PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو شده : تحصیل در کره جنوبی (تا پایان سال 2012)

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

yonas
January 3rd, 2008, 12:41 AM
كسي درباره دانشگاههاي هونگ كونگ اطلاعي داره؟ درباره شهريه؟ درباره fund؟ ممنونم.

jalali_smj
January 3rd, 2008, 07:31 AM
شهریه دانشگاه به دنشگاه فرق می کنه، همینطور رشته به رشته. لینک های زیر رو به ترتیب رنکینگ 2007 نوشتم تو سایتاشون چک کنید. از لحاظ هزینه هم همین بس که پنجمین شهر گرون دنیاست!!

http://www.cuhk.hk/en/
http://www.cityu.edu.hk/
http://www.ust.hk/en/aa/index.html
http://www.hku.hk/
http://www.polyu.edu.hk/

Hypnos
April 15th, 2008, 11:54 PM
در فیلد IT و Computer Engineering اطلاعات تجربی-عملی و نه تئوریک (مواردی که تو سایتهای مختلف نوشته شده ) می خواستم دوستان :
یکی از اساتید دانشگاه ما ( آزاد) می گفت که یکی از دوستانش از این کشور بورس گرفته اما بیشتر از این اطلاع نداشت.
لطفًا صرفاً نتایج googling رو پست نکنین ، من یکی دوتا لینکشو درج کردم :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_in_South_Korea
http://www.duke.edu/~myhan/c_blku.html
---------------------------------------------------------
متاسفانه دوتای اولی expired شدن و سومی فیلدهاش به فیلدهای موردنظرم نمی خوره :
http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/korea-university-scholarship/
http://www.scholarshipnet.info/postgraduate/korea-masters-and-phd-scholarships-for-it-technology-program-information-and-communications-university-icu/
http://www.getscholarship.net/548/korea-2008-seoul-national-university-masters-scholarship-program-for-international-students

با تشکر

amir1656
June 11th, 2008, 12:30 AM
کسی اطلاعاتی در مورد دانشگاه KAIST داره؟ و اینکه وزارت علوم مدرک دکترای این دانشگاه رو به رسمیت میشناسه؟

pouya4
June 11th, 2008, 12:43 AM
‌معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ در كشور كره‌ جنوبي‌

‌الف) دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Chonbuk National University

2- Chung - Ju National University

3- Chungnam National University

4- Gyeongsang National University

5- Kangwon National University

6- Korea Maritime University Busan

7- Korea National University of Education

8- Korea National University of Physical Education

9- Kyungpook National University

10- National Fisheries University of Pusan

11- Seoul National University

12- Yonsei University

13- Cheju National University (CNU)

14- Inha University

14- تامقطع کارشناسی ارشد در کليه رشته ها و در مقطع دکترا صرفا" در رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

15- Information & Communications University (ICU)

16- Pohang University of Science & Technology (POSTECH)

‌ب ( مدارك‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ مورد تأييد وزارت‌ آموزش‌ كره‌ جنوبي‌ فقط‌ در سطح‌ كارشناسي)ليسانس( ارزشيابي‌ مي‌شود.

1- Ewha Women's University

MahdiR
June 11th, 2008, 09:30 AM
کره دانشگاههای خوبی داره و ورود به اون دانشگاه ها هم (حداقل برای کره ای ها) خیلی سخت و رقابتی یه. تا جایی که من می دونم برای لیسانس هم یه چیزی شبیه کنکور ما دارند که رقابتش خیلی شدید تره.

من دانشگاه POSTECH رو دیدم. واقعا از نظر امکانات و ... فوق العادست. فکر می کنم درس ها هم به هر دو زبان انگلیسی و کره ای ارائه می شوند.

اما واقعا قبل از رفتن به کره جنوبی یه کم فکر کنید!! شرایط زندگی توی شرق اصلا شبیه غرب نیست و برای یه ایرانی دوام آوردن تو کره واقعا سخته. همه چیزه شرق فرق می کنه!!! یه دنیای دیگس کلا !!

pouya4
July 25th, 2008, 01:05 AM
منم تعریف Postech رو خیلی شنیدم.

حالا خداییش کسی که نیست؟ خودمونیم... وجدانی علاقه به یانگوم هم تاثیرگذار بوده دیگه؟ ;D....

snab009
August 9th, 2008, 01:17 AM
بچه ها من قبل اینکه بخوام برای اروپا و north america اقدام کنم به علت آشنایی استادم با یکی از استادای کروی (!) برای Korea University اپلای کردم. برای همین یه کم اطلاعات تو این زمینه دارم: اولا از لحاظ زندگی جای خوبیه واسه خودشون، به خصوص سئول. اما اینکه واسه یه دانشجوی ایرانی خوب باشه بحث داره. چون هم نسبتا گرونه هم بورسه بالا ندارن هم ایرانی کمه (که این آخری هم خوبه هم بد). یه جورایی واسه تفریح یا یه دوره یه ساله خوبه اما بیشترش خیلی از لحاظ روحی سخت میشه به خصوص به خاطر غذاها و زبونشون! در ضمن من از دانشگاهی که پذیرش گرفتم تا به حال هیچ ایرانی پذیرش نگرفته بود و به خاطر همین تو لیست وزارت علوم نیس هر چند تو رنکینگ 200-300. اینطور مواقع میتونید به وزارت علوم برید و با صحبت و ارائه مدارک دانشگاهو به تصویب برسونید! در مجموع کره رو بذارید واسه گزینه های آخر، چون خود کره ای ها هم زیادن هم مثه ما همه پایه ادامه تحصیل! پس پذیرش سخت میشه اونم واسه یه کشور آسیایی که شاید نیارزد.
ولی باید گفت که سطح دانشکاهشون واقعا قابل اعتناس و تو رشته های مهندسی هم خوب مقاله دارن. البته مشکل کمی بودجه هم اضافه شود. یه نکته هم دقت کنید: خود کره ای ها بدشون نمیاد برای ادامه تحصیل برن آمریکا و کانادا!

gorji1983
August 9th, 2008, 10:35 AM
من 1 ماه پيش براي يک کنفرانس سئول بودم. در مورد سطح زندگي بايد بگم که بسيار سطح زندگي در سئول بالاست و مردم بسيار خوب و خونگرمي هم داره. در مورد غذا اگه کسي با خوردن گوشت به خاطر بحث ضبحش مشکل داشته باشه هيچي نميتونه بخوره چون اونجا دکه هاي فروش هات داگ و ساندويچ پره و قيمت اين دست غذا ها هم ارزونه (1000 وون کره که همون 1000 تومن خودمونه). در مورد هزينه هم بايد بگم که چون درآمد متوسط کره ايها بالا است (2000 دلار در ماه) اجناسشون به پول ما گرون ميشه. البته من در مورد هزينه خونه نميدونم ولي هزينه خورد و خوراک يک کم گرون ميشه ولي نه اونقدر گرون که تو اروپا در مي آد. در ضمن هواي بسيار شرجي هم داره و البته خط مترو بسيار پيشرفته. من به جاهاي ديگه آسيا سفر نداشتم ولي با خيلي ها که جاهاي ديگه رفته بودن که صحبت ميکردم ميگفتند که سئول از همه جا بهتره. لذا تو آسيا فکر کنم جاي خوبي باشه در ضمن اينکه با کره ايها خيلي راحت نميشه ارتباط زباني برقرار کرد چون اکثرا انگليسي خوب بلد نيستند ولي خيلي خوش برخوردند.

aj
August 10th, 2008, 02:12 PM
کسی اطلاعاتی در مورد دانشگاه KAIST داره؟ و اینکه وزارت علوم مدرک دکترای این دانشگاه رو به رسمیت میشناسه؟

سلام
دانشگاه کایست یا KAIST یکی از بهترین دانشگاه های علوم مهندسی تو کره محسوب میشه.(Korean advanced institute of science and technology) در زمینه ی تکنولوژی چند بار هم بهترین دانشگاه آسیا شناخته شده . اگر اشتباه نکنم رتبه ی زیر 200 جهانی داره.
کمپ اصلی دانشگاه در "شهر داجون" هست که خیلی هم کمپ بزرگی داره . این یک شهر دانشگاهی هست و نسبت به سئول خیلی ارزون تره .
معمولا برای بورسیه باید از طریق استاد اقدام کرد و اگر استاد برای تحقیقات دانشجو بخواد میشه گفت به راحتی میشه ازشون فاند گرفت . این طور که من اطلاع دارم بسته به استاد پول خوبی هم می دن ( معمولا ماهی600000 ون که راحت میشه باهاش زندگی کرد اگر خوش شانس باشی و 800 هزار ون بدن حتی میشه خوش گذرونی هم کرد)
اما در مورد اینکه پرسیده بودید :
وزرارت علوم ما که بسیار آدم های به روزی هستن هنوز متوجه نشدن که این دانشگاه هم هست. و مدرک کایت رو قبول نمی کنن و کسی که این مدرک رو داره باید برای مدرک معادل اقدام کنه. البته چند نفری داشتن سعی میکردن که اسم کایست رو در لیست وزارت علوم وارد کنن.

کره برای زندگی خوبه اما به ژاپن نمیرسه و از چین بهتره. رشد و پیشرفت کره 50 یا 60 سال بیشتر نیشت و هنوز پیرمرد هاشون یه کم داهاتی فکر میکنن. بچه هایی که رفتن کره میگن غذا های افتضاحی دارن
البته یادتون نره که کره ای ها به سیبیل حساسن (چون خودشون ندارن) و اگه جلوی استاد 3 تیغ نکنی معلوم نیست چه جوری باهات رفتار میکنه! چون برای کره ای ها کسی که سیبیل داره یه آدم بزرگتر و قابل احترام محسوب میشه !

jmsut
January 17th, 2009, 03:48 PM
سلام دوستان من الان تقریباً یک ساله که اومدم کره و دارم توی دانشگاه POSTECH دکترا می خونم. POSTECH بهمراه KAIST و Seoul National University بهترین دانشگاههای فنی کره محسوب می شن. از نظر بورس دانشگاه POSTECH نسبتاً خوب ارزیابی می شه چون از طرف شرکت فولادسازی POSCO تامین مالی می شه و دانشگاه کوچکی هم هست. اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در ساله که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن. وقتی من سال قبل اومدم کره و همچنین 3 سال قبل که برای کنفرانس اومده بودم، 1 میلیون وون میشد بیشتر از 1 میلیون تومن ولی این روزها ارزش وون در برابر دلار و لذا در برابر تومان خیلی کم شده. کلا وون در برابر دلار نوسانات زیاد داره. از 1 میلیون وونی که دانشگاه میده تقریباً 400-500 هزار وونش رو باید برای شهریه بدین و براتون تقریباً 500 هزار وون می مونه. اگر مجرد باشین می تونین از خوابگاههای مجردی استفاده کنین که باید ماهی 70-80 هزار وون براش بدین و اگر مثل من متاهل باشین از آپارتمانهای متاهلی که هزینش ماهی 210 هزار وونه. جهت اطلاع توی شهر پوهانگ اگر تنها باشین 300 هزار برای خورد و خوراک و پوشاک کافیه.

البته توی POSTECH یک استثنا هم وجود داره به اسم Graduate Institute of Ferrous Technology (GIFT) که از لحاظ هیات علمی، امکانات و بودجه شرایط بسیار مناسبی داره چون مستقیماً با شرکت POSCO در ارتباطه و به نوعی نقش R&D رو برای این شرکت فولادسازی بازی می کنه. توی GIFT دانشجوها شهریه نمی دن، زبان رسمی انگلیسیه و دانشجوهای ارشد ماهی 1 میلیون و دانشجوهای دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون بورس می گیرند. من به عنوان دانشجوی دکترا ماهی یک و نیم میلیون وون از GIFT می گیرم که 210 هزارش رو برای آپارتمان دانشجوهای متاهل می دم و تقریباً 1300000 وون برام می مونه.

با توجه به اینکه کره دانشجوی ایرانی زیاد نداره زندگی برای دانشجوها مخصوصاً دانشجوهای مجرد ممکنه حداقل در ابتدا خشن بنظر بیاد ولی بعد از یک مدت با شناخت اخلاقیات کره ایها زندگی شیرین تر می شه. کولونی شدن ایرانیها توی کشوری مثل کره هم می تونه به شدت به سطح زندگی کمک کنه چون راه و چاه رو زودتر بلد می شین. مشکل دیگه اینه که طعم غذاهای کره ای خیلی متفاوت از غذاهای ایرانیه ولی اگر با غذاهای دریایی رابطه خوبی دارید مشکلاتتون کمتره. از اینکه زبان رسمی کلاسهای دانشگاه مقصدتون به انگلیسیه هم باید قبلاً اطمینان حاصل کنین و گرنه باید زبان کره ای هم یاد بگیرین.

برای شناخت بهتر POSTECH در آدرس زیر ابتدا زبان انگلیسی رو انتخاب کرده و سپس روی

Show Our PR Video کلیک کنید: http://www.postech.ac.kr

برای شناخت GIFT به آدرس مقابل رجوع کنید: http://www.postech.ac.kr/gift

و بالاخره این هم آدرس وب سایت گروه طراحی مواد (Materials Design Lab) در GIFT که من هم عضوی از اون هستم: http://mdl.webteem.co.kr

راستی این هم لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ولی خیلی مضحکه که موسسه ای مثل Korea Advanced Institute of Science and Technology توی لیست نیست ولی معتقدم اگر کسی بره اونجا براحتی می تونه از وزارت علوم بخواد که KAIST رو به لیست اضافه کنه.

الف) دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ يك‌ براي‌ كليه‌ دوره‌هاي‌ تحصيلي.

1- Chonbuk National University

2- Chung - Ju National University

3- Chungnam National University

4- Gyeongsang National University

5- Kangwon National University

6- Korea Maritime University Busan

7- Korea National University of Education

8- Korea National University of Physical Education

9- Kyungpook National University

10- Pukyong National University

11- Seoul National University

12- Yonsei University

13- Cheju National University (CNU)

14- Kyung Hee University (KHU)

15- Inha University

15- تامقطع کارشناسی ارشد در کليه رشته ها و در مقطع دکترا صرفا" در رشته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)

16- Information & Communications University (ICU)

17- Pohang University of Science & Technology (POSTECH)

jmsut
January 17th, 2009, 05:45 PM
دوستان با عرض پوزش در متن بنده در مورد تحصیل در کره جنوبی یک اشتباه وجود داره که تصحیح می کنم:

اما منظور از خوب چیه؟ منظور تقریباً 1 میلیون وون در "ماهه" که این روزها که ارزش وون در برابر دلار خیلی کم شده میشه تقریباً هفتصد هشتصد هزار تومن.

fark
January 17th, 2009, 06:23 PM
سلام

منم واسه master مکانیک ترم بهار 2009 دانشگاه SKKU اقدام کرده ام. البته قبلش با یه استادی که کاملا اتفاقی پیدا کردم هماهنگ کرده بودم (وگرنه من اصلا تو خط کره نبودم) که بهم گفت ماهی حداقل 550000 won میده با tuition waive. از SKKU بگم که به نظر که خیلی بزرگ میرسه، و تو دو تا شهر Seoul و Suwon شعبه داره که رشته های مهندسی اش تو Suwon هستن و منم قراره اگه جور شه برم اونجا (تو لیست وزارت علوم نیست). از نظر هزینه ها که نگاه میکردم از قرار 860000 wonدر ترم (دو ترم بهار و پاییز دارن) واسه خوابگاه میگیرن که صبحانه و ناهار هم به ازای همین پول داده میشه. از خود دانشگاه بگم که اولا شرکت Samsung باهاش همکاری زیادی داره، ثانیا در زمینه Nanotechnology که زمینه تحقیق من خواهد بود کره که جزو کشورهای بسیار فعال هست و این دانشگاه هم حالا خودش یه چاخان کرده که تو Nano، Top 5 هست که البته محاله امره ولی خوب معلومه که امکاناتشون خوبه. رنک دانشگاه رو هم من یه جا سیصد و خورده ای دیدم، و یه جا چهارصد و خورده ای، تو کره هم فکر کنم 4 ام باشه بین مهندسیا اگه استاده هم چاخان نکرده باشه. Jmust جان نظر شما چیه؟ شما اطلاعاتی راجع به این دانشگاه داری؟ وضعش چطوره؟ به نظرت پولی که میده چطوره (البته ممکنه بیشترش کنه)؟ ممنون میشم اگه یه PM بزنی و در صورت امکان شمارتو که بعدا یه تماسی داشته باشیم.

A.Pourghodrat
May 3rd, 2009, 07:10 PM
سلام من می خوام برای KAIST اپلای کنم ولی برای پرداخت Application fee (bank transfer or money order) از ایران مشکل دارم کسی می تونه به من کمک کنه؟

h_eksiri
July 2nd, 2009, 11:40 PM
سلام
دانشگاه کایست یا KAIST یکی از بهترین دانشگاه های علوم مهندسی تو کره محسوب میشه.(Korean advanced institute of science and technology) در زمینه ی تکنولوژی چند بار هم بهترین دانشگاه آسیا شناخته شده . اگر اشتباه نکنم رتبه ی زیر 200 جهانی داره.
کمپ اصلی دانشگاه در "شهر داجون" هست که خیلی هم کمپ بزرگی داره . این یک شهر دانشگاهی هست و نسبت به سئول خیلی ارزون تره .
معمولا برای بورسیه باید از طریق استاد اقدام کرد و اگر استاد برای تحقیقات دانشجو بخواد میشه گفت به راحتی میشه ازشون فاند گرفت . این طور که من اطلاع دارم بسته به استاد پول خوبی هم می دن ( معمولا ماهی600000 ون که راحت میشه باهاش زندگی کرد اگر خوش شانس باشی و 800 هزار ون بدن حتی میشه خوش گذرونی هم کرد)
اما در مورد اینکه پرسیده بودید :
وزرارت علوم ما که بسیار آدم های به روزی هستن هنوز متوجه نشدن که این دانشگاه هم هست. و مدرک کایت رو قبول نمی کنن و کسی که این مدرک رو داره باید برای مدرک معادل اقدام کنه. البته چند نفری داشتن سعی میکردن که اسم کایست رو در لیست وزارت علوم وارد کنن.

کره برای زندگی خوبه اما به ژاپن نمیرسه و از چین بهتره. رشد و پیشرفت کره 50 یا 60 سال بیشتر نیشت و هنوز پیرمرد هاشون یه کم داهاتی فکر میکنن. بچه هایی که رفتن کره میگن غذا های افتضاحی دارن
البته یادتون نره که کره ای ها به سیبیل حساسن (چون خودشون ندارن) و اگه جلوی استاد 3 تیغ نکنی معلوم نیست چه جوری باهات رفتار میکنه! چون برای کره ای ها کسی که سیبیل داره یه آدم بزرگتر و قابل احترام محسوب میشه !

