PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6

IELTS
June 11th, 2012, 01:25 PM
سلام.
من دانشجوی ترم 6 IT توی یه دانشگاه دولتی هستم.می خوام ببینم اگه برای پاییز سال دیگه بخوام توی مقطع کارشناسی ارشد هوش مصنوعی توی یکی از دانشگاه های خوب کره پذیرش بشم چه شرایطی باید داشته باشم و چه کارایی باید انجام بدم؟
من فعلا معدلم 14.5 هست و شاید بتونم تا 15.5 هم برسونم.مقاله ی آنچنانی هم ندارم مگه اینکه توی این مدت بخوام روش کار کنم که فکر نکنم چیز خیلی سطح بالایی در بیاد.
یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که برای دانشگاه های کره gre و toefl لازمه؟یا برای من که مقاله ندارم،نمره ی gre می تونه کمک باشه؟
مشکل اصلیم هم اینه که من از پس مخارج تحصیل و زندگی فکر نکنم بربیام و اگه بخوام برم باید مطمئن باشم که از اونطرف بورسیه ی کامل شدم(یعنی تحصیل رایگان به علاوه یه مقدار کمک خرجی که دانشگاه میده)چون توی این مدت خیلی پول بتونم جمع کنم فقط هزینه ی امتحان ها وخرید مدرکم(چون مدرک های دانشگاه های دولتی رو همینجوری نمیدن!شنیدم باید 7سال برای دولت کار کنیم حداقل!یا اینکه بخریم مدرکو)و پول بلیت و سفارت و اینا بشه و واقعا نیاز دارم از اون طرف بورسیه ی کامل بشم.به نظر شما از چه راهی میتونم این کارو انجام بدم؟کسی چیزی نمی دونه؟!

دروود.
برای بورس کامل شدن فاکتورهای مهمی نقش بازی میکنه، معدل بالا، نمره زبان بالا، مقاله و کارهای پژوهشی. در خصوص شانس شما باید عرض کنم وضعیتتون خوبه اگر بتونید نمره زبان بالایی رو اخذ کنید شاید از 25% تخفیف شهریه استفاده نمایید. البته در خصوص GRE بنده چیزی در کره جنوبی ندیدم. اما شاید داشتنش بهتر از نداشتنش باشد.

ehsanhs
June 12th, 2012, 12:12 PM
من برای مستر مکانیک KAIST اقدام کردم که ریجکت شدم.
معدل: 16.50 (دو تا درس رو افتاده بودم)
دو مقاله ژورنالی (یکیش ISI) و چهار مقاله کنفرانسی
تافل 90
GRE: V147/Q164/A3.5
به علاوه جایزه ستاد نانو ایران

sh.m
June 12th, 2012, 04:55 PM
دليل ريجكتتون رو نگفتن ؟

ehsanhs
June 12th, 2012, 05:30 PM
من از یکی از استادها پرسیدم و ایشون هم برام از دانشکده سوال کردن. 29 جون نتایج تو سایت اعلام میشه که اون موقع شاید دلیلشو بگن.

Skyline72
June 12th, 2012, 06:14 PM
سلام بچه ها . این سوال رو یکی دیگه از بچه ها هم قبلا گذاشته بود که متاسفانه کسی جواب نداد. کسی می دونه این یعنی چی؟

- Applicant's Certificate of Facts Concerning the Entry and Exit(from Immigration Office of Korea)

سوال دیگه اینکه آیا احتیاجی هستش که مدارکی که ترجمه می کنیم رو سفارت کر تایید کنه؟

مرسی از کمکتون

alikarimi64
June 14th, 2012, 05:47 AM
سلام بچه ها . این سوال رو یکی دیگه از بچه ها هم قبلا گذاشته بود که متاسفانه کسی جواب نداد. کسی می دونه این یعنی چی؟

- Applicant's Certificate of Facts Concerning the Entry and Exit(from Immigration Office of Korea)

سوال دیگه اینکه آیا احتیاجی هستش که مدارکی که ترجمه می کنیم رو سفارت کر تایید کنه؟

مرسی از کمکتون

Certificate of Facts Concerning the Entry and Exit

eleceducation
June 14th, 2012, 07:44 AM
درود
فكر كنم حدود 60-65 صفحه از اين 101 صفحه رو حوندم ولي چونمورد مشابهي پيدا نكردم سوالام رو ميپرسم:

من ليسانس برق-مخابرات از يكي از دانشگاه هاي دولتي هستم با معدل 14 و ارشد مخابرات گرايش ميدان از دانشگاه علوم تحقيقات با معدل حدود 19. دو تا مقاله ISI و 2 تا Workshop توي كنفرانس ملي دارم. و ميخوام براي مدرك زبان اقدام كنم كه اوون هم برام در حد يه امتحانه. حالا سوال هام اين هاست:
1- كدوم دانشگاه هاي كره بورس كامل براي رشته من دارند.
2- براي ارزيابي Workshop هاي كنفرانسها رو هم تاثير ميدن؟
3- اگه از دوستان كسي هست كه دانشجوي الكترونيك يا مخابرات هستش ( البته منظورم در كره است ) خوشحال ميشم با هم در تماس باشيم

باز هم خيلي خيلي ممنون
شاد باشيد

eleceducation
June 14th, 2012, 07:56 AM
يادم رفت يه سوال ديگه هم داشتم... مدرك كانون ملي نخبگان رو ميشه به دانشگاه ارائه كرد؟ منظورم اينه كه قبول مي كنن؟

woody
June 14th, 2012, 08:21 AM
من از یکی از استادها پرسیدم و ایشون هم برام از دانشکده سوال کردن. 29 جون نتایج تو سایت اعلام میشه که اون موقع شاید دلیلشو بگن.

شما با استادی هم تماس داشتید قبل از اینکه اپلای کنید؟

miladuni2020
June 14th, 2012, 09:41 AM
سلام........ من دانشجوی رشته لیسانس مدیریت صنعتی هستم..... با شرایط زیر شانسی برای پذیرش از کره جنوبی به همراه بورس دارم؟

معدل : 15.53 (نقطه ضعفم)
دانشگاه: دانشگاه شمال (غیرانتفاعی)....... که البته وزارت علوم مهر و موم کرده یعنی یه جورایی دولتی حساب کرده:redface:.....زده Ministry of science,research and technology, Shomal University (http://www.applyabroad.org/forum/)
مقاله: 4 تا ارایه در کنفرانس های بین المللی........ 1 ژورنال که جزو مقالات برگزیده کنفرانس شد و تو ژورنال چاپ شد.. محل چاپ :سویس.....
IELTS:6.5
معدل سه ترم آخر: بالای 17
افتخارات: پژوهشگر برتر رشته و دانشگاه به همراه لوح تقدیر...که همه رو ترجمه کردم و می فرستم با تایید وزارت خارجه......
TA هم داشتم.....
توصیه نامه هام هم یکی از دانشگاه تهران است و یکی از دانشگاه مازندران.....از استادای خوب.....

شانسی دارم؟؟؟

باید با استاد در تماس باشم ؟ یا برای MSC نیازی به پیدا کردن استاد نیست..... می خواهم برای مدیریت اقدام کنم
مرسی

ehsanhs
June 14th, 2012, 11:51 AM
شما با استادی هم تماس داشتید قبل از اینکه اپلای کنید؟

بله، یکی از استادها یک پروژه پیشنهاد کرده بود و یکی دیگه هم گفته بود که بعد از این که پذیرش گرفتی میتونم تو گروهم قبولت کنم (که بعد بهم گفت پذیرش نگرفتی.) البته فکر نکنم دانشجوهای خارجی که اونجا پذیرش گرفتن (حداقل تو سالای قبل) اوضاعشون بهتر از من باشه. شانس ما بوده دیگه :|
امیدوار باشید، اونجا هم انصافا دانشگاه خیلی خوبیه.

Skyline72
June 16th, 2012, 10:36 PM
سلام به همه :))))))))

یکی دو تا سایت خوب برای رنکینگ دانشگاها تو Korea پیدا کردم. گفتم که Share کنم که همه استفاده کنن. :)

http://www.sharkteacher.com/images/vtmxp.php?u=Oi8va29yZWFudW5pdmVyc2l0aWVzcmFua2luZy 5ibG9nc3BvdC5jYS8%3D&b=13

http://www.teachingkimchi.com/346/top-15-universities-in-korea/

anonymous9514
June 17th, 2012, 11:02 AM
سلام !اگه برای کره بورس از دولت بگیریم ، بعد باید تا 4 سال تحصیلی اونجا باشیم ؟یعنی می تونیم تو تعطیلات بیایم ایران ؟

viana
June 17th, 2012, 11:23 AM
سلام.بله میشه اومد بالاخره اونام تعطیلات دارن برای خودشون.یا تعطیلیهای بین ترم.البته در مورد سال اول که فقط زبان یاد می گیرین ایده ای ندارم.

miladuni2020
June 21st, 2012, 11:56 AM
میشه کمکم کنید....
سلام.... بچه ها کسی می دونه من چطور باید هزینه ها ثبت نام در Seoul National University رو پرداخت کنم؟؟؟ همش کره ای نوشته است...... همه ی فرم رو پر کردم مونده پرداخت.......
هرکار می کنم نمی تونم پرداخت با Master یا VISA رو پیدا کنم........

snu
June 22nd, 2012, 10:48 AM
میشه کمکم کنید....
سلام.... بچه ها کسی می دونه من چطور باید هزینه ها ثبت نام در Seoul National University رو پرداخت کنم؟؟؟ همش کره ای نوشته است...... همه ی فرم رو پر کردم مونده پرداخت.......
هرکار می کنم نمی تونم پرداخت با Master یا VISA رو پیدا کنم........

ببین منم این مشکل و داشتم با mozila که میرفتم اصلا انگلیسی نمی شد از خودشون پرسیدم گفتن با IE برو که درستم شد
امیدوارم مشکلت همین باشه

miladuni2020
June 22nd, 2012, 11:38 AM
ببین منم این مشکل و داشتم با mozila که میرفتم اصلا انگلیسی نمی شد از خودشون پرسیدم گفتن با IE برو که درستم شد
امیدوارم مشکلت همین باشه
من با IE می رم..... ولی باز کره ای هست..... میل هم می زنم جوابی نمی دن... چه راه حلی پیشنهاد می دید؟ مرسی

nima_AA
June 22nd, 2012, 11:55 AM
من با IE می رم..... ولی باز کره ای هست..... میل هم می زنم جوابی نمی دن... چه راه حلی پیشنهاد می دید؟ مرسی

اگر فقط مشکل ترجمه دارین میتونین با مترجم های انلاین مثل
Google Translate (http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=translate&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CG4QFjAA&url=http%3A%2F%2Ftranslate.google.com%2F&ei=qCPkT-WrN4XIsgb92bSGCQ&usg=AFQjCNE99tadGxIEInQNtsRxb9hXXcN57A&cad=rja)ترجمه کنید

zarijooooon
June 22nd, 2012, 01:28 PM
سلااااااااااااااااام بر شما خیلی ممنون که افرادی مثل منو کمک میکنین...
من 20 سالمه تجربی خوندم و میخوام فشن دیزاین بخونم معدل پیشمم 15.63 هست.کره از نظر این رشته چه جایگاهی داره؟
هزینه ها چه طورن؟
ایا مثل اروپایی ها با ادم سرد برخورد میکنن؟
نیازی هست تو ایران برم رشته دوخت بخونم یا با همون تجربی کارم راه می افته؟
زبان تدریس کره ایه یا انگلیسی ؟؟؟؟؟؟
بازم مچکرم;)

sh.m
June 22nd, 2012, 02:38 PM
من 20 سالمه تجربی خوندم و میخوام فشن دیزاین بخونم معدل پیشمم 15.63 هست.کره از نظر این رشته چه جایگاهی داره؟
هزینه ها چه طورن؟
بازم مچکرم;)

من زياد درباره ي اين نمي دونم احتمالا براي فشن خوب نباشه
تركيه براي فشن شايد بهتر باشه
بازم خودتون بيشتر تحقيق كنين

woody
June 22nd, 2012, 05:21 PM
هزینه ها چه طورن؟
بازم مچکرم;)

در کل حرفه هایی که به سلیقه مربوط هستن زیاد به مدرک وابسته نیستن ....خیلی از بزرگترین طراحهای دنیا هیچ سواد آکادمیک خاصی نداشتن یا مثلا معمار بودن یا خودشون مدل بودن یا اصولا هیچی نبودن(!)...ولی حالا اگه می خواهید برید مدرک بگیرید باید بگم کره از نظر این رشته جایگاه خاصی نداره...تا اونجاییکه هرآدم بدلباسی مث من هم می دونه(!) مراکز پیشرو مد پاریس رم لندن و نیویورک هستن. بنا بر این اگه می خواهید اسم معتبری توی رزومه تون بیاد که پیشرفتتون رو تسهیل کنه باید برید این جور جاها. اگر نمی تونید برید اینجورجاها دیگه فرقی بین ترکیه و کره و ایران و آرژانتین و فنلاند نیست و باز هم کره بدترین اتخاب هست چون کلی درد سر خاص داره و هیچ مزایای خاصی برای رشته شما نداره. من بهتون توصیه اکید می کنم بجای پول خرج کردن در کره برای یادگیری کره ای و تلف کردن وقتتون، همینجا تو ایران ضمن اینکه مهارت های مرتبطتون (خیاطی و تاریخ مد و ....) رو بالا می برید ایتالیایی یا فرانسه یادبگیرید (که بسیار ساده تر از کره ای هستن) و بعد برای رشته های مرتبط در ایتالیا یا فرانسه اقدام کنید. با توجه به اینکه تحصیل اونجا رایگان هست و شهریه ندارید هزینه براتون با کره سر به سر میشه.

به لینک زیر هم نگاه کنید که مشابه سوال شما توش مطرح شده و یه دانشجوی خارجی در کره بهش جواب داده و در کل نظرش مثبت نبوده:
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20091010183151AAr5mqb

موفق باشید

viana
June 22nd, 2012, 08:10 PM
هزینه ها چه طورن؟
بازم مچکرم;)
بنظرم برای این رشته ایتالیا چویس خوبی باشه.http://www.bachelorsportal.eu/students/search-results/?params=NcpLCoAwDEXRvWQFFfzg62Kk2FAySSDVgZTuXUUcns tNGNEqVpBzEdNNMkXBECtmkLkUUfqgpszpxRBAu516-PX_05MXUObizJViQkDr_QY%3Dz2009005
این لینک رو یه نگاه بندازین دانشگاه هایی هستن که دقیقا همین رشته رو دارن تدریس می کنن.هزینه هاشونم به نسبت خوبه.و فکر می کنم زبانش هم انگلیسی باشه.راستی منظورتون از اون رایگانه چیه؟

anonymous9514
June 23rd, 2012, 12:18 AM
خدا...!!!
الان بزرگترین آرزوم اینه که یه نفر بیادو ناامیدیمو تبدیل به امید کنه!
504 رو گرفتم واسه تافل...واقعا سخته !! با وجود اینکه 4 ساله دارم میرم کانون زبان ولی برا تافل 80 بایذ تمام وقتمو بذارم... ولی خیلی میترسم.. اگه از کنکور بمونم چی؟؟تابستون اخرین وقتیه که میتونم واسه کنکور بخونم...همین طور تافل...
توی موقعیت خیلی بحرانی قرار گرفتم... توی شهرستانمون حتی کلاس تافلم برگزار نمیشه !!!

کنکور یا پذیرش توی کره ؟؟!!
یکی یه راهی جلو پام بذاره....

Rezace
June 23rd, 2012, 12:26 AM
خدا...!!!
504 رو گرفتم واسه تافل...واقعا سخته !! با وجود اینکه 4 ساله دارم میرم کانون زبان ولی برا تافل 80 بایذ تمام وقتمو بذارم... ولی خیلی میترسم.. اگه از کنکور بمونم چی؟؟تابستون اخرین وقتیه که میتونم واسه کنکور بخونم...همین طور تافل...
توی موقعیت خیلی بحرانی قرار گرفتم... توی شهرستانمون حتی کلاس تافلم برگزار نمیشه !!!

واسه چی ناامیدی....
این همهههههههههه آدم دارن هر روز نمره تافل بالا، پذیرش های خوب، فاند های عالی و ویزا های محال میگیرن!
من 72 تافل iBT رو توی 9 روز رسوندم به 86 ! اگه توی این زمان بالای 85 نمیگرفتم بورسم و زحمات 2 ساله ام هدر میرفت و ... سربازی!
شما تا زمانیکه اینقدر منفی و نا امید به مسایل نگاه میکنی... همیشه وقت برای چیزای خوب کم میاری... به اون چیزایی که میخوای فکر کن نه چیزایی که نمیخوای!
تافل که کلاس نمیخواد... هزینه و وقتت هدر میره فقط، 3 ماه تابستون فرصت بسیار مناسب و کافی هستش...
یه یا علی...

موفق باشید

yas12
June 23rd, 2012, 12:28 AM
خدا...!!!

دوست عزیزم تافل 80 اونقدرام سخت نیست، یعنی اصلا نیازی نیست از درسای کنکورت بزنی ، شما بهتره سریعا شروع کنی تا با تکنیک های تافل آشنا بشی و تو کلاس های تهران هم خبری نیست ، شما میتونی از اطلاعاتی که بچه های همین فروم میدن راحت 80 رو بگیری ، ضمنا با خوندن به تافل ، زبان رو تو کنکور خیلی بالا میزنی، پس بگو هم کره و هم کنکور، چون روند پذیرش قطعی نیست ، هر لحظه ممکنه نشه.

viana
June 23rd, 2012, 09:26 AM
خدا...!!!

چرا سخت باشه؟فقط تکرار و تمرین میخواد.منم اولین بار که 504رو گرفتن دستم وحشت کردم.ولی از پسش براومدم و الان همه شو تقریبا حفظم.تازه تو 4سال میخونی من از وفتی 10سالم بود.به خودت هم بگو این بهاییه که باید برای رسیدن به هدفم بپردازم.معلم هم نمیخواد.توی همین سایت خیلی از بچه ها بدون معلم و با تمرین خودشون100به بالا رو اوردن!خودت همت کن و شروع کن به خوندن.و تو برای کنکور یکسال وقت داری فقط توی تابستون باید درسای پایه رو تموم کرده باشی!تازه تا مهر هم مدارکت رو باید برای سفارت بفرستی.بعد از اون ازادی که برای کنکور بخونی.سختیش 3ماهه ولی میارزه.پس اگه جای من بودی چیکار می کردی؟من دارم برای 3.4تا کشور اقدا می کنم که هرکدوم سختی خودش رو داره تازه باید برای کنکور هم بخونم.
و درمورد سوال اخر...هردو..اگه واقعا نمیتونی بذار سال بعد که کنکور رو دادی بشین برای تافل بخون وشهریور هم مدارکت رو بفرست.

woody
June 23rd, 2012, 11:21 AM
خدا...!!!

تافل گرفتن مشکلی نیست ولی اگه داداش خودم بودی بهت توصیه نمی کردم برای لیسانس از کشور خارج شی اونم به قصد جایی مثل کره. اگر دنبال توصیه هستی توصیه من اینه که کنکور بدی نه تافل. ولی بهر حال اگه می خوای حتما بری...تافل رو می تونی بگیری...من هم در شهرستان خوندم و 610 گرفتم (اون زمان رضا خان که آی بی تی هنوز نیومده بود)...تو کلاسها خبری نیست.

sorosh
June 25th, 2012, 11:57 AM
خدا...!!!

به نظر من غیر از دو سه تا دانشگاه بقیه دانشگاه!!! ها در ایران دقیقا مصداق هدر دادن و تلف کردن وقت هست. چون نه از نظر محیط اموزشی حرفی برای گفتن دارند نه شرایط علمی سری به دانشگاه های مراکز استانها بزنید بهتر درک میکنید چی میگم. من به وصف اینکه در یکی از بهترین دانشگاه های دولتی هستم اما نه از امکانات دانشگاه و ن سطح علمی اساتید راضی هستم و به کسی هم توصیه نکیکنم وقت خودشو هدر بده . وضعیت تحصیلی در کش.رهایی مثل کره که حتی از اروپا و امریکا هم دانشجو میگیرند با ایران قابل مقایسه نیست.

viana
June 25th, 2012, 08:32 PM
متاسفانه عادت زشتی که در وجود ایرانیها نهادینه شده بی تفاوتی نسبت که درخواست کمک و راهنمایی دیگران هست. و وقتی خودشون در چاله ای افتادن و مشکلاتی داشتند دوست دارند دیگران هم همون مشکل براشون پش بیاد بعد اون تجربه رو داشته باشند!
ایشون وقتی کامنت گذاشته یعنی میخواد نظر دیگران رو بپرسه!همونطور که خود من سوالی میپرسم و دوستان دیگه هرچی بلد هستند تلخ یا شیرین بیان میکنند و خیلی هم مفید بوده برای من در مورد جاهایی که اطلاعی ندارم!
در ضمن شانسی یعنی چی؟ چی شانسیه؟ اگر وضعیتت در حد داشتن نمرات کتبی دیپلم 19 به بالا و پیش هم همین حدوداست که خب مثل روز روشنه با تلاش صحیح در دانشگاه های تهران و شریف و... قبول میشی وگرنه تلاش بسیار بیشتر و نتیجه نسبتا پاین تر در دانتظار هست! تنبلی با شانس دو مقوله متفاوت هستند.!
حرفتون ص ولی متاسفانه این سیستم غلط کشور ماست که براساس معدل نمیشه رتبه ی کسی رو تخمین زد.من کسی رو میشناسم که با معدل 14برق شریف میخونه.کسی رو هم میشناسم که با معدل 19.80نساجی امیرکبیر!رتبه س 4000شد وفقط به خاطر اینکه عشق پلی تکنیک داشت رفت نساجی.پس توی کنکور هیچی معلوم نیست

miladuni2020
June 25th, 2012, 09:15 PM
دوستانی که تجربه اپلای برای NSU را دارند لطفا راهنمایی کنند

نمیشه پول رو واسه اپلای تو nsu پرداخت کنم....همش کره ای نوشته است !!!
هر چی میل هم می زنم جواب نمی دن.......با IE هم رفتم نشد.... با google translateهم نشد...چطور پرداخت کنم؟؟

sorosh
June 25th, 2012, 09:35 PM
دوستان برای همین سپتامبر فرصت مونده برای اپلای؟ یا اینکه دیگه میره برای بهمن؟
مدرک زبان رو من ندیدم جایی بخواد پس چطور برخی دوستان در صفحه های قبل تاکید داشتند رو آیلنس یا تافل؟
از موسسات هم پرسیدم مدرک نمیخواست واسه کره!

sorosh
June 25th, 2012, 09:43 PM
حرفتون ص ولی متاسفانه این سیستم غلط کشور ماست که براساس معدل نمیشه رتبه ی کسی رو تخمین زد.من کسی رو میشناسم که با معدل 14برق شریف میخونه.کسی رو هم میشناسم که با معدل 19.80نساجی امیرکبیر!رتبه س 4000شد وفقط به خاطر اینکه عشق پلی تکنیک داشت رفت نساجی.پس توی کنکور هیچی معلوم نیست
حرفتون درسته و این مصداق ها را م ن هم برخی مواقع دیدم. اما خب استثنا هستند دیگه یعنی من خودم وقتی یک مشاور بسیار با سواد و توانا اینها رو گفت واسه کنکور ازش بهره بردم و روحیه هم واقعا تغییر کرد. همون رشته و همون دانشگاهی هم که میخواستم رفتم(و مطالبی که در کامنت های قبلی بیان کردم تجربی بودن). اما عموما همین همخوانی که گفتم بین معدل و رتبه هست حالا یه عده ای با تلاش بیشتر در کنکور خودشونو بالا میکشن. من خودم معدلم همین مقیاس بود و طبیعتا رتبه هم همون که انتظار میرفت.البته این تلاش مردن برای جبران معدل در 93 به بعد دیگه عملا منسوخ میشه و معدل امتحانات نهایی تعیین کننده اصلی هست.

viana
June 25th, 2012, 10:31 PM
حرفتون درسته و این مصداق ها را م ن هم برخی مواقع دیدم. اما خب استثنا هستند دیگه یعنی من خودم وقتی یک مشاور بسیار با سواد و توانا اینها رو گفت واسه کنکور ازش بهره بردم و روحیه هم واقعا تغییر کرد. همون رشته و همون دانشگاهی هم که میخواستم رفتم(و مطالبی که در کامنت های قبلی بیان کردم تجربی بودن). اما عموما همین همخوانی که گفتم بین معدل و رتبه هست حالا یه عده ای با تلاش بیشتر در کنکور خودشونو بالا میکشن. من خودم معدلم همین مقیاس بود و طبیعتا رتبه هم همون که انتظار میرفت.البته این تلاش مردن برای جبران معدل در 93 به بعد دیگه عملا منسوخ میشه و معدل امتحانات نهایی تعیین کننده اصلی هست.
امسال معدل نهایی 25درصد بود.93هم کنکور برداشته نمیشه شاید سال دیگه بشه 35درصد بشه.بچه های نظام جدید یعنی اونایی که 6سال دبستان و 6سال دبیرستان میوخنن کنکور ندارن(به عبارتی بچه های دبستانی الان).معدل نهایی فعلا تاثیر مثبت داره

sorosh
June 25th, 2012, 11:21 PM
امسال معدل نهایی 25درصد بود.93هم کنکور برداشته نمیشه شاید سال دیگه بشه 35درصد بشه.بچه های نظام جدید یعنی اونایی که 6سال دبستان و 6سال دبیرستان میوخنن کنکور ندارن(به عبارتی بچه های دبستانی الان).معدل نهایی فعلا تاثیر مثبت داره
http://www.fardanews.com/fa/news/175860/%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%84-93
http://www.migna.ir/news/karmandan/10602-%D9%88%D8%B2%D9%8A%D8%B1%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%E2%80%8C-%D9%83%D9%86%D9%83%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D9%84-93-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D9%85%D9%8A%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF.html

snu
June 26th, 2012, 01:18 AM
دوستانی که تجربه اپلای برای NSU را دارند لطفا راهنمایی کنند

نمیشه پول رو واسه اپلای تو nsu پرداخت کنم....همش کره ای نوشته است !!!
هر چی میل هم می زنم جواب نمی دن.......با IE هم رفتم نشد.... با google translateهم نشد...چطور پرداخت کنم؟؟

سلام

یکی دوبار به ادمیشنشون میل بزنید و تو subject قید کنید try1, try2,. . . که بدونن چند بار میل زدید من همیشه از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم چون قسمت ادمیشن snu یه کم بد جواب میدن

یه بار قسمت open forum سایت دانشگاه رو چک کنید گاهی جواب سوالتون رو اونجا پیدا می کنید و همچنین می تونید سوالتون رو بپرسید

من واسه snu اپلای کردم مشکل شما رو داشتم و همینطور که قبلا گفتم با IE حل شد
امیدوارم هر چه زودتر مشکلتون حل بشه

miladuni2020
June 26th, 2012, 09:19 AM
سلام بچه ها می شه کمکم کنید..... باید سریع اپلای کنم... دو دل شدم اپلای کنم یا نه؟
من قصد داشتم برای ارشد تو رشته Industrial and Management Engineeering تو دانشگاه POSTECH اپلای کنم...به یک استاد میل زدم این طور بهم گفت:
Thank you for your interests in our department.
Your resume is impressive but I have not much room to hire new graduate students at this moment.
Please note that I am not saying that you cannot apply for admission. You May want to contact to prof.
که من بیخیال شدم گفتم اکسپت نمی شم ..... دیشب دوباره میل زدم گفتم کسی جواب نمی ده اینطوری گفت:
If you are really interested in why dont you apply through formall application
حالا چیکار کنم؟؟؟ اپلای کنم؟؟ شانس دارم اکسپت شم که بورس بدن بهم...... خود این استاده که رزومه من رو قبول داره می گه impressive......

woody
June 26th, 2012, 02:20 PM
سلام بچه ها می شه کمکم کنید..... باید سریع اپلای کنم... دو دل شدم اپلای کنم یا نه؟
من قصد داشتم برای ارشد تو رشته Industrial and Management Engineeering تو دانشگاه POSTECH اپلای کنم...به یک استاد میل زدم این طور بهم گفت:
Thank you for your interests in our department.
Your resume is impressive but I have not much room to hire new graduate students at this moment.
Please note that I am not saying that you cannot apply for admission. You May want to contact to prof.
که من بیخیال شدم گفتم اکسپت نمی شم ..... دیشب دوباره میل زدم گفتم کسی جواب نمی ده اینطوری گفت:
If you are really interested in why dont you apply through formall application
حالا چیکار کنم؟؟؟ اپلای کنم؟؟ شانس دارم اکسپت شم که بورس بدن بهم...... خود این استاده که رزومه من رو قبول داره می گه impressive......

