صفحه 2 از 40 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم مسیر ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    بالاخره مدارکمو برای ترجمه دادم به یه دارالترجمه و قرار تا چند روز آینده برم تحویل بگیرم. حالا وقتی که تحویلشون گرفتم جزئیات رو براتون کامل می نویسم.
    اما کاری که تو این مدت انجام دادم ثبت نام برای امتحان usmle بود که باید تو سایت ecfmg.org انجام بدیم. برای ثبت نام قبل از هرچیز باید وارد این سایت بشین و تو "on-line services" گزینه IWA که مخفف Interactive Web Application میشه مشخصات خودتون رو وارد می کنید و پس از یکی دو روز کاری ecfmg براتون یه user name میفرسته به ایمیلتون که از با اون دیگه می تونین برای امتحانات ثبت نام کنین.
    وقتی که با یوزر وارد IWA شدین اولش چند تا سوال در مورد مشخصاتتون می پرسه و اینکه قصد دارید کدوم استپ رو امتحان بدید، بعدش در مورد اینکه دانشجوی پزشکی هستین یا فارغ التحصیل ( که خوب ما همه باید گزینه فارغ التحصیل پزشکی رو بزنیم)، تاریخ ورود به دانشگاه و فارغ التحصیلی و بعدش ازتون در مورد بخش های اینترنی می پرسه .( با عنوان clinical clerkship) تو این قسمت باید تاریخ ورود به بخش های ایترنی، تاریخ پایان بخش، نام استاد رئیس بخشتون و آدرس بیمارستانی که اون بخش رو توش گدروندین رو وارد کنید. بعد از اینکه همه این مراحل رو کامل گذروندین، به قسمت پرداخت می رسید. یه نکته رو قبلش بگم و اون اینکه تو این مراحل یه قسمتش هست که از شما می خواد یه بازه زمانی 3 ماهه رو برای امتحانتون تعیین کنید. مثلا زانویه 2015 تا مارچ 2015، یا فوریه 2015 تا آوریل 2015. بعد ها که ثبت نامتون توسط ecfmg تایید شد ، اون موقع اجازه دارید که تاریخ دقیق روز امتحانتون رو تعیین کنید. الان فقط به ecfmg اعلام می کنید که حوالی چه تاریخی می خواهید امتحان بدید. همچنین بعدش از شما سوال می پرسه که کچا می خواهید امتحان بدید. امریکا، اروپا، خاور میانه، . . . که داوطلبینی که تو ایران هستن گزینه خاورمیانه رو بایذ انتخاب کنن. وارد قسمت پرداخت که شدید هزینه آزمون چیزی حدود 855 دلار و هزینه امتحان دادن تو یه مرکز تو خاورمیانه هم حدود 160 دلار به اون اضافه میشه و در مجموع برای من که 1015 دلار شد که وقتی اونو پرداخت کردید، توی پروفایلتون یه فرم میاد به اسم فرم 186. این فرم، فرمی هست که خلاصه ای از مشخصات شما تو اون نوشته شده و زیر اون یه قسمت داره که باید تاریخ و امضا بزنیم( اینجوری که تو فرم نوشته امضامون باید لاتین باشه، یعنی همون اسمتون رو به شکل امضا بنویسین، که با فرمت امضاهای معمول ما تو ایران فرق داره) . من تا اینجا رو انجام دادم و اینجوری که اطلاع کسب کردم برای مرحله بعد این فرم رو باید ببرم دانشگاه برای تایید!
    شاید بهتر بود صبر می کردید از روی تاریخ ترجمه ریز کارورزی به انگلیسی فرم رو پر می کردید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    شاید بهتر بود صبر می کردید از روی تاریخ ترجمه ریز کارورزی به انگلیسی فرم رو پر می کردید.
    حرفتون کاملا منطقیه. ولی کاری که من کردم به این صورت بود که بوسیله یه نرم افزار excel که داشتم و تاریخ های شمسی رو به میلادی تبدیل می کرد, تاریخ های شمسی ریز نمرات فارسی رو به میلادی تبدیل کردم و وارد کردم.

