نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
بالاخره مدارکمو برای ترجمه دادم به یه دارالترجمه و قرار تا چند روز آینده برم تحویل بگیرم. حالا وقتی که تحویلشون گرفتم جزئیات رو براتون کامل می نویسم.
اما کاری که تو این مدت انجام دادم ثبت نام برای امتحان usmle بود که باید تو سایت ecfmg.org انجام بدیم. برای ثبت نام قبل از هرچیز باید وارد این سایت بشین و تو "on-line services" گزینه IWA که مخفف Interactive Web Application میشه مشخصات خودتون رو وارد می کنید و پس از یکی دو روز کاری ecfmg براتون یه user name میفرسته به ایمیلتون که از با اون دیگه می تونین برای امتحانات ثبت نام کنین.
وقتی که با یوزر وارد IWA شدین اولش چند تا سوال در مورد مشخصاتتون می پرسه و اینکه قصد دارید کدوم استپ رو امتحان بدید، بعدش در مورد اینکه دانشجوی پزشکی هستین یا فارغ التحصیل ( که خوب ما همه باید گزینه فارغ التحصیل پزشکی رو بزنیم)، تاریخ ورود به دانشگاه و فارغ التحصیلی و بعدش ازتون در مورد بخش های اینترنی می پرسه .( با عنوان clinical clerkship) تو این قسمت باید تاریخ ورود به بخش های ایترنی، تاریخ پایان بخش، نام استاد رئیس بخشتون و آدرس بیمارستانی که اون بخش رو توش گدروندین رو وارد کنید. بعد از اینکه همه این مراحل رو کامل گذروندین، به قسمت پرداخت می رسید. یه نکته رو قبلش بگم و اون اینکه تو این مراحل یه قسمتش هست که از شما می خواد یه بازه زمانی 3 ماهه رو برای امتحانتون تعیین کنید. مثلا زانویه 2015 تا مارچ 2015، یا فوریه 2015 تا آوریل 2015. بعد ها که ثبت نامتون توسط ecfmg تایید شد ، اون موقع اجازه دارید که تاریخ دقیق روز امتحانتون رو تعیین کنید. الان فقط به ecfmg اعلام می کنید که حوالی چه تاریخی می خواهید امتحان بدید. همچنین بعدش از شما سوال می پرسه که کچا می خواهید امتحان بدید. امریکا، اروپا، خاور میانه، . . . که داوطلبینی که تو ایران هستن گزینه خاورمیانه رو بایذ انتخاب کنن. وارد قسمت پرداخت که شدید هزینه آزمون چیزی حدود 855 دلار و هزینه امتحان دادن تو یه مرکز تو خاورمیانه هم حدود 160 دلار به اون اضافه میشه و در مجموع برای من که 1015 دلار شد که وقتی اونو پرداخت کردید، توی پروفایلتون یه فرم میاد به اسم فرم 186. این فرم، فرمی هست که خلاصه ای از مشخصات شما تو اون نوشته شده و زیر اون یه قسمت داره که باید تاریخ و امضا بزنیم( اینجوری که تو فرم نوشته امضامون باید لاتین باشه، یعنی همون اسمتون رو به شکل امضا بنویسین، که با فرمت امضاهای معمول ما تو ایران فرق داره) . من تا اینجا رو انجام دادم و اینجوری که اطلاع کسب کردم برای مرحله بعد این فرم رو باید ببرم دانشگاه برای تایید!
شاید بهتر بود صبر می کردید از روی تاریخ ترجمه ریز کارورزی به انگلیسی فرم رو پر می کردید.