طبق آخرین رنکینگ موسسه تایمز، این دانشگاه رنکش تو تکنولوژی در دنیا زیر 20 اه! ;)

Mehrbod
September 6th, 2009, 07:29 PM
سلام.کسی برای دکترای مهندسی شیمی کره میتونه کمک کنه؟

kooroshekabir
February 6th, 2010, 04:45 AM
با سلام،
من با یکی از اساتید دانشگاه Sungkyungkwan صحبت کردم و اون قول داده علاوه بر شهریه دانشگاه ماهانه مبلغه ۶۰۰$ بهم بده. میخواستم از کسی که تجربی اقامت تو کره رو داشته بپرسم با این پول چطور میشه زندگی کرد. باید اضافه کنم که ۳۰۰$ از این پول صرف خوابگاه و دو وعده غذا در روز میشه. در ضمن به نظرتون میتونم رو غذای دانشگاه حساب باز کنم یا غذا رو هم احتمالا خودم باید درست کنم؟(تو غذا جکو جونور میریزن؟)
در ضمن میخام بدونم Suwon چه جور شهری؟ مردمش با فرهنگان؟امکانات تفریحی مناسب داره؟

ممنون از کمکتون

tahora
February 20th, 2010, 09:53 AM
سلام چند تا سوال داشتم. برای رشته های پزشکی بورسیه تعلق می گیره ؟چه رشته ای از زیر شاخه ی رشته پزشکی برای ادامه تحصیل اونجابهتر است؟درچه مقطعی بورسیه قرار می گیره؟

i2010c
March 4th, 2010, 09:03 PM
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.من دو بار اومدم كره.كشور باارزشيه واسه زندگي.تصميم گرفتم به اتفاق همسرم براي ادامه تحصيل بيايم كره.ميخوام بدونم اگه واسه همسرم پذيرش بگيرم ميتونيم براحتي با همديگه بريم اونجا يا اينكه منم بايد حتما پذيرش تحصيلي بگيرم ؟اين يه سوال حياتيه واسه من.ضمنا من آدرس ايميلتون رو ميخواستم اگه امكانش باشه.
ممنون

danialmdt
March 4th, 2010, 11:56 PM
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.من دو بار اومدم كره.كشور باارزشيه واسه زندگي.تصميم گرفتم به اتفاق همسرم براي ادامه تحصيل بيايم كره.ميخوام بدونم اگه واسه همسرم پذيرش بگيرم ميتونيم براحتي با همديگه بريم اونجا يا اينكه منم بايد حتما پذيرش تحصيلي بگيرم ؟اين يه سوال حياتيه واسه من.ضمنا من آدرس ايميلتون رو ميخواستم اگه امكانش باشه.
ممنون

اینجا رو ببینید شاید به پاسخ سوالتون زودتر برسید.
http://sharafdini.wordpress.com/

لطفا نتیجه اطلاعاتتون رو برای استفاده دیگران اینجا قرار بدید.

i2010c
March 5th, 2010, 09:08 AM
ممنون از راهنماييت ولي اگه دقت كنيد من اونجا هم اين سوالو مطرح كردم ولي بي جواب مونده.درهرصورت منم خوشحال ميكنيد اگه كمكم كنيد.ممنون

parisa1982
March 6th, 2010, 01:56 AM
این دانشگاههای کره که واسه بعضی رشته ها مصاحبه دارن، کسی میدونه چه جوری؟
مثل اینکه حتما باید مصاحبه تو خود کشورشون باشه
چون نوشته تلفنی و... قبول نیست

hassanrouhi
June 9th, 2010, 05:57 PM
سلام.من از یکی شنیده بودم که کره برای تحصیلات ارشد یا دکترا 80%هزینه ها رو میده.می خواستم بدونم این قضیه چقدر درسته؟

mojbam
July 20th, 2010, 10:21 AM
من فارغ التحصيل كارشناسي ارشد مهندسي عمران گرايش سازه دانشگاه آزاد واحد بندرعباس با معدل 14.4 و 35 سال سن ميباشم براي تحصيل در يك دانشگاه كه مورد تاييد ايران باشد ميخواستم پذيرش بگيرم آيا مي تونم من در مقطع دكتري همين رشته در بخونم . ضمنا" من زبان انگليسي ام زياد خوب نيست .

mojbam
July 20th, 2010, 10:23 AM
من فارغ التحصيل كارشناسي ارشد مهندسي عمران گرايش سازه دانشگاه آزاد واحد بندرعباس با معدل 14.4 و 35 سال سن ميباشم براي تحصيل در يك دانشگاه كه مورد تاييد ايران باشد ميخواستم پذيرش بگيرم آيا مي تونم من در مقطع دكتري همين رشته در بخونم . ضمنا" من زبان انگليسي ام زياد خوب نيست . ضمنا آيا در طول تحصيل هزينه اي به ما ميدن و هزينه تحصيل چقدر ه ضمنا" ما چقدر پول لازم داريم با خودمان بياريم تنها هستم

hassanrouhi
July 20th, 2010, 12:55 PM
سلام.اين كه زبان انگليسي شما زياد خوب نيست بده ديگه.به نظر خودتون به چه زبوني به شما درس بدن؟مگه كره اي بلدين؟من با يكي از بچه هايي كه تو كره مشغو.ل به تحصيله صحبت مي كردم ميگفت كه با هزينه ي دانشگاه سالي 10ميليون تومان در مياد.حالا راستو دروغش با خودش.
در ضمن يه سرچي كن تو گوگل يه اقايي هست تو كره كه پذيرش ميگيره و ميگه كه مي تونه بورسم بگيره.يه تماسي بگير باهاش شايد كمكت كرد

misha
July 24th, 2010, 09:06 AM
سلام .من امسال دیپلم تجربی گرفتم ولی میخوام که در رشته ی طراحی مد یا گرافیک ادامه تحصیل بدم و حسابی دارم زبان میخونم تا هرچه زودتر بتونم خودمو اماده کنم
و خیلی مشتاقم که به کره بیام .میخواستم اگه میشه اطلاعاتی راجع به این 2رشته در این کشور بهم بدیدو همچنین هزینه اش. من تصمیم دارم که مقطع پیش دانشگاهی رو نخونم و کل وقتم رو صرف زبان خوندن کنم و ایا احتیاجی هست که پیش رو هم خونده باشم؟متشکر میشم اگر راهنماییم کنید

misha
August 11th, 2010, 01:24 AM
سلام می خواستم لطفا اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه.متشکرم.

hassanrouhi
August 11th, 2010, 10:35 AM
تا اونجايي كه من مي دونم به زبان كره اي اونجا نيازه.مخصوصا براي ليسانس.براي ارشدشم بايد كره اي رو دستو پا شكسته بلد باشي.
هزينه هاشو كه من از يكي كه تو اونجا مشغول تحصيل هست پرسيدم مي گفت براي ارشد دو سال هزينه ي زندگي و دانشگاه حدود 20تا 25 ميليون ميشه.
شما خودتم مي توني تو گوگل سرچ كني تا سايت هايي مربوط به ادم هاي ايراني تو كره رو پيدا كني.
حالا چرا كره؟ تو زمينه طراحي مد دانشگاه استانبول تركيه سطحش بالاست.هزينه ها هم كمتر اگه دولتي پذيرش بگيري

hadi3309
September 2nd, 2010, 03:13 PM
سلام

من یکی از اساتید دانشگاه سئول گفته که هزینه ی زندگیتو میدم ولی tuition fee پای خودت. حالا توی پی دی افی که از سایت دانشگاهشون گرفتم سه تا ستون داره
اولیش گفته Admission fee
دومیش tuition fee
و سومیش school support fee است بعد تو ستون بعدی جمع این سه تا رو نوشته.
حالا من موندم که هزینه ی تویشن فی جمع این سه تا است یا فقط همون ستون تویشین فی؟
کسی اطلاعاتی در مورد خصوصا اسکول ساپورت فی نداره که چی هست؟
(هر کار می کنم پی دی اف رو نمی شه گذاشت وگرنه می ذاشتم تا ببینید)
مرسی از جواباتون

hassanrouhi
September 2nd, 2010, 03:39 PM
فكر كنم بهتره از همون استاد بپرسين كه قضيه چيه. چون يه چيزه غير عادي به نظر مي رسه
يه اطفي هم مي كني يه رزومه از خودت بذاري اينجا.
چقدر فاند؟براي چه مقطعي؟ معدل؟ و بقيه چيزا

hadi3309
September 4th, 2010, 11:15 AM
چقدرش که عدد نگفته، گفت هزینه ی زندگی با مقداری از هزینه ی تویشین فی.
فوق لیسانس
17.5
دو تا مقاله هم در شرف سابمیت دارم. البته با یک دانشجوی ارشد.یعنی اسم من سوم می خوره تو مقاله

hassanrouhi
September 4th, 2010, 02:31 PM
سلام.
هزينه ي دانشگاه رو ميذاري اينجا؟منظورم هزينه هاي دانشگاست.
اخه من يه جا خوندم كه هزينه دانشگاه به علاوه ي زندگي با هم سالي 10ميليون .
البته به نظر خودم كه كم به نظر ميرسه

hadi3309
September 4th, 2010, 05:19 PM
بیشتر است
هزینه ی زندگی طبق تحقیقات من ماهی 750 دلار و هزینه ی دانشگاه البته با توجه به دانشگاه و ارزش پول کره متفاوت است ولی حدود 4000 دلار ترمی.
کلا دو سال ارشد باید چیزیحداقل حدود 30 میلیون بشه

bahadur
September 7th, 2010, 06:04 PM
درمورد بورس تحیلی یکم توضییح میدین
کسی درباره ی رشته ی صنایع توی کره خبری داره ؟

scrazy
September 14th, 2010, 02:41 PM
سلام می خواستم بپرسم کمک هزینه در چه شرایطی تعلق می گیره ؟اصلا بزای من که بعد از گرفتن دیپلم بخوام به کره بیام کمک هزینه تعلق می گیره ؟خوابگاه برای همه دانشجویان است یا شرایط داره ؟هزینه تحصیل و زندگی (دانشگاه_اجاره خانه_غذا و ....) در سال چه قدر می شه؟آیا فقط تسلط به زبان کره ای برای تحصیل کافیه ؟ شما چه زیر شاخه هایی از رشته ریاضی فیزیک را برای کار تو کره مناسب می دانید ؟ امتحان ورودی دانشگاه در کره برای ایرانی ها به چه زبانیه؟

scrazy
September 15th, 2010, 07:53 PM
از این که به سوالات من هر چه زود تر پاسخ بدین ممنون می شوم....

hassanrouhi
September 16th, 2010, 10:25 AM
سلام. يه سري اطلاعات پيدا كردم.گفتم شايد بد نباشه بذارم اينجا. طبق اين شايت. 89%از دانشجويان پذيرفته شده در كره مي تونن از بورس استفاده كنن.البته فكر كنم شامل ليسانس نشه:
Around 89% of all admitted international students will be awarded scholarships.

hassanrouhi
September 16th, 2010, 10:27 AM
اين بورس ها خودش به 3دسته تقسيم ميشه كه به صورت زير:
A. Requirements for Scholarship Award

Foreign Student
Scholarship A

GPA from the previous (latest) school 4.0 or above (out of 4.5), 3.83 or above (out of 4.3), 3.57 or above(out of 4.0), or 90 or above (out of 100)
TOEFL (PBT) 577 or above, TOEFL (CBT) 233 or above, TOEFL (iBT) 90 or above, TEPS 700 or above, IELTS 7.0 or above or TOPIK level 6 or above
Recommendation from the department and permission from the dean of graduate school
All three requirements should be satisfied to be awarded Scholarship A.

Foreign Student
Scholarship B

Recommendation from the department and permission from the dean of graduate school

Foreign Student
Scholarship C
(Natural Science or Engineering Area)

hassanrouhi
September 16th, 2010, 10:28 AM
اين هم مقدار هر كدوم از بورس ها:
B. Scholarship Benefits

Foreign Student
Scholarship A

100% of entrance fee and tuition fee

Foreign Student
Scholarship B

60% of entrance fee and tuition fee

Foreign Student
Scholarship C

75% of tuition fee

hassanrouhi
September 16th, 2010, 03:22 PM
و دوباره سلام
Scholarship will be awarded to master's students and doctoral students for four semesters and to integrated master's and doctoral students for eight semesters.
يعني به ليسانس بورس تعلق نمي گيره

hassanrouhi
September 16th, 2010, 03:25 PM
چند مورد هم در مورد شهريه ارشد :
Liberal Arts & Social Sciences: 5,632,000
Natural Science:6,582,000
Engineering:7,492,000
Medicine:9,169,000
براي دكترا هم تو لينك زير هزينه هاي 2010 نوشته.
كلا سايت جامعي هم به نظر ميرسه:
graduate2.korea.ac.kr/admission/admission08.jsp

hassanrouhi
September 17th, 2010, 12:53 PM
2تا نكته هم ديروز يادم رفت بگم.
1-اين قيمت ها به وون كره هست كه هم ارز تومان خودمونه!
2-اين براي دانشگاه korea university هست .

pejman-Mech
September 21st, 2010, 12:35 AM
من یکی از دوستانم امسال پذیرش گرفت برای دکتری در کره. چند روزه که رفته. اونطور که به من گفت فاندی برابر با 19500 دلار در سال بهش داده شده که حدود 12000 تا برای شهریه دانشگاه هست و بقیه برای زندگی. اونطور که دوستم گفت با یک زندگی دانشجویی ممکنه یه کمی هم تهش براش بمونه. گفتم شاید این اطلاعات به درد دوستان بخوره.
چنانچه اطلاعات دقیقتر و جدیدتری به دست آوردم در اختیارتون می ذارم.

Soolmaz
September 21st, 2010, 03:57 PM
یه سوال داشتم میدونید که چه دانشگاهی برای ارشد معماری در کره جنوبی خوب هست؟

hadi3309
September 23rd, 2010, 01:32 AM
فکر میکنم این قیمتی که دادی خیلی پایین باشه
کره خیلی گرونه. البته اگه بگی کدوم شهر قبول شده ممنون میشم

pejman-Mech
September 23rd, 2010, 03:01 PM
فکر میکنم این قیمتی که دادی خیلی پایین باشه
کره خیلی گرونه. البته اگه بگی کدوم شهر قبول شده ممنون میشم

من از جزئیات خبر ندارم راستش. اما اینها رو از خودش قبل رفتن شنیدم. الان تازه رفته، فکر کنم سرش خیلی شلوغ باشه. یه کم گذشت جزئیات رو می پرسم و همینجا می نویسم.

AMIRHEAVY666
October 17th, 2010, 10:07 PM
سلام لطفا راهنمایی کنید ...
من یکی از دوستام ادعا می کنه از دانشگاه inha کره جنوبی (http://eng.inha.ac.kr/) پذیرش گرفته برای phd اما من هر چی می گردم راجع به صنایع پیدا نمی کنم ....

Shaparak.r
October 24th, 2010, 09:38 AM
سلام لطفا راهنمایی کنید ...
من یکی از دوستام ادعا می کنه از دانشگاه inha کره جنوبی (http://eng.inha.ac.kr/) پذیرش گرفته برای phd اما من هر چی می گردم راجع به صنایع پیدا نمی کنم ....
http://eng.inha.ac.kr/acade/Engineering_Mechanical_Indust.asp

maryam-ss501
November 19th, 2010, 12:10 PM
سلام.ميشه منو كمكم كنيد؟من ميخوام تو كره كارشناسي بخونم.

سلام آقا پژمان،من ميخوام تو كره كارشناسي بخونم و الان سوم رياضي ميخونم و معدلمم بدك نيست.ميشه كمكم كنيد؟

سلام.كسي ميتونه منو براي كارشناسي kaistكمكم كنه؟

krig1960
November 26th, 2010, 03:16 PM
سلام.كسي ميتونه منو براي كارشناسي kaistكمكم كنه؟
سلام دوست عزیز.
شما به جای تکرار سه باره یک سوال کلی و مبهم، بهتر است یک بار سوالتان را به طور مشخص و روشن بپرسید، مطمئن باشید زودتر به جواب خواهید رسید، چون "کمک کردن" یک درخواست کلی است. برای کسب اطلاع در مورد نحوه اخذ پذیرش از دانشگاههای کره ای، بایستی به سایت دانشگاه مورد نظر بخش مربوط به Admission مراجعه کنید. مثلاً در مورد دانشگاه KAIST در اینجا (http://admission.kaist.ac.kr/03_international/01_freshmen/01_freshmen_sub1_tab1.html) به روشنی در مورد مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش برای مقطع لیسانس توضیح داده است. (برای فهم مطالب سایت دانشگاهها معلومات زبان انگلیسی در حد دیپلم کفایت می کند.) در مورد هزینه های تحصیل و زندگی هم دانشگاهها در سایت خود در بخشهایی مثل Fees and Financial aids، Cost of living و... توضیحاتی ارائه می کنند. باز هم برای مثال در مورد دانشگاه KAIST این نوع مطالب را می توانید از اینجا (http://www.kaist.edu/english/04_campus/03_welfare_05.php?pt=5) پیدا کنید. ضمن این که در همین تاپیک، دوستان مطالب بسیار مفید و راهگشایی قرار داده اند. بقیه مطالب مورد نیاز را هم با کمی جستجو در این فروم و اینترنت خواهید یافت.
موفق باشید.

MoeenMH
December 2nd, 2010, 09:54 PM
سلام
من برای کارشناسی به KAIST اپلای کردم و قراره جوابمو این سه شنبه بده. دعا کنید قبولم کنه که خوب دانشگاهیه.
در ضمن از جوابش هم مطلعتون می کنم ...

solo
December 11th, 2010, 09:13 PM
KAIST به این راحتی ها Admission نمی ده،منو که با یک رزومه خوب ریجکت کرد!

krig1960
December 12th, 2010, 02:41 PM
KAIST به این راحتی ها Admission نمی ده،منو که با یک رزومه خوب ریجکت کرد!
سلام دوست عزیز.
من پیشنهاد می کنم شما تجارب خودتان (از جمله همان رزومه خوبی که به آن اشاره کردید) را در این تاپیک به اشتراک بگذارید تا ملاک و راهنمایی باشد برای بقیه دوستانی که می خواهند برای دانشگاههای کره جنوبی از جمله KAIST اقدام کنند.
موفق باشید.

bahadur
December 15th, 2010, 02:43 PM
لطفا دوستانی که در کره تحصیل میکنند یه سری اطلاعات در مورد رشته ی مهندسی صنایع در کره شیر کنند . ممنون میشم.

ali rezak
December 31st, 2010, 09:25 PM
سلام
من الان مشمول هستم،برای ادامه تحصیل میخوام در کره درس بخونم،دیپلم ناقص فنی دارم
ممنون میشم یه راهنمایی کامل بهم بدید،
hassanrouhi
December 31st, 2010, 10:15 PM
سلام
زبان كره اي رو بايد ياد بگيرين.با توجه به اينكه مشمول هستين كارتون خيلي سخته .اما شما بايد از دانشگاه پذيرش بگيرين و بعدش وقتي رفتين اونجا احتمالا 6ماه يا 1 سال بايد تو كلاس اموزش زبان كره اي شركت كنين. چون اونا براي ارشد هم رشته هاي زيادي رو به انگليسي ندارن.چه برسه به ليسانس

ali rezak
December 31st, 2010, 10:28 PM
سلام
زبان كره اي رو بايد ياد بگيرين.با توجه به اينكه مشمول هستين كارتون خيلي سخته .اما شما بايد از دانشگاه پذيرش بگيرين و بعدش وقتي رفتين اونجا احتمالا 6ماه يا 1 سال بايد تو كلاس اموزش زبان كره اي شركت كنين. چون اونا براي ارشد هم رشته هاي زيادي رو به انگليسي ندارن.چه برسه به ليسانس
دوست عزیز چطوری پذیرش بگیرم؟

hassanrouhi
January 1st, 2011, 09:11 AM
خوب شما بايد با دانشگاه مكاتبه كنين ديگه
اگرم سخته يه سرچي تو گوگل كنين يه موسسه هست كه اعزام دانشجو داره به كره. فكر كنم اونها بهتر بتونن كمكتون كنن

kavehkeyvanloo
January 7th, 2011, 10:49 AM
دوستان عزیز سلام
من به تازگی از دانشگاه هانگ یانگ سئول پذیرش گرفتم. و باید تا اوایل فروردین سال 90 در کره جنوبی باشم.لطفا اگر کسی رو میشناسین که تو سئول دانشجو باشه یا ایرانی که در سئول زندگی کنه به من معرفی کنید.شدیداً به کمک احتیاج دارم تا اطلاعاتی در مورد گرفتن مسکن ازشون بدست بیارم و بتونم یک هتل ارزون پیدا کنم تا به محض ورودم اونجا برم و نزدیک دانشگاه دانشگاه باشی.

kavehkeyvanloo
January 7th, 2011, 10:55 AM
دوستان عزیز سلام
من به تازگی از دانشگاه هانگ یانگ سئول در مقطع دکترا پذیرش گرفتم. و باید تا اوایل فروردین سال 90 در کره جنوبی باشم.لطفا اگر کسی رو میشناسین که تو سئول دانشجو باشه یا ایرانی که در سئول زندگی کنه به من معرفی کنید.شدیداً به کمک احتیاج دارم تا اطلاعاتی در مورد گرفتن مسکن ازشون بدست بیارم و بتونم یک هتل ارزون پیدا کنم تا به محض ورودم اونجا برم و نزدیک دانشگاه باشه.یادم رفت بگم اگه کسی رو می شناسین که من بتونم هم اتاق بشم به من معرفی کنید.

kavehkeyvanloo
January 20th, 2011, 10:43 PM
سلام دوستان
کسی رو میشناسین تو سئول هم اتاقی 1 یا 2 ماه بخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mary_27
January 28th, 2011, 06:25 PM
باسلام
اولا خیلی ممنون از اطلاعات خوبی که همگی اینجا فراهم کردید.
من می خواستم برای کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی پزشکی به کره جنوبی برم. دانشگاه هایی که در شهر سئول این رشته رو ارائه می دن فقط دانشگاه ملی سئول، دانشگاه هنیانگ و دانشگاه کره هستن. راستش من چندبار به اساتید ایمیل کردم اما موفق نشدم جوابی بگیرم. چون که باید تا دو ماه دیگه اپلای کنم و خیلی وقت ندارم ممنون میشم اگه در اسرع وقت کمکم کنید که بورسیه مناسبی گیرم بیاد.
در ضمن آقای کیوانلو، شما که هنیانگ می رید، میشه بپرسم بورس هستید یا نه؟ و اگر هستید از چه بورسی ساپورت شدید؟(اسم اسکالرشیپ)
باتشکر...

hassanrouhi
January 28th, 2011, 11:50 PM
سلام
نميدونم دانشگاه پوهانگ اين رشته رو داره يا نه.اما امروز تو سايتش خوندم كه تمام پذيرفته شدگان در مقطع ارشد و دكترا فاند 10و 12هزار دلاري ميگيرن.براي خودم خيلي جالب بود.حالا شما يه سري به سايت اين دانشگاه بزن.شايد رشته ي مورد علاقتون بود توش

mary_27
January 29th, 2011, 09:16 AM
سلام
ممنون از پاسختون، بله یه چیزی مشابهش رو داره ولی من همونطور که گفتم می خوام توو سئول باشم؛ وگرنه خیلی دانشگاه ها مثل یانسی و کیونگ هی و ... دارن این رشته رو منتها کمپسش خارج از سئوله. حالا کلا چه جوری باید اقدام کرد برا بورس ها؟
کلا از بچه های اینجا کسی نیستش که بورس کره گرفته باشه؟ چه بورسی؟ و چه جوری؟ خیلی ممنون میشم اگر کسی هستش، کمکی بکنه.

