صفحه 12 از 40 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Banned

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوستان. من دانشجوی سال دوم پزشکی خارج از ایران هستم. خواستم بپرسم که میتونم سال بعد امتحان استپ اول رو شرکت کنم؟ و اینکه اگه تونستم سال بعد امتحان رو پاس کنم آیا قبولی در استپ اول تا پایان دوره تحصیلیم اعتبار داره یا نه؟
    جوابشون به من :
    I am writing in response to the e-mail below.
    Please be advised to be eligible for Step 1, Step 2 Clinical Knowledge, and Step 2 Clinical Skills, you must be officially enrolled in a medical school located outside the United States and Canada that is listed in IMED, both at the time that you apply for examination and at the time you take the exam. In addition, the “Graduation Years” in IMED for your medical school must be listed as “Current” at the time you apply and at the time you take the exam. An authorized official of your medical school must certify your current enrollment status; instructions will be provided at the time of application for examination.
    In addition to being currently enrolled as described above, to be eligible for Step 1, Step 2 (CK), and Step 2 (CS), you must have completed at least two years of medical school. This eligibility requirement means that you must have completed the basic medical science component of the medical school curriculum by the beginning of your eligibility period.
    I hope this information is helpful to you.

Sincerely,
    info@ecfmg.org
    DMA

نقل قول نوشته اصلی توسط namas نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و mesefo عزیز
    ممنون به خاطر گذاشتن اطلاعات لحظه به لحظه کارات mesefo جان و تبریک برای پاس کردن یکی از استپ ها
    منم برای استپ ۱ میخونم ولی برای رفتن تصمیم گرفتم research position بگیرم ممنون میشم کمکم کنی برای پوزیشن گرفتن باید چه کار کنم؟
    با سلام به شما دوست گرامی. والا من خودم در زمینه ریسرچ پوزیشن کار خاصی تا حالا انجام ندادم و برای همین تجریه مستقیمی در این زمینه ندارم. ولی تا جایی که از دوستان شنیدم برای ریسرچ پوزیشن اول از همه بایستی سی وی تحقیقاتی تو یه زمینه داشته باشد تا بتونین بر اساس اون سی وی یه cover letter مناسب برای استاد پوذیشنی که انتخاب کردید بفرستید. ثانیا تا جایی که من می دونم معمولا بایستی سال اول ریسرچ پوزشنی رو با پول خودتون سپری کنید و تو اون مدت همه کار کنید تا اینکه قابلیت های خودتونو به استاد مربوطه نشون بدبد تا اینکه برای سال دوم به شما فاند تعلق بگیره. البته بودند کسایی که بدون سی وی قوی تونستن پوزیشن بگبرن که این دیگه مستقیما به شانس بستگی داره که همون زمانی که شما اپلای میکنی اون استاد هم در به در دنبال یه داوطلب باشه! البته اگه سی وی خوبی داشته باشید گرفتن پوزیشن از دانشگاه های معتبر امریکا مثل جان هاپکینز هم خیلی دور از دسترس نیست. ( خود من یکی رو میشناسم که ریسرچ من انچنانی هم نبود ولی از هاپکینز پوزیشن گرفت البته چون بدون فاند بود، نرفت!)
    اینو هم در نظر داشته باشید که مطالبی که برای استپ یک و دو باید بخونید یک طرف، کاری که برای استادتون تو lab باید انجام بدید یه طرف! ممکنه انجامک دادن هر دو کار با هم مقدور نباشه. برای همین من پیشنهاد میکنم استپ یک و دو رو اینجا بدید و اون موقع برای ریسرچ برید اون ور.
    در هر صورت باز هم از کسایی که تونستن پوزیشن به دست بیارن اطلاعات دقیقتری می تونین کسب کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    جوابشون به من :
    Please be advised to be eligible for Step 1, Step 2 Clinical Knowledge, and Step 2 Clinical Skills, you must be officially enrolled in a medical school located outside the United States and Canada that is listed in IMED, both at the time that you apply for examination and at the time you take the exam. In addition, the “Graduation Years” in IMED for your medical school must be listed as “Current” at the time you apply and at the time you take the exam. An authorized official of your medical school must certify your current enrollment status; instructions will be provided at the time of application for examination.
    In addition to being currently enrolled as described above, to be eligible for Step 1, Step 2 (CK), and Step 2 (CS), you must have completed at least two years of medical school. This eligibility requirement means that you must have completed the basic medical science component of the medical school curriculum by the beginning of your eligibility period.

