PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6

yoohena
September 4th, 2011, 02:15 PM
سلام.
من تازه کنکور دادم و می خوام برای ادامه تحصیل برم کره.
میخوام توی یکی از زیر شاخه های پزشکی مثلا فیزیو تراپی درس بخونم.معدلم 18.99 هست.انگیلیسی بلدم و دارم می خونم که تافل بدم.اگه تافل حدود 80 داشته باشم.کرهای هم کمی بلدم و بخوام برم به یکی از دانشگاه های سئول مثل هانیانگ باید چی کار کنم؟مرسی

خوب فکر میکنم بهتر باشه لیسانس را بخونم بعد برم.......................????????این طوری بهتره نه؟

mnd
September 5th, 2011, 10:52 AM
سلام من می خوام برای تحصیل در رشته پزشکی به یک کشور خارجی برم. حالا به نظر شما برم کره یا روسیه؟اگه کسی از هر دوتا کشور اطلاع داره با هم مقایسشون کنه. اخرین مدرکم پیش دانشگاهیه.رشتمم تجربی. ممنون

meunsuk
September 5th, 2011, 01:22 PM
سلام من تازه با این وب آشنا شدم و فکر میکنم اینجا بتونم جواب سوأل هامو بگیرم من کل این 51 صفحه رو خوندم اما روش کلی گرفتن بورس تو دانشگاه های کره رو نفهمیدم اگه میشه به طور کامل یه بار از اول اول توضیخ بدین.و من میخوام همین سوم رو تموم کردم برم seoul national university ژنتیک بخونم از پسش بر میام و واسه ی من اصلأ زود نیست اگه میشه شرایط پذیرششو بهم بگین خودم زیاد متوجه نشدم ممنون

maryam-ss501
September 5th, 2011, 08:01 PM
سلام من می خوام برای تحصیل در رشته پزشکی به یک کشور خارجی برم. حالا به نظر شما برم کره یا روسیه؟اگه کسی از هر دوتا کشور اطلاع داره با هم مقایسشون کنه. اخرین مدرکم پیش دانشگاهیه.رشتمم تجربی. ممنون
همون طور كه sessoin گفت به نظرم روسيه بهتره!چون كره يعني مهندسي!;););)

Pariyan
September 6th, 2011, 06:27 PM
اگه می شه حتما جواب منو بدین
من دیپلمه تجربی هستم و معدل پیش دانشگاهیم 17 و خورده ایه و در حال پیگیری آیلس هستم
می خوام برم دانشگاه ملی سئول پزشکی بخونم . این شرکت های اعزام دانشجو گفتن انگلیسی زبانه و می شه پذیرش گرفت و اینکه سالانه شهریه 8000 دلاره
اما یکی بهم گفت که زبان این رشته تو این دانشگاه کره ایه و بهم دروغ گفتن
لطفا راهنماییم کنین که باید چکار کنم
8000 دلار واسم گرونه چحوری باید بورس بگیرم
اصلا شهریه واقعیش چنده و می شه واسه پزشکی و به زبان انگلیسی ازش پذیرش گرفت؟
اگه می شه باید کی اقدام کنم واسه بهار 2012؟
راهنماییم کنین لطفا

sesoin
September 7th, 2011, 12:27 PM
اگه می شه حتما جواب منو بدین
من دیپلمه تجربی هستم و معدل پیش دانشگاهیم 17 و خورده ایه و در حال پیگیری آیلس هستم
می خوام برم دانشگاه ملی سئول پزشکی بخونم . این شرکت های اعزام دانشجو گفتن انگلیسی زبانه و می شه پذیرش گرفت و اینکه سالانه شهریه 8000 دلاره
اما یکی بهم گفت که زبان این رشته تو این دانشگاه کره ایه و بهم دروغ گفتن
لطفا راهنماییم کنین که باید چکار کنم
8000 دلار واسم گرونه چحوری باید بورس بگیرم
اصلا شهریه واقعیش چنده و می شه واسه پزشکی و به زبان انگلیسی ازش پذیرش گرفت؟
اگه می شه باید کی اقدام کنم واسه بهار 2012؟
راهنماییم کنین لطفا
به اين لينك يه سر بزنيد
http://admission.snu.ac.kr/file_down/Admission_Guide_for_International_Students_Spring_ 2012.pdf
همون طور كه ميبيني در صفحه 4 اش وقت كمي داري..... بقيه سولات هم جوابش تو همين هست :)
موفق باشي

sesoin
September 7th, 2011, 12:29 PM
سلام من تازه با این وب آشنا شدم و فکر میکنم اینجا بتونم جواب سوأل هامو بگیرم من کل این 51 صفحه رو خوندم اما روش کلی گرفتن بورس تو دانشگاه های کره رو نفهمیدم اگه میشه به طور کامل یه بار از اول اول توضیخ بدین.و من میخوام همین سوم رو تموم کردم برم seoul national university ژنتیک بخونم از پسش بر میام و واسه ی من اصلأ زود نیست اگه میشه شرایط پذیرششو بهم بگین خودم زیاد متوجه نشدم ممنون
برو اين سايت http://studykorea.go.kr (http://studykorea.go.kr/)
يه سيتم سرچ داره توش دانشگاهتو پيدا ميكني...بعد برو سايت دانشگاه ببين مدارك چي ميخواد ....ديد لاينش كيه مدارك. اماده كن بفرست ...بعد هم منتظر بمون
موفق باشي:)

sesoin
September 7th, 2011, 12:30 PM
پزشكان تو كره از ارج و قرب بلايي برخوردارن ...اما كره يعني مهندسي.... فكر ميكنم المان كانادا يا امريكا برا پزشكي بهتر باشن

sesoin
September 7th, 2011, 12:31 PM
خوب فکر میکنم بهتر باشه لیسانس را بخونم بعد برم.......................????????این طوری بهتره نه؟
بهتره ليسانس رو درست بخوني و بعد...درس خوندن يعني كار تحقيقاتي انجام دادن زبان خوندن و معدل بالا گرفتن ...تواما

sesoin
September 7th, 2011, 12:34 PM
با سلام.من می خوام برای یکی از دانشگاه خوب کشور کره برای مقطع ارشد مهندسی برق که به زبان انگلیسی تدریس می شود اقدام کنم(شاید SNU).آیا روال خاصی برای اپلای وجود داره یا مثله بقیه کشورهای اروپایی عمل میشه؟و آیا باید از طریق موسسه اقدام کنیم یا خودمون هم می تونیم؟در مورد هزینه موسسه هم ممنون میشم راهنمایی کنید
موسسه ها حدود 1 تومن ميگيرن اما مواظب باشين خرج الكي براتون موسسه در نياره..... روالش مثل بقيه كشور هاست...فقط در مورد زبان كمي اسون گير تر هستن.... به نظرم اگه 1 ماه تمام ميتوني دوندگي كني بدون خستگي 1 تومن و نده به موسسه خودت عمل كن اما اگه نميتوني وسطش دلسرد ميشي خوب بده البته شما خودت هم اقدام كني بايد پول ترجمه و .... رو بدي...

sesoin
September 7th, 2011, 12:36 PM
سلام بچه ها...
خیلی ممنون از توضیحات و راهنمائیهای خوبتون...
منم لیسانس معماری دارم، می خواستم برا ارشد، تو سئول، طراحی داخلی بخونم! ... تو چند تا پست قبلی، نوشته بودین که طراحی داخلی تو کره، از دوره ی دکترا به بعده! یعنی اگه بخوام برا ارشد برم، باید ارشد هم معماری بخونم؟!!...
یه سوال دیگه هم داشتم، اینکه، بورسیه شدن تو کره، نسبت به کشورهای دیگه راحت تره!؟!!
ممنون میشم جواب بدین!
ببينيد من يه نگاه كلي انداختم.....ديدم نداشت طراحي داخلي تو مستر اما دكترا داشت...راحت هست اما راحت تر؟؟....چون معمولا به دانشجو خارجي بلاخره يه تخفيفي ميدن

sesoin
September 7th, 2011, 12:38 PM
اینا هم ادرس استاد نذاشتن
من تو رشته ی خودم مجبورم اول مخ استادو بزنم و خودموخیلی علاقه مند به رشته ی کاری طرف نشون بدم
اما الحمدلله سایتای این کره ای ها یکی از یکی ناقص تره!
نه وبلاگی دارن نه ایمیلی این استاداشون

به هر حال من که کم کم دارم به این نتیجه می رسم که داره در حق ما رشته انسانیا خیلی ظلم میشه
همه چی واسه مهندسی هاست

ضمنا اون سایته:study... هم اصلا تو اینترنت موجود نیست لطفا یکی ادرس درستشو بهم بگه
ممنونم
http://studykorea.go.kr
همين الان چك كردم

hamid_AA
September 7th, 2011, 08:44 PM
من از طرف همه دوستان از sesoin گرامی سپاس گذاری میکنم
رکورد زدی با این پاسخ های رگباری :cool:

nimaafshar8
September 7th, 2011, 08:58 PM
با سلام.تو کشورهایی مثله کره جنوبی و چین اگه بخواهیم برای ارشد و اگه بشه direct PHDاقدام کنیم چقدر دست استادا بازه؟منظورم اینه مثله کانادا یا آمریکا اگه استاد اوکی رو بده دیگه دانشگاه هم او کی رو میده و حرف حرفه استاده حالا تو کره جنوبی و چین و...نیز اینطوریه؟با تشکر

mnd
September 8th, 2011, 03:42 PM
پزشكان تو كره از ارج و قرب بلايي برخوردارن ...اما كره يعني مهندسي.... فكر ميكنم المان كانادا يا امريكا برا پزشكي بهتر باشن

آمریکا و کانادا هزینش زیاده.من در سال برای شهریه و هزینه های خودم 10-13 شایدم 15 ملیون می تونم بدم.من فقط قصدم اینه که پزشکی بخونم.
میشه شرایط تحصیل تو کره را بگید؟چه مدارکی می خواد؟

bahadur
September 8th, 2011, 07:08 PM
هزینه هر ترم پزشکی دانشگاه ملی سئول 6 میلیونه !!!
این بورسیه ها نیاز به چه شرایطی داره ؟

banafshe_shz
September 8th, 2011, 08:08 PM
سلام !!!!!!! من یک سوال داشتم بچه ها
من دانشجوی سال آخر فوق لیسانس مهندسی سازه هیدرولیکی هستم . 2 ماه دیگه پایان ناممو دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم . من با یک استاد از دانشگاه کره جنوبی برای مقطع دکترا لینک شدم. بعد از مدتها میل زدن و ارسال CV براش و کارهای تحقیقاتیم .و.... به من گفت از موضوع پایان نامم راضی هست و از اینکه منو پذیرش میکنه خوشحاله و خیلی راضی بنظر میرسید . چیزی که من میخوام بدونم اینه که پروفسر کره ای بهم گفته مدارکو از طریق وب سایت دانشگاه بفرستم . ولی من هرچقدر گشتم دیدم Deadline تموم شده و منم فایلهایی که باید میفرستادمو که 6 تا PDF بودو برای خود استاده میل کردم . بنظرتون چیکار باید میکردم ؟ من برای بورسیه تحصیلی یا همون Funding از طریق استاد اقدام کردم. ممنون میشم راهنمایی کنید. من برای بهار 2012 میخوام کارم دیگه درست بشه . مرسی .

mahmoudb
September 8th, 2011, 08:33 PM
بعد از فراغت از تحصیل در کره جنوبی بهتون اقامت هم میدن یا باید برگردید؟ در این مورد هم تحقیق کردید؟ بازار کار برای خارجی ها به چه صورت هست؟

gmitw
September 9th, 2011, 08:06 PM
بچه هایی که می خوان واسه لیسانس برن کره واسه اسکالرشیپ می تونن از لینک زیر برنامه 2012 رو که 8 سپتامبر آپدیت شده رو ببین

http://niied.go.kr/CommonBoard/board_list_user.jsp?boardid=TB_NIIED_ENG_BRD04

sesoin
September 10th, 2011, 08:56 AM
آمریکا و کانادا هزینش زیاده.من در سال برای شهریه و هزینه های خودم 10-13 شایدم 15 ملیون می تونم بدم.من فقط قصدم اینه که پزشکی بخونم.
میشه شرایط تحصیل تو کره را بگید؟چه مدارکی می خواد؟
دقيقا مثل دانشگاه هاي ديگه ريزنمرات دانشنامه توصيه نامه و بنا به دانشگاه دو يا يه انشا راجع به اينكه تا حالا چيكار كرديد و در اينده ميخوايد چيكار كنيد..... بهتره دانشگاه مورد نظر رو انتخاب كنيد بعد تو قسمت addmision بريد requirment هاشو چك كنين:)

sesoin
September 10th, 2011, 08:57 AM
هزینه هر ترم پزشکی دانشگاه ملی سئول 6 میلیونه !!!
این بورسیه ها نیاز به چه شرایطی داره ؟
معمولا بايد تو دو تا 10 درصد بالاي ورودي ها باشد براي دانشگاه ملي سئول البته اينطوريه بقيه دانشگاهاش يكم اسون گير ترن...و حداقل تافل بالاي 80

mersad
September 10th, 2011, 06:32 PM
سلام به دوستان
من دو تا مدرک دانشگاهی دارم یکیش کارشناسی معماریه و یکی دیگش لیسانس مترجمی زبانه به نظرتون با کدوم مدرک درخواست بدم بهتره ؟ با کدومش میتونم راحت تر بورسیه بگیرم ؟

hassanrouhi
September 11th, 2011, 12:34 AM
سلام به دوستان
من دو تا مدرک دانشگاهی دارم یکیش کارشناسی معماریه و یکی دیگش لیسانس مترجمی زبانه به نظرتون با کدوم مدرک درخواست بدم بهتره ؟ با کدومش میتونم راحت تر بورسیه بگیرم ؟
جالبه واسم.البته امید وارم ناراحت نشی.شایدم من بد متوجه شدم.اما شما برات مهم نیست که چه رشته ای بخوانی؟!هیچ فرقی نداره واست !!!؟!بعد اون وقت فکر میکنی این چشم بادومی ها مفتکی به مردم بورس میدن؟!اونم برای ارشد؟!البته اگه برای ارشد منوظورتون بوده باشه!شایدم بحواین برای برای سوم کارشناسی بخوانین!
بازم میگم به من ربطی نداره این قضیه و فضولم نیستم!اما خیلی دلم میخواد که این علامت های سوال زیادی که رو سرم هست برداشته بشه!واقعا میونی تحمل کنی رشته ای رو فقط به خاطر بورسش! ولی معماری اپلای کنی بهتره از نظر بورس

mahmoudb
September 11th, 2011, 10:31 AM
بعد از فراغت از تحصیل در کره جنوبی بهتون اقامت هم میدن یا باید برگردید؟ در این مورد هم تحقیق کردید؟ بازار کار برای خارجی ها به چه صورت هست؟
کسی در این رابطه چیزی نمیدونه؟

mersad
September 11th, 2011, 10:32 AM
سلام من خودم رشته اصلیم معماری بوده که بعدا زبان خوندم . چون یه عالمه کتاب خوب و پر اهمیت در زمینه معماری هست که اگه می خوای معمار موفقی بشی باید حتما بخونیشون . ولی چند تا از دوستان گفتن که کره واسه معماری بورس نمیده و وقتم رو الکی تلف نکنم و اگه می خوام واسه ارشد برم هم برم زبان بخونم . هر چند که خودم خیلی راضی نیستم اصلا وا سه ارشد زبان بخونم . می خواستم بیشتر نظر دوستان رو بدونم . کشورای دیگه رو هم مایل نیستم برم مثل مالزی یا جاهای دیگه . در ضمن نمیخوام ارشد معماری رو تو ایران بخونم چون اصلا بدرد نمی خوره . شما هم زیاد ناراحت نباشید این میشه جز مسائلی که دلت می خواد یه کاری رو انجام بدی ولی ممکن نیست .
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون .

elaheh90
September 13th, 2011, 11:25 AM
سلام
من مهندس کامپیوتر هستم لطفا یه استاد بهم معرفی کنید که بتونم از طریق انجام پروژه بورس تحصیلی بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

nimaafshar8
September 13th, 2011, 12:07 PM
سلام
من مهندس کامپیوتر هستم لطفا یه استاد بهم معرفی کنید که بتونم از طریق انجام پروژه بورس تحصیلی بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام دوست خوبم.شما باید خودتون برید به دانشگاه مورد نظر در کره جنوبی که می خوایین و سپس استادی که مقالش و پروژه و فیلد تحقیقاتیش به شما نزدیک تره رو باهاش ارتباط برقرار کنید و باهاش مکاتبه کنید رزومتون رو بفرستین تا ایشون نظر بدن جهت اطلاعات بیشتر فروم مربوط به راهنمایی ارسال ایمیل به اساتید یا از خود ویکی رو مطالعه کنید:http://www.applyabroad.org/wiki
شما می تونین پس از مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر به قسمت faculltyیاacademic staffیاdepartmentsیا...برید و استاد رو پیدا کنید.لطفا عنایت کنید که برای ارشد بورس چندانی وجود ندارد مگر اینکه رزومه ی خوبی داشته باشید.اگر رزومه خوبی دارید دانشگاه های آمریکا و کانادا رو انتخاب کنید که بودجه ی تحقیقاتی زیادی در اختیار دانشجو قرار می دهند.
با تشکر

mahmoudb
September 13th, 2011, 12:19 PM
دوستان با این رزومه برای Seoul National University شانسی دارم؟
و سوال دوم: آیا این دانشگاه برای مقطع دکترا فاند یا اسکالرشیپ دارد؟
لیسانس مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت معدل 14.20
فوق لیسانس مهندسی نفت دانشگاه تهران معدل 18.36
رتبه تک رقمی ارشد
4 مقاله ژورنال اکسپت- 5 مقاله ژورنال سابمیت (همه ی مقالات ژورنالهای خارجی- ISI و غیر ISI )
دو سال هم Research Assistant بودم
مرسی

nimaafshar8
September 13th, 2011, 10:42 PM
رتبه تک رقمی ارشد
4 مقاله ژورنال اکسپت- 5 مقاله ژورنال سابمیت (همه ی مقالات ژورنالهای خارجی- ISI و غیر ISI )
مرسی
با سلام
چرا که نه؟رزومه ی شما خیلی هم خوب هست.فقط فاند دست استاد هست به استاداش ایمیل بزنید و رزومه رو بفرستید.من شنیدم بورس های خیلی خوبی داره کره البته برای رشته ی خودم(برق).مهندسی نفت فکر نکنم از اون رشته هایی باشه که بشه روش زیاد روی مقاله مانورو داد و ایده نو داد.من بهتون تبریک می گم که مقاله ISIدارید.امیدوارم موفق بشین که حتما هم موفق میشین.کانادا و آمریکا رو هم فراموش نکنید به استاداش ایمیل بزنید.
با تشکر

rgh
September 14th, 2011, 07:55 PM
سلام.
من دانشجوی زیست شناسی سلولی و مولکولی هستم و میخوام برای ادامه ی تحصیل در مقطع ارشد به کره برم.
با این شرایط آیا میشه برای یکی از دانشگاه های KU یا SNU بورسیه بگیرم؟ و اگه نمیشه چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم؟در واقع برای مقطع ارشد چه رزومه ای لازمه؟
(برای رشته های "بیوشیمی و بیولوژی مولکولی" دانشگاه SNU ، "ژنتیک بالینی و بیوتکنولوژی" KU )

معدل تقریبا 14
سردبیر مجله ی زیست دانشگاه وارائه ی چند مقاله در اون
دو سال کار در آزمایشگاه ژنتیک ،سلولی و بیوشیمی دانشگاه به عنوان کار دانشجویی
عضویت در گروه مرکزی انجمن علمی دانشگاه و مدیر اجرایی برگزاری همایش ها در سطح دانشگاه
مدرک دیپلم کامپیوتر و فتوشاپ و برنامه نویسی صفحات وب.
مدرک زبان انگلیسی فعلا ندارم اما اونم میگیرم و تا حدی با زبان کره ای آشنام و در حال حاضر هم در حال یادگیری هستم.

ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.:)

alikarimi64
September 15th, 2011, 05:50 AM
رتبه تک رقمی ارشد
مرسی

سلام

۱۰۰ در صد، مطمئن باش

فقط fund استاد میده که باید یه جوری باهاش کنار بیای، اونم بسته به بودجه لابراتوار داره و مرامی‌ که داره!

mahmoudb
September 15th, 2011, 12:22 PM
سلام

۱۰۰ در صد، مطمئن باش

فقط fund استاد میده که باید یه جوری باهاش کنار بیای، اونم بسته به بودجه لابراتوار داره و مرامی‌ که داره!
ممنونم از شما دوستان عزیز نیما و علی جان
استاده در حال حاضر دو تا پروژه صنعتی داره و زمینه کاری من هم شبیه ایشون هست.
حدودا چقد فاند میده؟ (بر حسب مواردی که خودتون اونجا دیدید) و آیا این فاند مثل امریکا Tuition Waive هست؟ چیزیم تهش میمونه؟
یه سوال دیگه دارم انصافا مهمه: بعد از پایان دکترا میتونیم با مدرک دکترای اونجا ، از اونجا یا یه کشور دیگه کار و اقامت بگیریم؟
پاینده باشید

alikarimi64
September 16th, 2011, 11:39 AM
ممنونم از شما دوستان عزیز نیما و علی جان
استاده در حال حاضر دو تا پروژه صنعتی داره و زمینه کاری من هم شبیه ایشون هست.
حدودا چقد فاند میده؟ (بر حسب مواردی که خودتون اونجا دیدید) و آیا این فاند مثل امریکا Tuition Waive هست؟ چیزیم تهش میمونه؟
یه سوال دیگه دارم انصافا مهمه: بعد از پایان دکترا میتونیم با مدرک دکترای اونجا ، از اونجا یا یه کشور دیگه کار و اقامت بگیریم؟
پاینده باشید

سلام

دوست عزیز، بسته به استاد متغیر ولی‌ این نکته رو بگم که اینجا حداقل با ۵۰۰،۰۰۰ وون میتونی‌ زندگی‌ متوسط داشته باشی‌، من نفت رو اطلاع ندارم اما اگه استادت کارش زیاده که معمولان باید اینطور باشه، معمولان رنگ بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ رو میدان، در مورد کار با توجه به اینکه بیشتره شرکتای نفتی کره با ایران در ارتباطن میتونی‌ واسه اون شرکت اپلای کنی‌ چون زبان فارسی بلدی! و از همه مهمتر کره‌ای هم باید تا اون موقع فول باشه که بهت پوزیشن بدن، که اونم به زرنگی خودت بستگی داره ولی‌ اینو بدون که جمیشون عین آمریکا باز نیست و نمیتونی‌ تا یه حد بالاتر بری، البته این یه مورد آخری رو از یکی‌ از دوستی‌ چینیم شنیدم، مطمئن نیستم، ولی‌ خوب پول خوب میدان!

در نهیات اگه آمریکا پذیرش داری که اول اونجا اگه نه که اینجا خوب.

موفق باشی‌

علی‌

rgh
September 16th, 2011, 07:59 PM
سلام.
من دانشجوی زیست شناسی سلولی و مولکولی هستم و میخوام برای ادامه ی تحصیل در مقطع ارشد به کره برم.
با این شرایط آیا میشه برای یکی از دانشگاه های KU یا SNU بورسیه بگیرم؟ و اگه نمیشه چه کارهایی باید انجام بدم که بتونم؟در واقع برای مقطع ارشد چه رزومه ای لازمه؟
(برای رشته های "بیوشیمی و بیولوژی مولکولی" دانشگاه SNU ، "ژنتیک بالینی و بیوتکنولوژی" KU )

معدل تقریبا 14
عضویت در گروه مرکزی انجمن علمی دانشگاه و مدیر اجرایی برگزاری همایش ها در سطح دانشگاه
مدرک زبان انگلیسی فعلا ندارم اما اونم میگیرم و تا حدی با زبان کره ای آشنام و در حال حاضر هم در حال یادگیری هستم.

میشه لطفا کسایی که تونستن در مقطع ارشد از دانشگاه های کره پذیرش و بورسیه بگیرن ،رزومه شونو بذارن تا کسایی که تجربه ای در این مورد ندارن استفاده کنن؟

alikarimi64
September 17th, 2011, 10:41 AM
سلام.

معدل تقریبا 14

سلام

من رشتم مکانیک هست ولی‌ یه سری کلیت هست راجع به کره که بهتون میگم، اول اینکه رزومه ت رو سعی‌ کن خوب درست کنی‌، ۲ اینکه حتما امتحان زبان رو باید بعدی البته باید بگم تو دانشگاههای کره معمولان باید آخرش یه امتحان زبان کره‌ای هم بعدی و میتونی‌ رزومت رو به زبان کره‌ای هم بفرستی‌ که استادت خوشش بیاد و خوب اینا رو فاند تاثیر داره.

میزان فاند هم بستگی به فعال بودن استاد و بودجه دانشگاه داره باید بهاشون صحبت کنی‌ ببینی‌ چه جوری ساپورتت می‌کنن.

