مربع میده بعدش به جاش جمله باید جایگزاری کنیم
من همش اینو اشتباه میزنم
چند تا از این سوال میاد؟؟؟؟؟؟؟
میشه این سری سوالو بیخیال شم؟؟؟؟

Leopold
May 2nd, 2013, 08:36 PM
سلام بچه ها
یه سوالی توی ریدیمق است که زیر داخل متن مربع میده بعدش به جاش جمله باید جایگزاری کنیم
من همش اینو اشتباه میزنم
چند تا از این سوال میاد؟؟؟؟؟؟؟
میشه این سری سوالو بیخیال شم؟؟؟؟

معمولا در هر ریدینگ یکی نمونه از این سوال ها میاد (در کل سکشن 3 تا سوال).
اتفاقا اگه تمرین کنین میبینین که پاسخ دادن به این سوال خیلی راحت هست. این فایل را که واست آپلود کردم حتما بخون.

tesoke
May 3rd, 2013, 06:36 AM
دو تا سوال داشتم.

1) من وقتی که ردینگ­های لانگمن را میزنم، همیشه 13 سوال داره و سوال آخر هم 3 امتیاز دارد. سوالم این است که تست­های ردینگ تافل IBT هم همین طوریه؟ یعنی همیشه 13 سواله است و سوال آخر 3 امتیازیه؟

2) وقتی سوالی را که در لیسنینگ چند بخشی است نیمه درست جواب بدهیم، آیا در آزمون تافل IBT واسه ما کلا غلط در نظر می­گیرند یا نصف نمره را به ما می­دهند. مثلا وقتی جدولی داده که چند خانه دارد و ما باید در 4 خانه­ی درست، تیک بزنیم، اگر یکی را اشتباه بزنیم و 3 تا را درست، تکلیف نمره­مان چی میشه؟ آخه اگه مثلا بدانم که با زدن مثلا 3 تا درست باز هم برای من غلط در نظر می­گیرند، همچین سوالاتی را که مثلا یک گزینه را نمی­دانم سریع الکی میزنم و وقت نمیزارم واسش. اما اگه نصف نمره را می­دهند در این صورت اونهایی که میدانم را حداقل درست میزنم. واسه همین لطفا کسی که دقیق میدونه جواب بده چون این سوال جوابش را خیلی دقیق باید بدانم و بر اساس جواب شما، برنامه ریزی کنم که چطور جواب بدم. مرسی

کسی جوابم را نداد :( دوستان کسی نمی دونه تا به من کمک کنه؟
راستی یه سوال دیگه هم داشتم:

3) آیا در سوالات معنی کلمات، از ما انتظار دارند که معنی تمام گزینه­ ها را بدانیم و فرض بر این است که معنی گزینه­ ها را می­دانیم؟ به عبارت دیگر اگر ما معنی کلمات هر 4 گزینه را ندانیم، یعنی کم کاری از ما بوده؟ یا این که این هم راه حلی دارد که اون تست را از دست ندیم؟

Leopold
May 3rd, 2013, 01:05 PM
دو تا سوال داشتم.

کسی جوابم را نداد :( دوستان کسی نمی دونه تا به من کمک کنه؟
راستی یه سوال دیگه هم داشتم:

3) آیا در سوالات معنی کلمات، از ما انتظار دارند که معنی تمام گزینه­ ها را بدانیم و فرض بر این است که معنی گزینه­ ها را می­دانیم؟ به عبارت دیگر اگر ما معنی کلمات هر 4 گزینه را ندانیم، یعنی کم کاری از ما بوده؟ یا این که این هم راه حلی دارد که اون تست را از دست ندیم؟

1- هر ریدینگ تافل 14 تا سوال داره و سوال آخر 2 امتیازی هست.
2- واسه اینطور سوال ها مینویسه که این سوال چند امتیاز داره. مثلا وقتی میگه که این سوال 2 امتیازی هست و اگه فقط یکیش را اشتباه بزنی یک امتیاز میگری. فرض کن یک جدولی هست که باید 4 تا تیک بزنی و گفته که این سوال 2 امتیاز داره. اگه یکی رو غلط بزنی و 3 را درست 1 امتیاز میگیری ولی اگه 2 تا را درست بزنی و 2 تا را غلط صفر امتیاز میگیری. شما واسه هر سوال حداکثر تلاشت را بکن.
3- در سوالات vocab، پاسخ سوالات به مراتب راحت تر از صورت سوال هست و انتظار میره که شما معنی لغاتی که چهار گزینه آورده شده را بدونین. چون اگه معنی صورت سوال را ندونین و یکی از پاسخ ها را هم ندونین یک کمی به مشکل میخورید. چون سوالات چهارگزینه را بهتره از روش حذف گزینه ها پاسخ داد. البته میتونین از روش context clue پاسخ بدین یعنی گزینه هایی که معنیش را میدونین جایگزین لغت موردنظر بکنین و جمله را بخونین ببینین آیا درسته یا نه. روش های مختلفی واسه پاسخ دادن به سوالات vocab هست. کتاب تامسون در این مورد خوب توضیخ داده. ضمنا شما حتما کتاب Essential words را بخونین.

tesoke
May 6th, 2013, 09:39 AM
1-
3- در سوالات vocab، پاسخ سوالات به مراتب راحت تر از صورت سوال هست و انتظار میره که شما معنی لغاتی که چهار گزینه آورده شده را بدونین. چون اگه معنی صورت سوال را ندونین و یکی از پاسخ ها را هم ندونین یک کمی به مشکل میخورید. چون سوالات چهارگزینه را بهتره از روش حذف گزینه ها پاسخ داد. البته میتونین از روش context clue پاسخ بدین یعنی گزینه هایی که معنیش را میدونین جایگزین لغت موردنظر بکنین و جمله را بخونین ببینین آیا درسته یا نه. روش های مختلفی واسه پاسخ دادن به سوالات vocab هست. کتاب تامسون در این مورد خوب توضیخ داده. ضمنا شما حتما کتاب Essential words را بخونین.

من خودم کتاب اسنشیال را نخواندم اما به عوضش کتاب 504 و 1100 را خوانده ام. کلی کلمه ی دیگه هم از روی فیلم و مقاله و ... بلدم که حدود 5000 کلمه میشه. یعنی یه جورایی ادعای زیادی دارم توی کلمه بلد بودن :) اما مثلا این تست لانگمن را دیدم که از 4 گزینه معنی 3 تاش را نمی دانستم!

