PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد محتوای ایمیل ارسالی به اساتید

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16

farzady
September 10th, 2013, 08:52 AM
سلام

سوال من اين بود عيبي داره اگر به چند استاد از يك گروه با هم ايميل بفرستيم؟

Saaaaam
September 10th, 2013, 10:15 AM
سلام

سلام دوست خوب من اتفاقا همیشه اینکار را انجام می دهم و نتیجه خوبی هم می گیرم چون بعضی وقتا کسایی که بنظر زمینه کاریشون فرق داره بیشتر از موضوع ما خوششون می یاد تا کسایی که خودمون فکر می کنیم باهاشون مچیم

simon
September 10th, 2013, 10:58 AM
سلام

همزمان بله. اما با فواصل زماني يا حتي بعد اينكه اون قبلي ها جواب دادن يا ديگه از جواب دادنشون نا اميد شديد خير. شادزي

mmaryam1020
September 10th, 2013, 03:36 PM
استاد مشاور چی میشه به انگلیسی؟

alpachino10
September 10th, 2013, 06:24 PM
بنویسید : Thesis Advisor

Context
September 10th, 2013, 07:34 PM
سلام دوست خوب من اتفاقا همیشه اینکار را انجام می دهم و نتیجه خوبی هم می گیرم چون بعضی وقتا کسایی که بنظر زمینه کاریشون فرق داره بیشتر از موضوع ما خوششون می یاد تا کسایی که خودمون فکر می کنیم باهاشون مچیم

همزمان بله. اما با فواصل زماني يا حتي بعد اينكه اون قبلي ها جواب دادن يا ديگه از جواب دادنشون نا اميد شديد خير. شادزي

یه وقتایی به یکی 5 بار ایمیل میدی توی بازه زمانی 2 ماهه.... جواب نمیده، بیخیالش میشی و میری سراغ بعدی (با زمینه کاری نسبتا متفاوت)، یهو هم نفر اول جواب میده هم دومی!! برای این مواقع چکاری رو توصیه میکنید... به فرض که جفتشون بگن، به درد کارمون میخوری، اپلای کن، اسم منم بزنم حتما!

اسم هر کدوم رو بزنی و برای اون استاد و اون زمینه کاری استاد اپلای کنی؛ استاد دوم توی کمیته پذیرش نمیگه این دانشجو رو میشناسم، به منم ایمیل زده ولی گفته علاقه هام چیز دیگه س ؟

من ازین موارد 2-3 تایی داشتم.

با تشکر

mmaryam1020
September 10th, 2013, 09:27 PM
بنویسید : Thesis Advisor

پس اون موقع استاد اصبی چی میشه؟

majidi123
September 11th, 2013, 06:28 AM
اگه منظورتون استاد رهنما اصلیتونه می شه Supervisor
اگر منظور استاد راهنما دوم یا مشاور (که در ایران مسرومه این واژه) میشه Co-supervisor

simind
September 11th, 2013, 10:20 AM
سلام دوستان،
درخواست گرفتن پذیرش دکترا مستقیم از لیسانس رو چطوری مطرح کنم؟ و اینکه در سابجکت ذکر کنم یا در متن ایمیل؟؟ ممنون

simon
September 11th, 2013, 12:58 PM
سلام دوستان،
درخواست گرفتن پذیرش دکترا مستقیم از لیسانس رو چطوری مطرح کنم؟ و اینکه در سابجکت ذکر کنم یا در متن ایمیل؟؟ ممنون

در سابجكتم بگيد بد نيست. در متن بگيد مشخصه كه ارشد نداريد ديگه. شادزي

simind
September 11th, 2013, 02:44 PM
در سابجكتم بگيد بد نيست. در متن بگيد مشخصه كه ارشد نداريد ديگه. شادزي

ممنون، اما من جوابم رو نگرفتم، 1. اینکه چطوری مطرح کنم این درخواست رو 2. با توجه به این که الان زمان ایمیل زدن یه استادهاست، بهتره که در عنوان هم ذکر کنم یا فقط در متن کافیه؛ مرسی

simon
September 11th, 2013, 04:21 PM
ممنون، اما من جوابم رو نگرفتم، 1. اینکه چطوری مطرح کنم این درخواست رو 2. با توجه به این که الان زمان ایمیل زدن یه استادهاست، بهتره که در عنوان هم ذکر کنم یا فقط در متن کافیه؛ مرسی

اگر منظورتون اينه متن ايميل رو براتون بنويسم بهتره هر كي با زبان خودش اين متن رو بنويسه. چطوريشم خيلي محترمانه.در عنوان بگيد احتمال اينكه ايميلتون رو skip نكنن بيشتره. در متن هم بگيد قصد داريد دكتري زير نظر ايشون بخونيد. شادزي
:D

simind
September 11th, 2013, 05:46 PM
اگر منظورتون اينه متن ايميل رو براتون بنويسم بهتره هر كي با زبان خودش اين متن رو بنويسه. چطوريشم خيلي محترمانه.در عنوان بگيد احتمال اينكه ايميلتون رو skip نكنن بيشتره. در متن هم بگيد قصد داريد دكتري زير نظر ايشون بخونيد. شادزي
:D
خیر اصلا منظورم این نبود که متن ایمیل رو واسم بنویسید! ممنون از پاسختون به بخش دوم سوالم

alpachino10
September 13th, 2013, 10:00 PM
دوستان چندتا سوال کوچولو داشتم:
1)از اونجایی که ایمیل ارسالی به اساتید باید تا حد امکان مختصر باشه، توی اون ایمیل باید به چه چیزای اشاره کنیم تا استاد راغب بشه و رزومه رو هم بخونه؟ معدل و تعداد مقالات و زمینه مورد علاقه رو ذکر کنیم یا نه؟
2) من در نهایت متوجه نشدم که با یاهو و گوگل ایمیل بدیم یا ایمیل دانشگاه؟ بعضی از دوستان میگن ایمیل های دانشگاه اسپم میشه در حالی که ایمیل های گوگل و یاهو نه، تعدادی دیگه هم معتقدن برعکسه!
ممنون میشم راهنماییم کنید.

snow64
September 13th, 2013, 11:37 PM
سلام
من یه جایی تو این بخش دیدم که درباره چگونگی زدن ایمیل reminder به استادا توضیح داده بودند. اما الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم. میشه اگه کسی میدونه بهم بگه کجاست یا لطفا دوباره درباره زدن این ایمیلا و .... توضیح بده.
ممنون میشم

opanishad
September 14th, 2013, 02:28 PM
دوستان آيا لازمه ريزنمراتي رو كه تو ايميل هامون به اساتيد اتچ مي كنيم رسمي باشند؟

simon
September 14th, 2013, 04:52 PM
دوستان چندتا سوال کوچولو داشتم:
1)از اونجایی که ایمیل ارسالی به اساتید باید تا حد امکان مختصر باشه، توی اون ایمیل باید به چه چیزای اشاره کنیم تا استاد راغب بشه و رزومه رو هم بخونه؟ معدل و تعداد مقالات و زمینه مورد علاقه رو ذکر کنیم یا نه؟
2) من در نهایت متوجه نشدم که با یاهو و گوگل ایمیل بدیم یا ایمیل دانشگاه؟ بعضی از دوستان میگن ایمیل های دانشگاه اسپم میشه در حالی که ایمیل های گوگل و یاهو نه، تعدادی دیگه هم معتقدن برعکسه!
ممنون میشم راهنماییم کنید.

خيل سليقه اي هست و استادها هم ذائقه هاي متفاوت دارند. اصول كلي كه بايد رعايت شه از نظر من:
1- كوتاهي ايميل
2-پر محتوي متن
3-اشاره به مقطع تحصيلي مورد درخواست در Subject و متن
4-اشاره به كار مشترك مورد علاقه (استخراج از سايت استاد و آخرين پروژه هايش)
5- اشاره به هر نكته ي خاصي كه استاد رو راغب كنه رزومه ي شما رو باز كنه( مقاله ي چاپ شده در او ن مورد- پروژه انجام شده روي اون قضيه- ترجيحا كوتاه و مفيد)
6-سئال از داشتن موقعيت خالي و فاند
7-معدل يا هر مورد ديگه كه تو رزومه هست در صورتي بگيد تو متن كه به قول معروف Eye-Catching‌باشه .:D
در مورد سوال 2 ميتونيد از همش استفاده كنيد. براي اونايي كه حساسن به ايميل دانشگاه ( به علت شهرت) من توصيه ميكنم يكبار هم بعد از عدم دريافت جواب ،با ايميل يا جيميل ارسال شه 1 هفته بعد.

اگر حوصله داريد از سايتهاي رايگان مثل گوگل استفاده كنيد رزومه رو به صورت يك لينك بزاريد خيلي خوب جواب ميده. ه كانترم رو سايت رزومه بزاريد اونجوري مي فهميد مثلا 100 نفر از استادا ديدن اما مثلا 20 تا جواب دادن و نگران نرسيدن ايميلم نميشيد.
شادزي

simon
September 14th, 2013, 04:53 PM
دوستان آيا لازمه ريزنمراتي رو كه تو ايميل هامون به اساتيد اتچ مي كنيم رسمي باشند؟

ريزنمراتي كه از طريق دانشگاه مستقيم به داشنگاه مقصد ارسال نشه اسمش ميشه غير رسمي. شادزي

simon
September 14th, 2013, 04:55 PM
سلام
من یه جایی تو این بخش دیدم که درباره چگونگی زدن ایمیل reminder به استادا توضیح داده بودند. اما الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم. میشه اگه کسی میدونه بهم بگه کجاست یا لطفا دوباره درباره زدن این ایمیلا و .... توضیح بده.
ممنون میشم

من نميدونم دنبال كدوم پست هستيد . براي ايميل مجدد از تو سابجكت علامت فوروارد رو برداريد اطلاعات زماني ايميل قبل رو پاك كنيد و مثل يك ايميل جديد ارسال كنيد. حتي از نظر من نياز نيست يادآوري شه اين بار دومه. استاد بخواد بخونه ميخونه به اين صحبتها كاري نداره. اصلا شايد بار دوم به چشمش بهتر بياد :Dشادزي

opanishad
September 14th, 2013, 10:10 PM
درسته، اما منظورم اينه كه لازمه حتما ريزنمرات ترجمه شده فرستاده بشه يا خودمون مي تونيم يه ليست نمرات درست كنيم با رزومه به ايميل اتچ كنيم.

suprano628
September 15th, 2013, 04:12 PM
سلام
تو سایت دانشگاه ها که می گشتم بعضی از اساتید در یک گروه کار میکنند ، به نظر شما باید به تک تک اساتید ایمیل زد یا به director گروه؟
مثلا من به گروه هایی که کار محاسباتی در فیزیک انجام می دهند علاقه مندم ولی فقط چند تا از اعضای گروه کار مرتبط به کار من انجام میدهند. دقیقا به کی و به چه نحو باید ایمیل بزنم
با تشکر

suprano628
September 15th, 2013, 05:01 PM
خيل سليقه اي هست و استادها هم ذائقه هاي متفاوت دارند. اصول كلي كه بايد رعايت شه از نظر من:
1- كوتاهي ايميل
2-پر محتوي متن
3-اشاره به مقطع تحصيلي مورد درخواست در Subject و متن
4-اشاره به كار مشترك مورد علاقه (استخراج از سايت استاد و آخرين پروژه هايش)
5- اشاره به هر نكته ي خاصي كه استاد رو راغب كنه رزومه ي شما رو باز كنه( مقاله ي چاپ شده در او ن مورد- پروژه انجام شده روي اون قضيه- ترجيحا كوتاه و مفيد)
6-سئال از داشتن موقعيت خالي و فاند
7-معدل يا هر مورد ديگه كه تو رزومه هست در صورتي بگيد تو متن كه به قول معروف Eye-Catching‌باشه .:D
در مورد سوال 2 ميتونيد از همش استفاده كنيد. براي اونايي كه حساسن به ايميل دانشگاه ( به علت شهرت) من توصيه ميكنم يكبار هم بعد از عدم دريافت جواب ،با ايميل يا جيميل ارسال شه 1 هفته بعد.

اگر حوصله داريد از سايتهاي رايگان مثل گوگل استفاده كنيد رزومه رو به صورت يك لينك بزاريد خيلي خوب جواب ميده. ه كانترم رو سايت رزومه بزاريد اونجوري مي فهميد مثلا 100 نفر از استادا ديدن اما مثلا 20 تا جواب دادن و نگران نرسيدن ايميلم نميشيد.
شادزي

رزومه رو چه جوری به صورت لینک بذاریم؟
یغنی میفرمایید باید در سایتی موجود باشه! خب تو کدوم سایت میتونیم آپلود کنیم؟
چه جوری کانتر بذاریم؟
با سپاس

Saaaaam
September 15th, 2013, 05:08 PM
سلام
تو سایت دانشگاه ها که می گشتم بعضی از اساتید در یک گروه کار میکنند ، به نظر شما باید به تک تک اساتید ایمیل زد یا به director گروه؟
مثلا من به گروه هایی که کار محاسباتی در فیزیک انجام می دهند علاقه مندم ولی فقط چند تا از اعضای گروه کار مرتبط به کار من انجام میدهند. دقیقا به کی و به چه نحو باید ایمیل بزنم
با تشکر

دوست گرامی عموما هر دانشگاهی یک نفر ریسرچ کووردینیتور دارد به ایشان ایمیل بزنید و از ایشان بخواهید برای شما سوپروایزر پیدا کند من هر وقت اینکار را کردم جواب گرفتم

sarahmahbod
September 16th, 2013, 10:58 AM
سلام دوستان
من سال اول ارشد مدیریت پروژه رو تموم کردم، مسلما هنوز کار تحقیقاتی و مقاله ندارم، فقط موضوع تز رو انتخاب کردم، امتحان زبان هم که دو ماه دیگه هستش
الان با این شرایط میتونم به استادها میل بزنم؟ نتیجه ای داره ایا؟

vartasepid
September 16th, 2013, 02:53 PM
سلامبچه ها،به استادای ایرانی ایمیل فارسی بزنیم؟

Saaaaam
September 16th, 2013, 06:48 PM
سلامبچه ها،به استادای ایرانی ایمیل فارسی بزنیم؟

نه دوست گرامی اصلا اینکار حرفه ای نیست فقط اول ایمیل اگه دوست داشتی با حروف انگلیسی بنویس سلام و بعضی از استادام من دیدم اخر ایمیل بازم به حروف انگلیسی می نویسن خدانگهدار

Saaaaam
September 16th, 2013, 06:49 PM
سلام دوستان
من سال اول ارشد مدیریت پروژه رو تموم کردم، مسلما هنوز کار تحقیقاتی و مقاله ندارم، فقط موضوع تز رو انتخاب کردم، امتحان زبان هم که دو ماه دیگه هستش
الان با این شرایط میتونم به استادها میل بزنم؟ نتیجه ای داره ایا؟

دوست خوب اگر برای ارشد میخوای اپلای کنی بله چرا که نه ولی بنظر من اول صبر کن نمره زبانت بیاد بعد

sarahmahbod
September 16th, 2013, 07:49 PM
مرسی از پاسخگویی
من برای Phd میخوام اقدام کنم...اگر صبر کنم تا نمره زبانم بیاد که زمان ایمیل زدن به استادا نیست دیگه ( همین حالاها مگه نباید شروع کرد به مکاتبه؟ ) چون برام گرفتن فاند هم مهمه

Saaaaam
September 16th, 2013, 08:51 PM
مرسی از پاسخگویی
من برای Phd میخوام اقدام کنم...اگر صبر کنم تا نمره زبانم بیاد که زمان ایمیل زدن به استادا نیست دیگه ( همین حالاها مگه نباید شروع کرد به مکاتبه؟ ) چون برام گرفتن فاند هم مهمه

دوست عزیز راستش من در سال 2011 اشتباه شما را کردم یعنی بدون نمره زبان با استادا مکاتبه کردم چند تا جواب خوبم گرفتم و اپلایم کردم ولی متاسفانه بخاطر نداشتن نمره زبان رد شدم و سال بعد هم که با استاده مکاتبه کردم یکی دیگه را جای من برداشته بود و کلی حالم بد شد و بقول معروف خیلی پشیمون شدم پیشنهاد می کنم شما اشتباه من را تکرار نکنی و اول امتحان بده و صبر کن نمرت بیاد

nano572
September 17th, 2013, 01:45 AM
من معدل لیسانسم 15.7 (با این معدل شاگرد اول بودم!!!) و ارشدم 16.9 بود، چون معدل لیسانسم زیاد خوب نیست تو ایمیل هایی که زدم به اساتید معدلو ننوشتم، راجع به مقاله های چاپ شدم و موضوع پروژه ارشدم نوشتم، و از بین ایمیل هایی که زدم فقط 3و4 تا استاد جواب دادن!!! می خوام دوباره بهشون ایمیل برنم، به نظرتون این دفعه معدل خودمو بنویسم؟

Saaaaam
September 17th, 2013, 07:12 AM
من معدل لیسانسم 15.7 (با این معدل شاگرد اول بودم!!!) و ارشدم 16.9 بود، چون معدل لیسانسم زیاد خوب نیست تو ایمیل هایی که زدم به اساتید معدلو ننوشتم، راجع به مقاله های چاپ شدم و موضوع پروژه ارشدم نوشتم، و از بین ایمیل هایی که زدم فقط 3و4 تا استاد جواب دادن!!! می خوام دوباره بهشون ایمیل برنم، به نظرتون این دفعه معدل خودمو بنویسم؟

دوست گرامی در ایمیلی که به استاد می فرستند باید زمینه تحقیقاتی مدنظر خود که استاد در ان خبره هست را بنویسید و بیان کنید علاقه مندی در ان راستا با استاد کار کنید و رزومه و پروپوزال را همراه ایمیل بفرستی و بگی استاد گرامی رزومه و پروپوزال من را مطالعه و درباره امکان انجام تز دکتری زیر نظر خود من را راهنمایی کنید ذکر مهدل لیسانس و فوق لیسانس در ایمیل کاری غیر حرفه ای است. سعی کنید ایمیل ما بیشتر از یک پاراگراف نشود.

frontwise
September 17th, 2013, 10:40 AM
دوستان بين اين عناوينی که در مقابل اسم اساتيد قرار گرفته، کدام واجد شرايط جهت زدن ايميل هستند؟
Research Fellow
Associate Professor
Emeritus Professor
Professor
Senior Lecturer
Associate Professor and Reader
NICT Researcher

mohamadam
September 17th, 2013, 02:00 PM
به نظرتون این متن برای ارسال به استاد چطوره؟
Dear Professor……
I am Applicant, bachelor student at ZZZ University of Technology in Tehran, Iran. My major is DDD Engineering.
Doing 4 bachelor projects during the last year and also working as an apprentice in “RRR” and “TTT”, made me gain precious ability to do my future researches with the highest quality.
I have studied 2 of your publications “AAA” and also “BBB”.
I have also visited your page and I have become familiar with your research interests and ongoing projects. I strongly believe that my interests and my previous studies match yours. I am really interested to join your research group to pursue my education as a Master student and I am sure I have enough enthusiasm and capability to go through with it.

Best Regards,

Applicant,
Bachelor Student,
ZZZ University of Technology, Tehran, Iran

Saaaaam
September 17th, 2013, 03:09 PM
دوستان بين اين عناوينی که در مقابل اسم اساتيد قرار گرفته، کدام واجد شرايط جهت زدن ايميل هستند؟
Research Fellow
Associate Professor
Emeritus Professor
Professor
Senior Lecturer
Associate Professor and Reader
NICT Researcher

دوست گرامی بجز مورد اول که در واقع دانشجوی دکتری میشه به بقیه میشه ایمیل زد و اگر پوزیشن داشته باشند می توانند سوپروایزر شما بشوند فقط مورد اخری که فرمودین را دقیق نمی دانم

alpachino10
September 17th, 2013, 04:09 PM
دوست گرامی بجز مورد اول که در واقع دانشجوی دکتری میشه به بقیه میشه ایمیل زد و اگر پوزیشن داشته باشند می توانند سوپروایزر شما بشوند فقط مورد اخری که فرمودین را دقیق نمی دانم
این فقط برای M.Sc هستش یا Ph.D رو هم شامل میشه؟ یعنی Emeritus Professor (که استاد بازنشسته هستش) و Lecturer(که مربی هستش) هم می تونن دانشجوی دکترا بگیرن؟

simon
September 17th, 2013, 04:50 PM
این فقط برای M.Sc هستش یا Ph.D رو هم شامل میشه؟ یعنی Emeritus Professor (که استاد بازنشسته هستش) و Lecturer(که مربی هستش) هم می تونن دانشجوی دکترا بگیرن؟

اولي كه معنيش اينه كه ديگه بازنشسته شده ;) پس وضعيتش معلومه. رو لكچرر حساب نكنيد اصلا اين سمت رو نداره كه بتونه شاگرد بگيره.لااقل من نديدم. شما اگر دنبال فاند هستيد بيشتر رو استادهاي كامل و حالا يك رده پايين تر تمركز كنيد. در آينده ي كاري مهمه با كي كار كرديد. شادزي:)

nano572
September 18th, 2013, 02:29 PM
سلام، من یه سوال برام پیش اومده: آیا یه استاد از یک دانشکده می تواند دانشجو از یک دانشکده دیگه داشته باشه؟ من تو سایت خیلی از استادا این رو دیدم، مثلا یک استاد از دانشکده مهندسی شیمی دانشجوهایی از دانشکده مواد یا مهندسی پزشکی داره. یعنی من می توانم برای دانشکده مواد اپلای کنم و به عنوان سوپروایزر یک استاد از دانشکده دیگه رو بنویسم؟

fRnaz
September 18th, 2013, 03:12 PM
سلام
میشه یکی لطف کنه بگه آیا اولین ایمیلی که به استاد زده می شه فقط باید شامل علاقه من به زمینه کاری استاد باشه و بعد صبر کنم اگه جواب داد CV و SOP مو بفرستم؟
پیشاپیش متشکرم از جواب :)

S03
September 18th, 2013, 04:20 PM
سلام
میشه یکی لطف کنه بگه آیا اولین ایمیلی که به استاد زده می شه فقط باید شامل علاقه من به زمینه کاری استاد باشه و بعد صبر کنم اگه جواب داد CV و SOP مو بفرستم؟
پیشاپیش متشکرم از جواب :)

به نظر من اولین ایمیل یک معرفی از خودتون و علایق (بسیار کوتاه) به همراه رزومه مختصر و مفید باشه. در ایمیل های بعدی (یا لینک در سایت شخصی) می تونید بقیه اطلاعات رو قرار بدید.

simon
September 18th, 2013, 04:31 PM
سلام، من یه سوال برام پیش اومده: آیا یه استاد از یک دانشکده می تواند دانشجو از یک دانشکده دیگه داشته باشه؟ من تو سایت خیلی از استادا این رو دیدم، مثلا یک استاد از دانشکده مهندسی شیمی دانشجوهایی از دانشکده مواد یا مهندسی پزشکی داره. یعنی من می توانم برای دانشکده مواد اپلای کنم و به عنوان سوپروایزر یک استاد از دانشکده دیگه رو بنویسم؟

معمولا اين استادها تو هر دو دپارتمان عكسشون و وب سايتوشن هست. اگر چنين اساتيدي پيدا كرديد بله ميتونيد. ولي حتما ايشون تو ليست دپارتماني كه شما اپلاي ميكني هم موجوده. مثلا 2-3 دپارتمان حضور فعال داره. بهتره با خود استاد هماهنگ باشيد. شادزي

s_jalini
September 18th, 2013, 08:59 PM
سلام
میشه نظرتون رو در مورد این ایمیل بدید؟
چند تا سوال هم دارم
1.این که bold کردم تا نکات مهم سریعتر خونده بشه اشکالی نداره؟
2. ongoing GPA درسته؟ (من هنوز در حین تحصیلم)
3. من اینجا نگفتم فاند میخوام لازمه بگم یا خود استاد متوجه میشه؟
مرسی

Dear Dr. …
I am …, M.Sc. student of Petroleum exploration engineering at Amirkabir University of Technology (AUT), Iran with an ongoing GPA of 18.79. I completed my B.Sc. in Petroleum engineering at AUT with an overall GPA of 18.13 as well. I am preparing a paper based on my B.Sc. thesis about the use of ...
My research interests are mainly focused on seismic data interpretation and seismic attributes and I am currently working on my M.Sc. thesis, a novel subject in seismic interpretation of fault zones, which is in a close relationship with my interests that are presented in more details in my attached resume.
I have visited your research webpage and realized the similarity of them to those of mine. I would like to know whether you can have Ph.D. students for the fall 2014 semester and whether there is an opportunity for me to join your research and continue my studies under your supervision.
Thank you in advance for your time and consideration.
With regards
MY name

simon
September 19th, 2013, 11:01 AM
سلام
میشه نظرتون رو در مورد این ایمیل بدید؟
چند تا سوال هم دارم
1.این که bold کردم تا نکات مهم سریعتر خونده بشه اشکالی نداره؟
2. ongoing GPA درسته؟ (من هنوز در حین تحصیلم)
3. من اینجا نگفتم فاند میخوام لازمه بگم یا خود استاد متوجه میشه؟
مرسی

