صفحه 16 از 40 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

یه سوال، باید حتماً داخل امریکا باشم و برای ویزای j اقدام کنم؟ نامه اعلام نیاز کشور مبدا شنیدم میخواد، وزارت بهداشت همچین نامه ای میده ؟

سلام

دوستان کسی در مورد نوع ویزای مورد نیاز برای research position رو میدونه؟ آیا اگر اطلاع دارید میشه بگید برای درخواست ویزا باید با کجا تماس گرفته بشه چون استادی که من باهاش صحبت کردم ظاهرا نمیدونه و از من پرسید که چه فرمهایی نیاز هست. ممنون.

Junior Member

با سلام به دوستان عزیز

یک سوال فوری دارم. من به امید خدا ظرف 2 ماه آینده به امریکا میرم (ویزای F2). من ریزنمرات و دانشنامه رو ترجمه کردم و داخل پاکت مهر و موم شده دانشگاه گذاشتم. هنوز برای USMLE ثبت نام نکردم و عملا کاری انجام ندادم. میخواستم بپرسم قبل از اینکه برم چه کارهایی اینجا میتونم انجام بدم و چه مدارکی از دانشگاه باید بگیرم و بفرستم واسه ECFMG ؟ چون بعد از رفتنم تقریبا کسی نیست که بتونه اینجا کارهامو پیگیری کنه. اگر من امریکا باشم و به دانشگاه دسترسی نداشته باشم، میتونم همونجا با همین مدارک مراحل ثبت نام رو تکمیل و پیگیری کنم؟

با سلام به شما دوست عزیز
    شما مهمترین کاری که باید فرم.۱۸۶ رو از سایت ecfmg بگیرید و ببرید دانشگاه تایید کنه و بفرستید برا ecfmg. بقیه کارها رو از امریکا میتونید انجام.بدید

با سلام به همه دوستان. من سرانجام برای استپ 1 ثبت نام کردم و امروز پرمیشن رو دریافت کردم. برای اویل اذر، دوبی وقت گرفتم. این نکته رو هم بگم که تایید اپلیکشن امتحان دومتون هم مثل امتحان اول سه هفته طول میکشه!. نمی دونم چرا من فک میکردم دومی باید زودتر انجام شه!!!
    تو این مدت تا امتحان، علاوه بر درس خوندن یه سری کارا هم برا ثبت نام سی اس و ویزا دارم انجام میدم که در اولین فرصت پس از کسب تجربه، خدمتتون ارایه میدم. ( به هر حال اگه بخواهیم سال دیگه تو مچ شرکی کنیم، از حالا باید به فکر ثبت نام سی اس و رزرو سانتر امتحانی و . . . بود!)
    بریم جلو ببینیم چی میشه!

ممنون از تمام اطلاعات مفیدی که از تجربیاتتون توی این سایت گذاشتین
    بنده اینترن سال آخر پزشکی تهران هستم.قصد دارم بعد از اتمام دوره اینترنی بروم طرح و دراین مدت هم برای آزمون های USMLE بخونم تا بعد از اتمام طرح بتونم بلافاصله برای این امتحانات ثبت نام کنم و بعد از طریق research position چند سال کار تحقیقاتی کنم تا بتونم ذر رشته رادیو مچ بشم.
    اما سوالی که داشتم راجع به بچه دار شدن هستش.
    بلافاصله بعد از مچ شدن میشه بچه دار شد؟یا باید چندسال از مچ بگذره؟یا بهتره در ایران بچه دار شد وبعدش رفت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان. من سرانجام برای استپ 1 ثبت نام کردم و امروز پرمیشن رو دریافت کردم. برای اویل اذر، دوبی وقت گرفتم. این نکته رو هم بگم که تایید اپلیکشن امتحان دومتون هم مثل امتحان اول سه هفته طول میکشه!. نمی دونم چرا من فک میکردم دومی باید زودتر انجام شه!!!
    تو این مدت تا امتحان، علاوه بر درس خوندن یه سری کارا هم برا ثبت نام سی اس و ویزا دارم انجام میدم که در اولین فرصت پس از کسب تجربه، خدمتتون ارایه میدم. ( به هر حال اگه بخواهیم سال دیگه تو مچ شرکی کنیم، از حالا باید به فکر ثبت نام سی اس و رزرو سانتر امتحانی و . . . بود!)
    بریم جلو ببینیم چی میشه!

