صفحه 3 از 40 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم مسیر ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا

در مورد فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه آزاد این فرم 12 چی میشه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arashiran نمایش پست ها
    در مورد فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه آزاد این فرم 12 چی میشه ؟
    تا جایی که من میدونم این فرم فقط مال زیرمجموعه وزارت بهداشته و فکر نمی کنم فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد نیاز به پر کردنش داشته باشن. شاید دانشگاه ازاد پروسه جداگانه ای داشته باشه, شاید هم نداشته باشه. بهترین فردی که میتونه کمکتون کنه مسؤل روابط بین الملل دانشگاهتونه.

بالاخره امروز پس از تقریبا سه هفته، از طرف ECFMG ایمیل تایید فرم 186 بنده و سایر مدارکم رو دریافت کردم. تو ایمیل گفته شده که از این تاریخ تا 5 سال دیگه فرم 186 من معتبر هستش . این متنش
    ear Doctor:Your Certification of Identification Form submitted 11/06/2014 has been accepted. This form will remain on file and be valid for a period of five years.
    The validity dates are as follows: 12/23/2014 through 12/23/2019.
    حالا مرحله بعدی اینه که ecfmg از طریق پرتالی که تو پست های قبلی نوشتم، یه استعلام از مدارک من از دانشگاه محل تحصیلم بگیره تا بعد از اون بهم اجازه تعیین وقت دقیق امتحان داده بشه.تو چند روز آینده باید یه تماس با دانشگاهم بگیرم و پیگیر شم که جواب استعلام ecfmg رو سریع بدن. فکر نکنم که بیشتر از یک هفته زمان ببره. البته اینجا ایرانه و همه چیز ممکن!!!استعلام مدارکم که اوکی بشه یه سری اطلاعات در مورد راه های ورود به آمریکای پزشک ها دارم که حتما براتون پست میذارم.

امروز یه ایمیل از ECFMG برام اومد که حاکی از یه دردسر بزرگ بود برام. فرم 186 تایید شد ولی زمانی که اپلیکیشن من رو برا بررسی step 2ck شروع به بررسی کردند، از اونجایی که من اسمم پیشوند داره و من اسمم رو تو اکانت ecfmg جدا از هم ثبت کرده بودم ولی روی دانشنامه اسمم سرهم نوشته شده بود ( دارالترجمه ها نام نام خانوادگی تون رو روی ترجمه ریزنمرات و دانشنامه دقیقا عین نام و نام خانوادگی پاسپورت مینویسن و همونطور که میدونیند تو پاسپورت همه پیشوند و پسوند ها سر هم نوشته میشه)، به همین دلیل ecfmg گفته که از process کردن application step 2ck exam بنده ناتوان است مگر اینکه من بهش ثابت کنم که اسم روی دانشنامه و اسم توی اکانت هر دو تا مربوط به یه نفر، یعنی من، هستش!!!
    فعلا که دارم دنبال راه حل می گردم. به محض اینکه مشکلم حل شد حتما براتون پست میذارم.

