صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47

موضوع: حجاب در آلمان

پیش فرض پاسخ : حجاب در آلمان

من فقط میخواهم تجربه ام رو از یک سال زندگی در برلین به عنوان یک خانم محجبه که برای کار تحقیقاتی دکتری رفته بود، بگم. در عمرم اینقدر بهم بی احترامی نشده بود که در طول این یکسال شد. بانک، بیمارستان، دانشگاه و تقریبا می تونم بگم همه جا تحقیر شدم. نگاه نژادپرستانه آلمانیها پشت یک لبخند زیبا پنهان شده که فقط با گذشت زمان خودش رو نشون میده. کسی نمیاد تو روتون بهتون فحش بده ولی مثلا با یک مشکل اورژانسی میرین بیمارستان و بعد دکتر برمیگرده بهتون میگه که من نمی دونم مشکلت چیه! اینجا دوستی داری؟ ببین دوستات کجا میرن دکتر تو هم برو همونجا!

Junior Member

اینکه با محجبه ها نمیتونن راحت برخورد کنن به این دلیل هست که شما در اون جامعه اقلیت حساب میشین و افراد مثل شما کم هستن، همونطور که در جامعه ما مردم با بی حجاب ها راحت نیستن. ربطی به نژادپرستی نداره. حتی محجبه ها هم انواع مختلف دارن و تو برخورد با همدیگه ممکنه به مشکل بربخورن. ضمنا اینکه بخواین از امکانات رایگان کشوری استفاده کنین از علمشون استفاده کنین و اونجا زندگی کنین ولی فرهنگ قبلی خودتون رو حفظ کنین و مثل اونها لباس نپوشید ، و انتظار رفتار خیلی نایس داشته باشید منطقی نیست. الان هر خانم خارجی بیاد اینجا باید حتما حجاب کنه ، اگر میخواستن نژادپرست باشن اصلا با حجابها رو راه نمیدادن. خیلی سخت میگیرین.
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
    بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

Member

هیچ امکاناتی در آلمان رایگان نیست! بابت همه چیز باید پول پرداخت کرد. اینجا شما از علم کسی استفاده نمی کنید، اتفاقا براشون کار می کنید و ارزش افروده تولید می کنید! این "مثل اونها لباس نپوشید" یعنی مثل کی؟ در یک جامعه متکثر قرار نیست کسی مثل کس دیگری باشه، هر کسی باید اون طوری باشه که خودش میخواد. ضمن اینکه اینجا کسایی هستند که اصولا به پوشیدن لباس اعتقادی ندارند، با اونها هم باید تبعیض آمیز برخورد کرد؟ اینکه شما از ابتدا خودتون را نژاد پست تر تعریف می کنید که تبعیض حقتونه و همین که توی اون کشور راهتون دادند باید متشکر باشید نظر شماست! دلیلی نداره بقیه مثل شما فکر کنند. خیلی ها اینجا کار می کنند، مالیات میدن و حق دارن هر طور که خواستند زندگی کنند و مورد تبعیض قرار نگیرند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    اینکه با محجبه ها نمیتونن راحت برخورد کنن به این دلیل هست که شما در اون جامعه اقلیت حساب میشین و افراد مثل شما کم هستن، همونطور که در جامعه ما مردم با بی حجاب ها راحت نیستن. ربطی به نژادپرستی نداره. حتی محجبه ها هم انواع مختلف دارن و تو برخورد با همدیگه ممکنه به مشکل بربخورن. ضمنا اینکه بخواین از امکانات رایگان کشوری استفاده کنین از علمشون استفاده کنین و اونجا زندگی کنین ولی فرهنگ قبلی خودتون رو حفظ کنین و مثل اونها لباس نپوشید ، و انتظار رفتار خیلی نایس داشته باشید منطقی نیست. الان هر خانم خارجی بیاد اینجا باید حتما حجاب کنه ، اگر میخواستن نژادپرست باشن اصلا با حجابها رو راه نمیدادن. خیلی سخت میگیرین.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Member