information2
February 14th, 2011, 06:32 PM
سلام

من یه بورس تحصیلی دکترا از دانشگاه چوسان ایالت گوانگ جو برای پاییز سال 2011 گرفتم. در بورسشون هزینه تحصیل +900000won در ماه + بیمه + سایر مزایا رو ذکر کردند.
با حقوق و مزایایی که در نظر گرفته شده آیا میشه در این شهر یه زندگی مناسب رو در حد مجردی داشت؟ و چون من در آستانه متاهل شدن هستم برای زندگی متاهلی میشه روش حساب کرد؟
دانشگاه چوسان چه جایگاهی رو در کره داره؟

با تشکر

elena24
February 14th, 2011, 10:44 PM
ببخشید میشه یک نفر یک دانشگاه خوب تو کره ی جنوبی به من معرفی کنی که بتونم بورسیش بشم برای فوق لیسانس
خوب من کره رو خیلی دوست دارم اشنایی کامل با زبان انگلیسی دارم نه به عالیه ی نیتو ها اما سطحم بد نیست زبان کره ای هم دست و پا شکسته بلدم حرف بزنم رشتم مهندسی نرم افزار دانشگاه امام رضای مشهد و معدلمم 18:23شد این ترم.حالا یکی میشه راهنماییم کنه واسه مدارک و بقیه چیزا در ضمن از الان دارم فکراینده رو میکنم خیلی مونده تا کارشناسیم رو بگیرم

hassanrouhi
February 14th, 2011, 11:51 PM
سلام

من یه بورس تحصیلی دکترا از دانشگاه چوسان ایالت گوانگ جو برای پاییز سال 2011 گرفتم. در بورسشون هزینه تحصیل +900000won در ماه + بیمه + سایر مزایا رو ذکر کردند.
با حقوق و مزایایی که در نظر گرفته شده آیا میشه در این شهر یه زندگی مناسب رو در حد مجردی داشت؟ و چون من در آستانه متاهل شدن هستم برای زندگی متاهلی میشه روش حساب کرد؟

با تشکر
سلام
اول تبريك بابت پذيرفته شدن همراه با بورستون
بله عزيز من.900.000wonدر ماه اگه مجرد باشي يه زندگي مناسب كه خوبه.فرا مناسب رو هم خواهي داشت و اگر هدف مند سازي يارانه ها روتون تاثير بذاره ميتونين پول هم جمع كنين.اما دونفري فكر كنم همين انقدر همش خرج بشه و ديگه چيزي نمونه.يه كمم بايد كمتر خرج كنين.احيانا تو سايت دانشگاه بايد در مورد هزينه ها توضيح داده باشه.من كه چندتا دانشگاه رو گشتم دقيق نوشته بود.اينم يادت باشه تو سئول معمولا 500.000wonهست با خوابگاه.شهر هاي ديگه احيانا ارزون تر بايد باشه

hassanrouhi
February 14th, 2011, 11:55 PM
ببخشید میشه یک نفر یک دانشگاه خوب تو کره ی جنوبی به من معرفی کنی که بتونم بورسیش بشم برای فوق لیسانس
خوب من کره رو خیلی دوست دارم اشنایی کامل با زبان انگلیسی دارم نه به عالیه ی نیتو ها اما سطحم بد نیست زبان کره ای هم دست و پا شکسته بلدم حرف بزنم رشتم مهندسی نرم افزار دانشگاه امام رضای مشهد و معدلمم 18:23شد این ترم.حالا یکی میشه راهنماییم کنه واسه مدارک و بقیه چیزا در ضمن از الان دارم فکراینده رو میکنم خیلی مونده تا کارشناسیم رو بگیرم

سلام
اولا كه معمولا دانشگاه ها ايلتس 6رو ميخوان. دانشگاه پوهانگ(postech)تا اونجايي كه من ميدونم همه ي دانشجوهاي ارشدو به يه نحوي بورس ميكنه.بعضي ها 100% بعضي ها 75% و مين طور مياد پايين.نميدونم اين معدل براي چند ترمه.اما اگر بالاي 18باشه كل ليسانس و ايلتس 6.5 داشته باشي صد در صد همه ي شهريه رو حذف ميكنن و علاوه بر اون يه پولي هم براي زندگي ميدن.
دانشگاه kaistهم خوب بورس ميكنه.دانشگاه كره يا همون korea universityهم شرايطش مثله پوهانگه.
اميد وارم كمكي تونسته باشم بكنم

farhad sohi
February 25th, 2011, 01:34 PM
دوستان، اگه کسی بخواد برای ارشد، مثلا رشته های علوم پایه مثل فیزیک با نانو، بره کره، با هزینه شخصی، شهریه یک دانشگاه متوسط رو به بالا، (حالا نه عالی) چقدر میشه، کسی میدونه؟ هزینه زندگی چطور؟
و اینکه دانشگاه هاش مدرک زبان میخواند؟

hassanrouhi
February 25th, 2011, 04:46 PM
دوستان، اگه کسی بخواد برای ارشد، مثلا رشته های علوم پایه مثل فیزیک با نانو، بره کره، با هزینه شخصی، شهریه یک دانشگاه متوسط رو به بالا، (حالا نه عالی) چقدر میشه، کسی میدونه؟ هزینه زندگی چطور؟
و اینکه دانشگاه هاش مدرک زبان میخواند؟
سلام
اگر به زبان انگليسي ارائه كنن حتما مدرك زبان مي خواد.
هزينه ي دانشگاه ها معمولا در يه حد و بيشتر اونها سالي 7تا 9ميليون رو براي شهريه دارن.اما خيلي راه ها وجود داره كه بشه شهريه رو حذف كرد.
هزينه ي زندگي هم ماهي 500$تقريبا!

bahadur
February 27th, 2011, 05:48 PM
میشه با کار کردن بصورت دانشجویی هزینه ها رو پوشش داد؟

hassanrouhi
February 27th, 2011, 10:25 PM
دقيق اطلاعي ندارم كه اجازه كار كردن هست يا نه! اما تو ژاپن بعضي ها با اموزش انگليسي نون خوبي براي خودشون در ميارن.! فكر كنم كره هم بشه اين كارارو كرد.كلا با توجه به جمعيت زياد كشور هاي شرق اسيا كار دانشجويي واقعا سخت گير مياد

davoodbio
March 20th, 2011, 02:33 AM
سلام

با تشکر

سلام برا من هم ا اسکولار KGPS گفتن که مدارک بفرستم من تازه فارغ التحصیل شدم مدارکم دستم نیستو ایمیل زدم و دستی ریز نمره ها رو براشون فرستادم. به نظرتون اپلای می دن؟ چوسان تو لیست وزارت علوم نیست!!! اطلاعاتی که بدست آوردینو به منم بگین. تو اسکولار گفتن 30 مارچ جواب میدن! نظرت چیه؟

maryam-ss501
March 24th, 2011, 12:23 PM
سلام.
من چند بار اينجا كمك خواستم و هر بار با راهنمايي يكي از شماها به يه قسمت كار دست پيدا كردم. حالا ميخوام براي كارشناسي يكي از رشته هاي كره جنوبي
اقدام كنم.بازم كمك مي خوام. من ميخوام همه چي سريع انجام بشه و سردرگم نشم.چون دوست ندارم كنكور 91 رو از دست بدم.بازم اگه كسي منو كمك كنه خيلي ممنوون ميشم.مثلا يه نمونه از يه رزومه خوب رو بهم بده يا كمكم كنه ايميل يه استاد دانشگاه خوب رو كه بورسيه ميده رو پيدا كنم و .....
ممنون. kamsahamnida!

maryam-ss501
March 24th, 2011, 12:30 PM
من اولين قدم رو برميدارم و ليست همه دانشگاههاي كره رو براتون ميذارم.يكي هم منو كمك كنه. ايميل من: بر اساس قوانین فروم حذف شد
Korea - Republic Universities

Ajou University -- Ajou University, Suwon

Andong National University -- Andong National University

Anyang University -- Anyang University, Anyang

Catholic University of Korea -- Catholic University of Korea

Catholic University of Taegu-Hyosung -- Catholic University of Taegu-Hyosung

Changwon University -- Changwon University

Chinju National University -- Chinju National University

Chonbuk National University -- Chonbuk National University

Chongju University -- Chongju University

Chonju National University of Education -- Chonju National University of Education

Chonnan National University -- Chonnan National University

Chosun University -- Chosun University

Chung Ang University -- Chung Ang University

Chung-Ju National University -- Chung-Ju National University

Chungbuk National University -- Chungbuk National University

Chungnam National University -- Chungnam National University, Taejeon

Chungwoon University -- Chungwoon University

Daebul University -- Daebul University

Daejon University -- Daejon University

Dankook University -- Dankook University

Dong Eui University -- Dong Eui University

Dong Yang University of Technology -- Dong Yang University of Technology

Dong-A University -- Dong-A University

Dongduk Women's University -- Dongduk Women's University

Dongguk University -- Dongguk University

Dongseo University -- Dongseo University

Dongshin University -- Dongshin University

Duksung Women's University -- Duksung Women's University

Ewha Women's University -- Ewha Women's University

Gyeongsang University -- Gyeongsang University

Hallym University -- Hallym University

Hankuk University of Foreign Studies -- Hankuk University of Foreign Studies

Hannam University -- Hannam University, Taejon

Hansei University -- Hansei University, Kunpo

Hanseo University -- Hanseo University

Hanshin University -- Hanshin University

Hansung University Seoul -- Hansung University Seoul

Hanyang University -- Hanyang University

Honam University -- Honam University

Hongik University -- Hongik University

Hoseo University -- Hoseo University

Howon University -- Chonbuk Sanup University of Technology - Howon University

Hyupsung University -- Hyupsung University

Inchon National University of Education -- Inchon National University of Education

Information and Communications University -- Information and Communications University, Daejeon

Inha University -- Inha University

Inje University -- Inje University

Jeonju University -- Jeonju University

Joongbu University -- Joongbu University, Gumsan Chungnam

Kangnam University -- Kangnam University

Kangnung National University -- Kangnung National University

Kangwon University -- Kangwon University

Kaya University -- Kaya University

Keimyung University -- Keimyung University

Kon-Kuk University -- Kon-Kuk University

Konyang University -- Konyang University

Kookmin University -- Kookmin University

Korea Maritime University -- Korea Maritime University

Korea National Open University -- Korea National Open University

Korea National University of Education -- Korea National University of Education

Korea National University of Physical Education -- Korea National University of Physical Education

Korea University -- Korea University

Kosin University -- Kosin University

Kwan Dong University -- Kwan Dong University

Kwangju University -- Kwangju University

Kwangwoon University -- Kwangwoon University

Kyonggi University -- Kyonggi University

Kyongju University -- Kyongju University

Kyunghee University -- Kyunghee University

Kyungnam University -- Kyungnam University

Kyungpook National University -- Kyungpook National University

Kyungsung University -- Kyungsun University

Kyungwon University -- Kyungwon University

Miryang National University -- Miryang National University

Mokpo National Maritime University -- Mokpo National Maritime University

Mokpo National University -- Mokpo National University

Mokwon University -- Mokwon University, Taejeon

Myongji University -- Myongji University

Pai Chai University -- Pai Chai University, Taejon

Pukyoung National University -- Pukyoung National University, Busan

Pusan National University -- Pusan National University, Pusan

Pusan National University of Education -- Pusan National University of Education

Pusan University of Foreign Studies -- Pusan University of Foreign Studies

Pusang Women's University -- Pusang Women's University

Sahmyook University -- Sahmyook University

Samchok National University -- Samchok National University

Sang Ji University -- Sang Ji University

Sang Myung University -- Sang Myung University

Sejong University -- Sejong University

Semyung University -- Semyung University

Seokyeong University -- Seokyeong University

Seonam University -- Seonam University

Seoul National University -- Seoul National University

Seoul Teological University -- Seoul Teological University

Seoul Women's University -- Seoul Women's University

Seowon University -- Seowon University

Sogang University -- Sogang University

Sookmyung Women's University -- Sookmyung Women's University

Soonchunhyang University -- Soonchunhyang University, Asan

Soongsil University -- Soongsil University

Sungkyul Christian University -- Sungkyul Christian University

Sungkyunkwang University -- Sungkyunkwang University

Sungshin Women's University -- Sungshin Women's University

Sunmoon University -- Sunmoon University

Suwon University -- Suwon University

Taegu University -- Taegu University

Ulsan University -- Ulsan University

University of Inchon -- University of Inchon, Inchon

University of Seoul -- University of Seoul

Wonkwang University -- Wonkwang University

Woosuk University -- Woosuk University

Yeungnam University -- Yeungnam University

Yonsei University -- Yonsei University

Yosu National University -- Yosu National University
اگه كسي سايت هركدوم از اينا رو هم خواست بگه لطفا" .
عيد نوروز همتون هم مبااااااااااااااااااااارر ررررررررررررك.

hassanrouhi
March 24th, 2011, 12:53 PM
سلام
شما بهتره یه سری به سایت دانشگاه postechو یا همون وهانگ بزنی .خوب بورس میده به خارجی ها.
دانشگاه kaist هم بد نیست. دانشگاه KUیا همون korea universityهم به خارجی ها خوب بورس میده. البته همه ی اینها در صورتیه که شما معدل 17 داشته باشی و ایلتس در حد 6.5 داشته باشین

maryam-ss501
March 25th, 2011, 01:18 PM
ممنون.من معدلم 19/73 هستش. ولي قصد دارم به زبان كره اي تحصيل كنم. من ميخوام يه سال فرصت آموزش زبان بگيرم.

samanjan
March 25th, 2011, 02:06 PM
ممنون.من معدلم 19/73 هستش. ولي قصد دارم به زبان كره اي تحصيل كنم. من ميخوام يه سال فرصت آموزش زبان بگيرم.

سلام .
من راستش در یک موسسه کاریابی دیدم که از یک طریقی میفرستاد دانشجو به کره می فرستاد.

که قیمت کالج زبان به ازای هر ترم ششماهه تحصیلی از 2000$ تا 2500$

و خلاصه کلی شرایط و ... نوشته بود .

maryam-ss501
March 25th, 2011, 05:42 PM
آقا سامان ميشه بپرسم شما از كجا پذيرش گرفتين و الان هم چه مقطعي و چه رشته اي درس ميخونين؟

hassanrouhi
March 26th, 2011, 02:05 AM
سلام
شما که معدلت 19.73 هست حتما به سایت دانشگاه kaistو korea universityسر بزن.شک ندارم حداقل حذف شهریه بهت میدن.

maryam-ss501
March 26th, 2011, 11:49 AM
دز ضمن ببخشيد! ايميل اساتيد اين دو دانشگاه رو داريد؟

چه قدرم شرايط KUسخته؟؟؟؟!!!!!

يه سوال ديگه! آزمون TOPIKچيه كه همه دانشگاههاي كره نمره حداقل 4 رو ازش ميخوان؟

forogh
March 26th, 2011, 11:11 PM
من میخوام به کره برم. رشته ی من کامپیوتر است . اگه تو دانشگاه دولتی قبول بشم (که میشم) چه شرایطی لازم است؟
اصلا برای رشته ی کامپیوتر میخوان؟
چه دانشگاهی برای رشته ی من خوبه؟
مردمانش چه جوری هستن؟
honeymahsa@ymail.com
ممنون میشم اگه جواب بدین.

hassanrouhi
March 26th, 2011, 11:58 PM
برای لیسانس فکر نمیکنم به استاد نیاز داشته باشین!! برای ارشد هم نیاز نیست اصلا!
در ضمن برای اینتر نشنال ها تا اونجایی که من میدونم این امتحان ها نیود. میشه لینکی رو که وشته باید این مدرک رو داشته باشین بذارین اینجا؟
KUخوب جز 5دانشگه برتر کره هست.فکر کنم رنکینگ جهانیشم در حد 200باشه.ابکی که پذیرش نمیده.

hassanrouhi
March 27th, 2011, 12:03 AM
من میخوام به کره برم. رشته ی من کامپیوتر است . اگه تو دانشگاه دولتی قبول بشم (که میشم) چه شرایطی لازم است؟
اصلا برای رشته ی کامپیوتر میخوان؟
چه دانشگاهی برای رشته ی من خوبه؟
مردمانش چه جوری هستن؟
honeymahsa@ymail.com
ممنون میشم اگه جواب بدین.
سلام
یعنی چی چه شرایطی لازم هست؟ فکر کم منظور شما اینه که لیسانس دولتی قبول میشین و ارشد قصد دارین برین کره .درسته؟
ا
ر می خواین شهریه تقریبا کمر شکنی رو ندین معدل Aبمونین.
مردم های باحالین! البته نسبت به امریکا و یا استرلیا چون کمتر اینتر نشنال هست شاید دیرتر باخارجی ها مچ شن.
در ضمن گذاشتن ایمیل خلاف ها!!! جریمه میشی! 3ماهم گواهی نامت ضبط میشه

maryam-ss501
March 27th, 2011, 12:13 PM
جناب آقاي روحي! ميشه يه درخواست ازتون بكنم؟ميشه اون آواتار وحشتناكتونو تغيير بدين؟من واقعا مي ترسم. در ضمن با عرض پوزش شما دانشگاهي رو سراغ دارين كه خيلي الكي پذيرش بده؟ چون من واقعا دنبال يه همچين جايي ميگردم.ممنون!kamsahamnida****

hassanrouhi
March 27th, 2011, 09:04 PM
اواتار به این باحالی!!!
شما اگه میشه وضعیت مالیتونو بگین که چقدر می تونین هزینه کنین.؟همون طور که می دونین هرچی دانشگاهاه ضعیف تر میشه اسپانسر هاش و کمک های دولتی هم کمتر میشه. این دانشگاه هایی که میگم جز دانشگاه های خوب دنیا هستن و خوب حتما پذیرش گرفتن سخت.اما شما اگه بتونین سالی 20میلیون خرج کنین خوب دستتون باز تر میشه

hamid_AA
March 30th, 2011, 10:23 PM
درود
من الان نزدیک یک ماه هست که کره هستم. دانشگاه POSTECH از نظر رنکینگ که جزء 30 تا هست و تا یکی دو سال دیگه زیر 20 خواهد بود. امکانات بی نظیری داره و حقوق خوبی هم میده چیزی در حدود یک میلیون تومان در ماه میتونید پس انداز کنید. هزینه خورد و خوراک اینجا خیلی پایینه و دانشگاه برای دانشجو ها تخفیف خوبی هم میده. طبیعت بسیار زیبایی هم داره.
اما درباره پذیرش، تقریبا هرکی که بخواد برای ارشد و یا دکترا پذیرش بگیره قبلش باید با استادها تماس بگیره. این دانشگاه به شدت استاد محور است. از امروز هم درخواست برای ترم پاییز شروع شده. پذیرش گرفتن از این دانشگاه کار ساده ای نیست و بستگی داره که استاد پیدا کنید یا نه چون خود کره ای ها درس خون هستن و استادها ترجیه میدن دانشجو کره ای بگیرن. واسه ترم پیش تنها 14 نفر خارجی پذیرش داشت.
کره ای ها مردمان نازنینی هستند و خیلی خوشن! کلی تحویلت میگیرن و بهت کمک میکنن. خلاصه اینکه نکته منفی درباره کره وجود نداره. شاید اولش یکیم با غذا ها مشکل داشته باشید که اونم حل میشه. کلا کره معرف به اینه که همه چی توش راحته.
باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتم.

