PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه سوالات شما درباره پذیرش ازدانشگاه های ( موسسه ) Ottawa و Carleton

صفحه ها : 1 2 [3] 4

radintahvildari
August 28th, 2011, 12:46 AM
سلام بچه ها.
کسی برای فیزیک می دونه دپارتمان اوتاوا چه طوریه؟ فاند برای مستر می ده یا استادا میدن یا نه؟ سخته یا آسون پذیرشش برای مستر؟
من به استاده میل زدم دو بار جوابمو نداده!

به کدوم استاد ایمیل زدید؟ من از اتاوا برای فیزیک در مقطع دکتری پذیرش دارم برای ژانویه 2012. استاد من به شخصه دانشجوی اینترنشنال نمی گیره. من هم خودم به بیشترشون ایمیل زدم و اکثرا هم گفتن جای خالی ندارن.

Persian_Boy
August 28th, 2011, 12:55 AM
سلام، یکی از مشکلات اساسی همینه که قبل از تماس با استادی برای دانشگاهی فایل پذیرش ثبت می کنید. دوستانی که می خوان به خصوص برای دکتری اقدام کنن حتما فبلش با اساتید در تماس باشند و جویا بشن برای جای خالی. چون در سیستم تحصیلی کانادا و به خصوص دکتری برای پرداخت دستیار پژوهشی حتما و حتما باید یه سوپروایزر از اول برای فرد تعیین بشه. وقتی اسم کسی روی پرونده شما نباشه حتی اگر پرونده حداقل ها برای پذیرش رو هم داشته باشه تصمیمی گرفته نمیشه تا زمانی که یه استادی پیدا بشه. در نتیجه به جای خرج بی دلیل اول با اساتید در تماس باشین. در کل هم به خاطر مسائل اقتصادی و محدودیت های مالی کم کم دانشگاه های کانادایی تمایلی در پذیرش دانشجوی اینترنشنال نشون نمی دن. این حرفی بوده که خود من از چند استاد به طور مستقیم شنیدم. موفق باشید.

دقیقا.. این موضوع رو من متاسفانه یه کم دیر متوجه شدم و کلی ضرر کردم..

ahmadn65
August 31st, 2011, 12:20 PM
سلام
Otawwa بالاخره بعد از 5 ماه:confused: دست رد زد به سینه ی من، و مدارک را فرستاد واسه Carleton .

از بچه های دانشکده ی برق و مکانیک دانشگاه Carleton، کسی هست بدونه تو زمینه ی کنترل و رباتیک، کی جای خالی داره - که پاپیچش بشم!;) واسه زمستون2012 میگما!

پیشاپیش ممنون

pinocchio
October 2nd, 2011, 10:32 AM
دوستان سلام،
من پریروز از Carleton جواب Admission ام اومد برای Master، Winter 2012. ولی من تو هیچ کدوم از مراحل Apply کردن جایی برای Fund ندیدم؟‌
الان دارم با Supervisor راجع به RA صحبت میکنم.
میخوام ببینم آیا Carleton به جز RA و TA فاند یا بورس جداگانه داره که بتونم قبل از رفتن براش Apply کنم یا این فاند 10 تا 15 هزارتایی که بعضی از بچه‌ها راجع بهش حرف می‌زنن همین RA هست؟
لطفا راجع به نامه فاند هم که باید به سفارت بدیم توضیح بدید که چطور باید باشه!

ممنون از جوابهاتون

mohammad_haji
October 16th, 2011, 08:06 PM
سلام،
این فاند 10 تا 15 هزار تایی همون RA , TA هستش. من خودم سالی 15 هزار تا برای RA میگیرم به علاوه ی یک مقدار کم در حدود 3000 دلار که graduate scholarship هستش. بنابراین تا اونجایی که من میدونم، بخش عمده ی فاند رو همون RA و TA پوشش میده.

mohammad_haji
October 16th, 2011, 08:07 PM
سلام، من برای MASc رشته ی برق، برای ترم زمستون از کارلتون پذیرش گرفتم، کسی هستش که برای ترم زمستون نیاز به هم خونه داشته باشه؟

pouya_ghorbany
October 25th, 2011, 10:12 AM
سلام، من از دانشگاه OTTAWA واسه ژانویه پذیرش گرفتم.ولی بهم فاند ندادن و تازه فهمیدم که بیشتر از 10 ساعت نمیتونم کار کنم. من ویزامم گرفتم ولی هنوز ثبت نام نکردم. چون شرایط مالیم جور نیست می خوام Defer کنم و بعد خودم برم اونجا بگردم توی دانشگاه ها یکیو پیدا کنم بهم فاند بده.چند تا سوال داشتم لطفاً هرکی جواب هر کدومشو می دونه یه جوابی بهم بده دانشگاه درست جواب نمیده:
1-میخوام ببینم اگه تونستم defer کنم میتونم با همین پذیرش ژانویم وارد کانادا بشم و study permit بگیرم یا باید یه پذیرش جدید برام صادر بشه؟ باید این استاده که supervisor منه رو دوباره راضی کنم منو قبول کنه؟
2-با ویزای دانشجووییه کانادا میتونم همون اول وارد شهر دیگه ای غیر شهری که Offer گرفتم بشم؟ اونجا بهم study permit میدن یا باید حتماً وارد شهر دانشگام بشم؟
3-بعد میخواستم بدونم چه بهونه ای واسه Defer کردن بیارم بهتره؟
4-توی آفرم نوشته که یک مدارکیو قبل ثبت نام باید ارائه بدم.اولااً میخواستم بدونم الان باید ثبت نام کنم یا باید برم اونجا؟اگ از Deadline بگذره مشکلی پیش میاد؟کلاً چه جوری میشه ثبت نام کرد>از کجا میشه فهمید که چه درس هایی رو برداشت؟
5- وام داره دانشگاه برای خارجی ها؟
در ضمن آقا محمد من یکیو احتیاج دارم واسه همسفر شدن و تنها نموندن اونجا اگه این مشکلاتم حل بشه مایل باشی با هم بریم.

خیلی اضطراریه، ممنون

mohammad_haji
October 26th, 2011, 01:51 AM
سلام، من از دانشگاه OTTAWA واسه ژانویه پذیرش گرفتم.ولی بهم فاند ندادن و تازه فهمیدم که بیشتر از 10 ساعت نمیتونم کار کنم. من ویزامم گرفتم ولی هنوز ثبت نام نکردم. چون شرایط مالیم جور نیست می خوام Defer کنم و بعد خودم برم اونجا بگردم توی دانشگاه ها یکیو پیدا کنم بهم فاند بده.چند تا سوال داشتم لطفاً هرکی جواب هر کدومشو می دونه یه جوابی بهم بده دانشگاه درست جواب نمیده:
1-میخوام ببینم اگه تونستم defer کنم میتونم با همین پذیرش ژانویم وارد کانادا بشم و study permit بگیرم یا باید یه پذیرش جدید برام صادر بشه؟ باید این استاده که supervisor منه رو دوباره راضی کنم منو قبول کنه؟
2-با ویزای دانشجووییه کانادا میتونم همون اول وارد شهر دیگه ای غیر شهری که Offer گرفتم بشم؟ اونجا بهم study permit میدن یا باید حتماً وارد شهر دانشگام بشم؟
3-بعد میخواستم بدونم چه بهونه ای واسه Defer کردن بیارم بهتره؟
4-توی آفرم نوشته که یک مدارکیو قبل ثبت نام باید ارائه بدم.اولااً میخواستم بدونم الان باید ثبت نام کنم یا باید برم اونجا؟اگ از Deadline بگذره مشکلی پیش میاد؟کلاً چه جوری میشه ثبت نام کرد>از کجا میشه فهمید که چه درس هایی رو برداشت؟
5- وام داره دانشگاه برای خارجی ها؟
در ضمن آقا محمد من یکیو احتیاج دارم واسه همسفر شدن و تنها نموندن اونجا اگه این مشکلاتم حل بشه مایل باشی با هم بریم.

خیلی اضطراریه، ممنون

راستش من جواب همه ی سوالهای شما رو نمیدونم، اماهمین قدر بگم که من خودم برای ترم پاییز پذیرش داشتم اما چون خیلی دیر بهم پذیرشداده بودن با یک ایمیل ساده از طرف من، خودشون برام دیفر کردن، اما در حالت کلیکار راحتی نیست و علاوه بر پر کردن فرم و پرداخت کمی هزینه، دانشگاه و استاد بایددوباره در مورد دانشجو تصمیم بگیره. من صبر کردم پذیرش دیفر شدم به دستم برسه وبعد برای سفارت اقدام کردم. مطمئن
نیستم و جایی نخوندم یا نشنیدم ولی به نظرم یک کم غیر منطقی میاد که شمابرای اون دانشگاه ویزا گرفته باشید و بعد دیفر کنید و همین طوری برید کانادا! درضمن این دیفر کردن هم deadline داره، رجیستر کردن همهمین طور، در مورد رجیستر کردن، فکر میکنم انتخاب واحد رو از این حا میشه انجامداد اما برای ثبت نام نهایی حتما باید اونجا باشی. وام رو هم تا اونجایی که درمورد دانشگاه کارلتون من پرس و جو کردم، متاسفانه گویا به دانشجو های international نمیدن. بهانه های دیفرکردن هم بستگی به خلاقیت خودت داره، معمولا دانشجو ها به خاطر ویزا مجبور میشندیفر کنن ... .

choogi
October 26th, 2011, 02:48 PM
آقا یه استاده میل زده به من میگه خرج یک سالت تو کارلتون میشه 35000 تا،یه فکری بکن به من خبر بده! درسته این 35000 تا؟

pouya_ghorbany
October 27th, 2011, 11:28 AM
راستش من جواب همه ی سوالهای شما رو نمیدونم، اماهمین قدر بگم که من خودم برای ترم پاییز پذیرش داشتم اما چون خیلی دیر بهم پذیرشداده بودن با یک ایمیل ساده از طرف من، خودشون برام دیفر کردن، اما در حالت کلیکار راحتی نیست و علاوه بر پر کردن فرم و پرداخت کمی هزینه، دانشگاه و استاد بایددوباره در مورد دانشجو تصمیم بگیره. من صبر کردم پذیرش دیفر شدم به دستم برسه وبعد برای سفارت اقدام کردم. مطمئن
نیستم و جایی نخوندم یا نشنیدم ولی به نظرم یک کم غیر منطقی میاد که شمابرای اون دانشگاه ویزا گرفته باشید و بعد دیفر کنید و همین طوری برید کانادا! درضمن این دیفر کردن هم deadline داره، رجیستر کردن همهمین طور، در مورد رجیستر کردن، فکر میکنم انتخاب واحد رو از این حا میشه انجامداد اما برای ثبت نام نهایی حتما باید اونجا باشی. وام رو هم تا اونجایی که درمورد دانشگاه کارلتون من پرس و جو کردم، متاسفانه گویا به دانشجو های international نمیدن. بهانه های دیفرکردن هم بستگی به خلاقیت خودت داره، معمولا دانشجو ها به خاطر ویزا مجبور میشندیفر کنن ... .

خیلی ممنون از لطفتون.
می خواستم بدونم شما می دونید آیا توی study permit اسم دانشگاه رو میزنند؟می ترسم بهم defer ندن برم اونجا یه دانشگاه دیگه پیدا کنم.
برنامه سفرتون چه جوریه؟خونه گرفتید؟هگه امکانش بود با هم اقدام کنیم.
استس این graduate scholarship چیه؟به همه می دن؟

mohammad_haji
October 27th, 2011, 08:28 PM
خیلی ممنون از لطفتون.
می خواستم بدونم شما می دونید آیا توی study permit اسم دانشگاه رو میزنند؟می ترسم بهم defer ندن برم اونجا یه دانشگاه دیگه پیدا کنم.
برنامه سفرتون چه جوریه؟خونه گرفتید؟هگه امکانش بود با هم اقدام کنیم.
استس این graduate scholarship چیه؟به همه می دن؟

من هنوز ویزام نیومده، برای همین نمیدونم اسم دانشگاه رو میزنن یا نه. من برای 16 دسامبر بلیط گرفتم و قصد دارم چند روز در یک مسافر خونه اقامت داشته باشم و دنبال خونه بگردم. این graduate scholarship رو فکر کنم به همه میدن، به من که دادن، البته مقدارش زیاد نبود، سالی کمی بیش از سه هزار دلار، قسمت اصلی فاند من از RA بود.

GHGH
December 8th, 2011, 11:46 PM
سلام
به نظرتون چند روز طول میکشه تا یه استاد جواب بده؟ من 3 4 روزه به استادا ایمیل زدم جواب ندادن. میخوام ببینم چقدر صبر کنم بعد به یه استاد دیگه تو همون دپارتمان ایمیل بزنم؟؟؟ همزمان به چند تا استاد تو یه دپارتمان ایمیل زدن درسته؟؟؟

GHGH
December 8th, 2011, 11:51 PM
یه سوال لطفا جواب بدید. من برای OTTAWA-CARLETON اپلیکیشن آن لاین رو پر کردم . میشه برای اتاوا جدا مدارکمو بفرستم؟؟؟ الان که از طریقه کارلتون اپلای کردم در اتاوا هم در نظر م میگیرن؟

یه سواله دیگه آن لاین اپلیکیشن فقط برای پرداخته هزینه است؟ چون من وقتی فی رو پرداخت کردم تو پروفایلم فقط یه قسمت داره که گفته مدارکمو براشون پست کنم. کاربرد دیگه ای مثل پی گیری روند اپلیکیشن ندارن؟؟؟/

GHGH
December 8th, 2011, 11:54 PM
لطفا جواب بدین
تو قسمته فرم اپلیکیشن در قسمت ALL VISA STUDENT گفته مشخص کنین که PLEASE EXPLAIN IN DETAIL HOW YOU EXPECT TO FINANCE YOUR STADIES/
چی بنویسم منظورشون چیه؟

khorshid1387
December 10th, 2011, 08:35 PM
سلام
دو هفته پيش استادي از اتاوا كه قبول كرده به عنوان سوپر وايزر من براي دكترا باشه يه ايميل زده و به من تبريك گفته و حتي سابجكت تز منهم مشخص كرده ولي هنوز نامه ادميت از دانشگاه نيومده سئوالات من به اين ترتيب هستند
1-من شنيده ام كه در نامه پذيرش اتاوا گزينه هاي انتخاب براي ترمهاي پاييز و تابستان هست و نيازي به ديفر كردن نيست آيا اين درسته يا نه؟
2- اگر درست نيست آيا اگه من ديفر كنم براي پاييز، استاد ممكنه زير حرفش بزنه يا نه؟در ضمن متاسفانه دليل من براي ديفر كردن، فوت پدرم است در هفته قبل.
3-من بطور مستقيم اقدام نكرده ام و از طريق يكي از شركتهاي معروف كه براي دانشجويان از كانادا پذيرش مي گيرد اقدام كرده ام و نمي دونم كه اونها در اپليكيشن فرم تقاضاي فاند كرده اند يا نه،مي خواستم ببينم آيا فاند شامل همه دانشجو هاي دكترا ميشه يا نه؟رشته ؟

ghlobe
December 10th, 2011, 10:38 PM
سلام
دو هفته پيش استادي از اتاوا كه قبول كرده به عنوان سوپر وايزر من براي دكترا باشه يه ايميل زده و به من تبريك گفته و حتي سابجكت تز منهم مشخص كرده ولي هنوز نامه ادميت از دانشگاه نيومده سئوالات من به اين ترتيب هستند
1-من شنيده ام كه در نامه پذيرش اتاوا گزينه هاي انتخاب براي ترمهاي پاييز و تابستان هست و نيازي به ديفر كردن نيست آيا اين درسته يا نه؟
2- اگر درست نيست آيا اگه من ديفر كنم براي پاييز، استاد ممكنه زير حرفش بزنه يا نه؟در ضمن متاسفانه دليل من براي ديفر كردن، فوت پدرم است در هفته قبل.
3-من بطور مستقيم اقدام نكرده ام و از طريق يكي از شركتهاي معروف كه براي دانشجويان از كانادا پذيرش مي گيرد اقدام كرده ام و نمي دونم كه اونها در اپليكيشن فرم تقاضاي فاند كرده اند يا نه،مي خواستم ببينم آيا فاند شامل همه دانشجو هاي دكترا ميشه يا نه؟رشته ؟

این سئوالها رو اگر از خود اداره پذیرش دانشگاه و یا دانشکده تون بپرسید اطلاعات دقیق تری میگیرید.

majids
December 12th, 2011, 10:23 PM
سلام

من برای دانشگاه اتاوا در مقطع phd در computer science برای winter 2012 اپلای کرده بودم اما رد شدم. دليل رد شدنم نداشتن تز در مسترم اعلام شده در صورتی که من فوق ليسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم با معدل 17.03 و شش واحد هم پروژه گذروندم که دارای عنوان پروپزال و دفاعيه بود. مگه همين پروژه ما تز به حساب نمی آد؟ اگه راه حلی داره ممنون می شم راهنماييم کنيد. اين متن ايميل ارسالی دليل رد شدنم است.

Hello,
from what I can see, it seems that the Master you did did not contain a thesis and therefore, you are not eligible to apply for PhD.

Sincerely,

fekrazadeh
December 12th, 2011, 10:28 PM
سلام

من برای دانشگاه اتاوا در مقطع phd در computer science برای winter 2012 اپلای کرده بودم اما رد شدم. دليل رد شدنم نداشتن تز در مسترم اعلام شده در صورتی که من فوق ليسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد گرفتم با معدل 17.03 و شش واحد هم پروژه گذروندم که دارای عنوان پروپزال و دفاعيه بود. مگه همين پروژه ما تز به حساب نمی آد؟ اگه راه حلی داره ممنون می شم راهنماييم کنيد. اين متن ايميل ارسالی دليل رد شدنم است.

Hello,
from what I can see, it seems that the Master you did did not contain a thesis and therefore, you are not eligible to apply for PhD.

Sincerely,

چرا دیگه، همون تِزه دیگه.

منم امسال دارم اپلای می کنم، نوشته که باید فهرست پایان نامه تون رو ترجمه کنین برامون بفرستید!
شاید شما این کار رو نکردید اینجوری فکر کردن، نمی دونم

majids
December 12th, 2011, 10:56 PM
من نديدم جايي چنيين چيزی خواسته باشه. اين فهرست يايان نامه بايد ترجمه رسمی بشه؟ اگه جواب مثبته اصل فهرست که مورد قبول دارالترجمه باشه رو بايد از کجا بگيرم؟ خودم فکر کنم بايد از دانشگاه محل تحصيلم (اراک) بگيرم و بعد به تاييد سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسونم! شما اگه راه درستش رو می دونين راهنمايي تون خيلی کمک می کنه.

fekrazadeh
December 12th, 2011, 11:05 PM
من نديدم جايي چنيين چيزی خواسته باشه. اين فهرست يايان نامه بايد ترجمه رسمی بشه؟ اگه جواب مثبته اصل فهرست که مورد قبول دارالترجمه باشه رو بايد از کجا بگيرم؟ خودم فکر کنم بايد از دانشگاه محل تحصيلم (اراک) بگيرم و بعد به تاييد سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسونم! شما اگه راه درستش رو می دونين راهنمايي تون خيلی کمک می کنه.

