PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6

homo
January 15th, 2012, 11:07 AM
فکر نکنم کره جنوبی کمتر از چین و هند و ترکیه و ...متقاضی داشته باشه.نظرتون چیه از مدیران درخواست کنیم برای کره هم یه زیر گروه جداگانه درست کنند؟
من که موافقم. این طوری واسه تازه واردینی مثل من، خیلی بهتره.

jojo12
January 16th, 2012, 08:46 PM
سلام بر مدیرا این انجمن میدونم که سوالام زیاده و تکراری ولی خواهش میکنم به من کمک کنید که اصلا وقت ندارم و خیلی گیج شدم.
من هانیه هستم 18 ساله در حال حاضر فنی حرفه ای الکترونیک میخونم ولی میخام در دانشگاه کامپیوتر(نرم افزار) بخونم البته در کنار کسایی که مثلا دیپلم ریاضی دارن. الان دیپلمم 11 سالس تا ...
حالا میشه بگید من به چه کشور و شهر و دانشگاهی برم؟
من میتونم نهایت سالی 9 ملیون خرج کنم ولی دوست دارم از سال دوم بورس بشم یا یک کمک مالی چیزی ....
معدل من برا دیپلم 17 نمره ایلتس 6.5 و یک مقاله هم دارم
من بین کشور های چین-ژاپن-کره-مالزی-عراق-ترکیه و .... موندم.
-------------------------
کره چه جور کشوریه؟
رکینگ دانشگاه هاش در مهندسی؟
هزینه زندگی؟
زبان دانشگاه ها؟
هزینه دانشگاه؟
درباره مردم و فرهنگ؟
ویزا؟
اب و هوا؟
ممنون اگر هر چیزی که در تصمیم گیری باعث بگین.
در ضمن من خیلی به کشوری که میخام برم اهمیت میدم از نظر تمیزی-مردم-فرهنگ0اب و هوا ....

hassanrouhi
January 17th, 2012, 01:14 PM
سلام بر مدیرا این انجمن میدونم که سوالام زیاده و تکراری ولی خواهش میکنم به من کمک کنید که اصلا وقت ندارم و خیلی گیج شدم.
من هانیه هستم 18 ساله در حال حاضر فنی حرفه ای الکترونیک میخونم ولی میخام در دانشگاه کامپیوتر(نرم افزار) بخونم البته در کنار کسایی که مثلا دیپلم ریاضی دارن. الان دیپلمم 11 سالس تا ...
من میتونم نهایت سالی 9 ملیون خرج کنم ولی دوست دارم از سال دوم بورس بشم یا یک کمک مالی چیزی ....
کره چه جور کشوریه؟
هزینه زندگی؟
زبان دانشگاه ها؟
هزینه دانشگاه؟
درباره مردم و فرهنگ؟
ویزا؟
اب و هوا؟
در ضمن من خیلی به کشوری که میخام برم اهمیت میدم از نظر تمیزی-مردم-فرهنگ0اب و هوا ....
عراق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بی خیال عزیزم!میری منفجر میشی!! شوخی کردم. عراق رو کلا بی خیال.ژاپن کلا بی خیال.با این هزینه نمیشه!مالزی شاید بشه.اما من میگم با وجود چین و کره میگم اونم بی خیال شو.در مورد کره اگر بخوای دانشگاه خصوصی درس بخوانی بازم ب این =ول نمیشه.پس باید دانشگاه دلتی انمتخاب کنی.دانشگاه های د.لتی کره و انگلیسی خیلی کم تدریس میکنن.در نتیجه شما مجبوری که بری 1سال دوره ی زبان کره ای ببینی و از اونجایی هم که دختری مشکلی نداری بابت خروج.اگر تو سئول هم نبشی خوب فکر کنم 300تا 400$معقولانه باشه.هزینه ی دانشگاه های دولتی هم فکر میکنم سالی 2000$تا 3000$بود.دقیقا یادم نیست.

pink_panther
January 17th, 2012, 01:33 PM
عراق!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بی خیال عزیزم!میری منفجر میشی!! شوخی کردم. عراق رو کلا بی خیال.ژاپن کلا بی خیال.با این هزینه نمیشه!مالزی شاید بشه.اما من میگم با وجود چین و کره میگم اونم بی خیال شو.در مورد کره اگر بخوای دانشگاه خصوصی درس بخوانی بازم ب این =ول نمیشه.پس باید دانشگاه دلتی انمتخاب کنی.دانشگاه های د.لتی کره و انگلیسی خیلی کم تدریس میکنن.در نتیجه شما مجبوری که بری 1سال دوره ی زبان کره ای ببینی و از اونجایی هم که دختری مشکلی نداری بابت خروج.اگر تو سئول هم نبشی خوب فکر کنم 300تا 400$معقولانه باشه.هزینه ی دانشگاه های دولتی هم فکر میکنم سالی 2000$تا 3000$بود.دقیقا یادم نیست.
دانشگاهای دولتی کره شرط خاصی برای پذیرش ندارن؟مثلا مثل مالزی رو معدل گیر نیستن؟ شرایط پذیرششون چیه؟

pink_panther
January 17th, 2012, 02:01 PM
کره چه جور کشوریه؟
هزینه زندگی؟
زبان دانشگاه ها؟
هزینه دانشگاه؟
درباره مردم و فرهنگ؟
ویزا؟
اب و هوا؟
برای شما چه چیزی اهمیت بیشتری داره؟رنکینگ دانشگاه؟سهولت پذیرش و ویزا؟هزینه زندگی کم؟شرایط زندگی مناسب؟ ...
اگر میخوای بری جایی که هزینش کم باشه و دانشگاهاشم معتبر باشه بهت هند رو پیشنهاد میکنم.البته دووم آوردن تو هند نخص.صا یه خانوم کار بسیار دشواریه.ولی هزینه هاش خییییلی پایینه
اگر رنکینگ دانشگاه برات از همه چیز مهمتره بهت چین رو پیشنهاد میکنم.لیست 100 دانشگاه برتر آسیا (http://www.4icu.org/topAsia/) و 200 دانشگاه برتر دنیا (http://www.4icu.org/top200/) رو یه نگاهی بندازی میبینی دانشگاه های چین چه رنکینگ فوق العاده ای دارن.ولی بدیش اینه که اکثر دانشگاهاش چینی تدریس میکنن.البته دانشگاه هایی هم داره که انگلیسی درس بدن.ولی یا تو شهر های دور افتادس که ارزش نداره بری یا اگه تو شانگهای و پکن باشه هزینش خیلی بالاست.برای پیدا کردن دانشگاه مورد نظرتون به این لینک (http://www.cucas.edu.cn/BachelorsDegree_new.shtml) مراجعه کنید.اینو یادم رفت بگم شهر های شانگهای و پکن چین فوق العاده پیشرفتست.تو گوگل یه سرچ بکن عکساشو ببین حتما عاشقش میشی:cool: ولی فقط همین دوتا شهرش خوبه.شهرهای دیگش مثل نانجینگ و گنگژو و چنگچوان و ... به نظرم زیاد ارزش نداره.برای گرفتن پذیرش و ویزا هیـــــــچ مشکلی نخواهید داشت و به راحتی میتونید پذیرش بگیرید
مالزی هم خوبیش اینه که ایرانی زیاده و کمتر احساس غربت میکنید.ولی بسیاری از مشکلاتی که تو ایران و دانشگاه های ایران دارید اونجا هم خواهید داشت.نمیگم جای بدیه ولی از نظر من ارزش اینهمه هزینه رو نداره.این نظر شخصیم بود.شاید نظر من اشتباه باشه
ژاپن خیلی خوبه ولی خیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــلی گرونه.مخصوصا مخصوصا مخصوصا اجاره خونه وحشتناک زیاده.بقیه مخارج هم زیاده.در کل بهت بگم مخارجت تو توکیو از نیویورک بیشتره.ولی اگه بورس دولت ژاپنو بتونی بگیری تمام هزینه زندگیتو میدن.انقد میدن که بتونی ماهیانه یه مقداری هم پس انداز کنی.ولی اگه نتونستی بورس بگیری و زیاد هم نمیخوای خرج کنی به ژاپن فکر نکن.این کره هم با اینکه زیاد اطلاعات ندارم ازش به نظرم جای خیلی خوبیه و ارزش ادامه تحصیل و زندگیو داره.
عراق هم کلا بیخیال.اینهمه کشور خوب!شما هم که خدا رو شکر رزومت خوبه.چرا میخوای بری عراق؟؟ جا قحطه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خب برو یه جا که از زندگی دانشجوییت لذت ببری.آخه عراق چه چیزی داره که بخوای بری اونجا؟ارزونه؟دانشگاهای خوبی داره؟محیط زندگیش خوبه؟امنیت بالایی داره؟ خب همین ایران که بهتره که.از نظر من رفتن به عراق مخصوصا برای یه خانم اصلا کار عاقلانه ای نیست
ترکیه هم خوبه.اما از هر نظر نگاه کنی مالزی و چین بهتره
برای دیدن هزینه زندگی تو شهر ها و کشورهای مختلف به این لینک (http://www.numbeo.com/cost-of-living/) یه سری بزن
اگه سوالی بود در خدمتم

jojo12
January 17th, 2012, 06:35 PM
ممنون از شما.
دوستان پس فقط چین و کره مونده ...
حالا میشه بگین کدوم؟
من موندم کره هزینش پایینه ؟ انگلیسی هم تدریس داره؟
رکینگش خوبه؟
----------------برا من همه چیز مهمه....

en milad
January 18th, 2012, 11:38 AM
ممنون از شما.
حالا میشه بگین کدوم؟
رکینگش خوبه؟

سلام
برای bachelor زبان انگلیسی میشه گفت نداره!!
اما برای مستر شرایط بهتره

sesoin
January 18th, 2012, 11:46 AM
دانشگاهای دولتی کره شرط خاصی برای پذیرش ندارن؟مثلا مثل مالزی رو معدل گیر نیستن؟ شرایط پذیرششون چیه؟
اين متن دقيقا از روي سايت snu كه بهترين دانشگاه مليه برداشتم:

The admissions committee reviews a number of factors records of past studies (such as grade point average or GPA), the study plan, personal statement, and letters of recommendation. Other achievement records and specific qualifications such as language proficiency are also taken into consideration.
بعد 1% بالاي كره اي ها ميرن snu و كلا دانشگاه هاي ملي تو كره همه اينطورين حالا بعضي هاشون يكم خفيف تر!
پس بايد نه تنها معدل بلكه رزومه خوبي هم داشته باشين!
اينم لينك snu:
http://www.useoul.edu/admission/adm0201_2.jsp

sesoin
January 18th, 2012, 11:53 AM
ممنون از شما.
حالا میشه بگین کدوم؟
رکینگش خوبه؟
ببينيد دانشگاه هايي هستن مثل snu ,yonsei و عيره كه مثلا 30% درسا دو بانه اراوه ميشه كره اي و انگليسي ..تو ليسانس البته !اما من دو تا دانشگاه انگليسي زبان ميشناسم يكي kaist و unist
دانشگاه اول رنكش بالاست ...خيلي خفنه... تو جهان 90 امه... اينم لينكش:
http://admission.kaist.ac.kr/web/intl
اما خوب از ترم 3 بورس ميده ديگه...پذيرشم توش سخته
unist پذيرش توش اسون تره...دانشگاه نويي ...پول داره نسبتا و داره مسير ترقي رو بدو بدو ميره جلو ..اما خوب تازه كاره ديگه هنوز رنك بندي نشده اما خوب از ترم پ بورس ميكنه مردم رو....
اينم لينكش:
http://adm1.unist.ac.kr/main/main.htm
راجه به هزينه زندگي تو كره هم صفحه قبل يه پست زدم با يه لينك يه نگاه بندازين بد نيست...:)

jojo12
January 19th, 2012, 09:44 AM
تو این لینک همه چیرو گفته به صورت کامل....

http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=South+Korea

ببخشید اونجا انگلیسیه میشه فارسی بگین؟

sarayousefy
January 19th, 2012, 01:19 PM
سلام به دوستان
سوالم اينه كه كسي كه زبانش در حد متوسط رو به خوبه ( زبان كره اي منظورم هست ) اگه وقت بزاره و زبانش رو تكميل كنه و امتحان تاپيك بده بهتره يا اينكه تمام وقتش رو بزاره واسه نمره تافل ( مي خوام بدونم كه دونستن اين زبان هيچ امتيازي واسه پذيرش و بورسيه شدن داره يا نه ؟سوال دومم از sesoin هست كه دوست عزيز معدلتون چند بوده كه شده 99 از 100 ؟ سوال اخرم اينه كه كسايي كه پذيرش گرفتن و رزومشون تاييد شده واسه هر چيزي كه توي رزومه آوردن ( مسابفات - نرم افزارهايي كه ياد گرفتيد و هر چيز ديگه اي ) مدركي هم داشتن( اين واسه كسايي هست كه به عنوان مثال نرم افزاري رو ميدونن ولي مدرك ندارن) ؟

sesoin
January 19th, 2012, 08:14 PM
سلام به دوستانسوالم اينه كه كسي كه زبانش در حد متوسط رو به خوبه ( زبان كره اي منظورم هست ) اگه وقت بزاره و زبانش رو تكميل كنه و امتحان تاپيك بده بهتره يا اينكه تمام وقتش رو بزاره واسه نمره تافل ( مي خوام بدونم كه دونستن اين زبان هيچ امتيازي واسه پذيرش و بورسيه شدن داره يا نه ؟سوال دومم از sesoin هست كه دوست عزيز معدلتون چند بوده كه شده 99 از 100 ؟ سوال اخرم اينه كه كسايي كه پذيرش گرفتن و رزومشون تاييد شده واسه هر چيزي كه توي رزومه آوردن ( مسابفات - نرم افزارهايي كه ياد گرفتيد و هر چيز ديگه اي ) مدركي هم داشتن( اين واسه كسايي هست كه به عنوان مثال نرم افزاري رو ميدونن ولي مدرك ندارن) ؟معدله من ۱۹.۸۶ ! معدلتون رو تقسیم بر ۲۰ کنید بد به هر واحدی که خواستید با ضرب کردن در اون واحد تبدیل کنید..مثلا تقسیم بر بیست ضربدر ۱۰۰!مدرک خوب شما رزومه میدید رباتیکو مقالئو اینا که براش حتما مدرک دارید تو هر مسابقی شرکت کنید بهتون مدرک میدان اما برا نرم افزار معمولا من ندیدم کسی‌ مدرک ارائه بده مگر اینکه نرم‌افزار خفنی باشه جای خفنیم یاد گرفته باشدش.اما خوب دروغ نگین بهتره یهو دیدین گیر افتادین برای کار کردن تو یه آزمایشگاه تحقیقاتی‌ و غیر هم باید ایمیل و شمارهٔ سرپرست اون آزمایشگاه رو ته resume به بزنید. کره‌ای رو چجوری بلدید اگه از رو کتاب خوندید آره می‌شه topic داد البته فکر کنم topic بهترین راه برای دادنش رفتن به مالزیه اما خوب حالا اونم نشد میتونید خوب بخنونید کره‌ای رو از روی کتاب ها! نه مثلا من ۴تا فیلم دیدم ۵۰ تا لغات بلدم! درست اصولی اگه بلد باشین بعضی‌ دانشگاه‌های کره‌ هستند که مدارکتون رو بدون topic در نظر می‌گیرن مثل yonsei بعد تا رسیدید اونجا ازتون امتحان می‌گیرن یکم ریسک دیگه!بعد مثلا بین ماها که بورس میخواستیم ۲ نفر topic داشتن من toefl اما آخرش من بردم کلا معدله بیشتر مهم و بالاخره یه‌چیزی باید داشته باشه یا topic یا toefl

sarayousefy
January 20th, 2012, 02:12 PM
اينجوري كه ميگي من كه معدل كارشناشيم رو حساب مي كنم ميشه 84 به نظرت معدل من شانسي واسه پذيرش داره ( من واسه ارشد ميخوام درخواست بدم ) ؟

shiva136687
January 20th, 2012, 08:46 PM
سلام..بعد مدت ها...
خوب نتايج پذيرش هاي بهار داره مياد...
پذيرش از دانشگاه unist ام قطي اومد ..قبول شدم...
از طرفي بورس دولت كره رو هم گرفتم پس احتمالا صبر كنم تا ماه ديگه دولت بفرستتم snu يا yonsei
خلاصه گرفتن جفت اينا كاري نداشته به همه توصيه ميكنم حتما جفتش رو امتحان كنن البته اگه ميخوان برن كره..:دي;)

سلام دوست عزیز .
تو فرم کره دیدم که قبول شدین . اولا تبریک می گم .دوما می شه به چند تا سوال من جواب بدین .ممنون میشم.
من درسمو با معدل 14.77 تا اسفند تو دانشگاه تبریز تموم میکنم و دارم واسه مقاله و تافل کار می کنم و می خواستم از دانشگاه yonsei فول فاند بگیرم واسه ترم پاییزه. حالا سوالام.
1. ایا دروس افتاده رو هم تو معدل دخیل می دونن ؟
2. کمترین معدل واسه فاند جقدره ؟
3. نمره تافل چه طور ؟
4. از کی واسه پاییز اقدام کنم ؟
5. شما توصیه نامه هایی که گرفتین فرم اماده بود که دانشگاه به صورت انلاین داد یا چه طور بود؟
6. یه توصیه نامه تو فرم فاند که توصیه نامه از رییس دانشگاه است اونو از رییس دانشکده بکیرم یا رییس دانشگاه ؟
ببخشید سولام طولانیه ولی مطمئن باشین خیلی دنبال این جوابا بودم ولی پیدا نکردم .
مرسی. بازم بهت تبریک می گم

nimaafshar8
January 20th, 2012, 08:54 PM
سلام دوست عزیز .
تو فرم کره دیدم که قبول شدین . اولا تبریک می گم .دوما می شه به چند تا سوال من جواب بدین .ممنون میشم.
من درسمو با معدل 14.77 تا اسفند تو دانشگاه تبریز تموم میکنم و دارم واسه مقاله و تافل کار می کنم و می خواستم از دانشگاه yonsei فول فاند بگیرم واسه ترم پاییزه. حالا سوالام.
1. ایا دروس افتاده رو هم تو معدل دخیل می دونن ؟
2. کمترین معدل واسه فاند جقدره ؟
3. نمره تافل چه طور ؟
4. از کی واسه پاییز اقدام کنم ؟
5. شما توصیه نامه هایی که گرفتین فرم اماده بود که دانشگاه به صورت انلاین داد یا چه طور بود؟
6. یه توصیه نامه تو فرم فاند که توصیه نامه از رییس دانشگاه است اونو از رییس دانشکده بکیرم یا رییس دانشگاه ؟
ببخشید سولام طولانیه ولی مطمئن باشین خیلی دنبال این جوابا بودم ولی پیدا نکردم .
مرسی. بازم بهت تبریک می گم

با سلام:)

با اجازه sesoinعزیز:)

دوست خوبم برای فاند و پذیرش نمیشه قطعیت داد!هر دانشگاهی یک مینمم هایی داره که باید اونها رو داشته باشید اگر اونارو نداشته باشی بلافاصله ردتون می کنند و اگر داشته باشید باید همه ی اپلیکنت ها تقاضاشون رو بدن و در میون اونها کسانی که نسبت به بقیه رزومه قوی تری دارند برای فاند انتخاب می شوند.
برای ددلاین ترم پاییز و بقیه اطلاعات از جمله مینیمم دانشگاه ها و آیا اینکه توصیه نامه آماده دارند یا ...و سایر اطلاعات باید به وب سایت هر دانشگاه برید و اگر سوالی براتون پیش اومد به مسئول ادمیشن ایمیل بزنید و در کمتر از یک روز جوابتون رو بگیرید.
توصیه نامه رو فقط کسی می تونه براتون بنویسه که استادتون بوده و مدتی باهاش کار کردید اگر صرفا رئیس دانشگاه هست نمی تونید ازش بگیرید!

همه ی اطلاعات تو وب سایت هر دانشگاهی از کوچک ترین و جزئی ترین اطلاعات مربوط به پروسه اپلای نوشته شده.

موفق باشید دوست خوبم :)

shiva136687
January 20th, 2012, 11:04 PM

با اجازه sesoinعزیز:)

دوست خوبم برای فاند و پذیرش نمیشه قطعیت داد!هر دانشگاهی یک مینمم هایی داره که باید اونها رو داشته باشید اگر اونارو نداشته باشی بلافاصله ردتون می کنند و اگر داشته باشید باید همه ی اپلیکنت ها تقاضاشون رو بدن و در میون اونها کسانی که نسبت به بقیه رزومه قوی تری دارند برای فاند انتخاب می شوند.
برای ددلاین ترم پاییز و بقیه اطلاعات از جمله مینیمم دانشگاه ها و آیا اینکه توصیه نامه آماده دارند یا ...و سایر اطلاعات باید به وب سایت هر دانشگاه برید و اگر سوالی براتون پیش اومد به مسئول ادمیشن ایمیل بزنید و در کمتر از یک روز جوابتون رو بگیرید.
توصیه نامه رو فقط کسی می تونه براتون بنویسه که استادتون بوده و مدتی باهاش کار کردید اگر صرفا رئیس دانشگاه هست نمی تونید ازش بگیرید!