KAKTOS
March 31st, 2011, 12:19 AM
درود
من الان نزدیک یک ماه هست که کره هستم. دانشگاه POSTECH از نظر رنکینگ که جزء 30 تا هست و تا یکی دو سال دیگه زیر 20 خواهد بود. امکانات بی نظیری داره و حقوق خوبی هم میده چیزی در حدود یک میلیون تومان در ماه میتونید پس انداز کنید. هزینه خورد و خوراک اینجا خیلی پایینه و دانشگاه برای دانشجو ها تخفیف خوبی هم میده. طبیعت بسیار زیبایی هم داره.
اما درباره پذیرش، تقریبا هرکی که بخواد برای ارشد و یا دکترا پذیرش بگیره قبلش باید با استادها تماس بگیره. این دانشگاه به شدت استاد محور است. از امروز هم درخواست برای ترم پاییز شروع شده. پذیرش گرفتن از این دانشگاه کار ساده ای نیست و بستگی داره که استاد پیدا کنید یا نه چون خود کره ای ها درس خون هستن و استادها ترجیه میدن دانشجو کره ای بگیرن. واسه ترم پیش تنها 14 نفر خارجی پذیرش داشت.
کره ای ها مردمان نازنینی هستند و خیلی خوشن! کلی تحویلت میگیرن و بهت کمک میکنن. خلاصه اینکه نکته منفی درباره کره وجود نداره. شاید اولش یکیم با غذا ها مشکل داشته باشید که اونم حل میشه. کلا کره معرف به اینه که همه چی توش راحته.
سلام اقا حمید ایشالاکه همیشه بهت خوش بگذره میشه لینک مربوط به دانشگاه روبدی تاماهم باهاش اشنا شیم.باتشکر

bahadur
March 31st, 2011, 09:07 AM
درود

سلام ببخشید میخواستم بدونم شما چه رشته ای درس میخونید؟ مقطع پذیرشتون پیه ؟
اصلا چه جوری پذیرش گرفتید ؟ چقدر طول کشید ؟
شرایط فاندشون چه جوریه ؟
بازم ببخشید به خاطر این همه سوال.

maryam-ss501
March 31st, 2011, 11:13 AM
آقا حميد ميشه من ايميل شما رو داشته باشم؟

hamid_AA
March 31st, 2011, 12:47 PM
درود
وب سایت دانشگاه:
postech.ac.kr
من کارشناسی ارشد برق میخونم. امکانات خیلی خوبی داره. مثلا آزمایشگاه ما از طرف LG پشتیبانی میشه و تراشه هایی هم که می خوایم بزنیم معمولا به samsung میدیم.
مقدار اولیه فاند که همه میگیرن حدود یک میلیون هست که ما حدود 350 تا اضافه تر میگیریم. (اگه خوب باشی بیشتر هم میشه). خرج زندگی هم حدود 300 هزار تومانه (وون) (نرخ ارز ایران و کره یکی هست).
چقدر طول کشید؟ خوب راستشو بخوای اگه استاد پیدا کنی که کاری نداره. خیلی سیستم راحتی داره. پیش تر هم گفتم که به استاد خیلی بستگی داره. شاید کمتر از دو ماه یا حتی کمتر.

IELTS
March 31st, 2011, 04:17 PM
درود
وب سایت دانشگاه:
postech.ac.kr
من کارشناسی ارشد برق میخونم. امکانات خیلی خوبی داره. مثلا آزمایشگاه ما از طرف LG پشتیبانی میشه و تراشه هایی هم که می خوایم بزنیم معمولا به samsung میدیم.
مقدار اولیه فاند که همه میگیرن حدود یک میلیون هست که ما حدود 350 تا اضافه تر میگیریم. (اگه خوب باشی بیشتر هم میشه). خرج زندگی هم حدود 300 هزار تومانه (وون) (نرخ ارز ایران و کره یکی هست).
چقدر طول کشید؟ خوب راستشو بخوای اگه استاد پیدا کنی که کاری نداره. خیلی سیستم راحتی داره. پیش تر هم گفتم که به استاد خیلی بستگی داره. شاید کمتر از دو ماه یا حتی کمتر.

سلام جناب حمید .
چند سوال داشتم می خواستم بدونم با شرایط من میشه از دانشگاه شما یا کره پذیرش گرفت؟
_ کاردانی الکترونیک با معدل 14 - کارشناسی الکترونیک با معدل 13 - و ایلتس 6 - و 5 سال سابقه کار )

hamid_AA
March 31st, 2011, 06:19 PM
سلام جناب حمید .
چند سوال داشتم می خواستم بدونم با شرایط من میشه از دانشگاه شما یا کره پذیرش گرفت؟
_ کاردانی الکترونیک با معدل 14 - کارشناسی الکترونیک با معدل 13 - و ایلتس 6 - و 5 سال سابقه کار )

اینکه یه سوال بود نه چنتا!!
نمی دونم چون هنوز استاد نشدم. گفتم که باید یک استاد پیدا کنی ولی خوب رنکینگ این دانشگاه زیر 30 هست واسه همین شاید سخت باشه

maryam-ss501
April 1st, 2011, 03:31 PM
من به مسئول admission دانشگاه KU ايميل زدم. درجوابم مطالب پاييني رو نوشته. من كه سر در نياوردم. اگه ميشه يكي بگه معني اينا چيه؟
Transmit Report:

seankwlee@korea.ac.kr에게 메일 발송을 4번 시도했지만 실패하였습니다.
(실패 이유 : 554 Transaction failed. 452 This mailbox is temporarily disabled. This mailbox is automatically enabled if the owner of this mailbox logs on.(163.152.6.98))

<참고> 실패 이유에 대한 설명
User unknown :메일을 수신할 사용자가 존재하지 않음
Socket connect fail:수신 메일 서버와 연결 실패
DATA write fail :수신 메일 서버로 메세지 송신 실패
DATA reponse fail :수신 메일 서버로부터 메세지 수신 실패

Final-Recipient: rfc822;seankwlee@korea.ac.kr
Diagnostic-Code: smtp; 554 error - Transaction failed. 452 This mailbox is temporarily disabled. This mailbox is automatically enabled if the owner of this mailbox logs on.(163.152.6.98)
Action: failed
Status: 4.0.0
فقط لطفا زود تر !! خواهش ميكنم.

hamid_AA
April 1st, 2011, 04:30 PM
من به مسئول admission دانشگاه KU ايميل زدم. درجوابم مطالب پاييني رو نوشته. من كه سر در نياوردم. اگه ميشه يكي بگه معني اينا چيه؟
Transmit Report:

(실패 이유 : 554 Transaction failed. 452 This mailbox is temporarily disabled. This mailbox is automatically enabled if the owner of this mailbox logs on.(163.152.6.98))

<참고> 실패 이유에 대한 설명

Diagnostic-Code: smtp; 554 error - Transaction failed. 452 This mailbox is temporarily disabled. This mailbox is automatically enabled if the owner of this mailbox logs on.(163.152.6.98)

این پیام خطا هست احتمالا نتونسه ایمیل شما را دریافت کنه

maryam-ss501
April 2nd, 2011, 10:42 AM
حال چي كار كنم تا بتونه دريافت كنه؟

hosseinab
April 2nd, 2011, 11:05 AM
Transmit Report:

<참고> 실패 이유에 대한 설명

این آدرس ایمیل احتمالا دیگه کار نخواهد کرد.

ایمیل بزن به منشی دانشکده! توی قسمتی که لیست استادا هست یه جایی نوشته Staff . اونها بهت می گند چی کار کنی.

maryam-ss501
April 3rd, 2011, 11:43 AM
من مداركم و فرم پذيرش رو براي دانشگاه postech چه طوري بفرستم؟ با پست يا با ايميل؟ واينكه به چه ايميلي؟

hosseinab
April 3rd, 2011, 11:51 AM
من مداركم و فرم پذيرش رو براي دانشگاه postech چه طوري بفرستم؟ با پست يا با ايميل؟ واينكه به چه ايميلي؟

باید ببینی سیاست دانشگاه نسبت به این موضوع چی هستش !

اگه کاغذی بخواد باید از طریق پست بفرستی مثلا به اداره تحصیلات تکمیلی یا به دانشکده مورد نظرت ! اگه الکترونیکی بخواد که باید یه سیستم آن لاین داشته باشه که بشه توش یه کارایی هم بکنی !

در مورد پست از TNT استفاده کن!

hamid_AA
April 3rd, 2011, 03:33 PM

با پست DHL به اداره تحصیلات بفرست. پست TNT در کره کمی ضعیف هست به علاوه گرون تر هم هست.

maryam-ss501
April 6th, 2011, 02:31 PM
ميشه لطفا آدرس ايميل مسئول پذيرش رو به من بديد؟

hamid_AA
April 6th, 2011, 02:36 PM
ميشه لطفا آدرس ايميل مسئول پذيرش رو به من بديد؟

postech-admission@postech.ac.kr

Patrick
April 10th, 2011, 06:06 AM
سلام
من این اولین پستمه و به دلیل سرعت بسیار پایین اینترنتم نتونستم که همه ی این تاپیک رو بخونم.
من دانشجوی کارشناسی هستم اما نه از دانشگاه و نه از رشته ام راضی نیستم.
میشه راجع به کره جنوبی منو راهنمایی کنین.
من می دونم که باید از طریق اینترنت برای دانشگاه های کره جنوبی نقاضا داد اما به دلیل عدم آشنایی کافی به زبان کره ای چیز زیادی از وب سایت هایی مثل یو وی دست گیرم نمیشه.
من میخوام برم کره جنوبی اما جایی که حاضر باشه به من پذیرش مشروط بده و یه کمی وقت بده تا کره ایمو تکمیل کنم(مثل دانشگاه کیونگ هی که حتی نزدیک به دو سال وقت می ده)
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

hassanrouhi
April 10th, 2011, 10:36 AM
سلام
شما می خواین واسه مستر اپلای کنین یا لیسانس؟اگه لیسانس باشه که نباید مشکل سربازی داشته باشین.در ضمن به زبان انگلیسی هم امکان ادامه تحصیل هست و خیلی از دانشگاه ها به انگلیسی ارائه میکنن.البته برای لیسانس یه خورده کم ارائه میشه!

samanjan
April 10th, 2011, 11:36 AM
سلام

من دانشگاه کره را نگاه می کردم . دیدم که مصاحبه برای مقطع کارشناسی داشت . و در اینجا میتوانید تاریخ های ثبت نام و رشته های موجود را ببنیدید .

http://oku.korea.ac.kr/newsite2007/international/admissions_guide2011.jsp?divide=eng

Patrick
April 10th, 2011, 05:14 PM
سلام
شما می خواین واسه مستر اپلای کنین یا لیسانس؟اگه لیسانس باشه که نباید مشکل سربازی داشته باشین.در ضمن به زبان انگلیسی هم امکان ادامه تحصیل هست و خیلی از دانشگاه ها به انگلیسی ارائه میکنن.البته برای لیسانس یه خورده کم ارائه میشه!

سلام
مستر نه چون می خوام تغییر رشته بدم و فکر نمی کنم که مثل ایران بشه با تغییر رشته در مستر شروع کرد حتی اگر هم بشه من نمی خوام تا سال 2012 یا 2013 صبر کنم.

nerazzurri
April 11th, 2011, 10:16 PM
سلام دوستان، من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد دارم و تا 5 ماه دیگه باید IELTS امتحان بدم، می تونم برای دانشگاه SNU اقدام کنم؟ آیا IELTS قبول داره؟ یا هر دانشگاهی دیگر از کره؟ آیا SNU انگلیسی زبانه؟ میشه از جزئیاتش منو مطلع کنید؟ بخصوص بچه هایی که اونجا هستند میشه منو در انتخاب دانشگاه راهنمایی کنند؟خیلی خیلی ممنون میشم.

KAKTOS
April 11th, 2011, 11:53 PM
postech-admission@postech.ac.kr
سلام اقا حمید.این دانشگاه شماچرا به ایمیلاجواب نمیده من چنتامیل زدم که ایارشته ی ام بی ای هم تودانشگاه شماتدریس میشه که جوابمو نداده.شماچی نمی دونین این رشته تودانشگاهتون هس یانه

maryam-ss501
April 12th, 2011, 04:14 PM
آقا حميد من چيكار كنم؟
6 بار به مسئول پذيرش ايميل زدم.جواب نميده اصلا !

hosseinab
April 12th, 2011, 04:36 PM
آقا حميد من چيكار كنم؟
6 بار به مسئول پذيرش ايميل زدم.جواب نميده اصلا !

حالا من جای آقا حمید جواب شما رو می دم. زنگ بزن به مسئول پذیرش! توی آمریکا ما زنگ می زدیم به Graduate School یا Adviser نمی دونم اینها همچین چیزی دارند یا نه! اما در هر صورت گزینه آخر زنگ زدن شما هستش!

hamid_AA
April 12th, 2011, 04:42 PM
درود
ایمیل آدرس های زیر مربوط میشه به تحصیلات تکمیلی ولی خوب میتونید ازشون بخواهید که ایمیل مریوط به کارشناسی را بهتون بدن.

rhee@postech.ac.kr or jyhan@postech.ac.kr

لینک زیر هم دربردارنده ایمیل مسول پذیرش هر دانشکده است
http://admission.postech.ac.kr/linkUsen.do?f=sub3-7

rainbow4107
April 12th, 2011, 10:48 PM
سلام به همه
من تازه عضو این فروم شدم، فقط به خاطر یکی از دوستام
راستش دوسته من دیپلمه فنیه، رشته کامپیوتر. دانشگاه شرکت نکرد چون نظرش اینه که تو ایران به بچه های فنی خیلیی اهمیت نمیدن(البته منم تا حدودی باهاش موافقما چون من خودم فوقه دیپلممو گرفتم ولی واقعا هیچی ازش نفهمیدم!) حالا چند وقتیه که تصمیم گرفته بره کره. چون واقعا عاشقه رشتشه و دوست داره ادامه بده. میشه لطفا راهنمایش کنین که باید چه کار کنه
زبان انگلیسیش خیلی خوبه و تا حدودی هم کره ای بلده، معدله دیپلمش هم 17.44 بوده

maziyarsh
April 13th, 2011, 06:52 PM
کاربران گرامی

ارسالهای تشکر و تبریک خلاف مقررات و قوانین فروم محصوب میشه. لطفا از کلیدهای تشکر در زیر هر ارسال برای دادن امتیاز +/- استفاده کنید، یا از ارسال پیام خصوصی.

با تشکر

KAKTOS
April 15th, 2011, 11:12 PM
درود
ایمیل آدرس های زیر مربوط میشه به تحصیلات تکمیلی ولی خوب میتونید ازشون بخواهید که ایمیل مریوط به کارشناسی را بهتون بدن.

rhee@postech.ac.kr or jyhan@postech.ac.kr

لینک زیر هم دربردارنده ایمیل مسول پذیرش هر دانشکده است
http://admission.postech.ac.kr/linkUsen.do?f=sub3-7
اقاحمیدسلاموشب شماهم بخیرالبته ب وقت اینجا,نمی دونیداین دانشکاه شما رشته ی ام بی ای رو هم داره یانه.ممنون

nerazzurri
April 15th, 2011, 11:48 PM
سلام آقا حمید با توجه به شرایط من که در صفحه قبل گفتم میشه منو راهنمایی کنید؟باید نمره IELTS من چند باشه؟ من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد شهرکرد دارم. می تونم برای SNU اقدام کنم؟ شما کدام دانشگاه با توجه به شرایط من پیشنهاد می کنید؟

hamid_AA
April 16th, 2011, 10:18 AM
سلام آقا حمید با توجه به شرایط من که در صفحه قبل گفتم میشه منو راهنمایی کنید؟باید نمره IELTS من چند باشه؟ من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد شهرکرد دارم. می تونم برای SNU اقدام کنم؟ شما کدام دانشگاه با توجه به شرایط من پیشنهاد می کنید؟

ببینید دانشگاه ها به شدت استاد محور هستند و بنابراین باید حتما استاد پیدا کنید. من شرایط شما را نمی دونم باید نمره زبان را بگیری و بعد میشه نظر داد. ولی مهمترین نکته پیدا کردن استاد هست و تا جایی که من میدونم دانشگاه ما عمران نداره.
POSTECH در زمینه شیمی، فیزیک، علم مواد، برق، کامپیوتر، بایو و صنایع خیلی قوی هست (مخصوصا شیمی)

hamid_AA
April 16th, 2011, 10:20 AM
اقاحمیدسلاموشب شماهم بخیرالبته ب وقت اینجا,نمی دونیداین دانشکاه شما رشته ی ام بی ای رو هم داره یانه.ممنون

رشته من برق هست و اصلا نمیدونم که ام بی ای یعنی چی ولی ببین این لینک به چیزی که میخوای نزدیکه؟
http://postechtim.ac.kr/eng

sesoin
April 17th, 2011, 05:03 PM
سلام
من دانشجوي برق در مقطع كارشناسي هستم. معدلم نسبتا پايينه 14.5 اما سال سومم ميتونم به 15 برسونمش .1 مقاله سابميت شده دارم و دو بارم تو مسابقات رباتيك شركت كردم. 2 تا مقاله ام در حال ويرايش نهاييشه. تو انجمن علميه دانشگاهم 1 سال مسئول نشريه بودم.ايلتس 6.5 هم دارم. امسال دوباره ميخوام امتحان بدم احتمالا به 7.5 ميرسه ايلتس قبليه برا 3 سال پيشه. زبان كره اي هم يكم بلدم. با اين شرايط عاقلانه است كه شروع كنم به مكاتبه با استاداي دانشگاه هاي كره زيادم برام مهم نيست كه حتما 200 تاي اول باشه.ممكنه كمك هزينه بهم بدن؟ يا بهتره برا ارشد بخونمو رفتن رو به دكترا موكول كنم؟ لطفا راهنماييم كنيد. ممنون

sesoin
April 18th, 2011, 09:57 AM
يه سوال ديگه . يكي از اين مراكز اعزام دانشجو كه باهاش مشورت كردم گفته ميتونم scholarshipo بگيرم. ممكنه يعني؟؟؟؟؟؟؟

ngar
April 18th, 2011, 08:12 PM
سلام من دانشجوي سال دوم بيوشيمي دانشگاه آزادم.معدل اين چهار ترمم17/63شده.فكر مي كنيد بتونم بورسيه يكي از دانشگاههاي كره رو بگيرم.لطفه راهنماييم كني(برام مهم نيست كدوم دانشگاه باشه)

سلام مي خواستم بپرسم اگه توي ايران پزشكي قبولشم مي تونم از همون ابتداش توي كره پزشكي بخونم.يا بايد صبر كنم تا بورسيه بدن.اصلا براي پزشكي بورسيه ميدن؟

maryam-ss501
April 22nd, 2011, 06:31 PM
سلام. ميدونم ديگه همه رو خسته كردمو و سوالام شايد به نظر خيلي ها چرت و مسخره باشه ...
ولي من تلاشمو مي كنم. چون مطمئنم بالاخره موفق ميشم.
من يه دانش آموز عادي ام.با آزمون ورودي از مدرسه نمونه دولتي قبول شدم و الانم اونجا درس ميخونم.تا حالا سعي كردم تو المپياد برگزيده بشم.ولي تو همون مرحله دومش رد شدم.اما هميشه تو درسام موفق بودم.رياضي و شيمي ام خيلي خوبه !ميشه گفت تلاشگرم.اگه ديوونه بشم روزي 7ساعت درس ميخونم.
چيز زياد چشم گيري ندارم مثل خوارزمي و المپاد و فلان همايش و ....
ولي هميشه تو كل مدرسه بهترين بودم.حالا ميخوام تقاضانامه آنلاين KAISTرو پر كنم.تا حالا هيچ آزمون بين المللي ندادم ولي معدل خودم بالاست.با اين وجود
اگه ميشه نظرتونو بهم بگين و راهنماييم كنين كه شانس دارم يا نه؟در ضمن رشته ي من رياضيه.البته اگه دانشگاهي رو هم سراغ دارين كه با اين شرايط بتونه منو بورس كنه يا حذف شهريه بهم بده ،مديونم كردين.

parsa7bala
April 22nd, 2011, 10:32 PM
سلام. ميدونم ديگه همه رو خسته كردمو و سوالام شايد به نظر خيلي ها چرت و مسخره باشه ...
من يه دانش آموز عادي ام.با آزمون ورودي از مدرسه نمونه دولتي قبول شدم و الانم اونجا درس ميخونم.تا حالا سعي كردم تو المپياد برگزيده بشم.ولي تو همون مرحله دومش رد شدم.اما هميشه تو درسام موفق بودم.رياضي و شيمي ام خيلي خوبه !ميشه گفت تلاشگرم.اگه ديوونه بشم روزي 7ساعت درس ميخونم.
ولي هميشه تو كل مدرسه بهترين بودم.حالا ميخوام تقاضانامه آنلاين KAISTرو پر كنم.تا حالا هيچ آزمون بين المللي ندادم ولي معدل خودم بالاست.با اين وجود
اگه ميشه نظرتونو بهم بگين و راهنماييم كنين كه شانس دارم يا نه؟در ضمن رشته ي من رياضيه.البته اگه دانشگاهي رو هم سراغ دارين كه با اين شرايط بتونه منو بورس كنه يا حذف شهريه بهم بده ،مديونم كردين.

