صفحه 4 از 40 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم مسیر ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا

سلام و با تشكر از share كردن تجربياتتون،

ميشه بپرسم اين فرم 187 و فرم 344 چي هستش؟ من بعد از پرداخت مبلغ فقط فرم 345 و فرم 186 رو پرينت گرفتم، اين دو فرم ديگه مربوط به كدوم قسمت هستن؟ از كجا ميتونم پرينت بگيرم؟

درضمن در قسمت clinical clerckship من فكر ميكنم علاوه بر بخشهاي اينترني بهتره بخشهاي استاجري رو هم وارد كرد كما اينكه بعضي دوستان اين كارو كردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    سرانجام من فرم ۱۸۶ رو به همراه فرم های ۳۴۵ و ۳۴۴ و فرم ۱۸۷ رو بردم دانشگاه قسمت امور بین الملل. مسؤلش فرم ۱۸۶ رو برام مهر زد و رییس هم امضا کرد و به همراه یک سری از دانشنامه وریزنمرات ترجمه شده و دو تا کپی از ریزنمرات و دانشنامه اصلی رو مهر امور بین الملل زدن و گذاشتن تو پاکت مخصوص دانشگاه و مهرو مومش کردن و دادن دستم. منم اونا رو بردم دفتر پستی DHL و پستش کردم. تو پست بهم گفتم تا ۵ روز دیگه میرسه ecfmg. اینجور که من شنیدم ecfmg سه هفته بعد تو پورتال IWA بهم اعلام میکنه که مدارک رسید. بعد از اون ecfmg با دانشگاه مکاتبه میکنه و صحت مدارک و اطلاعات من رو استعلام میکنه. قبلا این کار پستی انجام میشد و نیاز به پیگیری زیاد داشت تا جواب نامه ecfmg توسط دانشگاه داده بشه. ولی اینجور که من از مسؤل امور بین الملل پرسیدم برای دانشگاه ما بصورات انلاین و از طریق پورتالeswmp انجام میشه و خود دانشگاه بدون پیگیری من جواب ecfmg رو میده!
    ببینیم تا سه هفته دبگه چی پیش میاد!

نقل قول نوشته اصلی توسط darya63 نمایش پست ها
    سلام و با تشكر از share كردن تجربياتتون،

ميشه بپرسم اين فرم 187 و فرم 344 چي هستش؟ من بعد از پرداخت مبلغ فقط فرم 345 و فرم 186 رو پرينت گرفتم، اين دو فرم ديگه مربوط به كدوم قسمت هستن؟ از كجا ميتونم پرينت بگيرم؟

درضمن در قسمت clinical clerckship من فكر ميكنم علاوه بر بخشهاي اينترني بهتره بخشهاي استاجري رو هم وارد كرد كما اينكه بعضي دوستان اين كارو كردن.
    با سلام خدمت شما دوست عزیز.
    اون دو تا فرم ۱۸۷ و ۳۴۴ رو زیاد جدی نگیرید. گویا فرستادنشون برای ecfmg ضرورتی نداره و مهم همون 186 و ۳۴۵ هستش.
    در مورد بخش های استاجری من قسمت مر بوط به بخش های کلینیکال رو بر اساس گفته سایرین انجام دادم و دقیقا نمیدونم که وارد کردن بخش های استاجری ضروری هست یا نه. من که وارد نکردم و امیدوارم ecfmg باز بهم گیر نده.
    به امید موفقیت همگی

Junior Member

مرسي بابت پاسختون،

من با دوستان ديگه هم مطرح كردم، گويا اون دو تا فرم، قديمي هستن و الان ديگه همون 186 و 345 رو فقط ميفرستن. من چون هنوز پست نكردم خواستم مطمئن بشم كه اگه نياز هست اونها رو هم به مدارك اضافه كنم.
    در مورد بخشها هم بهتره نگران نباشيم چون دوستان انواع مختلفي پر كردن و تا الان كه براي كسي مشكلي پيش نيومده.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز.
    اون دو تا فرم ۱۸۷ و ۳۴۴ رو زیاد جدی نگیرید. گویا فرستادنشون برای ecfmg ضرورتی نداره و مهم همون 186 و ۳۴۵ هستش.
    در مورد بخش های استاجری من قسمت مر بوط به بخش های کلینیکال رو بر اساس گفته سایرین انجام دادم و دقیقا نمیدونم که وارد کردن بخش های استاجری ضروری هست یا نه. من که وارد نکردم و امیدوارم ecfmg باز بهم گیر نده.
    به امید موفقیت همگی

