PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهاجرت به انگلستان

صفحه ها : [1] 2 3 4

natasha
January 7th, 2008, 10:24 PM
آیا کسی از مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق حرفه اطلاع داره؟ آیا وکیل خوبی در این زمینه نمیشناسید؟

Skyline
September 5th, 2008, 09:50 AM
ظاهرا کسی اطلاعاتی در مورد مهاجرت به انگلیس نداره..... در هر حال من هم سوالم رو مطرح می کنم شاید کسی اطلاعاتی داشت!
امکان اقامت در UK پس از فارغ التحصیلی در مقطع Master چقدر هست؟بخصوص در اسکاتلند؟

از کجا میشه اطلاعاتی در این زمینه به دست آورد؟

:)

yasinhajizadeh
September 5th, 2008, 11:05 AM
شما میتونین از سایت هوم آفیس و ویزای انگلیس استفاده کنین. خیلی کامل توضیح داده. توصیه من نرفتن به سمت وکیل تا جای ممکن هست، چون خیلی کار خاصی انجام نمیدن. شما هم میتونین از ویزای کار بعد از تحصیل استفاده کنبن و هم از ویزای مهاجرت افراد بسیار ماهر (HSMP) که جدیدا به صورت سیستم امتیازی معرفی شده.

http://ukba.homeoffice.gov.uk/

http://www.ukvisas.gov.uk/en/

ضمنا اگه فقط میخایین مهاجرت کنین و براتون مهم نیست تو انگلیس رو چه ویزایی باشین، این برنامه خوبی هست، ولی اگه به فکر PR و Passport انگلیسی هستین،خودتون رو با این برنامه ها به امید گرفتن اقامت خسته نکنین. انگلیس به این زودی ها به کسی پاسپورت نمیده. اگه به فکر فرار زودرس هستین، استرالیا الان گزینه مناسبی هست.

Skyline
September 5th, 2008, 12:21 PM
ضمنا اگه فقط میخایین مهاجرت کنین و براتون مهم نیست تو انگلیس رو چه ویزایی باشین، این برنامه خوبی هست، ولی اگه به فکر PR و Passport انگلیسی هستین،خودتون رو با این برنامه ها به امید گرفتن اقامت خسته نکنین. انگلیس به این زودی ها به کسی پاسپورت نمیده. اگه به فکر فرار زودرس هستین، استرالیا الان گزینه مناسبی هست.

فرق مهاجرت با PR چی هست؟ یعنی با مهاجرت تا چند وقت می شود در UK زندگی کرد؟

متشکرم

yasinhajizadeh
September 5th, 2008, 12:44 PM
والا تا جایی که من میدونم ، مهاجرت یعنی این که شما از یه جایی برین یه جای دیگه. PR یعنی اقامت دائم. شما ممکنه با هر نوع ویزایی از یه کشوری برین یه جای دیگه، اما تا زمانی که PR نگیرین، به هر حال یک روزی ویزای شما تموم میشه و باید اون کشور رو ترک کنین و تنها اقامت دایم هست که تاریخ انقضا نداره. این اقامت دایم در انگلیس بهش میگن indefinite leave to remain
ضمنا شما با گرفتن اقامت دایم، فقط در اون کشور میتونین زندگی کنین و پاسپورت اون کشور رو ندارین و تبعه اونجا نیستین.. پس از طی یک مدتی که این توی انگلیس یه مقدار نسبت به بقیه کشور ها طولانیه، شما میتونین برای دریافت تابعیت اون کشور و در نتیجه پاسپورت اقدام کنین.

Skyline
September 5th, 2008, 03:03 PM
اینطور که من متوجه شدم یک برنامه دارن به اسم Post-study worker که به دانشجوهای خارجی که فارغ التحصیل دانشگاه های UK هستند اجازه میده که تا یک سال بعد از اتمام تحصیلات در UK بمانند و دنبال کار بگردند و یا کار کنند بدون نیاز به Work-permit و بعد از یک سال باید ویزاشونو به یک ویزای دیگه مثل Highly skilled workers تغییر بدن.
به نظر دوستان تا چه حد می شود رو این برنامه و کار پیدا کردن در UK بعد از فارغ التحصیلی حساب کرد؟ چون واقعا یه جور ریسک و سرمایه گذاری هست. حالا ما بیایم 35 میلیون خرج کنیم و در یک دانشگاه درس بخونیم .... ممکن موقع فارغ التحصیلی ما این قوانین تغییر کنه و یا نتونیم کار پیدا کنیم...اونوقت چی؟

من واقعا از این که نتونم کار پیدا کنم می ترسم! :( چون با این که می گن در رشته من( مهندسی الکترونیک) کار زیاده ولی عملا من الان 10 ماه تقریبا دنبال کار هستم ولی هیچ کار مناسبی پیدا نکردم و میترسم همین بلا بعد از اتمام درسم در UK هم سرم بیاد!!

دوستان با تجربه لطفا نظر بدن

mariyasadeghi
May 9th, 2010, 09:31 PM
کسی در مورد مهاجرت به انگلیس خبر جدیدی نداره؟ مثل اینکه اخیرا بهتر شده...

GODO
June 12th, 2010, 03:47 PM
سلام
مثلا بعد از 6-7 سال درس خوندن تو انگلیس و فعالیت تو زمینه ی کاری خودت میشه برای اقامت اقدام کرد ؟ چقدر شانس هست ؟
اگر هم کاری که بعد از اتمام درس پیدا می کنید با رشته ی شما فرق داشته باشه اوتوقت چی میشه ؟
ممنونم !

ali-mahyar
August 30th, 2010, 03:06 PM
سلام عموي من تو منچستر وكيل هست و من ازش پيشنهاد گرفتم بهترين موضوع را براي گرفتن اقامت دائم و تبديل شدن به شهروندي فقط ازدواج رو راحترين راه گفت فقط ازدواج
يك سري مطالب رو يادتون نره موقع طلاق نصف نصف هست پس بهتره هيچي رو به نام خودت نكنيد من دليل اصليم پاس انگليسي كه مي خواهم بگيرم اينه كه به 149 كشورها تقريبا راحت سفر كنم. توي اين كار حتما مشورت كنيد كه از چاله تو چاه نيفتيد

samanjan
August 30th, 2010, 10:01 PM
دوست عزیز برای ازدواج حالا چطوری یکی را پیدا کنیم

houman1979
August 30th, 2010, 10:16 PM
دوست عزیز برای ازدواج حالا چطوری یکی را پیدا کنیم

من در تاپیک دیگری جواب دادم اصلا کار به راحتی که دوستمون میگه نیست و الان دولت انگلیس به شدت سر این موضوع حساسه. در ضمن فرقش با ویزای کار فقط دو ساله.

ali-mahyar
August 31st, 2010, 03:46 PM
سلام اخه اقا هومن اگر بخواهيم اين دوتا رو باهم مقايسه كنيم منظورم ويزاي ازدواج و ويزاي كار خودتون نظر بديد كدوم سخت تر هست.

دلایل اصلی که باعث پذیرفتن افسر مهاجرت انگلستان جهت اجازهءورود مسافرینی که دارای ویزای نامزدی( fiancé)يا ويزا ازدواج هستند به قرار زیر است:
این افراد بایستی در تمام طول مدت حضورشان در انگلستان به همراه شوهر یا همسر خود مشترک زندگی کنند.
1-شخصی که درخواست ازدواج رادارد باید ساک انگلستان بوده وشهروند انگلستان باشد
2-سن شان بايد 21 سال به بالا باشد قانون جديد است

-3افرادی که با این نوع ویزا وارد انگلستان می شوند می توانند از تمامی مزایای رایگان شهروندان این کشور به آسانی استفاده کنند و همچنین اجازه کار تمام وقت بدون هیچ گونه شرایطی برای انها در نظر گرفته خواهد

4-نکته آخر اینکه فرد متقاضی پس از اخذ ویزای ازدواج و ورود به انگلستان می تواند پس از مدتی تقاضای ویزای دائم و سپس تقاضای گذرنامه انگلیسی کرده واز مزایای اقامت بهره مند شود. جالب اینکه اگر زوج و زوجه بیش از 4 سال در خارج از انگلستان زندگی کرده باشند می توانند به یکباره تقاضای ویزای دائم در بریتانیای کبیر را تقدیم سفارت خانه این کشور کنند.

ولي ويزاي كار:
1-در نظام امتیازبندی در خواست ویزای / مجوز کاری از کشور انگلستان بکند
2-ضامن معتبر و قانونی در انگلستان داشته باشند .
3-مجوز معتبر برای ضمانت کاری را در اختیار داشته باشند

نکته اینکه افراد متقاضی برای واجد شرایط بودن نیاز به کسب امتیاز در موارد ذیل هستند :
مدارک تحصیلی
پیش بینی درآمدهای آتی
ضمانت نامه
سطح زبان انگلیسی
تمکن مالی جهت پرداخت امور زندگی وابستگان

امتیازات برای موارد ذیل اعطاء می شود :
ضمانت نامهُ مالی معتبر 50 – 30 امتیاز
مدارک تحصیلی و مدارج علمی تا 15 امتیاز
پیش بینی های مالی آتی تا 20 امتیاز

علاوه بر امتیاز 50 که در بالا ذکر شده است متقاضی ویزای کار در انگلستان بایستی 10 امتیاز اجباری زبان انگلیسی و 10 امتیاز پول کافی همراه را نیز جهت اخذ ویزای کار داشته باشد

امتیازات کسب شده برای مدارک علمی و مدارج آموزشی :
نداشتن مدرک یا سطح بسیار پائین 0 امتیاز
مدارک زیر لیسانس 5 امتیاز
مدرک لیسانس یا فوق لیسانس 10 امتیاز
دکترا 15 امتیاز

نکته اینکه متقاضی فقط می تواند امتیاز یک مدرک را اخذ کند .
امتیازات مربوط به درآمدهای آتی
درآمد کمتر از 17000 پوند 0 امتیاز
درآمد بین 19999 – 17000 پوند 5امتیاز
درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز
درآمد بین 23999 – 22000 پوند 15 امتیاز
درآمد بالای 24000 پوند 20 امتیاز

حالا به نظر دوستان كدوم راه خوبه به من هم پيشنهاد بديد.

houman1979
August 31st, 2010, 05:06 PM
دوست عزیز

این دو تا راه اصلا قابل مقایسه به اون صورت که شما میگید نیستند. راه ازدواج برای دو گروه است:
1-کسی که واقعا قصد او ازدواج است یعنی واقعا از کسی خوشش اومده و میخواد باهاش ازدواج کنه و به مسایل مهاجرتی کاری نداره. البته خود این مزایا هم نصیبش خواهد شد
2-برای افرادی که یا مهارتی ندارند و یا اگر هم دارند به قول شما خواهان تحمل این سختی ها نیستند. این موضوع که الان مطرح شده برای افراد دسته دوم است. من الان به شما ماجرا را توضیح میدهم:

روش ازدواج:
در این روش شما بعد از اثبات ازدواج باید سه سال با همسر خود زندگی کنید تا بتوانید تقاضای اقامت دائم بدهید. شرایط به آن آسانی که شما می گویید نیست چون شما از قوانین مهاجرت انگلستان خیلی اطلاع ندارید. ویزای همسر از دسته ویزاهای غیر PBS است یعنی در این نوع ویزا تصمیم شخصی افسر ویزا اهمیت زیادی در ماجرا دارد. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که واقعا ازدواجتان قانونی است. چطوری؟ هیچ جوابی وجود ندارد. ممکن است با کوهی از مدرک نیز افسر ویزا شما را رد کند مانند ویزاهای توریستی که هیچ قاعده مشخصی ندارند. هر روز نیز سخت گیری در مورد ویزای ازدواج بیشتر میشود و حتی اگر در آینده نیز مشخص شود که ازدواج شما ساختگی بوده تمام مدارک اقامتی شما باطل می شود. پس به صرف زندگی کردن و مقیم بودن فردی در انگلستان کار درست نمی شود. من افرادی را میشناسم که هنوز پرونده آنها بعد 7 ماه جواب نگرفته است و هنوز منتظر هستند.
از سوی دیگر، شما باید فرد مورد نظر را به خوبی بشناسید. وگرنه در تمام مدت این سه سال باید تابع وی باشید و وی هرگاه بخواهد میتواند ازدواج را فسخ کند و درنتیجه اقامت شما نیز بهم میخورد. پس سه سال تبعیت محض را باید در برنامه زندگی خود داشته باشید!!!

روش کاری:
شما با لغات بازی نکنید. ضمانت نامه چیزی مانند CAS است که کارفرما صادر می کند. بله. گرفتن ویزای Tier 2 از خارج انگلستان بسیار کار سختی است ولی اگر شما در اینجا مدرگی بالای فوق دیپلم بگیرید به شما دو سال ویزای Tier 1 PSW داده می شود. حال اگر در شرکتی فقط برای 6 ماه کار کنید بعد از 6 ماه دیگر شرکت مورد نظر نیازی به اثبات این موضوع ندارد که شما تنها فرد مورد نظر برای این کار بوده اید و میتواند به راحتی برای شما ویزا بگیرد. در ضمن حقوق هایی که شما نوشتید اصلا وحشتناک نیستند و اگر شما فکر می کنید نمی توانید چنین حقوق هایی بگیرید اصلا بهتر است فکر آمدن به انگلیس نباشید چون این حقوق ها اصلا بالا نیستند. در ضمن ویزای Tier 2 از نوع PBS است یعنی اگر شما یک سری مدارک مرتب را داشته باشید ویزا تعلق خواهد گرفت و افسر ویزا نمیتواند گیر الکی بدهد. همچنین اگر حقوق خوبی به شما بدهند میتوانید تقاضای Tier1 بکنید که دیگر نیازی به ضامن و نامه ضمانت هم نخواهد بود. بعد 5 سال اقامت دائم خواهید گرفت.

همانطور که میبینید اصلا این دو مسیر خیلی قابل مقایسه با هم نیستند و ممکن است ترکیب هم بشوند. به نظر من کسی که مهارت و قابلیت بالایی دارد و از دانشگاهی خوب و در رشته ای خوب مدرک گرفته است نیازی به منت کشیدن و اضطراب های ویزای همسر ندارد.

samanjan
August 31st, 2010, 05:16 PM
آقا هومن سلام

خوب حقوق واقها زیاد من میانگین میگیرم درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز

شما
20000*1600 = 32 میلیون من خیلی پایین گرفتم چون پوند الان 1650 است

شما باید در واقع ماهی 3.5 میلیون در آمد داشته باشی اگه طرف کارمند باشه چطوری می تواند این پول را به دست بیاورد

البته شغل ازاد بحثش جدا است .

samanjan
August 31st, 2010, 05:18 PM
ایشون درسته میگه منم یکی را می شناختم از طریق ازدواج رفت ولی دوتاشون ایرانی بودند .

یکی ایران یکی هم انگلیس

houman1979
August 31st, 2010, 05:39 PM
آقا هومن سلام

خوب حقوق واقها زیاد من میانگین میگیرم درآمد بین 21999 – 20000 پوند 10 امتیاز

شما
20000*1600 = 32 میلیون من خیلی پایین گرفتم چون پوند الان 1650 است

شما باید در واقع ماهی 3.5 میلیون در آمد داشته باشی اگه طرف کارمند باشه چطوری می تواند این پول را به دست بیاورد

البته شغل ازاد بحثش جدا است .

دوست عزیز این حقوق ها مال انگلیسه. شما چرا داری تبدیل به ریال میکنی. برای انگلستان اصلا این حقوق ها زیاد نیستند و شما جز اقشار کم درآمد جامعه محسوب میشوید.

در ضمن من باز هم میگم هر کی روشی داره. من دو مسیر رو سختیهاش رو گفتم هر کی بسته به شرایطش.

samanjan
September 2nd, 2010, 02:37 PM
دوست عزیز پناهندگی هم به این راحتی نیست

آخه چه پناهندگی می خواهی بگیر آدم که واقعا پشت گرم باشد

timarad007
September 4th, 2010, 02:47 PM
سلام آقا هومن
من برای ویزای تا یر ۱ قصد دارم به ابو ذبی‌ مراجعه کنم اما گویا مراحل کار ۳ تا ۴ ماه به طول می‌‌انجامه می‌خواستم ببینم آیا راهی‌ هست که پاسپورت خود را پس بگیریم و بر گردیم
و اگر هست میشود کمی‌ توضیح دهید چه گونه باید این کار را کرد ؟

houman1979
September 4th, 2010, 05:12 PM
سلام آقا هومن
من برای ویزای تا یر ۱ قصد دارم به ابو ذبی‌ مراجعه کنم اما گویا مراحل کار ۳ تا ۴ ماه به طول می‌‌انجامه می‌خواستم ببینم آیا راهی‌ هست که پاسپورت خود را پس بگیریم و بر گردیم
و اگر هست میشود کمی‌ توضیح دهید چه گونه باید این کار را کرد ؟

خیر دوست عزیز اصلا سه چهار ماه طول نمیکشه من از ایران این ویزا رو 28 روزه گرفتم فکر کنم شما یک هفته تا 15 روز بهتون میدند. نمیتونید پاسپورت رو پس بگیرید. در ضمن حواستون باشه با شرکتتون حتما چک می کنند تمام موارد رو

siavvvash
September 4th, 2010, 07:06 PM
خیر دوست عزیز اصلا سه چهار ماه طول نمیکشه من از ایران این ویزا رو 28 روزه گرفتم فکر کنم شما یک هفته تا 15 روز بهتون میدند. نمیتونید پاسپورت رو پس بگیرید. در ضمن حواستون باشه با شرکتتون حتما چک می کنند تمام موارد رو

سلام آقا هومن

خیلی‌ خوشحال شدم که گفتی‌ تونستی‌ ۲۸ روزه این ویزا رو از ایران بگیری. تبریک فراوان... :)
راستش من ۲ هفته پیش انلاین اپلای‌ کردم و یه ایمیل اتوماتیک بهم زدن که تا اواخر سپتامبر بهت وقت ملاقات میدیم، من فکر کنم که آخر سپتامبر تازه میخوان تاریخ دقیق رو مشخص کنن! بعید میدونم به این زودی وقت بدن...

کیس شما چطور بود؟ از زمانی‌ که انلاین اپلای‌ کردین تا زمانی‌ که وقت ملاقات دادن چقدر طول کشید؟
سوال بعدی اینکه از زمانی‌ که مدارک رو تحویل دادین تا زمانی‌ که ویزا رو گرفتین چقدر طول کشید؟

خیلی ممنون می شم اگه جواب سئوال هام رو بدین.

با سپاس
سیاوش

houman1979
September 4th, 2010, 07:08 PM
سلام آقا هومن

خیلی‌ خوشحال شدم که گفتی‌ تونستی‌ ۲۸ روزه این ویزا رو از ایران بگیری. تبریک فراوان... :)
راستش من ۲ هفته پیش انلاین اپلای‌ کردم و یه ایمیل اتوماتیک بهم زدن که تا اواخر سپتامبر بهت وقت ملاقات میدیم، من فکر کنم که آخر سپتامبر تازه میخوان تاریخ دقیق رو مشخص کنن! بعید میدونم به این زودی وقت بدن...

کیس شما چطور بود؟ از زمانی‌ که انلاین اپلای‌ کردین تا زمانی‌ که وقت ملاقات دادن چقدر طول کشید؟
سوال بعدی اینکه از زمانی‌ که مدارک رو تحویل دادین تا زمانی‌ که ویزا رو گرفتین چقدر طول کشید؟

خیلی ممنون می شم اگه جواب سئوال هام رو بدین.

با سپاس
سیاوش
شما برای چه ویزایی اقدام کردی؟ من روزی که ایمیل زدم 9 روز بعد برای 5 روز بعدش بهم وقت دادند. من جزو اولین کسایی بودم که با این سیستم وقت گرفتم و برای همین خیلی سریع جواب دادند. 28 روز بعد وقت هم جواب دادند.

siavvvash
September 4th, 2010, 09:35 PM
شما برای چه ویزایی اقدام کردی؟ من روزی که ایمیل زدم 9 روز بعد برای 5 روز بعدش بهم وقت دادند. من جزو اولین کسایی بودم که با این سیستم وقت گرفتم و برای همین خیلی سریع جواب دادند. 28 روز بعد وقت هم جواب دادند.