Sincerely,
    info@ecfmg.org
    DMA
    البته همه این ها منوط به اینه که دانشگاه شما حاضر باشه قبل از فارغ التحصیل شدن شما با ecfmg مکاتبه کنه که من بعید میدونم هیچ دانشگاهی تو ایران این کار رو انجام بده!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    البته همه این ها منوط به اینه که دانشگاه شما حاضر باشه قبل از فارغ التحصیل شدن شما با ecfmg مکاتبه کنه که من بعید میدونم هیچ دانشگاهی تو ایران این کار رو انجام بده!
    ایران پزشکی خوندن کار بسیار اشتباهی هست برای کسی که نخواد ایران زندگی کنه به معنای تام کلمه هدر دادن وقت هست! کاری که برای هفت سال فرصت هست(امتحانات usmle) رو باید توی یکی دو سال بعد از فارغ التحصیلی اونم با تحمل هزینه های پوزیشن های ریسرچ و توان فرسایشی اونها و خیلی مسایل دیگه انجام داد که دلیل اینکه توی هر بیمارستانی که میری میبینی از گواتمالا و پاکستان و ..... رزیدنت هست و دریغ از ایرانی! همینه . انسانیم بالاخره ما هم و یه توان مشخصی داریم. اینا میشینن از همین سال دوم به راحتی میخونن برای امتحانات و شرکت میکنند ایران تازه هفت سال درس بعد طرح! بعد انرژی مونده اصلا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    جوابشون به من :

Sincerely,
    info@ecfmg.org
    DMA

این مورد در مورد ایرانی ها نیست. ایرانی ها باید هفت سال درسشون تموم بشه و بعد هم تمام تعهداتشون رو بگذرون و بعد امتحان بدن. البته این قانون ارتباطی به آمریکا نداره ولی ایران زمانی مدارک شما رو تایید می کنه که تعهدی نداشته باشی و برای همین حداقل یک یا دو سال بعد از فارغ التحصیلی طول میکشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    دوستان. من دانشجوی سال دوم پزشکی خارج از ایران هستم. خواستم بپرسم که میتونم سال بعد امتحان استپ اول رو شرکت کنم؟ و اینکه اگه تونستم سال بعد امتحان رو پاس کنم آیا قبولی در استپ اول تا پایان دوره تحصیلیم اعتبار داره یا نه؟
    بعد از اتمام درس و تعهدات می تونید امتحان بدید چون دانشگاه های ایران در غیر این صورت مدارک رو تایید نمی کنند. ولی درس خوندن از زمان دانشجویی از روی رفرنسهای USLME می تونه برای آینده مفید باشه البته اگر چیزی یادتون بمونه ولی حداقل پایه تونو در علوم پایه قوی کنید. موفق باشید.

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    بعد از اتمام درس و تعهدات می تونید امتحان بدید چون دانشگاه های ایران در غیر این صورت مدارک رو تایید نمی کنند. ولی درس خوندن از زمان دانشجویی از روی رفرنسهای USLME می تونه برای آینده مفید باشه البته اگر چیزی یادتون بمونه ولی حداقل پایه تونو در علوم پایه قوی کنید. موفق باشید.
    من دانشجوی ایران نیستم و اینجا تعهدی ندارم برای طرح یا مسائل دیگه. ولی اینجور که فهمیدم میتونم بعد از سال 2 امتحان بدم. ولی خوب باید از همین الان شروع کنم به درس خودن واسه USMLE که یه خورده کارم رو سخت میکنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام به شما دوست گرامی. والا من خودم در زمینه ریسرچ پوزیشن کار خاصی تا حالا انجام ندادم و برای همین تجریه مستقیمی در این زمینه ندارم. ولی تا جایی که از دوستان شنیدم برای ریسرچ پوزیشن اول از همه بایستی سی وی تحقیقاتی تو یه زمینه داشته باشد تا بتونین بر اساس اون سی وی یه cover letter مناسب برای استاد پوذیشنی که انتخاب کردید بفرستید. ثانیا تا جایی که من می دونم معمولا بایستی سال اول ریسرچ پوزشنی رو با پول خودتون سپری کنید و تو اون مدت همه کار کنید تا اینکه قابلیت های خودتونو به استاد مربوطه نشون بدبد تا اینکه برای سال دوم به شما فاند تعلق بگیره. البته بودند کسایی که بدون سی وی قوی تونستن پوزیشن بگبرن که این دیگه مستقیما به شانس بستگی داره که همون زمانی که شما اپلای میکنی اون استاد هم در به در دنبال یه داوطلب باشه! البته اگه سی وی خوبی داشته باشید گرفتن پوزیشن از دانشگاه های معتبر امریکا مثل جان هاپکینز هم خیلی دور از دسترس نیست. ( خود من یکی رو میشناسم که ریسرچ من انچنانی هم نبود ولی از هاپکینز پوزیشن گرفت البته چون بدون فاند بود، نرفت!)
    اینو هم در نظر داشته باشید که مطالبی که برای استپ یک و دو باید بخونید یک طرف، کاری که برای استادتون تو lab باید انجام بدید یه طرف! ممکنه انجامک دادن هر دو کار با هم مقدور نباشه. برای همین من پیشنهاد میکنم استپ یک و دو رو اینجا بدید و اون موقع برای ریسرچ برید اون ور.
    در هر صورت باز هم از کسایی که تونستن پوزیشن به دست بیارن اطلاعات دقیقتری می تونین کسب کنید.