فکر کنم مهلت اپلای تموم شده باشه در هر صورت حتما به پیش نیازهایی که دانشگاه براتون تعیین میکنه مثل آزمون ها و انشاها و ..... توجه کنید و براش کاملا آماده بشید و وقت لازم رو براش بزارید تا اون جا که من یادمه باید برای این دانشگاه یک آزمون شناخته شده داشته باشید

herkol94
April 23rd, 2011, 01:57 AM
باعرض سلام بر همگی

دوستان یک سوال داشتم و بسیار ممنون می شم اگر به من جواب بدید

زبان تحصیل در دانشگاه ملی سئول برای پزشکی عمومی انگلیسی است یا کره ای ؟

بسیار ممنون می شوم اگر به من کمک کنید.

sesoin
April 23rd, 2011, 03:41 PM
ببنید اول باید مطمئن شید که دوره لیسانسش به زبان انگلیسی هم ارائه میشه.دوما برای دانشگاه های کره تو دوره لیسانس ختما باید معلمات یه سر فرم رو پر کنن.اگه بتونی مخ چچند تا از معلم هارو بزنی که یه نوشته خوب که همون ریکامدرو برات بنویسن عالیه.وقتی میخوای فرم ادمیشن رو ÷ر کنی حتما همه چی رو بنویس حتی علایقت رو. مثلا بنویس بسکتبال خوب بازی میکنی اما به شنا هم علاقه داری. برای گرفتن فاند هم اصلا عجزو لابه نکن که جواب نمیده.کلا با اعتماد به نفس بنویس. حرف دیگران هم که میگن بذار برا فوق گوش نکن. من همسن تو بودم البته بعد از رتبه کنکورم. مشاورم برام چند تا دانشگاه که فول فاند میدادن بهم برای لیسانس تو سنگاپور و کره پیدا کردن اما من نشستم لیسانس رو خوندم الان ارزومه همون دانشگاه ها بهم فاند بدن.
به جز کیاست حتما دانشگاه های دیگه کره رو هم امتحان کن

hassanrouhi
April 23rd, 2011, 08:12 PM
سلام
دانشگاه های کره برای لیسانس اکثراشون ازمون ورودی دارن.اما فکر کنم ماست باشه!!! چون خیلی ها قبول شدن.اما بعدش مصاحبه داره که یه خورده گیر میدن.عبور از این مرحله هم شانسه هم خیلی چیز های دیگه!
راستی فیلم بوسه شیطنت امیز رو ببین!!! دید خوبی از ازمون لیسانس میده بهت!!

ngar
April 26th, 2011, 05:34 PM
سلام ميشه راهنماييم كنيد تا زبان كره اي رو ياد بگيرم؟ توي شهرستان ما به زور كلاس زبان انگليسي پيدا ميشه چه برسه به زبان كره اي! خيلي مشتاقم كه اين زبان رو در حد اعلا ياد بگيرم حالا هر طوري كه شده..http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon4.png تصميم قاطع گرفتم كه توي كره پزشكي بخونم لطفا من رور اهنمايي كنيد (در هر ضمينه اي كه ميدونيد كمكم كنيد ممنون ميشم)http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon11.png

parsa7bala
April 26th, 2011, 05:46 PM
سلام ميشه راهنماييم كنيد تا زبان كره اي رو ياد بگيرم؟ توي شهرستان ما به زور كلاس زبان انگليسي پيدا ميشه چه برسه به زبان كره اي! خيلي مشتاقم كه اين زبان رو در حد اعلا ياد بگيرم حالا هر طوري كه شده..http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon4.png تصميم قاطع گرفتم كه توي كره پزشكي بخونم لطفا من رور اهنمايي كنيد (در هر ضمينه اي كه ميدونيد كمكم كنيد ممنون ميشم)http://www.applyabroad.org/forum/images/icons/icon11.png

راستش تا جایی که من میدونم کلاس زبان کره ای تو تهران هم خیلی راحت پیدا نمیشه پس بهترین گزینه براتون یادگیری از طریق اینترنت است احتمالا بعدش هم میتونید برای تکمیل یادگیریتون به کره برید

maryam-ss501
April 26th, 2011, 06:55 PM
سلام آقا يا خانوم sesoin!
من لازم نيست مخ معلمهارو بزنم.باهاشون مشورت كردم.همشون با كمال ميل حاضرند منو تاييد كنن.
فقط من تو قسمت بورس دولت كره خوندم كه NIIEDكلاس هاي زبان كره اي به مدت يكسال قبل تحصيل مي ذاره.نظر شما چيه؟ در ضمن اگه اشكالي نداره ميخواستم ايميلتونو داشته باشم.

hassanrouhi
April 26th, 2011, 11:22 PM
سلام
زبان کره ای اونم در حد اعلا؟!!! اونم بدون کلاس؟ نمیگم امکان نداره اما واقعا بعید!! اصلا اینا از 4تا حرفی که تو کلمه هست 5تاشو نمیگن. زبان باحالی هست.اما فکر کنم یا باید اینجا با کتاب و نرم افزار کار کنین یا برین کره برای اموزش زبان یکی دوسال باشین.
در مورد اون بورسم واسه لیسانس واقعا سخته. اگه واقعا شهریه kaistو یا postechیا kuرو نمی تونین بدین برین دانشگاه های nationalرو تحقیق کنین.شهریه اش کمه.یعنی در حدود سالی 2500000 وون. شاید به خوبیه privateها نشن اما بدم نیستن.تازه اگه بتونین از seuol national universityپذیرش بگیرین که عالیه!

nerazzurri
April 27th, 2011, 07:58 PM
سلام آقای hassanrouhi. شرایط  SNU چطوره؟ خیلی سخت گیره و سطح بالاست؟ منظورم اینه که من که لیسانس عمران آزاد شهرکرد با معدل 13/12 خوندم و 1 سال سابقه کار بدون بیمه دارم و تا 5 ماه دیگه IElts میگیرم میتونم موفق بشم و درسهای master پاس کنم؟ اصلاً میتونم اقدام کنم؟ و اگه نتونم کدوم دانشگاه می تونم؟ میشه منو راهنمایی کنید؟

hassanrouhi
April 28th, 2011, 12:14 PM
سلام
snuبهترین دانشگاه کره هست و تو بیشتر رنکینگ ها زیر 100 هست. حالا که با این شرایط پذیرش بده دیگه...........
حالا شما به نظرم شانستو امتحان کن.نهایت اینه که 50تومان پولت دود میشه!!
اما بقیه دانشگاه های دولتی شانست خوبه.مشکلی نیست.فقط دو سه تا از این nationalها داغونن.یعنی در حد ضعیفی هستند .هواست رو اینا هم باشه.
پاس کردن درس ها هم دیگه بستگی به خودت و اطلاعاتی که تو لیسانس داری داره دیگه!

ssnsaits
April 28th, 2011, 10:31 PM
سلام من قصد دارم برای خوندن زبان کره ای به خود کره برم .. می خواستم بدونم چند ترم هست و چند سال طول می کشه ...
یکی هم اونجا میشه با دیپلم فنی ادامه تحصیل داد ؟؟ یا نه ؟؟ البته بعد دوره زبان ...
یکی هم می تونین دانشگاه های خوبی که برای میشه زبان کره ای خوند معرفی کنید ؟؟
راستی تازه واردم معذرت یادم رفت بگم تازه امدم ...

ممنون میشم اگه جواب من بدین چون اگه جواب بدین چندتا چیز هست که باید بپرسم ...
خواهشا دوستانی که تو کره هستن راهنمایی کنن ...

منتظر جواب شماها هستم ....

sesoin
April 30th, 2011, 09:21 AM
سلام آقا يا خانوم sesoin!
من لازم نيست مخ معلمهارو بزنم.باهاشون مشورت كردم.همشون با كمال ميل حاضرند منو تاييد كنن.
فقط من تو قسمت بورس دولت كره خوندم كه NIIEDكلاس هاي زبان كره اي به مدت يكسال قبل تحصيل مي ذاره.نظر شما چيه؟ در ضمن اگه اشكالي نداره ميخواستم ايميلتونو داشته باشم.
ايميلم همين sesoin ا چه برا ياهو چه جيميل .ببين شما الان موقعيتت يكم خطريه. به نظرم امسال كنكور رو بده نه براي موندن ها به اين فكر كن كه 2 رقمي يا 3 رقمي خوب بشي. يكي از دلايلي كه اون موقع منو ميگرفتن رتبه كنكورم بود . تو اين مدت كنكور فيلم كره اي با زير نويس زياد ببين خيلييييييييييييييي كمك ميكنه . بعد برو اونجا 1 سال كره اي بخون . چون زبان كره اي خيلي وسيع ه اما سادست مثلا براي تشكرشون 3 تا كلمه دارن براي خداحافظيشون 4 تا كه همشون هم به كار ميبرن و مثل فارسي نيست كه بفهمي مثلا خداحافظ و خدا نگه دار يه معني و در ضمن هر دونه از همين تشكر ها مثلا در يه حالت خاص به كار ميره . همين يكم سختش ميكنه. گرچه خودشونم خيليييييييي از كلمات رو نميدونن. يه چيز ديگه اگه ميخواي تو كره زندگي كني برا هميشه علاوه بر كره اي بايد چيني و ‍ژاپني هم دست پاشكسته بدوني چون همشون از ابتدايي چيني ژاپني انگليسي ميخونن.
نكته اخر يكي از دوستام موقعيتش مشابه بود البته درسش به خوبي شما نبود رفت هند 1 سال وقت گرفت انگليسي خوند الان داره تو دارو سازي فارق التحصيل ميشه و موفق بوده اما خيلي ها رو هم ميشناسم كه رفتن و دووم نياوردن بشين يه روز كانل فارق از هر تعصبي فكر كن. ممكنه اونجا مريص شي ديگه مامان نيست ببرتت دكتر غذا بده بهت. ممكنه 3 روز غذا نباشه اصلا. ممكنه خوابگاه يهو تعطيل شه بخاطر يه مساله اي مجبور شي 2 روز تو فرودگاه بخوابي خووووووووب فكر كن ببين واقعا ميخواي بري يا هوس همون كيم هيون جونگ ايناست:دي چون خودم خيلي سر به هوام ميگما.... به دل نگير

maryam-ss501
April 30th, 2011, 04:52 PM
نه به دل نميگيرم. من از همون اولشم تنها و مستقل بار اومدم.اما من يه هدف خيلي قطعي دارم. اونم اينه كه تا 6 ما0 آينده بايد برم. !

ssnsaits
April 30th, 2011, 07:47 PM
سلام من قصد دارم برای خوندن زبان کره ای به خود کره برم .. می خواستم بدونم چند ترم هست و چند سال طول می کشه ...
یکی هم اونجا میشه با دیپلم فنی ادامه تحصیل داد ؟؟ یا نه ؟؟ البته بعد دوره زبان ...
یکی هم می تونین دانشگاه های خوبی که برای میشه زبان کره ای خوند معرفی کنید ؟؟
راستی تازه واردم معذرت یادم رفت بگم تازه امدم ...

ممنون میشم اگه جواب من بدین چون اگه جواب بدین چندتا چیز هست که باید بپرسم ...
خواهشا دوستانی که تو کره هستن راهنمایی کنن ...

منتظر جواب شماها هستم ....

سلام دوباره بابا من یه سئوال پرسیده بودم ...

واقعا هیچ کس نمی تونه کمک کنه ؟؟

لطفا جواب بدین .. چندتا سئوال دیگه هم دارم ... خواهشا جواب بدین ..

parsa7bala
April 30th, 2011, 11:01 PM
سلام دوباره بابا من یه سئوال پرسیده بودم ...

واقعا هیچ کس نمی تونه کمک کنه ؟؟

لطفا جواب بدین .. چندتا سئوال دیگه هم دارم ... خواهشا جواب بدین ..

به نظرم اول از همه باسفارت کره تماس بگیرید (فکر کنم با قسمت فرهنگی) و ببینید که چه اطلاعاتی میتونند بهتون بدن

در ضمن فکر کنم که اگه از یکی از دانشگاههای کره پذیرش بگیرید ازتون یه امتحان زبان بگیرند و بعدش براتون کلاس زبان بزارن (دقیقا نمیدونم اینو از خود دانشگاه بپرسین بهتره)

اینم یک سری لینک 1 (http://www.amerispan.com/language_schools/Korea/Seoul/courses/3676/#topnavbar)

2 (http://www.studyinkorea.go.kr/) 3 4 (http://www.korea.net/exploring.do)

sarayousefy
May 3rd, 2011, 08:25 PM
سلام من فارغ التحصیل کارشناسی در رشته معماری هستم می خواستم یه سری اطلاعات در مورد نحوه بورسیه گرفتن از دانشگاه های کره به من بدین . چطوری می تونم از اون دانشگاه ها بورسیه بگیرم و در مقطع کارشناسی ارشد اونچا درس بخونم . اگر کسی بتونه راهنماییم کنه خیلی ممنون می شم .

sarayousefy
May 3rd, 2011, 08:29 PM
بورسیه گرفتن از دانشگاه های کره امکان پذیره یا اینکه مراحلش خیلی طول می کشه ؟ لطفا هر کس می تونه جوابم رو بده .

ssnsaits
May 4th, 2011, 12:16 AM
به نظرم اول از همه باسفارت کره تماس بگیرید (فکر کنم با قسمت فرهنگی) و ببینید که چه اطلاعاتی میتونند بهتون بدن

در ضمن فکر کنم که اگه از یکی از دانشگاههای کره پذیرش بگیرید ازتون یه امتحان زبان بگیرند و بعدش براتون کلاس زبان بزارن (دقیقا نمیدونم اینو از خود دانشگاه بپرسین بهتره)

اینم یک سری لینک 1 (http://www.amerispan.com/language_schools/Korea/Seoul/courses/3676/#topnavbar)

2 (http://www.studyinkorea.go.kr/) 3 4 (http://www.korea.net/exploring.do)

متشکرم از کمکتون ... اما خوب بعضی دانشگاه ها سیستم امتحان ندارن .. میشه از صفر اونجا شروع کرد ...
فقط می خوام بدونم چند سال طول میکشه ... دقیق

یکی هم در مورد گرفتن ویزا کسی اطلاعاتی داره اگه آره لطفا کمک کنه در اون مورد هم ...

چون من با چند نفر از خود کره در این مورد صبت کردم گفتن اگه اگه از دانشگاه پذیرش بگیرم گرفتن ویزا راحت تره ..

یکی هم در مورد اون جریان ضامن کره ای کسی میدونه ؟؟

آخه میگن یه تبصره هست که اگه اون رو اجرا کنیم نیازی به ضامن نیست ... مثلا در لیست دانگاهی من می خوام ثبت نام کنم هم ذکر شده بود ..

اگه کسی اطلاعات دقیق داره در این مورد .. اگه بهم کامل توضیح بده ممنون میشم ...

منتظر جواب شماها هستم ...

hamid_AA
May 4th, 2011, 07:38 AM
بورسیه گرفتن از دانشگاه های کره امکان پذیره یا اینکه مراحلش خیلی طول می کشه ؟ لطفا هر کس می تونه جوابم رو بده .

کار خاصی نیاز نیست انجام بدید. اگر رزومه خوبی داشته باشید بهتون میدن.

sarayousefy
May 4th, 2011, 11:14 AM
متاسفانه من با نحوه نوشتن رزومه اشنايي ندارم . منظورت از رزومه خوب چيه ميشه بيشتر توضيح بدي ؟ من تازه تصميم گرفتم واسه كارشناسي ارشد برم يه كشور ديگه درس بخونم ولي اصلا نمي دونم از كجا شروع كنم .

hamid_AA
May 4th, 2011, 12:13 PM
متاسفانه من با نحوه نوشتن رزومه اشنايي ندارم . منظورت از رزومه خوب چيه ميشه بيشتر توضيح بدي ؟ من تازه تصميم گرفتم واسه كارشناسي ارشد برم يه كشور ديگه درس بخونم ولي اصلا نمي دونم از كجا شروع كنم .

به بخش رزومه مراجعه کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?36-Resume-and-CV

sarayousefy
May 5th, 2011, 11:10 AM
من کارشناسی رشته معماریم رو تازه گرفتم با معدل 17 . موضوع پایان نامم جالب بود و 19 هم شدم . مهارت های زبان و ایلتس و مهارت های کامپیوتر و سوابق ورزشی هم دارم البته بدون مدال . زبان کره ای رو مسلطم و طرحهای معماری خوبی واسه ارائه دارم . فقط مشکلم نداشتن مقاله است به نظرتون واسه بورس گرفتن از دانشگاه های کره اقدام کنم یا بیخیالش شم ؟

hamid_AA
May 5th, 2011, 11:25 AM
من کارشناسی رشته معماریم رو تازه گرفتم با معدل 17 . موضوع پایان نامم جالب بود و 19 هم شدم . مهارت های زبان و ایلتس و مهارت های کامپیوتر و سوابق ورزشی هم دارم البته بدون مدال . زبان کره ای رو مسلطم و طرحهای معماری خوبی واسه ارائه دارم . فقط مشکلم نداشتن مقاله است به نظرتون واسه بورس گرفتن از دانشگاه های کره اقدام کنم یا بیخیالش شم ؟

بی گمان،
اگر زبان کره ای را میدونید که خیلی خوبه و به علاوه معدل تون هم خوبه،
نداشتن مقاله در دوره کارشناسی ایرادی نیست

mariposa
May 5th, 2011, 11:54 AM
سلام

یه نفر میتونه لیست از دانشگاه های علوم انسانی کره در اختیارم بذاره؟ البته رشته ی خودم زبان اسپانیایی هست ولی میخوام در یکی از رشته های زبان در کره ادامه تحصیل بدم.

با توجه به اینکه الان ترم شش هستم و فقط دو ترم دیگه دارم که کارشناسی رو بگیرم چقدر فرصت دارم که یه دانشگاه خوب پیدا کنم و درخواست بدم؟

اگه بتونین جواب سوالم رو زودتر بدین ممنون میشم.

mariposa
May 5th, 2011, 06:40 PM
سلام پیشنهد میکنم کشور دیگه ای رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنی
من واقعا از این که وقتم وسرمایم رو انجا هدر دادم پشیمونم

sarayousefy
May 5th, 2011, 07:51 PM
می خواستم بدونم ارزش داره که واسه کارشناسی ارشد معماری بریم کره درس بخونیم ؟ راستی اینکه چند تا مقاله معتبر رو ترجمه کرده باشی میشه به عنوان تجربه پژوهشی روش حساب کرد ؟

krig1960
May 5th, 2011, 08:49 PM
می خواستم بدونم ارزش داره که واسه کارشناسی ارشد معماری بریم کره درس بخونیم ؟ راستی اینکه چند تا مقاله معتبر رو ترجمه کرده باشی میشه به عنوان تجربه پژوهشی روش حساب کرد ؟
سلام دوست عزیز.
این که ارزش دارد یا ندارد را باید خودتان تشخیص دهید. این قضیه خیلی بستگی به این دارد که اهداف آتی شما از ادامه تحصیل چیست. دیدگاه اشخاص در مورد میزان ارزش یک چیز، تا حد زیادی با توجه به هدفی که از رسیدن به آن چیز دارند، تعیین خواهد شد. ممکن است فردی علاقمند باشد با فرهنگ و زبان یک کشور آشنا شود و مسائل دیگر برایش در اولویت بعدی باشند. فرد دیگری هزینه ها برایش مهم است و این که فرضاً هزینه تحصیل و زندگی در کشور X نسبت به هزینه و تحصیل در کشور Y کمتر است برایش نکته مثبتی است. شخص دیگری ممکن است هدفش اخذ اقامت در یک کشور خارجی باشد و تحصیل صرفاً برایش یک وسیله تلقی گردد. برخی دیگر از افراد می خواهند بعد از پایان تحصیلات به ایران برگردند و این که مدرکشان در ایران معتبر ارزیابی شود، برایشان مهم است. بالطبع تعریف هر یک از افراد از این که تحصیل در فلان کشور ارزش دارد یا نه خیلی متفاوت خواهد بود.
در مورد سوال دوم، پاسخ منفی است. هرگونه ترجمه و گردآوری مطالب، تحلیل داده بدون نتیجه گیری و به طور کلی تهیه مطلبی بدون آن که خودتان مطلب جدیدی به مطالب موجود اضافه کرده باشید، جزو کار پژوهشی محسوب نمی شود. کار پژوهشی یعنی شما در رابطه با یک موضوع خاص، تحقیقات اصیلی انجام داده باشید (یعنی دقیقاً تکرار کار دیگران نباشد) و به مطالبی که قبلاً وجود داشته اند، مطلب جدیدی اضافه کرده باشید (که اصطلاحاً به آن Contribution گویند). البته بحث ترجمه و تالیف کتاب، متفاوت از بحث ترجمه مقاله است.
موفق باشید.

mansoorelec
May 5th, 2011, 08:51 PM
سلام پیشنهد میکنم کشور دیگه ای رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنی
من واقعا از این که وقتم وسرمایم رو انجا هدر دادم پشیمونم
سلام.از چه جهت می فرمایید؟از جهت ارزش مدرک یا مردم و ... . چون من می خوام برای ارشد برق تو کره اقدام کنم.به نظرتون ارزش نداره؟
با تشکر

sarayousefy
May 5th, 2011, 10:23 PM
خوب معلومه که اعتبار مدرکش و هزینش واسم مهمه ، خودم از کشور کره خوشم میاد ولی نمی خوام تو انتخابم اشتباه کنم چند نفری بهم گفتن که کره رفتن وقت تلف کردنه خودمم دچار تردید شدم . میگن کانادا برم بهتره . می خواستم نظر کسی که با کره اشناست رو بدونم ؟:confused:

hamid_AA
May 6th, 2011, 05:11 AM
خوب معلومه که اعتبار مدرکش و هزینش واسم مهمه ، خودم از کشور کره خوشم میاد ولی نمی خوام تو انتخابم اشتباه کنم چند نفری بهم گفتن که کره رفتن وقت تلف کردنه خودمم دچار تردید شدم . میگن کانادا برم بهتره . می خواستم نظر کسی که با کره اشناست رو بدونم ؟:confused:

من الان کره هستم. اینجا تنها چیزی که تلف نمیشه وقته البته بستگی داره به تلاش خودتون اگه کسی در کره بتونه وقت تلف کنه واقعا هنر بزرگی کرده!!! اگر قصدتون گرفتن اقامت دائم هست که تنها راهش ازدواجه. بنابران پس از اتمام دوره تحصیل یا باید خارج بشید یا برای مدت کوتاهی (سه چهار سال) اینجا کار کنید (اگه پیدا بشه)
از نظر سطح آموزش و امکانات خیلی بیشتر از کانادا هست من از طرف مک مستر کانادا اومدم و میتونم بگم که اینجا از نظر امکانات بی نظیره ولی خوب همون طور که گفتم باید ببینید پس از تحصیل هدفتون چیه؟!

mariposa
May 6th, 2011, 12:45 PM
واقعا؟ برای چی؟ یعنی امکان پیشرفت تو این کشور نیست یا به خاطر فرهنگشون اینو میگین؟

KAKTOS
May 6th, 2011, 01:48 PM
رشته من برق هست و اصلا نمیدونم که ام بی ای یعنی چی ولی ببین این لینک به چیزی که میخوای نزدیکه؟
http://postechtim.ac.kr/eng

سلام اقاحمید وقتتم بخیروشادی من به این لینکی که شما دادین سرزدم ولی چیزی دستگیرم نشد چندبارهم میل زدم ولی مثل اینکه از میل بازی هم خوششون نمی اد.منظورم managment of business administrationبود از ام بی ای.حالا که منظورمواز ام بی ای فهمیدین میشه کمکم کنید به1نتیجه برسم.ممنونم

mariposa
May 6th, 2011, 05:58 PM
الان داشتم یه جایی میخوندم که کره ای ها به قرار داد هایی که میبندن پایبند نیستن و پایبند بودن به قرار داد بستگی به میزان نتیجه ای داره که ازت انتظار دارن یعنی ممکنه یه استاد برای اینکه سوپروایزرم بشه پیدا کنم ولی بعد اینکه رفتم کره قرارداد رو بی خیال شه؟؟؟؟؟؟؟

چون اگه اینطوری باشه نباید رو قرارداد یاحرف استاد حساب باز کنم؟
برای ادامه تحصیل در کره می ارزه همچین ریسکی کرد؟

hamid_AA
May 7th, 2011, 06:03 PM
الان داشتم یه جایی میخوندم که کره ای ها به قرار داد هایی که میبندن پایبند نیستن و پایبند بودن به قرار داد بستگی به میزان نتیجه ای داره که ازت انتظار دارن یعنی ممکنه یه استاد برای اینکه سوپروایزرم بشه پیدا کنم ولی بعد اینکه رفتم کره قرارداد رو بی خیال شه؟؟؟؟؟؟؟

چون اگه اینطوری باشه نباید رو قرارداد یاحرف استاد حساب باز کنم؟
برای ادامه تحصیل در کره می ارزه همچین ریسکی کرد؟

جدا! عجب چیزایی میشنوه آدم این روزا!!!
ببینید در تمام مراحل زندگی آدم باید از عقلش کمک بگیره و دیگر هیچ. اینکه کشوری با امکانات صفر (زیر صفر) بتونه جز غول های اقتصادی باشه با این حرفا نمیخوره. کره ای ها به همه چیز پایبند هستند از خانواده گرفته تا کار. اینجا اگه کسی دوست دختر داشته باشه حلقه میندازه دستش که بقیه بهش کار نداشته باشن!!! حالا ببین در ایران اسلامی طرف با صد نفر دوسته انگار نه انگار. اینکه یک استاد به شما بگه من سوپروایزم بعد بری و ببینی زده زیرش جوکه. مگه خاله بازیه؟ در اینجا تنها در یک صورت قرار داد شما باطل میشه، قانون دانشگاه میگه اگر شما معدلت زیر 15 بشه حقوقت قطعه . حالا اگه معدلت کم بود معلومه که قرار داد شما باطل میشه. من قبل از اینکه بیام کلی سایت را میخونم که نوشته بودن کره ای ها نژاد پرستن الن، بلن، کوفتن، نه آقا هیچ کدوم نیست از هر کی که بگی بهترن. مهمان نواز، خوش، شنگول، پایند، با معرفت، اصلا احساس نمی کنی که خوارجی هستی.
اگه خودت خوب باشی زندگی خوبی داری ولی اگه دنبال چیزای بی خود (خودت میدونی چی میگم دیگه!!!) و هدر دادن وقت و سرمایه باشی معلومه تکلیف چیه!

sesoin
May 8th, 2011, 11:15 AM
سلام
يه سوال براي تمام دانشگاه هاي كره براي ليسانس امتحام topic لازمه . تو سايت رسميش نوشته تو ايران هم برگزار ميشه! كسي ميدونه دقيقا كجاي ايران برگزار ميشه؟؟؟؟؟

maral2
May 8th, 2011, 03:34 PM
سلام
می خواستم ببینم دانشگاهSeoul National University (http://www.snu.ac.kr/engsnu) رشته ی مهندسی ژنتیک هم دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sarayousefy
May 9th, 2011, 10:38 AM
یه گروه میگن دانشگاه quebec کانادا بهتر از دانشگاه سئول کره هست ولی من رنکینگ دانشگاه ها رو که بررسی می کردم رنکینگ دانشگاه سئول 63 هست ولی دانشگاه quebec رنکینگ 482 داره . چطور ممکنه از دانشگاه سئول بهتر باشه ؟ اعتبار مدرک دانشگاه سئول تو کشورهای دیگه چقدره ؟ امکان داره کسی بتونه بعد از تحصیل بمونه و همونجا کار کنه یا اینکه بلافاصله باید برگرده ؟ راستی شما زبان کره ای رو در چه حدی می دونید ؟

sarayousefy
May 9th, 2011, 11:19 AM
یه سوال دیگه کسی میدونه کدوم دانشگاه کره رشته معماری داره ؟

sesoin
May 9th, 2011, 12:17 PM
خواهش ميكنم يكي به من بگه چجوري تو امتحان زبان كره اي يا همون topic ثبت نام كنم . نه سفارت ميدونه نه ورزارت علوم....!!!!

roojin
May 9th, 2011, 01:19 PM
salam man daneshjooye maghtae karshenasie omrane daneshgah dolati hastam . mikham sharayete gereftan boorse tahsilie karshenasi arshad too daneshgahhaye korea ra bedoonam . kasi ro mishnasid ke betoonam azash toozih bekham ? va inke bedoone boors hazineha chejoorie? ba tashakore faravan .

maral2
May 9th, 2011, 02:34 PM
سلام
یکی به من بگه دانشگاهSeoul National University (http://www.snu.ac.kr/engsnu) رشته ی مهندسی ژنتیک داره یا نه لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamid_AA
May 9th, 2011, 03:15 PM
سلام
یکی به من بگه دانشگاهSeoul National University (http://www.snu.ac.kr/engsnu) رشته ی مهندسی ژنتیک داره یا نه لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تو سایتش ببینید داره یا نه!
http://www.useoul.edu/academic/aca0102.jsp
من که رشتم برقه سر در نمیارم ولی تا جایی که میدونم به بایو مربوط میشه دیگه!؟

sarayousefy
May 9th, 2011, 08:32 PM
به نظرتون من با معدل 17 کارشناسی معماری می تونم از دانشگاه سئول بورس بگیرم ؟ اگه این اتفاق بیفته هزینه هاش چی میشه چقدر از هزینه ها رو دانشگاه تقبل می کنه ؟ میشه رو فول فاند گرفتن حساب کرد یا نه ؟

maryam-ss501
May 9th, 2011, 09:12 PM
من يه سوال دارم.هنوز بعد 1سال و نيم بهش نرسيدم.
ميخام بدونم اين كره اي هايي كه مثل من بيچارن و المپياد و از اين چيزا ندارن كجا درس ميخونن؟
توضيحش اينه كه اونا يه دانشگاه عادي و متوسط ندارن كه منو رو هوا بردارن برم اونجا درس بخونم؟
راستي يه سوال از آقا حميدم دارم.يعني كره اي ها اينقدر متعصبن؟ ببخشيدا ؟ من شنيده بودم كه اگه از دوست دخترشون خوششون نياد هديه اش ميكنن به يكي ديگه!بازم معذرت ميخام.در ضمن من تو اين فروم فكر ميكنم كوچولوترينم.درسته؟پس به اين كوچولوي ريزه ميزه ي عاجز كمك كنيد.

KAKTOS
May 10th, 2011, 12:14 AM
[QUOTE=KAKTOS;417524]سلام اقاحمید وقتتم بخیروشادی من به این لینکی که شما دادین سرزدم ولی چیزی دستگیرم نشد چندبارهم میل زدم ولی مثل اینکه از میل بازی هم خوششون نمی اد.منظورم managment of business administrationبود از ام بی ای.حالا که منظورمواز ام بی ای فهمیدین میشه کمکم کنید به1نتیجه برسم.ممنونم
حمیداقاجواب مارونمیدی

hamid_AA
May 10th, 2011, 11:29 AM
[QUOTE=KAKTOS;417524]سلام اقاحمید وقتتم بخیروشادی من به این لینکی که شما دادین سرزدم ولی چیزی دستگیرم نشد چندبارهم میل زدم ولی مثل اینکه از میل بازی هم خوششون نمی اد.منظورم managment of business administrationبود از ام بی ای.حالا که منظورمواز ام بی ای فهمیدین میشه کمکم کنید به1نتیجه برسم.ممنونم
حمیداقاجواب مارونمیدی

درود کاکتوش جون!!

حالا چرا ناراحت میشی بابا انقدر وقت کم میارم که شبا فقط 3 ساعت آزمایشگاه میخوابم (رو میز!)
ببین اگه تو سر در نمیاری من که کلا نمیدنم چیه ولی یکی دو روز صبر کن سرم خلوت بشه (تا جمعه) برات میپرسم.

شاد باشی

hamid_AA
May 10th, 2011, 11:36 AM
من يه سوال دارم.هنوز بعد 1سال و نيم بهش نرسيدم.
ميخام بدونم اين كره اي هايي كه مثل من بيچارن و المپياد و از اين چيزا ندارن كجا درس ميخونن؟
توضيحش اينه كه اونا يه دانشگاه عادي و متوسط ندارن كه منو رو هوا بردارن برم اونجا درس بخونم؟
راستي يه سوال از آقا حميدم دارم.يعني كره اي ها اينقدر متعصبن؟ ببخشيدا ؟ من شنيده بودم كه اگه از دوست دخترشون خوششون نياد هديه اش ميكنن به يكي ديگه!بازم معذرت ميخام.در ضمن من تو اين فروم فكر ميكنم كوچولوترينم.درسته؟پس به اين كوچولوي ريزه ميزه ي عاجز كمك كنيد.

آره خیلی وفادار هستن. این چیزا که تو ایران درباره دیگر کشورها میشنوی همش چرت و پرته. ببین تخم مرغ ها را هم در یک سبد نچین منظورم اینکه ایران کنکور بده از این طرف هم تلاش کن تا از یک دانشگاه خوب پذیرش بگیری.
واگر نه پشیمون میشی هاااااااا. حا لا من به تو ریزه میزه گفتم ولی تو گوش نکن خووووب؟! یه طوری نشه هم از ایران بمونی و هم از اینجا.

hamid_AA
May 10th, 2011, 12:37 PM
به نظرتون من با معدل 17 کارشناسی معماری می تونم از دانشگاه سئول بورس بگیرم ؟ اگه این اتفاق بیفته هزینه هاش چی میشه چقدر از هزینه ها رو دانشگاه تقبل می کنه ؟ میشه رو فول فاند گرفتن حساب کرد یا نه ؟

من که پیشتر پاسخ دادم.
بله احتمالش کم نیست.
هزینه ها را که پوشش میده هیچ کلی هم برات میمونه

maryam-ss501
May 10th, 2011, 02:37 PM
سلام.خوب اينو كه گفتين نصفه نيمه فهميدم.ولي خب خودم ميدونم كه نبايد از ايرانم جا بمونم.به همين دليل هم نميخام وقت تلف كنم و هرچه زودتر برم!نميخام تعريف كنم ولي مطمئنم اگه ايران كنكور بدم ميتونم 2 رقمي بيارم.ولي هدف من كره ست آخه !!!!!!!!
در ضمن چشم.حرف شمارو گوش ميكنم تا پشيمون نشم هاااااااااااااااااااااااا ؟؟؟!!!!

mansoorelec
May 10th, 2011, 02:47 PM
سلام.اقا حمید براتون pm کردم.اگر وقت کردید جواب من رو بدید.ممنون (حقیقتش حیاتیه)

hrshirinkami
May 10th, 2011, 04:52 PM
فرق نمی کنه هدفت کجا باشه؛ کره یا هر کشور دیگه، بالاخره باید چیزایی توی سابقت داشته باشی که یه دانشگاه خوب بخواد بپذیردت. اگر می تونی رتبه ی 2 رقمی بیاری خیلی خوبه، حتما حتما حتما کنکور بده و موقع ارسال مدارک ترجمه گواهی رتبه کنکورت رو توی مدارکت بذار تا شانس پذیرشت بالا بره. اگر به امید این هم هستی که بری اونجا زبان کره ای یاد بگیری اول باید بگم که اکثر دانشگاهاشون برای ورود به لیسانس قبل از پذیرش مدرک زبان کره ای (TOPIK) می خوان. اون معدود جاهایی هم که نمی خوان معمولا جاش یه مدرک زبان انگلیسی (...,TOEFL, IELTS) می خوان؛ بالاخره باید بتونی یه جوری باهاشون ارتباط برقرار کنی دیگه...

ssnsaits
May 10th, 2011, 06:19 PM
هی اینجا کسی منو تحویل نگرفت که ...
من می خوام برم زبان کره ای بخونم اونجا .. بهم گفتن می تونم پذیرش بگیرم از یک دانشگاه .. با دانشگاه هم تماس گرفتم با خودشون حرفیدم قبول کردن ...
فقط چندتا مشکل دارم که به خودشون هم گفتم گفتن وقت دارم ...
فقط یه سئوال دارم با دیپلم فنی میشه اونجا ادامه تحصیل داده بعد دوره زبان ؟؟
یکی هم در مورد ویزا سئوال داشتم ... این جریان کفیل می تونین توضیح بدین ...
یا اصلا لازم نیست ... خواهش می کنم یکی توضیح بده در این مورد ...
یکی هم از دانشگاه پذیرش بگیرم گرفتن ویزا راحته دیگه ؟؟
یه سئوال دیگه هم دارم در مورد این که اگه دوره زبانم تموم شد ... چطوری می تونم اونجا بمونم ...
فقط باید کار پیدا کرد یا می تونم ادامه تحصیل بدم ؟؟
خواهش می کنم این دفعه یکی تحویل بگیره و جواب منو بده ... هیییییییییییی

hamid_AA
May 10th, 2011, 07:08 PM
هی اینجا کسی منو تحویل نگرفت که ...
من می خوام برم زبان کره ای بخونم اونجا .. بهم گفتن می تونم پذیرش بگیرم از یک دانشگاه .. با دانشگاه هم تماس گرفتم با خودشون حرفیدم قبول کردن ...
فقط چندتا مشکل دارم که به خودشون هم گفتم گفتن وقت دارم ...
فقط یه سئوال دارم با دیپلم فنی میشه اونجا ادامه تحصیل داده بعد دوره زبان ؟؟
یکی هم در مورد ویزا سئوال داشتم ... این جریان کفیل می تونین توضیح بدین ...
یا اصلا لازم نیست ... خواهش می کنم یکی توضیح بده در این مورد ...
یکی هم از دانشگاه پذیرش بگیرم گرفتن ویزا راحته دیگه ؟؟
یه سئوال دیگه هم دارم در مورد این که اگه دوره زبانم تموم شد ... چطوری می تونم اونجا بمونم ...
فقط باید کار پیدا کرد یا می تونم ادامه تحصیل بدم ؟؟
خواهش می کنم این دفعه یکی تحویل بگیره و جواب منو بده ... هیییییییییییی

پاسخ همه پرسش ها بله است
کفیل هم نمیخواد اگه پذیرش بگیری از دانشگاه

KAKTOS
May 11th, 2011, 12:10 AM
[QUOTE=KAKTOS;419989]

درود کاکتوش جون!!

حالا چرا ناراحت میشی بابا انقدر وقت کم میارم که شبا فقط 3 ساعت آزمایشگاه میخوابم (رو میز!)
ببین اگه تو سر در نمیاری من که کلا نمیدنم چیه ولی یکی دو روز صبر کن سرم خلوت بشه (تا جمعه) برات میپرسم.

شاد باشی

سلام.اقاحمید.اختیارداری بابا ما کی باشیم بخایم واسه بچه بامعرفتی مثل تو عصبانی بشیم طلبکارت که نیستیم بامرام.هرجه می کنی لطفه همینو بس
ساقیالطف نمودی قدحت پرمییییییییییییییییییییی باد .دمت گرم

ssnsaits
May 11th, 2011, 12:23 AM
پاسخ همه پرسش ها بله است
کفیل هم نمیخواد اگه پذیرش بگیری از دانشگاه

واقعا با دیپلم فنی میشه ادامه تحصیل داد بعد دوره زبان وای این بهترین خبر بود ...

پس از نظر کفیل هم خیالم راحت شد .. چند روزه فکرم خیلی مشغول کرده بود .. وای خیالم راحت شد ..

وای چندتا سئوال بود یادم رفت ... اگه مزاحم نباشم .. یادم امد ازتون می پرسم ...

بازم ممنون ...

sarayousefy
May 11th, 2011, 09:30 AM
سلام اقا حمید . من الان اصلا بحث اصلیم پذیرش نیست چون خودم امیدوارم که بتونم بورسیه بگیرم فقط چون کره یه انتخاب شخصی است و خانواده شاید حمایت نکنه می خوام بدونم در صورت فول فاند گرفتن چقدر هزینه پای خودم میفته ؟ بیشتر می خوام از هزینه ها بدونم ؟ الان شما خودتون چقدر هزینه رو تقبل کردین و چقدر رو دانشگاه میده ؟
ممنون

hamid_AA
May 11th, 2011, 10:15 AM
سلام اقا حمید . من الان اصلا بحث اصلیم پذیرش نیست چون خودم امیدوارم که بتونم بورسیه بگیرم فقط چون کره یه انتخاب شخصی است و خانواده شاید حمایت نکنه می خوام بدونم در صورت فول فاند گرفتن چقدر هزینه پای خودم میفته ؟ بیشتر می خوام از هزینه ها بدونم ؟ الان شما خودتون چقدر هزینه رو تقبل کردین و چقدر رو دانشگاه میده ؟
ممنون

گفتم که پس انداز هم میکنید. خرج خورد و خوراک 300 هزار وون هست، شهریه و بیمه و خوابگاه روی هم 700 هزار تا. الان دانشگاه داره یک میلیون و 400 میده به علاوه برای ترم اول شهریه حذف میشه. حالا برای دانشگاه سئول نمی دونم ولی کلا این چنتا داشنگاه خیلی پولدار هستن و تعداد محدودی دانشجو میپذیرن ولی بهشون خوب میرسن.

maryam-ss501
May 11th, 2011, 12:19 PM
من تو سايت چندتا از دانشگاها خوندم كه امتحان زبان دارن و اگه نتونيم TOPIK نمره 3 يا 4 رو بياريم 1 سال دوره آموزش زبان دارن. درسته؟

maryam-ss501
May 14th, 2011, 05:40 PM
مثل اينكه پذيرش SNU براي ترم بهار 2012 شروع شده!

KAKTOS
May 15th, 2011, 12:18 AM
[QUOTE=hamid_AA;420179]

سلام.اقاحمید.اختیارداری بابا ما کی باشیم بخایم واسه بچه بامعرفتی مثل تو عصبانی بشیم طلبکارت که نیستیم بامرام.هرجه می کنی لطفه همینو بس
ساقیالطف نمودی قدحت پرمییییییییییییییییییییی باد .دمت گرم

وماهمچنان بردر این میخانه ومنتظرلطف ساقی نشستیم.....

sesoin
May 15th, 2011, 08:40 AM
من يه چند تا سوال بپرسم خيالم راحت شه.
1 با معدل ديپلم 19.52 و رتبه كنكور 800 رياضيو 440 زبان و 3 سال هم دانشجوي برق دانشگاه علم و صنعت بودن و 1 مقاله و مسابقات رباتيك وسابقه كار و نزديك 5-6 تا recommand ميتونم بورس undergratute كره رو بگيرم؟؟؟؟؟اهان tofel 100 , gree 1050 هم دارم.يا حتما بايد topic هم امتحان بدم؟؟؟؟
2.اگه بايد topic امتحان بدم چجوري امتحان بدمش اخه؟؟؟؟؟
3.واقعا ميشه زبان كره اي رو تو 6 ماه ياد گرفت؟؟؟؟ اونم تخصصي ؟؟؟
4.با ماهي 800.000 وان ميشه اونجا زندگي كرد البته بيمه و خوابگاه رو خودشون تقبل كردن.
5. بعد از تموم شدن درس يه راست بايد برگردي ايران يا اقامت ميشه گرفت؟؟؟
خيليييييييييييي خوب ميشه اگه جواب سوالامو بدين .راستي اگه يكن اطلاعات راجع به بورس 2012 هم بهم بدين كه ديگه عالي ميشه چون ميترسم امسال به ايران ندن.ممنووووووووون

sesoin
May 15th, 2011, 08:43 AM
يه سوال ديگه وقتي تو فرم دانشگاه نوشته 2 تا refrence بگين اهميتي داره تو رزومه recommandation هاي refrence هاي ديگرو هم پيوست كنيم؟؟؟؟
يه سوال ديكه هم.... اينكه بگم دانشجوي ليسانسم اما ميخوان نصفه ولش كنم گواهي فوق ديپلم بگيرم ممكنه به ضررم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه دليل خوبي بيارم از اين دليل ها كه امكانات برا كار تحقيقاتي ندارم و اينجا به كار تحقيقاتي اهميت نميدن و اينه چي؟؟؟
بازم مرسي

sesoin
May 15th, 2011, 06:24 PM
مثل اينكه پذيرش SNU براي ترم بهار 2012 شروع شده!

