PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای فارسی اقدام برای ویزای آمریکا با لینکها و پیوستهای لازم

Bita
March 21st, 2007, 01:15 AM
براي آشنایی با انواع ویزاهاي غيرمهاجرتي و طریقه اقدام - به زبان فارسی به اين لينك (http://persian.iran.usembassy.gov/visas/niv-iranians.html) مراجعه كنيد.

yaserb
December 26th, 2007, 03:39 AM
سلام دوستان

من پذیرش یکی از دانشگاههای آمریکا را گرفته ام.
من برای گرقتن ویزای آمریکا (F1) باید از کجا شروع کنم؟ چه مدارکی برای سفارت آمریکا در قبرس باید آماده کنم؟ چقدر هزینه سفر من به قبرس و اقامت چند روزه من در آنجا میشود؟ شما را به خدا هر چی میدونید برای من بنویسید چون من هیچ چیز نمی دانم. اگر مراحل اخذ ویزا را هم برای من بنوسید، ممنون میشوم.

ars
December 26th, 2007, 09:11 AM
1) اول از همه بايد وقت بگيري

2) بقيه مراحل رو بايد توي زير گروه مربوطش پيدا كني

verifone
December 26th, 2007, 10:39 AM
اول باید یک وقت سفارت بگیری برای کمتر از 4 ماه مونده به تاریخ روی I-20 که داری.
(این گفته ی سفارته که 120 روز زودتر نیایید واسه ی ویزا، از بچه ها اگه کسی زودتر رفته و
مشکلی نبوده اینجا بگه. چون هرچی زودتر بری بهتره، بعدا مثل ما توی clearance به خنس نمی خوری)
بعد که وقت گرفتی باید هتل و بلیط هواپیمای قبرس بگیری که باهاشون بری سفارت و تقاضای ویزا
کنی. اینا رو یا می تونی از یک تور بگیری یا خودت بگیری که مورد دوم یک کم پیچیده تره و خوب ارزونتر.
فرقش اینه که تور حدود 150 تا 200 تومن بیشتر می گیره در عوض خودت کار به هیچی دیگه نداری.
بعد که یا خودت یا تور مدارکتو برد سفارت حدود 7 تا 10 روز طول می کشه تا ویزات حاضر بشه.
بعدشم باید سوار هواپیما بشی و بری.
با تور برای 4 روز و 3 شب و بلیط امارات اگه یک نفر باشی حدود 600 تومن (شاید الان گرون تر شده باشه)
و اگه خودت اقدام کنی حدودا 450 تومن هزینش می شه.
برای سفارت آمریکا هم علاوه بر تمام مدارک ضروری مثل فرم ها و Sevis fee و این مزخرفات، باید مدارکی ببری
که نشون بده به کشورت وابستگی داری و بعد از درست بر می گردی.
دو جور وابستگی داریم کلا. Social Tie و Business Tie
اولی یعنی اینکه من از لحاظ اجتماعی اینجا رو دوست دارم. مثلا اینکه دوست دخترم (پسرم) اینجاست و می خوام
برگردم باهاش ازدواج کنم (زرشک!) چه می دونم، مادرم خیلی دوسم داره باید برگردم وگرنه دق می کنه.
دومی یعنی که من اگه برگردم اینجا موقعیت کاری و وضع مالی م خوب می شه. Job offer همین قضیه است. یعنی
یک شرکتی بنویسه که ما حاضریم این بابا رو بعد از درسش استخدام کنیم. یک کم سفت تر از Job Offer، مرخصی
بی حقوقه. یعنی یک شرکتی بنویسه که این آدم اینجا داره کار می کنه خیلی ام ازش راضی ایم. بره دکتر بشه برگرده
کارشو گارانتی می کنیم!
والا راستش خیلی مفصل تر از این حرفاست اگه بخوای تمام جرئیاتشو بدونی. اگر با خوندن پست های قبلی کارت راه افتاد
که هیچ، اگر نه می تونی یا به من زنگ بزنی یا اینکه موضوع رو تقسیم کنیم به چند تا موضوع کوچیکتر و مرحله به مرحله
بریم جلو. کلیاتش همینه که گفتم ولی امان از جزئیات!
در خدمتیم.

mehrdad1976
December 26th, 2007, 06:47 PM
بعد که یا خودت یا تور مدارکتو برد سفارت حدود 7 تا 10 روز طول می کشه تا ویزات حاضر بشه.

من این قسمت رو نفهمیدم. اگه تور مدارک رو ببره سفارت پس یعنی خود فرد برای ارایه مدارک و احتمالاً مصاحبه لازم نیست حضور داشته باشه؟

verifone
December 26th, 2007, 09:01 PM
نه. خود فرد لازم نیست حتما مدارکشو تحویل بده. یک نفر دیگه مثل تور هم می تونه
این کارو بکنه و مصاحبه هم نداره. اصولا توی سفارت قبرس شما کنسول یا Visa Officer نمی بینین،
یک کارمنده که مدارک رو تحویل می گیره، بعدا کنسول مدارکو توی همون 7 روز بررسی می کنه.
در بعضی مواقع ممکنه از سفارت زنگ بزنن که یا مسئله تلفنی با چند تا سوال حل می شه
یا اینکه از آدم می خوان که بره مصاحبه حضوری بکنه. البته این موارد تعدادش نسبتا کمه.

yaserb
December 27th, 2007, 12:52 AM
تعداد ارسال: 2

درخواست کمک از دوستان برای راهنمایی مراحل اخذ ویزای آمریکا
« : امروز، ساعت 12:18:24 pm » نقل قول ویرایش حذف

--------------------------------------------------------------------------------
تشکر از تمامی دوستانی که تا به حال در مورد سوالم یعنی "شما را به خدا بگید برای گرفتن ویزای آمریکا از کجا باید شروع کنم" راهنمایم کردند.
ولی من هنوز یک چیزهایی را درست نفهمیدم:
1. دوستی نوشته است می توانم مدارکم را برای تحویل به سفارت به طور غیرحضوری و از طریق تور بدهم. آیا منظور سفارت آمریکا در قبرسه؟ اگر منظور اینه که مدارکم رو از طریق تور به سفارت آمریکا بدهم ، پس این مصاحبه در سفارت آمریکا دیگه چیه و چه موقع صورت می گیره؟
2. چه مدارکی باید به سفارت آمریکا در قبرس داده شود؟
3. چه قدر طول می کشد که جواب تقاضای ویزای من را بدهند؟
4. تورهایی که برای قبرس وجود دارند، چند روزه هستند؟ آیا واقعا در همان چند روز، کار شما در سفارت آمریکا انجام میشود؟ اصلا هزینه اش چقدره؟ آیا تور شما لزوما به شهری میرود که سفارت آمریکا در آنجاست؟
5. ممنون میشم اگر بطور جزئی تر برای من مسافرت به قبرس را توضیح دهید. ضمنا این پیغام را در دایرکتوری جدید هم گذاشته ام.

verifone
December 27th, 2007, 01:58 AM
آقای بزرگی عزیز، من فکر می کردم شما حداقل با مبانی اولیه اقدام برای ویزای آمریکا
آشنا هستید وگرنه حتما از پایه شروع می کردم. به هر حال می بخشین.
1. برای گرفتن ویزای قبرس می تونین مدارکتون رو خودتون نبرید (به سفارت قبرس در تهران)
نه برای ویزای آمریکا (یعنی به سفارت آمریکا در قبرس).
اصولا شما برای این ویزای قبرس می گیرین و می رین اونجا که توی مصاحبه حضوری با
Visa Officer سفارت آمریکا توی قبرس حضور پیدا کنین. وقت سفارت آمریکا در قبرس هم همین وقت
مصاحبه ویزای آمریکاست.
2. مدارکی که باید به سفارت آمریکا در قبرس داده بشه به طور مفصل توی سایت سفارت توضیح داده شده.
http://nicosia.usembassy.gov/NIV/niv.htm
3. سفارت قبرس در تهران به شما بین 7-10 روزه ویزا می ده.
سفارت آمریکا در قبرس در صورتی که توی مصاحبه قبول بشین می گه: ما الان نمی تونیم به شما ویزا بدیم چون
پرونده شما احتیاج به Additional Administrative Process or clearance (یا یه کوفتی تو همین مایه ها) داره.
شما برگردین کشورتون و سایت ما رو چک کنین تا شماره پرونده تون در بیاد. بعد بیاین ویزا تونو بگیرین.
(این کاریه که خیلی از بچه ها including خودم داریم هر روز انجام می دیم)
این قضیه می تونه 2 هفته طول بکشه یا 5 ماه بسته به شانس.
به همین علت بود که گفتم اگه بشه وقت سفارت آمریکا برای زودتر از 4 ماه از Registration Date گرفت بهتره. که اگه
clearance طول کشید مجبور نشی یک ترم صبر کنی.
4. تور قبرس برای ویزای آمریکا معمولا 3 شب و 4 روزه. یعنی از یکشنبه یا دوشنبه تا چهارشنبه یا پنجشنبه. چون شما
فقط می تونین طبق قوانین سه شنبه وقت بگیرین بنابراین بعد از چهارشنبه اونجا کاری ندارین. همینطور قبل از دوشنبه.
کارتون همون سه شنبه تا ظهر مشخص می شه که ویزا گرفتین یا نگرفتین. بیشتر طول نمی کشه. بعدشم که باید
برگردیم منتظر clearance بشین. هزینه ی تور قبرس رو که گفتم براتون. هزینه ی سفارت آمریکا رو توی سایتشون ببینین.
در ضمن SEVIS Fee هم برای دانشجوها الزامیه که 100 دلاره. اونم اطلاعاتش توی سایت سفارته. سفارت آمریکا توی
Nicosia پایتخت قبرسه. شما می تونین هم برین Nicosia هم برین Larnaca که شهریه که اکثر توریستا اونجا می رن. بعد روز
مصاحبه با یک تاکسی یا ون برین نیکوزیا که حدود 1 ساعت طول می کشه.
5. من شماره مو براتون email می کنم و خوشحال می شم اگر بتونم کمکی بکنم. شاید اگر من یک همچین پستی توی این انجمن
گذاشته بودم و کسی کمکم می کرد بار اول نمی رفتم دبی که Reject م کنن. بنابراین با کمال میل در خدمت هستم.

ibata
December 27th, 2007, 04:50 AM
سلام: من واسه Fall 2008 پذیرش دارم و برای دهم فوریه از دبی وقت گرفتم. می خواستم بدونم شما متمان هستید که تا قبل از 4 ماه مونده به تاریخ پذیرش نمی شه وقت مصاحبه گرفت؟ من اینجور چیزی ندیدم تو سایت. من یه خورده برام مشکله که قبرس وقت مصاحبه بگیرم. من ویزای کنفرانس اروپا هم تو پاسم دارم, به نظر شما این می تونه شانس ویزا گرفتن رو از دبی افزایش بده؟ ( استادم هم گفته می تونه برای سفارت بهم recommendation بده.) ممنون می شم اگه بتونی کمکم کنی.

