PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6

hamid_AA
June 25th, 2011, 10:36 AM
كسي راجع به دانشگاه YONSEI اطلاعي داره؟؟؟
يه سوال ديگه براي پست مداركم با جه پستي بفرستم بهتره؟؟؟چقدر طول ميكشه تا برسه؟
APPLICATION FEE دانشگاه رو ميشه با مستر كارت داد؟؟؟؟

خوبه
تنها DHL و هرگز TNT
بله ولی اگه کارت را از ایران بخرید با سایت های کره ای معمولا کار نمیکنه از دوستی که در خارج از کشور کارت داره یا استادتون در همون دانشگاه بخواهید تا پرداخت کنه

sesoin
June 25th, 2011, 12:47 PM
وا!!1 پس چرا هرجا application هست اسم اینم به عنوان یکی از ایتم های انتخابی هست!!! اصلا به جه درد میخوره؟

emrzed
June 25th, 2011, 07:38 PM
راستی دوستان ویزای کره چند روزه میاد ؟ تو سابت دانشگاه نوشته ۲ تا ۱۵ روزه. درسته ؟

hamid_AA
June 25th, 2011, 08:23 PM
راستی دوستان ویزای کره چند روزه میاد ؟ تو سابت دانشگاه نوشته ۲ تا ۱۵ روزه. درسته ؟

یک هفته .............. این نقطه ها واسه اینه که پاسخم کوتا هست

en milad
June 26th, 2011, 04:57 PM
سلام دوستان
من مهندسی برق و قدرت خوندم دانسگاه آزاد
معدل کلم 13.90 و معدل تخصصیم 15.5 و ielts=5.5دارم
و ضمنا مشمول هم هستم
بنظر شما شرایط من واسه کره چظوریه؟
1نفر کره پیدا کردم میگه اسکولار میگیره واسم!!!!

sesoin
June 27th, 2011, 11:50 AM
سلام دوستان
من مهندسی برق و قدرت خوندم دانسگاه آزاد
معدل کلم 13.90 و معدل تخصصیم 15.5 و ielts=5.5دارم
و ضمنا مشمول هم هستم
بنظر شما شرایط من واسه کره چظوریه؟
1نفر کره پیدا کردم میگه اسکولار میگیره واسم!!!!
تقريبا مطمئنم كه نميتونه همچين كاري بكنه و گرنه من دوباره برا ليسانس نميرفتم تازه من تا جايي كه شما گفتيد خيلي شرايطم بهتره.. اما ميدونم اسكولارشيپ نميتونم بگيرم

ssnsaits
June 27th, 2011, 01:43 PM
خوب مشکل دیپلم حل شد حالا به یه مشکل دیگه بر خوردم
دانشگاه لیست مدارکی رو که باید بفرستم برام ایمیل زده با فروم در خواست
توش این کفیل کره ای هم هست که دو بند در این مورد داره
حالا چه خاکی به سرم بریزم .. من من کفیل کره ای از کجا پیدا کنم ...
هییییییییییی یکی منو راهنمایی کنه ... یه چیزی رو درست می کنم یه چیزی خراب میشه
اه ... حالا یکی راهنماییم کنه من کفیل کره ای از کجا پیدا کنم :(((((((((((((

sesoin
June 27th, 2011, 03:16 PM
خوب مشکل دیپلم حل شد حالا به یه مشکل دیگه بر خوردم
دانشگاه لیست مدارکی رو که باید بفرستم برام ایمیل زده با فروم در خواست
توش این کفیل کره ای هم هست که دو بند در این مورد داره
حالا چه خاکی به سرم بریزم .. من من کفیل کره ای از کجا پیدا کنم ...
هییییییییییی یکی منو راهنمایی کنه ... یه چیزی رو درست می کنم یه چیزی خراب میشه
اه ... حالا یکی راهنماییم کنه من کفیل کره ای از کجا پیدا کنم :(((((((((((((

ميشه بگي كدو دانشگاه كه برم فرمش رو ببينم؟؟؟ يا حداقل متن دقيق انگليسي رو ميذاري؟؟؟ من الان دارم براي snu و yonsei اقدام ميكنم تقريبا هم مداركم اماده است اما همچين چيزي نديدم والا...

sesoin
June 27th, 2011, 03:17 PM
براي reporte نمره تافل از كجا ميتونم كد هاي اين دانشگاه هاي كره اي رو پيدا كنم... خستم كردن...
اخ يه سوال ديگه براي گرفتن ويزا اينكه دانشجوي ايران باشيم در حين گرفتن ويزا براي اونا مهمه اگه پذيرش گرفته باشم از دانشگاه كره اي مقصد البته!

MoeenMH
June 27th, 2011, 03:33 PM
براي reporte نمره تافل از كجا ميتونم كد هاي اين دانشگاه هاي كره اي رو پيدا كنم... خستم كردن...
اخ يه سوال ديگه براي گرفتن ويزا اينكه دانشجوي ايران باشيم در حين گرفتن ويزا براي اونا مهمه اگه پذيرش گرفته باشم از دانشگاه كره اي مقصد البته!

برای سوال اولتون یه چیزی دارم که راحت بشین و اونم این لینکه (http://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/pdf/univ0708.pdf). بعد از اینکه فایل PDF باز شد اسم دانشگاهتون رو جستجو کنید. به همین راحتی ......

ssnsaits
June 27th, 2011, 04:05 PM
ميشه بگي كدو دانشگاه كه برم فرمش رو ببينم؟؟؟ يا حداقل متن دقيق انگليسي رو ميذاري؟؟؟ من الان دارم براي snu و yonsei اقدام ميكنم تقريبا هم مداركم اماده است اما همچين چيزي نديدم والا...

دانشگاه ewha برای زبان کره ای می خوام ثبت نام کنم .. چون دیپلم فنی هست می ترسم قبول نکنن اون یکی دانشگاه ها ... این دانشگاه تا اینجای کار فعلا مشکلی نداشته با دیپلمم

از یه طزف هم دیپلم اصلی من رو تا آبان ماه احتمالا تحویل بدن .. در تلاشک زودتر تحویل بگیرم .. به دانشگاه هم گفتم گفتن می تونم مدارکم جدا جدا بفرستم ...

اما بند 5 و 6 منو ترسونده هییییییییی هیچ راهی نیست یعنی ؟؟

بفرماید اینم مدارکی برای من فرستادن به ایمیلم که باید آماده کنم ...

1. application form and a photo
2. a copy of passport
3. a graduation certificate or enrollment certificate from most recently attended school
4. a bank statement under applicant's name with over 3,000 USD.
5. a certificate of Korean Sponsorship from Korean notary office
6. a certificate of holding office or business registration certificate of Korean Sponsor
7. Documentary evidence of family relation
8. a certificate of holding office of parents
9. a certificate of income of parents
10.a certificate of property

نمی دونم دیگه نظرتون چیه ؟؟

MoeenMH
June 27th, 2011, 05:24 PM
من فکر کنم اگه bank statement بگیری دیگه به چهارمی و پنجمی نیازی نباشه بازم بهترین راه اینه که ایمیل بزنی و مشکلتو مطرح کنی، ما که اینجا کاره ای نیستیم.. در ضمن برای ارسال مدارک حتما نباید دیپلم اصلی تو ترجمه کنی و بفرستی دیپلم موقت هم کارتو راه میندازه.. به علاوه تمام انرژیتو پای یک دانشگاه نگذار سراغ چند تا دانشگاه دیگه هم برو ... این لینک (http://www.visitkorea.or.kr/enu/CU/CU_EN_8_6_2.jsp) کمکت میکنه.

hamid_AA
June 27th, 2011, 06:19 PM

منظورتون اینکه هنوز مدرک تحصیلی ندارید؟ برای درخواست ویزا از شما ریز نمره ها و دانشنامه (یا گواهی موقت) ترجمه شده به انگلیسی یا کره ای را میخواهند.

ssnsaits
June 27th, 2011, 08:03 PM
من فکر کنم اگه bank statement بگیری دیگه به چهارمی و پنجمی نیازی نباشه بازم بهترین راه اینه که ایمیل بزنی و مشکلتو مطرح کنی، ما که اینجا کاره ای نیستیم.. در ضمن برای ارسال مدارک حتما نباید دیپلم اصلی تو ترجمه کنی و بفرستی دیپلم موقت هم کارتو راه میندازه.. به علاوه تمام انرژیتو پای یک دانشگاه نگذار سراغ چند تا دانشگاه دیگه هم برو ... این لینک (http://www.visitkorea.or.kr/enu/CU/CU_EN_8_6_2.jsp) کمکت میکنه.

واقعا ؟؟ کاش اینجوری باشه .. چون منم اینجوری می دونستم .. می خوام شب ایمیل بزنم ببینم چی میگن ...
وای واقعا موقت میشه اگه موقت بشه که من شهریور می تونم دیپلم موقتم برم از این مدرسه لعنتی که علافم کرده بگیرم اون وقت کارم حل میشه وای خبر خوبی بود ...
نه آخه می دونی بعضی دانشگاه ها دیپلم 12 ساله می خوان .. اما این دانشگاه تا اینجای کار که فعلا گفته مشکلی نیست ...
اگه مشکل کفیل حل بشه دیگه هیچ مشکلی ندارم ...
اما اگه به گفته شما اون bank statement رو بگیرم و نیازی به بند های بعد نباشه عالی میشه بازم به دانشگاه میگم ...
و اون یکی دانشگاه رو هم کنترل می کنم ممنون از راهنمایتون ..

اگه بچه های که اونجا هستن هم در این مورد چیزی می دونن لطفا راهنمایی کنن تا منم همون کار انجام بدم متشکرم ...

منتظر کمک دوستان هستم ...

sesoin
June 28th, 2011, 09:48 AM
دانشگاه ewha برای زبان کره ای می خوام ثبت نام کنم .. چون دیپلم فنی هست می ترسم قبول نکنن اون یکی دانشگاه ها ... این دانشگاه تا اینجای کار فعلا مشکلی نداشته با دیپلمم

از یه طزف هم دیپلم اصلی من رو تا آبان ماه احتمالا تحویل بدن .. در تلاشک زودتر تحویل بگیرم .. به دانشگاه هم گفتم گفتن می تونم مدارکم جدا جدا بفرستم ...

اما بند 5 و 6 منو ترسونده هییییییییی هیچ راهی نیست یعنی ؟؟

بفرماید اینم مدارکی برای من فرستادن به ایمیلم که باید آماده کنم ...

1. application form and a photo
2. a copy of passport
3. a graduation certificate or enrollment certificate from most recently attended school
4. a bank statement under applicant's name with over 3,000 USD.
5. a certificate of Korean Sponsorship from Korean notary office
6. a certificate of holding office or business registration certificate of Korean Sponsor
7. Documentary evidence of family relation
8. a certificate of holding office of parents
9. a certificate of income of parents
10.a certificate of property

نمی دونم دیگه نظرتون چیه ؟؟

واقعا مزخرفه اين ..... نميدونم والا... ببين يه سايت هست ايرانيان مقيم كره تو گوگل سرچ كن هست...شايد اونا كمك كنن....اما يه راه ديگه هم هست اما فكر كنم چون ليسانسي سخته...به استادا ميل بزن توضيح بده ...البته حواست جمع باشه عجزو لابه نكن احساسات رو بكار بگير اما بدون عجز و لابه من هر ميلي كه زدم و توش گفتم من خيلي خفنم خيلي خوب جوابم رو دادن رزومه ات رو هم حتما به ميلت اتچ كن شايد استاده اسپانسرت بشه

sesoin
June 28th, 2011, 09:50 AM
منظورتون اینکه هنوز مدرک تحصیلی ندارید؟ برای درخواست ویزا از شما ریز نمره ها و دانشنامه (یا گواهی موقت) ترجمه شده به انگلیسی یا کره ای را میخواهند.
نه ديگه من ميخوام از وسط ليسانس برم دوباره از اول بخونم.......
يعني دوباره مثل يه undergrad عمل كنم...

reza85
June 28th, 2011, 10:51 AM
سلام دوستان
بنده فارغ التحصیل رشته حسابداری با معدل 17.5 از دانشگاه اصفهان هستم
می‌خواستم بدونم امیدی به گرفتن فاند برای دوره مستر از دانشگاه های کره جنوبی هست یا خیر؟

یه سوال دیگه‌ام اینکه پرتالی وجود داره که بتونم لیست دانشگاه هایی که رشته حسابداری جزء برنامه‌هاشون هست رو پیدا کنم؟

با تشکر

ssnsaits
June 28th, 2011, 12:00 PM
واقعا مزخرفه اين ..... نميدونم والا... ببين يه سايت هست ايرانيان مقيم كره تو گوگل سرچ كن هست...شايد اونا كمك كنن....اما يه راه ديگه هم هست اما فكر كنم چون ليسانسي سخته...به استادا ميل بزن توضيح بده ...البته حواست جمع باشه عجزو لابه نكن احساسات رو بكار بگير اما بدون عجز و لابه من هر ميلي كه زدم و توش گفتم من خيلي خفنم خيلي خوب جوابم رو دادن رزومه ات رو هم حتما به ميلت اتچ كن شايد استاده اسپانسرت بشه
هی مشکل من اینکه من لیسانس نیستم ...
من دیپلمم هییییییییی سر دیپلمم هزارتا مشکل داشتم قراره شهریور برم از مدرسه مزخرف تحویل بگیرم ...
آره می دونم امیدوارم بتونن کمک کنن ...
اگه نتونن باید برم یه دانشگاه دیگه در خواست بدم ...
این دانشگاه میل زدم گفتن تو چیزهایی ارائه دادیم تو به یه کفیل کره ای نیاز متدی ای خدااااااااااا
باید ببینم چه می کنم نشه باید یه جا دیگه در خواست بدم .. اه

hassanrouhi
June 28th, 2011, 01:56 PM
سلام دوستان
می‌خواستم بدونم امیدی به گرفتن فاند برای دوره مستر از دانشگاه های کره جنوبی هست یا خیر؟

یه سوال دیگه‌ام اینکه پرتالی وجود داره که بتونم لیست دانشگاه هایی که رشته حسابداری جزء برنامه‌هاشون هست رو پیدا کنم؟

با تشکر
معدلتون خوبه و به نظرم بیشتر دانشگاه های خوب کره حداقل حذف شهریه رو تو ترم اول بهتون میدن.برای بقیه ترم ها هم خودتون باید معدلتونو بالا ببرین.
حداقل برای مهندسی مطمئنم که با این معدل و ایلتس 7 میشه 100%حذف شهریه گرفت.مثلا از kaist or korea university

sesoin
June 28th, 2011, 03:12 PM
سلام دوستان

با تشکر
برید سایت studykorea.go.kr احتمالا به دردتون بخوره

ssnsaits
June 28th, 2011, 07:28 PM
اا من یه چیز جالب کشف کردم هم به سفارت کره در ایران زنگ زدم و هم به یکی ازدوست های که تو کره هست گفتم یه چیزی رو کنترل کنه ... حالا من نگرفتم دانشگاه برای چی هم کفیل می خواد هم حساب بانکی رو .. چون انگار هر دو یک جا نمیشه .. سفارت کره هم برای من همین گفت ... دوستمم این فرستاد ... نمی فهمم چرا هر دو رو می خواد ؟؟

Korean Sponsorship Letter or Financial Statement
: Students who would like to obtain a student visa should prepare a sponsorship letter from one Korean sponsor. A sponsor can be any Korean adult employed and currently residing in Korea. It is the responsibility of the student to find a sponsor. If you do not have a sponsorship letter, you can include a bank statement or certificate of remittance or exchange showing more than $3,000 and apply for the D-4 visa.

اینجا گفته اگه نامه نباشه می تونین اون 3000 دلار حساب بانکی رو بریزین این حرفا ... حالا نمی نگرفتم سفارت کره تو ایران همین جواب بهم داد از این چیزی دانشگاه خواسته گفت عجیبه واقعا ... ما همچین چیزی نشنیدیم ..

فردا جواب ایمیل امد می خوام به دانشگاه بگم اینو اگه قبول نکنه یه جای دیگه درخواست بدم ...

اینجوری نمیشه واقعا یه کم مزخرفه ... بازم تلاشم می کنم ... ببینم چی میشه ...

maryam-ss501
June 30th, 2011, 10:44 AM
كسي خبر داره پذيرش 2012دانشگاه ها كي شروع ميشه؟ويه سوال ديگه: معدل 3 سال دبيرستان من يعني همون ديپلم 19.54 شده.به نظر شما معدل من براي
كدوم دانشگاهها مناسبه؟

ssnsaits
June 30th, 2011, 12:32 PM
و من امدممممممممم ای خدا الان خودمو می کشم ...
بابا رفتم زنگ زدم سفارت کره در ایران .. اون هم گفتن این شرایط برای ویزا هست ... اگه احضاریه بانک بگیری نیازی به کفیل نیست ..
بعد این دانشگاه گیر داده که تو نیاز مند کفیل هستی حالا احضاریه بانک رو هم می خواد ... ای خدا از حرفش هم پایین نمی یاد ...
اعصابم سه روزه قاطی کردن ...
راستی یه سئوال بچه هایی که اونجا هستن خبر دارن چطور میشه حامی کره ای پیدا کرد ؟؟
آخه تو این سه روز فهمیدم نامه ضامن کره ای یا همون حامی و کفیل کره ای می خوان ... چطوری میشه یه همچین چیزی پیدا کرد من که امید ندارم اما بازم کسی می دونه کمک کنه ..

راستی به دانشگاه یانسی هم پیام دادم شرایطش خوبه اگه جوابم بده دیگه ... هیییییییییی

خوندم شرایطش خوب بود مال یانسی .. هی اگه بتونم برای ترم بهاری 2012 جور کنم عالی میشه ...

هی اگه این دانشگاه راضی بشه بی خی حامی بشه .. خیلی خوبه ... هییییییییییی

راستی یانسی چندتا مسئول پذیرش داره من به یکیش زدم ...

یه چیز دیگه هم بگم در مورد دیپلم در تمام شرایط نوشته فارغ التحصیل دبیرستان و یا معدل آن .. اگه اینجوری باشه پس نوع دیپلم مهم نیست ...

وای چه قدر حرف زدم ...

راستی یه سئوال دیگه از الان که نه پاییز میشه برای ترم بهاری درخواست داد ... البته من می خوام درخواستم از الان بدم ... اما چون دیپلمم دیر میدن می مونه تحویل اون پاییز ...

دیگهههههه یادم رفت ... هی این مشکل ضامن و حامی و کفیل کره ای هم مثل سنگ افتاده رو سرم اه

maryam-ss501
June 30th, 2011, 01:31 PM
كسي خبر داره پذيرش 2012دانشگاه ها كي شروع ميشه؟ويه سوال ديگه: معدل 3 سال دبيرستان من يعني همون ديپلم 19.54 شده.به نظر شما معدل من براي
كدوم دانشگاهها مناسبه؟

البته رشته من رياضيه و مدرسه ام نمونه دولتيه .... اينا تاثير گذاره؟:confused::confused::D:D

ssnsaits
June 30th, 2011, 02:07 PM
بابا رفتم زنگ زدم سفارت کره در ایران .. اون هم گفتن این شرایط برای ویزا هست ... اگه احضاریه بانک بگیری نیازی به کفیل نیست ..
بعد این دانشگاه گیر داده که تو نیاز مند کفیل هستی حالا احضاریه بانک رو هم می خواد ... ای خدا از حرفش هم پایین نمی یاد ...
راستی یه سئوال بچه هایی که اونجا هستن خبر دارن چطور میشه حامی کره ای پیدا کرد ؟؟
آخه تو این سه روز فهمیدم نامه ضامن کره ای یا همون حامی و کفیل کره ای می خوان ... چطوری میشه یه همچین چیزی پیدا کرد من که امید ندارم اما بازم کسی می دونه کمک کنه ..

راستی به دانشگاه یانسی هم پیام دادم شرایطش خوبه اگه جوابم بده دیگه ... هیییییییییی

خوندم شرایطش خوب بود مال یانسی .. هی اگه بتونم برای ترم بهاری 2012 جور کنم عالی میشه ...

یه چیز دیگه هم بگم در مورد دیپلم در تمام شرایط نوشته فارغ التحصیل دبیرستان و یا معدل آن .. اگه اینجوری باشه پس نوع دیپلم مهم نیست ...

وای چه قدر حرف زدم ...

راستی یه سئوال دیگه از الان که نه پاییز میشه برای ترم بهاری درخواست داد ... البته من می خوام درخواستم از الان بدم ... اما چون دیپلمم دیر میدن می مونه تحویل اون پاییز ...

دیگهههههه یادم رفت ... هی این مشکل ضامن و حامی و کفیل کره ای هم مثل سنگ افتاده رو سرم اه

این سئوالات بالام سر جاش .. الان جواب دانشگاه یانسی امد .. هی اونم نامه حامی کره ای می خواد و هم احضاریه بانکی ... الان خودمو می کشم نامه حامی کره ای رو من از کجا پییدا کنم آخههههههههه

خواهش می کنم یکی کمک کنه در این مورد ...

حواهش می کنم یکی به من جریان ویزای D-4 رو توضیح بده که هر دو رو می خواد ...

MoeenMH
June 30th, 2011, 02:29 PM
البته رشته من رياضيه و مدرسه ام نمونه دولتيه .... اينا تاثير گذاره؟:confused::confused::D:D

شما به من بگید فکر می کنید معدلتون برای کدوم دانشگاه مناسب نیست؟؟ مگه معدل باید چقدر زیاد باشه ؟!! ... خوب خوبه دیگه!!
به نظر من اگه می خواین برین رشته های مهندسی بخونید به دانشگاه های زیر اپلای کنید: البته توی پرانتز بگم نمره زبان (تافل یا آیلتس) خوب هم لازمه..

KAIST

UNIST

بقیه دانشگاه ها توی دوره لیسانس به زبان کره ای تدریس میشه ..

MoeenMH
June 30th, 2011, 02:32 PM
خوب دوستان باید بگم من امروز برای دوره لیسانس در رشته مهندسی (هر شاخه ای که بخوام) برای ترم پاییز از UNIST پذیرش گرفتم. اگه کارای خروجیم درست بشه میرم ایشالا. :cool::cool::cool:

maryam-ss501
June 30th, 2011, 06:40 PM
شما به من بگید فکر می کنید معدلتون برای کدوم دانشگاه مناسب نیست؟؟ مگه معدل باید چقدر زیاد باشه ؟!! ... خوب خوبه دیگه!!
به نظر من اگه می خواین برین رشته های مهندسی بخونید به دانشگاه های زیر اپلای کنید: البته توی پرانتز بگم نمره زبان (تافل یا آیلتس) خوب هم لازمه..

KAIST

UNIST

بقیه دانشگاه ها توی دوره لیسانس به زبان کره ای تدریس میشه ..
ممنون .به نظر من معدل بهتره 20 باشه و اگه نباشه نبايد زير 19.80 باشه.من الان 3 روزه كه به شدت عذاب وجدان گرفتم.

ssnsaits
June 30th, 2011, 07:36 PM
خوب دوستان باید بگم من امروز برای دوره لیسانس در رشته مهندسی (هر شاخه ای که بخوام) برای ترم پاییز از UNIST پذیرش گرفتم. اگه کارای خروجیم درست بشه میرم ایشالا. :cool::cool::cool:

و هیچ کس جواب سئولات من را نداد هی

مبارکه ... چندتا سئوال دارم
ویزای دی 4 گرفتی ؟؟

آخه مگه برای اون نامه ضامن کره ای نمی خواد ؟؟ چطوری ضامن پیدا کردی ؟؟

هیییییییی احتمالا یکی از استاد ها بوده ؟؟

من خیلی بد شانسممممممممم

جور دیگه ای نمیشه ضامن کره ای پیدا کرد ؟؟

maryam-ss501
June 30th, 2011, 07:57 PM
عزيزم اونايي كه اينجان ميتونن بهت اطلاعات بدن.اما تو جزييات ممكنه اشتباه كنن.به دانشگاه ميل بزن و مشكلتو با اونا مطرح كن.مطمئنا اونا خيلي خوب راهنماييت ميكنن.

maryam-ss501
June 30th, 2011, 08:09 PM
كسي اينجا دانشگاهي رو ميشناسه كه تا مهر امسال ازش بشه پذيرش گرفت؟درجه 1 يا 2 بودنش مهم نيست.

ssnsaits
June 30th, 2011, 08:09 PM
عزيزم اونايي كه اينجان ميتونن بهت اطلاعات بدن.اما تو جزييات ممكنه اشتباه كنن.به دانشگاه ميل بزن و مشكلتو با اونا مطرح كن.مطمئنا اونا خيلي خوب راهنماييت ميكنن.