من برای Tier 1 General اقدام کردم

منظورتون کدوم سیستمه؟ همین که ایمیل بزنی‌ به Appointments.Tehran@fco.gov.uk و درخواست وقت کنی‌؟
من الان ۱۰ روز می‌شه که ایمیل زدم، ولی‌ تنها جواب همون جواب اتوماتیکی بوده که همون موقع دادن، این پایین پیست می‌کنم:

...
Unfortunately, due to the high demand for appointments and the limited number of appointments available at the British Embassy in Tehran, the earliest available appointments at the present time is the end of September 2010.
We apologise for any inconvenience that this may cause and we are currently working with London to try to increase the number of appointments that can be offered on a daily basis.
In the meantime, it is open to you to travel and apply in person in Abu Dhabi should you decide to. The Visa Application Centre in Abu Dhabi is located at:

Visa Application Centre Office No. 1
Level 02 Khalidya Tower
Zayed Street (Al Khalidya Street)
Al Khalidya Area
Abu Dhabi. UAE. PO Box 30023
Location Map - http://vfs-uk-ae.com/images/abudhabi%20map.jpg
www.vfs-uk-ae.com
...

timarad007
September 5th, 2010, 03:06 PM
سلام آقای هومن ممنون هستم بابت پاسخ گو یتون اما دوست من الان نزدیک به ۲ ماه هست نوبت زده و از سفارت تماسی با ایشون نگرفتن و تو صیه کرد به من که به ابو ذبی‌ مراجعه کنم
یعنی‌ اگه من به ابو ذبی‌ بروم هیچ راهی‌ برای برگشت نیست تا زمانی‌ که ویزا آماده به شود؟

houman1979
September 5th, 2010, 04:26 PM
اگر منظورتون ابوظبیه بله بهتره برید اونجا وهیچ راهی هم نیست و زیر دو سه هفته هم جواب میدند.

siavvvash
September 5th, 2010, 05:16 PM
هومن جان جواب ما رو هم بدی ممنونت میشیم....

houman1979
September 5th, 2010, 06:35 PM
من برای Tier 1 General اقدام کردم

منظورتون کدوم سیستمه؟ همین که ایمیل بزنی‌ به Appointments.Tehran@fco.gov.uk و درخواست وقت کنی‌؟
من الان ۱۰ روز می‌شه که ایمیل زدم، ولی‌ تنها جواب همون جواب اتوماتیکی بوده که همون موقع دادن، این پایین پیست می‌کنم:

...
Unfortunately, due to the high demand for appointments and the limited number of appointments available at the British Embassy in Tehran, the earliest available appointments at the present time is the end of September 2010.
We apologise for any inconvenience that this may cause and we are currently working with London to try to increase the number of appointments that can be offered on a daily basis.
In the meantime, it is open to you to travel and apply in person in Abu Dhabi should you decide to. The Visa Application Centre in Abu Dhabi is located at:

Visa Application Centre Office No. 1
Level 02 Khalidya Tower
Zayed Street (Al Khalidya Street)
Al Khalidya Area
Abu Dhabi. UAE. PO Box 30023
Location Map - http://vfs-uk-ae.com/images/abudhabi%20map.jpg
www.vfs-uk-ae.com
...

بله منظور من همین ایمیل هایی که میزنید. اون اولای کار خیلی سریع جواب میداد.

timarad007
September 5th, 2010, 07:23 PM
آقا هومن این تذکری که لطف کردید و دادید مبنی بر اینکه با شرکت دقیقا چک می‌کنن منظورتون چه طور هست تلفنی پرس و جو انجام میدهند یا به طریق دیگه ؟
و امکانش هست حالا که آقا هومن خود شما این ویزا رو گرفتید اون نکاتی‌ که فکر می‌کنید مهم هستند مثل همین چک کردن با کار فرما و از این قبیل رو مطرح کنید و راهنمایی کنید
با تشکر از لطف شما
تارا

houman1979
September 6th, 2010, 06:06 PM

آقا هومن میشه بگید اینکه قرار داد‌ها رو با شرکت دقیقا چک میکنند چه جوری هست ؟
به چه طریقی این کار رو انجام میدان

شما اول اینکه لازم نیست یک سوالی رو چند بار بپرسید. در ضمن تو فرم ضمیمه 1 از شما تلفن و آدرس محل کارتون رو پرسیده برای تایید گرفتند. زنگ میزنند و همه چیز از قبیل پست، حقوق، سابقه کار و موارد دیگر رو میپرسند. باید تلفن روابط بین الملل بانک رو هم بذارید چون حقوقتون رو از طریق بانک هم چک می کنند پرینت سه ماهه حساب بانکی هم فراموش نشود.

siavvvash
September 6th, 2010, 07:21 PM
بله منظور من همین ایمیل هایی که میزنید. اون اولای کار خیلی سریع جواب میداد.

شما چه زمانی اپلای کردین؟

houman1979
September 6th, 2010, 07:27 PM
شما چه زمانی اپلای کردین؟

اکتبر 2009 تقاضای وقت دادم. اوایل نوامبر بهم وقت دادند و اوایل دسامبر جواب رو دادند.

timarad007
September 6th, 2010, 11:50 PM
با تشکر از وقت و راهنماییتون آقا هومن
تکلیف کسی مثل من که به صورت قرار داد در اعضا طراحی تو یه پروژه پول دریافت میکنه
و حقوق ماهیانه نداره چه جوری هست ؟
ممنونم

houman1979
September 7th, 2010, 01:38 AM
با تشکر از وقت و راهنماییتون آقا هومن
تکلیف کسی مثل من که به صورت قرار داد در اعضا طراحی تو یه پروژه پول دریافت میکنه
و حقوق ماهیانه نداره چه جوری هست ؟
ممنونم

شما راهنمای Tier 1 رو که بخونید به طور کامل مدارک رو شرح داده

houman1979
September 7th, 2010, 08:09 PM
سلام من يه سوال پرسيدم نميدونم چرا حذف شده

به دلیل عدم رعایت مقررات فروم

timarad007
September 8th, 2010, 11:29 PM
آقا هومن من به گفته شما اون راهنما ی 75 صفحه ای رو خوندم(البته قبلا هم این کاروکرده بودم) منتها چیزی مبنی بر تلفن بین الملل بانک و نحوه چک کردن با بانک دستگیرم نشد
:(

ali-mahyar
September 8th, 2010, 11:35 PM
سلام اگر كسي بخواهد به انگلستان مهاجرت كند با سن 21 سال به نظر شما از چه راهي ميشه رفت و به نتيجه رسيد ازدواج....كار....سرمايه گذاري ..... تحصيل.... اخرش براي شهروندي چه راهي پيش نهاد مي ديد فرارررر.....؟؟؟؟

houman1979
September 9th, 2010, 12:12 AM
آقا هومن من به گفته شما اون راهنما ی 75 صفحه ای رو خوندم(البته قبلا هم این کاروکرده بودم) منتها چیزی مبنی بر تلفن بین الملل بانک و نحوه چک کردن با بانک دستگیرم نشد
:(

در سوال 4.8 ضمیمه 1 میپرسه که دو تا مدرک تایید حقوق رومشخص کنید سپس در سوال 4.9 میپرسه که تلفن تماس برای تایید این مدارک رو بدید. خوب برای بانک چی میخواهید بدید؟ تلفن شعبه رو که یک متصدی که هیچی انگلیسی بلد نیست جواب بده و نتونه درست پاسخ بده؟ تازه حتی اگر فارسی هم حرف بزنند خود بانک ها توصیه می کنند برای تاییدیه تلفن روابط بین الملل رو بدید. من خودم همین کار رو کردم و تلفن روابط بین الملل بانک ملی رو دادم.

timarad007
September 10th, 2010, 05:02 PM
با تشکر از راهنمایی های مفیدتون آقا هومن
دریافت این ویزا آیا تسهیلاتی هم برای تحصیل به همراه داره چون میزان شهریه و اجازه ثبت نام به صورت پارت تایم ؟

houman1979
September 10th, 2010, 05:17 PM
با تشکر از راهنمایی های مفیدتون آقا هومن
دریافت این ویزا آیا تسهیلاتی هم برای تحصیل به همراه داره چون میزان شهریه و اجازه ثبت نام به صورت پارت تایم ؟

شما اگر ویزای Tier1 داشته باشید میتونید به صورت تمام وقت یا پاره وقت درس بخونید و نیازی به اخذ مجوز جدید ندارید ولی شهریه دانشجوی خارجی رو باید بدید.

timarad007
September 11th, 2010, 07:30 PM
بسیار از زحمات شما متشکرم آقای هو من
یک سوال شما آقا هومن برای تمدید بعد از 2 سال شرایطشون چه چیز هایی هست
آیا در آمد باید از همون شغلی که در ایران داشتید حا صل بشه یا نه هر کار دیگه ایی میتونه باشه؟
ممنون میشم مطالب دیگه ایی که فکر میکنید مفید هست و بیان کنید و راهنمایی کنید

houman1979
September 11th, 2010, 08:17 PM
بسیار از زحمات شما متشکرم آقای هو من
یک سوال شما آقا هومن برای تمدید بعد از 2 سال شرایطشون چه چیز هایی هست
آیا در آمد باید از همون شغلی که در ایران داشتید حا صل بشه یا نه هر کار دیگه ایی میتونه باشه؟
ممنون میشم مطالب دیگه ایی که فکر میکنید مفید هست و بیان کنید و راهنمایی کنید
باید بعد دو سال دوباره 80 امتیاز از سن، درآمد 12 ماه گذشته و مدرک تحصیلی به دست بیاورید. درآمد ایران که قاعدتا با رفتن به انگلیس قطع می شود. اگر کار کارمندی هم نیست باید به یاد داشته باشید که برای تمدید ضریب 3.2 ایران دیگر حساب نمیشود و درنتیجه بهتر است از انگلیس درآمد کسب کنید.

timarad007
September 13th, 2010, 12:24 PM
آقا هومن گفتید اگه کارمندی نیستید اون ضریب 3.2 حذف میشه ؟ ! ! ! اون ضریب مگه فقط واسه کارمندی حسابه ؟ من فکر میکردم اون ضریب به شغل بستگی نداره و فقط صرفه اینکه ایران هستی اعمال میشه ! ! ! تو اون محاسبه کننده امتیاز اینجوری هست. شما مطمئنید ؟

houman1979
September 13th, 2010, 01:46 PM
آقا هومن گفتید اگه کارمندی نیستید اون ضریب 3.2 حذف میشه ؟ ! ! ! اون ضریب مگه فقط واسه کارمندی حسابه ؟ من فکر میکردم اون ضریب به شغل بستگی نداره و فقط صرفه اینکه ایران هستی اعمال میشه ! ! ! تو اون محاسبه کننده امتیاز اینجوری هست. شما مطمئنید ؟

بله منظورم این بود که اگر شما کارمند هستید که معنی نداره برید انگلیس و همچنان حقوق ایران رو بگیرید. اگر کسب و کار خودتون رو دارید که میشه حفظش کرد پس یادتون باشه ضریب 3.2 کلا برای تمدید حذف میشه.

MrHadi
September 13th, 2010, 04:47 PM
با سلام،

بعد از گرفتن ویزا Tier 1 General چه مدت زمان برای ورود به انگلستان هست؟
میتوان این زمان را تا مدتی عقب انداخت؟

houman1979
September 13th, 2010, 04:54 PM
با سلام،

بعد از گرفتن ویزا Tier 1 General چه مدت زمان برای ورود به انگلستان هست؟
میتوان این زمان را تا مدتی عقب انداخت؟

حداکثر تا سه ماه ولی برای مشکل دار نشدن در اقامت دائم بهتر است از روز اول وارد شوید.

timarad007
September 13th, 2010, 07:42 PM
آقا ی هومن دوست من قبلا 2 بار ورود داشته 2 ویزای 6 ماه ویزیت برای دیدن برادرش و بار سوم رد شد درخواستش و بعد اعتراض زد و دادگاهی در انگلیس بود که هوم آفیس هم وکیل فرستاده بود منتها جواب دادگاه هنوز نیومده و در اون فرم 75 صفحه ایی قسمت d.30 به همین مسوله مربوطه که میگه آیا شکایتی کردید . حالا این شخص چه کاری کنه به نظر شما ؟ آیا این قضیه به عنوان یه موضوع منفی هست براش ؟

houman1979
September 13th, 2010, 08:35 PM
آقا ی هومن دوست من قبلا 2 بار ورود داشته 2 ویزای 6 ماه ویزیت برای دیدن برادرش و بار سوم رد شد درخواستش و بعد اعتراض زد و دادگاهی در انگلیس بود که هوم آفیس هم وکیل فرستاده بود منتها جواب دادگاه هنوز نیومده و در اون فرم 75 صفحه ایی قسمت d.30 به همین مسوله مربوطه که میگه آیا شکایتی کردید . حالا این شخص چه کاری کنه به نظر شما ؟ آیا این قضیه به عنوان یه موضوع منفی هست براش ؟

خوب الان میخواد چه ویزایی بگیره؟

بهروز54
September 13th, 2010, 10:45 PM
سلام یه سوالی داشتم
اگر کسی بخواد از خارج انگلستان برای tier2 اقدام کنه باید چه کار کنه ؟ مشکل اصلی اینه که اگه من برای یه شرکتی رزومه بفرستم آیا اونا میتونن بدون مصاحبه منو قبول کنن ؟ و اگه نباز به مصاحبه داشته باشه من چه طوری باید برای مصاحبه برم ؟:confused: من هر چی گشتم چیزی در این زمینه پیدا نکردم فقط گفته بودند که باید job offer داشته باشید ولی توضیح بیشتری در این زمینه نداده بودند:cry:

MrHadi
September 14th, 2010, 06:56 PM
ایا میتوان درخواست داد که تاریخ شروع ویزا را از زمان خاصی در نظر بگیرند؟
مثلا هر زمان با صدور ویزا موافقت شد تاریخ شروع ان را از سه ماه بعد ثبت کنند؟

timarad007
September 15th, 2010, 09:57 AM
الن واسه تاير وان ميخواد اقدام كنه
خوب الان میخواد چه ویزایی بگیره؟

houman1979
September 15th, 2010, 03:41 PM
الن واسه تاير وان ميخواد اقدام كنه

فقط در فرم توضیح بده و مشکلی نیست.

timarad007
September 15th, 2010, 04:15 PM
مرسی بابت زحماتتون آقای هومن
همونطور که قبلا گفتم من حقوق صابت ندارم و برای پروژه های مختلف قرار دادی پول می گیرم
من این قرار داد هام را با شرکت به صورت انگلیسی بنویسم بهتره یا ببرم دارالترجمه
و سوال بعدی اینکه آیا شماره بیمه هم را در شرکت ذکر کنم به طور جدا یا اهمیتی نداره

houman1979
September 15th, 2010, 04:42 PM
مرسی بابت زحماتتون آقای هومن
همونطور که قبلا گفتم من حقوق صابت ندارم و برای پروژه های مختلف قرار دادی پول می گیرم
من این قرار داد هام را با شرکت به صورت انگلیسی بنویسم بهتره یا ببرم دارالترجمه
و سوال بعدی اینکه آیا شماره بیمه هم را در شرکت ذکر کنم به طور جدا یا اهمیتی نداره

راهنما بخش مربوط به کارفرما و پروژه ای رو به طور کامل بخونید.

MrHadi
September 17th, 2010, 12:29 PM
جهت ویزا Tier 1 و ارائه مدارک مربوط به حقوق دریافتی، یکی از مدارک مورد نیاز گواهی پرداخت مالیات بر حقوق است.
با توجه به اینکه در لیست بیمه و مالیات، حقوق واقعی درج نمی شود چه کاری میتوان انجام داد؟
حقوق دریافتی من بالا است، کارفرما و بانک هم تایید میکنند ولی مشکل رقمی است که در بیمه و مالیات درج شده که بسیار کمتر است!
چه راهی برای ارائه مدارک مربوط به مالیات است؟
با تشکر

بهروز54
September 18th, 2010, 05:01 PM
حقوق دریافتی من بالا است، کارفرما و بانک هم تایید میکنند ولی مشکل رقمی است که در بیمه و مالیات درج شده که بسیار کمتر است!
با تشکر

دقیقا مشکل من هم همینه . اگه کسی میدونه لطفا جواب بده

راستی صفحه پیش یه سوال در مورد TIER2 پرسیده بودم . میشه اونو هم جواب بدین ؟

بهروز54
September 18th, 2010, 05:03 PM
سلام یه سوالی داشتم
اگر کسی بخواد از خارج انگلستان برای tier2 اقدام کنه باید چه کار کنه ؟ مشکل اصلی اینه که اگه من برای یه شرکتی رزومه بفرستم آیا اونا میتونن بدون مصاحبه منو قبول کنن ؟ و اگه نباز به مصاحبه داشته باشه من چه طوری باید برای مصاحبه برم ؟:confused: من هر چی گشتم چیزی در این زمینه پیدا نکردم فقط گفته بودند که باید job offer داشته باشید ولی توضیح بیشتری در این زمینه نداده بودند:cry:

میدونید باید چه کار کنم ؟

timarad007
September 18th, 2010, 05:08 PM
جهت ویزا Tier 1 و ارائه مدارک مربوط به حقوق دریافتی، یکی از مدارک مورد نیاز گواهی پرداخت مالیات بر حقوق است.
با توجه به اینکه در لیست بیمه و مالیات، حقوق واقعی درج نمی شود چه کاری میتوان انجام داد؟
با تشکر
میشه بگیید کدوم بند هست
ممنون میشم

MrHadi
September 18th, 2010, 06:12 PM
http://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/infs/inf21pbsgeneralmigrant

timarad007
September 18th, 2010, 07:06 PM
با تشکر از راهنمایی هاتون آقای هومن یک جا در توضیحات راهنمای سایت اومده که
""You may claim for a period of less than 12 months, but these earnings will not be considered on a pro rata basis"
اگه شرایط مثل من باشه میدونید چه باید کرد ؟
قرار داد طراحی با شرکت دارم اما واریز وجه موکول میشه به بعد از تایید از سوی شهرداری و واریز وجه از جانب اونها
که مثلا یه قرار داد من 5 ماه بعد واریز شده به حسابم .بعد از طی این مراحل اداری
که خوب تاریخ واریز کمتر از 12 ماه میشه
میدونید این شرایط چه جوری است ؟

timarad007
September 22nd, 2010, 10:50 AM
با تشکر از راهنمایی هاتون آقای هومن یک جا در توضیحات راهنمای سایت اومده که
""You may claim for a period of less than 12 months, but these earnings will not be considered on a pro rata basis"
اگه شرایط مثل من باشه میدونید چه باید کرد ؟
قرار داد طراحی با شرکت دارم اما واریز وجه موکول میشه به بعد از تایید از سوی شهرداری و واریز وجه از جانب اونها
که مثلا یه قرار داد من 5 ماه بعد واریز شده به حسابم .بعد از طی این مراحل اداری
که خوب تاریخ واریز کمتر از 12 ماه میشه
میدونید این شرایط چه جوری است ؟
کسی در این زمینه میتونید راهنمایی کنه؟

timarad007
September 23rd, 2010, 12:53 PM
کسی در مورد
Tier 1 (Post-Study Work)
اطلاعات داره
که چه جوریه ؟

timarad007
September 24th, 2010, 10:48 AM
ببخشید کسی در مورد این تایید مدرک توسط
UK NARIC
میتونه راهنمایی کنه در واسه
tire 1

timarad007
September 25th, 2010, 08:08 PM
آقای هومن میشه در مورد اون تاییده
naric
توضیح بدید
با تشکر

mariyasadeghi
October 5th, 2010, 10:53 AM
این درسته که برای گرفتن اقامت در انگلیس 5 سال باید موند و از انگلیس هم خارج نشد؟؟؟؟

houman1979
October 5th, 2010, 11:44 AM
این درسته که برای گرفتن اقامت در انگلیس 5 سال باید موند و از انگلیس هم خارج نشد؟؟؟؟

باید 5 سال با ویزاهای کاری مانند Tier 1 (غیر از Tier 1 PSW) و Tier 2 در انگلیس باشید و طی این 5 سال حداکثر 180 روز خارج شید.

MrHadi
October 5th, 2010, 03:18 PM
لطفا در مورد بحث ارائه مدارک مربوط به مالیات هم توضیح بفرمایید
بعضی از موسسات که خدمات مهاجرتی انجام میدهند اعلام میکنند به مدارک مالیاتی نیاز ندارند در حالی که این مدارک جزو مدارک مورد نیاز برای ویزا کار اعلام شده است

mariyasadeghi
October 5th, 2010, 07:49 PM
پس در واقع ویزای تحصیلی جزو این مدت محسوب نمی شه درسته؟

houman1979
October 6th, 2010, 02:37 AM
لطفا در مورد بحث ارائه مدارک مربوط به مالیات هم توضیح بفرمایید
بعضی از موسسات که خدمات مهاجرتی انجام میدهند اعلام میکنند به مدارک مالیاتی نیاز ندارند در حالی که این مدارک جزو مدارک مورد نیاز برای ویزا کار اعلام شده است

کجا گفته شده که این مدارک مورد نیازه؟

houman1979
October 6th, 2010, 02:38 AM
پس در واقع ویزای تحصیلی جزو این مدت محسوب نمی شه درسته؟

بله به هیچ عنوان حساب نمیشه. فقط ویزاهای کاری، کارآفرینی و سرمایه گذاری.

MrHadi
October 6th, 2010, 01:49 PM
کجا گفته شده که این مدارک مورد نیازه؟
در آدرس:
http://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/infs/inf21pbsgeneralmigrant#21982072
و در بخش Previous Earnings
جزو مدارک مورد نیاز برای افرادی که از روش Salaried Employment اقدام میکنند یکی از مدارک Tax Documents میباشد.