وقتی اون اولی بهتون گفته نمی تونه بورس بده نمی تونه دیگه،...اون impressive هم چیزی رو عوض نمی کنه. شاید شما به اندازه من ریجکت تا حالا نداشتی اصولا هر جا بخوان ریجکتت کنن اول کلی هندونه میذارن زیر بغلت :)...دومیه هم که گفته اپلای کن حرفی از بورس نزده...اینکه به این امید که گفته impressive اپلای کنید که بعد بورس بده منطقی نیست...شما به این دومی دوباره ایمیل بزنید و واضح بگید که نیاز به ساپورت مالی دارید. یا می گه آره یا می گه نه دیگه...اصولا تو کار پذیرش تعارف و خجالت نداریم که...
موفق باشی

sesoin
June 26th, 2012, 02:32 PM
سلام

یکی دوبار به ادمیشنشون میل بزنید و تو subject قید کنید try1, try2,. . . که بدونن چند بار میل زدید من همیشه از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم چون قسمت ادمیشن snu یه کم بد جواب میدن

یه بار قسمت open forum سایت دانشگاه رو چک کنید گاهی جواب سوالتون رو اونجا پیدا می کنید و همچنین می تونید سوالتون رو بپرسید

من واسه snu اپلای کردم مشکل شما رو داشتم و همینطور که قبلا گفتم با IE حل شد
امیدوارم هر چه زودتر مشکلتون حل بشه
اتفاقا snu خیلی سریع جواب میده ....tayler@snu.ac.kr به این ایمیل بزنین

sesoin
June 26th, 2012, 02:34 PM
دوستان برای همین سپتامبر فرصت مونده برای اپلای؟ یا اینکه دیگه میره برای بهمن؟
مدرک زبان رو من ندیدم جایی بخواد پس چطور برخی دوستان در صفحه های قبل تاکید داشتند رو آیلنس یا تافل؟
از موسسات هم پرسیدم مدرک نمیخواست واسه کره!
مدرک زبان میخواد!!! مگر بخواین اینجا یه دوره کره ای بگذرونین!!

sesoin
June 26th, 2012, 02:36 PM
هزینه ها چه طورن؟
بازم مچکرم;)
کره برا فشن خوبه..مردمش سرد نیستن اما خجالتی ان....دیر دوست میشن

miladuni2020
June 27th, 2012, 12:39 PM
بچه یک مشورت داشتم......

من پذیرشم از کانادا اومد.... MASc in Industrial Engineering...... سوپروایزرم فاند نداره واسه امسال..... اما خود سوپروایزرم گفت که دانشگاه فاند های زیادی داره و فقط به دانشجوهایی می ده که Fully Qualified شده باشند..... و ثبت نام کرده باشند.... حالا من fully qualified شدم و اگر آفر رو قبول کنم واجد شرایط می شم...... به نظر شما ارزش داره که یک ترم یا دو ترم با هزینه خودم بخونم و ادامه رو فاند بگیرم؟.... موندم که چیکار کنم... برای کره اپلای کنم یا بیخیال شم.... میشه کمکم کنید؟؟؟ مرسی

sesoin
June 27th, 2012, 05:05 PM
بچه یک مشورت داشتم......

من پذیرشم از کانادا اومد.... MASc in Industrial Engineering...... سوپروایزرم فاند نداره واسه امسال..... اما خود سوپروایزرم گفت که دانشگاه فاند های زیادی داره و فقط به دانشجوهایی می ده که Fully Qualified شده باشند..... و ثبت نام کرده باشند.... حالا من fully qualified شدم و اگر آفر رو قبول کنم واجد شرایط می شم...... به نظر شما ارزش داره که یک ترم یا دو ترم با هزینه خودم بخونم و ادامه رو فاند بگیرم؟.... موندم که چیکار کنم... برای کره اپلای کنم یا بیخیال شم.... میشه کمکم کنید؟؟؟ مرسی
رشته؟؟؟ تا ندونیم چجوری نظر بدیم؟

sesoin
June 27th, 2012, 05:07 PM
واسه چی ناامیدی....
این همهههههههههه آدم دارن هر روز نمره تافل بالا، پذیرش های خوب، فاند های عالی و ویزا های محال میگیرن!
من 72 تافل iBT رو توی 9 روز رسوندم به 86 ! اگه توی این زمان بالای 85 نمیگرفتم بورسم و زحمات 2 ساله ام هدر میرفت و ... سربازی!
شما تا زمانیکه اینقدر منفی و نا امید به مسایل نگاه میکنی... همیشه وقت برای چیزای خوب کم میاری... به اون چیزایی که میخوای فکر کن نه چیزایی که نمیخوای!
تافل که کلاس نمیخواد... هزینه و وقتت هدر میره فقط، 3 ماه تابستون فرصت بسیار مناسب و کافی هستش...
یه یا علی...

موفق باشید
دقیقا.............
کنکور و تافل باید به صورت طولی انجام بشن ..کنکور رو بخونین بعد کنکور 2 ماه تافل راحت بالا 80 میشه.....

sesoin
June 27th, 2012, 05:11 PM
من برای مستر مکانیک KAIST اقدام کردم که ریجکت شدم.
معدل: 16.50 (دو تا درس رو افتاده بودم)
دو مقاله ژورنالی (یکیش ISI) و چهار مقاله کنفرانسی
تافل 90
GRE: V147/Q164/A3.5
به علاوه جایزه ستاد نانو ایران
kaist خیلی خفنه.....خیلییییییییییییییی یییییییییییییییی....سالی یه 5 -6 نفری از سختی ش خود کشی میکنن....
جاهای دیگه رو امتحان کنین :)

miladuni2020
June 27th, 2012, 05:26 PM
رشته؟؟؟ تا ندونیم چجوری نظر بدیم؟

رشته: MASc in Industrial Systems Engineering

sesoin
June 27th, 2012, 06:14 PM
رشته: MASc in Industrial Systems Engineering
اااا گفته بودید....حواسم نبود :دی
هییییم
کره خویه کانادا هم خوبه
اما برا زندگی تو کره زبان کره ای لازمه!!!

mx0i
June 27th, 2012, 06:31 PM
سلام خانم sesoin ، قبلا نظر بچه ها رو پرسیده بودم ، می خواستم بدونم نظر شما درباره رزومه و شانس پذیرش و فاند من چیه با توجه به حضورتون در کره،

رشته : برق-مخابرات (شاخه اپتیک و فوتونیک)
معدل کارشناسی : 14.42 (60 واحد پایانی :15.30) از دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد : 16.20 (بدون احتساب پایان نامه که هنوز دفاع نکردم) از همون دانشگاه
4 مقاله کنفرانس بین المللی
1 ژورنال ISI
تافل : 557
GRE آبان ماه امتحان می دم.
2 سال سابقه کار

به نظرتون کدوم بخش روزمه رو تقویت کنم تا بتونم برای Phd پذیرش+فاند بگیرم؟
یه سوال دیگه هم اینه که SNU برای برق قوی تره یا KAIST؟
باتشکر.

sesoin
June 27th, 2012, 06:49 PM
سلام خانم sesoin ، قبلا نظر بچه ها رو پرسیده بودم ، می خواستم بدونم نظر شما درباره رزومه و شانس پذیرش و فاند من چیه با توجه به حضورتون در کره،

رشته : برق-مخابرات (شاخه اپتیک و فوتونیک)
معدل کارشناسی : 14.42 (60 واحد پایانی :15.30) از دانشگاه آزاد تهران
معدل ارشد : 16.20 (بدون احتساب پایان نامه که هنوز دفاع نکردم) از همون دانشگاه
4 مقاله کنفرانس بین المللی
1 ژورنال ISI
تافل : 557
GRE آبان ماه امتحان می دم.
2 سال سابقه کار

به نظرتون کدوم بخش روزمه رو تقویت کنم تا بتونم برای Phd پذیرش+فاند بگیرم؟
یه سوال دیگه هم اینه که SNU برای برق قوی تره یا KAIST؟
باتشکر.
snu & kaist تو یه سطحن....اما kaist محیطش بین المللی تره اما درصد خودکشی توش بالااااااست ...عجیب سخته
اما هییییم با معدل شما... یکم بورسیه سخته مگر زبان خفن داشته باشین...چون این استادا همشون ازمایشگاهاشون پره :)

woody
June 27th, 2012, 07:01 PM
بچه یک مشورت داشتم......

من عینا این شرایط رو برای دانشگاه آدلاید و دانشگاه هیروشیما دارم...یک ترم اول رو تویشن ویور میدن تا بعد برای بورس های بعدی اقدام کنم...البته من نمی رم چون سیستم فاند هم تو استرالیا هم ژاپن خیلی مزخرفه و استاد هیچی دستش نیست و نمیشه رو این حرفها حساب کرد...اما کانادا خیلی فرق می کنه و معمولا استاد دستش بازتره برای کمک به دانشجوش....شما کاری که باید بکنین اینه که قبل از هر تصمیمی کاملا بروشورهای (یا وبسایت) دانشگاه رو بخونین و ببینین اون بروس ها دقیقا چی هستن و اگه توضیحاتش گنگه حتما به مسئولش ایمیل بزنید و جزئیات رو بپرسید. مثلا برای هیروشیما یه بورس بود که در ظاهر من می تونستم روش حساب کنم ولی وقتی جزئیاتش رو با ایمیل پرسیدم گفتن به دانشکده مهندسی این بورس تعلق نمیگیره..بنا براین خیلی هول نشین و خیلی بی گدار به آب نزنید و یه کم پرس و جو کنید...اما در کل به نظر من به این موقعیت به دید مثبت نگاه کنید ...هر چند بدون دونستن رزومه شما و توان مالیتون و زمانی که تا حالا صرف جستجو کردین واقعا نمیشه نظر درستی داد...(به رشته هم ربط خاصی نداره)

sesoin
June 28th, 2012, 01:54 PM
من عینا این شرایط رو برای دانشگاه آدلاید و دانشگاه هیروشیما دارم...یک ترم اول رو تویشن ویور میدن تا بعد برای بورس های بعدی اقدام کنم...البته من نمی رم چون سیستم فاند هم تو استرالیا هم ژاپن خیلی مزخرفه و استاد هیچی دستش نیست و نمیشه رو این حرفها حساب کرد...اما کانادا خیلی فرق می کنه و معمولا استاد دستش بازتره برای کمک به دانشجوش....شما کاری که باید بکنین اینه که قبل از هر تصمیمی کاملا بروشورهای (یا وبسایت) دانشگاه رو بخونین و ببینین اون بروس ها دقیقا چی هستن و اگه توضیحاتش گنگه حتما به مسئولش ایمیل بزنید و جزئیات رو بپرسید. مثلا برای هیروشیما یه بورس بود که در ظاهر من می تونستم روش حساب کنم ولی وقتی جزئیاتش رو با ایمیل پرسیدم گفتن به دانشکده مهندسی این بورس تعلق نمیگیره..بنا براین خیلی هول نشین و خیلی بی گدار به آب نزنید و یه کم پرس و جو کنید...اما در کل به نظر من به این موقعیت به دید مثبت نگاه کنید ...هر چند بدون دونستن رزومه شما و توان مالیتون و زمانی که تا حالا صرف جستجو کردین واقعا نمیشه نظر درستی داد...(به رشته هم ربط خاصی نداره)
وودی عزیز...درسته من یه ترم خوندم اینجا فقط..اما من دانشجوی سال سوم بودم ایران...و دانشجوی ازمایشگاهیی هم بودم...روزی کم کم 4 ساعت....رزومه و مقاله ..مقام از اونجا اومده....پس وقتی برسم به دانشگاه میدونم چیو چک کنم !
اگه فراره هرکی اینجا دکترا داره حرف بزنه....شما که اصلا تو کریا درس نخوندی!:)

miladuni2020
June 28th, 2012, 02:23 PM

راستش همین کارو کردم و هم به استاد میل زدم و هم به قسمت بورس..... گفتند:
Since you admitted as a Fully-Qualified, You are eligible to fill out all funding form but first you should register.

شما اگر بودید می رفتید؟؟؟ می ترسم...... استادم که خودش بهم گفته این بورس ها هستش می تونی استفاده کنی و گفته تو فرم ها اسم سوپروایزرت که منم رو بذار...

woody
June 28th, 2012, 02:53 PM
راستش همین کارو کردم و هم به استاد میل زدم و هم به قسمت بورس..... گفتند:
Since you admitted as a Fully-Qualified, You are eligible to fill out all funding form but first you should register.

شما اگر بودید می رفتید؟؟؟ می ترسم...... استادم که خودش بهم گفته این بورس ها هستش می تونی استفاده کنی و گفته تو فرم ها اسم سوپروایزرت که منم رو بذار...

ببین دوست من می دونم چی میگی تصمیم خیلی سختیه و خودم هم با این مسئله در گیر بودم...ادامه بحث متاسفانه زیاد ربطی به تاپیک تحصیل در کره نداره و فکر کنم دیگه نباید اینجا ادامه بدیم.بهر حال به عنوان آخرین پست، در مورد اینکه من چیکار می کردم همونطور که گفتم من نمیرم...ببین باید اول به بنیه مالیت نگاه کنی که این ریسک چقدر برات سنگین خواهد بود؟ دوم اینکه آمار بورس ها رو در بیاری اینکه گفتن می تونی اپلای کنی و استاد گفته منم پاش رو امضا می کنم که مسائل مهمی نیستن مهم اینه که چند درصد احتمال داره بتونی بگیریشون؟ اگر بار اول رد شدی تا چند بار میتونی مجددا اپلای کنی برای بورس ها؟ مثلا الان بورس دولت کره مثلا "هست" حالا در کل به ایرانی ها به دو نفر میدن...مثلا همینجا یه نفر اومده تا سال سوم لیسانس خونده بعد تازه ول کرده که برا همون مقطع بهش بورس بدن! خب این یعنی آدم نباید روی همچین چیزی اصلا حساب کنه و عمرش رو تلف کنه و وقت بذاره برای اپلای و هزینه کنه و...اما اگه ایمیل بزنی سفارت کره بهت می گن بله بورس هست و میشه اپلای کرد و شما شرایط اپلای رو داری و ال و بل...شما به اطلاعات دقیقتر نیاز داری(البته می دونم گرفتنش سخته) مثلا دانشگاه هیروشیما خودش اطلاعات کاملی گذاشته و نوشته از اونواع و اقسام بورس ها (غیر از RA) یک نفر از چهار نفر میتونه بورسهای دانشگاه رو بگیره....باید یه همچین آماری در بیاری بعد بشینی با توجه به شرایط مالیت و سطح روزمه ات (یعنی توجه به اینکه اگه اینو ول کنی بره بعد با توجه به رزومه ت چه گزینه هایی خواهی داشت) تصمیم بگیری داداشم...هیچ کس هم غیر خودت نمیتونه این کارو بکنه.
موفق باشی

woody
June 28th, 2012, 03:09 PM
وودی عزیز...درسته من یه ترم خوندم اینجا فقط..اما من دانشجوی سال سوم بودم ایران...و دانشجوی ازمایشگاهیی هم بودم...روزی کم کم 4 ساعت....رزومه و مقاله ..مقام از اونجا اومده....پس وقتی برسم به دانشگاه میدونم چیو چک کنم !
اگه فراره هرکی اینجا دکترا داره حرف بزنه....شما که اصلا تو کریا درس نخوندی!:)

خانم sesoin عزیز من بیست و اندی سال ایران زندگی کردم و درس خوندم کسی الان ازم راجع به خوندن دکترا در ایران بپرسه می گم نمی دونم داداش از یکی بپرس که داره دکترا می خونه یا حداقل دنبال دکترا تو ایرانه آمارشو داره...تو ایران یا کره بودن کسی رو علامه دهر نمی کنه که بخواد با این قاطعیت راجع به کل قضیه تحصیلات در اون کشور اون هم در مقطعی که هیچی ازش نمی دونه نظر بده و بقیه رو گمراه کنه...بهتون بر نخوره اگه بخوام به شوخی بگم باید بگم عمه جان من بیست سال آلمانه چطوره بیاد راجع به احتمال بورس و دکترا در آلمان بچه ها رو راهنمایی کنه؟ ;)

درسته که شما در همون سطح لیسانس به آزمایشگاه می رفتید و دانشجوی خوبی بودید ولی خب آخه انصافا قبول کنید ربطی به آزمایشگاههای اساتید کره و پوزیشن های دکترا نداره!...باید بگم من به نصف استادهایی که در کره ایمیل زدم آزمایشگاهشون جا داشته پس لطفا جو منفی ندید و بذارید بچه ها با خیال راحت و روحیه برای خودشون دنبال پوزیشن بگردن.

خواهش می کنم از حرف من ناراحت نشید و انتقاد بجای برادر بزرگترتون رو بپذیرید. اطلاعات شما راجع به بورس دولتی کره و مقطع لیسانس و یادگیری زبان کره ای کاملا قابل اعتماد هست و خیلی ها هم بهش نیاز دارن ولی اینکه آدم حس کنه مجبوره راجع به هر چیزی ولو بی اطلاعات نظر بده زیاد جالب نیست. اطلاعات ندادن بهتر از اطلاعات غلط دادنه...هرچند مطمئنم نیتتون خیره ولی متاسفانه این فروم یک ویژگی داره که چون مسائل خیلی مهمی توش بحث میشه که کل زندگی فرد رو تحت تاثیر قرار میده آدم باید همیشه جانب احتیاط رو بگیره و با احتیاط نظر بده...چون آدم ها در شرایط استرس، خیلی تلقین پذیر می شن و حرف من و شما براشون میشه آیه قرآن در حالیکه خیلی وقت ها صرفا تجربه محدود و شخصی خودمونه...در ضمن من انتظار داشتم همونطور که من انتقادم رو در پیام خصوصی مطرح کردم شما جواب من رو در پیام خصوصی بدید که یک وقت بحث خدایی نکرده حالت کل کل کردن در فضای فروم بخودش نگیره که واقعا در شان ما و این فروم نیست.

sorosh
June 28th, 2012, 05:38 PM
دوستان مگر هزینه تحصیل در کره چیزی غیر از اطلاعات موسسات هست که برای بورس خیلی استرس و تقاضا هست؟اگر اونها باشه که اساس برای تحصیل در خارج از کشور پولی نیست . تا اونجا که من اطلاع دارم دیگه غیر از آلمان و اتریش و فرانسه! که تقریبا رایگان هستند این هزینه در سطح پایین ترین هزینه ها برای خارج از کشور در نظر گرفته میشه.
اون هزینه ها که تا اونجا که من میدونم سالانه برای رشته های مختلف از 5 تا حدودا 7 هزار دلار هست و ماهیانه هم حدودا 700! درسته یا اینکه موسسات هزینه ها رو کم و زیاد میگند؟!

ehsanhs
June 29th, 2012, 12:20 PM
دليل ريجكتتون رو نگفتن ؟
امروز اعلام شد به صورت رسمی، خیر نگفتن:
After careful and thorough review of your application and supporting documents, we regret to inform you that
you have not been recommended to KAIST for the 2012 Fall Semester to pursue your master's degree. Our
decision is a reflection of the highly competitive admissions process and in no way should detract from the
very inspiring credentials you have presented. We kindly request your deep understanding of our final
decision.
We very much appreciate your interest in KAIST and wish you the best for success in all your future
endeavors.
Warm regards,
Dongsu Kim
Dean, Office of Admissions
KAIST

woody
June 29th, 2012, 01:00 PM
من برای دکترای KAIST قبول شدم (با بورسKAIST)

شرایطم هم اینها بود:

1-لیسانس مکانیک، دولتی شهرستان، معدل 14.10
2-فوق لیسانس مکانیک، UTM مالزی، معدل 3.83/4
3-مقاله(ISI): یک ژورنال و یک کنفرانس
5-سابقه TA یک سال و نیم در ایران
4-آیلتس 8

mortezaamjadi
June 29th, 2012, 01:40 PM
سلام - نامه پذیرش منم امروز اومد اما در مورد بورس جیزی نگفتن- کسی میدونه سیستم KAIST چطوری هست؟

Congratulations! We are very glad to inform you that you have been admitted to KAIST for the 2012 Fall
Semester to pursue your master's degree. You should be proud of this significant achievement, for you are
selected from the pool of extremely talented applicants. The admissions committee admits only those who can
thrive in our academically challenging environment and make a positive impact on our campus community.
Within next two weeks, you will receive Certificate of Admission and Admissions Permit from KAIST
Admissions Office via express mail. Admissions Permit will contain information of the amount of scholarship
that will be provided for you during your stay at KAIST. Once again, we welcome you enthusiastically into
the KAIST family. Congratulations on this first step in a most extraordinary journey. If you have any further
questions about KAIST, please do not hesitate to contact us.
Best wishes for your continued success!
Warm regards,

miladuni2020
June 29th, 2012, 01:59 PM
سلام - نامه پذیرش منم امروز اومد اما در مورد بورس جیزی نگفتن- کسی میدونه سیستم KAIST چطوری هست؟

Congratulations! We are very glad to inform you that you have been admitted to KAIST for the 2012 Fall
Semester to pursue your master's degree. You should be proud of this significant achievement, for you are
selected from the pool of extremely talented applicants. The admissions committee admits only those who can
thrive in our academically challenging environment and make a positive impact on our campus community.
Within next two weeks, you will receive Certificate of Admission and Admissions Permit from KAIST
Admissions Office via express mail. Admissions Permit will contain information of the amount of scholarship
that will be provided for you during your stay at KAIST. Once again, we welcome you enthusiastically into
the KAIST family. Congratulations on this first step in a most extraordinary journey. If you have any further
Warm regards,

سلام..... تبریک می گم.... آقا می شه شرایط خودت رو بگی... معدل، دانشگاه، زبان و... مرسی

mortezaamjadi
June 29th, 2012, 03:43 PM
سلام..... تبریک می گم.... آقا می شه شرایط خودت رو بگی... معدل، دانشگاه، زبان و... مرسی

من لیسانس مکانیک علم و صتعت
معدل: 17.46
دوتا مقاله کنفرانسی پذیرش شده
دو تا هم سابمیت
تافل 85

aminjoon
June 30th, 2012, 12:08 AM

Warm regards,
تبریک می گم.توی نامه ای که قراره براتون بفرستن،توضیحاتی در مورد میزان اسکلارشیپ هم می فرستن.توی همون پاکت،نامه پذیرشتون هم هست که با اون باید به سفارت کره رجوع کنید.منم پذیرش گرفتم اما خوب منتظر پذیرش از جاهای بهترم.موفق باشی

sorosh
June 30th, 2012, 12:36 AM
خانوم sesoin برای فرصت مطالعاتی که کلا هزینه هم دولت میده بعلاوه هزینه خورد و خوراک و مسکن کدوم دانشگاه و شهر رو پیشنهاد میکنید؟
و برا اقامت وضعیت خود خوابگاه چطوره؟ و یا اینکه هتلی که خیلی افراد و توریستها توش رفت و امد نکنند کجا رو پیشنهاد میکنید؟(هزینه مشکلی نیست )

mortezaamjadi
June 30th, 2012, 01:06 AM
تبریک می گم.توی نامه ای که قراره براتون بفرستن،توضیحاتی در مورد میزان اسکلارشیپ هم می فرستن.توی همون پاکت،نامه پذیرشتون هم هست که با اون باید به سفارت کره رجوع کنید.منم پذیرش گرفتم اما خوب منتظر پذیرش از جاهای بهترم.موفق باشی

