PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسایل مربوط به آزاد کردن مدرک دانشگاه سراسری

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Sadra
December 16th, 2007, 11:22 AM
سلام بچه ها
تو فرجه 6 ماهه وقتی می خواهیم مدرکمون رو بخریم باید حتما خودمون رو به نظام وظیفه معرفی کرده باشیم یا نه؟
ممنون

pooya3882
December 16th, 2007, 12:20 PM
شما در فرجه شش ماهه فقط می تونید ریز نمراتتون رو بخرید اونم بدون ذکر کلمه فارغ التحصیل یعنی در واقع شما تعهد آموزش رایگانتون رو می خرید ولی فقط ریزنمراتتون رو بهتون می دن. وقتی وثیقه رو گذاشتون برای نظام وظیفه مدرکتون رو هم می دن. استدلالشون اینه که باید وضعیت نظام وظیفتون روشن باشه. حداقل در مورد دانشگاه ما که این طوری بود و من همین کارو کردم. در واقع من رفتم وزارت علوم و اونجا گفتن هیچ مدرکی دال بر فارغ التحصیلی بهتون نمی دن فقط ریزنمرات اونم بدون ذکر کلمه فارغ التحصیل. اگه دانشگاهتون مشکلی داشت در این زمینه بگید با خانم معماری در وزارت علوم تماس بگیرند

Sadra
December 16th, 2007, 02:27 PM
حرف شما درست اما سوال من اینه که ریز نمرات رو می شه بدون اینکه برای سربازی خودمون رو معرفی کنیم بخریم؟ چون اگه معرفی کنیم و دفترچه بگیریم عملا 4 ماه بعد اعزام می شیم و فرجمون از بین میره ! اما اگه نیازی نباشه و بشه با 800 تومن همون ریزنمرات رو خرید باز هم فرجیه !!! راستی من ورودی 81 هستم شما می دونید چقدر باید برای ربزنمرات بدم؟
مرسی موفق باشید

modir
December 16th, 2007, 02:44 PM
خریدن ریزنمرات به سربازی ربطی نداره. شما ترم 6 هم اگه دلت بخواد ریزنمرات بگیری پولشو میدی. دانشگاه ما (علم و صنعت) که اینجوریه. در مورد قیمت هم من 81 رو نمیدونم، اما از سال 82 برای لیسانس شده ترمی 96000 تومن. نتیجه اخلاقی اینکه برای شما کمتر از اینه.

Sadra
December 16th, 2007, 03:04 PM
ممنون. البته فکر کنم برای ما هم همون ترمی 96 تومن باشده اما یادمه یکی از بچه ها که 79 ای بود ترمی حدود 30 تومن (عدد دقیقش یادم نیست) داد که از سال 80 یا 81 تورم یکدفعه زیاد شد !!!! خدا به داد بچه های ما برسه ...

modir
December 16th, 2007, 04:44 PM
آره واقعا. بچه های ورودی 85 باید 147000 تومن بدهند. آموزش رایگان !!!

ayaz
December 18th, 2007, 04:33 PM
سلام
من علم و صنعت ارشد می خونم، لسیانسمم همونجا بود.
آموزش کل می گه برای ریز نمرات انگلیسی لیسانس باید مدرکتو بخری.
من نمی دونم پس بچه های شریف یا امیرکبیر چطوری بدون خرید مدرک ریز نمرات می گیرن؟

MineliA
December 22nd, 2007, 11:10 PM
سلام به همگی

می خواستم بدونم، پروسه خرید مدرک و ترجمه تا پست مدارک چقدر طول میکشه؟ اگه مدارک به فاصله کمی از deadline ها برسه مدارک رو قبول نمیکنن؟ ???

ممنون

شروین
December 23rd, 2007, 12:56 AM
HI,
Regarding buying the degree!, if you pay full of your Tahoode kHdemat , it may take a day, but ;in the sitaution that you may intend to pay it Ghesti so it has more official affairs, however if you keep on doing your work yourself it is likely to waste less time,

شروین
December 23rd, 2007, 12:59 AM
More over!!, translation with DROLTRJOME, it is the terrible part of the tragedy since it takes more and so a week.,

Ordibehesht
December 23rd, 2007, 11:01 AM
بستگی به دانشگاهت داره .. من مدرک لیسانسم دو روزه حاضر شد ولی مدرک فوقم دو هفته ای !! دارالترجمه هم کم کم یک هفته طول می کشه ..
منظورت از "به فاصله کمی" قبل از deadline هست یا بعدش ؟!؟ ما هممون خیلی خوش شانس باشیم مدارکمون به فاصله کمی از deadline (البته قبلش!) می رسه !

MineliA
December 23rd, 2007, 11:45 AM
منظورم اینه که اگه مثلا 2-3 روز بعد از deadline مدارک بهشون برسه رسیدگی میکنن یا بیخیالش میشن؟

در ضمن مگه خرید مدرک قسطی هم میشه؟

Ordibehesht
December 23rd, 2007, 11:54 AM
حتما براشون میل بزن بگو شرایطت رو ... معمولا تا چند روز رو قبول می کنن

modir
December 23rd, 2007, 01:21 PM
کلا اگر application fee تا قبل deadline پرداخت بشه صبر میکنن. اینکه چقدر صبر میکنن رو از خود دانشگاه بپرسید.

vahidtavakoli
February 25th, 2008, 12:49 AM
افزایش سه برابر قیمت خرید مدرک الان تایید شده ؟ از چه زمانی اجرا میشه؟ :-\

amiraliz
February 25th, 2008, 12:56 AM
شما این خبر رو از کجا میگی؟

vahidtavakoli
February 25th, 2008, 01:11 AM
قبلا می دونستم که یک چنین طرحی در وزارتخانه هست. امروز هم از مسوولین دانشگاه شنیدم. نگران شدم.
اصلا مطمئن نیستم.

saberi_ar_eng
February 25th, 2008, 01:25 AM
چرا شایعه می ندازی تو فروم !!! >:( >:( >:( >:( >:(
منبع ذکر کن!!!
برای ورودی هر سال تا آخر سر ثابته اگه زیاد بشه وایه ورودی همون دوره است!!

biscuitpolo
February 25th, 2008, 02:34 AM
چرا شایعه می ندازی تو فروم !!! >:( >:( >:( >:( >:(
منبع ذکر کن!!!
برای ورودی هر سال تا آخر سر ثابته اگه زیاد بشه وایه ورودی همون دوره است!!

با این مورد که ورودی هر سال تا انتهای دوران تحصیلش با همون تعرفه محاسبه میشه شدیداً مخالفم... نمونه زنده و بارزش خود من... که ورودی 77 بودم و از یه جایی به بعد قیمت تغییر کرد، تا اون ترم رو با قیمت قبلی و از او ترم به بعد رو با قیمت جدید محاسبه کردن... به هر حال، هر زمان که تصویب بشه، محاسبه قیمت تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید خواهد بود

Roya82
February 25th, 2008, 09:17 AM
هر زمان که تصویب بشه، محاسبه قیمت تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید خواهد بود

منم که ورودی 80 بودم دقیقا" همینجوری مدرکمو خریدم!:
تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید

roodmona
February 25th, 2008, 09:39 AM
دوستان درست مي‌گن اين قانون اگه تصويب هم بشه عطف به ما سبق نمي‌شه.

farhan6155
February 25th, 2008, 11:42 AM
منم اين خبر رو از چند تا از نزديكانم شنيدم. ظاهراً تو اخبار تلوزيون هم اعلام كردن. لطفاً اگه كسي بيشتر مي دونه بگه كه اگه يكي فارغ التحصيل هست ولي هنوز مدركشو نخريده، واسه اونم اعمال ميشه اين قانون يا نه.

asman
February 25th, 2008, 11:59 AM
خرید هر ترم مطابق همون قانونی هست که تو اون ترم و تو اون سال وجود داشته. 20 سال دیگه هم برید بخرید. به قیمت زمان تحصیلتوت حساب می کنند.

arash-civil
February 25th, 2008, 05:08 PM
با این مورد که ورودی هر سال تا انتهای دوران تحصیلش با همون تعرفه محاسبه میشه شدیداً مخالفم... نمونه زنده و بارزش خود من... که ورودی 77 بودم و از یه جایی به بعد قیمت تغییر کرد، تا اون ترم رو با قیمت قبلی و از او ترم به بعد رو با قیمت جدید محاسبه کردن... به هر حال، هر زمان که تصویب بشه، محاسبه قیمت تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید خواهد بود
[/quote]

دوست عزیز با احترام باید بگم چون در حین تحصیل بودید این اتفاق افتاده ولی اگه فارق التحصیل شده بودید با همون قیمت قبلی حساب می شد.

Roya82
February 25th, 2008, 05:12 PM

دوست عزیز با احترام باید بگم چون در حین تحصیل بودید این اتفاق افتاده ولی اگه فارق التحصیل شده بودید با همون قیمت قبلی حساب می شد

نخیر! من وقتی فارغ التحصیل شدم مدرک رو خریدم و همین اتفاق برای من افتاد.:" هر زمان که تصویب بشه، محاسبه قیمت تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید خواهد بود"

NNaser54
February 25th, 2008, 05:17 PM
قيمت خريد مدرک به سال تحصيل ارتباط داره و نه زمان حال.

اگر هم گرون بشه براي اونايي که دانشجو هستن گرون شده، نه اونايي که فارغ التحصيل شدن

arash-civil
February 25th, 2008, 05:30 PM
[quote]
نخیر! من وقتی فارغ التحصیل شدم مدرک رو خریدم و همین اتفاق برای من افتاد.:" هر زمان که تصویب بشه، محاسبه قیمت تا قبل از اون با قیمت سابق و بعد از اون با قیمت جدید خواهد بود"

درسته و حرف منم همین بود دیگه!!!

pakdelite
February 25th, 2008, 09:17 PM
دوستان درست می گن.
منم با 4 سال تاخیر مدرکم رو آزاد کردم ولی به قیمت همون موقع محاسبه کردن نه به قیمت جدید.

mysmjafari
March 29th, 2008, 08:05 PM
ببین اولا دارلترجمه ها فقط مدرک رسمی رو ترجمه میکنن یعنی میری مدرکتو میخری(مال من BSشد240000تومن وMs شد نهصد و خورده ای)

Really! :o من مجبور شدم برای آزاد کردن مدرک B.Sc اگه اشتباه نکنم حدود 570000 تومان بدم.
من در مقطع لیسانس ورودی 80 بودم و در 84 فارغ التحصیل شدم. میشه بگین شما ورودی چه سالی بودین؟ آخه تو سالهای اخیر هزینه آزاد کردن مدرک 3 برابر شده.

195
March 29th, 2008, 11:01 PM
تعهد خدمت هم یعنی دو برابر طول تحصیلت باید تو ایران کار کنی

تعهد خدمت یعنی طول دوران تحصیل ضرب در منطقه آموزشی که شما از اوون در دانشگاه قبول شدید! حالا اگه شما از سهمیه منطقه دو در کنکور قبول شده باشید میشه دو برابر و برای منطقه یک همون یک برابره!

roodmona
March 30th, 2008, 08:53 AM
ببین اولا دارلترجمه ها فقط مدرک رسمی رو ترجمه میکنن یعنی میری مدرکتو میخری(مال من BSشد240000تومن وMs شد نهصد و خورده ای)

Really! :o من مجبور شدم برای آزاد کردن مدرک B.Sc اگه اشتباه نکنم حدود 570000 تومان بدم.
من در مقطع لیسانس ورودی 80 بودم و در 84 فارغ التحصیل شدم. میشه بگین شما ورودی چه سالی بودین؟ آخه تو سالهای اخیر هزینه آزاد کردن مدرک 3 برابر شده.

ببین ورودی هر سال فرق می‌کنه منم که ورودی 80 بودم با یک سال سابقه کارم که معادل دو ترم اولم می‌شد 510 تومن دادم یعنی +60 تومن میشه 570. نگران نباش درست دادی. تازه من وام دانشجویی هم گرفته بودم که کلاً‌ 306 تومن هم بابت تون دادم یعنی یه 800 تومنی پیاده شدم. :(

amir_civil62
April 10th, 2008, 11:12 AM
من ریز نمره را با یک نامه بر وزارت علوم دیافت کردم ( شبانه خوندم ) اما دانشنامه بهم ندادن باید بگم اونم بهم بدن ( پول که نمی خواد ؟)

asman
April 10th, 2008, 11:15 AM
you should give it also. u don't need to pay

Some14Myself
April 10th, 2008, 11:16 AM
نه فقط روزانه ها پول باید بدن ...
اما فکر کنم باید با دانشگاه تسویه کنی تا مطمئن بشن که وامی چیزی نگرفتی!

smart_lucky_man
April 17th, 2008, 01:48 AM
سلام.
بچه ها من نزدیک 1 سال یه شرکتی به صورت پاره وقت کار می کنم که اونجا بیمه شدم. در ضمن دانشجوی فوق هم هستم. اگر بر فرض موقع آزاد کردن مدرک حدود 5/1 سال سابقه بیمه داشته باشم، میتونه واسم مفید باشه یا فرقی نمیکنه؟ اگه جواب مثبته چند درصد؟

NasimH
April 17th, 2008, 01:59 AM
نه متاسفانه, یعنی به من که کمکی نکرد و بهم گفتن تو دانشجو بودی در حین کار و با وجود اینکه برام بیمه رد شده بود ولی ازم قبول نکردن.

Babak
April 17th, 2008, 02:05 AM
از من هم قبول نکردند. اما سربازی رو به عنوان سابقه‌ی کار حساب کردند.

ZF
April 17th, 2008, 09:57 AM
متاسفانه به من هم گفتند كه نميشه. من هم 2 سال سابقه كار داشتم.

mz999
May 10th, 2008, 05:14 PM
سلام
من امروز رفتم مدرکم را بگیرم،فقط بهم نامه ی اعزام به خدمت دادند
حتی گواهی موقت هم نمی دن ،چه برسه به دانشنامه
من الان باید چه کار کنم؟

Pink Floyd
May 10th, 2008, 05:22 PM
سلام
من امروز رفتم مدرکم را بگیرم،فقط بهم نامه ی اعزام به خدمت دادند
حتی گواهی موقت هم نمی دن ،چه برسه به دانشنامه
من الان باید چه کار کنم؟

دوست عزیز لطفا" در مورد شرایطت بیشتر توضیح بده
چه مقطعی هستی؟ کی فارغ التحصیل شدی؟ به دانشگاه بدهی داری؟ مدرکت رو برای ترجمه میخوای؟

mz999
May 10th, 2008, 11:02 PM
مقطع کارشناسی را تمام کردم
تاریخ فارغ التحصیلی:18/2/87
هیچ بدهی ندارم
برای ترجمه می خواهم
برای apply کردن گفتن باید ترجمه مدرکت باشه
دانشگاه من هم می گه خلاف قانون است

Pink Floyd
May 10th, 2008, 11:47 PM
در مورد اینکه ترجمه مدرک رو برای apply کردن میخوای ، بنظر من یه کم زوده چون خیلی از بچه ها نه تنها برای پذیرش گرفتن مدارکشون ترجمه نشده بلکه خیلیا هنوز دانشجو هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند چه برسه به ترجمه مدارک
پیشنهاد میکنم چون مشکل سربزی دار ی اول قسمت "گرفتن گذرنامه و مشکل سربازی" رو بخون، بعد از اون هم به قسمت "کارنامه و مدارک تحصیلی" رو بخون که در مورد گرفتن ریز نمرات اونجا بحث شده.
ضمنا" تا جایی که میدونم برای آقایون بدون کارت پاین خدمت یا معافی نه تنها دانشنامه رو نمیدن بلکه گواهی موقت هم نمیدن
اون وقت شما چند روز بعد از فارغ التحصیلی رفتی دنبال مدرک! :D

این لینک رو هم بخون و فایل های پیوست رو دانلود کن توضیحات خوبی داره
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=29
موفق باشی

mz999
May 11th, 2008, 12:32 AM
خیلی ممنون از راهنمائیتون
اما من با دانشگاه مقصد صحبت کردم
با بورسم موافقت کردن
اما مدرک می خوان؟؟؟

mysmjafari
May 11th, 2008, 09:37 PM
خوب همونطور که Pink Floyd گفت شما اول باید بری وثیقتو بسپاری، بعد وزارت علوم یک نامه بهت میده خطاب به دانشگاهت و اونجا بشرط تسویه حساب کامل و نیز خرید تعهد خدمتت، بهت اصل مدرکتو میدن.

l3ehrooz
May 25th, 2008, 10:17 AM
من از یکی از دانشگاه های امریکا در رشته برق و الکترونیک پذیرش دارم اما هنوز برای ویزا اقدام نکرده ام و بنابراین نمی دونم که سال دیگه ایرانم یا نه. من در کنکور ارشد هم شرکت کردم و رتبه ام خوب شده. آیا انتخاب رشته ارشد می تونه مشکلی برای من ایجاد کنه؟ ( مثلاً برای خروج از کشور یا آزاد کردن مدارک تحصیلی یا هر مورد دیگر)

arash
June 29th, 2008, 12:49 AM
سلام
من هر چی گشتم فقط بحث آزاد کردن با کاریابی رو دیدم تو فروم. اما سوال من درباره آزاد کردن با پرداخت پول و پروسه اونه.

1. تا جایی که من فهمیدم بعد از اتمام تسویه حساب با دانشگاه (وام ها، خوابگاه و ...) یه نامه میگیریم که باید ببریم وزارت علوم و اونجا هزینه تحصیل رایگان رو حساب میکنن و بعد از اینکه پرداخت کردیم به دانشگاه میگن که مدرک اصلی رو به من بده. درسته؟
2. کارهای وزارت علوم؟ و صدور مدرک اصلی چقدر طول میکشه؟
3. تا جایی که فهمیدم مدرک موقت رو نمیشه ترجمه رسمی کرد، درسته؟ یعنی من حتما باید مدرک اصلی دستم باشه تا بتونم مدرک قابل قبولی رو برای دانشگاهی که پذیرش گرفتم ارائه کنم؟

با تشکر

asman
June 29th, 2008, 01:11 AM
همون جا تو دانشگاه بهتون میگند که هزینه چه قدره. همون روز که واریز کنی فیش رو میبرید دانشگاه. اونا ارسال می کنند وزارت علوم تا مدرک اصلی رو براتون مهر و امضا کنند. این پروسه زمان کاملا متغییری داره و از 2 هفته تا 6 ماه امکان داره.
و همان طور که بارها گفته شده مدرک موقت قابل ترجمه نیست.

بابی
June 29th, 2008, 01:21 AM
hi
check out Wiki at:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php?title=%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC_%D8%A7%D8 %B2_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

isatis2006
June 29th, 2008, 02:35 PM
سلام
من هم یه سوال داشتم
من دارم الان تصفیه می کنم
می خوام ÷ولای وامهام رو کاملا پرداخت کنم
ولی من شبانه بودم
ایا بعد از تصفیه نهایی من هم باید مدرکمو ازاد کنم؟
یا نه بعد از پرداخت کل بدهی ها مدرکمو میدن؟
تا حالا که به کسی ندادن!!!
باید برم وزارت علوم درخواست بدم؟

asman
June 29th, 2008, 02:36 PM
شبانه دیگه هزینه تحصیل رایگان نداره و بعد از پرداخت بدهی ها درخواست باید بدید که اصل مدرک رو بدند.
موفق باشید

isatis2006
June 29th, 2008, 02:41 PM
بعد از پرداخت بدهی ها درخواست باید بدید که اصل مدرک رو بدند.

کجا؟دانشگاه یا وزارت علوم؟
من الان دانشگاهم دارم کارای تصفیه رو انجام می دم هرچی بهشون می گم می گن نه اصلا بهت مدرک موقت هم نمی دیم چه برسه به اصل مدرک!!!
میگن تا سربازی نرسی مدرک موقت هم بهت نمی دیم؟!!!!!

asman
June 29th, 2008, 02:44 PM
راستش من از سربازی خبر ندارم. ولی ما که دانشگاه درخواست دادیم. پروسه روتین و ساده ایی هم داشت. (البته شاید اطلاعات من در مورد شبانه ناقصه، نمیدونم)
شرمنده

isatis2006
June 29th, 2008, 02:52 PM
من تسویه که کردم
بعد می رم رفاه پول وامها رو هم می دم دیگه چی من که دیگه کاری نکردم که بدهی داشته باشم
شهریه ها رو هم کمال و تمام دادم
تسویه حساب شامل چیا میشه؟

Sadra
August 5th, 2008, 09:44 PM
من ورودی 81 بودم و 8 ترمه تموم کردم + ترم آخر که بصورت تابستانی بود برای کارآموزی. امروز که تصویه کردم کلا شد 702 هزار تومان!
من قبلا شنیده بودم که برای بچه های 81 ترمی 96 تومان میشه. به نظرتون بهم تخفیف دانشجویی دادن ;D یا ترم های مختلف مبلغش فرق میکنه؟
یه سوال دیگه هم اینکه وقتی تصویه حساب کردیم می تونیم مدرک دیپلم یا کل پرونده رو هم تحویل بگیریم؟
ممون.

asman
August 5th, 2008, 10:23 PM
من ورودی 81 بودم و 8 ترمه تموم کردم + ترم آخر که بصورت تابستانی بود برای کارآموزی. امروز که تصویه کردم کلا شد 702 هزار تومان!
من قبلا شنیده بودم که برای بچه های 81 ترمی 96 تومان میشه. به نظرتون بهم تخفیف دانشجویی دادن ;D یا ترم های مختلف مبلغش فرق میکنه؟
یه سوال دیگه هم اینکه وقتی تصویه حساب کردیم می تونیم مدرک دیپلم یا کل پرونده رو هم تحویل بگیریم؟
ممون.

- معدل تو هر ترمی که بالای 17 باشه هزینه نزدیک 60 تومن میشه(دقیقش یادم نیست)
- موقع تصویه حساب اصل مدرک دیپلم رو بهتون میدن.

soheilsoroush
August 6th, 2008, 12:24 AM
من هم همین سوال رو دارم.الان شبانه فوق میخونم. آیا شبانه ها برای آزاد کردن مدرکشون باید دوباره پولی بابت هزینه تحصیل بدن؟ البته فکر می کنم اینطور نباشه چون دیگه تحصیلشون رایگان نیست و این پولی که میدن در واقع پول همون مدرکشونه. اما میخوام مطمئن بشم. ضمناً هزینه لیسانس واسه من که ورودی 82 بودم چقدره؟

saberi_ar_eng
August 7th, 2008, 06:09 PM
من هم همین سوال رو دارم.الان شبانه فوق میخونم. آیا شبانه ها برای آزاد کردن مدرکشون باید دوباره پولی بابت هزینه تحصیل بدن؟ البته فکر می کنم اینطور نباشه چون دیگه تحصیلشون رایگان نیست و این پولی که میدن در واقع پول همون مدرکشونه. اما میخوام مطمئن بشم. ضمناً هزینه لیسانس واسه من که ورودی 82 بودم چقدره؟

نه شما پولتو ، کامل دادی و به کس و هیچ حا بدهکار نبستی

saberi_ar_eng
August 7th, 2008, 06:16 PM
کسی از بندهایی که واسه تخفیف این خرید لعنتی می دن خبر نداره:
من می دونم اگه قهرمان ورزشی باشی
یا اگه قاری فران باشی
یا اگه چشنواره ی خوارزمی یک کارایی کرده باشی
، یک تخفیف هایی می گیره ! (بجز خوارزمی خداییش خیلی نامردیه!)http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
در صداشو نمی دونم اگه می دونید بنویسید ???