لطفا در صورتی که در این زمینه تجربه ای دارید راهنمایی فرمایید

mariyasadeghi
October 6th, 2010, 04:40 PM
من در مورد گواهینامه بین المللی سوالی داشتم، چون توی اطلاعاتی که دانشگاه فرستاده این امکان در انگلستان وجود نداره که بشه برای گواهینامه اقدام کرد، از اینجا هم که ظاهرا فقط یکسال است می خواستم ببینم دوستان دیگه چطور اقدام کردن؟ البته من گروه مرتبطی با این سوال پیدا نکردم اگه از جای دیگه باید بپرسم راهنمایی بفرمایین

houman1979
October 6th, 2010, 06:49 PM
در آدرس:
http://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/infs/inf21pbsgeneralmigrant#21982072
و در بخش Previous Earnings
جزو مدارک مورد نیاز برای افرادی که از روش Salaried Employment اقدام میکنند یکی از مدارک Tax Documents میباشد.

لطفا در صورتی که در این زمینه تجربه ای دارید راهنمایی فرمایید

شما در ایران اصلا چنین چیزی رو نمیتونید بگیرید. این در واقع اظهارنامه مالیاتی هست ولی در ایران که کارمندها مستقیم مالیات نمیدند و شرکت براشون مالیات میده نمیشه چنین چیزی رو تهیه کرد. در برخی کشورها مثل آمریکا کارمندها مثل صاحبان شرکت خودشون آخر سال اظهارنامه مالیاتی پر می کنند و برای اداره مالیات میفرستند.

MrHadi
October 10th, 2010, 12:33 PM
تشکر از پاسخ شما
پس من مطمئن باشم که بدون ارسال مدارک مالیاتی مشکلی در روند گرفتن ویزا پیش نمیاید؟
یک وکیل در خارج از ایران به من پیشنهاد داد این مدارک را حتی به صورت جعلی!! تهیه کنم

llojandr
October 10th, 2010, 02:15 PM
با سلام
اگر میشه آدرس دانلود فرم های Tier 1 رو بگذارید واسه اطمینان
چون من سه شنبه صبح نوبت دارم
بسیار ممنون

houman1979
October 10th, 2010, 03:13 PM
تشکر از پاسخ شما
پس من مطمئن باشم که بدون ارسال مدارک مالیاتی مشکلی در روند گرفتن ویزا پیش نمیاید؟
یک وکیل در خارج از ایران به من پیشنهاد داد این مدارک را حتی به صورت جعلی!! تهیه کنم

خوب اگر دوست دارید سفارت بعدا بفهمه و ده سال ورودتون رو ممنوع کنه و کلی هم پول به این به اصطلاح وکیل بدید مختارید. سفارت به خوبی میدونه که در ایران کسی نمیتونه اظهارنامه مالیاتی بگیرید و اصلا چنین چیزی رو نباید شما ارایه کنید.

houman1979
October 10th, 2010, 03:15 PM
من در مورد گواهینامه بین المللی سوالی داشتم، چون توی اطلاعاتی که دانشگاه فرستاده این امکان در انگلستان وجود نداره که بشه برای گواهینامه اقدام کرد، از اینجا هم که ظاهرا فقط یکسال است می خواستم ببینم دوستان دیگه چطور اقدام کردن؟ البته من گروه مرتبطی با این سوال پیدا نکردم اگه از جای دیگه باید بپرسم راهنمایی بفرمایین

کی گفته شما نمیتونید گواهینامه بگیرید؟اصلا شما بعد یک سال باید این کار رو بکنید چون گواهینامه بین المللی فقط یک سال اعتبار دارد.

MrHadi
October 11th, 2010, 04:50 PM
یکی از مدارک مورد نیاز برای اثبات درامد صورت حساب بانکی است که نشان دهد رقم مورد نظر در همان تاریخ مشخص به حساب بانکی امده است.
ایا لازم است به هنگام تهیه صورت حساب از بانک، تمام جزئیات مربوط به هر تراکنش را هم دریافت کرد؟
منظور من توضیحاتی هست که بانک برای هر رقم ورودی و خروجی درج میکند، مثلا وصول چک، پرداخت قبض، واریز نقدی ....
یا فقط رقم و تاریخ واریز و برداشت کفایت میکند؟

با تشکر

MrHadi
October 12th, 2010, 05:03 PM
ایا سفارت رقم واریزی به حساب را به صورت استعلام از بانک، چک میکند؟
از این جهت که مطمئن شود که رقم واریزی از سوی کارفرما به عنوان حقوق واریز شده است و از منبع دیگری نبوده

farzad.s
October 16th, 2010, 09:25 PM
سلام . من مکانیک خوندم و اخیرا واسه مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص اقدام کردم . علاوه بر تجربه ، گردش مالی حدود ماهی 2500000 لازم داره و شش ماهه ویزا صادر میشه .

houman1979
October 16th, 2010, 11:49 PM
سلام . من مکانیک خوندم و اخیرا واسه مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص اقدام کردم . علاوه بر تجربه ، گردش مالی حدود ماهی 2500000 لازم داره و شش ماهه ویزا صادر میشه .

شما اطلاعاتتون ناقص است. منظورتون احتمالا از گردش مالی درآمد است چون باید درآمد شما در 12 ماهه گذشته از حدی بیشتر باشد و گردش حساب بانکی به تنهایی اهمیتی ندارد. در ضمن مدرک تحصیلی و سن نیز مهم هستند. در ضمن مدارک کامل باشد از تهران دو سه ماه و از ابوظبی دو سه هفته بیشتر کار ندارد نیازی به شش ماه صبر کردن نیست.

behnamfirozi
October 19th, 2010, 02:57 PM
سلام
بنده دانشجوی رشته کامپیوتر(کاردانی) هستم ودر رشته ورزشی فوتبال نیز شاغلم
بنده چند تا سوال از شما دارم و میخوام ابهاماتی رو برطرف کنم:ا
آیا بنده میتونم در انگلستان هم به تحصیل بپردازم و در رشته ورزشی خودم فعالیت کنم؟
از لحاظ درسی و از لحاظ قوانین کار هیچ موردی نداره؟

samanjan
October 19th, 2010, 10:24 PM
سلام
بنده دانشجوی رشته کامپیوتر(کاردانی) هستم ودر رشته ورزشی فوتبال نیز شاغلم
بنده چند تا سوال از شما دارم و میخوام ابهاماتی رو برطرف کنم:ا
آیا بنده میتونم در انگلستان هم به تحصیل بپردازم و در رشته ورزشی خودم فعالیت کنم؟
از لحاظ درسی و از لحاظ قوانین کار هیچ موردی نداره؟

برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس هیچ مشکلی ندارد . اکثر دانشگاه ها تیم های ورزشی دارند . و حتی در صورت مقام آوردن در مسابقات دانشگاه کمک های مالی و .. بهتون می کند .

درس که درسه و کار هم قانون خودشه را دارد.

behnamfirozi
October 20th, 2010, 03:31 AM
نه منظورم رو متوجه نشدید نمیخوام تو دانشگاه تمرین کنم که!!!
بنده یک ورزشکار حرفه ای هستم! میخوام تو یک باشگاه حرفه ای بازی کنم...

houman1979
October 20th, 2010, 11:36 AM
نه منظورم رو متوجه نشدید نمیخوام تو دانشگاه تمرین کنم که!!!
بنده یک ورزشکار حرفه ای هستم! میخوام تو یک باشگاه حرفه ای بازی کنم...

خیر نمیتونید به عنوان دانشجو کار تمام وقت و یا حرفه ای داشته باشید باید ویزای کار بگیرید. مگر اینکه زمان درس خوندن به صورت پاره وقت بازی کنید.

behnamfirozi
October 20th, 2010, 02:35 PM
خوب دوستان میشه ویزای کار بگیرم و بعد درس هم بخونم؟....

siavvvash
October 21st, 2010, 09:10 AM
Hi,

I have submitted my own original copy of IELTS test result to another organization and now I need another original copy of it to be submitted to the British embassy in person (they do not accept documents sent to them by DHL).

Does anybody know what to do? Do Sanjesh IELTS issue a new test result for an individual and not an organization?

Thanks in advance for your help,
Siavash

houman1979
October 21st, 2010, 12:11 PM
Hi,

I have submitted my own original copy of IELTS test result to another organization and now I need another original copy of it to be submitted to the British embassy in person (they do not accept documents sent to them by DHL).

Does anybody know what to do? Do Sanjesh IELTS issue a new test result for an individual and not an organization?

Thanks in advance for your help,
Siavash

باید از سنجش بپرسید. چرا مدرک اصل رو به جای دیگه دادید؟

samanjan
October 21st, 2010, 03:58 PM
خوب دوستان میشه ویزای کار بگیرم و بعد درس هم بخونم؟....

گرفتن ویزای کار به همین راحتی نیست .

با فوق دیپلم نمیشه .

1. مدرک تحصیلی
2. مدرک مالی
3. سابقه کار
.........

sogol
October 22nd, 2010, 12:38 AM
آقا هومن
دیدم جوایهای خوبی به همه میدید گفتم منم سوالمو مطرح کنم

من تازه فوقم را توی انگلیس در رشته interior design تموم کردم و الان با ویزای توریستی اومدم کانادا یه مقداری شرایط اینجا را ببینم
وقتی برگردم ویزای psw رو میگیرم که 2 ساله هست اگر اشتباه نکنم اما سوالم اینه که بعد از این 2 سال اگه نتونم کاری با حقوق 30000 تا در سال پیدا کنم دیگه نیتونم راهی واسه موندن پیدا کنم؟

راستش دارم فکر میکنم کلا با توجه به اوضاع خراب کاری که توی لندن هست بیخیال بشم بیام کانادا. انگار شرایط اقامتش بهتر و راحتر هست ؟

اگر چیزی توی این زمینه به ذهن کسی میرسه ممکنه لطفا راهنمایی کنه؟

مرسی
سوگل

houman1979
October 22nd, 2010, 01:13 AM
آقا هومن
دیدم جوایهای خوبی به همه میدید گفتم منم سوالمو مطرح کنم

من تازه فوقم را توی انگلیس در رشته interior design تموم کردم و الان با ویزای توریستی اومدم کانادا یه مقداری شرایط اینجا را ببینم
وقتی برگردم ویزای psw رو میگیرم که 2 ساله هست اگر اشتباه نکنم اما سوالم اینه که بعد از این 2 سال اگه نتونم کاری با حقوق 30000 تا در سال پیدا کنم دیگه نیتونم راهی واسه موندن پیدا کنم؟

راستش دارم فکر میکنم کلا با توجه به اوضاع خراب کاری که توی لندن هست بیخیال بشم بیام کانادا. انگار شرایط اقامتش بهتر و راحتر هست ؟

اگر چیزی توی این زمینه به ذهن کسی میرسه ممکنه لطفا راهنمایی کنه؟

مرسی
سوگل

راه دیگر اینکه شرکتی حاضر بشه برای شما Tier 2 بگیره و در اینصورت میتونید بمونید و برای شما که PSW دارید گرفتن Tier 2 خیلی راحت تره.

در مورد کانادا خوب برتریش اینه که از اول اقامت دائم دارید ولی از نظر کاری فکر نکنم وضعش بهتر از انگلیس باشه و شاید بدتر هم باشه چون حتی اون زمانی که بحران مالی نبود وضع کانادا بازم خیلی خوب نبود.

siavvvash
October 22nd, 2010, 08:38 AM
باید از سنجش بپرسید. چرا مدرک اصل رو به جای دیگه دادید؟

Hi Houman,

I asked Sanjesh and they said they don’t provide a 2nd TRF for the candidate. It seems the only way left is to ask them to send it to the British Embassy in Tehran through DHL, do you think the embassy will accept this and add the TRF to my application documents once received?
I also have a certified copy of the TRF, do you think the embassy will accept if I explain the situation?

Thanks for your help,
Siavash

sogol
October 22nd, 2010, 11:14 AM
راه دیگر اینکه شرکتی حاضر بشه برای شما Tier 2 بگیره و در اینصورت میتونید بمونید و برای شما که PSW دارید گرفتن Tier 2 خیلی راحت تره.

در مورد کانادا خوب برتریش اینه که از اول اقامت دائم دارید ولی از نظر کاری فکر نکنم وضعش بهتر از انگلیس باشه و شاید بدتر هم باشه چون حتی اون زمانی که بحران مالی نبود وضع کانادا بازم خیلی خوب نبود.

مرسی واسه جوابتون
اگه شرکتی حاضر بشه واسم tier 2 بگیره دیگه به میزان درآمد واسه ویزام کاری ندارن؟ یا اون هم باز هم شرایط خاص خودشو داره؟

و اینکه میشه با یه سری trick مثلا به جایی که ادم کار میکنه بگه حقوقشو اسما بالای 30 تا رد کنن اما بهش اونقدر ندن تا بتونه ویزاشو ok کنه؟

مرسی
سوگل

houman1979
October 22nd, 2010, 11:27 AM
مرسی واسه جوابتون
اگه شرکتی حاضر بشه واسم tier 2 بگیره دیگه به میزان درآمد واسه ویزام کاری ندارن؟ یا اون هم باز هم شرایط خاص خودشو داره؟

و اینکه میشه با یه سری trick مثلا به جایی که ادم کار میکنه بگه حقوقشو اسما بالای 30 تا رد کنن اما بهش اونقدر ندن تا بتونه ویزاشو ok کنه؟

مرسی
سوگل

سلام چرا اونم یه حداقلی داره ولی خیلی کمتر از Tier 1 و معمولا همه اون حداقل رو میگیرند ولی روش دوم نه کار زیاد جالبی نیست و فکر نمیکنم شرکتی حاضر بشه این کار رو بکنه. ولی همونطور که گفتم حقوق مورد نیاز برای Tier 2 اصلا زیاد نیست. شما چند سالتونه، چه رشته ای و در چه مقطعی خوندید؟

houman1979
October 22nd, 2010, 11:28 AM
Hi Houman,

I asked Sanjesh and they said they don’t provide a 2nd TRF for the candidate. It seems the only way left is to ask them to send it to the British Embassy in Tehran through DHL, do you think the embassy will accept this and add the TRF to my application documents once received?
I also have a certified copy of the TRF, do you think the embassy will accept if I explain the situation?

Thanks for your help,
Siavash

سفارت به هیچ عنوان کپی برابر اصل رو قبول نمیکنه و من بازم نمیدونم شما چرا اصل آیلتس رو به جایی دادید؟ میتونید از اونها پس بگیرید؟ اگر نه یه ایمیل به سفارت بزنید و از خودشون بپرسید که آیا امکان گزارش کردن نمره وجود دارد؟

sogol
October 22nd, 2010, 02:31 PM
سلام چرا اونم یه حداقلی داره ولی خیلی کمتر از Tier 1 و معمولا همه اون حداقل رو میگیرند ولی روش دوم نه کار زیاد جالبی نیست و فکر نمیکنم شرکتی حاضر بشه این کار رو بکنه. ولی همونطور که گفتم حقوق مورد نیاز برای Tier 2 اصلا زیاد نیست. شما چند سالتونه، چه رشته ای و در چه مقطعی خوندید؟

من 26 سالمه و فوقم را توی interior design تموم کردم...

houman1979
October 22nd, 2010, 02:59 PM
من 26 سالمه و فوقم را توی interior design تموم کردم...

شما برای Tier 1باید سالی 35 هزار پوند حقوقتون باشه ولی برای Tier 2 باید 20 هزار پوند باشه.

sogol
October 22nd, 2010, 03:21 PM
پس international adviser توی دانشگاه گفت سالی 30 تا ؟ 35 تا که غیر ممکنه :(
واسه tier 2 کمپانیها راحت اسپانسر میشن ؟ و اونم هم هر کمپانیی باشه ok هست یا حتما در رابطه با رشته باید باشه؟؟؟

آقای هومن شما به همین نسبت راجب کانادا هم اطلاعات دارید ؟
من چند تا پست گذاشتم توی اون انجمن اما هیچ کس جواب نمیده !

اون سوالامو از کی بپرسم؟

مرسی

timarad007
October 23rd, 2010, 10:24 AM
Hi Houman,

Thanks for your help,
Siavash

من یک مورد مثل شما دیدم روزی که در سنجش بودم در طبقه 7 .شخص از سفارت یک نامه آورده بود که سنجش یک نسخه برای سفارت صادر کنه که روی یک کاغذ نوشته بود
و اون خانوم منافی که یکی از منشی ها هست ابتدا میگفت نمونه های مشابه داشتیم از سفارت کانادا اما نامه سفارت رسمی تر بوده (نامه ساده ایی سفارت داده بود) اما در نهایت قبول کرد
و نکته آخر
این سایت برای کمک به همگان هست که به اطلا عاتشون اضافه بشه و اشخاصی مثل جناب آقای هومن با زحمت زیاد و هزینه کردن وقت زیاد سعی به کمک همگان دارند . سعی کنید مطالبتون رو به زبان فارسی بنویسید .که اگر کسی انگلیسی ندونست بتونه به سادگی بفهمه که به درد خودش بخوره یا در مواقع ایی احتمالی به کسی بتونه با اطلاعات کسب شدش کمک بکنه
با تشکر

houman1979
October 23rd, 2010, 10:42 AM
پس international adviser توی دانشگاه گفت سالی 30 تا ؟ 35 تا که غیر ممکنه :(
واسه tier 2 کمپانیها راحت اسپانسر میشن ؟ و اونم هم هر کمپانیی باشه ok هست یا حتما در رابطه با رشته باید باشه؟؟؟

آقای هومن شما به همین نسبت راجب کانادا هم اطلاعات دارید ؟
من چند تا پست گذاشتم توی اون انجمن اما هیچ کس جواب نمیده !

اون سوالامو از کی بپرسم؟

مرسی

من در مورد کانادا اطلاعاتی ندارم

احتمالا مشاور دانشگاه یادش رفته که امتیاز مورد نیاز به80 افزایش پیدا کرده.

شرکتها بستگی به فرد داره ولی اگر با PSW باشید کارتون خیلی راحت تره.

siavvvash
October 25th, 2010, 09:42 PM
سلام
برای ویزای تیر 1 جنرال میشه از مدرک آیلتسی که 2 سال بیشتر از تاریخ صدورش میگذره استفاده کرد؟

مرسی

siavvvash
October 25th, 2010, 09:48 PM
من یک مورد مثل شما دیدم روزی که در سنجش بودم در طبقه 7 .شخص از سفارت یک نامه آورده بود که سنجش یک نسخه برای سفارت صادر کنه که روی یک کاغذ نوشته بود
و اون خانوم منافی که یکی از منشی ها هست ابتدا میگفت نمونه های مشابه داشتیم از سفارت کانادا اما نامه سفارت رسمی تر بوده (نامه ساده ایی سفارت داده بود) اما در نهایت قبول کرد
و نکته آخر
این سایت برای کمک به همگان هست که به اطلا عاتشون اضافه بشه و اشخاصی مثل جناب آقای هومن با زحمت زیاد و هزینه کردن وقت زیاد سعی به کمک همگان دارند . سعی کنید مطالبتون رو به زبان فارسی بنویسید .که اگر کسی انگلیسی ندونست بتونه به سادگی بفهمه که به درد خودش بخوره یا در مواقع ایی احتمالی به کسی بتونه با اطلاعات کسب شدش کمک بکنه
با تشکر

سلام
آیا سفارت قبول میکنه که مدرک آیلتس رو سنجش باDHL واسش پست کنه یا حتما مدرک باید حضوری In Person تحویل داده شه؟
آیا آدرس ایمیل یا تلفنی از سفارت دارید که جواب این تیپ سوال ها رو بده؟

با سپاس

siavvvash
October 25th, 2010, 09:51 PM
سفارت به هیچ عنوان کپی برابر اصل رو قبول نمیکنه و من بازم نمیدونم شما چرا اصل آیلتس رو به جایی دادید؟ میتونید از اونها پس بگیرید؟ اگر نه یه ایمیل به سفارت بزنید و از خودشون بپرسید که آیا امکان گزارش کردن نمره وجود دارد؟

houman1979
October 25th, 2010, 10:53 PM

بله در سایت سفارت برید هست.

reza_rad
November 6th, 2010, 02:22 PM
هومن جان
من می خوام برای ویزای Tier1 اقدام کنم.
دو تا سوال داشتم:
1- من می تونم با مدرک لیسانس اقدام کنم؟
2- برای اینکه بگم هر ماه مثلا X مقدار حقوق می گرفتم باید چه مدارکی ارائه کنم؟ حساب بانکی؟ فیش حقوقی؟....؟

سپاس

reza_rad
November 7th, 2010, 11:48 AM
ای بابا کسی اینجا نیست جواب بده...؟

samanjan
November 7th, 2010, 01:24 PM
هومن جان
من می خوام برای ویزای Tier1 اقدام کنم.
دو تا سوال داشتم:
1- من می تونم با مدرک لیسانس اقدام کنم؟
2- برای اینکه بگم هر ماه مثلا X مقدار حقوق می گرفتم باید چه مدارکی ارائه کنم؟ حساب بانکی؟ فیش حقوقی؟....؟

سپاس

بله شما می توانید با لیسانس اقدام کنید ولی باید سابقه کار و اینها را داشته باشید.