همه ی اطلاعات تو وب سایت هر دانشگاهی از کوچک ترین و جزئی ترین اطلاعات مربوط به پروسه اپلای نوشته شده.

موفق باشید دوست خوبم :)

همه ی مواردی که گفتین تک به تک دنبالش بودم. بیشتر سوالام در مورد دانشگاه yonsei بود که جز به جز مراحل پذیرش شو خوندم و در مورد توصیه نامه چند تا شرط داشت که سر در نیاوردم و خواستم ببینم این دوستمون که پذیرش گرفتن اطلاعات تکمیلی دارن.
من خودم 2 ماه میشه که پیگیره مسائل پذیرشم و بعضی وقتا نا امید می شم چون نمودونم چه قد ممکنه موفق بشم.
البته اون توصیه نامه از طرف رئیس دانشکاه به غیر از 2 تا از اساتید هستش و باید همراه این توصیه نامه ها داشته باشی .( البته این واسه این دانشگاه خاصه )
باز مرسی از پاسخ گوئیتون.

PILAPILA
January 21st, 2012, 07:56 PM
داشتم پست های قدیمی رو می خوندم یه پستی دیدم که یکی از دوستان جوابم رو دادن گفتم بد نیست من مسئله رو بازتر کنم.

به نظر من اگه بورس نگیری نمی ارزه تازه اگه هم بورس بگیری باید به معدلت توجه کنی شاید جاهای بهتری وجود داشته باشه.
در کل این به شرایط شما بستگی داره.

فکر کنم این دوستمون کره رو با مالزی اشتباه گرفته و اشتباه سهوی داشتند!البته به نظر من!شاید به نظر شما درس خواندن در دانشگاه های رنک 21 یا
40 و حتی 150 ارزش نداشته باشه و حتما به دنبال استنفورد و یا برکلی هستی شما!!اگه اینجور که خوب واقعا ارزش نداره ادمی مثل شما بره کره و مثلا تو KAISTدرس بخوانه.یه جورایی حروم میشه!! اما نه اگه میخوای ارشدت رو تو شریف یا حتی کشور زیبای مالزی درس بخوانی شرمنده رک میگم از خداتم باشه که بری تو دانشگاه های برتر کره درس بخوانی!
یه چیز دیگه ای هم هست اینکه بچه ها توجه نمیکنن چه پستی میذارن و فکر میکنم 4روز دیگه این پست پاک میشه.1%احتمال بده که پست شما رو 1سال بعد یکی میخوانه و بازم 0.01%احتمال بده که ورش تاثیر منفی میذاره.حداقل داری بد میگی از جایی دلیل براشبیار که به این دلیل و این دلیل این کشور جای خوبیبرای درس خواند نیست و مثلا برین برکلی!!

دوست من، من نمی خوام کسی رو دلسرد کنم. این که کره و دانشگاه هاش از اعتبار خوبی برخوردار هستن شکی نیست(این رو من و شما نمی گیم رنکینگ دانشگاه ها و توسعه این کشور میگه)ولی فرد باید یه نگاه به خودش بندازه و ببین آیا واقعا این کشور برای اون مناسب هست یا نه. در عین حال نمیشه برای همه، با یک رزومه، یک نسخه رو بپیچیم خیلی مسائل دیگه در این امر دخیل هستن از جمله تفکرات و نحوه نگرش افراد به موضوع های مختلف. علاوه براین مگه میشه ما زندگیمون را تنها براساس یک رنکینگ رقم بزنیم.

اگر فردی می خواد با یک جمله آیندش رو رقم بزنه همون بهتر که رقم بزنه . اگر فرد از درک بالایی برخوردار باشه بعد از کلی تحقیق ، مشاوره و سنگین و سبک کردن تصمیم میگیره.

در ضمن اگه به جمله من خوب توجه می کردین متوجه میشدین که من گفتم تا زمانی که جای بهتر هست به این کشور فکر نکنین، این بهتر بودن رو شخص مشخص می کنه، نه من.
در نهایت این رو بگم که شما نظر خودت رو بگو، منم نظر خودم رو میگم، بزار خواننده قضاوت کنه .

homo
January 25th, 2012, 10:52 AM
سلام به همه دوستان
اول از همه می خوام بدونم کسی از بورس دولتی کره جنوبی اطلاع داره؟
دوم آدرس سایت اینترنتی سفارت کره جنوبی در ایران رو می خواستم بدونم. google کردم چیزی پیدا نکردم!

sesoin
January 25th, 2012, 08:59 PM
اينجوري كه ميگي من كه معدل كارشناشيم رو حساب مي كنم ميشه 84 به نظرت معدل من شانسي واسه پذيرش داره ( من واسه ارشد ميخوام درخواست بدم ) ؟به نظر من که بله ۱۰۰% دارین هم بورسیه کره رو امتحان کنید که کمتر از ۲۰ روز دیگه guidlinesh تو سایت niied.go.kr میاد هم دانشگاه‌ها رو.اما یه toefl بالا ۸۰ یا ielts بالا ۶ هم اضافه کنید دیگه عالی.!!فقط یه نکته کرییها خیلی‌ به resume و personal st اهمیت میدان حتا اگه کارای خیلی‌ خفنی هم نکردین حتما سعی‌ کنید تا جایی‌ که می‌شه خفن بنویسید قول نمیدم اما اگه وقت داشتم بهم پیام بدین نوشتین چکشون کنم. موفق باشین.البته اگه لایق بدونین :P

sesoin
January 25th, 2012, 09:15 PM
سلام به همه دوستاناول از همه می خوام بدونم کسی از بورس دولتی کره جنوبی اطلاع داره؟دوم آدرس سایت اینترنتی سفارت کره جنوبی در ایران رو می خواستم بدونم. google کردم چیزی پیدا نکردم!سایت اینترنتی نداره :پشماره تلفن:۰۲۱۸۸۰۵۴۹۰۰آدرس:شیخ بهایی نرسیده به میدون، کوچه دانشور غربی..ته کوچه سفارتمسئول بورسیه هم خانومی به نامه سارا اما حالا زیاد زنگ نازنین بهتره کلا کره‌‌ها آدمهای آرومی‌ یان! تحمل مرجیه زیادو ندران :D

ninagol
January 28th, 2012, 08:01 PM
:confused:سلام خسته نباشین.چندتاسوال داشتم درموردبورس گرفتن ازدانشگاههای کره جنوبی البته جواب بعضیهاشو با جوابی که به یکی از دوستان دادین پیداکردم ولی الان مشکل من اینجاست که سایتهای دانشگاههارو ندارم میشه واسم سایت دانشگاههای کره روبذارین؟:(من رشته ام مهندسی برق مخابرات هستش از دانشگاه آزادارومیه فارغ التحصیل شدم معدلم هم 13.81 هستش وتا چندماه دیگه هم تافلمومیگیرم ومیخوام تومقطع کارشناسی ارشدبورس بگیرم. میخواستم ببینم میتونم تاترم پاییزسال بعدپذیرش بگیرم؟
لطفا راهنمایم کنین خیلی وقته دنبال جواب این سوالام از خیلی سایتها پرسیدم ولی جوابی نگرفتم وخوشبختانه سایت شماروپیداکردم که بنظرمیاد خیلی فعال تر هستش.بی صبرانه منتظر جوابتون هستم

nimaafshar8
January 28th, 2012, 08:39 PM
:confused:سلام خسته نباشین.چندتاسوال داشتم درموردبورس گرفتن ازدانشگاههای کره جنوبی البته جواب بعضیهاشو با جوابی که به یکی از دوستان دادین پیداکردم ولی الان مشکل من اینجاست که سایتهای دانشگاههارو ندارم میشه واسم سایت دانشگاههای کره روبذارین؟:(من رشته ام مهندسی برق مخابرات هستش از دانشگاه آزادارومیه فارغ التحصیل شدم معدلم هم 13.81 هستش وتا چندماه دیگه هم تافلمومیگیرم ومیخوام تومقطع کارشناسی ارشدبورس بگیرم. میخواستم ببینم میتونم تاترم پاییزسال بعدپذیرش بگیرم؟
لطفا راهنمایم کنین خیلی وقته دنبال جواب این سوالام از خیلی سایتها پرسیدم ولی جوابی نگرفتم وخوشبختانه سایت شماروپیداکردم که بنظرمیاد خیلی فعال تر هستش.بی صبرانه منتظر جوابتون هستم

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم برای کره جنوبی رو گذاشتم می تونید دانلود کنید.

در مورد پذیرش و ددلاین پذیرش هم باید به وب سایت هر کدوم از دانشگاه ها برید و چکش کنید.
موفق باشید:)

nesagirl
January 28th, 2012, 09:02 PM
سلام خسته نباشید واقعا سایت خیلی خوبی دارید:)من سوالات بقیه رو خوندم ولی راجع به اینکه باید پیش دانشگاهی بخونیم یا نه جوابی ندیدم من سوم دبیرستانم رشته ریاضی فیزیک میخونم و اردیبهشت تافل میگیرم میگن ریاضی هارو بیشتر بورس میکنن یه طرح تو جشنواره خوارزمی دادم که تو مرحله استانی اول شدم ولی نتایج مرحله کشوری اعلام نشده معدلمم خوبه ولی نمیدونم فقط ترم دوم شرطه یا فقط پایه سوم یا کل دوره دبیرستان؟حدودش باید چقد باشه؟میخوام هرجور که شده تو دانشگاه های سئول بورس بگیرم (برا ترم پاییز )دانشجوهای ارشد به بالارو استادا بورس میکنن ماچی؟ما چیکار باید بکنیم؟اصلا با این شرایطی که دارم میتونم بورس بگیرم؟باید از کجا شروع کنم؟چطوری اقدام کنم؟باید پیش دانشگاهی بخونم؟اجباریه؟

sesoin
January 28th, 2012, 10:25 PM
سلام خسته نباشید واقعا سایت خیلی خوبی دارید:)من سوالات بقیه رو خوندم ولی راجع به اینکه باید پیش دانشگاهی بخونیم یا نه جوابی ندیدم من سوم دبیرستانم رشته ریاضی فیزیک میخونم و اردیبهشت تافل میگیرم میگن ریاضی هارو بیشتر بورس میکنن یه طرح تو جشنواره خوارزمی دادم که تو مرحله استانی اول شدم ولی نتایج مرحله کشوری اعلام نشده معدلمم خوبه ولی نمیدونم فقط ترم دوم شرطه یا فقط پایه سوم یا کل دوره دبیرستان؟حدودش باید چقد باشه؟میخوام هرجور که شده تو دانشگاه های سئول بورس بگیرم (برا ترم پاییز )دانشجوهای ارشد به بالارو استادا بورس میکنن ماچی؟ما چیکار باید بکنیم؟اصلا با این شرایطی که دارم میتونم بورس بگیرم؟باید از کجا شروع کنم؟چطوری اقدام کنم؟باید پیش دانشگاهی بخونم؟اجباریه؟
نه برا بیشتره دانشگاه‌ها پیش دانشگاهی لازم نیست!معدله کل دبیرستان + معدله سوم دبیرستان مهمه ! باید بالا ۱۶ باشه حتما! اما یه بورسیه خوب از یه دانشگاه خوب معدله بالا ۱۸ می‌خواد! شما که سایت به این خووبی رو دیدی چرا پستارو کامل نخوندی ! یه پست زدم راجب به بورسیه برا لیسانس ،کامله ! یه فایل داره دانلود کن!یه تاپیک جدیدم باز می‌کنم برا بورسیه کره ! اونجارو هم وقتی‌ یکم فعال شد چک کنی‌ بد نیست!
موفق باشی‌ :)

woody
February 1st, 2012, 10:10 AM
سلام
یه استاد توی KAIST به من اوکی داده و میگه علاوه بر شهریه می تونه 400000 وون بهم بده. ولی فکر نمی کنم بشه با این 400 هزار تا زندگی کرد درسته؟ یه استاد دیگه تو دانشگاه چونبوک بهم گفت 800000 میده ولی این یکی استاد خودش شاگرد اون اولیه توی KAIST بوده و زیاد دلم نمی خواد برم پیشش...

حالا یه خورده گیج شدم...از طرفی نمی خوام همچین فرصت خوبی رو از دست بدم. (تمام 12 نفری که با این استاد دکترا گرفتن الان تو بهترین مراکز تحقیقاتی یا دانشگاههای کره کار می کنن و یه نفر هم توی هیوندای موتورز)و از طرف دیگه با این اوضاع ارز نمی تونم ریسک کنم و به ایران وابسته باشم...اینه که خواستم یه مشورتی با دوستان مخصوصا بچه های ساکن کره بکنم...

سوال اولم اینه که ارزش واقعی این پول ها اونجا چقدره؟ یعنی با 400 هزار میشه یه زندگی بخور و نمیر و با 800 هزار یه زندگی نسبتا راحت داشت؟ (هر دو تا در شهرستان هستن)

دوم اینکه اگر بیام و توی KAIST شروع کنم درسم رو، امکان هیج جور کسب درآمد اضافی هست؟ (تا جاییکه من می دونم کار دانشجویی هم در کره ممنوعه...)

ممنون

hassanrouhi
February 2nd, 2012, 12:17 AM
به نظر من فکر نمیکنم با 400هزار تا مشکلی انچنانی تو دائه جون پیدا کنی!خیلی هم کم نیست برای زندگی دانشجویی.در ضمن دانشگاه چونبوک هم انقدر قوی نیست که بخوای به خاطرش کایست رو از دست بدی!!

azad111
February 9th, 2012, 12:15 AM
سلام دوستان عزیز
رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم خیلی ممنون

homo
February 13th, 2012, 11:03 AM
سلام دوستان عزیز

رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم
خیلی ممنون

سلام به شما،
اونطوری که من از صحبت های توی فروم متوجه شدم، پذیرش قابل پیش بینی نیست. از نظر من هم معدل کارشناسیتون خوبه، معدل ارشدتون عالیه و سابقه کارتون هم خیلی می تونه کمکتون کنه مخصوصا اگر کاملا مرتبط با رشتتون باشه. مقاله کنفرانس خارجی هم از کنفرانس داخلی قاعدتا اعتبار بیشتری داره. واسه اینکه دستون بیاد که وضعیتتون چه جوریه بهتره به قسمت نتایج پذیرش که لینکش همین بالا هست مراجعه کنید. امیدوارم مطالبی که گفتم به دردتون بخوره. راستی یه تالار هم هست با همین عنوان شانس گرفتن پذیرش و بورسیه. می تونین سوالتون رو اونجا مطرح کنید چون تعداد بیشتری هستن که می تونن کمکتون کنن.

alikarimi64
February 14th, 2012, 07:22 AM
سلام
یه استاد توی KAIST به من اوکی داده و میگه علاوه بر شهریه می تونه 400000 وون بهم بده. ولی فکر نمی کنم بشه با این 400 هزار تا زندگی کرد درسته؟ یه استاد دیگه تو دانشگاه چونبوک بهم گفت 800000 میده ولی این یکی استاد خودش شاگرد اون اولیه توی KAIST بوده و زیاد دلم نمی خواد برم پیشش...

حالا یه خورده گیج شدم...از طرفی نمی خوام همچین فرصت خوبی رو از دست بدم. (تمام 12 نفری که با این استاد دکترا گرفتن الان تو بهترین مراکز تحقیقاتی یا دانشگاههای کره کار می کنن و یه نفر هم توی هیوندای موتورز)و از طرف دیگه با این اوضاع ارز نمی تونم ریسک کنم و به ایران وابسته باشم...اینه که خواستم یه مشورتی با دوستان مخصوصا بچه های ساکن کره بکنم...

سوال اولم اینه که ارزش واقعی این پول ها اونجا چقدره؟ یعنی با 400 هزار میشه یه زندگی بخور و نمیر و با 800 هزار یه زندگی نسبتا راحت داشت؟ (هر دو تا در شهرستان هستن)

دوم اینکه اگر بیام و توی KAIST شروع کنم درسم رو، امکان هیج جور کسب درآمد اضافی هست؟ (تا جاییکه من می دونم کار دانشجویی هم در کره ممنوعه...)

ممنون

سلام،
اگه از ظاهر قضیه بخوایم قضاوت کنیم بله موردی که گفتین منم موافقم! اما حتما قبل از اینکه بیاین راجع به پروژه و کلن تارگت کارتون بپرسین و مطمئن بشین که روی چه موضوعی قراره کار کنین اگر هم که پروپزال دادین که او بحثش جداست.
در رابطه با شرایط زندگی اگه بخوای متوسط در سئول زندگی کنی و بیرون اقامت داشته باشی هزینه منزل معمولا به این صورته 2-3 میلیون پیش و 300-500 هم کرایه
خورد و خوراک هم معمولا بین 200-300 در میاد البته بستگی به خودتون داره ممکنه از این مقدار کمتر یا بیشتر بشه

موفق باشین

IELTS
February 14th, 2012, 11:40 AM
دروود.
دوستان چند سوال در خصوص تحصیل در کره داشتم:
1- ایا دانشگاههای دولتی کره جنوبی برای دوره مستر مهندسی به زبان انگلیسی برنامه ارائه می کنند؟
2- بعد از سئول ، کدوم شهر هم از لحاظ موقعیت تجاری ، تحصیلی فعال تره؟ منظورم شهرش دانشجویی بنظر میاد؟
3- ایا در خواست برای پذیرش و بررسی مدارک در کره جنوبی با سختی زیادی همراست؟ یعنی دانشگاهها روی معدل و نمره زبان حساس هستند؟

ازاد اندیش باشید

dadar
February 14th, 2012, 05:40 PM
سلام دوستان یک سری اطلا عات راجع به دریافت بورس تحصیلی رشته ی داروسازی می خوام ؟اگه شرایط وچگونگی درخواست بورسیه هم بگید خیلی ممنون می شم!!

homo
February 14th, 2012, 06:48 PM
سلام دوستان یک سری اطلا عات راجع به دریافت بورس تحصیلی رشته ی داروسازی می خوام ؟اگه شرایط وچگونگی درخواست بورسیه هم بگید خیلی ممنون می شم!!
اطلاعات مربوط به بورس کره جنوبی را از لینک زیر پیگیری کنید. حتما فایلهای پیوست شده در پست های اولیه را با دقت بخونید. موفق باشید.

