صفحه 31 از 40 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex___ نمایش پست ها
    سلام
    من خارج از ایران پزشکی میخونم
    میخوام از سال دیگه امتحانات رو شرکت کنم . سطح خود درس ها کلاسای ما خیلی بالا نیست راستش. آیا خودم میتونم تلاش زیاد و خوندن منابع و رفرنسها این نقصها رو جبران کنم؟ در ضمن من باید منابع رو کامل ریوو کنم به انگلیسی چئن زبان تحصیلم انگلیسی نیست متاسفانه هرچند به همون زبانم استاد چیز خاصی نمیکنه.
    ممنون از راهنمایی
    سلام ، حتما میتونین. تقریبا میشه گفت به غیر از اونایی که تو خود امریکا و کشورهای مشابهش درس میخونن شرایط برای بقیه زیاد فرقی نداره. شما احتمالا این شانس را هم دارین که قبل از فارغ التحصیلی امتحان بدین ، در حالی که در ایران امکانش نیست.

Junior Member

سلام
    دو تا سوال داشتم یکی این که آیا میشه بعد از فارغ التحصیلی و در دوران طرح امتحانات رو داد؟
    و سوال بعدی این که غیر از research position واپلای برای مستر و پی اچ دی راه دیگه ای هم هست که باید برای دوره های intership ثبت نام کنی..میخواستم ببینم این راه هم احتمال به نتیجه رسیدنش هست؟و آیا راحتتر از research positionو بقیه راههاست یا نه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saharmed نمایش پست ها
    سلام
    دو تا سوال داشتم یکی این که آیا میشه بعد از فارغ التحصیلی و در دوران طرح امتحانات رو داد؟
    و سوال بعدی این که غیر از research position واپلای برای مستر و پی اچ دی راه دیگه ای هم هست که باید برای دوره های intership ثبت نام کنی..میخواستم ببینم این راه هم احتمال به نتیجه رسیدنش هست؟و آیا راحتتر از research positionو بقیه راههاست یا نه؟؟
    ببین تو دوران طرح دندانپزشکی که میشه وثیقه گذاشت و مدارک رو آزاد کرد و امتحانات رو داد
    پزشکی هم احتمالا همینه. بقیه سوالاتتون هم بنده صاحب نظر نیستم

با تشکر از دوستان که تجربیاتشون رو در اختیار میگذارند. من دانشجوی سال 6 پزشکی دانشگاه ایران هستم. اسفند پره دارم. معدلم 17 هست و قصد دارم که برای تخصص به امریکا برم. چند تا سوال برام پیش اومده که ازتون میپرسم:
    1. من هیچ علاقه ای به رشته هایی مثل داخلی یا نورولوژی ندارم و مصر هستم که یکی از دو رشته ی ارتوپدی یا چشم رو به عنوان تخصص انتخاب کنم. متوجه هستم که چقدر میزان پذیرش imgها در این رشته ها پایین هست. اما میخوام بدونم که این احتمال با نمره ی بالای usmle , تسلط بسیار زیاد به زبان انگلیسی و یکی دو زبان دیگه، رزومه ی تحقیقاتی مناسب و در صورت امکان گذروندن دوره های externship در امریکا تا حد قابل قبولی افزایش پیدا میکنه یا عملا یک رویای دست نیافتنیه؟
    2. به نظر شما بهتره که اول step 1 رو بدم یا step 2؟
    3. وضعیت ویزا دادن به کسانی که به نحوی میخوان وارد تخصص های پزشکی بشن (با توجه به اینکه منطقا این افراد دلیلی برای ترک امریکا بعد از پایان تحصیل ندارند) در حال حاضر چقدر دشواره؟
    مرسی از توجهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Saharmed نمایش پست ها
    سلام
    باسلام به شما دوست عزیز
    در دوران طرح میتوان امتحان داد. اما لازمه ان، آزاد کردن دانشنامه و ریزنمراتتون از دانشگاه هست که بابت اون باید نزد دانشگاه وثیقه بگذارید
    نکته مهم در انتخاب راه برای ورود به امریکا، نوع ویزا تون هست. اگر دوره اینترشیپی که پذیرش میگیرید، ویزای J براتون صادر میکنه ، میتونه گزینه بهتری نسبت به ریسرچ پوزیشن و . . . باشه ( حداقل از این نر که راحت تر از ریسرچ پوزیشن بهتون پذیرش میدن). اما اگه این دوره ها رو باید با ویزای B ( توریستی) بگذرونید، اصلا گزینه خوبی نیست چون شانس ریجکت درخواست ویزای توریستی بسیار بالاست .