Dear Dr. …
I am …, M.Sc. student of Petroleum exploration engineering at Amirkabir University of Technology (AUT), Iran with an ongoing GPA of 18.79. I completed my B.Sc. in Petroleum engineering at AUT with an overall GPA of 18.13 as well. I am preparing a paper based on my B.Sc. thesis about the use of ...
My research interests are mainly focused on seismic data interpretation and seismic attributes and I am currently working on my M.Sc. thesis, a novel subject in seismic interpretation of fault zones, which is in a close relationship with my interests that are presented in more details in my attached resume.
I have visited your research webpage and realized the similarity of them to those of mine. I would like to know whether you can have Ph.D. students for the fall 2014 semester and whether there is an opportunity for me to join your research and continue my studies under your supervision.
Thank you in advance for your time and consideration.
With regards
MY name

يه كم طولانيه. چيزايي كه تو رزومه هست و مهم نيست از اينجا برداريد. در مورد فاندم بپرسيد. بلد كردنم كار خوبيه از نظر من. در مورد GPA‌كه هنوز نداريد نظري ندارم.شادزي

Haak
September 19th, 2013, 01:14 PM
سلام
نمره تافل و جی ار ای در جواب دادن اساتید تاثیری داره یا خیر؟
جی ار ای و بهتره بهمن امتحان بدیم تا وقت بیشتری برای مکاتبه با اساتید داشته باشیم یا همون مهر و آبان امتحان بدیم؟

parisa_ahmadi
September 19th, 2013, 05:28 PM
ذکر نمرات تافل و جی ار ای چطور؟ اگه نمرات خوبی باشن بهتره در متن آورده بشن یا نه؟

Saaaaam
September 19th, 2013, 06:53 PM
ذکر نمرات تافل و جی ار ای چطور؟ اگه نمرات خوبی باشن بهتره در متن آورده بشن یا نه؟

دوست خوب بنظر من حرفه ای این است که در متن ایمیل ذکر نکنید و در رزومه ای که همراه ایمیل می فرستید ارسال کنید

simon
September 19th, 2013, 08:52 PM

خوب يا عالي؟ اگر عالي هستند در ايميل هاي لايت كنيد. برخي اساتيد واقعا به نمرات عالي توجه نشون ميدن. شادزي :)

PourmohammadE
September 19th, 2013, 11:04 PM
سلام

من می خوم برای دکتری یا ارشد روانشناسی پاییز 2014 اپلای کنم. 24 دسامبر تافل دارم و جی آر ای رو هنوز رجیستر نکردم با این فکر که چون به اقتضای رشتم خیلی از ریاضی دور بودم اصلا آماده نیستم. فکر کردم اگر با یه استاد امریکایی مکاتبه کردم و همه چیز ردیف بود جی آر ای هم رجیستر کنم. حالا دو تا سوال:
1- با توجه به شرایطم الان واسه ایمیل زدن به استادا وقت مناسبیه؟
2- ممکنه استادی از رزومه من خوشش بیاد و بگه نیازی به جی آر ای نیست؟

S03
September 20th, 2013, 10:14 AM
سلام

من می خوم برای دکتری یا ارشد روانشناسی پاییز 2014 اپلای کنم. 24 دسامبر تافل دارم و جی آر ای رو هنوز رجیستر نکردم با این فکر که چون به اقتضای رشتم خیلی از ریاضی دور بودم اصلا آماده نیستم. فکر کردم اگر با یه استاد امریکایی مکاتبه کردم و همه چیز ردیف بود جی آر ای هم رجیستر کنم. حالا دو تا سوال:
1- با توجه به شرایطم الان واسه ایمیل زدن به استادا وقت مناسبیه؟
2- ممکنه استادی از رزومه من خوشش بیاد و بگه نیازی به جی آر ای نیست؟

خیر الان زوده. بسیار بعیده بدون GRE و حتی شاید لازم باشه GRE سابجکت هم بدید.

mohamadam
September 20th, 2013, 10:25 AM
سلام
خواهش میکنم کمک کنید
من دانشجوی لیسانس هستم و برای ارشد میخوام اپلای کنم. رزومه نسبتا خوبی هم در زمینه تحصیلی خودم دارم (معدل 3.53 از 4، آیلتس 6.5 در هر چهار اسکیل، کارکرد با نرم افزارهای تخصصی رشته)
به استادی ایمیل زدم و گفتم میخوام تحت نظارت شما کار کنم! اون هم استقبال کرده و گفته:
Hello,
Thanks for the email and interest. Please send me your transcripts or your marks. Also, let me know what is your financial expectations؟

حالا من نمیدونم در مورد انتظارات چی باید بنویسم!!! واقعا دوست ندارم عددی رو بگم که کلا بیخیالم بشه! از طرفی هم هرچقدر کمتر از جیب خرج کنیم خب بهتره دیگه! به نظرتون چقدر منطقی هست که به یک دانشجوی ارشد پول بدند؟؟؟ چی بگم به استاد؟؟؟
توی سایت دانشگاه نوشته شهریه 8000 دلار هستش. هزینه زندگی هم بین 10000 تا 130000 دلار هستش.
اصلا به نظرتون عدد بگم یا اینکه بگم به یک زندگی حداقل اقل اقلی در اونجا راضیم و بقیه اش تشخیص خود شماست که چقدر به من بدید....
تروخدا سریع راهنماییم کنید.
منتظر جواب اساتید باتجربه و حرفه ای هستم.
ممنون

Saaaaam
September 20th, 2013, 10:45 AM
سلام
خواهش میکنم کمک کنید
من دانشجوی لیسانس هستم و برای ارشد میخوام اپلای کنم. رزومه نسبتا خوبی هم در زمینه تحصیلی خودم دارم (معدل 3.53 از 4، آیلتس 6.5 در هر چهار اسکیل، کارکرد با نرم افزارهای تخصصی رشته)
به استادی ایمیل زدم و گفتم میخوام تحت نظارت شما کار کنم! اون هم استقبال کرده و گفته:
Hello,
Thanks for the email and interest. Please send me your transcripts or your marks. Also, let me know what is your financial expectations؟

حالا من نمیدونم در مورد انتظارات چی باید بنویسم!!! واقعا دوست ندارم عددی رو بگم که کلا بیخیالم بشه! از طرفی هم هرچقدر کمتر از جیب خرج کنیم خب بهتره دیگه! به نظرتون چقدر منطقی هست که به یک دانشجوی ارشد پول بدند؟؟؟ چی بگم به استاد؟؟؟
توی سایت دانشگاه نوشته شهریه 8000 دلار هستش. هزینه زندگی هم بین 10000 تا 130000 دلار هستش.
اصلا به نظرتون عدد بگم یا اینکه بگم به یک زندگی حداقل اقل اقلی در اونجا راضیم و بقیه اش تشخیص خود شماست که چقدر به من بدید....
تروخدا سریع راهنماییم کنید.
منتظر جواب اساتید باتجربه و حرفه ای هستم.
ممنون

دوست عزیز اولا تبریک به شما بابت گرفتن پاسخ مثبت ثانیا شما باید در ایمیل بعدی اسکن ریز نمرات و دانشنامه خود را به استاد بفرستی و در ایمیل بگو من قصد دارم برای بورسهای موجود در دانشگاه شما اقدام کنم ممنون میشم من را راهنمایی کنید اصلا عدد و مبلغ نگید

یک نکته بعضی از اساتیدی که من تاحالا با ایشان مکاتبه داشتم وقتی چنین جمله ای به من گفتن در ایمیل بعدی که من مطلب بالا را گفتم به من پاسخ دادن که منظورشان اینه که چه منابعی را برای خرج تحصیلم مد نظر دارم و وقتی بیشتر پرسیدم گفتن مثلا از کشورت میتونی بورس بگیری و یا خانوادت میتونن ساپورتت کنن ولی من فکر کنم برای شما حالت بالایی منظورش بوده

simon
September 20th, 2013, 10:46 AM
نقل قول نكردم كه دوستان استادترم هم جواب بدن. به ارشد كم پيش مياد كه فاند بدن حالا كه دادن به نظرم با اين اعدادي كه گفتي مثلا 20 تا خوبه ولي من بودم ميگفتم انقدر كه شهريه و خرج زندگي دانشجوييم رو جوابگو باشه. اينطوري ديگه نگران اينم نبودم كه عددم نجومي بوده باشه طرف بترسه. البته يك موردم هست كه ميگن تو اينطور موارد رك باشيد چون ما درگير احساسات ايراني بودنمون ميشيم . مثلا اگر شما رو واقعا قبول داره بعد ديدن نمراتتون فوقش ميگه نه خيلي زياده من ميتونم انقدر بهت بدم در سال كه شما ميتونيد اونموقع قبول كنيد يا خير. شما زياد عجله نكنيد. مطمئنيد نمراتتون اونقدر خوب هست كه ايشون در جا جواب بدن؟ بزاريد دوستانم هم نظر بدن.شادزي
:)

mohamadam
September 20th, 2013, 06:56 PM
نقل قول نكردم كه دوستان استادترم هم جواب بدن. به ارشد كم پيش مياد كه فاند بدن حالا كه دادن به نظرم با اين اعدادي كه گفتي مثلا 20 تا خوبه ولي من بودم ميگفتم انقدر كه شهريه و خرج زندگي دانشجوييم رو جوابگو باشه. اينطوري ديگه نگران اينم نبودم كه عددم نجومي بوده باشه طرف بترسه. البته يك موردم هست كه ميگن تو اينطور موارد رك باشيد چون ما درگير احساسات ايراني بودنمون ميشيم . مثلا اگر شما رو واقعا قبول داره بعد ديدن نمراتتون فوقش ميگه نه خيلي زياده من ميتونم انقدر بهت بدم در سال كه شما ميتونيد اونموقع قبول كنيد يا خير. شما زياد عجله نكنيد. مطمئنيد نمراتتون اونقدر خوب هست كه ايشون در جا جواب بدن؟ بزاريد دوستانم هم نظر بدن.شادزي

دوست عزیز اولا تبریک به شما بابت گرفتن پاسخ مثبت ثانیا شما باید در ایمیل بعدی اسکن ریز نمرات و دانشنامه خود را به استاد بفرستی و در ایمیل بگو من قصد دارم برای بورسهای موجود در دانشگاه شما اقدام کنم ممنون میشم من را راهنمایی کنید اصلا عدد و مبلغ نگید

یک نکته بعضی از اساتیدی که من تاحالا با ایشان مکاتبه داشتم وقتی چنین جمله ای به من گفتن در ایمیل بعدی که من مطلب بالا را گفتم به من پاسخ دادن که منظورشان اینه که چه منابعی را برای خرج تحصیلم مد نظر دارم و وقتی بیشتر پرسیدم گفتن مثلا از کشورت میتونی بورس بگیری و یا خانوادت میتونن ساپورتت کنن ولی من فکر کنم برای شما حالت بالایی منظورش بوده

سلام سام عزیز و سایمون بزرگوار
راستش من نمیدونم باید عدد بگم یا نه؟
اگر عددی که میگم زیاد باشه، استاد یک ضرب میگه نمی خوامت یا اینکه میگه من فلان قدر دارم و بقیه اش با خودته....
راستش این استاد ایرانی هستند و تازه 3 سال هستش که رفتند اونور و دارند تدریس میکنند و مرتبه شون هم Assistant Professor هستش و این ایرانی بودنشون شرایط رو هم سخت میکنه و هم راحت!!!
خواهشا راهنمایی کنید که عدد رو هم ذکر کنم یا نه؟ اگر آره چقدر؟
من خودم میخوام این متن رو بفرستم:
Hello
Actually I got my marks from the university 2 days ago to prepare my transcripts but since it is holiday and I can’t make them officially translated. I myself translated them for you. And here is the attached file. The officially translation of transcripts will be sent to you as soon as possible.
I really don’t know about the exact financial matters but I really would like to have kind of the modest life and work under your supervision because I have intensive enthusiasm to study and research in your fields of study and researches. I am sure that just like previous years in the university I will do my best and make a considerable performance in order to fulfill your expectations from a good student.

سایت دانشگاه میگه:
شهریه سالانه=8 هزار دلار
مخارج زندگی= بین 10 تا 13 هزار دلار
فکر کنم با این اوصاف، استاد حداقل 8-9 هزارتا رو پیشنهاد خواهند کرد و من هم بعدا چونه میزنم که لطف کنید شهریه رو هم حذف کنید.
این شرایط برای من هم ایده آل هستش و 100 درصد راضی ام.
نظر شما چیه؟؟؟

amiroo0oo
September 20th, 2013, 07:06 PM
وقتی استادی بدون اینکه reply کنه ایمیل رو فوروارد می کنه به graduate coordinator یا academic advisor دپارتمان و اون یه ایمیل تمپلیت می فرسته یا مثلا می گه که ددلاین گذشته ولی اگه بخوای می تونی اپلای کنی این یعنی اینکه فقط بیا اپلیکیشن فی بده و بعدشم هیچی یا نه معنیه بهتری داره؟؟
مرسی

Saaaaam
September 20th, 2013, 07:11 PM
وقتی استادی بدون اینکه reply کنه ایمیل رو فوروارد می کنه به graduate coordinator یا academic advisor دپارتمان و اون یه ایمیل تمپلیت می فرسته یا مثلا می گه که ددلاین گذشته ولی اگه بخوای می تونی اپلای کنی این یعنی اینکه فقط بیا اپلیکیشن فی بده و بعدشم هیچی یا نه معنیه بهتری داره؟؟
مرسی

دوست گرامی متاسفانه بعضی از دانشگاه ها اساتید ترجیح می دهند شما اول پذیرش بگیری بعد با شما در مورد سوپروایزری صحبت می کنند و این ر شی متداول در برخی از دانشگاه ها هست.

amiroo0oo
September 20th, 2013, 07:17 PM
اینایی که می گن ما پوزیشن نداریم ولی encourage you to apply قضیه اشون چیه؟؟ آخه واسه چی وقتی پوزیشن نداره من باید اپلای کنم؟؟!!

Context
September 20th, 2013, 08:40 PM
اینایی که می گن ما پوزیشن نداریم ولی encourage you to apply قضیه اشون چیه؟؟ آخه واسه چی وقتی پوزیشن نداره من باید اپلای کنم؟؟!!

این دسته موجودات عجیبی هستن :دی والا ما که تا یه استاد میگه جا نداریم، خطش میزنیم! توی موردی که شما گفتی، بگرد دنبال سایر استادا، اگه اونا جا دارن اپلای کن. اگر نه که، دانشگاه بعدی.... این احتمالا اینجوری گفته که شما اپلای کنی و یه استاد دیگر شاید پیدا بشه برای گرفتنت... این ریسکه، من هیچ وقت بدون استاد اپلای نمیکنم.

simon
September 20th, 2013, 08:48 PM

چون همكارهايي دارن كه ميدونن پوزيشن دارند و چون ميدونند ممكنه تا سال ديگه شرايطشون تغيير كنه. ولي خوب ديگه رو حرفاشون خيلي نميشه حساب كرد مگر اينكه پول بي حساب براي اپلاي كردن داشته باشيد. شادزي
:rolleyes:

simon
September 20th, 2013, 08:50 PM
مرسی

در برخي دانشگاه ها ددلاين معني نداره. ددلاين اصولا براي فاند گرفتن مهم ميشه. اونا بدونن شاگرد نميگيرن همچين حرفي نميزنند. سايتشون رو با دقت بخونيد. بايد 2 تا ددلاين باشه يكي با فاند يكي بدون فاند. برخي هم كه كل سال شاگرد ميگيرن. شادزي;)

simon
September 20th, 2013, 08:53 PM
سلام سام عزیز و سایمون بزرگوار
راستش من نمیدونم باید عدد بگم یا نه؟

نظر شما چیه؟؟؟

نه ديگه. من گفتم عدد نميگم.مسئوليت عدد گفتن پاي خودتونه;). ولي خودم اگر بودم ميگفتم استاد هر چي كرمته. حالا خيلي اصرار ميكني 18 تا بده هم خدا راضي باشه هم بنده اش. ولي حتما ماليات رو پيگيري كن كه ببيني چقدر بابت ماليات بايد بدي. اونم مهمه.شادزي

amiroo0oo
September 20th, 2013, 10:21 PM
چون همكارهايي دارن كه ميدونن پوزيشن دارند و چون ميدونند ممكنه تا سال ديگه شرايطشون تغيير كنه. ولي خوب ديگه رو حرفاشون خيلي نميشه حساب كرد مگر اينكه پول بي حساب براي اپلاي كردن داشته باشيد. شادزي
:rolleyes:ا
پولش به کنار ریکامش هم هست، اون هایی که احتمال می دن که شرایطشون تو آینده عوض شه واسه من همیشه گفتن که الان مطمین نیستن ولی چندتا پروپوزال دارن که ممکنه جور شه، ولی یه سری دیگه با اطمینان میگن که پوزیشن ندارن ولی اپلای کن. من بعید می دونم به فکر همکاراشون باشن :)

amiroo0oo
September 20th, 2013, 10:23 PM
این دسته موجودات عجیبی هستن :دی والا ما که تا یه استاد میگه جا نداریم، خطش میزنیم! توی موردی که شما گفتی، بگرد دنبال سایر استادا، اگه اونا جا دارن اپلای کن. اگر نه که، دانشگاه بعدی.... این احتمالا اینجوری گفته که شما اپلای کنی و یه استاد دیگر شاید پیدا بشه برای گرفتنت... این ریسکه، من هیچ وقت بدون استاد اپلای نمیکنم.

از اون ها عجیب تر دسته ای هستن که می گن شما اصلا انیشتین زمانی و اصلا ساخته شدی که با من کار کنی و برو اپلای کن و وقتی اپلای می کنی و بهشون ایمیل می زنی که اپلای کردی، دیگه جواب نمی دن !!!

Context
September 20th, 2013, 10:57 PM
از اون ها عجیب تر دسته ای هستن که می گن شما اصلا انیشتین زمانی و اصلا ساخته شدی که با من کار کنی و برو اپلای کن و وقتی اپلای می کنی و بهشون ایمیل می زنی که اپلای کردی، دیگه جواب نمی دن !!!

ههه :دی
راستش منم 2-3 تا مورد اینجوری دارم تو لیستم... شاید به این استادا اینجوری که شما فرمودی نگاه نشه بهتره. شاید اینا که خیلی مشتاق بودن و بعد از اپلای دیگه جواب نمیدن، منتظر که Graduate Officer ها مدارک شما رو بهشون برسونن برای ارزیابی... دوستان موفق توی این پروسه نظر بدن خیلی بهتره. منم ازونایی هستم که گیر میدن به استادا و انتظار دارن که استاد همیشه جوابشون رو بده.

موفق باشیم به هر حال!

Firefox
September 21st, 2013, 12:11 AM
درود بر همگی. راستش من پارسال توی یک کنفرانس با یک استاد باحالی از یکی از دانشگاههای آمریکا آشنا شدم. چند ساعتی هم توی یکی از Excursion های کنفرانس با هم گشت و گذار کردیم! خودش دانشیاره و کارش درسته، ولی رنک دانشگاهش حدود 150 تو خود آمریکاست، و قصد ندارم اونجا اپلای کنم. با این حال چون زمینه ی کاریش مشابه خودم هست، صحبت های خوبی بینمون رد و بدل شد. بهم گفت هر موقع خواستم برای دکترا بیام آمریکا خوشحال میشه در جریان باشه. البته گفت یکی از دوست هاش تو شیکاگو هست، ولی این رو هم گفت که "!It is very hard to get in" (من هم قصد اپلای برای جاهای top-tier مثل این رو ندارم!;)).

حالا سوال من که به این تاپیک مربوط میشه: من تازه ایمیل دادن به استادها رو شروع کردم ولی با اینکه برنامه ای برای کار با همین استاد مذکور ندارم، میخواستم فقط رزومه ام رو براش بفرستم و ازش بخوام که من رو برای انتخاب های مناسبی که میتونم انجام بدم راهنمایی کنه (چون متوجه شدم که ایشون افراد فعال در پروژه های مختلف تو آمریکا رو خوب میشناسه). بدین ترتیب ایمیل زدن من به این استاد یک جور خاصی میشه، در عین حالی که نمیخوام امیدوار بشه که با شخص خودش همکاری کنم. حالا بنظر شما چنین مکاتبه ای مرسوم هست و توصیه می کنید که بعد از این یک سال، زیرکانه ازش درخواست راهنمایی کنم؟

amirpour64
September 21st, 2013, 10:36 AM
سلام دوستان
دو تا سوال حياتي دارم كه اميدوارم كمكم كنيد:
1. به يه استادي ميل زدم اونم با اشتياق قبولم كرد و گفت Apply كنم و پروژوزال بفرستم ولي بعد از اينكه apply كردم و منتظر جواب دانشگاه رفته فرصت و ميگه تا 2 ماه ديگه مياد و مثل اينكه ديگه سراغ كاراي منو نميگيره حالا من بايد چي كار كنم؟
2. اگه واسه استادي از يه دانشگاه ديگه ميل بزنم (اونم 3 بار ) ولي جوابي ازش نشنيدم دليلش چي ميتونه باشه؟؟ آيا ميشه به استاد ديگه همون دانشكده ميل بزنم؟؟؟

jacob2014
September 21st, 2013, 04:52 PM
سلام. دوستان به نظرتون دانشگاه های رنک 100 تا 200 رو سرچ کنم و با اساتیدش ارتباط بگیرم یا فقط زیر 100 ارزش داره؟
اصلا دانشگاه های رنک 100 تا 300 آمریکا ارزش اپلای و دکتری خوندن دارن؟ هدفم هیات علمی شدن در دانشگاهه و میخام اگه برم امریکا ارزشش رو داشه باشه .
مرسی

simon
September 21st, 2013, 05:17 PM
سلام. دوستان به نظرتون دانشگاه های رنک 100 تا 200 رو سرچ کنم و با اساتیدش ارتباط بگیرم یا فقط زیر 100 ارزش داره؟
اصلا دانشگاه های رنک 100 تا 300 آمریکا ارزش اپلای و دکتری خوندن دارن؟ هدفم هیات علمی شدن در دانشگاهه و میخام اگه برم امریکا ارزشش رو داشه باشه .
مرسی

به نظر من زير 10 تا زير 30 و بعدم زير 30 به پايين خيلي فرقي نداره. اين رنكبندي ملاكهاي زيادي داشته از مساحت تا تعدا دانشجو و الي آخر . ولي در 30 تاي اول باز تفاوت ديده ميشه.شادزي

simon
September 21st, 2013, 05:19 PM
سلام دوستان
دو تا سوال حياتي دارم كه اميدوارم كمكم كنيد:
1. به يه استادي ميل زدم اونم با اشتياق قبولم كرد و گفت Apply كنم و پروژوزال بفرستم ولي بعد از اينكه apply كردم و منتظر جواب دانشگاه رفته فرصت و ميگه تا 2 ماه ديگه مياد و مثل اينكه ديگه سراغ كاراي منو نميگيره حالا من بايد چي كار كنم؟
2. اگه واسه استادي از يه دانشگاه ديگه ميل بزنم (اونم 3 بار ) ولي جوابي ازش نشنيدم دليلش چي ميتونه باشه؟؟ آيا ميشه به استاد ديگه همون دانشكده ميل بزنم؟؟؟

2- دلش نميخواسته جواب بده! نخونده اصلا! كلا نديده ايمل رفته اسپم و دلايل ديگه. بله ميتونيد.به اساتيد هم دپارتمان همزمان ايميل نزنيد.شادزي:D

simon
September 21st, 2013, 05:23 PM
درود بر همگی. راستش من پارسال توی یک کنفرانس با یک استاد باحالی از یکی از دانشگاههای آمریکا آشنا شدم. چند ساعتی هم توی یکی از Excursion های کنفرانس با هم گشت و گذار کردیم! خودش دانشیاره و کارش درسته، ولی رنک دانشگاهش حدود 150 تو خود آمریکاست، و قصد ندارم اونجا اپلای کنم. با این حال چون زمینه ی کاریش مشابه خودم هست، صحبت های خوبی بینمون رد و بدل شد. بهم گفت هر موقع خواستم برای دکترا بیام آمریکا خوشحال میشه در جریان باشه. البته گفت یکی از دوست هاش تو شیکاگو هست، ولی این رو هم گفت که "!It is very hard to get in" (من هم قصد اپلای برای جاهای top-tier مثل این رو ندارم!;)).