موفق باشین

rgh
September 17th, 2011, 03:19 PM
سلام

من رشتم مکانیک هست ولی‌ یه سری کلیت هست راجع به کره که بهتون میگم، اول اینکه رزومه ت رو سعی‌ کن خوب درست کنی‌، ۲ اینکه حتما امتحان زبان رو باید بعدی البته باید بگم تو دانشگاههای کره معمولان باید آخرش یه امتحان زبان کره‌ای هم بعدی و میتونی‌ رزومت رو به زبان کره‌ای هم بفرستی‌ که استادت خوشش بیاد و خوب اینا رو فاند تاثیر داره.

میزان فاند هم بستگی به فعال بودن استاد و بودجه دانشگاه داره باید بهاشون صحبت کنی‌ ببینی‌ چه جوری ساپورتت می‌کنن.

موفق باشین

این قسمت رو درست متوجه نشدم.میشه توضیح بدین؟
"رزومه ت رو سعی‌ کن خوب درست کنی‌"

و اینکه در چه حدیه؟ ( کمه یا خوبه؟)

متشکرم از کمکتون. :)

Industrial88
September 17th, 2011, 03:47 PM
سلام
رزومه شما باید طوری تنظیم بشه که در نگاه اول توجه استاد جلب کنه! چون یه رزومه درهم و برهم حتی اگه قوی باشه ممکنه شانس شما رو کمتر بکنه

rgh
September 17th, 2011, 08:06 PM
سلام
رزومه شما باید طوری تنظیم بشه که در نگاه اول توجه استاد جلب کنه! چون یه رزومه درهم و برهم حتی اگه قوی باشه ممکنه شانس شما رو کمتر بکنه

سلام.ممنون از لطفتون.تنظیمش میکنم.
چیزی که الان برام مبهمه اینه که در چه حدیه.... و چه کارایی میتونم برای بالابردنش انجام بدن؟

setarah
September 17th, 2011, 08:10 PM
سلام من دانشجوی معماری سال سومم دانشگاه ازاد هستم .از الان دارم برای کارشناسی ارشد راجع به کشور هایی مثل مالزی و کره جنوبی تحقیق می کنم مشکلی برای زبان هم تقریبا ندارم چون در حال گذراندن دوره های ieltsهستم .اگه می شه لطفا دانشگاه هایی که رشتم توش تدریس میشه همراه با هزینه تحصیل بگین ممنون می شم.

nimaafshar8
September 17th, 2011, 11:05 PM
سلام من دانشجوی معماری سال سومم دانشگاه ازاد هستم .از الان دارم برای کارشناسی ارشد راجع به کشور هایی مثل مالزی و کره جنوبی تحقیق می کنم مشکلی برای زبان هم تقریبا ندارم چون در حال گذراندن دوره های ieltsهستم .اگه می شه لطفا دانشگاه هایی که رشتم توش تدریس میشه همراه با هزینه تحصیل بگین ممنون می شم.
سلام دوست خوبم.شما باید خودتون دانشگاه مورد نظر رو پیدا کنید!تقریبا همه ی دانشگاه های این رشته رو دارن.برید از وب سایت وزارت علوم دانشگاه های مورد تایید الزی و کره رو در بیارید و بعد برید به دانشگاه مورد نظر به قسمت admissionهمه ی اطلاعات ریز به ریز نوشته شده است.موفق باشید

alikarimi64
September 18th, 2011, 06:00 AM
این قسمت رو درست متوجه نشدم.میشه توضیح بدین؟
"رزومه ت رو سعی‌ کن خوب درست کنی‌"

و اینکه در چه حدیه؟ ( کمه یا خوبه؟)

متشکرم از کمکتون. :)

سلام

ببینین شما میتونین برین تو همین سایت انواع رزومه ها رو پیدا کنین و یکی‌ درست کنین ما نظر بدیم

اکثر دانشگاه‌ها اول بر اساس نمره زبان میچینن بد می‌رن سوابق رو نگاه می‌کنن.

alikarimi64
September 18th, 2011, 09:28 AM
یکی‌ از بچها یه مطلب خوبی‌ گذاشته تو قسمت اتریش که فکر کنم به درد ما هم خیلی‌ بخوره...به هرحال قبل از بستن چمدونتون یه نگاهی‌ به این بندازین بد نیست :)
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?31740-تهیه-بلیط،-وسایل-لازم،-فریت-بار-و-هماهنگی-جهت-سفر-به-اتریش/page2

خوب بود کامل همه چیزو توضیح داده من سعی‌ می‌کنم اون چیزایی که واقعاً ضروریه رو با توجه به شرایط اینجا تکمیل کنم و بذارم تو سایت چون اینجا اگه با اتحاد بیان ۲۳ کیلو بیشتر نمیتونین با خودتون بیارین

rgh
September 19th, 2011, 11:51 AM
سلام

ببینین شما میتونین برین تو همین سایت انواع رزومه ها رو پیدا کنین و یکی‌ درست کنین ما نظر بدیم

اکثر دانشگاه‌ها اول بر اساس نمره زبان میچینن بد می‌رن سوابق رو نگاه می‌کنن.

بله متوجه ام چی می گین. و واقعا ممنون از راهنمایی تون.اما من اواخر سال بعد باید اقدام کنم و فعلا لازم نی رزومه بنویسم.

مشکل من اینه که نمیدونم دانشگاه های SNU و KU برای مقطع ارشد فردی با این رزومه رو پذیرش میکنن یا نه!؟
(حالا به شیوه ی نگارشش کاری ندارم،بعدا درستش میکنم)
و آیا امکانش هست بورسیه بهش تعلق بگیره یا نه!؟ اگه نه چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم که شانسم بره بالا!؟

دوستانی که از این دانشگاها پذیرش گرفتن اطلاعی ندارن؟

mersad
September 20th, 2011, 08:25 PM
سلام به همه دوستان
می خوام بدونم که واسه پذیرش گرفتن از دانشگاه های کره یا هر دانشگاهی حالا ، شرایط سنی هم وجود داره ؟ مثلا اینکه 25 سالت باشه یا 29 سال فرقی می کنه واسه گرفتن پذیرش ؟

nimaafshar8
September 20th, 2011, 11:19 PM
سلام به همه دوستان
می خوام بدونم که واسه پذیرش گرفتن از دانشگاه های کره یا هر دانشگاهی حالا ، شرایط سنی هم وجود داره ؟ مثلا اینکه 25 سالت باشه یا 29 سال فرقی می کنه واسه گرفتن پذیرش ؟
با سلام.اگه محدودیت سنی داشته باشن در صفحه ی مربوط به admissionمی گن.باید نگاه کنید.با تشکر

alikarimi64
September 21st, 2011, 05:22 PM
چرا هیچکس جواب سوال منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
روز 19 سپتامبر 2011 استادی که به من Fund داده به من زنگ زد .گفت فایل مدارکامو که براش میل کردم دیده و گفت داره روال اداری را طی میکنه . من بهش گفتم من حتی بلیط هواپیما رو هم میخوام و بورسیه کامل میخوام . گفت از طرف ذولت کره جنوبی بورسم میکنه. سوالی که دارم اینکه از یکی پرسیدم گفت اگه دولت کره بورس کنه باید زبان کره ای یاد بگیرم برای 1 سال !!!!! درسته؟؟؟؟؟؟؟؟
من برای مقطع دکتراا مهندسی دارم میرم . اگه زبان کره ای باشه من قبول نمیکنم. ممنون میشم راهنمایی کنید....

سلام
1)به تعداد پستاتون یه نگاه بندازین!!

ببینین تا اونجا که من میدونم شما چه بورس بشین چه نشین توی دانشگاه‌های کره باید در انتها یه امتحان زبان کره‌ای بدین، اما نه در اون حد....

و بعضی‌ دانشگاه‌ها کلاس رایگان میذارن و آموزش میدان. یه دانشگاه هم شنیده بودم که یه نفر ۱ ساله اول رو کره‌ای خونده بود.

باید ببینی‌ که دانشگاه شما به چه صورت.

فرقی‌ نمی‌کنه که دکترا مهندسی‌!!! باشی‌ یا اینکه رشته دیگه
به نظر من اگه بلیط رو هم میده خوب یه سفر بیی‌ بد تصمیم بگیری! :)

rgh
September 22nd, 2011, 01:54 PM
کسی میدونه دانشگاه Yonsei دقیقا کجاست؟
یعنی تو خود شهر سئوله؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

alikarimi64
September 24th, 2011, 10:51 AM
سلام
من قصد دارم وقتی دیپلم گرفتم واسه ادامه ی تحصیل به کره جنوبی برم
زبان انگلیسیم خیلی خوبه.کره ای هم مقداری میدونم..و واسه تصمیمم خیلی مصمم.
ممکنه منو راهنمایی کنین که باید چه طوری اقدام کنم و چه شرایطی لازمه؟درضمن..من هر سال با بهترین معدل در بهترین مدارس ایران یعنی نمونه قبول شدم...
خواهش میکنم..اگه ممکنه جواب رو واسم میل کنین..خیلی واسم مهمه...موفق باشین..من منتظرم
اینم ایمیلمghazal_k685@yahoo.com

سلام، شما باید به سایت دانشگاه مورد نظر برین و اطلاعاتتون رو از اونجا کسب کنین و تمام مورد رو کامل توضیح داده برای مثل
Korea University:
http://korea.ac.kr/_2011edu/content/admission1_01.jsp
http://me.korea.edu/admission/graduate_app.jsp
که اولی‌ کلی‌ توضیح داده دومی‌ واسه فیلد مکا نیک‌

rgh
September 24th, 2011, 03:31 PM
یعنی تو خود شهر سئوله؟

Yonsei university location: seoul, wonju, incheon

هر چی میگردم نمیتونم آدرس دانشکده ی علوم پزشکی و بیوتکنولوژی رو پیدا کنم.
آخه تو صفحات قبل خوندم یکی نوشته بود تو خود شهر سئول نیست.کسی اطلاعی نداره؟

maziyarsh
September 24th, 2011, 03:39 PM
ارسال های خلاف مقررات و قوانین فروم حذف شدند.

ارسال های پینگلیش، غیر مرتبط به تحصیل در کره جنوبی حذف شده اند. لطفا در ارسال های خود قوانین را رعایت کنید.

با تشکر

chonbuck
September 25th, 2011, 08:01 AM
با سلام به همه دوستان
کسی از دانشگاه چونبوک اطلاعاتی داره؟جونجو چه جور شهریه از نظر گرونی و امکاناتش؟خوابگاه دانشگاهی برای متاهلاش مناسبه؟آیا با یک میلیون وون میشه پس اندازم داشت؟و آیا برای دکترا این پولی که دانشگاه میده نرماله و آیا امکانش هست در طول تحصیل این مبلغ افزایش داد؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

banafshe_shz
September 25th, 2011, 12:52 PM
سلام !!!!!!
من جاب سوالمو نگرفتم!!!!!!!!!!! استاده کره ای به من گفته نمره زبان نمیخواد واسه دکترا ، در حالی که وزرات علوم ایران میگه بدون داشتن نمره زبان MCHE اصلا اجازه نمیدیم برید . این دیگه چطورشه؟؟؟؟؟/ من که دارم دیگه قاطی میکنم . تور خدا یکی اینجا جاب سوالمو بده ............... چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

chonbuck
September 25th, 2011, 03:08 PM
به منم استادگفته زبان نمی خواد احتمالا منم به مشکل شما بر خورد می کنم.اگه از جای دیگه کسی بهت جواب داد منم در جریان بذار.مرسی

mvi
September 29th, 2011, 05:00 PM
سلام من یه سوال داشتم. میخواستم بدونم توی کره چه رشته هایی رو بورسه من سوم دبیرستان هستم رشته ریاضی-فیزیک.اگه زبان کره ای خوب بلد باشی بازم نیازی به مدرک انگلیسی هست یا نه؟

maleka
October 1st, 2011, 04:37 PM
سلام من الان دانشجوی رشته فیزیک در مقطع کارشناسی هستم . ایا در کره در رشته فیزیک کارشناسی ارشد وجود دارد؟ و ایا کشور کره را برای ادامه تحصیل مناسب می دانید
لطفا کتاب و یا سایتی را هم برای یادگیری زبان کره به من معرفی کنید

woody
October 3rd, 2011, 04:14 AM
سلام من الان دانشجوی رشته فیزیک در مقطع کارشناسی هستم . ایا در کره در رشته فیزیک کارشناسی ارشد وجود دارد؟ و ایا کشور کره را برای ادامه تحصیل مناسب می دانید
لطفا کتاب و یا سایتی را هم برای یادگیری زبان کره به من معرفی کنید
معلومه که وجود داره دوست من. این هم چند تا کتاب با فایل های صوتی برای یادگیری کره ای:
http://fsi-language-courses.org/Content.php?page=Korean
اینکه کره خوبه یا بده جواب خاصی نداره. بجای این سوال ببینین دنبال چه فاکتورهایی هستین و بعد ببینین وضعیت اون فاکتور ها در کره چطوره. کاملا شخصیه.

woody
October 3rd, 2011, 04:17 AM
سلام !!!!!!
من جاب سوالمو نگرفتم!!!!!!!!!!! استاده کره ای به من گفته نمره زبان نمیخواد واسه دکترا ، در حالی که وزرات علوم ایران میگه بدون داشتن نمره زبان MCHE اصلا اجازه نمیدیم برید . این دیگه چطورشه؟؟؟؟؟/ من که دارم دیگه قاطی میکنم . تور خدا یکی اینجا جاب سوالمو بده ............... چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این قاطی کردن نداره، قضیه هر چند منطقی نیست کاملا واضحه: اگه خدمت نکردید و باید از وزارت علوم معافی بگیرید باید با این سازهاشون برقصید. اینکه استاد از شما مدرک زبان نخواسته چیزی رو عوض نمی کنه. (حتی بعضی وقت ها شما از یه اشنگاه تو یه کشور پذیرش می گیری و "سفارت" اون کشور از شما مدرک زبان میخواد و بدون اون ویزا نمیده بنابر این این موارد تقریبا طبیعیه)

woody
October 3rd, 2011, 04:19 AM
به منم استادگفته زبان نمی خواد احتمالا منم به مشکل شما بر خورد می کنم.اگه از جای دیگه کسی بهت جواب داد منم در جریان بذار.مرسی
اگر کارت پایان خدمت و پاسپورت دارید به مشکلی نمی خورید چون اصولا ادامه تحصیل شما هیچ ربطی به وزارت علوم نداره (تا موقع ارزشیابی مدرک)

woody
October 3rd, 2011, 04:20 AM
با سلام به همه دوستان
کسی از دانشگاه چونبوک اطلاعاتی داره؟جونجو چه جور شهریه از نظر گرونی و امکاناتش؟خوابگاه دانشگاهی برای متاهلاش مناسبه؟آیا با یک میلیون وون میشه پس اندازم داشت؟و آیا برای دکترا این پولی که دانشگاه میده نرماله و آیا امکانش هست در طول تحصیل این مبلغ افزایش داد؟
ممنون میشم اگه جواب بدین
از این یک میلیون وون شهریه هم باید بدین یا فقط برای خرجتونه؟

chonbuck
October 3rd, 2011, 02:16 PM
باید شهریه رو هم از اون بدم.آآقا خوابگاههای متاهلاش چطوره؟میشه یه جوری این پولیو که میگیریم بیشترش کنیم

woody
October 4th, 2011, 01:29 AM
باید شهریه رو هم از اون بدم.آآقا خوابگاههای متاهلاش چطوره؟میشه یه جوری این پولیو که میگیریم بیشترش کنیم
ببین من چونبوک رو نمی دونم (امیدوارم یکی که اونجاست پیدا شه بیاد جواب دقیقتری بده) ولی بطور کلی عرفش اینه که وقتی یه کمک هزینه یا بورس از دانشگاه داری دیگه براحتی نمی تونی از کمک هزینه های مختلف دیگه (که تحت عناوین مختلف هستن) استفاده کنی. می مونه یه چیزای مثل TA و RA که خود استاد یه پولی داره و شما براش یه کاری میکنی و بهت یه پولی میده ولی اگه استادت از همین الان بهت همچین قولی نداده زیاد روش حساب نکن. یعنی ممکنه یه ترم گیرت بیاد دو ترم نیاد. در یه کلام ببین با همین پول میتونی دووم بیاری یا نه و اگه کمه کمبودش رو می تونی از ایران جبران کنی یا نه...به امید اینکه اونجا پول بیشتری بگیری برنامه هات رو نریز دوست من...هر چند که ممکنه بالاخره اونجا بتونی پول بیشتری هم دربیاری ولی احتمالش اونقدر نیست که بخوای روش حساب کنی.

ssnea
October 4th, 2011, 12:46 PM
سلام من سال سوم رشته مکانیک جامدات هستم.من در دانشگاه آزاد شبستر مشغول به تحصیل هستم.ومعدل من تا کنون 17 به بالا بوده.آیا من میتونم از یکی از دانشگاه های کره بورس بگیرم.در ضمن من مشکل سربازی ندارم و زبان رو هم دارم تموم میکنم.آیا مدرک دانشگاه آزاد شبستر را قبول دارند؟ممنون میشوم کسی جواب سوال های منو بده.

woody
October 5th, 2011, 01:45 AM
سلام من سال سوم رشته مکانیک جامدات هستم.من در دانشگاه آزاد شبستر مشغول به تحصیل هستم.ومعدل من تا کنون 17 به بالا بوده.آیا من میتونم از یکی از دانشگاه های کره بورس بگیرم.در ضمن من مشکل سربازی ندارم و زبان رو هم دارم تموم میکنم.آیا مدرک دانشگاه آزاد شبستر را قبول دارند؟ممنون میشوم کسی جواب سوال های منو بده.
مدرک دانشگاه آزاد زیاد مشکلی ایجاد نمی کنه. اگه نمره زبان خوبی داشته باشین احتمال اینکه بالاخره یه جور کمک هزینه ای بگیرین زیاده (مثلا شهریتون به احتمال خیلی زیاد بخشیده میشه) نگران اینکه دانشگاه آزادین نباشین و نهایت تلاشتون رو بکنید و کاملا امیدوار باشید. معدل برای فوق فاکتور بسیار بسیار مهمیه.

saman_bb
October 6th, 2011, 06:54 PM
دوست عزیز اگه سربازی نرفته باشی ، یعنی کارت پایان خدمت نداشته باشی نظام وظیفه برای اینکه مجوز خروج بده نمره زبان MSHE میخواد

ssnea
October 9th, 2011, 08:25 PM
با سلام
جناب woody خیلی ممنون بخاطر پاسختون به سوال من.من یک سوال دیگر هم داشتم.آیا این معدل 17 به بالا کافیست؟در ضمن شما در کره زندگی میکنید؟اگر در آنجا زندگی میکنید میتوانم ایمیل شما را داشته باشم؟
باز هم ممنونم

nimaafshar8
October 9th, 2011, 08:42 PM
با سلام
جناب woody خیلی ممنون بخاطر پاسختون به سوال من.من یک سوال دیگر هم داشتم.آیا این معدل 17 به بالا کافیست؟در ضمن شما در کره زندگی میکنید؟اگر در آنجا زندگی میکنید میتوانم ایمیل شما را داشته باشم؟
باز هم ممنونم
17 معدل بسیار خوبی است.نمیشه گفت 100%پذیرش بودن یا نبودن اما شانس شما بیشتر هست.شما اگر با یک استاد در دانشگاه مورد نظرتون هم ارتباط داشته باشید و ایشون او کی رو بده این احتمال می تونه 100%هم باشه.بهتون تبریک میگم کشور خوبی رو برای تحصیل انتخاب کردید.البته من در کره نیستم.
با تشکر

mahanmecha
October 9th, 2011, 08:46 PM
دوست عزیز اگه سربازی نرفته باشی ، یعنی کارت پایان خدمت نداشته باشی نظام وظیفه برای اینکه مجوز خروج بده نمره زبان MSHE میخواد
یعنی چی؟!!!!!!!
یعنی من الان که تاقل دارم اگه بر فرض از کره پذیرش بگیرم باید آزمون گلابی اینارو داشته باشم تا خروجی بدن؟! بدبختی اینه که سالی یه بارم برگزار می شه! وگرنه من نخونده میگرفتمش!!!!!!!!

ssnea
October 10th, 2011, 12:09 AM
واقعا ممنونم از شما جناب nimaafshar8 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?82389-nimaafshar8).واقعا ممنون.در ضمن شما میدونید من چطوری با استادها ارتباط بر قرار کنم.یکی هم شما کدام دانشگاهها را پیشنهاد میکنید؟

woody
October 10th, 2011, 01:16 AM
واقعا ممنونم از شما جناب nimaafshar8 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?82389-nimaafshar8).واقعا ممنون.در ضمن شما میدونید من چطوری با استادها ارتباط بر قرار کنم.یکی هم شما کدام دانشگاهها را پیشنهاد میکنید؟
از رنک تایمز یا QS می تونید دانشگاههای خوب کره رو پیدا کنید (لیست وزارت علوم هم هست ولی خیلی گسترده تر هست) و دونه دونه چک کنید کدوم دانشگاه رشته شما رو داره و شرایطتش به شما می خوره. ارتباط با استاد برای فوق یه چیز استثنایی هست و "نیاز" به ارتباط ندارید. ولی اینکه پرسیدید چطور...اگه در یه زمینه تحقیقاتی واردید می تونید استادی که تو اون زمینه کار می کنه رو پیدا کنید، مقاله هاش رو بخونید و مثلا با ایمیل چند تا سوال خوب ازش راجع به مقالش بپرسید و خودتون رو بهش بشناسونید...که برای دانشجوی لیسانس معمولا همچین چیزی کم پیش میاد. (در ضمن من کره نیستم)

woody
October 10th, 2011, 01:17 AM
یعنی چی؟!!!!!!!
یعنی من الان که تاقل دارم اگه بر فرض از کره پذیرش بگیرم باید آزمون گلابی اینارو داشته باشم تا خروجی بدن؟! بدبختی اینه که سالی یه بارم برگزار می شه! وگرنه من نخونده میگرفتمش!!!!!!!!
تافل یا آیلتس یا MCHE همشون قبولن

samma
October 10th, 2011, 01:31 AM
سلام. من سال آخر مکانیک سیالاتم . می خواستم بره ارشد (در بدترین شرایط دکترا ) برم کره. اما نمی دونم کدوم دانشگاه برای مکانیک بهتره؟
اگه مقاله داشته باشی راحت میشه فاند گرفت؟
شرایط معدل چطوره؟
مرسی

ali-electronic
October 10th, 2011, 07:20 PM
سلام.
از بچه ها کسی هست که در دانشگاه
KAIST
درس بخونه، به خصوص اگر برق باشه?
اگر ممکنه، یه خبری بدهید.

nimaafshar8
October 10th, 2011, 07:35 PM
سلام. من سال آخر مکانیک سیالاتم . می خواستم بره ارشد (در بدترین شرایط دکترا ) برم کره. اما نمی دونم کدوم دانشگاه برای مکانیک بهتره؟
اگه مقاله داشته باشی راحت میشه فاند گرفت؟
شرایط معدل چطوره؟
مرسی
سلام دوست عزیز شما می تونید به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون برید و ببینید استادایی که مربوط به دپارتمان مکانیک هستند در چه سطحی هستند چند تا استاد تمام مکانیک دارن و زمینه ی تحقیقاتی شون چیه.صد درصد اگه مقاله داشته باشید و از اون مهمتر استادی پیدا کنید که با فیلد شما نزدیک هست ایمیل بزنید هم احتمال فاند و احتمال پذیرش بالا میره.معمولا من ندیدم شرط معدل وجود داشته باشه مسلما هرچی بیشتر باشه بهتره.فقط یادتون باشه بهترین مرجع سوالاتون ایمیل زدن به خود اون دانشگاه هست که اساتید و admission officeکره جنوبی بسیار فعال هستند و جواب ایمیلتون رو حداکثر تا 2روز می گیرید.حتی من 2 3 تا از دانشگاهش که میزنم تا نهایتا 5 6 ساعت جواب می دن!
موفق باشید

mehrdad1981s
October 10th, 2011, 08:40 PM
سلام.من ارشد اصلاح نباتات از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با معدل کل 18.03 با رتبه اول هستم.آیلتس6.5 آوردم.چهار تا مقاله فارسی چاپ شده هم دارم.مقاله isi هم یکی اخیرا قراره سابمیت کنم.چند تا همایشی داخلی هم دارم.میخواستم در زمینه بیوتکنولوژی گیاهی یا بیماریهای گیاهی یا هر زمینه مرتبط در کشاورزی برای دکترا برای کره اقدام کنم.اولا با توجه به اینکه هنوز مقاله چاپ شدا isiندارم شانس گرفتن پذیرش و فاند چقدره.دوما به نظرتون برای رشته های کشاورزی در سطح دکترا چه دانشگاه هایی را توی کره پیشنهاد میکنید؟راستی معدل لیسانسم خیلی خوب نیست (14.22از دانشگاه تبریز).نکته دیگه اینکهسابقه تدریس توی دانشگاه پیام نور هم دارم.راستی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کره از کی باید اقدام کنم؟اگر دوستان جواب بدند ممنون میشم.

nimaafshar8
October 11th, 2011, 12:13 AM
سلام.من ارشد اصلاح نباتات از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با معدل کل 18.03 با رتبه اول هستم.آیلتس6.5 آوردم.چهار تا مقاله فارسی چاپ شده هم دارم.مقاله isi هم یکی اخیرا قراره سابمیت کنم.چند تا همایشی داخلی هم دارم.میخواستم در زمینه بیوتکنولوژی گیاهی یا بیماریهای گیاهی یا هر زمینه مرتبط در کشاورزی برای دکترا برای کره اقدام کنم.اولا با توجه به اینکه هنوز مقاله چاپ شدا isiندارم شانس گرفتن پذیرش و فاند چقدره.دوما به نظرتون برای رشته های کشاورزی در سطح دکترا چه دانشگاه هایی را توی کره پیشنهاد میکنید؟راستی معدل لیسانسم خیلی خوب نیست (14.22از دانشگاه تبریز).نکته دیگه اینکهسابقه تدریس توی دانشگاه پیام نور هم دارم.راستی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کره از کی باید اقدام کنم؟اگر دوستان جواب بدند ممنون میشم.
با سلام.شرایط شما خوب هست.برای انتخاب دانشگاه هم پست بالارا بخونید.وبرای گرفتن پذیرش به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید اونجا ریز ترین مراحل رو برای اپلای نوشته.موفق باشید

nima_psy
October 11th, 2011, 04:29 PM
سلام بر عشاق تحصیل ، فدای اون روی ماهتون یکی میگه تحصیل تو Postech سالی 2 ملیونه بعد یه چند نفر اومدن نوشتن خرج تحصیل واسه ارشد سالی 15 ملیونه ، ما 2تا دوستیم که با هم می خوایم بریم Postech ولی سردرگمیم !!!!