راستی من شنیدم واسه ویزای قبرس سند و Bank Statement لازمه. درسته؟

با تشکر

verifone
December 27th, 2007, 12:21 PM
من این قضیه رو فقط درباره ی قبرس می دونم. نگاه کنین :
9. The completed and signed original Form I-20 from your college or university, in your name, showing that you have been admitted for a program of study. Look closely at Item Number 5 on the front page of the Form I-20, where it says that “the student is expected to report to the school no later than (date).” If you are applying after that date, or if you are applying so close to that date that you cannot enter the United States on or before that date, you will be required to get a new Form I-20 from your school showing a later report date. If you are applying for a new “F” visa to begin a new program of study, you may not apply more than 120 days prior to your start date, as listed on your I-20. Please ensure you apply early to allow for visa processing time. In some cases, processing may take as long as 3-6 weeks.

این هم لینکش : http://nicosia.usembassy.gov/NIV/Student%20Visas.htm
قسمت 9 رو توی این لینک ببینین. حتی با این حال می شه بهشون email زد و ازشون پرسید.
اما درباره ی دبی من هم هرچی توی سایتش گشتم همچین چیزی ندیدم. اصولا اگر همچین محدودیتی وجود نداشته باشه کار بسیار خوبی کردین
که توی فوریه وقت گرفتین. این طوری اگه حتی clearance تون 6 ماه هم طول بکشه خیالی نیست.
ویزای اروپا قطعا می تونه کمک کنه. به طور کلی علاوه بر Business Ties و Social Ties محکم، Good Travel History هم می تونه خیلی موثر باشه.
درباره ی recommendation یه استاد به سفارت من هیچی نمی دونم و تا حالا هم نشنیدم که یه استاد برای سفارت recommendation به کسی
بده.
بله، برای ویزای قبرس اینها لازمه اما یک چیز خنده دار اینه که سند لازم نیست به اسم خود آدم یا حتی بستگان درجه یکش باشه! من خودم سند
خونه پدربزرگ مادری مو بردم که فامیلش باهام یکی نیست. Bank Statement هم لازمه که مقدارش خوب هرچی بیشتر باشه بهتره. ظاهرا بین 7 تا
10 میلیون تومن کافیه.
بچه هایی که Fund نداشتند همون Bank Statement ی که برای دانشگاه فرستاده بودن رو به سفارت قبرس هم دادن که ظاهرا قبول بوده.
در ضمن اگر جایی کار می کنید گواهی کار از اونجا هم ببرین خوبه. برای احتیاط. قبلا گواهی کار فارسی قبول بود الان یک کم گیر می دن که انگلیسی
باشه. اگه وقت دارین ترجمش کنین. اگر نه همون فارسی شو ببرین.

azadeh2222
December 27th, 2007, 01:26 PM
سلام
من مي خواستم بپرسم كي آيا آزا‍‍‍‍‍نسهاي مسافرتي وقت سفارت آمريكا در قبرس مي گيرند يا نه؟در ضمن اگر fund نداشته باشيم آيا باز هم قبرس بهتر از دوبي است؟من fund ندارم ولي ويزاي آلمان و 2 مقاله در ISI دارم. نميدونم كجا برم. ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

M2007
December 27th, 2007, 04:52 PM
سلام آزاده 2222

من هم Fund نداشتم و ويزاي فرانسه هم داشتم ولي در قبرس Reject شدم و فكر مي كنم كه قبرس به اونايي

كه Fund ندارن خيلي سخت ويزا ميده. البته من قبل از اينكه برم فرانسه واسه ويزاي F1 رفتم دبي كه باز هم

Reject شدم. من فكر مي كنم كه كلا بدون Fund سخت ويزا ميدن.

با آرزوي موفقيت

verifone
December 27th, 2007, 05:37 PM
این سوالی نیست که براش جواب قطعی وجود داشته باشه. من بدون Fund از دبی Reject شدم
ولی رفتم قبرس گرفتم. خیلیا هم از دبی گرفتن، با Fund و بی Fund.
بیشتر به اون Officer ی بستگی داره که باهات مصاحبه می کنه نه به کشوری که سفارت توشه.
درباره ی وقت من نمی دونم چرا ممکنه آدم کار به این سادگی رو به تور واگذار کنه چون هرکس به راحتی
می تونه DS-156 رو پر کنه و وقت بگیره. در هر صورت فکر کنم تورا این کارو می کنن.

azadeh2222
December 27th, 2007, 11:19 PM
سلام
خيلي ممنن از پاسختون.چون وقت سفارت در قبرس خيلي پر هست من مي خواستم بدونم آيا تور ها مي توانند با دريافت مبلغي اين كار را بكنند يا نه؟در ضمن اگر توري در اين زمينه ميشناسيد ممنون ميشم معرفي كنيد.
باتشكر

azadeh2222
December 27th, 2007, 11:27 PM
آقا (خانم) مستوفي
مي تونم بپرسم وقتي شما از قبرس ويزا گرفتيد چند وقت بعد از rejection تون از دوبي بود و شرايط شما چه تغييري نسبت به قبل كرده بود.
ممنون

verifone
December 28th, 2007, 12:48 AM
نه، قبرس مثل دبی نیست که بشه این طوری وقت گرفت. من هم بار اول که رفتم دبی یک وقت فوری برای 3 روز بعد
رو 100 دلار خریدم. ولی ظاهرا قبرس از این خبرها نیست.
کلا تورهایی که توی تهران کار قبرس می کنن زیاد نیستند. من توفان و تشریفات رو می شناسم. خودم با توفان رفتم
بعضی های دیگه رو هم می شناسم که با تشریفات اومده بودن.
شماره توفان : 66430670 (خانم عطایی)
شماره تشریفات رو ندارم. می تونین از 118 بگیرین. یا یه پست بزارین بچه ها بهتون بدن.
برای من جالبه که می گین قبرس خیلی پره. من الان دارم می بینم که 12 فوریه وقت می ده! مگه برای Summer پذیرش
گرفته باشین که خیلی بعیده.

verifone
December 28th, 2007, 12:52 AM
یادم رفت توی جواب قبلیم بگم.
مدارک من در دبی و قبرس هیچ فرقی نداشت به جز در یک مورد.
بار اول Job Offer نداشتم ولی بار دوم مرخصی بی حقوق داشتم که اصلا یارو نگاه هم نکرد.
من بار اول July 2007 رفتم دبی و Reject شدم. بار دوم 13 نوامبر رفتم قبرس که مصاحبه
قبول شدم ولی هنوز Clearance م نیومده.

winterboy
January 27th, 2008, 07:49 PM
سلام دوستان

چند تا نكته راجع به قبرس!
اول اينكه خودتون هتل بگيرين كه ارزون تره!
راهش اينه كه هتل هاي لازناكا رو تو اينترنت پيدا كنين و براشون ايميل بزنين تا رزرو بهتون بدن!(مثلا هتل فرانجوجيو كه اغلب تورهاي ايراني ميرن اونجا)
بعدشم واسه نشون دادن محل اقامت يهVoucher الكي از آژانس بگيرين و ببرين سفارت !
ترانسفر از فرودگاه به هتل رو از آژانس مسافرتي بگيرين كه خيلي مناسبتر در مي آد!
هزينه مصاحبه رو هم توي فرودگاه لازناكا موقع رسيدن پرداخت كنين كه بعدش زياد وقتتونو نگيره!
همگي موفق باشين!

hasanakevazir
January 27th, 2008, 08:03 PM
آقای verifone یعنی دبی به خاطر job offer شما رو reject کرد؟

Some14Myself
January 27th, 2008, 08:12 PM
یه سوال داستان اینکه سفارت قبرس به مجردها ویزا نمی ده چیه ؟
یه کم توضیح می دین راجع به این ؟؟؟؟
باید با دختر باشی ؟ یا خانوادگی !
منظورم اینه که کسی مثل من که تمام دخترای فامیل یا ازدواج کردن یا دبستانی هستند باید چی کار کنه ؟
???

verifone
January 27th, 2008, 11:23 PM
نه، گفت من فکر می کنم تو اگر بری برنمی گردی. دلیلش ظاهرا برای Reject کردن این بود.
این جریان ویزا به مجردا هم الان دیگه با وقت سفارت و I-20 بهت ویزا میدن. توی تابستون
یک کم گیر می دادن.

eman
January 28th, 2008, 05:57 PM
[quote=Verifone ]
نه، قبرس مثل دبی نیست که بشه این طوری وقت گرفت. من هم بار اول که رفتم دبی یک وقت فوری برای 3 روز بعد
رو 100 دلار خریدم. ولی ظاهرا قبرس از این خبرها نیست.
کلا تورهایی که توی تهران کار قبرس می کنن زیاد نیستند. من توفان و تشریفات رو می شناسم. خودم با توفان رفتم
بعضی های دیگه رو هم می شناسم که با تشریفات اومده بودن.
شماره توفان : 66430670 (خانم عطایی)
شماره تشریفات رو ندارم. می تونین از 118 بگیرین. یا یه پست بزارین بچه ها بهتون بدن.
برای من جالبه که می گین قبرس خیلی پره. من الان دارم می بینم که 12 فوریه وقت می ده! مگه برای Summer پذیرش
گرفته باشین که خیلی بعیده.

با سلام
1-ازچند زماني مي توان براي رزو اقدام كرد. مي توان از حالا براي مثلا اول اگوست رزو كرد ، براي بهار2008؟
2-همزمان از دو سفارت دوبي وقبرس وقت گرفت.
متشكرم

verifone
January 28th, 2008, 06:32 PM
اگه منظورتون رزرو وقت سفارت آمریکاست که قبرس همیشه وقتهای 2 ماه بعدش
Available هست و بعد از اون رو نمی تونین بگیرین.
دبی هم فکر کنم همین طوری باشه.

eman
January 29th, 2008, 05:10 PM
اگه منظورتون رزرو وقت سفارت آمریکاست که قبرس همیشه وقتهای 2 ماه بعدش
Available هست و بعد از اون رو نمی تونین بگیرین.
دبی هم فکر کنم همین طوری باشه.

اگه از یه سفارت receject شدی.
1- می تونیم دوباره برای همان سفارت وقت گرفت یا باید بی خیال اون شد وسراغ سفارت دیگه ای بریم؟ چون ممکنه به پست interviewer قبلی بخوری.
واگه میشه چه مدت باید بزاریم بگذره؟
2- ایا میشه همزمان مثلا ازسفارت آمریکادر دوبی 2 وقت بافاصله یک ماه یا زودتر و از سفارت قبرس هم 2وقت دیگه گرفت.

موفق باشید

r_mc81
March 2nd, 2008, 12:37 AM
من هميشه مي خواستم بدونم اين اسم گذاري ويزاهاي آمريكا بر چه اساسيه تا اينكه اين فايل رو پيدا كردم. اميدوارم به درد بقيه هم بخوره.