سلام دوستان عزیز.
    من 25 سالم هست و تازه از رشته
    پزشکی
    فارغ التحصیل شدم و در استانه سربازی هستم.قصد ادامه تحصیل در رزیدنتی در کشور امریکا رو دارم(ترجیحا رشته جراحی عمومی).یک تازه کار هستم در این مسیر و 3 ماه هست که تصمیم به انجام این کار گرفتم.از نظر درسی استریت بودم ولی خوب دوست دارم شانسم رو توی این مسیر امتحان کنم.برای همین مسیر سربازی رو انتخاب کردم که بتونم دو سال دیگه مدرک رو ازاد کنم و امتحانات USMLE رو بدم.نمیدونم کار درستی میکنم یا نه.
    چند تا سوال داشتم از خدمت بزرگواران
    1-می خواستم ببینم ایا راه RA(research assistant برای
    پزشکی هم وجود داره از جهت گرفتن ویزا؟از چه سایتی باید اقدام کنم و کار رو شروع کنم؟(مثل رشته های مهندسی باید با اساتید در ارتباط باشیم یا اینکه مسیر دیگری هست. در ضمن من مدرک زبان IELTS=7 و تافل=108 دارم. از نظر تمامی skill ها مسلط هستم و نمره لازم رو گرفتم)
    2-ایا داشتن مقالات که در مجلات ISI یا با impact factor بالای 2 ارزش داره برای گرفتن RA postion؟(اسم من در 8 مقاله هست البته اخرش. اما 3 تا مقاله به عنوان correspond هم دارم در مجلات معتبر. چند تا طرح تحقیقاتی بین چند گروه
    پزشکی رو هم مدیریت کردم و به سرانجام رسوندم. از نظر اموزش پزشکی هم برای بچه های استیجر تازه وارد چندین دوره کلاس اموزشی گذاشتم.)
    3-سوالی داشتم از کسانی که تجربه در دریافت ویزا از امریکا داشتند. برای ماها که رشته
    پزشکی هستیم محل سربازی مثل رشته های مهندسی اهمیت دارد یا نه؟از نظر اینکه ممکنه گیر بدند و ویزا داده نشه؟(مثلا ارتش باشه یا سپاه یا وزارت دفاع- از این نظر که ممکنه من بتونم سربازیم رو در سپاه زودتر شروع کنم و کل دوران رو محل زندگیم باشم.)
    4- من برای این دو سال که تقریبا وقت ازاد دارم اگر شما جای من بودید بجز مطالعه برای امتحان چه کاری انجام میدادید برای اینکه موفقیت بیشتری برای گرفتن ویزا داشته باشید؟

پیشاپیش ممنون از همه کسانی که من رو راهنمایی میکنند.
    برای همگی ارزوی موفقیت و سربلندی دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1991 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من 25 سالم هست و تازه از رشته
    پزشکی
    فارغ التحصیل شدم و در استانه سربازی هستم.قصد ادامه تحصیل در رزیدنتی در کشور امریکا رو دارم(ترجیحا رشته جراحی عمومی).یک تازه کار هستم در این مسیر و 3 ماه هست که تصمیم به انجام این کار گرفتم.از نظر درسی استریت بودم ولی خوب دوست دارم شانسم رو توی این مسیر امتحان کنم.برای همین مسیر سربازی رو انتخاب کردم که بتونم دو سال دیگه مدرک رو ازاد کنم و امتحانات USMLE رو بدم.نمیدونم کار درستی میکنم یا نه.
    چند تا سوال داشتم از خدمت بزرگواران
    1-می خواستم ببینم ایا راه RA(research assistant برای
    پزشکی هم وجود داره از جهت گرفتن ویزا؟از چه سایتی باید اقدام کنم و کار رو شروع کنم؟(مثل رشته های مهندسی باید با اساتید در ارتباط باشیم یا اینکه مسیر دیگری هست. در ضمن من مدرک زبان IELTS=7 و تافل=108 دارم. از نظر تمامی skill ها مسلط هستم و نمره لازم رو گرفتم)
    2-ایا داشتن مقالات که در مجلات ISI یا با impact factor بالای 2 ارزش داره برای گرفتن RA postion؟(اسم من در 8 مقاله هست البته اخرش. اما 3 تا مقاله به عنوان correspond هم دارم در مجلات معتبر. چند تا طرح تحقیقاتی بین چند گروه
    پزشکی رو هم مدیریت کردم و به سرانجام رسوندم. از نظر اموزش پزشکی هم برای بچه های استیجر تازه وارد چندین دوره کلاس اموزشی گذاشتم.)
    3-سوالی داشتم از کسانی که تجربه در دریافت ویزا از امریکا داشتند. برای ماها که رشته
    پزشکی هستیم محل سربازی مثل رشته های مهندسی اهمیت دارد یا نه؟از نظر اینکه ممکنه گیر بدند و ویزا داده نشه؟(مثلا ارتش باشه یا سپاه یا وزارت دفاع- از این نظر که ممکنه من بتونم سربازیم رو در سپاه زودتر شروع کنم و کل دوران رو محل زندگیم باشم.)
    4- من برای این دو سال که تقریبا وقت ازاد دارم اگر شما جای من بودید بجز مطالعه برای امتحان چه کاری انجام میدادید برای اینکه موفقیت بیشتری برای گرفتن ویزا داشته باشید؟

