صفحه 5 از 40 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

یه تجربه ای که در مورد فرم 186 برام قبلا پیش اومد که اینجا میگم
    وقتی که تو IWA در حال ثبت نام هستیم و مشغول وارد کردن اطلاعاتی نظیر همون نام دانشگاه و محل امتحان و اسامی بخش های اینترنی و . . . هستیم، یه قسمت هست که تاریخ فارغ التحصیلی رو می خواد (Graduation Date) و زیر اون از شما "Degree Date" رو میخواد. من اون زمانی که داشتم اطلاعات رو وارد می کردم دقیقا متوجه نشدم که برا degree date چی رو از ما می خواد که من دوباره همون تاریخ فارغ التحصیلی رو تو قسمت degree date نوشتم. این degree date یکی از ایتم هایی هست که به همراه اسم و فامیل و تاریخ فارغ التحصیلی و . . . روی فرم 186 که براتون صادر میشه، نوشته شده. وقتی فرم 186 رو به امور بین الملل دانشگاهمون بردم تا امضا شه، مسئولش گفت که این degree date تاریخ فارغ التحصیلی نیست و تاریخ آزاد شدن دانشنامه رو باید می نوشتی و این که تاریخ فارغ التحصیلی رو به جاش نوشتی قبول نیست و ما نمیتونیم امضاش کنیم! گفتم ای بابا حالا من چکار کنم. این که دیگه تو ecfmg ثبت شده و کاریش هم نمیتونم بکنم. کلی هم پول ثبت نام دادم!!! گفت تنها یه راه داره، اینکه با همین خودکار مشکی که من قراره برات فرم رو امضا کنم، روی این تاریخی که جلو degree date نوشته رو خط بزنی و بالاش تاریخ آزاد شدن دانشنامه رو بنویسی ( مال من میشد دو سال بعد از فارغ التحصیلی). گفتم مگه اینجوری ecfmg از ماقبول میکنه؟ گفت به هر حال من اینجوری امضا نمیکنم هرچند دوسه مورد مثه شما داشتیم که خط زدن و تصحیح کردن و مشکلی هم پیش نیومده.( حالا اون موقع مطمین نبودم که داره راستشو میگه یا برا اینکه منو قانع کنه اینجوری گفت) خلاصه من اون لحظه دیدم چاره ای ندارم و به حرفش عمل کردم و خط زدم و درستشو نوشتم. بعد هم که برام امضا کرد و گذاشت تو پاکت و بردم پست کردم. این مدارک رسید دست ecfmg و سه هفته هم که طول کشید تا سرانجام در کمال تعجب فرم 186 من بدون هیچ مشکلی سر وقت accept شد. ولی تو این مدت من هر شب کابوس میدیدم که اقا اگه ecfmg این فرم رو ریجکت کرد و گفتن با خط خوردگی قبول نمیکنیم، من چه خاکی تو سرم بریزم!!!
    حالا اگه برا شما همچین موردی پیش اومد بدون نگرانی تصحیحش کنین. ظاهرا ecfmg بر خلاف سخت گیری که روی exactly match بودن اسم داره، برا خط خوردگی فرم 186 زیاد گیر نمیده!

دیروز Candidate ID و Scheduling Number امتحان بنده صادر شد و امروز به سایت Prometric مراجعه کردم و تاریخ و مکان امتحان رو تعیین کردم. "7 می 2015- دوبی".
    از دوستان اگه کسی این تاریخا امتحان داره می تونیم با هم هماهنگ کنیم با هم بریم.

Junior Member

با سلام و مرسی بابت اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید .
    من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم الان ریز نمرات و دانش نامم را از دانشگاه گرفتم میخواستم بدونم حالا باید برم وزارت خانه و بعد مهر زدن ببرم ترجمه؟در ضمن من فرم 12 هم پر نکردم برای دانشگاه آزاد هم لازمه؟
    و اینکه زمان امتحان دادنم رو میتونم از الان مثلا برای اخر 2015 انتخاب کنم؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

با سلام خدمت شما دوست گرامی. تا جایی که من اطلاع دارم ریزنمرات دانشگاه ازاد رو باید ببرید دفتر مرکزی دانشگاه ازاد تا براتون مهر بزنن و قابل ترجمه بشه. همچنین فرم شماره دوازده فقط مال زیرمجموعه های وزارت بهداشته که طبیعتا شمال شما نمیشه. در مورد زمان امتحان هم اینو بگم که شما وقتی دارید تو iwa ثبت نام امتحانتون رو انجام میدید, همون موقع از شما میخواد که یه بازه زمانی سه ماهه برای امتحانتون انتخاب کنید و شما میتونین مثلا سه ماه اخر ۲۰۱۵ رو انتخاب کنین. وقتی که پروسه ثبت نامتون کاملا تایید شد, اون موقع اجازه دارید روز دقیق امتحانتون رو تو اون بازه زمانی سه ماهه تعیین کنید

با سلام خدمت شما دوست گرامی. تا جایی که من تو فروم های خارجی ها خوندم, هرکدوم که به علت عدم تطبیق امضا فرمشون رد شده بوده, ecfmg بهشون علت رو گفته(یعنی گفته که امضاتون رو نداریم برا همین فرمتون رو تایید نمیکنیم). ولی برا علت های دیگه نمیدونم ecfmg علت رو به اپلیکنت اعلام میکنه یا نه. هرچند من گمان میکنم علت ریجکت همکارتون چیزی غیر از امضا بوده. به هر جهت بهترین راه اینه که به ecfmg زنگ بزنین و مستقیم از خودشون بپرسین که امضا مربوط به دانشگاه شما رو دارن یا خیر.

Junior Member Erdbeere آواتار ها

فرم دوازده برای همه الزامی هست چه ازاد چه سراسری. شماره سرکار خانم گلچین در وزارتخانه 81453214

دیروز دانشگاه ما جواب استعلام ECFMG رو داد و امروز توی پروفایل OASIS تو قسمت Medical Education Credentials and Standard ECFMG Certificate برام نوشته Medical education credentials complete and verified.
    گویا پروسه استعلام از دانشگاه جدا از پروسه تایید اپلیکیشن امتحان هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    منظورتون برای گرفتن Hands on experience هستش؟
    بله منظورم همین است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روسیه

موفق باشین حتما نتیج رو به ما هم بگین . فقط ما که ایران پزشکی رو نخوندیم گواهی نظام پزشکی نداریم . اون برای امتحان usmle لازم نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط adnantaherian نمایش پست ها
    موفق باشین حتما نتیج رو به ما هم بگین . فقط ما که ایران پزشکی رو نخوندیم گواهی نظام پزشکی نداریم . اون برای امتحان usmle لازم نیست؟
    ایران یا غیر ایران مهم نیست, مهم اینه که اسم دانشگاهتون تو ecfmg ثبت شده باشه که با مراجعه به سایت ecfmg, میتونید اینو پیدا کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)