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?37939-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%83%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%D9%8A/page4

sesoin
February 15th, 2012, 08:25 AM
دروود.
دوستان چند سوال در خصوص تحصیل در کره داشتم:
1- ایا دانشگاههای دولتی کره جنوبی برای دوره مستر مهندسی به زبان انگلیسی برنامه ارائه می کنند؟
2- بعد از سئول ، کدوم شهر هم از لحاظ موقعیت تجاری ، تحصیلی فعال تره؟ منظورم شهرش دانشجویی بنظر میاد؟
3- ایا در خواست برای پذیرش و بررسی مدارک در کره جنوبی با سختی زیادی همراست؟ یعنی دانشگاهها روی معدل و نمره زبان حساس هستند؟
..ازاد اندیش باشید
1. بله
2.بوسان ...داجوون ...و پوهانگ فكر ميكنم
3. مثل جاهاي ديگه است اما توجهشون به معدل خيلي بيشتره از مدرك زبان

ershadpoor
February 15th, 2012, 01:44 PM
سلام دوستان
من لیسانس مکانیک با معدل 16.7 از باهنر کرمان دارم. تاحد زیادی به نرم افزارای مکانیکی مسلطم.
الان میخام برای KAIST اقدام کنم ولی چون نتایج پذیرش خیلی دیر میاد (29 جون) میخاستم نظر شخصیتونو درباره شانسه پذیرش با بورس کامل و بدونم. آیا شانسی دارم که KAIST Scholarship رو بگیرم که شامل شهریه و هزینه زندگی میشه (طبق سایت خودشون حدود 300$در ماه واسه زندگی میدن)؟
آیا همه درسها به انگلیسی ارائه میشن؟ البته من همین سوالو ازشون پرسیدم ولی یه ایمیل اتوماتیک برام اومد که در نهایت من به جوابم نرسیدم.
خوشحال میشم که اگر کسی KAIST درس میخونه ایمیلشو به من بده.
با تشکر

meab19
February 16th, 2012, 12:11 AM
سلام دوستان من تازه ثبت نام کردم از مرحله خیلی پرتم یه چند تا سوال دارم
من پیش دانشگاهی تجربی هستم و امسال کنکور دارم میتونم بورسیه در دانشگاه کره بگیرم؟؟؟؟کی باید بگیرم بعد از کنکور یا قبل از اون؟؟؟
با چه معدلی باید باشه ؟؟؟؟

IELTS
February 22nd, 2012, 12:32 AM
1. بله
2.بوسان ...داجوون ...و پوهانگ فكر ميكنم
3. مثل جاهاي ديگه است اما توجهشون به معدل خيلي بيشتره از مدرك زبان

با تشکر از شما sesion عزیز.
1-حالا یه سوال هزینه زندگی در شهری غیر از سئول مانند پوسان یا دائه جون چند دلار در ماه هست؟
2- میشه در دانشگاههای خصوصی تنها به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟ یعنی کره ای رو نخونیم و مستقیم سر کورسهای انگلیسی بشنیم؟
با تشکر

sesoin
February 22nd, 2012, 11:55 AM
با تشکر از شما sesion عزیز.
1-حالا یه سوال هزینه زندگی در شهری غیر از سئول مانند پوسان یا دائه جون چند دلار در ماه هست؟
2- میشه در دانشگاههای خصوصی تنها به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟ یعنی کره ای رو نخونیم و مستقیم سر کورسهای انگلیسی بشنیم؟
با تشکر
همه‌جا یه جوره تقریبا ۸۰۰،۰۰۰ وون کفاف خوابگاهو غذاو دیگه چیزارو میده شهریه دانشگاهم که فرق می‌کنه...ببینید من امروز رسدیم به جز میوه بقیه چیزا تقریبا هم قیمت ایران..میوه گرون تره
بله می‌شه برا فوق ممکن بتونین بورسیه هم بشین برا لیسانس اما بورسیه نداره،،،

IELTS
February 22nd, 2012, 12:06 PM
همه‌جا یه جوره تقریبا ۸۰۰،۰۰۰ وون کفاف خوابگاهو غذاو دیگه چیزارو میده شهریه دانشگاهم که فرق می‌کنه...ببینید من امروز رسدیم به جز میوه بقیه چیزا تقریبا هم قیمت ایران..میوه گرون تره
بله می‌شه برا فوق ممکن بتونین بورسیه هم بشین برا لیسانس اما بورسیه نداره،،،

تشکر از شما.
2 نکته این وسط هست که من هنوز پاسخ دقیق نگرفتم. یکی اینکه واقعاً همه جا هزینه یکیه؟ هر وون چند تومانه؟
اینکه ایا الزامی هست که ابتدا کره ای بخونیم؟ یا کورس فقط انگلیسی هم وجود داره؟
hassanrouhi
February 22nd, 2012, 12:10 PM
تشکر از شما.
2 نکته این وسط هست که من هنوز پاسخ دقیق نگرفتم. یکی اینکه واقعاً همه جا هزینه یکیه؟ هر وون چند تومانه؟
هر وون تقریبا همون .2تومان خودمونه. یعنی هر هزار وون میشه 1150 همین چیزا!
چرا وجود نداره.کمم نیست.مشکل اینجاست که شهریه دارند و چون عموما خصوصی هستند شهریه هاشون هم سنگینه.مگر اینکه بشه از پرداخت شهریه معاف شد!

sesoin
February 22nd, 2012, 03:41 PM
تشکر از شما.
بله می‌شه یعنی‌ دقیقا بله می‌شه! یعنی‌ سوال دوم هوم بله کاملا می‌شه !
چرا اینقدر تنبلی می‌کنید یه سرچ میکردین یه ۵ مین کمتر شاید! میفهمیدین هر وون چقدر!....

IRI
February 23rd, 2012, 08:33 AM
سلام دوستان
من لیسانس مکانیک با معدل 16.7 از باهنر کرمان دارم. تاحد زیادی به نرم افزارای مکانیکی مسلطم.
الان میخام برای KAIST اقدام کنم ولی چون نتایج پذیرش خیلی دیر میاد (29 جون) میخاستم نظر شخصیتونو درباره شانسه پذیرش با بورس کامل و بدونم. آیا شانسی دارم که KAIST Scholarship رو بگیرم که شامل شهریه و هزینه زندگی میشه (طبق سایت خودشون حدود 300$در ماه واسه زندگی میدن)؟
آیا همه درسها به انگلیسی ارائه میشن؟ البته من همین سوالو ازشون پرسیدم ولی یه ایمیل اتوماتیک برام اومد که در نهایت من به جوابم نرسیدم.
خوشحال میشم که اگر کسی KAIST درس میخونه ایمیلشو به من بده.
با تشکر

تا جایی که میدونم، شما اگر بتونی پذیرش بگیری بورس 300 هزار وونی و حذف شهریه رو هم اتوماتیک میگیرید. ولی ادامه بورستون در سال های بعد به شدت بستگی به نمراتتون داره که این دانشگاه هم این طور که اساتیدش میگفتن و من دیدم بسیار سخت گیر هست. من یه مدت پیش همین کایست برای دکترا بودم و همین بورس دانشگاه رو با چند صد هزار وون اضافه تر استادم بهم میداد. ولی از یه کشور دیگه پذیرش گرفتم و از اونجا رفتم.
از نظر زبان در این حد بگم که اگر رفتید اونجا خصوصا شهرهای غیر از سئول، زبان انگلیسی فقط در دانشگاه برقراره (اونم نه بطور کامل) و در شهر شما نمیتونید ارتباط عادی برقرار کنید و در کل زبان کره ای برای تحصیل بلند مدت در کره از الزامات هست.

در کایست اکثر درس هاشون به انگلیسی هست ولی بودن دوستای اینترنشنالم که بعضا اساتیدی از صنعت داشتن که کره ای درس میداد. کلا چون اونجا دانشجوی بین المللی کم هست شما باید با اونا (از زبان و غذا گرفته تا....) هماهنگ باشید.

با توجه به سفرهایی که به کشورای غربی هم داشتم، در کل کره جای سختی هست. اگر بتونید برید به کشورای غربی، اصلا اصلا اصلا به کره نگاه هم نکنید... چون اونجا جایی هست که برای یک کره ای عالیه ولی برای یک دانشجوی بین المللی که در کنار درس باید آرامش فکری هم داشته باشه زمینه های لازمشون هنوز فراهم نشده... و شما باید با خیلی مشکلات دست و پنجه نرم کنید از زبان گرفته تا غذا و فرهنگ کمتر اجتماعیه کره ایها...
البته بازم بگم که همه چی به خوده شخص بستگی داره و نمیشه نسخه ی کلی پیچید... و اگر امکان رفتن به کشور دیگه ای رو ندارید بهتره حتما این فرصتتون رو از دست ندید.

ershadpoor
February 23rd, 2012, 04:04 PM
تا جایی که میدونم، شما اگر بتونی پذیرش بگیری بورس 300 هزار وونی و حذف شهریه رو هم اتوماتیک میگیرید. ولی ادامه بورستون در سال های بعد به شدت بستگی به نمراتتون داره که این دانشگاه هم این طور که اساتیدش میگفتن و من دیدم بسیار سخت گیر هست. من یه مدت پیش همین کایست برای دکترا بودم و همین بورس دانشگاه رو با چند صد هزار وون اضافه تر استادم بهم میداد. ولی از یه کشور دیگه پذیرش گرفتم و از اونجا رفتم.
از نظر زبان در این حد بگم که اگر رفتید اونجا خصوصا شهرهای غیر از سئول، زبان انگلیسی فقط در دانشگاه برقراره (اونم نه بطور کامل) و در شهر شما نمیتونید ارتباط عادی برقرار کنید و در کل زبان کره ای برای تحصیل بلند مدت در کره از الزامات هست.

در کایست اکثر درس هاشون به انگلیسی هست ولی بودن دوستای اینترنشنالم که بعضا اساتیدی از صنعت داشتن که کره ای درس میداد. کلا چون اونجا دانشجوی بین المللی کم هست شما باید با اونا (از زبان و غذا گرفته تا....) هماهنگ باشید.

با توجه به سفرهایی که به کشورای غربی هم داشتم، در کل کره جای سختی هست. اگر بتونید برید به کشورای غربی، اصلا اصلا اصلا به کره نگاه هم نکنید... چون اونجا جایی هست که برای یک کره ای عالیه ولی برای یک دانشجوی بین المللی که در کنار درس باید آرامش فکری هم داشته باشه زمینه های لازمشون هنوز فراهم نشده... و شما باید با خیلی مشکلات دست و پنجه نرم کنید از زبان گرفته تا غذا و فرهنگ کمتر اجتماعیه کره ایها...
البته بازم بگم که همه چی به خوده شخص بستگی داره و نمیشه نسخه ی کلی پیچید... و اگر امکان رفتن به کشور دیگه ای رو ندارید بهتره حتما این فرصتتون رو از دست ندید.
خیلی ممنون از پاسخی که دادید.
در حقیقت چون من برای مستر میخام برم میخام ببینم این دانشگاه در حدی هست که بعد از اتمام مستر بشه واسه یه دانشگاه ترازاول اقدام کرد. یعنی اساتید و امکاناتش در حدی هست که حداقل بشه مسترو خیلی خوب تموم کرد؟
ضمنا شما چند وقت پیش رفتید و صدور ویزاتون چقدر طول کشید. اینو واسه این میپرسم چون اعلام نتایج 29 جونه و شروع کلاسا اول سپتامبر در نتیجه اگه بخام واسه این صبر کنم باید قید گزینه های دیگرو (politecnico di milano)بزنم.

Jeollabuk
February 23rd, 2012, 06:15 PM
سلام.
دوستانی که کره هستن ، از ایران چه جوری واستون پول می فرستن؟وستر یونیون یا راههای بهتری هم هست؟

IRI
February 23rd, 2012, 08:05 PM
خیلی ممنون از پاسخی که دادید.
در حقیقت چون من برای مستر میخام برم میخام ببینم این دانشگاه در حدی هست که بعد از اتمام مستر بشه واسه یه دانشگاه ترازاول اقدام کرد. یعنی اساتید و امکاناتش در حدی هست که حداقل بشه مسترو خیلی خوب تموم کرد؟
ضمنا شما چند وقت پیش رفتید و صدور ویزاتون چقدر طول کشید. اینو واسه این میپرسم چون اعلام نتایج 29 جونه و شروع کلاسا اول سپتامبر در نتیجه اگه بخام واسه این صبر کنم باید قید گزینه های دیگرو (politecnico di milano)بزنم.

من حدوده 5-6 ماه پیش رفتم و صدور ویزا کمتر از 10 روز معمولا طول میکشه. کایست از نظر علمی اگر از میلان بهتر نباشه حداقل با اون برابری میکنه، ولی همه چیز سطح علمی دانشگاه نیست و مسائل دیگه نظیر کیفیت زندگی دانشجویی رو هم مهم بدونید و اگر میتونید هزینه تحصیل در میلان رو بدید اصلا از دستش ندید.

Jeollabuk
February 24th, 2012, 11:37 AM
اگه یه نفر جواب سوالای منو بده ممنون میشم
1.از ایران چه جوری واستون پول می فرستن؟وستر یونیون یا راههای بهتری هم هست؟
2.توی ایران صرافی یا جایی می شناسید وون بفروشند؟
3.گوشت حلال رو از کجا تهییه می کنید؟ من شنیدم باید بیایم سئول؟یعنی دائجون یا شهرهای دیگه پیدا نمیشه؟رستوران ایرانی هم توی کره نیست و فکر کنم اگه غذای حللال بخوایم باید بریم رستوران هندی؟
4.پرواز الاتحاد ارزونترین پرواز؟

hamid_AA
February 24th, 2012, 02:35 PM
اگه یه نفر جواب سوالای منو بده ممنون میشم
1.از ایران چه جوری واستون پول می فرستن؟وستر یونیون یا راههای بهتری هم هست؟
2.توی ایران صرافی یا جایی می شناسید وون بفروشند؟
3.گوشت حلال رو از کجا تهییه می کنید؟ من شنیدم باید بیایم سئول؟یعنی دائجون یا شهرهای دیگه پیدا نمیشه؟رستوران ایرانی هم توی کره نیست و فکر کنم اگه غذای حللال بخوایم باید بریم رستوران هندی؟
4.پرواز الاتحاد ارزونترین پرواز؟

1. بانک پاسارگاد یا سامان این کار را براتون انجام میده
2. بگردی تو خیابان فردوسی پیدا میشه. هرچند دلار هم بگیری فرقی نمیکنه
3. -
4. معمولا

mersad
February 25th, 2012, 01:07 PM
سلام به همگي دوستان عزيز
بچه ها چند نفر در حال حاضر توي اين فرم مشغول تحصيل توي كره جنوبي هستن ؟

ssnea
February 25th, 2012, 07:48 PM
mersad (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?87829-mersad) سوال خوبی پرسید.جدا چند نفر در کره تحصیل میکنند

IRI
February 25th, 2012, 09:18 PM
mersad (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?87829-mersad) سوال خوبی پرسید.جدا چند نفر در کره تحصیل میکنند

در کل کره رو نمیدونم ولی زمانی که کایست بودم تا جایی که من دیدم کلا 2 تا لیسانس و یکی فوق لیسانس و دو تا دکترا از ایران رسما دانشجو بودن... که البته 2 تا دانشجوی دکترا که منو و دوستم بودیم از اونجا انصراف دادیم و رفتیم...
در کل شهر دائجون هم تا جایی که خوده ایرانی های اونجا میگفتن، کمتر از 10-15 تا ایرانی داشت ...

davooddayyany
February 29th, 2012, 02:21 AM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
IELTS=7
خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون

alikarimi64
February 29th, 2012, 10:49 AM
Hi Dear David,
Regarding to your good IELTS degree you can apply to wherever you want so there is no limitation for both applying and getting good fund!
and regarding your next question you can start by SNU, KAIST... btw it would be better you find the interesting labaroary and contact with the adviser.

Good luck on your application
Ali

davooddayyany
February 29th, 2012, 11:19 AM
Hi Dear David,
Regarding to your good IELTS degree you can apply to wherever you want so there is no limitation for both applying and getting good fund!
and regarding your next question you can start by SNU, KAIST... btw it would be better you find the interesting labaroary and contact with the adviser.

Good luck on your application
Ali

Hi dear ali
first of all, i thank you for your guidance.In addition i want to know how much chance do i have? for getting good fund

thank you in advance

ershadpoor
February 29th, 2012, 11:22 AM
سلام دوستان
من یه سوال داشتم من دانشجو کارشناسی ارشد کرج مهندسی مواد هستم می خواستم بدون من با شرایط زیر شانس گرفتن پدیرش با فاند کامل رو دارم پروژه من درباره نانوکامپوزیت های زمینه فلزی (چه دانشگاهایی در این زمینه کار می کنند)
معدل لیسانس 16.73 معدل فوق لیسانس 16.82
دو مقاله ISI(یکی از دوره لیسانس و دیگری فوق لیسانس) البته دو مقاله دیگر هم دارم می نویسم ولی شما کلا همین دوتا رو حساب کنید
سه مقاله کنفرانسی (یکی داخلی و بقیه بین المللی)
IELTS=7
خواهش می کنم راهنمایی کنید ممنون
سلام دوست عزیز
از نظر من شما با رزومه خوبی که داری میتونی واسه خیلی جاهای بهتر مثل آمریکا و استرالیا و نیوزلند (شهریه آوکلند برای دکترا فقط 4500$ است) با فاند خوب اقدام کنی، چرا کره؟
به نظر من کره برای زندگی طولانی مدت اصلا خوب نیست و شرایط گرفتن اقامت هم خیلی سخته
ولی در کل اگر بخاهی اقدام کنی به احتمال بسیار زیاد فاند هم میگیری

Qeshmi
February 29th, 2012, 08:19 PM
دوستان،
من لیسانس صنایع دارم. میخواهم به برق تغییر رشته بدم حتی لازم باشه میخوام دوباره از لیسانس شروع کنم.
میخوام بدونم زمان اپلای کردن برای دانشگاه های کرده کی تمام میشه؟ کدام دانشگاه همه درسهاش رو به انگلیسی در این رشته ارائه میکنه؟ معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای 18 هستش.
ممنون میشوم راهنمایی فرمائید.

sesoin
March 1st, 2012, 05:07 AM
دوستان،
من لیسانس صنایع دارم. میخواهم به برق تغییر رشته بدم حتی لازم باشه میخوام دوباره از لیسانس شروع کنم.
میخوام بدونم زمان اپلای کردن برای دانشگاه های کرده کی تمام میشه؟ کدام دانشگاه همه درسهاش رو به انگلیسی در این رشته ارائه میکنه؟ معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای 18 هستش.
ممنون میشوم راهنمایی فرمائید.
for BS you can think about KAIST and UNIST both have englsih courses for BS.and for MS there are many ...the deadline is diffrent form one to other so just go and check their site.
and the usefull site is studykorea.go.kr

davooddayyany
March 1st, 2012, 05:47 PM
سلام می شه چند تا دانشگاهایی رو که در زمینه نانوکامپوزیت های زمینه فلزی کار می کنند معرفی کنید ممنون

homo
March 3rd, 2012, 12:53 PM
سلام می شه چند تا دانشگاهایی رو که در زمینه نانوکامپوزیت های زمینه فلزی کار می کنند معرفی کنید ممنون

داوود جان، حتما باید بری سایت دانشگاه ها رو بگردی، می تونی کسایی که هم رشته ات هستن رو تالار پیدا کنی و ازونا راهنمایی بگیری. بهتره که تو پروفایلت اطلاعات بیشتری از رشته و گرایش و حتی موضوعات مورد علاقه ات بزاری.
برای پیدا کردن دانشگاه هم، اول برو از یه سایت رنکیک مثل webometric استفاده کن، یعنی مثلا تصمیم می گیری از دانشگاه های رنک 300 تا 500 جهانی اقدام کنی، بعد می ری رنکیک کره جنوبی رو نگاه می کنی و دانشگاهایی که رنکینگشون به معیارت می خوره رو دونه به دونه می ری نگاه می کنی. بهتره توی هر سایت که می ری اول یه راست بری سراغ دپارتمان مربوطه، استادا رو پیدا کنی و موضوع های مورد علاقه اشون رو نگاه کنی. یواش یواش دست تند می شه و واسه هر دانشگاه فقط کافیه یه روز وقت بزاری.

sh.m
March 4th, 2012, 09:53 PM
با معدل ديپلم 17 و پيش 15 ميشه از UNIST پذيرش گرفت ؟ ميشه دو تا دپارتمان اپلاي كرد ؟ هم برق هم مكانيك ؟ بورس هم ميدن ؟

ددلاينش كيه؟

sh.m
March 5th, 2012, 07:06 AM
من 2 روز سوون خونه یکی از دوستام بودم شهر قشنگیه ... به علاوه سامسونگ اهل این شهره!
:)

سلام

اين دانشگاه دپارتمان برقش بهتره يا Kyung Hee ?

اين كمپس برقش تو سوون ه ؟ اما كيونگ هي تو سئوله ؟رنك برقشون چطوره ؟

alikarimi64
March 5th, 2012, 11:15 AM
Hi again,:)

Your welcome, about your question i easily can say: 100% scholarship + monthly stipend around 700-1,000,000won

Good luck on your decision
Ali

SAMIA1995
March 5th, 2012, 02:38 PM
سلام به همه ی شما عزیزان من همه ی اون 81 صفحه رو خوندم اخرش نگرفتم میشه برای رشته ی پزشکی بورس گرفت از یکی از دانشگاهاش یا نه؟, خواهشا یکی جوابمو بده لطفا! مرسی

sh.m
March 5th, 2012, 06:03 PM
سلام به همه ی شما عزیزان من همه ی اون 81 صفحه رو خوندم اخرش نگرفتم میشه برای رشته ی پزشکی بورس گرفت از یکی از دانشگاهاش یا نه؟, خواهشا یکی جوابمو بده لطفا! مرسی

نه پزشكي بورس نميدن تا اونجايي كه من مي دونم :( هر چند پزشكي خيلي عالـــــــــــــــي داره ! :frown: معماري هم براي ليسانس بورس نميدن !