پیشاپیش ممنون از همه کسانی که من رو راهنمایی میکنند.
    برای همگی ارزوی موفقیت و سربلندی دارم.
    با سلام به شما دوست عزیز

1- ریسرچ اسیستانت شدن بیشتر مخصوص بچه های Phd هستش و شما هم اگه بخواهین برا Phd اقدام کنین، این مسیر RA position میتونه براتون مفید باشه. اما اگه بخواهین برارزیدنسی اقدام کنین، باید دنبال research position در زمینه مرتبط با زمینه کاریتون باشید که معمولا بدون فاند هستش و راه پیدا کردنش، فرستادن ایمیل های متعدد به اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف هست.
    2-مقالات ای اس ای همک برای گرفتن این ریسرچ پوزیشن ها، بسیار به درد بخور و مفید میتونه باشه براتون
    3- اگه قرار باشه روی سربازی حساسیتی توسط افیسر سفارت وجود داشته باشه، مهندسی و پزشکی نداره و یکسانه.
    4- بهترین کار تو این دوسال خوندن منابع امتحان و افزایش امادگی علمیتون هست، مخصوصا با استپ یک. اینجور که به نر میاد، شما هم سطح زبان خوبی دارید و هم سی وی قوی، که کافیه. پس تمرکزتون رو فقط روی درس خوندن بزارید که نمره بالا بگبرید.
    فقط یه نکته رو در نظر داشته باشید که تو امریکا رزیدنتی جراحی رو خیلی سخت به خارجی ها میدن، البته محال نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

ممنون mesefo جان بخاطر پاسخ هات به سوالات بچه ها...
    قبلا در مورد research position سوال کرده بودم که گفتید معمولا استاد مورد نظر یک مصاحبه با skype ترتیب میده...
    درسته که همه ما بصورت مقدماتی با زبان انگلیسی اشنایی داریم ولی تعداد زیادی از ما ها مشکل زبان انگلیسی بویژه مکالمه رو داریم.
    حالا این سوال پیش میاد که ایا تو این مصاحبه سطح زبان ما هم سنجیده میشه یا با جملات ساده و مختصر باید خودمون رو معرفی کنیم و مقداری از توانایی ها و مهارت هامون رو بگیم؟؟
    و اینکه معمولا چه صحبتایی رد و بدل میشه؟ چون بنظرم از قسمتای سخت کاره وحیفه بخاطر زبان فرصت مناسبی از دست بره