کسی نمی دونه، بقیشو؟؟؟ یا نمی تونه در بیاره !! یک کم راه هایی دررو، رو یاد بگیریم (قانونی)http://www.pic4ever.com/images/wind14.gif
اختراع ؟
/اکتشاف؟
/کتاب؟
/ مقاله؟؟
http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif

taghia
August 14th, 2008, 01:36 AM
سلام به همه

من الان دانشجوی ارشد هستم و پایان نامه رو آخر بهمن دفاع میکنم. من میخوام برای دکترا اقدام کنم ولی ریز نمرات تایید شده و نمره پروژه رو ندارم، از طرف دیگه Deadline دانشگاهها برای فرستادن مدارک تموم میشه. من باید چکار کنم هیچ راهی به فکرم نمیرسه.

ممنون

aftab
August 14th, 2008, 02:07 AM
سلام به همه

من الان دانشجوی ارشد هستم و پایان نامه رو آخر بهمن دفاع میکنم. من میخوام برای دکترا اقدام کنم ولی ریز نمرات تایید شده و نمره پروژه رو ندارم، از طرف دیگه Deadline دانشگاهها برای فرستادن مدارک تموم میشه. من باید چکار کنم هیچ راهی به فکرم نمیرسه.

ممنون

بعضی univ.ها ریزنمرات غیررسمی رو هم قبول میکنن(یعنی اونی که فقط مهر دانشکده پاشه)با این که تو سایتشون گفتن فقط رسمی بفرسین.

lady_in_red
August 14th, 2008, 02:31 AM
سلام به همه

ممنون

شما هم مثل بقیه می تونید پس از تسویه حساب کامل با دانشگاه، ریز نمرات (البته تا قبل از ترم جاری) رو از دانشگاه بگیرید. بعد هم که می برید وزارت علوم برای تأیید و بعد از اون هم دارالترجمه... پس به آموزش دانشگاهتون مراجعه کنید.

AKM
August 14th, 2008, 02:43 AM
سلام به همه

ممنون

من هم پارسال شرایطی شبیه شما داشتم و البته بدون نمره پروژه، مدارکم رو برای دانشگاه ها فرستادم. دانشگاه محل تحصیل من ریز نمره رسمی (انگلیسی) را به من می داد (دانشگاه شریف و امیرکبیر این طوری هستند). ولی اگه دانشگاه ریز نمره رسمی رو بدون تسویه حساب نده (مثل دانشگاه علم و صنعت) شما بایستی پول ترم های گذرانده تا زمان درخواست رو پرداخت کنی و ریزنمره فارسی (اگه انگلیسی ندادند! علم وصنعت خارجی هم می ده) را بدی دارالترجمه به انگلیسی تبدیل کنند. حالت سوم مثل دانشگاه تهران است که خود دانشگاه ریز نمره خارجی رو براتون پست می کنه (هزینه رو می گیره!)

Pink Floyd
August 14th, 2008, 01:35 PM
درود
برای اطلاع، دوستان قیمت خرید مدرک بر اساس ترم های تحصیلی رو از لینک زیر دانلود کنید که زحمت ش رو Roger عزیز کشیدند.
http://www.applyabroad.org/forum/showpost.php?p=2508&postcount=32

anishtain4
August 19th, 2008, 12:14 AM
کسی خبر نداره که اگه مرخصی گرفته باشی پول ترم میگیرن ازت یا نه؟
در ضمن برای رشته های شبانه فک کنم همه ی شهریه رو نمیگیره مثلا برا ارشد شهریه میشه ترمی 1200000 که حدود 200 یا 300000 میگیرن و بقیه وام حساب میشه. باز میتونید چک کنید از خدمات رفاهی دانشگاهتون.

lady_in_red
August 19th, 2008, 12:47 AM
کسی خبر نداره که اگه مرخصی گرفته باشی پول ترم میگیرن ازت یا نه؟

من یک ترم مرخصی گرفته بودم. خوشبختانه برای تسویه حساب، شهریه اون ترم رو از شما نمی گیرند. چون اون ترم رو اصلاً جزء مدت زمان تحصیل شما حساب نمی کنند.
این موضوع توی مدرک تحصیلی موقت شما (اگر داشته باشید)، مشخص شده...

amirtyz
August 24th, 2008, 11:39 PM
دوستان ، در مورد دانشگاه شهید بهشتی کسی اطلاعی نداره ؟ که آیا خودشون ریز نمرات رو میدن ؟ یا حتما باید واسش پول داد ؟

lady_in_red
August 24th, 2008, 11:49 PM
دوستان ، در مورد دانشگاه شهید بهشتی کسی اطلاعی نداره ؟ که آیا خودشون ریز نمرات رو میدن ؟ یا حتما باید واسش پول داد ؟

من دانشگاه شهید بهشتی خوندم... ریز نمرات رو فقط بعد از تسویه حساب بهتون میدن...
(در صورتی که معافیت داشته باشید، علاوه بر ریز نمرات، اصل مدرکتون رو هم می دن.)

amirtyz
August 26th, 2008, 12:32 AM
یعنی هیچ راهی نیست که این حدود 1.000.000 تومن رو که باید برای ریزنمرات پرداخت رو نداد ؟
"لیدی" جان ؛ مثلا نمیشه توی سایت دانشگاه که همه ی نمرات درج شده ، از صفحات یه پرینت تهیه کرد و آدم ببره آموزش تاییدشون کنه و بفرسته اونور ؟

lady_in_red
August 26th, 2008, 12:48 AM
یعنی هیچ راهی نیست که این حدود 1.000.000 تومن رو که باید برای ریزنمرات پرداخت رو نداد ؟
"لیدی" جان ؛ مثلا نمیشه توی سایت دانشگاه که همه ی نمرات درج شده ، از صفحات یه پرینت تهیه کرد و آدم ببره آموزش تاییدشون کنه و بفرسته اونور ؟

متأسفانه، فکر نمی کنم راهی باشه...
یادمه که پس از انجام مراحل تسویه حساب و دقیقاً در آخرین مرحله، یه نامه مبنی بر لغو تعهد خدمت به مسئول ارائه ریز نمرات دادن تا اون هم، ریز نمرات تأیید شده رو تحویل داد.
در هر صورت، بهتره شما یه سری به آموزش کل دانشگاه بزنید.

asman
August 26th, 2008, 12:54 AM

حتی اگه بشه این کار رو هم کرد تو تائیدیه گرفتن از وزارت علوم به مشکل می خورید و بدون اون تائیدیه هم نمی تونید ترجمه رسمی داشته باشید.

farhan6155
August 26th, 2008, 09:21 AM
من یک ترم مرخصی گرفته بودم. خوشبختانه برای تسویه حساب، شهریه اون ترم رو از شما نمی گیرند. چون اون ترم رو اصلاً جزء مدت زمان تحصیل شما حساب نمی کنند.

شما مطمئني كه ترمي كه مرخصي مي‌گيري جزو سنوات تحصيل حساب نمي‌شه؟؟
الان كه دانشگاه‌ها در مورد رعايت طول سنوات تحصيل سخت گير تر شدن، يه سري از بچه‌ها مي‌خواستن مثلا با مرخصي گرفتن طول دوره فوقشونو زياد كنند تا بتونن روي پروژه‌شون بيشتر كار كنند. ولي دانشگاه قبول نكرد و گفت ترمي كه مرخصي مي‌گيري جزو سنوات حساب مي‌شه و با احتساب اون ترم، طول دوره تحصيلت نبايد از 5 ترم بيشتر باشه!!!!

شايد براي ترم مرخصي تنها چيزي كه وجود داره اين باشه كه شهريه‌شو نگيرن.

asman
August 26th, 2008, 09:31 AM

الان كه دانشگاه‌ها در مورد رعايت طول سنوات تحصيل سخت گير تر شدن، يه سري از بچه‌ها مي‌خواستن مثلا با مرخصي گرفتن طول دوره فوقشونو زياد كنند تا بتونن روي پروژه‌شون بيشتر كار كنند. ولي دانشگاه قبول نكرد و گفت ترمي كه مرخصي مي‌گيري جزو سنوات حساب مي‌شه و با احتساب اون ترم، طول دوره تحصيلت نبايد از 5 ترم بيشتر باشه!!!!

مرخصی جز سنوات محسوب میشه ولی شهریه براش نمیدید. مطمئن باشید.

lady_in_red
August 26th, 2008, 10:18 PM

مرخصی جز سنوات محسوب میشه ولی شهریه براش نمیدید. مطمئن باشید.

سلام،
من توی دوره لیسانس، یک ترم مرخصی گرفتم و با احتساب اون ترم، درسم رو 5 ساله تموم کردم. موقع تسویه حساب، کاملاً مطمئنم که شهریه 9 ترم رو پرداخت کردم و نه 10 ترم...
اما اگه توی پست قبلیم عنوان کردم که ترم مرخصی رو جزء مدت تحصیل به حساب نمی آرن، بر اساس این جمله ای بود که توی دانشنامه ام نوشته شده:

http://www.geocities.com/poona_bahrebar/IMAGE0024.JPG

حالا نمی دونم الآن قوانین عوض شده (من سال 84 فارغ التحصیل شدم) یا این که من در مورد مدت تحصیل/سنوات اشتباه می کردم... ???

azadeh25
September 1st, 2008, 01:51 PM
چه جوریه که همه ورودی های 80 حدود 600000 تومان میدن ولی مال من هم که ورودی 80 ام، میشه 1140000 تومان؟ حساب کتاباشون چه جوریه؟

Sara.Sh
September 1st, 2008, 10:29 PM
چه جوریه که همه ورودی های 80 حدود 600000 تومان میدن ولی مال من هم که ورودی 80 ام، میشه 1140000 تومان؟ حساب کتاباشون چه جوریه؟

تا جایی که می دونم به شهر محل تحصیل هم بستگی داره.

saeede83
September 2nd, 2008, 12:57 AM

برای کسانی که از سهمیه منطقه موقع قبولی کنکور استفاده کردن تقریبا دو برابر می شه.

yashar
September 3rd, 2008, 10:24 PM
سلام،
با این که این نکته قبلا در این فروم ذکر شده ولی تاکیدی نشده در این مورد و خیلی ها بی اطلاع هستند و لازم میدونم بیشتر اطلاع رسانی بشه.
آن دسته از فارغ التحصیلان قبولی منطقه 2 که رتبه کل کنکورشون کمتر از رتبه آخرین نفر قبولی منطقه 1 در بین هم ورودی هاشون هست(در همان رشته و همان دانشکده)، با گرفتن یک نامه استعلام از تحصیلات تکمیلی دانشگاه و تحویل به سازمان سنجش، میتونن هزینه ای برابر قبولی های منطقه 1 بپردازند.
3 هفته بعد از تحویل نامه، نامه موافقت به دانشگاه امیرکبیر ارسال شده بود و من هزینه منطقه 1 رو پرداخت کردم و مدرکم رو آزاد کردم.
موفق باشید.

saberi_ar_eng
September 5th, 2008, 02:43 PM
سلام،
با این که این نکته قبلا در این فروم ذکر شده ولی تاکیدی نشده در این مورد و خیلی ها بی اطلاع هستند و لازم میدونم بیشتر اطلاع رسانی بشه.
آن دسته از فارغ التحصیلان قبولی منطقه 2 که رتبه کل کنکورشون کمتر از رتبه آخرین نفر قبولی منطقه 1 در بین هم ورودی هاشون هست(در همان رشته و همان دانشکده)، با گرفتن یک نامه استعلام از تحصیلات تکمیلی دانشگاه و تحویل به سازمان سنجش، میتونن هزینه ای برابر قبولی های منطقه 1 بپردازند.
3 هفته بعد از تحویل نامه، نامه موافقت به دانشگاه امیرکبیر ارسال شده بود و من هزینه منطقه 1 رو پرداخت کردم و مدرکم رو آزاد کردم.
موفق باشید.

بجه های منطقه ی 2 ، صلوات ..... :D

ولی یک سوال ، شما مدرک فوقتون ، خریدین + کارشناسی (اون جمله رو بالا من قرمز کردم)

بچه های کارشناسی کجا باید برن؟

shahrouz
September 5th, 2008, 11:38 PM
سلام،
موفق باشید.

رتبه ورودي كنكور من خيلي بهتر از رتبه آخرين نفر پذيرفته شده تو رشته و هم ورودي هاي من بود. من موقع كنكور منطقه 2 بودم. با اين شرايطي كه شما مي فرماييد هزينه پرداختي من براي خريد مدرك به اندازه منطقه يكي هاست؟

saberi_ar_eng
September 6th, 2008, 11:37 AM
دوستان من الان ، ایران نیستم ، بدون خرید مدرک ، پذیرش داشتم ، بهم کسی گیر نداده ولی بهم فرصت دادن که مدرکو براشون بیارم (با مهر و ...=یعنی خرید)

من صبح پدرومو فرستادم با تمام مدارکی که این ادعا رو ثابت می کرده ، تو دانشگاه ما بهش گفتم که همجین قانونی هست ولی پدرم وقتی به مسئولش رسیده ، گفته منم این قانون دیدم ، ولی هرچی گشته نتونسته تو کاغذاش پیدا کنه

بچه هایی که تهران هستن می تونن این کاغذی که بخش نامه ای این قانون هست یا اگه رو اینترنت هست رو اینجا بزارن ، من پرینتش رو بدم ایران (از دستشون خلاص شم)
(البته از لطف نامبرده هم خیلی تشکر دارم و سعی می کنم تو پذیرش کانادا کمکش کنم)

arash
September 6th, 2008, 06:06 PM
سلام
خوب من یه توضیحات کلی در رابطه با حرف yashar و سوالات بچه ها بدم:

رتبه ورودي كنكور من خيلي بهتر از رتبه آخرين نفر پذيرفته شده تو رشته و هم ورودي هاي من بود. من موقع كنكور منطقه 2 بودم. با اين شرايطي كه شما مي فرماييد هزينه پرداختي من براي خريد مدرك به اندازه منطقه يكي هاست؟

بله شما میتونید پول منطقه یک رو بپردازید! اما اول باید بروید اداره فارغ التحصیلان دانشگاهتون و بگید که یه نامه به سازمان سنجش بزنن و این موضوع رو از اونا استعلام کنن، سازمان سنجش بین 2 تا 3 هفته جواب نامه رو میده و بعد شما با استناد به اون نامه میتونید هزینه رو برابر منطقه یکی ها بپردازید.

بجه های منطقه ی 2 ، صلوات ..... :D

ولی یک سوال ، شما مدرک فوقتون ، خریدین + کارشناسی (اون جمله رو بالا من قرمز کردم)

بچه های کارشناسی کجا باید برن؟

مدرک فوق که منطقه ای نیست که بشه از این قانون استفاده کرد! فکر کنم yashar اشتباه کرده، نامه رو باید از اداره فارغ التحصیلان دانشگاه بگیرید نه تحصیلات تکمیلی!

به صابری:
من منظور سوال دوم شما رو نفهمیدم! پدرتون با کدوم مدارک رفتند و شما الان دنبال چه بخشنامه ای هستید؟ نامه سازمان سنجش رو گرفتید؟ تو اون نامه قید میشه که شم شرایط منطقه یکی رو دارید و مسئول محاسبه هزینه با همین نامه میتونه شما رو منطقه یک حساب کنه.

باز هم اگه سوالی بود در خدمتم

شاد و پیروز باشید.

saberi_ar_eng
September 6th, 2008, 06:48 PM
ببینید ، زمانی که ما وارد دانشگاه شدیم ، به من لوح تقدیری دادند که فلانی آفرین ، تو دربین ورودی های امسال بالاترین رتبه رو داشتین.
پدرم امروز با همون لوح رفت + کارنامه کنکور

بهش یک از مسئولین گفت که این قانون هست. بعد فرستادش پبش نفر اصلی که باید دستور می داد این قانون وحود داره و به آقا این امتیاز رو بدین . اون آقا گفتش ، که ما تا الان از این کارا نکردیم ، شما اگه این قانون رو جایی دیدی ، یا نامه ای رو که دستور این کار رو صادر کرده بیار یا برو ببیت تو ایتنرنت چیزی هست که بیاری. ( حالا ما هم افتادیم دنبال پرتقال فروش !!)
اون آقاهه گفت که اگه اون قانون رو بیاری ، بر اساس چیز هایی که در دست شماست ، ما این تخفیفو بهنون می دیم و نیازی به رفتن به سازمان سنجش نیست

saberi_ar_eng
September 8th, 2008, 10:19 PM
سلام،
موفق باشید.

طبق آخرین تلاش های من ، این قانون صحت داره و در سال 76 از حسین توکلی به معاونت آموزشی تمامی دانشگاه های دولتی کشور ابلاغ شده است
موفق و موید باشید. به محض این که اسکن به دستم برسه اینجا می زارم

alikocholo
September 13th, 2008, 11:24 PM
بچه ها، من یه چیزاییی شنیدم در مورد اداره کار و 6 ماه بی کار موندن و....یه گواهی گرفتن و تحویل وزارت علوم دادن و آزاد کردن مدرک..شما نشنیدین؟
بعدشم،این دوستمون که یه جدول قیمت تو سایت Upload کرده بود،قیمتاش خیلی بالا بودن آآآآآ.
بعده سال 83 هر سال قیمت آ زیاد شدن.
اون درسته؟

Bushwhack
September 14th, 2008, 12:12 AM
سلام
برو به لینک زیر و همه چیز رو دوستان نوشتن. من هم خودم با کمک تجریبات بچه های فروم این کار رو انجام دادم.
موفق باشی.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?t=208

Pink Floyd
September 14th, 2008, 01:36 PM
بعدشم،این دوستمون که یه جدول قیمت تو سایت Upload کرده بود،قیمتاش خیلی بالا بودن آآآآآ.
بعده سال 83 هر سال قیمت آ زیاد شدن.
اون درسته؟

درود
بله قیمت ها درسته

ayaz
September 14th, 2008, 02:06 PM
سلام دوستان
کسی می دونه هزینه خرید مدرک ارشد ترمی چقدره؟

مرسی

alikocholo
September 20th, 2008, 07:41 PM
این هم متن نامه که با موبایل دوستان عکس گرفتن و تکلیف رو روشن می کنه ( در صورتی که متن نامه رو می خواین خانم محمدی (وزارت علوم )

مرسی مرسی مرسی ی ی ی ی ی ی
کارتون عالی بود.همین امروز با n نفر سرو کله زدم سر این بخشنامه،همه گفتن توهم زدی!!
آخرش رئیس آموزش ام گفت همچین چیزی نداریم!!!
همین فرئا پرینت اش می گیرم،می رم می کوبم تو صورت تک تک او ساختمون اداریه دانشگاه.
فقط من شماره بخشنامه رو نتونستم بخونم،میشه بگین چنده؟

saberi_ar_eng
September 20th, 2008, 11:43 PM
نامه از خانم محمدی جانشین خانم معماری (اتاق 406 طبقه 4 ) تو وزارت علوم گرفته شده. متاسفانه دست من نیست که بتونم براتون اسکن کنم. اگه تو دانشگاه نیومده ، خودتون باید برین و بیارین بزنید تو صورت مسئول اداره فارغ التحصیلان دانشگاهتون و این نامه ی کم رنگ زیاد نمی توننه کمک کنه.

توضیح : این روزا سازمان سنجش شلوغ بود ، نشد قانون رو از اونا بگیرین ، هیچی سوار تاکسی شدن ، با اینترنت ایران سل از AA آدرس وزارت علوم رو در اوردن و رفتن اونجا!!

یک کم توضیح بدم :
تو کنکور یک سهمیه ثبت نامی داریم (کد صفر و ...) یک سهمیه قبولی.(منطقه ی 1 و 2و 3 و ...)

خرید مدرک بر اساس سهمیه ی ثبت نامی صورت می گیره

قانون این رو می گه:
به استناد دستور العمل شماره ی 5025/1 مورخ 6/3/76 سازمان سنجش کشور ، پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 74 به بعد با سهمیه ثبت نامی مناطق 2 و 3 دوره روزانه که دارای حد نصاب حداقل نمره قبولی گزینش آزاد در رشته تحصیلی خود بوده اند مانند سهمیه (آزاد یا منطقه ی یک ) محسوب شده و برابر مدت تحصیل در هر نقطه از کشور متهد خدمت می باشند

به هر شکلی هست تهران رو برین. و بگیرینش
اگه مسول فارغ التحصیلان دانشگاهتون آدم عوضی باشه ، گیر میده که باید از سازمان سنجش (رتبتون در اون سال ) استعلام بشه!!! که 3 هفته طول می کشه

sjjpo2002
October 13th, 2008, 09:58 AM
سلام

من دانشجوی ارشد هستم و از چند تا استاد نامه امیدوار کننده دریافت کرده ام. برای آزاد کردن مدرک کارشناسیم چون منطقه 2 بودم دو برابر 96 هزار تومن یعنی حدود 200 تومن می گیرن. کلی هم بایستی به صندوق رفاه بابت وامهایی که گرفتم بدم. ولی واقعیتش اینهمه هزینه رو نمی تونم تا 2 ماه پرداخت کنم. حالا من راه دیگه ای دارم یا موندگار شدم؟

منظورم اینه که با مدرک موقت نمیشه کاری کرد؟

sjjpo2002
October 15th, 2008, 12:19 PM
سلام دوستان

من دانشجوي ارشد هستم و تا يك ماه ديگه فارغ مي شم. سربازي هم اميدوارم براي چشمام معافيت پزشكي بگيرم.

من طي نامه هايي كه براي اساتيد محترم فرستادم چند تا نامه اميدوار كننده دريافت كرده ام و مي خواهم تو اون دانشگاه براي دكترا اقدام كنم.

