صفحه 37 از 40 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

و اين كه ميخواستم بدونم معمولا ما إيراني هايي كه قصد رفتن داريم بيشتر در چه تخصص هايي ميتونيم وارد بشيم؟با فرض يك نمره متوسط رو به بالا؟
    خواهش ميكنم من و راهنمايي كنيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dejbanp نمایش پست ها
    و اين كه ميخواستم بدونم معمولا ما إيراني هايي كه قصد رفتن داريم بيشتر در چه تخصص هايي ميتونيم وارد بشيم؟با فرض يك نمره متوسط رو به بالا؟

بیهوشی، طب اورژانس، پزشکی خانواده، داخلی،نورولوژی، زنان و زایمان، پاتولوژی،اطفال، فیزیک توانبخشی، روانپزشکی، رادیولوژی و جراحی عمومی

جراحی عمومی و رادیولوژی در بینشون کمترین شانسو داره

Junior Member

هرچی که بخوای، ساب اسپشالای های جراحی مثل ارتوپدی، ارولوژی یا زنان یه کم سخت تره. پاراکلینیک ها مثل رادیولوژی و پاتولوژی آسون تره. کلن نشد نداره.

Junior Member

ممنون ،فقط اينكه داشتن مقاله هاي معتبر و كارهاي تحقيقاتي مرتبط لازم هست يا اينكه راه رو هموارتر ميكنه؟

Junior Member

ممنون ،فقط اينكه داشتن مقاله هاي معتبر و كارهاي تحقيقاتي مرتبط لازم هست يا اينكه راه رو هموارتر ميكنه؟
    رزومه ي شما كلي بررسي ميشه، حالا يكي نمره ش خوبه، يكي زود وارد مچ شده، يكي محقق بوده... فرمول كه نداره. اما مهمترين فاكتور ابجكتيو براي مقايسه ي شما با اپليكنت هاي امريكايي نمره ي استپ وانه.

Junior Member

سلام من تازه دارم وارد استيجري ميشم و قصد دارم بعد عمومي usmle بدم سوالم اينه كه الان كه دارم بخشا رو ميگذرونم همزمان باهاش مي صرفه كه از منابع usmle هم بخونم يا تمركزم باشه رو امتحاناي خودم و آخر عمومي شروع كنم به خوندن براي usmle? و با توجه به اينكه يه پروسه خيلي وقت گيري هست يعني بعد از عمومي و طرح كلي وقت و انرژي هم صرف خوندن هم گرفتن ويزا و اينا ميشه ، ميشه به صورت تخميني بگين چقد زمان صرف كل اين مراحل ميشه كه همه step ها رو هم بگذرونيم ؟ مسدونم انگيزه ميخواد ولي ميترسم نتيجه نده و در نهايت كلي از وقتمم كه ميتونستن مفيد باشم هدر داده باشم

سلام دوستان
    من يك سوال داشتم ما براي امتحان استپ يك ثبت نام كرديم و تاريخ امتحان رو هم انتخاب كرديم و هزينه هم پرداختيم منتها الان توي زمان مورد نظر مشكلي پيش اومده ك هيچ طوري نميتونيم بريم براي امتحان. كسي اطلاع داره ك ايا روشي هست ك تاريخ رو بشه تغيير داد يا كنسل كرد؟ و اينكه اگر كنسل بشه هزينه اي برگردونده ميشه يا نه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi212866 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يك سوال داشتم ما براي امتحان استپ يك ثبت نام كرديم و تاريخ امتحان رو هم انتخاب كرديم و هزينه هم پرداختيم منتها الان توي زمان مورد نظر مشكلي پيش اومده ك هيچ طوري نميتونيم بريم براي امتحان. كسي اطلاع داره ك ايا روشي هست ك تاريخ رو بشه تغيير داد يا كنسل كرد؟ و اينكه اگر كنسل بشه هزينه اي برگردونده ميشه يا نه؟
    http://www.ecfmg.org/2017ib/refunds.html
    https://iwa2.ecfmg.org/EPEx/EPExOverview.asp

