PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

Shed
December 26th, 2010, 10:29 AM
واسه آزاد كردن مدرك ليسانس تاييديه دوره متوسطه هم لازمه يا فقط همون پيش دانشگاهي كافيه؟

rashidy_chem
December 26th, 2010, 11:10 AM
واسه آزاد كردن مدرك ليسانس تاييديه دوره متوسطه هم لازمه يا فقط همون پيش دانشگاهي كافيه؟
از من هیچکدوم رو نخواستن...
دیپلم و تاییدیه پیش دانشگاهی دست خوده دانشگاهتونه.. من وقتی مردرکمو گرفتم اون دو تارو هم دانشگاه بهم داد نه من به دانشگاه!!!!

rashidy_chem
December 26th, 2010, 11:14 AM
سلام . اينهايي كه گفتيد درست. ولي مي خواستم يه چيزي رو اضافه كنم و اونم اينه كه سابقه ي كار در زمان فوق ليسانس قبوله و مثل سابقه ي كار در دوران ليسانس نيست كه قبول نكنن. واسه همينم بوده كه دانشگاهتون گير نداده.
بله... سابقه کار در دوره فوق فقط واسه مدرک لیسانس قابل قبوله...برای همون دوره نمیشه استفاده کرد.
درضمن من که سابقه کار بردم دانشگاه گفت حتما باید توش ذکر بشه که تمام وقت بوده!! منم گواهیو بردم تغییر دادم

یا حق

samantion20000
January 12th, 2011, 05:33 PM
من یه سوال داشتم دوستان راهنمائی کنن
با اجازه همه عزیزان بنده 5 ماه در خدمت سربازی هستم و حالا به اصل مدرک لیسانسم نیاز اساسی دارم

مراجعه کردم دانشگاه ( دولتی ) گفت از یگان خدمت یه گواهی اشتغال به سربازی بیار 880000 تومان هم بده ( سهمیه منطقه 1) هزینه آموزش رایگان در تاریخ 10 /10/ 89 برای 8 ترم تا مدرک آزاد شود

حال سوال بنده اینجاست که بعد از پروسه آزاد سازی " اداری "مدرک آیا برای پروسه "فیزیکی" آزاد سازی مدرک ( یعنی اصل لیسانس رو بدن دست خودم) آیا باید کارت پایان خدمت بدم یا همون گواهی اشتغال به خدمت کفایت می کنه؟ ( می دونم سوالم تخیلیه ولی خوب اینجا ایرانه دیگه)

و سوال دیگه اینکه من ترجمه رسمی از اصل مدرکم رو می خوام آیا می شه یه چیزی تو دانشگاه گرو گذاشت تا واسه چند روز اصل مدرک رو بدن واسه ترجمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Metallurg
February 24th, 2011, 02:00 AM
با سلام
دوستان من دانشجوی دکتری داخل هستم. خدمتم رو قبلا انجام دادم می خواستم بدونم اگه بخوام واسه پذیرش اقدام بکنم در حالیکه هنوز دانشجوی دکتری هستم می تونم مدارک کارشناسی و ارشدم رو بدون انصراف از دوره دکتری و تسویه حساب با دانشگاه بگیرم و اصولا مشکلی پیش نمی یاد؟

astermin
March 16th, 2011, 08:06 PM
سلام دوستان..لطفا راهنمایی کنید.من در حال حاضر دانشجو هستم می خواستم مدارکمو از دانشگاه بخرم بهم گفتند یا به فارغ التحصیل یا به دانشجوی انصرافی مدارک رو میدن منم تا فارغ التحصیلیم خیلی مونده..حالا به نظر شما چه کاری میشه کرد ایا راهی برای گرفتن و ترجمه مدارک و پس دادن به دانشگاه وجود داره؟ممنونم

vahidirani
April 13th, 2011, 12:34 PM
با سلام من دوره کاردانی رو در اموزشکده روزانه وابسته به وزارت اموزش و پرورش خوندم و بعد از فارغ التحصیل شدن هم از تعهد به خدمت گرفتن حالا برای حساب و کتاب باید به کجا مراجعه کنم تا بتونم تعهد رو بخرم ؟

لطفا من رو هرچه سریعتر راهنمایی کنید

pimi810
April 13th, 2011, 12:51 PM
من یه سوال داشتم دوستان راهنمائی کنن
با اجازه همه عزیزان بنده 5 ماه در خدمت سربازی هستم و حالا به اصل مدرک لیسانسم نیاز اساسی دارم

مراجعه کردم دانشگاه ( دولتی ) گفت از یگان خدمت یه گواهی اشتغال به سربازی بیار 880000 تومان هم بده ( سهمیه منطقه 1) هزینه آموزش رایگان در تاریخ 10 /10/ 89 برای 8 ترم تا مدرک آزاد شود

حال سوال بنده اینجاست که بعد از پروسه آزاد سازی " اداری "مدرک آیا برای پروسه "فیزیکی" آزاد سازی مدرک ( یعنی اصل لیسانس رو بدن دست خودم) آیا باید کارت پایان خدمت بدم یا همون گواهی اشتغال به خدمت کفایت می کنه؟ ( می دونم سوالم تخیلیه ولی خوب اینجا ایرانه دیگه)

و سوال دیگه اینکه من ترجمه رسمی از اصل مدرکم رو می خوام آیا می شه یه چیزی تو دانشگاه گرو گذاشت تا واسه چند روز اصل مدرک رو بدن واسه ترجمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما کافیه هزینه آموزش رو پرداخت کنید و تو غیبت یا بلاتکلیفی از نظر نظام وظیفه نباشید. مثلا" یا سربازید، یا معافیت تحصیلی و .... دارید. گواهی اشتغال به خدمت کافیه. در این شرایط دانشگاهها 1 روزه ریز نمره رسمی میدن و 1 ماهه هم دانشنامه (بعضا" بیشتر طول میکشه). گرو گذاشتن هم نداریم!!! چون تا تسویه نکنی اصلا مدرکی برای شما صادر نمیشه "فیزیکی"!

pimi810
April 13th, 2011, 12:59 PM
با سلام
دوستان من دانشجوی دکتری داخل هستم. خدمتم رو قبلا انجام دادم می خواستم بدونم اگه بخوام واسه پذیرش اقدام بکنم در حالیکه هنوز دانشجوی دکتری هستم می تونم مدارک کارشناسی و ارشدم رو بدون انصراف از دوره دکتری و تسویه حساب با دانشگاه بگیرم و اصولا مشکلی پیش نمی یاد؟

برای پذیرش ائلیه گرفتن که ریز نمره کافیه. اگه دانشگاه لیسانس و فوق شما ریز نمره انگلیسی میده که خوب با همونها می تونید اپلای کنید. اگه هم کلا دوست دارین دانشنامه لیسانس و فوق رو بگیرین برین تسویه( یا پرداخت پول، یا گواهی کار و یا کاریابی) پایان خدمت هم که دارین. به تسویه نیاز دارین اما نیازی به انصراف از دکترا نیست!

pimi810
April 13th, 2011, 01:06 PM
سلام دوستان..لطفا راهنمایی کنید.من در حال حاضر دانشجو هستم می خواستم مدارکمو از دانشگاه بخرم بهم گفتند یا به فارغ التحصیل یا به دانشجوی انصرافی مدارک رو میدن منم تا فارغ التحصیلیم خیلی مونده..حالا به نظر شما چه کاری میشه کرد ایا راهی برای گرفتن و ترجمه مدارک و پس دادن به دانشگاه وجود داره؟ممنونم

شما که هنوز درست تموم نشده مدرکی هم برات صادر نشده! مثلا دانشگاه مدرک نصف لیسانس رو بده؟!! تنها چیزی که شما می تونید بگیرید ریز نمره ست. حالا یا خود دانشگاه انگلیسی میده که خوب کار اپلای راه میوفته. مشکل وقتیه که شما هنوز درستون تموم نشده و مثلا" تا ترم 6 ریز نمره داری باز اگه دانشگاه انگلیسی میده که کارت راه میوفته اما اگه نمیده فکر می کنم بتونی تا اون ترم هزینه رو برات حساب کنن پرداخت کنی و ریز نمره ی رسمی (تو این مثال ما 6 ترمی) رو بگیری بدی ترجمه. باز از آموزش دانشکده بپرسید مطمئن نیستم.

bbk_agp
April 17th, 2011, 02:54 PM
سلام

من با برگه آماده به خدمت مدرک دوره کارشناسی و ریز نمراتشو گرفتم. حالا وقتی می رم دانشگاه کاردانیم می گن اصلا امکان نداره بدون پایان خدمت به شما مدرک بدیم. حالا نامه، قانون یا هر جای دیگری سراغ دارین که "ارائه برگه آماده به خدمت مورد قبول است" بصورت ثبت شده باشه که من به اینا نشون بدم؟

وقتی مدارک کارشناسی رو نشون می دم و میگم که با برگه آماده به خدمت گرفتم می گن ممکنه از آرشیو کش رفته باشی... وقتی می گم مورد تایید وزارت است، می گن ممکنه آشنا داشته باشی... اگه این قانونو بهم از یه جای قانونی بهم نشون بدین، می تونم مدارکمو بگیرم.

مرسی

pejman-Mech
April 17th, 2011, 06:30 PM
سلام

من با برگه آماده به خدمت مدرک دوره کارشناسی و ریز نمراتشو گرفتم. حالا وقتی می رم دانشگاه کاردانیم می گن اصلا امکان نداره بدون پایان خدمت به شما مدرک بدیم. حالا نامه، قانون یا هر جای دیگری سراغ دارین که "ارائه برگه آماده به خدمت مورد قبول است" بصورت ثبت شده باشه که من به اینا نشون بدم؟

وقتی مدارک کارشناسی رو نشون می دم و میگم که با برگه آماده به خدمت گرفتم می گن ممکنه از آرشیو کش رفته باشی... وقتی می گم مورد تایید وزارت است، می گن ممکنه آشنا داشته باشی... اگه این قانونو بهم از یه جای قانونی بهم نشون بدین، می تونم مدارکمو بگیرم.

مرسی
حق با شماست دوست عزیز و طبق قانون دانشگاه موظف هست به شما مدارک رو بده. متاسفانه نمی دونم چرا بعضی دانشگاه ها قوانین روز رو نمی دونند... این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?563-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87&p=361541&viewfull=1#post361541) بنده رو ببینید و فایل مربوطه رو دانلود کنید. موفق باشید.

bbk_agp
April 17th, 2011, 11:12 PM
حق با شماست دوست عزیز و طبق قانون دانشگاه موظف هست به شما مدارک رو بده. متاسفانه نمی دونم چرا بعضی دانشگاه ها قوانین روز رو نمی دونند... این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?563-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87&p=361541&viewfull=1#post361541) بنده رو ببینید و فایل مربوطه رو دانلود کنید. موفق باشید.
مرسی... واقعا دستتون درد نکنه.

دانشگاه کاردانیم میگه هنوز برا ما مدرک صادر نکرده (من فارغ التحصیل 86 هستم)، چی کار می تونم بکنم؟ نهادی، وزارتی برای شکایت هست؟

pyman
April 24th, 2011, 07:56 PM
سلام بر همه... اگر امکان داره جواب این سوال رو زود بدید... به من یک نامه برای تغیر سهمیه از منطقه 2 به 1 دادن که باید بدم سازمان سنجش... این آدرسش کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من اگر بخوام سابقه کار بگیرم (بین لیسانس و فوق 1 سال فاصله دارم) فقط یک مدرک مبنی بر اینکه من در یک شرکت کار کردم ، البته بدون بیمه ، نامه بگیرم با مهر شرکت برای کم کردن میزان تعهد کافیه دیگه... گیر که نمی دن چطور کار کردی؟؟؟؟؟؟؟؟ یا مدارک دیگه بخوان؟؟؟؟؟

Aranjuez
April 24th, 2011, 08:12 PM
سلام بر همه... اگر امکان داره جواب این سوال رو زود بدید... به من یک نامه برای تغیر سهمیه از منطقه 2 به 1 دادن که باید بدم سازمان سنجش... این آدرسش کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ضمن من اگر بخوام سابقه کار بگیرم (بین لیسانس و فوق 1 سال فاصله دارم) فقط یک مدرک مبنی بر اینکه من در یک شرکت کار کردم ، البته بدون بیمه ، نامه بگیرم با مهر شرکت برای کم کردن میزان تعهد کافیه دیگه... گیر که نمی دن چطور کار کردی؟؟؟؟؟؟؟؟ یا مدارک دیگه بخوان؟؟؟؟؟

سازمان سنجش: خ کریمخان، ما بین خ نجات اللهی و خ قرنی، پلاک 218. به این صورت هم توی روایات آمده: خ کریمخان، جنب پل کریمخانی، بعد از تقاطع ویلا، پلاک 218. البته وقتی که رفتین اونجا، بهتون میگن که برین کوچه ی پشتی تا این نامه رو تحویل بدین، توی خود سازمان کارتون رو راه نمیندازن. نگهبانه دقیقا میگه که کجا باید برین.

pejman-Mech
April 24th, 2011, 08:33 PM
تهران. خیابان کریم خان. بین قرنی و نجات الهی. از در سمت کوچه باید وارد بشید.
برای من که همون نامه کافی بود. نه استعلام کردند نه مدرک دیگه ای خواستند.

pejman-Mech
May 31st, 2011, 03:07 PM
اگر منظورتون از دلیل دوم اینه که با یه تعهد دادن و بدون پرداخت پول مدرک رو می دند من اولین بار هست که می شنوم! فکر می کنم منظورتون همون تعهد خدمت رایگان باشه که اون هم یا باید معادل سالهای درس خوندتون از فارغ التحصیلی تون بگذره، یا اینکه پولش رو بدید.
قوانین که در این موارد تقریباً همیشه ثابت بوده و فقط هزینه ها تغییر کرده. فکر نمی کنم هزینه روزانه در سالهای بعد از این کمتر بشه، ولی شبانه ها مطابق دفترچه هست و در طول تحصیل تغییر نمی کنه. اینه که بازم به نظرم شبانه به صرفه تر هست.

sare2010
June 17th, 2011, 12:33 PM
اگر منظورتون از دلیل دوم اینه که با یه تعهد دادن و بدون پرداخت پول مدرک رو می دند من اولین بار هست که می شنوم! فکر می کنم منظورتون همون تعهد خدمت رایگان باشه که اون هم یا باید معادل سالهای درس خوندتون از فارغ التحصیلی تون بگذره، یا اینکه پولش رو بدید.
قوانین که در این موارد تقریباً همیشه ثابت بوده و فقط هزینه ها تغییر کرده. فکر نمی کنم هزینه روزانه در سالهای بعد از این کمتر بشه، ولی شبانه ها مطابق دفترچه هست و در طول تحصیل تغییر نمی کنه. اینه که بازم به نظرم شبانه به صرفه تر هست.

سلام خدمت دوستان
باید بگم که اگر یه کمی اطلاعات داشته باشد باید بدونید که میشه در قبال 50 میلیون ریال ضمانت نامه بانکی تعهد خدمت در قبال آمزش رایگان رو تا 8 سال (3 سال فوق و 5 سال دکتری) به تعویق انداخت!
برای اطلاعات بیشتر به قسمت " اداره بورس دانشجویان " وزارت علوم www.msrt.ir (http://www.msrt.ir) مراجعه کنید و یا با شماره 02182233144 یا 02182233143 تماس برقرار کنید:
ریزنمرات شما رو به صورت ترجمه شده و با مهر وزارت علوم به شما تحویل میدند به علاوه "گواهی موقت فارغ التحصیلی" که قابل ترجمه است!

پس نگران شهریه 8 تا 20 میلیون تومانی نباشید.
تمام این کارها رو هم میتونید از طریق سامانه "نشا" که توی همون قسمت وزارت علوم هست، به صورت آنلاین انجام بدید!

دوستون دارم!

s.t.mono
June 19th, 2011, 10:02 AM
سلام خدمت دوستان
باید بگم که اگر یه کمی اطلاعات داشته باشد باید بدونید که میشه در قبال 50 میلیون ریال ضمانت نامه بانکی تعهد خدمت در قبال آمزش رایگان رو تا 8 سال (3 سال فوق و 5 سال دکتری) به تعویق انداخت!
برای اطلاعات بیشتر به قسمت " اداره بورس دانشجویان " وزارت علوم www.msrt.ir (http://www.msrt.ir) مراجعه کنید و یا با شماره 02182233144 یا 02182233143 تماس برقرار کنید:
ریزنمرات شما رو به صورت ترجمه شده و با مهر وزارت علوم به شما تحویل میدند به علاوه "گواهی موقت فارغ التحصیلی" که قابل ترجمه است!

پس نگران شهریه 8 تا 20 میلیون تومانی نباشید.
تمام این کارها رو هم میتونید از طریق سامانه "نشا" که توی همون قسمت وزارت علوم هست، به صورت آنلاین انجام بدید!

دوستون دارم!

دوست من اون 50 میلیون ریالی که فرمودین اگر اشتباه نکنم مربوط به آقایون میشه برای اینکه مشکل خدمتشون از نظر دانشگاه حل بشه و تازه برسن به منزل اول که اونم بحث دانشنامه و آموزش رایگان و این حرفاست.
تا اونجا که ما اطلاع داریم و همه ی دورو بریامونم این راه رو رفتن چنین چیزی وجود نداره.
تعهد خدمت رایگان تحت هر شرایطی برای خانم ها باید خریداری بشه یا زمانش گذرونده بشه یا عدم کاریابی بشه.
برای آقایون اگه مشکل سربازی نداشته باشن مثل خانم ها و اگر داشته باشند ابتدا وثیقه 50 میلیون ریالی جهت حل مسئله سربازی و سپس خرید مدرک.

sare2010
June 19th, 2011, 06:48 PM
دوست من اون 50 میلیون ریالی که فرمودین اگر اشتباه نکنم مربوط به آقایون میشه برای اینکه مشکل خدمتشون از نظر دانشگاه حل بشه و تازه برسن به منزل اول که اونم بحث دانشنامه و آموزش رایگان و این حرفاست.
تا اونجا که ما اطلاع داریم و همه ی دورو بریامونم این راه رو رفتن چنین چیزی وجود نداره.
تعهد خدمت رایگان تحت هر شرایطی برای خانم ها باید خریداری بشه یا زمانش گذرونده بشه یا عدم کاریابی بشه.
برای آقایون اگه مشکل سربازی نداشته باشن مثل خانم ها و اگر داشته باشند ابتدا وثیقه 50 میلیون ریالی جهت حل مسئله سربازی و سپس خرید مدرک.

ببخشید ولی انگار شما اطلاعاتتون زیاد نیست:

http://www.iranscholarship.msrt.ir/news/221-1390-02-07-08-00-19

با اطلاع کلیه متقاضیان اعزام با هزینه شخصی و دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور می رساند
کلیه خدمات دانشجويي به تمام متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور و همچنين شاغلين به تحصيل در خارج از كشور(با هزينه شخصي) از سوي اداره كل بورس و امور دانشجويان خارج از طريق وبگاه http://nesha.msrt.ir صورت مي گيردو لازم است ثبت نام و درخواست ها از طریق سامانه صورت گیرد.
الكترونيكي كردن خدمات دانشجويي اداره كل بورس وزارت علوم را در راستاي تحقق دولت الكترونيك، كاهش هزينه ها و تسهيل ارايه خدمات به متقاضيان می باشد.

http://nesha.msrt.ir/nesha/register/welcome.jsp

بسمه تعالي
با سلام خدمت شما دانش پژوهان و متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور به استحضار مي رساند، كه كليه دانشجوياني كه در خارج از كشور مشغول به تحصيل مي باشند يا پذيرش براي ادامه تحصيل در خارج از كشور اخذ نموده‌اند جهت استفاده از هرگونه خدمات دانشجويي و تسهيلات غير ارزي اين اداره كل موظفند در اين سايت ثبت نام و شماره پرونده خود را جهت پيگيريهاي بعدي به همراه نام كاربري و رمز عبور نزد خويش حفظ نمايند.

متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي در مقاطع تحصيلي بالاتر از كارشناسي مي‌توانند با احراز شرايط مورد نياز از تسهيلات غير ارزي ذيل برخوردار شوند.
ماده يك : شرايط مورد نياز
1 داشتن مدرك كارشناسي يا كارشناسي ارشد از يكي از دانشگاههاي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري .
تذكر : معافيت تحصيلي براي هر مقطع يكبار صادر مي‌شود لذا متقاضيان مي‌بايستي پذيرش در مقطع بالاتر از آخرين مدرك تحصيلي خود را اخذ نمايند.

2 كسب حد نصاب يكي از آزمون‌هاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
MSRT(MCHE)=40
TOLIMO=440
IELTS=5
TOEFL/PBT=440
TOEFL/IBT=45
تذكر : در صورت داشتن مداركي در ساير زبان ها از قبيل آلماني، فرانسوي ، ايتاليايي ، تر كي و ... مدارك مورد نظر در صورت تأييد دانشگاه پذيرش دهنده مبني بر عدم نياز به مدرك زبان انگليسي ودر صورت تأييد مدارك بوسيله سفارت كشور مربوطه در ايران كافي مي‌باشد.

3دارابودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) از دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
( ضمناً براي متقاضيان ادامه تحصيل در كشور‌آمريكا ، ارائه فرم I-20 الزامي است.)
تذكر : اسامي دانشگاههاي خارجي مورد تأييد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري در وبگاه اداره كل دانش آموختگان معاونت دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري قابل دسترسي مي‌باشد.

ماده دو : تسهيلات قابل ارائه
1 معرفي به سازمان وظيفه عمومي ناجا جهت اخذ معافيت تحصيلي براي طول مدت دوره با رعايت مقررات نظام وظيفه .
2 به تعويق انداختن تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان تا پايان دوره .
3 اطلاع رساني و ارائه خدمات مشاوره‌اي در خصوص وضعيت تحصيلي در دانشگاههاي كشور‌هاي مختلف.
تبصره1 : پرداخت كليه هزينه‌هاي ريالي و ارزي مربوطه به عهده متقاضي است و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري هيچگونه تعهدي در اين خصوص نخواهد داشت.
تبصره 2: متقاضيان استفاده از بند يك تسهيلات مزبور بايد معادل يكصد و پنجاه ميليون ريال تضمين معتبر به عنوان ضمانت در انجام خدمت وظيفه عمومي پس از پايان تحصيلات به عنوان وديعه به نفع سازمان وظيفه عمومي بسپارند.
تبصر3: متقاضيان استفاده از بند دو تسهيلات مزبور بايد معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت ( ايفاي تعهدات مربوط به استفاده از تحصيل رايگان پس از پايان تحصيلات « نزد وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري » بسپارند.
تبصره 4: مدت استفاده از تسهيلات مزبور براي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد حداكثر 3 سال و در مقطع دكتري حداكثر 6 سال مي باشد.
توجه : كليه متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور و دانشجويان شاغل به تحصيل در خارج از كشور جهت استفاده از هرگونه خدمات دانشجويي و تسهيلات غير ارزي ملزم به ثبت نام در اين سايت مي باشند.

مدارك مورد نياز
1 تصوير اصل پذيرش از كشور محل تحصيل ( براي كشور آمريكا فرم I-20 الزامي است).
2 تصوير نمره زبان
3 تصوير گواهي فارغ‌التحصيلي ( نامه دانشگاه به سازمان وظيفه )
4 تصوير شناسنامه
5 تصوير كارت ملي
6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند.
كساني كه در حين خدمت مي‌باشند مي‌بايست نامه‌اي از يگان خدمتي خود اخذ و ضميمه مدارك نمايند

تذكر: متقاضيان مي‌بايست نسبت به ارسال تصوير مدارك مورد نياز از طريق وبگاه در هنگام ثبت نام اقدام نمايند و در هنگام مراجعه به اداره كل بورس و اصل مدارك ارسال شده را به روئيت كارشناسان مربوطه برسانند

sare2010
June 19th, 2011, 06:52 PM
در ادامه پست قبلیم باید بگم که "ضمانتنامه ای که قبلا بتون گفتم" در بند 2 اشاره شده (بندی که زیرش خط کشیدم و ضخیم تر از بقیه نوشتم) و برای همه هست "چه آقابون" چه "خواهران"
همه میتونند از این امکان استفاده کنند!
برای سربازی هم که فقط واسه آقایونه!

لطفا با اطلاعات کافی پست بنویسید!
قبلا هم گفتم:
به ازای این ضمانتنامه "ترجمه رسمی نمرات " و "گواهی موقت قابل ترجمه" به شما میدند!

alih
June 20th, 2011, 05:10 PM
نه!
قبلا (حداقل تا قبل از اردیبهشت 90) قانون اینطوری بود که مثلا اگر همزمان با کارشناسی ارشد سابقه کار تمام وقت می داشتید، میتوانستید از این سابقه کار برای آزاد کردن مدرک کارشناسی خود استفاده کنید. اما اگر بعد از اردیبهشت 90 بدنبال خرید مدرک خود هستید، سابقه کار همزمان با تحصیل را نه برای همان مقطع و نه برای مقاطع پایین تر نمی توان استفاده کرد. (لازم به ذکر است، گزاره فوق تجربه مشاهده شده شخصی است، نه تفسیر از بخشنامه یا مکالمه تلفنی)

سلام
دوستان توجه داشته باشید راجع به لینک دومی
قبل از این هم قانون به اینصورت بوده ( حداقل در این 2 سال اخیر) یعنی کار در حین تحصیل برای همان مقطع غیر قابل قبول بوده اما برای مقطع پایین تر قابل قبول می باشد..............بنابراین قانون در این راستا تفییر نکرده است!!!!

sare2010
June 21st, 2011, 07:35 PM
نه!
قبلا (حداقل تا قبل از اردیبهشت 90) قانون اینطوری بود که مثلا اگر همزمان با کارشناسی ارشد سابقه کار تمام وقت می داشتید، میتوانستید از این سابقه کار برای آزاد کردن مدرک کارشناسی خود استفاده کنید. اما اگر بعد از اردیبهشت 90 بدنبال خرید مدرک خود هستید، سابقه کار همزمان با تحصیل را نه برای همان مقطع و نه برای مقاطع پایین تر نمی توان استفاده کرد. (لازم به ذکر است، گزاره فوق تجربه مشاهده شده شخصی است، نه تفسیر از بخشنامه یا مکالمه تلفنی)

کاملا درسته!
نمیشه این کار رو کرد چون باید " تعهد خدمت" رو بعد از اتمام استفاده از آموزش رایگان انجام داد ولی اگر فوق لیسانس "شبانه" قبول بشید بازم میتونید از گواهی کار حین تحصیل استفاده کنید چون مدت استفاده از اموزش رایگانتان تمام شده است!

