صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: تاثیر سن و سال در گرفتن پذیرش در امریکا و همچنین پیدا کردن کار در امریکا

Arrow تاثیر سن و سال در گرفتن پذیرش در امریکا و همچنین پیدا کردن کار در امریکا

من 32 سالمه.به نظرتون دیر نیست براگرفتن پذیرش در مقطع دکترا در امریکا؟ .چون اگه دوره دکترا رو 5 سال در نظر بگیریم میشه سنم 37 سال.ایا بعد از اتمام دوره میتونم با 37 سال سن وارد بازار کار بشم تو اونجا؟.ایا اصلا با 37 سال سن شانسی برای پیدا کردن کار تو اونجا دارم؟

پیش فرض پاسخ : تاثیر سن و سال در گرفتن پذیرش در امریکا و همچنین پیدا کردن کار در امریکا

من اطلاعی که از یک نفر دارم رو مینویسم برای بقیه چون شرایط شما رو دقیقاً meet نمیکنه.

ایشون در سن 28 سالگی رفت فوق دوباره خوند امریکا و بعد از اتمام فوق الآن در سن 30 سالگی مشغول کار هستند اونجا.

به نظرم اگه سابقه کار خوب و مقاله و ( کلاً بک گراند قوی ) داشته باشین میتونه اون فاکتور سن رو تا حد خوبی نه تنها خنثی کنه بلکه قویش هم بکنه ( از لحاظ تجربه )

البته ایشون که من میشناسم باز مقاله هم نداشتند .
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

پیش فرض پاسخ : تاثیر سن و سال در گرفتن پذیرش در امریکا و همچنین پیدا کردن کار در امریکا

مرسی از پاسخ تون.ولی مشکل من اینه که سابقه کاریم هم مرتبط با رشته ام نبوده.

Junior Member

شما چقدر سنتون رو مساله کردید. سن برای تحصیل مانع نیست اون هم 32 سال. بنده با 37 سال هنوز به فکر دکتری تو خارج هستم.
    نگران نباشید.

شاید برای تحصیل مانع نباشه ولی برای پیدا کردن کار بعد از تحصیل میتونه مانع باشه

Junior Member

این موضوع دقدقه من هم هست. منم 32 سالمه و تو ایران هم مستر دارم ولی نمی خوام برای دکتری apply کنم. چون فکر می کنم که تا فارغ التحصیل بشم و بخوام کار پیدا کنم تقریبا می شه 37-38 سال که تو این سن و سال آدم ها تمایل دارن زندگی شون به یه ثباتی رسیده باشه تا اینکه بخوان خیلی چیزها رو از نو شروع بکنن. بخاطر همین من تصمیم گرفتم که برای یک مستر برم و بعدش برم سر کار. یعنی یه جورایی قید دکترا رو بزنم. همونطور که دوستمون اشاره کرد، این موضوع برای کار پیدا کردن شاید یک مانع جدی باشه.
    هر چند که بنظر من برای تحصیل هم می تونه یک مانع باشه به این دلیل که فاصله زیادی بین مستر و دکترا افتاده و اینکه دوباره بخواهی بری سراغ درس و دانشگاه، بخصوص اینکه چند سال به کار کردن تو محیط های اجرایی عادت کرده باشی، می تونه کار رو سخت بکنه. بنظر من یک فرد تو سن 32 سالگی تقریبا باید تو سال های آخر دکتری باشه و یواش یواش وارد بازار کار بشه تا بتونه تو سن 40 سالگی یه تجربه ی خوبی برای خودش دست و پا کنه.
    یک موضوع دیگه ای هم که وجود داره اینه که به هر حال همیشه یک احتمالی وجود داره که بعد از تموم شدن درس، آدم نخواد اونور بمونه و تصمیم بگیره برگرده ایران، بنابراین شرایط سنی باید جوری باشه که در صورت بازگشت، بتونه شرایط کاری و زندگی تو ایران رو دوباره بازسازی بکنه.
    در هر صورت این موضوع ها خیلی شخصی هست و ممکنه که خیلی ها با من همنظر نباشن چون متغیرهای زیادی تو این موضوع تاثیر گذاره که از یک شخص به شخص دیگه کاملا متفاوت هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط salamsalam نمایش پست ها
    من 32 سالمه.به نظرتون دیر نیست براگرفتن پذیرش در مقطع دکترا در امریکا؟ .چون اگه دوره دکترا رو 5 سال در نظر بگیریم میشه سنم 37 سال.ایا بعد از اتمام دوره میتونم با 37 سال سن وارد بازار کار بشم تو اونجا؟.ایا اصلا با 37 سال سن شانسی برای پیدا کردن کار تو اونجا دارم؟
    سلام دوست عزیز
    برای آمریکایی ها بسیار مرسوم است که بعد از لیسانس یا فوق چند سالی کار کنند و بعد دوباره ادامه تحصیل بدهند.

Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

یه سوالی داشتم دوستانی که اطلاع دارن لطفا جواب بدن:

بسیاری از دوستان نظرشون اینه که با توجه به سن نسبتا بالا و با توجه به اینکه کار برای من الویت بیشتری نسبت به درس داره من به جای اینکه برای دکترا اقدام کنم بهتره برای مستر اقدام کنم.واز اونجایی که اقدام کردن برای مستر برای کسی که مستر داره هم به لحاظ گرفتن ویزا و هم گرفتن فاند مشکله میخواستم ببینم ایا امکان داره من برا دکترا اقدام کنم و فاند بگیرم و بعد از اینکه رسیدم اونجا با دانشگاه صحبت کنم که دکترا ی من رو به مستر تغییر بدن؟ایا در صورت که با این تغییر موافقت کنن فاند رو از من میگیرن یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

سلام دوستان
    من الان 36 سالمه، شرایط کاریمم توی ایران بد نیست، متاهلم و با یک فرزند، اگه فول فاند از یک دانشگاه top20 (دکترای مهندسی برق) داشته باشم، به نظرتون دیر نیست واسه مهاجرت (از لجاظ سنی)؟ من اگه برم فقط به این امید میرم که بعد از دکترا هیات علمی یه دانشگاه خوب باشم. رزومه پژوهشی بسیار خوبی دارم (چندین مقاله Q1: IEEE Transaction در طی دو سال اخیر) . آیا مثلا تو سن 41 سالگی میتونم هیات علمی یه دانشگاه خوب آمریکا باشم؟ من نگران سوابق علمی نیستم فقط شرایط سنی نگرانم میکنه

Junior Member

سلام دوستان
    30 سال سن دارم و لیسانسی که به درد اپلای نمی خوره. قصد دارم مجدد لیسانس بگیرم تو دانشگاه سراسری خوب و اپلای کنم واسه مستر امریکا. آیا دیر نشده؟ من سوابق کاری فری لنس دارم (لیسانس نرم افزار). در بهترین حالت تو 37 سالگی مستر دارم با اون شرایط استخدام شدن تو شرکتای نرم افزار ممکن هست؟با توجه به این که کار آکادمیک هم نمی تونم بکنم چون دکترا ندارم.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)