ممنون - به شما هم تبریک میگم - من هم دقیقا شرایظ شما رو دارم - کایست دانشگاه خوبیه اما با غذاش مشکل دارم.

sesoin
June 30th, 2012, 04:00 AM
ممنون - به شما هم تبریک میگم - من هم دقیقا شرایظ شما رو دارم - کایست دانشگاه خوبیه اما با غذاش مشکل دارم.
من انسان کاملن بد غذاییم...اما غذای کره ای واقعا بد نیست... :)

sesoin
June 30th, 2012, 04:16 AM
خانوم sesoin برای فرصت مطالعاتی که کلا هزینه هم دولت میده بعلاوه هزینه خورد و خوراک و مسکن کدوم دانشگاه و شهر رو پیشنهاد میکنید؟
و برا اقامت وضعیت خود خوابگاه چطوره؟ و یا اینکه هتلی که خیلی افراد و توریستها توش رفت و امد نکنند کجا رو پیشنهاد میکنید؟(هزینه مشکلی نیست )
هتل رو نمیدونم...اما میتونید یه اتاق اجاره کنید ...نزدیک هر دانشگاه معمولا اپارتمان های دانشحویی با اتاق های جدا جدا هست...
دانشگاه هم....؟! هیییم ...kasit...snu...yonsei...postech....korea university...
همشون خوبن....باید برین سایتاشون رو چک کنین ببین ازمایشگاه هاشون چطوره
من فقط میتونم این بگم:
snu جنوب شهره...منطقه ثروت مندان.....خیابان های عریض ساختمان های شیک ...با تراکم جمعیت کم...دانشگاه هم خیلیییییییییییییییییییییی ییییی بزرگه از سر در تا ساختمان برق 1:45 دقیقه پیاده راه :)
yonsei: مرکز شهر ..پر ادم...پر club o disco مرکز خرید های بزرگ....دانشگاهش متوسطه ...اندازه دانشگاه فنی دانشگاه تهران یکم بزرگتر
korea uni:اگه بگیم yonsei تو شهر سئول ا...این دانشگاه تو دهکده سئوله...البته این نظر منه ها...بافت تجاریش خیلی کمتره..از ساختمان های شیک و بلند ...مرکز خرید ها و ....اینا خبری نیست...در عوض کوچه پس کوچه و یه جوریایی مثل بافت خانوادگی میمونه...
نمیدونم اما شاید ادم باید اینارم بسنجه اگه مرکز شهر باشین رستوران های اینترنشنال بیشترن......محله ایتوانم اگه بخوایین حلال غذا بخورین..مسلمان زیاد داره پس هرچی به ایتوان نزدیک تر بهتر......

mortezaamjadi
June 30th, 2012, 10:23 AM
من انسان کاملن بد غذاییم...اما غذای کره ای واقعا بد نیست... :)

نمیدونم والا- نتها مشکل من با کره فقط غذاهاشه - حالا شما KAIST رو چطور می بینید؟ دوروبرش رستوران اینترنشنال هست؟ بنظرتون می ارزه واسه ارشد بیام اونجا و بعد واسه دکترا برم امریکا؟

woody
June 30th, 2012, 11:32 AM
نمیدونم والا- نتها مشکل من با کره فقط غذاهاشه - حالا شما KAIST رو چطور می بینید؟ دوروبرش رستوران اینترنشنال هست؟ بنظرتون می ارزه واسه ارشد بیام اونجا و بعد واسه دکترا برم امریکا؟

آقا مرتضی من-الان- وارد سوال کلی تر شما راجع به اینکه می ارزه یا نمی ارزه که برید کایست برای فوق نمی شم فقط در مورد مسئله غذا در کایست (شاید ترس خیلی ها باشه و این بدردشون بخوره) باید بگم اگه سایت OASIS کایست رو یه نگاه بندازید می بینید اطراف که چه عرض کنم داخل دانشگاه کافه تریاهایی با منوی غذای غربی هست و حتی برگر کینگ و پیتزا هات داخل دانشگاه شعبه دارن. علاوه بر این خوابگاهی که دانشجوهای تحصیلات تکمیلی می گیرن بصورت یک آپارتمان هست که به سه نفر داده می شه و بنا براین اگر تجربه زندگی مستقل و آشپزی داشته باشید (و اگر ندارید هم دوست دارید پیدا کنید) میشه آشپزی کرد و همش غذای ایرانی خورد. همچنین در تایید حرف خانم سسویین غذای کره ای اونقدرها که فکر میکنید وحشتناک نباید باشه...من غذای کره ای دو سه بار بیشتر نخوردم ولی غذای چینی خیلی ی ی ی ی خوردم و باید بگم بعضی هاشون واقعا خوشمزه هستن و بعضی ها واقعا بدمزه...بعد از یه مدت غذای های مورد علاقه تون رو پیدا میکنید... کلا بخاطر بک همچین مسئله ای تصمیم مهمی مثل دانشگاه رو تحت شعاع قرار ندید بالاخره شما هر جا برید باید بپذیرید که دسترسی به غذای ایرانی براتون کمتر و سخت تر می شه و اگر غذای ایرانی می خواهید غالبا باید خودتون آشپزی کنید.

snu
June 30th, 2012, 11:44 AM
سلام به همه ی دوستان،

من برای پائیز 2012 پذیرش گرفتم و تا یک ماه دیگه میرم کره، مشکلم اینه که اصلا تصمیم برای رفتن واسه 2012 نبود و برنامه ریزی کره بودم واسه 2013 و جاهایی به جز کره ، ولی خوب اینجا یکدفعه ای پیش اومد. حالا مسئله اینه که از امتحان زبانم خیلی گذشته و متاسفانه مدتیه که به دلیل مسائلی کلا از زبان فاصله گرفتم و فکر میکنم خیلی از لغات رو فراموش کردم(اصلا حافظه ی خوبی ندارم:cry:) نگرانم که تو speaking واسم خیلی مشکل پیش بیاد. میشه راهنمائیم کنید تو این یک ماه چه کار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم؟ (خودم چند روزیه که شروع به خوندن key words for fluency کردم)
ممنون

sorosh
June 30th, 2012, 12:07 PM
سلام به همه ی دوستان،من برای پائیز 2012 پذیرش گرفتم و تا یک ماه دیگه میرم کره، مشکلم اینه که اصلا تصمیم برای رفتن واسه 2012 نبود و برنامه ریزی کره بودم واسه 2013 و جاهایی به جز کره ، ولی خوب اینجا یکدفعه ای پیش اومد. حالا مسئله اینه که از امتحان زبانم خیلی گذشته و متاسفانه مدتیه که به دلیل مسائلی کلا از زبان فاصله گرفتم و فکر میکنم خیلی از لغات رو فراموش کردم(اصلا حافظه ی خوبی ندارم:cry:) نگرانم که تو speaking واسم خیلی مشکل پیش بیاد. میشه راهنمائیم کنید تو این یک ماه چه کار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم؟ (خودم چند روزیه که شروع به خوندن key words for fluency کردم)ممنوندر محیط بودن روند تکامل زبان رو کلا تغییر میدهمن مدرک آیلتس رو گرفتم خیلی راحت بود و دایره لغاتم هم قوی بود اما وقتی از فرصتهای مطالعاتی استفاده میکردم واقعا دایره لغاتو نحوه اسپیکینگ بسیار متحول میشد همین الان هم در دوره های مطالعاتی که دانشکده اعزام میکنه از نظر دانش افزایی (علی الخصوص زبان) بسیار مفید تر از مطالعه کتاب به تنهایی و در محیط داخلی هست.برای لغت تنها راه تکراره . موفق باشید

alikarimi64
June 30th, 2012, 12:46 PM
سلام به همه ی دوستان،

من برای پائیز 2012 پذیرش گرفتم و تا یک ماه دیگه میرم کره، مشکلم اینه که اصلا تصمیم برای رفتن واسه 2012 نبود و برنامه ریزی کره بودم واسه 2013 و جاهایی به جز کره ، ولی خوب اینجا یکدفعه ای پیش اومد. حالا مسئله اینه که از امتحان زبانم خیلی گذشته و متاسفانه مدتیه که به دلیل مسائلی کلا از زبان فاصله گرفتم و فکر میکنم خیلی از لغات رو فراموش کردم(اصلا حافظه ی خوبی ندارم:cry:) نگرانم که تو speaking واسم خیلی مشکل پیش بیاد. میشه راهنمائیم کنید تو این یک ماه چه کار کنم که بهترین نتیجه رو بگیرم؟ (خودم چند روزیه که شروع به خوندن key words for fluency کردم)
ممنون

Don't worry!
Enjoy from your life in Iran during this time
:)

mortezaamjadi
July 4th, 2012, 12:28 PM
سلام دوستان

من ارشد مکانیک دانشگاه KAIST بورس گرفتم - امروز رفتم وزارت علوم و گفتن که این دانشگاه مورد تایید ما نیست - 4 ماه طول میکشه که بررسی شه و امکان داره تاییدم نشه (این دانشگاه بهترین دانشگاه مهندسی کره و یکی از تاپ های دنیاست)

امروز واقعا متاسف شدم واسه سیستم آموزشی کشور خوردم، ایران

woody
July 4th, 2012, 02:54 PM
سلام دوستان

من ارشد مکانیک دانشگاه KAIST بورس گرفتم - امروز رفتم وزارت علوم و گفتن که این دانشگاه مورد تایید ما نیست - 4 ماه طول میکشه که بررسی شه و امکان داره تاییدم نشه (این دانشگاه بهترین دانشگاه مهندسی کره و یکی از تاپ های دنیاست)

من الان خواستم لیست وزارذت علوم رو چک کنم سایتوشن بالا نمیاد و گویا عوض هم شده و خلاصه راستش نتونستم پیداش کنم. ولی قبلا یه پرینت از اون صفحه سایت وزارت علوم برای خودم گرفته بودم که الان که چک کردم کایست توش هست که!! مطمئنید درست فهمیدند چه دانشگاهی منظورتون هست؟ آخه چطور میشه؟؟

mortezaamjadi
July 4th, 2012, 03:16 PM
آقا مرتضی این اصلا مسئله مهمی نیست. اینکه دانشگاهی در لیست وزارت علوم نیست لزوما به معنی عدم صلاحیت علمی اون دانشگاه نیست بلکه به این معنی هست که تا حالا (بخاطر نبود متقاضی) وزارت علوم ایران اصلا اون دانشگاه رو ارزیابی نکرده...اینکه بهتون گفتن امکان داره ارزیابی نشه هم خب ایشون یه کارمند بودن و به وظیفه شون عمل کردن همون جمله ای که به همه باید بگن رو به شما هم گفتن (که درست هم گفتن دیگه). ولی همونطور که گفتم در مورد کایست اصلا مسئله مهمی نیست ولی باید هر چه زودتر یکی از ما این تقاضا رو بده چون بعد برای گرفتن ارز دانشجویی یا هر چیز دیگه (و البته برای مشمولین، اصولا معافی تحصیلی و اجازه خروج از کشور) به همین ارزیابی رسمی وابسته هست. اگر مشکل سربازی دارید خب یه کم کار مشکل میشه وگر نه مسئله مهمی نیست روال اداریش رو به جریان میندازیم و چند ماه بعد اوکی میشه.

متاسفانه من مشکل سربازی دارم و کارم خیلی سخت شده- امیدوارم زود حل شه

viana
July 4th, 2012, 03:30 PM
سلام دوستان

موافقم.مثل چند وقت پیش که اقایون مسئول اومدن گفتن مدرک دانشگاه های انگلیس مورد تایید نیست!!!!(که البته لغو شد)یعنی دانشگاه اکسفورد و ایمپریال کالج و کمبریج کشک!

sh.m
July 4th, 2012, 07:01 PM
سلام دوستان

من الان خواستم لیست وزارذت علوم رو چک کنم سایتوشن بالا نمیاد و گویا عوض هم شده و خلاصه راستش نتونستم پیداش کنم. ولی قبلا یه پرینت از اون صفحه سایت وزارت علوم برای خودم گرفته بودم که الان که چک کردم کایست توش هست که!! مطمئنید درست فهمیدند چه دانشگاهی منظورتون هست؟ آخه چطور میشه؟؟

منم چك كردم هست ! موافقم احتمالا متوجه نشدن ، بايد يه سر ديگه برين ، ازاين صفحه هم يه پرينت بگيرين با خودتون ببرين ! احتمالا يادشون رفته تو سايتشون هست ! چه وضعشه آخه ! رو چي حساب كنيم اپلاي كنيم ؟

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm

mortezaamjadi
July 5th, 2012, 10:03 AM
منم چك كردم هست ! موافقم احتمالا متوجه نشدن ، بايد يه سر ديگه برين ، ازاين صفحه هم يه پرينت بگيرين با خودتون ببرين ! احتمالا يادشون رفته تو سايتشون هست ! چه وضعشه آخه ! رو چي حساب كنيم اپلاي كنيم ؟

http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/DocLib/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.htm

واقعا- جالب ترشم اینه که تا گفتم KAIST سریع گفت میشناسمش- با این وچود گفت مورد تایید نیست که حالا میبینم هست - این مشکلات بخاطر آپدیت بودن بیش از جد کارکنان هست

mortezaamjadi
July 6th, 2012, 11:19 AM
سلام به همه دوستان

حقیقتش تویه تصمیم گیری خیلی سختی گیر کردم - من برای ارشد KAIST فاند گرفتم از طرفی واسه مستر دانشگاه Concordia کانادا هم فاند دارم- اگه دوستان جای من بودند چیکار میکردند؟

ممنونم دوستان کمک کنند تا یه تصمیم عاقلانه بگیرم

ممنون

alikarimi64
July 6th, 2012, 02:04 PM
سلام به همه دوستان

حقیقتش تویه تصمیم گیری خیلی سختی گیر کردم - من برای ارشد KAIST فاند گرفتم از طرفی واسه مستر دانشگاه Concordia کانادا هم فاند دارم- اگه دوستان جای من بودند چیکار میکردند؟

ممنون

سلام دوست عزیز
خوب باید یه کم مفصل تر صحبت کنی اینکه پروژه ات تو چه زمینه ای و اینکه لابراتوارها در چه سطحی هستند و در کل هدفت از انتخاب چیه اینکه میخوای اقامت بگیری یا نه و خیلی چیزای دیگه
موفق و موید باشی

mortezaamjadi
July 6th, 2012, 02:35 PM
سلام دوست عزیز
خوب باید یه کم مفصل تر صحبت کنی اینکه پروژه ات تو چه زمینه ای و اینکه لابراتوارها در چه سطحی هستند و در کل هدفت از انتخاب چیه اینکه میخوای اقامت بگیری یا نه و خیلی چیزای دیگه
موفق و موید باشی

تو دانشگاه KAIST آزمایشگاه دینامیک و کنترل و پروژم احتمالا تو زمینه رباتیک و منترل نویز هست - اما تو دانشگاه Concordia باید تو زمینه کامپوزیت و مواد هست (استادش ایرانیه و با کسی هم که کار میکنه، تو زمینه کامپوزیت خیلی مشهوره) - بله صددرصد دنبال اقامت هستم.

ممنون

sesoin
July 6th, 2012, 06:24 PM
تو دانشگاه KAIST آزمایشگاه دینامیک و کنترل و پروژم احتمالا تو زمینه رباتیک و منترل نویز هست - اما تو دانشگاه Concordia باید تو زمینه کامپوزیت و مواد هست (استادش ایرانیه و با کسی هم که کار میکنه، تو زمینه کامپوزیت خیلی مشهوره) - بله صددرصد دنبال اقامت هستم.

ممنون
تو کره اقامت سخت میدن..مگر با کره ای ازدواج کنین

woody
July 7th, 2012, 03:33 AM

اینطور نیست. اقامت گرفتن در کره سخت تر از بقیه کشورها و منوط به ازدواج با کره ای ها نیست. اگر بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس یا دکترا) از یک دانشگاه کره ای، کاری پیدا کنید که ویزاتون از حالت دانشچویی (D-2) به یکی از ویزاهای Researcher-E3 یا Professor-E1 یا Technology expert-E4 تبدیل بشه، بعد از یکسال می تونید برای اقامت کاری (ویزای F-2) اقدام کنید (این ویزا یه همسر هم حق کار در کره رو میده). بعد از سه سال که از ویزای F-2 گذشت می تونید برای اقامت دائم (ویزای F-5) اقدام کنید.

برای اطلاعات بیشتر راجع به سیستم امتیازی مهاجرت به کره (شبیه به سیستم امتیازی کانادا) که از سال 2009 ایجاد شده به این لینک مراجعه کنید:

http://www.korea4expats.com/article-point-system-to-obtain-F2-visa.html

در لینک زیر هم علاوه بر یکسری توضیحات میتونید شرایط (الان یا بعد ار فارغ التحصیلی) خودتون رو در بخش ارزیابی آنلاینش وارد کنید و ببینید آیا امتیازتون به حد نساب میرسه یا نه.
(البته اگر مدرکتون رو در کره بگیرید براحتی حد نساب رو میارید...بطور مثال اگر فقط دکتراتون رو در کره گرفته باشید براحتی امتیاز رو میارید حتی اگر درآمدتون در پایینترین حد باشه یا اصلا کره ای بلد نباشید...)

http://koreabridge.net/post/point-system-permanent-residence-status-south-korea-breeze

woody
July 7th, 2012, 04:12 AM
سلام به همه دوستان

ممنون

KAIST سخت تر خواهد بود ولی با نتیجه بهتر و آپشن های بهتر برای دکترات. Concordia آسونتر و راحت تر خواهد بود (زبان انگلیسی، تعداد زیاد ایرانی ها...) ولی اسم بزرگی نداره و برای جبرانش باید به خورده سخت تر کار کنی...پس هر دو آپشنت خوبن و اختلافشون کمه...

اما بهر حال من اگه بخوام بهت نظرمو بگم...من اگه بودم می رفتم کایست. چه کاریه بخوام دانشگاه رنک 27 رو با 500 عوض کنم؟؟ که چی بدست بیارم؟ مگه کانادا دقیقا چه خبره؟...کایست یه سری سختیهایی داره مثل اینکه خارج از دانشگاه کسی اتگلیسی بلد نیست یا ایرانی های کمی داره...خب من اگه بودم بخاطر همچین مسائلی (که زیاد حاد نیستن) به رزومه علمی و کاریم همچین لطمه بزرگی نمی زدم...مخصوصا که دوره فوق خیلی کوتاهه و تا دورتو نگاه کنی تموم میشه و میره...و برای دکترا آپشن های بسیار بهتری برات باز خواهد شد. در کل من احساس می کنم خودت هم میدونی که کایست بهتره ولی یه "ترسی" ته دلت هست که ممکنه شرایطش سخت باشه. به نظر من بر این ترست غلبه کن که ارزشش رو داره. :)

sahand11_m27
July 7th, 2012, 05:04 AM

ممنون

اینکه KAIST از کنکووردیا بهتره هیچ شکی نیست. توی Fluid این اختلاف شدیدتر هم میشه. KAIST و POSTECH واقعا خوبن.
ولی اگه استادتو اونجا همونجور که میگید "خیلی مشهوره" اون هم جای فکر داره. چون هم تو پذیرش و هم تو شغل آینده میتونه تاثیر بذاره. به نظر من در آخر برای دکترا معدل و مقاله مهمتر از اسم دانشگاه خواهد بود.
من هیچ متری از KAIST ندارم که بگم چقدر سخته ولی میدونم دوره ای رقابتی تری از کنکوردیا خواهد بود. من فکر میکنم یه دانشجوی کره ای KAIST رو انتخاب میکنه اگه جای شما باشه.
به نظر من برای مستر اولین فاکتور باید دانشگاه باشه نه کشور. مگر اینکه کسی قصد ادامه تحصیل نداره.
از نظر اقامت هم شما دارید برای مستر میرید و خیلی تفاوتی نمیکنه. در هر صورت برای دکترا هرجا باشید آمریکا، کانادا و... اقامت اونجارو میگیرید.
این زمینه های کاری هم به نظر خیلی متفاوت میاد. فارغ از اسم و شهرت برید دنبال اونی که علاقه دارید.

Skyline72
July 7th, 2012, 11:45 AM
سلام . بچه ها کسی میدونه برای Master of Mechanical ENgineering کدوم یکی از این دانشگاه ها بهتر هستش؟ مرسی از کمکتون.
Hnayang University
Yonsei University

yasaman1771
July 7th, 2012, 01:08 PM
من آدم پر تلاشی هستم و از سن 17 سالگی کار کردم تا اینکه الان با دیپلم ,حسابدار کارخونه هستم .
به نظرتون من ادامه تحصیل بدم ؟
البته من ابتدای کار منشی بودم تا اینکه یه حسابدار شدم
و رشته تحصیلیم دیپلم فنی حسابداریه
لطفا راهنمایی بدین

mortezaamjadi
July 7th, 2012, 02:28 PM
اینکه KAIST از کنکووردیا بهتره هیچ شکی نیست. توی Fluid این اختلاف شدیدتر هم میشه. KAIST و POSTECH واقعا خوبن.
ولی اگه استادتو اونجا همونجور که میگید "خیلی مشهوره" اون هم جای فکر داره. چون هم تو پذیرش و هم تو شغل آینده میتونه تاثیر بذاره. به نظر من در آخر برای دکترا معدل و مقاله مهمتر از اسم دانشگاه خواهد بود.
من هیچ متری از KAIST ندارم که بگم چقدر سخته ولی میدونم دوره ای رقابتی تری از کنکوردیا خواهد بود. من فکر میکنم یه دانشجوی کره ای KAIST رو انتخاب میکنه اگه جای شما باشه.
به نظر من برای مستر اولین فاکتور باید دانشگاه باشه نه کشور. مگر اینکه کسی قصد ادامه تحصیل نداره.
از نظر اقامت هم شما دارید برای مستر میرید و خیلی تفاوتی نمیکنه. در هر صورت برای دکترا هرجا باشید آمریکا، کانادا و... اقامت اونجارو میگیرید.
این زمینه های کاری هم به نظر خیلی متفاوت میاد. فارغ از اسم و شهرت برید دنبال اونی که علاقه دارید.

KAIST سخت تر خواهد بود ولی با نتیجه بهتر و آپشن های بهتر برای دکترات. Concordia آسونتر و راحت تر خواهد بود (زبان انگلیسی، تعداد زیاد ایرانی ها...) ولی اسم بزرگی نداره و برای جبرانش باید به خورده سخت تر کار کنی...پس هر دو آپشنت خوبن و اختلافشون کمه...

اما بهر حال من اگه بخوام بهت نظرمو بگم...من اگه بودم می رفتم کایست. چه کاریه بخوام دانشگاه رنک 27 رو با 500 عوض کنم؟؟ که چی بدست بیارم؟ مگه کانادا دقیقا چه خبره؟...کایست یه سری سختیهایی داره مثل اینکه خارج از دانشگاه کسی اتگلیسی بلد نیست یا ایرانی های کمی داره...خب من اگه بودم بخاطر همچین مسائلی (که زیاد حاد نیستن) به رزومه علمی و کاریم همچین لطمه بزرگی نمی زدم...مخصوصا که دوره فوق خیلی کوتاهه و تا دورتو نگاه کنی تموم میشه و میره...و برای دکترا آپشن های بسیار بهتری برات باز خواهد شد. در کل من احساس می کنم خودت هم میدونی که کایست بهتره ولی یه "ترسی" ته دلت هست که ممکنه شرایطش سخت باشه. به نظر من بر این ترست غلبه کن که ارزشش رو داره.

واقعا ممنونم از نظر دوستان مجترم - یکی از اساتید دانشگاه شریف که قبلا استاد یکی از دانشگاههای کره ای بود هم KAIST رو پیشنهاد کرد- اگر خدا بخواهد قصدم KAIST خواهد بود

woody
July 7th, 2012, 03:34 PM
من آدم پر تلاشی هستم و از سن 17 سالگی کار کردم تا اینکه الان با دیپلم ,حسابدار کارخونه هستم .
به نظرتون من ادامه تحصیل بدم ؟
البته من ابتدای کار منشی بودم تا اینکه یه حسابدار شدم
و رشته تحصیلیم دیپلم فنی حسابداریه
لطفا راهنمایی بدین
یاسمن عزیز...شرط اول برای گرفتن جواب صحیح پرسیدن سوال صحیح هست. مسلما کسی نمی تونه با دونستن این چهار خط راجع به زندگی شما، بهتون نظر قاطع و درستی بده. تصمیم راجع به ادامه تحصیل دادن یا ندادن و رفتن به خارج یا نرفتن به هزار و یک عامل از جمله توانایی شما در زبان، معدل، اهداف، شرایط شغلی کنونی در ایران، بنیه مالی و ... ارتباط داره.

