PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم

صفحه ها : [1] 2

Bita
March 19th, 2007, 12:22 PM
The attached file contains the evaluation of international universities by Science Ministry

alex_mb2001ir
July 3rd, 2007, 09:09 PM
Hi dear friend three reliable ranking exel file is attached. also see the www.iranscholarship.net for more information about world university ranking

Bita
August 7th, 2007, 06:45 AM
برا دیدن لیست دانشگاههای معتبر آمریکا اینجا کلیک کنید:
http://www.msrt.gov.ir/Persian/Policy/ForeignUnivs/USA/Main.htm

دانشگاههای درجه یک:

1-Arizona State University, Tempe, AZ

2- Baylor University, Waco, Tx

3-Boston University, Boston, MA

4-Brandeis University, Waltham, MA

5-Brown University, Providence, RI

6-California Institute of Technology, Pasadena, CA

7-Carnegie - Mellon University, Pittsburgh, PA

8- Case Western Reserve University, Cleveland, OH

9- City University of New York, Graduate School & University Center New York, NY

10- Colorado School of Mines, Golden, CO

11- Columbia University, New York, NY

12- Cornell University, Ithaca, NY

13- Dartmouth College, Hanover, NH

14- Drexel University, Philadelphia, PA

15- Duke University, Durham, NC

16- Emory University, Atlanta, GA

17- Georgetown University, Washington, D.C

18- George Washington University, Washington, D.C

19-Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA

20- Harvard University, Cambridge, MA

21-Indiana University - Bloomington, IN

22- Indiana University Purdue University Indianapolis, IN

23- Iowa State University, Ames . IA

24- Johns Hopkins University, Baltimore, MD

25- Louisiana State University and Agricultural and Mechanical College, Baton Rouge, LA

26- Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, MA

27- Michigan State University, East Lansing, MI

28- New York University, New York, NY

29- Northwestern University, Evanston, IL

30- Ohio State University, Columbus, OH

31- Oregon State University, Corvallis, OR

32- Pennsylvania State University,University Park Campus, University Park, PA

33- Princeton University, Princeton, NJ

34- Purdue University, West Lafayette, IN

35- Rensselaer Polytechnic Institue, Troy, NY

36- Rice University, Houston, TX

37- Rockefeller University, New York, NY

38- Rutgers University, New Brunswick, New Brunswick, NJ

39- Stanford University, Stanford, CA

40- State University of New York at Albany, NY

41- State University of New York at Binghamton ,NY

42- State University of New York at Buffalo, NY

43- State University of New York at Stony Brook, Stony Brook, NY

44- State University of New York College of Environmental Science and Forestry, Syracuse, NY

45- Syracuse University, Syracuse, NY

46- Texas A & M University, College Station, TX

47- Tufts University, Medford, MA

48- Tulane University, New Orleans, LA

49- University of Arizona, Tucson, AZ

50- University of California, BerKeley, Berkeley, CA

51- University of California, Davis, Davis, CA

52- University of California, Irvine, Irvine, CA

53- University of California, Los Angeles, Los Angeles, CA

54- University of California, Riverside, Riverside, CA

55- University of California, San Diego, La Jolla, CA

56- University of California, Son Francisco, San Francisco, CA

57- University of California, Santa Barbara, Santa Barbara, CA

58- University of Chicago, Chicago, IL

59- University of Colorado at Boulder, Boulder CO

60- University of Connecticut, Storrs, CT

61- University of Florida, Gainesville, FL

62- University of Illinois at Chicago, Chicago, IL

63- University of Illinois at Urbana - Champaign, Urbana, IL

64- University of Iowa, Iowa City, IA

65- University of Kansas, Lawrence, KS

66- University of Maryland College Park, College Park, MD

67- University of Maryland Graduate School Baltimore, Baltimore, MD

68- University of Massachusetts Amherst, Amherst, MA

69- University of Michigan, Ann Arbor, MI

70- University of Minnesota, Twin Cities, Minneapolis, MN

71- University of Missouri - Columbia, MO

72- University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, NC

73- University of Notre Dame, Notre Dame, IN

74- University of Oregon, Eugene, OR

75- University of Pennsylvania Philadelphia, PA

76- University of Pittsburgh - Pittsburgh, PA

77- University of Rochester, Rochester, NY

78- University of Southern California, Los Angeles, CA

79- University of Tennessee, Knoxville, TN

80- University of Texas at Austin, Austin, TX

81- University of Utah, Salt Lake City, UT

82- University of Virginia, Charlottesville, VA

83- University of Washington, Seattle, WA

84- University of Wisconsin, Madison, WI

85- Vanderbilt University, Nashville, TN

86- Washington University, St, Louis, MO

87- Yale University, New Haven, CT

88- Yeshiva University, New York, NY

faraborza
October 8th, 2007, 06:29 PM
كسي وبلاگ يا سايتي رو مي تونه معرفي كنه كه ليست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم رو در امسال نوشته باشه. يا به نوعي به همه كمك كنه تا بيشتر و دقيقتر بدونيم چه دانشگاه هايي هنوز تاييد شده ست

m.hashemian
October 8th, 2007, 10:26 PM
اینجا (http://portal.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Shared%20Documents/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%20%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B 2%D8%B4%D9%8A%20%D9%88%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA% AF%DB%8C%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A%D8%A7%D8 %A8%DB%8C%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83%20%D8%A A%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%DB%8C.aspx) رو ببینید.

bita2
November 28th, 2007, 01:52 PM
سلام
من لیست دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم رو می خواستم کسی از دوستان می تونه به من کمک کنه

Babak
November 28th, 2007, 02:15 PM
این موضوع قبلا مطرح شده:
http://www.applyabroad.org/forum/index.php?topic=157.0

لطفا قبل از ایجاد موضوع جدید جستجو کنید و در صورت عدم وجود مطلب مورد نظر، موضوع جدید ایجاد کنید.

Ordibehesht
November 28th, 2007, 03:08 PM
ظاهرا این لینکی که در پستهای قبلی بود کار نمی کنه
من این آدرس رو پیدا کردم . امیدوارم به دردتون بخوره

http://213.176.75.3/sites/Grad_Dept/DocLib/آمريکا.htm

moonomid
November 28th, 2007, 10:28 PM
سلام دوست عزيز
در لينك زير مي توانيد تمام كشورها به همراه دانشگااهاي مورد قبول وزارت علوم را مشاهده كنيد:

http://portal.msrt.ir/default.aspx

بعد از وارد شدن گوشه سمت راست صفحه يك كتاب سبز هست به نام کتاب نظام ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور كه روي آن بايد كليك كنيد

ali-beh
December 2nd, 2007, 05:54 PM
این سایتی که خود وزارت علوم اعلام کرده:
http://www.iranscholarship.net/info/

moonomid
January 19th, 2008, 12:24 PM
ليست تمام دانشگاههاي مورد قبول :

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx

كشور را مشخص كنيد تا تمامي اطلاعات را دريافت نمائيد

موفق باشيد

mahyar287
February 20th, 2008, 10:14 AM
سلام دوستان،

گفتم شايد اين آدرس به درد دوستان بخوره، اين لينك رو شايد خيلي ندونن؛ در هر حال اگه به اين آدرس بريد همه چيز مشخصه. براي هر كشوري ليست هست.

به اميد موفقيت تك تك بر و بچه هاي ايراني

مهيار

r_mc81
March 9th, 2008, 11:41 PM
آخرين خبر از اعلام آخرين تغييرات ضوابط ارزشيابى مدارك دانشگاههاى خارج از كشور به نقل از روزنامه ابرار

http://www.abrarnews.com/politic/1386/861219/html/ejtemaii.htm#s245784

parnian80
March 10th, 2008, 12:16 AM
كسي مي دونه كه لينك صفحه اي كه دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم را نشون بده چيه؟ ضمنا دانشگاه dal housie مورد تاييده؟

195
March 10th, 2008, 12:29 AM
http://portal.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/Forms/AllItems.aspx

Spiro
April 4th, 2008, 02:10 AM
با تشکر ؛
اون لیک سایت خود وزارت علوم رو کسی داره (کشور مورد نظر رو انتخاب می کردیم و لیست دانشگاه های مورد تائید و ... رو نشون میداد)
من اون لینک رو داشتم ولی الان کار نمی کنه! نمی دونم شاید اصلا اشتباهی Save کرده بودم :'( تو سایت msrt بود.

asman
April 4th, 2008, 02:20 AM
سایتشون مشکل داره امشب

Spiro
April 4th, 2008, 02:34 AM
سایتشون مشکل داره امشب

ok من فکر می کردم لینک من مشکل داره .
ممنون.

Nice_Guy
April 4th, 2008, 09:57 AM
آقا اين بخش دانشگاه هاي مورد تائيد ورارت علوم چند ماهيه كه تعطيله. من تو يه سايت متفرقه همون ليست رو ديدم يه بار ولي گمش كردم ديگه هم پيدا نشد!

m.hashemian
April 4th, 2008, 11:01 AM
فایل زیر، همون لیست وزارت علوم هست که توی MSRT فبلاً نوشته شده بود. من Save کرده بودم روی کامپیوترم، کسی اگر خواست می تونه دانلود کنه.

موفق باشید.

ardalan
April 5th, 2008, 03:08 AM
با عرض پوزش هيچ يک از لينک ها کار نميکنن من دانشگاه های معتبر هلند و کانادا رو از ديدگاه وزارت علوم ميخواستم

powerman
April 5th, 2008, 08:03 AM
سایت درجه بندی دانشگاهها توسط وزارت علوم چند وقتی است که از کار افتاده. برای کمک به بچه هایی که تازه می خواهند مراحل apply رو شروع کنند، دوستان اگر قبلا save کردند به تفکیک کشور (پرمتقاضی) اینجا upload کنند.

powerman
April 5th, 2008, 08:30 AM
درجه بندی دانشگاههای کانادا از دیدگاه وزارت علوم:

mahyar287
April 5th, 2008, 06:07 PM
البته دوستان به این نکته هم توجه کنند که آیا وزارت علوم خودمون هم مورد تایید این دانشگاهها هست؟!!!

m.hashemian
April 5th, 2008, 06:28 PM
بحث این نیست که اگر وزارت علوم صلاحیت این کار رو داره یا نه. بحث سر این هست که حداقل فردی مثل من هنوز برام به صورت قطعی مشخص نیست که اگر برم برای همیشه می خوام اونجا بمونم یا نه. یعنی موردی هم نیست که به همین راحتی مشخص بشه و بتونم با قطعیت راجع بهش نظر بدم. فکر کنم افراد زیادی هم مثل من باشن. پس ترجیح می دم دانشگاهی که می رم توی این لیست باشه که اگر زمانی تصمیم به برگشت گرفتم، بتونم این ور هم معادل مدرکی که دارم رو دریافت کنم. از حق هم نگذریم اکثر دانشگاههای دنیا توی این لیست وزارت علوم هستن. یعنی به نظر من که لیست کاملی هست.

moonomid
April 5th, 2008, 06:51 PM
درود
من يك نكته ديگر هم به نكات هاشميان عزيز اضافه كنم و آن اينكه شما مي توانيد دانشگاههاي كشورهاي مختلف را به را حتي پيدا كنيد و نيازي به سرچ براي دانشگاههاي كشور مورد نظر نداريد و فقط بايد سايت دانشگاه را پيدا كنيدhttp://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/astronomer1.gif
بدرود

pouya4
April 17th, 2008, 11:27 PM
اینم لینک درست برای همه کشورهای دنیا...

http://portal.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/Forms/AllItems.aspx

Mangool
June 17th, 2008, 02:44 AM
امیدوارم عنوان واضح باشه. اگه کسی قبل از سن مشمولیت از کشور خارج بشه، بعد در دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم نیست مشغول به تحصیل بشه، می تونه یه سری به ایران بزنه یا اگه بره گیره ...؟
تا اونجایی که من می دونم، برای دانشجویی که در وزارت علوم پرونده تشکیل داده باشه (یعنی دانشگاهش در خارج مورد تایید باشه) مهر می زنن و سالی سه ماه می تونه ایران باشه. اما برای غیرمعتبر مهر نمی زنن. حالا کاری ش نمی شه کرد؟ وثیقه ای چیزی...؟
کسی اطلاع بیشتر از قوانین یا لااقل مراجعی که می شه پاسخ سوال رو پیدا کرد داره؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید. یه دوستی دارم که گیر این مسئله ست. می خواد بره خانواده ش رو در ایران ببینه ولی نمی دونه چکار باید بکنه.

Behrouz
June 17th, 2008, 03:05 AM
بهترين مرجع خانم اصفهاني در وزرات علوم هست.
و اما نظر شخصي:
خيلي بعيد ميدونم دانشگاهي كه مورد تاييد وزرات علوم نيست بشه كاريش كرد...
به هر حال وقتي ايشون تشريف آوردن ايران موقع خروج نياز به مهر خروج دارن كه اونم با معرفي وزرات علوم امكان پذيره و دانشگاهي كه مورد تاييد وزرات علوم نيست بعيده كه نامه به اداره گذرنامه بدن
ولي يه راهي هست و اونم پيدا كردن يه پارتي تو وزارتخونه :P

Mangool
June 17th, 2008, 09:04 AM
می شه لطف کنین بگید خانم اصفهانی رو در کدوم بخش وزارت علوم باید پیدا کرد؟ وزارتخونه اداره یا اداره کلی برای امور نظام وظیفه داره؟

Behrouz
June 17th, 2008, 04:57 PM
می شه لطف کنین بگید خانم اصفهانی رو در کدوم بخش وزارت علوم باید پیدا کرد؟ وزارتخونه اداره یا اداره کلی برای امور نظام وظیفه داره؟

خانم اصفهاني در وزارت علوم طبقه سوم بخش اعزام با هزينه شخصي(فكر كنم اتاق 312)
تلفن:
82233142

pleasoh
June 18th, 2008, 02:38 PM
امیدوارم عنوان واضح باشه. اگه کسی قبل از سن مشمولیت از کشور خارج بشه، بعد در دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم نیست مشغول به تحصیل بشه، می تونه یه سری به ایران بزنه یا اگه بره گیره ...؟
تا اونجایی که من می دونم، برای دانشجویی که در وزارت علوم پرونده تشکیل داده باشه (یعنی دانشگاهش در خارج مورد تایید باشه) مهر می زنن و سالی سه ماه می تونه ایران باشه. اما برای غیرمعتبر مهر نمی زنن. حالا کاری ش نمی شه کرد؟ وثیقه ای چیزی...؟
کسی اطلاع بیشتر از قوانین یا لااقل مراجعی که می شه پاسخ سوال رو پیدا کرد داره؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید. یه دوستی دارم که گیر این مسئله ست. می خواد بره خانواده ش رو در ایران ببینه ولی نمی دونه چکار باید بکنه.

شايد اين قانون به درد بخوره:
http://81.28.32.60/vazifeh/other_pages/ghanoon/ghavanin/kharej.htm

maryamr
September 17th, 2008, 11:16 AM
دانشگاه هاي نروژ تو ليست نيستند اصلا. اين يعني چيييييييييييييييييييييي؟

maryamr
September 17th, 2008, 01:47 PM
دانشگاه هاي نروژ چرا مورد تائييد نيستند؟ با اينكه اسلو و ان تي ان يو رتبه جهاني زير 100 دارن؟!!

saman_rocket
September 17th, 2008, 06:32 PM
دانشگاه هاي نروژ چرا مورد تائييد نيستند؟ با اينكه اسلو و ان تي ان يو رتبه جهاني زير 100 دارن؟!!

تو این لیست که خیلی کشور ها نیستن مثل پرتغال ، سنگاپور ،افریقای جنوبی و ... یعنی این ها هیچ کدوم قابل قبول نیستن؟

فکر نکنم !!! ::)

ولی باید گفت که در خواست برای تحصیل تو این کشور ها ;D کمتره شاید از این بابت نیاورده .

abdollahifar
January 31st, 2009, 08:53 PM
با سلام
این هم لینک دانشگاه های مورد تائد وزارت علوم

موفق باشین
عبدالهی
http://abdollahifar.page.tl

fark
February 11th, 2009, 05:25 PM
سلام،

آیا اگه مشمول باشیم واسه سربازی اونوقت هر دانشگاهی که بخوایم بریم باید حتما وزارت علوم تایید کنه؟ در حالی که واسه غیر مشمولین این قانون وجود نداره؟

من قبلا از کانادا پذیرش داشتم (واسه master) و اون دانشگاهش چون مورد تایید هست با اون وثیقه گذاشتم اما ویزا ندادن بهم متاسفانه :(. حالا از یه دانشگاه تو Korea که جزو 4 تای اول هست تو فنی مهندسی پذیرش و فاند کامل گرفتم اما نمیدونم واقعا چه آدمای معجزه ای نشستن تو بخش تایید دانشگاه که این دانشگاه رو و حتی یک دانشگاه دیگه که بهترین دانشگاه کره تو فنی مهندسی هست رو تایید نکردن.
حالا من پاسپورت دارم ولی اجازه خروجش 20 روز قبل expire شده. زنگ زدم وزارت ببینم میشه با این پذیرش اجازه خروج زد که البته آقای مقیمی جواب داد که چون دانشگاه مورد تایید نیست اجازه خروج بهم نمیدن.
جالب اینجاست که الان تعدادی ایرانی هستن که تو این دوتا دانشگاه کره که اشاره کردم دارن درس میخونن و دلیلش هم اینه که چون مشمول نبودن دیگه وزارت کاری نداشته ظاهرا.
از طرفی این سوال برام پیش اومد که اگه اینطوریه اسم کشور Singapore اصلا کلا تو لیست نیست حالا چه برسه به اینکه بخایم ببینیم کدوم دانشگاهاش مورد تاییدن، پس اونوقت چطوری این همه آدم مشمول میرن واسه دکترا Singapore؟
یعنی میخوام ببینم راهی هست که برم وزارت و سریش شم تا بلکه بهم اجازه خروج بدن؟ تا حالا کسی از دوستان مشمول تونسته بره دانشگاهی که مورد تایید نبوده؟

milad.ra
February 11th, 2009, 05:36 PM
دوست عزیز

منم یه موقع مشکلی مثه شما داشتم که دانشگاهم مورد تایید بود ولی نامه پذیرش واسم نفرستاده بودن و یه جور نامه رسمی دیگه فرستاده بودن برام که رفتم وزارت علوم (مشمولم) گفتن نمیشه ... باید فقط نامه پذیرش رسمی (از اینجور که شما میگی یه دانشگاه مورد تایید) داشته باشی ... تئوری سریش و ... رو امتحان نکردم ... ولی طبق تجربه ای که داشتم فک نکنم جواب بده ... موفق باشی ...

fark
February 11th, 2009, 06:14 PM
سلام دوستان،

آیا برای گرفتن اجازه خروج از وزارت علوم جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس، دانشگاهی که ازش پذیرش داریم باید حتما و مطلقا مورد تایید وزارت علوم باشه؟ اگه مشمول خدمت سربازی باشی یا نه فرقی داره؟
من یه دانشگاهی تو Korea هست که ازش فاند کامل گرفتم و خیلی هم دانشگاه خوبی هست اما مورد تایید نیست، من هم سربازی ندارم ولی پاسپورت بدون اجازه خروج دارم اونوقت آیا می تونم اجازه خروج بگیرم؟
خیلی ممنون و متشکر.

majid211981
February 11th, 2009, 06:21 PM
I think you could find your answer in some topics....Anyway...you can go to Ministry of Science and ask them to evaluate that University...Most likely they will accept it so you can get a letter to exit the country...Good Luck

Pink Floyd
February 11th, 2009, 06:58 PM
درود
لطفاً از عنوان مناسبی برای موضوع خود استفاده نمائید.

جمع‌بندی مقررات (حتما بخوانید) (http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,546.0.html)

soheil65
February 11th, 2009, 08:56 PM
شما اگه سربازی نداری، واسه چی مهر خروج نداری؟؟؟

fark
February 11th, 2009, 10:31 PM
ببخشید یه خورده با عجله نوشتم اشتباه شد. منظورم اینه که پایان خدمت ندارم یعنی سربازی نرفتم.

soheil65
February 12th, 2009, 07:55 AM
ببخشید یه خورده با عجله نوشتم اشتباه شد. منظورم اینه که پایان خدمت ندارم یعنی سربازی نرفتم.

شما سوالتون و یه جای دیگه پرسیده بودین. جواب هم داده بودن. منم با همون جواب موافقم. یعنی اصولاً نمیشه ! ولی بالاخره با مراجعه و این ور اون ور احتمالش زیاده که بشه.
مثلا سال پیش بچه های سوئد نامه رسمی نداشتن واسه پذیرش. اول وزارت علوم گیر میداد، ولی با یکم پیگیری وقتی دید همه همین طوری هستن، ظاهرا موافقت کرد.
حالا شما هم برو دنبالش، دلیل و مدرک هم حسابی جمع کن. حیفه موقعیتت و از دست بدی.

fark
February 12th, 2009, 11:13 AM
سلام، ممنون از دوستان

Soheil65، با شما کاملا موافقم. مطمئنا امکان پذیره که اگه بری دنبالشو بگیری و چند نفر دیگه همین درخواست تو رو داشته باشن بالاخره وزارت علوم قبول کنه. یه مثال هم مثل مثالی که شما زدی رو من بگم که مثلا گذشته از دانشگاه های کشور Singapore حتی اسم این کشور هم تو لیست وزارت علوم نیومده و هممون میدونیم که کلی هم دانشجوی مشمول هرسال دارن میرن می رن اونجا واسه تحصیل. البته این مثال بود که من رو به شک انداخته بود که آیا مثلا راهی وجود داره که دانشگاه مورد تایید نباشه و تو مشمول باشی ولی بتونی بری، که ظاهرا به نظر میرسه که تنها راهش همین سریش شدن هست که البته فکر نکنم واسه من جواب بده چون باید هفته بعد جواب بگیرم وگرنه ابدا نمیرسم ویزا بگیرم. حالا به نظرتون امکان داره یه هفته ای جواب بدن؟
اگه دوستان راه حلهای دیگه ای رو تجربه کردن یا میدونن ممنون میشم که لحاظ کنن.

reina
February 19th, 2009, 11:50 PM
دوستان کسی میدونه که دکترای by course هم مورد قبول هست یا نه؟ من شنیدم فقط دکترای PHD مورد قبول وزارت علوم هست

hitchhike
April 18th, 2009, 03:04 PM
اگه پذيرش از دانشگاهي كه خارج از ليست كشور‌هاي مورد قبول وزارت علوم بگيرم...قضيه مشكل سربازي و گرفتن گذرنامه چه جوري ميشه...راه حلش چه جوري...كسي مشكل مشابه داشته.. :-X

emperial
April 18th, 2009, 05:43 PM
در این موارد قبلاً پارتی بازی میکردند که یکجوری رد کنند. ولی شما در نهایت موقع ویزا هم مشکل بر میخوری. چون لیست وزارت علوم تقریباً متوسط به پائین و پائین هارو هم داره. اونی که توش نباشه دیگه خیلی پرته.

سهیل
April 18th, 2009, 08:37 PM
در این موارد قبلاً پارتی بازی میکردند که یکجوری رد کنند. ولی شما در نهایت موقع ویزا هم مشکل بر میخوری. چون لیست وزارت علوم تقریباً متوسط به پائین و پائین هارو هم داره. اونی که توش نباشه دیگه خیلی پرته.

بستگی به کشور داره. در مورد آمریکا، کانادا و کلا کشورهایی که دانشجوها برای ادامه تحصیل بیشتر میرن، لیست وزارت علوم حتی دانشگاههای متوسط رو به پایین رو هم داره. اما در مورد خیلی از کشورها گاهی بهترین دانشگاه اون کشور در یک رشته تو لیست نیست و چند تا دانشگاه پایین تر هستند. (مثلا الان برای اسپانیا و رشته مدیریت لیستشون اینجوریه، یا برای پرتقال اصولا لیست ندارند و ...).

اگه پذيرش از دانشگاهي كه خارج از ليست كشور‌هاي مورد قبول وزارت علوم بگيرم...قضيه مشكل سربازي و گرفتن گذرنامه چه جوري ميشه...راه حلش چه جوري...كسي مشكل مشابه داشته.. :-X

در مواردی که دانشگاه تو لیست نیست شما باید برای وزارت علوم درخواست ارزیابی دانشگاه بدی و بعد هم با سماجت پیگیری کنی. هر کشور یه کارشناس ارزیابی داره که اول اون مدارکت رو ارزیابی می کنه و بعد یه کمیته هم باید نظر کارشناس رو تایید کنه و تمومه. جوابت معمولا باید در کمتر از یک ماه بیاد (اگه خوش شانس باشی حتی در یک هفته). اگر قبول کنند دانشگاه رو وارد لیست کنند و در اون مقطع تحصیلی مورد نطر شما هم معتبر تشخیصش بدن که مشکلت حله. در غیر اینصورت در حال حاضر مطلقا با یا بدون پارتی وزارت علوم برات پرونده تشکیل نمیده و پاسپورت هم نمیتونی بگیری.

به نظرم اگر فکر میکنی دانشگاه واقعا معتبر و خوبه مدارکی ببر که نشون بده دانشگاه خوبه و تو درخواستت هم توضیح بده. بعد سعی کن بفهمی کارشناسی که داره درخواستت رو بررسی میکنه کیه و برو باهاش حرف بزن.

در ضمن یادت باشه حتما نامه ادمیشن رو به درخواستت ضمیمه کنی.

hitchhike
April 19th, 2009, 02:48 PM
تشكر از سهيل.
من جايي كه پذيرش گرفتم دانشگاه دوم آفريقاي جنوبي بوده (تو همين ranking هاي مرسوم كه ديدم) ولي تو سايت وزارت علوم (لينك زير) اصلا افريقاي جنوبي نيست! فقط يه سوال ديگه كل دانشگاه‌ها مورد تاييد توي همين لينكه (يعني من درست ديدم) يا شايد جاي ديگه اي هم ليست كامل تري وجود داره ؟
تشكر مجدد.

