صفحه 17 از 40 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

نقل قول نوشته اصلی توسط physicistan نمایش پست ها
    ببخشید اگر بد نوشتم!
    منظورم اینه که وقتی خانمی برای ریسرچ پوزیشن میره اگر وسط کارش بچه دار بشه از طرح بیرون انداخته میشه؟ وآیا این یک پوئن منفی برای مچ رزیدنتی محسوب میشه؟
    وآیا مثلا وقتی برای رادیو مچ میشه باردار بشه یا باز هم ممکنه رزیدنسیشو لغو کنن؟ یا مثل ایران مرخصی میدن حتی اگر سال یکی رزیدنتی باشه؟
    والا من خودم تا حالا به این قضیه فکر نکردم و متاسفانه در موردش اطلاعی ندارم!

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم مسیر ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا

سلام وتشکر اززحمات شمامن پزشک عمومی فارغ التحصیل 1372 هستم سال 1374 هردومرحله امتحان راگذراندم اما به دلایلی نتوانستم بروم اکنون اگربتوانم کارت سبزبگیرم بنظر شما دوباره شروع کنم باتوجه به گذشتن زمان زیاد امکان مچ شدن در رزیدنسی راخواهم داشت ؟؟یااصلا شروع نکنم !!ضمنا دونفرهم سنهام رامیشناسم که تو 3 سال اخیر وارد تخصص شدن در آمریکا و کارت سبز داشتن
    ویرایش توسط Kamyarkassraie : September 22nd, 2015 در ساعت 10:18 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamyarkassraie نمایش پست ها
    سلام وتشکر اززحمات شمامن پزشک عمومی فارغ التحصیل 1372 هستم سال 1374 هردومرحله امتحان راگذراندم اما به دلایلی نتوانستم بروم اکنون اگربتوانم کارت سبزبگیرم بنظر شما دوباره شروع کنم باتوجه به گذشتن زمان زیاد امکان مچ شدن در رزیدنسی راخواهم داشت ؟؟یااصلا شروع نکنم !!ضمنا دونفرهم سنهام رامیشناسم که تو 3 سال اخیر وارد تخصص شدن در آمریکا و کارت سبز داشتن
    با سلام به شما دوست عزیز
    به نظر میاید که شما در این مسیر از بنده جلو تر و همچنین با تجربه تر باشید .
    من با توجه به اطلاعاتی که دارم اینجوری ارزیابی می کنم که داشتن گرین کارت و فاصله زمانی کم از تاریخ فارغ التحصیلی دو تا از فاکتور های بسیار مهم هستند که در مچ شدن هر فردی تاثیر گذار هستند و تا جایی که من دیدم هر دو در یک سطح از اهمیت می باشند. شما یکی از انها را دارید و دیگری را نه. یعنی بیش از بیست سال از فارغ التحصیلی تان می گذرد ( منفی) اما در عوض گرین کارت دارید(مثبت). منطقا شانس شما برای ورود به رزیدنتی نباید کمتر از افرادی نظیر من و اکثر دوستان دیگر باشد که سال فارغ التحصیلی مان نزدیک ( امتیاز مثبت) اما فاقد گرین کارت هستیم ( امتیاز منفی) چون برای پروگرم ها و بیمارستان ها بسیار مهم هست که رزیدنت جدیدشان گرین کارت داشته باشد یا اینکه نیازمند ویزا باشد. رزیدنت های بدون گرین کارت حجمی از کارها ی اداری و کاغذ بازی ها را ( جهت صدور ویزا) بر پروگرام تحمیل می کنند که بدیهی است نداشتن مشکل اقامت در امریکا، یک امتیاز مثبت از نظر انها به حساب میاید.

نقل قول نوشته اصلی توسط physicistan نمایش پست ها
    ببخشید اگر بد نوشتم!