خواهشن تو نیکی می کن و در دجله انداز تا خدا .... فداتون ، یه جواب کامل و 100% درست و مطمئن به ما بدید لطفاً

nimaafshar8
October 11th, 2011, 07:45 PM
سلام بر عشاق تحصیل ، فدای اون روی ماهتون یکی میگه تحصیل تو Postech سالی 2 ملیونه بعد یه چند نفر اومدن نوشتن خرج تحصیل واسه ارشد سالی 15 ملیونه ، ما 2تا دوستیم که با هم می خوایم بریم Postech ولی سردرگمیم !!!!

خواهشن تو نیکی می کن و در دجله انداز تا خدا .... فداتون ، یه جواب کامل و 100% درست و مطمئن به ما بدید لطفاً
با سلام.شما می تونید به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون مراجعه کنید تمام اطلاعات اونجا هست.شما دنبال این موارد باید :accomadationوliving cost,یا می تونید این عبارات رو سرچ کنید به احتمال 80 90 % وجود داره فقط باید جاش رو پیدا کنید اگر پیدا نکردید به منشی یا مسئول accomadationو...ایمیل بزنید ایشان بهتر راهنمایی خواهند کرد.موفق باشید

hamid_AA
October 13th, 2011, 10:04 AM

درود

سالی 7.200 شهریه دانشگاه و یک میلیون هم هزینه خوابگاه و بیمه هست. روزی بین 8 تا 10 هزار تومن هم هزینه خوراک،
بقیه هم به خودت بستگی داره. مثل موبایل، رفت و آمد و ...

ssnea
October 15th, 2011, 10:53 AM
از همه شما ممنون هستم که پاسخ سوال های من را سریع میدهید.یکی اینکه آیا کسی اینجا هست که تو کره باشه یا اونجا درس خونده باشه؟

rgh
October 15th, 2011, 11:44 AM
یعنی تو خود شهر سئوله؟

Yonsei university location: seoul, wonju, incheon

هر چی میگردم نمیتونم آدرس دانشکده ی علوم پزشکی و بیوتکنولوژی رو پیدا کنم.
آخه تو صفحات قبل خوندم یکی نوشته بود تو خود شهر سئول نیست.کسی اطلاعی نداره؟

یعنی کسی نی که خبر داشته باشه؟

hassanrouhi
October 15th, 2011, 02:13 PM
خوب این دانشگاه 3 تا دانشکده تو سه تا شهر داره.من تقریبا 1سال پیش سایت این دانشگاه رو گشته بودم!تا اونجایی که الان یادم میاد رشته ها رو بر اساس دانشکده و شهر دسته بندی کرده.مثلا رشته های XوY

jesica
October 16th, 2011, 12:11 AM
سلام دوستان عزیز من یه سری سوالات دارم تورو خدا کمکم کنین و به همشون جواب بدین چون جواب همه ی سوالا برام مهمه ،من یه دخترم 19 سالمه و دانشجوی ترم دو رشته برق الکترونیک دانشگاه آزاد تبریز هستم حالا یه اتفاقهایی برام پیش اومده که دیگه نمی خوام رشته خودمو ادامه بدم و میخوام اگه بشه موسیقی بخونم و این وسط به کشور کره جنوبی علاقه شدید دارم و هدف نهاییم بعد از اتمام تحصیلات کره یا اگه نشد یه کشور اوپایی یا آمریکایی هست و این میان با یه دکتر ایرانی که تو سئوله مشورت کردم اون بهم گفته رفتن به کره خیلی سخته و گفته که بیخیلاش شم و ..... و باتوجه به اینکه اطلاعاتم فعلا راجع به موسیقی صفره به نظر شما من برای تغییر رشته و کنکور رشته هنر از همین اول واسه کنکور خارج (در اولویت اول کره )شرکت کنم یا اگه اومدن به کره سخت باشه(چون یه چیز هایی تو این سایت فهمیدم که اومدن به اونجا واسه رشته های کارشناسی سخته و بورسیه هم نمیدن و اینکه کره جنوبی که بخوای وارد بشی خودشون کلاس میزارن واسه ما که زبان کره ای ر یاد بگیریم یا باید خودمون اقدام کنیم )به کشور های دیگه ای مثل کانادا و انگلیس یا آلمان فکر کنم واسه این میخوام اول راهمو از خارج شروع کنم که همون دکتر گفته کشور ها هر کسی رو راه نمیدن به کشور هاشون خصوصا اینکه مدارکشون مال کشور خودشون یا یه جای معتبر نباشه، ،یا اینکه باتوجه به اینکه تازه میخوام به موسیقی وارد بشم و تو این زمینه هم صفر کیلومترم اون جا برام سخت میشه واسه همین اولشو همین جا شروع کنم بهتره و برای این کار هم باید اول بیرون کلاس برم درسته؟؟ یه سری اطلاعات راجع به خودم میدم تا بهتر بتونین راهنماییم کنین خوب من زبان انگلیسی رو بلدم ولی مثل فارسی و ترکی بهش تسلت ندارم وضع اقتصادیمون هم متوسطه . خیلی بی تجربه هستم و کسی رو هم نه کره نه هیچ جا ندارم که رفتم اونجا پیشش بمونم یا کمکم کنه برای این هدفم چه اقداماتی باید انجام بدم از کجا و کدوم سایتی اطلاعات کسب کنم و به نظر شما اصلا این راهی که انتخاب کردم درسته و به صلاح من هست ؟؟؟؟؟؟و به نظرتون کدوم کشور واسه من مناسب تره ؟؟خیلی از همتون ممنونم.

hassanrouhi
October 16th, 2011, 01:18 AM
سلام خواهر!!!!!!!
دوست ندارم در نقش نصیحت کننده ظاهر بشم.اما خوب یه چیزی که به ذهنم میرسه بهت میگم.به نظرم بهتره شما 6ترم باقیمانده رو ادامه بدی و تموم کنی.اگه با الکترونیک علاقه مند نشدی میتونی گرایش تو عوض کنی.مثلا برری قدرت و یا انرژی.ببین منم وقتی الکترونیک قبول شدم نمیخواستم برم.چون اون موقع عشق مکانیک بودم.اصلا هم از برق خوشم نمیومد!البته الانم از مکانیک خوشم میاد اما واقعا خدا رو شکر میکنم که برق قبول شدم.ببین الانم به الکترونیک علاقه ای ندارم.اما میتونم قدرت و یا انرژی و یا حتی مخابرات اقدام کنم.به علت سیستم مدرن اموزشی که تو ایران هست دانش اموزها وقت انتخاب رشته کاملا شرایط رشته ها و علاقه خودشونو میدونن(البته افعال معکوس به کار بردم!).منظورم این بود که این علاقه ها زود گذر هست.گرچه علاقه فاکتور مهمیه.اما به نظرم برق از نظر اینده اصلا قابل مقایسه نیست با موسیقی!شما برو ادامه بده همین رشته رو.اگه علاقه مند به یکی از گرایش های برق علاقه مند نشدی............!

woody
October 16th, 2011, 02:29 AM
سلام دوستان عزیز من یه سری سوالات دارم تورو خدا کمکم کنین و به همشون جواب بدین چون جواب همه ی سوالا برام مهمه ،من یه دخترم 19 سالمه و دانشجوی ترم دو رشته برق الکترونیک دانشگاه آزاد تبریز هستم حالا یه اتفاقهایی برام پیش اومده که دیگه نمی خوام رشته خودمو ادامه بدم و میخوام اگه بشه موسیقی بخونم و این وسط به کشور کره جنوبی علاقه شدید دارم و هدف نهاییم بعد از اتمام تحصیلات کره یا اگه نشد یه کشور اوپایی یا آمریکایی هست و این میان با یه دکتر ایرانی که تو سئوله مشورت کردم اون بهم گفته رفتن به کره خیلی سخته و گفته که بیخیلاش شم و ..... و باتوجه به اینکه اطلاعاتم فعلا راجع به موسیقی صفره به نظر شما من برای تغییر رشته و کنکور رشته هنر از همین اول واسه کنکور خارج (در اولویت اول کره )شرکت کنم یا اگه اومدن به کره سخت باشه(چون یه چیز هایی تو این سایت فهمیدم که اومدن به اونجا واسه رشته های کارشناسی سخته و بورسیه هم نمیدن و اینکه کره جنوبی که بخوای وارد بشی خودشون کلاس میزارن واسه ما که زبان کره ای ر یاد بگیریم یا باید خودمون اقدام کنیم )به کشور های دیگه ای مثل کانادا و انگلیس یا آلمان فکر کنم واسه این میخوام اول راهمو از خارج شروع کنم که همون دکتر گفته کشور ها هر کسی رو راه نمیدن به کشور هاشون خصوصا اینکه مدارکشون مال کشور خودشون یا یه جای معتبر نباشه، ،یا اینکه باتوجه به اینکه تازه میخوام به موسیقی وارد بشم و تو این زمینه هم صفر کیلومترم اون جا برام سخت میشه واسه همین اولشو همین جا شروع کنم بهتره و برای این کار هم باید اول بیرون کلاس برم درسته؟؟ یه سری اطلاعات راجع به خودم میدم تا بهتر بتونین راهنماییم کنین خوب من زبان انگلیسی رو بلدم ولی مثل فارسی و ترکی بهش تسلت ندارم وضع اقتصادیمون هم متوسطه . خیلی بی تجربه هستم و کسی رو هم نه کره نه هیچ جا ندارم که رفتم اونجا پیشش بمونم یا کمکم کنه برای این هدفم چه اقداماتی باید انجام بدم از کجا و کدوم سایتی اطلاعات کسب کنم و به نظر شما اصلا این راهی که انتخاب کردم درسته و به صلاح من هست ؟؟؟؟؟؟و به نظرتون کدوم کشور واسه من مناسب تره ؟؟خیلی از همتون ممنونم.
بطور خیلی ساده باید بگم تصمیم شما کاملا خام و بی پایه هست. متاسفم که اینطور میگم ولی علی الظاهر شما بر اساس یه سری تصورات دورنی دارید برای آیندتون تصمیم میگیرید. البته جای خوشحالی داره که به فکر مشورت گرفتن افتادید... امیدوارم به حرفای این برادر بزرگترتون توجه کنید
اول اینکه...کره برای موسیقی؟ چرا؟ بخاطر علاقه به یانگوم مهربان و و زیبا؟؟ چه دلیلی داره زبونی به سختی کره ای رو یاد بگیرید، هزینه های بالای زندگی در کره رو بدید؟ به محیطی برید که زمین تا آسمون از نظر فرهنگی با شما متفاوته؟ در یه کلمه، کره برای زندگی محیط خشن و سختیه. نمی دونم چرا این تفکر بین ایرانیا زیاده که کره ای ها و آسیایی ها آدمای مهربون و خونگرمی هستن؟؟ به هیچ عنوان اینطور نیست...شاید بخاطر سریالهای کیلویی فارسی وانه (یکی از دوستام که هنده می گفت من از فیلم های هندی هند رو می دیدم که پر از دخترای خوشگل و آدمای عاشق پیشه و پهلوون و رقص و آواز و رنگ و شادیه... ولی در واقع یه جای کثیف و پر از دزدی و رشوه هست)...کسی خوبه بره اونجا که دلایل بسیار واضح و منطقی براش داره، مثلا اینکه بورس خوبی میگیره یا رشته اش در کره خیلی سطح بالاست (مثلا کشتی سازی، نانو، کلون سازی...شاخه هایی که کره توشون پیشرفته هست) و ارزش روبرو شدن با این ناملایمات رو داره.

دوم اینکه...اگه کمترین اطلاعاتی راجع به پذیرش در رشته موسیقی می داشتید می دونستید اصولا پذیرش بر مبنای یه سی دی هست که از ساز زدنتون یا خوندتن پر می کنید و می فرستید و بعد هم مصاحبه و اجرای حضوری. اگه الان سازی نمی زنید نمی تونید وارد دانشکده موسیقی بشید. خیلی ساده. پس الان این حرف ها کلا رو هواست.

سوم اینکه...وقتی که الفبای موسیقی و زدن یک یا چند ساز رو بخوبی در ایران یاد گرفتید... اگه بخواهید برید جایی برای خوندن موسیقی من بهتون اروپای شرقی رو پیشنهاد می کنم (با اهل فن هم مشورت کنید همین رو بهتون می گن) از آذربایجان و ترکیه و ارمنستان شروع میشه (که کنسواتورا بسیار معتبری داره) تا اکراین و روسیه و مجارستان و لهستان و چک و ... هزینه زندگی هم در این کشورها در حد کره و یا بسیار پایین تر (در مورد آذربایجان و ارمنستان) هست و زبانشون هم ساده تر هست (در اذربایجان یا ترکیه که مشکل زبان هم ندارید) و آب و هوا و غذاشون هم به ما نزدیک تره و اعتبار موسیقیشون هم بسیار بالاتر از کره هست. اگر هم می تونید هزینه اش رو بدید و پذیرش هم بگیرید، اتریش کعبه آمال موسیقی دان هاست.

چهارم...اهدافتون رو واقع بینانه تعیین کنید. بعد از خوندن موسیقی هدفتون کار و زندگی در یه کشور اروپایی یا امریکایی هست؟ تقریبا 6.5 میلیارد آدمی که در کشورهای جهان سوم زندگی می کنن همچین هدفی دارن. برای رسیدن به این هدف نیاز به یه سری فاکتور ها دارین... مثلا پول یا تخصصی که در کشور هدف مورد نیازه، آشنایی با زبان اون کشور، تجربه زندگی و سابقه اقامت در اون کشور (مثلا در دوران تحصیل) توانایی های شخصی (برنامه ریزی، دونستن قوانین و موقعیت ها)...بنا بر این لطفا با این دورنمای مبهم برای زندگیتون برنامه ریزی نکنید که میرم کره موسیقی می خونم و بعد (همینجوری) میرم امریکا! اگه الان نمی تونید برید به احتمال 99% اونموقع هم نمی تونید برید...متوجهید؟ هیچ چیزی در دنیای واقعی عوض نمی شه که به شما کمک کنه برید اروپا یا امریکا زندگی کنید! چرا فکرمی کنید خانوم jesica با مدرک موسیقی از کره شانس بیشتری برای کار و زندگی در اروپا داره تا خانوم jesica با مدرک الکترونیک از ایران؟؟ واقع بینانه فکر کنید و با افرادی که تجربه زندگی در کشورهای هدفتون رو دارن و دلسوز و با وجدان هستن مشورت کنید تا بتونید یه تصمیم سنجیده و درست بگیرید...

امیدوارم یه سر نخ هایی بهتون داده باشم.

sesoin
October 16th, 2011, 11:24 AM
یعنی کسی نی که خبر داشته باشه؟
يه ايميل بزنيد به : ysadms@yonsei.ac.kr (ysadms@yonsei.ac.kr) 100% ظرف دو روز جواب ميگيريد اگه نه يه 126 روز ديگه صبر كنيد من ميرم اونجا انشالله بهتون ميگم دانشكده اش كجاست من ميدونم برقش تو سئوله
راستي اينجا رو ديدين انجا فكر كنم جواب شما رو ميده نه؟
http://yonsei.ac.kr/eng/academics/colleges/

elena24
October 16th, 2011, 10:54 PM
سلام همگی؟من یک چند تا سوال داشتم هر کی تونست یک جوابی چیزی به مابده خیلی ممنون میشم
من رشتم کامپیوتر نرم افزاره سال 2 هستم ترم قبل به خاطره اینکه درگیره یک مقاله بودم معدلم از الف بودن با اجازتون دراومد!!!ولی دیگه تکرار نمیشه اگه خدا بخواهد ..من مقاله مینویسم تا سطح رزومه بالا بیاد یعنی احساس کردم تنها کاریه که میتونه اون معدل قشنگه ترم قبلمو بپوشونه ..اما سوال من الان دانشگاه ملی سئول کارشناسی ارشد چه شاخه هایی از رشته من رو داره؟دانشگاه های دیگه هم هست که مدرکشو وزارت علوم ایران قبول داشته باشه؟؟در مورد کای ست شنیدم اما تحقیق که کردم با مدرکش همچنان وزارت علوم مشکل داره!!!!دانشگاه ملی سئول تا چند درصد بورسیه میکنه؟یعنی میخواهم بدونم وضعیت اقتصادیمون وقتی بریم اونجا اگه بورس بشیم چه طوریه؟؟یک عالمه سوال دارم که هیچکی جواب نمیده چه کنم من؟

elena24
October 16th, 2011, 11:49 PM
من دیگه چیزی نمیگم...ایشون بیشتر از ۱ساله کره زندگی‌ می‌کنن!
منم میشه این وسط یک چیزی بگم..من هنوز نرفتم کره اما چند تا از دوستانم برای کارشناسی ارشد اونجا بودن که درسشون رو تموم کردن و چون مثل خودم حسه کنجکاوی و ریسکه بالایی داشتن برای ادامه تحصیل به کشورهای دیگه رفتن اما همشون از دورانی که توی کره درس میخوندن به عنوان بهترین دوران زندگیشون یاد کردن حالا دیگه نمیدونم من مسافرت کره رفتم هیچ بی احترامیه ازشون ندیدم خیلی صمیمیه دوستانه بودن حتی توی شرکت هم خیلی با احترام رفتار میکردن!!!نمیدونم واقعا ولی من به اقا حمید اعتماد دارم ایشون کسی بودن که خیلی از سوال های من و دادن و سرشون رو زیاد به درد اوردم
میدونم که من بیشتر از یک سال نبودم و شاید بگین که هیچ تجربه ای ندارم اما فقط میخواستم چیزاهایی رو بگم که بیشتر باعث شدم فکر رفتن به کره به سرم بزنه....

woody
October 17th, 2011, 05:22 AM
سلام همگی؟من یک چند تا سوال داشتم هر کی تونست یک جوابی چیزی به مابده خیلی ممنون میشم
من رشتم کامپیوتر نرم افزاره سال 2 هستم ترم قبل به خاطره اینکه درگیره یک مقاله بودم معدلم از الف بودن با اجازتون دراومد!!!ولی دیگه تکرار نمیشه اگه خدا بخواهد ..من مقاله مینویسم تا سطح رزومه بالا بیاد یعنی احساس کردم تنها کاریه که میتونه اون معدل قشنگه ترم قبلمو بپوشونه ..اما سوال من الان دانشگاه ملی سئول کارشناسی ارشد چه شاخه هایی از رشته من رو داره؟دانشگاه های دیگه هم هست که مدرکشو وزارت علوم ایران قبول داشته باشه؟؟در مورد کای ست شنیدم اما تحقیق که کردم با مدرکش همچنان وزارت علوم مشکل داره!!!!دانشگاه ملی سئول تا چند درصد بورسیه میکنه؟یعنی میخواهم بدونم وضعیت اقتصادیمون وقتی بریم اونجا اگه بورس بشیم چه طوریه؟؟یک عالمه سوال دارم که هیچکی جواب نمیده چه کنم من؟

خانوم النای عزیز
شما که می خواهید برای ادامه تحصیل برید یه مملکت دیگه باید از الان کم کم تمرین کنید که یه سری ویژگی ها رو در خودتون رشد بدید. اول از همه استفاده موثر از اینترنت هست. جواب تمام این سوالات ابتدایی رو خیلی سریعتر و خیلی مطمئنتر می تونید از وب بگیرید. دانشگاه سئول تا جاییکه من در سرچ یک دقیقه ایم فهمیدم فقط این رشته رو داره که به کامپیوتر نزدیکه (خودتون بیشتر و با حوصله بگردید):
لیست رشته های ارشد:
http://www.useoul.edu/academic/aca0102.jsp
نزدیکترین رشته به شما:
http://eei.snu.ac.kr/english/
در مورد ارزیابی هم خیلی راحت میرید تو سایت زیر و همه دانشگاههای مورد تایید هست:
http://www.msrt.ir/sites/grad_dept/book.aspx
در مورد مقدار بورس هم باز می تونید از وب اطلاعات خوبی بدست بیارید (مثلا از سایت همین دانشگاه سئول) من یه مدت پیش KIAST رو نگاه می کردم بورسش بعد از دادن شهریه 350000 وون در ماه بود که فقط در حد غذا خوردن و یه زندگی بسیار حداقلی هست. برای یه زندگی نرمال که بهتون فشار نیاد یه چیزی دست کم حدود 600000 وون نیاز دارید. (حالا دوستانی که کره هستن شاید بتونن دقیق تر راهنمایی کنن)

elena24
October 17th, 2011, 05:06 PM
خانوم النای عزیز
شما که می خواهید برای ادامه تحصیل برید یه مملکت دیگه باید از الان کم کم تمرین کنید که یه سری ویژگی ها رو در خودتون رشد بدید. اول از همه استفاده موثر از اینترنت هست. جواب تمام این سوالات ابتدایی رو خیلی سریعتر و خیلی مطمئنتر می تونید از وب بگیرید. دانشگاه سئول تا جاییکه من در سرچ یک دقیقه ایم فهمیدم فقط این رشته رو داره که به کامپیوتر نزدیکه (خودتون بیشتر و با حوصله بگردید):
لیست رشته های ارشد:
http://www.useoul.edu/academic/aca0102.jsp
نزدیکترین رشته به شما:
http://eei.snu.ac.kr/english/
در مورد ارزیابی هم خیلی راحت میرید تو سایت زیر و همه دانشگاههای مورد تایید هست:
http://www.msrt.ir/sites/grad_dept/book.aspx
در مورد مقدار بورس هم باز می تونید از وب اطلاعات خوبی بدست بیارید (مثلا از سایت همین دانشگاه سئول) من یه مدت پیش KIAST رو نگاه می کردم بورسش بعد از دادن شهریه 350000 وون در ماه بود که فقط در حد غذا خوردن و یه زندگی بسیار حداقلی هست. برای یه زندگی نرمال که بهتون فشار نیاد یه چیزی دست کم حدود 600000 وون نیاز دارید. (حالا دوستانی که کره هستن شاید بتونن دقیق تر راهنمایی کنن)