من در جواب شما فقط می تونم بطور کلی بگم که برای تحصیل در کره باید به زبان انگلیسی یا کره ای تسلط خوبی داشته باشید و بتونید از عهده هزینه هاش که حداقل حدودا سالی 10000 دلار هست بر بیایید.
در کل با توجه به همین اطلاعات مختصری که در سوال شما هست "من احساس می کنم" تحصیل در خارج زیاد گزینه منطقی ای برای شما نیست چون پیشرفت کاری خوبی در ایران داشتید و این نشون میده قواعد بازی رو در ایران بلدید و می تونید بیشتر هم پیشرفت کنید. الان ادامه تحصیل در خود ایران بسیار ساده شده و بنا به میزان انرژی و همچنین هزینه ای که می تونید بذارید رنج وسیعی از انتخاب ها رو دارید (از پیام نور تا شعبه های بین المللی دانشگاهها) و با توجه به موقعیت شما شاید بهترین کار این باشه که شغلتون رو از دست ندید و در کنارش در ایران سطح تحصیلیتون رو هم بالا ببرید تا بتونید بیشتر و بهتر پیشرفت کنید. موفق باشید. :)

alikarimi64
July 7th, 2012, 05:26 PM

البته درست ترش اینه، تو کره اقامت نمیدن..مگر با کره ای ازدواج کنین

nima_AA
July 7th, 2012, 09:22 PM
توجه :

به زودی تاپیک جدیدی با موضوع ویزا و اقامت در کره جنوبی (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?45588-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7) باز خواهد شد و اطلاعات مرتبط با ویزا به تاپیک مذکور منتقل خواهد شد

پیشاپیش از دوستان مطلع درخواست همکاری برای درج اطلاعات مفید در این تاپیک را دارم ..... با سپاس مدیر انجمن

dew_frsn
July 10th, 2012, 05:19 PM

اما بهر حال من اگه بخوام بهت نظرمو بگم...من اگه بودم می رفتم کایست. چه کاریه بخوام دانشگاه رنک 27 رو با 500 عوض کنم؟؟ که چی بدست بیارم؟ مگه کانادا دقیقا چه خبره؟...کایست یه سری سختیهایی داره مثل اینکه خارج از دانشگاه کسی اتگلیسی بلد نیست یا ایرانی های کمی داره...خب من اگه بودم بخاطر همچین مسائلی (که زیاد حاد نیستن) به رزومه علمی و کاریم همچین لطمه بزرگی نمی زدم...مخصوصا که دوره فوق خیلی کوتاهه و تا دورتو نگاه کنی تموم میشه و میره...و برای دکترا آپشن های بسیار بهتری برات باز خواهد شد. در کل من احساس می کنم خودت هم میدونی که کایست بهتره ولی یه "ترسی" ته دلت هست که ممکنه شرایطش سخت باشه. به نظر من بر این ترست غلبه کن که ارزشش رو داره. :)

با سلام وخسته نباشید خدمت تمام افرادی که پست های مفید گذاشتن...
من الان بعد یک سال تحصیلی ( کنکور داشتم ) اومدم که دوباره بعد از خوندن مطالب پست بذارم و خوب به جز 4.5 تا پست ( خیلی زیاد تکرارررررییییی :mad:) همه ی پست ها رو خوندم
از woody عزیز واقعا ممنونم چون امید واریم به اقامت در کره خیلی بیشتر شد قبولیت در kaist رو تبریک میگم
و اینکه از دوستان کسی سایت جدید وزارت علوم رو پیدا نکرد؟
راستش سایت رو که دیدم دقیق دست گیرم نشد postech تمام رشته ها برای ارشد و دکترا قابل قبول هست؟
------

woody
July 11th, 2012, 12:49 AM
این لینک سایت جدید وزارت علوم برای رفع شبهه(!) عدم ارزیابی کایست و پستک (توضیحات کمی به هم ریخته شده، به شماره ها دقت کنید تا توضیحات دانشگاهها رو با هم اشتباه نگیرید):
http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/2/%DA%A9%D8%B1%D9%87%20%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8 C.aspx
هر دو دانشگاه مسلما برای تمام رشته ها و مقاطع مورد تایید هستن.

dew_frsn
July 11th, 2012, 03:16 AM
ممنون
پس چرا به یکی از دوستان گفتن که قابل قبول نیست؟
یعنی از این حرف ها بوده که دو روز بعد عوضش می کنن؟! درسته؟:confused:

sh.m
July 11th, 2012, 05:47 AM
ممنون

نه ، از آن حرفا بوده كه در جريان نبودن !

mortezaamjadi
July 11th, 2012, 11:17 AM
ممنون

سلام دوست عزیز- به علت آپ تو دیت بودن زیادی کارکنان وزارت علوم اول گفتن که KAIST مورد تایید نیست- بعد از پیگیری معلوم شد هم KAIST و هم Postech در تمام مقاطع و رشته ها مورد تایید هستند- من خودم برای KAIST معافیت نحصیلی گرفتم

alikarimi64
July 11th, 2012, 12:20 PM
سلام دوست عزیز- به علت آپ تو دیت بودن زیادی کارکنان وزارت علوم اول گفتن که KAIST مورد تایید نیست- بعد از پیگیری معلوم شد هم KAIST و هم Postech در تمام مقاطع و رشته ها مورد تایید هستند- من خودم برای KAIST معافیت نحصیلی گرفتم

با این حال حتما حتما حتما از وزارت علوم استعلام کتبی داشته باشین!

Amirtop
July 11th, 2012, 04:11 PM
سلام به همه دوستان

ممنون
به نظر من اگه کانادا رو ول کنی کره جنوبی بیای بزرگترین اشتباه زندگیتو انجام دادی...همینطور که من انجام دادم...موفق باشی.

dew_frsn
July 12th, 2012, 01:07 PM
:) خدا روشکر ایشا... تا چند سال دیگه هم هیچ تغییری رخ نده البته احتمال تغییر نظر در مورد این دوتا دانشگاه کم هست...
اقا مرتضی تبریک می گم موفق باشید همیشه

dew_frsn
July 12th, 2012, 01:11 PM
به نظر من اگه کانادا رو ول کنی کره جنوبی بیای بزرگترین اشتباه زندگیتو انجام دادی...همینطور که من انجام دادم...موفق باشی.

ببخشید اما حرف شما مثل اینه که دانشگاه صنعتی اصفهان یا شیراز رو ول کنیم دانشگاه ازاد رود هن تهران رو بچسبیم...

dew_frsn
July 12th, 2012, 06:31 PM
سلام سلام سلام!
دوستان یه سوال مهم!
می گم اگه من اینجا مثلا کارشناسی مواد _ صنعتی بخونم می تونم واسه پذیرش از دانشگاه های مثلا KAIST _ POSTECH.... پذیرش برای ارشد مواد _سرامیک بگیرم؟؟؟!

sh.m
July 12th, 2012, 07:29 PM
سلام سلام سلام!
دوستان یه سوال مهم!
می گم اگه من اینجا مثلا کارشناسی مواد _ صنعتی بخونم می تونم واسه پذیرش از دانشگاه های مثلا KAIST _ POSTECH.... پذیرش برای ارشد مواد _سرامیک بگیرم؟؟؟!

احتمالا ميشه ! مي خواي شما از ادميشن دانشگاه هاي مورد نظرتون سوال كن كه با كارشناسي مواد صنعتي ميشه ارشد سراميك خوند ، KAIST زود جواب ميده ،

dew_frsn
July 13th, 2012, 02:09 AM
احتمالا ميشه ! مي خواي شما از ادميشن دانشگاه هاي مورد نظرتون سوال كن كه با كارشناسي مواد صنعتي ميشه ارشد سراميك خوند ، KAIST زود جواب ميده ،

چشم sh.m !
----
یه وب هست که یه کم از شرایط بد و خوب گفته اما کامل نیست !
http://irankore.blogfa.com/

hamid_AA
July 13th, 2012, 07:26 PM
سلام دوستان

اگر بخوای فقط مدرک بگیری و بعد هم اقامت، بی گمان کانادا، اگر هدفت درس و تجربه زندگی در شرق و بعد یک دانشگاه خیلی بهتر تو امریکا است، KAIST ، این طوری هم زندگی در شرق را تجربه کردی هم غرب! هرچند باز هم اگر هدفت درس هست و ادامه تحصیل، باز کانادا خوبه چون چیزی که خیلی مهمه استاد هایی هست که میتونی باهاشون ارتباط بگیری و در کره این کار ساده نیست. از نظر تحصیلی، من اگه بودم نگاه میکردم به تعداد مقاله های هر گروه. گروه خیلی مهمه. دانشگاه رو ملاک قرار نده. ببین کدوم برات رزومه بهتری میسازه. اگر هم بعد ارشد نمی خوای ادامه بدی و فقط اقامت مهمه حتما برو کانادا. اگر گروه کانادای پویا و پر مقاله هست و اعضای ایرانی فعالی داره کانادا بهتره. در کل نظر من کره نشین به کانادا نزدیک تره چون تنها دانشگاه مهم نیست، مثلا اگه بخوای پیانو بزنی یا چمیدون هر کاری غیر درس خوندن، تو کره سخته (گاهی غیر ممکن) باید جایی مثل کانادا باشی که زبون بفهمن!

nima_AA
July 14th, 2012, 12:22 AM
تاپیک جدیدی با عنوان زندگی در کره جنوبی |مشاهدات |مسائل فرهنگی|مسائل متفرقه (http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?46005-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87&p=811625#post811625)ساخته شد و پست های مرتبط به این تاپیک انتقال یافت

لطفا برای بیان تجربیات زندگی در کره از این تاپیک استفاده نمایید ,با تشکر

mersad
July 16th, 2012, 11:10 PM
سلام به دوستان
من به تازگی امتحان ایلتس و تافل دادم و 6.5 - 90 شدم البته بدون هیچگونه زبان خوندنی - سابقه ورزشی زیادی دارم - با زبان کره ای اشنا هستم - مقاله های زیادی رو به فارسی ترجمه کردم در زمینه معماری . معدل کارشناسیم هم 16.73 هست به نظر دوستان که تجریه بیشتری دارن من می تونم از دانشگاه های کره ای بورسیه بگیرم ؟ البته قصد دارم یک بار دیگه امتحان ایلتس و تافل هم بدم واسه نمره بالاتر ولی شما با همون نمرات قبلی در نظر بگیرید .

aminjoon
July 17th, 2012, 11:29 AM
سلام به دوستان
من به تازگی امتحان ایلتس و تافل دادم و 6.5 - 90 شدم البته بدون هیچگونه زبان خوندنی - سابقه ورزشی زیادی دارم - با زبان کره ای اشنا هستم - مقاله های زیادی رو به فارسی ترجمه کردم در زمینه معماری . معدل کارشناسیم هم 16.73 هست به نظر دوستان که تجریه بیشتری دارن من می تونم از دانشگاه های کره ای بورسیه بگیرم ؟ البته قصد دارم یک بار دیگه امتحان ایلتس و تافل هم بدم واسه نمره بالاتر ولی شما با همون نمرات قبلی در نظر بگیرید .

معدلت کافیه.نمره زبانت هم کافیه(بیشتر کردنش واسه کره فرقی نمی کنه).زبان کره ای هم که بلدی خودش شانستو بالا می بره.ترجمه هم که داری.اگه می تونستی حداقل یه مقاله کنفرانسی هم کار کنی که عالی بود.اما خب از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله ندارن.به نظر من که شانس داری...ولی خب میزان پولی که بهت می دن ممکنه کم باشه!در ضمن اگه کسی گفت شانس نداری توجه نکن.از رزومه شما پایینتر هم دیدم که فول فاند گرفته از کره.

woody
July 17th, 2012, 11:42 AM
سلام به دوستان
سابقه ورزشی یا ترجمه مقاله به فارسی زیاد اهمیتی ندارن...نمره زبانتون هم در حال حاضر چیز خاصی نیست و معمولیه...نکات قوتتون معدل خوبه و همچنین آشنایی به زبان کره ای (البته باید امتحان رسمیش رو داده باشید (TOPIK)و مدرک داشته باشید تا اعتیار پیدا کنه)...در ضمن برای فوق لیسانس احتمال بورس کامل بطور کلی کمه...

پس درکل انتظار بالایی نداشته باشید ولی خب اگه منظورتون از بورس تویشن ویور (حال یا کامل یا بخشیش) هست شانس دارید چون گرفتن درصدی تویشن ویور در کره سخت نیست. اگر می خواهید احتمال بورس کامل داشته باشید باید سعی کنید مقاله چاپ کنید یا نمره زبان خوبی بیارید (تافل 110، آیلتس 8)...در ضمن من نمی دونم چرا دوستان می گن نمره زبان برای کره مهم نیست!!! من دانشگاه چونبوک رو بعنوان مثال دیدم که تویشن ویورش "فقط" بر مبنای زبان هست و به نمراتی که گفتم تویشن ویور کامل میده و به کمتر از اونها درصدیش رو میده...بخش اسکالرشیپش رو ببینید غیر از زبان به چیز دیگه ههم اشاره کرده؟
http://en.chonbuk.ac.kr/bb/board.php?action=read&SEQ=224&num=224&movePage=1&pageKey=144&boardID=E_ANN

aminjoon
July 17th, 2012, 11:48 AM
سابقه ورزشی یا ترجمه مقاله به فارسی زیاد اهمیتی ندارن...نمره زبانتون هم در حال حاضر چیز خاصی نیست و معمولیه...نکات قوتتون معدل خوبه و همچنین آشنایی به زبان کره ای (البته باید امتحان رسمیش رو داده باشید (TOPIK)و مدرک داشته باشید تا اعتیار پیدا کنه)...در ضمن برای فوق لیسانس احتمال بورس کامل بطور کلی کمه...

پس درکل انتظار بالایی نداشته باشید ولی خب اگه منظورتون از بورس تویشن ویور (حال یا کامل یا بخشیش) هست شانس دارید چون گرفتن درصدی تویشن ویور در کره سخت نیست. اگر می خواهید احتمال بورس کامل داشته باشید باید سعی کنید مقاله چاپ کنید یا نمره زبان خوبی بیارید (تافل 110، آیلتس 8)...مثلا دانشگاه چونبوک به این نمرات زبان تویشن ویور کامل میده...
در تایید حرفای دوستمون هم بگم که مقاله واسه کره خیلی اهمیت داره.خود من فقط بدلیل تعداد مقالاتم فاند گرفتم.بقیه رزومم شبیه به شما بود

dew_frsn
July 17th, 2012, 02:59 PM
اگه خودمون بخوایم زبان کره ای رو سال اول بهمون یاد میدن؟!
اصلا چرا بعضی دانشگاه ها اجباری هست بعضی ها هم اصلا یاد نمی دن!

Mahmoud_y
July 17th, 2012, 04:19 PM
سلام دوستان.. من دیپلم کامپیتور با معدل 13:80 (تنها نقطه ضعفم به خاطر شرایطی) دارم..آیلتس 8 دارم.. سابقه ترجمه مدارک دانشگاهی.. رزومه تقریباً خوبی دارم..
یکی پیدا شه بهم امید بده.. شانسی برای پذیرش یا بورس دارم؟

woody
July 17th, 2012, 05:28 PM
سلام دوستان.. من دیپلم کامپیتور با معدل 13:80 (تنها نقطه ضعفم به خاطر شرایطی) دارم..آیلتس 8 دارم.. سابقه ترجمه مدارک دانشگاهی.. رزومه تقریباً خوبی دارم..
یکی پیدا شه بهم امید بده.. شانسی برای پذیرش یا بورس دارم؟

تا جاییکه من می دونم و در همین دو پست بالاتر هم لینکش رو گذاشتم دانشگاه چونبوک به آیلتس 8 دو سال اول رو تویشن ویور کامل میده(برای تحصیلات تکمیلی، لیسانس رو خودت میتونی از سایتشون چک کنی)...پس امید هست...بقیه دانشگاهها رو هم بگرد احتمال داره باز هم دانشگاههایی باشن که فقط بر مبنای زبان بورس بدن...

aminjoon
July 17th, 2012, 05:41 PM
بخشی با عنوان نتایج پذیرش در کره ایجاد شد تا علاقمندان تحصیل در کره با دید بالاتر و مقایسه رزومه خودشون با افراد پذیرش شده یا احتمالا ریجکت شده اقدام به اپلای کنن و شانس پذیرششون رو ارزیابی کنن.از دوستان عزیز که الان کره پذیرش شدن یا ریجکت شدن درخواست می کنم نتایج پذیرش خودشون رو توی فروم قرار بدن.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?46293-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C

Mahmoud_y
July 17th, 2012, 05:57 PM
ممنون وودی..
میشه یکم در تویشن ویور توضیح بدی؟

mersad
July 17th, 2012, 09:56 PM
ممنون از راهنماییتون نمرات زبانی که نوشتم بدون خوندن حتی یک کلمه زبان بود یعنی یه جورایی شانسی امتحان دادم ولی الان دارم واسه نمرات بالاتر درس می خونم . مشکلم اینجاست که من مقاله ندارم بدون مقاله نمیشه کامل بورسیه شد ؟ اونم دانشگاهی مثل دانشگاه سئول !!!!!! امتحان topik و نمره بالا در کنار نمره زبان خوب می تونه جای مقاله رو بگیره که کامل بورسیه شم ؟

sh.m
July 18th, 2012, 12:12 PM
اگه خودمون بخوایم زبان کره ای رو سال اول بهمون یاد میدن؟!
اصلا چرا بعضی دانشگاه ها اجباری هست بعضی ها هم اصلا یاد نمی دن!

اگه خودتون نخواين هم بايد بلد باشين ! و مدرك topik داشته باشين
مثلا snu گفته اگه پذيرش بگيرين (با تافل) و بعد هيچي بلد نباشين بايد يه سال با هزينه ي خودتون برين زبان بخونين ! براي ليسانس البته

براي فوق بحثش جداس ، چون به انگليسيه و لزومي نداره بهتون آموزش بدن !

kafshdoozak
July 18th, 2012, 09:19 PM
سلام
من 26 سالمه
لیسانس یکی از رشته های علوم انسانی رو دارم که هیچ جای دنیا به درد نمیخوره...با معدل 13...
معدل دیپلمم 18.5 ئه اما حدود 10 سالی از دیپلمم میگذره
زبان انگلیسیم خوبه...اما مدرک آیلتس یا تافل ندارم
حدود یه سالی میشه دارم زبان کره ای میخونم و قراره امسال امتحان تاپیک رو شرکت کنم و امیدوارم بتونم حداقل 3 بگیرم

میخوام تو کره لیسانس زبان و ادبیات کره ای بخونم
اما ترجیحم سئول نیست...و بیشتر دوست دارم توی شهرهای دیگه این تجربه رو داشته باشم...علاوه بر این دوست دارم از بورس های دانشگاهی هم استفاده کنم
و با توجه به یه سری از اطلاعاتی که از سایتای بعضی دانشگاها به دست آوردم...برای استفاده از بورس دانشگاها یا باید تافل داشت یا تاپیک

زیاد علاقه ای به گرفتن تافل ندارم...اما سخت دارم برای تاپیک تلاش میکنم

سوالم اینه که...اونایی که الان توی کره هستند...شانس منو برای گرفتن پذیرش و بورسیه تحصیلی (با توجه به سن و رشته ای که میخوام بدونم) چقدر میدونن؟

و اینکه دوستان کدوم دانشگاه ها رو بهم پیشنهاد میدن؟

پیشاپیش از توجهتون ممنونم

mersad
July 19th, 2012, 09:16 AM
سلام به همگی من برادرم می خواد تعیین رشته بکنه می خواست بدونه کدوم یکی از رشته های فنی می تونه راحت تر و بهتر بورسیه کامل بگیره ؟ رشته کامپیوتر مد نظر خودم هست بقیه اگه بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم ؟ مثلا کره کدوم رشته ها رو بهتر ساپورت میکنه ؟ اگه بخواد واسه کارشناسی بورسیه بگیره راحت تر از ارشد هست ؟

dew_frsn
July 19th, 2012, 05:40 PM
اگه خودتون نخواين هم بايد بلد باشين ! و مدرك topik داشته باشين
مثلا snu گفته اگه پذيرش بگيرين (با تافل) و بعد هيچي بلد نباشين بايد يه سال با هزينه ي خودتون برين زبان بخونين ! براي ليسانس البته

براي فوق بحثش جداس ، چون به انگليسيه و لزومي نداره بهتون آموزش بدن !
مرسی گلم
اما منظورم ارشد یا ph.D بود!

amino62
July 22nd, 2012, 02:49 PM
سلام
دوستان کسی از فرمت کلی فرم پذیرشی که به سفارت باید بدیم برای ویزا اطلاع داره؟
فرم پذیرش من امده اما فقط یه مهر مربع شکل زیرش داره,همینو باید داد به سفارت؟

amirmassah
July 22nd, 2012, 08:03 PM
سلام دوستان عزیز
من لیسانس کامپیوتر با معدل 14.64، ارشد مکاترونیک با معدل 16.61 هستم. سه تا ژورنال سابمیت شده دارم و 4 تا کنفرانس چاپ شده. مجددا می خوام برای ارشد دوم ترم بهار 2013 و فقط KAIST و بعد POSTECH اپلای کنم با فاند. به یه چند تایی استاد میل زدم که گفتن باید از طریق کمیته پذیرش مدارکم بررسی بشه. به نظر شما دوستان امیدی هست و چقدر؟ اگه باید کار دیگه ای بکنم ممنون می شم راهنمایی کنین.
سپاسگذارم

snu
July 24th, 2012, 12:05 PM
amino62[/B][/B];]سلام
دوستان کسی از فرمت کلی فرم پذیرشی که به سفارت باید بدیم برای ویزا اطلاع داره؟
فرم پذیرش من امده اما فقط یه مهر مربع شکل زیرش داره,همینو باید داد به سفارت؟

فرم پذیرش من هم چنین مهری داشت
در ضمن تو این نامه تمام مشخصات شما و رشته، مقطع و طول دوره باید به طور دقیق نوشته شده باشه

woody
July 24th, 2012, 01:43 PM
سلام دوستان عزیز
من لیسانس کامپیوتر با معدل 14.64، ارشد مکاترونیک با معدل 16.61 هستم. سه تا ژورنال سابمیت شده دارم و 4 تا کنفرانس چاپ شده. مجددا می خوام برای ارشد دوم ترم بهار 2013 و فقط KAIST و بعد POSTECH اپلای کنم با فاند. به یه چند تایی استاد میل زدم که گفتن باید از طریق کمیته پذیرش مدارکم بررسی بشه. به نظر شما دوستان امیدی هست و چقدر؟ اگه باید کار دیگه ای بکنم ممنون می شم راهنمایی کنین.
سپاسگذارم
از نمره زبانتون چیزی ننوشتید...اگر نمره زبان دارید به نظرم اپلای بکنین کسی نمی تونه بگه نمیشه...سعی کنین یه پروپوزال خوب هم بنویسید و اگه تا قبل از اعلام نتایج ژورنالی اکسپت شد حتما ایمیل بزنید و رزومه تون رو آپدیت کنید...ولی اگه ژورنال نشد، نمره زبان بالا هم نشد، معدل بالا هم نباشه...محتاط باشید و احتمال ریجیکت هم بدید که برنامه هاتون به هم نریزه...موفق باشید

woody
July 24th, 2012, 01:45 PM
ممنون وودی..
میشه یکم در تویشن ویور توضیح بدی؟

Tuition wavier یعنی اینکه از پرداخت شهریه معاف میشید.

woody
July 24th, 2012, 02:00 PM
ممنون از راهنماییتون نمرات زبانی که نوشتم بدون خوندن حتی یک کلمه زبان بود یعنی یه جورایی شانسی امتحان دادم ولی الان دارم واسه نمرات بالاتر درس می خونم . مشکلم اینجاست که من مقاله ندارم بدون مقاله نمیشه کامل بورسیه شد ؟ اونم دانشگاهی مثل دانشگاه سئول !!!!!! امتحان topik و نمره بالا در کنار نمره زبان خوب می تونه جای مقاله رو بگیره که کامل بورسیه شم ؟

ببین دوست من نظراتی که اینجا بچه ها میدن هیچکدوم قطعی نیست و اگه خیلی دنبال جواب قطعی هستی و بخوای رو جواب هایی که اینجا می گیری بعنوان یه قانون نگاه کنی ضرر میکنی...ببین بطور کلی شما معدلت خوبه و نمره زبان هم اگر بالای 110 بیاری خویه و شانس داری...ولی در عین حال دقت کن سئول دانشگاه مطرحی هست و احتمالا اپلیکنت های زیادی در این رنج شما داشته باشه بنا بر این خیلی روش نباید حساب باز کنید...مثلا یادگیری کره ای به این امید کار درستی نیست...شما هر هنری داری روی تافل بزن که فردا اگه کره نشد به جای دیگه هم بدردت بخوره (من همین اشتباه رو روی فرانسه کردم و دلف ب1 گرفتم و آخرش یه استاد هم توی فرانسه سلام ما رو علیک نگفت! و عازم کره شدیم) تجربه من می گه این سبک برنامه ریزی زیاد درست نیست. شما رو اصول رزومه ت کار کن (زبان، مقاله،...) فوکوس بیش از حد (یادگیری زبان از صفر تا حد نسبتا بالا) روی یک کشور زیاد درست نیست...مگر برای مقطع لیسانس.

tarkesh
July 24th, 2012, 02:08 PM
سلام
من دانشجوی مهندسی شیمی صنعتی اصفهان هستم با معدل 16 زبان 90
به نظرتون شانس پذیرش با فاند رو دارم؟

IELTS
July 24th, 2012, 10:29 PM
دوستان اعتبار دانشگاه پوسان در چه حدیه؟ ایا ارزش داره اونجا اقدام کنیم؟ ایرانی اونجا هستند؟ چون بیشتر دوستان علاقمند به سئول هستند.
با تشکر

sesoin
July 25th, 2012, 05:22 PM
سلام ...بچه ها بخوایم پول از ایران بفرستیم کره ...کسی راه سراغ داره ؟ صرافیا خیلی میگیرن !

woody
July 25th, 2012, 06:42 PM
سلام ...بچه ها بخوایم پول از ایران بفرستیم کره ...کسی راه سراغ داره ؟ صرافیا خیلی میگیرن !
چاره ای نیست فکر کنم باید به همون صرافی ها پول رو بدین...یا هم یه فرد مورد اعتماد پول رو براتون خارج کنه حالا یا به مقصد کره یا یه کشور دیگه که اونجا فردآشنا ی مقیم (حداقل اقامت دانشجویی)با حساب بانکی داشته باشین که پول رو براتون از اونجا حواله کنه کره...(البته این هم یه مشکل داره که یه مدت گفتن بیشتر از 5 هزار دلار نمیتونه کسی ارز ببره حالا نم یدونم هنوز قانونش اعمال میشه یا نه)...غیر از این ها راهی نیست. اگه هست به ما هم بگین!

amirmassah
July 25th, 2012, 07:38 PM
سلام woody، بابت راهنماییتون سپاسگذارم...
هنوز امتحان تافل ندادم، ولی زبانم خیلی خوب نیست که مطمئن باشم حتما یه نمره خوب میگیرم. فقط 2 تا سوال داشتم:
1. من باید پروپوزال روبه همراه مدارک اپلای واسه کمیته بررسی بفرستم؟
2. آیا واقعا استاد هیچتاثیری در پذیرش یک دانشجو نداره یا اینکه مثلا اگه من از یک استاد خواهش کنم امکانش هست که به کمیته بررسی یه جورهایی سفارش کنه؟
سپاسگذارم

woody
July 25th, 2012, 09:38 PM
سلام woody، بابت راهنماییتون سپاسگذارم...
هنوز امتحان تافل ندادم، ولی زبانم خیلی خوب نیست که مطمئن باشم حتما یه نمره خوب میگیرم. فقط 2 تا سوال داشتم:
1. من باید پروپوزال روبه همراه مدارک اپلای واسه کمیته بررسی بفرستم؟
2. آیا واقعا استاد هیچتاثیری در پذیرش یک دانشجو نداره یا اینکه مثلا اگه من از یک استاد خواهش کنم امکانش هست که به کمیته بررسی یه جورهایی سفارش کنه؟
سپاسگذارم
1. برای کایست پروپوزال لازم نیست ولی یه پروپوزال خوب خبلی شانستو می بره بالا. ببین من از دو تا استاد تو کایست اوکی گرفتم. استاد اولی خیلی گرم جواب داد و گفت تو فرد مناسب برای آزمایشگاه من هستی و اپلای کن و اسم منو رو فرم بنویس و امیدوارم هر چه زودتر ببینمت. استاد دوم یه کم سرد جواب داد یعنی اصلا جواب نداد. بعد از دو ماه که از ایمیلم گذشته بود دانشجوی دکتراش با من تماس گرفت که زمان اپلای رسیده و می تونی اپلای کنی (یعنی خود استاده اصلا با من حرف نمیزد!) من چون به موضوع کار استاد دوم بیشتر علاقه داشتم می خواستم برای اون اپلای کنم. براشون یه پروپوزال فرستادم و گفتم نظرتون چیه. بعد از سه چهر روز خیلی گرم جواب دادن:
Me and Prof. ** had a meeting to discuss your research topic yesterday

We agreed that your research topic seems interesting and prospective. We believe that you will do an unique and a valuable research work in KAIST ** lab and hope to discuss the specific schedule after your admission.

