صفحه 6 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 136

موضوع: بیمه و مباحث مرتبط با آن برای متقاضیان مهاجرت FSW سال 2014

Banned

پیش فرض پاسخ : FSW 2014 - کسانی که فایل نامبر گرفته اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2463 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من 3 ماه پيش اپديت مداركم و 4 ماه پيش مديكالم رو فرستادم و تاالان پاس ريكوئست نشدم. كد رشته ام هم 2132 هست
    به نظرتون سوابق بيمه ام رو جمع بكنم؟
    در ضمن 20 روز پيش بهشون ايميل زدم كه اگر لازمه كاري انجام بدم بهم بگيد و اونها هنوز جواب ندادن.
    كلا پيشنهادتون چيه؟
    البته استرس و بی‌صبری شما را درک می‌کنم. ولی زمان انتظار شما در بازۀ «نرمال» از دید ویزاآفیس است و آنها هم پرونده‌ها را «فراموش» نمی‌کنند. ببخشیدها، ولی ایمیل زدن به آنها که اگر لازمه كاري انجام بدم بهم بگيد کاری غیرحرفه‌ای است. البته آنها هم به این ایمیل‌ها ترتیب اثر نخواهند داد؛ ولی همۀ ما بهتر است بدانیم ارسال این نوع ایمیل‌ها فقط می‌تواند وقت آنها را بگیرد و نه منفعت برای فرد دارد و نه برای جمعِ ما. شکیبا باشیم، اگر AOR را گرفته‌ایم بدانیم که پرونده در ویزاآفیس است و آنها طبق یک جدول زمانی که پارامترهایش بر ما پوشیده است، کار همۀ ما را انجام می‌دهند. اگر هم میزان نگرانی بالاست، راهِ درستش را آریو برزن نوشته:
    فکر نکنم لازم باشه. پیشنهاد صبر جمیله. الان تو سکیوریتی چکی به نظر من. هیچ اینتراپتی ننداز. یکی دو ماه دیگه صبر کن. اگه فکرت خیلی مشغوله درخواست GCMS کن.
    موفق باشیم

پی‌نوشت:

اجازه بدهید یک بار دیگر با هم نگاهی بیندازیم به متن زیرِ ایمیلِ اتوماتیکی که از ویزآافیسِ پاریس می‌آید و دریافت ایمیل ما را تایید می‌کند:

This confirms the reception of your email at the Embassy of Canada in Paris.

We will reply to your email as soon as possible. If you have submitted documents or complementary information relating to your application to our office, this is the only email you will receive.

Kindly note that due to the high number of emails received on a daily basis, we will not respond to requests regarding status updates of applications currently in process, if it is still
    within our normal processing times.
    We will also not respond to queries regarding how to submit an application as the information may be found on the CIC website – see below.

Other queries will receive a reply within 10 days.

(تاکیدهای متن از من است.)

می‌گوید که اگر مدارک آپدیت را فرستاده‌اید، این تنها تاییدی است که دریافت می‌کنید. پس اگر ایمیل آپدیت را می‌فرستید، از آنها نخواهید که دریافتش را تایید کنند! بعد از آن هم وقتی این ایمیل را گرفتید، بدانید که مدارک شما دریافت شده است.

لطفا متن بالا را با دقت بخوانید و طبق آن عمل کنید. و بدانید که اگر ۱۰ روز گذشته و شما پاسخی دریافت نکرده‌اید، یعنی ایمیل شما در این چهارچوب فرستاده نشده است.

این هم زمان پراسس پرونده‌ها در پاریس که ۸ ماه است (و نظر شخصی من این است که این زمان، از AOR محاسبه می‌شود چون مراحل قبلی‌اش دست ویزاآفیس نیست و دستِ CIO است*):
    http://www.cic.gc.ca/english/informa...fed.asp#europe

* البته بالای جدول هم نوشته:
    Processing Times IN MONTHS for applications received
    که فکر کنم منظورش این است:
    received in Visa Office

** به این جملات در بالای صفحۀ مربوطه هم باید دقت کرد:
    The tables below indicate application processing times at Canadian visa offices. The times are based on how long it took to process 80 percent of all cases between January 1, 2014 to December 31, 2014. Processing times are subject to change and are based on a complete application package.