جناب وودی احتمالا شما ایران نیستین که وضعیت شکوه منده اینترنت ایران رو ارزیابی کنید بالا اومدن سایت ها بدون اینترنت ای دی اس ال خیلی زمان میبره همین طور ***** کردن سایت ها که من هنوز توی بعضی هاش موندم که به چه دلیلی ***** میشن مثل نقل و نبات داره انجام میشه و این ادم رو تا حدودی گیج یا بهتره بگم خوصله رو سر میبره که توی هر سایتی میری ***** شده حالا از اون هم که بگذریم من بیشتر وقتم رو توی دانشگاه در حال درس خوندن هستم زیاد وقت ندارم که به نت سر بزنم همین رو هم از طریقه موبایل یا بعضی وقتها که سرم خلوت تر باشه از طریق کامی میام به هر حال اینجا چون دوستان اطلاعات زیادی دارن به اشتراک گذاشتنشون به همه کمک میکنه
مرسی از راهنماییتون و معرفیه سایت ها امیدوارم سوالاتمو بتونه جواب بده

jesica
October 17th, 2011, 10:55 PM
[QUOTE=woody;541329]بطور خیلی ساده باید بگم تصمیم شما کاملا خام و بی پایه هست. متاسفم که اینطور میگم ولی علی الظاهر شما بر اساس یه سری تصورات دورنی دارید برای آیندتون تصمیم میگیرید. البته جای خوشحالی داره که به فکر مشورت گرفتن افتادید... امیدوارم به حرفای این برادر بزرگترتون توجه کنی
سلام عزیز ممنون که جوابمو دادی و اطلاعاتی که دادی .خیلی خوشحال شدم.ولی اولا که چرا گفتی تصمیم من خام و بی پایه ست از کجا میتونی مطمئن باشی؟من خیلی رو این موضوع فکر کردم و کلی هم راجع به این کار و کشور کره تحقیق کردم (تا اونجایی که من فهمیدم فرهنگ کشور کره و ژاپن خیلی خیلای بالاتر از بقیه جاها لااقل همین کشور های آسیاییه .کشور هند رو که گفتی الان یه بچه هم میدونه و استاد هامون هم خیلی راجع به عقب افتادگیش حرفها زدند و اصلا تلویزین ایران وماهواره هم نشون میده لازم به گفتن نیست ولی کشور کره الان دیگه واسه همه یه مطلب آشکاره که جزوه کشور های پیشرفته و ثروتمند جهانه دارای اقتصاد چندین هزار میلیارد دلاریه اقتصادش جزو چهارمین در آسیا و سیزدهمین در جهانه و پیش بینی شده تا چند سال آینده از خیلی کشور های اروپایی و آمریکایی جلو میزنه و سئول جزو ده شهر برجسته ی اقتصادی و مالی جهان است و در مورد فرنگشون هم همین بس که حتی پیر مرد ها و پیر زنهای بیسوادشون که فکر نمیکنم وجود داشته باشه از خیلی از تحصیل کرده های ما بافرهنگترند ،احترام بزرگترها اونجا خیلی مهمه و و کلا بگم که خیلی از لحاظ فرهنگی همانند ژاپن جلوند .خیلی هم مردمان ساده و مهربونیند. اینا رو هم از روی فیلم های فارسی وان نمیگم اصلا من اون شبکه ها رو نمیبینم من فقط سه تا شبکه که مال خود کشور کره است رو میبینم و این اطلاعات رو هم تو اینترنت و برنامه های مستندشون دیدم) و از خیلی ها هم سعی کردم اطلاعات بگیرم که تصمیم درست تری بگیرم ولی متاسفانه هر بار عوض اینکه جواب سوالا مو بگیرم و با شرایط کشور ها و سوالایی که راجع به هدفم دارم اطلاعات بگیرم...که بتونم بهتر تصمیم بگیرم با حرفهایی روبه رو میشم که همش نا امیدم میکنه.من بر اساس علاقه شدیدی که به موسیقی و خوانندگی دارم این تصمیم رو گرفتم .من دیگه کلا علاقه ای به رشته خودم ندارم و نمی خوام به عنوان یه آینده براش تلاش کنم واگه نتونم موسیقی رو شروع کنم آخرش باید بیام کنج خونه بشینم و منتظر مرگ باشم.کلا موسیقی و خوانندگی شده دنیای من و احساس میکنم بدون موسیقی نمی تونم زندگی کنم خوب هر کسی به یه چیزی علاقه داره قرار نیست همه دکتر یا مهندس شوند وهمه باید به علایق دیگران احترام بگذارند.گرچه اینو خودم باور دارم که شاید الان واسه من خیلی دیر شده ولی با این وجود نمیتونم فراموشش کنم من از خیلی وقت پیش دنیای هنر و موسیقی رو دوست داشتم ولی موقعیتشو نداشتم که براش تلاش کنم این رشته رو هم به زور اطرافیانم و معلم ها و به اصطلاح تحصیل کرده های بیسواد برداشتم (با توجه به اینکه نمرات ریاضی فیزیکم خوب بود)و بیشتر به خاطر اسمش جوگیر شدم و برداشتم و حالا هم خیلی خیلی پشیمونم و..... من الان کمتر از یه ساله که با موسیقی کره و خواننده هاش آشنا شدم و این موضوع بیشتر تحریکم کرد که این علاقموادامه بدم و اصلا نه به موسیقی آذری و فارسی و نمی دونم چی چی علاقه دارم نه به کشور آذربایجان و ترکیه چون مال اونها رو قبلا هم دیده بودم ولی اصلا علاقه ای بهشون پیدا نکردم من بیشتر سبک هیپ هاپ رو دوست دارم و چون دنیای هنر و موسیقی کره احساس کردم بابقیه جاها فرق داره اینه که عاشق کره شدم و هدف نهاییم هم خواننده شدن تو کره و اگه نشد تو یکی از کشور های اروپایی یا آمریکاییست.
ولی در مورد آشناییم باکره ،اولا که من نه به خاطر یانگوم پیرو نه به خاطر جومونگ به کره علاقه مند شدم نمیدونم چرا تا اسم کره میاد همه به فکر این دوتا میافتن انگار که تو کره فقط یانگوم و جومونگ زندگی میکنند دوما اگه کره به نظر شما اصلا کشور خوبی نه واسه ادامه تحصیله نه واسه اقامت پس چرا اصلا این صفحه رو بااین موضوع ایجاد کردین من این انجمن رو دیدم و گفتم شاید دوستان کمکی بهم بکنند و اطلاعاتی اگه دارن در اختیارم بگذارند .نمیدونم برای همه هم مشکلی مشابه مشکل من پیش اومده ها و همه سوالاشونو اینجا مطرح کردند مثلا همین که تو همین جا خیلی ها رو دیدم که برای ادامه تحصیل میخوان برن کره یا اینکه خیلی ها میخوان رشتشونو تغییر بدن حتی بعضی ها رو هم دیدم که از رشته فنی می خوان تغییر رشته بدن به رشته های هنری ولی نمی دونم چرا همه جوابشونو میگرن و به خوبی از طرف دوستان راهنمایی میشن و بهشون میگن که چه کارهایی باید بکنند ولی به من که میرسه همه به روانشناس تبدیل میشن که اگه حرفاشونو بدم بیرون برای چاپ یه کتاب روانشناسی میشه برای به زمین کشاندن کسانی که آرزوی پرواز دارن البته منظورم اصلا شما نبودی دوست عزیز .برعکس بقیه شما کنار راهماییهاتون اطلاعات زیادی بهم دادین خیلی ازت ممنونم.فقط اگه میشه یه خورده بیشتر راهنماییم کنی که من با این شرایطم چی کارها باید بکنم که تو کمترین زمان واسه امتحانهایی که کمپانی های کشف استعداد برای جذب، که تو کشور کره یا هر جای دیگه برگزار میشه از بین هزار داوطلب قبول بشم البته خودم اون ویدیویی که گفتی رو میدونستم منم اینو تو یکی از اطلاعیه های یکی از کمپانی های کره که واسه جذب استعداد از همه جای دنیا که ایران هم جزوشون بود داده بود دیدم که مدارک لازم واسه امتحانهاشون مشخصات فرد عکس و یه ویدیی کامل از فعالیتهاش مثلا رقص و آواز و کار با آلات موسیقی بود .
میشه به خواهرت کمک کنی و هر چی که فکر میکنی میتونه کمکم کنه بهم بگی؟ مثلا اینکه من الان واسه تغییر رشته باید چیکار کنم چه جوری شروع کنم و چه کتابهایی بخونم و اگه از الان شروع کنم واسه کنکور ،کی میتونم آماده شم و قبول بشم(اگه خودت زیاد اطلاعات نداشتی میتونی یه سایتی بهم معرفی کنی که جواب سوالامو اونجا بگیرم؟). جواب این سوالم رو هم ندادی که من برای تغییر رشته و کنکور رشته هنر از همین اول واسه کنکور خارج شرکت کنم واسه این میخوام اول راهمو از خارج شروع کنم که همون دکتر گفته کشور ها هر کسی رو راه نمیدن به کشور هاشون خصوصا اینکه مدارکشون مال کشور خودشون یا یه جای معتبر نباشه، ،یا اینکه باتوجه به اینکه تازه میخوام به موسیقی وارد بشم و تو این زمینه هم صفر کیلومترم اون جا برام سخت میشه واسه همین اولشو همین جا شروع کنم بهتره ؟؟؟
و یه سوال مهم هم دارم لطفا خوب بخونینش و دقیق جوابمو بدین به نظر شما سر در آوردن تو کشورهای اروپایی یاآمریکایی راحتره و واسه کسی با شرایط من شانس قبولی بیشتره یاکره؟ و اصلا کلا میخوام بونم برای شرایط من اگه کره خوب نیست به نظرتون کدوم کشور تو رشته موسیقی جلوتره که هم گرونی نباشه هم به خارجی ها (به خصوص ایرانی)سخت نگیرن زبانش هم سخت نباشه و برای رشته های کارشناسی هم بورسیه بدن؟؟؟؟؟؟؟؟من خودم بیشتر کشور های ژاپن آلمان انگلیس فرانسه کانادا سوئد نروژ ایتالیا و این جور جاها رو دوست دارم حالا کره هم که جای خود دارد میخواستم نظر شما رو راجع به این کشور ها بدونم و اینکه اتریش رو پیشنهاد دادی من تو همین جا یه مطلبی خوندم که نوشته بود برعکس پندار غلطی که همه فکر میکنند .............................

نظرتون راجع به ایتالیا چیه اون دکتره ایتالیا رو بهم پیشنها داد؟؟من شنیدم توکشور هایی که جمعیتشون کمه اقامت رایگان میدن مثل همین ایتالیا ؟؟؟؟؟یا سوئد و نروژ؟؟
هر کشوری که پیشنها میدین اولا چند سال طول میکشه که من رشته موسیقی رو اونجا تموم کنم و واسه این مدت چه قدر پول باید باخودم ببریم ؟؟؟و اسه کنکورشون چی باید بخونیم چه قدر باید بخونم؟؟ من اینجا خوندم که بعضی ها گفته بودن کره رو بزاریم واسه کزینه آخر و خیلی گرونه و چه میدونم خیلی سخته.میخواستم بدونم این مطالب در مقایسه با آمریکه و اروپا گفته شده یعنی اونها شرایطشون از کره بهتره و ارزونتره واسه یه ایرانی ؟؟؟؟ واینکه یکی هم گفته که براي هنر نه تنها به خارجي پذيرش ميدن بورس هم ميدن درسته؟؟
من واسه این فکر میکنم که منو با مدرکی که قراره از دانشگاه آزاد بگیرم هیچ جا جا نمیدن که یکی از استادامون گفت واسه این خیلی از جوان های ایران بیکارند و نمیتونن هیج جا استخدام شوند که اون طور که باید، آموزش ندیدن و چیز هایی که یاد گرفتن به هیچ دردی نمی خوره اصلا لازم نیست استادم بگه من خودم نمیبینم چی دارم میخونم ؟ من تا حالا چی یاد گرفتم از این دانشگاه؟ هیچی فقط رفتم و اومدم و پول ریختم و فقط هم من نیستم همه وضعشون این طوریه .منی که با این مدرکم و سوادم حتی کشور خودم بهم اعتماد نمی کنه که به من یه کاری بده چرا باید انتظار داشته باشم که رفتم اروپا یا آمریکا اونها التماسن کنند ؟؟
میخواستم اینم بدونم که تخصص شما در چه زمینه ایه؟
در آخر هم خیلی ازت ممنونم وببخشید که یه خورده طولانی نوشتم .من منتظر جواب شما دوست عزیز هستم.

woody
October 18th, 2011, 07:38 AM
WOW...! من نمی دونم این پست رو چطور باید جواب بدم. یعنی راستش اصلا مطمئن نیستم باید جواب بدم یا نه...
بذارید اقتصاد هزاران میلیارد دلاری کره و احترام بزرگتر و ... اینکه کره خوبه یا بده رو فعلن فراموش کنیم. فقط چند تا نکته:

1-من به شما نگفتم تغییر رشته ندید یا بدید و نخواستم با تحلیل روانشناسی آرزوی پرواز شما رو خراب کنم...شما راجع به پذیرش پرسیدید من گفتم بدون دونستن چند تا ساز و ... نمیشه. این مسئله اصلی برای شماست. فعلا باید به این فکر کنید تا مقایسه کره با هر جای دیگه

2- من رشته ام مکانیکه و منابع کنکور هنر رو نمیدونم. راجع به اینکه چطور میشه کسی که هیچ سابقه هنری نداره در مسابقه استعدادیابی خوانندگی در کره بین هزاران نفر انتخاب شه هم واقعا نظری ندارم. می تونید برید به بخش هنر در همین فروم و بپرسید.

3- در مورد "سردرآوردن" در اروپا و آمریکا و کره و زندگی و کار و اینکه کجا میشه و نمیشه...نه ایتالیا نه نروژ و نه کره به شما "اقامت رایگان" نمی دن (مگر هتله؟). حالا که اینقدر بر اساس تحقیقاتتون به کره علاقه مند شدید باید برید در سایت اداره مهاجرت کره و قوانین اقامت برای بعد از فارغ التحصیلی رو بخونین. فقط امیدوارم این قوانین رو به زبانی غیر از کره ای پیدا کنید(!) کشورهای اروپایی هم قوانین مهاجرتشون تا حدودی با هم فرق می کنه ولی بطور کلی بعد از اتمام درس اگه بتونین کاری پیدا کنید در رشته تحصیلیتون که از نظر درآمد و ... یه سری شرایط رو داشته باشه می تونید ویزای کاری بگیرید و بعد از چند سال (3 تا 10 سال) تقاضای اقامت کنید که بررسی می کنن و تصمیم می گیرن( یعنی هیچ تضمینی نداره). اگر هم با اتباع اون کشورها ازدواج کنید بعد از چندسال اقامت می گیرید. کشورهای استرالیا کانادا و نیوزلند هم یه سیستم مهاجرت دارن که میتونید بدون درس خوندن و کارکردن در اونجا، مستقیما از ایران برید و مقیم بشید. شرایطش رو در همین فروم بگیردید پیدا می کنید. در ضمن لاتاری گرین کارت آمریکا هم هست. واقعا بیشتر از این چیزی به ذهنم نمیاد و کمکی نمی تونم بکنم.

> و در آخر...اینجا یه فروم تحصیلیه که معمولا سوالات مشخص و موردی و واضح از مراحل پذیرش و اپلای کردن و ویزا گرفتن و ...توش پرسیده میشه. جواب منطقی سوالات شما در مورد پذیرش و اقامت و غیره همین ها بود که درپست قبلیم و این پست بهتون گفتم. ولی زندگی همیشه هم منطقی نیست. اگر فکر می کنید می تونید برید در کره و اروپا خواننده بشید خب برید دنبال آرزوتون...شاید هم بهش رسیدید کسی چه میدونه...

mahmoudb
October 18th, 2011, 08:53 AM
من در مورد رشته هنر و کره تخصص ندارم ولی یه مطلبی رو خدمت خانم Jesica عرض کنم در مورد کشور امریکا. تقریبا با شرایط فعلی شما احتمالش صفر هست وارد امریکا بشید. چون همه بچه هایی که میرن امریکا ویزای تحصیلی میگیرن (ویزای کاری و...خیلی خیلی سخته) و دقت کنید اکثریت قریب به اتفاق بچه هایی که میرن برای تحصیلات تکمیلی در رشته های فنی میرن و رزومه های خیلی قوی دارن. تازه بعد اینکه برسن اونجا یه پروسه چند ساله داره تا اقامت بگیرن. بعید میدونم حتی اگر مدرک هنر از کره بگیرید بتونید برای مهاجرت امریکا شانسی داشته باشید. اروپا راحت تر هست.

rise
October 18th, 2011, 04:48 PM
اصلا نه به موسیقی آذری و فارسی و نمی دونم چی چی علاقه دارم نه به کشور آذربایجان و ترکیه چون مال اونها رو قبلا هم دیده بودم ولی اصلا علاقه ای بهشون پیدا نکردم من بیشتر سبک هیپ هاپ رو دوست دارم و چون دنیای هنر و موسیقی کره احساس کردم بابقیه جاها فرق داره اینه که عاشق کره شدم و هدف نهاییم هم خواننده شدن تو کره و اگه نشد تو یکی از کشور های اروپایی یا آمریکاییست.

دوست عزیز این صحبت های شما از سطحی نگری شما به این رشته و عدم تحقیق کافی در مورد رشته و کشور ناشی میشه چون وقتی صحبت از موسیقی آذری میشه منظور folk music اون کشور هست و نه سبک pop، r&b و یا hip hop و شما در کشورهای نامبرده می تونین در هر کدوم از سبک هایی که می خواین کارتون رو ادامه بدین
در ضمن آخرش ما نفهمیدیم شما می خواید تحصیلات موسیقی داشته باشید یا دنبال خوانندگی هستید

rgh
October 18th, 2011, 05:22 PM
يه ايميل بزنيد به : ysadms@yonsei.ac.kr (ysadms@yonsei.ac.kr) 100% ظرف دو روز جواب ميگيريد اگه نه يه 126 روز ديگه صبر كنيد من ميرم اونجا انشالله بهتون ميگم دانشكده اش كجاست من ميدونم برقش تو سئوله
راستي اينجا رو ديدين انجا فكر كنم جواب شما رو ميده نه؟
http://yonsei.ac.kr/eng/academics/colleges/

متشکرم دوست عزیز...این طور که اونجا نوشته دانشکده ی بیوتکنولوژی باید تو Sinchon باشه اما پزشکی هم تو International Campus و هم تو Sinchon
من برای ارشد میخوام.که فکر کنم بازم تو Sinchon باشه.
به هر حال اگه شما خودتون اطلاعاتی پیدا کردین واقعا ممنون میشم بهم بگین.:)

mersad
October 18th, 2011, 07:23 PM
جسيكاي عزيز منم با حرف وودي موافقم شما به فرضم كه بخواي بري كره موسيقي بخوني و خواننده بشي حداقل بايد بتوني چندتا ساز بزني و صداي خيلي خوبي هم داشته باشي . اولا كه من نظرم اينه كه اگر مي خواي بري كره واسه رشته خودت كه برقه برو . يا اينكه لااقل همين رشته خودت رو ادامه بده و در كنارش شروع كن سازهاي مختلف رو ياد بگير و كلاس اواز و اين جور چيزا كه بچه هاي هنر بهتر ميدونن برو. شما اينو مد نظر قرار بده كه اكثريت بچه هاي كره ساز پيانو و گيتار رو خيلي خوب بلدن . شما بايد اين دو تا رو ياد بگيري و نحوه نفس كشيدن و فيگور موقع خوندن و الا اخر . پيشنهاد ميكنم فيلم ارزوهاي بلند پروازانه رو بگير و نگاه كن توي اين فيلم خيلي خوب روند موسيقي خوندن و استعداد بچه هاي كره نشون داده شده بعدش ديگه هر چي خودت صلاح ميدوني همون كارو بكن .

jesica
October 18th, 2011, 07:35 PM
جسيكاي عزيز منم با حرف وودي موافقم شما به فرضم كه بخواي بري كره موسيقي بخوني و خواننده بشي حداقل بايد بتوني چندتا ساز بزني و صداي خيلي خوبي هم داشته باشي . اولا كه من نظرم اينه كه اگر مي خواي بري كره واسه رشته خودت كه برقه برو . يا اينكه لااقل همين رشته خودت رو ادامه بده و در كنارش شروع كن سازهاي مختلف رو ياد بگير و كلاس اواز و اين جور چيزا كه بچه هاي هنر بهتر ميدونن برو. شما اينو مد نظر قرار بده كه اكثريت بچه هاي كره ساز پيانو و گيتار رو خيلي خوب بلدن . شما بايد اين دو تا رو ياد بگيري و نحوه نفس كشيدن و فيگور موقع خوندن و الا اخر . پيشنهاد ميكنم فيلم ارزوهاي بلند پروازانه رو بگير و نگاه كن توي اين فيلم خيلي خوب روند موسيقي خوندن و استعداد بچه هاي كره نشون داده شده بعدش ديگه هر چي خودت صلاح ميدوني همون كارو بكن .
این فیلمی که گفتی کره ایه؟ همون dream high خودمون ؟اگه منظورت اونه دیدمش.

jesica
October 18th, 2011, 07:42 PM
دوست عزیز این صحبت های شما از سطحی نگری شما به این رشته و عدم تحقیق کافی در مورد رشته و کشور ناشی میشه چون وقتی صحبت از موسیقی آذری میشه منظور folk music اون کشور هست و نه سبک pop، r&b و یا hip hop و شما در کشورهای نامبرده می تونین در هر کدوم از سبک هایی که می خواین کارتون رو ادامه بدین
در ضمن آخرش ما نفهمیدیم شما می خواید تحصیلات موسیقی داشته باشید یا دنبال خوانندگی هستید
خیلی ببخشید دوست عزیز .من قبلا نوشته بودم در موسیقی فعلا چیز زیادی نمی دونم گفتم میخوام تازه شروع کنم حالا هر طور که میخوایین فکر کنین در ضمن من تا حالا از آذر بایجان به جز ساز و .. و خواننده هایی که ماتو ترکی بهشون عاشق میگیم چیزی ندیدم مال ترکیه رو دیدم ولی آذربایجان رو نه .و در ضمن من منظورم این بود که از این کشور ها خوشم نمیاد اگه قرار باشه برم اونجا ترجیح میدم همین ایران بمونم و این همه مکافات رو به جون نخرم .و هدف نهایی من هم خواننده شدنه که من فکر میکنم به موسیقی ربط داره درسته ؟به ریاضی که ربط نداره؟

ghlobe
October 18th, 2011, 08:10 PM
خیلی ببخشید دوست عزیز .من قبلا نوشته بودم در موسیقی فعلا چیز زیادی نمی دونم گفتم میخوام تازه شروع کنم حالا هر طور که میخوایین فکر کنین در ضمن من تا حالا از آذر بایجان به جز ساز و .. و خواننده هایی که ماتو ترکی بهشون عاشق میگیم چیزی ندیدم مال ترکیه رو دیدم ولی آذربایجان رو نه .و در ضمن من منظورم این بود که از این کشور ها خوشم نمیاد اگه قرار باشه برم اونجا ترجیح میدم همین ایران بمونم و این همه مکافات رو به جون نخرم .و هدف نهایی من هم خواننده شدنه که من فکر میکنم به موسیقی ربط داره درسته ؟به ریاضی که ربط نداره؟

دوست عزیز هیچ خواننده ای در این دنیا با تحصیل موسیقی آوازخوان نشده است بلکه باید صدای مناسب و استعداد لازم رو داشته باشید. اگر واقعا هدف نهائی شما خواننده شدنه اصولا وقت خودتون رو تلف تحصیل موسیقی نکنید بلکه کلاس آواز بروید و با معلمهای خصوصی تمرین کنید ببینید آیا صدای لازم رو برای آواز خواندن دارید. در ضمن به عنوان خواننده در سن شما مطلقا هیچ شانسی برای مهاجرت یا کار در امریکا و کانادا نخواهید داشت در نتیجه بفکر جای دیگری باشید.

banafshe_shz
October 19th, 2011, 06:33 PM
با سلام و خسته نباشید!!!!

بنده برای دکترا قصد دارم دانشگاه ملی پوسان در رشته مهندسی عمران ادامه تحصیل بدم. آیا دانشگاه ملی پوسان کره جنوبی در رشته مهندسی در مقطع دکترا مورد تائید وزارت علوم ایران هست؟

ممنون میشوم با ذکر کردن سایت و دلیل جواب قانع کننده ای به بنده بدهید.

باتشکر بنفشه از شیراز

nimaafshar8
October 19th, 2011, 06:35 PM
با سلام و خسته نباشید!!!!

بنده برای دکترا قصد دارم دانشگاه ملی پوسان در رشته مهندسی عمران ادامه تحصیل بدم. آیا دانشگاه ملی پوسان کره جنوبی در رشته مهندسی در مقطع دکترا مورد تائید وزارت علوم ایران هست؟

ممنون میشوم با ذکر کردن سایت و دلیل جواب قانع کننده ای به بنده بدهید.

باتشکر بنفشه از شیراز
با سلام.شما می توانید به سایت وزارت علوم برید و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را از آنجا پیدا کنید.
با تشکر

banafshe_shz
October 19th, 2011, 07:09 PM
ببخشید.من خودم میدونم که باید برم سایت وزارت علوم و اونجا نگاه کنم هست یا نه....

ولی اسم دانشگاه pusan national university نیست. شاید اسم دیگه ای دانشگاه داره یا...

ممنون میشوم شما خودتون یک نگاهی بندازید و جواب قانع کننده ای به بنده بدید.

با تشکر فراوان

بنفشه از شیراز

mahmoudb
October 19th, 2011, 07:31 PM
سلام بنفشه از شیراز
بعضی از دانشگاهها مورد تایید وزارت علوم هستن منتها تو سایت آپدیت نشدن. اتفاقا بعضی از دانشگاههای کره ی جنوبی این حالتو دارن. شما باید با وزارت علوم تماس بگیرید و از خودشون مستقیم بپرسید.
بد نیست پست های شماره 105 و 109 رو نگاه کنید:http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?74-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D9%87%D 8%A7%D9%8A-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D9%8A%D8%AF-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85/page11
مورد مشابه شمارو گفته چکار کنید ولی واسه یه کشور دیگه. کیس شما هم مشابه هست.
موفق باشید.

mostafa2000
October 19th, 2011, 08:09 PM
سلام !!!!!!
خانم بنفشه!
شما در این پست(#552) گفتید که رفته اید وزارت علوم و اونا گفتن باید آزمون MCHE بدید. تا اونجایی که من میدونم رفتن شما به وزرات علوم ربطی ندارد البته بجز آقایونی که مشکل سربازی دارن و باید ظاهراً این آزمون رو بدن. میشه در این مورد کمی توضیح بدهید، چون برایم مبهم است .
ممنون

banafshe_shz
October 19th, 2011, 08:10 PM
با سلام !!

