صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: تجربیات و اطلاعات مختص زندگی در مناطق Regional

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

Thumbs up تجربیات و اطلاعات مختص زندگی در مناطق Regional

این روزا گرفتن ویزای 189 و 190 خیلی سخت تر و حتی طولانی تر شده . از طرفی مشکل بیکاری هم اضافه بر این مشکلات هست که اکثر دوستان تو همین پایگاه خبر رسانی (90%) میگن باید اول کژوال کار کنی . بعضی از وکلا و افراد میگن ویزای 489 Regional یک جایگزین خوبی هست منتها کار در اون مناطق 100 در 100 کژوال خواهد بود و تا چهار سال خودتون بیمه پرداخت میکنید و مزایای دولتی شامل حالتون نمیشه
    ولی به هر حال باز هم با مناطق بزرگ تر اون طور که دوستان از مشکلات بی کاری میگمن فرقی نمیکنه حتی هزینه زندگی ممکنه به مراتب کمتر باشه.

منتظر نظرات و تجربیات دوستان هستیم
    Thanks

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering - University of Adelaide

پیش فرض پاسخ : تجربیات و اطلاعات مختص زندگی در مناطق Regional

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_member نمایش پست ها
    این روزا گرفتن ویزای 189 و 190 خیلی سخت تر و حتی طولانی تر شده . از طرفی مشکل بیکاری هم اضافه بر این مشکلات هست که اکثر دوستان تو همین پایگاه خبر رسانی (90%) میگن باید اول کژوال کار کنی . بعضی از وکلا و افراد میگن ویزای 489 Regional یک جایگزین خوبی هست منتها کار در اون مناطق 100 در 100 کژوال خواهد بود و تا چهار سال خودتون بیمه پرداخت میکنید و مزایای دولتی شامل حالتون نمیشه
    ولی به هر حال باز هم با مناطق بزرگ تر اون طور که دوستان از مشکلات بی کاری میگمن فرقی نمیکنه حتی هزینه زندگی ممکنه به مراتب کمتر باشه.

منتظر نظرات و تجربیات دوستان هستیم
    Thanks
    سلام
    من فقط سعی میکنم تجربه و اطلاعاتم رو در اختیارتون بزارم از نظر خیلی ها میتونه درست باشه و یا غلط. شما اکر با ویزای ریحنال بیاید باید به مناطقی برید که براتون در نظر گرفتن و در همونجا هم باید کار کنید و زندگی محدوده کاری و زندگی شما به یک حیطه خیلی کوچکتر محدود میشه این از چندین نظر میتونه براتون مشکل ساز باشه و کارتون رو سخت تر میکنه- شما فکر کنید که در یک شهرستان خیلی کوچک در ایران زندگی میکنید که استغالزایی نداره و جمعیت کمی هم داره - شما باید یک سال رو کار تمام وقت کنید و دو سال در اونجا رندگی کنید که بهتون اقامت دائم بدند این هم به استرس شما اضافه میکنه. اینطور فکر نکنید جایی که جمعیت کمتره کار هم بهتر پیدا میشه و همینطور اگر کار کژوال پیدا کنید دیگه از زندگی راضی خواهید بود - کار کژاول رنج وسیعی داره از کار در کلز و فروشگاههای معتبر تا ظرف شویی در آشپرخانه و دستور شنیدن از آدمهایی که شاید نصف شما هم سواد نداشته باشن - اگر کارتون در فروشگاههای معتبر که نام بردم باشه ازش راضی خواهید بود ولی اگر کارتون مشابه کار در رستوران باشه خیلی بهتون سخت میگذره - این رو میگم چون به چشم خودم دبدم - خیلی ها ممکنه بگن من حاضرم که تو رستوران هم کار کنم ولی این مال یه ماهه از یک ماه که گذشت سرخوردگی شروع میشه و فکر کردن به اینکه چرا شما از لحاظ اجتماعی در جای خودتون قرار ندارید و کم کم این قضیه روی کیفیت کارتون رو روابطتتون با دیگران در محیط کار تاثیر میزاره
    مسائل دیگهای هم که دارین اینه که مدیکیر ندارید اینجا هزینه دکتر خیلی بالاست و باید از جیب بدید ( هزینه دیدن جی پی در اینجا حدود 40 تا 70 دلاره) و ...
    شما شاید یک سال زودتر وارد بشید ولی دو سال عقبتر میوفتید و موفقیت خودتون رو در هاله ای از ابهام قرار میدید.
    دقیقا من هم موقعی که لاچ کرده بودم و منتظر کیس آفیسر بودم برنامه شما رو داشتم ولی بعدا منصرف شدم و ار این تصمیمم هم خوشحالم.
    باور کنید اینجا خبری نیست اینه که اگر لاچ کردید و اپلیکیشنتون مشکلی نداره از بودن با خانواده و دوستان تو ایران لذت ببرید و مظمئن باشید بعدا حسرت این روزها رو میخورید