هی خدا من 5 روزه سر دوتا دانشگاه خوردم هیچی نمی گن تنها راهنمایی می کنن اینه برای ویزای دی 4 نیاز داری به احضاریه بانک و نامه اصلی ضامن کره ای میکن هر دو باید باشه
میگن از کجا یه نفر پیدا کنم که نامه اصلی ضامن بده بهم یعنی ضامن بشه میگه متاسفم شما باید نامه اصلی ضامن کره ای داشته باشید ..
همه دانشگاه یه چیز میگن و من نمی دونم ایین نامه یا ضامن از کجا پیدا کنم ... 5 روزه دارم دیوونه میشم

maryam-ss501
June 30th, 2011, 08:14 PM
خب اگه تو خيلي شرايط خوبي داشته باشي ممكنه يكي از استادا اينكارو برات بكنه!

ssnsaits
June 30th, 2011, 08:28 PM
هی نمی کنه چون دیپلم فنی هستم من می خوام برم اونجا زبان کره ای بخونم .. و هیچ استادی هم نمی شناسم برام این کار انجام بده .. از بیخ شانس من گل کرده ...

MoeenMH
June 30th, 2011, 10:50 PM
و هیچ کس جواب سئولات من را نداد هی

مبارکه ... چندتا سئوال دارم
ویزای دی 4 گرفتی ؟؟

آخه مگه برای اون نامه ضامن کره ای نمی خواد ؟؟ چطوری ضامن پیدا کردی ؟؟

هیییییییی احتمالا یکی از استاد ها بوده ؟؟

من خیلی بد شانسممممممممم

جور دیگه ای نمیشه ضامن کره ای پیدا کرد ؟؟

خیلی ممنون ... هنوز خیلی مونده تا ویزا بگیرم
دانشگاه اصلا از من ضامن نخواست و از هیچ استادی هم کمک نگرفتم.
معمولا استادها برای دوره های فوق لیسانس و دکترا به اونایی که میخوان اپلای کنند کمک میکنند.

minsook
June 30th, 2011, 10:52 PM
سلام من میخوام یه توضیح کامل در باره ی پذیرش در دانشگاه keist بدونم.به نظرم کوچکترین عضو این سایتم پس اگه به سؤالم پاسخ بدین ممنون میشم.واسه پزشکی کدوم دانشگاه ها دانشجو میگیرن؟میشه واسه پزشکی و شرایط پذیرش در این دانششگاه ها واسم توضیح بدین؟ممنون:)

MoeenMH
June 30th, 2011, 11:19 PM
سلام من میخوام یه توضیح کامل در باره ی پذیرش در دانشگاه keist بدونم.به نظرم کوچکترین عضو این سایتم پس اگه به سؤالم پاسخ بدین ممنون میشم.واسه پزشکی کدوم دانشگاه ها دانشجو میگیرن؟میشه واسه پزشکی و شرایط پذیرش در این دانششگاه ها واسم توضیح بدین؟ممنون:)

ببینید KAIST مخفف شده اینه "Korean Advanced Institute of Science & Technology" این دانشگاه اساسا یک دانشگاه فنی مهندسیه و رشته پزشکی که شما می خوای بری نداره. راستش من خودم دانشگاه های خوب پزشکی کره رو نمیشناسم یه تحقیقی می کنم چیزی گیرم اومد همینجا میزارم ...

شما چند سالته کوچولو :دی نارحت نشیا آخه همچی گفتی من کوچکترین عضو این سایتم یه لحظه فکر کردم پیر شدم ... :)))
حالا شما برای لیسانس می خوای بری دیگه آره؟

MoeenMH
June 30th, 2011, 11:30 PM
دانشگاه های خوب کره برای تحصیل در رشته های پزشکی:

Seoul National University
Korea University
Yonsei University
Pusan National University
Inha University

برای اطلاعات بشتر اینجا (http://www.iime.org/database/pacific/skorea.htm) کلیک کنید.
*لازم به ذکره که تمام دانشگاههای بالا دوره های لیسانسشون به زبان کره ای تدریس میشه.

ssnsaits
June 30th, 2011, 11:57 PM
خیلی ممنون ... هنوز خیلی مونده تا ویزا بگیرم
دانشگاه اصلا از من ضامن نخواست و از هیچ استادی هم کمک نگرفتم.
معمولا استادها برای دوره های فوق لیسانس و دکترا به اونایی که میخوان اپلای کنند کمک میکنند.

وای واقعا خوش بحالت ... بابا من 5 روزه دیوونه شدم درسته تقریبا 8 ماه مونده به ثبت نامم اما خدایی اگه نامه رسمی ضامن کره ای پیدا نکردم می مونم
موندم از کجا پیدا کنمممممممم .. هیچ کس هم کمک نمی کنه ...

دانشگاه یانسی اینو برای من فرستاده ...

For those who wish to obtain a student (D-4) visa
① An Original Sponsorship Letter: The sponsor would have to be Korean and be employed in Korea.

حالا من اینو از کجا پیدا کنم ... هی میگم بابا راهنمایی کنید میگن لازم داریم هیی دارم دیوونه میشم ...

minsook
July 1st, 2011, 10:36 AM
اگه لطف کنین به سؤال این عضو کوچک جواب بدین ممنون میشم

فقط یه توضیح راجع دانشگاه هایی که تو رشته پزشکی دانشجو میگیرن و شرایطشون
میخوام ممنون

en milad
July 1st, 2011, 11:04 AM
سلام کسی از َدانشگاه unistکره چیزی میدونه؟
مورد تایید وزارت علوم هست؟

minsook
July 1st, 2011, 11:26 AM
نه بابا فوق لیسانس چیه؟اونو واسه دوستم میخواستم.خب من امسال میرم اول دبیرستان!کوچکترینم نه؟؟؟؟من تیزهوشان میرم و المپیادی ام رشته ی زیست شناسی.واسه همین میخوام پزشکی بخونم مرسی میخواین واسم بگردین!!منتظرم!:):):):)

minsook
July 1st, 2011, 11:38 AM
چون فک کردین کوچیکم دیگه بهم جواب نمیدین؟منتظرم ها!!!:mad:

en milad
July 1st, 2011, 11:43 AM

maryam-ss501
July 1st, 2011, 12:30 PM

مگه شما چند سالتونه كه كوچولو ترين عضو اين فروميد؟

maryam-ss501
July 1st, 2011, 12:56 PM
اينجا كسي هست كه براي spring semeste 2012دانشگاه SNU بخواد اقدام كنه؟

hamid_AA
July 1st, 2011, 03:35 PM
نه بابا فوق لیسانس چیه؟اونو واسه دوستم میخواستم.خب من امسال میرم اول دبیرستان!کوچکترینم نه؟؟؟؟من تیزهوشان میرم و المپیادی ام رشته ی زیست شناسی.واسه همین میخوام پزشکی بخونم مرسی میخواین واسم بگردین!!منتظرم!:):):):)

بیخیال از الان دنبال خارج رفتنی بزرگ بشی میخوای دنبال چی بری؟ حتما سیگار!!!
حتما دوستان کمک میکنن تا دانشگاه های خوب پزشکی را پیدا کنی (رشته من فنی هست و هیچ اطلاعاتی ندارم)
ببین فقط نقل رفتن نیست. زندگی در خارج کشور برای تو هنوز خیییییییلییییییی زوده. باور کن. اون هم کره که هیچی ازش سر در نمیاری. ایران حداقل پدر مادر بالا سرتن اینجا هر لحظه ممکنه یک بلایی سر خودت بیاری (دوستای من آوردن تو نیار) (به قول ایرج میرزا که میگه من گرفتم تو نگیر ) اگه جای پدر مادرت بودم صد سال نمیزاشتم برای دوره لیسانس پاشی بیای اینجا. مخصوصا اگه دختر باشی که دیگه اوه مای گاد. این را به بقیه هم میگم گوش کنید فرزندان من برای لیسانس نیاید. بگذارید کمی که جا افتاده تر شدید پاشید برید هر جا که میخواهید. حالا هیچ کس گوش نکنه. یادتون باشه که اول باید در خارج از کشور زندگی کرد بعد درس خوند پس حتما این را آوزه گوشتون کنید که بیخودی خودتون را گول نزنید که من میخوام از همون اول یک دانشگاه خوب درست بخونم یا میخوام زبان کره ای یاد بگیرم اینا همش کشکه و توهم. از نظر تئوری دانشگاه های ایران خیلی بهتر از کره و خیلی جاهای دیگه هستن. اینجا تنها نکته مثبتش امکاناتش هست و البته پولی که به دانشجو های ارشد و دکترا میدن. در دوره لیسانس نه پولی در کاره نه امکاناتی. فقط میاید خودتون را عذاب میدین پدر و مادرتون را اذیت میکنید که مثلا درس بخونید (صد سال سیاه این کار را نمیکنید این خط این هم نشون) مثل بچه آدم همون ایران لیسانس را بگذرونید. میدونم یک سری مشکلات داره خودم تو یکی از بدترین دانشگاه های ایران درس خوندم (از لحاظ جو دانشگاه) ولی حداقل یکی هست کنترلتون کنه. ببینید بچه ها آدم تو این سن هر بلایی سرش میاد فکر نکنید که شما دانشمند هستین و خیلی حالیتونه. نه بعضی دوستای من جزو بهترین دانشجو ها بودن داشتن حتی دکترا میخوندن ولی متاسفانه بخاطر فضای بسییییییار بیش از اندازه خیلی باز خارج از کشور آدم هر اتفاقی براش ممکنه بیوفته. نمیگم خارج بده. نه خوبه ولی به شرط اینکه یک کمی جا افتاده تر و بزرگ تر شده باشید. هر چیزی زمان و مکان خودش را میخواد الان برای شما ها خیلی زوده. من این را چطوری حالیتون کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ الله اکبر. اعصاب آدم را خورد میکنید!!!

MoeenMH
July 1st, 2011, 04:39 PM
حتما دوستان کمک میکنن تا دانشگاه های خوب پزشکی را پیدا کنی (رشته من فنی هست و هیچ اطلاعاتی ندارم)
ببین فقط نقل رفتن نیست. زندگی در خارج کشور برای تو هنوز خیییییییلییییییی زوده. باور کن. اون هم کره که هیچی ازش سر در نمیاری. ایران حداقل پدر مادر بالا سرتن اینجا هر لحظه ممکنه یک بلایی سر خودت بیاری (دوستای من آوردن تو نیار) (به قول ایرج میرزا که میگه من گرفتم تو نگیر ) اگه جای پدر مادرت بودم صد سال نمیزاشتم برای دوره لیسانس پاشی بیای اینجا. مخصوصا اگه دختر باشی که دیگه اوه مای گاد. این را به بقیه هم میگم گوش کنید فرزندان من برای لیسانس نیاید. بگذارید کمی که جا افتاده تر شدید پاشید برید هر جا که میخواهید. حالا هیچ کس گوش نکنه. یادتون باشه که اول باید در خارج از کشور زندگی کرد بعد درس خوند پس حتما این را آوزه گوشتون کنید که بیخودی خودتون را گول نزنید که من میخوام از همون اول یک دانشگاه خوب درست بخونم یا میخوام زبان کره ای یاد بگیرم اینا همش کشکه و توهم. از نظر تئوری دانشگاه های ایران خیلی بهتر از کره و خیلی جاهای دیگه هستن. اینجا تنها نکته مثبتش امکاناتش هست و البته پولی که به دانشجو های ارشد و دکترا میدن. در دوره لیسانس نه پولی در کاره نه امکاناتی. فقط میاید خودتون را عذاب میدین پدر و مادرتون را اذیت میکنید که مثلا درس بخونید (صد سال سیاه این کار را نمیکنید این خط این هم نشون) مثل بچه آدم همون ایران لیسانس را بگذرونید. میدونم یک سری مشکلات داره خودم تو یکی از بدترین دانشگاه های ایران درس خوندم (از لحاظ جو دانشگاه) ولی حداقل یکی هست کنترلتون کنه. ببینید بچه ها آدم تو این سن هر بلایی سرش میاد فکر نکنید که شما دانشمند هستین و خیلی حالیتونه. نه بعضی دوستای من جزو بهترین دانشجو ها بودن داشتن حتی دکترا میخوندن ولی متاسفانه بخاطر فضای بسییییییار بیش از اندازه خیلی باز خارج از کشور آدم هر اتفاقی براش ممکنه بیوفته. نمیگم خارج بده. نه خوبه ولی به شرط اینکه یک کمی جا افتاده تر و بزرگ تر شده باشید. هر چیزی زمان و مکان خودش را میخواد الان برای شما ها خیلی زوده. من این را چطوری حالیتون کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ الله اکبر. اعصاب آدم را خورد میکنید!!!

خیلی ممنون از این همه دلسوزی. من هم باهاتون کاملا موافقم. اما بعضی ها هم هستند که استثناند و اینا همه به شرایطی بستگی داره که فرد توی اون رشد کرده. در حالت کلی حرف های شما کاملا درست اند اما کسایی هستند با این که 18 19 سالشونه اندازه یک مرد سی ساله شعور و ظرفیت دارند و برعکس. من همچین آدمایی رو میشناسم. شما هم حتما میشناسید!!

hamid_AA
July 1st, 2011, 05:09 PM
خیلی ممنون از این همه دلسوزی. من هم باهاتون کاملا موافقم. اما بعضی ها هم هستند که استثناند و اینا همه به شرایطی بستگی داره که فرد توی اون رشد کرده. در حالت کلی حرف های شما کاملا درست اند اما کسایی هستند با این که 18 19 سالشونه اندازه یک مرد سی ساله شعور و ظرفیت دارند و برعکس. من همچین آدمایی رو میشناسم. شما هم حتما میشناسید!!

زندگی را نمیشه بر پایه یک سری استثنا چید. مشکل اینجاست که همه ما فکر میکنیم استثنایی هستیم. به ویژه در دنیای امروز که اکثر ما در دوران نوجوانی و جوانی هیچ چیزی را تجربه نمیکنیم و همه چیز برامون حاضر و آماده است. شاید در گذشته یک نو جوان 15 ساله میتونست مستقل زندگی کنه. دلیلش هم این بود که خانواده ها بچه ها را مستقل بار میاوردن و دیگه اینکه خطرات کمتری هم تهدیدشون میکرد اما الان دنیا پر شده از نامردی و هزاران وسیله هست برای ضربه زدن و ضربه خوردن که در گذشته نبود. من یک نفر را میشناسم که در سن 25 سالگی مثل مرد 30 ساله میمونه ولی 20 نفر را میشناسم که در سن 30 سالگی مثل بچه 20 ساله میمونن. متاسفانه ما همه خودمون را اون یک نفر میدونیم نه جزء اون 20 نفر. کاملا اشتباه. ما همه مثل هم هستیم و از همه بچه هایی که میخوان برن خارج کشور خواهشم میکنم چشم و گوششون را باز کنن فقط 10 درصد قضیه درسه 90 درصد بقیش به درگیری های زندگی مستقل در یک کشور بیگانه بر میگرده. باور کنید به اون سادگی ها که فکر میکنید نیست.

sesoin
July 1st, 2011, 05:51 PM
یه چندتا چیز اول موافقت با نظر آقا حمید...آخه آدم دیگه از اول دبیرستان که دیگه شروع نمی‌کنه ....شما درستو بخوان زبانتو بخوان بده ۳سال وقت هست حالا....دوم قضیه این کفیل من الان تقریبا madaarekam برای yonsei و snu کامل. دارم برا unist هم کامل می‌کنم مدارکمو هنوزم کفیلی ندارم فکرم نکنم بخوان ازم...فقط همون حساب بانکی‌ هست که اونم تو ایران خیلی‌ کار آسونیه

hamid_AA
July 1st, 2011, 09:31 PM
یه چندتا چیز اول موافقت با نظر آقا حمید...آخه آدم دیگه از اول دبیرستان که دیگه شروع نمی‌کنه ....شما درستو بخوان زبانتو بخوان بده ۳سال وقت هست حالا....دوم قضیه این کفیل من الان تقریبا madaarekam برای yonsei و snu کامل. دارم برا unist هم کامل می‌کنم مدارکمو هنوزم کفیلی ندارم فکرم نکنم بخوان ازم...فقط همون حساب بانکی‌ هست که اونم تو ایران خیلی‌ کار آسونیه

البته منظورم فقط این دوستمون که اول دبیرستان هست نبود، کلی گفتم!

ssnsaits
July 2nd, 2011, 02:18 AM

اوه اوه خیلی داغ کردین اما موافقم خیلی سخته .. خودمم می دونم اما گاهی آدم برای بعضی چیزها چاره ای جزء فرار نداره .. دیگه بازش نمی کنم ..
تا این سنم اونقدر کشیدم که بخوام فرار کنم ... ترجیح میدم ولش کن بحث به باریکه می کشه ...
در مورد لیسانس هم من دیپلم فنی هست .. نمی خوام اینجا برم دانشگاه ... فکر کنم بزرگترین اشتباه عمرم تغییره رشته ام از تجربی به فنی بود که
4 سال علافم کرد ... حالا هم مشکل دیپلمم تغییر رشته ام هست .. هی بلاخره درستش می کنم ...
اما برای جوون ها بله موافقم مخصوصا نسل حدید نمونه اش خواهر برادرم می بینم ... اونا نمی تونن کار خودشون اجام بدن چه برسه زندگی در خارج ...
و من در به در دنبال نامه ضامن کره ای برای ویزا هییییییییییی

ببخشید کسانی یا شرکت هایی رو سراغ ندارین ضامن بشن .. نمی فهمم چرا باید برای ویزای دی 4 ضامن و حساب بانکی رو باهم بخواد ...

ssnsaits
July 2nd, 2011, 02:22 AM

آخه مگه نمی خوای لیسانس بخونی ویزای یو باید دی 2 باشه که نیازی به کفیل نداره ...

اما ویزای که برای من برای دوره زبان می خوان دی 4 هست که هم حساب بانکی و هم نامه ضامن کره ای می خواد ...

دانشگاه بانسی این برام فرستاد گفت هر دو با هم ... هیییییییی .. دیگه نمی دونم برای این نامه ضامن کره ای کجا دست ببرم هیییییی

این دانشگاه یانسی برام فرستاده ....

For those who wish to obtain a student (D-4) visa
① An Original Sponsorship Letter: The sponsor would have to be Korean and be employed in Korea.

hamid_AA
July 2nd, 2011, 05:21 PM
اوه اوه خیلی داغ کردین اما موافقم خیلی سخته .. خودمم می دونم اما گاهی آدم برای بعضی چیزها چاره ای جزء فرار نداره .. دیگه بازش نمی کنم ..
تا این سنم اونقدر کشیدم که بخوام فرار کنم ... ترجیح میدم ولش کن بحث به باریکه می کشه ...
در مورد لیسانس هم من دیپلم فنی هست .. نمی خوام اینجا برم دانشگاه ... فکر کنم بزرگترین اشتباه عمرم تغییره رشته ام از تجربی به فنی بود که
4 سال علافم کرد ... حالا هم مشکل دیپلمم تغییر رشته ام هست .. هی بلاخره درستش می کنم ...
اما برای جوون ها بله موافقم مخصوصا نسل حدید نمونه اش خواهر برادرم می بینم ... اونا نمی تونن کار خودشون اجام بدن چه برسه زندگی در خارج ...
و من در به در دنبال نامه ضامن کره ای برای ویزا هییییییییییی

ببخشید کسانی یا شرکت هایی رو سراغ ندارین ضامن بشن .. نمی فهمم چرا باید برای ویزای دی 4 ضامن و حساب بانکی رو باهم بخواد ...

من اگه جای تو بودم میرفتم سفارت و میگفتم از فلان جا پذیرش دارم (پذیرش داری دیگه؟) و حالا هم برای ویزا میخوام اقدام کنم. دیگه این وسط سفارت هست که بهت میگه چه مدارکی لازم هست برای گرفتن ویزا. خلاص. تو برو سفارت به دانشگاه چکار داری.

en milad
July 2nd, 2011, 10:39 PM
اگه میدونید لطفا پاسخ بدید
مهندسی برق

MoeenMH
July 2nd, 2011, 10:48 PM
اگه میدونید لطفا پاسخ بدید
مهندسی برق

من که خدمتتون عرض کردم این دانشگاه تو لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم نیست چون دانشگاش تازه تاسیسه و وزارت علوم هم لیستشو دیر به دیر بروز میکنه.. ولی دانشگاه خوبیه من تحقیق کردم.

sesoin
July 3rd, 2011, 12:03 PM
من اگه جای تو بودم میرفتم سفارت و میگفتم از فلان جا پذیرش دارم (پذیرش داری دیگه؟) و حالا هم برای ویزا میخوام اقدام کنم. دیگه این وسط سفارت هست که بهت میگه چه مدارکی لازم هست برای گرفتن ویزا. خلاص. تو برو سفارت به دانشگاه چکار داری.
اقا حميد نميدونم زمان شما سفارت كره چجوري بوده.....الان فقط يه چيز ميگن هرچي مدرك هست رو برد (بردي كه بيرون سفارت زده) اونو بيار

hamid_AA
July 3rd, 2011, 12:53 PM
اقا حميد نميدونم زمان شما سفارت كره چجوري بوده.....الان فقط يه چيز ميگن هرچي مدرك هست رو برد (بردي كه بيرون سفارت زده) اونو بيار

پاسپورت و نامه پذیرش را که داشته باشی میتونی بری تو وقتی رفتی میگی اینها مدارک من هست و میخوام واسه ویزا اقدام کنم همون هایی که داری مثلا پاسپورت، نامه پذیرش نامه ساپورت مالی، دانشنامه، ریز نمرات. بعد یک خانم کره ای میاد چک میکنه اگه مشکلی نباشه بهت لبخند میزنه میگه تحویل بده و برو پی کارت اگر هم کامل نباشه یک جیغ بنفش میزنه و میگه برو این و این را هم بیار. زمان ما اینجوری بود، برد بیرون سفارت هم بود جیغ بنفش هم بود، من هم دقیقا همین کار را کردم!!! OKKKKKKKKKKKKKK?

mrz
July 3rd, 2011, 08:16 PM
پاسپورت و نامه پذیرش را که داشته باشی میتونی بری تو وقتی رفتی میگی اینها مدارک من هست و میخوام واسه ویزا اقدام کنم همون هایی که داری مثلا پاسپورت، نامه پذیرش نامه ساپورت مالی، دانشنامه، ریز نمرات. بعد یک خانم کره ای میاد چک میکنه اگه مشکلی نباشه بهت لبخند میزنه میگه تحویل بده و برو پی کارت اگر هم کامل نباشه یک جیغ بنفش میزنه و میگه برو این و این را هم بیار. زمان ما اینجوری بود، برد بیرون سفارت هم بود جیغ بنفش هم بود، من هم دقیقا همین کار را کردم!!! OKKKKKKKKKKKKKK?

آقا حمید این ساپورت مالی رو که میگین الزامیه؟ حتی کسانی که فاند کامل دارند؟ صورت حساب بانکی خود آدم باید باشه یا پدر و مادر هم میشه ؟

mrz
July 3rd, 2011, 08:20 PM

راستی چقدر باید در حساب باشه ؟

hamid_AA
July 3rd, 2011, 08:44 PM
راستی چقدر باید در حساب باشه ؟

آقا سوء تفاهم شده منظورم از ساپورت مالی هر نوع ساپورت مالی بود یا از طرف دانشگاه (فاند) یا از طرف غیر دانشگاه.

maryam-ss501
July 3rd, 2011, 09:58 PM
منم موافقم.اما يك مسئله خيلي مهم اينجا وجود داره.اونم اينكه خيلي از اوقات يه دختر 18-19 ساله حتي ميتونه بهتر از يه مرد 30 ساله گليمش رو از آب بكشه بيرون.

hamid_AA
July 4th, 2011, 07:45 AM
منم موافقم.اما يك مسئله خيلي مهم اينجا وجود داره.اونم اينكه خيلي از اوقات يه دختر 18-19 ساله حتي ميتونه بهتر از يه مرد 30 ساله گليمش رو از آب بكشه بيرون.