کدوم عده بر نمی گردن؟ چرا باید برگردن؟ این مانیفستی که صادر کردید از کجای نوشته من دراومده؟؟ اینکه اگر تو جایی کار می کنید و 40 درصد درآمدتون را مالیات میدید نباید مورد تبعیض واقع بشید اینقدر بی ربطه؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganemahz نمایش پست ها
    چرا اون عده برنمیگردن ایران؟
    وای که واقعا ادم از این رفتار بعضی ایرانیها ،حالا اینجا منژورم این خانم یا کاربر خاصی نیست، بدش میاد که هر کجا باشن ناراضین هر کجا. ایران باشن یه طوری خارج باشن طور دیگه.
    بارها گفته شده مهاجرت هزینه هایی داره که باید پرداخت بشه. اونی که اروپا میره باید بدونه همینطوریشم کار نیست چه برسه به محجبه. تا حدی برای این چنین افراد حساسی امریکا بهتر هست که از لخت گرفته تا پوشش کامل پیدا میشه.
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh1364 نمایش پست ها
    من فقط میخواهم تجربه ام رو از یک سال زندگی در برلین به عنوان یک خانم محجبه که برای کار تحقیقاتی دکتری رفته بود، بگم. در عمرم اینقدر بهم بی احترامی نشده بود که در طول این یکسال شد. بانک، بیمارستان، دانشگاه و تقریبا می تونم بگم همه جا تحقیر شدم. نگاه نژادپرستانه آلمانیها پشت یک لبخند زیبا پنهان شده که فقط با گذشت زمان خودش رو نشون میده. کسی نمیاد تو روتون بهتون فحش بده ولی مثلا با یک مشکل اورژانسی میرین بیمارستان و بعد دکتر برمیگرده بهتون میگه که من نمی دونم مشکلت چیه! اینجا دوستی داری؟ ببین دوستات کجا میرن دکتر تو هم برو همونجا!
    این مساله تا حدودی حتی بدون در نظر گرفتن حجاب و صرفا به دلیل رنگ و نژاد وجود دارد و فقط هم مختص اروپا نیست. در امریکا و کانادا هم که این مساله به واسطه تعداد تنوع نژادی و مهاجران کمتر دیده می شود ولی باز وجود دارد. در مراجعات و کارهای مختلف آنرا حس میکنید و اگر هم به واسطه قوانین اعلام یا ابراز مستقیم آنرا مشاهده نکنید به صورت غیرمستقیم با برخورد و نوع احترام متفاوتی روبرو خواهید شد که در دراز مدت ازاردهنده است. حتی کسانی که به این مساله نیز اذعان ندارند آنرا لمس کرده اند. برخی بیشتر و برخی کمتر. شاید شما هم به واسطه حجاب این مساله را بیشتر از فردی دقیقا با مشخصات شما ولی بدون حجاب لمس کنید ولی قطعا نمی توان منکر چنین تفاوت نژادی زیرپوستی در برخوردها شد.
    بسیاری از این افراد اعتقاد دارند که کشور و فرهنگ و امنیتشان در آینده به واسطه این طیف مهاجران و پناهندگان با فرهنگی متفاوت به خطر خواهد افتاد و بسیاری نیز به واسطه تبلیغ یا هرچیز دیگری اصولا از افراد خاورمیانه ای؛ عرب یا مسلمان خوششان نمی آید و نمی توان آنرا با وضع قانون تغییر داد. قانون صرفا چارچوب رفتاری را مشخص یکند و افراد ملزم به تبعیت از آنند ولی نمیتواند چارچچوب فکری و رفتارهای شخصی و اعتقادات افراد را تغییر دهد. به هرحال خارجی دیدن این طیف از افراد بیش از افرادی با رنگ و نژاد شبیه تر به خودشان است و اگر به واسطه ای نظیر حجاب این تفاوت برحسته تر گردد به همان میزان نیز نوع نگاه متفاوت است.
    این البته تحلیلی با 100% صحت نیست و همواره استثناهایی هم هست اما نمی توان انتظار داشت این مساله وجود نداشته باشد و اینکه گفته شود شما از همان وضعیتی که یک نیتیو اروپایی آمریکایی یا حتی مهاجر وایت برخوردار است؛ برخوردارید بسیار دور از واقعیت است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    شما متاسفانه درک درستی از فرهنگ ندارید. در هر جامعه تعداد زیادی خرده فرهنگ وجود داره که اینها روی هم فرهنگ جامعه را تشکیل میدن. هیچ فرهنگی تک صدایی نیست و اینقدر مثل مثال خانواده که شما زدید محدود نیست که بتونید اینقدر راحت حکم صادر کنید. در جامعه آلمان هزاران خرده فرهنگ وجود داره که لزوما از همدیگه خوششان نمی آید اما این دلیلی برای اعمال تبعیض علیه خرده فرهنگ ها نیست (حتی دولت بشدت از اینها دفاع هم می کنه علیه تبعیض). به دفعات با کارمندانی در بانک ها و سایر مراکز مواجه شدم که تمام صورتشان پر از تتو و پیرسینگ بوده (تمام صورت، نه یک طرح کوچک) این ابدا عرف جامعه آلمان نیست اما جامعه به درستی بهش احترام میذاره و مثلا در استخدام تبعیضی علیه اش اعمال نمی کنه. اما در مورد حجاب و مسلمانان این مساله صدق نمی کنه. به شدت رفتار تبعیض آمیزه. دو - سه سال پیش اشپیگل گزارشی داشت از تبعیض در استخدام صرفا به علت داشتن نام اسلامی! یعنی خیلی از درخواست ها صرفا به دلیل اینکه فرد نام اسلامی داشته (بدون دیدن فرد) رد شده. حالا شما مدعی هستید این درست و طبیعیه! عیبی نداره، حق با شماست ...

