صفحه 1 از 179 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1782

موضوع: آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

پیش فرض آرشیو شده: پرسش و پاسخ در خصوص گرفتن ویزای دانشجویی اتریش (تا سال 2012)

سلام دوستان!
    كسي مي دوني احيانا از زمان تحويل مدارك و پذيرش و اينها به سفارت اتريش تا گرفتن ويزا به طور متوسط چقدر طول مي كشه؟ با سفارت كه تماس مي گيريم ميگه بين 2 تا 6 مااااااه
    در مورد مبلغ support كسي چيزي مي دونه؟ ???
    ممنون مي شم اگه دانسته هاتون رو با من به اشتراك بگذاريد!

amiry
    Guest

پیش فرض پاسخ : زمان لازم جهت اخذ ويزاي دانشجويي از كشور اتريش؟

تا جایی که من اطلاع دارم ، هزینه زندگی در این کشور سالیانه حدود 8000 یورو می باشد. البته باید شهریه دانشگاه را به این مبلغ اضافه کنید.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

توی سایت خود دانشگاه مبلغی رو که باید تامین کنید دقیقا ذکر میکنه، احیانا اگه نبود باید به خود سفارت مراجعه کنید.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Junior Member

پیش فرض گرفتن ویزا از سفارت اتریش؟

سلام بر همه

من یه دعوت نامه از اتریش دارم برا دکتری. از دوستانی که اخیرا ویزای دانشجویی یا تحصیلی از سفارت اتریش گرفتند یا مطلع هستند می خواستم بدونم که کارشون تو سفارت چقدر طول کشید و اینکه چقدر طول کشید تا ویزا رو گرفتند؟
    سفارت گواهی فارق التحصیلی ، ریز نمرات،... هم می خواهد؟ ملاحظات مهمی که مد نظرشونه چیه؟ خیلی ممنون میشم که کمک کنید.

Junior Member

فکر نکنم انقدر هم طول بکشه . یکی از دوستام چند وقت پیش یه ماه گرفت. البته برا فرصت مطالعاتی. من خودم یه پذیرش از اتریش دارم . اگه ملاحظه یا اطلاعات مهمی درمورد ویزا اتریش دارید دریغ نفرمایید.

زمان بر ترین بخش قضیه اینه که ممکنه بعد 2 ماه بهت بگن فلان مدرک رو گم کردیم دوباره بفرست و اینکه کسی رو در شهر مقصد پیدا کنی و باهاش قرارداد اجاره ببندی!

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزا از سفارت اتریش؟

سلام! اول اینکه باید مدارک رو کامل تحویل بدی و همیشه امکان گم شدن مدارکت هست! زمان بر ترین مدرک هم قرارداد اجاره با یک فرد در شهر مقصد و یا یک خوابگاه دانشجویی ه! اگر تمام این ها حل شده باشه 1.5 ماه تا 2 ماهه ویزا داری!http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/...a-studium.html
    حواست باشه که آلمانی بلد باشی و یکی از مدارک زبان معتبر برای دانشگاه رو داشته باشی که اونجا معطل نشی! گرچه دکتری به زبان انگلیسیه اما به برخی از دوستانم گیر دادن که باید آلمانی یاد بگیری و بعد شروع کنی!

Junior Member

سلام ممنون از جوابتون

این لینکی که معرفی کردی رفتم. بند پ ت ث کمی ناجورند. شما برای ویزا اقدام کردی و مطمئنی که اینها جز شرایط لازم هستند؟
    برای شرط ث یعنی قبل از اقدام کردن برای ویزا باید قرارداد خوابگاه بسته بشه!!!!!!! حالا ممکنه ویزا نیمد اونمقه چی قرارداد خوابگاه می خوبه و هزینه هدر میره؟!!! ترجمه نمرات دیپلم؟عجب.

بله من برای ویزا اقدام کردم! تمام اون مدارک رو یکبار و بعضا 2 بار بردم(گم کردن)! همین مسئله خوابگاه و خونه زمان گرفتن ویزا رو طولانی می کنه! اگر اتریشی مقیم شهر مقصد سراغ دارید که کارتون راحته! اگر نه که باید دنبال خوابگاه و اینها باشید! من آخر بهمن اقدام کردم! تا الانم ماجرا کش پیدا کرده! یکی از دوستام که قبلا رفته بود اتریش با دادن شماره منزل یکی از دوستای اتریشیش قضیه حل شد اما من چون قراره با یکی از دوستای ایرانیم هم خونه شم اون باید از اونور با اداره پلیس هماهنگ کنه و اجاره نامه ای تهیه کنه و برا من بفرسته و من امضا کنم و دوباره بفرستم براش....حداقل 3-4 ماه واسه این قضیه زمان بگذار! تا اونجا که من می دونم اتریش معمولا ویزای دانشجویی رو می ده! منتها سخت گیریش در فرآینده نه در نتیجه! من بند اشتغال به تحصیل در ایرانم داشتم! ولی بدون اون هم می شه اقدام کرد!

Junior Member

سلام
    توی دعوت نامه من گفته شده که "ما در پیدا کردن accomedation کمکت می کنیم" این کافیه؟ البته اونا میتونند از طرف من یک قرارداد با یه خوابگاه ببندند. ولی اگه قظیه چند ماه طول بکشه یعنی خوابگاه بایید برای این مدت طولانی رزرو(خالی) بمونه!!!!!!!!