ممنون ؛حالا دارم سعی میکنم استپ ۱ اینجا بدم بعد یه سی وی بنویسم ببینم می تونم کاری پیش ببرم یا نه .امیدوارم شما هم در ادامه راه موفق باشید و خبرشم بهمون بدی.

Junior Member

سلام به همه دوستان، از دکتر mesefo خیلی ممنونم که اطلاع رسانی کردن تا حالا...من تازگی می خوام برای USMLE اقدام کنم تا حالا مبلغ 65 دلار پرداخت کردم. تو این مرحله بعد ثبت اطلاعات مبلغ 150 دلار surcharge میخواد... سوال برام پیش اومده که آیا این مراحل باید قبل از ارسال مدارک (دانشنامه و ریزنمرات) انجام بشه؟ (چون مثلا اگر یکی کل مبلغ امتحان رو بده و بعدش تایید مدارکش بیوفته بعد تاریخ امتحان چی میشه؟ )
    پرداخت هزینه امتحان در چه مرحله ای باید انجام بشه؟
    این قسمت eligibility period تا آخر 2015 گزینه دارد اما اگر بخواهیم سال 2016 امتحان بدیم چه کاری باید کرد؟چون طبق گفته سایت امتحان باید در بازه زمانی که از الان اعلام میکنیم داده شود.
    و اینکه اگر ممکنه ترتیب و توالی این اقدامات از پرداخت هزینه تا فرم 12و ارسال مدارک رو بفرمایید. از لطفتون بسیار ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir242 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان، از دکتر mesefo خیلی ممنونم که اطلاع رسانی کردن تا حالا...من تازگی می خوام برای USMLE اقدام کنم تا حالا مبلغ 65 دلار پرداخت کردم. تو این مرحله بعد ثبت اطلاعات مبلغ 150 دلار surcharge میخواد... سوال برام پیش اومده که آیا این مراحل باید قبل از ارسال مدارک (دانشنامه و ریزنمرات) انجام بشه؟ (چون مثلا اگر یکی کل مبلغ امتحان رو بده و بعدش تایید مدارکش بیوفته بعد تاریخ امتحان چی میشه؟ )
    پرداخت هزینه امتحان در چه مرحله ای باید انجام بشه؟
    این قسمت eligibility period تا آخر 2015 گزینه دارد اما اگر بخواهیم سال 2016 امتحان بدیم چه کاری باید کرد؟چون طبق گفته سایت امتحان باید در بازه زمانی که از الان اعلام میکنیم داده شود.
    و اینکه اگر ممکنه ترتیب و توالی این اقدامات از پرداخت هزینه تا فرم 12و ارسال مدارک رو بفرمایید. از لطفتون بسیار ممنونم.
    با سلام خدمت شما دوست عزیز. من خودم حدود چهار سال پیش ( اویل اینترنی) تو ECFMG اکانت ساختم. تا جاییکه یادمه اون زمان بابات این کار نیاز به پرداخت fee , surcharge و این حرفا نبود. گویا تازه لازم شده است. لذا در این زمینه اطلاعی ندارم.
    در مورد تاریخ امتحان و زمان پرداخت هزینه ثبت نام ( همون هزار دلار) روالش به این صورته که شما تو ECFMG اول همه اطلاعتتون رو ( از جمله بخش های کلینیکال و . . .) رو وارد می کنید. بعد یه بازه زمانی سه ماهه که همون Eligibly period هست رو انتخاب می کنید و بعد هزینه ازمون رو پرداخت میکنید. پس از این مرحله نوبت به ارسال مدارک و دانشنامه و . . . به ECFMG هستش. البته الان دیگه کار تایید مدارک اکثر دانشگاه های ایران انلاین و اینترنتی انجام میشه و مثله قبل پستی نیست. برای همین زیاد نگران طولانی شدن تایید مدارکتون نباشید . مدارک من که کمتر از دو هفته تایید شد.
    در مورد بازه زمانی سال هم روند ECFMG به این صورته که معمولا تا شش ماه اینده رو باز میکنه. پس اگه هنوز ماه هاش باز نیست عجله نکنید. تا یکی دو ماه دیگه حتما باز خواهد شدو
    در مورد ترتیب و توالی از پرداخت هزینه تا فرم 12 هم تو پست های اول این تاپیک به جزیات کامل و ترتیب نوشتم. می تونید به اونجا رجوع کنید. اگه باز هم سوالی بود من در خدمتم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)