اتفاقا این خیلی خوبه ولی مشکلی که من دارم اینه که مطمئن نیستم بتونم دقیقا در همان زمان امتحان در آمریکا باشم. چون دیده شده که حتی برای امتحان هم ویزا ندادن. البته اگر بشه برای یک دوره بالینی در همون فاصله رفت آمریکا امکانش هست. آیا راه دیگه ای وجود داره؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    اتفاقا این خیلی خوبه ولی مشکلی که من دارم اینه که مطمئن نیستم بتونم دقیقا در همان زمان امتحان در آمریکا باشم. چون دیده شده که حتی برای امتحان هم ویزا ندادن. البته اگر بشه برای یک دوره بالینی در همون فاصله رفت آمریکا امکانش هست. آیا راه دیگه ای وجود داره؟!
    من هم کاملا به این نکته واقف هستم که ویزا برای امتحان که در واقع همان ویزای توریستی هستش، احتمالش برای خودم به پنجاه درصد هم نمیرسه. اما به نظرم این مسیر چندتا مزیت داره. اول اینکه وقتی برای سی اس ثبت نام کرده باشم و قبلش هم استپ یک و دو رو داده باشم و با نمرات به همراه ویزا لتر ecfmg برم سفارت حذاکثر انگیزه رو برای دادن امتحان به افسر سفارت نشون دادم که میتونه تاثیر گذار باشه. دوم اینکه کم خرج ترین مسیر همین مسیر توریستی هستش چون نیاز به پرداخت شهریه یا هیچ گونه هزینه تحصیلی نداریم و بعد از ورود به امریکا به هر ایالتی که بخواهیم می تونیم سفر کنیم ( در شرایط تحصیلی یا تحقیقاتی قاعدتا باید اکثر زمان رو تو اون دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی مربوطه بگدرونیم). سوم اینکه زمانی که اپلیکیشن سی اس verify میشه، تا یک سال معتبره و اگه در قدم اول موفق به گرفتن ویزای توریستی نشدم، میتونم با تغییر زمان امتحان تو اون بازه یک ساله، مجدد شانسم رو برای ویزای تحصیلی، کاپلان، یا ریسرچ امتحان کنم .( هزینه 1500 دلاری ثبت نام هم حفظ خواهد شد)
    با وجود همه اینها، درصد بالایی از موفقیت تو این قسمت مسیر، به شانس و اقبال بستگی داره!
    این رو هم در نطر داشته باشید که رفتن به منظور دوره های بالینی تو امریکا هم به ویزای توریستی نیاز داره و من فکر میکنم این هدف که برای امتحان سی اس میریم امریکا، هدف خیلی محکم تر و قانع کننده تری برای افسر سفارت باشه، تا اینکه هدفمون رو از رفتن به امریکا رو شرکت تو یه دوره بالینی اعلام کنیم.
    البته اگه خوش شانس باشم و با هدف امتحان دادن تو امریکا بتونم ویزا رو دریافت کنم، تو اون فاصله تا زمان امتحان وقت کافی خواهم داشت که برای شرکت تو دوره های بالینی برنامه ریزی کنم که پس از دادن امتحانم، از فرصت استفاده کنم و بقیه اعتبار ویزا رو تو امریکا صرف به دست اوردن تجربه بالینی کنم. ( می دونیم که ویزای توریستی اکثرا شش ماهه صادر میشه که از اون شش ماه نهایتا یک هفته اش رو برای رفتن به شهری که سانتر امتحان هست و دادن امتحان، نیاز داریم و بقیه اون مدت رو به دست خودمون هست که چیکار کنیم)
    اما همه اینها یه سری برنامه ریزی هستش که تماما به افسر سفارت بستگی داره که ویزا رو بده یا نه و با یه جمله از طرف اون که میگه: به نظر من شما دلیل کافی برای برگشت به کشورتون رو ندارید و من نمیتونم ویزا براتون صادر کنم، همه این برنامه ریزی ها دود میشه میره هوا!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط physicistan نمایش پست ها
    ممنون از تمام اطلاعات مفیدی که از تجربیاتتون توی این سایت گذاشتین
    بنده اینترن سال آخر پزشکی تهران هستم.قصد دارم بعد از اتمام دوره اینترنی بروم طرح و دراین مدت هم برای آزمون های USMLE بخونم تا بعد از اتمام طرح بتونم بلافاصله برای این امتحانات ثبت نام کنم و بعد از طریق research position چند سال کار تحقیقاتی کنم تا بتونم ذر رشته رادیو مچ بشم.
    اما سوالی که داشتم راجع به بچه دار شدن هستش.
    بلافاصله بعد از مچ شدن میشه بچه دار شد؟یا باید چندسال از مچ بگذره؟یا بهتره در ایران بچه دار شد وبعدش رفت؟
    با سلام به شما دوست عزیز
    والا من منظورتون رو دقیق متوجه نشدم که ارتباط بین بچه دار شدن و مچ رو از چه زاویه ای مطرح کرید. بیشتر توضیح بدید شاید بتونم پاسخ بدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام به شما دوست عزیز
    والا من منظورتون رو دقیق متوجه نشدم که ارتباط بین بچه دار شدن و مچ رو از چه زاویه ای مطرح کرید. بیشتر توضیح بدید شاید بتونم پاسخ بدم.
    ببخشید اگر بد نوشتم!
    منظورم اینه که وقتی خانمی برای ریسرچ پوزیشن میره اگر وسط کارش بچه دار بشه از طرح بیرون انداخته میشه؟ وآیا این یک پوئن منفی برای مچ رزیدنتی محسوب میشه؟
    وآیا مثلا وقتی برای رادیو مچ میشه باردار بشه یا باز هم ممکنه رزیدنسیشو لغو کنن؟ یا مثل ایران مرخصی میدن حتی اگر سال یکی رزیدنتی باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)