SHERVIN2
May 10th, 2009, 08:59 PM
آقا لینک دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را میشه اینجا بذارید؟ (از سایت وزارت خانه )

azim_utd
May 10th, 2009, 09:10 PM
آقا لینک دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را میشه اینجا بذارید؟ (از سایت وزارت خانه )

saytec
September 3rd, 2009, 02:40 PM
سلام
من هرچقدر گشتم نتونستم اطلاعات کاملی پیدا کنم ولی کسی می دونه کدوم دانشگاه های رومانی و آذربایجان مورد تایید وزارت علوم هستش؟

saytec
September 4th, 2009, 01:35 PM
کسی نمی دونه؟

arezoo2008
December 6th, 2009, 10:29 PM
I have a urgent question. I need to know is it acceptable for VEZARATE OLUM to study in a RESEArCH programme? I study in a reserach programme and I want to knwo if it is acceptable for iran or not?

mahsa_999
December 13th, 2009, 09:52 PM
کسی نمی دونه؟

لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم رو از خود وزارت علوم باید بگیرید. شاید تو سایتش هم بتونید یه چیزایی پیدا کنید

attanew
December 13th, 2009, 10:55 PM
دوست عزیز شما می تونید لیست دانشگاهها مورد تایید رو تو لینک زیر پیدا کنید:

faudiS8
December 20th, 2009, 09:05 PM
سلام
شاید تکراری باشه....وزارت خونه دکترای پیوسته ی NTU و NUS(سنگاپور) رو قبول داره؟

utm-wanted
January 3rd, 2010, 11:23 AM
فقط دانشگاه بايد مورد تاييد باشه ؟ يا بايد واحدهايي كه اونجا پاس مي كنيم ، مثل دانشگاه هاي ايران باشه ؟
واسه ارشد مي پرسم

Amir.Rostami
March 27th, 2010, 02:27 AM
تو سایت وزارت علوم نوشته " بررسی و ارزشيابی مدارک مربوط به رشته های پزشکی و پيراپزشکی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد "
خواستم بدونم دانشگاههای مورد تأیید ایران برای رشته داروسازی کدومان، کجا میشه لیستشو پیدا کرد.

korosh.abc
April 8th, 2010, 01:47 PM
با سلام میخواستم ببینم مدرک کارشناسی آموزشکده های فنی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اعتبارش بیشتره یا کارشناسی آزاد؟
اگه کسی اطلاعی داشته باشه ممنون میشم.

M.jorfi
April 8th, 2010, 04:00 PM
با سلام میخواستم ببینم مدرک کارشناسی آموزشکده های فنی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اعتبارش بیشتره یا کارشناسی آزاد؟
اگه کسی اطلاعی داشته باشه ممنون میشم.

دوست عزیز

سوال را در ارتباط با تاپیک مربوطه مطرح نمایید. این تاپیک در مورد دانشگاههای تایید شده ی خارج از کشور از سوی وزارت علوم ایران است.

Amir.Rostami
April 9th, 2010, 12:53 PM
تو سایت وزارت علوم نوشته " بررسی و ارزشيابی مدارک مربوط به رشته های پزشکی و پيراپزشکی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد "
خواستم بدونم دانشگاههای مورد تأیید ایران برای رشته داروسازی کدومان، کجا میشه لیستشو پیدا کرد.
لطفا یکی جواب بده

ali-composite
April 9th, 2010, 01:13 PM
لطفا یکی جواب بده

سلام فکر می کنم این لینک کمکت کنه:
http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=11041

خوشحالم که ApplyAbroad به منبعی تبدیل شده که خیلی از دوستان قبل گوگل بهش مراجعه می کنند.:D

mostafa2004
April 9th, 2010, 03:30 PM
با سلام
در مورذد رشته زبان انگلیسی در کارشناسی دنبال یک virtual univerrsity هستم
اگه ممکنه یه دانشگاه معتبر معرفی کنید که مدرکش معتبر باشه .ممنون

halandoon
April 17th, 2010, 12:18 PM
با سلام
در مورذد رشته زبان انگلیسی در کارشناسی دنبال یک virtual univerrsity هستم
اگه ممکنه یه دانشگاه معتبر معرفی کنید که مدرکش معتبر باشه .ممنون
مگه Virtual university معتبر شناخته میشه؟ اصلاً یه دونه هم داریم که معتبر باشه؟ (نمی دونم چرا بعیید میدونم!)

M.jorfi
April 17th, 2010, 06:52 PM
دانشگاههاي کشور آمریکا (مورد تائيد ورارت علوم)

الف دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ امريكا، گروه‌ يك‌ (ممتاز).

1-Arizona State University, Tempe, AZ

2- Baylor University, Waco, Tx

3-Boston University, Boston, MA

4-Brandeis University, Waltham, MA

5-Brown University, Providence, RI

6-California Institute of Technology, Pasadena, CA

7-Carnegie - Mellon University, Pittsburgh, PA

8- Case Western Reserve University, Cleveland, OH

9- City University of New York, Graduate School & University Center New York, NY

10- Colorado School of Mines, Golden, CO

11- Columbia University, New York, NY

12- Cornell University, Ithaca, NY

13- Dartmouth College, Hanover, NH

14- Drexel University, Philadelphia, PA

15- Duke University, Durham, NC

16- Emory University, Atlanta, GA

17- Georgetown University, Washington, D.C

18- George Washington University, Washington, D.C

19-Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA

20- Harvard University, Cambridge, MA

21-Indiana University - Bloomington, IN

22- Indiana University Purdue University Indianapolis, IN

23- Iowa State University, Ames . IA

24- Johns Hopkins University, Baltimore, MD

25- Louisiana State University and Agricultural and Mechanical College, Baton Rouge, LA

26- Massachusetts Institute of Technology, Cambridge, MA

27- Michigan State University, East Lansing, MI

28- New York University, New York, NY

29- Northwestern University, Evanston, IL

30- Ohio State University, Columbus, OH

31- Oregon State University, Corvallis, OR

32- Pennsylvania State University,University Park Campus, University Park, PA

33- Princeton University, Princeton, NJ

34- Purdue University, West Lafayette, IN

35- Rensselaer Polytechnic Institue, Troy, NY

36- Rice University, Houston, TX

37- Rockefeller University, New York, NY

38- Rutgers University, New Brunswick, New Brunswick, NJ

39- Stanford University, Stanford, CA

40- State University of New York at Albany, NY

41- State University of New York at Binghamton ,NY

42- State University of New York at Buffalo, NY

43- State University of New York at Stony Brook, Stony Brook, NY

44- State University of New York College of Environmental Science and Forestry, Syracuse, NY

45- Syracuse University, Syracuse, NY

46- Texas A & M University, College Station, TX

47- Tufts University, Medford, MA

48- Tulane University, New Orleans, LA

49- University of Arizona, Tucson, AZ

50- University of California, BerKeley, Berkeley, CA

51- University of California, Davis, Davis, CA

52- University of California, Irvine, Irvine, CA

53- University of California, Los Angeles, Los Angeles, CA

54- University of California, Riverside, Riverside, CA

55- University of California, San Diego, La Jolla, CA

56- University of California, Son Francisco, San Francisco, CA

57- University of California, Santa Barbara, Santa Barbara, CA

58- University of Chicago, Chicago, IL

59- University of Colorado at Boulder, Boulder CO

60- University of Connecticut, Storrs, CT

61- University of Florida, Gainesville, FL

62- University of Illinois at Chicago, Chicago, IL

63- University of Illinois at Urbana - Champaign, Urbana, IL

64- University of Iowa, Iowa City, IA

65- University of Kansas, Lawrence, KS

66- University of Maryland College Park, College Park, MD

67- University of Maryland Graduate School Baltimore, Baltimore, MD

68- University of Massachusetts Amherst, Amherst, MA

69- University of Michigan, Ann Arbor, MI

70- University of Minnesota, Twin Cities, Minneapolis, MN

71- University of Missouri - Columbia, MO

72- University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, NC

73- University of Notre Dame, Notre Dame, IN

74- University of Oregon, Eugene, OR

75- University of Pennsylvania Philadelphia, PA

76- University of Pittsburgh - Pittsburgh, PA

77- University of Rochester, Rochester, NY

78- University of Southern California, Los Angeles, CA

79- University of Tennessee, Knoxville, TN

80- University of Texas at Austin, Austin, TX

81- University of Utah, Salt Lake City, UT

82- University of Virginia, Charlottesville, VA

83- University of Washington, Seattle, WA

84- University of Wisconsin, Madison, WI

85- Vanderbilt University, Nashville, TN

86- Washington University, St, Louis, MO

87- Yale University, New Haven, CT

88- Yeshiva University, New York, NY

89- Virginia Commonwealt University, Richmond, VA

M.jorfi
April 17th, 2010, 06:55 PM

ب) دانشگاه‌هاومراكزآموزش‌عا لي‌امريكا،گروه‌دو (خوب).

اگر چه‌ مدارك‌ دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ دو ارزشيابي‌ مي‌شود، اما توصيه‌ مي‌شود كه‌ در دوره‌هاي‌ كارشناسي‌ ارشد(Master)و دكترا(Ph.D.)تنها در دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ ) ممتاز)ادامه‌ تحصيل‌ داده‌ شود.

1- Air Force Institute of Technology, Wright - Patterson AFB, OH

2- Alabama Agricultural and Mechanical University, Normal, AL

3- Alfred University, Alfred, NY

4- American University Washington , D.C.

5- Appalachian State University, Boone, NC

6- Arkansas State University, State University, AR

7-Auburn University, Auburn, AL

8-Ball State University, Munice, IN

9-Boston College, Chestnut Hill, MA

10- Bowling Green State University, Bowling Green, OH

11- Bradley University, Peoria, IL

12- Brigham Young University, Provo, UT

13-Bryn Mawr College, Bryn Mawr, PA

14- California Polytechnic State University, San Luis Obispo, CA

15-California State Polytechnic University, Pomona, CA

16-California State University, Fresno, CA

17- California State University, Fullerton, CA

18- California State University, Long Beach, CA

19- California State University, Los Angeles, CA

20-California State University, Northridge, CA

21-California State University, Sacramento, CA

22- California State University, San Bernardino, CA

23- Catholic University of America, Washington, D.C.

24-Central Connecticul State University New Britain, CT

25- Central Michigan University, Mount Pleasant, MI

26-Central Missouri State University, Warrensburg, MO

27-City University of New York, Bernard M. Baruch College,New York, NY

28- City University of New York, Brooklyn College, NY

29- City University of New York, City College, New York, NY

30- City University of New York, Herbert H. Lehman College, Bronx. NY

31- City University of New York, Hunter College, New York, NY

32- City University of New York, Queens College, Flushing, NY

33- Claremont Graduate School, Claremont, CA

34- Clarkson University, Potsdam, NY

35- Clark University, Worcester, MA

36- Clemson University, Clemson, SC

37- Cleveland State University,Cleveland, OH

38-College of William& Mary, Williamsburg, VA

39-Colorado State University, Fort Collins , CO

40- Cooper Union for the Advancement of Science and Art,New York, NY

41- Creighton University, Omaha, NE

42- De Paul University, Omaha, IL

43- Drake University, Des Moines, IA

44- Duquesne University, Pittsburgh, PA

45-East Carolina University, Greenvill, NC

46- Eastern Illinois University, Charleston, IL

47- Eastern Kentucky University, Richmond, KY

48- Eastern Michigan University, Ypsilanti, MI

49- Eastern New Mexico University, Portales, NM

50- Eastern Washington University, Cheney, WA

51- East Tennessee State University, Johnson City, TN

52- Emporia State University, Emporia, KS

53- Fairleigh Dickinson University, Florham -Madison, NJ

54- Fairleigh Dickinson University, Teaneck -Hackensack Campus, Teaneck, NJ

55- Florida Agricultural and Mechanical University, Tallahassee, FL

56- Florida Atlantic University, Boca Raton, FL

57- Florida Institute of Technology, Melbourne, FL

58- Florida International University, Miami, FL

59- Florida State University, Tallahassee, FL

60- Fordham University, Bronx, NY

61- Fort Hays State University , Hays, KS

62- George Mason University, Fairfax, VA

63- Georgia Southern University, Statesboro, GA

64- Georgia State University, Atlanta, GA

65- Golden Gate University, San Francisco, CA

66- Gonzaga University, Spokane, WA

67- Grand Valley State University, Allendale, MI

68- Hofstra University, Hempstead, NY

69-Howard University, Washington, D.C.

70- Humboldt State University, Arcata, CA

71- Idaho State University, Pocatello, ID

72- Illinois Institute of Technology, Chicago, IL

73-Illinois State University, Normal, IL

74- Indiana State University at Terre Haute, Terre Haute, IN

75-Indiana University - Purdue University Fort Wayne, Fort Wayne, IN

76-James Madison University, Harrisonburg, VA

77-Kansas State University, Manhattan, KS

78- Kent State University, Kent, OH

79- Lamar University - Beaumont, TX

80- Lehigh University, Bethlehem, PA

81-Loma Linda University, Loma Linda, CA

82- Long Island University, Brooklyn Center, Brooklyn, NY

83- Long Island University, C.W. Post Campus, Brookville, NY

84- Louisiana State University, in Shreveport, LA

85- Louisiana Tech University, Ruston, LA

86- Loyola University of Chicago, Chicago, IL

87- Mankato State University, Mankato, MN

88-Marquette University, MilWaukee, WI

89- Marshall University, Huntington, WV

90- Mercer University, Macon, GA

91- Miami University, Oxford, OH

92- Michigan Technological University, Houghton, MI

93- Middle Tennessee State University, Murfreesboro, TN

94- Milwaukee School of Engineering, Milwaukee, WI

95- Mississippi State University, Mississippi State, MS

96-- Montana Tech of the University of Montana, Butte, MT

97-Montana State University, Bozeman, MT

98- Montclair State University, Upper Montclair, NJ

99- Moorhead State University, Moorhead, MN

100- Morehead State University, Morehead, KY

101- Murray State University, Murray, KY

102-Naval postgraduate School, Monterey CA

103- New Jersey Institute of Technology, Newark, NJ

104- New Mexico Institute of Mining and Technology, Socorro, NM

105- New Mexico State University, Las Cruces, NM

106- New School For Social Research, New York, NY

107- New York Institute of Technology, OldWestbury Campus, Old- Westbury, NY

108- North Carolina Agricultural and Technical State University, Greensboro, NC

109- North Carolina Central University, Durhan, NC

110- North Carolina State University at Raleigh, Raleigh, NC

111-North Dakota State University, Fargo, ND

112- Northeastern Illinois University, Chicago, IL

113- Northeastern University, Boston, MA

114-Northeast Louisiana Univesity, Monroe, LA

115- Northeast Missouri State University, Kirksville, MO

116- Northern Arizona University, Flagstaff, AZ

117- Northern Illinois University, Dekalb, IL

118- Northern Michigan University, Marquette, MI

119- Northwestern State University of Louisiana, Natchitoches, LA

120- Nova Southeastern University, Fort Lauderdale, FL

121- Oakland University, Rochester, NY

122- Ohio University, Athens, OH

123- Oklahoma State University, Stillwater, OK

124- Old Dominion University, Norfolk, VA

125- Pace University, New York, NY

126- Polytechnic University, Brooklyn Campus, Brooklyn, NY

127- Portland State University, Portland, OR

128- Pratt Institute, Brooklyn, NY

129- Purdue University Calumet, Hammond, IN

130- Radford University, Radford, VA

131- Rochester Institute of Technology, Rochester, NY

132- Roosvelt University, Chicago, IL

133- Rose - Hulman Institute of Technology, Terre Hatue, IN

134- Rutgers University, Newark, NJ

135 St. Cloud State University, St. Cloud, MN

136- St. Johns University, Jamaica, NY

137- Saint Louis University, St. Louis, MO

138- Samford University, Birmingham, AL

139-Sam Houston State University, Huntsville, TX

140- San Diego State University, San Diego, CA

141- San Francisco State University, San Francisco, CA

142- San Jose State University, San Jose, CA

143- Seattle University, Seattle, WA

144- Seton Hall University, South Orange, NJ

145- Simmons College, Boston, MA

146- Smith College, Northhampton, MA

147- South Dakota School of Mines and Technology, Rapid City, SD

148- South Dakota State University, Brookings, SD

149- Southeastern Louisiana University, Hammond, LA

150- Southeast Missouri State University, Cape Giradeau, MO

M.jorfi
April 17th, 2010, 06:57 PM

ادامه ی گروه ب) دانشگاه‌هاومراكزآموزش‌عا لي‌امريكا،گروه‌دو (خوب).

151- Southern Connecticut State University, New Haven, CT

152- Southern Illinois University at Carbondale, IL

153- Southern Illinois University, at Edwardsvile, IL

154- Southern Methodist University, Dallas, TX

155- Southern University and Agricultural and Mechanical College, Baton- Rouge, LA

156- Southwest Missouri State University, Springfield, MO

157- Southwest Texas State University, San Marcos, TX

158- Stephen F. Austin State University, Nacogdoches, TX

159- Stevens Institute of Technology, Hoboken, NJ

160- Suffolk University, Boston, MA

161-Tarleton State University, Stephenville, TX

162- Teachers College, Columbia University, New York, NY

163- Temple University, Philadelphia, PA

164- Tennessee State University, Nashville, TN

165- Tennessee Technological University, Cookeville, TN

166- Texas Christian University, Fort Worth, TX

167- Texas Southern University, Houston, TX

168- Texas Tech University, Lubboch, TX

169- Texas Womans University, Denton, TX

170- Tuskegee University, Tuskegee Institute, AL

171- University of Akron, Akron, OH

172- University of Alabama, Univesity, AL

173- University of Alabama in Birmingham, Birmingham, AL

174- University of Alabama in Huntsville, Huntsville, AL

175- University of Alaska, Anchorage, Anchorage, AK

176-University of Alaska, Fairbanks, Fairbanks, Ak

177- University of Arkansas, Fayetteville, AR

178-University of Arkansas at Little Rock, Little Rock, AR

179- University of Califonia, Santa Cruz, Santa Cruz, CA

180- University of Central Florida, Orlando, FL

181- University of Cincinnati, Cincinnati, OH

182-University of Colorado at Colorado Springs Colorado Spring, CO

183- University of Colorado at Denver, Denver, CO

184- University of Dallas, Irving, TX

185- University of Dayton, Dayton, OH

186-University of Delaware, Newark, DE

187- University of Denver, Denver, CO

188- University of Detroit Mercy, Detroit, MI

189- University of Georgia, Athens, GA

190- University of Hartford, West Hartford, CT

191-University of Hawaii at Manoa, Honolulu, HI

192- University of Houston - Clear Lake, Houston, TX

193- University of Houston, Houston, TX

194-University of Idaho, Moscow, ID

195- University of Illinois at Springfield, Springfield, IL

196- University of Kentucky, Lexington, KY

197- University of Louisville, Louisville, KY

198- University of Maine at Orono, Orono, ME

199- University of Massachusetts Boston, Boston, MA

200- University of Massachusetts Dartmouth, North Dartmouth, MA

201- University of Massachusetts Lowell, Lowell, MA

202-University of Memphis, Memphis, TN

203- University of Miami, Coral Gables, FL

204- University of Michigan - Dearborn, Dearborn, MI

205- University of Minnesota, Duluth, Duluth, MN

206- University of Mississippi, University, MS

207- University of Missouri - Kansas City, Kansas City, MO

208- University of Missouri - Rolla, Rolla, MO

209- University of Missouri - St. Louis, MO

210- University of Montana - Missoula, Missoula, MT

211- University of Nebraska at Kearney, Kearney, NE

212- University of Nebraska at Omaha, Omaha, NE

213- University of Nebraska - Lincoln, Lincoln, NE

214-University of Nevada - Las Vegas, Las Vegas, NV

215- University of Nevada - Reno, NV

216- University of New Hampshire, Durham, NH

217- University of New Haven, West Haven, CT

218-University of New Mexico, Albuquerque, NM

219- University of New Orleans, New Orleans, LA

220- University of North Carolina, at Charlotte, Charlotte, NC

221-University of North Carolina, at Greensboro, Greensboro, NC

222- University of North Dakota, Grand Forks, ND

223- University of Northern Colorado, Greeley, CO

224- University of Northern Iowa, Cedar Falls, LA

225- University of North Florida, Jacksonville, FL

226- University of North Texas, Denton . TX

227- University of Oklahama, Norman, OK

228- University of Portland, Portland, OR

229- University of Rhode Island, Kingston, RI

230- University of Richmond, Richmond, VA

231- University of San Diego, San Diego, CA

232- University of San Francisco, San Francisco, CA

233-University of Santa Clara, Santa Clara, CA

234-University of South Alabama, Mobile, AL

235- University of South Carolina, Columbia, SC

236- University of South Dakota, Vermillion, SD

237- University of Southern Mississippi. Hattiesburg, MS

238- University of South Florida, Tampa, FL

239- University of Southwestern Louisiana, Lafayette, LA

240- University of Tennessee, at Chattanooga, Chattanooga, TN

241- University of Tennessee at Martin, Martin, TN

242- University of Texas at Arlington, Arlington, TX

243-University of Texas at Dallas, Richardson, TX

244- University of Texas at EI Paso, EI Paso, TX

245- University of Texas at San Antonio, San Antonio, TX

246- University of The Pacific, Stockton, CA

247- University of Toledo, OH

248- University of Tulsa, OK

249- University of Vermont, Burlington, VT

250- University of Wisconsin - Milwaukee, Milwaukee, WI

251- University of West Florida, Pensacola, FL

252- University of Wyoming, Laramie, WY

253- Utah State University, Logan, UT

254- Virginia Polytechnic Institute and State University, Blacksburg, VA

255- Wake Forest University, Winston - Salem, NC

256- Washington State University, Pullman, WA

257- Wayne State University, Detroit, MI

258- Wesleyan University, Middletown, CT

259- Western Illinois University, Macomb, IL

260-Western Kentucky University, Bowling Green, KY

261- Western Michigan University, Kalamazoo, MI

262- Western Washington University, Bellingham, WA

263- West Texas A &M University , Canyon, TX

264- West Virginia University, Morgantown, WV

265- Wichita State University, Wichita, KS

266- Widener University, Chester, PA

267- William Patterson College of New Jersey Wayne, NJ

268- Winona State University, Winona, MN

269- Worchester Polytechnic Institute, Worchester, MA

270- Wright State University, Dayton, OH

271-Youngstown State University, Youngstown, OH

M.jorfi
April 17th, 2010, 07:00 PM
دانشگاههاي کانادا (مورد تائيد ورارت علوم)

‌‌ الف( دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ كانادا، گروه‌ يك‌ )ممتاز).

1- University of Alberta

2- The University of British Columbia

3- The University of Calgary

4- Carleton University

5- Concordia University

6- Dalhousie University (Technical University of Nova Scotia)

7- Ecole Polytechnic (University of Montreal)

8- University of Guelph

9- Laval University

10- McGill University

11- McMaster University

12-The University of Manitoba

13- Memorial University of Newfoundland

14- Montreal School of Higher Commercial Studies

15- University of Montreal

16- University of New Brunswick

17- The Ontario Institute for Studies in Education

18- University of Ottawa

19- Institute Armand Frappier, University of Quebec

20- National Institute of Scientific Research, University of Quebec

21- Queens University at Kingston

22- The University of Regina

23- University of Saskatchewan

24- University of Sherbrooke

25- Simon Fraser University

26- University of Toronto

27- University of Victoria

28- University of Waterloo

29-The University of Western Ontario

30- University of Windsor

31- York University

32- University of Quebec en Outaouais

(Universite du Quebec en Outaouais)

ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ كانادا، گروه‌ دو (خوب

‌‌ مدارك‌ اخذ شده‌ از دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ دو كانادا نيز ارزشيابي‌ مي‌شود، ولي‌ ترجيحاً‌ تحصيل‌ در دوره‌ دكترا در دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ (ممتاز) توصيه‌ مي‌شود.

1- Acadia University

2- Athabasca University

3- Augustana University College

4- Bishops University

5- Brandon University

6- Brock University

7- University College of Cape Breton (UCCB)

8- The Kings University College

9- University of Kings College

10- Lakehead University

11- Laurentian University of Sudbury

12- The University of Lethbridge

13- University of Moncton

14- Mount Allison University

15- Mount Saint Vincent University

16- Nipissing University

17- Nova Scotia Agricultural College

18- University of Prince Edward Island

19- University of Quebec

20- National School of Public Administration, University of Quebec

21- School of Higher Technology, University of Quebec

22- Tele - University, University of Quebec

23- University of Quebec, Abitibi - Temiscamingue

24- University of Quebec at Chicoutimi

25- University of Quebec at Hull

26- University of Quebec at Montreal

27- University of Quebec at Rimouski

28- University of Quebec at Trosi - Rivieres

29- Ryerson University

30- Saint - Anne University

31- University College of Saint - Boniface

32- St. Francis Xavier University

33- The University of St. Jeromes College

34- Saint Marys University

35- Saint Paul University

36- St. Thomas University

37- University of Sudbury

38- University of St. Michaels College

39- Trent University

40- University of Trinity College

41- Trinity Western University

42- Victoria University

43- Wilfrid Laurier University

44- The University of Winnipeg

M.jorfi
April 17th, 2010, 07:46 PM
دانشگاههاي استرالیا (مورد تائيد ورارت علوم)

الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ استراليا، گروه‌ يك‌ (ممتاز)

1- University of Sydney

2- University of Melbourne

3- Australian National University (ANU)

4- The University of Queensland

5- University of Adelaide

6- The University of Western Australia

7- University of Tasmania

8- The University of New South Wales

9- University of Wollongong

10- Australian Defence Force Academy (ADFA)

11- Monash University

12- Royal Melbourne Institute of Technology (RMIT)

13- Griffith University

14- James Cook University of North Queensland

15- Queensland University of Technology (QUT)

16- University of South Australia

17- The Flinders University of South Australia

18- Murdoch University

19- Curtin University of Technology

20- Macquarie University

21- University of New England

22- The University of Newcastle

23- University of Technology, Sydney

24- University of Western Sydney, Hawkesbury

25- University of Western Sydney, Nepean

26- University of Western Sydney, Macarthur

27- La Trobe University

28- Deakin University

29- Swinburne University of Technology

30- Victoria University of Technology

ب) دانشگاه هاومراکز آموزش عالی استرالیا ،گروه دو (خوب).

مدارک اخذشده از دانشگاه های گروه دو استرالیا نیز ارزشیابی می شود، اما تحصیل در دورذه دکترا ترجیحا" در دانشگاه های گروه یک (ممتاز) توصیه می شود.