شاید فقط رشته ی من چنین چیزی می خواست. آره آره، الان یادم اومد فقط دکتری عمران این رو تاکید کرده بود. عذر میخوام، اشتباه کردم.
نه، برای ما هم رسمی نمی خواد، می خواد خودمون یه ترجمه ای بکنیم، تا ببینن موضوعمون با موضوعات استادای اونجا نزدیک هست یا نه

majids
December 12th, 2011, 11:12 PM
پس اينی که شما می گی برای تاييد داشتن تز در دوره مستر نيست! فقط می خوان "ببینن موضوعتون با موضوعات استادای اونجا نزدیک هست یا نه "، ولی مشکل من اينه که می گن شما تز نداشتی! واسه اين چه مدرکی بايد ارائه کنم؟

fekrazadeh
December 12th, 2011, 11:15 PM
پس اينی که شما می گی برای تاييد داشتن تز در دوره مستر نيست! فقط می خوان "ببینن موضوعتون با موضوعات استادای اونجا نزدیک هست یا نه "، ولی مشکل من اينه که می گن شما تز نداشتی! واسه اين چه مدرکی بايد ارائه کنم؟

والله چی بگم؟! آخه جواب مسخره ای به شما دادن. مگه توی ریزنمره هاتون ننوشته تِز؟
مگه توی رزومه اتون ننوشتین موضوع تِزم چی بوده یا چکیده اش رو به انگلیسی نفرستادین براشون؟
یا مگه تو ریزنمره هاتون ترجمه نشده که Master of Science ؟
اگه جوابتون آره ست که اونا الکی فقط یه گیری دادن... چی بگم؟!

majids
December 12th, 2011, 11:29 PM
خير تو ريز نمرات فارسی نوشته پروژه که دارالترجمه هم Project ترجمه کرده نوع درس هم تخصصی زده شده که اونم تو type نوشته Specilty. توی رزومه ام نوشتم موضوع تِزم چی بوده ولی چکیده اش رو به انگلیسی نفرستادم.
تو ريز نمراتم هم نوشته:
Graduated in the field of Compuetr Engineering- Software, Articulated Master's Degree Program of Studies
خودم فکر کنم بايد يه نامه از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد بگيرم که اين پروژه ما معال همون تز و research category به حساب می آد.

majids
December 12th, 2011, 11:41 PM
راستی توی تعداد واحد درس هم نوشته 6 واحد عملی (Pract) ولی واسه بقيه دروس نوشته نظری (Theo)

fekrazadeh
December 12th, 2011, 11:44 PM
راستی توی تعداد واحد درس هم نوشته 6 واحد عملی (Pract) ولی واسه بقيه دروس نوشته نظری (Theo)

به خاطر کار همون دارالترجمه ممکنه باشه. برای من که نوشته Thesis.
ولی در هر صورت، اگه اون دانشگاه شما رو می خواست، بهانه ی الکی نمیاورد که!
چی بگم؟!!

majids
December 13th, 2011, 12:03 AM
عنوان درس شما به فارسی پروژه بود و دارالترجمه نوشت thesis؟
فکر نکنم بهانه الکی باشه، احتمالا سوء تفاهم شده براشون تو عنوان درس

fekrazadeh
December 13th, 2011, 09:42 AM
عنوان درس شما به فارسی پروژه بود و دارالترجمه نوشت thesis؟
فکر نکنم بهانه الکی باشه، احتمالا سوء تفاهم شده براشون تو عنوان درس

آره، تازه من هنوز دفاع هم نکردم، ولی نوشته Thesis،
امیدوارم همینطور باشه که میفرمایید و فقط سوءتفاهم شده باشه. احتمالش زیاده.

white
December 15th, 2011, 07:49 AM
سلام

من دانشجوی جدید اتاوا هستم دنبال هم خونه هستم اگه کسی هست لطفا اعلام کنه

sadegh3400
December 16th, 2011, 10:38 AM
سلام

من دانشجوی جدید اتاوا هستم دنبال هم خونه هستم اگه کسی هست لطفا اعلام کنه
دوست عزیز اگر در فروم موردی پیدا نکردید یک سری هم به دو لینک زیر بزنید ضرر ندارد
Iranian Student Association University of Ottawa
http://www.facebook.com/groups/ISAUO/
Iranian Student Association of Carleton University
http://www.facebook.com/groups/ISACU/

aitack
December 17th, 2011, 07:47 AM
سلام بچه ها
این دانشگاه به من گفته برای دانشجوی INternational هیچ فاندی وجود نداره.
میشه برای من توضیح بدین شما چی کار کردین؟

fekrazadeh
December 17th, 2011, 08:49 AM
سلام بچه ها
این دانشگاه به من گفته برای دانشجوی INternational هیچ فاندی وجود نداره.
میشه برای من توضیح بدین شما چی کار کردین؟

یعنی چی؟ کدومشون؟ کی گفته دقیقاً؟ شاید یه دانشگاه خاص باشه نه؟

aitack
December 17th, 2011, 10:33 AM
این ایمیلشه:
Are you applying as an International Student or a Canadian Citizen? If you are applying as an International Student there is no funding available.

diane_smyth@carleton.ca
school administrator

aitack
December 17th, 2011, 10:34 AM
ضمنا من هر چی میگردم لیست اساتید رشته design رو پیدا نمی کنم :((
خواهش می کنم یکی کمک کنه

fekrazadeh
December 17th, 2011, 10:44 AM
این ایمیلشه:
Are you applying as an International Student or a Canadian Citizen? If you are applying as an International Student there is no funding available.

diane_smyth@carleton.ca
school administrator

آخه این خانوم که Undergraduate Program Advisor هستش. شاید متوجه نشده که شما برای Graduate میخواین اپلای کنین؟ نه؟
اگر هم منظورشون Graduate بود، به احتمال زیاد هم برای رشته ی خاص Industrial Design بوده، نه همه ی رشته ها.

aitack
December 17th, 2011, 10:47 AM
آخه این خانوم که Undergraduate Program Advisor هستش. شاید متوجه نشده که شما برای Graduate میخواین اپلای کنین؟ نه؟
اگر هم منظورشون Graduate بود، به احتمال زیاد هم برای رشته ی خاص Industrial Design بوده، نه همه ی رشته ها.

منتو نامه م نوشته بودم برای Grad می خوام. الان به نظر شما من چه کار می تونم بکنم؟

fekrazadeh
December 17th, 2011, 11:04 AM
منتو نامه م نوشته بودم برای Grad می خوام. الان به نظر شما من چه کار می تونم بکنم؟

والله چی بگم؟ کاناداییها امسال اصلاً جواب ایمیل نمی دن، استادا رو هم پیدا کنین، کمک نمی کنن که. :(
منم دارم اپلای می کنم کارلتون، زیاد هم امید چندانی ندارم. ببین برا آمریکا می تونی کاری بکنی؟
بعدش هم یه بار دیگه به این خانوم بگین که برای دکتری می خواین اپلای کنین ببینین چی می گه. اصلاً از مسئول کل Graduate Department ایمیل بزنین.

منم که می خوام برای عمران اپلای کنم، دانشکده نوشته توروخدا اینترنشنال ها فقط در صورتی که شاگرد اول باشن و خیلی کارشون درست باشه اپلای کنن، چون هر سال یه عالمه اپلای می کنن که ما همه رو ریجکت می کنیم. خیلی شانس برای کمک مالی کمه. این رو رسماً توی سایت دانشکده و برای دکتری نوشته بود.
به نظر هم نمیاد که این دانشگاه، در رشته ی شما دکتری داشته باشه کلاً.
بعدش هم، توی سایت دانشکده ی شما رسماً نوشته که
Top ranked domestic students receive financial support from Carleton University in the form of teaching assistantships and scholarships based on academic excellence.
توی این آدرس (http://www.id.carleton.ca/graduate/funding/) و این آدرس (http://www.id.carleton.ca/graduate/admissions-registration/guide-to-admissions/) هیچ استادی هم پیدا نکردم راستش.

aitack
December 17th, 2011, 12:05 PM
والله چی بگم؟ کاناداییها امسال اصلاً جواب ایمیل نمی دن، استادا رو هم پیدا کنین، کمک نمی کنن که. :(
منم دارم اپلای می کنم کارلتون، زیاد هم امید چندانی ندارم. ببین برا آمریکا می تونی کاری بکنی؟
بعدش هم یه بار دیگه به این خانوم بگین که برای دکتری می خواین اپلای کنین ببینین چی می گه. اصلاً از مسئول کل Graduate Department ایمیل بزنین.

منم که می خوام برای عمران اپلای کنم، دانشکده نوشته توروخدا اینترنشنال ها فقط در صورتی که شاگرد اول باشن و خیلی کارشون درست باشه اپلای کنن، چون هر سال یه عالمه اپلای می کنن که ما همه رو ریجکت می کنیم. خیلی شانس برای کمک مالی کمه. این رو رسماً توی سایت دانشکده و برای دکتری نوشته بود.
به نظر هم نمیاد که این دانشگاه، در رشته ی شما دکتری داشته باشه کلاً.
بعدش هم، توی سایت دانشکده ی شما رسماً نوشته که
Top ranked domestic students receive financial support from Carleton University in the form of teaching assistantships and scholarships based on academic excellence.
توی این آدرس (http://www.id.carleton.ca/graduate/funding/) و این آدرس (http://www.id.carleton.ca/graduate/admissions-registration/guide-to-admissions/) هیچ استادی هم پیدا نکردم راستش.

مرسی دوست عزیز
آره نمی دونم این دیگه چه جورشه که استاد نداره این دانشکده؟!!؟!

توی FAQ هم رسما نوشته به دانشجویان خارجی فاند نمی ده.
منم به یکی دیگه ایمیل زدم ببینم چی میشه ولی کلا فک کنم بی خیالش بشم.

ps: چون توی رشته ما دکتری بیشتر تئوری میشه و ضمنا اینجا توی دوره فوق چیز زیادی به آدم یاد نمی دن(!) ترجیح می دم یه بار دیگه فوق بگیرم!

ghlobe
December 17th, 2011, 04:46 PM
مرسی دوست عزیز
آره نمی دونم این دیگه چه جورشه که استاد نداره این دانشکده؟!!؟!

شما کجا رو چک کردین؟ لیست اسامی استادهای این دانشکده که روی همون وب سایت خودشه:
http://www.id.carleton.ca/about-sid/people/faculty/

معمولا اگر دانشکده ای لینک مستقیم به لیست استادها نداره روی About کلیک کنید.

aitack
December 17th, 2011, 05:01 PM
شما کجا رو چک کردین؟ لیست اسامی استادهای این دانشکده که روی همون وب سایت خودشه:
http://www.id.carleton.ca/about-sid/people/faculty/

معمولا اگر دانشکده ای لینک مستقیم به لیست استادها نداره روی About کلیک کنید.

مرسی از لطفتون
به نظر شما درسته که وقتی Admin گفته فاند نمی دیم، با استادها تماس بگیرم؟

سپاس

ghlobe
December 17th, 2011, 05:09 PM
مرسی از لطفتون
به نظر شما درسته که وقتی Admin گفته فاند نمی دیم، با استادها تماس بگیرم؟

سپاس

ادمین احتمالا در مورد فاندهای تحت کنترل دانشکده یعنی اسکالرشیپ ها و نظیر اون نظر میده. تماس با استادها فقط وقتی مفیده که در رشته شما فاند دادن استاد معمول باشه. مثلا در مهندسی RA که استاد میده یک بخش عمده فانده. ولی برعکس مثلا در خیلی از دانشکده های بیزینس اصولا فاند دادن استاد معمول نیست و فاندها از دانشکده میاد. در رشته شما چطوره؟ اگر از دوستانتون کسی داره در این رشته در امریکا و کانادا تحصیل میکنه ازشون سئوال کنید که منابع فاند در رشته شما معمولا چیه.

aitack
December 17th, 2011, 09:38 PM
ادمین احتمالا در مورد فاندهای تحت کنترل دانشکده یعنی اسکالرشیپ ها و نظیر اون نظر میده. تماس با استادها فقط وقتی مفیده که در رشته شما فاند دادن استاد معمول باشه. مثلا در مهندسی RA که استاد میده یک بخش عمده فانده. ولی برعکس مثلا در خیلی از دانشکده های بیزینس اصولا فاند دادن استاد معمول نیست و فاندها از دانشکده میاد. در رشته شما چطوره؟ اگر از دوستانتون کسی داره در این رشته در امریکا و کانادا تحصیل میکنه ازشون سئوال کنید که منابع فاند در رشته شما معمولا چیه.

مرسی. راستش من فقط یکی دو نفر رو می شناسم که رفتن، یکیشون از دانشگاه گرفته یکیشون هم RA TA ولی هر دو امریکا ن. هر چی هم پیغام می ذارم توی صفحه های دیگه ی فروم که کسی هنر هست یا نه کسی جواب نمی ده. اون چند صفحه ای هم که مخصوص بچه های هنریه چندان فعال نیست متاسفانه...

بازم ممنون از راهنماییتون

artima
January 1st, 2012, 12:51 PM
سلام
لطفا راهنمايي كنيد. من از كجا مي تونم بفهم دانشگاه اوتاوا واسه پذيرش ه نمره تافلي مي خواد. اين دانشگاه كشت ما رو ..... يك جا نوشته 92 يه جا نوشته 61 يه جا نوشته 79-80 .... تو رو خدا يكي بگه اينا يعني چي؟
مرسي

majids
January 1st, 2012, 07:59 PM
سلام
لطفا راهنمايي كنيد. من از كجا مي تونم بفهم دانشگاه اوتاوا واسه پذيرش ه نمره تافلي مي خواد. اين دانشگاه كشت ما رو ..... يك جا نوشته 92 يه جا نوشته 61 يه جا نوشته 79-80 .... تو رو خدا يكي بگه اينا يعني چي؟
مرسي

اين لينک رو ببینيد: Program-Specific Requirements

http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=2001

majids
January 5th, 2012, 11:42 AM
سلام

Hello,

Sincerely,

بالاخره موفق شدم اپلیکیشنم رو دوباره به جریان بندازم.
ترجمه صورت جلسه دفاعیه تزم و ترجمه اصلاح شده کارشناسی ارشد که پروژه Thesis ترجمه شده ظاهرا مدارک مناسبی بود تا رئیس graduate admission دستور بررسی مجدد اپلیکیشنم رو بده.
دوستان حتما در ترجمه ریز نمرات دقت کنید که حتما thesis ترجمه شده باشه که مشکل من رو پیدا نکنید

amir_masoud
January 5th, 2012, 07:44 PM
سلام به همه دوستان. من دارم برای رشته ارتباطات برای دوره فوق لیسانس مدارکم را آماده می کنم. همونطور که می دونید دانشگاه اتاوا همراه ریزنمراتی که از دانشگاههای خارج از کانادا می یاد مدرکی به اسم Official Grading Scale می خواد. من دانشگاه خودمون خیلی پرس و جو کردم برای این مدرک اما نتونستم چیزی پیدا کنم. خیلی ممنون می شم اگر بتونید کمکم کنید...

ghlobe
January 5th, 2012, 08:03 PM
سلام به همه دوستان. من دارم برای رشته ارتباطات برای دوره فوق لیسانس مدارکم را آماده می کنم. همونطور که می دونید دانشگاه اتاوا همراه ریزنمراتی که از دانشگاههای خارج از کانادا می یاد مدرکی به اسم Official Grading Scale می خواد. من دانشگاه خودمون خیلی پرس و جو کردم برای این مدرک اما نتونستم چیزی پیدا کنم. خیلی ممنون می شم اگر بتونید کمکم کنید...

روی همون کارنامه تون باید نوشته باشه که نمره ها از چنده و حداقل نمره قبولی چیه. حداقل بعضی دانشگاهها میدونم مینویسند.

amirmousavi
January 11th, 2012, 09:31 PM
سلام
توی سایت carleton برای ایران وبرای معدل نوشته :
Minimum requirement (B): 14
Minimum requirement in the major (B+): 16
حالا من نمیدونم کدوم درس ها رو حساب می کنن به عنوان major ...چون معدلم 16.5 هستش ولی اختصاصی ها یکم پایین تره ... مثلا ریاضی و معادلات هم جز major حساب میشه؟!!!

majids
January 12th, 2012, 01:19 AM
سلام
توی سایت carleton برای ایران وبرای معدل نوشته :
Minimum requirement (B): 14
Minimum requirement in the major (B+): 16
حالا من نمیدونم کدوم درس ها رو حساب می کنن به عنوان major ...چون معدلم 16.5 هستش ولی اختصاصی ها یکم پایین تره ... مثلا ریاضی و معادلات هم جز major حساب میشه؟!!!

سلام

دارالترجمه نوع درس اصلی رو major ترجمه می کنه و نوع اختصاصی رو specialty. ببینید داخل ریز نمراتتون جلوی نوع درس چی نوشته، احتمالا منظورشون نوع دروس اصلی باشه.

amirmousavi
January 12th, 2012, 05:09 PM
سلام

دارالترجمه نوع درس اصلی رو major ترجمه می کنه و نوع اختصاصی رو specialty. ببینید داخل ریز نمراتتون جلوی نوع درس چی نوشته، احتمالا منظورشون نوع دروس اصلی باشه.

متاسفانه مشخص نکرده! از دارالترجمه پرسیدم گفت چون هنوز فارغ التحصیل نشدی نمیزنن:(

majids
January 12th, 2012, 09:03 PM
متاسفانه مشخص نکرده! از دارالترجمه پرسیدم گفت چون هنوز فارغ التحصیل نشدی نمیزنن:(

خوب یه هم رشته ای پیدا کنیدکه فارغ التحصیل شده باشه! از روی ریز نمرات اون ببینید.

khorshid1387
January 15th, 2012, 04:23 PM
سلام
من پذيرش دكترا از اتاوا گرفتم براي پاييز آينده
حالا موندم با اين گروني دلار چيكار كنم از يك طرف اصلا از فاند و اين جو رچيزها با اين استاد صحبتي هم نكردم
مي خواستم از دوستان حاضر بپرسم كه براي RA
چه اقدامي بايد بكنم و معمولا مبلغش چقدر ميشه در هر ماه
در ضمن رشته من برق هستش
با تشكر

fekrazadeh
January 15th, 2012, 04:33 PM
سلام
من پذيرش دكترا از اتاوا گرفتم براي پاييز آينده
حالا موندم با اين گروني دلار چيكار كنم از يك طرف اصلا از فاند و اين جو رچيزها با اين استاد صحبتي هم نكردم
مي خواستم از دوستان حاضر بپرسم كه براي RA
چه اقدامي بايد بكنم و معمولا مبلغش چقدر ميشه در هر ماه
در ضمن رشته من برق هستش
با تشكر

ببخشید، جواب پذیرشتون الان اومده؟ مگه ددلاین کی بوده؟ چه طور شد که الان جوابتون اومده؟

khorshid1387
January 15th, 2012, 05:12 PM
ببخشید، جواب پذیرشتون الان اومده؟ مگه ددلاین کی بوده؟ چه طور شد که الان جوابتون اومده؟

سلام
من براي WINTER اقدام كرده بودم ولي در برگ پذيرش اتاوا گزينه هاي بهار و پاييز سال آينده هم بود و من به خاطر مشكلي كه برام پيش اومد(فوت پدرم)مجبورم پاييز آينده برم در ضمن با اين گروني دلار هم مجبورم يكم بيشتر پول جمع و جور كنم،حالا كسي مي دونه براي RA يا TAدر اتاوا شرايط چي هست ،كي بايد اقدام كرد،مبلغش چقدر هست معمولا.من هنوز با استاد هيچ صحبتي در اين زمينه نكرده ام،در مورد فاند چيكار بايد كرد تو سايت خودش نوشته اكه ترم اول اوضاع درسيتون خوب بود ترمهاي بعد كمك هزينه خواهيد داشت.
با تشكر

fekrazadeh
January 15th, 2012, 05:27 PM
سلام
من براي WINTER اقدام كرده بودم ولي در برگ پذيرش اتاوا گزينه هاي بهار و پاييز سال آينده هم بود و من به خاطر مشكلي كه برام پيش اومد(فوت پدرم)مجبورم پاييز آينده برم در ضمن با اين گروني دلار هم مجبورم يكم بيشتر پول جمع و جور كنم،حالا كسي مي دونه براي RA يا TAدر اتاوا شرايط چي هست ،كي بايد اقدام كرد،مبلغش چقدر هست معمولا.من هنوز با استاد هيچ صحبتي در اين زمينه نكرده ام،در مورد فاند چيكار بايد كرد تو سايت خودش نوشته اكه ترم اول اوضاع درسيتون خوب بود ترمهاي بعد كمك هزينه خواهيد داشت.
با تشكر

متشکرم از توضیحاتتون.
والا من شنیدم اگه نمره ی اسپیکینگتون خوب باشه، بهتون TA رو می دن. ولی اگه سطح مورد قبولشون نباشه و از اول TA رو ندن، تا آخرش دیگه احتمالش کمه که TA بدن.
توی سالهای اخیر هم RA رو این دانشگاه خیلی پایین آورده و حتماً باید از الان با یه استاد هماهنگ کنین تا بهتون تعلق بگیره.
در نهایت هم اگه همه ی اینا بهتون تعلق بگیره، یه چیزی حدود 22000 دلار می دن بهتون.

pekhart
January 17th, 2012, 12:54 AM
ببخشید اتاوا مدارک رو به دپارتمان باید فرستاد یا همه مدارک یه جا میرن؟ متاسفانه هزارتا آدرس نوشته و مشخص نکرده:embarrassed:

majids
January 17th, 2012, 09:26 AM
ببخشید اتاوا مدارک رو به دپارتمان باید فرستاد یا همه مدارک یه جا میرن؟ متاسفانه هزارتا آدرس نوشته و مشخص نکرده:embarrassed:

اين لينک رو ببینيد: Program-Specific Requirements در انتهای نيازمنديها آدرس رو نوشته

http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=2001 (http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=2001)

artima
January 18th, 2012, 08:00 AM
سلام كسايي كه مداركشون رو فرستادن لطفا ميشه بگيد چقدر ( چند روز ) طول ميكشه كه مداركمون برسه دستشون و سريعترين پست ممكنه همون TNT/ DHLممنون
راستي من يك مشكل ديگه هم دارم نمره زبانم هنوز نيومده ولي مطمئنم كه مينيمم دانشگاه رو ميارم نمرم تا شنبه 21 زانويه .. چيكار كنم حالا تو اين شرايط نمي تونم application هام رو submit كنم و پست كنم كه؟

majids
January 18th, 2012, 10:25 AM
سلام كسايي كه مداركشون رو فرستادن لطفا ميشه بگيد چقدر ( چند روز ) طول ميكشه كه مداركمون برسه دستشون و سريعترين پست ممكنه همون TNT/ DHLممنون
راستي من يك مشكل ديگه هم دارم نمره زبانم هنوز نيومده ولي مطمئنم كه مينيمم دانشگاه رو ميارم نمرم تا شنبه 21 زانويه .. چيكار كنم حالا تو اين شرايط نمي تونم application هام رو submit كنم و پست كنم كه؟

من از طریق امور بین الملل دانشگاه آزاد مدارکم رو پست کردم 3 روزه رسید. مبلغش از DHL کمتر بود خیلی (27000 تومان). در اپلیکیشن فرم باید تاریخ امتحان آیلتس و نمره هاتون رو بنویسید!

aitack
January 23rd, 2012, 02:18 AM

من هم نمره ام دیر میاد. با دانشکده مورد نظرم مکاتبه کردم گفت اشکالی نداره دیرتر بفرستی.

amirest
February 3rd, 2012, 01:23 AM
سلام
من میخوام برای مستر اُتاوا اقدام کنم. اما ظاهرا برای فاند گرفتن باید برای اون موسسه جوینت اتاوا-کارلتون اپلای کنم. چون وقتی در قسمت requirements در دانشگاه اتاوا و رشته خودم می رم یک فرمی هستش که داخل اون باید financial state رو مشخص کنیم و سه حالت بیشتر نداره: خودمون متقبل شیم. یه اسپانسر داشته باشیم. و همین موسسه جوینت ساپورتمون کنه. می خواستم بدونم اصلن میشه مستقیم فقط واسه اتاوا اپلای کرد و TA یا RA هم گرفت؟ یا اینکه کلا اپلای واسه این دانشگاه از طریق همون موسسه جوینت(OCIMAE برای رشته مکانیک به عنوان مثال) صورت می گیره؟
یه سوال دیگه اینکه من تافلم رو باید به چه کدی بفرستم. هم تو سایت اتاوا هم تو سایت اون موسسه جوینت مینیمم ها رو نوشته اما کد تافل نداده.
پیشاپیش ممنون

amirmousavi
February 11th, 2012, 11:32 AM
سلام
از دوستانی که قصد دارن برای مستر در رشته عمران واسه Carleton اپلای کنن خواهش می کنم به من پیغام بدن ! یه موضوع مهم در زمینه ریز نمرات تخصصی هست

ab12ab
February 13th, 2012, 07:17 PM
من واسه دانشگاه کارلتون دارم اقدام می کنم بعد گفته باید statement of interest ام رو signed copy براشون بفرستم. منظورش دقیقا چیه؟ خیلی ضایع است که آدم statement of interestاش رو امضا کنه که! ممنون می شم راهنمایی کنید.