Junior Member

سلام دوستان. من برای استپ یک دارم ثبت نام میکنم ولی توی پر کردن یه سری بخش ها به مشکل برخوردم.اول اینکه من دو واحد علوم پایه م رو ترم تابستونه توی یه دانشگاه دیگه برداشتم و توی ریز نمراتم اسمی از اون دانشگاه نیس فقط به عنوان ترم تابستونه نمره و واحدام ذکر شده،در روند ثبت نام یه جایی ecfmg ازتون میخواد اگه دانشگاه دیگه ای حتی اگه مدت کوتاهی بودین ذکر کنید و اسم دانشگاه و کورس رو ازتون میخواد بعد میگه از نامه دانشگاه مهمان دو نسخه کپی توی مدارکتون بفرستین. حالا سوالم اینه من میتونم اصلا اشاره ای به مهمان شدنم نکنم؟ در ضمن ازتون میپرسه چند سال اون دانشگاه بودین که من فقط دوماه بودم و از طرفی نمیشه خالی گذاشت این قسمت رو. در ریز نمراتم و مدارکم هیچ اسمی از دانشگاه مهمان نیس و حالا سوالم اینه اگه این قسمت رو ازش بگذرم بعدا طی مکاتبه با دانشگاه متوجه میشن و irregular behavior محسوب میشه؟
    یه سوال دیگه اینکه توی قسمت هایی که clerkship و تاریخ ها رو میخواد همون کورس های اینترنی رو وارد کردین؟
    خواهشا اگه کسی مشکل مشابه منو داشته راهنماییم کنه ممنون میشم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط medstu87 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای استپ یک دارم ثبت نام میکنم ولی توی پر کردن یه سری بخش ها به مشکل برخوردم.اول اینکه من دو واحد علوم پایه م رو ترم تابستونه توی یه دانشگاه دیگه برداشتم و توی ریز نمراتم اسمی از اون دانشگاه نیس فقط به عنوان ترم تابستونه نمره و واحدام ذکر شده،در روند ثبت نام یه جایی ecfmg ازتون میخواد اگه دانشگاه دیگه ای حتی اگه مدت کوتاهی بودین ذکر کنید و اسم دانشگاه و کورس رو ازتون میخواد بعد میگه از نامه دانشگاه مهمان دو نسخه کپی توی مدارکتون بفرستین. حالا سوالم اینه من میتونم اصلا اشاره ای به مهمان شدنم نکنم؟ در ضمن ازتون میپرسه چند سال اون دانشگاه بودین که من فقط دوماه بودم و از طرفی نمیشه خالی گذاشت این قسمت رو. در ریز نمراتم و مدارکم هیچ اسمی از دانشگاه مهمان نیس و حالا سوالم اینه اگه این قسمت رو ازش بگذرم بعدا طی مکاتبه با دانشگاه متوجه میشن و irregular behavior محسوب میشه؟
    یه سوال دیگه اینکه توی قسمت هایی که clerkship و تاریخ ها رو میخواد همون کورس های اینترنی رو وارد کردین؟
    خواهشا اگه کسی مشکل مشابه منو داشته راهنماییم کنه ممنون میشم������
    سلام ، مکاتبشون با دانشگاه همون مدارک هست، مکاتبه دیگه ای نمیشه...اگه توی اونها به نحوی ذکر شده که جایی مهمان بودین باید تو روند ثبت نام هم حتما وارد کنین در غیر این صورت فکر میکنم انتخاب با خودتون هست.

در مورد این که کلرکشیپ را چی وارد کنین ، من همه جوره دیدم ، برای کسی هم مشکلی پیش نیومده...ولی به نظر میرسه استاجری منظور باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi212866 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اون لینک هایی که فرستادن را بخونین. تا اونجایی که یادمه اگه بیشتر از یک ماه مونده ، هزینه ای نداشت....اگه هم کلا نیاز هست بازه مجاز 3 ماهتون را عوض کنین ، یه بار میتونین این کار را انجام بدین و سه ماه عقب بندازین. فکر کنم 75 دلار اینا هزینه عوض کردن بازه سه ماهه هست. اگه تو اون بازه سه ماهه جدید هم نمیتونین امتحان بدین ، دیگه کل هزینه ای که دادین ، میره.

نقل قول نوشته اصلی توسط KimiaRR نمایش پست ها
    سلام من تازه دارم وارد استيجري ميشم و قصد دارم بعد عمومي usmle بدم سوالم اينه كه الان كه دارم بخشا رو ميگذرونم همزمان باهاش مي صرفه كه از منابع usmle هم بخونم يا تمركزم باشه رو امتحاناي خودم و آخر عمومي شروع كنم به خوندن براي usmle? و با توجه به اينكه يه پروسه خيلي وقت گيري هست يعني بعد از عمومي و طرح كلي وقت و انرژي هم صرف خوندن هم گرفتن ويزا و اينا ميشه ، ميشه به صورت تخميني بگين چقد زمان صرف كل اين مراحل ميشه كه همه step ها رو هم بگذرونيم ؟ مسدونم انگيزه ميخواد ولي ميترسم نتيجه نده و در نهايت كلي از وقتمم كه ميتونستن مفيد باشم هدر داده باشم
    سلام ،...با توجه به اینکه توی دانشجویی نمیشه امتحان داد ، خیلی فایده ای نداره الان بخونین. سالهای اخر بخونین ، خوبه بازهم . اگه بتونین نوشتن مقاله و... از الان داشته باشین بد نیست. پروسه وقت گیر وسخت که میگین کاملا درست هست و کلا تضمین صد در صد یا زمانی برای هیچ کسی نیست که نتیجه میده ولی خب اگه این مسیر را میخواین ، باید برین توش و ادامه بدین تا به نتیجه برسه.
    ویرایش توسط maxi1 : September 12th, 2017 در ساعت 12:25 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)