نگفتم همه فکر میکنن استثنایی هستن؟!!

maryam-ss501
July 4th, 2011, 08:55 AM
با عرض احترام فراوان و به دور از بي ادبي،اتفاقا من استثنايي نيستم.من كه بهتون قبلا گفته بودم چه طوري بزرگ شدم.من حتي اگه كره نشد و يه كشور پر خطر مثل افغانستان هم كه شد ميتونم برم و زندگي كنم.چون من از همون بچگي همه كارامو خودم انجام ميدادم.حالا كره رفتن هم روش.در مورد هزينه اي هم كه پدرا و
مادرا براي درس خوندنمون متحمل ميشن بايد بگم با اين كه مشكل مالي ندارم و ميتونم حتي ماهيانه 20-30 ميليون خرج كنم،ولي تا الان حتي يه 1 قروني هم براي درس خوندنم خرج نكردم.براي همين دنبال يه همچين دانشگاهي تو كره ميگردم.از نظر من حتي بچه هايي كه مامانشون لوسشون ميكنه اگه بخوان ميتونن كره ماه رو هم فتح كنن.بازم معذرت ميخوام.قصدم بي ادبي يا تو هين به كسي نيست.ميخواستم نظرمو بگم.

sesoin
July 5th, 2011, 09:11 AM
و بحث شيرين اپلاي به كجاها كشييييييد!!!

reza85
July 5th, 2011, 10:06 AM
سلام دوستان
برای اپلای حتما باید اصل مدرک رو داشته باشیم؟ من مدرک موقت دارم که زیرش نوشته این گواهی صرفاً برای ارائه در داخل کشور هست و فاقد ارزش ترجمه‌اس
و دیگه این‌که خود دانشگاه صلاحیت افراد رو برای فاند تعیین می‌کنه یا باید برای Scholarship جداگانه Apply کرد؟
اکثراً زمان Deadline دانشگاه‌ها چه موقع هستش؟

با تشکر فراوان

sesoin
July 5th, 2011, 10:26 AM
سلام دوستان
برای اپلای حتما باید اصل مدرک رو داشته باشیم؟ من مدرک موقت دارم که زیرش نوشته این گواهی صرفاً برای ارائه در داخل کشور هست و فاقد ارزش ترجمه‌اس
و دیگه این‌که خود دانشگاه صلاحیت افراد رو برای فاند تعیین می‌کنه یا باید برای Scholarship جداگانه Apply کرد؟
اکثراً زمان Deadline دانشگاه‌ها چه موقع هستش؟

با تشکر فراوان
بله بايد ريز نمرات رو بخرين!
بستگي به دانشگاه داره اما فكر ميكنم بهتره يه جوري اعلام كنين كه scholarship ميخواين بهتره به مسئول پذيرش دانشگاه مورد نظر ميل بزنين از اون بپرسين
براي ترم بهار تا اخر اذر حدودا و براي ترم پاييز تا ميانه ارديبهشت

reza85
July 5th, 2011, 10:33 AM
بله بايد ريز نمرات رو بخرين!
بستگي به دانشگاه داره اما فكر ميكنم بهتره يه جوري اعلام كنين كه scholarship ميخواين بهتره به مسئول پذيرش دانشگاه مورد نظر ميل بزنين از اون بپرسين
براي ترم بهار تا اخر اذر حدودا و براي ترم پاييز تا ميانه ارديبهشت

مرسی دوست عزیز از بابت جوابی که دادی
من ریز نمرات و بعلاوه گواهی موقت رو دارم ولی اصل مدرک رو ندارم
یعنی ریزنمرات کفایت می‌کنه؟
با تشکر

MoeenMH
July 5th, 2011, 11:57 AM
آقا برای من که گواهی موقت کارساز بوده !!

reza85
July 5th, 2011, 11:59 AM
آقا برای من که گواهی موقت کارساز بوده !!
آخه خط آخر گواهی موقت من نوشته این گواهی فاقد ارزش ترجمه می‌باشد
این خط مشکل ساز نیست؟

MoeenMH
July 5th, 2011, 12:06 PM
آخه خط آخر گواهی موقت من نوشته این گواهی فاقد ارزش ترجمه می‌باشد
این خط مشکل ساز نیست؟

چرا هست .. ببخشید چون من گوای موقت دیپلمم کارساز بوده .. فکر می کردم فرقی نمی کنن ولی مثل اینکه فرق میکنن

sesoin
July 5th, 2011, 02:17 PM
مرسی دوست عزیز از بابت جوابی که دادی
من ریز نمرات و بعلاوه گواهی موقت رو دارم ولی اصل مدرک رو ندارم
یعنی ریزنمرات کفایت می‌کنه؟
با تشکر اگه ريز نمرات رو خريدين كه مدركتون هم بايد در دسترس باشه! دقت كنين ريز نمرات رو بايد بخرين نه پرينت بگيرين!!!!!!!‌كلا شما چيزي رو ميتونين بدين دارلترجمه كه خريده باشين چيزي كه معين گفت براي دبيرستاني هاست كه احتياج ندارن چيزي رو بخرن! شما تا نخرين نميتونين ترجمه كنين تا ترجمه نشه نميتونين بفرستين!

hamid_AA
July 5th, 2011, 02:20 PM
اگه ريز نمرات رو خريدين كه مدركتون هم بايد در دسترس باشه! دقت كنين ريز نمرات رو بايد بخرين نه پرينت بگيرين!!!!!!!‌كلا شما چيزي رو ميتونين بدين دارلترجمه كه خريده باشين چيزي كه معين گفت براي دبيرستاني هاست كه احتياج ندارن چيزي رو بخرن! شما تا نخرين نميتونين ترجمه كنين تا ترجمه نشه نميتونين بفرستين!

میتونید خودتون ترجمه (غیر رسمی) کنید و بفرستید و یک بهانه بیارید که فعلا بهتون اصلش را نمیدن و بعد از گرفتن پذیرش اصلش را بهشون بدید. (برای ویزا، سفارت اصل ریز نمرات را میخواهد)

reza85
July 5th, 2011, 03:44 PM
اگه ريز نمرات رو خريدين كه مدركتون هم بايد در دسترس باشه! دقت كنين ريز نمرات رو بايد بخرين نه پرينت بگيرين!!!!!!!‌كلا شما چيزي رو ميتونين بدين دارلترجمه كه خريده باشين چيزي كه معين گفت براي دبيرستاني هاست كه احتياج ندارن چيزي رو بخرن! شما تا نخرين نميتونين ترجمه كنين تا ترجمه نشه نميتونين بفرستين!

میتونید خودتون ترجمه (غیر رسمی) کنید و بفرستید و یک بهانه بیارید که فعلا بهتون اصلش را نمیدن و بعد از گرفتن پذیرش اصلش را بهشون بدید. (برای ویزا، سفارت اصل ریز نمرات را میخواهد)

seosin و حامد عزیز، من دانشجوی دوره شبانه بودم و وقتی فارغ التحصیل شدم، با این‌که کارای تسویه حساب با دانشگاه رو انجام نداده بودم دانشگاه یه نسخه از ریزنمراتم رو بهم داد. ولی بعد از تسویه حساب فقط گواهی موقت بهم داد. چون من دانشجوی روزانه نبودم احتیاج به خریدن نیست؛ حالا این ریزنمراتی که خود دانشگاه بهم داده ملاک نیست؟

با تشکر

panyhoney
July 5th, 2011, 10:46 PM
سلام .من تازه واردم ولی همهی postها رو خوندم. من دانشجوی دندانپزشکی هستم ایران دانشگاه شیراز بین الملل. دانشجوی سال 3 ام این تابسونم علوم پایه دارم دارم ترمی 6.5 ملیونم پول چرت میدم. دانش اموز تیزهوشان بودم رتبم1400 رتبه زبانم هم 200 با معدل 19.8 و الانم تو داشگاه معدل کلم 16.15 و جز لیست top ten.ولی راستش دلم نمی خواد ایران زندگی کنم به کره و فرهنگشم خیلی علاقه دارمو میخوام برم اونجا ولی اطلاعاتم کامل نیست نمیدونم اگه بخوام برم بعد از اتمام میتونم بمونم یا باید بر گردم گه برم باید از صفر شروع کنم یا هزینه ها چه طور میتونم بورسیه بگیرم مقاله edc برگزیده تو سطح کشور دارم ولی خارج نه میشه اگه اطلاعاتی دارین کمکم کنید راستی کره ای هم دارم یاد میگیرم.

hassanrouhi
July 6th, 2011, 12:11 AM
سلام .من تازه واردم ولی همهی postها رو خوندم. من دانشجوی دندانپزشکی هستم ایران دانشگاه شیراز بین الملل. دانشجوی سال 3 ام این تابسونم علوم پایه دارم دارم ترمی 6.5 ملیونم پول چرت میدم. دانش اموز تیزهوشان بودم رتبم1400 رتبه زبانم هم 200 با معدل 19.8 و الانم تو داشگاه معدل کلم 16.15 و جز لیست top ten.ولی راستش دلم نمی خواد ایران زندگی کنم به کره و فرهنگشم خیلی علاقه دارمو میخوام برم اونجا ولی اطلاعاتم کامل نیست نمیدونم اگه بخوام برم بعد از اتمام میتونم بمونم یا باید بر گردم گه برم باید از صفر شروع کنم یا هزینه ها چه طور میتونم بورسیه بگیرم مقاله edc برگزیده تو سطح کشور دارم ولی خارج نه میشه اگه اطلاعاتی دارین کمکم کنید راستی کره ای هم دارم یاد میگیرم.
سلام
شما که الان داری ترمی 6.5 میلیون میدی خوب یه کشوری مثله مجارستان که تو پزشکی معروف میرفتی واست کمتر خرج میشد.الانم اگه نظر منو میخوای بپیچونی بری کره برد کردی.هم از نظر هزینه و هم از نظر علمی!

sesoin
July 6th, 2011, 06:25 AM
seosin و حامد عزیز، من دانشجوی دوره شبانه بودم و وقتی فارغ التحصیل شدم، با این‌که کارای تسویه حساب با دانشگاه رو انجام نداده بودم دانشگاه یه نسخه از ریزنمراتم رو بهم داد. ولی بعد از تسویه حساب فقط گواهی موقت بهم داد. چون من دانشجوی روزانه نبودم احتیاج به خریدن نیست؛ حالا این ریزنمراتی که خود دانشگاه بهم داده ملاک نیست؟

با تشکر
همونطور که حمید گفت می‌شه همینطوری خودت ترجمه کنی‌ بفرستی‌(گرچه من خودم قصد دارم همرو ترجمه رسمی‌ بفرستم) اما وقتی‌ شما نیازی نداری بخری خوب برو بگیر ازشون آخرش که لازمت می‌شه!!!چرا نمیری بگیری؟توجه کن برا ویزا حتما لازمت می‌شه!!!

dew_frsn
July 6th, 2011, 02:14 PM

سلام من عضو جدید این سایت هستم صرفا هم برای این بحث اومدم....
احساس کردم بهتر از جاهای دیگه میشه اطلاعات به دست اورد تمام 33 پیج رو خوندم....
و از اقا حمید خیلی ممنونم اطلاعات خوبی داده بود در اکثر موارد....
در مورد این بحث که البته از موضوع اصلی دور هست اما موافقم منم ادمی هستم که تو کشور خودمون خیلی مستقل تر سعی کردم باشم و وارد اشتباهات نشم... اما مطمئنم الان سوم ریاضی رو تموم کردم و وارد 18 سال هستم هنوز خیلی بی تجربه تر و خام تر از اون هستم که برم کره... به نظرم اگه لیسانس رو داخل ایران بگیرید بهتره هم از لحاظ تقویت پایه دروس دانشگاه هم سنی....
البته اگه کسی الان می تونه 6 ماه تنها تو یه شهر مرزی که امنیت نیست راحت و سالم زندگی کنه! پس خب بهتره ما خیلی به تو کارش دخیل نشیم....
اما maryam-ss501 عزیز
مستقل بودن تو ایران در بدترین حالت باز راحت تر هست....
اما خوب تصمیم نهایی با خودت هست گلم....
از حرف اصلی دور نشیم... @};-
از تمام دوستان که مطالب مفید گذاشتن ممنونم
یه سوال از اقا حمید هم دارم!
شما تو پست ها گغته بودین رشته شیمی خیلی قویه تو دانشگاه postech فکر کنم!؟!؟
منظورتون خود شیمی هست یا زیر شاخه های شیمی رو هم ساپورت میکنه؟!
من الان بیشتر دنبال رشته ای برای uni هستم که هم علاقه داشته باشم هم تو کره درامد و سصح خوبی داشته باشه؟!
شیمی خیلی دوست داشتم اما تو ایران شغل و جای پیشرفت خوب نبود به نظرم اما الان که نظرم در مورد کره قطعی هست خوشحال میشم در مورد رشته ها بهم کمک کنید مرس @};-

panyhoney
July 6th, 2011, 03:17 PM
خودمم همین فکرو میکنم ولی نمی دونم چون اطلاعاتم کافی نیست چیکار باید کنم الانم خیلی از بچه های uni قبلا مجارستان یا دبی بودن ولی سر گیری که به قبول کردن مدرک نهایی میدن الان اینجان منم از اعتبار مدرک کره یا حتی دانگاهاش خبر ندارم....

hamid_AA
July 6th, 2011, 03:31 PM
سلام من عضو جدید این سایت هستم صرفا هم برای این بحث اومدم....
احساس کردم بهتر از جاهای دیگه میشه اطلاعات به دست اورد تمام 33 پیج رو خوندم....
و از اقا حمید خیلی ممنونم اطلاعات خوبی داده بود در اکثر موارد....
در مورد این بحث که البته از موضوع اصلی دور هست اما موافقم منم ادمی هستم که تو کشور خودمون خیلی مستقل تر سعی کردم باشم و وارد اشتباهات نشم... اما مطمئنم الان سوم ریاضی رو تموم کردم و وارد 18 سال هستم هنوز خیلی بی تجربه تر و خام تر از اون هستم که برم کره... به نظرم اگه لیسانس رو داخل ایران بگیرید بهتره هم از لحاظ تقویت پایه دروس دانشگاه هم سنی....
البته اگه کسی الان می تونه 6 ماه تنها تو یه شهر مرزی که امنیت نیست راحت و سالم زندگی کنه! پس خب بهتره ما خیلی به تو کارش دخیل نشیم....
اما maryam-ss501 عزیز
مستقل بودن تو ایران در بدترین حالت باز راحت تر هست....
اما خوب تصمیم نهایی با خودت هست گلم....
از حرف اصلی دور نشیم... @};-
از تمام دوستان که مطالب مفید گذاشتن ممنونم
یه سوال از اقا حمید هم دارم!
شما تو پست ها گغته بودین رشته شیمی خیلی قویه تو دانشگاه postech فکر کنم!؟!؟
منظورتون خود شیمی هست یا زیر شاخه های شیمی رو هم ساپورت میکنه؟!
من الان بیشتر دنبال رشته ای برای uni هستم که هم علاقه داشته باشم هم تو کره درامد و سصح خوبی داشته باشه؟!
شیمی خیلی دوست داشتم اما تو ایران شغل و جای پیشرفت خوب نبود به نظرم اما الان که نظرم در مورد کره قطعی هست خوشحال میشم در مورد رشته ها بهم کمک کنید مرس @};-

اینجا دوتا دانشکده جدا برای شیمی وجود داره و یکی از استادها به نام کوانگ سو کیم شانس اول جایزه نوبل امسال هست. دانشکده شیمی که بیشتر به دانش شیمی می پردازه (گسترش از نظر تئوری و عملی) و دانشکده مهندسی شیمی که بیشتر به کاربردها توجه داره امکاناتشون هم در دنیا بی نظیر هست و خیلی از دانشگاه های معروف امریکا این امکانات را ندارن. البته رشته من برق هست و به دلیل علاقه به شیمی کمی هم در این باره اطلاع دارم. میتونی به وب سایت بری و زیر شاخه هایی که ارائه میشه را درباره اش اطلاع کسب کنی. درباره زمینه کاری، کره کشور سامسونگ و هیوندای هست پس برق و مکانیک و البته علم مواد بیشترین زمینه کاری براشون فراهم هست. در علوم پایه به این قدرت نیستند ولی میتونید کار مناسب و مرتبط با رشتتون پیدا کنید. ژاپن مطمئنا خیلی در این مورد از کره بهتر هست. اگر زمینه خاصی از شیمی مورد نظرت هست بگو تا از دوستام بپرسم.

dew_frsn
July 6th, 2011, 09:15 PM
اینجا دوتا دانشکده جدا برای شیمی وجود داره و یکی از استادها به نام کوانگ سو کیم شانس اول جایزه نوبل امسال هست. دانشکده شیمی که بیشتر به دانش شیمی می پردازه (گسترش از نظر تئوری و عملی) و دانشکده مهندسی شیمی که بیشتر به کاربردها توجه داره امکاناتشون هم در دنیا بی نظیر هست و خیلی از دانشگاه های معروف امریکا این امکانات را ندارن. البته رشته من برق هست و به دلیل علاقه به شیمی کمی هم در این باره اطلاع دارم. میتونی به وب سایت بری و زیر شاخه هایی که ارائه میشه را درباره اش اطلاع کسب کنی. درباره زمینه کاری، کره کشور سامسونگ و هیوندای هست پس برق و مکانیک و البته علم مواد بیشترین زمینه کاری براشون فراهم هست. در علوم پایه به این قدرت نیستند ولی میتونید کار مناسب و مرتبط با رشتتون پیدا کنید. ژاپن مطمئنا خیلی در این مورد از کره بهتر هست. اگر زمینه خاصی از شیمی مورد نظرت هست بگو تا از دوستام بپرسم.

@};- ممنون منظورتون از دانشگاه اولیkorea university chemistry هست فکر کنم درسته؟!
من به رشته های
مهندسی شیمی ( گرایش صنایع شیمیایی معدنی) و (گرایش صنایع پتروشیمی)
مهندسی پلیمر ( گرایش صنایع پلیمر )
و رشته برق ( گرایش مخابرات )
علاقه دارم....
ممنون میشم اطلاعاتی در مورد سطح تدریس و اشتغال بدید @};-
یه سوال کوچیک!
شرایط پذیرش کره به uni که تا مدرک لیسانس توش تحصیل میکنیم اهمیت میده؟! منظورم ازاد یا دولتی بودن و رنک هست؟! تا چه اندازه مهمه؟
بازم ممنونم ... @};-

dew_frsn
July 6th, 2011, 09:50 PM
http://www.livegreenblog.com/media/photos/38/6351/POSTECH-1_lvgmain.jpg
اقا معین تصور دانشگاه unist فکر کنم خیلی زیبا بود اینم نمایی از postech
@};-

MoeenMH
July 6th, 2011, 10:07 PM
ٌWoW!!:o
البته تصورم از UNIST الآن تقریبا تبدیل یه واقعیت شده اما این دیگه شاهکاره ساختش شروع شده؟
ایشالا برا فوق .... :cool:

hamid_AA
July 6th, 2011, 10:23 PM
@};- ممنون منظورتون از دانشگاه اولیkorea university chemistry هست فکر کنم درسته؟!
من به رشته های
مهندسی شیمی ( گرایش صنایع شیمیایی معدنی) و (گرایش صنایع پتروشیمی)
مهندسی پلیمر ( گرایش صنایع پلیمر )
و رشته برق ( گرایش مخابرات )
علاقه دارم....
ممنون میشم اطلاعاتی در مورد سطح تدریس و اشتغال بدید @};-
یه سوال کوچیک!
شرایط پذیرش کره به uni که تا مدرک لیسانس توش تحصیل میکنیم اهمیت میده؟! منظورم ازاد یا دولتی بودن و رنک هست؟! تا چه اندازه مهمه؟
بازم ممنونم ... @};-

دانشگاه اولی؟! من تنها در باره postech صحبت کردم. postech دو تا دانشکده برای شیمی داره.
این گرایش ها را از دوستم میپرسم بهت میگم.
سطح تدریس از ایران پایین تر هست. ولی امکانات در حد جهانی دارند. در کل از نظر سطح تدریس ایران بسیار عالی هست چون استادهای ایرانی قدرت انقال بالایی دارند. اما متاسفانه از نظر عملی ایران ضعیف هست و چیزی که در نهایت مهمه کاربردی کردن دانش نظری هست. بنابراین کره ای ها با اینکه از نظر تئوری ضعیف تر هستند اما دنیا را در دسته خودشون گرفتند. چون امکانات خوبی دارند.
حتما اهمیت میدن و مثلا چند روز پیش از من خواستند که سطج دانشگاه و نمره های یکی از دانشجوهای ایرانی که درخواست داده بود برای ترم پاییز را ارزیابی کنم. من هم گفتم خوب نیست چون نه دانشگاه معروفی داشت نه نمره های خوبی پس حواستون را خوب جمع کنید!!! اندازه اش را که نمیشه تعیین کرد. یکی از دوستام مدرکش از دانشگاه ازاد هست اما واقعا مخیه برای خودش. راحت میتونه از بهترین دانشگاه های دنیای پذیرش بگیره. بیشتر به رزومه توجه میشه ولی دانشگاه و نمره ها هم مهم هستند.
من هم یک سوال داشتم این یعنی چی؟ @};-
چون این & یعنی آدمی که نشسته و داره چای میخوره!!!

maryam-ss501
July 7th, 2011, 09:33 AM
آقا تسليم.چرا همه با PMيا علني منو محكوم ميكنن.من خودم براي آقا حميد و نظرات و افكارشون احترام خاصي قايلم.اما اين دليل نميشه كه من هر نظري و قبول كنم.من با شرايط خودم ميگم ميتونم.مطمئن باشين تو اين فروم كم كسايي نيستن كه به هواي چندتا فيلم و كليپ كه ديدن ميخان برن كره.در مورد اونا من كاملا با همه شما ها موافقم....واعلام ميكنم: تسليم.(با خنده هم تسليم شدم.)

dew_frsn
July 7th, 2011, 07:59 PM
دانشگاه اولی؟! من تنها در باره postech صحبت کردم. postech دو تا دانشکده برای شیمی داره.
این گرایش ها را از دوستم میپرسم بهت میگم.
سطح تدریس از ایران پایین تر هست. ولی امکانات در حد جهانی دارند. در کل از نظر سطح تدریس ایران بسیار عالی هست چون استادهای ایرانی قدرت انقال بالایی دارند. اما متاسفانه از نظر عملی ایران ضعیف هست و چیزی که در نهایت مهمه کاربردی کردن دانش نظری هست. بنابراین کره ای ها با اینکه از نظر تئوری ضعیف تر هستند اما دنیا را در دسته خودشون گرفتند. چون امکانات خوبی دارند.
حتما اهمیت میدن و مثلا چند روز پیش از من خواستند که سطج دانشگاه و نمره های یکی از دانشجوهای ایرانی که درخواست داده بود برای ترم پاییز را ارزیابی کنم. من هم گفتم خوب نیست چون نه دانشگاه معروفی داشت نه نمره های خوبی پس حواستون را خوب جمع کنید!!! اندازه اش را که نمیشه تعیین کرد. یکی از دوستام مدرکش از دانشگاه ازاد هست اما واقعا مخیه برای خودش. راحت میتونه از بهترین دانشگاه های دنیای پذیرش بگیره. بیشتر به رزومه توجه میشه ولی دانشگاه و نمره ها هم مهم هستند.
من هم یک سوال داشتم این یعنی چی؟ @};-
چون این & یعنی آدمی که نشسته و داره چای میخوره!!!

ممنون بابت کمک @};-
:) این @};- تو سایت کلوب یعنی گل http://static1.cloob.com//public/images/smiles/16.gif این شکلی میشه
؟!؟!؟ :D فکر کردم 2تا دانشگاه مجزا هستن...!
منم ازمایشگاه شیمی رو خیلی بیشتر دوست دارم یعنی همون حالت کاربردی شیمی که گفتید...
ایرن بیشتر رشته های شیمی رو تو قسمت جنوب کشور خوب تدریس میکنه من خیلی گرما اذیتم میکنه با این حال حاضر بودم برم اما چه فایده مشاغل برای خانوما کمه تو این رشته و اکثرا هم جنوب هست که......!
مرسی منم نمیدونستم ( & ) یعنی چی...!

dew_frsn
July 7th, 2011, 08:06 PM
ٌWoW!!:o
البته تصورم از UNIST الآن تقریبا تبدیل یه واقعیت شده اما این دیگه شاهکاره ساختش شروع شده؟
ایشالا برا فوق .... :cool:

;) ایشالا بهترین جاها قبول بشید.... @};-
به نظرم UNIST بیشتر به زیباییه طبیعت نزدیکه!
اما postech حرفه ای تر و مدرن تر ساخته شده...!
2تاش دوست داشتنیه....
والا نمیدونم دقیق... :) @};-

dew_frsn
July 7th, 2011, 08:09 PM
آقا تسليم.چرا همه با PMيا علني منو محكوم ميكنن.من خودم براي آقا حميد و نظرات و افكارشون احترام خاصي قايلم.اما اين دليل نميشه كه من هر نظري و قبول كنم.من با شرايط خودم ميگم ميتونم.مطمئن باشين تو اين فروم كم كسايي نيستن كه به هواي چندتا فيلم و كليپ كه ديدن ميخان برن كره.در مورد اونا من كاملا با همه شما ها موافقم....واعلام ميكنم: تسليم.(با خنده هم تسليم شدم.)