بله شروع شده اما تا شهريور ادامه داره شما مداركت رو بده ترجمه كنن البته فكر كنم تا خرداد مدرك نداشته باشي اون موقع تازه ميتوني شروع كني به اقدام. من جا شما بودم زبانم ميخوندم 2 ماهه يه تافل ميدادم ...تافل خيلي اسونه راحت ميتوني 100 90 بگيري و خيلي تو پذيرش كمك ميكنه

alikarimi64
May 15th, 2011, 08:27 PM
من مدارکم را برای KU فرستادم یه استاد ایمیل زده که به من از طریق پروژه فاند بده
میشه راهنماییم کنین که این فاند واسه زندگی و تحصیل کافیه یا نه
ممنون

fatemehzj
May 17th, 2011, 12:01 AM
سلام می خواستم بدونم شرایط گرفتن بورس جطوریه و من باید چی کار کنم؟ از کجا شروع کنم؟

sesoin
May 17th, 2011, 09:51 AM
سلام می خواستم بدونم شرایط گرفتن بورس جطوریه و من باید چی کار کنم؟ از کجا شروع کنم؟
بورس برا ليسانس؟؟دكترا؟فوق؟؟؟ چه رشته اي؟؟؟؟ بورس خود دانشگاه يا دولت؟؟؟

sesoin
May 17th, 2011, 09:53 AM
1 با معدل ديپلم 19.52 و رتبه كنكور 800 رياضيو 440 زبان و 3 سال هم دانشجوي برق دانشگاه علم و صنعت بودن و 1 مقاله و مسابقات رباتيك وسابقه كار و نزديك 5-6 تا recommand ميتونم بورس undergratute كره رو بگيرم؟؟؟؟؟اهان tofel 100 , gree 1050 هم دارم.يا حتما بايد topic هم امتحان بدم؟؟؟؟
4.با ماهي 800.000 وان ميشه اونجا زندگي كرد البته بيمه و خوابگاه رو خودشون تقبل كردن.
خيليييييييييييي خوب ميشه اگه جواب سوالامو بدين .راستي اگه يكن اطلاعات راجع به بورس 2012 هم بهم بدين كه ديگه عالي ميشه چون ميترسم امسال به ايران ندن.ممنووووووووون

يه سوال ديگه وقتي تو فرم دانشگاه نوشته 2 تا refrence بگين اهميتي داره تو رزومه recommandation هاي refrence هاي ديگرو هم پيوست كنيم؟؟؟؟
يه سوال ديكه هم.... اينكه بگم دانشجوي ليسانسم اما ميخوان نصفه ولش كنم گواهي فوق ديپلم بگيرم ممكنه به ضررم باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه دليل خوبي بيارم از اين دليل ها كه امكانات برا كار تحقيقاتي ندارم و اينجا به كار تحقيقاتي اهميت نميدن و اينه چي؟؟؟
بازم مرسي
و به اميد ان روز كه سر اقا حميد خلوت تر شود و خداوند ياريش دهد كه التفاتي هم به ما بكند:)

sarayousefy
May 17th, 2011, 10:08 AM
سلام از انجایی که مدرک تافل رو راحت تر از ایلتس میشه گرفت لازمه به خودمون دردسر بدیم و واسه گرفتن بورس ارشد تو امتحان ایلتس شرکت کنیم یا با همون مدرک تافل کارمون راه میفته .

admission
May 17th, 2011, 10:39 AM
من هم 2 سال پیش رفتم کره برای کنفرانس. باید بگم نسبت به سفرهای دیگه ای که داشتم کره خیلی بهتر بود. هم پیشرفته هستند و هم مردمی خونگرم و مودب هستند. با وجودی که انگلیسیشون خیلی ضعیفه ولی هرتوری که بتونن کمکتون می کنن. مثل کشورهای دیگه مثل هند و مالزی و ایران نیستند که تا یه توریست ببینن بخوان کلاه بچپونن توی سرشون. مثلا من کیف پولم رو جلوی مغازه دار باز می کردم تا خودش برداره و خیلی محترم به اندازه جنسی که خریدم بر می داشت. من همچین چیزیو جای دیگه ندیدم. البته غذاهاشون رو نمی شه خورد و خیلی اهل مشروبات الکلی هستند ولی توی خیابون Itaewon در سئول رستوران های ایرانی و عربی و لبنانی هست.

من که خودم دوست دارم بازم برم اونجا. البته وقتی کره ای یاد گرفتم!

sesoin
May 17th, 2011, 11:38 AM
سلام از انجایی که مدرک تافل رو راحت تر از ایلتس میشه گرفت لازمه به خودمون دردسر بدیم و واسه گرفتن بورس ارشد تو امتحان ایلتس شرکت کنیم یا با همون مدرک تافل کارمون راه میفته .
م ن فكر كنم نزديك به 30 تا دانشگاه رو قسمت addmision رو چك كردم براشون تافل يا بهتر بود يا فرقي با ايلتس نداشت. وقتي ميگه تافل 70 كافيه يعني براش كافيه شما زبان بدوني چون خودشونم زياد اهل انگليسي صحبت كردن نيستند و يكي از سخت ترين درساشونه

this_is_me
May 17th, 2011, 10:28 PM
سلام به همگی

منم برای GIST اپلای کردم و منتظر جواب هستم .
یه سوالم داشتم. اینجوری که دوستان میگن کره ای ها خیلی انگلیسی بلد نیستند. یعنی اگه کسی کره ای بلد نباشه نمی تونه کار های اولیه (روزمره) رو انجام بده ؟ (البته غیر از دانشگاه که انگلیسی هستش)

hamid_AA
May 18th, 2011, 06:24 AM
سلام به همگی

منم برای GIST اپلای کردم و منتظر جواب هستم .
یه سوالم داشتم. اینجوری که دوستان میگن کره ای ها خیلی انگلیسی بلد نیستند. یعنی اگه کسی کره ای بلد نباشه نمی تونه کار های اولیه (روزمره) رو انجام بده ؟ (البته غیر از دانشگاه که انگلیسی هستش)

چرا میشه انجام داد

sarayousefy
May 18th, 2011, 06:22 PM
سلام اینکه میگن واسه بورسیه شدن باید معدلت 3.3 یا بالاتر باشه جریانش چیه ؟ چجوری حساب میشه ؟ اگه یه نفر توضیح بده ممنون میشم .

maryam-ss501
May 19th, 2011, 05:15 PM
من يه سوال اساسي دارم : كره اي ها تو پذيرش دانشجو بيشتر روي چه ملاكهاي تكيه دارن؟

sesoin
May 20th, 2011, 08:16 AM
[QUOTE=sarayousefy;425534]سلام اینکه میگن واسه بورسیه شدن باید معدلت 3.3 یا بالاتر باشه جریانش چیه ؟ چجوری حساب میشه ؟ اگه یه نفر توضیح بده ممنون میشم
تا جایی که یادمه معدل اونا از ۴ حساب میشه که ۳.۳ میشه همون ۱۶ ما . اما یکم سرچ کن مطمپن شو از ۵ نیست.۹۰٪ از ۴ حساب میشد ..بعدم اگه برا فوق میخواین اونا به هر معدلی یه نوع بورس مدن. فقط برا لیسانس که باید حتما معدل دلخواه رو داشته باشید

sarayousefy
May 20th, 2011, 10:23 AM
الان ما باید اول مدارکمون رو واسه استاد بفرستیم بعد اونه که تایین میکنه چه نوع بورسی به ما تعلق میگیره ؟ یه سوال دیگه ،تو سایت دانشگاه سئول یه نوع بورس به نام korea scholarship foundation هست که واسه شرایطش نوشته gpa 3.3 به بالا ، fluent korean در اینصورت اگه gpa همون معدل باشه کسی که هر دو شرط رو داشته باشه این بورس رو بهش میدن . یعنی دیگه نمره تافل و بقیه چیزا زیاد مهم نیست ؟ کسی در این زمینه چیزی میدونه ؟

pinkrabbit
May 20th, 2011, 07:37 PM
سلام
من می خوام برای ادامه تحصیل برم کره رشته ام نرم افزار هست چکار باید بکنم؟
کامساهامیدا= متشکرم

sesoin
May 20th, 2011, 08:29 PM
الان ما باید اول مدارکمون رو واسه استاد بفرستیم بعد اونه که تایین میکنه چه نوع بورسی به ما تعلق میگیره ؟ یه سوال دیگه ،تو سایت دانشگاه سئول یه نوع بورس به نام korea scholarship foundation هست که واسه شرایطش نوشته gpa 3.3 به بالا ، fluent korean در اینصورت اگه gpa همون معدل باشه کسی که هر دو شرط رو داشته باشه این بورس رو بهش میدن . یعنی دیگه نمره تافل و بقیه چیزا زیاد مهم نیست ؟ کسی در این زمینه چیزی میدونه ؟

۲حالت داره:برا لیسانس که استاد دانشجو نداره شما باید از طریقه دانشگاه اقدام کنی‌ اما برا فوق یا دکترا شما هم از دانشگاه می‌تونی اقدام کنی‌ هم استاد.که اگه استاد اوکی بده بورس نیست بلکه پولی که استاد در قباله کار میده بهتون.
۲اومین سوالتون هم خوب فکر کردین چندنفر بورس میدان اینا !همچی‌ تعیین کنند‌ست تو اینکه کی‌ بورس بگیر مطمئناً!بالاخره شما باید یه راهی‌ برا ارتباط با اونا داشته باشی‌!

MoeenMH
May 21st, 2011, 03:46 PM
کسایی که هوس دارن تو دوره های آموزش زبان کره ای توی کره شرکت کنند لینک زیر بدردشون می خوره:

http://english.visitkorea.or.kr/enu/SI/SI_EN_3_6.jsp?cid=262247

و همینطور کسایی که می خوان برن کره تحصیلات دانشگاهی کنن لینک زیر خیلی بدردشون می خوره حالت course finder داره که خیلی می تونه کمک کنه:

http://www.studyinkorea.go.kr

MoeenMH
May 21st, 2011, 03:55 PM
من برای ترم پاییز دانشگاه UNIST اپلای کردم (برای کارشناسی). این دانشگاه نه تو سایت وزارت علوم و نه در سایت QS اسم و نشانی داره شاید بخاطر اینکه تازه تاسیسه. کلا خیلی شبیه KAIST هست و در ضمن تمام دوره هاش به زبان انگلیسی هستند. خیلی دانشگاه خوبیه از لحاض شرایط و بهش می خوره که تا چند سال دیگه رنک خوبی بیاره. ضمنا پارتنر های برجسته ای هم داره مثل Georgia Institute of Technology و UC Irvine و..
حداقل برای لیسانس فکر می کنم خیلی گزینه مناسبی باشه
دوستانی که در کره تحصیل می کنند اگر شناختی از این دانشگاه دارند لطفا با ما هم در میان بگذارند

با تشکر

sarayousefy
May 21st, 2011, 07:36 PM
میشه که هم مدارک رو واسه استاد میل کرد و هم واسه دانشگاه ؟ دقیقا به چه قسمتی باید مدارک رو بفرستیم ؟

sesoin
May 22nd, 2011, 11:41 AM
شما فرم هايي كه تو سايت دانشگاه گذاشتن بخون..... ميل هايي كه اون زير فرم ها ميذارن هم براي ميل زدن بهشونه... گرچه دير جواب ميدن.....برا ليسانس شما بايد با دانشگاه صحبت كني .....استاد كاري برا شما نميكنه..... تو رمش هم زده كجا بفرستي مدارك رو....

sesoin
May 22nd, 2011, 03:44 PM

بازم مرسي

بازم سوال مدرك زبان تافل بسته يا نمره gre مهمه ببريمش بالا؟براشون مقاله تو ژورنال باشه يا كنفرانس فرق داره؟؟؟يه مقاله تو ژورنال بدم بهتره يا تا تو كنفرانس؟؟؟؟

rue
May 25th, 2011, 12:31 PM
بازم سوال مدرك زبان تافل بسته يا نمره gre مهمه ببريمش بالا؟براشون مقاله تو ژورنال باشه يا كنفرانس فرق داره؟؟؟يه مقاله تو ژورنال بدم بهتره يا تا تو كنفرانس؟؟؟؟

تا جایی که من اطلاع دارم اعتبار مقاله ها به این شکله: اول ژورنال بعد علمی پژوهشی و آخر از همه و بی اهمیت ترینش کنفرانسه
اگر تواناییش رو داری (چون کار خیلی سختیه) پیشنهاد میکنم ژورنال بدی

KAKTOS
June 3rd, 2011, 12:23 AM
[QUOTE=KAKTOS;420617]

وماهمچنان بردر این میخانه ومنتظرلطف ساقی نشستیم.....

وماهنوزهم منتظریم تا که خواجه کی از در بدراید......

sarayousefy
June 7th, 2011, 08:02 AM
سلام به همگی من یه ایمیل به قسمت پذیرش دانشگاه سئول زدم ولی هنوز هیچ جوابی نگرفتم می خواستم بپرسم کسی میدونه کلاً چقدر طول میکشه که بخوان به یه ایمیل جواب بدن ؟

hassanrouhi
June 7th, 2011, 11:57 AM
بستگی به طرف و شانست داره. من یه بار تو یه روز 3بار ایمیل دادم به یکی و اونم 3 بار جواب داد.!!! کلا کره فکر نکنم 1روز بیشتر طول بکشه.حالا این مورد شما دیگه بد شانسیه!

sarayousefy
June 7th, 2011, 12:56 PM
با شما کاملا موافقم که میگید کره زود جواب میده من امروز جوابم رو گرفتم .

fatemehzj
June 7th, 2011, 11:18 PM
بورس برای فوق لیسانس برای رشته ی مهندسی صنایع . راستش خیلی اطلاع ندارم که بورس دولتی یا دانشگاهی چه طوریه لطفا راهنمایی کنید مرسی

zahrass
June 12th, 2011, 02:18 PM
سلام، میخواستم بدونم تو کره دانشگاهی هم هست که برای لیسانس بورس کنه؟

parsa7bala
June 12th, 2011, 03:11 PM

بله خیلی از دانشگاهای کره با شرط معدل یا شرایط دیگه برای شهریه بهتون تخفیف میدن یا حذفش میکنن

MoeenMH
June 12th, 2011, 10:38 PM

اگه میشه معدلتون رو بگین و همچنین بگید آیا امتحان زبان دادین یا نه؟ اینطوری بهتر میشه راهنمایی کرد.

ngar
June 14th, 2011, 01:50 PM
سلام بر همگي. كسي يه كتاب خوب يا يه منبع كره اي-فارسي يا بالعكس سراغ داره ؟من تمام كتاب فروشي ها رو سر زدم ولي هيچ كدومشون نداشتن.اگه ممكنه يه منبع خوب براي آموزش اين زبان بهم معرفي كنيد.دست و پا شكسته يه چيزاي بلدم ولي در نوشتن خيلي ضعيفم.:confused:

hassanrouhi
June 14th, 2011, 02:11 PM
سلام
فکر کنم نرم افزار rosseta stone koreanاز کتاب ها بهتر باشه
تو بازارم راحت پیدا میشه

MoeenMH
June 14th, 2011, 05:12 PM
سلام به همگی
دوستانی که برای سال 2011 می خوان برای دوره فوق اپلای کنن. دانشگاه UNIST شروع کرده به پذیرش. لینک زیر رو ببینید:
http://adm2.unist.ac.kr/main/sub21.htm
راستی application fee هم برای خارجی ها نداره.
در ضمن عکس زیر هم ماکتی از محوطه این دانشگاست خیلی باحاله!!!

4947http://www.applyabroad.org/forum/images/misc/pencil.png

hassanrouhi
June 14th, 2011, 08:47 PM
سلام
معین جان منظور از
Apostille certificates (http://adm2.unist.ac.kr/main/sub21.htm#pr10)
چیه؟ چرا اسم همه ی کشور ها هستن به غیر از ایران؟اصلا از ایران دانشجو میگیرن؟

MoeenMH
June 14th, 2011, 09:40 PM
سلام
معین جان منظور از
Apostille certificates (http://adm2.unist.ac.kr/main/sub21.htm#pr10)
چیه؟ چرا اسم همه ی کشور ها هستن به غیر از ایران؟اصلا از ایران دانشجو میگیرن؟

همونطور که دیدی یک لیستی داده از کشور ها که طبق یک کنوانسیون Apostille certificate صادر می کنند یعنی مدرکاشون یه جورایی legalized هستن حالا اگه دقت کنی بالاش توضیح داده که کسانی مدارکشون از غیر این کشورها صادر میشه (مثل ما) باید ترجمه رسمی مدارکشونو به سفارت کره در اون کشور ببرند تا سفارت recognize کنه. اما اینا همه مال بعد از ثبت نامه و زیرش توضیح داده که هرکی بعد از پذیرش ثبت نام میکنه 15 روز فرصت داره که مدارکشو که توسط سفارت تایید شدنو بیارن.
در ضمن این مساله برای دانشگاه های دیگه تو کره هم هست البته جدیداً.

angil_env
June 19th, 2011, 10:49 AM
من از دانشگاه Ulsan برای دکترا پذیرش دارم.ظاهرا شهر صنعتی و توریستی خوبیه.کسی میتونه یک خانم ایرانی معرفی کنند تا من بتونم اطلاعاتی در خصوص وسایل مورد نیاز منزل ازشون بگیرم؟

و اینکه وضعیت رشته تاتردر کره چطوره؟ من همسرم فوق لیسانس مهندسین، اما تجربه و رزومه شغلیشون تاتره.اصلا امیدی به فوق تاتر خوندن در اونجا هست؟

ممنون

sesoin
June 20th, 2011, 08:10 AM
من از دانشگاه Ulsan برای دکترا پذیرش دارم.ظاهرا شهر صنعتی و توریستی خوبیه.کسی میتونه یک خانم ایرانی معرفی کنند تا من بتونم اطلاعاتی در خصوص وسایل مورد نیاز منزل ازشون بگیرم؟

و اینکه وضعیت رشته تاتردر کره چطوره؟ من همسرم فوق لیسانس مهندسین، اما تجربه و رزومه شغلیشون تاتره.اصلا امیدی به فوق تاتر خوندن در اونجا هست؟

ممنون
من ميدونم براي هنر نه تنها به خارجي پذيرش ميدن بورس هم ميدن... كه البته علاوه بر رزومه تو تئاتر فكر ميكنم حداقل بايد topic بالاي 4 داشته باشي و همين طور بايد نمونه كار هم بفرستي براشون

emrzed
June 20th, 2011, 12:51 PM
سلام
بعد از این همه انتظار بلاخره جواب پذیرش از دانشگاه اومد. فقط تو ایمیل نوشته که ما برای اینکه certificate of admission رو براتون ارسال کنیم باید شماره پاسپورت رو حتما به ما بدی!! حالا منم که هنوز پاسپورت ندارم! تازه هنوز کار فارغ ااتحصیلیم هم انجام نشده. به نظروتون قبول می کنن که اول برام اون نامه رو بفرستن تا من بتونم برای ویزا اقدام کنم ؟

با تشکر

mansoorelec
June 20th, 2011, 05:52 PM
سلام
بعد از این همه انتظار بلاخره جواب پذیرش از دانشگاه اومد. فقط تو ایمیل نوشته که ما برای اینکه certificate of admission رو براتون ارسال کنیم باید شماره پاسپورت رو حتما به ما بدی!! حالا منم که هنوز پاسپورت ندارم! تازه هنوز کار فارغ ااتحصیلیم هم انجام نشده. به نظروتون قبول می کنن که اول برام اون نامه رو بفرستن تا من بتونم برای ویزا اقدام کنم ؟
با تشکر
سلام.خدممتون تبریک می گم.اگر ممکنه بفرمایید واسه چه مقطعی و کدام دانشگاه اپلای کردید؟و بورس هم شدید؟اگر ممکنه کمی در مورد شرایطون بفرمایید تا به بچه هایی که قصد دارن برن کره(از جمله خودم)کمک بشه؟
با تشکر

emrzed
June 20th, 2011, 06:04 PM
سلام.خدممتون تبریک می گم.اگر ممکنه بفرمایید واسه چه مقطعی و کدام دانشگاه اپلای کردید؟و بورس هم شدید؟اگر ممکنه کمی در مورد شرایطون بفرمایید تا به بچه هایی که قصد دارن برن کره(از جمله خودم)کمک بشه؟
با تشکر

ممنون . برای مقطع ارشد . رشته کامپیوتر. دانشگاه GIST . والا تو خود سایت که نوشته هزینه تحصیل رایگان هستش و به همه ماهی 340,000 Won پرداخت میشه و خوابگاه هم ماهی 30,000 won از این مبلغ کسر میشه. من که سوال کردم از یکی از دوستان می گفت به غیر از هزینه خانه و دانشگاه ماهی ۲۰۰ اینا کافیه. یعنی االان من یه جورایی ساپورت کامل شدم. ولی ایمیل زدم که دقیق تر از شرایط مالی اطلاع پیدا کنم.
در مورد شرایط خودم هم. معدل 15.05 . ۲ تا مقاله در حال انجام دارم که هنوز سابمیت هم نشده. با یه استاد هم در تماس بودم که گقت اپلای کن و الان همون استاد منو پذیرفته.

emrzed
June 21st, 2011, 12:18 PM
سلام.
مشکل قبلیم حل شد و اونها گفتن که برات Admission letter رو می فرستیم.
یک سوال دیگه داشتم. از جمله مدارکی که باید براشون قبل رفتم بفرستم یک فرم سلامت هست که باید آزمایش بدم و بفرستمش.حالا من باید به طور معمولی برم بک آزمایشگاه و جوابشو براشون بفرستم؟ ترجمه که نمی خواد ؟‌یا تعیدیه؟ خود آزمایش که انگلیسی هستش. اونا اینو گغتن : As for the medical checkup, you just need to get the test by a medical doctor who is certified.
The results should be not false. After you enter to University , you'll get the medical checkup once again.