که at نشان می‌دهد این زمان‌ها مربوط به زمانی است که پرونده در ویزاآفیس سپری می‌کند، و ضمنا ۲۰ درصد پرونده‌ها ممکن است زمانی متفاوت با این داشته باشند.
    ویرایش توسط alix1393 : February 22nd, 2015 در ساعت 07:51 PM

Junior Member

دوستان آیا شما اطلاعاتی دارید که بتونه به من کمک کنه ؟
    من اگه سابقه کار ایرانم رد بشه به دلیل نداشتن بیمه 1 ماه از سابقه کار خارج از ایرانم کم میارم که باید دو سال باشه، با توجه به اینکه من هنوز اونجا کار می کنم و الان دو سال تموم شده، ممکنه مورد پذیرش واقع بشه ؟ همچین موردی پیش اومده ؟
    و آیا سابقه بیمه ندادن واقعا دلیل بر رد کردن سابقه کاره؟ چون حتی توی فرم ها نوشته اگه Self-Employed هستین می تونید از Third party company نامه بگیرید برای شرح وظایفتون، یعنی خیلی Flexible هست من نمی دونم چرا بحث بیمه نگران کننده شده...
    ویرایش توسط shahraz : February 22nd, 2015 در ساعت 08:20 PM

Senior Member debutant آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahraz نمایش پست ها
    دوستان آیا شما اطلاعاتی دارید که بتونه به من کمک کنه ؟
    من اگه سابقه کار ایرانم رد بشه به دلیل نداشتن بیمه 1 ماه از سابقه کار خارج از ایرانم کم میارم که باید دو سال باشه، با توجه به اینکه من هنوز اونجا کار می کنم و الان دو سال تموم شده، ممکنه مورد پذیرش واقع بشه ؟ همچین موردی پیش اومده ؟
    و آیا سابقه بیمه ندادن واقعا دلیل بر رد کردن سابقه کاره؟ چون حتی توی فرم ها نوشته اگه Self-Employed هستین می تونید از Third party company نامه بگیرید برای شرح وظایفتون، یعنی خیلی Flexible هست من نمی دونم چرا بحث بیمه نگران کننده شده...
    سلام

امتیاز سابقه کار بر اساس میزان آن در زمان تشکیل پرونده حسب میشه نه سوابق بعدی.

با این وجود دلیلی نداره نگران باشید؛ چون داشتن بیمه اجباری نیست و تا الان هم از چند نفر از دوستان فقط چنین درخواستی کردن.
    هرگونه راهنمایی صرفاً به منظور همیاری و بر اساس تجربیات شخصی بوده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده خود شماست

let's use private messaging for nothing but truly private messages

Senior Member debutant آواتار ها

ممنون، اما اون سابقه بيمه اي كه از سايت ميشه پرينت بگيريم جزئيات زيادي داره مثل زمانهاي بيمه خويش فرما و يا بيكاري و اينا.
    اما تا اونجايي كه ميدونم سوابق بيمه اي كه جمع اوري ميشه،طبق جدولي هست كه دوستان در چند صفحه قبل گذاشتند و جزئيات نداره
    در تایید پست شما باید بگم که سابقه ارائه شده توسط خود شعبه شامل نام کارگاههای بیمه گر و تعداد روزهایی است که در هر کدام از کارگاهها برای شخص بیمه رد شده است.

در واقع جزئیاتی مثل تعداد روزهایی که در هر ماه بیمه برای آن رد شده یا میزان حقوقی که بر اساس آن حق بیمه پرداخت شده (که در گزارش سایت تامین اجتماعی وجود دارند) در این سابقه ذکر نمی شود.
    هرگونه راهنمایی صرفاً به منظور همیاری و بر اساس تجربیات شخصی بوده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده خود شماست

let's use private messaging for nothing but truly private messages

Junior Member

سلام

دوست عزیزی به اسم mova تو اسپردشیت هست که 20/2/2015 آپدیت گرفته ممکن اگه کسی باهاش در تماس هست یا خودش اینجارو چک میکنه در مورد بیمه و سابقه کار اطلاع رسانی کنید؟
    (قبلا بیمه ارسال کرده بودید یا خیر؟)

Junior Member

سلام.
    شوبیز عزیز: میشه در مورد این موضوع یه کم بیشتر توضیح بدید:

(اون مالیاتی که جهت حقوق ازتون کسر شده اگر سابقه اش باشه که عالیه و من حدس میزنم واقعا در حد بیمه کمک کنه)

چون حقوق زیر یک میلیون که اصلا مالیات نمیده و در ایران هم که مفاصا حساب مالیاتی فردی داده نمیشه. یا حتی تو لیست مالیاتی شرکت فقط تعداد کارکنان زده میشه نه اسامی.