@};- :))
گلم ما نمیخوایم تسلیم یا باز داشتت کنیم فقط قصد کمک داشتیم در ضمن گفتم تصمیم اخر با خودته گلم...
ایشالا هرجا هستی موفق و پیروز باشی... @};- @};-
بهتره دیگه در این مورد حرف نزنیم حق بقیه ضایع میشه و البته قوانین فروووم... :$ :D

Mahsima
July 8th, 2011, 03:27 AM
سلام دوستان
اين اولين پست من در اين فروم هست.
من تازه اول راه هستم و هنوز هم تصميم قطعي درباره كشوري كه مي خوام برم نگرفتم. براي همين مي خوام در اين رابطه با شما مشورتي كنم. من ديپلم تجربي دارم (معدل كل 19.48) و دانش آموز پيش هستم. تصميم كليم براي تحصيل در خارج از كشور اينه كه تا ليسانس رو در ايران بخونم بعد به يك كشور ديگه برم. (قطعا يك كشور آسيايي)
علاقه خيلي زيادي به شيمي دارم و مي خوام در همين رشته نيز ادامه تحصيل بدم. (شيمي كاربردي) از لحاظ زبان هم سطحم خوبه (با توجه به اينكه سنم كمه) و الآن دارم دوره هاي pre IELTS رو مي گذرونم و تا حدوده چندماهه ديگه امتحان آيلتس ميدم. يه مقدار زبان آلماني و كره اي هم مي دونم. 4 تا كشور رو مد نظر دارم (با يك سري شرايطي كه مي گم) اگه شما جاي من بوديد و اين شرايط رو داشتين كدوم كشور رو براي ادامه تحصيل در رشته شيمي اتخاب مي كردين؟ (مشكل مالي وجود نداره و اينكه مي خوام بدونم تو كدوم كشور رشته شيمي بهتره و بيشتر بهش اهميت داده ميشه... هم از لحاظ تحصيلي و هم مالي و كاري)
در ضمن از يادگيري يه زبان ديگه هم ترسي ندارم و اگه لازم بشه كره اي ، ژاپني يا چيني و ... ياد ميگيرم. اما نمي خوام كه به عنوان زبان اول براي تحصيلم باشه بيشتر به منظور ارتباط برقرار كردن با مردم اون كشور مي خوام باشه.
ژاپن( با توجه به اينكه تعداد زيادي از افراد خانواده ما در ژاپن زندگي مي كنن)، كره جنوبي ، سنگاپور و مالزي (فكر كنم نقطه مثبت اين دو كشور براي من زبان انگليسي باشه، كه بيشتر مردمشون به اين زبان صحبت مي كنن و در دانشگاه ها هم درس ها به اين زبان تدريس ميشن. نقطه مثبت براي كره هم اينه كه من تا حدودي كره اي بلدم و مي تونم يادگيريش رو ادامه بدم.)
و اينكه شرايط بورسيه در كدوم يك از اين كشور ها بهتره؟

متشكرم

hassanrouhi
July 8th, 2011, 11:18 PM
سلام
من از این 4کشور به اینارو انتخاب میکردم:ژاپن-کره-سنگاپور. مالزی هم که ارزش نداره مفت توش درس بخوانی.البته به نظر من. در ضمن شما که شکر خدا مشکل مالی نداری چرا فرانسه المان امریکا کانادا استرالیا نه؟فکر نمیکنی خیلی اینده ی بهتری داره اینجور کشور ها؟

Mahsima
July 9th, 2011, 07:14 PM
سلام
من از این 4کشور به اینارو انتخاب میکردم:ژاپن-کره-سنگاپور. مالزی هم که ارزش نداره مفت توش درس بخوانی.البته به نظر من. در ضمن شما که شکر خدا مشکل مالی نداری چرا فرانسه المان امریکا کانادا استرالیا نه؟فکر نمیکنی خیلی اینده ی بهتری داره اینجور کشور ها؟
درسته كه اين كشور ها آينده بهتري داره... ولي من تنهايي نميرم و اون مدتي كه اونجا هستم خانواده ام هم با من ميان... به يك سري دلايلي كشور هاي آسيايي رو بيشتر در نظر دارن تا امريكا و اروپا... و هم اين كه خودم به آسياي شرقي و فرهنگشون علاقه زيادي دارم
اين كشور ها چه طوري بورس مي كنن؟

ssnsaits
July 9th, 2011, 08:51 PM
من برگشتم فکر کنم یه جورایی مشکلم حل شد ...
البته فکر کنم ... هی این جریان ضامن هم مشکل اساسی شده
سفارتم که برای بعضی سئوالت خواهم رفت ... ببینم چی میشه
فقط یه سئوال داشتم در مورد خونه ... اگه اونجا نتونین خوابگاه پیدا کنین شرایط پیدا کردن خونه چطوریه ؟؟
این فقط می خواستم بدونم ...

mvi
July 10th, 2011, 04:14 PM
سلام من در اینجا تازه واردم امیدوارم شما بتونین به من کمک کنین.میخواستم چندتا سوال ازتون بپرسم.من میخوام برای ادامه تحصیل و زندگی برم کره. ولی شرایطش رو نمیدونم.من 16 سالمه و امسال میرم سوم دبیرستان .میخواستم بدونم که توی کره چه رشته هایی روی بورسه؟ من خودم رشتم ریاضی فیزیکه.و اینکه رفتن به کره چه موقع خوبه؟منظورم از نظر تحصیلیه؟یعنی بعد از لیسانس یا بعد از پیش دانشگاهی؟یه چیزه دیگه من دوست دارم که در کمپانی وای جی کار کنم.برای کار کردن در اونجا خوندن چه رشته ای خوبه؟اگه به این سوالات جواب بدین خیلی خوب میشه در ضمن من دارم کره ای هم یاد میگیرم.اگه میشه یه خورده اطلاعات به من بدین. متشکرم

panyhoney
July 11th, 2011, 01:35 AM
میگم به نظر شما یه سکولارشیپ خوب تو کره برا دندون پزشکی به از دست دادن 30 میلیون و 1 جایگاه ثابت تو ایران می ارزه

sarayousefy
July 11th, 2011, 11:59 AM
سلام به همگی . شما اطلاعاتی در این زمینه که از بین دانشگاه kyonggi و yonsei کدوم بهتره دارید ؟ از نظر امکانات و کادر علمی منظورم هست . توی سئول به جز دانشگاه ملی سئول کدوم دانشگاه رو بهتره به عنوان انتخاب دوم در نظر بگیریم ؟ ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه .

emrzed
July 11th, 2011, 01:06 PM
سلام دوستان
من دارم مشخصات پذیرشم رو در سایت وزارت علوم وارد میکنم ولی تو لیستش اسم دانشگاه رو پیدا نمیکنم . ولی تو لیست وزارت علوم هستش : http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm
چی کار باید کنم من ؟ Gwangju institue of science and technology (GIST)

با تشکر

hassanrouhi
July 11th, 2011, 02:42 PM
سلام به همگی . شما اطلاعاتی در این زمینه که از بین دانشگاه kyonggi و yonsei کدوم بهتره دارید ؟ از نظر امکانات و کادر علمی منظورم هست . توی سئول به جز دانشگاه ملی سئول کدوم دانشگاه رو بهتره به عنوان انتخاب دوم در نظر بگیریم ؟ ممنون میشم کسی بتونه کمک کنه .
دانشاه korea universityهم هست که خیلی خوب.یعنی عالیه!

minoo93
July 11th, 2011, 03:18 PM

سلام سارا جان دانشگاه Yonsei تقریبا از همه نظر بعد از سئول بهترینه
راستی من تازه عضو شدم سلام به همه

hassanrouhi
July 11th, 2011, 06:04 PM
سلام
به نظر من و با توجه به رنکینگ های موجود korea universityخیلی از yonsei بهتره.تازه خوابگاه هایی که korea universityمیده دست کمی از هتل 5ستاره نداره.

sarayousefy
July 11th, 2011, 07:08 PM
سلام به همگی
اره منم تعریف korea university رو شنیده بودم فکر میکردم رشته معماری نداره که الان چک کردم دیدم اشتباه میکردم .
راستی یه سوال دیگه توی رشته من هم مهندسی معماری و هم طراحی معماری رو میشه انتخاب کرد من میتونم واسه یه دانشگاه هر دو تاشو اپلای کنم . فرق این دو تا رشته تو اینه که طراحی معماری نمونه کار می خواد ولی واسه مهندسی معماری پذیرش بر اساس نمره تنهاست .

minoo93
July 11th, 2011, 07:31 PM
تا جایی که من میدونم یانسه فضای مناسبتری برای دانشجوهای خارجی داره..کلا محیطش جوریه که دانشجوهای خارجی راحت ترن.از نظر سطح علمی هم جفتشون جزو سه دانشگاه برتر کره هستن

sarayousefy
July 11th, 2011, 07:35 PM
راستی توی یه سایت رنکینگ پنج دانشگاه اول کره رو اینطور تعیین کرده :
1- hanyang university
2- kaist
3- seoul national university
4- yonsei
5- korea university
شما که اطلاعات بیشتری دارید این رنکینگ درسته ؟

hassanrouhi
July 11th, 2011, 11:24 PM
سلام
نمیدونم این رنکینگ رو از کجا گرفتین.اما رنکینگی که SNUرو سوم قرار داده به درد خودش میخوره.ببین معتبر ترین رنکینگ QSهست که این دو دانشگاه رو تقریبا یکی قرار داده.اما تا اونجایی که من می دونم korea universityمحیطش بین المللی تره.تو ی و ت ی و ب هم سرچ کنین میبینین که حتی دانشجوهای بسیار زیادی از امریکا تو korea universityدرس میخونن.در ضمن بورس های بیشتر هم داره.
یه چیز دیگه ای هم تو این رنکینگی که گذاشتین خیلی عجیب خبری از postech نیست!! اینم در نوع خودش برام جای سوال بود.
چیز دیگه این بود که اسم دانشگاه hanyangرو من تازه شنیده بودم.واسه همین یه خورده واسم عجیب بود.رنک hdnyangکلی 354و تو مهئدسی 301-350هست.این در حالیه که kaistکه تومهندسی رنک 21 داره پایین تر قرار گرفته!
حالا بگذریم از این رنکینگ ها.دانشگاه yonseiرشته ای مربوط به برق یا انرژی به زبان انگلیسی داره؟

reza85
July 12th, 2011, 09:04 AM
چیزی که بدجوری ناامیدم کرد این بود که من به Business School های Yonsei و SNU ایمیل زدم که آیا برنامه‌هاتون به انگلیسی هم برگزار میشه؟! متاسفانه هر دو دانشگاه جواب دادن که برنامه‌ها فقط به زبان کره‌ای اجرا میشن

کسی از دوستان اطلاعاتی در خصوص دانشگاه‌هایی داره که رشته‌های مدیریت و حسابداریش به زبان انگلیسی باشه؟

با تشکر

minoo93
July 12th, 2011, 10:51 AM
نمیدونم ولی sky سه دانشگاه برتر کره seoul,korea,yonsei که به اسم sky خونده میشن

mvi
July 12th, 2011, 08:24 PM
سلام من در اینجا تازه واردم امیدوارم شما بتونین به من کمک کنین.میخواستم چندتا سوال ازتون بپرسم.من میخوام برای ادامه تحصیل و زندگی برم کره. ولی شرایطش رو نمیدونم.من 16 سالمه و امسال میرم سوم دبیرستان .میخواستم بدونم که توی کره چه رشته هایی روی بورسه؟ من خودم رشتم ریاضی فیزیکه.و اینکه رفتن به کره چه موقع خوبه؟منظورم از نظر تحصیلیه؟یعنی بعد از لیسانس یا بعد از پیش دانشگاهی؟یه چیزه دیگه من دوست دارم که در کمپانی وای جی کار کنم.برای کار کردن در اونجا خوندن چه رشته ای خوبه؟اگه به این سوالات جواب بدین خیلی خوب میشه در ضمن من دارم کره ای هم یاد میگیرم.اگه میشه یه خورده اطلاعات به من بدین. متشکرم

dew_frsn
July 14th, 2011, 12:09 AM

سلام دوست عزیز....
دوست خوبمون اقای hamid_AA اطلاعات خوبی در این مورد تو page های قبل گفت منم با توجه به یادداشت بر داری ها و مواردی که یادم مونده بهتون میگم....
تویه یه uni مثل postech رشته های:
شیمی فیزیک علم مواد برق کامپیوتر و بایو و صنایع خیلی قوی هست مخصوصا شیمی....
و گفتن با توجه به اینکه کره کشور samsung و LG هست ( البته این مورد دقیق یادم نیس ) کشوری هست که این جور رشته ها طرف دار داره!
منم ریاضی فیزیکم به نظر خودم این رشته مناسب هست البته نظر منه...!
از لحاظ زمان به عنوان خواهرت میگم بهتره بعد از لیسانس بری چون باز باتوجه به حرف اقا حمید ایران از لحاظ تئوری قوی تر هست اگه واقعا شغلی رو میخوای که مربوط به رشته دانشگاهیت باشه بعد از لیسانس برو تا از لحاظ پایه درسی قوی باشی چون کره باز با توجه به حرف دوستمون از لحاظ ازمایشگاه خیلی خیلی قویه که به نظر واسه ارشد خوبه....
و البته با توجه به پست های قبلی که بقیه دوستان گفتن برای مقاطع قبل از لیسانس دانشگاه فکر کنم فقط یکی بود که به زبان انگیلیسی تدریس میکنه.... یعنی باید کره ای خیلی خووووب بلد باشی!!!!
در مورد وای جی چیزی نمیدونم بهتره از دوستانی که ساکن کره هستن بپرسی یا سرچ کنی....
راستی میشه بگی زبان کره ای رو کجا یاد میگیری؟! ممنون میشم.... @};-

dew_frsn
July 14th, 2011, 12:15 AM
دوستان محترم سوال ما جواب نداره؟
حسن آقا برار مازرونی هواره دار....... وچیله امه جوابه ندننه. ته فدا

اسپانیا چه ربطی داره به کره دوست عزیز؟!
یا من اشتباه متوجه شدم؟

dew_frsn
July 14th, 2011, 12:20 AM
سلام
نمیدونم این رنکینگ رو از کجا گرفتین.اما رنکینگی که SNUرو سوم قرار داده به درد خودش میخوره.ببین معتبر ترین رنکینگ QSهست که این دو دانشگاه رو تقریبا یکی قرار داده.اما تا اونجایی که من می دونم korea universityمحیطش بین المللی تره.تو ی و ت ی و ب هم سرچ کنین میبینین که حتی دانشجوهای بسیار زیادی از امریکا تو korea universityدرس میخونن.در ضمن بورس های بیشتر هم داره.
یه چیز دیگه ای هم تو این رنکینگی که گذاشتین خیلی عجیب خبری از postech نیست!! اینم در نوع خودش برام جای سوال بود.
چیز دیگه این بود که اسم دانشگاه hanyangرو من تازه شنیده بودم.واسه همین یه خورده واسم عجیب بود.رنک hdnyangکلی 354و تو مهئدسی 301-350هست.این در حالیه که kaistکه تومهندسی رنک 21 داره پایین تر قرار گرفته!
حالا بگذریم از این رنکینگ ها.دانشگاه yonseiرشته ای مربوط به برق یا انرژی به زبان انگلیسی داره؟

!!!!!!!!!!
دقیقا با اقا hassanrouhi (http://www.applyabroad.org/member.php?42741-hassanrouhi) موافقم....
هم در مورد postech
هم در مورد kaist.....
در ضمن korea university به نظرم باید جزو 3تای اول باشه نه پنجمی.....!!!!

sarayousefy
July 15th, 2011, 01:55 PM
سلام به همگی میشه در مورد topic یه سری اطلاعات به من بدین .؟ راستی من یه سایت اموزش زبان کره ای به صورت انلاین پیدا کردم که از حروف صدادار شروع کرده و یه سری تمرین و اینجور چیزا هم داره . واسه شروع بد نیست اگه کسی می خواد زبان یاد بگیره بگه تا سایت رو بهش بدم .

loveyouuu
July 19th, 2011, 12:24 AM
سلام من یه دختر 16 ساله هستم.عاشق کشور کره ام.راهنمایی توی یه مدرسه ی عادی درس می خوندم ولی دبیرستان نمونه دولتی قبول شدم و حالا هم درسم خوبه. تو رو خدا بهم بگین چطوری میتونم از طریق یکی از دانشگاه های کره توی 18 سالگی بورسیه شم؟؟؟؟

MoeenMH
July 19th, 2011, 10:24 AM
سلام من یه دختر 16 ساله هستم.عاشق کشور کره ام.راهنمایی توی یه مدرسه ی عادی درس می خوندم ولی دبیرستان نمونه دولتی قبول شدم و حالا هم درسم خوبه. تو رو خدا بهم بگین چطوری میتونم از طریق یکی از دانشگاه های کره توی 18 سالگی بورسیه شم؟؟؟؟

نظر من یه کم تنده امیدوارم ناراحت نشید ... نظر من اینکه شما .. تمام دخترایی که با سن پایین میاین اینجا و میگید عاشق رفتن به کره اید .. حرفاتون 100% از روی احساساته .. ناراحت نشیدا .. اگر نیست پیشنهادم اینکه تا 18 سالگی صبر کنید شاید تا اون موقع نظرتون تغییر کرد.

hassanrouhi
July 19th, 2011, 11:22 AM
سلام منم با معین موافقم.چندسالی هست که فیلم های کره ای کرور کرور وارد کشور شده و بد جوری جوان های ایرانی رو جذب خودشون کردن.مطمئنم ایشون هم تحت تاثیر همون فیلم ها و گروه های موسیقی مثله دابل اس یا بیگ بنگ و اینجور گروه ها قرار گرفتن.البته کسی منکر این نمیشه که کره واقعا کشور خوبیه.اما این جور علاقه ها تو این سن و سال یه خورده مشکوک میزنه!!مثله عشق های خیابونیه دیگه!!منم امیدوارم تا اون موقع دید باز تری پیدا کنید.البته در اخرش بزارین یه اعترافی کنم!منم خیلی دلم میخواست زودتر با این سایت اشنا میشدم و کلا زودتر تو پروسه اپلای کردن می افتادم تا از لیسانس برم کره!اما الان دیگه دیر شده یه جورایی.شما برو جای مارو خالی کن

IELTS
July 19th, 2011, 12:45 PM
:redface:با سلام خدمت دوستان عزیز. اگر برای پیدا کردن اطلاعات جامع در کشور کره جنوبی ایا شیوه خاصی همچون سایت Daad.de یا Nuffic.nl وجود داره که بشه از کورس ها و شهریه باخبر شد؟:

MoeenMH
July 19th, 2011, 01:12 PM
:redface:با سلام خدمت دوستان عزیز. اگر برای پیدا کردن اطلاعات جامع در کشور کره جنوبی ایا شیوه خاصی همچون سایت Daad.de یا Nuffic.nl وجود داره که بشه از کورس ها و شهریه باخبر شد؟:

برین به این آدرس
صفحه 21 ... پست اول ;)

mvi
July 19th, 2011, 07:14 PM
سلام میخواستم بدونم که توی کره چجور رشته هایی رو بورسه؟من خودم رشتم ریاضی فیزیکه یه دوست خوب هم بهم چندتا رشته رو معرفی کرد ولی خب من اونارو دوست نداشتم میشه یه خورده اطلاعات بدین؟بعد یه سوال دیگه توی سئول چه دانشگاه هایی برای هنر وجود داره؟اگه میشه یه خورده هم راجع به هزینه ها بگید مثل هزینه ی خونه و دانشگاه.ببخشید بازم سوال دارم من یه جا خوندم که کره از نظر مهاجر پذیری کشور سختیه به نظرتون من باید بیخیالش شم یا نه؟اهان راستی شما که میگید عاشق کره بودن مشکوکه یعنی میگید بزاریم تا 18 سالمون تموم بشه بعد بفهمیم که واقعا کره رو دوست داریم یا نه؟فکر نمیکنید یه خورده دیر میشه اون موقع؟به هرحال بحث یه عمر زندگی توی یه کشور دیگست.البته فیلم ها و گروه ها هم اثر خودشو گذاشته من خودم از وقتی که سوم راهنمایی بودم عاشق این خواننده ها شدم و تصمیم گرفتم برم کره ولی اون موقع رو تصمیمم شک داشتم الان که دارم میرم سوم دبیرستان کاملا از تصمیمم مطمئنم. به نظر من توی همین سن ادم باید تصمیم بگیره من الان اینقدر خوشحالم که این سایت رو پیداکردم که نگو.ببینم دانشگاه های کره روی معدل سوم دبیرستان حساب میکنن یا بیشتر روی معدل دانشگاه؟اگه سوالی داشتم بازم میپرسم ممنون از سایت خوبتون

mvi
July 19th, 2011, 07:19 PM
ببخشید یه چیز دیگه میشه از دانشگاه کره بورسیه نشد؟اخه اینجوری بعد از اتمام درس باید برگردیم راهی نداره که اونجا هم برای درس و هم برای زندگی بمونیم؟به غیر از بورسیه شدن

loveyouuu
July 19th, 2011, 11:43 PM
خب بقیه هم همین رو بهم گفتن!!ولی من از دانشگاه و طبیعت و تکنولوژیشون و...خیلی خوشم میاد!....نگفتین چه جوری میتونم بورسیه شم؟؟؟

hassanrouhi
July 20th, 2011, 12:10 AM
بورسیه که برای ارشدم به سختی به دست میاد.لیسانس دیگه بدتر! اما شما دانشگاه unistثبت نام کن.شهریه رو اگه دانشجوی درس خونی باشی برات حذف میکنن! هزینه ی زندگی رو یا باید خانوادت بدن و یا اینکه درخواست کار بدی تو دانشگاه.دانشگاه که میگه به خارجی ها میدیم.حالا واقعیتش دیگه خدا داند!

maryam-ss501
July 20th, 2011, 01:55 PM
سلام منم با معین موافقم.چندسالی هست که فیلم های کره ای کرور کرور وارد کشور شده و بد جوری جوان های ایرانی رو جذب خودشون کردن.مطمئنم ایشون هم تحت تاثیر همون فیلم ها و گروه های موسیقی مثله دابل اس یا بیگ بنگ و اینجور گروه ها قرار گرفتن.البته کسی منکر این نمیشه که کره واقعا کشور خوبیه.اما این جور علاقه ها تو این سن و سال یه خورده مشکوک میزنه!!مثله عشق های خیابونیه دیگه!!منم امیدوارم تا اون موقع دید باز تری پیدا کنید.البته در اخرش بزارین یه اعترافی کنم!منم خیلی دلم میخواست زودتر با این سایت اشنا میشدم و کلا زودتر تو پروسه اپلای کردن می افتادم تا از لیسانس برم کره!اما الان دیگه دیر شده یه جورایی.شما برو جای مارو خالی کن
ببخشيدا!!! شما كه خودت بهتر كره ايها رو ميشناسي ! تا بيگ بنگ اش هم رفتي!

hassanrouhi
July 20th, 2011, 04:48 PM
سلام منم نگفتم نمیشناسم! بخوای تا شب واست خواننده و بازیگرم نام میبرم اینجا!;)بیگ بنگ هم چون بچه های باحالی هستند خوشم میاد ازشون.حرف من رو این بود که کلا تو این 2 3سال جو کره خیلی تو ایران!حالا درست و غلط رو کاری نداریم.درسته که کره کشور به نسبت ایران خیلی خیلی پیشرفته تره اما باید بیشتر تحقیق کرد در مورد درس خواندن.مثلا غذاهاشون.چیز کمی نیست این قضیه!شما اصلا ببینین میتونین غذاهاشونو بخورین یا نه! پسر عموی خودم چند سالی هست که رفته ایتالیا.دو سه سال اول فقط ماهی نزدیک به یه تومان باباش براش از ایران غذا میفرستاد!واقعا عجیب بود.می گفت نمیتونم با غذاهاشون کنار بیام!! ایشالا که همه برن اونجا و تو کنسرت گروه شاینی چیزای خوب بخورن و کارای خوب کنن!:D

minoo93
July 20th, 2011, 05:23 PM
سلام من در این مورد غذا باهاتون موافقم اونایی که می خوان برن کره جدی در مورد غذاها تحقیق کنین سعی کنین قبلش چند تا از غذاها رو امتحان کنید تا اینجا به مشکل بر نخورید.من به دلیلی اکثر غذاهاشون رو با اینکه شنیدم خیلی خوشمزه هستن نمیخورم با اینکه طرفدار غذاهای تند هستم اما بقیه غذاها رو چون واقعا" تند هستن نمیتونم بخورم الان یه ماهه فقط پیتزا خوردم..اینو گفتم که حتما یادتون باشه ببینین میتونین با اینجوری غذاها سازگاز بشین یا نه

mvi
July 20th, 2011, 06:05 PM
سلام مینو جون.خوبی؟میخواستم بدونم که شما کره زندگی میکنی؟خیلی دوست دارم ازت چیزای مختلف یاد بگیرم

mvi
July 20th, 2011, 06:06 PM
سلام میخواستم بدونم که توی کره چجور رشته هایی رو بورسه؟من خودم رشتم ریاضی فیزیکه یه دوست خوب هم بهم چندتا رشته رو معرفی کرد ولی خب من اونارو دوست نداشتم میشه یه خورده اطلاعات بدین؟بعد یه سوال دیگه توی سئول چه دانشگاه هایی برای هنر وجود داره؟اگه میشه یه خورده هم راجع به هزینه ها بگید مثل هزینه ی خونه و دانشگاه.ببخشید بازم سوال دارم من یه جا خوندم که کره از نظر مهاجر پذیری کشور سختیه به نظرتون من باید بیخیالش شم یا نه؟اهان راستی شما که میگید عاشق کره بودن مشکوکه یعنی میگید بزاریم تا 18 سالمون تموم بشه بعد بفهمیم که واقعا کره رو دوست داریم یا نه؟فکر نمیکنید یه خورده دیر میشه اون موقع؟به هرحال بحث یه عمر زندگی توی یه کشور دیگست.البته فیلم ها و گروه ها هم اثر خودشو گذاشته من خودم از وقتی که سوم راهنمایی بودم عاشق این خواننده ها شدم و تصمیم گرفتم برم کره ولی اون موقع رو تصمیمم شک داشتم الان که دارم میرم سوم دبیرستان کاملا از تصمیمم مطمئنم. به نظر من توی همین سن ادم باید تصمیم بگیره من الان اینقدر خوشحالم که این سایت رو پیداکردم که نگو.ببینم دانشگاه های کره روی معدل سوم دبیرستان حساب میکنن یا بیشتر روی معدل دانشگاه؟اگه سوالی داشتم بازم میپرسم ممنون از سایت خوبتون

mvi
July 20th, 2011, 06:07 PM
ببخشید یه چیز دیگه میشه از دانشگاه کره بورسیه نشد؟اخه اینجوری بعد از اتمام درس باید برگردیم راهی نداره که اونجا هم برای درس و هم برای زندگی بمونیم؟به غیر از بورسیه شدن

minoo93
July 20th, 2011, 07:22 PM
سلام مینو جون.خوبی؟میخواستم بدونم که شما کره زندگی میکنی؟خیلی دوست دارم ازت چیزای مختلف یاد بگیرم

سلام ممنون شما خوبی؟آره من یه ماهه اومدم اینجا

hamid_AA
July 20th, 2011, 07:35 PM
از 23 ایرانی که در دانشگاه ما هست، 22 نفر با غذا های کره ای مشکلی ندارن (اون یک نفر کلا با خودشم مشکل داره!) درسته که سبکشون فرق داره ولی بد مزه نیست. غذا دریایی و برنج اصلی هستند. گوشت خوک و گاو هم زیاد استفاده میکنن. عاشق جوجه هستن. من شاید در هفته ماهی، استیک ، جوجه (ران و بال مرغ)، میگو، کتلت و .. بخورم. مخلفات هم بیش از اندازه دارن (چیز هایی مثل ترشی و ماست خودمون ولی مدل کره ای) که معروف ترین و پای ثابت همه وعده های غذایی چیزی نیست جز کیمچی، اکثر ایرانی ها هم این کیمچی را دوست دارن چون مثل ترشی خودمون میمونه. در هفته یکی دو بار هم غذا درست میکنم (مثل کشک بادمجون، مرغ، کباب، قورمه سبزی، قیمه، کوکو سبزی و عدس پلو و ...) و دور هم با دوستامون میخوریم. انقدرم حال میده. کلی هم تدارک میبینیم واسه همون یکی دو بار در هفته خلاصه میترکونیم. آره در ایران غذایی مثل کوکو سبزی یه چیز ساده و سریع بود ولی اینجا خاطره ست!