حالا سوال من که به این تاپیک مربوط میشه: من تازه ایمیل دادن به استادها رو شروع کردم ولی با اینکه برنامه ای برای کار با همین استاد مذکور ندارم، میخواستم فقط رزومه ام رو براش بفرستم و ازش بخوام که من رو برای انتخاب های مناسبی که میتونم انجام بدم راهنمایی کنه (چون متوجه شدم که ایشون افراد فعال در پروژه های مختلف تو آمریکا رو خوب میشناسه). بدین ترتیب ایمیل زدن من به این استاد یک جور خاصی میشه، در عین حالی که نمیخوام امیدوار بشه که با شخص خودش همکاری کنم. حالا بنظر شما چنین مکاتبه ای مرسوم هست و توصیه می کنید که بعد از این یک سال، زیرکانه ازش درخواست راهنمایی کنم؟

اين شيوه زيركانه رو توصيه نميكنم. به نظرم صادقانه بپرسيد كمتر ناراحت شه تا اينكه بفهمه داره مورد استفاده قرار ميگيره. اونها آدمهاي رك و راحتي هستند. و شما هم اينطوري اگر كمكي ازش گرفتيد دچار عذاب وجدان نميشيد كه از خوش و بش پيش اومده تو كنفرانس داريد بهره برداري ميكنيد. ;)
استاد من هدفم دانشگاه هاي بالاتره حالا شما با توجه به ارتباطات خوبي كه داريد بين دوستانتون كسي رو سراغ داريد كه دنبال داشجويي با شرايط من باشه؟ و من ميتونم از توصيه ي شما برخوردار بشم؟ دفعه ي بعدم يك ايراني ديد تو كنفرانس اخم نميكنه رد شه ;)شادزي

Context
September 21st, 2013, 06:20 PM
سلام عزیزان..

دوتا جواب این مدلی دارم از استادهای مورد علاقه ام، سه هفته شده الان... چجوری مودبانه ازشون امار بگیرم که چی شد بالاخره ؟ متنی دارید ؟

Thanks for your message. I will review your documents and be in touch.

I have saved your email and c.v. and will look at it shortly before I respond with any further details.
اصلا 3 هفته زمان زیادی هست برای یه یه بررسی اولیه ؟

با تشکر

Mojtaba_1012
September 21st, 2013, 07:26 PM
دوستان به نظرتون این کار درستیه که توی ایمیل به اساتید، رزومه خلاصه شده (مهم ترین هاش) رو اتچ کنم و بگم اگر لازم میدونین رزومه کامل و سایر مدارک رو هم میفرستم. ؟

از نظر اینکه کوتاه تر بشه و وقت کمتری بخواد واسه خوندنش میگم

amiroo0oo
September 21st, 2013, 07:51 PM
مرسی

دانشگاه بالای 100 یا کلا دانشگاه غیر معروف حتی زیر 100 وقتی ارزش داره که با استاد خفن کار کنی. واسه استاد شدن هم بستگی داره تو چه رنکی بخوای استاد شی. واسه استاد شدن پست داک هم خیلی مهمه.

mokhteh
September 21st, 2013, 08:17 PM
دوستان من دیگه نمی دونم چی کار کنم تمام جوابهایی که دارم می گیرم تمپلت هست... در جواب تمپلت که می گه اپلای کن بررسی می کنیم چی میشه نوشت؟....

Saaaaam
September 21st, 2013, 09:15 PM
دوستان من دیگه نمی دونم چی کار کنم تمام جوابهایی که دارم می گیرم تمپلت هست... در جواب تمپلت که می گه اپلای کن بررسی می کنیم چی میشه نوشت؟....

دوست گرامی راستش امسال متاسفانه خیلی رقابت شدیده و چون اوضاع مالی تقریبا همه کشورها بهم ریخته هست این مسئله داره بیشتر داوطلبان را که رزومه خییییییییلی تاپ ندارن مثل خودم! به شدت ازار می دهد.

ghlobe
September 21st, 2013, 09:22 PM
دوستان به نظرتون این کار درستیه که توی ایمیل به اساتید، رزومه خلاصه شده (مهم ترین هاش) رو اتچ کنم و بگم اگر لازم میدونین رزومه کامل و سایر مدارک رو هم میفرستم. ؟

بنظر من نه. دوسه تا نکته مهم رزومه تون را بطور خلاصه در ایمیل تون اشاره کنید و رزومه کامل رو اتچ کنید.

mokhteh
September 21st, 2013, 10:24 PM
به نظرتون رتبه سومی ارشد بین 19 نفر ارزش گفتن داره که به رزومم اضافه کنم؟

majidi123
September 22nd, 2013, 06:39 AM
به نظرتون رتبه سومی ارشد بین 19 نفر ارزش گفتن داره که به رزومم اضافه کنم؟
بین 19 نفرش رو حذف کن و همون رتبه سومی رو بگو. اون وقت تا حدی ارزشمندتر می شه.:)

Tarkan78
September 22nd, 2013, 11:20 AM

صبور باشيد و مكاتبه ادامه بديد. انتظار نداشته باشيد به هر كي ايميل ميزنيد جواب درست درمون بده
شاد باشيد

Tarkan78
September 22nd, 2013, 11:22 AM
سلام عزیزان..

دوتا جواب این مدلی دارم از استادهای مورد علاقه ام، سه هفته شده الان... چجوری مودبانه ازشون امار بگیرم که چی شد بالاخره ؟ متنی دارید ؟

Thanks for your message. I will review your documents and be in touch.

I have saved your email and c.v. and will look at it shortly before I respond with any further details.
اصلا 3 هفته زمان زیادی هست برای یه یه بررسی اولیه ؟

با تشکر

سلام
بله تماس بگيريد و بگيد كه احيانا تونستيد مدارك من را بررسي بكنيد
شاد باشيد

hasti_m
September 22nd, 2013, 01:29 PM
سلام دوستان
من یه سوال در مورد ارسال ایمیل به اساتید آمریکا داشتم نمیدونم جای درستی سوالم رو میپرسم یا نه
راستش من اولش قید آمریکا رو به دلایلی زده بودم، اما الان تصمیمم عوض شده ولی مشکلی که هست اینه که برای GRE اصلا مطالعه نکردم و نمیخوام آبان ماه بدم، چون تافل هم قراره بدم و فرصت نمیشه بخونم و با توجه به اینکه معدلم خیلی بالا نیس (15.7) باید GRE نمره خوبی بگیرم. حالا مشکلی که دارم اینه: من با این شرایط اگر که GRE رو بهمن ماه بدم به ددلاین های ترم بهار میرسم، حالا نمیدونم وقتی به استادا ایمیل میزنم چه جوری این مسائل رو عنوان کنم؟ اولش فقط از علاقه مندیم به فیلد استاد بگم و بعدش اگه تمایل نشون داد بگم که به خاطر GRE به ددلاین ترم بهار میرسم؟
اصلا درسته که کسی که میخواد برای ترم بهار اپلای کنه از الان به استادا ایمیل بزنه؟ اگه استادی پیدا شد و جواب داد نمیگه تو که برنامت از الان مشخصه چرا واسه پاییز اقدام نمیکنی؟
بعد اینکه بدون نمره GRE استادا جواب میدن؟ یا جوابشون خیلی به نمره GRE وابسته اس؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Tarkan78
September 22nd, 2013, 04:02 PM
سلام دوستان
من یه سوال در مورد ارسال ایمیل به اساتید آمریکا داشتم نمیدونم جای درستی سوالم رو میپرسم یا نه
راستش من اولش قید آمریکا رو به دلایلی زده بودم، اما الان تصمیمم عوض شده ولی مشکلی که هست اینه که برای GRE اصلا مطالعه نکردم و نمیخوام آبان ماه بدم، چون تافل هم قراره بدم و فرصت نمیشه بخونم و با توجه به اینکه معدلم خیلی بالا نیس (15.7) باید GRE نمره خوبی بگیرم. حالا مشکلی که دارم اینه: من با این شرایط اگر که GRE رو بهمن ماه بدم به ددلاین های ترم بهار میرسم، حالا نمیدونم وقتی به استادا ایمیل میزنم چه جوری این مسائل رو عنوان کنم؟ اولش فقط از علاقه مندیم به فیلد استاد بگم و بعدش اگه تمایل نشون داد بگم که به خاطر GRE به ددلاین ترم بهار میرسم؟
اصلا درسته که کسی که میخواد برای ترم بهار اپلای کنه از الان به استادا ایمیل بزنه؟ اگه استادی پیدا شد و جواب داد نمیگه تو که برنامت از الان مشخصه چرا واسه پاییز اقدام نمیکنی؟
بعد اینکه بدون نمره GRE استادا جواب میدن؟ یا جوابشون خیلی به نمره GRE وابسته اس؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

سلام
چند تا چيز به شكل نكته وار:

1- ايميل زدن به استاد هميشه مستلزم نمره جي ار اي و حتي تافل نيست.
2- شما الان ايميل بزنيد بدون نمره هاي زبان و اساتيد جواب ميدن. شما اول علايق خود را بيان كنيد و در مورد مسائلي چون فاند جويا بشيد
3- نهايتا اگه از شما درخواست نمره كردن، انوقت در ايميلي كه ميديد برنامه زماني كه آن امتحانها را خواهيد داد را به استاد ميگيد
4- نمره جي ار اي بالا براي دانشگاههاي متوسط آمريكا مسئله حياتي و ضروري نيست. اما براي دانشگاههاي تاپ زير 10 چيزي هست كه نبايد راحت ازش گذشت. در كل به دنبال استاد باشيد
5- توصيه من به شما اينه كه جي ار اي را هر چه زودتر بديد، زياد فكرتون را درگير نمرش نكنيد.
6- براي ترم بهار 2014 كه ديره الان اقدام كنيد. براي پاييز 2014 هم الان فصل ايميل زدن هست. براي بهار 2015 هم ايميل زدن خيلي زوده
7- اگر نمره جي ار اي بالايي كسب كنيد حتي استاد هم از قبل نداشته باشيد پذيرفته ميشين. اگه نمره پايين كسب كنيد شايد اونوقت داشتن استاد بتونه كمك كنه.

Context
September 22nd, 2013, 06:42 PM
سلام
بله تماس بگيريد و بگيد كه احيانا تونستيد مدارك من را بررسي بكنيد
شاد باشيد

متن مناسبی برای این کار دارید ؟

ممنون.

olumtahghighat
September 22nd, 2013, 09:55 PM
با سلام خدمت دوستان من با استادي قبل از اپلاي مصاحبه كردم الان واسه دانشگاه اپلاي كردم مي خوام يادآوري كنم بهش كه اپليكيشن منو در نظر بگيره ممنون ميشم يه متن خوب پيشنهاد بديد

hasti_m
September 22nd, 2013, 10:37 PM
سلام
چند تا چيز به شكل نكته وار:

1- ايميل زدن به استاد هميشه مستلزم نمره جي ار اي و حتي تافل نيست.
2- شما الان ايميل بزنيد بدون نمره هاي زبان و اساتيد جواب ميدن. شما اول علايق خود را بيان كنيد و در مورد مسائلي چون فاند جويا بشيد
3- نهايتا اگه از شما درخواست نمره كردن، انوقت در ايميلي كه ميديد برنامه زماني كه آن امتحانها را خواهيد داد را به استاد ميگيد
4- نمره جي ار اي بالا براي دانشگاههاي متوسط آمريكا مسئله حياتي و ضروري نيست. اما براي دانشگاههاي تاپ زير 10 چيزي هست كه نبايد راحت ازش گذشت. در كل به دنبال استاد باشيد
5- توصيه من به شما اينه كه جي ار اي را هر چه زودتر بديد، زياد فكرتون را درگير نمرش نكنيد.
6- براي ترم بهار 2014 كه ديره الان اقدام كنيد. براي پاييز 2014 هم الان فصل ايميل زدن هست. براي بهار 2015 هم ايميل زدن خيلي زوده
7- اگر نمره جي ار اي بالايي كسب كنيد حتي استاد هم از قبل نداشته باشيد پذيرفته ميشين. اگه نمره پايين كسب كنيد شايد اونوقت داشتن استاد بتونه كمك كنه.

خیلی ممنون از راهنمایی شما
در مورد نمره GRE من تو چندتا دانشگاه دیدم که مینیمم معدلش به من میخورد و برای وربال و کوانت GRE هم مینیمم تعیین کرده بود، این شد که نمره GRE برام مهم شد! اینایی که مینیمم تعیین میکنن واسه GRE تا چه حد جدی ان؟
بعد درسته من برای بهار 2015 میخوام اقدام کنم و الانم زوده برای ایمیل زدن، ولی از اونجایی که اکثر استادا دانشجوهاشونو برای ترم پاییز می گیرن بهتر نیس از الان شروع کنم؟ که مثلا شاید استادی رو پیدا کنم و اون ترم بهارو در نظر بگیره برای من؟ میدونم زیادی شاید ایده آل فکر میکنم ولی خب از این میترسم که اگه دیر ایمیل بزنم یه استادی بگه اگه زودتر میگفتی پوزیشن داشتم و میشد ترم بهارو برات در نظر گرفت..

majidi123
September 23rd, 2013, 12:37 AM
خیلی ممنون از راهنمایی شما
در مورد نمره GRE من تو چندتا دانشگاه دیدم که مینیمم معدلش به من میخورد و برای وربال و کوانت GRE هم مینیمم تعیین کرده بود، این شد که نمره GRE برام مهم شد! اینایی که مینیمم تعیین میکنن واسه GRE تا چه حد جدی ان؟
بعد درسته من برای بهار 2015 میخوام اقدام کنم و الانم زوده برای ایمیل زدن، ولی از اونجایی که اکثر استادا دانشجوهاشونو برای ترم پاییز می گیرن بهتر نیس از الان شروع کنم؟ که مثلا شاید استادی رو پیدا کنم و اون ترم بهارو در نظر بگیره برای من؟ میدونم زیادی شاید ایده آل فکر میکنم ولی خب از این میترسم که اگه دیر ایمیل بزنم یه استادی بگه اگه زودتر میگفتی پوزیشن داشتم و میشد ترم بهارو برات در نظر گرفت..

در مورد مینیمم نمره GRE بستگی به دانشگاه داره. مثلا برق جورجیا تک وربال زیر 400 رو ریجکت می کنه همونطوری که وب سایتشون ذکر کردن. بعضی ها هم می گن متوسط پذیرفته شده ها فلان عدد بوده که فقط جنبه کلاس گذاشتن داره. (یک دانشگاه رنک 400، برای برق وربال 550 رو بعنوان متوسط اعلام کرده بود!) رنک دانشگاه تا حدی نشون می ده اگه مینیممی گذاشتند جدیه یا نه.
در مورد ایمیل زدن به استادها، از اونجایی که تقریبا استادی به دانشجویی تضمین فاند و پذیرش رو نمی دهف برای همین در رقابت اگر شما از بقیه بهتر باشید حتی دیرتر از اونها هم ایمیل بزنید باز همچنان شانس خواهید داشت.
از الان با استاد در مورد پذیرش بهار 2015 حرف زدن در بهترین شرایط جوابی مثل شاید اون موقع دانشجو بردارم رو در بر خواهد داشت. چون وضعیت فاند اونها عموما نزدیک زمان اپلای برای اون ترم مشخص می شه و اگر استادی مثلا فاندش قرار باشه در اکتبر جور بشه ترجیحا برای فال دانشجو می گیره تا اینکه بخواد صبر کنه برای ژانویه بعدی دانشجو بگیره.
نکته دیگه حفظ ارتباط با استاده. اگر این قابلیت رو دارد که از حالا تا تقریبا 1 سال دیگه ارتباططتون با استاد بطور مداوم حفظ کنید شروع کنید به ایمیل زدن. استاد هرچی بیشتر شما رو بشناسه شانستون بیشتر می شه (اگر qualify باشید).
موفق باشید

amirpour64
September 23rd, 2013, 01:07 PM
به يه استادي ميل زدم گفت كه : You have an excellent academic records, which puts you in a good position to secure a UC International Doctoral Scholarship

The application for the scholarship is opening soon . However, you do need to be a registered PhD student with the university to be eligible for the scholarship. Please submit your application for postgraduate study with the university
و همچنين گفت بايد قبلش apply كني چون تا راند بعدي scolarship فرصتي نداري ..منم درجا apply كردم واسه دانشگاه ولي حالا كه ميل زدم كه مثلا موضوع رو تو فرم اپليكيشن بايد چي بنويسم ديگه جواب نداده...اين يعني چي؟؟؟

Tarkan78
September 23rd, 2013, 01:13 PM
به يه استادي ميل زدم گفت كه : You have an excellent academic records, which puts you in a good position to secure a UC International Doctoral Scholarship

The application for the scholarship is opening soon . However, you do need to be a registered PhD student with the university to be eligible for the scholarship. Please submit your application for postgraduate study with the university
و همچنين گفت بايد قبلش apply كني چون تا راند بعدي scolarship فرصتي نداري ..منم درجا apply كردم واسه دانشگاه ولي حالا كه ميل زدم كه مثلا موضوع رو تو فرم اپليكيشن بايد چي بنويسم ديگه جواب نداده...اين يعني چي؟؟؟

شما صبر كن. تا 10 روز هم جا داره تا صبر كني.

simon
September 23rd, 2013, 01:16 PM

ايشون تشخيص داده ممكنه شما بتوني اسكولارشيپ رو بگيريد. اين مورد فاند در اختيار دانشگاه هست و استاد كاري نداره. حتي ايشون در مورد بنيه ي علميه نفراتي كه امسال كانديد هستند اطلاعي نداره . يعني ايشون حدس زده شما ممكنه بگيريد . ديگه اپلاي كردن و كارهاي آتيش و حتي نتيجه به ايشون بر نميگرده. ولي اگر بازم مطمئن نيستيد ميتونيد باهاشون تمسا بگيريد. شادزي:rolleyes:

s_jalini
September 23rd, 2013, 04:31 PM
سلام به همه

دوتا سوال داشتم
1. یه استادی دیروز به من یه جورایی جواب سر بالا داده که:
Thanks for your message . Please apply to our PhD program in Petroleum Engineering. I am in Geophysics but work closely with the folks in PE.
Thanks for applying to Mines.
الان اشکالی داره به یه استاد دیگه از همون دپارتمان ایمیل بزنم یا زوده؟
2. من ایمیل هام رو جمعه قبل فرستاده بودم. تصمیم گرفتم به اونایی که جواب ندادن 3 یا 4 شنبه (یعنی 4، 5 روز بعد) دوباره ایمیل بزنم که اگر براشون تو این چند روز تعطیلی ایمیل زیاد اومده و مال من رو ندیدن این بار ببینن. اشکالی نداره یا بیشتر صبر کنم؟

simon
September 23rd, 2013, 05:20 PM
سلام به همه

دوتا سوال داشتم
1. یه استادی دیروز به من یه جورایی جواب سر بالا داده که:
Thanks for your message . Please apply to our PhD program in Petroleum Engineering. I am in Geophysics but work closely with the folks in PE.
Thanks for applying to Mines.
الان اشکالی داره به یه استاد دیگه از همون دپارتمان ایمیل بزنم یا زوده؟
2. من ایمیل هام رو جمعه قبل فرستاده بودم. تصمیم گرفتم به اونایی که جواب ندادن 3 یا 4 شنبه (یعنی 4، 5 روز بعد) دوباره ایمیل بزنم که اگر براشون تو این چند روز تعطیلی ایمیل زیاد اومده و مال من رو ندیدن این بار ببینن. اشکالی نداره یا بیشتر صبر کنم؟

1- نه دوست عزيز اشكالي نداره. ايشون قول و قراري نداره كه بخواد بي احترامي بهش محسوب بشه.
2-اين سليقه اييه من بهتون پيشنهاد ميكنم آخر شبها ايميل بزندي و معمولا اوايل هفته وقتي از روز مثلا 10 ساعتي گذشته ديگه طبق حدسيات باكسشون رو خالي كردن و ديدن. ولي اين زمانيم كه در نظر داريد خوبه. شادزي

mahrash
September 23rd, 2013, 08:17 PM
دوستان یک سوال. بر فرض اینکه ددلاین 15 دسامبر(24 آذر) باشه. اگر از اوایل آذر به اساتید ایمیل بزنیم ایرادی داره؟ من یه مقاله تووووپ سابمیت کردم که با دانشگاه های مطرح همکاری داشتم. منتظر اکسپتشم تا بذارم تو CV برا همین میگم دیرتر به اساتید ایمیل بزنم.

morghab
September 24th, 2013, 04:27 AM
سلام دوستان عزیزم
میشه بنده را مختصری راهنمایی کنید که برای وقت گرفتن از استاد برای ملاقات حضوری و یا این که نشان بدم که به زمینه ی کاری شان خیلی خیلی علاقمندم باید چه طوری شروع کنم اولین ایمیلم چی باشه بهتره .من در امریکا هستم وگرین کارت دارم .رشته لیسانسم فیزیک کاربردی است .تافل هم نمره 100 .با
مرسی

milad1988
September 24th, 2013, 07:39 AM
سلام دوستان عزیزم
میشه بنده را مختصری راهنمایی کنید که برای وقت گرفتن از استاد برای ملاقات حضوری و یا این که نشان بدم که به زمینه ی کاری شان خیلی خیلی علاقمندم باید چه طوری شروع کنم اولین ایمیلم چی باشه بهتره .من در امریکا هستم وگرین کارت دارم .رشته لیسانسم فیزیک کاربردی است .تافل هم نمره 100 .با
مرسی
خیلی راحت ایمیل بزنید و ابراز علاقه کنید به کار ایشون، اگه دانشجوی دانشگاهی هستید در آمریکا اشاره کنید، اگر هم نیستید بنویسید که Permanent Resident هستید. معمولا ملاقات حضوری زیاد عملی نیست، چون شما نهایتا 2-3 دانشگاه نزدیک محل اقامتتون رو میتونید برید، در ضمن اگه استادی دانشجو بخواد با همون ایمیل هم بهتون جواب میده بعد از دیدن رزومه. البته که گاهی اوقات هم رفتن به دفتر کار استاد بعد از گرفتن وقت خیلی خوبه.

metozella
September 24th, 2013, 12:31 PM
سلام بچه ها
من توی این 2 هفته از ایمیل هام به استادا واسه phd توی اروپا و کانادا هنوز نتیجه نگرفتم. یعنی فقط یک سوم جواب دادن. و همگی گفتن که پوزیشن نداریم. نظرتون چیه میل بزنم از شون بپرسم واسه مستر پوزیشن دارن یا نه؟ یا اینکه خودشون اینو در نظر گرفتن و اگه داشتن میگفتن؟ممنون

simon
September 24th, 2013, 03:14 PM
سلام بچه ها
من توی این 2 هفته از ایمیل هام به استادا واسه phd توی اروپا و کانادا هنوز نتیجه نگرفتم. یعنی فقط یک سوم جواب دادن. و همگی گفتن که پوزیشن نداریم. نظرتون چیه میل بزنم از شون بپرسم واسه مستر پوزیشن دارن یا نه؟ یا اینکه خودشون اینو در نظر گرفتن و اگه داشتن میگفتن؟ممنون

عرف نيست مگر اينكه دنبال فاند باشيد و بخواهيد رو پروژه كار كنيد. خير معمولا در نظر نميگيرن. و چون ديدگاهشون اينه مستر خودش پول ميده براي دوره اش ازش استقبال ممكنه بشه بستگي به رزومه شما و دانشگاهي كه اقدام ميكنيد داره. ولي به هر حال زدنش از نزدن بهتره. شادزي:D

saranik
September 25th, 2013, 11:02 PM
سلام

سوال من تقریبا مشابه دوست عزیز metozella است با این تفاوت که من الان ترم آخر ارشد هستم و هنوز ایمیلمو برای اساتید نفرستادم ولی در میلی که میخوام بفرستم اصلا نمیخوام اشاره ای بکنم که برای phd میخوام اقدام کنم یعنی اگر پوزیشنی برای دوباره ارشد خوندن باشه هم مشکلی ندارم و میرم. حالا نمیدونم چجوری این مساله رو عنوان کنم که اونا متوجه شن که اگر در هر حالت(چه ارشد، چه phd) پوزیشن دارن به من بگن. منون میشم راهنماییم کنید.

majidi123
September 25th, 2013, 11:52 PM
سلام

سوال من تقریبا مشابه دوست عزیز metozella است با این تفاوت که من الان ترم آخر ارشد هستم و هنوز ایمیلمو برای اساتید نفرستادم ولی در میلی که میخوام بفرستم اصلا نمیخوام اشاره ای بکنم که برای phd میخوام اقدام کنم یعنی اگر پوزیشنی برای دوباره ارشد خوندن باشه هم مشکلی ندارم و میرم. حالا نمیدونم چجوری این مساله رو عنوان کنم که اونا متوجه شن که اگر در هر حالت(چه ارشد، چه phd) پوزیشن دارن به من بگن. منون میشم راهنماییم کنید.
You can use MSc/PhD or you can mention about any openings for graduate studies.
In US, both master and PhD are considered as graduate studies,, so you can use this general term.
Good luck

blue_sky1188
September 26th, 2013, 01:31 PM
سلام بچه ها من با یه استادی مکاتبه داشتم. ایشون از من خواستن تا زمینه کاری مورد علاقمو که مربوط به کار ایشون میشه به ایشون اطلاع بدم منم همین کارو کردم. در جواب این ایمیل و در یافت کردم: I will look into what is required at this end. در جواب تشکر کردم. ولی الان یک هفته هست که خبری از ایشون نیست. من باید یه ایمیل دیگه بزنم؟ چیکار باید بکنم؟ اگه باید ایمیل بزنم چی بگم؟ نمی خوام ارتباط قطع بشه

negar2005
September 26th, 2013, 01:53 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
من میخام برای بهار یا پاییز 2014 برای مستر (MBA یا کامپیوتر) کانادا و آمریکا اقدام کنم. دو تا سوال داشتم که لطف میکنید اگر جواب بدید:
1- برای مستر(جتما میخام فاند بگیرم) آیا مکاتبه با اساتید لازمه؟
2- برای ترمهای بهار و پاییز دانشگاه های کاناد و آمریکا، حدودا مدراک رو تا چه deadlineی باید فرستاد؟
ممنون

s_jalini
September 26th, 2013, 03:27 PM
سلام دوستان (سوالات من تمومی نداره :) )
من برای phd اقدام کردم. با یه استادی دو سه بار ایمیل رد و بدل کردم. رزومم هم خیلی چشمش رو گرفته و کلی هم اطلاعات در مورد ریز نمرات و پروزه ها و... ازم گرفته اما تا حالا هیچ حرفی از فاند نزده!!!!!!!!!!! چطوری ازش بپرسم فاند میده بالاخره یا نه؟؟؟ اصلا بپرسم؟

Context
September 26th, 2013, 03:31 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
من میخام برای بهار یا پاییز 2014 برای مستر (MBA یا کامپیوتر) کانادا و آمریکا اقدام کنم. دو تا سوال داشتم که لطف میکنید اگر جواب بدید:
1- برای مستر(جتما میخام فاند بگیرم) آیا مکاتبه با اساتید لازمه؟
2- برای ترمهای بهار و پاییز دانشگاه های کاناد و آمریکا، حدودا مدراک رو تا چه deadlineی باید فرستاد؟
ممنون

1) لازم نیست... حیاتیه!! کلا همه منتظر میشن ببینن نظر اساتید در موردشون چیه و آیا دانشجو میگیرن یا نه، بعد اپلای میکنن
2) دانشکده به دانشکده فرق داره، دسامبر تا مارچ، ولی اکثرا ژانویه و فوریه هستن.