Armik
February 13th, 2012, 07:23 PM
من واسه دانشگاه کارلتون دارم اقدام می کنم بعد گفته باید statement of interest ام رو signed copy براشون بفرستم. منظورش دقیقا چیه؟ خیلی ضایع است که آدم statement of interestاش رو امضا کنه که! ممنون می شم راهنمایی کنید.

نه برای چی ضایعست؟؟؟؟؟؟؟؟ امضای ایرانی نکن که ! زیر همین SOP که می نویسی امضای انگلیسی کن یعنی اسمت رو به انگلیسی ولی یه جوری قشنگ و ایتالیک بنویس !

artima
February 14th, 2012, 01:22 PM
واسه چي بايد ضايع باشه. من خودم بدون اينكه اونا هم بگن زير sop و letter cover رو امضاء زدم. تازه خيلي هم دلشون بخواد امضاي ما رو ببينن:D

amirmousavi
February 17th, 2012, 12:08 AM
دانشگاه Carleton یه online presentation داره . دوست داشتین شرکت کنید
تاریخ : Wednesday February 22
زمان : 16:30 به وقت ایران
لینک : http://www1.carleton.ca/graduate/2012/online-presentations

bita_sh
March 6th, 2012, 05:43 PM
با سلام فارق التحصيل كارشناسي ارشد شيمي دانشگاه تربيت مدرس هستم . toefl 530 . هنوز gre امتحان نداده ام . يكسال زمان براي بهبود TOEFL و گرفتن GRE
مقاله ISI دارم . معدل كارشناسي 14.70 و ارشد 17.30
ايا براي فاند كامل گرفتن از دانشگاههاي كانادا شانس دارم ؟

fatem-r
March 7th, 2012, 06:13 PM
با سلام فارق التحصيل كارشناسي ارشد شيمي دانشگاه تربيت مدرس هستم . toefl 530 . هنوز gre امتحان نداده ام . يكسال زمان براي بهبود TOEFL و گرفتن GRE
مقاله ISI دارم . معدل كارشناسي 14.70 و ارشد 17.30
ايا براي فاند كامل گرفتن از دانشگاههاي كانادا شانس دارم ؟
به نطر من که الان در پروسه پدیرش گرفتن از کانادا هستم هرکسی شانس داره فقط باید زود شروع کنی. خیلی مهمه که استاد پیدا کنی استاده که شانس فاند گرفتن تو رو بالا می بره. از الان برو دانشگاه هایی که مدنظرت هست لیست استادا و زمینه تحقیقاتیشونو ببین تا بتونی بهتر تصمیم گیری کنی.

Engineer63
March 10th, 2012, 01:20 AM
دوستان من از دانشگاه اتاوا برای دکترا پذیرش گرفتم تو نامه پذیرش گفته هزینه سالیانه ۳۷۰۰۰ دلار میشه. یعنی واقعن اینقد هزینه ها بالاست ؟!!! با این وضیت دلار یعنی سالی ۷۰ تا باید هزینه کنیم ؟ دوستانی که انجا زندگی میکنن میشه در این مورد راهنمایی کنن؟

alioo
March 11th, 2012, 02:21 PM
دوستان من از دانشگاه اتاوا برای دکترا پذیرش گرفتم تو نامه پذیرش گفته هزینه سالیانه ۳۷۰۰۰ دلار میشه. یعنی واقعن اینقد هزینه ها بالاست ؟!!! با این وضیت دلار یعنی سالی ۷۰ تا باید هزینه کنیم ؟ دوستانی که انجا زندگی میکنن میشه در این مورد راهنمایی کنن؟

اول از همه تبریک میگم.
معمولا اونتاریو هزینه ها بالاست. بره همین هم فول فاندش وقتی میدن بالاست.
چند تا سوال!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما رشتتون فنی مهندسی بوده؟ چون من هم اپلای کردم هنوز جوابی نگرفتم.
قبل از اپلای جواب از استاد هم گرفته بودید؟
الان سوپروایزر مشخصه؟

Engineer63
March 11th, 2012, 02:50 PM
اول از همه تبریک میگم.
معمولا اونتاریو هزینه ها بالاست. بره همین هم فول فاندش وقتی میدن بالاست.
چند تا سوال!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما رشتتون فنی مهندسی بوده؟ چون من هم اپلای کردم هنوز جوابی نگرفتم.
قبل از اپلای جواب از استاد هم گرفته بودید؟
الان سوپروایزر مشخصه؟

ممنون دوست عزیز،

من رشتم برق هستش ... از قبل با استاد در تماس بودم .... البته نتیجه پذیرش من خیلی زود امد من مدارکمو ۱۵ feb کامل کردم ... هنوز نتیجه پذیرش خیلی ها مشخس نشده ...

m_sabaghian
March 17th, 2012, 10:31 AM
سلام
من از اتاوا برای مستر مکانیک پذیرش گرفتم ولی از فاند خبری نیست. دو تا استا معرفی کرده گفته این دو تا مایل اند سوپروایزرت بشن ولی وقتی من بشون میل زدم گفتن فاند ندارم و باید خودت پول بدی!! من از UNIVERSITY OF ARIZONA IN AMERICA UNIVERSITY OF EINDHOVEON IN NETHERLANDS AND HAMBURG UNIVERSITY IN GERMANY هم پذیرش دارم ولی هنوز هیچ کدام از فان حرف نزدند. :ل هزینه ایجا چقده؟ به نظرتون می ارزه؟

Engineer63
March 17th, 2012, 09:31 PM
سلام
من از اتاوا برای مستر مکانیک پذیرش گرفتم ولی از فاند خبری نیست. دو تا استا معرفی کرده گفته این دو تا مایل اند سوپروایزرت بشن ولی وقتی من بشون میل زدم گفتن فاند ندارم و باید خودت پول بدی!! من از UNIVERSITY OF ARIZONA IN AMERICA UNIVERSITY OF EINDHOVEON IN NETHERLANDS AND HAMBURG UNIVERSITY IN GERMANY هم پذیرش دارم ولی هنوز هیچ کدام از فان حرف نزدند. :ل هزینه ایجا چقده؟ به نظرتون می ارزه؟

منم شرایط شما رو داشتم اما از قبل با یکی از استادا در تماس بودم و اونو انتخاب کردم بعدش تو نامه offer نوشته بود هزینه سالیانه ۳۷۰۰۰ دلار هستش. که به نظر من خیلی زیاده. بهتره بپرسی ببینی کدوم یکی از استادا میتونه واسه ترم های آینده فاند بده اونو انتخاب کن ...

amir_masoud
March 25th, 2012, 11:18 PM
با سلام، من به تازگی برای مستر ارتباطات از دانشگاه کارلتون پذیرش با فاند چهل درصدی گرفتم. از دوستان کسی هست که دانشگاه کارلتون تحصیل کرده باشه یا برای اونجا اقدام کرده باشه؟ از لحاظ علمی خودم به نظرم می یاد دانشگاه خوبی باشه می خواستم نظر بقیه را هم بدونم. با تشکر

amir_masoud
March 25th, 2012, 11:21 PM
چه جالب، من این قسمت رو در سایت کارلتون ندیده بودم. من چند تا از درس های اختصاصیم البته در حد دو یا سه تا پایین تر از عددی بود که شما نوشتین ولی پذیرشم هفته پیش اومد...

ghlobe
March 26th, 2012, 01:57 AM
با سلام، من به تازگی برای مستر ارتباطات از دانشگاه کارلتون پذیرش با فاند چهل درصدی گرفتم. از دوستان کسی هست که دانشگاه کارلتون تحصیل کرده باشه یا برای اونجا اقدام کرده باشه؟ از لحاظ علمی خودم به نظرم می یاد دانشگاه خوبی باشه می خواستم نظر بقیه را هم بدونم. با تشکر

دانشگاه خوبی است و اتفاقا اینطور که شنیدم دانشکده ژورنالیسم قوی هم داره که ممکنه به زمینه کاری شما نزدیک باشه. کمپ دانشگاه هم بسیار زیباست با سه چهار تا پارک بزرگ دور و برش و رودخانه مصنوعی که از وسط دانشگاه میگذرد.

Engineer63
March 27th, 2012, 12:28 AM
دوستان من یک سوال دارم :

تو یک نامه از دانشگاه گفتن استادم قبول کرده بهم RA بده ... میخواستم بدونم وقتی RA میدن شهریه حذف میشه یا نه ؟

ghlobe
March 27th, 2012, 01:37 AM
دوستان من یک سوال دارم :

تو یک نامه از دانشگاه گفتن استادم قبول کرده بهم RA بده ... میخواستم بدونم وقتی RA میدن شهریه حذف میشه یا نه ؟

خیر در دانشگاههای کانادا گرفتن RA بطور اتوماتیک باعث حذف شهریه نمیشه (برخلاف دانشگاههای بزرگ امریکا).

artima
March 30th, 2012, 10:49 AM
سلام میدونید اوتاوا کی اعلام میکنه جواب ریجکتیها رو ؟ اخه تا حالا که پذیرش ندادن بهم حتما میخان ریجکتم کنن با جیگرخونی ؟ پس چرا هیچی نمیگن اینا؟؟ معمولا چقدر طول میکشه که ریجکتیها رو اعلام کنن؟

sara2030
March 30th, 2012, 09:50 PM
سلام
من چند روز پیش جواب پذیرش رو از دانشگاه carleton گرفتم ولی نه توی نامه و نه توی سایت بحتثی از فاند، RA یا TA نشده. از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند می خواستم بدونم برای مستر نامه های پذیرششون چطوری بوده؟ این به این معنیه که من بدون فاندپذیرش دارم؟ در نامه ای که برای دانشگاه فرستادم در مورد بدست آوردن work permit بعد از 6 ماه حضور در کانادا گفته بود. اگه دوستان لطف کنند کمک کنند ممنون می شم.

Engineer63
April 3rd, 2012, 01:04 AM
سلام
من چند روز پیش جواب پذیرش رو از دانشگاه carleton گرفتم ولی نه توی نامه و نه توی سایت بحتثی از فاند، RA یا TA نشده. از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند می خواستم بدونم برای مستر نامه های پذیرششون چطوری بوده؟ این به این معنیه که من بدون فاندپذیرش دارم؟ در نامه ای که برای دانشگاه فرستادم در مورد بدست آوردن work permit بعد از 6 ماه حضور در کانادا گفته بود. اگه دوستان لطف کنند کمک کنند ممنون می شم.

بهتون تبریک میگم ... باید از استادت یا کوردیناتور در مورد فاند سوال کنی ... چون تو نامه پذیرش منم چیزی راجع به فاند ننوشته و تو یک نامه جداگانه از کوردیناتور نوشته که RA میدن

alioo
April 10th, 2012, 02:31 AM
سلام دوستان
کیا از اوتاوا پذیرش گرفتند؟ لطفا اعلام کنن. من نمیدونم چرا پس نتایجش نمیاد پس. هرکی مستر یا PhD با فاند یا بدون فاند گرفته لطفا بگه.
ممنون

alioo
April 12th, 2012, 03:28 PM
سلام
من از اوتاوا بره fall 2012 پذیرش گرفتم. دوستانی که قبلا یا جدیدا از این دانشگاه پذیرش گرفتند لطفا من رو راهنمای کنن.
دانشگاه اوتاوا نامه فاندش رو تو همون نامه پذیرش میزنه؟ یا نامه فاندش رو جدا و بعد از نامه پذیرش میفرسته؟ منظورم اینه که اگر تو نامه پذیرش اشاره نشده باشه به فاند یعنی کلا فاند بی فاند؟ لطفا دوستایی که تجربه دارند جواب بدن.
ممنون

m_firoz
April 12th, 2012, 08:43 PM
سلام دوستان. شما application status رو تو دانشگاه Ottawa از کجا چک می کنید؟ اصلا جایی داره که بشه چک کرد یا ایمیل می زنن و می گن؟

hmofidi
April 13th, 2012, 11:46 AM
سلام دوستان
چند روز پیش (دوشنبه) منشی دانشکده ریاضی تو دانشگاه کارلتون این ایمیل رو برام فرستاد:

The Admissions Committee has recommended you for admission to the Ph.D. program for Fall 2012. Your supervisor will be Professor A... .The Faculty of Graduate and Postdoctoral Affairs will be sending you an admission package within the next couple of weeks.

وقتی ازش خواستم بهم اطلاعات بیشتر بده، بخصوص درمورد ساپورت مالی، این ایمیلو زد بهم:

The School cannot provide any financial funding (TA and Scholarship).

این ینی چی؟!! من موقع اپلای کردن گفتم نیاز به ساپورت مالی کامل دارم، پس چرا اینا اینطوری کردن؟!! پس RA چی؟
نمیدونم عجله کردم یا نه، ولی منم تمام این ایمیلارو فرستادم برای خودProfessor A… (که گفته بودن سوپروایزرمه) و آخرشم اینطوری نوشتم براش:

I became so happy when I understood I had selected at Carleton University and I would work with you as your student. But, I feel anxious now because financial support is so important to me and I won’t be able to handle the situation without that. On the other hand, the university asked me about this issue and I told them that I need financial support.
Now, I hope there is no problem and I will be able to come there, finally. So, I would be grateful if you could give me more information about that and tell me what is happening.
I look forward to hearing from you.
Thanks ever so much for your help, I really appreciate it. Yours sincerely

هنوز جواب نداده استاده. بنظرتون اشتباه کردم اینطوری بهش میل زدم؟؟
اگه جواب نده چیکار کنم؟

Engineer63
April 13th, 2012, 01:35 PM
سلام
من از اوتاوا بره fall 2012 پذیرش گرفتم. دوستانی که قبلا یا جدیدا از این دانشگاه پذیرش گرفتند لطفا من رو راهنمای کنن.
دانشگاه اوتاوا نامه فاندش رو تو همون نامه پذیرش میزنه؟ یا نامه فاندش رو جدا و بعد از نامه پذیرش میفرسته؟ منظورم اینه که اگر تو نامه پذیرش اشاره نشده باشه به فاند یعنی کلا فاند بی فاند؟ لطفا دوستایی که تجربه دارند جواب بدن.
ممنون

باید از استادت یا کوردیناتور در مورد فاند سوال کنی ... چون تو نامه پذیرش منم چیزی راجع به فاند ننوشته و تو یک نامه جداگانه از کوردیناتور نوشته که RA میدن

Engineer63
April 13th, 2012, 01:47 PM
سلام دوستان. شما application status رو تو دانشگاه Ottawa از کجا چک می کنید؟ اصلا جایی داره که بشه چک کرد یا ایمیل می زنن و می گن؟

application status فقط میتونی چک کنی که مدارکت کامل هست یا نه... بعد اگه پذیرش بدن خودشون ایمیل میزنن

m_firoz
April 13th, 2012, 02:25 PM
application status فقط میتونی چک کنی که مدارکت کامل هست یا نه... بعد اگه پذیرش بدن خودشون ایمیل میزنن

خوب همین که می تونیم ببینیم مدارک کامل هست یا نه رو از چه لینکی چک می کنید؟ می شه لطفا لینکشو بذارید؟

alioo
April 13th, 2012, 04:25 PM
خوب همین که می تونیم ببینیم مدارک کامل هست یا نه رو از چه لینکی چک می کنید؟ می شه لطفا لینکشو بذارید؟

وضعیت رو میشه از طریق این لینک چک کنی:
https://web3.uottawa.ca/infoweb/logonPage.do
معمولا هر اتفاقی بیفته، با چند روز تاخیر اول تو این سایت آپدیت میشه و چند ساعت بعد هم برات ایمیل میکنن. ولی نامه پذیرش من رو اول فرستادن به ایمیل و بعد هم سایت آپدیت شد. یوزر و پسورد رو هم موقع پر کردن فرم آنلاین داده بهت جتما.
موفق باشی

alioo
April 13th, 2012, 04:32 PM
باید از استادت یا کوردیناتور در مورد فاند سوال کنی ... چون تو نامه پذیرش منم چیزی راجع به فاند ننوشته و تو یک نامه جداگانه از کوردیناتور نوشته که RA میدن

من بره مسئول graduate دپارتمان ایمیل زدم، گفت از استادت بپرس. استاد هم که جواب نداده. کوردیناتور تو دپارتمان مهندسی کی میشه؟ همونی که نامه پذیرش رو فرستاده؟
چقدر طول کشید که نامه RA رو بره شما فرستادن؟
میزانش رو میتونم بپرسم چقدره؟
موفق باشید

Engineer63
April 13th, 2012, 09:38 PM
من بره مسئول graduate دپارتمان ایمیل زدم، گفت از استادت بپرس. استاد هم که جواب نداده. کوردیناتور تو دپارتمان مهندسی کی میشه؟ همونی که نامه پذیرش رو فرستاده؟
چقدر طول کشید که نامه RA رو بره شما فرستادن؟
میزانش رو میتونم بپرسم چقدره؟
موفق باشید

واسه من اول یک ایمیل امد که گفته بود شما accept شدین ولی offer رسمی چند روز دیگه دریافت میکنین ... تو همون ایمیل یک نامه attach کرده بود که درباره RA نوشته بود ماهی ۱۳۰۰ تا ... به این آدرس ایمیل بزن engineering.graduateadmissions@uottawa

اگه به این ایمیل زدی و گفته از استادت باید بپرسی دیگه باید منتظر جواب از استادت باشی

amir_masoud
April 14th, 2012, 01:24 AM
سلام
سلام. من هم از کارلتون پذیرش گرفتم ولی توی همون ای میل اول که از دپارتمان بود نوشته شده بود که چقدر می تونیم بهت پول بدیم. بعداً هم که نامه از Faculty of Graduate and Post-Graduate Affairs اومد توش به صورت ریز نوشته بودن هر ترم به چه عنوان چقدر پول می دن. در مورد Work-permit اونها نمی تونن نظر بدن . کلاً کار خارج از دانشگاه برای دانشجوها در کانادا ممنوعه به جز شرایط خاص که مثلا کارتون به درستون کمک کنه یا شرایط مالی اضطراری براتون پیش اومده باشه. توی وبسایت سفارت فکر می کنم شرایطش هست.

amir_masoud
April 14th, 2012, 01:28 AM
از کسایی که برای فال 2012 از کارلتون پذیرش گرفتن یک سوال داشتم. من یک فایل پی دی اف از Faculty of Graduate and Post-Graduate Affairs گرفتم که توش توضیح داده شده بود پذیرش و فاندم چجوریه و توش نوشته که شما 21 روز وقت دارید قبول کنید یا رد کنید. حالا که از FGPA راجع به چیزی که به سفارت باید ارائه کنم سوال کردم می گن همینو بفرست! می دونم نگرانیم بی مورده ولی آخه اینکه پذیرش نیست، آفر پذیرشه که من رد کنم یا قبول کنم. برای شما هم همینطور بوده؟ ممنون می شم اگه کمکم کنید. آخه مسئولش هم از امروز رفت مرخصی تا آخر آوریل

m_firoz
April 15th, 2012, 03:17 PM
وضعیت رو میشه از طریق این لینک چک کنی:
https://web3.uottawa.ca/infoweb/logonPage.do
معمولا هر اتفاقی بیفته، با چند روز تاخیر اول تو این سایت آپدیت میشه و چند ساعت بعد هم برات ایمیل میکنن. ولی نامه پذیرش من رو اول فرستادن به ایمیل و بعد هم سایت آپدیت شد. یوزر و پسورد رو هم موقع پر کردن فرم آنلاین داده بهت جتما.
موفق باشی
ممنونم از راهنماییتون. متاسفانه من خودم اپلیکیشن رو سابمبت نکردم و یوزر و پس این infoweb رو ندارم. ولی یه فایل pdf که باید اونو براشون پست می کردیم بهم داد دوستم. تو اون نوشته یوزر رو؟ اگه نه به نظرتون از کجا می شه پیداش کرد؟

alioo
April 15th, 2012, 03:54 PM
ممنونم از راهنماییتون. متاسفانه من خودم اپلیکیشن رو سابمبت نکردم و یوزر و پس این infoweb رو ندارم. ولی یه فایل pdf که باید اونو براشون پست می کردیم بهم داد دوستم. تو اون نوشته یوزر رو؟ اگه نه به نظرتون از کجا می شه پیداش کرد؟

خواهش می کنم.
توی اون pdf که اگه application summary هست نمیشه پیدا کرد یوزر و پسورد رو. همون موقع که اپلیکیشن فی پرداخت میشه و سابمیت میشه اطلاعات، یه ایمیل از طرف دانشگاه میاد (به آدرسی که توی application form) دادین، توی اون یوزر (student number) و پسورد هست. پس ببینید می نونین اون ایمیل رو پیدا کنید یا نه.
حتما باید student number باشه، پسورد رو میشه یه کاری کرد. اگر شماره دانشجویی رو پیدا نکردی، یه ایمیل به اون دپارتمانی که اپلای کردید بزنید. حالا چه دپارتمانی هست؟
موفق باشید

m_firoz
April 15th, 2012, 04:04 PM
خواهش می کنم.
توی اون pdf که اگه application summary هست نمیشه پیدا کرد یوزر و پسورد رو. همون موقع که اپلیکیشن فی پرداخت میشه و سابمیت میشه اطلاعات، یه ایمیل از طرف دانشگاه میاد (به آدرسی که توی application form) دادین، توی اون یوزر (student number) و پسورد هست. پس ببینید می نونین اون ایمیل رو پیدا کنید یا نه.
حتما باید student number باشه، پسورد رو میشه یه کاری کرد. اگر شماره دانشجویی رو پیدا نکردی، یه ایمیل به اون دپارتمانی که اپلای کردید بزنید. حالا چه دپارتمانی هست؟
موفق باشید
راستش برا من فقط دوتا ایمیل اومد. یکیش که تایید پرداخت پول بودش؛ اون یکی هم که به نظر میاد باید student number تو اون می بود به شکل زیر هستش:

On behalf of the Dean of the Faculty of Graduate and Postdoctoral Studies, thank you for submitting your application for the following program(s) at the University of Ottawa.

management, Master's

Please visit http://www.grad.uottawa.ca/apply/ for instructions on assembling and mailing your transcripts, letters of reference and other documents in support of your application.