Amirsmol
April 4th, 2008, 02:40 PM
سلام به دوستان عزيز
من از يه دانشگاه براي ترم پاييز 2008 اسكولار شيب گرفتم ولي هنوز I20 برام صادر نشده. فكر مي كنم الان بايد به فكر گرفتن وقت مصاحبه باشم به همين دليل چند تا سوال مهم از رفقا داشتم.
اولاً از كجا مي تونيم بفهميم كه مثلاً يه سفارت خونه براي مصاحبه وقت داره يانه (آدرس سايت مشخصي وجود داره كه وقت ها رو نشون بده)
دوماً چرا همه مي رن قبرس يا آنكارا يا دبي چرا كسي مثلاً براي پاكستان و يا قطر و يا خيلي از كشور هاي اطراف ايران اقدام نمي كنده (علت خاصي داره كه همه ميرن سراغ اين سه تا كشور؟)

ars
April 5th, 2008, 01:44 PM
اولاً از كجا مي تونيم بفهميم كه مثلاً يه سفارت خونه براي مصاحبه وقت داره يانه (آدرس سايت مشخصي وجود داره كه وقت ها رو نشون بده)
دوماً چرا همه مي رن قبرس يا آنكارا يا دبي چرا كسي مثلاً براي پاكستان و يا قطر و يا خيلي از كشور هاي اطراف ايران اقدام نمي كنده (علت خاصي داره كه همه ميرن سراغ اين سه تا كشور؟)

در مورد سوال اولت:
سيستم سفارت خونه هاي مختلف متفاوته بعضي ها مثل تركيه تلفني وقت مي دن. بعضي ها هم مثل قبري سيستم online دارن.
اطلاعات كامل توي سايت سفارت ها هست. كافيه توي google جستجو كني تا آدرس سايت سفارت رو پيدا كني مثلاً براي قبرس توي google بزن US embassy cyprus

در مورد سوال دومت:
توی تاپیک های زیر در مورد این موضوع بحث شده است.
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,4317.0.html
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,4195.msg22271.html#msg22271
http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,4367.0.html

miladsaberi
December 19th, 2008, 01:40 AM
با سلام

ضمن تشکر از همه دوستان جسارتا این هم کیت کامل راهنمای فارسی گام به گام اخذ ویزای توریستی B2 امریکا از سفارت آنکارا ترکیه به همراه کلیه فرم ها و مدارک مربوطه

http://www.zshare.net/download/529397382b277673/

ehsan99
May 31st, 2009, 01:39 PM
سلام دوستان
این جزوه را به منظور اقدام برای ویزای دانشجویی آمریکا تهیه کردم. لطفا پس از مطالعه در صورتی که نکته ای به ذهن شما می رسد در مورد جزوه در اینجا ذکر کنید. لطفا از نقد ادبی هم خودداری کنید.

Robin
May 31st, 2009, 02:31 PM
خیلی خیلی جزوه خوبیه!! خیلی سعی کردم بگردم یه ایراد اساسی براش گیر بیارم، ;D اما واقعا مختصر و مفید نوشته شده و به نظر من خیلی می تونه برای دوستانی که تازه می خوان برای ویزا اقدام کنن مفید باشه. خیلی خوشم اومد که با وجود اینکه لحن صمیمی داره، اضافه گویی بی مورد نداره . قسمت مربوط به فرمهای DS به نظر من خیلی خوب توضیح داده شده. خیلی خوبه که قسمت سوالهای متداول رو بدون پاسخ گذاشتی. من فقط چند تا پیشنهاد خیلی کوچک و کم اهمیت دارم:

1- به نظر من متن اصلی جزوه رو از اینی که هست طولانی تر نکن. اگر دوستان پیشنهادات یا اطلاعات تکمیلی دادند به صورت ضمیمه یا یک فایل جدا قرار بده. جزوه خیلی طولانی باعث میشه ملت حوصله نکنن بخونن.

2- بهتره همون طور که در مورد قبرس روز سه شنبه که مخصوص ایرانیهاست رو ذکر کردی، در مورد باکو هم بگی که فعلا "پنج شنبه ها" ست.

3 - یک توضیح کوچیک راجع به پروسه clearance بده برای کسی که ممکنه هیچی ندونه راجع به اینکه این پروسه برای ایرانیها وجود داره و باید بعد طی مدت مخصوص اون، که زیاد حساب کتاب نداره، دوباره باید بره همون سفارت و ویزا رو بگیره.

4- یک اشاره ای بکن به اینکه اگر کسی در مصاحبه reject بشه، دوباره و دوباره می تونه برای ویزا اقدام کنه.

یک سوال هم داشتم، قسمت مربوط به مدارک لازم برای مصاحبه رو که می خوندم، هرچند یک تعدادیش برای من که سه بار رفتم برای مصاحبه جدید بود، :D اما حداقل می تونستم یک توجیهی براشون پیدی کنم، اما قضیه این گواهبنامه بین المللی چیه؟؟؟؟!!!

ehsan99
May 31st, 2009, 02:45 PM
خیلی خیلی جزوه خوبیه!! خیلی سعی کردم بگردم یه ایراد اساسی براش گیر بیارم، اما واقعا مختصر و مفید نوشته شده و به نظر من خیلی می تونه برای دوستانی که تازه می خوان برای ویزا اقدام کنن مفید باشه. خیلی خوشم اومد که با وجود اینکه لحن صمیمی داره، اضافه گویی بی مورد نداره . قسمت مربوط به فرمهای DS به نظر من خیلی خوب توضیح داده شده. خیلی خوبه که قسمت سوالهای متداول رو بدون پاسخ گذاشتی. من فقط چند تا پیشنهاد خیلی کوچک و کم اهمیت دارم:

1- به نظر من متن اصلی جزوه رو از اینی که هست طولانی تر نکن. اگر دوستان پیشنهادات یا اطلاعات تکمیلی دادند به صورت ضمیمه یا یک فایل جدا قرار بده. جزوه خیلی طولانی باعث میشه ملت حوصله نکنن بخونن.

2- بهتره همون طور که در مورد قبرس روز سه شنبه که مخصوص ایرانیهاست رو ذکر کردی، در مورد باکو هم بگی که فعلا "پنج شنبه ها" ست.

3 - یک توضیح کوچیک راجع به پروسه clearance بده برای کسی که ممکنه هیچی ندونه راجع به اینکه این پروسه برای ایرانیها وجود داره و باید بعد طی مدت مخصوص اون، که زیاد حساب کتاب نداره، دوباره باید بره همون سفارت و ویزا رو بگیره.

4- یک اشاره ای بکن به اینکه اگر کسی در مصاحبه reject بشه، دوباره و دوباره می تونه برای ویزا اقدام کنه.
یک سوال هم داشتم، قسمت مربوط به مدارک لازم برای مصاحبه رو که می خوندم، هرچند یک تعدادیش برای من که سه بار رفتم برای مصاحبه جدید بود، اما حداقل می تونستم یک توجیهی براشون پیدی کنم، اما قضیه این گواهبنامه بین المللی چیه؟؟؟؟!!!

Thank you Robin,

I referred to your job letter with your name stated at the end of the guide.

Thats true. I will indicate your comments regarding the clearance and re-application in the guide.

Thank you for your comments

Robin
June 1st, 2009, 12:18 PM
َ
Another point:

You mentioned one can start applying for F1 visa 4 months before the date mentioned on I-20, whereas according to my calculation that time can be as long as about 7 months:

you can have as much as 3 months to pick up the visa after clearance has been declared

you can enter US up to 3 months after picking up the visa

you can enter US up to 1 month before the date mentioned on your I-20

do you agree?

Behrang
June 1st, 2009, 12:32 PM
مدت زمان شما برای پیکاپ ویزا 3ماه نیست بلکه 90 روز است به این مطلب توجه داشته باشید همچنین اعتبار ویزا هم 90 روز است.

Robin
June 1st, 2009, 01:06 PM
بله. دقیقا. مرسی که اصلاح کردین. برای همین هم گفتم "about 7 months"

ehsan99
June 1st, 2009, 01:20 PM
:

You mentioned one can start applying for F1 visa 4 months before the date mentioned on I-20, whereas according to my calculation that time can be as long as about 7 months:

you can have as much as 3 months to pick up the visa after clearance has been declared

you can enter US up to 3 months after picking up the visa

you can enter US up to 1 month before the date mentioned on your I-20

do you agree?

Dear Robin,

Please consider it carefully. I indicated that date according to their rule.
Have you find any one who get the I-20 seven months before the starting of the semester?

If you dont find any serious point, please do not make any Bani-Israel error ;)

Behrang
June 1st, 2009, 01:27 PM
Have you find any one who get the I-20 seven months before the starting of the semester?

بله
اگر شما کلیر نشید تا شروع ترم باید دیفر کنید.شاید فردای دیفر کردن شما ،کلیر شدید.آن وقت است که باید ثانیه را هم محاسبه کنید تا ویزا را از دست ندهید. ;)

ehsan99
June 1st, 2009, 01:52 PM
بله
اگر شما کلیر نشید تا شروع ترم باید دیفر کنید.شاید فردای دیفر کردن شما ،کلیر شدید.آن وقت است که باید ثانیه را هم محاسبه کنید تا ویزا را از دست ندهید.
No I mean in regular circusmstances.

Differ is another matter.

I this guide my target group :) was the beginners, applying for the visa at their first try.

Differers!!! are old habitants in this land :)

Robin
June 1st, 2009, 02:25 PM
defer کردن لزوما مختص دانشجویان وارد به پروسه ویزا نیست. درسته پروسه پذیرش رو رد کردن اما ممکنه حتی وارد به پروسه ویزا هم نشده باشند چون تنها دلیل defer کردن هم clear نشدن نیست.

دلایل زیادی برای defer کردن می تونه وجود داشته باشه. مثلا خودم ممکن بود که به دلیلی مجبور بشم پذیرشم رو برای spring عقب بندازم. (قبل از اقدام برای ویزا) و در اون دورانی که داشتم در مورد عقب انداختن تصمیم می گرفتم برام مهم بود بدونم زودترین موقعی که می تونم برای ویزا اقدام کنم کی هستش.

قبول دارم که خیلی کم پیش می یاد که کسی بخواد بیشتر از 4-5 ماه قبل از تاریخ I-20 برای ویزا اقدام کنه. اما به هر حال پیش می یاد. قصد من هم ایراد بنی اسرائیلی گرفتن نبود. فقط چون نوی فروم 3-4 مورد دیده بودم کسی این سوال رو بکنه، گفتم بهتره توی جزوه خوبی که آماده کردی دقیق تر مطرح بشه. :)

emperial
June 1st, 2009, 03:20 PM
چند مورد هم من توش دیدم:

در مورد وقت گرفتن از آنکارا، نیازی نیست اول pin بگیرند و بعد با اپراتور صحبت کنند. وقتی تونستند با اپراتور صحبت کنند ازشون اطلاعات کارت اعتباری میپرسه و همون جا بهشون pin میده و بعد هم وقت براشون رزرو میکنه.

در مورد 13 سؤال که بعد از مصاحبه در آنکارا که به بعضی ها داده میشه هم صحبت نشده

این رو هم میگفتید که Sevis همون فرم I-901

در ضمن countdown اسمش سیاوش نیست. حالا باز از خودش بپرسی بهتره.

Behnam_999
June 1st, 2009, 03:35 PM
بسیار عالی بود!!! تقریبا شبیه همون جزوه ای بود که بچه های شریف چند سال پیش تهیه کرده بودند ولی قدیمی شده بود دیگه اون...

ehsan99
June 1st, 2009, 06:54 PM
چند مورد هم من توش دیدم:

در مورد وقت گرفتن از آنکارا، نیازی نیست اول pin بگیرند و بعد با اپراتور صحبت کنند. وقتی تونستند با اپراتور صحبت کنند ازشون اطلاعات کارت اعتباری میپرسه و همون جا بهشون pin میده و بعد هم وقت براشون رزرو میکنه.

.
As you can see in the process I have described, it is indicated and discussed.

