صفحه 7 از 40 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

خيلي ممنون، پروسه طولاني اي هس....ي سوال ديگه داشتم، اين سيستم نمره هاي usmle ك مي گن عوض شده چ طوري هس؟ چ طوري شده؟ مي شه ي توضيحي بدين؟
    و ي سوال كوچيىك ديگه من الان ٢٠١٥ بخام امتحان بدم ٢٠١٤ يا قبلش كتاباشو بگيرم خيلي فرق مي كنه؟
    ممنون....

Junior Member

سلام
    قبل از همه چیز برای وقتی که گذاشتین و زحمتی که کشیدین تشکر میکنم دوست عزیز
    یه جا نوشته بودین که تو مراحل ثبت نام تویecfmg گزینه دانشجوی پزشکی و فارغ التحصیل داره درسته ؟ یعنی کسی که هنوز درسش تموم نشده هم میتونه امتحانارو بده ؟ اگر کسی در این مورد اطلاعی داره ممنون می شم راهنماییم کنه
    و اینکه امتحانا ترتیب دارن مثلا نمیشه step 2 رو اول امتحان داد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrenia نمایش پست ها
    سلام
    قبل از همه چیز برای وقتی که گذاشتین و زحمتی که کشیدین تشکر میکنم دوست عزیز
    یه جا نوشته بودین که تو مراحل ثبت نام تویecfmg گزینه دانشجوی پزشکی و فارغ التحصیل داره درسته ؟ یعنی کسی که هنوز درسش تموم نشده هم میتونه امتحانارو بده ؟ اگر کسی در این مورد اطلاعی داره ممنون می شم راهنماییم کنه
    و اینکه امتحانا ترتیب دارن مثلا نمیشه step 2 رو اول امتحان داد ؟
    1. No medical student of any Iranian university could take the exam before graduation. Only who release their certificate can.
    2. There is no order for exams. Step 3 is the last one which could be done in the first year of residency.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط mnoz نمایش پست ها
    خيلي ممنون، پروسه طولاني اي هس....ي سوال ديگه داشتم، اين سيستم نمره هاي usmle ك مي گن عوض شده چ طوري هس؟ چ طوري شده؟ مي شه ي توضيحي بدين؟ و ي سوال كوچيىك ديگه من الان ٢٠١٥ بخام امتحان بدم ٢٠١٤ يا قبلش كتاباشو بگيرم خيلي فرق مي كنه؟ممنون....
    در مورد تغییر تو سیستم نمره دهی من فقط اینو میدونم که نمره دو رقمی دیگه از سیستم حذف شده و فقط نمره سه رقمی رو برا داوطلب ها گزارش میکنن. مینیمم پاس شدن هم یه دو سه نمره ای بالاتر اومده. حالا اگه دوستان اطلاع بیشتر یا دقیقتری دارن اطلاع رسانی کنن.در مورد سوال دومتون, من با اطمینان کامل میگم که اصلن تو قید و بند به روز بودن کتابا نباشین, هر سری که دستتون هست بخونین, مطمین باشین که جواب میده و سال به سال اونقدر تغییر چندانی نمیکنه, برخلاف رفرنس های امتحان دستیاری ایران,کتاتبای جدید فقط گرونتره, همین!

نقل قول نوشته اصلی توسط zohrenia نمایش پست ها
    سلام قبل از همه چیز برای وقتی که گذاشتین و زحمتی که کشیدین تشکر میکنم دوست عزیز یه جا نوشته بودین که تو مراحل ثبت نام تویecfmg گزینه دانشجوی پزشکی و فارغ التحصیل داره درسته ؟ یعنی کسی که هنوز درسش تموم نشده هم میتونه امتحانارو بده ؟ اگر کسی در این مورد اطلاعی داره ممنون می شم راهنماییم کنه و اینکه امتحانا ترتیب دارن مثلا نمیشه step 2 رو اول امتحان داد ؟
    با سلام خدمت شما دوست عزیز, توضیح کامل رو دکتر امیر دادن, من فقط یه نکته اضافه کنم اینکه این امکان امتحان دادن حین تحصیل درسته که تو بوکلت ecfmg در موردش توضیح داده ولی در اصل مربوط به دانشجوهای پزشکی خود امریکاست. یعنی اونا طبق روال تحصیلی که تو کشورشون هست میتونن حین تحصیل امتحان ها رو بدن. امتحان های usmle برا اونا دقیقا حکم امتحان های علوم پایه و پره اینترنی رو برای ما داره. از اونجایی که هیچ دانشگاهی تا وقتی که مدرک دانشگاهی رو ازاد نکرده باشی, با خارج از کشور مکاتبه نمیکنه, پس عملااین گزینه امتحان حین تحصیل برای ما منتفیه.