We would like to appreciate your passion for research in KAIST ** laboratory.
و همه چی عوض شد و من برای این استاد اپلای کردم و پذیرش هم گرفتم. بنا براین نقش یک پروپوزال خوب رو دست کم نگیرید. ولی اگه ایده خوبی ندارید پروپوزال ضعیف نفرستید.

2. صد در صد در مورد کایست استاد پیدا کنید و بعد اپلای کنید. اگر نظر استاد مساعد باشه پذیرش شما 99% حله. این رو یه دانشجوی سال بالای کایست بهم گفت (با ایمیل) و فکر کنم تجربه بچه های این فروم هم همین رو نشون داد. یکی از بچه های همین جا که روزمه خوبی هم داشت و از پستک هم پذیرش گرفت از کایست ریجکت شد به نظرم فقط چون استاد نداشت.

mohamad123
July 28th, 2012, 10:46 PM
سلام

کسی اطلاع داره که دانشگاهی به نام KIST در چه سطحی است آیا با دانشگاه KAIST قابل مقایسه هست؟

ممنون

woody
July 28th, 2012, 11:45 PM
سلام

کسی اطلاع داره که دانشگاهی به نام KIST در چه سطحی است آیا با دانشگاه KAIST قابل مقایسه هست؟

ممنون

نه دوست عزیز تا جاییکه من می دونم نه. عمده پیشرفت و اعتبار بین المللی KAIST بعد از 2006 و شروع ریاست پرفسور Sue (رئیس دپارتمان مکانیکMIT) شروع شده و KIST سالها قبلش از KAIST جدا شده. من هم در رنکینگ های بین المللی یا حتی لیست وزارت علوم اسمی از این موسسه ندیدم. البته این به این معنی نیست که لزوما موسسه ضعیفی باشه ولی فکر می کنم اعتبارش با KAIST قابل مقایسه نباشه. دانشگاههای تاپ کره Korea University, KAIST, Yonsei University, Seoul National University, POSTECH هستن.

amirmassah
July 31st, 2012, 04:48 PM
سلام woody، سپاسگذارم واسه راهنمایی هاتون...
فقط یه قضیه، من همونطور که گفتم می خوام واسه ارشد دوم اپلای کنم! از استاد هایی که بهشون میل زدم، یا جوابم رو ندادند یا گفتند که باید کمیته بررسی کنه! فکر کنم بتونم یه پروپوزال خوب بنویسم، حالا به نظر شما همون هایی که حداقل جواب رو بهم دادند، پروپوزال بفرستم واسشون ؟ یا ...
و به عنوان سوال دیگه، آیا تاثیر استاد در پذیرش یه دانشجو، واسه ارشد و دکتری یکسان هست؟
با تشکر...

miladuni2020
August 3rd, 2012, 12:38 PM
سلام....... بچه ها برای ثبت نام در دانشگاه Korea university حتما باید فرم ارسال کنیم؟؟؟ یعنی Online نداره؟

samane bahrami
August 4th, 2012, 07:24 PM
با سلام و احترام
من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم اما معدلم خیلی کم شده البته نمره به ما خیلی کم می دادن و همین باعث شد که معدلم پایین بشه اصفهان جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی بودم بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مشغول به کار شدم الان 4 سال سابقه کاری دارم و کارمند دفتر امور بین الملل وزارت راه و شهرسازی هستم اگه بخوام با دیپلم ریاضی فیزیکم که معدلم در اون 17 هستش درخواست کنم به نظر شما می تونم پذیرش بگیرم . خواهش می کنم هر کس می تونه به من راهنمایی موثر و مفید بده کمک کنه ازتون ممنون میشم البته تازه شروع کردم و دارم زبان کره ای رو در یک آموزشگاه یاد می گیرم.
با تشکر فراوان

ershadpoor
August 5th, 2012, 09:08 PM
سلام بر دوستان بامرام
من میخام واسه مستر مکانیک واسه کایست (KAIST)اقدام کنم معدل کارشناسیم 16.7 از دانشگاه ملی کرمانه و مدرک زبانم دارم حالا کسی از دوستان میتونه یه راهنمایی کنه که
1چقدر شانس پذیرش با اسکالرشیپ کایست رو دارم؟ و این اسکالرشیپ چند سالس یعنی هر 2 سالو پوشش میده یا نه؟
2 آیا این اسکالرشیپ هزینه زندگی رو هم پوشش میده؟
3 بطور میانگین هزینه زندگی در دایجون چقدره؟
خیییییییییلی منونم:):)

Mahmoud_y
August 6th, 2012, 01:53 PM
سلام دوستان
من دارم شانسمو برای دانشگاه چونبوک امتحان میکنم. میخواستم بدونم این دانشگاه معتبر هست.. آیا میشه این دانشگاه و با دانشگاه هایی مثل kasit و snu و .... مقایسه کرد؟ممنون

woody
August 7th, 2012, 09:52 PM
سلام دوستان
من دارم شانسمو برای دانشگاه چونبوک امتحان میکنم. میخواستم بدونم این دانشگاه معتبر هست... آیا میشه این دانشگاه و با دانشگاه هایی مثل kasit و snu و .... مقایسه کرد؟ممنون
چونبوک در رنکینگ های داخلی کره دانشگاه یازدهم هست و هر چند دانشگاه خوبی هست ولی اعتبارش در سطح دانشگاههایی که مثال زدید نیست. اما بهرحال دانشگاه خوبیه و گویا داره به دانشجوهای اینترنشنال هم خوب پذیرش میده. من دو نفر رو در سفارت دیدم که برای این دانشگاه داشتند ویزا می گرفتند...پس خیلی تنها نخواهید بود :)

woody
August 7th, 2012, 10:13 PM
سلام بر دوستان بامرام
من میخام واسه مستر مکانیک واسه کایست (KAIST)اقدام کنم معدل کارشناسیم 16.7 از دانشگاه ملی کرمانه و مدرک زبانم دارم حالا کسی از دوستان میتونه یه راهنمایی کنه که
1چقدر شانس پذیرش با اسکالرشیپ کایست رو دارم؟ و این اسکالرشیپ چند سالس یعنی هر 2 سالو پوشش میده یا نه؟
2 آیا این اسکالرشیپ هزینه زندگی رو هم پوشش میده؟
3 بطور میانگین هزینه زندگی در دایجون چقدره؟
خیییییییییلی منونم:):)
1-شانش اسمش روشه :) شانش همیشه هست.
2-اصولا کایست پذیرش بدون بورس نداره و تمام دانشجوهایی که پذیرش می شند این بورس رو برای سال اول می گیرند. این بورس سال به سال با توجه به عملکرد تحصیلیتون تمدید میشه (معدلتون باید بالای 3 از 4.3 باشه. به ازای هر صدم که پایین سه بیایید باید 50 دلار شهریه بدید) و میتونه تمام طول تحصیلتون رو پوشش بده.
3و 4- بورس کایست در حال حاضر ماهی 300 دلار هست (علاوه بر شهریه). هزینه ها در کمپ دانشگاه پایین (سوبسیدی) هست. ولی شما ماهی 100 دلار هم اضافه بر این مقدار برای "حداقل" زندگی باید داشته باشید: خوابگاه 40 دلار، غذا 250 دلار (یک ست غذا تقریبا 3 دلار)، 50 دلار هم برای تفریح و حمل و نقل (بلیط مترو و اتوبوس 1 دلار) 50 تا هم برای مخارج متفرقه مثل لباس، لوازم بهداشتی و غیره...در مورد هزینه های درمان، بیمه ملی کره رو کایست براتون می گیره که هزینه درمانتون در بیمارستانهای عادی یک سوم میشه و کلینیک داخل دانشگاه هم رایگانه . ولی بطور کلی برای یک زندگی نرمال 500 دلار در ماه رو در نظر بگیرید.

woody
August 7th, 2012, 10:23 PM
سلام woody، سپاسگذارم واسه راهنمایی هاتون...
فقط یه قضیه، من همونطور که گفتم می خوام واسه ارشد دوم اپلای کنم! از استاد هایی که بهشون میل زدم، یا جوابم رو ندادند یا گفتند که باید کمیته بررسی کنه! فکر کنم بتونم یه پروپوزال خوب بنویسم، حالا به نظر شما همون هایی که حداقل جواب رو بهم دادند، پروپوزال بفرستم واسشون ؟ یا ...
و به عنوان سوال دیگه، آیا تاثیر استاد در پذیرش یه دانشجو، واسه ارشد و دکتری یکسان هست؟
با تشکر...
خواهش می کنم دوست من. تا جاییکه که من میدونم بعنوان قانون کلی (که البته ممکنه استثنا هم داشته باشه) پذیرش مستر توسط یک کمیته پذیرش داده میشه نه نظر یک استاد (دلیلی که اون اساتید به شما اینطور جواب دادن هم همینه) ولی در دکترا نظر استاد بخش اصلی هست و کمیته پذیرش فقط شرایط کلی شما رو تایید می کنه که مینیمم ها رو داشته باشید. درمورد مکانیک کایست این مسئله بطور واضخ تو سایت دانشکده گفته شده که برای پذیرش ارشد استاد نقشی نداره و "نیاز به تماس با اساتید نیست". بنا براین به نظر من انرژی گذاشتن روی پروپوزال نوشتن و تماس با اساتید خیلی توجیه نداره هر چند ضرر هم نداره.

dana01
August 8th, 2012, 12:12 AM
سلم دوستان کسی اطلاع داره که آیا مدرکه پیام نور برای کره معتبر هست یا نه!ممنون

woody
August 8th, 2012, 12:25 AM
سلم دوستان کسی اطلاع داره که آیا مدرکه پیام نور برای کره معتبر هست یا نه!ممنون
من برای کره موردی ندیدم که با مدرک پیام نور اپلای کرده باشن (امیدوارم کسی با این تجربه اینجا باشه) ولی عجالتا بطور کلی خدمتتون عرض می کنم مدرک پیام نور مشکلی نداره و کاملا معتبر هست و من بچه هایی رو دیدم که با مدرک پیام نور از کشورهای اروپایی پذیرش و حتی بورس گرفتند پس نباید برای کره هم مشکلی باشه.

sanaz1361
August 8th, 2012, 09:04 AM
سلام،

من بیشتر قسمتها رو خوندم. ولی فکر نمیکنم در مورد وسایلی که می تونیم از ایران ببریم دوستان نظرات جامعی داده باشند. از دوستایی که در کره زندگی می کنند ممنون می شم که اگر تجاربشون رو در اختیار ما هم قرار بدن. چون این فصل خیلی از بچه ها پذیرش گرفتن و دارن میان کره، فکر می کنم یه جواب خیلی جامع بتونه به سوالات خیلی از بچه ها در این مورد پاسخگو باشه.
من برای ترم پاییز در مقطع دکتری تونستم پذیرش بگیرم. می خواستم بدونم با توجه به محدودیت باری که دارم، چه وسایلی با خودم بیارم. در ضمن قراره که من توی خوابگاه ساکن بشم. وسایلی مثل پتو و سشوار، اتو ،بالشت و ...............اینجور موارد با خودم بیارم یا از خود کره تهیه کنم. و اگه پیشنهاد می کنید از کره تهیه کنم از کجا؟ در ضمن آیا برق کره همون 220 ولت مثل ایران هستش؟ برای آوردن وسایل برقی مثل سشوار و.....از ایران می خوام بدونم که مشکلی پیش نمیاد.

در ضمن هوای کره تا جه ماهی گرم هستش؟ باید چه جود لباس هایی با خودم برای September به بعد بیارم؟

پیشاپیش از توجهتون ممنونم.

dana01
August 8th, 2012, 10:02 AM
سلام دوستان.آقای وودی ممنون که انقدر زود جواب دادین!می خواستم بدونم کدوم یکی از این رشته ها تاپ تره تو کره:معماری/صنایع/مهندسی پزشکی/مهندسی کامپیوتر!ممنون

woody
August 8th, 2012, 04:03 PM
سلام دوستان.آقای وودی ممنون که انقدر زود جواب دادین!می خواستم بدونم کدوم یکی از این رشته ها تاپ تره تو کره:معماری/صنایع/مهندسی پزشکی/مهندسی کامپیوتر!ممنون
سوال شما کمی عجیبه :) .فکر نمی کنم بشه در هیچ کشوری قاطعانه همچین طبقه بندی کرد. نظر شخصی من اینه که در کره هم مثل هر کشور دیگه ای شما در هر کدوم از این رشته ها وارد دانشگاههای خوب بشید و تو اون رشته دانشجوی ممتازی باشید به اون موقعیت "تاپ" می رسید. پیشنهاد می کنم برای انتخاب رشته تحصیلی بیشتر به علایق و توانایی خودتون نگاه کنید و سعی کنید وارد بهترین دانشگاهی بشید که میتونید.

sesoin
August 9th, 2012, 01:51 PM
سلام،

من بیشتر قسمتها رو خوندم. ولی فکر نمیکنم در مورد وسایلی که می تونیم از ایران ببریم دوستان نظرات جامعی داده باشند. از دوستایی که در کره زندگی می کنند ممنون می شم که اگر تجاربشون رو در اختیار ما هم قرار بدن. چون این فصل خیلی از بچه ها پذیرش گرفتن و دارن میان کره، فکر می کنم یه جواب خیلی جامع بتونه به سوالات خیلی از بچه ها در این مورد پاسخگو باشه.
من برای ترم پاییز در مقطع دکتری تونستم پذیرش بگیرم. می خواستم بدونم با توجه به محدودیت باری که دارم، چه وسایلی با خودم بیارم.

در ضمن قراره که من توی خوابگاه ساکن بشم. وسایلی مثل پتو و سشوار، اتو ،بالشت و ...............اینجور موارد با خودم بیارم یا از خود کره تهیه کنم. و اگه پیشنهاد می کنید از کره تهیه کنم از کجا؟ در ضمن آیا برق کره همون 220 ولت مثل ایران هستش؟ برای آوردن وسایل برقی مثل سشوار و.....از ایران می خوام بدونم که مشکلی پیش نمیاد.

در ضمن هوای کره تا جه ماهی گرم هستش؟ باید چه جود لباس هایی با خودم برای September به بعد بیارم؟

پیشاپیش از توجهتون ممنونم.
وسایلی که بیارین خوبه....اگه کتاب خیلی دوست داشتنی دارین بیارین...کفش اینجا گرونه .بقیه لباس ها نه. البته فشن کره فرق داره با 90% کره زمین بستگی داره خودتون چی میخواین بپوشین اگه هر مدلی باشه براتون مهم نیست یا میخواین هم رنگ جماعت باشین اینجا بخرین اما اگه نه ایران بخرین لباس...تا اخر ماه 9 گرمه بعد باد و سرماست بعد برف بعد گرما...اما الان خیلی گرم و شرجیه........
خیلی از خوابگاه ها وسایل گرمایشی برقی رو نمیذارن استفاده کنید! حواستون باشه.....برق هم یکیه....بالش اینا رو خودشون میدن....بشقاب و از این جور خرت و پرت هارم بیاین اینجا یه مغازه هایی هست به اسم دایزو از اینجا ارزون بخرین...اگه خیلی سرما اذیتتون میکنه پتو بیارین بد نیست...
هوا زمستون تا منفی 20 هم میره ! لباس گررررررررررررررررم...........ه بیارین.........اجیل اینجا گرونه میوه نیز هم.....من اگه قرار بود دوباره بیام یه عالمه غذا میاوردم ...لباس رو میشه اینجا خرید اما باز میل خودتونه......
تو بخش زندگی تو کره باز مفصل نوشتم

Yasser_
August 12th, 2012, 09:21 AM
وسایلی که بیارین خوبه....اگه کتاب خیلی دوست داشتنی دارین بیارین...کفش اینجا گرونه .بقیه لباس ها نه. البته فشن کره فرق داره با 90% کره زمین بستگی داره خودتون چی میخواین بپوشین اگه هر مدلی باشه براتون مهم نیست یا میخواین هم رنگ جماعت باشین اینجا بخرین اما اگه نه ایران بخرین لباس...تا اخر ماه 9 گرمه بعد باد و سرماست بعد برف بعد گرما...اما الان خیلی گرم و شرجیه........
خیلی از خوابگاه ها وسایل گرمایشی برقی رو نمیذارن استفاده کنید! حواستون باشه.....برق هم یکیه....بالش اینا رو خودشون میدن....بشقاب و از این جور خرت و پرت هارم بیاین اینجا یه مغازه هایی هست به اسم دایزو از اینجا ارزون بخرین...اگه خیلی سرما اذیتتون میکنه پتو بیارین بد نیست...
هوا زمستون تا منفی 20 هم میره ! لباس گررررررررررررررررم...........ه بیارین.........اجیل اینجا گرونه میوه نیز هم.....من اگه قرار بود دوباره بیام یه عالمه غذا میاوردم ...لباس رو میشه اینجا خرید اما باز میل خودتونه......
تو بخش زندگی تو کره باز مفصل نوشتم

سلام به همه دوستان
ممنون از تلاش همه شماها برای کمک به دیگران.
یه سوال دارم و امیدوارم که کمکم کنید.
من از دانشگاه ULSAN برای دوره post-doc پذیرش دارم و فاند ماهیانه من بعد از مالیات کسورات 2000 دلار هست. تقریبا 2500000 Won. متاهل هستم. آیا این فاند برای زندگی تو ulsan مناسب هست؟
هزینه اجاره خونه تو این شهر چطوره؟ مخارج دیگه چی؟ البته قراره که یک سال اونجا بمونم.
ویزام برای سفارت فرستاده شده اما هنوز اقدامی نکردم چون به نظر میرسه این پول کافی نیست.

ممنون از همه شما

sesoin
August 13th, 2012, 10:36 AM
سلام به همه دوستان
من از دانشگاه ULSAN برای دوره post-doc پذیرش دارم و فاند ماهیانه من بعد از مالیات کسورات 2000 دلار هست. تقریبا 2500000 Won. متاهل هستم. آیا این فاند برای زندگی تو ulsan مناسب هست؟
هزینه اجاره خونه تو این شهر چطوره؟ مخارج دیگه چی؟ البته قراره که یک سال اونجا بمونم.
ویزام برای سفارت فرستاده شده اما هنوز اقدامی نکردم چون به نظر میرسه این پول کافی نیست.

ممنون از همه شما
شهریه هم باید بدین؟؟
خونه که نه اما اگه همسرتون راضی میشه تو 2 تا اتاق زدگی کنه باهاتون ...ماهی 600$ هم میشه جای خوب یافت...با بقیه اش هم باس بچرخونین دیگه...سخته....اما نشدنی نیست....

Yasser_
August 13th, 2012, 12:23 PM
شهریه هم باید بدین؟؟
خونه که نه اما اگه همسرتون راضی میشه تو 2 تا اتاق زدگی کنه باهاتون ...ماهی 600$ هم میشه جای خوب یافت...با بقیه اش هم باس بچرخونین دیگه...سخته....اما نشدنی نیست....

سلام
ممنون از پاسخ شما
پست داک مدرک نیست که شهریه پرداخت بشه. یک قرارداد کاری هست بین منو و دانشگاه UNIST. در واقع قرارداد بین من و یه استاد امضاء شده.
شهر مورد نظر، سئول نیست. Ulsan هست. 2000 دلار بعد از کسر مالیات و غیره هست. من که تحقیق کردم از طریق سایت ها، برای دو نفر بین 850 تا 2400 دلار هزینه میشه. ولی استاد میگه که ماکزیمم 1500 دلار تو ulsan هزینه میشه.

اگر اطلاعاتی دارید، لطفا بفرمائید.

ممنون

sesoin
August 14th, 2012, 09:14 AM
سلام
ممنون از پاسخ شما
پست داک مدرک نیست که شهریه پرداخت بشه. یک قرارداد کاری هست بین منو و دانشگاه UNIST. در واقع قرارداد بین من و یه استاد امضاء شده.
شهر مورد نظر، سئول نیست. Ulsan هست. 2000 دلار بعد از کسر مالیات و غیره هست. من که تحقیق کردم از طریق سایت ها، برای دو نفر بین 850 تا 2400 دلار هزینه میشه. ولی استاد میگه که ماکزیمم 1500 دلار تو ulsan هزینه میشه.
!اگر اطلاعاتی دارید، لطفا بفرمائید.

ممنون
ااا unist ?!
moeen mh تو این فزوم هست...همین دانشگاه درس میخونه........اینی که من گفتم بر اساس شنیده هام از معیین بود...باز خودتونم یه سوال بکنید ازش ؟!

Yasser_
August 14th, 2012, 11:00 AM
ااا unist ?!
moeen mh تو این فزوم هست...همین دانشگاه درس میخونه........اینی که من گفتم بر اساس شنیده هام از معیین بود...باز خودتونم یه سوال بکنید ازش ؟!

سلام
متشکرم از پاسخ شما.
من با این فروم ها خیلی آشنا نیستم.
چطور میتونم معیین رو پیدا کنم؟ search کردم ولی پیدا نشد.
وودی به من گفتند که با این پول میشه زندگی comfortable داشت. ولی شما میفرمائید که نه؟
ویزام اومده ولی به خاطر همین مساله برای اون اقدام نکردم. نظر شماها خیلی میتونه به من کمک کنه. اگرچه صحبتهای وودی امیدوار کننده است.

لطف میکنید.

hamid_AA
August 14th, 2012, 11:03 AM
سلام به همه دوستان

ممنون از همه شما

درود

2000 دلار پول خیلی خوبیه و به راحتی می تونید زندگی کنید و پس انداز خوبی هم داشته باشید. اجاره خونه دو حالت داره یا پول پیش بالا یا اجاره بالا، برای یک خونه چهل متری میتونید به صورت دو میلیون پیش و ماهی 300 هزار وون اجار کنید یا مثلا ده میلیون پیش و 220 هزار وون. هزینه گاز و برق هم روی هم رفته 40 هزار وون. آب رایگان هست. چون آشپزی میکنید هزینه خوراک بسیار پایین هست و حدودا نفری صد هزار وون در ماه درمیاد. کرایه ماشین هم پنجاه هزار وون. اگر خیلی خوب زندگی کنید و خوب بخوردید و خوب بپوشید و تفریح کنید در حدود 300 دلار براتون هر ماه باقی میمونه.