در مورد 13 سؤال که بعد از مصاحبه در آنکارا که به بعضی ها داده میشه هم صحبت نشده

The guide is for preparation for the interview. After leaving the embassy is not related

این رو هم میگفتید که Sevis همون فرم I-901

در ضمن countdown اسمش سیاوش نیست. حالا باز از خودش بپرسی بهتره

I know. This is his nickname

Countdown
June 2nd, 2009, 06:53 AM
1-سلام

2-به به اقا دستت درست
3-اینقدر زحمت کشیدی که جای ایراد گرفتن نمونده- من کم کم مطالب اخیر فرووم رو باهاش بزرگ شدم و این مطالب رو که آوردی تا بیش از 99.8 درصد درست می دونم- اون 0.2 هم مربوط به سیاوش که باز به خاطر پست اخیر تبرئه می شی. :D- ممنون که با این citation باعث میشی من پول دار بشم اما به یو چیزی نمیدم
4-خوبی مطالب که واقعا خیلی مهم و جالبه اینه که از نظرات شخصیت پرهیز کردی و بی طرف مطالبی رو آوردی...
5-در مورد لباس فقط اینکه اضافه کن: اون چیزی رو بپوشید که توش راحتید، اعتماد به نفس دارید و بهش عادت دارید- حالا اون ممکنه تی شرت باشه یا کت شلوار...

6-یه نکته رو آخر دست اضافه کن که اینها بر اساس تجربه ها و .... دیگران و نظرات ملت بوده- که خدای نکرده پس فردا یکی یه مشکلی براش پیش نیاد آویزون یو بشه و بگه هااااااااااااااااان دیدی من فلان کارو کردم و به خاطر فلان مطلب در این جزوه رد شدم...................!!!
7- یه قسمت خوبه که یه definition بگذاری و خیلی کوچولو وازه هایی مثل آفیسر-تافل- رزومه -کلیرنس و .... بیاری- یا اول یا اخر-که اگه پا بده من از بچه ها میخوام کمک کنند در یافتن معروفترین کلمات مربوط
8- یه نمونه هایی از ایمیل به اساتید و .... هم بگذار-من خودم فکر کنم یه چیزایی گذاشتم تو فرووم
9- فکر کنم امانت رو هم رعایت کنیم- بهتره چون از مطالب سابت استفاده شده اسم applyabroad به نحوی در صفحات بیاد- حالا مثلا پس زمینه کم رنگ و ...
11- حتما تاکید کن واسه اون نمونه نامه ها و ... که بچه بر اساس شرایط خودشون تغییر بدند و نیاند درست همون رو کپی کنند- که دوباره یه بامبول جدید هم سر این موضوع تو سفارت ها درست میشه
12- یه ایراد بزرگ که در خط آخر هست و اصل مطلب رو جا انداختی اینجا اوردم و کلماتی رو اضافه کردم- اگه باشه خوشگل تر میشه و موثر تر: البته شرمنده من خودم سیمم وصل نیست اما کلاً گفتم که حکما کل قضیه یه فر می خوره به فنا میره
"يادتان باشد كه مهمترين چيزي كه در اين فرآيند مي بايست داشته باشيد توکل به خدا و صبر ، صداقت و ريلكس بودن است.

nayyeri
June 2nd, 2009, 09:22 AM
احسان عزیز

کار واقعا خوبی کردی که امیدوارم الگو بشه برای خیلی ها که فقط فکر استفاده نباشن.

من سعی می کنم نکاتی که به ذهنم می رسه رو براتون به مرور لیست کنم ولی فعلا دو تا نکته هست:

1- تا جایی که من می دونم از ابوظبی برای ویزای دانشجویی نمی شه اقدام کرد. تو همین فروم هم فکر کنم گفته شده باشه.
2- بحث Clearance برای تمام بسته های DHL بدون استثنا وجود داره و همه بسته های خروجی از امریکا به مقصد ایران به Wilmington می رن و اونجا هم Clear می شن. طی یک سال اخیر تلاش شده که این پروسه کوتاه تر بشه و همونطوری که گفتین یکی دو روز طول می کشه. برای اینکه به Clearance کمک کنین اینکه آدرس مربوط به دانشگاه یا فرد باشه تاثیری نداره کما اینکه من تا حالا تو این 3-4 سال بیشتر از 30-40 مورد از افراد و جاهای مختلف تو امریکا نامه و بسته داشتم و هیچ تاثیری ندیدم. کلا برای دریافت بسته های DHL در ایران از امریکا باید یه زمان استاندارد 5 تا 7 روز رو در نظر گرفت. متاسفانه DHL ایران امکان داره حتی بیش از یک روز طول بکشه که بسته ای که رسیده اینجا به آدرس شما در تهران برسونه.

از ماها که گذشت و بدبختانه امسال به لطف کارهای دوستان دردسرهای زیادی کشیدیم ولی امیدوارم که این زحمت شما تاثیر مثبتی داشته باشه.

Behrang
June 2nd, 2009, 02:45 PM
سلام
در مورد احتمال Re-clearance هم مطلبی اضافه بشه بد نیست.

ehsan99
June 2nd, 2009, 03:14 PM
سلام
در مورد احتمال Re-clearance هم مطلبی اضافه بشه بد نیست.

Hi behrang,

I have not discussed about clearance and reclearance. But in the future edition :) I will discuss that too

ehsan99
June 2nd, 2009, 05:12 PM
with expressing special gratitude to Countdown, Nayyeri, Robin and Behrang

All the comments have been applied. I will upload the final version in the near future, with the help of my dear friend Behrang.

Thank you all,

Behrang
June 2nd, 2009, 07:26 PM
خواهش می کنم احسان جان.از شما و اگر کسی هم کمک داشتی واقعا ممنونم. ;)
فقط اگر بتونی اسم ApplyAproad هم پس زمینه نوشته ها باشه خیلی عالی میشه. من نظر این است که از این فایل در Wiki سایت هم استفاده کنیم بغیر از اینکه البته اینجا Up خواهی کرد.

موفق باشی.

ehsan99
June 2nd, 2009, 07:35 PM
فقط اگر بتونی اسم ApplyAproad هم پس زمینه نوشته ها باشه خیلی عالی میشه. من نظر این است که از این فایل در Wiki سایت هم استفاده کنیم بغیر از اینکه البته اینجا Up خواهی کرد.

موفق باشی.

Absolutely,

I will print the applyabroad in the background or on the headers.

I am waiting to see further comments.

If you want I will give you the word document

best of luck for you,

ehsan99
June 6th, 2009, 11:28 AM
دوستان من پایان نامرو تصحیح کردم. اگه کامنت ندارید من تسویه کنم ;)

kourosh
June 9th, 2009, 12:36 PM
با تشکر از احسان به خاطر این راهنما که لینک صفحه را در پاسخ سوال من در جای دیگری از فروم ارسال کرده بود.

به نظر من کاملاً مفید و کاربردی است ولی شاید این مراحل در جزوه درج نشده شایدم من ندیدم:

بعد از مطلع شدن از نتیجه پذیرش مراحلی انجام میشه تا I20 صادر و ارسال شود ابتدا توسط ایمیل استاد یا منشی، شما در جریان پذیرفته شدن قرار گرفته می شوید. معمولا استاد اعلام می کند که شما توسط Graduate Committee به Graduate School توصیه شده اید بعد Graduate School نامه رسمی پذیرش یا Admission Letter را ارسال می کند که می بایست به آن پاسخ مثبت بدهیم و همچنین BS را ارسال کنیم تا I20 صادر شود. بعد مراحل بعدی اخذ وقت سفارت انجام می شود.

با سپاس

ehsan99
June 9th, 2009, 03:35 PM
بعد از مطلع شدن از نتیجه پذیرش مراحلی انجام میشه تا I20 صادر و ارسال شود ابتدا توسط ایمیل استاد یا منشی، شما در جریان پذیرفته شدن قرار گرفته می شوید. معمولا استاد اعلام می کند که شما توسط Graduate Committee به Graduate School توصیه شده اید بعد Graduate School نامه رسمی پذیرش یا Admission Letter را ارسال می کند که می بایست به آن پاسخ مثبت بدهیم و همچنین BS را ارسال کنیم تا I20 صادر شود. بعد مراحل بعدی اخذ وقت سفارت انجام می شود.

Thank you,

I would apply that

ars
December 16th, 2009, 07:00 AM
با سلام و احترام
من یه سوالی دارم که واقعاً نمی دونم چکار کنم.
من پذیرش دکترا از آمریکا گرفتم در عین حال همسرم سیتیزن آمریکاست و چند سال است که با هم تو ایران زندگی می کنیم و هر دو تامون هم پذیرش گرفتیم حالا نمی دونم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم بهتره یا ویزای مهاجرت، کدوم کم دردسرتره و زودتر آماده می شه.
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه وقتم کمه.

شما برای گرفتن ویزا دانشجویی باید ثابت کنید که به ایران وابستگی دارید و بعد از تموم شدن درس بر خواهید گشت. شاید متقاعد کردن آفیسر با وجود اینکه همسر شما سیتیزن هست مشکل باشه. البته چون چند سال در ایران زندگی‌ کردین شاید شما بتونین آفیسر رو قانع کنید که بر خواهید گشت اما گرفتن ویزا مهاجرت با توجه به سیتیزن بودن همسرتون تقریبا قطعی هست اما نمیدونم چه میزان زمان گیر تر هست.

samouei
December 17th, 2009, 10:24 PM
شما برای گرفتن ویزا دانشجویی باید ثابت کنید که به ایران وابستگی دارید و بعد از تموم شدن درس بر خواهید گشت. شاید متقاعد کردن آفیسر با وجود اینکه همسر شما سیتیزن هست مشکل باشه. البته چون چند سال در ایران زندگی‌ کردین شاید شما بتونین آفیسر رو قانع کنید که بر خواهید گشت اما گرفتن ویزا مهاجرت با توجه به سیتیزن بودن همسرتون تقریبا قطعی هست اما نمیدونم چه میزان زمان گیر تر هست.

سلام
واقعاً ممنونم که راهنماییم فرمودید.
فکر می کنم گرفتن ویزا مهاجرت خیلی زمان می بره می خوام بدونم آیا می تونم زمان مصاحبه ویزای دانشجویی اصلاً اشاره ای به همسر آمریکایی نکنم و آیا می تونند بفهمند؟
ممنون می شم راهنماییم بفر مایید.

ars
December 17th, 2009, 11:15 PM
سلام
واقعاً ممنونم که راهنماییم فرمودید.
فکر می کنم گرفتن ویزا مهاجرت خیلی زمان می بره می خوام بدونم آیا می تونم زمان مصاحبه ویزای دانشجویی اصلاً اشاره ای به همسر آمریکایی نکنم و آیا می تونند بفهمند؟
ممنون می شم راهنماییم بفر مایید.

خواهش می‌کنم.

توی فرم‌ها از شما میخوان که اسم همسرتون رو وارد کنید که در نتیجه متوجه میشن ایشون سیتیزن هست. به هیچ وجه دروغ نگین و حقایق رو پنهان نکنین چون هر وقت که متوجه بشن جریمه سنگینی‌ خواهد داشت که میتونه شامل جریمه مالی، زندان و اخراج همیشه از کشور باشه.

