صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: روزنامه نگاری

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض روزنامه نگاری

با سلام دوستان کسی مستر روزنامه نگاری خارج از ایران خونده؟
    شرایطش چیه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : روزنامه نگاری

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    با سلام دوستان کسی مستر روزنامه نگاری خارج از ایران خونده؟
    شرایطش چیه؟
    سلام
    من ایران روزنامه نگاری خوندم. الان هم دارم خارج از ایران ارشد ارتباطات می خونم. اون موقعی که من داشتم اپلای می کردم گاهی به رشته روزنامه نگاری هم سر می زدم. این چیزهایی که یادم میاد: معمولا نمره زبان بالا (مثلا تافل 100) می خوان. اگر برای آمریکا می خواین باید GRE خوبی هم داشته باشین. رزومه مربوط به روزنامه نگاری و معمولا هم می گن یکی دو نمونه از کارهاتون(portfolio) رو بفرستین. این یه کلیت هست حالا ممکنه دانشگاه به دانشگاه فرق کنه.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

نقل قول نوشته اصلی توسط sabaN نمایش پست ها
    سلام
    من ایران روزنامه نگاری خوندم. الان هم دارم خارج از ایران ارشد ارتباطات می خونم. اون موقعی که من داشتم اپلای می کردم گاهی به رشته روزنامه نگاری هم سر می زدم. این چیزهایی که یادم میاد: معمولا نمره زبان بالا (مثلا تافل 100) می خوان. اگر برای آمریکا می خواین باید GRE خوبی هم داشته باشین. رزومه مربوط به روزنامه نگاری و معمولا هم می گن یکی دو نمونه از کارهاتون(portfolio) رو بفرستین. این یه کلیت هست حالا ممکنه دانشگاه به دانشگاه فرق کنه.
    من همیشه به کار روزنامه نگاری علاقمند بودم اما شرایط کاریش پیش نیومد.
    رشته لیسانس و ارشدم اصلا مرتبط نیست.2 تا کتاب ترجمه دارم.آیا با این اوصاف باز هم میشه امیدوار بود؟

Junior Member

سلام به همه ی دوستان. من به دنبال اطلاعاتی درباره رشته نویسندگی خلاق هستم؛ چرا که من لیسانس همین رشته را دارم. از آنجایی که در هیچ کدام از بخش های این سایت، اطلاعاتی پیدا نکردم،اینجا مرتبط ترین جا برای مطرح کردن سوالم بود. اگر کسی می تواند به من کمک کند. البته بعید می دانم کسی اطلاعاتی داشته باشد، از بس که این رشته در ایران ناشناخته ست متاسفانه..

Junior Member

سلام خسته نباشید دوست خوبم. می خواستم بدونم که برای دکترای ارتباطات در کجاها بهتره؟ و از همه مهمتر توی آمریکا نظرت درباره دانشگاه آیووا چیه؟

