PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6]

AMD63
November 29th, 2012, 12:04 AM
سلام
کسی امسال برای ترم بهار (Spring 2013) از دانشگاه POSTECH پذیرش گرفته؟
من موفق به گرفتن پذیرش شدم. لطفاً اگر کسی دیگه هم هست که قصد رفتن هم دارد خبر بدد

john298
November 29th, 2012, 07:03 PM
با تشکر از دوستانی مثل جناب mortezaamjadi (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?41912-mortezaamjadi) بنده به این نتیجه رسیدم که هزینه تقریبی زندگی برای یک دانشجو در کره سالیانه 10000 دلار آمریکا ( اگه الان دلار رو 2800 تومان در نظر بگیریم = 28 میلیون

تومان ) می باشد ، دوستان دیگه اگه نظری غیر از این دارید ، لطفا بفرمایید.

mortezaamjadi
November 30th, 2012, 05:10 AM
سلام
دوستان نظر استاد در پذیرش چقدر تاثیر داره؟ ایا مثل دانشگاه های ژاپن اگه استاد اوکی رو بده قطعی هست پذیرش؟

به نظر شما با این شرایط من می تونم پذیرش با فول فاند بگیرم: (برای KAIST)
کارشناسی مهندسی پزشکی: امیر کبیر با معدل 16.58
ارشد برق الکترونیک: علم و صنعت با معدل 17.98
مقاله: ژورنال ندارم دو تا برای یه کنفرانس مهم (مهمترین در دنیا در زمینه کارخودم) فعلا سابمیت کردم.
کار پروژه ارشدم 100 درصد تکنیکال بوده (برای همین نشده مقاله ژورنال فعلا استخراج کرد ازش)
آزمون زبان ندادم هنوز اما به نظرم بتونم 90 رو بگیرم.
4 ترم سابقه تدریس آزمایشگاه دارم
دو تا سابقه ی RA هم دارم (یکشیون 2 سال و یکی شون هم که تازه شروع شده)

ممنون میشم نظر کسانی که تجربه دارن در این زمینه رو بدونم.

سلام دوست عزیز - با این معدل و شرایط بنظرم به فکر کانادا و آمریکا و اگر نشد به فکر دانشگاههای کره باشید- من فکر کنم با رزومه شما میتونید KAIST پذیرش بگیرید - سعی کنید مقاله هاتونو روبه راه کنید که شانستون بالا بره. من الان KAIST هستم و اگه سوالی بود بپرسید.

john298
November 30th, 2012, 06:47 PM
دوستان عزیز ساکن کره ، آیا تنها با دانستن زبان انگلیسی میشه توی کره جنوبی زندگی و نیازهای روزمره رو برطرف کرد یا خیر ؟ یا به عبارت دیگه آیا هیچ یک از شما مجبور به یادگیری زبان کره ای ( حداقل در حد نیاز ) شدید یا خیر ؟

ممنون

hamid_AA
December 1st, 2012, 12:36 AM
دوستان عزیز ساکن کره ، آیا تنها با دانستن زبان انگلیسی میشه توی کره جنوبی زندگی و نیازهای روزمره رو برطرف کرد یا خیر ؟ یا به عبارت دیگه آیا هیچ یک از شما مجبور به یادگیری زبان کره ای ( حداقل در حد نیاز ) شدید یا خیر ؟

ممنون

نه در سئول و نه در هیچ شهر دیگه ای حتی کوچکترین شهرها نیازی به دانستن زبان کره ای نیست. پر واضحه که دانستن کره ای به شما کمک میکنه زندگی ساده تر باشه اما تنها زمانی توجیه پذیره که قصد و امکان اقامت دائم در کره را داشته باشید در غیر این صورت دانستن کره ای ارزش چندانی نداره، چنانکه در یافتن دوست کره ای هم کمکی نمیکنه! در جای دیگر هم از هزینه زندگی پرسیده بودید، با حدود پانصد دلار امکان زندگی دانشجویی در کمپ دانشگاه و خوابگاه دانشجویی هست. تمامی دانشگاه های مطرح کره این هزینه را برای شما تامین میکنند، اما طبیعتا برای لذت بردن از زندگی کافی نیست.