Greatone
December 18th, 2009, 12:19 AM
اقا یکی گفت مجردا رو راه نمیدن اصلا ... چه ترکیه چه قبرس چه دبی ...اصلا راه نمیدن؟
2 هم اینکه این 3 تا کشور چه فرقی با هم دارن
یعنی بری ترکیه چه فرقی داره با قبرس؟

ars
December 18th, 2009, 01:23 AM
اقا یکی گفت مجردا رو راه نمیدن اصلا ... چه ترکیه چه قبرس چه دبی ...اصلا راه نمیدن؟
2 هم اینکه این 3 تا کشور چه فرقی با هم دارن
یعنی بری ترکیه چه فرقی داره با قبرس؟

اینی که شما میگی‌ مربوط به ویزا قبرس هست نه ویزا آمریکا.
پارسال چون سفارت قبرس برای مصاحبه ویزا نمیداد و بچه‌ها باید برای ویزا توریستی اقدام میکردن گرفتن ویزا قبرس برای مجرد‌ها سخت بود اما برای ترکیه و دبی مشکلی‌ نبود (در مورد شرایط امسال چیزی نمیدونم).

اگه شما آمار رو نگاه کنید متوجه میشین که به غیر از دبی که معمولاً بد ویزا میده ۲تای دیگه فرق چندانی با هم ندارن.

samouei
December 18th, 2009, 01:52 AM
خواهش می‌کنم.

توی فرم‌ها از شما میخوان که اسم همسرتون رو وارد کنید که در نتیجه متوجه میشن ایشون سیتیزن هست. به هیچ وجه دروغ نگین و حقایق رو پنهان نکنین چون هر وقت که متوجه بشن جریمه سنگینی‌ خواهد داشت که میتونه شامل جریمه مالی، زندان و اخراج همیشه از کشور باشه.

سلام
سپاس بی پایان از توجه و راهنماییتان اصلاً قصد دروغ گفتن نداشتم. ممنونم که جواب دادید.
آیا کسی را می شناسید که بتونم اطلاعات دقیق ویزای مهاجرت و زمان و شرایط را پیگیری کنم؟

ars
December 18th, 2009, 02:25 AM
سلام
سپاس بی پایان از توجه و راهنماییتان اصلاً قصد دروغ گفتن نداشتم. ممنونم که جواب دادید.
آیا کسی را می شناسید که بتونم اطلاعات دقیق ویزای مهاجرت و زمان و شرایط را پیگیری کنم؟

خواهش می‌کنم.

من کسی‌ رو نمیشناسم که تجربه این کار رو داشته باشه اما شما میتونین از توی سایت سفارت‌ها اطلاعات بدست بیارین و به احتمال زیاد توی فروم میتونین کسانی‌ رو پیدا کنید که این تجربه رو داشتن.

شما میتونین یک ایمیل به یکی‌ از سفارتخونه‌های آمریکا بزنین و شرایطتون رو براشون بگین و بپرسین که شانس گرفتن ویزا F-1 برای شما چقدر هست و ویزا مهاجرتی چقدر زمان میگیره بعضی‌ وقت‌ها خوب راهنمایی‌ می‌کنن

Greatone
December 18th, 2009, 11:07 AM
اینی که شما میگی‌ مربوط به ویزا قبرس هست نه ویزا آمریکا.
پارسال چون سفارت قبرس برای مصاحبه ویزا نمیداد و بچه‌ها باید برای ویزا توریستی اقدام میکردن گرفتن ویزا قبرس برای مجرد‌ها سخت بود اما برای ترکیه و دبی مشکلی‌ نبود (در مورد شرایط امسال چیزی نمیدونم).

اگه شما آمار رو نگاه کنید متوجه میشین که به غیر از دبی که معمولاً بد ویزا میده ۲تای دیگه فرق چندانی با هم ندارن.

اها مرسی
:)
یعنی امریکا براش مهم نیست مجرد باشی یا نه دیگه ( برای مهاجرت )
ویزای مهاجرت به امریکا کسی میدونه letter ش چنده؟
h1?

7aseman
December 22nd, 2009, 09:26 AM
سلام دوستان
اگر در يك كشور در حال تحصيل باشيم و بخواهيم براي ويزاي تحصيلي كشور ديگه اي اقدام كنيم. در همان كشور اول مي توان براي ويزا اقدام نمود يا اينكه بايد از طريق كشوري كه سيتيزن هستيم مثل ايران، اقدام نمود؟
پيشا پيش ممنون ممنون

ars
December 23rd, 2009, 08:25 AM
سلام دوستان
اگر در يك كشور در حال تحصيل باشيم و بخواهيم براي ويزاي تحصيلي كشور ديگه اي اقدام كنيم. در همان كشور اول مي توان براي ويزا اقدام نمود يا اينكه بايد از طريق كشوري كه سيتيزن هستيم مثل ايران، اقدام نمود؟
پيشا پيش ممنون ممنون

گرفتن ویزا آمریکا از کشوری که الان در حال حاضر مشغول تحصیل هستین امکان پذیره.
من نمیدونم این موضوع برای همه کشور‌ها صادق هست یا فقط برای آمریکا که در ایران سفارت خونه نداره شدنیه.
این موضوع و زیر گروه در مورد ویزا آمریکا است بهتره سوالتون رو به صورت خاص تر توی زیر گروه کشور خودش مطرح کنید تا جواب دقیق تر بگیرین.

7aseman
December 23rd, 2009, 11:18 PM
گرفتن ویزا آمریکا از کشوری که الان در حال حاضر مشغول تحصیل هستین امکان پذیره.
من نمیدونم این موضوع برای همه کشور‌ها صادق هست یا فقط برای آمریکا که در ایران سفارت خونه نداره شدنیه.
این موضوع و زیر گروه در مورد ویزا آمریکا است بهتره سوالتون رو به صورت خاص تر توی زیر گروه کشور خودش مطرح کنید تا جواب دقیق تر بگیرین.
سلام دوست من
ممنون از پاسخ خوبتون. خدايش تو كشور هاي ديگه خيلي گشتم و عنواني فيت اين سوالم نيافتم.

yasaminaf
January 12th, 2010, 04:47 PM
سلام
دوست من ساکن آمریکا است و ما قصد ازدواج داریم ولی مشکل اینجاست که ایشان هنوز قانونا از همسر اولشان جدا نشدند و همسرشان هم در حال حاضر آمریکا زندگی نمیکنند ضمن اینکه ما نمی خواهیم از طریق ازدواج اقدام کنیم هر دو میخواهیم یک مدت با هم زندگی کنیم .آیا راهی هست برای گرفتن ویزا؟

Pearson
January 12th, 2010, 04:57 PM
سلام
دوست من ساکن آمریکا است و ما قصد ازدواج داریم ولی مشکل اینجاست که ایشان هنوز قانونا از همسر اولشان جدا نشدند و همسرشان هم در حال حاضر آمریکا زندگی نمیکنند ضمن اینکه ما نمی خواهیم از طریق ازدواج اقدام کنیم هر دو میخواهیم یک مدت با هم زندگی کنیم .آیا راهی هست برای گرفتن ویزا؟

خیر راهی نیست
- فردی که شهروند امریکا می باشد و یا دارای اجازه ی اقامت هست باید به صورت قانونی جدا شده باشد، جدا زندگی کردن معنای جدا شدن نمی دهد
- متاسفانه ایالت متحده امریکا مثل کشورهای اروپایی و کانادا قانونی برای همزی ندارد، شما برای ملحق شدن به پارتنرتان حتماً باید با ایشان ازدواج کنید.
البته می توانید با ویزای K1 (ویزای نامزدی) به امریکا بیایید منتها 3 ماه فرصت دارید که ازدواج کنید یا خاک امریکا را ترک کنید. پارتنرتان حتما باید شرایط ازدواج را داشته باشد تا بتواند برای شما درخواست ویزای نامزدی کند. و اگر قبلاً اینکار را برای کسی دیگر کرده باشد نمی تواند برای شما ویزای نامزدی بگیرد
موفق باشید

yasaminaf
January 13th, 2010, 12:19 PM
برای صدور ویزای نامزدی مدرک خاصی که لازم نیست ارائه بدهیم؟(فقط درخواست ایشان برای ویزای نامزدی کفایت میکندیا حتما باید مدرکی دال بر رابطمون ارائه بدهیم)

yasaminaf
January 13th, 2010, 12:21 PM
آشنایی ما از طریق اینترنت بوده

Pearson
January 13th, 2010, 02:48 PM
برای صدور ویزای نامزدی مدرک خاصی که لازم نیست ارائه بدهیم؟(فقط درخواست ایشان برای ویزای نامزدی کفایت میکندیا حتما باید مدرکی دال بر رابطمون ارائه بدهیم)

ایشان باید برای درخواست ویزای K1 وکیل بگیرند، وکیل کلیه مدارک را آماده می کند و به یکی از نمایندگی های امریکا در دبی یا آنکارا ارسال خواهد کرد. سفارت یرای شما وقت مصاحبه خواهد گذاشت و مدارک لازم را از شما خواهد خواست. شما برای اقدام از طریق ویزای K1 حتماً باید حداکثر تا دوسال گذشته همدیگر را ملاقات کرده باشید. و بتوانید این ملاقات را با عکس و نامه و بلیط و غیره به آفسیر ثابت کنید. و همینطور باید بتوانید رابطه ی احساسیتون با نامه و ای میل های عاشقانه به آفیسر ثابت کنید. بهترین حالت این است که پارتنرتون هم در هنگام مصاحبه در کنارتون باشد. آفیسر ممکن است از شما راجع علاقمندی های نامزدتان سوالهای مختلفی بپرسد. پارتنرتون تا زمانی که قانونی جدا نشده است قادر به درخواست ویزای K1 برای شما نمی باشد.

snowman
March 2nd, 2010, 10:55 AM
با سلام

پس این
The latest version of the instruction

این جزوه آقا احسان کجاست، چرا آپلود نشده اینجا؟

sabz1983
April 17th, 2010, 03:47 PM
سلام و سپاس از احسان عزیز

خوب بود کمی هم درباره مسائل کسانی که به اتفاق همسر مصاحبه دارند از جمله مدارک اضافی f2 و مصاحبه های جداگانه و دیگر تاپیک های بحث شده در باره متاهل ها هم مینوشتی عزیز!

شاد باشی

ehsan99
April 19th, 2010, 05:57 AM
سلام و سپاس از احسان عزیز

خوب بود کمی هم درباره مسائل کسانی که به اتفاق همسر مصاحبه دارند از جمله مدارک اضافی f2 و مصاحبه های جداگانه و دیگر تاپیک های بحث شده در باره متاهل ها هم مینوشتی عزیز!

شاد باشی

Fortunately, I was not married.
But if you have any question, ask and Ill answer.BTW I dont check this forum regularly.

As a quick answer, If you have admission with full financial support, and you also have enough BS to cover living expenses of you wife, you dont have any problem. If both of you have fully funded admission from US universities, Ok, thats fine.

narengi
April 30th, 2010, 11:11 PM
دست احسان درد نکنه. راهنمای جامع و کاملی بود. فقط کسی لیست کامل سوالهای متداولی که تو مصاحبه میپرسن رو داره؟

globaltourism
July 13th, 2010, 12:46 AM
درود

دوستان خواهش میکنم کمک کنید!
اگر من از یک کالج ارزون پذیرش بگیرم، احتمال ویزا دادنش کم میشه؟
1. به خاطر اینکه کالج هست!
2. به خاطر اینکه ارزون هست!