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

اقا این اپلیکیشن استپ 2ck بنده, بیش از یک ماه است که همچنان در مرحله in process باقی مونده. واقعا دیگه گیج شدم. ecfmg گفته بود سه هفته ای باید این فرایند تموم شه ولی تا الان دست ما رو گذاشته تو پوست گردو!!! احیانا کسی از دوستان اگه میدونه معمولا این فرایند چقدر طول میکشه, منو هم راهنمایی کنه
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشک

سلام بچه ها...
    من برنامم تا الان این بوده که حین انجام طرحم امتحان usmle step 1 رو بدم ولی شنیدم تا فبل از اینکه طرحم تموم نشه و ریزنمراتم رو نگرفته باشم نمیشه امتحان داد...
    کسی اطلاع دقیق داره که میشه یا نه؟ و اگه راه حلی هست بگید.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط dr0938353 نمایش پست ها
    سلام بچه ها...
    من برنامم تا الان این بوده که حین انجام طرحم امتحان usmle step 1 رو بدم ولی شنیدم تا فبل از اینکه طرحم تموم نشه و ریزنمراتم رو نگرفته باشم نمیشه امتحان داد...
    کسی اطلاع دقیق داره که میشه یا نه؟ و اگه راه حلی هست بگید.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    بدون داشتن گواهی پایان طرح, تنها راه دریافت ریزنمراتتون, گذاشتن وثیقه هست. برای جزییاتش از اموزش دانشگاهتون بپرسید.