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

در مورد هزینه زندگی باید عرض کنم که معمولا اجاره خونه در مناطق دور افتاده بیشتر هست و بعضا قیمت مواد غذایی هم بالاتره - البته شما باید ببینید در کدوم منطقه میخواید زندگی کنید چون هر جایی شرایط خاص خودش رو داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    در مورد هزینه زندگی باید عرض کنم که معمولا اجاره خونه در مناطق دور افتاده بیشتر هست و بعضا قیمت مواد غذایی هم بالاتره - البته شما باید ببینید در کدوم منطقه میخواید زندگی کنید چون هر جایی شرایط خاص خودش رو داره
    مرسی دوست عزیزم
    آیا اینکه میفرمایید اجاره خونه در شهر های دور افتاده بیشتر مبنای خاصی دارید؟ . چون مواد غذایی به نوعی میتونه گرون تر باشه اما اجاره خونه و قیمت منازل دور از انتظاره .

به هر حال مرسی از اطلاعاتتون

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی دوست عزیزم
    آیا اینکه میفرمایید اجاره خونه در شهر های دور افتاده بیشتر مبنای خاصی دارید؟ . چون مواد غذایی به نوعی میتونه گرون تر باشه اما اجاره خونه و قیمت منازل دور از انتظاره .

به هر حال مرسی از اطلاعاتتون
    در شهرهای دور خونه برای اجاره کمتر پیدا میشه چون کسی در شهرهای دور افتاده خونه واسه اجاره و سرمایه گزاری نمیخره ( چون جمعیت کمه قضیه همون مرغ و تخمه مرغه) در نتیجه قیمت بالاتر هم میتونه باشه - برای مثال یکی از دوستان در راگسبی دان خونه اجاره کرده حدود 400 دلار در هفته که از خوده آدلاید هم بالاتره و دلیلش هم اینه که خونه برای اجاره کمه
    اینها تجربیات شخصی منه و شاید دوستان اطلاعات بیشتری داشته باشن بهرحال اگر پاسخم دور از انتظاره معذرت میخوام
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

مرسی از شما
    نه اتفاقا از اطلاعات شما هر چند کلی استفاده کردم . من اون شهر رو در گوگل سرچ کردم و حتی به صورت street view دیدمش . علت گرونی که مامیگین کاملا درسته اما یه علت دیگه هم داره همه house هستن و Flat پیدا نمیشه در نتیجه همه 4 خوابه و ویلای به همراه زمین بزرگ که بعضا 600 متر مربع میشن . این ها باعث میشه که قیمت بره بالا. قیمت یک house در اون شهر از 250 هزار دلار بود تا 550 هزار . در مورد اجاره هم تحقیق کردم از 180 دلار در هفته بود تا 400 دلار که واقعا زیاده . در آدلاید رنج قیمت ها متفاوته و درصد خونه های ارزون بیشتر.