Soilarez
August 16th, 2012, 12:29 PM
سلام دوستان
من قصد اپلاي به دو تا از دانشگاههاي خوب كره رو دارم و ازتون در اي باره راهنمايي مي خوام
شرايطم هم به اين شكله:لطفا با اين شرايط شانسم رو براي Pohang-KAIST-SNU-KOREA-YONSEI-
بگين كه كدوم هارو اپلاي كنم شانس قبوليم زياده-يا متوسطه
براي رشته مهندسي محيط زيست و علوم زمين
ليسانس مهندسي معدن سراسري
معدل(تا ترم 7): 13.8 هنوز يه ترمم دارم كه ميتونم تا 14.2 بالا بكشم
تافل راحت بالاي (90 چون كلاساي آزمايشي رفتم و استاداي اونجا تاييد كردن از اين مطمئنم)
GRE بخش عددي رو كامل و وربال هم خوب مي زنم
يه مقاله كنفرانس خارجي دارم آماده مي كنم
بورس زياد برام مهم نيست حالا فقط يكم شهريه رو معاف بشم هم قابل قبوله

fm1373
August 20th, 2012, 04:55 PM
سلام من نمی دونم الان اینجا می نویسم درسته یا نه تازه با این جا اشنا شدم خیلی نمی دونم در مورد اینجا تازه عضو شدم من یه سوال داشتم لطفا کامل جوابمو بدین من می خوام برای ارشد هر طور شده برم کره حالا سوال
کدوم دانشگاه ها خیلی خوبه از همه لحاظ سطح دانشگاه حقوق و امکانات و این که من هنوز لیسانس نگرفتم برای بورس تاثیر داره تو لیسانس کدوم دانشگاه خونده باشی یا نه واینکه من باید چیکار کنم که صددرصد بتونم بورس بگیرم زبان یا معدل یا هرچی که هست بهم بگین من تلاشمو می کنم خیلی ممنونم لطفا کامل بران توضیح بدین

IELTS
August 20th, 2012, 08:56 PM
سلام من نمی دونم الان اینجا می نویسم درسته یا نه تازه با این جا اشنا شدم خیلی نمی دونم در مورد اینجا تازه عضو شدم من یه سوال داشتم

لطفا کامل جوابمو بدین من می خوام برای ارشد هر طور شده برم کره حالا سوال
کدوم دانشگاه ها خیلی خوبه از همه لحاظ سطح دانشگاه حقوق و امکانات و این که من هنوز لیسانس نگرفتم برای بورس تاثیر داره تو لیسانس کدوم دانشگاه خونده باشی یا نه واینکه من باید چیکار کنم که صددرصد بتونم بورس بگیرم زبان یا معدل یا هرچی که هست بهم بگین من تلاشمو می کنم خیلی ممنونم لطفا کامل بران توضیح بدینلطفا اگه میشه هرچه سریعتر جوابمو بدین ممنون می شم چون این جواب خیلی حیاتیه زندگیم از الان تا چند سال دیگه رو شامل میشه خیلی ممنون

دوست عزیز.
اگر یک ساعت وقت میزاشتید میتوانستید این تاپیک رو مطالعه نمایید دست شما میومد که بهترینهای کره جنوبی کدام دانشگاهها می باشند.
Kaist , SNU , Postech , Younesi , Korea national University

viana
August 20th, 2012, 08:58 PM
سلام.چقدر شما عجولین:)منظورتون بورس کره س؟فرمهای graduateتازه توی بهمن میاد.دانشگاه هایی که من پیشنهاد می کنم snu.kaistهست البته تعریف pusanرو هم زیاد شنیدم.snuفکر می کنم رتبه ش 51هست رتبه ی مهندسیشم 31!من منظورتون رو از دوسه خط اخر متوجه نشدم؟در ضمن هیچ کس نمیتونه صد درصد به شما بگه که چیکار کنین که بورس بگیرین حتی اگه بهترین شرایط رو داشته باشین!هر دانشگاهی هم مینیمم خاص خودش رو داره میتونین سایتشون رو چک کنین وببینین که حداقل نمره برای معدل و مدرک زبانشون چقدره!با استادهم در ارتباط باشین به نفعتونه.اگرم برای بورس دولتی میخواین اقدام کنین پست اول تاپیک بورس دولت کره جنوبی یه گایدنسه که نمره و همه رو توضیح داده!(سرعتم به شدت پایینه نمیتونم لینکش رو بدم)موفق باشین

fm1373
August 21st, 2012, 09:31 AM
خیلی ممنونم از جوابهاتون ولی خیلی ناقص بود من اصلا عجول نیستم من یه ساعت که بماند دو سه ساعتی وقت گذاشتم و اکثر صفحات رو مطالعه کردم ولی بین چند تا دانشگاه موندم مثل الان که شما دقیقا همون دانشگاه هارو نوشتین من منظورم این بود که بین اینا کدوم از همه لحاظ بهتره مخصوصا از نظر مالی اقا یا خانوم viana این دو تا دانشگاهی که گفتین غیر از رتبه از نظر مالی هم بهتر از دانشگاه های دیگست؟ تو خود سئوله ؟ و اون چند خط اخر رو دوباره تو ضیح می دم تا متوجه بشین من اون چند صفحه رو که مطالعه کردم هر کسی به یه طریقی بورس شده بود استاد ، پروپوزال و ..... من یه جواب کلی تر و بهتر می خوام از شمایی که بورس شدین من چیکار کنم که بورس بشم که از حالا شروع کنم به انجامش نوشته بودید که زبان خیلی مهمه ایلس 6 درسته ؟ معدل چقدر مهمه؟ استاد چقدر مهمه؟ اینکه من امیدی به پیدا کردن استاد ندارم و دانشگاهی که میرم احتمالا در سطح دانشگاه های خوب کشور نباشه اینا تاثیری داره یا نه؟ اینکه من زبان کره ای یاد بگیرم یا نه؟مقاله و .... لطفا همه رو برام توضیح بدین فکر کنین من صفرم خیلی ممنون البته من عجول نیستم ولی اگه میشه هرچه سریعتر جوابمو بدین من منتظرم بازم ممنونم

fm1373
August 21st, 2012, 10:12 AM
خیلی ببخشید ولی نظرتون در مورد دانشگاه postech چیه؟ لطفا در مورد این دانشگاه هم توضیح بدین البته من برای رشته های مهندسی می خوام بورسیه رو ممنون

aminjoon
August 21st, 2012, 10:19 AM
خیلی ممنونم از جوابهاتون ولی خیلی ناقص بود من اصلا عجول نیستم من یه ساعت که بماند دو سه ساعتی وقت گذاشتم و اکثر صفحات رو مطالعه کردم ولی بین چند تا دانشگاه موندم مثل الان که شما دقیقا همون دانشگاه هارو نوشتین من منظورم این بود که بین اینا کدوم از همه لحاظ بهتره مخصوصا از نظر مالی اقا یا خانوم viana این دو تا دانشگاهی که گفتین غیر از رتبه از نظر مالی هم بهتر از دانشگاه های دیگست؟ تو خود سئوله ؟ و اون چند خط اخر رو دوباره تو ضیح می دم تا متوجه بشین من اون چند صفحه رو که مطالعه کردم هر کسی به یه طریقی بورس شده بود استاد ، پروپوزال و ..... من یه جواب کلی تر و بهتر می خوام از شمایی که بورس شدین من چیکار کنم که بورس بشم که از حالا شروع کنم به انجامش نوشته بودید که زبان خیلی مهمه ایلس 6 درسته ؟ معدل چقدر مهمه؟ استاد چقدر مهمه؟ اینکه من امیدی به پیدا کردن استاد ندارم و دانشگاهی که میرم احتمالا در سطح دانشگاه های خوب کشور نباشه اینا تاثیری داره یا نه؟ اینکه من زبان کره ای یاد بگیرم یا نه؟مقاله و .... لطفا همه رو برام توضیح بدین فکر کنین من صفرم خیلی ممنون البته من عجول نیستم ولی اگه میشه هرچه سریعتر جوابمو بدین من منتظرم بازم ممنونم
شما در مورد مسائل مالی و اینکه چقدر می تونید فاند بگیرید باید با استاد مکاتبه کنید...مقدارش رو ایشون مشخص می کنن نه دانشگاه.شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی باید یه رزومه خوب داشته باشید که شامل معدل خوب،نمره زبان خوب،در صورت امکان مقاله و سابقه کار می شه...شما اگر دانشجو هستید سعی کنید شب و روز برای بالا بردن معدلتون تلاش کنید...معدل مهمترین بخش رزومتون هست.سعی کنید درسای تخصصی رو حتما بالا بگیرید.در درجه دوم سابقه پژوهشی و سابقه کار مهمه...استادهای شرق بسیار به این سابقه پژوهشی اهمیت می دن.اگه بتونید با یکی از استادای دانشگاهتون کار کنید و حداقل یه مقاله کنفرانسی ارائه بدید خیلی خوبه.اما در مورد زبان باید بگم که مینیمم بیشتر دانشگاه های کره آیلتس 6 هست.هر چی شما بالاتر بگیری رزومت رو قویتر کردی.باز هم تاکید می کنم که معدل رو هرگز سرسری نگیر...اگر معدلت بالای 17 باشه قول می دم از بیشتر دانشگاه های کره بتونی پذیرش بگیری

Soilarez
August 21st, 2012, 08:12 PM
سلام دوستان
من قصد اپلاي به دو تا از دانشگاههاي خوب كره رو دارم و ازتون در اي باره راهنمايي مي خوام
شرايطم هم به اين شكله:لطفا با اين شرايط شانسم رو براي Pohang-KAIST-SNU-KOREA-YONSEI-
بگين كه كدوم هارو اپلاي كنم شانس قبوليم زياده-يا متوسطه
براي رشته مهندسي محيط زيست و علوم زمين
ليسانس مهندسي معدن سراسري
معدل(تا ترم 7): 13.8 هنوز يه ترمم دارم كه ميتونم تا 14.2 بالا بكشم
تافل راحت بالاي (90 چون كلاساي آزمايشي رفتم و استاداي اونجا تاييد كردن از اين مطمئنم)
GRE بخش عددي رو كامل و وربال هم خوب مي زنم
يه مقاله كنفرانس خارجي دارم آماده مي كنم
بورس زياد برام مهم نيست حالا فقط يكم شهريه رو معاف بشم هم قابل قبوله

من نميدونم يه پست بعد از من به طور كامل جواب داده شد ولي نميدونم چرا هيچكي اصلا به مال من نگاهم نكرده.....حتما بايد بعدش بنويسم فوري يا اضطراري يا ..........
ممنون ميشم يه راهنمايي كنن دوستان مشغول به تحصيل در كره يا دوستاني كه در اين زمينه اطلاعات خوبي دارن

sh.m
August 21st, 2012, 10:38 PM
من نميدونم يه پست بعد از من به طور كامل جواب داده شد ولي نميدونم چرا هيچكي اصلا به مال من نگاهم نكرده.....حتما بايد بعدش بنويسم فوري يا اضطراري يا ..........
ممنون ميشم يه راهنمايي كنن دوستان مشغول به تحصيل در كره يا دوستاني كه در اين زمينه اطلاعات خوبي دارن
خوب کسی نمی تونه بگه که حتما قبول میشین یا عکسش واسه همینه که جوابی داده نمیشه
شما شانست رو امتحان کن یا میشه یا نمیشه دیگه سعی کنین استاد پیدا کنین شرمنده که بیشتر نمی تونم کمک کنم

woody
August 22nd, 2012, 08:16 AM

دوست عزیز شما معدلتون متاسقانه کمی پایینه. اگه تافل بالا (البته نود بالا نیست متوسطه) و کنفرانس رو تا موقع اپلای ردیف کنین میشه گفت شانستون در بهترین حالت برای این دانشگاهها 50-50 هست.

woody
August 22nd, 2012, 08:31 AM
سلام من نمی دونم الان اینجا می نویسم درسته یا نه تازه با این جا اشنا شدم خیلی نمی دونم در مورد اینجا تازه عضو شدم من یه سوال داشتم لطفا کامل جوابمو بدین من می خوام برای ارشد هر طور شده برم کره حالا سوال
کدوم دانشگاه ها خیلی خوبه از همه لحاظ سطح دانشگاه حقوق و امکانات و این که من هنوز لیسانس نگرفتم برای بورس تاثیر داره تو لیسانس کدوم دانشگاه خونده باشی یا نه واینکه من باید چیکار کنم که صددرصد بتونم بورس بگیرم زبان یا معدل یا هرچی که هست بهم بگین من تلاشمو می کنم خیلی ممنونم لطفا کامل بران توضیح بدین

هر پنج تای این دانشگاهها که دوستان گفتن "خیلی خوبن" خیالتون راحت! :) شما برای همشون اپلای کنید هر کدوم بهتون پذیرش داد برید. اصولا اپلای قانونش اینه که نمیشه با اطمینان و صد در صد روی یک دانشگاه هدف گذاری کرد و باید برای یک رنج مناسب از دانشگاهها اپلای کرد نه برای یکی.
شما کاری نمی تونید بکنید که "صد رد صد" بتونید بورس بگیرید. هیچکس نمی تونه. شما باید معدلتون و نمره زبانتون رو تا جاییکه می تونید بالا ببرید. دانشگاه هم مهمه که الان دیگه شما نمی تونید عوضش کنید پس راجع بهش بحث نمی کنیم. موقع اپلای که شد بیایید به فروم و دنبال جزئیات باشید و بعد هم اپلای کنید و ببنید آیا موفق میشید یا نه. تا اون موقع هم از زندگی و درس خوندنتون لذت ببرید و با وسواس و استرس به جزئیات اپلای فکر نکنید. این توصیه منه.

aminjoon
August 22nd, 2012, 10:52 AM
معدلت رو ببر بالاتر...تجربه من می گه استاد توی گرفتن پذیرش شما نقش خیلی مهمی داره.اگه با استاد اونجا مکاتبه کنی تقریبا واسه همه اینجاها که گفتی شانس داری.حتما هم قید کن که فقط تویشن ویوور می خوای.من خیلی ها رو سراغ دارم که با معدل بدتر از شما و فقط با مکاتبه با استاد تونستن بورسیه کره رو بگیرن

Kamilla
August 22nd, 2012, 01:45 PM
سلام به همگى*واسه دوستانى كه رفتن ودوستانى كه قصدشو دارن ارزوى موفقيت ميكنم واميدوارم به ارزوهاتون برسيد^_^از دوستان باتجربه كمك ميخوام لطفا:من دانشجوى زبان انگليسى هستم واز مهر سال سومى^^اگه خدابخواد ميخوام واسه ارشد بورسيه بشم(٢٠١٤ميشه ديگه!؟)ميخوام بدونم دانشگاهاى كره امكانش هست؟خوبه؟يا كشوراى ديگه؟!و مهم تراينكه اين٢سال چطور اماده بشم و برنامم چى باشه؟؟؟با تشكر فراوان

sajad6363
August 23rd, 2012, 11:47 AM
سلام دوستان
1 روز وقت دارم واسه ریپورت نمره pbt چهار تا دانشگاه انتخاب کنم. با اینترنت ذعالی کانکتم متاسفانه. لطف می فرمایید 2 تا دانشگاه خوب تو مهندسی بگید. رشتم کامپیوتره. مخصوصا شما woody و sesoin عزیز بهتر می دونید. snu و kaist رو تایید میکنید؟

woody
August 23rd, 2012, 12:21 PM
سلام دوستان
1 روز وقت دارم واسه ریپورت نمره pbt چهار تا دانشگاه انتخاب کنم. با اینترنت ذعالی کانکتم متاسفانه. لطف می فرمایید 2 تا دانشگاه خوب تو مهندسی بگید. رشتم کامپیوتره. مخصوصا شما woody و sesoin عزیز بهتر می دونید. snu و kaist رو تایید میکنید؟
بله همونطور که بارها گفته شده اینها دانشگاههای خوب کره هستن

Kamilla
August 23rd, 2012, 03:15 PM
سلام به همگى*واسه دوستانى كه رفتن ودوستانى كه قصدشو دارن ارزوى موفقيت ميكنم واميدوارم به ارزوهاتون برسيد^_^از دوستان باتجربه كمك ميخوام لطفا:من دانشجوى زبان انگليسى هستم واز مهر سال سومى^^اگه خدابخواد ميخوام واسه ارشد بورسيه بشم(٢٠١٤ميشه ديگه!؟)ميخوام بدونم دانشگاهاى كره امكانش هست؟خوبه؟يا كشوراى ديگه؟!و مهم تراينكه اين٢سال چطور اماده بشم و برنامم چى باشه؟؟؟با تشكر فراوان

سلام خوشحال ميشم اگه دوستان باتجربه(session~hamid AA~woody)محترم منو راهنمايى كنن، متوجه هستم كه رشته شما متفاوت هستش ولى خب اگه پيشنهادى باشه واسه اين مدت كه انجام بدم و يه جورايى جلو بيفتم....بازم ممنون

woody
August 23rd, 2012, 09:42 PM
سلام خوشحال ميشم اگه دوستان باتجربه(session~hamid AA~woody)محترم منو راهنمايى كنن، متوجه هستم كه رشته شما متفاوت هستش ولى خب اگه پيشنهادى باشه واسه اين مدت كه انجام بدم و يه جورايى جلو بيفتم....بازم ممنون
چند صفحه قبل تر اشاره شده بود که دانشگاه Chonbuk بورس هاش فقط بر اساس نمره زبانه نه رشته و نه معدل. بنابراین اگر آیلتس 8 یا تافل 110 به بالا بگیرید کل شهریه تون بخشیده میشه. ولی هزینه زندگی بحثش جداست و باید یا استاد بهتون پول بده که در مورد رشته هایی مثل زبان فکر نمی کنم رایج باشه و یا باید بورس های دولتی بگیرید مثلا بورس دولت کره که اون هم عملا چیزی نیست که بشه روش حساب کرد و ارزش وقت گذاشتن نداره چون کلا هر سال در تمام رشته ها و مقاطع به دو تا ایرانی داده میشه. اینها اطلاعاتی هست که من دارم امیدوارم بقیه بیشتر کمکتون کنن.

در ضمن اگر توی فروم کسی به سوال شما جواب نمیده احتمالا به این دلیله که اطلاعات خاص و بدرد بخوری نداره و اصرار شما برای اینکه حتما یه جوابی بگیرید شاید باعث بشه جواب هایی غیر دقیق و غیر موثق بگیرید...اگر جواب هایی که اینجا می گیرید کافی نیست خودتون میتونید سه چهار روز وقت بذارید و وب سایت دانشگاهها رو مطالعه کنید یا با اساتید تماس بگیرید تا یه اطلاعات کلی از شرایط بورس برای رشته زبان در کره بدست بیارید.

موفق باشید

mana822
August 24th, 2012, 06:37 PM
سلام به همگی

یه سوال در رابطه با پذیرش و فاند در دانشگاه Postech داشتم. چند روز قبل از این دانشگاه پذیرشم اومد و توی سایتش دیدم که نوشته اسکولارشیپ به همه دانشجوهای پذیرفته شده تعلق می گیره (حدود 15 میلیون در سال برای دکترا) اما استادم که قبل از فرستادن مدارک باهاش مکاتبه کرده بودم ایمیل زده که هنوز معلوم نیست بتونم کامل ساپورتت بکنم یا نه و منو تشویق کرده دانشگاه ULSAN برای گرفتن فاند کامل اپلای کنم. می خواستم نظرتون رو بدونم. فکر می کنم این دو تا دانشگاه از نظر رنکینگ قابل مقایسه نباشن و هنوز نفهمیدم اون 15 میلیون به من تعلق می گیره یا نه؟
ممنون

sajad6363
August 24th, 2012, 09:42 PM
یه سوال
می خوام کدهای SNU و Kaist رو بفرستم واسه ets که نمره زبانمو واسشون ریپورت کنه اما ددلاین spring 2013 دانشگاه snu گذشته. حالا سوالم اینه که می تونم از الان نمره زبانمو واسه fall 2013 بفرستم دانشگاه؟ یعنی نمره من توو دیتابیس دانشگاه خواهد موند یا نه؟
ببخشید که ناشیم! تازه می خوام شرو کنم به اپلای :)

woody
August 25th, 2012, 01:45 PM
یه سوال
می خوام کدهای SNU و Kaist رو بفرستم واسه ets که نمره زبانمو واسشون ریپورت کنه اما ددلاین spring 2013 دانشگاه snu گذشته. حالا سوالم اینه که می تونم از الان نمره زبانمو واسه fall 2013 بفرستم دانشگاه؟ یعنی نمره من توو دیتابیس دانشگاه خواهد موند یا نه؟
ببخشید که ناشیم! تازه می خوام شرو کنم به اپلای :)
سوال شما ربطی به تحصیل در کره نداره دوست عزیز. درتاپیک مربوط یه خودش (تافل) بپرسید تا جواب بگیرید.

Mahmoud_y
August 26th, 2012, 01:49 AM
دوباره سلام
یک چند تا سوال
واسه دانشگاه Chonbok نیاز به soe هست؟ دوم اینکه میتونم تو فایل رزومه ای که دارم میفرستم تو صفحه بعدش درباره انگیزه تحصیل تو کره و خیلی چیزای دیگه مثل رشتمو سابقه کارم توضیح بدم؟؟ بهتره بگم یک استوری کامل از خودم؟ اگه اینا و برای استادا بفرستم بهش نگاهی میکنن؟ اصلاً تأثیر داره؟؟ وودی جان گفتی از دانشگاه میتونم تویشن ویور بگیرم اما اگه با استادا مکاتبه کنم شانسی برای فاند هست؟ مرسی

woody
August 30th, 2012, 07:11 PM
دوباره سلام
یک چند تا سوال
واسه دانشگاه Chonbok نیاز به soe هست؟ دوم اینکه میتونم تو فایل رزومه ای که دارم میفرستم تو صفحه بعدش درباره انگیزه تحصیل تو کره و خیلی چیزای دیگه مثل رشتمو سابقه کارم توضیح بدم؟؟ بهتره بگم یک استوری کامل از خودم؟ اگه اینا و برای استادا بفرستم بهش نگاهی میکنن؟ اصلاً تأثیر داره؟؟ وودی جان گفتی از دانشگاه میتونم تویشن ویور بگیرم اما اگه با استادا مکاتبه کنم شانسی برای فاند هست؟ مرسی
والا چی بگم نمی دونم دقیقش رو. خودت ببین تو لیست مدارکشون برای مستر هست یا نه. مکاتبه با استاد و شانس فاند هم...بلاخره مکاتبه که ضرر نداره خرجی هم نداره! :) . به نظر من به اساتیدشون حتما ایمیل بزن و شانست رو امتحان کن. اگه فکر می کنی SOP ت خیلی مهمه و خوبه که بخونن هم به ایمیلت اتچش کن. اساتید کره ای نباید سرشون اونقدر شلوغ باشه اگه کلیات رزومه ات اوکی باشه احتمالا یه نگاهی بندازن...همه اش شانسه دیگه....

kaveh6
September 2nd, 2012, 03:14 AM
سلام دوستان
من دانشجوی کارشناسی مکانیک علم و صنعتم(9ترمه)
معدل 18.08
IELTS8(کزه ای یک کلمه هم بلد نیستم!)
بدون مقاله
من از روند korea اطلاعی ندارم. اگر دوستان راهنمایی کنن که من تو چه دانشگاه هایی شانس دارم ممنون می شم. آیا باید قبل از اپلای باید به اساتید mail بزنم یا امکانش هست که مستقیم به خود دانشگاه apply کنم؟

woody
September 4th, 2012, 12:43 PM
سلام دوستان
من دانشجوی کارشناسی مکانیک علم و صنعتم(9ترمه)
معدل 18.08
IELTS8(کزه ای یک کلمه هم بلد نیستم!)
بدون مقاله
من از روند korea اطلاعی ندارم. اگر دوستان راهنمایی کنن که من تو چه دانشگاه هایی شانس دارم ممنون می شم. آیا باید قبل از اپلای باید به اساتید mail بزنم یا امکانش هست که مستقیم به خود دانشگاه apply کنم؟
شما برای دانشگاههای خوب کره شانس کامل دارید (فاند کامل) و من آمدن به کایست رو برای فوق لیسانس بهتون "کاملا توصیه میکنم". بنا بر وبسایت دانشگاه تماس با اساتید ضروری نیست ولی بهتره تماس بگیرید تا شانستون بالاتر بره و لب و استادی که دوست دارید رو بدست بیارید. موفق باشید.

samane bahrami
September 4th, 2012, 07:47 PM
سلام
من چندوقت پیش اینجا سوالی پرسیدم ولی جوابی نگرفتم (صفحه 114) چون یکم شرایطم نسبت به بقیه خاصه و با بقیه فرق می کنه لیسانس انگلیسی دارم و چند سالی هست کار می کنم اما متاسفانه به خاطر شرایط کاری و غیره فوق لیسانس هم شرکت نکردم که اشتباه بود البته کار دولتی من رو تن پرور کرده و واقعا آدم افسرده می شه از چیزهایی که شاهدش هستی ولی الان مهمه به کشور کره خیلی علاقه دارم البته اول می خواستم به یک کشور اروپایی مثل آلمان برم ولی الان چندساله که نظرم کاملا عوض شده ولی خوب شرایطش رو نداشتم الان دوست دارم بدونم با شرایطی که دارم آیا می تونم از دانشگاه های کره فاند و پذیرش بگیرم چون با مطالبی که تا بحال خوندم متوجه شدم اگه فاند نگیرم زندگی در کره هزینه بالایی داره بنابراین از تمامی کسانی که تجربه دارن خواهش می کنم من رو راهنمایی کنند که آیا شانسی دارم و برای اینکه قادر باشم برای تحصیل بیام کره چه چیزهایی لازم دارم. آیا به نظر شما می تونم با دیپلم برای لیسانس بورسیه بشم چون خیلی ها می گن که برای لیسانس بورس نمیدن و فقط شانس برای فوق و دکترا بالاست. خواهش می کنم در مورد من آیا راهی هست که بشه اقدام کرد چون می خوام شرایط سنیم رو هم در نظر بگیرم و بعد هم یک سوال برای زندگی توی کره بیشتر از 10 میلیون لازم میشه یعنی منظورم اینکه با موجودی ده میلیون میشه اقدام کرد تا بعد که به یک جایی برسی و بتونی گلیم خودت رو از آب بکشی بیرون؟

mayi2374
September 5th, 2012, 10:28 AM
خيلي خوبه كه رشته اتون هنره.... پس نقاشيتون بايد خوب باشه...ببينيد يه بورسي هست خود دولت كره ميده سالي به 2 تا ايراني اگه مدرك زبان خوب بگيري نمونه كاراتم خوب باشه يه رزومه نسبتا خوبم جور كني مثلا مقام كشوريي چيزي ....ميتوني بگيريش...كلا تو نقاشي و هنر و اينچيزا اولا كه مدرك زبان باس داشته باشي دوما اگه بورس و فاند و اينجور چيزا ميخواي چون دوتا دانشگاه انگيليسي زبان كره تو ليسانس فقط فني ان بايد يا الان مدرك كره اي بگيري يا قيد فاند و تو 2 ترم اول بزني تا كره اي ياد بگيري.... اما به نظر من برا هنر رفتن به كره خوب....زياد عاقلانه نيست