1- University of Canberra

2- Charles Sturt University

3- Australian Catholic University

4- University of Ballarat

5- Central Queensland University

6- University of Southern Queensland

7- Edith Cowan University

8- Northern Territory University

9- Southern Cross University

10- Australian Maritime College

M.jorfi
April 17th, 2010, 07:48 PM
دانشگاههاي آلمان (مورد تائيد ورارت علوم)

‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ آلمان (ممتاز)

Technische Hochschule Achen-1

2-Universität Augsburg

3- Universität Bamberg

4- Universität Bayreuth

5- Freie Universität Berlin

6- Humboldt – Universität Berlin

7- Technische Universität Berlin

8- Universität Bielefeld

9- Universität Bochum

10- Universität Bonn

11- Technische Universität Braunschweig

12- Universität Bremen

13- Technische Universität Chemnitz – Zwickau

14- Technische Universität Clausthal

15- Technische Hochschule Darmstadt

16- Universität Dortmund

17- Technische Universität Dresden

18- Universität Dusseldorf

19- Universität Duisburg- Essen (universität- Gesamthochule Duisburg( از تلفيق دو دانشگاه اسن و

20- Universität Erlangen – Nürnberg

21- Universität Frankfurt

22- Technische Universität Bergakademie Freiberg

23- Universität Feriburg

24- Universität Giessen

25- Universität Göttingen

26- Universität Greifswald

27- Universität Halle – Wittenberg

28- Universität Hamburg

29- Universität Hannover

30- Universität Heidelberg

31- Universität Jena

32- Universität Kaiserslautern

33- Universität Karlsruhe

34- Universität – Gesamthochschule Kassel

35- Universität Kiel

36- Universität Köln

37- Universität Leipzig

38- Universität Mainz

39- Universität Mannheim

40- Universität Marburg

41- Technische Universität München

42- Universität München

43- Universität Münster

44- Universität Osnabrück

45- Universität Potsdam

46- Universität Regensburg

47- Universität Rostock

48- Universität des Saarlandes

49- Universität – Gesamthochschule Siegen

50- Universität Stuttgart

51- Universität Trier

52- Universität Tübingen

53- Universität Würzburg

54- Universität Konstanz

55- Universität Hohenheim

56- Bauhaus Universität Weimar

57- Universität Ulm

58- Technische Universität Hamburg-Harburg

59- Technische Universität Ilmenau

60- Universität Wuppertal (در رشته هاي مهندسي توصيه نمي شود)
61- Europa- Universität Viadrian Frankfurt (Oder)

62- Universität der Kunste berlin

63- Akademie der Bildende Kunste Stuttgart

ب) دانشگاه هاي گروه ب (تا مقطع دكتري)

1- Universität LUbeck

2- Universität Oldenburg

3- Universität Paderborn

4- Universität Magdeburg

5- Hochschule fur Bildende Kunste Braunschweig

6- Universität Luneburg

M.jorfi
April 17th, 2010, 07:53 PM
دانشگاههاي سوئد (مورد تائيد ورارت علوم)

‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي، گروه‌ يك‌ (ممتاز)

1- Chalmers tekniska hogskola (Chalmers University of Technology)

2- Göteborgs Universitet (Goteborg University)

3- Handelshögskolan i Stokholm (Stockholm School of Economics)

4- Karolinska institutet (The Karolinska Institute)

5- Kungliga Tekniska Högskolan — KTH (Royal Institute of Technology)

6- Lärarhögskolan i stokholm (Stockholm Institute of Education)

7- Linköpings universitet (Linkopings University)

8- Lunds universitet (Lund University)

9- Stokholm Universitet (Stockholm University)

10- Sveriges Lantbruksuniversitet — SLU (The Swedish University of Agricultural Sciences)

11-Umeå universitet (Umea University)

12- Uppsala Universitet (Uppsala University)

13- Högskolan I Kalmar (University College of Kalmar)

14- Kungliga Konsthögskolan (Royal University College of Fine Arts)

15- Lulea Tekniska Universitet (Lulea University of Technology)

16- Mittuniversitetet (Mid- Sweden University)

17- Malmö Högskola (University College of Malmö)

ب) دانشگاه ها ومراكز آموزشي عالي، گروه دو (خوب)

1- University College of Boras (Hogskolan Boras)

2- Blekinge Tekniska Högskola (Blekinge Institut of Technology)

3- Mälardalens Högskola (University College of Mälardalens)

4- Södertörns högskola (Södertörn University College)

4- صرفا" تا كارشناسي ارشد

5- Högskolan I Kristiandstad (Kristiandstad University College)

5- صرفا" تا كارشناسي ارشد

6- Högskolan I Halmstad (Halmstad University College)

6- صرفا" تا كارشناسي ارشد

7- Högskolan I Jönköping (Jönköping University College)

7- مدرک دکتری پس از انجام بررسی های کیفی رساله، درخواست مصاحبه علمی) قابل بررسی و ارزشیبابی است.

8- Konstfack (University College of ArtsT Crafts and design)

8- صرفا" تا كارشناسي ارشد

9- Högskolan I Gävle (University College of Gävle)

9—صرفا" تا كارشناسي ارشد

10- Karlstads Universitet (Karlstad University)

11- Växjö Universitet (Växjö University)

12- Högskolan Dalarna (Dalarna University College)

12- صرفا" تا كارشناسي ارشد

13- örebrö Universitet (University of örebrö)

‌‌

14-Högskolan i Skövde (Skövde University College)

14- فقط تا کارشناسی ارشد

15- Idrottshögskolan I Stockholm (Stockholm University college of Physical Education and Sports)

15-- فقط تا کارشناسی ارشد

16- Högskolan på Gotland (Gotland University College)

16-فقط تا کارشناسی ارشد

17- School of Design and Crafts (HDK)

17- فقط تا کارشناسی ارشد

18- University West

18- فقط تا کارشناسی ارشد

M.jorfi
April 17th, 2010, 08:09 PM
دانشگاههاي مالزي‌ (مورد تائيد ورارت علوم)

الف) دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ گروه‌ يك‌ (خوب)، براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Universiti Malaya (University of Malaya)

2- Universiti Kebangsaan Malaysia (National University of Malaysia)

3- Universiti Sains Malaysia (University of Science Malaysia)

4- Universiti Teknologi Malaysia (University of Technology Malaysia)

5- Universiti Putra Malaysia (University of Putra Malaysia)

6- Universiti Telekom Malaysia (Multimedia University)

7- Universiti Teknologi Mara (University of Technology Mara)

7- تا مقطع كارشناسي ارشد در کليه رشته ها و در مقطع Ph.D صرفاً در رشته های معماری، حسابداري، هنر و طراحی (توسعه شهری)

‌ب) دانشگاه‌هاي‌ مالزي‌ گروه‌ دو (متوسط)، و مراكز آموزش‌ عالي‌ كه‌ در زمان‌ ورود دانشجو مجوز رسمي‌ وزارت‌ آموزش‌ كشور مالزي‌ را داشته‌ باشند صرفا" تا مقطع ‌ كارشناسي‌ (ليسانس) ارزشيابي‌ مي‌شوند.

1-Universiti Malaysia Sarawak (University of Malaysia Sarawak)

2- Universiti Malaysia Sabah (University of Malaysia Sabah)

3- Universiti Utara Malaysia (Northen University of Malaysia)

4- Universiti Islam Antarabangsa (International Islamic University of Malaysia)

5- Universiti Pendidikan Sultan Idris (UPSI)

6- Universiti Tenaga Nasional (UTN)

7- Universiti PETRONAS (Universiti Teknologi Petronas)

7- تا مقطع کارشناسی ارشد

8- Malaysia University of Science and Technology (MUST)

9- Universiti Kuala Lumpur

10- Curtin University of Technology – Sarawak Campus Malaysia

10- شعبه دانشگاه صنعتي كريتن استراليا دركشور مالزي صرفا" تاسطح كارشناسي در رشته هاي مديريتي وفني

11- Monash University (Malaysia)

11- تاسطح كارشناسي در كليه رشته ها وكارشناسي ارشد صرفا" دررشته فناوري اطلاعات

12- Asia Pacific University - College of Technology & Innovation (U.C.T.I)

13- University College Sedaya International (UCSI)

13- تامقطع کارشناسی در رشته های مهندسی برق و مکاترونيک، موسيقی، مديريت بازرگانی، مديريت IT ، معماری، علوم اجتماعی. مدارک مقطع کارشناسی ارشد در رشته های ياد شده با بررسی کيفی (اخذ آزمون، بررسی پايان نامه، درخواست مقاله) قابل ارزشيابی است.

14- KDU College

14- تامقطع کارشناسی صرفاً در رشته های هتل داری و جهانگردی

15- Universiti Industri Selangor

15- تامقطع کارشناسی صرفاً در رشته های مهندسی و بيوتکنولوژی

16- Management & Science University (MSU)

16- تامقطع كارشناسي ارشد صرفاً در رشته‌هاي مديريت

17- Swinburne University of Technology- Sarawak, Malaysia

18- Legenda Education Group

18- تامقطع کارشناسی صرفاً در رشته های فني و مهندسی و علوم كامپيوتر و IT

19- Help (University College the University of Achievers)

19- تامقطع کارشناسی صرفاً در رشته های فني و مهندسی و علوم كامپيوتر

20- City University College of Science and Technology

20- مقطع کارشناسی رشته مديريت

21- Sunway University College

21- صرفاً در مقطع کارشناسی در رشته های روان شناسی و مديريت بازرگانی

مدارک صادره از Limkokwing University College به شرط آنکه تاريخ شروع به تحصيل قبل از فوريه 2007 ميلادی باشد قابل بررسی و ارزشيابی است.

M.jorfi
April 17th, 2010, 08:11 PM
دانشگاههاي هندوستان (مورد تائيد ورارت علوم)

الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ هندوستان‌ گروه‌ يك‌ (ممتاز) براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي:

1- All India Institute Medical Sciences

2- Postgraduate Institute of Medical Education and Research

3- University of Mumbai (Bombay)

4- University of Delhi

4- ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد (Master) در کالج های وابسته به دانشگاه دهلی به شرط تحصيل تمام وقت در دانشگاه دهلی با تائيد دانشگاه، کالج و سرپرست دانشجويان ارزشیابی می شود.

5- University of Calcutta

6- Indian Institute of Technology Roorkee

7- Indian Institute of Science

8- Indian Institute of Technology, Bombay

9- Indian Institute of Technology, Delhi

10- Indian Institute of Technology, Kanpur

11- Indian Institute of Technology, Madras

12- Indian Institute of Technology, Kharagpur

13- Indian Institute of Technology, Guwahati

14- Indian Statiscal Institute, Calcutta

15- Indian Statiscal Institute, Delhi

16- Indian Statiscal Institute, Bangalore

17- Jawaharlal Nehru University, New Delhi

18- Tata Institute of Social Sciences

19- School of Planning and Architecture, New Delhi

20- School of Planning and Architecture, Ahmadabad

21- Central Food Technological Research Institute, Mysore

22- University of Pune

23- Indian Institute of Management (IIM)

23- لكنو، كلكته، احمدآباد و بنگلور

24- National Institute

24- مراكز تحقيقات‌ ملي‌ هند)صنعتي، كشاورزي‌ و غيره) به‌ شرط‌ تمام‌ وقت‌ بودن‌ دوره‌ تحصيل‌ و بدون‌ توجه‌ به‌ دانشگاه‌ محل‌ صدور مدرك.

25- All Universities & Institutes Under Indian Concil of Agricultural Research (ICAR) Management.

25- كليه دانشگاه هاي كشاورزي، دامپروري و دامپزشكي زير نظر (ICAR)

26-Aligarh Muslim University

27- Banaras Hindu University

28- University of Hyderabad

29- Jamia Millia Islamia, New Delhi

29- به غير از رشته هاي فني ومهندسي

30- Visva Bharti, Shanti Neketan (W.B)

31- Karnataka Veterinary, Animal & Fisheries Sciences University

32- Indian School of Mines (ISMU)

32- صرفاً در رشته معدن (فرآوری)

ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ هندوستان، گروه‌ دو (خوب) براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي:

1- All India Institute of Speach and Hearing, Mysore

2- Anna University

3- Bangalore University

4- Birla Institute of Technology and Science

5- Cochin University of Science and Technology

6- Deccan College Postgraduate and Research Institute

6- فقط‌ رشته‌ باستانشناسي‌

7- Gokhale Institute of Politics and Economics

8- Gujarat University

9- Jamia Hamdard

10- Mangalore University

11- Osmania University

12- Panjab University

13- All Regional Engineering Colleges

14- University of Mysore

15- University of Madras

16- University of Kerala

17- University of Kashmir

18- Delhi College of Engineering (University of Delhi)

19- Marine Engineering College, Bombay Mumbai

20- Marine Engineering College, Calcutta

21- St Xaviers College. (University of Mumbai)

22- Punjab Engineering College, Chandigarh, (Punjab University)

23- Government Engineering College, Salem, (University of Madras)

24- Ferguson College, (University of Pune)

25- Nowrosjee Wadia College, (University of Pune)

25- صرفاً‌ تا مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد

26- Ness Wadia College, (University of Pune)

26- صرفاً‌ مقطع‌ كارشناسي‌ ارشد

27- Assam University, Gauhati (Assam)

28- Babasaheb Bhimrao Ambedkar University, Lucknow (U.P.)

29- Central Agricultural University, Imphal

30- Andhra University

31- Jai Narain Vyas University, Jodhpur

32- Jawaharlal Nehru Technological University, Hyderabad

33- Karnatak University

34- University of Rajasthan

35- Jamia Millia Islamai , New Delhi

35- رشته هاي فني ومهندسي

36- Amity University

36- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد

37- Symbiosis International University. (SIU)

37- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد

38- Neville Wadia Institute of Management Studies & Research- Pune

38- تا سطح کارشناسی ارشد در MBA و ساير رشته های مديريت

31- Dehradun Institute of Technology

39- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد

30- University of Petroleum & Energy Studies

30- تا مقطع کارشناسی ارشد صرفاً در رشته های مهندسی نفت، پتروشيمی، مهندسی حفاری، پالايش نفت، مهندسی ايمنی و سلامت شغلی، مديريت منابع نفتی، مهندسی گاز

M.jorfi
April 17th, 2010, 08:14 PM
دانشگاههاي هلند (مورد تائيد ورارت علوم)

الف)دانشگاه‌هاي‌ هلند، گروه‌ يك (ممتاز) براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Delft university of Technology

2- Eindhoven university of Technology

3- Erasmus University Roterdam

4- Leiden university

5- Tilburg university

6- Maastricht university (universiteit Maastricht)

7- University of Amsterdam (Universiteit Van Amsterdam)

8- University of Groningen

9- Radbound University of Nijmegen

10- University of Twente

11- Utrecht university

12- Vrije Universiteit Amsterdam (Free university Amsterdam)

13- Wageningen University

14- Institute of Social Studies (ISS)

15- Open University of Netherlands

16- International Agricultural Centre (Wageningen International, Formerly IAC)

17- Institute for Housing and Urban Development Studies (HIS)

18- Institute for Plant, Animal and Technology (PTC+)
19- International Maritime Transport Academy (STC)
20- International Institute for Geo- information Science and Erth Observation (ITC)
21- Royal Tropical Institute (KIT)
22- Larenstein University of Professional Education
23- Maastricht School of Management (MSM)
24- Radio Nederland Training Center (RNTC)
25- Institute for Water Education (UNESCO- IHE)

‌ب( دانشگاه ها و مراكز آموزش‌ عالي، گروه دو – دانشگاه های جامع غیر دولتی- مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد تائید است، مقطع دکتری فقط بعداز بررسی کیفی (اخذ آزمون، بررسی رساله يا درخواست مقاله) قابل ارزشیابی است.

1. Katholieke Theologische Universiteit te Utrecht

2. Theologische Faculteit Tilburg

3. Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken

4. Theologische Universiteit van de Gereformeerde Kerken

5. Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken (vrijg.) Ned.

6. Transnationale Universiteit Limburg

7. Nyenrode Business Universiteit

8. University for Humanistics

9. Universiteit Nimbas Graduate Granduate School of Management

ج) دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی، گروه سه- دانشگاه های علوم کاربردی دولتی- فقط مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
1. Amsterdam School of the Arts, University of Professional Education
2. ArtEZ Institute for the Arts, University of Professional Education
3. AVANS University of Professional Education

4. CHN University of Professional Education

5. Codarts, University of Professional Arts Education

6. De Kempel, University of Professional Education, Teacher Training College

7. Design Academy Eindhoven, University of Professional Education

8. Drenthe University of Applied Sciences, University of Professional Education

9. Driestar Christian University of Professional Education

10. Dronten, University of Professional Education, Agricultural

11. Ede Christian University of Applied Sciences, University of Professional Education

12. Fontys Pedagogic Technical University of Professional Education

13. Fontys University of Professional Education

14. Gerrit Rietveld Academie, University of Professional Education

15. HAN University of Applied Sciences, University of Professional Education

16. Hanze University of Applied Sciences Groningen, University of Professional Education

17. HAS Den Bosch University of Professional Education

18. Helicon University of Professional Education

19. HES Amsterdam School of Economics & Business, University of Professional Education

20. Hogeschool Domstad, of University of Professional Education, Teacher Training

21. Hogeschool De Horst, University of Professional Education

22. Hogeschool Edith Stein OCT, University of Professional Education, Teacher Training

23. Hogeschool Leiden, University of Professional Education

24. HOgeschool Van Amsterdam, University of Proffessional Education

25. Hogeschool van Utrecht, University of Professional Education

26. Hogeschool Zeeland, University of Applied Sciences, University of Professional Education

27. Hogeschool The Hague International Institute for Hospitality Management

28. INHOLLAND University of Applied Sciences, University of Professional Education

29. IPABO Amsterdam, University of Professional Education, Teacher Training

30. Iselinge, University of Professional Education, Teacher Training

31. Marnix Academie, University of Professional Education, Teacher Training

32. NHL University of Applied Sciences, University of Professional Education

33. NHTV Breda University of Applied Sciences, University of Professional Education

34. Reformed University of Professional Education Zwolle

35. Roman Catholic Primary Teacher Training College Zwolle, University of Professional Education

36. Rotterdam University of Professional Education

37. Royal Academy of Art, University of Professional Education

38. Saxion University of Applied Sciences, University of Professional Education

39. STOAS, University of Professional Education, Teachre Training

40. The Hague University of Applied Sciences, University of Professional Education

41. Utrecht School of The Arts, University of Professional Education

42. Van Hall Institute/ Larenstein, University of Professional Education

43. Windesheim University of Professional Education

44. Zuyd University of Professional Education

د) دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی، گروه چهار- دانشگاه های علوم کاربردی غیر دولتی و سایر مراکز آموزش عالی هلند- فقط مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و فقط پس از بررسی کیفی (اخذ آزمون، بررسی رساله یا درخواست مقاله)
1- HANIO, HAN Individueel Onderwijs
2- Hogeschool Thorbecke
3- Instituut Brouwer
4- Stichting Hoger Onderwijs NOVI
5- Azusa Theologische Hochschool (in Ducth)
6- St Amsterdamse Balletacademie
7- The New School for Information Services
8- Stichting Hoger Onderwijs voor Bedrijfskundige Informatiekunde
9- Stichting opleidingen Hoder Ondewijs voor Tolken en Vertalers
10- Markus Verbeek Opleidingen Stichting Hoger Onderwijs
11-Hogschool GEO
12- PBNA- HBO
13- HBO Nederland
14- Hogschool Dirksen B.V.
15- Nationale Luchtvaart School
16- Knowledge Services (IBBB)
17- European University for Professional Education
18- Hogeschool Schoevers
19- Academie voor Eurythmie
20- InterCollege Business School
21- Dutch Delta University of Professional Education
22- Hogeschool Hanzesteden
23- Hogeschool Wittenborg
24- Hogeschool DOC
25- TMO, Hogeschool voor Modemanagement
26- Stichting ABC Hogeschool Dordrecht en Omstreken
27- IVA Driebergen
28- De Stichste Hogeschool
29- Theologische HS vanwege de Gereformeerde Bond ‘Johannes Calvijn’
30- Stichting Post- Hoger Onderwijs Eindhoven
31- Hogeschool Notenboom
32- Fontys Bedrijfshogeschool
33- Hogesholen Oost Nederland
34- Hogeschool Gorinchem IDE bv
35- Christelijke leergangen op reformatorische grondslag de Driestar
36- Hogeschool voor Pedagogische en Sociaal- Agogische Onerwijs Groningen
37- Hogeshool TIO
38- Stichting Hogeschool Rens & Rens
39- Hogeschool ISBW B.V.
40- Stichting NTI Hogeschool
41- Stichting LOI Hoger Onderwijs
42- Bourdon Hogeshool voor Muziek
43- NEA Transport Hogeschool
44- Hogeschool Praehep
45- Eurocollege Hogeschool
46- KBK Hogeschool B.V.
47- Hogeschool Thorn Kreato Muziekacademie
48- Instituut voor psychosynthese
49- Stichting Stichtse Opleiding Middelbare Akten (SOMA)
50- ITV Hogeschool voor Tolken en Vertalen
51- Stichting NBI Hogeschool voor theologie
52- Evangelische Theologische Hogeschool
53- Stichting management opl. Gezondheidszorg Zeeland te Vlissingen
54- Stichting Hogeschool West- Nederland voor Vertaler en Tolk
55- Stichting Esperanto bij het Onderwijs
56- Hogesholen Management Documentaire Informatievoorziening (HMDI)
57- De Wittenberg; Chr. Hogeschool en toerustingscentrum
58- De Vrije Muziek- Akademie
59- Stichting Windesheim
60- Hogeshool Schumann Akademie BV
61- Stichting Reformatoresche Leergangen
62- Business School Nederland (BSN)
63- Hogeschool van Utrecht, Theo Thijssen Academi
64- Pro Education B.V. van de Hogeschool van Amsterdam
65- Roosevelt Academy
66- Schouten en Nelissen
67- Stichting Wetenschappelijke opleidingen Twente
68- Transfergroep Rotteradm

M.jorfi
April 17th, 2010, 08:16 PM
دانشگاههاي نروژ (مورد تائيد ورارت علوم)

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه یک (عالی)

1. The Norwegian University of Science & Technology (NTNU)
2. The University of Bergen (UiB)
3. The University of Oslo (UiO)
4. The University of Tromsø (UiT)
5. The University of Stavanger (UiS)
6. Norwegian University of Life Sciences (UMB)
7. The University of Agder (UiA)
8. The Oslo School of Architecture and Design (AHO)
9. BI - Norwegian School of Management
10. School of Mission and Theology
11. Norwegian School of Economics and Business administration (NHH)
12. Norwegian School of Sport Sciences (NIH)
13. Norwegian School of Veterinary Science (NVH)
14. Norwegian Acadamy of Music (NMH)
15. MF Norwegian School of Theology (MF)

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه دو (خوب)

1. Diakonhjemmet University College
2. Forsvarets ingeniørhøgskole
3. Akershus University College
4. Bergen University College
5. Bodø University College
6. Buskerud University College
7. Finmark University College
8. Gjøvik University College
9. Harstad University College
10. Hedmark University College
11. Lillehammer University College
12. Molde University College
13. Narvik University College
14. Nesna University College
15. Nord-Trøndelag University College (HiNT)
16. Oslo University College
17. Sogn og Fjordane University College
18. Stord/Haugesund University College
19. Sør-Trøndelag University College
20. Telemark University College
21. Vestfold University College
22. Volda University College
23. Østfold University College
24. Aalesund University College
25. Bergen National Acadamy of the Arts
26. Oslo National Academy of the Arts
27. Krigsskolen
28. Royal Norwegian Air Force
29. The Norwegian School of Information Technology
30. Norwegian Teacher Academy Bachelor- and masterstudies
31. The Norwegian Police University College
32. Sámi University College
33. Sjøkrigsskolen

دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گروه سه (متوسط) برای مدارک این دانشگاه ها لازم است برنامه مصوب دوره تحصیلی نیز ارائه شود.
1. Ansgar School of Theology and Mission
2. Arkivakademiet
3. Atlantis medisinske høgskole
4. Baptistenes Teologiske Seminar
5. Barratt Due Institute of Music
6. Betanien deaconal university college
7. Bergen School of Architecture
8. Bjørknes College
9. Campus Kristiania
10. Den norske Ballethøyskole
11. The Norwegian Eurythmy College
12. Queen Mauds College
13. Encefalon
14. Fjellhaug skoler
15. Bergen Deaconess University College
16. Høgskolen i Staffeldtsgate
19. Diakonova University College
20. The Norwegian College for Agriculture and Rural Development (HLB)
21. Lovisenberg diakonoale høgskole
22. Gimlekollen School of Journalism and Communication (GSJC)
23. NKI Distance Education
24. NLA - School of Religion, Education and Intercultural studies
25. Norsk Gestaltinstitutt Høyskole
26. Norsk høgskole for helhetsterapi
27. The Rudolf Steiner University College
28. Skrivekunstakademiet

M.jorfi
April 17th, 2010, 08:18 PM
دانشگاههاي ایتالیا (مورد تائيد ورارت علوم)

‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ ايتاليا، گروه‌ يك‌ (ممتاز).

1- Universita degli studi di BARI

2- Universita degli studi di BOLOGNA

3- Universita degli studi di CAGLIARI

4- Universita degli studi di CATANIA

5- Universita degli studi di FERRARA

6- Universita degli studi di FIRENZE

7- Universita degli studi di GENOVA

8- Universita degli studi di MILANo

9- Politecnico di MILANO

10- Universita Cattolica del Sacro Cuore – MILANO

11- Universita degli studi “Federico II” di NAPOLI

12- Universita degli studi di PADOVA

13- Universita degli studi di PALERMO

14- Universita degli studi di PARMA

15- Universita degli studi di PAVIA

16- Universita degli studi di PERUGIA

17- Universita degli studi di PISA

18- Universita degli studi di ROMA “La Sapienza”

19- Universita degli studi di SIENA

20- Universita degli studi di TORINO

21- Politecnico di TORINO

22- Universita degli studi di TRIESTE

ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌، گروه دو (خوب)

1- Universita Degli Studi di Trento

2- Universita’ Degli Studi di Urbino (University of Urbino)

3- Universita’ Degli Studi di Verona (University of erona)

4- Universita’ Degli Studi di Roma Tor Vergata (University of Roma Tor Vergata)

5- Universita’ Degli Studi di Sassari (University of Sassari)

6- Scuola Superiore ‘Sant’ Anna’ di Studi Universitari e Perfezionamento

7- Universita’ degli Studi di Udine (University of Udine)

8- Universita’ degli Studi di Macerata (University of Macerata)

9- Politecnico di Bari (Technical University of Bari)

10- Universita’ di Camerino (University of Camerino)

11- Universita’ degli Studi di Roma Tre (University of Tre)

12- Universita’ degli Studi della Tuscia (University of, Viterbo)

13- Scuola Normale Superiore (School of Education, Pisa)

14- Universita’ degli Studi di Bergamo (University of Bergamo)

15- Universita’ della Calabria (University of Calabria)

16- Universita’ degli Studi di Modena e Reggio Emilia (University of Modena and Reggio Emilia)

17- Universita’ degli Studi di Messina (University of Messina)

18- Universita’ degli Studi di Brescia (University of Brescia)

19- Universita’ Commerciale ‘Luigi Bocconi’

20- Scuola Internazionale Superiore de Studi Avanzati di Trieste (SISSA)

22- Universita’ degli Studi di Salerno

23- Universita’ Ca’ Foscari di Venezia

24- Conservarori di Musica G.B.Martini

24- صرفاتا مقطع کارشناسی

25- دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی كه‌ مورد تأييد وزارت‌ دانشگاه‌ها و تحقيقات‌ علوم‌ و فناوري‌ ايتاليا هستند.