Hi again,:smile:

Your welcome, about your question i easily can say: 100% scholarship + monthly stipend around 700-1,000,000won

Ali

ممنونم واسه دانشگاه هاي ديگه هم ميشه معدل پيشم خيلي كمه :(

davooddayyany
March 5th, 2012, 07:55 PM
Hi again,:)

Ali

Thank you dear Ali

sh.m
March 5th, 2012, 10:09 PM
من جواب هيچ كدوم از سوالامو نگرفتم ! :( اولسان هم تا آخر ماه مارچ براي پاييز 2012 ميشه اپلاي كرد ، درباره ي سونگ كيون كوان و كيونگ هه هم هيچ كس چيزي نگفت !

sh.m
March 6th, 2012, 07:04 AM
اگه مرداد تافل بدم به ددلاين دانشگاه ها ميرسم ؟

alikarimi64
March 6th, 2012, 08:20 AM
من جواب هيچ كدوم از سوالامو نگرفتم ! :( اولسان هم تا آخر ماه مارچ براي پاييز 2012 ميشه اپلاي كرد ، درباره ي سونگ كيون كوان و كيونگ هه هم هيچ كس چيزي نگفت !

Hi sh.m

I don't know why you are waiting for the other people answers while all the universities have a strong website moreover there is Academic Calendar for each university! so you'd better to visit these sites and you can find all the answers of your questions, isn't it?

best wishes
ali

sh.m
March 6th, 2012, 11:19 AM
Hi sh.m

I don't know why you are waiting for the other people answers while all the universities have a strong website moreover there is Academic Calendar for each university! so you'd better to visit these sites and you can find all the answers of your questions, isn't it?

best wishes
ali

سلام
اينطوري نيست كه خودم دنبالش نگردم مثلا دانشگاه سئول تا 2 آگوست وقت داره اما خوب اگه بخوايم از طريق سفارت اقدام كنيم تا اول سپتامبر وقت داريم ، اون سوالا هم واسه اين بود كه شرايطم رو نمي دونم چطوره

ممنون از كمكتون

alikarimi64
March 6th, 2012, 02:36 PM
سلام
اينطوري نيست كه خودم دنبالش نگردم مثلا دانشگاه سئول تا 2 آگوست وقت داره اما خوب اگه بخوايم از طريق سفارت اقدام كنيم تا اول سپتامبر وقت داريم ، اون سوالا هم واسه اين بود كه شرايطم رو نمي دونم چطوره

ممنون از كمكتون

So, I didn't know about it since you have not mentioned.

Good luck in your application
Ali

mersad
March 6th, 2012, 08:40 PM
واسه ارشد معماري چي بورس ميدن ؟

sh.m
March 6th, 2012, 09:12 PM
واسه ارشد معماري چي بورس ميدن ؟

ارشد رو نمي دونم ، اما ارشد معماري اگه رزومه ات خوب باشه خيلي جاها بهت بورس ميدن !

maziyar_13
March 9th, 2012, 03:27 PM
برای لیسانس معماری به زیان انگلیسی حدودا چقدر شهریه میگیرن؟

sh.m
March 9th, 2012, 03:30 PM
برای لیسانس معماری به زیان انگلیسی حدودا چقدر شهریه میگیرن؟

KAIST و UNIST به زبان انگليسيه ، سايتشون رو چك كن .

hooriana
March 9th, 2012, 11:37 PM
KAIST و UNIST به زبان انگليسيه ، سايتشون رو چك كن .

سلام بچه ها. من می خوام طراحی داخلی رو به زبان اینگلیسی تدریس بشه رو توی کره پیدا کنم ، هیچ سرچ انجین یا هر روش دیگه ای سراغ دارید کار رو راحت تر کنه؟
این دوتا دانشگاه رو که معرفی کردید هیچ کدوم معماری هم نداشت چه برسه به طراحی داخلی! فقط این دو دانشگاه انگلیسی زبانن؟

sh.m
March 10th, 2012, 07:39 AM
اين دو تا از دانشگاه هاي تاپش هستن اما خوب واسه طراحي داخلي نمي دونم ، يه ذره سرچ كن حتما پيدا ميشه :)

Qeshmi
March 12th, 2012, 03:51 PM
فکر کنم Yonsei هم انگلیسی باشه. اینطور نیست؟
راستی UNIST تو دانشگاه های تاپ رنک کره نیست درسته؟

IELTS
March 12th, 2012, 04:25 PM
فکر کنم Yonsei هم انگلیسی باشه. اینطور نیست؟
راستی UNIST تو دانشگاه های تاپ رنک کره نیست درسته؟

بله دانشگاه Yonsei از دانشگاههای خصوصس معروفه که بسیاری از رشته ها رو به انگلیسی ارائه میده. در خصوص دانشگاههای رننکینگ مطرح به postech. Kaist باید اشاره کرد اما دانشگاه اولسان هم مطرحه.

sh.m
March 13th, 2012, 03:15 AM
بله دانشگاه Yonsei از دانشگاههای خصوصس معروفه که بسیاری از رشته ها رو به انگلیسی ارائه میده. در خصوص دانشگاههای رننکینگ مطرح به postech. Kaist باید اشاره کرد اما دانشگاه اولسان هم مطرحه.

Yonsei انگليسيه ؟ من براي برقش كه سرچ زدم انگاري كره ايي بود البته واسه BS !!!

اينم توي قسمت سوال ها بود

Applicants’ Korean language proficiency is considered important in admissions decisions?
The level of the Korean Language proficiency will not influence admissions decisions. Once you are admitted, you will have to sit for the Korean language test to check your language proficiency for academic advice. If you completed and passed Level 5 or above at the Yonsei Korean Language Institute, you will be exempt from the test.

IELTS
March 13th, 2012, 01:01 PM
Yonsei انگليسيه ؟ من براي برقش كه سرچ زدم انگاري كره ايي بود البته واسه BS !!!

اينم توي قسمت سوال ها بود

Applicants’ Korean language proficiency is considered important in admissions decisions?
The level of the Korean Language proficiency will not influence admissions decisions. Once you are admitted, you will have to sit for the Korean language test to check your language proficiency for academic advice. If you completed and passed Level 5 or above at the Yonsei Korean Language Institute, you will be exempt from the test.

دوست عزیز. در اون که شکی نیست که یه دوره کره ای رو باید بگذرونید. اما بنده برای graduated منظورم بود.

sh.m
March 13th, 2012, 01:20 PM
دوست عزیز. در اون که شکی نیست که یه دوره کره ای رو باید بگذرونید. اما بنده برای graduated منظورم بود.

خوب فك كنم اون دوستمون كه طراحي داخلي مي خواندن واسه undergraduate مي خواستن !

به هر حال ممنون نمي دونستم دوره ي بالاتر يونسي انگليسيه

hooriana
March 13th, 2012, 04:33 PM
خوب فك كنم اون دوستمون كه طراحي داخلي مي خواندن واسه undergraduate مي خواستن !

به هر حال ممنون نمي دونستم دوره ي بالاتر يونسي انگليسيه

درسته منظورم لیسانس بود. بچه هایی که دنبال دوره لیسانس هستن لطفا اگر برای این دوره ها دانشگاه هایی که کورس انگلیسی داشته باشن دید به منم معرفی کنید.

خدا خیرتون بده!!

meab19
March 13th, 2012, 08:20 PM
سلام دوستان
برای رشته دندان پزشکی تو کره بورسیه میدن؟؟؟؟

sh.m
March 13th, 2012, 10:49 PM
سلام دوستان
برای رشته دندان پزشکی تو کره بورسیه میدن؟؟؟؟

نه نميدن ! فك كنم هزار بار تا حالا پزشكي و دندون پزشكي پرسيده شده كه بورس ميدن يا نه !

aminjoon
March 14th, 2012, 01:57 AM
امروز جواب پذیرشم اومد.دانشگاه چوسان اسکلارشیپ دولتی می داد.قبولم کردن اما نمی رم...هدفم آمریکاست

meab19
March 14th, 2012, 02:59 AM
یعنی برای دندان پزشکی هم بورسیه نمیدن
پس برای چه رشته هایی بورسیه میدن؟؟؟؟
لیستش رو از کجا باید گیر بیارم؟؟؟؟

sh.m
March 14th, 2012, 03:41 AM
امروز جواب پذیرشم اومد.دانشگاه چوسان اسکلارشیپ دولتی می داد.قبولم کردن اما نمی رم...هدفم آمریکاست

تبريك واسه پذيرشتون :)

یعنی برای دندان پزشکی هم بورسیه نمیدن
پس برای چه رشته هایی بورسیه میدن؟؟؟؟
لیستش رو از کجا باید گیر بیارم؟؟؟؟

ليست نداره ! براي رشته هاي بالاي 4 سال بورس نميدن كه پزشكي و دندون بالاي 4 ساله !

معماري هم نميدن ! كه نمي دونم چرا !

viana
March 14th, 2012, 03:43 PM
تبریک می گم برای چه مقطعی اقدام کرده بودین؟

sh.m
March 14th, 2012, 05:24 PM
تبریک می گم برای چه مقطعی اقدام کرده بودین؟

احتمالا مستر ! ولي اسكولارشيپ اسه مستر كه ددلاينش تا آخر مارچ ه ؟؟؟ !!!! واسه منم سوال شد !

aminjoon
March 14th, 2012, 10:09 PM
احتمالا مستر ! ولي اسكولارشيپ اسه مستر كه ددلاينش تا آخر مارچ ه ؟؟؟ !!!! واسه منم سوال شد !
بله مستر،رشته کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی.من قبل از ددلاین و همون اوایل رزومم رو ارسال کردم.2 روز بعد استاده 4 تا ایمیل زد که مدارکتو ارسال کن.زمانی که مدارکمو فرستادم هنوز ددلاین نرسیده بود.الان هم واسم نوشته با تبریک شما پذیرش شدید...واسه تست های پزشکی و از این قرتی بازی ها هم به سفارت کره مراجعه کنید.البته من فقط واسه قوی شدن رزومم اقدام کردم،وگرنه هدفم آمریکاست.جالب اینجا بود که من 9 تا پابلیکیشن دارم اما چک که کردم دیدم استاده،4 تا پابلیکیشن بیشتر نداره.دیگه معلومه چه دانشگاهیه که ایشونو کردن مدیر بخش کامپیوتر

ssnea
March 15th, 2012, 07:53 PM
aminjoon (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?100915-aminjoon) تبریک میگم.اما اینو بگم که تو کشورهای خارجی با تعداد پابلیکیشن نگاه نمی کنند تا مدیریت یا مقامی رو به فرد بدن.کاراییه یک فرد مهمتر از این چیزها است و ربطی هم به سطح دانشگاه نداره.ولی در هر صورت تبریک میگم.موفق باشید

lvdl
March 16th, 2012, 12:59 PM
سلام من سوم دبیرستان رشته ی تجربی با معدل 18خورده ای امکان بورسیه در کشور کره برای من وجود داره ؟از کجا باید شروع کنم برای اقدام ؟زبان هم بلدم ولی اگر بدونم میشه بورسیه گرفت بیشتر روش کار میکنم؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید

sh.m
March 16th, 2012, 07:25 PM
كسي مي دونه بايد نمره هامون در چه حد باشه تا يونسي اكسپت كنه؟

viana
March 17th, 2012, 12:14 AM
سلام من سوم دبیرستان رشته ی تجربی با معدل 18خورده ای امکان بورسیه در کشور کره برای من وجود داره ؟از کجا باید شروع کنم برای اقدام ؟زبان هم بلدم ولی اگر بدونم میشه بورسیه گرفت بیشتر روش کار میکنم؟ ممنون میشم اگر کمکم کنید
سلام.اگه یه خرده وقت میزاشتید در بهش کره همه چیز توضیح داده شده بود.برای رشته های بالای 4سال بورس نمیکنن(از اون جهت گفتم که اکثر بچه های تجربی میخوان پزشکی بخونن)2.معدلتون خوبه.یکی از دوستان که رفته بود می گفت داشتن تافل خیلی کمک میکنه.به علاوه study plan , sop.از طریق سفارت باید اقدام کنین.شهریور هم باید مدارک رو تحویل بدید.سوال دیگه ای بود در بخش کره بپرسید اونجا مفصل راجع به این قضیه بحث شده

sh.m
March 17th, 2012, 03:54 AM
معماري هم نميدن ! كه نمي دونم چرا !

معماريشون 5 ساله اس !

viana
March 17th, 2012, 02:35 PM
کسی یه لیست از رشته هایی که شامل بورس میشه نداره؟حداقل تکلیفمون معلوم شه.بورس شامل مهندسی شیمی میشه؟

sh.m
March 17th, 2012, 04:46 PM
کسی یه لیست از رشته هایی که شامل بورس میشه نداره؟حداقل تکلیفمون معلوم شه.بورس شامل مهندسی شیمی میشه؟

آره فك كنم بشه ، معماري چون تو بخش هنره نميشه ، تو سايت دانشگاه هاش بگرد خ،
فقط ميشه يكي بگه با چه نمره هايي ميشه پذيرش گرفت ؟ مثلا يونسي با چند تا 15 كنار مياد ؟؟؟؟

viana
March 17th, 2012, 06:46 PM
آره فك كنم بشه ، معماري چون تو بخش هنره نميشه ، تو سايت دانشگاه هاش بگرد خ،
فقط ميشه يكي بگه با چه نمره هايي ميشه پذيرش گرفت ؟ مثلا يونسي با چند تا 15 كنار مياد ؟؟؟؟
توی دانشگاه ها میگه که معدلتون باید چند باشه.حالا معدلتو به معیار اون ها تبدیل کن.اکثرا چون مال ما مقدارش دقیق تره زیاد مشکل پیش نمیاد همون 15 اگه معدل باشه به مال اونا میشه تقریبا 3از4

Arsenal
March 18th, 2012, 04:34 PM
سلام اگه میشه منو هم راهنمایی کنید:
کاردانی کامپیوتر از دانشگاه ازاد با معدل 15.28
کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 17.44
آیلتس هنوز امتحان ندادم ولی رو 7 حساب کنید
1-آیا شانس گرفتن پذیرش رو دارم؟
2-آیا شانس گرفتن فاند دارم؟ اگه دارم چه فاندی و چه قدر از هزینه ها رو پوشش میده؟

sh.m
March 18th, 2012, 04:40 PM
سلام اگه میشه منو هم راهنمایی کنید:
کاردانی کامپیوتر از دانشگاه ازاد با معدل 15.28
کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 17.44
آیلتس هنوز امتحان ندادم ولی رو 7 حساب کنید
1-آیا شانس گرفتن پذیرش رو دارم؟
2-آیا شانس گرفتن فاند دارم؟ اگه دارم چه فاندی و چه قدر از هزینه ها رو پوشش میده؟

شانس كه هست :) بايد استاد پيدا كني اگه يه استاد پيدا كني كه فاند داشته باشه ،و از رزومه ي شما هم خوشش بياد ، فانداش هم مقداراش متفاوته ديگه از تو سايت دانشگاه همه چيز رو متوجه ميشين

موفق باشي :smile:

esih2002
March 25th, 2012, 10:52 PM
سلام بچه ها . . من هرجا کامنت میزارم کسی جواب نمیده . . با سالی 14 یا 15 میلیون میشه کره تحصیل کرد یا نه ؟ اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم .

nimaafshar8
March 26th, 2012, 12:01 AM
سلام بچه ها . . من هرجا کامنت میزارم کسی جواب نمیده . . با سالی 14 یا 15 میلیون میشه کره تحصیل کرد یا نه ؟ اگه جواب بدین خیلی ممنون میشم .

سلام دوست خوبم:)

بستگی به دانشگاه مد نظرتون داره.

شما هر کشور و دانشگاهی رو بخواهید برید باید برید وب سایت دانشگاه شهریه مربوط به رشتتون رو بر دارید بعد هزینه خوابگاه رو هم از وب سایت بگیرید بعدش معمولا واسه کره هزینه غذا رو هم می نویسن.بعد یه حساب کنی دستتون می یاد.برای سایر کشور های اروپا: آلمان و ایتالیا و...هم که باید سالانه هزینه ویزا رو بدید که برای آلمان(اگر تغییر پیدا نکنه)8050یورو برای ایتالی 6000یورو که اگر بتونید ارز دولتی بگیرید برای این کشور ها هم با سرمایه ی شما می تونید اونجا هم اپلای کنید.

موفق باشید دوست خوبم:)

اگر بازم سوال داشتید خوشحال می شم کمکی بکنم(در تاپیک مناسب خودش):)

sh.m
March 26th, 2012, 12:04 AM

براي چه مقطعي مي خواين واسه ليسانس فك كنم توي سئول سالي 10~15 كافي باشه :)

esih2002
March 26th, 2012, 08:58 AM
سلام . . ممنونم از شما واسه جوابتون . . من واسه مستر کامپیوتر میخووام اقدام کنم . دوستم گیر داده میگه بریم مالزی . . اما چند تا از دوستام الان مالزی هستن میگن اصلا هزینه ها کم نیست . میدونم اینجا جای طرح این موضوع نیست . من کاری به مالزی ندارم . من میتونم بیشتر هم هزینه کنم اما زور داره واسه رشته من . . من فقط میخوام بدونم با هزینه شخصی با سالی 14 15 به مشکل بر نمی خورم ؟ اگه شما اطلاعی از دانشگاهها دارین ممنون میشم راهنمایی کنین . لیسانس نرم افزار کامپیوتر آزاد کرج - معدل 14.64 - یک مقاله IEEE 2010 هم دارم - دو سال سابقه کار کاملا مرتبط - آسلتس هم فوریه امتحان داشتم که نمیدونم در جریان هستین مشکلاتی که واسه ایران آیلتس بوجود اومد امتحانم کنسل شد . ولی 2 یا 3 ماه دیگه دوباره میدم و در حد 6 یا 6.5 هستم . بازم ممنون ازتون

sh.m
March 26th, 2012, 09:54 AM
سلام . . ممنونم از شما واسه جوابتون . . من واسه مستر کامپیوتر میخووام اقدام کنم . دوستم گیر داده میگه بریم مالزی . . اما چند تا از دوستام الان مالزی هستن میگن اصلا هزینه ها کم نیست . میدونم اینجا جای طرح این موضوع نیست . من کاری به مالزی ندارم . من میتونم بیشتر هم هزینه کنم اما زور داره واسه رشته من . . من فقط میخوام بدونم با هزینه شخصی با سالی 14 15 به مشکل بر نمی خورم ؟ اگه شما اطلاعی از دانشگاهها دارین ممنون میشم راهنمایی کنین . لیسانس نرم افزار کامپیوتر آزاد کرج - معدل 14.64 - یک مقاله IEEE 2010 هم دارم - دو سال سابقه کار کاملا مرتبط - آسلتس هم فوریه امتحان داشتم که نمیدونم در جریان هستین مشکلاتی که واسه ایران آیلتس بوجود اومد امتحانم کنسل شد . ولی 2 یا 3 ماه دیگه دوباره میدم و در حد 6 یا 6.5 هستم . بازم ممنون ازتون

من اطلاع زيادي ندارم اينم كه گفتم واسه وقتي بود كه دلار گرون نشده بود ! پس اطلاعاتم اشتباه بود ،

برين سايت دانشگاه ها كامل توضيح داده چقدر شهريه ميشه و چيزاي ديگه ، ببينين كدوم دانشگاه به شرايط شما مي خوره و از اين جور چيزا براي پذيرش ، مي تونين توي فيس بوك هم بعضي ها رو پيدا كنين تو همين فروم هم چند نفر بودن اما فك كنم ديگه نميان !

http://www.studyinkorea.go.kr/

sh.m
March 28th, 2012, 06:52 PM
من گفتم كه sat رو نمي تونم بدم ، گفتن كه بايد يكي از اين آزمونا رو ببرم

[However, you must submit Official Test score such as SAT1, SAT2, ACT, GCE A-Level, IB, AP, NCEA, high school leaving exam, university entrance exam, or other nationally/internationally recognized exam.

حالا اين high school leaving exam, همون امتحاناي كتبي آخر سال ميشه ؟؟؟ براي اين university entrance exam مي تونم امتحان دانشگاه آزاد بدم ؟؟؟ فكر كنم آسونتر باشه ! ميشه فقط قسمت رياضي و فيزيكشو بدم ؟ مثل SAT ???

بعد بايد اينم ترجمه كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يه سوال ديگه ! مي خوام بگم امتحاناي كتبي سال سوم هماهمنگ كشوريه چطوري بايد بگم ؟

اين درسته ؟

our third grade writing final scores are national

mersad
March 30th, 2012, 11:11 PM
سلام به دوستان
واسه ارشد معماري بورسيه تعلق ميگيره يا نه ؟ بعضيا ميگن ميگيره ولي بعضي ديگه ميگن نه اگه كسي اطلاع داره راهنمايي كنه ممنون ميشم .

sh.m
March 31st, 2012, 04:09 AM
سلام به دوستان
واسه ارشد معماري بورسيه تعلق ميگيره يا نه ؟ بعضيا ميگن ميگيره ولي بعضي ديگه ميگن نه اگه كسي اطلاع داره راهنمايي كنه ممنون ميشم .