Please note that most University of Ottawa graduate program applications require supplementary information forms. These can be accessed on-line through http://www.grad.uottawa.ca/apply/.

The admission decision-making process may be lengthy to give each applicant fair consideration. We thank you for your patience.

For further information, please visit our Web site at http://www.grad.uottawa.ca/apply/.

من که تو این ایمیل اثری از student number نمی بینم!!!

alioo
April 15th, 2012, 06:15 PM
راستش برا من فقط دوتا ایمیل اومد. یکیش که تایید پرداخت پول بودش؛ اون یکی هم که به نظر میاد باید student number تو اون می بود به شکل زیر هستش:

من که تو این ایمیل اثری از student number نمی بینم!!!
راستش من 27 ژانویه که پول رو دادم، این ایمیلی که شما میگین برام اومد. 28 ژانویه مدارک رو پست کردم، 31 ژانویه ایمیلی با سابجکت Admission - Acknowledge receipt of your request for admission برام اومد که یوزر و پسورد توش بود:
We acknowledge receipt of your application and would like to thank you for your interest in pursuing your studies at the University of Ottawa.
You can access all the information related to your application via your online University of Ottawa InfoWeb (http://www.infoweb.uottawa.ca/) account. Please check your InfoWeb account regularly to follow the progress of your application.
Please note that at certain times of the year, because of the high volume of transactions, it may take up to two weeks for your online file to be updated
To access our secure online services, go to InfoWeb (http://www.infoweb.uottawa.ca/) and select the following:

Select Language
Select "Student/Alumni"
Enter your username, which is your student number: .............
Enter your InfoWeb password: ..............
Click "Submit"
Select "Admission" (On the left menu)
Select "Admission Graduate Program, Application Status"
Choose the program of study (under My applications)
If you experience any technical difficulties in accessing your account, please contact our Cybersos services by filling out the online help form (http://www.ccs.uottawa.ca/cybersos/).
If you have any questions, do not hesitate to communicate with your academic unit (http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=3318&myControl=Search).
Thank you again for your interest in the University of Ottawa.

در ضمن مدارک من طبق رسید سایت dhl روز 1 فوریه رسیده به دپارتمان. پس دنبال ایمیلی باشید که 3-4 روز بعد از سابمیت شدن مدارک براتون اومده.

m_firoz
April 15th, 2012, 06:46 PM
راستش من 27 ژانویه که پول رو دادم، این ایمیلی که شما میگین برام اومد. 28 ژانویه مدارک رو پست کردم، 31 ژانویه ایمیلی با سابجکت Admission - Acknowledge receipt of your request for admission برام اومد که یوزر و پسورد توش بود:
We acknowledge receipt of your application and would like to thank you for your interest in pursuing your studies at the University of Ottawa.
You can access all the information related to your application via your online University of Ottawa InfoWeb (http://www.infoweb.uottawa.ca/) account. Please check your InfoWeb account regularly to follow the progress of your application.
Please note that at certain times of the year, because of the high volume of transactions, it may take up to two weeks for your online file to be updated
To access our secure online services, go to InfoWeb (http://www.infoweb.uottawa.ca/) and select the following:

Select Language
Select "Student/Alumni"
Enter your username, which is your student number: .............
Enter your InfoWeb password: ..............
Click "Submit"
Select "Admission" (On the left menu)
Select "Admission Graduate Program, Application Status"
Choose the program of study (under My applications)

If you experience any technical difficulties in accessing your account, please contact our Cybersos services by filling out the online help form (http://www.ccs.uottawa.ca/cybersos/).
If you have any questions, do not hesitate to communicate with your academic unit (http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=3318&myControl=Search).
Thank you again for your interest in the University of Ottawa.

در ضمن مدارک من طبق رسید سایت dhl روز 1 فوریه رسیده به دپارتمان. پس دنبال ایمیلی باشید که 3-4 روز بعد از سابمیت شدن مدارک براتون اومده.

بله درست هستش. من اشتباه کردم. فکر کردم زمانی که اپلیکیشن رو سابمیت می کنیم باید student number رو بدن. مدارک من هنوز به دستشون نرسیده. پس این ایمیلی که برای شما ارسال شده احتمالا برای منم به زودی میاد. به هر حال بسیار ممنون

alioo
April 15th, 2012, 07:01 PM
بله درست هستش. من اشتباه کردم. فکر کردم زمانی که اپلیکیشن رو سابمیت می کنیم باید student number رو بدن. مدارک من هنوز به دستشون نرسیده. پس این ایمیلی که برای شما ارسال شده احتمالا برای منم به زودی میاد. به هر حال بسیار ممنون

یعنی شما تازه اپلای کردی؟ ددلاین fall که گذشته حتما بره winter اپلای کردی.

neda60
April 19th, 2012, 02:29 PM
سلام
کسی از دانشگاه اوتاوا دکترا کامپیوتر تا الان برای fall2012 جوابی گرفته؟

moh_h86
April 20th, 2012, 11:43 AM
سلام، کسی برای فال 2012 مستر رشته کامپیوتر (Computer Science یا Electrical and Computer Engineering) از دانشگاه Carleton جواب گرفته؟ چه مثبت چه منفی؟ این دانشگاه برای این رشته ها کی جواب میده؟ من به Graduate Administrator ایمیل دادم و جواب داده که کمیته هنوز جواب نداده!!!!

ab12ab
April 20th, 2012, 10:35 PM
سلام، کسی برای فال 2012 مستر رشته کامپیوتر (Computer Science یا Electrical and Computer Engineering) از دانشگاه Carleton جواب گرفته؟ چه مثبت چه منفی؟ این دانشگاه برای این رشته ها کی جواب میده؟ من به Graduate Administrator ایمیل دادم و جواب داده که کمیته هنوز جواب نداده!!!!

منم اپلای کردم و هنوز جواب نگرفتم. ایمیل هم که زدم گفتن به محض اینکه تصمیمی گرفته بشه بهتون خبر می دیم! حالا این تصمیم کی قرار گرفته بشه خدا می دونه!

moh_h86
April 28th, 2012, 10:53 AM
من برای Ottawa-Carleton Institute for Electrical and Computer Engineering ریجکت شدم.
لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد نجف آباد معدل 16.75
IELTS 6.5 - no GRE
3-4 سال سابقه کار مرتبط

خودم شکم به اینه که چون نرم افزاریم ریجکت شدم، درست می گم؟؟؟

Marzieh_84
April 29th, 2012, 10:24 AM
سلام
من هم برای این دانشگاه اقدام کردم بعد از چند ماه انتظار یه ایمیل واسم اومد که پریفرنس فرم (همونی که اسم استاد و رشته رو مشخص می کنه) رو نفرستادی،
آیا حتما باید با تاییدیه استاد اسمش رو بنویسم؟ اخه اینا که جواب نمی دن،
خود کوردینیتور هم جواب نمی ده.
در ضمن من واسه کارلتون مدارک اپلای رو فرستادم ولی این فرم بالاش نوشته {Ottawa-Carleton Institute for Electrical and Computer Engineering}
یعنی من می تونم از اتاوا هم سوپروایزر انتخاب کنم؟
از خود کوردینیتور هم پرسیدم جواب نمی ده!

سپهر
April 29th, 2012, 10:27 AM
سلام
من هم برای این دانشگاه اقدام کردم بعد از چند ماه انتظار یه ایمیل واسم اومد که پریفرنس فرم (همونی که اسم استاد و رشته رو مشخص می کنه) رو نفرستادی،
آیا حتما باید با تاییدیه استاد اسمش رو بنویسم؟ اخه اینا که جواب نمی دن،
خود کوردینیتور هم جواب نمی ده.
در ضمن من واسه کارلتون مدارک اپلای رو فرستادم ولی این فرم بالاش نوشته {Ottawa-Carleton Institute for Electrical and Computer Engineering}
یعنی من می تونم از اتاوا هم سوپروایزر انتخاب کنم؟
از خود کوردینیتور هم پرسیدم جواب نمی ده!

من قبلا اینو پرسیدم، البته از دپارتمان علوم کامپیوتر. گفت نیازی به تایید استاد نیست و استاد هم باید حتما از اون دانشگاهی باشه که مدارک را براش فرستادی.

Marzieh_84
April 29th, 2012, 11:21 AM
سلام مجدد
مرسی از پاسخ سریعتون . من هم علوم کامپوتر برای دکتری اقدام کردم .
شما جوابی گرفتین؟

سپهر
April 29th, 2012, 11:41 AM
سلام مجدد
مرسی از پاسخ سریعتون . من هم علوم کامپوتر برای دکتری اقدام کردم .
شما جوابی گرفتین؟

نه من برای ارشد اقدام کردم و هنوز جوابی نگرفتم.

ولی مطمئنید که برای علوم کامپیوتر اقدام کردید؟ چون قبلا گفتید Ottawa-Carleton Institute for Electrical and Computer Engineering .

البته برای دکتری فکر کنم شانستون خیلی بیاد پایین چون تا جایی که من میدونم حتی تو اروپا هم که برای ارشد هیچ حرفی از استاد نیست برای دکتری باید از قبل حتما با اساتید ارتباط داشت.

Marzieh_84
April 29th, 2012, 11:53 AM
PhD in computer science اقدام کردم .

تنها فرمی که اسم اتاوا توشه همینه که الان واسم فرستادن خودم هم می خواستم برای استاد ها ایمیل بزنم ولی یکی دوتا از استادا تو وب پیجشون نوشتن جواب کسایی که اپلای نکردن رو نمی دن منم فرض رو بر این گذاشتم که بعد باید به فکر استاد بیفتم.
توی ایمیل آخر واسم این رو هم نوشته:

Please be aware that the university has little funding to offer international students and is unable to cover all of your expenses, which are estimated at $29,000 per year. Consequently, we ask that you please provide us with evidence (i.e. official documents) of how much funding is available to you to support your studying and living expenses. Your application cannot be successful unless the money we can offer you, combined with the funds available to you, cover your tuition and expenses for the duration of your program.

You may want to contact potential supervisors and see if any are willing to commit to supervision AND funding. Please note that potential supervisors do not decide on admissibility. Your GPA in Computer Science and Math must be at least 85% (that is, the equivalent of a first class with distinction ranking) in order to be admissible. Finally, please understand that admissibility does not guarantee admission as we have a fixed number of spaces for international students.

من که اصلا نمی فهمم چرا بعد دو سه ماه فهمیدن من فرم رو نفرستادم و نمی دونم به چه دلیلی الان موضوع فاند رو بیان کرده!

alioo
April 29th, 2012, 12:05 PM
البته برای دکتری فکر کنم شانستون خیلی بیاد پایین چون تا جایی که من میدونم حتی تو اروپا هم که برای ارشد هیچ حرفی از استاد نیست برای دکتری باید از قبل حتما با اساتید ارتباط داشت.
این حرفی که شما میزنید درسته. یعنی شانس میاد پایین ولی غیرممکن نمیشه بدون استاد اپلای کردن. به رزومه هم بستگی داره. من خودم جوابی نداشتم ولی پذیرش گرفتم. البته رشته من مهندسی شیمی بود.

Marzieh_84
April 29th, 2012, 12:20 PM
این حرفی که شما میزنید درسته. یعنی شانس میاد پایین ولی غیرممکن نمیشه بدون استاد اپلای کردن. به رزومه هم بستگی داره. من خودم جوابی نداشتم ولی پذیرش گرفتم. البته رشته من مهندسی شیمی بود.
مرسی از پاسخ امید دهنده شما :)
من برای جاهای دیگه با استاد تماس گرفتم ولی در مورد این جا وقتی دیدم جوابی ندادن دیگه واسه همه ی استادا ایمیل نفرستادم
شما برای امسال پذیرش گرفتین ؟ (تبریک می گم بهتون)
تا کی باید منتظر جواب باشیم؟

راستی تو این فرم نوشته که اگه استاد انتخاب نکردین از اتاوا انتخاب کنیم واستون یا کارلتون
IF YOU HAVE NOT SPECIFIED A RESEARCH SUPERVISOR, INDICATE YOUR CHOICE OF CAMPUS

آیا خودم هم می تونم از اتاوا انتخاب کنم؟ اخه استاد بیشتر داره!

alioo
April 29th, 2012, 12:29 PM
مرسی از پاسخ امید دهنده شما :)
من برای جاهای دیگه با استاد تماس گرفتم ولی در مورد این جا وقتی دیدم جوابی ندادن دیگه واسه همه ی استادا ایمیل نفرستادم
شما برای امسال پذیرش گرفتین ؟ (تبریک می گم بهتون)
تا کی باید منتظر جواب باشیم؟

راستی تو این فرم نوشته که اگه استاد انتخاب نکردین از اتاوا انتخاب کنیم واستون یا کارلتون
IF YOU HAVE NOT SPECIFIED A RESEARCH SUPERVISOR, INDICATE YOUR CHOICE OF CAMPUS

آیا خودم هم می تونم از اتاوا انتخاب کنم؟ اخه استاد بیشتر داره!

ممنون. من بره امسال پذیرش گرفتم.
راستش رشته ما رو فقط اوتاوا داره نه کارلتون. بره همین من فقط بره اوتاوا اپلای کردم. در مورد رشته شما کامپیوتریا نظر بدن بهتره. من تو اپلیکیشن فرم اوتاوا زده بودم: Research supervisor: A professor who works on my research interests.
البته تو کانادا واقعا اگر استاد نداشته باشه آدم یکم شانسی هم میشه. من الآن میدونم که تو یه دانشگاه دیگه که مثل این جواب نداشتم، فایلم داره خاک میخوره.
در مورد جوابها من پست های پارسال رو قبلا چک میکردم، دیدم بعد May هم بچه ها جواب گرفتن. نظرم اینه که پستهای سال قبل رو یه نگاه بندازین. درضمن تا جایی که میدونم، اوتاوا تو نامه پذیرشش 2 تا انتخاب میده به applicant. میتونه fall یا winter رو انتخاب کنه.
موفق باشید

Marzieh_84
April 29th, 2012, 12:42 PM
تا ببینیم خدا چی می خواد ...
من از سیتسیناتی آمریکا بدون استاد پذیرش گرفتم با ۲۰۰۰۰ فاند که همش میشه هزینه خود دانشگاه . هنوز اکسبت نکردم منتظر بقیه ی جا ها هستم .
موفق باشید :)

alioo
April 30th, 2012, 03:33 PM
تا ببینیم خدا چی می خواد ...
من از سیتسیناتی آمریکا بدون استاد پذیرش گرفتم با ۲۰۰۰۰ فاند که همش میشه هزینه خود دانشگاه . هنوز اکسبت نکردم منتظر بقیه ی جا ها هستم .
موفق باشید :)

امیدوارم آمریکا یا کانادا در هر صورت موفق باشید.

vishay2
May 1st, 2012, 04:59 PM
بالاخره دانشگاه Ottawa بعد از کلی ناز و ادا داره جوابها رو میده و ایمیل پذیرش من هم واسه مستر Computer Science اومد! در حالی که Dalhousie بیش از یک ماه پیش نامه پذیرشو فرستاده بود!
برای مخارج اتاوا قبلا صحبت از 29500$ بود ولی الان نوشته 37000$ ! توی نامه خبری از فاند و مقدار اون نیست! بقیه دوستانی که پذیرش گرفتند هم همینطوری هستند ؟ کسی از دوستان چیزی درمورد نامه فاند اطلاعاتی داره یا میدونه که توی Admission Package ای که پست میکنن هست یا نه ؟

ممنون...

alioo
May 1st, 2012, 11:12 PM
بالاخره دانشگاه Ottawa بعد از کلی ناز و ادا داره جوابها رو میده و ایمیل پذیرش من هم واسه مستر Computer Science اومد! در حالی که Dalhousie بیش از یک ماه پیش نامه پذیرشو فرستاده بود!
برای مخارج اتاوا قبلا صحبت از 29500$ بود ولی الان نوشته 37000$ ! توی نامه خبری از فاند و مقدار اون نیست! بقیه دوستانی که پذیرش گرفتند هم همینطوری هستند ؟ کسی از دوستان چیزی درمورد نامه فاند اطلاعاتی داره یا میدونه که توی Admission Package ای که پست میکنن هست یا نه ؟

ممنون...اول از همه تبریک میگم بهتون.
بره منم همون جوری بود که شما میگید. اما قراره یه نامه بیاد که میزان فاند رو توش مشخص کرده. شما از استادت یا کوردیناتور بپرس.

Engineer63
May 2nd, 2012, 01:55 PM
دوستانی که از Uottawa واسه fall ۲۰۱۲ پذیرش گرفتن اگه تصمیم به رفتن دارن بیان اینجا بگن که از اطلاعات و تجربیات هم استفاده کنیم... فکر کنم تا الان ۴-۳ نفری هستیم که پذیرش گرفتیم ...

vishay2
May 2nd, 2012, 02:41 PM
دوستانی که از Uottawa واسه fall ۲۰۱۲ پذیرش گرفتن اگه تصمیم به رفتن دارن بیان اینجا بگن که از اطلاعات و تجربیات هم استفاده کنیم... فکر کنم تا الان ۴-۳ نفری هستیم که پذیرش گرفتیم ...

بله انتقال تجربیات مفید هستش ولی یک نکته ای که من میبینم ظاهرا بقیه باهاش ریلکس برخورد میکنن همین اضافه شدن مخارج از 29000$ به 37000$ دلاره! با توجه به اینکه مقدار فاند ظاهرا گیر کرده و تغییر نکرده، شما دوستان با این مسئله مشکلی ندارین ؟ چون با این رقم Bank Statement هم بیشتر باید بدیم! کسی ایده ای داره که چه کار میشه کرد؟ منبع فاند دیگه ای وجود داره واسه این دانشگاه؟

Engineer63
May 3rd, 2012, 01:09 AM
بله انتقال تجربیات مفید هستش ولی یک نکته ای که من میبینم ظاهرا بقیه باهاش ریلکس برخورد میکنن همین اضافه شدن مخارج از 29000$ به 37000$ دلاره! با توجه به اینکه مقدار فاند ظاهرا گیر کرده و تغییر نکرده، شما دوستان با این مسئله مشکلی ندارین ؟ چون با این رقم Bank Statement هم بیشتر باید بدیم! کسی ایده ای داره که چه کار میشه کرد؟ منبع فاند دیگه ای وجود داره واسه این دانشگاه؟

حق با شماست ۳۷۰۰۰ تا خیلی زیاده... منم تو پستهای قبلی همین سوال پرسیدم که این مبلغ خیلی زیاده اما جواب خاصی نگرفتم... و دوستان گفتن هزینه ها در همین حد هستش ولی میتونین این هزینها رو تا یه حدودی کم کنین ... من یکی از دوستانم تورنتو هستش ترم قبل بدون فاند رفته میگه تقریبا ماهی ۲۵۰۰ تا واسش هزینه داره !!!

vishay2
May 3rd, 2012, 12:32 PM
حق با شماست ۳۷۰۰۰ تا خیلی زیاده... منم تو پستهای قبلی همین سوال پرسیدم که این مبلغ خیلی زیاده اما جواب خاصی نگرفتم... و دوستان گفتن هزینه ها در همین حد هستش ولی میتونین این هزینها رو تا یه حدودی کم کنین ... من یکی از دوستانم تورنتو هستش ترم قبل بدون فاند رفته میگه تقریبا ماهی ۲۵۰۰ تا واسش هزینه داره !!!