The word harpoons in paragraph 4 is closest in meaning to
a) spears
b) fishing rods
c) dishes
d) ornaments
خب توی این تست من فقط معنی گزینه c را میدانم :) (خسته نباشم واقعا :) ). حالا سوالم این است که من که تا حدودی دایره لغتم خوب است، آیا این تست لانگمن غیراستاندارد است یا این که ما هر چی هم کلمه بلد باشیم بالاخره در هر ردینگی یه تست هست که ممکنه کلمات گزینه ها را بلد نباشیم و ناچارا از دست خواهیم داد و راه گریزی نیست؟ اگر این طوریه که خیلی نامردیه ما الکی نمره از دست بدیم :(
شما هم میشه که با این که نمره بالا گرفته اید، در تست ها به همچین تستی برخوردید که بیشتر گزینه ها را بلد نباشید؟

Leopold
May 6th, 2013, 01:39 PM
من خودم کتاب اسنشیال را نخواندم اما به عوضش کتاب 504 و 1100 را خوانده ام. کلی کلمه ی دیگه هم از روی فیلم و مقاله و ... بلدم که حدود 5000 کلمه میشه. یعنی یه جورایی ادعای زیادی دارم توی کلمه بلد بودن :) اما مثلا این تست لانگمن را دیدم که از 4 گزینه معنی 3 تاش را نمی دانستم!

The word harpoons in paragraph 4 is closest in meaning to
a) spears
b) fishing rods
c) dishes
d) ornaments
خب توی این تست من فقط معنی گزینه c را میدانم :) (خسته نباشم واقعا :) ). حالا سوالم این است که من که تا حدودی دایره لغتم خوب است، آیا این تست لانگمن غیراستاندارد است یا این که ما هر چی هم کلمه بلد باشیم بالاخره در هر ردینگی یه تست هست که ممکنه کلمات گزینه ها را بلد نباشیم و ناچارا از دست خواهیم داد و راه گریزی نیست؟ اگر این طوریه که خیلی نامردیه ما الکی نمره از دست بدیم :(
شما هم میشه که با این که نمره بالا گرفته اید، در تست ها به همچین تستی برخوردید که بیشتر گزینه ها را بلد نباشید؟

یکی از روش های پاسخ دهی به سوالات vocab استفاده از context clue هست. یعنی از لحاظ مفهمومی باید چک کنین. متاسفانه مطمئن نیستم متن در مورد چی بوده ولی احتمالا در مورد صید نهنگ هست. شما خودتون میدونین که در گذشته نهنگ را با قلاب ماهیگیری که گزینه b هست صید نمیکردن بلکه با نیزه بوده. پس ظاهرا گزینه a درست هست. معنی گزینه c و d هم به ترتیب میشه ظروف و زیور آلات. البته میگم بستگی به متن داره.
شما چون 1100 و 504 را خوندین دایره لغتتون خوبه ولی حتما essential را هم بخونین چون لغت هاش خیلی در ریدینگ تافل پرکاربرد هستن. همونطور که گفتین اگه کلی لغت بلد باشین باز هم لغتی ممکنه بیاد که معنیش را ندونین. طراحان سوال وقتی سوالی را طرح میکنن واسش چند تا clue میذارن که شما اگه معنی دقیقش را ندونستین با استفاده از این clue ها به جواب درست برسین. بهترین کار این هست که شما وقتی تست میزنین و به چنین سوالی هایی برخورد کردید دنبال hint ها بگردین. مطمئن باشید که پاراگراف و یا جمله ای که این لغت در آن به کار رفته یک چیزی داره که شما را راهنمایی کنه.

e133218228
May 12th, 2013, 06:30 PM
سلام. دوستان کسی میدونه 12 سوال ردینگ در چه فرمی هستن؟ مثلا چند تاش لغت، چند تاش درک جمله، چند تاش ضمیر و ... ؟ مرسی

torkanturk
May 12th, 2013, 08:53 PM
سلام. دوستان کسی میدونه 12 سوال ردینگ در چه فرمی هستن؟ مثلا چند تاش لغت، چند تاش درک جمله، چند تاش ضمیر و ... ؟ مرسی
دوست من بستگی داره به خود مرکز
ولی معمولا3-4تا لغت
1ضمیر
7تا درک مطلب
1جمله داخل پرانتز که هم معنی پیدا کنیم
سوال اخر هم مشخصه
سربلند باشین:rolleyes:

hooran
May 12th, 2013, 09:21 PM
من الان تی پی او 4 ریدینگ اولشو زدم
برداشت من اینه
6 سوال درک مطلب
3 تا لغت
3 معنی عبارت
1 جایگذاری جمله در پاراگراف
1 پرسش 6 گزینه ای
14 سوال و جمعا 15 امتیاز داشت . نتیجه : بیست دقیقه که شوخیه !! تو یک ساعت هم نتونستم درست درک کنم ، خیلی سخت بود ....
دوست من بستگی داره به خود مرکز
ولی معمولا3-4تا لغت
1ضمیر
7تا درک مطلب
1جمله داخل پرانتز که هم معنی پیدا کنیم
سوال اخر هم مشخصه
سربلند باشین:rolleyes:

torkanturk
May 12th, 2013, 10:41 PM
من الان تی پی او 4 ریدینگ اولشو زدم
برداشت من اینه
6 سوال درک مطلب
3 تا لغت
3 معنی عبارت
1 جایگذاری جمله در پاراگراف
1 پرسش 6 گزینه ای
14 سوال و جمعا 15 امتیاز داشت . نتیجه : بیست دقیقه که شوخیه !! تو یک ساعت هم نتونستم درست درک کنم ، خیلی سخت بود ....
دوست من قلق تست زدن فرق میکنه
اولش سخته ولی بعد درست میشه
اول سوال رو بخون بعد برو جلو
روش رو دوستان توضیح دادن تو یه قسمت فروم یادم نیس
نباید هم درک کرد
اون متن رو باید 1 ساعت وقت بذاری بفهمیم...
سربلند باشی:rolleyes:

sagharb
May 15th, 2013, 08:08 PM
من برای ریدینگ اصلا متن رو نمیخونم... فوقش مثلا سر بعضی سوالا یک پاراگراف رو میخونم... ولی با این حال هم وقت کم میارم :( نمیدونم چجورس سرعتمو ببرم بالا تو ده روز :| یعنی اصلا گاهی احساس میکنم ی جمله که میدونم جواب تو اونه رو باید چند بار بخونم که بتونم سوالو جواب بدم...