Junior Member

بسیاااااااااار ممنون که روند ثبت نام را اینجا کاملا توضیح دادی. من که خودم از روند ثبت نام چیزی حالیم نمیشد یا گیج میزدم با این توضیحات شما خیلی خوب متوجه شدم. لطف کنید از این به بعد هم همه ی مراحل را مو به مو برامون توضیح بدین. من هر روز این نوشته های شما را دنبال میکنم و بسیار ازتون ممنونم. من دارم برای استپ 1 میخونم. و بسیار در این زمینه سرچ کردم و به این نتایج رسیدم: بیوشیمی/آناتومی/ فیزیولوژی/ پاتولوژی/ فارماکولوژی را از روی لکچر نوت های کاپلان بخونم + میکروب/ایمونو را از روی فرست اید + UW میخونم. 100 case اتیک را میخونم + high yield neuro anatomy ......... قصد دارم حتما ویدیوهای کاپلان را ببینم. و همزمان هم تستهای آفلاین میزنم گاهی. ماههای آخر هم میخوام به مدت 2 ماه on line Uworld را ثبت نام کنم و بزنم. حدود 10 ماه برای این استپ در نظر گرفتم. حالا نمیدونم کافیه یا کمه یا زیاده. دیگه امید به خدا

نقل قول نوشته اصلی توسط jojo1hami نمایش پست ها
    بسیاااااااااار ممنون که روند ثبت نام را اینجا کاملا توضیح دادی. من که خودم از روند ثبت نام چیزی حالیم نمیشد یا گیج میزدم با این توضیحات شما خیلی خوب متوجه شدم. لطف کنید از این به بعد هم همه ی مراحل را مو به مو برامون توضیح بدین. من هر روز این نوشته های شما را دنبال میکنم و بسیار ازتون ممنونم. من دارم برای استپ 1 میخونم. و بسیار در این زمینه سرچ کردم و به این نتایج رسیدم: بیوشیمی/آناتومی/ فیزیولوژی/ پاتولوژی/ فارماکولوژی را از روی لکچر نوت های کاپلان بخونم + میکروب/ایمونو را از روی فرست اید + UW میخونم. 100 case اتیک را میخونم + high yield neuro anatomy ......... قصد دارم حتما ویدیوهای کاپلان را ببینم. و همزمان هم تستهای آفلاین میزنم گاهی. ماههای آخر هم میخوام به مدت 2 ماه on line Uworld را ثبت نام کنم و بزنم. حدود 10 ماه برای این استپ در نظر گرفتم. حالا نمیدونم کافیه یا کمه یا زیاده. دیگه امید به خدا
    خواهش میکنم دوست عزیز. اگه ما اپلیکنت های ایرانی بتونیم تجربیاتمون رو در اختیارهمدیگه بزاریم مسلما بهتر میتونیم نسبت به سایر اپلیکنت های خارجی usmle (مثل هندی ها وچینی ها و . . .)
    موفق باشیم
    از اونجایی که نمره استپ یک بیشترین اهمیت رو نسبت به سایر استپ ها داره, به نظر من این مدت زمانی که شما وقت میزارین بسیار مناسبه. خود من حدود پنج ماه برای استپ یک در نظر گرفتم و علتش این بود که بیشتر از این فرصت نخواهم داشت وگرنه مسلما بیشتر وقت میزاشتم .شما هم اگه وقت داری حتما همین روالی که در نظر داری و نوشتی رو ادامه بده مسلما نتیجه عالی خواهی گرفت.

والا همونطور که میدونین ما اپلیکنت های خارجی علاوه بر عبور از سختی ها و موانع امتحان, باید از سد ویزا هم رد بشیم. حالا برا این کار هر کسی یه راهی انتخاب میکنه. یکی گرین کارت داره, یکی برا ریسرچ پوزیشن اقدام میکنه, یکی هم برا مستر و پی اچ دی. شما رو نمیدونم ولی من این راه اخر رو انتخاب کردم . برا همین باید امسال اپلای کنم و نهایتا تا تابستون اینده نتیجه مشخص میشه که ایا رفتنی هستم یا نه . از اونجایی که برای مابهتره که قبل از ورود به امریکا استپ یک و دو رو پاس کرده باشیم, برا همین من تا تابستون سال اینده وقت زیادی برا پاس کردن استپ یک و دو ندارم.
    امیدوارم همه موفق شیم!

Junior Member

سلام. دوست عزیز من یه سوالی دارم. میخوام ببینم شما تاریخ شروع و خاتمه ی بخشهای اینترنیتون را از کجا پیدا کردین و نوشتین؟

یه سوال دیگه هم دارم. من جایی خوندم برای اینکه بتونید در ecfmg ثبت نام کنید باید اسم دانشگاهتون توی IMED ثبت شده باشه. در حالیکه من هرچی توش میگردم اصلا کشور ایران را نداره .
    ویرایش توسط maxi1 : September 1st, 2017 در ساعت 04:47 PM دلیل: ترکیب دو پست