PARINAZTHEBEST
July 20th, 2011, 08:30 PM
سلام.من فارغ التحصیل رشته روانشناسی بالینیclinical psychology مقطع لیسانس هستم.معدلم 16.43 هست.دو تا تحقیق انجام دادم.زبانم بدک نیست اما تافل و اینجور چیزا ندارم.فک می کنید می تونم تو یه دانشگاه کره بورسیه بگیرم؟اگه اره چطوری و تو کدوم دانشگاه؟اگه نه چیکار باید بکنم که تا یه سال دیگه برم؟ ضمنا" وضع مالیمم خیلی خوب نیست.ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم. ممنون میشم جواب بدید.

loveyouuu
July 21st, 2011, 01:19 AM
سلام حمید اقا.. از اینکه یه ایرانی رو تو کره پیدا کردم خیلی خوشالم.میشه واسم توضیح بدین که چجوری رفتین اونجا؟اصلا تو مدرسه چی خوندین یا اینکه رتبه کنکورتون چند بوده؟؟ ممنونم!

loveyouuu
July 21st, 2011, 01:33 AM
معذرت میخوام قضیه این (مازرونی ریکا)چیه؟!! معنیش چیه؟؟ کنجکاوم بدونم...

hassanrouhi
July 21st, 2011, 02:01 AM
معذرت میخوام قضیه این (مازرونی ریکا)چیه؟!! معنیش چیه؟؟ کنجکاوم بدونم...
سلام
بهتر بود که بصورت پ.خ میپرسیدین.چون واقعا جاش اینجا نبود.اما حالا که پرسیدین میگم. معنیش میشه پسر مازندرانی!

minoo93
July 21st, 2011, 06:07 PM
از 23 ایرانی که در دانشگاه ما هست، 22 نفر با غذا های کره ای مشکلی ندارن (اون یک نفر کلا با خودشم مشکل داره!) درسته که سبکشون فرق داره ولی بد مزه نیست. غذا دریایی و برنج اصلی هستند. گوشت خوک و گاو هم زیاد استفاده میکنن. عاشق جوجه هستن. من شاید در هفته ماهی، استیک ، جوجه (ران و بال مرغ)، میگو، کتلت و .. بخورم. مخلفات هم بیش از اندازه دارن (چیز هایی مثل ترشی و ماست خودمون ولی مدل کره ای) که معروف ترین و پای ثابت همه وعده های غذایی چیزی نیست جز کیمچی، اکثر ایرانی ها هم این کیمچی را دوست دارن چون مثل ترشی خودمون میمونه. در هفته یکی دو بار هم غذا درست میکنم (مثل کشک بادمجون، مرغ، کباب، قورمه سبزی، قیمه، کوکو سبزی و عدس پلو و ...) و دور هم با دوستامون میخوریم. انقدرم حال میده. کلی هم تدارک میبینیم واسه همون یکی دو بار در هفته خلاصه میترکونیم. آره در ایران غذایی مثل کوکو سبزی یه چیز ساده و سریع بود ولی اینجا خاطره ست!

بله من نگفتم غذاهاشون بدمزه هستن همه تعریف می کنن.در مورد کیمچی من خودم عاشقشم تنها چیزیه که تو کره میتونم بخورم..البته من تازه یه ماهه اومدم تو این مدت انقدر سرم شلوغ بوده که فرصت نکردم بگردم غذایی که بتونم بخورم پیدا کنم گفتم من به دلیلی نمیتونم اکثر غذاهاشون رو بخورم و منظورم نبود که بدمزه هستن.

loveyouuu
July 21st, 2011, 09:03 PM
سلام
من تازه عضو این سایت شدم نمیدونستم باید سوالمو از بخش پ.خ بپرسم پسر مازندرانی!
من درباره ی unistسرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد...ببخشید ولی میشه بیشتر دربارش توضیح بدین؟؟

MoeenMH
July 21st, 2011, 10:35 PM
سلام
من تازه عضو این سایت شدم نمیدونستم باید سوالمو از بخش پ.خ بپرسم پسر مازندرانی!
من درباره ی unistسرچ کردم ولی چیزی دستگیرم نشد...ببخشید ولی میشه بیشتر دربارش توضیح بدین؟؟

یه دانشگاه فنی مهندسیه که سیستم کایست رو داره ... تازه تاسیس شده .. دو ساله
ضمنا تمامی مقاطع تو این دانشگاه به انگلیسی تدریس میشن

hassanrouhi
July 22nd, 2011, 11:36 AM
سلام
مدارک ترجمه شده رو باید چه مهری روش بخوره و بفرستیم برای دانشگاه؟ مهر سفارت؟و...

loveyouuu
July 22nd, 2011, 04:53 PM
سلام
همون طور که قبلا گفته بودم دارم میرم سوم دبیرستان.. رشتم ریاضی فیزیکه و درسم خیلی خوبه.عزمم رو جزم کردم که برم کره.تنها راهش هم بورسیه شدن از طرف یکی از دانشگاه های اوناست...هر طور شده میخوام برم ولی نمیدونم چه جوری..واقعا هیچی نمیدونم پس تورو خدا کسی هست که بتونه بهم کمک کنه بگه که از اول دقیقا باید چی کار کنم؟مثلا برای قبولی تو دانشگاه unistباید از الان چی کار کنم؟؟مراحلش رو واسم توضیح بدین..خواهش میکنم توی این راه بهم کمک کنین ...خواهش می کنم....

MoeenMH
July 22nd, 2011, 05:27 PM
سلام
همون طور که قبلا گفته بودم دارم میرم سوم دبیرستان.. رشتم ریاضی فیزیکه و درسم خیلی خوبه.عزمم رو جزم کردم که برم کره.تنها راهش هم بورسیه شدن از طرف یکی از دانشگاه های اوناست...هر طور شده میخوام برم ولی نمیدونم چه جوری..واقعا هیچی نمیدونم پس تورو خدا کسی هست که بتونه بهم کمک کنه بگه که از اول دقیقا باید چی کار کنم؟مثلا برای قبولی تو دانشگاه unistباید از الان چی کار کنم؟؟مراحلش رو واسم توضیح بدین..خواهش میکنم توی این راه بهم کمک کنین ...خواهش می کنم....

اگه درست خیلی خوبه .. خوب سعی کن خیلی خوب بمونه یک ... دو اینکه زبانتو قوی کن که توی تافل یا آیلتس نمره خوبی بیاری ... کار خاص دیگه نیست که بخواد انجام بدی .. ایشالا موفق میشی

loveyouuu
July 22nd, 2011, 07:42 PM
سلام
خب فرض بر اینکه دبیرستان رو با یه معدل خوب تموم کردم..رتبه ی کنکورم هم خیلی خوب شد...بعدش باید چی کار کنم؟؟

ببخشید اگه خیلی سوال میکنم...

MoeenMH
July 22nd, 2011, 11:06 PM
سلام
خب فرض بر اینکه دبیرستان رو با یه معدل خوب تموم کردم..رتبه ی کنکورم هم خیلی خوب شد...بعدش باید چی کار کنم؟؟

ببخشید اگه خیلی سوال میکنم...

بعدش برا دانشگاه مورد نظرتون مدارکتونو می فرستید و در خواست پذیرش میکنین ... اصطلاحا اپلای میکنید
برای اینکه ببینید چجوریه برید تو سایت دانشگاه مورد نظر قسمت admission و undergraduate admission*
در اونجا همه چیز نوشته شده اونقدر برید بخونید تا خبره بشید ... من خودم شاید قسمت admission صدها دانشگاهو خوندم (البته نه فقط دانشگاههای کره)
نکته : قسمت undergraduate admission برای پذیرش دوره لیسانس توضیح داده و graduate admission برای پذیرش فوق.
از بقیه دوستانم هم عذر میخوام جسارت کردم .. :D

loveyouuu
July 23rd, 2011, 12:51 AM
میشه سایت unistرو بدین؟

ممنون از راهنماییتون...

loveyouuu
July 23rd, 2011, 12:53 AM
میشه سایت unistرو بدین؟

ممنون از راهنماییتون...

MoeenMH
July 23rd, 2011, 08:17 AM
میشه سایت unistرو بدین؟

ممنون از راهنماییتون...

اینم از این: http://www.unist.ac.kr

IELTS
July 23rd, 2011, 11:47 PM
با سلام خدمت دوستان عزیزم و جناب روحی.

یه سوال کلی داشتم برای فوق لیسانس مهندسی پزشکی ( بیو الکتریک ) که یه دوره 2 ساله بخوام تو کره جنوبی تحصیل کنیم چقدر باید هزینه کنم؟ فقط تحصیل؟

هزینه (Accommodation) ماهیانه چند دلار هست ؟

شمه فدا

hassanrouhi
July 24th, 2011, 06:46 PM
سلام بستگی به دانشگاه داره که دولتی قبول شی یا خصوصی. بورس بگیری یا نه.حذف شهریه بهت بدن یا نه.اما نهایتا دیگه بیشتر از 30میلیون نباید در بیاد! بالاخره با درس خواند تو ترم های بالاتر میشه حذف شهریه گرفت.حداقل بیشتر دانشگاه های خوب کره شرایطی دارن که طبق اون اگر از معدلی بالاتر باشی شهریه رو حذف میکنن

IELTS
July 24th, 2011, 11:50 PM
سلام بستگی به دانشگاه داره که دولتی قبول شی یا خصوصی. بورس بگیری یا نه.حذف شهریه بهت بدن یا نه.اما نهایتا دیگه بیشتر از 30میلیون نباید در بیاد! بالاخره با درس خواند تو ترم های بالاتر میشه حذف شهریه گرفت.حداقل بیشتر دانشگاه های خوب کره شرایطی دارن که طبق اون اگر از معدلی بالاتر باشی شهریه رو حذف میکنن

سلام حسن جان. گفتی 30 میلیون؟؟!!!!!!!!!! خیلی به نسبت اروپا بالا نیست مانند : فنلاند، آلمان، اسپانیا و .....؟؟؟
چه مزایایی داره کره به نسبت جاهای دیگه؟
در ضمن دانشگاه خصوصی اونجا شناخته شده هست؟

hassanrouhi
July 25th, 2011, 11:33 AM
سلام حسن جان. گفتی 30 میلیون؟؟!!!!!!!!!! خیلی به نسبت اروپا بالا نیست مانند : فنلاند، آلمان، اسپانیا و .....؟؟؟
سلام
بیشتر دانشگاه های خوب کره خصوصی هستند.مثله
yonsei-korea university-postech i think
چون مثلا korea universityسالی 15میلیون فکر کنم فقط شهریه داره! دقیق یادم نمیاد سالی 7.5 میللیون بود یا ترمی!!برو نگاه کن تو سایت.هزینه ها هم اضافه کنی میبینی میزنه بالا!اما کلا همه با بورس میرن.حداقل حذف شهریه

hassanrouhi
July 25th, 2011, 11:38 AM
سلام
بیشتر دانشگاه های خوب کره خصوصی هستند.مثله
yonsei-korea university-postech i think
چون مثلا korea universityسالی 15میلیون فکر کنم فقط شهریه داره! دقیق یادم نمیاد سالی 7.5 میللیون بود یا ترمی!!برو نگاه کن تو سایت.هزینه ها هم اضافه کنی میبینی میزنه بالا!اما کلا همه با بورس میرن.حداقل حذف شهریه

loveyouuu
July 25th, 2011, 11:43 AM
سلام سلام!
ببینید من سایت دانشگاه های unist-kaist-snu-ku-yonseiرو مطالعه کردم..ولی بجزsnu هیچ کدوم بخش scholarshipنداشت..که اونم شرایط خودش رو داشت...(مثلا اینکه میتونی توی بخش های مختلف دانشگاه کار کنی تا خرج و مخارجت دربیاد)
خب این معنیش اینه که بقیه داشگاه ها بورسیه نمی کنن؟؟البته میدونم که همشون اگه دانشجوی خوبی باشی شهریه رو واست حذف میکنن...
ولی منظورم از بورسیه بورسیه ی کامل مثل پول اقامت غذا و...هست.شما همچین دانشگاهی توی کره سراغ دارین که اینجوری بورسیه کنن؟؟
ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین!

MoeenMH
July 25th, 2011, 01:38 PM
سلام سلام!
ببینید من سایت دانشگاه های unist-kaist-snu-ku-yonseiرو مطالعه کردم..ولی بجزsnu هیچ کدوم بخش scholarshipنداشت..که اونم شرایط خودش رو داشت...(مثلا اینکه میتونی توی بخش های مختلف دانشگاه کار کنی تا خرج و مخارجت دربیاد)
خب این معنیش اینه که بقیه داشگاه ها بورسیه نمی کنن؟؟البته میدونم که همشون اگه دانشجوی خوبی باشی شهریه رو واست حذف میکنن...
ولی منظورم از بورسیه بورسیه ی کامل مثل پول اقامت غذا و...هست.شما همچین دانشگاهی توی کره سراغ دارین که اینجوری بورسیه کنن؟؟
ممنون میشم اگه به سوالام جواب بدین!

تمام این دانشگاه ها بورسیه میکنن ... وقتی اپلای میکنی و قبول میشی اگه بورست کنن همراه مدارک پذیرشت یه مدرک بورسیه هم برات می فرستن

loveyouuu
July 25th, 2011, 05:27 PM
منظورتون بورسیه ی کامله یا ققط حذف شهریه؟؟

hassanrouhi
July 25th, 2011, 05:36 PM
عزیزم شما برای لیسانس حذف شهریه هم گرفتی کلاتو باید بندازی هوا!! ارشدش به زور فول فاند میگیره چه برسه به لیسانس!!

samira_iran83
July 25th, 2011, 06:08 PM
سلام
لطف می کنید کمکم کنید
لیسانس نرم افزار معدل 15.38 تافل 573 چند تا مقاله در سطح دانشگاه
آبا کره را برای مستر پیشنهاد می کنید؟هزینه اش چقدر هست؟

anonymous9514
July 25th, 2011, 10:21 PM
سلام !
من 16 سالمه و تو مدرسه نمونه دولتی درس می خونم !سال آینده میرم سوم ریاضی فیزیک! امسال که هیچی درس نخوندم و همش تو فکر خوش گذرونی و فیلم بودم معدلم 19.26 شد ! شک ندارم که می تونم سال دیگه 19.80 به بالا بیارم ! وکنکور دو رقمی میارم ! چون پشتکارم خوبه و هر چیزی که اراده کنم حتما بهش عمل می کنم ! و دوست دارم برای لیسانس از کره بورسیه بشم و تصمیم دارم به unist یا snu برم ! به نظر شما کدوم بهتره ؟ ببخشید کسی می دونه که هزینه اقامت تو کره چقدره ؟ اگه تا دوسال دیگه تافل بگیرم بسه ؟باید برای لیسانس هم مقاله داشته باشی ؟ اگه تو المپیاد ها شرکت کنم و یا مقام و مدال ورزشی داشته باشم تاثیری داره ؟

loveyouuu
July 26th, 2011, 06:34 AM
ببین عزیزم...نمیخوام ناامیدت کنم ولی باید بهت بگم که منم عین خودتم...اگه پست های قبل رو خونده باشی متوجه میشی که منم دقیقا شرایط تو رو داشتم
اگه پولشو داری که هیچ ولی اگر مثل من پول نداری و میخوای رو مخت حساب باز کنی بهتره از همین الان بیخیال این چیزا بشی وگرنه باید واسه رویاهات ختم بگیری!
اینا رو بهش میگن آرزوهای دست نیافتنی!!... حتی اگرم بورسیه بشی (که فقط حذف شهریه بهت تعلق میگیره) باید انقدر اونجا بخونی که نخوایی شهریه بدی..یعنی اگر یه ترم درس نخوندی وtop student نشدی باید شهریه بدی...
ببخشید اگه ناامیدت کردم ولی خب باید این رو بهت میگفتم...

راست میگن که دنیا مال پولداراست.......

anonymous9514
July 26th, 2011, 02:27 PM
سلام ! حرفت یکم درسته ولی کار نشد نداره ! غیر ممکن ؛ غیرممکنه ! ولی هر چیزی هم یه استثنایی داره ! اگه واقعا تلاش کنی و بگردی یه راهی پیدا میشه ! هیچ چیز آسون بدست نمی یاد ! خب مسلما باید تلاش کنی و سخت درس بخونی ! بعدش که درست تموم شد اون موقع هست که قدر چیزایی که داری رو می فهمی ! خب اگه من می خواستم می تونستم تو ایران به راحتی و بدون هیچ ناراحتی و پول زیادی زندگی کنم ولی دوست دارم چیزی رو که می خوام با تلاش به دست بیارم ! ببخشید ولی من آماده خور نیستم ! زندگی من باید اون جوری که تصور دارم باشه نه اون طوری که راحت تره وگر نه دق می کنم!
بگذریم ! کسی نمی دونه هزینه اقامت چه قدره ؟

apply2011
July 27th, 2011, 12:11 AM
سلام دوستان

من خیلی از مطالب مبحث تحصیل در کره جنوبی را خوندم اما جواب سوالم را نگرفتم.
من می خوام برای مستر مکانیک اپلای کنم. می خواستم بینم که آیا باید زبان کره ای بلد باشم؟ TOEFL دارم کفایت میکنه؟

ممنون از راهنماییتون دوستان

sesoin
July 27th, 2011, 02:18 AM
سلام دوستان

من خیلی از مطالب مبحث تحصیل در کره جنوبی را خوندم اما جواب سوالم را نگرفتم.
من می خوام برای مستر مکانیک اپلای کنم. می خواستم بینم که آیا باید زبان کره ای بلد باشم؟ TOEFL دارم کفایت میکنه؟

ممنون از راهنماییتون دوستان
بله،کفایت می‌کنه!

sesoin
July 27th, 2011, 02:27 AM
سلام ! حرفت یکم درسته ولی کار نشد نداره ! غیر ممکن ؛ غیرممکنه ! ولی هر چیزی هم یه استثنایی داره ! اگه واقعا تلاش کنی و بگردی یه راهی پیدا میشه ! هیچ چیز آسون بدست نمی یاد ! خب مسلما باید تلاش کنی و سخت درس بخونی ! بعدش که درست تموم شد اون موقع هست که قدر چیزایی که داری رو می فهمی ! خب اگه من می خواستم می تونستم تو ایران به راحتی و بدون هیچ ناراحتی و پول زیادی زندگی کنم ولی دوست دارم چیزی رو که می خوام با تلاش به دست بیارم ! ببخشید ولی من آماده خور نیستم ! زندگی من باید اون جوری که تصور دارم باشه نه اون طوری که راحت تره وگر نه دق می کنم!