خوب این ماهی 2500$ تا هم خودش میشه سالی 30000$ تا! امروز استاد زحمت کشید و به من گفت چون مستر هستی 10000$ !!! بیشتر نمیدم! به این معنیه که سالی 27000$ باید از جیب بدیم!
من توی 62 صفحه ای که توی این تاپیک خوندم به زحمت 4 تا پست مفید دیدم که بشه براساس اون تصمیم گیری کرد ولی می خوام به صورت مفید به دوستانی که سال بعد واسه این دانشگاه اقدام می کنن بگم که یک مقدار تجدید نظر بکنن چون همونطور که توی سایت این دانشگاه هم نوشته، مقدار فاند واسه مستر 15000$ تا (که به ما که رسید شد 10K$ تا) و Phd $18000 هستش که نسبت به مخارج اتاوا که 37000$ هست یه چند ده میلیون تومنی باید از جیب داد! نکته مفید دیگه اینکه TA این دانشگاه هم واسه اینترنشنال ها خیلی کم و رقابتی هست (طبق ایمیلی که استاد گفت) و یک Admission Scholarship هم دارند که به GPAهای بسیار بالا می دهند که فکر کنم 3 یا 4 هزارتا بیشتر نباشه!
کلا خلاصه این 62 صفحه تاپیک این هست که این دانشگاه و شهر هزینه بسیار بالایی داره و فاند اون هم طبق سایت خود دانشگاه بسیار پایینه!
موفق باشید...

سپهر
May 3rd, 2012, 12:55 PM
خوب این ماهی 2500$ تا هم خودش میشه سالی 30000$ تا! امروز استاد زحمت کشید و به من گفت چون مستر هستی 10000$ !!! بیشتر نمیدم! به این معنیه که سالی 27000$ باید از جیب بدیم!
من توی 62 صفحه ای که توی این تاپیک خوندم به زحمت 4 تا پست مفید دیدم که بشه براساس اون تصمیم گیری کرد ولی می خوام به صورت مفید به دوستانی که سال بعد واسه این دانشگاه اقدام می کنن بگم که یک مقدار تجدید نظر بکنن چون همونطور که توی سایت این دانشگاه هم نوشته، مقدار فاند واسه مستر 15000$ تا (که به ما که رسید شد 10K$ تا) و Phd $18000 هستش که نسبت به مخارج اتاوا که 37000$ هست یه چند ده میلیون تومنی باید از جیب داد! نکته مفید دیگه اینکه TA این دانشگاه هم واسه اینترنشنال ها خیلی کم و رقابتی هست (طبق ایمیلی که استاد گفت) و یک Admission Scholarship هم دارند که به GPAهای بسیار بالا می دهند که فکر کنم 3 یا 4 هزارتا بیشتر نباشه!
کلا خلاصه این 62 صفحه تاپیک این هست که این دانشگاه و شهر هزینه بسیار بالایی داره و فاند اون هم طبق سایت خود دانشگاه بسیار پایینه!
موفق باشید...

منم برای Carleton اقدام کردم. البته تقریبا تمامی این مواردی که شما فرمودید را از اول میدونستم.

یه مشکلی که وجود داره اینه که ماها بعضی مواقع یکم جو گیر میشیم و انتظار داریم ازمون با فرش قرمز استقبال کنند!

همین که اصلا چنین دانشگاه هایی حاضرند به ماها پذیرش بدن و حتی روش یه پولی هم بهمون بدن(کم یا زیاد) خودش خیلیه! شما الان تو همین ایران اگه میخواستی ارشد ثبت نام کنی قبل از هر چیزی باید حداقل چند ماه به کوب درس میخوندی. بعدش تازه در بهترین حالت تو دانشگاه هایی قبول میشدی که از هیچ نظر(امکانات، اساتید و...) اصلا با دانشگاه های یه جایی مثل کانادا قابل مقایسه نیستند. تازه همین 10K مگه کم پولیه؟ شما خوابش را هم میبینی که هیچ دانشگاهی تو ایران به شما سالی 17 میلیون تومان (به نرخ روز) کمک هزینه تحصیلی بده؟

اگه من و شما توان پرداخت هزینه های تحصیل تو چنین دانشگاه و کشوری را نداریم تقصیر خودمونه، نه استاد و دانشگاه کانادایی!

vishay2
May 5th, 2012, 01:24 AM
منم برای Carleton اقدام کردم. البته تقریبا تمامی این مواردی که شما فرمودید را از اول میدونستم.

یه مشکلی که وجود داره اینه که ماها بعضی مواقع یکم جو گیر میشیم و انتظار داریم ازمون با فرش قرمز استقبال کنند!

همین که اصلا چنین دانشگاه هایی حاضرند به ماها پذیرش بدن و حتی روش یه پولی هم بهمون بدن(کم یا زیاد) خودش خیلیه! شما الان تو همین ایران اگه میخواستی ارشد ثبت نام کنی قبل از هر چیزی باید حداقل چند ماه به کوب درس میخوندی. بعدش تازه در بهترین حالت تو دانشگاه هایی قبول میشدی که از هیچ نظر(امکانات، اساتید و...) اصلا با دانشگاه های یه جایی مثل کانادا قابل مقایسه نیستند. تازه همین 10K مگه کم پولیه؟ شما خوابش را هم میبینی که هیچ دانشگاهی تو ایران به شما سالی 17 میلیون تومان (به نرخ روز) کمک هزینه تحصیلی بده؟

اگه من و شما توان پرداخت هزینه های تحصیل تو چنین دانشگاه و کشوری را نداریم تقصیر خودمونه، نه استاد و دانشگاه کانادایی!

البته بحثی که شما باز کردید کلا تاپیک پر کن هست و کمکی به بحث اصلی نمیکنه. شما نوشتید "حاضرند به ماها پذیرش بدند" در صورتی که من نمیدانم ما ایرانیها چرا خودمون رو انقدر کوچک میبینیم در صورتی که بهترین اساتید دانشگاههای آمریکا و کانادا را ما ایرانیها تشکیل میدیم! نکته ی دیگه اینکه مگر قراره به من مجانی همین 10000$ تا رو بدند؟ یا قراره هفته ای 20 ساعت براشون بیگاری کنیم ؟ یا من اشتباه میکنم ؟ من شخصا چون سنم یک مقدار از بقیه دوستان اینجا بالاتره دارم بیش از 8 سال سابقه کار مفید (بیمه ای) و تخصص رو با خودم به کشور اونا میبرم پس افکار خود کم پنداری ندارم!
البته برای اینکه پست من هم بی محتوی نباشه و یک اطلاعات مفیدی هم به بقیه دوستان برسه عرض کنم که توی سایت دانشگاه مطالب مفیدی برای صرفه جویی در مخارج هست که خوندنش خالی از لطف نیست و وضع به این بدی ها هم نیست! در ضمن بقول استادها اگر برای RA بصورت extremely satisfactory براشون کار کنیم مقدار فاند بیشتری میدن و این قضیه برای بقیه دوستان هم عمومیت داره و جای امیدواری هست.

ghlobe
May 5th, 2012, 02:46 AM
البته شما هفته ای بیست ساعت رو روی تز خودتون کار میکنید. استاد که چه شما کار کنید چه نکنید حقوق خودش رو میگیره. استاد من همیشه میگفت اسم این RA رو حقوق نگذارید این صرفا کمک خرجی شماست!

در مورد مبلغ فاند در کانادا RA یک حداکثر معینی داره که از اون بالاتر نمیتونه بره. مثلا برای RA هایی که از طریق NSERC تامین میشه برای سال جاری حداکثر مبلغ قابل پرداخت به دانشجوی مستر 16500 دلار در سال و دانشجوی دکترا 19500 دلار در سال بود.

antigone
May 9th, 2012, 05:51 PM
سلام به همگی

لطفا راهنماییم کنید. من قبل از اپلای به یک استادی تو کارلتون ایمیل زدم (یک ماه مونده به ددلاین) و اون مقاله ژورنالم رو خواست و بعد گفت اپلای کن. تو این مدت هم چند بار بهش ایمیل زدم و از وضعیتم سوال کردم. آخرین بار که میشه 21 آپریل گفت تازه فایلت اومده دپارتمان و من به زودی باهات تماس می گیرم. ولی هنوز جوابی نداده. به نظرتون دوباره بهش ایمیل بزنم بپرسم؟ چون داره دیگه جواب ها میاد. یا ممکنه شاکی شه بگه چقدر این سمجه. من از یک دانشگاه آمریکایی هم پذیرش گرفتم ولی ترجیحمه برم کانادا کلی از نزدیکانم اونجان. چیکار کنم ایمیل بزنم بگم پذیرش گرفتم از آمریکا تکلیف منو معلوم کن؟ راستی من برای دکترای برق اپلای کردم. لطفا راهنماییم کنین. از استرس مردم :(

alioo
May 9th, 2012, 10:18 PM
سلام به همگی

لطفا راهنماییم کنید. من قبل از اپلای به یک استادی تو کارلتون ایمیل زدم (یک ماه مونده به ددلاین) و اون مقاله ژورنالم رو خواست و بعد گفت اپلای کن. تو این مدت هم چند بار بهش ایمیل زدم و از وضعیتم سوال کردم. آخرین بار که میشه 21 آپریل گفت تازه فایلت اومده دپارتمان و من به زودی باهات تماس می گیرم. ولی هنوز جوابی نداده. به نظرتون دوباره بهش ایمیل بزنم بپرسم؟ چون داره دیگه جواب ها میاد. یا ممکنه شاکی شه بگه چقدر این سمجه. من از یک دانشگاه آمریکایی هم پذیرش گرفتم ولی ترجیحمه برم کانادا کلی از نزدیکانم اونجان. چیکار کنم ایمیل بزنم بگم پذیرش گرفتم از آمریکا تکلیف منو معلوم کن؟ راستی من برای دکترای برق اپلای کردم. لطفا راهنماییم کنین. از استرس مردم :(

سلام
اصلا به این چیزا فکر نکن. خیلی راحت ایمیل بزن بگو مدارک رو بررسی کردی و تصمیم گرفتی یا نه. به همین راحتی. البته به نظر من دفعه اول که ایمیل زدی نگو امریکا رو، اگه چند روز بعد جواب نداد اونوقت بگو.
Good Luck

sall
May 16th, 2012, 11:12 AM
سلام
کسی هست که بخواد تو رشته های علوم انسانی- روانشناسی- مشاوره(counseling-psychology) این دانشگاه ها اپلای کنه یا کرده باشه قبلا؟

Marzieh_84
May 28th, 2012, 09:43 AM
از دوستان کسی واسه فال ۲۰۱۲ از کارلتن دکترا آفر یا حتا رجکت گرفته ؟
چرا اینا اینقدر طولش میدن؟ :mad:

سپهر
May 28th, 2012, 12:55 PM

چند روز پیش، یعنی تقریبا 3 ماه بعد از ارسال مدارک تازه به من ایمیل زدن که مدارکت رسیده و دادیم به Admission Committee !

فکر نکنم به این زودیا جواب بدن.

Perl
May 30th, 2012, 12:18 AM

بابا اصلا این دانشگاه واقعا بیخوده. نه سایت درستی داره که بتونی وضعیت اپلیکیشنت رو چک کنی و نه اون منشی لعنتیش جواب ایمیل رو میده. معلوم نیست دارن چه غلطی میکنن. من که نمیدونم خودم چرا بی عقلی کردم و بول بی زبون رو خرج این دانشگاه مسخره کردم. خدا لعنتشون کنه. :mad::cry::(

s.h.hosseini
May 31st, 2012, 10:48 AM
سلام
من فوق مخابرات علم و صنعتم فارغ 84 و يه 8 سالي سابقه كار. براي 2012 از اتاوا پذيرش مستر توي رشته مهندسي علوم سيستمي گرفتم كه تو نامه گفته بدون فاند و با هيچ استادي هم صحبت نكردم. البته من تغيير رشته دادم و اين يه مستر بين رشته اي هست و منم معدلم پايين بوده و اصلا تو اين رشته رزومه اي ندارم كه شايد بخاطر همين فعلا فاندي ندادن. گفتن بيا اينجا بعد استادتو مشخص كن. هزينه رو سالي 37000 تا نوشته. خودمم چك كردم تقريبا همين ميشه. البته براي يه خانواده سه نفره كه بچه كوچيك دارن و اقامت در حومه اتاوا (15 كيلومتري). كلا شهر گرونيه. از يكي از دوستام كه با خانواده پارسال رفته اتاوا پرسيدم گفته هزينه ها همينه ولي اگه معدلت تو ترم اول 18 باشه تقاضاي فاند دولتي كه فقط شهريه رو ميده ميشه بكني. استادم بايد حداقل يه ترم كارتو ببينه. دودلم بدجور. براي من بايد نصف زندگيمو اينجا بفروشم و برم.

moro
June 4th, 2012, 03:03 AM
سلام دوستان عزیز
2 سوال ذهن من رو ب در گیر گرده ممنون میشم اگه جوابم رو بدید
من فارغ التحصیل اسفند ماه 87 هستم. رتبه 7 ورودی کارشناسی ارشد. با معدل 18. از ان زمان تا به حال در یک مرکز تحقیقاتی معتبر در تهران مشغول فعالیت هستم ( در زمینه علمی) CV خوبی دارم. الان به دنبال اساتید مرتبط با زمینه کاریم در دانشگاههای کانادا می گردم تا مکاتبه رو شروع کنم و بورس بگیرم.
1- اینکه تقریبا 4 سال از تمام شدن درسم میگذره شانس پذیرفته شدنم توسط اساتید کم نمیشه؟ یا دانشگاه محدودیت سنی قایل نمیشه؟
2- دانشگاه Ottawa فقط تافل میخوان (البته در دپارتمان مورد نظر من). ولی من برای ایلتس امادگی دارم. نمره ایلتس قابل تبدیل به تافل هست؟ یا حتما باید تافل بدم؟؟
شنیدم اگه CV خوبی داشته باشی این احتمال وجود داره که از نمره GRE و یا GMAT صرف نظر کنن. آیا این بستگی به دانشگاه داره؟ یا استاد مورد نظر میتونه تصمیم بگیره؟ میتونم اینو با استادم درمیون بذارم؟؟ (البته بعد از اینکه منو پذیرفت!!!!!)
با سپاس

Geek
June 4th, 2012, 04:19 AM
بعضی از دوستان از همین الان شروع به مکاتبه میکنن، من فکر میکردم شهریور و مهر بهترین موقعس. حالا من نه نمره زبان دارم نه رزومه پر و پیمون توی یه تاپیک دیگه یکی از دوستان میگفت مکاتبه رو بذارم بعد بهتره چون دیدشون بد میشه الان اینجا دیدم که بعضی دوستان شروع به مکاتبه کردن....واقعا بد نمیشه؟!

moro
June 6th, 2012, 10:02 AM
تو رو خدا یکی به من بگه که کسایی رو میشناسه که بدون GRE رفته باشن دانشگاههای کانادا.( اگه معدل خوب باشه، CV خیلی خوب باشه از GRE صرفنظر میکنن؟؟؟ احتمالش هست؟؟؟ )هر دانشگاهی رفتم واسه رشته من GRE میخوان مگه اینکه کاراشون جالب نباشه یا سطح علمی پایین دارن. اصلا وقت برا خوندن واسه GRE ندارمممممممم.

ghlobe
June 6th, 2012, 10:05 AM
تو رو خدا یکی به من بگه که کسایی رو میشناسه که بدون GRE رفته باشن دانشگاههای کانادا.( اگه معدل خوب باشه، CV خیلی خوب باشه از GRE صرفنظر میکنن؟؟؟ احتمالش هست؟؟؟ )هر دانشگاهی رفتم واسه رشته من GRE میخوان مگه اینکه کاراشون جالب نباشه یا سطح علمی پایین دارن. اصلا وقت برا خوندن واسه GRE ندارمممممممم.

بیشتر دانشگاههای کانادا اصلا GRE الزامی نیست. شما رشته تون چیه؟ کدوم دانشگاه کانادا برای رشته شما GRE خواسته؟

moro
June 6th, 2012, 11:41 AM
بیشتر دانشگاههای کانادا اصلا GRE الزامی نیست. شما رشته تون چیه؟ کدوم دانشگاه کانادا برای رشته شما GRE خواسته؟

biotechnology- microbiology&immunology- biochemistry -bio-nanotechnology من در این زمینه ها فعالیت میکنم. این دپارتمانها در اکثر دانشگاههای کانادا GRE میخوان. عذر میخوام حواسم نبود که Ottawa نمیخواد. carleton uni هم که سطح علمیش انقدر پایین بود واسه رشته من که اصلا نرفتم ببینم چی میخواد:frown:

pafj
June 11th, 2012, 01:51 AM
سلام، چرا با اینکه هزینه تحصیل رو تو سایت http://www.registrar.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=4213#Engineering برای رشته مهندسی سالیانه $ 6,303.77 زده ولی بچه ها می گن حداقا 36000 تا احتیاج داره ؟!! هزینه زندگی انقدر بالاست ؟!

ghlobe
June 11th, 2012, 06:49 AM
سلام، چرا با اینکه هزینه تحصیل رو تو سایت http://www.registrar.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=4213#Engineering برای رشته مهندسی سالیانه $ 6,303.77 زده ولی بچه ها می گن حداقا 36000 تا احتیاج داره ؟!! هزینه زندگی انقدر بالاست ؟!

اون ترمی 6300 دلار است. باید شهریه سه ترم رو با هم جمع کنید! حدود 18000 دلار در میاد.

pedramakaay
June 13th, 2012, 08:07 PM
دوستان سلام...

آيا براي دانشگاه OTTAWA بايد اصل مدرك آيلتس رو بفرستيم يا كپي برابر اصل آن كفايت مي كند؟

در جايي گفته :

Any required test results must be sent to the academic unit directly from the original source.

ور در جايي ديگر گفته است:

If applicable, additional requirements regarding English language competency, including a photocopy of your test score

بلاخره كدام درست است؟

با تشكر فراوان...

pafj
June 14th, 2012, 12:23 AM
سلام، من هر چقدر گشتم نتونستم Deadline رشته enviromental eng رو برای ارشد دانشگاه Carleton پیدا کنم! کسی می دونه؟! برای زمستون یا بهار ؟ ممنون

Siavash_666
June 16th, 2012, 05:47 AM
سلام
من واسه fall 2012 پذيرش گرفتم از Ottawa University
اگر كسه ديگه اي هم گرفته و مي خواد خونه كرايه كنه ، واسه هم خونه شدن پيام بده
مرسي

pedramakaay
June 16th, 2012, 07:00 PM
سلام
من واسه fall 2012 پذيرش گرفتم از Ottawa University
اگر كسه ديگه اي هم گرفته و مي خواد خونه كرايه كنه ، واسه هم خونه شدن پيام بده
مرسي

دوست عزيز تبريك ميگم...

آيا اصل مدرك آيلتس رو فرستاده بوديد يا كپي برابر اصل كرديد؟

توصيه نامه ها چطور؟ آيا واقعا به همه اساتيد شما ايميل زده بودند و فرم ها رو اونا آنلاين پر كردند يا نه همون نامه ها در سربرگ دانشگاه و در پاكت مهر و موم شده كفايت مي كنه؟

با تشكر فراوان...

amir_masoud
June 19th, 2012, 06:40 PM
دوستان سلام...

آيا براي دانشگاه OTTAWA بايد اصل مدرك آيلتس رو بفرستيم يا كپي برابر اصل آن كفايت مي كند؟

در جايي گفته :

Any required test results must be sent to the academic unit directly from the original source.

ور در جايي ديگر گفته است:

If applicable, additional requirements regarding English language competency, including a photocopy of your test score

بلاخره كدام درست است؟

با تشكر فراوان...

شما نباید مدرک زبان رو مستقیماً بفرستید. باید با مرکزی که امتحان آیلتس از شما گرفته تماس بگیرید و بگید که می خوایید برای دانشگاه ottawa مدرک آیلتس بفرستید. اونها خودشون مستقیم پست می کنن به دانشگاه

pedramakaay
June 19th, 2012, 11:55 PM
شما نباید مدرک زبان رو مستقیماً بفرستید. باید با مرکزی که امتحان آیلتس از شما گرفته تماس بگیرید و بگید که می خوایید برای دانشگاه ottawa مدرک آیلتس بفرستید. اونها خودشون مستقیم پست می کنن به دانشگاه

ممنون از راهنمايي شما...

آيا اين دانشگاه براي توصيه نامه فرم مخصوصي دارد؟ يعني بايد فرم pdf رو دانلود كنيم و بديم استاد پر كند يا نوشتن نامه تو همون سربرگ مخصوص دانشگاه آزاد و بعد هم گذاشتن اون توي پاكت مهر و موم شده كفايت مي كند؟

با تشكر...

pafj
June 23rd, 2012, 01:00 AM
سلام من یه سوال خیلی مهم دارم

موقه‌ی پرداختApplication Fee اول بدون اینکه پول رو بگیره گفت Submit شده و تشکر کرد و یه شماره‌ی Bill Payment Account Number داد. بعد دوباره پول و پرداخت کردیم و الآن یه OUAC Reference# داد و فرم اصلیو که باید امضا کنم هم داد بصورت PDF . و بالای صفحه ام هم زده که your application has already been submitted. Your application was received on 22 June 2012.