No.Mediocrity
June 22nd, 2011, 09:22 PM
سلام
من ورودی 86 صنایع امیرکبیر هستم و سهمیه منطقه 2 دارم!
تو آموزش بهم گفتن ترمی 170 هزار تومان واسه منطقه 1 و 2 برابر واسه منطقه 2 !
با توجه به اینکه رتبه کشوری من از بچه های منطقه 1 بالاتر نیست، می خواستم بپرسم کسی می دونه که آیا باید واقعا 2 برابر هزینه رو پرداخت کنم؟ و اینکه این که می گن رشته ای کشوریه و منطقه ای نیست آیا به این معنیه که همه کسایی که توی اون رشته هستن هزینه منطقه 1 رو میدن ؟ کسی درمورد صنایع اطلاعاتی نداره؟
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم :)

s.t.mono
June 22nd, 2011, 10:17 PM
سلام
با توجه به اینکه رتبه کشوری من از بچه های منطقه 1 بالاتر نیست، می خواستم بپرسم کسی می دونه که آیا باید واقعا 2 برابر هزینه رو پرداخت کنم؟ و اینکه این که می گن رشته ای کشوریه و منطقه ای نیست آیا به این معنیه که همه کسایی که توی اون رشته هستن هزینه منطقه 1 رو میدن ؟ کسی درمورد صنایع اطلاعاتی نداره؟

اینیکه یه رشته کشوری باشه رو اونم در مقطع لیسانس من برای اولین بار میشنوم.
آخه همچین ، مفهوم خاصی نداره.شما بالاخره با سهمیه ی منطقه 2 قبول شدین دیگه مگه میشه توی دفترچه ی انتخاب رشتتون یه سری از رشته ها رو با منطقه 1 حساب کنن یه سری رو با منطقه 2!!!!!
شما همون منطقه 2 هستین و به دانشگاه بگین که می خواین بررسی کنین که آیا رتبتون با سهمیه منطقه 1 هم این رشته رو میگرفته یا نه.

daniel_b
June 22nd, 2011, 11:25 PM
سلام

سلام
نحوه آزاد کردن ربطی به معدل و رتبه و امثال این نداره. شما یا در کنکور منطقه 1 شرکت کردید یا منطقه 2. اگر 2 بودید دو برابر حساب میشه .

mahmoudb
June 25th, 2011, 10:34 AM
سلام دوستان
امروز رفتم وزارت علوم و ازشون در مورد هزینه آزاد کردن مدرک کارشناسی ارشد بچه های ورودی 89 سوال پرسیدم.
و نتیجه منجر به یه خبر خوب و یه خبر بد شد:
اول خبر بد رو میگم..متاسفانه این جدول محاسبه هزینه ها برای سال تحصیلی 89-90 خواهد بود یعنی برای ترم 1 و 2 و برای ترم 3 و 4 مطابق هزینه های سال بعد (که خودش گفت سال بعد اعلام میکنیم)محاسبه میشه.که طبیعتا بالاتر میره!
حالا خبر خوب اینه که گفت بچه هایی که ترم 3 پروژه ارشدشونو برمیدارن و ترم 4 دفاع میکنن هزینه 3 ترم رو براشون در نظر میگیرن.
پ.ن: نفرات اول، دوم و سوم 20% تخفیف بشون تعلق میگیره

m_rond
August 19th, 2011, 10:15 PM
سلام. ظاهرا همینطوره که شما میگید. سوال دوم چی؟ باید کارت پایان خدمت بگیرم تا مدرکو بخرم؟مرسییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییی
راستش طبیعیه که برای دریافت اصل دانشنامه نباید مشکل سربازی داشته باشید. من اینو می خواستم تو پاسخ قبل هم بگم بعد گفتم شاید یه ماده، تبصره ای وجود داشته باشه بهمین خاطر گفتم با قطعیت پاسخ ندم. به عنوان مثال مدارک زیر برای آزاد کردن مدرک هست که من از سایت دانشگاه همدان برداشتم (برای دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته - کارشناسی ارشد و دکتری). همونطور که می بینید توش کارت پایان خدمت هم خواسته.
1- اصل گواهینامه موقت پایان تحصیلات
2- 3 قطعه عکس جدید 3 در 4
3- کارت ملی و یک برگ کپی پشت و رو
4- کارت پایان خدمت و یک برگ کپی پشت و رو
5- گواهی انجام کار (نامه انجام کار باید دارای تاریخ شروع به کار باشد) یا نامه عدم کاریابی از اداره کار
6- نامه تسویه بدهی صندوق رفاه دانشجویان (برای دانش آموختگانی که به صندوق رفاه بدهی دارند)
7- یک قطعه تمبر 10000 ریالی
8- فرم 502 و نامه لغو تعهد از آموزش و پرورش محل خدمت (برای متعهدین خدمت آموزش و پرورش)
9- اصل و کپی دانشنامه مقطع یا مقاطع قبلی
10- نامه لغو تعهد آموزش رایگان از دانشگاه مقطع یا مقاطع قبلی (برای دانشجویانی که در مقاطع قبل دوره روزانه بوده اند)
11- تصویر گواهینامه موقت مقطع بالاتر

pejman-Mech
August 20th, 2011, 05:46 PM
راستش طبیعیه که برای دریافت اصل دانشنامه نباید مشکل سربازی داشته باشید. من اینو می خواستم تو پاسخ قبل هم بگم بعد گفتم شاید یه ماده، تبصره ای وجود داشته باشه بهمین خاطر گفتم با قطعیت پاسخ ندم. به عنوان مثال مدارک زیر برای آزاد کردن مدرک هست که من از سایت دانشگاه همدان برداشتم (برای دانش آموختگان کارشناسی ناپیوسته - کارشناسی ارشد و دکتری). همونطور که می بینید توش کارت پایان خدمت هم خواسته.
4- کارت پایان خدمت و یک برگ کپی پشت و رو

من خودم همدان (بوعلی) خوندم ارشد رو. بدون کارت پایان خدمت مدرکم رو خریدم. این اطلاعیه که شما زدید و تو سایت هست دقیق نیست. شما باید از نظر سربازی مشکلی نداشته باشید. حالا این می تونه به صورت کارت پایان خدمت، گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر (معافیت تحصیلی)، کارت سبز بدون غیبت، و یا کارت معافیت باشه. غیر از این امکان خرید مدرک رو ندارید چون وضعیت سربازی شما معلوم نیست.

من با برگ سبز بدون غیبت تونستم مدرکم رو بخرم.

m_mostajabi
September 21st, 2011, 12:03 AM
امروز رفتم برای خرید مدرک کاردانی از آموزسکده فنی اقدام کنم، گفتن ما هیچکدوم از شرایط تخفیف رو نداریم (نمره اولی و چهار ترمه تموم شدن)!!! چون قبلا زیر نظر آموزش پروش بودیم و جدیدا زیر نظر وزارت علوم اومدیم و چیزی راجع به تخفیف به ما نگفتن. ولی نرخ قیمتش همون نرخ وزارت علوم هست .
به نظر شما راست گفته یا سر کارم گذاشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

crystalbird10
October 15th, 2011, 06:29 PM
كسي از دوستان هست بدونه اگه دو راهكار زير را بصورت موازي پيش برد امكان ايجاد مشكل هست يا نه: 1) ثبت نام در يكي از مراكز كاريابي مورد تأييد وزارت كار و انتظار 6 ماهه 2) جمع آوري سوابق شغلي و نامه به سازمان سنجش جهت تغيير منطقه از 2 به 1
علت اينكار بنده اين است كه اگر پس از انجام مراحل گزينه دوم به هر دليل قادر به پرداخت هزينه هاي تحصيل رايگان نشدم گزينه اول همچنان در جريان باشد، به عبارت ديگر سوال اساسي من اين است چنانچه در نهايت گزينه 2 را انتخاب كردم آيا امكان لغو درخواست ثبت شده در مركز كاريابي مي باشد و بالعكس. با تشكر

ahmadlove
October 15th, 2011, 11:17 PM
كسي از دوستان هست بدونه اگه دو راهكار زير را بصورت موازي پيش برد امكان ايجاد مشكل هست يا نه: 1) ثبت نام در يكي از مراكز كاريابي مورد تأييد وزارت كار و انتظار 6 ماهه 2) جمع آوري سوابق شغلي و نامه به سازمان سنجش جهت تغيير منطقه از 2 به 1
علت اينكار بنده اين است كه اگر پس از انجام مراحل گزينه دوم به هر دليل قادر به پرداخت هزينه هاي تحصيل رايگان نشدم گزينه اول همچنان در جريان باشد، به عبارت ديگر سوال اساسي من اين است چنانچه در نهايت گزينه 2 را انتخاب كردم آيا امكان لغو درخواست ثبت شده در مركز كاريابي مي باشد و بالعكس. با تشكر
اصلا ربطی بهم ندارن! خیالت راحت! اگر پول دادی خریدی که هیچ( سوابق شغلی چیه؟ دانشگاه یه نامه میده میبری سنجش اونا هم خودشون نتیجه رو اعلام میکنن به دانشگاه) اگر نه هم که 6 ماه بعد میری و ...

crystalbird10
October 16th, 2011, 10:25 AM
اصلا ربطی بهم ندارن! خیالت راحت! اگر پول دادی خریدی که هیچ( سوابق شغلی چیه؟ دانشگاه یه نامه میده میبری سنجش اونا هم خودشون نتیجه رو اعلام میکنن به دانشگاه) اگر نه هم که 6 ماه بعد میری و ...

مرسي بابت پاسختون، منظورم از سوابق شغلي سوابق كاري غيرهمزمان با تحصيله كه از ميزان تعهد كاهش مي ده، در واقع مي خوام از يه طرف با نامه سازمان سنجش و از طرف ديگر با ارائه سابقه شغلي حداقل هزينه رو پرداخت كنم

ahmadlove
October 16th, 2011, 11:14 PM
مرسي بابت پاسختون، منظورم از سوابق شغلي سوابق كاري غيرهمزمان با تحصيله كه از ميزان تعهد كاهش مي ده، در واقع مي خوام از يه طرف با نامه سازمان سنجش و از طرف ديگر با ارائه سابقه شغلي حداقل هزينه رو پرداخت كنم
عالی میشه در اینصورت! برای سابقه شغلی هم حتما میدونی که بیمه لازم نیست! تا میتونی زیادش کن حتی یک روز هم برای جبران یک ترم لازمه! اگر یک روز هم از مدت یک ترم کمتر بشه باید پول اون ترم رو کامل پرداخت کنید!

ad_fa173
October 19th, 2011, 07:03 PM
دوستان چند سوال دارم..از بس مطالب نامنسجم هستش مطمئن نیستم که جواب هایی که واسه سوالام دارم درسته یا نه لطفا با تجربه ها کمک کنند ممنونم( امیدوارم سوالاتم تکراری نباشه)
الان در حال خدمت سربازی هستم( امریه) در این حالت میتونم:
1- با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه علمی کاربردی ( برای مقطع کاردانی) بگیرم؟
2- با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه دوره کارشناسی ام بگیرم( روزانه بودم-وام رو هم به صندوق رفاه پرداخت کردم یکجا)؟

برای ارشد ( شبانه) وام از صندوق رفاه دارم:
3-میتونم با همین وثیقه ذکر شده در سایت وزارت علوم ریز نمرات و دانشنامه رو بگیرم، وام رو تمدید کنم و پس از بازگشت پرداخت کنم( کلا راهی هست که هنگام دریافت مدارک این مقطع مجبور نباشم که که بدهی رو تسویه کنم)؟
4- اگر جواب بالا منفی هستش میشه مثل دوره کاردانی و کارشناسی با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و تسویه مدارک رو بگیرم؟
بسیار ممنونم

ahmadlove
October 20th, 2011, 12:14 AM
دوستان چند سوال دارم..از بس مطالب نامنسجم هستش مطمئن نیستم که جواب هایی که واسه سوالام دارم درسته یا نه لطفا با تجربه ها کمک کنند ممنونم( امیدوارم سوالاتم تکراری نباشه)
الان در حال خدمت سربازی هستم( امریه) در این حالت میتونم:
1- با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه علمی کاربردی ( برای مقطع کاردانی) بگیرم؟
2- با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات و دانشنامه رو از دانشگاه دوره کارشناسی ام بگیرم( روزانه بودم-وام رو هم به صندوق رفاه پرداخت کردم یکجا)؟

برای ارشد ( شبانه) وام از صندوق رفاه دارم:
3-میتونم با همین وثیقه ذکر شده در سایت وزارت علوم ریز نمرات و دانشنامه رو بگیرم، وام رو تمدید کنم و پس از بازگشت پرداخت کنم( کلا راهی هست که هنگام دریافت مدارک این مقطع مجبور نباشم که که بدهی رو تسویه کنم)؟
4- اگر جواب بالا منفی هستش میشه مثل دوره کاردانی و کارشناسی با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و تسویه مدارک رو بگیرم؟
بسیار ممنونم
برای گرفتن مدارک باید برابر ( دو / سه) مدت تحصیل رایگان انجام کار داشته باشید. مثلا برای کسی که از سهمیه منطقه دو در کنکور قبول شده باید 8 سال کار کنه که سربازی هم جزوش حساب میشه. اگر میخواین زودتر مدارک رو بگیرین باید هزینه تحصیلات رایگان رو پرداخت کنید اما اگر سابقه کار ( نه در حین تحصیل) دارید یا سربازی رفتین به همون نسبت از هزینه ها کم میشه پس اینطور نیست که صرف سرباز بودن مدرکی بدن.
تحویل هرگونه مدرک مبنی بر تسویه کامل با دانشگاه است. اون وثیقه برای به تعویق انداختن اون مدت انجام کار در برابر تحصیل رایگان که گفتم فکر نکنم بشه وام رو که هم به تعویق انداخت . در این مورد از خود وزارت علوم سوال کنید( دانشگاها یا خبر ندارن یا جواب درست نمیدن)

ahmadlove
October 20th, 2011, 12:23 AM
من امروز ریز نمرات رو ازاد کردم
6 مهر یه نامه از دانشگاه گرفتم برای سازمان سنجش برای اینکه تایید کنه بدون سهمیه مناطق هم قبول میشدم. نامه رو بردم سازمان سنجش( خیابان ویلا نرسیده به کریمخان اسم کوچه رو یادم نیست اما درب ورودی پشت سازمان سنجش بود چون باید نامه رو تحویل دبیرخونه بدین) . بیست روز طول کشید جواب دادن که بله! امروز یعنی 27 مهر رفتم و برام حساب کردن ( اولا حواستون باشه اگر ترمی کمتر از 12 داشتین اون ترم رو براتون واحدی حساب کنن نه مثل باقی ترمها) : علوم انسانی ورودی 86 ترمی 104 (7 ترم) و یه ترم 11 واحدی داشتم که جمعا شد 830775. پول رو به حساب سیبا و شماره حسابی که دانشگاه داد ریختم .
با هزار دنگ و فنگ ریز نمرات رو پرینت گرفتن و مهر و امضا و شماره زدن و تحویل دادن . حالا باید برم دنبال معافیت تا مدرک رو صادر کنن.

ad_fa173
October 20th, 2011, 03:51 PM
برای گرفتن مدارک باید برابر ( دو / سه) مدت تحصیل رایگان انجام کار داشته باشید. مثلا برای کسی که از سهمیه منطقه دو در کنکور قبول شده باید 8 سال کار کنه که سربازی هم جزوش حساب میشه. اگر میخواین زودتر مدارک رو بگیرین باید هزینه تحصیلات رایگان رو پرداخت کنید اما اگر سابقه کار ( نه در حین تحصیل) دارید یا سربازی رفتین به همون نسبت از هزینه ها کم میشه پس اینطور نیست که صرف سرباز بودن مدرکی بدن.
تحویل هرگونه مدرک مبنی بر تسویه کامل با دانشگاه است. اون وثیقه برای به تعویق انداختن اون مدت انجام کار در برابر تحصیل رایگان که گفتم فکر نکنم بشه وام رو که هم به تعویق انداخت . در این مورد از خود وزارت علوم سوال کنید( دانشگاها یا خبر ندارن یا جواب درست نمیدن)
با تشکر
منظورم در مورد سوال اول و دوم اینه که اگه تسویه حساب کامل کنم با توجه به اینکه هنوز پایان خدمت ندارم با گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات رسمی و دانشنامه رو میدن یا نه؟

ahmadlove
October 21st, 2011, 12:05 AM
با تشکر
منظورم در مورد سوال اول و دوم اینه که اگه تسویه حساب کامل کنم با توجه به اینکه هنوز پایان خدمت ندارم با گواهی اشتغال به خدمت ریز نمرات رسمی و دانشنامه رو میدن یا نه؟
صرف سرباز بودن یا اتمام خدمت چیزی به شما نمیدن! باید هزینه رو پرداخت کنید که مدت سربازی از هزینه ها کم میشه.

vsarsos
October 24th, 2011, 01:24 AM
با سلام
من برای دریافت ریز نمراتم رفتم دانشگاه هنوز مدرکم آماده نشده می گن دو هفته طول می کشه حالا dead line دانشگاهی که می خوام برم 2 روز دیگه است. حالا نمی دونم چی کار میشه کرد؟

ahmadlove
October 24th, 2011, 12:13 PM
با سلام
من برای دریافت ریز نمراتم رفتم دانشگاه هنوز مدرکم آماده نشده می گن دو هفته طول می کشه حالا dead line دانشگاهی که می خوام برم 2 روز دیگه است. حالا نمی دونم چی کار میشه کرد؟
همون لحظه میتونن براتون یه مدرک (روی کاغذ دانشگاه) قابل ترجمه صادر کنن.

saeed_oroomy
October 24th, 2011, 08:45 PM
سلام بر همه دوستان...من دانشنامه کارشناسیم رو 2 سال پیش گرفتم...اون موقع برا وضعیت نظام وظیفه هم برگ سبزم رو بردم(اون موقع سرباز نبودم)...الان که سرباز هستم و میخام مدرک ارشدمو (دانشنامه) رو بگیرم, به دانشگاه ارشدم که مراجعه میکنم میگه در حین سربازی ما دانشنامه رو نمیدیم باید کارت پایان خدمت داشته باشیم....وختی هم که میگم دانشگاه کارشناسیم بدون کارت پایان خدمت مدرکمو داده میگن دانشگاه کارشناسیم اشتباه کردن.....من سایت 3 تا دانشگاه رو هم چک کردم نوشتن که در حین خدمت هم میدیم...سایت وزارت علوم هم چیزی در این مورد چیزی پیدا نکردم...دوستان ممنون میشم از راهنماییتون در این مورد....فکر میکنم که دانشگاه ارشدم اشتباه میکنه؟؟؟

daniel_b
October 24th, 2011, 10:58 PM
سلام بر همه دوستان...من دانشنامه کارشناسیم رو 2 سال پیش گرفتم...اون موقع برا وضعیت نظام وظیفه هم برگ سبزم رو بردم(اون موقع سرباز نبودم)...الان که سرباز هستم و میخام مدرک ارشدمو (دانشنامه) رو بگیرم, به دانشگاه ارشدم که مراجعه میکنم میگه در حین سربازی ما دانشنامه رو نمیدیم باید کارت پایان خدمت داشته باشیم....وختی هم که میگم دانشگاه کارشناسیم بدون کارت پایان خدمت مدرکمو داده میگن دانشگاه کارشناسیم اشتباه کردن.....من سایت 3 تا دانشگاه رو هم چک کردم نوشتن که در حین خدمت هم میدیم...سایت وزارت علوم هم چیزی در این مورد چیزی پیدا نکردم...دوستان ممنون میشم از راهنماییتون در این مورد....فکر میکنم که دانشگاه ارشدم اشتباه میکنه؟؟؟

سلام
من هم برای دانشگاه کارشناسی هم ارشد ازم کارت پایان خدمت خواستند. الان هم که چک کردم خیلی از دانشگاه ها این موضوع رو توی سایتشون نوشتند. موردی که فرمودید خیلی عجیبه.
اگر امکان داره آدرس این دانشگاه ها رو بدید.

saeed_oroomy
October 24th, 2011, 11:11 PM
سلام
من هم برای دانشگاه کارشناسی هم ارشد ازم کارت پایان خدمت خواستند. الان هم که چک کردم خیلی از دانشگاه ها این موضوع رو توی سایتشون نوشتند. موردی که فرمودید خیلی عجیبه.
اگر امکان داره آدرس این دانشگاه ها رو بدید.
دانشگاه شیراز (http://www.shirazu.ac.ir/index.php?page_id=4483)و دانشگاه اراک (http://www.araku.ac.ir/%7Eamozesh/daneshname.htm)و دانشگاه تبریز قبول میکنن...لینک دانشگاه تبریز رو سرچ کنید

ahmadlove
October 24th, 2011, 11:55 PM
دانشگاه شیراز (http://www.shirazu.ac.ir/index.php?page_id=4483)و دانشگاه اراک (http://www.araku.ac.ir/%7Eamozesh/daneshname.htm)و دانشگاه تبریز قبول میکنن...لینک دانشگاه تبریز رو سرچ کنید
با برگ سبز مدرک قابل ترجمه باید بدن نه اصل مدرک رو تازه بعد از پرداخت هزینه ی تحصیل رایگان اگر دانشگاه دولتی بودین. طبق قانون خودشون. و طبق این قانون مسخره دانشگاه ارشد شما داره درست عمل میکنه.
برای دریافت اصل مدرک باید کارت پایان/معافیت داشته باشیم

saeed_oroomy
October 25th, 2011, 12:02 AM
با برگ سبز مدرک قابل ترجمه باید بدن نه اصل مدرک رو تازه بعد از پرداخت هزینه ی تحصیل رایگان اگر دانشگاه دولتی بودین. طبق قانون خودشون. و طبق این قانون مسخره دانشگاه ارشد شما داره درست عمل میکنه.
برای دریافت اصل مدرک باید کارت پایان/معافیت داشته باشیم
با برگ سبز اصل مدرک(دانشنامه) رو به من دادن...تحصیل رایگانم پولشو داده بودم دیگه...بحثم نظام وظیفه هستش...

pimi810
November 13th, 2011, 10:39 AM
با پرداخت هزینه ی تحصیل رایگان میتونی ریز نمرات رو هر وقت خواستی بگیری. واسه مدرک باید کارت یا برگه ببری.<br>
یا نمیدونن یا حوصله کار ندارن!
ولی فکر کنم این طور نیست. حداقل مشاهدات خودم: من قبل اینکه وضعیت وظیفه م روشن بشه (وقتی دانشجوی فوق بودم) رفتم تعهد لیسانسم رو بخرم و ریز نمره بگیرم که همون موقع بهم گیر دادن که باید مدرکی دال بر روشن بودن وضعیت سربازیت ارایه بدی که من مجبور شدم نامه ی اشتغال به تحصیل از دانشگاه فوقم رو که توش به شماره ی معافیت تحصیلی هم اشاره شده بود رو بگیرم و همراه مدارک ارایه بدم و بعدش بهم ریز نمره رسمی دادن. در مورد اصل دانشنامه که حق با شماست و قطعا بایدسربازیت رو حل کرده باشی.

aida_11041
November 13th, 2011, 02:37 PM
** امکانش هست الان ۲ برابر پرداخت کنم و بعدا که نامه از سنجش گرفتم(اگر قبولی بدون سهمیه رو تایید کردن) برم وزارت علوم و بگم که نصف پول رو اضافی دادم و اون مبلغ اضافی رو برگردونن؟اصلا چنین چیزی امکان داره؟

به هیچ وجه همچین امکانی نیست ، حساب دانشگاهتون نیست ، حساب وزارته

AMiNENGiNE
November 16th, 2011, 11:38 AM
سلام به همه.

دوستان این ریزنمرات غیر رسمی که از دانشگاه میگیریم، حتما باید مهر دانشگاه را داشته باشه ؟

چون دانشگاه ما میگه که من فقط لیست نمرات رو بهت میدم و تو برو دارالترجمه و بده ترجمه اش بکنند و دانشگاه لیست ترجمه شده بهم نمیده.

آیا اصلا دارالترجمه این جور لیست نمرات رو ترجمه میکنه یا نه ؟

vahideabdolazi
November 16th, 2011, 11:58 AM
سلام به همه.