حد نصاب امتیاز جهت واجد شرایط بودن در این گروه :
برای واجد شرایط بودن در این گروه وپذیرفته شدن در گروه افراد متخصص ، پرونده متقاضی بر اساس نظام برآورد امتیازبندی بررسی می شود . متقاضی باید :
حداقل 75 امتیاز برای مشخصه های ( سن ، مدارک تحصیلی ، درآمد قبلی و تجربه کاری در بریتانیای کبیر ) بدست آورد
حداقل 10 امتیاز برای داشتن دانش زبان انگلسی
حداقل 10 امتیاز جهت ارائه مدارک مالی دال بر پول قابل دسترسی جهت گذراندن امور زندگی

اگر فرد متقاضی نتواند یکی از امتیازات فوق را کسب کند تقاضای وی رد خواهد شد .

reza_rad
November 7th, 2010, 01:55 PM
بله شما می توانید با لیسانس اقدام کنید ولی باید سابقه کار و اینها را داشته باشید.

حد نصاب امتیاز جهت واجد شرایط بودن در این گروه :
برای واجد شرایط بودن در این گروه وپذیرفته شدن در گروه افراد متخصص ، پرونده متقاضی بر اساس نظام برآورد امتیازبندی بررسی می شود . متقاضی باید :
حداقل 75 امتیاز برای مشخصه های ( سن ، مدارک تحصیلی ، درآمد قبلی و تجربه کاری در بریتانیای کبیر ) بدست آورد
حداقل 10 امتیاز برای داشتن دانش زبان انگلسی
حداقل 10 امتیاز جهت ارائه مدارک مالی دال بر پول قابل دسترسی جهت گذراندن امور زندگی

اگر فرد متقاضی نتواند یکی از امتیازات فوق را کسب کند تقاضای وی رد خواهد شد .

ممنون از جواب شما
البته 75 تا دیگه الان شده 80 تا.
فقط چه مدارکی باید ارائه بدیم مبنی بر اینکه حقوق ماهیانه ما X مقدار بوده؟

ممنونه

farzin_gkh
November 7th, 2010, 02:41 PM

بچه ها بالاخره کسی میدونه مدرک آیلتس رو سفارت از طریق پست قبول می کنه یا نه؟ منم نسخه اصلیش دستم نیست.

cdbmc100
November 7th, 2010, 02:48 PM
ممنون از جواب شما
البته 75 تا دیگه الان شده 80 تا.
فقط چه مدارکی باید ارائه بدیم مبنی بر اینکه حقوق ماهیانه ما X مقدار بوده؟

ممنونه
فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی، نامۀ شرکت همۀ اینا می تونه سند مناسبی باشه. البته گویا دفترچه ای 75 صفحه ای هم هست که می تونید از اونم استفاده کنید.

cdbmc100
November 7th, 2010, 02:50 PM
آقا هومن شما که ویزاتون گرفتین مدرکتونو هم ارزیابی کردین از سایت ناریک NARIKلطفاً یکمی از اون سایت و روند این کار اطلاعات به ما بدین

reza_rad
November 7th, 2010, 03:16 PM
فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی، نامۀ شرکت همۀ اینا می تونه سند مناسبی باشه. البته گویا دفترچه ای 75 صفحه ای هم هست که می تونید از اونم استفاده کنید.

فیش حقوقی و نامه شرکت با هم یک مدرک به حساب میان:
You should not send payslips with a letter from your employer, because we consider both of these documents to be from the same source

samanjan
November 7th, 2010, 05:55 PM
فیش حقوقی و نامه شرکت با هم یک مدرک به حساب میان:
You should not send payslips with a letter from your employer, because we consider both of these documents to be from the same source

شما چقدر حقوق میگیرد . شما هر چی می گیرید باید به پوند تبدیل کنید .

چند سال سابقه کار دارید.

houman1979
November 7th, 2010, 06:05 PM

چند سال سابقه کار دارید.

سابقه کار اهمیتی در Tier 1 ندارد مهم درآمد قبل از مالیات است.

samanjan
November 7th, 2010, 06:11 PM
سابقه کار اهمیتی در Tier 1 ندارد مهم درآمد قبل از مالیات است.

سلام دوست عزیز خودم آقا هومن جان

من یک روز داشتم بی بی سی فارسی را میدیم داشت 2 وکیل انگلیسی و 1 وکیل ایرانی و 1 نفر داخل دولت در مورد کسانی که می خواهند ویزای teir1 بگیرند صحبت می کرد و توضیح می داد می گفت باید سابقه کار و حقوق و در کل روزمه خوبی داشته باشند . چون دولت جدید قصد دارد قوانین را سختگیرانه تر کند . به دلیل اینکه انگلیس با مشکل بیکاری شدیدی روبه رو شده .

reza_rad
November 7th, 2010, 06:46 PM

چند سال سابقه کار دارید.

سابقه کار که گویا امتیاز ندارد ولی اگه داشت من بالای 6 سال سابقه دارم
من لیسانس هستم خب این میشه 30 امتیاز
سن هم 31 سال این هم میشه 10 امتیاز
بقیه امتیاز باید از حقوق تامین بشه، یعنی من باید حول و حوش 33 میلیون در سال درآمد داشته باشم که 40 امتیاز از حقوق بگیرم. خب البته اینقدر ندارم. حالا سوال من اینه که آیا میشه با تهیه کردن قراردادی یا چیزی شبیه به این این قسمت رو حل کرد؟

ممنون از جوابتون دوستان

houman1979
November 7th, 2010, 11:36 PM
سلام دوست عزیز خودم آقا هومن جان

من یک روز داشتم بی بی سی فارسی را میدیم داشت 2 وکیل انگلیسی و 1 وکیل ایرانی و 1 نفر داخل دولت در مورد کسانی که می خواهند ویزای teir1 بگیرند صحبت می کرد و توضیح می داد می گفت باید سابقه کار و حقوق و در کل روزمه خوبی داشته باشند . چون دولت جدید قصد دارد قوانین را سختگیرانه تر کند . به دلیل اینکه انگلیس با مشکل بیکاری شدیدی روبه رو شده .

شما به بی بی سی چی کار دارید که رسما برنامه هاش در مورد مهاجرت در کمال بیسوادی و عدم اطلاع از قوانین مهاجرت تهیه شده. مثلا میره برای مشکل ویزا با سفیر انگلیس صحبت میکنه که اصلا خبر نداره و براش مساله ویزا مهم نیست. مرجع فقط و فقط و فقط UKBA است که اتفاقا به خبرنگار بی بی سی فارسی وقت هم نداده بود!!! براساس قوانین سابقه کار شما صد سال هم باشه ولی درآمدتون کافی نباشه مهم نیست ولی اگر درآمدتون کافی باشه با یک ماه سابقه کار هم میتونید اقدام کنید.

houman1979
November 7th, 2010, 11:36 PM
سابقه کار که گویا امتیاز ندارد ولی اگه داشت من بالای 6 سال سابقه دارم
من لیسانس هستم خب این میشه 30 امتیاز
سن هم 31 سال این هم میشه 10 امتیاز
بقیه امتیاز باید از حقوق تامین بشه، یعنی من باید حول و حوش 33 میلیون در سال درآمد داشته باشم که 40 امتیاز از حقوق بگیرم. خب البته اینقدر ندارم. حالا سوال من اینه که آیا میشه با تهیه کردن قراردادی یا چیزی شبیه به این این قسمت رو حل کرد؟

ممنون از جوابتون دوستان

کار راحتی نیست و ریسک کارتون بالا میره.

ellie
November 14th, 2010, 09:34 AM
میخواستم بدونم چطور میشه ثابت کرد برای بعضی کارها درآمد داشتیم طی یه سال اخیر. مثلا برا تدریس خصوصی یا کسی که کاری رو بدون قرارداد انجام داده یا با قرارداد و بدون بیمه. ممنون میشم اگه کمی توضیح بدین.

ellie
November 16th, 2010, 11:35 AM

این دفترچه 75 صفحه ای رو از کجا میشه پیدا کرد؟

hsnkhn
November 19th, 2010, 06:26 PM
همسر من در سال 1981 در حالیکه پدر و مادرشان( هر دو ایرانی) در انگلستان مشغول تحصیل بودند به دنیا آمد. در 5 سالگی به ایران برگشتند و تا کنون به انگلستان مراجعت نکردند. در سال 2000 با مراجعه به سفارت انگلستان در تهران پاسپورت انگلستان گرفتند (British Citizen). ما 10 سال است ازدواج کرده ایم . آیا در حالیکه هر دو در ایران هستیم من می توانم اقامت دائم انگلستان بگیرم؟ آیا به وکیل نیاز دارم؟ چه مدارکی نیاز است؟ چقدر طول می کشد؟ متشکرم می شوم اگر کسی پاسخ دهد.

samanjan
November 19th, 2010, 09:08 PM
در مورد وکیل که گفتید خود سایت سفارت انگلیس نوشته /

باور پنجم: بدون به کارگیری وکیل ویا شرکت‌های خصوصی هیچ امیدی به دریافت روادید نباید داشت.

خیر، تمامی اطلاعات لازم برای درخواست روادید را می‌توان در وب‌سایت ما یافت. به شرط آن که دستورالعمل را به درستی دنبال کنید خود شما می‌توانید درخواست روادید کنید. هیچ شخص حقیقی یا حقوقی خارج از سفارت نمایندگی بخش روادید را ندارد. در واقع ما جدا توصیه می‌کنیم برای تکمیل درخواست خود از اینگونه شرکت‌ها دوری کنید .

samanjan
November 19th, 2010, 09:20 PM
همسر من در سال 1981 در حالیکه پدر و مادرشان( هر دو ایرانی) در انگلستان مشغول تحصیل بودند به دنیا آمد. در 5 سالگی به ایران برگشتند و تا کنون به انگلستان مراجعت نکردند. در سال 2000 با مراجعه به سفارت انگلستان در تهران پاسپورت انگلستان گرفتند (British Citizen). ما 10 سال است ازدواج کرده ایم . آیا در حالیکه هر دو در ایران هستیم من می توانم اقامت دائم انگلستان بگیرم؟ آیا به وکیل نیاز دارم؟ چه مدارکی نیاز است؟ چقدر طول می کشد؟ متشکرم می شوم اگر کسی پاسخ دهد.

الان همسر شما اقامت انگلیس را دارد یا نه .
اگر دارد شما می توانید از طریق همسر خود در خواست اقامت دائم بدهید .
به وکیل هم نیازی نیست .
مدارک باید سند ازدواج و شناسنامه هر دو مرد و زن و اگر بچه دارید بچه و پاسپورت الان لینک مدارک را بهتون می دم

شما برو به این ادرس http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineedvisa/
در اینجا بگو ملیت و کجا هستی و برای چی می خواهی بری خودش گزینه دارد . بعدا بهت میگه اگر احتیاج به ویزا داشته باشی چه چیزی های باید بدی و چه فرم های پر کنی .
خیلی راحت است فقط کمی انگلیسی بلد باشی . اوکی است .

houman1979
November 19th, 2010, 10:42 PM
الان همسر شما اقامت انگلیس را دارد یا نه .
اگر دارد شما می توانید از طریق همسر خود در خواست اقامت دائم بدهید .
به وکیل هم نیازی نیست .
مدارک باید سند ازدواج و شناسنامه هر دو مرد و زن و اگر بچه دارید بچه و پاسپورت الان لینک مدارک را بهتون می دم

شما برو به این ادرس http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineedvisa/
در اینجا بگو ملیت و کجا هستی و برای چی می خواهی بری خودش گزینه دارد . بعدا بهت میگه اگر احتیاج به ویزا داشته باشی چه چیزی های باید بدی و چه فرم های پر کنی .
خیلی راحت است فقط کمی انگلیسی بلد باشی . اوکی است .

دوست عزیز برای دفعه چندم به شما تذکر میدهم وقتی در مورد چیزی اطلاعات کافی ندارید با قاطعیت نظر ندهید.
1-ایشان در متن سوال گفته اند که همسر ایشان شهروند بریتانیا هستند آن وقت شما میپرسید اقامت دارند؟
2-ویزای همسر PBS نیست و بسته به صلاحدید افسر ویزا دارد درنتیجه در آن لینکی که شما میگویید جز کلی گویی چیز دیگری یافت نمیشود. ایشان باید اثبات کنند که ازدواج واقعی بوده و نه برای کسب اقامت و این مساله به این سادگی که شما میگویید نیست. ایشان مصاحبه نیز ندارد و درنتیجه باید براساس مدارک مستدل کار را انجام دهند.
3-ویزای همسر ویزای پیچیده ای است و ایشان باید حتما از کمک حرفه ای کمک بگیرند. توصیه میکنم از وکلای داخل انگلستان کمک بگیرید چون ویزاهای غیر PBS پیچیده هستند.

samanjan
November 20th, 2010, 03:14 PM
دوست عزیز برای دفعه چندم به شما تذکر میدهم وقتی در مورد چیزی اطلاعات کافی ندارید با قاطعیت نظر ندهید.
1-ایشان در متن سوال گفته اند که همسر ایشان شهروند بریتانیا هستند آن وقت شما میپرسید اقامت دارند؟
2-ویزای همسر PBS نیست و بسته به صلاحدید افسر ویزا دارد درنتیجه در آن لینکی که شما میگویید جز کلی گویی چیز دیگری یافت نمیشود. ایشان باید اثبات کنند که ازدواج واقعی بوده و نه برای کسب اقامت و این مساله به این سادگی که شما میگویید نیست. ایشان مصاحبه نیز ندارد و درنتیجه باید براساس مدارک مستدل کار را انجام دهند.
3-ویزای همسر ویزای پیچیده ای است و ایشان باید حتما از کمک حرفه ای کمک بگیرند. توصیه میکنم از وکلای داخل انگلستان کمک بگیرید چون ویزاهای غیر PBS پیچیده هستند.
در مورد این یکی از فامیل های خود من تو لندن است 4 سال پیش آمد ایران و یک دختر ایرانی گرفت و بعد از اینکه عقد و عروسی را گرفت . رفت سفارت و بعد از 4 ماه ویزای همسرشون آمد . و خیلی راحت حتی خانمش انگلیسی بلد نبود یک مترجم مجانی بهش کمک کرد .

houman1979
November 20th, 2010, 03:48 PM
در مورد این یکی از فامیل های خود من تو لندن است 4 سال پیش آمد ایران و یک دختر ایرانی گرفت و بعد از اینکه عقد و عروسی را گرفت . رفت سفارت و بعد از 4 ماه ویزای همسرشون آمد . و خیلی راحت حتی خانمش انگلیسی بلد نبود یک مترجم مجانی بهش کمک کرد .

شما باز هم مثل دفعه های قبل براساس چند تجربه محدود نظر کلی میدهید. اولا اینکه مگر شما در جریان مدارک ویزای ایشان و تمام شرایط مهاجرتی ایشان بوده اید؟ هر پرونده شرایط خود را دارد. در همین فروم برای یک ویزای دانشجویی ساده صدها سناریو شکل میگیرد. مثلا این دوست ما همین الان یکی از مشکلاتش این است که همسر انگلیسی ایشان در ایران زندگی میکند و این سبب سخت تر شدن کار ایشان میشود. در مورد زبان هم از این ماه داشتن آیلتس برای همسران افراد مقیم و شهروند انگلستان اجباری شده است. بحث این است که به طور کلی حکم نکنید.

مثلا براساس قانون ویزای همسر باید ایشان ادعا کند که قصد دارد در انگلستان فعالیت داشته باشد و فرد فعال و کاری باشد ولی در حال حاضر هر دوی ایشان در ایران هستند. چگونه چنین ادعایی میتوانند بکنند؟
ایشان باید از یک وکیل دادگستری و یا وکیل مهاجرت سطح 3 در انگلستان که تجربه قبلی در این کار دارند کمک بگیرند.

taha.
November 25th, 2010, 03:39 PM
ببخشید من ویزای تایر وان دارم .منتها اطلاعات کافی در مورد پیدا کردن کار ندارم
میشه اگه کسی در مورد ثبت شرکت اطلاعات داره ارائه بده

houman1979
November 25th, 2010, 04:09 PM
ببخشید من ویزای تایر وان دارم .منتها اطلاعات کافی در مورد پیدا کردن کار ندارم
میشه اگه کسی در مورد ثبت شرکت اطلاعات داره ارائه بده

برای ثبت شرکت به چه صورت میخواهید عمل کنید؟ شرکت با مسوولیت محدود یا Self Employer؟ زمینه فعالیت چیه؟

hsnkhn
November 26th, 2010, 11:03 AM
کسی وکیل خوب و مورد اعتماد نمی شناسه؟ ترجیحا توی ایران.

houman1979
November 26th, 2010, 01:18 PM

برای چه کاری؟ هدف شما از مهاجرت چیست که به وکیل نیاز دارید؟

houman1979
November 26th, 2010, 11:08 PM

شما سوالتون رو پرسیدید و من هم جواب دادم. تو ایران دنبالش نباشید. میدونم میخواهید ارزون دربیاد ولی خوب همون اشتباهی رو انجام ندید که همه انجام میدند و آخرش هم سر یه مبلغ ناچیز موقعیت بزرگی رو از دست میدهند. الان شرایط بدتر شده و شما باید آیلتس داشته باشید. ادعاهای زیادی باید بکنید که اثباتشون راحت نیست. ویزا PBS نیست و همین سبب میشه مشکل ساز بشه ماجرا. با وکیل دادگستری و یا مشاور مهاجرتی سطح 3 به بالا در انگلستان کار کنید. فهرست مشاوران مهاجرتی رو میتونید از این سایت پیدا کنید ولی برای وکلا من نمیتونم راهنمایی کنم. www.oisc.gov.uk

ellie
November 27th, 2010, 12:23 PM
این دفترچه 75 صفحه ای رو از کجا میشه پیدا کرد؟

آقا هومن میشه لطف کنید لینک این دفترچه 75 صفحه ای رو اینجا بذارین؟

reza_rad
November 27th, 2010, 01:29 PM
سلام ،
می خواستم بدونم برای Tier1 ، فیش حقوقی و قرارداد کاری می تونن انگلیسی توسط شرکت صادر بشن؟ یا اینکه حتما باید فارسی باشن و ترجمه بشن و مهر دادگستری و ... بخورن؟

reza_rad
November 27th, 2010, 01:34 PM
آقا هومن میشه لطف کنید لینک این دفترچه 75 صفحه ای رو اینجا بذارین؟
اگه همون فایل pdf مربوط به tier1-general-guidance هست می تونید از اینجا دانلود کنید ( البته این 46 صفحه هست):
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/applicationforms/pbs/t1-general-guidance.pdf

houman1979
November 27th, 2010, 04:08 PM
سلام ،
می خواستم بدونم برای Tier1 ، فیش حقوقی و قرارداد کاری می تونن انگلیسی توسط شرکت صادر بشن؟ یا اینکه حتما باید فارسی باشن و ترجمه بشن و مهر دادگستری و ... بخورن؟

فکر نمیکنم دیگر امکان دریافت Tier 1 داشته باشید و بهتره روش اصلا سرمایه گذاری نکنید.

reza_rad
November 27th, 2010, 04:20 PM
فکر نمیکنم دیگر امکان دریافت Tier 1 داشته باشید و بهتره روش اصلا سرمایه گذاری نکنید.
اگه منظورتون قوانین جدید هست، فکر می کنم از April 2011 اعمال خواهند شد و هنوز تا اون موقع چند ماهی فرصت هست.
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/2010/nov/78-first-annual-limit

houman1979
November 27th, 2010, 04:48 PM
اگه منظورتون قوانین جدید هست، فکر می کنم از April 2011 اعمال خواهند شد و هنوز تا اون موقع چند ماهی فرصت هست.
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/2010/nov/78-first-annual-limit

بله دوست عزیز ولی میدایند که تا آن موقع هر ماه فقط به 600 نفر ویزا داده میشود و این صف به قدری طویل شده در ماه نوامبر ظرف ده روز پر شد و درنتیجه در ماه های بعدی ممکن است در همان روزهای اولیه پر شود. براساس قانون افراد واجد شرایط به صف ماه بعد منتقل میشوند تا آوریل 2011 و در آن ماه چون Tier 1 G به طور کلی تعطیل میشود کسانی که باقی میمانند نیز ویزا نخواهند گرفت. درنتیجه عملا فرصتی ندارد و بهتر است بر روی آن سرمایه گذاری نکنید.

reza_rad
November 27th, 2010, 04:55 PM
بله دوست عزیز ولی میدایند که تا آن موقع هر ماه فقط به 600 نفر ویزا داده میشود و این صف به قدری طویل شده در ماه نوامبر ظرف ده روز پر شد و درنتیجه در ماه های بعدی ممکن است در همان روزهای اولیه پر شود. براساس قانون افراد واجد شرایط به صف ماه بعد منتقل میشوند تا آوریل 2011 و در آن ماه چون Tier 1 G به طور کلی تعطیل میشود کسانی که باقی میمانند نیز ویزا نخواهند گرفت. درنتیجه عملا فرصتی ندارد و بهتر است بر روی آن سرمایه گذاری نکنید.
آقا هومن
خیلی ممنون از جواب سریع شما، ولی حالا اگه من اقدام کنم و قبل از اون تاریخ مشخص بتونم ویزا رو بگیرم خب بد نیست(شاید بشه گفت راه حل آخره)، فقط مساله ای که هست اینه که اگه تا april 2011 به نوبت من نرسید، آیا application fee برگشت داده میشه یا نه؟

houman1979
November 27th, 2010, 05:06 PM
آقا هومن
خیلی ممنون از جواب سریع شما، ولی حالا اگه من اقدام کنم و قبل از اون تاریخ مشخص بتونم ویزا رو بگیرم خب بد نیست(شاید بشه گفت راه حل آخره)، فقط مساله ای که هست اینه که اگه تا april 2011 به نوبت من نرسید، آیا application fee برگشت داده میشه یا نه؟

خیر. برای همین دارم میگم. ریسک کار خیلی زیاده و احتمال اینکه نوبت شما بشه زیاد نیست. کی وقت دارید از سفارت؟

reza_rad
November 27th, 2010, 07:59 PM
خیر. برای همین دارم میگم. ریسک کار خیلی زیاده و احتمال اینکه نوبت شما بشه زیاد نیست. کی وقت دارید از سفارت؟
هنوز وقت نگرفتم از سفارت :(
ولی مدارکم همین هفته آماده میشه، یعنی هیچ امیدی نیست؟ جایی نیست که بشه دید چند نفر توی صف هستن؟ مثلا ببینیم اگه بیشتر از 2000 نفر هستن دیگه فایده ای نداره خب، ولی اگه کمتر باشه باز یه امیدی هست .