3 .... ) اگر برای پاییز 2014 در نظر دارید، شروع کنید ایمیل زدن رو از همین امروز!

موفق باشیم

meriii
September 26th, 2013, 04:40 PM
سلام
یه چیزی رو نمیدونم درست متوجه شدم یانه
اونی که جلو اسمش مینویسن professor and chair
بیشتر میتونه فاند بده و مهمتر از اونی که پروفسور خالی زده؟

Georgia
September 26th, 2013, 04:53 PM
من میخوام برا سپتامبر 2013 برا امریکا و کانادا اپلای کنم!! از خیلی ها شنیدم که تو امریکا فاند دادن دست دانشکدس و دست استاد نیست! اگه این درست باشه برا چی باید به اساتید میل زد؟
سوال دیگه اینکه مسئله فاند رو کی باید مطرح کرد؟ تو همون ایمیل اول باید بگیم؟ اگه آره متنش چه جوری باید باشه که هم متوجه بشه و هم اینکه ناراحت نشه!
مرسی

mhmhmh
September 26th, 2013, 04:54 PM
سلام
هیچ کدوم. ممکنه professor هم نباشه اما فاند داشته باشه و دنبال دانشجو باشه!
ممکنه هردوی این ها باشه، اما اصلا دانشجو نخواد که فاند بده!

ghlobe
September 26th, 2013, 09:06 PM
سلام

chair یعنی رییس دانشکده. همونطور که دوستان گفتند ممکنه فاند داشته باشه یا برعکس اینقدر درگیر کار های اداری باشه که اصلا دانشجو نگیره.

meriii
September 26th, 2013, 10:56 PM
یه سوال دیگه
صرف علاقه مندی میتوننه برا یه استاد کافی باشه؟
مثل من که کارشناسی هم الان و تجربه کار تحقیقاتی ندارم؟
ایمیل زدن من تاثیری داره؟

titi_lotfi
September 27th, 2013, 12:02 AM
بچه ها من یه سوالی برام پیش اومده اینه که تا چه حد باید در مورد ریز علاقمندی مون توضیح بدیم. چون بالاخره ما هنوز وارد دکترا نشدیم و از خیلی مباحث اطلاع نداریم. اینو من تو این سایت جایی دیه بودم الان پیدا کردنش برام سخته. ممنون میشم دوستان مطلع جواب بدن. اگه یه زیر شاخه ای از رشته مون رو بنویسیم کافیه یا باید در موردش و کاربردهاش توضیح بدیم؟

majidi123
September 27th, 2013, 04:06 AM
بچه ها من یه سوالی برام پیش اومده اینه که تا چه حد باید در مورد ریز علاقمندی مون توضیح بدیم. چون بالاخره ما هنوز وارد دکترا نشدیم و از خیلی مباحث اطلاع نداریم. اینو من تو این سایت جایی دیه بودم الان پیدا کردنش برام سخته. ممنون میشم دوستان مطلع جواب بدن. اگه یه زیر شاخه ای از رشته مون رو بنویسیم کافیه یا باید در موردش و کاربردهاش توضیح بدیم؟
دوست عزیز
همونطور که می دونید برای دوره دکتری افراد در مورد موضاعت کلی صحبت نمی کنند. اما اینکه چقدر وارد جزئیات بشید بستگی به ساختار ایمیلتون و نحوه ورودتون به مذاکره با استاد داره. اگر قراره در مورد مقاله استاد کامتی بدید بطور حتم باید جزئیات خوبی در ایمیل بهش اشاره بشه. اگر می خواهید نقطه عطف مقاله خوتونو بگید بسته به اینکه استاد چقدر در اون زمینه کار کرده می تونید وارد جزئیات بشید. البته در این مورد بهتره یه چیزی شبیه نتیجه گیری مقاله باشه که نه خیلی جزئیه نه خیلی کلی و مفهوم رو هم می رسونه.
اگر در ایمیل بصورن جنرال می خواهید در مورد علایقتون بگید و ربطی خیلی به استاد خاصی نداره (تمپلیت) می تونید به ذکر عناوین در فیلد تخصصیتون بسنده کنید. واقعیتش منظورتونو از توضیح کاربردهای زیر شاخه نفهمیدم. چون به نظر من شما دارید به استادی ایمیل می زنید که داره در اون فیلد کار می کنه و طبیعتا کاربردهای اون فیلید رو می دونه!
نکته آخر، تمپلیت درست نکنید. برای هر استاد متناسب با چیزی که ازش می خواهید ایمیل درست کنید. بیشتر وقت می گیره اما خیلی بهتر از تمپلیت جواب می ده.
موفق باشید.

opanishad
September 27th, 2013, 10:16 AM
دوستان می شه یه نگاهی به متن ایمیل من بندازید و تو بهتر کردنش کمکم کنید.

Dear Professor xxxx,

I am a senior Civil Engineering undergraduate student at xxx University, in Iran with a 17.67 GPA out of 20 (88%) up to now. I am writing to you to express my interest in pursuing my graduate studies in your department at the University of xxxxx.

I have a strong interest in performance and properties of cement-based materials and would very like to conduct my future research in this area during my graduate studies. Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on behavior and performance of cement and concrete composites. I myself am doing research for a paper on the applications of shape memory alloys in reinforcement of concrete structures for my special project at the moment and I must say that I am very interested in the research you have conducted in your lab. Regarding your previous activities and your publications, I feel confident that joining as a M.Sc. student under your supervision will help me achieve my objectives and it would be greatly appreciated if you inform me about any opportunity in pursuing my future research in your research group.

Together with this email, I have attached herewith my resume and transcript for your full consideration. Thank you in advance for reviewing my application and I look forward to hearing from you.

Sincerely,

simon
September 27th, 2013, 10:38 AM
دوستان می شه یه نگاهی به متن ایمیل من بندازید و تو بهتر کردنش کمکم کنید.

Dear Professor xxxx,

I am a senior Civil Engineering undergraduate student at xxx University, in Iran with a 17.67 GPA out of 20 (88%) up to now. I am writing to you to express my interest in pursuing my graduate studies in your department at the University of xxxxx.

I have a strong interest in performance and properties of cement-based materials and would very like to conduct my future research in this area during my graduate studies. Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on behavior and performance of cement and concrete composites. I myself am doing research for a paper on the applications of shape memory alloys in reinforcement of concrete structures for my special project at the moment and I must say that I am very interested in the research you have conducted in your lab. Regarding your previous activities and your publications, I feel confident that joining as a M.Sc. student under your supervision will help me achieve my objectives and it would be greatly appreciated if you inform me about any opportunity in pursuing my future research in your research group.

Together with this email, I have attached herewith my resume and transcript for your full consideration. Thank you in advance for reviewing my application and I look forward to hearing from you.

Sincerely,

خوب اين ايميل از نظر من تمپلت هست :D با تغييرات جزئي كه به ريسرچ شما بر ميگرده. منظورم اينه اين مدل ايميل زياد ديدم و شايدم تلفيقي از چند ايميل تمپلته كه همه معمولا استفاده ميكنند. فكر ميكنم قسمتهاي قرمز رنگ رو اگر حذف كنيد به درخواست شما آسيبي نزنه متن كمي كوتاه تر بشه. تقريبا 2-3 بار علاقمنديتون رو اعلام كرديد يكبار فقط به كار استاد اعلام كنيد كافيه. بازم اين نظر منه. تصميم نهايي با خودتونه. البته معدلم در ترنكسريپت و رزومه هست و حتي اسم دانشگاه. ميشه اونها رو هم برداشت. شادزي

opanishad
September 27th, 2013, 11:19 AM
خوب اين ايميل از نظر من تمپلت هست :D با تغييرات جزئي كه به ريسرچ شما بر ميگرده. منظورم اينه اين مدل ايميل زياد ديدم و شايدم تلفيقي از چند ايميل تمپلته كه همه معمولا استفاده ميكنند. فكر ميكنم قسمتهاي قرمز رنگ رو اگر حذف كنيد به درخواست شما آسيبي نزنه متن كمي كوتاه تر بشه. تقريبا 2-3 بار علاقمنديتون رو اعلام كرديد يكبار فقط به كار استاد اعلام كنيد كافيه. بازم اين نظر منه. تصميم نهايي با خودتونه. البته معدلم در ترنكسريپت و رزومه هست و حتي اسم دانشگاه. ميشه اونها رو هم برداشت. شادزي
ا
ممنونم از کمکتون. درست حدس زدید بعضی از جاهاشو از سمپل های که دیدم کپی کردم. جدا از این تغییرات، به نظرتون بهتره متنشو به کل عوض کنم چون خیلی تمپلته اونطور که گفتید؟

s_jalini
September 27th, 2013, 01:55 PM
کسی جواب مرا نمی دهد آیا؟؟
چطوری از استادی که چند روزه داریم مکاتبه می کنیم و از کارم خوشش اومده بپرسم بالاخره فاند میده یا نه؟ اصلا بپرسم یا خودش میدونه؟

simon
September 27th, 2013, 04:40 PM
ا
ممنونم از کمکتون. درست حدس زدید بعضی از جاهاشو از سمپل های که دیدم کپی کردم. جدا از این تغییرات، به نظرتون بهتره متنشو به کل عوض کنم چون خیلی تمپلته اونطور که گفتید؟

آخه هر چي هم عوض كنيد باز معنيش ميشه:
از كار شما خوشمو اومده چون به كاراي خودم نزديكه. شما پوزيشن داريد اينم رزومه.
فكر نميكنم چيزي بيشتر از اين لب كلام باشه. اگر ميتونيد پارافريز كنيد البته با يك استاد زبان از نظر گرامر چك كنيد بد نيست. استادي به من گفت ايرادات گرامري نامه هاي بچه ها اولين چيزيه كه تو ذوقم ميزنه و ديگه جوابي نميدم چون از همينجا تصميم ميگيرم كه براي حياتي ترين مورد وقت نگذاشته. شادزي

ghlobe
September 27th, 2013, 05:04 PM
کسی جواب مرا نمی دهد آیا؟؟
چطوری از استادی که چند روزه داریم مکاتبه می کنیم و از کارم خوشش اومده بپرسم بالاخره فاند میده یا نه؟ اصلا بپرسم یا خودش میدونه؟

سوال کنید If I am accepted, would there be any funding or assistantships available for my studies?

shs192
September 27th, 2013, 11:27 PM
درود بر همه ی دوستان
من تا حالا به هیچ استادی ایمیل ندادم و نمیدونم چطوری این کارو کنم
یکی محبت کنه یک نمونه ایمیل قوی بزاره برای استفاده و الگو گیری(البته از نظر شکلی و کمی هم محتوایی)

titi_lotfi
September 28th, 2013, 02:00 AM
بچه ها یه استادی بعد از اینکه بهش ایمیل زدم اینو برام نوشته
It would be helpful to know about your Masters' project and what you
are interested in

بعد من هم به ایشون جواب دادم ولی الان حدود یه هفته میگذره که دیگه جوابی دریافت نکردم فکر میکنید چی شده؟ ایا جواب میده؟

s_hoseini104
September 28th, 2013, 05:11 AM
سلام من چند هفته است دارم برای اساتید آمریکا ایمیل می زنم

جوابا اینطوره :
1- یک دسته میگن ما جا داریم ولی باید اپلای کنی
2- جواب می دن ما جا نداریم ولی دوس داشتیم تو رو می پذیرفتیم
3- جواب نمی دن

با دوتای آخر کاری ندارم ولی اینا که می گن باید اپلای کنی منظورشون اینه که ساپورت نمی کنن ؟
بعد این که اصلا آمریکا اول باید ایمیل بزنی بعد اپلای کنی یا اپلای کنی بعد ایمیلی بزنی ؟

چند تا از دوستای من اول اپلای کردن بعد ایمیل زدن و رفتن
ولی اینجا خوندم که می گفتین اول ایمیل بزنید

جریان چیه من که گیج شدم

simon
September 28th, 2013, 09:48 AM
درود بر همه ی دوستان
من تا حالا به هیچ استادی ایمیل ندادم و نمیدونم چطوری این کارو کنم
یکی محبت کنه یک نمونه ایمیل قوی بزاره برای استفاده و الگو گیری(البته از نظر شکلی و کمی هم محتوایی)

تو همين تاپيك بگرديد نمونه زياد پيدا ميكنيد. فكر نكنم كسي كه نمونه قوي براي خودش آماده كرده اون رو به ديگران بده. :D
سايت اساتيد رو ببينيد اگر به كارشون علاقه داشتيد اين رو با ايميل كه رزومه بهش اتچ شده اعلام كنيد و بپرسيد پوزيشن و فاند دارند يا خير؟شادزي

simon
September 28th, 2013, 09:49 AM
بچه ها یه استادی بعد از اینکه بهش ایمیل زدم اینو برام نوشته
It would be helpful to know about your Masters' project and what you
are interested in

بعد من هم به ایشون جواب دادم ولی الان حدود یه هفته میگذره که دیگه جوابی دریافت نکردم فکر میکنید چی شده؟ ایا جواب میده؟

بار اول چقدر طول كشيد تا جواب دادن؟ اگر خيلي طولاني شد منتظر نباشيد احتمال داره پروژه ي شما با كارشون همخواني نداشته. ولي اگر اصرار داريد 1-2 بار ديگه تماس بگيريد و جويا بشيد.شادزي

snow64
September 28th, 2013, 12:11 PM
سلام
یه استاد جواب ایمیلم رو داده که: خیلی به کار گروهم میخوری و خوبی و اینا. بعدم گفته پروژه هامو از فلان جا ببین. اگه خوشت اومد ازشون اپلای کن و به من خبر بده.
من واقعا این دانشگاه رو دوست دارم و میخوام بدونم چطور میشه یکم بیشتر وارد مکاتبه با این استاده بشم. الان این کار رو بکنم یا بعد از اپلای؟ در مورد فاند هم چیزی بهم نگفته ولی مث بقیه استادا حرفی از نداشتن پول نزده و کلا به نظر مثبت میاد. اینکه پروژه هاشو بخونم و بگم از فلان پروژه خوشم اومده کمک میکنه؟
لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

Tarkan78
September 28th, 2013, 09:06 PM
سلام
یه استاد جواب ایمیلم رو داده که: خیلی به کار گروهم میخوری و خوبی و اینا. بعدم گفته پروژه هامو از فلان جا ببین. اگه خوشت اومد ازشون اپلای کن و به من خبر بده.
من واقعا این دانشگاه رو دوست دارم و میخوام بدونم چطور میشه یکم بیشتر وارد مکاتبه با این استاده بشم. الان این کار رو بکنم یا بعد از اپلای؟ در مورد فاند هم چیزی بهم نگفته ولی مث بقیه استادا حرفی از نداشتن پول نزده و کلا به نظر مثبت میاد. اینکه پروژه هاشو بخونم و بگم از فلان پروژه خوشم اومده کمک میکنه؟
لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

سلام
شما هم الان هم بعد ميشه از بابت فاند طرف ازش بپرسيد
شما بهش ايميل زديد بگيد همه كارهاي شما جالبه. زياد به جيز خاصي تمركز نكنيد شايد در آن زمينه فاندي نداشته باشد. كلي بگيد بهتره

meriii
September 28th, 2013, 10:05 PM
سلام
ییخشید یه سوال کوچیک داشتم
من توی پاراگراف اول تجربه کاری و تحقیقامو گفتم و توی پاراگراف سوم گفتم به این بحث علاقه دارم و میخام باهاتون کار دارم...حالا باید بگم فاند ra میخام؟

simon
September 28th, 2013, 11:10 PM
سلام
من توی پاراگراف اول تجربه کاری و تحقیقامو گفتم و توی پاراگراف سوم گفتم به این بحث علاقه دارم و میخام باهاتون کار دارم...حالا باید بگم فاند ra میخام؟

سليقه اييه. برخي همون اول ميگن. برخي ترجيح ميدن تو ايميل 2 به بعد بپرسن. اگر بنا به رزومه احتمال خونده شدن ايميل اول رو كم ميبينيد تو اولي بپرسيد چون ممكنه به دومي اصلا جواب ندن اما اگر رزومه اتون عاليه ديگه با خودتونه. شادزي

titi_lotfi
September 29th, 2013, 06:04 AM
بار اول چقدر طول كشيد تا جواب دادن؟ اگر خيلي طولاني شد منتظر نباشيد احتمال داره پروژه ي شما با كارشون همخواني نداشته. ولي اگر اصرار داريد 1-2 بار ديگه تماس بگيريد و جويا بشيد.شادزي

بار اول جواب نداد بعد دوباره فوروارد کردم جوابمو داد. الان چی باید براش بنویسم؟
ممنونم

elmira.akbari
September 29th, 2013, 01:23 PM
سلام به نظر شما تو ایمیلایی که به استادا میزنم راجه به پایان نامه فوق لیسانسم توضیح بدم یا اینکه تو رزومه یک پاراگراف راجع بش بگم!! یا اصلا هیچکدوم لازم نیست!
مرسی از راهنماییتون

simon
September 29th, 2013, 01:26 PM
بار اول جواب نداد بعد دوباره فوروارد کردم جوابمو داد. الان چی باید براش بنویسم؟
ممنونم

عذرخواهي كنيد كه دوباره مزاحم وقتشون ميشيد و بپرسيد فرصت كردند رزومه ي شما رو ببينند يا خير و در كل نظرشون چيه؟ تشويقتون ميكنند اپلاي كنيد. شادزي

simon
September 29th, 2013, 01:27 PM
سلام به نظر شما تو ایمیلایی که به استادا میزنم راجه به پایان نامه فوق لیسانسم توضیح بدم یا اینکه تو رزومه یک پاراگراف راجع بش بگم!! یا اصلا هیچکدوم لازم نیست!
مرسی از راهنماییتون

گفتن عنوان پايان نامه در رزومه كه خوبه. در ايميل هم در صورتيكه منطبق با سليقه ي استاد باشه ميتونه تاثير گذار باشه كه ايشون به مورد شما علاقمند شن و رزومه رو باز كنند و بخونند.شادزي

mehrjou
October 1st, 2013, 04:23 PM
سلام و خسته نباشید.
من اولین باری هست که می خوام برای یه استادی ایمیل بفرستم می خوام همراه پروپوزال و رزومه ام یه نامه cover هم بفرستم. میشه لطفاً منو راهنمایی کنید که این نامه cover چه ایراداتی داره.
ممنون می شم.

evil_tron
October 1st, 2013, 09:02 PM
دوستان اینکه آدم مقالش under review باشه وفقط abstract رو تو میل به استادا واسه اینکه با کارایی که انجام دادی آشنا شن پیوست کنه کاره خوبیه یا بده؟

malekpour_ir
October 1st, 2013, 09:10 PM
دوستان اینکه آدم مقالش under review باشه وفقط abstract رو تو میل به استادا واسه اینکه با کارایی که انجام دادی آشنا شن پیوست کنه کاره خوبیه یا بده؟

کار بدی نیست به شرط این که:
1- مقاله مستقیما مرتبط با زمینه کاری استاد باشه (وگرنه اصلا به چشم نمیاد)
2- محتوای کل ایمیل به علاوه abstract زیاد طولانی و خسته کننده نشه

در حالت کلی یکی از مهمترین مسائل برای استادا تجربه تحقیق کردن و مقاله نوشتن دانشجوه که از معدل خوب و ... هم مهمتره. برای همین این که نشون بدید این تجربه رو دارید کار مثبتیه. بدیهیه که اگر چیزی که میفرستید کیفیتش با سطح کاری اون استاد متناسب نباشه ممکنه تاثیر منفی بذاره.

موفق باشید

evil_tron
October 1st, 2013, 09:40 PM
کار بدی نیست به شرط این که:
1- مقاله مستقیما مرتبط با زمینه کاری استاد باشه (وگرنه اصلا به چشم نمیاد)
2- محتوای کل ایمیل به علاوه abstract زیاد طولانی و خسته کننده نشه

در حالت کلی یکی از مهمترین مسائل برای استادا تجربه تحقیق کردن و مقاله نوشتن دانشجوه که از معدل خوب و ... هم مهمتره. برای همین این که نشون بدید این تجربه رو دارید کار مثبتیه. بدیهیه که اگر چیزی که میفرستید کیفیتش با سطح کاری اون استاد متناسب نباشه ممکنه تاثیر منفی بذاره.

موفق باشیدزمینه کاری که کاملا یکیه و اینکه پیوست میکنم نه که مستقیم تو میل منظورم بیشتر رو این مسئله بود که یه وقت بهشون بر نخوره که چرا فقط ابسترکت ونه کامل مفاله آخه تا زمانی که چاپ نشه من که نمیتونم کاملش و به کسی بدم که:(

saranik
October 1st, 2013, 09:47 PM
با سلام

دو تا راهنمایی میخواستم. اول اینکه یکی از دوستان من یه جواب خوب از تگزاس گرفت و در یکی از ایمیل هایی که رد و بدل کرده بود میخواست راجع به اینکه فاند بهش تعلق میگیره بپرسه ولی اشتباها گفته بود اسکولار شیپ. متن میلی که استاد براش زده بود اینه:

Dear xxxxxx,

Thank you for your patience, I know that translating is difficult.
I'm afraid there has been a misunderstanding. I have NOT offered you a scholarship and I have NOT offered you financial aid. I'm sorry if you got that impression. I have re-read my prior e-mails below and don't know where you got that impression.
Any decisions on admission and financial aid (money) are made after the student applies to the program. Applicants with high GRE scores and good grades are sometimes awarded a scholarship, but this is 1 student out of 20.
Again, I'm sorry for the misunderstanding. I know you must have questions. Please ask and I will try to keep my answers direct.

Best regards,

میخواستم ببینم یه متن پشنهادی خوب دارید که بهش بگه منظورش RA/TA بوده و اشتباه منظورشو گفته؟

دوم اینکه اگه یه جواب مناسب از یه استاد کانادایی گرفته باشیم و بعد دیگه استاد جواب میلا رو نده چی میتونیم براش بزنیم که دوباره سر صحبت باز شه؟

خیلی ممنون از وقتی که میزارید

malekpour_ir
October 2nd, 2013, 07:22 AM
زمینه کاری که کاملا یکیه و اینکه پیوست میکنم نه که مستقیم تو میل منظورم بیشتر رو این مسئله بود که یه وقت بهشون بر نخوره که چرا فقط ابسترکت ونه کامل مفاله آخه تا زمانی که چاپ نشه من که نمیتونم کاملش و به کسی بدم که:(

پس از اون نظر نگران نباش. احتمالا خوشحال هم بشه که به طور خلاصه تر مطرح کردی. اگر براش جالب باشه قطعا راجع بهش سوال خواهد کرد و در اون صورت ترجیحا بهتره که حساسیت به خرج ندی و مقاله رو ارسال کنی یا جزییاتش رو توضیح بدی. (من دیدم که در این موارد با واترمارک DRAFT مقاله رو میفرستن) اما درکل هر شانس پذیرشی رو به خاطر این مسائل از دست نده.

موفق باشی

malekpour_ir
October 2nd, 2013, 07:36 AM
با سلام

دو تا راهنمایی میخواستم. اول اینکه یکی از دوستان من یه جواب خوب از تگزاس گرفت و در یکی از ایمیل هایی که رد و بدل کرده بود میخواست راجع به اینکه فاند بهش تعلق میگیره بپرسه ولی اشتباها گفته بود اسکولار شیپ. متن میلی که استاد براش زده بود اینه:

Dear xxxxxx,

Thank you for your patience, I know that translating is difficult.
I'm afraid there has been a misunderstanding. I have NOT offered you a scholarship and I have NOT offered you financial aid. I'm sorry if you got that impression. I have re-read my prior e-mails below and don't know where you got that impression.
Any decisions on admission and financial aid (money) are made after the student applies to the program. Applicants with high GRE scores and good grades are sometimes awarded a scholarship, but this is 1 student out of 20.
Again, I'm sorry for the misunderstanding. I know you must have questions. Please ask and I will try to keep my answers direct.