سلام
    دوستان یک سوالی داشتم، اگر یکی از مراحل USLME رو امتحان داده باشیم، زمان ثبت نام برای امتحان بعدی هم همین مراحل مثل فرم 186 و فرستادن ریز نمرات خواهد بود؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    امروز یه ایمیل از ECFMG برام اومد که حاکی از یه دردسر بزرگ بود برام. فرم 186 تایید شد ولی زمانی که اپلیکیشن من رو برا بررسی step 2ck شروع به بررسی کردند، از اونجایی که من اسمم پیشوند داره و من اسمم رو تو اکانت ecfmg جدا از هم ثبت کرده بودم ولی روی دانشنامه اسمم سرهم نوشته شده بود ( دارالترجمه ها نام نام خانوادگی تون رو روی ترجمه ریزنمرات و دانشنامه دقیقا عین نام و نام خانوادگی پاسپورت مینویسن و همونطور که میدونیند تو پاسپورت همه پیشوند و پسوند ها سر هم نوشته میشه)، به همین دلیل ecfmg گفته که از process کردن application step 2ck exam بنده ناتوان است مگر اینکه من بهش ثابت کنم که اسم روی دانشنامه و اسم توی اکانت هر دو تا مربوط به یه نفر، یعنی من، هستش!!!
    فعلا که دارم دنبال راه حل می گردم. به محض اینکه مشکلم حل شد حتما براتون پست میذارم.
    سلام! منم این مشکل شما رو دارم، منتها من هم تو سایت ECFMG و هم تو دانشنامه، دو قسمت فامیلی‌م جدا از هم ذکر شده، ولی تو پاسپورتم سر همه! می‌ترسم سر این بهم گیر بدن! نمی‌دونم با کپی پاسپورت قدیمی که دو قسمت فامیلی از هم جدا بوده مشکل حل میشه یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یک سوالی داشتم، اگر یکی از مراحل USLME رو امتحان داده باشیم، زمان ثبت نام برای امتحان بعدی هم همین مراحل مثل فرم 186 و فرستادن ریز نمرات خواهد بود؟ ممنون
    معمولا آنلاین و در عرض 3 هفته انجام میشه. تا 5 سال نیازی به فرم 186 یا بقیه فرم ها نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    سلام! منم این مشکل شما رو دارم، منتها من هم تو سایت ECFMG و هم تو دانشنامه، دو قسمت فامیلی‌م جدا از هم ذکر شده، ولی تو پاسپورتم سر همه! می‌ترسم سر این بهم گیر بدن! نمی‌دونم با کپی پاسپورت قدیمی که دو قسمت فامیلی از هم جدا بوده مشکل حل میشه یا نه.
    من بعید می دونم که شما تو پروسه ثبت نام و امتحان دادن usmle دچار مشکل بشید چون برا اونا اسمتون تو سایت و اسمتون رو دانشنامه مهمه که به قول خودشون exactly match باشه، نه اسم پاسپورتتون. برا همین با خیال راحت کارای مربوط به امتحان رو انجام بدید. کلا این جدا بودن اسم ها و فامیل ها هیج جا تو امریکا مورد مهمی حساب نمیشه و روش سخت گیری وجود نداره. مثلا من دوستای زیادی می شناسم که با پیشوند جدا برای تافل یا جی ار ای ثبت نام کردند و موقع اپلای برای دانشگاه ها اسمشون رو سر هم ارائه دادن و نمراتشون از ای تی اس بدون هیچ مشکلی ریپورت شده بود به داشنگاه. یا اینکه اسمشون تو اپلیکیشن دانشگاه جدا بوده ولی تو پاسپورت سر هم و هنگام ثبت نام برای دانشگاه هیچ کس بهشون گیری نداده. مشکل اینجاست که این ecfmg بسیار بسیار سخت گیره و کاریش هم نمیشه کرد!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    من بعید می دونم که شما تو پروسه ثبت نام و امتحان دادن usmle دچار مشکل بشید چون برا اونا اسمتون تو سایت و اسمتون رو دانشنامه مهمه که به قول خودشون exactly match باشه، نه اسم پاسپورتتون. برا همین با خیال راحت کارای مربوط به امتحان رو انجام بدید. کلا این جدا بودن اسم ها و فامیل ها هیج جا تو امریکا مورد مهمی حساب نمیشه و روش سخت گیری وجود نداره. مثلا من دوستای زیادی می شناسم که با پیشوند جدا برای تافل یا جی ار ای ثبت نام کردند و موقع اپلای برای دانشگاه ها اسمشون رو سر هم ارائه دادن و نمراتشون از ای تی اس بدون هیچ مشکلی ریپورت شده بود به داشنگاه. یا اینکه اسمشون تو اپلیکیشن دانشگاه جدا بوده ولی تو پاسپورت سر هم و هنگام ثبت نام برای دانشگاه هیچ کس بهشون گیری نداده. مشکل اینجاست که این ecfmg بسیار بسیار سخت گیره و کاریش هم نمیشه کرد!!!
    پروسه‌ی ثبت نام که قطعن بدون مشکل خواهد بود، منتها چون روز امتحان باید یه ID عکس‌دار با خودم ببرم، همه‌ش نگرانم که نکنه بگن این دو تا فامیلی با هم تطابق نداره!

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    پروسه‌ی ثبت نام که قطعن بدون مشکل خواهد بود، منتها چون روز امتحان باید یه ID عکس‌دار با خودم ببرم، همه‌ش نگرانم که نکنه بگن این دو تا فامیلی با هم تطابق نداره!
    به نظر من که تنها جایی تو دنیا که چنین سخت گیری میکنه همین ecfmg هستش اونم شاید به خاطره اینه که پروسه تایید مدرک و ریزنمرات پزشکی یه داوطلب خارجی از نظر اونا باید با دقت و حساسیت بالا انجام بشه تا جلو هرگونه سو استفاده گرفته بشه. ولی به نظر من که دلیلی نداره برای روز امتحان اون مرکز برگزار کننده امتحان هم چنین سخت گیری کنه. زیاد وسواس نداشته باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)