صفحه 8 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 136

موضوع: بیمه و مباحث مرتبط با آن برای متقاضیان مهاجرت FSW سال 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : FSW 2014 - کسانی که فایل نامبر گرفته اند.

سلام دوستان
    لطفا به من کمک کنید . من مدیکالم رو فرستادم هفته قبل . الان قاعدتا باید منتظر ویزا باشم . به عنوان مدرس دانشگاه فقط 2 ماه بیمه دارم که اونم از دانشگاهی هست که توی سابقه کارم اسمی ازش نیاوردم . امروز با وکیلم صحبت کردم و ایشون گفتن هر لحظه حتی در موقع صدور ویزا هم ممکنه از آدم بیمه بخوان و راه حلی که پیش پای من گذاشتن تنظیم شکایت صوری از کارفرما و رای دادگاه اداره کار و ترجمه اون هست . تو پیگیری هایی که تا الان داشتم تقریبا به این نتیجه رسیدم هیچ کارفرمایی زیر بار قبول شکایت بیمه برای کارمند حتی به طور صوری هم نمیره البته هنوز با دانشگاه درمیون نزاشتم که بدونم عکس العملشون چی هست .به نظر شما کلا بی خیال این کارها شم ( یعنی فرض رو بر این بزارم که وکیل یه مقدار بیش از حد منفی بافی میکنه درباره بیمه ) یعنی از این به بعد قطعا از من بیمه نمی خوان یا اینکه این راه دردناک مذاکره با دانشگاه ( البته من از سه تا دانشگاه اشتغال به کار دارم) رو در پیش بگیرم که حتی فکر کردن بهش هم کابوس هست . لطفا اگر نظری دارید بهم بگید ممنون میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahraz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من براتون پیام خصوصی هم دادم ، از اونجایی که تازه آپدیت از شما خواستن می شه بگین بین مدارک شما بیمه فرستاده بودین ؟ تو آپدیت نخواستن ؟ ممنون می شم جواب بدین می تونه کمک باشه برا بقیه.
    سلام دوست عزیز. توی آپدیتم که دیروز اومد از من بیمه نخواستن. از ابتدا هم نفرستاده بودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط azar1307 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا به من کمک کنید . من مدیکالم رو فرستادم هفته قبل . الان قاعدتا باید منتظر ویزا باشم . به عنوان مدرس دانشگاه فقط 2 ماه بیمه دارم که اونم از دانشگاهی هست که توی سابقه کارم اسمی ازش نیاوردم . امروز با وکیلم صحبت کردم و ایشون گفتن هر لحظه حتی در موقع صدور ویزا هم ممکنه از آدم بیمه بخوان و راه حلی که پیش پای من گذاشتن تنظیم شکایت صوری از کارفرما و رای دادگاه اداره کار و ترجمه اون هست . تو پیگیری هایی که تا الان داشتم تقریبا به این نتیجه رسیدم هیچ کارفرمایی زیر بار قبول شکایت بیمه برای کارمند حتی به طور صوری هم نمیره البته هنوز با دانشگاه درمیون نزاشتم که بدونم عکس العملشون چی هست .به نظر شما کلا بی خیال این کارها شم ( یعنی فرض رو بر این بزارم که وکیل یه مقدار بیش از حد منفی بافی میکنه درباره بیمه ) یعنی از این به بعد قطعا از من بیمه نمی خوان یا اینکه این راه دردناک مذاکره با دانشگاه ( البته من از سه تا دانشگاه اشتغال به کار دارم) رو در پیش بگیرم که حتی فکر کردن بهش هم کابوس هست . لطفا اگر نظری دارید بهم بگید ممنون میشم .