ماهی‌ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار tomam هزینه خونه و غذا! شما ۲۰۰هزار تومنم بگیر باقیش( زندگی‌ دانشجویی) !
شهریه هم دانشگاه به دانشگاه فرق می‌کنه.
snu تو لیسانس کره‌ای درس میده unist english .اما از لحاظه رتبه بندی snu بهتره.اما ترم ۱ هیچ کمکی‌ نمیده.

anonymous9514
July 27th, 2011, 11:57 AM
مرسی که راهنمایی کردی ! یعنی اگه ار دانشگاه unist پذیرش بگیرم واز طرف دولت کره بورسیه کامل بشم ، فقط باید پول خوراک داشته باشم ؟ تو سایت دانشگاه unist نوشته بود خوابگاه به همه تعلق میگیره و برای همه ترم 1 حذف شهریه داره ! دیگه نمی خواد هزینه دیگه ای بدم ؟ مثلا دولت کره هزینه اقامت نمی گیره ؟ تو قسمت بورسیه نوشته بود به دانشجو ها کار هم توی دانشگاه میدن ! میشه کار کرد ؟ منظورم وقت کافی میرسه که هم درس بخونیم هم کار کنیم ؟

sesoin
July 27th, 2011, 03:15 PM
مرسی که راهنمایی کردی ! یعنی اگه ار دانشگاه unist پذیرش بگیرم واز طرف دولت کره بورسیه کامل بشم ، فقط باید پول خوراک داشته باشم ؟ تو سایت دانشگاه unist نوشته بود خوابگاه به همه تعلق میگیره و برای همه ترم 1 حذف شهریه داره ! دیگه نمی خواد هزینه دیگه ای بدم ؟ مثلا دولت کره هزینه اقامت نمی گیره ؟ تو قسمت بورسیه نوشته بود به دانشجو ها کار هم توی دانشگاه میدن ! میشه کار کرد ؟ منظورم وقت کافی میرسه که هم درس بخونیم هم کار کنیم ؟

بورسه دولت کره با بورسه unist فرق داره. برای لیسانس کره ۱ نفر از ایران بورس می‌کنه .که یکم شرایطش سخته.و تو فرمش نوشته خودشون دانشگاهی که باید بری رو انتخاب می‌کنن.
تو سایت unist نوشته خوابگاه به همه تعلق میگیره اما ننوشته مجانی‌!!!!! تا جایی‌ که میدونم ۴ ماهه ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومنِ تقریبا۱ که شامل پول غذا و خوابگاهش با همه!
کار کردن :هم خوب شما باید ببینی‌ اونجا قراره چیکار کنی‌؟! باید یه مهارت خاصی‌ داشته باشی‌ بالاخره!
درس خوندن و کار کردنم :خوب به آدمش بستگی داره ممکن تو کارم نکنی‌ اما حسّ نداشته باشی‌ درس بخونی! ممکن ۴ جا کار کنی‌ درسم بخونی!

loveyouuu
July 27th, 2011, 06:41 PM
تو تلاشتو بکن...خوشحال میشم بفهمم موفق شدی...راهی پیدا کردی به منم بگو!

loveyouuu
July 27th, 2011, 06:52 PM
خانم sesoin(فکر میکنم خانوم باشید!)
شما راهی نمیدونید که بشه از از طرف دانشگاهشون بورسیه ی کامل شد؟؟
مثلا باید اختراع یا همچین چیزی داشته باشیم؟میدونین..راستش من درسم خیلی خوبه...رویای زندگی تو کره رو هم دارم...ولی متاسفانه خونوادم پولشو ندارن...
پس اگه راهی به ذهنتون میرسه کمکم کنید....فقط نگید که باید بیخیال همه چیز بشم!

hassanrouhi
July 27th, 2011, 07:28 PM
مثلا باید اختراع یا همچین چیزی داشته باشیم؟میدونین..راستش من درسم خیلی خوبه...رویای زندگی تو کره رو هم دارم...ولی متاسفانه خونوادم پولشو ندارن...
عزیزم به نظر من بهترین راه برای شما اینه که خوب خوب بشینی برای کنکور بخوانی و دانشگاه خوب مثلا شریف یا تهران یا صنعتی امیرکبیر و اصفهان قبول بشی.لیسانس رو با معدل بالا بگیری و بعدش برای ارشد اپلای کنی.احتمال فول فاند گرفتن بیشتر میشه!
البته اگه دلت نمیخواد خوب به نظر من unistبهترین انتخاب .شما حداقل با درس خواندن میتونی شهریه رو ندی.حالا اگه کار گیرت اومد که از اینجا نیازی به ساپورت مالی نداری.اگه نیومد ...

loveyouuu
July 28th, 2011, 12:13 AM
عزیزم به نظر من بهترین راه برای شما اینه که خوب خوب بشینی برای کنکور بخوانی و دانشگاه خوب مثلا شریف یا تهران یا صنعتی امیرکبیر و اصفهان قبول بشی.لیسانس رو با معدل بالا بگیری و بعدش برای ارشد اپلای کنی.احتمال فول فاند گرفتن بیشتر میشه!
البته اگه دلت نمیخواد خوب به نظر من unistبهترین انتخاب .شما حداقل با درس خواندن میتونی شهریه رو ندی.حالا اگه کار گیرت اومد که از اینجا نیازی به ساپورت مالی نداری.اگه نیومد ...
اول اینکه انقدر از لفظ (عزیزم) اسفاده نکن چون اینجوری فکر میکنم داری منو دست میندازی یا اینکه فکر میکنی من خیلی بچه ام!
دوم...منظورتون کار تو دانشگاه هست؟ یعنی حقوقش واسه زندگی کافیه؟؟ نمیدونی حداقل چقدر حقوق میدن؟؟

loveyouuu
July 28th, 2011, 12:20 AM
راستی..توی پستتون نوشته بودین (اینجا)..یعنی الان کره ای؟!

hassanrouhi
July 28th, 2011, 12:23 AM
سلام
اولا که کلا من همه رو با لفظ عزیزم صدا میکنم.فرقی برام نداره بزرگ و کوچیک. در ضمن نه عزیزم! منظورم مسخره کردن نبود حاج خانوم!!!!!(حالا خیلی بزرگ شدی!!!)؟
اطلاع که ندارم.اما اگه 300هزار تا هم بدن فکر کنم برای زندگی تو اولسان کافی باشه!

emrzed
July 28th, 2011, 11:50 AM
سلام

دوستانی که موقع درخواست ویزا صورتحساب بانکی هم ارایه دادن میشه بگن حدودا مبلغش چقدر باید باشه و تاریخ صورت حساب تا اون روزی که میخوای بری مدارک تحویل بدی چقدر میتونه فاصله داشته باشه؟ مثلا اگه ۴ میلیون باشه و شما فاند کامل هم از دانشگاه داشته باشی قبول می کنن؟

minoo93
July 28th, 2011, 12:29 PM
سلام

دوستانی که موقع درخواست ویزا صورتحساب بانکی هم ارایه دادن میشه بگن حدودا مبلغش چقدر باید باشه و تاریخ صورت حساب تا اون روزی که میخوای بری مدارک تحویل بدی چقدر میتونه فاصله داشته باشه؟ مثلا اگه ۴ میلیون باشه و شما فاند کامل هم از دانشگاه داشته باشی قبول می کنن؟

بسته به مقطغ فرق می کنه ولی معمولش شش میلیون هست.

emrzed
July 28th, 2011, 02:55 PM
بسته به مقطغ فرق می کنه ولی معمولش شش میلیون هست.

ممنون از جواب. شما خودتون فاند کامل هم داشتین ؟

anonymous9514
July 28th, 2011, 04:20 PM
سلام ببخشید قضیه این 6 میلیون چیه ؟ واقعا انقدر باید برای ویزا پول بدیم ؟ این برای 4 سال لیسانس کافیه ؟ راهی نداره انقدر پول ندیم ؟ چه خبره ؟

emrzed
July 28th, 2011, 06:42 PM
سلام ببخشید قضیه این 6 میلیون چیه ؟ واقعا انقدر باید برای ویزا پول بدیم ؟ این برای 4 سال لیسانس کافیه ؟ راهی نداره انقدر پول ندیم ؟ چه خبره ؟

این مبلغ رو صرفا باید تو حسابت داشته باشی و ازش یه صورتحساب به انگلیسی بگیری و بدی سفارت. بعدش میتونی حسابت رو خالی کنی.
حالا من موندم که فاند کامل و ۴ میلیون برای مقطع فوق لیسانس کافی هست یا خیر؟

sesoin
July 28th, 2011, 10:33 PM
ببین پروسه اپلای تا حد زیادی شانسیه بعضی اوقات یک نفر با شرایط خیلی خوب فول فاند نمیگیره ,یه موقع هم یکی با شرایط متوسط میگیره.اما به هر حال کار مثبتی که میشه کرد اینه که شرایطت رو بهتر کنی
اما از لیسانس رفتن کره! برای یه ختر ۱۸ ساله؟! خودت رو بذاز جای رییس دانشگاه یک عالمه چینی و ژاپنی و هندی هم اقدام میکنن تو چه امتیاز ویژه ای داره؟سعی کن امتیزای مثبتت بیشتر شه! مدرک زبان رکن اصلیه! اما از من میشنوی ککور بخون کنکور بده! تو دانشگاه هم درست درس بخون با معدل بالا بعد برو!

loveyouuu
July 30th, 2011, 12:05 AM
ببین پروسه اپلای تا حد زیادی شانسیه بعضی اوقات یک نفر با شرایط خیلی خوب فول فاند نمیگیره ,یه موقع هم یکی با شرایط متوسط میگیره.اما به هر حال کار مثبتی که میشه کرد اینه که شرایطت رو بهتر کنی
اما از لیسانس رفتن کره! برای یه ختر ۱۸ ساله؟! خودت رو بذاز جای رییس دانشگاه یک عالمه چینی و ژاپنی و هندی هم اقدام میکنن تو چه امتیاز ویژه ای داره؟سعی کن امتیزای مثبتت بیشتر شه! مدرک زبان رکن اصلیه! اما از من میشنوی ککور بخون کنکور بده! تو دانشگاه هم درست درس بخون با معدل بالا بعد برو!
سلام
خیلی از راهنماییتون ممنونم!....بنظرتون رتبه ی کنکور هم واسشون ملاکه؟؟و یه جیز دیگه...کانون زبان برا تافل کافیه؟یا اینکه باید آموزش خاصی واسش ببینیم.من 4ساله دارم میرم کانون زبان....اگر چیزی در این مورد میدونین بهم اطلاع بدین
ممنونم

vahideabdolazi
July 30th, 2011, 12:24 AM
سلام
خیلی از راهنماییتون ممنونم!....بنظرتون رتبه ی کنکور هم واسشون ملاکه؟؟و یه جیز دیگه...کانون زبان برا تافل کافیه؟یا اینکه باید آموزش خاصی واسش ببینیم.من 4ساله دارم میرم کانون زبان....اگر چیزی در این مورد میدونین بهم اطلاع بدین
ممنونم

عزیزم امتخان تافل یه امتحان جامع هست و کاری به این که شما تو جه موسسه ای رفته ای نداره. خیلی وقتا بچه هایی که خودشون خوندند یا اصلا کلاس نرفتند از بقیه بهتر امتخان می دهند چون آماده اند برای امتخان و منابعش رو می دونند و براش تمرین کردند. یه امتحانه مثله کنکور تقریبا یعنی مثلا 4 بخشه رایتینگ و لیسنیگ و... داره و تعداد سوال ها توش معلومه. و سوال ها و کلا مطالبش توی مسایل آکادمیگ تاب می خوره. بعد هم این که رتبه کنکور رو بچه ها واسه ی رزومه قوی کردن بهش اشاره می کنند اگر خوب باشه. تازه یه دو تا امتخان دیگه هم مثله SAT باید مثلا برای آمریکا و... بدی که نمی دونم این جایی که می خوای بری هم تو شرایطش داره یا نه. ولی من هم بهت توصیه می کنم برو اول کنگورتو بده و بعد از فوق برو. منم دلم می خواست از لیسانس برم ولی اشتباه بود. و خوشجالم که نرفتم از اون موقع. بازم خود دانی. خرجش هم بالاست و فول فاند به لیسانس ها کم می دهند. و دانشجو خارجی برای لیسانس کلا کم می گیرند.

maryam-ss501
July 30th, 2011, 11:15 AM
بعد از يه مدت ... سلاممن يه سوالي به شدت ذهنمو مشغول كرده.اين بچه هاي كره اي كه مخترع نيستن و پول حسابي و گنده اي هم ندارن كجا ميرن درس ميخونن؟نكته كنكوري:درسشون و معدلشون خيلي خوبه!!!فقط نگين كه اينا يه همچين جايي رو ندارن كه ما تو همين ايران با هزارتا بدبختي از اينا رو داريم.منظورم اينه كه اونا يه جايي رو ندارن كه هزينه اش خيلي كم باشه و آدم بدون اينكه دستشو جلوي باباش دراز كنه با افتخار بره اونجا درس بخونه؟

sesoin
July 30th, 2011, 08:06 PM
بعد از يه مدت ... سلاممن يه سوالي به شدت ذهنمو مشغول كرده.اين بچه هاي كره اي كه مخترع نيستن و پول حسابي و گنده اي هم ندارن كجا ميرن درس ميخونن؟نكته كنكوري:درسشون و معدلشون خيلي خوبه!!!فقط نگين كه اينا يه همچين جايي رو ندارن كه ما تو همين ايران با هزارتا بدبختي از اينا رو داريم.منظورم اينه كه اونا يه جايي رو ندارن كه هزينه اش خيلي كم باشه و آدم بدون اينكه دستشو جلوي باباش دراز كنه با افتخار بره اونجا درس بخونه؟
۱. کشور کره کنکور داره بچه هاش کنکور میدن!
۲.باز میگم سعی‌ کنین خودتون رو مسئول پذیرش دانشگاه تصور کنین!چینی‌‌ها و هندی‌ها و پاکستانی‌‌ها خیلی‌ زیاد تلاش می‌کنن و خیلی‌ زیاد تقاضای بورس میدن! بشینین رزومه بنویسین!(نوشتن رزومه تو قسمت wiki توضیح داده شده.اگه به نظرتون مورد قبول بود برای دانشگاههای مختلف بفرستین( مورد قبول یعنی‌ اینکه بین ۶۰۰ نفر هندی چینی‌ و ....ِ کوشا شما ۱۰ تای اولی‌ باشین)
۳. مشکل اصلی‌ شهریه نیست همهٔ دانشگاه‌ها از ترم ۲ به بعد(یا حداقل اکثرا) اگه معدل بالا باشه شهریه نمی‌گیرن مشکل مسکن و هزینهٔ زندگی !که شما فرض کن اینجا شریف قبول شدی ؛اگه اصلا بابت پول نده میتونی زندگی‌ کنی‌؟؟؟؟(دقت کن خونه اسبأ خونه غذا همهٔ اینا هست)
۴. باز و باز و باز هم میگم همهٔ جوانب کار رو در نظر بگیرین کشوری که ۱۵ ساعت با ایران فاصله هوایی‌ داره! توش مریضی هست ! تصادف هست! شاید بی‌ محلی کره ای‌ها باشه! تا جایی‌ که میدونم کره‌ها آدم‌های خنگرمین اما شاید همانطور که ما با یه افغانی برخورد می‌کنیم چون میگیم ایران مال ماست اونا هم همین برخود رو بکنن!کره خونه خاله نیست ۴سال مادر پدر فامیلو نمیبینین!احساسی‌ تصمیم نگیرین!
۵.مطابق با قوانین فروم پست تکراری نذارین! پستا‌ها هم ترجیحا بار خبری داشته باشه نه احساسی‌! (شاید این پست من هم اشتباه باشه اما لازم بود حسّ می‌کنم داره این topic لوس می‌شه!)
۶.کارایی که می‌شه کرد تا نشون بدین از دیگران بالاترین مدرک زبان گرفتن،رتبه کنکور تا مقداری( میدونم بورسه سفارت ژاپن برای مثال رتبه براش مهمه)شرکت تو مسابقات علمی‌(مخصوصا سومیها)گرفتن مدارک نرم‌افزار‌های کامپیوتر از office گرفته تا matlab و...

maryam-ss501
July 31st, 2011, 08:46 PM
۱. کشور کره کنکور داره بچه هاش کنکور میدن!
۲.باز میگم سعی‌ کنین خودتون رو مسئول پذیرش دانشگاه تصور کنین!چینی‌‌ها و هندی‌ها و پاکستانی‌‌ها خیلی‌ زیاد تلاش می‌کنن و خیلی‌ زیاد تقاضای بورس میدن! بشینین رزومه بنویسین!(نوشتن رزومه تو قسمت wiki توضیح داده شده.اگه به نظرتون مورد قبول بود برای دانشگاههای مختلف بفرستین( مورد قبول یعنی‌ اینکه بین ۶۰۰ نفر هندی چینی‌ و ....ِ کوشا شما ۱۰ تای اولی‌ باشین)
۳. مشکل اصلی‌ شهریه نیست همهٔ دانشگاه‌ها از ترم ۲ به بعد(یا حداقل اکثرا) اگه معدل بالا باشه شهریه نمی‌گیرن مشکل مسکن و هزینهٔ زندگی !که شما فرض کن اینجا شریف قبول شدی ؛اگه اصلا بابت پول نده میتونی زندگی‌ کنی‌؟؟؟؟(دقت کن خونه اسبأ خونه غذا همهٔ اینا هست)
۴. باز و باز و باز هم میگم همهٔ جوانب کار رو در نظر بگیرین کشوری که ۱۵ ساعت با ایران فاصله هوایی‌ داره! توش مریضی هست ! تصادف هست! شاید بی‌ محلی کره ای‌ها باشه! تا جایی‌ که میدونم کره‌ها آدم‌های خنگرمین اما شاید همانطور که ما با یه افغانی برخورد می‌کنیم چون میگیم ایران مال ماست اونا هم همین برخود رو بکنن!کره خونه خاله نیست ۴سال مادر پدر فامیلو نمیبینین!احساسی‌ تصمیم نگیرین!
۵.مطابق با قوانین فروم پست تکراری نذارین! پستا‌ها هم ترجیحا بار خبری داشته باشه نه احساسی‌! (شاید این پست من هم اشتباه باشه اما لازم بود حسّ می‌کنم داره این topic لوس می‌شه!)
۶.کارایی که می‌شه کرد تا نشون بدین از دیگران بالاترین مدرک زبان گرفتن،رتبه کنکور تا مقداری( میدونم بورسه سفارت ژاپن برای مثال رتبه براش مهمه)شرکت تو مسابقات علمی‌(مخصوصا سومیها)گرفتن مدارک نرم‌افزار‌های کامپیوتر از office گرفته تا matlab و...
به نظرتون كنكورشون خيلي سخته؟

emrzed
August 2nd, 2011, 10:27 AM
سلام
دوستان جریان چطوریاست؟ من ۳ روز پیش زنگ زدم همین آژانس هانی بال گفتم واسه سول یک طرفه میخوام. قیمت داد ۹۵۰ تومن ولی گفت اگه قطعی شد کارت شاید یه ۷۵۰ تومنی هم پیدا کردم برات. بعد امروز زنگ زدم میگه واسه همون تاریخ قیمتش ۱.۲۱۰ !!! میگه من کی گفتم ۹۵۰ !!!‌ به بقیه هم زنگ زدم همینون می گفتن. تازه پایین ترین قیمتشه! راه دیگه نداره که ارزون تر در بیاد؟

hassanrouhi
August 2nd, 2011, 07:20 PM
سلام میشه بگین معدل 4 از 4.5 و یا معدل 3.83 از 4.3 به معدل ما چند میشه؟منظورم از 20 نمرست؟!

maryam-ss501
August 3rd, 2011, 10:11 AM
سلام میشه بگین معدل 4 از 4.5 و یا معدل 3.83 از 4.3 به معدل ما چند میشه؟منظورم از 20 نمرست؟!
سلام.بستگي به اين داره كه با توجه به چه مقياسي بخواين تبديل كنيين! بعضيها از 16 تا 20 رو ميگن 4،بعضيهاي ديگه مابين 17و20 و برخي ديگه بين 15و20!
يه سرچي تو اينترنت بكنين به نتيجه ميرسين.البته اگه براي ارسال مدارك ميخواين بايد قيد كنيين كه از چه مقياسي استفاده كردين!موفق باشين

sesoin
August 4th, 2011, 03:54 PM
به نظرتون كنكورشون خيلي سخته؟
کنکور به زبان کره ای ! توش چینی و کره ای داره جای عربی و زبان فارسی ! سختیشم مثل مال ماست + مصاحبه ای که داره بعدش!

sesoin
August 4th, 2011, 06:14 PM
سلام
دوستان جریان چطوریاست؟ من ۳ روز پیش زنگ زدم همین آژانس هانی بال گفتم واسه سول یک طرفه میخوام. قیمت داد ۹۵۰ تومن ولی گفت اگه قطعی شد کارت شاید یه ۷۵۰ تومنی هم پیدا کردم برات. بعد امروز زنگ زدم میگه واسه همون تاریخ قیمتش ۱.۲۱۰ !!! میگه من کی گفتم ۹۵۰ !!!‌ به بقیه هم زنگ زدم همینون می گفتن. تازه پایین ترین قیمتشه! راه دیگه نداره که ارزون تر در بیاد؟
http://www.kayak.com/#flights/THR-ICN/2012-01-01
شاید این لینک کمک کنه! البته من 2 ماه پیش پرواز های هفتصد و اندی دلاریش رو 400 دلاری دیده بودم!!!

sesoin
August 4th, 2011, 06:57 PM
اولی میشه 17.77 و دومی 17.81 البته فکر کنم!

mann_mann
August 4th, 2011, 07:21 PM
سلام دوست عزیز من هم قصد دارم برای این دانشگاه اپلای کنم. میشه شما بگین که شرایطتون چه بوده که اکسپت شدین و بورس گرفتین. مثلا معدلتون چند بوده و اینکه مقاله داشتین یا نه؟
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

mann_mann
August 4th, 2011, 07:27 PM
سلام دوستان من الان تقریباً یک ساله که اومدم کره و دارم توی دانشگاه POSTECH دکترا می خونم. POSTECH بهمراه KAIST و Seoul National University بهترین دانشگاههای فنی کره محسوب می شن. از نظر بورس دانشگاه POSTECH نسبتاً خوب ارزیابی می شه چون از طرف شرکت فولادسازی POSCO تامین مالی می شه و دانشگاه کوچکی هم هست. اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در ساله که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن. وقتی من سال قبل اومدم کره و همچنین 3 سال قبل که برای کنفرانس اومده بودم، 1 میلیون وون میشد بیشتر از 1 میلیون تومن ولی این روزها ارزش وون در برابر دلار و لذا در برابر تومان خیلی کم شده. کلا وون در برابر دلار نوسانات زیاد داره. از 1 میلیون وونی که دانشگاه میده تقریباً 400-500 هزار وونش رو باید برای شهریه بدین و براتون تقریباً 500 هزار وون می مونه. اگر مجرد باشین می تونین از خوابگاههای مجردی استفاده کنین که باید ماهی 70-80 هزار وون براش بدین و اگر مثل من متاهل باشین از آپارتمانهای متاهلی که هزینش ماهی 210 هزار وونه. جهت اطلاع توی شهر پوهانگ اگر تنها باشین 300 هزار برای خورد و خوراک و پوشاک کافیه.

البته توی POSTECH یک استثنا هم وجود داره به اسم Graduate Institute of Ferrous Technology (GIFT) که از لحاظ هیات علمی، امکانات و بودجه شرایط بسیار مناسبی داره چون مستقیماً با شرکت POSCO در ارتباطه و به نوعی نقش R&D رو برای این شرکت فولادسازی بازی می کنه. توی GIFT دانشجوها شهریه نمی دن، زبان رسمی انگلیسیه و دانشجوهای ارشد ماهی 1 میلیون و دانشجوهای دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون بورس می گیرند. من به عنوان دانشجوی دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون از GIFT می گیرم که 210 هزارش رو برای آپارتمان دانشجوهای متاهل می دم و تقریباً 1300000 وون برام می مونه.

با توجه به اینکه کره دانشجوی ایرانی زیاد نداره زندگی برای دانشجوها مخصوصاً دانشجوهای مجرد ممکنه حداقل در ابتدا خشن بنظر بیاد ولی بعد از یک مدت با شناخت اخلاقیات کره ایها زندگی شیرین تر می شه. کولونی شدن ایرانیها توی کشوری مثل کره هم می تونه به شدت به سطح زندگی کمک کنه چون راه و چاه رو زودتر بلد می شین. مشکل دیگه اینه که طعم غذاهای کره ای خیلی متفاوت از غذاهای ایرانیه ولی اگر با غذاهای دریایی رابطه خوبی دارید مشکلاتتون کمتره. از اینکه زبان رسمی کلاسهای دانشگاه مقصدتون به انگلیسیه هم باید قبلاً اطمینان حاصل کنین و گرنه باید زبان کره ای هم یاد بگیرین.

برای شناخت بهتر POSTECH در آدرس زیر ابتدا زبان انگلیسی رو انتخاب کرده و سپس روی

Show Our PR Video کلیک کنید: http://www.postech.ac.kr

برای شناخت GIFT به آدرس مقابل رجوع کنید: http://www.postech.ac.kr/gift

و بالاخره این هم آدرس وب سایت گروه طراحی مواد (Materials Design Lab) در GIFT که من هم عضوی از اون هستم: http://mdl.webteem.co.kr

راستی این هم لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ولی خیلی مضحکه که موسسه ای مثل Korea Advanced Institute of Science and Technology توی لیست نیست ولی معتقدم اگر کسی بره اونجا براحتی می تونه از وزارت علوم بخواد که KAIST رو به لیست اضافه کنه.

الف) دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Chonbuk National University

2- Chung - Ju National University

3- Chungnam National University

4- Gyeongsang National University

5- Kangwon National University

6- Korea Maritime University Busan

7- Korea National University of Education

8- Korea National University of Physical Education

9- Kyungpook National University

10- Pukyong National University

11- Seoul National University

12- Yonsei University

13- Cheju National University (CNU)

14- Kyung Hee University (KHU)

15- Inha University

15- تامقطع کارشناسی ارشد در کليه رشته ها و در مقطع دکترا صرفا" در رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

16- Information & Communications University (ICU)

17- Pohang University of Science & Technology (POSTECH)

سلام دوست عزیز من هم قصد دارم برای این دانشگاه اپلای کنم. میشه شما بگین که شرایطتون چه بوده که اکسپت شدین و بورس گرفتین. مثلا معدلتون چند بوده و اینکه مقاله داشتین یا نه؟
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

Arsalanzr
August 4th, 2011, 10:15 PM
دقیقا همه اینطورین . . . آدم تو هر سنی که هست فکر میکنه دیگه آخر تجربه است ، اما همین که اینقدر مغرورین معلومه که هنوز راهی بس طولانی دارین . . . اینقدر تو رویای این که من کره هستم نباشید . . . دوست دارید منطقی باشید ؟ به این فکر کنید که میاید خونه و هیچ کسی و ندارید . . . نه غذایی آماده . . . نه هم صحبتی . . . حالا میدونم همه میگید دوست پیدا میشه . . . اما اونایی مکه رفتن نظر دیگه ای دارند . . . کسانی رو میشناسم که از امریکا بورس شدن اما نتونستن بمونن . . . برادر من با رتبه 4 کنکور و دانشگاه شریف . . . بازم واسه فوق همون شریف موند و واسه دکترا تازه اقدام کرد . . . شما نمیگم سنتون کمه ، اما تجربتون چرا . . . نمیگم نمیفهمین اما هنوز هیچی ندیدین . . . همین که تو خونه نشستین و وقت این کارارو دارین یعنی هنوز سختی و کار ندیدین . . . بله شاید یه 15 ساله ای رو که تو خیابون میخوابه بفرستیم اونجا خوشبخت شه . . . اما ما ها که از خونه ی راحتمون میخوایم بریم ، بعید میدونم . اینقدر خودتونو متفکر ندونید ، این آقا که رفته یعنی از شما کمتر میدونه ؟؟؟ چیش از شما کمتره ؟ سن ؟ عقل ؟ . . . بیشتر فکر کنید . . . ببخشید اگه اینقدر عقبم اما بعد از خوندن چندین مطلب بچه ها ، احساس کردم شاید بتونم کمی با حرفام دیدتونو باز کنم . . . من جاتون بودم یه چند روز این قضیه رو بیخیال میشدم تا تبش بخوابه و ببینم واقعا بدون احساس باز هم دارم کار درستی میکنم ؟

cabt
August 5th, 2011, 06:57 PM
درود خدمت دوستان
من می خواهم به این کشور بروم یک سوال داشتم من نه نخبه هستم نه مقاله دارم مدرک دانشگاه ازاد معمولی حول 14 دارم می گیرم ( مهندسی کامپیوتر) و بعد خدمت می خواهم اقدام کنم من نوع و کیفیت دانشگاه و اینکه ایران تایید بکنه یا نه مهم نیست ولی می خوام برا فوق اقتصاد و حول این بخونم می خواستم بدونم پیشنهاد دانشگاه شما چیست ؟ در فکر بورس نیستم فقط فکر می کنید هزینه چه قدر چون باید برنامه ریزی کنم ؟ ببخشید سئوال زیاد شد می شه اقامت دائم هم گرفت ؟
با سپاس فراوان

emrzed
August 7th, 2011, 10:05 AM
http://www.kayak.com/#flights/THR-ICN/2012-01-01
شاید این لینک کمک کنه! البته من 2 ماه پیش پرواز های هفتصد و اندی دلاریش رو 400 دلاری دیده بودم!!!