فقط دوباره آخر صفحم زده که :
If you are paying your application fees by electronicbanking you will require the following information:

Account number:*****
Creditor name: Ontario Universities Application Centre
Amount to be paid: $CDN 100.00

Please record your bank payment confirmation number for future reference.

بعد زنگ زدیم گفتن چند روز طول می کشه که برسه دستمون و اینا! آخر سر پرداخت شد ؟ :دی

amir_masoud
June 27th, 2012, 12:02 AM
سلام من یه سوال خیلی مهم دارم

موقه‌ی پرداختApplication Fee اول بدون اینکه پول رو بگیره گفت Submit شده و تشکر کرد و یه شماره‌ی Bill Payment Account Number داد. بعد دوباره پول و پرداخت کردیم و الآن یه OUAC Reference# داد و فرم اصلیو که باید امضا کنم هم داد بصورت PDF . و بالای صفحه ام هم زده که your application has already been submitted. Your application was received on 22 June 2012.

فقط دوباره آخر صفحم زده که :
If you are paying your application fees by electronicbanking you will require the following information:

Account number:*****
Creditor name: Ontario Universities Application Centre
Amount to be paid: $CDN 100.00

Please record your bank payment confirmation number for future reference.

بعد زنگ زدیم گفتن چند روز طول می کشه که برسه دستمون و اینا! آخر سر پرداخت شد ؟ :دی
بله پرداخت شما انجام شده. اینطور که یادمه اطلاعات مربوط به پرداخت حتی بعد از پرداخت هم توی وبسایت باقی می مونند. پول هم بله، من پارسال از حساب خواهرم استفاده کردم و یک دو روز بعد پول از حسابش برداشت شد...

noonoosh
July 22nd, 2012, 11:33 AM
سلام دوستان من عمران فردوسیم 1سال دیگه از درسم مونده تا الان معدلم 14.30 اونم فقط به خاطر 1 ترم پایینه معدل 2سال آخرمم تا الان بالای 15 شانسی واسه پذیرش هست؟فاند چطور؟آیلتس 7 میتونم بگیرم.?کسی با این شرایط مستر پذیرش گرفته؟مستر میخوام محیط زیست بخونمottawaاین رشته داره؟ هزینشو اطلاع ندارین؟ خواهش جواب بدین

noonoosh
July 22nd, 2012, 11:50 AM
سلام دوستان من عمران فردوسیم 1سال دیگه از درسم مونده تا الان معدلم 14.30 اونم فقط به خاطر 1 ترم پایینه معدل 2سال آخرمم تا الان بالای 15 شانسی واسه پذیرش هست؟فاند چطور؟آیلتس 7 میتونم بگیرم.?کسی با این شرایط مستر پذیرش گرفته؟مستر میخوام محیط زیست بخونمottawaاین رشته داره؟ هزینشو اطلاع ندارین؟ خواهش جواب بدین

ghlobe
July 22nd, 2012, 11:57 AM

وب سایت دانشگاه رو چک کنید بعضی اطلاعات موردنظرتون رو پیدا میکنید.

لیست رشته های فوق لیسانس دانشگاه اتاوا:
http://www.grad.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=1727

شهریه دانشگاه و بقیه هزینه ها:
http://www.international.uottawa.ca/en/students/fees.html

biba
August 6th, 2012, 10:27 PM
سلام
من میخوام واسه دکترا Carleton اقدام کنم(هوافضا). لیسانس از صنعتی اصفهان مکانیک معدل 16
ارشد از علم و صنعت هوافضا معدل 16.85
3تا ISI نمره تافل 90
3تا توصیه نامه هم دارم
رفقا شانسم چقدره؟

khorshid1387
August 8th, 2012, 11:26 PM
به نظر من 100 درصد شانس داريد و حتما اقدام كنيد

afshin.kh
August 16th, 2012, 09:00 AM
[QUOTE=pafj;765756]سلام، چرا با اینکه هزینه تحصیل رو تو سایت http://www.registrar.uottawa.ca/Default.aspx?tabid=4213#Engineering برای رشته مهندسی سالیانه $ 6,303.77 زده ولی بچه ها می گن حداقا 36000 تا احتیاج داره ؟!! هزینه زندگی انقدر بالاست ؟!

دوست عزیز،هزینه هر ترم ثبت نام توی دانشگاه اتاوا تقریبا ۶۰۰۰ دلار هست، که اگر شما ترم پاییز و زمستون ثبت نام کنید (میتونید ترم تابستون از مرخصی تحصیلی‌ استفاده کنید) حدود ۱۲۰۰۰ دلار هزینه تحصیلتون هست و تقریبا ماهی‌ ۱۰۰۰ دلار هزینهٔ زندگیتون که کلا می‌شه سالی‌ ۲۴۰۰۰ دلار

radintahvildari
August 18th, 2012, 08:53 PM
دوست عزیز،هزینه هر ترم ثبت نام توی دانشگاه اتاوا تقریبا ۶۰۰۰ دلار هست، که اگر شما ترم پاییز و زمستون ثبت نام کنید (میتونید ترم تابستون از مرخصی تحصیلی‌ استفاده کنید) حدود ۱۲۰۰۰ دلار هزینه تحصیلتون هست و تقریبا ماهی‌ ۱۰۰۰ دلار هزینهٔ زندگیتون که کلا می‌شه سالی‌ ۲۴۰۰۰ دلار[/QUOTE]

ببخشید چه کسی یا کجا نوشته شده که میشه برای ترم تابستون از مرخصی تحصیلی استفاده کرد؟؟؟!!!! . . . سال تحصیلی در دانشگاه اتاوا برای دانشجوی تحصیلات تکمیلی ( فوق لیسانس و دکتری) سه ترم و باید هم در هر سه ترم ثبت نام داشته باشید. از دانشکده به دانشکده ممکنه متفاوت باشه، اما طول سه ماه تابستون ممکنه واحد درسی نداشته باشید ولی روی پروژه تحقیقاتی بایستی کار کنید.
در ضمن هر ترم هزینه اش بیش از 6000 دلار هست و البته بایستی هزینه بیمه سلامت UHIP رو هم اضافه کنین، از قیمت دقیقش اطلاعی ندارم اما حداقل سالی 600-700 دلار هست.
دوستان لطف کنید در راهنمایی هاتون، حرفا مستدل و براساس منبع باشه که مابقی دوستان هم به مشکل بر نخورند.

alireza1359
August 24th, 2012, 12:06 PM
سلام
دوستان من برای دکترای اتاوا اقدام کردم.یک ایمیل زده اند که باید یک نامه از وزارت علوم مثلا بیاری که دانشگاه ارشدت در حد یک دانشگاه هست.من جواب دادم که وقتی مدرک من ترجمه رسمی شده مورد تائید است و لینک سایت دانشگاه را در سایت وزارت علوم دادم بهشون ولی جواب داده اند که ما قبول داریم حرفهای شما را ولی روال این است.کسی برخورد کرده با این موضوع؟وزرات علوم همچین نامه ای میده؟

alireza1359
August 30th, 2012, 06:40 PM
دوستان این نامه را وزارت علوم بخش دانشجویان داخل میدهد طبقه 5

pafj
August 31st, 2012, 05:50 PM
سلام من برای ترم زمستون اپلای کردم, کسی برای این ترم اپلای کرده؟ جوابش اومده؟ (دانشگاه اوتاوا) این درسته که ماه اوت توی کانادا همه جا تعطیله؟
یعنی پورسه‌ی بررسی پرونده‌ی من 1 ماه به عقب میره ؟

pedramakaay
September 1st, 2012, 03:58 PM
دوستان سلام...

این دانشگاه اوتاوا جواب های MSc رو کی میده؟ من توی پریفرنس فرم زده بودم اگر استاد پیدا نشد برای من مدارک منو توی کارلتون دست به دست نکنید و توی همون اوتاوا بهم MEng بدید.

بلافاصله بعد از ارسال مدارک به من ایمیل زدند و گفتند تا 8 هفته دیگه جوابت میاد...اما 20 روز بعدش دوباره یک ایمیل زدند و گفتند ما به زودی بررسی فایلت رو آغاز می کنیم و بهت ایمیل می زنیم....بلاخره من کدوم رو باید ملاک قرار بدم؟

کسی با این شرایط بوده؟ نمی دونید چقدر بعد معمولا جواب ها رو می دهند؟

با تشکر

vishay2
September 8th, 2012, 05:06 AM
سلام

دوستانی که در مورد شهریه می پرسند باید بگم که مال خودم (ترم اول) بیش از 7300$ شد. اگرچه خرج بیمه و U-Pass واسه شرکت واحد(!) توش در نظر گرفته شده. البته ترمهای بعد پایینتر میاد ولی اوضاع فاند اصلا تو OttawaU خوب نیست و مخارج هم بسیار کمرشکن و اگر فاند ندارین خیلی باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشین. کلا دانشجوهای اینجا هم خیلی هاشون هم مثل ما با فاند مشکل دارن (مثلا سعی میکنن در مصرف لباس هم الان که تابستونه خیلی خیلی صرفه جویی کنند دانشجویان عزیز دانشگاه! فقر دیگه!) دوستانی که میخوان بیان اینجا باید حساب همه چی رو از قبل بکنند. امسال مراسم Welcome Day هم بسیار مزخرف برگزار شد. کلا من و دوستانم متفق القول در اینجا انتظار بیشتر از اینها رو از این دانشگاه داشتیم از نظر آکادمیک و منابع مالی و شرایط زندگی (پاتوق ما شده Garage Sale ها!). دلمون خوش بود که اینجا کنار سفارت ایران هستیم که اونم یهو تعطیل شد! البته ما نامه اشتغال به تحصیلو برای ارز دانشجویی خیلی لب مرز گرفتیم! مشکل (البته کوچیک) دانشجو های مهندسی برق و کامپیوتر اینجا اینه که دائم بین Campus دانشگاه کارلتون و OttawaU در حال جابجایی هستند و ساختمانهای دانشگاه توی شهر پراکنده هستند و رفت آمد بین کارلتون و کمپس OttawaU و ساختمونهای پراکنده در سطح شهر مثل Lees Building باعث میشه پیاده روی تون خوب بشه بخصوص در روزهای اول که با سیستم OC Transpo آشنایی ندارین. چیزای خوبی که دانشگاه تو این مدت به ما ارائه داده (که البته پولشو تو شهریه حساب کرده!) لایسنس 24 ماهه رایگان برای دسترسی به تمام محصولات مایکروسافت هست و یکی دیگه هم سالن ورزشی و استخر خوبی داره. دوزبانه بودن شهر هم اینجا داستانیه بعضی وقتها موقع آدرس پرسیدن (یعضی ها فرانسوی جواب میدن یا حداقل با لهجه فرانسوی!). پاتوق بچه ها هم در تعطیلات معمولا Niagara Falls هست که نسبتا زیاد دور نیست (در انتاریو).
درآخر سعی کنید حتما فاند بگیرید و کلا برای اومدن به اینجا خیلی نیاز به راهنمایی و تجربیات دیگران دارید وگرنه ترم اول بسیار سختی حواهید داشت (مثل ما!).

navid_tj
September 14th, 2012, 10:18 AM
بچه ها من تو سایت دانشکده برق دانشگاه اتاوا نگاه کردم ولی نتونستن faculty مربوط به برقو پیدا کنم.یعنی دنبال استادای قدرتش هستم که ببینم کی head دپارتمان هست که بمن میخوره فقط یه رئیس دپارتمانو دیدم که چیزی هم راجع بهش نبود.کسی میتونه کمک کنه من این اساتیدو پیدا کنمشون؟این دانشگاه ظاهرا قدرت نداره اصلا.درسته؟ممنون

ghlobe
September 14th, 2012, 06:13 PM
بچه ها من تو سایت دانشکده برق دانشگاه اتاوا نگاه کردم ولی نتونستن faculty مربوط به برقو پیدا کنم.یعنی دنبال استادای قدرتش هستم که ببینم کی head دپارتمان هست که بمن میخوره فقط یه رئیس دپارتمانو دیدم که چیزی هم راجع بهش نبود.کسی میتونه کمک کنه من این اساتیدو پیدا کنمشون؟این دانشگاه ظاهرا قدرت نداره اصلا.درسته؟ممنون

رشته برق در دانشگاه اتاوا جزو School of Information Technology and Engineering است. لیست استادهاش اینجاست خودتون باید وب پیجهاشون رو چک کنید ببینید کسی در رشته قدرت کار میکنه یا نه:
http://www.eecs.uottawa.ca/professor-list

pedramakaay
September 19th, 2012, 08:27 PM
دوستان سلام...

کسی برای اوتاوا ترم ژانویه (مستر MSc) اقدام نکرده؟ نمی دونید جوابها رو کی می دهند؟

مثل این که جواب MEng ها رو دادند...ولی خبری از MSc نیست.

TGA
October 5th, 2012, 03:10 PM
سلام توی لینک زیر  نمره لازم زبان  برای اپلای تو این دانشگاه رو نوشته
http://www.ottawa.edu/Adult-Education/Admission-Requirements/International-Students
ولی چرا فقط TOEFL رو زده؟ IELTS رو قبول ندارند؟

pafj
October 5th, 2012, 03:17 PM
سلام توی لینک زیر نمره لازم زبان برای اپلای تو این دانشگاه رو نوشته
http://www.ottawa.edu/Adult-Education/Admission-Requirements/International-Students
ولی چرا فقط TOEFL رو زده؟ IELTS رو قبول ندارند؟

دوست عزیز اون لینک مربوط به یکی‌ از دانشگاههای آمریکا هست، لینک اصلی‌ دانشگاه اتاوا اینه : http://www.uottawa.ca/welcome.html

هر ۲تا مدرک رو قبول داره این دانشگاه

alireza1359
October 5th, 2012, 09:23 PM
سلام
دوستان من phd زمستان اقدام کدم هنوز جواب نیامده البته یک کسری مدرک داشتم که کامل کردم.حدودا کی نتیجه می دهند؟

pafj
October 6th, 2012, 12:21 AM
سلام
دوستان من phd زمستان اقدام کدم هنوز جواب نیامده البته یک کسری مدرک داشتم که کامل کردم.حدودا کی نتیجه می دهند؟

نمی‌شه تاریخ دقیقی‌ داد، ولی‌ شما ایمیل بزنید و بگید که الان دقیقا ۳ ماه مونده تا تاریخ شروع دانشگاه و بگید که پروسهٔ دادن ویزا یه مقدار طولانی‌ تر شده برای ما. پیگیری پیگیری و پیگیری باعث می‌شه سریع تر جواب بگیرید، امیدوارم جوابش هم مثبت باشه

sara_arch
October 8th, 2012, 08:16 PM
سلام دوستان کسی معماری از دانشگاه کارلتون پذیرش نگرفته؟

pafj
October 12th, 2012, 03:54 PM
سلام، کسی‌ میدونه شرایط و هزینهٔ دیفر کردن در دانشگاه اتاوا چجوریه؟! من هرچی‌ تو سایتش می‌گردم پیدا نمیکنم!

zini_zinparast
October 12th, 2012, 09:31 PM
سلام
دوست عزیز، من 4 ماه پیش برای زمستون اقدام کرده بودم که دیروز جوابش اومده. البته من برای دانشگاه دیگه در پروسه گرفتن ویزا هستم

zini_zinparast
October 12th, 2012, 09:44 PM
سلام

دوستانی که در مورد شهریه می پرسند باید بگم که مال خودم (ترم اول) بیش از 7300$ شد. اگرچه خرج بیمه و U-Pass واسه شرکت واحد(!) توش در نظر گرفته شده. البته ترمهای بعد پایینتر میاد ولی اوضاع فاند اصلا تو OttawaU خوب نیست و مخارج هم بسیار کمرشکن و اگر فاند ندارین خیلی باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشین. کلا دانشجوهای اینجا هم خیلی هاشون هم مثل ما با فاند مشکل دارن (مثلا سعی میکنن در مصرف لباس هم الان که تابستونه خیلی خیلی صرفه جویی کنند دانشجویان عزیز دانشگاه! فقر دیگه!) دوستانی که میخوان بیان اینجا باید حساب همه چی رو از قبل بکنند. امسال مراسم Welcome Day هم بسیار مزخرف برگزار شد. کلا من و دوستانم متفق القول در اینجا انتظار بیشتر از اینها رو از این دانشگاه داشتیم از نظر آکادمیک و منابع مالی و شرایط زندگی (پاتوق ما شده Garage Sale ها!). دلمون خوش بود که اینجا کنار سفارت ایران هستیم که اونم یهو تعطیل شد! البته ما نامه اشتغال به تحصیلو برای ارز دانشجویی خیلی لب مرز گرفتیم! مشکل (البته کوچیک) دانشجو های مهندسی برق و کامپیوتر اینجا اینه که دائم بین Campus دانشگاه کارلتون و OttawaU در حال جابجایی هستند و ساختمانهای دانشگاه توی شهر پراکنده هستند و رفت آمد بین کارلتون و کمپس OttawaU و ساختمونهای پراکنده در سطح شهر مثل Lees Building باعث میشه پیاده روی تون خوب بشه بخصوص در روزهای اول که با سیستم OC Transpo آشنایی ندارین. چیزای خوبی که دانشگاه تو این مدت به ما ارائه داده (که البته پولشو تو شهریه حساب کرده!) لایسنس 24 ماهه رایگان برای دسترسی به تمام محصولات مایکروسافت هست و یکی دیگه هم سالن ورزشی و استخر خوبی داره. دوزبانه بودن شهر هم اینجا داستانیه بعضی وقتها موقع آدرس پرسیدن (یعضی ها فرانسوی جواب میدن یا حداقل با لهجه فرانسوی!). پاتوق بچه ها هم در تعطیلات معمولا Niagara Falls هست که نسبتا زیاد دور نیست (در انتاریو).
درآخر سعی کنید حتما فاند بگیرید و کلا برای اومدن به اینجا خیلی نیاز به راهنمایی و تجربیات دیگران دارید وگرنه ترم اول بسیار سختی حواهید داشت (مثل ما!).
بله دوست عزیز، مثل اینکه اوضاع OttawaU خوب نیست. من 4 ماه پیش برای
مهندسی برق و کامپیوتر PhD زمستون امسال اقدام کرده بودم که دیروز جوابش اومده و گفته که RA برابر 12000 برای هر سال و برای TA حدود 4500 دلار در هر ترم میدن. در نامه ای که ارسال کردن گفتن که سالی 37000 دلار خرجتو. من از یه دانشگاه کلگری برای پاییز پذیرش دارم (که البته فاند بسیار خوبی هم داده، الانم دیفر کردم) و دیگه باید همین روزا ویزا بیاد.
میخواستم بدونم که با این مقدار فاند مگه میشه اونجا دووم آورد؟ برخی ها میگن که سال تحصیلی برای PhD اونجا 3 ترمه است درسته؟

alioo
October 14th, 2012, 11:10 PM
سلام، کسی‌ میدونه شرایط و هزینهٔ دیفر کردن در دانشگاه اتاوا چجوریه؟! من هرچی‌ تو سایتش می‌گردم پیدا نمیکنم!

تو نامه پذیرش اتاوا معمولا 2 ترم رو میزنه. که میشه هر کدوم رو میخواین برین. بره دیفر هم ایمیل میزنید اطلاع میدین و اون فرم که باید شرایط رو قبول کنید برای ترم جدید قبول میکنید. هزینه ای هم نداره.

alioo
October 14th, 2012, 11:12 PM
مهندسی برق و کامپیوتر
PhD زمستون امسال اقدام کرده بودم که دیروز جوابش اومده و گفته که RA برابر 12000 برای هر سال و برای TA حدود 4500 دلار در هر ترم میدن. در نامه ای که ارسال کردن گفتن که سالی 37000 دلار خرجتو. من از یه دانشگاه کلگری برای پاییز پذیرش دارم (که البته فاند بسیار خوبی هم داده، الانم دیفر کردم) و دیگه باید همین روزا ویزا بیاد.
میخواستم بدونم که با این مقدار فاند مگه میشه اونجا دووم آورد؟ برخی ها میگن که سال تحصیلی برای PhD اونجا 3 ترمه است درسته؟

بله اونجا سال تحصیلی 3 ترم هست و هر ترم بره دکترا بین 6000 تا 7000 دلار شهریش هست.

pafj
October 14th, 2012, 11:40 PM
تو نامه پذیرش اتاوا معمولا 2 ترم رو میزنه. که میشه هر کدوم رو میخواین برین. بره دیفر هم ایمیل میزنید اطلاع میدین و اون فرم که باید شرایط رو قبول کنید برای ترم جدید قبول میکنید. هزینه ای هم نداره.

