صفحه 13 از 40 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

با سلام و سپاس از دکتر mesefo که صبورانه و سخاوتمندانه تجربیاتشونو با ما سهیم میشن من. ۳۴ ساله هستم و ۵ سال که فارغ التحصیل شدم و به تازگی امتحان رزیدنتی ایران رو دادم که راضی نیستم
    از شما سوالی داشتم ایا اگر من از الان شروع کنم میتوم استپ ۲ که با توجه به خوندن رزیدنتی امادگی دارم پاس کنم ؟ و اینکه به شدت نگران سنم هستم کل پروسه مچ شدن ۲ سال طول میکشه یعنی من ۳۶ ساله خواهم شد بزای من مشکل ساز خواهد بود به شدت نا امید و نگران این موضوع هستم ؟
    و ایا امکانش هست که اینجا قبول بشم ولی برای امتحانات امریکا بخونم ؟ که ازاینجا مونده و از اونجا رونده نشم ؟
    عذر میخواهم طولانی شد ممنون از حوصله ای که به خرج دادید امیدوارم که موفق باشید

Junior Member

دکتر mesefo خسته نباشید از این که انقدز خوب تجربیاتتون رو انتقال دادید ممنونم
    میخواستم بپرسم موفقیت برای تحصیل تو آمریکا رو بیش تر چه عاملی تعیین میکنه مثلا این که برای این که توی دانشگاه و رشته خاصی بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم؟مثلا ریز نمرات و معدل مدرکم مهمه؟یا نتیجه usmle؟در مجموع مهم ترین عامل چیه؟
    شما در مورد امتحان و ثبت نام خیلی مفید توضیح دادید اگر میشه در مورد قبول شدن و تعیین رشته و دانشگاه هم یه مقدار توضیح بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط Smykrv نمایش پست ها
    با سلام و سپاس از دکتر mesefo که صبورانه و سخاوتمندانه تجربیاتشونو با ما سهیم میشن من. ۳۴ ساله هستم و ۵ سال که فارغ التحصیل شدم و به تازگی امتحان رزیدنتی ایران رو دادم که راضی نیستم
    از شما سوالی داشتم ایا اگر من از الان شروع کنم میتوم استپ ۲ که با توجه به خوندن رزیدنتی امادگی دارم پاس کنم ؟ و اینکه به شدت نگران سنم هستم کل پروسه مچ شدن ۲ سال طول میکشه یعنی من ۳۶ ساله خواهم شد بزای من مشکل ساز خواهد بود به شدت نا امید و نگران این موضوع هستم ؟
    و ایا امکانش هست که اینجا قبول بشم ولی برای امتحانات امریکا بخونم ؟ که ازاینجا مونده و از اونجا رونده نشم ؟
    عذر میخواهم طولانی شد ممنون از حوصله ای که به خرج دادید امیدوارم که موفق باشید
    با سلام به شما دوست عزیز
    در مورد سوال اولتون باید بگم که اگه برای امتحان رزیدنتی ایران خوب مطالعه کرده باشید تقزیبا با یه دور مرور منابع استپ دو میتونید اونو با نمره قابل قبول پاس کنید. منتها نکته ای که وجود داره اینه که رزیدنتی امریکا یکی از مراحلش استپ دو هستش. شما قبل از اینکه برا usmle ها برنامه ریزی کنید ببینید پشتکار اینو دارید که بعد استپ دو، خودتونو برا استپ یک ( که سخت تر ا دو هست)آماده کنید یا نه. بعد از استپ یک ایا انگیزه دارید که حالا پاشید برید امریکا و برا مرحله CS تلاش کنید یا نه. خلاصه اینکه صرف ناراضی بودن از امتحان دستیاری ایران نمیتونه دلیل مناسبی برای شروع مسیر USMLE ها و رزیدنتی امریکا باشه. یه نکته رو هم فراموش نکنید و اون اینکه کسایی که موفق به ورود به رزیدنتی آمریکا شدن اگه تو ایران می موندن، قطعا تو امتحان دستیاری ایران هم موفق می شدند.
    سن فارغ التحصیلی هم مسلما نکته مهمی در پذیرش رزیدنتی آمریکاست. معمولا بالای 10 سال که امکان مچ شدن بسیار بسیار پایین هستش مگر اینکه شما اپلیکنت بسیار فوق العاده ای باشید که توجه اونا رو جلب کنه ( مثلا تو ایران متخصص یا استاد دانشگاه بوده باشید به همراه کلی پابلیکیشن و نمرات usmle بالا!!!). بین 7 تا 10 سال شدنی هستش البته بیمارستان های با رنک پایین. اگر بتونید کمتر از هفت سال از فارغ التحصیلی مدارکتونو اماده کنید و برید برای مچ، امید وار باشید که بتونید پوزیشن خوبی به دست بیارید ( البته با توجه به فاکتور های دیگه نظیر نمرات امتحانات، پاس کردن ان ها در اولین نوبت و . . .)
    فکر قبولی اینجا و شروع رزیدنتی تو ایران و همزمان اماده شدن برای USMLE ها رو کلن بزارید کنار که هم از اینجا رونده می شید و هم از اونجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط kiarashra نمایش پست ها
    دکتر mesefo خسته نباشید از این که انقدز خوب تجربیاتتون رو انتقال دادید ممنونم
    میخواستم بپرسم موفقیت برای تحصیل تو آمریکا رو بیش تر چه عاملی تعیین میکنه مثلا این که برای این که توی دانشگاه و رشته خاصی بخوام ادامه تحصیل بدم باید چیکار کنم؟مثلا ریز نمرات و معدل مدرکم مهمه؟یا نتیجه usmle؟در مجموع مهم ترین عامل چیه؟
    شما در مورد امتحان و ثبت نام خیلی مفید توضیح دادید اگر میشه در مورد قبول شدن و تعیین رشته و دانشگاه هم یه مقدار توضیح بدین
    با سلام به شما دوست عزیز
    سوالی که پرسیدید بسیار کلی هستش. تحصیل تو امریکا برای پزشکان دو تا مسیر داره. یکی مسیر و Master ,Phd که مثل بچه های مهندسی از امتحانت تافل و جی ار ای و . . . رو میدید و استاد پیدا می کنید و از دانشگاه های امریکا پذیرش می گیرید و پا میشید میرید امریکا میشینید سر کلاس درس! این مسیر در درجه اول به معدل تحصیلی، بعدش نمرات تافل و جی ار ای، بعدش پابلیکیشن ها، بعد توصیه نامه اساتید و در نهایت به شرایط استادی که سوپروایزرتون میشه بستگی داره.
    مسیر دیگه همین مسیر رزیدنتی هستش که اولویت هاش کلن با مسیر اول متفاوته. در رده اول نمرات USMLE و پاس کردن ان ها در نوبت اولی که امتحان میدید، بعد از اون سال فارغ التحصیلی که هر چه کمتر باشه نکته مثبت تلقی میشه، اولویت بعدی شرایط اقامت شما تو امریکا که اگه سیتیزن باشید یا گرین کارت داشته باشید نکته مثبته، فاکتور بعدی داشتن توصیه نامه از استاتید امریکایی به همراه سابقه کار بالینی تو امریکاست ( نه جاهای دیگه). فاکتور بعد پابلیکیشن و کنفرانس و . . .
    در مورد قبول شدن و رشته ها تو امریکا، چون من سعی می کنم تو این تاپیک تجربه ای رو که کسب کردم به اشتراک بزارم و در مورد اینده مسیر خود من هم محتاج استفاده از تجربیات دیگرانی هستم که مسیر رو بیشتر از من طی کردند. اگه یه زمانی ما به مرحله تعیین رشته و قبول شدن رزیدنتی رسیدیم و به سلامت ازش عبور کردیم با کمال میل در تجربیات رو به اشتراک میزارم که شما هم استفاده کنید