ج) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، گروه سه (متوسط)

1- Universita’ per Stranieri di Perugia (University for Foreigners, Perugia)

2- Universita’ IUAV di Venezia (IUAV University of Venice)

3- Universita’ per Stranieri di Siena (University for Foreigners, Siena)

4- Accademia di Belle Arti di Firenze

4- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته هنر پس از بررسی کیفی (اخذ آزمون، بررسی رساله)

5- Accademia di Belle Arti di Brera

5- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته هنر پس از بررسی کیفی (اخذ آزمون، بررسی رساله)

6- Universita degli studi dell’ Insubria

6- صرفاً تا مقطع کارشناسی

7- Universita’ degli Studi di Teramo (University of Teramo)

8- Universita’ degli Studi dell’ Aquila (University of Aquila)

9- Scula Internazionale Superiore di Studi Avanzi di Trieste

9- صرفاً در رشته های علوم طبیعی، علوم زیستی- فیزیک

10- Libera Universita’ Internazionale degli Studi ‘Guido Carli’ (LUISS ‘Guido Carli)

10- صرفاً تامقطع کارشناسی ارشد و در رشته های حقوق، اقتصاد، علوم سیاسی

11- Conservatorio di Torino Guiseppe Verdi

11- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

12- Universita’ degli Stadi ‘Magna Graecia’ di Catanzaro

12- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

13- Universita’ degli Stadi di Milano- Bicocca

13- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

14- Libera Universita’ Mediterranea ‘Jean Monnet’

14- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

15- Universita’della Val d’ Aosta

15- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

16- Libera Universita’ Maria SS Assunta’

16- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

17- Universita’ degli Stadi del Piemonte Orientale ‘Amedeo Avogadro’

17- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

18- Universita’ Vita- Salute San Raffaele

18- پس از بررسی کیفی (اخذآزمون، بررسی رساله، درخواست مقاله)

M.jorfi
April 17th, 2010, 09:09 PM
دانشگاههاي فرانسه (مورد تائيد ورارت علوم)

‌ ‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ فرانسه، گروه‌ يك‌ (ممتاز).

1- Université de Provence (Aix - Marseille I, II. III)

2- Université de Picardie Jules – Verne

3- Université de Angers

4- Université de Franche - Comté, Besancon

5- Université de Bordeaux (I, II, III, IV)

6- Université de Bretagne Occidentale

7- Université de Caen

8- Université de Savoie

9- Université de Clermont - Ferrand (I, II)

10- Université de Bourgogne, Dijon

11- Université de Gronoble (I, II, III)

12- Université de Havre

13- Université de Lille (I, II, III)

14- Université de Limoges

15- Université de Lyons (I, II, III)

16- Université de Maine - Le Mans

17- Université de Metz

18- Université de Montpelier (I, II, III)

19- Université de Haute - Alsace Mulhouse

20- Université de Nancy (I, II)

21- Université de Nantes

22- Université de Nice Sophia Antipolis

23- Université d´ Orléan

24- Université Paris (I, II, III, IV, V, VI)

25- Université Paris (IX, X, XI, XII, XIII)

26- Université de Pau

27- Université de Perpignan

28- Université de Poitiers

29- Université de Reims Champagne - Ardenne

30- Université de Rennes (I, II)

31- Université de Rouen - Haute Normadie

32- Université Jean Monnet Saint - Etienne

33- Université Strasbourg (I, II, III)

34- Université de Toulon et du Var

35- Université de Toulouse (I, II, III)

36- Université Francois Rabelais de Tours

37- Université de Valenciennes et du Hainut - Cambresis

38- Université de Versailles Saint - Quentin - en – Yvelines

39- Institut National Polytechnique de Toulouse

40- Institut National Polytechnique de Gronoble

41- Institut National Polytechnique de Lorraine

42- Ecole Nationale

‌42 -كليه‌ مدارس‌ عالي‌ دولتي‌

43- Institut National des Télécommunications(INT)

44- Université de Cergy- Pontoise (University of Cergy- Pontoise)

45- Université Denis Diderot (Paris VII)

46- Université d' Avignon et des Pays de Vauculse

47- Ecole Nationale Supérieure de I'Aéronautique et de I'Espace (ENSAE- SUPAERO)

48- Ecole Nationale Supérieure des Télécomunications de Bretagne

49- Ecole Nationale Supérieure d’Ingénieurs de Limoges (ENSIL)

50- Ecole Nationale Supérieure d’Electrotechnique, d’Electronique, d’Informatique, d’Hydrolique et des Télécommunications de Toulouse (ENSEEIHT)

51- Université de Technologie de Compiégne (UTC)

52- Ecole National Supérieure d’Ingénieurs Sud Alsace

53- Ecole National Supériure des Techniques Industrielles et des Mines de Nantes

53- تامقطع کارشناسی ارشد و در رشته های علوم کامپیوتر، علوم انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی محیط زیست، فیزیک

54- Universite Paris- Est

55- Ecole Natioale Superiore d’Architecture de Grenoble

56- Université de la Rechelle

57- Université de Technologie de Troyes

58- Ecole Spéciale des Travaux Publics, du Batiment et de I ‘Industrie

59- Institut National des Langues et Civilisation Orientales (INALCO)

60- Ecole Centrale Paris

61- Université de Corse Pascal Paoli

62- Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales

63- Agro Paris Tech

64- Centre Internqtionql d'Etudes Suip

65- INSA-Lyon

66- INSA- Rennes

67- INSA- Rouen

68- INSA- Strasbourg

69- INSA- Toulouse

70- Museum National d’Histoire Naturelle

71- Ecole Central de Nantes

72- Ecole National Supérieure des Mines de Paris

73- Ecole Polytechnique (EP-Palaiseau)

‌ب) دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فرانسه، گروه دو (خوب)

1- INSEAD (Institut Européen d'Administration des Affaires)

2- Université Vincennes- Saint- Denis (Paris VIII)

3- Ecole Supérieure de Commerce de Reims

3- صرفا" تا کارشناسی ارشد و در رشته مديريت

4- CERAM Sophia Antipolis

4- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مديریت، تجارت، بازرگانی، اداری و مالی

5- Paris Graduate School of Management

5- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته مدیریت

6- ESSEC Business School

6- کليه مدارک، بغير از مدرک Mastéré Spécialisé قابل قبول است. رشته تجارت

7- Ecole Pratique des Hautes Etudes

8- Ecole des Hautes Etudes Commerciales du Nord (EDHEC)

8- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته تجارت

9- Ecole Supérieure Libre des Sciences Commercials Appliquées (ESLSCA)

9- صرفا" تا کارشناسی ارشد و در رشته های بازرگانی و مديريت

10- Rennes International Business School

10- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های تجارت و بازرگانی

11- Ecoles des Hautes Etudes Commerciales (Groupe HEC)

11- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های بازرگانی و اقتصاد

12- Ecole d'Architecture de Paris- Belleville

12- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد

13- Ecole d'Architedcture de Paris- Val-de-Sein

13- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد

14- Institut Supériur d’Electronique de Paris (ISEP)

14- صرفا" تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های کامپيوتر، الکترونيک و مخابرات

15- Ecole Supérieure d’Optique (ESO)

15- تامقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مهندسی برق، مخابرات، فيزیک و اپتیک

16- Institut Supériure des Matérieux et Mécaniques Avancées du Mans (ISMANS)

16- تا مقطع کارشناسی ارشد و در رشته های مهندسی مواد و مکانیک

17- Ecole Superieure d’ Electronique de l’ oust (ESEO)

17- پس از بررسی کيفی (اخذ آزمون، بررسی کيفی رساله، درخواست مقاله)

18- Institut de Physique du Globe de Paris

19- Euromed Marseille (Ecole de Manadement)

19- صرفاً تا مقطع كارشناسي ارشد

20- Ecole Superieure d’Ingénieurs en Génie électriaue

20- صرفاً تا مقطع كارشناسي ارشد

21- Institut Supérieure d' Argriculture

21- صرفاً تا مقطع كارشناسي ارشد

22- Ecole Superieure d’ Architecture

23- Ecole Supérieure de Commerce Bretagne- Brest

24- Conservatoire Nationale des Arts et Metiers

25- Ecole Supérieure d’Ingénieurs des Travaux de la Construction de Metz

- صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد25

26- Grenoble école de Manaement

26- صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد و فقط مدرک منتهی به دیپلم ملی فرانسه مورد تائید است. مدارک دوره های منتهی به دیپلم داخلی این مدرسه ارزشیابی نمی شود.

27- Institut Supérieure d’Agriculture (ISA)

- صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد27

28- Audencia Nantes Ecole de Management

- صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد

29- Ecole de Management Léonard de Vinci

30- Ecole Supérieure d'ingénieurs Léonard de Vinci

31- Institut International de Multimédia Léonard de Vinci

31- پس از بررسی کيفی (اخذ آزمون، بررسی رساله، چاپ مقاله)

32- دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ دولتي‌ كه‌ مورد تأييد وزارت‌ آموزش عالي و تحقيقات فرانسه‌ هستند.

معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ نا معتبر در كشور فرانسه

چنانچه نام دانشگاه يا موسسه ای در فهرست دانشگاه ها و موسسات اعلام شده (اعم از معتبر و غير معتبر) منعکس نشده باشد، متقاضی می بايست اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان استعلام نمايد.

1- Academie Internationale des Hautes Etudes

2- Centre d’etude diplomatique et Strategique

3- Diplome d’etudes superieus-3eme cycle

4- Ecole pour l’Inormarique et les nouvelles technologies (EPTHECH)

5- Educatel

6- International University of Paris

7- Robert de Sorbon

8- Shiller International University

9- Total University

10- Vatel Hotel School

11- دانشگاه مجازی اروپا

12- از مدرسه مرکزی پاریس Master Specialise

M.jorfi
April 17th, 2010, 09:12 PM
دانشگاههاي انگلستان (مورد تائيد ورارت علوم)

‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ انگلستان، گروه‌ يك‌ (ممتاز)

1- University of Oxford

2- University of Cambridge

3- University of London

4- London School of Economics and Political Science

5- Imperial College of Science

6- University College London

7- University of Bath

8- University of Warwick

9- Lancaster University

10- University of York

11- University of Essex

12- University of Sussex

13- University of Edinburgh

14- University of Bristol

15- Cardiff University of Wales (University of Wales College of Medicine و University of Wales, Cardiff تلفيق دو دانشگاه )

16- University of St Andrews

17- Cranfield University

18- University of Durham

19- University of Sheffield

20- University of Southampton

21- Royal Holloway, University of London

22- Kings College London

23- University of Manchester

24- University of Birmingham

25- University of Leeds

26- Goldsmiths College

27- Royal Veterinary College

28- University of East Anglia

29- University of Surrey

30- University of Nottingham

31- Loughborough University

32- Birkbeck College

33- University of Reading

34- University of Glasgow

35- Heriot - Watt University

36- Aston University

37- University of Liverpool

38- University of Salford

39- Newcastle University

40- University of Stirling

41- University of Leicester

42- Queen Mary and Westfield College

43- University of Dundee

44- University of Strathclyde

45- University of Exeter

46- University of Wales, Swansea

47- The Queens University of Belfast

48- University of Bradford

49- University College of North Wales, Bangor

50- University of Kent at Canterbury

51- Keele University

52- Brunel University

53- University of Aberdeen

54- University of Ulster

55- University of Hull

56- University of Wales, Aberystwyth

57- City University

58- School of Oriental and African Studies, University of london

ب) دانشگاه‌ و مراكز آموزش‌ عالي‌ انگلستان، گروه‌ دو (خوب)

مدارك‌ اخذ شده‌(Ph.D. , Master , Bachelor , HND) از دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ دو نيز ارزشيابي‌ مي‌شوند، اما توصيه‌ مي‌شود در دوره‌ دكترا(Ph.D) تنها در دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ (ممتاز) ادامه‌ تحصيل‌ داده‌ شود.

1- Sheffield Hallam University

2- University of Wales, Lampeter

3- University of Westminster

4- Nottingham Trent University

5- University of Greenwich

6- University of Hertfordshire

7- South Bank University

8- University of Portsmouth

9- University of Plymouth

10- Napier University

11- University of Brighton

12- Oxford Brookes University

13- University of the West of England, Bristol

14- Manchester Metropolitan University

15- University of Sunderland

16- Robert Gordon University

17- Liverpool John Moores University

18- University of Glamorgan

19- University of East London

20- London Metropolitan University (London Guildhall و North Londonاز ادغام دو دانشگاه )

21- Thames Valley University

22- Middlesex University

23- University of Northumbria at Newcastle

24- De Montfort University

25- Glasgow Caledonian University

26- University of Lincolnshire and Humberside

27- Leeds Metropolitan University

28- University of Central Lancashire

29- University of Huddersfield

30- Kingston University

31- Coventry University

32- Staffordshire University

33- University of Derby

34- University of the West of Scotland

35- Anglia Ruskin University

36- University of Bolton

37- Bournemouth University

38- University of Abertay Dundee

39- Birmingham CityUniversity

40- University of Wolverhampton

41- University of Teesside

42- University of Bedfordshire

43- University of Wales Institute, Cardiff

44- University of Lincoln

45- University of the Arts London

‌معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ نا معتبر در كشور انگلستان

چنانچه نام دانشگاه يا موسسه ای در فهرست دانشگاه ها و موسسات اعلام شده (اعم از معتبر و غير معتبر) منعکس نشده باشد، متقاضی می بايست اعتبار آن را از اداره کل امور دانش آموختگان استعلام نمايد.

1- American University of London

2- Bedford University

3- Canterbury University

4- College of Humanities

5- Commonwealth Open University

6- Ecole Superieure de Gestion Paris (شعبه مستقر در انگلستان)

7- Guitar and Bass School

8- International Colleges of Islamic Science

9- ICTEC

10- London Institute of Technology

11- London School of Business and Finance

12- NCC (این موسسه مدرک صادر نمی کند، بلکه مدرک از دانشگاه های انگلستان صادر می شود.)

13- St. Clements University

14- The London Institute

15- University of Cambridge International Examinations

16- Vortex University

17- انستیتو مطالعات اسلامی آکسفورد

18- تمامی کالج های انگلستان در سطح تحصیلات متوسطه هستند.

danialmdt
April 17th, 2010, 09:35 PM
ببخشید می خواستم بدونم تمامی این اطلاعات که در لینک زیر قابل دسترسی هست چه لزومی داره که در پست های بسیار طولانی اینجا مطرح بشن؟؟!!
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/Forms/AllItems.aspx

M.jorfi
April 17th, 2010, 09:42 PM
ببخشید می خواستم بدونم تمامی این اطلاعات که در لینک زیر قابل دسترسی هست چه لزومی داره که در پست های بسیار طولانی اینجا مطرح بشن؟؟!!

دوست عزیز

با توجه به اینکه اکثر وقتها کاربران در این تاپیک در مورد دانشگاه مورد نظرشان سوال می کنند و همچنین خیلی وقتها اگر اطلاع داشته باشید سایت وزارت علوم مشکل داره و باز نمیشه.

با در نظر گرفتن این موارد و برای داشتن فرومی که به عنوان مرجع برای دوستانی که قصد اپلای دارند و همچنین صلاحدید مدیریت این انجمن سعی کردیم که مهمترین کشورها رو در اینجا بگونجونیم.

با آرزوی موفقیت

A_pari
August 4th, 2010, 11:30 AM
سلام دوست عزیز
شما در مورد دانشگاههای مجازی online معتبر کانادا در رشته MBA اطلاعاتی دارید؟متشکرم

فراز
August 4th, 2010, 12:04 PM
دوست عزیز

با توجه به اینکه اکثر وقتها کاربران در این تاپیک در مورد دانشگاه مورد نظرشان سوال می کنند و همچنین خیلی وقتها اگر اطلاع داشته باشید سایت وزارت علوم مشکل داره و باز نمیشه.

با در نظر گرفتن این موارد و برای داشتن فرومی که به عنوان مرجع برای دوستانی که قصد اپلای دارند و همچنین صلاحدید مدیریت این انجمن سعی کردیم که مهمترین کشورها رو در اینجا بگونجونیم.

با آرزوی موفقیت
مهدی جان شاید این بحث به اینجا مربوط نشه ولی اگه اینطوری که شما می گویید تنها دلیل وجود این تاپیک قطع شدن گاه و بی گاه لینک مربوط به سایت وزارت علوم می باشد احتیاجی به این تاپیک نیست چون تمام اطلاعات اون سایت به ویکی منتقل شده.ویکی ماه قبل به روز شد و الان هیچ فرقی بین ویکی و سایت وزارت علوم.

mansourweb
August 12th, 2010, 03:33 PM
سلام به همه دوستان

من در لیست های ارائه شده ، نام دانشگاه SMU سنگاپور رو نمی بینم در صورتی که رتبش در دنیا 89 می باشد.
از کجا می تونم مورد تایید بودن یا نبودنش رو بپرسم. آیا جایی وجود داره که درخواست بدیم و وزارت علوم تایید بودن دانشگاه رو بررسی کنه؟

ممنون از لطف شما و سایت بسیار مفیدتون.

Amir.Rostami
August 26th, 2010, 10:35 AM
مستر این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم هست؟
http://www.conrem.eu/

فراز
August 26th, 2010, 11:00 AM

متاسفانه نه تو لیست دانشگاه‌های مجاز وزارت علوم نه تو لیست دانشگاه‌های غیر مجاز(آدم رو یاد برزخ دانته میندازه)
باید از وزارت علوم استعلام بشه

M.jorfi
August 26th, 2010, 11:28 AM

متاسفانه نه تو لیست دانشگاه‌های مجاز وزارت علوم نه تو لیست دانشگاه‌های غیر مجاز(آدم رو یاد برزخ دانته میندازه)
باید از وزارت علوم استعلام بشه

This is a University of Applied Sciences, and this kind of universities did not mention directly by MSRT of Iran. However, just check the following link and you can this

‌ج( دانشگاه‌ها، مراكز آموزش‌ عالي‌ و مدارس‌ عالي‌ فني‌ دولتي‌ كه‌ مورد تأييد دولت‌ آلمان‌ هستند (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86.htm)

eli_hash
August 26th, 2010, 03:47 PM
سلام در ليست دانش گاه هاي مرد تاييد وزارت علوم اصلا نام كشور سنگاپور نيست. يعني اين كشور اصلا مورد تاييد نيست؟

Amir.Rostami
August 27th, 2010, 12:41 PM
لینک بالا رو چک کردم Metropolia یا conrem توش نبود
University of Applied Sciences چه نوع دانشگاهیه؟ مورد تأیید بودنشو چجوری چک کنم؟

M.jorfi
August 27th, 2010, 01:10 PM
لینک بالا رو چک کردم Metropolia یا conrem توش نبود
University of Applied Sciences چه نوع دانشگاهیه؟ مورد تأیید بودنشو چجوری چک کنم؟

دوست عزیز، همانطور که در پست قبلیم گفتم، وزارت علوم دانشگاههای علمی-کاربردی آلمان رو به صورت غیر مستقیم گفته که هر کدام مورد تایید دولت آلمان هست مورد تایید وزارت علوم ایران هم هست. اکثر این دانشگاههای علمی-کاربردی آلمان معمولا مورد تایید دولت آلمان هستند.

Amir.Rostami
August 27th, 2010, 02:36 PM
دوست عزیز، همانطور که در پست قبلیم گفتم، وزارت علوم دانشگاههای علمی-کاربردی آلمان رو به صورت غیر مستقیم گفته که هر کدام مورد تایید دولت آلمان هست مورد تایید وزارت علوم ایران هم هست. اکثر این دانشگاههای علمی-کاربردی آلمان معمولا مورد تایید دولت آلمان هستند.

لیست دانشگاههای علمی کاردی آلمان که مورد تأیید دولت آلمان باشه رو از کجا میشه پیدا کرد؟
از یکی از دوستان شنیدم مدرک فوق لیسانس علمی کاردی آلمان تو ایران لیسانس ارزیابی میشه. درسته؟

eli_hash
August 28th, 2010, 11:31 PM
سلام من بار دوم اين سوال ميپرسم لطفا اگر كسي ميدونه كه دددانشگاه سنگاپور مورد تاييد وزارت علوم هست يا نه به من بگه ممنون چون توي لست دانشگاه هاي مورد تاييدش نبود

faeze.andy
September 4th, 2010, 12:28 AM
سلام
لیستی از دانشگاهای نیوزلند ندیدم
میشه راهنماییم کنید

فراز
September 4th, 2010, 07:59 AM
سلام
لیستی از دانشگاهای نیوزلند ندیدم
میشه راهنماییم کنید
چه جوری ندیدید؟فراموش نکنید به نیوزلند زلاندنو هم میگن:-)
من لیستشو تو ویکی هم گذشتم

baltazar490
September 11th, 2010, 02:47 PM
سلام،
چقدر احتمال داره وزارت علوم دانشگاهی که در کل دنیا شناخته شده است را ارزشیابی کنه در حالی که حتی اسم کشورش توی لیست وزارت علوم نیست؟ اصلاً امکانش هست که درخواست بررسی بدیم؟ این هم از عجایب وزارت علوم دیگه که بهترین دانشگاه های دنیا را ارزشیابی نمی کنه!!!
با تشکر،

skyjustice
September 13th, 2010, 10:01 AM
من برای خارج شدن باید وثیقه بزارم اگه دانشگاهی رو که وزارت علوم تایید نمیکنه و تو امریکا هستش apply کنم و ok بشه آیا اجازه خروج به من میدن؟

MagicCoder
October 15th, 2010, 03:25 AM
سلام دوستان من لیست دانشگاه های مورد تائید کشور ها رو نگاه میکردم با این نکته رو به رو شدم .

و هر چه در سایت وزارت علوم گشتم . نبود محلی برای این کار که نبود .
من از کجا میتونم این استعلام رو بگیریم . مثلا برای دانشگاه های زیر .

fh-koblenz.de
uni.lu

ممنون .

فراز
October 15th, 2010, 10:58 AM
والا من به شخصه تنها راهی که به ذهنم رسید مراجعه حضوری بود چون تلفنی هم جواب نمی دن
اگر تهران نیستید من تو هفته اینده احتمالا یک سر می رم وزات علوم برای تایید مدرکم و می خواهم یک سری دانشگاه رو برای خودم بپرسم.اسم و مشخصات دانشگاه هاتون رو برام پ خ کنید تا برای شما هم بپرسم
موفق باشید

reza.82
October 16th, 2010, 04:30 PM
سلام
در مورد EMU كه تو قبرس شمالي هستش كسي چييزي ميدونه ؟ رنكش ‌؟ چه جور دانشگاهيه؟ دكتري هم داره مورد تائيد وزارت علوم هم هستش .سطح بچه هايي كه مي رن چه حدي ؟
تشكر

usta
October 18th, 2010, 12:14 AM
reza.82 (http://www.applyabroad.org/member.php?3368-reza.82)
............در مورد EMU...دكتري هم داره مورد تائيد وزارت علوم هم هستش

if you mean: Eastern Mediterranean University (http://www.emu.edu.tr/en/)
دانشگاه‌هاي‌ قبرس، گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي‌ و ارايه‌ مقاله‌ علمي‌ براي‌ سطح‌ دكترا(Ph.D.)

3 تا 4 سال تحصيل بعد از كارشناسي ارشد فقط از دانشگاه‌هاي گروه يك با ارايه يك مقاله علمي در مجلات معتبر بين‌المللي غير محلي

qwerty123456
October 18th, 2010, 12:59 PM
با اجازه مدیر محترم و دوست عزیزم، بچه ها این تاپیکو که مطالعه میکنید، بد نیست یه نیم نگاهی هم به این تاپیکی که لینکش پایین هست بندازید که در تالار مربوط به سربازی است. چون اطلاعات بدردبخوری در لابلای برخی پستهاش وجود داره.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2583-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85

موفق باشید.

فراز
October 18th, 2010, 02:16 PM
سلام دوستان من لیست دانشگاه های مورد تائید کشور ها رو نگاه میکردم با این نکته رو به رو شدم .

و هر چه در سایت وزارت علوم گشتم . نبود محلی برای این کار که نبود .
من از کجا میتونم این استعلام رو بگیریم . مثلا برای دانشگاه های زیر .

fh-koblenz.de
uni.lu

ممنون .