ببینید، شانس اینکه داکیومنی رو بعد از درخواست آپدیت امسال خواسته باشند خیلی کمه. به استثناء یکی از دوستان مورد دیگه ای اینجا مطرح نشده. روشی که گفته شده، شکایت صوری نیست. شکایت واقعیه. در اینحالت کارگر به دفتر تنظیم روابط کار اداره کار محلش میره و شکایتش رو مطرح میکنه. نکته اینه که در این شکایت ها باید حتما منجر به صدور رای بشه و کاگر یا کارفرما در حین کار نمی تونن اعلام انصراف کنن مگه اینکه به حل اختلاف مراجعه کنن. به فرض ثبت شکایت شما صدور رای مدتی طول خواهد کشید (برای یک پرونده اختلاف کارگر و کارفرما من تا حالا 4 ماه معطلی رو سراغ دارم.) بعدشم حق التدریس با کار تمام وقت متفاوته. ماخذ بیمه 44 ساعت کاره. حالا به فرض یه هییت علمی 12 ساعت کار کنه، بیمه اون خیلی کمتر میشه. اینه که این راه برای شما منجر به خواستتون نمیبینم.
    در بدترین حالت اگه از شما خواسته شد، نامه ای از دانشگاههای محل تدریستون ببرید که اونا بیمه تامین اجتماعی رو برای کارمندان مثل شما رد نمی کنن.
    گاهی گمان نمی کنی ولی خوب میشود/گاهی نمیشود، که نمیشود، که نمیشود (قیصر امین پور)

دوستان
    من نامه معرفی شرکت و حکم استخدام و لیست کسورات از حقوقم را برای بیمه ای که خواسته بودن دادم ترجمه که گفتند همه را به هم پلمپ می کنند و در صفحه آخرش مهر تائید دادگستری رو می زنند، با توجه به اینکه مدارک قرار نیست پست بشه و باید تک تک اسکن و attach بشه می خواستم بدونم لازمه بگم تک تک ترجمه و مهر دادگستری زده بشن تا در هر صفحه اسکن این مهر باشه؟
    و یا همه را بعد از اسکن یه فایل PDF کنم که تو صفحه آخرش مهر تائید داره؟

Junior Member mohammad_1982p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران

سلام دوست عزیز به نظر من هیچ اشکالی نداره به هر حال اینم یه تغییر جدیده که میتونه توی آپدیت عنوان بشه و هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ولی بهتره اگه بیمه از دو شرکت همزمان برای شما رد میشه هر دو عنوان رو بصورت part time عنوان کنید چون در حالت طبیعی غیر ممکنه که شما بصورت full time در دو نقطه مشغول به کار باشید
    راستش منم از جایی که بیمه برام رد میشه کار نمیکنم ولی توی ذکر عناوین شغلی همون شرکتایی که بیمه برام رد میشده رو به عنوان سابقه کار فرستادم که در صورت درخواست بیمه با مشکلی مواجه نشم
    به هر حال چون از آذر ماه از جای دیگه براتون بیمه رد میشه به راحتی میتونه به عنوان update در نظر گرفته بشه و مشکلی بوجود نمیاره ( البته این ها نظرات من هستند)

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim827 نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه سوالی ذهنم رو مشغول کرده.
    اگه از من بیمه خواسته بشه مسئله ام اینه که از آذر ماه امسال من یه شرکت جدید مشغول به کار شدم و در حال حاضر که سایت بیمه رو چک می کنم همه از جای جدید و هم از شرکت قبلی (که مدرکم رو برای گرید نگه داشتند و بیمه رد می کنند) داره بیمه رد میشه. غیر از این شرکت آخری بقیه سوابقم در یک شعبه جمع شده. حالا اگه من بخوام سوابقم رو بگیرم این شرکت فعلی هم داخل نامه بیمه اسمی ازش آورده میشه؟
    اگه جواب بله هست، به نظرتون چی کار کنم و چه توضیحی می تونم بدم؟!
    نامه سوابق را باید از شعبه آخر بگیرید و چون سوابق دیگرتون در این شعبه نیست باید از درخواست جمع آوری سابقه از تک تک شعباتی که در اون کار کردید بگیرید ،مگر اینکخ بیخیال سابقه آخرتون بشید و نامه سوابق رو از شعبه قبلیتون بگیرید