دکتر mesefo یک سوال داشتم ازتون. برای ورود به آمریکا قبل از دادن امتحان CS به نظرتون بهتر است تا از طریق research position وارد شد یا برای clinical experience اپلای کرد؟ کدومش رو توصیه می کنید. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    دکتر mesefo یک سوال داشتم ازتون. برای ورود به آمریکا قبل از دادن امتحان CS به نظرتون بهتر است تا از طریق research position وارد شد یا برای clinical experience اپلای کرد؟ کدومش رو توصیه می کنید. ممنون.
    با سلام به شما دوست عزیز
    به نظر من USCE برای کسی که استپ یک و دو رو قبل از ورود به امریکا پاس کرده باشه گزینه مناسب تری نسبت به ریسرچ پوزیشن هست. چون وقت کمتری میگیره و در نهایت اون توصیه نامه ها و Clinical experience که برای مچ نیاز هست رو میشه به دست اورد. در ضمن موسسات زیادی هستن که تو امریکا در ازای دریافت پول برای شما پوریشن clinical experience تو بیمارستان های امریکا پیدا میکنن و درد سر پیدا کردن پوزیشن دیگه نداری. اما ریسرچ پوزیشن برا کسی مناسبه که اول وارد امریکا شده و بعد از اون میخاد خودش رو برا USMLE ها اماده کنه. اینجوری تو یکی دوسالی که ریسرچ می کنه همزمان Usmle ها روهم بر میداره و زمانی که برای مچ میره، یه سابقه تحقیقاتی خوب هم تو رزومه اش هست
    خود من تصمیم دارم بعد پاس کردن استپ های یک و دو از طریق Medclerkship برای USCE سه ماه، اقدام کنم و با یه ویزای توریستی 6 ماه برم اونجا و هم سی اس رو پاس کنم، هم clinical experience کسب کنم و هم توصیه نامه بگیرم که برا مچ کامل باشم.
    بازم اینا همه نظر شخصی منه و بسته به شرایط افراد متفاوته.