دانشگاه لوگزامبورگ کاملا مورد تایید است
دانشگاه دوم تنها تا مقطع فوق لیسانس معتبر است

فراز
October 18th, 2010, 02:24 PM
من امروز از وزارت علوم یک سری اطلاعات گرفتم که البته بیشتر مربوط به المان است:
اکثر دانشگاه های علمی کاربردی المان مورد تایید است.البته نه همه پس حتما قبل از انتخاب دانشگاه در صورتی که در لیست نبود باید استعلام کنید.برای بعضی از مدرسه ها و رشته ها استثنا هایی قائل هستند مثل پزشکی
برنامه های کمتر از 2 سال باید مورد بررسی ویژه قرار بگیرند تا ببینند معادل فوق هست یا خیر
برای استعلام احتیاجی به مراجعه حضوری نیست.من شماره تماس و ایمیل مسئول کشور های المانی زبان انگلستان استرالیا و کشور هایی با نظام اموزشی مشابه را اینجا می گذارم تا وقت دوستان تلف نشه:
021-82233047
m_foradi@msrt.ir
برای مراجعه حضوری به وزارت علوم(در شهرک غرب) طبقه 4 باید بروید
پ.ن:برای اولین بار یک اداره دولتی را دیدم که کاراش رو روال بود و کارمنداش برخورد بسیار خوب و دوستانه ای داشتند که جای تقدیر و تشکر ویژه دارد
موفق باشید

erfan1985
November 7th, 2010, 08:58 PM
کسی می دونه اگه از یه دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم هست ولی وزارت بهداشت نیست phd بگیری چی میشه؟

hamman
November 7th, 2010, 11:30 PM
کسی می دونه اگه از یه دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم هست ولی وزارت بهداشت نیست phd بگیری چی میشه؟
تو سایت وزارت علوم اینجوری نوشته

بررسی و ارزشيابی مدارک مربوط به رشته های پزشکی و پيراپزشکی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد

erfan1985
November 8th, 2010, 09:20 PM
تو سایت وزارت علوم اینجوری نوشته

اونوقت اگه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت نباشه ، بعد از بازگشت به ایران چی میشه؟کاملا مدرکت رد میشه یا میگن امتحان بده یا دوره بگذرون؟

hamman
November 8th, 2010, 10:55 PM
اونوقت اگه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت نباشه ، بعد از بازگشت به ایران چی میشه؟کاملا مدرکت رد میشه یا میگن امتحان بده یا دوره بگذرون؟

تو وزارت علوم اینجوریه:اگه اسم دانشگاه تو لیست مورد تایید بود که هیچی اگه نه باید بری بپرسی و استعلام کنی که ایا دانشگاه x که اسمش توی لیست وزارت علوم نیست رو قبول دارین یا نه.
تو وزارت بهداشت هم همینجوری باید باشه..اگرم تو لیستشون نبود باید استعلام کنی که قبول دارن یا نه.
.
2 کاملا مدرکتون رد نمیشه اونجوری که من شنیدم اگر مورد تایید نباشه بیشتر موارد باید دوره بگذرونی

erfan1985
November 9th, 2010, 12:12 PM
تو سایت وزارت بهداشت فقط لیست دانشگاههایی رو که قبول داره نوشته .که کلا صد تا هم نمیشه و اسمی از دانشگاههای غیر معتبر نیاورده. حتی هیچ اسمی از بعضی کشورهای خفن مث ژاپن و ... هم نیست. آیا امکان داره غیر از این تعداد دانشگاههای دیگه ای رو هم قبول داشته باشه؟
راستی اگه بخوام حین تحصیل به دانشگاههای ایران منتقل بشم و دانشگاه اولیه مورد تایید وزارت نباشه چه جوریه؟شدنی هست؟؟

فراز
November 9th, 2010, 03:07 PM
تو سایت وزارت بهداشت فقط لیست دانشگاههایی رو که قبول داره نوشته .که کلا صد تا هم نمیشه و اسمی از دانشگاههای غیر معتبر نیاورده. حتی هیچ اسمی از بعضی کشورهای خفن مث ژاپن و ... هم نیست. آیا امکان داره غیر از این تعداد دانشگاههای دیگه ای رو هم قبول داشته باشه؟
راستی اگه بخوام حین تحصیل به دانشگاههای ایران منتقل بشم و دانشگاه اولیه مورد تایید وزارت نباشه چه جوریه؟شدنی هست؟؟
بخش دوم سوالتون مربوط به این بخش نیست ولی درباره بخش اول باید بگم بله بسیاری از دانشگاه ها و کشور ها ممکن است اعلام نشده باشد ولی مورد تائید باشد.به همین دلیل بهتر است قبل از تصمیم گیری استعلام نمایید

mo_eini
November 9th, 2010, 10:45 PM
بلاخره یک جایی واست پیدا می کنند دوره بین المللی .شبانه یا پیام نور غیرانتفاعی هم که امسال ظرفیتشون پر نشده و با ریزش متقاضی روبرو بودند طبق مصوبه جدید دانشجوی پولی هم وارد چرخه آموزشی می شود بزودی نگران نباشید.

mona_eng
November 11th, 2010, 08:41 AM
لیست جدید دانشگاههای مورد مالزی توسط تایید وزارت علوم - ۲۰ آبان ۱۳۸۹ -
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/مالزی.htm

mpanvari
December 13th, 2010, 12:55 PM
سلام دوستان من تقریبا 10 ماه پیش این فایلو تو سایت تابناک پیدا کردم که دیدم به این فال تو سایت وزارت علوم لینک داده.
سوال من اینه که تو این لیست دانشگاه تو قسمت آمریکا شماره 28 این دانشگاهه: Oklahoma International University
میخواستم بپرسم منظورشون همون دانشگاه Oklahoma University ؟ آخه من همچین دانشگاهی با اسم Oklahoma International University ندیدم. سپاسگزار میشم راهنمایی کنید.

javadtala
January 4th, 2011, 04:46 PM
این لیست در تاریخ 89/3/1 به روز شده.....

amirseyedabbas
May 22nd, 2011, 11:55 PM
سلام دوستان.یه سوال دانشگاه sabanci ترکیه مدرکشو وزارت علوم ایران قبول نمیکنه.ولی تبصره داره که اگه از پایانمت یک مقاله بین المللی بنویسی و معدل ارشدت 3 از 4 بیاد ایران تایید میکنه
آیا میشه روی همچین تبصره ای حساب کرد.این تبصره تو سایت وزارت علوم بود در قسمت دانشگاه های ترکیه
این دانشگاه تمام دروسش انگلیسی تدریس میشه.

amirseyedabbas
May 22nd, 2011, 11:58 PM
سلام دوستان من تقریبا 10 ماه پیش این فایلو تو سایت تابناک پیدا کردم که دیدم به این فال تو سایت وزارت علوم لینک داده.
سوال من اینه که تو این لیست دانشگاه تو قسمت آمریکا شماره 28 این دانشگاهه: Oklahoma International University
میخواستم بپرسم منظورشون همون دانشگاه Oklahoma University ؟ آخه من همچین دانشگاهی با اسم Oklahoma International University ندیدم. سپاسگزار میشم راهنمایی کنید.

سلام در مورد دانشگاه های ترکیه چیزی پیدا نکردم تو این لیست

alikarimi64
September 15th, 2011, 06:04 AM
سلام

می‌شه از افرادی که واسه Korea University پذیرش گرفتن و در حال حاضر در ایران هستند خواهش کنم برگه ارزشیابی دانشگاه رو از وزارت علوم بگیرن و Scan اونو تو سایت بزارن ممنون میشم

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?discussionid=328&do=discuss

yousefgun3
September 30th, 2011, 07:33 PM
http://msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/Forms/AllItems.aspx
همه کشورها

mehdisut
October 27th, 2011, 12:15 AM
کسی در مورد DTU(Denmark Technikal University اطلاعاتی داره؟من تو فرم راجع بهش چیزی پیدا نکردم!!مورد تائید وزارت هست یا نه؟اصلا چرا تا حالا کسی اونجا اقدام نکرده!!؟؟

saeed_oroomy
October 27th, 2011, 12:18 AM
کسی در مورد DTU(Denmark Technikal University اطلاعاتی داره؟من تو فرم راجع بهش چیزی پیدا نکردم!!مورد تائید وزارت هست یا نه؟اصلا چرا تا حالا کسی اونجا اقدام نکرده!!؟؟
دوست عزیز!!! این دانشگاه بهترین دانشگاه دانمارک هست و عده بسیار زیادی ایرانی داره و 100% مورد تایید ایران هست و خیلیا اقدام کردن

elham2010
November 14th, 2011, 06:57 PM
سلام شرمنده سوالم یک مقدار به اینجا مربوط نیست ولی جای بهتر پیدا نکردم...
من از دانشگاه Exeter در انگلیس پذیرش گرفته ام برای رشته اقتصاد در مقطع دکترا، لیسانس و فوق لیسانسم ریاضی کاربردی بوده، موضوع تز دکترام هم قراره نظریه بازیه باشه که بین ریاضی کاربردی و اقتصاد مشترکه، در حقیقت عمده کارم دوباره ریاضیات است ولی عنوان دکترام اقتصاد خواهد بود....
از چند نفری شنیده ام که تو ایران این قانون هست که اگر عنوان لیسانس یا فوق یا دکترا با هم یکی نباشه، نمی تونم هیات علمی بشم...
بنده خدایی می گفت چون فقط فوق لیسانسش صنایع بوده و مابقی ریاضی نتونسته هیات علمی بشه!!! ممنون میشم اگر کسی می تونه راهنمایی کنه ...

1017
November 15th, 2011, 07:01 PM
سلام شرمنده سوالم یک مقدار به اینجا مربوط نیست ولی جای بهتر پیدا نکردم...
من از دانشگاه Exeter در انگلیس پذیرش گرفته ام برای رشته اقتصاد در مقطع دکترا، لیسانس و فوق لیسانسم ریاضی کاربردی بوده، موضوع تز دکترام هم قراره نظریه بازیه باشه که بین ریاضی کاربردی و اقتصاد مشترکه، در حقیقت عمده کارم دوباره ریاضیات است ولی عنوان دکترام اقتصاد خواهد بود....
از چند نفری شنیده ام که تو ایران این قانون هست که اگر عنوان لیسانس یا فوق یا دکترا با هم یکی نباشه، نمی تونم هیات علمی بشم...
بنده خدایی می گفت چون فقط فوق لیسانسش صنایع بوده و مابقی ریاضی نتونسته هیات علمی بشه!!! ممنون میشم اگر کسی می تونه راهنمایی کنه ...

من هم این موضوع رو شنیدم.

IELTS
November 15th, 2011, 07:21 PM
سلام دوستان عزیز.
من برای دانشگاههای علوم کاربردی کشور آلمان موسوم به FH رو وزارت تایید میکنه؟ ممنون میشم

atabak-aut
November 16th, 2011, 10:19 AM
سلام دوستان عزیز.
من برای دانشگاههای علوم کاربردی کشور آلمان موسوم به FH رو وزارت تایید میکنه؟ ممنون میشم

سلام اینجا رو ببینید:)

(http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx)

amirhossein.gh
November 17th, 2011, 05:06 PM
سلام بچه ها
دانشگاه U of Texas at Tyler تو آمریکا هست که از خیلی از دسته دومی های آمریکا بهتره ولی اصلا نیست توی فایل وزارت علوم و کلا هیچ جا تو رده بندی وزارت علوم هم نیست
میشه کاری کرد؟
اعتبار این دانشگاه چطوره؟چون میگم تو دسته بندی وزارت علوم از خیلی از دانشگاههایی که تا مستر بیشتر نمیدن و در رنکینگ علوم هستن بهتر و حتی دکترا هم تو چند تا رشته ارایه میده.
میشه از طریق خود وزارت خونه اقدام کرد؟ چون اخرین آپدیت این دانشگاهها برای سال 2007 هست و امکان اضافه شدنش هست

elham2010
November 19th, 2011, 07:52 AM
من هم این موضوع رو شنیدم.
راه چاره ای هم داره؟ یا من کلا اگر رفتم دیگه نباید برگردم؟

arta675
November 19th, 2011, 09:18 PM
سلام من رشتم بر ق ارشد مخابرات دنبال لیست دانشگاه های کانادا که مورد تایید وزارت علوم میگردم. تو اون سایت وزارت علوم که میگید نیست . از کجا میتونم لیست رو پیدا کنم؟

salmanbnd
November 19th, 2011, 10:45 PM
راه چاره ای هم داره؟ یا من کلا اگر رفتم دیگه نباید برگردم؟

من اینو به چشم خودم دیدم که شخص رو ریجکت کردن و نذاشتن عضو هیئت علمی بشه!
از دانشگاه آزاد خودمون پیگیر شدم میگن باید حتما مرتبط باشه
رشته مرتبط با خودت نمی تونی پذیرش بگیری؟
به نظر من از همونجایی که میخوای اقدام کنی واسه عضو هیئت علمی شدن یه سوالی کن

atabak-aut
November 20th, 2011, 10:40 AM
سلام من رشتم بر ق ارشد مخابرات دنبال لیست دانشگاه های کانادا که مورد تایید وزارت علوم میگردم. تو اون سایت وزارت علوم که میگید نیست . از کجا میتونم لیست رو پیدا کنم؟

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/Forms/AllItems.aspx

ولی صفحش برا من درست باز نمیشه

victorwam
December 16th, 2011, 01:45 PM
سلام
این صفحه وزارت علو م برای آلمان آخرش نوشته دانشگاه کاتبوس برای علوم انسانی یعنی من برای ارشد برق نمی تونم برم اونجا؟؟
تو این 2 سالی که از بروز شدنش می گذرد تغییرات رو چه جوری می شه فهمید.

IELTS
December 19th, 2011, 05:24 PM
سلام
این صفحه وزارت علو م برای آلمان آخرش نوشته دانشگاه کاتبوس برای علوم انسانی یعنی من برای ارشد برق نمی تونم برم اونجا؟؟
تو این 2 سالی که از بروز شدنش می گذرد تغییرات رو چه جوری می شه فهمید.

نه دوست گرامی.
مشکلی در این خصوص نیست در دانشگاه کتبوس 2 تا ایرانی دارن فوق برق می خونند. این دانشگاه خیلی خوبه. احتمالاً منظورشون از علوم انسانی نبوده و همه رشته ها رو شامل میشه!!

ehsan1983
January 5th, 2012, 01:41 PM
دانشگاه هاي مجارستان چجورين؟

AMiNENGiNE
January 9th, 2012, 03:04 PM
سلام به همه.

دوستان آیا این درسته که اگه یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم (هر جای دنیا) قبول بشیم و به هر دلیلی (مثلا رد شدن ویزا) نتونیم
بریم به اون کشور، میتونیم به جاش توی یکی از دانشگاههای ایران (معادل سازی و این چیزا) ادامه تحصیل بدیم ؟؟؟
مثلا اگه مستر مهندسی خاک دانشگاه NTNU رو پذیرش گرفته باشیم ولی ویزا گیرمون نیاد، به جاش بریم ارشد خاک دانشگاه تهران بخونیم (بدون کنکور ارشد). !!! :rolleyes:

saeed_oroomy
January 9th, 2012, 03:17 PM
سلام به همه.

دوستان آیا این درسته که اگه یکی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم (هر جای دنیا) قبول بشیم و به هر دلیلی (مثلا رد شدن ویزا) نتونیم
بریم به اون کشور، میتونیم به جاش توی یکی از دانشگاههای ایران (معادل سازی و این چیزا) ادامه تحصیل بدیم ؟؟؟
مثلا اگه مستر مهندسی خاک دانشگاه NTNU رو پذیرش گرفته باشیم ولی ویزا گیرمون نیاد، به جاش بریم ارشد خاک دانشگاه تهران بخونیم (بدون کنکور ارشد). !!! :rolleyes:
نه عزیز دل ........همچین قانونی وجود نداره:D

royalfalcon
January 9th, 2012, 05:16 PM
سلام به همه.

این طرح بدین صورت بود که کسانی که از 20 دانشگاه برتر جهان پذیرش و بورس دریافت کرده‌اند در صورتی که به دانشگاه صنعتی شریف بیایند بدون کنکور پذیرفته شده و در مقطع دکترا طبق شرایط دیگر دانشجویان بورسیه بورس می‌شوند. لینک خبر (http://www.khabaronline.ir/detail/18104/)

m_rond
February 4th, 2012, 10:50 PM
سلام
البته من رشته ام زیر مجموعه وزارت علوم هست ولی بنا به دلایلی دنبال دانشگاههای آمریکایی مورد تأیید وزارت بهداشت هستم. تو سایت وزارت بهداشت زده:
"دانشگاههاي مورد تائيد دركشور آمريكا:
دانشگاهها و رشته هاي مورد تاييد بر اساس گزارش گورمن(Gorman Report) و كتاب (Higher Education Directory) مورد تائيدوزارت فرهنگ و رفاه آمريكا مي باشد."

حالا کسی می دونه چه جوری این گزارش گورمن رو گیر بیارم ببینم دانشگاه مورد نظر من مورد تأیید هست یا نه؟
با سپاس فراوان

vahideabdolazi
February 10th, 2012, 11:08 PM
بچه ها UOIT ی کانادا مورد تاییده؟

ghlobe
February 10th, 2012, 11:33 PM
بچه ها UOIT ی کانادا مورد تاییده؟

یکبار یکی از دوستان من پرسیده بود گفتند باید یک فارغ التحصیل اونجا مدارکش رو برای ارزیابی بیاره تا بررسی کنیم. ظاهرا چون این دانشگاه خیلی جدیده هنوز ارزیابی نکرده اند ولی با توجه به اینکه یک دانشگاه معتبر کاناداست نباید مشکلی باشه.

m_rond
February 10th, 2012, 11:58 PM
سلام
کسی در مورد Oregon Health & Science University اطلاع داره؟ مورد تأیید هست یا نه؟ یا اینکه تأییدش زیر نظر وزارت بهداشت هست؟
با سپاس

BehnoushHajian
February 15th, 2012, 05:12 PM
سلام
کسی در مورد Oregon Health & Science University اطلاع داره؟ مورد تأیید هست یا نه؟ یا اینکه تأییدش زیر نظر وزارت بهداشت هست؟
با سپاس

در مورد اینکه مورد تایید وزارت علوم هست یا نه اطلاعی ندارم اما میدونم که بهترین مرکز علوم پزشکی توی ایالات اورگون و یکی از بهترین ها توی امریکاست. جای خیلی خوبیه

vahideabdolazi
February 16th, 2012, 06:11 PM
یکبار یکی از دوستان من پرسیده بود گفتند باید یک فارغ التحصیل اونجا مدارکش رو برای ارزیابی بیاره تا بررسی کنیم. ظاهرا چون این دانشگاه خیلی جدیده هنوز ارزیابی نکرده اند ولی با توجه به اینکه یک دانشگاه معتبر کاناداست نباید مشکلی باشه.
مرسی.
من یه باری تو یه لیستی دیدم که همش سه تا دانشگاه کانادا از رده خارج بودند! یه چیزی تو مایه های مراکز اموزش عالی ما بودند و دقیقا همین اسم رو داشتند(مرکز آموزش عالی)
ولی یادم نیست تو کجا دیدم.
شاید تو سایت خود وزارت بود.
چرا یه همچین مراکزی ممکنه از رده خارح باشند؟ اصلا یه همچین چیزی تو کانادا هست؟

ghlobe
February 16th, 2012, 07:18 PM
مرسی.
من یه باری تو یه لیستی دیدم که همش سه تا دانشگاه کانادا از رده خارج بودند! یه چیزی تو مایه های مراکز اموزش عالی ما بودند و دقیقا همین اسم رو داشتند(مرکز آموزش عالی)
ولی یادم نیست تو کجا دیدم.
شاید تو سایت خود وزارت بود.
چرا یه همچین مراکزی ممکنه از رده خارح باشند؟ اصلا یه همچین چیزی تو کانادا هست؟

مراکز آموزش عالی در کانادا به چند دسته زیر تقسیم میشوند:

1) دانشگاههای دولتی که بیش از 90 درصد دانشگاههای کانادا هستند. این دانشگاهها توسط دولتهای ایالتی بشدت کنترل میشوند و کیفیت قابل قبولی دارند. بیشتر دانشگاههایی که دوستان برایشان اپلای میکنند جزو این گروه هستند.

2) دانشگاههای خصوصی معدودی در کانادا هست که اکثرا توسط گروههای مذهبی یا افراد خیر تاسیس شده اند. این دانشگاهها عموما کوچک اند و بیشتر بر مطالعات مذهبی تاکید دارند و وزارت علوم ایران معمولا مدرک این دانشگاهها را قبول ندارد.

3) کالج های دولتی یا ایالتی که مدارک فوق دیپلم و بعضا لیسانس ارائه میدهند. برای دوره های فوق دیپلم کیفیت قابل قبولی دارند و مدارک شان برای ادامه تحصیل در کانادا قابل قبول است ولی در ایران نمیدانم.

علاوه بر اینها کالجها و آموزشگاههای کوچک خصوصی هم هستند که مشابه آموزشگاههای ایران یا مثلا مجتمع فنی تهران هستند. مدارک این آموزشگاهها معمولا ارزش چندانی ندارد و برای ادامه تحصیل هم مفید نیست ولی اگر تخصص خاصی را از طریق این آموزشگاهها بخواهید یاد بگیرید ممکن است در شغلتان مفید باشد.

shinytick
February 17th, 2012, 09:22 PM
از دوستان کسی میدونه که آیا دانشگاه Okinawa در ژاپن مورد تاییده یا نه؟
Okinawa Institute of Science and Technology

IELTS
February 17th, 2012, 09:28 PM
دوستان در خصوص دانشگاه Tallin university of technology در کشور استوونی کسی اطلاع نداره؟
من برای دوره مهندسی انرژی شرایط کیفیت زندگی و تحصیل رو مناسب دیدم. اصولاً این چنین کشورهایی مانند لتونی، اسلوونی، استوونی رو در وزارت علوم مسئولش چه کسی هست؟
با تشکر

choclate
February 17th, 2012, 10:07 PM
سلام
تو لیست دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم یک سری دانشگاها ممتازن ، یک سری مثلا ردیف ب هستن.
اینا که ردیف ب هستن یعنی چی ؟ یعنی کیفیتشون پایینه؟

shinytick
February 17th, 2012, 11:15 PM
من لینکی دوستان دادنو باز کردم و خبری از دانشگاه Okinawa نیست! اونقدر که میدونم این دانشگاه خیلی دانشگاه خوبیه اما قدمتش به ۱۰ سال هم نمیرسه. آیا من کاری در این زمینه نمیتونم بکنم؟! یعنی باید بیخیال دانشگاه شم؟!

ehsan9573
February 19th, 2012, 11:07 PM
سلام
کسی جواب این سوال را می داند؟
بعضی از کشور ها در لیست وزارت علوم نیست مثلا کشور های آمریکای لاتین یا بعضی کشور های آسیا مثل تایوان و شخص مورد نظر از این کشورها پذیرش می گیرد و سربازی هم دارد . حال باید برای استعلام دانشگاه از آن کشور چکار باید بکند تا بتواند معافیت تحصیلی بگیرد؟
مرسی

DDF
February 22nd, 2012, 01:12 AM
از دوستان کسی میدونه که آیا دانشگاه Okinawa در ژاپن مورد تاییده یا نه؟
Okinawa Institute of Science and Technology

سلام دوست عزیز
دانشگاه مورد نظر شما رو در گروه دانشگاه های ممتاز وزارت علوم ایران ندیدم، اما در بند ب آیین نامه ارزشیابی مدارک دانشگاه های مورد تایید نوشته :
(http://www.tuj.ac.jp/) ‌ (http://www.tuj.ac.jp/) (http://www.tuj.ac.jp/)‌ب) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ ژاپن‌ گروه‌ دو (خوب)
كليه‌ مراكز آموزش‌ عالي‌ دولتي، محلي‌ و خصوصي‌ كه‌ مجوز رسمي‌ وزارت‌ آموزش، علوم‌ و فرهنگ‌ كشور ژاپن‌ را دارا بوده‌ و اسامي‌ آن‌ها در فهرست‌ گروه‌ يك‌ آورده‌ نشده‌ است.

شما باید ببینین که این دانشگاه مورد تایید وزارت آموزش،علوم و فرهنگ ژاپن هست یانه. در صورتی که مورد تایید بود، مورد تایید ایران هم هست. البته به این نکته توجه کنین که برخی از دانشگاه ها صرفاً در برخی از مقاطع مورد تایید هستن. بهتره ریسک نکنین و از خود وزارت علوم پرس و جو کنین.
موفق باشین :)

DDF
February 22nd, 2012, 01:15 AM
سلام
کسی جواب این سوال را می داند؟
بعضی از کشور ها در لیست وزارت علوم نیست مثلا کشور های آمریکای لاتین یا بعضی کشور های آسیا مثل تایوان و شخص مورد نظر از این کشورها پذیرش می گیرد و سربازی هم دارد . حال باید برای استعلام دانشگاه از آن کشور چکار باید بکند تا بتواند معافیت تحصیلی بگیرد؟
مرسی

سلام دوست عزیز
بله، برخی از کشورها و حتی برخی از دانشگاه ها در وب سایت وزارت علوم ایران نمایه نشدن. در این جور مواقع می بایست برید وزارت علوم و حضوراً سوال رو مطرح کنین.
موفق باشید:)

DDF
February 22nd, 2012, 12:29 PM
سلام
تو لیست دانشگاههای مورد قبول وزارت علوم یک سری دانشگاها ممتازن ، یک سری مثلا ردیف ب هستن.
اینا که ردیف ب هستن یعنی چی ؟ یعنی کیفیتشون پایینه؟

سلام دوست عزیز
وزارت علوم ایران بر اساس برخی پارامترهای مورد نظر خودش (که 99 درصد اونها،کاملاً منطقی و مناسب هستن، مانند سطح علمی دانشگاه،اساتید و دانشجویان؛ امکانات آموزشی،آزمایشگاهی و پژوهشی و ...) دانشگاه های هر کشوری رو در سطوح مختلف ارزیابی و طبقه بندی کرده. در 99.9 موارد، این ارزیابی ها برای انتخاب دانشگاه های خوب در هر کشوری برای ادامه تحصیل، کاملاً مناسب و قابل استناد می باشد. بر این اساس اگر دانشگاهی در گروه ممتاز قرار بگیره یعنی بهترین کیفیت رو از لحاظ رفاهی،آموزشی و پژوهشی داراست و نسبت به سایر دانشگاه های اون کشور و یا دنیا در بهترین شرایط مذکور هست. به طبع دانشگاه هایی که در رده های دوم و یا سوم (خوب و متوسط) قرار میگیرن به ترتیب کیفیت کمتری نسبت به دانشگاه های ممتاز دارن. پس بهتره که برای ادامه تحصیل، ابتدا دانشگاه های گروه یک هر کشوری در اولویت انتخاب قرار بگیرن و پس از آن دانشگاه های گروه دو. لازم به ذکره که ممکنه برخی از دانشگاه ها در برخی مقاطع تحصیلی در رده بندی های ممتاز یا خوب و یا متوسط و یا ضعیف قرار بگیرن.
موفق باشید:)

DDF
February 22nd, 2012, 12:56 PM
دانشگاه هاي مجارستان چجورين؟

سلام دوست عزیز
از میان دانشگاه های موجود در کشور مجارستان، تعداد 10 دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست :
‌معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ مجارستان‌ 1- Corvinus University of Budapest (http://www.uni-corvinus.hu/)
2- University of Debrecen (http://www.unideb.hu/)
3- Eotvos Lorand University (http://www.elte.hu/)
4- University of Miskolc (http://www.uni-miskolc.hu/)
5- Budapest University of Technology and Economics (http://www.bme.hu/en)
6- University of Pannonia (http://www.gtk.uni-pannon.hu/)
7- Godollo University of Agricultural Sciences (http://www.kti.szie.hu/index.php)

8- University of Horticulture and Food Industry (http://www.kee.hu/eng/e_index.htm)
9- Semmelweis University (http://www.sote.hu/)
9- صرفاً رشته هاي تربيت بدني و علوم ورزشي
10- Szent Istvan University (http://www.szie.hu/)
11- University of Szeged (http://www.u-szeged.hu/)
نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی صادر شده از این کشور در مقاطع مختلف به شرح زیره :
کارشناسی : دریافت مدرک Foskolai Oklevel Bachelor از دانشگاه های معتبر مجارستان به شرط حداقل سه سال تحصيل و داشتن ديپلم دبيرستان يا پيش دانشگاهي

کارشناسی ارشد : دریافت یکی از مدارک زیر از دانشگاه های معتبر مجارستان با شرایط مورد نظر منجر به ارزشیابی مدرک در درجه کارشناسی ارشد میشه :

: Egyetemi Oklevelحداقل چهار سال تحصيل و داشتن ديپلم دبيرستان يا پيش دانشگاهي

: Master Doctor universitatisحداقل يك سال تحصيل، ارائة پايان نامه و داشتن مدرك كارشناسي معتبر

: Szakiranyu Tovabbkepzesi Oklevel Egyetemi Doktorraحداقل يك سال تحصيل، ارائه پايان نامه و داشتن مدرك كارشناسي معتبر
دکترا : دریافت مدارک
Doktor
Mester
Candidatus Scientiarum
Doctor Scientiarum
Ph.D.
DLA
از دانشگاه های معتبر مجارستان به شرط حداقل سه سال تحصيل در دانشگاه هاي معرفي شده و داشتن مدرك كارشناسي ارشد معتبر
دو تا لینک هم از دانشگاه های مجارستان براتون آوردم که میتونین مطالعه کنین :

http://studyinfo.blogfa.com/post-10.aspx
http://www.study1000.com/171754/sec_10/p_52.aspx?lang=Fa

موفق باشید :)

m_khavandgar
February 23rd, 2012, 06:24 PM
من احتیاج به کتاب ارزشیابی به صورت pdf دارم ، البته آخرین چاپش ، کسی میتونه کمکم کنه ؟

ali_tk
March 28th, 2012, 02:58 PM
من احتیاج به کتاب ارزشیابی به صورت pdf دارم ، البته آخرین چاپش ، کسی میتونه کمکم کنه ؟

اینجا میتونید همه رو ببینید ولی pdf نیست فکر کنم آخرین آمار باشه ولی

djsina
April 1st, 2012, 05:12 PM
سلام یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین
من لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم تو آمریکا رو دیدم و متوجه شدم که دانشگاه UMBC(University of Maryland Baltimore County) که دانشگاه معروفیم هست بین ایرانیا توی اون لیست نیست با اینکه از نظر رنکینگ خیلی از دانشگاههای پایینتر از اون حتی توی رده ممتاز طبقه بندی شدن
میخواستم بدونم الان در صورت گرفتن پذیرش از این دانشگاه باید چیکار کنم؟ کلا ممکنه که این لیست کامل نباشه ؟ چطوری میشه استعلام کرد ؟
و اینکه اگر نباشه دانشگاهی توی این لیست از لحاظ صدور معافیت تحصیلی یا موارد دیگه مشکل به وجود میاد؟

IELTS
April 11th, 2012, 04:46 PM
سلام یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین
من لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم تو آمریکا رو دیدم و متوجه شدم که دانشگاه UMBC(University of Maryland Baltimore County) که دانشگاه معروفیم هست بین ایرانیا توی اون لیست نیست با اینکه از نظر رنکینگ خیلی از دانشگاههای پایینتر از اون حتی توی رده ممتاز طبقه بندی شدن
میخواستم بدونم الان در صورت گرفتن پذیرش از این دانشگاه باید چیکار کنم؟ کلا ممکنه که این لیست کامل نباشه ؟ چطوری میشه استعلام کرد ؟
و اینکه اگر نباشه دانشگاهی توی این لیست از لحاظ صدور معافیت تحصیلی یا موارد دیگه مشکل به وجود میاد؟

دروود.
دوست عزیز. متاسفانه باید عرض کنم این مشکل رو دوست بنده هم داشت متاسفانه وزارت قبول نمیکنه. حتی شما اگر پذیرش هم بگیرید معافیت رو صادر نمیکنه. شما بهتره برای روشن شدن مطلب به وزارت علوم مراجعه کنید و در این خصوص رایزنی کنید البته هر چند وقت ممکنه لیست جدید رو به روزرسانی نکنند و از شانس شما در لیست جدید نام این دانشگاه گنجانده شده باشد. توکل بر خدا.