من رشتم که مهندسی‌ شیمی‌ هست رو زده ۳ ترم برای فوق لیسانس ، در صورتی‌ که من از بچه‌هایی که الان اتاوا هستن پرسیدم میگن اصلا هیچ درسی‌ توی تابستون ارائه نمی‌شه! من اگه به زمستون نرسیدم می‌تونم به پاییز ساله دیگه دیفر کنم؟ و اگر به تابستون دیفر کنم تکلیف چی میشه وقتی درسی نیست که ارئه بشه؟!!!

alioo
October 15th, 2012, 01:21 AM
من رشتم که مهندسی‌ شیمی‌ هست رو زده ۳ ترم برای فوق لیسانس ، در صورتی‌ که من از بچه‌هایی که الان اتاوا هستن پرسیدم میگن اصلا هیچ درسی‌ توی تابستون ارائه نمی‌شه! من اگه به زمستون نرسیدم می‌تونم به پاییز ساله دیگه دیفر کنم؟ و اگر به تابستون دیفر کنم تکلیف چی میشه وقتی درسی نیست که ارئه بشه؟!!!

راستش منم دیفر کردم از پاییز به زمستون (ویزام هنوز نیومده) بره همین دقیق نمیدونم ولی منم با یکی از بچه های اونجا حرف زدم میگفت تابستون درسی ارائه نمیشه. دانشجو دکترا که رو تزش کار میکنه، بره فوق هم که اگه تز داشته باشین فکر کنم اونو میگیرین. ولی یه سر به این uozone بزنید. اونجا درسایی که باید بگیرین زده و برنامه این ترم و ترم بعد هم هست. اینو میتونید از Yun-Juan Hu yjhu@uottawa.ca هم بپرسید که مثلا اگه ویزام دیر بیاد (با توجه به تجربه ایرانیای ترم پیش که کم هم نیستن) باید چی کار کنم.
ولی در مجموع فکر میکنم بتونید به پاییز بندازید.

vishay2
October 20th, 2012, 10:01 AM
مهندسی برق و کامپیوتر
PhD زمستون امسال اقدام کرده بودم که دیروز جوابش اومده و گفته که RA برابر 12000 برای هر سال و برای TA حدود 4500 دلار در هر ترم میدن. در نامه ای که ارسال کردن گفتن که سالی 37000 دلار خرجتو. من از یه دانشگاه کلگری برای پاییز پذیرش دارم (که البته فاند بسیار خوبی هم داده، الانم دیفر کردم) و دیگه باید همین روزا ویزا بیاد.

سلام
بله میشه دووم آورد! به سختی! خیلی ها اصلا فاند ندارن اینجا! اینجا سه ترم تحصیلی هست مثل خیلی جاهای دیگه ولی بچه ها معمولا تابستونا رجیستر نمیکنن و اصطلاحا میپیچونن! Leave of Absence میگیرن واز این کارایی که ما ایرانیها استادشیم! TA فول گرفتین یا Half ؟ خوبه که! اینجا TA خیلی رقابتیه!

برعکس اون تصوری که همه از کانادا دارن اینجا هم مثل کشور عزیزمون روابط بر ضوابط حاکمه و قوانین فقط برای حفظ ظاهره! اگه پاچه خواری استادا رو بکنین هرچه قدر هم کم سواد باشین TA یا فاند بهتر میتونید بگیرید. خصوصا از استادای آسیایی و آفریقایی!

zini_zinparast
October 20th, 2012, 10:12 PM
سلام
بله میشه دووم آورد! به سختی! خیلی ها اصلا فاند ندارن اینجا! اینجا سه ترم تحصیلی هست مثل خیلی جاهای دیگه ولی بچه ها معمولا تابستونا رجیستر نمیکنن و اصطلاحا میپیچونن! Leave of Absence میگیرن واز این کارایی که ما ایرانیها استادشیم! TA فول گرفتین یا Half ؟ خوبه که! اینجا TA خیلی رقابتیه!

برعکس اون تصوری که همه از کانادا دارن اینجا هم مثل کشور عزیزمون روابط بر ضوابط حاکمه و قوانین فقط برای حفظ ظاهره! اگه پاچه خواری استادا رو بکنین هرچه قدر هم کم سواد باشین TA یا فاند بهتر میتونید بگیرید. خصوصا از استادای آسیایی و آفریقایی!
نمیدونم اما گفتن که TA میتونید هر ترم 4500 دلار بگیرید. کلا از جواب دادنشون به ایمیلها خوشم نمیاد. مثل اینکه کمی شبیه ایران برخورد می کنند. دانشگاه کلگری بهتر تحویل میگیرن

pedramakaay
November 3rd, 2012, 02:53 PM
سلام دوستان...

آیا دانشگاه اوتاوا دیفر هم می کنه؟

کسی اطلاعاتی در مورد شرایط و ددلاین دیفر داره؟

ممنون

hamid_shot
November 4th, 2012, 03:59 PM
سلام دوستان...

آیا دانشگاه اوتاوا دیفر هم می کنه؟

کسی اطلاعاتی در مورد شرایط و ددلاین دیفر داره؟

ممنون
بله کافیه یه ایمیل بهشون بزنید.من خودم همین کار رو کردم

pedramakaay
November 5th, 2012, 12:28 AM
بله کافیه یه ایمیل بهشون بزنید.من خودم همین کار رو کردم

ممنون عزیز...

آیا هزینه ای رو هم دریافت می کنند؟

یا مجانی است؟

ممنون

alioo
November 5th, 2012, 10:05 AM
ممنون عزیز...

آیا هزینه ای رو هم دریافت می کنند؟

یا مجانی است؟

ممنون
مجانی هست. هزینه ای نداره.

golmangoli
November 25th, 2012, 02:56 PM
منم همین سوال را دارم!!!!!!!

Nastaran62
December 4th, 2012, 04:18 PM
سلام,
من برای ترم زمستون دانشگاه کارلتون اقدام کردم که بهم ایمیل زدن و گفتن که به خاطر طولانی شدن پروسه بررسی مدارک, فرصت ویزا گرفتن نداری و اگه می خوای شروع ترمتو واسه پاییز بندازیم. چون اجازه ی دیفر هم بهم نمی دادن مجبور شدم قبول کنم!!! البته هنوز پذیرشم اعلام نشده. کسی هست شرایط منو داشته باشه؟

baharlife70
December 4th, 2012, 10:49 PM
سلام,
من برای ترم زمستون دانشگاه کارلتون اقدام کردم که بهم ایمیل زدن و گفتن که به خاطر طولانی شدن پروسه بررسی مدارک, فرصت ویزا گرفتن نداری و اگه می خوای شروع ترمتو واسه پاییز بندازیم. چون اجازه ی دیفر هم بهم نمی دادن مجبور شدم قبول کنم!!! البته هنوز پذیرشم اعلام نشده. کسی هست شرایط منو داشته باشه؟

سلام دوست عزیز من هم برای پاییز اپلی‌ کردم . می‌خواستم بپرسم چرا اجازه دیفر ندارید؟

arash642001
December 14th, 2012, 07:49 PM
سلام دوستان، یه سوالی دارم.

خواستم اکانت درست کنم برای دانشگاه Carleton تا برای پاییز 2013 درخواست بفرستم که با این مواجه شدم:

Applications for admission to graduate programs may be submitted at any time. However, prospective students who apply early increase their chances of securing financial support for their graduate studies. In addition, applications for admission from outside Canada should be completed at least five months before the desired date of admission in order for students to make the necessary visa arrangements.

سوال من این هست که با این که deadline برای فرستادن مدارک 1 مارچ هست برای دانشجوهای غیر کانادایی برای پاییز 2013 بازم من باید مدارکم رو 5 ماه قبل از 1 مارچ بفرستم؟ خوب اگه اینجوری باشه دیگه deadline چه معنی داره؟ در مورد فاند منظورش چی هست؟ آیا شانس کمتری داره کسی که دیرتر درخواستشومی فرسته؟

ممنونم ازتون

baharlife70
December 14th, 2012, 08:16 PM
سلام دوستان، یه سوالی دارم.

خواستم اکانت درست کنم برای دانشگاه Carleton تا برای پاییز 2013 درخواست بفرستم که با این مواجه شدم:

Applications for admission to graduate programs may be submitted at any time. However, prospective students who apply early increase their chances of securing financial support for their graduate studies. In addition, applications for admission from outside Canada should be completed at least five months before the desired date of admission in order for students to make the necessary visa arrangements.

سوال من این هست که با این که deadline برای فرستادن مدارک 1 مارچ هست برای دانشجوهای غیر کانادایی برای پاییز 2013 بازم من باید مدارکم رو 5 ماه قبل از 1 مارچ بفرستم؟ خوب اگه اینجوری باشه دیگه deadline چه معنی داره؟ در مورد فاند منظورش چی هست؟ آیا شانس کمتری داره کسی که دیرتر درخواستشومی فرسته؟

ممنونم ازتون

سلام، به نظر من یه advice هستش که البته حق دارن چون اگه قراره تازه بده march برسی‌ بشه کی‌ آفر بدن و کی‌ ما برای ویزا اپلی‌ کنیم. این سوال منم هست البته من سابمیت کردم ولی‌ هنوز مدارکمو کامل نکردم

arash642001
December 14th, 2012, 08:20 PM
ممنونم، حالا به نظرتون اقدام کنم یا نه؟

baharlife70
December 14th, 2012, 08:23 PM
بله حتما، به نظر من که فرصت هست،شما با استاد مکاتبه داشتین؟

arash642001
December 14th, 2012, 09:03 PM
من ایمیل فرستادم دیشب ولی هنوز جوابی دریافت نکردم، تو چه رشته ای قصد دارید اقدام کنید؟

baharlife70
December 14th, 2012, 09:11 PM
من ایمیل فرستادم دیشب ولی هنوز جوابی دریافت نکردم، تو چه رشته ای قصد دارید اقدام کنید؟

من رشتم کامپیوتر ساینس هست

arash642001
December 15th, 2012, 02:26 AM
بازم سلام و خسته نباشید،

حدود چند ساعت پیش به یکی از اساتید دانشگاه ottawa ایمیل زدم، خیلی با خشرویی جواب من رو داد و گفت که خیلی موضوع کاریش با من یکی هست ولی در حال حاضر دانشجوهای PhD زیادی داره و از لحاظ فاند یکم محدوده ولی ازم خواست که باهاش در ارتباط باشم و در چند ماه آینده باز هم بهش ایمیل بزنم، حالا سوال من اینه که اولاً چطور باهاش در ارتباط باشم؟منظورم اینه که آخه اگه من مثلاً 4 ماه دیگه بهش میل بزنم اضلاً من و یادش می آد؟ ثانیاً: اصضلاً می شه رو حرفش حساب کرد؟( البته باید بگم جواب 4 تا از ایمیل های من و پشت سر هم و به صورت کامل در چند خط داد)

ممنونم

vahidaz
December 29th, 2012, 03:00 PM
بچه ها من می خوام واسه مستر کامپیوتر اپلای کنم به سه تا از استادا که زمینه تحقیقاتی نزدیک داشتم میل زدم ولی جواب ندادن! حالا به نظرتون اپلای کنم یا نه؟ ضمنا چطوری میشه که مت با یه پروفایل مثلا واسه اوتاوا اپلای کنم ولی مدارکم واسه کارلتون هم در نظر گرفته بشه؟ چون واسه کامپیوتر اینا با هم جینت هستن.

arash642001
January 8th, 2013, 10:15 AM
سلام خسته نباشید، داشتم اکانت درست می کردم این سوال ازم پرسیده شده، citizenship status at registration من student visa رو انتخاب کردم درسته یا منظورش چیزه دیگه ای هست؟

ممنونم

Nastaran62
January 9th, 2013, 08:44 AM
دوست عزیز، من 4 ماه پیش برای زمستون اقدام کرده بودم که دیروز جوابش اومده. البته من برای دانشگاه دیگه در پروسه گرفتن ویزا هستم

سلام
منم برای MSc برای ترم زمستان اپلای کردم که بهم گفتن باید تا فبریه یا مارچ صبر کنم چون پروسش طولانی شده و ممکنه نتونم به موقع ویزا بگیرم! به نظرتون پیگیری کنم یا بازم صبر کنم؟

TGA
January 9th, 2013, 02:35 PM
سلام بچه دانشگاه Carleton برای دانشچو های international فاند نداره؟

pafj
January 9th, 2013, 05:48 PM
سلام بچه دانشگاه Carleton برای دانشچو های international فاند نداره؟

من الان چند نفر رو میشناسم با فاند پذیرش گرفتن از کارلتون....

pafj
January 9th, 2013, 05:53 PM
سلام
منم برای MSc برای ترم زمستان اپلای کردم که بهم گفتن باید تا فبریه یا مارچ صبر کنم چون پروسش طولانی شده و ممکنه نتونم به موقع ویزا بگیرم! به نظرتون پیگیری کنم یا بازم صبر کنم؟

ببخشید ترم زمستان 2013 که الان شروع شده، منظورتون زمستان 2014 هست؟!

TGA
January 9th, 2013, 07:54 PM
امسال پذیرش گرفتن؟
چون من فرم پری اپلکیشن رو پر کردم ولی رجکتم کردند! وقتی علت رو پرسیدم گفتند ما اصلا به اینرنشنال ها فاند نمیدیم! اگه میخوای میتونی بیای با خرج خودت! راستش من خودم خیلی تعجب کردم،
خواستم ببینم کس دیگری هم به این مشکل برخورده یا نه؟

vahidaz
January 10th, 2013, 01:18 PM
بچه هایی که تجربه دارن لطفا به راهنمایی در مورد فاند بکنن, اگه کسی فاند گرفته یه اطلاعاتی بده که اگه کمه کلا اپلای نکنیم با این گرونی!

pafj
January 10th, 2013, 01:34 PM
امسال پذیرش گرفتن؟
چون من فرم پری اپلکیشن رو پر کردم ولی رجکتم کردند! وقتی علت رو پرسیدم گفتند ما اصلا به اینرنشنال ها فاند نمیدیم! اگه میخوای میتونی بیای با خرج خودت! راستش من خودم خیلی تعجب کردم،
خواستم ببینم کس دیگری هم به این مشکل برخورده یا نه؟

این یوزر arash1718 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?56960-arash1718) همین چند وقت پیش فاند گرفتن دکترا رفتن کارلتون-اتاوا ، بهشون پیام خصوصی بزنید بپرسید....

TGA
January 10th, 2013, 03:13 PM
کارلتون که اصلا به اینترنشنال ها فاند نمیده! من از ادمیشن شون پرسیدم و اینو گفت
اتاوا هم واسه اکثر رشته ها ددلاین فاندش گذشته!

pafj
January 10th, 2013, 05:03 PM
کارلتون که اصلا به اینترنشنال ها فاند نمیده! من از ادمیشن شون پرسیدم و اینو گفت
اتاوا هم واسه اکثر رشته ها ددلاین فاندش گذشته!

شما با استاد مکاتبه کردید؟ اگر استاد سوپروایزر شما بشه بهتون فاند تعلق میگیره...

TGA
January 10th, 2013, 05:24 PM
راستش من با استاد مکاتبه نکردم! ولی به هر حال میخواستم واسه این دانشگاه اقدام کنم، واسه همین یک اپلیکیشن فرم پر کردم (این دانشگاه پری اپلیکیشن داره) بعد چند روز جواب دادند که ریجکت شدید! من شاکی شدم میل زدم دلیلش چی هست گفتند چون ما هیچ فاندی به اینترنشنال ها نمیدیم! اگه میخوای میتونی با خرچ خودت اپلای کنی!
منظورشون از فند اسکولارشیپ TA RA و هر چیز دیگه بود!!!!!
منم خودم خیلی تعجب کردم (واقعا روی این دانشگاه حساب میکردم)
البته شاید دیپارتمان های دیگه فرق کنه! نمیدونم

golmangoli
January 10th, 2013, 11:29 PM
دوستان کسی برای کارلتون اقدام کرده که نمره زبانش کمی پایین تر از مینیمم باشه ولی باز هم پذیرش گرفته باشه؟چون توی خوده سایت زده:
Students who present scores slightly below our minimum requirements, may be eligible for an offer of admission with an ESL requirement. This means that Carleton will admit you to your degree program with the requirement that you complete English language classes through Carleton’s Foundation Program

vahidaz
January 10th, 2013, 11:38 PM
بچه ها من می خوام واسه مستر کامپیوتر اپلای کنم به سه تا از استادا که زمینه تحقیقاتی نزدیک داشتم میل زدم ولی جواب ندادن! حالا به نظرتون اپلای کنم یا نه؟ ضمنا چطوری میشه که مت با یه پروفایل مثلا واسه اوتاوا اپلای کنم ولی مدارکم واسه کارلتون هم در نظر گرفته بشه؟ چون واسه کامپیوتر اینا با هم جینت هستن.

خوب جواب سئوال دومو خودم یافتم!
You may apply for one that you wish to have your degree granted from. Your application is only processed in one university. If you wish to apply for both, you will need to pay the application fee twice and submit documents to both universities. The decision is yours.
این جواب assistant admission خود اوتاواست!

vahidaz
January 11th, 2013, 09:54 PM
دوستان کسی از اوتاوا اینجا نیست در مورد فاند اوتاوا یه توضیحی بده. سئوالم اینه اگه فاند بگیریم فاندش کافی هست یا باز کمه؟
اگه کسی می دونم ممنون میشم .

TGA
January 12th, 2013, 12:02 AM
آره دوست من، اگه فول فاند برای دکتری بشید کافی هست، البته قبل اپلای ددلاین رشتتون رو چک کنید چون الان دیگه برای بیشتر رشته ها ددلاین فاند گذشته

دوستان کسی از اوتاوا اینجا نیست در مورد فاند اوتاوا یه توضیحی بده. سئوالم اینه اگه فاند بگیریم فاندش کافی هست یا باز کمه؟
اگه کسی می دونم ممنون میشم .

golmangoli
January 12th, 2013, 12:19 AM
دوستان کسی برای کارلتون اقدام کرده که نمره زبانش کمی پایین تر از مینیمم باشه ولی باز هم پذیرش گرفته باشه؟چون توی خوده سایت زده:
Students who present scores slightly below our minimum requirements, may be eligible for an offer of admission with an ESL requirement. This means that Carleton will admit you to your degree program with the requirement that you complete English language classes through Carleton’s Foundation Program

vahidaz
January 12th, 2013, 01:02 AM
آره دوست من، اگه فول فاند برای دکتری بشید کافی هست، البته قبل اپلای ددلاین رشتتون رو چک کنید چون الان دیگه برای بیشتر رشته ها ددلاین فاند گذشته

برای مستر چی دوست عزیز؟ فول فاند دارن؟ اخه تو صفحه های قبل خوندم که بچه ها گفته بودن تو نامه پذیرش زده 37000 خرج ولی فاندشون خیلی کمتر از این مقداره ؟!