سوالی که پی اومده اصلا میشه با کار پیدا کردن در اون شهری که شما گفتین هزینه زندگی رو اداره کنیم؟ آیا قانون حداقل دست مزد (ساعتی 20 دلار) رعایت میشه؟
    به هر حال مرسی از ما چون یک case واقعی رو مثال زدین و من واقعا ممنونم . چون وقت گذاشتم شهر رو پیدا کردم
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط r_1159 نمایش پست ها
    در شهرهای دور خونه برای اجاره کمتر پیدا میشه چون کسی در شهرهای دور افتاده خونه واسه اجاره و سرمایه گزاری نمیخره ( چون جمعیت کمه قضیه همون مرغ و تخمه مرغه) در نتیجه قیمت بالاتر هم میتونه باشه - برای مثال یکی از دوستان در راگسبی دان خونه اجاره کرده حدود 400 دلار در هفته که از خوده آدلاید هم بالاتره و دلیلش هم اینه که خونه برای اجاره کمه
    اینها تجربیات شخصی منه و شاید دوستان اطلاعات بیشتری داشته باشن بهرحال اگر پاسخم دور از انتظاره معذرت میخوام
    موفق باشید

مرسی از شما
    نه اتفاقا از اطلاعات شما هر چند کلی استفاده کردم . من اون شهر رو در گوگل سرچ کردم و حتی به صورت street view دیدمش . علت گرونی که مامیگین کاملا درسته اما یه علت دیگه هم داره همه house هستن و Flat پیدا نمیشه در نتیجه همه 4 خوابه و ویلای به همراه زمین بزرگ که بعضا 600 متر مربع میشن . این ها باعث میشه که قیمت بره بالا. قیمت یک house در اون شهر از 250 هزار دلار بود تا 550 هزار . در مورد اجاره هم تحقیق کردم از 180 دلار در هفته بود تا 400 دلار که واقعا زیاده . در آدلاید رنج قیمت ها متفاوته و درصد خونه های ارزون بیشتر.

سوالی که پی اومده اصلا میشه با کار پیدا کردن در اون شهری که شما گفتین هزینه زندگی رو اداره کنیم؟ آیا قانون حداقل دست مزد (ساعتی 20 دلار) رعایت میشه؟
    به هر حال مرسی از ما چون یک case واقعی رو مثال زدین و من واقعا ممنونم . چون وقت گذاشتم شهر رو پیدا کردم
    مرسی

Moderator
    r_1159 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

مرسی از شما

مرسی
    شما اگر کار کزوال در قروشگاههای معتبر پیدا کنید حداقل دستمزد رعایت میشه برای اینه که کلز و وولورث و .. مملو از کارمندان استرالیاییه و جدیدا برای مهاجرین خیلی سخت شده ولی اگر در رستوران کار کنید اکثرا این موضوع رعایت نمیشه بعضا ساعتی 8 دلار تا 12 دلار مبدن کار در مک دونالدز و فست فودهای معتتبر هم همینطوره و اکثرا تین ایجر ها رو استخدام میکنن که دستمزد پایین بدن
    کار کزوال خواهان زیاد داره شما فکرش رو بکنید باید با دانشجوهای چینی و هندی رقابت کنید که حاضر انجام به انواع کارهای نظافت و کارهای یدی سخت هستن تا هزینشون رو دربیارن و بعضا با استرالیایی هایی که علاقمند به کار در کلز و وول وورث هستن علاوه بر این کار کژوال چون اجتیاج به مهارت خاصی نداره تعداد کاندیدا ها زیاد و احتمال موفقیت کمه
    سیدنی در کل مکان مناسبتری برای مهاجرینه

سلام به همه دوستان.من ویزای 489 گرفتم برای NSW/southern inland و تصمیم دارم ظرف دو ماه اینده پرواز کنم.من یه سوال دارم که متاسفانه هیچ کدوم از دوستانی که توی استرالیا دارم نتونستن یه جواب محکم در رابطه با سوالم به من بدن.سوال من اینه که با توجه به وضع بد کار که تعدادی از دوستان میگن ایا میشه که برای اداره مالیات شغل self employer رد کرد و یه مالیات حداقل پرداخت کرد؟ تا اونجایی که من میدونم برای تبدیل ویزای موقت به دایم بایدیکسال کار کرد و دو سال زندگی و در صورتی که بشه مالیات داد این پروسه سریعتر انجام میشه.خیلی ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدبید

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

دوستان من قصد دارم با 489 اقدام کنم.
    برای مهنسی عمران , کجا را می تونم انتخاب کنم؟
    فقط پرت و اطراف؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)