PILAPILA
May 12th, 2012, 04:00 PM
سلام دوستان
کسی شماره تلفنی از وزارت علوم داره، می خوام ببینیم دانشگاه های کشور استونی مورد تایید هستن یا خیر؟ 

IELTS
May 12th, 2012, 04:13 PM
سلام دوستان
کسی شماره تلفنی از وزارت علوم داره، می خوام ببینیم دانشگاه های کشور استونی مورد تایید هستن یا خیر؟

دروود.
من در ابتدا یه پیشنهاد دارم. بهتره برای کلیه سوالاتتون یه مراجعه حضوری دشاته باشید بدلیل اینکه بهتر پاسخگو هستند و شما کاملاً تمامی پاسخها رو دریافت خواهید کرد.

نشانی: ایران - تهران - شهرک قدس (شهرک غرب)، میدان صنعت، بلوار انقلاب(خوردين)، خیابان هرمزان، نبش خیابان پیروزان جنوبی، معاونت دانشجوئی وزارت علوم- طبقه سوم

لینک تماس با مسئولین وزارت علوم (http://iranscholarship.msrt.ir/contact-informations/contact-with-personel)

PILAPILA
May 13th, 2012, 10:30 AM
دروود.
من در ابتدا یه پیشنهاد دارم. بهتره برای کلیه سوالاتتون یه مراجعه حضوری دشاته باشید بدلیل اینکه بهتر پاسخگو هستند و شما کاملاً تمامی پاسخها رو دریافت خواهید کرد.

نشانی: ایران - تهران - شهرک قدس (شهرک غرب)، میدان صنعت، بلوار انقلاب(خوردين)، خیابان هرمزان، نبش خیابان پیروزان جنوبی، معاونت دانشجوئی وزارت علوم- طبقه سوم

لینک تماس با مسئولین وزارت علوم (http://iranscholarship.msrt.ir/contact-informations/contact-with-personel)
ممنون دوست عزیز ولی انگار همه در این وزارت خونه هنوز تو خواب زمستونی هستن کسی جواب تلفن نمیده.
اگه شماره دیگه ای هم هست که بشه ازش پرسید ممنون میشم قرار بدید.

PILAPILA
May 13th, 2012, 01:17 PM
شماره های زیر رو میزارم تا دوستان اگه خواستن بتونن اعتبار دانشگاه های مورد نظرشون رو از وزارت علوم جویا بشن:
021-82233047
021-82233027
021-82233026

البته هر کدوم از این شماره ها مربوط به یک حوزه(چند تا کشور منظورم هست) است که نمی دونم هرکدوم برای کجاست.

PILAPILA
June 17th, 2012, 05:11 PM
امروز متوجه شدم سایت وزارت علوم مدت هاست که دامنش عوض شده و دریغ از یک اطلاعیه در سایت مربوطه تا آدم رو به سایت جدید راهنمایی کنه.
گذشته از این ها در سایت جدید کتاب دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیست دوستان اگه لینکی دارن بزارن تا بعدیا بتونن استفاده کنن(من کشوری که می خواستم رو همین جا پیدا کردم)
اگر هم اشتباه میگم دوستان لطف کنن و اصلاح کنن.

idehn
June 20th, 2012, 02:35 PM
سلام
من از دانشگاه ونکور آیلند یونیورسیتی پذیرش گرفتم، اسمش نه توی لیست دانشگاه های مورد قبول وزارت دانش آموختگاان ِ نه توی غیرقابل قبول ها. من خودم رنگ دانشگاه برام مهم نیست ولی میخوام بدونم برا گرفتن ارز دولتی مشکل نداشته باشم، کسی اطلاعاتی داره؟

PILAPILA
June 20th, 2012, 04:27 PM
سلام
من از دانشگاه ونکور آیلند یونیورسیتی پذیرش گرفتم، اسمش نه توی لیست دانشگاه های مورد قبول وزارت دانش آموختگاان ِ نه توی غیرقابل قبول ها. من خودم رنگ دانشگاه برام مهم نیست ولی میخوام بدونم برا گرفتن ارز دولتی مشکل نداشته باشم، کسی اطلاعاتی داره؟
اگه تو هیچ کدوم از دو گروه نیست باید برید وزارت علوم در خواست بدید بررسی کنند.
اگه مورد تایید نباشه بهتون ارز نمیدن(البته تا اونجا که من می دونم.)
موفق باشید

khargoosh
June 21st, 2012, 11:33 PM
سلام

اطلاعاتی در مورد دانشگاه دنور می خواستم

Onasis
June 29th, 2012, 02:09 AM
سلام دوستان
کسی میدونه Katholieke Hogeschool Sint-Lieven
مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟
خواهش میکنم کمک کنید...من اینجا قبول شدم ولی نمیدونم تایید میشه یا نه
آخه من بورسیه
Erasmus Mundus
رو از این مرکز آموزش عالی گرفتم, منظورم:
Katholieke Hogeschool Sint-Lieven
هست...هم فکری بهم بدید چیکار کنم بنظرتون...خواهش می کنم..این بورسیه خیلی برام حیاتیه

سولاریس
July 10th, 2012, 11:24 AM
دوستان یک نفر محبت میکنه لینک جدید دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم رو بزاره؟ اصلا لینکی موجود هست؟
من لیست دانشگاههای اکثر کشورها رو خیلی پیشتر از اینها که این وب سایت کار میکرد دانلود کردم ولی توشون سنگاپور نبوده.
الان دنبال دانشگاههای سنگاپور هستم و البته لیست به روز شده همه کشورها.
ممنون

ramtin_monadi
July 10th, 2012, 10:41 PM
دوستان این لینک مربوط به کل دانشگاههای مورد تایید وزارت علومه(در تاریخ 91/4/20):

و این هم مربوط به دانشگاههای بلژیکه ولی به نظر اسم دانشگاهتون ( Katholieke Hogeschool Sint-Lieven ) در اون دیده نمیشه!

htm.بلژیک/http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib

PILAPILA
July 10th, 2012, 10:50 PM
دوستان این لینک مربوط به کل دانشگاههای مورد تایید وزارت علومه(در تاریخ 91/4/20):

و این هم مربوط به دانشگاههای بلژیکه ولی به نظر اسم دانشگاهتون ( Katholieke Hogeschool Sint-Lieven ) در اون دیده نمیشه!

htm.بلژیک/http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib
این لینک در شهرستان ها(لااقل رو کامپیوتر من باز نمیشه ولی تو تهران باز میشد) باز نمیشه. دوستانی که میرن وزارت علوم این موضوع رو مطرح کنن.

sina9012
July 11th, 2012, 12:24 PM
لیست دانشگاه های معتبر در کانادا چه طور می توانم پیدا کنم؟

lale666
July 17th, 2012, 04:03 PM
1- Ege Universitesi (http://www.ege.edu.tr/) (Aegean University)

2- Anadolu Universitesi (http://www.anadolu.edu.tr/) (Anatolia University)
3- Ankara Universitesi (http://www.ankara.edu.tr/) (Ankara University)
4- Ataturk Universitesi (http://www.atauni.edu.tr/) (Ataturk University)
5- Bogazici Universitesi (http://www.boun.edu.tr/) (Bogazici University)
6- Cukurova Universitesi (http://www.cu.edu.tr/) (Cukurova University)
7- Dokuz Eylul Universitesi (http://www.deu.edu.tr/) (Dokuz Eylul University)
8- Gazi Universitesi (http://www.gazi.edu.tr/) (Gazi University Ankara)
9- Hacettepe Universitesi (http://www.hacettepe.edu.tr/) (Hacettepe University)
10- Istanbul Teknik Universitesi (http://www.itu.edu.tr/) (Istanbul Technical University)
11- Istanbul Universitesi (http://www.istanbul.edu.tr/) (Istanbul University)
12- Marmara Universitesi (http://www.marmara.edu.tr/) (Marmara University)
13- Orta Dogu Teknik Universitesi Ankara (http://www.metu.edu.tr/) (Middle East Technical University)
14- Mimar Sinan Universitesi (http://www.msgsu.edu.tr/) (Mimar Sinan University)
15- Yildiz Teknik Universitesi (http://www.yildiz.edu.tr/) (Yilidiz Technical University)
16- Bilkent Universitesi (http://www.bilkent.edu.tr/) (Bilkent University)
17- Karadeniz Teknik Universitesi (http://www.ktu.edu.tr/) (Karadeniz University of Technology)

hana_66s
July 23rd, 2012, 11:15 AM
سلام
دوستان من با دانشگاهی در اسپانیا مصاحبه کردم که اسمش توی لیست وزارت علوم نیست. خیلی سعی کردم تلفنی با وزارت علوم تماس بگیرم و راجب به اعتبار اون دانشگاه سوال کنم که موفق نشدم، اصلا جواب نمیدن. شما شماره ای دارید که جوابگو باشن؟ یا اگه کسی این روزا میره وزارت علوم میشه لطف کنه و برام بپرسه؟ من تهران نیستم.
خیلی ممنون

Onasis
July 25th, 2012, 01:17 PM
سلام
دوستان من با دانشگاهی در اسپانیا مصاحبه کردم که اسمش توی لیست وزارت علوم نیست. خیلی سعی کردم تلفنی با وزارت علوم تماس بگیرم و راجب به اعتبار اون دانشگاه سوال کنم که موفق نشدم، اصلا جواب نمیدن. شما شماره ای دارید که جوابگو باشن؟ یا اگه کسی این روزا میره وزارت علوم میشه لطف کنه و برام بپرسه؟ من تهران نیستم.
خیلی ممنون

يه توصيه بهت ميكنم..البته به عنوان كسي كه تقريبا همه مسير هارو رفته...از دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم پذيرش بگير دانشگاه هاي خيلي خوبي هم هستن...وگرنه پذيرشت بايد بره كميسيون و اعتبارش بررسي بشه و بعد از حداقل 6 ماه گرفتاري و رفت و آمد ممكنم هست كه تاييد نشه!!
كار خودت رو بي خود سخت نكن و گرفتاري واسه خودت درست نكن .
اين رو روي تجربه شخصي بهت ميگم چون آخرش مجبور ميشي دانشگاه مورد تاييد اينا رو بگيري (البته اگر ارز دانشجويي نخاي و مشكل خروج نداشته باشي و اينكه نخاي ايران برگردي كلا بي خيال تاييد اينا باش)

باز اگر شك داري بپرس تا بهت بگم چه كني...ولي شك نكن به حرفام من پير شدم تو اين مسير!;)

hana_66s
July 26th, 2012, 10:15 AM
خیلی ممنون از توصیه تون. اما موقعیت خیلی خوبیه نمی خوام از دستش بدم. البته فکر نکنم اونا هم شش ماه منتظرم بشن تا اونطور که شما میگید، پذیرشم تایید شه!
خب حالا باید چیکار کنم؟

Onasis
July 26th, 2012, 04:28 PM
خیلی ممنون از توصیه تون. اما موقعیت خیلی خوبیه نمی خوام از دستش بدم. البته فکر نکنم اونا هم شش ماه منتظرم بشن تا اونطور که شما میگید، پذیرشم تایید شه!
خب حالا باید چیکار کنم؟

پيغامات رو چك كن...كامل گفتم برات

mew
August 31st, 2012, 04:06 AM
دوستان عزیز. من از university of applied sciences (FH) Bonn- Rhein-Sieg تو آلمان پدیرش گرفتم ولی نمیتونم بفهمم مورد تایید وزارت علوم هست یا نه! تو این لیست اسم FH ها رو که مورد تایید نمیشه دید! روی لینکشم که میزنم قثط منو میبره به سایت دانشگاه magdeburg که اصلا فکر نمیکنم fh باشه! کسی اطلاعاتی نداره منو راهنمایی کنه؟ یعنی هیچ کدوم از مراکز عالی فنی یا fhها توی آلمان تایید شده نیستن؟!!در ضمن من واسه master تو رشته autonomous systems پذیرش گرفتم....

IELTS
August 31st, 2012, 12:48 PM
دوستان عزیز. من از university of applied sciences (FH) Bonn- Rhein-Sieg تو آلمان پدیرش گرفتم ولی نمیتونم بفهمم مورد تایید وزارت علوم هست یا نه! تو این لیست اسم FH ها رو که مورد تایید نمیشه دید! روی لینکشم که میزنم قثط منو میبره به سایت دانشگاه magdeburg که اصلا فکر نمیکنم fh باشه! کسی اطلاعاتی نداره منو راهنمایی کنه؟ یعنی هیچ کدوم از مراکز عالی فنی یا fhها توی آلمان تایید شده نیستن؟!!در ضمن من واسه master تو رشته autonomous systems پذیرش گرفتم....

دروود.
دوست عزیز موسسات علوم کاربردی در کشور المان که به FH مشهور هستند به شرطی که دوره 4 ترم که همان 2 سال است را برای فوق در نظر گرفته باشند با شرایط همچون داشتن نمره زبان مورد قبول وزارت علوم می باشند.

mew
September 1st, 2012, 05:11 AM
خیلی خیلی از جوابتون ممنونم.:)
دوره که 4 ترمه است و نمره زبان هم میخواد. شرط خاص دیگه ای هم هست یا فکر میکنید با این اوصاف مورد تایید باشه و لزومی نداره دیگه درخواست بررسی دانشگاه رو بدم ؟ چون من ساکن تهران نیستمو سخته بخوام حضوری بیام... تلفنیم که ج نمیدن....
دروود.
دوست عزیز موسسات علوم کاربردی در کشور المان که به FH مشهور هستند به شرطی که دوره 4 ترم که همان 2 سال است را برای فوق در نظر گرفته باشند با شرایط همچون داشتن نمره زبان مورد قبول وزارت علوم می باشند.

IELTS
September 1st, 2012, 02:55 PM
خیلی خیلی از جوابتون ممنونم.:)
دوره که 4 ترمه است و نمره زبان هم میخواد. شرط خاص دیگه ای هم هست یا فکر میکنید با این اوصاف مورد تایید باشه و لزومی نداره دیگه درخواست بررسی دانشگاه رو بدم ؟ چون من ساکن تهران نیستمو سخته بخوام حضوری بیام... تلفنیم که ج نمیدن....

There is no any important status about that universities, therefore, don't concern about it. go ahead and let enjoy

Tebyan
December 14th, 2012, 11:47 PM
اعتبار مدارک دانشگاههای آمریکا در آذرماه از سوی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس 51 دانشگاه در ردیف دانشگاههای نامعتبر آمریکا شناسایی شد.

بر اساس اعلام اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تعداد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ امریکا که در ردیف گروه یک یا ممتاز قرار گرفته اند به 89 دانشگاه می رسد.

در این میان حدود 271 دانشگاه نیز در گروه دو یا خوب قرار گرفته اند اما اداره کل دانش آموختگان پیشنهاد کرده که اگر چه‌ مدارک‌ دانشگاه‌های‌ گروه‌ دو ارزشیابی‌ می‌شود، اما توصیه‌ می‌شود‌ در دوره‌های‌ کارشناسی‌ ارشد (Master) و دکتری(Ph.D)تنها در دانشگاه‌های‌ گروه‌ یک ادامه‌ تحصیل‌ داده‌ شود.

پیش از این اعلام شد که مدارک 50 دانشگاه آمریکا بی اعتبار است، در حال حاضر یک دانشگاه به این لیست افزوده و تعداد نامعتبرها به 51 دانشگاه افزایش یافت.

لیست کامل دانشگاههای معتبر و نامعتبر در آدرس http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/آمریکا.aspx اعلام شده است.

kian_90
January 23rd, 2013, 08:20 PM
با سلام

عزیزان میخواستم بدونم اگه دانشگاه مورد نظر تو لیست دانشگاه های مورد تایید نباشه چه اتفاقی میفته؟ برای خروج دانشجوهای مشمول حتماً نیازه که دانشگاه تایید بشه ، درسته؟ اگه آره پروسه اش چه جوریه و چه مدت طول میکشه؟

توضیح هم اینکه: من الآن دانشجوی ترم 8 کارشناسیم و رشته و دانشگاه مورد نظرم Master of Finance در Frankfurt School of Finance and Management هستش. این رشته رتبه 32 رو در رنکینگ Financial Times که معتبرترین رنکینگ رشته های مالی هست رو داره. اینم لینکش:

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2012

ولی دانشگاه تو لیست تاییدی ها نیست. تا 3 هفته دیگه جواب پذیرشم معلوم میشه و البته چون هنوز از لیسانسم فارغ التحصیل نشدم ، پذیرشم مشروط خواهد بود.

کلاً در یک جمله اینکه: تایید کردن پذیرش مشروط چه جوریه و جقدر طول میکشه؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگه اطلاع دارین ، جواب بدین.

Leyla_Bahari
February 3rd, 2013, 08:38 AM
سلام به همگی
با توجه به شرایطی که اینجا ذکر کردم http://bit.ly/Xzw2j6
دوستان شانس من رو برای پذیرش فول فاند دکترای برق/کنترل برای رنک 100 تا 200 آمریکا پیش بینی کردن
با توجه به اینکه وزارت علوم حدود 90 دانشگاه آمریکا رو به عنوان گروه یک (ممتاز) اعلام کرده و توصیه کرده در دانشگاه های گروه دو برای دکترا اقدام نشه؛ آیا تحصیل در گروه دو (خوب) برای من که قصد برگشتن و استخدام در هیات علمی رو دارم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
آیا تمام 90 دانشگاه گروه یک (ممتاز) جزو رنک های یک تا صد هستن؟ یا ممکنه بعضی ها رنک های بالاتر از صد باشن؟
واقعا دغدغه شده برام! خیلی ممنونم از جواب تون

sabzdarsabz
March 24th, 2013, 12:50 PM
درود
دوستان در مورد دانشگاه UMBC خبر جدیدی ندارن؟ آخه رنکش خوبه اما توی لیست اصلا نیست!
University of Maryland Baltimore County

ali_ghassemi
April 1st, 2013, 10:21 PM
دوستان وقتی که اسم دانشگاه تو این لیست نباشه یعنی من که سربازم نمی تونم برم؟
ارز دانشجویم نمیدن؟
ی سواله دیگه : چقدر احتمالش هس که الان این لینک کاملتر شده باشه؟

amir_p
April 1st, 2013, 10:44 PM
ارز دانشجویم نمیدن؟

قاعدتا به شما تسهیلات مانند معافیت تحصیلی و ارز نخواهند داد و خوب نمیتونید از کشور خارج شید چون معافیت ندارید. اما به نظرم اونقدرها قانونشون در این مورد سفت و سخت نباشه. من تو یکی از پست های این فروم فکر میکنم خوندم که میشه با صحبت کردن همون مسئولین بررسی پرونده ها رو راضی کرد که پذیرش شما رو تأیید کنند. اصلا نگران نباشید.

studentz
April 1st, 2013, 11:01 PM
ارز دانشجویم نمیدن؟

دوست عزیز، ممکن هست که دانشگاه مد نظر شما مورد تایید وزارت علوم باشد، ولی در این لیست (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx)نباشد، میتوانید با مراجعه حضوری یا تلفنی پیگیری کنید.

آدرس مراجعه حضوری در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=726853&viewfull=1#post726853)، تلفن در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=727732&viewfull=1#post727732) و ایمیل در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=318221&viewfull=1#post318221). لطفا به تاریخ پست ها توجه نمایید، اگر تغییر کرده لطفا دوستانی که اطلاع دارند، اطلاع رسانی نمایند.

اگر هم پرس و جو کردید و مشخص شد که دانشگاه مد نظر شما مورد تایید وزارت علوم نیست، باید درخواست ارزیابی بدهید، که نتیجه کاملا نامشخص هست و ممکن است پس از پیگیری ها تایید نشود و در نهایت به مشکل برمیخوردید و وزارت علوم براتون پرونده تشکیل نمیده، پس قبل از هر اقدامی مطمئن شوید. موفق باشید.

PILAPILA
April 2nd, 2013, 11:26 AM
دوست عزیز، ممکن هست که دانشگاه مد نظر شما مورد تایید وزارت علوم باشد، ولی در این لیست (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book.aspx)نباشد، میتوانید با مراجعه حضوری یا تلفنی پیگیری کنید.

آدرس مراجعه حضوری در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=726853&viewfull=1#post726853)، تلفن در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=727732&viewfull=1#post727732) و ایمیل در این پست (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=318221&viewfull=1#post318221). لطفا به تاریخ پست ها توجه نمایید، اگر تغییر کرده لطفا دوستانی که اطلاع دارند، اطلاع رسانی نمایند.

اگر هم پرس و جو کردید و مشخص شد که دانشگاه مد نظر شما مورد تایید وزارت علوم نیست، باید درخواست ارزیابی بدهید، که نتیجه کاملا نامشخص هست و ممکن است پس از پیگیری ها تایید نشود و در نهایت به مشکل برمیخوردید و وزارت علوم براتون پرونده تشکیل نمیده، پس قبل از هر اقدامی مطمئن شوید. موفق باشید.
قسمتی که به این سوال ها پاسخ می داد جاش تغییر کرده یعنی دیگه در ساختمان اصلی وزارت علوم نیست.
فکر کنم آدرسش میدان فردوسی خیابان فرصت بود یکمی که از خیابان بالا برید ساختمان رو می بینید.

موفق و سلامت باشید

ardalanjoon
April 8th, 2013, 02:36 AM
قسمتی که به این سوال ها پاسخ می داد جاش تغییر کرده یعنی دیگه در ساختمان اصلی وزارت علوم نیست.
فکر کنم آدرسش میدان فردوسی خیابان فرصت بود یکمی که از خیابان بالا برید ساختمان رو می بینید.

موفق و سلامت باشید

سلام شماره تلفن دارید از محل؟من ایران نیستم که پاشم برم اونجا
ممنون

PILAPILA
April 8th, 2013, 11:43 AM
سلام شماره تلفن دارید از محل؟من ایران نیستم که پاشم برم اونجا
ممنون

اگه توجه می کردید دوستمون لینک پستی که درش شماره تلفن بود در پست بالایی من قرار داده بودن (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85&p=727732&viewfull=1#post727732)
فکر می کنم این شماره هم بود(دقیق یادم نیست) : 02188319699

meslahik
April 8th, 2013, 03:04 PM
مثل این که تغییراتی در اعتبارسنجی مدارک دانشگاه های خارج از کشور در وزارت علوم ایجاد شده. این موضوع در اخبار ساعت ۱۴ امروز از تلویزیون پخش شد. متن خبر هم در خبر گذاری ها آمده است:

http://www.khabaronline.ir/detail/285654/society/Police

اما من در سایت وزارت علوم تغییراتی در لیست دانشگاه های مورد پذیرش ندیدم. دوستان کسی از این موضوع اطلاع دارد؟

amir_p
April 18th, 2013, 10:12 AM
مثل این که تغییراتی در اعتبارسنجی مدارک دانشگاه های خارج از کشور در وزارت علوم ایجاد شده. این موضوع در اخبار ساعت ۱۴ امروز از تلویزیون پخش شد. متن خبر هم در خبر گذاری ها آمده است:

http://www.khabaronline.ir/detail/285654/society/Police

اما من در سایت وزارت علوم تغییراتی در لیست دانشگاه های مورد پذیرش ندیدم. دوستان کسی از این موضوع اطلاع دارد؟
من رفتم وزارت علوم پرسیدم گفتن به زودی در سایت میزنیم رنکینگ جدیدو

hpt1988
April 22nd, 2013, 01:26 PM
سلام دوستان
من میخوام واسه دانشگاه ecole de technologie superieure (ETS) اپلای کنم. تماس گرفتم با وزارت علوم ولی مسئول دانشگاه های کشور کانادا نبود. یکی از همکاراشون بهم گفتن که لیست جدید طبق گفته قبلی در May 2013 اعلام میشه که حدود یک ماه دیگه احتمالا اعلام میشه.
حالا سوالم اینه از اونجایی که اسم دانشگاه تو لیست (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7.aspx) اعلام شده نیست من چه طوری باید مطلع بشم که این دانشگاه مورد تایید هست یا نه؟

یه نکته هم بگم که به گفته اون خانومه اگه از دانشگاهی پذیرش گرفتید تا قبل از اعلام لیست جدید حتماً در سامانه امور دانش آموختگان وزارت علوم باید ثبت نام کنید چون اگر خدایی نکرده اسم اون دانشگاه تو لیست جدید نباشه دیگه مدرک شما ارزشیابی نمیشه.

eliha
April 22nd, 2013, 05:34 PM
دانشگاه ULM آلمان آیا مورد تایید وزارت بهداشته؟ چرا نیست توی لیست؟ این دانشگاه خیلی معتبره!!