حالا براي تهيه پايان نامه و ريزنمرات مي خواهم اقدام كنم. آيا با گواهي اشتغال به تحصيل ميسر هست يا نه؟

در ضمن آيا با صندوق رفاه مي شه به صورت قسطي كنار اومد يا همشو بايد يجا تسويه كرد؟

amirHossein
November 8th, 2008, 04:16 PM
من شبانه خوندم ، تسویه حساب و کارای فارغ التحیلی رو کردم .
میشه به من بگید الان اولین کاری که برای گرفتن دانش نامه باید انجام بدم چیه؟ کجا باید برم ؟از کجا اقدام کنم ، ضمن اینکه الان نزدیک 2 ماهه که مدارکم رو دادن گفتن که هنوز مدرک موقتت حاضر نیست/

WAY2GO
November 8th, 2008, 07:47 PM
همه ی بخش نامه های وزارت علوم مربوط به خرید مدرک و تحویل مدرک و ریز نمرات و آزاد کردن مدرک از طریق کاریابی و ...:
-شرایط تحویل ریز نمرات
-جدول نحوه محاسبه هزینه و شهریه تحصیلی مربوط به آموزش رایگان دانشجویان و دانش آموختگان
-لغو تعهد خدمت از طریق باز خرید
-عدم درج کلمه شبانه در مدک تحصیلی دانش آموختگان
-تحویل مدارک تحصیلی و لغو تعهد دانش آموختگان با ارائه گواهی از کار افتادگی
-بخشنامه ارسال ممهور مدارک به خارج از کشور
-فرم نحوه انجام تعهد خدمت از طرف دانشگاهها به منظور تائیید مدارک تحصیلی توسط وزارت علوم
-بررسی لغو تعهد دانش آموختگان متعهد خدمت دبیری
-موارد 9 گانه نظام وظیفه برای بازخرید تعهد خدمت موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیر دولتی
-صدور گواهی اشتغال به تحصیل
-تعویق تعهدات دانشجویان اخراجی انصرافی
-بخشنامه لغو تعهد خدمت از طریق عدم کاریابی

در آدرس : http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/view2.aspx

asman
November 11th, 2008, 01:05 PM
سلام
من دانشجو روزانه اميركبير بودم ارشد ورودي 84 مكانيك و 5 ترمه تمام شد الان كه مي خواهم فقط مدرك ارشد را بخرم ميگن ترمي 286 تومن يعني در كل 1.5 ؟

به نظرم يه جاي كار مشكل داره چون خيلي زياده

كسي هست كه اخيرا از دانشگاه ديگري با شرايط مشابه اين كاررا كرده باشه ؟

میشه لطفا این تاپیک رو از اول بخونید!

jackob
November 23rd, 2008, 03:28 AM
سلام ترم های بالای 12 واحد رو پولشون باید کامل بدی و ترم هایی که پروژه تکرار شده باشه رو فقط یه بار حساب می کنند. من هم 5 ترم بودم 2 ترم واحد و سه ترم پروژه که کلا 3*285 تومان حساب کردند.

stranger
November 26th, 2008, 12:55 AM
چون پروسه استعلام و اینا طول میکشه و دانشگاه ماهم خیلی عوضی ان .. من میتونم پول منطقه 2 بدم (یعنی مثلا 1200) بعدا بقیشو پس بگیرم ؟کسی این کارو کرده؟

arash
November 26th, 2008, 04:41 AM
چون پروسه استعلام و اینا طول میکشه و دانشگاه ماهم خیلی عوضی ان .. من میتونم پول منطقه 2 بدم (یعنی مثلا 1200) بعدا بقیشو پس بگیرم ؟کسی این کارو کرده؟

متاسفانه نه!
شما این پول رو به یه حسابه دولتی واریز میکنی، و اگه بر فرض محال هم این کار امکان پذیر باشه، احتمالا باید دو برابرش هزینه کنی تا بتونی پولت رو پس بگیری.
من میخواستم این کار رو بکنم با مسئولش تو دانشگاهمون و یکی دو نفر دیگه صحبت کردم، گفتن نمیشه، پولی که دادی دیگه رفته ....
ایشالله که کار شما هم زود راه بیوفته.

پیروز باشی

Azb
January 2nd, 2009, 08:31 PM
سلام
کسی مرحله استعلام رتبه برحسب منطقه رو انجام داده که بگه چه جوریه، دوست من رفته دانشگاه شیراز بهش گفتن ما چنین چیزی نداریم

davood135
April 4th, 2009, 03:01 PM
سلام.
کار کردن تو یه شرکت خصوصی، بعد از فارغ التحصیلی (حدود 2 سال و بدون بیمه) میتونه هزینه خرید مدرک رو کاهش بده؟ چقد؟
دوران سربازی چقد کم میکنه؟
ممنون.

soltanihaji
April 21st, 2009, 03:27 PM
سلام خدمت همه ي دوستان
من ريزنمراتم رو خريدم و فارغ التحصيل هم شده ام وحالا مي خوام اين ريزنمرات مهر شده توسط دانشگاهمون رو ببرم وزارت علوم تا مهر اونجا رو هم روش بزنم. ولي يك مشكل الان دارم و اينكه دانشگاهم به من مي گه كه تا تكليف نظام وظيفت روشن نشده باشه (يعني تا وثيقت رو نگذاري) هيچ نامه اي بهت داده نمي شه. يعني قبل از گذاشتن وثيقه، من نمي تونم نمره هام رو ترجمه كنم؟
ممنون

attanew
May 6th, 2009, 09:50 AM
سلام خدمت همه ي دوستان
من ريزنمراتم رو خريدم و فارغ التحصيل هم شده ام وحالا مي خوام اين ريزنمرات مهر شده توسط دانشگاهمون رو ببرم وزارت علوم تا مهر اونجا رو هم روش بزنم. ولي يك مشكل الان دارم و اينكه دانشگاهم به من مي گه كه تا تكليف نظام وظيفت روشن نشده باشه (يعني تا وثيقت رو نگذاري) هيچ نامه اي بهت داده نمي شه. يعني قبل از گذاشتن وثيقه، من نمي تونم نمره هام رو ترجمه كنم؟
ممنون

شما حتما باید مساله نظام وظیفه را حتما روشن کنید تا بتونید مدارکتون رو آزاد کنید.

shanfamous
May 27th, 2009, 03:07 PM
سلام
من زنگ زدم به دانشگاه دوره لیسانسم واسه ریزنمره. گفتن بهترین راه اینه که من خودم ریزنمره را نگیرم. ولی خود دانشگاه مقصد که می خوام پذیرش بگیرم باید از دانشگاه لیسانسم تو ایران استعلام کنه و اونوقت براش ریزنمره من را بدون دخالت خودم و هزینه اضافی می فرستن. به نظر خودم کار نامطمئنیه. نظر شما چیه؟

hossein.k
June 19th, 2009, 12:39 AM
من تمامي ارسالهاي اين تاپيک را خوندم ولي يک سوال جواب داده نشده بود.
همانطور که ميدونيد هزينه خريد مدرک در سالهاي مختلف فرق ميکنه. حالا اگر کسي با چند سال سابقه کار بخواهد که مدرکش را بخره آيا اين سابقه کار براي دوره هاي گران قيمت منظور ميشه يا براي سالهاي اوليه (که مسلما هزينش کمتره)؟
شهريه ليسانسم که قبل از 81 هست چيز زيادي نميشه ولي شهريه فوقم خيلي خيلي زياد ميشه اگه بخواهند که سابقه کارم را از شهريه ليسانسم کم کنند بيچارم >:(

asman
June 19th, 2009, 05:18 AM
همانطور که ميدونيد هزينه خريد مدرک در سالهاي مختلف فرق ميکنه. حالا اگر کسي با چند سال سابقه کار بخواهد که مدرکش را بخره آيا اين سابقه کار براي دوره هاي گران قيمت منظور ميشه يا براي سالهاي اوليه (که مسلما هزينش کمتره)؟
شهريه ليسانسم که قبل از 81 هست چيز زيادي نميشه ولي شهريه فوقم خيلي خيلي زياد ميشه اگه بخواهند که سابقه کارم را از شهريه ليسانسم کم کنند بيچارم >:(

تا جایی که من میدونم، به ترتیب از اول تحصیل سابقه کار رو کم می کنند. مثلا اگه دو سال کار کرده باشید، شهریه دو سال اول لیسانس رو نمیدید.

azadeh25
August 7th, 2009, 09:08 PM
معمولا بر عکسه! یعنی از آخرین ترم تحصیلی شروع می کنند. مثلا اگر بعد از فارغ التحصیلی یکسال کار کرده باشی که هزینه دو ترمت رو پوشش میده، هزینه دو ترم آخر فوق لیسانست رو میتونی کم کنی. (شریف اینطوره حداقل)
اگر این کار رو نکردن براشون توضیح بده و وارد فرایند چانه زنی شو :D

از ترم های اول که ارزون تره حساب می کنن.
برای خود من دانشگاه صنعتی اصفهان برای مدرک لیسانسم، 2.5 سال سابقه کار رو از ترمهای اولم که ارزون تر بود کم کرد و بخاطر همین من پارسال حدود یک میلیون تومان به حساب وزارت علوم واریز کردم. همونجا به مسئولش که گفتم چرا از ترمهای آخر که گرون تره کم نکردین، گفت قانون اینه که از اول کم کنیم نه از آخر.
خلاصه اینکه فرایند چانه زنی عمل نکرد و آخرسر یه جوری حساب کرد که مجبور شدم مبلغ زیادی بدم.

biscuitpolo
August 7th, 2009, 11:06 PM
علم و صنعت هم از ترم های اول شروع میکنه به کم کردن... به نظر میرسه که قاعده ی منطقی هم باید همین باشه البته

arash642004
August 8th, 2009, 01:48 AM
سلام دوستان عزیز
ممنون میشم به سوالم جواب بدید
من الان دانشجوی فوقم و در ضمن سر کار هم میرم و حتی فرم بیمه رو هم برای ایجاد سابقه کار پر کردم. با توجه به اینکه دانشگاه کارشناسیم با ارشدم فرق میکنه میشه رفت اونجا و این یک سال سابقه کار رو برد و گفت که از پول مدرک کارشناسیم کم کنن؟ (یعنی بهشون نگم که ارشد میخوندم موقع کار)
و یا حتی اگه بفهمن هم میشه کم کرد یا نه؟

arash642004
August 8th, 2009, 02:29 AM

اگه تو لینک داده شده در چند پست قبلی برید و فایل قسمت لغو تعهد خدمت از طریق باز خرید را دانلود کنید میبینید که در صفحه 4 آن نوشته:
افرادی که قسمتی از تعهد خدمت خود را انجام داده اند، گواهی انجام کار آنان به ترتیب از ترمهای اول کسر میگردد.
موفق باشید.

ferfere
August 8th, 2009, 02:35 PM
سلام دوستان،
اگر کسی پیش از رفتن، با دانشگاه تسویه حساب نکنه(منظورم خرید مدرک نیستا!) مشکلی براش پیش می آد؟ مثلا ممنوع الخروج می شه؟ یا ممکنه مثلا دانشگاه لج کنه یا طبق یه قانونی چیزی کلا تحصیلاتش زیر سوال بره؟!! یا هر مشکلی از این دست؟ کسی تجربه ای داره؟
با سپاس

biscuitpolo
August 8th, 2009, 11:15 PM
خیر ... به هیچ وجه

hossein.k
August 9th, 2009, 12:55 AM
اگه تو لینک داده شده در چند پست قبلی برید و فایل قسمت لغو تعهد خدمت از طریق باز خرید را دانلود کنید میبینید که در صفحه 4 آن نوشته:
افرادی که قسمتی از تعهد خدمت خود را انجام داده اند، گواهی انجام کار آنان به ترتیب از ترمهای اول کسر میگردد.
موفق باشید.

از جوابها خیلی ممنون. آیا فکر میکنید امکان داره که سابقه کار را فقط برای فوق ارایه داد و نه برای لیسانس؟

ferfere
August 9th, 2009, 01:08 AM
خیر ... به هیچ وجه

آقا شما با منی؟!
اگه آره می شه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون می شم.

babakd
August 9th, 2009, 01:12 AM
آقا شما با منی؟!
اگه آره می شه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون می شم.

شما هر وقت به ریز نمراتت احتیاج داشتی، باید بری تسویه حساب کنی. اگر احتیاج نداشتی 40 سال هم نری کسی باهات کاری نداره، منتها عین اینه که اون دوره رو نگذروندی چون دانشگاه قبل از تسویه حساب هیچ مدرکی (دانشنامه، گواهی موقت، ریز نمره) دال بر فارغ التحصیلی شما ارائه نمی ده.

ferfere
August 9th, 2009, 01:16 AM
شما هر وقت به ریز نمراتت احتیاج داشتی، باید بری تسویه حساب کنی. اگر احتیاج نداشتی 40 سال هم نری کسی باهات کاری نداره، منتها عین اینه که اون دوره رو نگذروندی چون دانشگاه قبل از تسویه حساب هیچ مدرکی (دانشنامه، گواهی موقت، ریز نمره) دال بر فارغ التحصیلی شما ارائه نمی ده.

ممنون از پاسختون. راستش من یه ریز نمرات انگلیسی رسمی دارم که تاریخ فارغ التحصیلیم توش هست. با توجه به اینکه گویا گواهی موقت قابل ترجمه نیست گفتم اگه مشکلی پیش نمی آد دیگه بیخودی نرم دنبال گواهی موقت. نظرتون چیه؟

arash642004
August 9th, 2009, 07:05 PM
سلام دوستان
من دانشجوی فوقم ولی الان سر کار هم میرم و برای ایجاد سابقه کار برام بیمه رد کردن. حالا به نطرتون میشه برم به دانشگاه کارشناسیمو نگم فوق میخونم و بگم اینقد سابقه کار دارم تا از پول خرید مدرکم کم کنن؟

S.O.H.A
August 9th, 2009, 07:33 PM
سلام دوستان
من دانشجوی فوقم ولی الان سر کار هم میرم و برای ایجاد سابقه کار برام بیمه رد کردن. حالا به نطرتون میشه برم به دانشگاه کارشناسیمو نگم فوق میخونم و بگم اینقد سابقه کار دارم تا از پول خرید مدرکم کم کنن؟

وقتی شما ارشد قبول شدی، دانشگاه یه نامه می زنه به آموزش دانشگاه دوره لیسانس و از اونها می پرسه که شما درست تموم شده یا نه. این نامه تو پرونده دانشگاه قبلی شما باقی می مونه و اونها می دونن شما داری کدوم دانشگاه و در چه رشته ای ارشد می خونی. ولی بگو که سابقه کار داری تا از پول خرید مدرکت کسر کنن.

arash642004
August 10th, 2009, 12:20 AM
وقتی شما ارشد قبول شدی، دانشگاه یه نامه می زنه به آموزش دانشگاه دوره لیسانس و از اونها می پرسه که شما درست تموم شده یا نه. این نامه تو پرونده دانشگاه قبلی شما باقی می مونه و اونها می دونن شما داری کدوم دانشگاه و در چه رشته ای ارشد می خونی. ولی بگو که سابقه کار داری تا از پول خرید مدرکت کسر کنن.

S.O.H.A جان
ممنون از جوابت. پس یعنی سابقه کار نباید پس از اتمام کل تحصیلات باشه؟

biscuitpolo
August 10th, 2009, 01:45 AM
S.O.H.A جان
ممنون از جوابت. پس یعنی سابقه کار نباید پس از اتمام کل تحصیلات باشه؟

بدون هیچ شکی سابقه ی کار باید بعد از اتمام دوره لیسانس باشه، در اونصورت حتی اگر سابقه بیمه هم نداشته باشید و فقط یه گواهی اشتغال از یک شرکت در داخل سربرگ و با مهر و امضا ببرید ازتون قبول میکنن... در صورتی که سربازی رفته باشید، دوره خدمت رو هم از تعهد شما کم می کنن ... و در صورتی که پس از لیسانس ادامه ی تحصیل داده باشید، اون دوره جزو کسری تعهد خدمت محسوب نمیشه...

tefan5
August 10th, 2009, 09:26 PM
من خودم لیسانس و فوقم رو پشت سر هم خونده بودم ولی از سال دوم فوق به صورت تمام وقت کار می کردم و بیمه هم داشتم ولی دانشگاه اون یک سال سایقه کارم رو که هنوز فارغ التحصیل نشده بودم و کار در حین تحصیل بود رو قبول نکرد و تاریخ شروع به کارم رو درست از روز دفاع ‍پایان نامه فوق حساب کرد.

arash642004
August 10th, 2009, 11:51 PM
من خودم لیسانس و فوقم رو پشت سر هم خونده بودم ولی از سال دوم فوق به صورت تمام وقت کار می کردم و بیمه هم داشتم ولی دانشگاه اون یک سال سایقه کارم رو که هنوز فارغ التحصیل نشده بودم و کار در حین تحصیل بود رو قبول نکرد و تاریخ شروع به کارم رو درست از روز دفاع ‍پایان نامه فوق حساب کرد.

ممنون از جوابت(تشکر هم کردم ;) ).
یه سوال دیگه اینکه این پولی که قراره به خاطر کار کم بشه از مدرک کم میشه یا از ریز نمرات؟ و سوال اساسی تر اینکه پول اصلیه(1600 برای منطقه 2) که قراره بدیم پول مدرکه یا ریز نمرات؟ چون من بعد فارغ التحصیلی ریز نمرات رو باید برای apply بخرم اما مدرک رو 9 8 ماه بعدش بعد انجام سربازیم (فقط آموزشی دارم) یعنی تا اون موقع 6 7 ماه کار کردم که از پول مدرک میشه کم بشه.
بازم ممنون

biscuitpolo
August 11th, 2009, 02:26 AM
یه سوال دیگه اینکه این پولی که قراره به خاطر کار کم بشه از مدرک کم میشه یا از ریز نمرات؟ و سوال اساسی تر اینکه پول اصلیه(1600 برای منطقه 2) که قراره بدیم پول مدرکه یا ریز نمرات؟ چون من بعد فارغ التحصیلی ریز نمرات رو باید برای apply بخرم اما مدرک رو 9 8 ماه بعدش بعد انجام سربازیم (فقط آموزشی دارم) یعنی تا اون موقع 6 7 ماه کار کردم که از پول مدرک میشه کم بشه.
بازم ممنون

مدرک و ریز نمرات در این مورد تفاوتی با هم ندارند. تا زمانی که تعهد خدمت به دانشگاه تموم نشده باشه، دانشگاه هیچگونه مدرک قابل ترجمه ای نمیده، تنها چیزی که میده مدرک موقت (غیرقابل ترجمه) و یه پرینت از ریز نمراته که هیچ مهر و امضایی نداره... البته توی همین فروم دوستانی بودن که همون ریز نمرات رو ترجمه کردن و به طریقی تونستن مهر دانشگاه (یا دانشکده) رو پاش بزنن و دانشگاههای اونور هم قبول کردن ولی به هر حال رویه معمول نیست و احتمال پذیرفته نشدنش هم توسط دانشگاه مقصد کم نیست.

tefan5
August 11th, 2009, 09:29 AM
بازم ممنون

خواهش ميشه
ببينيد همونطور كه يكي ديگه از دوستان توضيح دادند شما اول بايد تحصيل رايگانتون رو لغو تعهد كنيد و اين يعني اينكه بايد پولش رو بپردازيد بعد كه لغو تعهد كرديد، بهتون اصل مدرك رو مي دهند + كارنامه ممهور به مهر دانشگاه. حالا اين مدارك رو مي تونيد ببريد وزارت علوم تائيد كنه و نهايتا دارالترجمه ترجمه كنه و به تائيد دادگستري و وزارت خارجه در بياره.
من هم براي اينكه دارم كار ميكنم و نمي خواستم پول اضافي بپردازم با دانشگاه مقصد صحبت كردم. اونها كارنامه دانشگاه ام رو كه به انگليسي بود و مهر دانشگاه رو داشت قبول كردند و بعد از گرفتن پذيرش كامل، (كه خودش پروسه چند ماه اي هست) در آخرين مرحله رفتم و مدركم رو خريدم. تو صفحات قبلي همين موضوع، يه لينك خيلي خوب گذاشته شده كه فايلي رو مي تونيد دانلود كنيد و همه قيمتها توش آمده. دقيقا هم بر اساس همون حساب مي شه. فقط دقت كنيد كه مثلا براي رشته هاي فني دوره كارشناسي ارشد اگر زير 12 واحد (درست يادم نيست 12 بود يا 8) يه ترم درس داشتيد اشتباها پول يك ترم رو كامل ازتون نگيرن!!!

arash642004
August 11th, 2009, 02:12 PM
خواهش ميشه
ببينيد همونطور كه يكي ديگه از دوستان توضيح دادند شما اول بايد تحصيل رايگانتون رو لغو تعهد كنيد و اين يعني اينكه بايد پولش رو بپردازيد بعد كه لغو تعهد كرديد، بهتون اصل مدرك رو مي دهند + كارنامه ممهور به مهر دانشگاه. حالا اين مدارك رو مي تونيد ببريد وزارت علوم تائيد كنه و نهايتا دارالترجمه ترجمه كنه و به تائيد دادگستري و وزارت خارجه در بياره.
من هم براي اينكه دارم كار ميكنم و نمي خواستم پول اضافي بپردازم با دانشگاه مقصد صحبت كردم. اونها كارنامه دانشگاه ام رو كه به انگليسي بود و مهر دانشگاه رو داشت قبول كردند و بعد از گرفتن پذيرش كامل، (كه خودش پروسه چند ماه اي هست) در آخرين مرحله رفتم و مدركم رو خريدم. تو صفحات قبلي همين موضوع، يه لينك خيلي خوب گذاشته شده كه فايلي رو مي تونيد دانلود كنيد و همه قيمتها توش آمده. دقيقا هم بر اساس همون حساب مي شه. فقط دقت كنيد كه مثلا براي رشته هاي فني دوره كارشناسي ارشد اگر زير 12 واحد (درست يادم نيست 12 بود يا 8) يه ترم درس داشتيد اشتباها پول يك ترم رو كامل ازتون نگيرن!!!

پس میشه کاریش کرد. یعنی برای گرفتن ریز نمرات به انگلیسی نباید به دانشگاه پول بدی؟ و مهلت تحویل مدرک به دانشگاه مقصد تا کیه؟
اون فایل رو دیدم. 8 واحد بود ولی فکر کنم فقط ترم 4 ارشد که پروژه داریم بشه زیر 8 واحد چون ترم 3 هم باید پروژه رو بگیریم هم درس رو.

tefan5
August 11th, 2009, 02:25 PM
من اميركبير بودم. اميركبير ريز نمرات (كارنامه) به انگليسي ميده و يه پولي مي گيره (300 تومن فكر كنم)! فكر كنم بستگي به دانشگاه داره.
من هم پايان نامه فوقم تو دو ترم بود ولي براي حساب كتاب پول گرفتن، فقط تو يه ترم پولش رو حساب كردن!

arash642004
August 11th, 2009, 02:36 PM
من اميركبير بودم. اميركبير ريز نمرات (كارنامه) به انگليسي ميده و يه پولي مي گيره (300 تومن فكر كنم)! فكر كنم بستگي به دانشگاه داره.
من هم پايان نامه فوقم تو دو ترم بود ولي براي حساب كتاب پول گرفتن، فقط تو يه ترم پولش رو حساب كردن!