من فکر می‌کنم مهم‌ترین فاکتور برای اپلای در رشته‌ی ارتباطات (بالاخص روزنامه‌نگاری) زبانه. ینی هرچقدر بگم کم گفتم. انگلیسی روان، صریح، بدون تپق، تا حدی قلمبه سلمبه و دایره لغات بی نهایت. زبان نقش اول و آخر رو تو این رشته بازی می‌کنه و اصولا پولی که بعدا درمیارین به زبانتون بستگی داره. زبان تو این رشته با تافل و GRE سنجیده نمی‌شه! ینی می‌شه‌ها اما ممکنه شما نمره خوبی بگیرین ولی موقع حرف زدن هول بشین یا همون لغت‌های قلمبه سلمبه ای که توی تافل و GRE استفاده کردین رو نتونین توی اسپیکینگ به زبون بیارین! خلاصه تا از وضعیت زبان خودتون مطمن نیستین اپلای نکنید! بیشتر دانشگاه هایی که من دیدم رایتینگ GRE بالای ۵ می‌خواستن که کار حضرت فیله و تافل بالای ۱۰۵
    بیشتر دانشگاه ها علاوه بر امتحان زبان های مربوط، و البته SOP و این چیزا، چندین صفحه رایتینگ و نمونه کار(انگلیسی) از شما می‌خوان. مقاله احتیاج نیست چون اصولا کسی از یه لیسانس توفع نداره مقاله داده باشه و اینجا خود بچه های دکترا هم نهایتا ۱ دونه مقاله میدن!! (برعکس مهندسی که چپ و راست مقاله درمیاد) . داشتن ترجمه فکر نکنم امتیازی محسوب بشه. یه چیز دیگه که خیلی مهمه انجام دادن کارهای داوطلبانه ست. مثلا اگر شما توی رزومه تون نوشته باشین که چندین کار داوطلبانه انجام دادین (و اصولا توی جامعه تون مشارکت مدنی داشتین) خیلی براشون مهمه. اینطوری نیست که شما فقط با درس و معدل خوب (با عرض معذرت خرخونی) بتونین برای علوم انسانی اپلای کنید. این مشارکت مدنی که میگم خیلی مهمه. نکته دیگه سابقه کاره. با اینکه توی سایت های دانشگاه ها مثلا نمی نویسه ولی سابقه کار یه امتیازه. یه چیزی که من به چشم دیدم اینه که بچه های انسانی /هنر بعد از لیسانس میرن یه مدت کار میکنن بعد اگر احساس کردن ارضا نمیشن برمیگردن به دانشگاه. بنابراین همشون توی کلاس ها از تجربیاتشون میگن و خیلی کار مرتبط داشتن مهمه. برای همین خیلی از دانشجوهای فوق یا دکترا سن بالایی دارن!! و مثل ایران نیست که همه چیز رو پشت سر هم تند تند انجام بدن و هیچی از زندگی و جامعه اطراف نفهمن. دیگه عرض کنم که کلاس‌ها همش به صورت دور همی برگزار می‌شه و میزان مشارکت بچه ها باید بالا باشه پس اعتماد به نفس و (زبان)!! مهمه. ینی مثل مهندسی نیست که استاد بیاد چهارتا مساله حل کنه و نیازی به حرف زدن نباشه.
    کلا توی رشته های انسانی و هنر نسبت به مهندسی، فاند/اسکالرشیپ گرفتن خیلی سخته. ولی به این معنی نیست که نشه. رقابت بالاست. به خاطر اینکه اینجا خیلی وضعیت علوم انسانی شون قویه و معمولا بچه های خیلی خیلی با سواد و پر از لحاظ علمی و همونطور که گفتم با سابقه کاری مرتبط میرن فوق و دکترا. من یکی از کلاس های ارتباطی که اینجا به صورت آزاد شرکت کردم فهمیدم که به اندازه مورچه بارم نیست درحالیکه توی ایران علامه درس خوندم و ارتباطات علامه بسیار معروفه در ایران!!!!!

دانشگاه های استرالیا تو رشته ارتباطات رتبه اول رو دارند،چین
    ،و آلمان فرانسه سوییس هند پاکستان،انگلستان،هلند،ایا لات متحده آمریکا تو رشته ما حسابی فعالند

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Media_studies از این لینک میتونید با دانشگاه های مطرح این رشته آشنا بشید.

Junior Member

سلام من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته ارتباطات علامه هستم.
    معدلم حدودا نزدیک 18 هست. و شاگرد 5 ام هستم
    عضور داوطلب جمعیت امام علی هم هستم که زیر نظر یونسکو هست.
    مترجم و مدرس زبانم و فرانسه رو هم شروع به یادگیری کردم.
    در زمینه رشته خودمم کار میکنم.
    می تونم امیدوار باشم برای گرفتن fund برای LSE?

سلام من كارشناشي روزنامه نگاري از دانشگاه سوره دارم،عضو كانون روزنامه نگاري و انجمن اسلامي دانشگاه بودم،مدت كوتاهي در اعتماد انلاين كار كردم،علاقه مند به گرافيك هستم و مدرك فتوشاپ و اينديزاين از مجتمع فني تهران دارم، براي ارشد قصد دارم به كانادا مهاجرت كنم،اما نميدونم كدوم دانشكاه امكانات بهتري داره و چه نمره ايي براي IELTS ميخواد و همچنين چه مداركي؟براي fan گرفتن بايد چه كاري انجام داد و چه طور ميشه با اساتيد اونجا ارتباط گرفت،اگر كسی میدونه ممنون میشم از پاسخ گویی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)