Nastaran62
January 15th, 2013, 12:10 PM
سلام
من برای زمستان 2013 اقدام کرده بودم. آبان ماه بهم ایمیل زدن و گفتن که پروسه طولانی شده و اگه می خوام راحت ویزا بگیرم درخواستمو برای پاییز 2013 در نظر بگیرن که منم با توجه به نبود وقت برای گرفتن ویزا موافقت کردم. شما پذیرش گرفتید؟

pafj
January 15th, 2013, 12:23 PM
سلام
من برای زمستان 2013 اقدام کرده بودم. آبان ماه بهم ایمیل زدن و گفتن که پروسه طولانی شده و اگه می خوام راحت ویزا بگیرم درخواستمو برای پاییز 2013 در نظر بگیرن که منم با توجه به نبود وقت برای گرفتن ویزا موافقت کردم. شما پذیرش گرفتید؟

بله من برای همین زمستان 2013 پذیرش گرفتم ولی جواب پذیرشم شهریور اومد... شما کی اقدام کرده بودید؟

negah2011
January 15th, 2013, 11:46 PM
سلام دوستان-من می خواستم در Uni of Ottawa یا Carleton برای Sep واسه M.Sc اپلای کنم. به اکثر استادای ECE Dep ایمیل زدم ولی هیچ کدومشون جواب نمی دن. می خواستم ببینم اینجا کسی از این دپارتمان جواب گرفته؟ یعنی اصلا این ایمیل ها را می خونن؟

vahidaz
January 15th, 2013, 11:57 PM
سلام دوستان-من می خواستم در Uni of Ottawa یا Carleton برای Sep واسه M.Sc اپلای کنم. به اکثر استادای ECE Dep ایمیل زدم ولی هیچ کدومشون جواب نمی دن. می خواستم ببینم اینجا کسی از این دپارتمان جواب گرفته؟ یعنی اصلا این ایمیل ها را می خونن؟

دوست عزیز منم میل زدم ولی کسی جواب نداد! به منشی دپارتمانم میل زدم 10 روز بعد جواب داد! اصلا معلوم نیست چه خبر.:rolleyes:

negah2011
January 16th, 2013, 12:44 PM
دوست عزیز منم میل زدم ولی کسی جواب نداد! به منشی دپارتمانم میل زدم 10 روز بعد جواب داد! اصلا معلوم نیست چه خبر.:rolleyes:
من به Graduate Office ایمیل زدم. 2 روز بعد جوابمو دادن گفتند ما فاند کمی واه اینتر نشالا داریم و فقط به اونا که Outstanding هستند تعلق می گیره حالا فکر کنم بهتره شانسمو امتحان کنم:confused:

vahidaz
January 16th, 2013, 05:41 PM
من به Graduate Office ایمیل زدم. 2 روز بعد جوابمو دادن گفتند ما فاند کمی واه اینتر نشالا داریم و فقط به اونا که Outstanding هستند تعلق می گیره حالا فکر کنم بهتره شانسمو امتحان کنم:confused:

دوست عزیز اینو تو خود سایتشون من خوندم, و دو تا واسه اینترنشنالا داشت که یکی 15000 و یکی دیگه 7500 بود ولی بچه ها میگن تو نامه ادمیشن میگن 37000 هزینتنون, که واسه کسی که دنبال فول فاند تقریبا معادل اینه که چیزی نگرفته ;)

Nastaran62
January 17th, 2013, 02:34 PM
بله من برای همین زمستان 2013 پذیرش گرفتم ولی جواب پذیرشم شهریور اومد... شما کی اقدام کرده بودید؟

راستش من شهریور مدارکمو پست کردم. برای مستر اپلای کرده بودم.دپارتمان عمران. اما آبان ماه بهم ایمیل زدن که چون پروسه بررسی طولانی میشه بهتره برای پاییز بندازمش. و امکان دیفر کردن رو هم بهم ندادن! چند روز پیش ایمیل زدم گفتن مارچ نتایج اعلام میشه. خیلی نگرانم. شما ویزا گرفتید؟

pafj
January 17th, 2013, 11:41 PM
راستش من شهریور مدارکمو پست کردم. برای مستر اپلای کرده بودم.دپارتمان عمران. اما آبان ماه بهم ایمیل زدن که چون پروسه بررسی طولانی میشه بهتره برای پاییز بندازمش. و امکان دیفر کردن رو هم بهم ندادن! چند روز پیش ایمیل زدم گفتن مارچ نتایج اعلام میشه. خیلی نگرانم. شما ویزا گرفتید؟

من یادمه ددلاین برای زمستون تا تیر ماه بود، عجیبه application شما رو قبول کردن، نگران نباشید، تا مارچ نتیجتون میاد همون موقع هم زمان خیلی خیلی خوبیه برای اینکه اقدام کنید برای ویزا...
نه هنوز متاسفانه ، مجبورم دیفر کنم به پاییز :(

Rezanizwa
January 19th, 2013, 10:18 AM
سلام. از دوستان کسی هست که برای Fall 2013 اپلیکسشن فرستاده باشه به دانشگاه اوتاوا؟ من 6 دسامبر اپلیکیشن رو فرستادم ولی تا حالا تغییری در وضعیت صفحه InfoWeb ایجاد نشده و نمی تونم وضعیت مدارکی که براشون فرستادم رو چک کنم. آیا صفحه InfoWeb کسی آپدیت شده؟ فک می کنید چقدر طول بکشه تا آپدیت بشه؟

golbahar
January 22nd, 2013, 12:54 PM
سلام. از دوستان کسی هست که برای Fall 2013 اپلیکسشن فرستاده باشه به دانشگاه اوتاوا؟ من 6 دسامبر اپلیکیشن رو فرستادم ولی تا حالا تغییری در وضعیت صفحه InfoWeb ایجاد نشده و نمی تونم وضعیت مدارکی که براشون فرستادم رو چک کنم. آیا صفحه InfoWeb کسی آپدیت شده؟ فک می کنید چقدر طول بکشه تا آپدیت بشه؟

منم اوائل ژانويه فرستادم هنوز اپديت نشده هيچكيم جواب ايمل نميده

pafj
January 22nd, 2013, 01:51 PM
منم اوائل ژانويه فرستادم هنوز اپديت نشده هيچكيم جواب ايمل نميده

تا آخر مارچ صبر کنید، الان خیلی زود هست برای اینکه جوابتون رو بدن

alireza1359
January 25th, 2013, 08:23 PM
من از دانشگاه اتاوا ریجکت شدم ولی مدارکمو فرستادن کارلتون.معمولا چقدر طول میکشه وامیدی هست؟

TGA
January 26th, 2013, 09:28 AM
سلام
راستش من تا به حال همچین موردی ندیده بودم که اتاوا ریجکت کنه بفرسته کارلتون، و اینکه الان هم زود هست واسه ریجکت کردن!
شما رشتتون چی بود و ددلاین رشتتون کی بود؟

من از دانشگاه اتاوا ریجکت شدم ولی مدارکمو فرستادن کارلتون.معمولا چقدر طول میکشه وامیدی هست؟

msa2
February 10th, 2013, 11:58 AM
دوستان لطفآ ی راهنمایی کنید

من تازه apply کردم واسه PhD in Political Science ، ، واسه فاند باید وایسم بعد از اینکه بهم admission دادن اقدام کنم، یا الان که داره مدارکم برسی میشه میتونم؟

اگه جواب مثبته چطور باید اقدام کنم؟

alioo
February 15th, 2013, 08:10 AM
دوستان لطفآ ی راهنمایی کنید

من تازه apply کردم واسه PhD in Political Science ، ، واسه فاند باید وایسم بعد از اینکه بهم admission دادن اقدام کنم، یا الان که داره مدارکم برسی میشه میتونم؟

اگه جواب مثبته چطور باید اقدام کنم؟

بره مهندسی که همون موقع که اپلیکیشن فرم رو پر میکنید، می پرسه میخواین بره ساپورت مالی TA و RA در نظر گرفته بشید یا نه که اون رو انتخاب میکنیم و همین. دیگه فرآیند جداگانه ای نداره. فکر کنم بره شما هم باید همین باشه.

baharlife70
February 28th, 2013, 07:20 PM
سلام دوستان کسی‌ جواب گرفته از این یونیها؟

Nastaran62
March 6th, 2013, 12:21 PM
سلام. من هم از کارلتون پذیرش گرفتم ولی توی همون ای میل اول که از دپارتمان بود نوشته شده بود که چقدر می تونیم بهت پول بدیم. بعداً هم که نامه از Faculty of Graduate and Post-Graduate Affairs اومد توش به صورت ریز نوشته بودن هر ترم به چه عنوان چقدر پول می دن. در مورد Work-permit اونها نمی تونن نظر بدن . کلاً کار خارج از دانشگاه برای دانشجوها در کانادا ممنوعه به جز شرایط خاص که مثلا کارتون به درستون کمک کنه یا شرایط مالی اضطراری براتون پیش اومده باشه. توی وبسایت سفارت فکر می کنم شرایطش هست.

سلام
من از منشی دپارتمان ایمیلی گرفتم که مدارکم در حال بررسیه و به من پیشنهاد فاند شده بود( 20K/year ). البته به من گفتن که 29000 تا هزینه سالیانه خواهی داشت و باید به ما اعلام کنی که 9000 تای اضافه رو خودت متقبل میشی. و من هم قبول کردم. به نظرتون این ایمیل به معنی اینه که شانس پذیرش دارم؟ و اینکه کی باید برای ویزا اقدام کنم؟
ممنون

msa2
March 6th, 2013, 08:52 PM
من واسهPhD in Political science اقدام کردم، و همه مدارک را دادم بجز ریزه نمراته لیسانس که می خوام اون هم بفرستم، به نظرتون چقدر تو تصمیم گیری کمیته تاثیر داره ؟ ؟ چون معدلم خوب نیست 13.8 هست والی معدل فوق لیسانسم خوبه 17... واسه فاند چطور؟

dEadLiNe
March 8th, 2013, 09:12 AM
سلام
من مدارکمو واسه PhD Fall 2013 پارسال فرستادم Carleton. یه ماه پیش گفتن فرستادیم دپارتمان، به استادمم گفتم گفت پروسه اش باید طی شه، تا الان جواب ندادن، فکر نمی کنین اگه می خواستن پذیرش بدن تا الان باید جواب می دادن؟ چون آنلاین نبود نمی تونم status ببینم.

arash642001
March 8th, 2013, 10:52 AM
سلام
من مدارکمو واسه PhD Fall 2013 پارسال فرستادم Carleton. یه ماه پیش گفتن فرستادیم دپارتمان، به استادمم گفتم گفت پروسه اش باید طی شه، تا الان جواب ندادن، فکر نمی کنین اگه می خواستن پذیرش بدن تا الان باید جواب می دادن؟ چون آنلاین نبود نمی تونم status ببینم.

سلام دوست عزیز، به این لینکی که براتون در زیر آوردم اگه برید متوجه می شید که اشاره شده نتایج پذیرش برای پاییز 2013 بعد از ددلاین اعلام می شه که تازه 8 روز از اون گذشته، البته در مورد وضعیت شما که آنلاین اقدام نکردین اطلاعاتی ندارم ولی حدس می زنم برای همه یکی باشه

The academic unit will review your application, which may not occur until after the application deadline has passed. To find out the status of your application, you can log into Carleton Central (http://www.central.carleton.ca/) and follow the “Graduate Admissions” link.

http://graduate.carleton.ca/apply-online/

alireza1359
March 8th, 2013, 03:36 PM
2 تا سوال درمورد کارلتون:
1)دانشکده عمران اتاوا وکارلتون ظاهرا مشترک است و خودش گفته می توانید از هر دوجا واحد بگیرید.یعنی میشه پذیرش کارلتون داشت ولی همه واحدها را اتاوا برداشت؟منMENG هستم از کارلتون .می تونم استاد از اتاوا بگیرمو تدبیل به MASC بکنم.؟
2)من پرونده مهاجرتی در مرحله اینپراسس دارم.شنیدم هزینه مارا براساس پرمننت اتاوا می گیره.درسته؟کارلتون چی.؟
ممنون

alireza1359
March 9th, 2013, 09:09 PM
جواب سوالهای منو مسئول ثبت نام اینجوری داد که:
فقط واحدها می توانند از اتاوا هم باشند نه استاد
هزینه من مانند domestic محاسبه میشه

dEadLiNe
March 12th, 2013, 10:38 PM
اگه کسی جوابش واسه Fall 2013 اومد لطفا بگه، کسی می دونه که به ریجکتی ها هم ایمیل می زنن یا نه؟!

Nastaran62
March 13th, 2013, 08:54 AM
اگه کسی جوابش واسه Fall 2013 اومد لطفا بگه، کسی می دونه که به ریجکتی ها هم ایمیل می زنن یا نه؟!

سلام
من نامه پذیرشم اومده. هفته ی پیش. توی نامه هم به مقدار فاندی که بهم می دن اشاره کردن. ولی از من اصل مدارک تحصیلیم رو خواستن! کسی از دوستان ازش اصل مدرک رو خواستن؟!
جالبه اون ترجمه با همر دادگستری و امور خارجه رو می گن کپی!!!

pafj
March 13th, 2013, 01:11 PM
سلام
من نامه پذیرشم اومده. هفته ی پیش. توی نامه هم به مقدار فاندی که بهم می دن اشاره کردن. ولی از من اصل مدارک تحصیلیم رو خواستن! کسی از دوستان ازش اصل مدرک رو خواستن؟!
جالبه اون ترجمه با همر دادگستری و امور خارجه رو می گن کپی!!!

سلام، شما از اتاوا پذیرش گرفتین؟

برای همه مدرک تحصیلی رو می خوان، که وقتی رفتین اونجا دستی بهشون اصلش رو نشون بدین...

Nastaran62
March 13th, 2013, 07:41 PM
سلام، شما از اتاوا پذیرش گرفتین؟

برای همه مدرک تحصیلی رو می خوان، که وقتی رفتین اونجا دستی بهشون اصلش رو نشون بدین...

نه. از کارلتون. الان ایمیلی ازشون گرفتم که میگن official notarized copy of transcript. فکر کنم باید تأییدیه محضریشو بفرستم اما نمی دونم بخش انگلیسیشو هم محضرخونه تأیید می کنه یا نه!

pafj
March 14th, 2013, 04:37 AM
نه. از کارلتون. الان ایمیلی ازشون گرفتم که میگن official notarized copy of transcript. فکر کنم باید تأییدیه محضریشو بفرستم اما نمی دونم بخش انگلیسیشو هم محضرخونه تأیید می کنه یا نه!

ترجمه با مهر دادگستری و امور خارجه رو قبول نکردند؟!! عجیبه! گفتن هرچه سریع بفرستین براشون؟ دیگه غیر از این حالت نمی شه کپی مدرکی رو رسمی تر کرد!! یکسری از جاها مثل فنلاند که سخت گیری میکنه می گه که مثلا ببرید سفارت فنلاند تو ایران هم تایید کنند، ولی سفارت کانادایی نیست اینجا...

ghlobe
March 14th, 2013, 06:31 AM

Transcript منظور کارنامه تونه نه مدرک تحصیلی. در واقع از شما اصل کارنامه مهرشده توسط دانشگاه رو خواسته اند.

dEadLiNe
March 26th, 2013, 09:51 PM
سلام دوست عزیز، به این لینکی که براتون در زیر آوردم اگه برید متوجه می شید که اشاره شده نتایج پذیرش برای پاییز 2013 بعد از ددلاین اعلام می شه که تازه 8 روز از اون گذشته، البته در مورد وضعیت شما که آنلاین اقدام نکردین اطلاعاتی ندارم ولی حدس می زنم برای همه یکی باشه

The academic unit will review your application, which may not occur until after the application deadline has passed. To find out the status of your application, you can log into Carleton Central (http://www.central.carleton.ca/) and follow the “Graduate Admissions” link.

http://graduate.carleton.ca/apply-online/

سلام، تو قسمت application status پروفایلم نوشته Preliminary review required.
میشه بگین حدودا بعد از ددلاین چقدر طول میکشه نتایجو بگن؟

alioo
March 27th, 2013, 01:40 AM
سلام، تو قسمت application status پروفایلم نوشته Preliminary review required.
میشه بگین حدودا بعد از ددلاین چقدر طول میکشه نتایجو بگن؟

بره من رو پارسال اواسط آوریل دادن.

golmangoli
March 27th, 2013, 11:56 PM
بره من رو پارسال اواسط آوریل دادن.

تو قسمت
application status
پروفایل من هم همینو نوشته
Preliminary review required..منم هنوز منتظر هستم

hashemiyoones
March 29th, 2013, 08:37 PM
با سلام
من با يك استاد ايراني تو دپارتمان برق كارلتون صحبت كردم و گفت اپلاي كنم دكترا واسه اين دانشگاه هر چه سريع تر و گفت كه مي تونم اسمش رو به عنوان استاد راهنماي توافقي رد كنم. اما تو سايت دانشگاه اشاره شده كه واسه اسكالرشيپ بعد اول مارس شانس كمه. به خود استاد گفتم گفت هر چي زودتر بفرستم شانسم بيشتر ميشه. حالا مي خوام بدونم كه آيا اصلا شانسي واسه اسكالرشيپ واسه من با اين رزومه وجود داره؟
ليسانس برق فردوسي معدل حدود 16
فوق مخابرات دانشگاه تهران معدل حدود 16
دو تا كنفرانس بين المللي اكسپت شده دارم و يك ‍‍‍ژورنال سابميت شده.
تافل هم 90
من احساس مي كنم شانسي واسه اين اسكالرشيپ ها ندارم و با RA يا TA و اين قيمت دلار و داشتن همسر، واسم رفتن سخته؟
به نظر دوستان اهل فن اپلاي كنم يا نه و همچنين چه جوري به استاده برسونم كه بدون اسكالرشيپ نميتونم بيام و ببينم خودش راه كاري ميده يا نه؟

baharsama
March 30th, 2013, 02:09 PM
با سلام
من با يك استاد ايراني تو دپارتمان برق كارلتون صحبت كردم و گفت اپلاي كنم دكترا واسه اين دانشگاه هر چه سريع تر و گفت كه مي تونم اسمش رو به عنوان استاد راهنماي توافقي رد كنم. اما تو سايت دانشگاه اشاره شده كه واسه اسكالرشيپ بعد اول مارس شانس كمه. به خود استاد گفتم گفت هر چي زودتر بفرستم شانسم بيشتر ميشه. حالا مي خوام بدونم كه آيا اصلا شانسي واسه اسكالرشيپ واسه من با اين رزومه وجود داره؟
ليسانس برق فردوسي معدل حدود 16
فوق مخابرات دانشگاه تهران معدل حدود 16
دو تا كنفرانس بين المللي اكسپت شده دارم و يك ‍‍‍ژورنال سابميت شده.
تافل هم 90
من احساس مي كنم شانسي واسه اين اسكالرشيپ ها ندارم و با RA يا TA و اين قيمت دلار و داشتن همسر، واسم رفتن سخته؟
به نظر دوستان اهل فن اپلاي كنم يا نه و همچنين چه جوري به استاده برسونم كه بدون اسكالرشيپ نميتونم بيام و ببينم خودش راه كاري ميده يا نه؟

اول مینیموم شرایط پذیرش تو این دپارتمان رو ببینید. ببینید مینیموم GPA و زبان چنده؟ اگر از مینیموم بالاترید که خوب بفرستید
اما اگر دم مرز هستید باید ریسک کنید. اگر برای پرداخت Application fee مشکلی ندارید که اپلای کنید
خیلی رک (اما دوستانه) براش بنویسید که بدون اسکالرشیب توانایی ادامه تحصیل ندارید و به همین دلیل میخواین اول از شرایط دریافت کمک هزینه مطلع شید و بعد اپلای کنید (اگه ایرانیه که خوب، درکتون میکنه و شرایط الان دلار رو میدونه)
به منشی یا مدیر گروه دپارتمان هم یه ایمیلی بزنید و ازشون بپرسید (تو ایمیل ها شرایطتون رو قید کنید و برای مدیر گروه یه کپی از رزومه تون رو هم بفرستید)

golmangoli
March 31st, 2013, 11:30 AM
دوستان کسی از کارلتون واسه پاییز 2013 جواب پذیرشش امده؟

arash642001
April 3rd, 2013, 05:01 PM
دوستان کسی از کارلتون واسه پاییز 2013 جواب پذیرشش امده؟

سلام دوست عزیز من هم کماکان منتظر جواب هستم وضعیت من در قسمت application status در حالت review in progress by department هست، فکر کنم به زودی جواب بدن به من.

golmangoli
April 4th, 2013, 01:05 PM
سلام دوست عزیز من هم کماکان منتظر جواب هستم وضعیت من در قسمت application status در حالت review in progress by department هست، فکر کنم به زودی جواب بدن به من.
سلام..باز وضعیت شما از من بهتره.واسه من توی
application status
پروفایل هنوز نوشته

Preliminary review required..

arash642001
April 4th, 2013, 04:30 PM
سلام..باز وضعیت شما از من بهتره.واسه من توی

application status
پروفایل هنوز نوشته

Preliminary review required..

دوسته عزیز به هیچ وجه ناراحت نباشید مطمئنن به زودی به وضعیت شما هم رسیدگی میشه. شما برای چه رشته و مقطع ای درخواست دادین و کی submit کردین ؟

golmangoli
April 4th, 2013, 09:56 PM
واسه مستر معماری.من اخرای January تمام مدارکمو فرستادم.البته همیشه رشته معماری پروسه طولانی تری طی میکنه.شما واسه چه رشته ای اقدام کردین؟
امیدوارم هممون به زودی خبرهای خوبی بشنویم

hilda_le
April 4th, 2013, 10:14 PM
واسه مستر معماری.من اخرای January تمام مدارکمو فرستادم.البته همیشه رشته معماری پروسه طولانی تری طی میکنه.شما واسه چه رشته ای اقدام کردین؟

من هم واسه architectural studies اقذام کردم ولی توی استاتوسم نوشته recommended for assessment
هرچیم بهشون ایمیل میزنم که بابا چی شد جواب نمیدن

arash642001
April 5th, 2013, 12:22 AM

من برای PhD عمران درخواست دادم و مدارکم رو اواخر February فرستادم، امیدوارم که نتیجه مورد نظرتونرو هر چه زودتر بگیرید

arash642001
April 5th, 2013, 12:43 AM
من هم واسه architectural studies اقذام کردم ولی توی استاتوسم نوشته recommended for assessment
هرچیم بهشون ایمیل میزنم که بابا چی شد جواب نمیدن

وضعیت منم امروز تغییر کرد و مثل شما هستش الان به نظر می رسه که به زودی جواب بدن، امیدوارم که پذیرفته بشید

hilda_le
April 5th, 2013, 09:23 AM
وضعیت منم امروز تغییر کرد و مثل شما هستش الان به نظر می رسه که به زودی جواب بدن، امیدوارم که پذیرفته بشید

اخه استاتوس من تقریبا سه هفته یی هست که به این شکل در اومده
تو سایت دانشگاه نوشته بود که حداکثر تا اخر اوریل جواب میدن

golmangoli
April 5th, 2013, 09:58 AM
و وضعیت من همچنان تغیری نکرده:(

jandaghi14
April 5th, 2013, 11:50 AM
دوست عزیز اینو تو خود سایتشون من خوندم, و دو تا واسه اینترنشنالا داشت که یکی 15000 و یکی دیگه 7500 بود ولی بچه ها میگن تو نامه ادمیشن میگن 37000 هزینتنون, که واسه کسی که دنبال فول فاند تقریبا معادل اینه که چیزی نگرفته ;)

من جواب گرفتم از استاد هاش (ECE)
ولی واقعا خیلی کند هستن
این هم جوابی که استادش بهم داده:
Any offer of admission will be accompanied by some funding offer, perhaps
$10,000 per year. However, I should comment that this funding level is not
sufficient to cover tuition and living expenses, so keep that in mind when
doing your planning.

arash642001
April 5th, 2013, 09:14 PM

ولی به هر حال تا آخر April جواب می دن، نگران نباشین

mmzz
April 6th, 2013, 02:53 PM
سلام من واسه زبانشناسی کاربردی کارلتون اپلای کردم موقعیت منم recommende for assessment هست واقعا نگرانم امیدوارم بتونم موفق بشم بچه ها واسه هم دیگه دعا کنید