torkanturk
May 16th, 2013, 07:50 AM
من برای ریدینگ اصلا متن رو نمیخونم... فوقش مثلا سر بعضی سوالا یک پاراگراف رو میخونم... ولی با این حال هم وقت کم میارم :( نمیدونم چجورس سرعتمو ببرم بالا تو ده روز :| یعنی اصلا گاهی احساس میکنم ی جمله که میدونم جواب تو اونه رو باید چند بار بخونم که بتونم سوالو جواب بدم...
دوست من همونطوره نگران نباش
بعضا چند بار باید خوند تا جواب رودرست تشخیص داد
تنها راه حله شما فقط و فقط تمرین و تکرار هست
تو ین 10 روز هرچی دستت اومد تست بزن و نترس تا نمرات بالاتر بره
شما فقط تمرین کن بذار سرت درد کنه!

aminc
May 18th, 2013, 08:33 PM
سلام
بچه ها به نظر شما برای ریدینگ باید کل متن ریدینگ خوانده بشه!!!! آخه من وقت کم میارم 2 ساعت طول میکشه متن لانگمنو بفهمم!!!!
حوصلم دیگه داره سر میره چیکار کنم زود جواب بدم؟؟
با تشکر
پسرخاله

torkanturk
May 18th, 2013, 08:37 PM
سلام
بچه ها به نظر شما برای ریدینگ باید کل متن ریدینگ خوانده بشه!!!! آخه من وقت کم میارم 2 ساعت طول میکشه متن لانگمنو بفهمم!!!!
با تشکر
پسرخاله
اصلا
نه کل متن
شما باید به ترتیب سوال رو بخونی بعد پاراگراف مربوطه تا به جواب برسی و بعد سوال بعدی تا اخر که..
من تو چند صفحه قبل توضیح دادم بخون اونا رو
دوستان ریدینگ تافل سخت شده و زیاد کار کنید
در ضمن اولش سخته بعد درست میشه

aminc
May 18th, 2013, 08:59 PM
سلام
بچه ها این نوع سوالات بازم تو امتحان است توی TPo پیدا نکردم ولی توی لانگمن است!!!
Its not stated in the passage 1 that fish...
که 3 گزینه درسته و یکیش اشتباهه
من همش اینارو اشتباه میزنم
تو امتحان میاد یا نه؟؟؟؟؟

Caltech
May 22nd, 2013, 08:43 PM
همه سوالات ممکن تو ETS official guide اومده. یه سر به این کتاب بزنید.

torkanturk
May 22nd, 2013, 09:38 PM
کسی نیست به پسر خاله کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟
امتحان کلا عین تی پی او هستش دوست من لااقل تا اینجا و قسمت ریدینگ هم استثنا نیست
در ضمن بله سوالاتی مثل all of the...stated EXCEPTهم هستش خوب به هر صورت متفاوت

RF4
May 23rd, 2013, 05:07 AM
دوستان ریدینگ و لیسنینگ ای بی تی کمبریج با ازمون اصلی چقدر فاصله دارن؟ من قاطی کردم واقعا
لیسنینگشو ۲۶ میزنم ولی ریدینگشو خودمو کشتم ۲۱
واقعا کلافه شدم
یک ماه دیگه هم امتحان دارم

torkanturk
May 23rd, 2013, 07:41 AM
دوستان ریدینگ و لیسنینگ ای بی تی کمبریج با ازمون اصلی چقدر فاصله دارن؟ من قاطی کردم واقعا
لیسنینگشو ۲۶ میزنم ولی ریدینگشو خودمو کشتم ۲۱
واقعا کلافه شدم
یک ماه دیگه هم امتحان دارم

دوست من نترسید و ادامه بدید
شما ریدینگش بله یکم سخته ولی ای تی اس سخت کرده تازگیا ریدینگ و لیسینینگ رو
شما حتما تی پی او ها رو هم کار کن که خیلی مهمه

sagharb
May 23rd, 2013, 08:10 AM
سلام
با تشکر
پسرخاله

نه فکر نمیکنم تو هیچ کتابی یا کلاسی خوندن متن توصیه بشه! اصلا "نباید" خوند! چون معمولا ماها سرعتمون پایینه! (یعنی بستگی به سرعت خوندن داره خوندن یا نخوندن متن! ) شما هر سوالی که بهش برخورد میکنی بگرد ببین کجای متنه و کجای پاراگرافه، همون تیکه و دور و ورش رو بخونی جواب میده 95 درصد مواقع!

aminc
May 23rd, 2013, 11:49 AM
امتحان کلا عین تی پی او هستش دوست من لااقل تا اینجا و قسمت ریدینگ هم استثنا نیست
در ضمن بله سوالاتی مثل all of the...stated EXCEPTهم هستش خوب به هر صورت متفاوت

آخه من توی TPO همچین فرمتی از سوال پیدا نکردم فقط توی لانگمن دیدم!!!
شاید من اشتباه دیدم
آره؟؟؟

torkanturk
May 23rd, 2013, 12:35 PM
آخه من توی TPO همچین فرمتی از سوال پیدا نکردم فقط توی لانگمن دیدم!!!
شاید من اشتباه دیدم
آره؟؟؟
دوست من شما به هر نوع سوال اماده کن خودت رو دیگه نمیشه گفت میاد یا نمیاد ولی خوب امتحان شبیه تی پی او بود و لیسین و ریدینگ کمی و البته کمی سخت تر
زمان خیلی مهمه

aijani
May 23rd, 2013, 02:23 PM
سلام
بچه ها این نوع سوالات بازم تو امتحان است توی TPo پیدا نکردم ولی توی لانگمن است!!!
Its not stated in the passage 1 that fish...
که 3 گزینه درسته و یکیش اشتباهه
من همش اینارو اشتباه میزنم
تو امتحان میاد یا نه؟؟؟؟؟

سلام پسرخاله عزیز،
من 1ماهی میشه امتحان دادم ولی دقیقا یادم نمیاد ک چنین فرمتی وجود داشت یا نه! ولی می دونم عکسش بود یعنی کدوم یکی گزینه گفته شده... خوب ولی شما ریسک نکن وقتی میبینی ک این نوع سوال رو مشکل داری بیشتر کار کن اصلا نیاز نیست به عینه چنین سوالی رو پیدا کنید می تونید هر سوالی رو به صورت تمرینی گزینه هاش نگاه کنید و بگید تو متن بوده یا نه و با 1مقدار تمرین سطحتون ببرید بالا این کار به ضررتون نیست چون اینجور تمرینا به ادم کمک میکنه ک درک متن ادم بره بالاتر من از روی تجربه خودم میگم ریدینگها رو خودم 6-14 میزدم یعنی 6دقیقه میخوندم کل متن رو و سعی میکردم کلی 1 درکی از متن پیدا کنم بعد تو 14 دقیقه سوالا رو میخوندم اگه جواب بلدم بودم ک جواب میدادم اگه نه هم که بر می گشتم به پاراگراف مربوطه و جواب پیدا می کردم....
امیدوارم ک مفید بوده باشه...ضرر نداره بگم ک من 20 روز قبل امتحانم شروع ب خوندن کردم و فقط تی پی ا ها و لیسنینگ بارنز و ریدینگ کیمبریج رو زدم البته ناگفته نمونه 6ماه پیش جی ار ای هم داده بودما!!!!!!. شما اگه وقت کافی دارید ک خوندن لانگمن بد نیست ولی اگه وقت ندارید بنظر من که خوندن بارنز و کمبریج خیلی مهمتر از لانگمن هستش باز این نظر من و همچنین کسایی بوده ک من اون زمان راهنمایی کردنه... صلاح خودتون رو خود شما بهتر میدونید...