نقل قول نوشته اصلی توسط dr0938353 نمایش پست ها
    ممنون mesefo جان بخاطر پاسخ هات به سوالات بچه ها...
    قبلا در مورد research position سوال کرده بودم که گفتید معمولا استاد مورد نظر یک مصاحبه با skype ترتیب میده...
    درسته که همه ما بصورت مقدماتی با زبان انگلیسی اشنایی داریم ولی تعداد زیادی از ما ها مشکل زبان انگلیسی بویژه مکالمه رو داریم.
    حالا این سوال پیش میاد که ایا تو این مصاحبه سطح زبان ما هم سنجیده میشه یا با جملات ساده و مختصر باید خودمون رو معرفی کنیم و مقداری از توانایی ها و مهارت هامون رو بگیم؟؟
    و اینکه معمولا چه صحبتایی رد و بدل میشه؟ چون بنظرم از قسمتای سخت کاره وحیفه بخاطر زبان فرصت مناسبی از دست بره
    تو این مصاحبه اول از همه میخان ببینن شما چجور ادمی هستی، و همچنین زبانت در چه سطحیه و اینکه باهات اشنا بشن، شما که تافل بالای ۱۰۰ داری، خیالت راحت راحت، از نظر زبان به هیچ مشکلی بر نمیخوری، بهت قول میدم، سوالات هم اینجوریه که اول در مورد اینکه کی هستی و کجا هستی و چکار میکنی میپرسن و بعدش مهمترین قسمت سوالاتشون اینکه که اگه شما بری اونجا، چکار میخای انجام بدی و اونا چه کمکی میتونن بهت بکنن. اینجاسعی کن خوب صحبت کنی و دلایل منطقی بیاری، در مورد اینکه میخای بری و usmle بدی، مانور نده، سعی کن خودتو علاقه مند ریشرچ و تحقیق و اینا نشون بدی. اگه در مورد امتحانا سوال پرسیدن، بگو تو فکرش هستم ولی الان جزو اولویت هام نیست.
    در کل استرس نداشته باش، قضیه خیلی راحت تر از اونه که فک کنی. و ادم باید دیگه خیلی پرت باشه که تو مصاحبه اسکایپ، ردش کنن!!!
    امیدوارم موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط yasamanism نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان که تجربیاتشون رو در اختیار میگذارند. من دانشجوی سال 6 پزشکی دانشگاه ایران هستم. اسفند پره دارم. معدلم 17 هست و قصد دارم که برای تخصص به امریکا برم. چند تا سوال برام پیش اومده که ازتون میپرسم:
    1. من هیچ علاقه ای به رشته هایی مثل داخلی یا نورولوژی ندارم و مصر هستم که یکی از دو رشته ی ارتوپدی یا چشم رو به عنوان تخصص انتخاب کنم. متوجه هستم که چقدر میزان پذیرش imgها در این رشته ها پایین هست. اما میخوام بدونم که این احتمال با نمره ی بالای usmle , تسلط بسیار زیاد به زبان انگلیسی و یکی دو زبان دیگه، رزومه ی تحقیقاتی مناسب و در صورت امکان گذروندن دوره های externship در امریکا تا حد قابل قبولی افزایش پیدا میکنه یا عملا یک رویای دست نیافتنیه؟
    2. به نظر شما بهتره که اول step 1 رو بدم یا step 2؟
    3. وضعیت ویزا دادن به کسانی که به نحوی میخوان وارد تخصص های پزشکی بشن (با توجه به اینکه منطقا این افراد دلیلی برای ترک امریکا بعد از پایان تحصیل ندارند) در حال حاضر چقدر دشواره؟
    مرسی از توجهتون.
    با سلام به شما دوست عزیز
    پاسخ سوالاتتون رو تا جایی که اطلاع دارم به ترتیب مینویسم
    1- قبول شدن چشم و ارتوپدی برای خارجی ها بسیار بسیار سخت هستش ولی محال نیست. لازمه اون هم، نمرات بالا، مقالات مرتبط، سابقه ریسرچ مرتبط ( به خصوص ریسرچ در امریکا) و همچنین داشتن connection با پروگرم دیرکتور ها و اساتید اونجا هستش. من خودم ندیدم، اما شنیدم کسایی که بعد چند سال تونستن ارتوپدی مچ بشن.
    2- همه اهل فن میگن که استپ یک رو اول بدین بهتره، چون انرژی دارین، طبیعتا وقت بیشتری میزارین و اینکه نمره اش از استپ 2 مهمتره و همچنین، اگه استپ یک رو بدید، دانسته هاتون برا استپ 2 خیلی خیلی کمک کننده هست و میتونین استپ 2 رو سریع تر جمعش کنین. اما اگه استپ 2 رو قبل 1 بدید، به این اندازه مفید نمیشه.
    3- در مورد ویزا دادن تا جایی که من اطلاع دارم، قضیه یه مقداری متفاوت با سایر دانشجو هاست. شما بر خلاف بچه های Phd، نمیتونین از داخل ایران، یه پذیرش تو دانشگاه امریکا بگیرید و برید اونجا و بشینید سر کلاس درس. برای همین شما برای پاس کردن step 2cs اول باید به یه طریقی وارد آمریکا بشید ( توریستی، ریسرچ، تحصیل master یا Phd، یا همسر کسی که به طریقی ویزای امریکا رو داره). هنگامی که شما برای یکی از این راه ها اقدام میکنید، مسلما توی سفارت نباید اسمی از ادامه تحصیل رزیدنتی و اینجور چیزا بزنید. هدفتون رو از سفر رو با توجه به نوع ویزایی که اقدام کردید برای افیسر میگید و اگه ویزا رو گرفتید، اون موقع داخل امریکا در صورت اینکه مچ شدید، به ویزای رزیدنتی تغییر میدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)