صفحه 8 از 40 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 393

موضوع: راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

سلام.می گم من واسه user اولیه ای که می خواستم از ecfmg دریافت کنم،نمی تونم نام محل تحصیلم رو ،دانشگاهی از ایران انتخاب کنم.الان چی کار باید بکنم؟ی اگه یه دانشگاه دیگه ی خاورمیانه رو انتخاب کنم بعدا مشکلی به وجود نمی اد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط isatis2006 نمایش پست ها
    سلام.می گم من واسه user اولیه ای که می خواستم از ecfmg دریافت کنم،نمی تونم نام محل تحصیلم رو ،دانشگاهی از ایران انتخاب کنم.الان چی کار باید بکنم؟ی اگه یه دانشگاه دیگه ی خاورمیانه رو انتخاب کنم بعدا مشکلی به وجود نمی اد؟
    سلام. تا جایی که یادمه باید حتما درست همه چیز رو بنویسید چون بعدش دیگه قابل تغییر نیست.

بعد از مدت ها دوری از این تاپیک ( چون درگیر درس خوندن برا امتحان بودم!!!) سرانجام دو روز پیش این امتحان استپ دو رو دادم. گویا نمره آزمون حدود سه چهار هفته دیگه ریپورت میشه. از اونجایی که اصلا نمی تونم برآورد داشته باشم که امتحان رو خوب یا بد دادم، یا اینکه نمرم چه حدودی میشه، اصلا پاس میشم؟ نمیشم ؟ ( با توجه به اینکه مینیمم پاس شدن برا استپ دو از سال 2014 افزایش پیدا کرده و شده 209!) . . . خلاصه اینکه در مورد خود امتحان هیچ نظری فعلن نمیتونم بدم تا اینکه نتایج بیاد ببینم چیکار کردم. اما چند نکته رو در مورد روز امتحان و شرایط مرکز امتحانی اینجا می نویسم
    امتحان من تو دوبی بود. مرکز امتحانی دوبی یه مرکز هست به نام AMIDEAST. بعد از اینکه تو سایت پرومتریک روز امتحان تون رو مشخص کردید و بهتون confirmation number دادن، حدود یک هفته مونده به روز امتحان یه تماس با مرکز امتحانی بگیرید و مطمین شید که اون روز مرکز احیانا ( حالا به هر علت نا مترقبه ای) بسته نباشه. من که خودم این کارو انجام دادم. آخه فکرشو بکنین، این همه خرج سفر کنی و رنج سفر به کشور غریب بکشی، بعد میری امتحان، یه دفه میبینی مثلا سیستم برق کلن اون روز یه دفعه خراب شده و امتحان افتاده یه روز دیگه!!! . . . بگذریم.
    هتلتون اگه نزدیک مرکز باشه خیلی بهتره، هر چند که از هرجای دوبی با مترو دسترسی تقریبا اسونی به مرکز خواهی داشت، اما یه ویژگی هتل نزدیک اینه که شبش بیشتر می خوابید و وقت می کنیدصبحانه هتل رو بخورید و با انرژی کامل برید سر جلسه.
    نزدیک ترین ایستگاه مترو، ایستگاه Dubai Internet City هست. از مترو که پیاده شدید باید برید اون سمت بزرگراه شیخ زاهد. بعد از اون 500 متری تا مرکز فاصله هست. می تونین همونجا تاکسی بگیرید و یا اینکه پیاده برید. من که پیاده رفتم. مرکز تو محله Knowledge Village قرار گرفته. اینجوری که از ظاهرش پیدا بود یه سانتر آکادمیک و دانشگاهی هست. اونجتا که رسیدید میرید تو ساختمان 2B . از در ساختمون که وارد شید همون طبقه همکف دست راستتون مرکز Amideast هستش. سعی کنید حداقل نیم ساعت زود از ساعت امتحانتون اونجا باشید. بعد از اینکه پاسپورت و permission number رو نشون داید یه کمد بهتون میدن که باید همه چی تون رو بزارید توش. کیف، کوله، کتاب، موبایل، ساعت مچی . . . تو طول امتحان اجازه ندارید که به کمدتون دسترسی داشته باشید. خوراکی و ناهارتون رو باید تو قفسه ای که کنار کمد ها گذاشتن، بزارید تا موقع بریک بتونید استفاده کنید. بعد اسمتون ثبت میشه، عکس میگیرن ازتون، امضا میزنید، چک امنتیتی میشید ( که تقلب با خودتون نبرید داخل) و بعد میرید پشت سیستم میشینید. برا هر دفعه ورود و خروجتون برا بریک ها باید امضا بزنید و انگشت و چک امنیتی!
    هر روز اونجا شاید بیشتر از پنج نفر برا USMLE نباشن، بقیه برا سایر امتحانا مثل GRE-GMAT-TOEFL . . . هستن. برای همین همه با هم میریم داخل اما ما نفر آخری هستیم که بیرون میاییم چون طولانی ترین آزمونه. امتحان هم تشکیل شده از یه بلوک پونزده دقیقه ای اموزشی، هشت تا بلوک یک ساعته سوالات امتحان ( هفت تا از بلک ها 44 سوالیه، یکیشون 42 سوالی، مجموعا 350 سوال) . و 45 دقیقه هم مجموع بریک که بعد از هر بلوک به انتخاب خودتون می تونید هر چقدر از زمان بریک تون مونده بود رو استفاده کنید.
    به امید موفقیت همگی!