مرسی ممنون. دیگه با کلی گشتن تونستم از امارات ۸۴۰ تومنی پیدا کنم.

PARINAZTHEBEST
August 8th, 2011, 07:42 PM
سلام. من قبلا هم سوال پرسیدم ولی کسی جواب نداد.واسه رشته های فنی مثه اینکه دانشگاهای اونجا خوبن اما واسه روانشناسی چطور؟من رفتم SNUرو دیدم بورسیه میده اما رتبش بین دانشگاها چقدره و اینکه دانشگاه دیگه ای واسه روانشناسی هست که من اقدام کنم ؟ منظورم اینه که بورسیه بده مثلا SKKUهست اما بورسیه نمیده.ضمنا تو دانشگاه اس ان یو هیچ جا ادرس استاداشو ننوشته من چطوری استاداشونو گیر بیارم؟

attanew
August 8th, 2011, 08:06 PM
سلام. من قبلا هم سوال پرسیدم ولی کسی جواب نداد.واسه رشته های فنی مثه اینکه دانشگاهای اونجا خوبن اما واسه روانشناسی چطور؟من رفتم SNUرو دیدم بورسیه میده اما رتبش بین دانشگاها چقدره و اینکه دانشگاه دیگه ای واسه روانشناسی هست که من اقدام کنم ؟ منظورم اینه که بورسیه بده مثلا SKKUهست اما بورسیه نمیده.ضمنا تو دانشگاه اس ان یو هیچ جا ادرس استاداشو ننوشته من چطوری استاداشونو گیر بیارم؟

سلام به دوستان عزیز :)

من شاید زیاد نتونم تخصصی به سوالتون جواب بدم ولی یک مورد کلی رو اشاره می کنم، برای رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی و ... بهتره کشورهایی رو انتخاب کنید که زبان اولش رو بلد هستید، تا بهتر پیشرفت کنید. یا حداقل اونها زبان دوم شما رو خوب بلد باشند.

MoeenMH
August 9th, 2011, 09:22 AM
سلام بچه ها
من ویزا (2-D) هم گرفتم یکسری کار کوچیک دارم انجام میدم دوهفته دیگه هم میرم :دی
آقا خیلی راحت ویزا دادن ... فقط یه هفته طول کشید ... دستشون درد نکنه

nasert
August 9th, 2011, 10:25 AM
بهتون تبریک میگم.
منم منتظر ویزا هستم تا حالا 5 روز گذشته. فکر نمی کنم مدت زیادی طول بکشه اما چیزی که خیلی فکرم مشغول میکنه اینه که با توجه به گرونی سئول چه وسایلی رو حتما با خودم ببرم؟ سوغاتی واسه یه کره ای چی میشه برد؟( تو یه قسمت از این سایت راجع به سوغاتی نوشته شده بود اما چندان مفید نبود).

emrzed
August 9th, 2011, 02:28 PM
آقا نوبت ما که رسید همه چی خراب شد. الان ۲ روزه از ساعت ۶ صبح دارم میرم سفارت هر دو روز بهم نوبت نرسیده!.....

PARINAZTHEBEST
August 9th, 2011, 08:27 PM
سلام به دوستان عزیز :)

من شاید زیاد نتونم تخصصی به سوالتون جواب بدم ولی یک مورد کلی رو اشاره می کنم، برای رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی و ... بهتره کشورهایی رو انتخاب کنید که زبان اولش رو بلد هستید، تا بهتر پیشرفت کنید. یا حداقل اونها زبان دوم شما رو خوب بلد باشند.

وای!حالا من چکار کنم؟خیلی علاقه ای ندارم برم کشورای اروپایی امریکاهم که خیلی طاقچه بالا میذاره من رزومم عالیه فقط مدرک زبان ندارم اونم اگه کسی یکم بهم امید بده که میتونم برم میرم میگیرمش
یعنی واقعا هیچ کدومتون از شرایط روانشناسی تو کره خبر ندارین؟
کسی رو نمیشناسین بهم معرفی کنین؟
خواهش میکنم جوابمو بدین دیگه دارم کلافه میشم

malikhani1373
August 12th, 2011, 10:25 PM
سلام من تازه عضو این سایت شدم و راستش من واقعا از کره خوشم میاد
و دلم میخواد برای ادامه تحصیل برم اونجا اما نمیدونم که اونجا برای رشته ی طراحی دکوراسیون داخلی خوب هست یا نه
راستش من رشته ام ریاضی و از ریاضی میخوام برم طراحی بخونم از طرفی به نظر شما بهتر از چه موقع برم از لیسانس یا از دیپلم؟

sesoin
August 13th, 2011, 11:11 AM
[
وای!حالا من چکار کنم؟خیلی علاقه ای ندارم برم کشورای اروپایی امریکاهم که خیلی طاقچه بالا میذاره من رزومم عالیه فقط مدرک زبان ندارم اونم اگه کسی یکم بهم امید بده که میتونم برم میرم میگیرمش
یعنی واقعا هیچ کدومتون از شرایط روانشناسی تو کره خبر ندارین؟
کسی رو نمیشناسین بهم معرفی کنین؟
خواهش میکنم جوابمو بدین دیگه دارم کلافه میشم
مشكل اينه كه شما صفحات فروم رو با دقت نميخونيد!!! جند بار بچه ها براي جستجوي دانشگاه سوال كردن گفته شد به اين لينك سر بزنيد: studykorea.go.kr
من براي شما سرچ هم كردم ! اگه حتما اسكلارشيپ بخواين اين دو تا دانشگاه توصيه ميشه ! گرچه به نظر خودم براي رشته روانشناسي هلند و فرانسه بسيار دانشگاه هاي بهتري دارن. كره يعني مهندسي!
http://neweng.cau.ac.kr/02_academics/graduate.php
http://www.kmu.ac.kr/english/page.jsp?mnu_uid=549&

sesoin
August 13th, 2011, 11:20 AM
سلام من تازه عضو این سایت شدم و راستش من واقعا از کره خوشم میاد
و دلم میخواد برای ادامه تحصیل برم اونجا اما نمیدونم که اونجا برای رشته ی طراحی دکوراسیون داخلی خوب هست یا نه
راستش من رشته ام ریاضی و از ریاضی میخوام برم طراحی بخونم از طرفی به نظر شما بهتر از چه موقع برم از لیسانس یا از دیپلم؟
دانشگاه CHUNG-ANG تا جايي كه من ميدونم تنها دانشگاهيه كه طراحي داخلي داره ! كه اونم بايد تو ليسانس هنر بخوني تو فوق طراحي صنعتي يل معماري بعدش طراحي داخلي ! كه خوووووووب تو ايران بخوني فكر كنم بهتره! منطقي تره! اگه ايران رو دوست نداري من انگليس فرانسه يا ايتاليا رو پيشنهاد ميكنم! البته براي پذيرش تو هر رشته هنري بايد نمونه كار بفرستي مگر اينكه بخواي از راه مهندسي معماري وارد شي!

malikhani1373
August 13th, 2011, 04:22 PM
ببخشید متوجه منظورتون نشدم یعنی اول باید رشته ام رو عوض کنم تا بتونم طراحی داخلی بخونم؟

maziyarsh
August 14th, 2011, 10:23 AM
با سلام

با توجه به اینکه در خواست برای کره جنوبی نسبت به سایر کشورها پایین تر هست امکان ایجاد یک انجمن جدا برای کره مقدور نمیباشد. به همین دلیل تقریبا کل مسائل مربوط به تحصیل در کره جنوبی به همین تاپیک محدود شده.
لطفا سوالات تکراری، غیر مرتبط، و بی محتوا نپرسید و با دیدن اینگونه ارسال به جای ارسال پاسخ، ارسال مربوطه را گزارش کنید تا حذف شود. بدیهی است که فضای این تاپیک بدون ارسال های خلاف مقررات فروم خلاصه تر و مفیدتر باقی خواهد ماند.

در صورت نیاز به ارسال سوالاتی از قبیل زندگی در کره جنوبی، کار در کره جنوبی و ... می توانید در صورت نبود تاپیک مربوطه، اقدام به ایجاد تاپیک مورد نظر بفرمائید.

پیشاپیش از همکاری شما تشکر میکنم.
مدیر ارشد.

Mahmoud_y
August 14th, 2011, 01:16 PM
سلام..
فکر کنم سوالم تکراری باشه..
اما من دیپلمه رشته کامپیوترم با معدل 13:57..
میخواستم بدونم تو کدوم یک از دانشگاه های کره می تونم درخواست بدم و به چه چیزایی نیاز دارم.. و اینکه چه چیزایی و باید براشون میل کنم.. خیلی دوست دارم همه چی و بدونم.. اگه میشه کمکم کنین.
ممنون میشم اگه جوابمو بدین..

sesoin جان میشه منو راهنمایی کنی؟
تا جایی که فعلا بحث دوستان و دنبال کردم فکر کنم باید برای دیپلم کامپیوتر تو این سایت http://ewww.gist.ac.kr ثبت نام کنم..
اگه همین هست بهم بگین یا حداقل یک آدرس بهم بدین..
تو رو خدا یکی بهم کمک کنه.. شرایطم خیلی حاده..

Hamid_AA میشه شما جواب من و بدین؟
باوو چرا هیچکی جواب منو نمیده ؟ :(:(

sesoin
August 14th, 2011, 09:27 PM
ببخشید متوجه منظورتون نشدم یعنی اول باید رشته ام رو عوض کنم تا بتونم طراحی داخلی بخونم؟
نه!شما با هر دیپلمی میتونی اقدام کنی‌ اما طراحی داخلی‌ تو کره از دکترا به بده!قبلش باید معماری یا طراحی صنعتی تو لیسانس بخونی

sesoin
August 14th, 2011, 09:32 PM
سلام..
فکر کنم سوالم تکراری باشه..
اما من دیپلمه رشته کامپیوترم با معدل 13:57..
میخواستم بدونم تو کدوم یک از دانشگاه های کره می تونم درخواست بدم و به چه چیزایی نیاز دارم.. و اینکه چه چیزایی و باید براشون میل کنم.. خیلی دوست دارم همه چی و بدونم.. اگه میشه کمکم کنین.
ممنون میشم اگه جوابمو بدین..

sesoin جان میشه منو راهنمایی کنی؟
تا جایی که فعلا بحث دوستان و دنبال کردم فکر کنم باید برای دیپلم کامپیوتر تو این سایت http://ewww.gist.ac.kr ثبت نام کنم..
اگه همین هست بهم بگین یا حداقل یک آدرس بهم بدین..
تو رو خدا یکی بهم کمک کنه.. شرایطم خیلی حاده..

Hamid_AA میشه شما جواب من و بدین؟
باوو چرا هیچکی جواب منو نمیده ؟ :(:(

شما بهتر فعلن همین ایران بمونی‌ من معدل دیپلمم ۱۹.۵۷ِ مدارکمو فرستادم resume یه خوبی هم دارم اما باز شک دارم قبولم کنم .الان مدیر عصبانی‌ می‌شه! اما باز تکرار می‌کنم هی‌ فکر کنین که چرا شما رو باید قبول کنه؟؟؟
پیشنهاد من اینه که اگه فنی‌ هستی‌ فوق دیپلمه مستقیم بگیری با معدل حداقل ۱۷ ! بد دنبال دانشگاه بگردی! با این معدل بورس که هیچی‌ پذیرشم امکانش کمه!
باز خود دانی

Mahmoud_y
August 15th, 2011, 09:12 AM
حرف شما صحیح.. اخه من فیلیپین اپلای کردم قبولم کردن..اما به خاطر یک سری شرایط نمیخوام برم.. آخه دیدم چند نفر تقریباً با همین معدل ها هم از دانشگاه ها پذیرش گرفتن.. برام مهم نیست بورس میدن یا نه..فقط میخوام پذیرشم کنن.
و اینکه من مدرک تافل دارم و resume خیلی خوبی دارم..

شما بهتر فعلن همین ایران بمونی‌ من معدل دیپلمم ۱۹.۵۷ِ مدارکمو فرستادم resume یه خوبی هم دارم اما باز شک دارم قبولم کنم .الان مدیر عصبانی‌ می‌شه! اما باز تکرار می‌کنم هی‌ فکر کنین که چرا شما رو باید قبول کنه؟؟؟
پیشنهاد من اینه که اگه فنی‌ هستی‌ فوق دیپلمه مستقیم بگیری با معدل حداقل ۱۷ ! بد دنبال دانشگاه بگردی! با این معدل بورس که هیچی‌ پذیرشم امکانش کمه!
باز خود دانی

MoeenMH
August 15th, 2011, 04:56 PM
حرف شما صحیح.. اخه من فیلیپین اپلای کردم قبولم کردن..اما به خاطر یک سری شرایط نمیخوام برم.. آخه دیدم چند نفر تقریباً با همین معدل ها هم از دانشگاه ها پذیرش گرفتن.. برام مهم نیست بورس میدن یا نه..فقط میخوام پذیرشم کنن.
و اینکه من مدرک تافل دارم و resume خیلی خوبی دارم..

خوب شما باید اینو بدونید که فیلیپین با کره جنوبی قابل مقایسه نیست !! یک
دو اینکه تافل داشتن مهم نیست ... مهم نمرشه که چنده ...!!
بهتره که شما از فوق بری چون معدلت متاسفانه خیلییی پایینه :(
در هر حال اینو بدون که هیچ چیز غیر ممکن نیست ... و اینم بدون که اگه می خوای بری باس خودت برا خودت کاری بکنی ... !!!!

Mahmoud_y
August 15th, 2011, 07:51 PM
خوب شما باید اینو بدونید که فیلیپین با کره جنوبی قابل مقایسه نیست !! یک
دو اینکه تافل داشتن مهم نیست ... مهم نمرشه که چنده ...!!
بهتره که شما از فوق بری چون معدلت متاسفانه خیلییی پایینه :(
در هر حال اینو بدون که هیچ چیز غیر ممکن نیست ... و اینم بدون که اگه می خوای بری باس خودت برا خودت کاری بکنی ... !!!!
منظورتون چیه که باید برای خودم کار کنم؟؟
من انتظار حذف شهریه و بورس و ندارم..
میخوام پذیرش بشم.. و از نظر مالی چندان مشکلی ندارم..ولی شما میگین به نمره نگاه میکنن.. خوب من روزمه ام تقریباً خیلی خوبه یعنی این هیچ ملاکی برای اونا حساب نمیشه؟
فقط یکم راهنمائیم کنین..
خیلی ممنون میشم..

Mahmoud_y
August 16th, 2011, 02:49 PM
کسی چند سایت مربوط به رشته ام و برام میزاره؟خیلی ممنون میشم

Mahmoud_y
August 17th, 2011, 03:16 PM
بچه ها من سایتی که میخوام و پیدا کردم.. اما منظورشون از undergraduate (میدونم معنیش میشه کارشناسی) یعنی که تو اون مقطع هستم یا برای اون مقطع انتخاب کنم..یکی هست این و بگه..
ممنون میشم

MoeenMH
August 18th, 2011, 04:50 PM
شما باید واسه undergraduate باید اپلای کنی دیگه ... برو تو undergraduate admission requirements تا ببینی ازت چی میخوان!

malikhani1373
August 18th, 2011, 06:07 PM
به نظر شما از لیسانس برم یا از دیپلم ؟
راستش نمی دونم که آیا ایران تا لیسانس خوندن برای رشته ی من ارزش داره یا نه
از خیلی ها پرسیدم اما به نتیجه ای نرسیدم چون هر کس یه جوابی به من میده
نظر شما چیه؟

emrzed
August 19th, 2011, 10:08 AM
سلام
ویزای منم بلاخره اومد . هفته دیگه دارم میرم.

sesoin
August 19th, 2011, 10:42 AM
به نظر شما از لیسانس برم یا از دیپلم ؟
راستش نمی دونم که آیا ایران تا لیسانس خوندن برای رشته ی من ارزش داره یا نه
از خیلی ها پرسیدم اما به نتیجه ای نرسیدم چون هر کس یه جوابی به من میده
نظر شما چیه؟
اصلا شرایط شمارو نمی‌دونم!اگه معادله بالایی‌ داری! رزومه مرتبطه خوب! و نمونه کار خوبی هم میتونی جور کنی‌ ! الان برو اما اگه نه بهتره لیسانس رو بخونی بعد بری!لازم به ذکره لیسانس تو دانشگاه‌های کره به زبان کره ای تدریس می‌شه به جز دانشگاه kaist و unist اینم مده نظر قرار بده!

malikhani1373
August 19th, 2011, 11:15 AM
اصلا شرایط شمارو نمی‌دونم!اگه معادله بالایی‌ داری! رزومه مرتبطه خوب! و نمونه کار خوبی هم میتونی جور کنی‌ ! الان برو اما اگه نه بهتره لیسانس رو بخونی بعد بری!لازم به ذکره لیسانس تو دانشگاه‌های کره به زبان کره ای تدریس می‌شه به جز دانشگاه kaist و unist اینم مده نظر قرار بده!

من معدلم 17.40 شده و رشته ریاضی هستم
من نمیدونم منظورتون از رزومه مرتبطه و نمونه کار چیه چون من اصلا نمونه کار ندارم ولی زبان کره ای رو تقریبا بلدم
البته طراحی و نقاشی ام هم بد نیست

malikhani1373
August 19th, 2011, 11:52 AM
از طرفی من نمیدونم که آیا کشور کره برای ادامه تحصیل من 100 درصد خوبه یا نه چون اول میخواستم برم ایتالیا یا کانادا اما اگه بخوام برم اونجا باید از بعد لیسانس برم چون من یه دخترم و از طرفی خوانواده ام هم درامد آنچنانی ندارند به همین دلیل کره و انتخاب کردم چون شنیدم هزینه زندگی در کره کمتره ولی نمیدونم کار درستی میکنم یا نه

ahmadlove
August 19th, 2011, 01:15 PM
اینجا چرا کسی درباره ی بعد از اتمام تحصیلات در کره چیزی نمیگه؟ ایا اصلا امکان کار کردن اونجا هست؟ چه در حین تحصیل چه بعدش؟ چجوری میشه اونجا برای کار کردن موند؟ اصلا چیزی به نام ویزای کار دارن یا نه؟

danialmdt
August 19th, 2011, 01:25 PM
کسی چند سایت مربوط به رشته ام و برام میزاره؟خیلی ممنون میشم

به سایت topuniversities.com مراجعه کنید از اونجا دانشگاههای کشور کره رو انتخاب کنید. بعد ببینید چه دپارتمانهایی داره یا چه کرسهایی در اون تدریس میشه.

parsa7bala
August 19th, 2011, 05:26 PM
از طرفی من نمیدونم که آیا کشور کره برای ادامه تحصیل من 100 درصد خوبه یا نه چون اول میخواستم برم ایتالیا یا کانادا اما اگه بخوام برم اونجا باید از بعد لیسانس برم چون من یه دخترم و از طرفی خوانواده ام هم درامد آنچنانی ندارند به همین دلیل کره و انتخاب کردم چون شنیدم هزینه زندگی در کره کمتره ولی نمیدونم کار درستی میکنم یا نه
شماحساب کتاب هات رو بکن ببین خانواده میتونن ساپورتت کنن یا نه اگه میتونن به نظرم با توجه به این که کره ای هم بلدی کره انتخاب خوبیه
البته انتخاب یک کشور برای ادامه تحصیل به عوامل زیادی بستگی داره که خودت بایددر اخر تصمیم بگیری

ahmadlove
August 19th, 2011, 06:56 PM
بچه ها من بین مالزی و کره موندم! میخوام واسه ارشد رشته زبان انگلیسی(لیسانس زبان هستم) اقدام کنم برای ترم بعد. میشه بگید شرایط کدوم کشور برای تحصیل و کار مناسب تره؟ میخوام بعدش بمونم اونجا
لیسانس زبان
معدل 16.08
ایلتس 7.5

MoeenMH
August 19th, 2011, 08:46 PM
خوب کره خیلیییییییییی از مالزی بهتره از همه لحاظ ولی من اگه جای شما بودم میرفتم نروژ یا فنلاند

MoeenMH
August 19th, 2011, 08:52 PM
اینجا چرا کسی درباره ی بعد از اتمام تحصیلات در کره چیزی نمیگه؟ ایا اصلا امکان کار کردن اونجا هست؟ چه در حین تحصیل چه بعدش؟ چجوری میشه اونجا برای کار کردن موند؟ اصلا چیزی به نام ویزای کار دارن یا نه؟

این لینک (http://www.goldcard.or.kr/eng/working/why_korea.asp)تقدیم به کسانی که میخوان ببینن بعد از اتمام تحصیل در کره جنوبی میشه کار کرد یا نه ....

sesoin
August 19th, 2011, 09:01 PM
من معدلم 17.40 شده و رشته ریاضی هستم
من نمیدونم منظورتون از رزومه مرتبطه و نمونه کار چیه چون من اصلا نمونه کار ندارم ولی زبان کره ای رو تقریبا بلدم
البته طراحی و نقاشی ام هم بد نیست

خوب من نمی‌تونم زیاد تخصصی کمک کنم چون رشتم برقه! اما طبق اطلاعات شخصیم هنر توی کره جایگاه نسبتا خوبی داره!مردمش فقط به حرف هنر دوست نیستند در عمل هم به هنر اهمیت میدن. تو رشته‌های هنری بیشتره دانشگاه‌ها نمونه کار میخوان! برای نقاشی نمونه نقاشی برای بازیگری: فیلم و ... .
اما به نظر من شما لیسانس رو مهندسی معماری بخون اونجا که با معدلت احتمالا بورس میگیری! بعد تو دکترا یا فوق طراحی داخلی‌ بخون.
اینی که میگم تقریبا ۷۰% اطمینان دارم بش که ایتالیا و شاید تا حدی هلند و فرانسه تو معماری سر ترن .کشور‌هایی‌ مثل کره و ژاپن تو مهندسی‌ برق‌و کامپیوتر و اینجور چیزا خوبن.

ahmadlove
August 19th, 2011, 10:28 PM
من سرچ کردم تو گوگل درباره ی کار در کره و تو سایت راهنمای تحصیلی کره اینطور نوشته بود : دانشجویان اجازه 20 ساعت کار در هفته در حین تحصیل دارند. در تعطیلات هم با موافقت وزارت دادگستری( همه چی رو تو کره تقریبا اداره میکنه!) و استاد اجازه کار بدون محدودیت داره. بعد از اتمام هم کسانی که لیسانس در رشته های مهندسی و Natural Sciences و کسانی که فوق لیسانس در علوم انسانی از دانشگاهای کره گرفتن میتونن بدون اینکه خارج بشن از کشور برای کار کردن به صورت فول تایم تو کره بمونن!
به غیر از این راه هیچ راه دیگه واسه اقامت در کره نیست به جز ازدواج!!

ahmadlove
August 19th, 2011, 10:29 PM
خوب کره خیلیییییییییی از مالزی بهتره از همه لحاظ ولی من اگه جای شما بودم میرفتم نروژ یا فنلاند
من هدفم موندنه اونجاس!
نروژ یا فنلاند خیلی گرون درمیاد! میدونم شهریه ندارن اما هزینه زندگی بالاس . فعلا همینجا بعدا انشاا... شاید اونجاها!

ahmadlove
August 19th, 2011, 10:31 PM
این لینک (http://www.goldcard.or.kr/eng/working/why_korea.asp)تقدیم به کسانی که میخوان ببینن بعد از اتمام تحصیل در کره جنوبی میشه کار کرد یا نه ....
سایت خوبی بود اما کامل نبود! فقط مخصوص رشته های مهندسی و البته خیلی محدود بود. اما فکر کنم واسه کسایی که شرایطش رو دارن خیلی عالی باشه

ahmadlove
August 19th, 2011, 11:20 PM
ددلاین ثبت نام دانشگاه یونسی( به سختی پیداش کردم!)
- Application period for the Spring semester: first business day of September to the last business day of November
- Application period for the Fall semester: first business day of March to the last business day of May

mnd
August 21st, 2011, 01:16 AM
سلام
کسی از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کره چیزی میدونه؟
چه مدارکی می خواد؟هزینش چقدره؟مدرک زبان می خواد؟
ممنون

fatemeh1994
August 21st, 2011, 04:56 PM
سلام من تازه واردم اینجا!کسی می تونه منو در مورد رشته های هنر در کره راهنمایی کنه؟

ahmadlove
August 21st, 2011, 05:59 PM
سلام
کسی از شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کره چیزی میدونه؟
چه مدارکی می خواد؟هزینش چقدره؟مدرک زبان می خواد؟
ممنون
مدرک زبان حتما میخوان د رتمام رشته ها. هزینه ی دانشگاه ملی سئول چندان بالا نیست چون دولتی هستش اما باقی دانشگاهای خصوصی بالاتر هستند. مدارکشون هم مثل مدارک باقی کشورهاس. باید به سایت هر دانشگاه رجوع کنید تا اطلاعات کاملتری بدست بیارید. مهلت ثبت نام ترم بهار هنوز ادامه داره اگر واسه امسال میخواین.

ahmadlove
August 21st, 2011, 06:01 PM
سلام من تازه واردم اینجا!کسی می تونه منو در مورد رشته های هنر در کره راهنمایی کنه؟
قبلا جواب داده شده دوست عزیز.
به سایت هر دانشگاه مراجعه کنید تا اطلاعات کامل بدست بیارید.

woody
August 22nd, 2011, 09:32 AM
سلام دوستان
من درسم در مالزی تموم شده و برای دکترا کره رو مد نظر داشتم (با توجه به اینکه پذیرشش بسیار ساده هست و بورس بخور و نمیر هم تقریبا همه میتونن بگیرن) ولی بعد از یه سری تحقیقات اولیه الان مطمئنم که کره آخرین آخرین آپشنم خواهد بود، حتی بعد از تایلند و اندونزی.