خوب اگه اینجوری باشه که بگیم ترم 3 حساب کنن تا ترم 4 پولمون صفر بیاد ;)
من لیسانس خواجه نصیر بودم و فوق شریف. باید برم بپرسم ببینم میدن یا نه چون اگه ندن فکر کنم باید مدرک رو خرید و همه ی کارهام خراب میشه چون سربازی هم میخوام برم که اونجوری دیگه نمیشه و باید وثیقه گذاشت.

shayan_6162
August 23rd, 2009, 04:44 PM
سلام دوستان
من ارشد ورودی 84 بودم، 5 ترمه تموم کردم البته واحدهام رو تا ترم 3 پاس کردم و برای ترم 4 و 5 فقط پروژه موند که اونم واحدشو ترم 3 گرفته بودم. حالا می خوام مدرکمو آزاد کنم کسی می دونه که باید پول هر 5 ترم رو بدم یا فقط 3 ترم؟ یه دوستم پارسال مدرکش رو آزاد کرد پول هر 5 ترم رو داد اما یکی دیگه از دوستام که چند ماه پیش مدرکش رو آزاد کرد وضعیتش مثل من بود بعد پول 5 ترم رو ظاهرا داد اما وقتی رفت وزارت علوم گفتن که دانشگاه ازت زیاد گرفته بعد دوباره بقیه پولش رو پس گرفت. من الان که رفتم برای آزاد کردن مدرکم بهم می گه که باید پول هر 5 ترم رو بدی...
ممنون میشم یکی در این زمینه اطلاعات بهم بده.

tefan5
August 23rd, 2009, 07:10 PM
سلام دوستان
من ارشد ورودی 84 بودم، 5 ترمه تموم کردم البته واحدهام رو تا ترم 3 پاس کردم و برای ترم 4 و 5 فقط پروژه موند که اونم واحدشو ترم 3 گرفته بودم. حالا می خوام مدرکمو آزاد کنم کسی می دونه که باید پول هر 5 ترم رو بدم یا فقط 3 ترم؟ یه دوستم پارسال مدرکش رو آزاد کرد پول هر 5 ترم رو داد اما یکی دیگه از دوستام که چند ماه پیش مدرکش رو آزاد کرد وضعیتش مثل من بود بعد پول 5 ترم رو ظاهرا داد اما وقتی رفت وزارت علوم گفتن که دانشگاه ازت زیاد گرفته بعد دوباره بقیه پولش رو پس گرفت. من الان که رفتم برای آزاد کردن مدرکم بهم می گه که باید پول هر 5 ترم رو بدی...
ممنون میشم یکی در این زمینه اطلاعات بهم بده.

من شرايطم اينطور بود كه درسام تا ترم 3 تموم شد. ترم 4 پايان نامه رو برداشتم و آبان ماه دفاع كردم به جاي تابستون و عملا طول مدت تحصيل رو برام 2 سال و نيم در نظر گرفتن (به خاطر اينكه آبان دفاع كرده بودم عملا 5 ترم حساب كردن).
ووقتي رفتم مدركم رو آزاد كنم فقط يكبار پروژه رو برام حساب كرد و پول 6 واحد رو ازم گرفت نه 1 ترم كامل (كه 8 واحده).

nima_gorji
September 3rd, 2009, 03:54 AM
سلام دوستان.من کل این تاپیک رو خوندم اما جواب سوالم نگرفتم.من لیسانس روزانه و دانشجوی شبانه ارشدم.
1-برای پذیرش به مدرک لیسانس و ارشد (هر دو) نیاز است؟
2-اگر به مدرک ارشد نیاز است برای من که دانشجو هستم چه چیزی باید بفرستم؟
3-با دانشگاه لیسانس تماس گرفتم گفتن یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ارشدت بیار و پول تعهد رایگان و صندوق رفاه رو همین جا بده و دانشنامه رو تحویل بگیر(البته گفت یک ماه طول میکشه) بعدش من چه کار کنم؟
ممنون

arash642004
September 4th, 2009, 03:37 PM
سلام دوستان.من کل این تاپیک رو خوندم اما جواب سوالم نگرفتم.من لیسانس روزانه و دانشجوی شبانه ارشدم.
1-برای پذیرش به مدرک لیسانس و ارشد (هر دو) نیاز است؟
2-اگر به مدرک ارشد نیاز است برای من که دانشجو هستم چه چیزی باید بفرستم؟
3-با دانشگاه لیسانس تماس گرفتم گفتن یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ارشدت بیار و پول تعهد رایگان و صندوق رفاه رو همین جا بده و دانشنامه رو تحویل بگیر(البته گفت یک ماه طول میکشه) بعدش من چه کار کنم؟
ممنون

برای پذیرش در دکترا شما در نهایت به هر دو مدرک لیسانس و ارشد نیاز داری اما موقع اپلای تقریبا همه دانشگاه ها ریز نمرات ارشدتون رو تا حالا هرچی پاس کردین قبول میکنن و تا موقع ثبت نام و خروج از کشور میتونین مدرکتون رو ندید. اما به هر حال باید تحویل بدید.

arash642004
September 4th, 2009, 07:22 PM
دوستان یه سوال:
اگه از زمان پست دفترچه یعنی فارغ التحصیلی تا زمان اعزام کار کنیم، این مدت از تعهد خدمت کم میشه یا حتما باید بعد از سربازی باشه؟

biscuitpolo
September 4th, 2009, 11:48 PM
دوستان یه سوال:
اگه از زمان پست دفترچه یعنی فارغ التحصیلی تا زمان اعزام کار کنیم، این مدت از تعهد خدمت کم میشه یا حتما باید بعد از سربازی باشه؟
خیر ... در رابطه با خدمت سربازی میزانی که از تعهد خدمت شما کم میشه دقیقاً مطابق میزانی هست که روی کارت پایان خدمت شما درج شده... برای این مدتی که قبل از شروع خدمت سربازی باقی مونده میتونید گواهی اشتغال به کار تهیه کنید و به این ترتیب این مدت زمان هم از زمان تعهد خدمت شما کسر خواهد شد.

nima_gorji
September 5th, 2009, 02:53 AM
برای پذیرش در دکترا شما در نهایت به هر دو مدرک لیسانس و ارشد نیاز داری اما موقع اپلای تقریبا همه دانشگاه ها ریز نمرات ارشدتون رو تا حالا هرچی پاس کردین قبول میکنن و تا موقع ثبت نام و خروج از کشور میتونین مدرکتون رو ندید. اما به هر حال باید تحویل بدید.

یعنی شما میگی برای پذیرش نیاز به ریزنمرات کارشناسی نیست؟؟

arash642004
September 5th, 2009, 03:26 PM
to biscuitpolo:
آقا دمت گرم! فقط یه چیزی مثلا اگه 4 سال تعهد داریم و 1 سال کار کردیم، یک چهارم پول رو برامون کم میکنن؟

to nima_gorji:
اون که جای خود داره! شما وقتی مدرکو میخری میگی ریزنمراتم بدین و چون پولشو دادی لطف میکنن و بهت میدن!

biscuitpolo
September 5th, 2009, 11:43 PM
مثلا اگه 4 سال تعهد داریم و 1 سال کار کردیم، یک چهارم پول رو برامون کم میکنن؟

در این مورد اگر همین موضوع رو از ابتدا بخونین کاملاً متوجه میشین که رویه به چه صورت هست، ولی به طور مختصر اگر بخوام توضیح بدم، تعهد خدمت شما به ازای هر ترم تحصیلی محاسبه میشه، و دو ترم تحصیلی یک سال محسوب میشه، حالا اگر 8 ترم درس خونده باشی باید برای چهار سال گواهی اشتغال به کار (و دیگر موارد مثل سربازی) ارائه بدی. اگر بعد از اتمام تحصیل یک سال تمام کار کرده باشی و گواهی اون رو ارائه بدی، از تعهد خدمتت یک سال کم میشه (یعنی سال اول تحصیلت)

arash642004
September 7th, 2009, 12:02 AM
دوستان یه سوال دیگه!
اگه من شهریور مدرک لیسانسمو بخرم و سال بعد قبل خروج مدرک فوق رو با 1 سال سابقه کار از شهریور امسال تا اون موقع با پول کمتر بخرم (چون مدرک فوق گرونتر از لیسانسه) کسی یا ارگانی! ممکنه بهم گیر بده که باید اول از لیسانس کم میشد؟

Archi
September 17th, 2009, 04:12 PM
دوستان یه سوال دیگه!
اگه من شهریور مدرک لیسانسمو بخرم و سال بعد قبل خروج مدرک فوق رو با 1 سال سابقه کار از شهریور امسال تا اون موقع با پول کمتر بخرم (چون مدرک فوق گرونتر از لیسانسه) کسی یا ارگانی! ممکنه بهم گیر بده که باید اول از لیسانس کم میشد؟

سلام

اگه که شما فارغ التحصیل ارشد هستید، از همین الان مدرک لیسانس و فوق را بذارید برای کاریابی ، 6 ماه دیگه آزاد میشه :)

اگر هم همون کار را خواستید بکنید که جایی نباید به شما گیر بده

arash642004
September 17th, 2009, 04:25 PM
سلام

اگه که شما فارغ التحصیل ارشد هستید، از همین الان مدرک لیسانس و فوق را بذارید برای کاریابی ، 6 ماه دیگه آزاد میشه :)

اگر هم همون کار را خواستید بکنید که جایی نباید به شما گیر بده

الان که فکرشو میکنم میبینم که چون سربازی نرفتم هیچ کدوم از این دو راه رو نمیتونم انجام بدم.. :(

Samane s
September 24th, 2009, 01:58 PM
سلام به همگی.
من لیسانس و فوق لیسانسم هر دو از دانشگاه سراسری و روزانه هست.می خواهم برای مستر اقدام کنم.آیا می تونم فقط مدرک لیسانسم رو آزاد کنم؟ البته از پایان نامه فوقم دفاع کرده ام 2 سال پیش.اما هنوز با دانشگاه تصفیه حساب نکرده ام.برای آزادکردن مدرک لیسانسم نیازی به فرم تصفیه حساب فوق هست یا نه؟ ممنون

Mohsen N
September 28th, 2009, 12:29 AM
سلام دوستان،
من دانشجوی روزانه فیزیک بودم و الان مدرکم رو بهم نمیدن. ریز نمره معتبر ممهور شده هم نمیتونم بگیرم که بتونم ترجمه کنم. 3 سال قبل فارغ التحصیل شدم. اداره کار هم تا حالا نرفتم. شاغل هم هستم. گواهی موقت دارم و میخوام اپلای کنم. شما میتونی راه حلی پیشنهاد بدی که یه جوری بتونم اپلای کنم و اگر پذیرفته شدم مدرکم رو ازاد کنم و پولشونو بدم؟

پیشاپیش ممنون

Archi
October 2nd, 2009, 11:58 AM
سلام

من چند روز پیش که رفتم مدرکم را بخرم، برام اینجوری حساب کرد،

ورودی 80- سه ترم اول ترمی 30 تومان ، از بهمن 81 ترمی 96 تومان. به خاطر افزایش قیمت..این درست حساب کرده؟ نباید کلا برای ورودی 80 همه را همان 30 تومان حساب می کرد؟؟؟

1 سال هم که بین لیسانس و فوق فاصله افتاده بود و من گواهی کار داشتم، دو تا 30 تومان کم کرد که کاش می شد از آخر کم کنه :(

حالا پول را پرداخت کردم و ...، می گن سرمون شلوغه، کلی هستن که اصل مدرک می خوان، تا دو ماه دیگه :(

سلام دوستان،
من دانشجوی روزانه فیزیک بودم و الان مدرکم رو بهم نمیدن. ریز نمره معتبر ممهور شده هم نمیتونم بگیرم که بتونم ترجمه کنم. 3 سال قبل فارغ التحصیل شدم. اداره کار هم تا حالا نرفتم. شاغل هم هستم. گواهی موقت دارم و میخوام اپلای کنم. شما میتونی راه حلی پیشنهاد بدی که یه جوری بتونم اپلای کنم و اگر پذیرفته شدم مدرکم رو ازاد کنم و پولشونو بدم؟

پیشاپیش ممنون

سلام
اگه 6 ماه وقت داری که برو اداره کاریابی . بعد از 6 ماه مدرکت را آزاد کن

یا اینکه برای این سه سال، گواهی اشتغال به کار ببر دانشگاه و 1 سال باقی مانده را بخر که آن 1 سال آخر (طبق محاسبه ای که برای من کرد ) اگه بین 81-84 میشه 96+96 = 192 تومان و اگه بعد از 84 باشه میشه ترمی 124 تومان که دو ترم 248 تومان :)

در ضمن نمیشه که بعد از پذیرش مدرکت را آزاد کنی، چون برای پذیرش ریز نمره می خواید که دانشگاه تا قبل از تصفیه حساب چیزی دست شما نمی ده :)

Mohsen N
October 2nd, 2009, 07:25 PM
ممنون Archi

negar123
October 4th, 2009, 10:34 AM
سلام. آقا این موضوع قسط بندی تعهد خدمت چیه؟؟ چقدر طول میکشه؟ من تا حدود یک ماه دیگر به ریز نمره ام نیاز دارم اما صنعتی اصفهان ریز نمره نمیده. کل این مراحل چقدر طول میکشه؟ برای خرید یا قسط بندی مدرک باید برم وزارت کار؟؟

rf.ariyapour
October 4th, 2009, 10:03 PM
سلام دوستان

من واسه گرفتن ریز نمرات رفتم آموزش دانشگاهمون، بهشون هم گفتم که فارغ التحصیل نشدم هنوز و سال آخرم هست، طرف گفت مشکلی نداره. اگه میخوای Official باشه باید تسویه حساب کنی که یه چیزی حدود 1,140,000تومن میشه اما اگه unofficial میخوای کپی اولش 20 هزارتومن، کپی دوم 15 هزار تومن و کپی سوم 10 تومن میشه. حالا میخواستم بپرسم که این ریز نمراتی که من مثلا میخوام واسه سوئد بفرستم حتما باید Official باشه یا اینکه این unofficial هم کارم رو راه میندازه. اگر من این هزینه رو بپردازم و official بگیرم گفتن که مهر و موم شده میدن. اونوقت من فقط واسه یه جا میتونم بفرستم ؟ و اینکه اگه بخوام برای جاهای دیگه بفرستم باید چی کار کنم.

ممنون از همه دوستان

sjjpo2002
October 6th, 2009, 08:46 PM
دوست عزیز

شما در صورتیکه پذیرش بگیرید باید مدارک رسمی را همراه ترجمه هاش با خودتون ببرید. اگر قصدتون جدی هست و حتما می خواهید پذیرش گرفته و برید همون بهتر که مدارکتون رو آزاد کنید. چون این مدارک فقط با سابقه کار می تونه هزینش پایین بیاد و شما که قصد کار را اینجا نداشته باشید ارزش معطلی نداره
در مورد اینکه مشکل واستون ایجاد میشه یا نه. کاملا بستگی به دانشگاه داره که با مدارک غیر رسمی پرونده شما رو بررسی کنن یا نه. من واسه استرالیا فرستادم مدرک کارشناسیم رسمی بود ولی ارشدم غیر رسمی که ریجکتم کردند. البته تاکید کرده بودن که باید مدارک رسمی باشه. دانشگاه هی هم شده که گیر نداده و مدارکم رو بررسی کرده.

far_majedy
October 9th, 2009, 08:58 AM
سلام دوستان

من دوره لیسانس فردوسی بودم (75-80) و بعد رفتم خدمت و بعد از اون فوق رو دانشگاه سمنان خوندم (83-85) و هر دوتا روزانه . دوتا سوال داشتم :

1- برای اقدام برای دکتری بطور معمول من به چه چیزهائی در ارسال مدارک و اپلای کردن نیاز دارم ؟ (ریز نمرات لیسانس - مدرک لیسانس - ریز نمرات فوق - مدرک فوق ) و آیا قسمتی از این مدارک رو می تونم بعد از گرفتن پذیرش بفرستم؟

2- برای خرید ریز نمرات و آزاد کردن مدرک باید به دو دانشگاه بطور مجزا برم یا فقط دانشگاه فوق کافیه ؟ اگر برای دو دانشگاه باید مجزا اقدام کنم اول باید سراغ کدومشون برم ؟

بسیار ممنون می شم از راهنمائی دوستانی که اطلاعاتی در این خصوص دارن.

7para2x
October 9th, 2009, 10:39 PM
سلام

یکی از دوستانم اگر تا دی ماه صبر کنه مدرکش خود بخود آزاد میشه

حالا اگر آبان ماه بخواد مدرک رو آزاد کنه باز هم باید به دانشگاه پول بده ؟

البته گواهی سابقه کارش طوری هست که تا مهرماه اون تعهد خدمت لازم رو انجام داده

مرسی از جواب هاتون !

vtmesx
October 11th, 2009, 04:05 AM
سلام دوستان

من دوره لیسانس فردوسی بودم (75-80) و بعد رفتم خدمت و بعد از اون فوق رو دانشگاه سمنان خوندم (83-85) و هر دوتا روزانه . دوتا سوال داشتم :

1- برای اقدام برای دکتری بطور معمول من به چه چیزهائی در ارسال مدارک و اپلای کردن نیاز دارم ؟ (ریز نمرات لیسانس - مدرک لیسانس - ریز نمرات فوق - مدرک فوق ) و آیا قسمتی از این مدارک رو می تونم بعد از گرفتن پذیرش بفرستم؟

2- برای خرید ریز نمرات و آزاد کردن مدرک باید به دو دانشگاه بطور مجزا برم یا فقط دانشگاه فوق کافیه ؟ اگر برای دو دانشگاه باید مجزا اقدام کنم اول باید سراغ کدومشون برم ؟

بسیار ممنون می شم از راهنمائی دوستانی که اطلاعاتی در این خصوص دارن.

سلام
مدارک را اکثراً قبول می کنند بعد از پذیرش بفرستی تازه بعضی ها مدرک ارشد هم نمی خواهند
2- قبل از دادن پول لغو تعهد ارشد باید کارشناسی را لغو تعهد کرده باشید

mrjalali
October 11th, 2009, 01:02 PM
سلام

یکی از دوستانم اگر تا دی ماه صبر کنه مدرکش خود بخود آزاد میشه

حالا اگر آبان ماه بخواد مدرک رو آزاد کنه باز هم باید به دانشگاه پول بده ؟

البته گواهی سابقه کارش طوری هست که تا مهرماه اون تعهد خدمت لازم رو انجام داده

مرسی از جواب هاتون !

اگه سابقه کارش پوشش می ده تعهدش رو که دیگه مسئله ای نیست. اگه هم یکی 2 ماه کسر داشته باشه دیگه بستگی به لطف و کرم کارشناسیه که داره پرونده رو بررسی می کنه.

7para2x
October 11th, 2009, 08:17 PM
اگه سابقه کارش پوشش می ده تعهدش رو که دیگه مسئله ای نیست. اگه هم یکی 2 ماه کسر داشته باشه دیگه بستگی به لطف و کرم کارشناسیه که داره پرونده رو بررسی می کنه.

یه چند ماهی از سابقه کارش ( حدود 4 ماه) مربوط به ترم آخر دانشجوییش هست.

به نظرتون باز هم باید پول بده یا بره رو مخ کارشناس کار کنه ؟

mrjalali
October 11th, 2009, 10:20 PM
یه چند ماهی از سابقه کارش ( حدود 4 ماه) مربوط به ترم آخر دانشجوییش هست.

به نظرتون باز هم باید پول بده یا بره رو مخ کارشناس کار کنه ؟

سابقه کاری همزمان با دانشجویی رو اصلا قبول نمی کنند. اگه کلا 4 ماه کسر داره احتمالا باید دو سوم هزینه ترم آخر رو پرداخت کنه.
در هر صورت تلاش خودشو بکنه. مهم اینه که دست آخر این کارشناسس که روی یه تیکه کاغذ می نویسه اینقدر تومان به فلان حساب دولت.... شاید بشه.

SMiner
October 17th, 2009, 01:21 PM
با سلام
من فارغ التحصیل بهمن 87 هستم و می خاستم ریز نمراتم رو آزاد کنم. من دو جا کار کردم.
1- خود دانشگاهمون، که یک طرح پژوهشی صنعتی هست و الانم دارم کار می کنم.
2- تو یک شرکت مشاوره
منتها ماهیت کارم چون پروژه ایه برا من بیمه رد نکردن. من از آموزش دانشگاه پرسیدم گفت که سابقه کار (1) محسوب نمیشه چون باید موسسه شرکت ثبت شده باشه!! من با این وضعیت چیکار می تونم بکنم؟ از طریق کار (2) با در نظر گرفتم نبود بیمه من سابقه کاریم حساب میشه یا نه؟ یا به طور کلی برا سابقه حتما باید بیمه واریز بشه یا یه معرفی از شرکت کافیه؟
با تشکر

biscuitpolo
October 18th, 2009, 12:14 AM
با سلام
من فارغ التحصیل بهمن 87 هستم و می خاستم ریز نمراتم رو آزاد کنم. من دو جا کار کردم.
1- خود دانشگاهمون، که یک طرح پژوهشی صنعتی هست و الانم دارم کار می کنم.
2- تو یک شرکت مشاوره
منتها ماهیت کارم چون پروژه ایه برا من بیمه رد نکردن. من از آموزش دانشگاه پرسیدم گفت که سابقه کار (1) محسوب نمیشه چون باید موسسه شرکت ثبت شده باشه!! من با این وضعیت چیکار می تونم بکنم؟ از طریق کار (2) با در نظر گرفتم نبود بیمه من سابقه کاریم حساب میشه یا نه؟ یا به طور کلی برا سابقه حتما باید بیمه واریز بشه یا یه معرفی از شرکت کافیه؟
با تشکر
واقعیت اینه که من ندیدم تا به حال هیچ دانشگاهی (اونهایی که من برخورد کردم، شریف، پلی تکنیک، علم و صنعت، تهران، خواجه نصیر، بهشتی و ...) وقتی که گواهی تایید اشتغال در یه شرکتی رو میگیره سوابق بیمه رو هم بخواد... حتی یه بار توی یکی از این دانشگاه ها شنیدم که مسئول مورد نظر خیلی رک گفتش که اگر بتونین یه نامه از دوستی آشنایی چیزی جور کنین که شرکت داشته باشه و توش فقط نوشته باشه از این زمان تا اون زمان اینجا کار کردین،کفایت میکنه...

kasparov
October 19th, 2009, 06:30 PM
سلام دوستان
من دانشجوي ارشدم بهمن ميخوام دفاع كنم و مشغول اپلاي هستم. ايلتس رو دارم. GRE هم 24اكتبر امتحان دارم. دانشگاههاي مورد نظرم رو هم معلوم كردم. فقط اينكه براي خريد مدرك دير نشده؟. البته كارشناسي شبانه بودم كه نميخواد پول بدم

biscuitpolo
October 19th, 2009, 07:07 PM
سلام دوستان
من دانشجوي ارشدم بهمن ميخوام دفاع كنم و مشغول اپلاي هستم. ايلتس رو دارم. GRE هم 24اكتبر امتحان دارم. دانشگاههاي مورد نظرم رو هم معلوم كردم. فقط اينكه براي خريد مدرك دير نشده؟. البته كارشناسي شبانه بودم كه نميخواد پول بدم
خیر... دیر نشده ... البته کمی بستگی به دانشگاه داره... ولی با توجه به ددلاین های ثبت نام، بعید میدونم که نرسید

kasparov
October 19th, 2009, 07:29 PM
خیر... دیر نشده ... البته کمی بستگی به دانشگاه داره... ولی با توجه به ددلاین های ثبت نام، بعید میدونم که نرسید