    منظورم اینه که وقتی خانمی برای ریسرچ پوزیشن میره اگر وسط کارش بچه دار بشه از طرح بیرون انداخته میشه؟ وآیا این یک پوئن منفی برای مچ رزیدنتی محسوب میشه؟
    وآیا مثلا وقتی برای رادیو مچ میشه باردار بشه یا باز هم ممکنه رزیدنسیشو لغو کنن؟ یا مثل ایران مرخصی میدن حتی اگر سال یکی رزیدنتی باشه؟
    سلام
    دوست عزیز من اطلاعی ندارم که بتونم کمک کنم ولی واضحا هیچ چیزی به نام بیرون انداختن از رزیدنتی و یا پوزیشن معنی نداره! قطعا مرخصی در رزیدنتی امکانپذیر هست البته معمولا همه سعی می کنند تا جا بیوفتند و بعد حامله بشن یعنی حداقل سال دوم. در مورد پوزیشن هم به نظر کاملا بسته به نوع قرارداد داره و میزان مسئولیت و درست نیست تا پاتون رسید بعد از چندماه تقاضای مرخصی کنید!!! چون در تحقیقات واقعا روی شما حساب باز کردند، شاید گاهی ناچاربشن فرد دیگری رو جایگزین کنند و نمی دونم تکلیف نوع ویزای شما چظوری میشه! البته معمولا بین یک یا دو سال هست و از نظر کاری صحیح نیست تا پوزیشن رو گرفتید فرداش حامله بشید چون این مسئله نکات منفی دیگری رو در پروگرم ایجاد می کنه مثل سوء استفاده از ورود به آمریکا!

یک نکته مهم دیگه اینه که اگر حامله بشید باید هزینه های مربوطه و بعد هم هزینه های بچه رو مد نظر داشته باشید. چون فقط تولد بچه متولد آمریکا شرط نیست، بلکه هزاران مشکل دیگه هم هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamyarkassraie نمایش پست ها

من یکی رو دیدم که بعد از 19 سال در حالیکه در ایران تخصص دیگه ای خونده بود. ایشون وارد تخصص مورد علاقش شد که کاملا با تخصص ایرانش متفاوت بود!!! خوشبختانه در آمریکا شرط سن وجود نداره. در حالیکه جدیدا صحبتش در ایران شده و ممکنه از 2 سال دیگه اجرا بشه. چیزی که کاملا با حقوق انسانها برای کسب علم و پیشرفت در تناقص هست. مسئول تعداد سالهای فارغ التحصیلی رو هم با نمره های بالا، سابقه کار بالینی در آمریکا و رزومه خوب کلا می تونین کاور کنید. موفق باشید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    من یکی رو دیدم که بعد از 19 سال در حالیکه در ایران تخصص دیگه ای خونده بود. ایشون وارد تخصص مورد علاقش شد که کاملا با تخصص ایرانش متفاوت بود!!! خوشبختانه در آمریکا شرط سن وجود نداره. در حالیکه جدیدا صحبتش در ایران شده و ممکنه از 2 سال دیگه اجرا بشه. چیزی که کاملا با حقوق انسانها برای کسب علم و پیشرفت در تناقص هست. مسئول تعداد سالهای فارغ التحصیلی رو هم با نمره های بالا، سابقه کار بالینی در آمریکا و رزومه خوب کلا می تونین کاور کنید. موفق باشید.
    این درسته که اکثر کسانی که خارج از ایالات متحده تحصیل کردند نهایتا یا بیشتر شانس ورود به گرایشهای کم متقاضی تر مثل اطفال و داخلی رو دارند؟
    اکثریت اینو میگم درستیشو نمیشه خیلی تشخیص داد متاسفانه.
    +شرط سن تصویب شد و اجرا میشه در ایران. البته این سیاست برای جلوگیری از هجوم عجیب به رشته پزشکی در ایران هست. چون واقعا دیگه داره خارج از کنترل میشه همه با هم میخوان دکتر بشن. طرف بعد از دکترا تو رشته خودش یادش افتاده من استعدادم تو پزشکیه وقتی بچه های تجربی اسم پزشکیو می اوردن یادشون رفته همینا میگفتن تنبلا میرن تجربی باهوشا میرن ریاضی!!! چی شد یه دفعه اینا علایقشون رو کشف کردن نمیدونم.
    این سیاستها در ایران باید سختگیرانه تر دنبال بشه تا یکمی این وضعیت تعدیل بشه.