Junior Member

Mesefo عزیز چند تا سوال داشتم :شما که ایرانید در مورد ادرس چه کردین؟میتونیم ادرس یه کشور دیگه رو بدیم؟در مورد ویزا چی؟بعد. از پاس کردن انتحانات شانسی برای ویزای j1 داریم؟از اینکه تجربیات خودتون رو با ما سهیم میشین بی نهایت سپاسگزارم.

سلام
    به تازگی گفته میشه که ECFMG مدارک پزشکان فارغ التحصیل از ایران رو تا اطلاع ثانوی تایید نمی کنه. دوستان اطلاعی در این مورد داره؟!

Junior Member

من هم شنیدم،مدرک پزشکای ایرانی رو تایید نمیکننhttp://mcc.ca/2015/05/iranian-medica...-verification/

نقل قول نوشته اصلی توسط mary30585 نمایش پست ها
    من هم شنیدم،مدرک پزشکای ایرانی رو تایید نمیکننhttp://mcc.ca/2015/05/iranian-medica...-verification/
    این مطلب رو منم شنیدم ولی گویا مربوط به پزشکی تو کانادا هستش و ارتباطی با مسیر پزشکی تو آمریکا نداره. ECFMG که خودش تو سایتش در این مورد ( چه امریکا، چه کانادا) چیزی ننوشته. دوستانی هک که با ECFMG تماس گرفتن بهشون گفته شده همچین قضیه ای برا رزیدنسی آمریکا صحت نداره و پروسه تایید مدارک به روال سابق انجام میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط relaxgirl نمایش پست ها
    Mesefo عزیز چند تا سوال داشتم :شما که ایرانید در مورد ادرس چه کردین؟میتونیم ادرس یه کشور دیگه رو بدیم؟در مورد ویزا چی؟بعد. از پاس کردن انتحانات شانسی برای ویزای j1 داریم؟از اینکه تجربیات خودتون رو با ما سهیم میشین بی نهایت سپاسگزارم.
    با سلام به شما دوست گرامی
    در مورد آدرس، من آدرس دادشم که تو امریکا هستش رو دادم بدون هیچ مشکلی. در مورد ویزا هم خدمتتون عرض کنم که ویزایی که شما باید باهاش وارد آمریکا بشید تا سی اس رو پاس کنید و مدارک رو اریه بدید و مصاحبه شید، با ویزایی که بعد مچ شدن براتون صادر میشه متفاوته (متوجه نشدم منظورتون از ویزای j، اون ویزای ریسرچ پوزیشنه یا ویزای رزیدنسی) . اگه منظورتون ویزا ریسرچه که بسیاری از دوستان با گرفتن ریسرچ پوزیشن ( حتی با سابقه های تحقیقاتی نه چندان قوی)خیلی راحت با ویزای جی وارد شدن و مسیر رو ادامه دادن. بازم سوالی داشتین من در خدمتم.