ممنون، اما اون سابقه بيمه اي كه از سايت ميشه پرينت بگيريم جزئيات زيادي داره مثل زمانهاي بيمه خويش فرما و يا بيكاري و اينا.
    اما تا اونجايي كه ميدونم سوابق بيمه اي كه جمع اوري ميشه،طبق جدولي هست كه دوستان در چند صفحه قبل گذاشتند و جزئيات نداره
    درسته دوست عزیز، یکی از دوستانم با یک وکیل خیلی خوب رفت جلو و اطلاعاتشو در اختیار من هم گذاشت که مدارکم را مثل اون ارسال کنم. مثلاً وکیل بهش گفته بود حتماً ترجمه خدمت سربازی و سابقه بیمه تامین اجتماعی را با مدارکت بفرست، چون از اکثر بچه ها می خواهند که باعث تعویق پروسه بررسی میشه. (تازه اونموقع قرار بود مدارک ما بره آنکارا)، پس من هم همین کار رو کردم، کمتر از یک ساعت پرینت سابقه کار میدن و طی 2 تا 3 روز ترجمه میشه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و کاملا هم معتبره. بنابراین نگرانی در این مورد نیست. مگر اینکه شما اطلاعاتی که ارسال کردید با بیمه شما مغایر باشد.
    در هر صورت خیلی بعید میدونم تو این مرحله دیگه ازتون سابقه بیمه بخوان.
    واقعاً انتظارش اذیت کننده هست و هر روز فکر میکنی، نکنه به فلان چیز گیر بدن، به نظرم بهترین کار اینه که خیلی ذهنمون رو درگیرش نکنیم، امیدوارم که همه چی برای همه خوب پیش بره.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ارشد معماری/دانشگاه هنر تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط f_goo نمایش پست ها
    کامیار جان کار و فوق لیسانسی که گفتید هر 2 فول تایم بودن؟
    ممکنم هست یه آفیسر خاص رو این داستان فعلا کلید کرده باشه.
    سلام
    اتفاقا من هم سابقه کار فول تایمم رو با فوق لیسانس فول تایمم شروع کردم! و اتفاقا فقط برای همون بیمه دارم! و برای سوابق کاری بعد از اون بیمه ندارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط peymann4747 نمایش پست ها
    درسته دوست عزیز، یکی از دوستانم با یک وکیل خیلی خوب رفت جلو و اطلاعاتشو در اختیار من هم گذاشت که مدارکم را مثل اون ارسال کنم. مثلاً وکیل بهش گفته بود حتماً ترجمه خدمت سربازی و سابقه بیمه تامین اجتماعی را با مدارکت بفرست، چون از اکثر بچه ها می خواهند که باعث تعویق پروسه بررسی میشه. (تازه اونموقع قرار بود مدارک ما بره آنکارا)، پس من هم همین کار رو کردم، کمتر از یک ساعت پرینت سابقه کار میدن و طی 2 تا 3 روز ترجمه میشه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و کاملا هم معتبره. بنابراین نگرانی در این مورد نیست. مگر اینکه شما اطلاعاتی که ارسال کردید با بیمه شما مغایر باشد.
    در هر صورت خیلی بعید میدونم تو این مرحله دیگه ازتون سابقه بیمه بخوان.
    واقعاً انتظارش اذیت کننده هست و هر روز فکر میکنی، نکنه به فلان چیز گیر بدن، به نظرم بهترین کار اینه که خیلی ذهنمون رو درگیرش نکنیم، امیدوارم که همه چی برای همه خوب پیش بره.
    البته وکیل محترم استنباط شخصی خودشان را فرموده بودند. آپدیت معمولا خواسته می‌شود و فرستادن یکی از مدارک آپدیت از قبل (آن هم بر مبنای استنباط شخصی) کمکی به تسریع پروسه نخواهد کرد. فرستادن بیمه هم کار بسیار نابجایی بوده* و عموما ارسال همین مدارک اضافه و خواسته‌نشده و گرفتن مهر از هزار جا توسط دوستان وسواسی و بر مبنای راهنمایی افراد ناشی (حتی اگر اسمشان "وکیل" باشد) است که بعضی اوقات کار همۀ ایرانیان را دشوارتر می‌کند.

در هر صورت، موفق باشید

* مسئله این نیست که گرفتن سوابق بیمه چقدر زمان می‌برد، مسئله این است که دوستانی در حد سابقه کارشان، بیمه ندارند و اصولا بیمه بودن به عنوان سندی برای اینکه اثبات کند طرف مشغول به کار بوده، امر مسخره‌ای است؛ و جز بیمه نکردن پرسنل توسط برخی کارفرمایان، افرادی هم هستند که به دلایل مختلف ممکن است نخواهند دست مهربان تامین اجتماعی بالای سرشان باشد. (همانطور که برعکس، کسانی کار نمی‌کنند اما نامشان هر ماه در لیست بیمه رد می‌شود!)

Junior Member

دوستان در مورد سابقه بيمه از خيلي ها بعدن آپديت خواسته شده و من هم با يك موسسه حقوقي و چند نفر مشورت كردم به اين نتيجه رسيدم كه سابقه بيمه لازمه
    حتي وكيل به من گفت خودت مين اپليكنت شو و نه همسرت چون اگر آپديت سابقه بيمه ازتون بخوان و شركتي كه به شما نامه داده و شركتي كه براي شما بيمه رد كرده يكي نباشن احتمال ريجكتتون هست.
    (دوستان اصلن نمي خوام كسي رو نگران كنم ولي دونستن مسائل ممكنه به كسي كمك كنه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)