بسیار سپاسگذارم

ehsan25
September 8th, 2010, 09:22 AM
ایشان باید برای درخواست ویزای K1 وکیل بگیرند، وکیل کلیه مدارک را آماده می کند و به یکی از نمایندگی های امریکا در دبی یا آنکارا ارسال خواهد کرد. سفارت یرای شما وقت مصاحبه خواهد گذاشت و مدارک لازم را از شما خواهد خواست. شما برای اقدام از طریق ویزای K1 حتماً باید حداکثر تا دوسال گذشته همدیگر را ملاقات کرده باشید. و بتوانید این ملاقات را با عکس و نامه و بلیط و غیره به آفسیر ثابت کنید. و همینطور باید بتوانید رابطه ی احساسیتون با نامه و ای میل های عاشقانه به آفیسر ثابت کنید. بهترین حالت این است که پارتنرتون هم در هنگام مصاحبه در کنارتون باشد. آفیسر ممکن است از شما راجع علاقمندی های نامزدتان سوالهای مختلفی بپرسد. پارتنرتون تا زمانی که قانونی جدا نشده است قادر به درخواست ویزای K1 برای شما نمی باشد.

سلام دوست عزیز
دوست من در امریکا 3 سال و نیم است که با گرین کارت زندگی می کند...
آیا راهی هست که برای من ویزای نامزدی بگیرد؟؟چون این ویزا گویا فقط برای citizen های امریکایی است...

partam
September 20th, 2010, 06:19 PM
درود

دوستان خواهش میکنم کمک کنید!
اگر من از یک کالج ارزون پذیرش بگیرم، احتمال ویزا دادنش کم میشه؟
1. به خاطر اینکه کالج هست!
2. به خاطر اینکه ارزون هست!

بسیار سپاسگذارم
I have the same question, can anybody help

emperial
September 20th, 2010, 11:20 PM
yes it decreases you chance of getting visa. you should be able convince the visa officer that you are going there for studies only. and they probably know that we have better/bigger schools in Iran than the one you got accepted. so they may ask (as they ask others): "why don't you study in your country? whats the difference? why this university?...."

sahar- MO
January 4th, 2011, 02:47 AM
سلام دوستان
من با ویزای دانشجویی برای مستر پذیرفته شدم و در امریکا هستم ، الان رشته ایی که می خونم رو دوست ندارم ..تازه یک ترمم گذشته ، می خوام بدونم که می شه برم و توی یه دانشگاه دیگه یه دوره (EXTENTION که معمولا" یکساله اند ) بخونم توی UCLA ؟ یا چون ویزای F1دارم از دانشگاه فعلی خودم، دیگه نمی توانم برم یه جا دیگه و باید همینجا بمونم ؟ (من می خوام دانشگاهم رو هم عوض کنم برم UCLA ) .. ضمنا" ویزای EXTENTION هم F1 هست .
کسی تا حالا از یه دانشگاه دیگه یه جا دیگه رفته ؟ چون ما باید هر ترم حداقل 8 واحد رو پر کنیم تا ویزامون باطل نشه ...
ممنون میشم اگه جواب بدین ...

Roozbeh
January 4th, 2011, 03:01 AM
سلام دوستان
من با ویزای دانشجویی برای مستر پذیرفته شدم و در امریکا هستم ، الان رشته ایی که می خونم رو دوست ندارم ..تازه یک ترمم گذشته ، می خوام بدونم که می شه برم و توی یه دانشگاه دیگه یه دوره (EXTENTION که معمولا" یکساله اند ) بخونم توی UCLA ؟ یا چون ویزای F1دارم از دانشگاه فعلی خودم، دیگه نمی توانم برم یه جا دیگه و باید همینجا بمونم ؟ (من می خوام دانشگاهم رو هم عوض کنم برم UCLA ) .. ضمنا" ویزای EXTENTION هم F1 هست .
کسی تا حالا از یه دانشگاه دیگه یه جا دیگه رفته ؟ چون ما باید هر ترم حداقل 8 واحد رو پر کنیم تا ویزامون باطل نشه ...
ممنون میشم اگه جواب بدین ...

بله میشه. هیچ مشکلی هم نداره.
این یک کار متداوله. شما فقط باید به international students ofice در دانشگاه فعلیتون مراجعه کنید و به اونها اعلام کنید و i20 جدید رو بهشون نشون بدید و اونا معمولا بقیه مراحل paper work رو خودشون انجام میدن.
از اونجایی که در این پروسه نوع ویزای شما تغییری نمیکنه، این کار هیچ دردسری برای شما نداره.

hr.boveiri
January 23rd, 2011, 01:27 AM
با سلام، از اونجا که آخرین پست مال سال 2009 ! و ما الان 2011 هستیم از بچه هایی که تازه ویزا گرفتن میشه با ذکر هر مورد بگین که، از لحظه ای که خواستین اقدام کنید تا لحظه ای که ویزا بدست برگشتین ایران، در نهاین ویزا چقدر برای شما خرج ورداشت ؟؟؟

sara85sh
January 23rd, 2011, 03:03 PM
با سلام، از اونجا که آخرین پست مال سال 2009 ! و ما الان 2011 هستیم از بچه هایی که تازه ویزا گرفتن میشه با ذکر هر مورد بگین که، از لحظه ای که خواستین اقدام کنید تا لحظه ای که ویزا بدست برگشتین ایران، در نهاین ویزا چقدر برای شما خرج ورداشت ؟؟؟

من در دوبی مصاحبه داشتم. از لحظه ای که I-20 صادر شد حدود 1200000 خرج سفرم به دوبی شد (هزینه بلیت (750000 تومان با پرواز امارات)+ویزا(52 دلار)+هتل(185 دلار برای 2 شب)+تاکسی برای انجام دادن کارهام) نا گفته نماند که هزینه سفر من از سفرهای عادی به دوبی بیشتر شد چرا که من از ایران نتونستم ویزای دوبی بگیرم (به خاطر تعطیلات سال نو و تعطیلی سفارت دبی در تهران + سهل انگاری آژانسی که قرار بود واسم ویزا بگیره) به همین دلیل به صورت بسیار خارق العاده! و با هزینه بیشتر رفتم دوبی و ویزای دبی رو از فرودگاه دبی گرفتم. به همین دلیل هستش که هزینه بلیت من بالا شد. یه آقایی بهم گفته که کار پیک آپ ویزا رو برام با 200000 تومان انجام میده. روی هم رفته اگر کلیر بشم هزینه 1400000 میشود. البته بازم میگم که سفر من خیلی خاص بود و شما اگر از ایران بتونید ویزا بگیرید هزینه بلیت رفت و برگشت براتون حدود 370000-420000 تومان(بسته به تاریخ پرواز) با پرواز امارات میشه. اینم بگم که اگه با تور سفر کنید هزینه سفرتون یکم هم کمتر میشه.

sara85sh
January 23rd, 2011, 05:25 PM

راستی این رو هم بگم که بخش دیگری از هزینه ها مربوط به آماده کردن مدارک لازم برای ارائه به سفارت هستش که عمده اون مربوط به ترجمه مدارک میشه. هزینه ترجمه من (اون بخشی که مربوط به سفارت میشد نه دانشگاه) 130000 تومان شد. 1) 3 تا سند 2)گواهی اشتغال به تدریسم در دانشگاه 3)شناسنامه 4)ریزنمرات 5)مدارک مالی پدرم که محض نمونه هیچ کدومشون در سفارت به دردم نخورد چون فول فاند بودم. یه هزینه جزئی هم مربوط به گرفتن BS بود که بازم لازم نشد. نتیجه اخلاقی: اگر فول فاند هستید بردن مدارک فوق احتیاط مستحب است!! ;)
200 دلار هزینه SEVIS و 150 دلار هزینه فیش واریزی به حساب سفارت.
با هزینه هایی که تو پست قبلی گفتم میشه: 1880000 تومان

O_Mrz
January 30th, 2011, 10:50 PM
با سلام خدمت دوستان،
خواستم بدونم برای رفتن به یک کنفرانس در آمریکا که یک مقاله هم به اون فرستادم چه نوع ویزایی لازم است؟B-1/B-2؟ لطفا راهنمایی کنید؟ چه مدارکی لازم است؟ و از چه مسیری بهتره (از لحاظ مالی و زمانی)؟ اگر موفق شم این ویزای موقتی رو بگیرم و تابستان برم اونجا و سال بعدش بخوام برم آمریکا ادامه تحصیل بدم و ویزای دانشجویی لازم داشته باشم به مشکل نمی خورم؟

Arcturus
February 10th, 2011, 12:55 AM
با عرضه سلام به تمامی دوستان،

من برای همکاری علمی‌ از یکی‌ از دانشگاههای معتبر در آمریکا دعوت به همکاری شده‌ام. پس از کمی‌ تحقیق و مطالعه فهمیدم که نوع ویزا که باید درخواست کنم از نوع j-۱ یا همان"visiting scholar" می‌باشد. همسرم نیز با من در سفر به آمریکا همراه خواهد بود و در نتیجه نوع ویزای درخواستی او از نوع j-۲ خواهد بود . سوال من این است که اگر من موفق به اخذ ویزا شدم آیا همسرم با توجه به این که "dependent" یا وابسته به من در این سفر هست، نیازی به انجام محاسبه به زبان انگلیسی‌ در سفارت آمریکا دارد یا نه؟ و آیا من با اخذ کردن ویزا منجر خواهم شد تا همسرم نیز موفق به اخذ ویزا شوند؟

amir_abolhassani
March 20th, 2011, 09:20 PM
احسان جان کار بسیار جالبی بود. راهنمای جامع، کامل و مختصری بود. اما یک چند نکته به نظر منم رسیده که فکر میکنم جا داره بررسی بشه!
1- من با پیشنهاد سبز 1983 کا ملا موافقم.
2- اگر یک برنامه زمانبندی تقریبی برای کل این فرآیند داشته باشیم بد نیست. (مدت زمانیکه معمولا طول میکشد تا بتونیم وقت بگیریم وبریم مصاحبه و زمان کلیرینس و ...- البته این موارد خیلی کیس با کیس فرق می کند اما اگر بصورت حدودی تقریبی داشته باشیم بد نیست)
3- پیشنهاد دیگر من به اعضای محترم اپلای ابرود است==> خود من بعد از کلی وقت گذاشتن و خواندن تاپیکها و پستهای مختلف این راهنما رو پیدا کردم، که اگر اطلاع رسانی بهتری بر روی این راهنما شود شاید در وقت بسیاری از کاربران صرفه جویی شود ;)
ضمنا سال جدید هم پیشاپیش مبارک.

amirnfs
March 30th, 2011, 08:28 PM
با سلام من از دانشگاهی در آمریکا برای فوق لیسانس پذیرش گرفتم میخوام درباره نحوه گرفتن ویزا اطلاعاتی بدست بیارم
لطفا درباره موضوعات زیر منو راهنمایی کنید
1 منظورتان از 20-I همان فرم پذیرش که دانشگاه برامون ارسال میکنه
2 اصل نامه پذیرش هنوز به دست من نرسیده و من فقط فایل pdf اونو دارم آیا این موضوع برام مشکل ایجاد میکنه و یا نه داشتن همون کافیه
3 من میخوام برای گرفتن ویزا از طریق ترکیه اقدام کنم لطفا مراحل انجام کار و اینکه چه مدارکی رو باید همراه داشته باشم به من اطلاعاتی بدین

sina88
March 31st, 2011, 03:15 PM
معمولاً در فرومهایی این چنینی، یه سری تاپیکهایی به عنوان ایندکس ایجاد می شود که در حکم نوعی فهرست و راهنما محسوب می شود. در این فروم هم وقتی بعضی تاپیکها خیلی تخصصی می شوند یا تعداد صفحات شان به 80، 90 تا می رسد، گشتن بین انها کاری طاقت فرسا خواهد بود.