با تشکر

ngar
June 21st, 2011, 12:44 PM
سلام واقعا بهتون تبريك ميگم.ميشه بپرسم چطوري با استادي كه الان شما رو پذيرفته آشنا شديد .آخه از طريق آدرس ايميلشون توي سايت دانشگاه خيلي سخت ميشه فهميد كه چطور دانشجوهايي رو براي پذيرش مد نظر دارن .

hamid_AA
June 21st, 2011, 04:38 PM
سلام.
مشکل قبلیم حل شد و اونها گفتن که برات Admission letter رو می فرستیم.
یک سوال دیگه داشتم. از جمله مدارکی که باید براشون قبل رفتم بفرستم یک فرم سلامت هست که باید آزمایش بدم و بفرستمش.حالا من باید به طور معمولی برم بک آزمایشگاه و جوابشو براشون بفرستم؟ ترجمه که نمی خواد ؟‌یا تعیدیه؟ خود آزمایش که انگلیسی هستش. اونا اینو گغتن : As for the medical checkup, you just need to get the test by a medical doctor who is certified.
The results should be not false. After you enter to University , you'll get the medical checkup once again.

با تشکر

آزمایش خون میدید و توی فرمی که در وب سایت هست موارد آزمایش نوشته شده به علاوه به همراه نامه پذیرش فرم مربوطه را میفرستن که خودتون هم از سایت میتونید دانلود کنید یک سری واکسن هم که در کودکی زدید را هم باید براشون بفرستید که همه این ها در فرمی که گفتم کامل اومده

emrzed
June 21st, 2011, 06:01 PM
آزمایش خون میدید و توی فرمی که در وب سایت هست موارد آزمایش نوشته شده به علاوه به همراه نامه پذیرش فرم مربوطه را میفرستن که خودتون هم از سایت میتونید دانلود کنید یک سری واکسن هم که در کودکی زدید را هم باید براشون بفرستید که همه این ها در فرمی که گفتم کامل اومده

خیلی ممنون از راهنماییتون

emrzed
June 21st, 2011, 06:07 PM
سلام واقعا بهتون تبريك ميگم.ميشه بپرسم چطوري با استادي كه الان شما رو پذيرفته آشنا شديد .آخه از طريق آدرس ايميلشون توي سايت دانشگاه خيلي سخت ميشه فهميد كه چطور دانشجوهايي رو براي پذيرش مد نظر دارن .

ممنون مرسی. من اول توی سایت دانشگاه گشتم ببینم که چه استادایی روی زمینه کاری من فعالیت می کنن و بهشون ایمیل زدم که من دارم رو فیلد شما کار می کنم و خیلی علاقه دارم و یک سری کار هایی هم در این رابطه انجام دادم. یکی از همون استاد ها بهم جواب داد و گفت اپلای کن . که آخر هم خودش من رو قبول کرد. شما نمی تونید بقهمید که چطور دانشجو هایی رو می پذیرن(مگر اینکه توی سایت خود استاد نوشته شده باشه) باید باهاشون تماس بگیرین تا متوجه بشین از کار شما خوشش میاد یا نه. البته ممکن هم هست استادی جواب ایمیل شما رو نده و اگر اپلای کردید اون موقع ببینه بدردش می خورین و قبولتون کنه.

امیدوارم موفق باشین.

ssnsaits
June 22nd, 2011, 02:05 PM
وای من امدم باز هه هه
خوب یه سئوال تو رو خدا جواب بدین
بابا من باز نگران شدم .. یکی اینکه تا مهر ماه نمی تونم درخواست بدم خاک بر سر آموزش پرورش سر دیپلمم مشکل اینجاد کرده باید برم دیپلم اصلی رو بگیرم
بهم گفتن باید مهر ماه برم اقدام کنم مشکلات اونو حل کنم اینم شانس منه ..
خوب بابا من دیپلم فنی هستم همه هم میدونن دیپلم فنی 11 ساله هست ..
از هر دهن یه حرفی در می یاد دیگه دارم دیوونه میشم ...
بهم میگم چون با دیپلم فنی هیچ جا نمیشه رفت درس خوند ...
و من می خوام برم دوره های زبان کره ای اونجا ثبت نام کنم ...
به پذیرش دانشگاه هم گفتم موضوع رو یه یک ماه پیش گفت اگه فارغ التحصیل دبیرستان باشم نوع دیپلم مهم نیست و می تونم ثبت نام کنم
فقط باید دیپلمم بدم ترجمه ...
اما اون روز هم باز یکی گفت امیدوار نباشم با این دیپلم نمیشه رفت .. الان باز ترس افتاده تو دلم ..
وای من می خوام تا ترم بهاری ثبت نام کنم ...
این آموزش پروش هم که هیچ اه ...
حالا جان من بچه هایی اونجا درس می خونین با دیپلم فنی میشه اونجا درس خوند ...
من می تونم با دیپلم فنی - کامپیوتر تو دوره زبان کره ای ثبت نام کنم ...
وای یکی من راحت کنه .. دارم دیوونه میشم ...
چرا دارن من نا امید می کنن ... یعنی من دیپلم فنی خوندم یعنی هیچ شانسی ندارم ...
هیییییییییی آخه بهم گفتن با این دیپلم میشه اونجا ادامه تحصیل داد ... یکی منو در این مورد روشن کنه ..
لطفا لطفا لطفا لطفا لطفا لطفا یکی منو روشن کنههههههههه هیییییییییی

maryam-ss501
June 22nd, 2011, 10:09 PM
سلام.كي گفته نميشه؟ اتفاقا ميشه! حالا شما ميخاي خيالت راحت شه ، يه ميل بزن به دانشگاه ازشون بپرس!

ssnsaits
June 22nd, 2011, 11:50 PM
سلام.كي گفته نميشه؟ اتفاقا ميشه! حالا شما ميخاي خيالت راحت شه ، يه ميل بزن به دانشگاه ازشون بپرس!

واقعا ؟؟ آخه می دونی به دانشگاه یک ماه پیش ایمیل زدم
در این مورد بهم گفتن اگه فارغ التحصیل دبیرستان باشم .. نوع دیپلمم مهم نیست می تونم ثبت نام کنم ..
فقط باید دیپلم ترجمه کنم ..
اما اینجا همه یه چیز میگن میگن نمیشه امیدوارم نباشم این حرفا ...
می خوام بچه هایی اونجا درس می خونن خیالم راحت کنن ...
دارم دیوونه میشم .. من برای این موضوغ خیلی تلاشش کردم .. اگه نشه نصف زندگیم بر باده ..
هیییییییییی همه یه چیز میگن نمی دونم دیگه واقعا ...
چون دیپلم فنی هستم یعنی هیچ شانسی ندارم ..
هی اما بعضی ها هم میگن میشه ربطی به دیپلم نداره ...
هی دیگه نمی دونم
از بچه ها خواهش می کنم من روشن کنن تا خیالم راحت بشه تا برم به کارام برسم هیییییییی

emrzed
June 23rd, 2011, 12:41 PM
دوستان کسی میدونه برای خرید بلیط به کره چطور باید اقدام کرد؟‌من مقصدم Gwangju هستش ولی ظاهرا از تهران فقط به seoul پرواز هستش. از همینجا باید برای سِول به گوانجو هم بلیط بگیرم یا از خود سول؟ قیمت هم که گرفتم پرواز امارات داشت و قطر . امارات ۱۰۷۲۰۰۰ تومن بود. بعد یه جا هم بهم گفت برای خرید بلیط باید ویزا رو هم نشون بدی!با پاسپورت خالی هم میشه گرفت ؟ کلا اگه کسی بخواد برای ۱۸-۱۹ August بیاد کره چند روز قبلش باید بلیط رو بگیره؟‌
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

maryam-ss501
June 23rd, 2011, 05:40 PM
ببين عزيزم ، اگه خود دانشگاه گفته ميشه يعني ميشه! حرف بقيه باد هواست! مهم گفته دانشگاهه.

maryam-ss501
June 23rd, 2011, 06:00 PM
كسي از دانشگاههاي رايگان كره خبر داره؟

MoeenMH
June 23rd, 2011, 06:23 PM
دوستان کسی میدونه برای خرید بلیط به کره چطور باید اقدام کرد؟‌من مقصدم Gwangju هستش ولی ظاهرا از تهران فقط به seoul پرواز هستش. از همینجا باید برای سِول به گوانجو هم بلیط بگیرم یا از خود سول؟ قیمت هم که گرفتم پرواز امارات داشت و قطر . امارات ۱۰۷۲۰۰۰ تومن بود. بعد یه جا هم بهم گفت برای خرید بلیط باید ویزا رو هم نشون بدی!با پاسپورت خالی هم میشه گرفت ؟ کلا اگه کسی بخواد برای ۱۸-۱۹ August بیاد کره چند روز قبلش باید بلیط رو بگیره؟‌
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

اولا که برای خرید بلیط عجله نکنید بزارید برای وقتی که ویزاتون رو گرفتید ولی خوب قبلش می تونید رزرو بکنید (حتی بدون ویزا). دوماً اگه می خواین صرفه جویی کنین سراغ امارت و قطر نرید ارزان ترین روش برای رفتن به کره با هواپیمایی اتحاد هستش. برای رفتن به گوانگجو هم بعد از رسیدن به سئول می تونید هم از قطار هم از هواپیما و هم از اتوبوس استفاده کنید.

ssnsaits
June 24th, 2011, 02:11 AM
ببين عزيزم ، اگه خود دانشگاه گفته ميشه يعني ميشه! حرف بقيه باد هواست! مهم گفته دانشگاهه.

هی می دونم اما می خوام مطمئن بشم .. اون شانسی که من دارم ...

نمی فهمم چرا خیلی ها می خوان نا امید کنن ... مگه دیپلم فنی داشتن بده هییییییییی

اینم راست میگی ...

امیدوارم از بچه های اینجا هم بیشتر راهنمایی کنن تا خیالم راحت راحت بشه

MoeenMH
June 24th, 2011, 09:11 AM
ببین آقا یک کاری بکن یه ایمیل یا تلفن بزن و بگو "I have got a diploma from a vocational school" هرچی گفتن همونه دیگه به حرف بقیه توجه نکن!!!

emrzed
June 24th, 2011, 10:06 AM
كسي از دانشگاههاي رايگان كره خبر داره؟

http://ewww.gist.ac.kr/

emrzed
June 24th, 2011, 10:09 AM
اولا که برای خرید بلیط عجله نکنید بزارید برای وقتی که ویزاتون رو گرفتید ولی خوب قبلش می تونید رزرو بکنید (حتی بدون ویزا). دوماً اگه می خواین صرفه جویی کنین سراغ امارت و قطر نرید ارزان ترین روش برای رفتن به کره با هواپیمایی اتحاد هستش. برای رفتن به گوانگجو هم بعد از رسیدن به سئول می تونید هم از قطار هم از هواپیما و هم از اتوبوس استفاده کنید.

خیلی ممنون از راهنمایی. یعنی مثلا ۱ الی ۲ هفته قبل بلیط پیدا میشه ؟ شما یک آژانش هواپیمایی رو میشناسین که بهم معرفی کنین(تهران)؟ آخه من ۳ جا که رفتم همه گفتن فقط امارات و قطر هستش. برای رفتن به گوانگجو یعنی همون روزی که رسیدم به سول میتونم بلیط بگیرم برای گوانگجو‌؟(معطلی اینا نداره؟ توی همون فرودگاه کارم راه میفته دیگه؟)

hamid_AA
June 24th, 2011, 11:04 AM
خیلی ممنون از راهنمایی. یعنی مثلا ۱ الی ۲ هفته قبل بلیط پیدا میشه ؟ شما یک آژانش هواپیمایی رو میشناسین که بهم معرفی کنین(تهران)؟ آخه من ۳ جا که رفتم همه گفتن فقط امارات و قطر هستش. برای رفتن به گوانگجو یعنی همون روزی که رسیدم به سول میتونم بلیط بگیرم برای گوانگجو‌؟(معطلی اینا نداره؟ توی همون فرودگاه کارم راه میفته دیگه؟)

آژانس هانی بال در بلوار کشاورز، دوست مون درست میگه اتحاد از همه بهتره، به فرودگاه اینچون که رسیدی از همون طبقه اول میای بیرون، برای تمام شهر ها اتوبوس هست همون لحظه میتونی بلیط بگیری

emrzed
June 24th, 2011, 12:49 PM
آژانس هانی بال در بلوار کشاورز، دوست مون درست میگه اتحاد از همه بهتره، به فرودگاه اینچون که رسیدی از همون طبقه اول میای بیرون، برای تمام شهر ها اتوبوس هست همون لحظه میتونی بلیط بگیری

ممنون مرسی.
آخه اون دانشگاهی که من دارم میرم پول بلیط هواپیما رو هم میده. و گفته اگه از سول تا گوانجو به جز هواپیما بیای پولی نمیدیم بهت و منم میخوام که با هواپیما بیام.نمیشه از تهران بلیط از سول به گوانگجو گرفت ؟ الان شما میدونید قیمت بلیط هواپیما چقدره ؟ (التحاد). واسه امارات که ۱۰۷۲۰۰۰ تومن بود.

maryam-ss501
June 24th, 2011, 01:24 PM
ببین آقا یک کاری بکن یه ایمیل یا تلفن بزن و بگو "I have got a diploma from a vocational school" هرچی گفتن همونه دیگه به حرف بقیه توجه نکن!!!
كاملا موافقم!

hamid_AA
June 24th, 2011, 02:04 PM
ممنون مرسی.
آخه اون دانشگاهی که من دارم میرم پول بلیط هواپیما رو هم میده. و گفته اگه از سول تا گوانجو به جز هواپیما بیای پولی نمیدیم بهت و منم میخوام که با هواپیما بیام.نمیشه از تهران بلیط از سول به گوانگجو گرفت ؟ الان شما میدونید قیمت بلیط هواپیما چقدره ؟ (التحاد). واسه امارات که ۱۰۷۲۰۰۰ تومن بود.

برای قیمت برو سایت اتحاد چک کن معمولا از ایران به کره حدود 550000 تومن هست.
www.etihadairways.com
از سول به گوانگجو هم نمیشه خرید مگه اینکه بیای فرودگاه gimpo از اونجا همون روز بخری که خوب ریسک داره شاید نداشته باشن. برو سایت fly.com ببین وضعیت پرواز ها و قیمت ها چطوره. دانشگاه ما هم هزینه بلیط هواپیما را میداد ولی هیچ کدوم از بچه ها از سول تا شهر مورد نظر (برای ما پوهانگ) را با هواپیما نیومد چون امکان خرید بلیط بیرون از خاک کره وجود نداره. (مگه اینکه کردیت کارت داشته باشی)
راستی برای گوانگجو از فرودگاه که اومدی بیرون عرض خیابون را رد میکنی، اتوبوس های گوانگجو ایستگاه 9D وایمیستن (;

ssnsaits
June 24th, 2011, 03:58 PM

كاملا موافقم!

این که زدم کامل هم توضیح دادم رشته ام چیه .. چند سال درس خوندم .. همه این ها ...

تنها جوابی که از دانشگاه بهم دادن این بود اگه فارغ التحصیل دبیرستان باشم ... و فقط دیپلم باید ترجمه کنم ...

می تونم ثبت نام کنم ... نوع دیپلم مهم نیست .. همین ...

اما باز نمی دونم .. می دونین انگار نیاید توجه کنم به حرف اطراف داست خودم نیست ..

یکی هم از چند جا پرسیدم گفتن برای خوندن دوره زبان نوع دیپلم مهم نیست ..
اما اگه بخوام لیسانس بخونم ... انگار ممکنه به مشکل یه کم بر بخورم ...

یکی هم یکی به من بگه با دیپلممممممم فنی میشه اونجا تحصیل کرد و دوره زبان ثبت نام کرد همین ؟؟

هی من دیگه دارم گیج میشم ...

emrzed
June 24th, 2011, 05:46 PM
برای قیمت برو سایت اتحاد چک کن معمولا از ایران به کره حدود 550000 تومن هست.
www.etihadairways.com
از سول به گوانگجو هم نمیشه خرید مگه اینکه بیای فرودگاه gimpo از اونجا همون روز بخری که خوب ریسک داره شاید نداشته باشن. برو سایت fly.com ببین وضعیت پرواز ها و قیمت ها چطوره. دانشگاه ما هم هزینه بلیط هواپیما را میداد ولی هیچ کدوم از بچه ها از سول تا شهر مورد نظر (برای ما پوهانگ) را با هواپیما نیومد چون امکان خرید بلیط بیرون از خاک کره وجود نداره. (مگه اینکه کردیت کارت داشته باشی)
راستی برای گوانگجو از فرودگاه که اومدی بیرون عرض خیابون را رد میکنی، اتوبوس های گوانگجو ایستگاه 9D وایمیستن (;

مرسی. آره تو سایتش زده ۵۵۹ دلار. تو سایت fly.com از سول به گواگنجو پیدا کردم نزدیک ۸۰ دلار بود منتها خب باید با کارت اعتباری بخری و یه کد ملی (واسه کره) هم میخواست! احتمالا همون زمینی بیام(البته اگه همچی درست بشه و بیام!) شما معمولا از چند روز قبل بلیط رو میگیرید که مشکل پیش نیاد ؟ با توجه به اینکه تو این ماه (آگوست) خیلی از دانشجو ها در حال سفر هستند.

hamid_AA
June 24th, 2011, 10:43 PM
مرسی. آره تو سایتش زده ۵۵۹ دلار. تو سایت fly.com از سول به گواگنجو پیدا کردم نزدیک ۸۰ دلار بود منتها خب باید با کارت اعتباری بخری و یه کد ملی (واسه کره) هم میخواست! احتمالا همون زمینی بیام(البته اگه همچی درست بشه و بیام!) شما معمولا از چند روز قبل بلیط رو میگیرید که مشکل پیش نیاد ؟ با توجه به اینکه تو این ماه (آگوست) خیلی از دانشجو ها در حال سفر هستند.

یک ماه تا بیست روز قبل هرچند که من واسه دوستم دو روز قبل از سفر همین پرواز را گرفتم ولی خوب ریسک داره. برو هانی بال که با اتحاد کار میکنه ببین میتونی رزرو کنی. پاسپورت را که گرفتی سریع بلیط را بگیر چون شاید دیگه با این قیمت پیدا نکنی.

sesoin
June 25th, 2011, 10:01 AM
كسي راجع به دانشگاه YONSEI اطلاعي داره؟؟؟
يه سوال ديگه براي پست مداركم با جه پستي بفرستم بهتره؟؟؟چقدر طول ميكشه تا برسه؟
APPLICATION FEE دانشگاه رو ميشه با مستر كارت داد؟؟؟؟

sesoin
June 25th, 2011, 10:03 AM
شايد اينجا جاي اين سوال نباشه..... اما من دقيقا مفهوم FRESHMAN رو نميفهمم.... يعني چي اين؟؟؟ چه فرقي با SCHOLARSHIP هاي عادي داره؟

hamid_AA
June 25th, 2011, 11:03 AM
شايد اينجا جاي اين سوال نباشه..... اما من دقيقا مفهوم FRESHMAN رو نميفهمم.... يعني چي اين؟؟؟ چه فرقي با SCHOLARSHIP هاي عادي داره؟

هیچ ربطی نداره اولی یعنی جوجه دانشجو ;) دومی یعنی همونی که میدونی