سلام!!من حسابی فراموش کرده بودم اینجا سوال پرسیده بودم...ممنون که جواب سوالم رو دادین!
من الان دارم شدیدا روی پروژه های نقاشیم کار می کنم تا مجموعه کار درست و حسابی داشته باشم.راجب مقام هم چندتا جا مقام آوردم..الان دارم تافل می خونم..اما کره ای بلد نیستم..امسال هم کنکور می دم..به نظر شما اینجا کره ای یاد بگیرم یا اینکه 1سال اونجا کره ای بخونم..؟ می دونم شاید هنر تو کره خوندن عجیب به نظر بیاد...من می خوام تو شرق زندگی کنم..فک کردم کره بهترین جا باشه..

mayi2374
September 5th, 2012, 11:31 AM
راستی یادم رفت بپرسم! اینجا کسی هست که واسه هنر اقدام کرده باشه؟
این بورسیه ای که می گین سالی به 2 ایرانی می دن..باید از طریق سفارت اقدام کنم؟

moghadase
September 5th, 2012, 01:53 PM
سلام و مرسی از سایت مفیدتون.یه سوال دارم.میخواستم ببینم سطح دانشگاه های کره برای پزشکی و تخصص چه جوریه و کدوم دانشکاه ها تخصص دارن.شرایط بورس شدن برای گرفتن تخصص چه طوریه.از نظر کاری و درامد برای کسی که تازه پزشکی رو تموم کرده و میخواد اونجا تخصص بگیره چطوره؟البته با توجه به این که مدرک پزشکی از یکی از دانشکاه های دولتی مادر باشه و رتبه ی کنکور هم زیر 500 باشه مزیتی داره و تفاوتی قایل میشن؟مرسی از لطفتون

sesoin
September 5th, 2012, 02:23 PM
سلام!!من حسابی فراموش کرده بودم اینجا سوال پرسیده بودم...ممنون که جواب سوالم رو دادین!
من الان دارم شدیدا روی پروژه های نقاشیم کار می کنم تا مجموعه کار درست و حسابی داشته باشم.راجب مقام هم چندتا جا مقام آوردم..الان دارم تافل می خونم..اما کره ای بلد نیستم..امسال هم کنکور می دم..به نظر شما اینجا کره ای یاد بگیرم یا اینکه 1سال اونجا کره ای بخونم..؟ می دونم شاید هنر تو کره خوندن عجیب به نظر بیاد...من می خوام تو شرق زندگی کنم..فک کردم کره بهترین جا باشه..
هنر تو کره لطیف ا..........چه جوری بگم ....مثال شما خیلی جاها میبینی جای خط راست از منحنی استفاده کردن....از استین لباس بگیر تا کمد تا ستون....کلا طبیعت رو قاطی زندگی شون میکنن......
هنر دوستن××××××××××× اما خوب هنر رو به زبان کره ای خوندن یه بحث دیگه است........من واقعا به اونایی که امثال پیشن اما دارن تنبلی میکنن میخوان پیش رو نخونده کنکور نداده در رن میگم.....نظر شخصیه البته اما کنکور اگه درست خونده بشه کمک میکنه مغزتون دانشتون همه چی جمع و جور مرتب تر تمیز بشه..........هیچ کس مارو دنبال نکرده هدف یادگرفتن ا نه مدرک گرفتن.....من رشته دیگه رو نمیدونم اما کسی که تو ریاضی دیف پیش ندونه ......ریاضی نمیدونه......اگرم میگین تا بهمن تموم میشه درس..اولن که اره دینی و معارف تموم میشه اما من سراغ ندارم مدرسه ای رو که فیزیک دیفش هم تموم شده باشه......امسال پیش رو بخونین کنارشم کلاس کره ای موسسه زبان دانشگاه تهران (مدیر شرمنده اخه جز اینجا جای معتبر نیست میرن پولشون رو میریزن تو جوب منفی نده مدیر جان تبلیغ نیست ) یه ترم بخونین کره ای بیاد دستتون ببینید اصلا چند مرده حلاجید.......اصلا این کره ای راست کارتون هست خیلی ها هستن اینجا سخت درس میخونن اما این کره ای راست کارشون نیست خیلی ها هم هی میخونن نمیخونن اما راست کارشونه راحت پاس میشن ..همه هم بورسیه و باهوش چه انان در گل مانده چه اونان از پل گذشته............

viana
September 5th, 2012, 03:47 PM
هنر تو کره لطیف ا..........چه جوری بگم ....مثال شما خیلی جاها میبینی جای خط راست از منحنی استفاده کردن....از استین لباس بگیر تا کمد تا ستون....کلا طبیعت رو قاطی زندگی شون میکنن......هنر دوستن××××××××××× اما خوب هنر رو به زبان کره ای خوندن یه بحث دیگه است........من واقعا به اونایی که امثال پیشن اما دارن تنبلی میکنن میخوان پیش رو نخونده کنکور نداده در رن میگم.....نظر شخصیه البته اما کنکور اگه درست خونده بشه کمک میکنه مغزتون دانشتون همه چی جمع و جور مرتب تر تمیز بشه..........هیچ کس مارو دنبال نکرده هدف یادگرفتن ا نه مدرک گرفتن.....من رشته دیگه رو نمیدونم اما کسی که تو ریاضی دیف پیش ندونه ......ریاضی نمیدونه......اگرم میگین تا بهمن تموم میشه درس..اولن که اره دینی و معارف تموم میشه اما من سراغ ندارم مدرسه ای رو که فیزیک دیفش هم تموم شده باشه......امسال پیش رو بخونین کنارشم کلاس کره ای موسسه زبان دانشگاه تهران (مدیر شرمنده اخه جز اینجا جای معتبر نیست میرن پولشون رو میریزن تو جوب منفی نده مدیر جان تبلیغ نیست ) یه ترم بخونین کره ای بیاد دستتون ببینید اصلا چند مرده حلاجید.......اصلا این کره ای راست کارتون هست خیلی ها هستن اینجا سخت درس میخونن اما این کره ای راست کارشون نیست خیلی ها هم هی میخونن نمیخونن اما راست کارشونه راحت پاس میشن ..همه هم بورسیه و باهوش چه انان در گل مانده چه اونان از پل گذشته............سلام با اینکه زیاد ربطی به تاپیک نداره!با بیشتر حرفاتون موافقم.من خودم امسال کنکوریم برای کره هم میخوام اقدام کنم.اصولا من ادمایی که اطرافم دیدم و دارن برای خارج از کشور اقدام میکن(برای لیسانس)ادمای درسخونی بودن.به نظرم اینکه ادم داره برای یه کشور اقدام میکنه دلیل بر تنبلی نیست یا فرار از کنکور!من خودم بورس کره رو دارم به عنوان یه شانس و فرصت نگاه می کنم.برای کنکور هم میخونم.خیلی ببخشید ولی این دیوانگی که ادم فقط بخاطر اینکه داره برای بورس کره اقدام میکنه دیگه برای کنکور نخونه چون ممکنه اصلا بورسیه رو ادم نبره!اینده ش رو هم تقریبا از دست داده.گرچه کلا با پروسه ی کنکور مشکل دارم ولی با این حال تلاشمم میکنم.

mayi2374
September 5th, 2012, 04:44 PM
واقعا ممنون که جوابم رو دادین! بله باهاتون کاملا موافقم که درس خوندن به زبان کره ای هست که مشکله! بله واسه کلاس هم برای ترم پاییز همونجا که شما گفتید می خوام ثبت نام کنم ببینم اصلا می تونم باهاش کنار بیام یا نه..!
در مورد کنکور هم ...برنامه شو دارم میخونم واسش بالاخره کاریه که باید انجام شه و باید براش تلاش کرد...با گفته های شما انگیزه ام واسش بیشتر شد.مرسی!
شما می دونین زمان اپلای کردن کی هست؟ راستی من شنیدم رتبه ی بالای کنکور هم واسه ی دانشگاه ها نکته مثبت هست..آیا درسته؟

TToooTT
September 8th, 2012, 11:17 AM
من یه سوال دارم، دانشگاه پوستچ کره نوشته که ریز نمرات باید از 100 محاسبه بشه. من دانشگاه آزادی بودم، حالا دانشگاه می گه این کارو نمی کنه. حالا باید چه کنم؟؟؟؟ اصلا تا حالا کسی اینکارو کرده؟

beast
September 9th, 2012, 06:31 PM
کدوم دانشگاه کره رشته ادبیات زبان انگلیسی داره؟

miladuni2020
September 9th, 2012, 10:41 PM
سلام... بچه کسی می دونه زمان اپلای برای ترم spring در دانشگاه Yonesi از کی اغاز می شه؟؟؟؟ اگر کسی می دونه لطفا فوری کمکم کنه... مرسی

TToooTT
September 10th, 2012, 03:02 AM
سلام... بچه کسی می دونه زمان اپلای برای ترم spring در دانشگاه Yonesi از کی اغاز می شه؟؟؟؟ اگر کسی می دونه لطفا فوری کمکم کنه... مرسی
تو سایتش اینو زده:

Academic Calendar 2013

January
1
28
28-Feb.8
Tue.
Mon.
Mon.-Fri.
New Year's Day *
Winter Classes End
Applications for Graduation or Deferment

February
Jan.28-8
9-11
12-18
21-28

24
25
28
Mon.-Fri.
Sat.-Mon.
Tue.-Mon.
Thur.-Thur.

Sun.
Mon.
Thur.
Applications for Graduation or Deferment
Lunar New Year's Day *
Enrollment for Spring Classes
Registration for Spring Semester
(continuing students)
Chapel for Winter Commencement
Winter Commencement
Winter Vacation Ends

TToooTT
September 10th, 2012, 03:29 AM
فک کنم دوباره سوالمو مطرح کنم بهتره

اینکه ریز نمرات باید از 100 باشه واسه postech تو ایران نمی پذیرن، اصلا بهم گفتن ریز نمرات اینجا از 20 هست و به هیچ وجه سیستم تغییر نمی کنه. حالا چه کنم؟؟؟؟؟

samane bahrami
September 10th, 2012, 07:34 AM
سلام
ببخشيد براي پذيرش در دانشگاه هاي كره بايد آيلتس بخونم يا تافل و با توجه به اينكه كدومو بايد بخونم ممنون ميشم يك جاي خوب براي اين كلاسها به من معرفي كنيد من خودم در مورد آموزشگاه آزاد زبان دانشگاه تهران مي دونم آيا اينجا خوبه حتي كلاس زبان كره اي هم برگزار مي كنه. خوشحال ميشم اگه دوستان عزيز كه تجربه اين كلاسها رو دارن به من راهنمايي بفرماين.

viana
September 10th, 2012, 08:59 AM
فک کنم دوباره سوالمو مطرح کنم بهترهاینکه ریز نمرات باید از 100 باشه واسه postech تو ایران نمی پذیرن، اصلا بهم گفتن ریز نمرات اینجا از 20 هست و به هیچ وجه سیستم تغییر نمی کنه. حالا چه کنم؟؟؟؟؟سلام.چون بورس کره ام یه چیزی شبیه به اینه جوابتون رو میدم.اون از 4نمره حساب میکنه.من دیروز از یه دالترجمه پرسیدم.گفت ما حق نداریم دست توی نمرات و کارنامه ها ببریم همون رو ترجمه میکنیم.اونا خودشون یه برگه از وزارت علوم در مورد سیستم ایران دارن ومیدونن که چجوری حساب کنن.

viana
September 10th, 2012, 09:02 AM
سلام ببخشيد براي پذيرش در دانشگاه هاي كره بايد آيلتس بخونم يا تافل و با توجه به اينكه كدومو بايد بخونم ممنون ميشم يك جاي خوب براي اين كلاسها به من معرفي كنيد من خودم در مورد آموزشگاه آزاد زبان دانشگاه تهران مي دونم آيا اينجا خوبه حتي كلاس زبان كره اي هم برگزار مي كنه. خوشحال ميشم اگه دوستان عزيز كه تجربه اين كلاسها رو دارن به من راهنمايي بفرماين.سلام.بستگی به دانشگاهش داره ولی معمولا هر دو رو قبول میکنن(سایت دانشگاه مورد نظر ذکر کرده).برای زبان کره ای هم من فقط همونی که شما گفتی رو میشناسم ولی شاید سفارت هم کلاس بزاره ژاپن که اینطوری بود.

sina_oonline
September 12th, 2012, 11:03 PM
سلام
راستش من دارم در مورد کشور های غیر از آمریکا و کانادا تحقیق می کنم.
توی کره kaist خوشم اومده به نظرتون معدل 17.75 شریف با تافل 90 بدون مقاله(کارشناسی) امکان دریافت فول فاند(جوری که تو کره هیچ هزینه ای بهمون تحمیل نشه) وجود داره؟
سوال دیگم در مورد جو خود کره هست.بچه هایی که هستن مشکلی نداشتین؟از بابت غذای حلال و آزادی عقاید و ...؟

مرسی

dew_frsn
September 13th, 2012, 05:09 PM
یه رنکینگ از دانشکاه های کره
http://www.4icu.org/kr/

ershadpoor
September 13th, 2012, 11:27 PM
سلام راستش من دارم در مورد کشور های غیر از آمریکا و کانادا تحقیق می کنم.توی کره kaist خوشم اومده به نظرتون معدل 17.75 شریف با تافل 90 بدون مقاله(کارشناسی) امکان دریافت فول فاند(جوری که تو کره هیچ هزینه ای بهمون تحمیل نشه) وجود داره؟سوال دیگم در مورد جو خود کره هست.بچه هایی که هستن مشکلی نداشتین؟از بابت غذای حلال و آزادی عقاید و ...؟مرسیسلام این دانشگاه هر دانشجوی اینترنشنالی که می گیره بهش برای سال اول فول فاند میده و سال دوم هم با شرط معدل که 3 از 4.3 هست (همون 17 خودمون) دوباره فاند میدهمن فکر میکنم شانس قبولیت زیاده

shahla_em
September 13th, 2012, 11:39 PM
سلام
با معدل 15.7 مهندسی نفت چقدر شانس برای پذیرش در کره دارم؟

چه دانشگاهی رشته نفت داره به زبان انگلیسی؟

sina_oonline
September 14th, 2012, 01:37 AM
سلام این دانشگاه هر دانشجوی اینترنشنالی که می گیره بهش برای سال اول فول فاند میده و سال دوم هم با شرط معدل که 3 از 4.3 هست (همون 17 خودمون) دوباره فاند میدهمن فکر میکنم شانس قبولیت زیاده

ممنون .منظورتون اینه که این فاند آوارد هست یا این که باید به ازاش به عنوان TA یا RA کار کنیم؟برای سال دوم هم فوق فاند میده؟ بعد این که حالا اومد و سال دوم بالای 17 نیاوردیم هیچ چاره ای برای گرفتن فاند نداره آخه منبع ساپورت مالی اون چنانی از ایران ندارم.بعد یه چیز دیگه این ککه در واقع اطلاع دارید 17 آوردن در این دانشگاه تا چه حد سخته؟

sesoin
September 14th, 2012, 03:46 AM
ممنون .منظورتون اینه که این فاند آوارد هست یا این که باید به ازاش به عنوان TA یا RA کار کنیم؟برای سال دوم هم فوق فاند میده؟ بعد این که حالا اومد و سال دوم بالای 17 نیاوردیم هیچ چاره ای برای گرفتن فاند نداره آخه منبع ساپورت مالی اون چنانی از ایران ندارم.بعد یه چیز دیگه این ککه در واقع اطلاع دارید 17 آوردن در این دانشگاه تا چه حد سخته؟
kaist دانشکاه سخت گیریه ............. الکی 17 نمیده به کسی

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 12:52 PM
سلام
راستش من دارم در مورد کشور های غیر از آمریکا و کانادا تحقیق می کنم.
توی کره kaist خوشم اومده به نظرتون معدل 17.75 شریف با تافل 90 بدون مقاله(کارشناسی) امکان دریافت فول فاند(جوری که تو کره هیچ هزینه ای بهمون تحمیل نشه) وجود داره؟
سوال دیگم در مورد جو خود کره هست.بچه هایی که هستن مشکلی نداشتین؟از بابت غذای حلال و آزادی عقاید و ...؟

مرسی

من الان دانشجوی دانشگاه KAIST هستم. اینجا همه چی خوبه. مردمش واقعا عالین. دانشگاه یه کم سخت گیره. کنار دانشگاه یه مرکز اسلامی هست که میتونید غذای حلال هم بخرید. به این حال بازم مشکل غذا هست اینجا.

شانستون بالاست واسه گرفتن پذیرش.

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 12:53 PM
سلام
با معدل 15.7 مهندسی نفت چقدر شانس برای پذیرش در کره دارم؟

چه دانشگاهی رشته نفت داره به زبان انگلیسی؟

این وظیفه شماست که یه کم وقت بذارین و دانشگاهها شو بچرخین و ببینید که کدوم بیشتر بهتون میخوره. KAIST که نداره.

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 12:57 PM
مشکلی نداره- شما باید همون نمره از بیست رو بفرستین با یه راهنمای تبدیلش یه صد. اونا خودشون تبدیل می کنن. جای نگرانی نیست.

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 12:58 PM
من یه سوال دارم، دانشگاه پوستچ کره نوشته که ریز نمرات باید از 100 محاسبه بشه. من دانشگاه آزادی بودم، حالا دانشگاه می گه این کارو نمی کنه. حالا باید چه کنم؟؟؟؟ اصلا تا حالا کسی اینکارو کرده؟

مشکلی نداره- شما باید همون نمره از بیست رو بفرستین با یه راهنمای تبدیلش یه صد. اونا خودشون تبدیل می کنن. جای نگرانی نیست.

sh.m
September 14th, 2012, 01:00 PM
راهنمای تبدیلش به 100 رو از کجا بیاریم ؟

viana
September 14th, 2012, 01:24 PM
راهنمای تبدیلش به 100 رو از کجا بیاریم ؟
سوال منم همینه!برای بورس کره یه تیبل دادن برای اینکه رنک و اینا رو از روش بنویسیم ولی اصلا نمره ی ایران رو ننوشته!

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 04:46 PM
سوال منم همینه!برای بورس کره یه تیبل دادن برای اینکه رنک و اینا رو از روش بنویسیم ولی اصلا نمره ی ایران رو ننوشته!

Iranian Grading System

At the post-secondary level a system of grading based on a 0 - 20 scale is used; for undergraduate students the passing grade is 10. Graduate programs require 12 and 14 as passing grades for Master's and Ph.D. level programs, respectively. Iranian grades are not convertible to the 4.0 scale GPA directly, and should be used according to the destination universities regulations. Usually a grade of more than 16/20 is considered excellent. The following table is most commonly used by world institutions and universities to convert from the Iranian grading system [1].

Grade

Scale 1

Scale 2

Description

16–20

A

4

Excellent

14–15.99

B

3

Very Good

12–13.99

C

2

10-11.99

D

1

Acceptable

0-9.99

F

0

Fail

Reference:
[1]. http://www.wes.org/gradeconversionguide/index.asp

این مال خودم بود که واسه دانشگاه کایست فرستاده بودم. اونا دیگه خودشون تبدیل می کنن.

viana
September 14th, 2012, 06:40 PM
یعنی من الان نمراتم رو از 4بنویسم دیگه؟یا اینکه از 20بنویسم اونا خودشون تبدیل کنن؟

polymath
September 14th, 2012, 06:45 PM
یعنی من الان نمراتم رو از 4بنویسم دیگه؟یا اینکه از 20بنویسم اونا خودشون تبدیل کنن؟
تبديلش كاري نداره يه تناسبه سادست

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 06:52 PM

اره همین کافیه - خودشون از چهار به صد تبدیل میکنن - نه یه تناسب شاده هم نیست

polymath
September 14th, 2012, 06:55 PM
اره همین کافیه - خودشون از چهار به صد تبدیل میکنن - نه یه تناسب شاده هم نیست

اتفاقا ساده است :

نمره از ٤ بر روي ٤ = نمره از ٢٠ بر روي ٢٠

اين كجاش سخته ؟

mortezaamjadi
September 14th, 2012, 06:58 PM
اتفاقا ساده است :

اين كجاش سخته ؟

نه عزیزم تناسب نسیت - خودشون بازه ای تبدیل می کنن

viana
September 14th, 2012, 10:42 PM
اتفاقا ساده است :

اين كجاش سخته ؟
نمیشه!ذانشگاه های امریکا نمره هاشون رو از همین 4حساب میکنن.طبق این تناسبه و اون جدول بالا نمره ی معدلش باید میشد 4ولی شد 3.98!!

sh.m
September 14th, 2012, 10:49 PM
نمیشه!ذانشگاه های امریکا نمره هاشون رو از همین 4حساب میکنن.طبق این تناسبه و اون جدول بالا نمره ی معدلش باید میشد 4ولی شد 3.98!!

خوب درسته دیگه نمره ی درس رو ضربدر واحد درس می کنن احتمالا یه درس 3 شده

sesoin
September 15th, 2012, 06:20 PM
نمره رو باید از 20 بنویسین خوذشون عجیب غریب تبدیل میکنن

alikarimi64
September 20th, 2012, 02:52 PM
سلام
دوستان اخیرا ایمیلی از طرف دانشگاه زدن میشه لطفا راهنماییم کنین که من بتونم جواب صحیحی بهشون بدم که برای دانشجوهای بعدی مشکلی پیش نیاد.
ممنون از لطفتون
One of applicant in Iran (prospective applicant) told me that it costs about USD3,000 to prepare official transcripts

according to Iran's education regulations. And, the university issue unofficial transcript instead of official transcript.

آیا واقعا به این صورته که این شخص گفته؟

sh.m
September 20th, 2012, 03:07 PM
سلام
دوستان اخیرا ایمیلی از طرف دانشگاه زدن میشه لطفا راهنماییم کنین که من بتونم جواب صحیحی بهشون بدم که برای دانشجوهای بعدی مشکلی پیش نیاد.
ممنون از لطفتون
One of applicant in Iran (prospective applicant) told me that it costs about USD3,000 to prepare official transcripts

according to Iran's education regulations. And, the university issue unofficial transcript instead of official transcript.