مرسی از راهنمایی هات

houman1979
November 27th, 2010, 08:41 PM
هنوز وقت نگرفتم از سفارت :(
ولی مدارکم همین هفته آماده میشه، یعنی هیچ امیدی نیست؟ جایی نیست که بشه دید چند نفر توی صف هستن؟ مثلا ببینیم اگه بیشتر از 2000 نفر هستن دیگه فایده ای نداره خب، ولی اگه کمتر باشه باز یه امیدی هست .

مرسی از راهنمایی هات

خیر امکان دیدن نیست. ولی در ماه اکتبر بعد از 20 روز صف پر شد و در ماه نوامبر بعد از 10 روز. اگر شما هنوز وقت هم نگرفته اید به نظرم این موضوع را بیخیال شوید.

taha.
November 27th, 2010, 08:42 PM
برای ثبت شرکت به چه صورت میخواهید عمل کنید؟ شرکت با مسوولیت محدود یا Self Employer؟ زمینه فعالیت چیه؟

خوب من از هیچ کدوم اینها اطلاعات ندارم و نمیدونم چه فرقی با هم دارند
اگه میشه توضیح بدید
یا امکانش هست یه موضوع جدید باز کرد به عنوان راهنمایی های بعد از دریافت ویزای
tire1

houman1979
November 27th, 2010, 08:46 PM
اگه میشه توضیح بدید
tire1

خوب شما نگفتید که زمینه فعالیتتون چیه و در چه زمینه ای میخواهید شرکت بزنید؟

taha.
November 27th, 2010, 08:48 PM
اگه میشه توضیح بدید
tire1

راستی رشته من عمران هست و میخواهم در کار خونه وارد بشم
اگه صلاح دیدید اینجا جواب بدید و اگه موافق بودید موضوع جدید ایجاد بشه برای راهنمایی بعد از دریافت tire1
و تمدید اون که بحث های و راهنمایی های تخصصی انجام بشه

houman1979
November 27th, 2010, 08:56 PM
راستی رشته من عمران هست و میخواهم در کار خونه وارد بشم
اگه صلاح دیدید اینجا جواب بدید و اگه موافق بودید موضوع جدید ایجاد بشه برای راهنمایی بعد از دریافت tire1
و تمدید اون که بحث های و راهنمایی های تخصصی انجام بشه

نیازی به تاپیک جدید نیست چون تعداد کاربرانی که Tier 1 دارند خیلی کمه و دیگه هم از این به بعد به کسی نخواهند داد.

شما در بریتانیا به دو صورت میتوانید Business داشته باشید
1-ثبت نام به صورت Self Employed شما کافیست که فرمی رو در HMRC پر کنید و شما به عنوان یه فرد کارفرما شناسایی میشوید. شما مثل یه تاجر خواهید بود و تمایزی بین زندگی شخصی و تجاری شما نخواهد بود. ولی نیازی به ارسال صورتهای مالی به اداره شرکتها نیست و فرمالیته خیلی کمی داره ولی مشکل آن این است که شما در برابر زیان های کارتان مصون نیستید. مالیات سود شما نیز مانند مالیات یک فرد حساب میشود.
2-ثبت نام به صورت شرکت Limited. شما باید در اداره ثبت شرکتها ثبت نام کنید و باید چندین فرم پر کنید و هزینه داره و کلا بهتره قبلش از خدمات یک فرد حرفه ای کمک بگیرید چون اگر اشتباه کنید جریمه خواهید شد. در آخر سال نیز باید صورتهای مالی رو ارایه کنید و در یک کلام باید کارتون حسابداری درستی داشته باشه ولی اولا اعتبار کار بالاتره و از طرف دیگر زندگی شخصی شما مصون خواهد بود و زیان شما به اندازه سرمایه ثبت شده اولیه خواهد بود.

taha.
November 27th, 2010, 09:01 PM
یه سوال دیگه من اگه با شرکتی در اینجا قرار داد بنویسم و سپس اجناسی رو به ایران صادر کنم در آمد حاصل از این کار برای تمدید ویزا بعد 2 سال محسوب نمیشه ؟

houman1979
November 27th, 2010, 09:29 PM
یه سوال دیگه من اگه با شرکتی در اینجا قرار داد بنویسم و سپس اجناسی رو به ایران صادر کنم در آمد حاصل از این کار برای تمدید ویزا بعد 2 سال محسوب نمیشه ؟

چرا درآمد شما در هر جایی به شرط ارایه مدارک درست و صحیح حساب خواهد شد. البته گفتم در انگلستان یا باید کارمند باشد یا کارفرما یعنی کار شما باید در قالبی قانونی باشد.

taha.
November 27th, 2010, 09:42 PM
چرا درآمد شما در هر جایی به شرط ارایه مدارک درست و صحیح حساب خواهد شد. البته گفتم در انگلستان یا باید کارمند باشد یا کارفرما یعنی کار شما باید در قالبی قانونی باشد.

یادم هست زمانی که پر میکردم یه جا گفته بود درآمد شما حتما باید داخل این کشور بوده باشه ! ! !
حالا جدا از این ها من قصد دارم در کنار کار خودم با چند برند معتبر و خوش کار وارد صحبت بشم برای لباس
و فرستادن به ایران
برای این کار که در آمد اون هم حیاب باشه میدونید چه کار باید کرد ؟

houman1979
November 27th, 2010, 09:43 PM
یادم هست زمانی که پر میکردم یه جا گفته بود درآمد شما حتما باید داخل این کشور بوده باشه ! ! !
حالا جدا از این ها من قصد دارم در کنار کار خودم با چند برند معتبر و خوش کار وارد صحبت بشم برای لباس
و فرستادن به ایران
برای این کار که در آمد اون هم حیاب باشه میدونید چه کار باید کرد ؟

هیچ حایی چنین چیزی گفته نشده و شما در هر جایی میتونید درآمد مکسب کنید به شرطی که مدارک درست رو ارایه کنید.

reza_rad
November 27th, 2010, 09:47 PM
خیر امکان دیدن نیست. ولی در ماه اکتبر بعد از 20 روز صف پر شد و در ماه نوامبر بعد از 10 روز. اگر شما هنوز وقت هم نگرفته اید به نظرم این موضوع را بیخیال شوید.
خیلی ممنون
اگه امروز register کنم ، و وقت بگیرم، فکر می کنید اگه وقتم مثلا تا دو، سه هفته دیگه باشه احتمال این هست که به نتیجه برسه؟

ssm
November 27th, 2010, 10:11 PM
سلام
من ویزا tier1 را feb2010 گرفتم و بعدش ایران اومدم،با توجه به شرایط نتونستم تا حالا کار پیدا کنم،میخواستم بدونم آیا امکان تمدید ویزا ،تبدیل ان به tier2 هست ؟ و چه شرایطی لازم است؟
با تشکر از راهنماییتون

ssm
November 27th, 2010, 10:12 PM
منظورم از Tier1 همون PSW است

houman1979
November 27th, 2010, 10:31 PM
خیلی ممنون
اگه امروز register کنم ، و وقت بگیرم، فکر می کنید اگه وقتم مثلا تا دو، سه هفته دیگه باشه احتمال این هست که به نتیجه برسه؟

من به شما توضیح دادم که صف چطوری پر میشه. میتونید تقاضای وقت کنید و اونا هم مطمئن باشید بهتون نه نمگیند ولی ریسکش پای خودتونه. موفق باشید

houman1979
November 27th, 2010, 10:32 PM
منظورم از Tier1 همون PSW است

شما نمیتونید این ویزا رو تمدید کنید و برای تبدیل به Tier 2 باید شرکتی که دارای مجوز لازم باشه حاضر بشه شما رو استخدام کنه. موفق باشید

reza_rad
November 28th, 2010, 09:26 PM
آقا هومن ممنون از جواب هاتون
من یه چیزهایی شنیدم در مورد اینکه اگه از ابوظبی اقدام کنیم سریعتر انجام میشه ، آیا این درسته؟ و آیا اصلا ما که توی ایران هستیم می تونیم از ابوظبی اقدام کنیم؟ و در آخر آیا اگه از ابوظبی اقدام کنیم هم تا April 2011 احتمال داره جوابمون رو ندند؟
ممنون

houman1979
November 28th, 2010, 10:29 PM
آقا هومن ممنون از جواب هاتون
من یه چیزهایی شنیدم در مورد اینکه اگه از ابوظبی اقدام کنیم سریعتر انجام میشه ، آیا این درسته؟ و آیا اصلا ما که توی ایران هستیم می تونیم از ابوظبی اقدام کنیم؟ و در آخر آیا اگه از ابوظبی اقدام کنیم هم تا April 2011 احتمال داره جوابمون رو ندند؟
ممنون

فرقی از نظر زمان بررس بین تهران و ابوظبی نیست و تو تهران الکی نگه میدارند جوابها و اصلا تهران پرونده رو میفرسته ابوظبی و درنتیجه فرقی نمیکنه. تازه این فرق در حد چند روز بیشتر نیست ولی مشکل شما اون صفیه که در همه جای دنیا هست.

taha.
November 29th, 2010, 02:48 AM

متشکر از پاسخگویی
ببینید اگه من جنس به ایران صادر کنم و در اونجا برای فروش عرضه کنم . مدارک مورد نیاز برای قانونی بودن و محسوب شدن در آمد دقیقا چه چیز هایی هست ؟

taha.
November 29th, 2010, 02:49 AM
متشکر از پاسخگویی
ببینید اگه من جنس به ایران صادر کنم و در اونجا برای فروش عرضه کنم . مدارک مورد نیاز برای قانونی بودن و محسوب شدن در آمد دقیقا چه چیز هایی هست ؟

منظور از محسوب شدن این هست که برای تمدید ویزا این در آمد به حساب بی آید

ssa
November 29th, 2010, 03:16 PM
سلام دوستان
من تازه دارم راجعبه مهاجرت tire1 اطلاعات کسب میکنم، میخواستم بدونم میشه از مجموع درآمد خودم و همسرم برای ارائه به سفارت استفاده کنم یا نه؟ کسی میدونه؟
در مورد درآمدهای خارج از حقوق ثابت (مثل حق مشاوره که بیمه و مالیاتی بابتش داده نمیشه) کسی میدونه نحوه اثباتش چیه؟
ممنون

houman1979
November 29th, 2010, 03:37 PM
سلام دوستان
من تازه دارم راجعبه مهاجرت tire1 اطلاعات کسب میکنم، میخواستم بدونم میشه از مجموع درآمد خودم و همسرم برای ارائه به سفارت استفاده کنم یا نه؟ کسی میدونه؟
در مورد درآمدهای خارج از حقوق ثابت (مثل حق مشاوره که بیمه و مالیاتی بابتش داده نمیشه) کسی میدونه نحوه اثباتش چیه؟
ممنون

شما کامنت های بالا رو نخوندید؟ امکان دریافت Tier 1دیگر برای شما وجود ندارد و باید آن را فراموش کنید. در ضمن درآمد خود شما به تنهایی حساب میشد و نمیتوانستید درآمد همسر را نیز به حساب بیاورید. به هر حال دیگر امکان دریافت این ویزا نیست.

ssa
November 30th, 2010, 08:15 AM
سلام دوست عزیز
من همه مطالب قبلی رو مطالعه کرده بودم ولی نفهمیدم چرا امکان ایکار دیگه وجود نداره؟ دوست من کمتر از دو ماه پیش اقدام کرد، الان ویزا گرفته و ماه دیگه داره میره. میشه بیشتر در مورد چیزی که گفتید توضیح بدید
ممنون

houman1979
November 30th, 2010, 08:59 AM
سلام دوست عزیز
من همه مطالب قبلی رو مطالعه کرده بودم ولی نفهمیدم چرا امکان ایکار دیگه وجود نداره؟ دوست من کمتر از دو ماه پیش اقدام کرد، الان ویزا گرفته و ماه دیگه داره میره. میشه بیشتر در مورد چیزی که گفتید توضیح بدید
ممنون

چطور متوجه نشدید؟ اینکه الان هر ماه فقط 600 نفر ویزا میدند و این صف ظرف چند روز پر میشه و از آوریل همه دیگه داده نمیشه؟ خیلی واضح توضیح داده شده.

reza_rad
December 1st, 2010, 11:54 PM
یه سوال هومن جان:
اگه من با ویزای dependent برم انگلیس ( یعنی خانومم Tier4 باشه ) ، آیا می تونم اونجا اسپانسر پیدا کنم و ویزام رو تبدیل به Tier2 بکنم و بتونم کار کنم یا خیر؟
در کل برای کسانی که بصورت dependent وارد انگلیس میشن امکان کار کردن هست؟ حالا چه با تغییر type ویزا باشه یا نباشه.

ممنون از راهنمایی های خوبت.

helina
December 2nd, 2010, 02:19 AM
سلام
من برای settlement visa اقدام کردم و برای یکشنبه 5 دسامبر تایم سفارت دارم. دارم از طریق پدرم اقدام می کنم. پاسپورت انگلیسی دارند .من چون بالای 18 سال هستم گویا کارم برای گرفتن ویزا سخته. استرس زیادی دارم. می شه راهنمایی یا پیشنهادی اگه دارید یا در کل توضیحی راجع به این که مصاحبه ی سفارت چطوره در اختیارم بذارید؟ واقعا ممنون می شم

houman1979
December 2nd, 2010, 02:36 AM
سلام
من برای settlement visa اقدام کردم و برای یکشنبه 5 دسامبر تایم سفارت دارم. دارم از طریق پدرم اقدام می کنم. پاسپورت انگلیسی دارند .من چون بالای 18 سال هستم گویا کارم برای گرفتن ویزا سخته. استرس زیادی دارم. می شه راهنمایی یا پیشنهادی اگه دارید یا در کل توضیحی راجع به این که مصاحبه ی سفارت چطوره در اختیارم بذارید؟ واقعا ممنون می شم

کسی با شما مصاجبه نمیکند و فکر نمیکنم مشکل زیادی داشته باشید.

houman1979
December 2nd, 2010, 02:37 AM
یه سوال هومن جان:
اگه من با ویزای dependent برم انگلیس ( یعنی خانومم Tier4 باشه ) ، آیا می تونم اونجا اسپانسر پیدا کنم و ویزام رو تبدیل به Tier2 بکنم و بتونم کار کنم یا خیر؟
در کل برای کسانی که بصورت dependent وارد انگلیس میشن امکان کار کردن هست؟ حالا چه با تغییر type ویزا باشه یا نباشه.

ممنون از راهنمایی های خوبت.

اگر درس خانم شما در حد لیسانس یا بالاتر بوده و طول ویزا بالای یکسال باشد شما امکان کار بدون محدودیت و حتی تاسیس شرکت دارید. شما اگر اسپانسر پیدا کنید نمیتوانید داخل انکلستان تمدید کرده و باید خارج شوید تا Tier 2 بگیرید.

موفق باشید

taha.
December 2nd, 2010, 06:25 AM
آیا کسی میدونه در تایر وان چند روز در سال باید توسط شخص در انگلیس پر بشه

reza_rad
December 2nd, 2010, 09:17 AM
اگر درس خانم شما در حد لیسانس یا بالاتر بوده و طول ویزا بالای یکسال باشد شما امکان کار بدون محدودیت و حتی تاسیس شرکت دارید. شما اگر اسپانسر پیدا کنید نمیتوانید داخل انکلستان تمدید کرده و باید خارج شوید تا Tier 2 بگیرید.

موفق باشید
چه جالب!
یعنی من اگه خانومم برای دوره PHD پذیرش بگیره و Tier 4 داشته باشه ، من برای کار در انگلیس هیچ محدودیتی ندارم و مثل دیگران می تونم اونجا کار کنم؟ من فکر می کردم با ویزای dependent فقط میشه تحصیل کرد!
یک سوال دیگه: این مدت اقامت ما در انگلیس بعدا جزء سابقه اقامت بحساب می آید ؟ یعنی میشه بعد از 5 سال برای اقامت دائم اقدام کرد؟

بازهم ممنون از راهنمایی های شما

houman1979
December 2nd, 2010, 10:30 AM
آیا کسی میدونه در تایر وان چند روز در سال باید توسط شخص در انگلیس پر بشه

در کل 5 سال براساس قوانین کنونی 180 روز بیشتر نباید خارج شید و هیچ خروجی نباید بیشتر از 3 ماه باشه.

houman1979
December 2nd, 2010, 10:31 AM
چه جالب!
یعنی من اگه خانومم برای دوره PHD پذیرش بگیره و Tier 4 داشته باشه ، من برای کار در انگلیس هیچ محدودیتی ندارم و مثل دیگران می تونم اونجا کار کنم؟ من فکر می کردم با ویزای dependent فقط میشه تحصیل کرد!
یک سوال دیگه: این مدت اقامت ما در انگلیس بعدا جزء سابقه اقامت بحساب می آید ؟ یعنی میشه بعد از 5 سال برای اقامت دائم اقدام کرد؟

بازهم ممنون از راهنمایی های شما

بله میتونید هر کاری خواستید بکنید ولی سالهایی که با ویزای دانشجویی یا همراه هستید حساب نمیشه و فقط سالهایی که با ویزاهای کاری هستید حساب میشه.

SARA-GH
December 2nd, 2010, 10:15 PM
هومن جان سلام

من مدتی است که خواننده پرو پا قرص راهنمایی های شما هستم . خصوصا" اینو گفتم چون تازه تصمیم گرفته بودم که از طریق تیر 1 اقدام به مهاجرت کنم که متاسفانه قوانین تغییر کردند . در زمینه تیر 1 من واقعا" از راهنمایی های شما استفاده کردم ولی حالا با توجه به اینکه اقدام برای این نوع ویزا دیگه امکان نداره ،

شما چه راهی را برای سریع ترین روش مهاجرت به انگلستان پیشنهاد می کنید؟

همسر م یکماهه که دکترای برق شاخه کنترل داره ومقاله isi هم یکی داره . 12ساله که هیئت علمی دانشگاه ست .ما هیچ اقوامی در اروپا نداریم .و از نظر مالی هم توان متوسطی داریم.
پیشاپیش از راهنمایی هات ممنونم.

houman1979
December 2nd, 2010, 10:38 PM
هومن جان سلام

من مدتی است که خواننده پرو پا قرص راهنمایی های شما هستم . خصوصا" اینو گفتم چون تازه تصمیم گرفته بودم که از طریق تیر 1 اقدام به مهاجرت کنم که متاسفانه قوانین تغییر کردند . در زمینه تیر 1 من واقعا" از راهنمایی های شما استفاده کردم ولی حالا با توجه به اینکه اقدام برای این نوع ویزا دیگه امکان نداره ،

شما چه راهی را برای سریع ترین روش مهاجرت به انگلستان پیشنهاد می کنید؟

همسر م یکماهه که دکترای برق شاخه کنترل داره ومقاله isi هم یکی داره . 12ساله که هیئت علمی دانشگاه ست .ما هیچ اقوامی در اروپا نداریم .و از نظر مالی هم توان متوسطی داریم.
پیشاپیش از راهنمایی هات ممنونم.

به کشور دیگری مانند کانادا یا استرالیا مهاجرت کنید.