Best regards,

میخواستم ببینم یه متن پشنهادی خوب دارید که بهش بگه منظورش RA/TA بوده و اشتباه منظورشو گفته؟

دوم اینکه اگه یه جواب مناسب از یه استاد کانادایی گرفته باشیم و بعد دیگه استاد جواب میلا رو نده چی میتونیم براش بزنیم که دوباره سر صحبت باز شه؟

خیلی ممنون از وقتی که میزارید

سلام
اول اینو بگم که همین که این استاد وقت گذاشته و این جواب شفاف رو داده نشانه مثبتیه. البته این استاد مشخص کرده که قبل از معلوم شدن وضعیت پذیرش شما هیچ فاندی پیشنهاد نخواهد کرد (پس شما جواب خودتون رو میدونید و لازم نیست دوباره بپرسید) دلیل این که استادها اینطوری جواب میدن متعدده. گاهی اوقات در صورت قبولی فاند سال اول توسط دانشگاه تامین میشه و اساتید نمیخوان با دادن RA از جیب خودشون خرج کنن و ترجیح میدن دانشجوهاشون یک سال روی TA یا Fellowship باشند. به هر صورت این استاد اگر به شما جواب خوبی داده قطعا روی اپلیکیشن شما نظر مثبت خواهد داد که در قبولی شما موثره. پیشنهاد می کنم فقط یک ایمیل بزنید که مشخص کنه شما دچار سوتفاهم نشدید و فقط میخواستید بدونید چقدر شانس دارید و الان هم متوجه شدید و خیلی نایس (;)) تشکر کنید.

در مورد اون استاد کانادایی هم صادقانه عرض کنم که شما اگر جواب خوب داشتید، صرفا سر صحبت رو به هر ترتیبی باز کردن کار مفیدی نیست. خیلی از استادها وقتی یک بار جواب می دن اسم شما یا ایمیل شما رو علامت میزنن و در زمان بررسی اپلیکیشن ها بعدا به لیست خودشون برمی گردن و ممکنه در این میان ایمیل ها رو جواب ندن که خیلی علامت بدی هم نیست. البته تا اون جواب خوب چقدر "خوب" باشه. تجربه شخصی: من به استادی ایمیل زدم و جواب خوبی داد و مصاحبه ای هم کردیم. بعد تا 3 ماه بعد هیچ جوابی نداد و فقط نزدیکی بررسی اپلیکیشن ها گفت که در حال بررسی هستند و آخرش هم از دانشگاه خبر رسید که قبول شدید و فاند سال اول TA هست. (این در واقع برای استاد هم یک برد محسوب میشه که از منابع دانشگاه استفاده کنه)

پ.ن. همه اینها بر طبق تجربه شخصی خودم و دوستانم بود و وحی منزل نیست

هر دو موفق باشید

Leyla_Bahari
October 2nd, 2013, 09:26 AM
سلام به همه
من برای پاییز 2014 در پی گرفتن پذیرش هستم. با توجه به اینکه نمرات زبانم (TOEFL,GRE General) اواخر آذر آماده میشن، به نظرتون چه زمانی برای تماس با اساتید مناسب تره؟
ددلاین چند دانشگاهی که مورد نظرم هستن حدود بهمن و اسفند هست. اگر همون اواخر آذر ایمیل بازی ها رو انجام بدم تا نمره ی زبانم هم مشخص باشه بهتر نیست؟
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

simon
October 2nd, 2013, 11:46 AM
سلام به همه
من برای پاییز 2014 در پی گرفتن پذیرش هستم. با توجه به اینکه نمرات زبانم (TOEFL,GRE General) اواخر آذر آماده میشن، به نظرتون چه زمانی برای تماس با اساتید مناسب تره؟
ددلاین چند دانشگاهی که مورد نظرم هستن حدود بهمن و اسفند هست. اگر همون اواخر آذر ایمیل بازی ها رو انجام بدم تا نمره ی زبانم هم مشخص باشه بهتر نیست؟
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون

الانم زمان بدي نيست. ميتونن صبر كنند تا جواب نمرات زبان بياد.شادزي

evil_tron
October 2nd, 2013, 01:41 PM
دوستان یه سوال اینکه تو نامت و cv بزنی دنبال phdیا MS استادها نمیگن این خودش هنو تکلیفش با خودش معلوم نی وتاثیر منفی بزاره؟

یا اینکه جفتشو بگیم بهتره چون ممکنه یکی و بخواد اون یکی رو نه؟بعدم من شنیدم اگه بگی MS استاد ممکنه فک کنه دوسالدیگه بعد Ms ول کنی بری دنباله یه استاد دیگه؟:-؟
از راهنماییهاتون پیشاپیش ممنونم

kamikamran
October 2nd, 2013, 03:14 PM
سلام
وقتی استاد ایمیل اپلای ما رو به Graduate coordinator میفرسته و ما رو باخبر میکنه، یهنی چی؟ نشونه خوبیه یا اینکه شاید عادی باشه؟

glasshouse
October 2nd, 2013, 09:55 PM
دوستان یه سوال اینکه تو نامت و cv بزنی دنبال phdیا MS استادها نمیگن این خودش هنو تکلیفش با خودش معلوم نی وتاثیر منفی بزاره؟

یا اینکه جفتشو بگیم بهتره چون ممکنه یکی و بخواد اون یکی رو نه؟بعدم من شنیدم اگه بگی MS استاد ممکنه فک کنه دوسالدیگه بعد Ms ول کنی بری دنباله یه استاد دیگه؟:-؟

من خودم خیلی وارد نیستم ولی هم خواهرم و هم برادرم همینو نوشتن و جفتشون پی اچ دی پذیرفته شدن با بهترین فاند. جملشون این بود که منم تو ایمیلم نوشتم، به نظر من مشکلی نداره
I am so interested in joining your research group as a Ph.D. (or even second Master’s) student

simon
October 2nd, 2013, 11:46 PM
سلام
وقتی استاد ایمیل اپلای ما رو به Graduate coordinator میفرسته و ما رو باخبر میکنه، یهنی چی؟ نشونه خوبیه یا اینکه شاید عادی باشه؟

اونهايي كه من ديدم هدفشون اين بوده بگن از طريق دانشگاه اپلاي كن و اگر پذيرفته شدي براي مذاكره بيا.شادزي

simon
October 2nd, 2013, 11:48 PM

منم با دوستمون موافقم. موردي نداره.برخي خودشون پيشنهاد ميدن. به كسي كه دكتري خواسته ارشد و بالعكس به كسي كه ارشد خواسته دكتري. شادزي

nimra7891
October 3rd, 2013, 01:08 AM
سلام
دوستان من به کلی دارم قید ایمیل زدن رو میزنم! کلی ایمیل زدم، میتونم بگم زیر 3 درصد جواب دادن، و تقریبا 0 درصد (فقط یکی) منفی جواب نداد! (توجه کنید که خیلی هم امیدوار کننده و مثبت نبود!) متن و فرمت و سابجکت و ... رو با چند نفری چک کردم، موردی نداشت، چندین بار هم از نمونه ایمیل چند نفری از آشناها که رفته بودن استفاده کردم --- هیچی به هیچی. خبری نشد که نشد
مقایسه هم میکنم رزومه بدی ندارم! معدل بالای 17 از شریف(لیسانس)، تافل 102 .جی آر ای (کوانت) کامل! بیشتر از 3 سال سابقه کار غیر تحقیقاتی! یه کنفرانس بین المللی تو ترکیه و چند تا مورد دیگه!
در عجبم که باید چی کار کنم. 3-4 تا جا که چه استادا جواب دادن چه ندادن اپلای میکنم، ولی سوالم اینه که: چرا آخه؟؟؟ اینقد من بدشانسم؟!! اینجوری پذیرش و فاندم بگیرم بازم به احتمال زیاد هواپیمام سقوط میکنه آخر کاری تویه جزیره لم یزرع!!
سوای این غرغرها، به نظرتون ارزششو داره (یا اصن ممکنه؟!) یه روز پاشم برم دانشگاه ببینم به من فارغ التحصیل هم ایمیل میدن یا نه؟! شاید دلیل اینکه جواب نمیگیرم این باشه که با جیمیل میزنم! (ولی خیلی هارو میدونم که با یاهو و جیمیل ایمیل زدن و جواب گرفتن!)

majidi123
October 3rd, 2013, 09:57 AM
سلام
دوستان من به کلی دارم قید ایمیل زدن رو میزنم! کلی ایمیل زدم، میتونم بگم زیر 3 درصد جواب دادن، و تقریبا 0 درصد (فقط یکی) منفی جواب نداد! (توجه کنید که خیلی هم امیدوار کننده و مثبت نبود!) متن و فرمت و سابجکت و ... رو با چند نفری چک کردم، موردی نداشت، چندین بار هم از نمونه ایمیل چند نفری از آشناها که رفته بودن استفاده کردم --- هیچی به هیچی. خبری نشد که نشد
مقایسه هم میکنم رزومه بدی ندارم! معدل بالای 17 از شریف(لیسانس)، تافل 102 .جی آر ای (کوانت) کامل! بیشتر از 3 سال سابقه کار غیر تحقیقاتی! یه کنفرانس بین المللی تو ترکیه و چند تا مورد دیگه!
در عجبم که باید چی کار کنم. 3-4 تا جا که چه استادا جواب دادن چه ندادن اپلای میکنم، ولی سوالم اینه که: چرا آخه؟؟؟ اینقد من بدشانسم؟!! اینجوری پذیرش و فاندم بگیرم بازم به احتمال زیاد هواپیمام سقوط میکنه آخر کاری تویه جزیره لم یزرع!!
سوای این غرغرها، به نظرتون ارزششو داره (یا اصن ممکنه؟!) یه روز پاشم برم دانشگاه ببینم به من فارغ التحصیل هم ایمیل میدن یا نه؟! شاید دلیل اینکه جواب نمیگیرم این باشه که با جیمیل میزنم! (ولی خیلی هارو میدونم که با یاهو و جیمیل ایمیل زدن و جواب گرفتن!)
دوست عزیز
شما درصد جواب ها رو بیان کردی خوب بود تعداد ایمیلهایی که زدید رو هم می گفتید. اگر بیشتر از 1000 تا ایمیل زدید و 1 مورد جواب غیر منفی گرفتید شاید بتونید بگید بدشانسید!
در اینکه در پروسه اپلای شانس دخیل هست تردیدی در اون نیست. اما اگر دانشگاههایی که بهشون ایمیل می زنید در حد رزومتون هستند و استادها پوزیشن خالی دارند تعداد زیاد ایمیل بدون جواب یعنی یکجای کار می لنگه!
نمی دونم برای هر استادی ایمیل جدا می نویسید یا یک تمپلیت دارید و اونو برای همه می فرستید، توصیه می کنم گزینه اول رو در پیش بگیرید. ان شاالله جواب های بهتری در آینده بگیرید.

موفق باشید.

Black_Horses
October 5th, 2013, 11:21 AM
سلام دوستان
اگر کسی بخواد زمینه ی کاریشو عوض کنه چجور باید استاد رو متقاعد کنه که به اون موضوع واقعاً علاقه منده و میتونه از پسش بر بیاد؟ من خودم علت علاقمو میگم و اشاره میکنم به سابقه فعالیت های تحقیقاتیم. ولی تا الان اونجور که میخواستم جواب نداده... ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

azadr
October 6th, 2013, 12:27 PM
سلام.
وقتی که می خواییم اولین ایمیل رو برای استادا بفرستیم که رزومه هم طبیعتاً Attachشده، Boddy email باید شامل چه اطلاعاتی باشه؟

lazla
October 7th, 2013, 12:57 AM
به نظر شما از کی بهتره با استاد ارتباط بیدا کرد. من الان ترم 6 هستم!!!!

Context
October 7th, 2013, 01:29 AM
به نظر شما از کی بهتره با استاد ارتباط بیدا کرد. من الان ترم 6 هستم!!!!

6 ماه قبل از ددلاین

halcyon
October 7th, 2013, 03:21 PM
کسی جواب نمی ده؟

دوست من

در تاپیک مرتبط سوالتان را مطرح کنید.
پاسخ کوتاه:
معرفی مختصر
اشاره به علاقه مندی مشترک
درخواست

QLadyQ
October 7th, 2013, 10:56 PM
دوستان یک استاد ایرانی به من گفت که :if you happen to go there, please give my best regards to him بعد الان من می خوام بگم که بله حتما سلام می رسونم ، چه جمله ای بگم به نظرتون بهتره؟ که مال خودشو تکرار نکرده باشم؟ مرســــــــــــــــــــــ ــي!:rolleyes:

azadr
October 8th, 2013, 01:07 PM
سلام. به نظرتون اگه توی ایمیل به استاد برای اولین بار بعضی از اطلاعات رو Bold کنیم بده؟ حالت بی ادبی نداره ؟ :دی

Context
October 8th, 2013, 01:24 PM
سلام. به نظرتون اگه توی ایمیل به استاد برای اولین بار بعضی از اطلاعات رو Bold کنیم بده؟ حالت بی ادبی نداره ؟ :دی

نظر شخصی... متن کوتاه اما پر محتوا بنویسید. سعی کنید در کوتاه ترین جملات منظورتون رو بیان کنید و کلمات کلیدی رو بگین. نیازی به بلد کردن نیست. حتی به نظر من کار جالبی هم نیست.

ghlobe
October 8th, 2013, 06:32 PM

چرا کار نامناسبی است.

ghlobe
October 8th, 2013, 06:32 PM
دوستان یک استاد ایرانی به من گفت که :if you happen to go there, please give my best regards to him بعد الان من می خوام بگم که بله حتما سلام می رسونم ، چه جمله ای بگم به نظرتون بهتره؟ که مال خودشو تکرار نکرده باشم؟ مرســــــــــــــــــــــ ــي!

Sure I will. thank you.

ARMER
October 9th, 2013, 03:31 AM
سلام. آقا من با یه استاد از یه دانشگاه تماس گرفتم. اونم گفت خوب من دانشجو می خوام کارنامه هات رو بفرست.منم فرستادم بعد اون گفت من دانشگاه کارشناسیت رو نمیشناسم پس ریسک نمی کنم و نمی گیرم. بعد من بهش گفتم از دانشجو های ایرانیت بپرس.گفت باشه و بعدا جوابتو میدم.
خوب حالا دو سوال دارم

با توجه با اینکه من در دانشگاه خوبی در کارشناسی درس خوندم به نظرتون بهش چطوری بفهمونم؟
در برابر موارد مشابه این مشکل چه کار باید کرد؟

Aamiri67
October 10th, 2013, 12:32 PM
سلام من دانشجوی سال آخر ارشد هستم میشه به اساتید ایمیل زد و درباره موضوع پایان نامه ازشون مشورت گرفت؟اصلا این کار مرسومه؟ بعدا همین رو بهانه ای برای ادامه تو دکترا قرار داد؟

Saaaaam
October 10th, 2013, 12:37 PM
سلام من دانشجوی سال آخر ارشد هستم میشه به اساتید ایمیل زد و درباره موضوع پایان نامه ازشون مشورت گرفت؟اصلا این کار مرسومه؟ بعدا همین رو بهانه ای برای ادامه تو دکترا قرار داد؟

والا اگر موضوع خاستی مد نظر شماست و استادی در ان مورد سراق داری بد نیست راهنمایی بگیری کما اینکه من برای پایانامه خودم از استادهایی در سویس و امریکا کمک گرفتم بنده های خدا کلی فایل اکسل و مقاله برام فرستادن ایرانی هاش اینقدر معرفت ...داشتن!

Tarkan78
October 10th, 2013, 01:14 PM

You can ask a few questions not more! Since they have not enough time

wot
October 10th, 2013, 01:25 PM

در صورتی که موضوع پایان نامه شما کاملا منطبق بر زمینه کاری استاد هست بله. اما معمولا بعیده که این طور منطبق باشه.
معمولا در ایران اساتید خودشون موضوع رو انتخاب می کنند و دست دانشجو نیست. اما اگر این اجازه رو دارید که خودتون انتخاب کنید پیشنهاد می کنم یک استادی پیدا کنید و باهاش مشورت کنید. در طول مدت انجام هم به مکاتبه ادامه بدید. اینطوری می تونید خودتون رو به اون بشناسونید و دلیل خوبی برای پذیرش دکترا خواهد بود. فقط دقت کنید موضوع رو طوری انتخاب کنید که در زمینۀ علاقه استاد مورد نظر باشه. به علاوه سعی کنید در خلال مکاتبه ها راجع به دکترا هم صحبت کنید که خدایی نکرده آخر کار یه دفعه بهتون نگه که امسال اصلا تصمیم نداره دانشجو بگیره.

wot
October 10th, 2013, 01:30 PM
سلام دوستان
اگر کسی بخواد زمینه ی کاریشو عوض کنه چجور باید استاد رو متقاعد کنه که به اون موضوع واقعاً علاقه منده و میتونه از پسش بر بیاد؟ من خودم علت علاقمو میگم و اشاره میکنم به سابقه فعالیت های تحقیقاتیم. ولی تا الان اونجور که میخواستم جواب نداده... ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

شما باید در مورد چیزی که می خواید علاقتون رو نشون بدید شروع به خوندن مقالات 2012 و 2013 کنید. به عبارت دیگه باید کامل با موضوع جدید خودتون آشنا باشید و در مورد اون توی ایمیل صحبت کنید. به علاوه بهتره چند ایده هم در مورد اونا داشته باشید و از اونا تو ایمیل بگید.
در نهایت تیر خلاصی شما اون خواهد بود که مقالات اخیر استاد رو خوب بخونید و اونا رو نقد کنید. توجه کنید که معمولا اساتید مناسب و با ارزش از این کار بدشون نمیاد که کارشون نقد بشه و گفته بشه که اگه فلان کار رو انجام داده بودید بهتر بود. فقط توجه کنید که همین طوری رو هوا نگید. با دلیل و استدلال و همجنین ارجاع به مقالات دیگه نشون بدید که چرا کار پیشنهادی شما مناسب تر هست.

wot
October 10th, 2013, 01:32 PM
سلام.
وقتی که می خواییم اولین ایمیل رو برای استادا بفرستیم که رزومه هم طبیعتاً Attachشده، Boddy email باید شامل چه اطلاعاتی باشه؟

باید از دلیل اینکه ایمیل زدید صحبت کنید. در این ایمیل باید بگید چرا می خواین با این استاد کار کنید و به طور مختصر مهمترین قابلیت هاتون رو بگید.
به عبارت دیگه متن ایمیل معمولا انگیزه شما رو نشون می ده. شما می تونید انگیزه خودتون رو با نشون دادن اطلاعاتتون راجع به موضوع کاری استاد و همچنین اطلاع از مقالات اخیر استاد مربوطه نشون بدید.

wot
October 10th, 2013, 01:35 PM
سلام

بستگی داره که در ادامه چی نوشته باشه.
مثلا اگر فقط همینه به احتمال زیاد فقط یه Template به شما جواب داده.
اما مثلا ممکنه بنویسه وقتی Status اپلیکیشن شما به فلان تبدیل شد به من خبر بدید تا برم پروندتون رو بگیرم. این مورد خوبی هست به ارتباط با اون استاد ادامه بدید.

wot
October 10th, 2013, 01:37 PM
سلام

ترجیحا راجع به این مورد صحبت نکنید. چون به طور معمول تمامی پزیشن های دکترا فاند دارند. بعد از اینکه از یکی از این اساتید جواب مناسب گرفتید، می تونید در ایمیل دوم و یا سوم بگید که از لحاظ Financial کارکردن به عنوان دانشجوی شما چطوری هست.

QLadyQ
October 10th, 2013, 11:37 PM
دوستان من یک مشکلی دارم که احساس می کنم قبلا هم در فروم مطرح شده، به خاطر تکرار عذرخواهی می کنم..

من تافلم 96 شده(speaking:26) ... دو تا دانشگاه مورد علاقه ام(Wisconsin و Cincinnati) در اولین ایمیل جواب خوب گرفتم...یعنی جای خالی دارن در زمینه ی من و خیلی تشویقم کردن. هر دو تافل min100 می خوان،

حالا به نظرتون کلا مدارکمو بررسی نمی کنن در صورت اپلای؟ آیا سابقه داره که استادا 4 نمررو چشمپوشی کنن؟ .... به نظرتون چه موقعی این موضورو با استادم مطرح کنم وچه طوری؟
متشکرم:)

Mechatronic
October 11th, 2013, 04:39 AM
دوستان من یک مشکلی دارم که احساس می کنم قبلا هم در فروم مطرح شده، به خاطر تکرار عذرخواهی می کنم..

من تافلم 96 شده(speaking:26) ... دو تا دانشگاه مورد علاقه ام(Wisconsin و Cincinnati) در اولین ایمیل جواب خوب گرفتم...یعنی جای خالی دارن در زمینه ی من و خیلی تشویقم کردن. هر دو تافل min100 می خوان،

حالا به نظرتون کلا مدارکمو بررسی نمی کنن در صورت اپلای؟ آیا سابقه داره که استادا 4 نمررو چشمپوشی کنن؟ .... به نظرتون چه موقعی این موضورو با استادم مطرح کنم وچه طوری؟

توی امریکا معمول نیست که استاد در مورد این موارد نظر قطعی بده؛ مگر اینکه خود استاد عضو کمیتۀ تصمیم گیر باشه. بهتره از مسئول مستقیم این مورد بپرسید. هر دپارتمانی (حداقل) یک نفر از استادهاش مسئول مستقیم پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی هست.

ضمناً نمرۀ اسپیکینگ شما برای دستیار آموزشی شدن خوبه. اگه نمرۀ رایتینگتون هم خوبه (مثلاً بالای 23) حتماً به مسئول مربوطه ای میل بزنید و تلاش کنید که چشم پوشی کنند. احتمالش هست.

Tarkan78
October 12th, 2013, 11:31 PM

نبايد مشكلي باشه. با استاد مطرح كنيد. اگه بخوان ميتونن تا 10 نمره را هم برات رديف كنن. نگران نباشيد. به اساتيد الان بگيد كه نمرم كمي بد شده كمكت ميكنن

s_jalini
October 14th, 2013, 03:04 PM
سلام
من چند وقته با استادی مکاتبه میکنم و خیلی هم از رزومم راضی بوده. این دفعه در مورد فاند بهش گفتم:
Another thing I should ask you about is that if I am accepted, would there be any funding or assistantships available for my studies or not.
و ایشون هم گفتن:
We do have Graduate Teaching Assistantships. We also have fellowships for exceptional applicants - see "Graduate Council Fellowships" under ....... for more details. There is also the chance that there will be research grant support.

شاید سوال من خیلی کلی بوده یا شاید ایشون فاند نداره ولی به هر حال من تا از بورسیه مطمئن نباشم نمیتونم برم... حالا به نظرتون چطوری مشکلمو بهش بگم؟ اگر بگم نمیخوره تو ذوقش؟ در ضمن ایشون خودش عضو انجمنی که برای فاند دانشجویان تصمیم میگیرن هم هست.

mahsuli
October 14th, 2013, 03:40 PM
سلام
من به یکی از استادا ایمیل زدم بعد از معرفی خودمو علایقم سوالی که ازش پرسیدم دقیقا این بود:
Inasmuch as I read … , it would be really appreciated if you inform me about your plan to select a postgraduate student for your future research.
ولی فقط واسم چند تا لینک در مورد مدارک لازم برای اپلای و بورس و... فرستاده اصلا هیچ اشاره ای نکرده که منو قبول میکنه یا نه. به نظرتون سوالم مشکل داشته؟یا مشکل از جای دیگس؟

mahsuli
October 14th, 2013, 05:00 PM
راستی یادم رفت بگم، آخر ایمیلش اینو نوشته بود:
In order to enroll in a thesis degree (ME or PhD) you must have a Bachelors degree with 1st or 2nd class honours (in a relevant discipline) or a postgraduate certificate/ diploma or masters degree. Thesis degrees require a supervisor to be arranged before enrolment. If coming from a Bachelors degree (without honours) students need to complete a Postgraduate Certificate in Engineering first and obtain at least a B average.

Mechatronic
October 14th, 2013, 07:47 PM
سلام
من به یکی از استادا ایمیل زدم بعد از معرفی خودمو علایقم سوالی که ازش پرسیدم دقیقا این بود:
Inasmuch as I read … , it would be really appreciated if you inform me about your plan to select a postgraduate student for your future research.
ولی فقط واسم چند تا لینک در مورد مدارک لازم برای اپلای و بورس و... فرستاده اصلا هیچ اشاره ای نکرده که منو قبول میکنه یا نه. به نظرتون سوالم مشکل داشته؟یا مشکل از جای دیگس؟

کمی واضح تر سؤال بپرس. اینکه بگی پلن شما چیه تا حدودی کلی هست. specified سؤال بپرس.