]با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر و آرزوی موفقیت حضرتعالی در تمامی مراحل زندگیتون و تشکرات فراوان از بابت اینکه تجربه هاتون رو در اختیار ماها قرار دادید
    بنده چنتا سوال در مورد ویزاها از جانبعالی داشتم که اگه لطف کنید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
    ابتدا فقط اینو بگم که منم شرایطم دقیقا مثل شماس.. من ورودی بهمن 86 بودم و در اسفند 93 فارغ شدم و به محض فارغ التحصیلی بابت اعزام به خدمت اقدام کردم و قراره که آبان ماه 94 اعزام بشم.. منم مثل شما تصمیمم برا رفتن به آمریکا خیلی خیلی خیلی جدیه... به خصوص با شرایط جدیدی که این وزیر بهداشت برا رشته پزشکی در ایران ایجاد کرده که اصلا حاضر نیستم حتی یه دقیقه تو ایران طبابت کنم ویا به فکر گرفتن تخصص در رشته مورد علاقه م (چشم)باشم.. خلاصه میخام به هر نحوی که شده برا ادامه تحصیل وارد آمریکا بشم
    سوالاتی که بنده دارم موارد زیر هستش اگه بتونین راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم:
    1.آیا دانشگاههای آمریکا برا matchingنمره تافل یا آیلتس هم میخان؟
    2.این انواع ویزای توریستی و تحصیلی و ویزای کار رو اگه ممکنه یه مختصر برام توضیح بدین چیه و انگلیسیشون چی میشه منظورم همون eb,f,h,jهستش اینا دقیقا چی هستن؟ کدوم ها به کدوم ویزاها قابل تبدیل هستن؟اگه کسی تا آخر دوره تحصیلش فقط با ویزای تحصیل سپری کنه بلافاصله بعد اتمام نحصیلش چه بلایی سرش میاد؟برا منی که یه فامیل بسیار دور در آمریکا دارم که خودش البته دقیقا نمیدونم گرین کارد داره یا نه یا اصلا شهرونده آمریکاس یا نه(فقط تا اونجایی که من میدونم بیش از 20ساله که تو آمریکا زندگی میکنه و اصلا هم اینورا پیداش نمیشه)، بهترین راه برای رفتن به آمریکا جهت شرکت در آزمون csکدوم ویزا و کدوم راهه؟
    3.کار بالینی دقیقا چی بود که در پستهاتون بهش اشاره کردین؟ممکنه کمی درموردش توضیح بدین؟
    4.آیا این آزمون های usmleدر کشور ترکیه هم برگزار میشن؟چون واقعیتش من اهل و ساکن ارومیه هستم لذا برا من رفتن به ترکیه خیلی راحتتر از رفتن به دبی هستش!
    4.استپ 3 usmleدقیقا واسه چیه؟ آیا همه موظف به پاس کردنش هستن؟ بهترین موقع برا پاس کردنش کی هستش؟ cs و استپ 3 آیا خیلی باهم فرق میکنن از لحاظ سخت بودن و نوع آزمون منظورمه؟
    Matching پروسه اش چقدر طول میکشه؟ منظکرم اینه که بعد از شرکت در آزمون csچقدر طول میکشه تا نتایج آزمون رو اعلام بکنن؟ آیا بهتره در این مدت برگردیم ایران یا بمونیم اونجا؟ اگه تا یک هفته نتیجه آزمون رو اعلام میکنن میشه بلافاصله برا matchingاقدام کرد؟ نتیجه matching چقدر طول میکشه؟ آیا قبل از اقدام به matchingلازمه که از بابت ویزا و تبدیل اون به انواع دیگر کاری بکنیم؟من وتقعیتش جایی برا موندن در آمریکا ندارم مگر خونه اون فامیل دورمون که اونم آدم روش نمیشه مثلا بره چه میدونم یک هفته، دوهفته، یا یک ماه اونجا بمونه، هزینه هتل خا هم خیلی گرونه خلاصه میخام به محض اینکه کارام تموم شد سریع برگردم(به علت مشکل مکان جهت اقامت)
    ببخشید که سوالاتم طولانی شد..
    پیشاپیش از پاسخ تون بی نهایت سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mhmdrzaabsi نمایش پست ها
    ]با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای دکتر و آرزوی موفقیت حضرتعالی در تمامی مراحل زندگیتون و تشکرات فراوان از بابت اینکه تجربه هاتون رو در اختیار ماها قرار دادید
    بنده چنتا سوال در مورد ویزاها از جانبعالی داشتم که اگه لطف کنید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