دوستان این ریزنمرات غیر رسمی که از دانشگاه میگیریم، حتما باید مهر دانشگاه را داشته باشه ؟

چون دانشگاه ما میگه که من فقط لیست نمرات رو بهت میدم و تو برو دارالترجمه و بده ترجمه اش بکنند و دانشگاه لیست ترجمه شده بهم نمیده.

آیا اصلا دارالترجمه این جور لیست نمرات رو ترجمه میکنه یا نه ؟
بله. اگر می خوای بدی جایی باید مهر داشته باشه. کدوم دانشگاه می خونی؟ مال ما که هم ترجمه شده ی رسمی رو می ده و هم غیر رسمی. فقط برای رسمی باید مدرکت آزاد باشه. البته کلی هم پول می ستونه ها. کپی اول 20 تومن. دوم 15 تومن و یقیه یکی 10 تومن!!!
ترجمه می کنند و یه مهر دادگستری می زنند پاش. که یعنی رسمیه. 5 تومن یا بیش تر هم پول مهرو می گیرن.

h_solimanineja
November 18th, 2011, 03:19 PM
همین تایپیک رو کامل بخونید ، متوجه میشید ، یا باید کار کنید و گواهی کار بیارید تا تعهدتون کم شه ، تو مقطع ارشد میشه همزمان با تحصیل هم کار کرد ، یا اینکه 5 میلیون برای وزارت وثیقه بذارید که بعد از اتمام درستون برمیگردین و تعهد خدمتتونو انجام میدی ، یا اینکه مدرکتونو بذارید وزارت کار تا 6 ماه بعد که اگه براتون کاری پیدا نکرد مدرکتون مفتی آزاد شه
فکر میکنم برای حافظان قرآن و خانواده های شهدا هم یه امتیازایی باشه

ممنون...گواهی کار براکسانی مثل من که سربازی نرفتن می تونه صادر شه؟

BehnoushHajian
December 19th, 2011, 02:16 PM
من پارسال مدرکمو با کاریابی ازاد کرده بودم ولی وقتی بردم وزارت علوم گفتن این کاریابی قبول نیست و باید مدرک لیسانس رو بخری اگه میخوای. من ورودی 82 دانشگاه شیراز بودم برام ترمی 96 تومن حساب کردن و 8 ترمم شد حدود 800 تومن. مجبور شدم پولو دادم و ریزنمراتم رو مهر کردن. ولی اون زمان اصل دانشنامه رو هنوز شیراز بهم نداده بودن و یک ماه بعد از ریزنمرات دانشنامه رو تحویل گرفتم که اون هنوز مهر وزارت علوم رو نداره و حالا میخوام ببرم مهر کنم. حالا یه سوالی برام پیش اومده. من سهمیه کنکور پیش دانشگاهی منطقه 3 بودم. الان اینجوری که میشنوم سهمیه منطقه ها توی قیمت مدرک تاثیر داره و منطقه 3 باید بیشتر از منطقه یک بده. حالا این 800 که من دادم مربوط به منطقه یک بوده؟ یعنی اشتباهی از من کمتر پول گرفتن؟ آخه اون خانومه توی اتاق تایید مدارک که برام محاصبه کرد اصلا نپرسید منطقه چند بودمو و چیزی در این مورد نگفت .

m_rond
December 19th, 2011, 03:27 PM
من پارسال مدرکمو با کاریابی ازاد کرده بودم ولی وقتی بردم وزارت علوم گفتن این کاریابی قبول نیست و باید مدرک لیسانس رو بخری اگه میخوای. من ورودی 82 دانشگاه شیراز بودم برام ترمی 96 تومن حساب کردن و 8 ترمم شد حدود 800 تومن. مجبور شدم پولو دادم و ریزنمراتم رو مهر کردن. ولی اون زمان اصل دانشنامه رو هنوز شیراز بهم نداده بودن و یک ماه بعد از ریزنمرات دانشنامه رو تحویل گرفتم که اون هنوز مهر وزارت علوم رو نداره و حالا میخوام ببرم مهر کنم. حالا یه سوالی برام پیش اومده. من سهمیه کنکور پیش دانشگاهی منطقه 3 بودم. الان اینجوری که میشنوم سهمیه منطقه ها توی قیمت مدرک تاثیر داره و منطقه 3 باید بیشتر از منطقه یک بده. حالا این 800 که من دادم مربوط به منطقه یک بوده؟ یعنی اشتباهی از من کمتر پول گرفتن؟ آخه اون خانومه توی اتاق تایید مدارک که برام محاصبه کرد اصلا نپرسید منطقه چند بودمو و چیزی در این مورد نگفت .
با سلام
با توجه به اینکه شما ورودی 82 بودید و نرخ هر ترم برای این ورودی همون 96000 تومن هست بنابراین شما به اندازه ی تعهد 4 سال پول رو پرداخت کردید. اگر تو مدرک موقتتون نوشته بود شما 8 سال تعهد دارید و با توجه به اینکه شما درخواست استعلام و تبدیل منطقه 3 به یک هم از سازمان سنجش نکردید بنابراین مسئول مربوطه اشتباه کرده و پول رو نصف حساب کرده. حالا شاید اگر استعلامی می شد شما هم شرایط منطقه یک رو پیدا می کردید و در اون صورت باز هم همین پولی که دادید رو باید پرداخت می کردید.

BehnoushHajian
December 19th, 2011, 05:37 PM
با سلام
با توجه به اینکه شما ورودی 82 بودید و نرخ هر ترم برای این ورودی همون 96000 تومن هست بنابراین شما به اندازه ی تعهد 4 سال پول رو پرداخت کردید. اگر تو مدرک موقتتون نوشته بود شما 8 سال تعهد دارید و با توجه به اینکه شما درخواست استعلام و تبدیل منطقه 3 به یک هم از سازمان سنجش نکردید بنابراین مسئول مربوطه اشتباه کرده و پول رو نصف حساب کرده. حالا شاید اگر استعلامی می شد شما هم شرایط منطقه یک رو پیدا می کردید و در اون صورت باز هم همین پولی که دادید رو باید پرداخت می کردید.
یعنی الان اگه دانشنامه رو هم ببرم که برام مهر کنن میگن نصف دیگه پول رو هم بدم ؟
فکر کنم الان عکسمو رو دیوارای وزارتخونه چسبوندن که اگه برگشتم شناساییم کنن و باقیه پول رو بگیرن

m_rond
December 19th, 2011, 06:06 PM
یعنی الان اگه دانشنامه رو هم ببرم که برام مهر کنن میگن نصف دیگه پول رو هم بدم ؟
فکر کنم الان عکسمو رو دیوارای وزارتخونه چسبوندن که اگه برگشتم شناساییم کنن و باقیه پول رو بگیرن
نه دیگه. وقتی نامه لغو تعهد گرفتین دیگه تموم شده.

BehnoushHajian
December 19th, 2011, 06:48 PM
نه دیگه. وقتی نامه لغو تعهد گرفتین دیگه تموم شده.
مرسی از راهنماییتون
ولی هیچ نامه ای بهم ندادن فقط ریزنمراتم رو مهر کردن و یه رسید از پرداخت پول مربوط به دستگاه کارت خوانشون دارم. واقعا چرا نامه ای به من ندادن ؟

saeed_oroomy
December 19th, 2011, 08:03 PM
مرسی از راهنماییتون
ولی هیچ نامه ای بهم ندادن فقط ریزنمراتم رو مهر کردن و یه رسید از پرداخت پول مربوط به دستگاه کارت خوانشون دارم. واقعا چرا نامه ای به من ندادن ؟
من 100% به شنا میگم که کار تمومه.....وختی میری وزارت علوم تا دانشنامه رو مهر برجسته بزنی....حتی به خودشون زحمت نمیدن که مهر رو خودشون بزنن و هر کسی مهر رو خودش میزنه....نکنه دستشون درد کنه....دانشنامه به معنی همون لغو تعهد هستش...لغو تعهد نشی که دانشنامه نمیدن...خیالت راحت

Armik
December 24th, 2011, 03:12 AM
دوستان باتجربه applyabroad ی سلام
من دنبال آزادکردن مدرکم از طریق کاریابی هستم و 6 ماه دیگه باید منتظر بمونم
اما فعلا در مراحل اپلای کردن، نیاز به دانشنامه و ریزنمرات رسمی (تایید شده توسط قوه قضائیه و وزارت علوم) دارم
کسی از روند آزاد کردن موقت دانشنامه با چک (وثیقه) 5 میلیون تومانی خبر داره؟
از چندتا از دوستام شنیدم این قضیه ممکنه، اما مراحل انجام، مدت زمان و امکان داشتنشو سئوال داشتم
اگر کسی تجربه داره لطفا reply کنه :smile:

من که میگم دنبال این دردسرا نرو مدرکتو بخر خودتو راحت کن ! البته اگه هدفت رفتنت قطعیه

bs
December 24th, 2011, 06:58 PM
من امروز رفتم برای خرید مدرکم. مدت کار رو از کارشناسیم کم کرد. نمیشه برم بهش بگم کل پول کارشناسیو میدم اون مدت کار رو از ارشد کم کنید؟
امیدوارم تا فردا نظراتتون رو بشنوم

m_rond
December 24th, 2011, 07:22 PM
من امروز رفتم برای خرید مدرکم. مدت کار رو از کارشناسیم کم کرد. نمیشه برم بهش بگم کل پول کارشناسیو میدم اون مدت کار رو از ارشد کم کنید؟
امیدوارم تا فردا نظراتتون رو بشنوم
سلام
نه شما نمی تونید مدرک کارشناسی که معمولاً هزینه ش کمتر می شه رو بخرید و سابقه کار را واسه ارشد رو کنید. وقتی شما برای کارشناسی سابقه کار ارائه ندید معنیش اینه شما هیچ سابقه کاری نداشتید که ارائه بدید و تو نامه لغو تعهد لیسانستون می زنن که ایشون مدرک لیسانس رو خریده. بعد که اون نامه رو برای خرید مدرک ارشد به دانشگاه ارشدتون ارائه می کنید دانشگاه فوق می فهمه که شما مدرک لیسانس رو خریدید و از شما سابقه کار رو قبول نمی کنه و اونوقت مدرک فوق رو هم مجبورید بخرید و در واقع از سابقه کارتون هیچ استفاده ای نمی کنید. این چیزی که برای شما اتفاق افتاد یه روند طبیعیه و مطالبی هم که من گفتم همه اصول کار هست ولی تو این مملکت هر اتفاقی ممکنه بیفته مثلاً سابقه کار رو واسه مدرک ارشدتون ارائه کنین و طرف هم با کلی تقدیر و تشکر دانشنامه تون رو صادر کنه. این دیگه به شانس شما و هوش و حواس و آشنایی با قوانین و بخشنامه ها توسط مسئول مربوطه برمی گرده.
موفق باشید.

saeed_oroomy
December 24th, 2011, 11:58 PM
سلام.....لیسانس فیزیک روزانه دانشگاه شیراز....ارشد روزانه فیزیک دانشگاه گیلان...یعنی هر دو سراسری...من چهار ماه پیش ارشدم تموم شد و دفاع کردم و زود تسویه و رفتم دنبال کارای معافیت پزشکیم....سه هفته س معاف شدم و فردای همون روزی هم که معاف شدم رفتم یه کاریابی که ثبت نام کنم که یعنی کار واسم پیدا نشه و بعد از شش ماه مدارکم آزاد شه....جالبه اونا کارت معافی ازم نخواستن زبونی گفتم که دیروز معاف شدم و کارتم میاد تا سه هفته دیگه !...قبول کردن و فرمی پر کردم....یه سوال خیلی مهم..تورو خدا کمکم کنید چون از اونام پرسیدن اونام نمیدونستن !...من بعد از شش ماه مدرک لیسانسم آزاد میشه یا ارشد؟...یا هر دو ؟....شش ماهه دیگه درسته؟....اصولا اول باید لیسانس آزاد شه بعد ارشد....میخواستم ببینم با این اوصاف همین شش ماه واسه آزادی این دو مدرک کفایت میکنه؟ یا نمیگن دو تا شش ماه باید صبر کنی؟...کمکم کنید...مرسی...من بطور پیوسته درس خوندم همش و هیچ جا تالا کار نکردم.....مرسی مرسی..منتظرم.
خواهر من در کمتر از 1 سال هر دو رو آزاد کرد....بستگی داره اون کارمند محترم تو دانشگاه چک کنه یا نه.....ولی برا خواهرم چک نکردن....امتحان کن...اول باید لیسانس آزاد بشه....وختی به اداره کاریابی میره نامه بیکاری شما...بعد از اون به دانشگاه میفرستن نامتو تا مدرکت آزاد بشه....حالا دانشگاه ممکنه چک کنه یا نکنه

javad1200
December 25th, 2011, 10:16 AM
مرسی..خیلی لطف کردید....چرا از خواهر شما یک سال طول کشید؟!...زیاد نیس؟...از طرفی منظورتون را نفهمیدم که فرمودید کارمند دانشگاه چک کنه یا نه! چی را چک کنه؟...خب مگه من خودم نامه اداره کار را نمیبرم دانشگاه که با اون آزاد شه؟..خب اصولا باید ازاد شه ....ممنون

saeed_oroomy
December 25th, 2011, 06:52 PM
مرسی..خیلی لطف کردید....چرا از خواهر شما یک سال طول کشید؟!...زیاد نیس؟...از طرفی منظورتون را نفهمیدم که فرمودید کارمند دانشگاه چک کنه یا نه! چی را چک کنه؟...خب مگه من خودم نامه اداره کار را نمیبرم دانشگاه که با اون آزاد شه؟..خب اصولا باید ازاد شه ....ممنون
هم برا ارشد و هم کارشناسی....دوتایی در کمتر از یک سال آزاد شد....قانونا یک سال باید بگذره تا مدرک ارشد شما آزاد بشه...اینکه دقیقا یک ساله که بیکار هستین یا نه؟؟؟اینو اگه جایی...مثلا دانشگاه..گیر ندن....میتونین در کمتر از یک سال هم لیسانس و هم ارشدو آزادکنید

shahram_sis
December 31st, 2011, 11:21 AM
سلام بچه ها
من رفتم اموزش دانشگاه برای درخواست تعویض سهمیه 2 به 1...
یه نامه نوشتن به سنجش که دانشجو مورد نظر که من باشم با توجه به رتبه که آورده ،ادعا میکنه میتونه با سهمیه منطقه 1 پذیرش بشه و درخواست تغییر سهمیش از 2 به 1 را داره!...بعد چند روز نامه از سنجش تو جوابش اومده که :برای دیدن سهمیه داوطلب به پروندهش که سنجش به دانشگاه ارسال کرده نگاه کنید!!!!!
میبینید چقدر بی ربط جواب داده..
دانشگاه هم دیگه قبول نمی کنه دوباره نامه بزنه...میگه نامه خودتو+جوابشو ببر سنجش پیگیری کن!....
حالا من موندم چیکار کنم...جون برای خودم سخته بیام سنجش....
ممنون میشم راهنماییم کنید.من احساس میکنم متن نامم مشکل داشته...

QUPHAS
December 31st, 2011, 05:14 PM
سلام بچه ها
من رفتم اموزش دانشگاه برای درخواست تعویض سهمیه 2 به 1...
یه نامه نوشتن به سنجش که دانشجو مورد نظر که من باشم با توجه به رتبه که آورده ،ادعا میکنه میتونه با سهمیه منطقه 1 پذیرش بشه و درخواست تغییر سهمیش از 2 به 1 را داره!...بعد چند روز نامه از سنجش تو جوابش اومده که :برای دیدن سهمیه داوطلب به پروندهش که سنجش به دانشگاه ارسال کرده نگاه کنید!!!!!
میبینید چقدر بی ربط جواب داده..
دانشگاه هم دیگه قبول نمی کنه دوباره نامه بزنه...میگه نامه خودتو+جوابشو ببر سنجش پیگیری کن!....
حالا من موندم چیکار کنم...جون برای خودم سخته بیام سنجش....
ممنون میشم راهنماییم کنید.من احساس میکنم متن نامم مشکل داشته...
شهرام عزیز
احتمالا متن نامه مشکل داشته. نامه ای که به من دادن اینجوری بود که این آقا تقاضای تغییر سهمیه ش رو به منطقه 1 داره، لطفاً با بررسی های لازم نتیجه رو گزارش بدید!
توی جواب سنجش نوشته بود که من در سال 87 شرایط سهمیه آزاد رو کسب کردم و سهمیه آزاد هم قیمت منطقه 1 هست.
ما هم کلی حال کردیم!!!
اگه بتونی بگی نامه ای که دادن اشتباه بوده و یه نامه دیگه بگیری، شاید جواب بده.
درست میشه.

mostafa2000
January 19th, 2012, 07:30 PM
دلیل اینکه برای ساکنین منطقه 1 قیمت ها نصف هست چیه؟

ahmadlove
January 19th, 2012, 10:08 PM

دراصل نصف نیست! منطقه 2 دوبرابر و منطقه 3 سه برابر حساب میشن! اما شما از طریق دانشگاه و سازمان سنجش پیگیری کن که اگر بدون سهمیه تو اون کلاس قبول میشدی موقع کنکور حالا میتونی مثل منطقه یکی ها پرداخت کنی !

atabak-aut
January 20th, 2012, 12:17 AM
طبق قانون این گونه هست و دانشجویان منطقه های 2 و 3 کنکور سراسری اگر از سهمیه مناطق استفاده کرده باشند بایستی هنگام فراغت از تحصیل معادل دو برابر میزان تحصیلات خود هزینه پرداخت کنند.

mojtabamostafa
January 20th, 2012, 02:30 AM
با سلام خدمت دوستان
من لیسانس روزانه بودم و ارشد شبانه. کلا 5 میلیون بدهکارم به صندوق رفاه. میشه کاری کرد این پول رو بعد گرفتن دکترا از خارج از کشور پرداخت کرد؟
شنیدم تسهیلاتی رو براش گذاشتن. کسی خبر داره؟ من نشا رو نگاه کردم درست مشخص نکرده برای چه کسانی هست.
هر دوتای دانشنامه های من الان صادر شده و لای پرونده منه!!!

aida_11041
January 20th, 2012, 11:19 PM
دوستان کسی اطلاعات داره؟

توی همین تایپیک ، خیلی راجع به این مطلب نوشته شده ، صفحه های قبلی رو بخونین ، کامل توضیح دادم
اگه منظورت از بدهی ، هزینه ی آموزش رایگانه که میشه با گذاشتن وثیقه مدرکتو آزاد کنی و بعد از تحصیلت برگردی ایران و وثیقتو پس بگیری
اما اینکه بعدا از اونجا پولتو بدی ، نمیشه

mojtabamostafa
January 20th, 2012, 11:35 PM
پس چیزی که تو نشا نوشته منظورش چیه؟ من ارشد شبانه بودم و از تحصیل رایگان استفاده نکردم ولی به صندوق رفاه بدهکارم.
میشه سند ی را بصورت گرو قرار داد؟

aida_11041
January 21st, 2012, 01:38 AM
پس چیزی که تو نشا نوشته منظورش چیه؟ من ارشد شبانه بودم و از تحصیل رایگان استفاده نکردم ولی به صندوق رفاه بدهکارم.
میشه سند ی را بصورت گرو قرار داد؟

اون برای پرداخت هزینه آموزش رایگان روزانه هاست ، و حساب وزارت علومه ، اما بدهی هاتون به حساب دانشگاهه و ربطی به وزارت نداره
تا با دانشگاه تسویه حساب نکنین ، مدرکتونو نمیدن

mostafa2000
January 26th, 2012, 09:36 PM
سلام.
جزئیات هزینه‌ آموزش رایگان دانشجویان دانشگاه‌های دولتی برای سال جاری اعلام شد:
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1516962

X111
February 13th, 2012, 01:09 PM
سلام من یه مساله ای دارم که ذهنمو خیلی مشغول کرده

من شهریور سال آینده فارغ میشم ، چون برای زبان هنوز اقدام نکردم (و آمادگیش رو هم ندارم) برای پاییز آینده نمی تونم اپلای بگیرم . از طرفی من از دانشگاه شریف پذیرش استعدادهای درخشان دارم .

سوالم اینا هستند (بدون در نظر گرفتن مساله سربازی) :

1- می تونم یکی دو ترم برم شریف و خودم رو برای زبان آماده کنم و سال آینده اقدام کنم ؟
2- میتونم بعد از یکی دو ترم انصراف بدم و مدرکم رو با همون هزینه کارشناسی آزاد کنم ؟
3- نیاز به هزینه اضافی برای اون دو ترم هست یا خیر ؟
4- مهم : آیا در کل مشکل خاصی برای این روند وجود داره یا نه ؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم

soheil136
February 13th, 2012, 01:27 PM

من شهریور سال آینده فارغ میشم ، چون برای زبان هنوز اقدام نکردم (و آمادگیش رو هم ندارم) برای پاییز آینده نمی تونم اپلای بگیرم . از طرفی من از دانشگاه شریف پذیرش استعدادهای درخشان دارم .

1- می تونم یکی دو ترم برم شریف و خودم رو برای زبان آماده کنم و سال آینده اقدام کنم ؟
2- میتونم بعد از یکی دو ترم انصراف بدم و مدرکم رو با همون هزینه کارشناسی آزاد کنم ؟

پیشاپیش از کمکتون ممنونم
شما هر موقع دوست داشته باشید می تونید از تحصیل انصراف بدید و برای خارج از کشور اقدام کنید ولی باید هزینه همه واحدهایی رو که تا زمان انصراف گذروندید پرداخت کنید. مدرک کارشناسی رو هم هر وقت آزاد کنید فرقی در قیمت ها نمی کنه.
مشکل خاصی نداره ولی خب یه هزینه بیخود باید بدید.

X111
February 13th, 2012, 03:24 PM
شما هر موقع دوست داشته باشید می تونید از تحصیل انصراف بدید و برای خارج از کشور اقدام کنید ولی باید هزینه همه واحدهایی رو که تا زمان انصراف گذروندید پرداخت کنید. مدرک کارشناسی رو هم هر وقت آزاد کنید فرقی در قیمت ها نمی کنه.
مشکل خاصی نداره ولی خب یه هزینه بیخود باید بدید.

اول بابت پاسختون تشکر میکنم
تا اونجایی که من اطلاع دارم هزینه مدرک ترمی محاسبه میشد نه واحدی !
اطلاع دارید هزینه واحدها در ارشد چجوری محاسبه میشه ؟

soheil136
February 13th, 2012, 04:31 PM
اول بابت پاسختون تشکر میکنم
تا اونجایی که من اطلاع دارم هزینه مدرک ترمی محاسبه میشد نه واحدی !
اطلاع دارید هزینه واحدها در ارشد چجوری محاسبه میشه ؟
هم درست فکر می کنید هم غلط:D اگه هر ترم کمتر از 8 واحد بردارید واحدی حساب میشه اگه بیشتر از 8 واحد بردارید کلا هزینه یه ترم رو ازتون میگیرن.
درمورد هزینه ها هم با توجه به سال ورودی متفاوته. ولی متاسفانه از سال 89 هزینه ها به یک باره چند برابر شد. این لینک (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/88/89-90.pdf)برای سال 88 و 89 هست.

X111
February 13th, 2012, 04:48 PM
هم درست فکر می کنید هم غلط:D اگه هر ترم کمتر از 8 واحد بردارید واحدی حساب میشه اگه بیشتر از 8 واحد بردارید کلا هزینه یه ترم رو ازتون میگیرن.
درمورد هزینه ها هم با توجه به سال ورودی متفاوته. ولی متاسفانه از سال 89 هزینه ها به یک باره چند برابر شد. این لینک (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/88/89-90.pdf)برای سال 88 و 89 هست.

ممنون متوجه شدم دقیقا اوضاع چجوریه....
با این حساب من اگه بخوام یه ترم بیشتر ارشد بخونم باید حدود 1.850.000 بیشتر هزینه کنم ، درسته ؟!!
حالا نمیشه من زودتر برم مدرک کارشناسی رو آزاد کنم تا برای اون یه ترم هزینه ندم ؟
اگه اینجوری میشه آیا برای اپلای و بقیه کارها مشکلی برام پیش نمیاد ؟

:)

smonabav
February 13th, 2012, 05:01 PM
ممنون متوجه شدم دقیقا اوضاع چجوریه....
با این حساب من اگه بخوام یه ترم بیشتر ارشد بخونم باید حدود 500.000 بیشتر هزینه کنم ، درسته ؟
حالا نمیشه من زودتر برم مدرک کارشناسی رو آزاد کنم تا برای اون یه ترم هزینه ندم ؟
اگه اینجوری میشه آیا برای اپلای و بقیه کارها مشکلی برام پیش نمیاد ؟
:)

دوست من شما تا وقتی که دانشجو هستی، مدرک مقطع قبلی ات رو نمیتونی آزاد کنی...یعنی یک جورهایی حتی نمیگذارند که نگاه هم بهش بکنی! ;)
حداقل دانشگاه ما که این طوری بود!

pimi810
February 13th, 2012, 05:18 PM
دوست من شما تا وقتی که دانشجو هستی، مدرک مقطع قبلی ات رو نمیتونی آزاد کنی...یعنی یک جورهایی حتی نمیگذارند که نگاه هم بهش بکنی! ;)
حداقل دانشگاه ما که این طوری بود!

هیچ ربطی نداره. همون روزی که کارنامه مقطع قبلی شما بسته میشه فرداش می تونی بری مدرکت رو بخری. این هیچ ربطی به این نداره که الان دانشجوی مقطع بالاتری یا نه. فقط برای آقایون باید وضعیت نظام وظیفه در هنگام خرید مدرک روشن باشه. یا کارت پایان خدمت و معافیت، یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بعدی که توش به شماره ی معافیت تحصیلی صادر شده اشاره شده باشه و در زمان درخواست مدرک هنوز معافیت تحصیلیه پا بر جا باشه. معافیت تحصیلی برای تحصیل با فاند و بدون فاند در خارج یا داخل و با مقررات خاص خودش صادر میشه.