saeedeh_sh2069
December 1st, 2012, 02:11 AM
دوستان من قبلا این تاپیک رو مطالعه کرده بودم، به این مورد بر نخوردم که واسه تحصیل توی کورس انگلیسی زبان نیاز هست یک آزمون زبان کره ای بدی
اما امروز یکی از دوستانم با جدیت این قضیه رو مطرح کرد. الان شک کردم، من درست فهمیدم دیگه؟دانشگاههایی مثل KAIST روال مدارکشون مثل روال معمول همه جاست؟

mortezaamjadi
December 1st, 2012, 10:55 AM
دوستان من قبلا این تاپیک رو مطالعه کرده بودم، به این مورد بر نخوردم که واسه تحصیل توی کورس انگلیسی زبان نیاز هست یک آزمون زبان کره ای بدی
اما امروز یکی از دوستانم با جدیت این قضیه رو مطرح کرد. الان شک کردم، من درست فهمیدم دیگه؟دانشگاههایی مثل KAIST روال مدارکشون مثل روال معمول همه جاست؟

اصلا آزمون زبان کره ای برای KAIST الزامی نیست و تو پذیرش هیچ تاثیری نداره - اما خوب معمولا اینجا تو Lab Meeting ها کره ای حرف میزنن که اذیت کننده هست.

roomi
December 4th, 2012, 10:46 AM
ممکنه دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند به من کمک کنند؟ در آمد متوسط یک دانشجوی دکترا (به غیر از هزینه تحصیل) در کره چقدر هست و آیا میشه با این درآمد زندگی دو نفر رو ساپورت کرد؟ متشکرم

Skyline72
December 4th, 2012, 10:22 PM
سلام ...... بچه ها کسی اینجا برای ترم Spring از دانشگاه Yonsei پذیرش گرفته؟ یا کسی هست که الان اونجا درس بخونه؟ من تازه پذیرش گرفتم.... چند تا سوال داشتم. خواهشا اگه کسی هست به من اطلاع بده. مرسی

mortezaamjadi
December 5th, 2012, 06:58 AM
ممکنه دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند به من کمک کنند؟ در آمد متوسط یک دانشجوی دکترا (به غیر از هزینه تحصیل) در کره چقدر هست و آیا میشه با این درآمد زندگی دو نفر رو ساپورت کرد؟ متشکرم

اینجا واسه دانشجو درآمدی وجود نداره - باید در خدمت استادت باشی و درآمدت اون پولی هست استاد به عنوان فاند به شما میده - معمولا هم پول خوب نمیدن- در حد بخورو نمیر واسه یه نفر - اما خوب بسیار بستگی داره به استاد و دانشگاهتون

roomi
December 5th, 2012, 12:29 PM
ممنونم . منظور من هم همون فاندی بود که استاد به عنوان هزینه زندگی میده. آخه من یک جواب از استادی در پوسان داشتم که نوشته بود ماهی در حدود 200 میلیون یوان برای دکترا پرداخت میکنه و خودش اشاره کرده بود که این یک درآمد متوسط برای دانشجوی دکترا هست که البته برای یک نفر خیلی بیشتر از کافی خواهد بود.

اینجا واسه دانشجو درآمدی وجود نداره - باید در خدمت استادت باشی و درآمدت اون پولی هست استاد به عنوان فاند به شما میده - معمولا هم پول خوب نمیدن- در حد بخورو نمیر واسه یه نفر - اما خوب بسیار بستگی داره به استاد و دانشگاهتون

sesoin
December 5th, 2012, 06:06 PM
ممنونم . منظور من هم همون فاندی بود که استاد به عنوان هزینه زندگی میده. آخه من یک جواب از استادی در پوسان داشتم که نوشته بود ماهی در حدود 200 میلیون یوان برای دکترا پرداخت میکنه و خودش اشاره کرده بود که این یک درآمد متوسط برای دانشجوی دکترا هست که البته برای یک نفر خیلی بیشتر از کافی خواهد بود.
واحد پول کره وون ا نه یوان.....
اگه 200000000 وون ا که... من بعید میدونم ...وون تا قبل از گرونی دلار تقزیبا با ریال ما برابر بود ...اینجا هم تقریبا مثل الان ا ایرانه هزینه ها

sesoin
December 5th, 2012, 07:17 PM
واحد پول کره وون ا نه یوان.....
اگه 200000000 وون ا که... من بعید میدونم ...وون تا قبل از گرونی دلار تقزیبا با ریال ما برابر بود ...اینجا هم تقریبا مثل الان ا ایرانه هزینه ها

mortezaamjadi
December 6th, 2012, 10:45 AM

والا اینجا استادا خودشون ماهی 6 میلیون وون میگیرن - حتما اشتباه شده - هر 1000 وون یه دلاره و هزینه زندگی هم برای یه نفر بین 600 - 800 دلار میشه اینجا

roomi
December 6th, 2012, 08:12 PM
نخیر دوست من. اشتباه نشده. من اون بخش از ایمیل استاد رو که به فاند اشاره میکنه اینجا براتون میزارم:

Average salary of Ph. D students is around 2 million KRW/month. It would be more than enough for one person but a little short for a family(of 4- say, wife and 2 kids).
Further information concerning housing and languages will be given after you let us know your final decision.