واسه ارشد مي توني از همون دانشگاه هم در خواست بورس كني مثل همه جاي ديگه ، اگه استاد بخواد مي تونه بورس كنه ، خوب شما اول استاد پيدا كن بعد ببينين چي ميشه

mersad
March 31st, 2012, 11:42 AM
بورسيه دولتي كره رو هم مي تونم بگيرم يا اينكه فقط مي تونم از طريق استاد بورس بگيرم ؟ كسي ليست رشته هايي كه بورس به اونها تعلق ميگيره يا نميگيره داره ؟

sh.m
March 31st, 2012, 12:17 PM
بورسيه دولتي كره رو هم مي تونم بگيرم يا اينكه فقط مي تونم از طريق استاد بورس بگيرم ؟ كسي ليست رشته هايي كه بورس به اونها تعلق ميگيره يا نميگيره داره ؟

:) شرمنده ها ولي يه كم بايد عصباني بشم! خوب ما از كجا بايد بدونيم ؟ رشته ي شماست ! خوب يه ذره تحقيق كنين ديگه ! برين سايت دانشگاه درباره ي اين چيزا نوشته ! براي ارشد فك نكنم بورس دولتي مهم باشه زياد ، شما دانشگاه و استادتو مشخص كن اونا خودشون ميگن مي تونين يا نه !

sh.m
March 31st, 2012, 02:35 PM
البته واسه اين گفتم مهم نيست زياد چون اكثرا براي ارشد خود دانشگاه بورس ميده :)

Raha2011
April 1st, 2012, 03:09 AM
سلام/ بچه ها من پست ها رو خوندم اما نتونستم بفهمم که سالیانه چقد هزینه زندگی+تحصیله تو کره !!! یعنی هیچکدوم از بچه های اونجا نیستن که جواب روشن و واضحی بدن ؟!!!!! تورو خدا یکی سه جواب بده

sesoin
April 1st, 2012, 07:02 PM
سلام/ بچه ها من پست ها رو خوندم اما نتونستم بفهمم که سالیانه چقد هزینه زندگی+تحصیله تو کره !!! یعنی هیچکدوم از بچه های اونجا نیستن که جواب روشن و واضحی بدن ؟!!!!! تورو خدا یکی سه جواب بده
if u can stay at dormitory u must pay about 800,000 for living and eating and other things and ...university fee ....u must check universities sites....!

Raha2011
April 1st, 2012, 10:27 PM
دوست عزیز یعنی با ماهی 1 تا 1میلیون و 200 میشه تو کره خوب زندگی کرد ؟
if u can stay at dormitory u must pay about 800,000 for living and eating and other things and ...university fee ....u must check universities sites....!

esih2002
April 2nd, 2012, 12:32 PM
سلام دوستان . . بچه ها کسی رو یا موسسه معتبری رو میشناسین کارهای پذیرش من رو واسه کره انجام بده ؟ لطفا زود جواب بدین دوستان وقت زیادی ندارم

nimaafshar8
April 2nd, 2012, 12:38 PM
سلام دوستان . . بچه ها کسی رو یا موسسه معتبری رو میشناسین کارهای پذیرش من رو واسه کره انجام بده ؟ لطفا زود جواب بدین دوستان وقت زیادی ندارم

احتیاجی به هیچ موسسه ای نیست.شما خودتون می تونید براحتی اپلای کنید.باید برید به قسمت admissionدر وب سایت دانشگاه مورد نظرتون تا ببینید چه شرایطی برای اپلای نیاز هست.در اون قسمت با کوچکترین جزئیات همه چیز مشخصی شده است.اگر سوالی داشتید می تونید در فروم بپرسید(به شرط اینکه تکراری نباش سوالتون)یا می تونید به مسئول ادمیشن ایمیل بزنید و از اون بپرسید.

بازم سوالی داشتید خوشحال می شم کمکی بکنم.

esih2002
April 2nd, 2012, 01:41 PM
ممنونم دوست عزیز . . مشکل همینجاست که من هیچ اطلاعی از دانشگاههایی که رشته من رو دارن ندارم . . من میخوام واسه مستر شبکه های کامپیوتری اقدام کنم .

احتیاجی به هیچ موسسه ای نیست.شما خودتون می تونید براحتی اپلای کنید.باید برید به قسمت admissionدر وب سایت دانشگاه مورد نظرتون تا ببینید چه شرایطی برای اپلای نیاز هست.در اون قسمت با کوچکترین جزئیات همه چیز مشخصی شده است.اگر سوالی داشتید می تونید در فروم بپرسید(به شرط اینکه تکراری نباش سوالتون)یا می تونید به مسئول ادمیشن ایمیل بزنید و از اون بپرسید.

sinam
April 2nd, 2012, 01:53 PM
درود

فقط خواستم يه توصيه اي كرده باشم كه دوستاني كه دانشگاه مالك اشتر و يا امام حسين درس خوندن بهتره وقت و هزينه براي كره جنوبي نذارن چون قطعا ريجكت مي شن مگر اينكه يه استادي خيلي شما را پشتيباني كنه تو تون دانشگاه اگر كسي سوالي تو اين زمينه داشم پيام خصوصي بذاره

ممنون

nimaafshar8
April 2nd, 2012, 07:11 PM
ممنونم دوست عزیز . . مشکل همینجاست که من هیچ اطلاعی از دانشگاههایی که رشته من رو دارن ندارم . . من میخوام واسه مستر شبکه های کامپیوتری اقدام کنم .

به این قسمت برید و فکر کنم فقط 3 4 تا دانشگاه کورس انگلیسی داشته باشند رو نگاه کنید:http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm

تو وب سایت هر دانشگاهی همه ی جزئیات کار نوشته شده است.

موفق باشید:)

garpam
April 3rd, 2012, 10:08 PM
سلام من می خوام برای دانشگاه Yonsei اپلای کنم. کسی می دونه Affidavit of Support و Education Record Request form رو چه جوری می شه به ترتیب تهیه و پر کرد؟ اولی که یه تاییدیه ساپورت می خواد مثل ضامن خودمن تازه علاوه بر این 10000 دلار هم Verification of Deposit می خواد این دانشگاه. برای دومی یه فرمی تو سایت دانشگاه هست ولی مهر دانشگاهی که لیست نمرات رو صادر می کنه رو می خواد. بعید می دونم یه فرم انگلیسیی رو دانشگاهی تو ایران مهر کنه. این دانشگاه یه خورده سخت نمی گیره اپلای رو؟ واقعا اینقدر سخت گیرن و اگه یکی از اینها ناقص باشه کلا بررسی نمی کنن؟

ممنون که نظرتون رو می گین

sanaz1361
April 4th, 2012, 09:25 PM
سلام دوستان....... من براي دانشگاه ;KOREA UNIVERSITY اپلاي كردم و تا 31 مارچ هم محلت ارسال مدارك بود. مي خواستم اين سوال مطرح كنم كه آيا كسي مي دونه تا چه تاريخي و يا چه ماهي نتايج پذيرش رو اعلام مي كنند؟

esf11
April 4th, 2012, 09:30 PM
سلام دوستان....... من براي دانشگاه ;KOREA UNIVERSITY اپلاي كردم و تا 31 مارچ هم محلت ارسال مدارك بود. مي خواستم اين سوال مطرح كنم كه آيا كسي مي دونه تا چه تاريخي و يا چه ماهي نتايج پذيرش رو اعلام مي كنند؟
تو سانتشون زده کی جواب میدن

sh.m
April 5th, 2012, 09:21 AM

ايميل هم مي توني بزني

sh.m
April 5th, 2012, 11:58 AM

اينم از توي سايتشون

Notification of the admission decision
* The schedule may change depending on circumstances.:

Mid-June

The admission decision will be sent via individual e-mail

aminjoon
April 5th, 2012, 07:30 PM
اگه واسه KGSP اپلای کردی این تاریخ ها هست: (البته مال دانشگاه چوسان هست که فکر نکنم فرقی کنه چون KGSP بین دانشگاه ها عمومی هست)
* 2012 KGSP Admission Schedule
1. Application Period: January 30(Mon) ~ March 30(Fri), 2012
2. Admission Announcement of Chosun University : April 13(Fri), 2012
3. Final admission Results : April 30(Mon), 2012

monajo
April 6th, 2012, 12:34 AM
سلام ببخشید من یه سوال داشتم که نمی دونم صحیح هست بپرسمش یا نه :redface:
من به استادی در دانشگاه kaistمیل زدم و در مورد پذیرش پاییز 2012 و بهار 2013 درخواست دادم.واسه مستر برق الکترونیک
شرایطم رو براش فرستادم که به چه دلیلی معدلم خیلی پایین بوده (13.33)و رزومه ام که شامل یه مقاله داخلی و 1 مقاله ژورنالی 1 مقاله نصفه کاره و 2 تا کنفرانس و یه ثبت اختراع بود و 2 تا توصیه نامه از استاد های دانشگاه لیسانسم و نمره تافل ام که تازه 100 شده رو ضمیمه اش کردم
استاده بعد از 14 روز به من جواب رو داد که چون زمینه تحقیقاتی من با تحقیقاتش نسبتا نزدیکه مایله که بهم کمک کنه ولی شرط واسم گذاشته و میگه که اگه بخوام از اول فاند کامل بگیرم باید تا پاییز 2013 صبر کنم(و تو این مدت مقاله و تحقیقات ام رو پیش ببرم البته با همکاری و راهنمایی خودش و یکی از دانشجوهاش )و اگر نه میگه اپلای کنم واسه پاییز و هزینه ترم اول رو احتمالا خودم از جیب بدم,ترم بهار اون بهم بورس میده
========
یه استاد هم از دانشگاه unistبهم جواب داده که واسه بورس چیزی حدود 50%درصد میتونه کمکم کنه و از همون ترم اول بهم کمک میکنه مثل این یکی شرط و شروط نذاشته
======
yonsei هم استادش بهم گفت که به عنوان دانشجوی RAمیتونه اکسپتم کنه چیزی حدود 800000 بهم میده
/////////////////////////////////////////////
حالا من 2 تا سوال دارم
1.اینکه در کمال شرمندگی تو دانشگاه kaist و unistنتونستم جایی که در مورد شهریه صحبت کرده رو پیدا کنم و جواب سرچ هزینه های خوابگاه و غذا تو kaist بود نه شهریه و unist هم کلا چیزی پیدا نکردم:(
ایا کسی میتونه بهم بگه کدوم قسمت سایت باید برم؟
دومین سوال اینکه شما اگه جای من بودید کدوم دانشگاه رو انتخاب میکردید؟چرا؟ببخشید که سوالاتم زیاد و مبتدیانه است

alikarimi64
April 6th, 2012, 09:13 AM
Hi Dear monajo

Regarding your post here is a link for unist
http://mame.unist.ac.kr/main2/sub52.htm
http://admission.unist.ac.kr/foreign/2010_foreign.php?pageNum=4&subNum=1

I strongly recommend to you please investigate about the both Lab. andprofessor you wanna choose as an adviser and the other important factor is the personality of the Lab. members since I've seen some student complain about these kind of issues. As you know Korean behavior is totally different and some of them are not very open-mind and they are very close!
to sum up : i think the atmosphere of the Lab and also the treatment of your adviser is more important and then money!!!!

anyway, Good luck on your application
Ali

سلام ببخشید من یه سوال داشتم که نمی دونم صحیح هست بپرسمش یا نه :redface:
من به استادی در دانشگاه kaistمیل زدم و در مورد پذیرش پاییز 2012 و بهار 2013 درخواست دادم.واسه مستر برق الکترونیک
شرایطم رو براش فرستادم که به چه دلیلی معدلم خیلی پایین بوده (13.33)و رزومه ام که شامل یه مقاله داخلی و 1 مقاله ژورنالی 1 مقاله نصفه کاره و 2 تا کنفرانس و یه ثبت اختراع بود و 2 تا توصیه نامه از استاد های دانشگاه لیسانسم و نمره تافل ام که تازه 100 شده رو ضمیمه اش کردم
استاده بعد از 14 روز به من جواب رو داد که چون زمینه تحقیقاتی من با تحقیقاتش نسبتا نزدیکه مایله که بهم کمک کنه ولی شرط واسم گذاشته و میگه که اگه بخوام از اول فاند کامل بگیرم باید تا پاییز 2013 صبر کنم(و تو این مدت مقاله و تحقیقات ام رو پیش ببرم البته با همکاری و راهنمایی خودش و یکی از دانشجوهاش )و اگر نه میگه اپلای کنم واسه پاییز و هزینه ترم اول رو احتمالا خودم از جیب بدم,ترم بهار اون بهم بورس میده
========
یه استاد هم از دانشگاه unistبهم جواب داده که واسه بورس چیزی حدود 50%درصد میتونه کمکم کنه و از همون ترم اول بهم کمک میکنه مثل این یکی شرط و شروط نذاشته
======
yonsei هم استادش بهم گفت که به عنوان دانشجوی RAمیتونه اکسپتم کنه چیزی حدود 800000 بهم میده
/////////////////////////////////////////////
حالا من 2 تا سوال دارم
1.اینکه در کمال شرمندگی تو دانشگاه kaist و unistنتونستم جایی که در مورد شهریه صحبت کرده رو پیدا کنم و جواب سرچ هزینه های خوابگاه و غذا تو kaist بود نه شهریه و unist هم کلا چیزی پیدا نکردم:(
ایا کسی میتونه بهم بگه کدوم قسمت سایت باید برم؟
دومین سوال اینکه شما اگه جای من بودید کدوم دانشگاه رو انتخاب میکردید؟چرا؟ببخشید که سوالاتم زیاد و مبتدیانه است

lf8059
April 6th, 2012, 12:31 PM
سلام دوستان
میتونم با شرایط ذیل امیدی به پذیرش و احتمالا گرفتن فاند برای ارشد فیزیک از دانشگاههای کره جنوبی داشته باشم
1-لیسانس فیزیک معدل 13.59 معدل 60 واحد آخر 13.92
2-یه مقاله تو کنفرانس فیزیک
3-مقام سومی تو همایش فیزیک
4- چندتاتشویق نامه بخاطر کارهای پژوهشی که برای دانشگاه انجام دادم
بنظرتون اگه نظر استاد رو جلب کنم میتونم فاند بگیرم

Nooora
April 7th, 2012, 11:01 PM
بچه‌هایی که به کرهٔ جنوبی رفتین،چقدر زمان برد تا زبانشون رو یاد بگیرید؟سخت نبود؟

nimaafshar8
April 8th, 2012, 09:22 PM
بچه‌هایی که به کرهٔ جنوبی رفتین،چقدر زمان برد تا زبانشون رو یاد بگیرید؟سخت نبود؟

همه ی بچه هایی که می رن واسه کورس انگلیسی می رند.وگرنه زبان کره ای خوندن خودش یه فوق لیسانس محسوب میشه:)

Younicode
April 9th, 2012, 03:04 AM
برای بورس یکسال کره ای می خونید. بعضی دانشگاهها هم 30 تا 70 درصد درس ها انگلیسی است. بستگی به دانشگاه و رشته ی مورد نظر دارد.

lf8059
April 9th, 2012, 10:22 AM
سلام دوستان
میتونم با شرایط ذیل امیدی به پذیرش و احتمالا گرفتن فاند برای ارشد فیزیک از دانشگاههای کره جنوبی داشته باشم
1-لیسانس فیزیک معدل 13.59 معدل 60 واحد آخر 13.92
2-یه مقاله تو کنفرانس فیزیک
3-مقام سومی تو همایش فیزیک
4- چندتاتشویق نامه بخاطر کارهای پژوهشی که برای دانشگاه انجام دادم
بنظرتون اگه نظر استاد رو جلب کنم میتونم فاند بگیرم

ممنون میشم اگه دوستان جواب من رو هم بدن

missMahbub
April 9th, 2012, 04:20 PM
سلام به همه ی اعضای عزیز این خانواده بزرگ که من هم شانس این رو داشتم که عضو کوچکی از اون باشم؛
راستش منم دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاههای کره هستم اما نیاز به اطلاعات شما دوستان خوب دارم , رشته ی من شیمیه و میخواستم بپرسم هیچ کدوم از شما میدونید که چه دانشگاهی تو کره واسه این رشته بیشتر پیشنهاد میشه (واسه فوق)؟ کسی از دوستان هست که در حال حاضر تو کره مشغول تحصیل تو این رشته باشه؟ امتیاز مدرک IELTS با TOFEL تفاوتی داره یا واسشون فرق نداره؟ کلا از شروع اقدام واسه پذیرش تا گرفتن اون چقدر طول میکشه؟
ممنونم :)

nimaafshar8
April 9th, 2012, 08:22 PM
سلام به همه ی اعضای عزیز این خانواده بزرگ که من هم شانس این رو داشتم که عضو کوچکی از اون باشم؛
راستش منم دنبال گرفتن پذیرش از دانشگاههای کره هستم اما نیاز به اطلاعات شما دوستان خوب دارم , رشته ی من شیمیه و میخواستم بپرسم هیچ کدوم از شما میدونید که چه دانشگاهی تو کره واسه این رشته بیشتر پیشنهاد میشه (واسه فوق)؟ کسی از دوستان هست که در حال حاضر تو کره مشغول تحصیل تو این رشته باشه؟ امتیاز مدرک IELTS با TOFEL تفاوتی داره یا واسشون فرق نداره؟ کلا از شروع اقدام واسه پذیرش تا گرفتن اون چقدر طول میکشه؟
ممنونم :)

خیلی خوشحال شدم به جمع aaپیوستی:)

خوب هستین شما؟

مراحل اپلای:

1)دانلود لیست دانشگاه های مورد تایید کره :http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm
2)شناسایی دانشگاه هایی که رشته ی شما رو به انگلیسی دارند
3)انتخاب دانشگاه های انگلیسی زبان با توجه به رنکینگ
4)به دست آوردن زمان و نحوه ی اپلای و ددلاین دانشگاه و نمره ی زبان مورد نظر با استفاده از صفحه ی admissionدانشگاه مورد نظر که با سرچ کردن این عبارت هم می تونید به دست بیارید
5)شیرین ترین مرحله یعنی پذیرش البته همراه شیرینی

بین IELTS or TOEFLهیچ تفاوتی فائل نمی شن بلکه نمره ی مورد نظر رو باید بیاری.

برای اطلاعات بیشتر می تونید به مسئول ادمیشن دانشگاه ایمیل بزنید(کلا سریع جواب می دن)

missMahbub
April 9th, 2012, 09:05 PM
مرسی آقا نیما از راهنمایی ,
از یکی از دوستان شنیدم که اون آزمایشگاهی که تو رو پذیرش میکنه اهمیتش کمتر از خود دانشگاه نیست منظورم اینه که یه دانشگاه هم میتونه آزمایشگاههای خوب و هم نه چندان خوب داشته باشه ( البته از نظر بودجه) ؛ در مورد این موضوع چیزی میدونید؟ چطور می شه از احوال آزمایشگاهاشون سر درآورد؟ اگر سایر دوستان هم چیزی در این مورد میدونن ممنون میشم یه کم توضیح بدن .
مرسی
با آرزوی موفقیت واسه همگی.

alikarimi64
April 10th, 2012, 05:18 AM
Dear misMahbub,

All of the universities have web site and you can easily find lots of info about the university and also Labs.
for example:
http://me.kaist.ac.kr/english/pages/lab_list.php

about next question as I've mentioned, you'd better to connect with lab members definitely they have many info !

missMahbub
April 10th, 2012, 12:08 PM
tnx dear Mr.nima for recommendation .

1سوال دیگه , کسی میدونه فعالیت های دوره ی دانشجویی مثل عضویت تو انجمن ها یا انتشار نشریه و از این دست می تونه جزئی از رزمه باشه و امتیاز محسوب شه؟
خیلیییی مرسی :)
درود و روز همگی بخیر !

sesoin
April 10th, 2012, 06:49 PM
سلام من می خوام برای دانشگاه Yonsei اپلای کنم. کسی می دونه Affidavit of Support و Education Record Request form رو چه جوری می شه به ترتیب تهیه و پر کرد؟ اولی که یه تاییدیه ساپورت می خواد مثل ضامن خودمن تازه علاوه بر این 10000 دلار هم Verification of Deposit می خواد این دانشگاه. برای دومی یه فرمی تو سایت دانشگاه هست ولی مهر دانشگاهی که لیست نمرات رو صادر می کنه رو می خواد. بعید می دونم یه فرم انگلیسیی رو دانشگاهی تو ایران مهر کنه. این دانشگاه یه خورده سخت نمی گیره اپلای رو؟ واقعا اینقدر سخت گیرن و اگه یکی از اینها ناقص باشه کلا بررسی نمی کنن؟

ممنون که نظرتون رو می گین
دانشگاههای کره یکم حساسن رو مدارک و seoul national و yonsei حتا تو خود کره هم مشهورن به این قضیه

sesoin
April 10th, 2012, 06:50 PM
tnx dear Mr.nima for recommendation .