ميشه بيشتر توضيح بدين، ميگن شما كه پايان خدمت نداري و پذيرش نگرفتي مدرك نميدين

Archi
October 19th, 2009, 11:39 PM
سلام دوستان

سلام
همونطور که گفتن بستگی به دانشگاتون داره. من مدرکم را 5 مهر خریدم و هر روز باید زنگ بزنم به مسئول فارغ التحصیلی یاد آوری کنم که کارم را انجام بده..همش می گه سرم شلوغه. شما حداقل روی یک ماه برای گرفتن اصل مدرک و ریز نمره حساب کن..البته چون ارشد خوندین و چند سال گذشته از فارغ التحصیلی ، ممکنه خودشون آماده کرده باشن :) (البته خیلی بعیده)

biscuitpolo
October 20th, 2009, 12:52 AM
ميشه بيشتر توضيح بدين، ميگن شما كه پايان خدمت نداري و پذيرش نگرفتي مدرك نميدين
من قبلاً هم اینجا ذکر کردم... تجربه ی شخصی من میگه که دریافت کارت پایان خدمت ربطی به خریدن تعهد خدمت در قبال تحصیل رایگان نداره... چون خودم حداقل 10 نفر دانشجو رو دیدم که کارت پایان خدمت هم نداشتن و ریز نمراتشون رو خریدن... به علاوه در صورتی که شما نتونین مدرک و ریز نمراتتون رو بگیرین چطور میخوان اپلای کنین که بعدش بتونین معافیت بگیرین... این یعنی اینکه به لحاظ منطقی هم این قضیه منتفی هستش... ولی به هر حال اگر شکی دارید در این زمینه بهترین راه اینه که از خود آموزش سوال کنید... در مورد اینکه زمان کافی دارید یا نه بسته به دانشگاه و سیستم آموزش اون در دانشگاههای دولتی فرآیند صدور ریز نمرات و مدرک تحصیلی بین دو هفته تا دو ماه طول میکشه (دانشگاههایی تهران رو عرض میکنم البته) و با این حساب اگر حتی دو ماه هم طول بکشه شما به ددلاین ها (که اکثراً برای تصمیم گیری در مورد فاند 15 ژانویه هستند) خواهید رسید.

hamed59
October 25th, 2009, 12:18 PM
سلام به همه دوستان
من دانشجوی دکتری داخل هستم، میخوام برای رفتن اقدام کنم
اول تصمیم داشتم برای فوق دکتری اقدام کنم ، ولی فهمیدم که برای آزاد کردن مدرک دکتری باید حدود 18-20 میلیون تومان پول بدم! که بنظر من اصلا بصرفه نیست.
حالا میخوام بعد از پایان دکتری داخل برای دکتری خارج اقدام کنم.
حالا سوال من اینه که آیا من میتونم بدون اینکه مدرک دکتری اینجا رو آزاد کنم برم و مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم؟
من قبلا شنیده بودم که برای آزاد کردن مدارک (مخصوصا با استفاده از سابقه کار)باید از بالا به پایین اقدام کرد، یعنی اول دکتری بعد ارشد و در نهایت کارشناسی.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
موفق باشید

saeedkakooei
October 25th, 2009, 12:29 PM
سلام
شما اول باید بری با مدرک فوقت تو اداره کار ثبت نام کنی. اگه شهرستان باشه بهتره. ولی نگو که دانشجوی دکترا هستی بگو دنبال کار می گردی.
بعد از 6 ماه که نتونستند برات کار پیدا کنند( اگر هم پیدا کردند بگو با هاشون به توافق نرسیدم). اونوقت یه نامه میدن برای دانشگاه که مدرکت مجانی آزاد میشه. من مدرک لیسانسم 1200000 تومان میشد .ولی با یه نامه حل شد. ایکاش قبل ارز اینکه دکترا قبول بشی اینکار را میکردی. ولی بازم امتحان کن سنگ مفت گنجشک مفت
موفق باشی

hamed59
October 25th, 2009, 12:59 PM
سلام
شما اول باید بری با مدرک فوقت تو اداره کار ثبت نام کنی. اگه شهرستان باشه بهتره. ولی نگو که دانشجوی دکترا هستی بگو دنبال کار می گردی.
بعد از 6 ماه که نتونستند برات کار پیدا کنند( اگر هم پیدا کردند بگو با هاشون به توافق نرسیدم). اونوقت یه نامه میدن برای دانشگاه که مدرکت مجانی آزاد میشه. من مدرک لیسانسم 1200000 تومان میشد .ولی با یه نامه حل شد. ایکاش قبل ارز اینکه دکترا قبول بشی اینکار را میکردی. ولی بازم امتحان کن سنگ مفت گنجشک مفت
موفق باشی

ممنون از راهنمایی شما، ولی من سربازی نرفتم!!!
ظاهرا تا سربازی نری حق نداری کار کنی!!!
من مشکلی با پرداخت پول کارشناسی و کارشناسی ارشد ندارم.
میخوام بدونم که آیا میشه فقط این دو تا رو بدون خریدن مدرک دکتری آزاد کرد؟
خوش باشید

mrjalali
October 26th, 2009, 04:29 AM
ممنون از راهنمایی شما، ولی من سربازی نرفتم!!!
ظاهرا تا سربازی نری حق نداری کار کنی!!!
من مشکلی با پرداخت پول کارشناسی و کارشناسی ارشد ندارم.
میخوام بدونم که آیا میشه فقط این دو تا رو بدون خریدن مدرک دکتری آزاد کرد؟
خوش باشید

آزاد کردن مدارک پایین تر ارتباطی به مدارک بالاتر ندارد. اما عکس آن صادق نیست. یعنی برای آزاد کردن مدارک بالاتر حتما باید ابتدا مدارک پایینتر رو آزاد کرد.

saeedyer
November 3rd, 2009, 09:56 PM
بچه ها سلام من فارغ التحصيل ليسانس سال 82 هستم و فوق شبانه 85 فراغ التحصيل شدم سربازي هم رفتم 3 سال هم سابقه كار دارم ليسانس منطقه 3 بودم بايد مردرك بخرم يا نه؟

biscuitpolo
November 3rd, 2009, 11:32 PM
بچه ها سلام من فارغ التحصيل ليسانس سال 82 هستم و فوق شبانه 85 فراغ التحصيل شدم سربازي هم رفتم 3 سال هم سابقه كار دارم ليسانس منطقه 3 بودم بايد مردرك بخرم يا نه؟
بله... 2 سال سربازی و 3 سال سابقه ی کار (در صورتی که در طول دوران فوق لیسانس نبوده باشه) از تعهد خدمتتون کم میشه... حالا اگر میزان تحصیلتون در لیسانس بیشتر از چهار سال و 8 ماه هستش، باید باقیش رو بخرید... البته میدونید که در 3 ضرب میشه... ضمناً اگر در دوران شبانه هم وام گرفته باشید باید اول اون رو تسویه کنید

vahidnikoofard
December 23rd, 2009, 10:02 AM
سلام.
من ارشدم رو شبانه خوندم واسه همين الان حدود 3 ميليون به صندوق رفاه بدهكارم. واسه آزاد كردن مدرك ميشه اين پول رو پرداخت نكرد و همون اقساط رو داد؟ يا اينكه مثلا يه وثيقه واسه تضمين پرداخت اقساط گذاشت؟ اين 3 ميليون اونور آب بيشتر به درد آدم ميخوره!
ممنون

sjjpo2002
December 23rd, 2009, 01:45 PM
متاسفانه تا با صندوق تسویه نکنید مدرک رو آزاد نمی کنن. در مورد روزانه ها که اینجوریه ولی برای شبانه مطمئن نیستم. بنظر من احتمالش خیلی کمه که قبول کنن باز هم از مسئول فارغ التحصیل های دانشگاه تون بپرسید

as_vender
January 6th, 2010, 04:16 PM
سلام. من یک سوال داشتم. یک جایی من خوندم که یکی گفته بود واسه خریدن مدارک ارشد باید هزینه فقط ترم های درسی و یک ترم از پایان نامه باید پرداخت کنیم. حالا می خواستم بدونم این قضیه واسه دوره PhD هم درسته ( دکترای تخصصی). چون من فقط 2 ترم درس داشتم و 7 ترم پایان نامه ثبت نام کردم. یعنی باید هزینه 3 ترم و بدم؟

quest
January 10th, 2010, 02:44 PM
راستش من یه سوالی دارم. توی وزارت علوم که روی مدرک ها مهر میزنن، آیا گیر هم هستن که دقیقا یک سال از روی فارغ التحصیلی گذشته باشه یعنی آیا مدارک را بررسی میکنن؟ . (آزاد کردن از طریق عدم کاریابی). ممکنه اگه هنوز یک سال نگذشته باشه و دانشنامه ها را آزاد کرده باشیم دانشنامه ها را بگیرن؟

biscuitpolo
January 10th, 2010, 04:05 PM
راستش من یه سوالی دارم. توی وزارت علوم که روی مدرک ها مهر میزنن، آیا گیر هم هستن که دقیقا یک سال از روی فارغ التحصیلی گذشته باشه یعنی آیا مدارک را بررسی میکنن؟ . (آزاد کردن از طریق عدم کاریابی). ممکنه اگه هنوز یک سال نگذشته باشه و دانشنامه ها را آزاد کرده باشیم دانشنامه ها را بگیرن؟
توی وزارت علوم نامه تسویه حساب دانشگاه رو به همراه باقی مدارکتون برای تایید مدارک تحصیلی درخواست میکنند. شما اگر دانشنامه دریافت کرده باشید بدون شک نامه ای مبنی بر روش آزاد کردن مدرک دریافت کردید که باید اون رو به وزارت علوم بدید موقع تایید

hamid_DSP
January 10th, 2010, 04:13 PM

درود
من شرايط خودم رو ميگم تا ببنيد چقدر قانون گرفتن دانشنامه سفت و سخته!!!
دانشگاه به من بدون داشتن كارت پايان خدمت و برگ سبز اعزام سربازي دانشنامه اصلي داد! خوب اين كاملا غير قانونيه و حتما بايد كارت پايان خدوت رو داشته باشي ولي معمولا مسؤلهاي دانشگاه نميدونن.
بعد كه رفتم وزارت علوم طرف گفت اين چيه به تو دادن منم گفتم دادن ديگه! ميخوام بفرستم سوئد اون هم نشت كلي گله گذاري و همدردي با من كه آره فقط سوئد اينطوريه، يكم هم قيافه آدم هاي مظلوم رو به خودم گرفتم گفت بذار الان واست درستش ميكنم بعدم گوشت كوبشو زد به همين راحتي!

ناصر آنلاين
January 23rd, 2010, 03:00 AM
سلام
اين ديگه چه مسخره بازيه
من كه ترمي 600 تومان بابت هزينه تحصيل دانشگاه ازاد ميدم
بايد مدركمو بخرم؟
اگه از نظر نظام وظيفه مشكل نداشته باشم
چقدر هزينه داره؟
يا فقط دانشگاه دولتي اين جوريه؟
لطفا كمك كنيد

sjjpo2002
January 23rd, 2010, 02:13 PM
هزینه ازاد کردن مدرک دانشگاه ازاد خیلی کمتر از سراسری هست و هزینه تحصیل رایگان رو نداره. فکر کنم فقط باید وام هاتون رو تسویه کنید. بازم از آموزش دانشگاه بپرسید

sare2010
February 15th, 2010, 12:02 AM
سلام
من از بین نوشته های این تاپیک فهمیدم که:
1-برای خرید مدرک از دانشگاه دولتی باید پول داد! البته فقط ریز نمره رو می دهند.
2- برای اصل دانشنامه باید بریم اداره دانش آموختگان...معرفی بشیم به سازمان نظام وظیفه .... وثیقه بزاریم .... بعد بریم از دانشگاه با همون نامه معافیت دانشنامه رو بگیریم!

سوال:
آیا درست فهمیدم؟
آیا نظام وظیفه نامه معافیت سربازی میده که بدیم و دانشنامه بگیریم؟

ممنون
P.S: لطفا این پست رو پاک نکنید...

sare2010
February 15th, 2010, 12:16 PM
نه، شما خرید مدرک ندارید، فقط باید با حسابداری و صندوق رفاه دانشگاه تسویه کنید،
اگه مشکل سربازی نداشته باشید مدرک رو بهتون میدن وگرنه که باید گواهی اشتغال به تحصیل با درج شماره معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر بگیرید و ببرید بخش فارغ التحصیلان دانشگاهتون تا مدرک آزاد بشه.

ممنون

گواهی اشتغال به تحصیل با درج شماره معافیت تحصیلی رو از کجا باید بگیرم؟ از دانشگاه خارج که تا نریم که نمیشه گرفت!

halandoon
February 15th, 2010, 01:49 PM
ممنون

گواهی اشتغال به تحصیل با درج شماره معافیت تحصیلی رو از کجا باید بگیرم؟ از دانشگاه خارج که تا نریم که نمیشه گرفت!
ایشون دانشگاه آزاد بودن که خرید نداشتن،
تا جایی که میدونم شما سراسری هستید و باید بخرید.

sare2010
February 16th, 2010, 03:45 PM
پاسخ : مسایل مربوط به خرید مدرک

سلام
من از بین نوشته های این تاپیک فهمیدم که:
1-برای خرید مدرک از دانشگاه دولتی باید پول داد! البته فقط ریز نمره رو می دهند.
2- برای اصل دانشنامه باید بریم اداره دانش آموختگان...معرفی بشیم به سازمان نظام وظیفه .... وثیقه بزاریم .... بعد بریم از دانشگاه با همون نامه معافیت دانشنامه رو بگیریم!

سوال:
آیا درست فهمیدم؟
آیا نظام وظیفه نامه معافیت سربازی میده که بدیم و دانشنامه بگیریم؟

sjjpo2002
February 16th, 2010, 08:37 PM
تا اونجایی که من می دونم مشمولین بدون داشتن نامه رسمی پذیرش فقط می تونن ریزنمرات رو آزاد کنن و دانشنامه فقط با ارائه نامه پذیرش امکانپذیر خواهد بود

susis
February 27th, 2010, 11:39 PM
با سلام! من تمامی 21 صفحه ی فروم رو مطالعه کردم، با توجه به بازه ی زمانی 2.5 ساله از ابتدا تا انتهای فروم، چندتا سوال دارم:

1) بچه ها گفتن که برای آرادسازی مدرک، کار همزمان با درس در دوره ی ارشد رو نمیپذیرند. در این (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/DispForm.aspx?ID=74&Source=http%3A%2F%2Fwww.msrt.ir%2Fsites%2Fddstu%2F Lists%2FList1%2Fview2.aspx) بخش نامه که جدید هم هست گفته که کار همزمان با درس بلامانع و پذیرفته است. کسی اطلاعات دقیقتری داره؟

2) راجع به تخفیف برای ترم هایی که معدل بالا 17 بوده گفته شد، ولی من بخش نامشو پیدا نکردم، کسی در این مورد جزئیاتشو میدونه؟ یا کسی اخیرا این تخفیفو گرفته؟

3) من با توجه به امکان بنیاد نخبگان همزمان با دوره ی ارشد مشغول گذروندن سربازیم هم هستم و همزمان در یک شرکت هم پاره وقت کار میکنم، در محاسبه ی سابقه کار نمیشه یجوری از هردوی اینها استفاده کرد؟! با وجود اینکه همزمان هستند؟

اگه با ذکر شماره به سوالات پاسخ بدید ممنون میشم.

biscuitpolo
February 28th, 2010, 12:42 AM
با سلام! من تمامی 21 صفحه ی فروم رو مطالعه کردم، با توجه به بازه ی زمانی 2.5 ساله از ابتدا تا انتهای فروم، چندتا سوال دارم:

1) بچه ها گفتن که برای آرادسازی مدرک، کار همزمان با درس در دوره ی ارشد رو نمیپذیرند. در این (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/DispForm.aspx?ID=74&Source=http%3A%2F%2Fwww.msrt.ir%2Fsites%2Fddstu%2F Lists%2FList1%2Fview2.aspx) بخش نامه که جدید هم هست گفته که کار همزمان با درس بلامانع و پذیرفته است. کسی اطلاعات دقیقتری داره؟

2) راجع به تخفیف برای ترم هایی که معدل بالا 17 بوده گفته شد، ولی من بخش نامشو پیدا نکردم، کسی در این مورد جزئیاتشو میدونه؟ یا کسی اخیرا این تخفیفو گرفته؟

3) من با توجه به امکان بنیاد نخبگان همزمان با دوره ی ارشد مشغول گذروندن سربازیم هم هستم و همزمان در یک شرکت هم پاره وقت کار میکنم، در محاسبه ی سابقه کار نمیشه یجوری از هردوی اینها استفاده کرد؟! با وجود اینکه همزمان هستند؟

1) این بخشنامه بسیار جدیده... من هم ندیده بودمش و آخرین باری هم که دانشگاه بودم همچنان این قضیه ی عدم پذیرش سابقه ی کار حین تحصیل فوق لیسانس رو سفت و سخت دنبال میکردن... ولی متن این بخشنامه کاملاً واضحه... اگر ابلاغ شده باشه، میشه گفت که به راحتی میشه دو سال دوره ی فوق رو هم جز سابقه ی کار درج کرد.
3) خیر... توی نامه ی لغو تعهد رایگان در هر بند مدت زمان درج میشه... موردی که شما مطرح کردید دقیقاً مثل کسی هست که هم سربازه و هم داره ماهی 200 ساعت کار انجام میده و بدون شک نمیشه دو سال رو 4 سال حساب کرد... همونطور که عرض کردم توی اون نامه تاریخ آغاز و پایان کلیه موارد شامل کسر تعهد خدمت (سربازی، سابقه ی کار) درج میشه

susis
March 2nd, 2010, 08:19 PM
دوستان این سوال رو قبلا در همین فروم پرسیده بودند ولی جوابی داده نشده بود.

با توجه به اینکه معادل با سابقه کار از ترمهایی که باید بابت تحصیل رایگان پول داد کم میکنند، اگه من که 2 سال سابقه کار دارم، فقط مدرک لیسانسمو بخرم، نمیخاد بابت مدرک ارشدم پول بدم؟! میشه این کارو کرد؟!

اگه اطلاعی دارید بگید ممنون میشم :)

sjjpo2002
March 2nd, 2010, 09:28 PM
سلام

به تعداد سالهای کار کرده از تعداد سالهای تحصیل در هنگام محاسبه هزینه رایگان کاسته خواهد شد. اگه برای ترمهای ارشد این کار رو بکنید خیلی به نفعتون تموم خواهد شد!
قسمت مدارک تحصیلی ویکی هم اخیرا تکمیل شده می تونید یه نگاهی بندازید.
موفق باشید

sare2010
March 2nd, 2010, 10:36 PM
بنابراین میشه پول لیسانس نقدی داد و پول ارشد پیجوند!!! بله خیلی! به حساب من حدود 1400 تومن به نفع آدم میشه!!! خیلی ممنون از راهنماییتون

سلام
ببخشيد
اون بخشنامه واسه ي كار در حين تحصيل كارشناسي نيست؟
ميشه با داشتن كار در دوره كارشناسي هم مدرك رو آزاد كرد؟

snowman
March 3rd, 2010, 11:56 AM
با سلام

توی نامه پذیرش من، ( Regular هست و نه Conditional یا Provisional ) گفته باید Deficiency هایی رو برآورده کنی. یکی اش اینه که: official final transcript + degree confirmation بمحض ورود به International Admission Office بدم.
حالا من می خوام از این تسهیلات متتقاضیان تحصیلات خارج کشور استفاده کنم، یعنی تعهدم را به تعویق بیندازم، با این روش می تونم official final transcript را بگیرم، ولی من نمی خوام با صندوق رفاه تسویه کنم (حسابم سنگینه اصلا زورم نمیرسه فعلا).

گواهی موقت هم که ارزش ترجمه نداره، از طرفی صندوق رفاه به دانشجویان داخل، این امتیاز رو میده که اگه قبول شدند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، پرداخت قسطها شونو رو به بعد از فارغ التحصیلی موکول کنه. خوب ماهم که می خواهیم ادامه تحصیل بدیم، تازه از تسهیلات دولت و ملت هم که نمی خوایم استفاده کنیم، برای ما اینکار رو نمی کنند؟ نمیشه سفته ای چکی ضمانتی چیزی بذاریم تا وقتی برگشتیم قسطهاشو بدیم؟

Thanks in advance

sare2010
March 3rd, 2010, 12:28 PM
همونطور که تو آیین نامه اومده کار حین تحصیل برای دوره های کاردانی، کارشناسی و ارشد بلامانع هست. فقط برای دکترا اشتغال حین تحصیل تخلف می باشد.
ما سعی کردیم مسائل رو تو ویکی به همراه اصل آیین نامه ها منعکس کنیم:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9_%D8%AA%D8%AD%D8%B5% DB%8C%D9%84%DB%8C
لذا دوستان عزیز لطفا با نظراتتون در هر چه پربارتر کردن ویکی کمک کنید.
موفق باشید

خرید ریزنمرات از طریق کار که کاری به سربازی نداره.داره؟

sjjpo2002
March 3rd, 2010, 02:38 PM
خرید ریزنمرات از طریق کار که کاری به سربازی نداره.داره؟

ببینید شما حین تحصیل و یا بعد از فارغ التحصیلی می تونید ریزنمراتتون رو بخرید. در این میان ممکنه سابقه کار هم داشته باشید که می تونید از اون هم برای تخفیف استفاده کنید. فقط دقت کنید که شما این کار را تا زمانی می تونید بکنید که از خدمت سربازی غیبت نداشته باشید. به عبارت دیگه شما حین تحصیل که معافیت تحصیلی داری و هیچ مشکلی نیست ولی بعد از فارغ التحصیلی باید تا شش ماه که فرصت دارید خودتون رو آماده به خدمت معرفی کنید، ریزنمراتتون رو آزاد کنید.
موفق باشید

i_karimi
March 4th, 2010, 11:56 AM

1- من آخر سال 87 مدرکم رو خریدم ولی بیمه رو برای اینکه با ارشدم همراه بود نپذیرفتن. اگه قانون جدیدی بعد از این تاریخ اومده باشه من اطلاع ندارم

sjjpo2002
March 4th, 2010, 01:37 PM
1- من آخر سال 87 مدرکم رو خریدم ولی بیمه رو برای اینکه با ارشدم همراه بود نپذیرفتن. اگه قانون جدیدی بعد از این تاریخ اومده باشه من اطلاع ندارم

الان هم سابقه کار حین تحصیل رو قبول می کنن و هم دوره سربازی رو هم برات در نظر می گیرن. قوانین با بخشنامه های مربوطه تو "ویکی" نوشته شده:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9_%D8%AA%D8%AD%D8%B5% DB%8C%D9%84%DB%8C
موفق باشید

sare2010
March 4th, 2010, 08:31 PM
الان هم سابقه کار حین تحصیل رو قبول می کنن و هم دوره سربازی رو هم برات در نظر می گیرن. قوانین با بخشنامه های مربوطه تو "ویکی" نوشته شده:
موفق باشید

البته همتون در اشتباهید. اون بخشنامه جدید:

سابقه کار حین تحصیل در مقطع بالاتر

رو قبول میکنه نه هر وقت دیگه ای رو!

sjjpo2002
March 4th, 2010, 10:44 PM
کار همزمان با تحصیل برای کلیه مقاطع غیر از دکترا منع قانونی ندارد ولی موقع محاسبه سوابق کاری فقط سابقه کار همزمان با دوره کارشناسی ارشد قابل قبول هست. دوره خدمت سربازی هم برای آزادسازی مدرک هر مقطعی می تواند بکار رود.

sare2010
March 5th, 2010, 08:00 PM
سلام

برای گرفتن ریز نمرات و یا همون خرید تعهد خدمت یه راه دیگه هم هست:

سپردن تعهد 5 میلیون تومانی به اداره دانش آموختگان خارج.