X111
February 13th, 2012, 05:22 PM
هیچ ربطی نداره. همون روزی که کارنامه مقطع قبلی شما بسته میشه فرداش می تونی بری مدرکت رو بخری. این هیچ ربطی به این نداره که الان دانشجوی مقطع بالاتری یا نه. فقط برای آقایون باید وضعیت نظام وظیفه در هنگام خرید مدرک روشن باشه. یا کارت پایان خدمت و معافیت، یا گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بعدی که توش به شماره ی معافیت تحصیلی صادر شده اشاره شده باشه و در زمان درخواست مدرک هنوز معافیت تحصیلیه پا بر جا باشه. معافیت تحصیلی برای تحصیل با فاند و بدون فاند در خارج یا داخل و با مقررات خاص خودش صادر میشه.

با این حساب که من میتونم اگه یه ترم برای ارشد خوندم و بعد برای رفتن انصراف دادم از زیر پول اون یه ترم در برم

(لطفا اگه فرصت دارید شرح حال من رو تو صفحه قبل بخونید... ممنون)

pimi810
February 13th, 2012, 05:30 PM
با این حساب که من میتونم اگه یه ترم برای ارشد خوندم و بعد برای رفتن انصراف دادم از زیر پول اون یه ترم در برم

(لطفا اگه فرصت دارید شرح حال من رو تو صفحه قبل بخونید... ممنون)

پیشاپیش از کمکتون ممنونم
شرح حالت رو خوندم. یه اگه خیلی بزرگ داره:
شما می تونی مدرک لیسانست رو آزاد کنی و بگیری. لیسانس رو که گرفتی بعد نمیری شریف ولی انصراف هم نمیدی تا خود بخود دانشجوی انصرافی بشی. اما این پروسه تا وقتی دانشنامه ت دستت میاد و میری تایید وزارت علومش رو میگیری نباید بعد از انصراف یا مشمول دانشجوی انصرافی شدن از شریف باشه. چون بهت گیر میدن و لیسانس رو نگه می دارن.. بعدش اگه مشکل سربازی نداری پاسپورتت رو میگیری با نامه ی پذیرشت میری ویزا میگیری و میری کشور مقصد. این پروسه هیچ ربطی به وزارت علوم نداره و کسی هم نمی تونه جلوی شما رو بگیره. حالا بعدا برگردید دنبالتون کن یا نه نمیدونم!

اما اگه برا رفتنت باید بری وزارت علوم و معافیت تحصیلی و اجازه خروج بگیری اونجا گیرت میندازن و باید پول واحدهای گذرانده رو بدی!

k_rahmani
February 24th, 2012, 08:56 PM
سلام دوستان
من چون از ناحیه دو در کنکور سراسری قبول شدم و الان که میخوام مدرکم رو آزاد کنم باید دو برابر ناحیه یکیها بپردازم. برای همین از دانشگاهمون یه نامه گرفتم خطاب به سازمان سنجش که اونها اعلام کنن که آیا من میتونستم با این درصدها ناحیه یک همین رشته و دانشگاه قبول بشم یا خیر تا محاسبات خرید مدرک بر اساس ناحیه یک انجام بشه.
از اونجا که من شهرستانی هستم کسی از دوستان میدونه نامه رو باید سازمان سنجش تو تهران ببرم یا کرج؟ آخه بعضیا میگن کرج این کارا انجام میشه بعضیام میگن تهرام.

واقعا ممنون

m_rond
February 24th, 2012, 09:11 PM
سلام دوستان
من چون از ناحیه دو در کنکور سراسری قبول شدم و الان که میخوام مدرکم رو آزاد کنم باید دو برابر ناحیه یکیها بپردازم. برای همین از دانشگاهمون یه نامه گرفتم خطاب به سازمان سنجش که اونها اعلام کنن که آیا من میتونستم با این درصدها ناحیه یک همین رشته و دانشگاه قبول بشم یا خیر تا محاسبات خرید مدرک بر اساس ناحیه یک انجام بشه.
از اونجا که من شهرستانی هستم کسی از دوستان میدونه نامه رو باید سازمان سنجش تو تهران ببرم یا کرج؟ آخه بعضیا میگن کرج این کارا انجام میشه بعضیام میگن تهرام.

واقعا ممنون

سلام
تهران. من بردم تهران. به صورت دستی دادم به دبیرخونه. نامه رو هم اگه می تونید خودتون ببرید چون من اول دادم خود دانشگاه (تهران) بفرسته واسه سازمان سنجش. بعد از یه ماه با شماره نامه رفتم سازمان گفتن نیومده هنوز. بعد دوباره دستی بردم و یه هفته ای کارم راه افتاد. البته شاید انتقال و جابجایی و اسباب کشی آموزش دانشگاه تهران تو اون مقطع زمانی از دلایل اصلی اون تأخیر بود.
موفق باشید.

atabak-aut
February 25th, 2012, 12:55 AM
سلام دوستان

واقعا ممنون

من خودم شهرستانی بوده و هستم:) ولی بردم سازمان سنجش در تهران خ ویلا سر کریمخان .

Industrial88
March 5th, 2012, 05:03 PM
سلام دوستان
تعرفه مدرک کارشناسی ارشد برای ورودی 88 بازای هر واحد چقدر؟
ممنون

soheil136
March 5th, 2012, 06:45 PM
سلام دوستان
تعرفه مدرک کارشناسی ارشد برای ورودی 88 بازای هر واحد چقدر؟
ممنون
سلام industrial جان. خوبی؟
آقا این جوریه نحوه محاسبش برای ورودی 88 :
ترمی که بیشتر از 8 واحد برداشتی کلش برابر با 499000 تومن هست
ترمی که زیر 8 واحد برداشتی باید تعداد واحدها رو در قیمت هر واحد (62400 تومن) ضرب کنی.
در ضمن پایان نامه هم فقط یکبار محاسبه میشه. برای تمدید کردنش هزینه پرداخت نمی کنی.

setarehbaran
March 14th, 2012, 11:10 AM
سلام.

من دانشجوی دکتری هستم اما میخوام از اینجا انصراف بدم و واسه امریکا یا کانادا پذیرش بگیر. مدرک زبان رو گرفتم اما بیشتر دانشگاها مدرک و ریز نمرات رسمی هم میخوان. میخواستم بدونم که
1- من الان که دانشجوی دکتری هستم می تونم مدرکم رو بخرم و اینکه از نظر وزارت علوم یا دانشگاه واسم مشکلی ایجاد نمیشه؟
2- من ورودی 82 کارشناسی مکانیک و 87 ارشد بیومکانیک بودم.میخوام بدونم هزینه خرید مدارکم چقدر میشه؟
3- ایا باید مدرک و کارنامه رو جدا خرید یا اینکه اگه مدرت رو بخری کارنامه رسمی هم بهت میدن؟

ahmadlove
March 14th, 2012, 01:12 PM
سلام دوستان

واقعا ممنون

عزیزم مگه چنتا سازمان سنجش تو این مملکت داریم؟
نامه رو میگیری میبری دبیرخونه ی سازمان سنجش تحویل میدی یه رسید میگیری. بعد از تقریبا 20 روز جواب مستقیما ارسال میشه به دانشگاه که میتونی زنگ بزنی نتیجه رو ازشون بپرسی.

ab12ab
March 19th, 2012, 05:27 PM
می خواستم بپرسم صدور دانش نامه از زمانی که شما لغو تعهد می کنید چقدر طول می کشه؟

Armik
March 19th, 2012, 06:33 PM
می خواستم بپرسم صدور دانش نامه از زمانی که شما لغو تعهد می کنید چقدر طول می کشه؟

بستگی به دانشگاه داره از یه روز تا یکی، دو ماه !

redevil6990
March 20th, 2012, 03:05 AM
سلام.
دوستان من ورودی 87 روزانه کارشناسی دانشگاه سراسری هستم (رشته مهندسی) و ایشالا دو ترم دیگه فارغ التحصیل ام. می خواستم ببینم اگه بخوام ارشد رو ایران بخونم و واسه PhD اپلای کنم، چقدر بابت مدرک باید بدم؟ اگه از کارشناسی برم چی؟ (قیمت های حدودی)
بعد اگه ارشد شبانه بخونم باز هم باید هزینه مدرک بدم؟
ممنون

QUPHAS
March 20th, 2012, 11:14 PM
سلام.
دوستان من ورودی 87 روزانه کارشناسی دانشگاه سراسری هستم (رشته مهندسی) و ایشالا دو ترم دیگه فارغ التحصیل ام. می خواستم ببینم اگه بخوام ارشد رو ایران بخونم و واسه PhD اپلای کنم، چقدر بابت مدرک باید بدم؟ اگه از کارشناسی برم چی؟ (قیمت های حدودی)
بعد اگه ارشد شبانه بخونم باز هم باید هزینه مدرک بدم؟
ممنون
سهمیه کنکورتون منطقه یک باشه کارشناسی نزدیکه میلیون 1.2، ارشدتون بالای 7میلیون جدیدا تورم هم در نظر میگیرن! شبانه خرید مدرک نمی خواد(ارزونتر از روزانست!)

redevil6990
March 21st, 2012, 10:31 AM
سهمیه کنکورتون منطقه یک باشه کارشناسی نزدیکه میلیون 1.2، ارشدتون بالای 7میلیون جدیدا تورم هم در نظر میگیرن! شبانه خرید مدرک نمی خواد(ارزونتر از روزانست!)

ممنون . سهمیه منطقه 2 ام با این حساب کلا بعد از ارشد چند واسه مدارک باید بدم؟

ahmadlove
March 21st, 2012, 11:14 AM
ممنون . سهمیه منطقه 2 ام با این حساب کلا بعد از ارشد چند واسه مدارک باید بدم؟
باید مبلغی رو که دوستمون گفتن( که فکر کنم یه کوچولو زیاد گفتن) دوبرابر کنید!!!

amy19851364
March 23rd, 2012, 10:07 PM
من که رفتم کاریابی گفت شش ماه دیگه بیا مدرکتو آزاد کن تازه قبلا که کامپیوتری نبوده همون روز میرفتی آزاد میکردن

momeniiman
March 29th, 2012, 01:38 PM
با سلام و عرض تبریک سال نو خدمت همه دوستان
وضعیت من کمی پیچیده است و با شرایط زیر قصد آزادسازی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم را دارم. لذا ممنون میشم به من کمک کنید. چجوری مبلغ به حداقل می رسه؟
کارشناسی: ورودی 83 تا 87 - 8 ترم، شاگرد اول هم بوده ام.
کارشناسی ارشد: ورودی 87 تا 90 - 6 ترم، ترم 5 و 6 فقط پایان نامه داشتم و برای ترم 6 هم شهریه دادم به مبلغ 300000 تومان.
در طول دوره کارشناسی ارشد، 2 سال سابقه کار همراه با بیمه دارم.
جزء نخبگان بنیاد ملی نخبگان هستم.
در طول دوره کارشناسی ارشد، سربازی خود را نیز به صورت نخبگان انجام دادم و کارت پایان خدمت دریافت کردم.
نامه گواهی به اشتغال بدون سابقه بیمه هم هرچقدر بخوام می تونم بگیرم.

aida_11041
March 29th, 2012, 04:55 PM
وضعیت من کمی پیچیده است و با شرایط زیر قصد آزادسازی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم را دارم. لذا ممنون میشم به من کمک کنید. چجوری مبلغ به حداقل می رسه؟
کارشناسی ارشد: ورودی 87 تا 90 - 6 ترم، ترم 5 و 6 فقط پایان نامه داشتم و برای ترم 6 هم شهریه دادم به مبلغ 300000 تومان.
در طول دوره کارشناسی ارشد، سربازی خود را نیز به صورت نخبگان انجام دادم و کارت پایان خدمت دریافت کردم.

سلام، متاسفانه در خرید مدرک از هیپکدام از امتیازاتتون، جز سابقه کار نمیتونید استفاده کنید، با توجه به اینکه سابقه کارتون برای آزادسازی لیسانستون استفاده میشه، و ورودی 83 بودین، مبلغ کمی برای خرید لیسانس میپردازین،البته این در صورتیه که سابقه کارتون همزمان با تحصیل نباشه

چون الان دیگه سابقه کار، همزمان با تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد قبول نیست ، اما ( شاید ) دانشگاهتون قبول کنه

برای ارشد هم،برای ورودی 87 در رشته های مختلف قیمت آزادسازی هر ترم حدود 300000 تا 400000 میشه
در مورد بنیاد علمی نخبگان هم اطلاعی ندارم که تاثیری در کم شدن هزینه داره یا نه، این مورد رو حتما از خودشون بپرسین

تنها راه کم کردن هزینه خرید مدرک، ارائه سابقه کاره، اونهم بعد از فارغ التحصیلی
اگه بتونید برای فاصله زمانی بین اتمام کارشناسی و شروع ارشد، سابقه کار ببرید، حتما قبول میکنند

تازگیها و برای ورودیهای 89 به بعد، تسهیلاتی هست برای کسایی که مدرکشون رو بلافاطله بعد از فارغ التحصیلی میخرن، یا شاگرد اول ورودی هستن ، اما فکر نکنم این مورد برای شما قابل اجرا باشه

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?739-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C&p=572221&viewfull=1#post572221

momeniiman
March 29th, 2012, 05:24 PM
سلام، متاسفانه در خرید مدرک از هیپکدام از امتیازاتتون، جز سابقه کار نمیتونید استفاده کنید، با توجه به اینکه سابقه کارتون برای آزادسازی لیسانستون استفاده میشه، و ورودی 83 بودین، مبلغ کمی برای خرید لیسانس میپردازین،البته این در صورتیه که سابقه کارتون همزمان با تحصیل نباشه

چون الان دیگه سابقه کار، همزمان با تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد قبول نیست ، اما ( شاید ) دانشگاهتون قبول کنه

برای ارشد هم،برای ورودی 87 در رشته های مختلف قیمت آزادسازی هر ترم حدود 300000 تا 400000 میشه
در مورد بنیاد علمی نخبگان هم اطلاعی ندارم که تاثیری در کم شدن هزینه داره یا نه، این مورد رو حتما از خودشون بپرسین

تنها راه کم کردن هزینه خرید مدرک، ارائه سابقه کاره، اونهم بعد از فارغ التحصیلی
اگه بتونید برای فاصله زمانی بین اتمام کارشناسی و شروع ارشد، سابقه کار ببرید، حتما قبول میکنند

تازگیها و برای ورودیهای 89 به بعد، تسهیلاتی هست برای کسایی که مدرکشون رو بلافاطله بعد از فارغ التحصیلی میخرن، یا شاگرد اول ورودی هستن ، اما فکر نکنم این مورد برای شما قابل اجرا باشه

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?739-مسایل-مربوط-به-آزاد-کردن-مدرک-دانشگاه-سراسری&p=572221&viewfull=1#post572221

ممنون بابت جوابتون. یعنی خدمت سربازی از سنواتم کم نمی شه؟

ehsandj
March 29th, 2012, 05:37 PM
ممنون بابت جوابتون. یعنی خدمت سربازی از سنواتم کم نمی شه؟

نه. سابقتون فقط وقتی به درد می‌خوره که یا در ستون تموم شده باشه یا اینکه مثلا ارشد و شبانه بوده باشید و از کاری که در زمان ارشد انجام دادید برای آزاد کردن کارشناسی که روزانه بودید، استفاده کنید. در ضمن نیاز به سابقه بیمه و ... هم نیست. یه نامه با مهر و سربرگ کفایت می کنه.

hossein2266
April 1st, 2012, 09:01 AM

با سلام

همونطور كه دوستان به درستي اشاره كردند، سابقه كار در حين تحصيل، محاسبه نميشه، من از زماني كه يادم مياد، (حداقل از سال 86 به اين طرف، روال به همين صورت بوده)، ضمنا، عضو بنياد نخبگان بودن مزايايي در اين خصوص نخواهد داشت، اما اينكه شما كارت پايان خدمت داريد، مي تونيد به بنگاههاي كاريابي معتبر مراجعه كنيد و 6 ماه بعد، از مزاياي پيدا نشدن كار استفاده كنيد و به اين ترتيب به صورت رايگان همه مدارك تحصيلي شما آزاد خواهد شد، اما قبلا اين بنگاهها يك تبصره اي هم داشتند كه ضمن اينكه 6 ماه از درخواستتون بايد ميگذشت، بايد 1 سال هم از تاريخ كارت پايان خدمت شما ميگذشت تا مدركتون به طور رايگان آزاد ميشد، البته نمي دونم اين قانون همچنان برقراره يا نه، موفق باشيد

sanaz_deldar
April 2nd, 2012, 08:20 PM
سلام دوستان
میشه بگین هر چند ماه سابقه کار معادل یک ترمه؟

sadegh_1987
April 2nd, 2012, 08:41 PM
برای آزاد کردن مدرک باید حتماً گواهی پایان خدمت یا معافی داشت ؟؟؟ اگه مشمول باشیو بخوای وثیقه بذاری ، تکلیف چیه ؟؟؟
من گیج شدم ، من شهریور یا مهر فارغ التحصیل می شم ، می خوام اسفند دفترچه رو بفرستم نظام وظیفه ، اگه برگه سبز بیاد می تونم برم دانشنامه رو بگیرم بعد وثیقه بذارم واسه رفتن ؟؟؟

کار همزمان با لیسانس و ارشد برای آزاد کردن مدرک ارشد فایده نداره ؟؟؟ راهی واسه پیچش 7 میلیون نیست ؟؟؟ واسه این موسسات کاریابی حتماً باید کارت پایان خدمت داشت ؟؟؟
نمی شه داد یکی واست ی سابقه کار یا بیمه رد کنه ؟؟؟

sadegh_1987
April 2nd, 2012, 08:48 PM
سلام دوستان
میشه بگین هر چند ماه سابقه کار معادل یک ترمه؟

فکر کنم واسه منطقه 1 معادل واسه مناطق دیگه 2 برابر دوران تحصیل سابقه کار داشته باشی!

alioo
April 8th, 2012, 10:58 PM
سلام
دوستان ممنون میشم که راهنماییم کنید
من سابقه کار دارم ولی تو شرکتی که کار میکنم بیمه برام رد نمیشه. بره خریدن مدرک اگه گواهی از شرکت بیارم که مثلا یه سال بعد از فارغ التحصیلی اونحا کار کردم دانشگاه قبول میکنه یا میگن هتما باید سابقه بیمت رو بیاری؟
درضمن من شنیدم که این موضوع دانشگاه به دانشگاه متفاوته. دوستان در مورد دانشگاه تهران و شریف اطلاعی دارند؟
بعد آدم میتونه یه سابقه کار رو هم بره لیسانسش استفاده کنه هم بره فوق؟ (البته دانشگاهای لیسانس و فوق متفاوتند)
ممنون

amir_7730
April 12th, 2012, 09:48 AM
سلام دوستان
من فارغ التحصیل 89 ارشد از علم و صنعتم و 87 لیسانس از تهران. الانم سربازم و گواهی اشتعغال به خدمت دارم.
پذیرشم از کانادا تازه اومده. برا سفارت هر چه زود تر باید دانشنامم رو آزاد کنم. من تعهد خدمت رایگانم رو نخریدم هنوز. چند تا سوال دارم ممنون میشم دوستان لطف کنن جواب بدند.
1- قانون جدید افزایش قیمت تعهد رایگان شامل حال من میشه یا نه؟
2- به نظرتون آزاد کردن دانشنامم رو مستقیما از دانشگاه شروع کنم یا بعد از گذاشتن وثیقه 15 میلیونی و با نامه وزارت علوم؟ کدومش زودتره؟ اصلان فرقی میکنن یا نه؟
دوستان، کارم فوریه. ممنون میشم زود جوابم رو بدید.
مرسی

hosseini_m
April 13th, 2012, 11:23 PM
با سلام

همونطور كه دوستان به درستي اشاره كردند، سابقه كار در حين تحصيل، محاسبه نميشه، من از زماني كه يادم مياد، (حداقل از سال 86 به اين طرف، روال به همين صورت بوده)، ضمنا، عضو بنياد نخبگان بودن مزايايي در اين خصوص نخواهد داشت، اما اينكه شما كارت پايان خدمت داريد، مي تونيد به بنگاههاي كاريابي معتبر مراجعه كنيد و 6 ماه بعد، از مزاياي پيدا نشدن كار استفاده كنيد و به اين ترتيب به صورت رايگان همه مدارك تحصيلي شما آزاد خواهد شد، اما قبلا اين بنگاهها يك تبصره اي هم داشتند كه ضمن اينكه 6 ماه از درخواستتون بايد ميگذشت، بايد 1 سال هم از تاريخ كارت پايان خدمت شما ميگذشت تا مدركتون به طور رايگان آزاد ميشد، البته نمي دونم اين قانون همچنان برقراره يا نه، موفق باشيد

اجازه بدید بخشی از صحبتتون رو اصلاح کنم. یه بازه ای سابقه کار همزمان برای ازاد کردن مدرک مقطع پایین تر مورد قبول بود. مثلا سابقه کار همزمان با فوق رو برای لیسانس می شد استفاده کرد. من خودم پارسال ابان از سابقه کار همزمان با فوق برای ازاد کردن مدرک لیسانسم استفاده کردم. ولی نمی دونم الان این قانون رو برداشتند یا نه

mostafa2000
April 14th, 2012, 09:47 PM
با سلام،
بالاخره کسی از دوستان از این مسئله اطلاعی داره؟:
در حال حاضر آیا سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع ارشد، برای آزاد کردن مدرک لیسانس اعتبار دارد؟
ممنون

Rezace
April 19th, 2012, 12:12 AM
سلام،
دوستان من 1 ماه پیش فارغ التحصیل شدم در دوره روزانه دانشگاه سراسری، معافیت سربازی هم ندارم و مشمولم.
به تازگی موافقت یک استاد و دانشگاه رو گرفتم برای بورس، اما بهم گفتن زود B.Sc Degree رو برامون بفرست.
رفتم دانشگاه، یه مقدار پول مهیا کردم که تعهدم رو بخرم... اما گفتن سربازی و نمیشه! باید از وزارت علوم نامه بیاری، بهم به جز یه برگه (مربوط به نظام وظیفه) هیچی دیگه نمیدن.
میخواستم بدونم برای گرفتن اون نامه اجازه از وزارت علوم چه مدارکی باید ببرم وزارت علوم و به کدوم قسمتش باید مراجعه کنم؟ (من نامه پذیرش رسمی از دانشکاه مقصد ندارم)
یه دنیا ممنون

ahmadlove
April 19th, 2012, 10:47 AM
سلام
دوستان ممنون میشم که راهنماییم کنید
من سابقه کار دارم ولی تو شرکتی که کار میکنم بیمه برام رد نمیشه. بره خریدن مدرک اگه گواهی از شرکت بیارم که مثلا یه سال بعد از فارغ التحصیلی اونحا کار کردم دانشگاه قبول میکنه یا میگن هتما باید سابقه بیمت رو بیاری؟
درضمن من شنیدم که این موضوع دانشگاه به دانشگاه متفاوته. دوستان در مورد دانشگاه تهران و شریف اطلاعی دارند؟
بعد آدم میتونه یه سابقه کار رو هم بره لیسانسش استفاده کنه هم بره فوق؟ (البته دانشگاهای لیسانس و فوق متفاوتند)
ممنون

بیمه نیاز نیست
نه دیگه نمیتونی ! فکر کنم اون نامه رو ضمیمه میکنن تو پروندت.

ahmadlove
April 19th, 2012, 10:52 AM
برای آزاد کردن مدرک باید حتماً گواهی پایان خدمت یا معافی داشت ؟؟؟ اگه مشمول باشیو بخوای وثیقه بذاری ، تکلیف چیه ؟؟؟
من گیج شدم ، من شهریور یا مهر فارغ التحصیل می شم ، می خوام اسفند دفترچه رو بفرستم نظام وظیفه ، اگه برگه سبز بیاد می تونم برم دانشنامه رو بگیرم بعد وثیقه بذارم واسه رفتن ؟؟؟

کار همزمان با لیسانس و ارشد برای آزاد کردن مدرک ارشد فایده نداره ؟؟؟ راهی واسه پیچش 7 میلیون نیست ؟؟؟ واسه این موسسات کاریابی حتماً باید کارت پایان خدمت داشت ؟؟؟
نمی شه داد یکی واست ی سابقه کار یا بیمه رد کنه ؟؟؟

برای ازاد کردن مدرک باید اون کارت کذایی رو داشته باشین!! نامه پذیرش دانشگاه رو میبری وزارت علوم و بعدش نظام وظیفه وثیقه رو میزاری و دانشنامه رو میگیری.
با برگ سبز مدرک موقت رو بهت میدن.
سابقه کار همزمان فایده نداره! 7 میلیون چیه داستانش؟
موسسات کاریابی کارتی از شما نمیخوام فقط نامه فارغ التحصیلی رو میخواد.
سابقه بیمه لازم نیست! اما اگر بعد از فارغ التحصیلی تا حالا برای ارشد ... تحصیل نکردی فقط یه نامه کار از شرکت کافیه. بیمه هم نیاز نیست.

pimi810
April 21st, 2012, 10:28 PM
با سلام،
بالاخره کسی از دوستان از این مسئله اطلاعی داره؟:
در حال حاضر آیا سابقه کار همزمان با تحصیل در مقطع ارشد، برای آزاد کردن مدرک لیسانس اعتبار دارد؟
ممنون
خیر، اعتبار نداره.