1سوال دیگه , کسی میدونه فعالیت های دوره ی دانشجویی مثل عضویت تو انجمن ها یا انتشار نشریه و از این دست می تونه جزئی از رزمه باشه و امتیاز محسوب شه؟
خیلیییی مرسی :)
درود و روز همگی بخیر !
هست..بسیار خوب هم هست..فقط خوب پرورورشش بدین خوب بیانش کنین.

sesoin
April 10th, 2012, 06:53 PM

من الان یه ماه اینجا دارم زبان می‌خونم بد نیست..می‌گذره تقریبا اگه خوب بخونی‌ کلاسارو درست بری ۱ ساله میتونی خوب صحبت کنی‌ و خوب بفهمی

monajo
April 10th, 2012, 10:05 PM
Hi Dear monajo

Regarding your post here is a link for unist
http://mame.unist.ac.kr/main2/sub52.htm
http://admission.unist.ac.kr/foreign/2010_foreign.php?pageNum=4&subNum=1

I strongly recommend to you please investigate about the both Lab. andprofessor you wanna choose as an adviser and the other important factor is the personality of the Lab. members since I've seen some student complain about these kind of issues. As you know Korean behavior is totally different and some of them are not very open-mind and they are very close!
to sum up : i think the atmosphere of the Lab and also the treatment of your adviser is more important and then money!!!!

anyway, Good luck on your application
Ali
ممنون از جوابتون دوست عزیز
تا اونجایی که من میدونم اساتید دانشگاه کایست نسبتا خیلی سخت گر تر از یونیست و یونسی هستند
اما شرایط تحقیقاتی یونیست بهتره و محیط ازمایشگاهی اش مجهزتره
اما چون باید قسمتی از شهریه رو خودم پرداخت کنم یکی از مهمترین سوالام در مورد شهریه کایست و یونیسته
چون استادiها تو میل اشون گفتند که مابقی هزینه ها به عهده متقاضی میباشد
حالا من نمی دونم دانشگاه کایست و یونیست شهریه ثبت نام دارند؟اخه تو سایتش چیزی پیدا نکردم
======
خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمکم کنه
فک نکنم اینا زیاد خوششون بیاد منتظر دل دل کردن من باشند:(

Younicode
April 10th, 2012, 10:17 PM
Yonsei دانشگاه دختراست ؟ درسته ؟

sh.m
April 11th, 2012, 01:21 AM
Yonsei دانشگاه دختراست ؟ درسته ؟

نه نيست ، حتي همون ehwa woman's university هم مختلطه (البته اينو زياد مطمئن نيستم !!! :) )

Younicode
April 11th, 2012, 01:39 AM
نحوه اپلای برای Yonsei چطوریه؟ این مسئله visiting student و nomination form from Home University چطوریه ؟ یعنی احتیاج به توافق انتقال دانشجویان داره یا صرفا باید از بخش بین الملل دانشگاه امضا بگیرم. من یه ذره در مورد سیستم اپلای این دانشگاه گیج شدم. ممنون میشم اگر کسی منو راهنمایی کنه برای Master چطور باید اقدام کنم. در مورد بورسش اطلاعاتی دارید؟

sh.m
April 11th, 2012, 01:50 AM
نحوه اپلای برای Yonsei چطوریه؟ این مسئله visiting student و nomination form form Home University چطوریه ؟ یعنی احتیاج به توافق انتقال دانشجویان داره یا صرفا باید از بخش بین الملل دانشگاه امضا بگیرم. من یه ذره در مورد سیستم اپلای این دانشگاه گیج شدم. ممنون میشم اگر کسی منو راهنمایی کنه برای Master چطور باید اقدام کنم. در مورد بورسش اطلاعاتی دارید؟

من اطلاعي ندارم اما بهتره ايميل بزنين از ادميشن سوال كنين :) موفق باشين

alikarimi64
April 11th, 2012, 10:16 AM

اگه باهوش باشی و علاقه داشته باشی و از همون اول شروع کنی به صحبت کردن کمتر از 6 ماه

mersad
April 13th, 2012, 11:21 AM
سلام به همه دوستان مي خواستم بپرسم كه مدرك همه ي دانشگاه هاي كره مورد قبول وزارت علوم و تحقيقات هست ؟ چطور مي تونم ليست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم رو گير بيارم ؟

sh.m
April 13th, 2012, 05:25 PM
سلام به همه دوستان مي خواستم بپرسم كه مدرك همه ي دانشگاه هاي كره مورد قبول وزارت علوم و تحقيقات هست ؟ چطور مي تونم ليست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم رو گير بيارم ؟

قبلا گذاشته بودن اگه صفحه هاي قبل رو ديده باشين

اما اينجا (http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm) هست

SAMIA1995
April 15th, 2012, 01:24 PM
بازم سلام دوستای خوبم! من که رشته م تجربیه تو چه رشته هایی می تونم از یکی از دانشگاهای کره بورس بگیرم؟ من امکان تحصیل تو ایران رو ندارم:(

sh.m
April 15th, 2012, 05:26 PM
معماري دو نوع 4 ساله و 5 ساله داره تو دانشگاه ehwa و hanyang4 ساله اس

بازم سلام دوستای خوبم! من که رشته م تجربیه تو چه رشته هایی می تونم از یکی از دانشگاهای کره بورس بگیرم؟ من امکان تحصیل تو ایران رو ندارم:(

هر رشته ايي كه بخواين مي تونين اما براي بورس بايد سايت دانشگاه ها رو چك كنين :)

sh.m
April 17th, 2012, 06:18 AM
ببخشید بچه ها یه سوال مهم!تالیف کتاب حل ترین جزو رزومه کاری قرار میگیره یا ارزشی نداره؟

ارزش كه دارن ! اما شما اين سوالو بايد تو قسمت CV بپرسين !:) اونجا بهتر راهنماييتون مي كنن !

sh.m
April 17th, 2012, 01:24 PM
ميگم اين كه نمره هاي ما از 20 هست بايد تو ترجمه بياد ؟:)

A high school grade transcript should contain a description of the school grading system. And if the applicant class rank or percentile is not stated in the transcript, you should submit an additional official certificate issued by your high school to prove that your academic achievement satisfies 5-(5) above.

aminjoon
April 17th, 2012, 07:21 PM
ميگم اين كه نمره هاي ما از 20 هست بايد تو ترجمه بياد ؟:)

A high school grade transcript should contain a description of the school grading system. And if the applicant class rank or percentile is not stated in the transcript, you should submit an additional official certificate issued by your high school to prove that your academic achievement satisfies 5-(5) above.

تا اونجا که من می دونم و از من خواستن،گفتن نمراتت رو از اسکیل 4 حساب کن و بفرست.گفتن از نمره 20 قبول نداریم...البته دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه

sh.m
April 17th, 2012, 07:52 PM
تا اونجا که من می دونم و از من خواستن،گفتن نمراتت رو از اسکیل 4 حساب کن و بفرست.گفتن از نمره 20 قبول نداریم...البته دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه

كي براتون تبديل كرد ؟ نامه بردين دارالترجمه ؟ انجام ميدن ؟:confused::o:o:o

اينجا گفت ما فقط مي نويسيم كه از 20 حساب شدن !

mersad
April 17th, 2012, 08:19 PM
منم كه به دانشگاه سئول ايميل زدم گفتن همه ي نمره هات رو با همون مقياس 20 بفرست لازم نيست كه به اسكيل 4 ببري چون ممكنه كه اشتباه كني و توي پذيرشت مشكل بوجود بياد . ...................:confused:

aminjoon
April 17th, 2012, 08:41 PM
منم كه به دانشگاه سئول ايميل زدم گفتن همه ي نمره هات رو با همون مقياس 20 بفرست لازم نيست كه به اسكيل 4 ببري چون ممكنه كه اشتباه كني و توي پذيرشت مشكل بوجود بياد . ...................:confused:
اینو واسم ایمیل کردن:

Your score shown in the transcript should be converted tothe GPA wth 4.0 scale.I think that your University has the official GPA conversion rule.You can give me the official GPA conversion rule.Thanks. چی بگم والا

mersad
April 18th, 2012, 09:04 AM
كدوم دانشگاه بوده كه اينو گفته ؟ واسه منم عجيبه اخه . ..................

alikarimi64
April 19th, 2012, 03:51 PM
اینو واسم ایمیل کردن:

Your score shown in the transcript should be converted tothe GPA wth 4.0 scale.I think that your University has the official GPA conversion rule.You can give me the official GPA conversion rule.Thanks. چی بگم والا

Dear friend,

Please don't convert your scores!

sanaz1361
April 20th, 2012, 11:21 PM
سلام به همه دوستان

مي خواستم بدونم بعد از گرفتن پذيرش از دانشگاه از كشور كره جنوبي چه مداركي براي سفارت كره لازم هستش؟

و اينكه چند ماه قبل از رفتن بايد بليط رزرو كرد؟

پيشاپيش از جوابتون ممنونم.

parisa93
April 22nd, 2012, 08:05 PM
سلام اگه میشه به من هم کمک کنید! من الان دارم کارشناسی مهندسی‌ِ پزشکی‌ میخونم توی دانشگاه آزادِ تهران می‌خواستم ببینم امکانش هست تا فوق دیپلم را بخونم تا این برام یه رزومه بشه بعد اپلی‌ کنم برای لیسانس با معدل بالای ۱۶ امکان پذیره؟

alikarimi64
April 23rd, 2012, 10:00 AM
سلام به همه دوستان

مي خواستم بدونم بعد از گرفتن پذيرش از دانشگاه از كشور كره جنوبي چه مداركي براي سفارت كره لازم هستش؟

و اينكه چند ماه قبل از رفتن بايد بليط رزرو كرد؟

پيشاپيش از جوابتون ممنونم.

You'd better to call to the embassy of Korea in Iran they will inform you about all of the requirments
as i remember just passport, your transcript, 80 $ , offer letter + copy of all the documents
about the ticket you'd better to call the one of airline agency and ask about the price variation! I think China Southern is the cheapest one and then Aletehad

Have a nice flight!

haaaji
April 23rd, 2012, 08:34 PM
سلام.من مهندسی برق دارم از دانشگاه تهران جنوب با معدل 18.آیتلس 6.5 هم دارم.آیا میتونم فاند بگیرم.

nimaafshar8
April 24th, 2012, 01:22 PM
سلام.من مهندسی برق دارم از دانشگاه تهران جنوب با معدل 18.آیتلس 6.5 هم دارم.آیا میتونم فاند بگیرم.

معدل شما فوق العاده است وشرایط خوبی دارید:)

برای پذیرش گرفتن که به احتمال بسیار قوی می تونید بگیرید در کنارش برای فاند هم می تونید قبل از اپلای به استاد های دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید...

البته دوستانی که در کره هستند خیلی خوب می تونند راهنمایی کنند اما گفتم این رو بگم تا دیر نشده به استادان دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید....

در کل قبلا که من خودم تحقیق کرده بودم به احتمال بسیار قوی می تونید فاند هم بگیرید.

منتظر خبرهایی خوبی از شما هستم:)

alikarimi64
April 24th, 2012, 10:00 PM

معدل شما فوق العاده است وشرایط خوبی دارید:)

برای پذیرش گرفتن که به احتمال بسیار قوی می تونید بگیرید در کنارش برای فاند هم می تونید قبل از اپلای به استاد های دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید...

البته دوستانی که در کره هستند خیلی خوب می تونند راهنمایی کنند اما گفتم این رو بگم تا دیر نشده به استادان دانشگاه مورد نظرتون ایمیل بزنید....

در کل قبلا که من خودم تحقیق کرده بودم به احتمال بسیار قوی می تونید فاند هم بگیرید.

منتظر خبرهایی خوبی از شما هستم:)

Hi Dear friend

Nima's answer is strongly in line with mines don't worry about it since Korea is a rich country;)

sh.m
April 27th, 2012, 07:06 PM
مرسی بابت کمک نکرده تون :D از ادمیشن دانشگاه پرسیدم جوابم رو گرفتم!

1- كسي جواب نداده ، شايد چون نمي دونسته !
2- حالا چي جواب دادن ؟ البته اگه دوست داري كمك كني به بقيه !

davooddayyany
April 28th, 2012, 09:26 AM
سلام بر همگی
کسی اطلاعی در مورد کار پیدا کردن بعد دکترا داره.کار برای مهندسی مواد چطوره

nima_AA
April 28th, 2012, 10:03 AM
سلام بر همگی
کسی اطلاعی در مورد کار پیدا کردن بعد دکترا داره.کار برای مهندسی مواد چطوره

شما سوال خودتونو در چند تاپیک مطرح کردین ...به نظر من بهتره این سوال رو در تاپیک مربوط به رشته خودتون مطرح کنید که هم رشته ای های شما پاسخ بدن و بتونین دید کلی تری پیدا کنین...موفق باشین

davooddayyany
April 28th, 2012, 11:39 AM
شما سوال خودتونو در چند تاپیک مطرح کردین ...به نظر من بهتره این سوال رو در تاپیک مربوط به رشته خودتون مطرح کنید که هم رشته ای های شما پاسخ بدن و بتونین دید کلی تری پیدا کنین...موفق باشین

ممنون از راهنمایی تون اما من چندتا کشور خاص مد نظرم بخاطر همین در تاپیک مخصوص به اون کشورها سوالم را مطرح می کنم که زودتر به جواب برسم
ممنون می شم اگر شما هم اطلاعاتی دارید من را راهنمایی کنید

sh.m
April 28th, 2012, 12:33 PM
ممنون از راهنمایی تون اما من چندتا کشور خاص مد نظرم بخاطر همین در تاپیک مخصوص به اون کشورها سوالم را مطرح می کنم که زودتر به جواب برسم
ممنون می شم اگر شما هم اطلاعاتی دارید من را راهنمایی کنید

راستش من اطلاعي ندارم اما تو پستاي قبلي گفته شده كه اولويت براي كار با خود شهرونداشون هست ! حالا ديگه خودتون بيشتر تحقيق كنين

sh.m
April 29th, 2012, 07:48 PM
سلام كسي مي دونه اپليكيشن في براي اين دانشگاه ها ( مخصوص اينجا ) كه به وون بايد پرداخت شه رو چطوري ميشه پرداخت كرد ؟ شما چطوري پرداخت كردين ؟؟؟

ممنون

nimaafshar8
April 29th, 2012, 09:36 PM
سلام كسي مي دونه اپليكيشن في براي اين دانشگاه ها ( مخصوص اينجا ) كه به وون بايد پرداخت شه رو چطوري ميشه پرداخت كرد ؟ شما چطوري پرداخت كردين ؟؟؟

ممنون

حال شما؟خوب هستید؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم کره ای ها یا به یورو یا به دلار به شما می گن پرداخت کنید اگر هم تو وب سایتشون به وون نوشته بهشون ایمیل بزنید و بگید به دلار چقدر باید واریز کنیم؟

sh.m
April 29th, 2012, 09:41 PM

حال شما؟خوب هستید؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم کره ای ها یا به یورو یا به دلار به شما می گن پرداخت کنید اگر هم تو وب سایتشون به وون نوشته بهشون ایمیل بزنید و بگید به دلار چقدر باید واریز کنیم؟

سلام دوست خوب و مثبت خودم ! ممنونم شما خوبيد ؟

ممنونم از كمكتون اما من همه جا ديدم كه به وون بود اپليكيشن في ها البته براي Undergraduate فقط bs به دلار مي خواستن

حالا يه مشكل ديگه برام پيش اومده اونم اين مداركيه كه يكي از دانشگاه ها مي خواستن

One officially signed recommendation letter by the president of the university which he/she attends OR one officially signed and sealed recommendation letter by the Korean ambassador to his/her country
One recommendation letter from the applicant's academic advisor
One Official Transcript and one (prospective) diploma from the high school attended
Proof of Immigration Status
Family Census Register or equivalent document (published by the government authority)

مورد اول و و دو مورد آخر رو اصلا نمي دونم چي هستن بايد چي كار كنم ؟ كسي هست كه مرا ياري دهد ؟

sara16
May 1st, 2012, 06:41 PM
سلام
اولین مدرکی که خواسته یه توصیه نامه از رییس دانشگاه محل تحصیل همراه با مهر و امضا و توی پاکت در بسته و یا یه توصیه نامه از طرف سفیر کره در کشور دانشجوی مورد نظره. (یعنی سفیر کره توی ایران!)

sanaz1361
May 2nd, 2012, 12:51 PM
سلام
كسي در مورد مدارك لازم براي سفارت كره جنوبي براي گرفتن ويزا براي كسي كه براي مقطع دكتري از دانشگاه پذيرش گرفته رو مي دونه؟ اگر لطف كنيد مدارك رو به من بگيد و همچنين هزينه هاي سفارت و مدت زماني كه طول مي كشه جواب نهايي رو بدن ممنون مي شم.

با سپاس

parkminso
May 3rd, 2012, 04:28 PM
سلام بچه ها!
من یه سوالی داشتم!
اگه یکی بخواد بره کره زندگی کنه،حتما باید پناهنده بشه؟

sh.m
May 3rd, 2012, 09:49 PM
سلام بچه ها!
من یه سوالی داشتم!
اگه یکی بخواد بره کره زندگی کنه،حتما باید پناهنده بشه؟
1- به اين تاپيك مربوط نيست
2 - در اين مورد اطلاعي ندارم اما اگه بخواد اقامت بگبره حتما بايد با كره ايي ازدواج كنه ! يا خيلي پولدار باشه سرمايه گذاري و اينا ... پناهندگي رو نمي دونم

snu
May 5th, 2012, 10:49 AM
چند تا سوال دارم اگه جواب بدین ممنون می شم:
سفارت کره چقدر سخت می گیره روی bank statement مثلا اگر مقدارش کمی کمتر از 10000دلار باشه و یا مدتش کتر از یک سال
من تاریخ ثبت نام خوابگاه رو چک کردم که بعد از وقت سفارت می شه، (یعنی روز مصاحبه چیزی واسه ارائه جهت محل زندگی ندارم) چه کار باید کرد به نظرتون چه کار کنم
آیا لازمه هتل رزرو کنم
راستی سفارت مدرک زبان می خواد؟
البته چیزی تو سایتش ننوشته

مدت بیمه مسافرتی چقدر باید باشه؟

قسمت دیگه ای پیدا نکردم که راجع به ویزای دانشجویی کره توضیح داده باشه

snu
May 5th, 2012, 10:52 AM
سلام
اولین مدرکی که خواسته یه توصیه نامه از رییس دانشگاه محل تحصیل همراه با مهر و امضا و توی پاکت در بسته و یا یه توصیه نامه از طرف سفیر کره در کشور دانشجوی مورد نظره. (یعنی سفیر کره توی ایران!)
تو سایت که چنین چیزی ننوشته فقط admission letter که دانشگاه پست می کنه خواستن

snu
May 5th, 2012, 10:55 AM
سلام
كسي در مورد مدارك لازم براي سفارت كره جنوبي براي گرفتن ويزا براي كسي كه براي مقطع دكتري از دانشگاه پذيرش گرفته رو مي دونه؟ اگر لطف كنيد مدارك رو به من بگيد و همچنين هزينه هاي سفارت و مدت زماني كه طول مي كشه جواب نهايي رو بدن ممنون مي شم.