Mechatronic
October 14th, 2013, 07:48 PM
سلام
من چند وقته با استادی مکاتبه میکنم و خیلی هم از رزومم راضی بوده. این دفعه در مورد فاند بهش گفتم:
Another thing I should ask you about is that if I am accepted, would there be any funding or assistantships available for my studies or not.
و ایشون هم گفتن:
We do have Graduate Teaching Assistantships. We also have fellowships for exceptional applicants - see "Graduate Council Fellowships" under ....... for more details. There is also the chance that there will be research grant support.

شاید سوال من خیلی کلی بوده یا شاید ایشون فاند نداره ولی به هر حال من تا از بورسیه مطمئن نباشم نمیتونم برم... حالا به نظرتون چطوری مشکلمو بهش بگم؟ اگر بگم نمیخوره تو ذوقش؟ در ضمن ایشون خودش عضو انجمنی که برای فاند دانشجویان تصمیم میگیرن هم هست.

کمی تا قسمتی جمله بندیت باید بهتر بشه؛ خصوصاً گرامری. ضمناً، شما خیلی کلی از ساپورت های مالی پرسیدی اون هم کلی گفته. باید بپرسی خودش شخصاً چه کمکی به دانشجوهای خودش میکنه اعم از RA یا TA یا سایر موارد. دقیق تر سؤال کن. :)

mahsuli
October 14th, 2013, 08:59 PM
کمی واضح تر سؤال بپرس. اینکه بگی پلن شما چیه تا حدودی کلی هست. specified سؤال بپرس.
چطوری دوباره بهش ایمیل بزنم؟ اینطوری شروع کنم خوبه؟
Dear professor …
Actually I wanted to know if you accept me as a M.Sc. student in your research group.
یعنی همین یه جمله کافیه؟

Tarkan78
October 14th, 2013, 11:37 PM
سلام
و ایشون هم گفتن:

دوست گرامي مشكلت را تا الان مطرح كردي ايشون هم كه گفتن ما TA-assistantship داريم خوب ديگه چي ميخواي؟
مشكلت فانده كه با تي اي برطرف ميشه. ضمنا در نوشتن ايميل هات يكم دقت كن متن هاي قشنگتري بهش بفرستي
شاد باشي

Tarkan78
October 14th, 2013, 11:40 PM
سلام
سلام
مشكل از ايميل شماست. از ايشون در ارتباط با برنامه تحقيقاتي گفتي اونم گفته فعلا اين چندتا لينك را ببين آشنا شو
شما سوالت را رك بگو، بگو براي من با شرايطي كه دارم فاندي تعلق ميگيره يا نه
در پناه راستي

h_hosseinioun
October 14th, 2013, 11:58 PM
سلام.
من نامه زیر رو تهیه کردم برای ارسال به اساتید.
خواستم نظر شما رو هم در موردش بدونم.
I am graduated in Master of Science from Sharif University of Technology, International Campus, Kish, Iran. I am really interested in continuing my studies from fall 2014.
Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on software evolution, software architecture and modeling. I am interested in your work on software architecture and modeling and I have done some related research during my bachelor and master studies. My dissertation topic was: “Business Process Based-Modeling of Enterprise Communication Networks”. The focus of my master dissertation was designing communication networks, based on business processes and software system architecture in organizations. The paper based on the research is still under work and I plan to finish it by the end of the year.
I have a background in teaching the courses in Software Engineering for 2 years as lecturer and 3 years as teacher assistant during the period of my bachelor and master studies. I have experience working with UML tools such as the “IBM Rational Rose” and the “Sparx Systems Enterprise Architecture” during my study and lectures, as well as my professional working carrier.
My CV including more specific information on my background is attached to this cover letter. I am excited to be a part of the PhD program, and I am looking forward to hearing your opinion regarding my application and chances of being a part of your team.
Sincerely yours
XXXXXXX

Mechatronic
October 15th, 2013, 02:21 AM
سلام.
من نامه زیر رو تهیه کردم برای ارسال به اساتید.
خواستم نظر شما رو هم در موردش بدونم.
I am graduated in Master of Science from Sharif University of Technology, International Campus, Kish, Iran. I am really interested in continuing my studies from fall 2014.
Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on software evolution, software architecture and modeling. I am interested in your work on software architecture and modeling and I have done some related research during my bachelor and master studies. My dissertation topic was: “Business Process Based-Modeling of Enterprise Communication Networks”. The focus of my master dissertation was designing communication networks, based on business processes and software system architecture in organizations. The paper based on the research is still under work and I plan to finish it by the end of the year.
I have a background in teaching the courses in Software Engineering for 2 years as lecturer and 3 years as teacher assistant during the period of my bachelor and master studies. I have experience working with UML tools such as the “IBM Rational Rose” and the “Sparx Systems Enterprise Architecture” during my study and lectures, as well as my professional working carrier.
My CV including more specific information on my background is attached to this cover letter. I am excited to be a part of the PhD program, and I am looking forward to hearing your opinion regarding my application and chances of being a part of your team.
Sincerely yours
XXXXXXX

کلماتی که به نظر من باید اصلاح بشه یا ساختار جمله روی اونها باید ویرایش بشه، قرمز شدند.

توصیه میکنم که با ارسال این متن، شانس خودتونو نسوزونید! این متن باعث گریز استاد مورد نظرتون میشه.

فراموش نکنید که در وهلۀ اول، مهارت ارتباط سازی ما از جانب استاد مد نظرمون مورد ارزیابی واقع میشه.

حتما زمان مناسب بگذارید و با کمک دوستان متخصص، ویرایش اساسی انجام بدید. اگر براتون مقدوره، از استاداتون هم میتونید کمک بگیرید.

موفق باشید.

Mechatronic
October 15th, 2013, 02:36 AM
سلام

راستی یادم رفت بگم، آخر ایمیلش اینو نوشته بود:
In order to enroll in a thesis degree (ME or PhD) you must have a Bachelors degree with 1st or 2nd class honours (in a relevant discipline) or a postgraduate certificate/ diploma or masters degree. Thesis degrees require a supervisor to be arranged before enrolment. If coming from a Bachelors degree (without honours) students need to complete a Postgraduate Certificate in Engineering first and obtain at least a B average.

Actually I wanted to know if you accept me as a M.Sc. student in your research group

کلماتی که توی نوشتۀ خودت قرمز کردم، یعنی اصلاح کن و جایگزین متین تر و وزین تر بگذار براش.
کلماتی که توی نوشتۀ استاده قرمز کردم، یعنی نکاتی که باید مدنظر داشته باشی.

پیشنهاد من اینه:

Dear Professor X,
Thank you for your attention. I would be appreciated if you let me know your assessment about my potentials to be admitted as your prospective graduate student.

ضمناً هیچوقت متن کامل نوشتار خودتو برای ویرایش توی هیچ فرومی نگذار؛ سعی کن متنی که می نویسی و برای استادها میفرستی، تا حد امکان منحصر به خودت باشه و به قول ...، مهر خودتو روی متن زده باشی :)

sarvazad
October 15th, 2013, 10:02 AM
ببخشيد من اشتباها اينو در قسمت جواب ندادن استادها نوشتم الات اينجا مينويسم كه صحيح تره
من براي مقطع دكترا ميخوام اقدام كنم.
اگر بخواهم در ايميلي كه ميزنم به استاد مطرح كنم كه من توانايي تامين هزينه تحصيل و زندگي رو دارم چي بايد بگم؟(يعني فاند و هيچي نمي خوام)
اصلا درسته اين كار؟
و آيا ميتونم بگم حتي حاضرم كمك استاد هم باشم و هزينه اي نمي خوام
سوال دومم اينه كه كدام كشورها پذيرش دكتراشون بيشتر مبتني بر نظر استاد هست (يعني بتونم استاد رو راضي كنم كارم راحت تر راه ميفته؟ چون هنوز امتحان ايلتس ندادم)
خيلي خيلي ممنونم ازتون كه من كم تجربه رو راهنمايي مي كنيد.

Saaaaam
October 15th, 2013, 10:19 AM
ببخشيد من اشتباها اينو در قسمت جواب ندادن استادها نوشتم الات اينجا مينويسم كه صحيح تره
اگر بخواهم در ايميلي كه ميزنم به استاد مطرح كنم كه من توانايي تامين هزينه تحصيل و زندگي رو دارم چي بايد بگم؟(يعني فاند و هيچي نمي خوام)
اصلا درسته اين كار؟
سوال دومم اينه كه كدام كشورها پذيرش دكتراشون بيشتر مبتني بر نظر استاد هست (يعني بتونم استاد رو راضي كنم كارم راحت تر راه ميفته؟ چون هنوز امتحان ايلتس ندادم)

دوست خوب فنلاند پذیرش گرفتن تا حد بسیار زیادی دست استاد هست و از خداشون هست که بورس ندن و شما با هزینه شخصی بری البته دانشگاه کلا رایگانه منظورم هزینه زندگی هست

sarvazad
October 15th, 2013, 10:34 AM
اصلا درسته اين كار؟

دوست خوب فنلاند پذیرش گرفتن تا حد بسیار زیادی دست استاد هست و از خداشون هست که بورس ندن و شما با هزینه شخصی بری البته دانشگاه کلا رایگانه منظورم هزینه زندگی هست

بسيار متشكرم از راهنماييتون . پس نوشتن اينكه هيچ كمكي نمي خوام ايرادي نداره؟ و اگر شما يا دوستان جمله محترمانه اي با اين مضمون دارند ممنون ميشم اينجا بذارن . متن كلي ايميلم رو آماده كردم اين جاش رو نمي دونم دقيقا چي بگم . باز هم ممنونم از توجهتون

Saaaaam
October 15th, 2013, 10:38 AM
بسيار متشكرم از راهنماييتون . پس نوشتن اينكه هيچ كمكي نمي خوام ايرادي نداره؟ و اگر شما يا دوستان جمله محترمانه اي با اين مضمون دارند ممنون ميشم اينجا بذارن . متن كلي ايميلم رو آماده كردم اين جاش رو نمي دونم دقيقا چي بگم . باز هم ممنونم از توجهتون

دوست عزیز نیازی نیست بگی فاند نمی خوام فقط با دانشگاه مکاتبه کن و با اساتید و بگو میخوای دکتری در مورد فلان موضوع زیر نظر ایشان درس بخونی خودشون کارات را درست می کنند

alpachino10
October 15th, 2013, 01:34 PM
دوستان آیا اساتیدی که با عنوان Research Professors توی یک دانشگاه هستن هم دانشجوی میگیرن؟

mokhteh
October 15th, 2013, 01:50 PM
دوستان آیا اساتیدی که با عنوان Research Professors توی یک دانشگاه هستن هم دانشجوی میگیرن؟
منم اولش فکر می کردم نمی گیرن...ولی وقتی به چند تاشون ایمیل زدم دیدم ظاهرا به صورت کاملا مستقل هم دانشجو می گیرن....

bahar_ees
October 15th, 2013, 05:14 PM
سلام
بچه ها من ازچندتااستاد جواب گرفتم که "رزومه خوبی دارید اما فاند نداریم اگه بدون فاند پذیرش میخواید مارو در جریان بذارید "
من جواب دادم سال اولو میتونم ساپورت کنم اما از سالهای بعد نه ، بنظرتون فاند داشت و اولش اینو گفت؟ در جواب این استادا چی بایدگفت؟یعنی پروندمش؟!!:confused:

Saaaaam
October 15th, 2013, 05:18 PM
سلام
بچه ها من ازچندتااستاد جواب گرفتم که "رزومه خوبی دارید اما فاند نداریم اگه بدون فاند پذیرش میخواید مارو در جریان بذارید "
من جواب دادم سال اولو میتونم ساپورت کنم اما از سالهای بعد نه ، بنظرتون فاند داشت و اولش اینو گفت؟ در جواب این استادا چی بایدگفت؟یعنی پروندمش؟!!:confused:

دوست عزیز کار بسیار درستی کردید در خارج از کشور انهم با این شرایط دلار می خوای چکار کنید رو در بایسی که نداریم میخوای بری اونجا درس بخونی و کارهای پژوهشی انجام بدی اگر وضع مالی ما خوب بود که دنبال بورس نبودیم

nassydocky
October 15th, 2013, 07:55 PM
من اين email رو نوشتم و خيلی ممنون ميشم اگه شما بتونين اشکالتش رو بهم بگين.

Dear Professor XXX,

I am a M.Sc. Candidate in the department of Statistical Sciences of the University of XXX. Before joining the University of XXX, I obtained a M.A.Sc. degree from the Electrical and Computer Engineering department of the University of YYY under the supervision of Prof. YYY and Prof. YYY. My thesis was on YYY. The results were submitted to YYYin July 2013. Currently, I am cooperating with Prof. XXX from the Management sciences department of University of YYY on the effects of speedup and readmission to the hospital in multi-class healthcare services. We are studying this issue from both an analytic and empirical point of view. The results have proven to be very interesting.

I am interested in the PhD in Operations Management program of your school and I would like to work with you during my doctoral studies. I would be appreciated if you let me know your assessment about my potentials to be admitted as your prospective graduate student. I have attached my CV and a copy of the paper I submitted to YYY to this email. I will send you a copy of my work on readmission as soon as I have the final draft.

For more information, you can visit my website:
XXXX

Thank you for your time,
Regards,
XXX

S03
October 15th, 2013, 08:15 PM
من اين email رو نوشتم و خيلی ممنون ميشم اگه شما بتونين اشکالتش رو بهم بگين.

Dear Professor XXX,

I am a M.Sc. Candidate in the department of Statistical Sciences of the University of XXX. Before joining the University of XXX, I obtained a M.A.Sc. degree from the Electrical and Computer Engineering department of the University of YYY under the supervision of Prof. YYY and Prof. YYY. My thesis was on YYY. The results were submitted to YYYin July 2013. Currently, I am cooperating with Prof. XXX from the Management sciences department of University of YYY on the effects of speedup and readmission to the hospital in multi-class healthcare services. We are studying this issue from both an analytic and empirical point of view. The results have proven to be very interesting.

I am interested in the PhD in Operations Management program of your school and I would like to work with you during my doctoral studies. I would be appreciated if you let me know your assessment about my potentials to be admitted as your prospective graduate student. I have attached my CV and a copy of the paper I submitted to YYY to this email. I will send you a copy of my work on readmission as soon as I have the final draft.

For more information, you can visit my website:
XXXX

Thank you for your time,
Regards,
XXX

خیلی توضیح اضافه دادید. قرار دادن اسم اساتید قبلیتون فایده ای نداره (مگه اینکه این افراد اونقدر در سطح دنیا شناخته شده باشن که از هر 20 نفر در رشته شما 19 نفر اسمشون رو بدون سرچ کردن بدونن). من توصیه می کنم همچین چیزی بنویسید:

Dear Professor X

I am a perspective PhD student in Operation Management program of your department and I'm interested in working with you. I was wondering if you could have a look at my CV to see if I'd be a good fit for your team?

I'm currently studying MSc in X at Uni of Y, and hold degrees of .... in ....

Best Regards,
XXX
website URL with links to papers

دقت کنید اون استاد بیشتر از 30 ثانیه فرصت برای کل ایمیل و رزومه و سایت و مقاله و ... شما نخواهد گذاشت٬ سعی کنید این زمان برای خوندن مطالب مفید و مهم سپری بشه نه لیست اساتید قدیمی شما و طولانی کردن متن برای ادب بیش از حد و ... . چیز زیاد هم به ایمیلتون اتچ نکنید. من حتی اتچ کردن CV رو هم توصیه نمی کنم و به نظرم بهتره در جایی مثل دراپ باکس آپلود کنید و لینکش رو قرار بدید.

sarvazad
October 16th, 2013, 02:16 AM
دوست عزیز نیازی نیست بگی فاند نمی خوام فقط با دانشگاه مکاتبه کن و با اساتید و بگو میخوای دکتری در مورد فلان موضوع زیر نظر ایشان درس بخونی خودشون کارات را درست می کنند

بازم ممنونم.
ازین بابت میگم چونکه مدرک زبان ندام اگر اعلام هم نکنم فاند نمی خوام احتمالا محلم نخواهند گذاشت. شاید بگم با هزینه خودم امیدم بیشتر باشه

12 سال کار تخصصی و مدیریت پروژه با بیمه دارم .یک ترم تدریس یک ترم تی ای.دو ریکام خوب. یک طرح پژوهشی رتبه یک استان با مدرک.دو سه تا مقاله داخلی. لیسانس دولتی 15.05 فوق دولتی 18.49 با تز نسبتا خوب .رشته هام نرم افزار و آی تی. مقاله درست حسابی ندارم.اروپا جز انگلستان که خیلی بالا بود تقریبا بقیه رو میتونم برم.(برای تحصیل و زندگی متاهلی با یک بچه کوچک تا ماهی 2500 دلار میتونم بدم بمدت چهار پنج سال)

Saaaaam
October 16th, 2013, 02:21 AM
بازم ممنونم.
ازین بابت میگم چونکه مدرک زبان ندام اگر اعلام هم نکنم فاند نمی خوام احتمالا محلم نخواهند گذاشت. شاید بگم با هزینه خودم امیدم بیشتر باشه

12 سال کار تخصصی و مدیریت پروژه با بیمه دارم .یک ترم تدریس یک ترم تی ای.دو ریکام خوب. یک طرح پژوهشی رتبه یک استان با مدرک.دو سه تا مقاله داخلی. لیسانس دولتی 15.05 فوق دولتی 18.49 با تز نسبتا خوب .رشته هام نرم افزار و آی تی. مقاله درست حسابی ندارم.اروپا جز انگلستان که خیلی بالا بود تقریبا بقیه رو میتونم برم.(برای تحصیل و زندگی متاهلی با یک بچه کوچک تا ماهی 2500 دلار میتونم بدم بمدت چهار پنج سال)

دوست خوبم والا نمره زبان اجباریه و بنظرم فنلاند برو که هم راحتتر اقامت بگیری هم هزینت تقریبا ماهی 1000 تا 1200 یورو میشه و استادام از خداشون شما رو بگیرن بورس راستش از سال دوم شاید بشه گرفت ولی بنظرم گزینه ا رزونتر و مناسب تری هست برای شما نیازی نیست بگی بورس نمی خوای حالا ترای کن بدن که بد
نیست
در مورد نمره زبان شاید باهات راه بیان استادا بخوان در فنلاند ممکنه بشه

Ukabed90
October 16th, 2013, 09:45 AM
خیلی توضیح اضافه دادید. قرار دادن اسم اساتید قبلیتون فایده ای نداره (مگه اینکه این افراد اونقدر در سطح دنیا شناخته شده باشن که از هر 20 نفر در رشته شما 19 نفر اسمشون رو بدون سرچ کردن بدونن). من توصیه می کنم همچین چیزی بنویسید:

Dear Professor X

I am a perspective PhD student in Operation Management program of your department and I'm interested in working with you. I was wondering if you could have a look at my CV to see if I'd be a good fit for your team?

I'm currently studying MSc in X at Uni of Y, and hold degrees of .... in ....

Best Regards,
XXX
website URL with links to papers

دقت کنید اون استاد بیشتر از 30 ثانیه فرصت برای کل ایمیل و رزومه و سایت و مقاله و ... شما نخواهد گذاشت٬ سعی کنید این زمان برای خوندن مطالب مفید و مهم سپری بشه نه لیست اساتید قدیمی شما و طولانی کردن متن برای ادب بیش از حد و ... . چیز زیاد هم به ایمیلتون اتچ نکنید. من حتی اتچ کردن CV رو هم توصیه نمی کنم و به نظرم بهتره در جایی مثل دراپ باکس آپلود کنید و لینکش رو قرار بدید.

یک سوال در مورد این سبک ایمیل ارسالی داشتم. با اینکهه متن ایمیل دوم کوتاهتر هست و برای استاد با تعداد متقاضی زیاد، خوب. ولی وقتی highlight های رزومه را در متن ایمیل نمینویسیم احتمال خوندن رزومه یه شدت افت می کنه. من ابتدا ایمیل کوتاهی مشابه بالا میدادم و تعداد جواب های دریافتیم بالا بود. اما از جواب ها مشخص بود که تعداد خیلی کمی رفتن CV را خوندند و سایتم و دیدن. بعد متن ایمیل را بلند کردم این بار تعداد جواب ها خیلی کم شد ولی جواب های مثبتم بیشتر شد. حالا خودم هم نمیدونم بالاخره کدوم را انتخاب کنم:
این هم متن ایمیل، لطفاً نظراتتون را بگید: (استاد خودم h- index اش 27 است. به نظرتون خوبه اسمش باشه؟)
Dear Prof XXX,
I am currently an MSc student at XXX, the most prestigious technical university in Iran and I am developing XXX under the supervision of Prof. XXX.
Looking into the webpage of your group's research profile in the field of “XXXX” has highly encouraged me to seek a position in your group to pursue my studies towards a PhD degree under your supervision, starting from Fall 2014.
I hope you don’t mind my getting in touch, but I’d like to inquire whether you are currently accepting graduate students. From the attached file you can find my brief CV. Besides my Homepage can be accessed through the XXX for further information.
My BSc GPA was XXX/4 and the GPA of the last two semesters i.e. 40 credits was 4/4 (1st ranked student). My current GPA as an MSc is XXX/4 and my TOEFL iBT score is 111/120. Besides, the results of my BSc project was published in XXX journal (Impact Factor: 6.233).
I know you’re very busy so I appreciate any time you can give me.
Best Regards,

Context
October 16th, 2013, 10:38 AM
یک سوال در مورد این سبک ایمیل ارسالی داشتم. با اینکهه متن ایمیل دوم کوتاهتر هست و برای استاد با تعداد متقاضی زیاد، خوب. ولی وقتی highlight های رزومه را در متن ایمیل نمینویسیم احتمال خوندن رزومه یه شدت افت می کنه. من ابتدا ایمیل کوتاهی مشابه بالا میدادم و تعداد جواب های دریافتیم بالا بود. اما از جواب ها مشخص بود که تعداد خیلی کمی رفتن CV را خوندند و سایتم و دیدن. بعد متن ایمیل را بلند کردم این بار تعداد جواب ها خیلی کم شد ولی جواب های مثبتم بیشتر شد. حالا خودم هم نمیدونم بالاخره کدوم را انتخاب کنم:
این هم متن ایمیل، لطفاً نظراتتون را بگید: (استاد خودم h- index اش 27 است. به نظرتون خوبه اسمش باشه؟)
Dear Prof XXX,
I am currently an MSc student at XXX, the most prestigious technical university in Iran and I am developing XXX under the supervision of Prof. XXX.
Looking into the webpage of your group's research profile in the field of “XXXX” has highly encouraged me to seek a position in your group to pursue my studies towards a PhD degree under your supervision, starting from Fall 2014.
I hope you don’t mind my getting in touch, but I’d like to inquire whether you are currently accepting graduate students. From the attached file you can find my brief CV. Besides my Homepage can be accessed through the XXX for further information.
My BSc GPA was XXX/4 and the GPA of the last two semesters i.e. 40 credits was 4/4 (1st ranked student). My current GPA as an MSc is XXX/4 and my TOEFL iBT score is 111/120. Besides, the results of my BSc project was published in XXX journal (Impact Factor: 6.233).
Best Regards,

Best Regards

به نظر من این چندتا جمله ات زیاد است... تمپلیت سام رو یه نگاه بنداز توی 2 صفحه ی اخر این تاپیک هست، خیلی خلاصه تر است و تمام حرفیم که باید بزنه، میزنه.