پیروز و زنده دل باشید... :)

tesoke
June 16th, 2013, 08:07 PM
سلام دوستان. من واسه ردینگ، از روی نرم افزار لانگمن شروع کردم. اوایل تست ها را بد میزدم و از 13 سوال، 6-7 تا را اشتباه می زدم، بعد از خواندن 5 تست، سراغ اسکیل هاش رفتم و اونها را کامل زدم و تحلیل موشکافانه کردم و بعد دوباره که به تست هاش برگشتم اوضاعم بهتر شد و 3 تست آخر را خوب زدم و از 13 سوال، به ترتیب 5 و 1.5 و 0.5 اشتباه داشتم و فعلا از روند پیشرفتم در طی این دو ماه راضیم. حالا که سی دی لانگمن را تمام کردم، از روی نرم افزار چه کتابی بخوانم؟ من تا امتحان 3.5 ماه وقت دارم و 40 روز آخر را گذاشتم واسه TPOها. پس دو ماه دیگه واسم میمونه. در این دو ماه از روی کدام منابع کار کنم به نظرتان؟ مرسی

tesoke
June 18th, 2013, 12:47 AM
هر چند هنوز سوال قبلی ام را هنوز کسی جواب نداده اما من یک سوال دیگه هم می پرسم :)

من هر روز 2 ساعت را واسه ردینگ وقت می­گذارم. در این 2 ساعت، یک ردینگ را در زمان 20 دقیقه می­زنم و بعد هم در 1:40 ساعت باقی­مانده، تست­ها را دونه دونه تحلیل می­کنم و کلمات جدید متن را کامل درمیارم و یادداشت می­کنم و بعدا مرور می­کنم تا یاد بگیرم. من دایره لغتم خوبه (5000 کلمه بلدم، اسنشیال و 504 و 1100 را به اضافه­ی 2500 کلمه از فیلم­ها و سریال­ها بلدم. کلماتی که از روی فیلم یاد گرفتم هم کلمات واقعا خوبیه و من اونها را حتی بیشتر از کلمات 504 توی ردینگ­ها می­بینم!) و با خودم فکر کردم که اگر درآوردن کلمات جدید را بی­خیال بشم، سرعتم دو برابر میشه و روزی می­تونم دو ردینگ را بزنم اما فقط سوالاتی که غلط زدم را تحلیل می­کنم و دیگه کلمات جدید را اصلا در نمیارم. (در ضمن من 3.5 ماه دیگه تا امتحان تافل فاصله دارم و تست­های ردینگ نرم­افزار لانگمن را تمام کردم و حالا دارم میرم سراغ منبع بعدی.) با خودم گفتم ماه آخر که قطعا وقت کلمه جدا کردن نیست اما در 2.5 ماه دیگه هم اگر کلمه جدا کنم کلا 500-600 کلمه به دایره لغتم اضافه میشه که فکر نکنم چندان به دردم بخوره، اما اگر این کار را نکنم، تعداد ردینگ­هایی که خواهم خواند دو برابر میشه.

حالا به نظر شما کدام راه بهتره؟ این که من روزی یک ردینگ را در 2 ساعت تحلیل کامل کنم و کلماتش را کامل یاد بگیرم تا بعدا به درد بخوره یا این که روزی 2 ردینگ را بزنم و فقط زوم کنم روی افزایش سرعت و درک همزمان معنی در هنگام خواندن متن و دیگه کلمات جدیدش را هم بیخیال بشم؟ کدام راه را برم؟

nali87
June 18th, 2013, 01:11 AM
کتاب دلتا با اسکیلاش خوبه سخت هم نیست بعد هم ای تی اس بعد هم مستر اسکیل برای ریدینگ اگه خیلی وقت داشتین ACE که البته انقد ریدینگ واقعا لازم نیست. واسه لغت هم وکب فور ایلتس رو پیشنهاد میکنم

هر چند هنوز سوال قبلی ام را هنوز کسی جواب نداده اما من یک سوال دیگه هم می پرسم :)

من هر روز 2 ساعت را واسه ردینگ وقت می­گذارم. در این 2 ساعت، یک ردینگ را در زمان 20 دقیقه می­زنم و بعد هم در 1:40 ساعت باقی­مانده، تست­ها را دونه دونه تحلیل می­کنم و کلمات جدید متن را کامل درمیارم و یادداشت می­کنم و بعدا مرور می­کنم تا یاد بگیرم. من دایره لغتم خوبه (5000 کلمه بلدم، اسنشیال و 504 و 1100 را به اضافه­ی 2500 کلمه از فیلم­ها و سریال­ها بلدم. کلماتی که از روی فیلم یاد گرفتم هم کلمات واقعا خوبیه و من اونها را حتی بیشتر از کلمات 504 توی ردینگ­ها می­بینم!) و با خودم فکر کردم که اگر درآوردن کلمات جدید را بی­خیال بشم، سرعتم دو برابر میشه و روزی می­تونم دو ردینگ را بزنم اما فقط سوالاتی که غلط زدم را تحلیل می­کنم و دیگه کلمات جدید را اصلا در نمیارم. (در ضمن من 3.5 ماه دیگه تا امتحان تافل فاصله دارم و تست­های ردینگ نرم­افزار لانگمن را تمام کردم و حالا دارم میرم سراغ منبع بعدی.) با خودم گفتم ماه آخر که قطعا وقت کلمه جدا کردن نیست اما در 2.5 ماه دیگه هم اگر کلمه جدا کنم کلا 500-600 کلمه به دایره لغتم اضافه میشه که فکر نکنم چندان به دردم بخوره، اما اگر این کار را نکنم، تعداد ردینگ­هایی که خواهم خواند دو برابر میشه.