اگر کاربران لطف کنند در ابنجا، به تاپیکهایی که از اول مراحل اخذ ویزا پس از گرفتن پذیرش را گام به گام توضیح داده اند، لینک بدهند خیلی راهگشا خواهد بود. چون شاید یکی اصلاً نداند I20 و DS160 چیست که سرش 100 صفحه بحث شده، نداند که وقت ویزا را از کدام کنسولگری باید بگیرد چه برسد به این که بخواهد تلفنی بگیرد یا اینترنتی. منظورم این است که موضوع تاپیکهای مهم کنونی، خیلی دقیق و خاص هستند.

paul vittii
April 2nd, 2011, 01:36 AM
خیلی از موضوعات مهم در فروم دقیقا براشون نقشه راه داده نشده که گام به گام مراحل رو توضیح بده . امیدوارم این تاپیک سرآغازی باشه برای این مسئله و موجب ارتقای سطح اطلاع رسانی فروم بشود.
مطالب موجود در ویکی هم خیلی کلی است و بدرد دوستانی که در مسیر هستند نمیخوره و تنها برای کسایی که می خواهند یک دید کلی از مسیر داشته باشند مفید است.

پ.ن : این موصوع رو بجای انتقادات و پیشنهادات در اینجا مطرح کردم زیرا انتقادات رو تنها مدیران سایت توجه می کنند اما این موضوع کمک همه ی بچه های فروم مخصوصا قدیمی تر ها رو می طلبد.

gilgil
April 2nd, 2011, 09:48 AM
یه فایل بود که من پارسال از فروم دانلود کردم، یکی از دوستان به اسم Ehsan99 لطف کرده بود و به صورت کامل و گام به گام همه اطلاعات لازم رو توضیح داده بود. من نمی دونم که ورژن به روز شده و کامل تری از این فایل تهیه شده یا نه، من همون فایل فبلی رو اتچ می کنم، شاید موارد خیلی جزئی از این اطلاعات تغییر کرده باشه.

usta
April 4th, 2011, 01:01 AM
با سلام من از دانشگاهی در آمریکا برای فوق لیسانس پذیرش گرفتم میخوام درباره نحوه گرفتن ویزا اطلاعاتی بدست بیارم
لطفا درباره موضوعات زیر منو راهنمایی کنید
1 منظورتان از 20-I همان فرم پذیرش که دانشگاه برامون ارسال میکنه
2 اصل نامه پذیرش هنوز به دست من نرسیده و من فقط فایل pdf اونو دارم آیا این موضوع برام مشکل ایجاد میکنه و یا نه داشتن همون کافیه
3 من میخوام برای گرفتن ویزا از طریق ترکیه اقدام کنم لطفا مراحل انجام کار و اینکه چه مدارکی رو باید همراه داشته باشم به من اطلاعاتی بدین

در صورت امکان شماره تماستونو را برای گرفتن راهنمایی برام ایمیل کنید سلام دوست عزیز
1. معمولا دانشگاه 2 تا نامه به شما میده. یکی به نام Admission letter است که یه سری توضیحات کلی توش هست و میگن شما پذیرفته شدید. و نامه بعدی به نام I-20 است که باید همراه همین نامه قبلی که گفتم باشه و یه شماره ای به نام SEVIS NO. در بالا و سمت راست این نامه هست + کل مشخصات شما.....
2. من از قبرس ویزا گرفتم و اون روز یکی از دوستان با کپی نامه پذیرش و I-20 اومده بود چون اصلش نرسیده بود و بهش ویزا دادن. حالا نمی دونم همه جا اینجوریه یا نه. بهتره قبل رفتن به مصاحبه میل بزنی به سفارت مشکل را بگی. آدمای خوبین.
3. در همین فروم در قسمت ترکیه کل داستان با جزییات نوشته شده. تماااااااااااام صفحاتش را بخونید که لطفی است به خودتون.

و نکته اینکه طبق قوانینی که دوستان در فروم گذاشتن نوشتن ایمیل مجاز نیست و اگه خواستید میتونید با رفتن روی اسم کاربری فرد مورد نظر بهش پیام خصوصی بدید.

آرزوی سلامتی و موفقیت در همه کارها و ایشالا حتما ویزا هم میگیرید

nimar
April 10th, 2011, 05:58 PM
سلام به همه دوستان
من نمی دونم برای درخواست ویزا بهتره کدوم سفارت برم که حالا بخوام بقیه کارهاش رو انجام بدم.
از بین انتخاب های موجود (باکو، آنکارا، استانبول، دوبی و قبرس) کجا مناسب تره؟
هزینه سفر به کدوم کمتره؟
احتمال قبول شدن کجا بیشتره؟ (خبر وضعیت مصاحبه های امسال رو توی کدوم قسمت فروم میشه پیدا کرد؟)

fardinabdi
April 10th, 2011, 11:55 PM
سلام،
دو تا سوال :

1. آیا می شه به کسورهایی جز (ترکیه، امارات و قبرس ) رفت ؟ مثلا کویت یا آذربایجان یا عراق؟ که فکر کنم خلوت تر هستند ؟
2. آیا می شه با I-20 یک دانشگاه وقت سفارت گرفت و بعدا درخواست را عوض کرد و برای دانشگاه دیگری اقدام کرد؟ چون من فعلا I-20 دانشگاهی که می خوام اونجا برم به دستم نرسیده اما مدارک یک دانشگاه دیگه رسیده و نمی خوام دیر بشه.

ممنون

samanjan
April 13th, 2011, 03:23 PM
سلام،
دو تا سوال :

1. آیا می شه به کسورهایی جز (ترکیه، امارات و قبرس ) رفت ؟ مثلا کویت یا آذربایجان یا عراق؟ که فکر کنم خلوت تر هستند ؟
2. آیا می شه با I-20 یک دانشگاه وقت سفارت گرفت و بعدا درخواست را عوض کرد و برای دانشگاه دیگری اقدام کرد؟ چون من فعلا I-20 دانشگاهی که می خوام اونجا برم به دستم نرسیده اما مدارک یک دانشگاه دیگه رسیده و نمی خوام دیر بشه.

ممنون

1. شما به غیر از ترکیه، امارات و قبرس می توانی بری آلمان و کویت و ناپل

برای سوال دوم شما تاپیک مخصوص وجود دارد
لطفا بدون جستجو ارسال نکنید
مدیریت

SARA-GH
April 17th, 2011, 02:34 PM
Arcturus آيا من را هم براي اينکه چگونه اين به اين همکاري علمي دعوت شده اي ، راهنمايي مي کني؟ همسر من 10 سال است استاد دانشگاه در رشته برق کنترل مي باشد . ممنون

hatefrad
April 21st, 2011, 09:06 AM
سلام به همه دوستان
من نمی دونم برای درخواست ویزا بهتره کدوم سفارت برم که حالا بخوام بقیه کارهاش رو انجام بدم.
از بین انتخاب های موجود (باکو، آنکارا، استانبول، دوبی و قبرس)
هزینه سفر به کدوم کمتره؟

سلام
از نظر هزینه سفر به نظر من آنکارا و استانبول از بقیه ارزونتر هستن. چون هم اینکه ویزا لازم ندارن و هم اینکه میشه با اتوبوس و قطار رفت هر دوشون.. ;)

SARA-GH
April 24th, 2011, 05:39 PM
آيا کسي مي دونه براي گرفتن ويزاي EB2 آمريکا بايد از کجا شروع کرد ؟

minam
July 18th, 2011, 12:28 AM
سلام

کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به ویزای توریستی برای یک نمایشگاه داره؟ من برای فوریه می خوام درخواست ویزای یک هفته ای بدم

ممنون میشم راهنماییم کنید

afcanani
August 9th, 2011, 01:25 PM
با درود
در مورد ويزاي توريستي از كجا مي شه اطلاعات گرفت؟
آيا مي شه با ويزاي توريستي رفت اونجا بعد كار پيدا كرد و ويزاي كار گرفت؟

سپاس

poweronline
August 16th, 2011, 02:16 PM
سلام
هرچند که تاریخ این پست ماله چند ساله پیشه، ولی یه قسمتیش منو خیلی نگران کرد!
امیدوارم سوالم اگه مربوط به این قسمت نباشه، بهش جواب بدید و پیشاپیش عذر خواهی می کنم.
سوال من اینه من می خوام تو یکی از دانشگاهها، که تو شهر یکی از اقوام نزدیکم هست اقدام کنم، البته وجود اون شخص خیلی به انتخاب اون دانشگاه بستگی داره(%90) حالا با توجه به قسمتهایی از این کتابچه که گفته بود اگه تو شهری که اقوامی دارید پذیرش بگیرید، برای گرفتتن ویزا به مشکل بر می خورید، آیا پس، گرفتن ویزا در همچین شرایطی غیر ممکن می شه؟
دوستان اگه راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم چون واقعا نگران شدم
راهکارتون چیه؟ خوشحال میشم اگه نظرات متفاوت رو بشنوم.

سلام دوستان
این جزوه را به منظور اقدام برای ویزای دانشجویی آمریکا تهیه کردم. لطفا پس از مطالعه در صورتی که نکته ای به ذهن شما می رسد در مورد جزوه در اینجا ذکر کنید. لطفا از نقد ادبی هم خودداری کنید.

mehrbood
September 28th, 2011, 05:42 PM
ویزای نامزدی یا ازدواج:
دوستان نامزد من 1 سال است در امریکا می باشد و با گرین کارت خواهشمندم من رو راهنمایی کنید که ما از ویزای نامزدی اقدام کنیم یا ازدواج؟ با کدوم سریعتر به نتیجه می رسیم ؟؟؟ایا با نامزدی امکان پذیر هست یا یخیر و اگر پیشنهاد بهتری دارید ممنون می شم ........

usta
October 10th, 2011, 01:24 AM
توسط mehrbood (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?91950-mehrbood) ویزای نامزدی یا ازدواج:
دوستان نامزد من 1 سال است در امریکا می باشد و با گرین کارت خواهشمندم من رو راهنمایی کنید که ما از ویزای نامزدی اقدام کنیم یا ازدواج؟ با کدوم سریعتر به نتیجه می رسیم ؟؟؟ایا با نامزدی امکان پذیر هست یا یخیر و اگر پیشنهاد بهتری دارید ممنون می شم ........