SARA-GH
December 3rd, 2010, 12:36 AM
از راهنمایی جناب عالی ممنون
از قوانین مهاجرت به استرالیا کاملا اطلاع دارم ولی اگر ممکن است اون آخرین راه حل ممکن را برای انگلستان بفرمایید . سپاس

houman1979
December 3rd, 2010, 10:08 AM
از راهنمایی جناب عالی ممنون
از قوانین مهاجرت به استرالیا کاملا اطلاع دارم ولی اگر ممکن است اون آخرین راه حل ممکن را برای انگلستان بفرمایید . سپاس

با توجه به این شرایط راه حلی جز تحصیل وجود ندارد که با ریسک های زیادی همراه است. به کشور دیگری فکر کنید.

taha.
December 3rd, 2010, 01:56 PM
در کل 5 سال براساس قوانین کنونی 180 روز بیشتر نباید خارج شید و هیچ خروجی نباید بیشتر از 3 ماه باشه.
ممنونم بابت پاسخ گویی
من این رو جایی هم شنیده بودم اما منبع اش رو پیدا نکرده بودم
امکان ارسالشو دارید ؟

houman1979
December 3rd, 2010, 03:30 PM
ممنونم بابت پاسخ گویی
من این رو جایی هم شنیده بودم اما منبع اش رو پیدا نکرده بودم
امکان ارسالشو دارید ؟

www.ukba.homeoffice.gov.uk

taha.
December 4th, 2010, 04:18 AM
مرسی از پاسخوگویی شما
اما این هوم پیج هم آفیس هست
من لینک مستقیم منبع و منظورم بود

roberto048
December 4th, 2010, 07:45 AM
سلام هومن جان
بسیار بسیار ممنون از راهنمایی های مفیدت
من کل تاپیک رو خوندم و با اصطلاحاتی مثل تایر1 (که دیگه تموم شد ظاهرا) ، تایر 2 ،PSW و غیره آشنا شدم.می شه یه لینک بدید که این ها رو توضیح داده باشه؟ تو ویکی چیزی پیدا نکردم.(بجز سایت ukbw)

houman1979
December 4th, 2010, 08:49 AM
مرسی از پاسخوگویی شما
اما این هوم پیج هم آفیس هست
من لینک مستقیم منبع و منظورم بود

تو همین سایت تمام اطلاعات هست. موفق باشید

houman1979
December 4th, 2010, 08:49 AM
سلام هومن جان
بسیار بسیار ممنون از راهنمایی های مفیدت
من کل تاپیک رو خوندم و با اصطلاحاتی مثل تایر1 (که دیگه تموم شد ظاهرا) ، تایر 2 ،PSW و غیره آشنا شدم.می شه یه لینک بدید که این ها رو توضیح داده باشه؟ تو ویکی چیزی پیدا نکردم.(بجز سایت ukbw)

ssa
December 5th, 2010, 02:58 PM
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد تایید مدرک تحصیلی توسط NARIC من رو راهنمایی کنه؟
ممنون

houman1979
December 5th, 2010, 03:26 PM
سلام دوستان
کسی میتونه در مورد تایید مدرک تحصیلی توسط NARIC من رو راهنمایی کنه؟
ممنون

برید تو سایتش یه فرم رو پر کنید بعدش باید کپی همه مدارک و ریزنمرات رو به همراه یک نامه توضیحی براش فکس کنید. تنها بخش مشکل مساله پرداخت هزینه بررسی است که چیزی بین 40 تا 70 پوند میشود. ظرف 3 هفته بررسی انجام شده و بعد براتون یک گواهی پست میشود ولی به طور کلی برای چی به چنین چیزی نیازی دارید؟ Tier 1؟

ssa
December 5th, 2010, 03:53 PM
برید تو سایتش یه فرم رو پر کنید بعدش باید کپی همه مدارک و ریزنمرات رو به همراه یک نامه توضیحی براش فکس کنید. تنها بخش مشکل مساله پرداخت هزینه بررسی است که چیزی بین 40 تا 70 پوند میشود. ظرف 3 هفته بررسی انجام شده و بعد براتون یک گواهی پست میشود ولی به طور کلی برای چی به چنین چیزی نیازی دارید؟ Tier 1؟

ممنون از رهنماییتون، برای Tier 2 لازم دارم.
چند تا ابهام دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- من توی سایتش رفتم ولی جاییکه پرداخت هزینه رو توضیح داده 5 تا گزینه داره که برای هر کدوم یک قیمت داده. ولی من نمیدونم کدومش شامل حال من میشه؟Letter of Comparability یا a Letter of Comparability with Translation Waiver یا career path report یا fast track service؟
گزینه English Language assessment مال چیه؟
2- ضمنا در مورد پرداخت هزینه، چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
3- بجز فرم، مدرک تحصیلی، ریز نمرات (که ظاهرا هردو باید ترجمه شده باشه)، covering letter و یک self-addressed envelope ،منظورش از فرستادن این چیه؟
a prepaid special delivery envelope if a recorded mail service is required for the delivery of your letter / return of your documents* to a UK address. If return of documents is required to an address outside the UK, it is the customer's responsibility to arrange an appropriate courier service
4- این دو مورد آخر رو (self-addressed envelope و prepaid special delivery envelope) که نمیشه fax کرد؟؟؟؟

ببخشید که سوالهام زیاد هستن
ممنون از راهنماییهاتون

houman1979
December 5th, 2010, 04:37 PM
ممنون از رهنماییتون، برای Tier 2 لازم دارم.
چند تا ابهام دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید:

1- من توی سایتش رفتم ولی جاییکه پرداخت هزینه رو توضیح داده 5 تا گزینه داره که برای هر کدوم یک قیمت داده. ولی من نمیدونم کدومش شامل حال من میشه؟Letter of Comparability یا a Letter of Comparability with Translation Waiver یا career path report یا fast track service؟
گزینه English Language assessment مال چیه؟
2- ضمنا در مورد پرداخت هزینه، چطوری باید این کار رو انجام بدم؟
3- بجز فرم، مدرک تحصیلی، ریز نمرات (که ظاهرا هردو باید ترجمه شده باشه)، covering letter و یک self-addressed envelope ،منظورش از فرستادن این چیه؟
a prepaid special delivery envelope if a recorded mail service is required for the delivery of your letter / return of your documents* to a UK address. If return of documents is required to an address outside the UK, it is the customer's responsibility to arrange an appropriate courier service
4- این دو مورد آخر رو (self-addressed envelope و prepaid special delivery envelope) که نمیشه fax کرد؟؟؟؟

ببخشید که سوالهام زیاد هستن
ممنون از راهنماییهاتون

میتونم بپرسم برای Tier 2 احتیاج دارید؟ شرکت شما رو قبول کرده؟ براتون گواهی فرستاده؟

ssa
December 5th, 2010, 04:52 PM
میتونم بپرسم برای Tier 2 احتیاج دارید؟ شرکت شما رو قبول کرده؟ براتون گواهی فرستاده؟
راستش برای من نه ولی برای همسرم (اگر واقعا جور بشه!) قراره بشه. برای همین ما داریم خودمون رو برای مقدماتش آماده میکنیم. اگر شما بتونید سوالات من رو پاسخ بدید خیلی خیلی ممنون میشم

houman1979
December 5th, 2010, 05:03 PM
راستش برای من نه ولی برای همسرم (اگر واقعا جور بشه!) قراره بشه. برای همین ما داریم خودمون رو برای مقدماتش آماده میکنیم. اگر شما بتونید سوالات من رو پاسخ بدید خیلی خیلی ممنون میشم

خوب دوست عزیز شما باید جواب سوال من رو بدید تا منم شما رو راهنمایی کنم. Tier 2 نیازی به تایید مدارک نداره شما چرا میخواهید این کار رو انجام بدید؟ شما در چه مرحله ای هستید؟ همسرتون مصاحبه کردند؟ قرارداد بستند؟ براشون CoS صادر شده؟ من نمیدونم شما چرا تاییدیه Naric رو میخواهید برای همین فکر میکنم یا دارید یه جایی رو اشتباه میکنید یا من اطلاعاتم کمه. حتی برای Tier 1 هم شما در اکثر مواقع نیازی به تاییدیه ندارید چه برسه به Tier 2.

ssa
December 5th, 2010, 05:11 PM
خوب دوست عزیز شما باید جواب سوال من رو بدید تا منم شما رو راهنمایی کنم. Tier 2 نیازی به تایید مدارک نداره شما چرا میخواهید این کار رو انجام بدید؟ شما در چه مرحله ای هستید؟ همسرتون مصاحبه کردند؟ قرارداد بستند؟ براشون CoS صادر شده؟ من نمیدونم شما چرا تاییدیه Naric رو میخواهید برای همین فکر میکنم یا دارید یه جایی رو اشتباه میکنید یا من اطلاعاتم کمه. حتی برای Tier 1 هم شما در اکثر مواقع نیازی به تاییدیه ندارید چه برسه به Tier 2.
برای گرفتن امتیاز qualification اگر شغل شما جزو shortage coccupation نباشه نیاز به این تاییدیه هست
http://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/infs/inf26pbsskilledworker

houman1979
December 5th, 2010, 10:40 PM
برای گرفتن امتیاز qualification اگر شغل شما جزو shortage coccupation نباشه نیاز به این تاییدیه هست

شما اولا باز جواب من رو ندادید که در چه مرحله ای هستید؟ چون ممکنه کل مسیر رو اشتباه رفته باشید. آیا شرکتی همسر شما را قبول کرده است؟ من نمیدانم چرا بعد از چند دفعه شما درست مساله را توضیح نمیدهید و بر چیزی پافشاری میکنید که اصلا ضروری نیست. اگر راهنما را درست بخوانید توضیح داده که شما باید مدرکتان در پایگاه داده NARIC باشد نه اینکه شما حتما باید این گواهی را بگیرید و نیازی به این کار حتی برای Tier 1 در اکثر مواقع نیست. شما قبل از هر چیز درست توضیح دهید که در کجای کار هستید. شرکتی شما را قبول کرده؟ مصاحبه انجام شده است؟ قرارداد کار منعقد شده است؟ CoS صادر شده است؟ در چه مرحله ای هستید؟ فقط در این صورت میتوان شما را درست راهنمایی کرد. NARIC اصلا موضوع مهمی در این میان نیست.

houman1979
December 5th, 2010, 10:47 PM

من برای روشن شما کل مسیر را توضیح میدهم:
1-برای Tier 2 مهمترین مساله گرفتن CoS است که چیزی مشابه CAS برای Tier 4 است. این گواهی از طرف شرکتی در انگلستان که مجوز لازم برای این کار را داشته باشد به شما داده می شود. اگر کار جزو مشاغل مورد نیاز باشد شرکت میتواند فورا این تاییدیه را ارسال کرده و بدون هیچ شرط دیگری شما امتیازهای لازم را خواهید داشت. در غیراینصورت باید کار مورد نظر برای مدتی آگهی شده و شرکت باید نشان دهد که هیچ فرد مقیم دیگری برای این کار بهتر از شما پیدا نکرده است (استثنا برای Tier 1 PSW است). در صورتی که کار جزو مشاغل مورد نیاز نباشد این تاییدیه 30 امتیاز خواهد داشت. پس ابتدا شما باید شرکتی پیدا کنید که شما را قبول کرده، کار را آگهی دهد و در نهایت با شما قرارداد کار منعقد کرده یا پیشنهاد کار دهد. سپس شرکت از UKBA تاییدیه CoS را دریافت و برای شما ارسال میکند.
2-بخش بعدی امتیازهای مربوط به درآمد و مدرک تحصیلی است. درآمد که از طریق CoS مشخص میشود و مدرک تحصیلی باید در فهرست NARIC باشد که این مساله را میتوان از Point Calculator UKBA بررسی کرد و اگر مدرک در این فهرست نبود که برای اکثر مدارک ایرانی هست، شما باید برای دریافت تاییدیه NARIC اقدام کنید[/U]پس شما احتمالا نیازی به گرفتن این گواهی ندارید.

متوجه فرق اصلی Tier 1 و Tier 2 باشید که در Tier 2 حتما باید شرکتی معتبر و دارای مجوز برای شما اقدام کند و نمیتوانید خودتان مستقیما اقدام کنید. پس مقدمات کار گرفتن NARIC نیست، پیدا کردن کار است.

میلاد
December 7th, 2010, 01:36 AM
سلام، با تشکر از بچه های این بخش که خیلی فعال هستن.
سوال من در مورد Tier1 PSW هست. این جوری که معلومه این ویزا هم کم کم لغو میشه. اگر این اتفاق بیافته، آیا ویزای مشابهی در آینده معرفی میشه یا فکر میکنید کامل حذف بشه؟ برای افرادی مثل من که از طریق تحصیل میخواستیم بریم PSW فرصت خوبی بود. من تقریبا از UK ناامید شدم.

chavosh
December 7th, 2010, 02:50 AM
سوال من در مورد Tier1 PSW هست. این جوری که معلومه این ویزا هم کم کم لغو میشه. اگر این اتفاق بیافته، آیا ویزای مشابهی در آینده معرفی میشه یا فکر میکنید کامل حذف بشه؟ برای افرادی مثل من که از طریق تحصیل میخواستیم بریم PSW فرصت خوبی بود. من تقریبا از UK ناامید شدم.
این موضوع لغو رو شما کجا خوندید؟

houman1979
December 7th, 2010, 09:23 AM

هنوز در این مورد چیزی منتشر نشده ولی جو مساعدی برای این ویزا وجود نداره. در گزارش MAC گفته شده بود که این ویزا حفظ بشه ولی وزیر کشور کنونی خانم ترزا می مثل اینکه کمر همت به تبدیل کردن انگلستان به بدترین کشور اروپا برای مهاجرت بسته. اگر این ویزا رو لغو کننده شرایط میشه مثل زمان قبل از تونی بلر و شما باید بعد از تمام شدن درس شرکتی پیدا کنید و Tier 2 بگیرید.

ssa
December 7th, 2010, 03:37 PM
هنوز در این مورد چیزی منتشر نشده ولی جو مساعدی برای این ویزا وجود نداره. در گزارش MAC گفته شده بود که این ویزا حفظ بشه ولی وزیر کشور کنونی خانم ترزا می مثل اینکه کمر همت به تبدیل کردن انگلستان به بدترین کشور اروپا برای مهاجرت بسته. اگر این ویزا رو لغو کننده شرایط میشه مثل زمان قبل از تونی بلر و شما باید بعد از تمام شدن درس شرکتی پیدا کنید و Tier 2 بگیرید.
پس هنوز این نوع ویزا هست؟؟؟ توی پستهای قبلی خیلی با اطمینان بیان شده بود که دیگه نیست!! پس بالاخره هنوز هم میشه از اون طریق اقدام کرد یا نه؟ اگر هنوز رسما چیزی اعلام نشده دوستان خبر عدم امکان گرفتن این ویزا رو از کجا گفتن؟

houman1979
December 7th, 2010, 06:51 PM
پس هنوز این نوع ویزا هست؟؟؟ توی پستهای قبلی خیلی با اطمینان بیان شده بود که دیگه نیست!! پس بالاخره هنوز هم میشه از اون طریق اقدام کرد یا نه؟ اگر هنوز رسما چیزی اعلام نشده دوستان خبر عدم امکان گرفتن این ویزا رو از کجا گفتن؟

منظور شما کدام نوع ویزاست؟ PSW بله هنوز هست ولی ممکن است در 2011 دیگر نباشد.

میلاد
December 7th, 2010, 08:22 PM

توی پست های قبلی صحبت از Tier1 post study work نبود اصلاً. فکر میکنم اشتباه میکنید. لطفاً لینک زیر رو مطالعه کنید. فکر کنم مفید باشه:

chavosh
December 7th, 2010, 08:24 PM
توی پست های قبلی صحبت از Tier1 post study work نبود اصلاً. فکر میکنم اشتباه میکنید. لطفاً لینک زیر رو مطالعه کنید. فکر کنم مفید باشه:

ببینید فعلا برای و Tier 1 Investor، tier 1 general،Tier 1 Entrepreneur محدودیت گذاشتن نه واسه tier 1 PSW .

houman1979
December 7th, 2010, 09:04 PM
ببینید فعلا برای و Tier 1 Investor، tier 1 general،Tier 1 Entrepreneur محدودیت گذاشتن نه واسه tier 1 PSW .

به زودی قراره Tier 1 PSW حذف بشه. هنوز در مرحله مشاوره است ولی از دولت محافظه کار و این وزیر کشور هر چی برمیاد

houman1979
December 7th, 2010, 09:05 PM

در ضمن محدودیتی برای Tier 1 کافرما و سرمایه گذار نذاشتند و قرار نیست بذارند بلکه از آوریل 2011 دیگه Tier 1 General وجود نخواهد داشت!

babak_957
December 12th, 2010, 02:17 PM
سلام اگر من بخوام برای اقامت انگلیس از طریق تخصص با مدرک فوق لیسانس و سن زیر 28 ومدارک مالی خوب اقدام کنم چقدر طول میکشه؟ و آیا میشه در 5 سالی که تا اقامت دایم طول می کشه بین ایران و انگلیس در رفت و آ مد بود؟ کلا راحتترین راه برای گرفتن پاسپورت کشوری که بشه باهاش خیلی جاها رفت با مشخصات من چیه؟

houman1979
December 12th, 2010, 04:03 PM
سلام اگر من بخوام برای اقامت انگلیس از طریق تخصص با مدرک فوق لیسانس و سن زیر 28 ومدارک مالی خوب اقدام کنم چقدر طول میکشه؟ و آیا میشه در 5 سالی که تا اقامت دایم طول می کشه بین ایران و انگلیس در رفت و آ مد بود؟ کلا راحتترین راه برای گرفتن پاسپورت کشوری که بشه باهاش خیلی جاها رفت با مشخصات من چیه؟

خیر دیگر چنین چیزی امکان ندارد.

taha.
December 13th, 2010, 11:14 PM
میشه در مورد تمدید تایر وان کمی توضیح بدید
از این 24 ماه که ویزا هست باید تمام 2 ماه در آمد باشه یا نه فقط 12 -15 ماه آخرش ؟

taha.
December 15th, 2010, 05:15 AM
میشه در مورد تمدید تایر وان کمی توضیح بدید
از این 24 ماه که ویزا هست باید تمام 2 ماه در آمد باشه یا نه فقط 12 -15 ماه آخرش ؟

اصلاح میشه :
تمام 2 سال بایددر آمد باشه یا فقط سال آخر

Tetis100
December 18th, 2010, 02:59 PM
حداکثر تا سه ماه ولی برای مشکل دار نشدن در اقامت دائم بهتر است از روز اول وارد شوید.

سلام به همگی
آقا هومن متاسفانه امکان پست سئوال برای بنده توی فروم ایجاد نشده نمی دانم چرا ! معهذا یه سوال داریم و اونم اینکه مرجع شما برای اظهار این سه ماه چیه ؟ آخه من تازه ویزای Teir 1 General رو گرفتم و امکان به تعویق انداختن عزیمت برام حیاتیه، بنابراین کل قوانین و راهنماها رو خوندم ولی این قید سه ماه رو به صورت سر راست ندیدم بلکه برای احراز شرایط ILR قید خارج از UK نبودن بیشتر از سه ماه برای دوره 5 ساله رو دیدم آیا منظور شما همینه یا نه ؟ چون اگه منظور این باشه می شود برای تمدید مرحله دوم برنامه ریزی کرد و الان دیرتر عازم شد. ممنون می شم در این رابطه منو راهنمایی کنین. با تشکر

houman1979
December 18th, 2010, 05:42 PM
سلام به همگی
آقا هومن متاسفانه امکان پست سئوال برای بنده توی فروم ایجاد نشده نمی دانم چرا ! معهذا یه سوال داریم و اونم اینکه مرجع شما برای اظهار این سه ماه چیه ؟ آخه من تازه ویزای Teir 1 General رو گرفتم و امکان به تعویق انداختن عزیمت برام حیاتیه، بنابراین کل قوانین و راهنماها رو خوندم ولی این قید سه ماه رو به صورت سر راست ندیدم بلکه برای احراز شرایط ILR قید خارج از UK نبودن بیشتر از سه ماه برای دوره 5 ساله رو دیدم آیا منظور شما همینه یا نه ؟ چون اگه منظور این باشه می شود برای تمدید مرحله دوم برنامه ریزی کرد و الان دیرتر عازم شد. ممنون می شم در این رابطه منو راهنمایی کنین. با تشکر

شما در سایت ukvisas.gov.uk که برید در بخش راهنماهای افسر ویزا گفته که درصورت صلاحدید افسر ویزا میتونه 3 ماه تاریخ اعتبار ویزای شما رو به تعویق بندازه. در ضمن برای گرفتن اقامت دائم براساس قوانین فعلی طی 5 سال شما نباید بیش از 180 روز خارج از انگلیس باشید.