Junior Member nasim827 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh3970 نمایش پست ها
    نامه سوابق را باید از شعبه آخر بگیرید و چون سوابق دیگرتون در این شعبه نیست باید از درخواست جمع آوری سابقه از تک تک شعباتی که در اون کار کردید بگیرید ،مگر اینکخ بیخیال سابقه آخرتون بشید و نامه سوابق رو از شعبه قبلیتون بگیرید
    اگه شعبه قبلی برم و اونا از من نخوان که اول درخواست جمع آوری سوابق رو به شعبه آخر بدم، پس حله دیگه. اسمی از این شرکت اصلا برده نشه بهتره.
    شما مطمئنید که بدون جمع آوری سابقه می تونم از شعبه قبلی سوابقم رو به استثنای این سابقه آخریم بگیرم (این از یه شعبه دیگه داره رد میشه)؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sama79 نمایش پست ها
    دوستان
    من نامه معرفی شرکت و حکم استخدام و لیست کسورات از حقوقم را برای بیمه ای که خواسته بودن دادم ترجمه که گفتند همه را به هم پلمپ می کنند و در صفحه آخرش مهر تائید دادگستری رو می زنند، با توجه به اینکه مدارک قرار نیست پست بشه و باید تک تک اسکن و attach بشه می خواستم بدونم لازمه بگم تک تک ترجمه و مهر دادگستری زده بشن تا در هر صفحه اسکن این مهر باشه؟
    شما همه صفحه ها و اصل نامه ها رو اسکن کنید مجزا ( از اول تا آخر ) و در قالب یک فایل PDF ارسال کنید. معمولاً دادگستری مهر رو یکجا میزنه و در هر صفحه نمیکنه (بازهم از دارالترجمه بپرسید) اما همین یک مهر در آخر کفایت میکنه. مهم مدرکیه که شما دارید ارسال می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sama79 نمایش پست ها
    دوستان
    سلام.
    اولا اینکه شما امکان پست (کوریر) مدارک رو هم تو مرحله آپدیت دارین. اگه خواستین پست کنین، اگه همه مدارک به هم پلمب بشن و در آخر یه مهر دادگستری بخوره که مشکلی نیست، چون در واقع همه مدارک تایید شده و مهر خورده.
    ولی به نظرم اگه می خواین مدارکو اسکن و ایمیل کنین، اگه قرار باشه همه این مدارک به تایید دادگستری برسن، بهتره مدارک تک تک مهر دادگستری بخورن، چون چند تا مدرک متفاوتن و تو اسکن معلوم نمی شه چه مدرکی به چه چیزی پلمب شده و شاید این تصور بشه 2 تا مدرک دیگتون مهر دادگستری نخورده.

نقل قول نوشته اصلی توسط f_goo نمایش پست ها
    سلام.
    اولا اینکه شما امکان پست (کوریر) مدارک رو هم تو مرحله آپدیت دارین. اگه خواستین پست کنین، اگه همه مدارک به هم پلمب بشن و در آخر یه مهر دادگستری بخوره که مشکلی نیست، چون در واقع همه مدارک تایید شده و مهر خورده.
    ولی به نظرم اگه می خواین مدارکو اسکن و ایمیل کنین، اگه قرار باشه همه این مدارک به تایید دادگستری برسن، بهتره مدارک تک تک مهر دادگستری بخورن، چون چند تا مدرک متفاوتن و تو اسکن معلوم نمی شه چه مدرکی به چه چیزی پلمب شده و شاید این تصور بشه 2 تا مدرک دیگتون مهر دادگستری نخورده.
    اگه اینکارو انجام ندن آیا اینکه علاوه بر فرستادن مدرک با ایمیل ، مدارک رو کویر هم کنم کار منطقی است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)