BnzTina
May 14th, 2013, 02:30 PM
اگر دانشگاهی تو لیست نباشد باید چه کار کرد ؟

milanetto
June 6th, 2013, 09:12 PM
سلام
من یه سوال داشتم:
یه سری ریسرچ سنتر های مربوط به سرطان هست که جزو تاپ ها تو آمریکا هستن و دکترا و پست دکترا ارائه می دن ولی تو لیست وزارت علوم نیستن.
الان من سربازی دارم و باید مدرکم رو آزاد کنم.
اگه از این سنتر ها پذیرش بگیرم باید چیکار کنم ؟
مثلا یه نمونش اینه:

http://www.sloankettering.edu/

مرسی

mahdi23
July 6th, 2013, 01:22 AM
اگر دانشگاهی تو لیست نباشد باید چه کار کرد ؟

سلام

دوست من،
شما اگه از موسسات یا کالج‌هایی که تو لیست وزارت علوم نیستن، پذیرش بگیرید و به کشور برگردید وزارت‌خونه مدرک‌ شما رو قبول نمیکنه و زحمات‌تون هدر میره.
تمرکزتون رو روی موارد ذکر شده تو لیست وزارت‌خونه بذارید. لینک زیر رو ببینید.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book1.aspx)

top10_kouros
July 14th, 2013, 01:36 PM
کسی میدونه HTW Berlin مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟؟

Politecnico
July 15th, 2013, 12:52 AM
به این لینک (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86.aspx) مراجعه کنین

کسی میدونه HTW Berlin مورد تایید وزارت علوم هست یا نه؟؟؟

heyk
July 15th, 2013, 01:53 PM
سلام لیست رسمی سابق دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم رو میخواستم که دانشگاه جواهر لعل نهرو حیدر آباد داخلش باشه.جهت ارایه به خود وزارت علوم
ممنون

IELTS
July 15th, 2013, 09:50 PM
سلام لیست رسمی سابق دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم رو میخواستم که دانشگاه جواهر لعل نهرو حیدر آباد داخلش باشه.جهت ارایه به خود وزارت علوم
ممنون

نیازی به ارائه اون لیست نیست، خودشون اطلاع دارند که بعد از سال 2011 تنها مقاطع انجا با ارائه کیفی و ارزشیابی و ضوابطی خاص به تایید میرسه(لیسانس و فوق). با مسئول کشور هندوستان در وزارت علوم مکاتبه کنید.

hassan20
July 22nd, 2013, 11:55 AM
اعتبار 2500 دانشگاه خارجی ارزیابی شد/ نحوه ارزیابی مدارک دانشگاههای ضعیف

مدیر کل دانش آموختگان وزارت علوم از ارزیابی 2500 دانشگاه خارجی برای تحصیل دانشجویان ایرانی خبر داد.
محمد حسن مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: پس از نهایی شدن رتبه بندی و ارزیابی دانشگاههای خارجی، 2500 دانشگاه در سامانه اداره کل دانش آموختگان جهت تحصیل دانشجویان ایرانی مناسب اعلام شدند. وی ادامه داد: این دانشگاهها در گروههای ممتاز با 300 دانشگاه، گروه خوب با 700 دانشگاه، گروه متوسط بین 500 تا 600 و سایرین هم در گروههای ضعیف قرار گرفته اند. وی همچنین به یک گروه دیگر از دانشگاههای خارجی اشاره کرد و گفت: یک سری از دانشگاهها غیرقابل ارزیابی به شمار می آیند و در واقع در لیست سیاه وزارت علوم قرار دارند که مدارکشان از سوی این وزارتخانه ارزیابی نمی شود. این مقام مسئول وزارت علوم با اشاره به شاخصهایی که برای رتبه بندی دانشگاههای خارجی ملاک قرار گرفتند، اظهار داشت: شاخصهای آموزشی، پژوهشی، عمومی، رفاهی و ارزشی، برای این دانشگاهها به کار گرفته شد و سپس رتبه بندی دانشگاهها به دست آمد. مجلس آرا درباره دانشگاههای ضعیف خارجی، تاکید کرد: در دانشگاههای ضعیف به هیچ عنوان مقاطع تحصیلات تکمیلی گنجانده نشده و اگر هم دانشجویی از این دانشگاهها دانش آموخته می شود بیشتر در مقطع کارشناسی است و طبق ضوابط خاصی ارزیابی می شوند.

top10_kouros
July 24th, 2013, 06:04 PM
به این لینک (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86.aspx) مراجعه کنین
ین لینک رو میدنم دیدمش. تو این لیست نیست ولی یه نفر بود تو همین Apply Abroad نوشته بود که من مدارکمو بردم وزارت علوم تایید کردن و دارم ارز دانشجویی میگیرم. ینی ممکنٍ خارج از این لیست هم قبول کنن؟

kokomalo63
July 24th, 2013, 11:42 PM
الان اسم این دانشگاههای جدید که مورد ارزیابی قرار کرفتن منتشر شده؟ از کجا میشه لیست پیدا کرد؟

baheri
July 27th, 2013, 09:55 AM
سلام به همگی
با توجه به شرایطی که اینجا ذکر کردم http://bit.ly/Xzw2j6
دوستان شانس من رو برای پذیرش فول فاند دکترای برق/کنترل برای رنک 100 تا 200 آمریکا پیش بینی کردن
با توجه به اینکه وزارت علوم حدود 90 دانشگاه آمریکا رو به عنوان گروه یک (ممتاز) اعلام کرده و توصیه کرده در دانشگاه های گروه دو برای دکترا اقدام نشه؛ آیا تحصیل در گروه دو (خوب) برای من که قصد برگشتن و استخدام در هیات علمی رو دارم مشکلی ایجاد نمیکنه؟
آیا تمام 90 دانشگاه گروه یک (ممتاز) جزو رنک های یک تا صد هستن؟ یا ممکنه بعضی ها رنک های بالاتر از صد باشن؟
واقعا دغدغه شده برام! خیلی ممنونم از جواب تون

1-خیلی هاشون جز رنک های 1 تا 100 نیستن مثلا LSU و ...
2- خیلی ها هم جز لیست نیستن ولی واقعا دانشگا های خوبین که طبعا فارغ التحصیل شدن از اون ها میتونه شرایط خوبی رو برا استخدام مهیا کنه مثلا MST تو مکانیک یا برق و ...

Cusp
August 15th, 2013, 09:30 PM
دوستان در لیست دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم، دانشگاههاي مورد تاييد دركشور فيليپين به ۳ دسته تقسیم شده اند. ایا میدونید که معنی این چه است؟ ایا لیست ۲ هنوز دارای اعطبار است ولی با شروط خاص؟

براي رشته دندانپزشكي :
گروه يك :
دانشكده دندانپزشكي دانشگاه دولتي فيليپينUniversity of the Philippines (UP)
گروه د و :
دانشگاه سنتر و اسكولار Centro Escolar University
دانشگاه ايست University of East
گروه سه :
دانشگاه فار ايسترن Far Eastern University
دانشگاه مركزي مانيل Manil Central University
دانشگاه بگيوUniversity of Baguio
براي رشته داروسازي:
دانشگاه سنت توماس University of Santo Tomas

Politecnico
August 16th, 2013, 03:12 AM
گروه بندی معمولا بر اساس مورد قبول بودن تا یک مقطع خاص صورت می گیره. مثلا مدارک دانشگاه های گروه یک تا دکترا و مدارک دانشگاه گروه ب فقط تا فوق لیسانس مورد قبول واقع میشه.
البته فکر کنم رتبه بندی شما قدیمی باشه و بعد از جولای 2010، فقط مدارک دو دانشگاه زیر از طرف وزارت بهداشت پذیرفته میشه:
1) University of Philippine
2) University of Saint Thomas
مرجع خبر (http://www.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=11041)

دوستان در لیست دانشگاههاي مورد تائيد وزارت علوم، دانشگاههاي مورد تاييد دركشور فيليپين به ۳ دسته تقسیم شده اند. ایا میدونید که معنی این چه است؟ ایا لیست ۲ هنوز دارای اعطبار است ولی با شروط خاص؟

براي رشته دندانپزشكي :
گروه يك :
دانشكده دندانپزشكي دانشگاه دولتي فيليپينUniversity of the Philippines (UP)
گروه د و :
دانشگاه ايست University of East
گروه سه :
دانشگاه فار ايسترن Far Eastern University
دانشگاه مركزي مانيل Manil Central University
دانشگاه بگيوUniversity of Baguio
براي رشته داروسازي:
دانشگاه سنت توماس University of Santo Tomas

ehsan1983
August 16th, 2013, 10:00 AM
اگه اسم دانشگاهی در لیست نباشه
یعنی نامعتبره یا این معنی رو داره که تابحال کسی از ایران اونجا فارغ التحصیل نشده که بعد بیاد ایران؟ براش ارزشیابی میکنن؟
دانشگاه Copernicus لهستان رو کسی اطلاعی داره چه اعتباری داره؟ از کجا زنگ بزنم بپرسم؟
آخه این دانشگاه خودش رنک 650 دنیاست و 6 در لهستان.

Ghazal1361
August 18th, 2013, 07:22 PM
اگه اسم دانشگاهی در لیست نباشه
یعنی نامعتبره یا این معنی رو داره که تابحال کسی از ایران اونجا فارغ التحصیل نشده که بعد بیاد ایران؟ براش ارزشیابی میکنن؟
دانشگاه Copernicus لهستان رو کسی اطلاعی داره چه اعتباری داره؟ از کجا زنگ بزنم بپرسم؟
آخه این دانشگاه خودش رنک 650 دنیاست و 6 در لهستان.
متاسفانه وزارت علوم دانشگاههای لهستان رو قبول نداره. قبلا فقط دانشگاه ورشو رو قبول داشت اما تا اونچایی که من شنیدم این دانشگاه رو هم از لیست خودش حذف کرده

ehsan1983
August 19th, 2013, 03:08 PM
دوستان ميشه راهنمايي كنند كه از راه دور به كدام شماره تلفن ميشه زنگ زد و از اعتبار دانشگاه موردنظر سوال كرد؟

IELTS
August 19th, 2013, 04:02 PM
دوستان ميشه راهنمايي كنند كه از راه دور به كدام شماره تلفن ميشه زنگ زد و از اعتبار دانشگاه موردنظر سوال كرد؟

شماره های زیر رو میزارم تا دوستان اگه خواستن بتونن اعتبار دانشگاه های مورد نظرشون رو از وزارت علوم جویا بشن:
021-82233047
021-82233027
021-82233026

البته اگر شماره هاش جابجا نشده باشه. خودم که تا پارسال با همین تماس میگرفتم.

Cusp
August 19th, 2013, 10:24 PM
مسايل تحصيلي دانشجويان (داخل و خارج كشور)
http://www.behdasht.gov.ir/uploads/1_25_next1.gif دانشجويان داخل (انتقالي، جابه جايي،..): 81452368
http://www.behdasht.gov.ir/uploads/1_25_next1.gif دانشجويان داخل (بورس داخل): 81452253
http://www.behdasht.gov.ir/uploads/1_25_next1.gif امور فارغ التحصيلان: 81452252
http://www.behdasht.gov.ir/uploads/1_25_next1.gif دانشجويان خارج (دانشگاه هاي مورد تاييد، انتقال خارج به داخل،..): 81452376

Cusp
August 19th, 2013, 10:26 PM

دانشجويان خارج (دانشگاه هاي مورد تاييد، انتقال خارج به داخل،..): 81452376

nobuddy
August 22nd, 2013, 10:58 PM
طبقه بندی جدبد دانشگاهها توسط وزارت علوم!
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx#%D8%A8

IELTS
August 29th, 2013, 02:45 AM
یک نکته در خصوص این رده بندی جدید! به نظرم وزارت علوم امسال کاملاً اومد براساس رنکینگ های جهانی مثل QS و TIMES کشورها رو اولویت بندی کرد. که به نظر خیل جالب نمیاد اما از طرفی فکر کنم از دانشگاههای متوسط به بالا که برای هر کدوم شروطی رو گذاشته قابل بررسی است. اینجا یه مثالی بزنم!
مثلاً دانشگاه بولونیا که در رنکینگ کیو اس جای خوبی داره امسال در لیست وزارت علوم ممتازه! اما صنعتی میلان که خیلی با پرستیژ و عالیه در رده دانشگاههای خوب قرار گرفته!
یا مثلاً دانشگاهی در کره جنوبی که در جزو 700 تای اول کیو اس نیست در بخش متوسط قرار گرفته اما دانشگاهی در چین که رتبه اش 50 اسیا است اصلاً در لیست جدید نیست!
نمیدونم این نتایج براساس چه معیار و ضوابطی بررسی میشه! اما به هر حال باز دچار نقصه! نمیدونم قراره این لیست تکمیل بشه یا همینه!
البته طبق بند 10 قانون جدید ارزیابی گفته شده کلیه دانشگاهها ضعیف غیرقابل بررسی اند.
لطفاً دوستان عزیزی که به وزارت علوم تشریف میبرن در این خصوص جویا اطلاعات بشن.

arra_eng2000
September 9th, 2013, 06:44 PM
لیست دانشگاه ها امروز یعنی 2 شنبه 18 شهریور 2 باره آپ دیت گردید !
لینک (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx#%D9%87)

irani2010
September 13th, 2013, 01:50 PM
دانشگاه Victoria university در استرالیا از بسیاری از دیگر دانشگاههای استرالیا که خوب ارزیابی شده اند رنک بالاتری دارد ولی در لیست اصلاً وجود ندارد!!آیا کسی اطلاعی دارد؟

IELTS
September 13th, 2013, 08:02 PM
دوستان بنابر، درخواست مکرر بیشتر دانشجویان جدید در خارج از کشور ارزشیابی از می 2013 به سپتامبر 2013 منتقل و محاسبه میشه. یعنی شما باید از سپتامبر 2013 (شهریور 92) وارد هر دانشگاهی که میشی براساس اخرین لیست دانشگاهها اقدام کنید. اونهایی که قصد برگشت ندارن خوش به حالشون!
(اما نظر منه این لیست متاسفانه براساس چیدمان رنکینگ شانگهای و کیو اس سازماندهی شده است و بسیاری از دانشگاهها عجیب رنک شدند!)

irani2010
September 14th, 2013, 09:10 AM
جالب است انواع دانشگاههای دولتی و آزاد و پیام نور و خصوصی و علمی کاربردی و واحدهای (به اصطلاح) بین المللی دانشگاهها (که فقط برای تامین بودجه دانشگاه مربوطه ایجاد شده) که اصولاً هیچ رنکی در دنیا ندارند قابل قبول هستند ولیکن دانشگاههای معتبر استرالیا مانند نیو اینگلند و ویکتوریا و ...از نظر این کمیته که مشخص نیست خودشان از کجا دکترا گرفته اند قابل قبول نیست!!!

Danial13
September 14th, 2013, 07:04 PM
این رنکینگ واقعا جالبیه . هرچی دانشگاه توی نروژهست توی گروه ممتازه اونوقت دانشگاه چالمرز سوئد توی این گروه نیست !

shirin65
September 16th, 2013, 04:05 AM
سلام
من احساس می کنم لیست نواقص زیادی داره مثلا در مورد دانشگاههای پرتغال
.

advanced
September 17th, 2013, 07:01 PM
دوستان به چندین مورد اشاره کردند من هم به چند موردش اشاره می کنم
ایتالیا و اسپانیا و استرالیا در مجموع رو هم رفته 12 دانشگاه در رده ممتاز دارند در صورتی که روسیه20دانشگاه در رده ممتاز داره
در مورد بعضی دانشگاه ها هم مثل ایتالیا نمی دونم چه لیستیه ،دانشگاه پلی تکنیک تورین و میلان توی موسسات خوب قرار گرفتند

امیدوارم که توی این لیست تجدید نظر بشه چون واقعا خنده داره و بیشتر شبیه یه شوخی می مونه

sadegh3400
September 20th, 2013, 04:40 PM
لیست جدید خیلی ضعف دارد، مثلا دانشگاه کارلتون کانادا اصلا توی لیست نیست :mad:

netmaster
September 25th, 2013, 01:19 AM
میشه یک نفر لینک رسمی و اصلی در خصوص دانشگاه های موردتایید وزارت علوم رو بده
ضمنا این لیست چرا و بر چه اساس تغییر پیدا میکنه ؟
ایا این حرف درسته که دانشگاه های درجه دو و درجه سه در این لیست معمولا مدارکشون یک سطح کمتر ارزشیابی میشه (مثلا دکتراشون رو ارشد قبول میکنن ؟!)

OMID-313
September 27th, 2013, 01:12 PM
سلام دوستان
به نظر میرسه لیست جدید وزارت علوم (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx) خییییییییلی ناقصه و ایرادات اساسی و بنیادی داره !!
چند تا نمونه :

1. دانشگاه Chalmers سوئد جزو 5 دانشگاه برتر این کشور است و در رنکینگ های جهانی هم جایگاه فوق العاده ای داره. ولی متاسفانه جزو گروه دانشگاه های ممتاز سوئد قرار نگرفته.
2. دانشگاه NTNU نروژ با جرات میشه گفت که جزو 2 دانشگاه برتر نروژ است ؛ اما وزارت علوم باور داره که ممتاز نیست و در گروه خوبها (!!) قرار گرفته.
3. دانشگاه TU Berlin آلمان با اینکه جزو 8 دانشگاه برتر این کشور است ، اما در گروه ممتاز جایگاهی نداره.
4. دانشگاه های پلی تکنیک تورین و میلان هم وضعیت مشابهی دارند.
5. دانشگاه های بوغازیچی ترکیه ، Aalborg دانمارک ، Victoria و Ryerson کانادا حتی در گروه خوبها هم نیستند و در گروه متوسط قرار گرفتند.

این در حالی است که حداقل 40% دانشگاه هایی که در گروه ممتاز کشورهای مختلف قرار گرفته اند کاملا ناشناخته هستند و در هیچ کدام از رنکینگ های معتبر بین المللی هیچ جایگاهی ندارند.
قرار دادن 42 تا از دانشگاه های آلمان ، 20 تا از دانشگاه های روسیه ، 56 تا از دانشگاه های فرانسه ، 41 تا از دانشگاه های نروژ و . . . در گروه ممتاز (که اکثرشون حداقل برای من ناشناخته هستند و حتی اسمشون را هم نشنیده ام و در رنکینگهای جهانی دیده نمیشن) واقعا عجیبه.
ای کاش وزارت علوم معیارهای این رده بندی را هم بصورت شفاف اعلام میکرد.

به نظر من این رده بندی خیلی ناقصه و ایرادات اساسی داره و لازمه که حتما اصلاح بشه.
من خواهش میکنم از مدیران فروم که یک petition ی چیزی ایجاد بشه و همگی اعتراض خودمان را به این رده بندی اعلام بکنیم تا شاید اصلاح بشه.

خیلی ممنون :)

ali_aero
September 29th, 2013, 11:37 AM
سلام دوستان
به نظر میرسه لیست جدید وزارت علوم (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx) خییییییییلی ناقصه و ایرادات اساسی و بنیادی داره !!
چند تا نمونه :

1. دانشگاه Chalmers سوئد جزو 5 دانشگاه برتر این کشور است و در رنکینگ های جهانی هم جایگاه فوق العاده ای داره. ولی متاسفانه جزو گروه دانشگاه های ممتاز سوئد قرار نگرفته.
2. دانشگاه NTNU نروژ با جرات میشه گفت که جزو 2 دانشگاه برتر نروژ است ؛ اما وزارت علوم باور داره که ممتاز نیست و در گروه خوبها (!!) قرار گرفته.
3. دانشگاه TU Berlin آلمان با اینکه جزو 8 دانشگاه برتر این کشور است ، اما در گروه ممتاز جایگاهی نداره.
5. دانشگاه های بوغازیچی ترکیه ، Aalborg دانمارک ، Victoria و Ryerson کانادا حتی در گروه خوبها هم نیستند و در گروه متوسط قرار گرفتند.

این در حالی است که حداقل 40% دانشگاه هایی که در گروه ممتاز کشورهای مختلف قرار گرفته اند کاملا ناشناخته هستند و در هیچ کدام از رنکینگ های معتبر بین المللی هیچ جایگاهی ندارند.
قرار دادن 42 تا از دانشگاه های آلمان ، 20 تا از دانشگاه های روسیه ، 56 تا از دانشگاه های فرانسه ، 41 تا از دانشگاه های نروژ و . . . در گروه ممتاز (که اکثرشون حداقل برای من ناشناخته هستند و حتی اسمشون را هم نشنیده ام و در رنکینگهای جهانی دیده نمیشن) واقعا عجیبه.

به نظر من این رده بندی خیلی ناقصه و ایرادات اساسی داره و لازمه که حتما اصلاح بشه.
من خواهش میکنم از مدیران فروم که یک petition ی چیزی ایجاد بشه و همگی اعتراض خودمان را به این رده بندی اعلام بکنیم تا شاید اصلاح بشه.

سلام. کاملا موافقم. دانشگاههای ناشناخته روسیه که هیچ کس اونجاها نمیره رو گذاشتن ممتاز ولی دانشگاههای مثل Tennessee, Chalmers, TU Berlin که در تمام رنکینگ های معتبر (شانگهای، QS، Times) زیر 150 هستن رو جزو خوبا حساب کردن!!!

من خودم میخوام برم ایتالیا Sapienza University of Rome که تو شانگهای 150-100 ، QS 196 و Times 300 هستش و در ایتالیا رتبه 1-2 رو داره. اینو زدن خوب!! کلا واسه ایتالیا "2" دانشگاه رو ممتاز زدن که یکیش دانشگاه میلانه و چند رده پایین تر از Sapienza Rome هستش! .

من فک می کنم چون بورسیه های خارج وزارت علوم فقط میتونن دانشگاههای کشورهای خاصی برن که روسیه هم یکی از اوناس، واسه همین این دانشگاههای ناشناخته رو ممتاز زدن. ولی فک کنم اعتراض بشه و تجدید نظر بکنن. چون هر سال یه آپدیت دارن معمولا.

یه چیزه دیگه اینکه اگه دقت کرده باشید مدارک دانشگاهی گروه ممتاز و خوب تا مقطع کارشناسی ارشد دقیقا مثل هم ارزشیابی میشن یعنی هیچ فرقی با هم ندارن. فقط واسه دکترا زده که:

ماده 8: ارزشيابي مدارك اعتبار تحصيلي دكتري
متناسب با سطحي كه هر يك از مؤسسات، اعتبار سنجي شده اند، مدارك تحصيلي دکتري مربوط، به شرح زير ارزشيابي مي شود:
8-1 مدارك تحصيلي صادره از مؤسسات ممتاز، مشروط به داشتن مدرك كارشناسي ارشد معتبر
8-2 مدارك تحصيلي صادره از مؤسسات خوب، علاوه بر شرط مندرج در بند 8-1، لازم است:
الف- داشتن مدرك كارشناسي و كارشناسي‌ارشد معتبر از دانشگاههاي داخل و يا مؤسسات گروه‌هاي ممتاز يا خوب
ب- داشتن رساله كيفي به تشخيص متخصصين مرتبط منتخب كميسيون ذي ربط ارزشيابي مدارك

که معلومه همه کارشناسی ارشد رو معمولا دارن و دکترا هم که بدون رساله نمیشه که :))

اگه به قول دوستمون petition ایجاد بشه حتما تاثیر خواهد داشت و من هم جزو اولین امضا کننده ها خواهم بود :)

ali_aero
September 29th, 2013, 12:22 PM
دوستان بنابر، درخواست مکرر بیشتر دانشجویان جدید در خارج از کشور ارزشیابی از می 2013 به سپتامبر 2013 منتقل و محاسبه میشه. یعنی شما باید از سپتامبر 2013 (شهریور 92) وارد هر دانشگاهی که میشی براساس اخرین لیست دانشگاهها اقدام کنید. اونهایی که قصد برگشت ندارن خوش به حالشون!
(اما نظر منه این لیست متاسفانه براساس چیدمان رنکینگ شانگهای و کیو اس سازماندهی شده است و بسیاری از دانشگاهها عجیب رنک شدند!)

با سلام. ولی فک نکنم حتی این رنکینگ ها رو حساب کرده باشن. من واسه دکترا مکانیک دارم میرم ایتالیا Sapienza University of Rome. تو شانگهای هم رنک کلی هم رنک مهندسی بین 100-150 قرار گرفته:

http://www.shanghairanking.com/World...-Sapienza.html (http://www.shanghairanking.com/World-University-Rankings/University-of-Roma---La-Sapienza.html)

و توی کیو اس کلی 196 و مهندسی 133:

http://www.topuniversities.com/node/...-rankings/2013 (http://www.topuniversities.com/node/4545/ranking-details/world-university-rankings/2013)

ولی جزو خوب ها زدنش!!!

یه چیز دیگه. بالای صفحه زده "به روز شده در تاريخ : 31/06/92" که تقریبا تازه آپدیت شده. یعنی اگه پیگیری کنیم شاید تجدید نظر کنن باز.

control
October 3rd, 2013, 11:36 AM
دوستان به چندین مورد اشاره کردند من هم به چند موردش اشاره می کنم
ایتالیا و اسپانیا و استرالیا در مجموع رو هم رفته 12 دانشگاه در رده ممتاز دارند در صورتی که روسیه20دانشگاه در رده ممتاز داره
در مورد بعضی دانشگاه ها هم مثل ایتالیا نمی دونم چه لیستیه ،دانشگاه پلی تکنیک تورین و میلان توی موسسات خوب قرار گرفتند

امیدوارم که توی این لیست تجدید نظر بشه چون واقعا خنده داره و بیشتر شبیه یه شوخی می مونه

دوست عزیز
متاسفانه حقیقتی که وجود داره اینه که ارزشیابی های وزارت علوم اصلا هیچ اهمیتی نداره.
چرا که اگه کسی که بعد از تحصیلش برگرده ایران و بخواهند که قبولش کنند حتی از دانشگاهی که طبق گفته خودشون ضعیف هم باشه اونا قبول می کنند.
مساله مهم اینجاست که وزارت علوم هدف دیگه ای رو از این ارزشیابی ها دنبال می کنه که الزاما علمی نیست. مثلا نمونه واضح اون اینه که با این دسته بندی ها می تونن دانشجوها رو کشورها و دانشگاههایی که خودشوت بیشتر ترجیح میدهند سوق بدهند. مشخصه که هیچ معیار مشخص علمی این ارزشیابی نداره. چطور ممکنه اونهمه دانشگاه روسیه که هیچ ارتباطی با دنیا ندارند ممتاز باشند اما کشورهایی اروپایی مثل اسپانیا که در حوزه های مختلف شناخته شده هستند کلی دانشگاه دولتی و قدیمی دارند فقط دو تا دانشگاه در گروه ممتاز باشه.
به نظر من اصلا نباید به ارزشیابی درپیت وزارت علوم اهمیت داد.