حالا به نظر شما کدام راه بهتره؟ این که من روزی یک ردینگ را در 2 ساعت تحلیل کامل کنم و کلماتش را کامل یاد بگیرم تا بعدا به درد بخوره یا این که روزی 2 ردینگ را بزنم و فقط زوم کنم روی افزایش سرعت و درک همزمان معنی در هنگام خواندن متن و دیگه کلمات جدیدش را هم بیخیال بشم؟ کدام راه را برم؟

blur
June 18th, 2013, 01:12 AM
سلام دوستان. من واسه ردینگ، از روی نرم افزار لانگمن شروع کردم. اوایل تست ها را بد میزدم و از 13 سوال، 6-7 تا را اشتباه می زدم، بعد از خواندن 5 تست، سراغ اسکیل هاش رفتم و اونها را کامل زدم و تحلیل موشکافانه کردم و بعد دوباره که به تست هاش برگشتم اوضاعم بهتر شد و 3 تست آخر را خوب زدم و از 13 سوال، به ترتیب 5 و 1.5 و 0.5 اشتباه داشتم و فعلا از روند پیشرفتم در طی این دو ماه راضیم. حالا که سی دی لانگمن را تمام کردم، از روی نرم افزار چه کتابی بخوانم؟ من تا امتحان 3.5 ماه وقت دارم و 40 روز آخر را گذاشتم واسه TPOها. پس دو ماه دیگه واسم میمونه. در این دو ماه از روی کدام منابع کار کنم به نظرتان؟ مرسی
شما چون سرعتت کمه برا تی پی اوها 52 روز وقت بذار یعنی برا هر تستی دو روز...چون مهمن و وقت کم میاری....اگه حتما میخواین نرم افزار کار کنید میتونید بارونز و بعد کمبریج رو کار کنید.

Setayeshpour
June 18th, 2013, 01:32 AM

سلام
البته من در مقابل دوستان باتجربه ای که اینجا هستند نباید نظری بدم ولی تجربم بعد از 3 بار آزمون تافل دادن و مشکلی که تو ریدینگ داشتم میگه که برخلاف آزمون جی آر ای که نیاز به دایره لغات بالایی هست تافل نیازی به این همه یادگیری لغات بالایی نداره.من فکر میکنم از این دو ساعتی که وقت میذارید برای ریدینگ 3 تا پسیج ریدینگ کار کنید(دقیقا مثل آزمون) و فقط سوالایی که غلط زدید و یا با شک زدید رو تحلیل کنید این خیلی بیشتر تو بالا بردن مهارتتون تو این بخش کمک میکنه.سر جلسه بیشتر از هرچیزی سرعتتون تو خوندن و پیدا کردن جواب درست تو متن خیلی مهمه.با توجه به اینکه 2 ماه و نیم فرصت دارید از الان رو سرعتتون و
درک همزمان معنی در هنگام خواندن متنهم کار کنید.

raminkomaie
June 26th, 2013, 11:09 PM
با سلام. قابل توجه دوستانی که احساس میکنن در ریدینگ ضعیفن یا بعد از کلی خوندن منابع iBT پیشرفت راضی کننده ای رو تو خودشون نمی بینند. یه تجربه شخصی رو خدمتتون عرض میکنم. بنده 3 نوبت امتحان دادم که تو امتحان اول که از روی دلتا تمرین کرده بودم و تستهای کاپلان و بارونز رو هم انجام دادم نمره ریدینگم 18 شد. سر امتحان دوم یکماه تمرکزم رو روی کتاب بروس راجرز و کمبریج گذاشتم و تستهای کمبریج رو هم حدودای 22 تا 24 میزدم، با اینکه دایره لغاتم هم زیاد شده بود و با نحوه سوالات کاملا آشنا شده بودم ولی بازم تو امتحان فقط 1 نمره پیشرفت کردم که نمره 19 ریدینگ اصلا پیشرفت قابل ملاحظه ای نبود و همون ضعفهای من تو امتحان قبلی کاملا حس میشد مثلا 2-3 تا سوال آخر هر passage رو وقت کم میاوردم. خلاصه دیدم منابع تا یه حدی منو تو ریدینگ راه انداختن و از پیشرفتم اصلا راضی نبودم و یه جورایی نا امید. سر امتحان سوم دیگه سراغ منابع تافل نرفتم. مجلات National Geographic رو دانلود کردم و تقریبا 3 هفته هر 2 روز یه مقالشو میخوندم و روی اونا تمرکز کردم، هر چند که درکشون یه مقدار سنگین میومد ولی تواناییم رو تو درک مطلب و سرعت خوندن به سرعت افزایش داد. 3 روز قبل امتحان هم 2 تا از TPO هارو کار کردم و رفتم سر امتحان. ایندفعه نمره ریدینگ من شد 25 که برام نتیجه خیلی خوبی بود ضمن اینکه سر امتحان اصلا استرس وقت و استفاده از تکنیک های تست زنی رو نداشتم و احساس پیشرفت خوبی می کردم! ضمن کمک به ریدینگ، به speaking و listening من هم کمک زیادی کرد چرا که مثلا اطلاعات سوال 6 speaking و یکی از lecture های لیستنینگ هم کاملا شبیه اون مقاله ها بود که اونارو هم کاملا راحت پاسخ دادم. نتیجش این شد که نسبت به زمان کمی که گذاشتم، پیشرفت بالایی داشتم که بنظرم منابع iBT نمیتونستن به این خوبی ایجادش کنن. تو لیستنینگ هم کار مشابهی کردم و از وبسایت چند تا از رادیوهای آمریکایی برنامه هاشونو بصورت پادکست دانلود میکردم و بیشتر مواقع فقط گوش میدادم. در کل اینکار شبیه یه ریسک بود ولی خوب جواب داد.