آیا کسی تا حالا از این امکان استفاده کرده و یا میدونه چه شکلیه؟

بای

Sadra60
March 6th, 2010, 01:12 PM
تا جايي كه من مي‌دونم كارهاي اداره بورس وزارت علوم (و البته بخش‌هاي ديگه‌اش) هيچ ارتباطي به كارهاي دانشگاه نداره، يعني مثلا اينطوري نيست كه شما براي دريافت ريزنمرات از طريق وزارت علوم بخواهيد كاري انجام بديد، اونجا فقط مي‌تونيد مدارك دانشگاه رو تاييد كنيد كه براي ترجمه استفاده كنيد. يعني قبل از داشتن مدارك، وزارت علوم كاري براي شما انجام نمي‌ده.

وثيقه‌اي كه وزارت علوم مي‌گيره براي اينكه كه مطمئن بشه شما برمي‌گرديد و اون تعهد تحصيل رايگان را انجام مي‌ديد. البته اگر قرار باشه كمك هزينه‌اي (براي كنفرانس يا سفر علمي و از اين‌چيزا) به شما بدند، باز اين وثيقه رو مي‌گيرند كه تا جايي كه من مي‌دونم مبلغش بيشتر از 5 ميليونه.

شما اگر بخواهيد مداركتون رو آزاد كنيد بايد با قوانين دانشگاه‌تون كنار بياييد.

سلام

برای گرفتن ریز نمرات و یا همون خرید تعهد خدمت یه راه دیگه هم هست:

سپردن تعهد 5 میلیون تومانی به اداره دانش آموختگان خارج.

آیا کسی تا حالا از این امکان استفاده کرده و یا میدونه چه شکلیه؟

بای

Sadra60
March 6th, 2010, 01:43 PM
کار همزمان با تحصیل برای کلیه مقاطع غیر از دکترا منع قانونی ندارد ولی موقع محاسبه سوابق کاری فقط سابقه کار همزمان با دوره کارشناسی ارشد قابل قبول هست. دوره خدمت سربازی هم برای آزادسازی مدرک هر مقطعی می تواند بکار رود.

درسته كه توي اون بخشنامه جديد ذكر شده كه كار در حين تحصيل براي دانشجويان دكتري ممنوع است اما اين هم ذكر شده كه اين يك موضوع آموزشي است و ارتباطي به اون قانون تعهد تحصيل رايگان نداره، پس سابقه كار در دوران دكتري را مي‌توان براي آزاد كردن مدارك استفاده كرد و اين موضوع هيچ ربطي به اداره فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها (كه مسوليت آزاد كردن مدارك با اون‌هاست) نداره.

من از اين قانون كار همزمان با تحصيل استفاده كردم، شرايطم رو مي‌گم شايد به درد بقيه دوستان بخوره. الان دانشجوي دكترا هستم و از فارغ‌التحصيلي فوق ليسانس بيشتر از دو سال مي‌گذره. با استفاده از قانون سابقه كار، 5 سال سابقه كار بردم، چون هم از فارغ‌التحصيلي ليسانس بيشتر از 4 سال مي‌گذشت، هم از فوق ليسانس بيشتر از 2 سال، براي هر دو دوره قبول كردند و مداركم رو رايگان آزاد كردم.
مثل همين كار رو هم دوستم براي مدرك فوق‌ليسانسش از دانشگاه شهيد بهشتي انجام داد و با سابقه كار در حين تحصيل در دوره دكتري مدركش رو آزاد كرد.

اما نكته بسيار مهم اينه كه اين بخشنامه جديد (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/74/raygan.pdf) كه توي ويكي سايت هم بهش اشاره شده، يك بحث حقوقيه و قانون جديدي نيست، پس دوستان بايد موارد زير را در نظر بگيرند:

اين يك بحث حقوقيه، پس هر لحظه امكان داره با يك بحث حقوقي ديگه تمام بشه. يعني مثلا ببينند كه اين موضوع روي درآمدشان تاثير منفي داشته و با يك بحث ديگه اين امكان رو بگيرند. كلا خود قوانين هم خيلي عمر طولاني ندارند، مخصوصا قوانيني كه درآمد دولت رو كم مي‌كنه به سرعت تغيير مي‌كنند، چه برسه به اين بحث حقوقي كه هر روزي امكان داره خلافش رو مطرح كنند و اين امكان رو ببندند. در حال حاضر با يك گواهي اشتغال به كار از هر جايي و با هر عنواني مي‌شه مدارك رو آزاد كرد. اما اگر بخواهند جلوي اين كار رو بگيرند مي‌توانند به راحتي سخت‌گيري‌ها رو افزايش بدهند و مثلا سابقه بيمه بخواهند.
پس هر كسي كه مي‌خواهد استفاده كند بايد هر چي زودتر اقدام كنه (حتي با گواهي اشتغال به كار ساختگي هم مي‌شه اين كار رو كرد، اما بهتره دست‌كم مهر و سربرگ واقعي باشه)

تا جايي كه ديدم اداره‌هاي فارغ‌التحصيلي به كسايي كه از اين بحث اطلاع ندارند اطلاعي درباره اين موضوع نمي‌دهند و مي‌گذارند طرف بره و پول بريزه. چون مي‌دونند كه اگه اين موضوع خيلي مطرح بشه سرشون شلوغ مي‌شه و متقاضي آزاد كردن مدرك خيلي زياد مي‌شوند (دست كم در علم و صنعت و شهيد بهشتي اينجوريه). پس مي‌تونيم با اطلاع رساني به دوستان خود قبل از اينكه اين بخشنامه كنسل بشه به همديگه كمك كنيم.

آخرين نكته هم اينكه، با وجود اينكه دانشگاه‌ها اين بخش‌نامه رو دارند و مصوبات جلسات داخلي روي اين موضوع رو هم دارند، اما براي احتياط اگر براي استفاده از اين قانون مراجعه مي‌كنيد حتما يك پرينت از اين بخشنامه ببريد و مخصوصا چهار خط آخر صفحه چهارم رو هايلات كنيد. براي جلوگيري از بحث با بعضي از كارمندهاي بداخلاق مفيده.

susis
March 6th, 2010, 03:51 PM
اين وثيقه كه ارتباطي با آزاد كردن مدرك نداره. اين فقط براي اينه كه به شما نامه داده بشه براي گرفتن پاسپورت و مجوز خروج. هيچ ربطي به آزاد كردن مدارك از دانشگاه نداره. اين وثيقه رو به وزارت علوم مي‌سپاريد، 15 ميليون هم به نظام وظيفه بايد بسپاريد. اين دو تا وثيقه رو مي‌شه به وثيقه ملكي هم تبديل كرد.

چرا دوست عزیز. درسته که این وثیقه بجای خریدن مدرک نیست، اما میتونید به عنوان تضمین این که بعد از تحصیل برمیگردید و معادل زمان تحصیل رایگان تو کشور کار میکنید، ازش استفاده کنید. ظاهر قضیه بنظر برای کسیکه میخاد برگرده مناسبه، چون وقتی آدم میدونه میخاد برگرده و همینجا کارکنه، چرا بیخود فلان قدر پول بده و مدرکشو بخره که دیگه تعهد کار تو ایرانو نداشته باشه؟!

بازهم اگه نظری دارید یا تجربه ای بگید ممنون میشیم.

network1982
April 4th, 2010, 01:17 AM
سلام به همگی
دوستان خواهشا سریع جواب بدید چون فردا میخام بیام تهران برای کارهای تایید و....
بنده کاردانی خودمو از دانشگاه آزاد گرفتم و دانشنامه و ریز نمره رو از اونجا گرفتم ولی
کارشناسی ناپیوسته خودمو از یک دانشگاه غیر انتفاعی در شهریور 1388 تمام کردم و از خرداد 1388 توی یک شرکت هم دارم کار می کنم(9ماه) و 20 ماه هم خدمت سربازی رفتم(بعد از کاردانی دانشگاه آزاد)
حالا فقط و فقط یک سوال دارم::
آیا من هم باید برای تعهد آموزش رایگان پول بدم تا بتونم ریز نمرات بگیرم؟آخه ما که برای دانشگاه غیر انتفاعی شهریه می دادیم ترمی 350 تومان(4 ترم= 1.2 میلیون تومان) ، رایگان که درس نخوندیم؟
ممنون که سریع پاسخ میدن چون خیلی خیلی عجله دارم

susis
April 4th, 2010, 08:25 AM
سلام به همگی
دوستان خواهشا سریع جواب بدید چون فردا میخام بیام تهران برای کارهای تایید و....
بنده کاردانی خودمو از دانشگاه آزاد گرفتم و دانشنامه و ریز نمره رو از اونجا گرفتم ولی
کارشناسی ناپیوسته خودمو از یک دانشگاه غیر انتفاعی در شهریور 1388 تمام کردم و از خرداد 1388 توی یک شرکت هم دارم کار می کنم(9ماه) و 20 ماه هم خدمت سربازی رفتم(بعد از کاردانی دانشگاه آزاد)
حالا فقط و فقط یک سوال دارم::
آیا من هم باید برای تعهد آموزش رایگان پول بدم تا بتونم ریز نمرات بگیرم؟آخه ما که برای دانشگاه غیر انتفاعی شهریه می دادیم ترمی 350 تومان(4 ترم= 1.2 میلیون تومان) ، رایگان که درس نخوندیم؟
ممنون که سریع پاسخ میدن چون خیلی خیلی عجله دارم

تا جایی که من اطلاع دارم، اگر شهریه رو ضمن تحصیل پرداخت کردید نیازی به خرید تعهد ندارید و فقط باید وام ها و هزینه ی خوابگاه و ازین قبیل رو بپردازید. موفق باشی دوست عزیز

mamad_haji
April 6th, 2010, 04:36 PM
چرا دوست عزیز. درسته که این وثیقه بجای خریدن مدرک نیست، اما میتونید به عنوان تضمین این که بعد از تحصیل برمیگردید و معادل زمان تحصیل رایگان تو کشور کار میکنید، ازش استفاده کنید. ظاهر قضیه بنظر برای کسیکه میخاد برگرده مناسبه، چون وقتی آدم میدونه میخاد برگرده و همینجا کارکنه، چرا بیخود فلان قدر پول بده و مدرکشو بخره که دیگه تعهد کار تو ایرانو نداشته باشه؟!

بازهم اگه نظری دارید یا تجربه ای بگید ممنون میشیم.

سلام بالاخره می شه با وثیقه (15 میلیون و 5 میلیون) نعهد آموزش رایگانو فعلاً (حداقل تا زمان برگشتن از خارج) حل کرد؟ یعنی بدون نیاز به دادن پول لیسانس و فوق لیسانس ، فقط با دادن وثیقه( همون 5 میلیون وزارت علوم) ریز نمرات و یا دانشنامه گرفت؟

susis
April 6th, 2010, 06:18 PM
سلام بالاخره می شه با وثیقه (15 میلیون و 5 میلیون) نعهد آموزش رایگانو فعلاً (حداقل تا زمان برگشتن از خارج) حل کرد؟ یعنی بدون نیاز به دادن پول لیسانس و فوق لیسانس ، فقط با دادن وثیقه( همون 5 میلیون وزارت علوم) ریز نمرات و یا دانشنامه گرفت؟

زنگ بزنید بپرسید:
02182233144

آیین نامش که میگه میشه، ولی کسی تجربه ی جدیدی رو درمیون نگذاشته. شما اگه موفق شدید اینجا بذارید که بقیه هم استفاده کنند

m_e1363
April 6th, 2010, 08:25 PM
زنگ بزنید بپرسید:
02182233144

آیین نامش که میگه میشه، ولی کسی تجربه ی جدیدی رو درمیون نگذاشته. شما اگه موفق شدید اینجا بذارید که بقیه هم استفاده کنند

میشه ولی کمی درد سر داره! برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?738-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D9%82-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%B9%D9%87%D8%AF-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86%28%D9%85%DB%8 C%D8%B4%D9%87-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%B1%D9%88-%D9%86%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%29%D8%9F/page4

Kaveh792004
April 8th, 2010, 10:31 PM
اين سوال من هم هست
لطفا محل دقيق جواب را بدهيد
و همچنين
بيشتر راهنمايي كنيد

snowman
April 10th, 2010, 06:45 PM
برو به http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?38-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C
پاسخ سریع هم این که میتونی برای مدرک مثل سربازی وثیقه بذاری،

من جایی ندیدم همچین چیزی رو، توی اون انجمن هم چیزی نیست.
یه تسهیلاتی هست که میشه گواهی فارغ التحصیلی بگیری با ریزنمرات، بدون اینکه مدرکو بخری (اینجاست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?p=155257&posted=1#post155257))
ولی گفته (همون آقای مخ فی توی اون پستها) که بایستی با صندوق رفاه تسویه کنی.

as_vender
April 13th, 2010, 08:43 PM
سلام. من امروز رفتم از شریف دانشنامه کارشناسی ام را بگیرم. کلی هم سابقه کار که برای دوره های ارشد و دکترام بود بردم. ولی هیچ کدومشون را قبول نکردند و گفتند که ما استعلام کردیم و این جوری نیست. حتی من بخشنامه را هم که پرینت کرده بودم نشان دادم در مقابل آنها هم یک بخشنامه جدیدتر (بهمن ماه 88) نشان دادند که نمی شود. در هر صورت من فکر کنم این بخشنامه کار همزمان با تحصیل فقط برای بعضی دانشگاه ها اجرا می شود و مشخصا برای شریف درست نیست. موفق باشید.

Sadra60
April 15th, 2010, 06:27 PM
سلام. من امروز رفتم از شریف دانشنامه کارشناسی ام را بگیرم. کلی هم سابقه کار که برای دوره های ارشد و دکترام بود بردم. ولی هیچ کدومشون را قبول نکردند و گفتند که ما استعلام کردیم و این جوری نیست. حتی من بخشنامه را هم که پرینت کرده بودم نشان دادم در مقابل آنها هم یک بخشنامه جدیدتر (بهمن ماه 88) نشان دادند که نمی شود. در هر صورت من فکر کنم این بخشنامه کار همزمان با تحصیل فقط برای بعضی دانشگاه ها اجرا می شود و مشخصا برای شریف درست نیست. موفق باشید.

توي سايت وزارت علوم كه چنين بخشنامه‌اي نيست (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/AllItems.aspx). فقط يك بخشنامه‌اي هست درباره نظام وظيفه كه مي‌گه براي آزاد كردن مدرك بايد وضعيت نظام وظيفه مشخص باشه كه طبيعتا معافيت تحصيلي رو هم شامل مي‌شه. شما يادتون نيست كه اون بخشنامه داخلي دانشگاه بود يا از وزارت علوم بود. اگر اون بخشنامه رو بخونيد شايد بشه با رئيس اداره فارغ‌التحصيلان دانشگاه صحبت كنيد و مدركتون رو آزاد كنيد. چون به نظرم هنوز اون تعبير آخرين بخشنامه رسمي وزارت علوم رو اين موضوعه.

as_vender
April 16th, 2010, 08:49 AM
توي سايت وزارت علوم كه چنين بخشنامه‌اي نيست (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/AllItems.aspx). فقط يك بخشنامه‌اي هست درباره نظام وظيفه كه مي‌گه براي آزاد كردن مدرك بايد وضعيت نظام وظيفه مشخص باشه كه طبيعتا معافيت تحصيلي رو هم شامل مي‌شه. شما يادتون نيست كه اون بخشنامه داخلي دانشگاه بود يا از وزارت علوم بود. اگر اون بخشنامه رو بخونيد شايد بشه با رئيس اداره فارغ‌التحصيلان دانشگاه صحبت كنيد و مدركتون رو آزاد كنيد. چون به نظرم هنوز اون تعبير آخرين بخشنامه رسمي وزارت علوم رو اين موضوعه.

سلام. یک بخشنامه ای بود که ظاهرا از طرف وزارت علوم به آموزش دانشگاه در پاسخ به یک استعلام زده شده بود که نوشته بود که خیر، کار همزمان با تحصیل قابل قبول نیست. حتی آن بخشنامه اصلی که ما به آن استناد می کنیم هم ضمیمه اش بود. من و یکی از بچه ها که این موضوع را مطرح کردیم، مسوولش (خانم معماری) بخشنامه را داد به ما که ما هم کاری نمی تونستیم بکنیم و آچمز شدیم. ولی من همین جا خوانده بودم که بعضی ها با استفاده از آن بخشنامه مدارکشان را گرفتند البته فکر کنم که دانشگاه های دیگه بودند. یک احتمال این است که دیدند این جوری همه سابقه کار می آورند و درآمدشان کم می شود، شریف سرخود نامه زده که بتواند از این طریق هم پول بگیرند. در هر صورت اگر کسی تجربه ای در این زمینه دارد، ممنون می شوم بگوید که حداقل برای کارشناسی ارشد و دکترا استفاده کنم.

kocher
May 22nd, 2010, 05:52 PM
سلام
من امسال از یک دانشگاهی تو آمریکا پذیرش گرفتم اما هنوز مدارکم رو آزاد نکردم. با بررسی که انجام دادم متوجه شدم که باید حدود 1.3 میلیون پول بدم. از طرفی قانونی هست که اگر من کار نداشته باشم و تقاضایم را به کاریابی بدهم، بعد از 6 ماه می تونم مدرکمو آزاد کنم بدون اینکه پولی بدم. اگه الان اینکارو بکنم مدرکم رو می تونم 6- 7 ماه دیگه آزاد کنم اما اون موقع من ایران نیستم ( انشالله آمریکام). دو تا سوال دارم:
1- آیا یکی دیگه می تونه کارهای منو انجام بده و مدارکو بگیره و برام پست کنه؟
2- آیا دانشگاه همون اول ترم و برای ثبت نام مدرک می خواهد. یعنی آیا می تونم 3-4 ماه بعد از شروع ترم مدارکمو بهشون بدم؟

ممنون

m_q
June 23rd, 2010, 01:48 PM
این لینکی که از ویکی همه در مورد بخشنامه‌ی جدیدبرای احتساب دوره‌ی تحصیل در اشتغال می‌دن کار نمی‌کنه و گویا لینک خراب شده کسی داره این فایل پی دی اف را؟

safoooora
June 25th, 2010, 04:10 PM
سلام.
من 6 ماهه فارغ التحصیل شدم. رشته فیزیکم. اما به کاریابی سر نزدم و الان باید مدارکمو تا 10 شهریور واسه سوئد بفرستم.
راهی هست که بتونم رایگان مدرکمو آزاد کنم؟
آیا دانشگاه های سوئت حتما مدرک اصلی رو واسه پذیرش میخوان؟ یا میتونم فعلا جزو مدارک اصلی نفرستم؟

vahid.abroad
June 27th, 2010, 03:34 PM
با سلام من چند تا سوال داشتم. کل فروم رو خوندم ولی جواب صریحی تقریباً نتونستم پیدا کنم.
1- آیا برای خرید ریز نمرات ملزم به تسویه حساب از صندوق رفاه هم هستیم؟ یا فقط زمانی که می خواهیم دانشنامه را بگیریم باید با صندوق رفاه تسویه حساب کنیم؟
2- اگر گواهی اشتغال به کار ببرم از یک شرکت خصوصی (بدون سابقه بیمه) و بگم که در طول کارشناسی ارشد دونیم سال (5 ترم) کار کرده ام از هزینه خرید ریزنمرات کارشناسیم کم می کنند؟ ( اضافه کنم که سربازی نرفتم و دفترچه آماده به خدمت دارم).
3- بنده کارشناسی ورودی 82 و منطقه 2 بودم که 8 ترمه تمام شد و ارشد نیز ورودی 86 که 5 ترمه تمام شد. چقدر برای آزاد سازی ریزنمراتم باید بپردازم؟ آیا لیستی هست که خودم بتونم محاسبه کنم؟

m_q
June 28th, 2010, 10:03 AM
با سلام من چند تا سوال داشتم. کل فروم رو خوندم ولی جواب صریحی تقریباً نتونستم پیدا کنم.
1- آیا برای خرید ریز نمرات ملزم به تسویه حساب از صندوق رفاه هم هستیم؟ یا فقط زمانی که می خواهیم دانشنامه را بگیریم باید با صندوق رفاه تسویه حساب کنیم؟
2- اگر گواهی اشتغال به کار ببرم از یک شرکت خصوصی (بدون سابقه بیمه) و بگم که در طول کارشناسی ارشد دونیم سال (5 ترم) کار کرده ام از هزینه خرید ریزنمرات کارشناسیم کم می کنند؟ ( اضافه کنم که سربازی نرفتم و دفترچه آماده به خدمت دارم).
3- بنده کارشناسی ورودی 82 و منطقه 2 بودم که 8 ترمه تمام شد و ارشد نیز ورودی 86 که 5 ترمه تمام شد. چقدر برای آزاد سازی ریزنمراتم باید بپردازم؟ آیا لیستی هست که خودم بتونم محاسبه کنم؟

1- اگر منظور از ریزنمرات اون چیزیه که همراه با دانشنامه می دهند جواب سوال شما بله است. اما اگر منظور کارنامه ی انگلیسی یا فارسی درست و حسابی(اما غیر رسمی ولی با مهر و موم دانشگاه) است نه لزومی ندارد.
2- برخی دانشگاهها اخیرا سابقه ی کار در زمان دانشجو بودن فوق را هم قبول می کنند برخی دانشگاهها قبول نمی کنند. مثلا صنعتی اصفهان قبول کرده و شریف نکرده. ضمنا برای سابقه کلا با بیمه داشن کار ندارند. همین که یه نامه بیاری که اینجا ایشون کار کرده قبوله.
3- در این ادرس جدولش بریا همه ی ورودی ها هست( Pdf هست دانلود میشه) http://www.modares.ac.ir/page/systems/index/edu/managements/amozeshi/9
. برای ورودی 82 کارشناسیت رو در تعداد ترم ها ضرب کن (منطقه دو یی برای خرید هم باید دوبرابر پول بدی یعنی مبلغ این جدول در دو ضرب میشه) برای فوقت ببین قیمت برای ورودی 86 چنده برای فوق ضرب در دو لازم نیست.

happy2010
July 2nd, 2010, 05:38 PM
با تشکر
طبق این فایل pdf که من اینجا گذاشتم استنباط میشه که برای ریز نمرات تسویه حساب با صندوق رفاه لازم نیست و زمانی که دانشنامه را می خواهیم باید با صندوق تسویه کرده باشیم. نمی دونم استنباطم درسته یا نه البته استنباط دانشگاهی که میخاد ریزنمرات را بده مهمتره ه ه .

و طبق بخشنامه وزارت علوم کار در حین تحصیل در مقطع بالاتر برای آزاد سازی مدرک قابل قبول است. یعنی شما میگید دانشگاه ها طبق سلیقه خودشون عمل میکنند نه بخشنامه؟؟؟؟!!!!