ممنون از پاسخی که دادین. فکر کنم بهترین راه تماس گرفتن با وزارت علوم هست.

با تشکر

بنفشه از شیراز

banafshe_shz
October 19th, 2011, 08:14 PM
عذر میخوام چیزه مبهمی وجود نداره !

فکر کنم شما بیشتر حساس شدین... این مطلب ربطی به سربازی نداره ....این یک روال هست برای از ایران خارج شدن و فکر کنم کمی در این زمینه اطلاعات ندارید....

امیدوارم هر جا هستید موفق باشید!

بنفشه از شیراز

mostafa2000
October 19th, 2011, 08:24 PM
عذر میخوام چیزه مبهمی وجود نداره !

فکر کنم شما بیشتر حساس شدین... این مطلب ربطی به سربازی نداره ....این یک روال هست برای از ایران خارج شدن و فکر کنم کمی در این زمینه اطلاعات ندارید....

امیدوارم هر جا هستید موفق باشید!
بنفشه از شیراز
شما مطمئنید؟
برخی از دوستان من رفتند ولی فقط آزمون تافل یا آیلتس دادن و نه MCHE . بهرحال اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارین بدین ممنون میشم.

nimaafshar8
October 20th, 2011, 12:01 AM
شما مطمئنید؟
برخی از دوستان من رفتند ولی فقط آزمون تافل یا آیلتس دادن و نه MCHE . بهرحال اگر شما اطلاعاتی در این زمینه دارین بدین ممنون میشم.
با سلام.دوستان خوبم لطفا قوانین فروم رو رعایت فرمایید و سوال خودتون از قبیل خروج از کشور در تاپیک مربوطه مطرح کنید.
خیر اگر تافل یا آیلتس داشته باشید نیازی به MCHEنیست.
با تشکر

nima_psy
October 20th, 2011, 01:16 AM
سلام بر دوستان

میخواستم بدونم به غیر از POSTECH و دانشگاه بین المللی سئول ، کدوم دانشگاه ها زبانشون انگلیسیه ؟؟

ممنون میشم

hassanrouhi
October 20th, 2011, 12:25 PM
دانشگاه UNISTهم به زبان انگلیسی ارائه میکنه

sesoin
October 22nd, 2011, 04:07 PM
سلام بر دوستان

میخواستم بدونم به غیر از POSTECH و دانشگاه بین المللی سئول ، کدوم دانشگاه ها زبانشون انگلیسیه ؟؟

ممنون میشم
خيلي هاشون تو فوق انگيليسي ارائه ميشن ...kaist.. هم هست

nima_psy
October 22nd, 2011, 06:14 PM
خيلي هاشون تو فوق انگيليسي ارائه ميشن ...kaist.. هم هست

شما آمار دقیقی دارید که تو فوق کدوم دانشگاهها انگلیسی ارائه میشن؟؟ میشه چند تاشو بگین؟؟ ممنون میشم

hassanrouhi
October 22nd, 2011, 06:16 PM
مثلا UNIST-KAIST-Korea university

PILAPILA
October 22nd, 2011, 11:18 PM
سلام !!!!
اینجا کسی نیست که به من بگه آیا دانشگاه ملی پوسان مورد قبول وزارت علوم هست یا نه؟؟؟ من به وزارت علوم زنگ زدم گفتن بی اطلاع هستن.... آهای اونایی که الان کره هستید شماها خبر ندارید ؟؟؟یکی جواب منو بده ممنون میشم ...

بنفشه از شیراز
وقتی وزارت علوم به شما می گه بی اطلاع هستن یعنی تا به حال کسی در خواست بررسی این دانشگاه رو به وزارت نداده اگر در خواستی داده میشد حتما وزارت اطلاع داشتن
پس دیگران هم اطلاعی ندارن و شما اگر می خواهید باید درخواست بدید تا اون رو بررسی کنند.

mahmoudb
October 22nd, 2011, 11:26 PM
من دوس ندارم حرفی بزنم که برام مسئولیت داشته باشه ولی فک میکنم مورد تایید باشه چون تو بچه های خودمون زیاد بحث این دانشگاه رو شنیدم. ظاهرا یه عده از این دانشگاه پذیرش و فاند گرفتن و رفتن.

banafshe_shz
October 23rd, 2011, 09:33 PM
بچه ها چطوری باید به وزارت علوم درخواست بدم که دانشگاه ملی پوسان را مورد تائید قرار بده ؟؟؟؟؟؟؟؟////

PILAPILA
October 23rd, 2011, 10:19 PM
بچه ها چطوری باید به وزارت علوم درخواست بدم که دانشگاه ملی پوسان را مورد تائید قرار بده ؟؟؟؟؟؟؟؟////

خوب زنگ بزن از وزارت علوم سوال کن ببین چه مدارکی می خوان تا بررسی کنند.

ghlobe
October 24th, 2011, 05:10 AM

باید یک فارغ التحصیل این دانشگاه مدرکش رو برای تائید به وزارت علوم بده تا اونها مدرکش رو ارزیابی کنند.

chonbuck
October 24th, 2011, 08:58 PM
سلام.ببخشید بچه ها اگه قرار باشه برای مارچ پذیرش بگیریم به نظرتون تا چه ماهی باید منتظر جواب بمونم استاد بین من و یه هندیه مردد!! و برای مارچ فقط یه سهمیه دکترا داره و یه سوال دیگه اگه قرار شد پذیرش واسه سپتامبر باشه میشه از استاد درخواست کرد که زودتر دعوت نامه رو بفرسته و از دانشگاهشونم ok رو بگیره؟(البته شروع کمک هزینه از سپتامبر باشه)

mahmoudb
October 26th, 2011, 09:54 PM
دوستانی که میخوان واسه دکترای SNU اپلای کنن آیا جواب از استاد گرفتن؟ اصلا ایمیل منو جواب نمیدن! واسه شما هم اینجوریه؟؟

nimaafshar8
October 27th, 2011, 12:14 AM
دوستانی که میخوان واسه دکترای SNU اپلای کنن آیا جواب از استاد گرفتن؟ اصلا ایمیل منو جواب نمیدن! واسه شما هم اینجوریه؟؟
سلام
نه من برای دپارتمان برق ایمیل فرستاده بودم که نهایتا 2 روزه جواب دادن!
مطمئن باشید که ایمیل به دستشون رسیده و جواب ندادن علت های خیلی زیادی داره.
با تشکر

mahmoudb
October 27th, 2011, 12:28 AM
سلام
نه من برای دپارتمان برق ایمیل فرستاده بودم که نهایتا 2 روزه جواب دادن!
مطمئن باشید که ایمیل به دستشون رسیده و جواب ندادن علت های خیلی زیادی داره.
با تشکر
اخه به دو استاد هرکدوم دو بار میل زدم. جواب ندادن. میگم شاید میل دانشگاه تهران فیل.تر میشه؟ شما با جیمیل میفرستی؟

nimaafshar8
October 27th, 2011, 01:02 AM
اخه به دو استاد هرکدوم دو بار میل زدم. جواب ندادن. میگم شاید میل دانشگاه تهران فیل.تر میشه؟ شما با جیمیل میفرستی؟
سلام
آره با جیمیل فرستادم
فکر نمی کنم چون اگه ف بود یه ایمیل خودکار بهتون می یومد که این سرور ف هست.عجله نکنید.جواب ندادن می تونه به خیلی چیزها وابسته باشه.تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که به مسئول admission officeایمیل بزنید و همین سوالا رو از اون بپرسید.
با تشکر

banafshe_shz
October 28th, 2011, 02:39 PM
سلام بچه ها!

کسی اینجا هست که برای دکترا دانشگاه (PNU) در رشته عمران انتخاب کنه؟ به کمکش نیاز دارم....من نمیدونم چطور باید تائیدیه وزارت علوم رو برای مقطع دکترا تو این رشته و تو این دانشگاه
(pusan national university) بگیرم. ممنون میشم بطور واضح راهنمایی کنید.

بنفشه از شیراز

sanaz1361
October 28th, 2011, 06:29 PM
سلام به همگی

من تازه توی این سایت عضو شدم و چند تا سوال داشتم. من قصد دارم برای دانشگاه Korea university اپلای کنم. با یکی از اساتید دانشگاه مکاتبه کردم و گفته که از fund خودش حمایت مالیم میکنه، وگفته که شروع به اپلای بکنم. ولی این دانشگاه که سه جور بورس داره، به خاطر نمره تافل من که 563 هستش و از مینیمم نمره ای که برای Scholorship نوع A که 577 هستش کمتره. نمی تونم بورس نوع A را بگیرم و احتمالا بورس نوع c که فقط شامل 75% tuition fee میشه رامیتونم بگیرم. حالا می خواستم بدونم با این شرایط که استاد مربوطه کفته که خودش support مالی میکنه، اگه نخوام خودم هزینه بکنم، آیا این کمک مالی هرینه های تحصیل و خوابگاه و زندگیمو cover میکنه. و اصلا اینکه این دانشکاه چطور دانشگاهی هستش؟ ممنون میشم اگر جواب سوالاتم بدید.

brotherhood
October 29th, 2011, 04:40 PM
سلام دوستان.
به همه چیز اشاره شد جز موضوعات مهم:
1 - دیپلم چند ساله میخاد و با چه معدلی؟؟
2 - بورس به چه چیز هایی بستگی داره؟
3 - ایا رشته موسیقی و ویدیو گیم یا همون هوش مصنوعی یا بهتر بگم سخت افزار داره؟
4 - برا لیسانس هم میشه اقدام کرد؟ من شنیدم لیسانس بین 4 تا 5 ساله درسته؟
5 - برا لیسانس هم انگلیسی داره؟
6 - این زبان کره ای که اموزش میبینیم وسط سال تحصیلیه؟ چقدر طول میکشه؟ ما چقدر یاد میگیریم؟ ایا سخته ؟
5 - ایا نتایج کنکور هم میخاد؟
ایتالیا یا کره یا چین؟ از همه نظر ولی بیشتر مالی؟
میشه درباره کشورش ومردم و فرهنگش بگین؟

ممنون

sanaz1361
October 29th, 2011, 11:35 PM
ممکنه یکی جواب سوال من بده. ممنون میشم. من قصد دارم برای دانشگاه Korea university اپلای کنم. با یکی از اساتید دانشگاه مکاتبه کردم و گفته که از fund خودش حمایت مالیم میکنه، وگفته که شروع به اپلای بکنم. ولی این دانشگاه که سه جور بورس داره، به خاطر نمره تافل من که 563 هستش و از مینیمم نمره ای که برای Scholorship نوع A که 577 هستش کمتره. نمی تونم بورس نوع A را بگیرم و احتمالا بورس نوع c که فقط شامل 75% tuition fee میشه رامیتونم بگیرم. حالا می خواستم بدونم با این شرایط که استاد مربوطه کفته که خودش support مالی میکنه، اگه نخوام خودم هزینه بکنم، آیا این کمک مالی هرینه های تحصیل و خوابگاه و زندگیمو cover میکنه. و اصلا اینکه این دانشکاه چطور دانشگاهی هستش؟ ممنون میشم اگر جواب سوالاتم بدید.

nimaafshar8
October 29th, 2011, 11:43 PM
ممکنه یکی جواب سوال من بده. ممنون میشم. من قصد دارم برای دانشگاه Korea university اپلای کنم. با یکی از اساتید دانشگاه مکاتبه کردم و گفته که از fund خودش حمایت مالیم میکنه، وگفته که شروع به اپلای بکنم. ولی این دانشگاه که سه جور بورس داره، به خاطر نمره تافل من که 563 هستش و از مینیمم نمره ای که برای Scholorship نوع A که 577 هستش کمتره. نمی تونم بورس نوع A را بگیرم و احتمالا بورس نوع c که فقط شامل 75% tuition fee میشه رامیتونم بگیرم. حالا می خواستم بدونم با این شرایط که استاد مربوطه کفته که خودش support مالی میکنه، اگه نخوام خودم هزینه بکنم، آیا این کمک مالی هرینه های تحصیل و خوابگاه و زندگیمو cover میکنه. و اصلا اینکه این دانشکاه چطور دانشگاهی هستش؟ ممنون میشم اگر جواب سوالاتم بدید.
با سلام
بهترین منبع اینه که به admission officeایمیل بزنید و همین سوالا رو از اون بپرسید.
لطفا در مورد شرایط خودتون یکم توضیح بدین که چطور بورس گرفتید:چه مقطعی چه رشته ای معدل تعداد مقاله و سابقه کار و...
با تشکر

alikarimi64
October 30th, 2011, 01:27 PM

سلام

خوب، اول اینکه معمولا باید بپرسین که چقدر می‌خواد بهت بده، اگه بین ۷۰۰ تا ۱میلیون باشه خوب، می‌شه باهاش هزینه دانشگاه، خورد و خوراک و هزینه مسکن رو داد.

این دانشگاه جزو وزارت علوم نبود، ولی‌ خوب من یه کاری کردم و فقط دانشکده فنی رفته توی لیست، اما همیشه بدونین قبل از اینکه جایی برین یه درخواست کتبی‌ به وزارت علوم بدین و بخواین کتباً پاسخ بدن که دانشگاه مورد تایید هست یا نه، که اون برگه می‌شه مدرک و میتونین بهش استناد کنین.

من که از رشته و لابراتوار راضیم، بستگی به این داره، که چه رشته‌ای میخوای بخونی‌، و تو چه لابراتوار‌ای هستی‌.

nimaafshar8
October 30th, 2011, 01:56 PM
با سلام.من تقریبا تمام دانشگاه های کره رو بررسی کردم ظاهرا همشون برای مقطع ارشد امتحان و مصاحبه دارند.کسانی که تجربه این مصاحبه رو داشتن راهنمایی کنند ممنون میشم.با تشکر

sanaz1361
October 30th, 2011, 03:35 PM
من میخواستم برای دانشگاه Korea university در مقطع دکتری اپلای کنم. با یکی از استادای اونجا مکاتبه کردم و گفته که بهم Fund میده. ولی چون نمره تافلم 563 هستش و از حداقل نمره برای 100% Scholorship کمتر هستش، استاد مربوطه گفته که بهتره یک بار دیگه تا قبل از تموم شدن تاریخ apply امتحان تافل بدم. می خواستم بدونم که به نظر شما امتحان بدم؟ منظورم اینه که اگر بتونم این نمره را کسب کنم با توجه به قول استاد، چقدر میتونم امیدوار باشم که از دانشگاه پذیرش می گیرم؟ و در ضمن یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship داشتن نمره GPA 4 از 4.5 یا (90 از 100) هستش. معدل فوق لیسانس من 18.16 هست. آیا توی این Range قرار میگیره؟ یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship ، Recommendation from the departement and permission from the dean of gradute school هستش که دومی را گفتن که نیازی به تماس دانشجو نیست. آیا اطلاعاتی در این مورد دارید. ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو بدید.

sanaz1361
October 30th, 2011, 03:42 PM
سلام

خوب، اول اینکه معمولا باید بپرسین که چقدر می‌خواد بهت بده، اگه بین ۷۰۰ تا ۱میلیون باشه خوب، می‌شه باهاش هزینه دانشگاه، خورد و خوراک و هزینه مسکن رو داد.

این دانشگاه جزو وزارت علوم نبود، ولی‌ خوب من یه کاری کردم و فقط دانشکده فنی رفته توی لیست، اما همیشه بدونین قبل از اینکه جایی برین یه درخواست کتبی‌ به وزارت علوم بدین و بخواین کتباً پاسخ بدن که دانشگاه مورد تایید هست یا نه، که اون برگه می‌شه مدرک و میتونین بهش استناد کنین.

من که از رشته و لابراتوار راضیم، بستگی به این داره، که چه رشته‌ای میخوای بخونی‌، و تو چه لابراتوار‌ای هستی‌.

با سلام
بهترین منبع اینه که به admission officeایمیل بزنید و همین سوالا رو از اون بپرسید.
لطفا در مورد شرایط خودتون یکم توضیح بدین که چطور بورس گرفتید:چه مقطعی چه رشته ای معدل تعداد مقاله و سابقه کار و...
با تشکر

من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی هستم با معدل 18.16. که یک مقاله ISI 6 تا کنفرانس Paper بین المللی و یک ثبت اختراع داشتم. نمره تافلم 563 شده ( که الان با همین قسمت مشکل دارم). من از طریق ایمیل با استادم مکاتبه کردم و مدارکم براش فرستادم. البته من 3 تا Recommendation هم از استادای اینجا براش فرستادم. امیدوارم جواب سوالاتتون را داده باشم.

sanaz1361
October 30th, 2011, 03:48 PM
ممنونم از پاسختون. ولی تاییدیه وزارت علوم را چطوری باید بگیرم. چطوری باید اقدام کنم؟ ممکنه که برام توضیح بدید. ممنون

PILAPILA
October 30th, 2011, 07:19 PM
دوستان یکی سوال های قبلی من هم جواب بده...
..........................................
ایا کره کشورش می ارزه؟ برا تحصیل؟

به نظر من اگه بورس نگیری نمی ارزه تازه اگه هم بورس بگیری باید به معدلت توجه کنی شاید جاهای بهتری وجود داشته باشه.
در کل این به شرایط شما بستگی داره.

nimaafshar8
October 30th, 2011, 09:54 PM
با سلام
دانشگاه انتخابی من رشته ی بنده رو به زبان کره ای تدریس می کنه.
آیا می توان در داخل خود دانشگاه دوره ی زبان کره ای رو گذراند و سپس وارد کورس ارشد شد؟چه مدت باید آموزش ببینیم؟
و ظاهرا باید در اخر این دوره ی یک امتحان شبیه تافل اما به زبان کره ای بدهیم آیا می توانیم از پس این امتحان بر بیاییم و در حین تحصیل با این زبان مشکلی نداشته باشیم البته در ابتدا مهم ترین نکته این است که از پس این امتحان بر بیاییم؟زیرا که زبان کره ای زبان بسیار دشواری می باشد؟
درست است که این به شرایط هر کسی بستگی دارد اما خواستم نظر شما رو هم در این زمینه جویا شوم
با تشکر

woody
October 31st, 2011, 12:30 AM
با سلام
دانشگاه انتخابی من رشته ی بنده رو به زبان کره ای تدریس می کنه.
آیا می توان در داخل خود دانشگاه دوره ی زبان کره ای رو گذراند و سپس وارد کورس ارشد شد؟چه مدت باید آموزش ببینیم؟
و ظاهرا باید در اخر این دوره ی یک امتحان شبیه تافل اما به زبان کره ای بدهیم آیا می توانیم از پس این امتحان بر بیاییم و در حین تحصیل با این زبان مشکلی نداشته باشیم البته در ابتدا مهم ترین نکته این است که از پس این امتحان بر بیاییم؟زیرا که زبان کره ای زبان بسیار دشواری می باشد؟
درست است که این به شرایط هر کسی بستگی دارد اما خواستم نظر شما رو هم در این زمینه جویا شوم
با تشکر
تحصیل به زبان کره ای رو فراموش کنید دوست من. دنبال برنامه های منطقی تر و مفیدتری باشید. نظر من!

sajad6363
October 31st, 2011, 12:31 AM
مثلا UNIST-KAIST-Korea university
سلام، مازرونی ریکای عزیز منم مث خودت شمالیم
ببین با این شرایط شانسی واسه phd کره با بورس دارم؟
لیسانس نرم افزار 17.01
ارشد آزاد قزوین بدون پایاننامه(هنوز دفاع نکردم) 18.37
2 مقاله داخلی
آیلتس قبل عید 6.5
1 ژورنال بین المللی خارجی
ایشالا یک کنفرانش IEEE و یک ISI سابمیت اضافه شه
ته فِدا، دوندی چنده شانس دارمه؟
جانِ مِن درصد هاده.
راستی اگه جای دیگه ای به ذهنت می رسه مث اروپا، راهنماییم کن عزیز..

nima_psy
October 31st, 2011, 10:22 AM
به نظر من اگه بورس نگیری نمی ارزه تازه اگه هم بورس بگیری باید به معدلت توجه کنی شاید جاهای بهتری وجود داشته باشه.

میشه بیشتر توضیح بدین؟؟ واسه چی بدون بورس نمی ارزه ؟؟؟

hassanrouhi
October 31st, 2011, 10:31 AM
سلام، مازرونی ریکای عزیز منم مث خودت شمالیم ببین با این شرایط شانسی واسه phd کره با بورس دارم؟ لیسانس نرم افزار 17.01 ارشد آزاد قزوین بدون پایاننامه(هنوز دفاع نکردم) 18.37 2 مقاله داخلی آیلتس قبل عید 6.5 1 ژورنال بین المللی خارجی ایشالا یک کنفرانش IEEE و یک ISI سابمیت اضافه شه ته فِدا، دوندی چنده شانس دارمه؟ جانِ مِن درصد هاده. راستی اگه جای دیگه ای به ذهنت می رسه مث اروپا، راهنماییم کن عزیز..
سلام
راستش درصد دقیقیکه نمیشه گفت.بستگی به تلاش خودت داره که بتونی مخ استادی رو بزنی.اما شانست بالاست.خوبه!
اما به نظر من رو نروژ دانمارک و حتی سوئد فکر کن.هم از نظرمالی بهتر ساپورت میکنن و هم محیط بین المللی تری دارن و هم ویزای شنگن........
کلا شرایطت بدنیست به نظرم و میتونی واسه همه جا شانست رو امتحان کنی و بایه GREخوب واسه امریکا هم اقدام کنی

hassanrouhi
October 31st, 2011, 10:41 AM
فکر کنم این دوستمون کره رو با مالزی اشتباه گرفته و اشتباه سهوی داشتند!البته به نظر من!شاید به نظر شما درس خواندن در دانشگاه های رنک 21 یا 40 و حتی 150 ارزش نداشته باشه و حتما به دنبال استنفورد و یا برکلی هستی شما!!اگه اینجور که خوب واقعا ارزش نداره ادمی مثل شما بره کره و مثلا تو KAISTدرس بخوانه.یه جورایی حروم میشه!! اما نه اگه میخوای ارشدت رو تو شریف یا حتی کشور زیبای مالزی درس بخوانی شرمنده رک میگم از خداتم باشه که بری تو دانشگاه های برتر کره درس بخوانی!
یه چیز دیگه ای هم هست اینکه بچه ها توجه نمیکنن چه پستی میذارن و فکر میکنم 4روز دیگه این پست پاک میشه.1%احتمال بده که پست شما رو 1سال بعد یکی میخوانه و بازم 0.01%احتمال بده که ورش تاثیر منفی میذاره.حداقل داری بد میگی از جایی دلیل براشبیار که به این دلیل و این دلیل این کشور جای خوبیبرای درس خواند نیست و مثلا برین برکلی!!

mahmoudb
October 31st, 2011, 12:00 PM
اما نه اگه میخوای ارشدت رو تو شریف یا حتی کشور زیبای مالزی درس بخوانی شرمنده رک میگم از خداتم باشه که بری تو دانشگاه های برتر کره درس بخوانی!

دوست عزیز به عقیده ی بنده مقایسه جالبی بین شریف و مالزی (!) انجام ندادید. بچه های برق، کامپیوتر، مکانیک..شریف تو بهترین دانشگاههای دنیا پذیرش گرفتن. (اگه خواستی بگو تا لینکشونو برات بفرستم). بعید میدونم از خداشون باشه برن کره!
ضمنا تصمیم گیری صرفا براساس رنک شاید درست نباشه. یکی از دوستان اشنا از دانشگاه NUS سنگاپور بورس شد (رنکشو دقیق نمیدونم ولی زیر 30 هست) بعد 2-3 ماه انصراف داد برگشت. خودش میگفت اشتباه کرده واسه امریکا و کانادا اقدام نکرده.
کره شاید کشور خوبی باشه ولی به هیچ وجه قابل قیاس با 1-150 امریکا نیست. مثلا مقایسه USC با رنک حدود 70 با دانشگاه کره ای با رنک 40 خنده داره!

alikarimi64
October 31st, 2011, 01:10 PM
ممنونم از پاسختون. ولی تاییدیه وزارت علوم را چطوری باید بگیرم. چطوری باید اقدام کنم؟ ممکنه که برام توضیح بدید. ممنون

It is just have done by me and don't worry about it you should send an Official letter to Ministry of Science and the department will reply to you, clearly you should keep this confirmation for this university during your education.
you can refer to the ministry of science , 4th floor , Ms Taheri, she is in charge of Graduates abroad, NOTE: if she is in a good mood:D, she will reply you in a right way , else you must refer to her boss!

have a nice time

alikarimi64
October 31st, 2011, 01:20 PM
من میخواستم برای دانشگاه Korea university در مقطع دکتری اپلای کنم. با یکی از استادای اونجا مکاتبه کردم و گفته که بهم Fund میده. ولی چون نمره تافلم 563 هستش و از حداقل نمره برای 100% Scholorship کمتر هستش، استاد مربوطه گفته که بهتره یک بار دیگه تا قبل از تموم شدن تاریخ apply امتحان تافل بدم. می خواستم بدونم که به نظر شما امتحان بدم؟ منظورم اینه که اگر بتونم این نمره را کسب کنم با توجه به قول استاد، چقدر میتونم امیدوار باشم که از دانشگاه پذیرش می گیرم؟ و در ضمن یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship داشتن نمره GPA 4 از 4.5 یا (90 از 100) هستش. معدل فوق لیسانس من 18.16 هست. آیا توی این Range قرار میگیره؟ یکی دیگه از شرایط دانشگاه برای دادن 100% Scholorship ، Recommendation from the departement and permission from the dean of gradute school هستش که دومی را گفتن که نیازی به تماس دانشجو نیست. آیا اطلاعاتی در این مورد دارید. ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو بدید.