موفق باشیم

ronak1363
October 16th, 2013, 12:32 PM
سلام دوستان. به کمک سریعتون نیاز دارم:

من قراره تا دو روز دیگه واسه ویزا کانادا انلاین اپلای کنم. قبلش از استادم خواستم که اگه قراره کمک مالی جزیی بهم بده (6000 دلار قرار بود بهم بده حالا نمیدونم بیشترش کرده یا نه)، قبل از اینکه درخاست ویزا بدم فاندینگ لتر رو بهم بده تا ضمیمیه مدارکم کنم. حالا ضاهرا استاد قبول کرده و این ایمیل روبرام فرستاد:

ok. I will draft an e-mail. Do you want to send me a draft e-mail that I can use ?
حالا من نمیدونم متن اون نامه یا ایمیل باید به چه صورتی باشه. لطفا میشه یکی نمونه ای چیزی بدین که براشون بفرستم. اخه من قبلا از هیچ کجا فاند نگرفتم و نمیدونم فرمت این نامه باید به چه صورت باشه....

rasoolmazruee
October 16th, 2013, 05:53 PM
سلام به دوستان گل ابرادی
راستش من یه سوال خیلی مهم و اساسی داشتم، هر کس که بتونه کمکی کنه جوابی بده ممنون میشم، الان تقریبا یک ماهی میشه من حدود 40-50 ایمیلی به اساتید دانشگاه های آمریکا با فیلد کاری مرتبط با خودم فرستادم، ولی اکثر اوقات این مسئله پیش میاد که استاده میگه در حال حاضر من فاند ندارم، پوزیشن ندارم و از این حرفا، ولی بعضی هاشون اشاره میکنن که ممکنه بقیه فاند داشته باشند، حالا مسئله ای که به ذهن من میرسه به نظرتون کار صحیحی هست از استاده که گفته فاند و پوزیشن ندارم بخایم که یکی از همکاراش که تو این زمینه کاری فاند و پوزیشن داره رو معرفی کنه؟

ممنون میشم هر چه سریع تر جواب سوال رو بدین
زنده باد

S03
October 16th, 2013, 07:25 PM
سلام به دوستان گل ابرادی
راستش من یه سوال خیلی مهم و اساسی داشتم، هر کس که بتونه کمکی کنه جوابی بده ممنون میشم، الان تقریبا یک ماهی میشه من حدود 40-50 ایمیلی به اساتید دانشگاه های آمریکا با فیلد کاری مرتبط با خودم فرستادم، ولی اکثر اوقات این مسئله پیش میاد که استاده میگه در حال حاضر من فاند ندارم، پوزیشن ندارم و از این حرفا، ولی بعضی هاشون اشاره میکنن که ممکنه بقیه فاند داشته باشند، حالا مسئله ای که به ذهن من میرسه به نظرتون کار صحیحی هست از استاده که گفته فاند و پوزیشن ندارم بخایم که یکی از همکاراش که تو این زمینه کاری فاند و پوزیشن داره رو معرفی کنه؟

ممنون میشم هر چه سریع تر جواب سوال رو بدین
زنده باد

نه دوست عزیز. معمولا وقتی استادی میگه فاند ندارم منظورش اینه که گروهی که ایشون در اون تحقیق می کنه فاند نداره نه اینکه خودش نداره ولی یک استاد دیگه که تحقیقات مشابهی داره ممکنه فاند داشته باشه. 40-50 ایمیل چیز زیادی نیست، ایمیل بزنید به استادهای جدید.

hedieh_ajam
October 16th, 2013, 10:28 PM
سلام من در جواب ايميل اولي كه زدم همچين جوابي دريافت كردم به توصيه دوستان مي خوام در پاسخش به استاد بگم كه بعدا ازش در مورد فاند مي پرسم. اگه مي شه جوابي رو كه نوشتم يه نگا بندازيد.ممنون ميشم(اگه مي شه نظرتون رو هم در مورد جواب استاد بگيد)
جواب استاد:

Thank you for your interest in our programs and congratulations on your
achievements.
I am working to obtain additional funding so that I can support more
students. However, now all available positions have been accepted by
students who are already here and have been waiting for support.

Best wishes in your studies,
جواب من:

Thank you for your positive feedback about my research experiences and I really appreciate the time you put on analyzing my CV. It will be my honor to pursue my education under your supervision and I hope you do not mind if I contact you again before admission deadlines to become aware whether this extra support is available. .

rasoolmazruee
October 16th, 2013, 11:40 PM
دوستان یکی از استادا این جواب رو به من داده، به نظرتون امیدوار کننده هستش؟ در جواب چی بهش بگم خوبه؟
sorry no funds. if you come as a TA, then we can talk then
ممنون
البته ظاهرا اینطور که مطلع شدم با TA ویزا ویزا نمیده کشور آمریکا، درسته این قضیه؟ و نکته دوم اینکه ترم اول از پس هزینه ها هم برنمیای، اینم درسته؟ و اینکه حتما باید فاند بگیری!!!!

nima93
October 17th, 2013, 01:25 AM
از کدوم قسمت سایت دانشگاه میشه پیج استاد و ضمینه های کاریشو دید؟

rasoolmazruee
October 17th, 2013, 01:56 AM
از کدوم قسمت سایت دانشگاه میشه پیج استاد و ضمینه های کاریشو دید؟

بیشتر اوقات دوست عزیز واسه سایت دانشگاه های آمریکا باید بری قسمت faculty یا people همون دپارتمان مورد نظر

amiroo0oo
October 17th, 2013, 08:31 PM
Actually I wanted to know if you accept me as a M.Sc. student in your research group

کلماتی که توی نوشتۀ خودت قرمز کردم، یعنی اصلاح کن و جایگزین متین تر و وزین تر بگذار براش.
کلماتی که توی نوشتۀ استاده قرمز کردم، یعنی نکاتی که باید مدنظر داشته باشی.

پیشنهاد من اینه:

Dear Professor X,
Thank you for your attention. I would be appreciated if you let me know your assessment about my potentials to be admitted as your prospective graduate student.

ضمناً هیچوقت متن کامل نوشتار خودتو برای ویرایش توی هیچ فرومی نگذار؛ سعی کن متنی که می نویسی و برای استادها میفرستی، تا حد امکان منحصر به خودت باشه و به قول ...، مهر خودتو روی متن زده باشی :)
I would be appreciated غلطه باید بگی It would be appreciated یا I would appreciate it if you let... که به نظر من اولی بهتره.

amiroo0oo
October 17th, 2013, 08:39 PM
سلام من در جواب ايميل اولي كه زدم همچين جوابي دريافت كردم به توصيه دوستان مي خوام در پاسخش به استاد بگم كه بعدا ازش در مورد فاند مي پرسم. اگه مي شه جوابي رو كه نوشتم يه نگا بندازيد.ممنون ميشم(اگه مي شه نظرتون رو هم در مورد جواب استاد بگيد)
جواب استاد:

Thank you for your interest in our programs and congratulations on your
achievements.
I am working to obtain additional funding so that I can support more
students. However, now all available positions have been accepted by
students who are already here and have been waiting for support.

Best wishes in your studies,

جواب من:

Thank you for your positive feedback about my research experiences and I really appreciate the time you put on analyzing my CV. It will be my honor to pursue my education under your supervision and I hope you do not mind if I contact you again before admission deadlines to become aware whether this extra support is available. .

ببینید معمولا اگه بخواد که شما بعدا باهاش تماس بگیرین خودش میگه که مثلا فلان موقع دوباره باهام تماس بگیر، این ایمیل بیشتر به نظر می آد که می خواد بپیچونه ولی به هر حال ضرر نداره که بگی چند وقت دیگه ایمیل می زنی بهش. واسه ایمیل زدن هم نیازی نیست که از قبل اجازه بگیری.

Thank you so much for your reply and precious time. I am extremely interested to join your group and I wish I could get a chance to work under your supervision. I will contact you about the availability of fund in couple of months.

Zeinab19
October 18th, 2013, 12:40 AM
سلام دوستان
من میخواستم قبل از مکاتبه با اساتید دانشگاه با ایرانی هایی که توی اون دانشگاه هستند مشورت کنم و رزومم رو براشون بفرستم . این کار به نظرتون خوبه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

amiroo0oo
October 18th, 2013, 12:54 AM
سلام دوستان
من میخواستم قبل از مکاتبه با اساتید دانشگاه با ایرانی هایی که توی اون دانشگاه هستند مشورت کنم و رزومم رو براشون بفرستم . این کار به نظرتون خوبه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟

منظورت از ایرانی ها دانشجوهای ایرانیه یا اساتید ایرانی؟؟؟ هدفت از مکاتبه با اونها چیه؟؟

S03
October 18th, 2013, 07:38 AM
سلام دوستان

مشکلی که پیش نمیاد ولی فایده ای هم نداره. اون دانشجوی ایرانی نهایتا بتونه ایمیل رو فوروارد کنه برای استادش.

Zeinab19
October 18th, 2013, 05:21 PM
منظورت از ایرانی ها دانشجوهای ایرانیه یا اساتید ایرانی؟؟؟ هدفت از مکاتبه با اونها چیه؟؟

منظورم دانشجوهای ایرانی هست که توی رشته خودم الان توی اون دانشگاه دارن درس میخونند و TA/RA اساتید هستند و هدفم هم از مکاتبه اینه که قبل از میل زدن به استادها اگه راهنمایی و یا پیشنهادی دارند برام راجب اینکه مثلا کدوم استاد بهتر فاند میده ؟ فقط سوالم اینه که من این افراد رو اصلا نمیشناسم و میخوام رزومم رو براشون بفرستم تا نظرشون رو بدن ، سوال اینه که این ممکنه برام مشکلی پیش بیاره؟

Mechatronic
October 18th, 2013, 06:26 PM
منظورم دانشجوهای ایرانی هست که توی رشته خودم الان توی اون دانشگاه دارن درس میخونند و TA/RA اساتید هستند و هدفم هم از مکاتبه اینه که قبل از میل زدن به استادها اگه راهنمایی و یا پیشنهادی دارند برام راجب اینکه مثلا کدوم استاد بهتر فاند میده ؟ فقط سوالم اینه که من این افراد رو اصلا نمیشناسم و میخوام رزومم رو براشون بفرستم تا نظرشون رو بدن ، سوال اینه که این ممکنه برام مشکلی پیش بیاره؟

ممکنه این دسته از دانشجوها اطلاع چندانی از برنامۀ استادان دیگه نداشته باشند. من از یکی از دانشجوها، سؤالی شبیه چیزی که توی ذهن شماست پرسیدم؛ حتی از برنامۀ استاد خودش هم خبر نداشت. الزاماً یک دانشجو از تمام برنامه های استادش خبر نداره.

ضمناً این دانشجوها عموماً سرشون به شدت شلوغه و فرصت چندانی برای اختصاص دادن به یک غریبه ندارند. مگر اینکه فرد واسط بین شما و فرد مورد نظرتون باشه.

بهتر فاند دادن یک استاد، لزوماً به نظر شخصی استاد بستگی نداره. به میزان منبعی که در حال حاضر در اختیار داره هم بستگی داره. ضمناً ممکنه رزومۀ شما معمولی باشه اما یک استاد برای دلایلی که خودش فقط میدونه، بخواد فاند معقولی به شما بده و بخواد جذب گروهش بشید.

توصیه: بجای انشعابات، به سرچشمه رجوع کنید. :) مگر اینکه مطمئن باشید که این دانشجوی هم وطن گرامی، خدای نکرده خودش مانع شما نمیشه و به نوعی شمارو به استاد مورد نظر شما، توصیه میکنه.

amiroo0oo
October 18th, 2013, 08:19 PM

تقریبا می تونم بگم که هیچ کمکی بهتون نمی کنه و فقط وقتتون رو تلف می کنین. دانشجو ها معمولا از برنامه استادشون خبر ندارن، اگر هم خبر داشته باشن شما فقط می خوای به اونهایی که دانشجو هاشون می گن مثلا فاند دارن ایمیل بزنی و بی خیال بقیه بشی. شما به هر حال باید به همه ایمیل بزنی. اگر هم می خوای بدونی که کی بیشتر فاند داره نیازی نیست از کسی بپرسی از روی تعداد مقالات و پروژه هاشون خودت می تونی بفهمی. نظر دانشجوی یه استاد در مورد شما هیچ تاثیری رو نظر استاد نداره. هیچ وقت استادی که می خواد دانشجو بگیره نمی آد نظر دانشجوش رو بپرسه خیلی بخواد لطف کنه اگه دانشگاهت رو نشناسه می پرسه که این دانشگاهش خوبه یا بده. به هر حال به هزار و یک دلیل این کار هیچ کمکی نمی کنه، فقط در یه صورت شاید کمکت کنه اون هم که اون دانشجو با شما دوست صمیمی باشه و حاضر باشه که در مورد شما با استادش حرف بزنه یا رزومت رو دستی بده بهش که اون هم اگه رزومت مالی نباشه خیلی نمی تونه کمکت کنه ولی خوب اگه رزومت خوب باشه موثره، این کار رو آدم غریبه نمی کنه.

Saaaaam
October 18th, 2013, 08:43 PM

دوست خوب من تجربه ای متفاوت داشتم یکی از دانشگاه های استرالیا از من نامه ویزه ای خواستند و یکی از دانشجوهای ان دانشگاه برام چند نمونه فرستاد و حتی در مورد اساتید هم بهم خیلی کمک کرد بنظر بستگی به فرد داره و نمیشه کلی نظر داد

Mechatronic
October 18th, 2013, 09:21 PM
I would be appreciated غلطه باید بگی It would be appreciated یا I would appreciate it if you let... که به نظر من اولی بهتره.

بله حق با شماست؛ من موقع تایپ، غلط نوشتم. :)

hasti_m
October 18th, 2013, 09:44 PM
سلام دوستان
با توجه به شرایطی که الان میگم به نظرتون چه کاری بهتره؟
تو یکی از دانشگاههای آمریکا 3 تا استاد تو فیلدی که من دوست دارم کار میکنن که البته کارهاشون متفاوته با هم ولی تو یه حوزه اس..من به کارهای هرسه علاقه دارم ولی خب به استادی که کارشو بیشتر دوست دارم قبل دو تای دیگه ایمیل میزنم..حالا من اگه بگم که به این فیلد شما خیلی علاقه مندم و مقاله هاتونو خوندم و اینا برای جلب توجهش خیلی بهتر از اینه که اون حوزه کلی تر رو مطرح کنم دیگه درسته؟ ولی از طرفی ممکنه این استاد پوزیشن نداشته باشه یا جواب نده، اونوقت اگه برم سراغ دو تا استاد دیگه و به اونا هم بگم فیلدتونو دوست دارم امکان داره با هم صحبت کنن و خیلی بد میشه، چون میبینن من برای هر استاد تو ایمیلم فیلد خاص اونو مورد توجه و عنایت قرار دادم! و فکر میکنن هدفم فقط مخ زدنه در صورتی که من واقعا به کار هر سه شون علاقه دارم
حالا به نظرتون چیکار کنم؟ کدوم یک از این دو گزینه بهتره؟
1.همین کاری که گفتم بکنم و نگران نباشم چون بیکار نیستن که با هم تبادل کنن این همه ایمیلو
2.به استادی که اولویت داره برام ایمیل بزنم و بگم به کار شما علاقه مندم بعد بپرسم که پوزیشن داره یا نه؟ و اگه نداره آیا از همکاراش (اسم همون دو تا رو بگم) اطلاع داره که پوزیشن دارن یا نه؟

آیا راه بهتری سراغ دارین تو اینجور شرایط؟ زمانی که به فیلدای مختلف علاقه دارید ولی تو یه حوزه هستن (که باعث میشه استاداش با هم ارتباط بیشتری داشته باشن) چه جوری ایمیل میزنید؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون و وقتی که برای خوندن پیامم گذاشتید :)

Tarkan78
October 18th, 2013, 09:57 PM
سلام دوستان
با توجه به شرایطی که الان میگم به نظرتون چه کاری بهتره؟
تو یکی از دانشگاههای آمریکا 3 تا استاد تو فیلدی که من دوست دارم کار میکنن که البته کارهاشون متفاوته با هم ولی تو یه حوزه اس..من به کارهای هرسه علاقه دارم ولی خب به استادی که کارشو بیشتر دوست دارم قبل دو تای دیگه ایمیل میزنم..حالا من اگه بگم که به این فیلد شما خیلی علاقه مندم و مقاله هاتونو خوندم و اینا برای جلب توجهش خیلی بهتر از اینه که اون حوزه کلی تر رو مطرح کنم دیگه درسته؟ ولی از طرفی ممکنه این استاد پوزیشن نداشته باشه یا جواب نده، اونوقت اگه برم سراغ دو تا استاد دیگه و به اونا هم بگم فیلدتونو دوست دارم امکان داره با هم صحبت کنن و خیلی بد میشه، چون میبینن من برای هر استاد تو ایمیلم فیلد خاص اونو مورد توجه و عنایت قرار دادم! و فکر میکنن هدفم فقط مخ زدنه در صورتی که من واقعا به کار هر سه شون علاقه دارم
حالا به نظرتون چیکار کنم؟ کدوم یک از این دو گزینه بهتره؟
1.همین کاری که گفتم بکنم و نگران نباشم چون بیکار نیستن که با هم تبادل کنن این همه ایمیلو
2.به استادی که اولویت داره برام ایمیل بزنم و بگم به کار شما علاقه مندم بعد بپرسم که پوزیشن داره یا نه؟ و اگه نداره آیا از همکاراش (اسم همون دو تا رو بگم) اطلاع داره که پوزیشن دارن یا نه؟

آیا راه بهتری سراغ دارین تو اینجور شرایط؟ زمانی که به فیلدای مختلف علاقه دارید ولی تو یه حوزه هستن (که باعث میشه استاداش با هم ارتباط بیشتری داشته باشن) چه جوری ایمیل میزنید؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون و وقتی که برای خوندن پیامم گذاشتید :)

سلام
1- احتمال تبادل ايميل شما بسيار كمه (نزديك صفر)
2- شما روش كلي تر را برو جلو، ايميلي بزن كه به هر 3 بخوره. خودت ميگي هر 3 در يك فيلد كار ميكنن بنابراين مشكلي نيست
3- احتمالا هر 3 استاد مال يك دانشكده و يك دانشگاه هستن. اگه اينجو ريه، من جاي شما باشم با اختلاف يك هفته به هر 3 ايميل ميزنم
4- ضمنا كار شما غلط يا مخ زدن نيست! شما به كار هر 3 استاد علاقه داريد ولي براتون فاند و ... هم مهمه.
شاد باشيد

shahinjc
October 21st, 2013, 01:47 AM
دوستان یه استاد چند روز پیش از من یه سری اطلاعات و فایل خواست , حالا میخوام براش بفرسم چند تا سوال داشتم برای ایمیلم
ازم پرسیده حتما فاند لازم داری ؟ چه جوری مودبانه بهش بگم اره ؟
برای اینکه منتظرم نذاره زیاد یا اینکه اصلاا کلا منو نخوتد چه جوری بهش بگم منتظر نظر و جوابشم ؟
به نظرتون بهش پیشنهاد بدم که برای اینترویو هم حاظرم ؟

با تشکر

Zeinab19
October 21st, 2013, 06:08 PM
سلام دوستان
نظرتون راجب به این کاور لتر چیه؟:)Dear Professor X

I’m a graduate of Bachelor’s degree in surveying Engineering from University of X, with the GPA of 16.05/20. I was selected by recognition Committee among top graduates. My TOEFL IBT score is 102 :Reading: 28, Listening: 27, Speaking: 24, Writing: 23
I’m so interested in continuing my education under your supervision. Your tremendous depth of knowledge and experience inspired me, since I long to be a prosperous surveyor with the specializing in cadastral surveying and GIS Techniques.
I welcome an opportunity to discuss my future research projects with you. I have enclosed my resume and I will gladly provide any other supporting materials or information upon request. Thanks for your time and consideration. I am looking forward to hear from you at your earliest convenience.

rasoolmazruee
October 21st, 2013, 08:12 PM
سلام
من یه سوالی داشتم و خیلی هم مهمه تو پروسه پیدا کردن استاد مناسب... و اونم اینکه از کجا باید بفهمیم که استاد مورد نظر پروژه تحقیقاتی دستش هست و میتونه از لحاظ مالی کمک کنه، آخه خیلی پیش میاد که یه استادو از یک دپارتمان انتخاب میکنی و بهش میل میزنی و کلی هم صبر میکنی، یا جواب نمیده یا اگه هم جواب بده نهایتش میگه فاند ندارم، واسه همین اگه میشد اینجور استادا رو شناسایی کنی که وقت رو از دست ندی و بری سراغ اونی که باید بری
ممنون

Tarkan78
October 21st, 2013, 10:40 PM
دوستان یه استاد چند روز پیش از من یه سری اطلاعات و فایل خواست , حالا میخوام براش بفرسم چند تا سوال داشتم برای ایمیلم
ازم پرسیده حتما فاند لازم داری ؟ چه جوری مودبانه بهش بگم اره ؟
برای اینکه منتظرم نذاره زیاد یا اینکه اصلاا کلا منو نخوتد چه جوری بهش بگم منتظر نظر و جوابشم ؟
به نظرتون بهش پیشنهاد بدم که برای اینترویو هم حاظرم ؟

با تشکر

سلام
بله بهش بگيد. Can you please let me know more about your fundings since I'm unable support myself
اگه ايميلي زدي جواب نداده همان ايميل را فوروارد كن بهش بگو: Dear DR. XXX : I've sent you the following message, can you please let me know your opinion
نه. در ايميلي كه ميزني هميشه آخر ايميل بگو: Please let me know if I can provide any further information
در پناه راستي

Tarkan78
October 21st, 2013, 10:41 PM
سلام
من یه سوالی داشتم و خیلی هم مهمه تو پروسه پیدا کردن استاد مناسب... و اونم اینکه از کجا باید بفهمیم که استاد مورد نظر پروژه تحقیقاتی دستش هست و میتونه از لحاظ مالی کمک کنه، آخه خیلی پیش میاد که یه استادو از یک دپارتمان انتخاب میکنی و بهش میل میزنی و کلی هم صبر میکنی، یا جواب نمیده یا اگه هم جواب بده نهایتش میگه فاند ندارم، واسه همین اگه میشد اینجور استادا رو شناسایی کنی که وقت رو از دست ندی و بری سراغ اونی که باید بری
ممنون

چاره اي جز همين راه نيست. بايد ايميل زد پرسيد

Mechatronic
October 21st, 2013, 10:45 PM
سلام
ممنون

زیاد نمیشه به طور قطعی گفت ولی یک سری نکات کلیدی وجود داره.

استادی که صفحۀ شخصیش آپدیت باشه، معمولاً پروژه های در حال اجرا توش وجود داره. این میشه یکی از راه های فهمیدن. دیگه اینکه اگر استاد، عضو center باشه، معمولاً ساپورت مالی روی مرکز تحقیقاتی وجود داره؛ چون بیش از یک استاد درگیر مرکز تحقیقاتی هستند و توان جذب پول بیشتری وجود داره.

راه دیگه اینه که ببینی استاده توی یکی دو سال اخیر، اوضاع انتشار مقاله اش چطور بوده؛ اگه خوب بوده باشه یعنی طرف هنوز توی جذب منابع مالی، زرنگ هست و احتمال داشتن پول هم بیشتره.

راه دیگه هم پرسیدن از خود استاد یا دانشجوهاش هست؛ میتونی بپرسی پروژه ای در حال اجرا یا قابل اجرا در آیندۀ نزدیک داره یا نه.

همۀ این مواردی که گفتم، احتمالی هست و تنها خود استاد میتونه به شما بگه که پولی داره یا نه. :)

simon
October 21st, 2013, 10:50 PM
سلام دوستان
نظرتون راجب به این کاور لتر چیه؟:)Dear Professor X

I’m a graduate of Bachelor’s degree in surveying Engineering from University of X. I was selected by recognition Committee among .top graduates. My TOEFL IBT score is 102 .Your tremendous depth of knowledge and experience inspired me, since I long to be a prosperous surveyor with the specializing in cadastral .urveying and GIS Techniques.I welcome an opportunity to discuss my future research projects with you. I have enclosed my resume and I will gladly provide any other supporting materials or information upon request. Thanks for your time and consideration. I am looking forward to hear from you at your earliest convenience.

كمي كوتاهتر شد و جملات كليشه حذف. معدلتون خيلي خاص نبود كه ترغيبش كنه به خوندن رزومه پس حذف شد. بازم نظر نهايي با خودتونه من نظر شخصيم رو گفتم. شادزي

Zeinab19
October 22nd, 2013, 09:35 AM
كمي كوتاهتر شد و جملات كليشه حذف. معدلتون خيلي خاص نبود كه ترغيبش كنه به خوندن رزومه پس حذف شد. بازم نظر نهايي با خودتونه من نظر شخصيم رو گفتم. شادزي

من خب توی رزومه معدلم رو ننوشتم، اگه توی کاور لتر هم نزارم که خب اصلا معدلم رو نمیفهمه ! :confused:

simon
October 22nd, 2013, 09:45 AM
من خب توی رزومه معدلم رو ننوشتم، اگه توی کاور لتر هم نزارم که خب اصلا معدلم رو نمیفهمه ! :confused:

ريزنمرات كه نهايتا بايد براي بررسي مورد شما به دست استاد برسه چون قطعا بدون اونها هيچوقت قولي نخواهد داد. اگر فكر ميكنيد اين معدل ممكنه رو استاد تاثير مثبت بگذاره بيان كنيد چون فضاي زيادي در ايمل نگرفته ولي كلا هر چه ايميل كوتاه تر باشه استاد رو بيشتر ترغيب به خوندن ميكنه.
شادزي

OMID-313
October 23rd, 2013, 01:48 PM
سلام دوستان
اگه میخاید بعد از ارسال ایمیل بدونید که ایمیل تان باز شده و خوانده شده یا نه (بدون اینکه طرف مقابل بفهمه) ، میتونید از افزونه Right Inbox استفاده بکنید.
کافیه برید به سایتش ( (http://www.rightinbox.com)www.rightinbox.com (http://www.rightinbox.com) ) و اونو بر روی chrome یا firefox یا safari نصب کنید.
البته این افزونه فقط برای Gmail و Google Apps کار میکنه.

البته یک افزونه دیگه هم هست به نام Yes Ware که از سایتش ( www.yesware.com (http://www.yesware.com) ) قابل دانلود است.
قضاوت اینکه کدوم بهتره با شما.

موفق باشید :)

hockey
October 23rd, 2013, 02:23 PM
سلام دوستان
اگه میخاید بعد از ارسال ایمیل بدونید که ایمیل تان باز شده و خوانده شده یا نه (بدون اینکه طرف مقابل بفهمه) ، میتونید از افزونه Right Inbox استفاده بکنید.
کافیه برید به سایتش ( www.rightinbox.com (http://www.rightinbox.com) ) و اونو بر روی chrome یا firefox یا safari نصب کنید.