این بخشنامه داره برداشته می شه چون خیلی روش اعتراض بوده به خاطر همین هم بعضی دانشگاه ها قبول ندارن اگر دانشگاه شما قبول داره پس می تونید هنوز ازش استفاده کنید به هر حال فرصت و از دست ندید

Asal Thelper
July 5th, 2010, 03:31 PM
دوستان من 4 سال سابقه کار قراردادی دارم می توانم از آن برای آزاد کردن مدرک لیسانس و فوق با هم استفاده کنم یا اينها جدا است؟

الان هم يک سال از فارغ التحصیلی دکتری من گذشته است آیا حتما باید لیسانس و فوق آزاد شود تا دانشنامه و ريز نمرات PhD را به من بدهند يا ربطی به هم ندارد؟

ahosali2
July 5th, 2010, 03:55 PM
سلام دوست عزیز
شما برای آزاد کردن مدرک هر مقطعی بسته به طول مدت تحصیل تون در اون مقطع احتیاج به سابقه کار دارید. برای سابقه کار هم از شما نه بیمه می خواهند نه چیز دیگه ای. فقط یه گواهی ساده از یک شرکتی. اما نکته مهم اینکه سابقه کار در حین تحصیل در مقطع فوق و دکترا هم جز سوابق کار محسوب میشه اما این قانون در اینده بسیار نزدیک برداشته خواهد شد پس برای آزاد کردن مدارکتون بجنبید.

hamid_ob
July 24th, 2010, 07:23 PM
سلام به همه دوستان
یک سوال داشتم اونم اینکه من میتوم مدرک لیسانسمو بخرم و مدرک فوقم رو با کاریابی آزاد کنم؟
ممنون میشم

m_rond
July 25th, 2010, 12:46 PM
سلام
من تموم این 27 صفحه رو خوندم ولی پاسخ دو تا سوالی که تو ذهنم هست رو هنوز نگرفتم که ممنون می شم اگه بچه ها راهنماییم کنن. من دانشجوی دکترا تو یکی از دانشگاههای دولتیم،

1- آیا در حین تحصیل می تونم میزان بدهی خودم رو واسه مقاطع کارشناسی و فوق با صندوق رفاه صاف کنم و ازشون نامه تسویه حساب واسه این دو مقطع رو بگیرم و بگم بدهی دکترام رو بعد از فارغ التحصیلی می دم؟ چون من تو دوره دکترا هم کمک هزینه گرفتم و خوابگاه دارم. این تسویه حساب تفکیکی رو انجام می دن؟
2- آیا می شه در حین تحصیل تو مقطع بالاتر، تعهد مقطع پایینتر رو خرید یا حتماً باید فارغ التحصیل شم؟
متشکرم

no touchy
July 31st, 2010, 03:12 PM
سلام
من دیروز رفتم دانشگاه که واسه خرید مدرک و تقاضای دانشنامه اقدام کنم اما مسـول مربوطه گفت که نمی تونی چون تعهد خدمت دادی.من یه تعهد 5 ساله به اموزش وپرورش دادم که تازه داره شروع میشه از طرفی به مدرکمم نیاز دارم متصدیش گفت که باید تعهدتو تموم کنی و بعد بخری.ایا راه دیگه ای هست؟مثلا یه نامه از اون سازمان بگیری.
یاری دهید
سپاس

Simplex
July 31st, 2010, 04:37 PM
سلام
من تموم این 27 صفحه رو خوندم ولی پاسخ دو تا سوالی که تو ذهنم هست رو هنوز نگرفتم که ممنون می شم اگه بچه ها راهنماییم کنن. من دانشجوی دکترا تو یکی از دانشگاههای دولتیم،

1- آیا در حین تحصیل می تونم میزان بدهی خودم رو واسه مقاطع کارشناسی و فوق با صندوق رفاه صاف کنم و ازشون نامه تسویه حساب واسه این دو مقطع رو بگیرم و بگم بدهی دکترام رو بعد از فارغ التحصیلی می دم؟ چون من تو دوره دکترا هم کمک هزینه گرفتم و خوابگاه دارم. این تسویه حساب تفکیکی رو انجام می دن؟
2- آیا می شه در حین تحصیل تو مقطع بالاتر، تعهد مقطع پایینتر رو خرید یا حتماً باید فارغ التحصیل شم؟
متشکرم

در حين تحصيل مي‌تونيد مدارك قبليتونو آزاد كنيد. هيچ مشكلي نداره، فقط بايد اولا بدهي به صندوق رفاه رو پرداخت كنيد ؛فقط تا آخرين مدرك، شما كه دكتري مي‌خونيد لازم نيست بدهي‌هاي مربوط به دكترا رو پرداخت كنيد. ملاك بدهي‌ها هم همون عددي كه كه توي گواهي موقت فوق ليسانس نوشته. اگر هم عددشو نمي‌دونيد كافيه كه بريد همون دفتر صندوق رفاه تو خيابون پاكستان، خودشون تمام بدهي‌ها رو بهت مي‌گن و مي‌ري پرداخت مي‌كني. ساده است.

موضوع دوم هم خريدن تعهد كار در ايرانه. بعد از تموم شدن هر مقطع بايد به اندازه همون سال‌ها توي ايران كار كرده باشيد يا اين تعهد رو بخريد. شما كه دانشجوي دكتري هستي مي‌توني بري و سال‌هاي تعهد كار كردن رو بخري، براي هر ترم ليسانس و فوق ليسانس يك قيمتي دارند، حساب مي‌كنند و بايد بري پولش رو بدي و بخري (من كه ورودي 78 ليسانس بودم اگر مي‌خواستم بخرم حدود 1.2 ميليون مي‌شد).
يك بخشنامه‌اي هم هست كه مي‌گه كار در حين تحصيل جزء اون سابقه كار به حساب مي‌آد. پس اگر شما سابقه كار ببريد به ازاي سال‌هاي سابقه كار از تعهد كم مي‌شه. چند تا نكته:

1. سابقه كارتون بايد براي هر مقطع به اندازه اون مقطع و بعد از فارغ‌التحصيلي باشه. يعني اگر مثلا فارغ‌التحصيلي ليسانس 82، بايد از همون تاريخ تا چهار سال بعدش (86) سابقه كار داشته باشيد كه كه مدرك ليسانس رو آزاد كنند.
2. بعضي دانشگاه‌ها مثل شريف يك صورت‌جلسه داخلي دارند و اين قانون رو نقض مي‌كنند. اگر اينطوري شد بايد از وزارت علوم پيگيري كنيد و سعي كني بيخودي بهشون پول ندي.

موفق باشي.

آرش الف
August 3rd, 2010, 04:48 PM
با عرض سلام
دوستان من دانشجوی دکتری هستم و مدارک موقت دوره های قبلی را گرفته ام ،آیا برای گرفتن مدرک اصلی باز هم گواهی اشتغال به تحصیل لازم است یا خیر؟
من سال 85 از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم از 85 تا به حال هم تدریس داشتم تو دانشگاه که 2 سالش هیات علمی بودم.آیا میشود مدرک کارشناسی را بخرم ولی برای کارشناسی ارشد(که گرون تره) سابقه کار رو ارائه بدهم و مدرک رو آزاد کنم؟
اگر بخواهم انصراف از تحصیل بدم از دوره دکترا و به خدمت وظیفه اعزام بشوم می تونم مدارک کارشناسی و ارشد رو آزاد کنم یا اونا رو نمی دهند تا دکترا رو جریمه بدم.؟ به من گفتن فقط موقعی باید از دوره دکترا تصفیه بگیرم که ریز نمرات دکترای خودم رو بخوام ولی من توانایی مالی تصفیه حساب دکترا رو ندارم. اگر میشه راهنمایی کنید خیلی ممنونم.

Simplex
August 3rd, 2010, 06:35 PM
با عرض سلام
دوستان من دانشجوی دکتری هستم و مدارک موقت دوره های قبلی را گرفته ام ،آیا برای گرفتن مدرک اصلی باز هم گواهی اشتغال به تحصیل لازم است یا خیر؟
من سال 85 از کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم از 85 تا به حال هم تدریس داشتم تو دانشگاه که 2 سالش هیات علمی بودم.آیا میشود مدرک کارشناسی را بخرم ولی برای کارشناسی ارشد(که گرون تره) سابقه کار رو ارائه بدهم و مدرک رو آزاد کنم؟
اگر بخواهم انصراف از تحصیل بدم از دوره دکترا و به خدمت وظیفه اعزام بشوم می تونم مدارک کارشناسی و ارشد رو آزاد کنم یا اونا رو نمی دهند تا دکترا رو جریمه بدم.؟ به من گفتن فقط موقعی باید از دوره دکترا تصفیه بگیرم که ریز نمرات دکترای خودم رو بخوام ولی من توانایی مالی تصفیه حساب دکترا رو ندارم. اگر میشه راهنمایی کنید خیلی ممنونم.

خب مدرك هر مقطعي به بقيه مقاطع ربطي نداره. شما مي‌توني ليسانس و فوق را الان آزاد كني. اگر ليسانس و فوق توي دو تا دانشگاه مختلف باشه از سابقه كار مي‌توني براي جفتش استفاده كني فقط دو تا نامه سابقه كار مي‌خواد. اگر هم توي يك دانشگاه بودي باز شايد مشكلي نباشه كه سابقه كار رو براي هر دو دوره استفاده كني، بستگي به اون كارمند اداره فارغ‌التحصيلان داره، چون فقط همون كارمنده است كه پرونده شما را براي اولين و آخرين بار نگاه مي‌كنه (توي علم و صنعت اينجوريه، حالا شايد يه دانشگاه ديگه روش كار جور ديگه‌اي باشه كه بعيد مي‌دونم، همون يك بار رو هم با زور و اكراه نگاه مي‌كنند چه برسه به بررسي چندباره) مثلا من تونستم اين كار رو انجام بدهم اما چند ماه بعدش دوستانم توي همين دانشگاه ما نتونستند سابقه كار رو براي هر دو مقطع استفاده كنند.

نمي‌دونم كه آيا سربازي ربطي به ازاد كردن مدرك داره يا نه، ولي اگر به دانشنامه‌ها احتياج فوري داري خب قبل از انصراف از دكترا اونها رو آزاد كن.

تاجايي كه مي‌دونم ريزنمرات دكترا رو فقط بعد از تسويه حساب مي‌دهند، مثل ليسانس و فوق. يعني اگر فارغ‌التحصيل هم شويد باز قبل از تسويه ريزنمرات با مهر و امضا نمي‌دهند فقط يك ريزنمرات بدون مهر و امضا جهت اطلاع مي‌دهند كه اون هم اعتبار رسمي نداره، يعني قابل ترجمه هم نيست. چون اگر ريزنمرات رسمي قبل از تسويه بدهند ديگه كسي برنمي‌گرده بره پول صندوق رفاه و چيزاي ديگه رو بده، يه جور گرو گرفتنه!

تنها راه گرفتن ريزنمرات دكتري همون تسويه است. اما مدارك ليسانس و فوق ربطي به اين نداره، مي‌تونيد براي اونها اقدام كنيد.

يك موضوع پرت از موضوع: چرا مي‌خواهيد انصراف بديد؟ آخه ريزنمرات دكتري بدون مدركش كه به درد نمي‌خوره. اميدوارم قصدتون رفتن به دانشگاه بهتر باشه (كه ارزششو داره). اما اگر مشكلي با استاد يا دانشگاه داريد به نظرم نبايد زود تصميم‌ گرفت. اگر هم قصدتون ادامه تحصيل خارج از ايرانه به نظرم بسنج ببين انصراف و مشمول شدن و تسويه بيشتر مي‌ارزه يا اينكه بري و دكتري رو از اول شروع كني. فوقش دو سه ترم مي‌خواي درس بخوني، هم زبونت قوي مي‌شه هم نمره‌هاي خوب مي‌گيري اعتبار به دست مي‌اري، هم واقعا درس مي‌خوني چيز ياد مي‌گيري.

موفق باشي. اميدوارم انصراف از دكتري براي رفتن به موقعيت بهتر باشه نه به خاطر مشكلات فرسايشي با استاد و دانشگاه.

amir11
August 8th, 2010, 01:38 AM
من هم مشکلم تقریبا مثل ایشونه. الان ترم چهارم ارشد هستم و میخوام واسه یه ترم دیگه هم ادامه بدم.
آلبته من مشکلی با خرید مدرکم ندارم ولی میخوام یه خورده دیر دفاع کنم مثلا ابان یا اذر . یعنی نمره تزم تو ریزنمراتم نخواهد بود و طبیعتا برام فارق التحصیل هم نمیزنن.
فکر میکنم تو این شرایط بهم ریز نمرات قابل ترجمه رسمی official میدن(البته بعد از تصفیه) درسته؟
ابا من میتونم با این ریزنمرات واسه کانادا که سخت گیر هم هست اپلای کنم یا نه حتما باید دفاع کنم بعد؟

hossein2712
August 14th, 2010, 10:01 AM
2. بعضي دانشگاه‌ها مثل شريف يك صورت‌جلسه داخلي دارند و اين قانون رو نقض مي‌كنند. اگر اينطوري شد بايد از وزارت علوم پيگيري كنيد و سعي كني بيخودي بهشون پول ندي.

موفق باشي.

بعنی هیچ فایده ای نداره که مدرک سابقه کارو برای شریف ببریم؟ کسی هست که از وزارت علوم پیگیری کرده باشه و به نتیجه رسیده باشه؟

no touchy
August 24th, 2010, 12:01 AM
سلام به نظرم نمیشه!
شما چه جوری می خوای از لیسانس واسه دکترا اپلای کنی؟! حداقل باید یه مدرکی چیزی به طور غیر رسمیم که شده بفرستی. بهتره که مکاتبه کنی و ببینی قوانینشون چه جوریه با یه میل خیلی راحت دانشگاه مورد نظر جوابتو میده.

Nima_87
August 24th, 2010, 01:34 PM
با سلام
یه سوال برام پیش اومده
من میخوامPhd برا fall 2011 برا US اقدام کنم.
ولی می خوام بعد از apply، فوق لیسانسمو دفاع کنم.بنابراین میخوام فقط مدرک لیسانس رو تا اون موقع بخرم. بعد از دفاع ، مدرک فوق رو بخرم
به نظر شما میشه فقط با مدرک لیسانس apply کرد ، بعد براشون مدرک فوق رو فرستاد؟؟؟ مشکلی پیش نمی آد؟؟
ممنون.

سلام دوست گرامی،

شما برای اپلای کردن میتونید مدرک رسمی لیسانستون رو به همراه ریز نمرات ارشد تا ترم جاری براشون بفرستید. اغلب دانشگاه های دولتی ریز نمرات به زبان انگلیسی رو در پاکت seal شده و رسمی دانشگاه به دانشجو ارائه میدن. هرچند که این ریز نمرات official نیست، اما چون در پاکت رسمی دانشگاه و سیل شده هست برای اپلای کردن کاملا قابل قبوله. شما میتونید بعد از گرفتن پذیرش، دفاع کنید و هیچ مشکلی هم براتون ایجاد نمیشه. اما بعدش قطعا باید مدرک ارشدتون هم بخرید، چون برای ثبت نام در دانشگاه مقصد و برای بعضی سفارت ها لازم هست! ضمنا همین الان هم میتونید ریز نمراتتون رو از دانشگاه بخرید، این ریز نمره قابل ترجمه رسمی هست و میتونید با خیال راحت باهاش اپلای کنید! فقط در این ریز نمره فارغ التحصیلی ذکر نشده که برای اپلای کردن مشکلی ایجاد نمیکنه.

موفق باشید.

Amir2920
September 14th, 2010, 01:34 PM
سلام
یک سوال داشتم. می خواستم بدونم که اگر فرجه 6 ماهه تموم بشه، باز هم می شه ریز نمرات رو خرید؟

ali_little
September 20th, 2010, 11:57 AM
دوستان من هرچی فشار میارم یک مطلب رو نمی فهمم در راه خدا کمک کنید
در صفحه ویکی آدرس http://www.iranscholarship.net/hshakhsi رو لینک داده (که فکر کنم مال وزارت معظم علوم و ... هستش) که در اون نوشته اگر نامه پذیرش غیرمشروطت رو به آن وزارتخانه معظم ببری؛ تسهیلاتی داره که یکیش به تعویق انداختن تعهدات تحصیل رایگان هستش (که با توجه به عقل ناقص من یعنی لازم نیست پول بدی و تعهد تحصیلات کاملا رایگان در ایران رو بخری تا بتونی دانشنامه و ریزنمراتت رو آزاد کنی) و اما سوال من: آخه وقتی که شما هنوز نه مدرک و نه ریزنمرات قابل ترجمه داشته باشتی چطور میتونی نامه رسمی پذیرش (آن هم غیر مشروط) از دانشگاه های به قول وزارت معتبر بگیری؟؟؟
اگر رمزی رازی فوتی کلکی دعایی چیزی داره خب بگید ما هم بدونیم. البته شنیدم که با ریزنمرات دستی خودت با تایید اساتید و دانشکده ممکنه بهت پذیرش از نوع مشروط بهت بدند. خلاصه لطفا محتویات این صفحه که لینک دادم رو واسه من تفسر کنید

Nima_87
September 20th, 2010, 12:55 PM
دوستان من هرچی فشار میارم یک مطلب رو نمی فهمم در راه خدا کمک کنید
در صفحه ویکی آدرس http://www.iranscholarship.net/hshakhsi رو لینک داده (که فکر کنم مال وزارت معظم علوم و ... هستش) که در اون نوشته اگر نامه پذیرش غیرمشروطت رو به آن وزارتخانه معظم ببری؛ تسهیلاتی داره که یکیش به تعویق انداختن تعهدات تحصیل رایگان هستش (که با توجه به عقل ناقص من یعنی لازم نیست پول بدی و تعهد تحصیلات کاملا رایگان در ایران رو بخری تا بتونی دانشنامه و ریزنمراتت رو آزاد کنی) و اما سوال من: آخه وقتی که شما هنوز نه مدرک و نه ریزنمرات قابل ترجمه داشته باشتی چطور میتونی نامه رسمی پذیرش (آن هم غیر مشروط) از دانشگاه های به قول وزارت معتبر بگیری؟؟؟
اگر رمزی رازی فوتی کلکی دعایی چیزی داره خب بگید ما هم بدونیم. البته شنیدم که با ریزنمرات دستی خودت با تایید اساتید و دانشکده ممکنه بهت پذیرش از نوع مشروط بهت بدند. خلاصه لطفا محتویات این صفحه که لینک دادم رو واسه من تفسر کنید

سلام،

دوست خوبم، همونطور که در لینک های زیر توضیح دادم، شما می تونید بدون خرید مدرک اپلای کنید و براتون هم نامه پذیرش رسمی و در مورد آمریکا I-20 میاد. کافیه که ریز نمراتتون به زبان انگلیسی و در پاکت مهر و موم شده دانشگاه باشه. اما به این مسئله دقت کنید!!! شما برای ثبت نام در دانشگاه مقصدتون به ریز نمره ای احتیاج دارید که در اون فارغ التحصیلی شما قید شده باشه! و این ریز نمره رو به شما دانشگاه نمیده، تا زمانی که نامه از وزارت علوم و نظام وظیفه براشون ببرید و ضمنا" هزینه مدرکتون هم پرداخته باشید. نتیجه اینکه: برای اپلای نیاز به خرید ریز نمرات ندارید اما بعد از گرفتن پذیرش، برای ثبت نام در دانشگاه مقصد و برای اخذ ویزا از بعضی سفارت خانه ها نیاز دارید که حتما" مدرکتون رو خریده باشید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?563-دریافت-ریز-نمرات-از-دانشکده/page21

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?739-مسایل-مربوط-به-خرید-مدرک/page28

حالا میایم سراغ این لینک که گذاشتید! این جا گفته که شما میتونید بجای پرداخت هزینه مدرکتون و خریدنش، "معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت " بسپارید. راستش من تا حالا ندیدم هیچ کس این کار رو بکنه. خرید مدرک برای بچه های منطقه 1 ، برای هر مقطع کمتر از 1500000 تومان تمام میشه (بستگی به سال ورود داره). در حالیکه وثیقه 5 میلیونی هست. ضمنا" اگر شما وثیقه بگذارید، به وزارت علوم متعهد باقی می مونید. یعنی باید برگردید و ایران کار کنید تا وثیقتون رو پس بگیرید. نمی دونم اگر کسی از این امکان استفاده کنه، آیا میتونه چند سال بعد با پرداخت همین هزینه تعهدش رو بخره یا قیمتش بالا میره. اما فرض کنید کسی که میره که ارشد و دکترا رو اونجا بخونه، مبلغ 5000000 باید به مدت حدود 6 سال در حساب وزارت علوم بگذاره یا یک سند رو برای این کار بگذاره، که به نظرم به صرفه نیست. پیروز باشید!

saeid
September 20th, 2010, 01:04 PM
سلام،

دوست خوبم، همونطور که در لینک های زیر توضیح دادم، شما می تونید بدون خرید مدرک اپلای کنید و براتون هم نامه پذیرش رسمی و در مورد آمریکا I-20 میاد. کافیه که ریز نمراتتون به زبان انگلیسی و در پاکت مهر و موم شده دانشگاه باشه. اما به این مسئله دقت کنید!!! شما برای ثبت نام در دانشگاه مقصدتون به ریز نمره ای احتیاج دارید که در اون فارغ التحصیلی شما قید شده باشه! و این ریز نمره رو به شما دانشگاه نمیده، تا زمانی که نامه از وزارت علوم و نظام وظیفه براشون ببرید و ضمنا" هزینه مدرکتون هم پرداخته باشید. نتیجه اینکه: برای اپلای نیاز به خرید ریز نمرات ندارید اما بعد از گرفتن پذیرش، برای ثبت نام در دانشگاه مقصد و برای اخذ ویزا از بعضی سفارت خانه ها نیاز دارید که حتما" مدرکتون رو خریده باشید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?563-دریافت-ریز-نمرات-از-دانشکده/page21

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?739-مسایل-مربوط-به-خرید-مدرک/page28

حالا میایم سراغ این لینک که گذاشتید! این جا گفته که شما میتونید بجای پرداخت هزینه مدرکتون و خریدنش، "معادل پنجاه ميليون ريال وثيقه ملكي يا تضمين معتبر به عنوان ضمانت " بسپارید. راستش من تا حالا ندیدم هیچ کس این کار رو بکنه. خرید مدرک برای بچه های منطقه 1 ، برای هر مقطع کمتر از 1500000 تومان تمام میشه (بستگی به سال ورود داره). در حالیکه وثیقه 5 میلیونی هست. ضمنا" اگر شما وثیقه بگذارید، به وزارت علوم متعهد باقی می مونید. یعنی باید برگردید و ایران کار کنید تا وثیقتون رو پس بگیرید. نمی دونم اگر کسی از این امکان استفاده کنه، آیا میتونه چند سال بعد با پرداخت همین هزینه تعهدش رو بخره یا قیمتش بالا میره. اما فرض کنید کسی که میره که ارشد و دکترا رو اونجا بخونه، مبلغ 5000000 باید به مدت حدود 6 سال در حساب وزارت علوم بگذاره یا یک سند رو برای این کار بگذاره، که به نظرم به صرفه نیست. پیروز باشید!