Dear sanaz
I think it's better that you know about your professor's financial support (monthly stipend), if the stipend was in the range i've told you so you don't need for new score of TOFEL, however it's your destiny and you should decide!

nice time

hassanrouhi
October 31st, 2011, 07:57 PM
دوست عزیز به عقیده ی بنده مقایسه جالبی بین شریف و مالزی (!) انجام ندادید. بچه های برق، کامپیوتر، مکانیک..شریف تو بهترین دانشگاههای دنیا پذیرش گرفتن. (اگه خواستی بگو تا لینکشونو برات بفرستم). بعید میدونم از خداشون باشه برن کره!
ضمنا تصمیم گیری صرفا براساس رنک شاید درست نباشه. یکی از دوستان اشنا از دانشگاه NUS سنگاپور بورس شد (رنکشو دقیق نمیدونم ولی زیر 30 هست) بعد 2-3 ماه انصراف داد برگشت. خودش میگفت اشتباه کرده واسه امریکا و کانادا اقدام نکرده.
کره شاید کشور خوبی باشه ولی به هیچ وجه قابل قیاس با 1-150 امریکا نیست. مثلا مقایسه USC با رنک حدود 70 با دانشگاه کره ای با رنک 40 خنده داره!
سلام محمود خان!
راستش من اصلا قصد نداشتم شریف رو با مالزی مقایسه کنم.چون اصلا قابل مقایسه نیستند!!شریف در مقابل مالزی مثل برکلی هست در مقابل تهران!!منظورمو درست نفهمیدی.منظورم این بود که اگر مسی بخواد ارشد مثلا شریف بخوانه اگر همون ادم بخواد برای مثلا KAISTهم اقدام کنه 100%که سهله 200% برد کرده!!!
در ضمن شما باید رشته با رشته بررسی کنین.شاید در نفت کره در مقابل امریکا چیزی نداشته باشه اما در زمینه ی انرژی های نو و الکترونیک خیلی خیلی خیلی^Nقویه!نمیشه انکارش کرد!
یه نگاهی هم به رزومه ی استاد های KAISTبندازی 99% از top10امریکا دکتراشونو گرفتن!
در ضمن اون رنک 70 رونفهمیدم.70 جهانی یا 70 امریکا>؟! اگه حالت اول باشه خوب میشه در موردش بحث کرد.اما در مورد حالت دوم حداقل در مورد رشته ی خودم میگم اصلا قابل مقایسه با KAISTنیست!

sanaz1361
November 1st, 2011, 02:08 PM
It is just have done by me and don't worry about it you should send an Official letter to Ministry of Science and the department will reply to you, clearly you should keep this confirmation for this university during your education.
you can refer to the ministry of science , 4th floor , Ms Taheri, she is in charge of Graduates abroad, NOTE: if she is in a good mood:D, she will reply you in a right way , else you must refer to her boss!

have a nice time

ممنونم از پاسختون. ممکنه آدرس پستی جایی رو که باید برم و سایتشون رو برام توی Froum بذارید. و اینکه از طریق ایمیل باید باهاشون مکاتبه کنم یا حضوری. و چه مدارکی رو باید براشون ببرم؟

ممنون از وقتی که می گذارید.

alikarimi64
November 2nd, 2011, 10:33 AM
ممنونم از پاسختون. ممکنه آدرس پستی جایی رو که باید برم و سایتشون رو برام توی Froum بذارید. و اینکه از طریق ایمیل باید باهاشون مکاتبه کنم یا حضوری. و چه مدارکی رو باید براشون ببرم؟

ممنون از وقتی که می گذارید.

I think communicating via Email doesn't good way in regarding this case, since i had this experiment, so it would be better you go to there an pursue your letter's status every week, as I've mentioned about it already:D.
Address: Meidane sanat, piroozane shomali, vezarate oloom, tabaghe 4, khanoome taheri, "age avaz nashode bashe!"
About documents, I think there is not any necessary document in your case because the university was accepted during my process and you should ask them about the status of KU, after it they will reply to your letter, officially. Note: You'd better refer to my letter, by using my name.

have a nice time

mvi
November 6th, 2011, 04:28 PM
سلام دوستان یه سوالی داشتم.چرا کره رو مناسب برای ایرانی ها نمیدونید؟

w4lk_3lon3
November 8th, 2011, 07:55 PM
سلام من میخواستم بدونم واسه فوق لیسانس معماری کدوم کشور بهتر به نظرتون ژاپن یا کره؟ با این توصیف که تو 2تا کشور بورسیه به من تعلق میگیره!

hassanrouhi
November 9th, 2011, 12:25 AM
ژاپن یه خورده گرون تره.اما اگه فول فاند میگیرین و مشکل مالی نیست به نظرم ژاپن بهتره.البته بستگی به دانشگاه هم داره

brotherhood
November 9th, 2011, 02:12 PM
ژاپن به علت شیمیایی شدن فکر نکنم الان خوب باشه

sesoin
November 9th, 2011, 03:31 PM
با سلام.من تقریبا تمام دانشگاه های کره رو بررسی کردم ظاهرا همشون برای مقطع ارشد امتحان و مصاحبه دارند.کسانی که تجربه این مصاحبه رو داشتن راهنمایی کنند ممنون میشم.با تشکر
من مصاحبه دادم اما برا بيسانس... اسون بود بيشتر سوالاي كلي كه چرا ميخواي بري؟ چرا اينجا . از اين جور چيزا ..ديگه ارشدشو نميدونم

sesoin
November 9th, 2011, 03:34 PM
سلام من میخواستم بدونم واسه فوق لیسانس معماری کدوم کشور بهتر به نظرتون ژاپن یا کره؟ با این توصیف که تو 2تا کشور بورسیه به من تعلق میگیره!
كره خيلي بهتره اگه ميخواين خوب زندگي كنين...استاندار هاي زندگي تو كره خيلي بالا تر از ژاپنه..... مردمشم خونگرم ترن

w4lk_3lon3
November 9th, 2011, 05:28 PM
كره خيلي بهتره اگه ميخواين خوب زندگي كنين...استاندار هاي زندگي تو كره خيلي بالا تر از ژاپنه..... مردمشم خونگرم ترن

مرسی بابت راهنمایی تون . یه سوال دیگه هم داشتم . دوست من میخواد دندونپزشکی بخونه . من هر چی گشتم اطلاعاتی درباره مخارج و چند ساله بودن تحصیل پیدا نکردم شما اطلاعاتی در این باره ندارید؟

sadegh1989
November 11th, 2011, 02:02 PM
سلام
من اکتشاف معدن خوندم
دانشگاه تهران
معدل:13.8
IELTS=6
می خواستم بپرسم کدام دانشگاه ها امکان پذیرش و فاند برای من وجود داره
برای رشته های نفت ، GIS ، ژئو فیزیک ، معدن می خواستم اقدام کنم

mayi2374
November 11th, 2011, 04:43 PM
سلام...من می خواستم برای کارشناسی رشته هنر اقدام کنم....در حال حاضر سوم دبیرستان رشته ی نقاشی هستم....انگلیسیم خوبه و فک می کنم بتونم IELTS بالایی رو بگیرم....کره ای هم مشکلی ندارم چون زبان ها رو راحت و سریع یاد می گیرم...معدلم هم بالای 17 هست...فک می کنید بتونم بورسیه بگیرم...؟چطوری برای پزیرش باید اقدام کنم..؟به نظر شما پیش دانشگاهی رو بخونم...کنکور بدم؟
خییلی ممنون می شم اگه جوابم رو بدین...من چیز زیادی نمی دونم!

nimaafshar8
November 13th, 2011, 01:45 AM
با سلام.یک فایلی مربوط به دانشگاه های مورد تایید کره جنوبی جمع آوری کرده ام(توسط ایمیل و یا سرچ در وب سایت خود دانشگاه)البته برای رشته ی برق قدرت.که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
با تشکر

alikarimi64
November 13th, 2011, 05:29 AM
با سلام.یک فایلی مربوط به دانشگاه های مورد تایید کره جنوبی جمع آوری کرده ام(توسط ایمیل و یا سرچ در وب سایت خود دانشگاه)البته برای رشته ی برق قدرت.که امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیرد.
با تشکر

KU Signs Academic Exchange Agreement with University of Tehran;)
http://korea.ac.kr/do/MessageBoard/ArticleRead.do?id=4c76a0

sesoin
November 13th, 2011, 10:08 AM
مرسی بابت راهنمایی تون . یه سوال دیگه هم داشتم . دوست من میخواد دندونپزشکی بخونه . من هر چی گشتم اطلاعاتی درباره مخارج و چند ساله بودن تحصیل پیدا نکردم شما اطلاعاتی در این باره ندارید؟
دندون پزشكي؟؟؟؟ نه من كلا از پزشكي سر در نميارم اما چون تو بورس دولت كره نيست احتمالا بيشتر از 4 ساله...... به yonsei ايميل بزنيد چون زود جواب ميده ميگم ....

sesoin
November 13th, 2011, 10:13 AM
سلام...من می خواستم برای کارشناسی رشته هنر اقدام کنم....در حال حاضر سوم دبیرستان رشته ی نقاشی هستم....انگلیسیم خوبه و فک می کنم بتونم IELTS بالایی رو بگیرم....کره ای هم مشکلی ندارم چون زبان ها رو راحت و سریع یاد می گیرم...معدلم هم بالای 17 هست...فک می کنید بتونم بورسیه بگیرم...؟چطوری برای پزیرش باید اقدام کنم..؟به نظر شما پیش دانشگاهی رو بخونم...کنکور بدم؟
خییلی ممنون می شم اگه جوابم رو بدین...من چیز زیادی نمی دونم!
خيلي خوبه كه رشته اتون هنره.... پس نقاشيتون بايد خوب باشه...ببينيد يه بورسي هست خود دولت كره ميده سالي به 2 تا ايراني اگه مدرك زبان خوب بگيري نمونه كاراتم خوب باشه يه رزومه نسبتا خوبم جور كني مثلا مقام كشوريي چيزي ....ميتوني بگيريش...كلا تو نقاشي و هنر و اينچيزا اولا كه مدرك زبان باس داشته باشي دوما اگه بورس و فاند و اينجور چيزا ميخواي چون دوتا دانشگاه انگيليسي زبان كره تو ليسانس فقط فني ان بايد يا الان مدرك كره اي بگيري يا قيد فاند و تو 2 ترم اول بزني تا كره اي ياد بگيري.... اما به نظر من برا هنر رفتن به كره خوب....زياد عاقلانه نيست

mehdi89
November 13th, 2011, 08:12 PM
سلام من ميخوام براي كارشناسي ارشد اقدام كنم.كارشناسي رشته مهندسي صنايع دانشگاه آزاد معدلم هست16 تا بهمن فكر كنم آيلتس 6-6.5 بگيرم،خواستم ببينم شانسي واسه پذيرش دانشگاههاي خوب كره رو دارم؟؟ امكان داره بهم فاند بدن؟؟؟ ممنون

shiva136687
November 15th, 2011, 10:25 AM
سلام .من دانشجوی ترم اخر مهندسی عمران دانشکاه سراسری تبریز هستم.معدل کل من 14.77 و معدل تخصصیم 15.44می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که من با این شرایط و گرفتن نمره متوسط از تافل می تونم از 15 اردیبهشت به بعد واسه گرفتن پذیرش واسه سال تحصیلی 2012-2013 اقدام کنم و اینکه در صورت داشتن مقاله بورس به من تعلق می گیره؟ یه سوال دیگه جواب ازمون تافل چه قدر بعد ازمون می یاد و واسه دانشگاه های کره از کی باید اقدام کرد؟
خواهشا منو راهنمایی کنین که از کجا و چجوری شروع کنم مرسی

shiva136687
November 15th, 2011, 02:11 PM
از دوستان کسی نیست که منو راهنمایی کنه .
من می خوام ببینم چه قدر وقت دارم تا هم مدارک هم هزینه لازم جمع کنم..ممنون می شم راهنماییم کنین.

یه سوال دیگه هم داشتم حساب بانکی که بلز می کنیم واسه پذیرش حداقل مبلغ باید چقدر باشه؟

nimaafshar8
November 15th, 2011, 02:21 PM
یه سوال دیگه هم داشتم حساب بانکی که بلز می کنیم واسه پذیرش حداقل مبلغ باید چقدر باشه؟
سلام دوست خوبم.شما می تونید تمام اطلاعات مورد نظرتون رو از وب سایت دانشگاه مورد نظرتون جمع آوری کنید(یک سرچ ساده)مثلا اگر اشتباه نکنم 10000$حساب بانکی می خوان.سوالتون تکراری هست برا همین کسی جاب نمیده لطفا صفحات قبل را خوب مطالعه بفرمایید.با تشکر

shiva136687
November 15th, 2011, 02:48 PM
سلام دوست خوبم.شما می تونید تمام اطلاعات مورد نظرتون رو از وب سایت دانشگاه مورد نظرتون جمع آوری کنید(یک سرچ ساده)مثلا اگر اشتباه نکنم 10000$حساب بانکی می خوان.سوالتون تکراری هست برا همین کسی جاب نمیده لطفا صفحات قبل را خوب مطالعه بفرمایید.با تشکر

مرسی.
اخه قبلش می خواستم بدونم با اون شرایطی که من دارم دانشگاهی به من پذیرش میده یا نه؟

krig1960
November 15th, 2011, 04:18 PM
میشه یکی جواب سوالای منو بده و بگه امکان پذیرش و فاند یا حداقل کار به همراه درس واسه من تو کره امکان پذیره یا نه؟
سلام دوست عزیز.
برای گرفتن پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی به طور عمومی نیاز به داشتن مدرک لیسانس و مدرک زبان با نمره ای دست کم برابر حداقل دانشگاه مورد نظر دارید. در مورد دریافت بورس، ماجرا به همین سادگی و سرراستی نیست و بسته به مقطع (فوق لیسانس یا دکترا) و دانشگاهی که می خواهید اقدام کنید، ممکن است بورس هایی موجود باشد یا نباشد. ضمن این که بورس ها ممکن است کامل باشند یا صرفاً بخشی از هزینه ها (مثلاً شهریه) را پوشش دهند. در هر صورت شانس شما برای دریافت بورس بر مبنای مجموع سوابق آموزشی (معدل) و پژوهشی (مقالات) روزمه شما تعیین خواهد شد که به طور عمومی برای دریافت بورس در مقاطع دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارشد، اهمیت بخش دوم (سابقه پژوهشی) بیشتر است. در مورد زمان بندی ها، به طور معمول هر دانشگاه و دانشکده ممکن است زمان بندی خاص خودش را داشته باشد، پس بهترین کار مراجعه به سایت خود دانشگاههاست. روال عمومی مراجعه به بخش International students سایت دانشگاه مورد نظر، انتخاب بخش های Graduate/Postgraduate programs (degree) و مطالعه بخش Admission requirements (و فراهم کردن مدارک مورد نیاز با توجه به زمان تعیین شده) هست. ضمن این که برای بورس و شهریه ها هم می توانید از بخش هایی مثل Scholarships, Financial Aids/ Tuition fees اطلاعات لازم را کسب کنید. بقیه اطلاعات عمومی مورد نیاز را با صرف وقت و حوصله و مطالعه بخش ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki) همین سایت، تاپیک های مرتبط همین فروم و سایت دانشگاههای مورد نظر خواهید یافت.

موفق باشید

پی نوشت: دوست عزیز به یک نکته دقت بفرمایید و آن این است که وقتی شما سوالی را اینجا مطرح می فرمایید به این معناست که قبلاً با تمام تلاش خودتان نتوانسته اید جواب آن را پیدا کنید، پس بهتر است برای رسیدن سریع تر به پاسخ سوالات خود و صرفه جویی در وقت، قبل از طرح سوال جدید ابتدا در میان منابع موجود به دقت جستجو بفرمایید. با تشکر

shiva136687
November 15th, 2011, 04:22 PM
سلام دوست عزیز.
برای گرفتن پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی به طور عمومی نیاز به داشتن مدرک لیسانس و مدرک زبان با نمره ای دست کم برابر حداقل دانشگاه مورد نظر دارید. در مورد دریافت بورس، ماجرا به همین سادگی و سرراستی نیست و بسته به مقطع (فوق لیسانس یا دکترا) و دانشگاهی که می خواهید اقدام کنید، ممکن است بورس هایی موجود باشد یا نباشد. ضمن این که بورس ها ممکن است کامل باشند یا صرفاً بخشی از هزینه ها (مثلاً شهریه) را پوشش دهند. در هر صورت شانس شما برای دریافت بورس بر مبنای مجموع سوابق آموزشی (معدل) و پژوهشی (مقالات) روزمه شما تعیین خواهد شد که به طور عمومی برای دریافت بورس در مقاطع دکترا نسبت به مقطع کارشناسی ارشد، اهمیت بخش دوم (سابقه پژوهشی) بیشتر است. در مورد زمان بندی ها، به طور معمول هر دانشگاه و دانشکده ممکن است زمان بندی خاص خودش را داشته باشد، پس بهترین کار مراجعه به سایت خود دانشگاههاست. روال عمومی مراجعه به بخش International students سایت دانشگاه مورد نظر، انتخاب بخش های Graduate/Postgraduate programs (degree) و مطالعه بخش Admission requirements (و فراهم کردن مدارک مورد نیاز با توجه به زمان تعیین شده) هست. ضمن این که برای بورس و شهریه ها هم می توانید از بخش هایی مثل Scholarships, Financial Aids/ Tuition fees اطلاعات لازم را کسب کنید. بقیه اطلاعات عمومی مورد نیاز را با صرف وقت و حوصله، مطالعه بخش ویکی (http://www.applyabroad.org/wiki) همین سایت، تاپیک های مرتبط همین فروم و سایت دانشگاههای مورد نظرخواهید یافت.

موفق باشید

پی نوشت: دوست عزیز به یک نکته دقت بفرمایید و آن این است که وقتی شما سوالی را اینجا مطرح می فرمایید به این معناست که قبلاً با تمام تلاش خودتان نتوانسته اید جواب آن را پیدا کنید، پس بهتر است برای رسیدن سریع تر به پاسخ سوالات خود و صرفه جویی در وقت، قبل از طرح سوال جدید ابتدا در میان منابع موجود به دقت جستجو بفرمایید. با تشکر
ممون از پاسخ گویییتون. منم الان تو دوتا از سات های دانشگاها بودم و داشتم همین بخشی که اشاره کردین می خوندم. چون کسی رو نمی شناسم که از کره پذیرش گرفته می خواستم ببینم وضعیت من چه جوریه؟
بازم خیلی ممنون

shiva136687
November 15th, 2011, 04:25 PM
سلام دوستان من الان تقریباً یک ساله که اومدم کره و دارم توی دانشگاه POSTECH دکترا می خونم. POSTECH بهمراه KAIST و Seoul National University بهترین دانشگاههای فنی کره محسوب می شن. از نظر بورس دانشگاه POSTECH نسبتاً خوب ارزیابی می شه چون از طرف شرکت فولادسازی POSCO تامین مالی می شه و دانشگاه کوچکی هم هست. اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در ساله که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن. وقتی من سال قبل اومدم کره و همچنین 3 سال قبل که برای کنفرانس اومده بودم، 1 میلیون وون میشد بیشتر از 1 میلیون تومن ولی این روزها ارزش وون در برابر دلار و لذا در برابر تومان خیلی کم شده. کلا وون در برابر دلار نوسانات زیاد داره. از 1 میلیون وونی که دانشگاه میده تقریباً 400-500 هزار وونش رو باید برای شهریه بدین و براتون تقریباً 500 هزار وون می مونه. اگر مجرد باشین می تونین از خوابگاههای مجردی استفاده کنین که باید ماهی 70-80 هزار وون براش بدین و اگر مثل من متاهل باشین از آپارتمانهای متاهلی که هزینش ماهی 210 هزار وونه. جهت اطلاع توی شهر پوهانگ اگر تنها باشین 300 هزار برای خورد و خوراک و پوشاک کافیه.

البته توی POSTECH یک استثنا هم وجود داره به اسم Graduate Institute of Ferrous Technology (GIFT) که از لحاظ هیات علمی، امکانات و بودجه شرایط بسیار مناسبی داره چون مستقیماً با شرکت POSCO در ارتباطه و به نوعی نقش R&D رو برای این شرکت فولادسازی بازی می کنه. توی GIFT دانشجوها شهریه نمی دن، زبان رسمی انگلیسیه و دانشجوهای ارشد ماهی 1 میلیون و دانشجوهای دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون بورس می گیرند. من به عنوان دانشجوی دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون از GIFT می گیرم که 210 هزارش رو برای آپارتمان دانشجوهای متاهل می دم و تقریباً 1300000 وون برام می مونه.

با توجه به اینکه کره دانشجوی ایرانی زیاد نداره زندگی برای دانشجوها مخصوصاً دانشجوهای مجرد ممکنه حداقل در ابتدا خشن بنظر بیاد ولی بعد از یک مدت با شناخت اخلاقیات کره ایها زندگی شیرین تر می شه. کولونی شدن ایرانیها توی کشوری مثل کره هم می تونه به شدت به سطح زندگی کمک کنه چون راه و چاه رو زودتر بلد می شین. مشکل دیگه اینه که طعم غذاهای کره ای خیلی متفاوت از غذاهای ایرانیه ولی اگر با غذاهای دریایی رابطه خوبی دارید مشکلاتتون کمتره. از اینکه زبان رسمی کلاسهای دانشگاه مقصدتون به انگلیسیه هم باید قبلاً اطمینان حاصل کنین و گرنه باید زبان کره ای هم یاد بگیرین.

برای شناخت بهتر POSTECH در آدرس زیر ابتدا زبان انگلیسی رو انتخاب کرده و سپس روی

Show Our PR Video کلیک کنید: http://www.postech.ac.kr

برای شناخت GIFT به آدرس مقابل رجوع کنید: http://www.postech.ac.kr/gift

و بالاخره این هم آدرس وب سایت گروه طراحی مواد (Materials Design Lab) در GIFT که من هم عضوی از اون هستم: http://mdl.webteem.co.kr

راستی این هم لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ولی خیلی مضحکه که موسسه ای مثل Korea Advanced Institute of Science and Technology توی لیست نیست ولی معتقدم اگر کسی بره اونجا براحتی می تونه از وزارت علوم بخواد که KAIST رو به لیست اضافه کنه.