با سپاس

تو سایت سفارت نوشته
تقریبا تمام مدارکی که به ادمیشن دانشگاه ارائه کردید باید واسه سفارت داشته باشید
هزینه 80 دلاره و مدت زمانشم تا جائیکه من میدونم 6-4 هفته است

monajo
May 5th, 2012, 02:15 PM
کسی از هزینه خوابگاه های دانشگاه یونسی خبر داره؟

sh.m
May 5th, 2012, 02:34 PM
کسی از هزینه خوابگاه های دانشگاه یونسی خبر داره؟

اينجا يه چيزايي هست !

http://www.yonsei.ac.kr/eng/campus/housing/

monajo
May 5th, 2012, 08:39 PM
اينجا يه چيزايي هست !

http://www.yonsei.ac.kr/eng/campus/housing/

ممنون من اول به اشتباه 1.5 ت رو 15 ت خونده بودم:D

sara16
May 6th, 2012, 03:03 AM
تو سایت که چنین چیزی ننوشته فقط admission letter که دانشگاه پست می کنه خواستن
من ترجمه مورد اول پست 920 رو نوشتم برای sh.m :)

Skyline72
May 6th, 2012, 02:01 PM
سلام بچه ها . ببخشید من یه سوال داشتم. چرا Korea University تو لیست دانشگاه های معتبر وزارت علوم نیست؟ این دانشگاه که خیلی Ranking خوبی داره.!!!!!..... شما اطلاعاتی دارین؟
راستی کسی می تونه لینک سایت سفارت کره رو بذاره اینجا؟ ....
مرسی از لطفتون

sh.m
May 6th, 2012, 02:12 PM
سلام بچه ها . ببخشید من یه سوال داشتم. چرا Korea University تو لیست دانشگاه های معتبر وزارت علوم نیست؟ این دانشگاه که خیلی Ranking خوبی داره.!!!!!..... شما اطلاعاتی دارین؟
مرسی از لطفتون

خوب اينو وزارت علوم مي تونه جواب بده! چون خيلي از دانشگاه هاي خوب رو قبول نداره !

http://irn.mofat.go.kr/worldlanguage/africa/ran/main/index.jsp

Skyline72
May 6th, 2012, 02:18 PM
آره . خیلی عجیبه برام. حتی دانشگاه KIAST رو که این همه بچه ها Apply کردن تا مقطع ارشد فقط رشته MBA رو قبول دارن!!!!!!!........عوضش کلی از دانشگاه های داغونه کره که تو Ranking تو 1000 تایه اولم نیستن قبول داره !!!!!!!!...............اصلا هیچ کدوم از کارای اینا معلوم نیست

Skyline72
May 6th, 2012, 02:37 PM
راستی بچه ها تو سایت سفارت کره که دوست عزیزم تو پست قبلی گذاشت
http://irn.mofat.go.kr/worldlanguage/africa/ran/consul/visa/index.jsp

مدارک ویزای تحصیلی با کنفرانس فرقی نمیکنه!!!!!.....بعدش گفته که اعتبار ویزا 3 ماهه هستش!!!!!.....یعنی ماها که قراره دانشجو بشیم تو کره باید هر 3 ماه تمدید کنیم ویزا رو؟؟ یا اینکه من دارم اشتباه می کنم؟ کسی از شما اطلاعاتی داره؟؟

یه مشکل دیگه اینکه تو مدارک سفارت یه چیزی میخواد به اسمه: "معرفی نامه به زبان انگلیسی" . بچه هایی که مدارک رو تحویل دادن میدونن این چیه؟

بازم مرسی بخاطر کمکتون

sh.m
May 6th, 2012, 03:33 PM
آره . خیلی عجیبه برام. حتی دانشگاه KIAST رو که این همه بچه ها Apply کردن تا مقطع ارشد فقط رشته MBA رو قبول دارن!!!!!!!........عوضش کلی از دانشگاه های داغونه کره که تو Ranking تو 1000 تایه اولم نیستن قبول داره !!!!!!!!...............اصلا هیچ کدوم از کارای اینا معلوم نیست

براي KIAST نيست براي شماره 18 گفته تا مقطع كارشناسي ارشد در رشته مديريت MBA

اين دانشگاه ها توي خود كره معروف هستن خيلي از دانشگاه هاي معروف ديگه نيست مثل
KU و UNIST

sh.m
May 6th, 2012, 03:33 PM

مدارک ویزای تحصیلی با کنفرانس فرقی نمیکنه!!!!!.....بعدش گفته که اعتبار ویزا 3 ماهه هستش!!!!!.....یعنی ماها که قراره دانشجو بشیم تو کره باید هر 3 ماه تمدید کنیم ویزا رو؟؟ یا اینکه من دارم اشتباه می کنم؟ کسی از شما اطلاعاتی داره؟؟

یه مشکل دیگه اینکه تو مدارک سفارت یه چیزی میخواد به اسمه: "معرفی نامه به زبان انگلیسی" . بچه هایی که مدارک رو تحویل دادن میدونن این چیه؟

بازم مرسی بخاطر کمکتون

خواهشا با دقت بخونين
متقاضيان ويزای بيشتر از 3 ماه می بايست مبلغ 80 دلار آمريكا پرداخت نمايند و در صورت وجود همراهان برای هر همراه نيز مبلغ 80 دلار پرداخت نمايند
متقاضيان محترم ويزای تحصيلی می بايست از دانشگاه مربوطه در كشور كره درخواست نمایند که با مراجعه به اداره مهاجرت درکشور کره برای ایشان درخواست ویزای تحصیلی نموده ودانشگاه پس از دریافت شماره ویزا از اداره مهاجرت کره آن شماره ویزا را از طریق ایمیل به ایشان فرستاده و فرد متقاضی ویزا پرینت آن را گرفته و به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهد. ( و یا ارائه اصل فرم پذیرش ثبت نام از دانشگاه نیز قابل قبول می باشد.)

در مورد معرفي نامه هم چيزي متوجه نشدم

alikarimi64
May 7th, 2012, 09:41 AM
منم چیزی در مورد معرفی نامه یادم نمیاد، که خواسته باشن!

alikarimi64
May 7th, 2012, 09:53 AM
مرسی از لطفتون

سلام دوست عزیز این دانشگاه قبلا در وزارت علوم ثبت شده فقط آپدیت سایت زمانی صورت میگیره که سیاره مشتری و مریخ هم زمان در صورت فلکی اوریون قرار بگیرن یعنی هر 1200 سال یکبار:) ضمنا چه این دانشگاه و چه دانشگاههای دیگه که میخواین اقدام کنین استعلام کتبی از وزارت علوم داشته باشین که بعدها به دلایل شرایط سیاسی امکان هر تغییری هست! ولی با داشتن استعلام کتبی مشکلی برای ارزیابی مدارکتون نخواهین داشت.
و در مورد این دانشگاه همون طور که قبلا بارها گفتم در نامه درخواستتون به وزارت علوم جهت استعلام ذکر کنین "مدارک این دانشگاه قبلا در تاریخ 1390/07/15 به این وزارت خانه ارسال گردیده" که اونا گیج نشن.
راستی راجع به Korea University سوالات خودتون رو در این گروه مطرح کنین

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=155
موفق باشین

alikarimi64
May 7th, 2012, 09:54 AM
مرسی از لطفتون

پاسخ سوالتون رو در پست قبلی داده شد

sh.m
May 7th, 2012, 12:06 PM
سلام دوست عزیز این دانشگاه قبلا در وزارت علوم ثبت شده فقط آپدیت سایت زمانی صورت میگیره که سیاره مشتری و مریخ هم زمان در صورت فلکی اوریون قرار بگیرن یعنی هر 1200 سال یکبار:) ضمنا چه این دانشگاه و چه دانشگاههای دیگه که میخواین اقدام کنین استعلام کتبی از وزارت علوم داشته باشین که بعدها به دلایل شرایط سیاسی امکان هر تغییری هست! ولی با داشتن استعلام کتبی مشکلی برای ارزیابی مدارکتون نخواهین داشت.
و در مورد این دانشگاه همون طور که قبلا بارها گفتم در نامه درخواستتون به وزارت علوم جهت استعلام ذکر کنین "مدارک این دانشگاه قبلا در تاریخ 1390/07/15 به این وزارت خانه ارسال گردیده" که اونا گیج نشن.
راستی راجع به Korea University سوالات خودتون رو در این گروه مطرح کنین

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=155
موفق باشین

سلام چطوري استعلام كنيم ؟ من واسه يه دانشگاه ديگه مي خوام اقدام كنم كه تو اين ليست نيست ! مدركشم نيم دونم ارزيابي شده يا نه !

alikarimi64
May 7th, 2012, 06:09 PM
سلام چطوري استعلام كنيم ؟ من واسه يه دانشگاه ديگه مي خوام اقدام كنم كه تو اين ليست نيست ! مدركشم نيم دونم ارزيابي شده يا نه !

شهرک غرب، وزارت علوم، اتاق 420 خانم طاهری، مدارک مورد نیاز هم در لینکی که بالا گذاشتم هست میتونی مثل همون به ترتیب مدارک رو تکمیل کنی

Skyline72
May 7th, 2012, 09:33 PM
فقط علی جان . یعنی الان با این توضیحاتی که دادی این دانشگاه جزء دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هستش دیگه ؟ یا هنوز وزارت علوم در حال انجام مراحل ثبت هستش. راجع به استعلام کتبی. مدارکه خاصی باید ببریم برای گرفتن استعلام؟ این مدارکی که تو پست قبلی گذاشتی فقط یکی دو تا چک لیسته با دو تا فایل PDF که راجع به دانشگاه توضیح داده.

alikarimi64
May 8th, 2012, 05:08 AM
فقط علی جان . یعنی الان با این توضیحاتی که دادی این دانشگاه جزء دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هستش دیگه ؟ یا هنوز وزارت علوم در حال انجام مراحل ثبت هستش. راجع به استعلام کتبی. مدارکه خاصی باید ببریم برای گرفتن استعلام؟ این مدارکی که تو پست قبلی گذاشتی فقط یکی دو تا چک لیسته با دو تا فایل PDF که راجع به دانشگاه توضیح داده.

ثبت شده واسه استعلام فقط یه درخواست لازمه همین، واسه بررسی دانشگاه هم مدارک به ترتیب چک لیست همون طوری که من دسته بندی کردم با شماره گذاری آماده کنین. همین

sh.m
May 8th, 2012, 11:40 AM
ثبت شده واسه استعلام فقط یه درخواست لازمه همین، واسه بررسی دانشگاه هم مدارک به ترتیب چک لیست همون طوری که من دسته بندی کردم با شماره گذاری آماده کنین. همین

آخه اون يونيه كه من مي خوام اقدام كنم در حد korea نيست كه ! اصلا تو قسمت About us از اين pdf ها نداره ! من چي ببرم براشون ؟

alikarimi64
May 8th, 2012, 12:36 PM
آخه اون يونيه كه من مي خوام اقدام كنم در حد korea نيست كه ! اصلا تو قسمت About us از اين pdf ها نداره ! من چي ببرم براشون ؟

در هر صورت مدارکی که لازمه واسه بررسی ایناست.

sanaz1361
May 8th, 2012, 06:23 PM
سلام به همه دوستان، من هفته آينده دارم مي رم وزارت علوم براي ثبت دانشگاه KOREA UNIVERSITY

لطف كنيد و بگيد چه مداركي رو بايد ببرم و چه مراحلي رو بايد طي كنم.لطفا آدرس وزارت علوم و بخشي رو كه بايد مراجعه كنم رو برام بذاريد.

با سپاس.

alikarimi64
May 8th, 2012, 07:10 PM
سلام به همه دوستان، من هفته آينده دارم مي رم وزارت علوم براي ثبت دانشگاه KOREA UNIVERSITY

لطف كنيد و بگيد چه مداركي رو بايد ببرم و چه مراحلي رو بايد طي كنم.لطفا آدرس وزارت علوم و بخشي رو كه بايد مراجعه كنم رو برام بذاريد.

با سپاس.

دوست عزیز این دانشگاه قبلا ثبت شده و توی پستهای قبل به این موضوع اشاره کردم فقط شما باید یه استعلام کتبی بگیرین مدارک لازم و آدرس رو هم در پست های قبلی گذاشتم لطفا قبل از سوال پستهای قبلی رو مرور کنین ممنون

snu
May 9th, 2012, 09:06 AM

بازم مرسی بخاطر کمکتون

منظور از معرفی نامه ی انگلیسی یعنی گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار فعلی

snu
May 9th, 2012, 09:20 AM
من دیروز سفارت کره بودم،
ظاهرا به دلیل روابط خوب دو کشور سخت گیری خیلی کمتر از سفارت های دیگه هست به من گفتن که بیمه مسافرتی رزرو بلیط نمی خوان
مصاحبه ای در کار نیست
فقط ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی رو می خوان نه کل مدارک تحصیلی و ریز نمرات
راستی ویزا رو یک هفته ای می دن
نامه ی رسمی پذیرش که دانشگاه پست می کنه(باید شماره ثبت دانشگاه رو داشته باشه)
برای دادن مدارک وقت قبلی لازم نیست ، هر روز که تونستید از هفت صبح باید برید اونجا
تمام مدارک حتما باید انگلیسی باشه پس کپی شناسنامه خواستن باید ترجه باشه
واسه ویزای تحصیلی حساب بانکی 20 میلیون تومانی می خوانی(بنابراین اگر فاند دارین حتما از دانشگاه بخواین یه گواهی بده که به جای حساب بانکی ارائه کنین)

sh.m
May 9th, 2012, 09:21 AM
منظور از معرفی نامه ی انگلیسی یعنی گواهی اشتغال به تحصیل یا گواهی اشتغال به کار فعلی

خوب اگه هيچ كدوم رو نداشته باشيم چي ؟ !!!

snu
May 9th, 2012, 09:23 AM
سلام
از بچه هایی که رفتن کسی می دونه که تو سئول خونه بگیریم بهتره یا بریم خوابگاه
من کره ای بلد نیستم از طرفی خوابگاه gwanak که واسه دانشگاه ملی سئوله از دانشجوهای خارجی ماهی 500000KRW می گیره
نمی دونم با این شرایط خونه بگیرم بهتره یا برم خوابگاه

snu
May 9th, 2012, 09:25 AM
خوب اگه هيچ كدوم رو نداشته باشيم چي ؟ !!!

نمی دونم دقیق، ولی اونا باید وضعیت فعلی شما رو در ایران بدونن
به هر حال بهتره زنگ بزنید از سفارت بپرسید یک کم اصرار کنید جواب می دن

alikarimi64
May 9th, 2012, 11:08 AM
سلام
از بچه هایی که رفتن کسی می دونه که تو سئول خونه بگیریم بهتره یا بریم خوابگاه
من کره ای بلد نیستم از طرفی خوابگاه gwanak که واسه دانشگاه ملی سئوله از دانشجوهای خارجی ماهی 500000KRW می گیره
نمی دونم با این شرایط خونه بگیرم بهتره یا برم خوابگاه
خونه بگیری ارزونتر در میاد
با 2-3 میلیون پیش و ماهی 250 الی 350 هزار وون میتونی یه جای مناسب پیدا کنی

snu
May 9th, 2012, 08:58 PM
خونه بگیری ارزونتر در میاد
با 2-3 میلیون پیش و ماهی 250 الی 350 هزار وون میتونی یه جای مناسب پیدا کنی

میشه راهنمایی کنید چطور باید دنبال خونه بگردم؟ از کجا باید شروع کنم؟
شما دانشجوی ایرانی تو سئول می شناسید که بشه باهاش هم خونه شد؟

alikarimi64
May 10th, 2012, 10:24 AM
میشه راهنمایی کنید چطور باید دنبال خونه بگردم؟ از کجا باید شروع کنم؟
شما دانشجوی ایرانی تو سئول می شناسید که بشه باهاش هم خونه شد؟

let me know when you would be here we can meet each other

snu
May 10th, 2012, 12:11 PM
let me know when you would be here we can meet each other

خیلی ممنون، من باید حداکثر اوایل آگست کره باشم

abolfazl6678
May 10th, 2012, 12:15 PM
سلام بر همه دوستان
چند تا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين.
به نظر شما ارزش داره برا دكترا پيوسته برم كره؟ چون من برا ارشد ميخوام اپلاي مي كنم استادي كه باهاش در ارتباطم گفته شايد بتونه برا دكترا پيوسته نظر دانشكده رو بگيره.(مي گف بورس برا ارشد سخت تره گرفتنش براش اما دكنرا رو راحت تر مي تونه جور كنه)
به نظرتون ارزش داره؟
و اينكه ميشه مشابه آمريكا بعد 2 سال فوق رو گرفت و بيخيال دكتراي كره شد و برا دكترا رفت جاي ديگه مثلا آمريكا؟
ممنون از پاسخ شما

alikarimi64
May 10th, 2012, 05:53 PM
خیلی ممنون، من باید حداکثر اوایل آگست کره باشم

Feel free, keep in touch with me.
Have a nice flight

snu
May 10th, 2012, 06:25 PM
Feel free, keep in touch with me.
Have a nice flight

خیلی ممنون پیدا کردن دانشجوهای ایرانی باعث دلگرمیه
یه سوال، با این قیمت که گفتید میشه یه خونه ی مبله اجاره کرد یا باید به فکر وسایل هم بود؟

alikarimi64
May 11th, 2012, 04:54 AM
خیلی ممنون پیدا کردن دانشجوهای ایرانی باعث دلگرمیه
یه سوال، با این قیمت که گفتید میشه یه خونه ی مبله اجاره کرد یا باید به فکر وسایل هم بود؟

نه متاسفانه چون قیمتشون بالاتره مثلا ماهی 400-500 شایدم بیشتر

snu
May 11th, 2012, 02:02 PM
نه متاسفانه چون قیمتشون بالاتره مثلا ماهی 400-500 شایدم بیشتر

چقدر سخت میشه اینطوری،من فاندم به صورت حقوق ماهیانه هست یعنی اولش باید خودم شهریه ی دانشگاه که واسه سال اول دکترا 4میلیون وون و همینطور خونه گرفتن رو بپردازم با این حساب به نظر شما چقدر باید برای هزینه های اولیه در نظر بگیرم؟
یه سوال دیگه پس من باید تا پیدا شدن خونه یه جایی رو رزرو کنم یا اینکه میشه چند روزی خوابگاه دانشگاه بود؟

خیلی ممنون از اینکه به سوالام جواب می دین ، واقعا کمک بزرگیه

alikarimi64
May 11th, 2012, 08:42 PM
چقدر سخت میشه اینطوری،من فاندم به صورت حقوق ماهیانه هست یعنی اولش باید خودم شهریه ی دانشگاه که واسه سال اول دکترا 4میلیون وون و همینطور خونه گرفتن رو بپردازم با این حساب به نظر شما چقدر باید برای هزینه های اولیه در نظر بگیرم؟
یه سوال دیگه پس من باید تا پیدا شدن خونه یه جایی رو رزرو کنم یا اینکه میشه چند روزی خوابگاه دانشگاه بود؟

خیلی ممنون از اینکه به سوالام جواب می دین ، واقعا کمک بزرگیه

As you know here is Seoul and one of the most expensive cities in the world!
I've no info about your fund. .
I don't think you can find empty room temporarily in your univ's dorm, btw you can ask from the graduate office in your university they can help you.
before coming here you'd better to reserve a room, but you can find easily in 1hr here.

Your welcome, I was an applicant before as you are

snu
May 11th, 2012, 11:32 PM
As you know here is Seoul and one of the most expensive cities in the world!
I've no info about your fund. .
I don't think you can find empty room temporarily in your univ's dorm, btw you can ask from the graduate office in your university they can help you.
before coming here you'd better to reserve a room, but you can find easily in 1hr here.

Your welcome, I was an applicant before as you are

سلام
استادم به من گفتند که مقدار فاندی که به من می دن بین 2میلیون تا 2/5 میلیون وون در ماه خواهد بود تا جائیکه پرسیدم ظاهرا مقدار فاند خوبه نمی دونم نظر شما چیه؟
الآن مشکلم اینه که تخمین درستی از هزینه ی اولیه برای اجاره ی یه خونه و خرید وسایل ندارم شما می تونید یه حدودی بهم بگید؟ کاش می تونستم یه دانشجوی دختر واسه هم خونه شدن پیدا کنم اینطوری خیلی استرس و نگرانی اولش کمتر می شه، شما کسی رو می شناسید؟

Skyline72
May 12th, 2012, 09:39 AM
سلام. ببینید شما اگه خوابگاه بگیرید فکر کنم خیلی بهتر باشه براتون. چون این طوری که من تو سایت دانشگاها دیدم هزینه خوابگاه حدود 500 هزار تومان هستش که با فاندی که شما دارید می تونید راحت پرداخت کنید. البته نمی دونم شهریه دانشگاهی که شما Apply کردید چقدره!!!!...... حداقل تا یک یا دو ترم خوابگاه رو داشته باشید. بعدش که با محیط آشنا شدید دنبال یه جای بهتر باشید.

snu
May 14th, 2012, 11:17 AM
سلام. ببینید شما اگه خوابگاه بگیرید فکر کنم خیلی بهتر باشه براتون. چون این طوری که من تو سایت دانشگاها دیدم هزینه خوابگاه حدود 500 هزار تومان هستش که با فاندی که شما دارید می تونید راحت پرداخت کنید. البته نمی دونم شهریه دانشگاهی که شما Apply کردید چقدره!!!!...... حداقل تا یک یا دو ترم خوابگاه رو داشته باشید. بعدش که با محیط آشنا شدید دنبال یه جای بهتر باشید.