آیا واقعا به این صورته که این شخص گفته؟

خوب حتما روزانه بوده و مي خواد مدركش رو بخره ، شما بهتره توي بخش مدارك و اينا سوال كنين چون شايد اينجا كسي اطلاع نداشته باشه و به هر حال اين تاپيك رو همه سر نمي زنن كه به اين مورد خاص برسن ولي اونجا بهتره :)

ممنون از توجه تون :)

homa_mousavi
September 21st, 2012, 11:33 PM
اگه میشه معدلتون رو بگین و همچنین بگید آیا امتحان زبان دادین یا نه؟ اینطوری بهتر میشه راهنمایی کرد.
سلام دوست عزیز.من میخوام واسه لیسانس اقدام کنم.برای طراحی داخلی چه دانشگاهی خوب هست؟من معدل دبیرستان و پیشم 18 هست.دو تا سرتیفیکیت مربوط به رشته انتخابیم دارم.زبان فرانسه م کامله.انگلیسی م تقریبا خوبه ولی مدرک زبان ندارم.با این اوضاع دانشگاهی هست که بتونم ازش بورس بگیرم؟

homa_mousavi
September 22nd, 2012, 09:21 PM
کسی نیست اصولا که جواب منو بده؟

samane bahrami
September 23rd, 2012, 08:53 AM
با درود فراوان
چندي پيش به دنبال سوالاتم در اينترنت براي گرفتن پذيرش به آگهي موسسه ايران علم برخوردم تاريخ آگهي هم جديد بود بنابراين بعد از كار به اين موسسه مراجعه كردم ولي وقتي رسيدم از ترس دودل شدم كه بايد برم تو يا نه، روي دربشون پلمپ شده بود كه البته برچسبها كنده شده بودن و هيچ تابلويي هم نداشت ولي كمي فكر كردم و با خودم گفتم قوي باش و بعد زنگ رو زدم. يك خانم اومد درو باز كرد. وارد اتاق تاريكي شدم كه فضاي عجيبي داشت. چند دقيقه اي گذشت كه يك خانم ديگه اومد و گفت من مشاور كشور كره جنوبي ، چين و پزشكي كشور سوريه هستم و هزينه مشاوره 15 هزار تومان ميشه. من حسابي مشكوك شده بودم و مطمئن نبودم كه جواب سوالاتم رو ميگيرم يا نه . همونطور كه ميدونيد در ايران موسسه معتبري كه در مورد كشور كره اطلاعات مفيد ارائه بده، نيست. قبلاً هم در كنفرانس رايگان گروه طلايي visa 777 شركت كردم. خيلي خوب توضيح دادن و تقريبا همه چيز رو گفتن .البته بعد از اتمام جلسه وقتي جلو رفتم و در مورد كشور كره جنوبي پرسيدم پاسخي كه شنيدم جالب نبود گفتن اصلا كجاي نقشه است باورتون ميشه داشتم از تعجب شاخ درمياوردم. به نظر شما مراجعه دوباره به اون خانم و پرداخت اين هزينه ناچيز ميتونه كمكم كنه چون تنها موسسه اي كه در مورد كشور كره جنوبي داخل تهران پيدا كردم موسسه ايران علمه. خواهش ديگري هم از اشخاصي كه دانشجوي اين كشور و باتجربه هستند و با درنظر گرفتن شرايط متفاوت و خاص از بقيه شما عزيزان از جمله معدل، شرايط سني و غيره و موفقيت يا عدم موفقيت و توانايي يا عدم توانايي برخورداري از كمك هزينه تحصيلي و داشتن تصميم قطعي براي كسب شرايط لازم جهت اخذ پذيرش و نياز به دانستن اطلاعات لازم و كافي براي احراز اين شرايط ، اگر كسي از ميان شما دوستان بتونه من رو از طريق ايميل آدرس راهنمايي كنه ممنون ميشم تا بتونم سوالاتم را دقيق تر و حتي در صورت امكان از طريق تماس تلفني بپرسم.
ايميل آدرس بنده: Deepbluesky212003@yahoo.com

mortezaamjadi
September 23rd, 2012, 09:10 AM
کسی نیست اصولا که جواب منو بده؟

دوست عزیز اگر شما همت کنید و سایت دانشگاههای خوب کره رو یه نگاه بندازید جواب همه سوالاتتون رو میگیرید

mortezaamjadi
September 23rd, 2012, 09:13 AM
با درود فراوان
چندي پيش به دنبال سوالاتم در اينترنت براي گرفتن پذيرش به آگهي موسسه ايران علم برخوردم تاريخ آگهي هم جديد بود بنابراين بعد از كار به اين موسسه مراجعه كردم ولي وقتي رسيدم از ترس دودل شدم كه بايد برم تو يا نه، روي دربشون پلمپ شده بود كه البته برچسبها كنده شده بودن و هيچ تابلويي هم نداشت ولي كمي فكر كردم و با خودم گفتم قوي باش و بعد زنگ رو زدم. يك خانم اومد درو باز كرد. وارد اتاق تاريكي شدم كه فضاي عجيبي داشت. چند دقيقه اي گذشت كه يك خانم ديگه اومد و گفت من مشاور كشور كره جنوبي ، چين و پزشكي كشور سوريه هستم و هزينه مشاوره 15 هزار تومان ميشه. من حسابي مشكوك شده بودم و مطمئن نبودم كه جواب سوالاتم رو ميگيرم يا نه . همونطور كه ميدونيد در ايران موسسه معتبري كه در مورد كشور كره اطلاعات مفيد ارائه بده، نيست. قبلاً هم در كنفرانس رايگان گروه طلايي visa 777 شركت كردم. خيلي خوب توضيح دادن و تقريبا همه چيز رو گفتن .البته بعد از اتمام جلسه وقتي جلو رفتم و در مورد كشور كره جنوبي پرسيدم پاسخي كه شنيدم جالب نبود گفتن اصلا كجاي نقشه است باورتون ميشه داشتم از تعجب شاخ درمياوردم. به نظر شما مراجعه دوباره به اون خانم و پرداخت اين هزينه ناچيز ميتونه كمكم كنه چون تنها موسسه اي كه در مورد كشور كره جنوبي داخل تهران پيدا كردم موسسه ايران علمه. خواهش ديگري هم از اشخاصي كه دانشجوي اين كشور و باتجربه هستند و با درنظر گرفتن شرايط متفاوت و خاص از بقيه شما عزيزان از جمله معدل، شرايط سني و غيره و موفقيت يا عدم موفقيت و توانايي يا عدم توانايي برخورداري از كمك هزينه تحصيلي و داشتن تصميم قطعي براي كسب شرايط لازم جهت اخذ پذيرش و نياز به دانستن اطلاعات لازم و كافي براي احراز اين شرايط ، اگر كسي از ميان شما دوستان بتونه من رو از طريق ايميل آدرس راهنمايي كنه ممنون ميشم تا بتونم سوالاتم را دقيق تر و حتي در صورت امكان از طريق تماس تلفني بپرسم.
ايميل آدرس بنده: Deepbluesky212003@yahoo.com

بنظرم پاسخ همه سوالات تو این سایت هست. شما نباید سوال کلی بپرسید اینجا. سعی کنید سوالات رو واضح بپرسید که بچه ها بتونن جواب بدن

homa_mousavi
September 23rd, 2012, 05:19 PM
دوستان عزیز یک سوال دارم.رشته خلبانی با چه عنوانی توی دانشگاه های اونور تدریس میشه و آیا کره همچین رشته ای رو داره؟

IELTS
September 23rd, 2012, 05:39 PM
دوستان عزیز یک سوال دارم.رشته خلبانی با چه عنوانی توی دانشگاه های اونور تدریس میشه و آیا کره همچین رشته ای رو داره؟

Pilot engineering, maybe it study in department of mechanical engineering, for further information make contact international office

homa_mousavi
September 24th, 2012, 07:53 PM
Pilot engineering, maybe it study in department of mechanical engineering, for further information make contact international office
دوست عزیز تا جایی که فهمیدم این رشته ای که معرفی کردید با عنوان رشته هوا فضا هست اما منظور من دوره حرفه ای خلبانی هست.تحت عنوان Commercial pilot یا Private pilot اگه آکادمی ای رو توی کره میشناسید معرفی کنید لطفا.ممنونم

IELTS
September 24th, 2012, 08:08 PM
دوست عزیز تا جایی که فهمیدم این رشته ای که معرفی کردید با عنوان رشته هوا فضا هست اما منظور من دوره حرفه ای خلبانی هست.اگه آکادمی رو میشناسید معرفی کنید لطفا.ممنونم

Dear Madam
You know, most of flight schools are located in Philippines and India at Asia but as you said, I have found only one flight school for training some undergraduate and graduate students
you can see that in below link
Link 1 (http://www.aerotourkorea.com/)
link 2 (http://www.aviator.edu/home/student-information/international-students.aspx)

Skyline72
October 2nd, 2012, 11:23 PM
سلام به همه.
بچه ها کسی در مورد مصاحبه ی دانشگاه Yonsei چیزی میدونه؟ من امروز یه email از Yonsei گرفتم که گفته برای تمام رشته ها مصاحبه داره. کسی اینجا می دونه این مصاحبه دقیقا چیه؟ حتما باید رفت ؟

مرسی از کمکتون

Skyline72
October 2nd, 2012, 11:34 PM
یه سوال دیگه اینکه الان که دلار هش داره میره بالا!!! برای 10000 دلار Deposit که دانشگاهای کره می خوان چه قدر باید تو حسابمون باشه. من 1 ماهه قبل که برای یکی از دانشگاها اقدام کردم 15میلیون گذاشته بودم. الان باید چی کار کرد؟

بازم ممنون از کمکتون.

dew_890
October 6th, 2012, 11:25 AM
سلام به همگی.
یه سوالی داشتم.من رشته مهندسی پزشکی می خونم واسه کارشناسی ارشد میدونید کدوم دانشگاهای seoul این رشته رو دارن؟؟؟؟؟واسه لیسانس رو میدونم ولی ارشد رو نمی دونم!

ممنون میشم کمکم کنید.

IELTS
October 6th, 2012, 11:48 AM
سلام به همگی.
یه سوالی داشتم.من رشته مهندسی پزشکی می خونم واسه کارشناسی ارشد میدونید کدوم دانشگاهای seoul این رشته رو دارن؟؟؟؟؟واسه لیسانس رو میدونم ولی ارشد رو نمی دونم!

ممنون میشم کمکم کنید.

Dear Educated
Most of universities present you favorite major in High education degrees such as: Yonesi, SNU, KAIST, GIST, Chonbuk
you can Take to check university website out easily

fatemehbiabani
October 6th, 2012, 07:12 PM
سلام من 18 سالمه و اینکه امسال کنکور شرکت کردم ودر رشته معماری پذیرفته شدم اما ورودی بهمن هستم.و اینکه در حال اموزش زبان کره ای هستم.چجوری می تونم برای تحصیل در کره اقدام کنم؟ که اگه بشه از طریق بورسیه باشه که عالیه.اگه می شه بگین شرایط بورسیه شدن چیه؟و اینکه کمی هم در مورده هزینه های تحصیل در کره توضیح بدین لطفا

dew_890
October 9th, 2012, 11:42 AM
سلام به همگی.

یه سوال داشتم!صفحه 120 یه رنکینگ از دانشگاهای کره گذاشته شده مثلا وقتی seoul national university رو باز میکنم بخش مهندسیش biomedical engineering تو لیستش هست یعنی حتما این رشته رو اون دانشگاه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

IELTS
October 9th, 2012, 04:56 PM
سلام به همگی.

یه سوال داشتم!صفحه 120 یه رنکینگ از دانشگاهای کره گذاشته شده مثلا وقتی seoul national university رو باز میکنم بخش مهندسیش biomedical engineering تو لیستش هست یعنی حتما این رشته رو اون دانشگاه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر. چه ربطی داره. اتفاقاً کره جنوبی یکی از پیشگامان در عرصه مهندسی پزشکی است حداقل من 5-6 دانشگاه رو میشناسم که این رشته رو ارائه میدهند. در ضمن شاید اون رنکینگ تنها برای اون رشته باشه.

viana
October 10th, 2012, 04:56 PM
سلام من 18 سالمه و اینکه امسال کنکور شرکت کردم ودر رشته معماری پذیرفته شدم اما ورودی بهمن هستم.و اینکه در حال اموزش زبان کره ای هستم.چجوری می تونم برای تحصیل در کره اقدام کنم؟ که اگه بشه از طریق بورسیه باشه که عالیه.اگه می شه بگین شرایط بورسیه شدن چیه؟و اینکه کمی هم در مورده هزینه های تحصیل در کره توضیح بدین لطفا
دیررسیدی عزیز ایشالا سال بعد!یه هفته بیشتر به مهلت ارسال مدارک نمونده.جواب بقیه ی سوالاتون هم در تاپیک هست

dew_frsn
October 20th, 2012, 11:57 PM
سلام به همگی. یه سوال داشتم!صفحه 120 یه رنکینگ از دانشگاهای کره گذاشته شده مثلا وقتی seoul national university رو باز میکنم بخش مهندسیش biomedical engineering تو لیستش هست یعنی حتما این رشته رو اون دانشگاه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوست عزیز این رنکینگ بندی راستش بعضی قسمت هاش رو خودمم قبول ندارم شما به جای kr اخرش (http://www.4icu.org/kr/) بذار ir تا ببینی واسه ی ایران چه جوری رنک بندی کرده... بعضی قسمت هاش واقعا تعجب اوره... در ضمن برای اینکه رنک واقعی دستتون بیاد باید چند تا سایت مختلف که رنک بندی اساسی تر دارن رو کنار هم بذاری و خودت یه رنک کلی حساب کنی چون معیار ها هم فرق میکنه... خلاصه تبصره زیاد داره... در ضمن seoul national university یکی از بهترین دانشگاه های کره هست اینو از اونجا میگم که من کل 124 page تحصیل در کره رو خوندم به جز چندتا پست تکراری و تو سایت های دیگه هم نگاه کردم ... اگه نوشته حتما داره اما برای اطمینان از خانم sesoin عزیز که فکر میکنم ایشون اونجا تحصیل می کنن سوال کن تا مطمئن بشی

sesoin
October 21st, 2012, 03:40 AM
دوست عزیز این رنکینگ بندی راستش بعضی قسمت هاش رو خودمم قبول ندارم شما به جای kr اخرش (http://www.4icu.org/kr/) بذار ir تا ببینی واسه ی ایران چه جوری رنک بندی کرده... بعضی قسمت هاش واقعا تعجب اوره... در ضمن برای اینکه رنک واقعی دستتون بیاد باید چند تا سایت مختلف که رنک بندی اساسی تر دارن رو کنار هم بذاری و خودت یه رنک کلی حساب کنی چون معیار ها هم فرق میکنه... خلاصه تبصره زیاد داره... در ضمن seoul national university یکی از بهترین دانشگاه های کره هست اینو از اونجا میگم که من کل 124 page تحصیل در کره رو خوندم به جز چندتا پست تکراری و تو سایت های دیگه هم نگاه کردم ... اگه نوشته حتما داره اما برای اطمینان از خانم sesoin عزیز که فکر میکنم ایشون اونجا تحصیل می کنن سوال کن تا مطمئن بشی
اینی که شما زدین یکی از بدترین رنک بندی هاست............ تو google . رنک بندی qs یا تایمز رو سرچ کتین خوبه.......... بله وفتی مینویسه داره دیگه.............

aerospc
October 23rd, 2012, 06:33 PM
دوست عزیز این رنکینگ بندی راستش بعضی قسمت هاش رو خودمم قبول ندارم شما به جای kr اخرش (http://www.4icu.org/kr/) بذار ir تا ببینی واسه ی ایران چه جوری رنک بندی کرده... بعضی قسمت هاش واقعا تعجب اوره... در ضمن برای اینکه رنک واقعی دستتون بیاد باید چند تا سایت مختلف که رنک بندی اساسی تر دارن رو کنار هم بذاری و خودت یه رنک کلی حساب کنی چون معیار ها هم فرق میکنه... خلاصه تبصره زیاد داره... در ضمن seoul national university یکی از بهترین دانشگاه های کره هست اینو از اونجا میگم که من کل 124 page تحصیل در کره رو خوندم به جز چندتا پست تکراری و تو سایت های دیگه هم نگاه کردم ... اگه نوشته حتما داره اما برای اطمینان از خانم sesoin عزیز که فکر میکنم ایشون اونجا تحصیل می کنن سوال کن تا مطمئن بشی
این رنکینگ اصلا قابل اعتماد نیست، (رنکینگی که توش شریف دانشگاه 16ام ایرانه)، رنکینگ سایت webometrics.info نسبتا بهتره ولی بازهم خیلی قابل اعتماد نیست.
قابل اعتماد ترین رنکینگ ها که خود دانشگاه ها بهش استناد میکنن، همین تایمز، QS و شانگهای هستند.
qs 2012: http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012
شانگهای 2012: www.shanghairanking.com/ARWU2012.html

viana
October 23rd, 2012, 06:41 PM
این رنکینگ اصلا قابل اعتماد نیست، (رنکینگی که توش شریف دانشگاه 16ام ایرانه)، رنکینگ سایت webometrics.info نسبتا بهتره ولی بازهم خیلی قابل اعتماد نیست.
قابل اعتماد ترین رنکینگ ها که خود دانشگاه ها بهش استناد میکنن، همین تایمز، QS و شانگهای هستند.
qs 2012: http://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2012
شانگهای 2012: www.shanghairanking.com/ARWU2012.html (http://www.shanghairanking.com/ARWU2012.html)
به نظر من webometricsهم زیاد قابل اعتماد نیست.چون بیشتر مبناش روی سایت دانشگاهاست

sh.m
October 23rd, 2012, 08:07 PM
http://www.timeshighereducation.co.uk/ چی ؟

dew_frsn
October 28th, 2012, 12:55 AM
گفتم که تعجب اوره ! می گم دوستان ایلتس در حد معقول واسه فاند و پذیرش گرفتن از دانشگاه postech و seoul national university چند هست؟

alikarimi64
October 28th, 2012, 08:25 AM
دوستان میدونم این پست زیاد مربوط به این بخش نیست، اما کسانی که در انتقال وجه به کره جنوبی مشکل دارند میتونند پست #114
در بخش صرافی فروم را مطالعه کنند.
http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?2620-%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85&p=959626#post959626

موفق و موید باشین

dew_890
October 30th, 2012, 01:09 PM
خیر. چه ربطی داره. اتفاقاً کره جنوبی یکی از پیشگامان در عرصه مهندسی پزشکی است حداقل من 5-6 دانشگاه رو میشناسم که این رشته رو ارائه میدهند. در ضمن شاید اون رنکینگ تنها برای اون رشته باشه.

فکر کنم شما متوجه منظورم نشدید.تویه اون رنکینگ همه ی دانشگاهاش بخش مهندسیش biomedical engineering رو نوشتن.یعنی وقتی نوشته شده حتما این رشته رو دارن؟؟؟؟؟؟
من برای ارشد دنبال این رشته تو Seoul هستم.اگه میشه لطف می کنید اسم اون دانشگاهایی که گفته بودید میشناسید رو بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من برای ارشد فقط snu رو میشناسم.

ممنون میشم کمکم کنید.

IELTS
October 30th, 2012, 01:56 PM
فکر کنم شما متوجه منظورم نشدید.تویه اون رنکینگ همه ی دانشگاهاش بخش مهندسیش biomedical engineering رو نوشتن.یعنی وقتی نوشته شده حتما این رشته رو دارن؟؟؟؟؟؟
من برای ارشد دنبال این رشته تو Seoul هستم.اگه میشه لطف می کنید اسم اون دانشگاهایی که گفته بودید میشناسید رو بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من برای ارشد فقط snu رو میشناسم.

ممنون میشم کمکم کنید.

من والا رنکینگ شما رو نمیدونم چیه!!!! اما رشته بیوالکتریک در دانشگاههای که میدونم به شرح زیر است اما تنها باید ببینی به انگلیسی ارائه میشه یا نه.
1- رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه younsei (http://www.yonsei.ac.kr/eng/academics/colleges/health/biomedical/index.asp)
2- رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه GIST (http://smse.gist.ac.kr/)
3-رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه POSTECH (http://eibio.postech.ac.kr/)
4- رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه PUSAN (http://english.pusan.ac.kr/html/03_Academics/Academics_0201.asp?gbn=03&dept_cd=47322A&dept_nm=Biomedical%20Engineering)
5- رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه KAIST (http://gsmse.kaist.ac.kr/)
6- رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه CHONBUK (http://bie.jbnu.ac.kr/)

aminjoon
November 11th, 2012, 09:29 PM
بچه ها من به هر استادی ایمیل می دم می گه واسه مستر+پی اچ دی بیا. اصلا مورد تایید وزارت علوم هست؟3 تا استاد گفتن فاند می دیم اما باید مستر + پی اچ دی بیای. دورش هم 4 سال و نیمه هست

hamid_AA
November 13th, 2012, 03:19 PM
بچه ها من به هر استادی ایمیل می دم می گه واسه مستر+پی اچ دی بیا. اصلا مورد تایید وزارت علوم هست؟3 تا استاد گفتن فاند می دیم اما باید مستر + پی اچ دی بیای. دورش هم 4 سال و نیمه هست

1. مورد تایید هست.
2 معمولا استادهای کره ای دانشجو را به صورت مستر+ دکترا قبول میکنن.
3. اسمشه که 4.5 سال طول میکشه به بیشتر از 5 سال فکر کن.

NYZ4LI
November 14th, 2012, 08:27 PM
سلام
دوستان نظر استاد در پذیرش چقدر تاثیر داره؟ ایا مثل دانشگاه های ژاپن اگه استاد اوکی رو بده قطعی هست پذیرش؟

به نظر شما با این شرایط من می تونم پذیرش با فول فاند بگیرم: (برای KAIST)
کارشناسی مهندسی پزشکی: امیر کبیر با معدل 16.58
ارشد برق الکترونیک: علم و صنعت با معدل 17.98
مقاله: ژورنال ندارم دو تا برای یه کنفرانس مهم (مهمترین در دنیا در زمینه کارخودم) فعلا سابمیت کردم.
کار پروژه ارشدم 100 درصد تکنیکال بوده (برای همین نشده مقاله ژورنال فعلا استخراج کرد ازش)
آزمون زبان ندادم هنوز اما به نظرم بتونم 90 رو بگیرم.
4 ترم سابقه تدریس آزمایشگاه دارم
دو تا سابقه ی RA هم دارم (یکشیون 2 سال و یکی شون هم که تازه شروع شده)

ممنون میشم نظر کسانی که تجربه دارن در این زمینه رو بدونم.

aminjoon
November 14th, 2012, 10:40 PM
سلام
دوستان نظر استاد در پذیرش چقدر تاثیر داره؟ ایا مثل دانشگاه های ژاپن اگه استاد اوکی رو بده قطعی هست پذیرش؟

به نظر شما با این شرایط من می تونم پذیرش با فول فاند بگیرم: (برای KAIST)
کارشناسی مهندسی پزشکی: امیر کبیر با معدل 16.58
ارشد برق الکترونیک: علم و صنعت با معدل 17.98
مقاله: ژورنال ندارم دو تا برای یه کنفرانس مهم (مهمترین در دنیا در زمینه کارخودم) فعلا سابمیت کردم.
کار پروژه ارشدم 100 درصد تکنیکال بوده (برای همین نشده مقاله ژورنال فعلا استخراج کرد ازش)
آزمون زبان ندادم هنوز اما به نظرم بتونم 90 رو بگیرم.
4 ترم سابقه تدریس آزمایشگاه دارم
دو تا سابقه ی RA هم دارم (یکشیون 2 سال و یکی شون هم که تازه شروع شده)

ممنون میشم نظر کسانی که تجربه دارن در این زمینه رو بدونم.
معمولا کره ای ها خوب جواب ایمیل رو می دن.باید نمره زبان رو داشته باشی فکر کنم.زیاد ولخرج نیستن و پول زیادی نمی دن.پذیرش که فکر نکنم استاد توش دخیل باشه.هر دانشگاهی سیستم خاص خودش رو داره.یکی می گه معدلت بالای 85% باشه تویشن ویوور می خوری یکی میگه بالای 90%.هزینه زندگی رو هم معمولا استادا می دن که همونطور که گفتم زیاد ولخرجی نمی کنن.معمولا 500 600 دلار در ماه.شروع کن به ایمیل زدن.زود جواب می گیری.

aida_vet
November 19th, 2012, 11:09 PM
حمید خان، با توجه به اینکه این دوره مستر+دکترا خیلی طولانی هست، به نظر شما امکانش هست که بعد طی دوره مسترش دیگه ادامه نداد؟ یعنی اینکه مدرکو در این صورت میدن؟ من دوست ندارم اینقد طولانی اونجا بمونم.

یه نکته دیگه، من شنیدم تازگیا کره جنوبی به ایرانیا خوب ویزا نمیده، شما هم همچین چیزی شنیدین؟ من تو این سایت هم چیزی در این مورد ندیدم

1. مورد تایید هست.
2 معمولا استادهای کره ای دانشجو را به صورت مستر+ دکترا قبول میکنن.
3. اسمشه که 4.5 سال طول میکشه به بیشتر از 5 سال فکر کن.

hamid_AA
November 20th, 2012, 11:55 AM
حمید خان، با توجه به اینکه این دوره مستر+دکترا خیلی طولانی هست، به نظر شما امکانش هست که بعد طی دوره مسترش دیگه ادامه نداد؟ یعنی اینکه مدرکو در این صورت میدن؟ من دوست ندارم اینقد طولانی اونجا بمونم.

یه نکته دیگه، من شنیدم تازگیا کره جنوبی به ایرانیا خوب ویزا نمیده، شما هم همچین چیزی شنیدین؟ من تو این سایت هم چیزی در این مورد ندیدم

1. کار نشد نداره!
2. باید با استاد کنار بیای سر این قضیه.
3. اگه کنار نیومد، تو امتحانی که برای دوره دکترا الزامی هست، رد بشید تا دیگه دانشجو دکترا به حساب نیای!
4. شماره سه ریسک داره
5. نه نشنیدم

sajad6363
November 21st, 2012, 12:47 PM
سلام دوستان
من شرایطم اینه:
لیسانس نرم افزار پیام نور 17.01
ارشد نرم افزار آزاد قزوین 18.59
6 تا مقاله داخلی و خارجی
تافل 613

مشکلم اینه که استاد توو زمینه کاری من خیلی کمه و یه دانشگاه از آلمان هم اپلای کردمو و دیروز ایمیل ریجکتم اومد. واسه همین میخوام مستر مجدد کره اقدام کنم.
میخوام ببینم وضعیت فاند دوره ارشد چجوریاس؟ شانس من چطوره؟ واسه مستر کره هم باید دنبال استاد بگردم یا مستقیم اپلای کنم؟

alikarimi64
November 24th, 2012, 11:45 AM
سلام دوستان
من شرایطم اینه:
6 تا مقاله داخلی و خارجی
تافل 613

مشکلم اینه که استاد توو زمینه کاری من خیلی کمه و یه دانشگاه از آلمان هم اپلای کردمو و دیروز ایمیل ریجکتم اومد. واسه همین میخوام مستر مجدد کره اقدام کنم.
میخوام ببینم وضعیت فاند دوره ارشد چجوریاس؟ شانس من چطوره؟ واسه مستر کره هم باید دنبال استاد بگردم یا مستقیم اپلای کنم؟

Sajand jan salam

I recommend to you try to the other country before thinking about Korea, if you don't find any opportunity then try for Korea,
both of them is good, BTW, It's better to find a right professor who has good knowledge about your area, and the other thing please care about his treatment and his communication skill.
So, If you find a good Prof, you'll have no problem in both your project topic and financial support.

Good luck on your decision!

alikarimi64
November 24th, 2012, 11:45 AM
سلام دوستان
من شرایطم اینه:
6 تا مقاله داخلی و خارجی
تافل 613

Sajad jan salam

I recommend you try to the other countries before thinking about Korea, if you don't find any opportunity then try for here,
both of them is good, BTW, It's better to find a right professor who has good knowledge about your area, and the other thing please care about his treatment and his communication skill.
So, If you find a good Prof, you'll have no problem in both your project topic and financial support.

Good luck on your decision!

roomi
November 26th, 2012, 03:45 PM
سلام. دوستان من هر چقدر اینجا خوندم همش kasit...snu...yonsei...postech....korea university بود. ببینم یعنی دانشگاهی مثل Kyungpook National Uni اصلا تو بازی نیست؟

IELTS
November 26th, 2012, 08:38 PM
سلام. دوستان من هر چقدر اینجا خوندم همش kasit...snu...yonsei...postech....korea university بود. ببینم یعنی دانشگاهی مثل Kyungpook National Uni اصلا تو بازی نیست؟

دوست عزیز.
اون دانشگاهایی که بیشتر دوستان نام بردند از اعتبار جهانی و قدمت زیادی برخورداند و ارزوی هر کسی هست که اونجا تحصیل کنه. به نظرم این هم دلیل نمیشه که شما دانشگاههای یونگ پوک یا چونبوک، بوسان و اولسان تشریف نبرید!!! هر جا تونستید پذیرش با فاند بگیرید اقدام کنید.

roomi
November 27th, 2012, 05:39 PM
دوستان سوال دیگه اینکه وضعیت ویزای تحصیلی کره جنوبی در حال حاضر چطوره؟ مشکل خاصی که وجود نداره ان شاالله؟