چون ایشون گرین کارت دارن در ویزا گرفتن شما نباید مشکلی پیش بیاد و راحت اوکی میشه. ازدواج باید راه بهتری باشه چون سند ازدواج یک مدرک کمک کننده برای این کار است که حتما در سفارت ازتون می خوان.

ahang
October 20th, 2011, 02:22 PM
سلام من یک سوال داشتم میخواستم بدونم یک دختر مسلمان مقیم ایران برای ازدواج با یک شهروند آمریکا (مسیحی) و اقامت در آمریکا از چه طریق میتواند اقدام کند ؟ خواهش میکنم در زمینه منو راهنمایی کنید؟

ahang
October 20th, 2011, 04:40 PM
سلام من یک سوال داشتم میخواستم بدونم یک دختر مسلمان مقیم ایران برای
ازدواج با یک شهروند آمریکا (مسیحی) و اقامت در آمریکا از چه طریق میتواند
اقدام کند ؟ خواهش میکنم در زمینه منو راهنمایی کنید؟

dream_liner
October 20th, 2011, 04:57 PM
سلام
سوالت مبهمه! اينکه يه خواستگار هست و ميخواي اقدام کني يا اينکه ميخواي يه خواستگار پيدا کني و اقدام کني... آخه هرکدوم فرق داره و حتي برادر دوستم 40000$ داد به يه خانوم آمريکايي و باهاش ازدواج صوري کرد و بعد از ايمکه کاراي اقامتش جور شد طلاق گرفت و الانم داره زندگي ميکنه آمريکا (قضيه تقريبا مال 5-6 سال پيشه)
اما اگه خواستگار داري خب بايد درخواس ويزا فيانسه بدين که ميخواين برين اونجاازدواج کنين که اون وقتم بايد کرمند رو قانع کنين که آشناييتون واقعا به قصد ازدواجه و نه ازدواج صوري واسه مهاجرت که اونم مدارک و اسناد بايد جورکنين...
فک کنم کامل موضوع رو بگي بهتر ميشه نظر داد.

dream_liner
October 20th, 2011, 04:59 PM
البته يه موضوع ديگه هم هست و اون اجازه ازدواج و ثبت تو شناسنامه ايراني تونه (که اگه دوست دارين تو شناسنامه ايراني تون ثبت بشه ازدواج) بايد همسرتون از مسجد شهر نامه بياره که مسلمون شده و الا به شما اجازه ثبت تو شناسنامه نميدن.
البته اين استشهاد رو آسون ميشه تهيه کرد از مساجد مسلموناي پاکستاني. هندي يا افغان.

ahang
October 21st, 2011, 04:01 PM
البته يه موضوع ديگه هم هست و اون اجازه ازدواج و ثبت تو شناسنامه ايراني تونه (که اگه دوست دارين تو شناسنامه ايراني تون ثبت بشه ازدواج) بايد همسرتون از مسجد شهر نامه بياره که مسلمون شده و الا به شما اجازه ثبت تو شناسنامه نميدن.
البته اين استشهاد رو آسون ميشه تهيه کرد از مساجد مسلموناي پاکستاني. هندي يا افغان.
ممنون از راهنماییتون دوست من به مدت 7 ساله که با یک پسر مسیحی مقیم آمریکا آشنا شده و قصد ازدواج دارند ولی با توجه به تفاوت دینی و مشکلات در این زمینه و عدم علاقمندی طرفین برای تغییر دین این ازدواج تا به حال صورت نگرفته سوال ما این بود بدون ثبت ازدواج در ایران چطوری و در کدوم کشور می توانند اقدام کنند؟
ممنون

dream_liner
October 23rd, 2011, 05:36 PM
در هر کشوري... غير از 99% کشورهاي اسلامي....
راستي دوستتون با ايشون آشنا شده يا...

ممنون از راهنماییتون دوست من به مدت 7 ساله که با یک پسر مسیحی مقیم آمریکا آشنا شده و قصد ازدواج دارند ولی با توجه به تفاوت دینی و مشکلات در این زمینه و عدم علاقمندی طرفین برای تغییر دین این ازدواج تا به حال صورت نگرفته سوال ما این بود بدون ثبت ازدواج در ایران چطوری و در کدوم کشور می توانند اقدام کنند؟
ممنون

ahang
October 23rd, 2011, 09:47 PM
در هر کشوري... غير از 99% کشورهاي اسلامي....
راستي دوستتون با ايشون آشنا شده يا...
بله چندین بار هم همو دیدن پسره چند بار برا دیدنش به ایران امده از خانوادش خواستگاری کرده فقط مشکل اینها مشکل دینی برای اقدام به ازدواجه یعنی از طریق ترکیه نمی تونند اقدام کنند؟(غير از 99% کشورهاي اسلامي)

dream_liner
October 24th, 2011, 02:28 AM
اتفاقا زدم 99% چون میدونم تو ترکیه نمیشه....
مگه برن باکو و ارمنستان و اینجور جاها...
امیدوارم خوشبخت شن...

manhasta
October 31st, 2011, 11:14 AM
من یه سوال خیلی مهم دارم تاریخ کنفرانس من 16 فوریه است ولی ویزای من 27 اکتبر صادر و تا 24 ژآنویه اعتبار داره می تونم قبل 24 ژانویه وارد آمریکا شم ؟یا قانونی در زمینه ورود به آمریکا همزمان با تاریخ کنفرانس داریم ؟

dream_liner
October 31st, 2011, 11:42 AM
اگه اشتباه نکنم تاريخ انقضا تاريخي هست که شما تا اون تاريخ ميتوني وارد بشي ولي من جاي شما باشم يه روز زودتر ميرم

من یه سوال خیلی مهم دارم تاریخ کنفرانس من 16 فوریه است ولی ویزای من 27 اکتبر صادر و تا 24 ژآنویه اعتبار داره می تونم قبل 24 ژانویه وارد آمریکا شم ؟یا قانونی در زمینه ورود به آمریکا همزمان با تاریخ کنفرانس داریم ؟

mohsen_60006
October 31st, 2011, 08:51 PM
آیا با دادن طرح یا ایده میشه ویزا گرفت ؟؟
مثلا در زمینه هنری؟
اگر میشود به کجا این طرح را باید ارائه کرد
یکی از دوستان تو رشته زیست این کارراکرده بود و نتیجه گرفته بود
برای کار هنری مثل فیلمنامه یا ایده فیلم به کجا میشه ارائه کرد؟

afshin.sbi
November 12th, 2011, 01:11 AM
سلام به همه،
من دانشجوی لیسانس اقتصادم. چند وقته که با دو تا از همکلاسی ها داریم روی یه مقاله کار میکنیم واسه یه کنفرانس تو امریکا. کنفرانس در نوع خودش از کنفرانس های معتبر دنیاست تاریخش هم حدود 20 آوریله. میخواستم ببینم اگه دعوت بشیم واسه چه نوع ویزایی باید اقدام کنیم؟ کل پروسه اش چقدر طول میکشه و کلا شانسمون چقدره؟

خیلی ممنمون

manhasta
November 20th, 2011, 05:22 PM
ویزای b1 یعنی توریستی - 50-50 شانس شما ست احتمالا

ali rad
December 23rd, 2011, 12:35 PM
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم اگه با ویزای توریستی وارد امریکا بشیم و در کلاسهای کاپلان برای امتحانات USMLE ثبت نام کنیم میشه نوع ویزا رو تغییر بدیم ؟ و به چه ویزائی تغییر خواهد کرد؟ و آیا نیاز به وکیل هم هست؟
ممنون

white_swan_ir
May 24th, 2012, 01:09 AM
همسر من برای یک دوره training پانزده روزه باید بره آمریکا و از طرف برگزار کننده دوره که یک شرکت معتبر تو آمریکا هست دعوت نامه داره..نوع ویزاش رو چی باید بزنه تو فرم 160؟ ممنون میشم زود جواب بدین..

Radioseeker
August 26th, 2012, 01:07 AM
نوع ویزا برای اینجور دوره های آموزشی کوتاه مدت مانند کارگاه و اینجور دوره ها B-1 محسوب میشه.

hope
October 13th, 2012, 07:48 AM
کاربران گرامی،

لطفا عنوانهای موجود در انجمن را بررسی کنید و سپس پرسش خود را در مرتبط ترین عنوان مطرح کنید. هدف عمده از ایجاد تاپیک راهنمای فارسی اقدام برای ویزای امریکا اطلاع رسانی (و کمتر پاسخگویی به پرسشها) است.

با تشکر،
مدیریت انجمن امریکا

keivan68
March 6th, 2014, 12:15 AM
سلام. دوستان جزوه ای که آقای ehsan99 (http://www.applyabroad.org/forum/member.php?13873-ehsan99) در این تاپیک قرار داده بودن قابل دانلود نیست. ممکنه لطف کنید زحمت آپلود دوباره ی اون رو بکشید؟

mesefo
June 8th, 2014, 08:34 PM
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم اگه با ویزای توریستی وارد امریکا بشیم و در کلاسهای کاپلان برای امتحانات USMLE ثبت نام کنیم میشه نوع ویزا رو تغییر بدیم ؟ و به چه ویزائی تغییر خواهد کرد؟ و آیا نیاز به وکیل هم هست؟
ممنون

بله آقای دکتر عزیز. اگه بتونی با ویزا توریستی وارد شی به محض ثبت نام در کلاس های کاپلان ویزا رو به f1 میتونی تغییر بدی. نکته این جاست که وارد شدن به آمریکا با ویزای توریستی برای پزشکانی مثل شما و بنده که سن و سال آنچنانی و سفر اروپایی خیلی زیادی نداریم، یه خورده مشکل ت بقیه هست!

arashmtkb
June 11th, 2014, 12:43 AM
سلام
من اسمم توي پاسپورت قبليم Seyedarash Mahdavianari هست ولي توي پاسپورت جديد Seyed Arash Mahdavi Anari هستش
آيا براى پر كردن DS160 بايد بگم اسمم عوض شده؟
(تو قسمت have you ever used other names?)

av_jack
October 19th, 2014, 07:20 PM
نزدیک ترین موضوع به این سوال را، در این فروم یافتم. پس سوالم را در اینجا مطرح می کنم.
در سایت وزارت امور خارجه امریکا (http://www.educationusairan.com/farsi/study-basics/visa-basics)مطلب زیر را نوشته بود:

معمولاً ضروری ترین اسناد و مدارک دیگر برای اثبات ادعای خود عبارتند از دفترچه های بانکی یا صورت حساب های مالی که حداقل سه ماه از داد و ستدها را نشان دهد؛ اطلاعاتی از بانک در خصوص مدت زمان افتتاح حساب و متوسط تراز آن؛ فرم های مالیاتی که نشان دهنده درآمد سالیانه باشد؛ شواهد و مدارک مربوط به سایر دارایی ها مانند مالکیت شرکت (مجوز شرکت)، ملک، سهام و غیره؛ و/یا اسناد و مدارکی که نشان دهد بورسیه به شما اعطا شده است.

چقدر این مطلب صحت دارد؟
من شنیده بودم که اگر مدرک مالی حتی یک روز هم باشه اشکال نداره!

kjlk
October 26th, 2014, 12:40 AM
با سلام
من 28 ساله هستم و خواهرم که سیتیزن آمریکا هست برام درخواست گرین کارت داده
میخواستم بدونم مدت زمان انتظار گرین کارت برای من
چقدره؟
چون تو سایت
uscis
که چک کردم نوشته شده بود
در حدود 6.5 سال میخواستم بدونم که آیا درسته؟
USCIS National Goal - 5.0 Month(s)
USCIS National Average - 23.0 Month(s
California Service Center - 47.6 Month(s)
و همچنین پدر و مادرم به زودی گرین کارت میگیرن اگر اونها هم برای من اقدام کنند آیا مدت زمان انتظارم کمتر میشه؟
با تشکر