    ابتدا فقط اینو بگم که منم شرایطم دقیقا مثل شماس.. من ورودی بهمن 86 بودم و در اسفند 93 فارغ شدم و به محض فارغ التحصیلی بابت اعزام به خدمت اقدام کردم و قراره که آبان ماه 94 اعزام بشم.. منم مثل شما تصمیمم برا رفتن به آمریکا خیلی خیلی خیلی جدیه... به خصوص با شرایط جدیدی که این وزیر بهداشت برا رشته پزشکی در ایران ایجاد کرده که اصلا حاضر نیستم حتی یه دقیقه تو ایران طبابت کنم ویا به فکر گرفتن تخصص در رشته مورد علاقه م (چشم)باشم.. خلاصه میخام به هر نحوی که شده برا ادامه تحصیل وارد آمریکا بشم
    سوالاتی که بنده دارم موارد زیر هستش اگه بتونین راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم:
    1.آیا دانشگاههای آمریکا برا matchingنمره تافل یا آیلتس هم میخان؟
    2.این انواع ویزای توریستی و تحصیلی و ویزای کار رو اگه ممکنه یه مختصر برام توضیح بدین چیه و انگلیسیشون چی میشه منظورم همون eb,f,h,jهستش اینا دقیقا چی هستن؟ کدوم ها به کدوم ویزاها قابل تبدیل هستن؟اگه کسی تا آخر دوره تحصیلش فقط با ویزای تحصیل سپری کنه بلافاصله بعد اتمام نحصیلش چه بلایی سرش میاد؟برا منی که یه فامیل بسیار دور در آمریکا دارم که خودش البته دقیقا نمیدونم گرین کارد داره یا نه یا اصلا شهرونده آمریکاس یا نه(فقط تا اونجایی که من میدونم بیش از 20ساله که تو آمریکا زندگی میکنه و اصلا هم اینورا پیداش نمیشه)، بهترین راه برای رفتن به آمریکا جهت شرکت در آزمون csکدوم ویزا و کدوم راهه؟
    3.کار بالینی دقیقا چی بود که در پستهاتون بهش اشاره کردین؟ممکنه کمی درموردش توضیح بدین؟
    4.آیا این آزمون های usmleدر کشور ترکیه هم برگزار میشن؟چون واقعیتش من اهل و ساکن ارومیه هستم لذا برا من رفتن به ترکیه خیلی راحتتر از رفتن به دبی هستش!
    4.استپ 3 usmleدقیقا واسه چیه؟ آیا همه موظف به پاس کردنش هستن؟ بهترین موقع برا پاس کردنش کی هستش؟ cs و استپ 3 آیا خیلی باهم فرق میکنن از لحاظ سخت بودن و نوع آزمون منظورمه؟
    Matching پروسه اش چقدر طول میکشه؟ منظکرم اینه که بعد از شرکت در آزمون csچقدر طول میکشه تا نتایج آزمون رو اعلام بکنن؟ آیا بهتره در این مدت برگردیم ایران یا بمونیم اونجا؟ اگه تا یک هفته نتیجه آزمون رو اعلام میکنن میشه بلافاصله برا matchingاقدام کرد؟ نتیجه matching چقدر طول میکشه؟ آیا قبل از اقدام به matchingلازمه که از بابت ویزا و تبدیل اون به انواع دیگر کاری بکنیم؟من وتقعیتش جایی برا موندن در آمریکا ندارم مگر خونه اون فامیل دورمون که اونم آدم روش نمیشه مثلا بره چه میدونم یک هفته، دوهفته، یا یک ماه اونجا بمونه، هزینه هتل خا هم خیلی گرونه خلاصه میخام به محض اینکه کارام تموم شد سریع برگردم(به علت مشکل مکان جهت اقامت)
    ببخشید که سوالاتم طولانی شد..
    پیشاپیش از پاسخ تون بی نهایت سپاسگذارم
    با سلام به شما دوست عزیز
    1- خیر، اما خواه نا خواه شما باید سطح زبان خوبی داشته باشید که از پس امتحانات usmle مخصوصا امتحان cs و همچنین مصاحبه ها بر بیایید
    2- شما در صورت ورود به صورت توریستی به امریکا نیازمند ویزای B1 هستید. اگر مچ بشوید بسته به شرایطی که دارید بیمارستان ها برای شما ویزای J یا H صادر می کنند و با ان مشغول رزیدنتی می شوید. اگ بخواهید برای یک دوره تحقیق و ریسرچ پوزیشن وارد آمریکا شوید به ویزای J نیاز دارید که البته با ویزای J رزیدنتی به کلی متفاوت است. اگر به خواهید جهت گذراندن دوره های فوق لیسانس و Phd مرتبط با پزشکی وارد امریکا شوید به ویزای F یا همان ویزای تحصیلی نیاز دارید.
    چگونگی تبدیل این ویزا ها بسته به شرایط مختلف متفاوت است و شرح بسیار طولانی دارد. ولی به صورت کلی اینو بگم که همه به هم در نهایت قابل تبدیل است. ( فقط به طور کلی گفتم!)
    برای رفتن به امریکا شما می تونید از طریق هریک از ویزاهایی که گفتم شرایط مورد نیاcش رو اوکی کنید و وارد امریکا بشید. مثلا من ویزای توریستی رو انتخاب کردم و اگه ریجکت شم به سراغ ویزای تحصیلی میرم. خیلی از دوستان پوزیشن ریسرچ تو امریکا پیدا میکنن و با ویزای ریسرچ وارد امریکا میشن. هر کدوم از این راه ها یه سری مزیت ها و نیز یه سری مشکلات داره.