Tarkan78
October 3rd, 2013, 03:19 PM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

سلام
من ليست را نگاه كردم. در ارتباط با مثالهايي كه شما گفتيد بايد بگم حق باشماست. مثلا "ان تي ان يو" يكي از برترينهاي نروژه
اما من فقط دانشگاههاي آمريكا را چك كردم كه خوب زياد درست نبود. مثال: ليوزيانا استيت يكي از دانشگاههاي ممتازه اما انگار در اين ليست جزء خوبها شده

soheil_sh
October 3rd, 2013, 05:54 PM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

با سلام
امید جان در طبقه بندی وزارت علوم به نظر من خیلی نا منصفانه عمل شده است و فکر میکنم سیاست در طبقه بندی نقش دارد.
برای مثال دانشگاهی که من درس می خوانم یکی از دانشگاه های مطرح در دنیا است که حتی قابل قیاس با شریف و تهران نیست اما در طبقه بندی همتراز این دانشگاه ها قرار دارد.
به عبارت دیگر ایران دانشگاه های خود را خیلی بالا در نظر میگیرد.
Good Luck

halandoon
October 3rd, 2013, 07:18 PM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

بسیار متاسف شدم از دیدن این رتبه بندی.
با یک نگاه بسیار ساده میشه متوجه شد که لیست منتشر شده بدون کارشناسی منطقی نوشته شده و جز یک ساده نگری اونم به دست یک آدم غیر کارشناس نیست. دیدم که اسم دانشگاه ها رو هم خیلی جاها اشتباه نوشتن !
برای مثال خدمت دوستان عرض میکنم که؛
دانشگاه پلی تکنیک میلان؛ Politecnico di Milano university(و نه Polytechnic Institute of Milan!! ) به عنوان برترین دانشگاه مهندسی ایتالیا (ایتالیا جزوه ۸ کشور برتر صنعتی دنیا) که رتبه کلی 28 ام engineering and technolog (http://www.topuniversities.com/university-rankings/faculty-rankings/engineering-and-technology/2013)y دنیا رو هم این دانشگاه داره؛ که جای تعجب داره که با لفظ موسسه (institute) ذکرش کردن! خیلی از دانشکده های این دانشگاه رتبه های تک رقمی در اروپا و دنیا دارند؛ بعد درصورتی که در دنیا و خود ایتالیا university of Milan رو حساب چندانی روش ندارند تنها برتری که داره این میتونه باشه که رشته های غیر مهندسی هم درش ارایه میشه در گروه ممتاز ها و بالاتر از politecnic ازش یاد شده!
متاسفانه وقتی حجم کار غیر کارشناسی به این سطح میرسه؛ ایراد گرفتن جزیی کاری رو حل نمیکنه! اگر دلسوزی واقعا اونجا در وزارت خونه وجود داره باید از اول تقاضا کنه بررسی ها انجام بشه! اگرم دلسوزی وجود نداره که هیچ؛ روز به روز شرایط؛ بچه های مستعد رو به عدم بازگشت تشویق میکنه و افسوس از این سرمایه ها… ای کاش اون مسولی که باید رسیدگی کنه؛ این درک رو پیدا کنه که وجود این سرمایه ها در کشور به سود خودش هم هست! از همین لحاظ اقتصادیکه ایشون صبح های زود براش میاد سر کار! افسوس که این رشته سر دراز دارد...

ghlobe
October 3rd, 2013, 07:27 PM
این لیست اصولا به جوک بیشتر شبیهه. چندین دانشگاه معتبر کانادا کلا از قلم افتاده اند! مثل اینکه طرف حتی به خودش زحمت نداده لیست کامل دانشگاههای کانادا را نگاه کند.
البته اصولا mentality وزرات علوم همین است. یکی را میشناسم که بورس تحصیلی ایران داشت و برای یکی از دانشگاههای کانادا اقدام کرده بود و در وزارت بهش گفته بودند این دانشگاه جدید التاسیس است و فقط دهسال است باز شده و بهمین دلیل از نظر ما اعتبار کافی ندارد و ظاهرا بجایش روسیه و کشورهایی نظیر آن را پیشنهاد کرده بودند!! کلا این فهرست بی ارزش را فراموش کنید.

S03
October 4th, 2013, 02:38 AM
درباره دانشگاه های های انگلیس هم نگاه غیرکاشناسی و ناآگاهانه این لیست کاملا مشخصه. یک دانشگاه که جزو 5 دانشگاه اول نفت دنیاست رو در رده ممتاز قرار ندادند و چندین دانشگاه درجه دو یا حتی سه رو وارد لیست ممتاز کردند. درباره دانشگاه های فرانسه هم سوتی های عجیبی دادند و مثلا موسسه تحقیقاتی مکس پلانک آلمان اصلا در لیست وجود نداره!

milad1988
October 4th, 2013, 08:52 AM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

باید دید معیار این رتبه بندی و ملاک ها چی بوده، البته تا اونجا که من میدونم این رتبه بندی خیلی وقته وجود دارد و چیز تازه ای نیست. کشورهای دیگه رو نمیدونم ولی در مورد آمریکا رتبه بندی اصلا مناسبی نیست، خیلی از دانشگا ههای که بسیار معتبر هستند رو در رده خوب ها قرار دادند و بعضی دانشگاه ها که بعضا اسمشون رو هم نشنیدم همچنین در رده خوب ها. مشخصه که رتبه بندی پایه و اساس درست و علمی نداره!

zini_zinparast
October 4th, 2013, 10:42 AM
من چیزی که متوجه نمیشم اینه که چرا دوستان اینقدر به این رتبه بندی حساس شدند؟!!
ببینید رتبه بندی دانشگاهها که توسط موسسات جهانی صورت میگیره و معلوم هست که هر دانشگاه در هر رشته ای در چه رتبه ای از جهان قرار میگیره. حالا چه اهمیت داره که وزارت علوم چگونه رتبه بندی کرده؟ اگر سبزی فروش محلتون بیاد بگه که مثلا دانشگاه دارغوض آباد از دانشگاه شریف بالاتر و بهتره، شما باهاش بحث میکنید؟
کسانی که در خارج از ایران تحصیل میکنند دو دسته هستند 1- یا بعد از تحصیل بر میگردند که در این حالت دو وضعیت اتفاق خواهد افتاد یا کار دلخواهشون رو گیر میارند یا اگر گیر نیاوردند مهاجرت میکنند 2- یا اصلا بر نمیگردند! که در همه این حالتها این رتبه بندی هیچ تاثیری در زندگی شخصیشون نخواهد داشت.
کمی بیایم منطقی فکر کنیم، آخه کدام آمار و یا رتبه بندی درست بوده که این دومی باشه؟ ......

OMID-313
October 4th, 2013, 10:51 AM
من چیزی که متوجه نمیشم اینه که چرا دوستان اینقدر به این رتبه بندی حساس شدند؟!!
ببینید رتبه بندی دانشگاهها که توسط موسسات جهانی صورت میگیره و معلوم هست که هر دانشگاه در هر رشته ای در چه رتبه ای از جهان قرار میگیره. حالا چه اهمیت داره که وزارت علوم چگونه رتبه بندی کرده؟ اگر سبزی فروش محلتون بیاد بگه که مثلا دانشگاه دارغوض آباد از دانشگاه شریف بالاتر و بهتره، شما باهاش بحث میکنید؟
کسانی که در خارج از ایران تحصیل میکنند دو دسته هستند 1- یا بعد از تحصیل بر میگردند که در این حالت دو وضعیت اتفاق خواهد افتاد یا کار دلخواهشون رو گیر میارند یا اگر گیر نیاوردند مهاجرت میکنند 2- یا اصلا بر نمیگردند! که در همه این حالتها این رتبه بندی هیچ تاثیری در زندگی شخصیشون نخواهد داشت.
کمی بیایم منطقی فکر کنیم، آخه کدام آمار و یا رتبه بندی درست بوده که این دومی باشه؟ ......

سلام
ممنون از نطرتون.
درسته ؛ برای کسانی که نمیخان برگردن اصلا این لیست اهمیتی نداره.
اما کسی که میخاد بعد از تحصیل برگرده ، مدارکش را وزارت علوم طبق همین لیست ارزیابی میکنه.
بنابراین چاره ای جز این نداره که به این لیست اهمیت بده.

zini_zinparast
October 4th, 2013, 11:05 AM
سلام
ممنون از نطرتون.
درسته ؛ برای کسانی که نمیخان برگردن اصلا این لیست اهمیتی نداره.
اما کسی که میخاد بعد از تحصیل برگرده ، مدارکش را وزارت علوم طبق همین لیست ارزیابی میکنه.
بنابراین چاره ای جز این نداره که به این لیست اهمیت بده.
سلام،
اولا در جایی که هر روز قوانینش عوض میشه پس ارزیابیش هم عوض میشه. به عبارت دیگه اگر کسی زندگیش رو بر اساس این ارزیابیها بنا بزاره، بداند و آگاه باشد که از زیانکاران خواهد بود!!
ثانیا، فردی که میخواد برگرده، قراره کجا کار کنه؟ اگر قراره بره استاد دانشگاه بشه، مگر ایران چند تا استاد دانشگاه میخواد؟ اصلا از کجا معلوم تا چندوقت دیگه قانون نزارند که تنها کسانی که از ایران مدرکشون رو گرفتن می تونند استاد بشند؟ (به هزار دلیلی که من و شما میدونیم). اگر قراره بره صنعت کار کنه، که دیگه به این ارزیابیها نیازی نیست. یا باید پارتی داشته باشه یا کار بلد باشه!!

y2dark
October 4th, 2013, 09:22 PM
واقعا خنده داره، یکسری از دانشگاههایی در امریکا که اصلا در رنکینگ usnews نیستند جز قسمت متوسط هستند، یکسری که در رنکینگ در حدود 100 هستند توی گروه ممتاز اند و یکسری که 30 40 اند توی usnews تو گروه خوب اند! یکسری که توی رنکینگ در حد 100 هستند اصلا تو اسامی نیستند!
به چی نیگاه کردند خدا میدونه!

hamedking
October 5th, 2013, 12:13 AM
این لیست کاملاً خنده داره مثلاً فقط نروژ رو نگاه کنید یه سری مدرسه و کالج (41 تا) رو تو گروه ممتاز آورده من از یه دانشجوی نروژی سوال کردم بیشتر شون رو نمیشناخت یه سری رو هم میگفت اصلاً دانشگاه نیست در حد دبیرستان و مدرسه است !!! بعد NTNU و اسلو و برگن و ترومسو ( 4 تا دانشگاه اول نروژ ) رو برده تو خوبها !!!! کلاً نروژ 4-5 تا دانشگاه داره بقیه کالج هسنتد که اونها هم همه رفتن تو خوبها ! وقتی به این دوستم گفتم این لیست ارزشیابی وزارت علوم ماست داشت شاخ در می آورد ! خیلی دوست دارم بدونم اینا اسم این کالج ها رو از کجا گیر آوردن و کی کارشناسی کرده ! یه سری رو تو گوگل هم میزنی جواب درست و حسابی نمیده . تو رو خدا هر کی دستش میرسه بره اینارو یه راهنمایی بکنه این لیست خنده دارو درست کنند مایه آبرو ریزه .. درست ترین لیست وزارت علوم مال سال 90 و ماقبل اونه .

haydar
October 5th, 2013, 10:52 AM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

سلام دوست عزیز
این لیست چقدر اعتبار داره ؟ شما می خوای درس بخونی و عمرتو بذاری پاش ، یکی دیگه میگه اعتبار داره یا نه ؟
در مورد گزینه 4 کاملاً موافقم ، واقعاً دانشگاه بدی هستند ، نتنها من بلکه خیلی از دوستانم از دانشگاه های مختلف هر بار از این دانشگاه ها + بولوگنیا و رم دانشجو گرفتیم پشیمون شدیم ...
اگر منظورتون از دانشگاه ویکتوریا همون کالجیه که وسط دانشگاه تورونتوه که باز هم باید بگم اصلاً خوب نیست ولی این که ریرسان در بین دانشگاه های خوب هم نبوده جای تعجب داره ، من در یک ترم از ریرسان و دانشگاه تهران دانشجو داشتم که به لحاظ آماری دانشجوی دانشگاه تهرانی وضعیت خیلی بهتری داشت ولی ریرسانیه خیلی پخته کار می کرد و کاملاً معلوم بود که بیش از خلاقیت و پشتکار دانشجوه ، این تربیت استادش بوده ...
اما چالمرز و NTNU در لیست تراز اول نبودنشون کاملاً نشون میده کار یا غیر تخصصی انجام شده یا بحث چیزی غیر از پارامتر های علمیه ...
به نظرم اگر این لیست اهمیتی نداره و دردسر ساز نیست بذارین برای خودشون هرچی می خوان بنویسن ، هر کس صلاح خودشو بهتر میدونه که کجا درس بخونه ...
موفق باشید

IELTS
October 6th, 2013, 09:22 AM
سلام دوستان
چند تا نمونه :

دوستان همگی نظرات دقیق و مجربانه به این مورد ارائه دادن. من خودم این لیست رو واقعاً نمیدونم چرا اینطور ارزیابی شده. من خودم در شرق اسیا در شگرفم که چرا باز باید کلی دانشگاههای دسته 3-4 مالزی و دانشگاههای روسیه و اکراین تایید بشن اما دانشگاههای چین و کره جنوبی حتی از خوب به متوسط اصلاً ارزیابی نشدند!!!!
ضمناً تنها نکته جالب اضافه شدن تایوان و هنگ کنگه که حداقل دمشون گرم یه نگاهی به اونهام انداختن. به نظرم اگر دوستان فرصت دارند و ایمیل و شماره تماس بخش ارزشیابی دانشگاهها رو قرار بدهند بهتر میشه با اونها مکاتبه کرد.

Olympia
October 6th, 2013, 05:31 PM
پیام مدیریت

دوستان عزیز

جمع آوری امضا و نامه به منظور اعتراض به رده بندی اخیر وزارت علوم برای دانشگاههای جهان فراتر از وظایف انجمن و ممنوع می باشد. لطفا از این تاپیک صرفا برای بیان نظرات و نتایج پیگیری های خود استفاده کنید. همچنین، به اشتراک گذاشتن مشخصات تماس کارکنان و کارمندان مخالف قوانین انجمن میباشد. ارسالهای حاوی اطلاعات فوق حذف خواهند شد.

با سپاس از همکاری شما

erno007
November 1st, 2013, 04:40 PM
*پرتغال فقط 7 دانشگاه اونم تو گروه 4 !
(University of Lisbon) و (University of Porto) و (University of Minho) که جزو تاپ های پرتغالن اصلا تو لیست نیستن!!!
*دانمارک Aalborg University تو گروه 3 !
*اسپانیا Politecnica de Madrid و Politecnica de Catalunya گروه 3! و فقط دوتا دانشگاه تو گروه 1!
*نروژ NTNU گروه دو!!! 41 تا دانشگاه و کالج که 90% ناشناخته هستن گروه 1 !!! (احتمالا بالا پایین نوشتن، این غیییییر ممکنه!) Aalesund University College ، Buskerud University College و ... با رنکهای چند هزار:o گروه 1 ؟!؟!؟! نروژ و کاملا دیگه قاطی کردن!
*سوئد Chalmers گروه 2!!
*ایتالیا Politecnico di Torino و Politecnico di Milano و ... گروه 2!! و فقط 2 دانشگاه تو گروه 1!
*استرالیا Curtin و Queensland و Wollongong و ... گروه 2...
*آلمان TU Berlin و TU Chemnitz و Kaiserslautern گروه 2...

حالا آمریکا و کانادا و فرانسه بماند که اونام قاطی پاتی دارن...

روسیه رو کجای دلم بزارم با این همه دانشگاه تاپ !!

یه اشتباهی شده به خدا

gol
November 1st, 2013, 04:50 PM
*پرتغال فقط 7 دانشگاه اونم تو گروه 4 !
(University of Lisbon) و (University of Porto) و (University of Minho) که جزو تاپ های پرتغالن اصلا تو لیست نیستن!!!
*دانمارک Aalborg University تو گروه 3 !
*اسپانیا Politecnica de Madrid و Politecnica de Catalunya گروه 3! و فقط دوتا دانشگاه تو گروه 1!
*نروژ NTNU گروه دو!!! 41 تا دانشگاه و کالج که 90% ناشناخته هستن گروه 1 !!! (احتمالا بالا پایین نوشتن، این غیییییر ممکنه!) Aalesund University College ، Buskerud University College و ... با رنکهای چند هزار:o گروه 1 ؟!؟!؟! نروژ و کاملا دیگه قاطی کردن!
*سوئد Chalmers گروه 2!!
*ایتالیا Politecnico di Torino و Politecnico di Milano و ... گروه 2!! و فقط 2 دانشگاه تو گروه 1!
*استرالیا Curtin و Queensland و Wollongong و ... گروه 2...
*آلمان TU Berlin و TU Chemnitz و Kaiserslautern گروه 2...

حالا آمریکا و کانادا و فرانسه بماند که اونام قاطی پاتی دارن...

روسیه رو کجای دلم بزارم با این همه دانشگاه تاپ !!

یه اشتباهی شده به خدا

در مورد پرتغال به نظرم اسامی 3 گروه اول، اشتباها از لیست حذف شدن. یعنی اینکه (University of Lisbon) و (University of Porto) و (University of Minho) همچنان جزو دانشگاههای ممتاز پرتغال و مورد تایید وزارت علوم می باشند. احتمالا با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به وزارت علوم، این اشتباه فاحششون تایید خواهد شد.

ali_aero
November 2nd, 2013, 02:47 AM
در مورد پرتغال به نظرم اسامی 3 گروه اول، اشتباها از لیست حذف شدن. یعنی اینکه (University of Lisbon) و (University of Porto) و (University of Minho) همچنان جزو دانشگاههای ممتاز پرتغال و مورد تایید وزارت علوم می باشند. احتمالا با تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به وزارت علوم، این اشتباه فاحششون تایید خواهد شد.

دوست عزیز میشه نظرتون رو در مورد Sapienza University of Rome که قبلا ممتاز بود و الان گروه خوب هستش رو هم بگید؟

gol
November 2nd, 2013, 02:02 PM
دوست عزیز میشه نظرتون رو در مورد Sapienza University of Rome که قبلا ممتاز بود و الان گروه خوب هستش رو هم بگید؟

من فقط نظرم رو درباره حذف سه گروه اول پرتغال (ممتاز-خوب و متوسط) رو بیان کردم. چون فقطی فقط اسم گروه 4 (ضعیف) برای پرتغال ذکر شده و اسم دانشگاههای ممتاز هم تو اون گروه نیست، در نتیجه کاملا واضح هستش که 3 گروه اول به اشتباه تو سایت وزارت علوم حذف شدند و دلیلی نداره که فقط دانشگاههای گروه 4 پرتغال تو لیست ذکر بشه. میتونستند ذکر کنن که مثلا، دانشگاههای پرتغال اصلا مورد تایید ما نیستند.
در نتیجه دانشگاهی هم که شما اسمش رو آوردید باید تو همون 2 گروه اول باشه.

vahidM
November 30th, 2013, 03:38 PM
سلام دوستان،

آخرین نسخه لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در تازیخ 28 آبان 92 در اینجا (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A%D8%A7%D8 %A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D8%A A%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8%A7%D8% B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8 %B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%202013%29. aspx)منتشر شده. در یک نگاه کلی به نظر می رسه خیلی نسبت به لیست قبلی (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx)(18 شهریور) بهبود پیدا کرده، حتی سر و شکل و فونت و وضع ظاهری اش و غلط هایی که در اسم دانشگاه ها وجود داشت! لیست قبلی طوری بود که بنظرم مدیران قبلی وزارت علوم در آخرین روزهای کاری شون فقط می خواستند با عجله یک لیستی منتشر کنند و نتیجه هم همون شد که اعتراضات بسیاری بهش شد. حالا بنظر می رسه که با جا افتادن تیم جدید وزارت خونه، یک آدم عاقل تری نشسته و به این لیست یک سر و سامون اساسی داده.

با این وجود باز هم نقایصی داره. به عنوان یک مثال که به چشمم خورد، دانشگاه مک کواری (MacQuarie) یا دانشگاه ویکتوریا در استرالیا که هر دو در لیست اسبق وزارت علوم (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7.a spx)جزو دانشگاه های ممتاز طبقه بندی شده بودند و بخصوص مک کواری جزو 10 دانشگاه برتر استرالیا محسوب میشه، همچنان در این دسته بندی جزو هیچکدوم از دسته ها (حتی ضعیف و غیر قابل قبول) قرار نگرفتند! اگر موارد دیگه ای هم می بینید بگید به گوش وزارت برسونیم شاید حالا که اصلاح پذیرتر شده اند در update ماهانه (!) بعدی شون لحاظ کردن.

Pink6204
November 30th, 2013, 05:16 PM
سلام دوستان،

آخرین نسخه لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم در تازیخ 28 آبان 92 در اینجا (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A%D8%A7%D8 %A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D8%A A%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8%A7%D8% B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8 %B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%202013%29. aspx)منتشر شده. در یک نگاه کلی به نظر می رسه خیلی نسبت به لیست قبلی (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%20%20%D9%8A%D8 %A7%D8%A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%2 0%D8%AA%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8% A7%D8%B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8 %A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%2020 13%29.aspx)(18 شهریور) بهبود پیدا کرده، حتی سر و شکل و فونت و وضع ظاهری اش و غلط هایی که در اسم دانشگاه ها وجود داشت! لیست قبلی طوری بود که بنظرم مدیران قبلی وزارت علوم در آخرین روزهای کاری شون فقط می خواستند با عجله یک لیستی منتشر کنند و نتیجه هم همون شد که اعتراضات بسیاری بهش شد. حالا بنظر می رسه که با جا افتادن تیم جدید وزارت خونه، یک آدم عاقل تری نشسته و به این لیست یک سر و سامون اساسی داده.

با این وجود باز هم نقایصی داره. به عنوان یک مثال که به چشمم خورد، دانشگاه مک کواری (MacQuarie) یا دانشگاه ویکتوریا در استرالیا که هر دو در لیست اسبق وزارت علوم (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%8A%D8%A7.a spx)جزو دانشگاه های ممتاز طبقه بندی شده بودند و بخصوص مک کواری جزو 10 دانشگاه برتر استرالیا محسوب میشه، همچنان در این دسته بندی جزو هیچکدوم از دسته ها (حتی ضعیف و غیر قابل قبول) قرار نگرفتند! اگر موارد دیگه ای هم می بینید بگید به گوش وزارت برسونیم شاید حالا که اصلاح پذیرتر شده اند در update ماهانه (!) بعدی شون لحاظ کردن.

در رابطه با دانشگاههای استرالیا علاوه بر دانشگاه های ویکتوریا و مک کواری می توان به دانشگاه نیواینگلند اشاره کرد که در لیست اسبق جزو ممتاز بود و از دانشگا ههای تخصصی بسیار معتبر استرالیا است و حالا جزو هیچ دسته حتی ضعیف و غیرقابل قبول هم نیست!! به نظر می رسد افرادی که این لیست را تهیه می کنند حداقل در مورد دانشگاههای استرالیا اطلاعی ندارند و لازم است بیشتر تحقیق نمایند.

OMID-313
November 30th, 2013, 08:12 PM
سلام دوستان،

سلام
ولی من که نسخه جدید منتشر شده را نگاه کردم ، هیچ تغییر خاصی نسبت به قبلی ندیدم.
همچنان دانشگاه های بسیار معتبر نادیده گرفته شده اند در این لیست.
حتی اشتباهات تایپی هم همچنان وجود داره. مثلا دانشگاه Waterloo کانادا را نوشتند water !!

vahidM
December 1st, 2013, 11:58 AM
سلام
ولی من که نسخه جدید منتشر شده را نگاه کردم ، هیچ تغییر خاصی نسبت به قبلی ندیدم.
همچنان دانشگاه های بسیار معتبر نادیده گرفته شده اند در این لیست.
حتی اشتباهات تایپی هم همچنان وجود داره. مثلا دانشگاه Waterloo کانادا را نوشتند water !!
آره امید جان من Water رو ندیده بودم خیلی تابلوه!
ولی چند تا از مواردی که بچه ها در همین پست های اخیر بهش اشاره کرده بودن رو که نگاه کردم دیدم اصلاح شده. مثل پلی تکنیک میلان و دانشگاه های ایتالیا، یا دانشگاه های روسیه، یا دانشگاه های پرتغال.

mohammad1313
December 3rd, 2013, 01:43 AM
بچه ها کسی میدونه چجوری میشه دانشگاه ها رو از وزارت علوم استعلام کرد ؟! لیست جدیدی که دادن خیلی مسخرست. مثلا دانشگاه Carleton کانادا یکدفعه از ممتاز در لیست قبلی، از لیست جدید به کلی حذف شده در حالی که دانشگاه های درب و داغون تر هستن ! خواهشا اگر راهی وجود داره کمک کنید. من الان کاندیشنال از این دانشگاه پذیرش گرفتم، میترسم دفاع کنم و برم کارای مربوط به فارغ التحصیلیم رو انجام بدم بعدا بهم بگن این دانشگاه اصلا جز دانشگاه های مورد تایید ما نیست و باید بری سریازی. حالا خر بیارو باقالی بار کن !!!

mohammad1313
December 3rd, 2013, 01:52 AM
University of Regina هم از گروه ممتاز کانادا یکدفعه بالکل حذف شده. اون دوستانی که میگن این ارزش بندی چه اهمیتی داره، باید بهشون بگم اگر اسم دانشگاهتون تو این لیست نباشه معافیت برای امثال منی که مشمول هستن صادر نمیشه. خدایا تا کی باید از دست این سیستم خسته زجر بکشیم. یک آدرس ایمیل تو کل اداره کلشون نیست.

rogershah
December 3rd, 2013, 08:20 PM
دوستان این صفحه که سایت msrt هست معتبره ؟
file:///C:/Users/User/Downloads/%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7.htm#نظام

تو این سایتی که یکی از دوستان زد یه خورده تعداد دانشگاه های معتبر کمتره !
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/Documents/%D8%B6%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7%20%D9%88%D9%85%D9%8 2%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA%20%D8%B9%D9%85%D9%88%D9% 85%D9%8A%20%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%D9%8A%D8%A7%D8 %A8%D9%8A%20%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9%20%D8%A A%D8%AD%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%20%D8%AE%D8%A7%D8% B1%D8%AC%D9%8A%20%20%28%D8%A8%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8 %B2%20%D8%A7%D9%88%D9%84%20%D9%85%DB%8C%202013%29. aspx

کدومش درسته ؟

در آخر فکر کنم این لیست نهاییه : http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/book1.aspx