من نگفتم این درست هست !! من گفتم این همین هست که میبینید اون تتو توی فرهنگ غربی یه چیز پذیرفته شده ای هست ولی برای ما نه .. ولی اون ها مشخصن مخالف فرهنگ خاورمیانه ای هستند !! فرهنگ خاور میانه ای هم یه چیز مشخصی هست ..... به هر حال مهاجرت یه هزینه های هم داره

Member

اون مثال من محدود به تتو نمیشه که شما توجیه اش کنید (هر چند این مقدار تتو حتی با فرهنگ آلمان امروز هم همخوان نیست) هزاران مورد دیگه هم هست که نوشتن اش باعث مشکل برای فروم میشه! اون فرهنگ خاورمیانه ای هم یک مساله ساختگی هست. خیلی محجبه های اینجا تا سه-چهار نسل قبلشون متولد و بزرگ شده آلمان هستند، چه ربطی به خاورمیانه داره؟؟ هزینه مهاجرت هم داریم که مربوط به این چیزایی که شما میگید نمیشه. این اسمش تبعیض و سرکوبه! اگر ازش دفاع کنید روز به روز بدتر هم میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط dg20 نمایش پست ها
    من نگفتم این درست هست !! من گفتم این همین هست که میبینید اون تتو توی فرهنگ غربی یه چیز پذیرفته شده ای هست ولی برای ما نه .. ولی اون ها مشخصن مخالف فرهنگ خاورمیانه ای هستند !! فرهنگ خاور میانه ای هم یه چیز مشخصی هست ..... به هر حال مهاجرت یه هزینه های هم داره

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    اون مثال من محدود به تتو نمیشه که شما توجیه اش کنید (هر چند این مقدار تتو حتی با فرهنگ آلمان امروز هم همخوان نیست) هزاران مورد دیگه هم هست که نوشتن اش باعث مشکل برای فروم میشه! اون فرهنگ خاورمیانه ای هم یک مساله ساختگی هست. خیلی محجبه های اینجا تا سه-چهار نسل قبلشون متولد و بزرگ شده آلمان هستند، چه ربطی به خاورمیانه داره؟؟ هزینه مهاجرت هم داریم که مربوط به این چیزایی که شما میگید نمیشه. این اسمش تبعیض و سرکوبه! اگر ازش دفاع کنید روز به روز بدتر هم میشه.
    ببینید تتو .. روابط مختلف ج... و یا هرچیز دیگه چیزی نیست که از یک فرهنگ دیگه وارد فرهنگ اونجا شده باشه ... این ها دوست ندارند کشورشون شبیه به کشورهای خاورمیانه ای باشه !! با هرچیزی که کشورشون رو شبیه به خاورمیانه بکنه مخالف هستند !!

من از چیزی دفاع نکردم

Member

واقعا جای تاسفه که تفکرات راست افراطی راسیست اروپا که پایگاهش بین اقشار مسن تر، کم سواد تر و روستا نشینه توی ایران داره به شکل تفکر پروگرسیو و روشنفکری به خورد خلق الله داده میشه!
    فقط خواستم به اونایی که بعدا این چند پست اخیر رو میخوانند بگم که برآیند تفکر در اروپا فعلا در این حدی که دوستان مطرح کردند رگرسیو نیست! هر چند اوضاع داره روز به روز بدتر میشه ...

Member

خیر دوست عزیز، مساله بیشتر از توصیف واقعیته! اینکه شما و بقیه دوستان از همون استدلال هایی استفاده می کنید که راستگراها استفاده می کنند نکته اصلی و تاسفباره! اینکه روی آسیمیلاسیون بجای اینتگراسیون تاکید دارید، اینکه موکدا تکرار می کنید که هر کس به جای دیگری میره باید در فرهنگ اونجا هضم بشه، اینکه چند فرهنگی را برای جامعه به رسمیت نمی شناسید، اینکه بلافاصله تاکید دارید اگر ناراحتی برگرد! همه اینها شعارهاییه که پگیدای آلمان توی تظاهرات هفتگیش فریاد می زنه. اینکه شما و سایر دوستان واو به واو همه اونها را تکرار می کنید چیزیه که جای تعجب داره.
    بله اوضاع داره بدتر میشه، اما این چیزایی که شما دارید الان تجویز می کنید حداقل با شرایط فعلی خیلی فاصله داره و هنوز این احزاب اونقدر قدرت پیدا نکردند که شعارها را به اجرا در بیارن. جامعه آلمان حداقل در حال حاضر داره تلاش می کنه که جلوی این حضرات بایسته، هر چند خیلی موفق نیست و محبوب راست افراطی داره بیشتر و بیشتر میشه. و البته طنز ماجرا هم اینه که اگر دور دست اینها بیفته خیلی خیلی جلوتر از اون حدی میرن که ممکنه تصور کنید. چند ماه قبل بود که یکی از سیاستمداران آ.اف.د پیشنهاد داده بود که مهاجرا را برای همگرایی بیشتر مجبور کنند که حتی در خانه و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هم آلمانی حرف بزنند!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    خود شما هم قبول دارین که شرایط روز به روز داره بدتر میشه، من که منظورم تفکرات رسیستی نبود فکر نمی کنم بقیه دوستان هم همچین نظری داشتن، صحبت توصیف واقعیتی هست که در اروپا و آمریکای شمالی هست، حالا غلظتش جاهای مختلف فرق می کنه ولی وجود داره. به هر حال امروزه خیلیها در غرب خیلی حس خوبی نسبت به افرادی که از خاورمیانه اومدن ندارند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)