    3- شما برای اینکه شانس تون رو تو مچ شدن بالا ببرید بهتره یه سری دوره های یک تا سه ماهه کار بالینی رو تو امریکا بگذرونید. شرکت هایی هستند که با دریافت مبالغی تو بیمارستان های امریکا برای شما دوره هایی رو برگزار می کنند که تو اون چند ماه با محیط و قوانین و سیسیتم بیمارستانی امریکا و همچنین نحوه ویزیت و درمان بیماران به سیستم امریکا اشنا میشید.
    4- بله. انکارا شهری هست که سانتر امتحانی داره
    5- استپ سه با سی اس کلا متفاوت است. شما برای ورود به رزیدنتی حتما باید سی اس رو پاس کرده باشید. اما استپ سه برای ورود به رزیدنتی اجباری نیست. اون رو باید تو سال اول رزیدنتی پاس کنید. اما پاس کردنش قبل رزیدنتی یه امتیاز محسوب میشه. هم شانستون رو بالا میبره و هم برای ویزا گرفتن کارتون رو راحت تر میکنه.
    6- بعد سی اس 3 ماه میگذره تا نتایج رو بدن. نتایج همه امتحاناتتون باید تا قبل سپتامبر هر ماه اماده باشه. وسط سپتامبر مدارک و نمرات رو اپلود میکنید و تعداد بیمارستان هایی که مدت نظرتون رو هست انتخایب می کنید ( یه چی مثل انتخاب رشته رزیدنتی خودمون ) بعد حدود دو تا سه ماه بعد اگه شرایط خوبی داشته باشید به شما مصاحبه میدهند و برای مصاحبه میرید به اون بیمارستان ها. اونا توی مارچ نتیجه رو میدند و شما می فهمید که مچ شدید یا نه. اگه مچ شدید توی جون رزیدنتی تون شروع میشه
    7- فکر رفت و برگشت به امریکا نداشته باشید. کسانی که به هر طریقی وارد امریکا میشن و سی اس رو میدند دیگه هر جور شده اونجا میمونند تا زمانیکه نتایج مچ اعلام بشه ( رفت و برگشت به ایران اصلا منطقی نیست)
    8- برای هر ماه حداقل 500 دلار هزینه کرایه اتاق ( کرایه اتاق، نه خونه) 500 دلار خورد و خوراک و حمل و نقل، 1500 دلار هزینه امتحان رو حتما در نطر داشته باشید. معمولا اگه بتونید وارد شید و یک سالی رو تو امریکا باید باشید ، کل خرجتون تا شروع رزیدنتی ( که دیگه حقوق دریافت می کنید ) حدود 20 هزارتایی میشه. این پول رو قبل رفتن تهیه و اماده داشته باشید
    9- به امید موفقیت

خیلی ممنون از پاسخ کاملتون .. بی نهایت سپاس
    من یه سوال دیگه داشتم اینکه میشه بدون داشتن پوزیشن تحقیقاتی از matchingقبول شد؟ من شنیدم که میگن بدون پوزیشن تحقیقاتی شانس قبولیت خیلی خیلی کم میشه..
    و دوم اینکه آیا میشه با ویزای توریستی واسه دانشگاهها applyداد.. چون واقعیتش در فوروم های مربوط به ویزای آمریکا نوشته بودن که نمیشه و به هیچ وجه همچین کاری نکنین چون سابقه تون خراب میشه و .. خلاصه میگفتن نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mhmdrzaabsi نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون .. بی نهایت سپاس
    من یه سوال دیگه داشتم اینکه میشه بدون داشتن پوزیشن تحقیقاتی از matchingقبول شد؟ من شنیدم که میگن بدون پوزیشن تحقیقاتی شانس قبولیت خیلی خیلی کم میشه..
    و دوم اینکه آیا میشه با ویزای توریستی واسه دانشگاهها applyداد.. چون واقعیتش در فوروم های مربوط به ویزای آمریکا نوشته بودن که نمیشه و به هیچ وجه همچین کاری نکنین چون سابقه تون خراب میشه و .. خلاصه میگفتن نمیشه
    بدون پوزیشن تحقیقاتی شانستون برای مچ کم نمیشه، اما بدون سابقه کار بالینی تو امریکا، شانستون بسیار بسیار پایینه.
    اگه منظورتون از اپلای برای دانشگاه ها، اپلای برای رزیدنتیه، که از نظر قانونی مشکلی نداره. شما به محض مچ شدن ویزاتون رو از توریستی به ویزای رزیدنتی چنج می کنین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)