Rezace
April 22nd, 2012, 01:33 AM
نحوه محاسبه هزینه تحصیل رایگان با جزییات
طبق بخشنامه وزارت علوم، بر حسب سال ورود به دانشگاه به شرح زیر است:
67-81 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/67-81.pdf)
8 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/85-86.pdf)1-82 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/81-82.pdf)
83-84 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/86-87.pdf)
(http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/83-84.pdf)84-85 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/84-85.pdf)
85-86 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/85-86.pdf)
86-87 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/86-87.pdf)
87-88 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/29/87-88.pdf)
89-90 (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/88/89-90.pdf)

shahram_sis
April 26th, 2012, 03:24 AM
سلام دوستان....
من تو pdf ها وزارت علوم صحبتی در مورد 2 برابر بودن هزینه سهمیه منطقه 2 ندیدم.میشه بگید کجا نوشته؟
من نامه تغییر سهمیه زدم به وزارت و گفته تو نامه که من با سهمیه آزاد پذیرش شدم.یعنی مشکل سهمیمه ام حل شده دیگه؟

aida_11041
April 26th, 2012, 01:26 PM
سلام دوستان....
من تو pdf ها وزارت علوم صحبتی در مورد 2 برابر بودن هزینه سهمیه منطقه 2 ندیدم.میشه بگید کجا نوشته؟
من نامه تغییر سهمیه زدم به وزارت و گفته تو نامه که من با سهمیه آزاد پذیرش شدم.یعنی مشکل سهمیمه ام حل شده دیگه؟
این پولی که شما پرداخت میکنید، پرداخت هزینه ( تعهد خدمت ) برای آموزش رایگانه، و چون منطقه 2، دو برابر منطقه یک تعهد خدمت داره، هزینه آزادسازی هم دو برابر میشه
و همینطور برای منطقه 3
مدت زمان این تعهد، در مدرک موقتتون نوشته شده
اگه منظور از سهمیه آزاد اینه که بدون استفاده از سهمیه منطقه، قبول میشدید، بله ، مشکلی نداره و هزینه منطقه 1 رو میپردازین

ehsan1111
April 26th, 2012, 11:16 PM
سلام دوستان
شماره ی بخش نظام وظیفه ی وزارت علوم رو میخوام.یا کلا هر شماره ی دیگه ای که جواب بدن بهش.شماره هایی که تو سایت زدن رو جواب نمیدن اصلا. من از شهرستان ام و واسه یه سوال کوچیک سختمه برم تا تهران.

ممنون میشم کمکم کنین

heavenboy
April 30th, 2012, 04:02 PM
سلام
من دوره کاردانیم رو که روزانه بود سال 88 تموم کردم و الان هم فارغ التحصیل یه دانشگاه غیر انتفاعی هستم و همچنین در تاریخ 1 تیر به خدمت اعزام میشم.
حالا با توجه به ایناو اینکه من میخوام در حین خدمت اپلای کنم چند تا سوال دارم :
آیا میشه در حین خدمت برای گرفتن دانشنامه از دو دانشگاهم اقدام کنم ؟
اگه بله پس 3 مسئله پیش میاد:
1. باید هزینه های مربوط به آموزش رایگان دوره کاردانی رو بدم : که قصدشو ندارم
2- باید برای عقب انداختن این هزینه ها در سایت نشا ثبت نام کنم که اینم برای دادن تسهیلات پذیرش از دانشگاه رو میخواد.
3- از طریق کاریابی اقدام کنم که اینم نمیشه چون گویا باید 6 ماه از تاریخ پایان خدمتم بگذره نا نامه رو بدن.
با این شرایط بگین باید چیکار کنم
آیا راه دیگه ای واسه عقب انداختن هزینه که اصل پذیرش رو نخواد نیست ؟

ahmadlove
April 30th, 2012, 06:30 PM
سلام دوستان
شماره ی بخش نظام وظیفه ی وزارت علوم رو میخوام.یا کلا هر شماره ی دیگه ای که جواب بدن بهش.شماره هایی که تو سایت زدن رو جواب نمیدن اصلا. من از شهرستان ام و واسه یه سوال کوچیک سختمه برم تا تهران.

ممنون میشم کمکم کنین

خب شما سوالاتواینجا مطرح کن شاید بچه ها بتونن جواب بدن!
شماره تلفن رو بهتره از 02133333333 بگیرید.

ahmadlove
April 30th, 2012, 06:48 PM
سلام
من دوره کاردانیم رو که روزانه بود سال 88 تموم کردم و الان هم فارغ التحصیل یه دانشگاه غیر انتفاعی هستم و همچنین در تاریخ 1 تیر به خدمت اعزام میشم.
2- باید برای عقب انداختن این هزینه ها در سایت نشا ثبت نام کنم که اینم برای دادن تسهیلات پذیرش از دانشگاه رو میخواد.
3- از طریق کاریابی اقدام کنم که اینم نمیشه چون گویا باید 6 ماه از تاریخ پایان خدمتم بگذره نا نامه رو بدن.

با برگه سبز یا برگه اعزام به خدمت میتونین مدرک موقت رو بگیرین. بعد از اتمام خدمت سربازی میرین کاریابی ثبت نام میکنین و وقتی 6 ماه از ثبت نام کاریابی و 1 سال از صدور کارت پایان خدمت گذشت میرین و مدارکتون رو رایگان ازاد میکنین.
مثل اینکه میشه با گذاشتن 5 میلیون وثیقه این هزینه رو به تعویق انداخت. که البته در جریان جزئیاتش نیستم.

heavenboy
May 1st, 2012, 12:43 AM
سلام
من جواب سوالامو نگرفتم کسی میتونه دقیق تر راهنمایی کنه ؟

engineer62
May 2nd, 2012, 08:28 PM
دوستان من در نهایت متوجه نشدم که آیا خدمت سربازی هم جزو سنوات کاری محسوب میشه یا خیر؟ من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد، یکسال سابقه کار دارم و بعدش رفتم خدمت (16 ماه) و کارتش رو هم دارم. من ارشد رو 2.5 سال (5 ترم) تمام کردم و با احتساب خدمت، 28 ماه سابقه کاری دارم. الان من باید فقط پول 2 ماه رو بدم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین که برای من چه جوری حساب میشه؟

behrad_madahi
May 3rd, 2012, 10:49 PM
سلام دوستان. من ترم 6 کارشناسی هستم و تا دو ترم آینده مدرک کارشناسیم رو میگیرم. میخواستم بدونم میتونم الان اپلای کنم و مدرکم رو سال بعد ارائه بدم؟ با ریز نمرات این 6 ترم میشه اپلای کرد؟
و اگر میشه، عملی هست که بتونم خودمو به ترم پاییز سال دیگه توی دانشگاه مقصد برسونم؟

ahmadlove
May 4th, 2012, 11:55 AM
دوستان من در نهایت متوجه نشدم که آیا خدمت سربازی هم جزو سنوات کاری محسوب میشه یا خیر؟ من بعد از فارغ التحصیلی از ارشد، یکسال سابقه کار دارم و بعدش رفتم خدمت (16 ماه) و کارتش رو هم دارم. من ارشد رو 2.5 سال (5 ترم) تمام کردم و با احتساب خدمت، 28 ماه سابقه کاری دارم. الان من باید فقط پول 2 ماه رو بدم؟ ممنون میشم اگه جواب بدین که برای من چه جوری حساب میشه؟

بله سربازی جزو سنوات خدمت محسوب میشه. مدارک لیسانستون رو چی کار کردین؟ برای ازاد سازی مدارک از مقطع پایین شروع میکنن.

ahmadlove
May 4th, 2012, 11:56 AM
سلام دوستان. من ترم 6 کارشناسی هستم و تا دو ترم آینده مدرک کارشناسیم رو میگیرم. میخواستم بدونم میتونم الان اپلای کنم و مدرکم رو سال بعد ارائه بدم؟ با ریز نمرات این 6 ترم میشه اپلای کرد؟
و اگر میشه، عملی هست که بتونم خودمو به ترم پاییز سال دیگه توی دانشگاه مقصد برسونم؟

سایت دانشگاهای مورد نظرتون رو چک کنید. بعضا با 6 ترم ریزنمره هم میشه اقدام کرد.

Rezace
May 4th, 2012, 12:15 PM
سلام،
دوستان من نامه درخواست تغییر سهمیه رو به صورت مهر و موم شده از دانشگاه گرفتم...
این هفته میخوام خودم دستی بیارم تهران، و تحویل سازمان سنجش بدم.
اما الان توی فروم خوندم این قانون روی هواست ! :cry:
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه، این قانون هنوز هست یا منتفیه ؟! (گویا شایعست !)
من صبح تافل ام باید نامه رو بدم، (10 دقیقه بیشتر وقت ندارم) چقدر وقت میبره؟ به نگهبان توی اون کوچه سازمان سنجش (امامی) تحویل میدم؟

من رتبه کشوریم 1500 تا از رتبه ی کشوری یکی از بچه های منطقه 1 کلاس بهتره ! (من منطقه 3 ام)
متشکرم.

behrad_madahi
May 4th, 2012, 02:02 PM
ممنون، من پاسخ سوال دومم رو نگرفتم. عملی هست وقتی ترم و تحصیل تا وسط تیر تموم میشه، با کاغذ بازیایی که هستن، خودمو به ترم پاییز همون سال برسونم؟

m_rond
May 4th, 2012, 02:03 PM
سلام،
دوستان من نامه درخواست تغییر سهمیه رو به صورت مهر و موم شده از دانشگاه گرفتم...
این هفته میخوام خودم دستی بیارم تهران، و تحویل سازمان سنجش بدم.
اما الان توی فروم خوندم این قانون روی هواست ! :cry:
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه، این قانون هنوز هست یا منتفیه ؟! (گویا شایعست !)
من صبح تافل ام باید نامه رو بدم، (10 دقیقه بیشتر وقت ندارم) چقدر وقت میبره؟ به نگهبان توی اون کوچه سازمان سنجش (امامی) تحویل میدم؟

من رتبه کشوریم 1500 تا از رتبه ی کشوری یکی از بچه های منطقه 1 کلاس بهتره ! (من منطقه 3 ام)
متشکرم.
سلام
از کجا شنیدین رو هواست؟ فکر نکنم. من که چند ماه پیش گرفتم رو زمین بود. نامه رو بدین دبیرخونه. طبقه همکف. بهتون شماره نامه واسه پیگیری هم می ده و اصولاً کمتر از 3 دقیقه طول می کشه.
موفق باشید.

maryam4312
May 4th, 2012, 02:07 PM
ممنون، من پاسخ سوال دومم رو نگرفتم. عملی هست وقتی ترم و تحصیل تا وسط تیر تموم میشه، با کاغذ بازیایی که هستن، خودمو به ترم پاییز همون سال برسونم؟
پاییز امسال اقدام کنی به سال بعد میرسی

heavenboy
May 4th, 2012, 08:34 PM
سلام
من نتونستم طبق فایلی که بچه ها گذاشته بودن هزینه ی آزاد سازی رو بفهمم
روی مدرک کاردانی من نوشته نامبرده جمعا به مدت دو سال و نه ما از مزایای آموزش رایگان بهره مند شده. و همچنین سهمیه منطقه یک هستم.
5 ترمه بودم
رشته ی کامپیوتر
ورودی مهر 86
78 واحد هم پاس کردم
یکی محبت کنه محاسبه کنه جواب رو بگه .
یک دنیا سپاس

engineer62
May 4th, 2012, 11:58 PM
بله سربازی جزو سنوات خدمت محسوب میشه. مدارک لیسانستون رو چی کار کردین؟ برای ازاد سازی مدارک از مقطع پایین شروع میکنن.

خیلی ممنون از پاسخ‌تون! من لیسانس رو دانشگاه آزاد خوندم. ببخشید یه سوال دیگه.... میشه بفرمائید این دو ماه باقیمانده رو به چه شکل محاسبه میکنند؟ مرسی

ahmadlove
May 6th, 2012, 09:58 AM
خیلی ممنون از پاسخ‌تون! من لیسانس رو دانشگاه آزاد خوندم. ببخشید یه سوال دیگه.... میشه بفرمائید این دو ماه باقیمانده رو به چه شکل محاسبه میکنند؟ مرسی

یادمه که سربازی رو دوسال حساب میکردن.
زمانی که با سابقه کار مدرک ازاد میشه باید شش ماه کامل باشه تا یه ترم رو پوشش بده یعنی اگر شش ماه کمتر باشه هزینه اون یه ترم رو میگیرن!! حالا اگر قرار باشه اینجوری حساب کنن شاید هزینه یه ترم رو بگیرن!! نامردیه البته!!
شما از دانشگاهت یه سوال بکن ببین دقیقا چی کار میکنن! لطفا نتیجه رو اینجا بزار.

regional
May 8th, 2012, 10:23 AM
امروز زنگ زدم دانشگاه آقايي كه جواب داد بعد از اينكه گفت زود حرفتو بزن تلفن سه دقيقه ايه ... گفت كه از روزي كه پول رو بريزم براي آزاد كردن مدرك يكسال طول مي كشه اصل مدرك صادر بشه. واقعا يكسال طول مي كشه؟ من 5 ماه بيشتر وقت ندارم! يعني به امسال نمي رسم؟

soheil136
May 8th, 2012, 11:56 AM
امروز زنگ زدم دانشگاه آقايي كه جواب داد بعد از اينكه گفت زود حرفتو بزن تلفن سه دقيقه ايه ... گفت كه از روزي كه پول رو بريزم براي آزاد كردن مدرك يكسال طول مي كشه اصل مدرك صادر بشه. واقعا يكسال طول مي كشه؟ من 5 ماه بيشتر وقت ندارم! يعني به امسال نمي رسم؟
بستگی به دانشگاه داره ولی یه سال خیلی زیاده. برای من پروسه آزاد کردن مدرک یکی دو هفته و کارهای فارغ التحصیلی و گرفتن دانشنامه یک ماه و نیم طول کشید. (دانشگاه علم و صنعت)

Aban30
May 8th, 2012, 01:13 PM

بستگی به دانشگاه داره ولی یه سال خیلی زیاده. برای من پروسه آزاد کردن مدرک یکی دو هفته و کارهای فارغ التحصیلی و گرفتن دانشنامه یک ماه و نیم طول کشید. (دانشگاه علم و صنعت)

من چند سالي هست كه فارغ التحصيل شدم و مدرك موقتم رو همون موقع گرفتم . ولي امسال رفتم واسه گرفتن دانشنامم. از زماني كه پول رو واريز كردم تا زماني كه دانشنامم اومد يك ماه طول كشيد. (دانشگاه چمران اهواز)
يك سال به نظر زياد مياد!

alish1363
May 8th, 2012, 01:57 PM
با سلام به دوستان عزيز؛ شنيده بودم دانشگاه تهران براي خريد تعهد خدمت يكسري تخفيف داشته قبلاً (مثلاً حكم شاگرد اولي ورودي، مدال المپياد دانشجويي و ...)، اما الآن كه اقدام كردم (البته سيستمشون آنلاين و سامانه‌اي شده !!!!)، كارشناساشون ميگن هيچ نوع مصوبه‌اي ندارن؟ از دوستان كسي هست كه اطلاعات كامل‌تري داشته باشه و يا از موارد موفق در اين زمينه خبري داشته باشه؟
با تشكر :D

chiaz
May 9th, 2012, 12:59 PM
دوستان امور دانشجویان داخل وزارت علوم که برای تایید مدارک باید به آنجا مراجعه کنیم به آدرس زیر منتقل شده:
میدان انقلاب، میدان فردوسی، فرصت جنوبی (شهید موسوی) جنب هتل اسکان

barzul
May 19th, 2012, 06:55 PM
باسلام
از دوستان کسی اطلاعی داره هزینه ی آزادکردن مدرک ازدانشگاه های بورسیه چقدره؟(مثلا دانشگاه صنعت نفت)

afz1mokhtari
May 21st, 2012, 10:02 PM
سلام دوستان
ممنون میشم پاسخ بدین
من دانشجوی کارشناسی ارشد برق ورودی 90 روزانه هستم.
می خواستم بدونم به فرض اینکه بتونم full fund بگیرم، چقدر هزینه باید برای آزاد کردن مدرک و چیزهای دیگه کلا باید بپردازم؟
ضمنا لیسانس هم روزانه هستم ورودی 85 و 9 ترمه تموم کردم. ارشد رو هم 4 ترمه تموم می کنم.
سربازی هم معاف شدم.
می خوام کل هزینه رو بدونم تا در صورتی که از پس این هزینه بر میام برم سراغ apply کردن.
ممنونم

ahmadlove
May 22nd, 2012, 12:42 AM
باسلام
از دوستان کسی اطلاعی داره هزینه ی آزادکردن مدرک ازدانشگاه های بورسیه چقدره؟(مثلا دانشگاه صنعت نفت)

اگر حقوق میگرفتی در حین تحصیل باید دوبرابرش رو پس بدی! بعد تازه بری هزینه ازاد سازی مدارک رو هم به وزارت علوم پرداخت کنی!
البته راه داره! اگر خیلی جدی دنبالشی پ خ بده برات توضیح بدم

ahmadlove
May 22nd, 2012, 12:46 AM
سلام دوستان
ممنون میشم پاسخ بدین
من دانشجوی کارشناسی ارشد برق ورودی 90 روزانه هستم.
می خواستم بدونم به فرض اینکه بتونم full fund بگیرم، چقدر هزینه باید برای آزاد کردن مدرک و چیزهای دیگه کلا باید بپردازم؟
ضمنا لیسانس هم روزانه هستم ورودی 85 و 9 ترمه تموم کردم. ارشد رو هم 4 ترمه تموم می کنم.
سربازی هم معاف شدم.
می خوام کل هزینه رو بدونم تا در صورتی که از پس این هزینه بر میام برم سراغ apply کردن.
ممنونم

به فرض اینکه فول فاند بگیری چه ربطی داره به هزینه های اینجا؟! :)
ورودی لیسانس 85 زیاد نمیشه شاید 700 تومن برای فنی ها! اما فوق لیسانست بیشتر از 6 میلیون میشه!
شما اگر میخواستی اپلای کنی باید فوقت رو میزدی شبانه ! اینجوری درسته که شهریه پرداخت میکنی اما خیلی خیلی کمتر خواهد کل این شهریه در مقایسه با این چند میلیونی که باید بدی و دیگه معاف میشدی از پرداخت هزینه ازاد سازی مدارک فوق !

afz1mokhtari
May 22nd, 2012, 12:56 AM
به فرض اینکه فول فاند بگیری چه ربطی داره به هزینه های اینجا؟! :)
ورودی لیسانس 85 زیاد نمیشه شاید 700 تومن برای فنی ها! اما فوق لیسانست بیشتر از 6 میلیون میشه!
شما اگر میخواستی اپلای کنی باید فوقت رو میزدی شبانه ! اینجوری درسته که شهریه پرداخت میکنی اما خیلی خیلی کمتر خواهد کل این شهریه در مقایسه با این چند میلیونی که باید بدی و دیگه معاف میشدی از پرداخت هزینه ازاد سازی مدارک فوق !

منظورم این بود که اونجا هیچ هزینه ای نداشته باشم و فقط کل هزینم رفتن از اینجا باشه!

ممنون از پاسختون.
من هدفم امریکا یا کانادا هست. با هزینه بلیط و آزاد کردن مدرک و ... رو چقدر حساب کنم به نظرتون؟ بیشتر از 10 تومن میشه؟

kmellati
May 22nd, 2012, 01:05 AM
منظورم این بود که اونجا هیچ هزینه ای نداشته باشم و فقط کل هزینم رفتن از اینجا باشه!

ممنون از پاسختون.
من هدفم امریکا یا کانادا هست. با هزینه بلیط و آزاد کردن مدرک و ... رو چقدر حساب کنم به نظرتون؟ بیشتر از 10 تومن میشه؟

ببینید 8 میلیون تومان بگذارید برای آزاد سازی مدارک. 1 میلیون هم برای بلیط هواپیما. 1 میلیون هم بگذارید برای application fee و ارسال مدارک. بالاخره می خواهید برید بلاد خارجه باید دو زار پول هم ته جیبتون باشد. اون هم بگیریم 2 میلیون تومان. در بهترین و صرفه جویانه ترین و لب به لب ترین حالت با 12 میلیون تومان می شود سر و ته اش را هم آورد

موفق باشید

serendpt86
May 22nd, 2012, 03:27 PM
سلام دوستان. من یه مشکل جدی دارم. خواهش میکنم کمکم کنید. 2 ساله که فارغ التحصیل شدم از اونجایی که غیرانتفاعی بودم نیاز به آزاد کردن مدرک هم ندارم. اما دانشگاه دانشناممو نمیده. میگه یک سال و نیمه که رییس دانشگاه فوت کرده و رییس نداریم که امضا کنه. من نیاز شدید به دانشنامم دارم تا 2 ماه دیگه باید بدم سفارت. امروز رفتم وزارت علوم. معاون بخش گسترش گفت یه شکایت نامه ی کتبی بنویس فردا بیا ببینم چه میکنم. میخوام ببینم فایده داره اینکار؟ اصلا دانشگاه حق داره اینجوری بپیچونه؟

kmellati
May 22nd, 2012, 04:04 PM
سلام دوستان. من یه مشکل جدی دارم. خواهش میکنم کمکم کنید. 2 ساله که فارغ التحصیل شدم از اونجایی که غیرانتفاعی بودم نیاز به آزاد کردن مدرک هم ندارم. اما دانشگاه دانشناممو نمیده. میگه یک سال و نیمه که رییس دانشگاه فوت کرده و رییس نداریم که امضا کنه. من نیاز شدید به دانشنامم دارم تا 2 ماه دیگه باید بدم سفارت. امروز رفتم وزارت علوم. معاون بخش گسترش گفت یه شکایت نامه ی کتبی بنویس فردا بیا ببینم چه میکنم. میخوام ببینم فایده داره اینکار؟ اصلا دانشگاه حق داره اینجوری بپیچونه؟

والا سوالتون خیلی خاصه. فکر نکنم کسی بتونه کمکتون کنه. مگر می شود دانشگاه رییس نداشته باشد. پس کارمند ها از کی دستور می گیرند؟! چه کسی مسئول هست؟ بده همون امضا کنه. بالاخره یک کسی بالا سر این کارمند ها نشسته و بر کارشون نظارت می کند دیگر. حالا هر کی که هست معاون، سر دفتر و ... . به همون بگو ، بهش بگو برات امضا کنه مشکلی پیش نمیاد. وقتی وزارت علوم دانشنامه ات رو مهر کنه و تایید کنه دیگر کسی نمیاد بگه که مدرکت چون امضای فلانی رو نداره معتبر نیست. هر جور شده مدرک رو ازشون بگیر حتی بدون امضا. بعد ببر وزارت علوم تایید کنه

موفق باشید

Rahim_20
May 22nd, 2012, 06:33 PM
سلام دوستان
میشه لطفا راهنمایی کنید! ددلاین اپلایم داره میرسه :(
1 جولای ددلاین اپلای هستش. سربازی معافم. دو چیزو نمیدونم:
اول اینکه: برا این پروسه اپلای آنلاین باید مدرکامو (لیسانس و فوق هر دو روزانه ورودی 84 و 88) بخرم؟ یا اینکه بعد از پروسه پذیرش هست؟
دوم اینکه: تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم آخر دی پارساله، کرت معافیتمم تازه اومده! میتونم از طریق کاریابی مدارکمو آزاد کنم؟ (با توجه به حدود 40 روز مونده تا دد اپلای_ترم بهاره!)
ممنون میشم
ارادت

kmellati
May 22nd, 2012, 08:56 PM
اول اینکه: برا این پروسه اپلای آنلاین باید مدرکامو (لیسانس و فوق هر دو روزانه ورودی 84 و 88) بخرم؟ یا اینکه بعد از پروسه پذیرش هست؟

سلام

در پاسخ این سوالتان شما می توانید با کارنامه ی غیر رسمی اپلای کنید و پس از اینکه موفق به دریافت پذیرش مشروط شدید اقدام به آزاد سازی دانشنامه و ریز نمرات رسمی کرده تا پذیرش نهاییتان را بگیرید

موفق باشید

ahmadlove
May 22nd, 2012, 10:11 PM
سلام دوستان
میشه لطفا راهنمایی کنید! ددلاین اپلایم داره میرسه :(
1 جولای ددلاین اپلای هستش. سربازی معافم. دو چیزو نمیدونم:
دوم اینکه: تاریخ فارغ التحصیلی ارشدم آخر دی پارساله، کرت معافیتمم تازه اومده! میتونم از طریق کاریابی مدارکمو آزاد کنم؟ (با توجه به حدود 40 روز مونده تا دد اپلای_ترم بهاره!)
ممنون میشم
ارادت

1- اگر دانشگاه مورد نظرت ریز نمرات غیر رسمی رو قبول میکنه برای پذیرش مشروط دادن میتونی یه ریز نمره غیر رسمی بگیری و ترجمه کنی. اما اگر قبول نمیکنن باید مدارک رسمی رو داشته باشی که تنها راهش ازاد سازی مدارکه!
2- کاریابی باید حداقل شش ماه صبر کنی بعد از ثبت نام. یکسال هم باید از تاریخ کارت معافیتت گذشته باشه! ینی یه سال دیگه میتونی بری مدارکت رو رایگان بگیری.
اگر همین امسال میخوای راهی نیز خرید. ریز نمراتت همون روز صادر میشه و مهر میشه و تموم. اما اگر صادر کردن اصل مدرک لیسانس یا ارشد ممکنه یه ماه طول بکشه! سریع عمل کن! با ریز نمرات اپلای کن و بگو اصل مدرکم رو بعدا میارم!