Junior Member

با سلام حضور همکاران و دوستان عزیز.
    بنده پزشک عمومی هستم و قصد ادامه تحصیل رزیدنتی در آمریکا را دارم. اخیرا برای USMLE STEP 2CK اپلای کردم و حدود یک ماه پیش در امتحان شرکت کردم. متاسفانه با وجود آمادگی کامل که برای امتحان داشتم ، در روز امتحان اتفاق ناخواسته ای برای من افتاد و دیر به جلسه امتحان رسیدم و به دلیل مشکلات پیش آمده نتوانستم آمادگی خودم رو نشون بدم و با چند نمره کمتر از نمره مورد نیاز fail شدم. در حال حاضر واقها در مشکل فکری افتاده ام که آیا این سابقه امتحان شانس من رو برای رزیدنتی و match کاهش میدهد یا خیر. آیا ممکنه حتی با وجود پاس شدن هر دو امتحان با نمره خوب، شانس کمتری برای قبولی داشته باشم؟ در این صورت برای من بهتر نیست که به فکر راه های دیگه یا کشورهای دیگه باشم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Dokijoon نمایش پست ها
    بنده پزشک عمومی هستم و قصد ادامه تحصیل رزیدنتی در آمریکا را دارم. اخیرا برای USMLE STEP 2CK اپلای کردم و حدود یک ماه پیش در امتحان شرکت کردم. متاسفانه با وجود آمادگی کامل که برای امتحان داشتم ، در روز امتحان اتفاق ناخواسته ای برای من افتاد و دیر به جلسه امتحان رسیدم و به دلیل مشکلات پیش آمده نتوانستم آمادگی خودم رو نشون بدم و با چند نمره کمتر از نمره مورد نیاز fail شدم. در حال حاضر واقها در مشکل فکری افتاده ام که آیا این سابقه امتحان شانس من رو برای رزیدنتی و match کاهش میدهد یا خیر. آیا ممکنه حتی با وجود پاس شدن هر دو امتحان با نمره خوب، شانس کمتری برای قبولی داشته باشم؟ در این صورت برای من بهتر نیست که به فکر راه های دیگه یا کشورهای دیگه باشم؟ ممنون میشم کمکم کنید.
    با سلام خدمت شما. به نظر من شما خیلی خوش شانس بودید که امتحان رو fail شدید. چون در این حالت اجازه شرکت در امتحان رو مجددا دارید و میتونید با امادگی بیشتر نمره عالی کسب کنید. فرض کنید اون روز که براتون مشکل پیش اومد با چندتا سوال اینور اونور زدن نمره پاس میگرفتید و دیگه حق شرکت مجدد رو نداشتید و بایستی تا پایان مچ با همین نمره پایین سر میکردید. الان هم درسته با fail شدن کمی شانستون کم میشه, ولی مطمین باشید اونقد نیست که لازم باشهه به خاطرش از بقیه امتحانا منصرف شید و مسیرتون رو عوض کنید. امید و پشتکار داشته باشید, موفق میشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Dokijoon نمایش پست ها
    شانس شما کم شده ولی صفرنیست. هندی ها گاه چند بار رد می شوند ولی مچ میشن بخاطر کانکشن هایی که دارن. شما هنوز برای فامیلی فزیشن و ممکن اطفال شانس داشته باشی ولی مسیر بسیار دشواری هست. شاید بهتر باشه استرالیا رو بررسی کنی.من درباره احتمالات حرف می زنم. من کسانی رو دیدم که در کنگره های آمریکا مقالات متعددی داشتن. مسلط به زبان بودن. گرین کارت دارن و هندی و عرب بودن با کانکشن و لتر های خوب ولی اطفال و FM هم مچ نشدن بعلت نمرات پایین یا رد شدن در یکی از امتحانات. از طرفی طبق آمار 50 درصد خارجی ها مچ می شوند. باز هم بیشتر بررسی کنید.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    شانس شما کم شده ولی صفرنیست. هندی ها گاه چند بار رد می شوند ولی مچ میشن بخاطر کانکشن هایی که دارن. شما هنوز برای فامیلی فزیشن و ممکن اطفال شانس داشته باشی ولی مسیر بسیار دشواری هست. شاید بهتر باشه استرالیا رو بررسی کنی.من درباره احتمالات حرف می زنم. من کسانی رو دیدم که در کنگره های آمریکا مقالات متعددی داشتن. مسلط به زبان بودن. گرین کارت دارن و هندی و عرب بودن با کانکشن و لتر های خوب ولی اطفال و FM هم مچ نشدن بعلت نمرات پایین یا رد شدن در یکی از امتحانات. از طرفی طبق آمار 50 درصد خارجی ها مچ می شوند. باز هم بیشتر بررسی کنید.

ممنون از راهنماییتون
    به نظر شما بهتره کشورهای دیگه مثل استرالیا یا کشورهای اروپایی رو برای آینده سعی کنم یا ریسک عدم قبولی رزیدنتی در آمریکا رو قبول کنم و USMLE رو ادامه بدم ؟ چطور بررسی کنم؟

Junior Member

سلام، اولان از شنیدن این مشکله شما واقعا متاسفم، من کشورهای دیگه را خبر ندارم، والی در امریکا نمراته این امتحانات فقط یک قسمته قضیه است، و هزاران فاکتوره دیگه تعیین کننده است، مثلان اینکه شما گرین کارد داشته باشی یا نه، آیا connection اینجا داشته باشی یا نه، اینکه چقدر بتونی سابقه تحقیق، hands on و چیزای دیگه جور کنی، چند سال از فارغ التحصیلیتون گذشته،
    البتهfail شدن در این امتحانات شانس را کم میکنه، ولیکن این یک پروسه ای است که فقط یک فاکتور تعیین کننده نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)