دلیلش رو بطور خلاصه بخوام بگم دو چیزه:
اول اینکه: کره ای ها به شدت از نظر اجتماعی بسته و محافظه کار و نژاد پرست هستند. نمونه ها و تحلیل ها و مقاله ها رو خروار خروار میتونید با یه سرچ ساده توی گوگل پیدا کنید: racism in korea
بعلاوه من خودم با دونفر امریکایی که کره انگلیسی درس میدادن برخورد داشتم و نتیجش اینا بود: یکیشون گفت: حتی زنهای خیابونی به ما که خارجی هستیم محل نمیذاشتن! یکی دیگشون هم گفت یه بار یه دختره به من نگا کرد و ادای استفراغ درآورد! (دقت کنین که این آقا یه پسر خوشتیپ و بلوند امریکایی بود!) همچنین می گفتن که چند بار امریکایی ها که با دخترهای کره ی راه می رفتن کتک خوردن توی خیابون (راجع به این خبر میتونین تو گوگل سرچ کنین چون یه مدت تظاهرات کرده بودن که امریکایی ها رو بندازید بیرون!) حالا تمام این اخبار بذارید کنار این بلبشویی که الان در مورد ایران و تروریست بودن ایرانیا و اینا درست شده...همین الان توی مالزیش هم دیگه قضیه کاملا عوض شده و هر مالزیایی (مخصوصا چینی هاش) رو که ببینید یه چیزایی میشنوید(!) که باید حداقل نیمساعت این نوار تکراری که ما تروریست نیستیم و ما مسلمون هستیم ولی متعصب نیستیم و.... بده و ما خوبیم و ما ... و اونا ... و زنا تو ایران میرن دانشگاه و ... اینا رو تکرار کنید بنا بر این شک ندارم که در کره اوضاع از اونی که برای امریکایی ها بوده مسلما بد تره.
یه نمونه از مشت نمونه خروار رو هم که در مورد یه استاد دانشگاه سئول اتفاق افتاده رو براتون میذارم، ولی از اینها زیاده خودتون می تونید ببینید:
http://www.youtube.com/watch?v=-Oct36SRdnw&feature=related
دوم اینکه: کسی اونجا انگلیسی بلد نیست دوستان. بغیر از استاد و دو تا کارمند دانشگاه کسی انگلیسی بلد نیست و باید کره ای یاد بگیرید مخصوصا اگه تو خیالتون این هست که دوست کره ای پیدا کنید و رفت و آمد و ال و بل... و کره ای زبونی هست که در سختی چیزی کمتر از چینی نداره .باز خودتون سرچ کنید ولی من از سایت معروف how to learn any language مطلب زیر رو نقل می کنم:
http://how-to-learn-any-language.com/e/languages/korean/index.html
If, however, you want to read newspapers, books, street signs and have complete fluency - the language is probably the hardest you can find, harder than Chinese or Japanese. It deserves (five star)- very difficult to learn.

متاسفانه این سریال های آبکی و خوش آب و رنگ کره ای برای هی عده از جوونای ما یه توهماتی ایجاد کرده که گویا خیلی با واقعیت فرق داره و امیدوارم دوستان عزیز مخصوصا اونایی که مجرد هستن و سنشون هم کمه (برای لیسانس دارن میرن) خیلی مواطب باشن و با خودشون رو راست باشن که بخاطر همچین رویاهای سطحی وقت و پولشون رو هدر نرن تو کره.

خیلی خوشحال میشم اگه دوستانی که بیشتر از شش ماه هست الان کره هستن نظرشون رو بگن (زیر شش ماه آدم هنوز واقعا نمی دونه دور و برش چه خبره) اینکه چقدر کره ای تونستن یاد بگیرن آیا از نظر اجتماعی با مردم قاطی هستید یا فقط تو گروه ایرانیا هستید...خلاصه ممنون میشم تجربتون رو به ما هم بگید.

Mahmoud_y
August 22nd, 2011, 11:21 AM
سلام دوباره
یک سوال
من اگه بخوام یک استاد پیدا کنم که پیگیر کارام بشه باید چیکار کنم..
آخه هر چی تو سایت دانشگاه میگردم نمیتونم چیزی پیدا کنم..
یکی راهنمائیم میکنه؟
ممنون

sesoin
August 22nd, 2011, 12:11 PM
سلام دوباره
یک سوال
من اگه بخوام یک استاد پیدا کنم که پیگیر کارام بشه باید چیکار کنم..
آخه هر چی تو سایت دانشگاه میگردم نمیتونم چیزی پیدا کنم..
یکی راهنمائیم میکنه؟
ممنون

بچه‌ها استادو برا دکترا یا کمه کم فوق پیدا می‌کنن اونم با معادله حداقل ۱۵.۵ لیسانس و هزار یکی‌ پروژه.....
استاد بیکار ننشسته که مشکله شمارو رفع کنه!
به نظرم شما برو دنبال این موسسه‌های اعزام دانشجو بیشتر بدردت میخورن.

sesoin
August 22nd, 2011, 12:43 PM
سلام دوستان
من درسم در مالزی تموم شده و برای دکترا کره رو مد نظر داشتم (با توجه به اینکه پذیرشش بسیار ساده هست و بورس بخور و نمیر هم تقریبا همه میتونن بگیرن) ولی بعد از یه سری تحقیقات اولیه الان مطمئنم که کره آخرین آخرین آپشنم خواهد بود، حتی بعد از تایلند و اندونزی.

دلیلش رو بطور خلاصه بخوام بگم دو چیزه:
اول اینکه: کره ای ها به شدت از نظر اجتماعی بسته و محافظه کار و نژاد پرست هستند. نمونه ها و تحلیل ها و مقاله ها رو خروار خروار میتونید با یه سرچ ساده توی گوگل پیدا کنید: racism in korea
بعلاوه من خودم با دونفر امریکایی که کره انگلیسی درس میدادن برخورد داشتم و نتیجش اینا بود: یکیشون گفت: حتی زنهای خیابونی به ما که خارجی هستیم محل نمیذاشتن! یکی دیگشون هم گفت یه بار یه دختره به من نگا کرد و ادای استفراغ درآورد! (دقت کنین که این آقا یه پسر خوشتیپ و بلوند امریکایی بود!) همچنین می گفتن که چند بار امریکایی ها که با دخترهای کره ی راه می رفتن کتک خوردن توی خیابون (راجع به این خبر میتونین تو گوگل سرچ کنین چون یه مدت تظاهرات کرده بودن که امریکایی ها رو بندازید بیرون!) حالا تمام این اخبار بذارید کنار این بلبشویی که الان در مورد ایران و تروریست بودن ایرانیا و اینا درست شده...همین الان توی مالزیش هم دیگه قضیه کاملا عوض شده و هر مالزیایی (مخصوصا چینی هاش) رو که ببینید یه چیزایی میشنوید(!) که باید حداقل نیمساعت این نوار تکراری که ما تروریست نیستیم و ما مسلمون هستیم ولی متعصب نیستیم و احمدی نژاد بده و ما خوبیم و ما سبزیم و اونا قرمزن و زنا تو ایران میرن دانشگاه و ... اینا رو تکرار کنید بنا بر این شک ندارم که در کره اوضاع از اونی که برای امریکایی ها بوده مسلما بد تره.
یه نمونه از مشت نمونه خروار رو هم که در مورد یه استاد دانشگاه سئول اتفاق افتاده رو براتون میذارم، ولی از اینها زیاده خودتون می تونید ببینید:
http://www.youtube.com/watch?v=-Oct36SRdnw&feature=related
دوم اینکه: کسی اونجا انگلیسی بلد نیست دوستان. بغیر از استاد و دو تا کارمند دانشگاه کسی انگلیسی بلد نیست و باید کره ای یاد بگیرید مخصوصا اگه تو خیالتون این هست که دوست کره ای پیدا کنید و رفت و آمد و ال و بل... و کره ای زبونی هست که در سختی چیزی کمتر از چینی نداره .باز خودتون سرچ کنید ولی من از سایت معروف how to learn any language مطلب زیر رو نقل می کنم:
http://how-to-learn-any-language.com/e/languages/korean/index.html
If, however, you want to read newspapers, books, street signs and have complete fluency - the language is probably the hardest you can find, harder than Chinese or Japanese. It deserves (five star)- very difficult to learn.

متاسفانه این سریال های آبکی و خوش آب و رنگ کره ای برای هی عده از جوونای ما یه توهماتی ایجاد کرده که گویا خیلی با واقعیت فرق داره و امیدوارم دوستان عزیز مخصوصا اونایی که مجرد هستن و سنشون هم کمه (برای لیسانس دارن میرن) خیلی مواطب باشن و با خودشون رو راست باشن که بخاطر همچین رویاهای سطحی وقت و پولشون رو هدر نرن تو کره.

خیلی خوشحال میشم اگه دوستانی که بیشتر از شش ماه هست الان کره هستن نظرشون رو بگن (زیر شش ماه آدم هنوز واقعا نمی دونه دور و برش چه خبره) اینکه چقدر کره ای تونستن یاد بگیرن آیا از نظر اجتماعی با مردم قاطی هستید یا فقط تو گروه ایرانیا هستید...خلاصه ممنون میشم تجربتون رو به ما هم بگید.

جدا! عجب چیزایی میشنوه آدم این روزا!!!
ببینید در تمام مراحل زندگی آدم باید از عقلش کمک بگیره و دیگر هیچ. اینکه کشوری با امکانات صفر (زیر صفر) بتونه جز غول های اقتصادی باشه با این حرفا نمیخوره. کره ای ها به همه چیز پایبند هستند از خانواده گرفته تا کار. اینجا اگه کسی دوست دختر داشته باشه حلقه میندازه دستش که بقیه بهش کار نداشته باشن!!! حالا ببین در ایران اسلامی طرف با صد نفر دوسته انگار نه انگار. اینکه یک استاد به شما بگه من سوپروایزم بعد بری و ببینی زده زیرش جوکه. مگه خاله بازیه؟ در اینجا تنها در یک صورت قرار داد شما باطل میشه، قانون دانشگاه میگه اگر شما معدلت زیر 15 بشه حقوقت قطعه . حالا اگه معدلت کم بود معلومه که قرار داد شما باطل میشه. من قبل از اینکه بیام کلی سایت را میخونم که نوشته بودن کره ای ها نژاد پرستن الن، بلن، کوفتن، نه آقا هیچ کدوم نیست از هر کی که بگی بهترن. مهمان نواز، خوش، شنگول، پایند، با معرفت، اصلا احساس نمی کنی که خوارجی هستی.
اگه خودت خوب باشی زندگی خوبی داری ولی اگه دنبال چیزای بی خود (خودت میدونی چی میگم دیگه!!!) و هدر دادن وقت و سرمایه باشی معلومه تکلیف چیه!

من دیگه چیزی نمیگم...ایشون بیشتر از ۱ساله کره زندگی‌ می‌کنن!

woody
August 22nd, 2011, 05:22 PM
من دیگه چیزی نمیگم...ایشون بیشتر از ۱ساله کره زندگی‌ می‌کنن!
خیلی ممنونم که شما چیزی نمی گی(!) ولی من نفهمیدم این جواب سوال منه یا جواب یه سوال دیگست چون راجع به قرارداد بورس و وفاداری کره ایها به همدیگه و ایناست...به نظرم ایشون هم این متنو احتمالن در ماههای اول اقامتشون نوشتن چون من هیچ کسو ندیدم از کشوری که توش درس میخونه (امریکا استرالیا ایتالیا هر جا) همچین تعریفای احساسی بکنه ("از هر کی که بگی بهترن"!) مگه در دو حالت: 1-هنوز نرفته و برای خودش رویا میسازه 2-تازه رفته و بقول معروف هنوز داغه!
خود ایشون هم گفتن که کلی سایت ها بودن که به مسئله نژادپرستی اشاره کردن (ولی خب ایشون تا حالا نژاد پرستی ندیده قبول) ولی انصافا وقتی هنوز نمی تونی زبون یکی رو صحبت کنی چطور میتونی بدونی "با معرفته" یا "پابنده"(!) . "خوش و شنگول"؟؟؟؟ کره جنوبی بالاترین نرخ خودکشی در کشورهای صنعتی رو داره:
http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_in_South_Korea
(http://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_in_South_Korea)خلاصه اینکه از فرمایشات این دوستمون به شدت بوی احساسات میاد. ولی خب به هر حال فروم همینه دیگه هر کی حرفشو میزنه و با بقیه به اشتراک میذاره...ما هم استفاده کردیم...

پی نوشت: اینکه می گیم کسایی که بالای یه سال زندگی کردن نظر بدن یه وقت توهین به بقیه دوستان تلقی نشه که حرفشون رو نزنن! این بخاطر این نیست که اونها مثلا خامند یا کم تجربه یا هر چی...این واکنش دفاعی روانی ماست و در همه آدما هم اتفاق میفته و طبیعیه (هر چقدر هم پخته و منصف باشن) وقتی میری یه کشور دیگه یه مرتبه با کوهی از مشکلات و "تهدید"ها و استرس ها مواجه میشی بنا بر این برای دفاع از خودت و کمتر کردن استرست ناآگاهانه روی نکات مثبت تمرکز می کنی چون اگه بخوای روی نکات منفی توجه کنی یک شبه تحلیل میری و به مشکل میخوری، (کسایی که در پروسه اپلای هستن هم همینطور به هیچ عنوان می خوان اجازه بدن تصویر ذهنی امیدبخشی که ساختن خراب بشه چون نتایج خیلی مخربی براشون داره) پس چون احساس نا امنی داری از فکر کردن به صورت واقعی مسائل "می ترسی" و روی مسائل مثبت تمرکز می کنی (یجور تلقین مثبت ناخودآگاه) ولی وقتی سالها اونجا هستی کم کم ترست میریزه و از لاک دفاعی میای بیرون و منطقی میشی و مشکلات و بدی های محیطتت رو هم می بینی و تحلیلش می کنی...بنا بر این دوستانی که در دوفاز اول هستید یخورده محتاط برید جلو، خوبه که این لاک دفاعی رو حفظ کنید ولی اگر زیاده روی کنید ممکنه بعدا پشیمون بشید.

PARINAZTHEBEST
August 24th, 2011, 06:38 PM
[
مشكل اينه كه شما صفحات فروم رو با دقت نميخونيد!!! جند بار بچه ها براي جستجوي دانشگاه سوال كردن گفته شد به اين لينك سر بزنيد: studykorea.go.kr
من براي شما سرچ هم كردم ! اگه حتما اسكلارشيپ بخواين اين دو تا دانشگاه توصيه ميشه ! گرچه به نظر خودم براي رشته روانشناسي هلند و فرانسه بسيار دانشگاه هاي بهتري دارن. كره يعني مهندسي!
http://neweng.cau.ac.kr/02_academics/graduate.php
http://www.kmu.ac.kr/english/page.jsp?mnu_uid=549&

اینا هم ادرس استاد نذاشتن
من تو رشته ی خودم مجبورم اول مخ استادو بزنم و خودموخیلی علاقه مند به رشته ی کاری طرف نشون بدم
اما الحمدلله سایتای این کره ای ها یکی از یکی ناقص تره!
نه وبلاگی دارن نه ایمیلی این استاداشون

به هر حال من که کم کم دارم به این نتیجه می رسم که داره در حق ما رشته انسانیا خیلی ظلم میشه
همه چی واسه مهندسی هاست

ضمنا اون سایته:study... هم اصلا تو اینترنت موجود نیست لطفا یکی ادرس درستشو بهم بگه
ممنونم

mersad
August 25th, 2011, 03:39 PM
سلام به همه دوستان من تازه با این سایت اشنا شدم می خواستم بدونم کسی اطلاع داره توی شیراز کلاسی واسه اموزش زبان کره ای هست یا نه ؟

MoeenMH
August 26th, 2011, 12:16 PM
سلام به همه دوستان من تازه با این سایت اشنا شدم می خواستم بدونم کسی اطلاع داره توی شیراز کلاسی واسه اموزش زبان کره ای هست یا نه ؟

تو هم تهرانشم شاید پیدا نشه چه برسه به جاهای دیگه !!!

PARINAZTHEBEST
August 26th, 2011, 08:24 PM
شیرازی هستی؟چه خوب منم همینطور
رشتت چیه؟
راستی اگه کلاس پیدا کردی منم هستما!

mersad
August 27th, 2011, 01:38 PM
میدونم که توی اصفهان کلاساش برگزار میشه و چند نفرو میشناسم که دارن کلاس میرن ولی تو شیراز هرچی میگردم نیست اگه پیدا کردم حتما خبر میدم . من رشتم معماریه .

mnd
August 28th, 2011, 01:31 AM
سلام من می خوام برای تحصیل در رشته پزشکی به یک کشور خارجی برم. حالا به نظر شما برم کره یا روسیه؟اگه کسی از هر دوتا کشور اطلاع داره با هم مقایسشون کنه. اخرین مدرکم پیش دانشگاهیه.رشتمم تجربی. ممنون

korea
August 29th, 2011, 09:00 AM
saam be hame
mantaze omadam chand safey avalo khondam khabam bord mishe ye eteaate jame bedid
va chetori ba iraniyani ke aan korea hatan ertebat dasht
mamnon misham komak konid

nimaafshar8
August 31st, 2011, 01:02 AM
با سلام.من می خوام برای یکی از دانشگاه خوب کشور کره برای مقطع ارشد مهندسی برق که به زبان انگلیسی تدریس می شود اقدام کنم(شاید SNU).آیا روال خاصی برای اپلای وجود داره یا مثله بقیه کشورهای اروپایی عمل میشه؟و آیا باید از طریق موسسه اقدام کنیم یا خودمون هم می تونیم؟در مورد هزینه موسسه هم ممنون میشم راهنمایی کنید

alikarimi64
September 1st, 2011, 11:32 AM
Hi, Nima
You can easily apply to the university without any middleman and the common way is visiting website of SNU and contact with graduate office for any question ....

yoohena
September 3rd, 2011, 04:27 PM
سلام.
من تازه کنکور دادم و می خوام برای ادامه تحصیل برم کره.
میخوام توی یکی از زیر شاخه های پزشکی مثلا فیزیو تراپی درس بخونم.معدلم 18.99 هست.انگیلیسی بلدم و دارم می خونم که تافل بدم.اگه تافل حدود 80 داشته باشم.کرهای هم کمی بلدم و بخوام برم به یکی از دانشگاه های سئول مثل هانیانگ باید چی کار کنم؟مرسی

yoohena
September 3rd, 2011, 04:34 PM
سلام.كي گفته نميشه؟ اتفاقا ميشه! حالا شما ميخاي خيالت راحت شه ، يه ميل بزن به دانشگاه ازشون بپرس!

سلام ببخشید منم می خوام برای لیسانس برم یکی از دانشگاه های سئول.چی کار کنم؟

raazi
September 3rd, 2011, 04:42 PM
سلام بچه ها...
خیلی ممنون از توضیحات و راهنمائیهای خوبتون...
منم لیسانس معماری دارم، می خواستم برا ارشد، تو سئول، طراحی داخلی بخونم! ... تو چند تا پست قبلی، نوشته بودین که طراحی داخلی تو کره، از دوره ی دکترا به بعده! یعنی اگه بخوام برا ارشد برم، باید ارشد هم معماری بخونم؟!!...
یه سوال دیگه هم داشتم، اینکه، بورسیه شدن تو کره، نسبت به کشورهای دیگه راحت تره!؟!!
ممنون میشم جواب بدین!

yoohena
September 3rd, 2011, 04:51 PM
ببین آقا یک کاری بکن یه ایمیل یا تلفن بزن و بگو "I have got a diploma from a vocational school" هرچی گفتن همونه دیگه به حرف بقیه توجه نکن!!!

این که زدم کامل هم توضیح دادم رشته ام چیه .. چند سال درس خوندم .. همه این ها ...

تنها جوابی که از دانشگاه بهم دادن این بود اگه فارغ التحصیل دبیرستان باشم ... و فقط دیپلم باید ترجمه کنم ...

می تونم ثبت نام کنم ... نوع دیپلم مهم نیست .. همین ...

اما باز نمی دونم .. می دونین انگار نیاید توجه کنم به حرف اطراف داست خودم نیست ..

یکی هم از چند جا پرسیدم گفتن برای خوندن دوره زبان نوع دیپلم مهم نیست ..
اما اگه بخوام لیسانس بخونم ... انگار ممکنه به مشکل یه کم بر بخورم ...

هی من دیگه دارم گیج میشم ...

خوب شما چی کار کردین دیپلما ترجمه کردین؟نتیجه چی شد؟یعنی فقط ترجمه دیپلما می خوان؟چیز دیگه ای نمی خوان؟به کدوم دانشگاه زنگ زدین

yoohena
September 3rd, 2011, 05:34 PM

راستی تو اسکالر شدی یا خودت پول میدی؟

وای چه قدر حرف زدم ...

راستی تو اسکالر شدی یا خودت پول میدی؟?????????

yoohena
September 3rd, 2011, 05:39 PM
دانشگاه های خوب کره برای تحصیل در رشته های پزشکی:

Seoul National University
Korea University
Yonsei University
Pusan National University
Inha University

برای اطلاعات بشتر اینجا (http://www.iime.org/database/pacific/skorea.htm) کلیک کنید.
*لازم به ذکره که تمام دانشگاههای بالا دوره های لیسانسشون به زبان کره ای تدریس میشه.

این دانشگاها تو سئول هستن؟؟؟؟؟؟

nimaafshar8
September 4th, 2011, 12:23 PM
با سلام.در صفحه ی ددلاین دانشگاه snuنوشته شده است:Korean Proficiency Test http://www.applyabroad.org/forum/images/blank.gif February 2012 (TBA) خوب این یعنی اینکه باید آزمون زبان کره ای بدیم؟این چه آزمونیه؟!اگه دورمون به انگلیسی هم باشه باید این امتحان رو بدیم؟برا مقطع ارشد.با تشکر

yoohena
September 4th, 2011, 01:06 PM

تا جایی که من میدونم وای جی یه کمپانی موسیقیه که گروه های 2ان ای وان و بیگ بنگ توشن؟یعنی میخوای بری تو کار موسیقی؟