البته یک افزونه دیگه هم هست به نام Yes Ware که از سایتش ( (http://www.yesware.com)www.yesware.com (http://www.yesware.com) ) قابل دانلود است.

سلام دوست عزیز
آیا این افزونه فقط برای Gmail کار میکنه؟ یعنی اگه ایمیل به افرادی که جیمیل داشته باشند ارسال بشه و اون باز کنه notification میاد؟من با جیمیلم به اکانت یاهوم ایمیل فرستادم و رفتم باز کردم اما هیچ پیغامی دریافت نکردم که ایمیل باز شده. ممنون میشم کامل راهنمایی کنی.تشکر

OMID-313
October 23rd, 2013, 02:38 PM
سلام دوست عزیز
آیا این افزونه فقط برای Gmail کار میکنه؟ یعنی اگه ایمیل به افرادی که جیمیل داشته باشند ارسال بشه و اون باز کنه notification میاد؟من با جیمیلم به اکانت یاهوم ایمیل فرستادم و رفتم باز کردم اما هیچ پیغامی دریافت نکردم که ایمیل باز شده. ممنون میشم کامل راهنمایی کنی.تشکر

اگه شما از Gmail یا Google Apps استفاده میکنید ، همین کافیه و این افزونه کار خواهد کرد. اینکه ایمیل دریافت کننده جیمیل است یا نه مهم نیست.
من خودم برای ایمیل یاهوم پیام فرستادم. بعد از باز کردنش یک ایمیل notification برام ارسال شد که ایمیل ارسالی خوانده شده.
شما مطمئنید که افزونه را کامل فعال کردید !؟

orang
October 23rd, 2013, 02:44 PM
سلام دوستان
کافیه برید به سایتش ( www.rightinbox.com (http://www.rightinbox.com) ) و اونو بر روی chrome یا firefox یا safari نصب کنید.

البته یک افزونه دیگه هم هست به نام Yes Ware که از سایتش ( www.yesware.com (http://www.yesware.com) ) قابل دانلود است.

ممنون...فقط مشکلش اینکه محدودیت داره اگه مجانی بخوای...10 تا ایمیل در ماه...(rightinbox)
آیا واسه Yes Ware هم محدودیت وجود داره؟

hockey
October 23rd, 2013, 03:44 PM
ممنون...فقط مشکلش اینکه محدودیت داره اگه مجانی بخوای...10 تا ایمیل در ماه...(rightinbox)
آیا واسه Yes Ware هم محدودیت وجود داره؟

من از افزونه YESWARE استفاده کردم و حدود 11 تا ناتیفیکیشن واسم اومد. به نظر که کار میکنه.
http://www.yesware.com/product-tour/email-tracking/

alpachino10
October 23rd, 2013, 05:32 PM
من از افزونه YESWARE استفاده کردم و حدود 11 تا ناتیفیکیشن واسم اومد. به نظر که کار میکنه.
خیلی متشکر. اینی که شما گفتید فقط برای جیمیل کار میکنه یا یاهو رو هم ساپورت میکنه؟ افزونه ای هستش که یاهو رو هم ساپورت کنه؟

hockey
October 23rd, 2013, 08:35 PM
خیلی متشکر. اینی که شما گفتید فقط برای جیمیل کار میکنه یا یاهو رو هم ساپورت میکنه؟ افزونه ای هستش که یاهو رو هم ساپورت کنه؟
من برای جیمیل استفاده کردم. اگر گوگل کنید برای یاهو هم پیدا میشه.

civil_man
October 23rd, 2013, 09:01 PM
با سلام،

دوستان من با یکی از اساتید تماس گرفتم و گفتش که یک پوزیشن خالی تو ریسرچ گروهش داره. موضوع ریسرچ رو داد و گفت یه نامه ای بنویس که نشون بده برای این پوزیشن مناسب هستی. می خواستم ببینم کسی تجربه یه همچین نامه ای رو داره؟ چی باید توش بنویسیم و فرمتش به چه شکلی باید باشه؟

اگر نمونه نامه هم وجود داشته باشه و بتونید بهم لینک بدید که عالیه.

خیلی ممنون.

OMID-313
October 23rd, 2013, 10:44 PM
با سلام،

دوستان من با یکی از اساتید تماس گرفتم و گفتش که یک پوزیشن خالی تو ریسرچ گروهش داره. موضوع ریسرچ رو داد و گفت یه نامه ای بنویس که نشون بده برای این پوزیشن مناسب هستی. می خواستم ببینم کسی تجربه یه همچین نامه ای رو داره؟ چی باید توش بنویسیم و فرمتش به چه شکلی باید باشه؟

اگر نمونه نامه هم وجود داشته باشه و بتونید بهم لینک بدید که عالیه.

خیلی ممنون.

سلام دوست عزیز
احتمالا اون چیزی که از شما میخاد ، همون Cover Letter یا Motivation Letter است.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود منابع مرتبط اینجا (http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?325-Cover-Letter)را ببینید.

orang
October 23rd, 2013, 10:52 PM
ممنون ولی فکر کنم فقط جیمیل به جیمیل کار میکنه..من از جیمیلم برای ایمیلد دانشگاهیم میفرستم جواب نمیده....برای شما هم همین جوریه؟

hamed_1908
October 24th, 2013, 01:36 AM
ممنون ولی فکر کنم فقط جیمیل به جیمیل کار میکنه..من از جیمیلم برای ایمیلد دانشگاهیم میفرستم جواب نمیده....برای شما هم همین جوریه؟
واسه من بعضا کار میکنه بعضا کار نمیکنه مثلا شده طرف باز کرده جوابم داده ولی yesware هنوز نفهمیده
ولی بعضا هم نشون میده استاده چه ساعتی ایملیو باز کرده یا حتی چند بار باز کرده. صد در صد درست کار نمیکنه ولی بودنش از نبودنش بهتره

ghamgin999
October 24th, 2013, 12:57 PM
سلام دوستان.سه تا استاد که بهشون ایمیل زدم به من ایمیل زدن که آزمایشگاهشون پره ودو تا دیگه گفتند که من دانشجو نمیخوام این یعنی اینکه متن ایمیل من بد بوده؟؟؟یا کلا جا ندارن و من و تو گروهشون نمیخوان؟؟؟

civil_man
October 24th, 2013, 02:13 PM
سلام دوستان.سه تا استاد که بهشون ایمیل زدم به من ایمیل زدن که آزمایشگاهشون پره ودو تا دیگه گفتند که من دانشجو نمیخوام این یعنی اینکه متن ایمیل من بد بوده؟؟؟یا کلا جا ندارن و من و تو گروهشون نمیخوان؟؟؟
با سلام؛

فکر میکنم یعنی دانشجو نمیخوان. اگر متن ایمیل بد باشه اصولا جواب نمیدن.

a_f
October 24th, 2013, 09:11 PM
سلام دوستان

در ایمیل های دوم و ... که به اساتید می دیم و می خایم که راجع به تحقیقاتشون بیشتر اطلاع پیدا کنیم، چه سابجکتی رو برا ایمیل توصیه می کنید؟

Tarkan78
October 24th, 2013, 10:06 PM
سلام دوستان

در ایمیل های دوم و ... که به اساتید می دیم و می خایم که راجع به تحقیقاتشون بیشتر اطلاع پیدا کنیم، چه سابجکتی رو برا ایمیل توصیه می کنید؟

سلام
ايميل با سابجكت جديد نفرستيد. همان ايميل قبلي را reply كنيد

simon
October 24th, 2013, 10:12 PM
سلام دوستان

اين موضع كاملا سليقه ايه و حتي به استاد طرف مقابل هم مربوطه . ميتونيد همون قبلي رو بزنيد و ميتونيد براي كمي تغيير عنوان رو عوض كنيد.

P.h.D student
P.h.D Student at ....
Doing research on ............... as a PhD student

اينها نمونه است و خيلي چيزهاي ديگه هم ميتونه باشه. بنا به طرز فكر و سليقه ي خودتون. شادزي:rolleyes:

CluE
October 25th, 2013, 02:49 PM
سلام
می خواستم بدونم هدف از ایمیل زدن به استادا چی باید باشه ؟ می خوایم قبل اپلای ازشون بپرسیم که وضع فاندشون امسال چطوره (به چند نفر و چقدر می تونن فاند بدن)؟ یا اینکه بپرسیم حاضرن اگه فاند داشتن ما رو قبول کنن ؟ یا یه جورایی هر دو ؟!
به نظرم مورد دوم کلا زیاد منطقی نیست، چون وقتی هنوز اپلای نکردی و همه ی مدارکو نفرستادی، استاد هم دانشجوهای دیگه رو ندیده از کجا میتونه مطمئن بگه حتما اپلای کن و من قبولت می کنم ؟ مگه اینکه خیلی شاخ (!) باشی (نسبت به بقیه ی کسایی که معمولا اونجا اپلای می کنن) و استاده بگه به احتماله زیاد قبولی و من بهت فاند میدم!

amiroo0oo
October 25th, 2013, 07:49 PM
سلام
می خواستم بدونم هدف از ایمیل زدن به استادا چی باید باشه ؟ می خوایم قبل اپلای ازشون بپرسیم که وضع فاندشون امسال چطوره (به چند نفر و چقدر می تونن فاند بدن)؟ یا اینکه بپرسیم حاضرن اگه فاند داشتن ما رو قبول کنن ؟ یا یه جورایی هر دو ؟!
به نظرم مورد دوم کلا زیاد منطقی نیست، چون وقتی هنوز اپلای نکردی و همه ی مدارکو نفرستادی، استاد هم دانشجوهای دیگه رو ندیده از کجا میتونه مطمئن بگه حتما اپلای کن و من قبولت می کنم ؟ مگه اینکه خیلی شاخ (!) باشی (نسبت به بقیه ی کسایی که معمولا اونجا اپلای می کنن) و استاده بگه به احتماله زیاد قبولی و من بهت فاند میدم!

من که تو ایمیل اول نمی پرسیدم که حاضری من رو قبول کنی یا نه، فقط می پرسیدم که پوزیشن داری یا نه. کلا هم هدف اینکه از تمام چند صد تا ایمیلی که می زنی فقط یکیشون بهت بگه که آره خوبی و احتمالا یه مصاحبه تلفنی انجام بده و بگه می گیرمت. اتفاقا این ایمیل زدن بیشتر به درد دانشجوهایی می خوره که خیلی شاخ نیستن چون اونهایی که شاخن می رن تو کمیته و خوب اونجا یکی می گیرتشون. واسه کسی که شاخ نیست که باید یه استادی را پیدا کنه که با ساپورت اون بتونه ادمیشن بگیره.

CluE
October 26th, 2013, 12:18 AM
واسه مستر ایمیل زدن در حد دکترا مهمه یا نه ؟ کلا لازمه ؟ چون به نظر آدم وقتی می خواد از لیسانس بره ارشد هنوز تجربه و اطلاعات زیادی تو تحقیق و مقاله سطح بالا نداره که باهاش بشه نظر استادو جلب کرد، مگه نه؟

milad1988
October 26th, 2013, 01:34 AM
واسه مستر ایمیل زدن در حد دکترا مهمه یا نه ؟ کلا لازمه ؟ چون به نظر آدم وقتی می خواد از لیسانس بره ارشد هنوز تجربه و اطلاعات زیادی تو تحقیق و مقاله سطح بالا نداره که باهاش بشه نظر استادو جلب کرد، مگه نه؟
اگه کمک هزینه از استاد لازم دارید بله. فلسفه ایمیل زدن به استاد اینه که بتونید از استاد Research Assistantship بگیرید چون Teacher Assistantship ها رو دانشکده میده و معمولا استاد دخالت چندانی نداره. البته بازهم بسیاری از اساتید هستند که خودشون TA هاشون رو مشخص میکنند، که این هم دلیل دیگری است برای ایمیل زدن به اساتید، یعنی تقریبا TA یک بهونه است که اونها رو در تیم تحقیقاتی اشون داشته باشند، ولی عملا دانشجو تحقیق یا همون Research هم انجام میده. برای فوق احتمال گرفتن RA کمه ولی نادر نیست. خیلی اساتید هم بورس ها یا پروژه هایی دارند که 2 ساله است و بدنبال دانشجوی مستر هستند که انجامش بده، ولی خوب معمولا دانشجوهایی که لیسانس هم با همون استاد کار کردند ترجیح داده میشند به International ها، مگه اینکه رزومه بسیار خوبی داشته باشید در حد دانشجوی لیسانس.

sadeghaliasi
October 29th, 2013, 02:55 AM
سلام دوستان
من برای دانشگاه نیوساف ولز استرالیا برای ارشد (cours work)اقدام کردم وشهریه را پرداخت کردم وپذیرش گرفتم برای ارشد معدن اما نمیتونم هزینه ترم دوم را بدم کار هم تا الان نتونستم(نه مرتبط نه غیر مرتبط) پیدا کنم مقاله دوتا ایران چاپ کردم دو تا هم تو isi ثبت کردم(هنوز بهم جواب ندادند که چاپ میکنند یا نه) لیسانس معدن و فوق نفت دارم با یکی از اساتید نفتی این دانشگاه صحبت کردم(گفتم یک مقاله دارم بیا ترجمه کنم اسم تو را روش بزنم) خیلی بد فرم منو پیچوند(گفت در تخصص من نیست و مقاله ات cours study است و . . . ) حالا نمیدونم چیکار کنم(هنوز با استادهای معدن صحبت نکردم نمیدونم هم که چی بگم) نمیدونم با استاد حضوری صحبت کنم یا با ایمیل؟بعد بهش چی بگم که منو رد نکنه و کمکم بکنه میشه لطفا منو راهنمایی کنید
-----
اگر خواستید خصوصی صحبت کنید این ایمیلم است
(اعلام آدرس ایمیل خلاف قوانین است)

moradichegeni
October 31st, 2013, 02:25 AM
من میخوام برای دکترای برق قدرت در کشور کره اقدام کنم.اولین بار هم هست که میخوام به یه استاد ایمیل بدم.لطفا چندتا نمونه ایمیل بزارید برای دانلود.سپاس

moonlight
October 31st, 2013, 03:39 AM
من میخوام برای دکترای برق قدرت در کشور کره اقدام کنم.اولین بار هم هست که میخوام به یه استاد ایمیل بدم.لطفا چندتا نمونه ایمیل بزارید برای دانلود.سپاس
I recommend you to write it in your own way since it makes more sense and the professor will not ignore it because of being too general.

h_hosseinioun
November 2nd, 2013, 11:08 PM
سلام به دوستان.
من cover letter رو کمی تغییر دادم.
خواهش می کنم نظر بدین. بدجور گیر کردم. با این تا حالا 5 6 تا فرستادم و یکی جواب گرفتم.
این رو با جستجو روی نمونه های قبلی درست کردم. طولانیه؟ مشکلش چیه؟
پیشاپیش تشکر

Dear Professor XXXX
I graduated in Master of Science from XXXXX.
Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on XXXX,XXXX and XXXXX. I am interested in your work on software modeling and I have done some related research during my bachelor and master studies. My dissertation topic was: “XXXXXXXX”. Currently I am in the process of preparing a journal paper based on the research results of my master thesis
I have taught a number of Software Engineering courses for 2 years as lecturer and 3 years as teaching assistant during the period of my bachelor and master degrees. I have experience working with software modeling and UML tools such as the “IBM Rational Rose” and the “Sparx Systems Enterprise Architecture” during my studies, research, lectures, as well as my professional software engineering career to model the software systems and business processes.
I have read some of your papers such as “XXXXXX” and “XXXXXX” and found them absolutely motivating for my future research.
My CV including more specific information on my background, teaching and research experience, is attached to this cover letter for your kind review.
I was wondering if you could have a look at my CV to see if I'd be a good fit for your team. Please let me know if I am eligible to apply for a PhD position in your group.
Sincerely yours

majidi123
November 3rd, 2013, 01:38 AM
سلام به دوستان.
خواهش می کنم نظر بدین. بدجور گیر کردم. با این تا حالا 5 6 تا فرستادم و یکی جواب گرفتم.
پیشاپیش تشکر

Dear Professor XXXX
Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in large body of research on XXXX,XXXX and XXXXX. I am interested in your work on software modeling and I have done some related research during my bachelor and master studies. My dissertation topic was: “XXXXXXXX”. Currently I am in the process of preparing a journal paper based on the research results of my master thesis
I have taught a number of Software Engineering courses for 2 years as lecturer and 3 years as teaching assistant during the period of my bachelor and master degrees. I have experience working with software modeling and UML tools such as the “IBM Rational Rose” and the “Sparx Systems Enterprise Architecture” during my studies, research, lectures, as well as my professional software engineering career to model the software systems and business processes.
I have read some of your papers such as “XXXXXX” and “XXXXXX” and found them absolutely motivating for my future research.
My CV including more specific information on my background, teaching and research experience, is attached to this cover letter for your kind review.
I was wondering if you could have a look at my CV to see if I'd be a good fit for your team. Please let me know if I am eligible to apply for a PhD position in your group.
Sincerely yours
دوست عزیز
یک جواب از 5 ایمیل آمار خوبیه.
این متن در حد خیلی زیادی شبیه تمپلیته که همونطوریکه ما دوست نداریم استاد در جواب ما تمپلیت بفرسته اونها هم تمایلی به دیدن تمپلیت ندارن.
بخشی مربوط به کار تخصصی اون استاد خاص اضافه کنید. بخش هایی که در مورد خودتون قراره بگید برای هر استاد بطور خاص در راستای اینترست های اون اصلاح کنید که اینطوری حجم ایمیلتون هم کمتر می شه. جمله اخر رو هم مثبت بنویسید.
موفق باشید.

Tarkan78
November 3rd, 2013, 12:24 PM
سلام به دوستان.
پیشاپیش تشکر

Dear Professor XXXX
Sincerely yours

Dear Professor XXXX
Upon reading your faculty profile, I noticed that you are involved in a large body of research on XXXX,XXXX and XXXXX. I am interested in your work on software modeling and I have done some related research during my bachelor and master studies. My dissertation topic was: “XXXXXXXX”. Currently I am in the process of preparing a journal paper based on the research results of my master thesis
I have taught a number of Software Engineering courses for 5 years as lecturer or teaching assistant as lecturer and 3 years as teaching assistant during the period of my bachelor and master degrees. I have and experienced working with software modeling and UML tools such as the “IBM Rational Rose” and the “Sparx Systems Enterprise Architecture” during my studies, researches, lectures, teachings as well as my professional software engineering careers to model the software systems and business processes.
I was wondering if you could have a look at my CV, assess my abilities to see if I'd be a good fit for your team. Please and let me know if you can accept me I am eligible to apply for a as a PhD student position in your group

نظر من:
خيلي زياده. شما به اين ايميل CV هم ميخاي اتچ كني؟!؟ ;) بنظرم اين ايميل CV اتچ شده نياز نداره بخاطر اينكه همه چي را در همين ايميل گفتي
شما تا ميتوني ايميلت را كوتاه كن، از جملاتي كه چيز خاصي را نميرسونن بپرهيز
قسمت هاي Bold شده پاك بشن بهتره. قسمت هاي Italic شده اضافه

shahinjc
November 3rd, 2013, 01:16 PM
دوستان اگر بعد از دوهفته استادی جواب نداده( قبلا جواب داده و یه سری چیزا خواسته ) بهتره بهش ایمیل بزنم بگم چی شد ؟
توی اینجا گشتم ولی جمله ای که مودبانه بگه الان یه مدت جواب ندادی و به یه بهانه ای بگم ( مثلا سرت شلوغه و ایمیلم دریافت نکردی ) منتظر جوابتم پیدا نکردم
به نظرتون بهتره چه جوری بگم ؟ یا اینکه صبر کنم ؟

با تشکر

simon
November 3rd, 2013, 01:27 PM
دوستان اگر بعد از دوهفته استادی جواب نداده( قبلا جواب داده و یه سری چیزا خواسته ) بهتره بهش ایمیل بزنم بگم چی شد ؟
توی اینجا گشتم ولی جمله ای که مودبانه بگه الان یه مدت جواب ندادی و به یه بهانه ای بگم ( مثلا سرت شلوغه و ایمیلم دریافت نکردی ) منتظر جوابتم پیدا نکردم
به نظرتون بهتره چه جوری بگم ؟ یا اینکه صبر کنم ؟

با تشکر

دو حالت داره
1-يا بعد از ديدن مدارك ديگه منصرف شده كه ديگه ايميل زدن فايده ايي نداره عملا.
2-يا سرشون شلوغه.
من مورد دوم رو توصيه ميكنم كه در نظر بگيريد و دوباره رو جواب قبليشون كه گفتن مدارك بفرستيد تماس بگيريد كه History ايميلهاي قبلي هم باشه و بپرسد فرصت شد به رزومه و مدارك من نگاه بندازيد؟ و آيا فكر ميكنيد با اين شرايط ميتونم اميدوار باشم كه يكي از شاگردان شما باشم در آينده و فلان موضوع كه خيلي بهش علاقه دارم؟ اگر بله به نظرتون فاند هم بهم تعلق ميگيره يا براي فاند بايد دنبال منبعي ديگه مثل TA باشم و اسكولارشيپ.
اصلا از اين اصطلاحات كه سرتون شلوغه جواب نميديد و ... استفاده نكنيد كه مودبانه نيست. اونها هر وقت صلاح بدونن جواب ميدن و اينجور جملات مجبورشون نميكنه كه جواب بدن. :)

شادزي

shahinjc
November 3rd, 2013, 02:54 PM
دو حالت داره
1-يا بعد از ديدن مدارك ديگه منصرف شده كه ديگه ايميل زدن فايده ايي نداره عملا.
2-يا سرشون شلوغه.
من مورد دوم رو توصيه ميكنم كه در نظر بگيريد و دوباره رو جواب قبليشون كه گفتن مدارك بفرستيد تماس بگيريد كه History ايميلهاي قبلي هم باشه و بپرسد فرصت شد به رزومه و مدارك من نگاه بندازيد؟ و آيا فكر ميكنيد با اين شرايط ميتونم اميدوار باشم كه يكي از شاگردان شما باشم در آينده و فلان موضوع كه خيلي بهش علاقه دارم؟ اگر بله به نظرتون فاند هم بهم تعلق ميگيره يا براي فاند بايد دنبال منبعي ديگه مثل TA باشم و اسكولارشيپ.
اصلا از اين اصطلاحات كه سرتون شلوغه جواب نميديد و ... استفاده نكنيد كه مودبانه نيست. اونها هر وقت صلاح بدونن جواب ميدن و اينجور جملات مجبورشون نميكنه كه جواب بدن. :)

شادزي
فکر میکنم همون مورد دوم باشه , مدارک حداقا تا اونجای که من فکر میکنم جوری نبوده که منصرف شه

توی همون ایمیلی که مدارک فرستادم نوشتم که منتظر جوابتون هستم

توی این ایمیل جدید جملات انگلیسی مودبانه ی خوبی به ذهنم نمیرسه که بگم فرصت کردید به مدارکم نگاهی بندازید , مثلا این چه طوره

اینجا جمله ی خوب به ذهنم نمیرسه ؟--->It has been almost two weeks since i have submitted my documents to you and i still looking forward to your email

simon
November 3rd, 2013, 06:08 PM
به نظر من جمله تون معترضه است:) .لازم نيست به طول زمان اشاره كنيد. البته اين نظر شخصيه منه ممكنه دوستان ديگه موافق نباشند. ولي من اگر بودم به همون نحوي كه گفتم ميپرسيدم و سعي نمكيدرم غير مستقيم به استاد بفهمونم منتظر ما!!!
شادزي

shahinjc
November 3rd, 2013, 06:29 PM
به نظر من جمله تون معترضه است:) .لازم نيست به طول زمان اشاره كنيد. البته اين نظر شخصيه منه ممكنه دوستان ديگه موافق نباشند. ولي من اگر بودم به همون نحوي كه گفتم ميپرسيدم و سعي نمكيدرم غير مستقيم به استاد بفهمونم منتظر ما!!!
شادزي
میشه لطف کنید همین جملتون که گفتید فرصتی شده به مدارک من نگاه ی بکنه رو به انگلیسی بگید ؟ جملاتی که تو ذهنمه جالب نیست اصلا :)

simon
November 3rd, 2013, 06:44 PM
میشه لطف کنید همین جملتون که گفتید فرصتی شده به مدارک من نگاه ی بکنه رو به انگلیسی بگید ؟ جملاتی که تو ذهنمه جالب نیست اصلا :)

ميتونم بپرسم جز رزومه چي براشون فرستاديد؟ ريزنمرات؟ مقاله؟

shahinjc
November 3rd, 2013, 07:05 PM
ميتونم بپرسم جز رزومه چي براشون فرستاديد؟ ريزنمرات؟ مقاله؟
رزومه رو توی ایمیل اول فرستادم
با توجه به ایمیل دوم استاد مشخص بود ریز رزومه رو در اورده بود
مقاله ندارم , ریز نمره رو فرستادم و یه سری چیزای دیگه مثل نمونه ی برنامه ای که با مطلب نوشتم