الف) دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Chonbuk National University

2- Chung - Ju National University

3- Chungnam National University

4- Gyeongsang National University

5- Kangwon National University

6- Korea Maritime University Busan

7- Korea National University of Education

8- Korea National University of Physical Education

9- Kyungpook National University

10- Pukyong National University

11- Seoul National University

12- Yonsei University

13- Cheju National University (CNU)

14- Kyung Hee University (KHU)

15- Inha University

15- تامقطع کارشناسی ارشد در کليه رشته ها و در مقطع دکترا صرفا" در رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

16- Information & Communications University (ICU)

17- Pohang University of Science & Technology (POSTECH)
سلام می شه منو راهنمایی کنبن؟
من دانشجوی ترم اخر مهندسی عمران دانشکاه سراسری تبریز هستم.معدل کل من 14.77 و معدل تخصصیم 15.44می خواستم از دوستان راهنمایی بگیرم که من با این شرایط و گرفتن نمره متوسط از تافل می تونم از 15 اردیبهشت به بعد واسه گرفتن پذیرش واسه سال تحصیلی 2012-2013 اقدام کنم و فکر می کنین بتونم نتیجه بگیرم و اینه شما در شروع با چقدر کارتون را افتاد؟
یه سوال دیگه من الان تو سایت potech ودم نتونستم رشته عمران رو واسه ارشد پیدا کنم می خواستم ببینم عمران داره؟

en milad
November 17th, 2011, 10:05 PM
سلام دوستان
از نظر اونا کسایی که تازه فارق تحصیل شدن و بدلیل مشکل نطام وظیفه پاس پورت و مدرکشون دسشون نیست مشکلی ندارن؟
ترجمه شناسنامه و کارت ملی (رسمی)و ریز نمره غیر رسمی(بدون تایید دادگستری) کفایت میکنه؟
داشتن سابقه کار 5سال پارت تایم مرتبط با رشته کمک میکنه؟

krig1960
November 18th, 2011, 02:18 PM
سلام دوستان
از نظر اونا کسایی که تازه فارق تحصیل شدن و بدلیل مشکل نطام وظیفه پاس پورت و مدرکشون دسشون نیست مشکلی ندارن؟
ترجمه شناسنامه و کارت ملی (رسمی)و ریز نمره غیر رسمی(بدون تایید دادگستری) کفایت میکنه؟
داشتن سابقه کار 5سال پارت تایم مرتبط با رشته کمک میکنه؟
سلام دوست عزیز.
همان طور که در پست شماره 664 همین تاپیک گفتم، شما باید لیست مدارک مورد نیاز را از بخش Admission requirement دانشگاه مورد نظر پیدا کرده و همان ها را تهیه کرده و ارسال کنید . تهیه و ارسال مدارکی که خواسته نشده، نه نیاز هست و نه تاثیری روی پذیرش شما دارد. در مورد ریزنمرات (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?38-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) و مسأله نظام وظیفه (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?128-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) به اندازه کافی در انجمن و تاپیک های توضیح داده شده است که می توانید از همانجا مطالعه کنید، در هر صورت شما در نهایت برای تحصیل در یک کشور خارجی و ثبت نام (با اخذ پذیرش اشتباه نشود) در آن دانشگاه خارجی به گذرنامه، مدرک و ریزنمرات ترجمه شده رسمی خود نیاز خواهید داشت.

en milad
November 18th, 2011, 04:36 PM
سلام دوست عزیز.
همان طور که در پست شماره 664 همین تاپیک گفتم، شما باید لیست مدارک مورد نیاز را از بخش Admission requirement دانشگاه مورد نظر پیدا کرده و همان ها را تهیه کرده و ارسال کنید . تهیه و ارسال مدارکی که خواسته نشده، نه نیاز هست و نه تاثیری روی پذیرش شما دارد. در مورد ریزنمرات (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?38-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) و مسأله نظام وظیفه (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?128-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C) به اندازه کافی در انجمن و تاپیک های توضیح داده شده است که می توانید از همانجا مطالعه کنید، در هر صورت شما در نهایت برای تحصیل در یک کشور خارجی و ثبت نام (با اخذ پذیرش اشتباه نشود) در آن دانشگاه خارجی به گذرنامه، مدرک و ریزنمرات ترجمه شده رسمی خود نیاز خواهید داشت.
من هم به این مسائل آگاهم
اگه سوال منو دقت بفرمایید مربوط به شرایط الان منه در مورد این موارد که گفتید آگاه هستم

nimaafshar8
November 26th, 2011, 08:04 PM
با سلام
دانلود ویدئو معرفی دانشگاه kaist

LostSoul
November 26th, 2011, 08:38 PM
سلام

دوستان کسی در مورد رشته نرم افزار در مقطع ارشد اطلاع داره کدوم دانشگاه های کره جنوبی برای کسی با معدل 14.5 و سابقه کار خیلی خوب، مناسب هستن؟ هدفم fund و اینا نیست، بیشتر هدفم اینه که اون دانشگاه مثلا رشته مرتبط با بازی سازی داشته باشه چون سابقه کارم در این مورد هستش.

mamadtajik
November 26th, 2011, 11:40 PM
با عرض سلام و وقت بخیرخواستم بدونم از دوستان کسی اطلاعی در مورد هزینه های زندگی تو کره جنوبی داره؟ به خصوص در شهر Suwon. چون من می خواستم برای دانشگاه SKKU اقدام کنم. در مورد این دانشگاه هم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

nimaafshar8
November 27th, 2011, 12:16 AM
با عرض سلام و وقت بخیرخواستم بدونم از دوستان کسی اطلاعی در مورد هزینه های زندگی تو کره جنوبی داره؟ به خصوص در شهر Suwon. چون من می خواستم برای دانشگاه SKKU اقدام کنم. در مورد این دانشگاه هم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره ممنون می شم منو راهنمایی کنید.
سلام دوست خوبم.برای آگاهی از اعتبار این دانشگاه می تونید به رنکینگ QSمراجعه کنید و برای آگاهی از هزینه ها می تونید به وب سایت دانشگاه مورد نظرتون برید.اگر در خود شهر سئول نیست مسلما هزینه ها کمتر خواهد بود.بهتره که خودتون بهش نگاه کنید چون هزینه خوابگاه و غذا هر دانشگاه با هم فرق می کند.
موفق باشید

hamid_AA
November 28th, 2011, 02:06 AM
درود دوستان.
من یک موسسه را میشناسم که میتونه با هزینه کم کمکتون کنه برای پذیرش در کره اگر خواستید پیام خصوصی بدین تا شماره تماس بهتون بدم.

IELTS
November 28th, 2011, 02:21 AM
سلام دوستان عزیز
کسی اطلاع داره در دانشگاه kushu کورسهای بین المللی برای مقطع ارشد ارائه میشه یا نه؟ من یه دوره گرایش خوب اونجا دیدم اما از پذیرش و شهریه خبری ندارم

hassanrouhi
November 28th, 2011, 03:28 PM
سلام دوستان عزیز
کسی اطلاع داره در دانشگاه kushu کورسهای بین المللی برای مقطع ارشد ارائه میشه یا نه؟ من یه دوره گرایش خوب اونجا دیدم اما از پذیرش و شهریه خبری ندارم
سلام
میشه لینک سایتش رو. بذاری.فکر کنم این دانشگاه برای ژاپن هست.درست میگم؟

IELTS
November 28th, 2011, 03:57 PM
سلام
میشه لینک سایتش رو. بذاری.فکر کنم این دانشگاه برای ژاپن هست.درست میگم؟

سلام. بله ژاپن هست اما چون تو QS شهریه واسه مستر رو از 2000-4000 دلار واسه هر سال زده و اینکه رشته های انرژی رو داشت گفتم ایا اصلاً ارزش داره یا نه؟
اینم لینک دانشکده برق و انرژی کیوشو (http://www.tj.kyushu-u.ac.jp/en/index.html)

mnd
November 28th, 2011, 08:57 PM
سلام
کسی از شرایط تحصیل در رشته ژنتیک اطلاعاتی داره؟هزینش چقدره؟به چه زبانی؟

elena24
November 30th, 2011, 10:36 PM
همگی سلام
من 2 تا سوال واسم پیش اومده اول از همه اینکه چون ترم قبل درگیره یک مقاله بودم معدلم خیلی خیلی پایین اومد(فک کنم همه بتونن حدس بزن وقتی میگم خیلی خیلی یعنی چی)اما خوب این ترم داره برمیگرده به همون معدل الف خودمون اگه خدا بخواهد الان من یکم استرس دارم من درحال نوشتن مقاله هستم منظورم اینه که فک میکنم که معدل ترم قبلم خیلی تاثیر بدی رو رزومه ام بزاره چون معدل کلم رو خیلی پایین میاره میخواهم بدونم میتونم با مقاله هایی که در حال نوشتن هستم و نمره تافل بالا این معدل کم رو برای بورس شدن جبران کنم یانه؟؟؟؟
و یک سوال دیگه اینکه میشه دو تا رشته رو تو یک دانشگاه خواند ؟؟؟البته دو تا رشته از پایه و اساس متفاوت ها شما فرض کنین یکی هنری باشه یکی فنی مهندسی

یکی جواب من رو بده لطفا دارم افسردگی میگیرم اطرافیانم میگن نمیتونم جبران کنم معدلم رو با مقاله.....لطفا زود جوابم رو بدین

woody
December 3rd, 2011, 01:37 AM
همگی سلام
من 2 تا سوال واسم پیش اومده اول از همه اینکه چون ترم قبل درگیره یک مقاله بودم معدلم خیلی خیلی پایین اومد(فک کنم همه بتونن حدس بزن وقتی میگم خیلی خیلی یعنی چی)اما خوب این ترم داره برمیگرده به همون معدل الف خودمون اگه خدا بخواهد الان من یکم استرس دارم من درحال نوشتن مقاله هستم منظورم اینه که فک میکنم که معدل ترم قبلم خیلی تاثیر بدی رو رزومه ام بزاره چون معدل کلم رو خیلی پایین میاره میخواهم بدونم میتونم با مقاله هایی که در حال نوشتن هستم و نمره تافل بالا این معدل کم رو برای بورس شدن جبران کنم یانه؟؟؟؟
و یک سوال دیگه اینکه میشه دو تا رشته رو تو یک دانشگاه خواند ؟؟؟البته دو تا رشته از پایه و اساس متفاوت ها شما فرض کنین یکی هنری باشه یکی فنی مهندسی

یکی جواب من رو بده لطفا دارم افسردگی میگیرم اطرافیانم میگن نمیتونم جبران کنم معدلم رو با مقاله.....لطفا زود جوابم رو بدین
مسلما نمی تونین دو تا رشته رو همزمان بخونین. نمی دونم چطور اصلا همچین چیزی به سرتون زده شما موقع ثبت نام تعهد می دید که هیج جای دیگه ای در دنیا در حال تحصیل نیستید چه برسه به همون دانشگاه! راجع به اینکه مقاله معدل رو جبران می کنه یا نمی کنه باید بگم این چیز ها رو نمیشه خط کش انداخت و حکم قطعی داد...بستگی داره به هزار و یک چیز...به کیفیت و محتوای اون مقاله و سطح معدل و جایی که اپلای می کنین و شانس و خیلی چیزها که اصولا دست ما و شما نیست...شما فرض رو بر این بذارین که مشکلی نیست و تمام سعیتون رو بکنین که معدلتون و نمره زبانتون و ... بالا باشه. همین. زیاد هم به خودتون جو استرس و وای وای مقالم چی شد و معدلم چی شد ندید...کارتون رو بکنید و خوش بین باشید.

sesoin
December 4th, 2011, 02:46 PM
سلام..بعد مدت ها...
خوب نتايج پذيرش هاي بهار داره مياد...
پذيرش از دانشگاه unist ام قطي اومد ..قبول شدم...
از طرفي بورس دولت كره رو هم گرفتم پس احتمالا صبر كنم تا ماه ديگه دولت بفرستتم snu يا yonsei
خلاصه گرفتن جفت اينا كاري نداشته به همه توصيه ميكنم حتما جفتش رو امتحان كنن البته اگه ميخوان برن كره..:دي;)

mersad
December 5th, 2011, 12:45 PM
سلام به همگي
اقا تبريك مي گم خيلي خوبه كه تونستي بورس بگيري . اگه تونستي يه رزومه از خودت بزار كه بقيه هم بدونن شرايط واسه بورس چطوريه . بازم تبريك .

master_2011
December 5th, 2011, 07:28 PM
سلام دوستان. یکی از موارد requirements برای korea university نوشته شده Only the original copies will be acceptable. و اینکه Photocopied, scanned or faxed documents will not be permitted. ما که دانشگاه آزاد بودیم دانشگاه یک برگ مدرک لیسانس داده و یک سری از ریز نمرات...چه جوری ما باید اصلشو بفرستیم؟ اگر بخوایم برای جاهای دیگه هم اقدام کنیم چی؟ توی دارالترجمه هم کپی رو پیوست ترجمه ها می کنن.

iran2korea
December 6th, 2011, 06:21 AM
سلام دوستان. من در کره زندگی ميکنم و حاضرم هرکدومتون که خواستيد براتون پذيرش تحصيلی توی هردانشگاه کره رو بگيرم. اگر مايل به اطلاعات بيشتر هستيد به من ايميل بزنيد : irn.kor@gmail.com

iran2korea
December 6th, 2011, 06:27 AM
سلام دوستان. من در کره زندگی ميکنم و حاضرم هرکدومتون که خواستيد براتون پذيرش تحصيلی توی هردانشگاه کره رو بگيرم. اگر مايل به اطلاعات بيشتر هستيد به من ايميل بزنيد : irn.kor@gmail.com

mhmd_381
December 6th, 2011, 11:43 AM
اقا iran2koprea میشه اول یککمی از اوضاع کره برامون بگی؟و اینکه ایا پاسپورت می ده در نهایتش یا نه؟میشه دو ملیتی بود یا نه؟

iran2korea
December 7th, 2011, 12:58 PM
دوست عزيز کشور کره و ژاپن دو تا کشوری هستند که گرفتن اقامت دائم يا به قول شما پاسپورت کره ای بسيار بسيار سخت ( نزديک به محال ) است . اگر قصد شما برای ورود به کره گرفتن اقامت است بنظرم بايد تجديد نظر کنی . کره کشور ايزوله ای است و هرچيز خوبی که تصور کنی ( موقعيت شغلی و امکانات ديگه ) در درجه اول اولويت با خود کره ايها است.
ولی کشوری آزاد و امن با مردمان خوبی هست انصافاً .

بنظرم کره ميتونه سکوی پرشی باشه واسه رفتن به کشورهای ديگه ای مثل آمريکا يا استراليا ولی برای اقامت دائم خير.

در هرصورت اگه اطلاعات بيشتری خواستی به من ايميل بزن دوست عزيز.

IIUM
December 7th, 2011, 01:49 PM
دوست عزیز
با سلام و آرزوی موفقیت
منظور از ارجینال کپی، ( اصل نسخه ترجمه شده ) است و دانشگاه میخواد که شما ازش فتوکپی نگیری و بفرستی واسشون
وگرنه هیچ دانشگاهی در جهان، موقع اپلای کردن اصل مدرک تحصیلی رو از متقاضی نمیخواد

سلام دوستان. یکی از موارد requirements برای korea university نوشته شده Only the original copies will be acceptable. و اینکه Photocopied, scanned or faxed documents will not be permitted. ما که دانشگاه آزاد بودیم دانشگاه یک برگ مدرک لیسانس داده و یک سری از ریز نمرات...چه جوری ما باید اصلشو بفرستیم؟ اگر بخوایم برای جاهای دیگه هم اقدام کنیم چی؟ توی دارالترجمه هم کپی رو پیوست ترجمه ها می کنن.

rezaa33
December 7th, 2011, 08:22 PM
salam hamid jan
mishe lotfan shomare tamase moasesaro bedin

ssnea
December 8th, 2011, 10:51 PM
سلام آقای iran2korea (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?99362-iran2korea).آیا میشه بعد از تحصیل در یکی از دانشگاه های کره در یک شرکتی مشغول بکار شد؟در ضمن کسی که در آنجا میتواند صاحب خانه شود و اگر در کره یک خانه بخرد میتواند در کره راحت اقامت داشته باشد؟ممنون میشوم جواب سوال های منو بدهید.

iran2korea
December 9th, 2011, 07:48 AM
سلام دوست عزيز.
امکان مشغول به کار شدن توی يه شرکت کره ای بسيار بسيار ناچيزه . به چند دليل از قبيل : بايد به زبان کره ای تسلط کافی داشته باشی - توی کره مثل خيلی از کشورها اولويت استخدام به خود کره ايهاست - اگر نيروی خارجی استخدام کنن يا اينکه طرف واقعاً بايد تاپ باشه يا اينکه اون شرکت يه شرکت اينترنشنال باشه که نياز به نيروهايي خارجی برای عموماً بحثهای ارتباطی داشته باشه . ميتونی شاهد اين حرف منو با نگاه کردن به جامعه ايرانی کره ببينی. توی کره ايرانيهای خيلی کمی زندگی ميکنن ( شايد حدود 1000 نفر ) که اکثراً توی مشاغل سطح پايين مشغول به کار هستن و بقيه دانشجو . در مورد خريد خونه هم اينجا مثل دوبی نيست که با خريد خونه حق اقامت برای کسی قائل بشن . ميتونی خونه بخری ولی لزوماً با خريد خونه حق اقامت نداری. اينجا کشوریه که وسعت کمی داره ( کل مساحت کره اندازه استان خراسان ماست ) و تراکم جمعيت بسيار بالاست. بنظرم بهترين گزينه اينه که بتونی يه تحصيلات خوب با استانداردهای جهانی توی اين کشور داشته باشی.

mhmd_381
December 9th, 2011, 10:36 AM
دوستان یک وب سایتی است به نام انجمن ایرانی های مقیم کره من پیشنهاد می کنم قبل از فکر کردن در مورد کره به این یک نگاه بندازید مطالب جالبی داشت در مورد کره و وضعیت ایرانی های اونجا و اینکه کلن شرایط چه جوری هستش.

armin_rx
December 9th, 2011, 10:49 PM
سلام دوست عزیز
مکانیک زاهدان با معدل 15.1 مهندسی مکانیکم
الانم پروژم مونده نمرشو ثبت کنم
ielts 6.5
امکان گرفتن بورس دارم واسه ارشد؟

sesoin
December 10th, 2011, 11:03 AM
سلام به همگي
اقا تبريك مي گم خيلي خوبه كه تونستي بورس بگيري . اگه تونستي يه رزومه از خودت بزار كه بقيه هم بدونن شرايط واسه بورس چطوريه . بازم تبريك .
سلام..ببیننی چون بورسیه دولت کره هنوز شناخته شده نیست خیلی راحت میشه گرفتش...البته راحت یه چیز نسبیه..من دارم برا لیشانس میرم یعنی درسمو اینجا ول میکنم رزومه من خیلی خوب بود اما دو نفر دیگه ای که بورس رو گرفتن همچین رزومه خفنی نداشتن..البته رزومه من هم برا یه کسی که میخواد برا لیسانس بره خوب بود من تو دو تا مسابقه ملی داور و کمیته علمی بودم و یه مقاله داخلی...مسابقات رباتیک . چند تا مدرک نرم افزار مرتبط و کار تو چند تا ازمایشگاه تحقیقاتی تافل 88 و معدل دیپلمم هم 99 بود از 100 ...اما خوب دو تای دیگه اینطوری نبودن...کلا کره سالی 3 نفر برا لیسانس سه نفر برا فوق دولتش بورس میکنه..و دانشگاهاشم معمولا یه معدل بخور نمیری داشته باشی یه بورسیه بخور نمیر میدن :دیباز اگه سوالی بود در خدمتم

armin_rx
December 10th, 2011, 11:17 AM
سلام دوست عزیز
مکانیک زاهدان با معدل 15.1 مهندسی مکانیکم
الانم پروژم مونده نمرشو ثبت کنم
ielts 6.5
امکان گرفتن بورس دارم واسه ارشد؟
آقا یکی کمک کنه منو.......کسی هست چیزی بدونه؟؟ آقای iran2korea شما درباره من نظری نداری؟میتونم بورس بکیرم؟

mersad
December 10th, 2011, 11:42 AM
sesion عزیز ممنون از توضیحی که دادی . شما بازم واسه برق پذیرش گرفتی ؟ و اینکه بورس دولت کره همه هزینه هات رو پوشش میده ؟

sesoin
December 10th, 2011, 01:42 PM
sesion عزیز ممنون از توضیحی که دادی . شما بازم واسه برق پذیرش گرفتی ؟ و اینکه بورس دولت کره همه هزینه هات رو پوشش میده ؟
بلی ...باز هم بلی ماهی 800000 ون +بیمه+بیلیت هواپیما +خیلی چیزی ریز دیگه ...ت.صیه میکنم راهنماش رو تو سایت niied.go.kr بخونین

simin_z
December 11th, 2011, 11:33 AM
سلام اول به خانم sesoin تبریک میگم.بعد من میخواستم بدونم چه رشته های تو کره از بقیه جاها به نسبت بهتره؟رشته ی مهندسی پزشکیش خوبه؟من الان پشت کنکوریم میخوام واسه ارشد اگه شدبورس بگیرم دوست دارم از همین الان بدونم چه چیزایی لازمه وبایدبه دستشون بیارم که بعدا راحت تر بتونم قبول شم نمیدونم ولی شاید خیلیا بگن تو فعلا کنکورت رو بچسب تا بعد ولی من دوست دارم اطلاعات رو داشته باشم .ممنون میشم اگه کمکم کنید

sesoin
December 11th, 2011, 01:27 PM
سلام اول به خانم sesoin تبریک میگم.بعد من میخواستم بدونم چه رشته های تو کره از بقیه جاها به نسبت بهتره؟رشته ی مهندسی پزشکیش خوبه؟من الان پشت کنکوریم میخوام واسه ارشد اگه شدبورس بگیرم دوست دارم از همین الان بدونم چه چیزایی لازمه وبایدبه دستشون بیارم که بعدا راحت تر بتونم قبول شم نمیدونم ولی شاید خیلیا بگن تو فعلا کنکورت رو بچسب تا بعد ولی من دوست دارم اطلاعات رو داشته باشم .ممنون میشم اگه کمکم کنید
sesoin کافیه...خانم صصمیمیت رو از بین میبره :دی... برق کشتی سازی خودرو سازی مکانیک کامپیوتر ..رباتیک...ایناش رو میدونم خوبه ...یعنی عالیه...

armin_rx
December 11th, 2011, 11:07 PM
میشه اول با استاد تو هر دانشگاه صحبت کنم ببینم اصلا میخان، یا میتونن یه کمک هزینه واسم جور کنن بعد اپلای کنم؟
کسی اینکار رو کرده؟؟

nimaafshar8
December 12th, 2011, 01:51 PM
با سلام
یک سوال برای من پیش اومده.تو وب سایت دانشگاه های کره نوشتن که هر کی تافل 550 داره بورسیه شهریه میشه و از دادن شهریه معاف میشه!یعنی به همین راحتی با یک مدرک زبان تافل 550بورسیه میشیم یا باید سایر چیزها از جمله معدل و...هم در نظر گرفته بشه؟!!!!!
آخه تو همه ی دانشگاه هاشون این شرط هست گفته که هر کی 550 بیاره معاف هستش و چیز دیگه ای ننوشته!!!

hassanrouhi
December 12th, 2011, 02:03 PM
سلام نیما جان
میشه چند تا دانشگاه که این شرط رو دارن بگین؟فقط Korea universityرو میشناسم که این یکی از شرط هاش هست

nimaafshar8
December 12th, 2011, 02:24 PM
سلام.حسن جان خوبی؟کم پیدایی؟.مثله: Chonbuk National Universityر Yonsei University Inha Universityو...البته اینا دانشگاه هایی هستند که رشته ی من رو دارند(برق قدرت)
اما بیشترشون که انگلیسی تدریس می کنند اینطوری نوشتن!

hassanrouhi
December 12th, 2011, 02:28 PM
سلام.حسن جان خوبی؟کم پیدایی؟.مثله: Chonbuk National Universityر Yonsei University Inha Universityو...البته اینا دانشگاه هایی هستند که رشته ی من رو دارند(برق قدرت)
اما بیشترشون که انگلیسی تدریس می کنند اینطوری نوشتن!
دیگه مشکلات زندگی کمر ادم رو میشکونه!!!!!زنو بچه ....!!!)!(
الان این سه دانشگاهی که نام بردی مستر انگلیسی ارائه میکنن؟

nimaafshar8
December 12th, 2011, 02:43 PM
آره تا اونجایی که یادم هست اینا ارائه میدن البته فکر کنم SNUهم ارائه میده(الکترونیکش رو مطمئن هستم اما قدرتش رو نه)
البته Chonbuk National Universityگفته با 590معاف از شهریه میشید.
اینم بگم نوشته که اگر مدرک زبان کره ایTOPIK نمره ی بالایی رو هم داشته باشید معاف میشید(بدون نیاز به مدرکم تافل)

mersad
December 12th, 2011, 04:37 PM
سلام به همگي ميشه يكم در مورد مدرك topik توضيح بدين يا اينكه بگيد از كجا مي تونم در موردش يكم اطلاعات بگيرم . خودم در حال حاضر هيچ اطلاعي ازش ندارم به جز اينكه ميدونم مدرك زبان كره اي

simin_z
December 12th, 2011, 10:47 PM
مرسی.بازم بهت تبریک میگم.اگه بتونی تجربیاتت روتو این راه وکارایی که باعث شده موفق باشی بهمون بگی خیلی خوب میشه ماهم میتونیم استفاده کنیم.اگه یکی بخوادازاول تلاشش روبکنه بایدچه کارایی بکنه چه چیزایی بایدبه دست بیاره تا موفق شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mamadtajik
December 18th, 2011, 09:43 PM
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی. می خواستم ببینم کسی از دوستان در مورد هزینه های زندگی در سوون اطلاعی داره؟ آیا میشه با ماهی 1200 دلار هزینه های زندگی و تحصیل رو پوشش داد؟ برای مقطع فوق لیسانس رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه SKKU ) Sungkyunkwan University) و مجرد. اگر هم کسی از دوستان اطلاعی در مورد اینکه به دانشجوهای خارجی خوابگاه تعلق می گیره یا نه ممنون می شم. چون تو وبسایتش نوشته "SKKU Housing will be reserved only for the exchange students"

LostSoul
December 19th, 2011, 10:11 AM
برای رشته کامپیوتر کدوم دانشگاه هاش رو پیشنهاد میدین؟

sesoin
December 19th, 2011, 01:54 PM
سلام به همگي ميشه يكم در مورد مدرك topik توضيح بدين يا اينكه بگيد از كجا مي تونم در موردش يكم اطلاعات بگيرم . خودم در حال حاضر هيچ اطلاعي ازش ندارم به جز اينكه ميدونم مدرك زبان كره اي

topic يل همان امتحان زبان كره اي در 6 سطح برگزار ميشه كه اگه كلاس خوب نرين بيشتر از دوش رو نميتونين بگذرونين....تو سايتش نوشته تو ايران هم برگزار ميشه اما من كه نميدونم كجاست خيلي جا ها هم زنگ زدم كسي نميدونست....هزينش هم دو رو بر 40000 تومن بود فكر كنم....البته مطمئن نيستم چون يادم رفته سايت رسميش هم اينه :http://www.topik.go.kr

sesoin
December 19th, 2011, 01:56 PM
برای رشته کامپیوتر کدوم دانشگاه هاش رو پیشنهاد میدین؟
من snu kaist و pohang و شايد korea univ رو ميدونم تو كامپيوتر سرن بعدش هم yonsei

sesoin
December 19th, 2011, 02:09 PM
اين پست رو براي دادن اطلاعات ابتدايي ميذارم فكر كنم كسي كه بخواد خودش بيشتر ميگرده..
دولت كره دو بار در سال دانشجو هاي كشور هاي مختلف (حدود 50 كشور) رو بورس ميكنه كه البته از هر كشور يك دو يا حداكثر سه نفر تو هر مقطع ....دانشجوهايي كه ميخوان براي كارشناسي برن بايد مداركشون رو تا اواسط ابان بدن به سفارت رهانماي مدارك و غيره رو هم تو سايت niied.go.kr ميتونن پيدا كنن براي ليسانس رفتن اسونه معدل بالا 18 اگه داشته باشين يه مدرك زبان 99% بورس رو ميگيرين و براي فوق و دكترا اواسط ديماه راهنما منتشر ميشه .....كه اونم باز تو سايت niied.go.kr هست......من راهنمايي سال گذشته ليسانس و فوق رو هم attach كردم...باشد كه كارگر افتد.