tesoke
June 27th, 2013, 05:27 PM
با سلام. قابل توجه دوستانی که احساس میکنن در ریدینگ ضعیفن یا بعد از کلی خوندن منابع iBT پیشرفت راضی کننده ای رو تو خودشون نمی بینند. یه تجربه شخصی رو خدمتتون عرض میکنم. بنده 3 نوبت امتحان دادم که تو امتحان اول که از روی دلتا تمرین کرده بودم و تستهای کاپلان و بارونز رو هم انجام دادم نمره ریدینگم 18 شد. سر امتحان دوم یکماه تمرکزم رو روی کتاب بروس راجرز و کمبریج گذاشتم و تستهای کمبریج رو هم حدودای 22 تا 24 میزدم، با اینکه دایره لغاتم هم زیاد شده بود و با نحوه سوالات کاملا آشنا شده بودم ولی بازم تو امتحان فقط 1 نمره پیشرفت کردم که نمره 19 ریدینگ اصلا پیشرفت قابل ملاحظه ای نبود و همون ضعفهای من تو امتحان قبلی کاملا حس میشد مثلا 2-3 تا سوال آخر هر passage رو وقت کم میاوردم. خلاصه دیدم منابع تا یه حدی منو تو ریدینگ راه انداختن و از پیشرفتم اصلا راضی نبودم و یه جورایی نا امید. سر امتحان سوم دیگه سراغ منابع تافل نرفتم. مجلات National Geographic رو دانلود کردم و تقریبا 3 هفته هر 2 روز یه مقالشو میخوندم و روی اونا تمرکز کردم، هر چند که درکشون یه مقدار سنگین میومد ولی تواناییم رو تو درک مطلب و سرعت خوندن به سرعت افزایش داد. 3 روز قبل امتحان هم 2 تا از TPO هارو کار کردم و رفتم سر امتحان. ایندفعه نمره ریدینگ من شد 25 که برام نتیجه خیلی خوبی بود ضمن اینکه سر امتحان اصلا استرس وقت و استفاده از تکنیک های تست زنی رو نداشتم و احساس پیشرفت خوبی می کردم! ضمن کمک به ریدینگ، به speaking و listening من هم کمک زیادی کرد چرا که مثلا اطلاعات سوال 6 speaking و یکی از lecture های لیستنینگ هم کاملا شبیه اون مقاله ها بود که اونارو هم کاملا راحت پاسخ دادم. نتیجش این شد که نسبت به زمان کمی که گذاشتم، پیشرفت بالایی داشتم که بنظرم منابع iBT نمیتونستن به این خوبی ایجادش کنن. تو لیستنینگ هم کار مشابهی کردم و از وبسایت چند تا از رادیوهای آمریکایی برنامه هاشونو بصورت پادکست دانلود میکردم و بیشتر مواقع فقط گوش میدادم. در کل اینکار شبیه یه ریسک بود ولی خوب جواب داد.

اولا مرسی که تجربه ی عالی خودتان را در اختیار ما قرار دادید. من هم حدودا نمره ردینگم الان روی همان 18-19 است و لانگمن را خواندم و بارونز هم نصف تست های سی دی اش را زدم. هنوز بقیه را نخواندم که ببینم که آیا نمره ام بهتر میشه یا نه، اما این تجربه ی شما این قدر عالی بود که خواستم حتما بیشتر در مورد این تجربه تان توضیح دهید و چند تا سوال داشتم:

1) این طور که میگید، تقریبا با خواندن 10 مقاله از این مجله، نمره ی ردینگ شما 6 نمره بهتر شد!! عالیه واقعا اما میشه توضیح بدید که به نظر شما در چه زمینه ای پیشرفت کردید که این قدر نمره تان یه دفعه ای بهتر شد؟ یعنی این 10 مقاله باعث شد که درک شما از ردینگ خواندن زیاد بشه یا این که سرعت شما را زیاد کرد؟ شما گفتید: "همان ضعف های من تو امتحان قبلی کاملا حس میشد و مثلا 2-3 سوال آخر هر passage را وقت کم می آوردم." این یعنی که ایراد اصلی شما روی سرعت بوده است و با خواندن این مجلات سرعتتان زیاد شده و میزان درک و دقت تغییری نکرده است. درسته؟ (البته قطعا افزایش سرعت طوری که وقت واسه 2-3 تا کم نیاد نمره را زیاد میکنه.)

2) در مورد لیسنینگتان هم میشه مثل ردینگ توضیح بدید که دقیقا چه رادیوهایی و چند تا پادکست را گوش دادید و چقدر نمره تان پیشرفت کرد؟ خصوصا در مورد افزایش نمره تان بگید تا ببینیم این روش چقدر روی لیسنینگ تان اثر مثبت داشته است.

شرمنده که سوالاتم طولانیه. اما تجربه ی شما عالی و کمی متفاوته. اگر خوب آن را واسه مون توضیح بدید که من خیالم راحت بشه که از آن استفاده کنم ممنون میشم.

WAY2GO
June 27th, 2013, 05:50 PM
سلام به همه

بی شک زبان به زمان نیاز داره ولی به هر حال از کتاب های لغت موجود مثل 504، و خیلی کتاب های دیگه که هست دایره لغتتون رو وسیع کنید اما یه نکته خیلی مهم همین کتاب 504 کلی کلمه بی فایده داره اگه دقت کرده باشید کلی کلمه در مورد قتل و جنایت و وحشت و ترس و تاریکی و .... از اینها بگذرید و سعی نکنید حفظشون کنید من که ندیدم تو تافل این کلمه ها بیاد لغت های مهم رو هم به روش قدیمی حفظ کنید یعنی معنی ها رو بپوشونید و کلمه ها رو از خودتون بپرسید

raminkomaie
June 27th, 2013, 08:31 PM
اولا مرسی که تجربه ی عالی خودتان را در اختیار ما قرار دادید. من هم حدودا نمره ردینگم الان روی همان 18-19 است و لانگمن را خواندم و بارونز هم نصف تست های سی دی اش را زدم. هنوز بقیه را نخواندم که ببینم که آیا نمره ام بهتر میشه یا نه، اما این تجربه ی شما این قدر عالی بود که خواستم حتما بیشتر در مورد این تجربه تان توضیح دهید و چند تا سوال داشتم:

1) این طور که میگید، تقریبا با خواندن 10 مقاله از این مجله، نمره ی ردینگ شما 6 نمره بهتر شد!! عالیه واقعا اما میشه توضیح بدید که به نظر شما در چه زمینه ای پیشرفت کردید که این قدر نمره تان یه دفعه ای بهتر شد؟ یعنی این 10 مقاله باعث شد که درک شما از ردینگ خواندن زیاد بشه یا این که سرعت شما را زیاد کرد؟ شما گفتید: "همان ضعف های من تو امتحان قبلی کاملا حس میشد و مثلا 2-3 سوال آخر هر passage را وقت کم می آوردم." این یعنی که ایراد اصلی شما روی سرعت بوده است و با خواندن این مجلات سرعتتان زیاد شده و میزان درک و دقت تغییری نکرده است. درسته؟ (البته قطعا افزایش سرعت طوری که وقت واسه 2-3 تا کم نیاد نمره را زیاد میکنه.)

2) در مورد لیسنینگتان هم میشه مثل ردینگ توضیح بدید که دقیقا چه رادیوهایی و چند تا پادکست را گوش دادید و چقدر نمره تان پیشرفت کرد؟ خصوصا در مورد افزایش نمره تان بگید تا ببینیم این روش چقدر روی لیسنینگ تان اثر مثبت داشته است.