خوب سرانجام نمره استپ دو من ریپورت شد. 222
    اگرچه نمره 222 برای من به عنوان یک IMG نمره متوسطی حساب میشه ولی خوب نمره در حدی نیست که بخوام به بقیه در مورد روش درس خوندن برای استپ 2 راهنمایی بدم ولی فقط اینو بگم که از بانک سوالات UW غافل نشید. در مورد خودم به جرات می تونم بگم که من اگه سوالات uw رو نزده بودم، حتما حتما این امتحان رو fail میشدم. تجربه خود من ابنجوری بود که یک ماه قبل امتحان یکی از فرم های NBME رو زدم. فک کنم فرم 7 بود. و من این امتحان رو حدود 195 شدم!!! یعنی به زبان ساده تر افتاذم! یک ماه قبل امتحان!!! از اونجایی که به دلیل برخی مشکلات امکانش برام نبود که امتحان رو به تاخیر بندازم تصمیم گرفتم همه تلاشم رو تو این فرصت باقیمانده بکنم. بانک سوالات UW رو برای یک ماه به قیمت 150 دلار خریدم. این بانک سوالات از حدود 2200 تا سوال تشکیل شده ( به همراه یک آزمون Self Assessment)و تفاوت قیمتش تنها تو مدت زمانیه که UW به شما اجازه میده بهشون دسترسی داشته باشه. کمترینش یک ماهه که 150 تا اب میخوره. سه ماهه و یک ساله قیمتش بیشتره ولی تعداد سوالش فر قی نداره و همین 2200 تاست. وقتی خریداری کردید میتونین برا خودتون آزمون بسازید، تعداد سوالات ( حداکثر 44) و موضوع سوالات ( داخلی باشه، جراحی باشه، اطفال باشه، همه باشن ، . . ) رو انتخاب کنبد و آزمون بدید( Timed or Untimed) و بعدش پرفورمنس خودتون رو ببینید و ارزیابی کنید کجا قوی هستید و کجا نیاز به کار دارید. من همه 2200 تا تست رو با مطالعه پاسخ هاشون ، تو سه هفته زدم و مجموع درصد سوالاتی که صحیح زدم 60% بود. روز آخر self assessment رو امتحان دادم که نمره 240 رو برام پیش بینی کرد. ( مقایسه کنید با NBME که قبل مطالعه بانک سوالات یو ورلد 195 شدم!!!). ناگفته نماند که تو فروم های خارجی یه فرمول برای پیش بینی نمره امتحان با استفاده از درصد سوالات صحیح پاسخ داده شده UW وجود داره (2.3X + 84) و جالب اینه که این فرمول برا من دقیق دقیق پیش بینی کرده بود ( 2.3*60 + 84 = 222).
    زمان ریپورت نمره هم اینجوریه که نمره ها کلن روزای چهارشنبه ریپورت میشه و شما هر روز که امتحان داده باشید، چهارمین چهراشنبه بعد از تاریخ امتحانتون، نمرتون ریپورت میشه. ( فرقی نداره امتحان رو چه روزی داده باشید. به عبارت دیگر بین هفته سوم تا هفته چهارم از تاریخ امتحان. یه ایمیل میزنن بهتون که اقا نمره ریپورت شد و برید به این لینک، وارد لینک که بشید میرید تو پروفایل OASIS ، اوجا یه فایل پی دی اف براتون هست که دانلود میکنید و نمرتون رو زیارت می فرمایید!!!
    ویرایش توسط mesefo : May 29th, 2015 در ساعت 03:38 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    خوب سرانجام نمره استپ دو من ریپورت شد. 222
    اگرچه نمره 222 برای من به عنوان یک IMG نمره متوسطی حساب میشه ولی خوب نمره در حدی نیست که بخوام به بقیه در مورد روش درس خوندن برای استپ 2 راهنمایی بدم ولی فقط اینو بگم که از بانک سوالات UW غافل نشید. در مورد خودم به جرات می تونم بگم که من اگه سوالات uw رو نزده بودم، حتما حتما این امتحان رو fail میشدم. تجربه خود من ابنجوری بود که یک ماه قبل امتحان یکی از فرم های NBME رو زدم. فک کنم فرم 7 بود. و من این امتحان رو حدود 195 شدم!!! یعنی به زبان ساده تر افتاذم! یک ماه قبل امتحان!!! از اونجایی که به دلیل برخی مشکلات امکانش برام نبود که امتحان رو به تاخیر بندازم تصمیم گرفتم همه تلاشم رو تو این فرصت باقیمانده بکنم. بانک سوالات UW رو برای یک ماه به قیمت 150 دلار خریدم. این بانک سوالات از حدود 2200 تا سوال تشکیل شده ( به همراه یک آزمون Self Assessment)و تفاوت قیمتش تنها تو مدت زمانیه که UW به شما اجازه میده بهشون دسترسی داشته باشه. کمترینش یک ماهه که 150 تا اب میخوره. سه ماهه و یک ساله قیمتش بیشتره ولی تعداد سوالش فر قی نداره و همین 2200 تاست. وقتی خریداری کردید میتونین برا خودتون آزمون بسازید، تعداد سوالات ( حداکثر 44) و موضوع سوالات ( داخلی باشه، جراحی باشه، اطفال باشه، همه باشن ، . . ) رو انتخاب کنبد و آزمون بدید( Timed or Untimed) و بعدش پرفورمنس خودتون رو ببینید و ارزیابی کنید کجا قوی هستید و کجا نیاز به کار دارید. من همه 2200 تا تست رو با مطالعه پاسخ هاشون ، تو سه هفته زدم و مجموع درصد سوالاتی که صحیح زدم 60% بود. روز آخر self assessment رو امتحان دادم که نمره 240 رو برام پیش بینی کرد. ( مقایسه کنید با NBME که قبل مطالعه بانک سوالات یو ورلد 195 شدم!!!). ناگفته نماند که تو فروم های خارجی یه فرمول برای پیش بینی نمره امتحان با استفاده از درصد سوالات صحیح پاسخ داده شده UW وجود داره (2.3X + 84) و جالب اینه که این فرمول برا من دقیق دقیق پیش بینی کرده بود ( 2.3*60 + 84 = 222).
    زمان ریپورت نمره هم اینجوریه که نمره ها کلن روزای چهارشنبه ریپورت میشه و شما هر روز که امتحان داده باشید، چهارمین چهراشنبه بعد از تاریخ امتحانتون، نمرتون ریپورت میشه. ( فرقی نداره امتحان رو چه روزی داده باشید. به عبارت دیگر بین هفته سوم تا هفته چهارم از تاریخ امتحان. یه ایمیل میزنن بهتون که اقا نمره ریپورت شد و برید به این لینک، وارد لینک که بشید میرید تو پروفایل OASIS ، اوجا یه فایل پی دی اف براتون هست که دانلود میکنید و نمرتون رو زیارت می فرمایید!!!

سلام
    استپ یک را دادید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)