والا اینجا استادا خودشون ماهی 6 میلیون وون میگیرن - حتما اشتباه شده - هر 1000 وون یه دلاره و هزینه زندگی هم برای یه نفر بین 600 - 800 دلار میشه اینجا

AMD63
December 6th, 2012, 11:45 PM
شاید استاد اشتباه نوشته باشد. یه ایمیل بهش بزنید مطمئن بشید. اگه درست باشد که خیلی خوبه. مبلغ فاند شما چندین برابر فاند منه!!!

sesoin
December 7th, 2012, 05:48 AM
نخیر دوست من. اشتباه نشده. من اون بخش از ایمیل استاد رو که به فاند اشاره میکنه اینجا براتون میزارم:

Average salary of Ph. D students is around 2 million KRW/month. It would be more than enough for one person but a little short for a family(of 4- say, wife and 2 kids).
Further information concerning housing and languages will be given after you let us know your final decision.
مبلغ فاند شما ماهی 2000000 وون یعنی حدود 2000 دلار یکم کمتر...krw =korean won

famil
December 7th, 2012, 12:39 PM
سلام. من می خوام واسه ترم پاییز دانشگاه yonsei واسه PhD اقدام کنم و فرستادن فرم ها هم ماه مارسه. دو تا استاد پیدا کردم. به نظر شما کی بهش میل بزنم بهتره؟ و یه سوال اساسی اگه بهم ماهیانه پول بده مجبورم تو حساب بانکی حتما 10000 دلار داشته باشم یا اگه استاد ساپورت کنه نیازی نیست؟

Skyline72
December 7th, 2012, 03:53 PM
سلام . من از سفارت پرسیدم . اگه فاند یا اسکولار شیپ داشته باشی مبلغ 10000 دلار کمتر میشه. بستگی به مقدار فاندت داره.

Skyline72
December 7th, 2012, 03:55 PM
راستی بچه ها من تازه از Yonsei پذیرش گرفتم برای ترم Spring. می خواستم بپرسم برای پرداخت شهریه از ایران مشکلی که ندارم ؟ یا حتما باید برم اونجا؟

mortezaamjadi
December 8th, 2012, 05:45 PM

بله شما 2 میلیون وون میگیرید که همانطور که گفتم بستگی به دانشگاه و محلش داره - مثلا دانشگاههای سئول پول بیشتر میدن چون اونجا یه کم هزینه ها بالاتره - اما تو KAIST معمولا همه ی دانشجوهای دکترا چیزی بین 600 تا 1000 $ میگیرن

roomi
December 8th, 2012, 06:46 PM
ممنونم. بله دو تا صفر اضافی گذاشته بودم.

مبلغ فاند شما ماهی 2000000 وون یعنی حدود 2000 دلار یکم کمتر...krw =korean won

maleki110
December 9th, 2012, 04:49 AM
سلام

این فایل اطلاعاتی در مورد زندگی در شهر پوهانگ و دانشگاه پوستک (POSTECH) به شما می دهد. امیدوارم مفید باشد.
https://www.dropbox.com/s/ks8m4o6lfpjsu1v/About%20POSTECH.pdf

roomi
December 10th, 2012, 06:33 PM
دوستان آیا امکان تغییر دانشگاه در کره وجود داره؟ شرایط ویزا در اینصورت چطور خواهد بود؟ آیا کسی چنین تجربه ای داشته؟

ممنونم

FanTasTic
December 13th, 2012, 04:00 PM
درود

عزیزان به منظور تسهیل در امور دسترسی سریع تر و جزیی سازی تاپیک ها و موضوعات ابن تاپیک قفل می شود و تا سال 2012 آرشیو می شود . برای ارسال سوالات خود به تاپیک های مربوطه تخصصی ایجاد شده مراجعه نمایید .

با سپاس

محمدرضا