یه تجربه ای که در مورد فرم 186 برام قبلا پیش اومد که اینجا میگم
وقتی که تو IWA در حال ثبت نام هستیم و مشغول وارد کردن اطلاعاتی نظیر همون نام دانشگاه و محل امتحان و اسامی بخش های اینترنی و . . . هستیم، یه قسمت هست که تاریخ فارغ التحصیلی رو می خواد (Graduation Date) و زیر اون از شما "Degree Date" رو میخواد. من اون زمانی که داشتم اطلاعات رو وارد می کردم دقیقا متوجه نشدم که برا degree date چی رو از ما می خواد که من دوباره همون تاریخ فارغ التحصیلی رو تو قسمت degree date نوشتم. این degree date یکی از ایتم هایی هست که به همراه اسم و فامیل و تاریخ فارغ التحصیلی و . . . روی فرم 186 که براتون صادر میشه، نوشته شده. وقتی فرم 186 رو به امور بین الملل دانشگاهمون بردم تا امضا شه، مسئولش گفت که این degree date تاریخ فارغ التحصیلی نیست و تاریخ آزاد شدن دانشنامه رو باید می نوشتی و این که تاریخ فارغ التحصیلی رو به جاش نوشتی قبول نیست و ما نمیتونیم امضاش کنیم! گفتم ای بابا حالا من چکار کنم. این که دیگه تو ecfmg ثبت شده و کاریش هم نمیتونم بکنم. کلی هم پول ثبت نام دادم!!! گفت تنها یه راه داره، اینکه با همین خودکار مشکی که من قراره برات فرم رو امضا کنم، روی این تاریخی که جلو degree date نوشته رو خط بزنی و بالاش تاریخ آزاد شدن دانشنامه رو بنویسی ( مال من میشد دو سال بعد از فارغ التحصیلی). گفتم مگه اینجوری ecfmg از ماقبول میکنه؟ گفت به هر حال من اینجوری امضا نمیکنم هرچند دوسه مورد مثه شما داشتیم که خط زدن و تصحیح کردن و مشکلی هم پیش نیومده.( حالا اون موقع مطمین نبودم که داره راستشو میگه یا برا اینکه منو قانع کنه اینجوری گفت) خلاصه من اون لحظه دیدم چاره ای ندارم و به حرفش عمل کردم و خط زدم و درستشو نوشتم. بعد هم که برام امضا کرد و گذاشت تو پاکت و بردم پست کردم. این مدارک رسید دست ecfmg و سه هفته هم که طول کشید تا سرانجام در کمال تعجب فرم 186 من بدون هیچ مشکلی سر وقت accept شد. ولی تو این مدت من هر شب کابوس میدیدم که اقا اگه ecfmg این فرم رو ریجکت کرد و گفتن با خط خوردگی قبول نمیکنیم، من چه خاکی تو سرم بریزم!!!
حالا اگه برا شما همچین موردی پیش اومد بدون نگرانی تصحیحش کنین. ظاهرا ecfmg بر خلاف سخت گیری که روی exactly match بودن اسم داره، برا خط خوردگی فرم 186 زیاد گیر نمیده!