Tetis100
December 20th, 2010, 08:50 AM
آقا هومن ممنون. تصمیم در مورد به تعویق انداختن تاریخ اعتبار ویزا به مدت 3 ماه توسط افسر ویزا در چه مرحله ای بایستی انجام شود. در زمان صدور اولیه ویزا و یا در پایان مدت زمان ویزا ؟ برای این مورد چطوری باید اقدام کرد/ یا می کرد؟
راستی توی پست های قبلی خوندم که شما هم با Tier1 General رفتین. آیا با این نوع ویزا که حالت موقت داره کارفرماهای انگلیسی برای جذب نفر مشکلی ندارن پیشنهاد شما برای کاریابی قبل از عزیمت چیه؟ یه مورد دیگه اینکه طبق شرایط تمدیدیه من بایستی درآمد 40k# برای تمدید اظهار کنم که به نظر میاد برای یه تازه وارد کمی سخته نظرتون در این باره چیه؟ با تشکر

houman1979
December 20th, 2010, 09:16 AM
آقا هومن ممنون. تصمیم در مورد به تعویق انداختن تاریخ اعتبار ویزا به مدت 3 ماه توسط افسر ویزا در چه مرحله ای بایستی انجام شود. در زمان صدور اولیه ویزا و یا در پایان مدت زمان ویزا ؟ برای این مورد چطوری باید اقدام کرد/ یا می کرد؟
راستی توی پست های قبلی خوندم که شما هم با Tier1 General رفتین. آیا با این نوع ویزا که حالت موقت داره کارفرماهای انگلیسی برای جذب نفر مشکلی ندارن پیشنهاد شما برای کاریابی قبل از عزیمت چیه؟ یه مورد دیگه اینکه طبق شرایط تمدیدیه من بایستی درآمد 40k# برای تمدید اظهار کنم که به نظر میاد برای یه تازه وارد کمی سخته نظرتون در این باره چیه؟ با تشکر

بعد از صدور ویزا. قبل از صدور ویزا که نمیشه کاری کرد. در مورد کار پیدا کردن نه مشکل زیادی ندارید با کافرماها البته بعضی هاشون ممکنه اصلا ندونند این ویزا چیه بخصوص شرکتهای خیلی کوچک. کلا کار زیادی قبل از اومدن نمیتونید بکنید و شرایط کاری هم راحت نیست اصلا و صادقانه بگم شما شانس زیادی برای پیدا کردن کار 40 هزار پوندی در این مدت کوتاه ندارید. برای من ویزا 3 ساله بود و درآمد 29 هزار پوند میخواستم فقط. ولی الان با این شرایط جدید واقعا به نظرم اقدام برای Tier 1 G منطقی نیست.

Tetis100
December 20th, 2010, 01:36 PM
بعد از صدور ویزا. قبل از صدور ویزا که نمیشه کاری کرد. در مورد کار پیدا کردن نه مشکل زیادی ندارید با کافرماها البته بعضی هاشون ممکنه اصلا ندونند این ویزا چیه بخصوص شرکتهای خیلی کوچک. کلا کار زیادی قبل از اومدن نمیتونید بکنید و شرایط کاری هم راحت نیست اصلا و صادقانه بگم شما شانس زیادی برای پیدا کردن کار 40 هزار پوندی در این مدت کوتاه ندارید. برای من ویزا 3 ساله بود و درآمد 29 هزار پوند میخواستم فقط. ولی الان با این شرایط جدید واقعا به نظرم اقدام برای Tier 1 G منطقی نیست.

هومن جان حق با شماست خیلی کار سختیه !! راستی آیا میدونین برای Post Date کردن ویزا ( همون موضوع بالا ) چطوری باید اقدام کنم چون من برای خانم و دخترم هم ویزا گرفتم و تا کار رو راه بندازیم و بتونیم عازم شیم یه 4 یا 5 ماهی از ویزای دو ساله می پره ؟
از طرفی من برای تمدید با شرط جدید 95 امتیاز روی 5 امتیاز UK Experience با شرط درآمد 25 هزارتا نیز حساب کردم که تازه شده 40 تا.
آیا می توان روی بعضی درآمدها در ایران مثل اجاره ملک حساب کرد؟ البته تو قوانین یه عبارتی نوشته که برام ابهام داره .. نوشته اجاره بهای مستقلاتی به عنوان درآمد حساب می شن که به بیزینس متقاضی مربوط باشه .. نفهمیدم یعنی چی !!!

houman1979
December 20th, 2010, 06:03 PM
هومن جان حق با شماست خیلی کار سختیه !! راستی آیا میدونین برای Post Date کردن ویزا ( همون موضوع بالا ) چطوری باید اقدام کنم چون من برای خانم و دخترم هم ویزا گرفتم و تا کار رو راه بندازیم و بتونیم عازم شیم یه 4 یا 5 ماهی از ویزای دو ساله می پره ؟
از طرفی من برای تمدید با شرط جدید 95 امتیاز روی 5 امتیاز UK Experience با شرط درآمد 25 هزارتا نیز حساب کردم که تازه شده 40 تا.
آیا می توان روی بعضی درآمدها در ایران مثل اجاره ملک حساب کرد؟ البته تو قوانین یه عبارتی نوشته که برام ابهام داره .. نوشته اجاره بهای مستقلاتی به عنوان درآمد حساب می شن که به بیزینس متقاضی مربوط باشه .. نفهمیدم یعنی چی !!!

باید به سفارت ایمیل بزنید. در ضمن برای اجاره به شرطی این درآمد حساب میشه که شما بزینیسی داشته باشید که این اجاره بخشی از درآمد آن باشد. مثلا شما در ایران شرکتی دارید که یکی از کارهاش یا کار اصلیش خرید ملک و اجاره دادن آن باشه. البته خوب بحث مالیات و اینها هم پیش میاید که باید حواستون جمع باشه.

MrHadi
December 21st, 2010, 06:08 PM
متاسفانه از دو روز ديگر، مدارك براي ويزا Tier 1 در سفارت دريافت نميشود
اين خبر امروز منتشر شد

MrHadi
December 21st, 2010, 06:10 PM
لينك خبر:

http://www.ukvisas.gov.uk/en/aboutus/newsroom/?view=News&id=448722682

houman1979
December 22nd, 2010, 02:28 AM
لينك خبر:

http://www.ukvisas.gov.uk/en/aboutus/newsroom/?view=News&id=448722682

معلوم بود این اتفاق میافته و من برای همین به همه میگفتم که دیگه برای Tier 1 اقدام نکنند.

Tetis100
December 22nd, 2010, 10:10 AM
باید به سفارت ایمیل بزنید. در ضمن برای اجاره به شرطی این درآمد حساب میشه که شما بزینیسی داشته باشید که این اجاره بخشی از درآمد آن باشد. مثلا شما در ایران شرکتی دارید که یکی از کارهاش یا کار اصلیش خرید ملک و اجاره دادن آن باشه. البته خوب بحث مالیات و اینها هم پیش میاید که باید حواستون جمع باشه.

سلام دوباره
آقا هومن منو ترسوندی !:lipsrsealed: یعنی نیایم و قید یک سال وقت برای آیلتس و مدرک جمع کردن و ترجمه و ... و تقریبا" 10 میلیون خرج بزنم و بی خیال شم ؟؟ یه کم امید داشته باشم بد نیست درسته ؟ ( امید نه خیال پردازی و خوش بینی کاذب )
فکر کنم باید یه کم فراتر از قیود این ضوابط و قوانین فکر کرد و چاره ای برای احراز بعضی شروط گلوگاهی و موانع اندیشید. بلاخره هر تغییر و تحولی ریسک های متناظر خودشو داره. الان مانع من اینه که برای تمدید اول بعد دو سال چطوری باید حدود 10 میلیون تومن درآمد اجاره و شراکت آفیس طراحی تو ایران رو در قالب مدارک قابل قبول برای افسر ویزا در آرم و بعد هم دنبال یه اشتغال با درآمد حدود 25000 پوند سالیانه تو انگلیس ( ترجیحا لندن ) باشم. البته برنامه ریزی سفر و مکان اقامت و ... هم هست که خوب مانع حساب نمیشم فقط مشغولیت دارن. آیا با من موافق هستین. موفق و سلامت باشید.

houman1979
December 22nd, 2010, 10:23 AM
سلام دوباره
آقا هومن منو ترسوندی !:lipsrsealed: یعنی نیایم و قید یک سال وقت برای آیلتس و مدرک جمع کردن و ترجمه و ... و تقریبا" 10 میلیون خرج بزنم و بی خیال شم ؟؟ یه کم امید داشته باشم بد نیست درسته ؟ ( امید نه خیال پردازی و خوش بینی کاذب )
فکر کنم باید یه کم فراتر از قیود این ضوابط و قوانین فکر کرد و چاره ای برای احراز بعضی شروط گلوگاهی و موانع اندیشید. بلاخره هر تغییر و تحولی ریسک های متناظر خودشو داره. الان مانع من اینه که برای تمدید اول بعد دو سال چطوری باید حدود 10 میلیون تومن درآمد اجاره و شراکت آفیس طراحی تو ایران رو در قالب مدارک قابل قبول برای افسر ویزا در آرم و بعد هم دنبال یه اشتغال با درآمد حدود 25000 پوند سالیانه تو انگلیس ( ترجیحا لندن ) باشم. البته برنامه ریزی سفر و مکان اقامت و ... هم هست که خوب مانع حساب نمیشم فقط مشغولیت دارن. آیا با من موافق هستین. موفق و سلامت باشید.

امید الکی نباید داشته باشید چون وضعیت مناسب نیست. در ضمن شما باید 40 هزار پوند درآمد داشته باشید. چطوری درآمد 25 هزار در انگلیس با 10 میلیون در ایران میشه 40 هزار؟ این میشه در حدود 30-31 هزار. یادتون باشه در تمدید ویزا دیگه ضرایب 3.2 وجود نداره و درآمدها همه یکسان هستند. به هر حال درآمد اجاره به شکلی که من گفتم قابل قبوله نه اینکه شما بگید من یه خونه دارم دادم اجاره. باید این درآمد به عنوان بخشی از درآمد یک بزینس با مدارک مستدل مثل اظهارنامه مالیاتی و مدارک سود و زیان شرکت شما باشه.

Tetis100
December 23rd, 2010, 01:49 PM
امید الکی نباید داشته باشید چون وضعیت مناسب نیست. در ضمن شما باید 40 هزار پوند درآمد داشته باشید. چطوری درآمد 25 هزار در انگلیس با 10 میلیون در ایران میشه 40 هزار؟ این میشه در حدود 30-31 هزار. یادتون باشه در تمدید ویزا دیگه ضرایب 3.2 وجود نداره و درآمدها همه یکسان هستند. به هر حال درآمد اجاره به شکلی که من گفتم قابل قبوله نه اینکه شما بگید من یه خونه دارم دادم اجاره. باید این درآمد به عنوان بخشی از درآمد یک بزینس با مدارک مستدل مثل اظهارنامه مالیاتی و مدارک سود و زیان شرکت شما باشه.

آره حق با شماست من به این عبارت "An uplift ratio will not be applied to any earnings made while you were in the UK working for an overseas company. If you are already in the UK under Tier 1 (General) and you are applying to extend your stay, you cannot claim uplift rations on any overseas earnings." دقت نکرده بودم. بنابراین دراین صورت اگه من بخواهم روی درآمد داخل ایران برای 15 هزارتا اقدام کنم باید با نرخ تبدیل امروز حدود 25 میلیون اظهار کنم که می تونم ولی مدرک ارائه دادن براش با شروط درآمد اجاره وابسته به بیزینس و یا سهم شراکت و سهام برای سرمایه گذاری های با اشتغال غیر دایم سخته. شما هیچ راهی پیشنهاد می کنی ؟

houman1979
December 23rd, 2010, 08:21 PM
آره حق با شماست من به این عبارت "An uplift ratio will not be applied to any earnings made while you were in the UK working for an overseas company. If you are already in the UK under Tier 1 (General) and you are applying to extend your stay, you cannot claim uplift rations on any overseas earnings." دقت نکرده بودم. بنابراین دراین صورت اگه من بخواهم روی درآمد داخل ایران برای 15 هزارتا اقدام کنم باید با نرخ تبدیل امروز حدود 25 میلیون اظهار کنم که می تونم ولی مدرک ارائه دادن براش با شروط درآمد اجاره وابسته به بیزینس و یا سهم شراکت و سهام برای سرمایه گذاری های با اشتغال غیر دایم سخته. شما هیچ راهی پیشنهاد می کنی ؟

اصلا کار راحتی نیست. بسته به شرایط مالی و کاری شما دارد.

arezoo52
December 28th, 2010, 05:43 PM
من آرزو 37 ساله دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی و دارای مدرک فنی و حرفه ای در رشته آرایشگری هستم. 4 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش و آموزشگاه بودم که متاسفانه هیچگونه سابقه کاری و بیمه برایم رد نشده است. 4 سال سابقه آرایشگری دارم.
مدرک آیلتس ندارم اما با توجه به رشته تحصیلی سطح زبان در حد خوب هست و میتونم نمره قابل قبولی بگیرم
دو تا بچه هفت و ده ساله دارم
همسرم مدرک دانشگاهی ندارن اما نقاش در رشته مینیاتور و آبرنگ و... هستند و در رشته صنایع دستی و قدیمی حدود 20 سال سابقه دارن. و 47 سالشون هم هست.
در مورد تمکن مالی هم در حد متوسط هستیم
لطفا من را راهنمایی کنید که آیا شرایط مهاجرت را داریم و اگر شرایطش وجود دارد از چه طریقی باید اقدام کنیم
ممنون

houman1979
December 28th, 2010, 08:43 PM
من آرزو 37 ساله دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی و دارای مدرک فنی و حرفه ای در رشته آرایشگری هستم. 4 سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش و آموزشگاه بودم که متاسفانه هیچگونه سابقه کاری و بیمه برایم رد نشده است. 4 سال سابقه آرایشگری دارم.
مدرک آیلتس ندارم اما با توجه به رشته تحصیلی سطح زبان در حد خوب هست و میتونم نمره قابل قبولی بگیرم
دو تا بچه هفت و ده ساله دارم
همسرم مدرک دانشگاهی ندارن اما نقاش در رشته مینیاتور و آبرنگ و... هستند و در رشته صنایع دستی و قدیمی حدود 20 سال سابقه دارن. و 47 سالشون هم هست.
در مورد تمکن مالی هم در حد متوسط هستیم
لطفا من را راهنمایی کنید که آیا شرایط مهاجرت را داریم و اگر شرایطش وجود دارد از چه طریقی باید اقدام کنیم
ممنون

شما پست های قبلی رو بخونید. دیگه ویزای کار Tier 1 وجود نداره و شما فقط از طریق تحصیل میتونید اقدام کنید.

behshad45
December 29th, 2010, 07:51 PM
با سلام.؟آقای هومن شما می دانید شرایط ویزای 2 ساله ویزیت بعد از یک 6 ماه چی هست؟

maryumaa
January 8th, 2011, 11:02 PM
من میخوام با ویزای spouse/fiance وارد انگلیس بشم. تا مدتی که citizenship بگیرم اگه بخوام درس بخونم باید شهریه ی دانشجویان اینترنشنال بدم یا دانشجوی home؟

houman1979
January 9th, 2011, 01:34 AM
من میخوام با ویزای spouse/fiance وارد انگلیس بشم. تا مدتی که citizenship بگیرم اگه بخوام درس بخونم باید شهریه ی دانشجویان اینترنشنال بدم یا دانشجوی home؟

شما حتی اگر به عنوان شهروند انگلیس وارد شوید تا سه سال در اینجا زندگی نکنید باید شهریه دانشجوی خارجی رو بدید.

sd2010
January 9th, 2011, 05:29 PM
سلام، یک مسئله دارم که توش گیر کردم و نمیدونم چکار کنم. اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنون میشم:
پارسال (2010) من 6jan ویزای psw رو گرفتم و اون موقع برای tier 1 general حقوق 25k برای MSc کافی بود. از آخر jan کار پیدا کردم با 27500 تا بتونم بعد از 12 ماه سریعا به tier 1 general عوضش کنم.
توی April 2010 قانون رو عوض کردن و حقوق 30k می خواست واسه 12 ماه تو 15 ماه آخر واسه MSc.
توی July 2010 قانون رو دوباره عوض کردن و حقوق 35k می خواست واسه 12 ماه تو 15 ماه آخر واسه MSc.
من تونستم حقوقم رو افزایش بدم تا حد زیادی، طوری که حالا آخر March 2011 می تونم 35k رو داشته باشم (با حساب همه پولهایی که از شرکت تو 12 ماه پشت سرهم گرفتم). اما:

تو لینک زیر اعلام کردن که tier 1 general در تاریخ 5 April (درست 1 هفته بعد از اینکه من میتونم واسش اقدام کنم) به صورت کامل از داخل انگلیس هم بسته میشه:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/2010/dec/61-t1g-closure-overseas
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsfragments/35-t1-t2-annual-limits
تازه به نظر امکان محدود کردنش تا april 2011 هم وجود داره وقتی همینطور قانون رو عوض می کنن.

حالا سوال من اینه که اگه من حتی بتونم واسه tier 1 general تا قبل 5 April اقدام کنم، آیا بعدا که ویزای من تموم شد، می تونم تمدیدش کنم یا باید از انگلیس خارج بشم دیگه؟ (امکان درخواست tier 2 برای من با توجه به نوع شغلم وجود نداره)

houman1979
January 9th, 2011, 07:51 PM
سلام، یک مسئله دارم که توش گیر کردم و نمیدونم چکار کنم. اگه لطف کنین راهنماییم کنین ممنون میشم:
پارسال (2010) من 6jan ویزای psw رو گرفتم و اون موقع برای tier 1 general حقوق 25k برای MSc کافی بود. از آخر jan کار پیدا کردم با 27500 تا بتونم بعد از 12 ماه سریعا به tier 1 general عوضش کنم.
توی April 2010 قانون رو عوض کردن و حقوق 30k می خواست واسه 12 ماه تو 15 ماه آخر واسه MSc.
توی July 2010 قانون رو دوباره عوض کردن و حقوق 35k می خواست واسه 12 ماه تو 15 ماه آخر واسه MSc.
من تونستم حقوقم رو افزایش بدم تا حد زیادی، طوری که حالا آخر March 2011 می تونم 35k رو داشته باشم (با حساب همه پولهایی که از شرکت تو 12 ماه پشت سرهم گرفتم). اما:

تو لینک زیر اعلام کردن که tier 1 general در تاریخ 5 April (درست 1 هفته بعد از اینکه من میتونم واسش اقدام کنم) به صورت کامل از داخل انگلیس هم بسته میشه:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsarticles/2010/dec/61-t1g-closure-overseas
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitecontent/newsfragments/35-t1-t2-annual-limits
تازه به نظر امکان محدود کردنش تا april 2011 هم وجود داره وقتی همینطور قانون رو عوض می کنن.

حالا سوال من اینه که اگه من حتی بتونم واسه tier 1 general تا قبل 5 April اقدام کنم، آیا بعدا که ویزای من تموم شد، می تونم تمدیدش کنم یا باید از انگلیس خارج بشم دیگه؟ (امکان درخواست tier 2 برای من با توجه به نوع شغلم وجود نداره)

در مورد تمدید Tier 1 الان حرف دقیقی اعلام نشده ولی براساس قوانین شما اگر تا قبل از آوریل اقدام کنید و ویزا رو بگیرید ویزای شما قابل تمدید خواهد بود.برای متقاضیان داخل انگلستان محدودیت وجود ندارد و شما مشمول محدودیت ماهانه نیستید. در صورتی که نتونید قبل از آوریل برای ویزا اقدام کنید راهی به جز دریافت Tier 2 یا خروج از انگلستان ندارید.

maryumaa
January 9th, 2011, 08:59 PM
من هرچی گشتم پاسخ سوالمو پیدا نکردم نزدیک ترین تاپیک به موضوع سوالم فکر کنم اینجا باشه. به هر حال اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.
من میخوام از طریق ویزای نامزدی یا همسر برم انگلیس و اینم میدونم که بعد از 3 سال میتونم citizenship بگیرم. میخواستم بدونم توی این 3 سال اگه بخوام درس بخونم باید شهریه دانشجویای international رو بدم یا دانشجویای انگلیسی؟

houman1979
January 9th, 2011, 09:13 PM
من هرچی گشتم پاسخ سوالمو پیدا نکردم نزدیک ترین تاپیک به موضوع سوالم فکر کنم اینجا باشه. به هر حال اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم.
من میخوام از طریق ویزای نامزدی یا همسر برم انگلیس و اینم میدونم که بعد از 3 سال میتونم citizenship بگیرم. میخواستم بدونم توی این 3 سال اگه بخوام درس بخونم باید شهریه دانشجویای international رو بدم یا دانشجویای انگلیسی؟

جواب سوالتون رو که دادم. بله باید شهریه بین المللی بدید حتی اگر شهروند انگلیس باشد. در ضمن شما بعد سه سال میتونید اقامت دائم بگیرید و یک سال بعدش یعنی بعد چهار سال شهروند خواهید شد.

sd2010
January 11th, 2011, 12:35 AM
ممنون بابت جواب. حالا یه سوال پیش افتاده دارم. اینکه اگه فقط 10 ماه کار کرده باشی و بتونی حد نصاب tier 1 رو تو همین ده ماه بیاری، باز هم باید صبر کنی تا 12 ماهت کامل بشه؟

houman1979
January 11th, 2011, 02:45 AM
ممنون بابت جواب. حالا یه سوال پیش افتاده دارم. اینکه اگه فقط 10 ماه کار کرده باشی و بتونی حد نصاب tier 1 رو تو همین ده ماه بیاری، باز هم باید صبر کنی تا 12 ماهت کامل بشه؟

خیر لازم نیست صبر کنید. شما اگر در یک ماه هم به حد نصاب برسید میتونید اقدام کنید.

miss_persia
January 12th, 2011, 03:22 PM
سلام...
می خواستم بدونم که اون قانونی که بچه اگه تو انگلیس به دنیا بیاد سیتی زن میشه هنوزم هست یا نه؟
بعد اگه هست به مامان باباشم اقامت می دن یا نه؟ :D

ice
January 12th, 2011, 03:37 PM
سلام...
می خواستم بدونم که اون قانونی که بچه اگه تو انگلیس به دنیا بیاد سیتی زن میشه هنوزم هست یا نه؟

این قانون 1982 از بین رفت مگر والدین مقیم باشند. وقتی هم بود به مادر پدر به خاطر بچه نمی دادند.

houman1979
January 12th, 2011, 03:44 PM
سلام...