Rahim_20
May 23rd, 2012, 12:33 PM
سلام

در پاسخ این سوالتان شما می توانید با کارنامه ی غیر رسمی اپلای کنید و پس از اینکه موفق به دریافت پذیرش مشروط شدید اقدام به آزاد سازی دانشنامه و ریز نمرات رسمی کرده تا پذیرش نهاییتان را بگیرید

موفق باشید

ممنون از راهنماییت :)
تو اکانت اپلای آلاین نوشته:
Certified transcripts of all undergraduate and graduate are required!

این حالا یعنی مدرک رسمی یا غیر رسمی؟!!

moinhadiyan
May 23rd, 2012, 05:23 PM
سلام بر همه دوستان
کسی از نرخ های جدید خرید تعهد خدمت برای دکتری فنی مهندسی خبر داره؟ برای ورودی های 90 یا 91؟
میخوام ببینم اگر بخوام وسط دکتری ، بعد دو ترم ول کنم برم، چقدر باید بابت تصفیه پول بدم؟

پیشاپیش سپاس

mhd_177
May 24th, 2012, 01:13 AM
سلام دوستان

من تا چند وقت دیگه فارغ التحصیل می شم و 2 ساله که کارت معافیت گرفتم . آیا می تونم برای کاریابی بعد از فراغت از تحصیل اقدام کنم ...

ممنون

ahmadlove
May 24th, 2012, 01:12 PM
ممنون از راهنماییت :)
تو اکانت اپلای آلاین نوشته:
Certified transcripts of all undergraduate and graduate are required!

این حالا یعنی مدرک رسمی یا غیر رسمی؟!!

فقط رسمی. certified ینی باید مهر داشته باشه. حالا بستگی به کشور مورد نظر باید ببینی مهر مترجم کافیه یا مهر دادگستری هم میخوان ! یا مهر وزارت! یا حتی مهر سفارت!!!!

ahmadlove
May 24th, 2012, 01:14 PM
سلام بر همه دوستان
کسی از نرخ های جدید خرید تعهد خدمت برای دکتری فنی مهندسی خبر داره؟ برای ورودی های 90 یا 91؟
میخوام ببینم اگر بخوام وسط دکتری ، بعد دو ترم ول کنم برم، چقدر باید بابت تصفیه پول بدم؟

پیشاپیش سپاس

وسط تحصیل انصراف بدی که دیگه نیازی به مدارک اون مقطع نخواهی داشت! چیو میخوای تصفیه کنی؟ باید مدارک ارشد و لیسانس رو ازاد کنی!

ahmadlove
May 24th, 2012, 01:20 PM
سلام دوستان

من تا چند وقت دیگه فارغ التحصیل می شم و 2 ساله که کارت معافیت گرفتم . آیا می تونم برای کاریابی بعد از فراغت از تحصیل اقدام کنم ...

ممنون

بله میتونین. شش ماه گذشت میتونین برین با نامه عدم کاریابی و کارت معافیت مدارکتون رو ازاد کنید.

pezhman66
May 26th, 2012, 10:12 AM
سلام دوستان. من یه سوال داشتم که البته زیاد گشتم اما بین این 86 صفحه مورد مشابه ندیدم. من کارت پایان خدمتم ابتدای مهر 90 صادر شده. دوره خدمتم بعد از لیسانس شروع شد و تا اوایل دوره ارشدم ادامه داشت ( طرح بنیاد نخبگان) ارشد هم ورودی بهمن 89 هستم. می خواستم بدونم اگه بخوام امسال اپلای کنم چطور از پس 7 میلیون تومان خرید ارشد بر بیام؟ توی ویکی نوشته که سربازی از تعهد کم می کنه اما توضیحی در موردش داده نشده که چقدر؟ و آیا این زمان از ارشد هم می تونه کم بشه یا نه؟ خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید و البته اگه پیشنهاد بهتری هم بدید.

elmaster
May 27th, 2012, 12:23 AM
سلام دوستان
یک سوال فوری داشتم/کسی میدونه نرح خریدن مدرک ارشد(فوق لیسانس)برای ورودیهای جدید (89/90 یا 91 حتی) چقدر هست؟
ممنون میشم سریع جواب بدین

mulan89
May 27th, 2012, 12:25 PM
سلام دوست عزیز...هزینه آزاد کردن مدرک بستگی به رشتتون داره
من یه لینک از وزارت علوم اینجا ضمیمه میکنم که توش جدول هزینه های ورودیهای 90-89 رو هم نوشته
امیدوارم به دردتون بخوره
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/88/89-90.pdf

Rezace
May 28th, 2012, 03:55 PM
سلام دوستان،

من نامه ادعا (درخواست) تغییر سهمیه کنکور به منطقه 1 روز 24 اردیبهشت خودم بصورت دستی تحویل سازمان سنجش دادم، خودشون گفتن ج 10 روز دیگه میرسه دانشگاه.
دیروز بعد از 14 روز رفتم دانشگاه اما خبری نبود، امروز ایمیل زدم به دبیر خونه سنجش و شماره پیگیری نامه رو دادم، 10 دقیقه بعد ج ایمیلم رو دادن که ارسال شده و حتی تصویر نامه رو هم ضمیمه کرده بودند!
خداروشکر با درخواست ما موافقت شد:) حالا هزینه آزاد سازیمون نصف میشه! ممنون از دوستانی که ما رو با این قانون آشنا کردند. این قانون هنوز به قوت خودش باقی هستش.

بچه های منطقه 2 و 3 اگه رتبه کشوریتون از یک نفر از بچه های منطقه 1 کلاستون بهتر هستش، حتما برای تغییر سهمیه اقدام کنید.

یا حق

arezoo.d
May 29th, 2012, 11:14 AM
دوستان من ارشد دانشگاه تهران، دانشکده مدیریت ورودی 87 هستم. فایل مربوط به هزینه های آزادسازی مدرک رو از سایت وزارت علوم دانلود کردم ولی نمی تونم بفهمم دقیقاً چه جوری محاسبه می شه! هزینه های هر نیمسال رو نوشته 3174000 ریال و هر واحد درسی هم 396750 ریال. یعنی من باید 4 تا 3174000 ریال برابر با 4 ترم تحصیلم + 32 تا 396750 ریال بابت 32 واحد درسیم حساب کنم؟! یعنی 25392000 ریال؟!!! ممنون میشم یکی راهنماییم کنه.

ahmadlove
May 29th, 2012, 09:20 PM
دوستان من ارشد دانشگاه تهران، دانشکده مدیریت ورودی 87 هستم. فایل مربوط به هزینه های آزادسازی مدرک رو از سایت وزارت علوم دانلود کردم ولی نمی تونم بفهمم دقیقاً چه جوری محاسبه می شه! هزینه های هر نیمسال رو نوشته 3174000 ریال و هر واحد درسی هم 396750 ریال. یعنی من باید 4 تا 3174000 ریال برابر با 4 ترم تحصیلم + 32 تا 396750 ریال بابت 32 واحد درسیم حساب کنم؟! یعنی 25392000 ریال؟!!! ممنون میشم یکی راهنماییم کنه.
برای هر ترم باید مبلغ 3174000 رو پرداخت کنید که کل چهار ترم میشه مبلغ 12696000.
اما یه قانونی هست! البته من از جزئیاتش برای کارشناسی خبر دارم بهتره که برای ارشد رو دوستان بگن یا از امور فارغ التحصیلان دانشگاه بپرسین. قانون اینه که هر ترم با تعداد مشخصی واحد تعریف میشه که برای کارشناسی 12 واحده. ینی اگر ترمی بیشتر از 12 واحد داشته باشی همون هزینه ی کامل یه ترم رو پرداخت میکنی اما اگر کمتر از 12 واحد داشته باشی هزینه به صورت تعداد واحد حساب میشه. حالا شما بپرس ببین اگر یه ترم تعداد واحد کم داشتی یه وخ نری پول یه ترم رو کامل بدی! البته اگر این قانون برای ارشد وجود داشته باشه!

arezoo.d
May 30th, 2012, 06:46 PM
برای هر ترم باید مبلغ 3174000 رو پرداخت کنید که کل چهار ترم میشه مبلغ 12696000.
اما یه قانونی هست! البته من از جزئیاتش برای کارشناسی خبر دارم بهتره که برای ارشد رو دوستان بگن یا از امور فارغ التحصیلان دانشگاه بپرسین. قانون اینه که هر ترم با تعداد مشخصی واحد تعریف میشه که برای کارشناسی 12 واحده. ینی اگر ترمی بیشتر از 12 واحد داشته باشی همون هزینه ی کامل یه ترم رو پرداخت میکنی اما اگر کمتر از 12 واحد داشته باشی هزینه به صورت تعداد واحد حساب میشه. حالا شما بپرس ببین اگر یه ترم تعداد واحد کم داشتی یه وخ نری پول یه ترم رو کامل بدی! البته اگر این قانون برای ارشد وجود داشته باشه!

ممنون از راهنماییتون.
فکر کنم این قانون برای ارشد هم وجود داره، حالا باز هم می پرسم که مطمئن بشم. اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه، چون من فقط یه ترم 12 واحد داشتم، بقیه ترم ها کمتر از 12 واحد داشتم.

m_rond
May 30th, 2012, 07:00 PM
ممنون از راهنماییتون.
فکر کنم این قانون برای ارشد هم وجود داره، حالا باز هم می پرسم که مطمئن بشم. اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه، چون من فقط یه ترم 12 واحد داشتم، بقیه ترم ها کمتر از 12 واحد داشتم.

"شهريه هر ترم تحصيلي در دوره هاي کارداني وکارشناسي ، در ازاي ١٢ واحد درسي ، در دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته ٦ واحد
درسي ، دکتري تخصصي ٦ واحد درسي و در دوره هاي کارشناسي ارشد پيوسته يا دکتراي حرفه اي ١٢ واحد درسي محاسبه شده
است . در صورتيكه دانشجو در هر ترم بيش از اين حد نصاب نيز واحد گذرانده باشد، همان شهريه ترم تحصيلي به حساب بدهي وي
منظور مي گردد و در صورت اخذ تعداد واحدهايي زيرحد نصاب ، شهريه ترم وي با ضرب تعداد واحد در شهريه هر واحد درسي محاسبه
خواهد شد."

arezoo.d
May 31st, 2012, 10:53 AM
"شهريه هر ترم تحصيلي در دوره هاي کارداني وکارشناسي ، در ازاي ١٢ واحد درسي ، در دوره هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته ٦ واحد
درسي ، دکتري تخصصي ٦ واحد درسي و در دوره هاي کارشناسي ارشد پيوسته يا دکتراي حرفه اي ١٢ واحد درسي محاسبه شده
است . در صورتيكه دانشجو در هر ترم بيش از اين حد نصاب نيز واحد گذرانده باشد، همان شهريه ترم تحصيلي به حساب بدهي وي
منظور مي گردد و در صورت اخذ تعداد واحدهايي زيرحد نصاب ، شهريه ترم وي با ضرب تعداد واحد در شهريه هر واحد درسي محاسبه
خواهد شد."

ممنون، الان دیگه کاملاً متوجه قضیه شدم.
فقط یه سئوال دیگه، کسی نمی دونه این قضیه ی تخفیف برای شاگرد اول ها هنوز وجود داره یا نه؟

nazanin932
May 31st, 2012, 03:49 PM
سلام دوستان. میخواستم بدونم واسه آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با کمک سابقه کار، دقیقا چند سال سابقه کار نیاز هست؟؟؟/

m_rond
May 31st, 2012, 03:52 PM
سلام دوستان. میخواستم بدونم واسه آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با کمک سابقه کار، دقیقا چند سال سابقه کار نیاز هست؟؟؟/
به اندازه ی مجموع سالهای تعهد خدمتی که تو گواهی موقت لیسانس و ارشدتون نوشته شده.

momeniiman
May 31st, 2012, 05:04 PM
هنوز اجرایی نشده و فقط برای ورودی های 90 به بعد هست

momeniiman
May 31st, 2012, 05:05 PM
ممنون، الان دیگه کاملاً متوجه قضیه شدم.
فقط یه سئوال دیگه، کسی نمی دونه این قضیه ی تخفیف برای شاگرد اول ها هنوز وجود داره یا نه؟

هنوز اجرایی نشده و فقط برای ورودی های 90 به بعد هم هست

pezhman66
June 3rd, 2012, 12:13 AM
سلام دوستان. من یه سوال داشتم که البته زیاد گشتم اما بین این 86 صفحه مورد مشابه ندیدم. من کارت پایان خدمتم ابتدای مهر 90 صادر شده. دوره خدمتم بعد از لیسانس شروع شد و تا اوایل دوره ارشدم ادامه داشت ( طرح بنیاد نخبگان) ارشد هم ورودی بهمن 89 هستم. می خواستم بدونم اگه بخوام امسال اپلای کنم چطور از پس 7 میلیون تومان خرید ارشد بر بیام؟ توی ویکی نوشته که سربازی از تعهد کم می کنه اما توضیحی در موردش داده نشده که چقدر؟ و آیا این زمان از ارشد هم می تونه کم بشه یا نه؟ خیلی ممنون می شم راهنماییم کنید و البته اگه پیشنهاد بهتری هم بدید.

m_rond
June 3rd, 2012, 12:20 AM
سلام
فکر کنم شما شرایط آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی رو داشته باشید و می تونید مجانی مدارکتون رو ازاد کنین (البته اگه جایی کار نکرده باشین). تاپیک مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?208-%D9%85%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C) رو بخونین.
موفق باشید.

vahidirani
June 4th, 2012, 11:44 PM
سلام.من کاردانی رو دانشگاه سراسری خوندم و از ما تعهد به خدمت گرفتن اما حالا نمی دونم که از کجا هزینه ازاد کردن مدارک رو باید بپرسم؟؟

rasepideh
June 6th, 2012, 11:32 AM
سلام
من کارشناس ارشد روزانه دانشگاه دولتی می خونم، الان نامه پذیرشم اومده، من در حین درس 2 سال و نیم هم کار کردم و برام بیمه رد شده، می خواستم بدونم می تونم این مدت کار را از خرید مدرک کم کنم.
اگر آره چطوری و هر سال چقدر کم می شه؟ به من گفتن لیسانس و فوق روی هم 8 تومان می شه؟
ممنون می شم کمک کنید و زود جواب بدید.

bauer
June 8th, 2012, 02:11 PM
سلام من از دانشگاه امیرکبیر لیسانس گرفتم. حالا در حال خوندن ارشد همونجا هستم. خواستم ببینم اگه با کارشناسی بخوام apply کنم باید ارشدم هم بخرم؟

aida_11041
June 8th, 2012, 04:37 PM
سلام.من کاردانی رو دانشگاه سراسری خوندم و از ما تعهد به خدمت گرفتن اما حالا نمی دونم که از کجا هزینه ازاد کردن مدارک رو باید بپرسم؟؟
از آموزش دانشگاهتون ، بخش فارغ التحصیلان
از توی همین تاپیک هم میتونید فایل حاوی لیست قیمتها رو پیدا کنید

aida_11041
June 8th, 2012, 04:41 PM
سلام
من کارشناس ارشد روزانه دانشگاه دولتی می خونم، الان نامه پذیرشم اومده، من در حین درس 2 سال و نیم هم کار کردم و برام بیمه رد شده، می خواستم بدونم می تونم این مدت کار را از خرید مدرک کم کنم.
اگر آره چطوری و هر سال چقدر کم می شه؟ به من گفتن لیسانس و فوق روی هم 8 تومان می شه؟
ممنون می شم کمک کنید و زود جواب بدید.

متاسفانه قانون کار همزمان با تحصیل در دوره ارشد برداشته شده، این مورد رو میتونید از آموزش دانشگاهتون بپرسید، شاید از شما قبول کردن
اما در هر صورت هم از سابقتون اول برای خرید لیسانس و بعد ارشد استفاده میشه و هزینه زیادی رو پوشش نمیده
اگر بین زمان فارغ التحصیلی تا شروع ارشد و بعد از فارغ التحصیلی ارشد سابقه کار دارید، با اون میتونید اقدام کنید
لیست قیمتنها هم در همین تاپیک اومده، برای دونستن قمت دقیق میتونید ازش استفاده کنید

aida_11041
June 8th, 2012, 04:43 PM
سلام من از دانشگاه امیرکبیر لیسانس گرفتم. حالا در حال خوندن ارشد همونجا هستم. خواستم ببینم اگه با کارشناسی بخوام apply کنم باید ارشدم هم بخر
م؟

نه، فعلا نیازی ندارید

amin25m
June 8th, 2012, 11:20 PM
بالاخره باید یک راهی باشه، اول پذیرشو ok کنیم بعد 10 میلیون پول بی زبونو بدیم. من می خوام بدونم یعنی واقعا هر کس برای پذیرش اقدام کرده اول پول پرداخت کرده؟ چون اصلا منطقی نیست. تا پذیرش OK نشه که نمیشه برنامه ریزی کرد. من ارشد روزانه سمنان میخونم الانم سال دومم. برای آلمان می خوام اقدام کنم، اگه نشد نهایتا مالزی.

بستگی به دانشگاهی داره که اپلای می کنید. من 6 تا دانشگاه تو کانادا مدارکم رو فرستادم. 5 تاشون با ریز نمرات غیر رسمی (اونی که دانشگاه هنگام تحصیل بهت می ده تو پاکت مهر شده) مدارکم رو بررسی کردند. یکی شون گیر داد که برای بررسی مدارکت باید ریز نمرات هر دو مقطع+دانشنامه ها رو بفرستی. می گفت این قانون دانشگاه ماست. هر کاری کردیم کوتاه نیومدند منم بی خیال شدم.

vahidirani
June 9th, 2012, 12:05 PM
از آموزش دانشگاهتون ، بخش فارغ التحصیلان
از توی همین تاپیک هم میتونید فایل حاوی لیست قیمتها رو پیدا کنید

میشه صفحه ای که لیست قیمت ها توش هست رو بذارید؟

vahidirani
June 9th, 2012, 12:41 PM
خودم پیدا کردم ممنون
اینم لینک وزارت علوم برای قبل از سال 88
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/DispForm.aspx?ID=29

vahidirani
June 9th, 2012, 12:44 PM
یه سوال دیگه آیا انجام خدمت سربازی از تعهد به خدمت کسر می کنه یا نه؟

ahmadlove
June 9th, 2012, 10:10 PM
یه سوال دیگه آیا انجام خدمت سربازی از تعهد به خدمت کسر می کنه یا نه؟

بله کم میکنه. چون کار حساب میشه.

mshn1083
June 9th, 2012, 10:51 PM
سلام بچه ها... 2 تا سوال داشتم :
1. آدرس اون جایی که مدارک دانشگاهیی رو میبریم برای تایید وزارت علوم دقیقا کجاست؟
2. همه روزا این کارو انچام میدن؟ یا روزای خاصی هست؟ پنجشنبه هم هستن؟
مرسی از همگی

m_rond
June 9th, 2012, 11:12 PM
سلام بچه ها... 2 تا سوال داشتم :
1. آدرس اون جایی که مدارک دانشگاهیی رو میبریم برای تایید وزارت علوم دقیقا کجاست؟
2. همه روزا این کارو انچام میدن؟ یا روزای خاصی هست؟ پنجشنبه هم هستن؟
مرسی از همگی
سلام. فکر کنم یه تاپیک واسه همین موضوع باشه. در هر صورت محل بخش تأیید مدرکش از اول اردیبهشت عوض شده. میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) - سازمان امور دانشجویی - طبقه دوم - خانم محمدی
اون موقع که تو شهرک غرب بود 5شنبه ها نبود احتمالاً تو این محل جدید هم 5شنبه ها نباشن.

mshn1083
June 10th, 2012, 12:30 PM
سلام. فکر کنم یه تاپیک واسه همین موضوع باشه. در هر صورت محل بخش تأیید مدرکش از اول اردیبهشت عوض شده. میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) - سازمان امور دانشجویی - طبقه دوم - خانم محمدی
اون موقع که تو شهرک غرب بود 5شنبه ها نبود احتمالاً تو این محل جدید هم 5شنبه ها نباشن.

مرسی از جوابتون. شما شماره ای از این سازمان دارید که بشه پیگیری کرد پنجشنبه ها هستن یا نه؟

amirkosari
June 10th, 2012, 12:54 PM
من هرچی خوندم هیچی نفهمیدم :D من دانشگاه غیر انتفاعی همدان سال 84*-86 کاردانی خوندم. منم الان باید برای آزاد کردن مدارک پولی چیزی بدم؟ بقیه درسمم آزاد بودم . یا اینکه فقط برم مهر رو بگیرم مدرکم و بدم ترجمه کنم؟ همه مدارک و ریز نمراتمم گرفتم ازدانشگاه.؟؟؟؟؟؟؟؟

maryam4312
June 10th, 2012, 02:43 PM
من هرچی خوندم هیچی نفهمیدم :D من دانشگاه غیر انتفاعی همدان سال 84*-86 کاردانی خوندم. منم الان باید برای آزاد کردن مدارک پولی چیزی بدم؟ بقیه درسمم آزاد بودم . یا اینکه فقط برم مهر رو بگیرم مدرکم و بدم ترجمه کنم؟ همه مدارک و ریز نمراتمم گرفتم ازدانشگاه.؟؟؟؟؟؟؟؟
نه لازم نیست پول بدین.اون مال تحصیل رایگانه روزانه س

mshn1083
June 11th, 2012, 12:47 PM
دوستان سلام.. من ورودی لیسانس دانشگاه دولتی سال 81 هستم و 8 ترمه دانشگاه رو تمام کردم یعنی سال 85 ترم دوم. سابقه کار من حدود 2.5 سال شده(با سربازی)االان دانشگاه بهم خبر داده که هزینه خرید مدرک شما 940 هزار تومان هست. به نظرم قیمت غیر معمول هست البته من منطقه دو بودم. بچه ها دسترسی من به اینترنت محدوده و نتونستم لیست قیمت ها رو که بصورت pdf بود دانلود کنم. اگه کسی یه حساب کلی برا من انجام بده ممنون میشم.. خیلی فوری و ضروریه برام.. مرسی از لطفتون

ahmadlove
June 11th, 2012, 08:48 PM
دوستان سلام.. من ورودی لیسانس دانشگاه دولتی سال 81 هستم و 8 ترمه دانشگاه رو تمام کردم یعنی سال 85 ترم دوم. سابقه کار من حدود 2.5 سال شده(با سربازی)االان دانشگاه بهم خبر داده که هزینه خرید مدرک شما 940 هزار تومان هست. به نظرم قیمت غیر معمول هست البته من منطقه دو بودم. بچه ها دسترسی من به اینترنت محدوده و نتونستم لیست قیمت ها رو که بصورت pdf بود دانلود کنم. اگه کسی یه حساب کلی برا من انجام بده ممنون میشم.. خیلی فوری و ضروریه برام.. مرسی از لطفتون

مبلغ برای رشته های فنی ورودی منطقه دو همینه. میتونین یه درخواست به سازمان سنجش بدین تا رتبتون رو چک کنید. اگر رتبه خوبی داشتین. اینجوری مشخص میشه ایا بدون استفاده از سهمیه مناطق هم تو اون دانشگاه قبول میشدین یا نه. اگر جواب مثبت باشه مبلغ نصف میشه(ینی به همون میزان منطقه یک باید پرداخت کنید). بعدشم که به ازای سابقه ی کارتون از مدت زمانی که باید کار کنید کم میشه. اگر اون گواهی رتبه تایید کنه که بدون استفاده از سهمیه هم قبول میشدین باید 1/5 سال رو (از 4 سال) بخرین. وگرنه اون 2/5 سال از 8 سال ( سهمیه منطقه دو باید دو برابر مدت تحصیل کار کنه) کم میشه و باید باقی رو بپردازین.

alish1363
June 13th, 2012, 05:20 PM

سلام، تقريباً درست حساب كرده؛ به اين نكته توجه كنيد كه (با توجه به منطقه 2 بودن شما) 12 ماه اول سابقتون ترم يك رو مي‌پوشونه، 12 ماه دوم سابقتون ترم دو رو مي‌پوشونه و 6 ماه آخر سابقتون يك ربع از ترم سه رو مي‌پوشونه؛ پس شما تقريباً 6*2 ترم بايد بپردازيد، اگر تازه ترم آخر (يعني تابستان 85) هم دانشجو نبوده باشيد، چون اون هم حساب ميكنن؛ ضمناً ما ورودي‌هاي 81 ليسانس، از ترم دوممون (ترم دوم سال 81-82)، هزينه‌ها يك دفعه سه برابر شد ;)

mikolanj
June 15th, 2012, 01:36 AM
دوستان من واسه پذیرش مقطع دکتری از اتریش نیاز به یه نامه با عنوان عدم ممانعت از تحصیل دارم (از قوانین دانشگاس) توی این نامه ذکر میشه که دانشجوی .... در مقطع ارشد ... با معدل ... فارغ التحصیل و برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری صلاحیت دارند. این نامه از وزارت علوم مثله اینکه با نشون دادن دانشنامه یا گواهی موقت صادر میشه. حالا سوالم اینه من که خدمت نرفتم هنوز چه جوری و با چه مدرکی این نامه رو از وزارت بگیرم؟ بدون این نامه پذیرش نمیدن و امکانش نیست که پرس و جو کنم از وزارت علوم چون من مشهدم...