نقل قول نوشته اصلی توسط jojo1hami نمایش پست ها
    یه سوال دیگه هم دارم. من جایی خوندم برای اینکه بتونید در ecfmg ثبت نام کنید باید اسم دانشگاهتون توی IMED ثبت شده باشه. در حالیکه من هرچی توش میگردم اصلا کشور ایران را نداره .
    در پاسخ به سوال اولتون باید بگم که تاریخ ورود خروج بخش های اینترنی رو تو همون ریزنمراتی که دانشگاه بهتون میده نوشته شده.
    در مورد ثبت نام تو ecfmg هم که تو اون قسمتی که در مورد دانشگاه محل تحصیل سوال می پرسه، من خیلی راحت کشور ایران رو پیدا کردم و وقتی کشور ایران رو پیدا می کنید خودش لیست دانشگاه های ایرانی رو براتون میاره که من وقتی اسم دانشگاهم رو انتخاب کردم خود ecfmg آدرس پستی دانشگاه رو تو فیلد پاینیش برام آورد.
    فقط یه نکته، اونم اینکه تو این مراحل یه جا یه آدرس پستی برای مکاتبات احتمالی ازتون می خواد که اونجا اگه کشور ایران رو انتخاب کنبد سیستم نمیذاره به مرحله بعد برید و error میده که علتش همون تحریم های آمریکا علیه ایرانه ( که قرار بود هیج اثری رو ملت نداشته باشه!!). برای همین اینجا باید یه آدرس دوستی یا آشنایی رو خارج از ایران بدید تا کارتون راه بیفته!

سرانجام مدارک من هم ترجمه شد و خود دارالترجمه اونا رو برد دادگستری که مهر بخوره ( هر مهر 60 هزار تومن، یعنی یک سری دانشنامه و ریز نمرات 60 هزار تومن برامون آب خورد!) بعد از اون هم برای محکم کاری بردم وزارت خارجه اونا هم مهر کردن. اونا قیمت هر مهرشون 4 هزارتومنه و لی فرقش با دادگستری اینه که دادگستری روی هر سری دانشنامه و ریزنمرات فقط یک مهر میزنه ولی وزارت خارجه روی تمام صفخات ریزنمره و دانشنامه مهرشو باید بزنه و بسته به اینکه چند صفحه ترجمه داشته باشین مجموع پولی که باید بپرداذین فرق می کنه. برای من هر سری 24 هزار تومن شد. اینو هم بگم که اینجوری که من پرس و جو کردم برای ECFMG نیاز به دو سری ترجمه ریزنمرات و دانشنامه داریم.
    حالا مرحله بعد رفتن به امور بین الملل دانشگاه هست تا این ریزنمرات و دانشنامه ترجمه شده رو بزاره تو پاکت و برای ما پست کنه که من همچنان معطل جواب اون فرم شماره 12 وزارت خونه هستم که گویا هنوز به دست دانشگاه نرسیده و فعلا چاره ای ندارم جز اینکه صبر کنم ببینم جوابش کی دست دانشگاه میرسه!!!

خوب , امروز سرانجام با وزارت خونه تماس گرفتم و اونا گفتن که فرم ۱۲ رو برام تایید کردن و فرستادن برا دانشگاه. نکته مثبتش اینه که این مکاتبات فرم شماره ۱۲ همه انلاین انجام میشه و پستی نیست. شماره نامه رو بهم دادن و گفتن دیروز تایید شده و امروز تو سیستم دانشگاهتون هست.
    حالا مرحله بعدی اینه که برم دانشگاه و ریز نمرات و فرم ۱۸۶ و دانشنامه و سایر مدارک رو پست کنم برا انسوی اب ها!!

سرانجام من فرم ۱۸۶ رو به همراه فرم های ۳۴۵ و ۳۴۴ و فرم ۱۸۷ رو بردم دانشگاه قسمت امور بین الملل. مسؤلش فرم ۱۸۶ رو برام مهر زد و رییس هم امضا کرد و به همراه یک سری از دانشنامه وریزنمرات ترجمه شده و دو تا کپی از ریزنمرات و دانشنامه اصلی رو مهر امور بین الملل زدن و گذاشتن تو پاکت مخصوص دانشگاه و مهرو مومش کردن و دادن دستم. منم اونا رو بردم دفتر پستی DHL و پستش کردم. تو پست بهم گفتم تا ۵ روز دیگه میرسه ecfmg. اینجور که من شنیدم ecfmg سه هفته بعد تو پورتال IWA بهم اعلام میکنه که مدارک رسید. بعد از اون ecfmg با دانشگاه مکاتبه میکنه و صحت مدارک و اطلاعات من رو استعلام میکنه. قبلا این کار پستی انجام میشد و نیاز به پیگیری زیاد داشت تا جواب نامه ecfmg توسط دانشگاه داده بشه. ولی اینجور که من از مسؤل امور بین الملل پرسیدم برای دانشگاه ما بصورات انلاین و از طریق پورتالeswmp انجام میشه و خود دانشگاه بدون پیگیری من جواب ecfmg رو میده!
    ببینیم تا سه هفته دبگه چی پیش میاد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)