abolfazl6678
December 19th, 2011, 08:41 PM
با سلام به همه دوستان
کسی می دونه نتایج پذیرش دانشگاه Pohang رو دیگه از کی اعلام می کنن. من استادم گفته رزومه ات رو باید تو دانشکده بررسی کنیم اکی که شد تمومه!! اما دیگه خبری ازش نشد!! یعنی همچین چیزی دارن اینا؟ کسی تجربه داره در این مورد؟ سوال دیگم هم اینه که این دانشگاه چمد بار در سال پذیرش می ده؟ یعنی مثلا مثل بعضی دانشگاههای کانادا 2 یا 3 بار در سال هم پذیرش داره!
ممنون از همه

hamid_AA
December 19th, 2011, 09:06 PM
منظورت POSTECH هست؟ اگه آره، خوب باید بگم که دو ترم اصلی هست یکی پاییز و یکی هم بهار. برای هر ترم هم چهار بار پذیرش میدن به فاصله یک تا دو ماه که البته بعضی ها فقط برای کره ای ها هست. اگر ماه اکتبر اقدام کردی باید یک ماه پیش یعنی نوامبر بهت جواب میدادن اگرم تازه اقدام کرده یعنی دسامبر باید تا آخر ژانویه صبر کنی. درباره بررسی کردن تو دانشکده هم بله کاملا درسته این کار را میکنن.

esf11
December 19th, 2011, 11:55 PM
با سلام به همه دوستان
کسی می دونه نتایج پذیرش دانشگاه Pohang رو دیگه از کی اعلام می کنن. من استادم گفته رزومه ات رو باید تو دانشکده بررسی کنیم اکی که شد تمومه!! اما دیگه خبری ازش نشد!! یعنی همچین چیزی دارن اینا؟ کسی تجربه داره در این مورد؟ سوال دیگم هم اینه که این دانشگاه چمد بار در سال پذیرش می ده؟ یعنی مثلا مثل بعضی دانشگاههای کانادا 2 یا 3 بار در سال هم پذیرش داره!
ممنون از همه

آقا به منم 3 4 5 تا استاد گفتن همینارو. اما بک می کنم اصلا مهم نیس. ببین اینطور که من بهمیدم اصلا بحث اسکالرشیپ و کمک هزینه دست استاد نیس و همش با خود اداره تحصیلات تکمیلیه و اونا هم طبق شرایطتت و شرایطشون ارزیابیت می کنن و فقط وقتی الان از یه استاد جواب داری که من علاقه دارم به رزومت و اینا، این در حین ارزیابی که بین همه استاداس، استاده می گه آره این متقاضی واسه آزمایشگاه من مناسبه و اینا!!!
اگه اطلاعات بیشتر، کامل تر ، درست تر به منم بدید ممنونم

abolfazl6678
December 20th, 2011, 12:10 PM
سلام آره اون طور که شما میگی مثل اینکه هست چون این استاد هم می گفت که پزیشن باز می خواهیم بکنیم! نیاز به دانشجو داریم! من واسه فوق مکانیک بود. به نظرم گفته شما 100% درست هست. به شما چه جوابی دادن! به من که گفت باید دانشکده جواب نهایی رو بده و چند تا دیگه هم هستن که انتخاب با دانشکده هست! به شما چه جواب دادن!
گفتش که خبری شد بهت میگم.

alihadi
December 20th, 2011, 01:20 PM
اين پست رو براي دادن اطلاعات ابتدايي ميذارم فكر كنم كسي كه بخواد خودش بيشتر ميگرده..
دولت كره دو بار در سال دانشجو هاي كشور هاي مختلف (حدود 50 كشور) رو بورس ميكنه كه البته از هر كشور يك دو يا حداكثر سه نفر تو هر مقطع ....دانشجوهايي كه ميخوان براي كارشناسي برن بايد مداركشون رو تا اواسط ابان بدن به سفارت رهانماي مدارك و غيره رو هم تو سايت niied.go.kr ميتونن پيدا كنن براي ليسانس رفتن اسونه معدل بالا 18 اگه داشته باشين يه مدرك زبان 99% بورس رو ميگيرين و براي فوق و دكترا اواسط ديماه راهنما منتشر ميشه .....كه اونم باز تو سايت niied.go.kr هست......من راهنمايي سال گذشته ليسانس و فوق رو هم attach كردم...باشد كه كارگر افتد.

آخ آخ دستت درد نکنه!!!! نمی دونی تو این دو روز چقدر این سایت های niied و gks رو زیرو رو کردم واسه یه چنین چیزی!
چقدر سایتای مزخرفیه واقعا! خب بابا توی یه صفحه عین بچه آدم لب کلامو بگین دیگه آخه این چه وضع سایته...

mersad
December 20th, 2011, 01:21 PM
سلام واسه پذيرش گرفتن از دانشگاه هاي كره امتحان topik هم لازمه واسه كارشناسي ارشد ؟

mamadtajik
December 22nd, 2011, 05:12 PM
با سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گرامی. می خواستم ببینم کسی از دوستان در مورد هزینه های زندگی در سوون اطلاعی داره؟ آیا میشه با ماهی 1200 دلار هزینه های زندگی و تحصیل رو پوشش داد؟ برای مقطع فوق لیسانس رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه SKKU ) Sungkyunkwan University) و مجرد. اگر هم کسی از دوستان اطلاعی در مورد اینکه به دانشجوهای خارجی خوابگاه تعلق می گیره یا نه ممنون می شم. چون تو وبسایتش نوشته "SKKU Housing will be reserved only for the exchange students"

nimaafshar8
December 25th, 2011, 09:35 PM
با سلام
نحوه ی اخذ اقامت از کره جنوبی به چه صورتی می باشد؟
منظورم اینه که اگر بخواهیم بعد از تحصیلات تو کره بمونیم باید چیکار کنیم؟

با تشکر

sesoin
December 27th, 2011, 02:03 PM
سلام
برای مهاجرت این دقیقا جمله‌ای که همه میگن....
یا باید میلیاردر باشی‌ یا با کره ازدواج کنی‌: سندشم ایناهاش از wikipedia
Immigration to South Korea Most immigrants are not eligible for citizenship (http://www.applyabroad.org/wiki/Citizenship) or even permanent residency (http://www.applyabroad.org/wiki/Permanent_residency), unless they are married (http://www.applyabroad.org/wiki/Marriage) to a South Korean citizen or have invested more than $5 million USD (http://www.applyabroad.org/wiki/United_States_dollar) in the local economy (http://www.applyabroad.org/wiki/Economy_of_South_Korea). An exception is made for those whose non-financial contribution to the nation has been specifically recognized by the Justice Minister, and for holders of a business visa who have invested more than US$500,000.[1] (http://www.applyabroad.org/forum/#cite_note-0) Immigrants count for only around 1% of the population (http://www.applyabroad.org/wiki/Demographics_of_South_Korea) but are a growing force as international marriages increase due to lack of marriageable Korean women (http://www.applyabroad.org/wiki/Women_in_South_Korea) in the countryside.

اینم سایت مهاجرت به کره است:
http://immigration.go.kr/HP/IMM80/index.do
برای ارشد هم topic نمیخواد یه نمرهٔ toefl قابل قبول بسته.اما خوب topic داشته باشین دیگه ۱۰۰ یه fund خوب میگیرین

sesoin
December 27th, 2011, 02:14 PM

یعنی‌ شهریه رو هم میخواین با همین پول بدین؟؟؟ نه نمی‌شه! اما بدون شهریه آره می‌شه

sesoin
December 28th, 2011, 10:15 AM
سلام..یه دوستی بود که قرار بود دقیق بگه چیا باید بذاریم در چمدان.... نمیخواد بگه؟؟؟ کم کم داره لازم میشه

mamadtajik
December 28th, 2011, 08:27 PM
سلام
ممنون از وقتی که گذاشتید.
بدون شهریه تحصیل، با این 1200 دلار میشه هزینه سکونت رو داد (چون احتمالا نتونم خوابگاه بگیرم)
ممنون میشم اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید

alikarimi64
December 29th, 2011, 05:16 AM
سلام..یه دوستی بود که قرار بود دقیق بگه چیا باید بذاریم در چمدان.... نمیخواد بگه؟؟؟ کم کم داره لازم میشه

Hi Dear
Hope you had a wonderful Christmas~*!!
I'm so sorry for the late since i was so busy, congratulations! will you come to Korea? I will let you know asap and also i will share a file related to living cost!

fateme71
December 29th, 2011, 02:22 PM
سلام به دوستان عزیز
راستش من دیپلم ناقص ریاضی و فیزیک دارم ولی می خوام برای ادامه تحصیل به کره برم الانم دارم زبان کره ای رو یاد می گیرم می خواستم بدونم من با این شرایطی که دارم چه جوری می تونم برای رفتن اقدام کنم خواهش میکنم جوابمو بدید و کمکم کنید. هر کاری بشه حاضرم انجام بدم.:cry:

moslemsad
December 29th, 2011, 11:13 PM
با سلام خدمت دوستان.من دانشجو سال آخر مکانیک گرایش سیالات دانشگاه باهنر کرمانم.معدلم 15.30در حال حاضرم در حال کار روی پروژه پایانیم هستم که 5-6 ماهی وقت می بره تا تمام شه استادم گفته میشه 2 یا 3 تا مقاله از پرژم در بیارم . با توجه به تجربه دوستان در این مورد 3تا سوال داشتم
1 اینکه به نظر شما آیا امکان داره یکی از دانشگاهای kyungpook,postech,yonesi منو بورس کنند؟
2 اینکه کسی چیزی در مورد sejong university می دونه؟
3 اینکه واسه ادامه تحسیل به فکر خارج باشم بهتره یا به دانشگاهای top ایران فکر کنم؟در یه جمله اصلا کلاس ما به کره می خوره؟
nimaafshar8
December 29th, 2011, 11:26 PM
با سلام خدمت دوستان.من دانشجو سال آخر مکانیک گرایش سیالات دانشگاه باهنر کرمانم.معدلم 15.30در حال حاضرم در حال کار روی پروژه پایانیم هستم که 5-6 ماهی وقت می بره تا تمام شه استادم گفته میشه 2 یا 3 تا مقاله از پرژم در بیارم . با توجه به تجربه دوستان در این مورد 3تا سوال داشتم
1 اینکه به نظر شما آیا امکان داره یکی از دانشگاهای kyungpook,postech,yonesi منو بورس کنند؟
2 اینکه کسی چیزی در مورد sejong university می دونه؟
3 اینکه واسه ادامه تحسیل به فکر خارج باشم بهتره یا به دانشگاهای top ایران فکر کنم؟در یه جمله اصلا کلاس ما به کره می خوره؟
1)اگر 2 3 تا مقاله رو بدی و یک مدرک زبان با نمره ی خوب داشته باشی کره که سهله از آمریکا هم می تونی پذیرش با بورس بگیری
3)بستگی به خودتون داره:smile:

موفق باشید

moslemsad
December 29th, 2011, 11:41 PM
ممنون دوست عزیز؟اخه معدلم پایینه؟ مگه واسه فوق معدل اولویت نداره؟اما پروژه جالبی دارم کار میکنم با اینکه 1 ماهیه شب و روز ندارم استادم میگه شاید 6 ماه دیگه تمام بشه؟

nimaafshar8
December 29th, 2011, 11:54 PM
ممنون دوست عزیز؟اخه معدلم پایینه؟ مگه واسه فوق معدل اولویت نداره؟اما پروژه جالبی دارم کار میکنم با اینکه 1 ماهیه شب و روز ندارم استادم میگه شاید 6 ماه دیگه تمام بشه؟

نه معدلتون اصلا هم پایین نیست!
آره معدل فاکتور مهمی هست اما اگر
1)پروژتون خوب باشه(خیلی مهمه که چیکار کنید و چقدر قوی باشه)
2) دو یا سه مقاله بدید
3)زبان نمره ی خوبی بگیرید
من بهتون قول میدم بدون هیچ اغراقی از آمریکا هم می تونید پذیرش + فاند بگیرید
جهت اطلاعات بیشتر به تالار مربوط به هر قسمت مراجعه کنید.
جهت اطلاع از نتایج پذیرش به اینجا سر بزنید تا ببینید کسانی با معدل کمتر از شما نیز به راحتی پذیرش گرفتند:
http://www.applyabroad.org/forum/admissionreport.php
خیلی خوشحال هستم که اینقدر انسان هدفمندی هستید و تصمیم خیلی بزرگی گرفتید براتون آرزوی موفقیت و بهترین ها رو دارم:smile:
اصلا هم در مورد معدلتون نگران نباشید خیلی هم خوب هست برای یک رشته ی فنی مثله مکانیک
امیدوارم موفق باشید:smile:

moslemsad
December 30th, 2011, 06:59 AM
ممنون دوست عزیز از دلگرمی که به ما دادی اگه تا دیروز هدفمون kyungpook university بود الانstanford شد.

باشه حتما :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

sesoin
January 1st, 2012, 03:22 PM
سلام
ممنون از وقتی که گذاشتید.
بدون شهریه تحصیل، با این 1200 دلار میشه هزینه سکونت رو داد (چون احتمالا نتونم خوابگاه بگیرم)
ممنون میشم اگه لطف کنید و منو راهنمایی کنید
هزينه يه سوييت تو سئول كه گرون ترم هست ماهي 400000 ون ا ......اره ميشه اما خوب قناعت و اينا ديگه....

fateme71
January 4th, 2012, 05:48 PM
سلام به دوستان عزیز
راستش من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم ولی می خوام برای ادامه تحصیل به کره برم الانم دارم زبان کره ای رو یاد می گیرم می خواستم بدونم من با این شرایطی که دارم چه جوری می تونم برای رفتن اقدام کنم خواهش میکنم جوابمو بدید و کمکم کنید. هر کاری بشه حاضرم انجام بدم.:cry:
کسی جواب نمیده
:confused:

hassanrouhi
January 4th, 2012, 10:18 PM
شما چه رشته ای میخواین درس بخوانین؟احیانا باید برین 1سال اونجا دوره ی زبان کره ای رو بخوانین و چون دختر هم هستین مشکلی ندارین از این بابت.حالا باید بگین چقدر پول دارین؟چه رشته ای؟معدل تون و...؟

viana
January 5th, 2012, 08:33 PM
سلام.برای کارشناسی فقط مدرک دیپلم رو میخوان یا پیش هم لازمه؟به زبان انگلیسی تدریس میشه؟بورسش علاوه بر دانشگاه.خرج و خارج زندگی رو هم پوشش میده؟

Younicode
January 6th, 2012, 07:46 PM
سلام. دانشگاه کره مدارکی رو مبنی بر ملیت متقاضی و پدر و مادر او که غیر کره ای باشند می خواهد کسی می تونه راهنمایی کنه چطور و از کجا این مدارک باید تهیه شوند.

A. An applicant holding foreign citizenship whose parents are foreign (not Korean)
1) A certificate indicating both an applicant's and his/her parent's nationality
2) A certificate of family relations
You can hand in the family register (戶口簿 for Chinese and 戶籍 for Japanese),
the birth certificate, or the certificate of vital record to verify the eligibility A.
* Chinese applicants should submit the family register (戶口簿) parents and applicant in place of certificate of nationality.
(If your family register is bound with your parents, please submit 1 indicating set of hardcopy notarized in English or Korean. If your family register is separated from your parents', please submit yours and all of your parents' (1 set of each). Also you must submit a certificate of family relations. All documents shall be notarized in either English or Korean).
- In case of the following, please submit the document below: One of your parents passed away (or Divorce) : Death (or Divorce) Certificate One of your parents is naturalized citizen : notarized copy of her/his family register Dika

.

brotherhood
January 6th, 2012, 07:48 PM
دوستان یکی از هزینه ها به ما میگه؟

mahdieh_alen
January 10th, 2012, 05:00 PM
salam dustam,
sharmande finglish minevisam, dastresi be fonte farsi nadaram,
ye soal dashtam, man phd imperial college mikhundam ke ruze ghabl tu emtehane jame phd ro be mphil (fohj) tagheer dadan ( be dalayele khas), hala man ye paziresh az south korea daram ba scholrship va ostadam ham mahiane gharare 800 uds bede. hala soalam ine be nazaretun behtare imperial bemunam fogho dobare vali tu ye reshte dige begiram bad bara canada ya US eghdam konam ya beram korea?
mamnun..

Mahmoud_y
January 10th, 2012, 07:42 PM
آره تا اونجایی که یادم هست اینا ارائه میدن البته فکر کنم SNUهم ارائه میده(الکترونیکش رو مطمئن هستم اما قدرتش رو نه)
البته Chonbuk National Universityگفته با 590معاف از شهریه میشید.
اینم بگم نوشته که اگر مدرک زبان کره ایTOPIK نمره ی بالایی رو هم داشته باشید معاف میشید(بدون نیاز به مدرکم تافل)
سلام دوست عزیز. یک سوال داشتم. من الان مالزی ام و دارم برای مدیریت بازرگانی می خوانم. البته این و بگم که قبلاً رشته من کامپیوتر بوده و یجورایی میشه گفت که به خاطر معدلم به این رشته رو آوردم.
این که میگین اون دانشگاه اگه مدرک تافل 550 به بالا داشته باشی از شهریه معاف میشین. واقعاً راسته ؟ این دانشگاه ها آیا رشته کامپیوتر هم دارن؟ میشه چند تا از این دانشگاه ها و برام نام ببرین. و یک چیز دیگه شرط معدل هم هست؟
خیلی ممنون

sesoin
January 10th, 2012, 07:48 PM
سلام.برای کارشناسی فقط مدرک دیپلم رو میخوان یا پیش هم لازمه؟به زبان انگلیسی تدریس میشه؟بورسش علاوه بر دانشگاه.خرج و خارج زندگی رو هم پوشش میده؟می‌شه بپرسم چرا پیوست هارو نخوندید؟؟اینجوری نمی‌شه apply کرد!به نظرم اگه حوصله خوندن یه پیوست رو ندارین یا بیخیال رفتن بشین یا به این موسسه‌ها پول بدین بفرستنتون!اصلا نمیفهمم چرا خیلیا اینقدر لقمهٔ حاضر آماده میخوان! تازه اینکه دیگه حاضر آمادست! عزیزم تو قسمت مدارک درخاستیشو بخونی همش رو نوشته! باقیشم هست مثلا چه امکاناتی داری‌و اینا...همش رو!ببخشید اگه لحنم تند بود!

Mahmoud_y
January 10th, 2012, 07:49 PM
هزينه يه سوييت تو سئول كه گرون ترم هست ماهي 400000 ون ا ......اره ميشه اما خوب قناعت و اينا ديگه....
سلام sesoin
من قبلاً هم اینجا اومدم و از شما چند تا جواب گرفتم.
چند تا سوال دارم.
اول اینکه من تو مالزی ام و دارم مدیریت بازرگانی میخونم. البته این و بگم این اصلاً رشته من نیست و بخاطر معدلم به این رشته رو آوردم.
معدلم دیپلم کامپیوتر من خیلی پایین بوده (بنا به دلایلی)
سوالم اینه که اگه مدرک تافلم خیلی خوب باشه آیا شانسی دارم؟ میشه یکم در مورد پذیرش گرفتن تو کره راهنماییم کنی؟
ممنون

nimaafshar8
January 10th, 2012, 07:49 PM
سلام دوست عزیز. یک سوال داشتم. من الان مالزی ام و دارم برای مدیریت بازرگانی می خوانم. البته این و بگم که قبلاً رشته من کامپیوتر بوده و یجورایی میشه گفت که به خاطر معدلم به این رشته رو آوردم.
این که میگین اون دانشگاه اگه مدرک تافل 550 به بالا داشته باشی از شهریه معاف میشین. واقعاً راسته ؟ این دانشگاه ها آیا رشته کامپیوتر هم دارن؟ میشه چند تا از این دانشگاه ها و برام نام ببرین. و یک چیز دیگه شرط معدل هم هست؟
خیلی ممنون

با سلام :)

برای من هم سوال هست که واقعا به همین راحتمی با داشتن مدرک زبان میشه بورسیه گرفت(تو وب سایتاشون که این رو نوشتن).من در مورد رشته ی کامپیوتر اطلاعی ندارم اما باید باشه.
بهتره خودتون وب سایتشون رو چک کنید همه چیز با کوچکترین جزئیات نوشته شده.

موفق باشید :)

Mahmoud_y
January 10th, 2012, 08:02 PM
ممنون دوست عزیز.
اما در مورد شرایط من چیزی نگفته. منظورم همون شرط معدل بوده.

nimaafshar8
January 10th, 2012, 08:11 PM
ممنون دوست عزیز.
اما در مورد شرایط من چیزی نگفته. منظورم همون شرط معدل بوده.

به خود دانشگاه ایمیل بزنید و در مورد شرط معدل بپرسید.

موفق باشید:)

sesoin
January 11th, 2012, 11:35 AM

برای من هم سوال هست که واقعا به همین راحتمی با داشتن مدرک زبان میشه بورسیه گرفت(تو وب سایتاشون که این رو نوشتن).من در مورد رشته ی کامپیوتر اطلاعی ندارم اما باید باشه.
بهتره خودتون وب سایتشون رو چک کنید همه چیز با کوچکترین جزئیات نوشته شده.

موفق باشید :)

سلام sesoin
من قبلاً هم اینجا اومدم و از شما چند تا جواب گرفتم.
چند تا سوال دارم.
اول اینکه من تو مالزی ام و دارم مدیریت بازرگانی میخونم. البته این و بگم این اصلاً رشته من نیست و بخاطر معدلم به این رشته رو آوردم.
معدلم دیپلم کامپیوتر من خیلی پایین بوده (بنا به دلایلی)
سوالم اینه که اگه مدرک تافلم خیلی خوب باشه آیا شانسی دارم؟ میشه یکم در مورد پذیرش گرفتن تو کره راهنماییم کنی؟
ممنون
ببینید هرکی تافل بالا داشته باشه حالا بسته ب هشرایط دانشگاه مثلا بالای 550 و غیره بورس میشه اما این دانشگاه ها اول باید توشون پذیرش شین بعد بورس رو بگیرید...برای پذیرش هم معدل بالا و رزومه خوبو اینا لازمه...فقط نپرسین معدل چقدر که نمیدونم...

sesoin
January 11th, 2012, 11:38 AM
دوستان یکی از هزینه ها به ما میگه؟
تو این لینک همه چیرو گفته به صورت کامل....

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=South+Korea

Mahmoud_y
January 11th, 2012, 12:05 PM
ببینید هرکی تافل بالا داشته باشه حالا بسته ب هشرایط دانشگاه مثلا بالای 550 و غیره بورس میشه اما این دانشگاه ها اول باید توشون پذیرش شین بعد بورس رو بگیرید...برای پذیرش هم معدل بالا و رزومه خوبو اینا لازمه...فقط نپرسین معدل چقدر که نمیدونم...
من شاید معدل خوبی نداشته باشم اما رزومه خیلی خوبی دارم.
اما دنبال چند دانشگاه (مربوط به رشته خودم: کامپیوتر) می گردم. دانشگاه هایی هستند که بیشتر تمرکزشون روی رزومه باشه. اگه هست میشه چند تا بهم معرفی کنی؟ ممنون

pink_panther
January 14th, 2012, 11:17 PM
فکر نکنم کره جنوبی کمتر از چین و هند و ترکیه و ...متقاضی داشته باشه.نظرتون چیه از مدیران درخواست کنیم برای کره هم یه زیر گروه جداگانه درست کنند؟

MoeenMH
January 15th, 2012, 10:33 AM

سلام ... معلومه که این مقدار پول کافیه ... تازه اضافه هم میاری بابا :دی
من 2 روز سوون خونه یکی از دوستام بودم شهر قشنگیه ... به علاوه سامسونگ اهل این شهره!
در مورد هزینه های زندگی زیاد نگران نباش و اصلا الان غصشو نخور وقتب اومدی اینجا افسار زندگی میاد دستت :)

MoeenMH
January 15th, 2012, 10:38 AM
ببینم کسی هست واسه spring پذیرش گرفته باشه و بخواد بیاد اینجا؟؟ (غیر از sesoin :دی)