خیر نیست و باید یکی از والدین اقامت دائم داشته باشند همونطوری که دوستمون هم گفتند. کلا انگلستان مثل آمریکا نیست که یکی که رفت همه هم بتونند به نوبت برند و به جز بچه های زیر 18 سال و همسر تقریبا برای بقیه اعضای خانواده غیرممکنه.

taha.
January 15th, 2011, 08:25 PM
سلام من تایر وان جنرال دارم و دانشگاه هم ثبت نام کردم . منتها رفته بودم و اسه کاری یکی از اعضای تیم ویزا و دیدم و گفت بعد از اتمامش به احتمال زیاد اگه بخوای درسو ادامه بدی باید تایر4 بکنیش
چون اینجور که به ما (تیم ویزا)گفتن .این ویزا برچیده شده . من هم گفتم یعنی چی اون موقع من برای استرالیا و کانادا هم میتونستم اقدام کنم اما نکردم . گفت فقط میتونم بگم انتخابتون با بد شانسی رو برو شده
کسی آ»ار دقبق تر داره ؟

houman1979
January 15th, 2011, 11:17 PM
سلام من تایر وان جنرال دارم و دانشگاه هم ثبت نام کردم . منتها رفته بودم و اسه کاری یکی از اعضای تیم ویزا و دیدم و گفت بعد از اتمامش به احتمال زیاد اگه بخوای درسو ادامه بدی باید تایر4 بکنیش
چون اینجور که به ما (تیم ویزا)گفتن .این ویزا برچیده شده . من هم گفتم یعنی چی اون موقع من برای استرالیا و کانادا هم میتونستم اقدام کنم اما نکردم . گفت فقط میتونم بگم انتخابتون با بد شانسی رو برو شده
کسی آ»ار دقبق تر داره ؟

1-بله دیگر ویزای Tier 1 وجود ندارد ولی در مورد کسانی که الان این ویزا رو دارند مساله فرق میکنه.
2-شما میتونید در زمان اعتبار ویزا درس بخونید ولی خوب اگر طول درستون بیشتر از ویزا باشه خوب آره نمیتونید با درس خوندن Tier 1 رو تمدید کنید و باید Tier 4 بگیرید.
3-در انتخاب بین انگلیس و کانادا واقعا نمیشه گفت کدوم بهترند ولی در انتخاب بین استرالیا و انگلیس قطعا استرالیا بهتره. میشه گفت استرالیا در حال حاضر بهترین کشور برای مهاجرته.

taha.
January 15th, 2011, 11:38 PM
1-بله دیگر ویزای Tier 1 وجود ندارد ولی در مورد کسانی که الان این ویزا رو دارند مساله فرق میکنه.
2-شما میتونید در زمان اعتبار ویزا درس بخونید ولی خوب اگر طول درستون بیشتر از ویزا باشه خوب آره نمیتونید با درس خوندن Tier 1 رو تمدید کنید و باید Tier 4 بگیرید.
3-در انتخاب بین انگلیس و کانادا واقعا نمیشه گفت کدوم بهترند ولی در انتخاب بین استرالیا و انگلیس قطعا استرالیا بهتره. میشه گفت استرالیا در حال حاضر بهترین کشور برای مهاجرته.

نه این چیزی که به من مسول قسمت ویزا گفت منظورش این بود که دیگه این ویزا تمدید نمیشه و بد شانسی آوردی که انگلیس رو اون زمان انتخاب کردی چون تمدید نمیشه دیگه این ویزا
دزسته کارشناس ویزا بود در دانشگاه اما حرفش غیر منطقی به نظر میرسه

houman1979
January 16th, 2011, 12:34 AM
نه این چیزی که به من مسول قسمت ویزا گفت منظورش این بود که دیگه این ویزا تمدید نمیشه و بد شانسی آوردی که انگلیس رو اون زمان انتخاب کردی چون تمدید نمیشه دیگه این ویزا
دزسته کارشناس ویزا بود در دانشگاه اما حرفش غیر منطقی به نظر میرسه

خیر در مورد تمدید براساس قوانین کنونی این امکان وجود داره و احتمالش خیلی خیلی کمه که امکان تمدید رو بردارند چون کار به دادگاه میکشه و بار حقوقی زیادی داره. من قبلا هم گفتم اصلا فکر نکنید که مسوولان دانشگاه ها و کالج ها اطلاعات زیادی در مورد ویزا دارند.

Behdad
January 17th, 2011, 08:54 PM
با این قانون جدید بعد تحصیل نمیشه کار کرد دیگه ؟ (تبدیل به ویزای کار)
این همه خرج کنیم تا فوق آخرش برگردیم تو این خراب شده ؟

J Panahi
January 17th, 2011, 10:14 PM
مطمئنید دیگه نمیشه بعد از اتمام تحصیل تو انگلیس موند؟ اینجوری باشه که دانشگاه هاشون خالی میمونه مخصوصا اینکه شهریه هاشم زیاد کرده؟ استرالیا هم که پوله دو سالو تو حساب میخواد (80 90 میلیون) کانادا هم که ویزا دادنش رو هواست آمریکا هم که صبر ایوب میخواد :( من سربازم باید زود تصمیم بگیرم خواهشا کسایی که از قانون مطمئنن جوابمو زود بدن.ممنون میشم

houman1979
January 17th, 2011, 10:40 PM
مطمئنید دیگه نمیشه بعد از اتمام تحصیل تو انگلیس موند؟ اینجوری باشه که دانشگاه هاشون خالی میمونه مخصوصا اینکه شهریه هاشم زیاد کرده؟ استرالیا هم که پوله دو سالو تو حساب میخواد (80 90 میلیون) کانادا هم که ویزا دادنش رو هواست آمریکا هم که صبر ایوب میخواد :( من سربازم باید زود تصمیم بگیرم خواهشا کسایی که از قانون مطمئنن جوابمو زود بدن.ممنون میشم
هیچ کس همچین حرفی رو نزده. خیلی نحوه برخورد ایرانیها جالبه. همینکه یکی میاد یه حرف منفی و الکی و بدون هیچ پشتوانه میزنه صد تا پست میاد که وای چی کار کنیم. ولی وقتی جواب های منطقی داده میشه اصلا انگار کسی اونها رو نمیخونه. براساس پیشنهادهایی که دولت داده 1) به احتمال زیاد Tier 1 PSW یا همون ویزای دو ساله کار حذف خواهد شد 2) پیشنهاد شده که امکان سوییچ از Tier 4 به Tier 2 نباشه. ولی اولا اینها هنوز پیشنهادند و تا قانون بشند راه زیادیه و ممکنه خیلی تغییر کنند در بدترین حالت که اینها تصویب بشند شما بعد از تموم شدن درستون کار که پیدا بکنید میتونید از انگلیس خارج بشید و ویزای Tier 2 بگیرید که خیلی هم وحشتناک نیست. همین الانم از ابوظبی یک هفته ای همه ویزا میگیرند. خرجش هم که وقتی شما تو انگلیس کار پیدا کردید چیزی نمیشه. حقوق دو هفتتون هم نخواهد شد.

J Panahi
January 18th, 2011, 12:05 AM
هیچ کس همچین حرفی رو نزده. خیلی نحوه برخورد ایرانیها جالبه. همینکه یکی میاد یه حرف منفی و الکی و بدون هیچ پشتوانه میزنه صد تا پست میاد که وای چی کار کنیم. ولی وقتی جواب های منطقی داده میشه اصلا انگار کسی اونها رو نمیخونه. براساس پیشنهادهایی که دولت داده 1) به احتمال زیاد Tier 1 PSW یا همون ویزای دو ساله کار حذف خواهد شد 2) پیشنهاد شده که امکان سوییچ از Tier 4 به Tier 2 نباشه. ولی اولا اینها هنوز پیشنهادند و تا قانون بشند راه زیادیه و ممکنه خیلی تغییر کنند در بدترین حالت که اینها تصویب بشند شما بعد از تموم شدن درستون کار که پیدا بکنید میتونید از انگلیس خارج بشید و ویزای Tier 2 بگیرید که خیلی هم وحشتناک نیست. همین الانم از ابوظبی یک هفته ای همه ویزا میگیرند. خرجش هم که وقتی شما تو انگلیس کار پیدا کردید چیزی نمیشه. حقوق دو هفتتون هم نخواهد شد.
مرسی هومن جان به هر حال همه اطلاعاته شما رو ندارن. اینم از اثراته زندگی پر استرس تو ایرانه نا خود آگاه آدم بد بین میشه!!
راستی یه سوالی دارم لطف کنی جواب بدی ممنون میشم و اینکه حتما باید کار مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرد یا فرقی نداره و درآمدش ملاکه؟ آخه من اونجا یه آشنا دارم که یه شرکت بازرگانی داره می تونه استخدامم کنه بعد از تحصیل ولی رشته خودم فنیه و کاملا نا مربوط؟
مرسی

houman1979
January 18th, 2011, 12:51 AM
مرسی هومن جان به هر حال همه اطلاعاته شما رو ندارن. اینم از اثراته زندگی پر استرس تو ایرانه نا خود آگاه آدم بد بین میشه!!
راستی یه سوالی دارم لطف کنی جواب بدی ممنون میشم و اینکه حتما باید کار مرتبط با رشته تحصیلی پیدا کرد یا فرقی نداره و درآمدش ملاکه؟ آخه من اونجا یه آشنا دارم که یه شرکت بازرگانی داره می تونه استخدامم کنه بعد از تحصیل ولی رشته خودم فنیه و کاملا نا مربوط؟
مرسی

براساس قوانین کنونی نیازی نیست مرتبط باشه ولی به این راحتی هم نیست که آشنای شما بخواهد استخدام کنه چون باید مجوز لازم رو داشته باشه و یا Sponsor License داشته باشه و این رو باید از Home Office بگیره.

Ramin83Dentist
January 18th, 2011, 02:37 PM
با سلام به آقا هومن
من فارغ التحصیل در رشته ی دندانپزشکی که هم اکنون د ر حین گذراندن خدمت سربازی (ماه سوم) هستم. من قصد رفتن به انگلستان از طریق visa tier1 را داشتم که الان خبر حذف موقت این ویزا را شنیدم .با توجه به این شرایط چه راه حلی برای من وجود داره با توجه با این مسئله که من می خواستم در انگلستان امتحان ORE (امتحان معادل سازی مدرک ایران با انگلستان) را بدهم و شروع به کار در این کشوربکنم. آیا باز هم شرایط مناسب برای من در این کشور وجود دارد ، ازطرفی من چند سال در مورد مهاجرت به کانادا،امریکا و کمی هم استرالیا تحقیق کردم و فکر می کردم که انگلستان شرایط بهتری از نظر کار و اقامت و سرعت دریافت ویزا مخصوصا برای رشته دندانپزشکی داره ولی حالا با توجه به این شرایط باز هم انگلستان بهتر است یا به نظر شما برای کشور دیگری اقدام کردن بهتر است؟(البته با توجه به این که من قصد اقامت و کار را دارم و کمتر فکر ادامه تحصیل را دارم)
ببخشید که این قدر سئوال کردم چون واقعا نتونستم در این فورم اطلاعات خوبی در مورد دندانپزشکی و شرایط ورود به کشورهای دیگر را بدست بیاورم.
با تشکر

Maaha
January 18th, 2011, 03:21 PM
سلام
کسی میدونه مدارک مورد نیاز برای ویزای نامزدی( fiancé) چی هست ؟ بخصوص برای طرفی که قراره از ایران بره پیش نامزدش چه مدارکی باید تهیه کنه؟

با تشکر Maaha

houman1979
January 18th, 2011, 03:26 PM
با سلام به آقا هومن
من فارغ التحصیل در رشته ی دندانپزشکی که هم اکنون د ر حین گذراندن خدمت سربازی (ماه سوم) هستم. من قصد رفتن به انگلستان از طریق visa tier1 را داشتم که الان خبر حذف موقت این ویزا را شنیدم .با توجه به این شرایط چه راه حلی برای من وجود داره با توجه با این مسئله که من می خواستم در انگلستان امتحان ORE (امتحان معادل سازی مدرک ایران با انگلستان) را بدهم و شروع به کار در این کشوربکنم. آیا باز هم شرایط مناسب برای من در این کشور وجود دارد ، ازطرفی من چند سال در مورد مهاجرت به کانادا،امریکا و کمی هم استرالیا تحقیق کردم و فکر می کردم که انگلستان شرایط بهتری از نظر کار و اقامت و سرعت دریافت ویزا مخصوصا برای رشته دندانپزشکی داره ولی حالا با توجه به این شرایط باز هم انگلستان بهتر است یا به نظر شما برای کشور دیگری اقدام کردن بهتر است؟(البته با توجه به این که من قصد اقامت و کار را دارم و کمتر فکر ادامه تحصیل را دارم)
ببخشید که این قدر سئوال کردم چون واقعا نتونستم در این فورم اطلاعات خوبی در مورد دندانپزشکی و شرایط ورود به کشورهای دیگر را بدست بیاورم.
با تشکر

به نظرم برای استرالیا اقدام کنید چون از نظر اقامت و مهاجرت شرایط بسییار بهتری داره.

Ramin83Dentist
January 18th, 2011, 05:46 PM
مرسی آقا هومن از جوابتون
ولی آیا واقعا باید دیگر روی انگلستان فکر نکنم ، یعنی این قدر شرایط ویزا برای انگلستان سخت شده؟
حتی برای دندانپزشکان با اینکه نیاز داره، یعنی دیگر به هیچ شکلی ویزای تایر وان برای گروه پزشکان نیست؟

بازم تشکر

houman1979
January 18th, 2011, 06:32 PM
مرسی آقا هومن از جوابتون
ولی آیا واقعا باید دیگر روی انگلستان فکر نکنم ، یعنی این قدر شرایط ویزا برای انگلستان سخت شده؟
حتی برای دندانپزشکان با اینکه نیاز داره، یعنی دیگر به هیچ شکلی ویزای تایر وان برای گروه پزشکان نیست؟

بازم تشکر

خیر دوست عزیز دیگرTier 1 به هیچ عنوان وجود ندارد. مساله این نیست که خیلی سخت تر شده باشد مساله این است که شما با انرژی و دردسر کمتر میتوانید ظرف دوسال اقامت دائم استرالیا را به دست بیاورید و از نظر مهاجرتی خیالتان راحت باشد.

mmmmpg
January 25th, 2011, 06:30 AM
آقا هومن زنده باشی با این همه روجیه همکاری ووقتی که برای همه میگذاری . ترو خدا یه نگاه هم به سوال من بنداز
می خواسنم بدونم خرید خونه در انگلیس برای اقامت یا تمدید ویزا کفایت می کنه؟
آیا در صورتی که ویزای تحصیلی تموم بشه میشه به صرف داشتن خونه ویزا رو تمدید کرد؟
شنیده و دیدهام ویزاهای یک تا دو سال میدن- ایا اطلاعاتم درسته یا نه؟
اگر داشتن خانه یا خریدن آن به گرفتن ویزای طولانی یا اقامت کمک می کنه ایا شرط دیگه ای هم داره
خواهش می کنم لطف کن و به من هم جواب بده من 6 ساله پول به جیب انگلیسی ها می ریزم بدون امید و شانس اقامت

houman1979
January 25th, 2011, 01:13 PM
آقا هومن زنده باشی با این همه روجیه همکاری ووقتی که برای همه میگذاری . ترو خدا یه نگاه هم به سوال من بنداز
می خواسنم بدونم خرید خونه در انگلیس برای اقامت یا تمدید ویزا کفایت می کنه؟
آیا در صورتی که ویزای تحصیلی تموم بشه میشه به صرف داشتن خونه ویزا رو تمدید کرد؟
شنیده و دیدهام ویزاهای یک تا دو سال میدن- ایا اطلاعاتم درسته یا نه؟
اگر داشتن خانه یا خریدن آن به گرفتن ویزای طولانی یا اقامت کمک می کنه ایا شرط دیگه ای هم داره
خواهش می کنم لطف کن و به من هم جواب بده من 6 ساله پول به جیب انگلیسی ها می ریزم بدون امید و شانس اقامت

خیر دوست عزیز این ها تبلیغات الکیه که این موسسات میکنند. با خریدن خونه شما در هیچ کشوری در اتحادیه اروپا نمیتونید اقامت بگیرید. فوقش سبب تسهیل در ویزای تویستی میشه. برای سرمایه گذاری در انگلستان حداقل به دویست هزار پوند پول نقد و آیلتس 6.5 نیاز دارید تا ویزای کارفرما بگیرید و باید نشون بدید که با این پول یک شرکت زدید و دو نفر حداقل کارمند دارید نه اینکه خونه بخرید.

mmmmpg
January 26th, 2011, 04:04 AM
متشکرم از جواب -----برای پدر و مادرها و به اصطلاح ویزای بازنشستگان چطور؟
شرایط این ویزا داشتن خانه و 2500 پوند درآمد در ساله.آیا عملا این کار امکان پذیره در سایت هوم افیس هم اومده
اینو برای اولیای یکی از دوستانم می پرسم
در ضمن من سابقه کار در انگلیس دارم الان برای ویزای کار معمولا شرکتها برای کسانی که از انگلیس خارج شده اند
اون کارهای اگهی و این حرفارو انجام نمیدن به نظر شما--- آیا وقتی انگلیس نباشیم هیچ شرکتی حاصره این مراحل اداری را برای ما انجام بده فرض بر این باشه که سابقه خوبی در uk داشته باشیم؟

houman1979
January 26th, 2011, 12:36 PM
متشکرم از جواب -----برای پدر و مادرها و به اصطلاح ویزای بازنشستگان چطور؟
شرایط این ویزا داشتن خانه و 2500 پوند درآمد در ساله.آیا عملا این کار امکان پذیره در سایت هوم افیس هم اومده
اینو برای اولیای یکی از دوستانم می پرسم
در ضمن من سابقه کار در انگلیس دارم الان برای ویزای کار معمولا شرکتها برای کسانی که از انگلیس خارج شده اند
اون کارهای اگهی و این حرفارو انجام نمیدن به نظر شما--- آیا وقتی انگلیس نباشیم هیچ شرکتی حاصره این مراحل اداری را برای ما انجام بده فرض بر این باشه که سابقه خوبی در uk داشته باشیم؟

خیر دوست عزیز در کجای سایت Home office اومده؟ چند سال پیش چنین چیزی بود ولی دیگه نیست. اگه هست لینکش رو بذارید. اون زمانی هم که بود شرطش داشتن 250 هزار پوند سرمایه بود و بازم فکر نکنم حرفی از خرید خونه بود. به هر حال الان شما نمیتونید با خرید خونه اقامت بگیرید.
خیر اگر در انگلیس نباشید تقریبا امکان گرفتن کار صفره چون شرکتها نمیتونند مصاحبه کنند.

Behdad
January 28th, 2011, 02:40 PM
ماما ها نمی تونن اقدام کنن دیگه ؟

houman1979
January 28th, 2011, 03:23 PM
ماما ها نمی تونن اقدام کنن دیگه ؟

مگه قبلا برای ماما ها شرایط خاصی بود؟ اونها هم باید یا Tier 1 میگرفتند و یا Tier 2.

taha.
January 30th, 2011, 01:08 AM
سلام
هومن جان یه سوال
من 19 اکتبر تیر 1 رو برام مهر صدور زدن
و من 1 ماه بعد یعنی 20 نومبر ورود داشتم . این 30 روز از اون 180 روزی که شما گفتی محدودیت در خروج از کشور انگلیس دارم محسوب میشه ؟

houman1979
January 30th, 2011, 02:44 PM
سلام
هومن جان یه سوال
من 19 اکتبر تیر 1 رو برام مهر صدور زدن
و من 1 ماه بعد یعنی 20 نومبر ورود داشتم . این 30 روز از اون 180 روزی که شما گفتی محدودیت در خروج از کشور انگلیس دارم محسوب میشه ؟

تاریخ اعتبار ویزا از کی هست؟ اون مهمه. البته خیر این 30 روز حساب نمیشه ولی برای اقامتتون باید بگید که از کی ویزا اعتبار داشته؟در واقع شما از کی تو فرم خواستید که بهتون ویزا بدند.

taha.
January 31st, 2011, 12:31 AM
تاریخ اعتبار ویزا از کی هست؟ اون مهمه. البته خیر این 30 روز حساب نمیشه ولی برای اقامتتون باید بگید که از کی ویزا اعتبار داشته؟در واقع شما از کی تو فرم خواستید که بهتون ویزا بدند.

هومن جان تاریخ ویزا من از 19 اکتبر 2010 هست تا 19 اکتبر 2012 و تاریخ ورودم که مهر خورده از 22 نومبر هست
فکرکنم متاسفانه یه 30 روز بی حساب رفته
بله ؟