با سلام مجدد خدمت همگی
    آقا ما یه مدت بود که کارمون به بن بست خورده بود گیر کرده بودیم تا به امروز که مشکل برطرف شد.
    همونطور که تو پست های قبلی گفته بودم فرم 186 ما تایید شد و مرحله بعدی بررسی اپلیکیشن امتحان بنده بود.ecfmg اپلیکیشن ما رو ریجکت کرد چون اسم من یه پیشوند داشت که رو دانشنامه سر هم بود و تو پروفایلم جدا نوشته شده بود. طبق قانون ecfmg اسم داوطلب بایستی تو این دو جا ( دانشنامه و پروفایل) exactly match باشه. خلاصه هنوز تو خوشحالی ناشی از ایمیل تایید کننده فرم 186 بودیم که یه ایمیل دیگه از ecfmg اومد گفت اپلیکشن ریجک شده. همراه ایمیل یه نامه PDF هم بود که توش نوشته بود چکار کنم تا این مشکل برطرف شه. طبق گفته اونا قبل از هرچیز باید دوباره از طریق IWA برای step 2ck ثبت نام کنم. یعنی همه اون مراحل ثبت نام رو دوباره تکرار کنم. خلاصه شروع به ثبت نام مجدد کردم. فقط یه نکته اینکه وقتی ریجکت شدم پولی که برای ثبت نام پرداخته بودم یعنی همون 1015 دلار برگشت تو اکانت پروفایلم و برای ثبت نام دوباره وقتیکه به مرحله پرداخت رسیدم یه لینک اومد که وقتی روش کلیک کردم پول پرداخت شد. تو صفحه بعد باید گزینه ای رو انتخاب کنی که نوشته شما قبلا یه بار دیگه ثبت نام کردی و دانشنامه و ریزنمرات رو براشون فرستادی و در واقع یعنی فرم 186 معتبر داری. اینجوری یعنی میگی که دوباره فرم 186 اضافی براتون صادر نکنه. تو صفحه بعد میگه ثبت نامتون تکمیل شد و حالا هر نقص مدرکی که دارید ( و به خاطرش دوباره داری ثبت نام میکنی) برا ecfmg بفرست تا برطرف شه.
    طبق اون نامه PDF کار دومی که باید انجام می دادم این بود که یه نسخه از ترجمه دانشنامه رو به همراه یکی از مدارک زیر براشون بفرستم که ثابت شه این دو تا اسم مربوط به دو نفر نیست و در واقع یه نفرن! یکی از این مدارک ( کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه، نامه دادگاه، گواهی ازدواج) و یا یه نامه از دانشگاه که توش بنویسه این دو تا اسم مربوط به یک نفرن.
    خلاصه ما یه ترجمه ازدانشنامه مون رو با کپی برابر با اصل پاسپورتمون رو گذاشتیم تو پاکت و پست کردیم برا ecfmg (پست TNT) . بعد یک هفته بسته پستیمون طبق گفته TNT ریسد به مقصد و اپلیکیشنمون هم که in process بود و خلاصه ما هم با خیال راحت منتظر نشستیم تا سه هفته بگذره و اپلیکیشنمون تایید شه ( طبق گفته ecfmg روالش حدود سه هفته است) . نا گفته نماند که این وسط یه ایمل هم بهشون زدم و مشکلمو گفتم و پرسیدم مدارکم رودانشگاه دوباره باید مهر و موم شده براتون بفرسته یا اینکه خودم هم میتونم پست کنم؟ که بعد از دو هفته یه خانم به اسم Rosemary جواب داد که نیازی به این کارا نیست. شما یه کپی صفحه اول و دوم پاسپورتت رو برای ما فکس کنی کافیه! من هم از طریق یکی از دوستان تو امریکا یه کپی پاسپورت فکس کردم و گفتم کار از محکم کاری عیب نمیکنه.
    سه هفته شد و ما اپلیکیشنمون هنوز in process بود. چهار هفته شد خبری نشد . از یک ماه گذشت و انگار نه انگار. این شد که به توصیه یکی از دوستان بسیار گرامی، زنگ زدم به ecfmg. بعد از اینکه بیست دقیقه پشت خط موندم یه اقایی جواب داد. بهش گفتم چرا اپلیکیشن ما هنوز تو پروسس مونده؟ گفت هنوز مدارک شما به دست ما نرسیده! من با تعجب گفتم اقا من یک ماه پیش براتون پست کرده بودم. گفت بزار یه نیگا بندازم. بعد از پنج دقیقه برگشت گفت من هرچی نگاه میکنم چیزی از شما به دست ما نرسیده. پرسیدم خوب حالا چکار کنم. گفت باید دوباره برامون بفرستی! تو دلم گفتم خسته نباشی! اومدم گوشی رو قطع کنم یادم اومد و گفتم من یه فکس هم به همکارتون خانم Rosemary زدم . اون چی؟ گفت بزار وصلت کنم به اون، ازش بپرس. وصل کرد و پرسیدم فکس من رسید بهتون. گفت که نه من فکسی از شما دریافت نکردم. آقا ما رو داری، نزدیک بود دیگه اشکم در بیاد. با خودم گفتم نکنه به جای ecfmg جایی دیگه زنگ زدم! خلاصه بهش گفتم من همین الان مجددا براتون کپی پاسپورتم رو فاکس میکنم. حواستون به دستگاه باشه. گفت اوکی. بعد از اینکه گوشی رو قطع کردم بلافاصله از طریق سایت faxzero که فکس مجانی به امریکا و کانادا میفرسته یه عکس از صفحه اول و دوم پاسپورتم رو تو سایت اپلود کردم و شماره فکس رو تایپ کردم و فکس کردم.
    فردای اون روز یعنی دیروز دوباره به همین میس رزماری زنگ زدم و گفتم فکسم رسید؟ گفت اره و در ادامه گفت که اپلیکیشن شما رو گذاشتم تو اولویت و تا پنج روز دیگه تکمیل خواهد شد و بهتون ایمیل می زنیم. من هم خوشحال و شادمان تشکر کردم .
    تا اینکه امروز ایمیل زدن که اپلیکیشن شما رو بررسی کردیم و از طریق EMSWP امروز از دانشگاهتون استعلام خواستیم تا اینکه ریزنمراتتون رو تایید کنند و بعد از اون ما exam permit رو براتون ارسال کنیم!
    هنوز هم نمی دونم اگه اون روز بهecfmg زنگ نزده بودم تا کی علاف منتطر می موندم که پروسس اپلیکیشنم کامل شه!
    حالا مرحله بعد اینه که باید با دانشگاه تماس بگیرم تا زودتر جواب ecfmg رو بدن تا دوباره الکی معطل نشم.
    ویرایش توسط mesefo : February 6th, 2015 در ساعت 12:51 AM

دوستان کسی می تونه در مورد گرفتن دوره کار بالینی در آمریکا راهنمایی کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    دوستان کسی می تونه در مورد گرفتن دوره کار بالینی در آمریکا راهنمایی کنه؟
    منظورتون برای گرفتن Hands on experience هستش؟

سرانجام این اپلیکیشن step 2ck بنده امروز تایید شد و ecfmg اونو با یه ایمیل بهم اطلاع داد. تو ایمیل همچنین گفتن:
    The National Board of Medical Examiners® (NBME®) will issue your permit, which contains information on contacting Prometric to schedule a testing appointment. (If your assigned eligibility period begins more than six months from now, your permit will be issued approximately six months before the beginning of your assigned eligibility period.) Only electronic permits will be generated for Step 1/Step 2 CK; applicants will access their electronic permits using ECFMG's Interactive Web Application (IWA). You will not receive a paper permit by postal mail. In about one week you will receive another email from ECFMG to notify you that your permit is available. This message will include instructions for accessing the electronic permit using IWA

ببینیم تا یک هفته دیگه چی پیش میاد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)