واسه خوابگاه فقط مقدار ودیعه رو نوشتن که واسه دانشگاه ملی سئول 100000KRWهست ولی من هر چی گشتنم واسه ترم آینده مبلغ دقیقی پیدا نکردم

snu
May 14th, 2012, 11:18 AM
سلام

پولی که همراه خودمون باید بیاریم بهتره دلار باشه یا وون؟

doublin2000
May 14th, 2012, 11:28 AM
من کره نیستم کشور نزدیکش هستم اینجا که اینجوری بود که چون ارز اینجا تو ایران سخت پیدا می شه اگرم باشه چهارراه استانبول گرونه دلار اوردم اینجا مانی چنجر تو فرودگاه بود یک ذره تبدیل کردم به اندازه چند روز بعد گشتم یک مانی چنجر با قیمت خوب رو امار گرفتم و بیشتره دلارمو اونجا تبدیل کردم اینجا پره کره اییه موجودات جالبی هستن زیاد با خارجی نمی چرخن فکر کنم یکی از دلایلش اینه که زبان انگلیسیشون بده

Skyline72
May 14th, 2012, 12:17 PM
منم با doublin موافقم. دلار ببر. اونجا change کن.

alikarimi64
May 15th, 2012, 10:52 AM
سلام

پولی که همراه خودمون باید بیاریم بهتره دلار باشه یا وون؟

اگه وون پیدا کردی حساب کتاب کن بین کدومش به صرفه تره ولی دلار دولتی رو حتما بگیر اینجا تبدیل کن.

snu
May 15th, 2012, 04:13 PM
سلام

برای اومدن به کره چه لوازمی ضروریه که همرام بیارم ، منظورم چیزهایی مثل کتاب دارو و. . .
چیزهایی که اینجا ارزون تره و اونجا گروون، و همچنین دچار مشکل اضافه بار نشم

sorosh
May 15th, 2012, 10:25 PM
دوستان برای رشته داروسازی هم میشه از کره پذیرش گرفت؟
ممنون میشم شرایط و هزینه ها رو بفرمایید.
هزینه تحصیل
هزینه ماهیانه

sh.m
May 16th, 2012, 09:56 AM
دوستان برای رشته داروسازی هم میشه از کره پذیرش گرفت؟
ممنون میشم شرایط و هزینه ها رو بفرمایید.
هزینه تحصیل
هزینه ماهیانه

براي همه ي رشته ها ميشه ، شرايطو هزينه ها بستگي به يوني ها داره !

snu
May 16th, 2012, 09:20 PM
سلام

برای اومدن به کره چه لوازمی ضروریه که همرام بیارم ، منظورم چیزهایی مثل کتاب دارو و. . .
چیزهایی که اینجا ارزون تره و اونجا گروون، و همچنین دچار مشکل اضافه بار نشم

یکی از دوستان لطف کردن و جواب این سوال رو دادن ، امیدوارم به درد بقیه هم بخوره

معمولا حداکثر بار مجاز 23 کیلو هست بر این مبنا میشه وسایل رو در نظر گرفت
در مورد ظرف و ظروف:
هیچی لازم نیست که بیارید حتی یه لیوان آب، با پیدا کردن یکی از شعب “daiso” هر چی بخواین می تونین بخرین با قیمت زیر 5000 تومن که ماهی تابه تفلون حداکثر 5000 تومن می شه
در مورد لباس:
توصیه می کنم که حتما لباس بیارید چون تا بخواین اینجا جای مناسب خرید پیدا کنین طول می کشه، معمولا هم قیمتش نسبت به ایران بالاتره البته بستگی داره که از کجا خرید می کنین(لباس های مارک دار هم که کلا گرونن). همونطور که می دونید گاهی دما به 15 تا 20 خواهد رسید پس لباس گرم فراموش نشه ولی جاهایی مثل فروشگاه “E-mart” معمولا قیمتشون در برخی اجناس خوبه.
کفش:
حتما یه کفش زمستونی همراه داشته باشین. اینجا اگه بخواین کفش خوب بخرید گرونه.
مبحث خوردنی ها:

میوه خشک و آجیل و از این جور چیزا با خودتون بیارین اینجا به نسبت گرون هستن واینکه اینجا نمی تونین لواشک پیدا کنینJ
نبات و ادویه جات و هر چیزی که فکر می کنید باهاش سازگاری دارید با خودتون بیارید البته بعضی ادویه جات رو می تونید از”Iteawon” که محل خارجی هاست پیدا کنید.
اگه برنج ایرانی هم دوست دارین که یه کمی بیارید چون اینجا برنج Ame & Tai هست کیلویی 1000-1500و پاکستانی با قیمت 12000.
یک نکته:
توی فرودگاه کره یه برگه می دن که اگه اجناسی مثل گردو، پسته و. . .رو دارین تیک بزنین ولی نباید تیک بزنین یعنی اینکه این اجناس رو ندارینJ

لپ تاپ:
اینجا با وجود شرکت سامسونگ و . . . می تونین لپ تاپ تهیه کنین با قیمتی یک کم کمتر از ایران و خدمات پس از فروش هم داره

مواد بهداشتی:
صابون و . . .اینا اینجا می تونین از Emart بگیرین که به نسبت ارزون و با کیفیت هست. ولی برای روزهای اول یه چیزایی همراهتون باشه در مورد دارو هم هر چی که فکر می کنید لازمه با خودتون بیارید

Arsalanzr
May 18th, 2012, 05:57 PM
سلام . . . میشه جواب سوالمو بدید . . من خوندم مطالبو اما خوب بهن ریختست و انصافا سخته تو 100 صفحه دنباله یچی گشتن . . . سوالم اینه که کسایی که رفتن بگن خزینه زندگی تو سیول چقدره . واسه مثال وقتی یه خونواده اینجا ماهی 1 میلیوندرآمد داره ، اونجا با چقدر درآمد میتونه اون زندگی رو داشته باشه . . . بعدش اینکه رشتم عمرانه از دانسگاه گیلان و معدلم خیلیگپایینه در حدوده 14.5 فعلا ،و ساله دیگه تموم میکنم ، فکر هم نکنم با این معدل بسه بورس گرفت واسه همین ممنون میشم که هزینه واقعی رو بدونم . البته میدونم کسی بیکار نیست که هی بشینه واسه یه آدمی که نمیشناسه این همه توضح بده اما ممندن میشم راهنماییم کنید . اصلا رشتم اونجا چطوره ، واسه فوق میشه راحت پذیرش گرفت یا نه

sh.m
May 18th, 2012, 06:42 PM
سلام . . . میشه جواب سوالمو بدید . . من خوندم مطالبو اما خوب بهن ریختست و انصافا سخته تو 100 صفحه دنباله یچی گشتن . . . سوالم اینه که کسایی که رفتن بگن خزینه زندگی تو سیول چقدره . واسه مثال وقتی یه خونواده اینجا ماهی 1 میلیوندرآمد داره ، اونجا با چقدر درآمد میتونه اون زندگی رو داشته باشه . . . بعدش اینکه رشتم عمرانه از دانسگاه گیلان و معدلم خیلیگپایینه در حدوده 14.5 فعلا ،و ساله دیگه تموم میکنم ، فکر هم نکنم با این معدل بسه بورس گرفت واسه همین ممنون میشم که هزینه واقعی رو بدونم . البته میدونم کسی بیکار نیست که هی بشینه واسه یه آدمی که نمیشناسه این همه توضح بده اما ممندن میشم راهنماییم کنید . اصلا رشتم اونجا چطوره ، واسه فوق میشه راحت پذیرش گرفت یا نه

درباره ي هزينه ي زندگي واقعا نميشه چيزي گفت چون وضع دلار اصلا ثابت نيس !
شما سال ديگه تموم ميكني پس هنوز حدودا 30 واحد داري مي توني معدلتو جبران كني اگه استاد پيدا كني شايد بورس هم بتوني بگيري ، فقط نا اميد نشين ،
لينك زير شايد بدرد بخوره قبلا يكي از كاربر ها گذاشته بودن :)
http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=South+Korea

موفق باشين

Arsalanzr
May 18th, 2012, 09:06 PM
ممنونم از راهنماییتون . . . یه یوال دیگه دارم وقتی بچه ها میگن 500.000 krw به پول ما یا دلار چقدر میشه ؟

sh.m
May 19th, 2012, 12:43 AM
ممنونم از راهنماییتون . . . یه یوال دیگه دارم وقتی بچه ها میگن 500.000 krw به پول ما یا دلار چقدر میشه ؟

?
خوب قيمت ارز كه ثابت نيست ! بستگي داره كي مي خواين برين
http://www.mazanex.com/

Arsalanzr
May 19th, 2012, 02:13 AM
دیدم این سایت رو . . . واسه همین سوال کردم ، توش نوشته وون کره جنوبی 1400 تومان ، منظورش 1000 وون دیگه ؟ یعنی وقتی بچه ها میگن 500،000 وون ، یعنی 500*1400 تومان که میشه = 700،000 تومان ؟

sh.m
May 19th, 2012, 02:33 AM
دیدم این سایت رو . . . واسه همین سوال کردم ، توش نوشته وون کره جنوبی 1400 تومان ، منظورش 1000 وون دیگه ؟ یعنی وقتی بچه ها میگن 500،000 وون ، یعنی 500*1400 تومان که میشه = 700،000 تومان ؟

آره تقريبا همين قدر ميشه ،

sh.m
May 20th, 2012, 05:39 PM
Certificate of facts concerning the entry and exit of the applicant

اين يعني چي ؟

alikarimi64
May 20th, 2012, 06:08 PM
دوستانی که دنبال خونه میگردن میتونن رنج قیمت رو از این سایت پیدا کنن + شرایط

http://seoul.craigslist.co.kr/

sotly
May 22nd, 2012, 12:15 PM
سلام میخواستم بدونم برای رفتن به کره از چه مقطع تحصیلی باید رفتش؟ مثلا من که دیپلم دارم میتونم برای لیسانس اونجا برم یا بهتره صبر کنم برای ارشد اونجا برم ؟ کدوم شرایطش بهتره،رشته مهندسی.

navidcer
May 24th, 2012, 01:43 AM
در مورد لیسانس یکی از فامیلای ما پسرش رفت اونجا بهش گفته بودن که توی لیست بورس هستش و تماماً به انگلیسیی تدریس میشه ولی نه بورس شاملش شد و اینکه الان ترمه 3 یا 4 داره به کره ای درسا رو می خونه. براش اونجا کلاس کره ای گذاشتن ... اجباری...

alikarimi64
May 24th, 2012, 05:59 AM
چه دانشگاهي ؟

Most of the universities in undergraduate have similar situation, since students have to learn Korean language in the 1st year of education.
But about MSc and Phd it's different and you can choose course in English

sorry
May 25th, 2012, 04:26 PM
برای لیسانی معدل 18 بورس میدن ؟

starparvin
May 25th, 2012, 08:35 PM
آنیونگ هاس یو
امیدوارم همتون بتون برین کره درس بخونین:redface:
نمی دونم شما ها هم که کره رو انتخاب کردین مثل من فن کره و کی پاپ و گروه های موسیقیش هستین یا نه. من واسه آمریکا اقدام کردم و دارم می رم اونجا. ولی همش دلم پیش کره است(:دی)
از مدت زمانی که توی کره هستین تمام استفاده رو بکنین. به جای ما برین توی کنسرتاشون و فن میتینگ های آیدلاشون:rolleyes:
سعی کنین زبان کره ای یاد بگیرین منم دارم یاد کی گیرم به نظر من زبان ساده ای هستش اگه می خواین خیلی سریع و همراه با فان زبان کره ای رو یاد بگیرین صددر صد این سایت رو بتون پیشنهاد می کنم talktomeinkorean.com
به جای ما هم برنامه های موزیک بانک یا موزیک کور رو نگاه کنید :دی
اگه اهل دراما باشین، کره هرشب دراماهای خیلی خوبی پخش می کنه ساعت 10 که معمولا شبکه های ام بی سی و کا بی اس از همشون بهتر برنامه هاش
سعی هم کنین اسم گروه های موسیقی معروفشون رو یاد بگیرین. چون احتمالا راه به راه عکساشون همه جا می بینید یا آهنگاشون رو همه جا می شنوید
اگه اهل موسیقی هستید موسیقی کره واقعا خیلی معروف شده توی جهان و می تونین از کی پاپ بهره ببرین :دی
خلاصه خوش به حالتون

S_R
May 26th, 2012, 04:34 PM
دوستان من ترم 4 مهندسی پزشکی هستم
و معدلم حدود 17 می شه
اطلاعی دارین از اینکه این رشته تو دانشگاه های کره تا چه حد پیشرفت داشته؟

hpmoner
May 26th, 2012, 08:50 PM
سلام.
من دانشجوی ترم 6 IT توی یه دانشگاه دولتی هستم.می خوام ببینم اگه برای پاییز سال دیگه بخوام توی مقطع کارشناسی ارشد هوش مصنوعی توی یکی از دانشگاه های خوب کره پذیرش بشم چه شرایطی باید داشته باشم و چه کارایی باید انجام بدم؟
من فعلا معدلم 14.5 هست و شاید بتونم تا 15.5 هم برسونم.مقاله ی آنچنانی هم ندارم مگه اینکه توی این مدت بخوام روش کار کنم که فکر نکنم چیز خیلی سطح بالایی در بیاد.
یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که برای دانشگاه های کره gre و toefl لازمه؟یا برای من که مقاله ندارم،نمره ی gre می تونه کمک باشه؟
مشکل اصلیم هم اینه که من از پس مخارج تحصیل و زندگی فکر نکنم بربیام و اگه بخوام برم باید مطمئن باشم که از اونطرف بورسیه ی کامل شدم(یعنی تحصیل رایگان به علاوه یه مقدار کمک خرجی که دانشگاه میده)چون توی این مدت خیلی پول بتونم جمع کنم فقط هزینه ی امتحان ها وخرید مدرکم(چون مدرک های دانشگاه های دولتی رو همینجوری نمیدن!شنیدم باید 7سال برای دولت کار کنیم حداقل!یا اینکه بخریم مدرکو)و پول بلیت و سفارت و اینا بشه و واقعا نیاز دارم از اون طرف بورسیه ی کامل بشم.به نظر شما از چه راهی میتونم این کارو انجام بدم؟

sorry
May 26th, 2012, 09:13 PM
سلام دوستتان.
با دیپلم 11 ساله فنی حرفه ای میشه تو این کشور رفت دانشگاه ؟

parisa85
May 29th, 2012, 01:56 AM
سلام دوستان من ماه پیش تو سئول امتحان آیلتس شرکت کردم و برای دانشگاه KAIST اپلای کردم برای دکترا می خواستم ببینم از دوستان کسی هست که دانشجوی این دانشگاه یا هر دانشگاه دیگه ای نزدیک سئول باشه و اطلاعاتی در مورد نحوه پذیرششون داشته باشه؟من رفتم و این دانشگاه رو دیدم و با بخش ادمیشن صحبت کردم اما با هیچ استادی مکاتبه نکردم و منتظر 29 JUNE هستم!!این دانشگاه به نظرم محیط فوق العاده خوبی داشت ولی POSTECH در شهر POHANG رو هم که دیدم محیطی به خوبی KAIST نداشت و شهرش هم خیلی کوچیک بود و خلوت که با وجود ایرانی های کمی که کلا تو کره هستن تقریبا برای من یکی غیر قابل تحمل بود و مدارکم رو کامل نفرستادم چون منصرف شدم یه جورایی!!سوال دیگم اینه که از بچه ها کسی هست که بعد از گرفتن پذیزش از یه دانشگاه خوب کره TRANSFER به دانشگاه دیگه ای تو یه کشور دیگه کرده باشه؟؟ممنون میشه اگه کسی راهنمایی کنه!

alikarimi64
May 31st, 2012, 06:38 AM
سلام دوستان من ماه پیش تو سئول امتحان آیلتس شرکت کردم و برای دانشگاه KAIST اپلای کردم برای دکترا می خواستم ببینم از دوستان کسی هست که دانشجوی این دانشگاه یا هر دانشگاه دیگه ای نزدیک سئول باشه و اطلاعاتی در مورد نحوه پذیرششون داشته باشه؟من رفتم و این دانشگاه رو دیدم و با بخش ادمیشن صحبت کردم اما با هیچ استادی مکاتبه نکردم و منتظر 29 JUNE هستم!!این دانشگاه به نظرم محیط فوق العاده خوبی داشت ولی POSTECH در شهر POHANG رو هم که دیدم محیطی به خوبی KAIST نداشت و شهرش هم خیلی کوچیک بود و خلوت که با وجود ایرانی های کمی که کلا تو کره هستن تقریبا برای من یکی غیر قابل تحمل بود و مدارکم رو کامل نفرستادم چون منصرف شدم یه جورایی!!سوال دیگم اینه که از بچه ها کسی هست که بعد از گرفتن پذیزش از یه دانشگاه خوب کره TRANSFER به دانشگاه دیگه ای تو یه کشور دیگه کرده باشه؟؟ممنون میشه اگه کسی راهنمایی کنه!

سلام دوست عزیز تقریبا جابجایی دانشجو در اینجا محاله البته بستگی به استادت داره که معمولا اجازه نمیدن البته بعضی ها که خلق و خوی کره ای ندارن خیلی روشنفکرترن و اجازه میدن و به هر حال شما احتیاج به Recommendation دارین از سوپروایزرتون، که اگه بتونین بگیرین مشکلی ندارین ولی معمولا این اتفاق کم پیش میاد.

موفق باشین

alikarimi64
May 31st, 2012, 05:16 PM
shoma daneshjuye kaist hastin???yani agar ostad movafeghat kone hale hamechiz??

I'm not a KAIST student as you see my info, but if you wanna change your university recommendation from the last adviser is necessary, since you will be asked about past experience ! !

hpmoner
June 1st, 2012, 01:11 PM
سايت دانشگاه ها رو ببينين

سایتشون که رفتم،روال apply مثل همه دانشگاه های دیگست دیگه.اما معیار های پذیرششون معلوم نیست که می خواستم اگه کسی تجربه داره در مورد این موضوع کمک کنه

mx0i
June 3rd, 2012, 01:44 PM
سلام بچه ها ، نظرتون درباره رزومه من چیه؟

رشته : برق-مخابرات (شاخه اپتیک و فوتونیک)
معدل کارشناسی : 14.42 (60 واحد پایانی :15.30) از دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد : 16.20 (بدون احتساب پایان نامه که هنوز دفاع نکردم) از همون دانشگاه
4 مقاله کنفرانس بین المللی
1 ژورنال ISI
تافل : 557
GRE آبان ماه امتحان می دم.
2 سال سابقه کار

به نظرتون کدوم بخش روزمه رو تقویت کنم تا بهتر بتونم برای Phd پذیرش+فاند بگیرم؟

sorry
June 3rd, 2012, 05:13 PM
gre و معدل

snu
June 4th, 2012, 03:50 PM
سلام بچه ها ، نظرتون درباره رزومه من چیه؟

رشته : برق-مخابرات (شاخه اپتیک و فوتونیک)
معدل کارشناسی : 14.42 (60 واحد پایانی :15.30) از دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد : 16.20 (بدون احتساب پایان نامه که هنوز دفاع نکردم) از همون دانشگاه
4 مقاله کنفرانس بین المللی
1 ژورنال ISI
تافل : 557
GRE آبان ماه امتحان می دم.
2 سال سابقه کار

به نظرتون کدوم بخش روزمه رو تقویت کنم تا بهتر بتونم برای Phd پذیرش+فاند بگیرم؟

از نظر مقاله که خیلی خوبه، معدلتون خیلی خوب نیست که اونم بیشتر دانشگاههای کانادا رو معدل خیلی حساس هستند
gre هم واسه آمریکا و چند تا دانشگاه دیگه لازمه، واسه جاهای دیگه اگه بخواین اپلای کنین صرفا یه امتیاز مثبت محسوب می شه

به هر حال با توجه به شرایط دوستانی که تا به حال پذیرش گرفتن، رزومتون خوبه یه کم شانس بیارید جای خوب پذیرش می گیرید با فاند

parisa85
June 4th, 2012, 06:54 PM
Tnx alot! Are you in Seoul now?!

S_R
June 5th, 2012, 05:13 PM
دوستان کسی نگفت رشته مهندسی پزشکی تو دانشگاه های کره در چه سطحیه
امکانات، اساتید و ...

IELTS
June 9th, 2012, 11:51 PM
دوستان کسی نگفت رشته مهندسی پزشکی تو دانشگاه های کره در چه سطحیه
امکانات، اساتید و ...

دروود.
دانشگاههای کره جنوبی یکی از پیشروترین و مجهزترین ازمایشگاهها و کارگاههای مهندسی پزشکی، در گرایشهای بایوماتریک، بیوالکتریک، بیوسیستم و بایو متریال و ...... برخورداره. از دانشگاههای خوب در این خصوص میشه به دانشگاه Postech , Younesi , Pusan University , SNU اشاره کرد. و عموماً اساتید تحصیل کرده دانشگاههای امریکا و اروپا می باشند.