شرمنده که سوالاتم طولانیه. اما تجربه ی شما عالی و کمی متفاوته. اگر خوب آن را واسه مون توضیح بدید که من خیالم راحت بشه که از آن استفاده کنم ممنون میشم.

خواهش میکنم دوست عزیز. شما وقتی ذهنتون عادت کنه که غرق در موضوع بشه حواس پرتیتون کمتر میشه و خب تبعاتش هم اینه که وسط یه پاراگراف با اینکه شاید براتون ساده هم باشه کمتر مجبور میشین برگردین و دوباره از اول بخونینش، و خب این همون معنی افزایش توانایی درک مطلب و به تبعش افزایش سرعت رو میده. منابع iBT با اینکه من رو کاملا با نحوه سوالات آشنا کردن، ولی احساس کردم من رو از یه حدی بیشتر بالا نمیکشند. به این دلیل رفتم سراغ مقالات آزادی که گفتم، که هم چند برابر طولانی ترند چون جزئیات بیشتری دارند و هم سنگین تر و سعی کردم فقط بتونم پاراگرافهارو تو ذهنم حلاجی کنم و اینکه رشته مطالب رو تو ذهنم از دست ندم. بعدش هم متوجه شدم که خود این مقالات احتمالا از منابع iBT به شمار میرن. البته یه مقداری مغزم داغ میکرد ولی وقتی برگشتم سر تستهای iBT، دیدم خوندن مطالب برام خیلی روون تر شدن. امیدوارم حرفام گنگ نبوده باشه. البته این تجربه شخصی خودم بود و دوستان خیلی با تجربه ای هم اینجا هستن که نمرات بالاتری دارند و البته نظر و تجربه اونا مطمئنا راجع به این موضوع میتونه بیشتر موثر باشه یا این مطلب رو کامل تر کنه.

tesoke
June 27th, 2013, 11:10 PM
خواهش میکنم دوست عزیز. شما وقتی ذهنتون عادت کنه که غرق در موضوع بشه حواس پرتیتون کمتر میشه و خب تبعاتش هم اینه که وسط یه پاراگراف با اینکه شاید براتون ساده هم باشه کمتر مجبور میشین برگردین و دوباره از اول بخونینش، و خب این همون معنی افزایش توانایی درک مطلب و به تبعش افزایش سرعت رو میده. منابع iBT با اینکه من رو کاملا با نحوه سوالات آشنا کردن، ولی احساس کردم من رو از یه حدی بیشتر بالا نمیکشند. به این دلیل رفتم سراغ مقالات آزادی که گفتم، که هم چند برابر طولانی ترند چون جزئیات بیشتری دارند و هم سنگین تر و سعی کردم فقط بتونم پاراگرافهارو تو ذهنم حلاجی کنم و اینکه رشته مطالب رو تو ذهنم از دست ندم. بعدش هم متوجه شدم که خود این مقالات احتمالا از منابع iBT به شمار میرن. البته یه مقداری مغزم داغ میکرد ولی وقتی برگشتم سر تستهای iBT، دیدم خوندن مطالب برام خیلی روون تر شدن. امیدوارم حرفام گنگ نبوده باشه. البته این تجربه شخصی خودم بود و دوستان خیلی با تجربه ای هم اینجا هستن که نمرات بالاتری دارند و البته نظر و تجربه اونا مطمئنا راجع به این موضوع میتونه بیشتر موثر باشه یا این مطلب رو کامل تر کنه.

مرسی از این که وقت گذاشتید. من قبلا هم این مسئله را شنیده بودم از برخی از دوستان که توصیه می کردند که مقالات مجلات را بخونیم اما حالا که شما میگید نمره تان را این قدر بهتر کرده، من بخشی از وقتم (نه همه را) صرف این کار هم خواهم کرد. راستی شما مقاله را در یک زمان مشخص می خواندید و خودتان را مجبور میکردید که سریع تمامش کنید یا نه؟ کلمات جدیدش را هم یاد می گرفتید یا نه؟

2) در مورد تجربه ی لیسنینگتون نگفتید که چقدر روی نمره تان اثر داشت؟ اون پادکست ها را روزی چقدر و چند تا مثلا گوش می گردید؟ اسکریپتش را هم چک می کردید؟

raminkomaie
June 28th, 2013, 02:33 AM
زمان برام مهم بود، به اینصورت که اولا جوری مطالب رو میخوندم که مثلا حداقل 1 ساعت چشم از مانیتور بر نمی داشتم، دوما سعی می کردم در طی مدت زمان مشخص بیشترین درک رو از کلیات و جزئیات مطلب داشته باشم، ولی خودم رو تحت فشار نمیذاشتم که محدودیت زمان مانع از درک و از هم گسستگی محتویات بشه. دقیقا هم لغاتی رو که مهم می دونستم رو از دیکشنری معنیش رو در می آوردمو ذخیره میکردمو تو زمانی که برای مرور vocab میذاشتم مرورشون میکردم. البته خیلی زیاد به اصطلاحاتی سه چهار کلمه ای بر میخوردم که واقعا دیکشنری و هیچ چیز دیگه ای هم نمیتونست تعبیرش کنه که بعضا ساده ترشو تو ریدینگ و لیستنیگ خود iBT بهش بر میخوریم!

در مورد لیستنینگ هم آزمون اول 12، دوم 15 و سوم 21. البته آزمون اول و دوم بترتیب دلتا و کمبریج رو زدم ولی سر سومی از voa شروع کردم ولی بازم برنامه های رادیویی که برام بیشتر جذاب بود رو بصورت پادکست دانلود کردم و در هر موقعیتی مثلا تو ماشین یا اتوبوس یا پیاده روی و غیره تو گوشم بود در آخر هم چند نمونه تست صرفا جهت یادآوری فرم سوالا.