سلام

صحبت های دوستمون 99% درسته. اما تعداد اندکی از دانشگاه ها مثل UIC (university of Illinois at chicago برای اپلای کردن هم مدارک رسمی شما رو می خواد. من و چند تا از دوستام سال پیش این مشکل رو داشتیم. آخر هم ازمون قبول نکردند. من شخصاً به جز این دانشگاه جای دیگه ای رو ندیدم که این طوری باشه.

موفق باشید

aida_11041
September 23rd, 2010, 07:36 AM
سلام
من تو این فروم خوندم که خرید مدرک برای ترمهایی که معدل بالای 17 بوده تخفیف داره.
این مطلب چقدر صحت داره؟ کسی هست که این کار رو کرده باشه؟

vtmesx
September 23rd, 2010, 08:16 AM
من تو این فروم خوندم که خرید مدرک برای ترمهایی که معدل بالای 17 بوده تخفیف داره.
این مطلب چقدر صحت داره؟ کسی هست که این کار رو کرده باشه؟[/QUOTE]

======================================
سلام
مگه اینکه این دو سه ماهه چنین قانونی آمده باشه !؟

Nima_87
September 23rd, 2010, 11:23 AM
سلام
این مطلب چقدر صحت داره؟ کسی هست که این کار رو کرده باشه؟

سلام،

نه دوست من همچین چیزی نیست! ای کاش اینطوری بود! تنها موردی که هست اینه که ترم هایی رو که تعداد واحداتون کمتر از 12 بوده رو نسبت می گیرن و کمتر حساب میشه.

tasooji
October 21st, 2010, 05:45 PM
با سلام یک سوالی که زیاد بهش پرداخته نشده
آیا با ارئه گواهی اشتغال به تحصیل مقطع بالاتر (مثلا دکتری) می توان اصل دانشمنامه فوق لیسانس را دریافت کرد؟ چون این بخشنامش توسایت وزارت علوم هست البته بخشنامه نظام وظیفه هست اینم لینکش (http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/Attachments/76/sharayete%20akhze%20madarek.pdf).
یکی از دوستام این کار رو کرده و بدون پرداخت هزینه تعهد به خدمت (آموزش رایگان) اصل دانشنامه فوق لیسانس رو دریافت کرده ولی خوب برای دریافت ریز نمره پول داده و خریده. چون به هر حال پروسه صدور دانشنامه کمی طولانی است اگر با گواهی اشتغال به تحصیل بشه دانشنامه رو زودتر گرفت تو زمان خیلی صرفه جویی خواهد شد. لطفا اگر این قضیه صحیح است و کسی این کارو انجام داده راهنمایی بفرمایید.

hosseini_m
October 26th, 2010, 05:06 PM
من امروز رفتن مدرکم رو بخرم با سابقه کار اما سابقه کاری که برده بودم همطمان با تحصیل فوقم بود. مسئولش گفت که مگه از فارغ التحصیلی تا حالا کار نمی کردی گفتم چرا ولی می خوام از اون برای ازادکردن مدرک ارشدم که گرونتره استفاده کنمو اون در کمال ناباوری گفت نمیشه!!! گفتم باقیمانده پول لیسانسم رو می دم و از بقیه سابقه کاری که بعد از فارغ التحصیلی ارشدم هست برای ازاد سازی مدرک فوقم استفاده می کنم که گفت نمیشه که نمیشه!!!! گفت بخشنامه میگه تمام سابقه کار برای ازادسازی لیسانس استفاده میشه!!!و اگه چیزی زیاد بیاد برای فوق لیسانس! کسی هست که تو شرایط من باشه و تونسته باشه به این روش مدرکش رو بخره!

mohhhamad
October 28th, 2010, 01:18 AM
من امروز رفتن مدرکم رو بخرم با سابقه کار اما سابقه کاری که برده بودم همطمان با تحصیل فوقم بود. مسئولش گفت که مگه از فارغ التحصیلی تا حالا کار نمی کردی گفتم چرا ولی می خوام از اون برای ازادکردن مدرک ارشدم که گرونتره استفاده کنمو اون در کمال ناباوری گفت نمیشه!!! گفتم باقیمانده پول لیسانسم رو می دم و از بقیه سابقه کاری که بعد از فارغ التحصیلی ارشدم هست برای ازاد سازی مدرک فوقم استفاده می کنم که گفت نمیشه که نمیشه!!!! گفت بخشنامه میگه تمام سابقه کار برای ازادسازی لیسانس استفاده میشه!!!و اگه چیزی زیاد بیاد برای فوق لیسانس! کسی هست که تو شرایط من باشه و تونسته باشه به این روش مدرکش رو بخره!

متاسفانه همینطوریه یکی از دوستای منم اینطوری شد
یه کاری بکن اگه پایان خدمت داری وامسال میتونی بدون ریزنمره رسمی اقدام بکنی، ویا اگه الان نمیخوای مدرک رو بور کاریابی اقدام بکن پولو رو بپیچونی.
من این راه رو نرفتم چون پولشو نداشتم اما شما فکر کنم بتونی.
ببین تو تربیت مدرس بخواد ریز نمره بده
گیر میده که تو باید ریز نمره لیسانست واینکه چطوری ازادش کردی رو بیاری.
دانشگاه لیساسن هم اصلا توو باغ نبود که من ارشد قبول شدم یا نه.میگفتم یا کاریابی بیار یا برو بخرش.
ببین میتونی بری لیسانس رو بخری وبعد برا ارشد با سابقه کارت اقدام کنی.
اگر بشه که عالی میشه اگر نشه هم مثل همین حالتیه که الان هست دیگه
ایشالا موفق باشی

hosseini_m
October 28th, 2010, 11:09 AM
اره زنگ زدم خانم محمدی هم همینو گفت. دانشگاه ما ریز نمره نمیده حتی غیر رسمی! فعلا لیسانس رو می خرم تا بعد!

krig1960
October 29th, 2010, 07:44 PM
با سلام خدمت عزیزان
روی سخنم اون دسته از عزیزانی هستند که دارن در منطقه 2 درس می خونن ! می خواستم بگم که حتما برای نامه منطقه 2 به 1 اقدام کنید : من خودم اصلا امید نداشتم که سازمان سنجش قبول کنه و لی نتیجه که اومد دیدم . . . بله ... قبول کرده و هزینه تحصیلم نصف میشه ! در ضمن به اطلاع برسونم که من آخرین رتبه های قبولی تو رشتمون بودم !!!!
Dont leave a door unopened
سلام دوست عزیز، ضمن تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان، در صورت امکان بفرمائید معیارها و مدارک مورد نیاز برای این نامه تغییر منطقه از 2 به 1 چیست؟ مثلاً شرط سکونت در شهرهای منطقه 1 و ارائه گواهی سکونت، یا کسب درصدی از نمره قبولی آخرین نفر منطقه 1 (مثلاً 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در رشته مورد نظر در منطقه 1) یا... . چون اینطور که شما مطرح کردید گویا هر فردی همین طوری می تواند برای این نامه اقدام کند که با عرض معذرت چندان با منطق سازگار نیست.
با تشکر

asaljoon777
October 31st, 2010, 01:16 PM
سلام دوست عزیز، ضمن تشکر از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتان، در صورت امکان بفرمائید معیارها و مدارک مورد نیاز برای این نامه تغییر منطقه از 2 به 1 چیست؟ مثلاً شرط سکونت در شهرهای منطقه 1 و ارائه گواهی سکونت، یا کسب درصدی از نمره قبولی آخرین نفر منطقه 1 (مثلاً 80 درصد نمره آخرین فرد قبولی در رشته مورد نظر در منطقه 1) یا... . چون اینطور که شما مطرح کردید گویا هر فردی همین طوری می تواند برای این نامه اقدام کند که با عرض معذرت چندان با منطق سازگار نیست.
با تشکر

سلام
من نامه تغییر منطقه از 2 به 1 و هفته پیش گرفتم. حتما اقدام کنید چون من هم اصلا امید نداشتم اما نامه اومد و شهریه نصف شد برام... شما اگر زمانی که کنکور دادید توی شهری بودید که منطقه 2 به حساب میومده. پس از سهمیه منطقه 2 استفاده کردید. الان یه نامه به دانشگاهتون بدید و بخواید نامه بدن سنجش و بپرسن شما با سهمیه آزاد هم همین رشته رو توی همین دانشگاه قبول میشدید یا نه. سنجش هم 1هفته بعد نامه میزنه به دانشگاهتون که شما با سهمیه آزاد قبول میشدید یا نه...

hossein2712
November 9th, 2010, 01:50 AM
یک خبر بد: شما اگه سربازی دارید برای گرفتن مجوز خروج مجبورتون می کنن که مدرکتون رو آزاد کنید یا به جاش وثیقه ی 5 ملیونی بدید (حتا اگه خودتون مدرکتون رو نخواید)

arash_micro
November 15th, 2010, 02:06 AM
توی ویکی بخش "مدارک تحصیلی" تو قسمت مربوط به تعهد خدمت گفته

تذکر ۱: هنگام محاسبه سنوات کاری برای ازاد کردن مدرک ارائه سابقه بیمه لازم نیست. کار انجام گرفته می تواند در موسسات دولتی و یا خصوصی انجام گرفته شده باشد.

یعنی اگه من 3 سال در هنگام تحصیل کار هم کرده باشم ولی بیمه نشده باشم اونهم به عنوان خدمت به کشور حساب میشه؟در این صورت اون کسی که من باهاش کار کردم باید گواهی بده که فلانی با من 3 سال کار کرده.در این صورت از نظر قانونی واسش مشکل پیدا نمیشه که اگه تو کارمند داشتی ، پس چرا بیمش نکردی؟

hosseini_m
November 22nd, 2010, 09:20 PM
دوستانی که میخوان لیسانس را با سوابق همزمان با تحصیل ازاد کنند هر چه زودتر اقدام کنند. امروز وزارت علوم بودم گفتند این قانون لغو شده و احتمالا از هفته بعد اجرایی بشه!! پس سریعتر برید مدرک لیسانس رو بگیرید. نکته خیلی خیلی مهم دیگه که خیلی از دوستان مثل من ازش بی اطلاعند این که اگر هنگام بخواهید همزمان لیسانس و فوق لیسانس رو ازاد کنید. حتی سوابق بعد از فوق رو نمی تونید برای فوق استفاده کنید. یعنی نمی توانیدبخشی ازمدرک پایین تر را خریده و سابقه کار را برای فوق استفاده کنید! به همین دلیل حتی اگر یکسال بعد از فارغ التحصیلی فوق بروید، باید کل پول فوق لیسانس رو حساب کنید. اما اگر هنگام اتمام فوق لیسانس، لیسانس رو ازاد کنید، میتونید یکسال بعد از سابقه کار برای فوق استفاده کنید.

pimi810
November 22nd, 2010, 09:24 PM
دوستانی که میخوان لیسانس را با سوابق همزمان با تحصیل ازاد کنند هر چه زودتر اقدام کنند. امروز وزارت علوم بودم گفتند این قانون لغو شده و احتمالا از هفته بعد اجرایی بشه!! پس سریعتر برید مدرک لیسانس رو بگیرید. نکته خیلی خیلی مهم دیگه که خیلی از دوستان مثل من ازش بی اطلاعند این که اگر هنگام بخواهید همزمان لیسانس و فوق لیسانس رو ازاد کنید. حتی سوابق بعد از فوق رو نمی تونید برای فوق استفاده کنید. یعنی نمی توانیدبخشی ازمدرک پایین تر را خریده و سابقه کار را برای فوق استفاده کنید! به همین دلیل حتی اگر یکسال بعد از فارغ التحصیلی فوق بروید، باید کل پول فوق لیسانس رو حساب کنید. اما اگر هنگام اتمام فوق لیسانس، لیسانس رو ازاد کنید، میتونید یکسال بعد از سابقه کار برای فوق استفاده کنید.

همین جوری داره می باره واسمون!! کی اینو به شما گفت؟

hosseini_m
November 22nd, 2010, 09:30 PM
خانم محمدی وزارت علوم البته بعدش گفت این قانون وجود نداشته تازه گذاشته بودند که از اولش هم اشتباه بوده ونباید اجرا می شده!

pimi810
November 25th, 2010, 06:57 PM
سلام.
گواهی و سابقه کار حین تحصیل باید مبسوط باشه یا اینکه یه نامه با مهر و امضای مدیر شرکتی که توش کار کردم کفایت می کنه؟

hosseini_m
November 26th, 2010, 11:49 PM
تنها کافیه تو نامه ذکر بشه که از چه تاریخی شروع به کار کرده اید و در چه تاریخی به پایان رسیده. البته حتما نامه باید مهر و امضای شرکت را داشته باشد. نامه من مهر نداشت زنگ زدن شرکت شماره نامه رو دادند و استعلام گرفتند

GeminiSam
November 28th, 2010, 11:33 AM
سلام به همه
من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هستم
مدرک کارشناسی رو آزاد کردم و ریزنمرات امضا شده ی دانشگاه رو هم دارم
ولی مدرک کارشناسی ارشد رو هنوز آزاد نکردم
این طوری که از پست های فروم متوجه شدم لازم نیست مدرک کارشناسی ارشد رو آزاد کنم برای اپلای. می خوام مطمئن بشم
چند تا سوال دارم:
1. مدرک موقت کارشناسی ارشد و کارنامه انگلیسی ای که دانشگاه بهم داده (بدون مهر و امضا) کفایت می کنه برای اپلای؟ (ترجمه مدرک موقت با وجود اینکه زیرش نوشته ارزش نداره می تونه معتبر باشه برای اپلای؟؟)
2. این مدارک رو باید ببرم دانشگاه که بذارن تو پاکت و مهر و موم کنن؟ اگه تو پاکت نباشه بی ارزشه؟
3. مدرک کارشناسی رو قبل از ترجمه باید ببرم وزارت علوم، درسته؟ مدرک موقت کارشناسی ارشد رو هم باید ببرم (ظاهرا الان دیگه مدرک موقت رو مهر نمی زنن)؟

ms_ir
November 30th, 2010, 08:43 PM
سلام
من یک سئوال دارم
من فارغ التحصیل سال 81 هستم فوق لیسانس بعدش 2 سال سربازی و بعد هم 5.5 سال سابقه کار
حالا سئوالم اینه که برای خرید مدرک چجوری حساب میشه
من لیسانس منطقه 2 بودم 4 سال لیسانس طول کشیده که میشه 4 *2 = 8 خوب حالا این 5.5 که برا لیسانس کافی نیست پس چطور حساب می کنند؟

GeminiSam
December 3rd, 2010, 07:19 PM
سلام
به اینجا مراجعه کنید
http://www.msrt.ir/sites/ddstu/Lists/List1/DispForm.aspx?ID=29&Source=http%3A%2F%2Fwww.msrt.ir%2Fsites%2Fddstu%2F Lists%2FList1%2Fview2.aspx
فکر می کنم کمکتون می کنه به جواب برسید
ظاهرا به ازای هر روز کار، هزینه معادل اون رو طبق جدول براتون در نظر می گیرند

setareqa
December 9th, 2010, 11:19 PM
من میخواستم اطلاعاتی راجع به اینکه ایرادی نداره اگه سابقه کار مربوط به رشته تحصیلی نباشه بگیرم..به نظرتون از وزارت علوم بپرسم؟ یا...؟
ممنون میشم راهنماییم کنید...چون اطلاعات دقیق میخواستم
مرسی

sabz1983
December 10th, 2010, 12:46 AM
چند نکته درمورد سوالات عزیزان
۱) مدرک سابقه کار لازم نیست خیلی رسمی و یا به همراه گواهی سابقه بیمه باشه. یک گواهی اشتغال از هر موسسه و شرکت دولتی و خصوصی کفایت می کنه (من بیمه تامین اجتماعی هم داشتم ولی گفتن نمیخواد!)
۲) طبق قانون باید سابقه کار همزمان با تحصیلتون نباشه... البته در مورد خود من که هم در دوران لیسانس هم در دوران فوق سابقه کار داشتم دانشگاه لیسانسم سابقه بعد از فارغ التحصیلی لیسانس رو قبول کرد (شاید چون نمیدونستن من فوق خوندم... ) و دانشگاه فوقم هیچ کدام را قبول نکرد (چون تازه فارغ شده بودم) در هرحال قانون این است ولی ظاهرا (چون پشتوانه قوی برای اثبات یا نفی ندارد) خیلی سخت گیری نمیشود.
۳) سابقه کار هیچ لزومی ندارد مرتبط با رشته باشد.
۴) هر چقدر کار کرده باشید به همان نسبت از تعهدتان کم و بقیه آن را میپردازید.
۵) تعهد کار ۲ برابر مدت تحصیل نیست... به اندازه مدت تحصیل است. (البته برای منطقه ۱ُ... به پست های بعدی توجه کنید)
۶) برای اپلای کردن (مقدماتی) نیازی به خرید تعهد نیست (به پست های بعدی توجه کنید)
۷) تو رو خدا پست های گذشته رو بخونید!! :)

pimi810
December 10th, 2010, 07:13 PM
۱) مدرک سابقه کار لازم نیست خیلی رسمی و یا به همراه گواهی سابقه بیمه باشه. یک گواهی اشتغال از هر موسسه و شرکت دولتی و خصوصی کفایت می کنه (من بیمه تامین اجتماعی هم داشتم ولی گفتن نمیخواد!)
۲) طبق قانون باید سابقه کار همزمان با تحصیلتون نباشه... البته در مورد خود من که هم در دوران لیسانس هم در دوران فوق سابقه کار داشتم دانشگاه لیسانسم سابقه بعد از فارغ التحصیلی لیسانس رو قبول کرد (شاید چون نمیدونستن من فوق خوندم... ) و دانشگاه فوقم هیچ کدام را قبول نکرد (چون تازه فارغ شده بودم) در هرحال قانون این است ولی ظاهرا (چون پشتوانه قوی برای اثبات یا نفی ندارد) خیلی سخت گیری نمیشود.
۵) تعهد کار ۲ برابر مدت تحصیل نیست... به اندازه مدت تحصیل است.
۶) برای اپلای کردن (مقدماتی) نیازی به خرید تعهد نیست
مرسی از شما.
من چند روز پیش لیسانس رو آزاد کردم. کلا" تایید میشه بجز بند 5 که برای منطقه 2 ای ها 2 برابر طول تحصیل تعهد منظور میشه. من خودم لیسانس رو 4 ساله تموم کردم و 8 سال تعهد خدمت داشتم که چیزی نزدیک به 2 ملیون میشد! اما با اون نامه سازمان سنجش مبنی بر امکان قبولی با رتبه منطقه 1 و همچنین گواهی کار بعد از تاریخ توقف ریز نمرات لیسانس سر جمع 300 تومن دادم!;)پیشنهاد می کنم اول برین تاریخ توقف ریز نمراتتون رو در آرید بعد از اون تاریخ تا روزی که می خواین برین مدرک رو آزاد کنین گواهی کار ببرین!

در مورد بند 6 هم تا زمانی که خود دانشگاه ریز نمره ی انگلیسی seal شده میده بله اما اگه خود دانشگاه ریز نمره انگلیسی نمیده مجبورین برین ترجمه که اونم 99 درصد فقط ریز نمره رسمی با مهر دانشگاه و وزارت علوم رو حاضرند ترجمه کنن مگه اینکه آشنا باشه.

setareqa
December 12th, 2010, 12:11 AM
مرسی (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22261-sabz1983) (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22261-sabz1983)sabz1983 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?22261-sabz1983)
ولی دانشگاه من هیچ نوع مدرکی نمیده قبل از خرید تعهد.اگه به زور یه گواهی اشتغال به تحصیل بده!! اونم مدت دار که بعد از 2 هفته اکسپایر میشه!!!!.یعنی در واقع برای اپلای کردن مقدماتی هم هیچی ندارم :(
یه سوال دیگه: میشه یکم راجع به تاریخ توقف ریز نمره توضیح بدین؟ تا حالا نشنیده بودم همچین چیزی! :)

sabz1983
December 12th, 2010, 02:20 AM
از دوستانی که در مورد منطقه ۲ و ۳ اطلاع رسانی کردن ممنونم. این موضوع رو نمیدونستم.

در مورد کارنامه و ریز نمرات یه نکاتی به نظرم میرسه: اگر الان هنوز دانشجو هستید و دفاع نکردین که خرید تعهد معنی نداره و باید بعد از فراغت از تحصیل برید دنبالش. اگر دانشجو نیستید و در نهایت میخواید مدارکتون رو آزاد کنید دیگه فرقی نمیکنه یه کم زودتر و دیرتر.. بخرید و خلاص!

اون بند ۶ که عرض کردم (اپلیکیشن مقدماتی) شامل همه دانشگاه ها شاید نشه (ولی خیلی از دانشگاه های خوب دولتی رو اطلاع دارم راه میان در این زمینه) فقط یه مساله میمونه و اون هم تعریف کارنامه رسمی هست که بسته به کشور و دانشگاه سخت تر یا آسون تر گرفته میشه. من معتقدم خیلی از ماها کاسه داغتر از آش میشیم و برای خودمون محدودیت هایی رو میذاریم که شاید دانشگاه مقصد برامون نذاشته باشه. بیشتر دانشگاه ها (ی آمریکا که من اطلاع دارم) رسمی رو تعریف میکنن... و در اون تعریف مهر وزارت علوم و دادگستری و خارجه نیست! حتی اگر خیلی هم سخت بگیرن شما با یه ایمیل میتونید ازشون مهلت بگیریدُ یک کارنامه غیررسمی بفرستید تا اگر پذیرش گرفتید کارنامه اصلی رو براشون ببرید.

دارالترجمه ها هم مجاز هستند به طور غیر رسمی (فقط از جهت اینکه روی سربرگ دارالترجمه باشه) حتی یه کارنامه دستنویس یا پرینت گرفته از روی سایت رو ترجمه کنند (بدون گرفتن هیچ مهر و تاییدیه) ولی همین میتونه برای شروع اپلای تون کافی باشه و.... (البته این آخری رو از من به عنوان مدیر نشنیده بگیرید!!)

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?439-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%DA%A9%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D 9%85%D9%87&p=335734&viewfull=1#post335734

heisazadeh
December 17th, 2010, 08:17 PM
سلام، اگه بخوام مدرک فوق رو از دانشگاه آزاد کنم چقدر طول میکشه تا دانشگاه کارهاشو انجام بده؟
شرایط بنده به این شکل هست: روزانه، فنی و پول رفاه رو هنوز پرداخت نکردم. نامه از کاریابی برای آزاد کردن داره آماده میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید

mnassir
December 23rd, 2010, 08:39 AM
۵) تعهد کار ۲ برابر مدت تحصیل نیست... به اندازه مدت تحصیل است. (البته برای منطقه ۱ُ... به پست های بعدی توجه کنید)
۶) برای اپلای کردن (مقدماتی) نیازی به خرید تعهد نیست (به پست های بعدی توجه کنید)

سلام . اينهايي كه گفتيد درست. ولي مي خواستم يه چيزي رو اضافه كنم و اونم اينه كه سابقه ي كار در زمان فوق ليسانس قبوله و مثل سابقه ي كار در دوران ليسانس نيست كه قبول نكنن. واسه همينم بوده كه دانشگاهتون گير نداده.