babak21
June 15th, 2012, 06:42 PM
من سال ورودی 85 فوق لیسانس بودم (برق) و 88 فارغ التحصیل شدم، برای آزاد کردن مدرکم به چند سال گواهی کار نیاز دارم؟

ahmadlove
June 15th, 2012, 07:21 PM
من سال ورودی 85 فوق لیسانس بودم (برق) و 88 فارغ التحصیل شدم، برای آزاد کردن مدرکم به چند سال گواهی کار نیاز دارم؟

اگر دانشگاه دولتی بودین و با سهمیه منطقه یک وارد دانشگاه شدین به میزان مدت زمان تحصیلات نیاز به گواهی کار دارین اما اگر با سهمیه منطقه دو یا سه بودین باید گواهی به مدت دوبرابر مدت تحصیلات داشته باشین.

m_rond
June 15th, 2012, 07:33 PM
اگر دانشگاه دولتی بودین و با سهمیه منطقه یک وارد دانشگاه شدین به میزان مدت زمان تحصیلات نیاز به گواهی کار دارین اما اگر با سهمیه منطقه دو یا سه بودین باید گواهی به مدت دوبرابر مدت تحصیلات داشته باشین.
سهمیه مناطق فقط برای دوره کارشناسی منظور می شه و برای ارشد چون سهمیه مناطق 3 گانه وجود نداره برای همه همون یک برابر مدت تحصیل محاسبه خواهد شد.

ahmadpashaei
June 20th, 2012, 11:29 PM
کسی راجع به آزاد کردن مدارک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته وزارت بهداشت اطلاعات دقیقی داره؟ دوستم کاردانی بهداشت محیط از علوم پزشکی کرمان داره و الان کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی شهید بهشتی تهران هست. این رشته ها طرح اجباری ندارن.

mahmoudb
June 22nd, 2012, 06:41 PM
سلام دوستان
من کنکور لیسانس منطقه دو حساب میشدم ولی رشته ای که قبول شدم گزینشش کشوری بود یعنی از سهمیه منطقه تاثیری در قبولیم نداشت. الان میخوام مدرک لیسانسم رو ازاد کنم، مراحلی که باید طی کنم چیه تا بتونم سهمیه مو از منطقه 2 تبدیل به 1 کنم؟ یه جا تو فروم دیدم راجع بش بحث شده بود که باید چند نامه بین سازمان سنجش و اموزش دانشگاه باید رد و بدل میشد که پیداش نمیکنم. کسی میتونه کمک کنه؟ یه سوال دیگه من هنوز ارشدم رو دفاع نکردم این مسئله برای ازاد کردن مدرک لیسانسم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
مرسی

m_rond
June 22nd, 2012, 07:17 PM
سلام دوستان
من کنکور لیسانس منطقه دو حساب میشدم ولی رشته ای که قبول شدم گزینشش کشوری بود یعنی از سهمیه منطقه تاثیری در قبولیم نداشت. الان میخوام مدرک لیسانسم رو ازاد کنم، مراحلی که باید طی کنم چیه تا بتونم سهمیه مو از منطقه 2 تبدیل به 1 کنم؟ یه جا تو فروم دیدم راجع بش بحث شده بود که باید چند نامه بین سازمان سنجش و اموزش دانشگاه باید رد و بدل میشد که پیداش نمیکنم. کسی میتونه کمک کنه؟ یه سوال دیگه من هنوز ارشدم رو دفاع نکردم این مسئله برای ازاد کردن مدرک لیسانسم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
مرسی
سلام
یه نامه درخواست تبدیل سهمیه 2 به 1 به آموزش دانشگاهتون می دین اونا هم یه نامه به سازمان سنجش می زنن و استعلام می کنن. می تونین نامه رو خودتون دستی ببرین سازمان سنجش یا اینکه خود دانشگاهه ارسال کنه که ترجیحاً اگه خودتون دستی ببرین تحویل سازمان سنجش بدین خیلی بهتره. اونا هم در عرض 7 تا 10 رو نتیجه رو به دانشگاه اعلام می کنن.
در مورد سوال دومتون هم مشکلی نیست. می تونین مدرک لیسانس رو آزاد کنین.
موفق باشید.

ahmadpashaei
June 23rd, 2012, 04:18 PM
سلام دوستان
مرسی
سلام محمود جان خوبی؟
شما باید بری امور فارغ التحصیلان دانشگاه کارشناسی و اونجا بگی شرایطتت رو و گواهی کار در ایرانم اگر داری ببری تا از تعهدت کم بشه.آخه اگر از منطقه یک باشی به اندازه مدت تحصیل و اگر از منطقهدو یا سه باشی دو،سه برابر مدت تحصیل باید خدمت کنی و با دادن گواهی کار میشه اون مدت رو کم کرد.اگر موفق بشی به منطقه یک تبدیل کنی عملا مبلغ ناچیزی (تو وزارت بهداشت هر ترم 125000 تومان) باید بدی تا مدرکت آزاد بشه. موفق باشی

mahmoudb
June 24th, 2012, 12:59 PM
دوستان ممنون که زحمتی میکشید سوالاتو جواب میدین. هزینه ی ازاد کردن مدرک لیسانس برای ورودی 84 منطقه 1 و 2 به ترتیب چقد میشه؟ ایا اختلاف اونقدی هست که پاشم برم اهواز واسه تبدیل منطقه 2 به 1 یا نمیرزه؟

m_rond
June 24th, 2012, 02:42 PM
دوستان ممنون که زحمتی میکشید سوالاتو جواب میدین. هزینه ی ازاد کردن مدرک لیسانس برای ورودی 84 منطقه 1 و 2 به ترتیب چقد میشه؟ ایا اختلاف اونقدی هست که پاشم برم اهواز واسه تبدیل منطقه 2 به 1 یا نمیرزه؟
سلام. هم من هم سایر دوستان قبلاً فایل جدول هزینه ها رو آپلود کرده بودیم. با این حال جدول هزینه ها تا ورودی 85 رو یه بار دیگه آپلود کردم. بسته به رشته، تعداد ترمها و تعداد واحدهای اخذ شده در ترم، مقدارش می تونه متفاوت باشه و این اختلاف مورد نظر شما سر رفتن یا نرفتن به اهواز می تونه حداقل ششصد و خورده ای هزار تومن (برای رشته های علوم انسانی) تا بیش از یک میلیون تومن (برای سایر رشته ها به غیر از علوم پایه) بشه.
موفق باشید.

h_solimanineja
June 26th, 2012, 06:13 PM
سلام دوستان
مطالب مربوط به آزاد کردن مدرک بوسیله ی آوردن سابقه خدمت مطالعه کردم...بسیار عالی بود......اما اوضاع من کمی پیچیدس.....
من ورودی 84 هستم که 88/4 از لیسانس فارغ شدم و بلا فاصله تو یه موسسه کوچک 1 سال کار کردم و بعد سال 89 ارشد قبول شدم. اوسط ارشد، سال 90 رفتم و نقدی مدرک کارشناسی خریدم و از سابقه کار استفاده نکردم( نمی دونستم) . حالا از ارشد فارغ شدم و میخوام مدرک ارشد بخرم......... آیا میتونم از اون 1 سال سابقه کار بین ارشد و کارشناسی استفاده کنم برای ارشد؟
با تشکر

m_rond
June 26th, 2012, 06:43 PM
سلام دوستان
مطالب مربوط به آزاد کردن مدرک بوسیله ی آوردن سابقه خدمت مطالعه کردم...بسیار عالی بود......اما اوضاع من کمی پیچیدس.....
من ورودی 84 هستم که 88/4 از لیسانس فارغ شدم و بلا فاصله تو یه موسسه کوچک 1 سال کار کردم و بعد سال 89 ارشد قبول شدم. اوسط ارشد، سال 90 رفتم و نقدی مدرک کارشناسی خریدم و از سابقه کار استفاده نکردم( نمی دونستم) . حالا از ارشد فارغ شدم و میخوام مدرک ارشد بخرم......... آیا میتونم از اون 1 سال سابقه کار بین ارشد و کارشناسی استفاده کنم برای ارشد؟
با تشکر
سلام.قانوناً نمی شه. چون 1- سابقه کار شما مربوط به قبل از دوره ارشد می شه. حالا اگه مسئول مربوطه متوجه این قضیه نشه یه امر دیگه ست و به شانس شما بستگی داره. به نظر من اصلاً به روی خودتون نیارید و با سابقه کار اقدام کنید ببینید چی می شه. 2- در مورد کساییکه سابقه کار داشته باشن و برای مقطع پایینتر ارائه نکنن و مقطع پایینتر رو بخرن و سابقه کار رو برای مقطع بالاتر ارائه کنن هم امکانپذیر نیست چون وقتی کسی اقدام به خرید مدرک می کنه مفهومش اینه که اون شخص اصولاً سابقه کار نداشته و این تو نامه لغو تعهد قید می شه و دانشگاه مقطع بالاتر متوجه می شه. بنابراین مدرک مقطع بالاتر هم باید خریداری بشه و نمی شه مقطع کارشناسی که معمولاً ارزونتر در میاد رو خرید و مقطع ارشد که معمولاً گرونتر می شه رو با کار آزاد کرد.
موفق باشید.

rasepideh
June 26th, 2012, 07:18 PM
سلام من دانشجوی سال آخر ارشدم ولی از سال آخر کارشناسی همزمان با درس، کار هم کردم. میشه این را جز تعهد خدمت به کار به حساب بیارم؟ دانشگاه سراسری روزانه هستم و میشه از مدرک ارشد این سابقه را به اجرا گذاشت ؟ با تشکر

m_rond
June 26th, 2012, 07:51 PM
سلام من دانشجوی سال آخر ارشدم ولی از سال آخر کارشناسی همزمان با درس، کار هم کردم. میشه این را جز تعهد خدمت به کار به حساب بیارم؟ دانشگاه سراسری روزانه هستم و میشه از مدرک ارشد این سابقه را به اجرا گذاشت ؟ با تشکر
سلام. سابقه کار در حین تحصیل برای آزاد کردن مدرک محاسبه نمی شه مگر اینکه از شانس شما دانشگاه ارشد به هر دلیل هنوز از دانشگاه کارشناسیتون تأییدیه تحصیلی نخواسته باشه و در واقع دانشگاه کارشناسی نفهمه که شما ارشد خوندین (همچین موردی قبلاً مشاهده شده) در اینصورت سابقه کار رو برای پوشش بخشی از تعهد کارشناسی می تونین استفاده کنین. در مورد استفاده از سابقه کار برای ارشد هم یه پست قبل از سوال شما در بند 2 توضیح دادم (پست شماره 903).
موفق باشید.

bahar_ees
June 27th, 2012, 09:14 AM
سلام
من مدرکموگذاشتم کاریابی1سال میشه و از فارغ التحصیلیم هم 2سال میگذره در ضمن 4ساله تدریس میکنم که 2سالش بعدفارغ التحصیلی از ارشد و2سال همزمان با تحصیل ارشد بوده میخوام مدرک لیسانسموآزادکنم بنظرتون ازقانون بیکاری استفاده کنم یا ازسابقه کار؟ضمنامطمئنم دانشگاههایی که تدریس میکنم از دانشگاه فوقم مدرکمواستعلام کردن اماازدانشگاه لیسانسمومطمئن نیستم

star_e
June 27th, 2012, 12:45 PM
سلام، من تازه 1 ماهه موسسه کاریابی ثبت نام کردم، اگه شش ماه بگذره و کار پیدا نکنم میتونم آزاد کنم مدرکمو اره؟ کاری که توش بیمه باشیم سابقه حساب میشه؟ هر سال چند ترم رو آزاد می کنه؟ یه کاری واسم پیدا شده البته نمی دونم بیمه داره یا نه؟ نمی دونم برم یا صبر کنم 6 ماه بگذره؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون

star_e
June 27th, 2012, 12:54 PM
سلام دوستان
مرسی
سلام. منم شرایط شما رو دارم. اگر موفق شدید از 2 به یک تبدیل کنید لطفا نتیجش رو و روند کارتون رو اینجا میذارید تا ما هم استفاده کنیم؟ ممنون

heleda
June 27th, 2012, 02:17 PM
سلام. منم شرایط شما رو دارم. اگر موفق شدید از 2 به یک تبدیل کنید لطفا نتیجش رو و روند کارتون رو اینجا میذارید تا ما هم استفاده کنیم؟ ممنون

برین آموزش کل دانشگاهتون بگید میخوام "تطبیق رتبه" بدم خودشون میدونن. اونا هم یک نامه میزنن سازمان سنجش و معمولا 10روز بعدش آماده میشه. شخصا میرید سازمان نامه رو میگیرید(اینجوری کارتون زودتر راه میفته) و میارید دانشگاه بهتون یک نامه میده که سهمیه منطقه1 هستید
تا دفاع نکنین نمیتونین مدرک کارشناسی رو آزاد کنین. باید یک سال از آخرین مدرک تحصیلی بگذره. مگر اینکه بین ارشد و کارشناسیتون فاصله باشه

azin_b
June 28th, 2012, 02:02 PM
بچه ها سلام
من دقیقا یکسال از پایان ارشدم میگذره ولی تو این مدت نرفتم کاریابی . الان می خوام مدرک ارشدم رو ازاد کنم(لیسانسم مدرکش آزاده چون شبانه بودم) حالا باید برم کاریابی و طبق روال قبلی 6 ماهه دیگه صبر کنم یا اینکه این 1 سال که بیکار بودم خودش کافیه و مدرکم ازاد میشه؟.البته یه مسئله دیگه ام دارم و اینکه به تازگی سر کار می رم البته هنوز بیمه ام رد نشده ولی تا 1 ماه دیگه رد میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟

vahidalimohama
June 28th, 2012, 08:24 PM
با سلام دوستان عزیز
من تو بد شرایطی گیر کردم شاید جای این سوالم اینجا نیست
من 8 ماه پیش درسم در مقطع کارشناسی(ناپیوسته-سراسری-روزانه) تموم شد و گواهی موقت گرفتم...اما گواهی موقت بخاطر تحصیلات رایگان(نه سربازی) قابل ترجمه نیست و توش نوشته غیر قابل ترجمه ...حالا یا باید 2/5 ملیون بدم مدرکم آزاد شه و یا 4 ماه دیگه صبر کنم تا مدرکم آزاد شه و قابل ترجمه(1 سال پس از پایان درس از طریق کاریابی) ...از طرفی deadline دانشگاها تا 3 ماه دیگست.... به نظرتون من چی کار کنم؟همین گواهی موقت رو ترجمه کنم بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه؟این رو وزارت علوم تایید می کنه؟دا نشگاه مقصدم این رو قبول میکنه فعلا به من پذیرش بده تا 4 ماه دیگه مدرک اصلی وقابل ترجمه و با یه عالمه مهر خوشگل خوشگل واسشون بفرستم یا موقع شروع ترم بدم بهشون؟؟ممنونت می شم اگه جواب بدی
مرسی از لطف شما

ahmadlove
June 28th, 2012, 08:50 PM
بچه ها سلام
من دقیقا یکسال از پایان ارشدم میگذره ولی تو این مدت نرفتم کاریابی . الان می خوام مدرک ارشدم رو ازاد کنم(لیسانسم مدرکش آزاده چون شبانه بودم) حالا باید برم کاریابی و طبق روال قبلی 6 ماهه دیگه صبر کنم یا اینکه این 1 سال که بیکار بودم خودش کافیه و مدرکم ازاد میشه؟.البته یه مسئله دیگه ام دارم و اینکه به تازگی سر کار می رم البته هنوز بیمه ام رد نشده ولی تا 1 ماه دیگه رد میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟

شما باید یه گواهی برای عدم کاریابی داشته باشی که شش ماه زمان داشته باشه. اگر میتونی از یکی از این موسسه ها الان این گواهی رو بگیری ( بعضی وقتا بعضی ها میرن ثبت نام میکنن اما بعدا بیخیال میشن. اگر با مسئول موسسه اشنا باشین نامه ی اونی که نیومده دنبال کارش رو میتونن بزنن برای شما مشکلی هم نداره.) اگر خانم هستین میتونین مدرک رو ازاد کنین. اگر اقا هستین نیاز دارین از کارت پایان خدمتتون هم یکسال گذشته باشه.
بیمه تاثیری در روند ازاد سازی مدارک نداره.

ahmadlove
June 28th, 2012, 08:55 PM
با سلام دوستان عزیز
من تو بد شرایطی گیر کردم شاید جای این سوالم اینجا نیست
من 8 ماه پیش درسم در مقطع کارشناسی(ناپیوسته-سراسری-روزانه) تموم شد و گواهی موقت گرفتم...اما گواهی موقت بخاطر تحصیلات رایگان(نه سربازی) قابل ترجمه نیست و توش نوشته غیر قابل ترجمه ...حالا یا باید 2/5 ملیون بدم مدرکم آزاد شه و یا 4 ماه دیگه صبر کنم تا مدرکم آزاد شه و قابل ترجمه(1 سال پس از پایان درس از طریق کاریابی) ...از طرفی deadline دانشگاها تا 3 ماه دیگست.... به نظرتون من چی کار کنم؟همین گواهی موقت رو ترجمه کنم بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه؟این رو وزارت علوم تایید می کنه؟دا نشگاه مقصدم این رو قبول میکنه فعلا به من پذیرش بده تا 4 ماه دیگه مدرک اصلی وقابل ترجمه و با یه عالمه مهر خوشگل خوشگل واسشون بفرستم یا موقع شروع ترم بدم بهشون؟؟ممنونت می شم اگه جواب بدی
مرسی از لطف شما

تو کاور لتر توضیح بدین برای دانشگاه مقصد که دانشگاه فعلا مدرک اصلی رو بهتون نمیده. معمولا اگر ریزنمرات اصلی رو داشته باشین با مدرک غیر رسمی قبول میکنن که بررسی کنن مدارک رو. اما همین ترجمه مدرک غیررسمی معمولا باید مهر مترجم داشته باشه! اینجاش سخته!
ددلاین کدوم کشورها سه ماه دیگس؟

vahidalimohama
June 28th, 2012, 09:42 PM
تو کاور لتر توضیح بدین برای دانشگاه مقصد که دانشگاه فعلا مدرک اصلی رو بهتون نمیده. معمولا اگر ریزنمرات اصلی رو داشته باشین با مدرک غیر رسمی قبول میکنن که بررسی کنن مدارک رو. اما همین ترجمه مدرک غیررسمی معمولا باید مهر مترجم داشته باشه! اینجاش سخته!
ددلاین کدوم کشورها سه ماه دیگس؟
اتریش/آخه به دانشگاش که mail زدم قبول نمیکنه هیچ جوره میگه مدرک اصلیت رو بده نمیدونم با ریز نمرات قبول کنه یا نه....این گواهی موقتا رو وزارت علوم تایید می کنه آیا؟

azin_b
June 28th, 2012, 10:27 PM
شما باید یه گواهی برای عدم کاریابی داشته باشی که شش ماه زمان داشته باشه. اگر میتونی از یکی از این موسسه ها الان این گواهی رو بگیری ( بعضی وقتا بعضی ها میرن ثبت نام میکنن اما بعدا بیخیال میشن. اگر با مسئول موسسه اشنا باشین نامه ی اونی که نیومده دنبال کارش رو میتونن بزنن برای شما مشکلی هم نداره.) اگر خانم هستین میتونین مدرک رو ازاد کنین. اگر اقا هستین نیاز دارین از کارت پایان خدمتتون هم یکسال گذشته باشه.
بیمه تاثیری در روند ازاد سازی مدارک نداره.
سلام و ممنون از پاسختون
یعنی در واقع کاریابی اگر آشنا باشه برام مینویسه که 6 ماه گذشته و کار پیدا نشده واسش؟ و دیگه حله؟ اگر کاریابی آشنا نباشه چی باید 6 ماه بگذره بازم؟

omidoo
July 2nd, 2012, 04:26 PM
1 سوال
اون 2 سالی که میریم سربازی جزو اون مدت زمانی حساب میشه که تعهد خدمت رایگان دادیم؟!؟ یا ربطی نداره؟
یعنی بعد از 2 سال سربازی دیگه لازم نیست پولی برای آزادسازی مدرک کارشناسی ارشد که 2 سال هست رو بدیم؟!؟

ahmadlove
July 2nd, 2012, 10:32 PM
اتریش/آخه به دانشگاش که mail زدم قبول نمیکنه هیچ جوره میگه مدرک اصلیت رو بده نمیدونم با ریز نمرات قبول کنه یا نه....این گواهی موقتا رو وزارت علوم تایید می کنه آیا؟
مدرک موقت رو اره تایید میکنن اما شما که نمیتونی مدرک موقت قابل ترجمه بگیری. در واقع تا کارت پایان خدمت و مدرک پرداخت هزینه تحصیلات رو نشون ندی مدرکی بهت نمیدن.

ahmadlove
July 2nd, 2012, 10:33 PM
سلام و ممنون از پاسختون
یعنی در واقع کاریابی اگر آشنا باشه برام مینویسه که 6 ماه گذشته و کار پیدا نشده واسش؟ و دیگه حله؟ اگر کاریابی آشنا نباشه چی باید 6 ماه بگذره بازم؟

دقیقا همینی که گفتین. البته مراجعه کنین به چنتا از موسسات شاید به صورت تصادفی این مورد براتون پیش بیاد و کارتون راه بیفته.

hiva_pwr
July 4th, 2012, 02:07 PM
سلام
اگر از سابقه کاری که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس دارم برای گرفتن تخفیف در آزاد کردن مدرک لیسانس استفاده کنم، آیا امکانش هست که دوباره با همون سابقه کار برای مدرک ارشد هم تخفیف گرفت؟ من از دانشگاه ارشدم این سوال رو پرسیدم و گفتند که این مساله رو چک میکنند و بنابراین تخفیفی برای مدرک ارشد در نظر نمیگیرند. به هر حال خودم از این مساله زیاد مطمئن نیستم و از دوستان تقاضا دارم که اگر در این زمینه تجربه و راه حلی دارند اینجا مطرح کنند. ممنون

ahmadlove
July 5th, 2012, 10:38 AM
سلام
اگر از سابقه کاری که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس دارم برای گرفتن تخفیف در آزاد کردن مدرک لیسانس استفاده کنم، آیا امکانش هست که دوباره با همون سابقه کار برای مدرک ارشد هم تخفیف گرفت؟ من از دانشگاه ارشدم این سوال رو پرسیدم و گفتند که این مساله رو چک میکنند و بنابراین تخفیفی برای مدرک ارشد در نظر نمیگیرند. به هر حال خودم از این مساله زیاد مطمئن نیستم و از دوستان تقاضا دارم که اگر در این زمینه تجربه و راه حلی دارند اینجا مطرح کنند. ممنون

این یه بار رو راست گفتن :)
دقیقا چک میکنن که از چه طریقی مدارک مقطع قبل رو ازاد کردین چون مدارکش (چه پرداخت هزینه یا عدم کاریابی یا سابقه کار باشه) رو تو پرونده نگه میدارن.

nitnit
July 6th, 2012, 09:33 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ترم 2 ارشدم. میخام از لیسانس به دکترا اپلای کنم. کسی میدونه اگه پذیرش بگیرم و از ارشدم تو ایران انصراف بدم بازم باید هزینه تحصیل ارشد رو پرداخت کنم یا فقط هزینه لیسانسو ازم میگیرن؟

ahmadlove
July 6th, 2012, 11:25 PM
سلام دوستان
من دانشجوی ترم 2 ارشدم. میخام از لیسانس به دکترا اپلای کنم. کسی میدونه اگه پذیرش بگیرم و از ارشدم تو ایران انصراف بدم بازم باید هزینه تحصیل ارشد رو پرداخت کنم یا فقط هزینه لیسانسو ازم میگیرن؟

شما مدرک هر مقطعی که بخوای مدارکش رو بگیری بابتش ازت هزینه میگرین. وقتی ارشد رو تموم نکردی و کلا مدرکی هم براش صادر نخواهد شد دیگه هزینه ای هم نباید بگیرن ازتون.

m_rond
July 6th, 2012, 11:54 PM
سلام دوستان
سلام
تا اونجا که من می دونم فکر کنم شما در هر مقطعی در وسط کار انصراف بدین باید تمام هزینه های تا اون مدت رو به صورت یکجا پرداخت کنین. در مورد ارشدتون باید هزینه های تحصیل دو ترمتون رو پرداخت کنین.