در کل و برای واضح تر شدن نظر شخص بنده یک مثال : یک امتحان از دروس اصلی دانشگاهمون رو داریم، بهتره که طی مثلا یک مدت کوتاه خلاصه جزوات رو بخونیم و یه چیزاییشم حفظ کنیم و بریم سر امتحان، یا اینکه از یکم قبل ترش رو مطالب کامل کتاب ذهنمون رو پرورش بدیم؟ خب اینجا چند حالت ممکنه پیش بیاد، یکی اینکه سوالات امتحان تا حد زیادی مثل جزوه باشه و نتیجه خیلی خوبی از امتحان بدون گذاشتن وقت رو کتاب بگیریم، یکی دیگه اینکه سوالات عمیق تر باشه و جواب هر سوالی رو ندونیم یا با شک و تردید جواب بدیم، و یا اینکه مهارت روی موضوع رو بصورت عمیق از روی کتاب درک کنیم و در آخر یه نگاهی هم روی جزوه برای آشنایی با فرم سوالات بندازیم؟

امیدوارم گیج کننده نبوده باشه

Aamiri67
June 28th, 2013, 06:31 PM
سلام
يك سوال كوتاه:
سوالات ريدينگ بر اساس پاراگراف هاي متن مرتب هستند؟ يعني سوال اول مربوط به پاراگراف اول و....:confused:

Setayeshpour
June 28th, 2013, 10:24 PM
سلام
يك سوال كوتاه:
سوالات ريدينگ بر اساس پاراگراف هاي متن مرتب هستند؟ يعني سوال اول مربوط به پاراگراف اول و....:confused:

سلام
بله.سوالات ریدینگ به ترتیب براساس پارگراف هاست.پارگرافی هم که ازش سوال اومده با فلش مشخص میشه.

bidar354
July 17th, 2013, 12:43 PM

سلام و تشکر از اینکه تجربه خوبتون رو بیان کردید. مشکل من در ردینگ درک مطلب نیست. تقریبا موضوع رو خوب می فهمم اما سرعت خوندنم کمه و همیشه تستهای هر متن رو با 5 دقیقه وقت اضافه میتونم جواب بدم. با اینکه قبلا هم Paperهای تخصصی رشته خودم رو زیاد خوندم و الان هم هر چی که متن می خونم سرعت خوندم تغییری نمی کنه. مشکل شما هم این بود یا اینکه در درک مطلب مشکل داشتید؟ با کند خوانی که من دارم اگه مقاله های دیگه رو هم بخونم فکر نمی کنم سرعت خوندم رو زیاد کنه چون اگه این مقالات روی سرعت خوندن تاثیر داشت باید مقالات خیلی زیادی که در رشته خودم خوندم یه مقدار سرعتم رو بالا می برد. اگرچه این روش برای بالا بردن درک مطلب خیلی موثره. برداشت من درسته؟ به نظرتون راهی هست که من بتونم به این کند خوانی غلبه کنم؟ این مشکل حتی در جواب دادن سوالای لیسنینگ هم اثر میذاره و در خوندن سوال تستها وقت کم میارم!
سپاس.

sogol10082003
July 17th, 2013, 01:03 PM
استاد من بهم میگفت از هر پارگراف حداکثر 1-2 جمله اول اون رو بخون بعدش برو سوال. در ثانی وقتی سوالی خیلی ازتون وقت میگیره بهش گیر ندین برین سر سوالای دیگه شاید وقتی که واسه اون یه سوال میذارین و معلوم نیست درست جواب بدین باعث بشه بتونین 2 سوال دگه رو درست جواب بدین. با تمرین رو این تکنیک موفق میشین. البته بعد اینکه خودم امتحان دادم ببینم تو امتحان هم جواب داد یا نه. تو خونه که جواب میده.

glasshouse
July 21st, 2013, 03:37 PM
کاملا با نظر شما موافقم. من تو قسمت Reading خیلی ضعیف بودم چون مستقیم میرفتم سراغ سوالها و در کل متوجه کل متن نمیشدم. همین باعث میشد برای هر سوال کلی وقت بذارم. ولی از وقتی اول متن رو میخونم بعد تست هارو میزنم علاوه بر اینکه نمرم بالای 26 رفته 4-5 دقیقه هم تو هر ریدینگ وقت اضافی میارم.... حتما امتحان کنید;)

QUPHAS
August 2nd, 2013, 11:52 PM
سلام دوستان
من یه ابهام تو سوالایی که میخواد سه جمله رو برای درست کردن یک خلاصه از متن انتخاب کنیم دارم!
خود سوال هم یک جمله در مورد متن میده! تا جایی که من فهمیدم این جمله هم صرفا یک نکته ی مهم از متن رو میگه و ما باید 3تای دیگه بهش اضافه کنیم! این درسته؟؟؟؟
احیانا نباید اون سه تا جمله مربوط به اون جمله ای که خود سوال داده باشن؟؟؟؟ اگر نه که اصلاً چرا اون جمله رو میدن؟؟؟ کناب لانگمن هم تاکید کرده که اون جمله رو با دقت بخونید!!!!!! اما سواال میگه سه نکته اصلی رو پیدا کنید!
من همیشه 1 امتیاز از 2 امتیاز ممکن رو از این سوال میگیرم!!!! یک جای کارم ایراد داره!

Elahe_891
August 20th, 2013, 01:45 AM
سلام دوستان
من یه ابهام تو سوالایی که میخواد سه جمله رو برای درست کردن یک خلاصه از متن انتخاب کنیم دارم!
خود سوال هم یک جمله در مورد متن میده! تا جایی که من فهمیدم این جمله هم صرفا یک نکته ی مهم از متن رو میگه و ما باید 3تای دیگه بهش اضافه کنیم! این درسته؟؟؟؟
احیانا نباید اون سه تا جمله مربوط به اون جمله ای که خود سوال داده باشن؟؟؟؟ اگر نه که اصلاً چرا اون جمله رو میدن؟؟؟ کناب لانگمن هم تاکید کرده که اون جمله رو با دقت بخونید!!!!!! اما سواال میگه سه نکته اصلی رو پیدا کنید!
من همیشه 1 امتیاز از 2 امتیاز ممکن رو از این سوال میگیرم!!!! یک جای کارم ایراد داره!

این جمله ایده اصلی و کلی متن رو به شما میگه. در واقع به شما کمک میکنه که اهم رو از مهم تشخیص بدید. خیلی وقتها از 6 تا جمله به نظر 4 تاش درست میاد. اگه خوب به این جمله دقت کنید متوجه میشید کدوم یکی از این 4 تا جمله گرچه صحیحه ولی اهمیت چندانی نداره. (16 مارچ2013 R: 29)

vahids1639
August 22nd, 2013, 11:16 AM
سلام
من سرعت ریدینگم پایین هست. کسی میتونه کمک کنه؟

Elahe_891
August 22nd, 2013, 02:42 PM
[QUOTE=vahids1639;1337384]سلام
من سرعت ریدینگم پایین هست. کسی میتونه کمک کنه؟[/Q
اینا به ذهن من میرسه. اولین چارش تمرینه. از مونیتور تا می تونی فاصله بگیر تا به کل صفحه مسط باشی. خودتو عادت بده با چشمات بخونی نه با ذهنت. روی کلمات کلید نکن . تمرکزت فقط روی درک جملات باشه. دایره لغاتت رو به مرور ببر بالا و روی متنها با موضوعهای متنوع کار کن.