Junior Member

سلام دکتر mesefo
    چندتا سوال مهم داشتم:
    1- شما واسه ثبت نام استپ 1 کلا چقدر هزینه کردین و این پول و هزینه های ازمون را از ایران چطور پرداخت کردین؟
    2-شما ازمونهای uworld را از ایران چطور دسترسی پیدا کردین و خریدین؟ اخه این جز لیست تحریم هست و نمیشه از داخل تهیه کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط drmr89 نمایش پست ها
    سلام دکتر mesefo
    چندتا سوال مهم داشتم:
    1- شما واسه ثبت نام استپ 1 کلا چقدر هزینه کردین و این پول و هزینه های ازمون را از ایران چطور پرداخت کردین؟
    2-شما ازمونهای uworld را از ایران چطور دسترسی پیدا کردین و خریدین؟ اخه این جز لیست تحریم هست و نمیشه از داخل تهیه کرد.
    با سلام به شما دوست عزیز، من پرداخت های مربوط به آزمون USMLE و همچنین UW و سایر کار ها رو از طریق برادرم که امریکا مشغول به تحصیل هست انجام دادم. قبل از اینکه از اینجا بره مقداری پول رو همینجا دلار کردم و به اون دادم که برای پرداخت ها کارم راحت انجام شه. ولی دیدم دوستانی رو که از طریق کارت های اعتباری اینترنتی این امورات رو انجام میدن ( البته تو این روش قیمت هر دلار یه کم گرون تر از قیمت بازار در میاد)
    کل هزینه ای که من کردم یه 1015 دلار بود که برای استپ دو ( مرکز دوبی) پرداختم. اونم یک جا زمان ثبت نام پرداخت کردم. پول دیگه ای تا الان نپرداختم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام به شما دوست عزیز، من پرداخت های مربوط به آزمون USMLE و همچنین UW و سایر کار ها رو از طریق برادرم که امریکا مشغول به تحصیل هست انجام دادم. قبل از اینکه از اینجا بره مقداری پول رو همینجا دلار کردم و به اون دادم که برای پرداخت ها کارم راحت انجام شه. ولی دیدم دوستانی رو که از طریق کارت های اعتباری اینترنتی این امورات رو انجام میدن ( البته تو این روش قیمت هر دلار یه کم گرون تر از قیمت بازار در میاد)
    کل هزینه ای که من کردم یه 1015 دلار بود که برای استپ دو ( مرکز دوبی) پرداختم. اونم یک جا زمان ثبت نام پرداخت کردم. پول دیگه ای تا الان نپرداختم.

ممنون از توضیحاتتون. فقط یه سوال ازمون Uworld بعد از ثبت نام باید نرم افزارش دانلود کرد.یعنی برادرتون یوزر و پسورد اکانتی که خریداری کرده بود داد و شما اقدام به دانلود کردین؟ اخه IP ایران رو میشناسه و error میده.

و اینکه شما مراحل ECFMG را خودتون انجام دادین و فقط ثبت نام آزمون را برادرتون انجام داد؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط drmr89 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون. فقط یه سوال ازمون Uworld بعد از ثبت نام باید نرم افزارش دانلود کرد.یعنی برادرتون یوزر و پسورد اکانتی که خریداری کرده بود داد و شما اقدام به دانلود کردین؟ اخه IP ایران رو میشناسه و error میده.

و اینکه شما مراحل ECFMG را خودتون انجام دادین و فقط ثبت نام آزمون را برادرتون انجام داد؟

با تشکر
    بله. ابتدا من خودم یوزر و پسورد یو ورد رو ساختم. بعدش یوزر و پس رو دادم به ایشون. ایشون وارد شد و خرید رو انجام داد. بعد من خودم وارد شدم و نرم افزارش رو دانلود کردم و استفاده کردم.
    در مورد ثبت نام ECFMG هم من خودم ابتدا اکانت ساختم. همه اطلاعات رو وارد کردم تا نlحله پرداخت. تو این مرحله از اکانتم خارج شدم و یوزر و پس رو دادم به ایشون، ایشون وارد شد و پرداخت رو انجام داد و فرم 186من بلافاصله صادر شد و تو اکانتم قابل دسترسی شد. بعدش من وارد شدم و پرینتش کردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)