mm1364
July 10th, 2012, 11:13 AM
سلام دوستان
کسی اطلاع داره اگر یه مبلغی به کاریابی بدم تا نامه عدم کاریابی را یک هفته ای بهم بده مشکل ساز میشه یا نه؟ کسی می فهمه؟

mahanmecha
July 10th, 2012, 07:18 PM
سلام،
من به یه مشکل عجیب بر خوردم! اونم در افتادن مسول فارغ التحصیلان دانشگاه باهامه! این خانم مدارک تصفیمو گم کرده بود و امور دانشجویی هم می گفت به ما چه بهش دادیم ازش رسید گرفتیم اینم می گفت به من چه برو دانشکدت از اول تصفیه کن! منم با داد و بیداد مجبورش کردم کارم رو راه بندازه ! حالا باهام لج افتاده!!!!!!!!!!
دو تا کارمندن اون یکی گفت 8 تا 10 روزه مدرکتو می دم. این همش می که 2 ماه کاره! حالا امروز نامه ی مبنی بر معافی پزشکیمو رو ( این نامه انون قدر معتبر هست که گذرنامه راحت قبولش کرد) بهش دادم بعد یهو یادش افتاد گیر بده کفت تصفیتو بکن ولی تا کارت نیاد مدرک نمیدیم!!!! اونم که کارش یه ماهه با آمداه شدنه مدرکت همزمان میشه!!!!! خ خواستم بکب پس خانم هرکی معاف تحصیلیه بهش مدرک نمیدید دیگه چون اونام کرات ندارن دیگه خودمو کنترل کردم! می خواستم بدونم وزارت علوم جایی داره بشه رفت از اون طریق از دانشگاه ها شکایت کرد؟ چون این خانم کارش کاملا غیر قانونیه هم اون مدرک رو به خیلیا 10 روزه داده همم اون نامه معتبره معتبره:mad:

ahmadlove
July 10th, 2012, 08:57 PM
سلام،
من به یه مشکل عجیب بر خوردم! اونم در افتادن مسول فارغ التحصیلان دانشگاه باهامه! این خانم مدارک تصفیمو گم کرده بود و امور دانشجویی هم می گفت به ما چه بهش دادیم ازش رسید گرفتیم اینم می گفت به من چه برو دانشکدت از اول تصفیه کن! منم با داد و بیداد مجبورش کردم کارم رو راه بندازه ! حالا باهام لج افتاده!!!!!!!!!!
دو تا کارمندن اون یکی گفت 8 تا 10 روزه مدرکتو می دم. این همش می که 2 ماه کاره! حالا امروز نامه ی مبنی بر معافی پزشکیمو رو ( این نامه انون قدر معتبر هست که گذرنامه راحت قبولش کرد) بهش دادم بعد یهو یادش افتاد گیر بده کفت تصفیتو بکن ولی تا کارت نیاد مدرک نمیدیم!!!! اونم که کارش یه ماهه با آمداه شدنه مدرکت همزمان میشه!!!!! خ خواستم بکب پس خانم هرکی معاف تحصیلیه بهش مدرک نمیدید دیگه چون اونام کرات ندارن دیگه خودمو کنترل کردم! می خواستم بدونم وزارت علوم جایی داره بشه رفت از اون طریق از دانشگاه ها شکایت کرد؟ چون این خانم کارش کاملا غیر قانونیه هم اون مدرک رو به خیلیا 10 روزه داده همم اون نامه معتبره معتبره:mad:

شما مراجعه کن وزارت علوم (پیش خانم محمدی. اون قسمتی هستن که تازگی ها تغییر مکان دادن و اومدن نزدیک میدون فردوسی. تو فروم میتونی ادرس دقیق رو پیدا کنی). به ایشون بگو که مسئول امور دانشگاهتون زیاد به مسائل اگاه نیست و ... البته از حرفهایی که زدین چیزی نگو! بعد از ایشون بخواه زنگ بزنه دانشگاه و با اون خانومه بحرفه و راهنماییشون کنه چون خیلی عجله داری و ...( قبلا شماره ی مستقیم اون خانم رو بگیر که بدی خانم محمدی). در خیلی از موارد زنگ میزنه و خیلی خوب مشکل رو حل میکنه.
شما اول مطمئن شو که با نامه صدور کارت میتونی مدرک رو ازاد کنی چون ممکنه قانون گذرنامه با دانشگاه فرق کنه. یه وخ نری ضایع شی :)

keyvan_
July 11th, 2012, 02:03 AM
سلام دوستان. من دانشجوی ارشد ورودی 89 دانشگاه شریفم. واسه اپلای میخوام مدرکمو بخرم. دوره ارشد ما 29 واحده. ترم یک 9 واحد، ترم دو 9 واحد، ترم سه 8 واحد و ترم چهار 3 واحد گرفتم. ترم پنج (یعنی ترم بعد) هم صفر واحدی هستم و فقط میخوام تزم رو تموم کنم. برای خرید مدرک تکلیف 3 ترم اول مشخصه. اما سوال من واسه ترم چهار و پنجه. با توجه به این که ترم چهارم 3 واحد داشتم و ترم پنج هم صفر واحد، این دو تا ترم هزینه شون چطوری حساب میشه؟ اگه کسی میدونه لطفاً راهنمایی کنه میخوام هزینه رو بدونم و واسه تامینش برنامه ریزی کنم...

با سپاس

mahanmecha
July 11th, 2012, 02:48 PM
سلام،

من بعد از 78 روز خدمت معاف پزشکی شدم. حالا این طور که فهمیدم این حدود 150 تومان از خرید مدرکم کم می کنه. منتها مشکل اینه که رفتم نطام وطیفه می گه 78 روز خدمت داری ولی ما تا وزارت علوم یا او دانشگاه یا هر ارگان دیگه ای بهمون نامه نده به هیچ جا هیچ نامه ی نمی تونیم بدیم! دانشگاه هم مسیولش گفت به ما ربطی نداره و ما به هیچ جا نامه نمیدیم! وزارت علومم که چند تا اتاقش رو زنگ زدن یه نتیجه ای نرسیدم. سوالم اینه که ایا اتاق خاصی یا شخص خاصی تو وزارت علوم برای زدن چنین نامه ای هست؟ اگه نه چه راه دیگه ای داره از نظام وطیفه این نامرو گرفت؟
ممنون

djsina
July 13th, 2012, 11:37 PM
سلام دوستان من دانشجوی کارشناسی دانشگاه علم و صنعتم برای ترم پاییز پذیرش دارم و آخر مرداد ماه عازم هستم
مشکلی دارم که امیدوارم کسی بتونه اینجا کمکم کنه اول شرایطم رو بگم
من پول مدرکم رو به جز ترم آخر دادم و کارنامم رو موقع اپلای کردن گرفتم . الان همه نمراتم تأیید شده و پروندم توی آموزش دانشگاه هستش . از نظر سربازی هم مشمول هستم .
حالا مشکل کن اینه که دانشگاه از 7 مرداد (که یعنی در واقع 4 مرداد که آخرین روز کاری هفته است) به مدت یک ماه کاملا تعطیل میشه و الانم ساعت کارشون کم کردن و عملا کاری انجام نمیدن و روند پیش رفتن کارها خیلی کنده.
سوال اولم اینه که من برای دانشگاه آیا باید گواهینامه فارغ التحصیلی ببرم یا دانشنامه ؟
با وضعیتی که شرح دادم اگر دانشنامه رو بخوام فکر میکنید عملی هست گرفتنش؟
شنیدم که گواهی فارغ التحصیلی غیر قابل ترجمه است ؟ این درسته؟
الان من باید گواهی رو درخواست بدم یا دانشنامه رو؟
چطور میتونم روند کار رو تسریع کنم مثلا راهی هست که بتونم با استفاده از نامه پذیرش کارهای وزارت علوم و نظام وظیفه رو زودتر انجام بدم که بتونم دانشنامه رو بگیرم؟ باتوجه به اینکه این مشکل به خاطر تعطیلی نا متعارف یک ماهه دانشگاه برام ایجاد شده وزارت علوم ممکنه که بهم کمک کنه؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

alioo
July 15th, 2012, 10:50 PM
دوستان ورودیای 88 ارشد هم هزینه آزادسازی مدرکشون گرون شده یا از 89 این اتفاق افتاده؟ 88 فنی مهندسی چقدر باید پول بده بره آزادسازی این مدرک؟

ahmad110
July 16th, 2012, 11:01 PM
سلام به همگی دوستان،
کسی میدونه داشتن کارت سربازی از نوع "معافیت پزشکی" ، میتونه کمک کنه به سریعتر آزاد کردن مدرک؟

ahmadlove
July 17th, 2012, 10:16 AM
سلام به همگی دوستان،
کسی میدونه داشتن کارت سربازی از نوع "معافیت پزشکی" ، میتونه کمک کنه به سریعتر آزاد کردن مدرک؟

نه ربطی نداره. شما هر مدرکی برای نشون دادن وضعیت نظام وظیفت ببری دانشگاه طبق یه روال رسیدگی میکنن.

nimahaji
July 20th, 2012, 02:24 PM
دوستان ورودیای 88 ارشد هم هزینه آزادسازی مدرکشون گرون شده یا از 89 این اتفاق افتاده؟ 88 فنی مهندسی چقدر باید پول بده بره آزادسازی این مدرک؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم از ورودی های 89 این اتفاق افتاده چون خود من هم همین مشکل رو دارم. من ارشد شیراز می خونم و تقریبا 7 میلیون هزینم می شه که از سایت دانشگاه فهمیدم. شما هم باید بری پیش کارشناس امور آموزشی دانشکده. فکر می کنم شما تقریبا 3 میلیون نیاز داشته باشی

nitnit
July 22nd, 2012, 02:22 AM
دوستان به این آدرس مراجعه کنید. جدول هزینه تحصیل رایگان برای ورودی های 89 آورده شده. با یک حساب سر انگشتی برای ارشد علوم حدود 12700000تومن میشه! من اشتباه میکنم؟! پس بدون شک برای ورودی های90 خیلی بیشتر میشه. خدا کنه من اشتباه کرده باشم...!!
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/AllItems.aspx

sami6886
July 22nd, 2012, 11:19 AM
دوستان كسي از هزينه هاي تحصيل رايگان ارشد سال 91 خبر نداره؟

shahab_a
July 22nd, 2012, 03:43 PM
سلام دوستان من دانشجوی دانشگاه علم و صنعت روزانه هستم و درسم تموم شده و می خوام کار فارغ التحصیلیمو انجام بدم. برای ترجمه رسمی ریز نمراتو گرفتن دانشنامه فقط نیاز به تصویه حساب و پرداخت هزینه آزاد کردن مدرک هست یا اینکه و زارت علوم مدرک زبان و وثیقه سربازیو می خواد تا بهد به دانشگاه اجازه دادن این مدارکو بده؟؟؟؟؟؟؟؟

mahdi2010
July 22nd, 2012, 03:47 PM
سلام دوستان من دانشجوی دانشگاه علم و صنعت روزانه هستم و درسم تموم شده و می خوام کار فارغ التحصیلیمو انجام بدم. برای ترجمه رسمی ریز نمراتو گرفتن دانشنامه فقط نیاز به تصویه حساب و پرداخت هزینه آزاد کردن مدرک هست یا اینکه و زارت علوم مدرک زبان و وثیقه سربازیو می خواد تا بهد به دانشگاه اجازه دادن این مدارکو بده؟؟؟؟؟؟؟؟
شما چون فازغ التحصیل شده اید، بایستی اول وضعیت نظام وظیفه تون رو مشخص کنید تا دانشگاه اجازه تسویه حساب و خریدن مدرک رو بهتون بده.
در واقع شما اگه هرچقدر هم پول آماده داشته باشید باز نمیتونید مدرکتون را آزاد کنید مگر اینکه وضعیت نظام وظیفه تون مشخص بشه برای دانشگاه. این نامه رو وزارت علوم باید بهتون بده
تا دانشگاه با دیدن اون نامه راضی بشه مدرکتون رو آزاد کنه. برای گرفتن این نامه از وزارت علوم، باید کارای سربازی و وثیقه رو انجام بدین

ahmadlove
July 22nd, 2012, 10:24 PM

ریز نمرات رسمی با تصفیه حساب با دانشگاه و پرداخت هزینه تحصیلات رایگان بهتون تحویل داده میشه اما اصل دانشنامه یا گواهی قابل ترجمه بعد مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه صادر میشه.

mhd_177
July 25th, 2012, 11:15 AM
سلام
می خواستم بپرسم میشه به جای خرید مدرک وثیقه گذاشت ؟
اگه میشه مهلت برای برگشت شما در دوره ارشد چقدره ؟

cal
July 25th, 2012, 06:20 PM
آخه این چه وضعشه؟
آزاد کردن مدرک 89 نسبت به 88 شش هفت برابر هزینش زیاد شده.7.5 میلیون واسه کارشناسی مهندسی می خوان.حالا شبانه ها که وضعشون از ما بهتره که کلا با 1.8 تومن فارغ التحصیل می شن.حالا باید چکار کنیم؟؟؟من که یه تن استعداد دارم ولی یک گرون پول تو جیبم نیست!!!میشه از روزانه به شبانه رفت؟چیکار باید کرد؟

ahmadlove
July 25th, 2012, 10:12 PM
آخه این چه وضعشه؟
آزاد کردن مدرک 89 نسبت به 88 شش هفت برابر هزینش زیاد شده.7.5 میلیون واسه کارشناسی مهندسی می خوان.حالا شبانه ها که وضعشون از ما بهتره که کلا با 1.8 تومن فارغ التحصیل می شن.حالا باید چکار کنیم؟؟؟من که یه تن استعداد دارم ولی یک گرون پول تو جیبم نیست!!!میشه از روزانه به شبانه رفت؟چیکار باید کرد؟

1- بپرس ببین وثیقه ازادسازی مدارک چقدر شده. قبلا 5 میلیون وثیقه میزاشتی و بعد از اینکه برگشتی ایران اون رو پس میگرفتی و شروع به کار میکردی و اینجوری هزینه ی ازادسازی رو پرداخت نمیکنی.
2- اگر عجله نداری ینی حدودا یک تا دوسال میتونی بعد از تموم شدن درست صبر کنی پس یه سر به تاپیک ازادسازی مدارک از طریق عدم کاریابی بزن.

cal
July 26th, 2012, 09:36 AM
من بهمن 93 فارغ التحصیل می شم و واسه فال 2015 برنامه ریزی کردم.که متاسفانه 1 سال نمی شه.اگر برم هم بر نمی گردم.

cal
July 26th, 2012, 12:17 PM
هنوز اجرایی نشده و فقط برای ورودی های 90 به بعد هم هست
20 درصد برای شاگرد های اول تا سوم ورودی. هم 88 هم 89.

ahmadlove
July 26th, 2012, 01:17 PM
من بهمن 93 فارغ التحصیل می شم و واسه فال 2015 برنامه ریزی کردم.که متاسفانه 1 سال نمی شه.اگر برم هم بر نمی گردم.

چاره ی دیگه ای نیست. اگر نمیتونی مبلغ رو بدی باید پیگیری کنی ببینی اصلا امکان تغییر به دوره ی شبانه تو دانشگاها وجود داره یا نه. در غیر اینصورت باید هزینه رو پرداخت کنی.

edmond21733
July 27th, 2012, 04:10 AM
سلام به دوستان عزیز. یک سوال داشتم من اسفند 88 ارشد دفاع کردم که طول تحصیلم میشه 2.5 سال یا 5 ترم. سربازیمو از طریق نخبگان گذروندم که کلاً 6ماه هم نشد اما توی کارتم زده 16 ماه! از سال 87 هم بدون وقفه سر کار بودم و بیمه برام رد شده (حتی توی مدت سربازی)، حالا دو تا سوال دارم:
1- دوره سربازی من جزوه مدت تعهد محسوب می شود؟
2- بیمه من که از یک شرکت خصوصی رد شده برای کسر مدت زمان تعهد به درد می خوره!؟
در ضمن مدرک کارشناسیم آزاده و نیازی به خرید اون ندارن! متشکر می شم که اگر کسی اطلاع داره سریع تر خبر بده.

پیمان رزگار
July 28th, 2012, 03:47 PM
سلا م
درمورد ازادساری مدرک ارشد با سابقه کار سوال داشتم من کارشناسی 82 فارغ التحصیل شذم ارشد 84-86 ذرس خوندم 88 گواهی بیکاری گرفتم 2 هفته قبل کارشناسیم رو با همون نامه بیکاری 88 ازاد کردم ولی برای ارشد گیر دادن گفتن نامه ات قدیمیه خودشون پیشنهاددادن گواهی اشتغال به کار بگیرم می تونم گواهی تدریس 6 ترمه از دانشگاه ازاد بگیرم ولی تمام وقت ذکر نمی شه می خوام برم از یک دفتر مهندسین عمران یه گواهی 3 ساله کار تمام وقت بگیزم گفتن خودت بنویس ما مهر و امضا می کنیم 3 سوال داشتم که خیلی تو فروم ها جستجو کردم جوابش نبود
1. ایا نامه از دفتر مهندسی قابل قبوله که فقط مهر و امضا و شماره نظام مهندسی داره
2. ایا با این نامه تعهد 2.5 ارشدم کاملا لغو می شه
3. ایا در وزارت علوم نسبت به ازادسازی مدرک کارشناسی با گواهی بیکاری و ارشد با کار که البته سابقه کار برای بعد از تاریخ نامه بیکاری است گیر نمی دن

دوستان راهنمایی کنیذ لظفا خیلی ضروریه برام

ahmadlove
July 29th, 2012, 10:51 AM
سلام به دوستان عزیز. یک سوال داشتم من اسفند 88 ارشد دفاع کردم که طول تحصیلم میشه 2.5 سال یا 5 ترم. سربازیمو از طریق نخبگان گذروندم که کلاً 6ماه هم نشد اما توی کارتم زده 16 ماه! از سال 87 هم بدون وقفه سر کار بودم و بیمه برام رد شده (حتی توی مدت سربازی)، حالا دو تا سوال دارم:
1- دوره سربازی من جزوه مدت تعهد محسوب می شود؟
2- بیمه من که از یک شرکت خصوصی رد شده برای کسر مدت زمان تعهد به درد می خوره!؟
در ضمن مدرک کارشناسیم آزاده و نیازی به خرید اون ندارن! متشکر می شم که اگر کسی اطلاع داره سریع تر خبر بده.

سربازی جزو تعهد محسوب میشود.
فقط کار کردن مورد نظره حتی اگر بیمه نداشته باشید. همین سابقه کار قبوله.

shinytick
July 29th, 2012, 08:08 PM
ببخشید من فقط می خوام نامه ی لغو تعهد رو از دانشگاه بگیرم و یه جوری کارای نظام وظیفه رو با خروج ام موازی کنم. آیا اگه فقط این نامه رو بخوام هم باید از نظام وظیفه چیزی بیارم یا اگه پولو واریز کنم این نامه رو میدن؟

reza_20112011
July 30th, 2012, 04:09 AM
سلام

برای گرفتن ریز نمرات از دانشگاه آیا می توان وثیقه قرار داد ؟
من می خوام با توجه به قانون عدم کاریابی طی 6 ماه مدرکم رو آزاد کنم اما زمانی 6 ماه تمام می شه که دیگر وقتی برای اپلای باقی نمانده , به همین خاطر می خواستم ببینم راهی نیس که بتونم 1 ماه زودتر ریزنمرات رو یجوری از دانشگاه بگیرم و بعد که 6 تمام شد با ارائه مدرک عدم کاریابی , مدرکم رو آزاد کنم

آیا کسی همچین تجربه مشابهی داشته ؟؟؟

با سپاس از همگی

alioo
July 30th, 2012, 05:00 AM
سلام
1- دوستان وقتی مدرک رو از دانشگاه می گیریم، بره مهر کردن وزارت علوم باید چیکار کرد؟ منظورم اینه که تو اون سایته باید ثبتنام کرد یا هر وقت بریم کارمون سریع انجام میشه؟
2- بعد علاوه بر خود دانشنامه، ریز نمرات و نامه لغو تعهد که دانشگاه داده رو هم باید مهر کرد؟
3- کس دیگه ای هم میتونه مدرک رو ببره مهر کنه یا حتما باید خودمون بریم؟
4- اونجا اونی که مهر میکنه سیستمی داره برای بررسی مدرک (مثلا اسم و فامیل رو تو پرونده های خودشون بررسی میکنه) یا فقط مهر میکنه؟ راستش من مدرک لیسانسم آمادس ولی فوق نه نمیخوام بگم فوق خوندم، میخوام ببینم اونی که اونجا مهر میکنه میفهمه یا نه؟
ممنون

shinytick
July 30th, 2012, 02:44 PM
ببخشید من فقط می خوام نامه ی لغو تعهد رو از دانشگاه بگیرم و یه جوری کارای نظام وظیفه رو با خروج ام موازی کنم. آیا اگه فقط این نامه رو بخوام هم باید از نظام وظیفه چیزی بیارم یا اگه پولو واریز کنم این نامه رو میدن؟

اگه کسی براش این سوال پیش اومده باید بگم که دانشگاه من(شریف) قبول میکنه اینکارو بکنه و نامه لغو رو زودتر از اینکه نامه از وزارت بیاری بده که کار مهر خروج رو بتونی درس کنی(محض اطلاع)

mahmoudb
July 31st, 2012, 01:33 AM
دوستان مطلع لطفا راهنمایی کنید.
شرایط فعلی: هنوز از مقطع ارشد فارغ التحصیل نشدم و سربازی هم معاف نیستم.
1- تسویه حساب و ازاد کردن مدرک ارشد رو باید بزارم وقتی که تو وزارت علوم تشکیل پرونده دادم و وثیقه برا سربازی گذاشتم درسته؟ در این صورت اصل مدرک رو میدن؟
2- الان که هنوز فارغ التحصیل نشدم با گرفتن نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه فعلی برای ازاد کردن مدرک لیسانس اقدام کنم که از نظر زمانی جلو بیفتم یا نه صبر کنم مراحل بالارو طی کنم بعد لیسانس و فوق رو باهم ازاد کنم؟ اگه همین الان اقدام کنم اصل مدرک رو میدن؟
ممنون

zrahmati
July 31st, 2012, 11:31 PM
سلام دوستان
من چندتا سوال داشتم تو تاپيك مدارك ليسانس و ارشد براي پذيرش (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5972-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%21/page7) مطرح كردم حدود 1ماه پيش، اما كسي جواب نداد گفتم شايد اينجا بتونم يه جوابي بگيرم
من ليسانسم رو دانشگاه تهران (روزانه ) بودم و ارشد رو دانشگاه علامه طباطبايي (شبانه)
حالا ميخوام واسه دكتري اپلاي كنم
1- اينكه ميگن مدارك بايد مهرو موم شده باشه و دانشگاه مبدأ اونو بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد، (با توجه به اينكه من مدرك ليسانسم رو هم آزاد نكردم و فقط در حال حاضر يه گواهي موقت دارم، اما با دانشگاه ارشدم تسويه حساب كردم و مدركم آماده ست ) حالا بايد چي كار كنم؟ يعني در نهايت بايد مداركم رو جمع كنم و بدم به كدوم دانشگاه تا برام به دانشگاه هاي مقصد پست كنه؟
2- وقتي دانشگاه مقصد گفته كه مدارك بايد مهر و موم شده باشه و از اين حرفا من ميتونم مدارك رو از يه دانشگاه بگيرم و بدم اون يكي دانشگاه تا با بقيه مداركم بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد؟
3- آيا لازمه كه برم پول بدم و مدرك ليسانسم رو آزاد كنم (يعني مدركم رو بخرم)؟
راستش خيلي گيج شدم، ممنون ميشم اگه دوستاني كه مي دونن پروسه به شكل هست راهنماييم كنن..

alioo
August 2nd, 2012, 11:41 AM
سلام دوستان
من چندتا سوال داشتم تو تاپيك مدارك ليسانس و ارشد براي پذيرش (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?5972-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%21/page7) مطرح كردم حدود 1ماه پيش، اما كسي جواب نداد گفتم شايد اينجا بتونم يه جوابي بگيرم
من ليسانسم رو دانشگاه تهران (روزانه ) بودم و ارشد رو دانشگاه علامه طباطبايي (شبانه)
حالا ميخوام واسه دكتري اپلاي كنم
1- اينكه ميگن مدارك بايد مهرو موم شده باشه و دانشگاه مبدأ اونو بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد، (با توجه به اينكه من مدرك ليسانسم رو هم آزاد نكردم و فقط در حال حاضر يه گواهي موقت دارم، اما با دانشگاه ارشدم تسويه حساب كردم و مدركم آماده ست ) حالا بايد چي كار كنم؟ يعني در نهايت بايد مداركم رو جمع كنم و بدم به كدوم دانشگاه تا برام به دانشگاه هاي مقصد پست كنه؟
2- وقتي دانشگاه مقصد گفته كه مدارك بايد مهر و موم شده باشه و از اين حرفا من ميتونم مدارك رو از يه دانشگاه بگيرم و بدم اون يكي دانشگاه تا با بقيه مداركم بفرسته واسه دانشگاه هاي مقصد؟
3- آيا لازمه كه برم پول بدم و مدرك ليسانسم رو آزاد كنم (يعني مدركم رو بخرم)؟
راستش خيلي گيج شدم، ممنون ميشم اگه دوستاني كه مي دونن پروسه به شكل هست راهنماييم كنن..

سلام
معمولا بعد از اینکه پذیرش گرفتین ازتون مدرک اصل میخوان. بعضی وقتا دانشگاها تو کارنامه میزنن که شما فارغ التحصیل شدین و اونور همینو قبول دارن (دانشگاه تهران که تا پارسال تو کارنامش میزد). من خودم بره اپلای مدرک موقت ترجمه کردم و کارم رو راه انداخت ولی پذیرشم مشروط شد به ارائه اصل مدرک که رفتم باید بهشون بدم.
کارنامه رو هم میدونم دانشگاه تهران مهر و موم میده ولی اگه مدرکتون آزاد نشده باشه مثکه دست خودتونن نمیده مثکه جدیدا میفرسته دفتر DHL. در مورد دانشگاه ارشدتون نمیدونم راستش (هر چند که تسویه کردین و هیچ مشکلی نیست و باید همه چی رو مهر و موم بده بذارین رو مدارک دانشگاه تهران و بفرستین). ولی اصولا لازم نمیشه که بره اپلای مدرک بخرین. البته استثنا هم هست مثل دانشگاه وسترن اونتاریو کانادا که شنیدم اصل مدرک رو میخواد.